Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Third Qualification Training

 2960
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Hungary
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 6 de diciembre de 2016 Distance 10  
  Liberation time 10:30:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 24 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 20 Km/h  
  Pigeons sent 3.006 % Arrivals 98,46 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1hungary MC2462  
Stella
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 10:56:31,15 1 00:26:31 Hungary Pigeons Club
2slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi1 10:56:42,85 1 00:26:43 Slovakia Club
3hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs1 10:56:47,00 1 00:26:47 Hungary Pigeons Club
4slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J1 10:56:50,30 1 00:26:50 Slovakia Club
5asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella1 10:56:53,50 1 00:26:54 R.C. Oviedo
6germany MC0022  
Bond Gold
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:56:55,00 1 00:26:55 Oberfranken Club
7asturias MC0721  
Hailsham Millie
Team Dionisio & Pandiella2 10:58:09,20 1 00:28:09 R.C. Oviedo
8netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel1 10:58:28,70 1 00:28:29 Holland Pigeons Club
9tarragona MC0259  
Cubana
Manuel Fábregat Valmaña1 10:58:40,35 1 00:28:40 Terres del Ebre
10netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam1 10:58:41,25 1 00:28:41 Holland Pigeons Club
11italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:58:56,00 1 00:28:56 Italian-Team
12germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker1 10:58:58,25 1 00:28:58 Rietberg Club
13belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens1 11:00:00,00 1 00:30:00 Fond Wallonie
14slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia1 11:00:00,45 1 00:30:00 Slovakia Club
15asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones1 11:00:01,20 1 00:30:01 R.C. Oviedo
16france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:00:01,45 1 00:30:01 France Club
17south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht1 11:00:01,60 1 00:30:02 South Africa Club
18turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt1 11:00:01,65 1 00:30:02 Turkey Flying Club
19netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink1 11:00:01,95 1 00:30:02 Holland Pigeons Club
20netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John1 11:00:02,10 1 00:30:02 Holland Pigeons Club
21germany MC2239  
Baldo
Team Blümmers1 11:00:03,05 1 00:30:03 Niederrhein Club
22germany MC1337  
Sayonara Baby
Erich Müller1 11:00:03,15 1 00:30:03 Oberfranken Club
23bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 11:00:03,40 1 00:30:03 Bosnia & Herzegovina Club
24belgium MC0647  
Apollo
Team Creemers & Zoon1 11:00:03,60 1 00:30:04 Club Olijftak Maaseik
25wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers1 11:00:03,80 1 00:30:04 Wales Club
26rumania MC1857  
America
Team Onur1 11:00:03,85 1 00:30:04 Romanía
27netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan1 11:00:05,50 1 00:30:06 Holland Pigeons Club
28south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:00:05,65 1 00:30:06 South Africa Club
29tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA1 11:00:05,70 1 00:30:06 Club Tenerife
30europe MC0806  
Nadka
Team Golden Ladies Europe1 11:00:05,95 1 00:30:06 Club E.U.
31netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij1 11:00:06,10 1 00:30:06 Holland Pigeons Club
32slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro1 11:00:06,40 1 00:30:06 Slovakia Club
33england MC2215  
Jody
Andrei Antoce1 11:00:06,60 1 00:30:07 RPRA (Pigeon Association)
34bulgaria MC0451  
ATLANTIC 382
Team Vasilev & Gebel1 11:00:07,20 1 00:30:07 Bulgaria Club
35germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard1 11:00:07,30 1 00:30:07 Lahntal Club
36china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing1 11:00:07,65 1 00:30:08 China Pigeon Raging Club
37turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 11:00:07,85 1 00:30:08 Turkey Flying Club
38england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford1 11:00:07,90 1 00:30:08 RPRA (Pigeon Association)
39rumania MC3246  
Îngera?
Team Mihai Adrian & Ana1 11:00:07,90 1 00:30:08 Romanía
40england MC0401  
Tano
Pieter Oberholster1 11:00:08,10 1 00:30:08 RPRA (Pigeon Association)
41italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 11:00:08,50 1 00:30:08 Italia
42germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller2 11:00:08,55 1 00:30:09 Oberfranken Club
43england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate1 11:00:09,00 1 00:30:09 RPRA (Pigeon Association)
44germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser1 11:00:09,10 1 00:30:09 Düsseldorf Club
45germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers2 11:00:11,45 1 00:30:11 Niederrhein Club
46slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky1 11:00:11,60 1 00:30:12 Slovakia Club
47germany MC0023  
Bolita
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:00:11,70 1 00:30:12 Oberfranken Club
48slovakia MC2664  
Kuku 1
Team Greg - Slovakia2 11:00:12,00 1 00:30:12 Slovakia Club
49wales MC2092  
Wire Wool
Team Welsh Hopefuls1 11:00:12,20 1 00:30:12 Wales Club
50netherlands MC0705  
Woody Car
Team Rien van Oss en Zn1 11:00:12,35 1 00:30:12 Holland Pigeons Club
51denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 11:00:12,35 1 00:30:12 Denmark Club
52rumania MC3219  
Kaisos Queen
Dumitru Boca1 11:00:12,80 1 00:30:13 Romanía
53netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen1 11:00:12,85 1 00:30:13 PDV Alphen Vooruit
54hungary MC1622  
Lidia
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:00:12,95 1 00:30:13 Hungary Pigeons Club
55denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen1 11:00:13,25 1 00:30:13 Denmark Club
56germany MC2027  
Duke
Günter Langefeld1 11:00:13,30 1 00:30:13 Bergisches Land Club
57slovakia MC2649  
Greg 1232
Team Greg - Slovakia3 11:00:13,75 1 00:30:14 Slovakia Club
58china MC2911  
Firulais
Team Haiye Boi Fuqing2 11:00:13,80 1 00:30:14 China Pigeon Raging Club
59slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 11:00:14,30 1 00:30:14 Slovenia Club
60italia MC3144  
Strawberry Wine
Team Dumitrascu & Xuna1 11:00:14,45 1 00:30:14 Italia
61netherlands MC2139  
Aloha
E. van Aalten1 11:00:14,75 1 00:30:15 Holland Pigeons Club
62switzerland MC2255  
Goldy
Simon Wolf1 11:00:15,45 1 00:30:15 Suiza
63scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son1 11:00:15,65 1 00:30:16 Scottish Homing Union
64cordoba MC0842  
Canoa
Dámaso Melero1 11:00:15,70 1 00:30:16 Malagüeño
65scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son2 11:00:15,85 1 00:30:16 Scottish Homing Union
66croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic1 11:00:16,00 1 00:30:16 Croatia Pigeon Club
67switzerland MC2260  
Blood Sugar
Simon Wolf2 11:00:16,10 1 00:30:16 Suiza
68germany MC0556  
Capullin
Team Röhlig & Bukowski1 11:00:16,20 1 00:30:16 Vogtland Club
69toledo MC0587  
Bradleys Bullet
Andrés Bodnar Hajduk1 11:00:16,45 1 00:30:16 Mensajeras del Tajo
70belgium MC0578  
Marshall
Steven Van de Velde1 11:00:16,65 1 00:30:17 Land van Aalst
71czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal1 11:00:16,75 1 00:30:17 Czech Republic Club
72netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan2 11:00:17,25 1 00:30:17 Holland Pigeons Club
73czech republic MC2609  
Jarka
Rottovi Wendy-Fanda1 11:00:17,35 1 00:30:17 Czech Republic Club
74soria MC1279  
Benji
Veselin Valentinov Hristov1 11:00:17,45 1 00:30:17 Mensajeras Pico Frentes
75germany MC1326  
Kitaguni
Erich Müller3 11:00:17,50 1 00:30:18 Oberfranken Club
76south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 11:00:18,00 1 00:30:18 South Africa Club
77ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts1 11:00:18,35 1 00:30:18 Irish Homing Union
78turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:00:19,00 1 00:30:19 Turkey Flying Club
79germany MC0492  
ATLANTIC 779
Team Ladys Germany1 11:00:19,10 1 00:30:19 Saalfeld Club
80belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns1 11:00:19,20 1 00:30:19 Fondclub Loft 24
81netherlands MC2353  
Ropat Two
Team Twin Brothers Gelderland1 11:00:19,45 1 00:30:19 Holland Pigeons Club
82rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 11:00:19,50 1 00:30:20 Romanía
83germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld2 11:00:20,75 1 00:30:21 Bergisches Land Club
84germany MC0846  
Young Zorro
Werner Wahl1 11:00:20,90 1 00:30:21 Heidenheim Club
85netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon1 11:00:20,90 1 00:30:21 Holland Pigeons Club
86malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta1 11:00:21,60 1 00:30:22 Malta Racing Pigeon Club
87germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser2 11:00:21,95 1 00:30:22 Düsseldorf Club
88austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag1 11:00:22,05 1 00:30:22 VRV - Oberoesterreich
89rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca2 11:00:22,55 1 00:30:23 Romanía
90netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij2 11:00:22,60 1 00:30:23 Holland Pigeons Club
91czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:00:23,25 1 00:30:23 Czech Republic Club
92gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor1 11:00:23,60 1 00:30:24 La Paloma Mensajera
93hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:00:23,75 1 00:30:24 Hungary Pigeons Club
94italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 11:00:24,20 1 00:30:24 Italia
95netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland2 11:00:24,50 1 00:30:24 Holland Pigeons Club
96denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen1 11:00:24,65 1 00:30:25 Denmark Club
97germany MC1344  
Zeke
Erich Müller4 11:00:24,75 1 00:30:25 Oberfranken Club
98germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:00:25,00 1 00:30:25 Oberfranken Club
99controling MC0995  
check
Checking Checking1 11:00:25,05 1 00:30:25 Checking
100scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie1 11:00:25,25 1 00:30:25 Scottish Homing Union
101south africa MC1867  
Jacinta
Team Triple J Lofts1 11:00:25,70 1 00:30:26 South Africa Club
102netherlands MC1556  
Killy
Team Cees van Gelder1 11:00:25,75 1 00:30:26 Holland Pigeons Club
103germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter1 11:00:26,10 1 00:30:26 Frankenland Club
104austria MC1824  
Sheril
Beniamin Neag2 11:00:26,15 1 00:30:26 VRV - Oberoesterreich
105hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard1 11:00:26,85 1 00:30:27 Hungary Pigeons Club
106belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon2 11:00:26,90 1 00:30:27 Club Olijftak Maaseik
107netherlands MC1488  
Rianna
Team Soepboer1 11:00:27,35 1 00:30:27 Holland Pigeons Club
108germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany2 11:00:27,40 1 00:30:27 Saalfeld Club
109belgium MC0224  
Sono Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:00:27,40 1 00:30:27 Fond Wallonie
110hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:00:27,55 1 00:30:28 Hungary Pigeons Club
111germany MC1509  
Alien
Team SAS1 11:00:27,70 1 00:30:28 Germany Club
112germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany3 11:00:27,95 1 00:30:28 Saalfeld Club
113england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters1 11:00:28,20 1 00:30:28 RPRA (Pigeon Association)
114italia MC1914  
Vigano
Team RSR1 11:00:28,30 1 00:30:28 Italia
115germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring1 11:00:29,30 1 00:30:29 Münsterland Club
116tenerife MC3332  
Hoch
Team FAVOURITE1 11:00:31,00 1 00:30:31 Club Tenerife
117wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford1 11:00:31,10 1 00:30:31 Wales Club
118south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean1 11:00:31,15 1 00:30:31 South Africa Club
119croatia MC0379  
Hunter
Franjo Birkes1 11:00:32,15 1 00:30:32 Croatia Pigeon Club
120netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo1 11:00:32,25 1 00:30:32 Holland Pigeons Club
121netherlands MC1295  
Fritz
Team Poelman - Kap1 11:00:32,50 1 00:30:32 Holland Pigeons Club
122tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 11:00:32,90 1 00:30:33 Abona Sur
123germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn1 11:00:33,30 1 00:30:33 Germany Club
124asturias MC2839  
Mofrechu
Team Palomar Mofrechu1 11:00:33,35 1 00:30:33 R.C.C. Asturias
125belgium MC0155  
Witbuik Derby
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:00:33,85 1 00:30:34 Fondclub Herent
126austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag3 11:00:34,55 1 00:30:35 VRV - Oberoesterreich
127netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:00:34,85 1 00:30:35 Holland Pigeons Club
128germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel1 11:00:35,15 1 00:30:35 Saalfeld Club
129wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers2 11:00:35,90 1 00:30:36 Wales Club
130netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk1 11:00:36,00 1 00:30:36 Holland Pigeons Club
131south africa MC1878  
Belle Bella
Gavin Lamprecht2 11:00:36,10 1 00:30:36 South Africa Club
132slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:00:36,20 1 00:30:36 Slovakia Club
133asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 11:00:36,70 1 00:30:37 R.C. Oviedo
134germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel2 11:00:36,75 1 00:30:37 Saalfeld Club
135slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik1 11:00:37,00 1 00:30:37 Slovakia Club
136belgium MC0653  
Cash
Team Creemers & Zoon3 11:00:37,40 1 00:30:37 Club Olijftak Maaseik
137germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt1 11:00:37,50 1 00:30:38 Germany Club
138england MC0665  
Aces European
David Hinkel1 11:00:37,60 1 00:30:38 RPRA (Pigeon Association)
139rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinica & Adrian1 11:00:38,00 1 00:30:38 Romanía
140hungary MC2491  
Geni
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:00:38,10 1 00:30:38 Hungary Pigeons Club
141tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz1 11:00:38,10 1 00:30:38 C.C.Portuense
142rumania MC3227  
Short Cut
T. Ionel Lazar1 11:00:38,40 1 00:30:38 Romanía
143germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany4 11:00:39,35 1 00:30:39 Saalfeld Club
144italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patty1 11:00:39,75 1 00:30:40 Italia
145hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:00:39,85 1 00:30:40 Hungary Pigeons Club
146rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea1 11:00:40,00 1 00:30:40 Romanía
147netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda1 11:00:40,15 1 00:30:40 Holland Pigeons Club
148netherlands MC3084  
Royal Wave
Levi van der Weijden1 11:00:40,35 1 00:30:40 Holland Pigeons Club
149belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens2 11:00:40,40 1 00:30:40 Fond Wallonie
150rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu1 11:00:40,70 1 00:30:41 Romanía
151wales MC0535  
George
Team Men of Gwent1 11:00:40,70 1 00:30:41 Wales Club
152polska MC3048  
BamBam
Aleksander Golofit1 11:00:41,20 1 00:30:41 Polonia
153wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons1 11:00:41,40 1 00:30:41 Wales Club
154china MC2924  
Trueform
Team Haiye Boi Fuqing3 11:00:41,65 1 00:30:42 China Pigeon Raging Club
155scotland MC0432  
Maureen
William Donachie2 11:00:41,90 1 00:30:42 Scottish Homing Union
156belgium MC0222  
Otah Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:00:41,95 1 00:30:42 Fond Wallonie
157sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez1 11:00:42,65 1 00:30:43 ITALICENSE
158austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 11:00:42,75 1 00:30:43 Club Austria
159belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:00:42,85 1 00:30:43 Fondclub Herent
160rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif1 11:00:42,85 1 00:30:43 Romanía
161rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea2 11:00:43,25 1 00:30:43 Romanía
162baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:00:43,25 1 00:30:43 C.C. Es Pla de Mallorca
163rumania MC0140  
Catalin
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:00:43,40 1 00:30:43 Romanía
164tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA1 11:00:44,20 1 00:30:44 Adexe
165netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan3 11:00:44,30 1 00:30:44 Holland Pigeons Club
166malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta1 11:00:45,00 1 00:30:45 Malta Racing Pigeon Club
167czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek1 11:00:46,95 1 00:30:47 Czech Republic Club
168asturias MC0943  
Volker
José Manuel García Darriba2 11:00:47,85 1 00:30:48 R.C. Oviedo
169rumania MC1232  
Amadeus
Sorin Florea3 11:00:47,85 1 00:30:48 Romanía
170rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici1 11:00:48,30 1 00:30:48 Romanía
171slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:00:48,35 1 00:30:48 Slovakia Club
172rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita1 11:00:48,55 1 00:30:49 Romanía
173germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:00:48,55 1 00:30:49 Germany Club
174belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 11:00:49,25 1 00:30:49 Belgium Club
175baleares MC2153  
Prince Trial
Rafael Forteza Costa2 11:00:49,45 1 00:30:49 C.C. Es Pla de Mallorca
176germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta1 11:00:50,00 1 00:30:50 Germany Club
177belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:00:50,15 1 00:30:50 Club Olijftak Maaseik
178austria MC1643  
BRONJA 1488
Team Garcia & Nagelhofer1 11:00:50,25 1 00:30:50 VRV - Oberoesterreich
179switzerland MC2252  
Veuv Clicquot
Simon Wolf3 11:00:50,25 1 00:30:50 Suiza
180england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump1 11:00:51,60 1 00:30:52 RPRA (Pigeon Association)
181germany MC0286  
Gary
Team Klaas & Sohn1 11:00:51,80 1 00:30:52 Rietberg Club
182czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize1 11:00:52,45 1 00:30:52 Czech Republic Club
183hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard2 11:00:52,50 1 00:30:52 Hungary Pigeons Club
184austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:00:52,90 1 00:30:53 VRV - Oberoesterreich
185portugal MC1969  
Porto
Team Asas do Sul1 11:00:53,95 1 00:30:54 Faro - Portugal
186hungary MC2461  
Stellus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:00:54,85 1 00:30:55 Hungary Pigeons Club
187austria MC1633  
DARK DA VINCI 1448
Team Garcia & Nagelhofer2 11:00:55,50 1 00:30:56 VRV - Oberoesterreich
188baleares MC2895  
Castafiore
Team Ciutadellencs1 11:00:55,80 1 00:30:56 C.C.Ciutadella
189rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici2 11:00:55,90 1 00:30:56 Romanía
190tenerife MC0228  
Sibill
Team Herrera y Jaime1 11:00:56,05 1 00:30:56 Adexe
191austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres1 11:00:56,15 1 00:30:56 Pigeon Club Austria South
192germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn2 11:00:56,90 1 00:30:57 Rietberg Club
193rumania MC1240  
Last Of The Mohicans
Sorin Florea4 11:00:57,15 1 00:30:57 Romanía
194germany MC1322  
Outlaw
Erich Müller5 11:00:57,90 1 00:30:58 Oberfranken Club
195germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:00:58,55 1 00:30:59 Käshofen
196germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons1 11:00:58,70 1 00:30:59 Saarland
197slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik2 11:00:59,25 1 00:30:59 Slovakia Club
198rumania MC2424  
Wurzburg
Team Jabloncic Jaroslav1 11:00:59,30 1 00:30:59 Romanía
199wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 11:00:59,50 1 00:31:00 Wales Club
200germany MC1577  
Katarina
Fedoseev Vitalij1 11:00:59,60 1 00:31:00 Harsewinkel Club
201polska MC2292  
Chablis
Robert Majchrzak1 11:01:00,40 1 00:31:00 Polonia
202belgium MC0340  
DE RAPPE
Roger Mertens3 11:01:01,25 1 00:31:01 Fond Wallonie
203germany MC2973  
Darka
Hans-Paul Esser3 11:01:01,65 1 00:31:02 Düsseldorf Club
204turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:01:02,15 1 00:31:02 Turkey Flying Club
205netherlands MC1291  
Mojo
Team Poelman - Kap2 11:01:02,45 1 00:31:02 Holland Pigeons Club
206slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia4 11:01:02,60 1 00:31:03 Slovakia Club
207asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones2 11:01:03,35 1 00:31:03 R.C. Oviedo
208tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano2 11:01:03,80 1 00:31:04 Abona Sur
209turkey MC3044  
Hatice
Yusuf Karakurt3 11:01:04,05 1 00:31:04 Turkey Flying Club
210slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik3 11:01:04,60 1 00:31:05 Slovakia Club
211rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea5 11:01:04,80 1 00:31:05 Romanía
212netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 11:01:04,80 1 00:31:05 Holland Pigeons Club
213czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal2 11:01:05,30 1 00:31:05 Czech Republic Club
214germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel3 11:01:05,30 1 00:31:05 Saalfeld Club
215slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos1 11:01:08,10 1 00:31:08 Slovakia Club
216rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 11:01:09,05 1 00:31:09 Romanía
217asturias MC0088  
Found
Team Los Carbayones3 11:01:09,55 1 00:31:10 R.C. Oviedo
218south africa MC1880  
African Queen
Gavin Lamprecht3 11:01:09,70 1 00:31:10 South Africa Club
219asturias MC0947  
Itaga
José Manuel García Darriba3 11:01:10,45 1 00:31:10 R.C. Oviedo
220bulgaria MC0474  
ATLANTIC 550
Team Vasilev & Gebel2 11:01:11,35 1 00:31:11 Bulgaria Club
221england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet1 11:01:11,45 1 00:31:11 RPRA (Pigeon Association)
222germany MC0906  
Alba
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:01:11,55 1 00:31:12 Oberfranken Club
223scotland MC0427  
My Mo
William Donachie3 11:01:11,65 1 00:31:12 Scottish Homing Union
224rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:01:11,90 1 00:31:12 Romanía
225belgium MC0358  
Alegría
Dirk Verstichelen1 11:01:12,60 1 00:31:13 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
226rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:01:13,05 1 00:31:13 Romanía
227netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo2 11:01:13,85 1 00:31:14 Holland Pigeons Club
228south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts2 11:01:14,30 1 00:31:14 South Africa Club
229wales MC2086  
Jessicas Choice
Team Welsh Hopefuls2 11:01:14,95 1 00:31:15 Wales Club
230polska MC1025  
Urano
Team Slawomir Pluta1 11:01:15,25 1 00:31:15 Polonia
231czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie1 11:01:15,45 1 00:31:15 Czech Republic Club
232ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts2 11:01:15,80 1 00:31:16 Irish Homing Union
233germany MC1349  
Matko
Erich Müller6 11:01:16,65 1 00:31:17 Oberfranken Club
234rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica1 11:01:17,05 1 00:31:17 Romanía
235italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar1 11:01:17,15 1 00:31:17 Italia
236bosnia herzegovina MC3327  
Pepito
Team Ivankovic & Licina2 11:01:17,90 1 00:31:18 Bosnia & Herzegovina Club
237netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing1 11:01:18,10 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
238turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez1 11:01:18,10 1 00:31:18 Turkey Flying Club
239hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:01:18,40 1 00:31:18 Hungary Pigeons Club
240croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic1 11:01:18,80 1 00:31:19 Croatia Pigeon Club
241rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 11:01:19,25 1 00:31:19 Romanía
242czech republic MC1440  
Bur
Team Klemens1 11:01:19,55 1 00:31:20 Czech Republic Club
243germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß1 11:01:19,65 1 00:31:20 Germany Club
244austria MC1635  
PULSAR 1469
Team Garcia & Nagelhofer3 11:01:19,75 1 00:31:20 VRV - Oberoesterreich
245netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel2 11:01:19,80 1 00:31:20 Holland Pigeons Club
246germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J1 11:01:19,80 1 00:31:20 Neuenkirchen Club
247germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany5 11:01:19,85 1 00:31:20 Saalfeld Club
248england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs1 11:01:20,65 1 00:31:21 RPRA (Pigeon Association)
249polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland1 11:01:20,70 1 00:31:21 Polonia
250south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts3 11:01:20,75 1 00:31:21 South Africa Club
251england MC3350  
M & Ms choice
Team Fev Flyers1 11:01:21,25 1 00:31:21 RPRA (Pigeon Association)
252austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag4 11:01:21,30 1 00:31:21 VRV - Oberoesterreich
253czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize2 11:01:21,55 1 00:31:22 Czech Republic Club
254germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:01:21,70 1 00:31:22 Germany Club
255slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak1 11:01:21,90 1 00:31:22 Slovenia Club
256netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 11:01:22,25 1 00:31:22 Holland Pigeons Club
257england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow1 11:01:22,30 1 00:31:22 RPRA (Pigeon Association)
258tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:01:22,35 1 00:31:22 Isla Baja
259germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 11:01:22,45 1 00:31:22 Weitstrecken Myhl-Wegberg
260germany MC2344  
Biko
Jürgen Brocksch1 11:01:22,45 1 00:31:22 Germany Club
261wales MC2744  
Secret Three
Team Secret Service2 11:01:22,85 1 00:31:23 Wales Club
262rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif2 11:01:22,85 1 00:31:23 Romanía
263netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins1 11:01:23,60 1 00:31:24 Holland Pigeons Club
264alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral1 11:01:23,65 1 00:31:24 La Dama de Elche
265belgium MC0364  
Steppin Out
Dirk Verstichelen2 11:01:24,00 1 00:31:24 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
266slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia5 11:01:24,00 1 00:31:24 Slovakia Club
267polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland2 11:01:24,05 1 00:31:24 Polonia
268england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster2 11:01:24,30 1 00:31:24 RPRA (Pigeon Association)
269austria MC1830  
Leon
Beniamin Neag5 11:01:24,45 1 00:31:24 VRV - Oberoesterreich
270wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers3 11:01:24,45 1 00:31:24 Wales Club
271norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 11:01:25,75 1 00:31:26 Norge Racing Pigeon Club
272tenerife MC3333  
Major Prospect
Team FAVOURITE2 11:01:25,75 1 00:31:26 Club Tenerife
273rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinica & Adrian2 11:01:26,35 1 00:31:26 Romanía
274netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder2 11:01:27,10 1 00:31:27 Holland Pigeons Club
275germany MC3371  
Ian
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:01:27,60 1 00:31:28 Käshofen
276england MC2942  
Anubis
Pete Williams1 11:01:27,65 1 00:31:28 RPRA (Pigeon Association)
277china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing4 11:01:27,66 1 00:31:28 China Pigeon Raging Club
278netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigions1 11:01:28,00 1 00:31:28 Holland Pigeons Club
279netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigions2 11:01:28,25 1 00:31:28 Holland Pigeons Club
280netherlands MC0697  
Lightning Mc Queen
Team Rien van Oss en Zn2 11:01:28,25 1 00:31:28 Holland Pigeons Club
281polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta2 11:01:28,55 1 00:31:29 Polonia
282slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine2 11:01:28,56 1 00:31:29 Slovenia Club
283germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann1 11:01:28,80 1 00:31:29 Wetter
284italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar2 11:01:28,85 1 00:31:29 Italia
285belgium MC0363  
Black Tide
Dirk Verstichelen3 11:01:29,00 1 00:31:29 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
286germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak1 11:01:29,20 1 00:31:29 Germany Club
287norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 11:01:29,50 1 00:31:30 Norge Racing Pigeon Club
288germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser1 11:01:29,55 1 00:31:30 Ostwestfalenn Club
289england MC2943  
Cindy
Pete Williams2 11:01:29,95 1 00:31:30 RPRA (Pigeon Association)
290germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski2 11:01:29,95 1 00:31:30 Vogtland Club
291germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser4 11:01:30,00 1 00:31:30 Düsseldorf Club
292germany MC2959  
Crissi
Günther Gartner1 11:01:30,35 1 00:31:30 Hessen Club
293netherlands MC3276  
Amalia
Team Ricky Loft NL1 11:01:30,35 1 00:31:30 Holland Pigeons Club
294bulgaria MC0494  
ATLANTIC 785
Team Vasilev & Gebel3 11:01:30,36 1 00:31:30 Bulgaria Club
295austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa1 11:01:30,50 1 00:31:30 VRV - Oberoesterreich
296belgium MC1971  
El Hiero Tenerife 2017
Team Belgium's Finest1 11:01:30,75 1 00:31:31 Lembeek Club - Belgium
297germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel4 11:01:31,05 1 00:31:31 Saalfeld Club
298germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 11:01:31,10 1 00:31:31 Germany Club
299germany MC0083  
Pertex One
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:01:31,35 1 00:31:31 Oberfranken Club
300gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Tenesor1 11:01:31,75 1 00:31:32 Club Los Socios
301netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan4 11:01:31,90 1 00:31:32 Holland Pigeons Club
302germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser5 11:01:31,90 1 00:31:32 Düsseldorf Club
303czech republic MC2568  
RA 05
Team A.K. Kubica1 11:01:32,05 1 00:31:32 Czech Republic Club
304england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate2 11:01:32,10 1 00:31:32 RPRA (Pigeon Association)
305polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk1 11:01:32,35 1 00:31:32 Polonia
306germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel5 11:01:32,50 1 00:31:32 Saalfeld Club
307wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys1 11:01:32,55 1 00:31:33 Wales Club
308netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink2 11:01:32,85 1 00:31:33 Holland Pigeons Club
309hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard3 11:01:32,90 1 00:31:33 Hungary Pigeons Club
310germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard2 11:01:33,00 1 00:31:33 Lahntal Club
311czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens2 11:01:33,20 1 00:31:33 Czech Republic Club
312slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L1 11:01:33,35 1 00:31:33 Slovakia Club
313italia MC1110  
Doozer
Team Italy1 11:01:33,40 1 00:31:33 Italia
314rumania MC1191  
Taison
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:01:34,05 1 00:31:34 Romanía
315belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck1 11:01:34,40 1 00:31:34 Fond Wallonie
316rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:01:34,41 1 00:31:34 Romanía
317wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor1 11:01:34,60 1 00:31:35 Wales Club
318belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde2 11:01:34,65 1 00:31:35 Land van Aalst
319czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens3 11:01:34,95 1 00:31:35 Czech Republic Club
320germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany6 11:01:34,96 1 00:31:35 Saalfeld Club
321italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:01:35,05 1 00:31:35 Italian-Team
322croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:01:35,10 1 00:31:35 Croatia Pigeon Club
323belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens4 11:01:35,45 1 00:31:35 Fond Wallonie
324czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens4 11:01:35,55 1 00:31:36 Czech Republic Club
325ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:01:35,75 1 00:31:36 Ukraine Club
326italia MC1113  
Southwester
Team Italy2 11:01:35,75 1 00:31:36 Italia
327italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu1 11:01:35,90 1 00:31:36 Italia
328slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos2 11:01:36,15 1 00:31:36 Slovakia Club
329rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici3 11:01:36,25 1 00:31:36 Romanía
330rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu2 11:01:36,35 1 00:31:36 Romanía
331polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner1 11:01:36,50 1 00:31:36 Polonia
332rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea6 11:01:36,95 1 00:31:37 Romanía
333hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:01:37,20 1 00:31:37 Hungary Pigeons Club
334lithuania MC0802  
Home Alone
Renatas Usas1 11:01:37,21 1 00:31:37 Lithuania Club
335rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif3 11:01:37,40 1 00:31:37 Romanía
336hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel1 11:01:37,55 1 00:31:38 Hungary Pigeons Club
337slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik1 11:01:37,65 1 00:31:38 Slovakia Club
338asturias MC1039  
Schneeforscher
Gheorghe Rosu1 11:01:37,65 1 00:31:38 R.C. Oviedo
339denmark MC0929  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen2 11:01:37,90 1 00:31:38 Denmark Club
340germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel6 11:01:38,10 1 00:31:38 Saalfeld Club
341germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser6 11:01:38,30 1 00:31:38 Düsseldorf Club
342rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport1 11:01:38,55 1 00:31:39 Romanía
343austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag6 11:01:38,55 1 00:31:39 VRV - Oberoesterreich
344tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán1 11:01:38,65 1 00:31:39 REUS
345wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers4 11:01:38,66 1 00:31:39 Wales Club
346england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate3 11:01:38,85 1 00:31:39 RPRA (Pigeon Association)
347belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens5 11:01:39,05 1 00:31:39 Fond Wallonie
348wales MC1548  
Morris
Team Belgium Bus1 11:01:39,20 1 00:31:39 Wales Club
349belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 11:01:39,40 1 00:31:39 Belgium Club
350belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen1 11:01:39,40 1 00:31:39 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
351moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului1 11:01:39,55 1 00:31:40 Moldova
352gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor2 11:01:39,60 1 00:31:40 La Paloma Mensajera
353belgium MC0366  
Lively Lass
Dirk Verstichelen4 11:01:39,65 1 00:31:40 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
354rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru1 11:01:39,75 1 00:31:40 Romanía
355south africa MC2700  
Jacinta
Team Spoorweg Sindikaat1 11:01:40,00 1 00:31:40 South Africa Club
356turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:01:40,10 1 00:31:40 Turkey Flying Club
357netherlands MC1553  
Boxneus
Team Comb. van Dijk Groenenberg1 11:01:40,15 1 00:31:40 Holland Pigeons Club
358netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins2 11:01:40,20 1 00:31:40 Holland Pigeons Club
359rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:01:40,20 1 00:31:40 Romanía
360belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon4 11:01:40,40 1 00:31:40 Club Olijftak Maaseik
361austria MC1811  
Alik
Beniamin Neag7 11:01:40,45 1 00:31:40 VRV - Oberoesterreich
362italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti1 11:01:40,50 1 00:31:40 Italia
363ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts3 11:01:40,80 1 00:31:41 Irish Homing Union
364italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 11:01:40,95 1 00:31:41 Italia
365rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici4 11:01:41,35 1 00:31:41 Romanía
366germany MC3103  
Xylia
Dieter Bartczak2 11:01:41,40 1 00:31:41 Germany Club
367belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:01:41,65 1 00:31:42 Club Olijftak Maaseik
368tenerife MC0305  
Mato
Team COLUMBACANARIA2 11:01:41,70 1 00:31:42 Adexe
369bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina3 11:01:41,70 1 00:31:42 Bosnia & Herzegovina Club
370netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 11:01:41,85 1 00:31:42 Holland Pigeons Club
371england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster3 11:01:42,00 1 00:31:42 RPRA (Pigeon Association)
372rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 11:01:42,05 1 00:31:42 Romanía
373gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita1 11:01:42,25 1 00:31:42 La Paloma Mensajera
374austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag8 11:01:42,45 1 00:31:42 VRV - Oberoesterreich
375austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag9 11:01:42,75 1 00:31:43 VRV - Oberoesterreich
376germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn3 11:01:42,80 1 00:31:43 Rietberg Club
377belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns2 11:01:42,85 1 00:31:43 Fondclub Loft 24
378slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian1 11:01:43,05 1 00:31:43 Slovakia Club
379rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:01:43,35 1 00:31:43 Romanía
380wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent2 11:01:43,40 1 00:31:43 Wales Club
381polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit2 11:01:43,55 1 00:31:44 Polonia
382rumania MC1225  
I need a Hero
Sorin Florea7 11:01:43,85 1 00:31:44 Romanía
383gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro1 11:01:43,90 1 00:31:44 Club Los Socios
384rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:01:44,35 1 00:31:44 Romanía
385scotland MC2132  
Fionas Flyer
Team Tommy2Sheds1 11:01:44,40 1 00:31:44 Scottish Homing Union
386slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha1 11:01:44,41 1 00:31:44 Slovenia Club
387rumania MC1187  
Raoul
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:01:44,45 1 00:31:44 Romanía
388germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring2 11:01:44,85 1 00:31:45 Münsterland Club
389switzerland MC2264  
Tarisa
Simon Wolf4 11:01:44,90 1 00:31:45 Suiza
390germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann1 11:01:45,05 1 00:31:45 Oberfranken Club
391malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta2 11:01:45,20 1 00:31:45 Malta Racing Pigeon Club
392sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez2 11:01:45,30 1 00:31:45 ITALICENSE
393england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:01:45,40 1 00:31:45 RPRA (Pigeon Association)
394norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura2 11:01:45,50 1 00:31:46 Norge Racing Pigeon Club
395belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck2 11:01:45,70 1 00:31:46 Fond Wallonie
396slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:01:46,15 1 00:31:46 Slovakia Club
397germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers1 11:01:46,45 1 00:31:46 Münsterland
398czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica2 11:01:46,75 1 00:31:47 Czech Republic Club
399denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 11:01:46,90 1 00:31:47 Denmark Club
400slovakia MC1707  
Reno
Team Ladicky I + J2 11:01:46,95 1 00:31:47 Slovakia Club
401belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon5 11:01:47,05 1 00:31:47 Club Olijftak Maaseik
402slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos3 11:01:47,10 1 00:31:47 Slovakia Club
403malta MC0571  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta2 11:01:47,10 1 00:31:47 Malta Racing Pigeon Club
404polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny1 11:01:47,25 1 00:31:47 Polonia
405tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:01:47,35 1 00:31:47 GRAN FONDO
406belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck3 11:01:47,80 1 00:31:48 Fond Wallonie
407netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing2 11:01:47,85 1 00:31:48 Holland Pigeons Club
408netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap3 11:01:47,85 1 00:31:48 Holland Pigeons Club
409malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta3 11:01:47,90 1 00:31:48 Malta Racing Pigeon Club
410polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner2 11:01:48,00 1 00:31:48 Polonia
411netherlands MC1091  
Pink Pearl
Team Pigeons 4 racing3 11:01:48,10 1 00:31:48 Holland Pigeons Club
412malta MC2389  
Johmie
Team Cefai Lofts Malta1 11:01:48,30 1 00:31:48 Malta Racing Pigeon Club
413germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak3 11:01:48,70 1 00:31:49 Germany Club
414rumania MC3204  
Kings Express
Noni Radulescu3 11:01:48,80 1 00:31:49 Romanía
415hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:01:49,00 1 00:31:49 Hungary Pigeons Club
416gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro2 11:01:49,50 1 00:31:50 Club Los Socios
417germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij2 11:01:49,55 1 00:31:50 Harsewinkel Club
418belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns3 11:01:49,60 1 00:31:50 Fondclub Loft 24
419slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos4 11:01:49,75 1 00:31:50 Slovakia Club
420belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:01:49,85 1 00:31:50 Club Olijftak Maaseik
421asturias MC1037  
Horatio
Gheorghe Rosu2 11:01:49,85 1 00:31:50 R.C. Oviedo
422germany MC0296  
Else
Team Klaas & Sohn4 11:01:50,05 1 00:31:50 Rietberg Club
423netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten2 11:01:50,15 1 00:31:50 Holland Pigeons Club
424hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:01:50,20 1 00:31:50 Hungary Pigeons Club
425polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:01:50,20 1 00:31:50 Polonia
426rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:01:50,21 1 00:31:50 Romanía
427england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster4 11:01:50,25 1 00:31:50 RPRA (Pigeon Association)
428germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak4 11:01:50,26 1 00:31:50 Germany Club
429belgium MC0970  
Mig VII
Vincent Neirynck4 11:01:50,50 1 00:31:50 Fond Wallonie
430czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize3 11:01:50,70 1 00:31:51 Czech Republic Club
431czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre1 11:01:51,15 1 00:31:51 Czech Republic Club
432england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump2 11:01:51,45 1 00:31:51 RPRA (Pigeon Association)
433baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa3 11:01:51,80 1 00:31:52 C.C. Es Pla de Mallorca
434wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls3 11:01:51,85 1 00:31:52 Wales Club
435turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:01:51,90 1 00:31:52 Turkey Flying Club
436austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:01:51,90 1 00:31:52 VRV - Oberoesterreich
437germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller7 11:01:51,95 1 00:31:52 Oberfranken Club
438cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino1 11:01:51,95 1 00:31:52 Club Reinosano
439ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:01:52,10 1 00:31:52 Ukraine Club
440germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany1 11:01:52,45 1 00:31:52 Germany Club
441england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn1 11:01:52,55 1 00:31:53 RPRA (Pigeon Association)
442germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß2 11:01:52,65 1 00:31:53 Germany Club
443germany MC1316  
Wally
Erich Müller8 11:01:52,70 1 00:31:53 Oberfranken Club
444germany MC1354  
Golden Touch
Erich Müller9 11:01:52,75 1 00:31:53 Oberfranken Club
445cadiz MC0087  
Found
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:01:52,75 1 00:31:53 Andalucía
446germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser2 11:01:53,05 1 00:31:53 Ostwestfalenn Club
447czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 11:01:53,15 1 00:31:53 Czech Republic Club
448slovenia MC2874  
Fryda 65
Boris Baloh1 11:01:53,35 1 00:31:53 Slovenia Club
449czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi1 11:01:53,45 1 00:31:53 Czech Republic Club
450czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:01:53,80 1 00:31:54 Czech Republic Club
451polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski1 11:01:54,05 1 00:31:54 Polonia
452germany MC0021  
Bourgueil
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 11:01:54,10 1 00:31:54 Oberfranken Club
453germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann2 11:01:54,35 1 00:31:54 Wetter
454germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:01:54,55 1 00:31:55 Germany Club
455czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes1 11:01:54,70 1 00:31:55 Czech Republic Club
456czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi2 11:01:54,75 1 00:31:55 Czech Republic Club
457tenerife MC0014  
Katie
Edward Frost1 11:01:54,75 1 00:31:55 C.C.Portuense
458tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz2 11:01:55,10 1 00:31:55 C.C.Portuense
459polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit3 11:01:55,15 1 00:31:55 Polonia
460slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 11:01:55,45 1 00:31:55 Slovakia Club
461portugal MC1967  
Second
Team Asas do Sul2 11:01:55,70 1 00:31:56 Faro - Portugal
462austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 11:01:55,80 1 00:31:56 VRV - Oberoesterreich
463germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst1 11:01:55,81 1 00:31:56 Oberfranken Club
464rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici5 11:01:56,15 1 00:31:56 Romanía
465czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek2 11:01:56,35 1 00:31:56 Czech Republic Club
466baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa4 11:01:56,45 1 00:31:56 C.C. Es Pla de Mallorca
467slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec1 11:01:56,65 1 00:31:57 Slovenia Club
468south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester1 11:01:57,05 1 00:31:57 South Africa Club
469turkey MC3004  
Fatih
Ferhat Gülez2 11:01:57,10 1 00:31:57 Turkey Flying Club
470gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor3 11:01:57,15 1 00:31:57 La Paloma Mensajera
471rumania MC3356  
Vio 16
Viorel Gah1 11:01:57,60 1 00:31:58 Romanía
472baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa5 11:01:57,80 1 00:31:58 C.C. Es Pla de Mallorca
473netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort1 11:01:57,90 1 00:31:58 Holland Pigeons Club
474moldova MC2017  
Damian
Team Fauna Orheiului2 11:01:57,90 1 00:31:58 Moldova
475germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers3 11:01:58,15 1 00:31:58 Niederrhein Club
476belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck5 11:01:58,25 1 00:31:58 Fond Wallonie
477germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg1 11:01:58,30 1 00:31:58 Sajonia Club
478italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri1 11:01:58,40 1 00:31:58 Italia
479gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita2 11:01:58,45 1 00:31:58 La Paloma Mensajera
480rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah2 11:01:58,50 1 00:31:58 Romanía
481czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie2 11:01:59,20 1 00:31:59 Czech Republic Club
482austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres2 11:01:59,30 1 00:31:59 Pigeon Club Austria South
483lithuania MC0799  
Oinc
Renatas Usas2 11:01:59,60 1 00:32:00 Lithuania Club
484rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:01:59,75 1 00:32:00 Romanía
485netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen2 11:02:00,00 1 00:32:00 PDV Alphen Vooruit
486wales MC2178  
Dreamers 87
Team Big Dreamers5 11:02:00,15 1 00:32:00 Wales Club
487germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg2 11:02:00,30 1 00:32:00 Sajonia Club
488germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl2 11:02:00,30 1 00:32:00 Heidenheim Club
489germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel7 11:02:00,40 1 00:32:00 Saalfeld Club
490england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce2 11:02:00,40 1 00:32:00 RPRA (Pigeon Association)
491wales MC0524  
Aurelia
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:02:00,55 1 00:32:01 Wales Club
492germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn5 11:02:00,75 1 00:32:01 Rietberg Club
493slovakia MC1610  
Riki
Team Kujanik2 11:02:00,95 1 00:32:01 Slovakia Club
494netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John2 11:02:01,05 1 00:32:01 Holland Pigeons Club
495england MC2197  
Lister 2
Team Lister Bros & Walker1 11:02:01,25 1 00:32:01 RPRA (Pigeon Association)
496wales MC2761  
Bargoed Girl
Team Davies & Lee1 11:02:01,45 1 00:32:01 Wales Club
497baleares MC2891  
Tin Tin
Team Ciutadellencs2 11:02:01,65 1 00:32:02 C.C.Ciutadella
498austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag10 11:02:01,85 1 00:32:02 VRV - Oberoesterreich
499netherlands MC3075  
Hans
Team Twins3 11:02:02,05 1 00:32:02 Holland Pigeons Club
500germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany7 11:02:02,10 1 00:32:02 Saalfeld Club
501south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit1 11:02:02,15 1 00:32:02 South Africa Club
502italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci1 11:02:02,20 1 00:32:02 Italia
503rumania MC1160  
Golden Boy
Team Class1 11:02:02,35 1 00:32:02 Romanía
504austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag11 11:02:03,00 1 00:32:03 VRV - Oberoesterreich
505hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:02:03,05 1 00:32:03 Hungary Pigeons Club
506austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag12 11:02:03,40 1 00:32:03 VRV - Oberoesterreich
507italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy3 11:02:03,70 1 00:32:04 Italia
508rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea8 11:02:03,95 1 00:32:04 Romanía
509germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka1 11:02:04,05 1 00:32:04 Wetter
510germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:02:04,20 1 00:32:04 Sachsen Club
511croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic2 11:02:04,65 1 00:32:05 Croatia Pigeon Club
512italia MC1112  
Dulce
Team Italy4 11:02:04,70 1 00:32:05 Italia
513polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport1 11:02:05,15 1 00:32:05 Polonia
514england MC2944  
Dido
Pete Williams3 11:02:05,45 1 00:32:05 RPRA (Pigeon Association)
515belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns4 11:02:05,50 1 00:32:06 Fondclub Loft 24
516rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea9 11:02:05,70 1 00:32:06 Romanía
517austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag13 11:02:05,80 1 00:32:06 VRV - Oberoesterreich
518germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers4 11:02:05,95 1 00:32:06 Niederrhein Club
519england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters2 11:02:06,60 1 00:32:07 RPRA (Pigeon Association)
520wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls4 11:02:06,60 1 00:32:07 Wales Club
521germany MC0266  
Pado
Team Klaas & Sohn6 11:02:06,65 1 00:32:07 Rietberg Club
522belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens6 11:02:07,00 1 00:32:07 Fond Wallonie
523england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn2 11:02:07,15 1 00:32:07 RPRA (Pigeon Association)
524asturias MC0732  
Fleur
Team Dionisio & Pandiella3 11:02:07,25 1 00:32:07 R.C. Oviedo
525germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann2 11:02:07,40 1 00:32:07 Oberfranken Club
526china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing5 11:02:07,45 1 00:32:07 China Pigeon Raging Club
527wales MC2763  
Alvins Dream
Team Davies & Lee2 11:02:07,65 1 00:32:08 Wales Club
528baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa6 11:02:07,65 1 00:32:08 C.C. Es Pla de Mallorca
529belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt1 11:02:08,10 1 00:32:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
530belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels1 11:02:08,75 1 00:32:09 Belgium Club
531germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring3 11:02:08,85 1 00:32:09 Münsterland Club
532germany MC2887  
Atlas
Reinhard Gebhardt2 11:02:09,10 1 00:32:09 Germany Club
533netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan5 11:02:09,30 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
534germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann3 11:02:09,30 1 00:32:09 Wetter
535hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:02:09,40 1 00:32:09 Hungary Pigeons Club
536rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:02:09,50 1 00:32:10 Club Rusia
537czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel1 11:02:09,55 1 00:32:10 Czech Republic Club
538slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 11:02:09,90 1 00:32:10 Slovenia Club
539austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer4 11:02:10,10 1 00:32:10 VRV - Oberoesterreich
540germany MC1313  
Nardo
Erich Müller10 11:02:10,25 1 00:32:10 Oberfranken Club
541netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap4 11:02:10,55 1 00:32:11 Holland Pigeons Club
542netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer2 11:02:10,70 1 00:32:11 Holland Pigeons Club
543netherlands MC1484  
Princess
Team Soepboer3 11:02:10,75 1 00:32:11 Holland Pigeons Club
544netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots1 11:02:10,85 1 00:32:11 Holland Pigeons Club
545austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag14 11:02:11,10 1 00:32:11 VRV - Oberoesterreich
546rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 11:02:11,20 1 00:32:11 Romanía
547italia MC1919  
Sharpie
Team RSR2 11:02:11,45 1 00:32:11 Italia
548asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella4 11:02:11,65 1 00:32:12 R.C. Oviedo
549asturias MC1042  
Fashion Bugg
Gheorghe Rosu3 11:02:11,80 1 00:32:12 R.C. Oviedo
550rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:02:12,05 1 00:32:12 Romanía
551turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:02:12,20 1 00:32:12 Turkey Flying Club
552czech republic MC2557  
GPG 236
Team GPG Oversize4 11:02:12,55 1 00:32:13 Czech Republic Club
553czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize5 11:02:12,55 1 00:32:13 Czech Republic Club
554austria MC2519  
Amey 5
Team Amey1 11:02:12,60 1 00:32:13 VRV - Oberoesterreich
555wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent3 11:02:12,70 1 00:32:13 Wales Club
556czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie3 11:02:12,75 1 00:32:13 Czech Republic Club
557belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon6 11:02:12,95 1 00:32:13 Club Olijftak Maaseik
558norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein2 11:02:13,05 1 00:32:13 Norge Racing Pigeon Club
559slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic1 11:02:13,10 1 00:32:13 Slovenia Club
560czech republic MC2612  
Mesi
Rottovi Wendy-Fanda2 11:02:13,20 1 00:32:13 Czech Republic Club
561belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck6 11:02:13,21 1 00:32:13 Fond Wallonie
562slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia6 11:02:13,30 1 00:32:13 Slovakia Club
563germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany2 11:02:13,45 1 00:32:13 Germany Club
564rumania MC3154  
Lucky
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:02:13,55 1 00:32:14 Romanía
565hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 11:02:13,75 1 00:32:14 Hungary Pigeons Club
566polska MC1686  
Greg 974
Team Greg - Poland3 11:02:14,25 1 00:32:14 Polonia
567germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel8 11:02:14,30 1 00:32:14 Saalfeld Club
568rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah3 11:02:14,75 1 00:32:15 Romanía
569england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate4 11:02:14,95 1 00:32:15 RPRA (Pigeon Association)
570belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen1 11:02:15,25 1 00:32:15 Club Olijftak Maaseik
571belgium MC0362  
Arnesby
Dirk Verstichelen5 11:02:15,55 1 00:32:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
572germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski3 11:02:15,55 1 00:32:16 Vogtland Club
573italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patty2 11:02:15,60 1 00:32:16 Italia
574germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller11 11:02:15,85 1 00:32:16 Oberfranken Club
575germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 11:02:15,86 1 00:32:16 Oberfranken Club
576germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker2 11:02:15,95 1 00:32:16 Rietberg Club
577germany MC2396  
Mollema
Thomas Wegner1 11:02:16,05 1 00:32:16 Nordhessen Club
578germany MC1333  
Lola B
Erich Müller12 11:02:16,05 1 00:32:16 Oberfranken Club
579netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo3 11:02:16,35 1 00:32:16 Holland Pigeons Club
580belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt2 11:02:17,00 1 00:32:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
581netherlands MC3073  
Harry 1
Team Twins4 11:02:17,05 1 00:32:17 Holland Pigeons Club
582netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots2 11:02:17,15 1 00:32:17 Holland Pigeons Club
583germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl3 11:02:17,25 1 00:32:17 Heidenheim Club
584italia MC2112  
Smoogy
Teodoroiu Vasile1 11:02:17,75 1 00:32:18 Italia
585germany MC0055  
Giboso
Jung Avantgarde1 11:02:18,15 1 00:32:18 Germany Club
586polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:02:18,15 1 00:32:18 Polonia
587slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 11:02:18,25 1 00:32:18 Slovakia Club
588asturias MC0948  
Deuces
José Manuel García Darriba4 11:02:18,30 1 00:32:18 R.C. Oviedo
589austria MC2525  
Michael
Michael Rudorfer2 11:02:18,35 1 00:32:18 Club Austria
590germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel9 11:02:18,55 1 00:32:19 Saalfeld Club
591polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling1 11:02:18,65 1 00:32:19 Polonia
592hungary MC2490  
Expedite
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:02:19,00 1 00:32:19 Hungary Pigeons Club
593germany MC0761  
Wiske
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer8 11:02:19,05 1 00:32:19 Oberfranken Club
594hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 11:02:19,20 1 00:32:19 Hungary Pigeons Club
595belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:02:19,45 1 00:32:19 Belarus Club
596sevilla MC0177  
Old Testament
Francisco Gutiérrez3 11:02:19,50 1 00:32:20 ITALICENSE
597rumania MC1167  
Transilvania Boy
Team Class2 11:02:19,60 1 00:32:20 Romanía
598china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing6 11:02:19,60 1 00:32:20 China Pigeon Raging Club
599polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski1 11:02:19,65 1 00:32:20 Polonia
600belgium MC0870  
Cabor
Jose Hoes1 11:02:19,75 1 00:32:20 Fondclub Loft 24
601germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel10 11:02:19,85 1 00:32:20 Saalfeld Club
602belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon7 11:02:19,95 1 00:32:20 Club Olijftak Maaseik
603rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea10 11:02:20,10 1 00:32:20 Romanía
604denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen1 11:02:20,15 1 00:32:20 Denmark Club
605slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi2 11:02:20,20 1 00:32:20 Slovakia Club
606germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain1 11:02:20,25 1 00:32:20 Fulda Club
607italia MC1104  
Beto
Ervin Laro1 11:02:20,30 1 00:32:20 Italia
608netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls1 11:02:20,50 1 00:32:20 Holland Pigeons Club
609italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:02:20,70 1 00:32:21 Italian-Team
610germany MC2221  
Yetta
Berthold Schupp1 11:02:20,75 1 00:32:21 Schwaben-Allgäu Club
611belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen1 11:02:20,90 1 00:32:21 Club Olijftak Maaseik
612croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic2 11:02:20,95 1 00:32:21 Croatia Pigeon Club
613ireland MC0530  
Glitz-n-Glam
Team H & A Kallmeyer1 11:02:21,05 1 00:32:21 Irish Homing Union
614slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec2 11:02:21,25 1 00:32:21 Slovenia Club
615rumania MC3239  
Artfull
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:02:21,45 1 00:32:21 Romanía
616wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett1 11:02:21,60 1 00:32:22 Welsh Flag
617netherlands MC2816  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan6 11:02:21,70 1 00:32:22 Holland Pigeons Club
618slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi3 11:02:21,70 1 00:32:22 Slovakia Club
619polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak1 11:02:22,00 1 00:32:22 Polonia
620wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls5 11:02:22,05 1 00:32:22 Wales Club
621germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn7 11:02:22,20 1 00:32:22 Rietberg Club
622wales MC2085  
Jessicas Dream
Team Welsh Hopefuls6 11:02:22,30 1 00:32:22 Wales Club
623czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes2 11:02:22,35 1 00:32:22 Czech Republic Club
624germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller13 11:02:22,50 1 00:32:22 Oberfranken Club
625germany MC0848  
Neville
Werner Wahl4 11:02:22,85 1 00:32:23 Heidenheim Club
626hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:02:23,15 1 00:32:23 Hungary Pigeons Club
627france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit1 11:02:23,20 1 00:32:23 Team Sibille France
628belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns5 11:02:23,45 1 00:32:23 Fondclub Loft 24
629italia MC1913  
Import
Ervin Prifti3 11:02:23,70 1 00:32:24 Italia
630netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland3 11:02:23,70 1 00:32:24 Holland Pigeons Club
631czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar1 11:02:24,45 1 00:32:24 Czech Republic Club
632rumania MC3213  
Eye In The Sky
Team Patruca & Tacea2 11:02:24,50 1 00:32:24 Romanía
633rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:02:24,65 1 00:32:25 Romanía
634netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij3 11:02:24,85 1 00:32:25 Holland Pigeons Club
635germany MC2223  
Quintina
Berthold Schupp2 11:02:25,15 1 00:32:25 Schwaben-Allgäu Club
636germany MC1334  
Nebos
Erich Müller14 11:02:25,55 1 00:32:26 Oberfranken Club
637belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends1 11:02:25,55 1 00:32:26 Club Olijftak Maaseik
638polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel1 11:02:25,80 1 00:32:26 Polonia
639germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel11 11:02:26,20 1 00:32:26 Saalfeld Club
640rumania MC3184  
Bass
Team Dinica & Adrian3 11:02:26,80 1 00:32:27 Romanía
641fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:02:27,25 1 00:32:27 Gran Tarajal
642belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen2 11:02:27,35 1 00:32:27 Club Olijftak Maaseik
643germany MC1314  
Beti
Erich Müller15 11:02:27,50 1 00:32:28 Oberfranken Club
644croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes2 11:02:27,60 1 00:32:28 Croatia Pigeon Club
645wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett2 11:02:27,60 1 00:32:28 Welsh Flag
646england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster5 11:02:27,70 1 00:32:28 RPRA (Pigeon Association)
647polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport2 11:02:27,85 1 00:32:28 Polonia
648netherlands MC0520  
Feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 11:02:28,05 1 00:32:28 PDV Mariapolder
649germany MC0027  
Found
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer9 11:02:28,10 1 00:32:28 Oberfranken Club
650malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta1 11:02:28,25 1 00:32:28 Malta Racing Pigeon Club
651italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu1 11:02:28,35 1 00:32:28 Italia
652rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea11 11:02:28,60 1 00:32:29 Romanía
653germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner2 11:02:28,70 1 00:32:29 Nordhessen Club
654polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:02:28,80 1 00:32:29 Polonia
655belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels2 11:02:29,35 1 00:32:29 Belgium Club
656germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare1 11:02:29,60 1 00:32:30 Germany Club
657england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker2 11:02:29,65 1 00:32:30 RPRA (Pigeon Association)
658netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen3 11:02:29,85 1 00:32:30 PDV Alphen Vooruit
659denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen3 11:02:30,15 1 00:32:30 Denmark Club
660netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk2 11:02:30,20 1 00:32:30 Holland Pigeons Club
661hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:02:30,30 1 00:32:30 Hungary Pigeons Club
662germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller16 11:02:30,95 1 00:32:31 Oberfranken Club
663denmark MC0924  
Diamond
Team Anita & Tage Gravesen4 11:02:31,20 1 00:32:31 Denmark Club
664belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:02:31,20 1 00:32:31 Fondclub Herent
665netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij4 11:02:31,20 1 00:32:31 Holland Pigeons Club
666switzerland MC2263  
Wind Beneath My Wings
Simon Wolf5 11:02:31,21 1 00:32:31 Suiza
667polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport3 11:02:31,40 1 00:32:31 Polonia
668germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller1 11:02:31,65 1 00:32:32 Germany Club
669italia MC1120  
Rikke
Team Italy5 11:02:31,65 1 00:32:32 Italia
670asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella5 11:02:31,65 1 00:32:32 R.C. Oviedo
671asturias MC2841  
Luz
Team Palomar Mofrechu2 11:02:31,90 1 00:32:32 R.C.C. Asturias
672asturias MC0941  
Carnick
José Manuel García Darriba5 11:02:31,95 1 00:32:32 R.C. Oviedo
673hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:02:32,00 1 00:32:32 Hungary Pigeons Club
674germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz1 11:02:32,20 1 00:32:32 Oberfranken Club
675toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk2 11:02:32,20 1 00:32:32 Mensajeras del Tajo
676belgium MC1150  
Biba
Filip de Smedt3 11:02:32,50 1 00:32:32 De Snelvliegers Zandbergen Club
677netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek1 11:02:32,70 1 00:32:33 Holland Pigeons Club
678germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner2 11:02:32,95 1 00:32:33 Hessen Club
679austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer5 11:02:33,05 1 00:32:33 VRV - Oberoesterreich
680austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer6 11:02:33,15 1 00:32:33 VRV - Oberoesterreich
681rumania MC0144  
Buty
Emil Buta2 11:02:33,30 1 00:32:33 Romanía
682tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost2 11:02:33,40 1 00:32:33 C.C.Portuense
683belgium MC0780  
Rita
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:02:33,55 1 00:32:34 Club Olijftak Maaseik
684england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts1 11:02:33,70 1 00:32:34 RPRA (Pigeon Association)
685rumania MC1172  
Fast Blue
Team Class3 11:02:33,80 1 00:32:34 Romanía
686england MC2214  
Pedrito
Andrei Antoce3 11:02:34,00 1 00:32:34 RPRA (Pigeon Association)
687germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug2 11:02:34,10 1 00:32:34 Germany Club
688germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer10 11:02:34,20 1 00:32:34 Oberfranken Club
689czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi3 11:02:34,60 1 00:32:35 Czech Republic Club
690bulgaria MC0470  
ATLANTIC 495
Team Vasilev & Gebel4 11:02:35,00 1 00:32:35 Bulgaria Club
691germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser7 11:02:35,25 1 00:32:35 Düsseldorf Club
692polska MC2451  
KJG 7945
Team JKG Transport4 11:02:35,26 1 00:32:35 Polonia
693czech republic MC2544  
GPG 126
Team GPG Oversize6 11:02:35,65 1 00:32:36 Czech Republic Club
694south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts4 11:02:35,75 1 00:32:36 South Africa Club
695netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto1 11:02:35,80 1 00:32:36 Holland Pigeons Club
696germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel12 11:02:35,90 1 00:32:36 Saalfeld Club
697germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt1 11:02:35,90 1 00:32:36 NRW Club
698rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:02:35,90 1 00:32:36 Romanía
699germany MC0853  
Noor
Werner Wahl5 11:02:36,25 1 00:32:36 Heidenheim Club
700slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky2 11:02:36,40 1 00:32:36 Slovakia Club
701germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl6 11:02:36,40 1 00:32:36 Heidenheim Club
702austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer7 11:02:36,55 1 00:32:37 VRV - Oberoesterreich
703rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea12 11:02:37,10 1 00:32:37 Romanía
704scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie4 11:02:37,25 1 00:32:37 Scottish Homing Union
705netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden2 11:02:37,45 1 00:32:37 Holland Pigeons Club
706netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer4 11:02:37,60 1 00:32:38 Holland Pigeons Club
707south africa MC2687  
Watch Out
Alwyn Bester2 11:02:37,85 1 00:32:38 South Africa Club
708germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils1 11:02:38,00 1 00:32:38 Germany Club
709polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland4 11:02:38,40 1 00:32:38 Polonia
710germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij3 11:02:38,41 1 00:32:38 Harsewinkel Club
711belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck7 11:02:38,65 1 00:32:39 Fond Wallonie
712slovenia MC1726  
David
Team Planica1 11:02:38,75 1 00:32:39 Slovenia Club
713austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag15 11:02:38,75 1 00:32:39 VRV - Oberoesterreich
714bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:02:38,85 1 00:32:39 Bulgaria Club
715zaragoza MC0006  
Fiona
Jaime Ameller Pons1 11:02:38,90 1 00:32:39 Mensajeras BILBILIS
716slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro2 11:02:39,00 1 00:32:39 Slovakia Club
717wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys2 11:02:39,20 1 00:32:39 Wales Club
718rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci1 11:02:39,60 1 00:32:40 Romanía
719belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:02:39,75 1 00:32:40 Club Olijftak Maaseik
720germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen1 11:02:39,80 1 00:32:40 Ruhrgebiet Club
721polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel1 11:02:39,95 1 00:32:40 Polonia
722germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard3 11:02:40,15 1 00:32:40 Lahntal Club
723germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany3 11:02:40,70 1 00:32:41 Germany Club
724germany MC0769  
Sparky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer11 11:02:40,75 1 00:32:41 Oberfranken Club
725italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:02:40,95 1 00:32:41 Italian-Team
726england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate5 11:02:40,95 1 00:32:41 RPRA (Pigeon Association)
727rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav2 11:02:41,65 1 00:32:42 Romanía
728rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:02:41,66 1 00:32:42 Romanía
729netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten3 11:02:42,35 1 00:32:42 Holland Pigeons Club
730norway MC0913  
Guido
Team Gebert & Iura3 11:02:42,40 1 00:32:42 Norge Racing Pigeon Club
731germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij4 11:02:42,45 1 00:32:42 Harsewinkel Club
732tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán2 11:02:42,65 1 00:32:43 REUS
733belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde3 11:02:43,25 1 00:32:43 Land van Aalst
734netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn3 11:02:43,35 1 00:32:43 Holland Pigeons Club
735rumania MC0661  
Vio 13
Viorel Gah4 11:02:43,60 1 00:32:44 Romanía
736rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 11:02:43,90 1 00:32:44 Romanía
737netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots3 11:02:44,00 1 00:32:44 Holland Pigeons Club
738czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel2 11:02:44,20 1 00:32:44 Czech Republic Club
739england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate6 11:02:44,95 1 00:32:45 RPRA (Pigeon Association)
740germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser8 11:02:45,55 1 00:32:46 Düsseldorf Club
741germany MC2249  
Mango
Team Blümmers5 11:02:45,60 1 00:32:46 Niederrhein Club
742tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA2 11:02:45,65 1 00:32:46 Club Tenerife
743germany MC2231  
Darwin
Team Rutz and sons2 11:02:45,75 1 00:32:46 Saarland
744croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic1 11:02:46,00 1 00:32:46 Croatia Pigeon Club
745england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate7 11:02:46,15 1 00:32:46 RPRA (Pigeon Association)
746turkey MC3023  
Barbaras Hayrettin
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:02:47,35 1 00:32:47 Turkey Flying Club
747slovenia MC2868  
Bosty
Team Alpine3 11:02:48,05 1 00:32:48 Slovenia Club
748belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon8 11:02:48,30 1 00:32:48 Club Olijftak Maaseik
749croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes3 11:02:48,35 1 00:32:48 Croatia Pigeon Club
750slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik2 11:02:48,40 1 00:32:48 Slovakia Club
751polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport5 11:02:48,50 1 00:32:48 Polonia
752austria MC1785  
Grafy
Beniamin Neag16 11:02:48,70 1 00:32:49 VRV - Oberoesterreich
753germany MC2681  
Dream Royale
Andreas Moeller2 11:02:49,00 1 00:32:49 Germany Club
754malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta4 11:02:49,05 1 00:32:49 Malta Racing Pigeon Club
755tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost3 11:02:49,05 1 00:32:49 C.C.Portuense
756hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:02:49,20 1 00:32:49 Hungary Pigeons Club
757rumania MC1942  
Sultan
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:02:49,20 1 00:32:49 Romanía
758rumania MC1843  
Tarnava Mica 200
Aurelian Petca2 11:02:49,45 1 00:32:49 Romanía
759germany MC1501  
Rapy
Team H & B Wulhorst2 11:02:49,75 1 00:32:50 Oberfranken Club
760germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team Ladys Germany8 11:02:49,80 1 00:32:50 Saalfeld Club
761slovenia MC2875  
Fryda 66
Boris Baloh2 11:02:50,00 1 00:32:50 Slovenia Club
762rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea13 11:02:50,35 1 00:32:50 Romanía
763south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht4 11:02:51,30 1 00:32:51 South Africa Club
764netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon3 11:02:51,70 1 00:32:52 Holland Pigeons Club
765czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize7 11:02:51,85 1 00:32:52 Czech Republic Club
766rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:02:52,15 1 00:32:52 Romanía
767england MC0693  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate8 11:02:52,35 1 00:32:52 RPRA (Pigeon Association)
768polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk2 11:02:52,40 1 00:32:52 Polonia
769germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn8 11:02:52,40 1 00:32:52 Rietberg Club
770slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi4 11:02:52,60 1 00:32:53 Slovakia Club
771asturias MC0255  
Akela
Alfonso Herrero Pérez1 11:02:52,65 1 00:32:53 R.C. Oviedo
772belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck8 11:02:52,85 1 00:32:53 Fond Wallonie
773germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin1 11:02:53,15 1 00:32:53 Sachsen Club
774germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann3 11:02:53,40 1 00:32:53 Oberfranken Club
775polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski1 11:02:53,85 1 00:32:54 Polonia
776gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 11:02:54,30 1 00:32:54 Club Los Socios
777slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:02:54,50 1 00:32:54 Slovakia Club
778hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:02:54,75 1 00:32:55 Hungary Pigeons Club
779belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon9 11:02:54,75 1 00:32:55 Club Olijftak Maaseik
780germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn9 11:02:55,05 1 00:32:55 Rietberg Club
781rumania MC1168  
Invictus
Team Class4 11:02:55,25 1 00:32:55 Romanía
782germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser9 11:02:55,50 1 00:32:56 Düsseldorf Club
783polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland5 11:02:55,50 1 00:32:56 Polonia
784slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:02:55,60 1 00:32:56 Slovakia Club
785europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe2 11:02:55,95 1 00:32:56 Club E.U.
786rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea14 11:02:56,10 1 00:32:56 Romanía
787netherlands MC0515  
Alfie
Hok M. Reijnen4 11:02:56,10 1 00:32:56 PDV Alphen Vooruit
788toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk3 11:02:56,35 1 00:32:56 Mensajeras del Tajo
789soria MC1281  
Kiss Me Clown
Veselin Valentinov Hristov2 11:02:56,45 1 00:32:56 Mensajeras Pico Frentes
790scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie5 11:02:56,45 1 00:32:56 Scottish Homing Union
791wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:02:56,85 1 00:32:57 Wales Club
792south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester3 11:02:56,95 1 00:32:57 South Africa Club
793slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I1 11:02:57,00 1 00:32:57 Slovakia Club
794tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA3 11:02:57,20 1 00:32:57 Adexe
795wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers6 11:02:57,30 1 00:32:57 Wales Club
796netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn4 11:02:57,55 1 00:32:58 Holland Pigeons Club
797hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel2 11:02:57,60 1 00:32:58 Hungary Pigeons Club
798germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring4 11:02:57,65 1 00:32:58 Münsterland Club
799england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster6 11:02:57,95 1 00:32:58 RPRA (Pigeon Association)
800belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:02:57,95 1 00:32:58 Club Olijftak Maaseik
801gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Tenesor2 11:02:58,20 1 00:32:58 Club Los Socios
802netherlands MC2818  
Missy
Team John Rimmelzwaan7 11:02:58,20 1 00:32:58 Holland Pigeons Club
803alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral2 11:02:58,25 1 00:32:58 La Dama de Elche
804belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes2 11:02:58,45 1 00:32:58 Fondclub Loft 24
805europe MC0811  
Spitfire 2
Team TOP 101 11:02:58,65 1 00:32:59 Club E.U.
806wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 11:02:59,35 1 00:32:59 Wales Club
807germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel13 11:02:59,55 1 00:33:00 Saalfeld Club
808austria MC2510  
Euro 3
Team Europa2 11:02:59,75 1 00:33:00 VRV - Oberoesterreich
809austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag17 11:02:59,95 1 00:33:00 VRV - Oberoesterreich
810china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing7 11:03:01,00 1 00:33:01 China Pigeon Raging Club
811germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn10 11:03:01,10 1 00:33:01 Rietberg Club
812austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag18 11:03:01,15 1 00:33:01 VRV - Oberoesterreich
813hungary MC1627  
Monika
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:03:01,40 1 00:33:01 Hungary Pigeons Club
814belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen2 11:03:01,45 1 00:33:01 Belgium Club
815netherlands MC2817  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan8 11:03:01,65 1 00:33:02 Holland Pigeons Club
816czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize8 11:03:01,90 1 00:33:02 Czech Republic Club
817germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany4 11:03:02,05 1 00:33:02 Germany Club
818netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser1 11:03:02,35 1 00:33:02 Holland Pigeons Club
819slovakia MC2636  
Aneta
Team Hrozen P & P1 11:03:02,40 1 00:33:02 Slovakia Club
820england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF1 11:03:02,40 1 00:33:02 RPRA (Pigeon Association)
821germany MC0776  
Blue Pearl
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer12 11:03:02,40 1 00:33:02 Oberfranken Club
822galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:03:02,55 1 00:33:03 MARIÑAS ALTAS
823germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller17 11:03:02,55 1 00:33:03 Oberfranken Club
824belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt4 11:03:02,75 1 00:33:03 De Snelvliegers Zandbergen Club
825france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette1 11:03:03,05 1 00:33:03 Team Sibille France
826germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel14 11:03:03,20 1 00:33:03 Saalfeld Club
827polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:03:03,35 1 00:33:03 Polonia
828polska MC1905  
Dina
Michal Klassa1 11:03:03,36 1 00:33:03 Polonia
829england MC2210  
Dk Anna
Bogdan Hladiuc1 11:03:03,50 1 00:33:04 RPRA (Pigeon Association)
830wales MC2749  
Bellas Boy
Team J.R.D. Humphrys1 11:03:03,80 1 00:33:04 Wales Club
831tenerife MC0225  
Gama
Team Herrera y Jaime2 11:03:04,25 1 00:33:04 Adexe
832slovakia MC1396  
Noemi 699
Team Evin Peter & Noemi5 11:03:04,55 1 00:33:05 Slovakia Club
833austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer3 11:03:04,95 1 00:33:05 Club Austria
834czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek3 11:03:04,95 1 00:33:05 Czech Republic Club
835germany MC0072  
Siggi
Team SAS2 11:03:05,45 1 00:33:05 Germany Club
836hungary MC1626  
Lord
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:03:05,55 1 00:33:06 Hungary Pigeons Club
837netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer1 11:03:05,65 1 00:33:06 Holland Pigeons Club
838netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo4 11:03:06,30 1 00:33:06 Holland Pigeons Club
839polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:03:06,31 1 00:33:06 Polonia
840austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag19 11:03:06,50 1 00:33:06 VRV - Oberoesterreich
841rumania MC3253  
Garlic
Iulian Duica2 11:03:07,15 1 00:33:07 Romanía
842wales MC1934  
marley
Team Rudderfett3 11:03:07,15 1 00:33:07 Welsh Flag
843turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:03:07,65 1 00:33:08 Turkey Flying Club
844germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller1 11:03:07,70 1 00:33:08 Germany Club
845polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 11:03:07,85 1 00:33:08 Polonia
846rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:03:08,05 1 00:33:08 Romanía
847wales MC0522  
Trulo
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:03:08,65 1 00:33:09 Wales Club
848belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt5 11:03:08,70 1 00:33:09 De Snelvliegers Zandbergen Club
849wales MC0523  
Caligula
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:03:08,85 1 00:33:09 Wales Club
850netherlands MC0117  
Grady
Team Dickmann-Stroetges1 11:03:09,05 1 00:33:09 Holland Pigeons Club
851england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers2 11:03:09,30 1 00:33:09 RPRA (Pigeon Association)
852tenerife MC2885  
Malaka
Carlos Guanche Campos1 11:03:09,50 1 00:33:10 CANARAGÜI
853netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.1 11:03:09,50 1 00:33:10 Holland Pigeons Club
854wales MC2748  
Shrek
Team J.R.D. Humphrys2 11:03:09,75 1 00:33:10 Wales Club
855belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens7 11:03:09,95 1 00:33:10 Fond Wallonie
856rumania MC1858  
Karika
Team Onur3 11:03:10,25 1 00:33:10 Romanía
857croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip1 11:03:10,40 1 00:33:10 Croatia Pigeon Club
858denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen2 11:03:10,60 1 00:33:11 Denmark Club
859hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:03:10,70 1 00:33:11 Hungary Pigeons Club
860switzerland MC2265  
Freja
Simon Wolf6 11:03:10,95 1 00:33:11 Suiza
861cadiz MC2380  
Sagira
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:03:11,15 1 00:33:11 Andalucía
862belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt6 11:03:11,25 1 00:33:11 De Snelvliegers Zandbergen Club
863rumania MC3194  
Xaviera
Team Hintari & Lungoci2 11:03:11,45 1 00:33:11 Romanía
864turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan1 11:03:11,45 1 00:33:11 Turkey Flying Club
865polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 11:03:11,45 1 00:33:11 Polonia
866netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort2 11:03:11,55 1 00:33:12 Holland Pigeons Club
867cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero2 11:03:11,65 1 00:33:12 Malagüeño
868austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer8 11:03:11,65 1 00:33:12 VRV - Oberoesterreich
869asturias MC1033  
Kazán
Gheorghe Rosu4 11:03:11,75 1 00:33:12 R.C. Oviedo
870germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers2 11:03:11,90 1 00:33:12 Münsterland
871belgium MC3117  
Donald
Team Thieu & Thieu1 11:03:11,95 1 00:33:12 Belgium Club
872bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:03:12,25 1 00:33:12 Bulgaria Club
873hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:03:12,30 1 00:33:12 Hungary Pigeons Club
874germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer13 11:03:12,35 1 00:33:12 Oberfranken Club
875netherlands MC2794  
Emily
Bart Gaasbeek1 11:03:12,45 1 00:33:12 Holland Pigeons Club
876hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 11:03:13,00 1 00:33:13 Hungary Pigeons Club
877slovakia MC2658  
Greg 1320
Team Greg - Slovakia7 11:03:13,60 1 00:33:14 Slovakia Club
878czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie4 11:03:14,45 1 00:33:14 Czech Republic Club
879netherlands MC0119  
Valdemar
Team Dickmann-Stroetges2 11:03:14,45 1 00:33:14 Holland Pigeons Club
880czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica3 11:03:14,65 1 00:33:15 Czech Republic Club
881rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch1 11:03:15,25 1 00:33:15 Romanía
882austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer1 11:03:15,60 1 00:33:16 VRV - Oberoesterreich
883la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido1 11:03:15,61 1 00:33:16 Miraflores
884germany MC1317  
Yalu
Erich Müller18 11:03:15,85 1 00:33:16 Oberfranken Club
885england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn3 11:03:16,35 1 00:33:16 RPRA (Pigeon Association)
886austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag20 11:03:16,40 1 00:33:16 VRV - Oberoesterreich
887belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt7 11:03:16,45 1 00:33:16 De Snelvliegers Zandbergen Club
888germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers6 11:03:16,55 1 00:33:17 Niederrhein Club
889germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker3 11:03:17,10 1 00:33:17 Rietberg Club
890germany MC1319  
Alanna
Erich Müller19 11:03:17,20 1 00:33:17 Oberfranken Club
891netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon4 11:03:17,70 1 00:33:18 Holland Pigeons Club
892rumania MC0953  
Focus
Team Pigeons Airport2 11:03:17,80 1 00:33:18 Romanía
893south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 11:03:18,00 1 00:33:18 South Africa Club
894netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland4 11:03:18,35 1 00:33:18 Holland Pigeons Club
895polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta3 11:03:18,40 1 00:33:18 Polonia
896germany MC2988  
Pulteney Prince
Hans-Paul Esser10 11:03:18,45 1 00:33:18 Düsseldorf Club
897rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:03:18,60 1 00:33:19 Romanía
898tenerife MC0002  
kilolibra
Team Achaman1 11:03:18,80 1 00:33:19 Adexe
899germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser11 11:03:18,85 1 00:33:19 Düsseldorf Club
900england MC0111  
Laurieston
Team Louella Pigeon World1 11:03:19,05 1 00:33:19 RPRA (Pigeon Association)
901rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 11:03:19,10 1 00:33:19 Romanía
902turkey MC3042  
Barkin
Yusuf Karakurt4 11:03:20,20 1 00:33:20 Turkey Flying Club
903czech republic MC2601  
Marti
Vladimir Taborsky1 11:03:20,25 1 00:33:20 Czech Republic Club
904gran canaria MC1052  
Frederika
Team Flor4 11:03:20,30 1 00:33:20 La Paloma Mensajera
905germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel15 11:03:20,45 1 00:33:20 Saalfeld Club
906asturias MC0945  
Lewis Blue Girl
José Manuel García Darriba6 11:03:20,45 1 00:33:20 R.C. Oviedo
907polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki1 11:03:20,70 1 00:33:21 Polonia
908polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport6 11:03:20,80 1 00:33:21 Polonia
909netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder3 11:03:20,80 1 00:33:21 Holland Pigeons Club
910croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb2 11:03:21,00 1 00:33:21 Croatia Pigeon Club
911rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici6 11:03:21,45 1 00:33:21 Romanía
912south africa MC1871  
Jeanette
Team Triple J Lofts5 11:03:21,60 1 00:33:22 South Africa Club
913slovakia MC1375  
Color Me Crazy
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:03:21,95 1 00:33:22 Slovakia Club
914rumania MC0131  
Power
Team Pop Dan & Power Pigeons2 11:03:22,10 1 00:33:22 Romanía
915rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:03:22,10 1 00:33:22 Romanía
916austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag21 11:03:22,30 1 00:33:22 VRV - Oberoesterreich
917germany MC1323  
Ball
Erich Müller20 11:03:22,40 1 00:33:22 Oberfranken Club
918turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:03:22,40 1 00:33:22 Turkey Flying Club
919rumania MC1161  
Alpin Boy
Team Class5 11:03:22,65 1 00:33:23 Romanía
920england MC0898  
Bermondsy Babe
Team Foster & Rump3 11:03:22,90 1 00:33:23 RPRA (Pigeon Association)
921germany MC2237  
Athena
Team Blümmers7 11:03:22,90 1 00:33:23 Niederrhein Club
922polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:03:22,95 1 00:33:23 Polonia
923germany MC0081  
Muddy
Team SAS3 11:03:23,20 1 00:33:23 Germany Club
924turkey MC3017  
Pargali Ibrahim
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:03:23,45 1 00:33:23 Turkey Flying Club
925netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn5 11:03:23,45 1 00:33:23 Holland Pigeons Club
926polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki2 11:03:23,55 1 00:33:24 Polonia
927italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile1 11:03:23,70 1 00:33:24 Italia
928austria MC1781  
Whitetears
Beniamin Neag22 11:03:24,25 1 00:33:24 VRV - Oberoesterreich
929germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt3 11:03:24,35 1 00:33:24 Germany Club
930italia MC3131  
Loni
Florin Briceanu2 11:03:24,45 1 00:33:24 Italia
931rumania MC3179  
Pilon
Team Dinica & Adrian4 11:03:24,60 1 00:33:25 Romanía
932malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta5 11:03:24,80 1 00:33:25 Malta Racing Pigeon Club
933austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag23 11:03:25,00 1 00:33:25 VRV - Oberoesterreich
934rumania MC1258  
Atlantic Gladiator
Sorin Florea15 11:03:25,75 1 00:33:26 Romanía
935slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik4 11:03:26,00 1 00:33:26 Slovakia Club
936gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor5 11:03:26,10 1 00:33:26 La Paloma Mensajera
937polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski2 11:03:26,20 1 00:33:26 Polonia
938rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta3 11:03:26,65 1 00:33:27 Romanía
939slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak2 11:03:26,70 1 00:33:27 Slovenia Club
940slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec3 11:03:27,10 1 00:33:27 Slovenia Club
941belgium MC0990  
Mig II
Vincent Neirynck9 11:03:27,15 1 00:33:27 Fond Wallonie
942germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn11 11:03:27,95 1 00:33:28 Rietberg Club
943polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak2 11:03:28,00 1 00:33:28 Polonia
944rumania MC3338  
Ted
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons2 11:03:28,15 1 00:33:28 Romanía
945gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor6 11:03:28,15 1 00:33:28 La Paloma Mensajera
946germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers3 11:03:28,25 1 00:33:28 Münsterland
947polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland6 11:03:28,35 1 00:33:28 Polonia
948germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer14 11:03:28,70 1 00:33:29 Oberfranken Club
949germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser12 11:03:28,95 1 00:33:29 Düsseldorf Club
950germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.1 11:03:29,30 1 00:33:29 Weitstrecken Myhl-Wegberg
951china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing8 11:03:29,65 1 00:33:30 China Pigeon Raging Club
952netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.2 11:03:29,80 1 00:33:30 Holland Pigeons Club
953germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons3 11:03:30,35 1 00:33:30 Saarland
954south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts6 11:03:30,70 1 00:33:31 South Africa Club
955rumania MC3205  
Caviar
Noni Radulescu4 11:03:31,20 1 00:33:31 Romanía
956belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens8 11:03:31,30 1 00:33:31 Fond Wallonie
957slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I2 11:03:31,50 1 00:33:32 Slovakia Club
958germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker4 11:03:31,55 1 00:33:32 Rietberg Club
959polska MC1589  
Berbatou
Tomasz Wiczling2 11:03:32,15 1 00:33:32 Polonia
960south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit2 11:03:32,35 1 00:33:32 South Africa Club
961wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett4 11:03:32,35 1 00:33:32 Welsh Flag
962alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral3 11:03:32,95 1 00:33:33 La Dama de Elche
963wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee3 11:03:33,05 1 00:33:33 Wales Club
964rumania MC0889  
Snydale Moon
Mihai Chirita2 11:03:33,05 1 00:33:33 Romanía
965slovakia MC2634  
Franco
Team FAB1 11:03:33,10 1 00:33:33 Slovakia Club
966germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing1 11:03:33,20 1 00:33:33 Lehrte/Peine
967netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan9 11:03:33,45 1 00:33:33 Holland Pigeons Club
968germany MC0760  
Paranoid Pete
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer15 11:03:33,55 1 00:33:34 Oberfranken Club
969ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:03:34,00 1 00:33:34 Ukraine Club
970slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic2 11:03:34,00 1 00:33:34 Slovenia Club
971belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Coppens & Segers1 11:03:34,10 1 00:33:34 Denderbond Ninove
972tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis1 11:03:34,35 1 00:33:34 Nuevos HORIZONTES
973slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic2 11:03:34,50 1 00:33:34 Slovakia Club
974austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer9 11:03:35,00 1 00:33:35 VRV - Oberoesterreich
975south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts7 11:03:35,15 1 00:33:35 South Africa Club
976polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 11:03:35,30 1 00:33:35 Polonia
977germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:03:35,30 1 00:33:35 Germany Club
978belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:03:35,65 1 00:33:36 Club Olijftak Maaseik
979germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:03:35,90 1 00:33:36 Käshofen
980germany MC0440  
ATLANTIC 1000
Alexander Gebel16 11:03:36,60 1 00:33:37 Saalfeld Club
981england MC2727  
Frankie Four Toes
Team W and S Sweet2 11:03:36,60 1 00:33:37 RPRA (Pigeon Association)
982slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos5 11:03:36,90 1 00:33:37 Slovakia Club
983austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag24 11:03:37,05 1 00:33:37 VRV - Oberoesterreich
984baleares MC2893  
Capitán Haddock
Team Ciutadellencs3 11:03:37,15 1 00:33:37 C.C.Ciutadella
985rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:03:37,20 1 00:33:37 Romanía
986denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen1 11:03:37,25 1 00:33:37 Denmark Club
987netherlands MC0116  
Trekanten Caro
Team Dickmann-Stroetges3 11:03:37,85 1 00:33:38 Holland Pigeons Club
988austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag25 11:03:38,00 1 00:33:38 VRV - Oberoesterreich
989austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa2 11:03:38,60 1 00:33:39 VRV - Oberoesterreich
990germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler1 11:03:38,90 1 00:33:39 Oberbayern Club
991belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:03:39,30 1 00:33:39 Fondclub Herent
992belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:03:39,30 1 00:33:39 Belarus Club
993belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon10 11:03:39,50 1 00:33:40 Club Olijftak Maaseik
994belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:03:39,55 1 00:33:40 Fondclub Herent
995alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral4 11:03:39,75 1 00:33:40 La Dama de Elche
996wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers7 11:03:39,75 1 00:33:40 Wales Club
997germany MC0604  
Rebel Earl
Helmut Mann4 11:03:40,20 1 00:33:40 Wetter
998polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski2 11:03:40,20 1 00:33:40 Polonia
999germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker5 11:03:40,80 1 00:33:41 Rietberg Club
1000france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:03:41,05 1 00:33:41 Team Sibille France
1001polska MC2457  
JKG 7973
Team JKG Transport7 11:03:41,60 1 00:33:42 Polonia
1002netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing4 11:03:42,15 1 00:33:42 Holland Pigeons Club
1003czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:03:42,35 1 00:33:42 Czech Republic Club
1004polska MC2008  
Trusty
Grzegorz Szymanski3 11:03:42,55 1 00:33:43 Polonia
1005england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF2 11:03:42,65 1 00:33:43 RPRA (Pigeon Association)
1006rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis1 11:03:42,80 1 00:33:43 Romanía
1007england MC2212  
Jette
Andrei Antoce4 11:03:42,80 1 00:33:43 RPRA (Pigeon Association)
1008wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys3 11:03:42,80 1 00:33:43 Wales Club
1009rumania MC1845  
One Stage
Aurelian Petca3 11:03:43,15 1 00:33:43 Romanía
1010belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:03:43,25 1 00:33:43 Fond Wallonie
1011netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink3 11:03:43,40 1 00:33:43 Holland Pigeons Club
1012rumania MC1171  
Pheonix
Team Class6 11:03:43,40 1 00:33:43 Romanía
1013china MC2907  
Jelle
Team Haiye Boi Fuqing9 11:03:43,55 1 00:33:44 China Pigeon Raging Club
1014norway MC0917  
Rubi
Team Gebert & Iura4 11:03:43,90 1 00:33:44 Norge Racing Pigeon Club
1015czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize9 11:03:43,95 1 00:33:44 Czech Republic Club
1016rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea16 11:03:44,45 1 00:33:44 Romanía
1017rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif4 11:03:44,75 1 00:33:45 Romanía
1018belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen2 11:03:44,75 1 00:33:45 Club Olijftak Maaseik
1019denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen2 11:03:44,80 1 00:33:45 Denmark Club
1020germany MC0560  
Narco
Team Koblenz1 11:03:44,95 1 00:33:45 Koblenz Club
1021sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez4 11:03:45,70 1 00:33:46 ITALICENSE
1022austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 11:03:45,70 1 00:33:46 VRV - Oberoesterreich
1023rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah5 11:03:46,20 1 00:33:46 Romanía
1024germany MC1512  
Eurofalk 957
Team SG Eider1 11:03:46,70 1 00:33:47 Oberfranken Club
1025slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia8 11:03:46,95 1 00:33:47 Slovakia Club
1026rumania MC2948  
Victoria
Cristian Stan1 11:03:47,35 1 00:33:47 Romanía
1027germany MC3066  
PIGEONS OF THE SEA 8
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:03:48,05 1 00:33:48 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1028germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 11:03:48,80 1 00:33:49 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1029wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers8 11:03:48,80 1 00:33:49 Wales Club
1030belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 11:03:48,85 1 00:33:49 Club Olijftak Maaseik
1031netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 11:03:49,10 1 00:33:49 Holland Pigeons Club
1032france MC2898  
JULIE
Team Rahal Denis & Sylvie2 11:03:49,30 1 00:33:49 France Club
1033hungary MC1625  
GPS
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 11:03:49,35 1 00:33:49 Hungary Pigeons Club
1034polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta4 11:03:49,80 1 00:33:50 Polonia
1035france MC2900  
DENIS
Team Rahal Denis & Sylvie3 11:03:49,80 1 00:33:50 France Club
1036scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds2 11:03:50,05 1 00:33:50 Scottish Homing Union
1037croatia MC1545  
Croatian Princess
Denis Culic3 11:03:50,20 1 00:33:50 Croatia Pigeon Club
1038wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent4 11:03:50,30 1 00:33:50 Wales Club
1039netherlands MC2796  
Cheline
Bart Gaasbeek2 11:03:50,95 1 00:33:51 Holland Pigeons Club
1040rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:03:51,55 1 00:33:52 Romanía
1041polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland7 11:03:51,65 1 00:33:52 Polonia
1042germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller2 11:03:51,65 1 00:33:52 Germany Club
1043zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons2 11:03:51,80 1 00:33:52 Mensajeras BILBILIS
1044rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 11:03:52,35 1 00:33:52 Romanía
1045asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella6 11:03:52,50 1 00:33:52 R.C. Oviedo
1046wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford2 11:03:53,30 1 00:33:53 Wales Club
1047germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain2 11:03:53,40 1 00:33:53 Fulda Club
1048rumania MC0952  
Yanina
Team Pigeons Airport3 11:03:53,75 1 00:33:54 Romanía
1049polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski2 11:03:54,05 1 00:33:54 Polonia
1050hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 11:03:54,05 1 00:33:54 Hungary Pigeons Club
1051germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel17 11:03:54,30 1 00:33:54 Saalfeld Club
1052germany MC0264  
The Tukker
Team Klaas & Sohn12 11:03:54,30 1 00:33:54 Rietberg Club
1053south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 11:03:54,70 1 00:33:55 South Africa Club
1054polska MC1029  
Milton
Team Slawomir Pluta5 11:03:54,90 1 00:33:55 Polonia
1055south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts8 11:03:55,45 1 00:33:55 South Africa Club
1056asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella7 11:03:55,60 1 00:33:56 R.C. Oviedo
1057slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik1 11:03:55,75 1 00:33:56 Slovakia Club
1058rumania MC0958  
Sakin
Team Miulescu Marian1 11:03:55,80 1 00:33:56 Romanía
1059hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel3 11:03:55,80 1 00:33:56 Hungary Pigeons Club
1060norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura5 11:03:55,95 1 00:33:56 Norge Racing Pigeon Club
1061england MC0411  
Napoleon V
Pieter Oberholster7 11:03:55,95 1 00:33:56 RPRA (Pigeon Association)
1062germany MC1327  
Laila
Erich Müller21 11:03:56,00 1 00:33:56 Oberfranken Club
1063tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón1 11:03:56,10 1 00:33:56 CANARAGÜI
1064hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel4 11:03:56,20 1 00:33:56 Hungary Pigeons Club
1065germany MC0383  
Joshua
Team Volmer & Wilpers4 11:03:56,40 1 00:33:56 Münsterland
1066polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland8 11:03:56,60 1 00:33:57 Polonia
1067rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 11:03:56,95 1 00:33:57 Romanía
1068toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk4 11:03:57,00 1 00:33:57 Mensajeras del Tajo
1069belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen6 11:03:57,10 1 00:33:57 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1070denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen2 11:03:57,20 1 00:33:57 Denmark Club
1071denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen2 11:03:57,55 1 00:33:58 Denmark Club
1072rumania MC1994  
Vio 3
Viorel Gah6 11:03:57,80 1 00:33:58 Romanía
1073china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing10 11:03:58,00 1 00:33:58 China Pigeon Raging Club
1074rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar2 11:03:58,40 1 00:33:58 Romanía
1075polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport8 11:03:58,55 1 00:33:59 Polonia
1076germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser3 11:03:58,60 1 00:33:59 Ostwestfalenn Club
1077netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn6 11:03:58,61 1 00:33:59 Holland Pigeons Club
1078slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh3 11:03:58,80 1 00:33:59 Slovenia Club
1079asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella8 11:03:59,05 1 00:33:59 R.C. Oviedo
1080rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea17 11:03:59,25 1 00:33:59 Romanía
1081rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea18 11:03:59,26 1 00:33:59 Romanía
1082england MC0672  
Fiocco
David Hinkel2 11:03:59,30 1 00:33:59 RPRA (Pigeon Association)
1083wales MC2738  
Rasbull Rocket 1
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:03:59,35 1 00:33:59 Wales Club
1084fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:03:59,45 1 00:33:59 Gran Tarajal
1085germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons4 11:03:59,50 1 00:34:00 Saarland
1086tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost4 11:03:59,80 1 00:34:00 C.C.Portuense
1087gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro3 11:03:59,90 1 00:34:00 Club Los Socios
1088germany MC0062  
Yodel
Team Golden Ladies Germany1 11:04:00,00 1 00:34:00 Germany Club
1089south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester4 11:04:00,10 1 00:34:00 South Africa Club
1090netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL2 11:04:00,15 1 00:34:00 Holland Pigeons Club
1091germany MC2031  
Black Lola
Team Gebr. Reinhard4 11:04:00,15 1 00:34:00 Lahntal Club
1092austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag26 11:04:00,16 1 00:34:00 VRV - Oberoesterreich
1093tenerife MC0229  
Lester
Team Herrera y Jaime3 11:04:00,20 1 00:34:00 Adexe
1094italia MC1922  
Mirka
Team RSR3 11:04:00,25 1 00:34:00 Italia
1095south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat2 11:04:00,30 1 00:34:00 South Africa Club
1096europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 102 11:04:00,40 1 00:34:00 Club E.U.
1097czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize10 11:04:00,45 1 00:34:00 Czech Republic Club
1098czech republic MC2560  
GPG 245
Team GPG Oversize11 11:04:00,85 1 00:34:01 Czech Republic Club
1099fuerteventura MC0248  
Cassius
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:04:01,15 1 00:34:01 Gran Tarajal
1100slovakia MC2635  
Cila
Team FAB2 11:04:01,45 1 00:34:01 Slovakia Club
1101netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn7 11:04:01,65 1 00:34:02 Holland Pigeons Club
1102wales MC0526  
Neron
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:04:01,80 1 00:34:02 Wales Club
1103italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu3 11:04:01,90 1 00:34:02 Italia
1104germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug3 11:04:02,20 1 00:34:02 Germany Club
1105germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel18 11:04:02,25 1 00:34:02 Saalfeld Club
1106austria MC2528  
Lili
Franz Rötzer2 11:04:02,45 1 00:34:02 VRV - Oberoesterreich
1107netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.3 11:04:02,60 1 00:34:03 Holland Pigeons Club
1108slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P2 11:04:02,70 1 00:34:03 Slovakia Club
1109controling MC0994  
check
Checking Checking2 11:04:02,90 1 00:34:03 Checking
1110italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu4 11:04:03,00 1 00:34:03 Italia
1111netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer2 11:04:03,01 1 00:34:03 Holland Pigeons Club
1112wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett5 11:04:03,10 1 00:34:03 Welsh Flag
1113malta MC0565  
Telasia
Team Gandlier Lofts Malta3 11:04:03,11 1 00:34:03 Malta Racing Pigeon Club
1114germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 11:04:03,15 1 00:34:03 Germany Club
1115asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu3 11:04:03,16 1 00:34:03 R.C.C. Asturias
1116germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak5 11:04:03,35 1 00:34:03 Germany Club
1117england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate9 11:04:03,60 1 00:34:04 RPRA (Pigeon Association)
1118turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:04:03,61 1 00:34:04 Turkey Flying Club
1119polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner3 11:04:03,65 1 00:34:04 Polonia
1120la palma MC0217  
Esther 3
Nicolás Martín Pulido2 11:04:03,66 1 00:34:04 Miraflores
1121rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Team Class7 11:04:03,95 1 00:34:04 Romanía
1122austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:04:04,25 1 00:34:04 Club Austria
1123portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul3 11:04:04,35 1 00:34:04 Faro - Portugal
1124south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat3 11:04:04,40 1 00:34:04 South Africa Club
1125rumania MC1217  
Crazy Bird
Sorin Florea19 11:04:04,55 1 00:34:05 Romanía
1126germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons5 11:04:04,85 1 00:34:05 Saarland
1127austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa3 11:04:05,05 1 00:34:05 VRV - Oberoesterreich
1128gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita3 11:04:05,10 1 00:34:05 La Paloma Mensajera
1129czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek4 11:04:05,20 1 00:34:05 Czech Republic Club
1130polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta6 11:04:05,30 1 00:34:05 Polonia
1131netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda2 11:04:05,30 1 00:34:05 Holland Pigeons Club
1132wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls7 11:04:05,35 1 00:34:05 Wales Club
1133germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel19 11:04:05,50 1 00:34:06 Saalfeld Club
1134belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck10 11:04:05,55 1 00:34:06 Fond Wallonie
1135wales MC2740  
Secret One
Team Secret Service3 11:04:05,85 1 00:34:06 Wales Club
1136england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster8 11:04:06,05 1 00:34:06 RPRA (Pigeon Association)
1137germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons6 11:04:06,05 1 00:34:06 Saarland
1138austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag27 11:04:06,25 1 00:34:06 VRV - Oberoesterreich
1139slovakia MC1388  
Nika
Team Zihlavnik5 11:04:06,50 1 00:34:06 Slovakia Club
1140rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita3 11:04:06,55 1 00:34:07 Romanía
1141belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 11:04:06,60 1 00:34:07 Denderbond Ninove
1142england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate10 11:04:06,65 1 00:34:07 RPRA (Pigeon Association)
1143sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez5 11:04:07,05 1 00:34:07 ITALICENSE
1144scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son3 11:04:07,10 1 00:34:07 Scottish Homing Union
1145netherlands MC1081  
Frysian Blizzard
Sjaak Buwalda3 11:04:07,35 1 00:34:07 Holland Pigeons Club
1146netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan10 11:04:07,45 1 00:34:07 Holland Pigeons Club
1147germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta2 11:04:07,50 1 00:34:08 Germany Club
1148netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn8 11:04:07,51 1 00:34:08 Holland Pigeons Club
1149south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit3 11:04:07,55 1 00:34:08 South Africa Club
1150rumania MC1242  
The Scatman
Sorin Florea20 11:04:07,56 1 00:34:08 Romanía
1151rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:04:07,65 1 00:34:08 Romanía
1152malta MC1526  
Zaren
Team Ginger Burdnar Lofts1 11:04:08,05 1 00:34:08 Malta Racing Pigeon Club
1153rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif5 11:04:08,05 1 00:34:08 Romanía
1154rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu5 11:04:08,06 1 00:34:08 Romanía
1155belgium MC1537  
Red Choco
Team Coloured Pigeons1 11:04:08,20 1 00:34:08 Fond Wallonie
1156netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan11 11:04:08,30 1 00:34:08 Holland Pigeons Club
1157scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds3 11:04:08,50 1 00:34:08 Scottish Homing Union
1158germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn13 11:04:08,55 1 00:34:09 Rietberg Club
1159rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah7 11:04:08,55 1 00:34:09 Romanía
1160cadiz MC2375  
Fick-L-Fritz
Juan Manuel Trujillo Sánchez3 11:04:08,85 1 00:34:09 Andalucía
1161germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt2 11:04:08,95 1 00:34:09 NRW Club
1162germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser13 11:04:09,00 1 00:34:09 Düsseldorf Club
1163austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag28 11:04:09,10 1 00:34:09 VRV - Oberoesterreich
1164alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral5 11:04:09,20 1 00:34:09 La Dama de Elche
1165rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:04:09,30 1 00:34:09 Romanía
1166italia MC2116  
Lester
Renato Cantu2 11:04:09,30 1 00:34:09 Italia
1167malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta2 11:04:09,50 1 00:34:10 Malta Racing Pigeon Club
1168wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford3 11:04:09,65 1 00:34:10 Wales Club
1169rumania MC3271  
Froome
Florin Scutaru2 11:04:09,85 1 00:34:10 Romanía
1170denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen3 11:04:09,85 1 00:34:10 Denmark Club
1171austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag29 11:04:10,05 1 00:34:10 VRV - Oberoesterreich
1172germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:04:10,30 1 00:34:10 Germany Club
1173rumania MC3186  
Konsi
Team Dinica & Adrian5 11:04:10,35 1 00:34:10 Romanía
1174belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 11:04:10,40 1 00:34:10 Denderbond Ninove
1175gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro4 11:04:10,45 1 00:34:10 Club Los Socios
1176rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici7 11:04:10,65 1 00:34:11 Romanía
1177germany MC2789  
Tamu
Hans Esser2 11:04:10,80 1 00:34:11 Germany Club
1178fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:04:10,90 1 00:34:11 Gran Tarajal
1179czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal3 11:04:10,91 1 00:34:11 Czech Republic Club
1180netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort3 11:04:11,15 1 00:34:11 Holland Pigeons Club
1181tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón2 11:04:11,16 1 00:34:11 CANARAGÜI
1182germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 11:04:11,17 1 00:34:11 Frankenland Club
1183gran canaria MC1066  
Aidan
Team Yahvé & Oliveiro5 11:04:11,18 1 00:34:11 Club Los Socios
1184hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert11 11:04:11,20 1 00:34:11 Hungary Pigeons Club
1185belgium MC2784  
Goldrush 1
Team Coppens & Segers2 11:04:11,20 1 00:34:11 Denderbond Ninove
1186rumania MC3377  
Pop
Team Pop Dan & Power Pigeons3 11:04:11,30 1 00:34:11 Romanía
1187polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland9 11:04:11,35 1 00:34:11 Polonia
1188fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González1 11:04:11,35 1 00:34:11 Gran Tarajal
1189netherlands MC1493  
Meksi
Team Soepboer5 11:04:11,55 1 00:34:12 Holland Pigeons Club
1190china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing11 11:04:11,56 1 00:34:12 China Pigeon Raging Club
1191czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 11:04:11,70 1 00:34:12 Czech Republic Club
1192rumania MC1213  
The Wind of Change
Sorin Florea21 11:04:11,75 1 00:34:12 Romanía
1193germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn14 11:04:11,80 1 00:34:12 Rietberg Club
1194germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel20 11:04:11,90 1 00:34:12 Saalfeld Club
1195cantabria MC1723  
Elias Arrow
Team Barrio - Rovira - Merino2 11:04:12,05 1 00:34:12 Club Reinosano
1196belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:04:12,10 1 00:34:12 Belarus Club
1197alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral6 11:04:12,15 1 00:34:12 La Dama de Elche
1198germany MC2224  
Octaris
Berthold Schupp3 11:04:12,20 1 00:34:12 Schwaben-Allgäu Club
1199hungary MC1528  
Mikelaka
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:04:12,35 1 00:34:12 Hungary Pigeons Club
1200netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij5 11:04:12,45 1 00:34:12 Holland Pigeons Club
1201wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor2 11:04:12,55 1 00:34:13 Wales Club
1202germany MC0858  
Miha
Edgar Peter3 11:04:12,56 1 00:34:13 Frankenland Club
1203slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica2 11:04:12,60 1 00:34:13 Slovenia Club
1204netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo5 11:04:12,85 1 00:34:13 Holland Pigeons Club
1205turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:04:12,85 1 00:34:13 Turkey Flying Club
1206belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes3 11:04:12,86 1 00:34:13 Fondclub Loft 24
1207germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg3 11:04:13,10 1 00:34:13 Sajonia Club
1208belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes4 11:04:13,25 1 00:34:13 Fondclub Loft 24
1209belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes5 11:04:13,26 1 00:34:13 Fondclub Loft 24
1210germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser14 11:04:13,30 1 00:34:13 Düsseldorf Club
1211netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo6 11:04:13,35 1 00:34:13 Holland Pigeons Club
1212netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan12 11:04:13,35 1 00:34:13 Holland Pigeons Club
1213austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag30 11:04:13,55 1 00:34:14 VRV - Oberoesterreich
1214fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González2 11:04:13,56 1 00:34:14 Gran Tarajal
1215germany MC0071  
Dinky
Team SAS4 11:04:13,80 1 00:34:14 Germany Club
1216controling MC0128  
check
Checking Checking3 11:04:13,95 1 00:34:14 Checking
1217netherlands MC1074  
Frysian Comfort
Sjaak Buwalda4 11:04:13,95 1 00:34:14 Holland Pigeons Club
1218germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.2 11:04:14,20 1 00:34:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1219wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service4 11:04:14,40 1 00:34:14 Wales Club
1220slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic3 11:04:14,55 1 00:34:15 Slovenia Club
1221italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S1 11:04:14,75 1 00:34:15 Italia
1222england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:04:14,95 1 00:34:15 RPRA (Pigeon Association)
1223germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany2 11:04:15,15 1 00:34:15 Germany Club
1224belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon11 11:04:15,20 1 00:34:15 Club Olijftak Maaseik
1225austria MC0328  
Supertramp
Team Gratzer & Nóres3 11:04:15,30 1 00:34:15 Pigeon Club Austria South
1226malta MC0323  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta6 11:04:15,30 1 00:34:15 Malta Racing Pigeon Club
1227la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido3 11:04:15,31 1 00:34:15 Miraflores
1228rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita4 11:04:15,45 1 00:34:15 Romanía
1229rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:04:15,70 1 00:34:16 Romanía
1230denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen5 11:04:15,75 1 00:34:16 Denmark Club
1231france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit2 11:04:16,05 1 00:34:16 Team Sibille France
1232tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz3 11:04:16,10 1 00:34:16 C.C.Portuense
1233germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel21 11:04:16,25 1 00:34:16 Saalfeld Club
1234wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent5 11:04:16,26 1 00:34:16 Wales Club
1235germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner3 11:04:16,27 1 00:34:16 Nordhessen Club
1236gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Tenesor3 11:04:16,30 1 00:34:16 Club Los Socios
1237rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:04:16,60 1 00:34:17 Romanía
1238germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß3 11:04:16,61 1 00:34:17 Germany Club
1239polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk2 11:04:16,90 1 00:34:17 Polonia
1240netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing5 11:04:16,95 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
1241slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik3 11:04:17,15 1 00:34:17 Slovakia Club
1242cadiz MC2381  
Bronx
Juan Manuel Trujillo Sánchez4 11:04:17,20 1 00:34:17 Andalucía
1243gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 11:04:17,40 1 00:34:17 Club Los Socios
1244italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patty3 11:04:17,60 1 00:34:18 Italia
1245rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa2 11:04:17,70 1 00:34:18 Romanía
1246germany MC2220  
High Speed
Berthold Schupp4 11:04:17,80 1 00:34:18 Schwaben-Allgäu Club
1247rumania MC1199  
Venus
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:04:17,90 1 00:34:18 Romanía
1248austria MC2512  
Euro 1
Team Europa3 11:04:18,05 1 00:34:18 VRV - Oberoesterreich
1249netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 11:04:18,35 1 00:34:18 PDV Mariapolder
1250germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 11:04:18,36 1 00:34:18 Oberfranken Club
1251netherlands MC2795  
Annelies
Bart Gaasbeek3 11:04:18,55 1 00:34:19 Holland Pigeons Club
1252belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck11 11:04:18,70 1 00:34:19 Fond Wallonie
1253germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser15 11:04:18,70 1 00:34:19 Düsseldorf Club
1254tenerife MC2884  
Kirsten
Carlos Guanche Campos2 11:04:18,85 1 00:34:19 CANARAGÜI
1255alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral7 11:04:19,15 1 00:34:19 La Dama de Elche
1256germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn15 11:04:19,15 1 00:34:19 Rietberg Club
1257netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo7 11:04:19,15 1 00:34:19 Holland Pigeons Club
1258alicante MC0195  
Ctaurus
Javier & Sergio Peral8 11:04:19,20 1 00:34:19 La Dama de Elche
1259controling MC0996  
check
Checking Checking4 11:04:19,25 1 00:34:19 Checking
1260austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag31 11:04:19,30 1 00:34:19 VRV - Oberoesterreich
1261rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:04:19,35 1 00:34:19 Club Rusia
1262tenerife MC0597  
Nanuk
Team Médano3 11:04:19,36 1 00:34:19 Abona Sur
1263polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para1 11:04:19,40 1 00:34:19 Polonia
1264germany MC0626  
Gigolo
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:04:19,50 1 00:34:20 Sachsen Club
1265belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde4 11:04:19,70 1 00:34:20 Land van Aalst
1266moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului3 11:04:19,95 1 00:34:20 Moldova
1267gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Tenesor4 11:04:19,96 1 00:34:20 Club Los Socios
1268polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport9 11:04:20,20 1 00:34:20 Polonia
1269belgium MC0641  
Tommy
Team Creemers & Zoon12 11:04:20,25 1 00:34:20 Club Olijftak Maaseik
1270italia MC1108  
Kiran
Team Italy6 11:04:20,35 1 00:34:20 Italia
1271turkey MC3009  
Kayra Han
Halil Seyhan2 11:04:20,55 1 00:34:21 Turkey Flying Club
1272slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos6 11:04:20,70 1 00:34:21 Slovakia Club
1273belgium MC3115  
Prutske
Team Thieu & Thieu2 11:04:20,70 1 00:34:21 Belgium Club
1274czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar2 11:04:20,95 1 00:34:21 Czech Republic Club
1275germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker6 11:04:21,05 1 00:34:21 Rietberg Club
1276denmark MC0931  
Migty Boy
Team Anita & Tage Gravesen6 11:04:21,50 1 00:34:22 Denmark Club
1277czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens5 11:04:21,70 1 00:34:22 Czech Republic Club
1278belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns6 11:04:21,70 1 00:34:22 Fondclub Loft 24
1279hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard4 11:04:22,05 1 00:34:22 Hungary Pigeons Club
1280turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:04:22,10 1 00:34:22 Turkey Flying Club
1281italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri2 11:04:22,15 1 00:34:22 Italia
1282netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:04:22,35 1 00:34:22 Holland Pigeons Club
1283asturias MC1041  
gorrión
Gheorghe Rosu5 11:04:22,40 1 00:34:22 R.C. Oviedo
1284netherlands MC0121  
Voltaire
Team Dickmann-Stroetges4 11:04:22,55 1 00:34:23 Holland Pigeons Club
1285rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea22 11:04:22,75 1 00:34:23 Romanía
1286slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P3 11:04:22,85 1 00:34:23 Slovakia Club
1287europe MC0808  
lauranne
Team TOP 103 11:04:22,95 1 00:34:23 Club E.U.
1288polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para2 11:04:23,25 1 00:34:23 Polonia
1289slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi6 11:04:23,35 1 00:34:23 Slovakia Club
1290germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.3 11:04:23,50 1 00:34:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1291moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului4 11:04:23,60 1 00:34:24 Moldova
1292germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller22 11:04:23,65 1 00:34:24 Oberfranken Club
1293czech republic MC2614  
Joao Azores Isles
Team Filipi4 11:04:23,75 1 00:34:24 Czech Republic Club
1294ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts4 11:04:23,90 1 00:34:24 Irish Homing Union
1295sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez6 11:04:24,15 1 00:34:24 ITALICENSE
1296austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer4 11:04:24,20 1 00:34:24 Club Austria
1297slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB3 11:04:24,20 1 00:34:24 Slovakia Club
1298slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky3 11:04:24,25 1 00:34:24 Slovakia Club
1299germany MC0774  
Victoria
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer16 11:04:24,90 1 00:34:25 Oberfranken Club
1300rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea23 11:04:24,95 1 00:34:25 Romanía
1301england MC0397  
Heidi Ann
Pieter Oberholster9 11:04:25,00 1 00:34:25 RPRA (Pigeon Association)
1302germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 11:04:25,30 1 00:34:25 Wetter
1303fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 11:04:25,31 1 00:34:25 Gran Tarajal
1304wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford4 11:04:25,40 1 00:34:25 Wales Club
1305england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster10 11:04:25,45 1 00:34:25 RPRA (Pigeon Association)
1306polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski3 11:04:26,10 1 00:34:26 Polonia
1307polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski3 11:04:26,35 1 00:34:26 Polonia
1308wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent6 11:04:26,80 1 00:34:27 Wales Club
1309tenerife MC0015  
Marion
Edward Frost5 11:04:26,90 1 00:34:27 C.C.Portuense
1310rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:04:26,90 1 00:34:27 Romanía
1311netherlands MC1977  
Donker Devil
B. J. Suk Mellies1 11:04:26,90 1 00:34:27 Holland Pigeons Club
1312croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic1 11:04:26,91 1 00:34:27 Croatia Pigeon Club
1313germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker7 11:04:26,95 1 00:34:27 Rietberg Club
1314wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls8 11:04:27,40 1 00:34:27 Wales Club
1315netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 11:04:27,50 1 00:34:28 Holland Pigeons Club
1316rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea24 11:04:27,70 1 00:34:28 Romanía
1317austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer10 11:04:27,85 1 00:34:28 VRV - Oberoesterreich
1318fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:04:27,86 1 00:34:28 Gran Tarajal
1319germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain3 11:04:28,00 1 00:34:28 Fulda Club
1320hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel5 11:04:28,15 1 00:34:28 Hungary Pigeons Club
1321rumania MC3181  
Emir
Team Dinica & Adrian6 11:04:28,25 1 00:34:28 Romanía
1322fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas2 11:04:28,30 1 00:34:28 Gran Tarajal
1323england MC2941  
Palmira
Pete Williams4 11:04:28,45 1 00:34:28 RPRA (Pigeon Association)
1324belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen3 11:04:28,65 1 00:34:29 Club Olijftak Maaseik
1325england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn4 11:04:28,80 1 00:34:29 RPRA (Pigeon Association)
1326germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler2 11:04:28,85 1 00:34:29 Oberbayern Club
1327turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez3 11:04:29,20 1 00:34:29 Turkey Flying Club
1328belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:04:29,30 1 00:34:29 Fondclub Herent
1329belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:04:29,45 1 00:34:29 Club Olijftak Maaseik
1330netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland5 11:04:29,45 1 00:34:29 Holland Pigeons Club
1331england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow2 11:04:29,65 1 00:34:30 RPRA (Pigeon Association)
1332slovakia MC1689  
Kaja
Peter Halienka1 11:04:29,70 1 00:34:30 Slovakia Club
1333alicante MC0183  
Katia
Javier & Sergio Peral9 11:04:29,75 1 00:34:30 La Dama de Elche
1334polska MC2417  
Raediger
Adrian Piwowarczyk3 11:04:29,80 1 00:34:30 Polonia
1335germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing2 11:04:30,25 1 00:34:30 Lehrte/Peine
1336asturias MC1034  
Goran
Gheorghe Rosu6 11:04:30,30 1 00:34:30 R.C. Oviedo
1337polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 11:04:30,50 1 00:34:30 Polonia
1338croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic4 11:04:30,70 1 00:34:31 Croatia Pigeon Club
1339moldova MC2015  
Evelina
Team Fauna Orheiului5 11:04:30,75 1 00:34:31 Moldova
1340slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P4 11:04:30,95 1 00:34:31 Slovakia Club
1341turkey MC3026  
Zeyno
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:04:31,00 1 00:34:31 Turkey Flying Club
1342rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:04:31,10 1 00:34:31 Romanía
1343germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn16 11:04:31,11 1 00:34:31 Rietberg Club
1344rumania MC1964  
Strut
Team Liviu & Ana Covasa3 11:04:31,15 1 00:34:31 Romanía
1345netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots4 11:04:31,30 1 00:34:31 Holland Pigeons Club
1346tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman2 11:04:31,60 1 00:34:32 Adexe
1347italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S2 11:04:31,75 1 00:34:32 Italia
1348hungary MC2471  
Grutter
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:04:31,80 1 00:34:32 Hungary Pigeons Club
1349rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea25 11:04:31,85 1 00:34:32 Romanía
1350slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:04:32,15 1 00:34:32 Slovakia Club
1351germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt3 11:04:32,60 1 00:34:33 NRW Club
1352netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap5 11:04:32,95 1 00:34:33 Holland Pigeons Club
1353rumania MC1846  
Gina 11
Aurelian Petca4 11:04:33,01 1 00:34:33 Romanía
1354tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz4 11:04:33,15 1 00:34:33 C.C.Portuense
1355slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:04:33,35 1 00:34:33 Slovakia Club
1356austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag32 11:04:33,36 1 00:34:33 VRV - Oberoesterreich
1357malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta7 11:04:33,37 1 00:34:33 Malta Racing Pigeon Club
1358slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha2 11:04:33,45 1 00:34:33 Slovenia Club
1359germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter4 11:04:33,50 1 00:34:34 Frankenland Club
1360rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea26 11:04:33,65 1 00:34:34 Romanía
1361bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina4 11:04:33,75 1 00:34:34 Bosnia & Herzegovina Club
1362rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci3 11:04:34,00 1 00:34:34 Romanía
1363rumania MC2073  
Paola
Team Marin Daniel & Elvis2 11:04:34,00 1 00:34:34 Romanía
1364hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel6 11:04:34,25 1 00:34:34 Hungary Pigeons Club
1365germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij5 11:04:34,30 1 00:34:34 Harsewinkel Club
1366wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts1 11:04:34,30 1 00:34:34 Wales Club
1367asturias MC0741  
Salterella
Team Los Carbayones4 11:04:34,75 1 00:34:35 R.C. Oviedo
1368polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski4 11:04:34,95 1 00:34:35 Polonia
1369england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster11 11:04:34,96 1 00:34:35 RPRA (Pigeon Association)
1370rumania MC1173  
Champion
Team Class8 11:04:35,05 1 00:34:35 Romanía
1371belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns7 11:04:35,10 1 00:34:35 Fondclub Loft 24
1372austria MC2535  
Ju
Helmut Heiland2 11:04:35,35 1 00:34:35 VRV - Oberoesterreich
1373tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA4 11:04:35,55 1 00:34:36 Adexe
1374netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk3 11:04:35,65 1 00:34:36 Holland Pigeons Club
1375germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 11:04:35,65 1 00:34:36 Oberfranken Club
1376england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate11 11:04:35,65 1 00:34:36 RPRA (Pigeon Association)
1377malta MC1527  
Lamacca
Team Ginger Burdnar Lofts2 11:04:35,75 1 00:34:36 Malta Racing Pigeon Club
1378gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:04:36,20 1 00:34:36 C.C. Iniciativa Isleña
1379belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck12 11:04:36,35 1 00:34:36 Fond Wallonie
1380rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:04:36,40 1 00:34:36 Romanía
1381germany MC1310  
Arruga
Erich Müller23 11:04:36,45 1 00:34:36 Oberfranken Club
1382asturias MC1038  
Alfio
Gheorghe Rosu7 11:04:36,50 1 00:34:36 R.C. Oviedo
1383rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru3 11:04:36,70 1 00:34:37 Romanía
1384rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea27 11:04:37,00 1 00:34:37 Romanía
1385italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S3 11:04:37,00 1 00:34:37 Italia
1386belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 11:04:37,01 1 00:34:37 Club Olijftak Maaseik
1387toledo MC0588  
Illusion
Andrés Bodnar Hajduk5 11:04:37,25 1 00:34:37 Mensajeras del Tajo
1388germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany9 11:04:37,40 1 00:34:37 Saalfeld Club
1389belgium MC0346  
ABROYO
Roger Mertens9 11:04:38,00 1 00:34:38 Fond Wallonie
1390slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia9 11:04:38,05 1 00:34:38 Slovakia Club
1391rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea28 11:04:38,10 1 00:34:38 Romanía
1392germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser16 11:04:38,15 1 00:34:38 Düsseldorf Club
1393germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel22 11:04:38,75 1 00:34:39 Saalfeld Club
1394asturias MC0728  
Margy
Team Dionisio & Pandiella9 11:04:39,05 1 00:34:39 R.C. Oviedo
1395netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap6 11:04:39,45 1 00:34:39 Holland Pigeons Club
1396austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag33 11:04:39,55 1 00:34:40 VRV - Oberoesterreich
1397tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA5 11:04:39,60 1 00:34:40 Adexe
1398polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki3 11:04:39,65 1 00:34:40 Polonia
1399belgium MC2932  
Dianne
Marcel Vandersmissen3 11:04:39,70 1 00:34:40 Belgium Club
1400germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany10 11:04:40,00 1 00:34:40 Saalfeld Club
1401asturias MC2840  
Sella
Team Palomar Mofrechu4 11:04:40,15 1 00:34:40 R.C.C. Asturias
1402england MC0678  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate12 11:04:40,20 1 00:34:40 RPRA (Pigeon Association)
1403wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons2 11:04:40,40 1 00:34:40 Wales Club
1404belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen2 11:04:40,45 1 00:34:40 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1405rumania MC1196  
Flor 1
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:04:40,50 1 00:34:40 Romanía
1406rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch2 11:04:40,70 1 00:34:41 Romanía
1407slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I3 11:04:40,90 1 00:34:41 Slovakia Club
1408england MC2157  
Milo
Duncan Kittow2 11:04:41,05 1 00:34:41 RPRA (Pigeon Association)
1409england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford2 11:04:41,15 1 00:34:41 RPRA (Pigeon Association)
1410ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts5 11:04:41,25 1 00:34:41 Irish Homing Union
1411hungary MC2507  
Lali
Team Bardos - Csaszar3 11:04:41,35 1 00:34:41 Hungary Pigeons Club
1412wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons3 11:04:41,40 1 00:34:41 Wales Club
1413italia MC1114  
víspera
Team Italy7 11:04:41,70 1 00:34:42 Italia
1414polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport10 11:04:41,90 1 00:34:42 Polonia
1415sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez7 11:04:41,90 1 00:34:42 ITALICENSE
1416hungary MC1534  
Pleute
Team Pinter Pigeon1 11:04:41,95 1 00:34:42 Hungary Pigeons Club
1417controling MC0091  
check
Checking Checking5 11:04:41,95 1 00:34:42 Checking
1418europe MC0114  
Zamby
Team TOP 104 11:04:42,30 1 00:34:42 Club E.U.
1419slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic2 11:04:42,30 1 00:34:42 Slovenia Club
1420rumania MC1993  
Vio 5
Viorel Gah8 11:04:42,35 1 00:34:42 Romanía
1421asturias MC0942  
Asley
José Manuel García Darriba7 11:04:42,55 1 00:34:43 R.C. Oviedo
1422europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 105 11:04:42,65 1 00:34:43 Club E.U.
1423polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland10 11:04:42,65 1 00:34:43 Polonia
1424ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts6 11:04:42,70 1 00:34:43 Irish Homing Union
1425belgium MC3123  
Notatinkertoy
Bucaciuc Dumitrescu1 11:04:42,80 1 00:34:43 Belgium Club
1426lithuania MC0803  
Brigham
Renatas Usas3 11:04:43,20 1 00:34:43 Lithuania Club
1427rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:04:43,25 1 00:34:43 Romanía
1428rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:04:43,65 1 00:34:44 Club Rusia
1429germany MC0065  
TEAM PLAYER
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse3 11:04:43,90 1 00:34:44 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1430netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan13 11:04:44,20 1 00:34:44 Holland Pigeons Club
1431polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland11 11:04:44,21 1 00:34:44 Polonia
1432slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia10 11:04:44,25 1 00:34:44 Slovakia Club
1433netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam2 11:04:44,25 1 00:34:44 Holland Pigeons Club
1434germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer17 11:04:44,26 1 00:34:44 Oberfranken Club
1435england MC0670  
Canica
David Hinkel3 11:04:44,40 1 00:34:44 RPRA (Pigeon Association)
1436belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:04:44,55 1 00:34:45 Club Olijftak Maaseik
1437belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck13 11:04:44,60 1 00:34:45 Fond Wallonie
1438england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers3 11:04:44,75 1 00:34:45 RPRA (Pigeon Association)
1439germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel23 11:04:44,80 1 00:34:45 Saalfeld Club
1440croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic2 11:04:44,81 1 00:34:45 Croatia Pigeon Club
1441malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta4 11:04:44,95 1 00:34:45 Malta Racing Pigeon Club
1442italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:04:45,25 1 00:34:45 Italia
1443germany MC2222  
Schekiba
Berthold Schupp5 11:04:45,26 1 00:34:45 Schwaben-Allgäu Club
1444scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie6 11:04:45,30 1 00:34:45 Scottish Homing Union
1445rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:04:45,45 1 00:34:45 Romanía
1446polska MC1679  
Greg 931
Team Greg - Poland12 11:04:45,50 1 00:34:46 Polonia
1447south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean2 11:04:46,20 1 00:34:46 South Africa Club
1448belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt8 11:04:46,80 1 00:34:47 De Snelvliegers Zandbergen Club
1449italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre1 11:04:46,81 1 00:34:47 Italia
1450denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen7 11:04:46,90 1 00:34:47 Denmark Club
1451wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 11:04:47,10 1 00:34:47 Wales Club
1452germany MC1359  
Fedra
Erich Müller24 11:04:47,40 1 00:34:47 Oberfranken Club
1453china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Boi Fuqing12 11:04:47,40 1 00:34:47 China Pigeon Raging Club
1454rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru4 11:04:47,80 1 00:34:48 Romanía
1455slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:04:47,90 1 00:34:48 Slovakia Club
1456italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:04:47,90 1 00:34:48 Italia
1457turkey MC3013  
Halime Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:04:48,05 1 00:34:48 Turkey Flying Club
1458polska MC2004  
Gourmet
Grzegorz Szymanski5 11:04:48,20 1 00:34:48 Polonia
1459controling MC0126  
check
Checking Checking6 11:04:48,40 1 00:34:48 Checking
1460toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk6 11:04:48,45 1 00:34:48 Mensajeras del Tajo
1461wales MC0541  
Ariel
Team Men of Gwent7 11:04:48,65 1 00:34:49 Wales Club
1462germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp6 11:04:48,70 1 00:34:49 Schwaben-Allgäu Club
1463germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser17 11:04:48,80 1 00:34:49 Düsseldorf Club
1464austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz1 11:04:48,85 1 00:34:49 Club Austria
1465netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda5 11:04:49,00 1 00:34:49 Holland Pigeons Club
1466germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.4 11:04:49,20 1 00:34:49 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1467malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta8 11:04:49,20 1 00:34:49 Malta Racing Pigeon Club
1468slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia11 11:04:49,20 1 00:34:49 Slovakia Club
1469hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert12 11:04:49,25 1 00:34:49 Hungary Pigeons Club
1470czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel3 11:04:49,35 1 00:34:49 Czech Republic Club
1471germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann4 11:04:49,35 1 00:34:49 Oberfranken Club
1472germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin2 11:04:49,40 1 00:34:49 Sachsen Club
1473belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes6 11:04:49,50 1 00:34:50 Fondclub Loft 24
1474italia MC0547  
Tobi
Dumitru Danci2 11:04:49,80 1 00:34:50 Italia
1475polska MC2450  
JKG 7939
Team JKG Transport11 11:04:49,95 1 00:34:50 Polonia
1476netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer6 11:04:50,10 1 00:34:50 Holland Pigeons Club
1477tenerife MC0233  
Noly
Team Herrera y Jaime4 11:04:50,60 1 00:34:51 Adexe
1478scotland MC0422  
Jade
William Donachie7 11:04:50,70 1 00:34:51 Scottish Homing Union
1479baleares MC2148  
Fall Aspen
Rafael Forteza Costa7 11:04:50,71 1 00:34:51 C.C. Es Pla de Mallorca
1480germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz2 11:04:50,72 1 00:34:51 Koblenz Club
1481netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins5 11:04:50,73 1 00:34:51 Holland Pigeons Club
1482cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez5 11:04:50,74 1 00:34:51 Andalucía
1483france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette2 11:04:50,75 1 00:34:51 Team Sibille France
1484england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel4 11:04:50,85 1 00:34:51 RPRA (Pigeon Association)
1485galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:04:51,45 1 00:34:51 MARIÑAS ALTAS
1486belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:04:52,40 1 00:34:52 Club Olijftak Maaseik
1487polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 11:04:52,45 1 00:34:52 Polonia
1488asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba8 11:04:52,55 1 00:34:53 R.C. Oviedo
1489belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt9 11:04:52,70 1 00:34:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
1490netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan14 11:04:53,50 1 00:34:54 Holland Pigeons Club
1491south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht5 11:04:53,80 1 00:34:54 South Africa Club
1492austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer11 11:04:53,85 1 00:34:54 VRV - Oberoesterreich
1493netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda6 11:04:54,50 1 00:34:54 Holland Pigeons Club
1494hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon2 11:04:54,60 1 00:34:55 Hungary Pigeons Club
1495germany MC1736  
Japon
Walter Agler3 11:04:54,70 1 00:34:55 Oberbayern Club
1496hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:04:55,15 1 00:34:55 Hungary Pigeons Club
1497germany MC2792  
Margot
Hans Esser3 11:04:55,35 1 00:34:55 Germany Club
1498europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 106 11:04:55,60 1 00:34:56 Club E.U.
1499germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel24 11:04:55,65 1 00:34:56 Saalfeld Club
1500belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt10 11:04:56,10 1 00:34:56 De Snelvliegers Zandbergen Club
1501netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo8 11:04:56,25 1 00:34:56 Holland Pigeons Club
1502england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster12 11:04:56,50 1 00:34:56 RPRA (Pigeon Association)
1503italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu5 11:04:56,75 1 00:34:57 Italia
1504polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski6 11:04:56,85 1 00:34:57 Polonia
1505italia MC1115  
Bahrain
Team Italy8 11:04:56,86 1 00:34:57 Italia
1506slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano1 11:04:57,15 1 00:34:57 Slovakia Club
1507bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:04:58,10 1 00:34:58 Bulgaria Club
1508rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah9 11:04:58,20 1 00:34:58 Romanía
1509netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan15 11:04:58,55 1 00:34:59 Holland Pigeons Club
1510austria MC1778  
Asher
Beniamin Neag34 11:04:59,25 1 00:34:59 VRV - Oberoesterreich
1511polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk3 11:04:59,45 1 00:34:59 Polonia
1512south africa MC2699  
Dasch 9
Team Spoorweg Sindikaat4 11:05:00,50 1 00:35:00 South Africa Club
1513netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel3 11:05:00,75 1 00:35:01 Holland Pigeons Club
1514asturias MC1040  
Connies Hope
Gheorghe Rosu8 11:05:00,90 1 00:35:01 R.C. Oviedo
1515hungary MC2469  
Meme
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:05:01,10 1 00:35:01 Hungary Pigeons Club
1516italia MC1920  
Big Pav
Team RSR4 11:05:01,15 1 00:35:01 Italia
1517germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann5 11:05:02,00 1 00:35:02 Oberfranken Club
1518italia MC1921  
Banana
Team RSR5 11:05:02,01 1 00:35:02 Italia
1519rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:05:02,40 1 00:35:02 Romanía
1520ukraine MC0493  
ATLANTIC 782
Team Mykhailenko & Gebel1 11:05:02,45 1 00:35:02 Ukraine Club
1521italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:05:02,46 1 00:35:02 Italia
1522south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 11:05:02,85 1 00:35:03 South Africa Club
1523czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal1 11:05:03,35 1 00:35:03 Czech Republic Club
1524slovenia MC2873  
Fredy 63
Boris Baloh4 11:05:03,56 1 00:35:04 Slovenia Club
1525rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan3 11:05:03,55 1 00:35:04 Romanía
1526slovakia MC2655  
Kuku 2
Team Greg - Slovakia12 11:05:03,57 1 00:35:04 Slovakia Club
1527belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends4 11:05:03,65 1 00:35:04 Club Olijftak Maaseik
1528germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:05:04,05 1 00:35:04 Germany Club
1529rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita5 11:05:04,25 1 00:35:04 Romanía
1530ukraine MC0473  
ATLANTIC 546
Team Mykhailenko & Gebel2 11:05:04,55 1 00:35:05 Ukraine Club
1531polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta7 11:05:05,05 1 00:35:05 Polonia
1532wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service5 11:05:05,06 1 00:35:05 Wales Club
1533germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany11 11:05:05,10 1 00:35:05 Saalfeld Club
1534cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero3 11:05:05,35 1 00:35:05 Malagüeño
1535polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport12 11:05:05,95 1 00:35:06 Polonia
1536tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán3 11:05:06,30 1 00:35:06 REUS
1537italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:05:06,60 1 00:35:07 Italia
1538czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar3 11:05:06,65 1 00:35:07 Czech Republic Club
1539czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda3 11:05:06,75 1 00:35:07 Czech Republic Club
1540gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor7 11:05:06,90 1 00:35:07 La Paloma Mensajera
1541polska MC2441  
JKG 7783
Team JKG Transport13 11:05:06,91 1 00:35:07 Polonia
1542england MC2208  
Jacobo
Bogdan Hladiuc2 11:05:07,30 1 00:35:07 RPRA (Pigeon Association)
1543netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn9 11:05:07,35 1 00:35:07 Holland Pigeons Club
1544la palma MC2384  
Tato
Team Sólo Palomas1 11:05:07,55 1 00:35:08 Amigos de La Palma
1545malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta3 11:05:08,10 1 00:35:08 Malta Racing Pigeon Club
1546germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:05:08,15 1 00:35:08 Sachsen Club
1547fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 11:05:08,75 1 00:35:09 Gran Tarajal
1548hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:05:08,80 1 00:35:09 Hungary Pigeons Club
1549gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro6 11:05:08,95 1 00:35:09 Club Los Socios
1550germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp7 11:05:10,10 1 00:35:10 Schwaben-Allgäu Club
1551rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav3 11:05:10,45 1 00:35:10 Romanía
1552rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea29 11:05:10,65 1 00:35:11 Romanía
1553belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen4 11:05:10,75 1 00:35:11 Belgium Club
1554asturias MC0254  
Lillian Gray
Alfonso Herrero Pérez2 11:05:10,80 1 00:35:11 R.C. Oviedo
1555england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF3 11:05:11,15 1 00:35:11 RPRA (Pigeon Association)
1556germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker8 11:05:11,16 1 00:35:11 Rietberg Club
1557wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:05:11,60 1 00:35:12 Wales Club
1558polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 11:05:12,10 1 00:35:12 Polonia
1559hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:05:12,25 1 00:35:12 Hungary Pigeons Club
1560polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport14 11:05:12,50 1 00:35:12 Polonia
1561rumania MC1169  
Class
Team Class9 11:05:12,65 1 00:35:13 Romanía
1562polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak3 11:05:13,05 1 00:35:13 Polonia
1563denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen8 11:05:13,30 1 00:35:13 Denmark Club
1564slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic3 11:05:13,50 1 00:35:14 Slovenia Club
1565germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak6 11:05:13,80 1 00:35:14 Germany Club
1566czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie5 11:05:14,30 1 00:35:14 Czech Republic Club
1567polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para3 11:05:14,40 1 00:35:14 Polonia
1568germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen2 11:05:14,45 1 00:35:14 Ruhrgebiet Club
1569germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel25 11:05:15,35 1 00:35:15 Saalfeld Club
1570czech republic MC2000  
Olga
Team Svoboda & Lekes4 11:05:15,55 1 00:35:16 Czech Republic Club
1571netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan16 11:05:15,65 1 00:35:16 Holland Pigeons Club
1572polska MC2434  
JKG 7746
Team JKG Transport15 11:05:16,15 1 00:35:16 Polonia
1573wales MC2097  
Roadhog Chloe
Team Welsh Hopefuls9 11:05:16,40 1 00:35:16 Wales Club
1574south africa MC2701  
Jagienka
Team Spoorweg Sindikaat5 11:05:16,65 1 00:35:17 South Africa Club
1575england MC2207  
Hedvig
Bogdan Hladiuc3 11:05:16,85 1 00:35:17 RPRA (Pigeon Association)
1576wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers9 11:05:16,86 1 00:35:17 Wales Club
1577england MC2730  
Sammy The Bull
Team W and S Sweet3 11:05:16,95 1 00:35:17 RPRA (Pigeon Association)
1578belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen3 11:05:17,40 1 00:35:17 Club Olijftak Maaseik
1579polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland13 11:05:17,60 1 00:35:18 Polonia
1580rumania MC1170  
Lucky AS
Team Class10 11:05:18,00 1 00:35:18 Romanía
1581germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde2 11:05:18,05 1 00:35:18 Germany Club
1582germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak7 11:05:18,55 1 00:35:19 Germany Club
1583malta MC0570  
Nina
Team Gandlier Lofts Malta5 11:05:18,90 1 00:35:19 Malta Racing Pigeon Club
1584germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser18 11:05:19,05 1 00:35:19 Düsseldorf Club
1585netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap7 11:05:19,06 1 00:35:19 Holland Pigeons Club
1586slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik2 11:05:19,60 1 00:35:20 Slovakia Club
1587rumania MC3261  
Sky
Florin Scutaru5 11:05:19,75 1 00:35:20 Romanía
1588malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta9 11:05:19,90 1 00:35:20 Malta Racing Pigeon Club
1589germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils2 11:05:20,10 1 00:35:20 Germany Club
1590belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas4 11:05:20,25 1 00:35:20 Fond Wallonie
1591rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis3 11:05:20,65 1 00:35:21 Romanía
1592germany MC1318  
Init To Winit
Erich Müller25 11:05:20,95 1 00:35:21 Oberfranken Club
1593germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany12 11:05:21,05 1 00:35:21 Saalfeld Club
1594alicante MC0184  
Lombard
Javier & Sergio Peral10 11:05:21,10 1 00:35:21 La Dama de Elche
1595polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport16 11:05:21,45 1 00:35:21 Polonia
1596polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk4 11:05:21,95 1 00:35:22 Polonia
1597baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa8 11:05:22,00 1 00:35:22 C.C. Es Pla de Mallorca
1598germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel26 11:05:22,10 1 00:35:22 Saalfeld Club
1599czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica4 11:05:22,55 1 00:35:23 Czech Republic Club
1600austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland3 11:05:22,90 1 00:35:23 VRV - Oberoesterreich
1601croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic2 11:05:23,00 1 00:35:23 Croatia Pigeon Club
1602south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts9 11:05:23,55 1 00:35:24 South Africa Club
1603belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen4 11:05:23,70 1 00:35:24 Club Olijftak Maaseik
1604netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer7 11:05:23,80 1 00:35:24 Holland Pigeons Club
1605rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea30 11:05:23,90 1 00:35:24 Romanía
1606belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen5 11:05:23,95 1 00:35:24 Club Olijftak Maaseik
1607rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:05:24,35 1 00:35:24 Romanía
1608rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica3 11:05:24,95 1 00:35:25 Romanía
1609baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa9 11:05:25,15 1 00:35:25 C.C. Es Pla de Mallorca
1610germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel27 11:05:25,30 1 00:35:25 Saalfeld Club
1611europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe3 11:05:25,35 1 00:35:25 Club E.U.
1612wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts3 11:05:25,40 1 00:35:25 Wales Club
1613sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez8 11:05:25,75 1 00:35:26 ITALICENSE
1614germany MC1348  
Dale Martoglio
Erich Müller26 11:05:26,45 1 00:35:26 Oberfranken Club
1615germany MC0758  
Adler
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer18 11:05:26,46 1 00:35:26 Oberfranken Club
1616austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag35 11:05:26,75 1 00:35:27 VRV - Oberoesterreich
1617austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag36 11:05:27,15 1 00:35:27 VRV - Oberoesterreich
1618turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:05:27,25 1 00:35:27 Turkey Flying Club
1619germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak8 11:05:27,65 1 00:35:28 Germany Club
1620tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Médano4 11:05:27,70 1 00:35:28 Abona Sur
1621rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca3 11:05:27,90 1 00:35:28 Romanía
1622tenerife MC0232  
Udc
Team Herrera y Jaime5 11:05:28,15 1 00:35:28 Adexe
1623belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon13 11:05:28,16 1 00:35:28 Club Olijftak Maaseik
1624england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs2 11:05:28,45 1 00:35:28 RPRA (Pigeon Association)
1625netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder4 11:05:28,46 1 00:35:28 Holland Pigeons Club
1626hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:05:28,75 1 00:35:29 Hungary Pigeons Club
1627germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J2 11:05:29,20 1 00:35:29 Neuenkirchen Club
1628netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder5 11:05:29,21 1 00:35:29 Holland Pigeons Club
1629belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen5 11:05:30,00 1 00:35:30 Belgium Club
1630wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett6 11:05:30,40 1 00:35:30 Welsh Flag
1631austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa4 11:05:30,41 1 00:35:30 VRV - Oberoesterreich
1632tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz5 11:05:30,60 1 00:35:31 C.C.Portuense
1633netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan17 11:05:30,75 1 00:35:31 Holland Pigeons Club
1634germany MC0624  
Triple Threat
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:05:31,05 1 00:35:31 Sachsen Club
1635polska MC1663  
Greg 732
Team Greg - Poland14 11:05:31,50 1 00:35:32 Polonia
1636germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker9 11:05:31,85 1 00:35:32 Rietberg Club
1637belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:05:32,10 1 00:35:32 Club Olijftak Maaseik
1638germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt4 11:05:32,35 1 00:35:32 Germany Club
1639rumania MC1166  
Killer Jr
Team Class11 11:05:32,71 1 00:35:33 Romanía
1640italia MC2104  
Tibet
Giuseppe Patty4 11:05:32,70 1 00:35:33 Italia
1641england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs3 11:05:32,80 1 00:35:33 RPRA (Pigeon Association)
1642controling MC0127  
check
Checking Checking7 11:05:32,90 1 00:35:33 Checking
1643south africa MC1895  
Jatessa
Team Josch & Dean4 11:05:34,15 1 00:35:34 South Africa Club
1644fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 11:05:34,20 1 00:35:34 Gran Tarajal
1645france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit3 11:05:34,50 1 00:35:34 Team Sibille France
1646germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.5 11:05:34,60 1 00:35:35 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1647rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti1 11:05:34,70 1 00:35:35 Romanía
1648italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu3 11:05:35,20 1 00:35:35 Italia
1649polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:05:35,40 1 00:35:35 Polonia
1650sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez9 11:05:35,75 1 00:35:36 ITALICENSE
1651germany MC0057  
Star Light
Markus Winter1 11:05:36,25 1 00:35:36 Germany Club
1652rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita6 11:05:36,26 1 00:35:36 Romanía
1653europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 107 11:05:36,27 1 00:35:36 Club E.U.
1654polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport17 11:05:36,40 1 00:35:36 Polonia
1655germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 11:05:36,80 1 00:35:37 Sachsen Club
1656italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti4 11:05:37,00 1 00:35:37 Italia
1657germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel28 11:05:37,25 1 00:35:37 Saalfeld Club
1658rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea31 11:05:38,05 1 00:35:38 Romanía
1659rumania MC3260  
Noell
Florin Scutaru6 11:05:38,15 1 00:35:38 Romanía
1660italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy9 11:05:38,40 1 00:35:38 Italia
1661rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group2 11:05:38,70 1 00:35:39 Romanía
1662norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura6 11:05:38,85 1 00:35:39 Norge Racing Pigeon Club
1663hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert13 11:05:38,95 1 00:35:39 Hungary Pigeons Club
1664austria MC1771  
Bailey
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:05:39,80 1 00:35:40 VRV - Oberoesterreich
1665gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 11:05:40,30 1 00:35:40 Club Los Socios
1666czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi5 11:05:40,55 1 00:35:41 Czech Republic Club
1667germany MC2966  
Shelley
Hans-Paul Esser19 11:05:40,56 1 00:35:41 Düsseldorf Club
1668england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate13 11:05:41,20 1 00:35:41 RPRA (Pigeon Association)
1669south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean5 11:05:41,80 1 00:35:42 South Africa Club
1670netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek2 11:05:41,81 1 00:35:42 Holland Pigeons Club
1671tenerife MC0231  
Chungas Revenge
Team Herrera y Jaime6 11:05:41,85 1 00:35:42 Adexe
1672europe MC0809  
Chico
Team TOP 108 11:05:42,50 1 00:35:42 Club E.U.
1673turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan3 11:05:42,80 1 00:35:43 Turkey Flying Club
1674czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize12 11:05:42,85 1 00:35:43 Czech Republic Club
1675netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto2 11:05:43,70 1 00:35:44 Holland Pigeons Club
1676germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug4 11:05:44,45 1 00:35:44 Germany Club
1677england MC0668  
Anita
David Hinkel5 11:05:44,85 1 00:35:45 RPRA (Pigeon Association)
1678austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag37 11:05:45,40 1 00:35:45 VRV - Oberoesterreich
1679china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Boi Fuqing13 11:05:45,75 1 00:35:46 China Pigeon Raging Club
1680rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:05:45,80 1 00:35:46 Romanía
1681germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka3 11:05:46,85 1 00:35:47 Wetter
1682england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters3 11:05:47,30 1 00:35:47 RPRA (Pigeon Association)
1683rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 11:05:47,31 1 00:35:47 Romanía
1684ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer2 11:05:48,40 1 00:35:48 Irish Homing Union
1685tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis2 11:05:48,60 1 00:35:49 Nuevos HORIZONTES
1686rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea32 11:05:49,75 1 00:35:50 Romanía
1687gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor8 11:05:49,95 1 00:35:50 La Paloma Mensajera
1688malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta6 11:05:50,70 1 00:35:51 Malta Racing Pigeon Club
1689hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 11:05:50,91 1 00:35:51 Hungary Pigeons Club
1690belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu3 11:05:51,50 1 00:35:52 Belgium Club
1691italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile2 11:05:51,51 1 00:35:52 Italia
1692netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek4 11:05:51,90 1 00:35:52 Holland Pigeons Club
1693france MC2899  
SYLVIE
Team Rahal Denis & Sylvie4 11:05:52,20 1 00:35:52 France Club
1694netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots5 11:05:52,70 1 00:35:53 Holland Pigeons Club
1695netherlands MC2311  
Tibo
Gerrit Tuls2 11:05:52,95 1 00:35:53 Holland Pigeons Club
1696norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint1 11:05:53,40 1 00:35:53 Norge Racing Pigeon Club
1697belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck14 11:05:53,90 1 00:35:54 Fond Wallonie
1698slovenia MC1728  
Lan
Team Planica3 11:05:54,00 1 00:35:54 Slovenia Club
1699rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca4 11:05:54,30 1 00:35:54 Romanía
1700hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea14 11:05:54,60 1 00:35:55 Hungary Pigeons Club
1701italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:05:55,35 1 00:35:55 Italian-Team
1702turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:05:55,56 1 00:35:56 Turkey Flying Club
1703germany MC3358  
Manuela
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer19 11:05:55,85 1 00:35:56 Oberfranken Club
1704tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:05:56,20 1 00:35:56 Isla Baja
1705germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn2 11:05:56,25 1 00:35:56 Germany Club
1706asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella10 11:05:57,15 1 00:35:57 R.C. Oviedo
1707england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate14 11:05:57,45 1 00:35:57 RPRA (Pigeon Association)
1708england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster13 11:05:58,10 1 00:35:58 RPRA (Pigeon Association)
1709gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor9 11:05:58,75 1 00:35:59 La Paloma Mensajera
1710austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 11:05:59,00 1 00:35:59 Club Austria
1711wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford5 11:05:59,25 1 00:35:59 Wales Club
1712netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan18 11:05:59,26 1 00:35:59 Holland Pigeons Club
1713germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:05:59,35 1 00:35:59 Germany Club
1714rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah10 11:05:59,40 1 00:35:59 Romanía
1715austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 11:05:59,71 1 00:36:00 VRV - Oberoesterreich
1716germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak9 11:06:00,25 1 00:36:00 Germany Club
1717netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort4 11:06:00,40 1 00:36:00 Holland Pigeons Club
1718gran canaria MC1057  
Neva
Team Yahvé & Oliveiro7 11:06:00,45 1 00:36:00 Club Los Socios
1719italia MC2122  
Akira
Renato Cantu4 11:06:01,10 1 00:36:01 Italia
1720controling MC0086  
check
Checking Checking8 11:06:01,40 1 00:36:01 Checking
1721belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens10 11:06:01,50 1 00:36:02 Fond Wallonie
1722netherlands MC1072  
Frysian Blue Hulk
Sjaak Buwalda7 11:06:01,55 1 00:36:02 Holland Pigeons Club
1723cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero4 11:06:02,35 1 00:36:02 Malagüeño
1724germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser20 11:06:02,55 1 00:36:03 Düsseldorf Club
1725netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto3 11:06:03,10 1 00:36:03 Holland Pigeons Club
1726italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian1 11:06:03,50 1 00:36:04 Italia
1727slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L2 11:06:03,65 1 00:36:04 Slovakia Club
1728italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri3 11:06:04,20 1 00:36:04 Italia
1729rumania MC0752  
Henry
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 11:06:04,30 1 00:36:04 Romanía
1730netherlands MC2312  
Rabito
Gerrit Tuls3 11:06:04,80 1 00:36:05 Holland Pigeons Club
1731south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander4 11:06:05,05 1 00:36:05 South Africa Club
1732china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing14 11:06:05,15 1 00:36:05 China Pigeon Raging Club
1733hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea15 11:06:05,85 1 00:36:06 Hungary Pigeons Club
1734czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica5 11:06:06,45 1 00:36:06 Czech Republic Club
1735germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski4 11:06:06,46 1 00:36:06 Vogtland Club
1736tenerife MC0227  
Idrissou
Team Herrera y Jaime7 11:06:07,10 1 00:36:07 Adexe
1737germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:06:07,65 1 00:36:08 Germany Club
1738denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen9 11:06:08,05 1 00:36:08 Denmark Club
1739norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura7 11:06:08,06 1 00:36:08 Norge Racing Pigeon Club
1740ukraine MC0504  
ATLANTIC 911
Team Mykhailenko & Gebel3 11:06:08,45 1 00:36:08 Ukraine Club
1741wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers10 11:06:08,75 1 00:36:09 Wales Club
1742cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez6 11:06:09,25 1 00:36:09 Andalucía
1743hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert14 11:06:09,55 1 00:36:10 Hungary Pigeons Club
1744polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny2 11:06:09,70 1 00:36:10 Polonia
1745turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:06:10,35 1 00:36:10 Turkey Flying Club
1746asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella11 11:06:10,70 1 00:36:11 R.C. Oviedo
1747austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz2 11:06:11,36 1 00:36:11 Club Austria
1748netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 11:06:11,95 1 00:36:12 Holland Pigeons Club
1749czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 11:06:13,05 1 00:36:13 Czech Republic Club
1750belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck15 11:06:13,40 1 00:36:13 Fond Wallonie
1751germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug5 11:06:13,80 1 00:36:14 Germany Club
1752rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea33 11:06:13,85 1 00:36:14 Romanía
1753turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:06:13,90 1 00:36:14 Turkey Flying Club
1754netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigions3 11:06:14,90 1 00:36:15 Holland Pigeons Club
1755germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter5 11:06:15,10 1 00:36:15 Frankenland Club
1756lithuania MC0801  
Sebastiaan
Renatas Usas4 11:06:15,11 1 00:36:15 Lithuania Club
1757germany MC1330  
Super Million
Erich Müller27 11:06:15,40 1 00:36:15 Oberfranken Club
1758germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:06:15,45 1 00:36:15 Germany Club
1759fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna8 11:06:15,95 1 00:36:16 Gran Tarajal
1760netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto4 11:06:16,10 1 00:36:16 Holland Pigeons Club
1761denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen10 11:06:16,20 1 00:36:16 Denmark Club
1762hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 11:06:16,45 1 00:36:16 Hungary Pigeons Club
1763rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti2 11:06:17,05 1 00:36:17 Romanía
1764netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn10 11:06:17,20 1 00:36:17 Holland Pigeons Club
1765czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie6 11:06:17,80 1 00:36:18 Czech Republic Club
1766england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs4 11:06:18,30 1 00:36:18 RPRA (Pigeon Association)
1767asturias MC0253  
Brady
Alfonso Herrero Pérez3 11:06:18,35 1 00:36:18 R.C. Oviedo
1768tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA6 11:06:21,00 1 00:36:21 Adexe
1769asturias MC0735  
Special Review
Team Dionisio & Pandiella12 11:06:21,10 1 00:36:21 R.C. Oviedo
1770malta MC0564  
Esther
Team Gandlier Lofts Malta7 11:06:21,20 1 00:36:21 Malta Racing Pigeon Club
1771netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser2 11:06:21,25 1 00:36:21 Holland Pigeons Club
1772ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer3 11:06:22,50 1 00:36:22 Irish Homing Union
1773slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:06:22,60 1 00:36:23 Slovakia Club
1774germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser21 11:06:23,40 1 00:36:23 Düsseldorf Club
1775netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan19 11:06:23,50 1 00:36:24 Holland Pigeons Club
1776netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn11 11:06:23,60 1 00:36:24 Holland Pigeons Club
1777germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers8 11:06:23,61 1 00:36:24 Niederrhein Club
1778wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls10 11:06:24,10 1 00:36:24 Wales Club
1779czech republic MC1405  
Summer Rain
Lubomir Kubacek5 11:06:25,25 1 00:36:25 Czech Republic Club
1780wales MC0521  
Ann Vii
Team Proc-A-Kidd.coconuts6 11:06:25,80 1 00:36:26 Wales Club
1781england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce5 11:06:26,10 1 00:36:26 RPRA (Pigeon Association)
1782rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea34 11:06:26,11 1 00:36:26 Romanía
1783sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez10 11:06:26,80 1 00:36:27 ITALICENSE
1784netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer3 11:06:27,10 1 00:36:27 Holland Pigeons Club
1785france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss2 11:06:27,35 1 00:36:27 Team Sibille France
1786france MC1460  
ANNIE-PAULE
Philippe Haquette3 11:06:28,60 1 00:36:29 Team Sibille France
1787tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA3 11:06:30,75 1 00:36:31 Club Tenerife
1788germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers9 11:06:32,45 1 00:36:32 Niederrhein Club
1789czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek6 11:06:32,46 1 00:36:32 Czech Republic Club
1790belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck16 11:06:32,65 1 00:36:33 Fond Wallonie
1791netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan20 11:06:32,75 1 00:36:33 Holland Pigeons Club
1792rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea35 11:06:32,90 1 00:36:33 Romanía
1793rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch4 11:06:33,35 1 00:36:33 Romanía
1794polska MC2293  
Harvey
Robert Majchrzak3 11:06:33,90 1 00:36:34 Polonia
1795tenerife MC0334  
Dolby
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:06:34,45 1 00:36:34 GRAN FONDO
1796netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving2 11:06:34,95 1 00:36:35 Holland Pigeons Club
1797italia MC1111  
punto
Team Italy10 11:06:35,95 1 00:36:36 Italia
1798slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J3 11:06:36,95 1 00:36:37 Slovakia Club
1799gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor10 11:06:38,20 1 00:36:38 La Paloma Mensajera
1800germany MC0020  
Campus Martius
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer20 11:06:39,05 1 00:36:39 Oberfranken Club
1801rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru7 11:06:39,50 1 00:36:40 Romanía
1802italia MC2121  
Alina
Renato Cantu5 11:06:39,90 1 00:36:40 Italia
1803czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize13 11:06:40,85 1 00:36:41 Czech Republic Club
1804polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit4 11:06:41,55 1 00:36:42 Polonia
1805south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander5 11:06:42,55 1 00:36:43 South Africa Club
1806cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero5 11:06:42,85 1 00:36:43 Malagüeño
1807tenerife MC0299  
Besi
Team COLUMBACANARIA7 11:06:42,86 1 00:36:43 Adexe
1808rumania MC1165  
Winner
Team Class12 11:06:42,95 1 00:36:43 Romanía
1809germany MC3110  
Luy 77
Team Fam. Flonta3 11:06:43,65 1 00:36:44 Germany Club
1810controling MC0089  
check
Checking Checking9 11:06:44,35 1 00:36:44 Checking
1811czech republic MC2559  
GPG 239
Team GPG Oversize14 11:06:44,45 1 00:36:44 Czech Republic Club
1812czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek7 11:06:45,20 1 00:36:45 Czech Republic Club
1813polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling3 11:06:47,05 1 00:36:47 Polonia
1814france MC2896  
KARINE
Team Rahal Denis & Sylvie5 11:06:47,50 1 00:36:48 France Club
1815germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser4 11:06:48,00 1 00:36:48 Ostwestfalenn Club
1816bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:06:48,01 1 00:36:48 Bulgaria Club
1817england MC2209  
Martin
Bogdan Hladiuc4 11:06:48,20 1 00:36:48 RPRA (Pigeon Association)
1818germany MC0475  
ATLANTIC 552
Alexander Gebel29 11:06:48,75 1 00:36:49 Saalfeld Club
1819polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland15 11:06:48,76 1 00:36:49 Polonia
1820belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels3 11:06:48,90 1 00:36:49 Belgium Club
1821czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal2 11:06:49,90 1 00:36:50 Czech Republic Club
1822belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:06:50,10 1 00:36:50 Club Olijftak Maaseik
1823belgium MC3125  
If Only
Bucaciuc Dumitrescu2 11:06:51,15 1 00:36:51 Belgium Club
1824germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn17 11:06:51,30 1 00:36:51 Rietberg Club
1825germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen3 11:06:51,60 1 00:36:52 Ruhrgebiet Club
1826slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi7 11:06:53,15 1 00:36:53 Slovakia Club
1827rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita7 11:06:54,00 1 00:36:54 Romanía
1828portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul4 11:06:54,20 1 00:36:54 Faro - Portugal
1829germany MC2342  
Arielle
Jürgen Brocksch2 11:06:54,45 1 00:36:54 Germany Club
1830italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy11 11:06:55,45 1 00:36:55 Italia
1831germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers5 11:06:56,80 1 00:36:57 Münsterland
1832polska MC1586  
Bartolo
Tomasz Wiczling4 11:06:57,35 1 00:36:57 Polonia
1833germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:06:57,75 1 00:36:58 Germany Club
1834asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella13 11:06:59,10 1 00:36:59 R.C. Oviedo
1835rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:06:59,55 1 00:37:00 Romanía
1836asturias MC0251  
Claireke
Alfonso Herrero Pérez4 11:06:59,90 1 00:37:00 R.C. Oviedo
1837netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls4 11:07:00,60 1 00:37:01 Holland Pigeons Club
1838germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak10 11:07:01,81 1 00:37:02 Germany Club
1839rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita8 11:07:02,30 1 00:37:02 Romanía
1840cadiz MC2379  
la India
Juan Manuel Trujillo Sánchez7 11:07:02,31 1 00:37:02 Andalucía
1841germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller3 11:07:03,60 1 00:37:04 Germany Club
1842netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon5 11:07:06,55 1 00:37:07 Holland Pigeons Club
1843polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland16 11:07:06,75 1 00:37:07 Polonia
1844germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller28 11:07:07,26 1 00:37:07 Oberfranken Club
1845scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie8 11:07:07,25 1 00:37:07 Scottish Homing Union
1846germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann5 11:07:08,25 1 00:37:08 Wetter
1847england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump4 11:07:09,15 1 00:37:09 RPRA (Pigeon Association)
1848tarragona MC0258  
Habanera
Manuel Fábregat Valmaña2 11:07:09,85 1 00:37:10 Terres del Ebre
1849rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea3 11:07:10,55 1 00:37:11 Romanía
1850polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski4 11:07:11,00 1 00:37:11 Polonia
1851polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny2 11:07:12,30 1 00:37:12 Polonia
1852italia MC0548  
Lampo
Dumitru Danci3 11:07:15,05 1 00:37:15 Italia
1853hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea16 11:07:15,80 1 00:37:16 Hungary Pigeons Club
1854czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica6 11:07:15,85 1 00:37:16 Czech Republic Club
1855netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij6 11:07:15,86 1 00:37:16 Holland Pigeons Club
1856belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt11 11:07:16,45 1 00:37:16 De Snelvliegers Zandbergen Club
1857austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa5 11:07:16,70 1 00:37:17 VRV - Oberoesterreich
1858belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Coppens & Segers3 11:07:17,90 1 00:37:18 Denderbond Ninove
1859polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki4 11:07:19,40 1 00:37:19 Polonia
1860tenerife MC0230  
Si Supieras
Team Herrera y Jaime8 11:07:19,65 1 00:37:20 Adexe
1861germany MC2240  
Branko
Team Blümmers10 11:07:19,75 1 00:37:20 Niederrhein Club
1862belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt12 11:07:21,10 1 00:37:21 De Snelvliegers Zandbergen Club
1863czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie7 11:07:21,50 1 00:37:22 Czech Republic Club
1864malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta8 11:07:21,80 1 00:37:22 Malta Racing Pigeon Club
1865malta MC2386  
Gorga
Team Cefai Lofts Malta2 11:07:21,90 1 00:37:22 Malta Racing Pigeon Club
1866italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro2 11:07:22,50 1 00:37:22 Italia
1867rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia7 11:07:22,80 1 00:37:23 Romanía
1868czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal4 11:07:23,60 1 00:37:24 Czech Republic Club
1869tenerife MC0235  
Itipsy Tart
Team Hermanos Remón3 11:07:24,30 1 00:37:24 CANARAGÜI
1870asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella14 11:07:26,30 1 00:37:26 R.C. Oviedo
1871polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 11:07:29,75 1 00:37:30 Polonia
1872netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn12 11:07:30,76 1 00:37:31 Holland Pigeons Club
1873croatia MC0380  
Coach
Franjo Birkes4 11:07:31,10 1 00:37:31 Croatia Pigeon Club
1874czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize15 11:07:31,50 1 00:37:32 Czech Republic Club
1875china MC2926  
Nikon
Team Haiye Boi Fuqing15 11:07:33,30 1 00:37:33 China Pigeon Raging Club
1876asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella15 11:07:35,35 1 00:37:35 R.C. Oviedo
1877germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker10 11:07:35,95 1 00:37:36 Rietberg Club
1878belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:07:37,40 1 00:37:37 Club Olijftak Maaseik
1879rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:07:38,05 1 00:37:38 Romanía
1880polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport18 11:07:38,35 1 00:37:38 Polonia
1881czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize16 11:07:39,40 1 00:37:39 Czech Republic Club
1882england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker3 11:07:41,30 1 00:37:41 RPRA (Pigeon Association)
1883rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea36 11:07:42,35 1 00:37:42 Romanía
1884hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea17 11:07:44,10 1 00:37:44 Hungary Pigeons Club
1885czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel4 11:07:44,15 1 00:37:44 Czech Republic Club
1886rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami5 11:07:44,65 1 00:37:45 Romanía
1887germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons7 11:07:45,50 1 00:37:46 Saarland
1888belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends5 11:07:48,45 1 00:37:48 Club Olijftak Maaseik
1889asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones5 11:07:53,20 1 00:37:53 R.C. Oviedo
1890polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:07:58,05 1 00:37:58 Polonia
1891china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing16 11:07:58,35 1 00:37:58 China Pigeon Raging Club
1892czech republic MC2599  
Andrej
Vladimir Taborsky2 11:08:02,15 1 00:38:02 Czech Republic Club
1893polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland17 11:08:04,20 1 00:38:04 Polonia
1894hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea18 11:08:05,95 1 00:38:06 Hungary Pigeons Club
1895england MC2770  
Roseglen
Team MDF4 11:08:07,60 1 00:38:08 RPRA (Pigeon Association)
1896belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium2 11:08:07,65 1 00:38:08 Belgium Club
1897gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Tenesor5 11:08:08,55 1 00:38:09 Club Los Socios
1898slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik3 11:08:09,50 1 00:38:10 Slovakia Club
1899netherlands MC1491  
El Presidento
Team Soepboer8 11:08:09,95 1 00:38:10 Holland Pigeons Club
1900tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón4 11:08:15,80 1 00:38:16 CANARAGÜI
1901switzerland MC2256  
Obelix
Simon Wolf7 11:08:19,60 1 00:38:20 Suiza
1902germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller29 11:08:20,05 1 00:38:20 Oberfranken Club
1903slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L3 11:08:21,50 1 00:38:22 Slovakia Club
1904croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic3 11:08:21,60 1 00:38:22 Croatia Pigeon Club
1905italia MC1118  
Kika
Team Italy12 11:08:26,00 1 00:38:26 Italia
1906italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:08:28,95 1 00:38:29 Italian-Team
1907rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea37 11:08:29,50 1 00:38:30 Romanía
1908germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain4 11:08:30,20 1 00:38:30 Fulda Club
1909czech republic MC1655  
Lenka
Team Konopik & Motre4 11:08:30,25 1 00:38:30 Czech Republic Club
1910slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J4 11:08:35,40 1 00:38:35 Slovakia Club
1911belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 11:08:35,45 1 00:38:35 Club Olijftak Maaseik
1912wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent8 11:08:37,05 1 00:38:37 Wales Club
1913netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland6 11:08:37,45 1 00:38:37 Holland Pigeons Club
1914asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones6 11:08:38,00 1 00:38:38 R.C. Oviedo
1915polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt1 11:08:38,20 1 00:38:38 Polonia
1916england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters4 11:08:39,65 1 00:38:40 RPRA (Pigeon Association)
1917england MC0408  
Billabong
Pieter Oberholster14 11:08:39,90 1 00:38:40 RPRA (Pigeon Association)
1918italia MC2114  
Neptune
Sinel Spataru1 11:08:40,15 1 00:38:40 Italia
1919netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.4 11:08:41,15 1 00:38:41 Holland Pigeons Club
1920rumania MC1186  
Flora
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:08:41,95 1 00:38:42 Romanía
1921netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn13 11:08:48,60 1 00:38:49 Holland Pigeons Club
1922germany MC0290  
Nicoline
Team Klaas & Sohn18 11:08:50,85 1 00:38:51 Rietberg Club
1923netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John3 11:08:51,90 1 00:38:52 Holland Pigeons Club
1924hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar4 11:08:52,85 1 00:38:53 Hungary Pigeons Club
1925netherlands MC0706  
Sarge
Team Rien van Oss en Zn14 11:08:53,80 1 00:38:54 Holland Pigeons Club
1926czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica7 11:08:54,00 1 00:38:54 Czech Republic Club
1927austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer5 11:08:57,95 1 00:38:58 Club Austria
1928czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie8 11:08:58,05 1 00:38:58 Czech Republic Club
1929gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita4 11:08:58,90 1 00:38:59 La Paloma Mensajera
1930slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik4 11:08:59,75 1 00:39:00 Slovakia Club
1931germany MC2974  
Mouse
Hans-Paul Esser22 11:09:07,65 1 00:39:08 Düsseldorf Club
1932england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs5 11:09:08,25 1 00:39:08 RPRA (Pigeon Association)
1933ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts7 11:09:21,00 1 00:39:21 Irish Homing Union
1934italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu6 11:09:26,50 1 00:39:26 Italia
1935wales MC1743  
Colita
Paul Bamford6 11:09:27,35 1 00:39:27 Wales Club
1936slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB4 11:09:28,30 1 00:39:28 Slovakia Club
1937galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:09:28,55 1 00:39:29 MARIÑAS ALTAS
1938italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu7 11:09:30,05 1 00:39:30 Italia
1939cordoba MC0839  
Leo
Dámaso Melero6 11:09:37,10 1 00:39:37 Malagüeño
1940netherlands MC1492  
Primias
Team Soepboer9 11:09:39,80 1 00:39:40 Holland Pigeons Club
1941netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto5 11:09:43,45 1 00:39:43 Holland Pigeons Club
1942gran canaria MC1062  
Muliple Crown
Team Yahvé & Oliveiro8 11:09:49,15 1 00:39:49 Club Los Socios
1943slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia13 11:09:55,30 1 00:39:55 Slovakia Club
1944netherlands MC1084  
Atlas
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:09:56,15 1 00:39:56 Holland Pigeons Club
1945italia MC1103  
Becky
Ervin Laro3 11:09:57,50 1 00:39:58 Italia
1946rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea38 11:10:03,40 1 00:40:03 Romanía
1947netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel4 11:10:04,55 1 00:40:05 Holland Pigeons Club
1948belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:10:04,90 1 00:40:05 Belarus Club
1949wales MC2094  
Lucky Lee
Team Welsh Hopefuls11 11:10:05,40 1 00:40:05 Wales Club
1950germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain5 11:10:09,05 1 00:40:09 Fulda Club
1951netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel5 11:10:12,05 1 00:40:12 Holland Pigeons Club
1952slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:10:56,85 1 00:40:57 Slovakia Club
1953asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella16 11:11:09,25 1 00:41:09 R.C. Oviedo
1954italia MC2110  
Ship Of Gold
Teodoroiu Vasile2 11:11:23,60 1 00:41:24 Italia
1955scotland MC0421  
Callum
William Donachie9 11:11:25,55 1 00:41:26 Scottish Homing Union
1956belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:11:28,85 1 00:41:29 Fondclub Herent
1957netherlands MC0904  
Ragnar
Team Skyriders3 11:11:33,95 1 00:41:34 Holland Pigeons Club
1958rumania MC1995  
Vio 4
Viorel Gah11 11:11:36,55 1 00:41:37 Romanía
1959cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero7 11:11:41,20 1 00:41:41 Malagüeño
1960scotland MC0420  
Josh
William Donachie10 11:11:48,85 1 00:41:49 Scottish Homing Union
1961rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinica & Adrian7 11:11:59,60 1 00:42:00 Romanía
1962austria MC2532  
Victoria
Franz Rötzer3 11:12:05,40 1 00:42:05 VRV - Oberoesterreich
1963europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe4 11:12:15,65 1 00:42:16 Club E.U.
1964hungary MC2496  
Kindey King
Horvath Szabolcs2 11:12:27,60 1 00:42:28 Hungary Pigeons Club
1965tenerife MC0010  
Harold
Edward Frost6 11:12:29,10 1 00:42:29 C.C.Portuense
1966switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf8 11:12:36,75 1 00:42:37 Suiza
1967netherlands MC2709  
Wild West
Team Boekelo9 11:12:50,90 1 00:42:51 Holland Pigeons Club
1968slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic4 11:12:57,05 1 00:42:57 Slovenia Club
1969belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons2 11:13:00,25 1 00:43:00 Fond Wallonie
1970rumania MC3278  
Jack
Team Power Pigeons & Pop Patrick2 11:13:23,70 1 00:43:24 Romanía
1971czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek8 11:13:42,15 1 00:43:42 Czech Republic Club
1972rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea39 11:15:19,00 1 00:45:19 Romanía
1973gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor11 11:15:20,80 1 00:45:21 La Paloma Mensajera
1974austria MC1651  
WASABI 1500
Team Garcia & Nagelhofer12 11:16:06,70 1 00:46:07 VRV - Oberoesterreich
1975england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF5 11:16:20,35 1 00:46:20 RPRA (Pigeon Association)
1976wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's1 11:16:36,90 1 00:46:37 Wales Club
1977wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls12 11:16:44,50 1 00:46:44 Wales Club
1978malta MC0562  
Fredu
Team Gandlier Lofts Malta9 11:16:49,70 1 00:46:50 Malta Racing Pigeon Club
1979rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar3 11:16:54,15 1 00:46:54 Romanía
1980italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:16:58,45 1 00:46:58 Italia
1981netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigions4 11:17:03,45 1 00:47:03 Holland Pigeons Club
1982south africa MC2694  
Indonesian
Team Spoorweg Sindikaat6 11:17:04,45 1 00:47:04 South Africa Club
1983wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers11 11:17:05,60 1 00:47:06 Wales Club
1984belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns8 11:17:06,10 1 00:47:06 Fondclub Loft 24
1985germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons8 11:18:00,00 1 00:48:00 Saarland
1986scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie11 11:18:00,10 1 00:48:00 Scottish Homing Union
1987england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster15 11:18:01,55 1 00:48:02 RPRA (Pigeon Association)
1988germany MC0852  
Ginger Spice
Werner Wahl7 11:18:02,00 1 00:48:02 Heidenheim Club
1989england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel6 11:18:03,05 1 00:48:03 RPRA (Pigeon Association)
1990ukraine MC0442  
ATLANTIC 1034
Team Mykhailenko & Gebel4 11:18:03,20 1 00:48:03 Ukraine Club
1991belgium MC0868  
Zico
Jose Hoes7 11:18:04,20 1 00:48:04 Fondclub Loft 24
1992denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen11 11:18:05,65 1 00:48:06 Denmark Club
1993austria MC0824  
Ivory
Team Kutlesa6 11:18:06,40 1 00:48:06 VRV - Oberoesterreich
1994rumania MC1268  
Sacred Spirit Yeha Noha
Sorin Florea40 11:18:07,35 1 00:48:07 Romanía
1995germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:18:08,25 1 00:48:08 Käshofen
1996germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg4 11:18:10,95 1 00:48:11 Sajonia Club
1997germany MC0777  
Tour Again
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer21 11:18:11,15 1 00:48:11 Oberfranken Club
1998netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo10 11:18:11,45 1 00:48:11 Holland Pigeons Club
1999tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón5 11:18:14,30 1 00:48:14 CANARAGÜI
2000germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer22 11:18:17,15 1 00:48:17 Oberfranken Club
2001wales MC2161  
Easyjet
Team Gwent Dragons4 11:18:17,30 1 00:48:17 Wales Club
2002rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George15 11:18:19,15 1 00:48:19 Romanía
2003polska MC1683  
Greg 943
Team Greg - Poland18 11:18:19,55 1 00:48:20 Polonia
2004rumania MC1239  
Lonely Wolf
Sorin Florea41 11:18:19,75 1 00:48:20 Romanía
2005wales MC2737  
Rasbull Rocket 2
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:18:19,90 1 00:48:20 Wales Club
2006fuerteventura MC0247  
Matthys
Eduardo Cristo Santiesteban Luna9 11:18:21,70 1 00:48:22 Gran Tarajal
2007germany MC2266  
Sinbad
Reinhold Schüler1 11:18:22,95 1 00:48:23 Münsterland
2008germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette5 11:18:23,05 1 00:48:23 Käshofen
2009germany MC0064  
Guard Of Honour
Team Golden Ladies Germany3 11:18:24,05 1 00:48:24 Germany Club
2010tenerife MC0013  
Fridgie
Edward Frost7 11:18:25,15 1 00:48:25 C.C.Portuense
2011austria MC1645  
CHEESE CAKE 1491
Team Garcia & Nagelhofer13 11:18:25,50 1 00:48:26 VRV - Oberoesterreich
2012germany MC0772  
Aussie Belle
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer23 11:18:26,00 1 00:48:26 Oberfranken Club
2013belgium MC0152  
New Witbuik 263
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:18:30,55 1 00:48:31 Fondclub Herent
2014<