Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Fifth Qualification Training

 2897
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Polska
Team JKG Transport

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 10 de diciembre de 2016 Distance 25  
  Liberation time 10:30:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 25 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 15 Km/h  
  Pigeons sent 2.932 % Arrivals 98,8 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport1 10:50:06,95 1 00:20:07 Polonia
2england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters1 10:50:19,05 1 00:20:19 RPRA (Pigeon Association)
3england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster1 10:50:40,10 1 00:20:40 RPRA (Pigeon Association)
4portugal MC1967  
Second
Team Asas do Sul1 10:50:40,30 1 00:20:40 Faro - Portugal
5denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 10:50:41,55 1 00:20:42 Denmark Club
6germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn1 10:50:42,20 1 00:20:42 Rietberg Club
7netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo1 10:50:42,30 1 00:20:42 Holland Pigeons Club
8slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos1 10:50:42,70 1 00:20:43 Slovakia Club
9gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita1 10:50:44,30 1 00:20:44 La Paloma Mensajera
10england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate1 10:50:44,50 1 00:20:44 RPRA (Pigeon Association)
11austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag1 10:50:44,55 1 00:20:45 VRV - Oberoesterreich
12polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland1 10:50:45,65 1 00:20:46 Polonia
13south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit1 10:50:46,40 1 00:20:46 South Africa Club
14turkey MC3010  
Piri Reis
Team Recep-emin Bayramoglu1 10:50:46,60 1 00:20:47 Turkey Flying Club
15italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patty1 10:50:47,15 1 00:20:47 Italia
16germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 10:50:47,95 1 00:20:48 Germany Club
17netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder1 10:50:48,35 1 00:20:48 Holland Pigeons Club
18wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford1 10:50:49,15 1 00:20:49 Wales Club
19germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner1 10:50:49,50 1 00:20:50 Nordhessen Club
20slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 10:50:49,65 1 00:20:50 Slovakia Club
21germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak1 10:50:50,90 1 00:20:51 Germany Club
22belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 10:50:52,90 1 00:20:53 Fond Wallonie
23austria MC2519  
Amey 5
Team Amey1 10:50:53,90 1 00:20:54 VRV - Oberoesterreich
24belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen1 10:50:54,10 1 00:20:54 Club Olijftak Maaseik
25slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 10:50:54,55 1 00:20:55 Slovakia Club
26england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow1 10:50:55,25 1 00:20:55 RPRA (Pigeon Association)
27germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel1 10:50:55,45 1 00:20:55 Saalfeld Club
28rumania MC1994  
Vio 3
Viorel Gah1 10:50:55,75 1 00:20:56 Romanía
29rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George1 10:50:56,35 1 00:20:56 Romanía
30ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts1 10:50:56,36 1 00:20:56 Irish Homing Union
31turkey MC3017  
Pargali Ibrahim
Team Recep-emin Bayramoglu2 10:50:56,55 1 00:20:57 Turkey Flying Club
32polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland2 10:50:56,90 1 00:20:57 Polonia
33rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 10:50:57,50 1 00:20:58 Romanía
34czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize1 10:50:57,80 1 00:20:58 Czech Republic Club
35germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:50:58,15 1 00:20:58 Oberfranken Club
36belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon1 10:50:58,20 1 00:20:58 Club Olijftak Maaseik
37germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser1 10:50:58,60 1 00:20:59 Düsseldorf Club
38germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser1 10:50:58,80 1 00:20:59 Ostwestfalenn Club
39germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser2 10:50:58,95 1 00:20:59 Düsseldorf Club
40italia MC2122  
Akira
Renato Cantu1 10:50:59,45 1 00:20:59 Italia
41austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag2 10:50:59,60 1 00:21:00 VRV - Oberoesterreich
42austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag3 10:50:59,65 1 00:21:00 VRV - Oberoesterreich
43belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes1 10:51:00,00 1 00:21:00 Fondclub Loft 24
44malta MC1524  
Ginger Raymond
Team Ginger Burdnar Lofts1 10:51:00,05 1 00:21:00 Malta Racing Pigeon Club
45norway MC0917  
Rubi
Team Gebert & Iura1 10:51:00,20 1 00:21:00 Norge Racing Pigeon Club
46rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti1 10:51:00,70 1 00:21:01 Romanía
47rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea1 10:51:00,75 1 00:21:01 Romanía
48rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George2 10:51:01,00 1 00:21:01 Romanía
49polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny1 10:51:01,10 1 00:21:01 Polonia
50austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 10:51:01,30 1 00:21:01 Club Austria
51netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer1 10:51:01,35 1 00:21:01 Holland Pigeons Club
52slovakia MC2666  
Simi
Team Greg - Slovakia1 10:51:01,65 1 00:21:02 Slovakia Club
53netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing1 10:51:01,80 1 00:21:02 Holland Pigeons Club
54zaragoza MC0005  
Vanloon
Jaime Ameller Pons1 10:51:01,95 1 00:21:02 Mensajeras BILBILIS
55slovakia MC1704  
Colin
Team Ladicky I + J1 10:51:02,00 1 00:21:02 Slovakia Club
56austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag4 10:51:02,00 1 00:21:02 VRV - Oberoesterreich
57czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 10:51:02,15 1 00:21:02 Czech Republic Club
58italia MC1113  
Southwester
Team Italy1 10:51:02,50 1 00:21:02 Italia
59denmark MC2040  
Annie
Team Henriksen1 10:51:02,50 1 00:21:02 Denmark Club
60wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor1 10:51:02,65 1 00:21:03 Wales Club
61czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica1 10:51:02,65 1 00:21:03 Czech Republic Club
62austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag5 10:51:02,70 1 00:21:03 VRV - Oberoesterreich
63england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel1 10:51:02,90 1 00:21:03 RPRA (Pigeon Association)
64netherlands MC1091  
Pink Pearl
Team Pigeons 4 racing2 10:51:02,95 1 00:21:03 Holland Pigeons Club
65germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann1 10:51:03,10 1 00:21:03 Wetter
66rumania MC3181  
Emir
Team Dinica & Adrian & David1 10:51:03,11 1 00:21:03 Romanía
67rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah2 10:51:03,20 1 00:21:03 Romanía
68switzerland MC2258  
Interdict
Simon Wolf1 10:51:03,35 1 00:21:03 Suiza
69south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 10:51:03,35 1 00:21:03 South Africa Club
70germany MC0469  
ATLANTIC 492
Team Ladys Germany1 10:51:03,50 1 00:21:04 Saalfeld Club
71polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof1 10:51:03,60 1 00:21:04 Polonia
72italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 10:51:03,70 1 00:21:04 Italia
73asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella1 10:51:04,05 1 00:21:04 R.C. Oviedo
74germany MC2225  
Smoke Cat
Berthold Schupp1 10:51:04,15 1 00:21:04 Schwaben-Allgäu Club
75rumania MC1229  
Blue Hope
Sorin Florea2 10:51:04,20 1 00:21:04 Romanía
76polska MC1018  
Susy
Team Smge Rumik Krzysztof2 10:51:04,35 1 00:21:04 Polonia
77sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez1 10:51:04,75 1 00:21:05 ITALICENSE
78austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag6 10:51:04,80 1 00:21:05 VRV - Oberoesterreich
79gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy1 10:51:04,95 1 00:21:05 Club Los Socios
80belgium MC0653  
Cash
Team Creemers & Zoon2 10:51:04,95 1 00:21:05 Club Olijftak Maaseik
81gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor1 10:51:05,20 1 00:21:05 La Paloma Mensajera
82hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs1 10:51:05,50 1 00:21:06 Hungary Pigeons Club
83turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez1 10:51:05,60 1 00:21:06 Turkey Flying Club
84toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk1 10:51:05,95 1 00:21:06 Mensajeras del Tajo
85germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 10:51:06,45 1 00:21:06 Oberfranken Club
86south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 10:51:06,50 1 00:21:06 South Africa Club
87germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 10:51:06,51 1 00:21:07 Oberfranken Club
88south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts1 10:51:06,90 1 00:21:07 South Africa Club
89soria MC1278  
Winnstons Pride
Veselin Valentinov Hristov1 10:51:07,10 1 00:21:07 Mensajeras Pico Frentes
90rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George3 10:51:07,60 1 00:21:08 Romanía
91netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots1 10:51:07,70 1 00:21:08 Holland Pigeons Club
92germany MC0062  
Yodel
Team Golden Ladies Germany1 10:51:07,75 1 00:21:08 Germany Club
93rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea3 10:51:07,90 1 00:21:08 Romanía
94czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize2 10:51:07,91 1 00:21:08 Czech Republic Club
95polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling1 10:51:07,92 1 00:21:08 Polonia
96belgium MC0366  
Lively Lass
Dirk Verstichelen1 10:51:08,10 1 00:21:08 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
97england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster2 10:51:08,11 1 00:21:08 RPRA (Pigeon Association)
98rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch1 10:51:08,35 1 00:21:08 Romanía
99germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare1 10:51:08,45 1 00:21:08 Germany Club
100tenerife MC0229  
Tamadaba
Team Herrera y Jaime1 10:51:08,75 1 00:21:09 Adexe
101hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar1 10:51:09,00 1 00:21:09 Hungary Pigeons Club
102wales MC2092  
Wire Wool
Team Welsh Hopefuls1 10:51:09,05 1 00:21:09 Wales Club
103china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing1 10:51:09,15 1 00:21:09 China Pigeon Raging Club
104germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen1 10:51:09,25 1 00:21:09 Ruhrgebiet Club
105scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie1 10:51:09,25 1 00:21:09 Scottish Homing Union
106italia MC2112  
Smoogy
Teodoroiu Vasile1 10:51:09,25 1 00:21:09 Italia
107turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 10:51:09,30 1 00:21:09 Turkey Flying Club
108china MC2913  
Bemol
Team Haiye Boi Fuqing2 10:51:09,45 1 00:21:09 China Pigeon Raging Club
109tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 10:51:09,75 1 00:21:10 CANARAGÜI
110germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak2 10:51:10,00 1 00:21:10 Germany Club
111malta MC0564  
Esther
Team Gandlier Lofts Malta1 10:51:10,05 1 00:21:10 Malta Racing Pigeon Club
112rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea4 10:51:10,10 1 00:21:10 Romanía
113fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 10:51:10,20 1 00:21:10 Gran Tarajal
114netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer1 10:51:10,35 1 00:21:10 Holland Pigeons Club
115italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 10:51:10,36 1 00:21:10 Italia
116tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime2 10:51:10,45 1 00:21:10 Adexe
117germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel2 10:51:10,55 1 00:21:11 Saalfeld Club
118czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens1 10:51:10,60 1 00:21:11 Czech Republic Club
119hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 10:51:10,80 1 00:21:11 Hungary Pigeons Club
120slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I1 10:51:10,90 1 00:21:11 Slovakia Club
121polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel1 10:51:10,95 1 00:21:11 Polonia
122germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany1 10:51:11,05 1 00:21:11 Germany Club
123netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition1 10:51:11,06 1 00:21:11 Holland Pigeons Club
124czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 10:51:11,10 1 00:21:11 Czech Republic Club
125denmark MC0929  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen1 10:51:11,50 1 00:21:12 Denmark Club
126germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak3 10:51:11,70 1 00:21:12 Germany Club
127belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest1 10:51:11,80 1 00:21:12 Lembeek Club - Belgium
128france MC2898  
JULIE
Team Rahal Denis & Sylvie1 10:51:11,81 1 00:21:12 France Club
129wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 10:51:11,82 1 00:21:12 Wales Club
130polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner1 10:51:11,85 1 00:21:12 Polonia
131italia MC1112  
Dulce
Team Italy2 10:51:12,00 1 00:21:12 Italia
132polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta1 10:51:12,25 1 00:21:12 Polonia
133germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel3 10:51:12,35 1 00:21:12 Saalfeld Club
134belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 10:51:12,50 1 00:21:12 Club Olijftak Maaseik
135netherlands MC1556  
Killy
Team Cees van Gelder2 10:51:12,50 1 00:21:12 Holland Pigeons Club
136polska MC1031  
Tansy
Team Slawomir Pluta2 10:51:12,50 1 00:21:12 Polonia
137rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 10:51:12,65 1 00:21:13 Romanía
138netherlands MC1291  
Mojo
Team Poelman - Kap1 10:51:13,15 1 00:21:13 Holland Pigeons Club
139belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt1 10:51:13,30 1 00:21:13 De Snelvliegers Zandbergen Club
140netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij1 10:51:13,35 1 00:21:13 Holland Pigeons Club
141slovenia MC2878  
Gru-Gru
Tadej Vugrinec1 10:51:13,36 1 00:21:13 Slovenia Club
142croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic1 10:51:13,45 1 00:21:13 Croatia Pigeon Club
143germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel4 10:51:13,65 1 00:21:14 Saalfeld Club
144slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos2 10:51:13,70 1 00:21:14 Slovakia Club
145england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF1 10:51:13,75 1 00:21:14 RPRA (Pigeon Association)
146malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta1 10:51:14,10 1 00:21:14 Malta Racing Pigeon Club
147germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany2 10:51:14,55 1 00:21:15 Saalfeld Club
148wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons1 10:51:14,60 1 00:21:15 Wales Club
149germany MC1337  
Sayonara Baby
Erich Müller1 10:51:14,70 1 00:21:15 Oberfranken Club
150belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck1 10:51:14,71 1 00:21:15 Fond Wallonie
151rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita1 10:51:14,85 1 00:21:15 Romanía
152italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:51:15,00 1 00:21:15 Italian-Team
153denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen2 10:51:15,20 1 00:21:15 Denmark Club
154gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor2 10:51:15,30 1 00:21:15 La Paloma Mensajera
155belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 10:51:15,65 1 00:21:16 Club Olijftak Maaseik
156germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 10:51:15,80 1 00:21:16 Germany Club
157italia MC1913  
Import
Ervin Prifti1 10:51:15,85 1 00:21:16 Italia
158italia MC1922  
Mirka
Team RSR1 10:51:15,90 1 00:21:16 Italia
159germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij1 10:51:15,95 1 00:21:16 Harsewinkel Club
160croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip1 10:51:16,10 1 00:21:16 Croatia Pigeon Club
161germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel5 10:51:16,35 1 00:21:16 Saalfeld Club
162belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon3 10:51:16,65 1 00:21:17 Club Olijftak Maaseik
163polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport2 10:51:16,70 1 00:21:17 Polonia
164tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 10:51:16,75 1 00:21:17 CANARAGÜI
165polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport3 10:51:16,90 1 00:21:17 Polonia
166slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec2 10:51:16,95 1 00:21:17 Slovenia Club
167turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu4 10:51:17,25 1 00:21:17 Turkey Flying Club
168rumania MC3344  
Ibs 75
Team Ibs Builders Group1 10:51:17,40 1 00:21:17 Romanía
169belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 10:51:17,55 1 00:21:18 Club Olijftak Maaseik
170england MC0111  
Laurieston
Team Louella Pigeon World1 10:51:17,60 1 00:21:18 RPRA (Pigeon Association)
171denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen1 10:51:17,65 1 00:21:18 Denmark Club
172turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu5 10:51:17,66 1 00:21:18 Turkey Flying Club
173italia MC1104  
Beto
Ervin Laro1 10:51:17,90 1 00:21:18 Italia
174germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers1 10:51:18,15 1 00:21:18 Niederrhein Club
175south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat1 10:51:18,16 1 00:21:18 South Africa Club
176netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo2 10:51:18,20 1 00:21:18 Holland Pigeons Club
177italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patty2 10:51:18,25 1 00:21:18 Italia
178netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel1 10:51:18,35 1 00:21:18 Holland Pigeons Club
179rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George4 10:51:18,50 1 00:21:18 Romanía
180europe MC0808  
lauranne
Team TOP 101 10:51:18,55 1 00:21:19 Club E.U.
181alicante MC0195  
Ctaurus
Javier & Sergio Peral1 10:51:18,60 1 00:21:19 La Dama de Elche
182netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen1 10:51:18,75 1 00:21:19 PDV Alphen Vooruit
183england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster3 10:51:19,00 1 00:21:19 RPRA (Pigeon Association)
184gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Tenesor1 10:51:19,35 1 00:21:19 Club Los Socios
185germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel6 10:51:19,60 1 00:21:20 Saalfeld Club
186rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici1 10:51:19,61 1 00:21:20 Romanía
187belgium MC3122  
Jupiler
Bucaciuc Dumitrescu1 10:51:19,75 1 00:21:20 Belgium Club
188england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker1 10:51:19,76 1 00:21:20 RPRA (Pigeon Association)
189england MC2729  
Micky The wise Guy
Team W and S Sweet1 10:51:19,77 1 00:21:20 RPRA (Pigeon Association)
190polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling2 10:51:20,25 1 00:21:20 Polonia
191netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk1 10:51:20,45 1 00:21:20 Holland Pigeons Club
192czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens2 10:51:20,80 1 00:21:21 Czech Republic Club
193germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser3 10:51:21,05 1 00:21:21 Düsseldorf Club
194austria MC1645  
CHEESE CAKE 1491
Team Garcia & Nagelhofer1 10:51:21,10 1 00:21:21 VRV - Oberoesterreich
195england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow2 10:51:21,15 1 00:21:21 RPRA (Pigeon Association)
196controling MC0128  
check
Checking Checking1 10:51:21,50 1 00:21:22 Checking
197turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez2 10:51:21,51 1 00:21:22 Turkey Flying Club
198rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea5 10:51:21,52 1 00:21:22 Romanía
199germany MC0858  
Miha
Edgar Peter1 10:51:21,75 1 00:21:22 Frankenland Club
200germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt1 10:51:22,05 1 00:21:22 NRW Club
201south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit2 10:51:22,20 1 00:21:22 South Africa Club
202belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens1 10:51:22,40 1 00:21:22 Fond Wallonie
203austria MC1812  
Fanny
Beniamin Neag7 10:51:22,70 1 00:21:23 VRV - Oberoesterreich
204belgium MC0152  
New Witbuik 263
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 10:51:22,90 1 00:21:23 Fondclub Herent
205england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford1 10:51:23,15 1 00:21:23 RPRA (Pigeon Association)
206germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik1 10:51:23,16 1 00:21:23 Germany Club
207rumania MC0139  
Draca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 10:51:23,25 1 00:21:23 Romanía
208germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser4 10:51:23,50 1 00:21:24 Düsseldorf Club
209belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens2 10:51:23,51 1 00:21:24 Fond Wallonie
210tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón2 10:51:23,65 1 00:21:24 CANARAGÜI
211wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys1 10:51:23,80 1 00:21:24 Wales Club
212netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij2 10:51:23,80 1 00:21:24 Holland Pigeons Club
213croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic1 10:51:24,10 1 00:21:24 Croatia Pigeon Club
214polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski1 10:51:24,30 1 00:21:24 Polonia
215wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's1 10:51:24,50 1 00:21:24 Wales Club
216moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului1 10:51:24,60 1 00:21:25 Moldova
217germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel7 10:51:24,95 1 00:21:25 Saalfeld Club
218germany MC1352  
Pacojerte
Erich Müller2 10:51:25,15 1 00:21:25 Oberfranken Club
219czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie1 10:51:25,60 1 00:21:26 Czech Republic Club
220slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 10:51:25,65 1 00:21:26 Slovakia Club
221netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap2 10:51:25,66 1 00:21:26 Holland Pigeons Club
222italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile1 10:51:25,70 1 00:21:26 Italia
223germany MC0032  
Icod de Los Vinos
Jungfleisch Avantgare2 10:51:25,70 1 00:21:26 Germany Club
224china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing3 10:51:25,71 1 00:21:26 China Pigeon Raging Club
225asturias MC0732  
Fleur
Team Dionisio & Pandiella2 10:51:25,95 1 00:21:26 R.C. Oviedo
226netherlands MC1294  
Paisley
Team Poelman - Kap3 10:51:26,00 1 00:21:26 Holland Pigeons Club
227turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu6 10:51:26,70 1 00:21:27 Turkey Flying Club
228rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch2 10:51:26,70 1 00:21:27 Romanía
229wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls2 10:51:26,75 1 00:21:27 Wales Club
230netherlands MC0121  
Voltaire
Team Dickmann-Stroetges1 10:51:26,80 1 00:21:27 Holland Pigeons Club
231italia MC1921  
Banana
Team RSR2 10:51:26,80 1 00:21:27 Italia
232rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 10:51:26,81 1 00:21:27 Romanía
233austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer2 10:51:26,85 1 00:21:27 VRV - Oberoesterreich
234asturias MC1042  
Fashion Bugg
Gheorghe Rosu1 10:51:26,86 1 00:21:27 R.C. Oviedo
235czech republic MC2589  
Veronicia
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 10:51:27,10 1 00:21:27 Czech Republic Club
236italia MC0149  
Cleopatra
Hanus Vasile2 10:51:27,35 1 00:21:27 Italia
237asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella3 10:51:27,50 1 00:21:28 R.C. Oviedo
238germany MC0440  
ATLANTIC 1000
Alexander Gebel8 10:51:27,80 1 00:21:28 Saalfeld Club
239polska MC2451  
KJG 7945
Team JKG Transport4 10:51:27,81 1 00:21:28 Polonia
240south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts2 10:51:27,85 1 00:21:28 South Africa Club
241germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg1 10:51:27,95 1 00:21:28 Sajonia Club
242bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi1 10:51:28,00 1 00:21:28 Bulgaria Club
243austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 10:51:28,25 1 00:21:28 VRV - Oberoesterreich
244czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize3 10:51:28,45 1 00:21:28 Czech Republic Club
245gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro1 10:51:28,60 1 00:21:29 Club Los Socios
246belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid1 10:51:28,90 1 00:21:29 Belarus Club
247germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.1 10:51:28,90 1 00:21:29 Weitstrecken Myhl-Wegberg
248italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti2 10:51:28,95 1 00:21:29 Italia
249gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 10:51:29,30 1 00:21:29 La Paloma Mensajera
250germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils1 10:51:29,31 1 00:21:29 Germany Club
251netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan1 10:51:29,35 1 00:21:29 Holland Pigeons Club
252netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo3 10:51:29,36 1 00:21:29 Holland Pigeons Club
253italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri1 10:51:29,85 1 00:21:30 Italia
254sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez2 10:51:29,90 1 00:21:30 ITALICENSE
255cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero1 10:51:30,20 1 00:21:30 Malagüeño
256england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate2 10:51:30,25 1 00:21:30 RPRA (Pigeon Association)
257rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar1 10:51:30,26 1 00:21:30 Romanía
258rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea6 10:51:30,65 1 00:21:31 Romanía
259netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls1 10:51:31,00 1 00:21:31 Holland Pigeons Club
260germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker1 10:51:31,15 1 00:21:31 Rietberg Club
261rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru1 10:51:31,16 1 00:21:31 Romanía
262polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 10:51:31,20 1 00:21:31 Polonia
263england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow3 10:51:31,40 1 00:21:31 RPRA (Pigeon Association)
264slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha1 10:51:31,55 1 00:21:32 Slovenia Club
265germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 10:51:31,70 1 00:21:32 Germany Club
266gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor3 10:51:31,75 1 00:21:32 La Paloma Mensajera
267belgium MC0654  
Canary Shadow
Team Creemers & Zoon4 10:51:31,75 1 00:21:32 Club Olijftak Maaseik
268belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 10:51:31,95 1 00:21:32 Fondclub Herent
269germany MC1341  
Shiba
Erich Müller3 10:51:32,10 1 00:21:32 Oberfranken Club
270austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa1 10:51:32,40 1 00:21:32 VRV - Oberoesterreich
271south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 10:51:32,50 1 00:21:32 South Africa Club
272wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys2 10:51:32,60 1 00:21:33 Wales Club
273fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 10:51:33,05 1 00:21:33 Gran Tarajal
274slovakia MC2636  
Aneta
Team Hrozen P & P1 10:51:33,25 1 00:21:33 Slovakia Club
275netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink1 10:51:33,35 1 00:21:33 Holland Pigeons Club
276netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden1 10:51:33,40 1 00:21:33 Holland Pigeons Club
277germany MC2223  
Quintina
Berthold Schupp2 10:51:33,45 1 00:21:33 Schwaben-Allgäu Club
278netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots2 10:51:33,55 1 00:21:34 Holland Pigeons Club
279rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah3 10:51:33,80 1 00:21:34 Romanía
280germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller4 10:51:33,90 1 00:21:34 Oberfranken Club
281cadiz MC2375  
Fick-L-Fritz
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 10:51:33,95 1 00:21:34 Andalucía
282slovakia MC1690  
Adam
Peter Halienka1 10:51:34,00 1 00:21:34 Slovakia Club
283turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu7 10:51:34,05 1 00:21:34 Turkey Flying Club
284malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta2 10:51:34,15 1 00:21:34 Malta Racing Pigeon Club
285germany MC2220  
High Speed
Berthold Schupp3 10:51:34,15 1 00:21:34 Schwaben-Allgäu Club
286tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán1 10:51:34,40 1 00:21:34 REUS
287germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany2 10:51:34,55 1 00:21:35 Germany Club
288germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller5 10:51:34,56 1 00:21:35 Oberfranken Club
289rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 10:51:34,85 1 00:21:35 Romanía
290england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster4 10:51:34,95 1 00:21:35 RPRA (Pigeon Association)
291polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta3 10:51:35,05 1 00:21:35 Polonia
292gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor4 10:51:35,20 1 00:21:35 La Paloma Mensajera
293germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing1 10:51:35,20 1 00:21:35 Lehrte/Peine
294europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 102 10:51:35,30 1 00:21:35 Club E.U.
295czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize4 10:51:35,35 1 00:21:35 Czech Republic Club
296rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu1 10:51:35,40 1 00:21:35 Romanía
297wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 10:51:35,55 1 00:21:36 Wales Club
298germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser5 10:51:35,80 1 00:21:36 Düsseldorf Club
299germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel9 10:51:35,90 1 00:21:36 Saalfeld Club
300rumania MC1242  
The Scatman
Sorin Florea7 10:51:36,00 1 00:21:36 Romanía
301turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu8 10:51:36,01 1 00:21:36 Turkey Flying Club
302netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto1 10:51:36,25 1 00:21:36 Holland Pigeons Club
303slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi1 10:51:36,26 1 00:21:36 Slovakia Club
304netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink2 10:51:36,45 1 00:21:36 Holland Pigeons Club
305netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan2 10:51:36,65 1 00:21:37 Holland Pigeons Club
306rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea8 10:51:36,70 1 00:21:37 Romanía
307toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk2 10:51:36,80 1 00:21:37 Mensajeras del Tajo
308rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru2 10:51:37,00 1 00:21:37 Romanía
309rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea9 10:51:37,10 1 00:21:37 Romanía
310germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany3 10:51:37,10 1 00:21:37 Saalfeld Club
311rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici2 10:51:37,15 1 00:21:37 Romanía
312china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Boi Fuqing4 10:51:37,40 1 00:21:37 China Pigeon Raging Club
313germany MC0758  
Adler
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 10:51:37,50 1 00:21:38 Oberfranken Club
314czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize5 10:51:37,65 1 00:21:38 Czech Republic Club
315austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 10:51:38,00 1 00:21:38 Club Austria
316italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 10:51:38,01 1 00:21:38 Italia
317austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag8 10:51:38,05 1 00:21:38 VRV - Oberoesterreich
318alicante MC0185  
Dushka
Javier & Sergio Peral2 10:51:38,10 1 00:21:38 La Dama de Elche
319czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky1 10:51:38,15 1 00:21:38 Czech Republic Club
320england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster5 10:51:39,10 1 00:21:39 RPRA (Pigeon Association)
321netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek1 10:51:39,25 1 00:21:39 Holland Pigeons Club
322germany MC0854  
Motita
Werner Wahl1 10:51:39,30 1 00:21:39 Heidenheim Club
323croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic1 10:51:39,50 1 00:21:40 Croatia Pigeon Club
324austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 10:51:39,51 1 00:21:40 VRV - Oberoesterreich
325netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap4 10:51:39,65 1 00:21:40 Holland Pigeons Club
326germany MC2028  
Alkazar
Günter Langefeld1 10:51:39,65 1 00:21:40 Bergisches Land Club
327germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers1 10:51:40,05 1 00:21:40 Münsterland
328austria MC1633  
DARK DA VINCI 1448
Team Garcia & Nagelhofer3 10:51:40,20 1 00:21:40 VRV - Oberoesterreich
329scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 10:51:40,40 1 00:21:40 Scottish Homing Union
330rumania MC1192  
Mark 2
Team Pisla Daniel & Vintan George5 10:51:40,41 1 00:21:40 Romanía
331england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow1 10:51:40,50 1 00:21:40 RPRA (Pigeon Association)
332austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag9 10:51:40,65 1 00:21:41 VRV - Oberoesterreich
333germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser6 10:51:40,75 1 00:21:41 Düsseldorf Club
334croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic1 10:51:40,90 1 00:21:41 Croatia Pigeon Club
335rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 10:51:40,91 1 00:21:41 Romanía
336germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller6 10:51:41,00 1 00:21:41 Oberfranken Club
337slovenia MC1725  
Zan
Team Planica1 10:51:41,60 1 00:21:42 Slovenia Club
338netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder3 10:51:41,61 1 00:21:42 Holland Pigeons Club
339hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard1 10:51:41,62 1 00:21:42 Hungary Pigeons Club
340germany MC2236  
Seiko
Team Blümmers2 10:51:41,75 1 00:21:42 Niederrhein Club
341czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize6 10:51:41,85 1 00:21:42 Czech Republic Club
342slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J2 10:51:42,25 1 00:21:42 Slovakia Club
343germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain1 10:51:42,30 1 00:21:42 Fulda Club
344italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 10:51:42,45 1 00:21:42 Italia
345south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts3 10:51:42,55 1 00:21:43 South Africa Club
346czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes1 10:51:42,70 1 00:21:43 Czech Republic Club
347netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek2 10:51:42,90 1 00:21:43 Holland Pigeons Club
348germany MC0760  
Paranoid Pete
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 10:51:43,10 1 00:21:43 Oberfranken Club
349rumania MC2424  
Wurzburg
Team Jabloncic Jaroslav2 10:51:43,25 1 00:21:43 Romanía
350toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk3 10:51:43,26 1 00:21:43 Mensajeras del Tajo
351belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck2 10:51:43,40 1 00:21:43 Fond Wallonie
352netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder4 10:51:43,41 1 00:21:43 Holland Pigeons Club
353moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului2 10:51:43,42 1 00:21:43 Moldova
354hungary MC1620  
Monster
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 10:51:43,50 1 00:21:44 Hungary Pigeons Club
355germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons1 10:51:44,10 1 00:21:44 Saarland
356belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt2 10:51:44,15 1 00:21:44 De Snelvliegers Zandbergen Club
357asturias MC0721  
Hailsham Millie
Team Dionisio & Pandiella4 10:51:44,20 1 00:21:44 R.C. Oviedo
358netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.1 10:51:44,25 1 00:21:44 Holland Pigeons Club
359czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize7 10:51:44,70 1 00:21:45 Czech Republic Club
360austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag10 10:51:44,70 1 00:21:45 VRV - Oberoesterreich
361belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 10:51:44,71 1 00:21:45 Club Olijftak Maaseik
362austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag11 10:51:44,95 1 00:21:45 VRV - Oberoesterreich
363netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 10:51:45,00 1 00:21:45 PDV Mariapolder
364tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz1 10:51:45,15 1 00:21:45 C.C.Portuense
365germany MC0264  
The Tukker
Team Klaas & Sohn2 10:51:45,15 1 00:21:45 Rietberg Club
366fuerteventura MC0248  
Cassius
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:51:45,35 1 00:21:45 Gran Tarajal
367polska MC3053  
Surprise
Team Przemyslaw Kozak1 10:51:45,60 1 00:21:46 Polonia
368slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos3 10:51:45,80 1 00:21:46 Slovakia Club
369italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 10:51:46,20 1 00:21:46 Italia
370norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 10:51:46,25 1 00:21:46 Norge Racing Pigeon Club
371germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann2 10:51:46,40 1 00:21:46 Wetter
372netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan3 10:51:46,45 1 00:21:46 Holland Pigeons Club
373polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki1 10:51:46,55 1 00:21:47 Polonia
374germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring1 10:51:46,55 1 00:21:47 Münsterland Club
375south africa MC2706  
Jadranka
Team GJ du Toit Lofts2 10:51:46,60 1 00:21:47 South Africa Club
376wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts1 10:51:46,65 1 00:21:47 Wales Club
377hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel1 10:51:46,75 1 00:21:47 Hungary Pigeons Club
378slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi2 10:51:46,75 1 00:21:47 Slovakia Club
379asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella5 10:51:46,90 1 00:21:47 R.C. Oviedo
380switzerland MC2253  
Breeze
Simon Wolf2 10:51:46,91 1 00:21:47 Suiza
381germany MC0558  
Ailín
Team Röhlig & Bukowski1 10:51:47,40 1 00:21:47 Vogtland Club
382netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls2 10:51:47,45 1 00:21:47 Holland Pigeons Club
383asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones1 10:51:47,80 1 00:21:48 R.C. Oviedo
384austria MC2528  
Lili
Franz Rötzer1 10:51:47,95 1 00:21:48 VRV - Oberoesterreich
385belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 10:51:48,00 1 00:21:48 Club Olijftak Maaseik
386netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda1 10:51:48,01 1 00:21:48 Holland Pigeons Club
387cantabria MC1719  
Xanadoo
Team Barrio - Rovira - Merino1 10:51:48,05 1 00:21:48 Club Reinosano
388rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica1 10:51:48,10 1 00:21:48 Romanía
389denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen2 10:51:48,11 1 00:21:48 Denmark Club
390england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF2 10:51:49,05 1 00:21:49 RPRA (Pigeon Association)
391scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie2 10:51:49,15 1 00:21:49 Scottish Homing Union
392germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst1 10:51:49,16 1 00:21:49 Oberfranken Club
393netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigions1 10:51:49,30 1 00:21:49 Holland Pigeons Club
394belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns1 10:51:49,35 1 00:21:49 Fondclub Loft 24
395italia MC1122  
Monviso
Team Italy3 10:51:50,20 1 00:21:50 Italia
396england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 10:51:50,25 1 00:21:50 RPRA (Pigeon Association)
397slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic1 10:51:50,40 1 00:21:50 Slovenia Club
398netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda2 10:51:50,50 1 00:21:50 Holland Pigeons Club
399netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan4 10:51:50,65 1 00:21:51 Holland Pigeons Club
400slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P2 10:51:50,80 1 00:21:51 Slovakia Club
401rumania MC3187  
Funy
Team Dinica & Adrian & Alex1 10:51:50,85 1 00:21:51 Romanía
402netherlands MC0119  
Valdemar
Team Dickmann-Stroetges2 10:51:50,95 1 00:21:51 Holland Pigeons Club
403asturias MC1040  
Connies Hope
Gheorghe Rosu2 10:51:51,30 1 00:21:51 R.C. Oviedo
404ukraine MC0442  
ATLANTIC 1034
Team Mykhailenko & Gebel1 10:51:51,40 1 00:21:51 Ukraine Club
405rumania MC1167  
Transilvania Boy
Team Class1 10:51:51,45 1 00:21:51 Romanía
406asturias MC1038  
Alfio
Gheorghe Rosu3 10:51:51,70 1 00:21:52 R.C. Oviedo
407germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt2 10:51:51,75 1 00:21:52 NRW Club
408netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten1 10:51:51,85 1 00:21:52 Holland Pigeons Club
409germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker2 10:51:52,35 1 00:21:52 Rietberg Club
410rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita2 10:51:52,45 1 00:21:52 Romanía
411croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic2 10:51:52,65 1 00:21:53 Croatia Pigeon Club
412germany MC1323  
Ball
Erich Müller7 10:51:52,85 1 00:21:53 Oberfranken Club
413tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime3 10:51:52,86 1 00:21:53 Adexe
414germany MC0263  
Isabelle
Team Klaas & Sohn3 10:51:52,95 1 00:21:53 Rietberg Club
415rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea10 10:51:53,00 1 00:21:53 Romanía
416austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag12 10:51:53,10 1 00:21:53 VRV - Oberoesterreich
417netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil1 10:51:53,25 1 00:21:53 Holland Pigeons Club
418polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 10:51:53,25 1 00:21:53 Polonia
419germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 10:51:53,30 1 00:21:53 Germany Club
420austria MC1800  
Adaja
Beniamin Neag13 10:51:53,45 1 00:21:53 VRV - Oberoesterreich
421wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers1 10:51:53,55 1 00:21:54 Wales Club
422wales MC0543  
Cymru
Team Men of Gwent1 10:51:53,60 1 00:21:54 Wales Club
423turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan1 10:51:53,65 1 00:21:54 Turkey Flying Club
424china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Boi Fuqing5 10:51:53,85 1 00:21:54 China Pigeon Raging Club
425germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons2 10:51:53,86 1 00:21:54 Saarland
426austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag14 10:51:54,15 1 00:21:54 VRV - Oberoesterreich
427hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 10:51:54,16 1 00:21:54 Hungary Pigeons Club
428south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat2 10:51:54,40 1 00:21:54 South Africa Club
429germany MC2964  
BooBoo
Hans-Paul Esser7 10:51:54,50 1 00:21:54 Düsseldorf Club
430polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 10:51:54,60 1 00:21:55 Polonia
431turkey MC3025  
Selimiye
Team Recep-emin Bayramoglu9 10:51:54,80 1 00:21:55 Turkey Flying Club
432cadiz MC2379  
la India
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 10:51:54,95 1 00:21:55 Andalucía
433rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 10:51:55,15 1 00:21:55 Romanía
434wales MC2761  
Bargoed Girl
Team Davies & Lee1 10:51:55,40 1 00:21:55 Wales Club
435germany MC3110  
Luy 77
Team Fam. Flonta1 10:51:55,45 1 00:21:55 Germany Club
436belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons1 10:51:55,60 1 00:21:56 Fond Wallonie
437polska MC2004  
Gourmet
Grzegorz Szymanski2 10:51:55,85 1 00:21:56 Polonia
438rumania MC1169  
Class
Team Class2 10:51:56,00 1 00:21:56 Romanía
439south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts4 10:51:56,30 1 00:21:56 South Africa Club
440rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica2 10:51:56,50 1 00:21:56 Romanía
441czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek1 10:51:56,55 1 00:21:57 Czech Republic Club
442asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella6 10:51:56,56 1 00:21:57 R.C. Oviedo
443rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 10:51:56,60 1 00:21:57 Romanía
444germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg2 10:51:56,65 1 00:21:57 Sajonia Club
445czech republic MC2575  
Remark
Team B.O. Zaolzie2 10:51:56,85 1 00:21:57 Czech Republic Club
446ukraine MC0473  
ATLANTIC 546
Team Mykhailenko & Gebel2 10:51:57,40 1 00:21:57 Ukraine Club
447asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella7 10:51:57,41 1 00:21:57 R.C. Oviedo
448netherlands MC1008  
Aska
Team Gebr. Vieberink3 10:51:57,50 1 00:21:58 Holland Pigeons Club
449belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen2 10:51:57,65 1 00:21:58 Club Olijftak Maaseik
450bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 10:51:57,80 1 00:21:58 Bosnia & Herzegovina Club
451rumania MC3278  
Jack
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 10:51:57,90 1 00:21:58 Romanía
452czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 10:51:58,25 1 00:21:58 Czech Republic Club
453netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink4 10:51:58,40 1 00:21:58 Holland Pigeons Club
454rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita3 10:51:58,41 1 00:21:58 Romanía
455hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 10:51:58,65 1 00:21:59 Hungary Pigeons Club
456austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland1 10:51:58,70 1 00:21:59 VRV - Oberoesterreich
457polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak1 10:51:58,85 1 00:21:59 Polonia
458netherlands MC2310  
Pandi
Gerrit Tuls3 10:51:58,85 1 00:21:59 Holland Pigeons Club
459slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik1 10:51:58,95 1 00:21:59 Slovakia Club
460slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I2 10:51:59,20 1 00:21:59 Slovakia Club
461england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate3 10:51:59,21 1 00:21:59 RPRA (Pigeon Association)
462polska MC2011  
Silver Lady
Grzegorz Szymanski3 10:51:59,30 1 00:21:59 Polonia
463tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán2 10:51:59,65 1 00:22:00 REUS
464germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn4 10:51:59,70 1 00:22:00 Rietberg Club
465ukraine MC0504  
ATLANTIC 911
Team Mykhailenko & Gebel3 10:51:59,80 1 00:22:00 Ukraine Club
466austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag15 10:52:00,05 1 00:22:00 VRV - Oberoesterreich
467slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic1 10:52:00,20 1 00:22:00 Slovenia Club
468bulgaria MC0503  
ATLANTIC 910
Team Vasilev & Gebel1 10:52:00,21 1 00:22:00 Bulgaria Club
469polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk1 10:52:00,40 1 00:22:00 Polonia
470rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea11 10:52:00,55 1 00:22:01 Romanía
471czech republic MC2614  
Joao Azores Isles
Team Filipi1 10:52:00,85 1 00:22:01 Czech Republic Club
472england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 10:52:00,95 1 00:22:01 RPRA (Pigeon Association)
473germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 10:52:01,10 1 00:22:01 Hessen Club
474czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens3 10:52:01,35 1 00:22:01 Czech Republic Club
475belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes2 10:52:01,40 1 00:22:01 Fondclub Loft 24
476slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik2 10:52:01,40 1 00:22:01 Slovakia Club
477netherlands MC2816  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan5 10:52:01,40 1 00:22:01 Holland Pigeons Club
478rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 10:52:01,41 1 00:22:01 Romanía
479netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink5 10:52:01,70 1 00:22:02 Holland Pigeons Club
480italia MC3131  
Loni
Florin Briceanu1 10:52:01,90 1 00:22:02 Italia
481slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec3 10:52:02,00 1 00:22:02 Slovenia Club
482netherlands MC2802  
Barry
Team Dutch Demolition2 10:52:02,00 1 00:22:02 Holland Pigeons Club
483austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag16 10:52:02,10 1 00:22:02 VRV - Oberoesterreich
484germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller1 10:52:02,15 1 00:22:02 Germany Club
485italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S1 10:52:02,70 1 00:22:03 Italia
486malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta2 10:52:02,70 1 00:22:03 Malta Racing Pigeon Club
487rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica3 10:52:02,80 1 00:22:03 Romanía
488tenerife MC0597  
Nanuk
Team Médano1 10:52:02,81 1 00:22:03 Abona Sur
489controling MC0995  
check
Checking Checking2 10:52:02,95 1 00:22:03 Checking
490italia MC2117  
Dakota
Renato Cantu2 10:52:03,05 1 00:22:03 Italia
491italia MC1110  
Doozer
Team Italy4 10:52:03,10 1 00:22:03 Italia
492belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck3 10:52:03,45 1 00:22:03 Fond Wallonie
493hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 10:52:03,55 1 00:22:04 Hungary Pigeons Club
494slovakia MC1610  
Riki
Team Kujanik1 10:52:03,70 1 00:22:04 Slovakia Club
495gran canaria MC1066  
Aidan
Team Yahvé & Oliveiro2 10:52:03,75 1 00:22:04 Club Los Socios
496rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc1 10:52:03,76 1 00:22:04 Romanía
497belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck4 10:52:03,85 1 00:22:04 Fond Wallonie
498czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek2 10:52:04,05 1 00:22:04 Czech Republic Club
499fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 10:52:04,15 1 00:22:04 Gran Tarajal
500hungary MC1528  
Mikelaka
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 10:52:04,16 1 00:22:04 Hungary Pigeons Club
501ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts2 10:52:04,25 1 00:22:04 Irish Homing Union
502rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George6 10:52:04,50 1 00:22:04 Romanía
503austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres1 10:52:04,70 1 00:22:05 Pigeon Club Austria South
504gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor5 10:52:04,85 1 00:22:05 La Paloma Mensajera
505belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 10:52:04,85 1 00:22:05 Fond Wallonie
506belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends1 10:52:05,05 1 00:22:05 Club Olijftak Maaseik
507italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy5 10:52:05,20 1 00:22:05 Italia
508wales MC2760  
Bobbys Girl
Team Davies & Lee2 10:52:05,65 1 00:22:06 Wales Club
509netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland1 10:52:06,05 1 00:22:06 Holland Pigeons Club
510germany MC2266  
Sinbad
Reinhold Schüler1 10:52:06,20 1 00:22:06 Münsterland
511rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc2 10:52:06,25 1 00:22:06 Romanía
512belgium MC0870  
Cabor
Jose Hoes3 10:52:06,30 1 00:22:06 Fondclub Loft 24
513south africa MC2700  
Jacinta
Team Spoorweg Sindikaat3 10:52:06,35 1 00:22:06 South Africa Club
514czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel1 10:52:06,40 1 00:22:06 Czech Republic Club
515netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda3 10:52:06,55 1 00:22:07 Holland Pigeons Club
516england MC0664  
Pingo
David Hinkel2 10:52:07,05 1 00:22:07 RPRA (Pigeon Association)
517germany MC0855  
Willi
Werner Wahl2 10:52:07,10 1 00:22:07 Heidenheim Club
518slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 10:52:07,10 1 00:22:07 Slovakia Club
519asturias MC0254  
Lillian Gray
Alfonso Herrero Pérez1 10:52:07,20 1 00:22:07 R.C. Oviedo
520netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek3 10:52:07,35 1 00:22:07 Holland Pigeons Club
521slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P3 10:52:07,40 1 00:22:07 Slovakia Club
522turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu10 10:52:08,05 1 00:22:08 Turkey Flying Club
523austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa2 10:52:08,06 1 00:22:08 VRV - Oberoesterreich
524rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti2 10:52:08,40 1 00:22:08 Romanía
525scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie3 10:52:08,55 1 00:22:09 Scottish Homing Union
526gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor6 10:52:08,56 1 00:22:09 La Paloma Mensajera
527slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica2 10:52:08,85 1 00:22:09 Slovenia Club
528gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Tenesor2 10:52:09,15 1 00:22:09 Club Los Socios
529galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 10:52:09,20 1 00:22:09 MARIÑAS ALTAS
530polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 10:52:09,40 1 00:22:09 Polonia
531czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 10:52:09,65 1 00:22:10 Czech Republic Club
532rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti3 10:52:09,70 1 00:22:10 Romanía
533italia MC1915  
Hanne
Team RSR3 10:52:09,90 1 00:22:10 Italia
534germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette1 10:52:09,90 1 00:22:10 Käshofen
535italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti3 10:52:09,91 1 00:22:10 Italia
536italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy6 10:52:10,00 1 00:22:10 Italia
537netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk2 10:52:10,15 1 00:22:10 Holland Pigeons Club
538wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett1 10:52:10,55 1 00:22:11 Welsh Flag
539germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel10 10:52:10,65 1 00:22:11 Saalfeld Club
540italia MC1111  
punto
Team Italy7 10:52:11,05 1 00:22:11 Italia
541slovenia MC1733  
Birk 96
Vladimir Srebotnjak1 10:52:11,15 1 00:22:11 Slovenia Club
542england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate4 10:52:11,20 1 00:22:11 RPRA (Pigeon Association)
543rumania MC0140  
Catalin
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 10:52:11,25 1 00:22:11 Romanía
544england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate5 10:52:11,45 1 00:22:11 RPRA (Pigeon Association)
545wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls3 10:52:11,50 1 00:22:12 Wales Club
546austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer2 10:52:11,51 1 00:22:12 VRV - Oberoesterreich
547austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag17 10:52:11,60 1 00:22:12 VRV - Oberoesterreich
548germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel11 10:52:11,70 1 00:22:12 Saalfeld Club
549france MC2899  
SYLVIE
Team Rahal Denis & Sylvie2 10:52:11,71 1 00:22:12 France Club
550germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß1 10:52:11,90 1 00:22:12 Germany Club
551belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck5 10:52:12,15 1 00:22:12 Fond Wallonie
552czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek3 10:52:12,25 1 00:22:12 Czech Republic Club
553slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano1 10:52:12,30 1 00:22:12 Slovakia Club
554germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.2 10:52:12,35 1 00:22:12 Weitstrecken Myhl-Wegberg
555netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda4 10:52:12,45 1 00:22:12 Holland Pigeons Club
556belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid2 10:52:12,55 1 00:22:13 Belarus Club
557ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk1 10:52:12,56 1 00:22:13 Ukraine Club
558czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 10:52:12,80 1 00:22:13 Czech Republic Club
559france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit1 10:52:12,90 1 00:22:13 Team Sibille France
560germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker3 10:52:12,95 1 00:22:13 Rietberg Club
561denmark MC0920  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen2 10:52:13,00 1 00:22:13 Denmark Club
562moldova MC2017  
Damian
Team Fauna Orheiului3 10:52:13,20 1 00:22:13 Moldova
563germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel12 10:52:13,25 1 00:22:13 Saalfeld Club
564england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster6 10:52:13,30 1 00:22:13 RPRA (Pigeon Association)
565england MC2944  
Dido
Pete Williams1 10:52:13,60 1 00:22:14 RPRA (Pigeon Association)
566polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel2 10:52:13,80 1 00:22:14 Polonia
567austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag18 10:52:14,00 1 00:22:14 VRV - Oberoesterreich
568rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 10:52:14,05 1 00:22:14 Romanía
569belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen3 10:52:14,05 1 00:22:14 Club Olijftak Maaseik
570germany MC0058  
Exspo
Markus Winter1 10:52:14,10 1 00:22:14 Germany Club
571netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser1 10:52:14,25 1 00:22:14 Holland Pigeons Club
572malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta3 10:52:14,40 1 00:22:14 Malta Racing Pigeon Club
573norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 10:52:14,50 1 00:22:14 Norge Racing Pigeon Club
574turkey MC3009  
Kayra Han
Halil Seyhan2 10:52:14,65 1 00:22:15 Turkey Flying Club
575south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean1 10:52:14,80 1 00:22:15 South Africa Club
576netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving1 10:52:14,90 1 00:22:15 Holland Pigeons Club
577czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas5 10:52:15,30 1 00:22:15 Czech Republic Club
578italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 10:52:15,31 1 00:22:15 Italia
579germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka1 10:52:15,32 1 00:22:15 Wetter
580germany MC0604  
Rebel Earl
Helmut Mann3 10:52:15,40 1 00:22:15 Wetter
581rumania MC3212  
Brinky
Team Patruca & Tacea1 10:52:15,80 1 00:22:16 Romanía
582germany MC1319  
Alanna
Erich Müller8 10:52:15,90 1 00:22:16 Oberfranken Club
583baleares MC2894  
Tornasol
Team Ciutadellencs1 10:52:16,65 1 00:22:17 C.C.Ciutadella
584czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 10:52:17,15 1 00:22:17 Czech Republic Club
585hungary MC1626  
Lord
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 10:52:17,20 1 00:22:17 Hungary Pigeons Club
586slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi3 10:52:17,50 1 00:22:18 Slovakia Club
587polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 10:52:17,50 1 00:22:18 Polonia
588wales MC0521  
Ann Vii
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 10:52:17,60 1 00:22:18 Wales Club
589baleares MC2895  
Castafiore
Team Ciutadellencs2 10:52:17,95 1 00:22:18 C.C.Ciutadella
590asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella8 10:52:18,25 1 00:22:18 R.C. Oviedo
591rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 10:52:18,40 1 00:22:18 Romanía
592netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan6 10:52:18,45 1 00:22:18 Holland Pigeons Club
593slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea1 10:52:18,60 1 00:22:19 Slovakia Club
594germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers2 10:52:18,65 1 00:22:19 Münsterland
595rusia MC3302  
Cigan
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 10:52:18,80 1 00:22:19 Club Rusia
596wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts2 10:52:18,80 1 00:22:19 Wales Club
597belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen4 10:52:18,95 1 00:22:19 Club Olijftak Maaseik
598slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas1 10:52:19,05 1 00:22:19 Slovakia Club
599wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford2 10:52:19,06 1 00:22:19 Wales Club
600germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn1 10:52:19,55 1 00:22:20 Germany Club
601rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar2 10:52:19,60 1 00:22:20 Romanía
602austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres2 10:52:19,75 1 00:22:20 Pigeon Club Austria South
603rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc3 10:52:19,80 1 00:22:20 Romanía
604netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland2 10:52:19,85 1 00:22:20 Holland Pigeons Club
605hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 10:52:20,00 1 00:22:20 Hungary Pigeons Club
606germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller9 10:52:20,30 1 00:22:20 Oberfranken Club
607rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan1 10:52:20,35 1 00:22:20 Romanía
608germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner2 10:52:20,45 1 00:22:20 Nordhessen Club
609rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 10:52:20,60 1 00:22:21 Romanía
610croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes1 10:52:20,70 1 00:22:21 Croatia Pigeon Club
611belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon5 10:52:20,75 1 00:22:21 Club Olijftak Maaseik
612polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak1 10:52:20,90 1 00:22:21 Polonia
613rumania MC1843  
Tarnava Mica 200
Aurelian Petca1 10:52:20,95 1 00:22:21 Romanía
614austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer4 10:52:21,10 1 00:22:21 VRV - Oberoesterreich
615rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 10:52:21,15 1 00:22:21 Club Rusia
616germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons3 10:52:21,15 1 00:22:21 Saarland
617polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport5 10:52:21,30 1 00:22:21 Polonia
618belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt3 10:52:21,30 1 00:22:21 De Snelvliegers Zandbergen Club
619germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 10:52:21,50 1 00:22:22 Sachsen Club
620slovakia MC2655  
Kuku 2
Team Greg - Slovakia2 10:52:21,51 1 00:22:22 Slovakia Club
621netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn1 10:52:21,70 1 00:22:22 Holland Pigeons Club
622england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers1 10:52:21,80 1 00:22:22 RPRA (Pigeon Association)
623polska MC1686  
Greg 974
Team Greg - Poland3 10:52:22,00 1 00:22:22 Polonia
624rumania MC3219  
Kaisos Queen
Dumitru Boca3 10:52:22,10 1 00:22:22 Romanía
625turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez3 10:52:22,20 1 00:22:22 Turkey Flying Club
626ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 10:52:22,55 1 00:22:23 Irish Homing Union
627polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski2 10:52:22,70 1 00:22:23 Polonia
628england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs1 10:52:22,80 1 00:22:23 RPRA (Pigeon Association)
629austria MC1643  
BRONJA 1488
Team Garcia & Nagelhofer5 10:52:22,85 1 00:22:23 VRV - Oberoesterreich
630germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller10 10:52:23,25 1 00:22:23 Oberfranken Club
631germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug1 10:52:23,30 1 00:22:23 Germany Club
632rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica4 10:52:23,60 1 00:22:24 Romanía
633germany MC0060  
Still Waters
Team Golden Ladies Germany2 10:52:23,60 1 00:22:24 Germany Club
634germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel13 10:52:23,80 1 00:22:24 Saalfeld Club
635turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu11 10:52:23,95 1 00:22:24 Turkey Flying Club
636slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano2 10:52:24,10 1 00:22:24 Slovakia Club
637wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 10:52:24,10 1 00:22:24 Wales Club
638england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet2 10:52:24,15 1 00:22:24 RPRA (Pigeon Association)
639slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik3 10:52:24,20 1 00:22:24 Slovakia Club
640wales MC2744  
Secret Three
Team Secret Service2 10:52:24,30 1 00:22:24 Wales Club
641rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru3 10:52:24,40 1 00:22:24 Romanía
642asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella9 10:52:24,50 1 00:22:24 R.C. Oviedo
643sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez3 10:52:24,55 1 00:22:25 ITALICENSE
644austria MC2517  
Amey 4
Team Amey2 10:52:24,70 1 00:22:25 VRV - Oberoesterreich
645cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero2 10:52:24,90 1 00:22:25 Malagüeño
646portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul2 10:52:24,91 1 00:22:25 Faro - Portugal
647netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer2 10:52:24,95 1 00:22:25 Holland Pigeons Club
648rumania MC2073  
Paola
Team Marin Daniel & Elvis1 10:52:25,30 1 00:22:25 Romanía
649croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic2 10:52:25,35 1 00:22:25 Croatia Pigeon Club
650netherlands MC1491  
El Presidento
Team Soepboer3 10:52:25,65 1 00:22:26 Holland Pigeons Club
651italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci2 10:52:25,70 1 00:22:26 Italia
652baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa1 10:52:25,71 1 00:22:26 C.C. Es Pla de Mallorca
653rumania MC3261  
Sky
Florin Scutaru4 10:52:26,00 1 00:22:26 Romanía
654italia MC1927  
Save The Best For Last
Hanus Vasile3 10:52:26,15 1 00:22:26 Italia
655polska MC3064  
Cano
Team Morel1 10:52:26,45 1 00:22:26 Polonia
656bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina2 10:52:26,46 1 00:22:26 Bosnia & Herzegovina Club
657turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu12 10:52:26,55 1 00:22:27 Turkey Flying Club
658ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk2 10:52:26,65 1 00:22:27 Ukraine Club
659netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn2 10:52:26,85 1 00:22:27 Holland Pigeons Club
660germany MC1346  
Poppe
Erich Müller11 10:52:27,05 1 00:22:27 Oberfranken Club
661croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic3 10:52:27,25 1 00:22:27 Croatia Pigeon Club
662netherlands MC1072  
Frysian Blue Hulk
Sjaak Buwalda5 10:52:27,45 1 00:22:27 Holland Pigeons Club
663netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland3 10:52:27,65 1 00:22:28 Holland Pigeons Club
664tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña1 10:52:27,95 1 00:22:28 Terres del Ebre
665belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns2 10:52:28,05 1 00:22:28 Fondclub Loft 24
666polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner2 10:52:28,30 1 00:22:28 Polonia
667rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea12 10:52:28,31 1 00:22:28 Romanía
668germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany4 10:52:28,55 1 00:22:29 Saalfeld Club
669italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri2 10:52:28,56 1 00:22:29 Italia
670germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 10:52:28,57 1 00:22:29 Germany Club
671norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura2 10:52:28,95 1 00:22:29 Norge Racing Pigeon Club
672italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 10:52:29,50 1 00:22:30 Italia
673polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski2 10:52:29,55 1 00:22:30 Polonia
674norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura3 10:52:29,60 1 00:22:30 Norge Racing Pigeon Club
675belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns3 10:52:29,60 1 00:22:30 Fondclub Loft 24
676czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi2 10:52:29,65 1 00:22:30 Czech Republic Club
677germany MC0021  
Bourgueil
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 10:52:29,70 1 00:22:30 Oberfranken Club
678belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck6 10:52:29,75 1 00:22:30 Fond Wallonie
679belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck7 10:52:29,85 1 00:22:30 Fond Wallonie
680rumania MC1187  
Raoul
Team Pisla Daniel & Vintan George7 10:52:29,90 1 00:22:30 Romanía
681slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik1 10:52:29,95 1 00:22:30 Slovakia Club
682germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 10:52:29,95 1 00:22:30 Oberbayern Club
683germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn5 10:52:30,20 1 00:22:30 Rietberg Club
684la palma MC0217  
Esther 3
Nicolás Martín Pulido1 10:52:30,30 1 00:22:30 Centro C. La Palma
685england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs2 10:52:30,31 1 00:22:30 RPRA (Pigeon Association)
686south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester2 10:52:30,60 1 00:22:31 South Africa Club
687rumania MC3253  
Garlic
Iulian Duica5 10:52:30,60 1 00:22:31 Romanía
688england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters2 10:52:31,05 1 00:22:31 RPRA (Pigeon Association)
689rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah4 10:52:31,15 1 00:22:31 Romanía
690netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John1 10:52:31,25 1 00:22:31 Holland Pigeons Club
691slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine1 10:52:31,30 1 00:22:31 Slovenia Club
692rumania MC1859  
Hulk
Team Onur1 10:52:31,40 1 00:22:31 Romanía
693austria MC1771  
Bailey
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 10:52:31,41 1 00:22:31 VRV - Oberoesterreich
694china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing6 10:52:31,70 1 00:22:32 China Pigeon Raging Club
695netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 10:52:32,10 1 00:22:32 Holland Pigeons Club
696belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons3 10:52:32,15 1 00:22:32 Fond Wallonie
697germany MC0022  
Bond Gold
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 10:52:32,30 1 00:22:32 Oberfranken Club
698germany MC0057  
Star Light
Markus Winter2 10:52:32,45 1 00:22:32 Germany Club
699tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime4 10:52:32,50 1 00:22:32 Adexe
700rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 10:52:32,60 1 00:22:33 Romanía
701netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink6 10:52:32,65 1 00:22:33 Holland Pigeons Club
702asturias MC0255  
Akela
Alfonso Herrero Pérez2 10:52:32,65 1 00:22:33 R.C. Oviedo
703netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 10:52:32,95 1 00:22:33 Holland Pigeons Club
704scotland MC0432  
Maureen
William Donachie4 10:52:33,35 1 00:22:33 Scottish Homing Union
705germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel14 10:52:33,40 1 00:22:33 Saalfeld Club
706wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 10:52:34,00 1 00:22:34 Wales Club
707wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford3 10:52:34,20 1 00:22:34 Wales Club
708belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen2 10:52:34,85 1 00:22:35 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
709italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu3 10:52:34,86 1 00:22:35 Italia
710germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons4 10:52:34,90 1 00:22:35 Saarland
711germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel15 10:52:34,95 1 00:22:35 Saalfeld Club
712netherlands MC2312  
Rabito
Gerrit Tuls4 10:52:35,35 1 00:22:35 Holland Pigeons Club
713turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu13 10:52:35,80 1 00:22:36 Turkey Flying Club
714belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 10:52:35,85 1 00:22:36 Fondclub Herent
715austria MC0819  
Road Runner
Team Kutlesa3 10:52:36,05 1 00:22:36 VRV - Oberoesterreich
716malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta4 10:52:36,35 1 00:22:36 Malta Racing Pigeon Club
717wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers2 10:52:36,55 1 00:22:37 Wales Club
718austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer6 10:52:36,70 1 00:22:37 VRV - Oberoesterreich
719netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.2 10:52:36,80 1 00:22:37 Holland Pigeons Club
720belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck8 10:52:36,85 1 00:22:37 Fond Wallonie
721belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon6 10:52:37,10 1 00:22:37 Club Olijftak Maaseik
722belgium MC3124  
Lazarus
Bucaciuc Dumitrescu2 10:52:37,35 1 00:22:37 Belgium Club
723asturias MC0251  
Claireke
Alfonso Herrero Pérez3 10:52:37,45 1 00:22:37 R.C. Oviedo
724austria MC0824  
Ivory
Team Kutlesa4 10:52:37,70 1 00:22:38 VRV - Oberoesterreich
725italia MC2123  
Belle
Renato Cantu4 10:52:38,15 1 00:22:38 Italia
726belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 10:52:38,35 1 00:22:38 Club Olijftak Maaseik
727germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel16 10:52:38,50 1 00:22:38 Saalfeld Club
728baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa2 10:52:38,80 1 00:22:39 C.C. Es Pla de Mallorca
729belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes4 10:52:38,95 1 00:22:39 Fondclub Loft 24
730netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij3 10:52:39,45 1 00:22:39 Holland Pigeons Club
731belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt4 10:52:39,50 1 00:22:40 De Snelvliegers Zandbergen Club
732fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 10:52:39,55 1 00:22:40 Gran Tarajal
733slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 10:52:39,65 1 00:22:40 Slovenia Club
734austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag19 10:52:39,85 1 00:22:40 VRV - Oberoesterreich
735wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls4 10:52:40,15 1 00:22:40 Wales Club
736rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana1 10:52:40,15 1 00:22:40 Romanía
737netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten2 10:52:40,16 1 00:22:40 Holland Pigeons Club
738wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett2 10:52:40,35 1 00:22:40 Welsh Flag
739polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt1 10:52:40,60 1 00:22:41 Polonia
740germany MC0626  
Gigolo
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 10:52:40,60 1 00:22:41 Sachsen Club
741tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 10:52:40,70 1 00:22:41 Isla Baja
742polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:52:40,71 1 00:22:41 Polonia
743tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis1 10:52:40,80 1 00:22:41 Nuevos HORIZONTES
744england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF3 10:52:41,10 1 00:22:41 RPRA (Pigeon Association)
745england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF4 10:52:41,15 1 00:22:41 RPRA (Pigeon Association)
746rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 10:52:41,25 1 00:22:41 Romanía
747rumania MC1226  
Atlantic Voice
Sorin Florea13 10:52:41,35 1 00:22:41 Romanía
748england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump1 10:52:41,36 1 00:22:41 RPRA (Pigeon Association)
749germany MC2394  
Merckx
Thomas Wegner3 10:52:41,60 1 00:22:42 Nordhessen Club
750sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez4 10:52:41,75 1 00:22:42 ITALICENSE
751malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta5 10:52:41,90 1 00:22:42 Malta Racing Pigeon Club
752rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici3 10:52:41,91 1 00:22:42 Romanía
753germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser8 10:52:41,95 1 00:22:42 Düsseldorf Club
754belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon7 10:52:42,00 1 00:22:42 Club Olijftak Maaseik
755england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters3 10:52:42,05 1 00:22:42 RPRA (Pigeon Association)
756scotland MC2132  
Fionas Flyer
Team Tommy2Sheds2 10:52:42,50 1 00:22:42 Scottish Homing Union
757asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella10 10:52:42,55 1 00:22:43 R.C. Oviedo
758germany MC0765  
Marlon
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 10:52:42,75 1 00:22:43 Oberfranken Club
759gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro3 10:52:43,00 1 00:22:43 Club Los Socios
760malta MC0565  
Telasia
Team Gandlier Lofts Malta3 10:52:43,15 1 00:22:43 Malta Racing Pigeon Club
761italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 10:52:43,45 1 00:22:43 Italia
762germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils2 10:52:43,80 1 00:22:44 Germany Club
763england MC0408  
Billabong
Pieter Oberholster7 10:52:43,95 1 00:22:44 RPRA (Pigeon Association)
764hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 10:52:44,45 1 00:22:44 Hungary Pigeons Club
765rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici4 10:52:44,50 1 00:22:44 Romanía
766germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 10:52:44,50 1 00:22:44 Sachsen Club
767austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer7 10:52:44,65 1 00:22:45 VRV - Oberoesterreich
768czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize8 10:52:44,95 1 00:22:45 Czech Republic Club
769germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn6 10:52:45,00 1 00:22:45 Rietberg Club
770slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha2 10:52:45,30 1 00:22:45 Slovenia Club
771austria MC3167  
Sister Silverrace
Clemens Ivanschitz1 10:52:45,40 1 00:22:45 Club Austria
772alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral3 10:52:45,45 1 00:22:45 La Dama de Elche
773scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son1 10:52:46,05 1 00:22:46 Scottish Homing Union
774germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers3 10:52:46,15 1 00:22:46 Niederrhein Club
775polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak2 10:52:46,16 1 00:22:46 Polonia
776slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia3 10:52:46,20 1 00:22:46 Slovakia Club
777germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer8 10:52:46,25 1 00:22:46 Oberfranken Club
778netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam1 10:52:46,35 1 00:22:46 Holland Pigeons Club
779wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls5 10:52:46,45 1 00:22:46 Wales Club
780ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts3 10:52:46,50 1 00:22:46 Irish Homing Union
781sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez5 10:52:46,51 1 00:22:47 ITALICENSE
782austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres3 10:52:46,55 1 00:22:47 Pigeon Club Austria South
783belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes5 10:52:46,75 1 00:22:47 Fondclub Loft 24
784cordoba MC0842  
Canoa
Dámaso Melero3 10:52:46,90 1 00:22:47 Malagüeño
785polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit2 10:52:46,95 1 00:22:47 Polonia
786england MC0690  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate6 10:52:47,40 1 00:22:47 RPRA (Pigeon Association)
787rumania MC3209  
Martina
Team Patruca & Tacea2 10:52:47,50 1 00:22:48 Romanía
788england MC2156  
Sarge
Duncan Kittow2 10:52:47,60 1 00:22:48 RPRA (Pigeon Association)
789polska MC2008  
Trusty
Grzegorz Szymanski4 10:52:47,65 1 00:22:48 Polonia
790czech republic MC2612  
Mesi
Rottovi Wendy-Fanda1 10:52:47,70 1 00:22:48 Czech Republic Club
791polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport6 10:52:47,80 1 00:22:48 Polonia
792germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 10:52:47,90 1 00:22:48 Sachsen Club
793netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition3 10:52:47,91 1 00:22:48 Holland Pigeons Club
794germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel17 10:52:47,95 1 00:22:48 Saalfeld Club
795polska MC2772  
Sid
Janusz Schmidt2 10:52:48,05 1 00:22:48 Polonia
796malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta6 10:52:48,15 1 00:22:48 Malta Racing Pigeon Club
797wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent2 10:52:48,25 1 00:22:48 Wales Club
798germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser9 10:52:48,26 1 00:22:48 Düsseldorf Club
799polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland4 10:52:48,60 1 00:22:49 Polonia
800slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky1 10:52:48,60 1 00:22:49 Slovakia Club
801rumania MC3271  
Froome
Florin Scutaru5 10:52:48,75 1 00:22:49 Romanía
802germany MC2342  
Arielle
Jürgen Brocksch2 10:52:48,75 1 00:22:49 Germany Club
803hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel2 10:52:49,05 1 00:22:49 Hungary Pigeons Club
804belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns4 10:52:49,06 1 00:22:49 Fondclub Loft 24
805netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen2 10:52:49,45 1 00:22:49 PDV Alphen Vooruit
806polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para1 10:52:49,50 1 00:22:50 Polonia
807rumania MC1988  
Vio 9
Viorel Gah5 10:52:49,55 1 00:22:50 Romanía
808slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky2 10:52:49,60 1 00:22:50 Slovakia Club
809malta MC1527  
Lamacca
Team Ginger Burdnar Lofts2 10:52:49,60 1 00:22:50 Malta Racing Pigeon Club
810slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 10:52:49,70 1 00:22:50 Slovakia Club
811germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser10 10:52:50,25 1 00:22:50 Düsseldorf Club
812rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis2 10:52:50,26 1 00:22:50 Romanía
813wales MC2746  
Peter Pan
Team J.R.D. Humphrys2 10:52:50,35 1 00:22:50 Wales Club
814slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec4 10:52:50,45 1 00:22:50 Slovenia Club
815bulgaria MC0494  
ATLANTIC 785
Team Vasilev & Gebel2 10:52:50,46 1 00:22:50 Bulgaria Club
816tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost1 10:52:50,65 1 00:22:51 C.C.Portuense
817germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz1 10:52:50,70 1 00:22:51 Oberfranken Club
818england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate7 10:52:50,80 1 00:22:51 RPRA (Pigeon Association)
819england MC2208  
Jacobo
Bogdan Hladiuc1 10:52:50,81 1 00:22:51 RPRA (Pigeon Association)
820rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea14 10:52:51,00 1 00:22:51 Romanía
821austria MC1811  
Alik
Beniamin Neag20 10:52:51,05 1 00:22:51 VRV - Oberoesterreich
822germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette2 10:52:51,15 1 00:22:51 Käshofen
823germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski2 10:52:51,40 1 00:22:51 Vogtland Club
824gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 10:52:51,50 1 00:22:52 Club Los Socios
825slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia1 10:52:51,51 1 00:22:52 Slovakia Club
826rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa2 10:52:51,52 1 00:22:52 Romanía
827turkey MC3013  
Halime Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu14 10:52:51,80 1 00:22:52 Turkey Flying Club
828italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti4 10:52:51,95 1 00:22:52 Italia
829belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck9 10:52:52,05 1 00:22:52 Fond Wallonie
830germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons5 10:52:52,06 1 00:22:52 Saarland
831rumania MC0952  
Yanina
Team Pigeons Airport1 10:52:52,25 1 00:22:52 Romanía
832tenerife MC2885  
Malaka
Carlos Guanche Campos2 10:52:52,40 1 00:22:52 CANARAGÜI
833czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal1 10:52:52,40 1 00:22:52 Czech Republic Club
834rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea15 10:52:52,50 1 00:22:52 Romanía
835scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds3 10:52:52,65 1 00:22:53 Scottish Homing Union
836malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta7 10:52:52,75 1 00:22:53 Malta Racing Pigeon Club
837rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita4 10:52:52,90 1 00:22:53 Romanía
838sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez6 10:52:52,95 1 00:22:53 ITALICENSE
839england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker2 10:52:52,96 1 00:22:53 RPRA (Pigeon Association)
840croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip2 10:52:53,05 1 00:22:53 Croatia Pigeon Club
841hungary MC2469  
Meme
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 10:52:53,05 1 00:22:53 Hungary Pigeons Club
842austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer8 10:52:53,30 1 00:22:53 VRV - Oberoesterreich
843polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 10:52:53,30 1 00:22:53 Polonia
844rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George8 10:52:53,31 1 00:22:53 Romanía
845rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc4 10:52:53,32 1 00:22:53 Romanía
846wales MC1747  
Norton
Paul Bamford4 10:52:53,40 1 00:22:53 Wales Club
847germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel18 10:52:53,80 1 00:22:54 Saalfeld Club
848germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser2 10:52:53,90 1 00:22:54 Ostwestfalenn Club
849netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo4 10:52:53,95 1 00:22:54 Holland Pigeons Club
850sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez7 10:52:54,05 1 00:22:54 ITALICENSE
851austria MC2525  
Michael
Michael Rudorfer1 10:52:54,05 1 00:22:54 Club Austria
852germany MC0846  
Young Zorro
Werner Wahl3 10:52:54,10 1 00:22:54 Heidenheim Club
853germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard1 10:52:54,15 1 00:22:54 Lahntal Club
854south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean2 10:52:54,60 1 00:22:55 South Africa Club
855belgium MC3114  
Favorit Boy
Team Thieu & Thieu1 10:52:55,15 1 00:22:55 Belgium Club
856rumania MC3281  
Dutch
Team Power Pigeons & Pop Patrick2 10:52:55,45 1 00:22:55 Romanía
857scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son2 10:52:55,55 1 00:22:56 Scottish Homing Union
858germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij2 10:52:55,60 1 00:22:56 Harsewinkel Club
859turkey MC3003  
Tayyar
Ferhat Gülez4 10:52:55,75 1 00:22:56 Turkey Flying Club
860italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri3 10:52:55,80 1 00:22:56 Italia
861slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik2 10:52:55,85 1 00:22:56 Slovakia Club
862england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford2 10:52:55,90 1 00:22:56 RPRA (Pigeon Association)
863england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster8 10:52:55,95 1 00:22:56 RPRA (Pigeon Association)
864england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow4 10:52:56,10 1 00:22:56 RPRA (Pigeon Association)
865wales MC2173  
Dreamers 72
Team Big Dreamers3 10:52:56,10 1 00:22:56 Wales Club
866europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe1 10:52:56,20 1 00:22:56 Club E.U.
867germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta2 10:52:56,40 1 00:22:56 Germany Club
868baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa3 10:52:56,55 1 00:22:57 C.C. Es Pla de Mallorca
869netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition4 10:52:56,56 1 00:22:57 Holland Pigeons Club
870rumania MC3193  
Rudi Ruby
Team Familia Bacalu2 10:52:56,57 1 00:22:57 Romanía
871germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.3 10:52:56,70 1 00:22:57 Weitstrecken Myhl-Wegberg
872italia MC1916  
Clowe
Team RSR4 10:52:56,90 1 00:22:57 Italia
873polska MC2293  
Harvey
Robert Majchrzak2 10:52:57,15 1 00:22:57 Polonia
874wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts3 10:52:57,20 1 00:22:57 Wales Club
875rumania MC2948  
Victoria
Cristian Stan2 10:52:57,35 1 00:22:57 Romanía
876belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 10:52:57,65 1 00:22:58 Denderbond Ninove
877rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 10:52:57,75 1 00:22:58 Romanía
878polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny2 10:52:57,80 1 00:22:58 Polonia
879germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann4 10:52:57,95 1 00:22:58 Wetter
880belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends2 10:52:58,00 1 00:22:58 Club Olijftak Maaseik
881belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes6 10:52:58,25 1 00:22:58 Fondclub Loft 24
882germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski3 10:52:58,25 1 00:22:58 Vogtland Club
883italia MC1099  
See You Again
Nitu Robert Petre1 10:52:58,25 1 00:22:58 Italia
884hungary MC2462  
Stella
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 10:52:58,55 1 00:22:59 Hungary Pigeons Club
885france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss1 10:52:58,75 1 00:22:59 Team Sibille France
886austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer2 10:52:58,90 1 00:22:59 Club Austria
887wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls6 10:52:58,91 1 00:22:59 Wales Club
888controling MC0996  
check
Checking Checking3 10:52:58,95 1 00:22:59 Checking
889netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap5 10:52:59,05 1 00:22:59 Holland Pigeons Club
890netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing3 10:52:59,10 1 00:22:59 Holland Pigeons Club
891germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany3 10:52:59,45 1 00:22:59 Germany Club
892gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy2 10:53:00,05 1 00:23:00 Club Los Socios
893netherlands MC3276  
Amalia
Team Ricky Loft NL1 10:53:00,10 1 00:23:00 Holland Pigeons Club
894netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan7 10:53:00,35 1 00:23:00 Holland Pigeons Club
895germany MC1314  
Beti
Erich Müller12 10:53:00,40 1 00:23:00 Oberfranken Club
896polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 10:53:00,45 1 00:23:00 Polonia
897slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia4 10:53:00,46 1 00:23:00 Slovakia Club
898germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons6 10:53:00,47 1 00:23:00 Saarland
899germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler2 10:53:00,60 1 00:23:01 Oberbayern Club
900czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 10:53:00,65 1 00:23:01 Czech Republic Club
901hungary MC2060  
Mirjam
Laszlo Gotthard2 10:53:00,75 1 00:23:01 Hungary Pigeons Club
902netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.3 10:53:01,20 1 00:23:01 Holland Pigeons Club
903germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn2 10:53:01,95 1 00:23:02 Germany Club
904germany MC0607  
Shila
Helmut Mann5 10:53:02,10 1 00:23:02 Wetter
905rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu2 10:53:02,15 1 00:23:02 Romanía
906germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 10:53:02,30 1 00:23:02 Wetter
907south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts5 10:53:02,35 1 00:23:02 South Africa Club
908cantabria MC1723  
Elias Arrow
Team Barrio - Rovira - Merino2 10:53:02,45 1 00:23:02 Club Reinosano
909polska MC3048  
BamBam
Aleksander Golofit3 10:53:02,45 1 00:23:02 Polonia
910italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 10:53:02,50 1 00:23:02 Italia
911wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett3 10:53:02,70 1 00:23:03 Welsh Flag
912germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany5 10:53:02,80 1 00:23:03 Saalfeld Club
913rumania MC0958  
Sakin
Team Miulescu Marian1 10:53:02,85 1 00:23:03 Romanía
914polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski3 10:53:02,90 1 00:23:03 Polonia
915czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar1 10:53:03,00 1 00:23:03 Czech Republic Club
916wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts4 10:53:03,15 1 00:23:03 Wales Club
917czech republic MC1655  
Lenka
Team Konopik & Motre3 10:53:03,20 1 00:23:03 Czech Republic Club
918england MC2215  
Jody
Andrei Antoce1 10:53:03,55 1 00:23:04 RPRA (Pigeon Association)
919netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving2 10:53:03,65 1 00:23:04 Holland Pigeons Club
920germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak4 10:53:03,66 1 00:23:04 Germany Club
921germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 10:53:03,80 1 00:23:04 Sachsen Club
922austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag21 10:53:03,85 1 00:23:04 VRV - Oberoesterreich
923belgium MC0340  
DE RAPPE
Roger Mertens3 10:53:04,10 1 00:23:04 Fond Wallonie
924slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky3 10:53:04,15 1 00:23:04 Slovakia Club
925austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag22 10:53:04,20 1 00:23:04 VRV - Oberoesterreich
926england MC2157  
Milo
Duncan Kittow3 10:53:04,30 1 00:23:04 RPRA (Pigeon Association)
927netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins1 10:53:04,45 1 00:23:04 Holland Pigeons Club
928czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal1 10:53:04,60 1 00:23:05 Czech Republic Club
929wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee3 10:53:04,75 1 00:23:05 Wales Club
930netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 10:53:04,85 1 00:23:05 Holland Pigeons Club
931netherlands MC0110  
Casma
Team Dickmann-Stroetges3 10:53:04,90 1 00:23:05 Holland Pigeons Club
932belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes7 10:53:04,91 1 00:23:05 Fondclub Loft 24
933england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 10:53:04,95 1 00:23:05 RPRA (Pigeon Association)
934germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn7 10:53:05,10 1 00:23:05 Rietberg Club
935germany MC1501  
Rapy
Team H & B Wulhorst2 10:53:05,45 1 00:23:05 Oberfranken Club
936cadiz MC2376  
Manchas
Juan Manuel Trujillo Sánchez3 10:53:05,50 1 00:23:06 Andalucía
937netherlands MC0705  
Woody Car
Team Rien van Oss en Zn3 10:53:05,65 1 00:23:06 Holland Pigeons Club
938germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl4 10:53:05,85 1 00:23:06 Heidenheim Club
939germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany6 10:53:05,90 1 00:23:06 Saalfeld Club
940malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta1 10:53:06,15 1 00:23:06 Malta Racing Pigeon Club
941rumania MC1172  
Fast Blue
Team Class3 10:53:06,40 1 00:23:06 Romanía
942czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie3 10:53:06,55 1 00:23:07 Czech Republic Club
943netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda6 10:53:06,65 1 00:23:07 Holland Pigeons Club
944italia MC1914  
Vigano
Team RSR5 10:53:06,65 1 00:23:07 Italia
945england MC2212  
Jette
Andrei Antoce2 10:53:06,70 1 00:23:07 RPRA (Pigeon Association)
946italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 10:53:06,85 1 00:23:07 Italia
947gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Tenesor3 10:53:06,95 1 00:23:07 Club Los Socios
948europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 103 10:53:07,30 1 00:23:07 Club E.U.
949germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer9 10:53:07,35 1 00:23:07 Oberfranken Club
950czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize9 10:53:07,40 1 00:23:07 Czech Republic Club
951netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon1 10:53:07,80 1 00:23:08 Holland Pigeons Club
952italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 10:53:07,81 1 00:23:08 Italian-Team
953rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea16 10:53:07,85 1 00:23:08 Romanía
954china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing7 10:53:07,86 1 00:23:08 China Pigeon Raging Club
955germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen2 10:53:07,95 1 00:23:08 Ruhrgebiet Club
956germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser11 10:53:08,75 1 00:23:09 Düsseldorf Club
957italia MC1120  
Rikke
Team Italy8 10:53:09,00 1 00:23:09 Italia
958south africa MC1870  
Josefina
Team Triple J Lofts6 10:53:09,10 1 00:23:09 South Africa Club
959china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing8 10:53:09,15 1 00:23:09 China Pigeon Raging Club
960rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana2 10:53:09,40 1 00:23:09 Romanía
961wales MC1749  
Rene
Paul Bamford5 10:53:09,70 1 00:23:10 Wales Club
962slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 10:53:09,80 1 00:23:10 Slovenia Club
963italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 10:53:09,90 1 00:23:10 Italian-Team
964germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel19 10:53:10,00 1 00:23:10 Saalfeld Club
965polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki2 10:53:10,05 1 00:23:10 Polonia
966rumania MC3338  
Ted
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons2 10:53:10,25 1 00:23:10 Romanía
967england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate8 10:53:10,75 1 00:23:11 RPRA (Pigeon Association)
968toledo MC0588  
Illusion
Andrés Bodnar Hajduk4 10:53:10,75 1 00:23:11 Mensajeras del Tajo
969croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes2 10:53:11,05 1 00:23:11 Croatia Pigeon Club
970gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro4 10:53:11,15 1 00:23:11 Club Los Socios
971turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu15 10:53:11,30 1 00:23:11 Turkey Flying Club
972gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor7 10:53:11,55 1 00:23:12 La Paloma Mensajera
973italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre2 10:53:11,56 1 00:23:12 Italia
974tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos3 10:53:11,75 1 00:23:12 CANARAGÜI
975norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura4 10:53:11,90 1 00:23:12 Norge Racing Pigeon Club
976alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral4 10:53:12,15 1 00:23:12 La Dama de Elche
977netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo5 10:53:12,35 1 00:23:12 Holland Pigeons Club
978malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta8 10:53:12,70 1 00:23:13 Malta Racing Pigeon Club
979tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA1 10:53:12,70 1 00:23:13 Club Tenerife
980germany MC0068  
Puky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer10 10:53:12,75 1 00:23:13 Oberfranken Club
981germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany3 10:53:12,80 1 00:23:13 Germany Club
982cadiz MC0087  
Found
Juan Manuel Trujillo Sánchez4 10:53:12,85 1 00:23:13 Andalucía
983rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George9 10:53:12,95 1 00:23:13 Romanía
984germany MC0761  
Wiske
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer11 10:53:12,95 1 00:23:13 Oberfranken Club
985belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde1 10:53:13,00 1 00:23:13 Land van Aalst
986germany MC2966  
Shelley
Hans-Paul Esser12 10:53:13,01 1 00:23:13 Düsseldorf Club
987rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinica & Adrian & David2 10:53:13,15 1 00:23:13 Romanía
988asturias MC0719  
Miss Sydafrika
Team Dionisio & Pandiella11 10:53:13,30 1 00:23:13 R.C. Oviedo
989belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen1 10:53:13,40 1 00:23:13 Belgium Club
990asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella12 10:53:13,55 1 00:23:14 R.C. Oviedo
991germany MC3372  
Indigo
Team SG Missy Heinz & Annette3 10:53:13,75 1 00:23:14 Käshofen
992germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak5 10:53:13,80 1 00:23:14 Germany Club
993asturias MC0256  
Tweeky
Alfonso Herrero Pérez4 10:53:14,00 1 00:23:14 R.C. Oviedo
994germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 10:53:14,10 1 00:23:14 Oberfranken Club
995tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost2 10:53:14,15 1 00:23:14 C.C.Portuense
996germany MC3099  
Bizou
Dieter Bartczak6 10:53:14,16 1 00:23:14 Germany Club
997rumania MC1964  
Strut
Team Liviu & Ana Covasa3 10:53:15,25 1 00:23:15 Romanía
998germany MC2788  
Warie
Hans Esser2 10:53:15,30 1 00:23:15 Germany Club
999germany MC0083  
Pertex One
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer12 10:53:15,35 1 00:23:15 Oberfranken Club
1000europe MC0814  
Whos The Boss
Team TOP 104 10:53:15,60 1 00:23:16 Club E.U.
1001netherlands MC1471  
Jonge Antenne
Mat Schoordijk3 10:53:15,90 1 00:23:16 Holland Pigeons Club
1002england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers2 10:53:15,90 1 00:23:16 RPRA (Pigeon Association)
1003czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel2 10:53:16,45 1 00:23:16 Czech Republic Club
1004netherlands MC0117  
Grady
Team Dickmann-Stroetges4 10:53:16,55 1 00:23:17 Holland Pigeons Club
1005england MC2211  
Handy
Bogdan Hladiuc2 10:53:16,65 1 00:23:17 RPRA (Pigeon Association)
1006gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 10:53:16,80 1 00:23:17 C.C. Iniciativa Isleña
1007belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen2 10:53:17,15 1 00:23:17 Belgium Club
1008china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Boi Fuqing9 10:53:17,16 1 00:23:17 China Pigeon Raging Club
1009malta MC0323  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta9 10:53:17,25 1 00:23:17 Malta Racing Pigeon Club
1010netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots3 10:53:17,40 1 00:23:17 Holland Pigeons Club
1011austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag23 10:53:17,85 1 00:23:18 VRV - Oberoesterreich
1012malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta2 10:53:17,90 1 00:23:18 Malta Racing Pigeon Club
1013germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller13 10:53:18,00 1 00:23:18 Oberfranken Club
1014tenerife MC0013  
Fridgie
Edward Frost3 10:53:18,00 1 00:23:18 C.C.Portuense
1015slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J3 10:53:18,05 1 00:23:18 Slovakia Club
1016slovakia MC2657  
Greg 1305
Team Greg - Slovakia5 10:53:18,05 1 00:23:18 Slovakia Club
1017europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe2 10:53:18,15 1 00:23:18 Club E.U.
1018malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta10 10:53:18,40 1 00:23:18 Malta Racing Pigeon Club
1019turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu16 10:53:18,45 1 00:23:18 Turkey Flying Club
1020tenerife MC0297  
locura
Carlos Cámara Marcinkowski1 10:53:18,45 1 00:23:18 C.C.Portuense
1021belgium MC3115  
Prutske
Team Thieu & Thieu2 10:53:18,65 1 00:23:19 Belgium Club
1022cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez5 10:53:18,80 1 00:23:19 Andalucía
1023croatia MC1545  
Croatian Princess
Denis Culic2 10:53:19,05 1 00:23:19 Croatia Pigeon Club
1024slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic2 10:53:19,55 1 00:23:20 Slovenia Club
1025moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului4 10:53:19,75 1 00:23:20 Moldova
1026italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile4 10:53:19,85 1 00:23:20 Italia
1027england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn2 10:53:19,86 1 00:23:20 RPRA (Pigeon Association)
1028germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter2 10:53:19,87 1 00:23:20 Frankenland Club
1029germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller14 10:53:20,10 1 00:23:20 Oberfranken Club
1030malta MC1525  
Salvu
Team Ginger Burdnar Lofts3 10:53:20,25 1 00:23:20 Malta Racing Pigeon Club
1031germany MC0556  
Capullin
Team Röhlig & Bukowski4 10:53:20,30 1 00:23:20 Vogtland Club
1032la palma MC2385  
Immo
Team Sólo Palomas1 10:53:20,60 1 00:23:21 Amigos de La Palma
1033germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller2 10:53:21,00 1 00:23:21 Germany Club
1034wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent3 10:53:21,15 1 00:23:21 Wales Club
1035czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar2 10:53:21,70 1 00:23:22 Czech Republic Club
1036france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss2 10:53:21,70 1 00:23:22 Team Sibille France
1037netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer4 10:53:22,15 1 00:23:22 Holland Pigeons Club
1038polska MC3052  
failure Belgian
Team Przemyslaw Kozak3 10:53:22,15 1 00:23:22 Polonia
1039czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens4 10:53:22,40 1 00:23:22 Czech Republic Club
1040belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen3 10:53:22,60 1 00:23:23 Belgium Club
1041germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann1 10:53:22,70 1 00:23:23 Oberfranken Club
1042italia MC2110  
Ship Of Gold
Teodoroiu Vasile2 10:53:22,95 1 00:23:23 Italia
1043germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser13 10:53:23,25 1 00:23:23 Düsseldorf Club
1044gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor8 10:53:23,25 1 00:23:23 La Paloma Mensajera
1045hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 10:53:23,30 1 00:23:23 Hungary Pigeons Club
1046croatia MC0380  
Coach
Franjo Birkes3 10:53:23,50 1 00:23:24 Croatia Pigeon Club
1047baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa4 10:53:23,55 1 00:23:24 C.C. Es Pla de Mallorca
1048netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink7 10:53:23,56 1 00:23:24 Holland Pigeons Club
1049austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag24 10:53:23,65 1 00:23:24 VRV - Oberoesterreich
1050hungary MC1628  
Top Lady
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 10:53:23,70 1 00:23:24 Hungary Pigeons Club
1051fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 10:53:23,80 1 00:23:24 Gran Tarajal
1052belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck10 10:53:23,95 1 00:23:24 Fond Wallonie
1053lithuania MC0803  
Brigham
Renatas Usas1 10:53:23,96 1 00:23:24 Lithuania Club
1054austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag25 10:53:24,00 1 00:23:24 VRV - Oberoesterreich
1055germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin2 10:53:24,20 1 00:23:24 Sachsen Club
1056rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea17 10:53:24,35 1 00:23:24 Romanía
1057austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag26 10:53:24,55 1 00:23:25 VRV - Oberoesterreich
1058scotland MC0423  
Jodi
William Donachie5 10:53:24,60 1 00:23:25 Scottish Homing Union
1059rumania MC3186  
Konsi
Team Dinica & Adrian & David3 10:53:24,80 1 00:23:25 Romanía
1060czech republic MC2557  
GPG 236
Team GPG Oversize10 10:53:24,90 1 00:23:25 Czech Republic Club
1061italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci3 10:53:25,20 1 00:23:25 Italia
1062czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie4 10:53:25,30 1 00:23:25 Czech Republic Club
1063italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu2 10:53:25,40 1 00:23:25 Italia
1064netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigions2 10:53:25,41 1 00:23:25 Holland Pigeons Club
1065italia MC2114  
Neptune
Sinel Spataru1 10:53:25,50 1 00:23:26 Italia
1066belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels1 10:53:25,51 1 00:23:26 Belgium Club
1067germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 10:53:25,52 1 00:23:26 Lahntal Club
1068germany MC1363  
Adonis
Paul-Heinz Wesjohann2 10:53:25,65 1 00:23:26 Oberfranken Club
1069polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:53:25,85 1 00:23:26 Polonia
1070austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag27 10:53:26,00 1 00:23:26 VRV - Oberoesterreich
1071baleares MC2893  
Capitán Haddock
Team Ciutadellencs3 10:53:26,10 1 00:23:26 C.C.Ciutadella
1072netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn4 10:53:26,25 1 00:23:26 Holland Pigeons Club
1073netherlands MC3073  
Harry 1
Team Twins2 10:53:26,50 1 00:23:26 Holland Pigeons Club
1074netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland4 10:53:26,85 1 00:23:27 Holland Pigeons Club
1075rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita5 10:53:26,86 1 00:23:27 Romanía
1076czech republic MC2602  
Jarda
Vladimir Taborsky2 10:53:27,00 1 00:23:27 Czech Republic Club
1077england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters4 10:53:27,01 1 00:23:27 RPRA (Pigeon Association)
1078austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag28 10:53:27,20 1 00:23:27 VRV - Oberoesterreich
1079polska MC3061  
Fede
Team Morel2 10:53:27,30 1 00:23:27 Polonia
1080rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick3 10:53:27,30 1 00:23:27 Romanía
1081rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 10:53:27,40 1 00:23:27 Romanía
1082croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 10:53:27,45 1 00:23:27 Croatia Pigeon Club
1083belgium MC1145  
Rosa Belle
Filip de Smedt5 10:53:27,60 1 00:23:28 De Snelvliegers Zandbergen Club
1084malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta4 10:53:27,75 1 00:23:28 Malta Racing Pigeon Club
1085polska MC2457  
JKG 7973
Team JKG Transport7 10:53:27,85 1 00:23:28 Polonia
1086rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group2 10:53:28,00 1 00:23:28 Romanía
1087hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 10:53:28,10 1 00:23:28 Hungary Pigeons Club
1088italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S3 10:53:28,25 1 00:23:28 Italia
1089rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea18 10:53:28,35 1 00:23:28 Romanía
1090south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 10:53:28,60 1 00:23:29 South Africa Club
1091rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Team Class4 10:53:28,61 1 00:23:29 Romanía
1092italia MC2121  
Alina
Renato Cantu5 10:53:29,00 1 00:23:29 Italia
1093wales MC2082  
Zippy
Team Welsh Hopefuls7 10:53:29,00 1 00:23:29 Wales Club
1094netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.4 10:53:29,25 1 00:23:29 Holland Pigeons Club
1095malta MC0571  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta5 10:53:29,25 1 00:23:29 Malta Racing Pigeon Club
1096wales MC2740  
Secret One
Team Secret Service3 10:53:29,70 1 00:23:30 Wales Club
1097england MC2945  
Mutaito
Pete Williams2 10:53:29,71 1 00:23:30 RPRA (Pigeon Association)
1098rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea19 10:53:29,90 1 00:23:30 Romanía
1099polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland5 10:53:30,10 1 00:23:30 Polonia
1100tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz2 10:53:30,45 1 00:23:30 C.C.Portuense
1101asturias MC0252  
Amir
Alfonso Herrero Pérez5 10:53:30,45 1 00:23:30 R.C. Oviedo
1102germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus2 10:53:30,50 1 00:23:30 Oberfranken Club
1103polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof5 10:53:30,55 1 00:23:31 Polonia
1104croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic3 10:53:30,80 1 00:23:31 Croatia Pigeon Club
1105rumania MC1199  
Venus
Team Pisla Daniel & Vintan George10 10:53:30,85 1 00:23:31 Romanía
1106germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette4 10:53:31,10 1 00:23:31 Käshofen
1107denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen3 10:53:31,10 1 00:23:31 Denmark Club
1108belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon8 10:53:31,25 1 00:23:31 Club Olijftak Maaseik
1109england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet3 10:53:31,26 1 00:23:31 RPRA (Pigeon Association)
1110germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak7 10:53:31,30 1 00:23:31 Germany Club
1111tenerife MC0235  
Itipsy Tart
Team Hermanos Remón3 10:53:31,35 1 00:23:31 CANARAGÜI
1112wales MC1752  
Karina
Paul Bamford6 10:53:31,50 1 00:23:32 Wales Club
1113germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 10:53:31,55 1 00:23:32 Sachsen Club
1114rumania MC0131  
Power
Team Pop Dan & Power Pigeons2 10:53:31,55 1 00:23:32 Romanía
1115norway MC0918  
European Star
Team Gebert & Iura5 10:53:31,70 1 00:23:32 Norge Racing Pigeon Club
1116germany MC0492  
ATLANTIC 779
Team Ladys Germany7 10:53:31,70 1 00:23:32 Saalfeld Club
1117rumania MC3205  
Caviar
Noni Radulescu3 10:53:31,75 1 00:23:32 Romanía
1118germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider1 10:53:32,25 1 00:23:32 Oberfranken Club
1119italia MC0548  
Lampo
Dumitru Danci4 10:53:32,55 1 00:23:33 Italia
1120rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea20 10:53:32,75 1 00:23:33 Romanía
1121wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys4 10:53:33,10 1 00:23:33 Wales Club
1122rumania MC1239  
Lonely Wolf
Sorin Florea21 10:53:33,10 1 00:23:33 Romanía
1123bulgaria MC0451  
ATLANTIC 382
Team Vasilev & Gebel3 10:53:33,15 1 00:23:33 Bulgaria Club
1124england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate9 10:53:33,15 1 00:23:33 RPRA (Pigeon Association)
1125south africa MC2699  
Dasch 9
Team Spoorweg Sindikaat4 10:53:33,20 1 00:23:33 South Africa Club
1126rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinica & Adrian & David4 10:53:33,30 1 00:23:33 Romanía
1127switzerland MC2262  
Rapid Transit
Simon Wolf3 10:53:33,35 1 00:23:33 Suiza
1128england MC0688  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate10 10:53:33,40 1 00:23:33 RPRA (Pigeon Association)
1129polska MC1679  
Greg 931
Team Greg - Poland6 10:53:33,55 1 00:23:34 Polonia
1130germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter3 10:53:33,60 1 00:23:34 Frankenland Club
1131germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers3 10:53:33,65 1 00:23:34 Münsterland
1132hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 10:53:34,20 1 00:23:34 Hungary Pigeons Club
1133belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon9 10:53:34,21 1 00:23:34 Club Olijftak Maaseik
1134belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns5 10:53:34,55 1 00:23:35 Fondclub Loft 24
1135hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs2 10:53:34,60 1 00:23:35 Hungary Pigeons Club
1136rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 10:53:34,61 1 00:23:35 Romanía
1137polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel3 10:53:34,75 1 00:23:35 Polonia
1138netherlands MC0107  
Blue Steffi
Team Rien van Oss en Zn5 10:53:34,90 1 00:23:35 Holland Pigeons Club
1139germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany8 10:53:34,95 1 00:23:35 Saalfeld Club
1140rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 10:53:34,95 1 00:23:35 Romanía
1141germany MC0272  
Paranoid
Team Klaas & Sohn8 10:53:35,15 1 00:23:35 Rietberg Club
1142rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 10:53:35,75 1 00:23:36 Club Rusia
1143italia MC1098  
Matias
Nitu Robert Petre3 10:53:36,05 1 00:23:36 Italia
1144germany MC0027  
Found
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer13 10:53:36,45 1 00:23:36 Oberfranken Club
1145south africa MC1895  
Jatessa
Team Josch & Dean3 10:53:36,70 1 00:23:37 South Africa Club
1146austria MC1819  
Gilad
Beniamin Neag29 10:53:36,80 1 00:23:37 VRV - Oberoesterreich
1147hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 10:53:37,00 1 00:23:37 Hungary Pigeons Club
1148slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I3 10:53:37,10 1 00:23:37 Slovakia Club
1149tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán3 10:53:37,11 1 00:23:37 REUS
1150germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg3 10:53:37,15 1 00:23:37 Sajonia Club
1151europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 105 10:53:37,35 1 00:23:37 Club E.U.
1152netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo6 10:53:37,40 1 00:23:37 Holland Pigeons Club
1153germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel20 10:53:37,45 1 00:23:37 Saalfeld Club
1154denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen1 10:53:37,85 1 00:23:38 Denmark Club
1155malta MC1526  
Zaren
Team Ginger Burdnar Lofts4 10:53:37,86 1 00:23:38 Malta Racing Pigeon Club
1156rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea22 10:53:38,30 1 00:23:38 Romanía
1157france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette1 10:53:38,40 1 00:23:38 Team Sibille France
1158germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser14 10:53:38,50 1 00:23:38 Düsseldorf Club
1159czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie5 10:53:39,00 1 00:23:39 Czech Republic Club
1160rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea3 10:53:39,15 1 00:23:39 Romanía
1161hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard3 10:53:39,35 1 00:23:39 Hungary Pigeons Club
1162slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik2 10:53:39,40 1 00:23:39 Slovakia Club
1163tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano2 10:53:39,45 1 00:23:39 Abona Sur
1164rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinica & Adrian & David5 10:53:39,75 1 00:23:40 Romanía
1165england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs3 10:53:40,45 1 00:23:40 RPRA (Pigeon Association)
1166europe MC0809  
Chico
Team TOP 106 10:53:40,50 1 00:23:40 Club E.U.
1167alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral5 10:53:40,60 1 00:23:41 La Dama de Elche
1168netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer5 10:53:40,60 1 00:23:41 Holland Pigeons Club
1169polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta4 10:53:40,60 1 00:23:41 Polonia
1170austria MC1778  
Asher
Beniamin Neag30 10:53:41,00 1 00:23:41 VRV - Oberoesterreich
1171germany MC2231  
Darwin
Team Rutz and sons7 10:53:41,00 1 00:23:41 Saarland
1172italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 10:53:41,01 1 00:23:41 Italian-Team
1173england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster9 10:53:41,05 1 00:23:41 RPRA (Pigeon Association)
1174china MC2926  
Nikon
Team Haiye Boi Fuqing10 10:53:41,15 1 00:23:41 China Pigeon Raging Club
1175south africa MC2704  
Denise
Team GJ du Toit Lofts3 10:53:41,25 1 00:23:41 South Africa Club
1176polska MC3059  
Taitum
Adam Wrobel3 10:53:41,50 1 00:23:42 Polonia
1177slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic3 10:53:41,85 1 00:23:42 Slovenia Club
1178wales MC2086  
Jessicas Choice
Team Welsh Hopefuls8 10:53:41,85 1 00:23:42 Wales Club
1179england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster10 10:53:41,90 1 00:23:42 RPRA (Pigeon Association)
1180polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk2 10:53:42,00 1 00:23:42 Polonia
1181slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine2 10:53:42,20 1 00:23:42 Slovenia Club
1182polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel4 10:53:42,25 1 00:23:42 Polonia
1183croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb1 10:53:42,25 1 00:23:42 Croatia Pigeon Club
1184china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing11 10:53:42,25 1 00:23:42 China Pigeon Raging Club
1185germany MC3103  
Xylia
Dieter Bartczak8 10:53:42,35 1 00:23:42 Germany Club
1186ukraine MC3316  
Sasha
Team Kovalchuk & Dmytruk3 10:53:42,40 1 00:23:42 Ukraine Club
1187galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 10:53:42,45 1 00:23:42 MARIÑAS ALTAS
1188czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek4 10:53:42,50 1 00:23:42 Czech Republic Club
1189tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost4 10:53:42,60 1 00:23:43 C.C.Portuense
1190belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens4 10:53:42,80 1 00:23:43 Fond Wallonie
1191hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 10:53:42,81 1 00:23:43 Hungary Pigeons Club
1192controling MC0993  
check
Checking Checking4 10:53:42,95 1 00:23:43 Checking
1193polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland7 10:53:43,05 1 00:23:43 Polonia
1194turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu17 10:53:43,15 1 00:23:43 Turkey Flying Club
1195bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi2 10:53:43,25 1 00:23:43 Bulgaria Club
1196germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld2 10:53:43,50 1 00:23:44 Bergisches Land Club
1197cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero4 10:53:43,60 1 00:23:44 Malagüeño
1198belgium MC2784  
Goldrush 1
Team Segers-Coppens-Minner1 10:53:43,60 1 00:23:44 Denderbond Ninove
1199germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn9 10:53:43,85 1 00:23:44 Rietberg Club
1200netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort1 10:53:44,10 1 00:23:44 Holland Pigeons Club
1201controling MC0127  
check
Checking Checking5 10:53:44,25 1 00:23:44 Checking
1202germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen3 10:53:44,65 1 00:23:45 Ruhrgebiet Club
1203asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella13 10:53:44,70 1 00:23:45 R.C. Oviedo
1204tarragona MC0208  
Silent Czar
Andrés Cintas Guzmán4 10:53:44,71 1 00:23:45 REUS
1205germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring2 10:53:45,15 1 00:23:45 Münsterland Club
1206germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel21 10:53:45,20 1 00:23:45 Saalfeld Club
1207germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller15 10:53:45,40 1 00:23:45 Oberfranken Club
1208slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia6 10:53:45,45 1 00:23:45 Slovakia Club
1209germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller16 10:53:45,45 1 00:23:45 Oberfranken Club
1210hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 10:53:45,65 1 00:23:46 Hungary Pigeons Club
1211germany MC1344  
Zeke
Erich Müller17 10:53:45,65 1 00:23:46 Oberfranken Club
1212netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo7 10:53:46,05 1 00:23:46 Holland Pigeons Club
1213germany MC1310  
Arruga
Erich Müller18 10:53:46,45 1 00:23:46 Oberfranken Club
1214netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan8 10:53:46,65 1 00:23:47 Holland Pigeons Club
1215malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta3 10:53:46,80 1 00:23:47 Malta Racing Pigeon Club
1216england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster11 10:53:47,05 1 00:23:47 RPRA (Pigeon Association)
1217italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri4 10:53:47,35 1 00:23:47 Italia
1218malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta4 10:53:47,45 1 00:23:47 Malta Racing Pigeon Club
1219south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit3 10:53:47,55 1 00:23:48 South Africa Club
1220germany MC2221  
Yetta
Berthold Schupp4 10:53:47,80 1 00:23:48 Schwaben-Allgäu Club
1221italia MC1114  
víspera
Team Italy9 10:53:47,90 1 00:23:48 Italia
1222germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers4 10:53:47,95 1 00:23:48 Münsterland
1223germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug2 10:53:48,25 1 00:23:48 Germany Club
1224rumania MC3260  
Noell
Florin Scutaru6 10:53:48,40 1 00:23:48 Romanía
1225polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk2 10:53:48,60 1 00:23:49 Polonia
1226polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport8 10:53:48,70 1 00:23:49 Polonia
1227la palma MC2384  
Tato
Team Sólo Palomas2 10:53:48,75 1 00:23:49 Amigos de La Palma
1228controling MC0089  
check
Checking Checking6 10:53:48,95 1 00:23:49 Checking
1229wales MC0524  
Aurelia
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 10:53:49,10 1 00:23:49 Wales Club
1230netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.5 10:53:49,30 1 00:23:49 Holland Pigeons Club
1231netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen3 10:53:49,55 1 00:23:50 PDV Alphen Vooruit
1232italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu6 10:53:49,60 1 00:23:50 Italia
1233england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump3 10:53:49,60 1 00:23:50 RPRA (Pigeon Association)
1234turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu18 10:53:49,85 1 00:23:50 Turkey Flying Club
1235germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser15 10:53:49,95 1 00:23:50 Düsseldorf Club
1236germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn10 10:53:50,20 1 00:23:50 Rietberg Club
1237gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor9 10:53:50,85 1 00:23:51 La Paloma Mensajera
1238hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 10:53:50,95 1 00:23:51 Hungary Pigeons Club
1239tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA1 10:53:51,05 1 00:23:51 Adexe
1240wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford7 10:53:51,20 1 00:23:51 Wales Club
1241czech republic MC2560  
GPG 245
Team GPG Oversize11 10:53:51,35 1 00:23:51 Czech Republic Club
1242belgium MC3123  
Notatinkertoy
Bucaciuc Dumitrescu3 10:53:51,50 1 00:23:52 Belgium Club
1243polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk3 10:53:51,51 1 00:23:52 Polonia
1244netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn6 10:53:51,70 1 00:23:52 Holland Pigeons Club
1245polska MC1905  
Dina
Michal Klassa1 10:53:52,05 1 00:23:52 Polonia
1246hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 10:53:52,30 1 00:23:52 Hungary Pigeons Club
1247italia MC1919  
Sharpie
Team RSR6 10:53:52,45 1 00:23:52 Italia
1248italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre4 10:53:52,55 1 00:23:53 Italia
1249wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts5 10:53:52,65 1 00:23:53 Wales Club
1250tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano3 10:53:53,00 1 00:23:53 Abona Sur
1251asturias MC0735  
Special Review
Team Dionisio & Pandiella14 10:53:53,05 1 00:23:53 R.C. Oviedo
1252belgium MC0782  
Lotte
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 10:53:53,10 1 00:23:53 Club Olijftak Maaseik
1253rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea23 10:53:53,30 1 00:23:53 Romanía
1254wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 10:53:53,35 1 00:23:53 Wales Club
1255england MC2943  
Cindy
Pete Williams3 10:53:53,45 1 00:23:53 RPRA (Pigeon Association)
1256asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu1 10:53:53,46 1 00:23:53 R.C.C. Asturias
1257italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna1 10:53:53,85 1 00:23:54 Italia
1258tenerife MC0014  
Katie
Edward Frost5 10:53:53,90 1 00:23:54 C.C.Portuense
1259wales MC1551  
Stitch
Team Stephens Plumbing2 10:53:54,00 1 00:23:54 Wales Club
1260germany MC1355  
Wilma
Erich Müller19 10:53:54,05 1 00:23:54 Oberfranken Club
1261polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling3 10:53:54,10 1 00:23:54 Polonia
1262slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea2 10:53:54,35 1 00:23:54 Slovakia Club
1263rumania MC1163  
Bear
Team Class5 10:53:54,40 1 00:23:54 Romanía
1264germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn11 10:53:54,50 1 00:23:54 Rietberg Club
1265germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn12 10:53:54,55 1 00:23:55 Rietberg Club
1266rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu4 10:53:54,60 1 00:23:55 Romanía
1267germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser3 10:53:54,70 1 00:23:55 Ostwestfalenn Club
1268germany MC1332  
Pillo
Erich Müller20 10:53:54,75 1 00:23:55 Oberfranken Club
1269rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif2 10:53:54,85 1 00:23:55 Romanía
1270rumania MC1165  
Winner
Team Class6 10:53:54,90 1 00:23:55 Romanía
1271wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford8 10:53:55,00 1 00:23:55 Wales Club
1272germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl5 10:53:55,01 1 00:23:55 Heidenheim Club
1273belgium MC0972  
Mig IV
Vincent Neirynck11 10:53:55,20 1 00:23:55 Fond Wallonie
1274germany MC1330  
Super Million
Erich Müller21 10:53:55,20 1 00:23:55 Oberfranken Club
1275germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare3 10:53:55,50 1 00:23:56 Germany Club
1276germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin3 10:53:55,80 1 00:23:56 Sachsen Club
1277polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland8 10:53:56,20 1 00:23:56 Polonia
1278slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L2 10:53:56,30 1 00:23:56 Slovakia Club
1279malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta6 10:53:56,45 1 00:23:56 Malta Racing Pigeon Club
1280rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici5 10:53:56,55 1 00:23:57 Romanía
1281france MC2896  
KARINE
Team Rahal Denis & Sylvie3 10:53:56,56 1 00:23:57 France Club
1282rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif3 10:53:56,65 1 00:23:57 Romanía
1283fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 10:53:56,75 1 00:23:57 Gran Tarajal
1284italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna2 10:53:56,90 1 00:23:57 Italia
1285netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel2 10:53:57,40 1 00:23:57 Holland Pigeons Club
1286soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov2 10:53:57,45 1 00:23:57 Mensajeras Pico Frentes
1287tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA2 10:53:57,55 1 00:23:58 Adexe
1288netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn7 10:53:58,05 1 00:23:58 Holland Pigeons Club
1289rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc5 10:53:58,40 1 00:23:58 Romanía
1290belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 10:53:58,50 1 00:23:58 Fond Wallonie
1291belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens5 10:53:58,55 1 00:23:59 Fond Wallonie
1292germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak9 10:53:58,56 1 00:23:59 Germany Club
1293germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn13 10:53:58,60 1 00:23:59 Rietberg Club
1294rumania MC1848  
Stanley
Team Tules Denis & Ialcin1 10:53:58,85 1 00:23:59 Romanía
1295england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers3 10:53:59,20 1 00:23:59 RPRA (Pigeon Association)
1296south africa MC2701  
Jagienka
Team Spoorweg Sindikaat5 10:53:59,65 1 00:24:00 South Africa Club
1297france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie4 10:53:59,66 1 00:24:00 France Club
1298rumania MC0889  
Snydale Moon
Mihai Chirita6 10:53:59,80 1 00:24:00 Romanía
1299czech republic MC2609  
Jarka
Rottovi Wendy-Fanda2 10:53:59,95 1 00:24:00 Czech Republic Club
1300turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt1 10:54:00,00 1 00:24:00 Turkey Flying Club
1301belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels2 10:54:00,00 1 00:24:00 Belgium Club
1302belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon10 10:54:00,40 1 00:24:00 Club Olijftak Maaseik
1303netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk4 10:54:00,70 1 00:24:01 Holland Pigeons Club
1304hungary MC2064  
Ilse
Laszlo Gotthard4 10:54:00,75 1 00:24:01 Hungary Pigeons Club
1305belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt6 10:54:00,80 1 00:24:01 De Snelvliegers Zandbergen Club
1306denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen3 10:54:01,10 1 00:24:01 Denmark Club
1307gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita3 10:54:01,30 1 00:24:01 La Paloma Mensajera
1308rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea24 10:54:01,45 1 00:24:01 Romanía
1309tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña2 10:54:01,55 1 00:24:02 Terres del Ebre
1310netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij4 10:54:01,55 1 00:24:02 Holland Pigeons Club
1311austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz2 10:54:01,56 1 00:24:02 Club Austria
1312rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti4 10:54:01,65 1 00:24:02 Romanía
1313rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 10:54:01,70 1 00:24:02 Romanía
1314czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek5 10:54:01,95 1 00:24:02 Czech Republic Club
1315norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura6 10:54:02,05 1 00:24:02 Norge Racing Pigeon Club
1316austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag31 10:54:02,10 1 00:24:02 VRV - Oberoesterreich
1317belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck12 10:54:02,45 1 00:24:02 Fond Wallonie
1318netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer2 10:54:02,75 1 00:24:03 Holland Pigeons Club
1319germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak10 10:54:03,00 1 00:24:03 Germany Club
1320germany MC0283  
Loulou
Team Klaas & Sohn14 10:54:03,05 1 00:24:03 Rietberg Club
1321polska MC2412  
Wriggley
Stanislaw Para2 10:54:03,10 1 00:24:03 Polonia
1322switzerland MC2260  
Blood Sugar
Simon Wolf4 10:54:03,15 1 00:24:03 Suiza
1323austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz3 10:54:03,55 1 00:24:04 Club Austria
1324tenerife MC0299  
Besi
Team COLUMBACANARIA3 10:54:03,70 1 00:24:04 Adexe
1325galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 10:54:03,75 1 00:24:04 MARIÑAS ALTAS
1326tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA4 10:54:03,76 1 00:24:04 Adexe
1327controling MC0994  
check
Checking Checking7 10:54:03,77 1 00:24:04 Checking
1328austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag32 10:54:04,00 1 00:24:04 VRV - Oberoesterreich
1329gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro5 10:54:04,10 1 00:24:04 Club Los Socios
1330czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize12 10:54:04,20 1 00:24:04 Czech Republic Club
1331germany MC2343  
Tinsmith
Jürgen Brocksch3 10:54:04,35 1 00:24:04 Germany Club
1332germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers4 10:54:04,45 1 00:24:04 Niederrhein Club
1333malta MC2389  
Johmie
Team Cefai Lofts Malta1 10:54:04,45 1 00:24:04 Malta Racing Pigeon Club
1334rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc6 10:54:04,80 1 00:24:05 Romanía
1335germany MC0056  
Esperanza
Jung Avantgarde1 10:54:05,10 1 00:24:05 Germany Club
1336belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens6 10:54:05,20 1 00:24:05 Fond Wallonie
1337south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 10:54:05,50 1 00:24:06 South Africa Club
1338belgium MC3117  
Donald
Team Thieu & Thieu3 10:54:05,55 1 00:24:06 Belgium Club
1339netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden2 10:54:05,55 1 00:24:06 Holland Pigeons Club
1340france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette2 10:54:05,70 1 00:24:06 Team Sibille France
1341polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland9 10:54:05,71 1 00:24:06 Polonia
1342germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller22 10:54:05,85 1 00:24:06 Oberfranken Club
1343germany MC0383  
Joshua
Team Volmer & Wilpers5 10:54:05,90 1 00:24:06 Münsterland
1344rumania MC3295  
Ortega
Team Romanian Golden Pigeons1 10:54:05,95 1 00:24:06 Romanía
1345netherlands MC3277  
Lord
Team Ricky Loft NL2 10:54:06,40 1 00:24:06 Holland Pigeons Club
1346germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser16 10:54:06,55 1 00:24:07 Düsseldorf Club
1347france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 10:54:06,65 1 00:24:07 Team Sibille France
1348italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 10:54:07,15 1 00:24:07 Italia
1349wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 10:54:07,70 1 00:24:08 Wales Club
1350czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal2 10:54:07,71 1 00:24:08 Czech Republic Club
1351belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck13 10:54:08,00 1 00:24:08 Fond Wallonie
1352tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 10:54:08,40 1 00:24:08 Adexe
1353germany MC1736  
Japon
Walter Agler3 10:54:08,41 1 00:24:08 Oberbayern Club
1354netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon2 10:54:08,45 1 00:24:08 Holland Pigeons Club
1355slovakia MC1703  
Vivien
Team Ladicky I + J4 10:54:08,46 1 00:24:08 Slovakia Club
1356south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean4 10:54:08,80 1 00:24:09 South Africa Club
1357slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano3 10:54:08,90 1 00:24:09 Slovakia Club
1358ukraine MC0493  
ATLANTIC 782
Team Mykhailenko & Gebel4 10:54:08,91 1 00:24:09 Ukraine Club
1359polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland10 10:54:08,92 1 00:24:09 Polonia
1360germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers5 10:54:09,35 1 00:24:09 Niederrhein Club
1361polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland11 10:54:09,36 1 00:24:09 Polonia
1362czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre4 10:54:09,45 1 00:24:09 Czech Republic Club
1363belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 10:54:09,50 1 00:24:10 Fondclub Herent
1364slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec5 10:54:09,60 1 00:24:10 Slovenia Club
1365wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus1 10:54:09,70 1 00:24:10 Wales Club
1366england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford3 10:54:09,90 1 00:24:10 RPRA (Pigeon Association)
1367germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus3 10:54:10,40 1 00:24:10 Oberfranken Club
1368tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Médano4 10:54:10,65 1 00:24:11 Abona Sur
1369rumania MC1171  
Pheonix
Team Class7 10:54:10,66 1 00:24:11 Romanía
1370germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug3 10:54:10,80 1 00:24:11 Germany Club
1371italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patty3 10:54:10,85 1 00:24:11 Italia
1372austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag33 10:54:11,30 1 00:24:11 VRV - Oberoesterreich
1373slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak2 10:54:11,35 1 00:24:11 Slovenia Club
1374austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer3 10:54:11,55 1 00:24:12 Club Austria
1375china MC2911  
Firulais
Team Haiye Boi Fuqing12 10:54:11,55 1 00:24:12 China Pigeon Raging Club
1376switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf5 10:54:11,56 1 00:24:12 Suiza
1377polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny2 10:54:11,57 1 00:24:12 Polonia
1378slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik4 10:54:12,15 1 00:24:12 Slovakia Club
1379czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize13 10:54:12,16 1 00:24:12 Czech Republic Club
1380czech republic MC2599  
Andrej
Vladimir Taborsky3 10:54:12,20 1 00:24:12 Czech Republic Club
1381hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel3 10:54:12,20 1 00:24:12 Hungary Pigeons Club
1382la palma MC2383  
JUAN FERNANDO
Team Sólo Palomas3 10:54:12,35 1 00:24:12 Amigos de La Palma
1383germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn15 10:54:12,36 1 00:24:12 Rietberg Club
1384turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu19 10:54:12,40 1 00:24:12 Turkey Flying Club
1385south africa MC2707  
Jadzia
Team GJ du Toit Lofts4 10:54:12,45 1 00:24:12 South Africa Club
1386czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal3 10:54:12,50 1 00:24:12 Czech Republic Club
1387polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport9 10:54:12,60 1 00:24:13 Polonia
1388rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa4 10:54:12,95 1 00:24:13 Romanía
1389belgium MC0780  
Rita
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 10:54:13,00 1 00:24:13 Club Olijftak Maaseik
1390china MC2925  
Sonja
Team Haiye Boi Fuqing13 10:54:13,05 1 00:24:13 China Pigeon Raging Club
1391polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling4 10:54:13,75 1 00:24:14 Polonia
1392england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster12 10:54:13,80 1 00:24:14 RPRA (Pigeon Association)
1393netherlands MC2810  
Florence
Team John Rimmelzwaan9 10:54:13,95 1 00:24:14 Holland Pigeons Club
1394asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella15 10:54:14,25 1 00:24:14 R.C. Oviedo
1395wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls9 10:54:14,35 1 00:24:14 Wales Club
1396alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral6 10:54:14,45 1 00:24:14 La Dama de Elche
1397netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 10:54:14,50 1 00:24:14 Holland Pigeons Club
1398polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para3 10:54:14,70 1 00:24:15 Polonia
1399lithuania MC0799  
Oinc
Renatas Usas2 10:54:14,85 1 00:24:15 Lithuania Club
1400czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek6 10:54:15,00 1 00:24:15 Czech Republic Club
1401germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser17 10:54:15,00 1 00:24:15 Düsseldorf Club
1402italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu3 10:54:15,10 1 00:24:15 Italia
1403bosnia herzegovina MC3327  
Pepito
Team Ivankovic & Licina3 10:54:15,35 1 00:24:15 Bosnia & Herzegovina Club
1404belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt7 10:54:15,45 1 00:24:15 De Snelvliegers Zandbergen Club
1405netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving3 10:54:15,65 1 00:24:16 Holland Pigeons Club
1406netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn8 10:54:15,70 1 00:24:16 Holland Pigeons Club
1407netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam2 10:54:15,85 1 00:24:16 Holland Pigeons Club
1408netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn9 10:54:16,00 1 00:24:16 Holland Pigeons Club
1409germany MC1313  
Nardo
Erich Müller23 10:54:16,10 1 00:24:16 Oberfranken Club
1410belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 10:54:16,40 1 00:24:16 Denderbond Ninove
1411rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru7 10:54:16,45 1 00:24:16 Romanía
1412netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij5 10:54:16,60 1 00:24:17 Holland Pigeons Club
1413scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son3 10:54:16,85 1 00:24:17 Scottish Homing Union
1414south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 10:54:16,86 1 00:24:17 South Africa Club
1415rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah6 10:54:17,05 1 00:24:17 Romanía
1416england MC0898  
Bermondsy Babe
Team Foster & Rump4 10:54:17,35 1 00:24:17 RPRA (Pigeon Association)
1417rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea25 10:54:17,65 1 00:24:18 Romanía
1418slovakia MC2659  
Greg 1339
Team Greg - Slovakia7 10:54:17,75 1 00:24:18 Slovakia Club
1419wales MC0542  
Cannock Connection
Team Men of Gwent4 10:54:18,00 1 00:24:18 Wales Club
1420germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 10:54:18,40 1 00:24:18 Germany Club
1421rumania MC1995  
Vio 4
Viorel Gah7 10:54:18,45 1 00:24:18 Romanía
1422germany MC2792  
Margot
Hans Esser3 10:54:18,55 1 00:24:19 Germany Club
1423belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns6 10:54:18,60 1 00:24:19 Fondclub Loft 24
1424ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts4 10:54:18,60 1 00:24:19 Irish Homing Union
1425belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 10:54:18,60 1 00:24:19 Belgium Club
1426slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea3 10:54:18,75 1 00:24:19 Slovakia Club
1427netherlands MC0514  
Slakken
Hok M. Reijnen4 10:54:18,80 1 00:24:19 PDV Alphen Vooruit
1428polska MC2438  
JKG 7769
Team JKG Transport10 10:54:18,90 1 00:24:19 Polonia
1429germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel22 10:54:19,30 1 00:24:19 Saalfeld Club
1430germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel23 10:54:19,60 1 00:24:20 Saalfeld Club
1431england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs4 10:54:19,70 1 00:24:20 RPRA (Pigeon Association)
1432turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu20 10:54:19,95 1 00:24:20 Turkey Flying Club
1433bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina4 10:54:20,05 1 00:24:20 Bosnia & Herzegovina Club
1434controling MC0091  
check
Checking Checking8 10:54:20,25 1 00:24:20 Checking
1435norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 10:54:20,85 1 00:24:21 Norge Racing Pigeon Club
1436slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic4 10:54:20,90 1 00:24:21 Slovenia Club
1437czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal4 10:54:21,05 1 00:24:21 Czech Republic Club
1438england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate11 10:54:21,06 1 00:24:21 RPRA (Pigeon Association)
1439scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie6 10:54:21,40 1 00:24:21 Scottish Homing Union
1440netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL3 10:54:21,45 1 00:24:21 Holland Pigeons Club
1441polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport11 10:54:21,65 1 00:24:22 Polonia
1442england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs5 10:54:21,66 1 00:24:22 RPRA (Pigeon Association)
1443czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie6 10:54:21,70 1 00:24:22 Czech Republic Club
1444germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring3 10:54:22,15 1 00:24:22 Münsterland Club
1445germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel24 10:54:22,20 1 00:24:22 Saalfeld Club
1446slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea4 10:54:22,40 1 00:24:22 Slovakia Club
1447tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán5 10:54:22,60 1 00:24:23 REUS
1448belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid3 10:54:22,70 1 00:24:23 Belarus Club
1449germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany9 10:54:22,75 1 00:24:23 Saalfeld Club
1450austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag34 10:54:23,15 1 00:24:23 VRV - Oberoesterreich
1451czech republic MC2601  
Marti
Vladimir Taborsky4 10:54:23,20 1 00:24:23 Czech Republic Club
1452wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent5 10:54:23,45 1 00:24:23 Wales Club
1453belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner2 10:54:23,55 1 00:24:24 Denderbond Ninove
1454belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen3 10:54:23,60 1 00:24:24 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1455germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg4 10:54:23,65 1 00:24:24 Sajonia Club
1456tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz3 10:54:23,70 1 00:24:24 C.C.Portuense
1457tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 10:54:23,90 1 00:24:24 GRAN FONDO
1458germany MC0076  
Young Eagle
Team Schnellin4 10:54:23,95 1 00:24:24 Sachsen Club
1459polska MC2774  
Podolski
Janusz Schmidt3 10:54:24,00 1 00:24:24 Polonia
1460germany MC2680  
Diamond Snowstorm
Andreas Moeller1 10:54:24,05 1 00:24:24 Germany Club
1461belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck14 10:54:24,10 1 00:24:24 Fond Wallonie
1462germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 10:54:24,30 1 00:24:24 Germany Club
1463rumania MC1196  
Flor 1
Team Pisla Daniel & Vintan George11 10:54:24,30 1 00:24:24 Romanía
1464portugal MC1969  
Porto
Team Asas do Sul3 10:54:24,45 1 00:24:24 Faro - Portugal
1465rumania MC1225  
I need a Hero
Sorin Florea26 10:54:24,55 1 00:24:25 Romanía
1466europe MC0114  
Zamby
Team TOP 107 10:54:24,55 1 00:24:25 Club E.U.
1467england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow5 10:54:24,85 1 00:24:25 RPRA (Pigeon Association)
1468wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor2 10:54:25,00 1 00:24:25 Wales Club
1469germany MC3082  
Mamba Usuku
Team Golden Ladies Germany4 10:54:25,05 1 00:24:25 Germany Club
1470czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica2 10:54:25,15 1 00:24:25 Czech Republic Club
1471czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi3 10:54:25,16 1 00:24:25 Czech Republic Club
1472germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug4 10:54:25,45 1 00:24:25 Germany Club
1473netherlands MC1295  
Fritz
Team Poelman - Kap6 10:54:25,45 1 00:24:25 Holland Pigeons Club
1474england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters5 10:54:25,50 1 00:24:26 RPRA (Pigeon Association)
1475germany MC0269  
Lasse
Team Klaas & Sohn16 10:54:25,50 1 00:24:26 Rietberg Club
1476austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer4 10:54:25,60 1 00:24:26 Club Austria
1477denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen3 10:54:26,15 1 00:24:26 Denmark Club
1478germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser4 10:54:26,35 1 00:24:26 Ostwestfalenn Club
1479germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn17 10:54:26,45 1 00:24:26 Rietberg Club
1480south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts7 10:54:26,50 1 00:24:26 South Africa Club
1481germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel25 10:54:26,60 1 00:24:27 Saalfeld Club
1482germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller2 10:54:26,65 1 00:24:27 Germany Club
1483alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral7 10:54:26,66 1 00:24:27 La Dama de Elche
1484rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea4 10:54:26,80 1 00:24:27 Romanía
1485rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 10:54:26,90 1 00:24:27 Romanía
1486cadiz MC2380  
Sagira
Juan Manuel Trujillo Sánchez6 10:54:26,91 1 00:24:27 Andalucía
1487germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 10:54:27,00 1 00:24:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1488wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor3 10:54:27,30 1 00:24:27 Wales Club
1489rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea27 10:54:27,50 1 00:24:28 Romanía
1490germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn18 10:54:27,55 1 00:24:28 Rietberg Club
1491netherlands MC0520  
Feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 10:54:27,55 1 00:24:28 PDV Mariapolder
1492polska MC3060  
Isidoro
Team Morel4 10:54:27,60 1 00:24:28 Polonia
1493rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea28 10:54:27,90 1 00:24:28 Romanía
1494czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar3 10:54:28,15 1 00:24:28 Czech Republic Club
1495germany MC0848  
Neville
Werner Wahl6 10:54:28,45 1 00:24:28 Heidenheim Club
1496belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen1 10:54:28,60 1 00:24:29 Club Olijftak Maaseik
1497tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón4 10:54:28,65 1 00:24:29 CANARAGÜI
1498czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize14 10:54:28,70 1 00:24:29 Czech Republic Club
1499hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 10:54:28,80 1 00:24:29 Hungary Pigeons Club
1500wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford9 10:54:29,00 1 00:24:29 Wales Club
1501belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde2 10:54:29,10 1 00:24:29 Land van Aalst
1502germany MC0609  
Blandford
Helmut Mann6 10:54:29,40 1 00:24:29 Wetter
1503polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski3 10:54:29,60 1 00:24:30 Polonia
1504rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea29 10:54:29,61 1 00:24:30 Romanía
1505england MC3350  
M & Ms choice
Team Fev Flyers4 10:54:29,65 1 00:24:30 RPRA (Pigeon Association)
1506czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie7 10:54:29,75 1 00:24:30 Czech Republic Club
1507gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro6 10:54:30,75 1 00:24:31 Club Los Socios
1508polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski4 10:54:30,80 1 00:24:31 Polonia
1509hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 10:54:30,81 1 00:24:31 Hungary Pigeons Club
1510germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß2 10:54:30,95 1 00:24:31 Germany Club
1511rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica6 10:54:31,25 1 00:24:31 Romanía
1512italia MC1108  
Kiran
Team Italy10 10:54:31,35 1 00:24:31 Italia
1513germany MC1349  
Matko
Erich Müller24 10:54:31,45 1 00:24:31 Oberfranken Club
1514belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 10:54:31,65 1 00:24:32 Club Olijftak Maaseik
1515rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons3 10:54:31,70 1 00:24:32 Romanía
1516wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers4 10:54:31,80 1 00:24:32 Wales Club
1517czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel3 10:54:31,81 1 00:24:32 Czech Republic Club
1518belgium MC2781  
Goldrush 5
Team Segers-Coppens-Minner3 10:54:31,95 1 00:24:32 Denderbond Ninove
1519slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia8 10:54:32,00 1 00:24:32 Slovakia Club
1520belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon11 10:54:32,00 1 00:24:32 Club Olijftak Maaseik
1521rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 10:54:32,20 1 00:24:32 Romanía
1522netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil2 10:54:32,55 1 00:24:33 Holland Pigeons Club
1523england MC2942  
Anubis
Pete Williams4 10:54:32,56 1 00:24:33 RPRA (Pigeon Association)
1524germany MC2026  
Graden
Günter Langefeld3 10:54:32,65 1 00:24:33 Bergisches Land Club
1525germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel26 10:54:33,00 1 00:24:33 Saalfeld Club
1526germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel27 10:54:33,00 1 00:24:33 Saalfeld Club
1527lithuania MC0802  
Home Alone
Renatas Usas3 10:54:33,30 1 00:24:33 Lithuania Club
1528hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel4 10:54:33,35 1 00:24:33 Hungary Pigeons Club
1529slovenia MC1732  
Ruby 88
Vladimir Srebotnjak3 10:54:33,40 1 00:24:33 Slovenia Club
1530england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate12 10:54:33,55 1 00:24:34 RPRA (Pigeon Association)
1531croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb2 10:54:33,75 1 00:24:34 Croatia Pigeon Club
1532netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser2 10:54:33,85 1 00:24:34 Holland Pigeons Club
1533netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten3 10:54:33,86 1 00:24:34 Holland Pigeons Club
1534germany MC1354  
Golden Touch
Erich Müller25 10:54:33,90 1 00:24:34 Oberfranken Club
1535netherlands MC2818  
Missy
Team John Rimmelzwaan10 10:54:33,95 1 00:24:34 Holland Pigeons Club
1536croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic3 10:54:34,00 1 00:24:34 Croatia Pigeon Club
1537asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella16 10:54:34,25 1 00:24:34 R.C. Oviedo
1538slovakia MC2635  
Cila
Team FAB2 10:54:34,45 1 00:24:34 Slovakia Club
1539rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah8 10:54:34,65 1 00:24:35 Romanía
1540germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel28 10:54:34,95 1 00:24:35 Saalfeld Club
1541germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak11 10:54:35,00 1 00:24:35 Germany Club
1542rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif4 10:54:35,10 1 00:24:35 Romanía
1543germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann3 10:54:35,15 1 00:24:35 Oberfranken Club
1544germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser5 10:54:35,40 1 00:24:35 Ostwestfalenn Club
1545germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette5 10:54:35,50 1 00:24:36 Käshofen
1546czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize15 10:54:35,55 1 00:24:36 Czech Republic Club
1547wales MC1934  
marley
Team Rudderfett4 10:54:35,75 1 00:24:36 Welsh Flag
1548asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella17 10:54:35,90 1 00:24:36 R.C. Oviedo
1549germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann4 10:54:36,10 1 00:24:36 Oberfranken Club
1550belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon12 10:54:36,20 1 00:24:36 Club Olijftak Maaseik
1551england MC2770  
Roseglen
Team MDF5 10:54:36,25 1 00:24:36 RPRA (Pigeon Association)
1552polska MC2458  
JKG 7975
Team JKG Transport12 10:54:36,30 1 00:24:36 Polonia
1553china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Boi Fuqing14 10:54:36,55 1 00:24:37 China Pigeon Raging Club
1554netherlands MC1566  
Rappe
Team H. V. Venrooij6 10:54:37,15 1 00:24:37 Holland Pigeons Club
1555tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 10:54:37,40 1 00:24:37 Adexe
1556germany MC1317  
Yalu
Erich Müller26 10:54:37,70 1 00:24:38 Oberfranken Club
1557germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany10 10:54:37,71 1 00:24:38 Saalfeld Club
1558belgium MC0578  
Marshall
Steven Van de Velde3 10:54:37,85 1 00:24:38 Land van Aalst
1559germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons8 10:54:38,00 1 00:24:38 Saarland
1560belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt8 10:54:38,65 1 00:24:39 De Snelvliegers Zandbergen Club
1561turkey MC3023  
Barbaras Hayrettin
Team Recep-emin Bayramoglu21 10:54:38,65 1 00:24:39 Turkey Flying Club
1562belgium MC0346  
ABROYO
Roger Mertens7 10:54:38,70 1 00:24:39 Fond Wallonie
1563wales MC2094  
Lucky Lee
Team Welsh Hopefuls10 10:54:38,85 1 00:24:39 Wales Club
1564germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel29 10:54:39,05 1 00:24:39 Saalfeld Club
1565slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi4 10:54:39,35 1 00:24:39 Slovakia Club
1566baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa5 10:54:39,55 1 00:24:40 C.C. Es Pla de Mallorca
1567cadiz MC2378  
Miss Wonderlange
Juan Manuel Trujillo Sánchez7 10:54:39,56 1 00:24:40 Andalucía
1568czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica3 10:54:39,85 1 00:24:40 Czech Republic Club
1569germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany4 10:54:39,95 1 00:24:40 Germany Club
1570south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean5 10:54:40,05 1 00:24:40 South Africa Club
1571fuerteventura MC0877  
First Trick
Luis Fumero Arucas2 10:54:40,05 1 00:24:40 Gran Tarajal
1572polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport13 10:54:40,20 1 00:24:40 Polonia
1573slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 10:54:40,30 1 00:24:40 Slovakia Club
1574netherlands MC2817  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan11 10:54:40,75 1 00:24:41 Holland Pigeons Club
1575wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons2 10:54:41,05 1 00:24:41 Wales Club
1576belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 10:54:41,10 1 00:24:41 Club Olijftak Maaseik
1577belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt9 10:54:41,25 1 00:24:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
1578china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing15 10:54:41,35 1 00:24:41 China Pigeon Raging Club
1579germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing2 10:54:41,35 1 00:24:41 Lehrte/Peine
1580wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers5 10:54:41,50 1 00:24:42 Wales Club
1581asturias MC0947  
Itaga
José Manuel García Darriba1 10:54:41,60 1 00:24:42 R.C. Oviedo
1582germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser18 10:54:41,61 1 00:24:42 Düsseldorf Club
1583netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer6 10:54:41,62 1 00:24:42 Holland Pigeons Club
1584fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 10:54:41,65 1 00:24:42 Gran Tarajal
1585belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens8 10:54:42,00 1 00:24:42 Fond Wallonie
1586belgium MC0868  
Zico
Jose Hoes8 10:54:42,05 1 00:24:42 Fondclub Loft 24
1587belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes9 10:54:42,75 1 00:24:43 Fondclub Loft 24
1588rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea30 10:54:42,76 1 00:24:43 Romanía
1589germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 10:54:42,95 1 00:24:43 Germany Club
1590slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos4 10:54:43,10 1 00:24:43 Slovakia Club
1591netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort2 10:54:43,30 1 00:24:43 Holland Pigeons Club
1592czech republic MC1405  
Summer Rain
Lubomir Kubacek7 10:54:43,31 1 00:24:43 Czech Republic Club
1593croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic4 10:54:43,40 1 00:24:43 Croatia Pigeon Club
1594germany MC1316  
Wally
Erich Müller27 10:54:43,45 1 00:24:43 Oberfranken Club
1595hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard5 10:54:43,80 1 00:24:44 Hungary Pigeons Club
1596netherlands MC3075  
Hans
Team Twins3 10:54:44,00 1 00:24:44 Holland Pigeons Club
1597germany MC2237  
Athena
Team Blümmers6 10:54:44,25 1 00:24:44 Niederrhein Club
1598scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie7 10:54:44,26 1 00:24:44 Scottish Homing Union
1599slovenia MC1728  
Lan
Team Planica3 10:54:44,40 1 00:24:44 Slovenia Club
1600switzerland MC2264  
Tarisa
Simon Wolf6 10:54:44,40 1 00:24:44 Suiza
1601toledo MC0587  
Bradleys Bullet
Andrés Bodnar Hajduk5 10:54:44,45 1 00:24:44 Mensajeras del Tajo
1602wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 10:54:44,90 1 00:24:45 Wales Club
1603fuerteventura MC0247  
Matthys
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 10:54:45,15 1 00:24:45 Gran Tarajal
1604netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies1 10:54:45,35 1 00:24:45 Holland Pigeons Club
1605sevilla MC0170  
Roza
Francisco Gutiérrez8 10:54:45,45 1 00:24:45 ITALICENSE
1606polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski5 10:54:45,70 1 00:24:46 Polonia
1607germany MC2954  
Zollverein 84
Team Ruhr Thielen4 10:54:45,75 1 00:24:46 Ruhrgebiet Club
1608germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz3 10:54:45,85 1 00:24:46 Oberfranken Club
1609belgium MC0222  
Otah Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 10:54:46,00 1 00:24:46 Fond Wallonie
1610germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers7 10:54:46,05 1 00:24:46 Niederrhein Club
1611netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda7 10:54:46,05 1 00:24:46 Holland Pigeons Club
1612germany MC0124  
Zeus
Hans Esser4 10:54:46,06 1 00:24:46 Germany Club
1613ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts5 10:54:46,25 1 00:24:46 Irish Homing Union
1614china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing16 10:54:46,50 1 00:24:46 China Pigeon Raging Club
1615germany MC3069  
PIGEONS OF THE SEA 11
Team The Champions Germany5 10:54:46,70 1 00:24:47 Germany Club
1616netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort3 10:54:46,80 1 00:24:47 Holland Pigeons Club
1617germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany11 10:54:47,30 1 00:24:47 Saalfeld Club
1618england MC0108  
Richards One
Team Louella Pigeon World2 10:54:47,35 1 00:24:47 RPRA (Pigeon Association)
1619south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht2 10:54:47,80 1 00:24:48 South Africa Club
1620rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos3 10:54:47,80 1 00:24:48 Romanía
1621czech republic MC2611  
Frenky
Rottovi Wendy-Fanda3 10:54:48,10 1 00:24:48 Czech Republic Club
1622england MC0693  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate13 10:54:48,10 1 00:24:48 RPRA (Pigeon Association)
1623rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 10:54:48,20 1 00:24:48 Romanía
1624germany MC0774  
Victoria
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer14 10:54:48,35 1 00:24:48 Oberfranken Club
1625hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 10:54:48,40 1 00:24:48 Hungary Pigeons Club
1626controling MC0086  
check
Checking Checking9 10:54:48,50 1 00:24:48 Checking
1627tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 10:54:48,55 1 00:24:49 Isla Baja
1628turkey MC3006  
Tomris
Halil Seyhan3 10:54:48,80 1 00:24:49 Turkey Flying Club
1629rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 10:54:49,05 1 00:24:49 Romanía
1630england MC2941  
Palmira
Pete Williams5 10:54:49,10 1 00:24:49 RPRA (Pigeon Association)
1631cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez8 10:54:49,15 1 00:24:49 Andalucía
1632germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 10:54:49,30 1 00:24:49 Germany Club
1633netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel3 10:54:49,35 1 00:24:49 Holland Pigeons Club
1634germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 10:54:49,75 1 00:24:50 Sachsen Club
1635hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 10:54:49,95 1 00:24:50 Hungary Pigeons Club
1636austria MC2533  
Du
Helmut Heiland2 10:54:50,05 1 00:24:50 VRV - Oberoesterreich
1637polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof6 10:54:50,30 1 00:24:50 Polonia
1638slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J5 10:54:50,40 1 00:24:50 Slovakia Club
1639belgium MC2295  
Helene
Jan Damps1 10:54:50,41 1 00:24:50 Belgium Club
1640south africa MC2702  
Jagusiqa
Team Spoorweg Sindikaat6 10:54:50,50 1 00:24:50 South Africa Club
1641slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas2 10:54:50,65 1 00:24:51 Slovakia Club
1642asturias MC0945  
Lewis Blue Girl
José Manuel García Darriba2 10:54:50,90 1 00:24:51 R.C. Oviedo
1643netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto2 10:54:51,05 1 00:24:51 Holland Pigeons Club
1644england MC0666  
Batman
David Hinkel3 10:54:51,10 1 00:24:51 RPRA (Pigeon Association)
1645rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George12 10:54:51,50 1 00:24:52 Romanía
1646belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner4 10:54:51,80 1 00:24:52 Denderbond Ninove
1647gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor10 10:54:51,81 1 00:24:52 La Paloma Mensajera
1648polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland12 10:54:51,82 1 00:24:52 Polonia
1649germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn3 10:54:51,95 1 00:24:52 Germany Club
1650polska MC2434  
JKG 7746
Team JKG Transport14 10:54:52,00 1 00:24:52 Polonia
1651france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit2 10:54:52,95 1 00:24:53 Team Sibille France
1652belgium MC1143  
Lambe
Filip de Smedt10 10:54:53,10 1 00:24:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
1653netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan12 10:54:53,35 1 00:24:53 Holland Pigeons Club
1654belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels3 10:54:53,35 1 00:24:53 Belgium Club
1655belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen2 10:54:53,36 1 00:24:53 Club Olijftak Maaseik
1656rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 10:54:53,45 1 00:24:53 Romanía
1657south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit4 10:54:53,85 1 00:24:54 South Africa Club
1658germany MC1500  
Three Wonders
Team H & B Wulhorst3 10:54:54,05 1 00:24:54 Oberfranken Club
1659hungary MC1622  
Lidia
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 10:54:54,10 1 00:24:54 Hungary Pigeons Club
1660netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins4 10:54:54,30 1 00:24:54 Holland Pigeons Club
1661germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers8 10:54:54,50 1 00:24:54 Niederrhein Club
1662norway MC0913  
Guido
Team Gebert & Iura7 10:54:54,50 1 00:24:54 Norge Racing Pigeon Club
1663rumania MC3377  
Pop
Team Pop Dan & Power Pigeons4 10:54:54,55 1 00:24:55 Romanía
1664belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 10:54:54,65 1 00:24:55 Club Olijftak Maaseik
1665germany MC0020  
Campus Martius
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer15 10:54:54,75 1 00:24:55 Oberfranken Club
1666netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam3 10:54:55,10 1 00:24:55 Holland Pigeons Club
1667croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic3 10:54:55,20 1 00:24:55 Croatia Pigeon Club
1668germany MC0290  
Nicoline
Team Klaas & Sohn19 10:54:55,55 1 00:24:56 Rietberg Club
1669netherlands MC0706  
Sarge
Team Rien van Oss en Zn10 10:54:55,70 1 00:24:56 Holland Pigeons Club
1670hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 10:54:56,20 1 00:24:56 Hungary Pigeons Club
1671tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost6 10:54:56,25 1 00:24:56 C.C.Portuense
1672czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal2 10:54:56,30 1 00:24:56 Czech Republic Club
1673belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt11 10:54:56,45 1 00:24:56 De Snelvliegers Zandbergen Club
1674denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen4 10:54:56,70 1 00:24:57 Denmark Club
1675baleares MC2891  
Tin Tin
Team Ciutadellencs4 10:54:56,70 1 00:24:57 C.C.Ciutadella
1676netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots4 10:54:57,05 1 00:24:57 Holland Pigeons Club
1677rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea31 10:54:57,05 1 00:24:57 Romanía
1678czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica4 10:54:57,05 1 00:24:57 Czech Republic Club
1679turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt2 10:54:57,25 1 00:24:57 Turkey Flying Club
1680netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn11 10:54:57,50 1 00:24:58 Holland Pigeons Club
1681rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko4 10:54:57,80 1 00:24:58 Club Rusia
1682germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller3 10:54:58,25 1 00:24:58 Germany Club
1683germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn20 10:54:58,35 1 00:24:58 Rietberg Club
1684fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna8 10:54:58,50 1 00:24:58 Gran Tarajal
1685rumania MC1240  
Last Of The Mohicans
Sorin Florea32 10:54:58,75 1 00:24:59 Romanía
1686tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA5 10:54:58,90 1 00:24:59 Adexe
1687netherlands MC2311  
Tibo
Gerrit Tuls5 10:54:58,91 1 00:24:59 Holland Pigeons Club
1688hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 10:54:59,15 1 00:24:59 Hungary Pigeons Club
1689bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina5 10:54:59,30 1 00:24:59 Bosnia & Herzegovina Club
1690netherlands MC2353  
Ropat Two
Team Twin Brothers Gelderland5 10:54:59,30 1 00:24:59 Holland Pigeons Club
1691rumania MC3213  
Eye In The Sky
Team Patruca & Tacea5 10:54:59,40 1 00:24:59 Romanía
1692toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk6 10:54:59,50 1 00:25:00 Mensajeras del Tajo
1693south africa MC1867  
Jacinta
Team Triple J Lofts8 10:54:59,60 1 00:25:00 South Africa Club
1694netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan13 10:54:59,80 1 00:25:00 Holland Pigeons Club
1695bulgaria MC3285  
Sveti
Team Valya & Rosen Dobrevi3 10:54:59,80 1 00:25:00 Bulgaria Club
1696rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti5 10:54:59,95 1 00:25:00 Romanía
1697england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate14 10:54:59,96 1 00:25:00 RPRA (Pigeon Association)
1698england MC0406  
Gianni
Pieter Oberholster13 10:55:00,00 1 00:25:00 RPRA (Pigeon Association)
1699south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht3 10:55:00,15 1 00:25:00 South Africa Club
1700italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru2 10:55:00,30 1 00:25:00 Italia
1701rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita7 10:55:00,40 1 00:25:00 Romanía
1702slovenia MC2873  
Fredy 63
Boris Baloh2 10:55:00,41 1 00:25:00 Slovenia Club
1703belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen5 10:55:01,00 1 00:25:01 Club Olijftak Maaseik
1704turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu22 10:55:01,05 1 00:25:01 Turkey Flying Club
1705france MC1460  
ANNIE-PAULE
Philippe Haquette4 10:55:01,40 1 00:25:01 Team Sibille France
1706netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 10:55:01,55 1 00:25:02 Holland Pigeons Club
1707belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns7 10:55:01,80 1 00:25:02 Fondclub Loft 24
1708scotland MC0422  
Jade
William Donachie8 10:55:01,90 1 00:25:02 Scottish Homing Union
1709belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon13 10:55:02,00 1 00:25:02 Club Olijftak Maaseik
1710wales MC2190  
Long David
Team Two P's2 10:55:02,40 1 00:25:02 Wales Club
1711wales MC1742  
Blocker
Paul Bamford10 10:55:02,40 1 00:25:02 Wales Club
1712turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu23 10:55:02,50 1 00:25:02 Turkey Flying Club
1713belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens9 10:55:02,75 1 00:25:03 Fond Wallonie
1714norway MC2046  
Kimba
Team Ray & Svein2 10:55:02,85 1 00:25:03 Norge Racing Pigeon Club
1715denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen2 10:55:03,00 1 00:25:03 Denmark Club
1716turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan4 10:55:03,01 1 00:25:03 Turkey Flying Club
1717netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn12 10:55:03,35 1 00:25:03 Holland Pigeons Club
1718england MC2207  
Hedvig
Bogdan Hladiuc3 10:55:03,50 1 00:25:04 RPRA (Pigeon Association)
1719denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen5 10:55:03,51 1 00:25:04 Denmark Club
1720slovenia MC1730  
Deco 78
Vladimir Srebotnjak4 10:55:03,75 1 00:25:04 Slovenia Club
1721italia MC3144  
Strawberry Wine
Team Dumitrascu & Xuna3 10:55:03,80 1 00:25:04 Italia
1722germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel30 10:55:04,00 1 00:25:04 Saalfeld Club
1723hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard6 10:55:04,05 1 00:25:04 Hungary Pigeons Club
1724netherlands MC1492  
Primias
Team Soepboer7 10:55:04,10 1 00:25:04 Holland Pigeons Club
1725germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel31 10:55:04,25 1 00:25:04 Saalfeld Club
1726germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta3 10:55:04,35 1 00:25:04 Germany Club
1727belgium MC0362  
Arnesby
Dirk Verstichelen4 10:55:04,45 1 00:25:04 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1728wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor4 10:55:04,60 1 00:25:05 Wales Club
1729netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden3 10:55:04,65 1 00:25:05 Holland Pigeons Club
1730czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize16 10:55:04,70 1 00:25:05 Czech Republic Club
1731rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George13 10:55:04,71 1 00:25:05 Romanía
1732austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa5 10:55:04,80 1 00:25:05 VRV - Oberoesterreich
1733rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah9 10:55:04,85 1 00:25:05 Romanía
1734netherlands MC2139  
Aloha
E. van Aalten4 10:55:04,85 1 00:25:05 Holland Pigeons Club
1735croatia MC0378  
Hope
Franjo Birkes4 10:55:05,25 1 00:25:05 Croatia Pigeon Club
1736slovakia MC2658  
Greg 1320
Team Greg - Slovakia9 10:55:05,35 1 00:25:05 Slovakia Club
1737slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi5 10:55:05,50 1 00:25:06 Slovakia Club
1738germany MC1350  
Tad
Erich Müller28 10:55:05,55 1 00:25:06 Oberfranken Club
1739scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son4 10:55:05,80 1 00:25:06 Scottish Homing Union
1740austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag35 10:55:05,85 1 00:25:06 VRV - Oberoesterreich
1741belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen4 10:55:05,95 1 00:25:06 Belgium Club
1742netherlands MC2365  
Aal
G. Veerman1 10:55:06,20 1 00:25:06 Holland Pigeons Club
1743belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium2 10:55:06,25 1 00:25:06 Belgium Club
1744rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George14 10:55:06,26 1 00:25:06 Romanía
1745asturias MC1036  
Berny
Gheorghe Rosu4 10:55:06,27 1 00:25:06 R.C. Oviedo
1746rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea33 10:55:06,45 1 00:25:06 Romanía
1747wales MC0535  
George
Team Men of Gwent6 10:55:06,60 1 00:25:07 Wales Club
1748rumania MC3246  
Îngeras
Team Mihai Adrian & Ana3 10:55:06,60 1 00:25:07 Romanía
1749controling MC0126  
check
Checking Checking10 10:55:06,70 1 00:25:07 Checking
1750gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita4 10:55:06,85 1 00:25:07 La Paloma Mensajera
1751rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea34 10:55:06,86 1 00:25:07 Romanía
1752germany MC3369  
Ignatz
Team SG Missy Heinz & Annette6 10:55:06,95 1 00:25:07 Käshofen
1753wales MC0522  
Trulo
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 10:55:07,50 1 00:25:08 Wales Club
1754wales MC2764  
Mr. Wenger
Team Davies & Lee4 10:55:07,60 1 00:25:08 Wales Club
1755germany MC0065  
TEAM PLAYER
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 10:55:08,00 1 00:25:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1756germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski5 10:55:08,10 1 00:25:08 Vogtland Club
1757rumania MC1186  
Flora
Team Pisla Daniel & Vintan George15 10:55:08,15 1 00:25:08 Romanía
1758italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu4 10:55:08,25 1 00:25:08 Italia
1759slovenia MC2874  
Fryda 65
Boris Baloh3 10:55:08,35 1 00:25:08 Slovenia Club
1760belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck15 10:55:08,40 1 00:25:08 Fond Wallonie
1761wales MC2749  
Bellas Boy
Team J.R.D. Humphrys3 10:55:08,40 1 00:25:08 Wales Club
1762germany MC0073  
Fussy
Team SAS1 10:55:09,10 1 00:25:09 Germany Club
1763netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn13 10:55:09,10 1 00:25:09 Holland Pigeons Club
1764slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia2 10:55:09,15 1 00:25:09 Slovakia Club
1765china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing17 10:55:09,20 1 00:25:09 China Pigeon Raging Club
1766netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing4 10:55:09,50 1 00:25:10 Holland Pigeons Club
1767hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu4 10:55:09,75 1 00:25:10 Hungary Pigeons Club
1768netherlands MC3084  
Royal Wave
Levi van der Weijden4 10:55:09,90 1 00:25:10 Holland Pigeons Club
1769tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz4 10:55:09,95 1 00:25:10 C.C.Portuense
1770belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen1 10:55:10,25 1 00:25:10 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1771belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas4 10:55:10,35 1 00:25:10 Fond Wallonie
1772rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea35 10:55:10,40 1 00:25:10 Romanía
1773denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen3 10:55:10,55 1 00:25:11 Denmark Club
1774netherlands MC2300  
Superboy
Jack Brouwer3 10:55:10,65 1 00:25:11 Holland Pigeons Club
1775fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas3 10:55:11,00 1 00:25:11 Gran Tarajal
1776germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring4 10:55:11,10 1 00:25:11 Münsterland Club
1777italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti5 10:55:11,45 1 00:25:11 Italia
1778slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I4 10:55:11,60 1 00:25:12 Slovakia Club
1779sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez9 10:55:11,75 1 00:25:12 ITALICENSE
1780belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon14 10:55:11,80 1 00:25:12 Club Olijftak Maaseik
1781germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt3 10:55:11,85 1 00:25:12 NRW Club
1782england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel4 10:55:12,15 1 00:25:12 RPRA (Pigeon Association)
1783czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi4 10:55:12,20 1 00:25:12 Czech Republic Club
1784denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen6 10:55:12,35 1 00:25:12 Denmark Club
1785rumania MC1986  
Vio 12
Viorel Gah10 10:55:12,45 1 00:25:12 Romanía
1786netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap7 10:55:12,70 1 00:25:13 Holland Pigeons Club
1787belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 10:55:12,80 1 00:25:13 Fondclub Herent
1788rumania MC1846  
Gina 11
Aurelian Petca2 10:55:12,85 1 00:25:13 Romanía
1789south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat7 10:55:12,85 1 00:25:13 South Africa Club
1790czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre5 10:55:13,00 1 00:25:13 Czech Republic Club
1791czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek8 10:55:13,05 1 00:25:13 Czech Republic Club
1792england MC2155  
Ted
Duncan Kittow4 10:55:13,05 1 00:25:13 RPRA (Pigeon Association)
1793italia MC1917  
Raven
Team RSR7 10:55:13,45 1 00:25:13 Italia
1794rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 10:55:13,46 1 00:25:13 Romanía
1795austria MC2510  
Euro 3
Team Europa1 10:55:13,47 1 00:25:13 VRV - Oberoesterreich
1796wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls11 10:55:13,55 1 00:25:14 Wales Club
1797germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta4 10:55:13,55 1 00:25:14 Germany Club
1798austria MC1651  
WASABI 1500
Team Garcia & Nagelhofer9 10:55:13,65 1 00:25:14 VRV - Oberoesterreich
1799polska MC1587  
Forest Runner
Tomasz Wiczling5 10:55:13,80 1 00:25:14 Polonia
1800polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport15 10:55:14,20 1 00:25:14 Polonia
1801slovakia MC1707  
Reno
Team Ladicky I + J6 10:55:14,45 1 00:25:14 Slovakia Club
1802wales MC0526  
Neron
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 10:55:14,60 1 00:25:15 Wales Club
1803switzerland MC2259  
Edda
Simon Wolf7 10:55:14,85 1 00:25:15 Suiza
1804hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 10:55:15,10 1 00:25:15 Hungary Pigeons Club
1805belgium MC1536  
Dark Choco
Team Coloured Pigeons4 10:55:15,25 1 00:25:15 Fond Wallonie
1806germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 10:55:15,30 1 00:25:15 Koblenz Club
1807china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing18 10:55:15,45 1 00:25:15 China Pigeon Raging Club
1808germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg5 10:55:15,46 1 00:25:15 Sajonia Club
1809england MC0673  
Route Forty
David Hinkel5 10:55:15,80 1 00:25:16 RPRA (Pigeon Association)
1810rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 10:55:15,90 1 00:25:16 Romanía
1811asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones2 10:55:16,10 1 00:25:16 R.C. Oviedo
1812belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 10:55:16,25 1 00:25:16 Club Olijftak Maaseik
1813england MC2210  
Dk Anna
Bogdan Hladiuc4 10:55:16,60 1 00:25:17 RPRA (Pigeon Association)
1814germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain2 10:55:16,75 1 00:25:17 Fulda Club
1815italia MC0547  
Tobi
Dumitru Danci5 10:55:16,76 1 00:25:17 Italia
1816polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof7 10:55:16,80 1 00:25:17 Polonia
1817czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize17 10:55:16,95 1 00:25:17 Czech Republic Club
1818belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium3 10:55:17,10 1 00:25:17 Belgium Club
1819germany MC1327  
Laila
Erich Müller29 10:55:17,45 1 00:25:17 Oberfranken Club
1820tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime5 10:55:17,65 1 00:25:18 Adexe
1821tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA6 10:55:17,66 1 00:25:18 Adexe
1822germany MC2224  
Octaris
Berthold Schupp5 10:55:17,67 1 00:25:18 Schwaben-Allgäu Club
1823germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld4 10:55:17,75 1 00:25:18 Bergisches Land Club
1824germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst4 10:55:18,05 1 00:25:18 Oberfranken Club
1825germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 10:55:18,30 1 00:25:18 Germany Club
1826rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci1 10:55:18,35 1 00:25:18 Romanía
1827germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak12 10:55:18,36 1 00:25:18 Germany Club
1828tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis2 10:55:18,50 1 00:25:18 Nuevos HORIZONTES
1829rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea36 10:55:18,70 1 00:25:19 Romanía
1830rumania MC1164  
AS Boy
Team Class8 10:55:18,90 1 00:25:19 Romanía
1831germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers6 10:55:18,91 1 00:25:19 Münsterland
1832belgium MC3125  
If Only
Bucaciuc Dumitrescu4 10:55:18,92 1 00:25:19 Belgium Club
1833scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son5 10:55:19,00 1 00:25:19 Scottish Homing Union
1834belgium MC0153  
Arona 269
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 10:55:19,05 1 00:25:19 Fondclub Herent
1835austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag36 10:55:19,06 1 00:25:19 VRV - Oberoesterreich
1836polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak3 10:55:19,10 1 00:25:19 Polonia
1837croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic4 10:55:19,25 1 00:25:19 Croatia Pigeon Club
1838netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots5 10:55:19,35 1 00:25:19 Holland Pigeons Club
1839zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons2 10:55:19,60 1 00:25:20 Mensajeras BILBILIS
1840germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers9 10:55:19,95 1 00:25:20 Niederrhein Club
1841germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker4 10:55:20,10 1 00:25:20 Rietberg Club
1842germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller30 10:55:20,30 1 00:25:20 Oberfranken Club
1843austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer5 10:55:20,50 1 00:25:20 Club Austria
1844netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland6 10:55:20,50 1 00:25:20 Holland Pigeons Club
1845czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi5 10:55:20,55 1 00:25:21 Czech Republic Club
1846wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford11 10:55:20,65 1 00:25:21 Wales Club
1847bulgaria MC0474  
ATLANTIC 550
Team Vasilev & Gebel4 10:55:20,70 1 00:25:21 Bulgaria Club
1848polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta5 10:55:20,75 1 00:25:21 Polonia
1849germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils3 10:55:21,05 1 00:25:21 Germany Club
1850croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic5 10:55:21,60 1 00:25:22 Croatia Pigeon Club
1851germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter3 10:55:21,60 1 00:25:22 Germany Club
1852tenerife MC0017  
Ian
Edward Frost7 10:55:21,75 1 00:25:22 C.C.Portuense
1853cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero5 10:55:21,80 1 00:25:22 Malagüeño
1854germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller31 10:55:21,95 1 00:25:22 Oberfranken Club
1855netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap8 10:55:21,96 1 00:25:22 Holland Pigeons Club
1856polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski6 10:55:22,25 1 00:25:22 Polonia
1857czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize18 10:55:22,40 1 00:25:22 Czech Republic Club
1858slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia10 10:55:22,40 1 00:25:22 Slovakia Club
1859hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs3 10:55:22,41 1 00:25:22 Hungary Pigeons Club
1860netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen5 10:55:22,50 1 00:25:22 PDV Alphen Vooruit
1861england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 10:55:22,50 1 00:25:22 Up North Combine
1862malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta11 10:55:22,51 1 00:25:23 Malta Racing Pigeon Club
1863germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak13 10:55:22,65 1 00:25:23 Germany Club
1864hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 10:55:22,70 1 00:25:23 Hungary Pigeons Club
1865germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij3 10:55:23,15 1 00:25:23 Harsewinkel Club
1866rumania MC3264  
Blue
Florin Scutaru8 10:55:23,25 1 00:25:23 Romanía
1867controling MC0004  
Paloma
Control0 10:55:23,40 1 00:25:23 Checking
1868rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea37 10:55:23,65 1 00:25:24 Romanía
1869tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime6 10:55:23,90 1 00:25:24 Adexe
1870wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's3 10:55:23,91 1 00:25:24 Wales Club
1871germany MC0775  
Brandi
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer16 10:55:24,10 1 00:25:24 Oberfranken Club
1872croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic4 10:55:24,15 1 00:25:24 Croatia Pigeon Club
1873england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster14 10:55:24,20 1 00:25:24 RPRA (Pigeon Association)
1874england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn3 10:55:24,40 1 00:25:24 RPRA (Pigeon Association)
1875polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski7 10:55:24,40 1 00:25:24 Polonia
1876tenerife MC0334  
Dolby
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 10:55:24,70 1 00:25:25 GRAN FONDO
1877tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA2 10:55:24,71 1 00:25:25 Club Tenerife
1878belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt12 10:55:25,05 1 00:25:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
1879netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn14 10:55:25,10 1 00:25:25 Holland Pigeons Club
1880wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers6 10:55:25,15 1 00:25:25 Wales Club
1881germany MC2887  
Atlas
Reinhard Gebhardt2 10:55:25,16 1 00:25:25 Germany Club
1882germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller32 10:55:25,30 1 00:25:25 Oberfranken Club
1883turkey MC3004  
Fatih
Ferhat Gülez5 10:55:25,45 1 00:25:25 Turkey Flying Club
1884germany MC1359  
Fedra
Erich Müller33 10:55:25,75 1 00:25:26 Oberfranken Club
1885germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak14 10:55:25,80 1 00:25:26 Germany Club
1886baleares MC2153  
Prince Trial
Rafael Forteza Costa6 10:55:25,80 1 00:25:26 C.C. Es Pla de Mallorca
1887germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß3 10:55:25,90 1 00:25:26 Germany Club
1888germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn21 10:55:26,25 1 00:25:26 Rietberg Club
1889asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba3 10:55:26,35 1 00:25:26 R.C. Oviedo
1890netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland7 10:55:26,45 1 00:25:26 Holland Pigeons Club
1891polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland13 10:55:26,50 1 00:25:26 Polonia
1892polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland14 10:55:26,70 1 00:25:27 Polonia
1893europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe3 10:55:26,75 1 00:25:27 Club E.U.
1894austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer10 10:55:27,40 1 00:25:27 VRV - Oberoesterreich
1895germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt3 10:55:27,50 1 00:25:28 Germany Club
1896austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag37 10:55:27,55 1 00:25:28 VRV - Oberoesterreich
1897hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel5 10:55:27,60 1 00:25:28 Hungary Pigeons Club
1898england MC2209  
Martin
Bogdan Hladiuc5 10:55:27,70 1 00:25:28 RPRA (Pigeon Association)
1899china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing19 10:55:27,71 1 00:25:28 China Pigeon Raging Club
1900netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigions3 10:55:27,72 1 00:25:28 Holland Pigeons Club
1901tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón5 10:55:27,80 1 00:25:28 CANARAGÜI
1902netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda8 10:55:28,45 1 00:25:28 Holland Pigeons Club
1903czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal3 10:55:28,60 1 00:25:29 Czech Republic Club
1904rumania MC0135  
Mil 55
Emil Buta2 10:55:28,70 1 00:25:29 Romanía
1905czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie8 10:55:28,75 1 00:25:29 Czech Republic Club
1906wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent7 10:55:28,90 1 00:25:29 Wales Club
1907belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens10 10:55:29,05 1 00:25:29 Fond Wallonie
1908italia MC1920  
Big Pav
Team RSR8 10:55:29,15 1 00:25:29 Italia
1909netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigions4 10:55:29,25 1 00:25:29 Holland Pigeons Club
1910galicia MC0374  
Longberry Lady
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 10:55:29,25 1 00:25:29 MARIÑAS ALTAS
1911slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L3 10:55:29,40 1 00:25:29 Slovakia Club
1912bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi4 10:55:29,80 1 00:25:30 Bulgaria Club
1913netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel4 10:55:30,00 1 00:25:30 Holland Pigeons Club
1914netherlands MC2794  
Emily
Bart Gaasbeek2 10:55:30,20 1 00:25:30 Holland Pigeons Club
1915rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George16 10:55:30,25 1 00:25:30 Romanía
1916hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs4 10:55:30,25 1 00:25:30 Hungary Pigeons Club
1917netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder5 10:55:30,26 1 00:25:30 Holland Pigeons Club
1918austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa6 10:55:30,30 1 00:25:30 VRV - Oberoesterreich
1919rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif5 10:55:30,70 1 00:25:31 Romanía
1920asturias MC0948  
Deuces
José Manuel García Darriba4 10:55:30,90 1 00:25:31 R.C. Oviedo
1921germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann5 10:55:31,05 1 00:25:31 Oberfranken Club
1922rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita8 10:55:31,10 1 00:25:31 Romanía
1923netherlands MC0697  
Lightning Mc Queen
Team Rien van Oss en Zn15 10:55:31,10 1 00:25:31 Holland Pigeons Club
1924germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser19 10:55:31,11 1 00:25:31 Düsseldorf Club
1925gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor11 10:55:31,35 1 00:25:31 La Paloma Mensajera
1926polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny3 10:55:31,50 1 00:25:32 Polonia
1927rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 10:55:31,55 1 00:25:32 Romanía
1928gran canaria MC1056  
Guan-Yin
Team Flor12 10:55:31,60 1 00:25:32 La Paloma Mensajera
1929belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens11 10:55:31,80 1 00:25:32 Fond Wallonie
1930rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca4 10:55:31,90 1 00:25:32 Romanía
1931polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak2 10:55:32,05 1 00:25:32 Polonia
1932rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc7 10:55:32,30 1 00:25:32 Romanía
1933slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano4 10:55:32,90 1 00:25:33 Slovakia Club
1934hungary MC2490  
Expedite
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 10:55:32,95 1 00:25:33 Hungary Pigeons Club
1935germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider2 10:55:33,00 1 00:25:33 Oberfranken Club
1936polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para4 10:55:33,10 1 00:25:33 Polonia
1937denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen7 10:55:33,10 1 00:25:33 Denmark Club
1938italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 10:55:33,25 1 00:25:33 Italian-Team
1939belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 10:55:33,26 1 00:25:33 Club Olijftak Maaseik
1940wales MC2763  
Alvins Dream
Team Davies & Lee5 10:55:33,50 1 00:25:34 Wales Club
1941germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker5 10:55:33,70 1 00:25:34 Rietberg Club
1942rumania MC1858  
Karika
Team Onur3 10:55:34,00 1 00:25:34 Romanía
1943czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal5 10:55:34,01 1 00:25:34 Czech Republic Club
1944germany MC2959  
Crissi
Günther Gartner2 10:55:34,02 1 00:25:34 Hessen Club
1945germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 10:55:34,15 1 00:25:34 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1946rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea38 10:55:34,40 1 00:25:34 Romanía
1947england MC0659  
Grace
David Hinkel6 10:55:34,45 1 00:25:34 RPRA (Pigeon Association)
1948switzerland MC2263  
Wind Beneath My Wings
Simon Wolf8 10:55:34,50 1 00:25:34 Suiza
1949asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones3 10:55:34,51 1 00:25:35 R.C. Oviedo
1950slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos5 10:55:34,90 1 00:25:35 Slovakia Club
1951polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 10:55:34,91 1 00:25:35 Polonia
1952polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof8 10:55:34,95 1 00:25:35 Polonia
1953alicante MC0199  
Flaune
Javier & Sergio Peral8 10:55:35,00 1 00:25:35 La Dama de Elche
1954slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic3 10:55:35,35 1 00:25:35 Slovenia Club
1955asturias MC0088  
Found
Team Los Carbayones4 10:55:35,60 1 00:25:36 R.C. Oviedo
1956belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid4 10:55:35,90 1 00:25:36 Belarus Club
1957china MC2906  
Stipo
Team Haiye Boi Fuqing20 10:55:35,90 1 00:25:36 China Pigeon Raging Club
1958czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal4 10:55:36,65 1 00:25:37 Czech Republic Club
1959england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers5 10:55:36,75 1 00:25:37 RPRA (Pigeon Association)
1960belgium MC0155  
Witbuik Derby
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 10:55:36,90 1 00:25:37 Fondclub Herent
1961slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic4 10:55:37,10 1 00:25:37 Slovenia Club
1962netherlands MC1084  
Atlas
Team Hennie & Arie Voskuil3 10:55:37,15 1 00:25:37 Holland Pigeons Club
1963germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser20 10:55:37,20 1 00:25:37 Düsseldorf Club
1964tenerife MC2884  
Kirsten
Carlos Guanche Campos4 10:55:37,35 1 00:25:37 CANARAGÜI
1965germany MC3364  
Gino
Markus Winter4 10:55:37,60 1 00:25:38 Germany Club
1966norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein3 10:55:37,85 1 00:25:38 Norge Racing Pigeon Club
1967alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral9 10:55:37,90 1 00:25:38 La Dama de Elche
1968rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George17 10:55:37,95 1 00:25:38 Romanía
1969belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 10:55:38,25 1 00:25:38 Club Olijftak Maaseik
1970tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA7 10:55:38,30 1 00:25:38 Adexe
1971germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker6 10:55:38,40 1 00:25:38 Rietberg Club
1972netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek4 10:55:38,60 1 00:25:39 Holland Pigeons Club
1973england MC0668  
Anita
David Hinkel7 10:55:39,80 1 00:25:40 RPRA (Pigeon Association)
1974wales MC1750  
Express
Paul Bamford12 10:55:39,80 1 00:25:40 Wales Club
1975south africa MC2694  
Indonesian
Team Spoorweg Sindikaat8 10:55:39,95 1 00:25:40 South Africa Club
1976germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker7 10:55:40,15 1 00:25:40 Rietberg Club
1977germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer17 10:55:40,50 1 00:25:40 Oberfranken Club
1978germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer18 10:55:40,60 1 00:25:41 Oberfranken Club
1979alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral10 10:55:40,75 1 00:25:41 La Dama de Elche
1980ireland MC1765  
Celtic Harrys Jet
Team Highway Lofts6 10:55:41,40 1 00:25:41 Irish Homing Union
1981tenerife MC0011  
Dirky
Edward Frost8 10:55:41,50 1 00:25:42 C.C.Portuense
1982germany MC1333  
Lola B
Erich Müller34 10:55:41,65 1 00:25:42 Oberfranken Club
1983fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna9 10:55:41,85 1 00:25:42 Gran Tarajal
1984germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta5 10:55:41,90 1 00:25:42 Germany Club
1985germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer19 10:55:42,10 1 00:25:42 Oberfranken Club
1986cantabria MC1721  
Twilight
Team Barrio - Rovira - Merino3 10:55:42,35 1 00:25:42 Club Reinosano
1987polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland15 10:55:42,36 1 00:25:42 Polonia
1988netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo8 10:55:42,65 1 00:25:43 Holland Pigeons Club
1989netherlands MC0515  
Alfie
Hok M. Reijnen6 10:55:42,70 1 00:25:43 PDV Alphen Vooruit
1990ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 10:55:42,80 1 00:25:43 Irish Homing Union
1991belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens12 10:55:43,25 1 00:25:43 Fond Wallonie
1992wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers7 10:55:43,30 1 00:25:43 Wales Club
1993germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl7 10:55:43,50 1 00:25:44 Heidenheim Club
1994rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc8 10:55:43,65 1 00:25:44 Romanía
1995germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler2 10:55:43,65 1 00:25:44 Münsterland
1996czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens5 10:55:43,70 1 00:25:44 Czech Republic Club
1997netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies2 10:55:43,70 1 00:25:44 Holland Pigeons Club
1998england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 10:55:43,71 1 00:25:44 RPRA (Pigeon Association)
1999england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate15 10:55:43,95 1 00:25:44 RPRA (Pigeon Association)
2000rumania MC0143  
Arantxa
Dumitru Boca5 10:55:43,95 1 00:25:44 Romanía
2001england MC0411  
Napoleon V
Pieter Oberholster15 10:55:44,15 1 00:25:44 RPRA (Pigeon Association)
2002slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha3 10:55:44,20 1 00:25:44 Slovenia Club
2003germany MC0286  
Gary
Team Klaas & Sohn22 10:55:44,25 1 00:25:44 Rietberg Club
2004germany MC0769  
Sparky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer20 10:55:44,30 1 00:25:44 Oberfranken Club
2005wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers8 10:55:44,45 1 00:25:44 Wales Club
2006cordoba MC0836  
Luci
Dámaso Melero6 10:55:44,50 1 00:25:44 Malagüeño
2007polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland16 10:55:44,55 1 00:25:45 Polonia
2008austria MC1798  
Izmana
Beniamin Neag38 10:55:44,60 1 00:25:45 VRV - Oberoesterreich
2009china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing21 10:55:44,70 1 00:25:45 China Pigeon Raging Club
2010wales MC2739  
Secret Two
Team Secret Service4 10:55:44,95 1 00:25:45 Wales Club
2011hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert11 10:55:45,15 1 00:25:45 Hungary Pigeons Club
2012gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro7 10:55:45,35 1 00:25:45 Club Los Socios
2013czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal5 10:55:45,40 1 00:25:45 Czech Republic Club
2014