Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Gran Canaria Training

 927
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Germany
Hermann Johannsmann

 

 

 

 

  Race information:  
  Date lunes, 22 de febrero de 2016 Distance 100  
  Liberation time 10:10:00 Weather Clear Sky  
  Mode RACE Temp 19 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 15 Km/h  
  Pigeons sent 959 % Arrivals 96,66 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

[220,000.00 EURO*]


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1germany MC1744  
Nate Hall
Hermann Johannsmann1 11:24:24,40 1 01:14:24 Club Rietberg
2germany MC2307  
ATLANTIC-BRITT
Alexander Gebel1 11:24:27,30 1 01:14:27 Club Saalfeld
3netherlands MC2829  
Pistara
Team Soepboer1 11:24:27,45 1 01:14:27 Holland Pigeons Club
4germany MC2506  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube1 11:24:29,25 1 01:14:29 Germany Club
5gran canaria MC1586  
Lady
Team Félix Santiago - Aday Rguez1 11:24:29,90 1 01:14:30 Club Los Socios
6england MC2184  
Ready For Action
Team Lucky Devils Syndicate1 11:24:30,65 1 01:14:31 RPRA (Pigeon Association)
7england MC2924  
Brobbelaar
Team Crazy Gang Syndicate1 11:24:36,75 1 01:14:37 RPRA (Pigeon Association)
8rumania MC2058  
Alba
Team Bacalu Danut & Serafim1 11:24:38,95 1 01:14:39 Romanía
9rumania MC2052  
Kay
Team Bacalu Danut & Serafim2 11:24:42,95 1 01:14:43 Romanía
10germany MC2306  
ATLANTIC-NEW
Alexander Gebel2 11:24:51,10 1 01:14:51 Club Saalfeld
11netherlands MC0123  
Blacky 533
Ugur Arslan1 11:24:52,50 1 01:14:52 Holland Pigeons Club
12germany MC0484  
Willi
Hermann Wienekamp1 11:25:03,90 1 01:15:04 Club Neumünster
13slovakia MC0854  
Greg 13
Team Greg1 11:25:49,90 1 01:15:50 Slovakia Club
14germany MC0581  
Peron
Detlef Schüring1 11:25:51,45 1 01:15:51 Club Münsterland
15netherlands MC4089  
Yippeeiohcaiay
Hok M. Reijnen1 11:25:51,85 1 01:15:52 PDV Alphen Vooruit
16germany MC3253  
Angel Real
Günter Langefeld1 11:26:20,35 1 01:16:20 Club Bergisches Land
17england MC2974  
Southfeild Believer
Mark Gilbert1 11:26:40,65 1 01:16:41 RPRA (Pigeon Association)
18belgium MC2498  
Mount Bellew
Team Atomium1 11:26:42,20 1 01:16:42 Belgium Club
19rumania MC4311  
Invictus
Team Class1 11:26:43,25 1 01:16:43 Romanía
20belgium MC0580  
Carres
David Jacobs1 11:26:45,35 1 01:16:45 Fond Wallonie
21netherlands MC2830  
Prentia
Team Soepboer2 11:26:46,05 1 01:16:46 Holland Pigeons Club
22slovakia MC0838  
Noemka
Team Evin Peter & Noemi1 11:26:48,10 1 01:16:48 Slovakia Club
23gran canaria MC1585  
Sand Mountain
Team Félix Santiago - Aday Rguez2 11:26:48,55 1 01:16:49 Club Los Socios
24netherlands MC1346  
R. Nelson
Team Soepboer3 11:26:48,60 1 01:16:49 Holland Pigeons Club
25gran canaria MC0352  
F. Carmen
Team Félix Santiago - Aday Rguez3 11:26:50,50 1 01:16:50 Club Los Socios
26rumania MC2117  
Spy
Team Pitea Laurentiu1 11:26:52,85 1 01:16:53 Romanía
27hungary MC4020  
Firpo
Laszlo Gotthard1 11:26:53,75 1 01:16:54 Hungary Pigeons Club
28germany MC0479  
Egon
Erich Müller1 11:26:55,30 1 01:16:55 Club Oberfranken
29england MC2923  
Best
Team Crazy Gang Syndicate2 11:26:55,55 1 01:16:56 RPRA (Pigeon Association)
30germany MC3296  
Brandt 598
Daniel Brandt1 11:26:55,80 1 01:16:56 NRW Club
31gran canaria MC0548  
Hulk
Team Yahvé & Oliveiro1 11:26:58,30 1 01:16:58 Club Los Socios
32netherlands MC2845  
Lasterie Shop 7
Peter Lasterie1 11:26:59,20 1 01:16:59 Holland Pigeons Club
33rumania MC2245  
Dany
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:27:00,70 1 01:17:01 Romanía
34netherlands MC2904  
De Slappe Nek
Team Holland 61 11:27:02,30 1 01:17:02 Holland Pigeons Club
35portugal MC4404  
Check
Team Paulo Lourenco1 11:27:08,70 1 01:17:09 Faro - Portugal
36croatia MC0210  
Croat Luka
Denis Culic1 11:27:37,90 1 01:17:38 Croatia Pigeon Club
37netherlands MC0065  
Hawkeye
Team Rien van Oss en Zn1 11:27:38,55 1 01:17:39 Holland Pigeons Club
38germany MC0498  
Xtreme
Bernd Prekel1 11:27:40,30 1 01:17:40 Club Bayern Süd
39england MC3368  
Tenerife tornado
Team D.S.R.1 11:27:44,70 1 01:17:45 RPRA (Pigeon Association)
40germany MC1064  
Siddy
Erich Müller2 11:27:46,50 1 01:17:46 Club Oberfranken
41czech republic MC0805  
Ondra
Martin Bouchal1 11:28:01,10 1 01:18:01 Czech Republic Club
42belgium MC1664  
Charon
PEC Racing Team ADK1 11:28:08,90 1 01:18:09 Fondclub Herent
43gran canaria MC1240  
Rayo
Team Yahvé & Oliveiro2 11:28:16,10 1 01:18:16 Club Los Socios
44austria MC0744  
Dona
Slavko Kutlesa1 11:28:34,00 1 01:18:34 VRV - Oberoesterreich
45netherlands MC4086  
Marcelo
Hok M. Reijnen2 11:28:40,35 1 01:18:40 PDV Alphen Vooruit
46rumania MC2014  
Little Big Cam
Team Iuga Dorin1 11:29:06,05 1 01:19:06 Romanía
47ireland MC2694  
Megan
Team YELLOWBELLY1 11:29:11,25 1 01:19:11 Irish Homing Union
48netherlands MC2615  
Janice
Team T. Bosua1 11:29:21,05 1 01:19:21 Holland Pigeons Club
49croatia MC0206  
Croat Mate
Denis Culic2 11:29:33,80 1 01:19:34 Croatia Pigeon Club
50austria MC1956  
Graphic Design
Neag Benjain1 11:29:39,10 1 01:19:39 VRV - Oberoesterreich
51denmark MC3480  
Mr. Dapi
Team Anita & Tage Gravesen1 11:29:39,80 1 01:19:40 Denmark Club
52germany MC3302  
Costa
SG Reinhard1 11:29:40,15 1 01:19:40 Lahntal Club
53eeuu MC2870  
York
Team Euro/Gem Loft, USA1 11:29:40,30 1 01:19:40 Euro/Gem
54germany MC2381  
Billy Lee's Hope
Team Mark Buse & Fam.1 11:29:40,60 1 01:19:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
55croatia MC1288  
Tigrica
Team Sanda Maduna1 11:29:40,75 1 01:19:41 Croatia Pigeon Club
56hungary MC0075  
Rebecca
Team Pinter1 11:29:40,80 1 01:19:41 Hungary Pigeons Club
57germany MC1715  
Hot Dog Returns
Team Klaas & Sohn1 11:29:41,50 1 01:19:42 Club Rietberg
58germany MC3286  
Miss Wonderduk
Team SAS1 11:29:41,60 1 01:19:42 Club Sachsen
59netherlands MC4002  
Bacus
Lorenzo Van Russel1 11:29:42,05 1 01:19:42 Holland Pigeons Club
60netherlands MC2888  
Rut Han
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor1 11:29:42,20 1 01:19:42 Holland Pigeons Club
61asturias MC0623  
Trufa
Team Dionisio & Pandiella1 11:29:42,40 1 01:19:42 R.C. Oviedo
62netherlands MC0938  
Akil
Team Doldersum1 11:29:42,85 1 01:19:43 Holland Pigeons Club
63slovakia MC1185  
Amadeus
Team Ladicky I + J1 11:29:43,15 1 01:19:43 Slovakia Club
64europe MC1893  
Junior
Team TOP 101 11:29:43,16 1 01:19:43 Club E.U.
65germany MC2496  
Innika
Günter Schneemann1 11:29:43,35 1 01:19:43 Club Kassel
66belgium MC0335  
Bucker
Dirk Verstichelen1 11:29:43,75 1 01:19:44 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
67england MC1003  
L7 Frankie
Team Lucky 71 11:29:44,05 1 01:19:44 Up North Combine
68germany MC0167  
Champ
Paul-Heinz Wesjohann1 11:29:44,06 1 01:19:44 Club Oberfranken
69germany MC4076  
Jules Chu
Erich Müller3 11:29:44,07 1 01:19:44 Club Oberfranken
70wales MC3320  
Boomerang 2
Team Men of Gwent Syndicate1 11:29:44,50 1 01:19:44 País de Gales
71england MC3315  
Sailors way
Brian Clayburn1 11:29:44,55 1 01:19:45 RPRA (Pigeon Association)
72germany MC3110  
Speed Master
Team Mark Buse & Fam.2 11:29:44,85 1 01:19:45 Weitstrecken Myhl-Wegberg
73england MC3348  
Grumpy
Team D. Bullen & Son1 11:29:45,36 1 01:19:45 RPRA (Pigeon Association)
74rumania MC4324  
Flor 11
Team Florea Sorin1 11:29:45,65 1 01:19:46 Romanía
75wales MC3352  
Cant leave home
Paul Bamford1 11:29:45,66 1 01:19:46 País de Gales
76germany MC4063  
Pedros Choice
Erich Müller4 11:29:46,05 1 01:19:46 Club Oberfranken
77england MC2967  
Southfeild Wish
Mark Gilbert2 11:29:46,15 1 01:19:46 RPRA (Pigeon Association)
78netherlands MC1171  
Jersey
Team Cees van Gelder1 11:29:46,16 1 01:19:46 Holland Pigeons Club
79gran canaria MC0545  
Rom+rom+rom
Team Yahvé & Oliveiro3 11:29:46,50 1 01:19:46 Club Los Socios
80england MC3372  
Hoof hearted
Team D.S.R.2 11:29:46,70 1 01:19:47 RPRA (Pigeon Association)
81belgium MC3140  
Mercury Blue
Dirk Martens1 11:29:46,71 1 01:19:47 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
82germany MC0578  
It Takes Two
Team Robert & Bernhard Niekrawietz1 11:29:46,95 1 01:19:47 Club Kaltenengers
83italia MC2650  
INDIGO
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni1 11:29:47,45 1 01:19:47 Italia
84germany MC3199  
Zaida
Team Varus1 11:29:47,65 1 01:19:48 Club Oberfranken
85germany MC3301  
Mailo
SG Reinhard2 11:29:48,10 1 01:19:48 Lahntal Club
86wales MC3381  
Blue 91
Team Syndicate Loft UK1 11:29:48,20 1 01:19:48 Welsh Flag
87ireland MC2820  
Danny Whammy
Team H D A Kallmeyer1 11:29:48,45 1 01:19:48 Irish Homing Union
88hungary MC4078  
Mattanja
Laszlo Gotthard2 11:29:48,50 1 01:19:48 Hungary Pigeons Club
89germany MC3269  
Louie
Paul-Heinz Wesjohann2 11:29:48,80 1 01:19:49 Club Oberfranken
90rumania MC2027  
Raediger
Team Bacalu Danut & Serafim3 11:29:48,95 1 01:19:49 Romanía
91germany MC0176  
Glenbrook
Paul-Heinz Wesjohann3 11:29:49,25 1 01:19:49 Club Oberfranken
92scotland MC1840  
Greenstar
William Donachie1 11:29:49,35 1 01:19:49 Scottish Homing Union
93austria MC0778  
Ramona
Team Garcia & Nagelhofer1 11:29:49,50 1 01:19:50 VRV - Oberoesterreich
94hungary MC0097  
Arraw
Team Markus Miklos1 11:29:50,00 1 01:19:50 Hungary Pigeons Club
95netherlands MC0392  
Wilco
Team Van der Heide de Vries1 11:29:50,05 1 01:19:50 Holland Pigeons Club
96netherlands MC4031  
Rising Moon
Hok M. Reijnen3 11:29:50,20 1 01:19:50 PDV Alphen Vooruit
97germany MC1081  
Flik
Team Klaas & Sohn2 11:29:50,25 1 01:19:50 Club Rietberg
98germany MC0797  
Eva
Günter Schneemann2 11:29:50,30 1 01:19:50 Club Kassel
99belgium MC1013  
Daphne
Roger Mertens1 11:29:50,45 1 01:19:50 Fond Wallonie
100netherlands MC2899  
Red Devil
B. J. Suk Mellies1 11:29:50,46 1 01:19:50 Holland Pigeons Club
101germany MC0464  
Brutus
Erich Müller5 11:29:50,55 1 01:19:51 Club Oberfranken
102austria MC0779  
Air Jordan
Team Garcia & Nagelhofer2 11:29:50,70 1 01:19:51 VRV - Oberoesterreich
103netherlands MC0051  
Morpheus
Team Rien van Oss en Zn2 11:29:50,75 1 01:19:51 Holland Pigeons Club
104england MC2992  
Southfeild Leader
Mark Gilbert3 11:29:51,00 1 01:19:51 RPRA (Pigeon Association)
105england MC0701  
Nyitrai
Team Lucky Devils Syndicate2 11:29:51,10 1 01:19:51 RPRA (Pigeon Association)
106germany MC1057  
Grimbergen
Erich Müller6 11:29:51,20 1 01:19:51 Club Oberfranken
107england MC2637  
Alicia
Team Vador & Elimar1 11:29:51,21 1 01:19:51 RPRA (Pigeon Association)
108germany MC2310  
ATLANTIC-CHANCE
Alexander Gebel3 11:29:51,30 1 01:19:51 Club Saalfeld
109england MC3416  
Premier Astronaut
Team Premier Posse1 11:29:51,45 1 01:19:51 RPRA (Pigeon Association)
110england MC2642  
Jack Rowe
Team Ashdown Rangers1 11:29:52,00 1 01:19:52 RPRA (Pigeon Association)
111denmark MC3482  
Sam
Team Anita & Tage Gravesen2 11:29:52,45 1 01:19:52 Denmark Club
112germany MC2883  
Maurits
Günter Schneemann3 11:29:52,55 1 01:19:53 Club Kassel
113netherlands MC3466  
Blauneus
Team Holland 51 11:29:52,95 1 01:19:53 Holland Pigeons Club
114hungary MC0081  
Surviver
Team Pinter2 11:29:52,96 1 01:19:53 Hungary Pigeons Club
115netherlands MC2582  
COCONUT
Team Dickmann-Stroetges1 11:29:53,15 1 01:19:53 Holland Pigeons Club
116netherlands MC4091  
Bold Fanover
Hok M. Reijnen4 11:29:53,30 1 01:19:53 PDV Alphen Vooruit
117england MC2396  
Heather a hen
Team Ashdown Rangers2 11:29:53,31 1 01:19:53 RPRA (Pigeon Association)
118croatia MC1282  
Favorit
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic1 11:29:53,40 1 01:19:53 Croatia Pigeon Club
119rumania MC2004  
Beatriz San Jose
Mihai Chirita1 11:29:53,60 1 01:19:54 Romanía
120polska MC0435  
Caperusa
Tomasz Jopek1 11:29:53,65 1 01:19:54 Polonia
121rumania MC2177  
President
Team Buzura & Balasoiu1 11:29:53,90 1 01:19:54 Romanía
122south africa MC2421  
King Zulu
Team Armstrong Brothers1 11:29:53,95 1 01:19:54 South Africa Club
123portugal MC2865  
Malletut
Team Asas do Sul1 11:29:54,25 1 01:19:54 Faro - Portugal
124netherlands MC1383  
Muddy
Team Oude Lashof1 11:29:54,26 1 01:19:54 Holland Pigeons Club
125rumania MC4205  
Flor 3
Team Florea Sorin2 11:29:54,30 1 01:19:54 Romanía
126austria MC0769  
Ronja
Team Garcia & Nagelhofer3 11:29:54,35 1 01:19:54 VRV - Oberoesterreich
127belgium MC1682  
Vision
Team Creemers & Zoon1 11:29:54,40 1 01:19:54 Club Olijftak Maaseik
128wales MC3354  
Cooneys nemisis
Paul Bamford2 11:29:54,50 1 01:19:54 País de Gales
129germany MC3285  
Wupti
Team SAS2 11:29:54,85 1 01:19:55 Club Sachsen
130rumania MC3011  
Duality
Team Cosvasa & Gah1 11:29:55,25 1 01:19:55 Romanía
131czech republic MC0834  
Mister 100%
Lubomir Kubacek1 11:29:55,26 1 01:19:55 Czech Republic Club
132wales MC3447  
Renior
Team Rudderfett1 11:29:55,30 1 01:19:55 Welsh Flag
133polska MC0431  
Ernie
Team Lorek & Losinski1 11:29:55,31 1 01:19:55 Polonia
134malta MC0568  
Showy
Team Buhagiars Lofts1 11:29:55,65 1 01:19:56 Malta Racing Pigeon Club
135netherlands MC2554  
Joep9
Team Holland 91 11:29:56,25 1 01:19:56 Holland Pigeons Club
136netherlands MC2896  
Zordania
Team Traas1 11:29:56,35 1 01:19:56 Holland Pigeons Club
137italia MC2667  
Peaches
Team Italy1 11:29:56,90 1 01:19:57 Italia
138germany MC3122  
Wanderfalk
Team SG Eider1 11:29:56,95 1 01:19:57 Club Oberfranken
139south africa MC2422  
Zulu
Team Armstrong Brothers2 11:29:56,96 1 01:19:57 South Africa Club
140germany MC3258  
Tuli
Erich Müller7 11:29:57,00 1 01:19:57 Club Oberfranken
141denmark MC0539  
Loke
Team Ost-Vest1 11:29:57,05 1 01:19:57 Denmark Club
142belgium MC1677  
Emotion
Team Creemers & Zoon2 11:29:57,35 1 01:19:57 Club Olijftak Maaseik
143gran canaria MC1587  
Araujo
Team Yahvé & Oliveiro4 11:29:57,36 1 01:19:57 Club Los Socios
144germany MC3125  
Legend of Heremans
Team SG Eider2 11:29:57,45 1 01:19:57 Club Oberfranken
145czech republic MC3156  
Luda
Team Svoboda & Lekes1 11:29:57,55 1 01:19:58 Czech Republic Club
146rumania MC0936  
Enter Vooruit
Team Stan Adrian1 11:29:57,70 1 01:19:58 Romanía
147austria MC0745  
Osiris
Slavko Kutlesa2 11:29:57,75 1 01:19:58 VRV - Oberoesterreich
148south africa MC2424  
Stacey
Team Saville Penkin1 11:29:57,95 1 01:19:58 South Africa Club
149slovakia MC0865  
Greg 24
Team Greg2 11:29:57,96 1 01:19:58 Slovakia Club
150portugal MC2861  
Nuska
Team Asas do Sul2 11:29:58,15 1 01:19:58 Faro - Portugal
151rumania MC2102  
Gogu
Team Pigeons Airport1 11:29:58,40 1 01:19:58 Romanía
152netherlands MC1696  
FDJ
Team Grolleman Pigeons1 11:29:58,55 1 01:19:59 Holland Pigeons Club
153south africa MC2406  
Jacotte
Team Triple J Lofts1 11:29:58,60 1 01:19:59 South Africa Club
154slovenia MC1326  
Nik
Team Kos Joze1 11:29:58,80 1 01:19:59 Slovenia Club
155europe MC4080  
UNKNOWN SOLDIER
Team TOP 102 11:29:58,85 1 01:19:59 Club E.U.
156rumania MC4331  
Flor 12
Team Florea Sorin3 11:29:59,25 1 01:19:59 Romanía
157polska MC0440  
Fight To The Finish
Bogdan Mlynarczyk1 11:29:59,60 1 01:20:00 Polonia
158germany MC1739  
Candy
Bernhard Bünte1 11:29:59,65 1 01:20:00 Club Rietberg
159france MC2360  
Philippe
Team Philippe Haquette1 11:29:59,75 1 01:20:00 Team Sibille France
160rumania MC4075  
Little Sister Two
Team Florea Sorin4 11:29:59,85 1 01:20:00 Romanía
161england MC2968  
Southfeild Cloud Bender
Mark Gilbert4 11:29:59,86 1 01:20:00 RPRA (Pigeon Association)
162slovakia MC0890  
Nika
Team Zihlavnik1 11:30:00,15 1 01:20:00 Slovakia Club
163netherlands MC0406  
Flight Plan
Team H. V. Venrooy1 11:30:00,25 1 01:20:00 Holland Pigeons Club
164england MC2932  
Ultimate Evens
Team Ultimate Syndicate1 11:30:00,30 1 01:20:00 RPRA (Pigeon Association)
165south africa MC2416  
Peter Pan
Team Gilbert & Bruin1 11:30:00,31 1 01:20:00 South Africa Club
166england MC1300  
Kopika
Team Lucky Devils Syndicate3 11:30:00,32 1 01:20:00 RPRA (Pigeon Association)
167netherlands MC2585  
PEARS
Team Dickmann-Stroetges2 11:30:00,50 1 01:20:00 Holland Pigeons Club
168ireland MC2361  
Highway Lucky Strike
Team Highway Lofts1 11:30:01,30 1 01:20:01 Irish Homing Union
169england MC3365  
The dodge rocket
Team D.S.R.3 11:30:01,45 1 01:20:01 RPRA (Pigeon Association)
170germany MC2337  
Muliple Crown
Team Gleichberg1 11:30:01,46 1 01:20:01 Hildburghausen Club
171belgium MC1690  
Leonardo Da Vinci
Team Segers-Coppens-Minner1 11:30:01,47 1 01:20:01 Denderbond Ninove
172germany MC0405  
Wise Wonder
Fedoseev Vitalij1 11:30:01,50 1 01:20:02 Club Harsewinkel
173england MC3343  
Siennas sunny boy
Team D. Bullen & Son2 11:30:01,60 1 01:20:02 RPRA (Pigeon Association)
174belgium MC1672  
Andromeda
PEC Racing Team ADK2 11:30:01,65 1 01:20:02 Fondclub Herent
175germany MC1044  
My Annie
Erich Müller8 11:30:01,96 1 01:20:02 Club Oberfranken
176rumania MC2050  
Fritz
Team Bacalu Danut & Serafim4 11:30:02,45 1 01:20:02 Romanía
177polska MC2603  
Stefano
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:30:02,70 1 01:20:03 Polonia
178tenerife MC0693  
Fangio
Juan Carlos González Herrera1 11:30:02,75 1 01:20:03 CANARAGÜI
179netherlands MC4092  
Wonder Girl
Hok M. Reijnen5 11:30:02,85 1 01:20:03 PDV Alphen Vooruit
180germany MC0495  
Trixie
Bernd Prekel2 11:30:03,10 1 01:20:03 Club Bayern Süd
181germany MC3276  
Snowman 11
Günter Schneemann4 11:30:03,25 1 01:20:03 Club Kassel
182england MC3310  
Four Poets
Brian Clayburn2 11:30:03,26 1 01:20:03 RPRA (Pigeon Association)
183slovakia MC0862  
Greg 21
Team Greg3 11:30:03,35 1 01:20:03 Slovakia Club
184slovakia MC0860  
Greg 19
Team Greg4 11:30:03,36 1 01:20:03 Slovakia Club
185rumania MC2032  
Sylt Boris
Team Bacalu Danut & Serafim5 11:30:03,50 1 01:20:04 Romanía
186germany MC2334  
Cycle
Team Gleichberg2 11:30:03,85 1 01:20:04 Hildburghausen Club
187germany MC0502  
Lety
Bernd Prekel3 11:30:03,95 1 01:20:04 Club Bayern Süd
188rumania MC3036  
Maddiston
Adi Zepciuc1 11:30:04,30 1 01:20:04 Romanía
189ireland MC3335  
China doll xox
Team Dylan & Daniel Boylan1 11:30:04,50 1 01:20:04 Irish Homing Union
190tenerife MC0127  
Rommel
Rommel Moreno Pérez1 11:30:04,51 1 01:20:05 CANARAGÜI
191germany MC1132  
Snowman 7
Günter Schneemann5 11:30:04,52 1 01:20:05 Club Kassel
192ireland MC2363  
Highway Celtic Spirit
Team Highway Lofts2 11:30:05,25 1 01:20:05 Irish Homing Union
193germany MC2341  
Darceys Girl
Team Gleichberg3 11:30:05,35 1 01:20:05 Hildburghausen Club
194rumania MC2024  
Aloha
Team Burca & Carcu1 11:30:05,40 1 01:20:05 Romanía
195germany MC0204  
Belonso
Team B & B White Diamonds1 11:30:05,70 1 01:20:06 Wittinger WSC
196denmark MC3484  
James
Team Anita & Tage Gravesen3 11:30:05,80 1 01:20:06 Denmark Club
197belgium MC1008  
Heidi One
Dirk Verstichelen2 11:30:06,10 1 01:20:06 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
198croatia MC1308  
Maksim
Team Pudic Family Loft1 11:30:06,35 1 01:20:06 Croatia Pigeon Club
199slovakia MC0855  
Greg 14
Team Greg5 11:30:07,10 1 01:20:07 Slovakia Club
200slovakia MC0837  
Noemi
Team Evin Peter & Noemi2 11:30:07,20 1 01:20:07 Slovakia Club
201netherlands MC2900  
Gun-shot
B. J. Suk Mellies2 11:30:07,21 1 01:20:07 Holland Pigeons Club
202germany MC0460  
Black Rose
Erich Müller9 11:30:07,22 1 01:20:07 Club Oberfranken
203malta MC0670  
Matthias
Team Debono Lofts Malta1 11:30:07,30 1 01:20:07 Malta Racing Pigeon Club
204denmark MC3508  
Small Miricle
Gjermund Lyssand1 11:30:07,95 1 01:20:08 Denmark Club
205belgium MC0982  
Schuppi
Steven Van de Velde1 11:30:08,10 1 01:20:08 Land van Aalst
206polska MC2604  
Fineke
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:30:08,25 1 01:20:08 Polonia
207tenerife MC0116  
Gran Rey
Team Herrera y Jaime1 11:30:08,55 1 01:20:09 Adexe
208asturias MC0628  
Helenas Girl
Team Dionisio & Pandiella2 11:30:08,56 1 01:20:09 R.C. Oviedo
209rumania MC2121  
Brinky
Dragos Chiritescu1 11:30:08,65 1 01:20:09 Romanía
210wales MC3359  
Mick Catcher
Paul Bamford3 11:30:08,80 1 01:20:09 País de Gales
211england MC2373  
Shep's Special
Team Sheppard1 11:30:08,85 1 01:20:09 RPRA (Pigeon Association)
212germany MC1727  
Joker
Erich Müller10 11:30:09,70 1 01:20:10 Club Oberfranken
213belgium MC2816  
Boyd
Team Leyen-Paloma Belgie1 11:30:10,20 1 01:20:10 Club Olijftak Maaseik
214netherlands MC4090  
Birra
Lorenzo Van Russel2 11:30:10,30 1 01:20:10 Holland Pigeons Club
215austria MC0785  
Nine Inch Nails
Team Garcia & Nagelhofer4 11:30:10,40 1 01:20:10 VRV - Oberoesterreich
216rumania MC2204  
Albatros
Andrei Pana1 11:30:11,10 1 01:20:11 Romanía
217asturias MC0619  
Bentley
Fernando Loredo Piñera1 11:30:11,25 1 01:20:11 R.C. Oviedo
218slovenia MC1328  
Birk
Team Vladimir Srebotnjak1 11:30:11,85 1 01:20:12 Slovenia Club
219rumania MC2015  
Bati
Team Iuga Dorin2 11:30:12,25 1 01:20:12 Romanía
220germany MC0470  
Yanina
Erich Müller11 11:30:12,35 1 01:20:12 Club Oberfranken
221belgium MC0333  
Sahale
Dirk Verstichelen3 11:30:12,45 1 01:20:12 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
222czech republic MC0810  
Karlos
Karel Klemens1 11:30:12,46 1 01:20:12 Czech Republic Club
223slovakia MC0871  
Dedo
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu1 11:30:12,55 1 01:20:13 Slovakia Club
224netherlands MC0048  
Meduso
Team Rien van Oss en Zn3 11:30:12,56 1 01:20:13 Holland Pigeons Club
225netherlands MC2255  
Bram
Team Rien van Oss en Zn4 11:30:13,20 1 01:20:13 Holland Pigeons Club
226netherlands MC1146  
Wipneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 11:30:13,40 1 01:20:13 PDV Mariapolder
227netherlands MC2259  
Kyann
Team Rien van Oss en Zn5 11:30:13,55 1 01:20:14 Holland Pigeons Club
228netherlands MC2616  
Wild Bill
Team T. Bosua2 11:30:13,75 1 01:20:14 Holland Pigeons Club
229germany MC4004  
High Card
Erich Müller12 11:30:16,65 1 01:20:17 Club Oberfranken
230germany MC1090  
Ida O
Team Klaas & Sohn3 11:30:16,70 1 01:20:17 Club Rietberg
231malta MC0644  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta1 11:30:16,95 1 01:20:17 Malta Racing Pigeon Club
232germany MC1970  
Nyna
Guver Florin1 11:30:17,55 1 01:20:18 Germany Club
233denmark MC0530  
Pivi
Team Anita & Tage Gravesen4 11:30:18,30 1 01:20:18 Denmark Club
234tenerife MC1222  
Katie
Edward Frost1 11:30:18,65 1 01:20:19 C.C.Portuense
235czech republic MC0814  
Hilda
Karel Klemens2 11:30:19,40 1 01:20:19 Czech Republic Club
236germany MC3195  
Media
Team Varus2 11:30:19,55 1 01:20:20 Club Oberfranken
237germany MC1060  
Rolf
Erich Müller13 11:30:19,56 1 01:20:20 Club Oberfranken
238germany MC0503  
Caroline
Team SAS3 11:30:19,75 1 01:20:20 Club Sachsen
239germany MC1045  
Mabalinewe
Erich Müller14 11:30:19,80 1 01:20:20 Club Oberfranken
240belgium MC3133  
Falcon1
Dirk Martens2 11:30:20,75 1 01:20:21 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
241netherlands MC2581  
APRICOT
Team Dickmann-Stroetges3 11:30:21,60 1 01:20:22 Holland Pigeons Club
242germany MC4036  
Bubble Gum
Erich Müller15 11:30:22,15 1 01:20:22 Club Oberfranken
243rumania MC2181  
Cartush
Team Buzura & Balasoiu2 11:30:22,55 1 01:20:23 Romanía
244denmark MC3487  
Dianne
Team Henriksen1 11:30:23,00 1 01:20:23 Denmark Club
245hungary MC0089  
Bence
Team Markus pigeons1 11:30:23,15 1 01:20:23 Hungary Pigeons Club
246rumania MC4035  
Noah
Team Florea Sorin5 11:30:23,35 1 01:20:23 Romanía
247germany MC1712  
Carmelo
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:30:24,05 1 01:20:24 Club Sachsen
248czech republic MC0813  
Theo
Karel Klemens3 11:30:24,20 1 01:20:24 Czech Republic Club
249rumania MC1985  
Aquiles
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:30:24,45 1 01:20:24 Romanía
250rumania MC2118  
Tom Tom
Team Pitea Laurentiu2 11:30:24,60 1 01:20:25 Romanía
251netherlands MC2260  
Janne
Team Rien van Oss en Zn6 11:30:25,00 1 01:20:25 Holland Pigeons Club
252germany MC1075  
Rapy
Team Klaas & Sohn4 11:30:26,00 1 01:20:26 Club Rietberg
253belgium MC3136  
Starsky checked
Dirk Martens3 11:30:26,65 1 01:20:27 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
254germany MC1021  
Cebiche
Rolf Schlömer1 11:30:26,80 1 01:20:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
255rumania MC4106  
A Fine Blend
Team Florea Sorin6 11:30:27,25 1 01:20:27 Romanía
256italia MC2659  
Super Million
Lorenzo Ghiacci1 11:30:27,55 1 01:20:28 Italia
257rumania MC4059  
Hungry Eyes
Team Florea Sorin7 11:30:27,75 1 01:20:28 Romanía
258germany MC2303  
ATLANTIC-ZET
Alexander Gebel4 11:30:27,80 1 01:20:28 Club Saalfeld
259netherlands MC0425  
P. Out & Zn
Team Holland 52 11:30:27,95 1 01:20:28 Holland Pigeons Club
260england MC3406  
Premier Star
Team Premier Posse2 11:30:28,40 1 01:20:28 RPRA (Pigeon Association)
261netherlands MC2541  
Pituca
Team Cees van Gelder2 11:30:28,85 1 01:20:29 Holland Pigeons Club
262germany MC2311  
ATLANTIC-VIVA
Alexander Gebel5 11:30:29,50 1 01:20:30 Club Saalfeld
263germany MC1121  
Vicky Lorane
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:30:29,51 1 01:20:30 Club Sachsen
264germany MC3103  
ATLANTIC-LADY
Team Ladys Germany1 11:30:30,15 1 01:20:30 Club Saalfeld
265scotland MC1849  
Auto Aiden
William Donachie2 11:30:30,25 1 01:20:30 Scottish Homing Union
266hungary MC0761  
Little Girl
Team Fenyvesi Monika1 11:30:30,30 1 01:20:30 Hungary Pigeons Club
267rumania MC2468  
Biba
Team Buta Emil1 11:30:31,45 1 01:20:31 Romanía
268portugal MC2877  
Reck
Jorge Almeida Santos1 11:30:31,80 1 01:20:32 Aveiro-Portugal
269slovakia MC0887  
Kaja
Team Zihlavnik2 11:30:32,30 1 01:20:32 Slovakia Club
270rumania MC3010  
Susy
Team Cosvasa & Gah2 11:30:32,65 1 01:20:33 Romanía
271england MC3405  
Premier Choice
Team Premier Posse3 11:30:33,05 1 01:20:33 RPRA (Pigeon Association)
272belgium MC1688  
Matts
Team Segers-Coppens-Minner2 11:30:33,65 1 01:20:34 Denderbond Ninove
273slovakia MC0848  
Greg 07
Team Greg6 11:30:34,25 1 01:20:34 Slovakia Club
274germany MC1719  
Neptuno
Erich Müller16 11:30:34,75 1 01:20:35 Club Oberfranken
275england MC2392  
Essex girl 2
Team Wilton & Son1 11:30:34,95 1 01:20:35 RPRA (Pigeon Association)
276germany MC0146  
Bush
Team Reiss & Pfeiffer1 11:30:35,10 1 01:20:35 Club Lutherstadt
277germany MC2309  
ATLANTIC-PIGEON
Alexander Gebel6 11:30:35,15 1 01:20:35 Club Saalfeld
278netherlands MC2540  
Buzzlord
Team Cees van Gelder3 11:30:35,35 1 01:20:35 Holland Pigeons Club
279norway MC3501  
Karina
Team Ray & Svein1 11:30:35,40 1 01:20:35 Norge Racing Pigeon Club
280rumania MC4312  
Balkanik Black
Team Class2 11:30:35,75 1 01:20:36 Romanía
281slovakia MC1197  
Zoja
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:30:35,85 1 01:20:36 Slovakia Club
282south africa MC2434  
African Sky
Team Fouche Lofts (Jhb)1 11:30:36,20 1 01:20:36 South Africa Club
283hungary MC0094  
Puskas
Team Markus Miklos2 11:30:36,30 1 01:20:36 Hungary Pigeons Club
284germany MC0155  
Horsti 52
Horst Hain1 11:30:36,55 1 01:20:37 Club Fulda
285hungary MC4108  
Homer
Laszlo Gotthard3 11:30:36,65 1 01:20:37 Hungary Pigeons Club
286italia MC2655  
Robertino
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:30:36,75 1 01:20:37 Italian-Team
287scotland MC1847  
Cocky Callum
William Donachie3 11:30:36,85 1 01:20:37 Scottish Homing Union
288belgium MC1888  
Lucky Boy
Roger Mertens2 11:30:37,70 1 01:20:38 Fond Wallonie
289rumania MC2189  
Cowgirl
Team Plavitu Liviu1 11:30:37,80 1 01:20:38 Romanía
290belgium MC0339  
Wild Romance
Dirk Verstichelen4 11:30:38,25 1 01:20:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
291england MC2338  
Sola Solita
Team Lucky Devils Syndicate4 11:30:38,45 1 01:20:38 RPRA (Pigeon Association)
292rumania MC4341  
check
Daniel Marin1 11:30:38,46 1 01:20:38 Romanía
293belgium MC2522  
Kobe
Team Leyen-Paloma Belgie2 11:30:38,85 1 01:20:39 Club Olijftak Maaseik
294netherlands MC4007  
Gitte
Hok M. Reijnen6 11:30:38,86 1 01:20:39 PDV Alphen Vooruit
295germany MC1079  
Melani
Team Klaas & Sohn5 11:30:39,00 1 01:20:39 Club Rietberg
296asturias MC0627  
Beda
Team Dionisio & Pandiella3 11:30:39,50 1 01:20:40 R.C. Oviedo
297rumania MC0132  
Babos
Babos Zsolt1 11:30:39,55 1 01:20:40 Romanía
298netherlands MC2257  
Bo
Team Rien van Oss en Zn7 11:30:40,20 1 01:20:40 Holland Pigeons Club
299tenerife MC1253  
Amo
Team Demmis1 11:30:40,25 1 01:20:40 Nuevos HORIZONTES
300netherlands MC3460  
PUNTNEUS
Team Holland 11 11:30:40,26 1 01:20:40 Holland Pigeons Club
301germany MC0453  
Sky Dancer
Erich Müller17 11:30:40,40 1 01:20:40 Club Oberfranken
302england MC2379  
Jenny Shep's
Team Sheppard2 11:30:40,55 1 01:20:41 RPRA (Pigeon Association)
303polska MC2607  
Szpak
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:30:40,60 1 01:20:41 Polonia
304denmark MC0538  
Sanne
Team Ost-Vest2 11:30:41,55 1 01:20:42 Denmark Club
305croatia MC0207  
Dalmatian Star
Denis Culic3 11:30:41,95 1 01:20:42 Croatia Pigeon Club
306wales MC3349  
The brain
Paul Bamford4 11:30:42,00 1 01:20:42 País de Gales
307england MC0611  
Little Robbie
Team Downclose Lofts1 11:30:42,10 1 01:20:42 RPRA (Pigeon Association)
308netherlands MC1357  
Sjaan
Team Schoordijk-Schults1 11:30:42,15 1 01:20:42 Holland Pigeons Club
309rumania MC0128  
Fighter
Babos Zsolt2 11:30:42,25 1 01:20:42 Romanía
310italia MC2661  
Sagan
Lorenzo Ghiacci2 11:30:43,35 1 01:20:43 Italia
311germany MC2342  
Bayer
Team Gleichberg4 11:30:44,05 1 01:20:44 Hildburghausen Club
312denmark MC3044  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen1 11:30:44,60 1 01:20:45 Denmark Club
313south africa MC2411  
Rumi
Team Cachalia Bros1 11:30:45,60 1 01:20:46 South Africa Club
314belgium MC1666  
Ajax
PEC Racing Team ADK3 11:30:46,15 1 01:20:46 Fondclub Herent
315germany MC0483  
Rich Note
Hermann Wienekamp2 11:30:47,65 1 01:20:48 Club Neumünster
316england MC2377  
Ethal
Team Sheppard3 11:30:49,00 1 01:20:49 RPRA (Pigeon Association)
317england MC2980  
Southfeild Intowinit
Mark Gilbert5 11:30:56,05 1 01:20:56 RPRA (Pigeon Association)
318netherlands MC2916  
Kings Silver Star
Team Skyriders1 11:30:57,95 1 01:20:58 Holland Pigeons Club
319netherlands MC2574  
Kromneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 11:31:00,75 1 01:21:01 PDV Mariapolder
320netherlands MC2566  
Tilde
Tom Van der Kamp1 11:31:06,45 1 01:21:06 Holland Pigeons Club
321austria MC4209  
Ferenc 3
Team Butyka Ferenc1 11:31:09,60 1 01:21:10 VRV - Oberoesterreich
322germany MC1116  
Angel Wing
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:31:10,35 1 01:21:10 Club Sachsen
323italia MC2666  
Bleu Thunder
Team Italy2 11:31:11,30 1 01:21:11 Italia
324netherlands MC4326  
Hok
Hok M. Reijnen7 11:31:18,10 1 01:21:18 PDV Alphen Vooruit
325zaragoza MC1591  
Futurclub
Jaime Ameller Pons1 11:31:21,75 1 01:21:22 Mensajeras BILBILIS
326italia MC2657  
Fiore
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:31:39,85 1 01:21:40 Italian-Team
327slovakia MC1195  
Recon
Team Kostros Group1 11:31:40,40 1 01:21:40 Slovakia Club
328england MC2939  
Ultimate Senice
Team Ultimate Syndicate2 11:31:43,00 1 01:21:43 RPRA (Pigeon Association)
329ireland MC0683  
Corie
Team YELLOWBELLY2 11:31:43,35 1 01:21:43 Irish Homing Union
330tenerife MC1223  
Fridgie
Edward Frost2 11:31:43,36 1 01:21:43 C.C.Portuense
331netherlands MC2881  
Frysian Famke
Sjaak Buwalda1 11:31:45,60 1 01:21:46 Holland Pigeons Club
332slovakia MC0738  
Jozef
Team Kujanik Derby1 11:31:45,90 1 01:21:46 Slovakia Club
333portugal MC2806  
Capota
Team José do Carmo1 11:31:48,25 1 01:21:48 Faro - Portugal
334england MC1773  
Gold Nugget
Team Paul Smith Syndicate1 11:31:48,60 1 01:21:49 RPRA (Pigeon Association)
335italia MC2673  
Pipo
Team Laro Ervin1 11:31:49,40 1 01:21:49 Italia
336rumania MC0133  
Gimely
Kiss Sandor1 11:31:51,35 1 01:21:51 Romanía
337england MC1438  
Harry
Team Paul & Duke1 11:32:00,05 1 01:22:00 RPRA (Pigeon Association)
338germany MC1976  
Cain
Team Wild Escobar Devils1 11:32:00,85 1 01:22:01 Germany Club
339england MC2537  
Tammy
Team Louella Pigeon World1 11:32:01,40 1 01:22:01 RPRA (Pigeon Association)
340wales MC3385  
Checker 82
Team Syndicate Loft UK2 11:32:04,90 1 01:22:05 Welsh Flag
341germany MC1002  
Willi
Team Schnellin1 11:32:06,00 1 01:22:06 Club Sachsen
342rumania MC2112  
Sepia
Petca Aurelian1 11:32:06,50 1 01:22:06 Romanía
343rumania MC0135  
Nimrod
Kiss Sandor2 11:32:10,50 1 01:22:10 Romanía
344slovakia MC0842  
Greg 01
Team Greg7 11:32:10,95 1 01:22:11 Slovakia Club
345belgium MC1019  
Milo
Roger Mertens3 11:32:11,35 1 01:22:11 Fond Wallonie
346malta MC0590  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta1 11:32:14,00 1 01:22:14 Malta Racing Pigeon Club
347england MC0257  
Helman Titch
Chris Turner1 11:32:15,55 1 01:22:16 RPRA (Pigeon Association)
348portugal MC2863  
Podolski
Team Asas do Sul3 11:32:15,90 1 01:22:16 Faro - Portugal
349rumania MC4511  
Panait 4
Panait Alexandru1 11:32:31,25 1 01:22:31 Romanía
350europe MC2517  
ATHOS
Team Golden Ladies1 11:32:32,75 1 01:22:33 Club E.U.
351italia MC2656  
Maximus
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:32:33,85 1 01:22:34 Italian-Team
352germany MC0499  
Non Grizz
Bernd Prekel4 11:32:35,30 1 01:22:35 Club Bayern Süd
353belgium MC1679  
Diamond
Team Creemers & Zoon3 11:32:38,80 1 01:22:39 Club Olijftak Maaseik
354germany MC1108  
Miss Champ
Team Klaas & Sohn6 11:32:56,85 1 01:22:57 Club Rietberg
355ireland MC2821  
Wallykazam
Team H D A Kallmeyer2 11:32:58,40 1 01:22:58 Irish Homing Union
356rumania MC2203  
Butterfly
Andrei Pana2 11:32:58,80 1 01:22:59 Romanía
357rumania MC4101  
Felly
Team Florea Sorin8 11:33:44,70 1 01:23:45 Romanía
358malta MC0597  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta2 11:33:49,30 1 01:23:49 Malta Racing Pigeon Club
359netherlands MC0345  
Zoon Léandra
Marcel Visser1 11:33:50,25 1 01:23:50 Holland Pigeons Club
360sevilla MC2787  
Octavio
Team Constantin Strunga1 11:33:50,95 1 01:23:51 ITALICENSE
361hungary MC0765  
Gold Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:33:51,05 1 01:23:51 Hungary Pigeons Club
362germany MC0142  
T-bone
Peter Kocks1 11:33:52,20 1 01:23:52 Oberhausen Club
363germany MC0401  
Ellis
Fedoseev Vitalij2 11:33:52,45 1 01:23:52 Club Harsewinkel
364hungary MC4064  
Pluto
Laszlo Gotthard4 11:33:55,60 1 01:23:56 Hungary Pigeons Club
365rumania MC2231  
patriot 88
Team Fratii Lupu & Colniceanu1 11:33:56,30 1 01:23:56 Romanía
366netherlands MC4051  
Arabela
Hok M. Reijnen8 11:34:00,35 1 01:24:00 PDV Alphen Vooruit
367england MC3318  
No body's fool
Brian Clayburn3 11:34:02,35 1 01:24:02 RPRA (Pigeon Association)
368england MC1536  
Teide Tyson
Team Foster & Rump1 11:34:02,60 1 01:24:03 RPRA (Pigeon Association)
369england MC1477  
Little Ambition
Team Wilton & Son2 11:34:06,00 1 01:24:06 RPRA (Pigeon Association)
370scotland MC1001  
Walter "w"
Team D. Wood1 11:34:06,50 1 01:24:06 Scottish Homing Union
371rumania MC4352  
Urcois 3
Team Ursu Cornel & Isac1 11:34:08,15 1 01:24:08 Romanía
372croatia MC1309  
Matija
Team Pudic Family Loft2 11:34:08,25 1 01:24:08 Croatia Pigeon Club
373wales MC0290  
U-bend
Team Stephens Plumbing1 11:34:09,55 1 01:24:10 País de Gales
374portugal MC2807  
Mark Louise
Team José do Carmo2 11:34:10,55 1 01:24:11 Faro - Portugal
375slovakia MC0861  
Greg 20
Team Greg8 11:34:22,55 1 01:24:23 Slovakia Club
376rumania MC4307  
Tuvama 1
Team Tudor Valentin & Matia1 11:34:47,25 1 01:24:47 Romanía
377norway MC3505  
Ostend Queen
Team Ray & Svein2 11:34:49,65 1 01:24:50 Norge Racing Pigeon Club
378europe MC1686  
Tango
Team TOP 103 11:34:58,70 1 01:24:59 Club E.U.
379europe MC1791  
Invincible
Team Mystery1 11:35:01,25 1 01:25:01 Club E.U.
380england MC2401  
Hope
Team Ashdown Rangers3 11:35:03,05 1 01:25:03 RPRA (Pigeon Association)
381tenerife MC0112  
Alajero
Team Herrera y Jaime2 11:35:08,85 1 01:25:09 Adexe
382tenerife MC0109  
Desiree
Rommel Moreno Pérez2 11:35:10,00 1 01:25:10 CANARAGÜI
383ukraine MC3239  
Eura
Team R.G.V. & Sidor1 11:35:10,20 1 01:25:10 Ukraine Club
384rumania MC3039  
Chainbridge Lady
Adi Zepciuc2 11:35:10,35 1 01:25:10 Romanía
385netherlands MC0342  
Belokie 613
Marcel Visser2 11:35:10,95 1 01:25:11 Holland Pigeons Club
386gran canaria MC1238  
Poseidón
Team Yahvé & Oliveiro5 11:35:11,85 1 01:25:12 Club Los Socios
387england MC0261  
Toms The Best
Chris Turner2 11:35:12,45 1 01:25:12 RPRA (Pigeon Association)
388tenerife MC0522  
Bar King
Team Andrea y Vicente Cruz1 11:35:12,65 1 01:25:13 Abona Sur
389netherlands MC0652  
Suzanne
Team Holland - Marsman1 11:35:13,10 1 01:25:13 Holland Pigeons Club
390slovakia MC1205  
Megatron
Robert Molnar1 11:35:14,35 1 01:25:14 Slovakia Club
391germany MC0164  
Horsti 61
Horst Hain2 11:35:14,80 1 01:25:15 Club Fulda
392rumania MC2139  
Pabsi
Team Stroiescu C. & Asmarandei F.1 11:35:15,90 1 01:25:16 Romanía
393tenerife MC1275  
Mathias
Team COLUMBACANARIA1 11:35:18,50 1 01:25:18 Adexe
394rumania MC2149  
Vainilla
Alexa Iacob1 11:35:19,15 1 01:25:19 Romanía
395tenerife MC1271  
Lon Todds Power
Team COLUMBACANARIA2 11:35:19,40 1 01:25:19 Adexe
396slovakia MC1215  
Red
Team Prilepok - Misun1 11:35:19,45 1 01:25:19 Slovakia Club
397malta MC0566  
Susan
Team Buhagiars Lofts2 11:35:19,95 1 01:25:20 Malta Racing Pigeon Club
398belarus MC3225  
Purple
Team Dobrovolschi Leonid1 11:35:20,10 1 01:25:20 Belarus Club
399belgium MC0984  
Blue Thando
Steven Van de Velde2 11:35:26,00 1 01:25:26 Land van Aalst
400netherlands MC0366  
Marathon Lady
Team TopPigeons.nl1 11:35:27,25 1 01:25:27 Holland Pigeons Club
401netherlands MC0690  
Frysian Magica
Sjaak Buwalda2 11:35:31,00 1 01:25:31 Holland Pigeons Club
402netherlands MC2567  
Kimbo
Tom Van der Kamp2 11:35:47,15 1 01:25:47 Holland Pigeons Club
403netherlands MC2563  
CLOWNSNEUS
Team Holland 111 11:35:49,75 1 01:25:50 Holland Pigeons Club
404rumania MC1986  
Edwin
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:35:53,60 1 01:25:54 Romanía
405germany MC3187  
Alex II
Team Rasch Duo1 11:35:54,75 1 01:25:55 RV Spessart Club
406england MC3425  
Nev's choice
Team Nev Proctor1 11:36:03,70 1 01:26:04 RPRA (Pigeon Association)
407germany MC3128  
Clovis Ii
Team Piekielko-Kussyk1 11:36:08,75 1 01:26:09 Club Baden Württemberg
408wales MC0309  
Supreme Charlot
Ken Darlington1 11:36:26,75 1 01:26:27 País de Gales
409germany MC1130  
Snowman 5
Günter Schneemann6 11:36:27,40 1 01:26:27 Club Kassel
410germany MC1074  
Cano
Team Klaas & Sohn7 11:36:31,65 1 01:26:32 Club Rietberg
411rumania MC2739  
Wicked Will
Team Lulian Sepciuc1 11:36:40,40 1 01:26:40 Romanía
412gran canaria MC1264  
Adonis
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:36:45,60 1 01:26:46 C.C. Iniciativa Isleña
413slovenia MC1319  
Miha
Team Miha Sovic1 11:36:55,25 1 01:26:55 Slovenia Club
414malta MC0588  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta3 11:37:06,00 1 01:27:06 Malta Racing Pigeon Club
415england MC3434  
Olympic Lady
Team G & K Jones1 11:37:06,15 1 01:27:06 RPRA (Pigeon Association)
416england MC2991  
Southfeild Kamikazei
Mark Gilbert6 11:37:07,95 1 01:27:08 RPRA (Pigeon Association)
417netherlands MC1173  
Joep 6
Team Holland 62 11:37:09,95 1 01:27:10 Holland Pigeons Club
418germany MC3290  
Ghost Moon
Team SAS4 11:37:10,35 1 01:27:10 Club Sachsen
419wales MC3444  
Picasso
Team Rudderfett2 11:37:12,30 1 01:27:12 Welsh Flag
420belgium MC0719  
Martha
Team Leyen-Paloma Belgie3 11:37:12,90 1 01:27:13 Club Olijftak Maaseik
421netherlands MC0907  
Frysian Evora
Sjaak Buwalda3 11:37:15,70 1 01:27:16 Holland Pigeons Club
422south africa MC2408  
Tabreez
Team Cachalia Bros2 11:37:50,05 1 01:27:50 South Africa Club
423fuerteventura MC1247  
Deuces
Félix Camacho Hernández1 11:37:50,55 1 01:27:51 C.C.Puerto del Rosario
424hungary MC0070  
Puki
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:37:51,50 1 01:27:52 Hungary Pigeons Club
425netherlands MC1256  
Balu
Team Comb. Verbeek - Demmis1 11:37:54,95 1 01:27:55 Holland Pigeons Club
426germany MC0463  
Superbity
Erich Müller18 11:37:55,85 1 01:27:56 Club Oberfranken
427germany MC1728  
Monika One
Erich Müller19 11:37:57,35 1 01:27:57 Club Oberfranken
428slovakia MC1211  
Roman
Igor Sillo1 11:37:58,35 1 01:27:58 Slovakia Club
429netherlands MC2560  
HAAKNEUS
Team Holland 112 11:37:58,70 1 01:27:59 Holland Pigeons Club
430tenerife MC0356  
Daniela 1
Team Hmnos. Hernández Mesa1 11:37:59,50 1 01:28:00 C.C. TACO
431netherlands MC0966  
Astronomical
Lorenzo Van Russel3 11:37:59,85 1 01:28:00 Holland Pigeons Club
432rumania MC2030  
Merry Legs
Team Bacalu Danut & Serafim6 11:38:02,95 1 01:28:03 Romanía
433galicia MC0604  
Morpheus
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:38:03,25 1 01:28:03 MARIÑAS ALTAS
434netherlands MC2572  
koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon3 11:38:03,50 1 01:28:04 PDV Mariapolder
435netherlands MC0423  
v.d.Berg 3
Team Holland 31 11:38:04,05 1 01:28:04 Holland Pigeons Club
436gran canaria MC1239  
Maaambo
Team Yahvé & Oliveiro6 11:38:04,30 1 01:28:04 Club Los Socios
437england MC2532  
Bolche
Team Louella Pigeon World2 11:38:06,35 1 01:28:06 RPRA (Pigeon Association)
438germany MC2313  
ATLANTIC-MILLION
Alexander Gebel7 11:38:07,00 1 01:28:07 Club Saalfeld
439belgium MC2954  
Hope
Team Belgium's Finest1 11:38:08,00 1 01:28:08 Lembeek Club - Belgium
440netherlands MC0377  
Light Tuition
Team Interpalomas Lofts1 11:38:08,45 1 01:28:08 Holland Pigeons Club
441germany MC1072  
Bright n Timely
Team Klaas & Sohn8 11:38:08,85 1 01:28:09 Club Rietberg
442ireland MC2998  
The Sellected
Josh Rielly1 11:38:09,10 1 01:28:09 Irish Homing Union
443england MC3308  
Albe back
Brian Clayburn4 11:38:10,10 1 01:28:10 RPRA (Pigeon Association)
444netherlands MC1170  
Joep 4
Team Holland 41 11:38:10,45 1 01:28:10 Holland Pigeons Club
445netherlands MC0057  
Venus
Team Rien van Oss en Zn8 11:38:10,85 1 01:28:11 Holland Pigeons Club
446germany MC3294  
Brandt 600
Daniel Brandt2 11:38:12,05 1 01:28:12 NRW Club
447germany MC0476  
Percys Pick
Erich Müller20 11:38:12,20 1 01:28:12 Club Oberfranken
448rumania MC3012  
Tibo
Team Cosvasa & Gah3 11:38:12,80 1 01:28:13 Romanía
449germany MC1100  
Bruno
Team Klaas & Sohn9 11:38:12,81 1 01:28:13 Club Rietberg
450germany MC0169  
Albany
Paul-Heinz Wesjohann4 11:38:13,60 1 01:28:14 Club Oberfranken
451austria MC0774  
Ranja
Team Garcia & Nagelhofer5 11:38:14,25 1 01:28:14 VRV - Oberoesterreich
452england MC2950  
Ultimate Delivery
Team Ultimate Syndicate3 11:38:14,90 1 01:28:15 RPRA (Pigeon Association)
453germany MC1406  
Chenche T2
Team Jung & Jupid1 11:38:15,20 1 01:28:15 Club Ebertshausen
454germany MC3268  
Could Be
Erich Müller21 11:38:15,25 1 01:28:15 Club Oberfranken
455scotland MC1745  
Beti
Chris Mc Cann1 11:38:18,05 1 01:28:18 Scottish Homing Union
456belgium MC1676  
Playing To Win
Team Creemers & Zoon4 11:38:19,90 1 01:28:20 Club Olijftak Maaseik
457germany MC0987  
Silvy
Team Röhlig & Bukowski1 11:38:22,80 1 01:28:23 Club Vogtland
458france MC1901  
Wings Of Fortune
Xavier Benoit1 11:38:33,75 1 01:28:34 Team Sibille France
459croatia MC1292  
Stoneman 05
Team Croatia1 11:38:35,60 1 01:28:36 Croatia Pigeon Club
460rumania MC2104  
Cristiana
Team Pigeons Airport2 11:38:35,75 1 01:28:36 Romanía
461netherlands MC0382  
Mala
Team Cees van Gelder4 11:38:37,50 1 01:28:38 Holland Pigeons Club
462netherlands MC1176  
Daan
Team Holland 92 11:38:37,65 1 01:28:38 Holland Pigeons Club
463england MC2978  
Southfeild Pong
Mark Gilbert7 11:38:46,75 1 01:28:47 RPRA (Pigeon Association)
464germany MC0992  
Lady Merry
Team Schnellin2 11:38:47,30 1 01:28:47 Club Sachsen
465rumania MC2021  
Manchas
Team Burca & Carcu2 11:39:21,80 1 01:29:22 Romanía
466netherlands MC1341  
Gido
Team Van der Heide de Vries2 11:39:23,30 1 01:29:23 Holland Pigeons Club
467belarus MC3223  
Minsk
Team Dobrovolschi Leonid2 11:39:29,65 1 01:29:30 Belarus Club
468polska MC2599  
Batuque
Team Michal Klassa1 11:39:29,75 1 01:29:30 Polonia
469rusia MC3229  
Harlamov
Team Krasnaya Armiya1 11:39:30,35 1 01:29:30 Club Rusia
470cordoba MC0009  
Dream Girl
Dámaso Melero1 11:39:30,55 1 01:29:31 Malagüeño
471moldova MC3210  
Olga
Team Fauna Orheiului1 11:39:31,60 1 01:29:32 Moldova
472hungary MC0508  
Panacea
Team Horváth Pigeons1 11:39:31,75 1 01:29:32 Hungary Pigeons Club
473sevilla MC0633  
Pure Gold
Francisco Gutiérrez1 11:39:32,30 1 01:29:32 ITALICENSE
474england MC3422  
Premier Jewel
Team Premier Posse4 11:39:32,70 1 01:29:33 RPRA (Pigeon Association)
475netherlands MC2850  
Willy
Michel Schuurmans1 11:39:33,60 1 01:29:34 Holland Pigeons Club
476polska MC2606  
Myszka
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:39:33,80 1 01:29:34 Polonia
477sevilla MC1597  
Wico
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez1 11:39:34,35 1 01:29:34 ITALICENSE
478germany MC3247  
Almendra
Günter Langefeld2 11:39:34,70 1 01:29:35 Club Bergisches Land
479england MC2384  
Larkhill Jo 2
Chris Turner3 11:39:35,00 1 01:29:35 RPRA (Pigeon Association)
480tenerife MC1270  
Kings Express
Team COLUMBACANARIA3 11:39:35,30 1 01:29:35 Adexe
481gran canaria MC0353  
Atlas
Team Félix Santiago - Aday Rguez4 11:39:35,50 1 01:29:36 Club Los Socios
482germany MC3266  
Gerald
Erich Müller22 11:39:36,80 1 01:29:37 Club Oberfranken
483tenerife MC0037  
Kaiser
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:39:37,85 1 01:29:38 Isla Baja
484germany MC1037  
Holly Berry
Erich Müller23 11:39:38,50 1 01:29:38 Club Oberfranken
485norway MC3497  
Pamy
Team Ray & Svein3 11:39:38,55 1 01:29:39 Norge Racing Pigeon Club
486england MC1700  
L7 Spirit in the Sky
Team Lucky 72 11:39:45,80 1 01:29:46 Up North Combine
487czech republic MC0816  
Sindy
Karel Klemens4 11:39:48,40 1 01:29:48 Czech Republic Club
488rumania MC2144  
Prva
Team Duda Sergiu1 11:39:49,80 1 01:29:50 Romanía
489netherlands MC0422  
H.Diks
Team Holland 42 11:39:53,60 1 01:29:54 Holland Pigeons Club
490netherlands MC0946  
Pucky
Hein van Dam1 11:39:58,60 1 01:29:59 Holland Pigeons Club
491denmark MC0532  
Lovebird
Team Modena Master1 11:39:58,80 1 01:29:59 Denmark Club
492netherlands MC2546  
Tom 1
Team Holland 12 11:39:58,85 1 01:29:59 Holland Pigeons Club
493slovakia MC0731  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:40:01,35 1 01:30:01 Slovakia Club
494england MC3371  
Our send
Team D.S.R.4 11:40:03,45 1 01:30:03 RPRA (Pigeon Association)
495tenerife MC0357  
Daniela 2
Team Hmnos. Hernández Mesa2 11:40:03,75 1 01:30:04 C.C. TACO
496tenerife MC1582  
Fernando
Team Champions Círculo de Tenerife1 11:40:05,60 1 01:30:06 Círculo Colombófilo de Tenerife
497germany MC0796  
Heli
Günter Schneemann7 11:40:16,60 1 01:30:17 Club Kassel
498hungary MC4084  
Wise Wonder
Laszlo Gotthard5 11:40:16,65 1 01:30:17 Hungary Pigeons Club
499slovenia MC1315  
Tunek
Team Boris Sovic1 11:40:16,90 1 01:30:17 Slovenia Club
500netherlands MC0945  
Anastasia
Hein van Dam2 11:40:17,60 1 01:30:18 Holland Pigeons Club
501england MC0080  
Platinum
Team Lucky Devils Syndicate5 11:40:18,10 1 01:30:18 RPRA (Pigeon Association)
502england MC0949  
WW Mayaguana
Team Well Wag (UNC)1 11:40:19,05 1 01:30:19 Up North Combine
503hungary MC0078  
Predator
Team Pinter3 11:40:19,25 1 01:30:19 Hungary Pigeons Club
504rumania MC2212  
Anna C
Alin Fiera1 11:40:19,40 1 01:30:19 Romanía
505europe MC3377  
Tile hill roxy
Team Mix and Match Syndicate1 11:40:20,55 1 01:30:21 Club E.U.
506asturias MC0621  
Elmer
Team Dionisio & Pandiella4 11:40:20,70 1 01:30:21 R.C. Oviedo
507england MC0252  
Fatty Forerunner 1
David Hinkel1 11:40:20,95 1 01:30:21 RPRA (Pigeon Association)
508netherlands MC1344  
Gienus
Team Van der Heide de Vries3 11:40:21,50 1 01:30:22 Holland Pigeons Club
509italia MC2691  
Baby Cisco
Team RSR1 11:40:21,95 1 01:30:22 Italia
510belgium MC1708  
Bo
Jo Van Mol1 11:40:22,30 1 01:30:22 Club Olijftak Maaseik
511rumania MC2006  
The Super One
Team Iuga Dorin3 11:40:25,45 1 01:30:25 Romanía
512netherlands MC2620  
Cherie
Team T. Bosua3 11:40:25,55 1 01:30:26 Holland Pigeons Club
513belgium MC2578  
Good Luck
Team Panis & Tilmans1 11:40:27,75 1 01:30:28 Club Olijftak Maaseik
514germany MC1880  
Tribute To Orange
Team Koch & Wichert1 11:40:29,60 1 01:30:30 Ruhrgebiet Club
515rumania MC4206  
Flor 4
Team Florea Sorin9 11:40:30,50 1 01:30:30 Romanía
516netherlands MC4093  
Coal Burner
Lorenzo Van Russel4 11:40:31,30 1 01:30:31 Holland Pigeons Club
517ukraine MC3237  
Phils Guess
Team R.G.V. & Sidor2 11:40:32,15 1 01:30:32 Ukraine Club
518rumania MC2012  
Raleigh Girl
Team Iuga Dorin4 11:40:32,75 1 01:30:33 Romanía
519germany MC3047  
Snowman 15
Günter Schneemann8 11:40:32,90 1 01:30:33 Club Kassel
520netherlands MC2918  
Chila
Team Skyriders2 11:40:33,35 1 01:30:33 Holland Pigeons Club
521netherlands MC0384  
Maja
Team Cees van Gelder5 11:40:34,85 1 01:30:35 Holland Pigeons Club
522tenerife MC0560  
Lustra
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:40:35,20 1 01:30:35 GRAN FONDO
523malta MC0593  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta4 11:40:35,30 1 01:30:35 Malta Racing Pigeon Club
524slovakia MC0892  
Adam
Peter Halienka1 11:40:35,31 1 01:30:35 Slovakia Club
525germany MC0582  
Invierno
Detlef Schüring2 11:40:35,60 1 01:30:36 Club Münsterland
526england MC3456  
Rachael
Team Casey & Rainbow1 11:40:36,20 1 01:30:36 RPRA (Pigeon Association)
527germany MC0138  
Sha Lalala Lee
Peter Kocks2 11:40:36,55 1 01:30:37 Oberhausen Club
528netherlands MC1355  
Chiella
Team Schoordijk-Schults2 11:40:38,60 1 01:30:39 Holland Pigeons Club
529germany MC0467  
Jimmy
Erich Müller24 11:40:39,70 1 01:30:40 Club Oberfranken
530south africa MC2438  
Machine
Team Fouche Lofts (Pmb)1 11:40:40,65 1 01:30:41 South Africa Club
531england MC2815  
Noelles High Flyer
Pieter Oberholster1 11:40:40,70 1 01:30:41 RPRA (Pigeon Association)
532germany MC1167  
ATLANTIC-BESTEN
Alexander Gebel8 11:41:07,30 1 01:31:07 Club Saalfeld
533germany MC1135  
Foster
Team Reiss & Pfeiffer2 11:41:11,30 1 01:31:11 Club Lutherstadt
534polska MC2598  
Ferrari
Team Michal Klassa2 11:41:18,85 1 01:31:19 Polonia
535rumania MC4317  
Flor 9
Team Florea Sorin10 11:41:28,25 1 01:31:28 Romanía
536netherlands MC2892  
Jelle
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor2 11:41:36,95 1 01:31:37 Holland Pigeons Club
537fuerteventura MC1244  
Narla
Félix Camacho Hernández2 11:41:38,65 1 01:31:39 C.C.Puerto del Rosario
538netherlands MC0374  
Amelia
Team TopPigeons.nl2 11:41:39,40 1 01:31:39 Holland Pigeons Club
539england MC2397  
Pennick
Team Ashdown Rangers4 11:41:41,45 1 01:31:41 RPRA (Pigeon Association)
540rumania MC4039  
Young Zorro
Team Florea Sorin11 11:42:07,55 1 01:32:08 Romanía
541austria MC0788  
Chevelle
Team Garcia & Nagelhofer6 11:42:08,20 1 01:32:08 VRV - Oberoesterreich
542austria MC1957  
Lee Ray
Neag Benjain2 11:42:08,35 1 01:32:08 VRV - Oberoesterreich
543czech republic MC0832  
Tokio 2
Lubomir Kubacek2 11:42:09,70 1 01:32:10 Czech Republic Club
544germany MC1984  
Blue Energy
Team Beatrix & Christian1 11:42:10,95 1 01:32:11 Germany Club
545netherlands MC0411  
Marco The First
Anton van Oort1 11:42:11,05 1 01:32:11 Holland Pigeons Club
546germany MC3170  
Moon Foal
Team Express1 11:42:11,20 1 01:32:11 Coesfeld/Leiberg Club
547netherlands MC4018  
Camilo
Hok M. Reijnen9 11:42:12,35 1 01:32:12 PDV Alphen Vooruit
548rumania MC2060  
Rowan
Team Bacalu Danut & Serafim7 11:42:12,40 1 01:32:12 Romanía
549wales MC1835  
Chip Shop Alfie
Team Bagillt1 11:42:12,80 1 01:32:13 North Wales
550tenerife MC0361  
Daniela 6
Team Hmnos. Hernández Mesa3 11:42:13,15 1 01:32:13 C.C. TACO
551germany MC3167  
Cora
Team Redlich & Risse1 11:42:13,55 1 01:32:14 Wittinger WSC
552austria MC0780  
In The Pine
Team Garcia & Nagelhofer7 11:42:14,05 1 01:32:14 VRV - Oberoesterreich
553netherlands MC0943  
Doldersum
Team Holland 71 11:42:14,65 1 01:32:15 Holland Pigeons Club
554croatia MC1295  
Panonski Navigator
Team Croatia2 11:42:14,75 1 01:32:15 Croatia Pigeon Club
555rumania MC4066  
Zz Top
Team Florea Sorin12 11:42:14,95 1 01:32:15 Romanía
556rumania MC3019  
Anne Cat
Team Cosvasa & Gah4 11:42:15,65 1 01:32:16 Romanía
557germany MC3172  
Black Beauty
Team Express2 11:42:16,45 1 01:32:16 Coesfeld/Leiberg Club
558germany MC1407  
Alegria T2
Team Jung & Jupid2 11:42:16,55 1 01:32:17 Club Ebertshausen
559polska MC3521  
Pure Chance
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:42:16,65 1 01:32:17 Polonia
560germany MC1714  
Bonzo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:42:18,50 1 01:32:18 Club Sachsen
561germany MC0457  
Planets Pride
Erich Müller25 11:42:18,51 1 01:32:19 Club Oberfranken
562slovakia MC0864  
Greg 23
Team Greg9 11:42:18,75 1 01:32:19 Slovakia Club
563germany MC1036  
Mariners Court
Erich Müller26 11:42:19,90 1 01:32:20 Club Oberfranken
564slovenia MC1317  
Vrska
Team Miha Sovic2 11:42:20,25 1 01:32:20 Slovenia Club
565netherlands MC3092  
Abrak
Tom Van der Kamp3 11:42:20,85 1 01:32:21 Holland Pigeons Club
566germany MC1027  
Like a Hurricane
Erich Müller27 11:42:21,80 1 01:32:22 Club Oberfranken
567slovakia MC1193  
Myrmidom
Team Kostros Group2 11:42:23,15 1 01:32:23 Slovakia Club
568netherlands MC2252  
Mason
Team Rien van Oss en Zn9 11:42:23,40 1 01:32:23 Holland Pigeons Club
569germany MC2276  
ATLANTIC-BIRD
Alexander Gebel9 11:42:24,05 1 01:32:24 Club Saalfeld
570germany MC1101  
Mattanja
Team Klaas & Sohn10 11:42:25,95 1 01:32:26 Club Rietberg
571italia MC2649  
BANZAI
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni2 11:42:30,65 1 01:32:31 Italia
572netherlands MC2262  
Lium
Team Rien van Oss en Zn10 11:42:32,75 1 01:32:33 Holland Pigeons Club
573germany MC0706  
White-eyed
Fedoseev Vitalij3 11:42:32,76 1 01:32:33 Club Harsewinkel
574slovakia MC0895  
Kaja
Peter Halienka2 11:42:48,85 1 01:32:49 Slovakia Club
575germany MC0140  
Zuzo
Peter Kocks3 11:42:49,20 1 01:32:49 Oberhausen Club
576england MC2928  
Collymore
Team Crazy Gang Syndicate3 11:42:49,55 1 01:32:50 RPRA (Pigeon Association)
577moldova MC3213  
Damian-Valentin
Team Fauna Orheiului2 11:42:50,55 1 01:32:51 Moldova
578germany MC3300  
Pretty Women
SG Reinhard3 11:42:52,75 1 01:32:53 Lahntal Club
579tenerife MC0033  
Irritate Me
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:42:53,55 1 01:32:54 Isla Baja
580south africa MC2440  
Carpark
Team Fouche Lofts (Pmb)2 11:42:54,20 1 01:32:54 South Africa Club
581england MC3345  
Siennas park
Team D. Bullen & Son3 11:42:54,30 1 01:32:54 RPRA (Pigeon Association)
582italia MC2658  
Camtown Fella
Massimo Bosco1 11:42:54,60 1 01:32:55 Italia
583denmark MC3491  
Yates
Team Henriksen2 11:42:55,10 1 01:32:55 Denmark Club
584portugal MC2869  
Nani
Team Paulo Lourenco2 11:42:55,80 1 01:32:56 Faro - Portugal
585rumania MC4008  
Alexandru 4
Team Romania1 11:42:56,35 1 01:32:56 Romanía
586austria MC0753  
Tico
Slavko Kutlesa3 11:42:56,55 1 01:32:57 VRV - Oberoesterreich
587czech republic MC0808  
Geli
Karel Klemens5 11:42:56,70 1 01:32:57 Czech Republic Club
588slovakia MC0851  
Greg 10
Team Greg10 11:42:57,15 1 01:32:57 Slovakia Club
589rumania MC4049  
Parti Girl
Team Florea Sorin13 11:42:57,30 1 01:32:57 Romanía
590rumania MC3020  
Barbi
Team Cosvasa & Gah5 11:42:57,65 1 01:32:58 Romanía
591netherlands MC2552  
Wijsneus
Team Holland 81 11:42:57,90 1 01:32:58 Holland Pigeons Club
592germany MC0397  
Bolshoi
Fedoseev Vitalij4 11:42:58,45 1 01:32:58 Club Harsewinkel
593south africa MC2489  
Brock Eveels
Team Josch & Dean1 11:42:58,55 1 01:32:59 South Africa Club
594belgium MC1009  
Hachico
Roger Mertens4 11:42:58,75 1 01:32:59 Fond Wallonie
595germany MC4318  
Snowman 18
Günter Schneemann9 11:42:58,80 1 01:32:59 Club Kassel
596england MC2724  
Astbury Kath
Team Astbury1 11:42:58,85 1 01:32:59 RPRA (Pigeon Association)
597germany MC0086  
Domi
Fedoseev Vitalij5 11:42:59,20 1 01:32:59 Club Harsewinkel
598sevilla MC1598  
Steady Beat
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez2 11:42:59,55 1 01:33:00 ITALICENSE
599gran canaria MC2465  
Daniel
Team Félix Santiago - Aday Rguez5 11:42:59,90 1 01:33:00 Club Los Socios
600england MC3369  
Gran Canaria colossus
Team D.S.R.5 11:43:00,65 1 01:33:01 RPRA (Pigeon Association)
601belgium MC3138  
G-star black1
Dirk Martens4 11:43:01,70 1 01:33:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
602netherlands MC0064  
Lightning
Team Rien van Oss en Zn11 11:43:01,71 1 01:33:02 Holland Pigeons Club
603belgium MC1692  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner3 11:43:01,72 1 01:33:02 Denderbond Ninove
604belgium MC3141  
G-star checked
Dirk Martens5 11:43:02,30 1 01:33:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
605polska MC0439  
Pacha
Bogdan Mlynarczyk2 11:43:02,45 1 01:33:02 Polonia
606malta MC0576  
Schanty
Team Cantarella & Agius Lofts Malta1 11:43:02,50 1 01:33:02 Malta Racing Pigeon Club
607portugal MC2876  
Pauls Desire
Jorge Almeida Santos2 11:43:02,75 1 01:33:03 Aveiro-Portugal
608germany MC2835  
Karl
Team Brinker1 11:43:02,90 1 01:33:03 Meppen Club
609denmark MC3483  
D.J.
Team Anita & Tage Gravesen5 11:43:03,30 1 01:33:03 Denmark Club
610germany MC1742  
Kombat Kat
Bernhard Bünte2 11:43:03,60 1 01:33:04 Club Rietberg
611rumania MC2023  
Maite
Team Burca & Carcu3 11:43:03,65 1 01:33:04 Romanía
612germany MC1104  
Saty
Team Klaas & Sohn11 11:43:04,05 1 01:33:04 Club Rietberg
613germany MC3108  
Eli
Team Mark Buse & Fam.3 11:43:04,25 1 01:33:04 Weitstrecken Myhl-Wegberg
614england MC1777  
Gold Prospect
Team Paul Smith Syndicate2 11:43:04,50 1 01:33:04 RPRA (Pigeon Association)
615netherlands MC0055  
Mystique
Team Rien van Oss en Zn12 11:43:04,51 1 01:33:05 Holland Pigeons Club
616netherlands MC4109  
Blossom
Hok M. Reijnen10 11:43:04,65 1 01:33:05 PDV Alphen Vooruit
617rumania MC2131  
Andys Baby
Team Tules Denis & Ialcin1 11:43:04,70 1 01:33:05 Romanía
618netherlands MC2905  
De Kurt Nek
Team Holland 53 11:43:04,80 1 01:33:05 Holland Pigeons Club
619belgium MC1665  
Minos
PEC Racing Team ADK4 11:43:05,00 1 01:33:05 Fondclub Herent
620rumania MC2005  
Mona La Guapa
Mihai Chirita2 11:43:05,10 1 01:33:05 Romanía
621belgium MC3131  
Starsky Blue
Dirk Martens6 11:43:05,15 1 01:33:05 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
622europe MC2523  
Carmen Dark
Team TOP 104 11:43:05,30 1 01:33:05 Club E.U.
623portugal MC2803  
Joi
Manuel António Guerreiro1 11:43:06,30 1 01:33:06 Loulé - Portugal
624germany MC2302  
ATLANTIC-JUNIOR
Alexander Gebel10 11:43:06,65 1 01:33:07 Club Saalfeld
625belgium MC0328  
Michi
Filip de Smedt1 11:43:06,75 1 01:33:07 De Snelvliegers Zandbergen Club
626netherlands MC2577  
Jeneverneus
Team Wegrestaurant Napoleon4 11:43:06,76 1 01:33:07 PDV Mariapolder
627germany MC1716  
Nasser
Team Klaas & Sohn12 11:43:07,20 1 01:33:07 Club Rietberg
628belgium MC3139  
G-star black2
Dirk Martens7 11:43:07,35 1 01:33:07 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
629germany MC0145  
Alice
Team Reiss & Pfeiffer3 11:43:07,80 1 01:33:08 Club Lutherstadt
630england MC0957  
WW Oscar
Team Well Wag (UNC)2 11:43:07,85 1 01:33:08 Up North Combine
631austria MC1953  
Webber
Neag Benjain3 11:43:07,90 1 01:33:08 VRV - Oberoesterreich
632rumania MC4042  
Rooey
Team Florea Sorin14 11:43:08,05 1 01:33:08 Romanía
633germany MC0153  
Snydale Lark
Team Reiss & Pfeiffer4 11:43:08,55 1 01:33:09 Club Lutherstadt
634portugal MC2873  
Yany
Jorge Almeida Santos3 11:43:09,75 1 01:33:10 Aveiro-Portugal
635italia MC2652  
Booboo
Team Hanus Vasile1 11:43:10,50 1 01:33:10 Italia
636england MC2867  
Gigs
Team Lucky Devils Syndicate6 11:43:11,20 1 01:33:11 RPRA (Pigeon Association)
637czech republic MC0827  
Tokio 1
Lubomir Kubacek3 11:43:11,80 1 01:33:12 Czech Republic Club
638belgium MC1885  
Golden Boy
Roger Mertens5 11:43:12,30 1 01:33:12 Fond Wallonie
639germany MC3248  
Kubo
Günter Langefeld3 11:43:12,35 1 01:33:12 Club Bergisches Land
640netherlands MC3042  
Koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon5 11:43:12,45 1 01:33:12 PDV Mariapolder
641slovakia MC0889  
Beba
Team Zihlavnik3 11:43:14,80 1 01:33:15 Slovakia Club
642wales MC3357  
Green grass of home
Paul Bamford5 11:43:15,45 1 01:33:15 País de Gales
643cordoba MC0014  
Sheila
Dámaso Melero2 11:43:15,55 1 01:33:16 Malagüeño
644belgium MC0717  
Jona
Team Leyen-Paloma Belgie4 11:43:15,85 1 01:33:16 Club Olijftak Maaseik
645rusia MC3234  
Medvedi
Team Valery Dovzjenki1 11:43:17,45 1 01:33:17 Club Rusia
646slovakia MC0856  
Greg 15
Team Greg11 11:43:18,10 1 01:33:18 Slovakia Club
647rumania MC2041  
Babsy
Team Bacalu Danut & Serafim8 11:43:19,20 1 01:33:19 Romanía
648malta MC0591  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta5 11:43:19,80 1 01:33:20 Malta Racing Pigeon Club
649italia MC2686  
Golden Shamrock
Team RSR2 11:43:22,00 1 01:33:22 Italia
650polska MC2594  
Jasiu
Team Arkadiusz Buttner1 11:43:22,55 1 01:33:23 Polonia
651germany MC0232  
Little Girls 3
Team Mark Buse & Fam.4 11:43:23,20 1 01:33:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
652south africa MC2431  
Golden lune
Team Slabber & Penkin1 11:43:23,55 1 01:33:24 South Africa Club
653england MC1535  
Blackfen
Team Foster & Rump2 11:43:23,56 1 01:33:24 RPRA (Pigeon Association)
654slovenia MC1323  
David
Team Kos Joze2 11:43:23,95 1 01:33:24 Slovenia Club
655germany MC1720  
Aída
Erich Müller28 11:43:24,35 1 01:33:24 Club Oberfranken
656polska MC0433  
Kenny
Tomasz Jopek2 11:43:25,00 1 01:33:25 Polonia
657germany MC0462  
Silver Lady
Erich Müller29 11:43:25,40 1 01:33:25 Club Oberfranken
658malta MC0680  
Morata
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft1 11:43:25,50 1 01:33:26 Malta Racing Pigeon Club
659slovakia MC0736  
Danko
Team Andrea's Dream1 11:43:26,30 1 01:33:26 Slovakia Club
660germany MC0507  
Elis Star
Team SAS5 11:43:26,55 1 01:33:27 Club Sachsen
661hungary MC4067  
Classy
Laszlo Gotthard6 11:43:28,15 1 01:33:28 Hungary Pigeons Club
662tenerife MC1583  
César
Team Champions Círculo de Tenerife2 11:43:28,70 1 01:33:29 Círculo Colombófilo de Tenerife
663scotland MC1842  
Franny
William Donachie4 11:43:29,35 1 01:33:29 Scottish Homing Union
664germany MC1091  
Rocky
Team Klaas & Sohn13 11:43:30,00 1 01:33:30 Club Rietberg
665netherlands MC0932  
Hidalgo
Team Sunkissed1 11:43:30,60 1 01:33:31 Holland Pigeons Club
666wales MC4082  
its a lottery
Team Celtic Jackpot1 11:43:32,15 1 01:33:32 País de Gales
667czech republic MC3155  
Jana
Team Svoboda & Lekes2 11:43:49,35 1 01:33:49 Czech Republic Club
668rumania MC0102  
Zetelaka
Babos Zsolt3 11:43:51,25 1 01:33:51 Romanía
669rumania MC2011  
Yale
Team Iuga Dorin5 11:43:52,95 1 01:33:53 Romanía
670germany MC2508  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube2 11:43:53,45 1 01:33:53 Germany Club
671england MC3404  
Premier Diamond
Team Premier Posse5 11:44:01,15 1 01:34:01 RPRA (Pigeon Association)
672polska MC2596  
Domi
Team Arkadiusz Buttner2 11:44:01,16 1 01:34:01 Polonia
673belgium MC3143  
Mercury checked
Dirk Martens8 11:44:01,17 1 01:34:01 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
674italia MC2157  
Axel
Nitu Robert Petre1 11:44:02,55 1 01:34:03 Italia
675england MC2538  
Marx
Team Louella Pigeon World3 11:44:02,80 1 01:34:03 RPRA (Pigeon Association)
676germany MC3251  
Kendavalla
Günter Langefeld4 11:44:03,15 1 01:34:03 Club Bergisches Land
677slovakia MC0884  
Forest
Team Silny J & L1 11:44:03,25 1 01:34:03 Slovakia Club
678fuerteventura MC0688  
Matthys
Ubay Armas de León1 11:44:03,70 1 01:34:04 C.C.Puerto del Rosario
679slovakia MC1181  
Slovakia
Team Marton J + I1 11:44:03,80 1 01:34:04 Slovakia Club
680netherlands MC2887  
Slakken
Chantal Breukers1 11:44:04,35 1 01:34:04 Holland Pigeons Club
681rumania MC2169  
Doljeanca
Radu Buzura1 11:44:04,36 1 01:34:04 Romanía
682netherlands MC4030  
Still Waters
Lorenzo Van Russel5 11:44:04,70 1 01:34:05 Holland Pigeons Club
683netherlands MC1340  
Sido
Team Van der Heide de Vries4 11:44:04,85 1 01:34:05 Holland Pigeons Club
684germany MC0976  
Ione
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:44:05,10 1 01:34:05 Club Oberfranken
685galicia MC0601  
Marjorie
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:44:05,55 1 01:34:06 MARIÑAS ALTAS
686germany MC0455  
Vago
Erich Müller30 11:44:05,56 1 01:34:06 Club Oberfranken
687germany MC3120  
The Mountain
Team Mark Buse & Fam.5 11:44:05,70 1 01:34:06 Weitstrecken Myhl-Wegberg
688netherlands MC3515  
Slaapsmurf
Team Comb. van de Berg1 11:44:05,95 1 01:34:06 Holland Pigeons Club
689rumania MC2122  
Sokar
Dragos Chiritescu2 11:44:06,45 1 01:34:06 Romanía
690slovenia MC1329  
Enej
Team Vladimir Srebotnjak2 11:44:06,65 1 01:34:07 Slovenia Club
691england MC2638  
Chan Chan
Team Vador & Elimar2 11:44:06,75 1 01:34:07 RPRA (Pigeon Association)
692cordoba MC0017  
Fling
Dámaso Melero3 11:44:07,60 1 01:34:08 Malagüeño
693tenerife MC0032  
Maid Of Silver
Fco. Enrique Martín Acevedo3 11:44:08,00 1 01:34:08 Isla Baja
694germany MC2277  
ATLANTIC-POSEIDON
Alexander Gebel11 11:44:08,70 1 01:34:09 Club Saalfeld
695germany MC3109  
Emi
Team Mark Buse & Fam.6 11:44:08,71 1 01:34:09 Weitstrecken Myhl-Wegberg
696europe MC1793  
Hermes
Team Mystery2 11:44:09,45 1 01:34:09 Club E.U.
697slovakia MC0732  
Magdus
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:44:09,46 1 01:34:09 Slovakia Club
698england MC2948  
Ultimate Amazing
Team Ultimate Syndicate4 11:44:09,47 1 01:34:09 RPRA (Pigeon Association)
699czech republic MC0811  
Argo
Karel Klemens6 11:44:09,70 1 01:34:10 Czech Republic Club
700rumania MC2000  
Nourdin
Mihai Chirita3 11:44:09,71 1 01:34:10 Romanía
701netherlands MC3519  
Bleekneus
Team Holland 93 11:44:10,00 1 01:34:10 Holland Pigeons Club
702rumania MC4347  
Tuvama 2
Team Tudor Valentin & Matia2 11:44:10,10 1 01:34:10 Romanía
703germany MC1129  
Snowman 4
Günter Schneemann10 11:44:10,50 1 01:34:10 Club Kassel
704rumania MC4355  
Alexandru 2
Team Romania2 11:44:10,75 1 01:34:11 Romanía
705rumania MC2165  
Dida
Radu Buzura2 11:44:11,60 1 01:34:12 Romanía
706netherlands MC2833  
Trijn
Team Soepboer4 11:44:11,80 1 01:34:12 Holland Pigeons Club
707rusia MC3232  
Simona
Team Valery Dovzjenki2 11:44:11,90 1 01:34:12 Club Rusia
708cordoba MC0022  
Triumpal Sun
Dámaso Melero4 11:44:12,00 1 01:34:12 Malagüeño
709germany MC3180  
Athena
Team H & B Wulhorst1 11:44:12,80 1 01:34:13 Club Oberfranken
710germany MC0469  
Sunlight Wonder
Erich Müller31 11:44:12,90 1 01:34:13 Club Oberfranken
711italia MC2671  
Yael
Team Laro Ervin2 11:44:13,80 1 01:34:14 Italia
712austria MC0787  
Alien Cookies
Team Garcia & Nagelhofer8 11:44:15,60 1 01:34:16 VRV - Oberoesterreich
713slovakia MC0734  
Daniel
Team Andrea's Dream2 11:44:16,30 1 01:34:16 Slovakia Club
714germany MC3112  
Raven
Team Mark Buse & Fam.7 11:44:16,35 1 01:34:16 Weitstrecken Myhl-Wegberg
715italia MC2683  
Timothy Chu
Team Danaila Daniel & Daniela1 11:44:17,90 1 01:34:18 Italia
716cordoba MC0024  
Rhot
Dámaso Melero5 11:44:19,10 1 01:34:19 Malagüeño
717germany MC1046  
Tad
Erich Müller32 11:44:19,20 1 01:34:19 Club Oberfranken
718polska MC2600  
Arabela
Team Michal Klassa3 11:44:19,70 1 01:34:20 Polonia
719netherlands MC0177  
Frysian Rebel
Sjaak Buwalda4 11:44:20,35 1 01:34:20 Holland Pigeons Club
720germany MC0771  
Rex
Fedoseev Vitalij6 11:44:21,25 1 01:34:21 Club Harsewinkel
721netherlands MC0965  
Hopalong Hanover
Lorenzo Van Russel6 11:44:21,30 1 01:34:21 Holland Pigeons Club
722germany MC2312  
ATLANTIC-WIND
Alexander Gebel12 11:44:22,70 1 01:34:23 Club Saalfeld
723rumania MC2166  
Pitica
Radu Buzura3 11:44:22,90 1 01:34:23 Romanía
724tenerife MC0034  
Marcelina
Fco. Enrique Martín Acevedo4 11:44:23,20 1 01:34:23 Isla Baja
725netherlands MC2548  
Tom
Team Holland 32 11:44:23,50 1 01:34:24 Holland Pigeons Club
726netherlands MC0912  
Hyaro One
Team Soepboer5 11:44:24,65 1 01:34:25 Holland Pigeons Club
727rumania MC4305  
Tuvama 5
Team Tudor Valentin & Matia3 11:44:26,60 1 01:34:27 Romanía
728germany MC3273  
Muenchen
Rolf Schlömer2 11:44:26,85 1 01:34:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
729england MC1771  
Russian Diamond
Team Paul Smith Syndicate3 11:44:34,80 1 01:34:35 RPRA (Pigeon Association)
730gran canaria MC2467  
Oro
Team Félix Santiago - Aday Rguez6 11:44:37,75 1 01:34:38 Club Los Socios
731netherlands MC0211  
Sjefke
Team Hogeveld1 11:44:37,95 1 01:34:38 Holland Pigeons Club
732england MC1768  
Dark Vador
Team Vador & Elimar3 11:44:40,50 1 01:34:40 RPRA (Pigeon Association)
733rumania MC2107  
Miha
Team Karscu Alin & Cosmin1 11:44:41,60 1 01:34:42 Romanía
734portugal MC2808  
Glomer
Team José do Carmo3 11:45:01,50 1 01:35:02 Faro - Portugal
735polska MC2782  
Atlantic 2
Ryszard Sas1 11:45:03,65 1 01:35:04 Polonia
736gran canaria MC0354  
F1
Team Félix Santiago - Aday Rguez7 11:45:06,65 1 01:35:07 Club Los Socios
737belgium MC2823  
Joy
Team Belgium's Finest2 11:45:08,85 1 01:35:09 Lembeek Club - Belgium
738malta MC0643  
Telasja
Team Gandlier Lofts Malta2 11:45:09,65 1 01:35:10 Malta Racing Pigeon Club
739england MC2981  
Southfeild Galze
Mark Gilbert8 11:45:10,50 1 01:35:10 RPRA (Pigeon Association)
740europe MC2524  
Nick The Fox
Team TOP 105 11:45:14,40 1 01:35:14 Club E.U.
741netherlands MC0220  
Bergerac
Team Gebr. Vieberink1 11:45:22,15 1 01:35:22 Holland Pigeons Club
742slovenia MC1316  
Tunika
Team Boris Sovic2 11:45:22,45 1 01:35:22 Slovenia Club
743germany MC2280  
ATLANTIC-TIA
Alexander Gebel13 11:45:26,20 1 01:35:26 Club Saalfeld
744belarus MC3222  
Red
Team Dobrovolschi Leonid3 11:45:26,21 1 01:35:26 Belarus Club
745england MC3402  
Forest Fern
Team Totton Flyers1 11:45:30,55 1 01:35:31 RPRA (Pigeon Association)
746malta MC0653  
Victory Jugina
Team Victory Lofts Malta6 11:45:42,10 1 01:35:42 Malta Racing Pigeon Club
747germany MC1158  
ATLANTIC-BRAVO
Alexander Gebel14 11:45:44,35 1 01:35:44 Club Saalfeld
748slovenia MC1335  
Bica 11
Team Vasja Srebotnjak1 11:45:45,45 1 01:35:45 Slovenia Club
749polska MC3452  
Jewel From Belgium
Team Angel Maximillion Syndicate1 11:45:48,50 1 01:35:48 Polonia
750scotland MC1843  
Jodi
William Donachie5 11:45:50,90 1 01:35:51 Scottish Homing Union
751tenerife MC0035  
Duky
Fco. Enrique Martín Acevedo5 11:45:53,35 1 01:35:53 Isla Baja
752rumania MC2036  
Regents Do
Team Bacalu Danut & Serafim9 11:46:20,80 1 01:36:21 Romanía
753hungary MC0076  
Nickelodean
Team Pinter4 11:46:34,45 1 01:36:34 Hungary Pigeons Club
754gran canaria MC1589  
Roque Mesa
Team Yahvé & Oliveiro7 11:46:39,60 1 01:36:40 Club Los Socios
755rumania MC4202  
Flor 1
Team Florea Sorin15 11:46:40,25 1 01:36:40 Romanía
756germany MC2279  
ATLANTIC-NITRA
Alexander Gebel15 11:46:46,95 1 01:36:47 Club Saalfeld
757wales MC3389  
Blue 96
Team Syndicate Loft UK3 11:47:04,15 1 01:37:04 Welsh Flag
758fuerteventura MC0348  
Nibbles
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:47:15,05 1 01:37:15 Gran Tarajal
759england MC2389  
Now Be On Your Way
Chris Turner4 11:47:17,15 1 01:37:17 RPRA (Pigeon Association)
760england MC3341  
Isla's cocktail
Team D. Bullen & Son4 11:47:19,20 1 01:37:19 RPRA (Pigeon Association)
761moldova MC3202  
Dima-2
Team Fauna Orheiului3 11:47:23,15 1 01:37:23 Moldova
762rumania MC2053  
Kaitlyn
Team Bacalu Danut & Serafim10 11:47:33,60 1 01:37:34 Romanía
763tenerife MC1833  
Junir
Team Achaman1 11:48:09,35 1 01:38:09 Adexe
764wales MC3449  
Adrian
Team Rudderfett3 11:48:10,30 1 01:38:10 Welsh Flag
765germany MC3107  
ATLANTIC-XXX
Team Ladys Germany2 11:48:15,25 1 01:38:15 Club Saalfeld
766hungary MC0697  
Penge Ii
Team Fenyvesi Family1 11:48:35,65 1 01:38:36 Hungary Pigeons Club
767germany MC3098  
ATLANTIC-STAR
Team Ladys Germany3 11:48:59,10 1 01:38:59 Club Saalfeld
768tenerife MC0359  
Daniela 4
Team Hmnos. Hernández Mesa4 11:49:08,20 1 01:39:08 C.C. TACO
769rumania MC2168  
Georgeta
Radu Buzura4 11:49:13,60 1 01:39:14 Romanía
770polska MC3192  
Montrose
Team Szymanski Grzegorz1 11:49:21,15 1 01:39:21 Polonia
771ireland MC2370  
Highway Teresa-girl
Team Highway Lofts3 11:49:51,00 1 01:39:51 Irish Homing Union
772germany MC0506  
Cabezon
Team SAS6 11:49:53,70 1 01:39:54 Club Sachsen
773slovakia MC0870  
Tomi
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu2 11:50:18,30 1 01:40:18 Slovakia Club
774netherlands MC2510  
Lady M.
Team Limburgse Passie1 11:50:20,95 1 01:40:21 Holland Pigeons Club
775netherlands MC0224  
St.vincent
Team Gebr. Vieberink2 11:50:21,90 1 01:40:22 Holland Pigeons Club
776rumania MC2201  
Carrera
Andrei Pana3 11:50:39,30 1 01:40:39 Romanía
777germany MC0159  
Horsti 56
Horst Hain3 11:50:39,60 1 01:40:40 Club Fulda
778cantabria MC1269  
Goodbye Stranger
Team Rovira - Merino - Barrio1 11:50:41,15 1 01:40:41 Club Reinosano
779netherlands MC4088  
High Plains Drifter
Hok M. Reijnen11 11:50:42,50 1 01:40:42 PDV Alphen Vooruit
780scotland MC3473  
Cleopatra
Team Gareth Rankin1 11:50:43,20 1 01:40:43 Scottish Homing Union
781wales MC3443  
Feather
Team Rudderfett4 11:50:43,55 1 01:40:44 Welsh Flag
782england MC3432  
Major Minstrel
Team G & K Jones2 11:50:44,30 1 01:40:44 RPRA (Pigeon Association)
783portugal MC2809  
High Arrival
Team José do Carmo4 11:50:44,80 1 01:40:45 Faro - Portugal
784netherlands MC1379  
Apollo
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:50:45,80 1 01:40:46 Holland Pigeons Club
785germany MC0500  
Mandrake
Bernd Prekel5 11:50:45,90 1 01:40:46 Club Bayern Süd
786england MC3370  
Foo canal
Team D.S.R.6 11:50:45,95 1 01:40:46 RPRA (Pigeon Association)
787germany MC4319  
Snowman 19
Günter Schneemann11 11:50:46,10 1 01:40:46 Club Kassel
788rusia MC2623  
Arbat's Sovereign
Team Dyserthlofts Russia1 11:50:46,50 1 01:40:46 Club Rusia
789tenerife MC1257  
Charlie
Valentín González Hernández1 11:50:46,65 1 01:40:47 Adexe
790england MC3423  
Premier Moment
Team Premier Posse6 11:50:47,25 1 01:40:47 RPRA (Pigeon Association)
791england MC2391  
Wee Claude
Chris Turner5 11:50:47,55 1 01:40:48 RPRA (Pigeon Association)
792germany MC1058  
Dark Moondancer
Erich Müller33 11:50:47,70 1 01:40:48 Club Oberfranken
793netherlands MC0242  
Triple 4
Anton van Oort2 11:50:48,40 1 01:40:48 Holland Pigeons Club
794tenerife MC1248  
Feliz
Antonio Mesa Díaz1 11:50:49,00 1 01:40:49 C.C.Portuense
795netherlands MC2511  
Frankie Boy
Team Limburgse Passie2 11:50:49,80 1 01:40:50 Holland Pigeons Club
796moldova MC3209  
Dima
Team Fauna Orheiului4 11:50:50,20 1 01:40:50 Moldova
797rumania MC0104  
Jessica
Babos Zsolt4 11:50:50,40 1 01:40:50 Romanía
798europe MC3379  
The submarine
Team Mix and Match Syndicate2 11:50:51,00 1 01:40:51 Club E.U.
799germany MC3124  
Rise of an Empire
Team SG Eider3 11:50:52,55 1 01:40:53 Club Oberfranken
800england MC2982  
Southfeild Fireball
Mark Gilbert9 11:50:55,35 1 01:40:55 RPRA (Pigeon Association)
801netherlands MC2557  
Druipneus
Team Holland 101 11:50:55,40 1 01:40:55 Holland Pigeons Club
802netherlands MC2591  
NECTARINE
Team Dickmann-Stroetges4 11:50:56,20 1 01:40:56 Holland Pigeons Club
803italia MC0570  
Miry
Team Cantarella Gioacchino Loft1 11:50:56,65 1 01:40:57 Italia
804rumania MC2019  
Szabi 4
Team Kelemen Csaba1 11:50:57,05 1 01:40:57 Romanía
805netherlands MC2587  
PINEAPPLE
Team Dickmann-Stroetges5 11:50:57,20 1 01:40:57 Holland Pigeons Club
806germany MC3250  
Oker
Günter Langefeld5 11:51:00,15 1 01:41:00 Club Bergisches Land
807germany MC0486  
Keiko
Hermann Wienekamp3 11:51:00,95 1 01:41:01 Club Neumünster
808slovakia MC1183  
Latyca
Team Ladicky I + J2 11:51:01,65 1 01:41:02 Slovakia Club
809netherlands MC2583  
Napoleon
Team Dickmann-Stroetges6 11:51:04,00 1 01:41:04 Holland Pigeons Club
810belgium MC1689  
Toulous Lautrec
Team Segers-Coppens-Minner4 11:51:11,15 1 01:41:11 Denderbond Ninove
811netherlands MC2961  
Arielle
Team Bustraan Pigeons1 11:51:12,35 1 01:41:12 Holland Pigeons Club
812moldova MC3201  
Igori
Team Fauna Orheiului5 11:51:13,25 1 01:41:13 Moldova
813france MC2359  
Virginie
Team Philippe Haquette2 11:51:15,55 1 01:41:16 Team Sibille France
814czech republic MC0824  
Marek
Team Spown1 11:54:38,65 1 01:44:39 Czech Republic Club
815portugal MC2804  
Fisgas
Manuel António Guerreiro2 11:54:40,15 1 01:44:40 Loulé - Portugal
816england MC1534  
Atlantic Swallow
Team Foster & Rump3 11:54:41,35 1 01:44:41 RPRA (Pigeon Association)
817asturias MC0617  
Luna
Fernando Loredo Piñera2 11:55:06,55 1 01:45:07 R.C. Oviedo
818germany MC0487  
Celina
Hermann Wienekamp4 11:55:11,15 1 01:45:11 Club Neumünster
819czech republic MC0812  
Ali-m
Karel Klemens7 11:55:14,60 1 01:45:15 Czech Republic Club
820germany MC3275  
Snowman 9
Günter Schneemann12 11:55:15,20 1 01:45:15 Club Kassel
821netherlands MC1701  
AG2R
Team Grolleman Pigeons2 11:55:15,90 1 01:45:16 Holland Pigeons Club
822netherlands MC0906  
Frysian Veyron
Sjaak Buwalda5 11:55:16,15 1 01:45:16 Holland Pigeons Club
823netherlands MC2856  
Peter
Michel Schuurmans2 11:55:16,25 1 01:45:16 Holland Pigeons Club
824polska MC2783  
Cita 1
Ryszard Sas2 11:55:17,00 1 01:45:17 Polonia
825fuerteventura MC0347  
Josetta
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:55:17,90 1 01:45:18 Gran Tarajal
826denmark MC3492  
Saddington
Kaj. F. Andersen1 11:55:18,25 1 01:45:18 Denmark Club
827italia MC2669  
Dentino
Team Italy3 11:55:20,10 1 01:45:20 Italia
828england MC3454  
Eddie
Team Casey & Rainbow2 11:55:21,45 1 01:45:21 RPRA (Pigeon Association)
829netherlands MC3517  
v.d.Berg
Team Holland 94 11:55:22,50 1 01:45:22 Holland Pigeons Club
830germany MC3181  
Bicho
Team H & B Wulhorst2 11:55:22,51 1 01:45:23 Club Oberfranken
831rusia MC3235  
Dedova
Team Valery Dovzjenki3 11:55:28,05 1 01:45:28 Club Rusia
832england MC2965  
Southfeild Blaze
Mark Gilbert10 11:55:28,50 1 01:45:28 RPRA (Pigeon Association)
833tenerife MC0113  
Anaga 3
Team Herrera y Jaime3 11:55:30,20 1 01:45:30 Adexe
834belgium MC1892  
Simply The Best
Roger Mertens6 11:55:31,65 1 01:45:32 Fond Wallonie
835england MC1697  
L7 Life on Mars
Team Lucky 73 11:55:31,85 1 01:45:32 Up North Combine
836england MC3339  
Isla's beach baby
Team D. Bullen & Son5 11:55:33,85 1 01:45:34 RPRA (Pigeon Association)
837germany MC2323  
ATLANTIC-LEEN
Alexander Gebel16 11:55:46,95 1 01:45:47 Club Saalfeld
838wales MC3440  
Challenger 727
Team DLUK & Ganwy Lofts1 11:56:14,85 1 01:46:15 Welsh Flag
839netherlands MC2832  
Mel C
Team Soepboer6 11:56:24,45 1 01:46:24 Holland Pigeons Club
840tenerife MC1258  
Agatha
Valentín González Hernández2 11:56:26,55 1 01:46:27 Adexe
841netherlands MC0930  
Kiwi
Team Sunkissed2 11:57:38,70 1 01:47:39 Holland Pigeons Club
842netherlands MC0230  
Perpignan Two
Team Gebr. Vieberink3 11:57:48,90 1 01:47:49 Holland Pigeons Club
843tenerife MC0363  
Daniela 8
Team Hmnos. Hernández Mesa5 11:57:54,50 1 01:47:54 C.C. TACO
844south africa MC2449  
Georninck
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 12:01:22,90 1 01:51:23 South Africa Club
845germany MC3048  
Snowman 16
Günter Schneemann13 12:01:25,10 1 01:51:25 Club Kassel
846slovakia MC1191  
Linda
Team Fiala Alexander & Tomas1 12:09:26,05 1 01:59:26 Slovakia Club
847malta MC0596  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta7 12:10:09,40 1 02:00:09 Malta Racing Pigeon Club
848netherlands MC0370  
Basia
Team TopPigeons.nl3 12:10:20,40 1 02:00:20 Holland Pigeons Club
849tenerife MC0517  
Kyra
Team Demmis2 12:10:22,25 1 02:00:22 Nuevos HORIZONTES
850germany MC3178  
Dinky
Team H & B Wulhorst3 12:10:22,35 1 02:00:22 Club Oberfranken
851tenerife MC0521  
Deep Purple
Team Andrea y Vicente Cruz2 12:10:23,05 1 02:00:23 Abona Sur
852tenerife MC0559  
Kafka
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 12:10:26,85 1 02:00:27 GRAN FONDO
853netherlands MC0180  
Do Ping 3
Team Baarda Pingjum1 12:10:47,95 1 02:00:48 Holland Pigeons Club
854hungary MC0766  
Fenyo Family
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 12:10:54,35 1 02:00:54 Hungary Pigeons Club
855hungary MC0511  
Aguila
Team Horváth Pigeons2 12:11:02,65 1 02:01:03 Hungary Pigeons Club
856rumania MC4304  
Alexandru 3
Team Romania3 12:11:03,10 1 02:01:03 Romanía
857belgium MC1138  
Risque
Filip de Smedt2 12:11:03,60 1 02:01:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
858tenerife MC0518  
Bizkor
Team Andrea y Vicente Cruz3 12:11:04,45 1 02:01:04 Abona Sur
859gran canaria MC1227  
Moju
Team Carioca1 12:11:05,00 1 02:01:05 Doramas
860tenerife MC0040  
Fumanchu
Fco. Enrique Martín Acevedo6 12:11:07,00 1 02:01:07 Isla Baja
861belarus MC3221  
Forget
Team Dobrovolschi Leonid4 12:11:08,40 1 02:01:08 Belarus Club
862tenerife MC0100  
Juan Luis
Team Champions Abona Sur1 12:11:13,00 1 02:01:13 Abona Sur
863england MC0998  
L7 Tom Jones
Team Lucky 74 12:11:13,85 1 02:01:14 Up North Combine
864scotland MC3471  
Slinky 70
Team Gareth Rankin2 12:11:13,95 1 02:01:14 Scottish Homing Union
865germany MC0481  
Conan
Erich Müller34 12:11:15,40 1 02:01:15 Club Oberfranken
866netherlands MC2514  
Queen Ann
Team Limburgse Passie3 12:11:20,60 1 02:01:21 Holland Pigeons Club
867czech republic MC0803  
Geroy
Martin Bouchal2 12:11:21,35 1 02:01:21 Czech Republic Club
868germany MC1067  
High Speed
Team Klaas & Sohn14 12:11:23,90 1 02:01:24 Club Rietberg
869south africa MC2452  
Stollose
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 12:13:29,95 1 02:03:30 South Africa Club
870tenerife MC0358  
Daniela 3
Team Hmnos. Hernández Mesa6 12:13:50,70 1 02:03:51 C.C. TACO
871england MC2979  
Southfeild Durable
Mark Gilbert11 12:14:07,40 1 02:04:07 RPRA (Pigeon Association)
872netherlands MC1702  
Tinkoff
Team Grolleman Pigeons3 12:14:10,35 1 02:04:10 Holland Pigeons Club
873tenerife MC0519  
Beautiful Dreamer
Team Andrea y Vicente Cruz4 12:14:35,50 1 02:04:36 Abona Sur
874netherlands MC0179  
Do Ping 2
Team Baarda Pingjum2 12:15:05,50 1 02:05:06 Holland Pigeons Club
875ireland MC2366  
Highway Celtic Goliath
Team Highway Lofts4 12:16:30,70 1 02:06:31 Irish Homing Union
876germany MC0993  
Ahorn
Team Schnellin3 12:16:47,30 1 02:06:47 Club Sachsen
877norway MC3496  
Adakar
Team Ray & Svein4 12:16:48,35 1 02:06:48 Norge Racing Pigeon Club
878eeuu MC0954  
Money Maker
Julio C. Ramírez1 12:17:32,60 1 02:07:33 USA
879rumania MC4308  
Tennerife Boy
Team Class3 12:18:12,90 1 02:08:13 Romanía
880netherlands MC2852  
Erik
Michel Schuurmans3 12:18:26,70 1 02:08:27 Holland Pigeons Club
881netherlands MC0046  
Bolt
Team Rien van Oss en Zn13 12:20:02,40 1 02:10:02 Holland Pigeons Club
882germany MC0149  
Baster
Team Reiss & Pfeiffer5 12:27:32,95 1 02:17:33 Club Lutherstadt
883asturias MC0624  
Riffy
Team Dionisio & Pandiella5 12:41:56,65 1 02:31:57 R.C. Oviedo
884rumania MC0134  
Attila
Kiss Sandor3 12:42:49,15 1 02:32:49 Romanía
885czech republic MC0817  
Jana
Team Spown2 12:52:56,65 1 02:42:57 Czech Republic Club
886germany MC2298  
ATLANTIC-BLITZ
Alexander Gebel17 13:08:11,40 1 02:58:11 Club Saalfeld
887south africa MC2435  
Lion King
Team Fouche Lofts (Jhb)2 13:09:26,70 1 02:59:27 South Africa Club
888ireland MC1187  
Sean
Team YELLOWBELLY3 13:22:06,00 1 03:12:06 Irish Homing Union
889slovakia MC1198  
Hubert
Team Svoren Juraj & Lucia2 13:27:31,70 1 03:17:32 Slovakia Club
890tenerife MC0360  
Daniela 5
Team Hmnos. Hernández Mesa7 13:30:22,95 1 03:20:23 C.C. TACO
891england MC3398  
Alfie
Team Totton Flyers2 13:36:46,75 1 03:26:47 RPRA (Pigeon Association)
892tenerife MC1273  
Agnes
Team COLUMBACANARIA4 14:09:56,75 1 03:59:57 Adexe
893england MC2985  
Southfeild Jester
Mark Gilbert12 14:09:58,15 1 03:59:58 RPRA (Pigeon Association)
894england MC2996  
Southfeild Embark
Mark Gilbert13 14:37:02,85 1 04:27:03 RPRA (Pigeon Association)
895germany MC2329  
Alazan
Team Gleichberg5 14:40:27,50 1 04:30:28 Hildburghausen Club
896england MC3304  
Richy's Rebel
Team Lucky Devils Syndicate7 14:44:18,95 1 04:34:19 RPRA (Pigeon Association)
897south africa MC2433  
Egoli
Team Fouche Lofts (Jhb)3 14:44:53,25 1 04:34:53 South Africa Club
898netherlands MC0390  
Flora
Team Cees van Gelder6 14:46:23,45 1 04:36:23 Holland Pigeons Club
899ireland MC3006  
The Crafty One
Josh Rielly2 14:55:58,60 1 04:45:59 Irish Homing Union
900netherlands MC3043  
Snuifneus
Team Wegrestaurant Napoleon6 15:26:57,25 1 05:16:57 PDV Mariapolder
901netherlands MC0655  
Salvatore
Team Holland - Marsman2 15:36:37,15 1 05:26:37 Holland Pigeons Club
902asturias MC0614  
Mountain Burst
José Manuel García Darribe1 16:02:26,05 1 05:52:26 R.C. Oviedo
903england MC2530  
Branko
Team Louella Pigeon World4 16:03:00,05 1 05:53:00 RPRA (Pigeon Association)
904tenerife MC0001  
Iona
Team Demmis3 16:09:56,00 1 05:59:56 Nuevos HORIZONTES
905moldova MC3211  
Alexandru
Team Fauna Orheiului6 16:17:16,65 1 06:07:17 Moldova
906germany MC2344  
Turbo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 16:38:51,60 1 06:28:52 Club Oberfranken
907netherlands MC1347  
Iniesta
Rudolf Visser1 17:56:39,70 1 07:46:40 Holland Pigeons Club
908germany MC1050  
Cosmic Ray
Erich Müller35 07:51:41,71 2 - Club Oberfranken
909netherlands MC0107  
Snydale Linnet
Bert Ploeg1 09:00:29,30 2 - Holland Pigeons Club
910rumania MC2224  
Hamham
Team Onur1 09:00:42,90 2 - Romanía
911england MC2539  
Flaky
Team Louella Pigeon World5 09:23:30,75 2 - RPRA (Pigeon Association)
912polska MC2610  
Henk
Team Smge Rumik Krzysztof6 09:44:13,50 2 - Polonia
913ukraine MC3238  
Wind Of Changes
Team R.G.V. & Sidor3 09:48:41,80 2 - Ukraine Club
914germany MC1028  
Mary
Erich Müller36 09:49:30,00 2 - Club Oberfranken
915gran canaria MC1233  
Bajito
Team Félix Santiago - Aday Rguez8 09:57:03,40 2 - Club Los Socios
916tenerife MC0031  
Sing Sing
Fco. Enrique Martín Acevedo7 10:20:07,05 2 - Isla Baja
917germany MC0478  
Oby
Erich Müller37 10:29:16,35 2 - Club Oberfranken
918italia MC2665  
Ferngully
Team Italy4 10:32:26,85 2 - Italia
919hungary MC0760  
Monika Ii
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 10:33:54,75 2 - Hungary Pigeons Club
920netherlands MC4006  
Platón
Hok M. Reijnen12 10:51:12,45 2 - PDV Alphen Vooruit
921wales MC0267  
Bright Star
Team Men of Gwent Syndicate2 11:40:02,55 2 - País de Gales
922wales MC3438  
Challenger 53
Team DLUK & Ganwy Lofts2 12:12:43,90 2 - Welsh Flag
923austria MC1946  
Dream Lover
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:12:31,91 3 - VRV - Oberoesterreich
924england MC0996  
Sandy
Team Lucky Devils Syndicate8 11:13:49,65 3 - RPRA (Pigeon Association)
925belarus MC3224  
Grey
Team Dobrovolschi Leonid5 12:43:54,75 3 - Belarus Club
926germany MC3265  
Tamara
Erich Müller38 13:02:38,15 3 - Club Oberfranken
927slovakia MC1206  
Cardenas
Robert Molnar2 17:41:10,55 3 - Slovakia Club

 


 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to win!

 

50,000 EURO FIRST PRIZE*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race Prizes*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 50,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000 EURO€
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000 EURO€
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000 EURO€

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000 EURO€
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000 EURO€
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000 EURO€
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000 EURO€
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000 EURO€
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900 EURO€
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800 EURO€
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500 EURO€
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240 EURO€
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50 EURO€
 

Knock Out Winner:
5,000 EURO to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 EURO each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   3,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1,000 EURO€

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

(The price money are subject to minimum 2500 activate pigeons)

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 September)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000 EUROS!

220.000 Euros*
(DOSCIENTOS VEINTE MIL EUROS)

En PREMIOS!

+301 Premios a repartir

¡Elige tu forma de GANAR!

301 métodos para TRIUNFAR!


 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: [email protected]

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 
Our International Agent / Co-ordinators

If you would like to participate in the Roll Royce of the OLR races and the hardest race in the world as a shipper for your country, then please contact us.

Poland: Tomasz Wiczling Tel +48505030047 Fax +48587327817 [email protected]

USA-Canada: Julio Ramirez +1 714-869-8138   [email protected]

Belgium: Josef Stroetges - Email: [email protected] Tel: +49(0)2163 5714549

Belgium: Creemers & Zoon - Email: [email protected] Tel: +32 475639828 - Diestersteenweg 403 - 3680 - Maaseik

Belgium: Roger Mertens Tel: +32498143220 Zepperenweg 221 - 3800 Sint-Truiden - Belgie [email protected]

Holland: Josef Stroetges - Email: [email protected] Tel: +49(0)2163 5714549

 Holland: Sjaak Buwalda - Email: [email protected]  Tel: +31 6 27106716 - Wytlansdykje 11, 8566 JG Nijemirdum - Nethelands

Portugal: Paulo Campos - Telemóvel 930 586 719 mail: [email protected] - Portugal

Colombia: Mario Echéverry - [email protected]

France: Xavier Benoit - [email protected] & [email protected] Tel: +33751681367

Slovakia: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: [email protected]

Czech republic: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: [email protected]

  Croatia, Bosnia and Serbya: Filip Pudic - S.Dubravcicá, 16 - 35000 Slavonski Brod - Croatia email:  [email protected]  Tel: + 385 95 522 9652

Austria: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: [email protected]

NEW ZEALAND: Ron McFadyen -  59 McSaveneys Road
Marshlands, Christchurch 8051 Phone:- ++6433851129 e-mail:  [email protected]

Germany: Josef Schloemer - Email:   [email protected] Phone: (+49) 1707850306

Germany: Josef Stroetges - Email: [email protected] Tel: +49(0)2163 5714549

Germany: Alexander Gebel -  email: [email protected] Tel: +4915202990911

Hungary: Horváth Tamás - [email protected] - Tel: +36308119659

Romania & Moldova: Cristuinea Florin - Olt - Corabia - Strada Florea Geara, Nr.25
Telefon +40761.585.055 - e-mail:
[email protected]

Italia: Lorenzo Ghiacci - Telefon  +39.329.532.79.10 - e-mail:  [email protected] - [email protected]

  UK - Scotland - Welsh:  Chris Sutton - [email protected] 0044 1530242548 – 0044 7792356330

Bulgaria/Serbia: Georgi Vidrov - Tel +359878699857 - email: [email protected]

Bulgaria: Cristuinea Florin - Telefon +40761.585.055 - e-mail: [email protected]

Lithuania - Estonia - Letonia: Renatas Usas - Tel: +37068742111 [email protected]

Turkey: A.Tayyar Basaran Tel - 00 90 532 442 73 23 Turkguci Koyu, Corlu / Tekirdag, E-mail : [email protected]

Sweden Denmark, Norway: M&C Hansen - Contact: Martin Hansen Phone: +45 21246886
Email: [email protected]

Kuwait, KSA , UAE ,Qatara ,Iraq, Bahrain : Mohammad Ali Jasim Al Mannaei - Tel: 0097455590566 - [email protected]

Malta: André Scerri -  [email protected]  Tel: 99498835 - 'Vetmedic Pharmacy', 119 - GZR1707 E. Bernard Street, Gzira, Malta

  Ukrainie - Russia: Anatolii Stryzheniuk Krivoy Rog - Timiryazeva strasse 1-35 Tel. 0038 0564 512361, Mobile :0038 067 7322539 email: [email protected] Web-Seite : www.ukr-sportgolub.at.ua

México: Walter Bauer 4432274274 [email protected]

Thailand: Pornchai Charnsethikul - Bangkok - Mobile 6684-1605848 Fax 662-7275357 - [email protected]

South Africa: Jurie Erwee - [email protected] +27 (0)74 114 7621

South Africa: Robert Swanepoel - Tel +27 83 407 5249 - [email protected]

India: Ivan Phillips - Direct +919444260205  [email protected]

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras