Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Fourth Qualification Training

 2932
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Polska
Team Slawomir Pluta

 

 

 

 

  Race information:  
  Date jueves, 8 de diciembre de 2016 Distance 15  
  Liberation time 10:00:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind E - 18 Km/h  
  Pigeons sent 2.960 % Arrivals 99,05 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta1 10:54:37,80 1 00:54:38 Polonia
2belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns1 10:54:42,55 1 00:54:43 Fondclub Loft 24
3portugal MC1967  
Second
Team Asas do Sul1 10:54:44,10 1 00:54:44 Faro - Portugal
4croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic1 10:54:45,00 1 00:54:45 Croatia Pigeon Club
5polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak1 10:54:45,85 1 00:54:46 Polonia
6turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez1 10:54:46,05 1 00:54:46 Turkey Flying Club
7belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck1 10:54:46,35 1 00:54:46 Fond Wallonie
8polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk1 10:54:46,90 1 00:54:47 Polonia
9germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 10:54:47,00 1 00:54:47 Germany Club
10germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel1 10:54:47,80 1 00:54:48 Saalfeld Club
11germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß1 10:54:48,60 1 00:54:49 Germany Club
12germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser1 10:54:49,05 1 00:54:49 Düsseldorf Club
13polska MC3064  
Cano
Team Morel1 10:54:49,35 1 00:54:49 Polonia
14slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik1 10:54:49,60 1 00:54:50 Slovakia Club
15england MC0666  
Batman
David Hinkel1 10:54:52,80 1 00:54:53 RPRA (Pigeon Association)
16netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 10:54:53,95 1 00:54:54 Holland Pigeons Club
17rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George1 10:54:54,10 1 00:54:54 Romanía
18belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns2 10:54:55,35 1 00:54:55 Fondclub Loft 24
19wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent1 10:54:55,85 1 00:54:56 Wales Club
20asturias MC1040  
Connies Hope
Gheorghe Rosu1 10:54:56,45 1 00:54:56 R.C. Oviedo
21belgium MC3122  
Jupiler
Bucaciuc Dumitrescu1 10:54:56,60 1 00:54:57 Belgium Club
22turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu1 10:54:56,80 1 00:54:57 Turkey Flying Club
23wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts1 10:54:57,35 1 00:54:57 Wales Club
24wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 10:54:58,20 1 00:54:58 Wales Club
25ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk1 10:54:59,20 1 00:54:59 Ukraine Club
26italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:55:00,20 1 00:55:00 Italian-Team
27wales MC2187  
Lucky Jeff
Team Two P's1 10:55:00,20 1 00:55:00 Wales Club
28czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 10:55:00,40 1 00:55:00 Czech Republic Club
29england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 10:55:01,00 1 00:55:01 RPRA (Pigeon Association)
30netherlands MC0706  
Sarge
Team Rien van Oss en Zn1 10:55:01,00 1 00:55:01 Holland Pigeons Club
31wales MC1934  
marley
Team Rudderfett1 10:55:01,35 1 00:55:01 Welsh Flag
32tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán1 10:55:01,35 1 00:55:01 REUS
33belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu1 10:55:01,75 1 00:55:02 Belgium Club
34austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 10:55:02,00 1 00:55:02 VRV - Oberoesterreich
35germany MC3082  
Mamba Usuku
Team Golden Ladies Germany1 10:55:02,90 1 00:55:03 Germany Club
36netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls1 10:55:03,05 1 00:55:03 Holland Pigeons Club
37rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 10:55:04,05 1 00:55:04 Romanía
38belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck2 10:55:04,15 1 00:55:04 Fond Wallonie
39rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George2 10:55:04,16 1 00:55:04 Romanía
40asturias MC1042  
Fashion Bugg
Gheorghe Rosu2 10:55:04,45 1 00:55:04 R.C. Oviedo
41germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg1 10:55:04,70 1 00:55:05 Sajonia Club
42rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica1 10:55:05,20 1 00:55:05 Romanía
43austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer1 10:55:05,25 1 00:55:05 VRV - Oberoesterreich
44slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia1 10:55:05,45 1 00:55:05 Slovakia Club
45rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 10:55:05,80 1 00:55:06 Romanía
46germany MC0124  
Zeus
Hans Esser1 10:55:06,05 1 00:55:06 Germany Club
47rumania MC3261  
Sky
Florin Scutaru1 10:55:06,45 1 00:55:06 Romanía
48wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor1 10:55:06,55 1 00:55:07 Wales Club
49czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica1 10:55:06,65 1 00:55:07 Czech Republic Club
50lithuania MC0803  
Brigham
Renatas Usas1 10:55:06,75 1 00:55:07 Lithuania Club
51germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp1 10:55:07,35 1 00:55:07 Schwaben-Allgäu Club
52germany MC3372  
Indigo
Team SG Missy Heinz & Annette1 10:55:07,50 1 00:55:08 Käshofen
53turkey MC3009  
Kayra Han
Halil Seyhan1 10:55:07,70 1 00:55:08 Turkey Flying Club
54italia MC2110  
Ship Of Gold
Teodoroiu Vasile1 10:55:07,75 1 00:55:08 Italia
55belgium MC0346  
ABROYO
Roger Mertens1 10:55:07,90 1 00:55:08 Fond Wallonie
56croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic1 10:55:08,15 1 00:55:08 Croatia Pigeon Club
57italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre1 10:55:08,95 1 00:55:09 Italia
58germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 10:55:09,25 1 00:55:09 Germany Club
59wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service1 10:55:09,45 1 00:55:09 Wales Club
60czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes1 10:55:09,85 1 00:55:10 Czech Republic Club
61polska MC2450  
JKG 7939
Team JKG Transport1 10:55:10,00 1 00:55:10 Polonia
62austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag1 10:55:10,25 1 00:55:10 VRV - Oberoesterreich
63slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica1 10:55:10,35 1 00:55:10 Slovenia Club
64italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti1 10:55:10,45 1 00:55:10 Italia
65la palma MC0217  
Esther 3
Nicolás Martín Pulido1 10:55:10,55 1 00:55:11 Centro C. La Palma
66croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic1 10:55:11,20 1 00:55:11 Croatia Pigeon Club
67netherlands MC1091  
Pink Pearl
Team Pigeons 4 racing1 10:55:11,25 1 00:55:11 Holland Pigeons Club
68italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci1 10:55:11,55 1 00:55:12 Italia
69baleares MC2894  
Tornasol
Team Ciutadellencs1 10:55:12,10 1 00:55:12 C.C.Ciutadella
70england MC2208  
Jacobo
Bogdan Hladiuc1 10:55:12,30 1 00:55:12 RPRA (Pigeon Association)
71wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 10:55:12,31 1 00:55:12 Wales Club
72asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu1 10:55:12,80 1 00:55:13 R.C.C. Asturias
73czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica2 10:55:12,80 1 00:55:13 Czech Republic Club
74germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel2 10:55:12,81 1 00:55:13 Saalfeld Club
75wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls1 10:55:13,15 1 00:55:13 Wales Club
76slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic1 10:55:13,25 1 00:55:13 Slovenia Club
77slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 10:55:13,40 1 00:55:13 Slovenia Club
78germany MC0853  
Noor
Werner Wahl1 10:55:13,50 1 00:55:14 Heidenheim Club
79rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea1 10:55:13,60 1 00:55:14 Romanía
80england MC0670  
Canica
David Hinkel2 10:55:13,70 1 00:55:14 RPRA (Pigeon Association)
81italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 10:55:13,80 1 00:55:14 Italia
82germany MC1502  
First Choice
Team H & B Wulhorst1 10:55:13,80 1 00:55:14 Oberfranken Club
83europe MC0809  
Chico
Team TOP 101 10:55:13,95 1 00:55:14 Club E.U.
84rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea2 10:55:14,05 1 00:55:14 Romanía
85germany MC0073  
Fussy
Team SAS1 10:55:14,35 1 00:55:14 Germany Club
86rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc1 10:55:14,65 1 00:55:15 Romanía
87slovenia MC2874  
Fryda 65
Boris Baloh1 10:55:14,70 1 00:55:15 Slovenia Club
88wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett2 10:55:15,05 1 00:55:15 Welsh Flag
89hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 10:55:16,35 1 00:55:16 Hungary Pigeons Club
90austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag2 10:55:16,75 1 00:55:17 VRV - Oberoesterreich
91gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor1 10:55:17,10 1 00:55:17 La Paloma Mensajera
92england MC0611  
Pioneer Doubleo
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 10:55:17,30 1 00:55:17 Up North Combine
93rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George3 10:55:17,60 1 00:55:18 Romanía
94germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel3 10:55:18,00 1 00:55:18 Saalfeld Club
95czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie2 10:55:18,30 1 00:55:18 Czech Republic Club
96czech republic MC2599  
Andrej
Vladimir Taborsky1 10:55:18,40 1 00:55:18 Czech Republic Club
97belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon1 10:55:18,55 1 00:55:19 Club Olijftak Maaseik
98netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan1 10:55:18,60 1 00:55:19 Holland Pigeons Club
99rumania MC1212  
Arona Winner
Sorin Florea3 10:55:18,65 1 00:55:19 Romanía
100germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing1 10:55:18,75 1 00:55:19 Lehrte/Peine
101germany MC2845  
Really And Truly
Klaus Stieneker1 10:55:18,85 1 00:55:19 Rietberg Club
102austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz1 10:55:18,90 1 00:55:19 Club Austria
103polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 10:55:18,95 1 00:55:19 Polonia
104belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 10:55:19,40 1 00:55:19 Club Olijftak Maaseik
105netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 10:55:19,70 1 00:55:20 Holland Pigeons Club
106rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 10:55:19,80 1 00:55:20 Romanía
107france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 10:55:19,80 1 00:55:20 Team Sibille France
108rumania MC3278  
Jack
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 10:55:19,95 1 00:55:20 Romanía
109czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens1 10:55:19,95 1 00:55:20 Czech Republic Club
110slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 10:55:20,00 1 00:55:20 Slovakia Club
111germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany1 10:55:21,25 1 00:55:21 Saalfeld Club
112south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 10:55:21,35 1 00:55:21 South Africa Club
113china MC2926  
Nikon
Team Haiye Boi Fuqing1 10:55:21,80 1 00:55:22 China Pigeon Raging Club
114rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici1 10:55:22,01 1 00:55:22 Romanía
115england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster1 10:55:22,55 1 00:55:23 RPRA (Pigeon Association)
116wales MC2763  
Alvins Dream
Team Davies & Lee1 10:55:22,65 1 00:55:23 Wales Club
117czech republic MC1440  
Bur
Team Klemens2 10:55:22,95 1 00:55:23 Czech Republic Club
118lithuania MC0799  
Oinc
Renatas Usas2 10:55:23,00 1 00:55:23 Lithuania Club
119wales MC1739  
Anaconda
Paul Bamford1 10:55:23,85 1 00:55:24 Wales Club
120denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen1 10:55:23,85 1 00:55:24 Denmark Club
121england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn1 10:55:24,15 1 00:55:24 RPRA (Pigeon Association)
122belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon2 10:55:24,35 1 00:55:24 Club Olijftak Maaseik
123belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium1 10:55:24,45 1 00:55:24 Belgium Club
124netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder1 10:55:24,75 1 00:55:25 Holland Pigeons Club
125norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 10:55:25,60 1 00:55:26 Norge Racing Pigeon Club
126slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J1 10:55:25,70 1 00:55:26 Slovakia Club
127wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor2 10:55:26,60 1 00:55:27 Wales Club
128netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo1 10:55:26,80 1 00:55:27 Holland Pigeons Club
129malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta1 10:55:26,81 1 00:55:27 Malta Racing Pigeon Club
130austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag3 10:55:26,90 1 00:55:27 VRV - Oberoesterreich
131belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen1 10:55:27,70 1 00:55:28 Club Olijftak Maaseik
132slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha1 10:55:27,80 1 00:55:28 Slovenia Club
133netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland1 10:55:28,50 1 00:55:28 Holland Pigeons Club
134malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta2 10:55:28,85 1 00:55:29 Malta Racing Pigeon Club
135rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea4 10:55:29,25 1 00:55:29 Romanía
136wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls2 10:55:29,30 1 00:55:29 Wales Club
137rumania MC1173  
Champion
Team Class1 10:55:29,35 1 00:55:29 Romanía
138la palma MC2383  
JUAN FERNANDO
Team Sólo Palomas1 10:55:29,50 1 00:55:30 Amigos de La Palma
139italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S1 10:55:29,55 1 00:55:30 Italia
140germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn1 10:55:29,70 1 00:55:30 Rietberg Club
141hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 10:55:30,70 1 00:55:31 Hungary Pigeons Club
142alicante MC0195  
Ctaurus
Javier & Sergio Peral1 10:55:31,10 1 00:55:31 La Dama de Elche
143baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa1 10:55:32,05 1 00:55:32 C.C. Es Pla de Mallorca
144rumania MC3209  
Martina
Team Patruca & Tacea1 10:55:32,35 1 00:55:32 Romanía
145england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn2 10:55:32,40 1 00:55:32 RPRA (Pigeon Association)
146tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime1 10:55:32,50 1 00:55:32 Adexe
147rumania MC3194  
Xaviera
Team Hintari & Lungoci1 10:55:32,60 1 00:55:33 Romanía
148south africa MC2702  
Jagusiqa
Team Spoorweg Sindikaat1 10:55:32,75 1 00:55:33 South Africa Club
149gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor2 10:55:33,45 1 00:55:33 La Paloma Mensajera
150polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland1 10:55:33,45 1 00:55:33 Polonia
151belgium MC2296  
Poochie
Jan Damps1 10:55:33,65 1 00:55:34 Belgium Club
152england MC0668  
Anita
David Hinkel3 10:55:33,80 1 00:55:34 RPRA (Pigeon Association)
153polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof1 10:55:34,30 1 00:55:34 Polonia
154italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre2 10:55:34,55 1 00:55:35 Italia
155england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster2 10:55:35,00 1 00:55:35 RPRA (Pigeon Association)
156gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro1 10:55:35,10 1 00:55:35 Club Los Socios
157portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul2 10:55:35,15 1 00:55:35 Faro - Portugal
158rumania MC3212  
Brinky
Team Patruca & Tacea2 10:55:35,25 1 00:55:35 Romanía
159germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller1 10:55:35,25 1 00:55:35 Oberfranken Club
160wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers1 10:55:35,60 1 00:55:36 Wales Club
161south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 10:55:35,90 1 00:55:36 South Africa Club
162england MC0679  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate1 10:55:36,10 1 00:55:36 RPRA (Pigeon Association)
163belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen2 10:55:36,20 1 00:55:36 Club Olijftak Maaseik
164austria MC1633  
DARK DA VINCI 1448
Team Garcia & Nagelhofer2 10:55:36,30 1 00:55:36 VRV - Oberoesterreich
165slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi1 10:55:36,45 1 00:55:36 Slovakia Club
166slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky1 10:55:36,55 1 00:55:37 Slovakia Club
167slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi2 10:55:37,45 1 00:55:37 Slovakia Club
168netherlands MC0515  
Alfie
Hok M. Reijnen1 10:55:37,80 1 00:55:38 PDV Alphen Vooruit
169slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec1 10:55:38,10 1 00:55:38 Slovenia Club
170belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 10:55:38,30 1 00:55:38 Belgium Club
171netherlands MC3120  
Faline
Team Will & Falco Ebben1 10:55:38,75 1 00:55:39 Holland Pigeons Club
172england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate2 10:55:39,35 1 00:55:39 RPRA (Pigeon Association)
173rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea5 10:55:39,65 1 00:55:40 Romanía
174sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez1 10:55:39,65 1 00:55:40 ITALICENSE
175england MC0406  
Gianni
Pieter Oberholster3 10:55:40,80 1 00:55:41 RPRA (Pigeon Association)
176gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor3 10:55:40,85 1 00:55:41 La Paloma Mensajera
177germany MC0283  
Loulou
Team Klaas & Sohn2 10:55:40,95 1 00:55:41 Rietberg Club
178belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen1 10:55:42,10 1 00:55:42 Club Olijftak Maaseik
179rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru2 10:55:42,35 1 00:55:42 Romanía
180belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt1 10:55:42,45 1 00:55:42 De Snelvliegers Zandbergen Club
181germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller2 10:55:42,45 1 00:55:42 Oberfranken Club
182rumania MC1240  
Last Of The Mohicans
Sorin Florea6 10:55:42,60 1 00:55:43 Romanía
183china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing2 10:55:42,65 1 00:55:43 China Pigeon Raging Club
184rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif1 10:55:42,95 1 00:55:43 Romanía
185rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea3 10:55:43,05 1 00:55:43 Romanía
186netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij1 10:55:43,50 1 00:55:44 Holland Pigeons Club
187hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 10:55:43,55 1 00:55:44 Hungary Pigeons Club
188zaragoza MC0008  
Raiko
Jaime Ameller Pons1 10:55:43,55 1 00:55:44 Mensajeras BILBILIS
189gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita1 10:55:44,10 1 00:55:44 La Paloma Mensajera
190england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate3 10:55:44,20 1 00:55:44 RPRA (Pigeon Association)
191croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic2 10:55:44,20 1 00:55:44 Croatia Pigeon Club
192netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan2 10:55:44,60 1 00:55:45 Holland Pigeons Club
193tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz1 10:55:45,00 1 00:55:45 C.C.Portuense
194italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri1 10:55:45,10 1 00:55:45 Italia
195netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.1 10:55:45,25 1 00:55:45 Holland Pigeons Club
196germany MC0055  
Giboso
Jung Avantgarde1 10:55:45,70 1 00:55:46 Germany Club
197austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler1 10:55:45,95 1 00:55:46 Club Austria
198germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.1 10:55:46,10 1 00:55:46 Weitstrecken Myhl-Wegberg
199slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos1 10:55:46,30 1 00:55:46 Slovakia Club
200england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker1 10:55:46,70 1 00:55:47 RPRA (Pigeon Association)
201rumania MC0144  
Buty
Emil Buta1 10:55:47,20 1 00:55:47 Romanía
202germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel4 10:55:47,70 1 00:55:48 Saalfeld Club
203slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos2 10:55:47,90 1 00:55:48 Slovakia Club
204germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring1 10:55:48,05 1 00:55:48 Münsterland Club
205italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 10:55:48,20 1 00:55:48 Italian-Team
206england MC2941  
Palmira
Pete Williams1 10:55:48,25 1 00:55:48 RPRA (Pigeon Association)
207slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I1 10:55:48,65 1 00:55:49 Slovakia Club
208netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden1 10:55:48,90 1 00:55:49 Holland Pigeons Club
209germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare1 10:55:48,90 1 00:55:49 Germany Club
210turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan2 10:55:49,30 1 00:55:49 Turkey Flying Club
211germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller1 10:55:49,55 1 00:55:50 Germany Club
212bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi1 10:55:50,25 1 00:55:50 Bulgaria Club
213germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel5 10:55:50,45 1 00:55:50 Saalfeld Club
214rumania MC0143  
Arantxa
Dumitru Boca1 10:55:50,70 1 00:55:51 Romanía
215netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap1 10:55:51,55 1 00:55:52 Holland Pigeons Club
216rumania MC1167  
Transilvania Boy
Team Class2 10:55:51,60 1 00:55:52 Romanía
217ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts1 10:55:51,85 1 00:55:52 Irish Homing Union
218gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor4 10:55:52,05 1 00:55:52 La Paloma Mensajera
219germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany2 10:55:52,40 1 00:55:52 Saalfeld Club
220hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 10:55:52,85 1 00:55:53 Hungary Pigeons Club
221germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser1 10:55:53,10 1 00:55:53 Ostwestfalenn Club
222germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel6 10:55:53,10 1 00:55:53 Saalfeld Club
223denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen1 10:55:55,45 1 00:55:55 Denmark Club
224netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap2 10:55:55,75 1 00:55:56 Holland Pigeons Club
225netherlands MC1074  
Frysian Comfort
Sjaak Buwalda1 10:55:56,80 1 00:55:57 Holland Pigeons Club
226germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker2 10:55:57,25 1 00:55:57 Rietberg Club
227south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht1 10:55:57,40 1 00:55:57 South Africa Club
228belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens2 10:55:57,60 1 00:55:58 Fond Wallonie
229gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Tenesor1 10:55:58,50 1 00:55:58 Club Los Socios
230rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 10:55:58,70 1 00:55:59 Romanía
231alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral2 10:55:58,90 1 00:55:59 La Dama de Elche
232rumania MC1186  
Flora
Team Pisla Daniel & Vintan George4 10:56:00,40 1 00:56:00 Romanía
233germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl2 10:56:01,25 1 00:56:01 Heidenheim Club
234england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker2 10:56:01,80 1 00:56:02 RPRA (Pigeon Association)
235rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea7 10:56:02,20 1 00:56:02 Romanía
236polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport2 10:56:02,40 1 00:56:02 Polonia
237italia MC1114  
víspera
Team Italy1 10:56:02,65 1 00:56:03 Italia
238polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny1 10:56:02,70 1 00:56:03 Polonia
239germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 10:56:02,95 1 00:56:03 Sachsen Club
240polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk1 10:56:03,60 1 00:56:04 Polonia
241ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts2 10:56:03,70 1 00:56:04 Irish Homing Union
242germany MC0272  
Paranoid
Team Klaas & Sohn3 10:56:04,45 1 00:56:04 Rietberg Club
243polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 10:56:04,85 1 00:56:05 Polonia
244netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer1 10:56:05,05 1 00:56:05 Holland Pigeons Club
245europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe1 10:56:06,15 1 00:56:06 Club E.U.
246belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid1 10:56:06,15 1 00:56:06 Belarus Club
247netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigions1 10:56:06,20 1 00:56:06 Holland Pigeons Club
248malta MC0571  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta1 10:56:06,30 1 00:56:06 Malta Racing Pigeon Club
249slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P1 10:56:06,45 1 00:56:06 Slovakia Club
250austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer1 10:56:07,25 1 00:56:07 VRV - Oberoesterreich
251austria MC1800  
Adaja
Beniamin Neag4 10:56:08,00 1 00:56:08 VRV - Oberoesterreich
252belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 10:56:08,10 1 00:56:08 Fondclub Herent
253netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben2 10:56:08,25 1 00:56:08 Holland Pigeons Club
254rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 10:56:08,50 1 00:56:08 Romanía
255italia MC2117  
Dakota
Renato Cantu1 10:56:08,70 1 00:56:09 Italia
256malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta3 10:56:08,70 1 00:56:09 Malta Racing Pigeon Club
257austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag5 10:56:08,71 1 00:56:09 VRV - Oberoesterreich
258germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann1 10:56:08,85 1 00:56:09 Oberfranken Club
259hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 10:56:08,95 1 00:56:09 Hungary Pigeons Club
260slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J2 10:56:09,40 1 00:56:09 Slovakia Club
261germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel7 10:56:10,25 1 00:56:10 Saalfeld Club
262asturias MC1033  
Kazán
Gheorghe Rosu3 10:56:10,45 1 00:56:10 R.C. Oviedo
263belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium2 10:56:10,50 1 00:56:10 Belgium Club
264england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster4 10:56:10,80 1 00:56:11 RPRA (Pigeon Association)
265germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 10:56:10,81 1 00:56:11 Sachsen Club
266denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen2 10:56:10,95 1 00:56:11 Denmark Club
267rumania MC1168  
Invictus
Team Class3 10:56:11,00 1 00:56:11 Romanía
268rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici2 10:56:11,10 1 00:56:11 Romanía
269polska MC1586  
Bartolo
Tomasz Wiczling1 10:56:11,75 1 00:56:12 Polonia
270polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland2 10:56:12,35 1 00:56:12 Polonia
271czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek1 10:56:12,65 1 00:56:13 Czech Republic Club
272malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta1 10:56:12,75 1 00:56:13 Malta Racing Pigeon Club
273italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy2 10:56:12,80 1 00:56:13 Italia
274austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag6 10:56:13,70 1 00:56:14 VRV - Oberoesterreich
275netherlands MC2810  
Florence
Team John Rimmelzwaan3 10:56:14,25 1 00:56:14 Holland Pigeons Club
276rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita1 10:56:14,90 1 00:56:15 Romanía
277italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu2 10:56:15,85 1 00:56:16 Italia
278polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport3 10:56:16,00 1 00:56:16 Polonia
279rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru3 10:56:16,55 1 00:56:17 Romanía
280slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia2 10:56:17,20 1 00:56:17 Slovakia Club
281germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker3 10:56:17,40 1 00:56:17 Rietberg Club
282asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella1 10:56:17,55 1 00:56:18 R.C. Oviedo
283germany MC0296  
Else
Team Klaas & Sohn4 10:56:17,80 1 00:56:18 Rietberg Club
284france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 10:56:17,90 1 00:56:18 France Club
285hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard1 10:56:18,80 1 00:56:19 Hungary Pigeons Club
286slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro1 10:56:18,95 1 00:56:19 Slovakia Club
287croatia MC1545  
Croatian Princess
Denis Culic2 10:56:19,20 1 00:56:19 Croatia Pigeon Club
288germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann1 10:56:19,55 1 00:56:20 Wetter
289belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends1 10:56:19,95 1 00:56:20 Club Olijftak Maaseik
290hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 10:56:19,95 1 00:56:20 Hungary Pigeons Club
291wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent2 10:56:20,65 1 00:56:21 Wales Club
292germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard1 10:56:20,65 1 00:56:21 Lahntal Club
293polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof2 10:56:21,20 1 00:56:21 Polonia
294germany MC1318  
Init To Winit
Erich Müller3 10:56:21,40 1 00:56:21 Oberfranken Club
295alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral3 10:56:21,75 1 00:56:22 La Dama de Elche
296czech republic MC2614  
Joao Azores Isles
Team Filipi1 10:56:22,65 1 00:56:23 Czech Republic Club
297belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen2 10:56:23,40 1 00:56:23 Belgium Club
298asturias MC1037  
Horatio
Gheorghe Rosu4 10:56:23,60 1 00:56:24 R.C. Oviedo
299rumania MC1846  
Gina 11
Aurelian Petca2 10:56:23,85 1 00:56:24 Romanía
300italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S2 10:56:24,90 1 00:56:25 Italia
301england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel4 10:56:26,55 1 00:56:27 RPRA (Pigeon Association)
302germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann2 10:56:26,85 1 00:56:27 Wetter
303rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George5 10:56:27,10 1 00:56:27 Romanía
304wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys2 10:56:27,20 1 00:56:27 Wales Club
305wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford2 10:56:27,45 1 00:56:27 Wales Club
306netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 10:56:28,05 1 00:56:28 PDV Mariapolder
307germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 10:56:28,20 1 00:56:28 Oberbayern Club
308england MC2727  
Frankie Four Toes
Team W and S Sweet1 10:56:29,90 1 00:56:30 RPRA (Pigeon Association)
309italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 10:56:30,05 1 00:56:30 Italian-Team
310croatia MC0379  
Hunter
Franjo Birkes1 10:56:30,45 1 00:56:30 Croatia Pigeon Club
311slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi3 10:56:30,70 1 00:56:31 Slovakia Club
312netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving1 10:56:31,30 1 00:56:31 Holland Pigeons Club
313croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic1 10:56:31,50 1 00:56:32 Croatia Pigeon Club
314netherlands MC0705  
Woody Car
Team Rien van Oss en Zn2 10:56:31,60 1 00:56:32 Holland Pigeons Club
315zaragoza MC0006  
Fiona
Jaime Ameller Pons2 10:56:32,80 1 00:56:33 Mensajeras BILBILIS
316netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer1 10:56:32,85 1 00:56:33 Holland Pigeons Club
317czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica3 10:56:33,45 1 00:56:33 Czech Republic Club
318england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters1 10:56:33,95 1 00:56:34 RPRA (Pigeon Association)
319rumania MC1164  
AS Boy
Team Class4 10:56:34,55 1 00:56:35 Romanía
320netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben3 10:56:34,55 1 00:56:35 Holland Pigeons Club
321czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize1 10:56:35,05 1 00:56:35 Czech Republic Club
322italia MC1125  
Tati
Cristiano Paltrinieri2 10:56:35,25 1 00:56:35 Italia
323polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 10:56:35,70 1 00:56:36 Polonia
324austria MC1817  
Daniela
Beniamin Neag7 10:56:36,20 1 00:56:36 VRV - Oberoesterreich
325scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 10:56:36,25 1 00:56:36 Scottish Homing Union
326germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann2 10:56:36,30 1 00:56:36 Oberfranken Club
327belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes1 10:56:36,35 1 00:56:36 Fondclub Loft 24
328belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 10:56:36,90 1 00:56:37 Denderbond Ninove
329netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo2 10:56:37,35 1 00:56:37 Holland Pigeons Club
330germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt1 10:56:37,45 1 00:56:37 NRW Club
331baleares MC2148  
Fall Aspen
Rafael Forteza Costa2 10:56:37,75 1 00:56:38 C.C. Es Pla de Mallorca
332slovakia MC2666  
Simi
Team Greg - Slovakia3 10:56:37,80 1 00:56:38 Slovakia Club
333austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer3 10:56:38,00 1 00:56:38 VRV - Oberoesterreich
334europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 102 10:56:38,60 1 00:56:39 Club E.U.
335belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 10:56:38,70 1 00:56:39 Fondclub Herent
336austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag8 10:56:38,90 1 00:56:39 VRV - Oberoesterreich
337wales MC0521  
Ann Vii
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 10:56:39,00 1 00:56:39 Wales Club
338rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 10:56:39,65 1 00:56:40 Romanía
339rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita2 10:56:39,90 1 00:56:40 Romanía
340tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA1 10:56:40,55 1 00:56:41 Club Tenerife
341norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 10:56:41,30 1 00:56:41 Norge Racing Pigeon Club
342germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel8 10:56:41,40 1 00:56:41 Saalfeld Club
343turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu2 10:56:41,55 1 00:56:42 Turkey Flying Club
344germany MC2342  
Arielle
Jürgen Brocksch1 10:56:41,95 1 00:56:42 Germany Club
345germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter1 10:56:42,30 1 00:56:42 Frankenland Club
346czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens3 10:56:42,35 1 00:56:42 Czech Republic Club
347south africa MC1878  
Belle Bella
Gavin Lamprecht2 10:56:42,80 1 00:56:43 South Africa Club
348germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring2 10:56:44,20 1 00:56:44 Münsterland Club
349hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 10:56:44,20 1 00:56:44 Hungary Pigeons Club
350belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde1 10:56:44,90 1 00:56:45 Land van Aalst
351hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 10:56:45,15 1 00:56:45 Hungary Pigeons Club
352england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster5 10:56:45,40 1 00:56:45 RPRA (Pigeon Association)
353gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro2 10:56:46,00 1 00:56:46 Club Los Socios
354italia MC1111  
punto
Team Italy3 10:56:46,05 1 00:56:46 Italia
355tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA1 10:56:46,75 1 00:56:47 Adexe
356netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam1 10:56:47,70 1 00:56:48 Holland Pigeons Club
357netherlands MC1072  
Frysian Blue Hulk
Sjaak Buwalda2 10:56:47,85 1 00:56:48 Holland Pigeons Club
358polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport4 10:56:48,45 1 00:56:48 Polonia
359scotland MC0420  
Josh
William Donachie1 10:56:48,55 1 00:56:49 Scottish Homing Union
360slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea1 10:56:48,85 1 00:56:49 Slovakia Club
361tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA2 10:56:49,05 1 00:56:49 Adexe
362belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 10:56:49,70 1 00:56:50 Club Olijftak Maaseik
363rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea8 10:56:50,40 1 00:56:50 Romanía
364denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen3 10:56:50,65 1 00:56:51 Denmark Club
365germany MC1316  
Wally
Erich Müller4 10:56:50,70 1 00:56:51 Oberfranken Club
366germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany3 10:56:50,85 1 00:56:51 Saalfeld Club
367rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea9 10:56:51,05 1 00:56:51 Romanía
368netherlands MC2816  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan4 10:56:51,80 1 00:56:52 Holland Pigeons Club
369belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens3 10:56:52,40 1 00:56:52 Fond Wallonie
370rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc2 10:56:53,60 1 00:56:54 Romanía
371austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 10:56:54,05 1 00:56:54 VRV - Oberoesterreich
372germany MC0906  
Alba
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:56:54,35 1 00:56:54 Oberfranken Club
373belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck3 10:56:54,75 1 00:56:55 Fond Wallonie
374rumania MC3188  
Regina
Team Dinica & Adrian & Alex1 10:56:55,00 1 00:56:55 Romanía
375polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport5 10:56:55,40 1 00:56:55 Polonia
376england MC2943  
Cindy
Pete Williams2 10:56:55,55 1 00:56:56 RPRA (Pigeon Association)
377germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers1 10:56:56,10 1 00:56:56 Münsterland
378england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts2 10:56:56,45 1 00:56:56 RPRA (Pigeon Association)
379netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn3 10:56:56,55 1 00:56:57 Holland Pigeons Club
380rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea10 10:56:58,05 1 00:56:58 Romanía
381asturias MC0255  
Akela
Alfonso Herrero Pérez1 10:56:58,90 1 00:56:59 R.C. Oviedo
382south africa MC1867  
Jacinta
Team Triple J Lofts1 10:56:58,95 1 00:56:59 South Africa Club
383cadiz MC2381  
Bronx
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 10:56:59,05 1 00:56:59 Andalucía
384polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta2 10:56:59,20 1 00:56:59 Polonia
385austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler2 10:57:00,50 1 00:57:00 Club Austria
386netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 10:57:01,05 1 00:57:01 Holland Pigeons Club
387hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 10:57:01,80 1 00:57:02 Hungary Pigeons Club
388baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa3 10:57:03,15 1 00:57:03 C.C. Es Pla de Mallorca
389france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette1 10:57:03,40 1 00:57:03 Team Sibille France
390germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn5 10:57:03,90 1 00:57:04 Rietberg Club
391netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan5 10:57:03,95 1 00:57:04 Holland Pigeons Club
392austria MC2510  
Euro 3
Team Europa2 10:57:04,45 1 00:57:04 VRV - Oberoesterreich
393turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu3 10:57:04,85 1 00:57:05 Turkey Flying Club
394wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers2 10:57:05,15 1 00:57:05 Wales Club
395rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu1 10:57:05,25 1 00:57:05 Romanía
396germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller2 10:57:05,60 1 00:57:06 Germany Club
397scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie2 10:57:05,70 1 00:57:06 Scottish Homing Union
398wales MC0524  
Aurelia
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 10:57:06,65 1 00:57:07 Wales Club
399belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon3 10:57:07,20 1 00:57:07 Club Olijftak Maaseik
400tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost1 10:57:07,55 1 00:57:08 C.C.Portuense
401polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta3 10:57:07,95 1 00:57:08 Polonia
402south africa MC1870  
Josefina
Team Triple J Lofts2 10:57:08,95 1 00:57:09 South Africa Club
403germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers1 10:57:09,45 1 00:57:09 Niederrhein Club
404polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport6 10:57:10,05 1 00:57:10 Polonia
405germany MC0079  
Pinzon Azul
Jung Avantgarde2 10:57:10,60 1 00:57:11 Germany Club
406czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 10:57:11,15 1 00:57:11 Czech Republic Club
407netherlands MC1563  
Rubio
Team Cees van Gelder2 10:57:11,45 1 00:57:11 Holland Pigeons Club
408polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 10:57:11,50 1 00:57:12 Polonia
409czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize2 10:57:11,80 1 00:57:12 Czech Republic Club
410germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel9 10:57:11,85 1 00:57:12 Saalfeld Club
411rumania MC3193  
Rudi Ruby
Team Familia Bacalu2 10:57:12,15 1 00:57:12 Romanía
412wales MC1747  
Norton
Paul Bamford3 10:57:12,60 1 00:57:13 Wales Club
413italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 10:57:13,20 1 00:57:13 Italia
414czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel1 10:57:13,25 1 00:57:13 Czech Republic Club
415belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends2 10:57:14,40 1 00:57:14 Club Olijftak Maaseik
416austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa1 10:57:14,80 1 00:57:15 VRV - Oberoesterreich
417germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel10 10:57:14,85 1 00:57:15 Saalfeld Club
418polska MC3053  
Surprise
Team Przemyslaw Kozak2 10:57:15,00 1 00:57:15 Polonia
419rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici3 10:57:15,35 1 00:57:15 Romanía
420slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos3 10:57:15,80 1 00:57:16 Slovakia Club
421gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 10:57:16,20 1 00:57:16 Club Los Socios
422netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij2 10:57:16,65 1 00:57:17 Holland Pigeons Club
423netherlands MC0520  
Feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 10:57:17,35 1 00:57:17 PDV Mariapolder
424belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen2 10:57:17,80 1 00:57:18 Club Olijftak Maaseik
425italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 10:57:18,30 1 00:57:18 Italian-Team
426austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres1 10:57:18,75 1 00:57:19 Pigeon Club Austria South
427germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils1 10:57:19,00 1 00:57:19 Germany Club
428netherlands MC3084  
Royal Wave
Levi van der Weijden2 10:57:19,60 1 00:57:20 Holland Pigeons Club
429netherlands MC2796  
Cheline
Bart Gaasbeek1 10:57:19,85 1 00:57:20 Holland Pigeons Club
430england MC0411  
Napoleon V
Pieter Oberholster6 10:57:22,95 1 00:57:23 RPRA (Pigeon Association)
431england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate4 10:57:23,25 1 00:57:23 RPRA (Pigeon Association)
432germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel11 10:57:23,80 1 00:57:24 Saalfeld Club
433germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 10:57:24,65 1 00:57:25 Weitstrecken Myhl-Wegberg
434gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos1 10:57:25,80 1 00:57:26 Club Los Socios
435slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea2 10:57:25,90 1 00:57:26 Slovakia Club
436belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns3 10:57:26,05 1 00:57:26 Fondclub Loft 24
437germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 10:57:26,40 1 00:57:26 Sachsen Club
438denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen1 10:57:26,60 1 00:57:27 Denmark Club
439belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen3 10:57:26,85 1 00:57:27 Club Olijftak Maaseik
440germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann3 10:57:28,15 1 00:57:28 Oberfranken Club
441scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie3 10:57:28,35 1 00:57:28 Scottish Homing Union
442rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti1 10:57:29,00 1 00:57:29 Romanía
443germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta1 10:57:29,10 1 00:57:29 Germany Club
444rumania MC1170  
Lucky AS
Team Class5 10:57:29,75 1 00:57:30 Romanía
445rumania MC3219  
Kaisos Queen
Dumitru Boca2 10:57:30,25 1 00:57:30 Romanía
446england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford1 10:57:30,80 1 00:57:31 RPRA (Pigeon Association)
447germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann3 10:57:31,30 1 00:57:31 Wetter
448slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak1 10:57:31,65 1 00:57:32 Slovenia Club
449south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 10:57:33,15 1 00:57:33 South Africa Club
450malta MC0309  
Victory Martin
Team Victory Lofts Malta4 10:57:34,05 1 00:57:34 Malta Racing Pigeon Club
451rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita3 10:57:34,35 1 00:57:34 Romanía
452rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea11 10:57:34,45 1 00:57:34 Romanía
453austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag9 10:57:34,60 1 00:57:35 VRV - Oberoesterreich
454rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch1 10:57:34,75 1 00:57:35 Romanía
455italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile1 10:57:34,90 1 00:57:35 Italia
456rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 10:57:35,25 1 00:57:35 Romanía
457malta MC1524  
Ginger Raymond
Team Ginger Burdnar Lofts1 10:57:35,35 1 00:57:35 Malta Racing Pigeon Club
458hungary MC2471  
Grutter
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 10:57:35,40 1 00:57:35 Hungary Pigeons Club
459scotland MC2131  
Somerset Sunset
Team Tommy2Sheds2 10:57:35,65 1 00:57:36 Scottish Homing Union
460norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura2 10:57:35,80 1 00:57:36 Norge Racing Pigeon Club
461turkey MC3013  
Halime Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu4 10:57:36,00 1 00:57:36 Turkey Flying Club
462austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres2 10:57:36,35 1 00:57:36 Pigeon Club Austria South
463netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigions2 10:57:36,40 1 00:57:36 Holland Pigeons Club
464austria MC2520  
Amey 1
Team Amey1 10:57:37,55 1 00:57:38 VRV - Oberoesterreich
465belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 10:57:38,00 1 00:57:38 Club Olijftak Maaseik
466germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak1 10:57:38,80 1 00:57:39 Germany Club
467south africa MC2689  
Majuba
Dirk Smit1 10:57:40,35 1 00:57:40 South Africa Club
468tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña1 10:57:41,20 1 00:57:41 Terres del Ebre
469polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para1 10:57:41,20 1 00:57:41 Polonia
470germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak2 10:57:41,75 1 00:57:42 Germany Club
471germany MC0492  
ATLANTIC 779
Team Ladys Germany4 10:57:42,30 1 00:57:42 Saalfeld Club
472wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service2 10:57:42,40 1 00:57:42 Wales Club
473tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón1 10:57:42,45 1 00:57:42 CANARAGÜI
474rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa1 10:57:42,90 1 00:57:43 Romanía
475italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri3 10:57:43,20 1 00:57:43 Italia
476czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica4 10:57:43,95 1 00:57:44 Czech Republic Club
477slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia4 10:57:44,30 1 00:57:44 Slovakia Club
478hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs1 10:57:44,70 1 00:57:45 Hungary Pigeons Club
479germany MC0624  
Triple Threat
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 10:57:45,10 1 00:57:45 Sachsen Club
480rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch2 10:57:45,40 1 00:57:45 Romanía
481rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis1 10:57:45,40 1 00:57:45 Romanía
482netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap3 10:57:45,45 1 00:57:45 Holland Pigeons Club
483austria MC2519  
Amey 5
Team Amey2 10:57:45,60 1 00:57:46 VRV - Oberoesterreich
484germany MC2680  
Diamond Snowstorm
Andreas Moeller1 10:57:45,85 1 00:57:46 Germany Club
485germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 10:57:47,35 1 00:57:47 Weitstrecken Myhl-Wegberg
486controling MC0089  
check
Checking Checking1 10:57:48,25 1 00:57:48 Checking
487rumania MC1176  
Aramis
Team Pisla Daniel & Vintan George6 10:57:48,80 1 00:57:49 Romanía
488turkey MC3006  
Tomris
Halil Seyhan3 10:57:49,30 1 00:57:49 Turkey Flying Club
489wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers3 10:57:49,60 1 00:57:50 Wales Club
490germany MC2887  
Atlas
Reinhard Gebhardt2 10:57:53,15 1 00:57:53 Germany Club
491england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 10:57:53,50 1 00:57:54 RPRA (Pigeon Association)
492rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 10:57:54,35 1 00:57:54 Club Rusia
493belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 10:57:59,00 1 00:57:59 Club Olijftak Maaseik
494netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij3 10:57:59,10 1 00:57:59 Holland Pigeons Club
495polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland3 10:58:00,60 1 00:58:01 Polonia
496england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow2 10:58:00,70 1 00:58:01 RPRA (Pigeon Association)
497polska MC2292  
Chablis
Robert Majchrzak1 10:58:01,20 1 00:58:01 Polonia
498germany MC1507  
Just Like A Woman
Team Waz1 10:58:01,35 1 00:58:01 Oberfranken Club
499moldova MC2015  
Evelina
Team Fauna Orheiului1 10:58:02,45 1 00:58:02 Moldova
500rumania MC3227  
Short Cut
T. Ionel Lazar1 10:58:02,95 1 00:58:03 Romanía
501polska MC1031  
Tansy
Team Slawomir Pluta4 10:58:03,15 1 00:58:03 Polonia
502cadiz MC2375  
Fick-L-Fritz
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 10:58:04,30 1 00:58:04 Andalucía
503germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser2 10:58:04,95 1 00:58:05 Düsseldorf Club
504belgium MC3125  
If Only
Bucaciuc Dumitrescu2 10:58:05,45 1 00:58:05 Belgium Club
505slovenia MC0635  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha2 10:58:05,70 1 00:58:06 Slovenia Club
506germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.2 10:58:06,50 1 00:58:06 Weitstrecken Myhl-Wegberg
507germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers2 10:58:07,75 1 00:58:08 Niederrhein Club
508bulgaria MC0451  
ATLANTIC 382
Team Vasilev & Gebel1 10:58:07,90 1 00:58:08 Bulgaria Club
509rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons1 10:58:08,60 1 00:58:09 Romanía
510sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez2 10:58:08,70 1 00:58:09 ITALICENSE
511austria MC3166  
Brother Silverrace
Clemens Ivanschitz2 10:58:11,35 1 00:58:11 Club Austria
512germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler2 10:58:12,35 1 00:58:12 Oberbayern Club
513belgium MC0366  
Lively Lass
Dirk Verstichelen1 10:58:12,65 1 00:58:13 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
514czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize3 10:58:12,75 1 00:58:13 Czech Republic Club
515controling MC0996  
check
Checking Checking2 10:58:13,20 1 00:58:13 Checking
516netherlands MC2794  
Emily
Bart Gaasbeek2 10:58:14,60 1 00:58:15 Holland Pigeons Club
517polska MC1027  
Tarkan
Team Slawomir Pluta5 10:58:14,90 1 00:58:15 Polonia
518switzerland MC2264  
Tarisa
Simon Wolf1 10:58:15,85 1 00:58:16 Suiza
519germany MC1341  
Shiba
Erich Müller5 10:58:16,80 1 00:58:17 Oberfranken Club
520belgium MC0988  
Pastelle
Vincent Neirynck4 10:58:16,85 1 00:58:17 Fond Wallonie
521turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt1 10:58:17,05 1 00:58:17 Turkey Flying Club
522rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian1 10:58:17,45 1 00:58:17 Romanía
523wales MC0522  
Trulo
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 10:58:18,95 1 00:58:19 Wales Club
524rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar2 10:58:20,50 1 00:58:20 Romanía
525italia MC2112  
Smoogy
Teodoroiu Vasile2 10:58:21,65 1 00:58:22 Italia
526england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet2 10:58:21,70 1 00:58:22 RPRA (Pigeon Association)
527gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor5 10:58:21,85 1 00:58:22 La Paloma Mensajera
528wales MC1549  
Bricky
Team Belgium Bus1 10:58:23,55 1 00:58:24 Wales Club
529south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 10:58:24,00 1 00:58:24 South Africa Club
530germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 10:58:27,00 1 00:58:27 Oberfranken Club
531wales MC1749  
Rene
Paul Bamford4 10:58:28,85 1 00:58:29 Wales Club
532england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster7 10:58:30,35 1 00:58:30 RPRA (Pigeon Association)
533czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar1 10:58:30,40 1 00:58:30 Czech Republic Club
534belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen4 10:58:32,00 1 00:58:32 Club Olijftak Maaseik
535italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 10:58:32,15 1 00:58:32 Italia
536polska MC1587  
Forest Runner
Tomasz Wiczling2 10:58:32,35 1 00:58:32 Polonia
537tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA3 10:58:33,10 1 00:58:33 Adexe
538tarragona MC0258  
Habanera
Manuel Fábregat Valmaña2 10:58:33,95 1 00:58:34 Terres del Ebre
539polska MC2012  
Anuka
Grzegorz Szymanski1 10:58:34,00 1 00:58:34 Polonia
540polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta6 10:58:34,50 1 00:58:34 Polonia
541netherlands MC2310  
Pandi
Gerrit Tuls2 10:58:35,15 1 00:58:35 Holland Pigeons Club
542tenerife MC0014  
Katie
Edward Frost2 10:58:35,55 1 00:58:36 C.C.Portuense
543south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 10:58:36,00 1 00:58:36 South Africa Club
544belgium MC0652  
Euro dreamer
Team Creemers & Zoon4 10:58:36,25 1 00:58:36 Club Olijftak Maaseik
545polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:58:36,40 1 00:58:36 Polonia
546italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 10:58:36,75 1 00:58:37 Italia
547germany MC0058  
Exspo
Markus Winter1 10:58:36,80 1 00:58:37 Germany Club
548rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah1 10:58:36,90 1 00:58:37 Romanía
549netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink1 10:58:37,35 1 00:58:37 Holland Pigeons Club
550slovenia MC1732  
Ruby 88
Vladimir Srebotnjak2 10:58:37,40 1 00:58:37 Slovenia Club
551belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde2 10:58:37,70 1 00:58:38 Land van Aalst
552germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak3 10:58:37,75 1 00:58:38 Germany Club
553netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing2 10:58:37,90 1 00:58:38 Holland Pigeons Club
554netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser1 10:58:38,10 1 00:58:38 Holland Pigeons Club
555belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes2 10:58:38,25 1 00:58:38 Fondclub Loft 24
556germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser3 10:58:38,40 1 00:58:38 Düsseldorf Club
557austria MC1811  
Alik
Beniamin Neag10 10:58:38,80 1 00:58:39 VRV - Oberoesterreich
558wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys3 10:58:38,85 1 00:58:39 Wales Club
559scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son1 10:58:40,10 1 00:58:40 Scottish Homing Union
560sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez3 10:58:41,30 1 00:58:41 ITALICENSE
561belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid2 10:58:41,35 1 00:58:41 Belarus Club
562germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus1 10:58:41,65 1 00:58:42 Oberfranken Club
563asturias MC0254  
Lillian Gray
Alfonso Herrero Pérez2 10:58:42,10 1 00:58:42 R.C. Oviedo
564germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak4 10:58:42,15 1 00:58:42 Germany Club
565rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 10:58:42,50 1 00:58:42 Romanía
566netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition1 10:58:42,65 1 00:58:43 Holland Pigeons Club
567belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon5 10:58:43,15 1 00:58:43 Club Olijftak Maaseik
568turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez2 10:58:43,70 1 00:58:44 Turkey Flying Club
569germany MC2028  
Alkazar
Günter Langefeld1 10:58:44,00 1 00:58:44 Bergisches Land Club
570germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller6 10:58:44,20 1 00:58:44 Oberfranken Club
571netherlands MC1553  
Boxneus
Team Comb. van Dijk Groenenberg1 10:58:44,90 1 00:58:45 Holland Pigeons Club
572czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize4 10:58:45,05 1 00:58:45 Czech Republic Club
573sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez4 10:58:45,65 1 00:58:46 ITALICENSE
574england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers1 10:58:45,65 1 00:58:46 RPRA (Pigeon Association)
575england MC2942  
Anubis
Pete Williams3 10:58:45,70 1 00:58:46 RPRA (Pigeon Association)
576belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens4 10:58:46,45 1 00:58:46 Fond Wallonie
577england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster8 10:58:47,10 1 00:58:47 RPRA (Pigeon Association)
578italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro1 10:58:47,90 1 00:58:48 Italia
579belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck5 10:58:48,00 1 00:58:48 Fond Wallonie
580moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului2 10:58:48,05 1 00:58:48 Moldova
581germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel12 10:58:48,45 1 00:58:48 Saalfeld Club
582rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick2 10:58:49,15 1 00:58:49 Romanía
583asturias MC0252  
Amir
Alfonso Herrero Pérez3 10:58:50,05 1 00:58:50 R.C. Oviedo
584germany MC2243  
Druso
Team Blümmers3 10:58:50,10 1 00:58:50 Niederrhein Club
585rumania MC1166  
Killer Jr
Team Class6 10:58:50,20 1 00:58:50 Romanía
586switzerland MC2252  
Veuv Clicquot
Simon Wolf2 10:58:50,35 1 00:58:50 Suiza
587austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag11 10:58:50,80 1 00:58:51 VRV - Oberoesterreich
588rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan1 10:58:51,40 1 00:58:51 Romanía
589wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers4 10:58:51,50 1 00:58:52 Wales Club
590slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos4 10:58:52,05 1 00:58:52 Slovakia Club
591alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral4 10:58:52,60 1 00:58:53 La Dama de Elche
592rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta2 10:58:52,75 1 00:58:53 Romanía
593norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura3 10:58:53,15 1 00:58:53 Norge Racing Pigeon Club
594belgium MC1900  
Achu
Team Atomium3 10:58:53,20 1 00:58:53 Belgium Club
595germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn6 10:58:53,25 1 00:58:53 Rietberg Club
596belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 10:58:53,35 1 00:58:53 Club Olijftak Maaseik
597rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea12 10:58:53,80 1 00:58:54 Romanía
598czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal1 10:58:53,95 1 00:58:54 Czech Republic Club
599france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette2 10:58:54,30 1 00:58:54 Team Sibille France
600polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski2 10:58:54,45 1 00:58:54 Polonia
601england MC2209  
Martin
Bogdan Hladiuc2 10:58:54,60 1 00:58:55 RPRA (Pigeon Association)
602tenerife MC0229  
Tamadaba
Team Herrera y Jaime2 10:58:54,60 1 00:58:55 Adexe
603scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie4 10:58:54,75 1 00:58:55 Scottish Homing Union
604netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Comb. van Dijk Groenenberg2 10:58:55,00 1 00:58:55 Holland Pigeons Club
605germany MC2394  
Merckx
Thomas Wegner1 10:58:55,45 1 00:58:55 Nordhessen Club
606wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's2 10:58:55,55 1 00:58:56 Wales Club
607slovakia MC2659  
Greg 1339
Team Greg - Slovakia5 10:58:55,80 1 00:58:56 Slovakia Club
608belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 10:58:56,40 1 00:58:56 Club Olijftak Maaseik
609galicia MC0374  
Longberry Lady
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 10:58:56,55 1 00:58:57 MARIÑAS ALTAS
610hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 10:58:56,65 1 00:58:57 Hungary Pigeons Club
611belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes3 10:58:57,00 1 00:58:57 Fondclub Loft 24
612rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea13 10:58:57,20 1 00:58:57 Romanía
613slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano1 10:58:57,55 1 00:58:58 Slovakia Club
614germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel13 10:58:57,60 1 00:58:58 Saalfeld Club
615netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan6 10:58:57,95 1 00:58:58 Holland Pigeons Club
616czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre1 10:58:58,05 1 00:58:58 Czech Republic Club
617asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella2 10:58:58,90 1 00:58:59 R.C. Oviedo
618england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster9 10:58:59,05 1 00:58:59 RPRA (Pigeon Association)
619tenerife MC2426  
Alfa
Team K.AGA2 10:58:59,20 1 00:58:59 Club Tenerife
620germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn7 10:59:00,00 1 00:59:00 Rietberg Club
621turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 10:59:00,50 1 00:59:00 Turkey Flying Club
622belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid3 10:59:00,50 1 00:59:00 Belarus Club
623polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit1 10:59:00,65 1 00:59:01 Polonia
624italia MC1115  
Bahrain
Team Italy4 10:59:00,95 1 00:59:01 Italia
625germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel14 10:59:01,25 1 00:59:01 Saalfeld Club
626germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann4 10:59:01,30 1 00:59:01 Wetter
627croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic2 10:59:02,25 1 00:59:02 Croatia Pigeon Club
628england MC2156  
Sarge
Duncan Kittow1 10:59:02,60 1 00:59:03 RPRA (Pigeon Association)
629slovakia MC2634  
Franco
Team FAB2 10:59:03,46 1 00:59:03 Slovakia Club
630germany MC0769  
Sparky
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 10:59:03,55 1 00:59:04 Oberfranken Club
631netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland2 10:59:03,85 1 00:59:04 Holland Pigeons Club
632asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba1 10:59:04,75 1 00:59:05 R.C. Oviedo
633slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I2 10:59:05,65 1 00:59:06 Slovakia Club
634wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers5 10:59:05,90 1 00:59:06 Wales Club
635rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea14 10:59:06,60 1 00:59:07 Romanía
636netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 10:59:06,90 1 00:59:07 Holland Pigeons Club
637south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts3 10:59:07,50 1 00:59:08 South Africa Club
638austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa2 10:59:08,25 1 00:59:08 VRV - Oberoesterreich
639soria MC1281  
Kiss Me Clown
Veselin Valentinov Hristov1 10:59:08,35 1 00:59:08 Mensajeras Pico Frentes
640rumania MC0889  
Snydale Moon
Mihai Chirita4 10:59:08,35 1 00:59:08 Romanía
641england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker3 10:59:08,45 1 00:59:08 RPRA (Pigeon Association)
642zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons3 10:59:09,00 1 00:59:09 Mensajeras BILBILIS
643germany MC1346  
Poppe
Erich Müller7 10:59:09,20 1 00:59:09 Oberfranken Club
644polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport7 10:59:09,45 1 00:59:09 Polonia
645rumania MC1226  
Atlantic Voice
Sorin Florea15 10:59:09,85 1 00:59:10 Romanía
646germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn1 10:59:10,00 1 00:59:10 Germany Club
647france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit1 10:59:10,05 1 00:59:10 Team Sibille France
648germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany5 10:59:10,15 1 00:59:10 Saalfeld Club
649netherlands MC2709  
Wild West
Team Boekelo3 10:59:10,35 1 00:59:10 Holland Pigeons Club
650belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon6 10:59:10,45 1 00:59:10 Club Olijftak Maaseik
651cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez3 10:59:11,40 1 00:59:11 Andalucía
652rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea16 10:59:11,70 1 00:59:12 Romanía
653polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland4 10:59:11,80 1 00:59:12 Polonia
654polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland5 10:59:12,05 1 00:59:12 Polonia
655belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 10:59:12,35 1 00:59:12 Club Olijftak Maaseik
656germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker4 10:59:13,00 1 00:59:13 Rietberg Club
657austria MC1635  
PULSAR 1469
Team Garcia & Nagelhofer4 10:59:13,15 1 00:59:13 VRV - Oberoesterreich
658germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel15 10:59:13,25 1 00:59:13 Saalfeld Club
659italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel1 10:59:13,55 1 00:59:14 Italia
660germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany1 10:59:14,20 1 00:59:14 Germany Club
661germany MC0027  
Found
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 10:59:14,40 1 00:59:14 Oberfranken Club
662germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers4 10:59:14,85 1 00:59:15 Niederrhein Club
663tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost3 10:59:15,30 1 00:59:15 C.C.Portuense
664austria MC1779  
Avrom
Beniamin Neag12 10:59:15,40 1 00:59:15 VRV - Oberoesterreich
665netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigions3 10:59:15,50 1 00:59:16 Holland Pigeons Club
666germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg2 10:59:15,75 1 00:59:16 Sajonia Club
667germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser4 10:59:16,65 1 00:59:17 Düsseldorf Club
668china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing3 10:59:16,80 1 00:59:17 China Pigeon Raging Club
669germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser5 10:59:16,85 1 00:59:17 Düsseldorf Club
670germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn2 10:59:17,40 1 00:59:17 Germany Club
671belgium MC0364  
Steppin Out
Dirk Verstichelen2 10:59:17,70 1 00:59:18 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
672netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls3 10:59:17,95 1 00:59:18 Holland Pigeons Club
673gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor6 10:59:18,35 1 00:59:18 La Paloma Mensajera
674germany MC2239  
Baldo
Team Blümmers5 10:59:19,75 1 00:59:20 Niederrhein Club
675rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru4 10:59:19,90 1 00:59:20 Romanía
676rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea17 10:59:20,05 1 00:59:20 Romanía
677germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp2 10:59:20,05 1 00:59:20 Schwaben-Allgäu Club
678denmark MC0928  
Thor
Team Anita & Tage Gravesen4 10:59:20,20 1 00:59:20 Denmark Club
679rumania MC3213  
Eye In The Sky
Team Patruca & Tacea4 10:59:20,25 1 00:59:20 Romanía
680england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow2 10:59:20,25 1 00:59:20 RPRA (Pigeon Association)
681germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik1 10:59:20,45 1 00:59:20 Germany Club
682germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter2 10:59:20,60 1 00:59:21 Frankenland Club
683tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz2 10:59:20,80 1 00:59:21 C.C.Portuense
684gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Tenesor2 10:59:20,81 1 00:59:21 Club Los Socios
685hungary MC2490  
Expedite
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 10:59:21,60 1 00:59:22 Hungary Pigeons Club
686austria MC0819  
Road Runner
Team Kutlesa3 10:59:21,85 1 00:59:22 VRV - Oberoesterreich
687germany MC2789  
Tamu
Hans Esser2 10:59:22,30 1 00:59:22 Germany Club
688belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner1 10:59:22,45 1 00:59:22 Denderbond Ninove
689germany MC0065  
TEAM PLAYER
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 10:59:22,80 1 00:59:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
690rumania MC3377  
Pop
Team Pop Dan & Power Pigeons2 10:59:22,90 1 00:59:23 Romanía
691belgium MC0155  
Witbuik Derby
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 10:59:22,91 1 00:59:23 Fondclub Herent
692rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica2 10:59:22,95 1 00:59:23 Romanía
693hungary MC2507  
Lali
Team Bardos - Csaszar2 10:59:23,15 1 00:59:23 Hungary Pigeons Club
694germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany6 10:59:23,60 1 00:59:24 Saalfeld Club
695belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck6 10:59:23,70 1 00:59:24 Fond Wallonie
696germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons1 10:59:24,35 1 00:59:24 Saarland
697netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek3 10:59:24,40 1 00:59:24 Holland Pigeons Club
698belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels1 10:59:24,45 1 00:59:24 Belgium Club
699germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 10:59:24,75 1 00:59:25 Oberfranken Club
700germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany7 10:59:24,90 1 00:59:25 Saalfeld Club
701gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos2 10:59:26,25 1 00:59:26 Club Los Socios
702belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens5 10:59:26,30 1 00:59:26 Fond Wallonie
703germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen1 10:59:26,55 1 00:59:27 Ruhrgebiet Club
704slovakia MC2655  
Kuku 2
Team Greg - Slovakia6 10:59:26,85 1 00:59:27 Slovakia Club
705belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt2 10:59:27,25 1 00:59:27 De Snelvliegers Zandbergen Club
706tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo1 10:59:27,30 1 00:59:27 Isla Baja
707rumania MC1172  
Fast Blue
Team Class7 10:59:27,40 1 00:59:27 Romanía
708germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 10:59:28,10 1 00:59:28 Oberfranken Club
709hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 10:59:28,90 1 00:59:29 Hungary Pigeons Club
710germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann4 10:59:29,20 1 00:59:29 Oberfranken Club
711germany MC1334  
Nebos
Erich Müller8 10:59:29,30 1 00:59:29 Oberfranken Club
712polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa1 10:59:29,45 1 00:59:29 Polonia
713rumania MC0139  
Draca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 10:59:29,60 1 00:59:30 Romanía
714tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón2 10:59:30,00 1 00:59:30 CANARAGÜI
715rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 10:59:30,05 1 00:59:30 Romanía
716italia MC0547  
Tobi
Dumitru Danci2 10:59:30,30 1 00:59:30 Italia
717polska MC2431  
JKG 7721
Team JKG Transport8 10:59:30,60 1 00:59:31 Polonia
718croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip1 10:59:30,85 1 00:59:31 Croatia Pigeon Club
719slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 10:59:31,20 1 00:59:31 Slovakia Club
720belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens6 10:59:31,40 1 00:59:31 Fond Wallonie
721belgium MC2784  
Goldrush 1
Team Segers-Coppens-Minner2 10:59:31,70 1 00:59:32 Denderbond Ninove
722hungary MC1625  
GPS
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 10:59:31,80 1 00:59:32 Hungary Pigeons Club
723belgium MC3115  
Prutske
Team Thieu & Thieu2 10:59:31,95 1 00:59:32 Belgium Club
724germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn8 10:59:32,15 1 00:59:32 Rietberg Club
725germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring3 10:59:32,65 1 00:59:33 Münsterland Club
726slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 10:59:32,85 1 00:59:33 Slovakia Club
727belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen1 10:59:33,20 1 00:59:33 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
728slovenia MC1725  
Zan
Team Planica2 10:59:33,90 1 00:59:34 Slovenia Club
729italia MC1921  
Banana
Team RSR1 10:59:35,10 1 00:59:35 Italia
730slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia7 10:59:35,20 1 00:59:35 Slovakia Club
731slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano2 10:59:35,45 1 00:59:35 Slovakia Club
732netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort1 10:59:35,55 1 00:59:36 Holland Pigeons Club
733rumania MC3244  
Yeti
Team Mihai Adrian & Ana2 10:59:35,60 1 00:59:36 Romanía
734netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto1 10:59:36,30 1 00:59:36 Holland Pigeons Club
735germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn9 10:59:36,65 1 00:59:37 Rietberg Club
736wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett3 10:59:36,75 1 00:59:37 Welsh Flag
737rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea18 10:59:36,76 1 00:59:37 Romanía
738wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service3 10:59:37,05 1 00:59:37 Wales Club
739netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek1 10:59:37,10 1 00:59:37 Holland Pigeons Club
740england MC0659  
Grace
David Hinkel5 10:59:37,65 1 00:59:38 RPRA (Pigeon Association)
741malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta5 10:59:39,05 1 00:59:39 Malta Racing Pigeon Club
742wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts2 10:59:39,75 1 00:59:40 Wales Club
743scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds3 10:59:40,25 1 00:59:40 Scottish Homing Union
744polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport9 10:59:41,45 1 00:59:41 Polonia
745scotland MC0422  
Jade
William Donachie5 10:59:41,60 1 00:59:42 Scottish Homing Union
746china MC2928  
Dandy
Team Haiye Boi Fuqing4 10:59:41,65 1 00:59:42 China Pigeon Raging Club
747asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones1 10:59:41,75 1 00:59:42 R.C. Oviedo
748netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins1 10:59:41,85 1 00:59:42 Holland Pigeons Club
749netherlands MC1485  
Lila
Team Soepboer2 10:59:42,15 1 00:59:42 Holland Pigeons Club
750lithuania MC0802  
Home Alone
Renatas Usas3 10:59:43,25 1 00:59:43 Lithuania Club
751netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn4 10:59:43,50 1 00:59:44 Holland Pigeons Club
752cordoba MC0836  
Luci
Dámaso Melero1 10:59:43,65 1 00:59:44 Malagüeño
753germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers6 10:59:43,70 1 00:59:44 Niederrhein Club
754polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel1 10:59:44,15 1 00:59:44 Polonia
755hungary MC2064  
Ilse
Laszlo Gotthard2 10:59:44,85 1 00:59:45 Hungary Pigeons Club
756wales MC2085  
Jessicas Dream
Team Welsh Hopefuls3 10:59:45,25 1 00:59:45 Wales Club
757polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny2 10:59:45,40 1 00:59:45 Polonia
758austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland2 10:59:45,70 1 00:59:46 VRV - Oberoesterreich
759germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain1 10:59:45,85 1 00:59:46 Fulda Club
760england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs1 10:59:46,05 1 00:59:46 RPRA (Pigeon Association)
761rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George7 10:59:46,45 1 00:59:46 Romanía
762czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica5 10:59:47,20 1 00:59:47 Czech Republic Club
763tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA3 10:59:48,35 1 00:59:48 Club Tenerife
764italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel2 10:59:48,80 1 00:59:49 Italia
765tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA4 10:59:49,80 1 00:59:50 Adexe
766germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz2 10:59:50,50 1 00:59:50 Oberfranken Club
767austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz3 10:59:51,00 1 00:59:51 Club Austria
768netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel1 10:59:51,45 1 00:59:51 Holland Pigeons Club
769belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck7 10:59:51,75 1 00:59:52 Fond Wallonie
770wales MC2736  
Rasbull Larry
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 10:59:51,75 1 00:59:52 Wales Club
771belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen3 10:59:53,50 1 00:59:54 Belgium Club
772china MC2906  
Stipo
Team Haiye Boi Fuqing5 10:59:54,00 1 00:59:54 China Pigeon Raging Club
773croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes2 10:59:54,45 1 00:59:54 Croatia Pigeon Club
774malta MC1526  
Zaren
Team Ginger Burdnar Lofts2 10:59:54,60 1 00:59:55 Malta Racing Pigeon Club
775rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 10:59:54,65 1 00:59:55 Romanía
776baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs2 10:59:56,45 1 00:59:56 C.C.Ciutadella
777wales MC2192  
Lucky Lucy
Team Two P's3 10:59:58,60 1 00:59:59 Wales Club
778polska MC1018  
Susy
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:59:59,50 1 01:00:00 Polonia
779austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer5 10:59:59,55 1 01:00:00 VRV - Oberoesterreich
780rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif2 10:59:59,80 1 01:00:00 Romanía
781belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt3 11:00:00,05 1 01:00:00 De Snelvliegers Zandbergen Club
782germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij1 11:00:00,06 1 01:00:00 Harsewinkel Club
783rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita5 11:00:00,25 1 01:00:00 Romanía
784polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk2 11:00:00,35 1 01:00:00 Polonia
785england MC0408  
Billabong
Pieter Oberholster10 11:00:01,10 1 01:00:01 RPRA (Pigeon Association)
786austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer1 11:00:01,20 1 01:00:01 Club Austria
787rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:00:01,25 1 01:00:01 Romanía
788germany MC2973  
Darka
Hans-Paul Esser6 11:00:01,65 1 01:00:02 Düsseldorf Club
789ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:00:02,60 1 01:00:03 Ukraine Club
790czech republic MC2544  
GPG 126
Team GPG Oversize5 11:00:03,45 1 01:00:03 Czech Republic Club
791czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie3 11:00:03,75 1 01:00:04 Czech Republic Club
792slovenia MC2873  
Fredy 63
Boris Baloh2 11:00:05,65 1 01:00:06 Slovenia Club
793netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij4 11:00:06,60 1 01:00:07 Holland Pigeons Club
794germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg3 11:00:07,25 1 01:00:07 Sajonia Club
795malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta2 11:00:07,85 1 01:00:08 Malta Racing Pigeon Club
796tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano1 11:00:08,90 1 01:00:09 Abona Sur
797germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain2 11:00:09,05 1 01:00:09 Fulda Club
798slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:00:09,15 1 01:00:09 Slovakia Club
799netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan7 11:00:10,65 1 01:00:11 Holland Pigeons Club
800wales MC2173  
Dreamers 72
Team Big Dreamers6 11:00:10,85 1 01:00:11 Wales Club
801germany MC2849  
Rando
Klaus Stieneker5 11:00:11,95 1 01:00:12 Rietberg Club
802germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel16 11:00:12,00 1 01:00:12 Saalfeld Club
803rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea19 11:00:12,15 1 01:00:12 Romanía
804austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer2 11:00:13,05 1 01:00:13 VRV - Oberoesterreich
805netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins2 11:00:13,85 1 01:00:14 Holland Pigeons Club
806austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer2 11:00:14,15 1 01:00:14 Club Austria
807slovakia MC2649  
Greg 1232
Team Greg - Slovakia8 11:00:14,25 1 01:00:14 Slovakia Club
808germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:00:15,05 1 01:00:15 Germany Club
809bulgaria MC0474  
ATLANTIC 550
Team Vasilev & Gebel2 11:00:15,25 1 01:00:15 Bulgaria Club
810rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:00:15,60 1 01:00:16 Romanía
811hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:00:15,70 1 01:00:16 Hungary Pigeons Club
812rumania MC1995  
Vio 4
Viorel Gah2 11:00:16,35 1 01:00:16 Romanía
813rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa2 11:00:18,55 1 01:00:19 Romanía
814rumania MC0953  
Focus
Team Pigeons Airport1 11:00:19,15 1 01:00:19 Romanía
815tenerife MC0337  
Cafú
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:00:19,40 1 01:00:19 GRAN FONDO
816asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella3 11:00:20,35 1 01:00:20 R.C. Oviedo
817netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto2 11:00:21,60 1 01:00:22 Holland Pigeons Club
818tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz3 11:00:24,25 1 01:00:24 C.C.Portuense
819south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts4 11:00:24,35 1 01:00:24 South Africa Club
820germany MC1737  
Boucheron
Walter Agler3 11:00:25,15 1 01:00:25 Oberbayern Club
821germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl3 11:00:25,65 1 01:00:26 Heidenheim Club
822netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel2 11:00:25,70 1 01:00:26 Holland Pigeons Club
823netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan8 11:00:28,30 1 01:00:28 Holland Pigeons Club
824netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland3 11:00:28,45 1 01:00:28 Holland Pigeons Club
825czech republic MC2548  
GPG 135
Team GPG Oversize6 11:00:29,70 1 01:00:30 Czech Republic Club
826china MC2922  
Oker
Team Haiye Boi Fuqing6 11:00:31,30 1 01:00:31 China Pigeon Raging Club
827rumania MC1191  
Taison
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:00:33,80 1 01:00:34 Romanía
828rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu3 11:00:35,80 1 01:00:36 Romanía
829germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter3 11:00:36,75 1 01:00:37 Frankenland Club
830polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland6 11:00:37,00 1 01:00:37 Polonia
831czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal2 11:00:37,85 1 01:00:38 Czech Republic Club
832germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl4 11:00:38,10 1 01:00:38 Heidenheim Club
833europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe2 11:00:40,30 1 01:00:40 Club E.U.
834asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones2 11:00:42,00 1 01:00:42 R.C. Oviedo
835germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker6 11:00:42,15 1 01:00:42 Rietberg Club
836ireland MC1765  
Celtic Harrys Jet
Team Highway Lofts3 11:00:42,45 1 01:00:42 Irish Homing Union
837germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 11:00:42,90 1 01:00:43 Sachsen Club
838belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen5 11:00:43,45 1 01:00:43 Club Olijftak Maaseik
839czech republic MC2589  
Veronicia
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:00:43,80 1 01:00:44 Czech Republic Club
840baleares MC2895  
Castafiore
Team Ciutadellencs3 11:00:43,95 1 01:00:44 C.C.Ciutadella
841germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser7 11:00:44,20 1 01:00:44 Düsseldorf Club
842germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn10 11:00:44,75 1 01:00:45 Rietberg Club
843germany MC2237  
Athena
Team Blümmers7 11:00:44,95 1 01:00:45 Niederrhein Club
844gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro3 11:00:45,10 1 01:00:45 Club Los Socios
845netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel3 11:00:46,00 1 01:00:46 Holland Pigeons Club
846austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag13 11:00:46,90 1 01:00:47 VRV - Oberoesterreich
847germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn11 11:00:48,75 1 01:00:49 Rietberg Club
848south africa MC2707  
Jadzia
Team GJ du Toit Lofts2 11:00:49,00 1 01:00:49 South Africa Club
849polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport10 11:00:49,80 1 01:00:50 Polonia
850slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic2 11:00:51,30 1 01:00:51 Slovenia Club
851czech republic MC2601  
Marti
Vladimir Taborsky2 11:00:52,05 1 01:00:52 Czech Republic Club
852england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate5 11:00:52,55 1 01:00:53 RPRA (Pigeon Association)
853italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile2 11:00:53,45 1 01:00:53 Italia
854austria MC3167  
Sister Silverrace
Clemens Ivanschitz4 11:00:54,05 1 01:00:54 Club Austria
855bosnia herzegovina MC3327  
Pepito
Team Ivankovic & Licina1 11:00:55,00 1 01:00:55 Bosnia & Herzegovina Club
856austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa4 11:00:57,45 1 01:00:57 VRV - Oberoesterreich
857netherlands MC1471  
Jonge Antenne
Mat Schoordijk1 11:01:00,20 1 01:01:00 Holland Pigeons Club
858germany MC1322  
Outlaw
Erich Müller9 11:01:02,95 1 01:01:03 Oberfranken Club
859belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens7 11:01:05,45 1 01:01:05 Fond Wallonie
860bulgaria MC0470  
ATLANTIC 495
Team Vasilev & Gebel3 11:01:05,60 1 01:01:06 Bulgaria Club
861germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany2 11:01:05,75 1 01:01:06 Germany Club
862germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann5 11:01:06,35 1 01:01:06 Oberfranken Club
863rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita6 11:01:06,70 1 01:01:07 Romanía
864rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan2 11:01:06,85 1 01:01:07 Romanía
865rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 11:01:08,15 1 01:01:08 Romanía
866germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser8 11:01:09,90 1 01:01:10 Düsseldorf Club
867germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils2 11:01:11,40 1 01:01:11 Germany Club
868germany MC2968  
Silver Back
Hans-Paul Esser9 11:01:13,70 1 01:01:14 Düsseldorf Club
869germany MC2266  
Sinbad
Reinhold Schüler1 11:01:14,10 1 01:01:14 Münsterland
870italia MC1104  
Beto
Ervin Laro2 11:01:14,15 1 01:01:14 Italia
871alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral5 11:01:14,40 1 01:01:14 La Dama de Elche
872rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:01:14,85 1 01:01:15 Romanía
873austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres3 11:01:16,20 1 01:01:16 Pigeon Club Austria South
874italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 11:01:17,25 1 01:01:17 Italia
875italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:01:18,05 1 01:01:18 Italia
876germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 11:01:18,50 1 01:01:18 Sachsen Club
877germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller2 11:01:18,90 1 01:01:19 Germany Club
878rumania MC0136  
Mil 67
Emil Buta3 11:01:19,75 1 01:01:20 Romanía
879slovakia MC1704  
Colin
Team Ladicky I + J3 11:01:20,30 1 01:01:20 Slovakia Club
880tenerife MC0299  
Besi
Team COLUMBACANARIA5 11:01:22,95 1 01:01:23 Adexe
881rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea2 11:01:23,70 1 01:01:24 Romanía
882wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor3 11:01:23,90 1 01:01:24 Wales Club
883netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink2 11:01:25,35 1 01:01:25 Holland Pigeons Club
884malta MC0324  
Victory Grace
Team Victory Lofts Malta6 11:01:25,95 1 01:01:26 Malta Racing Pigeon Club
885hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel1 11:01:27,75 1 01:01:28 Hungary Pigeons Club
886rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca3 11:01:29,50 1 01:01:30 Romanía
887austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag14 11:01:29,65 1 01:01:30 VRV - Oberoesterreich
888germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel17 11:01:30,55 1 01:01:31 Saalfeld Club
889germany MC0266  
Pado
Team Klaas & Sohn12 11:01:31,85 1 01:01:32 Rietberg Club
890polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk3 11:01:32,55 1 01:01:33 Polonia
891polska MC1908  
Pito
Michal Klassa2 11:01:33,20 1 01:01:33 Polonia
892belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck8 11:01:34,35 1 01:01:34 Fond Wallonie
893belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 11:01:34,35 1 01:01:34 Denderbond Ninove
894germany MC0032  
Icod de Los Vinos
Jungfleisch Avantgare2 11:01:34,65 1 01:01:35 Germany Club
895austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag15 11:01:35,75 1 01:01:36 VRV - Oberoesterreich
896alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral6 11:01:36,30 1 01:01:36 La Dama de Elche
897rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah3 11:01:36,80 1 01:01:37 Romanía
898germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain3 11:01:37,05 1 01:01:37 Fulda Club
899netherlands MC0904  
Ragnar
Team Skyriders2 11:01:38,20 1 01:01:38 Holland Pigeons Club
900turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:01:38,30 1 01:01:38 Turkey Flying Club
901europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe3 11:01:38,60 1 01:01:39 Club E.U.
902polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit2 11:01:38,95 1 01:01:39 Polonia
903germany MC0388  
Oliver
Team Volmer & Wilpers2 11:01:42,60 1 01:01:43 Münsterland
904czech republic MC2557  
GPG 236
Team GPG Oversize7 11:01:42,70 1 01:01:43 Czech Republic Club
905germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta2 11:01:43,15 1 01:01:43 Germany Club
906germany MC2890  
Magic
Reinhard Gebhardt3 11:01:44,00 1 01:01:44 Germany Club
907wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor4 11:01:44,25 1 01:01:44 Wales Club
908wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford5 11:01:44,80 1 01:01:45 Wales Club
909netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John1 11:01:46,55 1 01:01:47 Holland Pigeons Club
910rumania MC3248  
Uratu'
Team Mihai Adrian & Ana3 11:01:48,00 1 01:01:48 Romanía
911south africa MC2701  
Jagienka
Team Spoorweg Sindikaat2 11:01:48,60 1 01:01:49 South Africa Club
912south africa MC2687  
Watch Out
Alwyn Bester2 11:01:48,60 1 01:01:49 South Africa Club
913scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie6 11:01:48,85 1 01:01:49 Scottish Homing Union
914wales MC2749  
Bellas Boy
Team J.R.D. Humphrys1 11:01:49,10 1 01:01:49 Wales Club
915turkey MC3026  
Zeyno
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:01:49,35 1 01:01:49 Turkey Flying Club
916rumania MC0135  
Mil 55
Emil Buta4 11:01:50,95 1 01:01:51 Romanía
917rumania MC1201  
Ms. Africa 1
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:01:51,25 1 01:01:51 Romanía
918croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes3 11:01:53,65 1 01:01:54 Croatia Pigeon Club
919rumania MC0131  
Power
Team Pop Dan & Power Pigeons3 11:01:55,80 1 01:01:56 Romanía
920rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:01:57,60 1 01:01:58 Romanía
921germany MC0556  
Capullin
Team Röhlig & Bukowski1 11:01:57,90 1 01:01:58 Vogtland Club
922slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha3 11:01:58,25 1 01:01:58 Slovenia Club
923sevilla MC0170  
Roza
Francisco Gutiérrez5 11:01:58,85 1 01:01:59 ITALICENSE
924germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser10 11:01:59,40 1 01:01:59 Düsseldorf Club
925wales MC0542  
Cannock Connection
Team Men of Gwent3 11:01:59,50 1 01:02:00 Wales Club
926china MC2927  
Cumin On
Team Haiye Boi Fuqing7 11:01:59,65 1 01:02:00 China Pigeon Raging Club
927slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky2 11:01:59,95 1 01:02:00 Slovakia Club
928germany MC0605  
Corrie
Helmut Mann5 11:02:00,30 1 01:02:00 Wetter
929turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:02:00,35 1 01:02:00 Turkey Flying Club
930italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu1 11:02:00,40 1 01:02:00 Italia
931austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag16 11:02:01,05 1 01:02:01 VRV - Oberoesterreich
932netherlands MC1556  
Killy
Team Cees van Gelder3 11:02:01,45 1 01:02:01 Holland Pigeons Club
933polska MC1025  
Urano
Team Slawomir Pluta7 11:02:01,90 1 01:02:02 Polonia
934europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe4 11:02:01,95 1 01:02:02 Club E.U.
935czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie4 11:02:02,06 1 01:02:02 Czech Republic Club
936sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez6 11:02:02,05 1 01:02:02 ITALICENSE
937belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:02:02,20 1 01:02:02 Belarus Club
938south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester3 11:02:02,45 1 01:02:02 South Africa Club
939portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul3 11:02:02,50 1 01:02:02 Faro - Portugal
940rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca4 11:02:02,65 1 01:02:03 Romanía
941south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat3 11:02:03,00 1 01:02:03 South Africa Club
942germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:02:03,35 1 01:02:03 Germany Club
943belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt4 11:02:04,20 1 01:02:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
944norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura4 11:02:04,65 1 01:02:05 Norge Racing Pigeon Club
945netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda3 11:02:04,90 1 01:02:05 Holland Pigeons Club
946netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij5 11:02:05,10 1 01:02:05 Holland Pigeons Club
947austria MC1830  
Leon
Beniamin Neag17 11:02:05,15 1 01:02:05 VRV - Oberoesterreich
948china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing8 11:02:05,35 1 01:02:05 China Pigeon Raging Club
949rumania MC3205  
Caviar
Noni Radulescu2 11:02:05,55 1 01:02:06 Romanía
950germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:02:06,00 1 01:02:06 Käshofen
951italia MC1118  
Kika
Team Italy5 11:02:06,05 1 01:02:06 Italia
952belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon7 11:02:06,15 1 01:02:06 Club Olijftak Maaseik
953germany MC0765  
Marlon
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 11:02:06,50 1 01:02:06 Oberfranken Club
954germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring4 11:02:06,75 1 01:02:07 Münsterland Club
955england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate6 11:02:07,30 1 01:02:07 RPRA (Pigeon Association)
956turkey MC3010  
Piri Reis
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:02:07,35 1 01:02:07 Turkey Flying Club
957turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:02:07,40 1 01:02:07 Turkey Flying Club
958germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel18 11:02:07,65 1 01:02:08 Saalfeld Club
959bulgaria MC0494  
ATLANTIC 785
Team Vasilev & Gebel4 11:02:08,00 1 01:02:08 Bulgaria Club
960germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain4 11:02:08,60 1 01:02:09 Fulda Club
961rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah4 11:02:08,90 1 01:02:09 Romanía
962italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu2 11:02:08,95 1 01:02:09 Italia
963slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik1 11:02:09,20 1 01:02:09 Slovakia Club
964wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons1 11:02:09,21 1 01:02:09 Wales Club
965hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 11:02:09,60 1 01:02:10 Hungary Pigeons Club
966rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru5 11:02:09,90 1 01:02:10 Romanía
967south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 11:02:10,45 1 01:02:10 South Africa Club
968czech republic MC2602  
Jarda
Vladimir Taborsky3 11:02:10,75 1 01:02:11 Czech Republic Club
969croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb1 11:02:10,85 1 01:02:11 Croatia Pigeon Club
970germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel19 11:02:11,10 1 01:02:11 Saalfeld Club
971asturias MC1041  
gorrión
Gheorghe Rosu5 11:02:11,20 1 01:02:11 R.C. Oviedo
972netherlands MC1976  
Kracht Patser
B. J. Suk Mellies1 11:02:11,25 1 01:02:11 Holland Pigeons Club
973belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:02:11,85 1 01:02:12 Club Olijftak Maaseik
974turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:02:11,90 1 01:02:12 Turkey Flying Club
975germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers3 11:02:12,20 1 01:02:12 Münsterland
976netherlands MC3073  
Harry 1
Team Twins3 11:02:12,75 1 01:02:13 Holland Pigeons Club
977gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Tenesor3 11:02:13,05 1 01:02:13 Club Los Socios
978germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider1 11:02:13,56 1 01:02:14 Oberfranken Club
979malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta7 11:02:13,55 1 01:02:14 Malta Racing Pigeon Club
980slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik1 11:02:14,05 1 01:02:14 Slovakia Club
981asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba2 11:02:14,45 1 01:02:14 R.C. Oviedo
982gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Tenesor4 11:02:14,75 1 01:02:15 Club Los Socios
983rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah5 11:02:15,15 1 01:02:15 Romanía
984belgium MC1473  
Bajito
Luc Verstichelen2 11:02:15,20 1 01:02:15 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
985belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels2 11:02:15,45 1 01:02:15 Belgium Club
986czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica6 11:02:15,46 1 01:02:15 Czech Republic Club
987turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:02:15,75 1 01:02:16 Turkey Flying Club
988cadiz MC0087  
Found
Juan Manuel Trujillo Sánchez4 11:02:15,85 1 01:02:16 Andalucía
989cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero2 11:02:15,95 1 01:02:16 Malagüeño
990denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen1 11:02:16,30 1 01:02:16 Denmark Club
991malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta8 11:02:16,31 1 01:02:16 Malta Racing Pigeon Club
992germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers4 11:02:16,65 1 01:02:17 Münsterland
993europe MC0808  
lauranne
Team TOP 103 11:02:16,75 1 01:02:17 Club E.U.
994china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing9 11:02:16,76 1 01:02:17 China Pigeon Raging Club
995belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes4 11:02:16,80 1 01:02:17 Fondclub Loft 24
996belgium MC0340  
DE RAPPE
Roger Mertens8 11:02:16,90 1 01:02:17 Fond Wallonie
997italia MC1099  
See You Again
Nitu Robert Petre3 11:02:16,90 1 01:02:17 Italia
998rumania MC1217  
Crazy Bird
Sorin Florea20 11:02:17,05 1 01:02:17 Romanía
999germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller10 11:02:17,35 1 01:02:17 Oberfranken Club
1000netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing3 11:02:17,45 1 01:02:17 Holland Pigeons Club
1001slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:02:17,50 1 01:02:18 Slovakia Club
1002rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa3 11:02:17,70 1 01:02:18 Romanía
1003wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 11:02:17,75 1 01:02:18 Wales Club
1004wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts3 11:02:17,95 1 01:02:18 Wales Club
1005belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid5 11:02:18,15 1 01:02:18 Belarus Club
1006rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea21 11:02:18,60 1 01:02:19 Romanía
1007germany MC3110  
Luy 77
Team Fam. Flonta3 11:02:18,70 1 01:02:19 Germany Club
1008polska MC3048  
BamBam
Aleksander Golofit3 11:02:19,00 1 01:02:19 Polonia
1009rumania MC1850  
Letsgo For Fun
Team Tules Denis & Ialcin1 11:02:19,45 1 01:02:19 Romanía
1010germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser11 11:02:19,70 1 01:02:20 Düsseldorf Club
1011controling MC0127  
check
Checking Checking3 11:02:19,75 1 01:02:20 Checking
1012netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto3 11:02:20,05 1 01:02:20 Holland Pigeons Club
1013polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki1 11:02:20,35 1 01:02:20 Polonia
1014asturias MC0251  
Claireke
Alfonso Herrero Pérez4 11:02:20,90 1 01:02:21 R.C. Oviedo
1015belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:02:21,50 1 01:02:22 Club Olijftak Maaseik
1016turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:02:21,55 1 01:02:22 Turkey Flying Club
1017germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing2 11:02:21,90 1 01:02:22 Lehrte/Peine
1018polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner1 11:02:22,00 1 01:02:22 Polonia
1019turkey MC3012  
Seyit Ali Carus
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:02:22,60 1 01:02:23 Turkey Flying Club
1020netherlands MC1492  
Primias
Team Soepboer3 11:02:22,90 1 01:02:23 Holland Pigeons Club
1021hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:02:22,90 1 01:02:23 Hungary Pigeons Club
1022england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster11 11:02:23,10 1 01:02:23 RPRA (Pigeon Association)
1023germany MC0858  
Miha
Edgar Peter4 11:02:23,55 1 01:02:24 Frankenland Club
1024rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif3 11:02:24,40 1 01:02:24 Romanía
1025england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters2 11:02:24,41 1 01:02:24 RPRA (Pigeon Association)
1026france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette3 11:02:24,50 1 01:02:24 Team Sibille France
1027rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea22 11:02:25,00 1 01:02:25 Romanía
1028turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez3 11:02:25,45 1 01:02:25 Turkey Flying Club
1029czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek2 11:02:26,05 1 01:02:26 Czech Republic Club
1030rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru6 11:02:26,05 1 01:02:26 Romanía
1031wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls4 11:02:26,40 1 01:02:26 Wales Club
1032italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patty1 11:02:26,70 1 01:02:27 Italia
1033germany MC0056  
Esperanza
Jung Avantgarde3 11:02:28,00 1 01:02:28 Germany Club
1034germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser12 11:02:28,05 1 01:02:28 Düsseldorf Club
1035china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing10 11:02:29,00 1 01:02:29 China Pigeon Raging Club
1036slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 11:02:29,30 1 01:02:29 Slovakia Club
1037germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:02:29,30 1 01:02:29 Germany Club
1038austria MC1824  
Sheril
Beniamin Neag18 11:02:29,75 1 01:02:30 VRV - Oberoesterreich
1039netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink3 11:02:29,85 1 01:02:30 Holland Pigeons Club
1040slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi4 11:02:30,50 1 01:02:30 Slovakia Club
1041czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize8 11:02:31,50 1 01:02:32 Czech Republic Club
1042south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts5 11:02:31,60 1 01:02:32 South Africa Club
1043germany MC0081  
Muddy
Team SAS2 11:02:31,80 1 01:02:32 Germany Club
1044polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski3 11:02:32,30 1 01:02:32 Polonia
1045rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici4 11:02:32,30 1 01:02:32 Romanía
1046belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon8 11:02:32,35 1 01:02:32 Club Olijftak Maaseik
1047netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink4 11:02:32,35 1 01:02:32 Holland Pigeons Club
1048china MC2930  
Renardo
Team Haiye Boi Fuqing11 11:02:32,90 1 01:02:33 China Pigeon Raging Club
1049germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser13 11:02:33,00 1 01:02:33 Düsseldorf Club
1050czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 11:02:33,40 1 01:02:33 Czech Republic Club
1051germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring5 11:02:33,65 1 01:02:34 Münsterland Club
1052hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard3 11:02:34,00 1 01:02:34 Hungary Pigeons Club
1053belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens9 11:02:34,40 1 01:02:34 Fond Wallonie
1054tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost4 11:02:34,45 1 01:02:34 C.C.Portuense
1055asturias MC1036  
Berny
Gheorghe Rosu6 11:02:34,85 1 01:02:35 R.C. Oviedo
1056slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 11:02:34,90 1 01:02:35 Slovakia Club
1057scotland MC0421  
Callum
William Donachie7 11:02:35,05 1 01:02:35 Scottish Homing Union
1058germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn13 11:02:35,35 1 01:02:35 Rietberg Club
1059belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens10 11:02:35,40 1 01:02:35 Fond Wallonie
1060south africa MC2705  
Pedro
Team GJ du Toit Lofts3 11:02:36,15 1 01:02:36 South Africa Club
1061italia MC1098  
Matias
Nitu Robert Petre4 11:02:36,25 1 01:02:36 Italia
1062netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan9 11:02:36,45 1 01:02:36 Holland Pigeons Club
1063netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots1 11:02:36,60 1 01:02:37 Holland Pigeons Club
1064germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons2 11:02:36,60 1 01:02:37 Saarland
1065austria MC1785  
Grafy
Beniamin Neag19 11:02:36,90 1 01:02:37 VRV - Oberoesterreich
1066wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls5 11:02:37,45 1 01:02:37 Wales Club
1067slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik2 11:02:38,25 1 01:02:38 Slovakia Club
1068tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:02:38,30 1 01:02:38 Isla Baja
1069czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:02:39,10 1 01:02:39 Czech Republic Club
1070rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:02:39,15 1 01:02:39 Club Rusia
1071denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen2 11:02:39,30 1 01:02:39 Denmark Club
1072rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:02:39,45 1 01:02:39 Romanía
1073netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn5 11:02:39,65 1 01:02:40 Holland Pigeons Club
1074germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij2 11:02:39,65 1 01:02:40 Harsewinkel Club
1075wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee2 11:02:39,66 1 01:02:40 Wales Club
1076south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean2 11:02:40,00 1 01:02:40 South Africa Club
1077alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral7 11:02:40,40 1 01:02:40 La Dama de Elche
1078south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht3 11:02:40,45 1 01:02:40 South Africa Club
1079wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent4 11:02:41,00 1 01:02:41 Wales Club
1080england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs2 11:02:41,05 1 01:02:41 RPRA (Pigeon Association)
1081croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic3 11:02:41,15 1 01:02:41 Croatia Pigeon Club
1082belgium MC1145  
Rosa Belle
Filip de Smedt5 11:02:41,40 1 01:02:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
1083germany MC0774  
Victoria
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer8 11:02:41,45 1 01:02:41 Oberfranken Club
1084sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez7 11:02:41,80 1 01:02:42 ITALICENSE
1085germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel20 11:02:42,00 1 01:02:42 Saalfeld Club
1086gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:02:42,05 1 01:02:42 C.C. Iniciativa Isleña
1087asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones3 11:02:42,25 1 01:02:42 R.C. Oviedo
1088hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel2 11:02:42,35 1 01:02:42 Hungary Pigeons Club
1089italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri4 11:02:42,40 1 01:02:42 Italia
1090turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez4 11:02:42,45 1 01:02:42 Turkey Flying Club
1091fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 11:02:42,50 1 01:02:42 Gran Tarajal
1092rumania MC1192  
Mark 2
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:02:42,85 1 01:02:43 Romanía
1093malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta2 11:02:42,95 1 01:02:43 Malta Racing Pigeon Club
1094belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu3 11:02:43,00 1 01:02:43 Belgium Club
1095slovakia MC1610  
Riki
Team Kujanik1 11:02:43,20 1 01:02:43 Slovakia Club
1096czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize9 11:02:43,20 1 01:02:43 Czech Republic Club
1097wales MC0526  
Neron
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:02:43,25 1 01:02:43 Wales Club
1098czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal1 11:02:43,30 1 01:02:43 Czech Republic Club
1099slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec2 11:02:43,75 1 01:02:44 Slovenia Club
1100germany MC0846  
Young Zorro
Werner Wahl5 11:02:44,00 1 01:02:44 Heidenheim Club
1101england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster12 11:02:44,10 1 01:02:44 RPRA (Pigeon Association)
1102rumania MC1859  
Hulk
Team Onur1 11:02:44,65 1 01:02:45 Romanía
1103italia MC2126  
Black Satin Dancer
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:02:44,95 1 01:02:45 Italia
1104tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime3 11:02:45,10 1 01:02:45 Adexe
1105switzerland MC2255  
Goldy
Simon Wolf3 11:02:45,10 1 01:02:45 Suiza
1106rumania MC1163  
Bear
Team Class8 11:02:45,20 1 01:02:45 Romanía
1107germany MC0383  
Joshua
Team Volmer & Wilpers5 11:02:45,40 1 01:02:45 Münsterland
1108netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen2 11:02:45,70 1 01:02:46 PDV Alphen Vooruit
1109denmark MC0931  
Migty Boy
Team Anita & Tage Gravesen5 11:02:46,45 1 01:02:46 Denmark Club
1110germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn14 11:02:46,60 1 01:02:47 Rietberg Club
1111germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer9 11:02:46,70 1 01:02:47 Oberfranken Club
1112germany MC1313  
Nardo
Erich Müller11 11:02:46,95 1 01:02:47 Oberfranken Club
1113rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea23 11:02:47,45 1 01:02:47 Romanía
1114slovakia MC1396  
Noemi 699
Team Evin Peter & Noemi5 11:02:47,45 1 01:02:47 Slovakia Club
1115bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina2 11:02:47,50 1 01:02:48 Bosnia & Herzegovina Club
1116gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro4 11:02:48,40 1 01:02:48 Club Los Socios
1117slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia9 11:02:48,40 1 01:02:48 Slovakia Club
1118germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany8 11:02:48,60 1 01:02:49 Saalfeld Club
1119rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah6 11:02:48,95 1 01:02:49 Romanía
1120zaragoza MC0007  
Gaby
Jaime Ameller Pons4 11:02:49,55 1 01:02:50 Mensajeras BILBILIS
1121germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:02:49,65 1 01:02:50 Germany Club
1122rumania MC3337  
Terence
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:02:49,70 1 01:02:50 Romanía
1123england MC2729  
Micky The wise Guy
Team W and S Sweet3 11:02:50,20 1 01:02:50 RPRA (Pigeon Association)
1124germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker7 11:02:50,55 1 01:02:51 Rietberg Club
1125italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre5 11:02:50,56 1 01:02:51 Italia
1126wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts4 11:02:50,60 1 01:02:51 Wales Club
1127rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:02:50,85 1 01:02:51 Romanía
1128china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Boi Fuqing12 11:02:51,15 1 01:02:51 China Pigeon Raging Club
1129polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki2 11:02:51,40 1 01:02:51 Polonia
1130scotland MC0424  
Diaz
William Donachie8 11:02:51,60 1 01:02:52 Scottish Homing Union
1131rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons4 11:02:53,10 1 01:02:53 Romanía
1132germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons3 11:02:54,20 1 01:02:54 Saarland
1133south africa MC1895  
Jatessa
Team Josch & Dean3 11:02:54,50 1 01:02:54 South Africa Club
1134asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella4 11:02:56,00 1 01:02:56 R.C. Oviedo
1135rumania MC1993  
Vio 5
Viorel Gah7 11:02:56,00 1 01:02:56 Romanía
1136germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn15 11:02:56,30 1 01:02:56 Rietberg Club
1137italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu3 11:02:56,31 1 01:02:56 Italia
1138south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 11:02:56,80 1 01:02:57 South Africa Club
1139malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta3 11:02:57,20 1 01:02:57 Malta Racing Pigeon Club
1140czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal2 11:02:57,80 1 01:02:58 Czech Republic Club
1141turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:02:58,05 1 01:02:58 Turkey Flying Club
1142germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany9 11:02:58,25 1 01:02:58 Saalfeld Club
1143rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea24 11:02:58,30 1 01:02:58 Romanía
1144asturias MC0945  
Lewis Blue Girl
José Manuel García Darriba3 11:02:58,65 1 01:02:59 R.C. Oviedo
1145hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar3 11:02:58,65 1 01:02:59 Hungary Pigeons Club
1146rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:02:59,20 1 01:02:59 Club Rusia
1147toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk1 11:02:59,30 1 01:02:59 Mensajeras del Tajo
1148austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag20 11:02:59,80 1 01:03:00 VRV - Oberoesterreich
1149austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag21 11:02:59,81 1 01:03:00 VRV - Oberoesterreich
1150netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder4 11:03:00,05 1 01:03:00 Holland Pigeons Club
1151south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander4 11:03:00,10 1 01:03:00 South Africa Club
1152wales MC2748  
Shrek
Team J.R.D. Humphrys2 11:03:00,60 1 01:03:01 Wales Club
1153germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller12 11:03:00,85 1 01:03:01 Oberfranken Club
1154italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri5 11:03:01,20 1 01:03:01 Italia
1155polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland7 11:03:01,70 1 01:03:02 Polonia
1156germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel21 11:03:02,05 1 01:03:02 Saalfeld Club
1157germany MC0560  
Narco
Team Koblenz1 11:03:02,15 1 01:03:02 Koblenz Club
1158netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving2 11:03:02,20 1 01:03:02 Holland Pigeons Club
1159czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi2 11:03:02,25 1 01:03:02 Czech Republic Club
1160netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo4 11:03:02,55 1 01:03:03 Holland Pigeons Club
1161baleares MC2150  
Kabool
Rafael Forteza Costa4 11:03:02,56 1 01:03:03 C.C. Es Pla de Mallorca
1162europe MC0814  
Whos The Boss
Team TOP 104 11:03:02,85 1 01:03:03 Club E.U.
1163italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patty2 11:03:02,95 1 01:03:03 Italia
1164controling MC0993  
check
Checking Checking4 11:03:03,10 1 01:03:03 Checking
1165rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici5 11:03:03,75 1 01:03:04 Romanía
1166belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen3 11:03:04,60 1 01:03:05 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1167germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak5 11:03:05,35 1 01:03:05 Germany Club
1168netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots2 11:03:05,40 1 01:03:05 Holland Pigeons Club
1169croatia MC0380  
Coach
Franjo Birkes4 11:03:05,75 1 01:03:06 Croatia Pigeon Club
1170italia MC2114  
Neptune
Sinel Spataru1 11:03:06,35 1 01:03:06 Italia
1171rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica3 11:03:06,40 1 01:03:06 Romanía
1172rumania MC1845  
One Stage
Aurelian Petca3 11:03:06,45 1 01:03:06 Romanía
1173denmark MC0929  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen6 11:03:06,95 1 01:03:07 Denmark Club
1174bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina3 11:03:07,20 1 01:03:07 Bosnia & Herzegovina Club
1175wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent5 11:03:07,35 1 01:03:07 Wales Club
1176polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner2 11:03:07,55 1 01:03:08 Polonia
1177polska MC2779  
Tassie Devil
Radoslaw Delanowski4 11:03:07,60 1 01:03:08 Polonia
1178rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:03:07,65 1 01:03:08 Romanía
1179tenerife MC0011  
Dirky
Edward Frost5 11:03:07,80 1 01:03:08 C.C.Portuense
1180polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk2 11:03:07,95 1 01:03:08 Polonia
1181tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán2 11:03:08,55 1 01:03:09 REUS
1182germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel22 11:03:09,25 1 01:03:09 Saalfeld Club
1183italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu3 11:03:09,65 1 01:03:10 Italia
1184rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea25 11:03:09,70 1 01:03:10 Romanía
1185czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica7 11:03:10,00 1 01:03:10 Czech Republic Club
1186germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn16 11:03:10,05 1 01:03:10 Rietberg Club
1187hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:03:10,45 1 01:03:10 Hungary Pigeons Club
1188polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski2 11:03:10,55 1 01:03:11 Polonia
1189alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral8 11:03:10,80 1 01:03:11 La Dama de Elche
1190soria MC1280  
Libertys Ride
Veselin Valentinov Hristov2 11:03:11,65 1 01:03:12 Mensajeras Pico Frentes
1191czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky4 11:03:11,70 1 01:03:12 Czech Republic Club
1192germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn17 11:03:11,70 1 01:03:12 Rietberg Club
1193czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar2 11:03:11,90 1 01:03:12 Czech Republic Club
1194slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I3 11:03:11,95 1 01:03:12 Slovakia Club
1195polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland8 11:03:12,05 1 01:03:12 Polonia
1196tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán3 11:03:12,20 1 01:03:12 REUS
1197italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 11:03:12,45 1 01:03:12 Italia
1198polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel2 11:03:12,70 1 01:03:13 Polonia
1199polska MC2293  
Harvey
Robert Majchrzak2 11:03:12,85 1 01:03:13 Polonia
1200polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:03:13,30 1 01:03:13 Polonia
1201hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:03:13,40 1 01:03:13 Hungary Pigeons Club
1202slovakia MC1375  
Color Me Crazy
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:03:13,75 1 01:03:14 Slovakia Club
1203belgium MC1150  
Biba
Filip de Smedt6 11:03:14,10 1 01:03:14 De Snelvliegers Zandbergen Club
1204hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:03:14,15 1 01:03:14 Hungary Pigeons Club
1205malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta3 11:03:14,65 1 01:03:15 Malta Racing Pigeon Club
1206tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Médano2 11:03:14,70 1 01:03:15 Abona Sur
1207asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella5 11:03:14,71 1 01:03:15 R.C. Oviedo
1208tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:03:14,72 1 01:03:15 GRAN FONDO
1209germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel23 11:03:15,05 1 01:03:15 Saalfeld Club
1210galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:03:15,40 1 01:03:15 MARIÑAS ALTAS
1211turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:03:15,50 1 01:03:16 Turkey Flying Club
1212ukraine MC3312  
Maties
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:03:15,55 1 01:03:16 Ukraine Club
1213germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 11:03:15,56 1 01:03:16 Hessen Club
1214polska MC2434  
JKG 7746
Team JKG Transport11 11:03:15,65 1 01:03:16 Polonia
1215england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster13 11:03:15,80 1 01:03:16 RPRA (Pigeon Association)
1216czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:03:15,95 1 01:03:16 Czech Republic Club
1217italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:03:16,40 1 01:03:16 Italian-Team
1218germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller3 11:03:16,50 1 01:03:16 Germany Club
1219netherlands MC2818  
Missy
Team John Rimmelzwaan10 11:03:16,85 1 01:03:17 Holland Pigeons Club
1220wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers7 11:03:17,60 1 01:03:18 Wales Club
1221hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:03:17,80 1 01:03:18 Hungary Pigeons Club
1222rumania MC0151  
Bucarest
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos3 11:03:17,85 1 01:03:18 Romanía
1223czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize10 11:03:18,50 1 01:03:18 Czech Republic Club
1224england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate7 11:03:18,85 1 01:03:19 RPRA (Pigeon Association)
1225malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta4 11:03:18,90 1 01:03:19 Malta Racing Pigeon Club
1226czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 11:03:19,05 1 01:03:19 Czech Republic Club
1227polska MC2774  
Podolski
Janusz Schmidt1 11:03:19,06 1 01:03:19 Polonia
1228cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero3 11:03:19,50 1 01:03:20 Malagüeño
1229norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:03:19,85 1 01:03:20 Norge Racing Pigeon Club
1230cantabria MC1719  
Xanadoo
Team Barrio - Rovira - Merino1 11:03:20,00 1 01:03:20 Club Reinosano
1231croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic3 11:03:20,20 1 01:03:20 Croatia Pigeon Club
1232netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer4 11:03:20,35 1 01:03:20 Holland Pigeons Club
1233austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag22 11:03:20,55 1 01:03:21 VRV - Oberoesterreich
1234tenerife MC0015  
Marion
Edward Frost6 11:03:20,60 1 01:03:21 C.C.Portuense
1235rumania MC3197  
Sophia
Team Hintari & Lungoci2 11:03:20,80 1 01:03:21 Romanía
1236gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor7 11:03:21,00 1 01:03:21 La Paloma Mensajera
1237czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize11 11:03:21,10 1 01:03:21 Czech Republic Club
1238polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki1 11:03:22,00 1 01:03:22 Polonia
1239austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag23 11:03:22,20 1 01:03:22 VRV - Oberoesterreich
1240netherlands MC1488  
Rianna
Team Soepboer5 11:03:22,50 1 01:03:22 Holland Pigeons Club
1241netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo5 11:03:23,65 1 01:03:24 Holland Pigeons Club
1242czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek3 11:03:23,70 1 01:03:24 Czech Republic Club
1243hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:03:23,80 1 01:03:24 Hungary Pigeons Club
1244germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller13 11:03:24,05 1 01:03:24 Oberfranken Club
1245germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser14 11:03:24,35 1 01:03:24 Düsseldorf Club
1246rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea26 11:03:24,80 1 01:03:25 Romanía
1247england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel6 11:03:24,95 1 01:03:25 RPRA (Pigeon Association)
1248germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.3 11:03:25,35 1 01:03:25 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1249belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends4 11:03:26,00 1 01:03:26 Club Olijftak Maaseik
1250scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie9 11:03:26,40 1 01:03:26 Scottish Homing Union
1251denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master1 11:03:26,60 1 01:03:27 Denmark Club
1252wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys3 11:03:26,65 1 01:03:27 Wales Club
1253asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella6 11:03:26,66 1 01:03:27 R.C. Oviedo
1254polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport12 11:03:26,75 1 01:03:27 Polonia
1255asturias MC0732  
Fleur
Team Dionisio & Pandiella7 11:03:27,05 1 01:03:27 R.C. Oviedo
1256belgium MC0868  
Zico
Jose Hoes5 11:03:27,15 1 01:03:27 Fondclub Loft 24
1257rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinica & Adrian & David1 11:03:27,40 1 01:03:27 Romanía
1258polska MC1589  
Berbatou
Tomasz Wiczling3 11:03:27,55 1 01:03:28 Polonia
1259asturias MC0947  
Itaga
José Manuel García Darriba4 11:03:27,61 1 01:03:28 R.C. Oviedo
1260slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic3 11:03:27,60 1 01:03:28 Slovenia Club
1261polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para2 11:03:29,00 1 01:03:29 Polonia
1262polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak3 11:03:29,20 1 01:03:29 Polonia
1263netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving3 11:03:29,45 1 01:03:29 Holland Pigeons Club
1264rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:03:30,25 1 01:03:30 Romanía
1265soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov3 11:03:30,70 1 01:03:31 Mensajeras Pico Frentes
1266netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden3 11:03:31,20 1 01:03:31 Holland Pigeons Club
1267belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde3 11:03:31,60 1 01:03:32 Land van Aalst
1268germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser15 11:03:31,90 1 01:03:32 Düsseldorf Club
1269germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak6 11:03:32,25 1 01:03:32 Germany Club
1270germany MC0761  
Wiske
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer10 11:03:32,45 1 01:03:32 Oberfranken Club
1271china MC2924  
Trueform
Team Haiye Boi Fuqing13 11:03:32,55 1 01:03:33 China Pigeon Raging Club
1272germany MC0848  
Neville
Werner Wahl6 11:03:32,60 1 01:03:33 Heidenheim Club
1273asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella8 11:03:32,80 1 01:03:33 R.C. Oviedo
1274netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda4 11:03:33,95 1 01:03:34 Holland Pigeons Club
1275czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize12 11:03:33,96 1 01:03:34 Czech Republic Club
1276austria MC1639  
FLYING MONK 1484
Team Garcia & Nagelhofer6 11:03:34,10 1 01:03:34 VRV - Oberoesterreich
1277england MC2210  
Dk Anna
Bogdan Hladiuc3 11:03:34,80 1 01:03:35 RPRA (Pigeon Association)
1278south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts6 11:03:35,00 1 01:03:35 South Africa Club
1279slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:03:35,10 1 01:03:35 Slovakia Club
1280slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:03:35,55 1 01:03:36 Slovakia Club
1281netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots3 11:03:35,55 1 01:03:36 Holland Pigeons Club
1282czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi3 11:03:35,65 1 01:03:36 Czech Republic Club
1283cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero4 11:03:35,80 1 01:03:36 Malagüeño
1284norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura5 11:03:36,00 1 01:03:36 Norge Racing Pigeon Club
1285belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends5 11:03:36,55 1 01:03:37 Club Olijftak Maaseik
1286germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel24 11:03:36,70 1 01:03:37 Saalfeld Club
1287austria MC0328  
Supertramp
Team Gratzer & Nóres4 11:03:37,15 1 01:03:37 Pigeon Club Austria South
1288netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap4 11:03:38,05 1 01:03:38 Holland Pigeons Club
1289slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha4 11:03:38,20 1 01:03:38 Slovenia Club
1290germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer11 11:03:38,35 1 01:03:38 Oberfranken Club
1291polska MC3059  
Taitum
Adam Wrobel3 11:03:39,20 1 01:03:39 Polonia
1292germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski2 11:03:39,40 1 01:03:39 Vogtland Club
1293belgium MC1898  
Silby
Team Atomium4 11:03:39,45 1 01:03:39 Belgium Club
1294rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:03:39,60 1 01:03:40 Romanía
1295slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik2 11:03:39,65 1 01:03:40 Slovakia Club
1296england MC0688  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate8 11:03:39,80 1 01:03:40 RPRA (Pigeon Association)
1297slovakia MC2658  
Greg 1320
Team Greg - Slovakia10 11:03:39,85 1 01:03:40 Slovakia Club
1298scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son2 11:03:40,05 1 01:03:40 Scottish Homing Union
1299italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu3 11:03:40,15 1 01:03:40 Italia
1300polska MC2406  
Tigre
Jan Bohenczak1 11:03:40,40 1 01:03:40 Polonia
1301netherlands MC2300  
Superboy
Jack Brouwer2 11:03:40,60 1 01:03:41 Holland Pigeons Club
1302denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen7 11:03:41,20 1 01:03:41 Denmark Club
1303hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:03:41,21 1 01:03:41 Hungary Pigeons Club
1304wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett4 11:03:41,60 1 01:03:42 Welsh Flag
1305czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar3 11:03:41,65 1 01:03:42 Czech Republic Club
1306rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea27 11:03:41,80 1 01:03:42 Romanía
1307germany MC0909  
Singa
Team BBKB Racing3 11:03:41,80 1 01:03:42 Lehrte/Peine
1308netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots4 11:03:41,85 1 01:03:42 Holland Pigeons Club
1309scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son3 11:03:41,90 1 01:03:42 Scottish Homing Union
1310england MC0672  
Fiocco
David Hinkel7 11:03:42,00 1 01:03:42 RPRA (Pigeon Association)
1311netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 11:03:42,05 1 01:03:42 Holland Pigeons Club
1312england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate9 11:03:42,40 1 01:03:42 RPRA (Pigeon Association)
1313belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt7 11:03:43,20 1 01:03:43 De Snelvliegers Zandbergen Club
1314slovenia MC1730  
Deco 78
Vladimir Srebotnjak3 11:03:43,30 1 01:03:43 Slovenia Club
1315slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik2 11:03:43,45 1 01:03:43 Slovakia Club
1316hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:03:43,60 1 01:03:44 Hungary Pigeons Club
1317rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea28 11:03:43,70 1 01:03:44 Romanía
1318hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:03:43,90 1 01:03:44 Hungary Pigeons Club
1319germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker8 11:03:44,00 1 01:03:44 Rietberg Club
1320fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González1 11:03:44,01 1 01:03:44 Gran Tarajal
1321la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido2 11:03:44,40 1 01:03:44 Centro C. La Palma
1322germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:03:44,45 1 01:03:44 Germany Club
1323germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner2 11:03:44,80 1 01:03:45 Nordhessen Club
1324cadiz MC2380  
Sagira
Juan Manuel Trujillo Sánchez5 11:03:45,00 1 01:03:45 Andalucía
1325baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa5 11:03:45,70 1 01:03:46 C.C. Es Pla de Mallorca
1326netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon3 11:03:45,71 1 01:03:46 Holland Pigeons Club
1327fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas2 11:03:45,90 1 01:03:46 Gran Tarajal
1328germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers8 11:03:47,25 1 01:03:47 Niederrhein Club
1329slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi6 11:03:47,40 1 01:03:47 Slovakia Club
1330germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider2 11:03:47,65 1 01:03:48 Oberfranken Club
1331netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer3 11:03:47,95 1 01:03:48 Holland Pigeons Club
1332fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas3 11:03:47,95 1 01:03:48 Gran Tarajal
1333baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa6 11:03:48,15 1 01:03:48 C.C. Es Pla de Mallorca
1334hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel3 11:03:48,45 1 01:03:48 Hungary Pigeons Club
1335rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca4 11:03:48,75 1 01:03:49 Romanía
1336belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon9 11:03:48,80 1 01:03:49 Club Olijftak Maaseik
1337czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal3 11:03:49,00 1 01:03:49 Czech Republic Club
1338germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn18 11:03:49,20 1 01:03:49 Rietberg Club
1339belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons1 11:03:49,30 1 01:03:49 Fond Wallonie
1340england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow3 11:03:49,35 1 01:03:49 RPRA (Pigeon Association)
1341portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul4 11:03:49,85 1 01:03:50 Faro - Portugal
1342south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts7 11:03:49,90 1 01:03:50 South Africa Club
1343slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano3 11:03:50,25 1 01:03:50 Slovakia Club
1344germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn19 11:03:51,20 1 01:03:51 Rietberg Club
1345germany MC1344  
Zeke
Erich Müller14 11:03:51,80 1 01:03:52 Oberfranken Club
1346polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt2 11:03:52,45 1 01:03:52 Polonia
1347netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder5 11:03:52,50 1 01:03:52 Holland Pigeons Club
1348wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons2 11:03:52,55 1 01:03:53 Wales Club
1349germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers9 11:03:53,10 1 01:03:53 Niederrhein Club
1350rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 11:03:53,20 1 01:03:53 Romanía
1351england MC2945  
Mutaito
Pete Williams4 11:03:53,25 1 01:03:53 RPRA (Pigeon Association)
1352polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport13 11:03:53,35 1 01:03:53 Polonia
1353netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo6 11:03:53,55 1 01:03:54 Holland Pigeons Club
1354polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki2 11:03:53,85 1 01:03:54 Polonia
1355belgium MC2276  
Jorbe
Team Ceyssens - Dreezen3 11:03:54,00 1 01:03:54 Club Olijftak Maaseik
1356netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn6 11:03:54,60 1 01:03:55 Holland Pigeons Club
1357austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer7 11:03:54,80 1 01:03:55 VRV - Oberoesterreich
1358germany MC2224  
Octaris
Berthold Schupp3 11:03:54,85 1 01:03:55 Schwaben-Allgäu Club
1359germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 11:03:54,90 1 01:03:55 Neuenkirchen Club
1360germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker9 11:03:55,15 1 01:03:55 Rietberg Club
1361england MC2155  
Ted
Duncan Kittow3 11:03:55,35 1 01:03:55 RPRA (Pigeon Association)
1362slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec3 11:03:55,55 1 01:03:56 Slovenia Club
1363rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:03:56,15 1 01:03:56 Romanía
1364polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling4 11:03:56,45 1 01:03:56 Polonia
1365austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag24 11:03:57,15 1 01:03:57 VRV - Oberoesterreich
1366germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser16 11:03:57,30 1 01:03:57 Düsseldorf Club
1367cantabria MC1723  
Elias Arrow
Team Barrio - Rovira - Merino2 11:03:57,45 1 01:03:57 Club Reinosano
1368italia MC1916  
Clowe
Team RSR2 11:03:58,60 1 01:03:59 Italia
1369belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner3 11:03:58,70 1 01:03:59 Denderbond Ninove
1370netherlands MC1294  
Paisley
Team Poelman - Kap5 11:03:59,15 1 01:03:59 Holland Pigeons Club
1371belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon10 11:03:59,16 1 01:03:59 Club Olijftak Maaseik
1372germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter5 11:03:59,40 1 01:03:59 Frankenland Club
1373rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti2 11:03:59,41 1 01:03:59 Romanía
1374germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:03:59,60 1 01:04:00 Germany Club
1375czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize13 11:03:59,61 1 01:04:00 Czech Republic Club
1376croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic3 11:04:00,00 1 01:04:00 Croatia Pigeon Club
1377wales MC2740  
Secret One
Team Secret Service4 11:04:00,15 1 01:04:00 Wales Club
1378slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha5 11:04:00,20 1 01:04:00 Slovenia Club
1379rumania MC1171  
Pheonix
Team Class9 11:04:00,75 1 01:04:01 Romanía
1380asturias MC0253  
Brady
Alfonso Herrero Pérez5 11:04:01,05 1 01:04:01 R.C. Oviedo
1381tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA4 11:04:01,10 1 01:04:01 Club Tenerife
1382netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders3 11:04:01,50 1 01:04:02 Holland Pigeons Club
1383slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I4 11:04:02,15 1 01:04:02 Slovakia Club
1384norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura6 11:04:02,70 1 01:04:03 Norge Racing Pigeon Club
1385china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing14 11:04:02,80 1 01:04:03 China Pigeon Raging Club
1386germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser2 11:04:03,65 1 01:04:04 Ostwestfalenn Club
1387switzerland MC2263  
Wind Beneath My Wings
Simon Wolf4 11:04:04,20 1 01:04:04 Suiza
1388slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine1 11:04:04,30 1 01:04:04 Slovenia Club
1389italia MC2121  
Alina
Renato Cantu4 11:04:04,35 1 01:04:04 Italia
1390belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon11 11:04:04,75 1 01:04:05 Club Olijftak Maaseik
1391austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer3 11:04:05,00 1 01:04:05 Club Austria
1392hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel4 11:04:05,15 1 01:04:05 Hungary Pigeons Club
1393china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing15 11:04:05,15 1 01:04:05 China Pigeon Raging Club
1394polska MC2008  
Trusty
Grzegorz Szymanski3 11:04:05,70 1 01:04:06 Polonia
1395italia MC1108  
Kiran
Team Italy6 11:04:06,80 1 01:04:07 Italia
1396germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka1 11:04:06,95 1 01:04:07 Wetter
1397rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici6 11:04:07,65 1 01:04:08 Romanía
1398belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens11 11:04:07,85 1 01:04:08 Fond Wallonie
1399czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek4 11:04:08,65 1 01:04:09 Czech Republic Club
1400belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt8 11:04:08,75 1 01:04:09 De Snelvliegers Zandbergen Club
1401netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij6 11:04:08,80 1 01:04:09 Holland Pigeons Club
1402netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen3 11:04:09,25 1 01:04:09 PDV Alphen Vooruit
1403denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen2 11:04:09,75 1 01:04:10 Denmark Club
1404croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic4 11:04:09,85 1 01:04:10 Croatia Pigeon Club
1405asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella9 11:04:09,85 1 01:04:10 R.C. Oviedo
1406germany MC2974  
Mouse
Hans-Paul Esser17 11:04:10,30 1 01:04:10 Düsseldorf Club
1407england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters3 11:04:10,35 1 01:04:10 RPRA (Pigeon Association)
1408germany MC0759  
Gladys
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer12 11:04:10,95 1 01:04:11 Oberfranken Club
1409croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic4 11:04:11,55 1 01:04:12 Croatia Pigeon Club
1410belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns4 11:04:12,20 1 01:04:12 Fondclub Loft 24
1411italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru2 11:04:12,35 1 01:04:12 Italia
1412germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons4 11:04:12,50 1 01:04:12 Saarland
1413belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen4 11:04:13,25 1 01:04:13 Club Olijftak Maaseik
1414rumania MC3186  
Konsi
Team Dinica & Adrian & David2 11:04:13,50 1 01:04:14 Romanía
1415croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip2 11:04:13,70 1 01:04:14 Croatia Pigeon Club
1416netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort2 11:04:13,80 1 01:04:14 Holland Pigeons Club
1417slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic4 11:04:14,20 1 01:04:14 Slovenia Club
1418netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel4 11:04:14,70 1 01:04:15 Holland Pigeons Club
1419rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport2 11:04:15,30 1 01:04:15 Romanía
1420polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport14 11:04:15,50 1 01:04:16 Polonia
1421sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez8 11:04:15,95 1 01:04:16 ITALICENSE
1422england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn3 11:04:16,35 1 01:04:16 RPRA (Pigeon Association)
1423czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes2 11:04:16,85 1 01:04:17 Czech Republic Club
1424czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 11:04:16,90 1 01:04:17 Czech Republic Club
1425wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers8 11:04:18,25 1 01:04:18 Wales Club
1426germany MC1513  
Teneriffalk 958
Team SG Eider3 11:04:18,45 1 01:04:18 Oberfranken Club
1427germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld2 11:04:18,50 1 01:04:18 Bergisches Land Club
1428germany MC1350  
Tad
Erich Müller15 11:04:18,70 1 01:04:19 Oberfranken Club
1429polska MC2772  
Sid
Janusz Schmidt3 11:04:18,95 1 01:04:19 Polonia
1430germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils3 11:04:19,20 1 01:04:19 Germany Club
1431germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:04:19,50 1 01:04:20 Käshofen
1432germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain5 11:04:21,00 1 01:04:21 Fulda Club
1433polska MC1905  
Dina
Michal Klassa3 11:04:21,20 1 01:04:21 Polonia
1434scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son4 11:04:22,30 1 01:04:22 Scottish Homing Union
1435germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers10 11:04:23,20 1 01:04:23 Niederrhein Club
1436england MC3350  
M & Ms choice
Team Fev Flyers2 11:04:23,40 1 01:04:23 RPRA (Pigeon Association)
1437croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic5 11:04:24,20 1 01:04:24 Croatia Pigeon Club
1438polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 11:04:24,30 1 01:04:24 Polonia
1439slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:04:24,65 1 01:04:25 Slovakia Club
1440turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:04:24,80 1 01:04:25 Turkey Flying Club
1441germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug2 11:04:25,60 1 01:04:26 Germany Club
1442tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime4 11:04:26,05 1 01:04:26 Adexe
1443wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford6 11:04:26,10 1 01:04:26 Wales Club
1444netherlands MC1081  
Frysian Blizzard
Sjaak Buwalda5 11:04:26,45 1 01:04:26 Holland Pigeons Club
1445norway MC2046  
Kimba
Team Ray & Svein2 11:04:26,45 1 01:04:26 Norge Racing Pigeon Club
1446austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag25 11:04:26,60 1 01:04:27 VRV - Oberoesterreich
1447tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis1 11:04:27,35 1 01:04:27 Nuevos HORIZONTES
1448germany MC1355  
Wilma
Erich Müller16 11:04:27,50 1 01:04:28 Oberfranken Club
1449germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt2 11:04:27,55 1 01:04:28 NRW Club
1450croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic5 11:04:27,70 1 01:04:28 Croatia Pigeon Club
1451germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker10 11:04:28,35 1 01:04:28 Rietberg Club
1452rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci3 11:04:28,55 1 01:04:29 Romanía
1453south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts8 11:04:28,55 1 01:04:29 South Africa Club
1454netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam2 11:04:28,80 1 01:04:29 Holland Pigeons Club
1455czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel2 11:04:28,95 1 01:04:29 Czech Republic Club
1456rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea29 11:04:29,95 1 01:04:30 Romanía
1457netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk2 11:04:30,40 1 01:04:30 Holland Pigeons Club
1458czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie5 11:04:30,70 1 01:04:31 Czech Republic Club
1459turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan4 11:04:30,80 1 01:04:31 Turkey Flying Club
1460ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts4 11:04:30,85 1 01:04:31 Irish Homing Union
1461rumania MC3179  
Pilon
Team Dinica & Adrian & Alex2 11:04:31,15 1 01:04:31 Romanía
1462bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:04:31,15 1 01:04:31 Bulgaria Club
1463england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World1 11:04:32,00 1 01:04:32 RPRA (Pigeon Association)
1464south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht4 11:04:32,25 1 01:04:32 South Africa Club
1465belgium MC1143  
Lambe
Filip de Smedt9 11:04:32,50 1 01:04:32 De Snelvliegers Zandbergen Club
1466italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar2 11:04:33,95 1 01:04:34 Italia
1467germany MC0057  
Star Light
Markus Winter2 11:04:34,16 1 01:04:34 Germany Club
1468cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero5 11:04:34,35 1 01:04:34 Malagüeño
1469belgium MC0358  
Alegría
Dirk Verstichelen4 11:04:34,90 1 01:04:35 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1470germany MC2249  
Mango
Team Blümmers11 11:04:35,05 1 01:04:35 Niederrhein Club
1471germany MC0475  
ATLANTIC 552
Alexander Gebel25 11:04:35,06 1 01:04:35 Saalfeld Club
1472rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:04:35,85 1 01:04:36 Romanía
1473toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk2 11:04:36,50 1 01:04:36 Mensajeras del Tajo
1474rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:04:36,90 1 01:04:37 Romanía
1475belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck9 11:04:37,65 1 01:04:38 Fond Wallonie
1476italia MC0149  
Cleopatra
Hanus Vasile3 11:04:38,25 1 01:04:38 Italia
1477asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones4 11:04:38,50 1 01:04:38 R.C. Oviedo
1478asturias MC1034  
Goran
Gheorghe Rosu7 11:04:38,51 1 01:04:39 R.C. Oviedo
1479austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer8 11:04:38,95 1 01:04:39 VRV - Oberoesterreich
1480germany MC2236  
Seiko
Team Blümmers12 11:04:40,00 1 01:04:40 Niederrhein Club
1481germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel26 11:04:40,20 1 01:04:40 Saalfeld Club
1482rumania MC3295  
Ortega
Team Romanian Golden Pigeons2 11:04:40,30 1 01:04:40 Romanía
1483baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa7 11:04:40,60 1 01:04:41 C.C. Es Pla de Mallorca
1484ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 11:04:40,80 1 01:04:41 Irish Homing Union
1485slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi7 11:04:41,45 1 01:04:41 Slovakia Club
1486france MC2899  
SYLVIE
Team Rahal Denis & Sylvie2 11:04:41,65 1 01:04:42 France Club
1487austria MC1771  
Bailey
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:04:42,10 1 01:04:42 VRV - Oberoesterreich
1488italia MC1103  
Becky
Ervin Laro3 11:04:42,20 1 01:04:42 Italia
1489gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor8 11:04:42,55 1 01:04:43 La Paloma Mensajera
1490belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:04:43,25 1 01:04:43 Club Olijftak Maaseik
1491wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers9 11:04:43,35 1 01:04:43 Wales Club
1492england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate10 11:04:43,80 1 01:04:44 RPRA (Pigeon Association)
1493italia MC0548  
Lampo
Dumitru Danci3 11:04:43,95 1 01:04:44 Italia
1494polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland9 11:04:44,05 1 01:04:44 Polonia
1495wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's4 11:04:44,10 1 01:04:44 Wales Club
1496la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido3 11:04:44,40 1 01:04:44 Centro C. La Palma
1497germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel27 11:04:45,60 1 01:04:46 Saalfeld Club
1498germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider4 11:04:45,70 1 01:04:46 Oberfranken Club
1499germany MC1323  
Ball
Erich Müller17 11:04:45,85 1 01:04:46 Oberfranken Club
1500hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:04:46,30 1 01:04:46 Hungary Pigeons Club
1501rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George15 11:04:46,45 1 01:04:46 Romanía
1502asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones5 11:04:47,80 1 01:04:48 R.C. Oviedo
1503czech republic MC2559  
GPG 239
Team GPG Oversize14 11:04:48,85 1 01:04:49 Czech Republic Club
1504germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn20 11:04:48,95 1 01:04:49 Rietberg Club
1505netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins4 11:04:51,20 1 01:04:51 Holland Pigeons Club
1506rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru7 11:04:51,40 1 01:04:51 Romanía
1507wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts5 11:04:51,50 1 01:04:52 Wales Club
1508south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit3 11:04:51,55 1 01:04:52 South Africa Club
1509south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit4 11:04:51,70 1 01:04:52 South Africa Club
1510belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck10 11:04:52,50 1 01:04:52 Fond Wallonie
1511belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens12 11:04:53,20 1 01:04:53 Fond Wallonie
1512italia MC3144  
Strawberry Wine
Team Dumitrascu & Xuna1 11:04:53,75 1 01:04:54 Italia
1513germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller18 11:04:53,90 1 01:04:54 Oberfranken Club
1514czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal4 11:04:53,95 1 01:04:54 Czech Republic Club
1515austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag26 11:04:54,30 1 01:04:54 VRV - Oberoesterreich
1516netherlands MC1566  
Rappe
Team H. V. Venrooij7 11:04:54,35 1 01:04:54 Holland Pigeons Club
1517tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime5 11:04:54,50 1 01:04:54 Adexe
1518wales MC1752  
Karina
Paul Bamford7 11:04:54,91 1 01:04:55 Wales Club
1519netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto4 11:04:54,90 1 01:04:55 Holland Pigeons Club
1520rumania MC3264  
Blue
Florin Scutaru8 11:04:55,50 1 01:04:56 Romanía
1521toledo MC0588  
Illusion
Andrés Bodnar Hajduk3 11:04:57,50 1 01:04:58 Mensajeras del Tajo
1522wales MC2097  
Roadhog Chloe
Team Welsh Hopefuls6 11:04:57,65 1 01:04:58 Wales Club
1523hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar4 11:04:57,95 1 01:04:58 Hungary Pigeons Club
1524czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 11:04:58,05 1 01:04:58 Czech Republic Club
1525slovenia MC1733  
Birk 96
Vladimir Srebotnjak4 11:04:58,20 1 01:04:58 Slovenia Club
1526fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González2 11:04:58,35 1 01:04:58 Gran Tarajal
1527netherlands MC1084  
Atlas
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:04:58,40 1 01:04:58 Holland Pigeons Club
1528rumania MC3246  
Îngeras
Team Mihai Adrian & Ana4 11:05:00,00 1 01:05:00 Romanía
1529italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna2 11:05:00,35 1 01:05:00 Italia
1530germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller19 11:05:01,30 1 01:05:01 Oberfranken Club
1531polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski5 11:05:02,65 1 01:05:03 Polonia
1532czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize15 11:05:02,95 1 01:05:03 Czech Republic Club
1533france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss2 11:05:03,20 1 01:05:03 Team Sibille France
1534england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs3 11:05:03,35 1 01:05:03 RPRA (Pigeon Association)
1535wales MC1743  
Colita
Paul Bamford8 11:05:04,20 1 01:05:04 Wales Club
1536gran canaria MC1062  
Muliple Crown
Team Yahvé & Oliveiro5 11:05:04,45 1 01:05:04 Club Los Socios
1537tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime6 11:05:04,75 1 01:05:05 Adexe
1538czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal3 11:05:04,95 1 01:05:05 Czech Republic Club
1539belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:05:05,40 1 01:05:05 Fondclub Herent
1540austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag27 11:05:07,05 1 01:05:07 VRV - Oberoesterreich
1541hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:05:07,20 1 01:05:07 Hungary Pigeons Club
1542hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:05:07,30 1 01:05:07 Hungary Pigeons Club
1543slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J4 11:05:08,30 1 01:05:08 Slovakia Club
1544malta MC0575  
Ben
Team Mannu Lofts Malta5 11:05:09,40 1 01:05:09 Malta Racing Pigeon Club
1545netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan11 11:05:09,70 1 01:05:10 Holland Pigeons Club
1546germany MC2223  
Quintina
Berthold Schupp4 11:05:09,90 1 01:05:10 Schwaben-Allgäu Club
1547germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt3 11:05:10,25 1 01:05:10 NRW Club
1548rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin2 11:05:10,50 1 01:05:10 Romanía
1549netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn7 11:05:11,65 1 01:05:12 Holland Pigeons Club
1550cadiz MC2378  
Miss Wonderlange
Juan Manuel Trujillo Sánchez6 11:05:11,85 1 01:05:12 Andalucía
1551germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg4 11:05:12,15 1 01:05:12 Sajonia Club
1552malta MC0565  
Telasia
Team Gandlier Lofts Malta4 11:05:12,60 1 01:05:13 Malta Racing Pigeon Club
1553croatia MC2863  
Meho
Team Hasib & Filip3 11:05:12,85 1 01:05:13 Croatia Pigeon Club
1554polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak4 11:05:12,90 1 01:05:13 Polonia
1555czech republic MC2000  
Olga
Team Svoboda & Lekes4 11:05:13,80 1 01:05:14 Czech Republic Club
1556rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah8 11:05:14,05 1 01:05:14 Romanía
1557austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag28 11:05:14,20 1 01:05:14 VRV - Oberoesterreich
1558netherlands MC1291  
Mojo
Team Poelman - Kap6 11:05:14,50 1 01:05:14 Holland Pigeons Club
1559germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug3 11:05:14,95 1 01:05:15 Germany Club
1560italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu5 11:05:15,90 1 01:05:16 Italia
1561england MC0663  
Odille
David Hinkel8 11:05:16,70 1 01:05:17 RPRA (Pigeon Association)
1562germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany2 11:05:16,70 1 01:05:17 Germany Club
1563norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein3 11:05:17,30 1 01:05:17 Norge Racing Pigeon Club
1564wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys4 11:05:17,50 1 01:05:18 Wales Club
1565polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 11:05:18,50 1 01:05:18 Polonia
1566bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina4 11:05:18,95 1 01:05:19 Bosnia & Herzegovina Club
1567tenerife MC0225  
Ilusion
Team Herrera y Jaime7 11:05:19,00 1 01:05:19 Adexe
1568wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent6 11:05:19,65 1 01:05:20 Wales Club
1569austria MC2512  
Euro 1
Team Europa3 11:05:19,80 1 01:05:20 VRV - Oberoesterreich
1570slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi8 11:05:19,81 1 01:05:20 Slovakia Club
1571europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe5 11:05:20,05 1 01:05:20 Club E.U.
1572rumania MC3239  
Artfull
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:05:20,35 1 01:05:20 Romanía
1573denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen8 11:05:20,45 1 01:05:20 Denmark Club
1574germany MC3358  
Manuela
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer13 11:05:20,65 1 01:05:21 Oberfranken Club
1575germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser18 11:05:20,90 1 01:05:21 Düsseldorf Club
1576rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:05:21,15 1 01:05:21 Romanía
1577wales MC0535  
George
Team Men of Gwent7 11:05:22,20 1 01:05:22 Wales Club
1578rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita7 11:05:22,50 1 01:05:22 Romanía
1579rumania MC1843  
Tarnava Mica 200
Aurelian Petca5 11:05:22,65 1 01:05:23 Romanía
1580england MC2211  
Handy
Bogdan Hladiuc4 11:05:23,45 1 01:05:23 RPRA (Pigeon Association)
1581asturias MC0941  
Carnick
José Manuel García Darriba5 11:05:23,70 1 01:05:24 R.C. Oviedo
1582germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:05:23,70 1 01:05:24 Germany Club
1583la palma MC2384  
Tato
Team Sólo Palomas2 11:05:23,75 1 01:05:24 Amigos de La Palma
1584belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels3 11:05:24,05 1 01:05:24 Belgium Club
1585hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:05:24,05 1 01:05:24 Hungary Pigeons Club
1586netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen4 11:05:24,20 1 01:05:24 PDV Alphen Vooruit
1587czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek5 11:05:24,45 1 01:05:24 Czech Republic Club
1588germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller3 11:05:24,85 1 01:05:25 Germany Club
1589slovenia MC1724  
Nik
Team Planica3 11:05:25,55 1 01:05:26 Slovenia Club
1590polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:05:26,50 1 01:05:26 Polonia
1591germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt4 11:05:26,85 1 01:05:27 NRW Club
1592france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit2 11:05:26,95 1 01:05:27 Team Sibille France
1593germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.4 11:05:27,05 1 01:05:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1594netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving4 11:05:27,45 1 01:05:27 Holland Pigeons Club
1595ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts5 11:05:27,75 1 01:05:28 Irish Homing Union
1596hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 11:05:28,20 1 01:05:28 Hungary Pigeons Club
1597denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen1 11:05:29,05 1 01:05:29 Denmark Club
1598italia MC1919  
Sharpie
Team RSR3 11:05:29,20 1 01:05:29 Italia
1599belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens13 11:05:29,40 1 01:05:29 Fond Wallonie
1600netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder6 11:05:29,45 1 01:05:29 Holland Pigeons Club
1601belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt10 11:05:29,80 1 01:05:30 De Snelvliegers Zandbergen Club
1602rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport3 11:05:29,95 1 01:05:30 Romanía
1603germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski3 11:05:30,40 1 01:05:30 Vogtland Club
1604rumania MC1243  
Judgement Day
Sorin Florea30 11:05:30,50 1 01:05:30 Romanía
1605gran canaria MC1066  
Aidan
Team Yahvé & Oliveiro6 11:05:30,90 1 01:05:31 Club Los Socios
1606england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump1 11:05:31,15 1 01:05:31 RPRA (Pigeon Association)
1607ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts6 11:05:32,55 1 01:05:33 Irish Homing Union
1608france MC2900  
DENIS
Team Rahal Denis & Sylvie3 11:05:32,56 1 01:05:33 France Club
1609south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander5 11:05:33,25 1 01:05:33 South Africa Club
1610england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:05:33,30 1 01:05:33 Up North Combine
1611polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 11:05:33,75 1 01:05:34 Polonia
1612germany MC1314  
Beti
Erich Müller20 11:05:33,90 1 01:05:34 Oberfranken Club
1613south africa MC2699  
Dasch 9
Team Spoorweg Sindikaat4 11:05:34,35 1 01:05:34 South Africa Club
1614gran canaria MC1052  
Frederika
Team Flor9 11:05:36,85 1 01:05:37 La Paloma Mensajera
1615netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk3 11:05:37,15 1 01:05:37 Holland Pigeons Club
1616slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P2 11:05:37,55 1 01:05:38 Slovakia Club
1617scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie10 11:05:37,60 1 01:05:38 Scottish Homing Union
1618polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski4 11:05:38,25 1 01:05:38 Polonia
1619slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine2 11:05:38,90 1 01:05:39 Slovenia Club
1620rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea31 11:05:39,90 1 01:05:40 Romanía
1621austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer9 11:05:40,30 1 01:05:40 VRV - Oberoesterreich
1622netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn8 11:05:40,50 1 01:05:40 Holland Pigeons Club
1623belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde4 11:05:40,65 1 01:05:41 Land van Aalst
1624polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski5 11:05:41,65 1 01:05:42 Polonia
1625germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug4 11:05:42,20 1 01:05:42 Germany Club
1626malta MC0323  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta9 11:05:42,65 1 01:05:43 Malta Racing Pigeon Club
1627germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller21 11:05:43,05 1 01:05:43 Oberfranken Club
1628cantabria MC1721  
Twilight
Team Barrio - Rovira - Merino3 11:05:43,25 1 01:05:43 Club Reinosano
1629germany MC0772  
Aussie Belle
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer14 11:05:44,30 1 01:05:44 Oberfranken Club
1630denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen9 11:05:45,15 1 01:05:45 Denmark Club
1631rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea32 11:05:45,50 1 01:05:46 Romanía
1632slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos5 11:05:46,20 1 01:05:46 Slovakia Club
1633tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA6 11:05:47,10 1 01:05:47 Adexe
1634rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca5 11:05:47,70 1 01:05:48 Romanía
1635tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón3 11:05:48,05 1 01:05:48 CANARAGÜI
1636polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para3 11:05:48,05 1 01:05:48 Polonia
1637netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan12 11:05:48,40 1 01:05:48 Holland Pigeons Club
1638polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport15 11:05:49,80 1 01:05:50 Polonia
1639italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu4 11:05:50,60 1 01:05:51 Italia
1640scotland MC2132  
Fionas Flyer
Team Tommy2Sheds4 11:05:50,95 1 01:05:51 Scottish Homing Union
1641south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester4 11:05:51,05 1 01:05:51 South Africa Club
1642south africa MC1880  
African Queen
Gavin Lamprecht5 11:05:51,25 1 01:05:51 South Africa Club
1643netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan13 11:05:52,15 1 01:05:52 Holland Pigeons Club
1644germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski4 11:05:53,05 1 01:05:53 Vogtland Club
1645polska MC2288  
Chart The Stars
Jozef Borowiecki3 11:05:53,70 1 01:05:54 Polonia
1646polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:05:54,25 1 01:05:54 Polonia
1647rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:05:54,45 1 01:05:54 Romanía
1648netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo7 11:05:54,55 1 01:05:55 Holland Pigeons Club
1649hungary MC2062  
Yolaisy
Laszlo Gotthard4 11:05:55,65 1 01:05:56 Hungary Pigeons Club
1650czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel3 11:05:56,10 1 01:05:56 Czech Republic Club
1651polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel4 11:05:56,40 1 01:05:56 Polonia
1652rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:05:56,45 1 01:05:56 Romanía
1653germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn3 11:05:56,55 1 01:05:57 Germany Club
1654england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate11 11:05:56,85 1 01:05:57 RPRA (Pigeon Association)
1655austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer10 11:05:57,30 1 01:05:57 VRV - Oberoesterreich
1656germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter3 11:05:57,60 1 01:05:58 Germany Club
1657germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn21 11:05:59,70 1 01:06:00 Rietberg Club
1658fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:06:00,80 1 01:06:01 Gran Tarajal
1659tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán4 11:06:00,95 1 01:06:01 REUS
1660belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:06:01,50 1 01:06:02 Fond Wallonie
1661rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea33 11:06:02,10 1 01:06:02 Romanía
1662england MC0896  
London Lady
Team Foster & Rump2 11:06:02,20 1 01:06:02 RPRA (Pigeon Association)
1663netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo8 11:06:02,35 1 01:06:02 Holland Pigeons Club
1664polska MC3052  
failure Belgian
Team Przemyslaw Kozak3 11:06:02,55 1 01:06:03 Polonia
1665rumania MC0952  
Yanina
Team Pigeons Airport4 11:06:03,05 1 01:06:03 Romanía
1666polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland10 11:06:03,05 1 01:06:03 Polonia
1667england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs4 11:06:03,30 1 01:06:03 RPRA (Pigeon Association)
1668germany MC0290  
Nicoline
Team Klaas & Sohn22 11:06:03,60 1 01:06:04 Rietberg Club
1669germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller22 11:06:03,95 1 01:06:04 Oberfranken Club
1670rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea5 11:06:04,50 1 01:06:04 Romanía
1671toledo MC0587  
Bradleys Bullet
Andrés Bodnar Hajduk4 11:06:04,65 1 01:06:05 Mensajeras del Tajo
1672alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral9 11:06:05,00 1 01:06:05 La Dama de Elche
1673france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette4 11:06:05,65 1 01:06:06 Team Sibille France
1674netherlands MC0107  
Blue Steffi
Team Rien van Oss en Zn9 11:06:06,35 1 01:06:06 Holland Pigeons Club
1675germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen2 11:06:06,40 1 01:06:06 Ruhrgebiet Club
1676rumania MC1199  
Venus
Team Pisla Daniel & Vintan George16 11:06:08,45 1 01:06:08 Romanía
1677austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag29 11:06:09,00 1 01:06:09 VRV - Oberoesterreich
1678germany MC0278  
Zen
Team Klaas & Sohn23 11:06:09,80 1 01:06:10 Rietberg Club
1679austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:06:10,45 1 01:06:10 VRV - Oberoesterreich
1680germany MC0771  
Caressa
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer15 11:06:10,60 1 01:06:11 Oberfranken Club
1681switzerland MC2260  
Blood Sugar
Simon Wolf5 11:06:11,25 1 01:06:11 Suiza
1682netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel5 11:06:11,50 1 01:06:12 Holland Pigeons Club
1683rumania MC3240  
Dafney
Team Cioban & Grigorean & Curelusa8 11:06:11,95 1 01:06:12 Romanía
1684ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts7 11:06:12,01 1 01:06:12 Irish Homing Union
1685germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:06:12,20 1 01:06:12 Germany Club
1686austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag30 11:06:12,60 1 01:06:13 VRV - Oberoesterreich
1687czech republic MC1655  
Lenka
Team Konopik & Motre4 11:06:12,75 1 01:06:13 Czech Republic Club
1688germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz2 11:06:13,00 1 01:06:13 Koblenz Club
1689tenerife MC0301  
Claribel
Team COLUMBACANARIA7 11:06:13,45 1 01:06:13 Adexe
1690hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard5 11:06:13,55 1 01:06:14 Hungary Pigeons Club
1691ukraine MC3316  
Sasha
Team Kovalchuk & Dmytruk4 11:06:14,15 1 01:06:14 Ukraine Club
1692rumania MC1964  
Strut
Team Liviu & Ana Covasa4 11:06:14,35 1 01:06:14 Romanía
1693wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's5 11:06:14,70 1 01:06:15 Wales Club
1694scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie11 11:06:15,95 1 01:06:16 Scottish Homing Union
1695rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea34 11:06:16,00 1 01:06:16 Romanía
1696belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck11 11:06:16,20 1 01:06:16 Fond Wallonie
1697hungary MC2462  
Stella
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:06:17,20 1 01:06:17 Hungary Pigeons Club
1698polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland11 11:06:17,55 1 01:06:18 Polonia
1699belgium MC2932  
Dianne
Marcel Vandersmissen4 11:06:18,90 1 01:06:19 Belgium Club
1700rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 11:06:21,25 1 01:06:21 Romanía
1701asturias MC0946  
Next Best
José Manuel García Darriba6 11:06:21,30 1 01:06:21 R.C. Oviedo
1702tenerife MC0010  
Harold
Edward Frost7 11:06:21,85 1 01:06:22 C.C.Portuense
1703germany MC1512  
Eurofalk 957
Team SG Eider5 11:06:23,05 1 01:06:23 Oberfranken Club
1704germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel28 11:06:23,40 1 01:06:23 Saalfeld Club
1705rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:06:23,41 1 01:06:23 Romanía
1706hungary MC2060  
Mirjam
Laszlo Gotthard6 11:06:23,65 1 01:06:24 Hungary Pigeons Club
1707tenerife MC0297  
locura
Carlos Cámara Marcinkowski1 11:06:23,70 1 01:06:24 C.C.Portuense
1708croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb2 11:06:26,15 1 01:06:26 Croatia Pigeon Club
1709hungary MC2461  
Stellus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:06:26,80 1 01:06:27 Hungary Pigeons Club
1710wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:06:26,85 1 01:06:27 Wales Club
1711rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca6 11:06:27,35 1 01:06:27 Romanía
1712denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master2 11:06:27,55 1 01:06:28 Denmark Club
1713china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing16 11:06:27,55 1 01:06:28 China Pigeon Raging Club
1714rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita8 11:06:28,50 1 01:06:28 Romanía
1715austria MC2525  
Michael
Michael Rudorfer4 11:06:28,70 1 01:06:29 Club Austria
1716italia MC1913  
Import
Ervin Prifti3 11:06:28,85 1 01:06:29 Italia
1717netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap7 11:06:28,90 1 01:06:29 Holland Pigeons Club
1718austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag31 11:06:29,30 1 01:06:29 VRV - Oberoesterreich
1719england MC2730  
Sammy The Bull
Team W and S Sweet4 11:06:29,60 1 01:06:30 RPRA (Pigeon Association)
1720netherlands MC1006  
caña
Team Gebr. Vieberink5 11:06:31,45 1 01:06:31 Holland Pigeons Club
1721belgium MC0222  
Otah Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:06:31,60 1 01:06:32 Fond Wallonie
1722belgium MC0344  
Guadalupe
Roger Mertens14 11:06:31,70 1 01:06:32 Fond Wallonie
1723germany MC3099  
Bizou
Dieter Bartczak7 11:06:33,35 1 01:06:33 Germany Club
1724slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L2 11:06:33,85 1 01:06:34 Slovakia Club
1725germany MC1506  
Ivanka
Team Waz3 11:06:34,05 1 01:06:34 Oberfranken Club
1726scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds5 11:06:34,30 1 01:06:34 Scottish Homing Union
1727rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinica & Adrian & David3 11:06:35,15 1 01:06:35 Romanía
1728polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski2 11:06:35,45 1 01:06:35 Polonia
1729polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling5 11:06:36,90 1 01:06:37 Polonia
1730slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik2 11:06:37,00 1 01:06:37 Slovakia Club
1731italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy7 11:06:37,10 1 01:06:37 Italia
1732rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar3 11:06:37,40 1 01:06:37 Romanía
1733belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt11 11:06:37,50 1 01:06:38 De Snelvliegers Zandbergen Club
1734austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer11 11:06:37,50 1 01:06:38 VRV - Oberoesterreich
1735polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel4 11:06:38,35 1 01:06:38 Polonia
1736south africa MC2700  
Jacinta
Team Spoorweg Sindikaat5 11:06:39,15 1 01:06:39 South Africa Club
1737wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford9 11:06:39,15 1 01:06:39 Wales Club
1738polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland12 11:06:39,80 1 01:06:40 Polonia
1739england MC2944  
Dido
Pete Williams5 11:06:39,85 1 01:06:40 RPRA (Pigeon Association)
1740austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag32 11:06:40,15 1 01:06:40 VRV - Oberoesterreich
1741turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:06:40,20 1 01:06:40 Turkey Flying Club
1742belgium MC3114  
Favorit Boy
Team Thieu & Thieu4 11:06:40,65 1 01:06:41 Belgium Club
1743rumania MC3281  
Dutch
Team Power Pigeons & Pop Patrick3 11:06:40,70 1 01:06:41 Romanía
1744fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:06:40,85 1 01:06:41 Gran Tarajal
1745slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic2 11:06:41,25 1 01:06:41 Slovakia Club
1746china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing17 11:06:41,45 1 01:06:41 China Pigeon Raging Club
1747south africa MC1877  
Lazarus
Gavin Lamprecht6 11:06:41,46 1 01:06:41 South Africa Club
1748turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:06:41,45 1 01:06:41 Turkey Flying Club
1749soria MC1278  
Winnstons Pride
Veselin Valentinov Hristov4 11:06:41,55 1 01:06:42 Mensajeras Pico Frentes
1750controling MC0004  
Paloma
Control0 11:06:41,60 1 01:06:42 Checking
1751germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser19 11:06:41,85 1 01:06:42 Düsseldorf Club
1752malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta10 11:06:41,86 1 01:06:42 Malta Racing Pigeon Club
1753belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest1 11:06:42,40 1 01:06:42 Lembeek Club - Belgium
1754turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu19 11:06:42,41 1 01:06:42 Turkey Flying Club
1755china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing18 11:06:42,45 1 01:06:42 China Pigeon Raging Club
1756turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu20 11:06:42,60 1 01:06:43 Turkey Flying Club
1757polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak2 11:06:42,95 1 01:06:43 Polonia
1758netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek2 11:06:43,30 1 01:06:43 Holland Pigeons Club
1759malta MC2389  
Johmie
Team Cefai Lofts Malta1 11:06:43,55 1 01:06:44 Malta Racing Pigeon Club
1760turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu21 11:06:44,20 1 01:06:44 Turkey Flying Club
1761czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar4 11:06:44,35 1 01:06:44 Czech Republic Club
1762norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 11:06:44,40 1 01:06:44 Norge Racing Pigeon Club
1763england MC0664  
Pingo
David Hinkel9 11:06:44,65 1 01:06:45 RPRA (Pigeon Association)
1764rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:06:44,70 1 01:06:45 Romanía
1765wales MC1551  
Stitch
Team Stephens Plumbing1 11:06:45,00 1 01:06:45 Wales Club
1766austria MC2517  
Amey 4
Team Amey3 11:06:45,10 1 01:06:45 VRV - Oberoesterreich
1767wales MC2761  
Bargoed Girl
Team Davies & Lee3 11:06:45,25 1 01:06:45 Wales Club
1768austria MC1643  
BRONJA 1488
Team Garcia & Nagelhofer12 11:06:46,65 1 01:06:47 VRV - Oberoesterreich
1769germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker11 11:06:46,80 1 01:06:47 Rietberg Club
1770china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Boi Fuqing19 11:06:47,65 1 01:06:48 China Pigeon Raging Club
1771germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany3 11:06:48,57 1 01:06:49 Germany Club
1772netherlands MC1008  
Aska
Team Gebr. Vieberink6 11:06:48,70 1 01:06:49 Holland Pigeons Club
1773tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:06:49,05 1 01:06:49 Adexe
1774belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:06:49,20 1 01:06:49 Fond Wallonie
1775baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa8 11:06:49,22 1 01:06:49 C.C. Es Pla de Mallorca
1776belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes6 11:06:49,21 1 01:06:49 Fondclub Loft 24
1777germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel29 11:06:49,45 1 01:06:49 Saalfeld Club
1778hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:06:49,60 1 01:06:50 Hungary Pigeons Club
1779hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel5 11:06:50,00 1 01:06:50 Hungary Pigeons Club
1780belgium MC0153  
Arona 269
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:06:50,55 1 01:06:51 Fondclub Herent
1781netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk4 11:06:50,61 1 01:06:51 Holland Pigeons Club
1782germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen3 11:06:50,70 1 01:06:51 Ruhrgebiet Club
1783belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium5 11:06:50,80 1 01:06:51 Belgium Club
1784germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers6 11:06:50,90 1 01:06:51 Münsterland
1785germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel30 11:06:51,40 1 01:06:51 Saalfeld Club
1786gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy2 11:06:51,40 1 01:06:51 Club Los Socios
1787slovenia MC2875  
Fryda 66
Boris Baloh3 11:06:51,45 1 01:06:51 Slovenia Club
1788italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy8 11:06:51,50 1 01:06:52 Italia
1789netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John2 11:06:51,55 1 01:06:52 Holland Pigeons Club
1790denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen2 11:06:51,75 1 01:06:52 Denmark Club
1791france MC1136  
Faber
Xavier Benoit3 11:06:51,85 1 01:06:52 Team Sibille France
1792tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:06:52,10 1 01:06:52 CANARAGÜI
1793italia MC1122  
Monviso
Team Italy9 11:06:52,20 1 01:06:52 Italia
1794hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs3 11:06:52,35 1 01:06:52 Hungary Pigeons Club
1795czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas5 11:06:52,40 1 01:06:52 Czech Republic Club
1796malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta5 11:06:52,60 1 01:06:53 Malta Racing Pigeon Club
1797austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa5 11:06:52,65 1 01:06:53 VRV - Oberoesterreich
1798netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser2 11:06:52,85 1 01:06:53 Holland Pigeons Club
1799rumania MC3344  
Ibs 75
Team Ibs Builders Group2 11:06:52,86 1 01:06:53 Romanía
1800wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:06:53,60 1 01:06:54 Wales Club
1801slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L3 11:06:53,95 1 01:06:54 Slovakia Club
1802belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen5 11:06:54,30 1 01:06:54 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1803netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 11:06:54,35 1 01:06:54 Holland Pigeons Club
1804austria MC1837  
Alina
Beniamin Neag33 11:06:54,75 1 01:06:55 VRV - Oberoesterreich
1805malta MC1525  
Salvu
Team Ginger Burdnar Lofts3 11:06:55,10 1 01:06:55 Malta Racing Pigeon Club
1806rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea35 11:06:55,55 1 01:06:56 Romanía
1807austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer13 11:06:55,70 1 01:06:56 VRV - Oberoesterreich
1808rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian2 11:06:56,25 1 01:06:56 Romanía
1809asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella10 11:06:56,30 1 01:06:56 R.C. Oviedo
1810tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost8 11:06:56,31 1 01:06:56 C.C.Portuense
1811europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 105 11:06:56,45 1 01:06:56 Club E.U.
1812china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing20 11:06:57,05 1 01:06:57 China Pigeon Raging Club
1813germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons5 11:06:57,06 1 01:06:57 Saarland
1814hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs4 11:06:57,65 1 01:06:58 Hungary Pigeons Club
1815netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo9 11:06:58,10 1 01:06:58 Holland Pigeons Club
1816rumania MC2948  
Victoria
Cristian Stan3 11:06:58,45 1 01:06:58 Romanía
1817netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:06:58,60 1 01:06:59 Holland Pigeons Club
1818netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan14 11:06:58,70 1 01:06:59 Holland Pigeons Club
1819germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers7 11:06:58,85 1 01:06:59 Münsterland
1820cadiz MC2376  
Manchas
Juan Manuel Trujillo Sánchez7 11:06:59,10 1 01:06:59 Andalucía
1821netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser3 11:06:59,20 1 01:06:59 Holland Pigeons Club
1822slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic5 11:06:59,21 1 01:06:59 Slovenia Club
1823tarragona MC0208  
Silent Czar
Andrés Cintas Guzmán5 11:06:59,35 1 01:06:59 REUS
1824austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag34 11:06:59,50 1 01:07:00 VRV - Oberoesterreich
1825denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen10 11:06:59,80 1 01:07:00 Denmark Club
1826rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George17 11:06:59,85 1 01:07:00 Romanía
1827malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta11 11:07:00,60 1 01:07:01 Malta Racing Pigeon Club
1828switzerland MC2262  
Rapid Transit
Simon Wolf6 11:07:01,05 1 01:07:01 Suiza
1829germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller23 11:07:01,90 1 01:07:02 Oberfranken Club
1830rumania MC1196  
Flor 1
Team Pisla Daniel & Vintan George18 11:07:01,90 1 01:07:02 Romanía
1831germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils4 11:07:02,05 1 01:07:02 Germany Club
1832netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.2 11:07:02,20 1 01:07:02 Holland Pigeons Club
1833netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer6 11:07:02,65 1 01:07:03 Holland Pigeons Club
1834germany MC0607  
Shila
Helmut Mann6 11:07:02,80 1 01:07:03 Wetter
1835gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:07:03,05 1 01:07:03 C.C. Iniciativa Isleña
1836germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus2 11:07:03,20 1 01:07:03 Oberfranken Club
1837czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens4 11:07:03,95 1 01:07:04 Czech Republic Club
1838netherlands MC0514  
Slakken
Hok M. Reijnen5 11:07:04,00 1 01:07:04 PDV Alphen Vooruit
1839tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano3 11:07:04,00 1 01:07:04 Abona Sur
1840italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro4 11:07:04,35 1 01:07:04 Italia
1841malta MC0562  
Fredu
Team Gandlier Lofts Malta6 11:07:05,20 1 01:07:05 Malta Racing Pigeon Club
1842netherlands MC2795  
Annelies
Bart Gaasbeek4 11:07:05,35 1 01:07:05 Holland Pigeons Club
1843rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea36 11:07:05,36 1 01:07:05 Romanía
1844south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts9 11:07:06,35 1 01:07:06 South Africa Club
1845tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 11:07:06,60 1 01:07:07 CANARAGÜI
1846bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:07:07,10 1 01:07:07 Bulgaria Club
1847hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel6 11:07:07,11 1 01:07:07 Hungary Pigeons Club
1848galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:07:07,15 1 01:07:07 MARIÑAS ALTAS
1849netherlands MC2311  
Tibo
Gerrit Tuls4 11:07:07,85 1 01:07:08 Holland Pigeons Club
1850germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser3 11:07:08,00 1 01:07:08 Ostwestfalenn Club
1851la palma MC2385  
Immo
Team Sólo Palomas3 11:07:08,01 1 01:07:08 Amigos de La Palma
1852polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling6 11:07:08,02 1 01:07:08 Polonia
1853malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta12 11:07:08,10 1 01:07:08 Malta Racing Pigeon Club
1854slovenia MC2872  
Fredy 62
Boris Baloh4 11:07:09,25 1 01:07:09 Slovenia Club
1855ukraine MC0504  
ATLANTIC 911
Team Mykhailenko & Gebel1 11:07:09,45 1 01:07:09 Ukraine Club
1856belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen5 11:07:09,50 1 01:07:10 Belgium Club
1857czech republic MC2575  
Remark
Team B.O. Zaolzie6 11:07:09,80 1 01:07:10 Czech Republic Club
1858england MC2215  
Jody
Andrei Antoce1 11:07:09,90 1 01:07:10 RPRA (Pigeon Association)
1859toledo MC0584  
LONE WOLF
Andrés Bodnar Hajduk5 11:07:10,00 1 01:07:10 Mensajeras del Tajo
1860belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen6 11:07:10,40 1 01:07:10 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1861rumania MC2424  
Wurzburg
Team Jabloncic Jaroslav3 11:07:10,80 1 01:07:11 Romanía
1862rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George19 11:07:10,85 1 01:07:11 Romanía
1863italia MC2123  
Belle
Renato Cantu6 11:07:11,00 1 01:07:11 Italia
1864czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal5 11:07:11,05 1 01:07:11 Czech Republic Club
1865germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel31 11:07:12,25 1 01:07:12 Saalfeld Club
1866italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:07:12,30 1 01:07:12 Italian-Team
1867tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime8 11:07:12,40 1 01:07:12 Adexe
1868wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers10 11:07:12,45 1 01:07:12 Wales Club
1869cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino4 11:07:12,75 1 01:07:13 Club Reinosano
1870rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea37 11:07:13,00 1 01:07:13 Romanía
1871germany MC1319  
Alanna
Erich Müller24 11:07:13,05 1 01:07:13 Oberfranken Club
1872italia MC1920  
Big Pav
Team RSR4 11:07:13,25 1 01:07:13 Italia
1873slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic2 11:07:13,65 1 01:07:14 Slovenia Club
1874belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns5 11:07:13,70 1 01:07:14 Fondclub Loft 24
1875china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing21 11:07:13,90 1 01:07:14 China Pigeon Raging Club
1876germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij3 11:07:14,35 1 01:07:14 Harsewinkel Club
1877wales MC2760  
Bobbys Girl
Team Davies & Lee4 11:07:14,65 1 01:07:15 Wales Club
1878belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:07:14,70 1 01:07:15 Club Olijftak Maaseik
1879belgium MC2295  
Helene
Jan Damps2 11:07:14,71 1 01:07:15 Belgium Club
1880scotland MC0432  
Maureen
William Donachie12 11:07:15,85 1 01:07:16 Scottish Homing Union
1881austria MC1784  
Rello
Beniamin Neag35 11:07:16,00 1 01:07:16 VRV - Oberoesterreich
1882wales MC0523  
Caligula
Team Proc-A-Kidd.coconuts6 11:07:16,40 1 01:07:16 Wales Club
1883netherlands MC0121  
Voltaire
Team Dickmann-Stroetges1 11:07:16,50 1 01:07:16 Holland Pigeons Club
1884rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea38 11:07:16,75 1 01:07:17 Romanía
1885netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda6 11:07:16,85 1 01:07:17 Holland Pigeons Club
1886scotland MC0423  
Jodi
William Donachie13 11:07:17,10 1 01:07:17 Scottish Homing Union
1887hungary MC1528  
Mikelaka
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:07:17,25 1 01:07:17 Hungary Pigeons Club
1888turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu22 11:07:17,70 1 01:07:18 Turkey Flying Club
1889rumania MC1858  
Karika
Team Onur2 11:07:18,05 1 01:07:18 Romanía
1890slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic3 11:07:18,50 1 01:07:18 Slovenia Club
1891belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:07:19,05 1 01:07:19 Club Olijftak Maaseik
1892south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts10 11:07:19,65 1 01:07:20 South Africa Club
1893polska MC3061  
Fede
Team Morel5 11:07:19,85 1 01:07:20 Polonia
1894germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany10 11:07:19,90 1 01:07:20 Saalfeld Club
1895italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna3 11:07:20,05 1 01:07:20 Italia
1896rumania MC1165  
Winner
Team Class10 11:07:20,15 1 01:07:20 Romanía
1897belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen7 11:07:20,20 1 01:07:20 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1898rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu3 11:07:20,70 1 01:07:21 Romanía
1899rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita9 11:07:20,90 1 01:07:21 Romanía
1900austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag36 11:07:21,40 1 01:07:21 VRV - Oberoesterreich
1901fuerteventura MC0247  
Matthys
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:07:21,75 1 01:07:22 Gran Tarajal
1902netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing4 11:07:22,15 1 01:07:22 Holland Pigeons Club
1903germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz4 11:07:22,15 1 01:07:22 Oberfranken Club
1904germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 11:07:22,45 1 01:07:22 Lahntal Club
1905slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro2 11:07:22,75 1 01:07:23 Slovakia Club
1906switzerland MC2265  
Freja
Simon Wolf7 11:07:22,85 1 01:07:23 Suiza
1907sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez9 11:07:23,85 1 01:07:24 ITALICENSE
1908slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I5 11:07:23,86 1 01:07:24 Slovakia Club
1909germany MC2954  
Zollverein 84
Team Ruhr Thielen4 11:07:24,05 1 01:07:24 Ruhrgebiet Club
1910slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi9 11:07:24,15 1 01:07:24 Slovakia Club
1911austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag37 11:07:24,15 1 01:07:24 VRV - Oberoesterreich
1912toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk6 11:07:24,16 1 01:07:24 Mensajeras del Tajo
1913tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz4 11:07:24,45 1 01:07:24 C.C.Portuense
1914rumania MC1953  
Red Bull Racing
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:07:24,50 1 01:07:24 Romanía
1915germany MC2225  
Smoke Cat
Berthold Schupp5 11:07:24,70 1 01:07:25 Schwaben-Allgäu Club
1916belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:07:25,25 1 01:07:25 Club Olijftak Maaseik
1917italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile4 11:07:25,75 1 01:07:26 Italia
1918germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann6 11:07:26,45 1 01:07:26 Oberfranken Club
1919wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's6 11:07:26,60 1 01:07:27 Wales Club
1920tenerife MC0305  
Mato
Team COLUMBACANARIA8 11:07:27,10 1 01:07:27 Adexe
1921malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta13 11:07:27,55 1 01:07:28 Malta Racing Pigeon Club
1922germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:07:27,75 1 01:07:28 Käshofen
1923wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett5 11:07:27,75 1 01:07:28 Welsh Flag
1924rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George20 11:07:28,00 1 01:07:28 Romanía
1925switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf8 11:07:28,55 1 01:07:29 Suiza
1926wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls7 11:07:28,70 1 01:07:29 Wales Club
1927italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:07:28,75 1 01:07:29 Italia
1928slovakia MC1702  
Santi
Team Ladicky I + J5 11:07:28,90 1 01:07:29 Slovakia Club
1929belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt12 11:07:29,05 1 01:07:29 De Snelvliegers Zandbergen Club
1930netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer7 11:07:29,95 1 01:07:30 Holland Pigeons Club
1931netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn10 11:07:30,00 1 01:07:30 Holland Pigeons Club
1932rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:07:30,60 1 01:07:31 Romanía
1933rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea39 11:07:30,61 1 01:07:31 Romanía
1934netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan15 11:07:30,70 1 01:07:31 Holland Pigeons Club
1935belgium MC0870  
Cabor
Jose Hoes7 11:07:30,75 1 01:07:31 Fondclub Loft 24
1936south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean4 11:07:30,75 1 01:07:31 South Africa Club
1937alicante MC0184  
Lombard
Javier & Sergio Peral10 11:07:30,90 1 01:07:31 La Dama de Elche
1938netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink7 11:07:31,45 1 01:07:31 Holland Pigeons Club
1939gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro7 11:07:31,46 1 01:07:31 Club Los Socios
1940belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons2 11:07:31,55 1 01:07:32 Fond Wallonie
1941rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru9 11:07:31,80 1 01:07:32 Romanía
1942germany MC1310  
Arruga
Erich Müller25 11:07:32,50 1 01:07:32 Oberfranken Club
1943wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls8 11:07:32,65 1 01:07:33 Wales Club
1944germany MC0469  
ATLANTIC 492
Team Ladys Germany11 11:07:33,00 1 01:07:33 Saalfeld Club
1945germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel32 11:07:34,00 1 01:07:34 Saalfeld Club
1946czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize16 11:07:34,05 1 01:07:34 Czech Republic Club
1947polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny3 11:07:34,60 1 01:07:35 Polonia
1948rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti3 11:07:34,65 1 01:07:35 Romanía
1949asturias MC0741  
Salterella
Team Los Carbayones6 11:07:34,66 1 01:07:35 R.C. Oviedo
1950england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet5 11:07:34,75 1 01:07:35 RPRA (Pigeon Association)
1951asturias MC0256  
Tweeky
Alfonso Herrero Pérez6 11:07:35,10 1 01:07:35 R.C. Oviedo
1952slovakia MC1388  
Nika
Team Zihlavnik3 11:07:35,25 1 01:07:35 Slovakia Club
1953netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten1 11:07:35,40 1 01:07:35 Holland Pigeons Club
1954germany MC0603  
Otto
Helmut Mann7 11:07:36,10 1 01:07:36 Wetter
1955malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta7 11:07:36,15 1 01:07:36 Malta Racing Pigeon Club
1956italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patty3 11:07:37,20 1 01:07:37 Italia
1957belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon12 11:07:37,35 1 01:07:37 Club Olijftak Maaseik
1958netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigions4 11:07:37,35 1 01:07:37 Holland Pigeons Club
1959ukraine MC0493  
ATLANTIC 782
Team Mykhailenko & Gebel2 11:07:37,85 1 01:07:38 Ukraine Club
1960scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son5 11:07:38,20 1 01:07:38 Scottish Homing Union
1961netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing5 11:07:38,40 1 01:07:38 Holland Pigeons Club
1962denmark MC2040  
Annie
Team Henriksen2 11:07:38,55 1 01:07:39 Denmark Club
1963polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta8 11:07:38,75 1 01:07:39 Polonia
1964belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 11:07:38,85 1 01:07:39 Club Olijftak Maaseik
1965fuerteventura MC0248  
Cassius
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:07:39,05 1 01:07:39 Gran Tarajal
1966wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls9 11:07:39,40 1 01:07:39 Wales Club
1967germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka2 11:07:40,30 1 01:07:40 Wetter
1968rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita10 11:07:40,50 1 01:07:40 Romanía
1969south africa MC1881  
African Sky
Gavin Lamprecht7 11:07:40,50 1 01:07:40 South Africa Club
1970slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano4 11:07:40,75 1 01:07:41 Slovakia Club
1971cadiz MC2379  
la India
Juan Manuel Trujillo Sánchez8 11:07:40,80 1 01:07:41 Andalucía
1972china MC2911  
Firulais
Team Haiye Boi Fuqing22 11:07:41,10 1 01:07:41 China Pigeon Raging Club
1973germany MC2788  
Warie
Hans Esser3 11:07:41,45 1 01:07:41 Germany Club
1974germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons6 11:07:41,55 1 01:07:42 Saarland
1975rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George21 11:07:42,75 1 01:07:43 Romanía
1976austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer14 11:07:43,10 1 01:07:43 VRV - Oberoesterreich
1977england MC0678  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate12 11:07:43,10 1 01:07:43 RPRA (Pigeon Association)
1978germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons7 11:07:43,35 1 01:07:43 Saarland
1979netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap8 11:07:43,70 1 01:07:44 Holland Pigeons Club
1980netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland4 11:07:45,40 1 01:07:45 Holland Pigeons Club
1981wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford10 11:07:46,00 1 01:07:46 Wales Club
1982rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti4 11:07:46,05 1 01:07:46 Romanía
1983czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens5 11:07:46,90 1 01:07:47 Czech Republic Club
1984czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar5 11:07:47,45 1 01:07:47 Czech Republic Club
1985belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 11:07:47,85 1 01:07:48 Club Olijftak Maaseik
1986netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:07:48,40 1 01:07:48 Holland Pigeons Club
1987polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland13 11:07:48,75 1 01:07:49 Polonia
1988malta MC2386  
Gorga
Team Cefai Lofts Malta2 11:07:49,30 1 01:07:49 Malta Racing Pigeon Club
1989netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel6 11:07:49,35 1 01:07:49 Holland Pigeons Club
1990sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez10 11:07:49,55 1 01:07:50 ITALICENSE
1991turkey MC3044  
Hatice
Yusuf Karakurt3 11:07:50,10 1 01:07:50 Turkey Flying Club
1992germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak8 11:07:50,11 1 01:07:50 Germany Club
1993ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts8 11:07:50,15 1 01:07:50 Irish Homing Union
1994netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda7 11:07:50,25 1 01:07:50 Holland Pigeons Club
1995denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen3 11:07:50,40 1 01:07:50 Denmark Club
1996netherlands MC2365  
Aal
G. Veerman1 11:07:50,65 1 01:07:51 Holland Pigeons Club
1997cordoba MC0842  
Canoa
Dámaso Melero6 11:07:51,05 1 01:07:51 Malagüeño
1998polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para4 11:07:52,35 1 01:07:52 Polonia
1999belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon13 11:07:52,40 1 01:07:52 Club Olijftak Maaseik
2000italia MC1927  
Save The Best For Last
Hanus Vasile5 11:07:52,65 1 01:07:53 Italia
2001germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser20 11:07:52,70 1 01:07:53 Düsseldorf Club
2002italia MC1917  
Raven
Team RSR5 11:07:52,75 1 01:07:53 Italia
2003netherlands MC2353  
Ropat Two
Team Twin Brothers Gelderland5 11:07:53,15 1 01:07:53 Holland Pigeons Club
2004germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team Ladys Germany12 11:07:53,30 1 01:07:53 Saalfeld Club
2005sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez11 11:07:53,85 1 01:07:54 ITALICENSE
2006czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens6 11:07:53,90 1 01:07:54 Czech Republic Club
2007wales MC2095  
Roadhog Dan
Team Welsh Hopefuls10 11:07:54,70 1 01:07:55 Wales Club
2008netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer8 11:07:55,10 1 01:07:55 Holland Pigeons Club
2009italia MC1915  
Hanne
Team RSR6 11:07:56,20 1 01:07:56 Italia
2010germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn24 11:07:57,10 1 01:07:57 Rietberg Club
2011asturias MC0735  
Special Review
Team Dionisio & Pandiella11 11:07:57,25 1 01:07:57 R.C. Oviedo
2012belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt13 11:07:57,35 1 01:07:57 De Snelvliegers Zandbergen Club
2013controling MC0994  
check
Checking Checking5 11:07:57,50 1 01:07:58 Checking
2014denmark MC0924  
Diamond
Team Anita & Tage Gravesen11 11:07:57,75 1 01:07:58 Denmark Club
2015polska MC2443