We are working hard chipping the birds! By now, the participant list is updated!

Derby ARONA updated Participant List:

(NOTE: If you cannot find yourself in this list please contact us urgently sending entry form and payment informations to gladys@todopalomas.com)

ALICANTE La Dama de Elche Javier & Sergio Peral
ASTURIAS R.C. Oviedo Alfonso Herrero Pérez
ASTURIAS R.C. Oviedo Gheorghe Rosu
ASTURIAS R.C. Oviedo José Manuel García Darriba
ASTURIAS R.C. Oviedo Team Dionisio & Pandiella
ASTURIAS R.C. Oviedo Team Los Carbayones
ASTURIAS R.C.C. Asturias Team Palomar Mofrechu
AUSTRIA Club Austria Alois Wiefler
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Beniamin Neag
AUSTRIA Club Austria Clemens Ivanschitz
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Franz Rötzer
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Helmut Heiland
AUSTRIA Club Austria Michael Rudorfer
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Team Amey
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Team Europe
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Team Garcia & Nagelhofer
AUSTRIA Pigeon Club Austria South Team Gratzer & Nóres
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Team Kutlesa
AUSTRIA VRV – Oberoesterreich Team Popovici Paul & Toader Ioan
BALEARES C.C. Es Pla de Mallorca Rafael Forteza Costa
BALEARES C.C.Ciutadella Team Ciutadellencs
BALEARES C.C.Ciutadella Team Mascaró & Fuguet – Menorca
BELARUS Belarus Club Team Dobrovolskiy Leonid
BELGIUM Belgium Club Bucaciuc Dumitrescu
BELGIUM Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe Dirk Verstichelen
BELGIUM Club Olijftak Maaseik Eddy Didden
BELGIUM De Snelvliegers Zandbergen Club Filip de Smedt
BELGIUM Belgium Club Jan Damps
BELGIUM Fondclub Loft 24 Jose Hoes
BELGIUM Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe Luc Verstichelen
BELGIUM Belgium Club Marcel Vandersmissen
BELGIUM Fond Wallonie Roger Mertens
BELGIUM Land van Aalst Steven Van de Velde
BELGIUM Belgium Club Team Atomium
BELGIUM Fondclub Herent Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC
BELGIUM Lembeek Club – Belgium Team Belgium’s Finest
BELGIUM Club Olijftak Maaseik Team Breese Pigeons Friends
BELGIUM Club Olijftak Maaseik Team Ceyssens – Dreezen
BELGIUM Fond Wallonie Team Coloured Pigeons
BELGIUM Denderbond Ninove Team Coppens & Segers
BELGIUM Club Olijftak Maaseik Team Creemers & Zoon
BELGIUM Club Olijftak Maaseik Team De Hendrixsen
BELGIUM Club Olijftak Maaseik Team Leyen-Segers-Paloma Racing
BELGIUM Belgium Club Team Poppe – Ingels
BELGIUM Fondclub Loft 24 Team Schaekers Brouns
BELGIUM Fond Wallonie Team Sibille Thierry & Thomas
BELGIUM Denderbond Ninove Team The Belgian Bie-Kes
BELGIUM Belgium Club Team Thieu & Thieu
BELGIUM Denderbond Ninove Team Van Sande Camiel
BELGIUM Fond Wallonie Vincent Neirynck
BULGARIA Bulgaria Club Team Valya & Rosen Dobrevi
CADIZ Andalucía Juan Manuel Trujillo Sánchez
CANTABRIA Club Reinosano Team Barrio – Rovira – Merino
CHINA China Pigeon Raging Club Team Haiye Boi Fuqing
CORDOBA Malagüeño Dámaso Melero
CROATIA Croatia Pigeon Club Denis Culic
CROATIA Croatia Pigeon Club Franjo Birkes
CROATIA Croatia Pigeon Club Team Blazevic
CROATIA Croatia Pigeon Club Team Dalmacija & Zagreb
CROATIA Croatia Pigeon Club Team Hasib & Filip
CROATIA Croatia Pigeon Club Team Matic & Marcic
CROATIA Croatia Pigeon Club Team Stojan Jenjic
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Lubomir Kubacek
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Roman Zlicar
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Rottovi Wendy-Fanda
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team A.K. Kubica
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team B.O. Zaolzie
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Bitta & Thiemel
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Bouchal
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Filipi
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team GPG Oversize
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Klemens
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Konopik & Motre
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Krutil Karel & Michal
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Svoboda & Lekes
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Team Vyslouzil Zdenek a Lucas
CZECH REPUBLIC Czech Republic Club Vladimir Taborsky
DENMARK Denmark Club Claus Jensen
DENMARK Denmark Club Team Anita & Tage Gravesen
DENMARK Denmark Club Team Helle & Jens Pedersen
DENMARK Denmark Club Team Henriksen
DENMARK Denmark Club Team M & C Hansen
DENMARK Denmark Club Team Modena Master
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Andrei Antoci
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Bogdan Hladiuc
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) David Hinkel
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Duncan Kittow
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Nick Bradford
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Pete Williams
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Pieter Oberholster
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team Bristol Bulldogs
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team Casey & Rainbow
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team Deneside Lofts
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team Foster & Rump
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team MDF
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team Paul Smith Syndicate
ENGLAND Up North Combine Team Sandancer – Pioneer Lofts
ENGLAND RPRA (Pigeon Association) Team W and S Sweet
EUROPE Club E.U. Team Golden Ladies
EUROPE Club E.U. Team TOP 10
FRANCE Team Sibille France Philippe Haquette
FRANCE Team Sibille France Stephane Fuss
FRANCE France Club Team Rahal Denis & Sylvie
FRANCE Team Sibille France Xavier Benoit
FUERTEVENTURA Gran Tarajal Eduardo Cristo Santiesteban Luna
FUERTEVENTURA Gran Tarajal José Curbelo González
FUERTEVENTURA Gran Tarajal Luis Fumero Arucas
GALICIA MARIÑAS ALTAS Víctor Manuel Gómez Rodriguez
GERMANY Saalfeld Club Alexander Gebel
GERMANY Germany Club Andreas Moeller
GERMANY Schwaben-Allgäu Club Berthold Schupp
GERMANY NRW Club Daniel Brandt
GERMANY Münsterland Club Detlef Schüring
GERMANY Germany Club Dieter Bartczak
GERMANY Frankenland Club Edgar Peter
GERMANY Oberfranken Club Erich Müller
GERMANY Harsewinkel Club Fedoseev Vitalij
GERMANY Bergisches Land Club Günter Langefeld
GERMANY Hessen Club Günther Gartner
GERMANY Germany Club Hans Esser
GERMANY Düsseldorf Club Hans-Paul Esser
GERMANY Wetter Helmut Mann
GERMANY Ostwestfalenn Club Herbert Bresser
GERMANY Fulda Club Horst Hain
GERMANY Germany Club Jürgen Brocksch
GERMANY Rietberg Club Klaus Stieneker
GERMANY Germany Club Michael Zeug
GERMANY Oberfranken Club Paul-Heinz Wesjohann
GERMANY Germany Club Rainer Höhn
GERMANY Germany Club Reinhard Gebhardt
GERMANY Münsterland Reinhold Schüler
GERMANY Lehrte/Peine Team BBKB Racing
GERMANY Niederrhein Club Team Blümmers
GERMANY Wetter Team Dersch & Gnittka
GERMANY Germany Club Team Fam. Flonta
GERMANY Lahntal Club Team Gebr. Reinhard
GERMANY Germany Club Team Golden Ladies Germany
GERMANY Oberfranken Club Team H & B Wulhorst
GERMANY Weitstrecken Myhl-Wegberg Team Karl Heinz Koch & Mark Buse
GERMANY Rietberg Club Team Klaas & Sohn
GERMANY Koblenz Club Team Koblenz
GERMANY Weitstrecken Myhl-Wegberg Team Mark Buse & Fam.
GERMANY Neuenkirchen Club Team Meyer B & J
GERMANY Vogtland Club Team Röhlig & Bukowski
GERMANY Ruhrgebiet Club Team Ruhr Thielen
GERMANY Saarland Team Rutz and sons
GERMANY Germany Club Team SG Dieter & Frank Hundstein
GERMANY Oberfranken Club Team SG Eider
GERMANY Germany Club Team SG Steckenbiller
GERMANY Germany Club Team The Champions Germany
GERMANY Oberfranken Club Team Varus
GERMANY Münsterland Team Volmer & Wilpers
GERMANY Germany Club Team Wild Escobar Devils
GERMANY Nordhessen Club Thomas Wegner
GERMANY Oberbayern Club Walter Agler
GERMANY Heidenheim Club Werner breese
GERMANY Neuenkirchen Club Wilfried Heikebrugge
GRAN CANARIA C.C. Iniciativa Isleña Team Aníbal García & Pedro Rguez
GRAN CANARIA Club Los Socios Team Daniel & Tenesor
GRAN CANARIA La Paloma Mensajera Team Félix Santiago – Aday Rguez
GRAN CANARIA Club Los Socios Team Los Chikitos
GRAN CANARIA Club Los Socios Team Yahvé & Fredy
GRAN CANARIA Club Los Socios Team Yahvé & Oliveiro
GRAN CANARIA La Paloma Mensajera Team Zeolita
HUNGARY Hungary Pigeons Club Horvath Szabolcs
HUNGARY Hungary Pigeons Club Laszlo Gotthard
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team Bardos – Csaszar
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team Fenyvesi Balazs & Norbert
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team IFJ Ferge Miklos Jr.
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team Markus Miklos & Soimosan-Butu
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team Norbert Turi & Noel
HUNGARY Hungary Pigeons Club Team Pinter Pigeon
IRELAND Irish Homing Union Team H D A Kallmeyer
IRELAND Irish Homing Union Team Highway Lofts
ITALIA Italian-Team Cristiano Paltrinieri
ITALIA Italia Ervin Laro
ITALIA Italia Ervin Prifti
ITALIA Italia Giuseppe Patty
ITALIA Italia Hanus Vasile
ITALIA Italia Nitu Robert Petre
ITALIA Italia Renato Cantu
ITALIA Italia Sinel Spataru
ITALIA Italia Team Balla & Grappa
ITALIA Italia Team Briceanu Florin
ITALIA Italia Team Danaila Daniele & ??
ITALIA Italia Team Fiorini Daniele & Laura
ITALIA Italia Team Gatto & Peyrasso
ITALIA Italia Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu
ITALIA Italia Team Giurca Petre & Marian
ITALIA Italia Team Italy
ITALIA Italia Team Magadia A & Buzura S
ITALIA Italia Team RSR
ITALIA Italian-Team Team Thomas & Leonardo Nasternak
ITALIA Italia Team Xuna & Dimitrascu
ITALIA Italia Teodoroiu Vasile
LA PALMA Miraflores Nicolás Martín Pulido
MALTA Malta Racing Pigeon Club Team Cefai Lofts Malta
MALTA Malta Racing Pigeon Club Team Gandlier Lofts Malta
MALTA Malta Racing Pigeon Club Team Ginger Burdnar Lofts
MALTA Malta Racing Pigeon Club Team Mannu Lofts Malta
MALTA Malta Racing Pigeon Club Team Victory Lofts Malta
MOLDOVA Moldova Team Fauna Orheiului
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Anita John
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Anton van Oort
NETHERLANDS Holland Pigeons Club B. J. Suk Mellies
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Bart Gaasbeek
NETHERLANDS Holland Pigeons Club E. van Aalten
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Erik Boots
NETHERLANDS Holland Pigeons Club G. Veerman
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Gerrit Tuls
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Hein van Dam
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Jack Brouwer
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Levi van der Weijden
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Marcel Visser
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Mat Schoordijk
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Sjaak Buwalda
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Boekelo
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Borger pigions
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Cees van Gelder
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Comb. van Dijk Groenenberg
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team di Roberto
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Dutch Demolition
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Gebr. Vieberink
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team H. V. Venrooij
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Hennie & Arie Voskuil
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Holland 1
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team John Rimmelzwaan
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Mantel
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team N.P.O.
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Pigeons 4 racing
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Poelman – Kap
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Ricky Loft NL
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Rien van Oss en Zn
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Seelen – Ellenbroek
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Skyriders
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Soepboer
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Twin Brothers Gelderland
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Twins
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Van der Heide – Napoleon
NETHERLANDS PDV Mariapolder Team Wegrestaurant Napoleon
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Will & Falco Ebben
NETHERLANDS Holland Pigeons Club Team Zandverstuiving
NORWAY Norge Racing Pigeon Club Team Ludviksen & Balint
NORWAY Norge Racing Pigeon Club Team Norwegian Seagulls
NORWAY Norge Racing Pigeon Club Team Ray & Svein
POLSKA Polonia Adam Wrobel
POLSKA Polonia Adrian Piwowarczyk
POLSKA Polonia Aleksander Golofit
POLSKA Polonia Arkadiusz Buttner
POLSKA Polonia Bartosz Morel
POLSKA Polonia Bogdan Mlynarczyk
POLSKA Polonia Grzegorz Szymanski
POLSKA Polonia Jan Bohenczak
POLSKA Polonia Janusz Schmidt
POLSKA Polonia Jaroslaw Wierzbicki
POLSKA Polonia Jozef Borowiecki
POLSKA Polonia Krzysztof Szkolny
POLSKA Polonia Leszek Potoczny
POLSKA Polonia Michal Klassa
POLSKA Polonia Radoslaw Delanowski
POLSKA Polonia Robert Majchrzak
POLSKA Polonia Ryszard Sas
POLSKA Polonia Stanislaw Para
POLSKA Polonia Team Greg – Poland
POLSKA Polonia Team JKG Transport
POLSKA Polonia Team Lorek & Losinski
POLSKA Polonia Team Przemyslaw Kozak
POLSKA Polonia Team Slawomir Pluta
POLSKA Polonia Team Smge Rumik Krzysztof
POLSKA Polonia Tomasz Wiczling
PORTUGAL Faro – Portugal Team Asas do Sul
Provincia NombreClub Nombre Apellidos
RUMANIA Romanía Alin Fiera
RUMANIA Romanía Ciobanu Fratti
RUMANIA Romanía Cristian Stan
RUMANIA Romanía Dumitru Boca
RUMANIA Romanía Dumitru Danci
RUMANIA Romanía Florin Scutaru
RUMANIA Romanía Iulian Duica
RUMANIA Romanía Mihai Chirita
RUMANIA Romanía Noni Radulescu
RUMANIA Romanía Paul Popovici
RUMANIA Romanía Petca Aurelian
RUMANIA Romanía Sorin Florea
RUMANIA Romanía T. Ionel Lazar
RUMANIA Romanía Team Banu Constantin
RUMANIA Romanía Team Chiritescu & Pitea
RUMANIA Romanía Team Cioban & Grigorean & Curelusa
RUMANIA Romanía Team Class
RUMANIA Romanía Team Cosvasa & Gah
RUMANIA Romanía Team Craciun Fanel
RUMANIA Romanía Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia
RUMANIA Romanía Team Dinica & Adrian
RUMANIA Romanía Team Familia Bacalu
RUMANIA Romanía Team Hintari & Lungoci
RUMANIA Romanía Team Jabloncic Jaroslav
RUMANIA Romanía Team Liviu & Ana Covasa
RUMANIA Romanía Team Marin Daniel & Elvis
RUMANIA Romanía Team Mihai Adrian & Ana
RUMANIA Romanía Team Miulescu Marian
RUMANIA Romanía Team Onur
RUMANIA Romanía Team Patruca & Tacea
RUMANIA Romanía Team Pigeons Airport
RUMANIA Romanía Team Pisla Daniel & Vintan George
RUMANIA Romanía Team Pop Dan & Power Pigeons
RUMANIA Romanía Team Power Pigeons & Pop Patrick
RUMANIA Romanía Team Romanian Golden Pigeons
RUMANIA Romanía Team Sepciuc & Penteliuc
RUMANIA Romanía Team Tules Denis & Ialcin
RUMANIA Romanía Team Zepciuc Adi & Jr. Sami
RUMANIA Romanía Viorel Trif
RUSIA Club Rusia Team Leonid & Dmitriy Bojko
SCOTLAND Scottish Homing Union Team Tommy2Sheds
SCOTLAND Scottish Homing Union Team W. Gray & Son
SCOTLAND Scottish Homing Union William Donachie
SEVILLA ITALICENSE Francisco Gutiérrez
SLOVAKIA Slovakia Club Milan Valachovic
SLOVAKIA Slovakia Club Peter Halienka
SLOVAKIA Slovakia Club Peter Kacian
SLOVAKIA Slovakia Club Team Blanarik
SLOVAKIA Slovakia Club Team Blazenec & Vano
SLOVAKIA Slovakia Club Team Evin Peter & Noemi
SLOVAKIA Slovakia Club Team FAB
SLOVAKIA Slovakia Club Team Fiala Alexander & Tomas
SLOVAKIA Slovakia Club Team Greg – Slovakia
SLOVAKIA Slovakia Club Team Hrozen P & P
SLOVAKIA Slovakia Club Team Ivan Blasko & Miro
SLOVAKIA Slovakia Club Team Kostros Group
SLOVAKIA Slovakia Club Team Krajcik Daniel & Andrea
SLOVAKIA Slovakia Club Team Kujanik
SLOVAKIA Slovakia Club Team Ladicky I + J
SLOVAKIA Slovakia Club Team Lesnicky
SLOVAKIA Slovakia Club Team Marton J + I
SLOVAKIA Slovakia Club Team Rohal – Mulik
SLOVAKIA Slovakia Club Team Silny J & L
SLOVAKIA Slovakia Club Team Svoren Juraj & Lucia
SLOVAKIA Slovakia Club Team Wiedermann – Bardos
SLOVAKIA Slovakia Club Team Zihlavnik
SLOVENIA Slovenia Club Boris Baloh
SLOVENIA Slovenia Club Tadej Vugrinec
SLOVENIA Slovenia Club Team Alpine
SLOVENIA Slovenia Club Team Boris Sovic
SLOVENIA Slovenia Club Team Planica
SLOVENIA Slovenia Club Team Sovic Barbara & Miha
SLOVENIA Slovenia Club Team Zvonko Sovic
SLOVENIA Slovenia Club Vladimir Srebotnjak
SORIA Mensajeras Pico Frentes Veselin Valentinov Hristov
SOUTH AFRICA South Africa Club Alwyn Bester
SOUTH AFRICA South Africa Club Dirk Smit
SOUTH AFRICA South Africa Club Gavin Lamprecht
SOUTH AFRICA South Africa Club Team Gaddin Bros & Charl Stander
SOUTH AFRICA South Africa Club Team GJ du Toit Lofts
SOUTH AFRICA South Africa Club Team Josch & Dean
SOUTH AFRICA South Africa Club Team Spoorweg Sindikaat
SOUTH AFRICA South Africa Club Team Triple J Lofts
SWITZERLAND Suiza Simon Wolf
TARRAGONA REUS Andrés Cintas Guzmán
TARRAGONA Terres del Ebre Manuel Fábregat Valmaña
TENERIFE C.C.Portuense Antonio Mesa Díaz
TENERIFE C.C.Portuense Carlos Cámara Marcinkowski
TENERIFE CANARAGÜI Carlos Guanche Campos
TENERIFE C.C.Portuense Edward Frost
TENERIFE Isla Baja Fco. Enrique Martín Acevedo
TENERIFE Adexe Team Achaman
TENERIFE Adexe Team COLUMBACANARIA
TENERIFE Nuevos HORIZONTES Team Demmis
TENERIFE CANARAGÜI Team Hermanos Remón
TENERIFE Adexe Team Herrera y Jaime
TENERIFE Club Tenerife Team K.AGA
TENERIFE Abona Sur Team Médano
TENERIFE GRAN FONDO Team Montiel & Sicilia & Vahillo
TOLEDO Mensajeras del Tajo Andrés Bodnar Hajduk
TURKEY Turkey Flying Club Ferhat Gülez
TURKEY Turkey Flying Club Halil Seyhan
TURKEY Turkey Flying Club Team Recep-emin Bayramoglu
TURKEY Turkey Flying Club Yusuf Karakurt
UKRAINE Ukraine Club Team Mykhailo Dmytruk
WALES Wales Club Paul Bamford
WALES Wales Club Team Bargoed Boys
WALES Wales Club Team Belgium Bus
WALES Wales Club Team Big Dreamers
WALES Wales Club Team Burntoft Trainspotters
WALES Wales Club Team Davies & Lee
WALES Wales Club Team Gwent Dragons
WALES Wales Club Team J.R.D. Humphrys
WALES Wales Club Team Lister Bros & Walker
WALES Wales Club Team Men of Gwent
WALES Wales Club Team P. K. Lofts
WALES Wales Club Team Proc-A-Kidd.coconuts
WALES Wales Club Team Rasbull-Lofts.co.uk
WALES Welsh Flag Team Rudderfett
WALES Wales Club Team Secret Service
WALES Wales Club Team Stephens Plumbing
WALES Wales Club Team Tom and Gaynor
WALES Wales Club Team Two P’s
WALES Wales Club Team Welsh Hopefuls
ZARAGOZA Mensajeras BILBILIS Jaime Ameller Pons

(NOTE: If you cannot find yourself in this list please contact us urgently sending entry form and payment informations to gladys@todopalomas.com)