Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Car Race-1 Survival Race

 959
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Europe
Team TOP 10

 

 

 

 

  Race information:  
  Date viernes, 12 de febrero de 2016 Distance 90  
  Liberation time 10:10:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind N - 18 Km/h  
  Pigeons sent 1.589 % Arrivals 60,35 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

[220,000.00 EURO*]


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1europe MC4080  
UNKNOWN SOLDIER
Team TOP 101 11:37:23,10 1 01:27:23 Club E.U.
2germany MC2381  
Billy Lee's Hope
Team Mark Buse & Fam.1 11:37:23,50 1 01:27:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
3czech republic MC0832  
Tokio 2
Lubomir Kubacek1 11:37:24,20 1 01:27:24 Czech Republic Club
4belgium MC0335  
Bucker
Dirk Verstichelen1 11:37:24,40 1 01:27:24 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
5portugal MC2803  
Joi
Manuel António Guerreiro1 11:37:25,05 1 01:27:25 Loulé - Portugal
6italia MC2667  
Peaches
Team Italy1 11:37:25,30 1 01:27:25 Italia
7england MC2373  
Shep's Special
Team Sheppard1 11:37:26,25 1 01:27:26 RPRA (Pigeon Association)
8netherlands MC2540  
Buzzlord
Team Cees van Gelder1 11:37:26,26 1 01:27:26 Holland Pigeons Club
9netherlands MC2554  
Joep9
Team Holland 91 11:37:26,55 1 01:27:27 Holland Pigeons Club
10england MC2985  
Southfeild Jester
Mark Gilbert1 11:37:26,95 1 01:27:27 RPRA (Pigeon Association)
11wales MC3359  
Mick Catcher
Paul Bamford1 11:37:27,85 1 01:27:28 País de Gales
12wales MC3381  
Blue 91
Team Syndicate Loft UK1 11:37:27,95 1 01:27:28 Welsh Flag
13germany MC1050  
Cosmic Ray
Erich Müller1 11:37:29,55 1 01:27:30 Club Oberfranken
14netherlands MC2257  
Bo
Team Rien van Oss en Zn1 11:37:30,20 1 01:27:30 Holland Pigeons Club
15germany MC4063  
Pedros Choice
Erich Müller2 11:37:31,15 1 01:27:31 Club Oberfranken
16belgium MC0339  
Wild Romance
Dirk Verstichelen2 11:37:34,00 1 01:27:34 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
17germany MC2309  
ATLANTIC-PIGEON
Alexander Gebel1 11:37:34,01 1 01:27:34 Club Saalfeld
18germany MC2883  
Maurits
Günter Schneemann1 11:37:34,05 1 01:27:34 Club Kassel
19italia MC2665  
Ferngully
Team Italy2 11:37:34,60 1 01:27:35 Italia
20slovenia MC1328  
Birk
Team Vladimir Srebotnjak1 11:37:35,40 1 01:27:35 Slovenia Club
21gran canaria MC1587  
Araujo
Team Yahvé & Oliveiro1 11:37:36,70 1 01:27:37 Club Los Socios
22netherlands MC0966  
Astronomical
Lorenzo Van Russel1 11:37:36,90 1 01:27:37 Holland Pigeons Club
23austria MC1956  
Graphic Design
Neag Benjain1 11:37:37,25 1 01:27:37 VRV - Oberoesterreich
24rumania MC2024  
Aloha
Team Burca & Carcu1 11:37:37,40 1 01:27:37 Romanía
25austria MC0779  
Air Jordan
Team Garcia & Nagelhofer1 11:37:38,25 1 01:27:38 VRV - Oberoesterreich
26germany MC3170  
Moon Foal
Team Express1 11:37:38,30 1 01:27:38 Coesfeld/Leiberg Club
27netherlands MC4090  
Birra
Lorenzo Van Russel2 11:37:38,50 1 01:27:38 Holland Pigeons Club
28asturias MC0627  
Beda
Team Dionisio & Pandiella1 11:37:38,70 1 01:27:39 R.C. Oviedo
29austria MC0774  
Ranja
Team Garcia & Nagelhofer2 11:37:40,20 1 01:27:40 VRV - Oberoesterreich
30england MC2532  
Bolche
Team Louella Pigeon World1 11:37:40,55 1 01:27:41 RPRA (Pigeon Association)
31austria MC0769  
Ronja
Team Garcia & Nagelhofer3 11:37:40,75 1 01:27:41 VRV - Oberoesterreich
32ireland MC2363  
Highway Celtic Spirit
Team Highway Lofts1 11:37:41,75 1 01:27:42 Irish Homing Union
33germany MC1744  
Nate Hall
Hermann Johannsmann1 11:37:41,85 1 01:27:42 Club Rietberg
34germany MC1044  
My Annie
Erich Müller3 11:37:42,55 1 01:27:43 Club Oberfranken
35ukraine MC3239  
Eura
Team R.G.V. & Sidor1 11:37:42,60 1 01:27:43 Ukraine Club
36netherlands MC2833  
Trijn
Team Soepboer1 11:37:43,60 1 01:27:44 Holland Pigeons Club
37england MC2401  
Hope
Team Ashdown Rangers1 11:37:43,80 1 01:27:44 RPRA (Pigeon Association)
38portugal MC2861  
Nuska
Team Asas do Sul1 11:37:43,85 1 01:27:44 Faro - Portugal
39germany MC1060  
Rolf
Erich Müller4 11:37:44,20 1 01:27:44 Club Oberfranken
40germany MC1719  
Neptuno
Erich Müller5 11:37:44,40 1 01:27:44 Club Oberfranken
41england MC0611  
Little Robbie
Team Downclose Lofts1 11:37:44,55 1 01:27:45 RPRA (Pigeon Association)
42netherlands MC0392  
Wilco
Team Van der Heide de Vries1 11:37:44,65 1 01:27:45 Holland Pigeons Club
43germany MC2344  
Turbo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:37:45,25 1 01:27:45 Club Oberfranken
44germany MC3258  
Tuli
Erich Müller6 11:37:45,40 1 01:27:45 Club Oberfranken
45netherlands MC0055  
Mystique
Team Rien van Oss en Zn2 11:37:46,10 1 01:27:46 Holland Pigeons Club
46england MC2184  
Ready For Action
Team Lucky Devils Syndicate1 11:37:46,25 1 01:27:46 RPRA (Pigeon Association)
47hungary MC0508  
Panacea
Team Horváth Pigeons1 11:37:46,80 1 01:27:47 Hungary Pigeons Club
48england MC2392  
Essex girl 2
Team Wilton & Son1 11:37:48,75 1 01:27:49 RPRA (Pigeon Association)
49rumania MC3036  
Maddiston
Adi Zepciuc1 11:37:49,40 1 01:27:49 Romanía
50rumania MC2102  
Gogu
Team Pigeons Airport1 11:38:00,75 1 01:28:01 Romanía
51germany MC2342  
Bayer
Team Gleichberg1 11:38:00,95 1 01:28:01 Hildburghausen Club
52germany MC3296  
Brandt 598
Daniel Brandt1 11:38:02,25 1 01:28:02 NRW Club
53asturias MC0628  
Helenas Girl
Team Dionisio & Pandiella2 11:38:52,60 1 01:28:53 R.C. Oviedo
54sevilla MC1598  
Steady Beat
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez1 11:38:55,40 1 01:28:55 ITALICENSE
55belgium MC1666  
Ajax
PEC Racing Team ADK1 11:38:58,15 1 01:28:58 Fondclub Herent
56england MC2642  
Jack Rowe
Team Ashdown Rangers2 11:38:59,00 1 01:28:59 RPRA (Pigeon Association)
57germany MC1064  
Siddy
Erich Müller7 11:39:04,45 1 01:29:04 Club Oberfranken
58netherlands MC0922  
Sancho
Team Seelen - Ellenbroek1 11:39:05,10 1 01:29:05 Holland Pigeons Club
59germany MC3128  
Clovis Ii
Team Piekielko-Kussyk1 11:39:06,85 1 01:29:07 Club Baden Württemberg
60denmark MC3508  
Small Miricle
Gjermund Lyssand1 11:39:10,25 1 01:29:10 Denmark Club
61england MC1536  
Teide Tyson
Team Foster & Rump1 11:39:12,95 1 01:29:13 RPRA (Pigeon Association)
62netherlands MC1383  
Muddy
Team Oude Lashof1 11:39:14,30 1 01:29:14 Holland Pigeons Club
63germany MC1739  
Candy
Bernhard Bünte1 11:39:21,95 1 01:29:22 Club Rietberg
64england MC2950  
Ultimate Delivery
Team Ultimate Syndicate1 11:39:23,35 1 01:29:23 RPRA (Pigeon Association)
65germany MC1079  
Melani
Team Klaas & Sohn1 11:39:48,35 1 01:29:48 Club Rietberg
66polska MC0433  
Kenny
Tomasz Jopek1 11:40:02,50 1 01:30:02 Polonia
67south africa MC2406  
Jacotte
Team Triple J Lofts1 11:40:02,65 1 01:30:03 South Africa Club
68germany MC3253  
Angel Real
Günter Langefeld1 11:40:06,55 1 01:30:07 Club Bergisches Land
69rumania MC4307  
Tuvama 1
Team Tudor Valentin & Matia1 11:40:07,45 1 01:30:07 Romanía
70netherlands MC2572  
koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 11:40:08,95 1 01:30:09 PDV Mariapolder
71belgium MC3143  
Mercury checked
Dirk Martens1 11:40:09,20 1 01:30:09 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
72netherlands MC2829  
Pistara
Team Soepboer2 11:40:09,85 1 01:30:10 Holland Pigeons Club
73south africa MC2408  
Tabreez
Team Cachalia Bros1 11:40:10,45 1 01:30:10 South Africa Club
74cordoba MC0009  
Dream Girl
Dámaso Melero1 11:40:10,60 1 01:30:11 Malagüeño
75polska MC2782  
Atlantic 2
Ryszard Sas1 11:40:11,55 1 01:30:12 Polonia
76germany MC4055  
Carola
Erich Müller8 11:40:16,30 1 01:30:16 Club Oberfranken
77europe MC1686  
Tango
Team TOP 102 11:40:18,00 1 01:30:18 Club E.U.
78rumania MC2104  
Cristiana
Team Pigeons Airport2 11:40:20,30 1 01:30:20 Romanía
79ireland MC2998  
The Sellected
Josh Rielly1 11:40:21,80 1 01:30:22 Irish Homing Union
80germany MC2306  
ATLANTIC-NEW
Alexander Gebel2 11:40:22,05 1 01:30:22 Club Saalfeld
81austria MC4209  
Ferenc 3
Team Butyka Ferenc1 11:40:23,05 1 01:30:23 VRV - Oberoesterreich
82england MC2923  
Best
Team Crazy Gang Syndicate1 11:40:23,45 1 01:30:23 RPRA (Pigeon Association)
83rumania MC2181  
Cartush
Team Buzura & Balasoiu1 11:40:23,65 1 01:30:24 Romanía
84moldova MC3201  
Igori
Team Fauna Orheiului1 11:40:24,05 1 01:30:24 Moldova
85rumania MC0132  
Babos
Babos Zsolt1 11:40:24,65 1 01:30:25 Romanía
86wales MC3320  
Boomerang 2
Team Men of Gwent Syndicate1 11:40:26,60 1 01:30:27 País de Gales
87slovakia MC0731  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:40:28,10 1 01:30:28 Slovakia Club
88portugal MC2806  
Capota
Team José do Carmo1 11:40:28,30 1 01:30:28 Faro - Portugal
89germany MC0460  
Black Rose
Erich Müller9 11:40:28,55 1 01:30:29 Club Oberfranken
90scotland MC1745  
Beti
Chris Mc Cann1 11:40:29,00 1 01:30:29 Scottish Homing Union
91slovakia MC0854  
Greg 13
Team Greg1 11:40:29,30 1 01:30:29 Slovakia Club
92hungary MC0081  
Surviver
Team Pinter1 11:40:29,65 1 01:30:30 Hungary Pigeons Club
93tenerife MC1583  
César
Team Champions Círculo de Tenerife1 11:40:31,30 1 01:30:31 Círculo Colombófilo de Tenerife
94denmark MC3482  
Sam
Team Anita & Tage Gravesen1 11:40:31,90 1 01:30:32 Denmark Club
95england MC3343  
Siennas sunny boy
Team D. Bullen & Son1 11:40:33,60 1 01:30:34 RPRA (Pigeon Association)
96england MC0996  
Sandy
Team Lucky Devils Syndicate2 11:41:01,75 1 01:31:02 RPRA (Pigeon Association)
97netherlands MC1340  
Sido
Team Van der Heide de Vries2 11:41:02,65 1 01:31:03 Holland Pigeons Club
98netherlands MC2904  
De Slappe Nek
Team Holland 61 11:41:03,85 1 01:31:04 Holland Pigeons Club
99germany MC2276  
ATLANTIC-BIRD
Alexander Gebel3 11:41:05,30 1 01:31:05 Club Saalfeld
100germany MC2323  
ATLANTIC-LEEN
Alexander Gebel4 11:41:07,45 1 01:31:07 Club Saalfeld
101portugal MC2804  
Fisgas
Manuel António Guerreiro2 11:41:24,95 1 01:31:25 Loulé - Portugal
102germany MC1074  
Cano
Team Klaas & Sohn2 11:41:55,90 1 01:31:56 Club Rietberg
103hungary MC0766  
Fenyo Family
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:42:17,40 1 01:32:17 Hungary Pigeons Club
104malta MC0645  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 11:42:19,75 1 01:32:20 Malta Racing Pigeon Club
105germany MC0086  
Domi
Fedoseev Vitalij1 11:42:25,00 1 01:32:25 Club Harsewinkel
106germany MC0164  
Horsti 61
Horst Hain1 11:42:25,45 1 01:32:25 Club Fulda
107malta MC0597  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta1 11:42:27,45 1 01:32:27 Malta Racing Pigeon Club
108rumania MC4305  
Tuvama 5
Team Tudor Valentin & Matia2 11:42:28,15 1 01:32:28 Romanía
109polska MC3192  
Montrose
Team Szymanski Grzegorz1 11:42:31,35 1 01:32:31 Polonia
110hungary MC0697  
Penge Ii
Team Fenyvesi Family1 11:42:34,40 1 01:32:34 Hungary Pigeons Club
111england MC3372  
Hoof hearted
Team D.S.R.1 11:42:36,85 1 01:32:37 RPRA (Pigeon Association)
112netherlands MC2850  
Willy
Michel Schuurmans1 11:42:37,00 1 01:32:37 Holland Pigeons Club
113germany MC1072  
Bright n Timely
Team Klaas & Sohn3 11:42:40,85 1 01:32:41 Club Rietberg
114netherlands MC2255  
Bram
Team Rien van Oss en Zn3 11:42:44,95 1 01:32:45 Holland Pigeons Club
115netherlands MC1355  
Chiella
Team Schoordijk-Schults1 11:42:46,70 1 01:32:47 Holland Pigeons Club
116asturias MC0623  
Trufa
Team Dionisio & Pandiella3 11:42:47,85 1 01:32:48 R.C. Oviedo
117netherlands MC1346  
R. Nelson
Team Soepboer3 11:42:51,75 1 01:32:52 Holland Pigeons Club
118germany MC3107  
ATLANTIC-XXX
Team Ladys Germany1 11:42:51,85 1 01:32:52 Club Saalfeld
119italia MC2686  
Golden Shamrock
Team RSR1 11:42:52,05 1 01:32:52 Italia
120netherlands MC2577  
Jeneverneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 11:42:53,95 1 01:32:54 PDV Mariapolder
121gran canaria MC2465  
Daniel
Team Félix Santiago - Aday Rguez1 11:42:54,30 1 01:32:54 Club Los Socios
122england MC1003  
L7 Frankie
Team Lucky 71 11:42:56,10 1 01:32:56 Up North Combine
123hungary MC0078  
Predator
Team Pinter2 11:42:56,15 1 01:32:56 Hungary Pigeons Club
124england MC0082  
My Darling
Team Lucky Devils Syndicate3 11:42:56,60 1 01:32:57 RPRA (Pigeon Association)
125gran canaria MC0352  
F. Carmen
Team Félix Santiago - Aday Rguez2 11:42:56,80 1 01:32:57 Club Los Socios
126netherlands MC2620  
Cherie
Team T. Bosua1 11:42:57,40 1 01:32:57 Holland Pigeons Club
127europe MC3377  
Tile hill roxy
Team Mix and Match Syndicate1 11:42:58,95 1 01:32:59 Club E.U.
128belgium MC3133  
Falcon1
Dirk Martens2 11:43:02,00 1 01:33:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
129hungary MC4020  
Firpo
Laszlo Gotthard1 11:43:02,35 1 01:33:02 Hungary Pigeons Club
130netherlands MC2830  
Prentia
Team Soepboer4 11:43:02,85 1 01:33:03 Holland Pigeons Club
131gran canaria MC0548  
Hulk
Team Yahvé & Oliveiro2 11:43:03,25 1 01:33:03 Club Los Socios
132south africa MC2416  
Peter Pan
Team Gilbert & Bruin1 11:43:04,30 1 01:33:04 South Africa Club
133hungary MC0765  
Gold Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:43:05,75 1 01:33:06 Hungary Pigeons Club
134hungary MC4078  
Mattanja
Laszlo Gotthard2 11:43:06,45 1 01:33:06 Hungary Pigeons Club
135belgium MC1664  
Charon
PEC Racing Team ADK2 11:43:06,46 1 01:33:06 Fondclub Herent
136asturias MC0621  
Elmer
Team Dionisio & Pandiella4 11:43:09,85 1 01:33:10 R.C. Oviedo
137wales MC3357  
Green grass of home
Paul Bamford2 11:43:11,30 1 01:33:11 País de Gales
138ireland MC2694  
Megan
Team YELLOWBELLY1 11:43:32,05 1 01:33:32 Irish Homing Union
139netherlands MC2616  
Wild Bill
Team T. Bosua2 11:43:32,55 1 01:33:33 Holland Pigeons Club
140gran canaria MC1585  
Sand Mountain
Team Félix Santiago - Aday Rguez3 11:43:32,75 1 01:33:33 Club Los Socios
141croatia MC1295  
Panonski Navigator
Team Croatia1 11:43:33,15 1 01:33:33 Croatia Pigeon Club
142netherlands MC0057  
Venus
Team Rien van Oss en Zn4 11:43:33,80 1 01:33:34 Holland Pigeons Club
143germany MC0499  
Non Grizz
Bernd Prekel1 11:43:34,05 1 01:33:34 Club Bayern Süd
144germany MC2303  
ATLANTIC-ZET
Alexander Gebel5 11:43:35,65 1 01:33:36 Club Saalfeld
145hungary MC0076  
Nickelodean
Team Pinter3 11:43:38,50 1 01:33:38 Hungary Pigeons Club
146gran canaria MC0354  
F1
Team Félix Santiago - Aday Rguez4 11:43:39,15 1 01:33:39 Club Los Socios
147germany MC3187  
Alex II
Team Rasch Duo1 11:43:42,45 1 01:33:42 RV Spessart Club
148germany MC0503  
Caroline
Team SAS1 11:43:43,70 1 01:33:44 Club Sachsen
149malta MC0643  
Telasja
Team Gandlier Lofts Malta2 11:43:44,15 1 01:33:44 Malta Racing Pigeon Club
150italia MC2669  
Dentino
Team Italy3 11:43:46,10 1 01:33:46 Italia
151england MC2996  
Southfeild Embark
Mark Gilbert2 11:43:50,60 1 01:33:51 RPRA (Pigeon Association)
152asturias MC0619  
Bentley
Fernando Loredo Piñera1 11:44:17,65 1 01:34:18 R.C. Oviedo
153malta MC0670  
Matthias
Team Debono Lofts Malta1 11:44:32,85 1 01:34:33 Malta Racing Pigeon Club
154netherlands MC1171  
Jersey
Team Cees van Gelder2 11:45:05,50 1 01:35:06 Holland Pigeons Club
155slovenia MC1323  
David
Team Kos Joze1 11:45:36,10 1 01:35:36 Slovenia Club
156polska MC0431  
Ernie
Team Lorek & Losinski1 11:45:40,30 1 01:35:40 Polonia
157germany MC3125  
Legend of Heremans
Team SG Eider1 11:45:46,50 1 01:35:46 Club Oberfranken
158germany MC1028  
Mary
Erich Müller10 11:45:47,55 1 01:35:48 Club Oberfranken
159south africa MC2431  
Golden lune
Team Slabber & Penkin1 11:45:48,40 1 01:35:48 South Africa Club
160netherlands MC2892  
Jelle
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor1 11:45:49,00 1 01:35:49 Holland Pigeons Club
161belgium MC1009  
Hachico
Roger Mertens1 11:45:49,75 1 01:35:50 Fond Wallonie
162belgium MC2816  
Boyd
Team Leyen-Paloma Belgie1 11:45:50,50 1 01:35:50 Club Olijftak Maaseik
163germany MC0578  
It Takes Two
Team Robert & Bernhard Niekrawietz1 11:45:51,35 1 01:35:51 Club Kaltenengers
164slovakia MC0838  
Noemka
Team Evin Peter & Noemi1 11:45:51,60 1 01:35:52 Slovakia Club
165slovakia MC0889  
Beba
Team Zihlavnik1 11:45:52,00 1 01:35:52 Slovakia Club
166gran canaria MC2467  
Oro
Team Félix Santiago - Aday Rguez5 11:45:53,50 1 01:35:54 Club Los Socios
167netherlands MC0912  
Hyaro One
Team Soepboer5 11:45:53,55 1 01:35:54 Holland Pigeons Club
168england MC2724  
Astbury Kath
Team Astbury1 11:45:58,15 1 01:35:58 RPRA (Pigeon Association)
169germany MC1037  
Holly Berry
Erich Müller11 11:46:00,25 1 01:36:00 Club Oberfranken
170germany MC0470  
Yanina
Erich Müller12 11:46:01,50 1 01:36:02 Club Oberfranken
171rumania MC4317  
Flor 9
Team Florea Sorin1 11:46:02,50 1 01:36:02 Romanía
172england MC2377  
Ethal
Team Sheppard2 11:46:02,65 1 01:36:03 RPRA (Pigeon Association)
173england MC1535  
Blackfen
Team Foster & Rump2 11:46:06,05 1 01:36:06 RPRA (Pigeon Association)
174germany MC1716  
Nasser
Team Klaas & Sohn4 11:46:12,80 1 01:36:13 Club Rietberg
175scotland MC1001  
Walter "w"
Team D. Wood1 11:46:13,55 1 01:36:14 Scottish Homing Union
176germany MC2311  
ATLANTIC-VIVA
Alexander Gebel6 11:46:17,95 1 01:36:18 Club Saalfeld
177scotland MC1840  
Greenstar
William Donachie1 11:46:19,75 1 01:36:20 Scottish Homing Union
178czech republic MC0834  
Mister 100%
Lubomir Kubacek2 11:46:20,35 1 01:36:20 Czech Republic Club
179germany MC1121  
Vicky Lorane
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:46:21,70 1 01:36:22 Club Sachsen
180belgium MC3140  
Mercury Blue
Dirk Martens3 11:46:22,35 1 01:36:22 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
181belgium MC1679  
Diamond
Team Creemers & Zoon1 11:46:22,45 1 01:36:22 Club Olijftak Maaseik
182tenerife MC1223  
Fridgie
Edward Frost1 11:46:23,65 1 01:36:24 C.C.Portuense
183europe MC1791  
Invincible
Team Mystery1 11:46:24,00 1 01:36:24 Club E.U.
184slovenia MC1315  
Tunek
Team Boris Sovic1 11:46:24,70 1 01:36:25 Slovenia Club
185germany MC0582  
Invierno
Detlef Schüring1 11:46:49,85 1 01:36:50 Club Münsterland
186belgium MC1677  
Emotion
Team Creemers & Zoon2 11:47:39,55 1 01:37:40 Club Olijftak Maaseik
187england MC3368  
Tenerife tornado
Team D.S.R.2 11:47:40,15 1 01:37:40 RPRA (Pigeon Association)
188belgium MC1690  
Leonardo Da Vinci
Team Segers-Coppens-Minner1 11:47:41,80 1 01:37:42 Denderbond Ninove
189rumania MC2014  
Little Big Cam
Team Iuga Dorin1 11:47:41,95 1 01:37:42 Romanía
190netherlands MC0372  
Imsakit
Team TopPigeons.nl1 11:47:42,50 1 01:37:42 Holland Pigeons Club
191polska MC2610  
Henk
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:47:43,40 1 01:37:43 Polonia
192germany MC0140  
Zuzo
Peter Kocks1 11:47:43,65 1 01:37:44 Oberhausen Club
193netherlands MC4002  
Bacus
Lorenzo Van Russel3 11:47:43,75 1 01:37:44 Holland Pigeons Club
194italia MC2650  
INDIGO
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni1 11:47:44,70 1 01:37:45 Italia
195denmark MC3480  
Mr. Dapi
Team Anita & Tage Gravesen2 11:47:45,35 1 01:37:45 Denmark Club
196germany MC3195  
Media
Team Varus1 11:47:49,40 1 01:37:49 Club Oberfranken
197galicia MC0604  
Morpheus
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:47:49,85 1 01:37:50 MARIÑAS ALTAS
198tenerife MC0033  
Irritate Me
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:47:50,30 1 01:37:50 Isla Baja
199rumania MC2468  
Biba
Team Buta Emil1 11:47:50,40 1 01:37:50 Romanía
200croatia MC1288  
Tigrica
Team Sanda Maduna1 11:47:50,80 1 01:37:51 Croatia Pigeon Club
201rumania MC3011  
Duality
Team Cosvasa & Gah1 11:47:50,81 1 01:37:51 Romanía
202netherlands MC0342  
Belokie 613
Marcel Visser1 11:47:51,00 1 01:37:51 Holland Pigeons Club
203south africa MC2421  
King Zulu
Team Armstrong Brothers1 11:47:51,05 1 01:37:51 South Africa Club
204hungary MC0075  
Rebecca
Team Pinter4 11:47:51,15 1 01:37:51 Hungary Pigeons Club
205tenerife MC0034  
Marcelina
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:47:51,16 1 01:37:51 Isla Baja
206italia MC0570  
Miry
Team Cantarella Gioacchino Loft1 11:47:51,35 1 01:37:51 Italia
207south africa MC2435  
Lion King
Team Fouche Lofts (Jhb)1 11:47:51,60 1 01:37:52 South Africa Club
208netherlands MC1176  
Daan
Team Holland 92 11:47:51,75 1 01:37:52 Holland Pigeons Club
209germany MC0405  
Wise Wonder
Fedoseev Vitalij2 11:47:52,00 1 01:37:52 Club Harsewinkel
210tenerife MC0693  
Fangio
Juan Carlos González Herrera1 11:47:52,10 1 01:37:52 CANARAGÜI
211germany MC0159  
Horsti 56
Horst Hain2 11:47:52,15 1 01:37:52 Club Fulda
212denmark MC3484  
James
Team Anita & Tage Gravesen3 11:47:52,35 1 01:37:52 Denmark Club
213wales MC3352  
Cant leave home
Paul Bamford3 11:47:52,60 1 01:37:53 País de Gales
214rumania MC1985  
Aquiles
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:47:52,65 1 01:37:53 Romanía
215polska MC0434  
Mystical
Tomasz Jopek2 11:47:52,90 1 01:37:53 Polonia
216slovakia MC0855  
Greg 14
Team Greg2 11:47:52,95 1 01:37:53 Slovakia Club
217italia MC2655  
Robertino
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:47:53,00 1 01:37:53 Italian-Team
218czech republic MC0810  
Karlos
Karel Klemens1 11:47:53,25 1 01:37:53 Czech Republic Club
219england MC2978  
Southfeild Pong
Mark Gilbert3 11:47:53,55 1 01:37:54 RPRA (Pigeon Association)
220germany MC0796  
Heli
Günter Schneemann2 11:47:54,15 1 01:37:54 Club Kassel
221rumania MC2165  
Dida
Radu Buzura1 11:47:54,16 1 01:37:54 Romanía
222germany MC3285  
Wupti
Team SAS2 11:47:54,30 1 01:37:54 Club Sachsen
223rumania MC4341  
check
Daniel Marin1 11:47:54,75 1 01:37:55 Romanía
224tenerife MC1248  
Feliz
Antonio Mesa Díaz1 11:47:55,15 1 01:37:55 C.C.Portuense
225ireland MC2361  
Highway Lucky Strike
Team Highway Lofts2 11:47:55,16 1 01:37:55 Irish Homing Union
226wales MC3385  
Checker 82
Team Syndicate Loft UK2 11:47:55,65 1 01:37:56 Welsh Flag
227england MC3423  
Premier Moment
Team Premier Posse1 11:47:56,20 1 01:37:56 RPRA (Pigeon Association)
228france MC2360  
Philippe
Team Philippe Haquette1 11:47:56,21 1 01:37:56 Team Sibille France
229belgium MC0580  
Carres
David Jacobs1 11:47:56,35 1 01:37:56 Fond Wallonie
230germany MC2496  
Innika
Günter Schneemann3 11:47:56,65 1 01:37:57 Club Kassel
231rumania MC2038  
Blood Sugar
Team Bacalu Danut & Serafim1 11:47:56,80 1 01:37:57 Romanía
232rumania MC4304  
Alexandru 3
Team Romania1 11:47:56,81 1 01:37:57 Romanía
233hungary MC4108  
Homer
Laszlo Gotthard3 11:47:57,75 1 01:37:58 Hungary Pigeons Club
234germany MC0401  
Ellis
Fedoseev Vitalij3 11:47:57,95 1 01:37:58 Club Harsewinkel
235germany MC0176  
Glenbrook
Paul-Heinz Wesjohann1 11:47:58,05 1 01:37:58 Club Oberfranken
236netherlands MC2546  
Tom 1
Team Holland 11 11:47:58,15 1 01:37:58 Holland Pigeons Club
237slovakia MC1215  
Red
Team Prilepok - Misun1 11:47:58,55 1 01:37:59 Slovakia Club
238tenerife MC1222  
Katie
Edward Frost2 11:47:58,56 1 01:37:59 C.C.Portuense
239rumania MC4059  
Hungry Eyes
Team Florea Sorin2 11:47:58,57 1 01:37:59 Romanía
240tenerife MC0112  
Alajero
Team Herrera y Jaime1 11:47:58,70 1 01:37:59 Adexe
241england MC2867  
Gigs
Team Lucky Devils Syndicate4 11:47:58,95 1 01:37:59 RPRA (Pigeon Association)
242hungary MC0089  
Bence
Team Markus pigeons1 11:47:59,45 1 01:37:59 Hungary Pigeons Club
243belgium MC1676  
Playing To Win
Team Creemers & Zoon3 11:47:59,65 1 01:38:00 Club Olijftak Maaseik
244scotland MC3473  
Cleopatra
Team Gareth Rankin1 11:47:59,66 1 01:38:00 Scottish Homing Union
245rumania MC2168  
Georgeta
Radu Buzura2 11:47:59,95 1 01:38:00 Romanía
246belarus MC3224  
Grey
Team Dobrovolschi Leonid1 11:48:00,05 1 01:38:00 Belarus Club
247fuerteventura MC1244  
Narla
Félix Camacho Hernández1 11:48:00,50 1 01:38:00 C.C.Puerto del Rosario
248moldova MC3211  
Alexandru
Team Fauna Orheiului2 11:48:00,55 1 01:38:01 Moldova
249germany MC1158  
ATLANTIC-BRAVO
Alexander Gebel7 11:48:00,56 1 01:38:01 Club Saalfeld
250england MC2338  
Sola Solita
Team Lucky Devils Syndicate5 11:48:00,80 1 01:38:01 RPRA (Pigeon Association)
251netherlands MC3466  
Blauneus
Team Holland 51 11:48:01,05 1 01:38:01 Holland Pigeons Club
252wales MC3354  
Cooneys nemisis
Paul Bamford4 11:48:01,30 1 01:38:01 País de Gales
253tenerife MC0359  
Daniela 4
Team Hmnos. Hernández Mesa1 11:48:01,40 1 01:38:01 C.C. TACO
254slovakia MC1183  
Latyca
Team Ladicky I + J1 11:48:01,55 1 01:38:02 Slovakia Club
255south africa MC2411  
Rumi
Team Cachalia Bros2 11:48:01,60 1 01:38:02 South Africa Club
256slovakia MC1205  
Megatron
Robert Molnar1 11:48:01,65 1 01:38:02 Slovakia Club
257rumania MC2015  
Bati
Team Iuga Dorin2 11:48:02,60 1 01:38:03 Romanía
258belgium MC2522  
Kobe
Team Leyen-Paloma Belgie2 11:48:02,80 1 01:38:03 Club Olijftak Maaseik
259netherlands MC2574  
Kromneus
Team Wegrestaurant Napoleon3 11:48:03,35 1 01:38:03 PDV Mariapolder
260germany MC1021  
Cebiche
Rolf Schlömer1 11:48:04,25 1 01:38:04 Weitstrecken Myhl-Wegberg
261rumania MC2004  
Beatriz San Jose
Mihai Chirita1 11:48:04,45 1 01:38:04 Romanía
262wales MC3349  
The brain
Paul Bamford5 11:48:04,65 1 01:38:05 País de Gales
263germany MC0797  
Eva
Günter Schneemann4 11:48:05,30 1 01:38:05 Club Kassel
264rumania MC2203  
Butterfly
Andrei Pana1 11:48:20,25 1 01:38:20 Romanía
265england MC3318  
No body's fool
Brian Clayburn1 11:48:20,55 1 01:38:21 RPRA (Pigeon Association)
266rumania MC2032  
Sylt Boris
Team Bacalu Danut & Serafim2 11:48:21,65 1 01:38:22 Romanía
267polska MC3521  
Pure Chance
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:48:28,15 1 01:38:28 Polonia
268germany MC1979  
Bibi
Team Wild Escobar Devils1 11:48:32,85 1 01:38:33 Germany Club
269rumania MC4042  
Rooey
Team Florea Sorin3 11:48:35,25 1 01:38:35 Romanía
270germany MC3048  
Snowman 16
Günter Schneemann5 11:48:52,95 1 01:38:53 Club Kassel
271germany MC0455  
Vago
Erich Müller13 11:48:55,35 1 01:38:55 Club Oberfranken
272rumania MC2139  
Pabsi
Team Stroiescu C. & Asmarandei F.1 11:49:05,05 1 01:39:05 Romanía
273netherlands MC1347  
Iniesta
Rudolf Visser1 11:49:20,70 1 01:39:21 Holland Pigeons Club
274slovakia MC1197  
Zoja
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:49:21,85 1 01:39:22 Slovakia Club
275tenerife MC1271  
Lon Todds Power
Team COLUMBACANARIA1 11:49:34,60 1 01:39:35 Adexe
276fuerteventura MC1247  
Deuces
Félix Camacho Hernández2 11:49:36,35 1 01:39:36 C.C.Puerto del Rosario
277germany MC3301  
Mailo
SG Reinhard1 11:49:52,85 1 01:39:53 Lahntal Club
278tenerife MC0357  
Daniela 2
Team Hmnos. Hernández Mesa2 11:49:57,75 1 01:39:58 C.C. TACO
279germany MC2307  
ATLANTIC-BRITT
Alexander Gebel8 11:50:31,30 1 01:40:31 Club Saalfeld
280netherlands MC1256  
Balu
Team Comb. Verbeek - Demmis1 11:50:59,20 1 01:40:59 Holland Pigeons Club
281england MC3454  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:51:54,95 1 01:41:55 RPRA (Pigeon Association)
282netherlands MC2510  
Lady M.
Team Limburgse Passie1 11:51:56,80 1 01:41:57 Holland Pigeons Club
283england MC2397  
Pennick
Team Ashdown Rangers3 11:51:57,35 1 01:41:57 RPRA (Pigeon Association)
284hungary MC4064  
Pluto
Laszlo Gotthard4 11:52:00,20 1 01:42:00 Hungary Pigeons Club
285germany MC1057  
Grimbergen
Erich Müller14 11:52:01,70 1 01:42:02 Club Oberfranken
286netherlands MC0652  
Suzanne
Team Holland - Marsman1 11:52:02,90 1 01:42:03 Holland Pigeons Club
287slovakia MC0871  
Dedo
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu1 11:52:03,50 1 01:42:04 Slovakia Club
288hungary MC4005  
Franco
Laszlo Gotthard5 11:52:03,90 1 01:42:04 Hungary Pigeons Club
289tenerife MC0116  
Gran Rey
Team Herrera y Jaime2 11:52:04,05 1 01:42:04 Adexe
290denmark MC3044  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen1 11:52:04,15 1 01:42:04 Denmark Club
291england MC1477  
Little Ambition
Team Wilton & Son2 11:52:04,85 1 01:42:05 RPRA (Pigeon Association)
292germany MC1129  
Snowman 4
Günter Schneemann6 11:52:06,45 1 01:42:06 Club Kassel
293germany MC2310  
ATLANTIC-CHANCE
Alexander Gebel9 11:52:09,60 1 01:42:10 Club Saalfeld
294england MC3365  
The dodge rocket
Team D.S.R.3 11:52:11,85 1 01:42:12 RPRA (Pigeon Association)
295wales MC0290  
U-bend
Team Stephens Plumbing1 11:52:14,45 1 01:42:14 País de Gales
296malta MC0566  
Susan
Team Buhagiars Lofts1 11:52:27,55 1 01:42:28 Malta Racing Pigeon Club
297netherlands MC0425  
P. Out & Zn
Team Holland 52 11:52:57,85 1 01:42:58 Holland Pigeons Club
298rumania MC0102  
Zetelaka
Babos Zsolt2 11:53:24,45 1 01:43:24 Romanía
299england MC1534  
Atlantic Swallow
Team Foster & Rump3 11:53:25,90 1 01:43:26 RPRA (Pigeon Association)
300ireland MC2366  
Highway Celtic Goliath
Team Highway Lofts3 11:53:26,00 1 01:43:26 Irish Homing Union
301tenerife MC0361  
Daniela 6
Team Hmnos. Hernández Mesa3 11:53:27,25 1 01:43:27 C.C. TACO
302england MC2384  
Larkhill Jo 2
Chris Turner1 11:53:37,30 1 01:43:37 RPRA (Pigeon Association)
303netherlands MC4092  
Wonder Girl
Hok M. Reijnen1 11:53:46,75 1 01:43:47 PDV Alphen Vooruit
304netherlands MC0690  
Frysian Magica
Sjaak Buwalda1 11:53:51,30 1 01:43:51 Holland Pigeons Club
305germany MC2506  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube1 11:53:51,50 1 01:43:52 Germany Club
306netherlands MC4051  
Arabela
Hok M. Reijnen2 11:54:15,05 1 01:44:15 PDV Alphen Vooruit
307asturias MC0624  
Riffy
Team Dionisio & Pandiella5 11:59:02,75 1 01:49:03 R.C. Oviedo
308wales MC0309  
Supreme Charlot
Ken Darlington1 11:59:37,25 1 01:49:37 País de Gales
309germany MC0478  
Oby
Erich Müller15 12:00:03,35 1 01:50:03 Club Oberfranken
310england MC0252  
Fatty Forerunner 1
David Hinkel1 12:03:25,65 1 01:53:26 RPRA (Pigeon Association)
311rumania MC4106  
A Fine Blend
Team Florea Sorin4 12:03:26,10 1 01:53:26 Romanía
312rumania MC2030  
Merry Legs
Team Bacalu Danut & Serafim3 12:03:26,35 1 01:53:26 Romanía
313germany MC4076  
Jules Chu
Erich Müller16 12:03:27,10 1 01:53:27 Club Oberfranken
314germany MC1720  
Aída
Erich Müller17 12:03:27,65 1 01:53:28 Club Oberfranken
315england MC2974  
Southfeild Believer
Mark Gilbert4 12:03:27,70 1 01:53:28 RPRA (Pigeon Association)
316austria MC0780  
In The Pine
Team Garcia & Nagelhofer4 12:03:28,55 1 01:53:29 VRV - Oberoesterreich
317netherlands MC2560  
HAAKNEUS
Team Holland 111 12:03:28,75 1 01:53:29 Holland Pigeons Club
318germany MC3268  
Could Be
Erich Müller18 12:03:28,80 1 01:53:29 Club Oberfranken
319netherlands MC4093  
Coal Burner
Lorenzo Van Russel4 12:03:28,81 1 01:53:29 Holland Pigeons Club
320netherlands MC2541  
Pituca
Team Cees van Gelder3 12:03:29,35 1 01:53:29 Holland Pigeons Club
321england MC0701  
Nyitrai
Team Lucky Devils Syndicate6 12:03:29,40 1 01:53:29 RPRA (Pigeon Association)
322netherlands MC2888  
Rut Han
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor2 12:03:29,41 1 01:53:29 Holland Pigeons Club
323germany MC4004  
High Card
Erich Müller19 12:03:29,85 1 01:53:30 Club Oberfranken
324belgium MC3139  
G-star black2
Dirk Martens4 12:03:30,10 1 01:53:30 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
325rumania MC2006  
The Super One
Team Iuga Dorin3 12:03:30,75 1 01:53:31 Romanía
326germany MC0479  
Egon
Erich Müller20 12:03:31,00 1 01:53:31 Club Oberfranken
327rumania MC4311  
Invictus
Team Class1 12:03:31,15 1 01:53:31 Romanía
328wales MC3443  
Feather
Team Rudderfett1 12:03:31,16 1 01:53:31 Welsh Flag
329belgium MC2498  
Mount Bellew
Team Atomium1 12:03:31,55 1 01:53:32 Belgium Club
330netherlands MC0384  
Maja
Team Cees van Gelder4 12:03:31,95 1 01:53:32 Holland Pigeons Club
331netherlands MC4089  
Yippeeiohcaiay
Hok M. Reijnen3 12:03:32,20 1 01:53:32 PDV Alphen Vooruit
332slovakia MC1193  
Myrmidom
Team Kostros Group1 12:03:32,75 1 01:53:33 Slovakia Club
333germany MC0167  
Champ
Paul-Heinz Wesjohann2 12:03:33,00 1 01:53:33 Club Oberfranken
334netherlands MC0048  
Meduso
Team Rien van Oss en Zn5 12:03:33,20 1 01:53:33 Holland Pigeons Club
335rumania MC4008  
Alexandru 4
Team Romania2 12:03:33,25 1 01:53:33 Romanía
336england MC0080  
Platinum
Team Lucky Devils Syndicate7 12:03:33,35 1 01:53:33 RPRA (Pigeon Association)
337rumania MC0135  
Nimrod
Kiss Sandor1 12:03:33,45 1 01:53:33 Romanía
338germany MC0145  
Alice
Team Reiss & Pfeiffer1 12:03:33,70 1 01:53:34 Club Lutherstadt
339germany MC0486  
Keiko
Hermann Wienekamp1 12:03:34,30 1 01:53:34 Club Neumünster
340belgium MC1682  
Vision
Team Creemers & Zoon4 12:03:34,31 1 01:53:34 Club Olijftak Maaseik
341slovakia MC0862  
Greg 21
Team Greg3 12:03:34,50 1 01:53:34 Slovakia Club
342england MC3371  
Our send
Team D.S.R.4 12:03:34,55 1 01:53:35 RPRA (Pigeon Association)
343rumania MC2245  
Dany
Team Pisla Daniel & Vintan George1 12:03:34,60 1 01:53:35 Romanía
344england MC2637  
Alicia
Team Vador & Elimar1 12:03:34,80 1 01:53:35 RPRA (Pigeon Association)
345germany MC3108  
Eli
Team Mark Buse & Fam.2 12:03:34,85 1 01:53:35 Weitstrecken Myhl-Wegberg
346netherlands MC1170  
Joep 4
Team Holland 41 12:03:35,30 1 01:53:35 Holland Pigeons Club
347england MC1300  
Kopika
Team Lucky Devils Syndicate8 12:03:35,35 1 01:53:35 RPRA (Pigeon Association)
348england MC2379  
Jenny Shep's
Team Sheppard3 12:03:35,40 1 01:53:35 RPRA (Pigeon Association)
349czech republic MC0827  
Tokio 1
Lubomir Kubacek3 12:03:35,50 1 01:53:36 Czech Republic Club
350rumania MC2117  
Spy
Team Pitea Laurentiu1 12:03:35,70 1 01:53:36 Romanía
351slovakia MC0892  
Adam
Peter Halienka1 12:03:35,85 1 01:53:36 Slovakia Club
352slovakia MC0890  
Nika
Team Zihlavnik2 12:03:36,25 1 01:53:36 Slovakia Club
353netherlands MC3092  
Abrak
Tom Van der Kamp1 12:03:36,30 1 01:53:36 Holland Pigeons Club
354belgium MC1019  
Milo
Roger Mertens2 12:03:36,31 1 01:53:36 Fond Wallonie
355germany MC3167  
Cora
Team Redlich & Risse1 12:03:36,55 1 01:53:37 Wittinger WSC
356europe MC2523  
Carmen Dark
Team TOP 103 12:03:37,15 1 01:53:37 Club E.U.
357south africa MC2438  
Machine
Team Fouche Lofts (Pmb)1 12:03:37,20 1 01:53:37 South Africa Club
358netherlands MC2845  
Lasterie Shop 7
Peter Lasterie1 12:03:37,30 1 01:53:37 Holland Pigeons Club
359england MC2992  
Southfeild Leader
Mark Gilbert5 12:03:37,35 1 01:53:37 RPRA (Pigeon Association)
360hungary MC0097  
Arraw
Team Markus Miklos1 12:03:37,60 1 01:53:38 Hungary Pigeons Club
361netherlands MC0423  
v.d.Berg 3
Team Holland 31 12:03:38,65 1 01:53:39 Holland Pigeons Club
362slovakia MC0860  
Greg 19
Team Greg4 12:03:38,75 1 01:53:39 Slovakia Club
363rumania MC2053  
Kaitlyn
Team Bacalu Danut & Serafim4 12:03:39,85 1 01:53:40 Romanía
364germany MC1984  
Blue Energy
Team Beatrix & Christian1 12:03:39,86 1 01:53:40 Germany Club
365germany MC1880  
Tribute To Orange
Team Koch & Wichert1 12:03:40,25 1 01:53:40 Ruhrgebiet Club
366italia MC2157  
Axel
Nitu Robert Petre1 12:03:40,26 1 01:53:40 Italia
367netherlands MC1344  
Gienus
Team Van der Heide de Vries3 12:03:40,40 1 01:53:40 Holland Pigeons Club
368germany MC1714  
Bonzo
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 12:03:40,45 1 01:53:40 Club Sachsen
369england MC3456  
Rachael
Team Casey & Rainbow2 12:03:41,45 1 01:53:41 RPRA (Pigeon Association)
370rumania MC2204  
Albatros
Andrei Pana2 12:03:42,25 1 01:53:42 Romanía
371portugal MC2876  
Pauls Desire
Jorge Almeida Santos1 12:03:42,75 1 01:53:43 Aveiro-Portugal
372south africa MC2452  
Stollose
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 12:03:43,50 1 01:53:44 South Africa Club
373rumania MC3012  
Tibo
Team Cosvasa & Gah2 12:03:43,75 1 01:53:44 Romanía
374germany MC1101  
Mattanja
Team Klaas & Sohn5 12:03:44,30 1 01:53:44 Club Rietberg
375germany MC3300  
Pretty Women
SG Reinhard2 12:03:46,45 1 01:53:46 Lahntal Club
376england MC2924  
Brobbelaar
Team Crazy Gang Syndicate2 12:03:46,95 1 01:53:47 RPRA (Pigeon Association)
377germany MC0498  
Xtreme
Bernd Prekel2 12:03:47,90 1 01:53:48 Club Bayern Süd
378hungary MC4084  
Wise Wonder
Laszlo Gotthard6 12:03:53,90 1 01:53:54 Hungary Pigeons Club
379rumania MC4206  
Flor 4
Team Florea Sorin5 12:03:58,95 1 01:53:59 Romanía
380wales MC1835  
Chip Shop Alfie
Team Bagillt1 12:04:01,70 1 01:54:02 North Wales
381rumania MC4039  
Young Zorro
Team Florea Sorin6 12:04:04,90 1 01:54:05 Romanía
382rumania MC2021  
Manchas
Team Burca & Carcu2 12:04:07,30 1 01:54:07 Romanía
383netherlands MC0943  
Doldersum
Team Holland 71 12:04:07,40 1 01:54:07 Holland Pigeons Club
384gran canaria MC0353  
Atlas
Team Félix Santiago - Aday Rguez6 12:04:10,40 1 01:54:10 Club Los Socios
385rumania MC2041  
Babsy
Team Bacalu Danut & Serafim5 12:04:11,20 1 01:54:11 Romanía
386wales MC3447  
Renior
Team Rudderfett2 12:04:12,50 1 01:54:12 Welsh Flag
387slovakia MC0864  
Greg 23
Team Greg5 12:04:13,45 1 01:54:13 Slovakia Club
388rumania MC4205  
Flor 3
Team Florea Sorin7 12:04:32,35 1 01:54:32 Romanía
389germany MC3250  
Oker
Günter Langefeld2 12:04:50,30 1 01:54:50 Club Bergisches Land
390england MC3369  
Gran Canaria colossus
Team D.S.R.5 12:04:57,80 1 01:54:58 RPRA (Pigeon Association)
391germany MC1976  
Cain
Team Wild Escobar Devils2 12:05:11,40 1 01:55:11 Germany Club
392netherlands MC2582  
COCONUT
Team Dickmann-Stroetges1 12:05:32,90 1 01:55:33 Holland Pigeons Club
393rumania MC2050  
Fritz
Team Bacalu Danut & Serafim6 12:05:34,00 1 01:55:34 Romanía
394polska MC2596  
Domi
Team Arkadiusz Buttner1 12:06:41,95 1 01:56:42 Polonia
395england MC3348  
Grumpy
Team D. Bullen & Son2 12:06:44,70 1 01:56:45 RPRA (Pigeon Association)
396belgium MC0121  
Red Arrow
Team Coloured Pigeons1 12:06:44,80 1 01:56:45 Fond Wallonie
397netherlands MC0345  
Zoon Léandra
Marcel Visser2 12:06:45,05 1 01:56:45 Holland Pigeons Club
398gran canaria MC1589  
Roque Mesa
Team Yahvé & Oliveiro3 12:06:45,35 1 01:56:45 Club Los Socios
399belgium MC2823  
Joy
Team Belgium's Finest1 12:06:46,70 1 01:56:47 Lembeek Club - Belgium
400germany MC1406  
Chenche T2
Team Jung & Jupid1 12:06:47,40 1 01:56:47 Club Ebertshausen
401ireland MC2370  
Highway Teresa-girl
Team Highway Lofts4 12:06:48,10 1 01:56:48 Irish Homing Union
402gran canaria MC1238  
Poseidón
Team Yahvé & Oliveiro4 12:06:53,80 1 01:56:54 Club Los Socios
403gran canaria MC0545  
Rom+rom+rom
Team Yahvé & Oliveiro5 12:06:54,60 1 01:56:55 Club Los Socios
404england MC0949  
WW Mayaguana
Team Well Wag (UNC)1 12:06:55,65 1 01:56:56 Up North Combine
405scotland MC1842  
Franny
William Donachie2 12:06:56,70 1 01:56:57 Scottish Homing Union
406germany MC3286  
Miss Wonderduk
Team SAS3 12:06:57,25 1 01:56:57 Club Sachsen
407malta MC0680  
Morata
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft1 12:06:57,50 1 01:56:58 Malta Racing Pigeon Club
408denmark MC0532  
Lovebird
Team Modena Master1 12:06:58,00 1 01:56:58 Denmark Club
409slovakia MC0884  
Forest
Team Silny J & L1 12:06:58,20 1 01:56:58 Slovakia Club
410hungary MC0761  
Norbi
Team Fenyvesi Monika1 12:06:58,60 1 01:56:59 Hungary Pigeons Club
411rumania MC4511  
Panait 4
Panait Alexandru1 12:06:59,40 1 01:56:59 Romanía
412england MC3416  
Premier Astronaut
Team Premier Posse2 12:06:59,55 1 01:57:00 RPRA (Pigeon Association)
413germany MC2835  
Karl
Team Brinker1 12:07:01,15 1 01:57:01 Meppen Club
414gran canaria MC1239  
Maaambo
Team Yahvé & Oliveiro6 12:07:05,25 1 01:57:05 Club Los Socios
415croatia MC1308  
Maksim
Team Pudic Family Loft1 12:07:05,80 1 01:57:06 Croatia Pigeon Club
416tenerife MC0113  
Anaga 3
Team Herrera y Jaime3 12:07:06,00 1 01:57:06 Adexe
417germany MC3290  
Ghost Moon
Team SAS4 12:07:08,75 1 01:57:09 Club Sachsen
418czech republic MC0805  
Ondra
Martin Bouchal1 12:07:10,15 1 01:57:10 Czech Republic Club
419germany MC1075  
Rapy
Team Klaas & Sohn6 12:07:27,65 1 01:57:28 Club Rietberg
420germany MC3294  
Brandt 600
Daniel Brandt2 12:07:29,60 1 01:57:30 NRW Club
421czech republic MC0811  
Argo
Karel Klemens2 12:07:33,45 1 01:57:33 Czech Republic Club
422rusia MC3234  
Medvedi
Team Valery Dovzjenki1 12:07:36,70 1 01:57:37 Club Rusia
423netherlands MC1696  
FDJ
Team Grolleman Pigeons1 12:07:38,45 1 01:57:38 Holland Pigeons Club
424germany MC1728  
Monika One
Erich Müller21 12:07:43,25 1 01:57:43 Club Oberfranken
425germany MC0992  
Lady Merry
Team Schnellin1 12:08:34,55 1 01:58:35 Club Sachsen
426germany MC2313  
ATLANTIC-MILLION
Alexander Gebel10 12:08:37,65 1 01:58:38 Club Saalfeld
427netherlands MC0411  
Marco The First
Anton van Oort1 12:08:38,10 1 01:58:38 Holland Pigeons Club
428belgium MC1008  
Heidi One
Dirk Verstichelen3 12:08:53,05 1 01:58:53 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
429rumania MC2058  
Alba
Team Bacalu Danut & Serafim7 12:08:54,40 1 01:58:54 Romanía
430slovakia MC0736  
Danko
Team Andrea's Dream1 12:09:39,80 1 01:59:40 Slovakia Club
431portugal MC2809  
High Arrival
Team José do Carmo2 12:09:41,30 1 01:59:41 Faro - Portugal
432rumania MC2154  
Miss Sydafrika
Patruca Florin1 12:10:24,00 1 02:00:24 Romanía
433netherlands MC0382  
Mala
Team Cees van Gelder5 12:10:26,70 1 02:00:27 Holland Pigeons Club
434wales MC3444  
Picasso
Team Rudderfett3 12:10:34,40 1 02:00:34 Welsh Flag
435england MC3315  
Sailors way
Brian Clayburn2 12:10:38,70 1 02:00:39 RPRA (Pigeon Association)
436germany MC1970  
Nyna
Guver Florin1 12:12:45,45 1 02:02:45 Germany Club
437polska MC0435  
Caperusa
Tomasz Jopek3 12:12:49,20 1 02:02:49 Polonia
438croatia MC1292  
Stoneman 05
Team Croatia2 12:12:58,05 1 02:02:58 Croatia Pigeon Club
439slovakia MC0856  
Greg 15
Team Greg6 12:13:16,25 1 02:03:16 Slovakia Club
440rumania MC2201  
Carrera
Andrei Pana3 12:13:48,85 1 02:03:49 Romanía
441england MC3310  
Four Poets
Brian Clayburn3 12:13:50,95 1 02:03:51 RPRA (Pigeon Association)
442belgium MC2578  
Good Luck
Team Panis & Tilmans1 12:13:52,45 1 02:03:52 Club Olijftak Maaseik
443slovakia MC0842  
Greg 01
Team Greg7 12:13:55,10 1 02:03:55 Slovakia Club
444slovakia MC1195  
Recon
Team Kostros Group2 12:13:59,25 1 02:03:59 Slovakia Club
445belgium MC2954  
Hope
Team Belgium's Finest2 12:13:59,65 1 02:04:00 Lembeek Club - Belgium
446germany MC1036  
Mariners Court
Erich Müller22 12:14:07,45 1 02:04:07 Club Oberfranken
447ireland MC2821  
Wallykazam
Team H D A Kallmeyer1 12:14:12,00 1 02:04:12 Irish Homing Union
448belgium MC1689  
Toulous Lautrec
Team Segers-Coppens-Minner2 12:14:14,55 1 02:04:15 Denderbond Ninove
449tenerife MC1276  
Kristian
Team COLUMBACANARIA2 12:14:21,70 1 02:04:22 Adexe
450rumania MC2224  
Hamham
Team Onur1 12:14:26,85 1 02:04:27 Romanía
451ireland MC0683  
Corie
Team YELLOWBELLY2 12:14:50,70 1 02:04:51 Irish Homing Union
452england MC2932  
Ultimate Evens
Team Ultimate Syndicate2 12:15:55,45 1 02:05:55 RPRA (Pigeon Association)
453england MC2979  
Southfeild Durable
Mark Gilbert6 12:15:57,35 1 02:05:57 RPRA (Pigeon Association)
454germany MC0484  
Willi
Hermann Wienekamp2 12:17:14,75 1 02:07:15 Club Neumünster
455netherlands MC0107  
Snydale Linnet
Bert Ploeg1 12:17:25,80 1 02:07:26 Holland Pigeons Club
456czech republic MC0813  
Theo
Karel Klemens3 12:17:26,10 1 02:07:26 Czech Republic Club
457denmark MC4343  
Appeared
Jesper Jungloew1 12:17:26,55 1 02:07:27 Denmark Club
458slovenia MC1326  
Nik
Team Kos Joze2 12:17:26,60 1 02:07:27 Slovenia Club
459rumania MC0133  
Gimely
Kiss Sandor2 12:17:27,40 1 02:07:27 Romanía
460france MC2356  
Léonore
Team Philippe Haquette2 12:17:27,45 1 02:07:27 Team Sibille France
461malta MC0681  
Coutinho
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft2 12:17:27,46 1 02:07:27 Malta Racing Pigeon Club
462rumania MC2121  
Brinky
Dragos Chiritescu1 12:17:27,75 1 02:07:28 Romanía
463malta MC0568  
Showy
Team Buhagiars Lofts2 12:17:28,75 1 02:07:29 Malta Racing Pigeon Club
464ukraine MC3238  
Wind Of Changes
Team R.G.V. & Sidor2 12:17:30,65 1 02:07:31 Ukraine Club
465england MC2965  
Southfeild Blaze
Mark Gilbert7 12:17:30,85 1 02:07:31 RPRA (Pigeon Association)
466croatia MC0207  
Dalmatian Star
Denis Culic1 12:17:31,20 1 02:07:31 Croatia Pigeon Club
467netherlands MC2569  
feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon4 12:17:31,30 1 02:07:31 PDV Mariapolder
468netherlands MC1702  
Tinkoff
Team Grolleman Pigeons2 12:17:31,60 1 02:07:32 Holland Pigeons Club
469austria MC0787  
Alien Cookies
Team Garcia & Nagelhofer5 12:17:31,95 1 02:07:32 VRV - Oberoesterreich
470rumania MC3010  
Susy
Team Cosvasa & Gah3 12:17:32,05 1 02:07:32 Romanía
471netherlands MC2887  
Slakken
Chantal Breukers1 12:17:32,20 1 02:07:32 Holland Pigeons Club
472wales MC3449  
Adrian
Team Rudderfett4 12:17:32,25 1 02:07:32 Welsh Flag
473slovakia MC1211  
Roman
Igor Sillo1 12:17:32,70 1 02:07:33 Slovakia Club
474england MC2538  
Marx
Team Louella Pigeon World2 12:17:32,75 1 02:07:33 RPRA (Pigeon Association)
475europe MC2517  
ATHOS
Team Golden Ladies1 12:17:32,95 1 02:07:33 Club E.U.
476tenerife MC0519  
Beautiful Dreamer
Team Andrea y Vicente Cruz1 12:17:33,15 1 02:07:33 Abona Sur
477netherlands MC2548  
Tom
Team Holland 32 12:17:33,75 1 02:07:34 Holland Pigeons Club
478belgium MC1688  
Matts
Team Segers-Coppens-Minner3 12:17:33,90 1 02:07:34 Denderbond Ninove
479netherlands MC0179  
Do Ping 2
Team Baarda Pingjum1 12:17:34,25 1 02:07:34 Holland Pigeons Club
480belarus MC3222  
Red
Team Dobrovolschi Leonid2 12:17:34,50 1 02:07:34 Belarus Club
481belgium MC1692  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner4 12:17:34,60 1 02:07:35 Denderbond Ninove
482belarus MC3221  
Forget
Team Dobrovolschi Leonid3 12:17:34,80 1 02:07:35 Belarus Club
483south africa MC2422  
Zulu
Team Armstrong Brothers2 12:17:35,00 1 02:07:35 South Africa Club
484gran canaria MC1233  
Bajito
Team Félix Santiago - Aday Rguez7 12:17:35,50 1 02:07:36 Club Los Socios
485tenerife MC1275  
Mathias
Team COLUMBACANARIA3 12:17:35,75 1 02:07:36 Adexe
486germany MC3112  
Raven
Team Mark Buse & Fam.3 12:17:36,15 1 02:07:36 Weitstrecken Myhl-Wegberg
487polska MC2599  
Batuque
Team Michal Klassa1 12:17:36,30 1 02:07:36 Polonia
488england MC2982  
Southfeild Fireball
Mark Gilbert8 12:17:37,10 1 02:07:37 RPRA (Pigeon Association)
489germany MC1167  
ATLANTIC-BESTEN
Alexander Gebel11 12:17:38,00 1 02:07:38 Club Saalfeld
490england MC2981  
Southfeild Galze
Mark Gilbert9 12:17:39,40 1 02:07:39 RPRA (Pigeon Association)
491netherlands MC2916  
Kings Silver Star
Team Skyriders1 12:17:40,75 1 02:07:41 Holland Pigeons Club
492rumania MC3020  
Barbi
Team Cosvasa & Gah4 12:17:41,70 1 02:07:42 Romanía
493denmark MC0538  
Sanne
Team Ost-Vest1 12:17:43,05 1 02:07:43 Denmark Club
494gran canaria MC1227  
Moju
Team Carioca1 12:17:46,40 1 02:07:46 Doramas
495slovakia MC0734  
Daniel
Team Andrea's Dream2 12:17:52,00 1 02:07:52 Slovakia Club
496netherlands MC2899  
Red Devil
B. J. Suk Mellies1 12:18:00,05 1 02:08:00 Holland Pigeons Club
497czech republic MC0823  
Juraj
Team Spown1 12:18:00,25 1 02:08:00 Czech Republic Club
498germany MC3122  
Wanderfalk
Team SG Eider2 12:18:05,75 1 02:08:06 Club Oberfranken
499rumania MC2233  
roosens 83
Team Fratii Lupu & Colniceanu1 12:18:13,30 1 02:08:13 Romanía
500polska MC2598  
Ferrari
Team Michal Klassa2 12:18:41,45 1 02:08:41 Polonia
501rusia MC3229  
Harlamov
Team Krasnaya Armiya1 12:18:43,00 1 02:08:43 Club Rusia
502germany MC1116  
Angel Wing
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 12:19:00,80 1 02:09:01 Club Sachsen
503germany MC0149  
Baster
Team Reiss & Pfeiffer2 12:19:46,70 1 02:09:47 Club Lutherstadt
504netherlands MC4354  
Mekmeer 1
Team Comb. Mekes-van Boxmeer1 12:22:01,05 1 02:12:01 Holland Pigeons Club
505netherlands MC0945  
Anastasia
Hein van Dam1 12:22:22,40 1 02:12:22 Holland Pigeons Club
506germany MC1130  
Snowman 5
Günter Schneemann7 12:23:38,60 1 02:13:39 Club Kassel
507croatia MC1309  
Matija
Team Pudic Family Loft2 12:23:40,05 1 02:13:40 Croatia Pigeon Club
508fuerteventura MC0554  
Super Kai
Luis Fumero Arucas1 12:23:44,00 1 02:13:44 Gran Tarajal
509rusia MC3232  
Simona
Team Valery Dovzjenki2 12:23:44,50 1 02:13:44 Club Rusia
510rumania MC2112  
Sepia
Petca Aurelian1 12:23:50,70 1 02:13:51 Romanía
511netherlands MC0930  
Kiwi
Team Sunkissed1 12:24:01,75 1 02:14:02 Holland Pigeons Club
512germany MC1081  
Flik
Team Klaas & Sohn7 12:24:07,85 1 02:14:08 Club Rietberg
513polska MC2600  
Arabela
Team Michal Klassa3 12:24:09,75 1 02:14:10 Polonia
514france MC1901  
Wings Of Fortune
Xavier Benoit1 12:24:21,50 1 02:14:22 Team Sibille France
515tenerife MC0100  
Juan Luis
Team Champions Abona Sur1 12:24:23,55 1 02:14:24 Abona Sur
516fuerteventura MC1246  
Baguette
Félix Camacho Hernández3 12:24:41,15 1 02:14:41 C.C.Puerto del Rosario
517tenerife MC0521  
Deep Purple
Team Andrea y Vicente Cruz2 12:24:41,75 1 02:14:42 Abona Sur
518asturias MC0617  
Luna
Fernando Loredo Piñera2 12:24:44,65 1 02:14:45 R.C. Oviedo
519rumania MC2107  
Miha
Team Karscu Alin & Cosmin1 12:24:45,80 1 02:14:46 Romanía
520wales MC3438  
Challenger 53
Team DLUK & Ganwy Lofts1 12:24:48,35 1 02:14:48 Welsh Flag
521tenerife MC1273  
Agnes
Team COLUMBACANARIA4 12:25:22,95 1 02:15:23 Adexe
522netherlands MC0932  
Hidalgo
Team Sunkissed2 12:25:45,00 1 02:15:45 Holland Pigeons Club
523germany MC0469  
Sunlight Wonder
Erich Müller23 12:25:54,70 1 02:15:55 Club Oberfranken
524england MC0998  
L7 Tom Jones
Team Lucky 72 12:26:58,55 1 02:16:59 Up North Combine
525czech republic MC3155  
Jana
Team Svoboda & Lekes1 12:30:26,00 1 02:20:26 Czech Republic Club
526netherlands MC0406  
Flight Plan
Team H. V. Venrooy1 12:30:37,55 1 02:20:38 Holland Pigeons Club
527germany MC1091  
Rocky
Team Klaas & Sohn8 12:30:52,25 1 02:20:52 Club Rietberg
528england MC3308  
Albe back
Brian Clayburn4 12:31:24,10 1 02:21:24 RPRA (Pigeon Association)
529germany MC0987  
Silvy
Team Röhlig & Bukowski1 12:35:01,35 1 02:25:01 Club Vogtland
530wales MC0289  
Back Bioler
Team Stephens Plumbing2 12:35:44,70 1 02:25:45 País de Gales
531germany MC1045  
Mabalinewe
Erich Müller24 12:36:09,25 1 02:26:09 Club Oberfranken
532hungary MC0760  
Monika Ii
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 12:41:05,55 1 02:31:06 Hungary Pigeons Club
533italia MC2658  
Camtown Fella
Massimo Bosco1 12:41:06,30 1 02:31:06 Italia
534rumania MC2145  
Kofila
Team Duda Sergiu1 12:42:48,10 1 02:32:48 Romanía
535germany MC0467  
Jimmy
Erich Müller25 12:45:28,30 1 02:35:28 Club Oberfranken
536netherlands MC0366  
Marathon Lady
Team TopPigeons.nl2 12:45:31,90 1 02:35:32 Holland Pigeons Club
537germany MC3273  
Muenchen
Rolf Schlömer2 12:46:18,85 1 02:36:19 Weitstrecken Myhl-Wegberg
538rumania MC4312  
Balkanik Black
Team Class2 12:46:19,85 1 02:36:20 Romanía
539england MC2396  
Heather a hen
Team Ashdown Rangers4 12:46:20,70 1 02:36:21 RPRA (Pigeon Association)
540germany MC0464  
Brutus
Erich Müller26 12:46:21,10 1 02:36:21 Club Oberfranken
541portugal MC2807  
Mark Louise
Team José do Carmo3 12:46:22,35 1 02:36:22 Faro - Portugal
542czech republic MC0814  
Hilda
Karel Klemens4 12:46:25,20 1 02:36:25 Czech Republic Club
543norway MC3505  
Ostend Queen
Team Ray & Svein1 12:46:25,90 1 02:36:26 Norge Racing Pigeon Club
544portugal MC2808  
Glomer
Team José do Carmo4 12:46:26,60 1 02:36:27 Faro - Portugal
545rumania MC2118  
Tom Tom
Team Pitea Laurentiu2 12:46:28,40 1 02:36:28 Romanía
546netherlands MC0211  
Sjefke
Team Hogeveld1 12:46:29,95 1 02:36:30 Holland Pigeons Club
547sevilla MC2787  
Octavio
Team Constantin Strunga1 12:46:30,15 1 02:36:30 ITALICENSE
548germany MC3247  
Almendra
Günter Langefeld3 12:46:35,45 1 02:36:35 Club Bergisches Land
549netherlands MC0374  
Amelia
Team TopPigeons.nl3 12:46:36,45 1 02:36:36 Holland Pigeons Club
550austria MC1953  
Webber
Neag Benjain2 12:46:39,45 1 02:36:39 VRV - Oberoesterreich
551slovakia MC1191  
Linda
Team Fiala Alexander & Tomas1 12:46:53,80 1 02:36:54 Slovakia Club
552tenerife MC1257  
Charlie
Valentín González Hernández1 12:46:56,80 1 02:36:57 Adexe
553hungary MC0070  
Puki
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 12:47:51,50 1 02:37:52 Hungary Pigeons Club
554slovakia MC1185  
Amadeus
Team Ladicky I + J2 12:47:55,50 1 02:37:56 Slovakia Club
555germany MC0481  
Conan
Erich Müller27 12:48:01,65 1 02:38:02 Club Oberfranken
556tenerife MC1225  
Dirky
Edward Frost3 12:48:28,20 1 02:38:28 C.C.Portuense
557england MC3398  
Alfie
Team Totton Flyers1 12:48:39,10 1 02:38:39 RPRA (Pigeon Association)
558england MC2815  
Noelles High Flyer
Pieter Oberholster1 12:48:39,75 1 02:38:40 RPRA (Pigeon Association)
559polska MC2607  
Szpak
Team Smge Rumik Krzysztof3 12:49:01,50 1 02:39:02 Polonia
560slovakia MC0738  
Jozef
Team Kujanik Derby1 12:50:01,30 1 02:40:01 Slovakia Club
561tenerife MC1270  
Kings Express
Team COLUMBACANARIA5 12:50:21,45 1 02:40:21 Adexe
562germany MC1975  
Tipo
Team Wild Escobar Devils3 12:51:37,35 1 02:41:37 Germany Club
563cordoba MC0006  
Caseys Song
Dámaso Melero2 12:51:38,10 1 02:41:38 Malagüeño
564england MC1438  
Harry
Team Paul & Duke1 12:54:33,10 1 02:44:33 RPRA (Pigeon Association)
565denmark MC3491  
Yates
Team Henriksen1 12:54:36,00 1 02:44:36 Denmark Club
566germany MC3109  
Emi
Team Mark Buse & Fam.4 12:54:36,65 1 02:44:37 Weitstrecken Myhl-Wegberg
567netherlands MC2615  
Janice
Team T. Bosua3 12:54:37,10 1 02:44:37 Holland Pigeons Club
568germany MC3124  
Rise of an Empire
Team SG Eider3 12:54:38,15 1 02:44:38 Club Oberfranken
569south africa MC2424  
Stacey
Team Saville Penkin1 12:54:38,90 1 02:44:39 South Africa Club
570hungary MC0511  
Aguila
Team Horváth Pigeons2 12:55:15,65 1 02:45:16 Hungary Pigeons Club
571rumania MC2036  
Regents Do
Team Bacalu Danut & Serafim8 12:57:27,85 1 02:47:28 Romanía
572italia MC2659  
Super Million
Lorenzo Ghiacci1 12:57:36,55 1 02:47:37 Italia
573netherlands MC2852  
Erik
Michel Schuurmans2 12:58:39,00 1 02:48:39 Holland Pigeons Club
574netherlands MC2259  
Kyann
Team Rien van Oss en Zn6 13:00:51,95 1 02:50:52 Holland Pigeons Club
575belarus MC3223  
Minsk
Team Dobrovolschi Leonid4 13:00:53,40 1 02:50:53 Belarus Club
576tenerife MC1582  
Fernando
Team Champions Círculo de Tenerife2 13:02:50,35 1 02:52:50 Círculo Colombófilo de Tenerife
577germany MC3269  
Louie
Paul-Heinz Wesjohann3 13:06:19,15 1 02:56:19 Club Oberfranken
578tenerife MC0560  
Lustra
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 13:06:28,20 1 02:56:28 GRAN FONDO
579germany MC2341  
Darceys Girl
Team Gleichberg2 13:07:18,25 1 02:57:18 Hildburghausen Club
580europe MC3379  
The submarine
Team Mix and Match Syndicate2 13:07:24,85 1 02:57:25 Club E.U.
581germany MC0581  
Peron
Detlef Schüring2 13:08:38,50 1 02:58:38 Club Münsterland
582italia MC2691  
Baby Cisco
Team RSR2 13:09:07,00 1 02:59:07 Italia
583polska MC0440  
Fight To The Finish
Bogdan Mlynarczyk1 13:09:08,30 1 02:59:08 Polonia
584belgium MC1888  
Lucky Boy
Roger Mertens3 13:09:08,31 1 02:59:08 Fond Wallonie
585belgium MC0982  
Schuppi
Steven Van de Velde1 13:09:09,35 1 02:59:09 Land van Aalst
586gran canaria MC1586  
Lady
Team Félix Santiago - Aday Rguez8 13:09:12,10 1 02:59:12 Club Los Socios
587netherlands MC0123  
Blacky 533
Ugur Arslan1 13:09:14,55 1 02:59:15 Holland Pigeons Club
588netherlands MC0390  
Flora
Team Cees van Gelder6 13:11:08,20 1 03:01:08 Holland Pigeons Club
589wales MC3389  
Blue 96
Team Syndicate Loft UK3 13:12:26,10 1 03:02:26 Welsh Flag
590belgium MC1138  
Risque
Filip de Smedt1 13:12:28,45 1 03:02:28 De Snelvliegers Zandbergen Club
591germany MC1090  
Ida O
Team Klaas & Sohn9 13:12:30,95 1 03:02:31 Club Rietberg
592cordoba MC0024  
Rhot
Dámaso Melero3 13:12:32,25 1 03:02:32 Malagüeño
593fuerteventura MC0347  
Josetta
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 13:16:20,20 1 03:06:20 Gran Tarajal
594south africa MC2489  
Brock Eveels
Team Josch & Dean1 13:16:21,35 1 03:06:21 South Africa Club
595england MC0257  
Helman Titch
Chris Turner2 13:16:22,45 1 03:06:22 RPRA (Pigeon Association)
596netherlands MC2260  
Janne
Team Rien van Oss en Zn7 13:16:23,35 1 03:06:23 Holland Pigeons Club
597rumania MC2189  
Cowgirl
Team Plavitu Liviu1 13:16:23,55 1 03:06:24 Romanía
598germany MC4319  
Snowman 19
Günter Schneemann8 13:16:25,00 1 03:06:25 Club Kassel
599rumania MC2231  
patriot 88
Team Fratii Lupu & Colniceanu2 13:16:25,25 1 03:06:25 Romanía
600gran canaria MC1264  
Adonis
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 13:16:25,65 1 03:06:26 C.C. Iniciativa Isleña
601denmark MC3487  
Dianne
Team Henriksen2 13:16:25,85 1 03:06:26 Denmark Club
602rumania MC2060  
Rowan
Team Bacalu Danut & Serafim9 13:16:26,30 1 03:06:26 Romanía
603rumania MC2177  
President
Team Buzura & Balasoiu2 13:16:26,31 1 03:06:26 Romanía
604germany MC3047  
Snowman 15
Günter Schneemann9 13:16:26,55 1 03:06:27 Club Kassel
605germany MC2508  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube2 13:16:27,85 1 03:06:28 Germany Club
606austria MC0788  
Chevelle
Team Garcia & Nagelhofer6 13:16:28,15 1 03:06:28 VRV - Oberoesterreich
607germany MC0706  
White-eyed
Fedoseev Vitalij4 13:16:29,10 1 03:06:29 Club Harsewinkel
608italia MC2683  
Timothy Chu
Team Danaila Daniel & Daniela1 13:16:29,55 1 03:06:30 Italia
609england MC0957  
WW Oscar
Team Well Wag (UNC)2 13:16:31,05 1 03:06:31 Up North Combine
610germany MC0502  
Lety
Bernd Prekel3 13:16:31,35 1 03:06:31 Club Bayern Süd
611rumania MC2000  
Nourdin
Mihai Chirita2 13:16:32,25 1 03:06:32 Romanía
612netherlands MC2961  
Arielle
Team Bustraan Pigeons1 13:16:50,75 1 03:06:51 Holland Pigeons Club
613netherlands MC2587  
PINEAPPLE
Team Dickmann-Stroetges2 13:16:58,00 1 03:06:58 Holland Pigeons Club
614germany MC3172  
Black Beauty
Team Express2 13:16:59,65 1 03:07:00 Coesfeld/Leiberg Club
615italia MC2666  
Bleu Thunder
Team Italy4 13:17:00,60 1 03:07:01 Italia
616netherlands MC2557  
Druipneus
Team Holland 101 13:17:16,50 1 03:07:16 Holland Pigeons Club
617ukraine MC3237  
Phils Guess
Team R.G.V. & Sidor3 13:17:20,75 1 03:07:21 Ukraine Club
618rumania MC4331  
Flor 12
Team Florea Sorin8 13:17:21,35 1 03:07:21 Romanía
619rumania MC2131  
Andys Baby
Team Tules Denis & Ialcin1 13:18:08,85 1 03:08:09 Romanía
620netherlands MC4018  
Camilo
Hok M. Reijnen4 13:18:11,60 1 03:08:12 PDV Alphen Vooruit
621slovakia MC1198  
Hubert
Team Svoren Juraj & Lucia2 13:18:14,70 1 03:08:15 Slovakia Club
622germany MC0495  
Trixie
Bernd Prekel4 13:20:07,75 1 03:10:08 Club Bayern Süd
623rumania MC4075  
Little Sister Two
Team Florea Sorin9 13:20:10,55 1 03:10:11 Romanía
624gran canaria MC1240  
Rayo
Team Yahvé & Oliveiro7 13:20:13,75 1 03:10:14 Club Los Socios
625germany MC3199  
Zaida
Team Varus2 13:20:15,30 1 03:10:15 Club Oberfranken
626germany MC0146  
Bush
Team Reiss & Pfeiffer3 13:21:57,25 1 03:11:57 Club Lutherstadt
627tenerife MC0356  
Daniela 1
Team Hmnos. Hernández Mesa4 13:21:57,95 1 03:11:58 C.C. TACO
628italia MC2656  
Maximus
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 13:22:07,00 1 03:12:07 Italian-Team
629italia MC2661  
Sagan
Lorenzo Ghiacci2 13:23:03,40 1 03:13:03 Italia
630denmark MC0539  
Loke
Team Ost-Vest2 13:23:06,45 1 03:13:06 Denmark Club
631netherlands MC2511  
Frankie Boy
Team Limburgse Passie2 13:23:28,20 1 03:13:28 Holland Pigeons Club
632germany MC0483  
Rich Note
Hermann Wienekamp3 13:23:37,50 1 03:13:38 Club Neumünster
633rumania MC4324  
Flor 11
Team Florea Sorin10 13:25:51,80 1 03:15:52 Romanía
634hungary MC4067  
Classy
Laszlo Gotthard7 13:25:54,55 1 03:15:55 Hungary Pigeons Club
635fuerteventura MC0688  
Matthys
Ubay Armas de León1 13:26:02,30 1 03:16:02 C.C.Puerto del Rosario
636scotland MC1847  
Cocky Callum
William Donachie3 13:30:38,65 1 03:20:39 Scottish Homing Union
637germany MC0138  
Sha Lalala Lee
Peter Kocks2 13:32:31,20 1 03:22:31 Oberhausen Club
638sevilla MC0633  
Pure Gold
Francisco Gutiérrez1 13:32:36,25 1 03:22:36 ITALICENSE
639moldova MC3213  
Damian-Valentin
Team Fauna Orheiului3 13:33:07,20 1 03:23:07 Moldova
640polska MC0439  
Pacha
Bogdan Mlynarczyk2 13:33:07,35 1 03:23:07 Polonia
641england MC3404  
Premier Diamond
Team Premier Posse3 13:33:07,70 1 03:23:08 RPRA (Pigeon Association)
642england MC3432  
Major Minstrel
Team G & K Jones1 13:33:08,30 1 03:23:08 RPRA (Pigeon Association)
643croatia MC1285  
Lavander
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic1 13:33:08,31 1 03:23:08 Croatia Pigeon Club
644slovakia MC0837  
Noemi
Team Evin Peter & Noemi2 13:33:08,60 1 03:23:09 Slovakia Club
645belgium MC0717  
Jona
Team Leyen-Paloma Belgie3 13:33:09,20 1 03:23:09 Club Olijftak Maaseik
646slovakia MC0895  
Kaja
Peter Halienka2 13:33:09,51 1 03:23:10 Slovakia Club
647germany MC3302  
Costa
SG Reinhard3 13:33:09,50 1 03:23:10 Lahntal Club
648austria MC0778  
Ramona
Team Garcia & Nagelhofer7 13:33:09,80 1 03:23:10 VRV - Oberoesterreich
649denmark MC3483  
D.J.
Team Anita & Tage Gravesen4 13:33:10,25 1 03:23:10 Denmark Club
650netherlands MC2896  
Zordania
Team Traas1 13:33:10,26 1 03:23:10 Holland Pigeons Club
651germany MC1067  
High Speed
Team Klaas & Sohn10 13:33:11,25 1 03:23:11 Club Rietberg
652netherlands MC0965  
Hopalong Hanover
Lorenzo Van Russel5 13:33:13,45 1 03:23:13 Holland Pigeons Club
653portugal MC2869  
Nani
Team Paulo Lourenco1 13:33:14,55 1 03:23:15 Faro - Portugal
654belgium MC3138  
G-star black1
Dirk Martens5 13:33:14,70 1 03:23:15 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
655germany MC1104  
Saty
Team Klaas & Sohn11 13:33:15,20 1 03:23:15 Club Rietberg
656netherlands MC1379  
Apollo
Team Hennie & Arie Voskuil1 13:33:15,45 1 03:23:15 Holland Pigeons Club
657netherlands MC3460  
PUNTNEUS
Team Holland 12 13:33:16,05 1 03:23:16 Holland Pigeons Club
658netherlands MC2566  
Tilde
Tom Van der Kamp2 13:33:16,35 1 03:23:16 Holland Pigeons Club
659italia MC2671  
Yael
Team Laro Ervin1 13:33:16,40 1 03:23:16 Italia
660ireland MC3335  
China doll xox
Team Dylan & Daniel Boylan1 13:33:16,70 1 03:23:17 Irish Homing Union
661germany MC0462  
Silver Lady
Erich Müller28 13:33:16,90 1 03:23:17 Club Oberfranken
662england MC1697  
L7 Life on Mars
Team Lucky 73 13:33:17,60 1 03:23:18 Up North Combine
663rumania MC4066  
Zz Top
Team Florea Sorin11 13:33:19,10 1 03:23:19 Romanía
664england MC3425  
Nev's choice
Team Nev Proctor1 13:33:19,20 1 03:23:19 RPRA (Pigeon Association)
665portugal MC2873  
Yany
Jorge Almeida Santos2 13:33:22,10 1 03:23:22 Aveiro-Portugal
666rumania MC2023  
Maite
Team Burca & Carcu3 13:33:23,05 1 03:23:23 Romanía
667rumania MC2122  
Sokar
Dragos Chiritescu2 13:33:39,10 1 03:23:39 Romanía
668norway MC3501  
Karina
Team Ray & Svein2 13:34:07,05 1 03:24:07 Norge Racing Pigeon Club
669rumania MC2169  
Doljeanca
Radu Buzura3 13:34:08,25 1 03:24:08 Romanía
670rumania MC4352  
Urcois 3
Team Ursu Cornel & Isac1 13:34:09,50 1 03:24:10 Romanía
671polska MC2783  
Cita 1
Ryszard Sas2 13:34:09,70 1 03:24:10 Polonia
672galicia MC0601  
Marjorie
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 13:34:10,40 1 03:24:10 MARIÑAS ALTAS
673italia MC2657  
Fiore
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 13:34:12,00 1 03:24:12 Italian-Team
674france MC2359  
Virginie
Team Philippe Haquette3 13:34:20,10 1 03:24:20 Team Sibille France
675netherlands MC4007  
Gitte
Hok M. Reijnen5 13:34:20,30 1 03:24:20 PDV Alphen Vooruit
676norway MC3496  
Adakar
Team Ray & Svein3 13:34:37,75 1 03:24:38 Norge Racing Pigeon Club
677slovenia MC1329  
Enej
Team Vladimir Srebotnjak2 13:34:48,20 1 03:24:48 Slovenia Club
678netherlands MC2856  
Peter
Michel Schuurmans3 13:36:00,05 1 03:26:00 Holland Pigeons Club
679england MC3339  
Isla's beach baby
Team D. Bullen & Son3 13:36:02,10 1 03:26:02 RPRA (Pigeon Association)
680tenerife MC1258  
Agatha
Valentín González Hernández2 13:36:02,40 1 03:26:02 Adexe
681netherlands MC2832  
Mel C
Team Soepboer6 13:36:02,65 1 03:26:03 Holland Pigeons Club
682netherlands MC0946  
Pucky
Hein van Dam2 13:36:03,30 1 03:26:03 Holland Pigeons Club
683polska MC2604  
Fineke
Team Smge Rumik Krzysztof4 13:36:05,05 1 03:26:05 Polonia
684tenerife MC1833  
Junir
Team Achaman1 13:36:05,30 1 03:26:05 Adexe
685rumania MC2739  
Wicked Will
Team Lulian Sepciuc1 13:36:05,35 1 03:26:05 Romanía
686rusia MC3235  
Dedova
Team Valery Dovzjenki3 13:36:06,65 1 03:26:07 Club Rusia
687germany MC1135  
Foster
Team Reiss & Pfeiffer4 13:36:07,65 1 03:26:08 Club Lutherstadt
688netherlands MC2918  
Chila
Team Skyriders2 13:36:07,70 1 03:26:08 Holland Pigeons Club
689tenerife MC0037  
Kaiser
Fco. Enrique Martín Acevedo3 13:36:09,10 1 03:26:09 Isla Baja
690germany MC0453  
Sky Dancer
Erich Müller29 13:36:12,65 1 03:26:13 Club Oberfranken
691belgium MC1708  
Bo
Jo Van Mol1 13:36:13,40 1 03:26:13 Club Olijftak Maaseik
692sevilla MC1597  
Wico
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez2 13:36:16,10 1 03:26:16 ITALICENSE
693tenerife MC0363  
Daniela 8
Team Hmnos. Hernández Mesa5 13:36:16,50 1 03:26:16 C.C. TACO
694england MC1771  
Russian Diamond
Team Paul Smith Syndicate1 13:36:18,75 1 03:26:19 RPRA (Pigeon Association)
695netherlands MC0230  
Perpignan Two
Team Gebr. Vieberink1 13:37:20,65 1 03:27:21 Holland Pigeons Club
696rumania MC2011  
Yale
Team Iuga Dorin4 13:37:23,25 1 03:27:23 Romanía
697england MC2968  
Southfeild Cloud Bender
Mark Gilbert10 13:37:24,65 1 03:27:25 RPRA (Pigeon Association)
698tenerife MC0035  
Duky
Fco. Enrique Martín Acevedo4 13:40:20,35 1 03:30:20 Isla Baja
699europe MC2524  
Nick The Fox
Team TOP 104 13:40:27,35 1 03:30:27 Club E.U.
700scotland MC3471  
Slinky 70
Team Gareth Rankin2 13:40:57,40 1 03:30:57 Scottish Homing Union
701netherlands MC2581  
APRICOT
Team Dickmann-Stroetges3 13:40:58,45 1 03:30:58 Holland Pigeons Club
702germany MC0500  
Mandrake
Bernd Prekel5 13:40:59,15 1 03:30:59 Club Bayern Süd
703tenerife MC1253  
Amo
Team Demmis1 13:41:01,10 1 03:31:01 Nuevos HORIZONTES
704germany MC0771  
Rex
Fedoseev Vitalij5 13:41:02,80 1 03:31:03 Club Harsewinkel
705netherlands MC2900  
Gun-shot
B. J. Suk Mellies2 13:41:02,90 1 03:31:03 Holland Pigeons Club
706germany MC2329  
Alazan
Team Gleichberg3 13:42:16,95 1 03:32:17 Hildburghausen Club
707portugal MC2865  
Malletut
Team Asas do Sul2 13:42:17,25 1 03:32:17 Faro - Portugal
708germany MC0457  
Planets Pride
Erich Müller30 13:42:28,70 1 03:32:29 Club Oberfranken
709tenerife MC0559  
Kafka
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 13:43:34,40 1 03:33:34 GRAN FONDO
710belgium MC1665  
Minos
PEC Racing Team ADK3 13:44:46,80 1 03:34:47 Fondclub Herent
711slovakia MC0865  
Greg 24
Team Greg8 13:45:10,15 1 03:35:10 Slovakia Club
712scotland MC1843  
Jodi
William Donachie4 13:45:17,80 1 03:35:18 Scottish Homing Union
713germany MC1132  
Snowman 7
Günter Schneemann10 13:45:22,60 1 03:35:23 Club Kassel
714rumania MC0128  
Fighter
Babos Zsolt3 13:45:54,00 1 03:35:54 Romanía
715rumania MC4347  
Tuvama 2
Team Tudor Valentin & Matia3 13:46:12,95 1 03:36:13 Romanía
716germany MC1712  
Carmelo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 13:47:20,45 1 03:37:20 Club Sachsen
717belgium MC3141  
G-star checked
Dirk Martens6 13:48:02,35 1 03:38:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
718england MC1777  
Gold Prospect
Team Paul Smith Syndicate2 13:49:13,85 1 03:39:14 RPRA (Pigeon Association)
719england MC1773  
Gold Nugget
Team Paul Smith Syndicate3 13:49:17,70 1 03:39:18 RPRA (Pigeon Association)
720netherlands MC2881  
Frysian Famke
Sjaak Buwalda2 13:49:18,20 1 03:39:18 Holland Pigeons Club
721malta MC0596  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta2 13:50:49,85 1 03:40:50 Malta Racing Pigeon Club
722denmark MC0530  
Pivi
Team Anita & Tage Gravesen5 13:51:03,15 1 03:41:03 Denmark Club
723slovakia MC0732  
Magdus
Team Krajcik Daniel & Andrea2 13:51:15,15 1 03:41:15 Slovakia Club
724germany MC3098  
ATLANTIC-STAR
Team Ladys Germany2 13:55:16,30 1 03:45:16 Club Saalfeld
725rumania MC2166  
Pitica
Radu Buzura4 13:56:03,30 1 03:46:03 Romanía
726slovenia MC1317  
Vrska
Team Miha Sovic1 13:56:29,25 1 03:46:29 Slovenia Club
727netherlands MC2585  
PEARS
Team Dickmann-Stroetges4 13:56:32,85 1 03:46:33 Holland Pigeons Club
728cordoba MC0017  
Fling
Dámaso Melero4 13:56:39,20 1 03:46:39 Malagüeño
729scotland MC1849  
Auto Aiden
William Donachie5 14:00:54,15 1 03:50:54 Scottish Homing Union
730rumania MC2005  
Mona La Guapa
Mihai Chirita3 14:00:56,80 1 03:50:57 Romanía
731slovakia MC0848  
Greg 07
Team Greg9 14:01:15,20 1 03:51:15 Slovakia Club
732england MC2967  
Southfeild Wish
Mark Gilbert11 14:01:48,85 1 03:51:49 RPRA (Pigeon Association)
733netherlands MC2563  
CLOWNSNEUS
Team Holland 112 14:02:17,95 1 03:52:18 Holland Pigeons Club
734belgium MC0333  
Sahale
Dirk Verstichelen4 14:02:31,65 1 03:52:32 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
735eeuu MC2870  
York
Team Euro/Gem Loft, USA1 14:03:34,10 1 03:53:34 Euro/Gem
736netherlands MC0177  
Frysian Rebel
Sjaak Buwalda3 14:05:12,70 1 03:55:13 Holland Pigeons Club
737portugal MC2877  
Reck
Jorge Almeida Santos3 14:05:41,05 1 03:55:41 Aveiro-Portugal
738netherlands MC0422  
H.Diks
Team Holland 42 14:06:02,45 1 03:56:02 Holland Pigeons Club
739germany MC1715  
Hot Dog Returns
Team Klaas & Sohn12 14:06:07,05 1 03:56:07 Club Rietberg
740germany MC0507  
Elis Star
Team SAS5 14:07:37,05 1 03:57:37 Club Sachsen
741rumania MC4035  
Noah
Team Florea Sorin12 14:08:23,50 1 03:58:24 Romanía
742germany MC0155  
Horsti 52
Horst Hain3 14:12:10,55 1 04:02:11 Club Fulda
743belarus MC3225  
Purple
Team Dobrovolschi Leonid5 14:12:16,20 1 04:02:16 Belarus Club
744europe MC1793  
Hermes
Team Mystery2 14:12:17,20 1 04:02:17 Club E.U.
745germany MC3251  
Kendavalla
Günter Langefeld4 14:12:17,50 1 04:02:18 Club Bergisches Land
746netherlands MC0370  
Basia
Team TopPigeons.nl4 14:12:29,30 1 04:02:29 Holland Pigeons Club
747netherlands MC1357  
Sjaan
Team Schoordijk-Schults2 14:12:29,40 1 04:02:29 Holland Pigeons Club
748malta MC0593  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta3 14:12:42,40 1 04:02:42 Malta Racing Pigeon Club
749netherlands MC1146  
Wipneus
Team Wegrestaurant Napoleon5 14:12:43,65 1 04:02:44 PDV Mariapolder
750belgium MC3136  
Starsky checked
Dirk Martens7 14:12:44,15 1 04:02:44 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
751belgium MC0984  
Blue Thando
Steven Van de Velde2 14:16:17,55 1 04:06:18 Land van Aalst
752rumania MC4202  
Flor 1
Team Florea Sorin13 14:16:22,50 1 04:06:22 Romanía
753netherlands MC2262  
Lium
Team Rien van Oss en Zn8 14:16:55,30 1 04:06:55 Holland Pigeons Club
754england MC2638  
Chan Chan
Team Vador & Elimar2 14:22:20,95 1 04:12:21 RPRA (Pigeon Association)
755moldova MC3209  
Dima
Team Fauna Orheiului4 14:25:41,55 1 04:15:42 Moldova
756england MC1768  
Dark Vador
Team Vador & Elimar3 14:28:03,85 1 04:18:04 RPRA (Pigeon Association)
757germany MC3178  
Dinky
Team H & B Wulhorst1 14:28:06,55 1 04:18:07 Club Oberfranken
758germany MC2334  
Cycle
Team Gleichberg4 14:28:24,10 1 04:18:24 Hildburghausen Club
759czech republic MC0816  
Sindy
Karel Klemens5 14:28:28,60 1 04:18:29 Czech Republic Club
760cordoba MC0014  
Sheila
Dámaso Melero5 14:28:48,70 1 04:18:49 Malagüeño
761rumania MC2019  
Szabi 4
Team Kelemen Csaba1 14:29:39,50 1 04:19:40 Romanía
762slovenia MC1316  
Tunika
Team Boris Sovic2 14:29:49,50 1 04:19:50 Slovenia Club
763netherlands MC4088  
High Plains Drifter
Hok M. Reijnen6 14:29:54,05 1 04:19:54 PDV Alphen Vooruit
764tenerife MC0001  
Iona
Team Demmis2 14:32:33,40 1 04:22:33 Nuevos HORIZONTES
765england MC2537  
Tammy
Team Louella Pigeon World3 14:32:42,70 1 04:22:43 RPRA (Pigeon Association)
766tenerife MC0518  
Bizkor
Team Andrea y Vicente Cruz3 14:32:49,10 1 04:22:49 Abona Sur
767england MC3304  
Richy's Rebel
Team Lucky Devils Syndicate9 14:32:50,80 1 04:22:51 RPRA (Pigeon Association)
768ireland MC1187  
Sean
Team YELLOWBELLY3 14:32:53,15 1 04:22:53 Irish Homing Union
769fuerteventura MC0348  
Nibbles
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 14:32:53,70 1 04:22:54 Gran Tarajal
770netherlands MC0180  
Do Ping 3
Team Baarda Pingjum2 14:32:55,20 1 04:22:55 Holland Pigeons Club
771tenerife MC0517  
Kyra
Team Demmis3 14:32:55,30 1 04:22:55 Nuevos HORIZONTES
772tenerife MC0358  
Daniela 3
Team Hmnos. Hernández Mesa6 14:32:56,05 1 04:22:56 C.C. TACO
773rumania MC2149  
Vainilla
Alexa Iacob1 14:32:56,15 1 04:22:56 Romanía
774england MC0261  
Toms The Best
Chris Turner3 14:32:56,70 1 04:22:57 RPRA (Pigeon Association)
775england MC2530  
Branko
Team Louella Pigeon World4 14:32:57,20 1 04:22:57 RPRA (Pigeon Association)
776czech republic MC0803  
Geroy
Martin Bouchal2 14:33:00,35 1 04:23:00 Czech Republic Club
777austria MC0785  
Nine Inch Nails
Team Garcia & Nagelhofer8 14:33:30,35 1 04:23:30 VRV - Oberoesterreich
778tenerife MC0040  
Fumanchu
Fco. Enrique Martín Acevedo5 14:33:44,20 1 04:23:44 Isla Baja
779rumania MC3039  
Chainbridge Lady
Adi Zepciuc2 14:35:15,55 1 04:25:16 Romanía
780polska MC2603  
Stefano
Team Smge Rumik Krzysztof5 14:37:13,05 1 04:27:13 Polonia
781slovakia MC1181  
Slovakia
Team Marton J + I1 14:37:15,35 1 04:27:15 Slovakia Club
782ireland MC2820  
Danny Whammy
Team H D A Kallmeyer2 14:37:16,30 1 04:27:16 Irish Homing Union
783slovenia MC1319  
Miha
Team Miha Sovic2 14:37:16,65 1 04:27:17 Slovenia Club
784slovakia MC0870  
Tomi
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu2 14:37:17,05 1 04:27:17 Slovakia Club
785germany MC1742  
Kombat Kat
Bernhard Bünte2 14:37:17,20 1 04:27:17 Club Rietberg
786netherlands MC1341  
Gido
Team Van der Heide de Vries4 14:37:20,10 1 04:27:20 Holland Pigeons Club
787germany MC0169  
Albany
Paul-Heinz Wesjohann4 14:37:22,85 1 04:27:23 Club Oberfranken
788netherlands MC4109  
Blossom
Hok M. Reijnen7 14:37:23,25 1 04:27:23 PDV Alphen Vooruit
789germany MC1407  
Alegria T2
Team Jung & Jupid2 14:38:15,90 1 04:28:16 Club Ebertshausen
790polska MC3522  
Alle Oogies
Team Smge Rumik Krzysztof6 14:38:19,70 1 04:28:20 Polonia
791netherlands MC2514  
Queen Ann
Team Limburgse Passie3 14:38:21,85 1 04:28:22 Holland Pigeons Club
792portugal MC2863  
Podolski
Team Asas do Sul3 14:39:02,35 1 04:29:02 Faro - Portugal
793belgium MC3131  
Starsky Blue
Dirk Martens8 14:39:31,15 1 04:29:31 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
794belgium MC1892  
Simply The Best
Roger Mertens4 14:42:18,15 1 04:32:18 Fond Wallonie
795tenerife MC0127  
Rommel
Rommel Moreno Pérez1 14:43:31,20 1 04:33:31 CANARAGÜI
796tenerife MC0522  
Bar King
Team Andrea y Vicente Cruz4 14:43:45,35 1 04:33:45 Abona Sur
797netherlands MC2583  
Napoleon
Team Dickmann-Stroetges5 14:45:00,00 1 04:35:00 Holland Pigeons Club
798netherlands MC0655  
Salvatore
Team Holland - Marsman2 14:45:53,90 1 04:35:54 Holland Pigeons Club
799england MC3422  
Premier Jewel
Team Premier Posse4 14:46:48,60 1 04:36:49 RPRA (Pigeon Association)
800moldova MC3202  
Dima-2
Team Fauna Orheiului5 14:46:57,35 1 04:36:57 Moldova
801czech republic MC0808  
Geli
Karel Klemens6 14:49:17,40 1 04:39:17 Czech Republic Club
802austria MC0753  
Tico
Slavko Kutlesa1 14:52:25,35 1 04:42:25 VRV - Oberoesterreich
803germany MC2302  
ATLANTIC-JUNIOR
Alexander Gebel12 14:52:26,70 1 04:42:27 Club Saalfeld
804rumania MC3019  
Anne Cat
Team Cosvasa & Gah5 14:52:31,65 1 04:42:32 Romanía
805germany MC1058  
Dark Moondancer
Erich Müller31 14:54:01,10 1 04:44:01 Club Oberfranken
806england MC2391  
Wee Claude
Chris Turner4 14:54:47,60 1 04:44:48 RPRA (Pigeon Association)
807netherlands MC4091  
Bold Fanover
Hok M. Reijnen8 15:00:16,60 1 04:50:17 PDV Alphen Vooruit
808cordoba MC0022  
Triumpal Sun
Dámaso Melero6 15:02:03,70 1 04:52:04 Malagüeño
809malta MC0576  
Schanty
Team Cantarella & Agius Lofts Malta1 15:04:57,35 1 04:54:57 Malta Racing Pigeon Club
810wales MC3440  
Challenger 727
Team DLUK & Ganwy Lofts2 15:05:53,85 1 04:55:54 Welsh Flag
811italia MC2649  
BANZAI
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni2 15:06:06,30 1 04:56:06 Italia
812netherlands MC3519  
Bleekneus
Team Holland 93 15:12:05,70 1 05:02:06 Holland Pigeons Club
813england MC2980  
Southfeild Intowinit
Mark Gilbert12 15:12:09,70 1 05:02:10 RPRA (Pigeon Association)
814austria MC0744  
Dona
Slavko Kutlesa2 15:12:20,30 1 05:02:20 VRV - Oberoesterreich
815rumania MC2212  
Anna C
Alin Fiera1 15:12:27,90 1 05:02:28 Romanía
816netherlands MC0065  
Hawkeye
Team Rien van Oss en Zn9 15:14:13,40 1 05:04:13 Holland Pigeons Club
817netherlands MC3462  
v.d.Kamp
Team Holland 21 15:14:14,40 1 05:04:14 Holland Pigeons Club
818england MC2389  
Now Be On Your Way
Chris Turner5 15:17:46,35 1 05:07:46 RPRA (Pigeon Association)
819germany MC2337  
Muliple Crown
Team Gleichberg5 15:17:46,65 1 05:07:47 Hildburghausen Club
820germany MC4036  
Bubble Gum
Erich Müller32 15:18:45,35 1 05:08:45 Club Oberfranken
821england MC3405  
Premier Choice
Team Premier Posse5 15:20:13,00 1 05:10:13 RPRA (Pigeon Association)
822germany MC0232  
Little Girls 3
Team Mark Buse & Fam.5 15:20:44,35 1 05:10:44 Weitstrecken Myhl-Wegberg
823germany MC1727  
Joker
Erich Müller33 15:21:14,55 1 05:11:15 Club Oberfranken
824malta MC0653  
Victory Jugina
Team Victory Lofts Malta4 15:21:21,20 1 05:11:21 Malta Racing Pigeon Club
825germany MC3120  
The Mountain
Team Mark Buse & Fam.6 15:21:22,95 1 05:11:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
826netherlands MC2567  
Kimbo
Tom Van der Kamp3 15:21:31,55 1 05:11:32 Holland Pigeons Club
827south africa MC2433  
Egoli
Team Fouche Lofts (Jhb)2 15:22:58,00 1 05:12:58 South Africa Club
828netherlands MC4326  
Hok
Hok M. Reijnen9 15:27:38,85 1 05:17:39 PDV Alphen Vooruit
829tenerife MC0360  
Daniela 5
Team Hmnos. Hernández Mesa7 15:29:25,50 1 05:19:26 C.C. TACO
830slovakia MC0861  
Greg 20
Team Greg10 15:29:25,85 1 05:19:26 Slovakia Club
831polska MC2594  
Jasiu
Team Arkadiusz Buttner2 15:29:28,15 1 05:19:28 Polonia
832germany MC0153  
Snydale Lark
Team Reiss & Pfeiffer5 15:30:44,95 1 05:20:45 Club Lutherstadt
833netherlands MC4031  
Rising Moon
Hok M. Reijnen10 15:31:10,00 1 05:21:10 PDV Alphen Vooruit
834netherlands MC0051  
Morpheus
Team Rien van Oss en Zn10 15:34:29,40 1 05:24:29 Holland Pigeons Club
835netherlands MC2252  
Mason
Team Rien van Oss en Zn11 15:36:26,20 1 05:26:26 Holland Pigeons Club
836tenerife MC0032  
Maid Of Silver
Fco. Enrique Martín Acevedo6 15:36:53,55 1 05:26:54 Isla Baja
837rumania MC2012  
Raleigh Girl
Team Iuga Dorin5 15:41:13,75 1 05:31:14 Romanía
838netherlands MC3043  
Snuifneus
Team Wegrestaurant Napoleon6 15:41:34,95 1 05:31:35 PDV Mariapolder
839slovakia MC0851  
Greg 10
Team Greg11 15:43:02,30 1 05:33:02 Slovakia Club
840germany MC2298  
ATLANTIC-BLITZ
Alexander Gebel13 15:43:40,65 1 05:33:41 Club Saalfeld
841portugal MC4404  
Check
Team Paulo Lourenco2 15:43:48,30 1 05:33:48 Faro - Portugal
842england MC1700  
L7 Spirit in the Sky
Team Lucky 74 15:46:25,85 1 05:36:26 Up North Combine
843england MC3370  
Foo canal
Team D.S.R.6 15:49:13,70 1 05:39:14 RPRA (Pigeon Association)
844rumania MC0134  
Attila
Kiss Sandor3 15:51:07,65 1 05:41:08 Romanía
845rumania MC2052  
Kay
Team Bacalu Danut & Serafim10 15:58:39,50 1 05:48:40 Romanía
846belgium MC0328  
Michi
Filip de Smedt2 15:58:42,75 1 05:48:43 De Snelvliegers Zandbergen Club
847netherlands MC2591  
NECTARINE
Team Dickmann-Stroetges6 15:59:12,30 1 05:49:12 Holland Pigeons Club
848germany MC4318  
Snowman 18
Günter Schneemann11 15:59:56,45 1 05:49:56 Club Kassel
849germany MC0976  
Ione
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 16:06:14,30 1 05:56:14 Club Oberfranken
850belgium MC0719  
Martha
Team Leyen-Paloma Belgie4 16:08:31,25 1 05:58:31 Club Olijftak Maaseik
851czech republic MC0824  
Marek
Team Spown2 16:15:21,60 1 06:05:22 Czech Republic Club
852germany MC0142  
T-bone
Peter Kocks3 16:15:22,65 1 06:05:23 Oberhausen Club
853wales MC0267  
Bright Star
Team Men of Gwent Syndicate2 16:17:09,65 1 06:07:10 País de Gales
854rumania MC4308  
Tennerife Boy
Team Class3 16:18:09,45 1 06:08:09 Romanía
855netherlands MC1173  
Joep 6
Team Holland 62 16:23:13,85 1 06:13:14 Holland Pigeons Club
856germany MC0397  
Bolshoi
Fedoseev Vitalij6 16:23:16,70 1 06:13:17 Club Harsewinkel
857hungary MC0094  
Puskas
Team Markus Miklos2 16:23:22,20 1 06:13:22 Hungary Pigeons Club
858czech republic MC3156  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 16:24:38,00 1 06:14:38 Czech Republic Club
859italia MC2673  
Pipo
Team Laro Ervin2 16:29:15,25 1 06:19:15 Italia
860england MC3402  
Forest Fern
Team Totton Flyers2 16:33:40,25 1 06:23:40 RPRA (Pigeon Association)
861netherlands MC0046  
Bolt
Team Rien van Oss en Zn12 16:38:50,05 1 06:28:50 Holland Pigeons Club
862austria MC1946  
Dream Lover
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 16:48:26,05 1 06:38:26 VRV - Oberoesterreich
863germany MC3181  
Bicho
Team H & B Wulhorst2 16:50:31,65 1 06:40:32 Club Oberfranken
864moldova MC3210  
Olga
Team Fauna Orheiului6 16:55:53,00 1 06:45:53 Moldova
865germany MC0487  
Celina
Hermann Wienekamp4 16:57:41,80 1 06:47:42 Club Neumünster
866netherlands MC2905  
De Kurt Nek
Team Holland 53 17:01:09,45 1 06:51:09 Holland Pigeons Club
867malta MC0591  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta5 17:08:23,00 1 06:58:23 Malta Racing Pigeon Club
868netherlands MC1701  
AG2R
Team Grolleman Pigeons3 17:11:45,70 1 07:01:46 Holland Pigeons Club
869cantabria MC1269  
Goodbye Stranger
Team Rovira - Merino - Barrio1 17:12:49,05 1 07:02:49 Club Reinosano
870rusia MC2623  
Arbat's Sovereign
Team Dyserthlofts Russia1 17:27:03,30 1 07:17:03 Club Rusia
871rumania MC2027  
Raediger
Team Bacalu Danut & Serafim11 17:28:15,55 1 07:18:16 Romanía
872south africa MC2449  
Georninck
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 17:37:20,45 1 07:27:20 South Africa Club
873germany MC3110  
Speed Master
Team Mark Buse & Fam.7 17:46:36,30 1 07:36:36 Weitstrecken Myhl-Wegberg
874zaragoza MC1591  
Futurclub
Jaime Ameller Pons1 17:49:47,45 1 07:39:47 Mensajeras BILBILIS
875netherlands MC1362  
Lesleys Hope
Team Tjitte de Vries1 17:52:11,10 1 07:42:11 Holland Pigeons Club
876netherlands MC0220  
Bergerac
Team Gebr. Vieberink2 17:53:48,15 1 07:43:48 Holland Pigeons Club
877europe MC1893  
Junior
Team TOP 105 17:53:58,25 1 07:43:58 Club E.U.
878germany MC3266  
Gerald
Erich Müller34 17:54:16,65 1 07:44:17 Club Oberfranken
879netherlands MC0242  
Triple 4
Anton van Oort2 17:57:06,25 1 07:47:06 Holland Pigeons Club
880england MC2928  
Collymore
Team Crazy Gang Syndicate3 18:08:33,55 1 07:58:34 RPRA (Pigeon Association)
881croatia MC1282  
Favorit
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic2 18:15:08,60 1 08:05:09 Croatia Pigeon Club
882rumania MC2225  
Tiki
Team Onur2 18:15:26,50 1 08:05:26 Romanía
883rumania MC0936  
Enter Vooruit
Team Stan Adrian1 18:16:49,60 1 08:06:50 Romanía
884germany MC2277  
ATLANTIC-POSEIDON
Alexander Gebel14 18:17:12,95 1 08:07:13 Club Saalfeld
885england MC3345  
Siennas park
Team D. Bullen & Son4 18:22:35,15 1 08:12:35 RPRA (Pigeon Association)
886slovenia MC1335  
Bica 11
Team Vasja Srebotnjak1 18:25:54,20 1 08:15:54 Slovenia Club
887germany MC1108  
Miss Champ
Team Klaas & Sohn13 18:26:49,55 1 08:16:50 Club Rietberg
888england MC3401  
Wends boy
Team Totton Flyers3 18:27:42,90 1 08:17:43 RPRA (Pigeon Association)
889belgium MC1672  
Andromeda
PEC Racing Team ADK4 19:43:57,25 1 09:33:57 Fondclub Herent
890germany MC0463  
Superbity
Erich Müller35 19:44:14,30 1 09:34:14 Club Oberfranken
891south africa MC2440  
Carpark
Team Fouche Lofts (Pmb)2 08:03:51,31 2 - South Africa Club
892netherlands MC0064  
Lightning
Team Rien van Oss en Zn13 08:23:11,80 2 - Holland Pigeons Club
893tenerife MC0109  
Desiree
Rommel Moreno Pérez2 08:27:25,55 2 - CANARAGÜI
894england MC3341  
Isla's cocktail
Team D. Bullen & Son5 08:28:14,80 2 - RPRA (Pigeon Association)
895croatia MC0210  
Croat Luka
Denis Culic2 08:32:04,95 2 - Croatia Pigeon Club
896south africa MC2434  
African Sky
Team Fouche Lofts (Jhb)3 08:39:44,85 2 - South Africa Club
897polska MC3452  
Jewel From Belgium
Team Angel Maximillion Syndicate1 08:48:31,85 2 - Polonia
898netherlands MC0938  
Akil
Team Doldersum1 08:53:38,80 2 - Holland Pigeons Club
899rumania MC4049  
Parti Girl
Team Florea Sorin14 08:59:30,00 2 - Romanía
900czech republic MC0812  
Ali-m
Karel Klemens7 08:59:45,95 2 - Czech Republic Club
901czech republic MC0817  
Jana
Team Spown3 09:04:25,25 2 - Czech Republic Club
902england MC3434  
Olympic Lady
Team G & K Jones2 09:23:50,30 2 - RPRA (Pigeon Association)
903germany MC2312  
ATLANTIC-WIND
Alexander Gebel15 09:27:38,05 2 - Club Saalfeld
904germany MC0204  
Belonso
Team B & B White Diamonds1 09:27:40,70 2 - Wittinger WSC
905netherlands MC4030  
Still Waters
Lorenzo Van Russel6 09:42:24,50 2 - Holland Pigeons Club
906austria MC1957  
Lee Ray
Neag Benjain3 09:44:00,10 2 - VRV - Oberoesterreich
907rumania MC1986  
Edwin
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 09:48:15,85 2 - Romanía
908ireland MC3006  
The Crafty One
Josh Rielly2 09:52:03,50 2 - Irish Homing Union
909germany MC0476  
Percys Pick
Erich Müller36 09:55:14,70 2 - Club Oberfranken
910germany MC0993  
Ahorn
Team Schnellin2 10:02:54,45 2 - Club Sachsen
911netherlands MC0377  
Light Tuition
Team Interpalomas Lofts1 10:20:02,85 2 - Holland Pigeons Club
912belgium MC1885  
Golden Boy
Roger Mertens5 10:20:47,30 2 - Fond Wallonie
913germany MC2279  
ATLANTIC-NITRA
Alexander Gebel16 10:27:47,05 2 - Club Saalfeld
914netherlands MC0906  
Frysian Veyron
Sjaak Buwalda4 10:32:47,05 2 - Holland Pigeons Club
915england MC2991  
Southfeild Kamikazei
Mark Gilbert13 10:35:15,70 2 - RPRA (Pigeon Association)
916netherlands MC0907  
Frysian Evora
Sjaak Buwalda5 10:40:52,80 2 - Holland Pigeons Club
917germany MC1046  
Tad
Erich Müller37 10:50:17,45 2 - Club Oberfranken
918rumania MC2144  
Prva
Team Duda Sergiu2 10:51:42,35 2 - Romanía
919polska MC2606  
Myszka
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:04:32,20 2 - Polonia
920rumania MC0104  
Jessica
Babos Zsolt4 11:17:07,60 2 - Romanía
921malta MC0644  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta3 11:17:16,40 2 - Malta Racing Pigeon Club
922germany MC3248  
Kubo
Günter Langefeld5 11:19:23,40 2 - Club Bergisches Land
923slovakia MC0887  
Kaja
Team Zihlavnik3 11:21:44,70 2 - Slovakia Club
924malta MC0588  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta6 11:27:19,90 2 - Malta Racing Pigeon Club
925england MC3406  
Premier Star
Team Premier Posse6 11:27:43,00 2 - RPRA (Pigeon Association)
926austria MC0745  
Osiris
Slavko Kutlesa3 11:33:13,45 2 - VRV - Oberoesterreich
927italia MC2652  
Booboo
Team Hanus Vasile1 11:36:50,90 2 - Italia
928asturias MC0614  
Mountain Burst
José Manuel García Darribe1 11:39:25,65 2 - R.C. Oviedo
929germany MC3275  
Snowman 9
Günter Schneemann12 11:55:11,10 2 - Club Kassel
930croatia MC0206  
Croat Mate
Denis Culic3 11:57:29,10 2 - Croatia Pigeon Club
931rumania MC4101  
Felly
Team Florea Sorin15 12:00:15,50 2 - Romanía
932germany MC1027  
Like a Hurricane
Erich Müller38 12:01:06,20 2 - Club Oberfranken
933norway MC3497  
Pamy
Team Ray & Svein4 12:12:00,75 2 - Norge Racing Pigeon Club
934wales MC4082  
its a lottery
Team Celtic Jackpot1 12:15:13,50 2 - País de Gales
935hungary MC0509  
Eszter
Team Horváth Pigeons3 12:31:57,35 2 - Hungary Pigeons Club
936germany MC1100  
Bruno
Team Klaas & Sohn14 12:37:47,90 2 - Club Rietberg
937eeuu MC0954  
Money Maker
Julio C. Ramírez1 12:37:50,15 2 - USA
938netherlands MC4006  
Platón
Hok M. Reijnen11 12:44:02,90 2 - PDV Alphen Vooruit
939england MC2939  
Ultimate Senice
Team Ultimate Syndicate3 12:53:58,55 2 - RPRA (Pigeon Association)
940netherlands MC3042  
Koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon7 13:17:20,15 2 - PDV Mariapolder
941germany MC3276  
Snowman 11
Günter Schneemann13 13:31:45,15 2 - Club Kassel
942germany MC3180  
Athena
Team H & B Wulhorst3 13:48:08,15 2 - Club Oberfranken
943belgium MC1013  
Daphne
Roger Mertens6 14:14:39,90 2 - Fond Wallonie
944netherlands MC4086  
Marcelo
Hok M. Reijnen12 14:24:11,40 2 - PDV Alphen Vooruit
945tenerife MC0031  
Sing Sing
Fco. Enrique Martín Acevedo7 14:26:33,10 2 - Isla Baja
946moldova MC3215  
Vitalie
Team Fauna Orheiului7 16:25:18,35 2 - Moldova
947england MC2948  
Ultimate Amazing
Team Ultimate Syndicate4 16:26:22,30 2 - RPRA (Pigeon Association)
948germany MC3103  
ATLANTIC-LADY
Team Ladys Germany3 16:31:29,40 2 - Club Saalfeld
949england MC2539  
Flaky
Team Louella Pigeon World5 08:10:48,41 3 - RPRA (Pigeon Association)
950germany MC2280  
ATLANTIC-TIA
Alexander Gebel17 08:26:51,35 3 - Club Saalfeld
951netherlands MC3517  
v.d.Berg
Team Holland 94 10:24:37,75 3 - Holland Pigeons Club
952netherlands MC3515  
Slaapsmurf
Team Comb. van de Berg1 12:35:02,25 3 - Holland Pigeons Club
953netherlands MC2552  
Wijsneus
Team Holland 81 13:31:19,20 3 - Holland Pigeons Club
954malta MC0590  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta7 15:30:15,80 3 - Malta Racing Pigeon Club
955germany MC1002  
Willi
Team Schnellin3 15:30:56,40 3 - Club Sachsen
956denmark MC3492  
Saddington
Kaj. F. Andersen1 16:00:07,70 3 - Denmark Club
957germany MC0506  
Cabezon
Team SAS6 13:13:36,71 4 - Club Sachsen
958netherlands MC0224  
St.vincent
Team Gebr. Vieberink3 13:22:18,20 4 - Holland Pigeons Club
959rumania MC4355  
Alexandru 2
Team Romania3 17:11:41,55 4 - Romanía

 


 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to win!

 

50,000 EURO FIRST PRIZE*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race Prizes*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 50,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000 EURO€
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000 EURO€
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000 EURO€

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000 EURO€
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000 EURO€
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000 EURO€
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000 EURO€
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000 EURO€
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900 EURO€
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800 EURO€
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500 EURO€
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240 EURO€
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50 EURO€
 

Knock Out Winner:
5,000 EURO to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 EURO each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   3,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1,000 EURO€

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

(The price money are subject to minimum 2500 activate pigeons)

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 September)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000 EUROS!

220.000 Euros*
(DOSCIENTOS VEINTE MIL EUROS)

En PREMIOS!

+301 Premios a repartir

¡Elige tu forma de GANAR!

301 métodos para TRIUNFAR!


 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: [email protected]

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 
Our International Agent / Co-ordinators

If you would like to participate in the Roll Royce of the OLR races and the hardest race in the world as a shipper for your country, then please contact us.

Poland: Tomasz Wiczling Tel +48505030047 Fax +48587327817 [email protected]

USA-Canada: Julio Ramirez +1 714-869-8138   [email protected]

Belgium: Josef Stroetges - Email: [email protected] Tel: +49(0)2163 5714549

Belgium: Creemers & Zoon - Email: [email protected] Tel: +32 475639828 - Diestersteenweg 403 - 3680 - Maaseik

Belgium: Roger Mertens Tel: +32498143220 Zepperenweg 221 - 3800 Sint-Truiden - Belgie [email protected]

Holland: Josef Stroetges - Email: [email protected] Tel: +49(0)2163 5714549

 Holland: Sjaak Buwalda - Email: [email protected]  Tel: +31 6 27106716 - Wytlansdykje 11, 8566 JG Nijemirdum - Nethelands

Portugal: Paulo Campos - Telemóvel 930 586 719 mail: [email protected] - Portugal

Colombia: Mario Echéverry - [email protected]

France: Xavier Benoit - [email protected] & [email protected] Tel: +33751681367

Slovakia: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: [email protected]

Czech republic: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: [email protected]

  Croatia, Bosnia and Serbya: Filip Pudic - S.Dubravcicá, 16 - 35000 Slavonski Brod - Croatia email:  [email protected]  Tel: + 385 95 522 9652

Austria: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: [email protected]

NEW ZEALAND: Ron McFadyen -  59 McSaveneys Road
Marshlands, Christchurch 8051 Phone:- ++6433851129 e-mail:  [email protected]

Germany: Josef Schloemer - Email:   [email protected] Phone: (+49) 1707850306

Germany: Josef Stroetges - Email: [email protected] Tel: +49(0)2163 5714549

Germany: Alexander Gebel -  email: [email protected] Tel: +4915202990911

Hungary: Horváth Tamás - [email protected] - Tel: +36308119659

Romania & Moldova: Cristuinea Florin - Olt - Corabia - Strada Florea Geara, Nr.25
Telefon +40761.585.055 - e-mail:
[email protected]

Italia: Lorenzo Ghiacci - Telefon  +39.329.532.79.10 - e-mail:  [email protected] - [email protected]

  UK - Scotland - Welsh:  Chris Sutton - [email protected] 0044 1530242548 – 0044 7792356330

Bulgaria/Serbia: Georgi Vidrov - Tel +359878699857 - email: [email protected]

Bulgaria: Cristuinea Florin - Telefon +40761.585.055 - e-mail: [email protected]

Lithuania - Estonia - Letonia: Renatas Usas - Tel: +37068742111 [email protected]

Turkey: A.Tayyar Basaran Tel - 00 90 532 442 73 23 Turkguci Koyu, Corlu / Tekirdag, E-mail : [email protected]

Sweden Denmark, Norway: M&C Hansen - Contact: Martin Hansen Phone: +45 21246886
Email: [email protected]

Kuwait, KSA , UAE ,Qatara ,Iraq, Bahrain : Mohammad Ali Jasim Al Mannaei - Tel: 0097455590566 - [email protected]

Malta: André Scerri -  [email protected]  Tel: 99498835 - 'Vetmedic Pharmacy', 119 - GZR1707 E. Bernard Street, Gzira, Malta

  Ukrainie - Russia: Anatolii Stryzheniuk Krivoy Rog - Timiryazeva strasse 1-35 Tel. 0038 0564 512361, Mobile :0038 067 7322539 email: [email protected] Web-Seite : www.ukr-sportgolub.at.ua

México: Walter Bauer 4432274274 [email protected]

Thailand: Pornchai Charnsethikul - Bangkok - Mobile 6684-1605848 Fax 662-7275357 - [email protected]

South Africa: Jurie Erwee - [email protected] +27 (0)74 114 7621

South Africa: Robert Swanepoel - Tel +27 83 407 5249 - [email protected]

India: Ivan Phillips - Direct +919444260205  [email protected]

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras