Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
First Qualification Training

 3034
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Italia
Team RSR

 

 

 

 

  Race information:  
  Date jueves, 1 de diciembre de 2016 Distance 5  
  Liberation time 10:00:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 20 Km/h  
  Pigeons sent 3.059 % Arrivals 99,18 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1italia MC1922  
Mirka
Team RSR1 10:45:28,35 1 00:45:28 Italia
2germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:45:29,20 1 00:45:29 Oberfranken Club
3england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters1 10:50:38,05 1 00:50:38 RPRA (Pigeon Association)
4south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat1 10:50:48,10 1 00:50:48 South Africa Club
5slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak1 10:51:33,15 1 00:51:33 Slovenia Club
6belgium MC1150  
Biba
Filip de Smedt1 10:52:08,60 1 00:52:09 De Snelvliegers Zandbergen Club
7tarragona MC0208  
Silent Czar
Andrés Cintas Guzmán1 10:52:12,05 1 00:52:12 REUS
8austria MC1651  
WASABI 1500
Team Garcia & Nagelhofer1 10:52:33,85 1 00:52:34 VRV - Oberoesterreich
9czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 10:52:41,40 1 00:52:41 Czech Republic Club
10rumania MC3181  
Emir
Team Dinica & Adrian1 10:52:47,00 1 00:52:47 Romanía
11polska MC2004  
Gourmet
Grzegorz Szymanski1 10:52:53,60 1 00:52:54 Polonia
12germany MC1341  
Shiba
Erich Müller1 10:52:54,80 1 00:52:55 Oberfranken Club
13tenerife MC0010  
Harold
Edward Frost1 10:52:58,25 1 00:52:58 C.C.Portuense
14ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts1 10:52:58,50 1 00:52:58 Irish Homing Union
15rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru1 10:53:04,35 1 00:53:04 Romanía
16germany MC3358  
Manuela
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 10:53:05,25 1 00:53:05 Oberfranken Club
17asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella1 10:53:06,75 1 00:53:07 R.C. Oviedo
18czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel1 10:53:06,80 1 00:53:07 Czech Republic Club
19rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita1 10:53:08,30 1 00:53:08 Romanía
20rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita2 10:53:11,20 1 00:53:11 Romanía
21germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka1 10:53:19,00 1 00:53:19 Wetter
22belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 10:53:20,35 1 00:53:20 Fondclub Herent
23germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 10:53:35,35 1 00:53:35 Oberfranken Club
24tenerife MC0225  
Gama
Team Herrera y Jaime1 10:53:36,30 1 00:53:36 Adexe
25rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 10:53:49,00 1 00:53:49 Romanía
26rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar1 10:53:49,25 1 00:53:49 Romanía
27italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar1 10:53:49,85 1 00:53:50 Italia
28belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 10:53:51,75 1 00:53:52 Fondclub Herent
29germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J1 10:53:53,10 1 00:53:53 Neuenkirchen Club
30germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 10:53:54,30 1 00:53:54 Germany Club
31rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici1 10:53:57,15 1 00:53:57 Romanía
32italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 10:54:03,00 1 00:54:03 Italia
33germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons1 10:54:08,95 1 00:54:09 Saarland
34germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel1 10:54:14,75 1 00:54:15 Saalfeld Club
35austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag1 10:54:16,35 1 00:54:16 VRV - Oberoesterreich
36italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 10:54:17,05 1 00:54:17 Italia
37portugal MC1967  
Second
Team Asas do Sul1 10:54:17,40 1 00:54:17 Faro - Portugal
38polska MC2416  
Capitan
Adrian Piwowarczyk1 10:54:18,40 1 00:54:18 Polonia
39england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster1 10:54:19,00 1 00:54:19 RPRA (Pigeon Association)
40england MC2215  
Jody
Andrei Antoci1 10:54:19,85 1 00:54:20 RPRA (Pigeon Association)
41austria MC1800  
Adaja
Beniamin Neag2 10:54:20,35 1 00:54:20 VRV - Oberoesterreich
42rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 10:54:23,70 1 00:54:24 Romanía
43rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici2 10:54:24,00 1 00:54:24 Romanía
44hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 10:54:25,30 1 00:54:25 Hungary Pigeons Club
45asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba1 10:54:25,95 1 00:54:26 R.C. Oviedo
46ukraine MC0493  
ATLANTIC 782
Team Mykhailenko & Gebel1 10:54:26,50 1 00:54:26 Ukraine Club
47wales MC2095  
Roadhog Dan
Team Welsh Hopefuls1 10:54:27,65 1 00:54:28 Wales Club
48fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 10:54:28,15 1 00:54:28 Gran Tarajal
49england MC2770  
Roseglen
Team MDF1 10:54:28,85 1 00:54:29 RPRA (Pigeon Association)
50hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel1 10:54:29,45 1 00:54:29 Hungary Pigeons Club
51germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 10:54:29,80 1 00:54:30 Oberfranken Club
52italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti1 10:54:30,00 1 00:54:30 Italia
53tenerife MC0305  
Mato
Team COLUMBACANARIA1 10:54:31,45 1 00:54:31 Adexe
54south africa MC2707  
Morgan
Team GJ du Toit Lofts1 10:54:31,46 1 00:54:31 South Africa Club
55netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek1 10:54:31,75 1 00:54:32 Holland Pigeons Club
56czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek1 10:54:33,45 1 00:54:33 Czech Republic Club
57belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon1 10:54:36,20 1 00:54:36 Club Olijftak Maaseik
58germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn1 10:54:37,40 1 00:54:37 Germany Club
59england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF2 10:54:37,65 1 00:54:38 RPRA (Pigeon Association)
60rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea1 10:54:38,75 1 00:54:39 Romanía
61germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany1 10:54:38,80 1 00:54:39 Saalfeld Club
62germany MC2243  
Druso
Team Blümmers1 10:54:38,81 1 00:54:39 Niederrhein Club
63england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster2 10:54:40,10 1 00:54:40 RPRA (Pigeon Association)
64gran canaria MC1065  
Adriana
Team Yahvé & Oliveiro1 10:54:42,95 1 00:54:43 Club Los Socios
65belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon2 10:54:43,80 1 00:54:44 Club Olijftak Maaseik
66switzerland MC2256  
Obelix
Simon Wolf1 10:54:44,05 1 00:54:44 Suiza
67england MC2208  
Jacobo
Bogdan Hladiuc1 10:54:44,15 1 00:54:44 RPRA (Pigeon Association)
68germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß1 10:54:46,20 1 00:54:46 Germany Club
69rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah1 10:54:48,65 1 00:54:49 Romanía
70slovenia MC1730  
Deco 78
Vladimir Srebotnjak2 10:54:49,00 1 00:54:49 Slovenia Club
71turkey MC3010  
Piri Reis
Team Recep-emin Bayramoglu1 10:54:50,10 1 00:54:50 Turkey Flying Club
72rumania MC3198  
Jordan
Team Hintari & Lungoci1 10:54:50,60 1 00:54:51 Romanía
73netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen1 10:54:51,20 1 00:54:51 PDV Alphen Vooruit
74rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici3 10:54:51,50 1 00:54:52 Romanía
75croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic1 10:54:53,25 1 00:54:53 Croatia Pigeon Club
76germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser1 10:54:54,35 1 00:54:54 Düsseldorf Club
77austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag3 10:54:54,36 1 00:54:54 VRV - Oberoesterreich
78ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk1 10:54:54,40 1 00:54:54 Ukraine Club
79germany MC0469  
ATLANTIC 492
Team Ladys Germany2 10:54:55,50 1 00:54:56 Saalfeld Club
80netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland1 10:54:55,75 1 00:54:56 Holland Pigeons Club
81rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George1 10:54:55,95 1 00:54:56 Romanía
82germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker1 10:54:57,85 1 00:54:58 Rietberg Club
83netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto1 10:54:57,95 1 00:54:58 Holland Pigeons Club
84gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor1 10:54:59,20 1 00:54:59 La Paloma Mensajera
85slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky1 10:55:00,25 1 00:55:00 Slovakia Club
86germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team Ladys Germany3 10:55:00,40 1 00:55:00 Saalfeld Club
87belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest1 10:55:00,65 1 00:55:01 Lembeek Club - Belgium
88france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss1 10:55:00,65 1 00:55:01 Team Sibille France
89polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk2 10:55:01,55 1 00:55:02 Polonia
90netherlands MC0121  
Voltaire
Team Dickmann-Stroetges1 10:55:01,60 1 00:55:02 Holland Pigeons Club
91asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu1 10:55:01,65 1 00:55:02 R.C.C. Asturias
92germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus2 10:55:01,85 1 00:55:02 Oberfranken Club
93malta MC1527  
Lamacca
Team Ginger Burdnar Lofts1 10:55:02,75 1 00:55:03 Malta Racing Pigeon Club
94polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland1 10:55:03,25 1 00:55:03 Polonia
95cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero1 10:55:03,65 1 00:55:04 Malagüeño
96germany MC0761  
Wiske
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 10:55:03,75 1 00:55:04 Oberfranken Club
97toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk1 10:55:03,70 1 00:55:04 Mensajeras del Tajo
98germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller1 10:55:03,80 1 00:55:04 Germany Club
99germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg1 10:55:04,10 1 00:55:04 Sajonia Club
100austria MC1819  
Gilad
Beniamin Neag4 10:55:04,25 1 00:55:04 VRV - Oberoesterreich
101rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 10:55:04,25 1 00:55:04 Romanía
102rumania MC3278  
Jack
Team Power Pigeons & Pop Patrick2 10:55:04,35 1 00:55:04 Romanía
103netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan1 10:55:04,55 1 00:55:05 Holland Pigeons Club
104wales MC2096  
Wolfy
Team Welsh Hopefuls2 10:55:04,95 1 00:55:05 Wales Club
105italia MC2104  
Tibet
Giuseppe Patty1 10:55:04,95 1 00:55:05 Italia
106germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain1 10:55:05,20 1 00:55:05 Fulda Club
107rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinica & Adrian2 10:55:05,55 1 00:55:06 Romanía
108rumania MC3187  
Funy
Team Dinica & Adrian3 10:55:05,80 1 00:55:06 Romanía
109germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany4 10:55:05,90 1 00:55:06 Saalfeld Club
110alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral1 10:55:07,05 1 00:55:07 La Dama de Elche
111germany MC1507  
Just Like A Woman
Team Waz1 10:55:07,30 1 00:55:07 Oberfranken Club
112rumania MC0142  
Ladies Pride
Dumitru Boca1 10:55:07,50 1 00:55:08 Romanía
113belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes1 10:55:07,50 1 00:55:08 Fondclub Loft 24
114slovakia MC1702  
Santi
Team Ladicky I + J1 10:55:07,75 1 00:55:08 Slovakia Club
115germany MC0444  
ATLANTIC 1052
Team Ladys Germany5 10:55:08,60 1 00:55:09 Saalfeld Club
116czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky1 10:55:08,75 1 00:55:09 Czech Republic Club
117norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 10:55:08,75 1 00:55:09 Norge Racing Pigeon Club
118czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 10:55:08,80 1 00:55:09 Czech Republic Club
119controling MC0004  
Paloma
Control0 10:55:08,90 1 00:55:09 Checking
120england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate1 10:55:08,95 1 00:55:09 RPRA (Pigeon Association)
121netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo1 10:55:09,10 1 00:55:09 Holland Pigeons Club
122slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic1 10:55:09,20 1 00:55:09 Slovenia Club
123germany MC0854  
Motita
Werner Wahl1 10:55:09,20 1 00:55:09 Heidenheim Club
124czech republic MC2548  
GPG 135
Team GPG Oversize1 10:55:09,30 1 00:55:09 Czech Republic Club
125polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport1 10:55:09,40 1 00:55:09 Polonia
126czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 10:55:09,70 1 00:55:10 Czech Republic Club
127rumania MC3186  
Konsi
Team Dinica & Adrian4 10:55:09,85 1 00:55:10 Romanía
128czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie1 10:55:09,85 1 00:55:10 Czech Republic Club
129rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George2 10:55:10,05 1 00:55:10 Romanía
130netherlands MC2796  
Cheline
Bart Gaasbeek1 10:55:10,55 1 00:55:11 Holland Pigeons Club
131netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap1 10:55:10,80 1 00:55:11 Holland Pigeons Club
132netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 10:55:10,85 1 00:55:11 Holland Pigeons Club
133china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing1 10:55:11,25 1 00:55:11 China Pigeon Raging Club
134germany MC3082  
Mamba Usuku
Team Golden Ladies Germany1 10:55:11,35 1 00:55:11 Germany Club
135belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 10:55:11,75 1 00:55:12 Fondclub Herent
136germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker2 10:55:11,80 1 00:55:12 Rietberg Club
137turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez1 10:55:11,85 1 00:55:12 Turkey Flying Club
138germany MC2026  
Graden
Günter Langefeld1 10:55:12,00 1 00:55:12 Bergisches Land Club
139polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta1 10:55:12,10 1 00:55:12 Polonia
140belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen1 10:55:12,15 1 00:55:12 Club Olijftak Maaseik
141netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigions1 10:55:12,35 1 00:55:12 Holland Pigeons Club
142austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer2 10:55:12,55 1 00:55:13 VRV - Oberoesterreich
143bulgaria MC0494  
ATLANTIC 785
Team Vasilev & Gebel1 10:55:12,70 1 00:55:13 Bulgaria Club
144rumania MC1171  
Pheonix
Team Class1 10:55:12,71 1 00:55:13 Romanía
145gran canaria MC1056  
Guan-Yin
Team Flor2 10:55:12,72 1 00:55:13 La Paloma Mensajera
146germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller2 10:55:13,30 1 00:55:13 Oberfranken Club
147asturias MC0732  
Fleur
Team Dionisio & Pandiella2 10:55:13,50 1 00:55:14 R.C. Oviedo
148germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 10:55:14,00 1 00:55:14 Oberfranken Club
149czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre2 10:55:14,00 1 00:55:14 Czech Republic Club
150rumania MC0144  
Buty
Emil Buta1 10:55:14,01 1 00:55:14 Romanía
151rumania MC1259  
Forever Champ
Sorin Florea2 10:55:14,25 1 00:55:14 Romanía
152italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy1 10:55:14,60 1 00:55:15 Italia
153belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 10:55:14,75 1 00:55:15 Denderbond Ninove
154hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 10:55:15,25 1 00:55:15 Hungary Pigeons Club
155belgium MC2784  
Goldrush 1
Team Coppens & Segers1 10:55:15,35 1 00:55:15 Denderbond Ninove
156netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John1 10:55:15,55 1 00:55:16 Holland Pigeons Club
157italia MC3144  
Strawberry Wine
Team Xuna & Dimitrascu1 10:55:15,60 1 00:55:16 Italia
158denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 10:55:16,15 1 00:55:16 Denmark Club
159south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean1 10:55:16,20 1 00:55:16 South Africa Club
160rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc1 10:55:16,45 1 00:55:16 Romanía
161polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 10:55:16,50 1 00:55:16 Polonia
162germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain2 10:55:16,55 1 00:55:17 Fulda Club
163rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici4 10:55:16,95 1 00:55:17 Romanía
164netherlands MC2802  
Barry
Team Dutch Demolition1 10:55:17,00 1 00:55:17 Holland Pigeons Club
165fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 10:55:17,25 1 00:55:17 Gran Tarajal
166germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski1 10:55:17,35 1 00:55:17 Vogtland Club
167turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt1 10:55:18,25 1 00:55:18 Turkey Flying Club
168belgium MC0652  
Euro dreamer
Team Creemers & Zoon3 10:55:19,10 1 00:55:19 Club Olijftak Maaseik
169tenerife MC0337  
Cafú
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 10:55:19,70 1 00:55:20 GRAN FONDO
170rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 10:55:19,95 1 00:55:20 Romanía
171germany MC0062  
Yodel
Team Golden Ladies Germany2 10:55:20,06 1 00:55:20 Germany Club
172germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.1 10:55:20,05 1 00:55:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
173slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 10:55:20,10 1 00:55:20 Slovakia Club
174gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita1 10:55:20,95 1 00:55:21 La Paloma Mensajera
175moldova MC2017  
Damian
Team Fauna Orheiului1 10:55:21,15 1 00:55:21 Moldova
176wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett1 10:55:21,25 1 00:55:21 Welsh Flag
177czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi2 10:55:21,35 1 00:55:21 Czech Republic Club
178cordoba MC0837  
Popi
Dámaso Melero2 10:55:21,95 1 00:55:22 Malagüeño
179wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers1 10:55:22,10 1 00:55:22 Wales Club
180austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag5 10:55:22,65 1 00:55:23 VRV - Oberoesterreich
181belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen1 10:55:22,65 1 00:55:23 Club Olijftak Maaseik
182england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World1 10:55:22,60 1 00:55:23 RPRA (Pigeon Association)
183croatia MC2863  
Meho
Team Hasib & Filip1 10:55:23,25 1 00:55:23 Croatia Pigeon Club
184wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service1 10:55:23,55 1 00:55:24 Wales Club
185rumania MC1845  
One Stage
Aurelian Petca1 10:55:23,55 1 00:55:24 Romanía
186switzerland MC2258  
Interdict
Simon Wolf2 10:55:23,60 1 00:55:24 Suiza
187belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde1 10:55:23,85 1 00:55:24 Land van Aalst
188germany MC0025  
Sanjay Jun.
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 10:55:24,25 1 00:55:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
189england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster3 10:55:24,20 1 00:55:24 RPRA (Pigeon Association)
190netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda1 10:55:24,45 1 00:55:24 Holland Pigeons Club
191belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde2 10:55:24,60 1 00:55:25 Land van Aalst
192germany MC0023  
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 10:55:24,85 1 00:55:25 Oberfranken Club
193wales MC0521  
Ann Vii
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 10:55:25,25 1 00:55:25 Wales Club
194england MC2207  
Hedvig
Bogdan Hladiuc2 10:55:25,35 1 00:55:25 RPRA (Pigeon Association)
195england MC0673  
Route Forty
David Hinkel1 10:55:25,50 1 00:55:26 RPRA (Pigeon Association)
196germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel2 10:55:25,75 1 00:55:26 Saalfeld Club
197england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster4 10:55:25,80 1 00:55:26 RPRA (Pigeon Association)
198wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent1 10:55:25,95 1 00:55:26 Wales Club
199rumania MC0959  
Jake
Team Miulescu Marian1 10:55:25,95 1 00:55:26 Romanía
200south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit1 10:55:26,55 1 00:55:27 South Africa Club
201hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 10:55:26,80 1 00:55:27 Hungary Pigeons Club
202england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow1 10:55:26,95 1 00:55:27 RPRA (Pigeon Association)
203rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea3 10:55:26,90 1 00:55:27 Romanía
204germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler1 10:55:26,90 1 00:55:27 Oberbayern Club
205polska MC2450  
JKG 7939
Team JKG Transport2 10:55:27,00 1 00:55:27 Polonia
206germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij1 10:55:27,10 1 00:55:27 Harsewinkel Club
207netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 10:55:27,25 1 00:55:27 Holland Pigeons Club
208austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag6 10:55:27,35 1 00:55:27 VRV - Oberoesterreich
209czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar1 10:55:27,45 1 00:55:27 Czech Republic Club
210turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu2 10:55:27,70 1 00:55:28 Turkey Flying Club
211belgium MC3122  
Jupiler
Bucaciuc Dumitrescu1 10:55:28,15 1 00:55:28 Belgium Club
212tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis1 10:55:28,35 1 00:55:28 Nuevos HORIZONTES
213polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk1 10:55:28,60 1 00:55:29 Polonia
214germany MC0057  
Star Light
Markus Winter1 10:55:28,65 1 00:55:29 Germany Club
215bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina1 10:55:29,05 1 00:55:29 Bosnia & Herzegovina Club
216austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa1 10:55:29,15 1 00:55:29 VRV - Oberoesterreich
217netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots1 10:55:29,25 1 00:55:29 Holland Pigeons Club
218hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 10:55:29,25 1 00:55:29 Hungary Pigeons Club
219england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet1 10:55:29,30 1 00:55:29 RPRA (Pigeon Association)
220sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez1 10:55:29,40 1 00:55:29 ITALICENSE
221germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl2 10:55:29,60 1 00:55:30 Heidenheim Club
222rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea4 10:55:29,55 1 00:55:30 Romanía
223austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag7 10:55:29,61 1 00:55:30 VRV - Oberoesterreich
224croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic1 10:55:29,65 1 00:55:30 Croatia Pigeon Club
225malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta1 10:55:29,70 1 00:55:30 Malta Racing Pigeon Club
226germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany6 10:55:29,80 1 00:55:30 Saalfeld Club
227england MC0666  
Batman
David Hinkel2 10:55:29,90 1 00:55:30 RPRA (Pigeon Association)
228asturias MC0256  
Tweeky
Alfonso Herrero Pérez1 10:55:29,95 1 00:55:30 R.C. Oviedo
229china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing2 10:55:30,05 1 00:55:30 China Pigeon Raging Club
230norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura2 10:55:30,20 1 00:55:30 Norge Racing Pigeon Club
231netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots2 10:55:30,20 1 00:55:30 Holland Pigeons Club
232austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag8 10:55:30,20 1 00:55:30 VRV - Oberoesterreich
233turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 10:55:30,50 1 00:55:30 Turkey Flying Club
234wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 10:55:30,60 1 00:55:31 Wales Club
235polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta2 10:55:30,65 1 00:55:31 Polonia
236germany MC3103  
Xylia
Dieter Bartczak1 10:55:30,65 1 00:55:31 Germany Club
237netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder1 10:55:31,05 1 00:55:31 Holland Pigeons Club
238slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 10:55:31,30 1 00:55:31 Slovakia Club
239malta MC0323  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta1 10:55:31,45 1 00:55:31 Malta Racing Pigeon Club
240austria MC2520  
Amey 1
Team Amey1 10:55:31,55 1 00:55:32 VRV - Oberoesterreich
241czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 10:55:31,65 1 00:55:32 Czech Republic Club
242netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen2 10:55:32,00 1 00:55:32 PDV Alphen Vooruit
243rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea5 10:55:32,00 1 00:55:32 Romanía
244germany MC0053  
Yussef
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 10:55:32,25 1 00:55:32 Sachsen Club
245baleares MC2894  
Tornasol
Team Ciutadellencs1 10:55:32,20 1 00:55:32 C.C.Ciutadella
246germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette1 10:55:32,45 1 00:55:32 Käshofen
247czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize2 10:55:32,60 1 00:55:33 Czech Republic Club
248germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser2 10:55:32,65 1 00:55:33 Düsseldorf Club
249england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster5 10:55:32,85 1 00:55:33 RPRA (Pigeon Association)
250croatia MC3306  
Mirko
Team Dalmacija & Zagreb1 10:55:33,00 1 00:55:33 Croatia Pigeon Club
251netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving2 10:55:33,05 1 00:55:33 Holland Pigeons Club
252south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat2 10:55:33,20 1 00:55:33 South Africa Club
253belgium MC0780  
Rita
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 10:55:33,20 1 00:55:33 Club Olijftak Maaseik
254netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 10:55:33,80 1 00:55:34 Holland Pigeons Club
255germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers1 10:55:34,35 1 00:55:34 Münsterland
256rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu1 10:55:34,36 1 00:55:34 Romanía
257norway MC0918  
European Star
Team Gebert & Iura3 10:55:34,55 1 00:55:35 Norge Racing Pigeon Club
258south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 10:55:34,55 1 00:55:35 South Africa Club
259scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son1 10:55:34,75 1 00:55:35 Scottish Homing Union
260belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt2 10:55:34,75 1 00:55:35 De Snelvliegers Zandbergen Club
261gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor3 10:55:35,15 1 00:55:35 La Paloma Mensajera
262netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser1 10:55:35,60 1 00:55:36 Holland Pigeons Club
263germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel3 10:55:35,60 1 00:55:36 Saalfeld Club
264slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia1 10:55:35,70 1 00:55:36 Slovakia Club
265netherlands MC0109  
Polly
Team Dickmann-Stroetges2 10:55:36,20 1 00:55:36 Holland Pigeons Club
266hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 10:55:36,35 1 00:55:36 Hungary Pigeons Club
267italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu1 10:55:37,05 1 00:55:37 Italia
268germany MC2394  
Merckx
Thomas Wegner1 10:55:37,10 1 00:55:37 Nordhessen Club
269austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 10:55:37,30 1 00:55:37 Club Austria
270gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor4 10:55:37,35 1 00:55:37 La Paloma Mensajera
271gran canaria MC1057  
Neva
Team Yahvé & Oliveiro2 10:55:37,75 1 00:55:38 Club Los Socios
272polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski1 10:55:37,95 1 00:55:38 Polonia
273south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts1 10:55:38,20 1 00:55:38 South Africa Club
274rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea6 10:55:38,45 1 00:55:38 Romanía
275south africa MC2702  
Jagusiqa
Team Spoorweg Sindikaat3 10:55:38,50 1 00:55:38 South Africa Club
276baleares MC2895  
Castafiore
Team Ciutadellencs2 10:55:39,00 1 00:55:39 C.C.Ciutadella
277norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein1 10:55:39,05 1 00:55:39 Norge Racing Pigeon Club
278germany MC0759  
Gladys
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 10:55:39,15 1 00:55:39 Oberfranken Club
279hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 10:55:39,35 1 00:55:39 Hungary Pigeons Club
280germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel4 10:55:39,50 1 00:55:40 Saalfeld Club
281turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez2 10:55:39,55 1 00:55:40 Turkey Flying Club
282belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck1 10:55:39,80 1 00:55:40 Fond Wallonie
283austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer1 10:55:40,05 1 00:55:40 Club Austria
284belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid1 10:55:40,50 1 00:55:40 Belarus Club
285malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta2 10:55:40,75 1 00:55:41 Malta Racing Pigeon Club
286tenerife MC0163  
Majestic
Fco. Enrique Martín Acevedo1 10:55:41,15 1 00:55:41 Isla Baja
287rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu2 10:55:41,15 1 00:55:41 Romanía
288germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus3 10:55:41,65 1 00:55:42 Oberfranken Club
289czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens1 10:55:41,65 1 00:55:42 Czech Republic Club
290croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip2 10:55:41,70 1 00:55:42 Croatia Pigeon Club
291czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize3 10:55:41,90 1 00:55:42 Czech Republic Club
292rumania MC3194  
Xaviera
Team Hintari & Lungoci2 10:55:42,35 1 00:55:42 Romanía
293denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen1 10:55:42,45 1 00:55:42 Denmark Club
294gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Tenesor1 10:55:42,75 1 00:55:43 Club Los Socios
295europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe1 10:55:42,85 1 00:55:43 Club E.U.
296wales MC1749  
Rene
Paul Bamford1 10:55:42,95 1 00:55:43 Wales Club
297belgium MC1900  
Achu
Team Atomium1 10:55:43,10 1 00:55:43 Belgium Club
298turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan1 10:55:43,15 1 00:55:43 Turkey Flying Club
299belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Coppens & Segers2 10:55:43,55 1 00:55:44 Denderbond Ninove
300wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent2 10:55:43,55 1 00:55:44 Wales Club
301norway MC0917  
Rubi
Team Gebert & Iura4 10:55:43,60 1 00:55:44 Norge Racing Pigeon Club
302netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek2 10:55:44,00 1 00:55:44 Holland Pigeons Club
303rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis1 10:55:44,20 1 00:55:44 Romanía
304norway MC0913  
Guido
Team Gebert & Iura5 10:55:44,50 1 00:55:44 Norge Racing Pigeon Club
305scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie1 10:55:44,50 1 00:55:44 Scottish Homing Union
306slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia2 10:55:44,55 1 00:55:45 Slovakia Club
307italia MC1125  
Tati
Cristiano Paltrinieri1 10:55:44,90 1 00:55:45 Italia
308slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi1 10:55:45,15 1 00:55:45 Slovakia Club
309slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik1 10:55:45,45 1 00:55:45 Slovakia Club
310austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres1 10:55:45,85 1 00:55:46 Pigeon Club Austria South
311czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize4 10:55:46,20 1 00:55:46 Czech Republic Club
312wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's1 10:55:46,55 1 00:55:47 Wales Club
313england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster6 10:55:46,65 1 00:55:47 RPRA (Pigeon Association)
314germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany3 10:55:46,65 1 00:55:47 Germany Club
315austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag9 10:55:46,70 1 00:55:47 VRV - Oberoesterreich
316germany MC0906  
Alba
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer8 10:55:47,50 1 00:55:48 Oberfranken Club
317belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck2 10:55:47,80 1 00:55:48 Fond Wallonie
318south africa MC1871  
Jeanette
Team Triple J Lofts2 10:55:48,25 1 00:55:48 South Africa Club
319germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard1 10:55:48,40 1 00:55:48 Lahntal Club
320slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi2 10:55:48,55 1 00:55:49 Slovakia Club
321rumania MC0133  
Boa
Alin Fiera1 10:55:48,60 1 00:55:49 Romanía
322rumania MC1191  
Taison
Team Pisla Daniel & Vintan George3 10:55:48,85 1 00:55:49 Romanía
323netherlands MC2310  
Pandi
Gerrit Tuls1 10:55:49,50 1 00:55:50 Holland Pigeons Club
324germany MC1322  
Outlaw
Erich Müller3 10:55:49,85 1 00:55:50 Oberfranken Club
325netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden1 10:55:50,35 1 00:55:50 Holland Pigeons Club
326austria MC1804  
Superb
Beniamin Neag10 10:55:50,80 1 00:55:51 VRV - Oberoesterreich
327germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller4 10:55:50,95 1 00:55:51 Oberfranken Club
328austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag11 10:55:50,95 1 00:55:51 VRV - Oberoesterreich
329slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 10:55:51,15 1 00:55:51 Slovakia Club
330turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu4 10:55:52,00 1 00:55:52 Turkey Flying Club
331zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 10:55:52,70 1 00:55:53 Mensajeras BILBILIS
332italia MC1112  
Dulce
Team Italy2 10:55:52,90 1 00:55:53 Italia
333polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski2 10:55:53,50 1 00:55:54 Polonia
334tenerife MC0233  
Noly
Team Herrera y Jaime2 10:55:53,65 1 00:55:54 Adexe
335rumania MC1860  
Serena
Team Onur1 10:55:53,85 1 00:55:54 Romanía
336italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 10:55:54,25 1 00:55:54 Italia
337polska MC2011  
Silver Lady
Grzegorz Szymanski3 10:55:54,60 1 00:55:55 Polonia
338slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J2 10:55:54,80 1 00:55:55 Slovakia Club
339germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons2 10:55:54,90 1 00:55:55 Saarland
340netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn1 10:55:55,10 1 00:55:55 Holland Pigeons Club
341germany MC0776  
Blue Pearl
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer9 10:55:55,25 1 00:55:55 Oberfranken Club
342slovenia MC1733  
Birk 96
Vladimir Srebotnjak3 10:55:55,50 1 00:55:56 Slovenia Club
343netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn2 10:55:55,65 1 00:55:56 Holland Pigeons Club
344netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel1 10:55:55,85 1 00:55:56 Holland Pigeons Club
345czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 10:55:55,95 1 00:55:56 Czech Republic Club
346germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt1 10:55:56,00 1 00:55:56 Germany Club
347malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta3 10:55:56,30 1 00:55:56 Malta Racing Pigeon Club
348italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S1 10:55:56,40 1 00:55:56 Italia
349czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize5 10:55:56,45 1 00:55:56 Czech Republic Club
350denmark MC2039  
Rosa
Team Henriksen1 10:55:56,85 1 00:55:57 Denmark Club
351germany MC0858  
Miha
Edgar Peter1 10:55:57,90 1 00:55:58 Frankenland Club
352denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 10:55:58,25 1 00:55:58 Denmark Club
353slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic2 10:55:58,65 1 00:55:59 Slovenia Club
354france MC2899  
SYLVIE
Team Rahal Denis & Sylvie1 10:55:58,80 1 00:55:59 France Club
355gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor5 10:55:58,81 1 00:55:59 La Paloma Mensajera
356rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 10:55:59,05 1 00:55:59 Romanía
357slovakia MC2649  
Greg 1232
Team Greg - Slovakia3 10:55:59,35 1 00:55:59 Slovakia Club
358south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester2 10:55:59,45 1 00:55:59 South Africa Club
359england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate2 10:55:59,80 1 00:56:00 RPRA (Pigeon Association)
360italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 10:55:59,75 1 00:56:00 Italia
361slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi3 10:56:00,15 1 00:56:00 Slovakia Club
362germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug1 10:56:00,30 1 00:56:00 Germany Club
363china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing3 10:56:00,25 1 00:56:00 China Pigeon Raging Club
364polska MC1905  
Dina
Michal Klassa1 10:56:00,60 1 00:56:01 Polonia
365netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer1 10:56:00,65 1 00:56:01 Holland Pigeons Club
366polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt1 10:56:01,10 1 00:56:01 Polonia
367gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 10:56:01,40 1 00:56:01 Club Los Socios
368polska MC3064  
Cano
Team Morel1 10:56:01,50 1 00:56:02 Polonia
369slovakia MC2640  
Koumen
Team Ivan Blasko & Miro2 10:56:01,85 1 00:56:02 Slovakia Club
370rumania MC3205  
Caviar
Noni Radulescu2 10:56:01,90 1 00:56:02 Romanía
371czech republic MC2559  
GPG 239
Team GPG Oversize6 10:56:02,95 1 00:56:02 Czech Republic Club
372hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 10:56:01,00 1 00:56:02 Hungary Pigeons Club
373slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea1 10:56:02,25 1 00:56:02 Slovakia Club
374england MC2942  
Anubis
Pete Williams1 10:56:02,30 1 00:56:02 RPRA (Pigeon Association)
375italia MC1098  
Matias
Nitu Robert Petre1 10:56:02,30 1 00:56:02 Italia
376netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij1 10:56:02,80 1 00:56:03 Holland Pigeons Club
377alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral2 10:56:03,00 1 00:56:03 La Dama de Elche
378alicante MC0185  
Dushka
Javier & Sergio Peral3 10:56:03,05 1 00:56:03 La Dama de Elche
379netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.1 10:56:03,40 1 00:56:03 Holland Pigeons Club
380china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing4 10:56:03,40 1 00:56:03 China Pigeon Raging Club
381croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb2 10:56:03,80 1 00:56:04 Croatia Pigeon Club
382turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt2 10:56:03,85 1 00:56:04 Turkey Flying Club
383tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón1 10:56:04,05 1 00:56:04 CANARAGÜI
384netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap2 10:56:04,10 1 00:56:04 Holland Pigeons Club
385austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag12 10:56:04,30 1 00:56:04 VRV - Oberoesterreich
386italia MC1120  
Rikke
Team Italy3 10:56:04,55 1 00:56:05 Italia
387rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 10:56:05,05 1 00:56:05 Romanía
388belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens1 10:56:05,10 1 00:56:05 Fond Wallonie
389polska MC1584  
Sixi
Tomasz Wiczling1 10:56:05,15 1 00:56:05 Polonia
390austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 10:56:05,30 1 00:56:05 VRV - Oberoesterreich
391turkey MC3044  
Hatice
Yusuf Karakurt3 10:56:05,45 1 00:56:05 Turkey Flying Club
392ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts2 10:56:05,40 1 00:56:05 Irish Homing Union
393tenerife MC0229  
Lester
Team Herrera y Jaime3 10:56:05,55 1 00:56:06 Adexe
394tenerife MC1130  
Wiske
Team Demmis2 10:56:05,60 1 00:56:06 Nuevos HORIZONTES
395austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag13 10:56:05,65 1 00:56:06 VRV - Oberoesterreich
396germany MC0058  
Exspo
Markus Winter2 10:56:06,05 1 00:56:06 Germany Club
397malta MC0309  
Victory Martin
Team Victory Lofts Malta4 10:56:06,25 1 00:56:06 Malta Racing Pigeon Club
398netherlands MC0520  
Feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 10:56:06,30 1 00:56:06 PDV Mariapolder
399germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak2 10:56:06,65 1 00:56:07 Germany Club
400asturias MC0946  
Next Best
José Manuel García Darriba2 10:56:06,90 1 00:56:07 R.C. Oviedo
401hungary MC1620  
Monster
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 10:56:07,05 1 00:56:07 Hungary Pigeons Club
402turkey MC3009  
Kayra Han
Halil Seyhan2 10:56:07,15 1 00:56:07 Turkey Flying Club
403netherlands MC2300  
Superboy
Jack Brouwer2 10:56:07,35 1 00:56:07 Holland Pigeons Club
404cadiz MC2375  
Fick-L-Fritz
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 10:56:07,50 1 00:56:08 Andalucía
405cordoba MC0836  
Luci
Dámaso Melero3 10:56:08,05 1 00:56:08 Malagüeño
406tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz1 10:56:08,20 1 00:56:08 C.C.Portuense
407italia MC1114  
víspera
Team Italy4 10:56:08,25 1 00:56:08 Italia
408rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea7 10:56:08,50 1 00:56:08 Romanía
409polska MC1018  
Susy
Team Smge Rumik Krzysztof1 10:56:08,75 1 00:56:09 Polonia
410czech republic MC2602  
Jarda
Vladimir Taborsky2 10:56:09,36 1 00:56:09 Czech Republic Club
411tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz2 10:56:09,35 1 00:56:09 C.C.Portuense
412england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker1 10:56:09,40 1 00:56:09 RPRA (Pigeon Association)
413cordoba MC0842  
Canoa
Dámaso Melero4 10:56:10,40 1 00:56:10 Malagüeño
414rumania MC3248  
Uratu'
Team Mihai Adrian & Ana1 10:56:10,80 1 00:56:11 Romanía
415polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof2 10:56:10,95 1 00:56:11 Polonia
416czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens2 10:56:11,00 1 00:56:11 Czech Republic Club
417asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella3 10:56:11,30 1 00:56:11 R.C. Oviedo
418belgium MC0782  
Lotte
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 10:56:11,65 1 00:56:12 Club Olijftak Maaseik
419rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 10:56:11,80 1 00:56:12 Club Rusia
420germany MC0626  
Gigolo
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 10:56:11,85 1 00:56:12 Sachsen Club
421slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia4 10:56:12,10 1 00:56:12 Slovakia Club
422netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland2 10:56:12,20 1 00:56:12 Holland Pigeons Club
423gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 10:56:12,25 1 00:56:12 La Paloma Mensajera
424germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers2 10:56:12,25 1 00:56:12 Niederrhein Club
425switzerland MC2264  
Tarisa
Simon Wolf3 10:56:12,35 1 00:56:12 Suiza
426rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea8 10:56:12,45 1 00:56:12 Romanía
427rumania MC1995  
Vio 4
Viorel Gah2 10:56:12,55 1 00:56:13 Romanía
428england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate3 10:56:13,35 1 00:56:13 RPRA (Pigeon Association)
429cadiz MC2379  
la India
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 10:56:13,60 1 00:56:14 Andalucía
430germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer10 10:56:13,70 1 00:56:14 Oberfranken Club
431germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter3 10:56:14,20 1 00:56:14 Germany Club
432austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer3 10:56:14,25 1 00:56:14 VRV - Oberoesterreich
433wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers2 10:56:14,35 1 00:56:14 Wales Club
434ukraine MC0473  
ATLANTIC 546
Team Mykhailenko & Gebel2 10:56:14,35 1 00:56:14 Ukraine Club
435rumania MC1258  
Atlantic Gladiator
Sorin Florea9 10:56:14,50 1 00:56:14 Romanía
436wales MC2736  
Rasbull Rocket 3
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 10:56:15,25 1 00:56:15 Wales Club
437baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 10:56:15,40 1 00:56:15 C.C. Es Pla de Mallorca
438italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre2 10:56:15,75 1 00:56:16 Italia
439belgium MC3124  
Lazarus
Bucaciuc Dumitrescu2 10:56:15,75 1 00:56:16 Belgium Club
440polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta3 10:56:16,15 1 00:56:16 Polonia
441germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard2 10:56:16,45 1 00:56:16 Lahntal Club
442germany MC1736  
Japon
Walter Agler2 10:56:16,65 1 00:56:17 Oberbayern Club
443germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta1 10:56:16,70 1 00:56:17 Germany Club
444germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 10:56:17,00 1 00:56:17 Germany Club
445netherlands MC2818  
Missy
Team John Rimmelzwaan2 10:56:17,00 1 00:56:17 Holland Pigeons Club
446polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel1 10:56:17,15 1 00:56:17 Polonia
447malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta1 10:56:17,20 1 00:56:17 Malta Racing Pigeon Club
448italia MC1918  
Nouwen
Team RSR2 10:56:17,25 1 00:56:17 Italia
449belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 10:56:17,55 1 00:56:18 Club Olijftak Maaseik
450germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller5 10:56:17,65 1 00:56:18 Oberfranken Club
451south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts3 10:56:17,80 1 00:56:18 South Africa Club
452austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag14 10:56:18,15 1 00:56:18 VRV - Oberoesterreich
453hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 10:56:18,20 1 00:56:18 Hungary Pigeons Club
454slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J3 10:56:18,35 1 00:56:18 Slovakia Club
455austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer4 10:56:18,65 1 00:56:19 VRV - Oberoesterreich
456slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos1 10:56:18,80 1 00:56:19 Slovakia Club
457germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn1 10:56:18,81 1 00:56:19 Rietberg Club
458germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 10:56:19,10 1 00:56:19 Münsterland
459south africa MC1870  
Josefina
Team Triple J Lofts4 10:56:19,20 1 00:56:19 South Africa Club
460polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki1 10:56:19,65 1 00:56:20 Polonia
461china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing5 10:56:20,05 1 00:56:20 China Pigeon Raging Club
462rumania MC1988  
Vio 9
Viorel Gah3 10:56:20,25 1 00:56:20 Romanía
463italia MC2122  
Akira
Renato Cantu2 10:56:20,40 1 00:56:20 Italia
464hungary MC1628  
Top Lady
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 10:56:20,40 1 00:56:20 Hungary Pigeons Club
465italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre3 10:56:20,80 1 00:56:21 Italia
466denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen2 10:56:20,80 1 00:56:21 Denmark Club
467germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel5 10:56:20,90 1 00:56:21 Saalfeld Club
468czech republic MC2612  
Mesi
Rottovi Wendy-Fanda1 10:56:20,90 1 00:56:21 Czech Republic Club
469rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinica & Adrian5 10:56:21,10 1 00:56:21 Romanía
470rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George4 10:56:21,10 1 00:56:21 Romanía
471austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer5 10:56:21,35 1 00:56:21 VRV - Oberoesterreich
472wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers3 10:56:21,36 1 00:56:21 Wales Club
473rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 10:56:21,95 1 00:56:22 Romanía
474sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez2 10:56:22,00 1 00:56:22 ITALICENSE
475france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss2 10:56:22,15 1 00:56:22 Team Sibille France
476czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize7 10:56:22,35 1 00:56:22 Czech Republic Club
477england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel3 10:56:22,45 1 00:56:22 RPRA (Pigeon Association)
478netherlands MC0515  
Alfie
Hok M. Reijnen3 10:56:22,50 1 00:56:22 PDV Alphen Vooruit
479china MC2907  
Jelle
Team Haiye Boi Fuqing6 10:56:22,85 1 00:56:23 China Pigeon Raging Club
480wales MC2173  
Dreamers 72
Team Big Dreamers4 10:56:22,90 1 00:56:23 Wales Club
481germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel6 10:56:23,00 1 00:56:23 Saalfeld Club
482moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului2 10:56:23,15 1 00:56:23 Moldova
483rumania MC3188  
Regina
Team Dinica & Adrian6 10:56:23,15 1 00:56:23 Romanía
484rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca3 10:56:23,45 1 00:56:23 Romanía
485rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici5 10:56:23,65 1 00:56:24 Romanía
486hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 10:56:23,95 1 00:56:24 Hungary Pigeons Club
487czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal1 10:56:23,95 1 00:56:24 Czech Republic Club
488czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek2 10:56:24,15 1 00:56:24 Czech Republic Club
489slovakia MC1375  
Color Me Crazy
Team Krajcik Daniel & Andrea2 10:56:24,35 1 00:56:24 Slovakia Club
490rumania MC1174  
Phelps
Team Pisla Daniel & Vintan George5 10:56:24,35 1 00:56:24 Romanía
491fuerteventura MC0247  
Matthys
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 10:56:24,95 1 00:56:25 Gran Tarajal
492germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser3 10:56:25,25 1 00:56:25 Düsseldorf Club
493slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano1 10:56:25,40 1 00:56:25 Slovakia Club
494china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing7 10:56:25,70 1 00:56:26 China Pigeon Raging Club
495belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt3 10:56:25,80 1 00:56:26 De Snelvliegers Zandbergen Club
496rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea10 10:56:26,00 1 00:56:26 Romanía
497rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 10:56:26,45 1 00:56:26 Club Rusia
498polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland2 10:56:26,65 1 00:56:27 Polonia
499germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers2 10:56:26,90 1 00:56:27 Münsterland
500belgium MC1537  
Red Choco
Team Coloured Pigeons1 10:56:26,95 1 00:56:27 Fond Wallonie
501polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling2 10:56:27,05 1 00:56:27 Polonia
502netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn3 10:56:27,20 1 00:56:27 Holland Pigeons Club
503belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid2 10:56:27,25 1 00:56:27 Belarus Club
504rumania MC1229  
Blue Hope
Sorin Florea11 10:56:27,45 1 00:56:28 Romanía
505alicante MC0184  
Lombard
Javier & Sergio Peral4 10:56:27,50 1 00:56:27 La Dama de Elche
506turkey MC3023  
Barbaras Hayrettin
Team Recep-emin Bayramoglu5 10:56:27,50 1 00:56:28 Turkey Flying Club
507rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 10:56:27,75 1 00:56:28 Romanía
508germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler3 10:56:28,30 1 00:56:28 Oberbayern Club
509polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport3 10:56:28,60 1 00:56:29 Polonia
510wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor1 10:56:28,85 1 00:56:29 Wales Club
511rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti1 10:56:28,95 1 00:56:29 Romanía
512polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk2 10:56:29,00 1 00:56:29 Polonia
513germany MC1502  
First Choice
Team H & B Wulhorst1 10:56:29,10 1 00:56:29 Oberfranken Club
514czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize8 10:56:29,65 1 00:56:30 Czech Republic Club
515rumania MC3254  
Snydale Linnet
Iulian Duica1 10:56:29,75 1 00:56:30 Romanía
516baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa2 10:56:29,85 1 00:56:30 C.C. Es Pla de Mallorca
517malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta5 10:56:29,85 1 00:56:30 Malta Racing Pigeon Club
518germany MC0073  
Fussy
Team SAS1 10:56:29,85 1 00:56:30 Germany Club
519ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk2 10:56:29,90 1 00:56:30 Ukraine Club
520germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette2 10:56:29,95 1 00:56:30 Käshofen
521netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap3 10:56:30,25 1 00:56:30 Holland Pigeons Club
522belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes2 10:56:30,40 1 00:56:30 Fondclub Loft 24
523rumania MC1212  
Arona Winner
Sorin Florea12 10:56:30,00 1 00:56:31 Romanía
524germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn2 10:56:31,95 1 00:56:31 Rietberg Club
525england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers1 10:56:31,10 1 00:56:31 RPRA (Pigeon Association)
526netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John2 10:56:31,15 1 00:56:31 Holland Pigeons Club
527hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 10:56:31,60 1 00:56:32 Hungary Pigeons Club
528germany MC0909  
Singa
Team BBKB Racing1 10:56:31,60 1 00:56:32 Lehrte/Peine
529rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu3 10:56:31,70 1 00:56:32 Romanía
530germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 10:56:31,75 1 00:56:32 Koblenz Club
531czech republic MC2568  
RA 05
Team A.K. Kubica1 10:56:31,95 1 00:56:32 Czech Republic Club
532asturias MC0735  
Special Review
Team Dionisio & Pandiella4 10:56:32,00 1 00:56:32 R.C. Oviedo
533germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak3 10:56:32,20 1 00:56:32 Germany Club
534england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster7 10:56:32,25 1 00:56:32 RPRA (Pigeon Association)
535galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 10:56:32,25 1 00:56:32 MARIÑAS ALTAS
536asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones1 10:56:32,60 1 00:56:33 R.C. Oviedo
537belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 10:56:33,00 1 00:56:33 Club Olijftak Maaseik
538fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:56:33,15 1 00:56:33 Gran Tarajal
539netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek2 10:56:33,30 1 00:56:33 Holland Pigeons Club
540belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium2 10:56:33,30 1 00:56:33 Belgium Club
541austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz1 10:56:33,55 1 00:56:34 Club Austria
542italia MC1915  
Hanne
Team RSR3 10:56:33,65 1 00:56:34 Italia
543england MC0406  
Pieter Oberholster8 10:56:34,05 1 00:56:34 RPRA (Pigeon Association)
544rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta2 10:56:34,15 1 00:56:34 Romanía
545france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit1 10:56:34,70 1 00:56:35 Team Sibille France
546slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia5 10:56:35,95 1 00:56:36 Slovakia Club
547czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie2 10:56:36,15 1 00:56:36 Czech Republic Club
548germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker3 10:56:36,55 1 00:56:37 Rietberg Club
549belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels1 10:56:36,85 1 00:56:37 Belgium Club
550england MC2943  
Cindy
Pete Williams2 10:56:36,95 1 00:56:37 RPRA (Pigeon Association)
551wales MC0524  
Aurelia
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 10:56:36,95 1 00:56:37 Wales Club
552china MC2917  
Brian
Team Haiye Boi Fuqing8 10:56:37,10 1 00:56:37 China Pigeon Raging Club
553germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel7 10:56:37,25 1 00:56:37 Saalfeld Club
554slovakia MC2634  
Franco
Team FAB1 10:56:37,30 1 00:56:37 Slovakia Club
555england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster9 10:56:37,50 1 00:56:38 RPRA (Pigeon Association)
556croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic2 10:56:37,75 1 00:56:38 Croatia Pigeon Club
557polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 10:56:38,00 1 00:56:38 Polonia
558croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 10:56:38,95 1 00:56:39 Croatia Pigeon Club
559turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez3 10:56:38,95 1 00:56:39 Turkey Flying Club
560wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons1 10:56:39,05 1 00:56:39 Wales Club
561rumania MC0958  
Sakin
Team Miulescu Marian2 10:56:39,15 1 00:56:39 Romanía
562germany MC2231  
Darwin
Team Rutz and sons3 10:56:39,25 1 00:56:39 Saarland
563netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink1 10:56:39,35 1 00:56:39 Holland Pigeons Club
564czech republic MC2609  
Jarka
Rottovi Wendy-Fanda2 10:56:39,80 1 00:56:40 Czech Republic Club
565austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 10:56:39,85 1 00:56:40 VRV - Oberoesterreich
566germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser4 10:56:40,00 1 00:56:40 Düsseldorf Club
567croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic2 10:56:40,25 1 00:56:40 Croatia Pigeon Club
568wales MC1548  
Morris
Team Belgium Bus1 10:56:40,55 1 00:56:41 Wales Club
569germany MC0056  
Esperanza
Jung Avantgarde2 10:56:40,60 1 00:56:41 Germany Club
570europe MC0808  
lauranne
Team TOP 101 10:56:40,75 1 00:56:41 Club E.U.
571netherlands MC1556  
Killy
Team Cees van Gelder2 10:56:40,90 1 00:56:41 Holland Pigeons Club
572germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers3 10:56:41,10 1 00:56:41 Münsterland
573belgium MC0641  
Tommy
Team Creemers & Zoon4 10:56:41,45 1 00:56:41 Club Olijftak Maaseik
574belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt4 10:56:41,40 1 00:56:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
575netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 10:56:41,50 1 00:56:42 PDV Mariapolder
576austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer2 10:56:41,60 1 00:56:42 Club Austria
577netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij2 10:56:41,65 1 00:56:42 Holland Pigeons Club
578asturias MC0253  
Brady
Alfonso Herrero Pérez2 10:56:41,90 1 00:56:42 R.C. Oviedo
579rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 10:56:41,95 1 00:56:42 Romanía
580slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia6 10:56:42,35 1 00:56:42 Slovakia Club
581germany MC1509  
Alien
Team SAS2 10:56:42,30 1 00:56:42 Germany Club
582wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford2 10:56:42,75 1 00:56:43 Wales Club
583germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld2 10:56:42,80 1 00:56:43 Bergisches Land Club
584slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik2 10:56:43,30 1 00:56:43 Slovakia Club
585lithuania MC0801  
Sebastiaan
Renatas Usas1 10:56:43,35 1 00:56:43 Lithuania Club
586slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos2 10:56:43,95 1 00:56:44 Slovakia Club
587france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit2 10:56:44,10 1 00:56:44 Team Sibille France
588rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca4 10:56:44,11 1 00:56:44 Romanía
589netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 10:56:45,10 1 00:56:45 Holland Pigeons Club
590germany MC1344  
Zeke
Erich Müller6 10:56:45,15 1 00:56:45 Oberfranken Club
591austria MC1784  
Rello
Beniamin Neag15 10:56:45,15 1 00:56:45 VRV - Oberoesterreich
592germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn3 10:56:45,20 1 00:56:45 Rietberg Club
593belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon5 10:56:45,60 1 00:56:46 Club Olijftak Maaseik
594germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak4 10:56:45,70 1 00:56:46 Germany Club
595belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt5 10:56:45,80 1 00:56:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
596wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls3 10:56:46,15 1 00:56:46 Wales Club
597netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan3 10:56:46,45 1 00:56:46 Holland Pigeons Club
598rumania MC3240  
Dafney
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 10:56:46,75 1 00:56:47 Romanía
599netherlands MC1291  
Mojo
Team Poelman - Kap4 10:56:46,85 1 00:56:47 Holland Pigeons Club
600netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 10:56:46,95 1 00:56:47 Holland Pigeons Club
601scotland MC0422  
Jade
William Donachie2 10:56:47,35 1 00:56:47 Scottish Homing Union
602turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu6 10:56:47,45 1 00:56:48 Turkey Flying Club
603galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 10:56:47,50 1 00:56:47 MARIÑAS ALTAS
604baleares MC2148  
Fall Aspen
Rafael Forteza Costa3 10:56:47,55 1 00:56:48 C.C. Es Pla de Mallorca
605germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 10:56:47,70 1 00:56:48 Hessen Club
606denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen3 10:56:47,85 1 00:56:48 Denmark Club
607galicia MC0374  
Longberry Lady
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 10:56:48,30 1 00:56:48 MARIÑAS ALTAS
608wales MC2744  
Secret Three
Team Secret Service2 10:56:48,45 1 00:56:48 Wales Club
609scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds1 10:56:48,80 1 00:56:49 Scottish Homing Union
610england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford1 10:56:49,15 1 00:56:49 RPRA (Pigeon Association)
611polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta4 10:56:49,35 1 00:56:49 Polonia
612wales MC2161  
Easyjet
Team Gwent Dragons2 10:56:49,40 1 00:56:49 Wales Club
613italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:56:50,35 1 00:56:50 Italian-Team
614baleares MC2893  
Capitán Haddock
Team Ciutadellencs3 10:56:50,80 1 00:56:51 C.C.Ciutadella
615germany MC1354  
Golden Touch
Erich Müller7 10:56:50,90 1 00:56:51 Oberfranken Club
616rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 10:56:51,30 1 00:56:51 Romanía
617england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 10:56:51,80 1 00:56:52 RPRA (Pigeon Association)
618rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera2 10:56:51,85 1 00:56:52 Romanía
619england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster10 10:56:51,95 1 00:56:52 RPRA (Pigeon Association)
620wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent3 10:56:52,25 1 00:56:52 Wales Club
621czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal1 10:56:53,35 1 00:56:53 Czech Republic Club
622germany MC2969  
Mojo Working
Hans-Paul Esser5 10:56:53,40 1 00:56:53 Düsseldorf Club
623norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein2 10:56:53,50 1 00:56:54 Norge Racing Pigeon Club
624south africa MC2699  
Dasch 9
Team Spoorweg Sindikaat4 10:56:53,95 1 00:56:54 South Africa Club
625italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar2 10:56:54,15 1 00:56:54 Italia
626netherlands MC1072  
Frysian Blue Hulk
Sjaak Buwalda2 10:56:54,65 1 00:56:55 Holland Pigeons Club
627belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium3 10:56:54,90 1 00:56:55 Belgium Club
628polska MC2441  
JKG 7783
Team JKG Transport4 10:56:55,15 1 00:56:55 Polonia
629rumania MC1167  
Transilvania Boy
Team Class2 10:56:55,40 1 00:56:55 Romanía
630denmark MC0929  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen1 10:56:55,95 1 00:56:56 Denmark Club
631hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 10:56:56,50 1 00:56:56 Hungary Pigeons Club
632rumania MC1843  
Tarnava Mica 200
Aurelian Petca2 10:56:56,65 1 00:56:57 Romanía
633tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 10:56:56,70 1 00:56:57 Abona Sur
634belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen1 10:56:56,70 1 00:56:57 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
635slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia7 10:56:56,90 1 00:56:57 Slovakia Club
636italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile1 10:56:57,15 1 00:56:57 Italia
637netherlands MC3275  
Simon
Team Ricky Loft NL2 10:56:57,45 1 00:56:57 Holland Pigeons Club
638wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service3 10:56:57,55 1 00:56:58 Wales Club
639polska MC2412  
Wriggley
Stanislaw Para1 10:56:57,70 1 00:56:58 Polonia
640germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst2 10:56:58,05 1 00:56:58 Oberfranken Club
641slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia8 10:56:58,80 1 00:56:59 Slovakia Club
642germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn4 10:56:59,00 1 00:56:59 Rietberg Club
643rumania MC1225  
I need a Hero
Sorin Florea13 10:56:59,00 1 00:56:59 Romanía
644tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz3 10:56:59,05 1 00:56:59 C.C.Portuense
645polska MC1589  
Berbatou
Tomasz Wiczling3 10:56:59,85 1 00:57:00 Polonia
646controling MC0993  
check
Checking1 10:56:59,90 1 00:57:00 Checking
647wales MC1742  
Blocker
Paul Bamford3 10:57:00,20 1 00:57:00 Wales Club
648rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita3 10:57:00,20 1 00:57:00 Romanía
649germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany7 10:57:00,70 1 00:57:01 Saalfeld Club
650czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize9 10:57:01,05 1 00:57:01 Czech Republic Club
651belgium MC0364  
Steppin Out
Dirk Verstichelen2 10:57:01,65 1 00:57:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
652turkey MC3003  
Tayyar
Ferhat Gülez4 10:57:02,10 1 00:57:02 Turkey Flying Club
653czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens3 10:57:02,20 1 00:57:02 Czech Republic Club
654germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers3 10:57:02,75 1 00:57:03 Niederrhein Club
655england MC0669  
Winner
David Hinkel4 10:57:02,80 1 00:57:03 RPRA (Pigeon Association)
656netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan4 10:57:02,85 1 00:57:03 Holland Pigeons Club
657belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest2 10:57:02,95 1 00:57:03 Lembeek Club - Belgium
658netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer1 10:57:02,95 1 00:57:03 Holland Pigeons Club
659south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester3 10:57:03,20 1 00:57:03 South Africa Club
660rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 10:57:03,40 1 00:57:03 Romanía
661hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel2 10:57:03,65 1 00:57:04 Hungary Pigeons Club
662austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 10:57:03,70 1 00:57:04 VRV - Oberoesterreich
663rumania MC1173  
Champion
Team Class3 10:57:03,80 1 00:57:04 Romanía
664south africa MC1864  
Jaqouette
Team Triple J Lofts5 10:57:03,90 1 00:57:04 South Africa Club
665rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea14 10:57:04,36 1 00:57:04 Romanía
666netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls2 10:57:04,35 1 00:57:04 Holland Pigeons Club
667europe MC0114  
Zamby
Team TOP 102 10:57:04,85 1 00:57:05 Club E.U.
668england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow2 10:57:05,10 1 00:57:05 RPRA (Pigeon Association)
669belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt6 10:57:05,70 1 00:57:06 De Snelvliegers Zandbergen Club
670slovakia MC2659  
Greg 1339
Team Greg - Slovakia9 10:57:06,10 1 00:57:06 Slovakia Club
671netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer2 10:57:07,05 1 00:57:07 Holland Pigeons Club
672austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag16 10:57:07,60 1 00:57:08 VRV - Oberoesterreich
673netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort1 10:57:08,05 1 00:57:08 Holland Pigeons Club
674rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 10:57:08,05 1 00:57:08 Romanía
675polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit1 10:57:08,15 1 00:57:08 Polonia
676germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann1 10:57:08,20 1 00:57:08 Oberfranken Club
677germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser6 10:57:08,35 1 00:57:08 Düsseldorf Club
678netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer3 10:57:08,45 1 00:57:08 Holland Pigeons Club
679rumania MC1953  
Red Bull Racing
Team Sepciuc & Penteliuc2 10:57:08,70 1 00:57:09 Romanía
680austria MC0824  
Ivory
Team Kutlesa2 10:57:08,75 1 00:57:09 VRV - Oberoesterreich
681germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt1 10:57:08,80 1 00:57:09 NRW Club
682germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 10:57:08,91 1 00:57:09 Oberfranken Club
683netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan5 10:57:08,90 1 00:57:09 Holland Pigeons Club
684rumania MC1942  
Sultan
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 10:57:09,00 1 00:57:09 Romanía
685belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt7 10:57:09,00 1 00:57:09 De Snelvliegers Zandbergen Club
686germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser7 10:57:09,25 1 00:57:09 Düsseldorf Club
687polska MC1025  
Urano
Team Slawomir Pluta5 10:57:09,20 1 00:57:09 Polonia
688polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak1 10:57:09,30 1 00:57:09 Polonia
689germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel8 10:57:09,50 1 00:57:10 Saalfeld Club
690slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L1 10:57:09,85 1 00:57:10 Slovakia Club
691polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland3 10:57:10,15 1 00:57:10 Polonia
692rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici6 10:57:10,20 1 00:57:10 Romanía
693netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 10:57:10,85 1 00:57:11 Holland Pigeons Club
694germany MC0853  
Noor
Werner Wahl3 10:57:10,90 1 00:57:11 Heidenheim Club
695germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette3 10:57:11,35 1 00:57:11 Käshofen
696netherlands MC1294  
Paisley
Team Poelman - Kap5 10:57:11,60 1 00:57:12 Holland Pigeons Club
697belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 10:57:11,55 1 00:57:12 Club Olijftak Maaseik
698belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens2 10:57:11,90 1 00:57:12 Fond Wallonie
699austria MC2510  
Euro 3
Team Europa2 10:57:12,00 1 00:57:12 VRV - Oberoesterreich
700czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal2 10:57:12,05 1 00:57:12 Czech Republic Club
701rumania MC3343  
Light
Team Coldea & Basch1 10:57:12,25 1 00:57:12 Romanía
702tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis3 10:57:12,20 1 00:57:12 Nuevos HORIZONTES
703germany MC2680  
Diamond Snowstorm
Andreas Moeller1 10:57:12,25 1 00:57:12 Germany Club
704fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González1 10:57:12,30 1 00:57:12 Gran Tarajal
705tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán2 10:57:12,40 1 00:57:12 REUS
706austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag17 10:57:12,41 1 00:57:12 VRV - Oberoesterreich
707scotland MC0427  
My Mo
William Donachie3 10:57:12,90 1 00:57:13 Scottish Homing Union
708slovenia MC1726  
David
Team Planica1 10:57:13,10 1 00:57:13 Slovenia Club
709netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap6 10:57:13,35 1 00:57:13 Holland Pigeons Club
710germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel9 10:57:13,40 1 00:57:13 Saalfeld Club
711wales MC2749  
Bellas Boy
Team J.R.D. Humphrys2 10:57:13,45 1 00:57:13 Wales Club
712germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst3 10:57:13,55 1 00:57:14 Oberfranken Club
713rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea15 10:57:13,60 1 00:57:14 Romanía
714netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder3 10:57:13,70 1 00:57:14 Holland Pigeons Club
715wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts1 10:57:13,75 1 00:57:14 Wales Club
716germany MC2222  
Schekiba
Berthold Schupp1 10:57:14,10 1 00:57:14 Schwaben-Allgäu Club
717england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow3 10:57:14,20 1 00:57:14 RPRA (Pigeon Association)
718belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen2 10:57:14,35 1 00:57:14 Club Olijftak Maaseik
719germany MC0455  
ATLANTIC 417
Alexander Gebel10 10:57:15,00 1 00:57:15 Saalfeld Club
720asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella5 10:57:15,20 1 00:57:15 R.C. Oviedo
721italia MC1921  
Banana
Team RSR4 10:57:15,35 1 00:57:15 Italia
722wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts2 10:57:15,70 1 00:57:16 Wales Club
723austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa3 10:57:15,80 1 00:57:16 VRV - Oberoesterreich
724netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen4 10:57:15,75 1 00:57:16 PDV Alphen Vooruit
725germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring1 10:57:15,90 1 00:57:16 Münsterland Club
726wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers5 10:57:16,10 1 00:57:16 Wales Club
727belgium MC0155  
Witbuik Derby
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 10:57:16,15 1 00:57:16 Fondclub Herent
728belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium4 10:57:16,16 1 00:57:16 Belgium Club
729cadiz MC2376  
Manchas
Juan Manuel Trujillo Sánchez3 10:57:16,45 1 00:57:16 Andalucía
730italia MC1927  
Save The Best For Last
Hanus Vasile2 10:57:16,40 1 00:57:16 Italia
731norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura6 10:57:17,50 1 00:57:17 Norge Racing Pigeon Club
732gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Tenesor2 10:57:17,45 1 00:57:18 Club Los Socios
733netherlands MC1493  
Meksi
Team Soepboer4 10:57:17,75 1 00:57:18 Holland Pigeons Club
734scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son2 10:57:18,00 1 00:57:18 Scottish Homing Union
735south africa MC2701  
Jagienka
Team Spoorweg Sindikaat5 10:57:18,05 1 00:57:18 South Africa Club
736england MC2216  
Abakus
Andrei Antoci2 10:57:18,05 1 00:57:18 RPRA (Pigeon Association)
737wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett2 10:57:18,55 1 00:57:19 Welsh Flag
738denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen2 10:57:18,85 1 00:57:19 Denmark Club
739germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller8 10:57:19,30 1 00:57:19 Oberfranken Club
740asturias MC1033  
Kazán
Gheorghe Rosu1 10:57:19,50 1 00:57:20 R.C. Oviedo
741england MC0401  
Tano
Pieter Oberholster11 10:57:19,65 1 00:57:20 RPRA (Pigeon Association)
742germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt2 10:57:19,85 1 00:57:20 NRW Club
743scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie4 10:57:20,50 1 00:57:20 Scottish Homing Union
744italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 10:57:20,55 1 00:57:21 Italian-Team
745germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette4 10:57:20,75 1 00:57:21 Käshofen
746tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano2 10:57:21,45 1 00:57:21 Abona Sur
747germany MC0383  
Joshua
Team Volmer & Wilpers4 10:57:21,46 1 00:57:21 Münsterland
748italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patty2 10:57:21,60 1 00:57:22 Italia
749polska MC2451  
KJG 7945
Team JKG Transport5 10:57:21,65 1 00:57:22 Polonia
750rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa1 10:57:21,90 1 00:57:22 Romanía
751polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk3 10:57:22,10 1 00:57:22 Polonia
752italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy5 10:57:22,20 1 00:57:22 Italia
753polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport6 10:57:22,70 1 00:57:23 Polonia
754tenerife MC0228  
Sibill
Team Herrera y Jaime4 10:57:22,85 1 00:57:23 Adexe
755alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral5 10:57:22,95 1 00:57:23 La Dama de Elche
756rumania MC3334  
Red
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons2 10:57:23,00 1 00:57:23 Romanía
757belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Coppens & Segers3 10:57:23,20 1 00:57:23 Denderbond Ninove
758germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 10:57:23,40 1 00:57:23 Germany Club
759south africa MC2703  
Lander Wittekele
Team GJ du Toit Lofts2 10:57:23,45 1 00:57:23 South Africa Club
760wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford4 10:57:23,60 1 00:57:24 Wales Club
761rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru2 10:57:23,70 1 00:57:24 Romanía
762germany MC0021  
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer11 10:57:23,90 1 00:57:24 Oberfranken Club
763rumania MC3197  
Sophia
Team Hintari & Lungoci3 10:57:24,60 1 00:57:25 Romanía
764italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci2 10:57:24,80 1 00:57:25 Italia
765rumania MC3294  
Yippeeiohcaiay
Team Romanian Golden Pigeons1 10:57:25,15 1 00:57:25 Romanía
766germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer12 10:57:26,40 1 00:57:26 Oberfranken Club
767czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi3 10:57:26,80 1 00:57:27 Czech Republic Club
768slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I1 10:57:26,80 1 00:57:27 Slovakia Club
769germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn5 10:57:26,81 1 00:57:27 Rietberg Club
770netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort2 10:57:27,05 1 00:57:27 Holland Pigeons Club
771belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck3 10:57:27,10 1 00:57:27 Fond Wallonie
772belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen3 10:57:27,20 1 00:57:27 Club Olijftak Maaseik
773germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany1 10:57:27,30 1 00:57:27 Germany Club
774germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser8 10:57:27,40 1 00:57:27 Düsseldorf Club
775south africa MC2705  
Beeper
Team GJ du Toit Lofts3 10:57:27,70 1 00:57:28 South Africa Club
776south africa MC2697  
Passenger
Team Spoorweg Sindikaat6 10:57:27,65 1 00:57:28 South Africa Club
777germany MC0296  
Else
Team Klaas & Sohn6 10:57:27,75 1 00:57:28 Rietberg Club
778cantabria MC1719  
Xanadoo
Team Barrio - Rovira - Merino1 10:57:28,00 1 00:57:28 Club Reinosano
779germany MC0491  
ATLANTIC 598
Alexander Gebel11 10:57:28,30 1 00:57:28 Saalfeld Club
780denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen2 10:57:28,85 1 00:57:29 Denmark Club
781tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón2 10:57:29,20 1 00:57:29 CANARAGÜI
782belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels2 10:57:29,55 1 00:57:30 Belgium Club
783belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends1 10:57:29,91 1 00:57:30 Club Olijftak Maaseik
784wales MC2748  
Shrek
Team J.R.D. Humphrys3 10:57:29,90 1 00:57:30 Wales Club
785germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette5 10:57:30,20 1 00:57:30 Käshofen
786germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 10:57:30,45 1 00:57:30 Germany Club
787croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb3 10:57:30,75 1 00:57:31 Croatia Pigeon Club
788italia MC1108  
Kiran
Team Italy6 10:57:31,05 1 00:57:31 Italia
789scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son3 10:57:31,20 1 00:57:31 Scottish Homing Union
790asturias MC1039  
Schneeforscher
Gheorghe Rosu2 10:57:31,40 1 00:57:31 R.C. Oviedo
791germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg2 10:57:31,40 1 00:57:31 Sajonia Club
792rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea16 10:57:31,65 1 00:57:32 Romanía
793polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 10:57:31,95 1 00:57:32 Polonia
794norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein3 10:57:32,05 1 00:57:32 Norge Racing Pigeon Club
795austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag18 10:57:32,45 1 00:57:32 VRV - Oberoesterreich
796hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 10:57:32,60 1 00:57:33 Hungary Pigeons Club
797belgium MC2781  
Goldrush 5
Team Coppens & Segers4 10:57:32,65 1 00:57:33 Denderbond Ninove
798germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller9 10:57:33,10 1 00:57:33 Oberfranken Club
799hungary MC2496  
Kindey King
Horvath Szabolcs1 10:57:33,20 1 00:57:33 Hungary Pigeons Club
800wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford5 10:57:33,40 1 00:57:33 Wales Club
801italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy7 10:57:33,50 1 00:57:34 Italia
802turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu7 10:57:33,75 1 00:57:34 Turkey Flying Club
803slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos3 10:57:33,75 1 00:57:34 Slovakia Club
804croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic1 10:57:33,90 1 00:57:34 Croatia Pigeon Club
805malta MC0575  
Ben
Team Mannu Lofts Malta2 10:57:34,25 1 00:57:34 Malta Racing Pigeon Club
806germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld3 10:57:34,85 1 00:57:35 Bergisches Land Club
807slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano2 10:57:34,90 1 00:57:35 Slovakia Club
808gran canaria MC2724  
Zayre
Team Los Chikitos2 10:57:34,95 1 00:57:35 Club Los Socios
809belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 10:57:35,40 1 00:57:35 Club Olijftak Maaseik
810croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic3 10:57:35,50 1 00:57:36 Croatia Pigeon Club
811malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta3 10:57:35,80 1 00:57:36 Malta Racing Pigeon Club
812polska MC1586  
Bartolo
Tomasz Wiczling4 10:57:36,20 1 00:57:36 Polonia
813europe MC0809  
Chico
Team TOP 103 10:57:36,20 1 00:57:36 Club E.U.
814netherlands MC1484  
Princess
Team Soepboer5 10:57:36,50 1 00:57:36 Holland Pigeons Club
815norway MC2046  
Kimba
Team Ray & Svein4 10:57:36,55 1 00:57:37 Norge Racing Pigeon Club
816germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider1 10:57:36,55 1 00:57:37 Oberfranken Club
817slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 10:57:36,60 1 00:57:37 Slovakia Club
818gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos3 10:57:36,75 1 00:57:37 Club Los Socios
819netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn4 10:57:37,05 1 00:57:37 Holland Pigeons Club
820netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer6 10:57:37,05 1 00:57:37 Holland Pigeons Club
821rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George6 10:57:37,10 1 00:57:37 Romanía
822germany MC0264  
The Tukker
Team Klaas & Sohn7 10:57:37,25 1 00:57:37 Rietberg Club
823france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette1 10:57:37,45 1 00:57:37 Team Sibille France
824austria MC2525  
Michael
Michael Rudorfer3 10:57:37,80 1 00:57:38 Club Austria
825asturias MC0088  
Found
Team Los Carbayones2 10:57:37,80 1 00:57:38 R.C. Oviedo
826germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.2 10:57:37,85 1 00:57:38 Weitstrecken Myhl-Wegberg
827germany MC2031  
Black Lola
Team Gebr. Reinhard3 10:57:38,20 1 00:57:38 Lahntal Club
828netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer3 10:57:38,20 1 00:57:38 Holland Pigeons Club
829slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 10:57:38,35 1 00:57:38 Slovenia Club
830switzerland MC2260  
Blood Sugar
Simon Wolf4 10:57:38,85 1 00:57:39 Suiza
831polska MC1029  
Milton
Team Slawomir Pluta6 10:57:38,85 1 00:57:39 Polonia
832tenerife MC3333  
Major Prospect
Team FAVOURITE1 10:57:38,95 1 00:57:39 Club Tenerife
833netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn5 10:57:40,20 1 00:57:40 Holland Pigeons Club
834belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde3 10:57:40,45 1 00:57:40 Land van Aalst
835germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann2 10:57:40,45 1 00:57:40 Oberfranken Club
836italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 10:57:40,80 1 00:57:41 Italia
837belgium MC1143  
Lambe
Filip de Smedt8 10:57:41,00 1 00:57:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
838rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 10:57:41,25 1 00:57:41 Romanía
839germany MC0272  
Paranoid
Team Klaas & Sohn8 10:57:41,60 1 00:57:42 Rietberg Club
840england MC0111  
Laurieston
Team Louella Pigeon World2 10:57:42,15 1 00:57:42 RPRA (Pigeon Association)
841germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller2 10:57:42,35 1 00:57:42 Germany Club
842austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres2 10:57:42,50 1 00:57:42 Pigeon Club Austria South
843germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany2 10:57:42,70 1 00:57:43 Germany Club
844italia MC2123  
Belle
Renato Cantu3 10:57:42,90 1 00:57:43 Italia
845rumania MC0661  
Vio 13
Viorel Gah4 10:57:43,65 1 00:57:44 Romanía
846polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk3 10:57:43,70 1 00:57:44 Polonia
847slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine1 10:57:43,75 1 00:57:44 Slovenia Club
848belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 10:57:44,15 1 00:57:44 Fond Wallonie
849south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 10:57:44,40 1 00:57:44 South Africa Club
850polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport7 10:57:44,65 1 00:57:45 Polonia
851germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller2 10:57:44,75 1 00:57:45 Germany Club
852rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch2 10:57:44,90 1 00:57:45 Romanía
853wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls4 10:57:45,00 1 00:57:45 Wales Club
854germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 10:57:45,00 1 00:57:45 Germany Club
855polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para2 10:57:45,55 1 00:57:46 Polonia
856hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 10:57:45,70 1 00:57:46 Hungary Pigeons Club
857rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea17 10:57:46,15 1 00:57:46 Romanía
858germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 10:57:46,40 1 00:57:46 Germany Club
859croatia MC3305  
Tayson
Team Dalmacija & Zagreb4 10:57:46,90 1 00:57:47 Croatia Pigeon Club
860rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea18 10:57:47,85 1 00:57:48 Romanía
861austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag19 10:57:48,05 1 00:57:48 VRV - Oberoesterreich
862polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling5 10:57:48,55 1 00:57:49 Polonia
863belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck4 10:57:49,55 1 00:57:50 Fond Wallonie
864austria MC3166  
Brother Silverrace
Clemens Ivanschitz2 10:57:49,80 1 00:57:50 Club Austria
865zaragoza MC0006  
Fiona
Jaime Ameller Pons2 10:57:50,05 1 00:57:50 Mensajeras BILBILIS
866belgium MC0870  
Cabor
Jose Hoes3 10:57:50,06 1 00:57:50 Fondclub Loft 24
867czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes2 10:57:50,35 1 00:57:50 Czech Republic Club
868germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser9 10:57:50,40 1 00:57:50 Düsseldorf Club
869germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij2 10:57:50,55 1 00:57:51 Harsewinkel Club
870asturias MC0721  
Hailsham Millie
Team Dionisio & Pandiella6 10:57:51,35 1 00:57:51 R.C. Oviedo
871china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing9 10:57:51,35 1 00:57:51 China Pigeon Raging Club
872germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen1 10:57:51,65 1 00:57:52 Ruhrgebiet Club
873germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin1 10:57:51,60 1 00:57:52 Sachsen Club
874belgium MC3115  
Prutske
Team Thieu & Thieu1 10:57:51,75 1 00:57:52 Belgium Club
875germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 10:57:51,80 1 00:57:52 Frankenland Club
876germany MC0774  
Victoria
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer13 10:57:52,00 1 00:57:52 Oberfranken Club
877germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 10:57:52,15 1 00:57:52 Weitstrecken Myhl-Wegberg
878netherlands MC2801  
Bradly
Team Dutch Demolition2 10:57:52,45 1 00:57:52 Holland Pigeons Club
879germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils1 10:57:52,80 1 00:57:53 Germany Club
880polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport8 10:57:53,35 1 00:57:53 Polonia
881rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita4 10:57:53,80 1 00:57:54 Romanía
882switzerland MC2265  
Freja
Simon Wolf5 10:57:53,85 1 00:57:54 Suiza
883rumania MC3179  
Pilon
Team Dinica & Adrian7 10:57:53,90 1 00:57:54 Romanía
884england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters2 10:57:54,60 1 00:57:55 RPRA (Pigeon Association)
885belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid3 10:57:54,75 1 00:57:55 Belarus Club
886china MC2930  
Renardo
Team Haiye Boi Fuqing10 10:57:54,85 1 00:57:55 China Pigeon Raging Club
887netherlands MC0904  
Ragnar
Team Skyriders3 10:57:54,85 1 00:57:55 Holland Pigeons Club
888croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes1 10:57:55,00 1 00:57:55 Croatia Pigeon Club
889switzerland MC2259  
Edda
Simon Wolf6 10:57:55,05 1 00:57:55 Suiza
890germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils2 10:57:55,15 1 00:57:55 Germany Club
891germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser10 10:57:55,75 1 00:57:56 Düsseldorf Club
892croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes2 10:57:55,85 1 00:57:56 Croatia Pigeon Club
893austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag20 10:57:55,95 1 00:57:56 VRV - Oberoesterreich
894germany MC0560  
Narco
Team Koblenz2 10:57:56,05 1 00:57:56 Koblenz Club
895china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing11 10:57:56,10 1 00:57:56 China Pigeon Raging Club
896polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling6 10:57:56,20 1 00:57:56 Polonia
897netherlands MC0903  
Ginny
Team Skyriders4 10:57:56,25 1 00:57:56 Holland Pigeons Club
898croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic3 10:57:56,65 1 00:57:57 Croatia Pigeon Club
899belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns1 10:57:56,75 1 00:57:57 Fondclub Loft 24
900netherlands MC1471  
Jonge Antenne
Mat Schoordijk1 10:57:56,80 1 00:57:57 Holland Pigeons Club
901rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica2 10:57:56,90 1 00:57:57 Romanía
902czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens4 10:57:57,15 1 00:57:57 Czech Republic Club
903netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 10:57:57,35 1 00:57:57 Holland Pigeons Club
904italia MC3130  
Crafty
Florin Briceanu1 10:57:57,60 1 00:57:58 Italia
905rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 10:57:57,85 1 00:57:58 Romanía
906germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak5 10:57:57,86 1 00:57:58 Germany Club
907england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate4 10:57:58,20 1 00:57:58 RPRA (Pigeon Association)
908czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel2 10:57:58,25 1 00:57:58 Czech Republic Club
909hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 10:57:58,45 1 00:57:58 Hungary Pigeons Club
910hungary MC1622  
Lidia
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 10:57:58,60 1 00:57:59 Hungary Pigeons Club
911malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta2 10:57:58,85 1 00:57:59 Malta Racing Pigeon Club
912slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik1 10:57:59,30 1 00:57:59 Slovakia Club
913china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing12 10:57:59,25 1 00:57:59 China Pigeon Raging Club
914belgium MC3126  
Riffy
Bucaciuc Dumitrescu3 10:57:59,40 1 00:57:59 Belgium Club
915england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate5 10:57:59,55 1 00:58:00 RPRA (Pigeon Association)
916wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford6 10:57:59,95 1 00:58:00 Wales Club
917polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit2 10:58:00,00 1 00:58:00 Polonia
918turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt4 10:58:00,10 1 00:58:00 Turkey Flying Club
919rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru3 10:58:00,20 1 00:58:00 Romanía
920germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn9 10:58:00,26 1 00:58:00 Rietberg Club
921france MC2900  
DENIS
Team Rahal Denis & Sylvie2 10:58:00,25 1 00:58:00 France Club
922bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi1 10:58:00,85 1 00:58:01 Bulgaria Club
923belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 10:58:01,00 1 00:58:01 Belgium Club
924england MC3350  
M & Ms choice
Team Fev Flyers2 10:58:01,25 1 00:58:01 RPRA (Pigeon Association)
925asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella7 10:58:01,45 1 00:58:01 R.C. Oviedo
926belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon6 10:58:01,70 1 00:58:02 Club Olijftak Maaseik
927polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport9 10:58:01,90 1 00:58:02 Polonia
928germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel12 10:58:01,90 1 00:58:02 Saalfeld Club
929wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls5 10:58:02,05 1 00:58:02 Wales Club
930germany MC1327  
Laila
Erich Müller10 10:58:02,30 1 00:58:02 Oberfranken Club
931england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford2 10:58:02,80 1 00:58:03 RPRA (Pigeon Association)
932italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu4 10:58:02,75 1 00:58:03 Italia
933fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 10:58:03,35 1 00:58:03 Gran Tarajal
934czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel3 10:58:03,45 1 00:58:03 Czech Republic Club
935polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling7 10:58:03,70 1 00:58:04 Polonia
936italia MC0148  
Nelson
Hanus Vasile3 10:58:04,00 1 00:58:04 Italia
937polska MC3053  
Polar Express
Team Przemyslaw Kozak1 10:58:04,35 1 00:58:04 Polonia
938belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon7 10:58:04,60 1 00:58:05 Club Olijftak Maaseik
939cadiz MC2380  
Sagira
Juan Manuel Trujillo Sánchez4 10:58:04,65 1 00:58:05 Andalucía
940rumania MC1201  
Ms. Africa 1
Team Pisla Daniel & Vintan George7 10:58:04,95 1 00:58:05 Romanía
941austria MC1824  
Sheril
Beniamin Neag21 10:58:05,05 1 00:58:05 VRV - Oberoesterreich
942rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc3 10:58:05,30 1 00:58:05 Romanía
943belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck5 10:58:05,40 1 00:58:05 Fond Wallonie
944rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica3 10:58:05,70 1 00:58:06 Romanía
945polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport10 10:58:05,80 1 00:58:06 Polonia
946england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow1 10:58:05,85 1 00:58:06 RPRA (Pigeon Association)
947germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski2 10:58:06,75 1 00:58:07 Vogtland Club
948italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patty3 10:58:07,10 1 00:58:07 Italia
949rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici7 10:58:07,75 1 00:58:08 Romanía
950polska MC3054  
Tey
Team Przemyslaw Kozak2 10:58:07,90 1 00:58:08 Polonia
951netherlands MC1976  
Kracht Patser
B. J. Suk Mellies2 10:58:07,95 1 00:58:08 Holland Pigeons Club
952rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru4 10:58:08,05 1 00:58:08 Romanía
953rumania MC1197  
Halep
Team Pisla Daniel & Vintan George8 10:58:08,15 1 00:58:08 Romanía
954netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland3 10:58:08,30 1 00:58:08 Holland Pigeons Club
955slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos4 10:58:08,50 1 00:58:08 Slovakia Club
956germany MC0762  
El Borracho
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer14 10:58:08,60 1 00:58:09 Oberfranken Club
957germany MC1346  
Poppe
Erich Müller11 10:58:09,30 1 00:58:09 Oberfranken Club
958czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel4 10:58:09,50 1 00:58:10 Czech Republic Club
959rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea19 10:58:09,50 1 00:58:10 Romanía
960netherlands MC2794  
Emily
Bart Gaasbeek3 10:58:09,75 1 00:58:10 Holland Pigeons Club
961germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn10 10:58:09,85 1 00:58:10 Rietberg Club
962tenerife MC3330  
Ziber
Team FAVOURITE2 10:58:10,25 1 00:58:10 Club Tenerife
963rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti2 10:58:10,70 1 00:58:11 Romanía
964rumania MC1164  
AS Boy
Team Class4 10:58:10,80 1 00:58:11 Romanía
965germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 10:58:10,85 1 00:58:11 Sachsen Club
966soria MC1280  
Libertys Ride
Veselin Valentinov Hristov1 10:58:11,10 1 00:58:11 Mensajeras Pico Frentes
967netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser2 10:58:11,20 1 00:58:11 Holland Pigeons Club
968england MC0898  
Bermondsy Babe
Team Foster & Rump1 10:58:11,40 1 00:58:11 RPRA (Pigeon Association)
969belgium MC0340  
DE RAPPE
Roger Mertens3 10:58:11,95 1 00:58:12 Fond Wallonie
970czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek3 10:58:12,00 1 00:58:12 Czech Republic Club
971south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 10:58:12,10 1 00:58:12 South Africa Club
972south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht1 10:58:12,50 1 00:58:12 South Africa Club
973belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes4 10:58:12,65 1 00:58:13 Fondclub Loft 24
974germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer15 10:58:12,70 1 00:58:13 Oberfranken Club
975sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez3 10:58:12,71 1 00:58:13 ITALICENSE
976south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts6 10:58:13,20 1 00:58:13 South Africa Club
977wales MC2092  
Wire Wool
Team Welsh Hopefuls6 10:58:13,75 1 00:58:14 Wales Club
978germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 10:58:13,85 1 00:58:14 Germany Club
979netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 10:58:14,40 1 00:58:14 Holland Pigeons Club
980denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen1 10:58:14,45 1 00:58:14 Denmark Club
981wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett3 10:58:14,65 1 00:58:15 Welsh Flag
982toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk2 10:58:14,80 1 00:58:15 Mensajeras del Tajo
983netherlands MC3277  
Lord
Team Ricky Loft NL3 10:58:14,85 1 00:58:15 Holland Pigeons Club
984netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL4 10:58:14,85 1 00:58:15 Holland Pigeons Club
985italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patty4 10:58:15,15 1 00:58:15 Italia
986south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts7 10:58:15,40 1 00:58:15 South Africa Club
987wales MC2737  
Rasbull Rocket 2
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 10:58:15,55 1 00:58:16 Wales Club
988germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers4 10:58:15,60 1 00:58:16 Niederrhein Club
989denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen3 10:58:15,60 1 00:58:16 Denmark Club
990alicante MC0199  
Flaune
Javier & Sergio Peral6 10:58:15,65 1 00:58:16 La Dama de Elche
991germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons4 10:58:16,00 1 00:58:16 Saarland
992polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland4 10:58:16,35 1 00:58:16 Polonia
993wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett4 10:58:16,50 1 00:58:16 Welsh Flag
994netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder4 10:58:16,85 1 00:58:17 Holland Pigeons Club
995polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner1 10:58:16,85 1 00:58:17 Polonia
996denmark MC0931  
Migty Boy
Team Anita & Tage Gravesen3 10:58:16,90 1 00:58:17 Denmark Club
997italia MC0149  
Cleopatra
Hanus Vasile4 10:58:17,30 1 00:58:17 Italia
998rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 10:58:17,30 1 00:58:17 Romanía
999italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 10:58:17,85 1 00:58:18 Italia
1000netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto2 10:58:18,05 1 00:58:18 Holland Pigeons Club
1001hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 10:58:18,26 1 00:58:18 Hungary Pigeons Club
1002slovakia MC1388  
Nika
Team Zihlavnik2 10:58:18,25 1 00:58:18 Slovakia Club
1003alicante MC0195  
Ctaurus
Javier & Sergio Peral7 10:58:18,35 1 00:58:18 La Dama de Elche
1004portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul2 10:58:18,45 1 00:58:18 Faro - Portugal
1005polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 10:58:18,85 1 00:58:19 Polonia
1006netherlands MC1492  
Primias
Team Soepboer7 10:58:18,90 1 00:58:19 Holland Pigeons Club
1007tarragona MC0215  
Rufo
Andrés Cintas Guzmán3 10:58:19,60 1 00:58:20 REUS
1008denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen4 10:58:19,65 1 00:58:20 Denmark Club
1009netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition3 10:58:20,10 1 00:58:20 Holland Pigeons Club
1010polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland5 10:58:20,55 1 00:58:21 Polonia
1011wales MC0522  
Trulo
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 10:58:20,55 1 00:58:21 Wales Club
1012south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean2 10:58:20,65 1 00:58:21 South Africa Club
1013wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys1 10:58:20,70 1 00:58:21 Wales Club
1014england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate6 10:58:20,95 1 00:58:21 RPRA (Pigeon Association)
1015wales MC2082  
Zippy
Team Welsh Hopefuls7 10:58:21,35 1 00:58:21 Wales Club
1016germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann3 10:58:21,55 1 00:58:22 Oberfranken Club
1017germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany8 10:58:21,56 1 00:58:22 Saalfeld Club
1018czech republic MC1405  
Summer Rain
Lubomir Kubacek4 10:58:21,60 1 00:58:22 Czech Republic Club
1019norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura7 10:58:21,95 1 00:58:22 Norge Racing Pigeon Club
1020rumania MC3261  
Sky
Florin Scutaru5 10:58:22,10 1 00:58:22 Romanía
1021belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns2 10:58:22,25 1 00:58:22 Fondclub Loft 24
1022england MC0672  
Fiocco
David Hinkel5 10:58:22,30 1 00:58:22 RPRA (Pigeon Association)
1023netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda3 10:58:23,25 1 00:58:23 Holland Pigeons Club
1024tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón3 10:58:23,61 1 00:58:24 CANARAGÜI
1025belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen3 10:58:23,60 1 00:58:24 Club Olijftak Maaseik
1026slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea3 10:58:23,65 1 00:58:24 Slovakia Club
1027rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 10:58:23,85 1 00:58:24 Club Rusia
1028germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany9 10:58:24,20 1 00:58:24 Saalfeld Club
1029italia MC2126  
Black Satin Dancer
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 10:58:24,25 1 00:58:24 Italia
1030netherlands MC1489  
Barones
Team Soepboer8 10:58:25,25 1 00:58:25 Holland Pigeons Club
1031germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 10:58:25,20 1 00:58:25 Germany Club
1032germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt2 10:58:25,65 1 00:58:26 Germany Club
1033hungary MC1626  
Lord
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 10:58:26,15 1 00:58:26 Hungary Pigeons Club
1034wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett5 10:58:26,30 1 00:58:26 Welsh Flag
1035germany MC1501  
Rapy
Team H & B Wulhorst4 10:58:26,40 1 00:58:26 Oberfranken Club
1036polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki2 10:58:26,50 1 00:58:26 Polonia
1037cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero5 10:58:26,60 1 00:58:27 Malagüeño
1038belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck6 10:58:27,00 1 00:58:27 Fond Wallonie
1039alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral8 10:58:27,30 1 00:58:27 La Dama de Elche
1040austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag22 10:58:27,60 1 00:58:28 VRV - Oberoesterreich
1041slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I2 10:58:27,61 1 00:58:28 Slovakia Club
1042germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller12 10:58:28,60 1 00:58:29 Oberfranken Club
1043scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie5 10:58:28,90 1 00:58:29 Scottish Homing Union
1044ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer1 10:58:29,25 1 00:58:29 Irish Homing Union
1045south africa MC2704  
Bootsie Baby
Team GJ du Toit Lofts4 10:58:29,25 1 00:58:29 South Africa Club
1046rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea20 10:58:29,70 1 00:58:30 Romanía
1047malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta6 10:58:29,95 1 00:58:30 Malta Racing Pigeon Club
1048germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser11 10:58:30,05 1 00:58:30 Düsseldorf Club
1049rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 10:58:30,20 1 00:58:30 Romanía
1050netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition4 10:58:30,30 1 00:58:30 Holland Pigeons Club
1051czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize10 10:58:30,30 1 00:58:30 Czech Republic Club
1052italia MC1917  
Raven
Team RSR5 10:58:30,35 1 00:58:30 Italia
1053rumania MC0886  
Cheddar
Mihai Chirita5 10:58:30,45 1 00:58:30 Romanía
1054slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik3 10:58:30,50 1 00:58:30 Slovakia Club
1055malta MC0564  
Esther
Team Gandlier Lofts Malta3 10:58:30,70 1 00:58:31 Malta Racing Pigeon Club
1056belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon8 10:58:30,85 1 00:58:31 Club Olijftak Maaseik
1057netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel2 10:58:30,90 1 00:58:31 Holland Pigeons Club
1058czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize11 10:58:31,70 1 00:58:32 Czech Republic Club
1059england MC0437  
Brian Clayburn1 10:58:32,00 1 00:58:32 RPRA (Pigeon Association)
1060germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann1 10:58:32,00 1 00:58:32 Wetter
1061wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls8 10:58:32,05 1 00:58:32 Wales Club
1062rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea21 10:58:32,20 1 00:58:32 Romanía
1063controling MC0089  
check
Checking2 10:58:32,25 1 00:58:32 Checking
1064england MC0667  
SANGOMA
David Hinkel6 10:58:32,25 1 00:58:32 RPRA (Pigeon Association)
1065rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis2 10:58:32,35 1 00:58:32 Romanía
1066polska MC1027  
Tarkan
Team Slawomir Pluta7 10:58:32,45 1 00:58:32 Polonia
1067bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi2 10:58:32,80 1 00:58:33 Bulgaria Club
1068england MC2197  
Lister 2
Team Lister Bros & Walker2 10:58:33,20 1 00:58:33 RPRA (Pigeon Association)
1069belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends2 10:58:33,20 1 00:58:33 Club Olijftak Maaseik
1070polska MC1588  
Gold Mover
Tomasz Wiczling8 10:58:33,60 1 00:58:34 Polonia
1071netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam1 10:58:33,91 1 00:58:34 Holland Pigeons Club
1072netherlands MC0706  
Sarge
Team Rien van Oss en Zn6 10:58:33,90 1 00:58:34 Holland Pigeons Club
1073germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons5 10:58:34,10 1 00:58:34 Saarland
1074polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski4 10:58:34,25 1 00:58:34 Polonia
1075south africa MC2706  
Ralf
Team GJ du Toit Lofts5 10:58:34,60 1 00:58:35 South Africa Club
1076china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing13 10:58:34,71 1 00:58:35 China Pigeon Raging Club
1077ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer2 10:58:34,75 1 00:58:35 Irish Homing Union
1078czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal3 10:58:34,70 1 00:58:35 Czech Republic Club
1079ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts3 10:58:34,90 1 00:58:35 Irish Homing Union
1080germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 10:58:34,95 1 00:58:35 Germany Club
1081gran canaria MC1062  
Muliple Crown
Team Yahvé & Oliveiro3 10:58:35,25 1 00:58:35 Club Los Socios
1082tenerife MC0002  
kilolibra
Team Achaman1 10:58:35,30 1 00:58:35 Adexe
1083germany MC0492  
ATLANTIC 779
Team Ladys Germany10 10:58:35,40 1 00:58:35 Saalfeld Club
1084germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard4 10:58:35,75 1 00:58:36 Lahntal Club
1085england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF3 10:58:36,05 1 00:58:36 RPRA (Pigeon Association)
1086slovakia MC1704  
Colin
Team Ladicky I + J4 10:58:36,20 1 00:58:36 Slovakia Club
1087netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan6 10:58:36,35 1 00:58:36 Holland Pigeons Club
1088germany MC1326  
Kitaguni
Erich Müller13 10:58:36,35 1 00:58:36 Oberfranken Club
1089polska MC2453  
JKG 7952
Team JKG Transport11 10:58:36,55 1 00:58:37 Polonia
1090rumania MC1168  
Invictus
Team Class5 10:58:36,80 1 00:58:37 Romanía
1091turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu8 10:58:36,85 1 00:58:37 Turkey Flying Club
1092wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers6 10:58:37,05 1 00:58:37 Wales Club
1093asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella8 10:58:37,10 1 00:58:37 R.C. Oviedo
1094netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel3 10:58:37,10 1 00:58:37 Holland Pigeons Club
1095rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea22 10:58:37,45 1 00:58:37 Romanía
1096italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti2 10:58:37,65 1 00:58:38 Italia
1097germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany11 10:58:37,70 1 00:58:38 Saalfeld Club
1098austria MC2528  
Lili
Franz Rötzer1 10:58:37,75 1 00:58:38 VRV - Oberoesterreich
1099belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen4 10:58:37,75 1 00:58:38 Club Olijftak Maaseik
1100netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer4 10:58:37,75 1 00:58:38 Holland Pigeons Club
1101tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA2 10:58:37,85 1 00:58:38 Adexe
1102netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil1 10:58:37,85 1 00:58:38 Holland Pigeons Club
1103rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinica & Adrian8 10:58:38,10 1 00:58:38 Romanía
1104belgium MC0358  
Alegría
Dirk Verstichelen3 10:58:38,25 1 00:58:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1105hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 10:58:38,55 1 00:58:39 Hungary Pigeons Club
1106germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann2 10:58:38,95 1 00:58:39 Wetter
1107asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella9 10:58:39,70 1 00:58:40 R.C. Oviedo
1108europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe2 10:58:39,85 1 00:58:40 Club E.U.
1109hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard1 10:58:39,90 1 00:58:40 Hungary Pigeons Club
1110slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik4 10:58:39,90 1 00:58:40 Slovakia Club
1111hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 10:58:40,25 1 00:58:40 Hungary Pigeons Club
1112cordoba MC0835  
Niebla
Dámaso Melero6 10:58:40,20 1 00:58:40 Malagüeño
1113slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica2 10:58:40,55 1 00:58:41 Slovenia Club
1114rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif2 10:58:40,70 1 00:58:41 Romanía
1115rumania MC0748  
violeta
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 10:58:40,85 1 00:58:41 Romanía
1116rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport1 10:58:41,15 1 00:58:41 Romanía
1117wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 10:58:41,25 1 00:58:41 Wales Club
1118slovakia MC2657  
Greg 1305
Team Greg - Slovakia10 10:58:41,65 1 00:58:42 Slovakia Club
1119croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic2 10:58:42,00 1 00:58:42 Croatia Pigeon Club
1120germany MC2845  
Really And Truly
Klaus Stieneker4 10:58:42,20 1 00:58:42 Rietberg Club
1121germany MC0070  
Krishna Belle
Günter Schneemann1 10:58:42,20 1 00:58:42 Kassel Club
1122gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro4 10:58:42,30 1 00:58:42 Club Los Socios
1123toledo MC0587  
Bradleys Bullet
Andrés Bodnar Hajduk3 10:58:42,40 1 00:58:42 Mensajeras del Tajo
1124netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigions2 10:58:42,85 1 00:58:43 Holland Pigeons Club
1125germany MC0269  
Lasse
Team Klaas & Sohn11 10:58:42,90 1 00:58:43 Rietberg Club
1126south africa MC2700  
Jacinta
Team Spoorweg Sindikaat7 10:58:42,95 1 00:58:43 South Africa Club
1127polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport12 10:58:43,50 1 00:58:44 Polonia
1128polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland6 10:58:43,65 1 00:58:44 Polonia
1129netherlands MC1091  
Pink Pearl
Team Pigeons 4 racing1 10:58:43,70 1 00:58:44 Holland Pigeons Club
1130germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel13 10:58:43,80 1 00:58:44 Saalfeld Club
1131germany MC0772  
Aussie Belle
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer16 10:58:43,85 1 00:58:44 Oberfranken Club
1132tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost2 10:58:44,10 1 00:58:44 C.C.Portuense
1133polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta8 10:58:44,15 1 00:58:44 Polonia
1134italia MC3145  
GinTonic
Team Xuna & Dimitrascu2 10:58:44,15 1 00:58:44 Italia
1135wales MC2760  
Bobbys Girl
Team Davies & Lee1 10:58:44,25 1 00:58:44 Wales Club
1136belgium MC0990  
Mig II
Vincent Neirynck7 10:58:44,35 1 00:58:44 Fond Wallonie
1137wales MC0523  
Caligula
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 10:58:44,45 1 00:58:44 Wales Club
1138polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski5 10:58:44,60 1 00:58:45 Polonia
1139south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat8 10:58:44,61 1 00:58:45 South Africa Club
1140germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn2 10:58:44,70 1 00:58:45 Germany Club
1141belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels3 10:58:44,90 1 00:58:45 Belgium Club
1142wales MC1551  
Stitch
Team Stephens Plumbing1 10:58:45,55 1 00:58:46 Wales Club
1143asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones3 10:58:45,60 1 00:58:46 R.C. Oviedo
1144south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit2 10:58:45,70 1 00:58:46 South Africa Club
1145england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs1 10:58:45,90 1 00:58:46 RPRA (Pigeon Association)
1146rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah5 10:58:45,95 1 00:58:46 Romanía
1147turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan3 10:58:46,05 1 00:58:46 Turkey Flying Club
1148germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen2 10:58:46,06 1 00:58:46 Ruhrgebiet Club
1149czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal4 10:58:46,40 1 00:58:46 Czech Republic Club
1150bulgaria MC0470  
ATLANTIC 495
Team Vasilev & Gebel2 10:58:46,35 1 00:58:46 Bulgaria Club
1151malta MC0324  
Victory Grace
Team Victory Lofts Malta7 10:58:46,35 1 00:58:46 Malta Racing Pigeon Club
1152belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes5 10:58:46,40 1 00:58:46 Fondclub Loft 24
1153gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Tenesor3 10:58:46,45 1 00:58:46 Club Los Socios
1154england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster12 10:58:46,50 1 00:58:46 RPRA (Pigeon Association)
1155controling MC0996  
check
Checking3 10:58:46,90 1 00:58:47 Checking
1156belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 10:58:47,05 1 00:58:47 Club Olijftak Maaseik
1157slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia11 10:58:47,60 1 00:58:48 Slovakia Club
1158hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 10:58:47,65 1 00:58:48 Hungary Pigeons Club
1159netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan7 10:58:47,75 1 00:58:48 Holland Pigeons Club
1160polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport13 10:58:47,85 1 00:58:48 Polonia
1161italia MC1913  
Import
Ervin Prifti3 10:58:47,90 1 00:58:48 Italia
1162germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner2 10:58:48,15 1 00:58:48 Nordhessen Club
1163germany MC0278  
Zen
Team Klaas & Sohn12 10:58:48,45 1 00:58:48 Rietberg Club
1164austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 10:58:48,50 1 00:58:48 VRV - Oberoesterreich
1165austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag23 10:58:48,55 1 00:58:49 VRV - Oberoesterreich
1166germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel14 10:58:48,70 1 00:58:49 Saalfeld Club
1167netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo2 10:58:49,15 1 00:58:49 Holland Pigeons Club
1168la palma MC0217  
Esther 3
Nicolás Martín Pulido1 10:58:49,30 1 00:58:49 Miraflores
1169germany MC0076  
Young Eagle
Team Schnellin2 10:58:49,65 1 00:58:50 Sachsen Club
1170china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Boi Fuqing14 10:58:49,60 1 00:58:50 China Pigeon Raging Club
1171belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 10:58:49,66 1 00:58:50 Club Olijftak Maaseik
1172rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 10:58:49,85 1 00:58:50 Romanía
1173belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 10:58:49,90 1 00:58:50 Club Olijftak Maaseik
1174rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea23 10:58:49,00 1 00:58:50 Romanía
1175toledo MC0584  
LONE WOLF
Andrés Bodnar Hajduk4 10:58:50,95 1 00:58:50 Mensajeras del Tajo
1176germany MC0558  
Ailín
Team Röhlig & Bukowski3 10:58:50,45 1 00:58:50 Vogtland Club
1177malta MC1524  
Ginger Raymond
Team Ginger Burdnar Lofts2 10:58:50,55 1 00:58:51 Malta Racing Pigeon Club
1178germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser12 10:58:50,70 1 00:58:51 Düsseldorf Club
1179italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar3 10:58:50,75 1 00:58:51 Italia
1180england MC0435  
Brian Clayburn2 10:58:50,90 1 00:58:51 RPRA (Pigeon Association)
1181netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn7 10:58:51,35 1 00:58:51 Holland Pigeons Club
1182rumania MC1850  
Letsgo For Fun
Team Tules Denis & Ialcin1 10:58:51,35 1 00:58:51 Romanía
1183polska MC1669  
Greg 751
Team Greg - Poland7 10:58:51,40 1 00:58:51 Polonia
1184slovakia MC2664  
Kuku 1
Team Greg - Slovakia12 10:58:51,50 1 00:58:52 Slovakia Club
1185england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs2 10:58:51,55 1 00:58:52 RPRA (Pigeon Association)
1186austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag24 10:58:51,65 1 00:58:52 VRV - Oberoesterreich
1187croatia MC0378  
Hope
Franjo Birkes3 10:58:51,75 1 00:58:52 Croatia Pigeon Club
1188austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag25 10:58:51,80 1 00:58:52 VRV - Oberoesterreich
1189polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski2 10:58:51,85 1 00:58:52 Polonia
1190england MC2941  
Palmira
Pete Williams3 10:58:51,90 1 00:58:52 RPRA (Pigeon Association)
1191slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos5 10:58:52,15 1 00:58:52 Slovakia Club
1192germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner3 10:58:52,40 1 00:58:52 Nordhessen Club
1193austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag26 10:58:52,40 1 00:58:52 VRV - Oberoesterreich
1194controling MC0091  
check
Checking4 10:58:52,46 1 00:58:52 Checking
1195fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 10:58:52,45 1 00:58:52 Gran Tarajal
1196la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido2 10:58:52,55 1 00:58:53 Miraflores
1197rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George9 10:58:52,65 1 00:58:53 Romanía
1198germany MC2968  
Silver Back
Hans-Paul Esser13 10:58:52,70 1 00:58:53 Düsseldorf Club
1199germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller3 10:58:52,85 1 00:58:53 Germany Club
1200czech republic MC2575  
Remark
Team B.O. Zaolzie3 10:58:53,00 1 00:58:53 Czech Republic Club
1201wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls9 10:58:53,05 1 00:58:53 Wales Club
1202netherlands MC1008  
Aska
Team Gebr. Vieberink2 10:58:53,06 1 00:58:53 Holland Pigeons Club
1203wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers7 10:58:53,05 1 00:58:53 Wales Club
1204belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes6 10:58:53,15 1 00:58:53 Fondclub Loft 24
1205germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 10:58:53,25 1 00:58:53 Sachsen Club
1206controling MC0127  
check
Checking5 10:58:53,50 1 00:58:54 Checking
1207wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's2 10:58:53,60 1 00:58:54 Wales Club
1208rumania MC1166  
Killer Jr
Team Class6 10:58:53,85 1 00:58:54 Romanía
1209italia MC2116  
Lester
Renato Cantu5 10:58:53,90 1 00:58:54 Italia
1210germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.3 10:58:54,00 1 00:58:54 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1211sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez4 10:58:54,01 1 00:58:54 ITALICENSE
1212sevilla MC0167  
Farnesio
Francisco Gutiérrez5 10:58:54,25 1 00:58:54 ITALICENSE
1213tenerife MC0227  
Idrissou
Team Herrera y Jaime5 10:58:54,65 1 00:58:55 Adexe
1214rumania MC1857  
America
Team Onur2 10:58:54,70 1 00:58:55 Romanía
1215la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido3 10:58:55,05 1 00:58:55 Miraflores
1216england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow4 10:58:55,30 1 00:58:55 RPRA (Pigeon Association)
1217slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec1 10:58:55,55 1 00:58:56 Slovenia Club
1218netherlands MC1485  
Lila
Team Soepboer9 10:58:55,55 1 00:58:56 Holland Pigeons Club
1219rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea2 10:58:55,70 1 00:58:56 Romanía
1220bulgaria MC0503  
ATLANTIC 910
Team Vasilev & Gebel3 10:58:55,95 1 00:58:56 Bulgaria Club
1221czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal2 10:58:56,10 1 00:58:56 Czech Republic Club
1222rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea24 10:58:56,10 1 00:58:56 Romanía
1223rumania MC0139  
Draca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 10:58:56,25 1 00:58:56 Romanía
1224slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec2 10:58:56,60 1 00:58:57 Slovenia Club
1225netherlands MC1455  
Avara
Team Mantel4 10:58:56,70 1 00:58:57 Holland Pigeons Club
1226hungary MC2487  
Blue Big Girl
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 10:58:56,80 1 00:58:57 Hungary Pigeons Club
1227belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon9 10:58:56,85 1 00:58:57 Club Olijftak Maaseik
1228tarragona MC0260  
Chicharrera II - 2
Manuel Fábregat Valmaña1 10:58:57,20 1 00:58:57 Terres del Ebre
1229germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel15 10:58:57,25 1 00:58:57 Saalfeld Club
1230slovenia MC2878  
Gru-Gru
Tadej Vugrinec3 10:58:57,50 1 00:58:58 Slovenia Club
1231denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen4 10:58:57,65 1 00:58:58 Denmark Club
1232austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland2 10:58:57,70 1 00:58:58 VRV - Oberoesterreich
1233belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon10 10:58:57,71 1 00:58:58 Club Olijftak Maaseik
1234rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George10 10:58:57,80 1 00:58:58 Romanía
1235netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 10:58:58,05 1 00:58:58 Holland Pigeons Club
1236belgium MC1145  
Rosa Belle
Filip de Smedt9 10:58:58,10 1 00:58:58 De Snelvliegers Zandbergen Club
1237tenerife MC2885  
Malaka
Carlos Guanche Campos1 10:58:58,15 1 00:58:58 CANARAGÜI
1238germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers5 10:58:58,40 1 00:58:58 Münsterland
1239baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa4 10:58:58,65 1 00:58:59 C.C. Es Pla de Mallorca
1240rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George11 10:58:59,05 1 00:58:59 Romanía
1241rumania MC3356  
Vio 16
Viorel Gah6 10:58:59,05 1 00:58:59 Romanía
1242south africa MC2696  
Evolution
Team Spoorweg Sindikaat9 10:58:59,10 1 00:58:59 South Africa Club
1243malta MC2389  
Johmie
Team Cefai Lofts Malta1 10:58:59,35 1 00:58:59 Malta Racing Pigeon Club
1244rumania MC3227  
Short Cut
T. Ionel Lazar2 10:58:59,56 1 00:59:00 Romanía
1245netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.2 10:58:59,55 1 00:59:00 Holland Pigeons Club
1246tenerife MC0232  
Udc
Team Herrera y Jaime6 10:58:59,90 1 00:59:00 Adexe
1247belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen1 10:58:59,95 1 00:59:00 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1248netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving3 10:59:00,05 1 00:59:00 Holland Pigeons Club
1249italia MC1919  
Sharpie
Team RSR6 10:59:00,15 1 00:59:00 Italia
1250netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing2 10:59:00,15 1 00:59:00 Holland Pigeons Club
1251netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland4 10:59:00,45 1 00:59:00 Holland Pigeons Club
1252germany MC2025  
Kimberleys Pride
Günter Langefeld4 10:59:00,90 1 00:59:01 Bergisches Land Club
1253italia MC1920  
Big Pav
Team RSR7 10:59:01,00 1 00:59:01 Italia
1254belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens4 10:59:01,01 1 00:59:01 Fond Wallonie
1255netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 10:59:01,25 1 00:59:01 Holland Pigeons Club
1256netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder5 10:59:01,70 1 00:59:02 Holland Pigeons Club
1257rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica4 10:59:01,75 1 00:59:02 Romanía
1258sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez6 10:59:01,75 1 00:59:02 ITALICENSE
1259germany MC1313  
Nardo
Erich Müller14 10:59:02,95 1 00:59:02 Oberfranken Club
1260asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella10 10:59:01,00 1 00:59:02 R.C. Oviedo
1261netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam2 10:59:02,10 1 00:59:02 Holland Pigeons Club
1262italia MC1110  
Doozer
Team Italy8 10:59:02,60 1 00:59:03 Italia
1263italia MC2112  
Smoogy
Teodoroiu Vasile1 10:59:02,60 1 00:59:03 Italia
1264slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia13 10:59:02,60 1 00:59:03 Slovakia Club
1265polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport14 10:59:02,65 1 00:59:03 Polonia
1266denmark MC1157  
Modena 3
Team Modena Master2 10:59:02,80 1 00:59:03 Denmark Club
1267italia MC2117  
Dakota
Renato Cantu6 10:59:02,85 1 00:59:03 Italia
1268rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif3 10:59:02,80 1 00:59:03 Romanía
1269germany MC0065  
TEAM PLAYER
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse3 10:59:03,00 1 00:59:03 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1270tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Médano3 10:59:03,15 1 00:59:03 Abona Sur
1271germany MC3369  
Ignatz
Team SG Missy Heinz & Annette6 10:59:03,20 1 00:59:03 Käshofen
1272germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn3 10:59:03,30 1 00:59:03 Germany Club
1273belgium MC0868  
Zico
Jose Hoes7 10:59:03,35 1 00:59:03 Fondclub Loft 24
1274germany MC1333  
Lola B
Erich Müller15 10:59:03,40 1 00:59:03 Oberfranken Club
1275south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit3 10:59:03,65 1 00:59:04 South Africa Club
1276polska MC3048  
BamBam
Aleksander Golofit3 10:59:03,65 1 00:59:04 Polonia
1277controling MC0126  
check
Checking6 10:59:03,66 1 00:59:04 Checking
1278germany MC0771  
Caressa
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer17 10:59:03,90 1 00:59:04 Oberfranken Club
1279hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 10:59:03,95 1 00:59:04 Hungary Pigeons Club
1280belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons2 10:59:04,30 1 00:59:04 Fond Wallonie
1281germany MC0286  
Gary
Team Klaas & Sohn13 10:59:04,35 1 00:59:04 Rietberg Club
1282austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag27 10:59:04,35 1 00:59:04 VRV - Oberoesterreich
1283polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 10:59:04,40 1 00:59:04 Polonia
1284belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt10 10:59:04,45 1 00:59:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
1285malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta8 10:59:04,80 1 00:59:05 Malta Racing Pigeon Club
1286cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero7 10:59:04,85 1 00:59:05 Malagüeño
1287rumania MC0151  
Bucarest
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 10:59:04,86 1 00:59:05 Romanía
1288gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita3 10:59:05,15 1 00:59:05 La Paloma Mensajera
1289netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo3 10:59:05,20 1 00:59:05 Holland Pigeons Club
1290china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing15 10:59:05,40 1 00:59:05 China Pigeon Raging Club
1291belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 10:59:05,40 1 00:59:05 Fondclub Herent
1292germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 10:59:05,50 1 00:59:06 Sachsen Club
1293asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella11 10:59:05,65 1 00:59:06 R.C. Oviedo
1294rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar3 10:59:06,05 1 00:59:06 Romanía
1295germany MC0769  
Sparky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer18 10:59:06,15 1 00:59:06 Oberfranken Club
1296south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht2 10:59:06,65 1 00:59:07 South Africa Club
1297italia MC1916  
Clowe
Team RSR8 10:59:06,76 1 00:59:07 Italia
1298rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita6 10:59:06,75 1 00:59:07 Romanía
1299gran canaria MC1070  
Mustang 1
Team Yahvé & Oliveiro5 10:59:06,80 1 00:59:07 Club Los Socios
1300denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen5 10:59:07,10 1 00:59:07 Denmark Club
1301austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag28 10:59:07,20 1 00:59:07 VRV - Oberoesterreich
1302gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 10:59:07,30 1 00:59:07 C.C. Iniciativa Isleña
1303italia MC2114  
Neptune
Sinel Spataru2 10:59:07,35 1 00:59:07 Italia
1304austria MC1639  
FLYING MONK 1484
Team Garcia & Nagelhofer6 10:59:07,45 1 00:59:07 VRV - Oberoesterreich
1305ireland MC1763  
Celtic Star
Team Highway Lofts4 10:59:07,40 1 00:59:07 Irish Homing Union
1306polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny1 10:59:07,50 1 00:59:08 Polonia
1307belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 10:59:07,55 1 00:59:08 Denderbond Ninove
1308hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 10:59:07,65 1 00:59:08 Hungary Pigeons Club
1309rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group1 10:59:07,65 1 00:59:08 Romanía
1310wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's3 10:59:07,90 1 00:59:08 Wales Club
1311polska MC1908  
Pito
Michal Klassa2 10:59:08,05 1 00:59:08 Polonia
1312netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort3 10:59:08,15 1 00:59:08 Holland Pigeons Club
1313england MC0665  
Aces European
David Hinkel7 10:59:08,15 1 00:59:08 RPRA (Pigeon Association)
1314norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura8 10:59:08,25 1 00:59:08 Norge Racing Pigeon Club
1315germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg3 10:59:08,40 1 00:59:08 Sajonia Club
1316lithuania MC0799  
Oinc
Renatas Usas2 10:59:08,50 1 00:59:08 Lithuania Club
1317belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu2 10:59:08,60 1 00:59:09 Belgium Club
1318rumania MC3154  
Lucky
Team Pop Dan & Power Pigeons2 10:59:08,65 1 00:59:09 Romanía
1319italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri2 10:59:08,61 1 00:59:09 Italia
1320croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic2 10:59:08,70 1 00:59:09 Croatia Pigeon Club
1321polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland8 10:59:08,70 1 00:59:09 Polonia
1322italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu2 10:59:08,70 1 00:59:09 Italia
1323rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita7 10:59:09,15 1 00:59:09 Romanía
1324bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina2 10:59:09,30 1 00:59:09 Bosnia & Herzegovina Club
1325germany MC2225  
Smoke Cat
Berthold Schupp2 10:59:09,35 1 00:59:09 Schwaben-Allgäu Club
1326germany MC0027  
Found
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer19 10:59:09,40 1 00:59:09 Oberfranken Club
1327cadiz MC2381  
Bronx
Juan Manuel Trujillo Sánchez5 10:59:09,65 1 00:59:10 Andalucía
1328portugal MC1969  
Porto
Team Asas do Sul3 10:59:10,45 1 00:59:10 Faro - Portugal
1329belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 10:59:10,45 1 00:59:10 Fond Wallonie
1330hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel3 10:59:10,50 1 00:59:10 Hungary Pigeons Club
1331switzerland MC2253  
Breeze
Simon Wolf7 10:59:10,55 1 00:59:11 Suiza
1332moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului3 10:59:10,60 1 00:59:11 Moldova
1333netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigions3 10:59:10,75 1 00:59:11 Holland Pigeons Club
1334polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel2 10:59:10,75 1 00:59:11 Polonia
1335czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 10:59:10,76 1 00:59:11 Czech Republic Club
1336germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak6 10:59:11,00 1 00:59:11 Germany Club
1337wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent4 10:59:11,25 1 00:59:11 Wales Club
1338rumania MC1226  
Atlantic Voice
Sorin Florea25 10:59:11,40 1 00:59:11 Romanía
1339austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 10:59:11,41 1 00:59:11 Club Austria
1340rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George12 10:59:11,60 1 00:59:12 Romanía
1341tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA1 10:59:11,70 1 00:59:12 Club Tenerife
1342germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser14 10:59:11,80 1 00:59:12 Düsseldorf Club
1343england MC0678  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate7 10:59:11,80 1 00:59:12 RPRA (Pigeon Association)
1344netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing4 10:59:11,85 1 00:59:12 Holland Pigeons Club
1345bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi3 10:59:12,05 1 00:59:12 Bulgaria Club
1346belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt11 10:59:12,20 1 00:59:12 De Snelvliegers Zandbergen Club
1347germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker5 10:59:12,35 1 00:59:12 Rietberg Club
1348turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu9 10:59:12,35 1 00:59:12 Turkey Flying Club
1349england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers3 10:59:12,40 1 00:59:12 RPRA (Pigeon Association)
1350belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 10:59:12,50 1 00:59:12 Club Olijftak Maaseik
1351wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus3 10:59:12,51 1 00:59:13 Wales Club
1352italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti4 10:59:12,85 1 00:59:13 Italia
1353france MC1136  
Faber
Xavier Benoit3 10:59:12,90 1 00:59:13 Team Sibille France
1354slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 10:59:12,95 1 00:59:13 Slovakia Club
1355wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee2 10:59:13,20 1 00:59:13 Wales Club
1356belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends3 10:59:13,30 1 00:59:13 Club Olijftak Maaseik
1357wales MC2190  
Long David
Team Two P's4 10:59:13,30 1 00:59:13 Wales Club
1358south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 10:59:13,50 1 00:59:14 South Africa Club
1359turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu10 10:59:13,75 1 00:59:14 Turkey Flying Club
1360belgium MC3125  
If Only
Bucaciuc Dumitrescu4 10:59:14,10 1 00:59:14 Belgium Club
1361germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn14 10:59:14,40 1 00:59:14 Rietberg Club
1362gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor6 10:59:14,45 1 00:59:14 La Paloma Mensajera
1363germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette7 10:59:14,60 1 00:59:15 Käshofen
1364slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 10:59:15,00 1 00:59:15 Slovenia Club
1365europe MC0814  
Whos The Boss
Team TOP 104 10:59:15,05 1 00:59:15 Club E.U.
1366netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij3 10:59:15,10 1 00:59:15 Holland Pigeons Club
1367asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella12 10:59:15,20 1 00:59:15 R.C. Oviedo
1368belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon11 10:59:15,25 1 00:59:15 Club Olijftak Maaseik
1369toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk5 10:59:15,45 1 00:59:15 Mensajeras del Tajo
1370europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 105 10:59:15,40 1 00:59:15 Club E.U.
1371netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek3 10:59:15,70 1 00:59:16 Holland Pigeons Club
1372gran canaria MC1066  
Aidan
Team Yahvé & Oliveiro6 10:59:16,00 1 00:59:16 Club Los Socios
1373rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah7 10:59:16,15 1 00:59:16 Romanía
1374polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski2 10:59:16,40 1 00:59:16 Polonia
1375china MC2911  
Firulais
Team Haiye Boi Fuqing16 10:59:16,50 1 00:59:16 China Pigeon Raging Club
1376malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta9 10:59:16,80 1 00:59:17 Malta Racing Pigeon Club
1377italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu3 10:59:17,05 1 00:59:17 Italia
1378germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany12 10:59:17,10 1 00:59:17 Saalfeld Club
1379fuerteventura MC0248  
Cassius
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 10:59:17,20 1 00:59:17 Gran Tarajal
1380china MC2924  
Trueform
Team Haiye Boi Fuqing17 10:59:17,31 1 00:59:17 China Pigeon Raging Club
1381rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea26 10:59:17,30 1 00:59:17 Romanía
1382slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine2 10:59:17,40 1 00:59:17 Slovenia Club
1383polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:59:17,45 1 00:59:17 Polonia
1384hungary MC2064  
Ilse
Laszlo Gotthard2 10:59:17,50 1 00:59:18 Hungary Pigeons Club
1385belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 10:59:17,75 1 00:59:18 Club Olijftak Maaseik
1386rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons3 10:59:18,05 1 00:59:18 Romanía
1387germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller4 10:59:18,25 1 00:59:18 Germany Club
1388gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor7 10:59:18,35 1 00:59:18 La Paloma Mensajera
1389gran canaria MC1052  
Frederika
Team Flor8 10:59:18,55 1 00:59:19 La Paloma Mensajera
1390netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda4 10:59:18,55 1 00:59:19 Holland Pigeons Club
1391germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik1 10:59:18,55 1 00:59:19 Germany Club
1392soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov2 10:59:18,95 1 00:59:19 Mensajeras Pico Frentes
1393netherlands MC0117  
Grady
Team Dickmann-Stroetges3 10:59:18,90 1 00:59:19 Holland Pigeons Club
1394germany MC0024  
Wish You Were Here
Team Schnellin3 10:59:18,90 1 00:59:19 Sachsen Club
1395france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette2 10:59:19,05 1 00:59:19 Team Sibille France
1396hungary MC2461  
Stellus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 10:59:19,15 1 00:59:19 Hungary Pigeons Club
1397slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos6 10:59:19,50 1 00:59:20 Slovakia Club
1398italia MC1109  
In The Click
Team Italy9 10:59:19,65 1 00:59:20 Italia
1399polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:59:19,80 1 00:59:20 Polonia
1400hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 10:59:19,85 1 00:59:20 Hungary Pigeons Club
1401rumania MC3344  
Ibs 75
Team Ibs Builders Group2 10:59:19,95 1 00:59:20 Romanía
1402austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag29 10:59:20,00 1 00:59:20 VRV - Oberoesterreich
1403italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 10:59:20,05 1 00:59:20 Italia
1404slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha1 10:59:20,15 1 00:59:20 Slovenia Club
1405malta MC1526  
Zaren
Team Ginger Burdnar Lofts3 10:59:20,15 1 00:59:20 Malta Racing Pigeon Club
1406germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain3 10:59:20,40 1 00:59:20 Fulda Club
1407england MC2209  
Martin
Bogdan Hladiuc3 10:59:20,46 1 00:59:20 RPRA (Pigeon Association)
1408denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen2 10:59:20,45 1 00:59:20 Denmark Club
1409germany MC2249  
Mango
Team Blümmers5 10:59:20,60 1 00:59:21 Niederrhein Club
1410germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.4 10:59:20,65 1 00:59:21 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1411rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea27 10:59:20,70 1 00:59:21 Romanía
1412germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser15 10:59:20,85 1 00:59:21 Düsseldorf Club
1413hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 10:59:20,95 1 00:59:21 Hungary Pigeons Club
1414asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones4 10:59:21,10 1 00:59:21 R.C. Oviedo
1415czech republic MC2614  
Joao Azores Isles
Team Filipi4 10:59:21,20 1 00:59:21 Czech Republic Club
1416germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 10:59:21,35 1 00:59:21 Germany Club
1417netherlands MC0119  
Valdemar
Team Dickmann-Stroetges4 10:59:21,50 1 00:59:22 Holland Pigeons Club
1418austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer7 10:59:21,60 1 00:59:22 VRV - Oberoesterreich
1419wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent5 10:59:21,65 1 00:59:22 Wales Club
1420netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink3 10:59:22,10 1 00:59:22 Holland Pigeons Club
1421slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha2 10:59:22,35 1 00:59:22 Slovenia Club
1422rumania MC0961  
Lucky`s Hope
Constantin Banu1 10:59:22,75 1 00:59:23 Romanía
1423bulgaria MC3285  
Sveti
Team Valya & Rosen Dobrevi4 10:59:23,00 1 00:59:23 Bulgaria Club
1424controling MC0995  
check
Checking7 10:59:23,15 1 00:59:23 Checking
1425germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker6 10:59:23,20 1 00:59:23 Rietberg Club
1426czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 10:59:23,30 1 00:59:23 Czech Republic Club
1427polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny2 10:59:23,35 1 00:59:23 Polonia
1428polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport15 10:59:23,50 1 00:59:24 Polonia
1429polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski3 10:59:24,51 1 00:59:24 Polonia
1430china MC2926  
Nikon
Team Haiye Boi Fuqing18 10:59:24,50 1 00:59:24 China Pigeon Raging Club
1431italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro1 10:59:24,50 1 00:59:25 Italia
1432belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns3 10:59:24,60 1 00:59:25 Fondclub Loft 24
1433rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea28 10:59:24,90 1 00:59:25 Romanía
1434germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik2 10:59:25,25 1 00:59:25 Germany Club
1435rumania MC3354  
Vio 14
Viorel Gah8 10:59:25,35 1 00:59:25 Romanía
1436belgium MC0346  
ABROYO
Roger Mertens5 10:59:25,60 1 00:59:26 Fond Wallonie
1437netherlands MC0110  
Casma
Team Dickmann-Stroetges5 10:59:25,80 1 00:59:26 Holland Pigeons Club
1438germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel16 10:59:26,00 1 00:59:26 Saalfeld Club
1439netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij4 10:59:26,95 1 00:59:26 Holland Pigeons Club
1440netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigions4 10:59:25,00 1 00:59:26 Holland Pigeons Club
1441zaragoza MC0008  
Raiko
Jaime Ameller Pons3 10:59:26,15 1 00:59:26 Mensajeras BILBILIS
1442wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers8 10:59:26,10 1 00:59:26 Wales Club
1443germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring2 10:59:26,32 1 00:59:26 Münsterland Club
1444slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos7 10:59:26,30 1 00:59:26 Slovakia Club
1445polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel4 10:59:26,31 1 00:59:26 Polonia
1446belgium MC0779  
Nicole
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 10:59:26,40 1 00:59:26 Club Olijftak Maaseik
1447belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns4 10:59:26,50 1 00:59:26 Fondclub Loft 24
1448rumania MC0745  
Aftershock
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 10:59:26,45 1 00:59:27 Romanía
1449netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel5 10:59:26,51 1 00:59:26 Holland Pigeons Club
1450switzerland MC2252  
Veuv Clicquot
Simon Wolf8 10:59:26,65 1 00:59:27 Suiza
1451slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J5 10:59:26,95 1 00:59:27 Slovakia Club
1452germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka2 10:59:27,30 1 00:59:27 Wetter
1453south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean3 10:59:27,45 1 00:59:27 South Africa Club
1454italia MC1115  
Bahrain
Team Italy10 10:59:27,47 1 00:59:27 Italia
1455toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk6 10:59:27,46 1 00:59:27 Mensajeras del Tajo
1456germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser16 10:59:27,85 1 00:59:28 Düsseldorf Club
1457malta MC1525  
Salvu
Team Ginger Burdnar Lofts4 10:59:27,95 1 00:59:28 Malta Racing Pigeon Club
1458polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki1 10:59:28,20 1 00:59:28 Polonia
1459england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters3 10:59:28,35 1 00:59:28 RPRA (Pigeon Association)
1460rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport2 10:59:28,50 1 00:59:28 Romanía
1461rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav1 10:59:28,60 1 00:59:29 Romanía
1462germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany3 10:59:28,80 1 00:59:29 Germany Club
1463rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinica & Adrian9 10:59:28,90 1 00:59:29 Romanía
1464rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport3 10:59:29,35 1 00:59:29 Romanía
1465hungary MC2068  
Helga P
Laszlo Gotthard3 10:59:29,60 1 00:59:30 Hungary Pigeons Club
1466germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 10:59:30,10 1 00:59:30 Sachsen Club
1467asturias MC0254  
Lillian Gray
Alfonso Herrero Pérez3 10:59:30,11 1 00:59:30 R.C. Oviedo
1468slovenia MC2874  
Fryda 65
Boris Baloh1 10:59:30,10 1 00:59:30 Slovenia Club
1469italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 10:59:30,15 1 00:59:30 Italian-Team
1470austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag30 10:59:30,45 1 00:59:30 VRV - Oberoesterreich
1471rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 10:59:30,55 1 00:59:31 Romanía
1472austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag31 10:59:30,75 1 00:59:31 VRV - Oberoesterreich
1473rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea29 10:59:30,75 1 00:59:31 Romanía
1474austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz3 10:59:30,90 1 00:59:31 Club Austria
1475netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland5 10:59:30,91 1 00:59:31 Holland Pigeons Club
1476england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster13 10:59:31,30 1 00:59:31 RPRA (Pigeon Association)
1477rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea30 10:59:31,45 1 00:59:31 Romanía
1478netherlands MC1490  
Eleanor
Team Soepboer10 10:59:31,45 1 00:59:31 Holland Pigeons Club
1479belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns5 10:59:31,60 1 00:59:32 Fondclub Loft 24
1480germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring3 10:59:31,61 1 00:59:32 Münsterland Club
1481asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella13 10:59:32,10 1 00:59:32 R.C. Oviedo
1482turkey MC3017  
Pargali Ibrahim
Team Recep-emin Bayramoglu11 10:59:32,10 1 00:59:32 Turkey Flying Club
1483europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 106 10:59:32,15 1 00:59:32 Club E.U.
1484slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic3 10:59:32,26 1 00:59:32 Slovenia Club
1485turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu12 10:59:32,25 1 00:59:32 Turkey Flying Club
1486czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize12 10:59:32,50 1 00:59:33 Czech Republic Club
1487czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar2 10:59:32,51 1 00:59:32 Czech Republic Club
1488polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny3 10:59:32,81 1 00:59:33 Polonia
1489polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki2 10:59:32,80 1 00:59:33 Polonia
1490croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic4 10:59:33,00 1 00:59:33 Croatia Pigeon Club
1491zaragoza MC0005  
Vanloon
Jaime Ameller Pons4 10:59:33,20 1 00:59:33 Mensajeras BILBILIS
1492england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF4 10:59:33,25 1 00:59:33 RPRA (Pigeon Association)
1493england MC0436  
Brian Clayburn3 10:59:33,55 1 00:59:34 RPRA (Pigeon Association)
1494asturias MC0942  
Asley
José Manuel García Darriba3 10:59:33,85 1 00:59:34 R.C. Oviedo
1495germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt3 10:59:33,90 1 00:59:34 NRW Club
1496italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 10:59:33,95 1 00:59:34 Italia
1497netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink4 10:59:34,20 1 00:59:34 Holland Pigeons Club
1498belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends4 10:59:34,25 1 00:59:34 Club Olijftak Maaseik
1499polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 10:59:34,30 1 00:59:34 Polonia
1500germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers6 10:59:34,70 1 00:59:35 Niederrhein Club
1501tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos2 10:59:35,05 1 00:59:35 CANARAGÜI
1502switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf9 10:59:35,25 1 00:59:35 Suiza
1503malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta10 10:59:35,30 1 00:59:35 Malta Racing Pigeon Club
1504england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate8 10:59:35,50 1 00:59:36 RPRA (Pigeon Association)
1505rumania MC2424  
Wurzburg
Team Jabloncic Jaroslav2 10:59:35,60 1 00:59:36 Romanía
1506italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S3 10:59:35,80 1 00:59:36 Italia
1507england MC0663  
Odille
David Hinkel8 10:59:35,85 1 00:59:36 RPRA (Pigeon Association)
1508germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann4 10:59:36,15 1 00:59:36 Oberfranken Club
1509germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser17 10:59:36,16 1 00:59:36 Düsseldorf Club
1510slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro3 10:59:36,17 1 00:59:36 Slovakia Club
1511polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport16 10:59:36,30 1 00:59:36 Polonia
1512germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski4 10:59:36,30 1 00:59:36 Vogtland Club
1513asturias MC0252  
Amir
Alfonso Herrero Pérez4 10:59:36,40 1 00:59:36 R.C. Oviedo
1514germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser18 10:59:37,15 1 00:59:37 Düsseldorf Club
1515slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 10:59:37,25 1 00:59:37 Slovakia Club
1516polska MC2431  
JKG 7721
Team JKG Transport17 10:59:37,30 1 00:59:37 Polonia
1517austria MC2512  
Euro 1
Team Europa3 10:59:37,40 1 00:59:37 VRV - Oberoesterreich
1518germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak7 10:59:37,55 1 00:59:38 Germany Club
1519polska MC2406  
Tigre
Jan Bohenczak1 10:59:37,70 1 00:59:38 Polonia
1520italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 10:59:37,76 1 00:59:38 Italia
1521czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica2 10:59:37,75 1 00:59:38 Czech Republic Club
1522rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia7 10:59:37,85 1 00:59:38 Romanía
1523belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns6 10:59:37,95 1 00:59:38 Fondclub Loft 24
1524netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel6 10:59:38,05 1 00:59:38 Holland Pigeons Club
1525baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa5 10:59:38,45 1 00:59:38 C.C. Es Pla de Mallorca
1526germany MC0124  
Hans Esser2 10:59:38,55 1 00:59:39 Germany Club
1527asturias MC1040  
Connies Hope
Gheorghe Rosu3 10:59:38,65 1 00:59:39 R.C. Oviedo
1528rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah9 10:59:38,85 1 00:59:39 Romanía
1529turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu13 10:59:39,00 1 00:59:39 Turkey Flying Club
1530belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck8 10:59:39,02 1 00:59:39 Fond Wallonie
1531slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic3 10:59:39,01 1 00:59:39 Slovenia Club
1532rumania MC1163  
Bear
Team Class7 10:59:39,10 1 00:59:39 Romanía
1533netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies3 10:59:39,20 1 00:59:39 Holland Pigeons Club
1534ukraine MC0442  
ATLANTIC 1034
Team Mykhailenko & Gebel3 10:59:39,35 1 00:59:39 Ukraine Club
1535netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan8 10:59:39,50 1 00:59:40 Holland Pigeons Club
1536controling MC0130  
check
Checking8 10:59:39,50 1 00:59:40 Checking
1537hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard4 10:59:39,65 1 00:59:40 Hungary Pigeons Club
1538germany MC2027  
Duke
Günter Langefeld5 10:59:39,80 1 00:59:40 Bergisches Land Club
1539germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp3 10:59:39,90 1 00:59:40 Schwaben-Allgäu Club
1540netherlands MC3084  
Royal Wave
Levi van der Weijden2 10:59:40,00 1 00:59:40 Holland Pigeons Club
1541baleares MC2891  
Tin Tin
Team Ciutadellencs4 10:59:40,15 1 00:59:40 C.C.Ciutadella
1542austria MC2530  
Chrisi
Franz Rötzer2 10:59:40,45 1 00:59:40 VRV - Oberoesterreich
1543rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea31 10:59:40,65 1 00:59:41 Romanía
1544germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring4 10:59:40,75 1 00:59:41 Münsterland Club
1545czech republic MC1655  
Lenka
Team Konopik & Motre4 10:59:41,15 1 00:59:41 Czech Republic Club
1546polska MC3052  
Pappy
Team Przemyslaw Kozak3 10:59:41,20 1 00:59:41 Polonia
1547south africa MC1879  
Sweety Pie
Gavin Lamprecht3 10:59:41,30 1 00:59:41 South Africa Club
1548polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki3 10:59:41,30 1 00:59:41 Polonia
1549czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize13 10:59:41,35 1 00:59:41 Czech Republic Club
1550netherlands MC2795  
Annelies
Bart Gaasbeek4 10:59:41,55 1 00:59:42 Holland Pigeons Club
1551netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots3 10:59:41,90 1 00:59:42 Holland Pigeons Club
1552germany MC2887  
Atlas
Reinhard Gebhardt3 10:59:41,85 1 00:59:42 Germany Club
1553hungary MC2491  
Geni
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 10:59:42,00 1 00:59:42 Hungary Pigeons Club
1554rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru6 10:59:42,35 1 00:59:42 Romanía
1555germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel17 10:59:42,55 1 00:59:43 Saalfeld Club
1556south africa MC1881  
African Sky
Gavin Lamprecht4 10:59:42,65 1 00:59:43 South Africa Club
1557england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate9 10:59:42,70 1 00:59:43 RPRA (Pigeon Association)
1558gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy1 10:59:42,80 1 00:59:43 Club Los Socios
1559netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten1 10:59:43,15 1 00:59:43 Holland Pigeons Club
1560wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts3 10:59:43,26 1 00:59:43 Wales Club
1561polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof5 10:59:43,25 1 00:59:43 Polonia
1562polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 10:59:43,65 1 00:59:44 Polonia
1563germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen3 10:59:43,75 1 00:59:44 Ruhrgebiet Club
1564tenerife MC0301  
Claribel
Team COLUMBACANARIA3 10:59:44,10 1 00:59:44 Adexe
1565croatia MC0380  
Coach
Franjo Birkes4 10:59:44,25 1 00:59:44 Croatia Pigeon Club
1566slovenia MC2875  
Fryda 66
Boris Baloh2 10:59:44,40 1 00:59:44 Slovenia Club
1567germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt4 10:59:44,55 1 00:59:45 NRW Club
1568polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para3 10:59:44,60 1 00:59:45 Polonia
1569germany MC1352  
Pacojerte
Erich Müller16 10:59:44,75 1 00:59:45 Oberfranken Club
1570rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea32 10:59:44,80 1 00:59:45 Romanía
1571rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea33 10:59:45,00 1 00:59:45 Romanía
1572wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor2 10:59:45,20 1 00:59:45 Wales Club
1573hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 10:59:45,35 1 00:59:45 Hungary Pigeons Club
1574tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost3 10:59:45,40 1 00:59:45 C.C.Portuense
1575hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 10:59:45,45 1 00:59:45 Hungary Pigeons Club
1576toledo MC0588  
Illusion
Andrés Bodnar Hajduk7 10:59:45,75 1 00:59:46 Mensajeras del Tajo
1577england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF5 10:59:46,05 1 00:59:46 RPRA (Pigeon Association)
1578germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 10:59:46,15 1 00:59:46 Ostwestfalenn Club
1579hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 10:59:46,35 1 00:59:46 Hungary Pigeons Club
1580belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 10:59:46,90 1 00:59:47 Fondclub Herent
1581belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 10:59:46,95 1 00:59:47 Club Olijftak Maaseik
1582germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing2 10:59:47,40 1 00:59:47 Lehrte/Peine
1583polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport18 10:59:47,65 1 00:59:48 Polonia
1584netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap7 10:59:47,70 1 00:59:48 Holland Pigeons Club
1585wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers9 10:59:48,20 1 00:59:48 Wales Club
1586czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek5 10:59:48,30 1 00:59:48 Czech Republic Club
1587germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt4 10:59:48,55 1 00:59:49 Germany Club
1588tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA4 10:59:48,60 1 00:59:49 Adexe
1589netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan9 10:59:48,80 1 00:59:49 Holland Pigeons Club
1590italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 10:59:49,00 1 00:59:49 Italia
1591belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 10:59:49,05 1 00:59:49 Club Olijftak Maaseik
1592germany MC0757  
Star Ryder
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer20 10:59:49,15 1 00:59:49 Oberfranken Club
1593rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group3 10:59:49,15 1 00:59:49 Romanía
1594belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes8 10:59:49,60 1 00:59:50 Fondclub Loft 24
1595gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor9 10:59:49,65 1 00:59:50 La Paloma Mensajera
1596germany MC2788  
Warie
Hans Esser3 10:59:49,85 1 00:59:50 Germany Club
1597asturias MC1037  
Horatio
Gheorghe Rosu4 10:59:49,85 1 00:59:50 R.C. Oviedo
1598germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij3 10:59:49,95 1 00:59:50 Harsewinkel Club
1599czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek6 10:59:50,16 1 00:59:50 Czech Republic Club
1600england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate10 10:59:50,15 1 00:59:50 RPRA (Pigeon Association)
1601rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu4 10:59:50,25 1 00:59:50 Romanía
1602netherlands MC0099  
Found
Team Skyriders5 10:59:50,30 1 00:59:50 Holland Pigeons Club
1603england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 10:59:50,50 1 00:59:50 RPRA (Pigeon Association)
1604netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins1 10:59:50,65 1 00:59:51 Holland Pigeons Club
1605croatia MC0379  
Hunter
Franjo Birkes5 10:59:50,85 1 00:59:51 Croatia Pigeon Club
1606polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para4 10:59:51,10 1 00:59:51 Polonia
1607netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition5 10:59:51,25 1 00:59:51 Holland Pigeons Club
1608portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul4 10:59:51,75 1 00:59:52 Faro - Portugal
1609germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser19 10:59:51,80 1 00:59:52 Düsseldorf Club
1610england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate11 10:59:51,90 1 00:59:52 RPRA (Pigeon Association)
1611tenerife MC0234  
A Pillow Of Winds
Team Herrera y Jaime7 10:59:52,25 1 00:59:52 Adexe
1612germany MC2954  
Zollverein 84
Team Ruhr Thielen4 10:59:52,45 1 00:59:52 Ruhrgebiet Club
1613baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa6 10:59:52,60 1 00:59:53 C.C. Es Pla de Mallorca
1614belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing14 10:59:52,65 1 00:59:53 Club Olijftak Maaseik
1615germany MC0020  
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer21 10:59:52,65 1 00:59:53 Oberfranken Club
1616slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak4 10:59:52,75 1 00:59:53 Slovenia Club
1617polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport19 10:59:52,80 1 00:59:53 Polonia
1618china MC2925  
Sonja
Team Haiye Boi Fuqing19 10:59:52,95 1 00:59:53 China Pigeon Raging Club
1619moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului4 10:59:53,00 1 00:59:53 Moldova
1620czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica3 10:59:53,10 1 00:59:53 Czech Republic Club
1621austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag32 10:59:53,20 1 00:59:53 VRV - Oberoesterreich
1622south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts8 10:59:53,20 1 00:59:53 South Africa Club
1623czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize14 10:59:53,35 1 00:59:53 Czech Republic Club
1624hungary MC2062  
Yolaisy
Laszlo Gotthard5 10:59:53,75 1 00:59:54 Hungary Pigeons Club
1625slovenia MC2873  
Fredy 63
Boris Baloh3 10:59:53,95 1 00:59:54 Slovenia Club
1626germany MC0760  
Paranoid Pete
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer22 10:59:54,05 1 00:59:54 Oberfranken Club
1627polska MC2003  
Capota
Grzegorz Szymanski6 10:59:54,15 1 00:59:54 Polonia
1628asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella14 10:59:54,30 1 00:59:54 R.C. Oviedo
1629rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan1 10:59:54,40 1 00:59:54 Romanía
1630germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak8 10:59:55,15 1 00:59:55 Germany Club
1631netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.3 10:59:55,30 1 00:59:55 Holland Pigeons Club
1632germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta2 10:59:55,30 1 00:59:55 Germany Club
1633wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service4 10:59:55,60 1 00:59:56 Wales Club
1634malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta11 10:59:55,60 1 00:59:56 Malta Racing Pigeon Club
1635gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor10 10:59:55,60 1 00:59:56 La Paloma Mensajera
1636belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns7 10:59:55,65 1 00:59:56 Fondclub Loft 24
1637rumania MC3264  
Blue
Florin Scutaru7 10:59:55,75 1 00:59:56 Romanía
1638rumania MC1195  
Porthos
Team Pisla Daniel & Vintan George13 10:59:55,95 1 00:59:56 Romanía
1639belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing15 10:59:56,35 1 00:59:56 Club Olijftak Maaseik
1640germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann5 10:59:56,31 1 00:59:56 Oberfranken Club
1641germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel18 10:59:56,30 1 00:59:56 Saalfeld Club
1642malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta4 10:59:56,40 1 00:59:56 Malta Racing Pigeon Club
1643germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer23 10:59:56,45 1 00:59:56 Oberfranken Club
1644rumania MC3253  
Garlic
Iulian Duica5 10:59:56,60 1 00:59:57 Romanía
1645germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn15 10:59:56,80 1 00:59:57 Rietberg Club
1646polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport20 10:59:57,05 1 00:59:57 Polonia
1647asturias MC0719  
Miss Sydafrika
Team Dionisio & Pandiella15 10:59:57,05 1 00:59:57 R.C. Oviedo
1648belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 10:59:57,10 1 00:59:57 Denderbond Ninove
1649netherlands MC2797  
Sabine
Bart Gaasbeek5 10:59:57,30 1 00:59:57 Holland Pigeons Club
1650malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta4 10:59:58,15 1 00:59:58 Malta Racing Pigeon Club
1651belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt12 10:59:58,30 1 00:59:58 De Snelvliegers Zandbergen Club
1652england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel9 10:59:58,30 1 00:59:58 RPRA (Pigeon Association)
1653belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing16 10:59:58,50 1 00:59:58 Club Olijftak Maaseik
1654wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys2 10:59:58,65 1 00:59:59 Wales Club
1655hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert11 10:59:58,75 1 00:59:59 Hungary Pigeons Club
1656germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler4 10:59:58,90 1 00:59:59 Oberbayern Club
1657france MC1460  
ANNIE-PAULE
Philippe Haquette3 10:59:59,05 1 00:59:59 Team Sibille France
1658rumania MC1268  
Sacred Spirit Yeha Noha
Sorin Florea34 10:59:59,15 1 00:59:59 Romanía
1659controling MC0059  
check
Checking9 10:59:59,15 1 00:59:59 Checking
1660austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres3 10:59:59,45 1 00:59:59 Pigeon Club Austria South
1661rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea35 10:59:59,40 1 00:59:59 Romanía
1662polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit4 10:59:59,41 1 00:59:59 Polonia
1663wales MC2746  
Peter Pan
Team J.R.D. Humphrys4 10:59:59,85 1 01:00:00 Wales Club
1664germany MC0022  
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer24 11:00:00,05 1 01:00:00 Oberfranken Club
1665germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl4 11:00:00,20 1 01:00:00 Heidenheim Club
1666italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu3 11:00:00,55 1 01:00:01 Italia
1667germany MC0605  
Corrie
Helmut Mann3 11:00:00,80 1 01:00:01 Wetter
1668controling MC0086  
check
Checking10 11:00:01,20 1 01:00:01 Checking
1669germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel19 11:00:01,25 1 01:00:01 Saalfeld Club
1670china MC2913  
Bemol
Team Haiye Boi Fuqing20 11:00:02,05 1 01:00:02 China Pigeon Raging Club
1671norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:00:02,00 1 01:00:02 Norge Racing Pigeon Club
1672belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:00:02,45 1 01:00:02 Fondclub Herent
1673czech republic MC1440  
Bur
Team Klemens5 11:00:03,05 1 01:00:03 Czech Republic Club
1674england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate12 11:00:03,01 1 01:00:03 RPRA (Pigeon Association)
1675germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß2 11:00:03,20 1 01:00:03 Germany Club
1676hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard6 11:00:03,15 1 01:00:03 Hungary Pigeons Club
1677germany MC2240  
Branko
Team Blümmers7 11:00:03,25 1 01:00:03 Niederrhein Club
1678italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri3 11:00:03,30 1 01:00:03 Italia
1679belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons3 11:00:03,95 1 01:00:04 Fond Wallonie
1680netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan10 11:00:04,00 1 01:00:04 Holland Pigeons Club
1681polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski3 11:00:04,25 1 01:00:04 Polonia
1682polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport21 11:00:04,45 1 01:00:04 Polonia
1683hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:00:04,55 1 01:00:05 Hungary Pigeons Club
1684wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys5 11:00:04,75 1 01:00:05 Wales Club
1685slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L2 11:00:06,80 1 01:00:07 Slovakia Club
1686italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:00:06,85 1 01:00:07 Italian-Team
1687asturias MC0251  
Claireke
Alfonso Herrero Pérez5 11:00:07,10 1 01:00:07 R.C. Oviedo
1688germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser20 11:00:07,60 1 01:00:08 Düsseldorf Club
1689czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal3 11:00:08,65 1 01:00:09 Czech Republic Club
1690wales MC0543  
Cymru
Team Men of Gwent6 11:00:08,95 1 01:00:09 Wales Club
1691czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes4 11:00:09,05 1 01:00:09 Czech Republic Club
1692netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn8 11:00:09,25 1 01:00:09 Holland Pigeons Club
1693polska MC2417  
Raediger
Adrian Piwowarczyk4 11:00:09,71 1 01:00:10 Polonia
1694belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens6 11:00:09,70 1 01:00:10 Fond Wallonie
1695italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile5 11:00:09,81 1 01:00:10 Italia
1696rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar4 11:00:09,80 1 01:00:10 Romanía
1697england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs3 11:00:10,65 1 01:00:11 RPRA (Pigeon Association)
1698rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea36 11:00:10,60 1 01:00:11 Romanía
1699belgium MC1473  
Bajito
Luc Verstichelen2 11:00:10,61 1 01:00:11 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1700turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:00:10,71 1 01:00:11 Turkey Flying Club
1701czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens6 11:00:10,70 1 01:00:11 Czech Republic Club
1702england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate13 11:00:11,05 1 01:00:11 RPRA (Pigeon Association)
1703germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin4 11:00:11,50 1 01:00:12 Sachsen Club
1704netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap8 11:00:11,90 1 01:00:12 Holland Pigeons Club
1705rumania MC3213  
Eye In The Sky
Team Patruca & Tacea2 11:00:12,00 1 01:00:12 Romanía
1706germany MC1337  
Sayonara Baby
Erich Müller17 11:00:12,05 1 01:00:12 Oberfranken Club
1707germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel20 11:00:12,15 1 01:00:12 Saalfeld Club
1708italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile6 11:00:12,40 1 01:00:12 Italia
1709rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea37 11:00:12,60 1 01:00:13 Romanía
1710germany MC2973  
Darka
Hans-Paul Esser21 11:00:12,66 1 01:00:13 Düsseldorf Club
1711netherlands MC1553  
Boxneus
Team Comb. van Dijk Groenenberg1 11:00:12,65 1 01:00:13 Holland Pigeons Club
1712czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica4 11:00:13,26 1 01:00:13 Czech Republic Club
1713slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I3 11:00:13,25 1 01:00:13 Slovakia Club
1714rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos3 11:00:14,15 1 01:00:14 Romanía
1715italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri4 11:00:14,50 1 01:00:14 Italia
1716belgium MC2932  
Dianne
Marcel Vandersmissen2 11:00:14,70 1 01:00:15 Belgium Club
1717germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski5 11:00:14,75 1 01:00:15 Vogtland Club
1718tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz4 11:00:14,80 1 01:00:15 C.C.Portuense
1719france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit4 11:00:15,05 1 01:00:15 Team Sibille France
1720germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker7 11:00:15,80 1 01:00:16 Rietberg Club
1721wales MC0535  
George
Team Men of Gwent7 11:00:15,76 1 01:00:16 Wales Club
1722germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser22 11:00:15,75 1 01:00:16 Düsseldorf Club
1723gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:00:16,20 1 01:00:16 C.C. Iniciativa Isleña
1724rumania MC1213  
The Wind of Change
Sorin Florea38 11:00:16,55 1 01:00:17 Romanía
1725netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten2 11:00:16,75 1 01:00:17 Holland Pigeons Club
1726wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford7 11:00:17,10 1 01:00:17 Wales Club
1727germany MC2848  
Bibi
Klaus Stieneker8 11:00:17,25 1 01:00:17 Rietberg Club
1728germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß3 11:00:17,20 1 01:00:17 Germany Club
1729rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan2 11:00:18,05 1 01:00:18 Romanía
1730hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard7 11:00:18,10 1 01:00:18 Hungary Pigeons Club
1731germany MC2223  
Quintina
Berthold Schupp4 11:00:18,70 1 01:00:19 Schwaben-Allgäu Club
1732netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan11 11:00:18,65 1 01:00:19 Holland Pigeons Club
1733germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany13 11:00:18,80 1 01:00:19 Saalfeld Club
1734rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar5 11:00:19,25 1 01:00:19 Romanía
1735netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder6 11:00:19,30 1 01:00:19 Holland Pigeons Club
1736hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:00:19,35 1 01:00:19 Hungary Pigeons Club
1737czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize15 11:00:19,85 1 01:00:20 Czech Republic Club
1738czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie4 11:00:20,55 1 01:00:21 Czech Republic Club
1739rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:00:20,95 1 01:00:21 Romanía
1740germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany14 11:00:21,35 1 01:00:21 Saalfeld Club
1741wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls10 11:00:21,85 1 01:00:22 Wales Club
1742turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:00:22,00 1 01:00:22 Turkey Flying Club
1743bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina3 11:00:22,10 1 01:00:22 Bosnia & Herzegovina Club
1744italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile7 11:00:22,11 1 01:00:22 Italia
1745malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta5 11:00:22,15 1 01:00:22 Malta Racing Pigeon Club
1746belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns8 11:00:22,65 1 01:00:23 Fondclub Loft 24
1747austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa4 11:00:23,00 1 01:00:23 VRV - Oberoesterreich
1748czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek7 11:00:23,70 1 01:00:24 Czech Republic Club
1749netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn9 11:00:24,35 1 01:00:24 Holland Pigeons Club
1750polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski7 11:00:26,25 1 01:00:26 Polonia
1751slovakia MC1431  
Noel
Team Wiedermann - Bardos8 11:00:27,40 1 01:00:27 Slovakia Club
1752malta MC2386  
Gorga
Team Cefai Lofts Malta2 11:00:27,85 1 01:00:28 Malta Racing Pigeon Club
1753polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland9 11:00:28,55 1 01:00:29 Polonia
1754czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize16 11:00:28,60 1 01:00:29 Czech Republic Club
1755germany MC0083  
Pertex One
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer25 11:00:29,10 1 01:00:29 Oberfranken Club
1756belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens7 11:00:29,35 1 01:00:29 Fond Wallonie
1757tenerife MC0299  
Besi
Team COLUMBACANARIA5 11:00:29,75 1 01:00:30 Adexe
1758england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow5 11:00:30,55 1 01:00:31 RPRA (Pigeon Association)
1759wales MC0541  
Ariel
Team Men of Gwent8 11:00:31,15 1 01:00:31 Wales Club
1760germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:00:32,20 1 01:00:32 Germany Club
1761rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah10 11:00:32,40 1 01:00:32 Romanía
1762wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's5 11:00:32,50 1 01:00:32 Wales Club
1763england MC0668  
Anita
David Hinkel10 11:00:32,95 1 01:00:33 RPRA (Pigeon Association)
1764belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns9 11:00:33,20 1 01:00:33 Fondclub Loft 24
1765polska MC1600  
Xplorer
Team Lorek & Losinski4 11:00:33,30 1 01:00:33 Polonia
1766slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:00:33,85 1 01:00:34 Slovakia Club
1767galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:00:33,95 1 01:00:34 MARIÑAS ALTAS
1768rumania MC1170  
Lucky AS
Team Class8 11:00:34,05 1 01:00:34 Romanía
1769belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:00:34,50 1 01:00:34 Club Olijftak Maaseik
1770slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L3 11:00:35,15 1 01:00:35 Slovakia Club
1771gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor11 11:00:35,40 1 01:00:35 La Paloma Mensajera
1772croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip3 11:00:35,85 1 01:00:36 Croatia Pigeon Club
1773polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny4 11:00:36,00 1 01:00:36 Polonia
1774germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn16 11:00:36,40 1 01:00:36 Rietberg Club
1775wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing2 11:00:37,55 1 01:00:38 Wales Club
1776hungary MC1534  
Pleute
Team Pinter Pigeon1 11:00:37,80 1 01:00:38 Hungary Pigeons Club
1777slovakia MC2655  
Kuku 2
Team Greg - Slovakia14 11:00:38,15 1 01:00:38 Slovakia Club
1778england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate14 11:00:38,70 1 01:00:39 RPRA (Pigeon Association)
1779wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent9 11:00:39,05 1 01:00:39 Wales Club
1780england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:00:41,90 1 01:00:42 RPRA (Pigeon Association)
1781rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav3 11:00:42,15 1 01:00:42 Romanía
1782fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 11:00:42,35 1 01:00:42 Gran Tarajal
1783sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez7 11:00:43,30 1 01:00:43 ITALICENSE
1784netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer11 11:00:43,35 1 01:00:43 Holland Pigeons Club
1785polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:00:43,45 1 01:00:43 Polonia
1786rumania MC1232  
Amadeus
Sorin Florea39 11:00:44,25 1 01:00:44 Romanía
1787slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine3 11:00:44,55 1 01:00:45 Slovenia Club
1788belgium MC0988  
Pastelle
Vincent Neirynck9 11:00:45,75 1 01:00:46 Fond Wallonie
1789italia MC1122  
Monviso
Team Italy11 11:00:45,90 1 01:00:46 Italia
1790germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel21 11:00:46,30 1 01:00:46 Saalfeld Club
1791sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez8 11:00:46,85 1 01:00:47 ITALICENSE
1792germany MC1737  
Boucheron
Walter Agler5 11:00:47,00 1 01:00:47 Oberbayern Club
1793netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek4 11:00:47,05 1 01:00:47 Holland Pigeons Club
1794belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen3 11:00:47,50 1 01:00:48 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1795rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea40 11:00:48,10 1 01:00:48 Romanía
1796germany MC1317  
Yalu
Erich Müller18 11:00:48,25 1 01:00:48 Oberfranken Club
1797rumania MC3295  
Ortega
Team Romanian Golden Pigeons2 11:00:49,05 1 01:00:49 Romanía
1798austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag33 11:00:50,80 1 01:00:51 VRV - Oberoesterreich
1799germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker9 11:00:51,80 1 01:00:52 Rietberg Club
1800la palma MC2384  
Tato
Team Sólo Palomas1 11:00:52,70 1 01:00:53 Amigos de La Palma
1801rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti3 11:00:53,30 1 01:00:53 Romanía
1802germany MC1094  
PIGEONS OF THE SEA 6
Team Mark Buse & Fam.5 11:00:53,75 1 01:00:54 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1803hungary MC2471  
Grutter
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 11:00:54,50 1 01:00:54 Hungary Pigeons Club
1804austria MC1837  
Alina
Beniamin Neag34 11:00:55,10 1 01:00:55 VRV - Oberoesterreich
1805belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen3 11:00:55,20 1 01:00:55 Belgium Club
1806polska MC2436  
JKG 7753
Team JKG Transport22 11:00:55,25 1 01:00:55 Polonia
1807south africa MC2689  
Majuba
Dirk Smit4 11:00:56,55 1 01:00:57 South Africa Club
1808tenerife MC0297  
locura
Carlos Cámara Marcinkowski1 11:00:57,25 1 01:00:57 C.C.Portuense
1809czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens7 11:00:57,45 1 01:00:57 Czech Republic Club
1810slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 11:00:58,15 1 01:00:58 Slovakia Club
1811hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard8 11:00:58,30 1 01:00:58 Hungary Pigeons Club
1812alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral9 11:00:58,80 1 01:00:59 La Dama de Elche
1813rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea41 11:00:59,35 1 01:00:59 Romanía
1814south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts9 11:01:00,50 1 01:01:00 South Africa Club
1815rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea42 11:01:01,15 1 01:01:01 Romanía
1816slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:01:02,40 1 01:01:02 Slovakia Club
1817rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci4 11:01:03,70 1 01:01:04 Romanía
1818germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter3 11:01:03,65 1 01:01:04 Frankenland Club
1819fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas2 11:01:03,75 1 01:01:04 Gran Tarajal
1820turkey MC3042  
Barkin
Yusuf Karakurt5 11:01:04,55 1 01:01:05 Turkey Flying Club
1821czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal4 11:01:04,65 1 01:01:05 Czech Republic Club
1822austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer8 11:01:04,85 1 01:01:05 VRV - Oberoesterreich
1823germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser2 11:01:04,95 1 01:01:05 Ostwestfalenn Club
1824germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak9 11:01:05,25 1 01:01:05 Germany Club
1825germany MC0604  
Rebel Earl
Helmut Mann4 11:01:06,20 1 01:01:06 Wetter
1826germany MC2224  
Octaris
Berthold Schupp5 11:01:06,55 1 01:01:07 Schwaben-Allgäu Club
1827polska MC2772  
Sid
Janusz Schmidt2 11:01:07,70 1 01:01:08 Polonia
1828bulgaria MC0474  
ATLANTIC 550
Team Vasilev & Gebel4 11:01:07,75 1 01:01:08 Bulgaria Club
1829rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica6 11:01:09,65 1 01:01:10 Romanía
1830wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls11 11:01:10,25 1 01:01:10 Wales Club
1831germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel22 11:01:11,55 1 01:01:12 Saalfeld Club
1832germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring5 11:01:11,80 1 01:01:12 Münsterland Club
1833rumania MC0965  
My Chance
Constantin Banu2 11:01:12,00 1 01:01:12 Romanía
1834wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls12 11:01:12,05 1 01:01:12 Wales Club
1835england MC2945  
Mutaito
Pete Williams4 11:01:12,75 1 01:01:13 RPRA (Pigeon Association)
1836germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers6 11:01:13,25 1 01:01:13 Münsterland
1837rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa2 11:01:13,55 1 01:01:14 Romanía
1838wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls13 11:01:13,75 1 01:01:14 Wales Club
1839gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita4 11:01:13,85 1 01:01:14 La Paloma Mensajera
1840south africa MC1895  
Jatessa
Team Josch & Dean4 11:01:15,05 1 01:01:15 South Africa Club
1841turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:01:17,50 1 01:01:18 Turkey Flying Club
1842rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:01:18,85 1 01:01:19 Romanía
1843bosnia herzegovina MC3327  
Pepito
Team Ivankovic & Licina4 11:01:19,65 1 01:01:20 Bosnia & Herzegovina Club
1844italia MC3143  
Ostend Queen
Team Xuna & Dimitrascu3 11:01:19,95 1 01:01:20 Italia
1845netherlands MC1563  
Rubio
Team Cees van Gelder7 11:01:19,96 1 01:01:20 Holland Pigeons Club
1846italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel1 11:01:20,50 1 01:01:20 Italia
1847netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn10 11:01:20,65 1 01:01:21 Holland Pigeons Club
1848slovakia MC2636  
Aneta
Team Hrozen P & P1 11:01:21,05 1 01:01:21 Slovakia Club
1849gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro7 11:01:21,65 1 01:01:22 Club Los Socios
1850germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller3 11:01:21,90 1 01:01:22 Germany Club
1851rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George15 11:01:22,00 1 01:01:22 Romanía
1852slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano3 11:01:23,05 1 01:01:23 Slovakia Club
1853germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser3 11:01:23,30 1 01:01:23 Ostwestfalenn Club
1854polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:01:24,55 1 01:01:25 Polonia
1855rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru8 11:01:24,65 1 01:01:25 Romanía
1856germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel23 11:01:24,95 1 01:01:25 Saalfeld Club
1857asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba4 11:01:26,40 1 01:01:26 R.C. Oviedo
1858czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica5 11:01:26,65 1 01:01:27 Czech Republic Club
1859netherlands MC3075  
Hans
Team Twins2 11:01:26,95 1 01:01:27 Holland Pigeons Club
1860netherlands MC0705  
Woody Car
Team Rien van Oss en Zn11 11:01:27,25 1 01:01:27 Holland Pigeons Club
1861germany MC0848  
Neville
Werner Wahl5 11:01:27,95 1 01:01:28 Heidenheim Club
1862belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck10 11:01:28,26 1 01:01:28 Fond Wallonie
1863czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:01:29,15 1 01:01:29 Czech Republic Club
1864malta MC0565  
Telasia
Team Gandlier Lofts Malta6 11:01:29,50 1 01:01:30 Malta Racing Pigeon Club
1865slovakia MC2628  
Strak
Peter Kacian3 11:01:29,55 1 01:01:30 Slovakia Club
1866belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck11 11:01:30,30 1 01:01:30 Fond Wallonie
1867czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre5 11:01:30,81 1 01:01:31 Czech Republic Club
1868slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi4 11:01:32,25 1 01:01:32 Slovakia Club
1869austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:01:32,20 1 01:01:32 VRV - Oberoesterreich
1870germany MC2237  
Athena
Team Blümmers8 11:01:32,35 1 01:01:32 Niederrhein Club
1871rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav4 11:01:32,75 1 01:01:33 Romanía
1872rumania MC1160  
Golden Boy
Team Class9 11:01:33,05 1 01:01:33 Romanía
1873cadiz MC2378  
Miss Wonderlange
Juan Manuel Trujillo Sánchez6 11:01:35,80 1 01:01:36 Andalucía
1874polska MC1679  
Greg 931
Team Greg - Poland10 11:01:36,55 1 01:01:37 Polonia
1875bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina5 11:01:37,16 1 01:01:37 Bosnia & Herzegovina Club
1876czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek8 11:01:38,35 1 01:01:38 Czech Republic Club
1877belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends5 11:01:38,70 1 01:01:39 Club Olijftak Maaseik
1878germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:01:39,00 1 01:01:39 Germany Club
1879germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn17 11:01:39,85 1 01:01:40 Rietberg Club
1880wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers10 11:01:39,86 1 01:01:40 Wales Club
1881fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna8 11:01:40,30 1 01:01:40 Gran Tarajal
1882belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens8 11:01:40,45 1 01:01:40 Fond Wallonie
1883slovakia MC1703  
Vivien
Team Ladicky I + J6 11:01:40,60 1 01:01:41 Slovakia Club
1884rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti4 11:01:40,55 1 01:01:41 Romanía
1885netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon3 11:01:41,05 1 01:01:41 Holland Pigeons Club
1886netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn12 11:01:41,45 1 01:01:41 Holland Pigeons Club
1887germany MC2961  
Irish Eyes
Hans-Paul Esser23 11:01:42,05 1 01:01:42 Düsseldorf Club
1888turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:01:42,15 1 01:01:42 Turkey Flying Club
1889hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea14 11:01:42,60 1 01:01:43 Hungary Pigeons Club
1890germany MC3066  
PIGEONS OF THE SEA 8
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse4 11:01:43,00 1 01:01:43 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1891hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel4 11:01:44,10 1 01:01:44 Hungary Pigeons Club
1892hungary MC2469  
Meme
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea15 11:01:45,05 1 01:01:45 Hungary Pigeons Club
1893south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht5 11:01:45,20 1 01:01:45 South Africa Club
1894polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:01:45,40 1 01:01:45 Polonia
1895rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea43 11:01:45,60 1 01:01:46 Romanía
1896denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen6 11:01:46,80 1 01:01:47 Denmark Club
1897germany MC2959  
Crissi
Günther Gartner2 11:01:47,00 1 01:01:47 Hessen Club
1898rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:01:47,15 1 01:01:47 Romanía
1899rumania MC3193  
Rudi Ruby
Team Familia Bacalu3 11:01:48,00 1 01:01:48 Romanía
1900czech republic MC2589  
Veronicia
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 11:01:48,25 1 01:01:48 Czech Republic Club
1901netherlands MC2311  
Tibo
Gerrit Tuls3 11:01:49,50 1 01:01:50 Holland Pigeons Club
1902belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels4 11:01:49,80 1 01:01:50 Belgium Club
1903france MC2898  
JULIE
Team Rahal Denis & Sylvie3 11:01:50,00 1 01:01:50 France Club
1904polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski8 11:01:50,30 1 01:01:50 Polonia
1905scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie6 11:01:51,10 1 01:01:51 Scottish Homing Union
1906tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 11:01:51,40 1 01:01:51 Adexe
1907austria MC1801  
Adamo
Beniamin Neag35 11:01:51,45 1 01:01:51 VRV - Oberoesterreich
1908rumania MC1859  
Hulk
Team Onur3 11:01:52,05 1 01:01:52 Romanía
1909tenerife MC2884  
Kirsten
Carlos Guanche Campos3 11:01:52,10 1 01:01:52 CANARAGÜI
1910hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel5 11:01:53,10 1 01:01:53 Hungary Pigeons Club
1911gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy2 11:01:53,25 1 01:01:53 Club Los Socios
1912hungary MC3170  
German Super Star
Team Norbert Turi & Noel6 11:01:53,75 1 01:01:54 Hungary Pigeons Club
1913baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa7 11:01:54,10 1 01:01:54 C.C. Es Pla de Mallorca
1914germany MC1314  
Beti
Erich Müller19 11:01:54,25 1 01:01:54 Oberfranken Club
1915germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz3 11:01:55,10 1 01:01:55 Oberfranken Club
1916asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba5 11:01:55,90 1 01:01:56 R.C. Oviedo
1917fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna9 11:01:55,95 1 01:01:56 Gran Tarajal
1918rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:01:56,00 1 01:01:56 Romanía
1919polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel3 11:01:56,10 1 01:01:56 Polonia
1920netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan12 11:01:56,45 1 01:01:56 Holland Pigeons Club
1921alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral10 11:01:57,00 1 01:01:57 La Dama de Elche
1922rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea44 11:01:57,40 1 01:01:57 Romanía
1923tarragona MC0259  
Cubana
Manuel Fábregat Valmaña2 11:01:57,50 1 01:01:58 Terres del Ebre
1924england MC2213  
Eclair
Andrei Antoci3 11:01:57,60 1 01:01:58 RPRA (Pigeon Association)
1925germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel24 11:01:58,00 1 01:01:58 Saalfeld Club
1926germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn18 11:01:58,50 1 01:01:58 Rietberg Club
1927belgium MC0970  
Mig VII
Vincent Neirynck12 11:01:58,55 1 01:01:59 Fond Wallonie
1928germany MC0388  
Oliver
Team Volmer & Wilpers7 11:01:59,10 1 01:01:59 Münsterland
1929germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen5 11:01:59,20 1 01:01:59 Ruhrgebiet Club
1930polska MC2434  
JKG 7746
Team JKG Transport23 11:01:59,45 1 01:01:59 Polonia
1931malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta12 11:02:00,30 1 01:02:00 Malta Racing Pigeon Club
1932ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts5 11:02:00,60 1 01:02:01 Irish Homing Union
1933germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn19 11:02:00,70 1 01:02:01 Rietberg Club
1934germany MC0852  
Ginger Spice
Werner Wahl6 11:02:01,15 1 01:02:01 Heidenheim Club
1935germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller4 11:02:01,40 1 01:02:01 Germany Club
1936belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens9 11:02:01,60 1 01:02:02 Fond Wallonie
1937netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto3 11:02:02,00 1 01:02:02 Holland Pigeons Club
1938netherlands MC2365  
Aal
G. Veerman1 11:02:02,90 1 01:02:03 Holland Pigeons Club
1939asturias MC0741  
Salterella
Team Los Carbayones5 11:02:04,35 1 01:02:04 R.C. Oviedo
1940germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak10 11:02:06,75 1 01:02:07 Germany Club
1941asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella16 11:02:08,35 1 01:02:08 R.C. Oviedo
1942netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.4 11:02:08,50 1 01:02:08 Holland Pigeons Club
1943hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert12 11:02:10,15 1 01:02:10 Hungary Pigeons Club
1944norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura9 11:02:11,15 1 01:02:11 Norge Racing Pigeon Club
1945belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 11:02:11,35 1 01:02:11 Club Olijftak Maaseik
1946austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag36 11:02:12,85 1 01:02:13 VRV - Oberoesterreich
1947asturias MC1036  
Berny
Gheorghe Rosu5 11:02:12,90 1 01:02:13 R.C. Oviedo
1948austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer3 11:02:13,05 1 01:02:13 VRV - Oberoesterreich
1949netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.5 11:02:13,15 1 01:02:13 Holland Pigeons Club
1950slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi5 11:02:13,45 1 01:02:13 Slovakia Club
1951polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak3 11:02:13,80 1 01:02:14 Polonia
1952polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland11 11:02:13,85 1 01:02:14 Polonia
1953hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel7 11:02:13,86 1 01:02:14 Hungary Pigeons Club
1954germany MC0855  
Willi
Werner Wahl7 11:02:14,00 1 01:02:14 Heidenheim Club
1955germany MC1323  
Ball
Erich Müller20 11:02:14,05 1 01:02:14 Oberfranken Club
1956polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland12 11:02:14,86 1 01:02:15 Polonia
1957germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann5 11:02:14,85 1 01:02:15 Wetter
1958gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro8 11:02:14,87 1 01:02:15 Club Los Socios
1959tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos4 11:02:14,95 1 01:02:15 CANARAGÜI
1960slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia15 11:02:15,06 1 01:02:15 Slovakia Club
1961germany MC2792  
Margot
Hans Esser4 11:02:15,05 1 01:02:15 Germany Club
1962germany MC3364  
Gino
Markus Winter4 11:02:15,55 1 01:02:16 Germany Club
1963tenerife MC0011  
Dirky
Edward Frost4 11:02:15,56 1 01:02:16 C.C.Portuense
1964belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing17 11:02:17,00 1 01:02:17 Club Olijftak Maaseik
1965slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:02:17,25 1 01:02:17 Slovakia Club
1966rumania MC1858  
Karika
Team Onur4 11:02:18,45 1 01:02:18 Romanía
1967china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing21 11:02:18,90 1 01:02:19 China Pigeon Raging Club
1968hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:02:19,35 1 01:02:19 Hungary Pigeons Club
1969scotland MC0420  
Josh
William Donachie7 11:02:20,80 1 01:02:21 Scottish Homing Union
1970germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.6 11:02:21,06 1 01:02:21 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1971polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland13 11:02:21,96 1 01:02:22 Polonia
1972rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George16 11:02:22,05 1 01:02:22 Romanía
1973germany MC2789  
Tamu
Hans Esser5 11:02:22,20 1 01:02:22 Germany Club
1974england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters4 11:02:22,35 1 01:02:22 RPRA (Pigeon Association)
1975wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls14 11:02:23,15 1 01:02:23 Wales Club
1976austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag37 11:02:24,10 1 01:02:24 VRV - Oberoesterreich
1977wales MC2094  
Lucky Lee
Team Welsh Hopefuls15 11:02:24,30 1 01:02:24 Wales Club
1978netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel7 11:02:24,40 1 01:02:24 Holland Pigeons Club
1979netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda5 11:02:24,50 1 01:02:24 Holland Pigeons Club
1980england MC0664  
Pingo
David Hinkel11 11:02:24,60 1 01:02:25 RPRA (Pigeon Association)
1981slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic4 11:02:24,70 1 01:02:25 Slovenia Club
1982scotland MC0423  
Jodi
William Donachie8 11:02:25,90 1 01:02:26 Scottish Homing Union
1983hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs3 11:02:26,35 1 01:02:26 Hungary Pigeons Club
1984rumania MC1172  
Fast Blue
Team Class10 11:02:26,60 1 01:02:27 Romanía
1985denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen2 11:02:27,30 1 01:02:27 Denmark Club
1986france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit5 11:02:27,55 1 01:02:28 Team Sibille France
1987netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn13 11:02:27,60 1 01:02:28 Holland Pigeons Club
1988switzerland MC2255  
Goldy
Simon Wolf10 11:02:28,15 1 01:02:28 Suiza
1989wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:02:28,35 1 01:02:28 Wales Club
1990czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas5 11:02:28,75 1 01:02:29 Czech Republic Club
1991germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser24 11:02:28,85 1 01:02:29 Düsseldorf Club
1992rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea45 11:02:29,20 1 01:02:29 Romanía
1993germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain4 11:02:29,56 1 01:02:30 Fulda Club
1994netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John3 11:02:29,55 1 01:02:30 Holland Pigeons Club
1995slovakia MC2666  
Simi
Team Greg - Slovakia16 11:02:29,70 1 01:02:30 Slovakia Club
1996italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu4 11:02:30,00 1 01:02:30 Italia
1997polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak2 11:02:30,90 1 01:02:31 Polonia
1998polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling9 11:02:31,15 1 01:02:31 Polonia
1999belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon12 11:02:31,60 1 01:02:32 Club Olijftak Maaseik
2000germany MC0765  
Marlon
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer26 11:02:31,95 1 01:02:32 Oberfranken Club
2001italia MC2110  
Ship Of Gold
Teodoroiu Vasile2 11:02:32,40 1 01:02:32 Italia
2002turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez5 11:02:32,70 1 01:02:33 Turkey Flying Club
2003wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls16 11:02:32,85 1 01:02:33 Wales Club
2004alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral11 11:02:33,35 1 01:02:33 La Dama de Elche
2005china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Boi Fuqing22 11:02:33,80 1 01:02:34 China Pigeon Raging Club
2006wales MC2757  
Boomerang 2
Team Tom and Gaynor3 11:02:34,00 1 01:02:34 Wales Club
2007hungary MC1619