Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Second Qualification Training

 3006
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Czech republic
Team Konopik & Motre

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 3 de diciembre de 2016 Distance 7  
  Liberation time 11:00:00 Weather Cloudy & windy  
  Mode RACE Temp 23 º C  
  Status NO-Oficial Wind SW - 27 Km/h  
  Pigeons sent 3.034 % Arrivals 99,07 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 11:15:01,25 1 00:15:01 Czech Republic Club
2germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel1 11:15:03,10 1 00:15:03 Saalfeld Club
3czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 11:15:05,05 1 00:15:05 Czech Republic Club
4norway MC0917  
Rubi
Team Gebert & Iura1 11:15:06,55 1 00:15:07 Norge Racing Pigeon Club
5germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen1 11:15:07,80 1 00:15:08 Ruhrgebiet Club
6polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 11:15:08,05 1 00:15:08 Polonia
7england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel1 11:15:08,55 1 00:15:09 RPRA (Pigeon Association)
8england MC0670  
Canica
David Hinkel2 11:15:08,56 1 00:15:09 RPRA (Pigeon Association)
9austria MC1651  
WASABI 1500
Team Garcia & Nagelhofer1 11:15:08,75 1 00:15:09 VRV - Oberoesterreich
10italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile1 11:15:09,25 1 00:15:09 Italia
11portugal MC1967  
Second
Team Asas do Sul1 11:15:09,50 1 00:15:10 Faro - Portugal
12rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu1 11:15:10,40 1 00:15:10 Romanía
13italia MC2122  
Akira
Renato Cantu1 11:15:10,80 1 00:15:11 Italia
14belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:15:10,81 1 00:15:11 Fondclub Herent
15england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF1 11:15:10,85 1 00:15:11 RPRA (Pigeon Association)
16rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica1 11:15:11,05 1 00:15:11 Romanía
17czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:15:11,25 1 00:15:11 Czech Republic Club
18bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 11:15:12,00 1 00:15:12 Bosnia & Herzegovina Club
19netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John1 11:15:12,01 1 00:15:12 Holland Pigeons Club
20rumania MC3264  
Blue
Florin Scutaru1 11:15:12,20 1 00:15:12 Romanía
21czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:15:12,21 1 00:15:12 Czech Republic Club
22turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:15:13,25 1 00:15:13 Turkey Flying Club
23hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:15:13,35 1 00:15:13 Hungary Pigeons Club
24polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:15:14,05 1 00:15:14 Polonia
25england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster1 11:15:14,10 1 00:15:14 RPRA (Pigeon Association)
26italia MC2123  
Belle
Renato Cantu2 11:15:15,15 1 00:15:15 Italia
27rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:15:15,30 1 00:15:15 Romanía
28austria MC1812  
Fanny
Beniamin Neag1 11:15:15,65 1 00:15:16 VRV - Oberoesterreich
29south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 11:15:17,05 1 00:15:17 South Africa Club
30italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:15:17,15 1 00:15:17 Italian-Team
31belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:15:19,30 1 00:15:19 Club Olijftak Maaseik
32belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends1 11:15:19,31 1 00:15:19 Club Olijftak Maaseik
33wales MC1551  
Stitch
Team Stephens Plumbing1 11:15:20,90 1 00:15:21 Wales Club
34italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S1 11:15:21,15 1 00:15:21 Italia
35germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:15:21,45 1 00:15:21 Weitstrecken Myhl-Wegberg
36rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:15:21,85 1 00:15:22 Club Rusia
37austria MC2528  
Lili
Franz Rötzer1 11:15:21,90 1 00:15:22 VRV - Oberoesterreich
38italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 11:15:22,35 1 00:15:22 Italia
39hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:15:22,36 1 00:15:22 Hungary Pigeons Club
40wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett1 11:15:22,75 1 00:15:23 Welsh Flag
41norway MC2046  
Kimba
Team Ray & Svein1 11:15:23,10 1 00:15:23 Norge Racing Pigeon Club
42england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate1 11:15:23,15 1 00:15:23 RPRA (Pigeon Association)
43hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:15:23,25 1 00:15:23 Hungary Pigeons Club
44italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S2 11:15:23,35 1 00:15:23 Italia
45polska MC3064  
Cano
Team Morel1 11:15:23,40 1 00:15:23 Polonia
46germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller1 11:15:23,50 1 00:15:24 Oberfranken Club
47rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:15:23,60 1 00:15:24 Romanía
48wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor1 11:15:23,80 1 00:15:24 Wales Club
49england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster2 11:15:23,81 1 00:15:24 RPRA (Pigeon Association)
50germany MC0062  
Yodel
Team Golden Ladies Germany1 11:15:23,85 1 00:15:24 Germany Club
51rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch1 11:15:24,00 1 00:15:24 Romanía
52belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:15:24,20 1 00:15:24 Fond Wallonie
53netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink1 11:15:24,20 1 00:15:24 Holland Pigeons Club
54czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 11:15:24,25 1 00:15:24 Czech Republic Club
55gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:15:24,35 1 00:15:24 C.C. Iniciativa Isleña
56moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului1 11:15:24,40 1 00:15:24 Moldova
57england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker1 11:15:24,90 1 00:15:25 RPRA (Pigeon Association)
58france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:15:24,95 1 00:15:25 Team Sibille France
59netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek1 11:15:25,00 1 00:15:25 Holland Pigeons Club
60belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde1 11:15:25,00 1 00:15:25 Land van Aalst
61rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea1 11:15:25,01 1 00:15:25 Romanía
62germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn1 11:15:25,05 1 00:15:25 Rietberg Club
63turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:15:25,10 1 00:15:25 Turkey Flying Club
64germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 11:15:25,20 1 00:15:25 Ostwestfalenn Club
65germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany1 11:15:25,30 1 00:15:25 Saalfeld Club
66rumania MC0958  
Sakin
Team Miulescu Marian1 11:15:25,35 1 00:15:25 Romanía
67wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford1 11:15:25,40 1 00:15:25 Wales Club
68germany MC2342  
Arielle
Jürgen Brocksch1 11:15:25,45 1 00:15:25 Germany Club
69germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:15:25,55 1 00:15:26 Oberfranken Club
70netherlands MC2139  
Aloha
E. van Aalten1 11:15:25,55 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
71netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda1 11:15:25,70 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
72netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden1 11:15:25,71 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
73germany MC2025  
Kimberleys Pride
Günter Langefeld1 11:15:25,95 1 00:15:26 Bergisches Land Club
74belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:15:26,00 1 00:15:26 Fondclub Herent
75netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies1 11:15:26,15 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
76netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland1 11:15:26,20 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
77netherlands MC1084  
Atlas
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:15:26,25 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
78denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen1 11:15:26,25 1 00:15:26 Denmark Club
79croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic1 11:15:26,50 1 00:15:26 Croatia Pigeon Club
80austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag2 11:15:26,80 1 00:15:27 VRV - Oberoesterreich
81norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura2 11:15:26,80 1 00:15:27 Norge Racing Pigeon Club
82czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal1 11:15:26,81 1 00:15:27 Czech Republic Club
83belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:15:27,05 1 00:15:27 Fondclub Herent
84turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:15:27,20 1 00:15:27 Turkey Flying Club
85italia MC1922  
Mirka
Team RSR1 11:15:27,25 1 00:15:27 Italia
86slovakia MC1704  
Colin
Team Ladicky I + J1 11:15:27,25 1 00:15:27 Slovakia Club
87rumania MC1195  
Porthos
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:15:27,70 1 00:15:28 Romanía
88norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura3 11:15:27,80 1 00:15:28 Norge Racing Pigeon Club
89wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:15:27,81 1 00:15:28 Wales Club
90polska MC1025  
Urano
Team Slawomir Pluta1 11:15:27,90 1 00:15:28 Polonia
91europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe1 11:15:27,90 1 00:15:28 Club E.U.
92netherlands MC1091  
Pink Pearl
Team Pigeons 4 racing1 11:15:27,95 1 00:15:28 Holland Pigeons Club
93germany MC0081  
Muddy
Team SAS1 11:15:28,05 1 00:15:28 Germany Club
94rumania MC1232  
Amadeus
Sorin Florea2 11:15:28,05 1 00:15:28 Romanía
95england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce1 11:15:28,15 1 00:15:28 RPRA (Pigeon Association)
96germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain1 11:15:28,25 1 00:15:28 Fulda Club
97turkey MC2999  
Aksu
Ferhat Gülez1 11:15:28,25 1 00:15:28 Turkey Flying Club
98germany MC1355  
Wilma
Erich Müller2 11:15:28,30 1 00:15:28 Oberfranken Club
99netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John2 11:15:28,35 1 00:15:28 Holland Pigeons Club
100china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing1 11:15:28,40 1 00:15:28 China Pigeon Raging Club
101netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder1 11:15:28,50 1 00:15:28 Holland Pigeons Club
102zaragoza MC0005  
Vanloon
Jaime Ameller Pons1 11:15:28,60 1 00:15:29 Mensajeras BILBILIS
103italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre1 11:15:28,60 1 00:15:29 Italia
104germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons1 11:15:28,75 1 00:15:29 Saarland
105wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers1 11:15:28,76 1 00:15:29 Wales Club
106belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns1 11:15:28,90 1 00:15:29 Fondclub Loft 24
107polska MC3054  
Tey
Team Przemyslaw Kozak1 11:15:29,05 1 00:15:29 Polonia
108germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin1 11:15:29,25 1 00:15:29 Sachsen Club
109rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 11:15:29,35 1 00:15:29 Romanía
110belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 11:15:29,36 1 00:15:29 Denderbond Ninove
111rumania MC1169  
Class
Team Class1 11:15:29,55 1 00:15:30 Romanía
112norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 11:15:29,80 1 00:15:30 Norge Racing Pigeon Club
113germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring1 11:15:30,00 1 00:15:30 Münsterland Club
114netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink2 11:15:30,10 1 00:15:30 Holland Pigeons Club
115rumania MC1213  
The Wind of Change
Sorin Florea3 11:15:30,15 1 00:15:30 Romanía
116malta MC0562  
Fredu
Team Gandlier Lofts Malta1 11:15:30,20 1 00:15:30 Malta Racing Pigeon Club
117wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford2 11:15:30,20 1 00:15:30 Wales Club
118germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller3 11:15:30,21 1 00:15:30 Oberfranken Club
119wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent1 11:15:30,25 1 00:15:30 Wales Club
120belgium MC2308  
Wilpop 4
Team Poppe - Ingels1 11:15:30,25 1 00:15:30 Belgium Club
121denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen2 11:15:30,45 1 00:15:30 Denmark Club
122rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea4 11:15:30,45 1 00:15:30 Romanía
123south africa MC1878  
Belle Bella
Gavin Lamprecht1 11:15:30,50 1 00:15:30 South Africa Club
124wales MC0526  
Neron
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:15:30,65 1 00:15:31 Wales Club
125baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:15:30,70 1 00:15:31 C.C. Es Pla de Mallorca
126czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize1 11:15:30,70 1 00:15:31 Czech Republic Club
127south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:15:30,75 1 00:15:31 South Africa Club
128germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany1 11:15:30,80 1 00:15:31 Germany Club
129hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:15:30,85 1 00:15:31 Hungary Pigeons Club
130tenerife MC0305  
Mato
Team COLUMBACANARIA1 11:15:31,00 1 00:15:31 Adexe
131rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group1 11:15:31,00 1 00:15:31 Romanía
132belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes1 11:15:31,20 1 00:15:31 Fondclub Loft 24
133slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 11:15:31,25 1 00:15:31 Slovakia Club
134austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa1 11:15:31,30 1 00:15:31 VRV - Oberoesterreich
135england MC0663  
Odille
David Hinkel3 11:15:31,35 1 00:15:31 RPRA (Pigeon Association)
136slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J2 11:15:31,45 1 00:15:31 Slovakia Club
137germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus1 11:15:31,50 1 00:15:32 Oberfranken Club
138wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys1 11:15:31,60 1 00:15:32 Wales Club
139slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 11:15:31,61 1 00:15:32 Slovakia Club
140polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport1 11:15:31,75 1 00:15:32 Polonia
141england MC2943  
Cindy
Pete Williams1 11:15:31,80 1 00:15:32 RPRA (Pigeon Association)
142rumania MC1848  
Stanley
Team Tules Denis & Ialcin1 11:15:32,15 1 00:15:32 Romanía
143cadiz MC2379  
la India
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:15:32,30 1 00:15:32 Andalucía
144controling MC0127  
check
Checking Checking1 11:15:32,35 1 00:15:32 Checking
145england MC2157  
Milo
Duncan Kittow1 11:15:32,50 1 00:15:32 RPRA (Pigeon Association)
146netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel1 11:15:32,55 1 00:15:33 Holland Pigeons Club
147germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard1 11:15:32,60 1 00:15:33 Lahntal Club
148rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:15:32,95 1 00:15:33 Romanía
149slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik1 11:15:33,30 1 00:15:33 Slovakia Club
150belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns2 11:15:33,60 1 00:15:34 Fondclub Loft 24
151malta MC2389  
Johmie
Team Cefai Lofts Malta1 11:15:33,65 1 00:15:34 Malta Racing Pigeon Club
152hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel1 11:15:33,65 1 00:15:34 Hungary Pigeons Club
153ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts1 11:15:33,85 1 00:15:34 Irish Homing Union
154germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser1 11:15:33,86 1 00:15:34 Düsseldorf Club
155england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster3 11:15:33,90 1 00:15:34 RPRA (Pigeon Association)
156germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 11:15:33,95 1 00:15:34 Weitstrecken Myhl-Wegberg
157galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:15:33,95 1 00:15:34 MARIÑAS ALTAS
158rumania MC3219  
Kaisos Queen
Dumitru Boca1 11:15:34,10 1 00:15:34 Romanía
159belgium MC0990  
Mig II
Vincent Neirynck1 11:15:34,15 1 00:15:34 Fond Wallonie
160netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel2 11:15:34,16 1 00:15:34 Holland Pigeons Club
161england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs1 11:15:34,20 1 00:15:34 RPRA (Pigeon Association)
162hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:15:34,20 1 00:15:34 Hungary Pigeons Club
163polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport2 11:15:34,20 1 00:15:34 Polonia
164austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag3 11:15:34,45 1 00:15:34 VRV - Oberoesterreich
165tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:15:34,65 1 00:15:35 Adexe
166polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland1 11:15:34,66 1 00:15:35 Polonia
167england MC2942  
Anubis
Pete Williams2 11:15:34,95 1 00:15:35 RPRA (Pigeon Association)
168slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P1 11:15:34,96 1 00:15:35 Slovakia Club
169gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro1 11:15:35,10 1 00:15:35 Club Los Socios
170baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa2 11:15:35,25 1 00:15:35 C.C. Es Pla de Mallorca
171wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls1 11:15:35,35 1 00:15:35 Wales Club
172germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn2 11:15:35,60 1 00:15:36 Rietberg Club
173belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes2 11:15:35,60 1 00:15:36 Fondclub Loft 24
174asturias MC1041  
gorrión
Gheorghe Rosu1 11:15:35,65 1 00:15:36 R.C. Oviedo
175germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß1 11:15:35,80 1 00:15:36 Germany Club
176wales MC2760  
Bobbys Girl
Team Davies & Lee1 11:15:36,00 1 00:15:36 Wales Club
177belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck2 11:15:36,35 1 00:15:36 Fond Wallonie
178germany MC0058  
Exspo
Markus Winter1 11:15:36,40 1 00:15:36 Germany Club
179england MC2215  
Jody
Andrei Antoce2 11:15:36,60 1 00:15:37 RPRA (Pigeon Association)
180hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:15:36,61 1 00:15:37 Hungary Pigeons Club
181netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink3 11:15:36,80 1 00:15:37 Holland Pigeons Club
182fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:15:36,90 1 00:15:37 Gran Tarajal
183germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany2 11:15:37,10 1 00:15:37 Saalfeld Club
184italia MC1921  
Banana
Team RSR2 11:15:37,15 1 00:15:37 Italia
185slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec1 11:15:37,25 1 00:15:37 Slovenia Club
186netherlands MC1485  
Lila
Team Soepboer1 11:15:37,40 1 00:15:37 Holland Pigeons Club
187tenerife MC0334  
Dolby
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:15:37,45 1 00:15:37 GRAN FONDO
188austria MC2519  
Amey 5
Team Amey1 11:15:37,60 1 00:15:38 VRV - Oberoesterreich
189asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones1 11:15:37,65 1 00:15:38 R.C. Oviedo
190germany MC3103  
Xylia
Dieter Bartczak1 11:15:37,70 1 00:15:38 Germany Club
191polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel2 11:15:37,90 1 00:15:38 Polonia
192austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag4 11:15:38,10 1 00:15:38 VRV - Oberoesterreich
193austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler1 11:15:38,15 1 00:15:38 Club Austria
194rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru2 11:15:38,45 1 00:15:38 Romanía
195germany MC1507  
Just Like A Woman
Team Waz1 11:15:38,65 1 00:15:39 Oberfranken Club
196germany MC2222  
Schekiba
Berthold Schupp1 11:15:38,90 1 00:15:39 Schwaben-Allgäu Club
197wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts1 11:15:38,90 1 00:15:39 Wales Club
198fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 11:15:39,00 1 00:15:39 Gran Tarajal
199england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump1 11:15:39,00 1 00:15:39 RPRA (Pigeon Association)
200netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 11:15:39,20 1 00:15:39 Holland Pigeons Club
201rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici1 11:15:39,25 1 00:15:39 Romanía
202malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta1 11:15:39,35 1 00:15:39 Malta Racing Pigeon Club
203rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:15:39,35 1 00:15:39 Romanía
204netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:15:39,40 1 00:15:39 Holland Pigeons Club
205rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea5 11:15:39,45 1 00:15:39 Romanía
206germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser2 11:15:39,46 1 00:15:39 Düsseldorf Club
207germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller4 11:15:39,55 1 00:15:40 Oberfranken Club
208china MC2903  
Ayatollah
Team Haiye Boi Fuqing2 11:15:39,75 1 00:15:40 China Pigeon Raging Club
209germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils1 11:15:40,05 1 00:15:40 Germany Club
210czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize2 11:15:40,15 1 00:15:40 Czech Republic Club
211belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu1 11:15:40,15 1 00:15:40 Belgium Club
212turkey MC3025  
Selimiye
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:15:40,15 1 00:15:40 Turkey Flying Club
213germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring2 11:15:40,45 1 00:15:40 Münsterland Club
214england MC0411  
Napoleon V
Pieter Oberholster4 11:15:40,45 1 00:15:40 RPRA (Pigeon Association)
215belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon1 11:15:40,55 1 00:15:41 Club Olijftak Maaseik
216switzerland MC2259  
Edda
Simon Wolf1 11:15:40,65 1 00:15:41 Suiza
217germany MC0624  
Triple Threat
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:15:40,65 1 00:15:41 Sachsen Club
218england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate2 11:15:40,70 1 00:15:41 RPRA (Pigeon Association)
219gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Tenesor1 11:15:40,90 1 00:15:41 Club Los Socios
220ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts2 11:15:40,95 1 00:15:41 Irish Homing Union
221france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit1 11:15:41,00 1 00:15:41 Team Sibille France
222germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel2 11:15:41,25 1 00:15:41 Saalfeld Club
223germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn3 11:15:41,30 1 00:15:41 Rietberg Club
224rumania MC1995  
Vio 4
Viorel Gah1 11:15:41,65 1 00:15:42 Romanía
225germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing1 11:15:41,66 1 00:15:42 Lehrte/Peine
226south africa MC2707  
Jadzia
Team GJ du Toit Lofts1 11:15:41,80 1 00:15:42 South Africa Club
227belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens1 11:15:41,90 1 00:15:42 Fond Wallonie
228germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser3 11:15:42,05 1 00:15:42 Düsseldorf Club
229slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 11:15:42,15 1 00:15:42 Slovakia Club
230scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie1 11:15:42,20 1 00:15:42 Scottish Homing Union
231cadiz MC2376  
Manchas
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:15:42,25 1 00:15:42 Andalucía
232gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor1 11:15:42,35 1 00:15:42 La Paloma Mensajera
233germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:15:42,45 1 00:15:42 Sachsen Club
234tenerife MC0010  
Harold
Edward Frost1 11:15:42,60 1 00:15:43 C.C.Portuense
235denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen1 11:15:42,70 1 00:15:43 Denmark Club
236rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea6 11:15:42,90 1 00:15:43 Romanía
237germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel3 11:15:42,95 1 00:15:43 Saalfeld Club
238netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort1 11:15:42,95 1 00:15:43 Holland Pigeons Club
239england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce3 11:15:43,15 1 00:15:43 RPRA (Pigeon Association)
240germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel4 11:15:43,55 1 00:15:44 Saalfeld Club
241wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 11:15:43,65 1 00:15:44 Wales Club
242gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:15:43,85 1 00:15:44 C.C. Iniciativa Isleña
243croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic1 11:15:43,95 1 00:15:44 Croatia Pigeon Club
244polska MC1679  
Greg 931
Team Greg - Poland2 11:15:44,05 1 00:15:44 Polonia
245germany MC0022  
Bond Gold
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:15:44,05 1 00:15:44 Oberfranken Club
246belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon2 11:15:44,06 1 00:15:44 Club Olijftak Maaseik
247belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens2 11:15:44,07 1 00:15:44 Fond Wallonie
248china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing3 11:15:44,20 1 00:15:44 China Pigeon Raging Club
249germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser4 11:15:44,50 1 00:15:44 Düsseldorf Club
250italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu1 11:15:44,60 1 00:15:45 Italia
251czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie1 11:15:44,80 1 00:15:45 Czech Republic Club
252england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:15:44,80 1 00:15:45 RPRA (Pigeon Association)
253wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls2 11:15:45,05 1 00:15:45 Wales Club
254netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek2 11:15:45,25 1 00:15:45 Holland Pigeons Club
255germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß2 11:15:45,30 1 00:15:45 Germany Club
256rumania MC3244  
Yeti
Team Mihai Adrian & Ana1 11:15:45,55 1 00:15:46 Romanía
257south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit1 11:15:45,60 1 00:15:46 South Africa Club
258hungary MC2062  
Yolaisy
Laszlo Gotthard1 11:15:45,70 1 00:15:46 Hungary Pigeons Club
259germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser5 11:15:45,75 1 00:15:46 Düsseldorf Club
260austria MC1800  
Adaja
Beniamin Neag5 11:15:45,80 1 00:15:46 VRV - Oberoesterreich
261germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn1 11:15:45,80 1 00:15:46 Germany Club
262italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:15:45,95 1 00:15:46 Italia
263turkey MC3017  
Pargali Ibrahim
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:15:46,05 1 00:15:46 Turkey Flying Club
264belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt1 11:15:46,10 1 00:15:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
265denmark MC0925  
Black Boy
Team Anita & Tage Gravesen2 11:15:46,10 1 00:15:46 Denmark Club
266south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester1 11:15:46,25 1 00:15:46 South Africa Club
267italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel1 11:15:46,35 1 00:15:46 Italia
268england MC0111  
Laurieston
Team Louella Pigeon World1 11:15:46,45 1 00:15:46 RPRA (Pigeon Association)
269england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate3 11:15:46,50 1 00:15:46 RPRA (Pigeon Association)
270austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres1 11:15:46,55 1 00:15:47 Pigeon Club Austria South
271rumania MC1859  
Hulk
Team Onur1 11:15:46,65 1 00:15:47 Romanía
272germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:15:46,95 1 00:15:47 Germany Club
273germany MC0024  
Wish You Were Here
Team Schnellin2 11:15:46,95 1 00:15:47 Sachsen Club
274rumania MC3181  
Emir
Team Dinica & Adrian1 11:15:46,96 1 00:15:47 Romanía
275hungary MC2462  
Stella
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:15:47,25 1 00:15:47 Hungary Pigeons Club
276czech republic MC2557  
GPG 236
Team GPG Oversize3 11:15:47,25 1 00:15:47 Czech Republic Club
277germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller5 11:15:47,50 1 00:15:48 Oberfranken Club
278slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec2 11:15:47,85 1 00:15:48 Slovenia Club
279polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:15:47,95 1 00:15:48 Polonia
280rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar2 11:15:48,10 1 00:15:48 Romanía
281germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils2 11:15:48,15 1 00:15:48 Germany Club
282netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan1 11:15:48,20 1 00:15:48 Holland Pigeons Club
283italia MC2114  
Neptune
Sinel Spataru1 11:15:48,30 1 00:15:48 Italia
284italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S3 11:15:48,50 1 00:15:48 Italia
285cordoba MC0835  
Niebla
Dámaso Melero1 11:15:48,65 1 00:15:49 Malagüeño
286germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser2 11:15:48,75 1 00:15:49 Ostwestfalenn Club
287cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero2 11:15:48,95 1 00:15:49 Malagüeño
288germany MC1326  
Kitaguni
Erich Müller6 11:15:49,10 1 00:15:49 Oberfranken Club
289turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:15:49,11 1 00:15:49 Turkey Flying Club
290germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl1 11:15:49,35 1 00:15:49 Heidenheim Club
291germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain2 11:15:49,45 1 00:15:49 Fulda Club
292tenerife MC0229  
Lester
Team Herrera y Jaime1 11:15:49,60 1 00:15:50 Adexe
293rumania MC1226  
Atlantic Voice
Sorin Florea7 11:15:49,65 1 00:15:50 Romanía
294china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing4 11:15:49,70 1 00:15:50 China Pigeon Raging Club
295italia MC1110  
Doozer
Team Italy1 11:15:49,80 1 00:15:50 Italia
296germany MC1322  
Outlaw
Erich Müller7 11:15:49,90 1 00:15:50 Oberfranken Club
297netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer2 11:15:50,10 1 00:15:50 Holland Pigeons Club
298austria MC1635  
PULSAR 1469
Team Garcia & Nagelhofer2 11:15:50,11 1 00:15:50 VRV - Oberoesterreich
299wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls3 11:15:50,65 1 00:15:51 Wales Club
300wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett2 11:15:50,70 1 00:15:51 Welsh Flag
301germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser6 11:15:50,70 1 00:15:51 Düsseldorf Club
302germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel5 11:15:50,75 1 00:15:51 Saalfeld Club
303england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World2 11:15:50,85 1 00:15:51 RPRA (Pigeon Association)
304belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen1 11:15:51,00 1 00:15:51 Club Olijftak Maaseik
305belgium MC3114  
Favorit Boy
Team Thieu & Thieu2 11:15:51,10 1 00:15:51 Belgium Club
306netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer3 11:15:51,15 1 00:15:51 Holland Pigeons Club
307fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:15:51,25 1 00:15:51 Gran Tarajal
308germany MC0556  
Capullin
Team Röhlig & Bukowski1 11:15:51,50 1 00:15:52 Vogtland Club
309germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler1 11:15:51,60 1 00:15:52 Oberbayern Club
310germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker1 11:15:51,65 1 00:15:52 Rietberg Club
311england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate4 11:15:51,70 1 00:15:52 RPRA (Pigeon Association)
312malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta2 11:15:51,75 1 00:15:52 Malta Racing Pigeon Club
313scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie2 11:15:52,00 1 00:15:52 Scottish Homing Union
314gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor2 11:15:52,01 1 00:15:52 La Paloma Mensajera
315tenerife MC3332  
Hoch
Team FAVOURITE1 11:15:52,40 1 00:15:52 Club Tenerife
316wales MC2097  
Roadhog Chloe
Team Welsh Hopefuls4 11:15:52,45 1 00:15:52 Wales Club
317belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens3 11:15:52,55 1 00:15:53 Fond Wallonie
318polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland3 11:15:52,60 1 00:15:53 Polonia
319austria MC1781  
Whitetears
Beniamin Neag6 11:15:52,65 1 00:15:53 VRV - Oberoesterreich
320rumania MC1986  
Vio 12
Viorel Gah2 11:15:52,70 1 00:15:53 Romanía
321italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu2 11:15:52,75 1 00:15:53 Italia
322slovenia MC0635  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha1 11:15:52,85 1 00:15:53 Slovenia Club
323germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel6 11:15:52,95 1 00:15:53 Saalfeld Club
324germany MC0771  
Caressa
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:15:53,10 1 00:15:53 Oberfranken Club
325germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:15:53,15 1 00:15:53 Käshofen
326netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 11:15:53,35 1 00:15:53 Holland Pigeons Club
327belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:15:53,40 1 00:15:53 Club Olijftak Maaseik
328england MC2727  
Frankie Four Toes
Team W and S Sweet1 11:15:53,65 1 00:15:54 RPRA (Pigeon Association)
329germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak2 11:15:53,75 1 00:15:54 Germany Club
330hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:15:53,85 1 00:15:54 Hungary Pigeons Club
331sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez1 11:15:54,00 1 00:15:54 ITALICENSE
332gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro2 11:15:54,05 1 00:15:54 Club Los Socios
333germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 11:15:54,40 1 00:15:54 Germany Club
334denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen3 11:15:54,50 1 00:15:54 Denmark Club
335austria MC1811  
Alik
Beniamin Neag7 11:15:54,80 1 00:15:55 VRV - Oberoesterreich
336belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons1 11:15:54,85 1 00:15:55 Fond Wallonie
337polska MC2779  
Tassie Devil
Radoslaw Delanowski1 11:15:54,85 1 00:15:55 Polonia
338france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette1 11:15:54,90 1 00:15:55 Team Sibille France
339tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Médano1 11:15:54,95 1 00:15:55 Abona Sur
340cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero3 11:15:55,00 1 00:15:55 Malagüeño
341asturias MC0254  
Lillian Gray
Alfonso Herrero Pérez1 11:15:55,10 1 00:15:55 R.C. Oviedo
342rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea8 11:15:55,20 1 00:15:55 Romanía
343gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor3 11:15:55,25 1 00:15:55 La Paloma Mensajera
344wales MC0522  
Trulo
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:15:55,25 1 00:15:55 Wales Club
345polska MC2004  
Gourmet
Grzegorz Szymanski1 11:15:55,25 1 00:15:55 Polonia
346denmark MC0929  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen4 11:15:55,30 1 00:15:55 Denmark Club
347south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean2 11:15:55,35 1 00:15:55 South Africa Club
348germany MC2966  
Shelley
Hans-Paul Esser7 11:15:55,65 1 00:15:56 Düsseldorf Club
349rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:15:55,85 1 00:15:56 Romanía
350belgium MC1473  
Bajito
Luc Verstichelen1 11:15:56,05 1 00:15:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
351rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:15:56,15 1 00:15:56 Romanía
352tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA1 11:15:56,25 1 00:15:56 Club Tenerife
353czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize4 11:15:56,30 1 00:15:56 Czech Republic Club
354italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu3 11:15:56,35 1 00:15:56 Italia
355norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein3 11:15:56,45 1 00:15:56 Norge Racing Pigeon Club
356germany MC0758  
Adler
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:15:56,55 1 00:15:57 Oberfranken Club
357netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon1 11:15:56,70 1 00:15:57 Holland Pigeons Club
358austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa2 11:15:57,15 1 00:15:57 VRV - Oberoesterreich
359polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para1 11:15:57,20 1 00:15:57 Polonia
360rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica2 11:15:57,25 1 00:15:57 Romanía
361la palma MC2384  
Tato
Team Sólo Palomas1 11:15:57,45 1 00:15:57 Amigos de La Palma
362netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder2 11:15:57,55 1 00:15:58 Holland Pigeons Club
363wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's1 11:15:57,90 1 00:15:58 Wales Club
364germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:15:57,90 1 00:15:58 Germany Club
365slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano1 11:15:57,95 1 00:15:58 Slovakia Club
366tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA2 11:15:58,05 1 00:15:58 Adexe
367tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA3 11:15:58,15 1 00:15:58 Adexe
368polska MC2406  
Tigre
Jan Bohenczak1 11:15:58,30 1 00:15:58 Polonia
369netherlands MC2300  
Superboy
Jack Brouwer1 11:15:58,45 1 00:15:58 Holland Pigeons Club
370germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons2 11:15:58,46 1 00:15:58 Saarland
371rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea9 11:15:58,75 1 00:15:59 Romanía
372germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany3 11:15:59,00 1 00:15:59 Saalfeld Club
373malta MC0565  
Telasia
Team Gandlier Lofts Malta2 11:15:59,40 1 00:15:59 Malta Racing Pigeon Club
374south africa MC2689  
Majuba
Dirk Smit2 11:15:59,45 1 00:15:59 South Africa Club
375austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz1 11:15:59,85 1 00:16:00 Club Austria
376belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:16:00,15 1 00:16:00 Fondclub Herent
377england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow2 11:16:00,20 1 00:16:00 RPRA (Pigeon Association)
378netherlands MC1553  
Boxneus
Team Comb. van Dijk Groenenberg1 11:16:00,20 1 00:16:00 Holland Pigeons Club
379tenerife MC2426  
Alfa
Team K.AGA2 11:16:00,30 1 00:16:00 Club Tenerife
380wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus1 11:16:00,30 1 00:16:00 Wales Club
381polska MC2431  
JKG 7721
Team JKG Transport3 11:16:00,45 1 00:16:00 Polonia
382croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic2 11:16:00,75 1 00:16:01 Croatia Pigeon Club
383netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 11:16:00,76 1 00:16:01 Holland Pigeons Club
384germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann1 11:16:01,00 1 00:16:01 Oberfranken Club
385polska MC3052  
Pappy
Team Przemyslaw Kozak2 11:16:01,15 1 00:16:01 Polonia
386germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:16:01,30 1 00:16:01 Sachsen Club
387europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe2 11:16:01,35 1 00:16:01 Club E.U.
388czech republic MC2614  
Joao Azores Isles
Team Filipi1 11:16:01,65 1 00:16:02 Czech Republic Club
389wales MC1747  
Norton
Paul Bamford3 11:16:01,80 1 00:16:02 Wales Club
390netherlands MC0697  
Lightning Mc Queen
Team Rien van Oss en Zn1 11:16:01,80 1 00:16:02 Holland Pigeons Club
391polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski2 11:16:01,85 1 00:16:02 Polonia
392netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer4 11:16:01,90 1 00:16:02 Holland Pigeons Club
393sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez2 11:16:01,95 1 00:16:02 ITALICENSE
394italia MC2112  
Smoogy
Teodoroiu Vasile1 11:16:02,00 1 00:16:02 Italia
395baleares MC2891  
Tin Tin
Team Ciutadellencs1 11:16:02,15 1 00:16:02 C.C.Ciutadella
396belgium MC3123  
Notatinkertoy
Bucaciuc Dumitrescu1 11:16:02,35 1 00:16:02 Belgium Club
397polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski1 11:16:02,40 1 00:16:02 Polonia
398netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer2 11:16:02,60 1 00:16:03 Holland Pigeons Club
399england MC2210  
Dk Anna
Bogdan Hladiuc1 11:16:02,75 1 00:16:03 RPRA (Pigeon Association)
400germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser3 11:16:02,85 1 00:16:03 Ostwestfalenn Club
401rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 11:16:02,90 1 00:16:03 Romanía
402netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo1 11:16:02,90 1 00:16:03 Holland Pigeons Club
403rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici2 11:16:03,15 1 00:16:03 Romanía
404germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser8 11:16:03,15 1 00:16:03 Düsseldorf Club
405wales MC0535  
George
Team Men of Gwent2 11:16:03,20 1 00:16:03 Wales Club
406germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:16:03,35 1 00:16:03 Oberfranken Club
407asturias MC0946  
Next Best
José Manuel García Darriba1 11:16:03,45 1 00:16:03 R.C. Oviedo
408rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:16:03,46 1 00:16:03 Romanía
409slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec3 11:16:03,50 1 00:16:04 Slovenia Club
410netherlands MC2794  
Emily
Bart Gaasbeek1 11:16:03,50 1 00:16:04 Holland Pigeons Club
411germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:16:03,55 1 00:16:04 Germany Club
412south africa MC1877  
Lazarus
Gavin Lamprecht2 11:16:03,70 1 00:16:04 South Africa Club
413wales MC2082  
Zippy
Team Welsh Hopefuls5 11:16:03,70 1 00:16:04 Wales Club
414czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:16:03,71 1 00:16:04 Czech Republic Club
415germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch2 11:16:03,75 1 00:16:04 Germany Club
416netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer3 11:16:04,25 1 00:16:04 Holland Pigeons Club
417slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia1 11:16:04,40 1 00:16:04 Slovakia Club
418germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany4 11:16:04,45 1 00:16:04 Saalfeld Club
419austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag8 11:16:04,50 1 00:16:04 VRV - Oberoesterreich
420china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing5 11:16:04,55 1 00:16:05 China Pigeon Raging Club
421netherlands MC1563  
Rubio
Team Cees van Gelder3 11:16:04,60 1 00:16:05 Holland Pigeons Club
422toledo MC0587  
Bradleys Bullet
Andrés Bodnar Hajduk1 11:16:04,75 1 00:16:05 Mensajeras del Tajo
423italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti1 11:16:04,80 1 00:16:05 Italia
424hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel2 11:16:04,95 1 00:16:05 Hungary Pigeons Club
425italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu4 11:16:05,10 1 00:16:05 Italia
426netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan2 11:16:05,20 1 00:16:05 Holland Pigeons Club
427tenerife MC0299  
Besi
Team COLUMBACANARIA4 11:16:05,25 1 00:16:05 Adexe
428germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker2 11:16:05,35 1 00:16:05 Rietberg Club
429turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez2 11:16:05,75 1 00:16:06 Turkey Flying Club
430alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral1 11:16:05,95 1 00:16:06 La Dama de Elche
431belgium MC1971  
El Hiero Tenerife 2017
Team Belgium's Finest1 11:16:06,00 1 00:16:06 Lembeek Club - Belgium
432wales MC2738  
Rasbull Rocket 1
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:16:06,20 1 00:16:06 Wales Club
433rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 11:16:06,30 1 00:16:06 Romanía
434rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea10 11:16:06,45 1 00:16:06 Romanía
435belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns3 11:16:06,45 1 00:16:06 Fondclub Loft 24
436germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller8 11:16:06,55 1 00:16:07 Oberfranken Club
437belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes3 11:16:06,85 1 00:16:07 Fondclub Loft 24
438england MC2941  
Palmira
Pete Williams3 11:16:06,95 1 00:16:07 RPRA (Pigeon Association)
439denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen5 11:16:07,10 1 00:16:07 Denmark Club
440austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler2 11:16:07,11 1 00:16:07 Club Austria
441austria MC0328  
Supertramp
Team Gratzer & Nóres2 11:16:07,30 1 00:16:07 Pigeon Club Austria South
442asturias MC0253  
Brady
Alfonso Herrero Pérez2 11:16:07,35 1 00:16:07 R.C. Oviedo
443germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider1 11:16:07,45 1 00:16:07 Oberfranken Club
444austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag9 11:16:07,50 1 00:16:08 VRV - Oberoesterreich
445germany MC0775  
Brandi
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 11:16:07,80 1 00:16:08 Oberfranken Club
446rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif1 11:16:08,05 1 00:16:08 Romanía
447gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro3 11:16:08,05 1 00:16:08 Club Los Socios
448rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea11 11:16:08,05 1 00:16:08 Romanía
449italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu3 11:16:08,25 1 00:16:08 Italia
450china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Boi Fuqing6 11:16:08,35 1 00:16:08 China Pigeon Raging Club
451netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer5 11:16:08,55 1 00:16:09 Holland Pigeons Club
452austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer3 11:16:08,65 1 00:16:09 VRV - Oberoesterreich
453belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 11:16:08,65 1 00:16:09 Denderbond Ninove
454slovakia MC2666  
Simi
Team Greg - Slovakia2 11:16:08,80 1 00:16:09 Slovakia Club
455germany MC3099  
Bizou
Dieter Bartczak3 11:16:08,80 1 00:16:09 Germany Club
456rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu2 11:16:08,80 1 00:16:09 Romanía
457rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea12 11:16:08,85 1 00:16:09 Romanía
458netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij1 11:16:08,95 1 00:16:09 Holland Pigeons Club
459slovakia MC1610  
Riki
Team Kujanik2 11:16:08,96 1 00:16:09 Slovakia Club
460tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA3 11:16:09,15 1 00:16:09 Club Tenerife
461czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel1 11:16:09,20 1 00:16:09 Czech Republic Club
462hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:16:09,20 1 00:16:09 Hungary Pigeons Club
463germany MC0853  
Noor
Werner Wahl2 11:16:09,35 1 00:16:09 Heidenheim Club
464china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Boi Fuqing7 11:16:09,40 1 00:16:09 China Pigeon Raging Club
465germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij1 11:16:09,80 1 00:16:10 Harsewinkel Club
466netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer4 11:16:09,90 1 00:16:10 Holland Pigeons Club
467italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri1 11:16:10,15 1 00:16:10 Italia
468polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak2 11:16:10,20 1 00:16:10 Polonia
469england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF2 11:16:10,25 1 00:16:10 RPRA (Pigeon Association)
470germany MC0777  
Tour Again
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 11:16:10,25 1 00:16:10 Oberfranken Club
471cordoba MC0839  
Leo
Dámaso Melero4 11:16:10,26 1 00:16:10 Malagüeño
472europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 101 11:16:10,40 1 00:16:10 Club E.U.
473germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn4 11:16:10,40 1 00:16:10 Rietberg Club
474south africa MC1871  
Jeanette
Team Triple J Lofts1 11:16:10,45 1 00:16:10 South Africa Club
475polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:16:10,70 1 00:16:11 Polonia
476croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic1 11:16:10,75 1 00:16:11 Croatia Pigeon Club
477germany MC2236  
Seiko
Team Blümmers1 11:16:10,75 1 00:16:11 Niederrhein Club
478belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons2 11:16:10,85 1 00:16:11 Fond Wallonie
479austria MC2510  
Euro 3
Team Europa1 11:16:11,00 1 00:16:11 VRV - Oberoesterreich
480rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci1 11:16:11,15 1 00:16:11 Romanía
481austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland1 11:16:11,20 1 00:16:11 VRV - Oberoesterreich
482wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett3 11:16:11,50 1 00:16:12 Welsh Flag
483germany MC0854  
Motita
Werner Wahl3 11:16:11,60 1 00:16:12 Heidenheim Club
484germany MC0760  
Paranoid Pete
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer8 11:16:11,80 1 00:16:12 Oberfranken Club
485slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi1 11:16:11,90 1 00:16:12 Slovakia Club
486germany MC2973  
Darka
Hans-Paul Esser9 11:16:12,05 1 00:16:12 Düsseldorf Club
487wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:16:12,20 1 00:16:12 Wales Club
488germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij2 11:16:12,35 1 00:16:12 Harsewinkel Club
489belgium MC2781  
Goldrush 5
Team Coppens & Segers1 11:16:12,40 1 00:16:12 Denderbond Ninove
490wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service2 11:16:12,75 1 00:16:13 Wales Club
491controling MC0995  
check
Checking Checking2 11:16:12,75 1 00:16:13 Checking
492rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici3 11:16:12,80 1 00:16:13 Romanía
493italia MC1103  
Becky
Ervin Laro1 11:16:12,85 1 00:16:13 Italia
494wales MC1750  
Express
Paul Bamford4 11:16:13,05 1 00:16:13 Wales Club
495slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik1 11:16:13,35 1 00:16:13 Slovakia Club
496austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa3 11:16:13,50 1 00:16:14 VRV - Oberoesterreich
497rumania MC1964  
Strut
Team Liviu & Ana Covasa1 11:16:13,50 1 00:16:14 Romanía
498belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:16:13,70 1 00:16:14 Club Olijftak Maaseik
499netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda2 11:16:13,85 1 00:16:14 Holland Pigeons Club
500china MC2913  
Bemol
Team Haiye Boi Fuqing8 11:16:13,85 1 00:16:14 China Pigeon Raging Club
501slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos1 11:16:13,90 1 00:16:14 Slovakia Club
502rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah3 11:16:13,95 1 00:16:14 Romanía
503belgium MC2276  
Jorbe
Team Ceyssens - Dreezen1 11:16:14,00 1 00:16:14 Club Olijftak Maaseik
504bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:16:14,10 1 00:16:14 Bulgaria Club
505italia MC1923  
Sanson
Team RSR3 11:16:14,10 1 00:16:14 Italia
506germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel7 11:16:14,11 1 00:16:14 Saalfeld Club
507germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:16:14,20 1 00:16:14 Käshofen
508netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan3 11:16:14,25 1 00:16:14 Holland Pigeons Club
509portugal MC1969  
Porto
Team Asas do Sul2 11:16:14,30 1 00:16:14 Faro - Portugal
510switzerland MC2255  
Goldy
Simon Wolf2 11:16:14,55 1 00:16:15 Suiza
511asturias MC2839  
Mofrechu
Team Palomar Mofrechu1 11:16:14,65 1 00:16:15 R.C.C. Asturias
512wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls6 11:16:14,75 1 00:16:15 Wales Club
513turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:16:14,85 1 00:16:15 Turkey Flying Club
514germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn5 11:16:14,90 1 00:16:15 Rietberg Club
515polska MC2288  
Chart The Stars
Jozef Borowiecki1 11:16:15,00 1 00:16:15 Polonia
516england MC0666  
Batman
David Hinkel4 11:16:15,45 1 00:16:15 RPRA (Pigeon Association)
517rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:16:15,50 1 00:16:16 Romanía
518netherlands MC1006  
caña
Team Gebr. Vieberink4 11:16:15,70 1 00:16:16 Holland Pigeons Club
519rumania MC1168  
Invictus
Team Class2 11:16:15,85 1 00:16:16 Romanía
520germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak4 11:16:16,00 1 00:16:16 Germany Club
521germany MC2028  
Alkazar
Günter Langefeld2 11:16:16,10 1 00:16:16 Bergisches Land Club
522czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens1 11:16:16,30 1 00:16:16 Czech Republic Club
523rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian2 11:16:16,30 1 00:16:16 Romanía
524rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:16:16,45 1 00:16:16 Romanía
525italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu5 11:16:16,55 1 00:16:17 Italia
526tarragona MC0258  
Habanera
Manuel Fábregat Valmaña1 11:16:16,60 1 00:16:17 Terres del Ebre
527italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti2 11:16:16,65 1 00:16:17 Italia
528hungary MC1620  
Monster
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:16:16,80 1 00:16:17 Hungary Pigeons Club
529slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:16:17,05 1 00:16:17 Slovenia Club
530china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing9 11:16:17,05 1 00:16:17 China Pigeon Raging Club
531germany MC1513  
Teneriffalk 958
Team SG Eider2 11:16:17,45 1 00:16:17 Oberfranken Club
532croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic1 11:16:17,50 1 00:16:18 Croatia Pigeon Club
533czech republic MC1405  
Summer Rain
Lubomir Kubacek1 11:16:17,55 1 00:16:18 Czech Republic Club
534netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen1 11:16:17,65 1 00:16:18 PDV Alphen Vooruit
535croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:16:17,65 1 00:16:18 Croatia Pigeon Club
536slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:16:17,70 1 00:16:18 Slovakia Club
537slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:16:17,80 1 00:16:18 Slovakia Club
538belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt2 11:16:17,80 1 00:16:18 De Snelvliegers Zandbergen Club
539china MC2928  
Dandy
Team Haiye Boi Fuqing10 11:16:17,90 1 00:16:18 China Pigeon Raging Club
540germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:16:17,95 1 00:16:18 Germany Club
541netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap1 11:16:18,10 1 00:16:18 Holland Pigeons Club
542tenerife MC3331  
Planets Princess
Team FAVOURITE2 11:16:18,10 1 00:16:18 Club Tenerife
543rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici4 11:16:18,11 1 00:16:18 Romanía
544switzerland MC2258  
Interdict
Simon Wolf3 11:16:18,15 1 00:16:18 Suiza
545belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns4 11:16:18,20 1 00:16:18 Fondclub Loft 24
546polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak1 11:16:18,35 1 00:16:18 Polonia
547germany MC1352  
Pacojerte
Erich Müller9 11:16:18,35 1 00:16:18 Oberfranken Club
548rumania MC1191  
Taison
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:16:18,40 1 00:16:18 Romanía
549germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel8 11:16:18,45 1 00:16:18 Saalfeld Club
550netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 11:16:18,55 1 00:16:19 PDV Mariapolder
551wales MC0541  
Ariel
Team Men of Gwent3 11:16:18,65 1 00:16:19 Wales Club
552wales MC2734  
Chuckie one
Team Bargoed Boys2 11:16:18,80 1 00:16:19 Wales Club
553tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA4 11:16:18,80 1 00:16:19 Club Tenerife
554rumania MC1167  
Transilvania Boy
Team Class3 11:16:19,05 1 00:16:19 Romanía
555belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde2 11:16:19,20 1 00:16:19 Land van Aalst
556belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns5 11:16:19,25 1 00:16:19 Fondclub Loft 24
557scotland MC0422  
Jade
William Donachie3 11:16:19,65 1 00:16:20 Scottish Homing Union
558england MC2730  
Sammy The Bull
Team W and S Sweet2 11:16:19,70 1 00:16:20 RPRA (Pigeon Association)
559rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinica & Adrian2 11:16:19,70 1 00:16:20 Romanía
560switzerland MC2265  
Freja
Simon Wolf4 11:16:19,90 1 00:16:20 Suiza
561denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen1 11:16:20,05 1 00:16:20 Denmark Club
562polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk2 11:16:20,20 1 00:16:20 Polonia
563rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci2 11:16:20,35 1 00:16:20 Romanía
564polska MC2450  
JKG 7939
Team JKG Transport4 11:16:20,40 1 00:16:20 Polonia
565rumania MC0965  
My Chance
Constantin Banu1 11:16:20,45 1 00:16:20 Romanía
566belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt3 11:16:20,55 1 00:16:21 De Snelvliegers Zandbergen Club
567germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring3 11:16:20,55 1 00:16:21 Münsterland Club
568slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik2 11:16:20,60 1 00:16:21 Slovakia Club
569rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 11:16:20,60 1 00:16:21 Romanía
570austria MC1639  
FLYING MONK 1484
Team Garcia & Nagelhofer4 11:16:20,90 1 00:16:21 VRV - Oberoesterreich
571cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero5 11:16:20,90 1 00:16:21 Malagüeño
572rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru3 11:16:21,20 1 00:16:21 Romanía
573slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia3 11:16:21,25 1 00:16:21 Slovakia Club
574slovenia MC1730  
Deco 78
Vladimir Srebotnjak1 11:16:21,30 1 00:16:21 Slovenia Club
575italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri2 11:16:21,45 1 00:16:21 Italia
576polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para2 11:16:21,45 1 00:16:21 Polonia
577belgium MC0780  
Rita
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:16:21,50 1 00:16:22 Club Olijftak Maaseik
578germany MC2225  
Smoke Cat
Berthold Schupp2 11:16:21,60 1 00:16:22 Schwaben-Allgäu Club
579netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan4 11:16:21,65 1 00:16:22 Holland Pigeons Club
580germany MC0030  
Lyng
Team Schnellin3 11:16:21,85 1 00:16:22 Sachsen Club
581austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag10 11:16:21,86 1 00:16:22 VRV - Oberoesterreich
582rumania MC1240  
Last Of The Mohicans
Sorin Florea13 11:16:21,90 1 00:16:22 Romanía
583tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost2 11:16:21,90 1 00:16:22 C.C.Portuense
584germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 11:16:22,15 1 00:16:22 Germany Club
585germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn6 11:16:22,15 1 00:16:22 Rietberg Club
586polska MC2293  
Harvey
Robert Majchrzak2 11:16:22,30 1 00:16:22 Polonia
587italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro2 11:16:22,35 1 00:16:22 Italia
588rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea14 11:16:22,45 1 00:16:22 Romanía
589belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde3 11:16:22,45 1 00:16:22 Land van Aalst
590slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 11:16:22,55 1 00:16:23 Slovenia Club
591turkey MC3044  
Hatice
Yusuf Karakurt1 11:16:22,55 1 00:16:23 Turkey Flying Club
592czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens2 11:16:22,75 1 00:16:23 Czech Republic Club
593alicante MC0195  
Ctaurus
Javier & Sergio Peral2 11:16:22,95 1 00:16:23 La Dama de Elche
594malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta3 11:16:23,20 1 00:16:23 Malta Racing Pigeon Club
595germany MC0083  
Pertex One
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer9 11:16:23,21 1 00:16:23 Oberfranken Club
596tenerife MC0597  
Nanuk
Team Médano2 11:16:23,25 1 00:16:23 Abona Sur
597czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica1 11:16:23,45 1 00:16:23 Czech Republic Club
598sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez3 11:16:23,60 1 00:16:24 ITALICENSE
599czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens3 11:16:23,80 1 00:16:24 Czech Republic Club
600netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon3 11:16:23,85 1 00:16:24 Holland Pigeons Club
601controling MC0994  
check
Checking Checking3 11:16:24,00 1 00:16:24 Checking
602polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki2 11:16:24,15 1 00:16:24 Polonia
603germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.1 11:16:24,20 1 00:16:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
604rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti1 11:16:24,40 1 00:16:24 Romanía
605germany MC3110  
Luy 77
Team Fam. Flonta1 11:16:24,70 1 00:16:25 Germany Club
606germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:16:24,90 1 00:16:25 Sachsen Club
607germany MC0266  
Pado
Team Klaas & Sohn7 11:16:24,95 1 00:16:25 Rietberg Club
608germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers1 11:16:25,05 1 00:16:25 Münsterland
609czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:16:25,10 1 00:16:25 Czech Republic Club
610bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina2 11:16:25,10 1 00:16:25 Bosnia & Herzegovina Club
611rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea15 11:16:25,20 1 00:16:25 Romanía
612germany MC2223  
Quintina
Berthold Schupp3 11:16:25,30 1 00:16:25 Schwaben-Allgäu Club
613rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 11:16:25,31 1 00:16:25 Romanía
614south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts2 11:16:25,45 1 00:16:25 South Africa Club
615belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:16:25,45 1 00:16:25 Belarus Club
616wales MC1749  
Rene
Paul Bamford5 11:16:25,45 1 00:16:25 Wales Club
617belgium MC0578  
Marshall
Steven Van de Velde4 11:16:25,60 1 00:16:26 Land van Aalst
618rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti2 11:16:25,65 1 00:16:26 Romanía
619croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb2 11:16:25,80 1 00:16:26 Croatia Pigeon Club
620asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba2 11:16:25,95 1 00:16:26 R.C. Oviedo
621germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany5 11:16:26,10 1 00:16:26 Saalfeld Club
622gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Tenesor2 11:16:26,15 1 00:16:26 Club Los Socios
623wales MC0521  
Ann Vii
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:16:26,30 1 00:16:26 Wales Club
624slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik1 11:16:26,35 1 00:16:26 Slovakia Club
625tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán1 11:16:26,45 1 00:16:26 REUS
626croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic2 11:16:26,70 1 00:16:27 Croatia Pigeon Club
627rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea16 11:16:26,85 1 00:16:27 Romanía
628netherlands MC2310  
Pandi
Gerrit Tuls1 11:16:27,10 1 00:16:27 Holland Pigeons Club
629belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck3 11:16:27,45 1 00:16:27 Fond Wallonie
630rumania MC1199  
Venus
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:16:27,45 1 00:16:27 Romanía
631slovakia MC2655  
Kuku 2
Team Greg - Slovakia4 11:16:27,60 1 00:16:28 Slovakia Club
632asturias MC0721  
Hailsham Millie
Team Dionisio & Pandiella1 11:16:27,70 1 00:16:28 R.C. Oviedo
633italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:16:27,70 1 00:16:28 Italian-Team
634wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor2 11:16:27,85 1 00:16:28 Wales Club
635germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring4 11:16:28,10 1 00:16:28 Münsterland Club
636wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing2 11:16:28,20 1 00:16:28 Wales Club
637italia MC1109  
In The Click
Team Italy2 11:16:28,50 1 00:16:28 Italia
638hungary MC2491  
Geni
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:16:28,55 1 00:16:29 Hungary Pigeons Club
639netherlands MC1294  
Paisley
Team Poelman - Kap2 11:16:28,55 1 00:16:29 Holland Pigeons Club
640rumania MC1171  
Pheonix
Team Class4 11:16:28,56 1 00:16:29 Romanía
641belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt4 11:16:28,70 1 00:16:29 De Snelvliegers Zandbergen Club
642denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master1 11:16:28,70 1 00:16:29 Denmark Club
643wales MC2173  
Dreamers 72
Team Big Dreamers2 11:16:28,95 1 00:16:29 Wales Club
644germany MC1736  
Japon
Walter Agler2 11:16:29,30 1 00:16:29 Oberbayern Club
645hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:16:29,50 1 00:16:30 Hungary Pigeons Club
646wales MC2749  
Bellas Boy
Team J.R.D. Humphrys2 11:16:29,55 1 00:16:30 Wales Club
647germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn8 11:16:29,60 1 00:16:30 Rietberg Club
648croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic3 11:16:29,65 1 00:16:30 Croatia Pigeon Club
649toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk2 11:16:29,70 1 00:16:30 Mensajeras del Tajo
650bulgaria MC0503  
ATLANTIC 910
Team Vasilev & Gebel1 11:16:29,75 1 00:16:30 Bulgaria Club
651germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter1 11:16:29,90 1 00:16:30 Frankenland Club
652polska MC2008  
Trusty
Grzegorz Szymanski3 11:16:30,15 1 00:16:30 Polonia
653france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette2 11:16:30,15 1 00:16:30 Team Sibille France
654rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita1 11:16:30,15 1 00:16:30 Romanía
655south africa MC1864  
Jaqouette
Team Triple J Lofts3 11:16:30,20 1 00:16:30 South Africa Club
656germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn9 11:16:30,30 1 00:16:30 Rietberg Club
657rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici5 11:16:30,70 1 00:16:31 Romanía
658polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport5 11:16:30,70 1 00:16:31 Polonia
659tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán2 11:16:30,90 1 00:16:31 REUS
660germany MC0068  
Puky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer10 11:16:31,00 1 00:16:31 Oberfranken Club
661south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat1 11:16:31,30 1 00:16:31 South Africa Club
662rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 11:16:31,40 1 00:16:31 Romanía
663netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda3 11:16:31,75 1 00:16:32 Holland Pigeons Club
664belgium MC0782  
Lotte
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:16:31,95 1 00:16:32 Club Olijftak Maaseik
665italia MC1927  
Save The Best For Last
Hanus Vasile2 11:16:32,00 1 00:16:32 Italia
666netherlands MC2796  
Cheline
Bart Gaasbeek2 11:16:32,05 1 00:16:32 Holland Pigeons Club
667england MC2209  
Martin
Bogdan Hladiuc2 11:16:32,25 1 00:16:32 RPRA (Pigeon Association)
668polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski2 11:16:32,30 1 00:16:32 Polonia
669germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn10 11:16:32,35 1 00:16:32 Rietberg Club
670germany MC2343  
Tinsmith
Jürgen Brocksch3 11:16:32,40 1 00:16:32 Germany Club
671czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky1 11:16:32,50 1 00:16:32 Czech Republic Club
672galicia MC0374  
Longberry Lady
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:16:32,50 1 00:16:32 MARIÑAS ALTAS
673gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Tenesor3 11:16:32,55 1 00:16:33 Club Los Socios
674netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan5 11:16:32,60 1 00:16:33 Holland Pigeons Club
675rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca3 11:16:32,60 1 00:16:33 Romanía
676netherlands MC0520  
Feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 11:16:32,65 1 00:16:33 PDV Mariapolder
677scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie4 11:16:32,65 1 00:16:33 Scottish Homing Union
678cadiz MC2380  
Sagira
Juan Manuel Trujillo Sánchez3 11:16:32,90 1 00:16:33 Andalucía
679gran canaria MC2724  
Zayre
Team Los Chikitos1 11:16:32,95 1 00:16:33 Club Los Socios
680netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigions1 11:16:33,40 1 00:16:33 Holland Pigeons Club
681wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:16:33,50 1 00:16:34 Wales Club
682netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel3 11:16:33,50 1 00:16:34 Holland Pigeons Club
683rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport1 11:16:33,50 1 00:16:34 Romanía
684germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany6 11:16:33,60 1 00:16:34 Saalfeld Club
685rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Team Class5 11:16:33,60 1 00:16:34 Romanía
686germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing2 11:16:33,70 1 00:16:34 Lehrte/Peine
687germany MC0269  
Lasse
Team Klaas & Sohn11 11:16:33,85 1 00:16:34 Rietberg Club
688polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny1 11:16:33,85 1 00:16:34 Polonia
689hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:16:34,00 1 00:16:34 Hungary Pigeons Club
690rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita2 11:16:34,30 1 00:16:34 Romanía
691netherlands MC1074  
Frysian Comfort
Sjaak Buwalda4 11:16:34,35 1 00:16:34 Holland Pigeons Club
692slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:16:34,35 1 00:16:34 Slovakia Club
693germany MC0264  
The Tukker
Team Klaas & Sohn12 11:16:34,50 1 00:16:34 Rietberg Club
694hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard2 11:16:34,55 1 00:16:35 Hungary Pigeons Club
695rumania MC1215  
Delerium
Sorin Florea17 11:16:34,60 1 00:16:35 Romanía
696germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser4 11:16:34,70 1 00:16:35 Ostwestfalenn Club
697polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland4 11:16:34,75 1 00:16:35 Polonia
698netherlands MC0099  
Found
Team Skyriders1 11:16:34,85 1 00:16:35 Holland Pigeons Club
699south africa MC2697  
Passenger
Team Spoorweg Sindikaat2 11:16:35,00 1 00:16:35 South Africa Club
700netherlands MC0116  
Trekanten Caro
Team Dickmann-Stroetges1 11:16:35,10 1 00:16:35 Holland Pigeons Club
701belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:16:35,11 1 00:16:35 Club Olijftak Maaseik
702wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford6 11:16:35,25 1 00:16:35 Wales Club
703south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht3 11:16:35,90 1 00:16:36 South Africa Club
704rumania MC3337  
Terence
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons2 11:16:36,00 1 00:16:36 Romanía
705netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo2 11:16:36,25 1 00:16:36 Holland Pigeons Club
706tenerife MC0234  
A Pillow Of Winds
Team Herrera y Jaime2 11:16:36,45 1 00:16:36 Adexe
707wales MC2178  
Dreamers 87
Team Big Dreamers3 11:16:36,80 1 00:16:37 Wales Club
708belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen1 11:16:36,90 1 00:16:37 Belgium Club
709czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens4 11:16:36,90 1 00:16:37 Czech Republic Club
710belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:16:36,91 1 00:16:37 Fond Wallonie
711hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:16:37,00 1 00:16:37 Hungary Pigeons Club
712slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB2 11:16:37,15 1 00:16:37 Slovakia Club
713netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.1 11:16:37,20 1 00:16:37 Holland Pigeons Club
714hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar1 11:16:37,25 1 00:16:37 Hungary Pigeons Club
715czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal1 11:16:37,30 1 00:16:37 Czech Republic Club
716belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:16:37,31 1 00:16:37 Fondclub Herent
717asturias MC1040  
Connies Hope
Gheorghe Rosu2 11:16:37,32 1 00:16:37 R.C. Oviedo
718germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner1 11:16:37,45 1 00:16:37 Nordhessen Club
719germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany7 11:16:37,50 1 00:16:38 Saalfeld Club
720netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots1 11:16:37,50 1 00:16:38 Holland Pigeons Club
721belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen2 11:16:37,51 1 00:16:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
722italia MC1118  
Kika
Team Italy3 11:16:37,65 1 00:16:38 Italia
723alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral3 11:16:37,65 1 00:16:38 La Dama de Elche
724south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 11:16:37,65 1 00:16:38 South Africa Club
725wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers4 11:16:37,85 1 00:16:38 Wales Club
726wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers5 11:16:37,90 1 00:16:38 Wales Club
727rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea18 11:16:38,00 1 00:16:38 Romanía
728germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 11:16:38,15 1 00:16:38 Sachsen Club
729rusia MC3302  
Cigan
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:16:38,35 1 00:16:38 Club Rusia
730rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:16:38,50 1 00:16:38 Romanía
731rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:16:38,50 1 00:16:38 Romanía
732wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent4 11:16:38,55 1 00:16:39 Wales Club
733belgium MC0641  
Tommy
Team Creemers & Zoon3 11:16:38,60 1 00:16:39 Club Olijftak Maaseik
734germany MC2890  
Magic
Reinhard Gebhardt1 11:16:38,60 1 00:16:39 Germany Club
735ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts3 11:16:39,05 1 00:16:39 Irish Homing Union
736england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker2 11:16:39,15 1 00:16:39 RPRA (Pigeon Association)
737rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:16:39,50 1 00:16:40 Romanía
738belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest2 11:16:39,75 1 00:16:40 Lembeek Club - Belgium
739germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel9 11:16:39,80 1 00:16:40 Saalfeld Club
740austria MC1825  
Shalom
Beniamin Neag11 11:16:39,80 1 00:16:40 VRV - Oberoesterreich
741belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:16:39,90 1 00:16:40 Club Olijftak Maaseik
742south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts2 11:16:40,20 1 00:16:40 South Africa Club
743rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:16:40,20 1 00:16:40 Romanía
744cadiz MC2375  
Fick-L-Fritz
Juan Manuel Trujillo Sánchez4 11:16:40,25 1 00:16:40 Andalucía
745england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn1 11:16:40,30 1 00:16:40 RPRA (Pigeon Association)
746asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella2 11:16:40,40 1 00:16:40 R.C. Oviedo
747netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo3 11:16:40,55 1 00:16:41 Holland Pigeons Club
748alicante MC0185  
Dushka
Javier & Sergio Peral4 11:16:40,65 1 00:16:41 La Dama de Elche
749rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa2 11:16:40,65 1 00:16:41 Romanía
750slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L2 11:16:40,80 1 00:16:41 Slovakia Club
751scotland MC2131  
Somerset Sunset
Team Tommy2Sheds1 11:16:40,95 1 00:16:41 Scottish Homing Union
752rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea19 11:16:41,25 1 00:16:41 Romanía
753netherlands MC0121  
Voltaire
Team Dickmann-Stroetges2 11:16:41,35 1 00:16:41 Holland Pigeons Club
754england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster5 11:16:41,36 1 00:16:41 RPRA (Pigeon Association)
755asturias MC0741  
Salterella
Team Los Carbayones2 11:16:41,50 1 00:16:42 R.C. Oviedo
756rumania MC0136  
Mil 67
Emil Buta1 11:16:41,85 1 00:16:42 Romanía
757netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots2 11:16:41,90 1 00:16:42 Holland Pigeons Club
758italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu4 11:16:41,95 1 00:16:42 Italia
759rumania MC3257  
The Future
Iulian Duica3 11:16:42,40 1 00:16:42 Romanía
760slovakia MC1393  
Noemi 1249
Team Evin Peter & Noemi2 11:16:42,50 1 00:16:42 Slovakia Club
761czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 11:16:42,60 1 00:16:43 Czech Republic Club
762wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls7 11:16:42,70 1 00:16:43 Wales Club
763czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal2 11:16:42,80 1 00:16:43 Czech Republic Club
764belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon4 11:16:42,90 1 00:16:43 Club Olijftak Maaseik
765germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers2 11:16:43,05 1 00:16:43 Niederrhein Club
766rumania MC1186  
Flora
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:16:43,05 1 00:16:43 Romanía
767england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF3 11:16:43,25 1 00:16:43 RPRA (Pigeon Association)
768croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip1 11:16:43,25 1 00:16:43 Croatia Pigeon Club
769netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij2 11:16:43,35 1 00:16:43 Holland Pigeons Club
770belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends2 11:16:44,05 1 00:16:44 Club Olijftak Maaseik
771netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo4 11:16:44,15 1 00:16:44 Holland Pigeons Club
772netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigions2 11:16:44,20 1 00:16:44 Holland Pigeons Club
773germany MC2266  
Sinbad
Reinhold Schüler1 11:16:44,45 1 00:16:44 Münsterland
774rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica4 11:16:44,50 1 00:16:44 Romanía
775germany MC0388  
Oliver
Team Volmer & Wilpers2 11:16:44,80 1 00:16:45 Münsterland
776austria MC3167  
Sister Silverrace
Clemens Ivanschitz2 11:16:44,80 1 00:16:45 Club Austria
777asturias MC1034  
Goran
Gheorghe Rosu3 11:16:44,90 1 00:16:45 R.C. Oviedo
778denmark MC2039  
Rosa
Team Henriksen1 11:16:45,10 1 00:16:45 Denmark Club
779rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici6 11:16:45,10 1 00:16:45 Romanía
780bosnia herzegovina MC3327  
Pepito
Team Ivankovic & Licina3 11:16:45,20 1 00:16:45 Bosnia & Herzegovina Club
781wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent5 11:16:45,25 1 00:16:45 Wales Club
782germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt1 11:16:45,30 1 00:16:45 NRW Club
783rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea20 11:16:45,55 1 00:16:46 Romanía
784germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker3 11:16:45,55 1 00:16:46 Rietberg Club
785rumania MC0131  
Power
Team Pop Dan & Power Pigeons2 11:16:45,60 1 00:16:46 Romanía
786galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:16:45,70 1 00:16:46 MARIÑAS ALTAS
787belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:16:45,71 1 00:16:46 Fondclub Herent
788china MC2930  
Renardo
Team Haiye Boi Fuqing11 11:16:45,72 1 00:16:46 China Pigeon Raging Club
789south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester2 11:16:45,75 1 00:16:46 South Africa Club
790denmark MC1157  
Modena 3
Team Modena Master2 11:16:45,85 1 00:16:46 Denmark Club
791germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard2 11:16:45,90 1 00:16:46 Lahntal Club
792asturias MC0719  
Miss Sydafrika
Team Dionisio & Pandiella3 11:16:46,00 1 00:16:46 R.C. Oviedo
793wales MC2764  
Mr. Wenger
Team Davies & Lee2 11:16:46,10 1 00:16:46 Wales Club
794germany MC1346  
Poppe
Erich Müller10 11:16:46,40 1 00:16:46 Oberfranken Club
795bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:16:46,55 1 00:16:47 Bulgaria Club
796rumania MC3179  
Pilon
Team Dinica & Adrian3 11:16:46,70 1 00:16:47 Romanía
797czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal2 11:16:46,80 1 00:16:47 Czech Republic Club
798south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat3 11:16:47,00 1 00:16:47 South Africa Club
799england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate5 11:16:47,15 1 00:16:47 RPRA (Pigeon Association)
800turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:16:47,75 1 00:16:48 Turkey Flying Club
801malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta4 11:16:47,76 1 00:16:48 Malta Racing Pigeon Club
802germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers3 11:16:47,85 1 00:16:48 Niederrhein Club
803polska MC2416  
Capitan
Adrian Piwowarczyk3 11:16:47,95 1 00:16:48 Polonia
804germany MC0073  
Fussy
Team SAS2 11:16:48,30 1 00:16:48 Germany Club
805alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral5 11:16:48,45 1 00:16:48 La Dama de Elche
806wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls8 11:16:48,60 1 00:16:49 Wales Club
807rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group2 11:16:48,65 1 00:16:49 Romanía
808netherlands MC0515  
Alfie
Hok M. Reijnen2 11:16:48,70 1 00:16:49 PDV Alphen Vooruit
809wales MC2748  
Shrek
Team J.R.D. Humphrys3 11:16:48,70 1 00:16:49 Wales Club
810germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel10 11:16:48,75 1 00:16:49 Saalfeld Club
811turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez3 11:16:48,75 1 00:16:49 Turkey Flying Club
812netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies2 11:16:48,95 1 00:16:49 Holland Pigeons Club
813rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea21 11:16:49,00 1 00:16:49 Romanía
814belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt5 11:16:49,10 1 00:16:49 De Snelvliegers Zandbergen Club
815rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea22 11:16:49,25 1 00:16:49 Romanía
816netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij3 11:16:49,35 1 00:16:49 Holland Pigeons Club
817germany MC0765  
Marlon
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer11 11:16:49,55 1 00:16:50 Oberfranken Club
818polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland5 11:16:49,70 1 00:16:50 Polonia
819wales MC2744  
Secret Three
Team Secret Service3 11:16:49,75 1 00:16:50 Wales Club
820germany MC0605  
Corrie
Helmut Mann1 11:16:50,10 1 00:16:50 Wetter
821tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA5 11:16:50,40 1 00:16:50 Adexe
822malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta3 11:16:50,45 1 00:16:50 Malta Racing Pigeon Club
823tenerife MC0013  
Fridgie
Edward Frost3 11:16:50,50 1 00:16:50 C.C.Portuense
824ireland MC1760  
Celtic Alisha
Team Highway Lofts4 11:16:50,55 1 00:16:51 Irish Homing Union
825rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:16:50,60 1 00:16:51 Club Rusia
826south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts4 11:16:50,80 1 00:16:51 South Africa Club
827czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica2 11:16:50,95 1 00:16:51 Czech Republic Club
828england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate6 11:16:51,00 1 00:16:51 RPRA (Pigeon Association)
829italia MC3131  
Loni
Florin Briceanu5 11:16:51,00 1 00:16:51 Italia
830tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:16:51,10 1 00:16:51 Isla Baja
831germany MC1354  
Golden Touch
Erich Müller11 11:16:51,10 1 00:16:51 Oberfranken Club
832malta MC2386  
Gorga
Team Cefai Lofts Malta2 11:16:51,40 1 00:16:51 Malta Racing Pigeon Club
833netherlands MC1072  
Frysian Blue Hulk
Sjaak Buwalda5 11:16:51,55 1 00:16:52 Holland Pigeons Club
834turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:16:51,55 1 00:16:52 Turkey Flying Club
835wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers6 11:16:51,60 1 00:16:52 Wales Club
836belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 11:16:51,85 1 00:16:52 Belgium Club
837germany MC0021  
Bourgueil
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer12 11:16:51,85 1 00:16:52 Oberfranken Club
838slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:16:51,90 1 00:16:52 Slovakia Club
839polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak3 11:16:52,10 1 00:16:52 Polonia
840tenerife MC3333  
Major Prospect
Team FAVOURITE3 11:16:52,20 1 00:16:52 Club Tenerife
841germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain3 11:16:52,30 1 00:16:52 Fulda Club
842czech republic MC2544  
GPG 126
Team GPG Oversize5 11:16:52,35 1 00:16:52 Czech Republic Club
843czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize6 11:16:52,60 1 00:16:53 Czech Republic Club
844rumania MC0143  
Arantxa
Dumitru Boca4 11:16:52,60 1 00:16:53 Romanía
845belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends3 11:16:52,70 1 00:16:53 Club Olijftak Maaseik
846china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing12 11:16:52,80 1 00:16:53 China Pigeon Raging Club
847germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn13 11:16:52,85 1 00:16:53 Rietberg Club
848belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes4 11:16:53,10 1 00:16:53 Fondclub Loft 24
849germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller1 11:16:53,15 1 00:16:53 Germany Club
850germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann2 11:16:53,20 1 00:16:53 Wetter
851germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.2 11:16:53,21 1 00:16:53 Weitstrecken Myhl-Wegberg
852czech republic MC2611  
Frenky
Rottovi Wendy-Fanda2 11:16:53,30 1 00:16:53 Czech Republic Club
853wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls9 11:16:53,35 1 00:16:53 Wales Club
854czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie2 11:16:53,40 1 00:16:53 Czech Republic Club
855rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 11:16:53,65 1 00:16:54 Romanía
856italia MC0548  
Lampo
Dumitru Danci1 11:16:53,75 1 00:16:54 Italia
857italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre2 11:16:53,85 1 00:16:54 Italia
858slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I1 11:16:54,35 1 00:16:54 Slovakia Club
859hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:16:54,45 1 00:16:54 Hungary Pigeons Club
860germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller2 11:16:54,75 1 00:16:55 Germany Club
861turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:16:54,80 1 00:16:55 Turkey Flying Club
862germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare1 11:16:55,25 1 00:16:55 Germany Club
863netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda6 11:16:55,35 1 00:16:55 Holland Pigeons Club
864germany MC1359  
Fedra
Erich Müller12 11:16:55,40 1 00:16:55 Oberfranken Club
865czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 11:16:55,45 1 00:16:55 Czech Republic Club
866ireland MC0530  
Glitz-n-Glam
Team H & A Kallmeyer1 11:16:55,60 1 00:16:56 Irish Homing Union
867rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:16:55,90 1 00:16:56 Romanía
868baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa3 11:16:55,90 1 00:16:56 C.C. Es Pla de Mallorca
869wales MC2746  
Peter Pan
Team J.R.D. Humphrys4 11:16:55,95 1 00:16:56 Wales Club
870germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers4 11:16:55,95 1 00:16:56 Niederrhein Club
871polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:16:56,05 1 00:16:56 Polonia
872rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:16:56,10 1 00:16:56 Romanía
873czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel2 11:16:56,10 1 00:16:56 Czech Republic Club
874cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez5 11:16:56,15 1 00:16:56 Andalucía
875italia MC1120  
Rikke
Team Italy4 11:16:56,30 1 00:16:56 Italia
876asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella4 11:16:56,35 1 00:16:56 R.C. Oviedo
877netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort2 11:16:56,55 1 00:16:57 Holland Pigeons Club
878germany MC1309  
Brieann
Erich Müller13 11:16:56,55 1 00:16:57 Oberfranken Club
879asturias MC0255  
Akela
Alfonso Herrero Pérez3 11:16:56,60 1 00:16:57 R.C. Oviedo
880rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko4 11:16:56,70 1 00:16:57 Club Rusia
881italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian1 11:16:56,75 1 00:16:57 Italia
882germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker4 11:16:56,80 1 00:16:57 Rietberg Club
883polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta2 11:16:56,85 1 00:16:57 Polonia
884rumania MC1942  
Sultan
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:16:56,90 1 00:16:57 Romanía
885germany MC0610  
Iphone
Helmut Mann3 11:16:57,00 1 00:16:57 Wetter
886netherlands MC3075  
Hans
Team Twins1 11:16:57,10 1 00:16:57 Holland Pigeons Club
887netherlands MC2817  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan6 11:16:57,10 1 00:16:57 Holland Pigeons Club
888malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta5 11:16:57,20 1 00:16:57 Malta Racing Pigeon Club
889germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij3 11:16:57,20 1 00:16:57 Harsewinkel Club
890netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing2 11:16:57,30 1 00:16:57 Holland Pigeons Club
891polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland6 11:16:57,35 1 00:16:57 Polonia
892slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos2 11:16:57,45 1 00:16:57 Slovakia Club
893czech republic MC2612  
Mesi
Rottovi Wendy-Fanda3 11:16:57,80 1 00:16:58 Czech Republic Club
894rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah4 11:16:57,81 1 00:16:58 Romanía
895asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu2 11:16:57,82 1 00:16:58 R.C.C. Asturias
896germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker5 11:16:58,10 1 00:16:58 Rietberg Club
897germany MC2957  
Gunni
Günther Gartner1 11:16:58,30 1 00:16:58 Hessen Club
898germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl4 11:16:58,40 1 00:16:58 Heidenheim Club
899polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport6 11:16:58,45 1 00:16:58 Polonia
900germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner2 11:16:58,50 1 00:16:58 Hessen Club
901germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser10 11:16:58,60 1 00:16:59 Düsseldorf Club
902polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski2 11:16:58,61 1 00:16:59 Polonia
903south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht4 11:16:58,70 1 00:16:59 South Africa Club
904belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu3 11:16:58,70 1 00:16:59 Belgium Club
905croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 11:16:58,80 1 00:16:59 Croatia Pigeon Club
906germany MC1348  
Dale Martoglio
Erich Müller14 11:16:58,95 1 00:16:59 Oberfranken Club
907italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:16:59,10 1 00:16:59 Italian-Team
908belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:16:59,15 1 00:16:59 Belarus Club
909polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki3 11:16:59,20 1 00:16:59 Polonia
910switzerland MC2252  
Veuv Clicquot
Simon Wolf5 11:16:59,30 1 00:16:59 Suiza
911ukraine MC3312  
Maties
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:16:59,50 1 00:17:00 Ukraine Club
912italia MC2117  
Dakota
Renato Cantu6 11:16:59,80 1 00:17:00 Italia
913rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea23 11:16:59,95 1 00:17:00 Romanía
914slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 11:16:59,96 1 00:17:00 Slovakia Club
915slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:17:00,10 1 00:17:00 Slovakia Club
916germany MC0060  
Still Waters
Team Golden Ladies Germany2 11:17:00,10 1 00:17:00 Germany Club
917austria MC2532  
Victoria
Franz Rötzer2 11:17:00,11 1 00:17:00 VRV - Oberoesterreich
918fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas2 11:17:00,20 1 00:17:00 Gran Tarajal
919belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels2 11:17:00,25 1 00:17:00 Belgium Club
920czech republic MC2602  
Jarda
Vladimir Taborsky2 11:17:00,60 1 00:17:01 Czech Republic Club
921belgium MC2932  
Dianne
Marcel Vandersmissen2 11:17:00,70 1 00:17:01 Belgium Club
922germany MC2031  
Black Lola
Team Gebr. Reinhard3 11:17:00,75 1 00:17:01 Lahntal Club
923turkey MC3009  
Kayra Han
Halil Seyhan1 11:17:01,25 1 00:17:01 Turkey Flying Club
924germany MC0071  
Dinky
Team SAS3 11:17:01,30 1 00:17:01 Germany Club
925england MC2729  
Micky The wise Guy
Team W and S Sweet3 11:17:01,30 1 00:17:01 RPRA (Pigeon Association)
926polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak3 11:17:01,35 1 00:17:01 Polonia
927malta MC0324  
Victory Grace
Team Victory Lofts Malta6 11:17:01,45 1 00:17:01 Malta Racing Pigeon Club
928polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport7 11:17:01,70 1 00:17:02 Polonia
929germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl5 11:17:01,75 1 00:17:02 Heidenheim Club
930austria MC2535  
Ju
Helmut Heiland2 11:17:01,80 1 00:17:02 VRV - Oberoesterreich
931polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport8 11:17:01,85 1 00:17:02 Polonia
932belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen1 11:17:01,90 1 00:17:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
933germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen2 11:17:01,90 1 00:17:02 Ruhrgebiet Club
934fuerteventura MC0247  
Matthys
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:17:01,95 1 00:17:02 Gran Tarajal
935alicante MC0184  
Lombard
Javier & Sergio Peral6 11:17:02,05 1 00:17:02 La Dama de Elche
936belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen3 11:17:02,20 1 00:17:02 Belgium Club
937turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:17:02,25 1 00:17:02 Turkey Flying Club
938polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland7 11:17:02,45 1 00:17:02 Polonia
939germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin4 11:17:02,50 1 00:17:02 Sachsen Club
940rumania MC0953  
Focus
Team Pigeons Airport2 11:17:02,55 1 00:17:03 Romanía
941germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons3 11:17:02,60 1 00:17:03 Saarland
942hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:17:02,80 1 00:17:03 Hungary Pigeons Club
943austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa4 11:17:03,20 1 00:17:03 VRV - Oberoesterreich
944belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens4 11:17:03,30 1 00:17:03 Fond Wallonie
945rumania MC1192  
Mark 2
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:17:03,40 1 00:17:03 Romanía
946slovakia MC1388  
Nika
Team Zihlavnik2 11:17:03,45 1 00:17:03 Slovakia Club
947slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky1 11:17:03,55 1 00:17:04 Slovakia Club
948england MC2770  
Roseglen
Team MDF4 11:17:03,65 1 00:17:04 RPRA (Pigeon Association)
949belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt6 11:17:03,85 1 00:17:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
950czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal3 11:17:04,15 1 00:17:04 Czech Republic Club
951netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder4 11:17:04,25 1 00:17:04 Holland Pigeons Club
952gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 11:17:04,40 1 00:17:04 Club Los Socios
953belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends4 11:17:04,60 1 00:17:05 Club Olijftak Maaseik
954czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek2 11:17:04,85 1 00:17:05 Czech Republic Club
955germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons4 11:17:04,95 1 00:17:05 Saarland
956wales MC0543  
Cymru
Team Men of Gwent6 11:17:04,95 1 00:17:05 Wales Club
957polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para3 11:17:05,05 1 00:17:05 Polonia
958slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 11:17:05,06 1 00:17:05 Slovakia Club
959netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap3 11:17:05,10 1 00:17:05 Holland Pigeons Club
960italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:17:05,20 1 00:17:05 Italian-Team
961rumania MC0750  
Major Brown
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:17:05,35 1 00:17:05 Romanía
962rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah5 11:17:05,45 1 00:17:05 Romanía
963malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta7 11:17:05,55 1 00:17:06 Malta Racing Pigeon Club
964belgium MC2296  
Poochie
Jan Damps2 11:17:05,55 1 00:17:06 Belgium Club
965germany MC0776  
Blue Pearl
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer13 11:17:05,65 1 00:17:06 Oberfranken Club
966rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif2 11:17:05,75 1 00:17:06 Romanía
967wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons1 11:17:05,80 1 00:17:06 Wales Club
968gran canaria MC1062  
Muliple Crown
Team Yahvé & Oliveiro4 11:17:05,90 1 00:17:06 Club Los Socios
969czech republic MC2589  
Veronicia
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 11:17:06,20 1 00:17:06 Czech Republic Club
970rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita3 11:17:06,20 1 00:17:06 Romanía
971germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak5 11:17:06,20 1 00:17:06 Germany Club
972austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag12 11:17:06,25 1 00:17:06 VRV - Oberoesterreich
973england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster6 11:17:06,35 1 00:17:06 RPRA (Pigeon Association)
974wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers7 11:17:06,36 1 00:17:06 Wales Club
975czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens5 11:17:06,50 1 00:17:06 Czech Republic Club
976rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana3 11:17:06,55 1 00:17:07 Romanía
977germany MC3369  
Ignatz
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:17:06,60 1 00:17:07 Käshofen
978polska MC1669  
Greg 751
Team Greg - Poland8 11:17:06,60 1 00:17:07 Polonia
979denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master3 11:17:06,70 1 00:17:07 Denmark Club
980germany MC0079  
Pinzon Azul
Jung Avantgarde1 11:17:07,00 1 00:17:07 Germany Club
981slovakia MC1373  
Royal Davui
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:17:07,05 1 00:17:07 Slovakia Club
982england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford1 11:17:07,10 1 00:17:07 RPRA (Pigeon Association)
983austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag13 11:17:07,35 1 00:17:07 VRV - Oberoesterreich
984england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet4 11:17:07,45 1 00:17:07 RPRA (Pigeon Association)
985germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller2 11:17:07,55 1 00:17:08 Germany Club
986france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit2 11:17:07,60 1 00:17:08 Team Sibille France
987austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 11:17:07,70 1 00:17:08 VRV - Oberoesterreich
988germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer14 11:17:07,75 1 00:17:08 Oberfranken Club
989germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn2 11:17:07,76 1 00:17:08 Germany Club
990wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers8 11:17:08,00 1 00:17:08 Wales Club
991italia MC1114  
víspera
Team Italy5 11:17:08,15 1 00:17:08 Italia
992germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta2 11:17:08,25 1 00:17:08 Germany Club
993slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi3 11:17:08,45 1 00:17:08 Slovakia Club
994slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I2 11:17:08,50 1 00:17:08 Slovakia Club
995malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta1 11:17:08,60 1 00:17:09 Malta Racing Pigeon Club
996polska MC2458  
JKG 7975
Team JKG Transport9 11:17:08,60 1 00:17:09 Polonia
997asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella5 11:17:08,70 1 00:17:09 R.C. Oviedo
998netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn2 11:17:08,70 1 00:17:09 Holland Pigeons Club
999wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford7 11:17:08,80 1 00:17:09 Wales Club
1000netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn3 11:17:08,90 1 00:17:09 Holland Pigeons Club
1001polska MC2011  
Silver Lady
Grzegorz Szymanski4 11:17:09,05 1 00:17:09 Polonia
1002hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:17:09,15 1 00:17:09 Hungary Pigeons Club
1003wales MC1743  
Colita
Paul Bamford8 11:17:09,30 1 00:17:09 Wales Club
1004slovenia MC2868  
Bosty
Team Alpine1 11:17:09,35 1 00:17:09 Slovenia Club
1005lithuania MC0803  
Brigham
Renatas Usas1 11:17:09,45 1 00:17:09 Lithuania Club
1006gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor4 11:17:09,45 1 00:17:09 La Paloma Mensajera
1007italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 11:17:09,60 1 00:17:10 Italia
1008england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker3 11:17:09,80 1 00:17:10 RPRA (Pigeon Association)
1009tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz1 11:17:09,95 1 00:17:10 C.C.Portuense
1010netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland2 11:17:09,95 1 00:17:10 Holland Pigeons Club
1011germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug2 11:17:10,40 1 00:17:10 Germany Club
1012netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden2 11:17:10,60 1 00:17:11 Holland Pigeons Club
1013belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde5 11:17:10,65 1 00:17:11 Land van Aalst
1014ukraine MC0504  
ATLANTIC 911
Team Mykhailenko & Gebel1 11:17:10,65 1 00:17:11 Ukraine Club
1015portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul3 11:17:10,80 1 00:17:11 Faro - Portugal
1016rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:17:10,85 1 00:17:11 Romanía
1017hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:17:10,86 1 00:17:11 Hungary Pigeons Club
1018toledo MC0588  
Illusion
Andrés Bodnar Hajduk3 11:17:10,95 1 00:17:11 Mensajeras del Tajo
1019gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos3 11:17:10,95 1 00:17:11 Club Los Socios
1020austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag14 11:17:11,05 1 00:17:11 VRV - Oberoesterreich
1021gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor5 11:17:11,25 1 00:17:11 La Paloma Mensajera
1022wales MC2187  
Lucky Jeff
Team Two P's2 11:17:11,25 1 00:17:11 Wales Club
1023germany MC0762  
El Borracho
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer15 11:17:11,30 1 00:17:11 Oberfranken Club
1024rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea24 11:17:11,75 1 00:17:12 Romanía
1025germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel11 11:17:11,85 1 00:17:12 Saalfeld Club
1026england MC0673  
Route Forty
David Hinkel5 11:17:11,90 1 00:17:12 RPRA (Pigeon Association)
1027austria MC2533  
Du
Helmut Heiland3 11:17:11,95 1 00:17:12 VRV - Oberoesterreich
1028china MC2924  
Trueform
Team Haiye Boi Fuqing13 11:17:12,00 1 00:17:12 China Pigeon Raging Club
1029england MC0115  
Its A Cracker
Team Louella Pigeon World3 11:17:12,00 1 00:17:12 RPRA (Pigeon Association)
1030rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea25 11:17:12,15 1 00:17:12 Romanía
1031germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst1 11:17:12,25 1 00:17:12 Oberfranken Club
1032germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.3 11:17:12,25 1 00:17:12 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1033hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:17:12,25 1 00:17:12 Hungary Pigeons Club
1034england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate7 11:17:12,30 1 00:17:12 RPRA (Pigeon Association)
1035hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 11:17:12,45 1 00:17:12 Hungary Pigeons Club
1036tenerife MC0228  
Sibill
Team Herrera y Jaime3 11:17:12,70 1 00:17:13 Adexe
1037hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:17:12,75 1 00:17:13 Hungary Pigeons Club
1038polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski5 11:17:12,90 1 00:17:13 Polonia
1039slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi4 11:17:13,00 1 00:17:13 Slovakia Club
1040germany MC0278  
Zen
Team Klaas & Sohn14 11:17:13,10 1 00:17:13 Rietberg Club
1041czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi2 11:17:13,30 1 00:17:13 Czech Republic Club
1042england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel6 11:17:13,35 1 00:17:13 RPRA (Pigeon Association)
1043germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn15 11:17:13,45 1 00:17:13 Rietberg Club
1044hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard3 11:17:13,46 1 00:17:13 Hungary Pigeons Club
1045slovakia MC1396  
Noemi 699
Team Evin Peter & Noemi5 11:17:13,50 1 00:17:14 Slovakia Club
1046italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri3 11:17:13,60 1 00:17:14 Italia
1047germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn16 11:17:13,60 1 00:17:14 Rietberg Club
1048malta MC0323  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta8 11:17:13,65 1 00:17:14 Malta Racing Pigeon Club
1049polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak4 11:17:13,70 1 00:17:14 Polonia
1050belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:17:13,75 1 00:17:14 Club Olijftak Maaseik
1051germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter2 11:17:13,75 1 00:17:14 Germany Club
1052austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer1 11:17:13,90 1 00:17:14 Club Austria
1053polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland9 11:17:14,10 1 00:17:14 Polonia
1054europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe3 11:17:14,25 1 00:17:14 Club E.U.
1055germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller15 11:17:14,50 1 00:17:14 Oberfranken Club
1056italia MC1115  
Bahrain
Team Italy6 11:17:14,50 1 00:17:14 Italia
1057czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize7 11:17:14,51 1 00:17:15 Czech Republic Club
1058netherlands MC1491  
El Presidento
Team Soepboer6 11:17:14,55 1 00:17:15 Holland Pigeons Club
1059germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare2 11:17:14,65 1 00:17:15 Germany Club
1060czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar1 11:17:14,75 1 00:17:15 Czech Republic Club
1061czech republic MC2609  
Jarka
Rottovi Wendy-Fanda4 11:17:14,85 1 00:17:15 Czech Republic Club
1062rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:17:14,86 1 00:17:15 Romanía
1063polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland10 11:17:14,90 1 00:17:15 Polonia
1064turkey MC3004  
Fatih
Ferhat Gülez4 11:17:14,90 1 00:17:15 Turkey Flying Club
1065belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:17:15,20 1 00:17:15 Fondclub Herent
1066netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto1 11:17:15,85 1 00:17:16 Holland Pigeons Club
1067hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs2 11:17:15,85 1 00:17:16 Hungary Pigeons Club
1068polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki4 11:17:16,25 1 00:17:16 Polonia
1069germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser11 11:17:16,30 1 00:17:16 Düsseldorf Club
1070slovenia MC2874  
Fryda 65
Boris Baloh2 11:17:16,31 1 00:17:16 Slovenia Club
1071netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn4 11:17:16,65 1 00:17:17 Holland Pigeons Club
1072rumania MC1843  
Tarnava Mica 200
Aurelian Petca1 11:17:16,66 1 00:17:17 Romanía
1073czech republic MC2575  
Remark
Team B.O. Zaolzie3 11:17:16,70 1 00:17:17 Czech Republic Club
1074netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon4 11:17:16,75 1 00:17:17 Holland Pigeons Club
1075wales MC0524  
Aurelia
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:17:16,90 1 00:17:17 Wales Club
1076lithuania MC0802  
Home Alone
Renatas Usas2 11:17:17,00 1 00:17:17 Lithuania Club
1077italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu7 11:17:17,15 1 00:17:17 Italia
1078germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:17:17,25 1 00:17:17 Germany Club
1079asturias MC1042  
Fashion Bugg
Gheorghe Rosu4 11:17:17,26 1 00:17:17 R.C. Oviedo
1080czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize8 11:17:17,30 1 00:17:17 Czech Republic Club
1081rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea26 11:17:17,35 1 00:17:17 Romanía
1082wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett4 11:17:17,45 1 00:17:17 Welsh Flag
1083england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster7 11:17:17,50 1 00:17:18 RPRA (Pigeon Association)
1084asturias MC1036  
Berny
Gheorghe Rosu5 11:17:17,55 1 00:17:18 R.C. Oviedo
1085gran canaria MC1057  
Neva
Team Yahvé & Oliveiro5 11:17:17,56 1 00:17:18 Club Los Socios
1086germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller16 11:17:17,65 1 00:17:18 Oberfranken Club
1087rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:17:18,00 1 00:17:18 Romanía
1088turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan2 11:17:18,10 1 00:17:18 Turkey Flying Club
1089austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz3 11:17:18,10 1 00:17:18 Club Austria
1090south africa MC2694  
Indonesian
Team Spoorweg Sindikaat4 11:17:18,30 1 00:17:18 South Africa Club
1091controling MC0086  
check
Checking Checking4 11:17:18,35 1 00:17:18 Checking
1092germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller17 11:17:18,40 1 00:17:18 Oberfranken Club
1093belgium MC0638  
Jocker
Team Creemers & Zoon5 11:17:18,45 1 00:17:18 Club Olijftak Maaseik
1094malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta9 11:17:18,55 1 00:17:19 Malta Racing Pigeon Club
1095polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki5 11:17:18,60 1 00:17:19 Polonia
1096slovakia MC1689  
Kaja
Peter Halienka1 11:17:18,65 1 00:17:19 Slovakia Club
1097polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:17:18,85 1 00:17:19 Polonia
1098belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:17:18,95 1 00:17:19 Club Olijftak Maaseik
1099belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends5 11:17:19,00 1 00:17:19 Club Olijftak Maaseik
1100austria MC1778  
Asher
Beniamin Neag15 11:17:19,05 1 00:17:19 VRV - Oberoesterreich
1101south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit3 11:17:19,25 1 00:17:19 South Africa Club
1102asturias MC0732  
Fleur
Team Dionisio & Pandiella6 11:17:19,30 1 00:17:19 R.C. Oviedo
1103wales MC2078  
Bolilla
Team Welsh Hopefuls10 11:17:19,55 1 00:17:20 Wales Club
1104wales MC2740  
Secret One
Team Secret Service4 11:17:20,00 1 00:17:20 Wales Club
1105asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones3 11:17:20,15 1 00:17:20 R.C. Oviedo
1106germany MC2243  
Druso
Team Blümmers5 11:17:20,20 1 00:17:20 Niederrhein Club
1107belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 11:17:20,35 1 00:17:20 Club Olijftak Maaseik
1108belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon6 11:17:20,40 1 00:17:20 Club Olijftak Maaseik
1109south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts5 11:17:20,55 1 00:17:21 South Africa Club
1110belgium MC0655  
Good Luck
Team Creemers & Zoon7 11:17:20,55 1 00:17:21 Club Olijftak Maaseik
1111england MC0659  
Grace
David Hinkel7 11:17:20,56 1 00:17:21 RPRA (Pigeon Association)
1112austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer5 11:17:20,60 1 00:17:21 VRV - Oberoesterreich
1113czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek3 11:17:20,65 1 00:17:21 Czech Republic Club
1114tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA5 11:17:21,05 1 00:17:21 Club Tenerife
1115germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany8 11:17:21,06 1 00:17:21 Saalfeld Club
1116polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport10 11:17:21,35 1 00:17:21 Polonia
1117belgium MC0787  
Boy
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:17:21,35 1 00:17:21 Club Olijftak Maaseik
1118polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski6 11:17:21,55 1 00:17:22 Polonia
1119slovenia MC1732  
Ruby 88
Vladimir Srebotnjak2 11:17:21,65 1 00:17:22 Slovenia Club
1120germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn3 11:17:21,70 1 00:17:22 Germany Club
1121austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag16 11:17:21,75 1 00:17:22 VRV - Oberoesterreich
1122germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller18 11:17:21,85 1 00:17:22 Oberfranken Club
1123fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas3 11:17:22,00 1 00:17:22 Gran Tarajal
1124netherlands MC1977  
Donker Devil
B. J. Suk Mellies3 11:17:22,05 1 00:17:22 Holland Pigeons Club
1125rumania MC3154  
Lucky
Team Pop Dan & Power Pigeons3 11:17:22,15 1 00:17:22 Romanía
1126netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap4 11:17:22,16 1 00:17:22 Holland Pigeons Club
1127italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian2 11:17:22,25 1 00:17:22 Italia
1128polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta3 11:17:22,45 1 00:17:22 Polonia
1129netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo5 11:17:22,60 1 00:17:23 Holland Pigeons Club
1130italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S4 11:17:22,65 1 00:17:23 Italia
1131germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel12 11:17:22,85 1 00:17:23 Saalfeld Club
1132lithuania MC0799  
Oinc
Renatas Usas3 11:17:23,00 1 00:17:23 Lithuania Club
1133controling MC0993  
check
Checking Checking5 11:17:23,01 1 00:17:23 Checking
1134germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp4 11:17:23,05 1 00:17:23 Schwaben-Allgäu Club
1135germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers3 11:17:23,15 1 00:17:23 Münsterland
1136czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas5 11:17:23,35 1 00:17:23 Czech Republic Club
1137austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag17 11:17:23,37 1 00:17:23 VRV - Oberoesterreich
1138netherlands MC2795  
Annelies
Bart Gaasbeek3 11:17:23,40 1 00:17:23 Holland Pigeons Club
1139croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:17:23,90 1 00:17:24 Croatia Pigeon Club
1140netherlands MC0705  
Woody Car
Team Rien van Oss en Zn5 11:17:23,95 1 00:17:24 Holland Pigeons Club
1141netherlands MC3073  
Harry 1
Team Twins2 11:17:24,20 1 00:17:24 Holland Pigeons Club
1142rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav3 11:17:24,65 1 00:17:25 Romanía
1143polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski3 11:17:24,65 1 00:17:25 Polonia
1144netherlands MC0117  
Grady
Team Dickmann-Stroetges3 11:17:24,70 1 00:17:25 Holland Pigeons Club
1145czech republic MC2559  
GPG 239
Team GPG Oversize9 11:17:24,80 1 00:17:25 Czech Republic Club
1146germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare3 11:17:24,85 1 00:17:25 Germany Club
1147belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt7 11:17:24,90 1 00:17:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
1148germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany2 11:17:25,00 1 00:17:25 Germany Club
1149czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal3 11:17:25,00 1 00:17:25 Czech Republic Club
1150italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci2 11:17:25,10 1 00:17:25 Italia
1151germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker6 11:17:25,20 1 00:17:25 Rietberg Club
1152austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer3 11:17:25,35 1 00:17:25 VRV - Oberoesterreich
1153germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn17 11:17:25,40 1 00:17:25 Rietberg Club
1154germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann2 11:17:25,45 1 00:17:25 Oberfranken Club
1155slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J3 11:17:25,60 1 00:17:26 Slovakia Club
1156belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon8 11:17:25,75 1 00:17:26 Club Olijftak Maaseik
1157cordoba MC0842  
Canoa
Dámaso Melero6 11:17:25,80 1 00:17:26 Malagüeño
1158hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:17:25,85 1 00:17:26 Hungary Pigeons Club
1159czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi3 11:17:25,90 1 00:17:26 Czech Republic Club
1160belgium MC1898  
Silby
Team Atomium1 11:17:26,00 1 00:17:26 Belgium Club
1161germany MC1350  
Tad
Erich Müller19 11:17:26,05 1 00:17:26 Oberfranken Club
1162asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella7 11:17:26,15 1 00:17:26 R.C. Oviedo
1163czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar2 11:17:26,20 1 00:17:26 Czech Republic Club
1164netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 11:17:26,25 1 00:17:26 Holland Pigeons Club
1165south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester3 11:17:26,25 1 00:17:26 South Africa Club
1166europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 102 11:17:26,25 1 00:17:26 Club E.U.
1167wales MC2095  
Roadhog Dan
Team Welsh Hopefuls11 11:17:26,40 1 00:17:26 Wales Club
1168slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica1 11:17:26,50 1 00:17:26 Slovenia Club
1169hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:17:26,60 1 00:17:27 Hungary Pigeons Club
1170scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie5 11:17:26,75 1 00:17:27 Scottish Homing Union
1171germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers6 11:17:26,80 1 00:17:27 Niederrhein Club
1172polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski7 11:17:26,85 1 00:17:27 Polonia
1173belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens5 11:17:26,90 1 00:17:27 Fond Wallonie
1174cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero7 11:17:26,95 1 00:17:27 Malagüeño
1175belgium MC2784  
Goldrush 1
Team Coppens & Segers2 11:17:27,15 1 00:17:27 Denderbond Ninove
1176slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic1 11:17:27,20 1 00:17:27 Slovenia Club
1177alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral7 11:17:27,25 1 00:17:27 La Dama de Elche
1178polska MC3060  
Isidoro
Team Morel3 11:17:27,25 1 00:17:27 Polonia
1179germany MC2849  
Rando
Klaus Stieneker7 11:17:27,40 1 00:17:27 Rietberg Club
1180rumania MC2073  
Paola
Team Marin Daniel & Elvis1 11:17:27,50 1 00:17:28 Romanía
1181asturias MC1038  
Alfio
Gheorghe Rosu6 11:17:27,50 1 00:17:28 R.C. Oviedo
1182germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller3 11:17:27,50 1 00:17:28 Germany Club
1183polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport11 11:17:27,55 1 00:17:28 Polonia
1184germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel13 11:17:27,65 1 00:17:28 Saalfeld Club
1185england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters1 11:17:27,70 1 00:17:28 RPRA (Pigeon Association)
1186germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta3 11:17:27,75 1 00:17:28 Germany Club
1187austria MC2513  
Euro 4
Team Europa2 11:17:27,80 1 00:17:28 VRV - Oberoesterreich
1188germany MC2959  
Crissi
Günther Gartner3 11:17:28,25 1 00:17:28 Hessen Club
1189germany MC3364  
Gino
Markus Winter3 11:17:28,30 1 00:17:28 Germany Club
1190turkey MC3010  
Piri Reis
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:17:28,31 1 00:17:28 Turkey Flying Club
1191germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn18 11:17:28,45 1 00:17:28 Rietberg Club
1192italia MC1917  
Raven
Team RSR4 11:17:28,60 1 00:17:29 Italia
1193belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck4 11:17:28,75 1 00:17:29 Fond Wallonie
1194wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor3 11:17:28,76 1 00:17:29 Wales Club
1195cadiz MC2381  
Bronx
Juan Manuel Trujillo Sánchez6 11:17:28,95 1 00:17:29 Andalucía
1196czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica3 11:17:29,10 1 00:17:29 Czech Republic Club
1197scotland MC2132  
Fionas Flyer
Team Tommy2Sheds2 11:17:29,25 1 00:17:29 Scottish Homing Union
1198germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:17:29,35 1 00:17:29 Germany Club
1199rumania MC3281  
Dutch
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:17:29,55 1 00:17:30 Romanía
1200germany MC1337  
Sayonara Baby
Erich Müller20 11:17:30,00 1 00:17:30 Oberfranken Club
1201tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano3 11:17:30,05 1 00:17:30 Abona Sur
1202malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta10 11:17:30,06 1 00:17:30 Malta Racing Pigeon Club
1203rumania MC1161  
Alpin Boy
Team Class6 11:17:30,10 1 00:17:30 Romanía
1204slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak3 11:17:30,11 1 00:17:30 Slovenia Club
1205germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 11:17:30,15 1 00:17:30 Oberfranken Club
1206polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta4 11:17:30,40 1 00:17:30 Polonia
1207italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:17:30,55 1 00:17:31 Italia
1208europe MC0811  
Spitfire 2
Team TOP 103 11:17:30,65 1 00:17:31 Club E.U.
1209polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport12 11:17:30,85 1 00:17:31 Polonia
1210slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I3 11:17:31,15 1 00:17:31 Slovakia Club
1211ukraine MC0442  
ATLANTIC 1034
Team Mykhailenko & Gebel2 11:17:31,20 1 00:17:31 Ukraine Club
1212germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka1 11:17:31,25 1 00:17:31 Wetter
1213czech republic MC1440  
Bur
Team Klemens6 11:17:31,45 1 00:17:31 Czech Republic Club
1214rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti3 11:17:31,60 1 00:17:32 Romanía
1215slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec4 11:17:31,80 1 00:17:32 Slovenia Club
1216turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:17:32,00 1 00:17:32 Turkey Flying Club
1217netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan7 11:17:32,10 1 00:17:32 Holland Pigeons Club
1218hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:17:32,15 1 00:17:32 Hungary Pigeons Club
1219croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic2 11:17:32,35 1 00:17:32 Croatia Pigeon Club
1220baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa4 11:17:32,55 1 00:17:33 C.C. Es Pla de Mallorca
1221netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 11:17:32,65 1 00:17:33 Holland Pigeons Club
1222china MC2907  
Jelle
Team Haiye Boi Fuqing14 11:17:33,10 1 00:17:33 China Pigeon Raging Club
1223germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser12 11:17:33,20 1 00:17:33 Düsseldorf Club
1224ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer2 11:17:33,50 1 00:17:34 Irish Homing Union
1225belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:17:33,55 1 00:17:34 Club Olijftak Maaseik
1226rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti4 11:17:33,55 1 00:17:34 Romanía
1227slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano2 11:17:33,60 1 00:17:34 Slovakia Club
1228polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner1 11:17:33,70 1 00:17:34 Polonia
1229controling MC0091  
check
Checking Checking6 11:17:33,80 1 00:17:34 Checking
1230austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres3 11:17:33,85 1 00:17:34 Pigeon Club Austria South
1231slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia5 11:17:33,90 1 00:17:34 Slovakia Club
1232italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patty1 11:17:33,90 1 00:17:34 Italia
1233rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita4 11:17:33,95 1 00:17:34 Romanía
1234belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck5 11:17:34,05 1 00:17:34 Fond Wallonie
1235polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland11 11:17:34,25 1 00:17:34 Polonia
1236hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:17:34,40 1 00:17:34 Hungary Pigeons Club
1237england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn2 11:17:34,50 1 00:17:34 RPRA (Pigeon Association)
1238austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag18 11:17:34,55 1 00:17:35 VRV - Oberoesterreich
1239germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:17:34,70 1 00:17:35 Käshofen
1240italia MC2121  
Alina
Renato Cantu8 11:17:34,70 1 00:17:35 Italia
1241croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb3 11:17:34,75 1 00:17:35 Croatia Pigeon Club
1242germany MC0626  
Gigolo
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 11:17:34,80 1 00:17:35 Sachsen Club
1243polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny2 11:17:35,15 1 00:17:35 Polonia
1244tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos1 11:17:35,16 1 00:17:35 CANARAGÜI
1245germany MC0855  
Willi
Werner Wahl6 11:17:35,17 1 00:17:35 Heidenheim Club
1246czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek4 11:17:35,75 1 00:17:36 Czech Republic Club
1247england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker4 11:17:35,85 1 00:17:36 RPRA (Pigeon Association)
1248england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate8 11:17:35,85 1 00:17:36 RPRA (Pigeon Association)
1249china MC2911  
Firulais
Team Haiye Boi Fuqing15 11:17:36,00 1 00:17:36 China Pigeon Raging Club
1250belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt8 11:17:36,05 1 00:17:36 De Snelvliegers Zandbergen Club
1251hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 11:17:36,05 1 00:17:36 Hungary Pigeons Club
1252sevilla MC0177  
Old Testament
Francisco Gutiérrez4 11:17:36,10 1 00:17:36 ITALICENSE
1253rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan1 11:17:36,15 1 00:17:36 Romanía
1254slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia6 11:17:36,40 1 00:17:36 Slovakia Club
1255denmark MC2040  
Annie
Team Henriksen2 11:17:36,55 1 00:17:37 Denmark Club
1256netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland3 11:17:36,60 1 00:17:37 Holland Pigeons Club
1257rumania MC1166  
Killer Jr
Team Class7 11:17:36,60 1 00:17:37 Romanía
1258scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son1 11:17:36,70 1 00:17:37 Scottish Homing Union
1259rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:17:36,80 1 00:17:37 Romanía
1260germany MC2988  
Pulteney Prince
Hans-Paul Esser13 11:17:36,81 1 00:17:37 Düsseldorf Club
1261netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer7 11:17:36,90 1 00:17:37 Holland Pigeons Club
1262turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:17:36,90 1 00:17:37 Turkey Flying Club
1263rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinica & Adrian4 11:17:37,05 1 00:17:37 Romanía
1264czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek5 11:17:37,05 1 00:17:37 Czech Republic Club
1265china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing16 11:17:37,05 1 00:17:37 China Pigeon Raging Club
1266belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon9 11:17:37,15 1 00:17:37 Club Olijftak Maaseik
1267italia MC1913  
Import
Ervin Prifti3 11:17:37,15 1 00:17:37 Italia
1268germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing3 11:17:37,20 1 00:17:37 Lehrte/Peine
1269tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:17:37,25 1 00:17:37 GRAN FONDO
1270germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt2 11:17:37,30 1 00:17:37 Germany Club
1271hungary MC2461  
Stellus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:17:37,65 1 00:17:38 Hungary Pigeons Club
1272polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling1 11:17:37,75 1 00:17:38 Polonia
1273slovenia MC1728  
Lan
Team Planica2 11:17:37,76 1 00:17:38 Slovenia Club
1274tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA6 11:17:37,85 1 00:17:38 Adexe
1275netherlands MC3276  
Amalia
Team Ricky Loft NL2 11:17:37,86 1 00:17:38 Holland Pigeons Club
1276belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen4 11:17:37,90 1 00:17:38 Belgium Club
1277germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn19 11:17:37,95 1 00:17:38 Rietberg Club
1278gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita1 11:17:38,00 1 00:17:38 La Paloma Mensajera
1279wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 11:17:38,05 1 00:17:38 Wales Club
1280polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk4 11:17:38,05 1 00:17:38 Polonia
1281belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen2 11:17:38,30 1 00:17:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1282czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize10 11:17:38,45 1 00:17:38 Czech Republic Club
1283polska MC2436  
JKG 7753
Team JKG Transport13 11:17:38,50 1 00:17:38 Polonia
1284slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine2 11:17:38,55 1 00:17:39 Slovenia Club
1285germany MC2961  
Irish Eyes
Hans-Paul Esser14 11:17:38,60 1 00:17:39 Düsseldorf Club
1286wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 11:17:38,60 1 00:17:39 Wales Club
1287czech republic MC2560  
GPG 245
Team GPG Oversize11 11:17:38,75 1 00:17:39 Czech Republic Club
1288europe MC0810  
Spitfire 1
Team TOP 104 11:17:38,85 1 00:17:39 Club E.U.
1289belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck6 11:17:38,95 1 00:17:39 Fond Wallonie
1290germany MC0455  
ATLANTIC 417
Alexander Gebel14 11:17:39,00 1 00:17:39 Saalfeld Club
1291gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor6 11:17:39,00 1 00:17:39 La Paloma Mensajera
1292rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru4 11:17:39,20 1 00:17:39 Romanía
1293wales MC2092  
Wire Wool
Team Welsh Hopefuls12 11:17:39,30 1 00:17:39 Wales Club
1294netherlands MC1556  
Killy
Team Cees van Gelder5 11:17:39,50 1 00:17:40 Holland Pigeons Club
1295switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf6 11:17:39,51 1 00:17:40 Suiza
1296germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer16 11:17:39,70 1 00:17:40 Oberfranken Club
1297netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel4 11:17:39,85 1 00:17:40 Holland Pigeons Club
1298turkey MC3003  
Tayyar
Ferhat Gülez5 11:17:39,85 1 00:17:40 Turkey Flying Club
1299czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens7 11:17:39,90 1 00:17:40 Czech Republic Club
1300rumania MC0138  
Buca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 11:17:39,90 1 00:17:40 Romanía
1301netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder6 11:17:40,00 1 00:17:40 Holland Pigeons Club
1302belgium MC0358  
Alegría
Dirk Verstichelen3 11:17:40,00 1 00:17:40 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1303polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland12 11:17:40,15 1 00:17:40 Polonia
1304germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:17:40,20 1 00:17:40 Germany Club
1305slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi6 11:17:40,25 1 00:17:40 Slovakia Club
1306england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster8 11:17:40,35 1 00:17:40 RPRA (Pigeon Association)
1307netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda7 11:17:40,50 1 00:17:40 Holland Pigeons Club
1308austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag19 11:17:40,70 1 00:17:41 VRV - Oberoesterreich
1309alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral8 11:17:40,70 1 00:17:41 La Dama de Elche
1310fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:17:40,85 1 00:17:41 Gran Tarajal
1311germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann4 11:17:40,86 1 00:17:41 Wetter
1312polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel4 11:17:40,90 1 00:17:41 Polonia
1313rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea27 11:17:40,91 1 00:17:41 Romanía
1314hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:17:41,00 1 00:17:41 Hungary Pigeons Club
1315slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine3 11:17:41,35 1 00:17:41 Slovenia Club
1316polska MC3053  
Polar Express
Team Przemyslaw Kozak3 11:17:41,35 1 00:17:41 Polonia
1317belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon10 11:17:41,65 1 00:17:42 Club Olijftak Maaseik
1318slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano3 11:17:41,75 1 00:17:42 Slovakia Club
1319austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa5 11:17:42,00 1 00:17:42 VRV - Oberoesterreich
1320netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten2 11:17:42,00 1 00:17:42 Holland Pigeons Club
1321austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa6 11:17:42,15 1 00:17:42 VRV - Oberoesterreich
1322slovakia MC1707  
Reno
Team Ladicky I + J4 11:17:42,15 1 00:17:42 Slovakia Club
1323belgium MC0364  
Steppin Out
Dirk Verstichelen4 11:17:42,15 1 00:17:42 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1324asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu3 11:17:42,15 1 00:17:42 R.C.C. Asturias
1325rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons4 11:17:42,16 1 00:17:42 Romanía
1326wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts3 11:17:42,20 1 00:17:42 Wales Club
1327austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer6 11:17:42,35 1 00:17:42 VRV - Oberoesterreich
1328germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers7 11:17:42,36 1 00:17:42 Niederrhein Club
1329china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing17 11:17:42,50 1 00:17:42 China Pigeon Raging Club
1330italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy7 11:17:42,70 1 00:17:43 Italia
1331netherlands MC3275  
Simon
Team Ricky Loft NL3 11:17:42,95 1 00:17:43 Holland Pigeons Club
1332england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn3 11:17:43,10 1 00:17:43 RPRA (Pigeon Association)
1333belgium MC0346  
ABROYO
Roger Mertens6 11:17:43,30 1 00:17:43 Fond Wallonie
1334germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel15 11:17:43,55 1 00:17:44 Saalfeld Club
1335denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen2 11:17:43,80 1 00:17:44 Denmark Club
1336hungary MC1628  
Top Lady
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 11:17:43,95 1 00:17:44 Hungary Pigeons Club
1337slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik3 11:17:44,05 1 00:17:44 Slovakia Club
1338england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers1 11:17:44,15 1 00:17:44 RPRA (Pigeon Association)
1339hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 11:17:44,25 1 00:17:44 Hungary Pigeons Club
1340england MC0611  
Pioneer Doubleo
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:17:44,30 1 00:17:44 Up North Combine
1341rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea28 11:17:44,35 1 00:17:44 Romanía
1342slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic2 11:17:44,36 1 00:17:44 Slovenia Club
1343slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic1 11:17:44,40 1 00:17:44 Slovenia Club
1344rumania MC3338  
Ted
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons3 11:17:44,50 1 00:17:44 Romanía
1345polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner2 11:17:44,51 1 00:17:45 Polonia
1346wales MC1739  
Anaconda
Paul Bamford9 11:17:44,65 1 00:17:45 Wales Club
1347alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral9 11:17:44,70 1 00:17:45 La Dama de Elche
1348germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn20 11:17:44,80 1 00:17:45 Rietberg Club
1349asturias MC0943  
Volker
José Manuel García Darriba3 11:17:44,90 1 00:17:45 R.C. Oviedo
1350toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk4 11:17:44,95 1 00:17:45 Mensajeras del Tajo
1351germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta4 11:17:44,95 1 00:17:45 Germany Club
1352cantabria MC1719  
Xanadoo
Team Barrio - Rovira - Merino1 11:17:44,96 1 00:17:45 Club Reinosano
1353italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti4 11:17:45,00 1 00:17:45 Italia
1354wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor4 11:17:45,00 1 00:17:45 Wales Club
1355slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi7 11:17:45,20 1 00:17:45 Slovakia Club
1356italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri4 11:17:45,25 1 00:17:45 Italia
1357rumania MC1242  
The Scatman
Sorin Florea29 11:17:45,30 1 00:17:45 Romanía
1358polska MC3061  
Fede
Team Morel5 11:17:45,35 1 00:17:45 Polonia
1359denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen1 11:17:45,50 1 00:17:46 Denmark Club
1360turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:17:45,51 1 00:17:46 Turkey Flying Club
1361china MC2927  
Cumin On
Team Haiye Boi Fuqing18 11:17:45,55 1 00:17:46 China Pigeon Raging Club
1362baleares MC2153  
Prince Trial
Rafael Forteza Costa5 11:17:45,60 1 00:17:46 C.C. Es Pla de Mallorca
1363tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón1 11:17:45,60 1 00:17:46 CANARAGÜI
1364netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap5 11:17:45,61 1 00:17:46 Holland Pigeons Club
1365belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck7 11:17:45,70 1 00:17:46 Fond Wallonie
1366germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel16 11:17:45,75 1 00:17:46 Saalfeld Club
1367belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Coppens & Segers3 11:17:45,80 1 00:17:46 Denderbond Ninove
1368asturias MC1033  
Kazán
Gheorghe Rosu7 11:17:45,85 1 00:17:46 R.C. Oviedo
1369wales MC1742  
Blocker
Paul Bamford10 11:17:45,90 1 00:17:46 Wales Club
1370gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor7 11:17:45,95 1 00:17:46 La Paloma Mensajera
1371wales MC2096  
Wolfy
Team Welsh Hopefuls13 11:17:46,10 1 00:17:46 Wales Club
1372rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti5 11:17:46,25 1 00:17:46 Romanía
1373ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts5 11:17:46,30 1 00:17:46 Irish Homing Union
1374germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn21 11:17:46,40 1 00:17:46 Rietberg Club
1375zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons2 11:17:46,40 1 00:17:46 Mensajeras BILBILIS
1376germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka2 11:17:46,50 1 00:17:46 Wetter
1377turkey MC3006  
Tomris
Halil Seyhan3 11:17:46,85 1 00:17:47 Turkey Flying Club
1378england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs2 11:17:47,05 1 00:17:47 RPRA (Pigeon Association)
1379rumania MC1846  
Gina 11
Aurelian Petca2 11:17:47,20 1 00:17:47 Romanía
1380belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:17:47,21 1 00:17:47 Club Olijftak Maaseik
1381rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita5 11:17:47,25 1 00:17:47 Romanía
1382netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn6 11:17:47,30 1 00:17:47 Holland Pigeons Club
1383controling MC0126  
check
Checking Checking7 11:17:47,40 1 00:17:47 Checking
1384germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg1 11:17:47,40 1 00:17:47 Sajonia Club
1385england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters2 11:17:47,41 1 00:17:47 RPRA (Pigeon Association)
1386germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain4 11:17:47,50 1 00:17:48 Fulda Club
1387croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip2 11:17:47,50 1 00:17:48 Croatia Pigeon Club
1388austria MC1819  
Gilad
Beniamin Neag20 11:17:47,60 1 00:17:48 VRV - Oberoesterreich
1389belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes5 11:17:47,80 1 00:17:48 Fondclub Loft 24
1390rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea30 11:17:47,85 1 00:17:48 Romanía
1391polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport14 11:17:48,20 1 00:17:48 Polonia
1392rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea31 11:17:48,20 1 00:17:48 Romanía
1393polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski3 11:17:48,30 1 00:17:48 Polonia
1394austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag21 11:17:48,40 1 00:17:48 VRV - Oberoesterreich
1395gran canaria MC1065  
Adriana
Team Yahvé & Oliveiro6 11:17:48,41 1 00:17:48 Club Los Socios
1396south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 11:17:48,45 1 00:17:48 South Africa Club
1397austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer7 11:17:48,50 1 00:17:48 VRV - Oberoesterreich
1398belgium MC0155  
Witbuik Derby
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:17:48,60 1 00:17:49 Fondclub Herent
1399turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:17:48,65 1 00:17:49 Turkey Flying Club
1400england MC0406  
Gianni
Pieter Oberholster9 11:17:48,75 1 00:17:49 RPRA (Pigeon Association)
1401rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:17:48,75 1 00:17:49 Romanía
1402slovakia MC1431  
Noel
Team Wiedermann - Bardos3 11:17:48,90 1 00:17:49 Slovakia Club
1403croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic3 11:17:49,20 1 00:17:49 Croatia Pigeon Club
1404germany MC0774  
Victoria
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer17 11:17:49,21 1 00:17:49 Oberfranken Club
1405cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero8 11:17:49,40 1 00:17:49 Malagüeño
1406belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon11 11:17:49,50 1 00:17:50 Club Olijftak Maaseik
1407malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta2 11:17:49,60 1 00:17:50 Malta Racing Pigeon Club
1408wales MC0523  
Caligula
Team Proc-A-Kidd.coconuts6 11:17:49,70 1 00:17:50 Wales Club
1409italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:17:49,80 1 00:17:50 Italian-Team
1410hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard4 11:17:49,90 1 00:17:50 Hungary Pigeons Club
1411belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons3 11:17:49,90 1 00:17:50 Fond Wallonie
1412bulgaria MC0494  
ATLANTIC 785
Team Vasilev & Gebel2 11:17:49,91 1 00:17:50 Bulgaria Club
1413scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son2 11:17:49,95 1 00:17:50 Scottish Homing Union
1414malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta11 11:17:49,96 1 00:17:50 Malta Racing Pigeon Club
1415germany MC2792  
Margot
Hans Esser1 11:17:50,05 1 00:17:50 Germany Club
1416netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan8 11:17:50,15 1 00:17:50 Holland Pigeons Club
1417netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL4 11:17:50,15 1 00:17:50 Holland Pigeons Club
1418czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize12 11:17:50,20 1 00:17:50 Czech Republic Club
1419rumania MC2424  
Wurzburg
Team Jabloncic Jaroslav4 11:17:50,25 1 00:17:50 Romanía
1420polska MC1029  
Milton
Team Slawomir Pluta5 11:17:50,30 1 00:17:50 Polonia
1421england MC2945  
Mutaito
Pete Williams4 11:17:50,30 1 00:17:50 RPRA (Pigeon Association)
1422netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 11:17:50,35 1 00:17:50 Holland Pigeons Club
1423south africa MC1863  
Jeanine
Team Triple J Lofts6 11:17:50,35 1 00:17:50 South Africa Club
1424turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:17:50,35 1 00:17:50 Turkey Flying Club
1425polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski8 11:17:50,40 1 00:17:50 Polonia
1426netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan9 11:17:50,40 1 00:17:50 Holland Pigeons Club
1427wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys4 11:17:50,55 1 00:17:51 Wales Club
1428austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag22 11:17:50,75 1 00:17:51 VRV - Oberoesterreich
1429tenerife MC0303  
King Of The World
Team COLUMBACANARIA7 11:17:50,80 1 00:17:51 Adexe
1430germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg2 11:17:50,90 1 00:17:51 Sajonia Club
1431austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag23 11:17:50,95 1 00:17:51 VRV - Oberoesterreich
1432rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:17:51,00 1 00:17:51 Romanía
1433germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser15 11:17:51,05 1 00:17:51 Düsseldorf Club
1434rumania MC1988  
Vio 9
Viorel Gah6 11:17:51,10 1 00:17:51 Romanía
1435belgium MC0653  
Cash
Team Creemers & Zoon12 11:17:51,20 1 00:17:51 Club Olijftak Maaseik
1436germany MC0272  
Paranoid
Team Klaas & Sohn22 11:17:51,35 1 00:17:51 Rietberg Club
1437italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy8 11:17:51,40 1 00:17:51 Italia
1438china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Boi Fuqing19 11:17:51,45 1 00:17:51 China Pigeon Raging Club
1439turkey MC3012  
Seyit Ali Carus
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:17:51,45 1 00:17:51 Turkey Flying Club
1440slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos4 11:17:51,55 1 00:17:52 Slovakia Club
1441austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag24 11:17:51,56 1 00:17:52 VRV - Oberoesterreich
1442controling MC0996  
check
Checking Checking8 11:17:51,57 1 00:17:52 Checking
1443italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:17:51,60 1 00:17:52 Italian-Team
1444netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.2 11:17:51,80 1 00:17:52 Holland Pigeons Club
1445rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick2 11:17:51,90 1 00:17:52 Romanía
1446austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag25 11:17:52,05 1 00:17:52 VRV - Oberoesterreich
1447belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck8 11:17:52,25 1 00:17:52 Fond Wallonie
1448austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer8 11:17:52,25 1 00:17:52 VRV - Oberoesterreich
1449germany MC1318  
Init To Winit
Erich Müller21 11:17:52,45 1 00:17:52 Oberfranken Club
1450hungary MC2064  
Ilse
Laszlo Gotthard5 11:17:52,45 1 00:17:52 Hungary Pigeons Club
1451germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette5 11:17:52,55 1 00:17:53 Käshofen
1452austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag26 11:17:52,55 1 00:17:53 VRV - Oberoesterreich
1453hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:17:52,55 1 00:17:53 Hungary Pigeons Club
1454italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna1 11:17:52,60 1 00:17:53 Italia
1455italia MC1112  
Dulce
Team Italy9 11:17:52,85 1 00:17:53 Italia
1456rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca5 11:17:52,85 1 00:17:53 Romanía
1457italia MC2110  
Ship Of Gold
Teodoroiu Vasile2 11:17:52,86 1 00:17:53 Italia
1458germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann5 11:17:52,90 1 00:17:53 Wetter
1459england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts1 11:17:52,90 1 00:17:53 RPRA (Pigeon Association)
1460wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's3 11:17:53,05 1 00:17:53 Wales Club
1461belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt9 11:17:53,06 1 00:17:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
1462rumania MC3355  
Vio 15
Viorel Gah7 11:17:53,10 1 00:17:53 Romanía
1463belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:17:53,15 1 00:17:53 Fond Wallonie
1464south africa MC2700  
Jacinta
Team Spoorweg Sindikaat5 11:17:53,25 1 00:17:53 South Africa Club
1465hungary MC1534  
Pleute
Team Pinter Pigeon2 11:17:53,35 1 00:17:53 Hungary Pigeons Club
1466hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:17:53,55 1 00:17:54 Hungary Pigeons Club
1467rumania MC1187  
Raoul
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:17:53,70 1 00:17:54 Romanía
1468netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins3 11:17:53,71 1 00:17:54 Holland Pigeons Club
1469fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:17:53,75 1 00:17:54 Gran Tarajal
1470wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers9 11:17:53,80 1 00:17:54 Wales Club
1471belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck9 11:17:53,85 1 00:17:54 Fond Wallonie
1472germany MC0858  
Miha
Edgar Peter2 11:17:54,00 1 00:17:54 Frankenland Club
1473austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer9 11:17:54,00 1 00:17:54 VRV - Oberoesterreich
1474england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster10 11:17:54,01 1 00:17:54 RPRA (Pigeon Association)
1475rumania MC3260  
Noell
Florin Scutaru5 11:17:54,10 1 00:17:54 Romanía
1476france MC2896  
KARINE
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:17:54,10 1 00:17:54 France Club
1477england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate9 11:17:54,20 1 00:17:54 RPRA (Pigeon Association)
1478wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys5 11:17:54,35 1 00:17:54 Wales Club
1479italia MC1915  
Hanne
Team RSR5 11:17:54,70 1 00:17:55 Italia
1480czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize13 11:17:54,80 1 00:17:55 Czech Republic Club
1481rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea32 11:17:54,81 1 00:17:55 Romanía
1482netherlands MC0519  
Wipneus
Team Wegrestaurant Napoleon3 11:17:54,95 1 00:17:55 PDV Mariapolder
1483gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro7 11:17:54,95 1 00:17:55 Club Los Socios
1484asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella8 11:17:54,96 1 00:17:55 R.C. Oviedo
1485rumania MC3377  
Pop
Team Pop Dan & Power Pigeons5 11:17:55,10 1 00:17:55 Romanía
1486czech republic MC1655  
Lenka
Team Konopik & Motre3 11:17:55,15 1 00:17:55 Czech Republic Club
1487polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:17:55,35 1 00:17:55 Polonia
1488belgium MC0153  
Arona 269
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 11:17:55,40 1 00:17:55 Fondclub Herent
1489belgium MC0972  
Mig IV
Vincent Neirynck10 11:17:55,65 1 00:17:56 Fond Wallonie
1490germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers4 11:17:55,66 1 00:17:56 Münsterland
1491belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen5 11:17:55,75 1 00:17:56 Belgium Club
1492tenerife MC0231  
Chungas Revenge
Team Herrera y Jaime4 11:17:56,15 1 00:17:56 Adexe
1493rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif3 11:17:56,40 1 00:17:56 Romanía
1494south africa MC1895  
Jatessa
Team Josch & Dean3 11:17:56,70 1 00:17:57 South Africa Club
1495wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls14 11:17:56,75 1 00:17:57 Wales Club
1496rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 11:17:56,80 1 00:17:57 Romanía
1497hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:17:56,81 1 00:17:57 Hungary Pigeons Club
1498germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn23 11:17:56,82 1 00:17:57 Rietberg Club
1499germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard4 11:17:56,95 1 00:17:57 Lahntal Club
1500netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan10 11:17:56,95 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
1501polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk1 11:17:57,05 1 00:17:57 Polonia
1502netherlands MC0107  
Blue Steffi
Team Rien van Oss en Zn7 11:17:57,10 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
1503czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica4 11:17:57,45 1 00:17:57 Czech Republic Club
1504netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigions3 11:17:57,45 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
1505netherlands MC2311  
Tibo
Gerrit Tuls2 11:17:57,50 1 00:17:58 Holland Pigeons Club
1506south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat6 11:17:57,70 1 00:17:58 South Africa Club
1507polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel1 11:17:57,95 1 00:17:58 Polonia
1508polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland13 11:17:58,00 1 00:17:58 Polonia
1509italia MC1920  
Big Pav
Team RSR6 11:17:58,05 1 00:17:58 Italia
1510wales MC0542  
Cannock Connection
Team Men of Gwent7 11:17:58,25 1 00:17:58 Wales Club
1511slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic2 11:17:58,30 1 00:17:58 Slovenia Club
1512belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 11:17:58,60 1 00:17:59 Club Olijftak Maaseik
1513rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea33 11:17:58,70 1 00:17:59 Romanía
1514rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita6 11:17:58,70 1 00:17:59 Romanía
1515wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent8 11:17:58,80 1 00:17:59 Wales Club
1516rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis2 11:17:59,00 1 00:17:59 Romanía
1517austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:17:59,00 1 00:17:59 VRV - Oberoesterreich
1518gran canaria MC1056  
Guan-Yin
Team Flor8 11:17:59,05 1 00:17:59 La Paloma Mensajera
1519tenerife MC0017  
Ian
Edward Frost4 11:17:59,25 1 00:17:59 C.C.Portuense
1520germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser16 11:17:59,50 1 00:18:00 Düsseldorf Club
1521turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu19 11:17:59,65 1 00:18:00 Turkey Flying Club
1522italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patty2 11:17:59,66 1 00:18:00 Italia
1523rumania MC0745  
Aftershock
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:17:59,67 1 00:18:00 Romanía
1524slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik3 11:17:59,68 1 00:18:00 Slovakia Club
1525europe MC0809  
Chico
Team TOP 105 11:17:59,69 1 00:18:00 Club E.U.
1526netherlands MC0110  
Casma
Team Dickmann-Stroetges4 11:17:59,85 1 00:18:00 Holland Pigeons Club
1527sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez5 11:17:59,95 1 00:18:00 ITALICENSE
1528toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk5 11:18:00,05 1 00:18:00 Mensajeras del Tajo
1529netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:18:00,20 1 00:18:00 Holland Pigeons Club
1530hungary MC2469  
Meme
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:18:00,25 1 00:18:00 Hungary Pigeons Club
1531hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel3 11:18:00,30 1 00:18:00 Hungary Pigeons Club
1532rumania MC1217  
Crazy Bird
Sorin Florea34 11:18:00,40 1 00:18:00 Romanía
1533belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens7 11:18:00,40 1 00:18:00 Fond Wallonie
1534germany MC0070  
Snowman 1
Günter Schneemann1 11:18:00,75 1 00:18:01 Kassel Club
1535austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer10 11:18:00,80 1 00:18:01 VRV - Oberoesterreich
1536germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg3 11:18:00,80 1 00:18:01 Sajonia Club
1537croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic3 11:18:00,85 1 00:18:01 Croatia Pigeon Club
1538china MC2917  
Brian
Team Haiye Boi Fuqing20 11:18:00,85 1 00:18:01 China Pigeon Raging Club
1539gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Tenesor4 11:18:00,90 1 00:18:01 Club Los Socios
1540germany MC0263  
Isabelle
Team Klaas & Sohn24 11:18:00,90 1 00:18:01 Rietberg Club
1541germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak6 11:18:01,15 1 00:18:01 Germany Club
1542rumania MC1165  
Winner
Team Class8 11:18:01,16 1 00:18:01 Romanía
1543south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts7 11:18:01,25 1 00:18:01 South Africa Club
1544germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser17 11:18:01,25 1 00:18:01 Düsseldorf Club
1545south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts8 11:18:01,35 1 00:18:01 South Africa Club
1546norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint1 11:18:01,45 1 00:18:01 Norge Racing Pigeon Club
1547turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu20 11:18:01,60 1 00:18:02 Turkey Flying Club
1548austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag27 11:18:01,70 1 00:18:02 VRV - Oberoesterreich
1549slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I4 11:18:01,75 1 00:18:02 Slovakia Club
1550netherlands MC1295  
Fritz
Team Poelman - Kap6 11:18:01,75 1 00:18:02 Holland Pigeons Club
1551denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen3 11:18:01,76 1 00:18:02 Denmark Club
1552ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer3 11:18:01,77 1 00:18:02 Irish Homing Union
1553belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck11 11:18:01,80 1 00:18:02 Fond Wallonie
1554england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts2 11:18:01,85 1 00:18:02 RPRA (Pigeon Association)
1555south africa MC2702  
Jagusiqa
Team Spoorweg Sindikaat7 11:18:02,05 1 00:18:02 South Africa Club
1556germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany9 11:18:02,05 1 00:18:02 Saalfeld Club
1557polska MC1587  
Forest Runner
Tomasz Wiczling2 11:18:02,20 1 00:18:02 Polonia
1558austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:18:02,25 1 00:18:02 VRV - Oberoesterreich
1559germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons5 11:18:02,35 1 00:18:02 Saarland
1560south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts9 11:18:02,40 1 00:18:02 South Africa Club
1561czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek6 11:18:02,55 1 00:18:03 Czech Republic Club
1562rumania MC3212  
Brinky
Team Patruca & Tacea2 11:18:02,56 1 00:18:03 Romanía
1563france MC2899  
SYLVIE
Team Rahal Denis & Sylvie2 11:18:02,70 1 00:18:03 France Club
1564netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon5 11:18:02,90 1 00:18:03 Holland Pigeons Club
1565rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:18:02,90 1 00:18:03 Romanía
1566england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate10 11:18:02,95 1 00:18:03 RPRA (Pigeon Association)
1567england MC0668  
Anita
David Hinkel8 11:18:03,05 1 00:18:03 RPRA (Pigeon Association)
1568belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens8 11:18:03,06 1 00:18:03 Fond Wallonie
1569germany MC3358  
Manuela
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer18 11:18:03,25 1 00:18:03 Oberfranken Club
1570rumania MC0144  
Buty
Emil Buta2 11:18:03,26 1 00:18:03 Romanía
1571germany MC0757  
Star Ryder
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer19 11:18:03,40 1 00:18:03 Oberfranken Club
1572germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski2 11:18:03,45 1 00:18:03 Vogtland Club
1573czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize14 11:18:03,46 1 00:18:03 Czech Republic Club
1574slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia7 11:18:03,60 1 00:18:04 Slovakia Club
1575tarragona MC0259  
Cubana
Manuel Fábregat Valmaña2 11:18:03,61 1 00:18:04 Terres del Ebre
1576slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P2 11:18:03,75 1 00:18:04 Slovakia Club
1577slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik3 11:18:03,90 1 00:18:04 Slovakia Club
1578austria MC1837  
Alina
Beniamin Neag28 11:18:03,95 1 00:18:04 VRV - Oberoesterreich
1579south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean4 11:18:04,10 1 00:18:04 South Africa Club
1580netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek3 11:18:04,35 1 00:18:04 Holland Pigeons Club
1581czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal4 11:18:04,45 1 00:18:04 Czech Republic Club
1582asturias MC1037  
Horatio
Gheorghe Rosu8 11:18:04,55 1 00:18:05 R.C. Oviedo
1583rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 11:18:04,60 1 00:18:05 Romanía
1584england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs3 11:18:04,65 1 00:18:05 RPRA (Pigeon Association)
1585ukraine MC0493  
ATLANTIC 782
Team Mykhailenko & Gebel3 11:18:04,75 1 00:18:05 Ukraine Club
1586belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes6 11:18:04,76 1 00:18:05 Fondclub Loft 24
1587england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate11 11:18:04,85 1 00:18:05 RPRA (Pigeon Association)
1588germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser5 11:18:05,00 1 00:18:05 Ostwestfalenn Club
1589bulgaria MC0451  
ATLANTIC 382
Team Vasilev & Gebel3 11:18:05,10 1 00:18:05 Bulgaria Club
1590hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert11 11:18:05,15 1 00:18:05 Hungary Pigeons Club
1591rumania MC3253  
Garlic
Iulian Duica5 11:18:05,15 1 00:18:05 Romanía
1592polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner3 11:18:05,16 1 00:18:05 Polonia
1593slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I5 11:18:05,25 1 00:18:05 Slovakia Club
1594slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic3 11:18:05,30 1 00:18:05 Slovenia Club
1595germany MC0772  
Aussie Belle
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer20 11:18:05,40 1 00:18:05 Oberfranken Club
1596france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 11:18:05,45 1 00:18:05 Team Sibille France
1597slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic3 11:18:05,50 1 00:18:06 Slovenia Club
1598rumania MC1201  
Ms. Africa 1
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:18:05,60 1 00:18:06 Romanía
1599south africa MC2701  
Jagienka
Team Spoorweg Sindikaat8 11:18:05,65 1 00:18:06 South Africa Club
1600germany MC0383  
Joshua
Team Volmer & Wilpers5 11:18:05,70 1 00:18:06 Münsterland
1601wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service5 11:18:05,80 1 00:18:06 Wales Club
1602switzerland MC2263  
Wind Beneath My Wings
Simon Wolf7 11:18:05,85 1 00:18:06 Suiza
1603england MC3350  
M & Ms choice
Team Fev Flyers2 11:18:05,90 1 00:18:06 RPRA (Pigeon Association)
1604germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers6 11:18:06,05 1 00:18:06 Münsterland
1605rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea35 11:18:06,15 1 00:18:06 Romanía
1606alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral10 11:18:06,25 1 00:18:06 La Dama de Elche
1607austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag29 11:18:06,25 1 00:18:06 VRV - Oberoesterreich
1608germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg4 11:18:06,45 1 00:18:06 Sajonia Club
1609belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck12 11:18:06,45 1 00:18:06 Fond Wallonie
1610belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck13 11:18:06,50 1 00:18:06 Fond Wallonie
1611germany MC0076  
Young Eagle
Team Schnellin5 11:18:06,51 1 00:18:07 Sachsen Club
1612belgium MC1900  
Achu
Team Atomium2 11:18:06,55 1 00:18:07 Belgium Club
1613england MC2197  
Lister 2
Team Lister Bros & Walker5 11:18:06,60 1 00:18:07 RPRA (Pigeon Association)
1614fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:18:06,65 1 00:18:07 Gran Tarajal
1615norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein4 11:18:06,70 1 00:18:07 Norge Racing Pigeon Club
1616baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa6 11:18:06,85 1 00:18:07 C.C. Es Pla de Mallorca
1617belgium MC2295  
Helene
Jan Damps3 11:18:06,95 1 00:18:07 Belgium Club
1618gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor9 11:18:07,05 1 00:18:07 La Paloma Mensajera
1619germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug3 11:18:07,05 1 00:18:07 Germany Club
1620germany MC1094  
PIGEONS OF THE SEA 6
Team Mark Buse & Fam.4 11:18:07,10 1 00:18:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1621slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik4 11:18:07,25 1 00:18:07 Slovakia Club
1622croatia MC0378  
Hope
Franjo Birkes2 11:18:07,30 1 00:18:07 Croatia Pigeon Club
1623scotland MC0421  
Callum
William Donachie6 11:18:07,35 1 00:18:07 Scottish Homing Union
1624netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls3 11:18:07,45 1 00:18:07 Holland Pigeons Club
1625cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino2 11:18:07,45 1 00:18:07 Club Reinosano
1626croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic4 11:18:07,60 1 00:18:08 Croatia Pigeon Club
1627rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea36 11:18:07,61 1 00:18:08 Romanía
1628slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik1 11:18:07,85 1 00:18:08 Slovakia Club
1629polska MC2772  
Sid
Janusz Schmidt1 11:18:08,00 1 00:18:08 Polonia
1630netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda8 11:18:08,05 1 00:18:08 Holland Pigeons Club
1631la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido1 11:18:08,10 1 00:18:08 Miraflores
1632germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn25 11:18:08,25 1 00:18:08 Rietberg Club
1633netherlands MC2365  
Aal
G. Veerman1 11:18:08,35 1 00:18:08 Holland Pigeons Club
1634belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck14 11:18:08,60 1 00:18:09 Fond Wallonie
1635england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow2 11:18:08,61 1 00:18:09 RPRA (Pigeon Association)
1636slovenia MC2872  
Fredy 62
Boris Baloh3 11:18:08,70 1 00:18:09 Slovenia Club
1637england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate12 11:18:08,90 1 00:18:09 RPRA (Pigeon Association)
1638england MC0664  
Pingo
David Hinkel9 11:18:08,95 1 00:18:09 RPRA (Pigeon Association)
1639rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:18:09,10 1 00:18:09 Romanía
1640germany MC0852  
Ginger Spice
Werner Wahl7 11:18:09,15 1 00:18:09 Heidenheim Club
1641rumania MC3184  
Bass
Team Dinica & Adrian5 11:18:09,15 1 00:18:09 Romanía
1642england MC2212  
Jette
Andrei Antoce4 11:18:09,20 1 00:18:09 RPRA (Pigeon Association)
1643italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile3 11:18:09,25 1 00:18:09 Italia
1644italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar3 11:18:09,45 1 00:18:09 Italia
1645europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe4 11:18:09,55 1 00:18:10 Club E.U.
1646scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son3 11:18:09,85 1 00:18:10 Scottish Homing Union
1647italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro3 11:18:09,90 1 00:18:10 Italia
1648croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic4 11:18:09,95 1 00:18:10 Croatia Pigeon Club
1649gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro8 11:18:10,00 1 00:18:10 Club Los Socios
1650germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter3 11:18:10,10 1 00:18:10 Frankenland Club
1651netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk1 11:18:10,25 1 00:18:10 Holland Pigeons Club
1652netherlands MC2353  
Ropat Two
Team Twin Brothers Gelderland4 11:18:10,30 1 00:18:10 Holland Pigeons Club
1653rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea37 11:18:10,30 1 00:18:10 Romanía
1654germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker8 11:18:10,45 1 00:18:10 Rietberg Club
1655germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette6 11:18:10,65 1 00:18:11 Käshofen
1656tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón2 11:18:10,75 1 00:18:11 CANARAGÜI
1657austria MC1633  
DARK DA VINCI 1448
Team Garcia & Nagelhofer11 11:18:10,75 1 00:18:11 VRV - Oberoesterreich
1658netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel5 11:18:10,80 1 00:18:11 Holland Pigeons Club
1659germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller22 11:18:10,85 1 00:18:11 Oberfranken Club
1660malta MC0570  
Nina
Team Gandlier Lofts Malta4 11:18:11,10 1 00:18:11 Malta Racing Pigeon Club
1661rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis3 11:18:11,15 1 00:18:11 Romanía
1662rumania MC1259  
Forever Champ
Sorin Florea38 11:18:11,15 1 00:18:11 Romanía
1663hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard6 11:18:11,35 1 00:18:11 Hungary Pigeons Club
1664scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son4 11:18:11,35 1 00:18:11 Scottish Homing Union
1665germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers7 11:18:11,40 1 00:18:11 Münsterland
1666rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea39 11:18:11,45 1 00:18:11 Romanía
1667england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs4 11:18:11,45 1 00:18:11 RPRA (Pigeon Association)
1668germany MC2964  
BooBoo
Hans-Paul Esser18 11:18:11,46 1 00:18:11 Düsseldorf Club
1669italia MC1914  
Vigano
Team RSR7 11:18:11,60 1 00:18:12 Italia
1670china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing21 11:18:11,60 1 00:18:12 China Pigeon Raging Club
1671polska MC2012  
Anuka
Grzegorz Szymanski9 11:18:12,10 1 00:18:12 Polonia
1672rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru6 11:18:12,15 1 00:18:12 Romanía
1673norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint2 11:18:12,15 1 00:18:12 Norge Racing Pigeon Club
1674polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling3 11:18:12,20 1 00:18:12 Polonia
1675germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde2 11:18:12,35 1 00:18:12 Germany Club
1676rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:18:12,55 1 00:18:13 Romanía
1677netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland5 11:18:12,55 1 00:18:13 Holland Pigeons Club
1678netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan11 11:18:12,70 1 00:18:13 Holland Pigeons Club
1679czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes4 11:18:12,85 1 00:18:13 Czech Republic Club
1680rumania MC1243  
Judgement Day
Sorin Florea40 11:18:12,85 1 00:18:13 Romanía
1681rumania MC1170  
Lucky AS
Team Class9 11:18:13,25 1 00:18:13 Romanía
1682slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia8 11:18:13,25 1 00:18:13 Slovakia Club
1683la palma MC2383  
Golden Shamrock
Team Sólo Palomas2 11:18:13,30 1 00:18:13 Amigos de La Palma
1684germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij4 11:18:13,35 1 00:18:13 Harsewinkel Club
1685czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens8 11:18:13,65 1 00:18:14 Czech Republic Club
1686austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag30 11:18:13,66 1 00:18:14 VRV - Oberoesterreich
1687fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 11:18:13,95 1 00:18:14 Gran Tarajal
1688england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 11:18:13,96 1 00:18:14 RPRA (Pigeon Association)
1689tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz2 11:18:14,15 1 00:18:14 C.C.Portuense
1690germany MC0769  
Sparky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer21 11:18:14,15 1 00:18:14 Oberfranken Club
1691fuerteventura MC0877  
First Trick
Luis Fumero Arucas4 11:18:14,40 1 00:18:14 Gran Tarajal
1692netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan12 11:18:14,50 1 00:18:14 Holland Pigeons Club
1693germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain5 11:18:14,51 1 00:18:15 Fulda Club
1694germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak7 11:18:14,65 1 00:18:15 Germany Club
1695bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:18:14,66 1 00:18:15 Bulgaria Club
1696malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta5 11:18:14,70 1 00:18:15 Malta Racing Pigeon Club
1697south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit4 11:18:14,75 1 00:18:15 South Africa Club
1698netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo6 11:18:14,85 1 00:18:15 Holland Pigeons Club
1699germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.5 11:18:15,05 1 00:18:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1700rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 11:18:15,20 1 00:18:15 Romanía
1701netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins4 11:18:15,30 1 00:18:15 Holland Pigeons Club
1702rumania MC3193  
Rudi Ruby
Team Familia Bacalu2 11:18:15,35 1 00:18:15 Romanía
1703germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt2 11:18:15,50 1 00:18:16 NRW Club
1704rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George15 11:18:15,51 1 00:18:16 Romanía
1705england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate13 11:18:15,52 1 00:18:16 RPRA (Pigeon Association)
1706rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea41 11:18:15,60 1 00:18:16 Romanía
1707portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul4 11:18:15,80 1 00:18:16 Faro - Portugal
1708tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost5 11:18:15,85 1 00:18:16 C.C.Portuense
1709wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee3 11:18:15,85 1 00:18:16 Wales Club
1710germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt3 11:18:15,90 1 00:18:16 NRW Club
1711belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest3 11:18:16,05 1 00:18:16 Lembeek Club - Belgium
1712italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel2 11:18:16,06 1 00:18:16 Italia
1713asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones4 11:18:16,35 1 00:18:16 R.C. Oviedo
1714polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport15 11:18:16,40 1 00:18:16 Polonia
1715hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 11:18:16,70 1 00:18:17 Hungary Pigeons Club
1716belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt10 11:18:16,75 1 00:18:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
1717belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels3 11:18:16,80 1 00:18:17 Belgium Club
1718rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea42 11:18:16,85 1 00:18:17 Romanía
1719netherlands MC2818  
Missy
Team John Rimmelzwaan13 11:18:16,95 1 00:18:17 Holland Pigeons Club
1720rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George16 11:18:16,96 1 00:18:17 Romanía
1721england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump3 11:18:16,97 1 00:18:17 RPRA (Pigeon Association)
1722czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel3 11:18:16,98 1 00:18:17 Czech Republic Club
1723netherlands MC1073  
Frysian Briquebeq
Sjaak Buwalda9 11:18:17,00 1 00:18:17 Holland Pigeons Club
1724germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel17 11:18:17,20 1 00:18:17 Saalfeld Club
1725belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen3 11:18:17,25 1 00:18:17 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1726turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan4 11:18:17,25 1 00:18:17 Turkey Flying Club
1727germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel18 11:18:17,40 1 00:18:17 Saalfeld Club
1728zaragoza MC0007  
Gaby
Jaime Ameller Pons3 11:18:17,41 1 00:18:17 Mensajeras BILBILIS
1729belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen2 11:18:17,55 1 00:18:18 Club Olijftak Maaseik
1730rumania MC1172  
Fast Blue
Team Class10 11:18:17,65 1 00:18:18 Romanía
1731norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura4 11:18:18,00 1 00:18:18 Norge Racing Pigeon Club
1732england MC0436  
Four Men
Brian Clayburn4 11:18:18,10 1 00:18:18 RPRA (Pigeon Association)
1733austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag31 11:18:18,20 1 00:18:18 VRV - Oberoesterreich
1734hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar3 11:18:18,21 1 00:18:18 Hungary Pigeons Club
1735belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing14 11:18:18,22 1 00:18:18 Club Olijftak Maaseik
1736rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:18:18,23 1 00:18:18 Romanía
1737belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium3 11:18:18,35 1 00:18:18 Belgium Club
1738germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers8 11:18:18,35 1 00:18:18 Niederrhein Club
1739czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal4 11:18:18,40 1 00:18:18 Czech Republic Club
1740polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit2 11:18:18,40 1 00:18:18 Polonia
1741polska MC2441  
JKG 7783
Team JKG Transport16 11:18:18,40 1 00:18:18 Polonia
1742asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella9 11:18:18,75 1 00:18:19 R.C. Oviedo
1743germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn26 11:18:18,75 1 00:18:19 Rietberg Club
1744netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser1 11:18:18,90 1 00:18:19 Holland Pigeons Club
1745italia MC1916  
Clowe
Team RSR8 11:18:18,90 1 00:18:19 Italia
1746rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko5 11:18:19,15 1 00:18:19 Club Rusia
1747england MC2155  
Ted
Duncan Kittow3 11:18:19,30 1 00:18:19 RPRA (Pigeon Association)
1748wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett5 11:18:19,35 1 00:18:19 Welsh Flag
1749netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser2 11:18:19,40 1 00:18:19 Holland Pigeons Club
1750rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar3 11:18:19,45 1 00:18:19 Romanía
1751moldova MC2015  
Evelina
Team Fauna Orheiului2 11:18:19,65 1 00:18:20 Moldova
1752germany MC3066  
PIGEONS OF THE SEA 8
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 11:18:19,65 1 00:18:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1753slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:18:19,70 1 00:18:20 Slovakia Club
1754germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany10 11:18:19,71 1 00:18:20 Saalfeld Club
1755polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki1 11:18:19,85 1 00:18:20 Polonia
1756czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize15 11:18:20,10 1 00:18:20 Czech Republic Club
1757italia MC0547  
Tobi
Dumitru Danci3 11:18:20,15 1 00:18:20 Italia
1758germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel19 11:18:20,55 1 00:18:21 Saalfeld Club
1759netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland6 11:18:20,70 1 00:18:21 Holland Pigeons Club
1760polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para4 11:18:20,75 1 00:18:21 Polonia
1761europe MC0114  
Zamby
Team TOP 106 11:18:21,05 1 00:18:21 Club E.U.
1762belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon13 11:18:21,10 1 00:18:21 Club Olijftak Maaseik
1763england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate14 11:18:21,40 1 00:18:21 RPRA (Pigeon Association)
1764netherlands MC1484  
Princess
Team Soepboer8 11:18:21,45 1 00:18:21 Holland Pigeons Club
1765switzerland MC2260  
Blood Sugar
Simon Wolf8 11:18:21,50 1 00:18:22 Suiza
1766slovenia MC2873  
Fredy 63
Boris Baloh4 11:18:21,65 1 00:18:22 Slovenia Club
1767belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 11:18:21,70 1 00:18:22 Club Olijftak Maaseik
1768rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea43 11:18:21,75 1 00:18:22 Romanía
1769belgium MC3125  
If Only
Bucaciuc Dumitrescu2 11:18:21,80 1 00:18:22 Belgium Club
1770germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin6 11:18:22,25 1 00:18:22 Sachsen Club
1771wales MC1549  
Bricky
Team Belgium Bus3 11:18:22,26 1 00:18:22 Wales Club
1772netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 11:18:22,27 1 00:18:22 Holland Pigeons Club
1773czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi4 11:18:22,45 1 00:18:22 Czech Republic Club
1774england MC0408  
Billabong
Pieter Oberholster11 11:18:22,60 1 00:18:23 RPRA (Pigeon Association)
1775toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk6 11:18:22,65 1 00:18:23 Mensajeras del Tajo
1776rumania MC3213  
Eye In The Sky
Team Patruca & Tacea3 11:18:22,70 1 00:18:23 Romanía
1777tenerife MC0002  
kilolibra
Team Achaman2 11:18:22,85 1 00:18:23 Adexe
1778germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser19 11:18:22,95 1 00:18:23 Düsseldorf Club
1779germany MC0492  
ATLANTIC 779
Team Ladys Germany11 11:18:23,00 1 00:18:23 Saalfeld Club
1780netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots3 11:18:23,35 1 00:18:23 Holland Pigeons Club
1781germany MC1330  
Super Million
Erich Müller23 11:18:23,60 1 00:18:24 Oberfranken Club
1782netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder7 11:18:23,70 1 00:18:24 Holland Pigeons Club
1783rumania MC3354  
Vio 14
Viorel Gah8 11:18:23,75 1 00:18:24 Romanía
1784germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel20 11:18:23,85 1 00:18:24 Saalfeld Club
1785belgium MC3122  
Jupiler
Bucaciuc Dumitrescu3 11:18:23,90 1 00:18:24 Belgium Club
1786austria MC2517  
Amey 4
Team Amey3 11:18:23,95 1 00:18:24 VRV - Oberoesterreich
1787controling MC0089  
check
Checking Checking9 11:18:24,05 1 00:18:24 Checking
1788belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing15 11:18:24,15 1 00:18:24 Club Olijftak Maaseik
1789tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman3 11:18:24,20 1 00:18:24 Adexe
1790germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker9 11:18:24,35 1 00:18:24 Rietberg Club
1791belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns6 11:18:24,45 1 00:18:24 Fondclub Loft 24
1792england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn5 11:18:24,65 1 00:18:25 RPRA (Pigeon Association)
1793netherlands MC0904  
Ragnar
Team Skyriders3 11:18:24,70 1 00:18:25 Holland Pigeons Club
1794belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes7 11:18:24,85 1 00:18:25 Fondclub Loft 24
1795netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo7 11:18:24,85 1 00:18:25 Holland Pigeons Club
1796polska MC1586  
Bartolo
Tomasz Wiczling4 11:18:24,90 1 00:18:25 Polonia
1797turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu21 11:18:25,00 1 00:18:25 Turkey Flying Club
1798belgium MC2298  
Dossari Promise
Jan Damps4 11:18:25,25 1 00:18:25 Belgium Club
1799italia MC2116  
Lester
Renato Cantu9 11:18:25,30 1 00:18:25 Italia
1800galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:18:25,45 1 00:18:25 MARIÑAS ALTAS
1801italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy10 11:18:25,55 1 00:18:26 Italia
1802belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens9 11:18:25,60 1 00:18:26 Fond Wallonie
1803netherlands MC1489  
Barones
Team Soepboer9 11:18:25,65 1 00:18:26 Holland Pigeons Club
1804slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:18:25,75 1 00:18:26 Slovakia Club
1805germany MC1327  
Laila
Erich Müller24 11:18:25,80 1 00:18:26 Oberfranken Club
1806slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic4 11:18:26,05 1 00:18:26 Slovenia Club
1807netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek4 11:18:26,25 1 00:18:26 Holland Pigeons Club
1808italia MC1099  
See You Again
Nitu Robert Petre3 11:18:26,30 1 00:18:26 Italia
1809croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic5 11:18:26,31 1 00:18:26 Croatia Pigeon Club
1810south africa MC2696  
Evolution
Team Spoorweg Sindikaat9 11:18:26,40 1 00:18:26 South Africa Club
1811gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Tenesor5 11:18:26,50 1 00:18:26 Club Los Socios
1812slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia9 11:18:26,55 1 00:18:27 Slovakia Club
1813germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn27 11:18:26,60 1 00:18:27 Rietberg Club
1814asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella10 11:18:26,65 1 00:18:27 R.C. Oviedo
1815rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea44 11:18:26,90 1 00:18:27 Romanía
1816netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten3 11:18:27,00 1 00:18:27 Holland Pigeons Club
1817belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns7 11:18:27,10 1 00:18:27 Fondclub Loft 24
1818polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport17 11:18:27,11 1 00:18:27 Polonia
1819austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag32 11:18:27,12 1 00:18:27 VRV - Oberoesterreich
1820belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns8 11:18:27,15 1 00:18:27 Fondclub Loft 24
1821polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt2 11:18:27,25 1 00:18:27 Polonia
1822germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons6 11:18:27,25 1 00:18:27 Saarland
1823baleares MC2150  
Kabool
Rafael Forteza Costa7 11:18:27,26 1 00:18:27 C.C. Es Pla de Mallorca
1824gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 11:18:27,65 1 00:18:28 La Paloma Mensajera
1825denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen3 11:18:27,80 1 00:18:28 Denmark Club
1826gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 11:18:27,90 1 00:18:28 Club Los Socios
1827england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow3 11:18:28,00 1 00:18:28 RPRA (Pigeon Association)
1828netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen3 11:18:28,10 1 00:18:28 PDV Alphen Vooruit
1829netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Comb. van Dijk Groenenberg2 11:18:28,10 1 00:18:28 Holland Pigeons Club
1830germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany3 11:18:28,11 1 00:18:28 Germany Club
1831rumania MC3209  
Martina
Team Patruca & Tacea4 11:18:28,35 1 00:18:28 Romanía
1832netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders4 11:18:28,45 1 00:18:28 Holland Pigeons Club
1833netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser3 11:18:28,50 1 00:18:28 Holland Pigeons Club
1834germany MC3082  
Mamba Usuku
Team Golden Ladies Germany3 11:18:28,51 1 00:18:29 Germany Club
1835hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel4 11:18:28,55 1 00:18:29 Hungary Pigeons Club
1836germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak8 11:18:28,65 1 00:18:29 Germany Club
1837rumania MC1225  
I need a Hero
Sorin Florea45 11:18:29,00 1 00:18:29 Romanía
1838netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing4 11:18:29,10 1 00:18:29 Holland Pigeons Club
1839south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander4 11:18:29,11 1 00:18:29 South Africa Club
1840wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons2 11:18:29,15 1 00:18:29 Wales Club
1841germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski3 11:18:29,30 1 00:18:29 Vogtland Club
1842polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:18:29,35 1 00:18:29 Polonia
1843turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu22 11:18:29,65 1 00:18:30 Turkey Flying Club
1844slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi8 11:18:29,80 1 00:18:30 Slovakia Club
1845netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins5 11:18:29,85 1 00:18:30 Holland Pigeons Club
1846netherlands MC1493  
Meksi
Team Soepboer10 11:18:29,85 1 00:18:30 Holland Pigeons Club
1847germany MC0283  
Loulou
Team Klaas & Sohn28 11:18:29,90 1 00:18:30 Rietberg Club
1848la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido2 11:18:30,05 1 00:18:30 Miraflores
1849rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici7 11:18:30,10 1 00:18:30 Romanía
1850england MC0679  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate15 11:18:30,20 1 00:18:30 RPRA (Pigeon Association)
1851germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser20 11:18:30,30 1 00:18:30 Düsseldorf Club
1852czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie4 11:18:30,40 1 00:18:30 Czech Republic Club
1853belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns9 11:18:30,41 1 00:18:30 Fondclub Loft 24
1854italia MC0149  
Cleopatra
Hanus Vasile4 11:18:30,42 1 00:18:30 Italia
1855germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils3 11:18:30,45 1 00:18:30 Germany Club
1856turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu23 11:18:30,50 1 00:18:30 Turkey Flying Club
1857germany MC2220  
High Speed
Berthold Schupp5 11:18:30,60 1 00:18:31 Schwaben-Allgäu Club
1858germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta5 11:18:30,65 1 00:18:31 Germany Club
1859germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils4 11:18:30,70 1 00:18:31 Germany Club
1860europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 107 11:18:30,75 1 00:18:31 Club E.U.
1861italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna2 11:18:30,76 1 00:18:31 Italia
1862wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's4 11:18:31,05 1 00:18:31 Wales Club
1863netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan14 11:18:31,05 1 00:18:31 Holland Pigeons Club
1864belgium MC0868  
Zico
Jose Hoes8 11:18:31,15 1 00:18:31 Fondclub Loft 24
1865gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor10 11:18:31,20 1 00:18:31 La Paloma Mensajera
1866sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez6 11:18:31,50 1 00:18:32 ITALICENSE
1867rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru7 11:18:31,65 1 00:18:32 Romanía
1868italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti5 11:18:31,70 1 00:18:32 Italia
1869controling MC0128  
check
Checking Checking10 11:18:31,90 1 00:18:32 Checking
1870england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster12 11:18:31,95 1 00:18:32 RPRA (Pigeon Association)
1871wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford11 11:18:32,10 1 00:18:32 Wales Club
1872germany MC0560  
Narco
Team Koblenz1 11:18:32,15 1 00:18:32 Koblenz Club
1873malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta12 11:18:32,20 1 00:18:32 Malta Racing Pigeon Club
1874germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak9 11:18:32,20 1 00:18:32 Germany Club
1875czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal5 11:18:32,25 1 00:18:32 Czech Republic Club
1876england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford2 11:18:32,30 1 00:18:32 RPRA (Pigeon Association)
1877germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers8 11:18:32,45 1 00:18:32 Münsterland
1878bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina4 11:18:32,60 1 00:18:33 Bosnia & Herzegovina Club
1879england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow4 11:18:32,65 1 00:18:33 RPRA (Pigeon Association)
1880polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling5 11:18:32,65 1 00:18:33 Polonia
1881rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu3 11:18:32,70 1 00:18:33 Romanía
1882switzerland MC2253  
Breeze
Simon Wolf9 11:18:32,90 1 00:18:33 Suiza
1883slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 11:18:32,95 1 00:18:33 Slovakia Club
1884germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter4 11:18:33,05 1 00:18:33 Frankenland Club
1885polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski4 11:18:33,40 1 00:18:33 Polonia
1886austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer12 11:18:33,45 1 00:18:33 VRV - Oberoesterreich
1887netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten4 11:18:33,45 1 00:18:33 Holland Pigeons Club
1888rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea46 11:18:33,65 1 00:18:34 Romanía
1889czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi5 11:18:33,80 1 00:18:34 Czech Republic Club
1890europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe5 11:18:34,05 1 00:18:34 Club E.U.
1891czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie5 11:18:34,20 1 00:18:34 Czech Republic Club
1892italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:18:34,21 1 00:18:34 Italia
1893rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:18:34,30 1 00:18:34 Romanía
1894netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing5 11:18:34,30 1 00:18:34 Holland Pigeons Club
1895tenerife MC0235  
Itipsy Tart
Team Hermanos Remón3 11:18:34,30 1 00:18:34 CANARAGÜI
1896belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon14 11:18:34,30 1 00:18:34 Club Olijftak Maaseik
1897netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo8 11:18:34,40 1 00:18:34 Holland Pigeons Club
1898south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht5 11:18:34,45 1 00:18:34 South Africa Club
1899germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel21 11:18:34,55 1 00:18:35 Saalfeld Club
1900turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez6 11:18:34,70 1 00:18:35 Turkey Flying Club
1901china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing22 11:18:34,85 1 00:18:35 China Pigeon Raging Club
1902czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel4 11:18:34,85 1 00:18:35 Czech Republic Club
1903switzerland MC2256  
Obelix
Simon Wolf10 11:18:34,85 1 00:18:35 Suiza
1904polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit3 11:18:34,95 1 00:18:35 Polonia
1905germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers9 11:18:35,05 1 00:18:35 Münsterland
1906slovakia MC2634  
Franco
Team FAB3 11:18:35,25 1 00:18:35 Slovakia Club
1907netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan15 11:18:35,25 1 00:18:35 Holland Pigeons Club
1908rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami5 11:18:35,30 1 00:18:35 Romanía
1909rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan3 11:18:35,40 1 00:18:35 Romanía
1910hungary MC1627  
Monika
Team Fenyvesi Balazs & Norbert12 11:18:35,55 1 00:18:36 Hungary Pigeons Club
1911germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser21 11:18:35,65 1 00:18:36 Düsseldorf Club
1912netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek4 11:18:35,80 1 00:18:36 Holland Pigeons Club
1913slovakia MC2635  
Cila
Team FAB4 11:18:35,95 1 00:18:36 Slovakia Club
1914germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany4 11:18:35,96 1 00:18:36 Germany Club
1915rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinica & Adrian6 11:18:36,00 1 00:18:36 Romanía
1916germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer22 11:18:36,05 1 00:18:36 Oberfranken Club
1917rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca6 11:18:36,10 1 00:18:36 Romanía
1918alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral11 11:18:36,20 1 00:18:36 La Dama de Elche
1919hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:18:36,25 1 00:18:36 Hungary Pigeons Club
1920belgium MC0988  
Pastelle
Vincent Neirynck15 11:18:36,40 1 00:18:36 Fond Wallonie
1921croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip3 11:18:36,50 1 00:18:36 Croatia Pigeon Club
1922tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost6 11:18:36,51 1 00:18:37 C.C.Portuense
1923polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta6 11:18:36,65 1 00:18:37 Polonia
1924ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts6 11:18:36,70 1 00:18:37 Irish Homing Union
1925rumania MC1163  
Bear
Team Class11 11:18:36,85 1 00:18:37 Romanía
1926germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser22 11:18:36,86 1 00:18:37 Düsseldorf Club
1927czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar3 11:18:37,00 1 00:18:37 Czech Republic Club
1928slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos5 11:18:37,00 1 00:18:37 Slovakia Club
1929germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel22 11:18:37,10 1 00:18:37 Saalfeld Club
1930asturias MC0251  
Claireke
Alfonso Herrero Pérez4 11:18:37,15 1 00:18:37 R.C. Oviedo
1931rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George17 11:18:37,25 1 00:18:37 Romanía
1932polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:18:37,30 1 00:18:37 Polonia
1933polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport18 11:18:37,45 1 00:18:37 Polonia
1934malta MC1524  
Ginger Raymond
Team Ginger Burdnar Lofts1 11:18:37,75 1 00:18:38 Malta Racing Pigeon Club
1935germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel23 11:18:38,00 1 00:18:38 Saalfeld Club
1936rumania MC1160  
Golden Boy
Team Class12 11:18:38,05 1 00:18:38 Romanía
1937germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak10 11:18:38,15 1 00:18:38 Germany Club
1938wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers10 11:18:38,30 1 00:18:38 Wales Club
1939germany MC2680  
Diamond Snowstorm
Andreas Moeller3 11:18:38,35 1 00:18:38 Germany Club
1940belgium MC0654  
Canary Shadow
Team Creemers & Zoon15 11:18:38,50 1 00:18:38 Club Olijftak Maaseik
1941slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos6 11:18:38,70 1 00:18:39 Slovakia Club
1942gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro9 11:18:38,75 1 00:18:39 Club Los Socios
1943rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George18 11:18:38,80 1 00:18:39 Romanía
1944germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt3 11:18:39,00 1 00:18:39 Germany Club
1945germany MC2237  
Athena
Team Blümmers9 11:18:39,40 1 00:18:39 Niederrhein Club
1946belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck16 11:18:39,45 1 00:18:39 Fond Wallonie
1947england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow5 11:18:39,90 1 00:18:40 RPRA (Pigeon Association)
1948germany MC0056  
Esperanza
Jung Avantgarde3 11:18:39,91 1 00:18:40 Germany Club
1949slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L3 11:18:39,92 1 00:18:40 Slovakia Club
1950slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia3 11:18:39,95 1 00:18:40 Slovakia Club
1951baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa8 11:18:40,15 1 00:18:40 C.C. Es Pla de Mallorca
1952rumania MC3186  
Konsi
Team Dinica & Adrian7 11:18:40,20 1 00:18:40 Romanía
1953rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport3 11:18:40,25 1 00:18:40 Romanía
1954wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls15 11:18:40,35 1 00:18:40 Wales Club
1955rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu3 11:18:40,45 1 00:18:40 Romanía
1956polska MC2434  
JKG 7746
Team JKG Transport19 11:18:40,50 1 00:18:40 Polonia
1957belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:18:40,51 1 00:18:41 Belarus Club
1958germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers10 11:18:40,65 1 00:18:41 Niederrhein Club
1959germany MC0065  
TEAM PLAYER
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse3 11:18:40,75 1 00:18:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1960sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez7 11:18:40,95 1 00:18:41 ITALICENSE
1961scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds3 11:18:41,20 1 00:18:41 Scottish Homing Union
1962czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek7 11:18:41,25 1 00:18:41 Czech Republic Club
1963germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen3 11:18:41,50 1 00:18:42 Ruhrgebiet Club
1964rumania MC3278  
Jack
Team Power Pigeons & Pop Patrick3 11:18:41,50 1 00:18:42 Romanía
1965zaragoza MC0006  
Fiona
Jaime Ameller Pons4 11:18:41,60 1 00:18:42 Mensajeras BILBILIS
1966denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen3 11:18:41,60 1 00:18:42 Denmark Club
1967wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford12 11:18:41,65 1 00:18:42 Wales Club
1968netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort3 11:18:41,80 1 00:18:42 Holland Pigeons Club
1969rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca3 11:18:42,00 1 00:18:42 Romanía
1970italia MC1108  
Kiran
Team Italy11 11:18:42,00 1 00:18:42 Italia
1971south africa MC2705  
Pedro
Team GJ du Toit Lofts3 11:18:42,05 1 00:18:42 South Africa Club
1972hungary MC1626  
Lord
Team Fenyvesi Balazs & Norbert13 11:18:42,20 1 00:18:42 Hungary Pigeons Club
1973china MC2925  
Sonja
Team Haiye Boi Fuqing23 11:18:42,35 1 00:18:42 China Pigeon Raging Club
1974slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro2 11:18:42,40 1 00:18:42 Slovakia Club
1975croatia MC0380  
Coach
Franjo Birkes3 11:18:42,55 1 00:18:43 Croatia Pigeon Club
1976netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam1 11:18:42,75 1 00:18:43 Holland Pigeons Club
1977austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag33 11:18:42,76 1 00:18:43 VRV - Oberoesterreich
1978rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca4 11:18:42,80 1 00:18:43 Romanía
1979turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez7 11:18:42,90 1 00:18:43 Turkey Flying Club
1980rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea47 11:18:42,95 1 00:18:43 Romanía
1981wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford13 11:18:43,05 1 00:18:43 Wales Club
1982polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:18:43,10 1 00:18:43 Polonia
1983polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski4 11:18:43,11 1 00:18:43 Polonia
1984austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag34 11:18:43,25 1 00:18:43 VRV - Oberoesterreich
1985germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller4 11:18:43,30 1 00:18:43 Germany Club
1986austria MC1804  
Superb
Beniamin Neag35 11:18:43,45 1 00:18:43 VRV - Oberoesterreich
1987germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer23 11:18:43,65 1 00:18:44 Oberfranken Club
1988netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto2 11:18:43,70 1 00:18:44 Holland Pigeons Club
1989asturias MC0088  
Found
Team Los Carbayones5 11:18:43,75 1 00:18:44 R.C. Oviedo
1990rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif4 11:18:43,85 1 00:18:44 Romanía
1991ukraine MC0473  
ATLANTIC 546
Team Mykhailenko & Gebel4 11:18:43,86 1 00:18:44 Ukraine Club
1992austria MC1785  
Grafy
Beniamin Neag36 11:18:43,90 1 00:18:44 VRV - Oberoesterreich
1993wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent9 11:18:44,30 1 00:18:44 Wales Club
1994rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George19 11:18:44,40 1 00:18:44 Romanía
1995germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser23 11:18:44,70 1 00:18:45 Düsseldorf Club
1996netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen4 11:18:44,75 1 00:18:45 PDV Alphen Vooruit
1997rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea48 11:18:44,80 1 00:18:45 Romanía
1998rumania MC0748  
violeta
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia7 11:18:44,81 1 00:18:45 Romanía
1999austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer13 11:18:44,95 1 00:18:45 VRV - Oberoesterreich
2000polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 11:18:44,95 1 00:18:45 Polonia
2001netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij4 11:18:45,15 1 00:18:45 Holland Pigeons Club
2002tenerife MC2885  
Malaka
Carlos Guanche Campos2 11:18:45,35 1 00:18:45 CANARAGÜI
2003la palma MC2385  
Immo
Team Sólo Palomas3 11:18:45,40 1 00:18:45 Amigos de La Palma
2004scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie7 11:18:45,50 1 00:18:46 Scottish Homing Union
2005belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:18:45,55 1 00:18:46 Belarus Club
2006france MC2898  
JULIE
Team Rahal Denis & Sylvie3 11:18:45,55 1 00:18:46 France Club
2007slovakia