Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 6

 2709
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Netherlands
Team H. V. Venrooij

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 10 de enero de 2017 Distance 25  
  Liberation time 10:35:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 24 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 12 Km/h  
  Pigeons sent 2.858 % Arrivals 94,78 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij1 11:02:05,90 1 00:27:06 Holland Pigeons Club
2germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak1 11:02:51,55 1 00:27:52 Germany Club
3croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic1 11:03:17,75 1 00:28:18 Croatia Pigeon Club
4slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:03:49,90 1 00:28:50 Slovakia Club
5polska MC2730  
Sammy The Bull
Andrzej Karczewski1 11:03:53,15 1 00:28:53 Polonia
6hungary MC2471  
Grutter
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:03:55,00 1 00:28:55 Hungary Pigeons Club
7germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann1 11:04:00,65 1 00:29:01 Oberfranken Club
8polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport1 11:04:01,55 1 00:29:02 Polonia
9belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck1 11:04:04,60 1 00:29:05 Fond Wallonie
10czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel1 11:04:08,65 1 00:29:09 Czech Republic Club
11rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea1 11:04:11,50 1 00:29:12 Romanía
12tenerife MC0010  
Harold
Edward Frost1 11:04:18,00 1 00:29:18 C.C.Portuense
13netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:04:24,35 1 00:29:24 Holland Pigeons Club
14germany MC1327  
Laila
Erich Müller1 11:04:29,15 1 00:29:29 Oberfranken Club
15belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck2 11:04:36,20 1 00:29:36 Fond Wallonie
16netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 11:04:40,80 1 00:29:41 Holland Pigeons Club
17england MC0664  
Pingo
David Hinkel1 11:05:01,35 1 00:30:01 RPRA (Pigeon Association)
18belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 11:05:04,25 1 00:30:04 Fond Wallonie
19slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano1 11:05:04,60 1 00:30:05 Slovakia Club
20belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt1 11:05:07,50 1 00:30:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
21slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:05:08,20 1 00:30:08 Slovakia Club
22germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 11:05:09,60 1 00:30:10 Oberfranken Club
23england MC0674  
Mid Beat
David Hinkel2 11:05:09,75 1 00:30:10 RPRA (Pigeon Association)
24netherlands MC1491  
El Presidento
Team Soepboer1 11:05:10,25 1 00:30:10 Holland Pigeons Club
25south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts1 11:05:10,55 1 00:30:11 South Africa Club
26norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura1 11:05:12,75 1 00:30:13 Norge Racing Pigeon Club
27rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea2 11:05:13,95 1 00:30:14 Romanía
28england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster1 11:05:14,00 1 00:30:14 RPRA (Pigeon Association)
29china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing1 11:05:14,50 1 00:30:14 China Pigeon Raging Club
30turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:05:14,85 1 00:30:15 Turkey Flying Club
31germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn1 11:05:15,55 1 00:30:16 Germany Club
32england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster2 11:05:16,35 1 00:30:16 RPRA (Pigeon Association)
33croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic1 11:05:16,65 1 00:30:17 Croatia Pigeon Club
34belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 11:05:20,55 1 00:30:21 Belgium Club
35germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser1 11:05:20,56 1 00:30:21 Düsseldorf Club
36turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:05:21,05 1 00:30:21 Turkey Flying Club
37germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 11:05:21,45 1 00:30:21 Germany Club
38slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 11:05:21,60 1 00:30:22 Slovakia Club
39tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán1 11:05:22,90 1 00:30:23 REUS
40austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa1 11:05:23,10 1 00:30:23 VRV - Oberoesterreich
41germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany1 11:05:23,60 1 00:30:24 Saalfeld Club
42england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:05:24,20 1 00:30:24 RPRA (Pigeon Association)
43austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:05:24,50 1 00:30:24 VRV - Oberoesterreich
44germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn1 11:05:25,05 1 00:30:25 Rietberg Club
45fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:05:25,25 1 00:30:25 Gran Tarajal
46belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens1 11:05:25,60 1 00:30:26 Fond Wallonie
47austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:05:26,05 1 00:30:26 Club Austria
48belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:05:26,25 1 00:30:26 Club Olijftak Maaseik
49slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi1 11:05:26,50 1 00:30:26 Slovakia Club
50england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow2 11:05:26,75 1 00:30:27 RPRA (Pigeon Association)
51belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:05:29,15 1 00:30:29 Fondclub Herent
52wales MC1747  
Norton
Paul Bamford1 11:05:29,75 1 00:30:30 Wales Club
53germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain1 11:05:30,35 1 00:30:30 Fulda Club
54england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker1 11:05:30,40 1 00:30:30 RPRA (Pigeon Association)
55belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon1 11:05:31,20 1 00:30:31 Club Olijftak Maaseik
56netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder1 11:05:31,80 1 00:30:32 Holland Pigeons Club
57wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls1 11:05:32,80 1 00:30:33 Wales Club
58china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing2 11:05:33,60 1 00:30:34 China Pigeon Raging Club
59asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella1 11:05:34,00 1 00:30:34 R.C. Oviedo
60germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons1 11:05:34,90 1 00:30:35 Saarland
61italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro1 11:05:35,40 1 00:30:35 Italia
62europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 101 11:05:37,40 1 00:30:37 Club E.U.
63netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 11:05:39,50 1 00:30:40 Holland Pigeons Club
64england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce1 11:05:41,45 1 00:30:41 RPRA (Pigeon Association)
65gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:05:41,80 1 00:30:42 C.C. Iniciativa Isleña
66germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser2 11:05:42,35 1 00:30:42 Düsseldorf Club
67belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends2 11:05:42,70 1 00:30:43 Club Olijftak Maaseik
68czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica1 11:05:42,80 1 00:30:43 Czech Republic Club
69england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker2 11:05:43,40 1 00:30:43 RPRA (Pigeon Association)
70belgium MC0990  
Mig II
Vincent Neirynck3 11:05:44,00 1 00:30:44 Fond Wallonie
71czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar1 11:05:44,20 1 00:30:44 Czech Republic Club
72croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic2 11:05:44,25 1 00:30:44 Croatia Pigeon Club
73rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar1 11:05:44,55 1 00:30:45 Romanía
74italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 11:05:44,70 1 00:30:45 Italia
75hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard1 11:05:45,35 1 00:30:45 Hungary Pigeons Club
76czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica2 11:05:45,65 1 00:30:46 Czech Republic Club
77germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen1 11:05:45,95 1 00:30:46 Ruhrgebiet Club
78slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi2 11:05:46,70 1 00:30:47 Slovakia Club
79china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Boi Fuqing3 11:05:52,30 1 00:30:52 China Pigeon Raging Club
80austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 11:05:52,31 1 00:30:52 Club Austria
81germany MC0027  
Found
Team Albatal1 11:05:54,40 1 00:30:54 Germany Club
82tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost2 11:05:55,50 1 00:30:56 C.C.Portuense
83tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime1 11:05:56,65 1 00:30:57 Adexe
84netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn1 11:05:58,45 1 00:30:58 Holland Pigeons Club
85rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea3 11:05:58,70 1 00:30:59 Romanía
86slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi3 11:05:59,25 1 00:30:59 Slovakia Club
87tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz1 11:05:59,80 1 00:31:00 C.C.Portuense
88germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn2 11:06:00,20 1 00:31:00 Rietberg Club
89rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca1 11:06:00,90 1 00:31:01 Romanía
90hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel1 11:06:00,95 1 00:31:01 Hungary Pigeons Club
91netherlands MC2139  
Aloha
E. van Aalten1 11:06:01,00 1 00:31:01 Holland Pigeons Club
92germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß1 11:06:01,05 1 00:31:01 Germany Club
93rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex1 11:06:01,15 1 00:31:01 Romanía
94polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak1 11:06:01,16 1 00:31:01 Polonia
95netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder2 11:06:01,70 1 00:31:02 Holland Pigeons Club
96norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein1 11:06:01,70 1 00:31:02 Norge Racing Pigeon Club
97belgium MC0364  
Steppin Out
Dirk Verstichelen1 11:06:02,00 1 00:31:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
98netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer1 11:06:02,30 1 00:31:02 Holland Pigeons Club
99polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak1 11:06:02,40 1 00:31:02 Polonia
100england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate1 11:06:02,60 1 00:31:03 RPRA (Pigeon Association)
101germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn3 11:06:02,80 1 00:31:03 Rietberg Club
102austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag1 11:06:02,80 1 00:31:03 VRV - Oberoesterreich
103scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son1 11:06:02,80 1 00:31:03 Scottish Homing Union
104italia MC3131  
Loni
Florin Briceanu1 11:06:02,90 1 00:31:03 Italia
105slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik1 11:06:03,05 1 00:31:03 Slovakia Club
106malta MC0565  
Telasia
Team Gandlier Lofts Malta1 11:06:03,55 1 00:31:04 Malta Racing Pigeon Club
107austria MC1817  
Daniela
Beniamin Neag2 11:06:03,75 1 00:31:04 VRV - Oberoesterreich
108italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna1 11:06:04,30 1 00:31:04 Italia
109cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero1 11:06:04,50 1 00:31:04 Malagüeño
110polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport2 11:06:04,85 1 00:31:05 Polonia
111netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto1 11:06:05,85 1 00:31:06 Holland Pigeons Club
112italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile1 11:06:06,65 1 00:31:07 Italia
113netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort1 11:06:07,95 1 00:31:08 Holland Pigeons Club
114netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders1 11:06:08,35 1 00:31:08 Holland Pigeons Club
115rumania MC1226  
Atlantic Voice
Sorin Florea4 11:06:08,60 1 00:31:09 Romanía
116cordoba MC0839  
Leo
Dámaso Melero2 11:06:08,65 1 00:31:09 Malagüeño
117germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:06:08,95 1 00:31:09 Germany Club
118italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:06:09,05 1 00:31:09 Italian-Team
119tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña1 11:06:09,25 1 00:31:09 Terres del Ebre
120czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek1 11:06:09,70 1 00:31:10 Czech Republic Club
121rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea5 11:06:09,80 1 00:31:10 Romanía
122austria MC2510  
Euro 3
Team Europa1 11:06:09,85 1 00:31:10 VRV - Oberoesterreich
123wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor1 11:06:10,10 1 00:31:10 Wales Club
124rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana1 11:06:10,15 1 00:31:10 Romanía
125england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster3 11:06:10,25 1 00:31:10 RPRA (Pigeon Association)
126belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels1 11:06:10,40 1 00:31:10 Belgium Club
127france MC2899  
SYLVIE
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:06:11,95 1 00:31:12 France Club
128germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller1 11:06:12,05 1 00:31:12 Germany Club
129italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu1 11:06:12,30 1 00:31:12 Italia
130netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer2 11:06:12,30 1 00:31:12 Holland Pigeons Club
131italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 11:06:12,30 1 00:31:12 Italia
132austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag3 11:06:12,75 1 00:31:13 VRV - Oberoesterreich
133england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs1 11:06:13,05 1 00:31:13 RPRA (Pigeon Association)
134germany MC3369  
Ignatz
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:06:13,45 1 00:31:13 Käshofen
135switzerland MC2265  
Carla
Simon Wolf1 11:06:13,45 1 00:31:13 Suiza
136netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn2 11:06:13,60 1 00:31:14 Holland Pigeons Club
137netherlands MC3120  
Faline
Team Will & Falco Ebben1 11:06:14,20 1 00:31:14 Holland Pigeons Club
138belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium1 11:06:14,40 1 00:31:14 Belgium Club
139belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes1 11:06:14,70 1 00:31:15 Fondclub Loft 24
140germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany1 11:06:14,75 1 00:31:15 Germany Club
141ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer1 11:06:15,10 1 00:31:15 Irish Homing Union
142belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt2 11:06:15,15 1 00:31:15 De Snelvliegers Zandbergen Club
143polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:06:15,45 1 00:31:15 Polonia
144rumania MC3184  
Bass
Team Dinita & Adrian & Alex2 11:06:16,25 1 00:31:16 Romanía
145wales MC2187  
Lucky Jeff
Team Two P's1 11:06:16,25 1 00:31:16 Wales Club
146rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea6 11:06:16,55 1 00:31:17 Romanía
147slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:06:16,55 1 00:31:17 Slovakia Club
148china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing4 11:06:16,65 1 00:31:17 China Pigeon Raging Club
149rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:06:16,65 1 00:31:17 Romanía
150turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez1 11:06:16,65 1 00:31:17 Turkey Flying Club
151polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski1 11:06:17,00 1 00:31:17 Polonia
152rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru1 11:06:17,50 1 00:31:18 Romanía
153belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt3 11:06:18,00 1 00:31:18 De Snelvliegers Zandbergen Club
154netherlands MC1976  
Kracht Patser
B. J. Suk Mellies1 11:06:18,10 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
155gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 11:06:18,15 1 00:31:18 Club Los Socios
156germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski1 11:06:18,60 1 00:31:19 Vogtland Club
157czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica3 11:06:18,60 1 00:31:19 Czech Republic Club
158netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto2 11:06:18,65 1 00:31:19 Holland Pigeons Club
159rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea7 11:06:18,85 1 00:31:19 Romanía
160austria MC1825  
Shalom
Beniamin Neag4 11:06:19,45 1 00:31:19 VRV - Oberoesterreich
161netherlands MC1563  
Rubio
Team Cees van Gelder3 11:06:20,75 1 00:31:21 Holland Pigeons Club
162germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann1 11:06:20,75 1 00:31:21 Kassel Club
163italia MC2116  
Lester
Renato Cantu2 11:06:20,75 1 00:31:21 Italia
164wales MC2222  
Sheba
Team Rudderfett1 11:06:20,80 1 00:31:21 Welsh Flag
165polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport3 11:06:21,25 1 00:31:21 Polonia
166austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag5 11:06:21,95 1 00:31:22 VRV - Oberoesterreich
167polska MC1679  
Greg 931
Team Greg - Poland1 11:06:21,95 1 00:31:22 Polonia
168belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen1 11:06:22,15 1 00:31:22 Belgium Club
169netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo1 11:06:22,90 1 00:31:23 Holland Pigeons Club
170czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal1 11:06:23,05 1 00:31:23 Czech Republic Club
171rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:06:23,40 1 00:31:23 Romanía
172polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner1 11:06:24,10 1 00:31:24 Polonia
173netherlands MC0904  
Ragnar
Team Skyriders2 11:06:24,20 1 00:31:24 Holland Pigeons Club
174turkey MC3009  
Kayra Han
Halil Seyhan1 11:06:24,65 1 00:31:25 Turkey Flying Club
175germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser3 11:06:24,65 1 00:31:25 Düsseldorf Club
176alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral1 11:06:25,05 1 00:31:25 La Dama de Elche
177rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita1 11:06:25,85 1 00:31:26 Romanía
178slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos1 11:06:25,95 1 00:31:26 Slovakia Club
179germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij1 11:06:26,45 1 00:31:26 Harsewinkel Club
180tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime2 11:06:26,45 1 00:31:26 Adexe
181belgium MC0970  
Mig VII
Vincent Neirynck4 11:06:26,80 1 00:31:27 Fond Wallonie
182zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:06:26,95 1 00:31:27 Mensajeras BILBILIS
183polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski2 11:06:26,95 1 00:31:27 Polonia
184italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti1 11:06:27,10 1 00:31:27 Italia
185germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka1 11:06:27,45 1 00:31:27 Wetter
186germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain2 11:06:27,50 1 00:31:28 Fulda Club
187slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic1 11:06:27,50 1 00:31:28 Slovenia Club
188germany MC0451  
ATLANTIC 382
Team Golden Ladies Germany1 11:06:28,10 1 00:31:28 Germany Club
189polska MC2772  
Sid
Janusz Schmidt1 11:06:28,70 1 00:31:29 Polonia
190scotland MC0424  
Diaz
William Donachie1 11:06:29,20 1 00:31:29 Scottish Homing Union
191germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team The Champions Germany2 11:06:29,20 1 00:31:29 Germany Club
192scotland MC0422  
Jade
William Donachie2 11:06:29,45 1 00:31:29 Scottish Homing Union
193netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen1 11:06:29,55 1 00:31:30 PDV Alphen Vooruit
194germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann2 11:06:29,65 1 00:31:30 Kassel Club
195germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller2 11:06:30,55 1 00:31:31 Oberfranken Club
196polska MC1669  
Greg 751
Team Greg - Poland2 11:06:30,95 1 00:31:31 Polonia
197netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer2 11:06:31,10 1 00:31:31 Holland Pigeons Club
198netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek1 11:06:31,35 1 00:31:31 Holland Pigeons Club
199austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz1 11:06:31,35 1 00:31:31 Club Austria
200belgium MC0652  
Euro dreamer
Team Creemers & Zoon2 11:06:31,70 1 00:31:32 Club Olijftak Maaseik
201turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:06:31,70 1 00:31:32 Turkey Flying Club
202czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel2 11:06:32,45 1 00:31:32 Czech Republic Club
203belgium MC2701  
Jagienka
Team Creemers Neiss1 11:06:32,55 1 00:31:33 Club Olijftak Maaseik
204germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain3 11:06:32,75 1 00:31:33 Fulda Club
205rumania MC1168  
Invictus
Class 8881 11:06:32,81 1 00:31:33 Romanía
206polska MC2406  
Tigre
Jan Bohenczak2 11:06:32,90 1 00:31:33 Polonia
207slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak1 11:06:33,15 1 00:31:33 Slovenia Club
208netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder4 11:06:33,20 1 00:31:33 Holland Pigeons Club
209scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie3 11:06:33,50 1 00:31:34 Scottish Homing Union
210germany MC0775  
Brandi
Team Golden Ladies Germany2 11:06:33,65 1 00:31:34 Germany Club
211netherlands MC0705  
Woody Car
Team Rien van Oss en Zn3 11:06:34,05 1 00:31:34 Holland Pigeons Club
212germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:06:34,10 1 00:31:34 Käshofen
213germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:06:34,70 1 00:31:35 Germany Club
214germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:06:35,00 1 00:31:35 Germany Club
215austria MC2512  
Euro 1
Team Europa2 11:06:35,25 1 00:31:35 VRV - Oberoesterreich
216germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany2 11:06:35,55 1 00:31:36 Saalfeld Club
217england MC0400  
Branta
Pieter Oberholster4 11:06:35,95 1 00:31:36 RPRA (Pigeon Association)
218belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:06:36,00 1 00:31:36 Fondclub Herent
219germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller3 11:06:36,30 1 00:31:36 Oberfranken Club
220wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts1 11:06:36,30 1 00:31:36 Wales Club
221belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon3 11:06:36,60 1 00:31:37 Club Olijftak Maaseik
222hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:06:36,85 1 00:31:37 Hungary Pigeons Club
223austria MC1651  
WASABI 1500
Team Garcia & Nagelhofer1 11:06:36,95 1 00:31:37 VRV - Oberoesterreich
224scotland MC2131  
Somerset Sunset
Team Tommy2Sheds1 11:06:37,00 1 00:31:37 Scottish Homing Union
225germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann3 11:06:37,50 1 00:31:38 Kassel Club
226netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer3 11:06:37,95 1 00:31:38 Holland Pigeons Club
227belgium MC1473  
Bajito
Luc Verstichelen1 11:06:38,35 1 00:31:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
228germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn4 11:06:38,50 1 00:31:38 Rietberg Club
229rumania MC3253  
Garlic
Iulian Duica1 11:06:38,90 1 00:31:39 Romanía
230italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S1 11:06:39,45 1 00:31:39 Italia
231polska MC3060  
Isidoro
Team Morel1 11:06:40,75 1 00:31:41 Polonia
232wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons1 11:06:41,90 1 00:31:42 Wales Club
233netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan1 11:06:42,05 1 00:31:42 Holland Pigeons Club
234england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow3 11:06:42,20 1 00:31:42 RPRA (Pigeon Association)
235czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens1 11:06:42,70 1 00:31:43 Czech Republic Club
236netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder5 11:06:42,75 1 00:31:43 Holland Pigeons Club
237polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 11:06:42,90 1 00:31:43 Polonia
238belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon4 11:06:43,10 1 00:31:43 Club Olijftak Maaseik
239germany MC0032  
Icod de Los Vinos
Jungfleisch Avantgare1 11:06:43,60 1 00:31:44 Germany Club
240polska MC2003  
Capota
Grzegorz Szymanski3 11:06:43,80 1 00:31:44 Polonia
241rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici1 11:06:43,85 1 00:31:44 Romanía
242belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen2 11:06:44,00 1 00:31:44 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
243polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk1 11:06:44,60 1 00:31:45 Polonia
244scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie4 11:06:44,75 1 00:31:45 Scottish Homing Union
245germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 11:06:44,85 1 00:31:45 Ostwestfalenn Club
246south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat1 11:06:45,60 1 00:31:46 South Africa Club
247china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing5 11:06:46,20 1 00:31:46 China Pigeon Raging Club
248ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer2 11:06:46,40 1 00:31:46 Irish Homing Union
249wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers1 11:06:46,45 1 00:31:46 Wales Club
250austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag6 11:06:46,85 1 00:31:47 VRV - Oberoesterreich
251polska MC2312  
FREDDY
Ryszard Sas1 11:06:47,10 1 00:31:47 Polonia
252rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:06:48,35 1 00:31:48 Romanía
253czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 11:06:48,40 1 00:31:48 Czech Republic Club
254rumania MC1164  
AS Boy
Class 8882 11:06:48,45 1 00:31:48 Romanía
255italia MC1098  
Matias
Nitu Robert Petre1 11:06:48,60 1 00:31:49 Italia
256denmark MC0920  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen1 11:06:49,10 1 00:31:49 Denmark Club
257austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer2 11:06:50,30 1 00:31:50 VRV - Oberoesterreich
258germany MC1341  
Shiba
Erich Müller4 11:06:50,55 1 00:31:51 Oberfranken Club
259czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek2 11:06:50,80 1 00:31:51 Czech Republic Club
260turkey MC3012  
Seyit Ali Carus
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:06:51,10 1 00:31:51 Turkey Flying Club
261belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon5 11:06:51,25 1 00:31:51 Club Olijftak Maaseik
262polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland3 11:06:51,80 1 00:31:52 Polonia
263belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt4 11:06:52,10 1 00:31:52 De Snelvliegers Zandbergen Club
264germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers1 11:06:52,25 1 00:31:52 Niederrhein Club
265south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts2 11:06:52,40 1 00:31:52 South Africa Club
266wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers2 11:06:52,80 1 00:31:53 Wales Club
267south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 11:06:53,05 1 00:31:53 South Africa Club
268germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard1 11:06:53,05 1 00:31:53 Lahntal Club
269belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon6 11:06:53,25 1 00:31:53 Club Olijftak Maaseik
270germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler1 11:06:53,35 1 00:31:53 Oberbayern Club
271belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde1 11:06:53,45 1 00:31:53 Land van Aalst
272germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug1 11:06:53,70 1 00:31:54 Germany Club
273polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak1 11:06:55,15 1 00:31:55 Polonia
274belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen2 11:06:55,60 1 00:31:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
275rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci1 11:06:55,65 1 00:31:56 Romanía
276wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor2 11:06:55,85 1 00:31:56 Wales Club
277rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian1 11:06:56,05 1 00:31:56 Romanía
278rumania MC0958  
Sakin
Team Miulescu Marian2 11:06:56,25 1 00:31:56 Romanía
279belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:06:56,35 1 00:31:56 Club Olijftak Maaseik
280czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar2 11:06:57,05 1 00:31:57 Czech Republic Club
281slovakia MC2649  
Greg 1232
Team Greg - Slovakia1 11:06:57,15 1 00:31:57 Slovakia Club
282hungary MC2060  
Mirjam
Laszlo Gotthard2 11:06:57,25 1 00:31:57 Hungary Pigeons Club
283rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:06:57,35 1 00:31:57 Romanía
284austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag7 11:06:57,85 1 00:31:58 VRV - Oberoesterreich
285denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen1 11:06:58,00 1 00:31:58 Denmark Club
286tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:06:58,15 1 00:31:58 CANARAGÜI
287england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow1 11:06:58,30 1 00:31:58 RPRA (Pigeon Association)
288rumania MC3219  
Kaisos Queen
Dumitru Boca2 11:06:58,35 1 00:31:58 Romanía
289slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik2 11:06:58,35 1 00:31:58 Slovakia Club
290polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 11:06:58,90 1 00:31:59 Polonia
291polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 11:06:59,25 1 00:31:59 Polonia
292scotland MC0421  
Callum
William Donachie5 11:06:59,30 1 00:31:59 Scottish Homing Union
293germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:07:00,00 1 00:32:00 Sachsen Club
294germany MC1737  
Boucheron
Walter Agler2 11:07:01,15 1 00:32:01 Oberbayern Club
295austria MC1824  
Sheril
Beniamin Neag8 11:07:01,30 1 00:32:01 VRV - Oberoesterreich
296toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk1 11:07:01,30 1 00:32:01 Mensajeras del Tajo
297netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots1 11:07:01,31 1 00:32:01 Holland Pigeons Club
298rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea8 11:07:01,70 1 00:32:02 Romanía
299germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn5 11:07:01,90 1 00:32:02 Rietberg Club
300rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:07:02,40 1 00:32:02 Club Rusia
301slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic1 11:07:03,00 1 00:32:03 Slovenia Club
302italia MC1111  
punto
Team Italy1 11:07:03,45 1 00:32:03 Italia
303england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 71 11:07:03,50 1 00:32:04 Up North Combine
304wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford2 11:07:03,90 1 00:32:04 Wales Club
305baleares MC2148  
Fall Aspen
Rafael Forteza Costa1 11:07:04,00 1 00:32:04 C.C. Es Pla de Mallorca
306polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski1 11:07:04,25 1 00:32:04 Polonia
307polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny1 11:07:04,25 1 00:32:04 Polonia
308germany MC2961  
Irish Eyes
Hans-Paul Esser4 11:07:04,30 1 00:32:04 Düsseldorf Club
309england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker3 11:07:04,40 1 00:32:04 RPRA (Pigeon Association)
310slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano2 11:07:05,25 1 00:32:05 Slovakia Club
311germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 11:07:05,35 1 00:32:05 Germany Club
312england MC2942  
Anubis
Peter Williams1 11:07:05,60 1 00:32:06 RPRA (Pigeon Association)
313germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter1 11:07:06,55 1 00:32:07 Germany Club
314austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer2 11:07:06,70 1 00:32:07 Club Austria
315turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez2 11:07:06,80 1 00:32:07 Turkey Flying Club
316germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl1 11:07:06,85 1 00:32:07 Heidenheim Club
317rumania MC1240  
Last Of The Mohicans
Sorin Florea9 11:07:06,85 1 00:32:07 Romanía
318rumania MC1217  
Crazy Bird
Sorin Florea10 11:07:07,15 1 00:32:07 Romanía
319belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon7 11:07:07,70 1 00:32:08 Club Olijftak Maaseik
320germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:07:07,85 1 00:32:08 Germany Club
321rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea1 11:07:08,00 1 00:32:08 Romanía
322portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul1 11:07:08,40 1 00:32:08 Faro - Portugal
323netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek2 11:07:08,65 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
324netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls1 11:07:08,75 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
325rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa1 11:07:09,30 1 00:32:09 Romanía
326germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany3 11:07:09,40 1 00:32:09 Germany Club
327england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump1 11:07:09,50 1 00:32:10 RPRA (Pigeon Association)
328germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn6 11:07:09,55 1 00:32:10 Rietberg Club
329bulgaria MC3285  
Sveti
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:07:09,80 1 00:32:10 Bulgaria Club
330polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport4 11:07:09,85 1 00:32:10 Polonia
331czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:07:10,40 1 00:32:10 Czech Republic Club
332england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel3 11:07:11,05 1 00:32:11 RPRA (Pigeon Association)
333belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:07:11,20 1 00:32:11 Club Olijftak Maaseik
334controling MC0004  
Paloma
Control0 11:07:11,20 1 00:32:11 Checking
335netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek3 11:07:11,45 1 00:32:11 Holland Pigeons Club
336europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 102 11:07:11,75 1 00:32:12 Club E.U.
337slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:07:12,10 1 00:32:12 Slovakia Club
338polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:07:12,80 1 00:32:13 Polonia
339hungary MC1627  
Monika
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:07:12,80 1 00:32:13 Hungary Pigeons Club
340netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg1 11:07:12,81 1 00:32:13 Holland Pigeons Club
341austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag9 11:07:13,70 1 00:32:14 VRV - Oberoesterreich
342hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:07:13,75 1 00:32:14 Hungary Pigeons Club
343austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer3 11:07:13,85 1 00:32:14 VRV - Oberoesterreich
344ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts1 11:07:13,90 1 00:32:14 Irish Homing Union
345ireland MC1765  
Celtic Harrys Jet
Team Highway Lofts2 11:07:14,00 1 00:32:14 Irish Homing Union
346belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns1 11:07:14,30 1 00:32:14 Fondclub Loft 24
347gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor1 11:07:14,75 1 00:32:15 La Paloma Mensajera
348wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford3 11:07:14,80 1 00:32:15 Wales Club
349rumania MC0889  
Snydale Moon
Mihai Chirita2 11:07:14,95 1 00:32:15 Romanía
350germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel1 11:07:15,80 1 00:32:16 Saalfeld Club
351england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel4 11:07:16,10 1 00:32:16 RPRA (Pigeon Association)
352austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag10 11:07:16,15 1 00:32:16 VRV - Oberoesterreich
353england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF1 11:07:16,30 1 00:32:16 RPRA (Pigeon Association)
354slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia2 11:07:16,50 1 00:32:16 Slovakia Club
355china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing6 11:07:16,85 1 00:32:17 China Pigeon Raging Club
356wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor3 11:07:17,05 1 00:32:17 Wales Club
357germany MC0470  
ATLANTIC 495
Team Golden Ladies Germany4 11:07:17,25 1 00:32:17 Germany Club
358slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik1 11:07:17,35 1 00:32:17 Slovakia Club
359netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda1 11:07:17,60 1 00:32:18 Holland Pigeons Club
360belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen1 11:07:17,70 1 00:32:18 Club Olijftak Maaseik
361belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons1 11:07:17,85 1 00:32:18 Fond Wallonie
362austria MC1830  
Leon
Beniamin Neag11 11:07:18,15 1 00:32:18 VRV - Oberoesterreich
363polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport5 11:07:18,25 1 00:32:18 Polonia
364scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son2 11:07:18,26 1 00:32:18 Scottish Homing Union
365germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser5 11:07:18,60 1 00:32:19 Düsseldorf Club
366belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:07:18,80 1 00:32:19 Belarus Club
367netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland1 11:07:19,45 1 00:32:19 Holland Pigeons Club
368germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn7 11:07:19,65 1 00:32:20 Rietberg Club
369scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie6 11:07:20,10 1 00:32:20 Scottish Homing Union
370czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize1 11:07:20,20 1 00:32:20 Czech Republic Club
371slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec1 11:07:20,35 1 00:32:20 Slovenia Club
372germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak2 11:07:20,50 1 00:32:20 Germany Club
373italia MC2123  
Belle
Renato Cantu3 11:07:20,90 1 00:32:21 Italia
374germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn8 11:07:21,45 1 00:32:21 Rietberg Club
375polska MC1908  
Pito
Michal Klassa1 11:07:22,05 1 00:32:22 Polonia
376polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:07:22,15 1 00:32:22 Polonia
377germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser6 11:07:22,15 1 00:32:22 Düsseldorf Club
378czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:07:22,25 1 00:32:22 Czech Republic Club
379belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck5 11:07:22,26 1 00:32:22 Fond Wallonie
380turkey MC3023  
Barbaras Hayrettin
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:07:22,30 1 00:32:22 Turkey Flying Club
381sweden MC2802  
Barry
Bo Eriksson1 11:07:22,40 1 00:32:22 Sweden Club
382controling MC0127  
check
Checking Checking1 11:07:22,45 1 00:32:22 Checking
383czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize2 11:07:22,95 1 00:32:23 Czech Republic Club
384rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian3 11:07:23,60 1 00:32:24 Romanía
385germany MC0388  
Oliver
Team Volmer & Wilpers1 11:07:24,10 1 00:32:24 Münsterland
386italia MC1118  
Kika
Team Italy2 11:07:24,25 1 00:32:24 Italia
387england MC2215  
Jody
Andrei Antoce2 11:07:24,70 1 00:32:25 RPRA (Pigeon Association)
388netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn4 11:07:24,71 1 00:32:25 Holland Pigeons Club
389rumania MC3240  
Dafney
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:07:24,75 1 00:32:25 Romanía
390germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons2 11:07:25,15 1 00:32:25 Saarland
391denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen2 11:07:25,25 1 00:32:25 Denmark Club
392germany MC1358  
Zan
Erich Müller5 11:07:25,75 1 00:32:26 Oberfranken Club
393belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 11:07:25,75 1 00:32:26 Denderbond Ninove
394england MC2156  
Sarge
Duncan Kittow2 11:07:25,80 1 00:32:26 RPRA (Pigeon Association)
395bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina1 11:07:26,75 1 00:32:27 Bosnia & Herzegovina Club
396china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing7 11:07:27,00 1 00:32:27 China Pigeon Raging Club
397rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti1 11:07:27,05 1 00:32:27 Romanía
398south africa MC1877  
Lazarus
Gavin Lamprecht1 11:07:27,20 1 00:32:27 South Africa Club
399england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford1 11:07:27,25 1 00:32:27 RPRA (Pigeon Association)
400germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann4 11:07:27,85 1 00:32:28 Kassel Club
401wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:07:27,90 1 00:32:28 Wales Club
402controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking2 11:07:28,00 1 00:32:28 Checking
403germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:07:28,05 1 00:32:28 Oberfranken Club
404hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:07:28,25 1 00:32:28 Hungary Pigeons Club
405netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan2 11:07:28,30 1 00:32:28 Holland Pigeons Club
406belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns2 11:07:28,50 1 00:32:28 Fondclub Loft 24
407germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany3 11:07:28,95 1 00:32:29 Germany Club
408polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland4 11:07:28,96 1 00:32:29 Polonia
409ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts3 11:07:29,05 1 00:32:29 Irish Homing Union
410italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:07:29,15 1 00:32:29 Italian-Team
411germany MC1502  
First Choice
Team H & B Wulhorst1 11:07:29,40 1 00:32:29 Oberfranken Club
412netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen2 11:07:29,40 1 00:32:29 PDV Alphen Vooruit
413czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal2 11:07:29,45 1 00:32:29 Czech Republic Club
414tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 11:07:29,55 1 00:32:30 CANARAGÜI
415germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany3 11:07:29,70 1 00:32:30 Saalfeld Club
416netherlands MC1484  
Princess
Team Soepboer3 11:07:30,20 1 00:32:30 Holland Pigeons Club
417slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic1 11:07:30,25 1 00:32:30 Slovakia Club
418germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany4 11:07:30,40 1 00:32:30 Saalfeld Club
419germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany5 11:07:30,40 1 00:32:30 Saalfeld Club
420turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:07:30,80 1 00:32:31 Turkey Flying Club
421germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:07:31,30 1 00:32:31 Germany Club
422rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea11 11:07:31,45 1 00:32:31 Romanía
423england MC0666  
Batman
David Hinkel5 11:07:31,46 1 00:32:31 RPRA (Pigeon Association)
424austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag12 11:07:31,90 1 00:32:32 VRV - Oberoesterreich
425netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 11:07:31,95 1 00:32:32 Holland Pigeons Club
426austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres1 11:07:32,20 1 00:32:32 Pigeon Club Austria South
427germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta1 11:07:32,25 1 00:32:32 Germany Club
428netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder6 11:07:32,45 1 00:32:32 Holland Pigeons Club
429hungary MC1626  
Lord
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:07:32,45 1 00:32:32 Hungary Pigeons Club
430netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls2 11:07:32,85 1 00:32:33 Holland Pigeons Club
431rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea12 11:07:32,90 1 00:32:33 Romanía
432rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:07:33,35 1 00:32:33 Romanía
433tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost3 11:07:33,50 1 00:32:34 C.C.Portuense
434germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin1 11:07:33,60 1 00:32:34 Sachsen Club
435germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser7 11:07:33,70 1 00:32:34 Düsseldorf Club
436polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski4 11:07:33,95 1 00:32:34 Polonia
437slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic2 11:07:34,00 1 00:32:34 Slovenia Club
438hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:07:34,15 1 00:32:34 Hungary Pigeons Club
439polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:07:34,25 1 00:32:34 Polonia
440germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann5 11:07:34,35 1 00:32:34 Kassel Club
441belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde2 11:07:34,80 1 00:32:35 Land van Aalst
442germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser8 11:07:34,85 1 00:32:35 Düsseldorf Club
443italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:07:34,95 1 00:32:35 Italian-Team
444austria MC2528  
Lili
Franz Rötzer1 11:07:35,25 1 00:32:35 VRV - Oberoesterreich
445italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri1 11:07:35,50 1 00:32:36 Italia
446rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea1 11:07:35,60 1 00:32:36 Romanía
447germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann6 11:07:35,65 1 00:32:36 Kassel Club
448germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:07:35,70 1 00:32:36 Oberfranken Club
449czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal3 11:07:36,65 1 00:32:37 Czech Republic Club
450germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn9 11:07:36,70 1 00:32:37 Rietberg Club
451netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John1 11:07:36,75 1 00:32:37 Holland Pigeons Club
452fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:07:37,15 1 00:32:37 Gran Tarajal
453italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 11:07:37,80 1 00:32:38 Italia
454germany MC0266  
Pado
Team Klaas & Sohn10 11:07:38,35 1 00:32:38 Rietberg Club
455hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:07:38,60 1 00:32:39 Hungary Pigeons Club
456austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa2 11:07:38,70 1 00:32:39 VRV - Oberoesterreich
457polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski5 11:07:38,70 1 00:32:39 Polonia
458rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:07:38,80 1 00:32:39 Romanía
459england MC2214  
Pedrito
Andrei Antoce3 11:07:39,25 1 00:32:39 RPRA (Pigeon Association)
460germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel2 11:07:39,95 1 00:32:40 Saalfeld Club
461germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld1 11:07:40,30 1 00:32:40 Bergisches Land Club
462rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:07:40,40 1 00:32:40 Romanía
463germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn11 11:07:40,70 1 00:32:41 Rietberg Club
464wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor4 11:07:40,75 1 00:32:41 Wales Club
465wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:07:41,05 1 00:32:41 Wales Club
466belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon8 11:07:41,25 1 00:32:41 Club Olijftak Maaseik
467gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor2 11:07:41,26 1 00:32:41 La Paloma Mensajera
468malta MC0323  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta1 11:07:41,40 1 00:32:41 Malta Racing Pigeon Club
469germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons3 11:07:41,45 1 00:32:41 Saarland
470germany MC1355  
Wilma
Erich Müller6 11:07:41,65 1 00:32:42 Oberfranken Club
471england MC0669  
Winner
David Hinkel6 11:07:41,75 1 00:32:42 RPRA (Pigeon Association)
472germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany5 11:07:42,20 1 00:32:42 Germany Club
473belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:07:42,70 1 00:32:43 Fondclub Herent
474germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany6 11:07:42,95 1 00:32:43 Saalfeld Club
475asturias MC0250  
Favorite Girl
Team Los Carbayones1 11:07:43,05 1 00:32:43 R.C. Oviedo
476tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán2 11:07:43,10 1 00:32:43 REUS
477polska MC2451  
JKG 7945
Team JKG Transport6 11:07:43,15 1 00:32:43 Polonia
478germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers2 11:07:43,16 1 00:32:43 Münsterland
479germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany4 11:07:43,30 1 00:32:43 Germany Club
480netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan3 11:07:43,30 1 00:32:43 Holland Pigeons Club
481rumania MC1192  
Mark 2
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:07:43,50 1 00:32:44 Romanía
482denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen1 11:07:44,15 1 00:32:44 Denmark Club
483rumania MC3264  
Blue
Florin Scutaru2 11:07:44,16 1 00:32:44 Romanía
484netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:07:44,20 1 00:32:44 Holland Pigeons Club
485england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs2 11:07:44,45 1 00:32:44 RPRA (Pigeon Association)
486italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy3 11:07:44,50 1 00:32:44 Italia
487germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug2 11:07:44,51 1 00:32:45 Germany Club
488germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:07:44,90 1 00:32:45 Oberfranken Club
489rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca3 11:07:45,05 1 00:32:45 Romanía
490tenerife MC0011  
Dirky
Edward Frost4 11:07:45,25 1 00:32:45 C.C.Portuense
491polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel2 11:07:45,35 1 00:32:45 Polonia
492germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:07:45,55 1 00:32:46 Sachsen Club
493germany MC1350  
Tad
Erich Müller7 11:07:45,60 1 00:32:46 Oberfranken Club
494slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J1 11:07:45,75 1 00:32:46 Slovakia Club
495germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider1 11:07:46,45 1 00:32:46 Oberfranken Club
496slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos2 11:07:46,55 1 00:32:47 Slovakia Club
497turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:07:46,70 1 00:32:47 Turkey Flying Club
498belgium MC1150  
Biba
Filip de Smedt5 11:07:47,10 1 00:32:47 De Snelvliegers Zandbergen Club
499croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:07:47,10 1 00:32:47 Croatia Pigeon Club
500france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie2 11:07:47,15 1 00:32:47 France Club
501slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic2 11:07:47,20 1 00:32:47 Slovakia Club
502rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea13 11:07:47,40 1 00:32:47 Romanía
503netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 11:07:47,60 1 00:32:48 Holland Pigeons Club
504slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:07:47,65 1 00:32:48 Slovakia Club
505austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag13 11:07:47,90 1 00:32:48 VRV - Oberoesterreich
506polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny2 11:07:47,95 1 00:32:48 Polonia
507germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel3 11:07:48,50 1 00:32:48 Saalfeld Club
508rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu1 11:07:48,55 1 00:32:49 Romanía
509turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:07:48,55 1 00:32:49 Turkey Flying Club
510england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster5 11:07:48,65 1 00:32:49 RPRA (Pigeon Association)
511england MC0111  
Laurieston
Team Louella Pigeon World1 11:07:48,90 1 00:32:49 RPRA (Pigeon Association)
512belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck6 11:07:49,25 1 00:32:49 Fond Wallonie
513netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel1 11:07:49,55 1 00:32:50 Holland Pigeons Club
514germany MC2887  
Atlas
Reinhard Gebhardt2 11:07:49,90 1 00:32:50 Germany Club
515czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie1 11:07:50,25 1 00:32:50 Czech Republic Club
516gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro1 11:07:50,30 1 00:32:50 Club Los Socios
517belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon9 11:07:50,30 1 00:32:50 Club Olijftak Maaseik
518germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel4 11:07:50,50 1 00:32:50 Saalfeld Club
519rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:07:51,20 1 00:32:51 Romanía
520england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster6 11:07:51,40 1 00:32:51 RPRA (Pigeon Association)
521polska MC3057  
Purple Rain
Adam Wrobel1 11:07:51,65 1 00:32:52 Polonia
522slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik1 11:07:51,75 1 00:32:52 Slovakia Club
523wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett2 11:07:51,80 1 00:32:52 Welsh Flag
524belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon10 11:07:52,40 1 00:32:52 Club Olijftak Maaseik
525england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump2 11:07:52,50 1 00:32:52 RPRA (Pigeon Association)
526wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's2 11:07:52,65 1 00:32:53 Wales Club
527rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:07:53,10 1 00:32:53 Romanía
528netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo2 11:07:53,40 1 00:32:53 Holland Pigeons Club
529austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag14 11:07:53,45 1 00:32:53 VRV - Oberoesterreich
530netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders3 11:07:53,80 1 00:32:54 Holland Pigeons Club
531germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst2 11:07:53,81 1 00:32:54 Oberfranken Club
532belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:07:53,85 1 00:32:54 Fondclub Herent
533germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller8 11:07:53,85 1 00:32:54 Oberfranken Club
534slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine1 11:07:54,50 1 00:32:54 Slovenia Club
535rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:07:54,75 1 00:32:55 Romanía
536wales MC1752  
Karina
Paul Bamford4 11:07:55,00 1 00:32:55 Wales Club
537polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:07:55,05 1 00:32:55 Polonia
538england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters1 11:07:55,25 1 00:32:55 RPRA (Pigeon Association)
539norway MC1917  
Raven
Team Norwegian Seagulls1 11:07:55,30 1 00:32:55 Norge Racing Pigeon Club
540south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester1 11:07:55,31 1 00:32:55 South Africa Club
541rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:07:55,60 1 00:32:56 Romanía
542italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 11:07:55,80 1 00:32:56 Italia
543malta MC1524  
Ginger Raymond
Team Ginger Burdnar Lofts1 11:07:55,90 1 00:32:56 Malta Racing Pigeon Club
544germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain4 11:07:55,95 1 00:32:56 Fulda Club
545netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges1 11:07:55,95 1 00:32:56 Holland Pigeons Club
546england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce4 11:07:56,10 1 00:32:56 RPRA (Pigeon Association)
547polska MC3048  
BamBam
Aleksander Golofit2 11:07:56,55 1 00:32:57 Polonia
548germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring1 11:07:56,75 1 00:32:57 Münsterland Club
549czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie2 11:07:56,85 1 00:32:57 Czech Republic Club
550malta MC0575  
Ben
Team Mannu Lofts Malta1 11:07:57,05 1 00:32:57 Malta Racing Pigeon Club
551gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro2 11:07:57,05 1 00:32:57 Club Los Socios
552italia MC1108  
Kiran
Team Italy4 11:07:57,10 1 00:32:57 Italia
553moldova MC2015  
Evelina
Team Fauna Orheiului1 11:07:57,25 1 00:32:57 Moldova
554netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo3 11:07:57,55 1 00:32:58 Holland Pigeons Club
555austria MC2511  
Euro 2
Team Europa3 11:07:57,65 1 00:32:58 VRV - Oberoesterreich
556austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 11:07:57,66 1 00:32:58 VRV - Oberoesterreich
557germany MC2702  
Snowman 11
Günter Schneemann7 11:07:57,95 1 00:32:58 Kassel Club
558germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn12 11:07:58,15 1 00:32:58 Rietberg Club
559czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize3 11:07:58,30 1 00:32:58 Czech Republic Club
560wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:07:58,35 1 00:32:58 Wales Club
561wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 11:07:58,60 1 00:32:59 Wales Club
562norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen1 11:07:58,80 1 00:32:59 Norge Racing Pigeon Club
563italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 11:07:58,90 1 00:32:59 Italia
564malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta2 11:07:58,95 1 00:32:59 Malta Racing Pigeon Club
565germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany6 11:07:59,25 1 00:32:59 Germany Club
566fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:07:59,30 1 00:32:59 Gran Tarajal
567wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett3 11:07:59,40 1 00:32:59 Welsh Flag
568wales MC0523  
Caligula
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:07:59,75 1 00:33:00 Wales Club
569gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor3 11:07:59,85 1 00:33:00 La Paloma Mensajera
570slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia3 11:08:00,00 1 00:33:00 Slovakia Club
571netherlands MC2365  
Aal
Gerrit Veerman1 11:08:00,40 1 00:33:00 Holland Pigeons Club
572wales MC0543  
Cymru
Team Men of Gwent1 11:08:00,55 1 00:33:01 Wales Club
573england MC0436  
Four Men
Brian Clayburn1 11:08:01,25 1 00:33:01 RPRA (Pigeon Association)
574netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving1 11:08:02,15 1 00:33:02 Holland Pigeons Club
575fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:08:02,30 1 00:33:02 Gran Tarajal
576polska MC3305  
Tayson
Andrzej Karczewski2 11:08:02,50 1 00:33:02 Polonia
577rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea14 11:08:02,65 1 00:33:03 Romanía
578austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag15 11:08:03,10 1 00:33:03 VRV - Oberoesterreich
579germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg1 11:08:03,30 1 00:33:03 Sajonia Club
580slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos3 11:08:03,40 1 00:33:03 Slovakia Club
581france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit1 11:08:03,55 1 00:33:04 Team Sibille France
582wales MC2694  
Boomerang 6
Team Tom and Gaynor5 11:08:03,60 1 00:33:04 Wales Club
583belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner1 11:08:03,65 1 00:33:04 Denderbond Ninove
584germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker1 11:08:04,05 1 00:33:04 Germany Club
585belgium MC0366  
Lively Lass
Dirk Verstichelen3 11:08:04,25 1 00:33:04 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
586rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:08:04,35 1 00:33:04 Romanía
587polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling1 11:08:04,75 1 00:33:05 Polonia
588germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser2 11:08:04,75 1 00:33:05 Ostwestfalenn Club
589slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia4 11:08:04,80 1 00:33:05 Slovakia Club
590gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor4 11:08:04,85 1 00:33:05 La Paloma Mensajera
591italia MC1913  
Import
Ervin Prifti1 11:08:05,00 1 00:33:05 Italia
592malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta2 11:08:05,15 1 00:33:05 Malta Racing Pigeon Club
593rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:08:05,15 1 00:33:05 Romanía
594netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort2 11:08:05,16 1 00:33:05 Holland Pigeons Club
595czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize4 11:08:05,25 1 00:33:05 Czech Republic Club
596italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:08:05,60 1 00:33:06 Italia
597gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor5 11:08:05,65 1 00:33:06 La Paloma Mensajera
598europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe1 11:08:05,90 1 00:33:06 Club E.U.
599belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes2 11:08:05,95 1 00:33:06 Fondclub Loft 24
600hungary MC2462  
Stella
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:08:05,95 1 00:33:06 Hungary Pigeons Club
601germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser9 11:08:06,10 1 00:33:06 Düsseldorf Club
602slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:08:06,35 1 00:33:06 Slovakia Club
603belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt6 11:08:06,36 1 00:33:06 De Snelvliegers Zandbergen Club
604rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea2 11:08:06,50 1 00:33:06 Romanía
605rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 11:08:06,60 1 00:33:07 Romanía
606belgium MC1970  
Mikka
Team Belgium's Finest1 11:08:06,70 1 00:33:07 Lembeek Club - Belgium
607austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag16 11:08:06,75 1 00:33:07 VRV - Oberoesterreich
608belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt7 11:08:06,80 1 00:33:07 De Snelvliegers Zandbergen Club
609germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany7 11:08:07,00 1 00:33:07 Saalfeld Club
610france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit2 11:08:07,15 1 00:33:07 Team Sibille France
611wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts3 11:08:07,25 1 00:33:07 Wales Club
612south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 11:08:07,65 1 00:33:08 South Africa Club
613england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc1 11:08:07,70 1 00:33:08 RPRA (Pigeon Association)
614germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller2 11:08:07,75 1 00:33:08 Germany Club
615austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag17 11:08:07,95 1 00:33:08 VRV - Oberoesterreich
616austria MC1785  
Grafy
Beniamin Neag18 11:08:08,20 1 00:33:08 VRV - Oberoesterreich
617wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls2 11:08:08,40 1 00:33:08 Wales Club
618south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester3 11:08:08,50 1 00:33:08 South Africa Club
619polska MC2441  
JKG 7783
Team JKG Transport7 11:08:08,75 1 00:33:09 Polonia
620italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S3 11:08:08,80 1 00:33:09 Italia
621croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic3 11:08:08,85 1 00:33:09 Croatia Pigeon Club
622germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen2 11:08:08,85 1 00:33:09 Ruhrgebiet Club
623austria MC3166  
Brother Silverrace
Clemens Ivanschitz2 11:08:08,85 1 00:33:09 Club Austria
624italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu2 11:08:09,05 1 00:33:09 Italia
625croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip1 11:08:09,10 1 00:33:09 Croatia Pigeon Club
626germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser10 11:08:09,15 1 00:33:09 Düsseldorf Club
627slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 11:08:09,16 1 00:33:09 Slovakia Club
628germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij2 11:08:09,30 1 00:33:09 Harsewinkel Club
629germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers2 11:08:09,70 1 00:33:10 Niederrhein Club
630croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic2 11:08:09,85 1 00:33:10 Croatia Pigeon Club
631polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para1 11:08:09,85 1 00:33:10 Polonia
632germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 11:08:09,90 1 00:33:10 Münsterland
633south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts3 11:08:10,10 1 00:33:10 South Africa Club
634polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para2 11:08:10,20 1 00:33:10 Polonia
635asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 11:08:10,25 1 00:33:10 R.C. Oviedo
636gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita1 11:08:10,26 1 00:33:10 La Paloma Mensajera
637europe MC0809  
Chico
Team TOP 103 11:08:10,35 1 00:33:10 Club E.U.
638wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent2 11:08:10,50 1 00:33:10 Wales Club
639slovakia MC1690  
Adam
Peter Halienka1 11:08:11,05 1 00:33:11 Slovakia Club
640germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel5 11:08:11,20 1 00:33:11 Saalfeld Club
641netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto3 11:08:11,25 1 00:33:11 Holland Pigeons Club
642czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens2 11:08:11,30 1 00:33:11 Czech Republic Club
643germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller9 11:08:11,40 1 00:33:11 Oberfranken Club
644belgium MC3115  
Prutske
Team Thieu & Thieu1 11:08:11,40 1 00:33:11 Belgium Club
645wales MC2097  
Roadhog Chloe
Team Welsh Hopefuls3 11:08:11,55 1 00:33:12 Wales Club
646germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany8 11:08:11,60 1 00:33:12 Saalfeld Club
647germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel6 11:08:11,65 1 00:33:12 Saalfeld Club
648germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn2 11:08:11,65 1 00:33:12 Germany Club
649slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:08:12,00 1 00:33:12 Slovakia Club
650rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea15 11:08:12,00 1 00:33:12 Romanía
651slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J2 11:08:12,25 1 00:33:12 Slovakia Club
652austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer2 11:08:12,45 1 00:33:12 VRV - Oberoesterreich
653hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:08:12,55 1 00:33:13 Hungary Pigeons Club
654turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:08:12,56 1 00:33:13 Turkey Flying Club
655hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:08:12,60 1 00:33:13 Hungary Pigeons Club
656turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez3 11:08:12,60 1 00:33:13 Turkey Flying Club
657austria MC2536  
Ast
Helmut Heiland2 11:08:12,65 1 00:33:13 VRV - Oberoesterreich
658rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana2 11:08:13,00 1 00:33:13 Romanía
659germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser11 11:08:13,10 1 00:33:13 Düsseldorf Club
660polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport8 11:08:13,25 1 00:33:13 Polonia
661germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers3 11:08:13,45 1 00:33:13 Münsterland
662czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek3 11:08:13,50 1 00:33:14 Czech Republic Club
663slovakia MC1707  
Reno
Team Ladicky I + J3 11:08:13,85 1 00:33:14 Slovakia Club
664england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers1 11:08:13,85 1 00:33:14 RPRA (Pigeon Association)
665rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah1 11:08:14,00 1 00:33:14 Romanía
666south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht2 11:08:14,55 1 00:33:15 South Africa Club
667germany MC0064  
Guard Of Honour
Team Golden Ladies Germany7 11:08:14,75 1 00:33:15 Germany Club
668germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak3 11:08:14,80 1 00:33:15 Germany Club
669turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan2 11:08:14,81 1 00:33:15 Turkey Flying Club
670polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling2 11:08:15,15 1 00:33:15 Polonia
671germany MC1316  
Wally
Erich Müller10 11:08:15,20 1 00:33:15 Oberfranken Club
672wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls4 11:08:15,30 1 00:33:15 Wales Club
673germany MC2966  
Shelley
Hans-Paul Esser12 11:08:15,95 1 00:33:16 Düsseldorf Club
674germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann2 11:08:16,00 1 00:33:16 Oberfranken Club
675switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf2 11:08:16,15 1 00:33:16 Suiza
676wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford5 11:08:16,20 1 00:33:16 Wales Club
677polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport9 11:08:16,40 1 00:33:16 Polonia
678scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds2 11:08:16,45 1 00:33:16 Scottish Homing Union
679germany MC2796  
Cheline
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:08:16,70 1 00:33:17 Weitstrecken Myhl-Wegberg
680czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens3 11:08:16,90 1 00:33:17 Czech Republic Club
681austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag19 11:08:17,50 1 00:33:18 VRV - Oberoesterreich
682france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette1 11:08:18,10 1 00:33:18 Team Sibille France
683rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea16 11:08:18,20 1 00:33:18 Romanía
684netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland2 11:08:18,21 1 00:33:18 Holland Pigeons Club
685belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels2 11:08:18,25 1 00:33:18 Belgium Club
686germany MC1513  
Teneriffalk 958
Team SG Eider2 11:08:18,25 1 00:33:18 Oberfranken Club
687austria MC0030  
Lyng
Team Fam. Rosu1 11:08:18,30 1 00:33:18 VRV - Oberoesterreich
688austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag20 11:08:18,55 1 00:33:19 VRV - Oberoesterreich
689slovenia MC1726  
David
Team Planica1 11:08:18,85 1 00:33:19 Slovenia Club
690rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 8883 11:08:18,85 1 00:33:19 Romanía
691slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L2 11:08:19,10 1 00:33:19 Slovakia Club
692belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck7 11:08:19,11 1 00:33:19 Fond Wallonie
693netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam2 11:08:19,20 1 00:33:19 Holland Pigeons Club
694wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett4 11:08:19,25 1 00:33:19 Welsh Flag
695wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls5 11:08:19,35 1 00:33:19 Wales Club
696slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec2 11:08:19,45 1 00:33:19 Slovenia Club
697turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt1 11:08:19,50 1 00:33:20 Turkey Flying Club
698wales MC0535  
George
Team Men of Gwent3 11:08:19,80 1 00:33:20 Wales Club
699south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean2 11:08:19,85 1 00:33:20 South Africa Club
700rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:08:19,96 1 00:33:20 Romanía
701germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.1 11:08:20,50 1 00:33:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
702south africa MC1880  
African Queen
Gavin Lamprecht3 11:08:20,65 1 00:33:21 South Africa Club
703ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:08:20,65 1 00:33:21 Ukraine Club
704china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Boi Fuqing8 11:08:20,65 1 00:33:21 China Pigeon Raging Club
705czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky1 11:08:20,80 1 00:33:21 Czech Republic Club
706belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:08:21,05 1 00:33:21 Belarus Club
707polska MC2450  
JKG 7939
Team JKG Transport10 11:08:21,06 1 00:33:21 Polonia
708england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster7 11:08:21,10 1 00:33:21 RPRA (Pigeon Association)
709rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu2 11:08:21,25 1 00:33:21 Romanía
710polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling3 11:08:21,30 1 00:33:21 Polonia
711belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:08:21,40 1 00:33:21 Club Olijftak Maaseik
712gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro3 11:08:21,65 1 00:33:22 Club Los Socios
713hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:08:22,00 1 00:33:22 Hungary Pigeons Club
714england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF2 11:08:22,35 1 00:33:22 RPRA (Pigeon Association)
715germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel7 11:08:22,80 1 00:33:23 Saalfeld Club
716rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea17 11:08:22,95 1 00:33:23 Romanía
717czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize5 11:08:23,00 1 00:33:23 Czech Republic Club
718tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:08:23,01 1 00:33:23 Adexe
719denmark MC0924  
Diamond
Team Anita & Tage Gravesen1 11:08:23,35 1 00:33:23 Denmark Club
720rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti2 11:08:23,60 1 00:33:24 Romanía
721germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn13 11:08:23,70 1 00:33:24 Rietberg Club
722netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder7 11:08:23,80 1 00:33:24 Holland Pigeons Club
723germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils1 11:08:23,80 1 00:33:24 Germany Club
724germany MC1354  
Golden Touch
Erich Müller11 11:08:23,85 1 00:33:24 Oberfranken Club
725netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland3 11:08:24,25 1 00:33:24 Holland Pigeons Club
726netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk1 11:08:24,26 1 00:33:24 Holland Pigeons Club
727rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea18 11:08:24,55 1 00:33:25 Romanía
728germany MC2988  
Pulteney Prince
Hans-Paul Esser13 11:08:24,60 1 00:33:25 Düsseldorf Club
729germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel8 11:08:24,70 1 00:33:25 Saalfeld Club
730china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing9 11:08:24,75 1 00:33:25 China Pigeon Raging Club
731wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers3 11:08:24,95 1 00:33:25 Wales Club
732slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB1 11:08:25,15 1 00:33:25 Slovakia Club
733netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo4 11:08:25,25 1 00:33:25 Holland Pigeons Club
734asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella2 11:08:25,60 1 00:33:26 R.C. Oviedo
735polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling4 11:08:25,65 1 00:33:26 Polonia
736ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:08:25,65 1 00:33:26 Ukraine Club
737netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn5 11:08:25,90 1 00:33:26 Holland Pigeons Club
738germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel9 11:08:26,10 1 00:33:26 Saalfeld Club
739germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 11:08:26,45 1 00:33:26 Weitstrecken Myhl-Wegberg
740austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag21 11:08:26,55 1 00:33:27 VRV - Oberoesterreich
741tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:08:26,65 1 00:33:27 Adexe
742italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:08:26,66 1 00:33:27 Italian-Team
743wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls6 11:08:26,75 1 00:33:27 Wales Club
744slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia5 11:08:27,20 1 00:33:27 Slovakia Club
745germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany8 11:08:27,45 1 00:33:27 Germany Club
746soria MC1278  
Winnstons Pride
Veselin Valentinov Hristov1 11:08:27,60 1 00:33:28 Mensajeras Pico Frentes
747italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 11:08:27,70 1 00:33:28 Italia
748germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons4 11:08:27,71 1 00:33:28 Saarland
749hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:08:28,00 1 00:33:28 Hungary Pigeons Club
750asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella3 11:08:28,20 1 00:33:28 R.C. Oviedo
751denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen3 11:08:28,20 1 00:33:28 Denmark Club
752gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro4 11:08:28,35 1 00:33:28 Club Los Socios
753netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer4 11:08:28,75 1 00:33:29 Holland Pigeons Club
754czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens4 11:08:28,85 1 00:33:29 Czech Republic Club
755slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia6 11:08:28,90 1 00:33:29 Slovakia Club
756netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing1 11:08:29,05 1 00:33:29 Holland Pigeons Club
757croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic4 11:08:29,05 1 00:33:29 Croatia Pigeon Club
758wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford6 11:08:29,15 1 00:33:29 Wales Club
759rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:08:29,55 1 00:33:30 Romanía
760netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan4 11:08:29,75 1 00:33:30 Holland Pigeons Club
761england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate2 11:08:29,80 1 00:33:30 RPRA (Pigeon Association)
762rumania MC0138  
Buca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:08:30,10 1 00:33:30 Romanía
763austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres2 11:08:30,15 1 00:33:30 Pigeon Club Austria South
764scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds3 11:08:30,15 1 00:33:30 Scottish Homing Union
765germany MC0906  
Alba
Team Albatal2 11:08:30,20 1 00:33:30 Germany Club
766south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit1 11:08:30,35 1 00:33:30 South Africa Club
767italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti2 11:08:30,45 1 00:33:30 Italia
768scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 11:08:30,50 1 00:33:30 Scottish Homing Union
769belgium MC0868  
Zico
Jose Hoes3 11:08:30,65 1 00:33:31 Fondclub Loft 24
770austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa3 11:08:30,70 1 00:33:31 VRV - Oberoesterreich
771slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I1 11:08:31,20 1 00:33:31 Slovakia Club
772germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn3 11:08:31,30 1 00:33:31 Germany Club
773germany MC2612  
Snowman 18
Günter Schneemann8 11:08:31,35 1 00:33:31 Kassel Club
774rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca4 11:08:31,45 1 00:33:31 Romanía
775belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen4 11:08:31,65 1 00:33:32 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
776polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner2 11:08:31,75 1 00:33:32 Polonia
777germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka2 11:08:31,76 1 00:33:32 Wetter
778germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring2 11:08:31,95 1 00:33:32 Münsterland Club
779netherlands MC2818  
Missy
Team John Rimmelzwaan5 11:08:32,05 1 00:33:32 Holland Pigeons Club
780rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:08:32,10 1 00:33:32 Romanía
781tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 11:08:32,15 1 00:33:32 Abona Sur
782slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos4 11:08:32,20 1 00:33:32 Slovakia Club
783germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij3 11:08:32,25 1 00:33:32 Harsewinkel Club
784china MC2907  
Jelle
Team Haiye Boi Fuqing10 11:08:32,30 1 00:33:32 China Pigeon Raging Club
785germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski2 11:08:32,55 1 00:33:33 Vogtland Club
786austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag22 11:08:32,75 1 00:33:33 VRV - Oberoesterreich
787europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 104 11:08:32,76 1 00:33:33 Club E.U.
788ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:08:33,05 1 00:33:33 Ukraine Club
789france MC1460  
ANNIE-PAULE
Philippe Haquette2 11:08:33,15 1 00:33:33 Team Sibille France
790germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany9 11:08:33,20 1 00:33:33 Saalfeld Club
791rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita3 11:08:33,40 1 00:33:33 Romanía
792belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes4 11:08:33,65 1 00:33:34 Fondclub Loft 24
793belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck8 11:08:33,90 1 00:33:34 Fond Wallonie
794alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral2 11:08:33,95 1 00:33:34 La Dama de Elche
795austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer4 11:08:34,15 1 00:33:34 VRV - Oberoesterreich
796wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls7 11:08:34,40 1 00:33:34 Wales Club
797wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett5 11:08:34,65 1 00:33:35 Welsh Flag
798austria MC1819  
Gilad
Beniamin Neag23 11:08:34,90 1 00:33:35 VRV - Oberoesterreich
799rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan1 11:08:34,90 1 00:33:35 Romanía
800germany MC1900  
Snowman 3
Günter Schneemann9 11:08:35,15 1 00:33:35 Kassel Club
801wales MC2092  
Wire Wool
Team Welsh Hopefuls8 11:08:35,20 1 00:33:35 Wales Club
802belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon11 11:08:35,25 1 00:33:35 Club Olijftak Maaseik
803hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:08:35,26 1 00:33:35 Hungary Pigeons Club
804asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella4 11:08:35,30 1 00:33:35 R.C. Oviedo
805denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen2 11:08:35,65 1 00:33:36 Denmark Club
806germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel10 11:08:36,05 1 00:33:36 Saalfeld Club
807polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny3 11:08:36,10 1 00:33:36 Polonia
808malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta2 11:08:36,15 1 00:33:36 Malta Racing Pigeon Club
809rumania MC1229  
Blue Hope
Sorin Florea19 11:08:36,25 1 00:33:36 Romanía
810controling MC0993  
check
Checking Checking3 11:08:36,40 1 00:33:36 Checking
811germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn14 11:08:36,70 1 00:33:37 Rietberg Club
812italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro2 11:08:36,75 1 00:33:37 Italia
813rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea20 11:08:36,80 1 00:33:37 Romanía
814scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie7 11:08:36,85 1 00:33:37 Scottish Homing Union
815croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic3 11:08:37,05 1 00:33:37 Croatia Pigeon Club
816belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens2 11:08:37,25 1 00:33:37 Fond Wallonie
817croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic5 11:08:37,40 1 00:33:37 Croatia Pigeon Club
818italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 11:08:37,65 1 00:33:38 Italia
819polska MC3052  
Maybe Arona
Team Przemyslaw Kozak2 11:08:37,90 1 00:33:38 Polonia
820germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing1 11:08:37,95 1 00:33:38 Lehrte/Peine
821austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag24 11:08:37,95 1 00:33:38 VRV - Oberoesterreich
822turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:08:37,96 1 00:33:38 Turkey Flying Club
823rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita4 11:08:38,30 1 00:33:38 Romanía
824hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:08:38,60 1 00:33:39 Hungary Pigeons Club
825netherlands MC1091  
Pink Pearl
Team Pigeons 4 racing2 11:08:38,70 1 00:33:39 Holland Pigeons Club
826netherlands MC2816  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan6 11:08:38,85 1 00:33:39 Holland Pigeons Club
827czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek4 11:08:39,00 1 00:33:39 Czech Republic Club
828south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 11:08:39,10 1 00:33:39 South Africa Club
829ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts4 11:08:39,15 1 00:33:39 Irish Homing Union
830belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu2 11:08:39,20 1 00:33:39 Belgium Club
831germany MC1310  
Arruga
Erich Müller12 11:08:39,40 1 00:33:39 Oberfranken Club
832belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes5 11:08:39,55 1 00:33:40 Fondclub Loft 24
833baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa2 11:08:40,00 1 00:33:40 C.C. Es Pla de Mallorca
834czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi1 11:08:40,05 1 00:33:40 Czech Republic Club
835baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa3 11:08:40,06 1 00:33:40 C.C. Es Pla de Mallorca
836germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller3 11:08:40,50 1 00:33:40 Germany Club
837england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate3 11:08:40,55 1 00:33:41 RPRA (Pigeon Association)
838rumania MC1169  
Class
Class 8884 11:08:40,80 1 00:33:41 Romanía
839rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:08:41,00 1 00:33:41 Romanía
840belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:08:41,15 1 00:33:41 Club Olijftak Maaseik
841scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie8 11:08:41,35 1 00:33:41 Scottish Homing Union
842belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes6 11:08:41,35 1 00:33:41 Fondclub Loft 24
843rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 11:08:41,85 1 00:33:42 Romanía
844slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia7 11:08:42,75 1 00:33:43 Slovakia Club
845wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford7 11:08:42,76 1 00:33:43 Wales Club
846netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins1 11:08:42,95 1 00:33:43 Holland Pigeons Club
847wales MC1551  
Stitch
Team Stephens Plumbing1 11:08:43,10 1 00:33:43 Wales Club
848china MC2924  
Trueform
Team Haiye Boi Fuqing11 11:08:43,55 1 00:33:44 China Pigeon Raging Club
849rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:08:43,55 1 00:33:44 Romanía
850germany MC1314  
Beti
Erich Müller13 11:08:43,70 1 00:33:44 Oberfranken Club
851moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului2 11:08:43,75 1 00:33:44 Moldova
852netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan7 11:08:43,80 1 00:33:44 Holland Pigeons Club
853germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus2 11:08:43,80 1 00:33:44 Oberfranken Club
854belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes7 11:08:43,81 1 00:33:44 Fondclub Loft 24
855england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn2 11:08:43,85 1 00:33:44 RPRA (Pigeon Association)
856czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek5 11:08:43,95 1 00:33:44 Czech Republic Club
857germany MC1317  
Yalu
Erich Müller14 11:08:44,05 1 00:33:44 Oberfranken Club
858china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing12 11:08:44,35 1 00:33:44 China Pigeon Raging Club
859tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán3 11:08:44,70 1 00:33:45 REUS
860south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts4 11:08:44,71 1 00:33:45 South Africa Club
861italia MC1920  
Big Pav
Team RSR1 11:08:45,30 1 00:33:45 Italia
862tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz2 11:08:45,85 1 00:33:46 C.C.Portuense
863netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan8 11:08:45,95 1 00:33:46 Holland Pigeons Club
864hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar1 11:08:46,10 1 00:33:46 Hungary Pigeons Club
865italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy5 11:08:46,15 1 00:33:46 Italia
866italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti3 11:08:46,30 1 00:33:46 Italia
867belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns3 11:08:46,55 1 00:33:47 Fondclub Loft 24
868belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:08:46,70 1 00:33:47 Club Olijftak Maaseik
869germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 11:08:47,05 1 00:33:47 Koblenz Club
870netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap1 11:08:47,20 1 00:33:47 Holland Pigeons Club
871netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel2 11:08:47,25 1 00:33:47 Holland Pigeons Club
872england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate4 11:08:47,55 1 00:33:48 RPRA (Pigeon Association)
873norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura2 11:08:47,95 1 00:33:48 Norge Racing Pigeon Club
874germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak4 11:08:47,95 1 00:33:48 Germany Club
875rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:08:48,00 1 00:33:48 Romanía
876norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura3 11:08:48,15 1 00:33:48 Norge Racing Pigeon Club
877czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:08:48,20 1 00:33:48 Czech Republic Club
878cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:08:48,40 1 00:33:48 Andalucía
879germany MC0855  
Willi
Werner Wahl2 11:08:48,45 1 00:33:48 Heidenheim Club
880south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat2 11:08:48,55 1 00:33:49 South Africa Club
881rumania MC3344  
Ibs 75
Team Ibs Builders Group1 11:08:48,70 1 00:33:49 Romanía
882czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize6 11:08:48,75 1 00:33:49 Czech Republic Club
883belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:08:48,95 1 00:33:49 Fond Wallonie
884netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij2 11:08:49,05 1 00:33:49 Holland Pigeons Club
885hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:08:49,10 1 00:33:49 Hungary Pigeons Club
886rumania MC1187  
Raoul
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:08:49,15 1 00:33:49 Romanía
887europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe2 11:08:49,15 1 00:33:49 Club E.U.
888turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez4 11:08:49,25 1 00:33:49 Turkey Flying Club
889belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens3 11:08:49,60 1 00:33:50 Fond Wallonie
890asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu1 11:08:49,70 1 00:33:50 R.C.C. Asturias
891germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka3 11:08:49,90 1 00:33:50 Wetter
892germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons5 11:08:49,91 1 00:33:50 Saarland
893england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate5 11:08:50,05 1 00:33:50 RPRA (Pigeon Association)
894belgium MC3114  
Favorit Boy
Team Thieu & Thieu3 11:08:50,30 1 00:33:50 Belgium Club
895rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru3 11:08:50,50 1 00:33:50 Romanía
896belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 11:08:50,50 1 00:33:50 Belgium Club
897germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils2 11:08:50,60 1 00:33:51 Germany Club
898germany MC1359  
Fedra
Erich Müller15 11:08:50,65 1 00:33:51 Oberfranken Club
899italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:08:51,00 1 00:33:51 Italian-Team
900germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin2 11:08:51,05 1 00:33:51 Sachsen Club
901turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:08:51,06 1 00:33:51 Turkey Flying Club
902south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts5 11:08:51,15 1 00:33:51 South Africa Club
903netherlands MC0117  
CARROT
Team Dickmann-Stroetges2 11:08:51,20 1 00:33:51 Holland Pigeons Club
904czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre2 11:08:51,40 1 00:33:51 Czech Republic Club
905germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils3 11:08:51,70 1 00:33:52 Germany Club
906austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag25 11:08:51,71 1 00:33:52 VRV - Oberoesterreich
907norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls2 11:08:52,00 1 00:33:52 Norge Racing Pigeon Club
908netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan9 11:08:52,10 1 00:33:52 Holland Pigeons Club
909belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes8 11:08:52,15 1 00:33:52 Fondclub Loft 24
910rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea21 11:08:52,15 1 00:33:52 Romanía
911south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts6 11:08:52,35 1 00:33:52 South Africa Club
912polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:08:52,60 1 00:33:53 Polonia
913polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland5 11:08:52,85 1 00:33:53 Polonia
914polska MC1686  
Greg 974
Team Greg - Poland6 11:08:53,05 1 00:33:53 Polonia
915polska MC2457  
JKG 7973
Team JKG Transport11 11:08:53,25 1 00:33:53 Polonia
916netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons1 11:08:53,40 1 00:33:53 Holland Pigeons Club
917germany MC1323  
Ball
Erich Müller16 11:08:53,50 1 00:33:54 Oberfranken Club
918norway MC2530  
Chrisi
Rolf Helge Aspen2 11:08:53,55 1 00:33:54 Norge Racing Pigeon Club
919rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinita & Adrian & Alex5 11:08:53,95 1 00:33:54 Romanía
920hungary MC2487  
Blue Big Girl
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:08:54,00 1 00:33:54 Hungary Pigeons Club
921hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:08:54,10 1 00:33:54 Hungary Pigeons Club
922slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:08:54,11 1 00:33:54 Slovakia Club
923wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 11:08:54,30 1 00:33:54 Wales Club
924germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak5 11:08:54,31 1 00:33:54 Germany Club
925polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak3 11:08:54,50 1 00:33:54 Polonia
926italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:08:54,50 1 00:33:54 Italia
927la palma MC2385  
Immo
Team Solo Palomas1 11:08:54,65 1 00:33:55 Amigos de La Palma
928germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons6 11:08:55,00 1 00:33:55 Saarland
929germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen3 11:08:55,25 1 00:33:55 Ruhrgebiet Club
930germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 11:08:55,30 1 00:33:55 Germany Club
931germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare3 11:08:55,30 1 00:33:55 Germany Club
932italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:08:55,50 1 00:33:56 Italia
933bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:08:55,55 1 00:33:56 Bulgaria Club
934italia MC1115  
Bahrain
Team Italy6 11:08:55,75 1 00:33:56 Italia
935polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:08:56,00 1 00:33:56 Polonia
936rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah2 11:08:56,45 1 00:33:56 Romanía
937belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels3 11:08:57,05 1 00:33:57 Belgium Club
938england MC0679  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate6 11:08:57,25 1 00:33:57 RPRA (Pigeon Association)
939austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag26 11:08:57,30 1 00:33:57 VRV - Oberoesterreich
940china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing13 11:08:57,75 1 00:33:58 China Pigeon Raging Club
941germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen4 11:08:57,85 1 00:33:58 Ruhrgebiet Club
942belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens4 11:08:58,45 1 00:33:58 Fond Wallonie
943rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group2 11:08:58,65 1 00:33:59 Romanía
944italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre2 11:08:58,70 1 00:33:59 Italia
945italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu3 11:08:58,75 1 00:33:59 Italia
946austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag27 11:08:58,75 1 00:33:59 VRV - Oberoesterreich
947hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel2 11:08:58,85 1 00:33:59 Hungary Pigeons Club
948rumania MC1860  
Serena
Team Onur1 11:08:59,00 1 00:33:59 Romanía
949rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici2 11:08:59,00 1 00:33:59 Romanía
950rumania MC1858  
Karika
Team Onur2 11:08:59,00 1 00:33:59 Romanía
951germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser14 11:08:59,00 1 00:33:59 Düsseldorf Club
952italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre3 11:08:59,15 1 00:33:59 Italia
953rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea22 11:08:59,25 1 00:33:59 Romanía
954netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink1 11:08:59,25 1 00:33:59 Holland Pigeons Club
955china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing14 11:08:59,30 1 00:33:59 China Pigeon Raging Club
956germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak6 11:08:59,35 1 00:33:59 Germany Club
957belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen1 11:08:59,36 1 00:33:59 Club Olijftak Maaseik
958polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:08:59,45 1 00:33:59 Polonia
959polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit3 11:08:59,80 1 00:34:00 Polonia
960tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA1 11:08:59,80 1 00:34:00 Club Tenerife
961hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:08:59,90 1 00:34:00 Hungary Pigeons Club
962turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 11:09:00,05 1 00:34:00 Turkey Flying Club
963germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany5 11:09:00,20 1 00:34:00 Germany Club
964germany MC0800  
ATLANTIC VOX
Team Ladys Germany10 11:09:00,30 1 00:34:00 Saalfeld Club
965germany MC3358  
Manuela
Team Albatal3 11:09:00,30 1 00:34:00 Germany Club
966germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser15 11:09:00,40 1 00:34:00 Düsseldorf Club
967netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda2 11:09:00,45 1 00:34:00 Holland Pigeons Club
968rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8885 11:09:00,50 1 00:34:00 Romanía
969england MC2208  
David
Bogdan Hladiuc2 11:09:00,50 1 00:34:00 RPRA (Pigeon Association)
970belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:09:00,80 1 00:34:01 Belarus Club
971england MC3154  
Lucky
Team Harrison & James Syndicate1 11:09:00,85 1 00:34:01 RPRA (Pigeon Association)
972england MC0411  
Napoleon V
Pieter Oberholster8 11:09:01,05 1 00:34:01 RPRA (Pigeon Association)
973belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt8 11:09:01,05 1 00:34:01 De Snelvliegers Zandbergen Club
974hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:09:01,50 1 00:34:02 Hungary Pigeons Club
975france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 11:09:01,51 1 00:34:02 Team Sibille France
976china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing15 11:09:01,60 1 00:34:02 China Pigeon Raging Club
977turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:09:01,61 1 00:34:02 Turkey Flying Club
978italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti3 11:09:01,62 1 00:34:02 Italia
979italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 11:09:01,85 1 00:34:02 Italia
980germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany11 11:09:02,00 1 00:34:02 Saalfeld Club
981italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti4 11:09:02,05 1 00:34:02 Italia
982rumania MC3239  
Artfull
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:09:02,25 1 00:34:02 Romanía
983germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel11 11:09:02,45 1 00:34:02 Saalfeld Club
984germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 11:09:02,55 1 00:34:03 Neuenkirchen Club
985fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:09:02,60 1 00:34:03 Gran Tarajal
986netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser1 11:09:03,15 1 00:34:03 Holland Pigeons Club
987wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers4 11:09:03,25 1 00:34:03 Wales Club
988germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany9 11:09:03,26 1 00:34:03 Germany Club
989germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:09:03,30 1 00:34:03 Germany Club
990england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet1 11:09:03,45 1 00:34:03 RPRA (Pigeon Association)
991germany MC0057  
Star Light
Markus Winter2 11:09:03,60 1 00:34:04 Germany Club
992polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta1 11:09:03,90 1 00:34:04 Polonia
993belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 11:09:04,10 1 00:34:04 Fond Wallonie
994belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:09:04,25 1 00:34:04 Club Olijftak Maaseik
995south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean4 11:09:04,45 1 00:34:04 South Africa Club
996polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport12 11:09:04,46 1 00:34:04 Polonia
997gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor6 11:09:04,50 1 00:34:04 La Paloma Mensajera
998netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 11:09:04,55 1 00:34:05 Holland Pigeons Club
999slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica2 11:09:05,00 1 00:34:05 Slovenia Club
1000belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:09:05,10 1 00:34:05 Belgium Club
1001slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB2 11:09:05,15 1 00:34:05 Slovakia Club
1002rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea23 11:09:05,50 1 00:34:06 Romanía
1003germany MC0469  
ATLANTIC 492
Team Ladys Germany12 11:09:05,60 1 00:34:06 Saalfeld Club
1004rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan3 11:09:05,65 1 00:34:06 Romanía
1005rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea24 11:09:05,70 1 00:34:06 Romanía
1006germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany6 11:09:05,85 1 00:34:06 Germany Club
1007rumania MC0752  
Henry
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:09:06,15 1 00:34:06 Romanía
1008wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons2 11:09:06,25 1 00:34:06 Wales Club
1009slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L3 11:09:06,40 1 00:34:06 Slovakia Club
1010austria MC2517  
Amey 4
Team Amey1 11:09:06,65 1 00:34:07 VRV - Oberoesterreich
1011polska MC1905  
Dina
Michal Klassa2 11:09:06,90 1 00:34:07 Polonia
1012germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:09:06,95 1 00:34:07 Sachsen Club
1013germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany10 11:09:07,00 1 00:34:07 Germany Club
1014slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik2 11:09:07,10 1 00:34:07 Slovakia Club
1015scotland MC0423  
Jodi
William Donachie9 11:09:07,20 1 00:34:07 Scottish Homing Union
1016switzerland MC2255  
Heidi
Simon Wolf3 11:09:07,25 1 00:34:07 Suiza
1017china MC2925  
Sonja
Team Haiye Boi Fuqing16 11:09:07,35 1 00:34:07 China Pigeon Raging Club
1018germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn15 11:09:07,45 1 00:34:07 Rietberg Club
1019slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine2 11:09:07,55 1 00:34:08 Slovenia Club
1020china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Boi Fuqing17 11:09:07,55 1 00:34:08 China Pigeon Raging Club
1021bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina2 11:09:07,56 1 00:34:08 Bosnia & Herzegovina Club
1022czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi2 11:09:07,65 1 00:34:08 Czech Republic Club
1023germany MC0264  
The Tukker
Team Klaas & Sohn16 11:09:07,70 1 00:34:08 Rietberg Club
1024belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen2 11:09:07,70 1 00:34:08 Belgium Club
1025italia MC1099  
See You Again
Nitu Robert Petre4 11:09:07,80 1 00:34:08 Italia
1026belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens5 11:09:07,90 1 00:34:08 Fond Wallonie
1027germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn17 11:09:07,90 1 00:34:08 Rietberg Club
1028wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's3 11:09:07,90 1 00:34:08 Wales Club
1029germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller2 11:09:08,00 1 00:34:08 Germany Club
1030rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah3 11:09:08,00 1 00:34:08 Romanía
1031germany MC3364  
Gino
Markus Winter3 11:09:08,35 1 00:34:08 Germany Club
1032rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:09:08,40 1 00:34:08 Romanía
1033netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL1 11:09:08,60 1 00:34:09 Holland Pigeons Club
1034germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel12 11:09:08,70 1 00:34:09 Saalfeld Club
1035wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers5 11:09:08,80 1 00:34:09 Wales Club
1036czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie3 11:09:09,10 1 00:34:09 Czech Republic Club
1037germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser3 11:09:09,11 1 00:34:09 Ostwestfalenn Club
1038belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:09:09,12 1 00:34:09 Club Olijftak Maaseik
1039polska MC0605  
MANN 2
Ryszard Sas2 11:09:09,45 1 00:34:09 Polonia
1040netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda3 11:09:09,70 1 00:34:10 Holland Pigeons Club
1041sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez1 11:09:09,80 1 00:34:10 ITALICENSE
1042germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter1 11:09:09,80 1 00:34:10 Frankenland Club
1043wales MC0526  
Neron
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:09:10,25 1 00:34:10 Wales Club
1044south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts7 11:09:10,45 1 00:34:10 South Africa Club
1045germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn18 11:09:10,45 1 00:34:10 Rietberg Club
1046turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:09:10,55 1 00:34:11 Turkey Flying Club
1047rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:09:10,65 1 00:34:11 Romanía
1048belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns4 11:09:10,75 1 00:34:11 Fondclub Loft 24
1049belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu4 11:09:10,85 1 00:34:11 Belgium Club
1050germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz1 11:09:10,95 1 00:34:11 Oberfranken Club
1051germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter2 11:09:10,96 1 00:34:11 Frankenland Club
1052controling MC0091  
check
Checking Checking4 11:09:11,05 1 00:34:11 Checking
1053norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura4 11:09:11,05 1 00:34:11 Norge Racing Pigeon Club
1054baleares MC2150  
Kabool
Rafael Forteza Costa4 11:09:11,85 1 00:34:12 C.C. Es Pla de Mallorca
1055czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie4 11:09:11,86 1 00:34:12 Czech Republic Club
1056polska MC1031  
Tansy
Team Slawomir Pluta2 11:09:12,05 1 00:34:12 Polonia
1057france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss1 11:09:12,15 1 00:34:12 Team Sibille France
1058norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura5 11:09:12,16 1 00:34:12 Norge Racing Pigeon Club
1059italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu4 11:09:12,20 1 00:34:12 Italia
1060germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker2 11:09:12,35 1 00:34:12 Germany Club
1061hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:09:12,50 1 00:34:12 Hungary Pigeons Club
1062hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel3 11:09:12,75 1 00:34:13 Hungary Pigeons Club
1063germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski3 11:09:13,45 1 00:34:13 Vogtland Club
1064asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella5 11:09:13,46 1 00:34:13 R.C. Oviedo
1065rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:09:13,47 1 00:34:13 Romanía
1066germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski4 11:09:13,50 1 00:34:14 Vogtland Club
1067germany MC3099  
Bizou
Dieter Bartczak7 11:09:13,70 1 00:34:14 Germany Club
1068austria MC2535  
Ju
Helmut Heiland3 11:09:13,90 1 00:34:14 VRV - Oberoesterreich
1069polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk2 11:09:13,95 1 00:34:14 Polonia
1070polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland7 11:09:14,25 1 00:34:14 Polonia
1071netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden1 11:09:14,26 1 00:34:14 Holland Pigeons Club
1072austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz3 11:09:14,35 1 00:34:14 Club Austria
1073malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta3 11:09:14,40 1 00:34:14 Malta Racing Pigeon Club
1074slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha1 11:09:14,40 1 00:34:14 Slovenia Club
1075turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:09:14,41 1 00:34:14 Turkey Flying Club
1076polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para3 11:09:14,70 1 00:34:15 Polonia
1077belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns5 11:09:15,10 1 00:34:15 Fondclub Loft 24
1078italia MC2122  
Akira
Renato Cantu5 11:09:15,15 1 00:34:15 Italia
1079italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:09:15,25 1 00:34:15 Italian-Team
1080czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel3 11:09:15,25 1 00:34:15 Czech Republic Club
1081germany MC1344  
Zeke
Erich Müller17 11:09:15,45 1 00:34:15 Oberfranken Club
1082austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag28 11:09:15,65 1 00:34:16 VRV - Oberoesterreich
1083rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:09:15,85 1 00:34:16 Romanía
1084italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile2 11:09:16,05 1 00:34:16 Italia
1085rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 11:09:16,15 1 00:34:16 Romanía
1086croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:09:16,16 1 00:34:16 Croatia Pigeon Club
1087rumania MC3271  
Froome
Florin Scutaru4 11:09:16,45 1 00:34:16 Romanía
1088czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal1 11:09:16,55 1 00:34:17 Czech Republic Club
1089asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella6 11:09:16,60 1 00:34:17 R.C. Oviedo
1090netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 11:09:16,80 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
1091rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica2 11:09:16,90 1 00:34:17 Romanía
1092germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany13 11:09:16,91 1 00:34:17 Saalfeld Club
1093rumania MC1268  
Sacred Spirit Yeha Noha
Sorin Florea25 11:09:17,05 1 00:34:17 Romanía
1094polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta3 11:09:17,15 1 00:34:17 Polonia
1095denmark MC0928  
Thor
Team Anita & Tage Gravesen2 11:09:17,15 1 00:34:17 Denmark Club
1096gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 11:09:17,20 1 00:34:17 La Paloma Mensajera
1097germany MC0560  
Narco
Team Koblenz2 11:09:17,40 1 00:34:17 Koblenz Club
1098gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor7 11:09:17,60 1 00:34:18 La Paloma Mensajera
1099rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch1 11:09:17,65 1 00:34:18 Romanía
1100italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri2 11:09:17,80 1 00:34:18 Italia
1101austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag29 11:09:17,85 1 00:34:18 VRV - Oberoesterreich
1102wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls9 11:09:18,15 1 00:34:18 Wales Club
1103germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn19 11:09:18,16 1 00:34:18 Rietberg Club
1104slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia8 11:09:18,17 1 00:34:18 Slovakia Club
1105malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta4 11:09:18,35 1 00:34:18 Malta Racing Pigeon Club
1106germany MC2964  
BooBoo
Hans-Paul Esser16 11:09:18,55 1 00:34:19 Düsseldorf Club
1107polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk3 11:09:18,60 1 00:34:19 Polonia
1108austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer3 11:09:18,65 1 00:34:19 VRV - Oberoesterreich
1109czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens5 11:09:18,85 1 00:34:19 Czech Republic Club
1110china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Boi Fuqing18 11:09:19,00 1 00:34:19 China Pigeon Raging Club
1111rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea26 11:09:19,05 1 00:34:19 Romanía
1112germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel13 11:09:19,20 1 00:34:19 Saalfeld Club
1113england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate7 11:09:19,30 1 00:34:19 RPRA (Pigeon Association)
1114croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 11:09:19,30 1 00:34:19 Croatia Pigeon Club
1115rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita5 11:09:19,31 1 00:34:19 Romanía
1116switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf4 11:09:19,32 1 00:34:19 Suiza
1117south africa MC2687  
Watch Out
Alwyn Bester4 11:09:19,40 1 00:34:19 South Africa Club
1118germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:09:19,55 1 00:34:20 Germany Club
1119wales MC1739  
Anaconda
Paul Bamford8 11:09:19,70 1 00:34:20 Wales Club
1120italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 11:09:19,85 1 00:34:20 Italia
1121rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea27 11:09:19,90 1 00:34:20 Romanía
1122netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.1 11:09:19,95 1 00:34:20 Holland Pigeons Club
1123turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:09:20,15 1 00:34:20 Turkey Flying Club
1124malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta5 11:09:20,30 1 00:34:20 Malta Racing Pigeon Club
1125netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland4 11:09:20,35 1 00:34:20 Holland Pigeons Club
1126slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB3 11:09:20,70 1 00:34:21 Slovakia Club
1127belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen2 11:09:20,80 1 00:34:21 Club Olijftak Maaseik
1128italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 11:09:21,05 1 00:34:21 Italian-Team
1129polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel2 11:09:21,06 1 00:34:21 Polonia
1130italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy7 11:09:21,10 1 00:34:21 Italia
1131rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 11:09:21,15 1 00:34:21 Romanía
1132croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic1 11:09:21,15 1 00:34:21 Croatia Pigeon Club
1133netherlands MC1074  
Frysian Comfort
Sjaak Buwalda4 11:09:21,25 1 00:34:21 Holland Pigeons Club
1134turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:09:21,65 1 00:34:22 Turkey Flying Club
1135rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 11:09:21,66 1 00:34:22 Romanía
1136germany MC1038  
Alfio
Fedoseev Vitalij4 11:09:21,85 1 00:34:22 Harsewinkel Club
1137slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic3 11:09:21,90 1 00:34:22 Slovenia Club
1138austria MC1800  
Adaja
Beniamin Neag30 11:09:22,05 1 00:34:22 VRV - Oberoesterreich
1139germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller18 11:09:22,30 1 00:34:22 Oberfranken Club
1140rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici3 11:09:22,50 1 00:34:22 Romanía
1141netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek4 11:09:22,60 1 00:34:23 Holland Pigeons Club
1142netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten2 11:09:22,60 1 00:34:23 Holland Pigeons Club
1143netherlands MC1006  
caña
Team Gebr. Vieberink2 11:09:22,80 1 00:34:23 Holland Pigeons Club
1144italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile3 11:09:23,05 1 00:34:23 Italia
1145slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I2 11:09:23,25 1 00:34:23 Slovakia Club
1146belgium MC0988  
Pastelle
Vincent Neirynck9 11:09:23,60 1 00:34:24 Fond Wallonie
1147south africa MC2699  
Dasch 9
Team Spoorweg Sindikaat3 11:09:23,60 1 00:34:24 South Africa Club
1148england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts1 11:09:23,65 1 00:34:24 RPRA (Pigeon Association)
1149italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:09:23,70 1 00:34:24 Italia
1150polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki1 11:09:23,85 1 00:34:24 Polonia
1151germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann10 11:09:23,86 1 00:34:24 Kassel Club
1152malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta3 11:09:24,20 1 00:34:24 Malta Racing Pigeon Club
1153polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland8 11:09:24,95 1 00:34:25 Polonia
1154italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak8 11:09:25,10 1 00:34:25 Italian-Team
1155netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij3 11:09:25,25 1 00:34:25 Holland Pigeons Club
1156china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing19 11:09:25,30 1 00:34:25 China Pigeon Raging Club
1157wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus1 11:09:25,45 1 00:34:25 Wales Club
1158rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica3 11:09:25,65 1 00:34:26 Romanía
1159czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal2 11:09:25,75 1 00:34:26 Czech Republic Club
1160rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex6 11:09:25,75 1 00:34:26 Romanía
1161czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie5 11:09:25,80 1 00:34:26 Czech Republic Club
1162belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:09:25,85 1 00:34:26 Club Olijftak Maaseik
1163england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs3 11:09:25,90 1 00:34:26 RPRA (Pigeon Association)
1164rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea28 11:09:25,95 1 00:34:26 Romanía
1165netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk2 11:09:26,45 1 00:34:26 Holland Pigeons Club
1166germany MC1332  
Pillo
Erich Müller19 11:09:26,50 1 00:34:26 Oberfranken Club
1167czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize7 11:09:26,55 1 00:34:27 Czech Republic Club
1168rumania MC1163  
Bear
Class 8886 11:09:26,65 1 00:34:27 Romanía
1169belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon12 11:09:26,75 1 00:34:27 Club Olijftak Maaseik
1170italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu4 11:09:26,80 1 00:34:27 Italia
1171france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit3 11:09:26,90 1 00:34:27 Team Sibille France
1172wales MC2260  
Boomerang 10
Team Tom and Gaynor6 11:09:27,00 1 00:34:27 Wales Club
1173rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:09:27,15 1 00:34:27 Romanía
1174turkey MC3013  
Halime Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:09:27,20 1 00:34:27 Turkey Flying Club
1175netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons2 11:09:27,25 1 00:34:27 Holland Pigeons Club
1176germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:09:27,35 1 00:34:27 Käshofen
1177germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller3 11:09:27,60 1 00:34:28 Germany Club
1178austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag31 11:09:27,70 1 00:34:28 VRV - Oberoesterreich
1179belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:09:27,85 1 00:34:28 Fondclub Herent
1180norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura6 11:09:27,95 1 00:34:28 Norge Racing Pigeon Club
1181italia MC1112  
Dulce
Team Italy8 11:09:28,10 1 00:34:28 Italia
1182netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser2 11:09:28,15 1 00:34:28 Holland Pigeons Club
1183slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:09:28,75 1 00:34:29 Slovakia Club
1184germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller20 11:09:29,00 1 00:34:29 Oberfranken Club
1185germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:09:29,00 1 00:34:29 Germany Club
1186netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser3 11:09:29,05 1 00:34:29 Holland Pigeons Club
1187germany MC0858  
Miha
Edgar Peter3 11:09:29,15 1 00:34:29 Frankenland Club
1188netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden2 11:09:29,25 1 00:34:29 Holland Pigeons Club
1189italia MC1122  
Monviso
Team Italy9 11:09:29,30 1 00:34:29 Italia
1190czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes1 11:09:29,60 1 00:34:30 Czech Republic Club
1191wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys2 11:09:30,10 1 00:34:30 Wales Club
1192hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:09:30,25 1 00:34:30 Hungary Pigeons Club
1193italia MC1916  
Clowe
Team RSR2 11:09:30,26 1 00:34:30 Italia
1194rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:09:30,90 1 00:34:31 Romanía
1195netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn6 11:09:31,10 1 00:34:31 Holland Pigeons Club
1196germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel14 11:09:31,35 1 00:34:31 Saalfeld Club
1197hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:09:31,36 1 00:34:31 Hungary Pigeons Club
1198belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:09:31,95 1 00:34:32 Fondclub Herent
1199slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine3 11:09:32,05 1 00:34:32 Slovenia Club
1200slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic2 11:09:32,40 1 00:34:32 Slovenia Club
1201netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen3 11:09:32,45 1 00:34:32 PDV Alphen Vooruit
1202netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam3 11:09:32,50 1 00:34:32 Holland Pigeons Club
1203norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls3 11:09:32,75 1 00:34:33 Norge Racing Pigeon Club
1204alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral3 11:09:32,80 1 00:34:33 La Dama de Elche
1205austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag32 11:09:33,10 1 00:34:33 VRV - Oberoesterreich
1206wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers6 11:09:33,85 1 00:34:34 Wales Club
1207switzerland MC2259  
Emma
Simon Wolf5 11:09:34,05 1 00:34:34 Suiza
1208italia MC3144  
Strawberry Wine
Team Dumitrascu & Xuna2 11:09:34,10 1 00:34:34 Italia
1209italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri3 11:09:34,25 1 00:34:34 Italia
1210belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens6 11:09:34,50 1 00:34:34 Fond Wallonie
1211austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag33 11:09:34,65 1 00:34:35 VRV - Oberoesterreich
1212austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag34 11:09:34,70 1 00:34:35 VRV - Oberoesterreich
1213rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:09:34,80 1 00:34:35 Romanía
1214germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer1 11:09:34,85 1 00:34:35 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1215polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak3 11:09:35,00 1 00:34:35 Polonia
1216england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster9 11:09:35,10 1 00:34:35 RPRA (Pigeon Association)
1217rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea29 11:09:35,55 1 00:34:36 Romanía
1218england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate8 11:09:35,80 1 00:34:36 RPRA (Pigeon Association)
1219rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea30 11:09:35,85 1 00:34:36 Romanía
1220czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal3 11:09:36,10 1 00:34:36 Czech Republic Club
1221south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 11:09:36,20 1 00:34:36 South Africa Club
1222la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido1 11:09:36,45 1 00:34:36 Centro C. La Palma
1223czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize8 11:09:36,45 1 00:34:36 Czech Republic Club
1224germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider3 11:09:37,15 1 00:34:37 Oberfranken Club
1225czech republic MC2575  
Remark
Team B.O. Zaolzie6 11:09:37,16 1 00:34:37 Czech Republic Club
1226slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro1 11:09:37,20 1 00:34:37 Slovakia Club
1227tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA2 11:09:37,65 1 00:34:38 Club Tenerife
1228germany MC1337  
Sayonara Baby
Erich Müller21 11:09:37,75 1 00:34:38 Oberfranken Club
1229germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.2 11:09:37,80 1 00:34:38 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1230croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic4 11:09:37,95 1 00:34:38 Croatia Pigeon Club
1231wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons3 11:09:38,15 1 00:34:38 Wales Club
1232england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster10 11:09:38,30 1 00:34:38 RPRA (Pigeon Association)
1233germany MC2680  
Diamond Snowstorm
Andreas Moeller4 11:09:38,30 1 00:34:38 Germany Club
1234south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat4 11:09:38,31 1 00:34:38 South Africa Club
1235germany MC2249  
Mango
Team Blümmers3 11:09:38,40 1 00:34:38 Niederrhein Club
1236south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts8 11:09:38,45 1 00:34:38 South Africa Club
1237germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 11:09:38,50 1 00:34:38 RV Spessart Club
1238rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea31 11:09:38,70 1 00:34:39 Romanía
1239belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns6 11:09:39,05 1 00:34:39 Fondclub Loft 24
1240asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella7 11:09:39,45 1 00:34:39 R.C. Oviedo
1241czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize9 11:09:39,46 1 00:34:39 Czech Republic Club
1242tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 11:09:39,55 1 00:34:40 Adexe
1243germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg2 11:09:39,56 1 00:34:40 Sajonia Club
1244germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann1 11:09:39,70 1 00:34:40 Wetter
1245netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving2 11:09:39,70 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
1246malta MC0570  
Nina
Team Gandlier Lofts Malta3 11:09:39,75 1 00:34:40 Malta Racing Pigeon Club
1247rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 11:09:39,75 1 00:34:40 Romanía
1248germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel15 11:09:39,90 1 00:34:40 Saalfeld Club
1249rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca5 11:09:39,95 1 00:34:40 Romanía
1250rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif2 11:09:39,95 1 00:34:40 Romanía
1251wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:09:40,10 1 00:34:40 Wales Club
1252austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland4 11:09:40,20 1 00:34:40 VRV - Oberoesterreich
1253czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek6 11:09:40,30 1 00:34:40 Czech Republic Club
1254rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea32 11:09:40,40 1 00:34:40 Romanía
1255sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez2 11:09:40,41 1 00:34:40 ITALICENSE
1256germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser17 11:09:40,45 1 00:34:40 Düsseldorf Club
1257germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg3 11:09:41,05 1 00:34:41 Sajonia Club
1258germany MC0854  
Motita
Werner Wahl3 11:09:41,15 1 00:34:41 Heidenheim Club
1259germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin3 11:09:41,20 1 00:34:41 Sachsen Club
1260czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 11:09:41,30 1 00:34:41 Czech Republic Club
1261turkey MC2999  
Aksu
Ferhat Gülez5 11:09:41,45 1 00:34:41 Turkey Flying Club
1262scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son3 11:09:41,80 1 00:34:42 Scottish Homing Union
1263belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck10 11:09:41,81 1 00:34:42 Fond Wallonie
1264england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers2 11:09:42,00 1 00:34:42 RPRA (Pigeon Association)
1265la palma MC2383  
JUAN FERNANDO
Team Solo Palomas2 11:09:42,05 1 00:34:42 Amigos de La Palma
1266germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann3 11:09:42,15 1 00:34:42 Oberfranken Club
1267austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer5 11:09:42,25 1 00:34:42 VRV - Oberoesterreich
1268germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka4 11:09:42,26 1 00:34:42 Wetter
1269germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser18 11:09:42,30 1 00:34:42 Düsseldorf Club
1270netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer5 11:09:42,31 1 00:34:42 Holland Pigeons Club
1271polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta4 11:09:42,65 1 00:34:43 Polonia
1272england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate9 11:09:42,75 1 00:34:43 RPRA (Pigeon Association)
1273rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici4 11:09:42,75 1 00:34:43 Romanía
1274england MC2943  
Cindy
Peter Williams2 11:09:42,80 1 00:34:43 RPRA (Pigeon Association)
1275wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 11:09:42,80 1 00:34:43 Wales Club
1276czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica4 11:09:42,80 1 00:34:43 Czech Republic Club
1277polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski6 11:09:42,90 1 00:34:43 Polonia
1278italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci2 11:09:43,35 1 00:34:43 Italia
1279germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt1 11:09:43,50 1 00:34:44 NRW Club
1280germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal4 11:09:43,65 1 00:34:44 Germany Club
1281slovenia MC1728  
Lan
Team Planica3 11:09:43,66 1 00:34:44 Slovenia Club
1282czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal4 11:09:43,75 1 00:34:44 Czech Republic Club
1283netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges3 11:09:43,80 1 00:34:44 Holland Pigeons Club
1284italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri4 11:09:44,05 1 00:34:44 Italia
1285wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 11:09:44,10 1 00:34:44 Wales Club
1286belgium MC1042  
Fighting Falcon
Team Creemers & Zoon13 11:09:44,90 1 00:34:45 Club Olijftak Maaseik
1287germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany14 11:09:44,90 1 00:34:45 Saalfeld Club
1288wales MC1548  
Morris
Team Belgium Bus2 11:09:44,95 1 00:34:45 Wales Club
1289england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF3 11:09:44,96 1 00:34:45 RPRA (Pigeon Association)
1290italia MC1104  
Beto
Ervin Laro3 11:09:45,10 1 00:34:45 Italia
1291belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends3 11:09:45,15 1 00:34:45 Club Olijftak Maaseik
1292rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica4 11:09:45,30 1 00:34:45 Romanía
1293south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht4 11:09:45,55 1 00:34:46 South Africa Club
1294germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare4 11:09:45,60 1 00:34:46 Germany Club
1295italia MC1110  
Doozer
Team Italy10 11:09:46,00 1 00:34:46 Italia
1296hungary MC1534  
Pleute
Team Pinter Pigeon1 11:09:46,00 1 00:34:46 Hungary Pigeons Club
1297belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens7 11:09:46,01 1 00:34:46 Fond Wallonie
1298germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring3 11:09:46,30 1 00:34:46 Münsterland Club
1299germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug3 11:09:46,55 1 00:34:47 Germany Club
1300austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres3 11:09:46,75 1 00:34:47 Pigeon Club Austria South
1301germany MC0079  
Pinzon Azul
Jung Avantgarde1 11:09:46,85 1 00:34:47 Germany Club
1302slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia3 11:09:47,15 1 00:34:47 Slovakia Club
1303czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar3 11:09:47,25 1 00:34:47 Czech Republic Club
1304switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf6 11:09:47,26 1 00:34:47 Suiza
1305germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons7 11:09:47,30 1 00:34:47 Saarland
1306hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:09:47,45 1 00:34:47 Hungary Pigeons Club
1307austria MC2513  
Euro 4
Team Europa4 11:09:47,50 1 00:34:48 VRV - Oberoesterreich
1308netherlands MC1291  
Mojo
Team Poelman - Kap2 11:09:47,65 1 00:34:48 Holland Pigeons Club
1309slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic4 11:09:47,75 1 00:34:48 Slovenia Club
1310czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 11:09:47,80 1 00:34:48 Czech Republic Club
1311belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck11 11:09:47,90 1 00:34:48 Fond Wallonie
1312gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 11:09:48,45 1 00:34:48 Club Los Socios
1313asturias MC2840  
Sella
Team Palomar Mofrechu2 11:09:48,50 1 00:34:48 R.C.C. Asturias
1314germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel16 11:09:48,60 1 00:34:49 Saalfeld Club
1315turkey MC3010  
Piri Reis
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:09:49,10 1 00:34:49 Turkey Flying Club
1316tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:09:49,15 1 00:34:49 GRAN FONDO
1317germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser19 11:09:49,25 1 00:34:49 Düsseldorf Club
1318europe MC0114  
Zomby
Team TOP 105 11:09:49,70 1 00:34:50 Club E.U.
1319netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan10 11:09:50,15 1 00:34:50 Holland Pigeons Club
1320asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella8 11:09:50,65 1 00:34:51 R.C. Oviedo
1321belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns7 11:09:50,85 1 00:34:51 Fondclub Loft 24
1322czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize10 11:09:50,90 1 00:34:51 Czech Republic Club
1323italia MC2121  
Alina
Renato Cantu6 11:09:50,95 1 00:34:51 Italia
1324germany MC1512  
Eurofalk 957
Team SG Eider4 11:09:51,00 1 00:34:51 Oberfranken Club
1325netherlands MC1471  
Jonge Antenne
Mat Schoordijk3 11:09:51,15 1 00:34:51 Holland Pigeons Club
1326netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap3 11:09:51,15 1 00:34:51 Holland Pigeons Club
1327netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap4 11:09:51,20 1 00:34:51 Holland Pigeons Club
1328scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds4 11:09:51,60 1 00:34:52 Scottish Homing Union
1329asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella9 11:09:51,70 1 00:34:52 R.C. Oviedo
1330austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa4 11:09:51,75 1 00:34:52 VRV - Oberoesterreich
1331sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez3 11:09:52,00 1 00:34:52 ITALICENSE
1332germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers4 11:09:52,05 1 00:34:52 Niederrhein Club
1333germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:09:52,85 1 00:34:53 Käshofen
1334scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie10 11:09:52,95 1 00:34:53 Scottish Homing Union
1335slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I3 11:09:53,00 1 00:34:53 Slovakia Club
1336denmark MC0929  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen3 11:09:53,10 1 00:34:53 Denmark Club
1337tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost5 11:09:53,10 1 00:34:53 C.C.Portuense
1338malta MC0564  
Esther
Team Gandlier Lofts Malta4 11:09:53,20 1 00:34:53 Malta Racing Pigeon Club
1339germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller4 11:09:53,25 1 00:34:53 Germany Club
1340rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:09:53,45 1 00:34:53 Romanía
1341germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette5 11:09:53,75 1 00:34:54 Käshofen
1342germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers4 11:09:54,20 1 00:34:54 Münsterland
1343rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia7 11:09:54,21 1 00:34:54 Romanía
1344italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu5 11:09:54,25 1 00:34:54 Italia
1345czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek7 11:09:54,26 1 00:34:54 Czech Republic Club
1346slovenia MC1730  
Deco 78
Vladimir Srebotnjak2 11:09:54,27 1 00:34:54 Slovenia Club
1347belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:09:54,65 1 00:34:55 Club Olijftak Maaseik
1348italia MC1113  
Southwester
Team Italy11 11:09:54,80 1 00:34:55 Italia
1349wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls10 11:09:54,85 1 00:34:55 Wales Club
1350tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis1 11:09:54,90 1 00:34:55 Nuevos HORIZONTES
1351austria MC1645  
CHEESE CAKE 1491
Team Garcia & Nagelhofer6 11:09:55,15 1 00:34:55 VRV - Oberoesterreich
1352england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster11 11:09:55,20 1 00:34:55 RPRA (Pigeon Association)
1353netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 11:09:55,35 1 00:34:55 Holland Pigeons Club
1354polska MC2001  
Christines Blue
Grzegorz Szymanski7 11:09:55,40 1 00:34:55 Polonia
1355hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:09:55,55 1 00:34:56 Hungary Pigeons Club
1356belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt9 11:09:55,70 1 00:34:56 De Snelvliegers Zandbergen Club
1357germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel17 11:09:55,75 1 00:34:56 Saalfeld Club
1358denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen4 11:09:55,95 1 00:34:56 Denmark Club
1359south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:09:56,05 1 00:34:56 South Africa Club
1360netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan11 11:09:56,05 1 00:34:56 Holland Pigeons Club
1361england MC0690  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate10 11:09:56,10 1 00:34:56 RPRA (Pigeon Association)
1362austria MC1778  
Asher
Beniamin Neag35 11:09:56,35 1 00:34:56 VRV - Oberoesterreich
1363hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:09:56,70 1 00:34:57 Hungary Pigeons Club
1364netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins2 11:09:56,71 1 00:34:57 Holland Pigeons Club
1365germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak8 11:09:57,10 1 00:34:57 Germany Club
1366austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag36 11:09:57,15 1 00:34:57 VRV - Oberoesterreich
1367polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki2 11:09:57,16 1 00:34:57 Polonia
1368germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser4 11:09:57,17 1 00:34:57 Ostwestfalenn Club
1369rumania MC1196  
Flor 1
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:09:57,25 1 00:34:57 Romanía
1370germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare5 11:09:57,50 1 00:34:58 Germany Club
1371belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon14 11:09:57,55 1 00:34:58 Club Olijftak Maaseik
1372germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak9 11:09:57,70 1 00:34:58 Germany Club
1373rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah4 11:09:57,95 1 00:34:58 Romanía
1374netherlands MC3073  
Harry 1
Team Twins3 11:09:58,15 1 00:34:58 Holland Pigeons Club
1375netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink3 11:09:58,30 1 00:34:58 Holland Pigeons Club
1376rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru5 11:09:58,31 1 00:34:58 Romanía
1377czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre3 11:09:58,32 1 00:34:58 Czech Republic Club
1378portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul2 11:09:58,45 1 00:34:58 Faro - Portugal
1379polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny4 11:09:58,60 1 00:34:59 Polonia
1380rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif3 11:09:58,75 1 00:34:59 Romanía
1381rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:09:58,76 1 00:34:59 Romanía
1382gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:09:58,80 1 00:34:59 C.C. Iniciativa Isleña
1383slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic3 11:09:58,90 1 00:34:59 Slovenia Club
1384rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport1 11:09:59,25 1 00:34:59 Romanía
1385turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu19 11:09:59,25 1 00:34:59 Turkey Flying Club
1386polska MC2293  
Harvey
Robert Majchrzak2 11:09:59,35 1 00:34:59 Polonia
1387germany MC0083  
Pertex One
Team Golden Ladies Germany11 11:09:59,36 1 00:34:59 Germany Club
1388netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo5 11:09:59,55 1 00:35:00 Holland Pigeons Club
1389polska MC2438  
JKG 7769
Team JKG Transport13 11:09:59,70 1 00:35:00 Polonia
1390gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita3 11:09:59,75 1 00:35:00 La Paloma Mensajera
1391malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 11:10:00,20 1 00:35:00 Malta Racing Pigeon Club
1392slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia9 11:10:00,25 1 00:35:00 Slovakia Club
1393germany MC0846  
Young Zorro
Werner Wahl4 11:10:00,30 1 00:35:00 Heidenheim Club
1394toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk2 11:10:00,55 1 00:35:01 Mensajeras del Tajo
1395rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita6 11:10:00,55 1 00:35:01 Romanía
1396germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker3 11:10:00,56 1 00:35:01 Germany Club
1397germany MC0272  
Paranoid
Team Klaas & Sohn20 11:10:00,65 1 00:35:01 Rietberg Club
1398germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J2 11:10:00,75 1 00:35:01 Neuenkirchen Club
1399netherlands MC0110  
ONION
Team Dickmann-Stroetges4 11:10:00,80 1 00:35:01 Holland Pigeons Club
1400germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel18 11:10:00,81 1 00:35:01 Saalfeld Club
1401rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca6 11:10:01,05 1 00:35:01 Romanía
1402netherlands MC0520  
Feestneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:10:01,65 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
1403germany MC2849  
Rando
Klaus Stieneker4 11:10:01,70 1 00:35:02 Germany Club
1404germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß2 11:10:01,75 1 00:35:02 Germany Club
1405controling MC0995  
check
Checking Checking5 11:10:02,05 1 00:35:02 Checking
1406netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies2 11:10:02,05 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
1407belgium MC0362  
Arnesby
Dirk Verstichelen5 11:10:02,20 1 00:35:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1408rumania MC1171  
Pheonix
Class 8887 11:10:02,45 1 00:35:02 Romanía
1409malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta4 11:10:02,46 1 00:35:02 Malta Racing Pigeon Club
1410wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent4 11:10:02,55 1 00:35:03 Wales Club
1411slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano3 11:10:02,60 1 00:35:03 Slovakia Club
1412germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany15 11:10:02,65 1 00:35:03 Saalfeld Club
1413ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY1 11:10:03,00 1 00:35:03 Irish Homing Union
1414rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea33 11:10:03,20 1 00:35:03 Romanía
1415polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski2 11:10:03,45 1 00:35:03 Polonia
1416belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest2 11:10:03,45 1 00:35:03 Lembeek Club - Belgium
1417italia MC1927  
Save The Best For Last
Hanus Vasile4 11:10:03,55 1 00:35:04 Italia
1418germany MC0475  
ATLANTIC 552
Alexander Gebel19 11:10:03,85 1 00:35:04 Saalfeld Club
1419austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag37 11:10:03,86 1 00:35:04 VRV - Oberoesterreich
1420germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij5 11:10:03,90 1 00:35:04 Harsewinkel Club
1421hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:10:03,95 1 00:35:04 Hungary Pigeons Club
1422czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal5 11:10:04,20 1 00:35:04 Czech Republic Club
1423netherlands MC2300  
Superboy
Jack Brouwer4 11:10:04,25 1 00:35:04 Holland Pigeons Club
1424germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard2 11:10:04,45 1 00:35:04 Lahntal Club
1425ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts5 11:10:04,55 1 00:35:05 Irish Homing Union
1426germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel20 11:10:04,85 1 00:35:05 Saalfeld Club
1427germany MC1610  
Riki
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse3 11:10:04,95 1 00:35:05 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1428slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky1 11:10:05,05 1 00:35:05 Slovakia Club
1429netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing3 11:10:05,06 1 00:35:05 Holland Pigeons Club
1430tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz3 11:10:05,10 1 00:35:05 C.C.Portuense
1431soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov2 11:10:05,10 1 00:35:05 Mensajeras Pico Frentes
1432netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn7 11:10:05,15 1 00:35:05 Holland Pigeons Club
1433slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos5 11:10:05,20 1 00:35:05 Slovakia Club
1434netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap5 11:10:05,25 1 00:35:05 Holland Pigeons Club
1435italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre5 11:10:05,40 1 00:35:05 Italia
1436germany MC0124  
Zeus
Hans Esser2 11:10:05,41 1 00:35:05 Germany Club
1437hungary MC2064  
Ilse
Laszlo Gotthard3 11:10:05,55 1 00:35:06 Hungary Pigeons Club
1438netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel3 11:10:05,95 1 00:35:06 Holland Pigeons Club
1439italia MC2117  
Dakota
Renato Cantu7 11:10:06,55 1 00:35:07 Italia
1440germany MC0068  
Puky
Team Albatal5 11:10:06,75 1 00:35:07 Germany Club
1441germany MC0058  
Exspo
Markus Winter4 11:10:07,05 1 00:35:07 Germany Club
1442england MC0108  
Richards One
Team Louella Pigeon World2 11:10:07,15 1 00:35:07 RPRA (Pigeon Association)
1443rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea34 11:10:07,15 1 00:35:07 Romanía
1444austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag38 11:10:07,20 1 00:35:07 VRV - Oberoesterreich
1445netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser4 11:10:07,25 1 00:35:07 Holland Pigeons Club
1446wales MC1549  
Bricky
Team Belgium Bus3 11:10:07,26 1 00:35:07 Wales Club
1447hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar2 11:10:07,35 1 00:35:07 Hungary Pigeons Club
1448rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch2 11:10:07,45 1 00:35:07 Romanía
1449belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt10 11:10:07,50 1 00:35:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
1450slovakia MC2634  
Franco
Team FAB4 11:10:07,70 1 00:35:08 Slovakia Club
1451germany MC0853  
Noor
Werner Wahl5 11:10:07,85 1 00:35:08 Heidenheim Club
1452gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro5 11:10:08,65 1 00:35:09 Club Los Socios
1453netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons3 11:10:08,85 1 00:35:09 Holland Pigeons Club
1454polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski3 11:10:08,95 1 00:35:09 Polonia
1455germany MC2792  
Margot
Hans Esser3 11:10:09,20 1 00:35:09 Germany Club
1456rumania MC1964  
Strut
Team Liviu & Ana Covasa3 11:10:10,05 1 00:35:10 Romanía
1457gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor8 11:10:10,45 1 00:35:10 La Paloma Mensajera
1458germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel21 11:10:10,65 1 00:35:11 Saalfeld Club
1459netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn8 11:10:10,70 1 00:35:11 Holland Pigeons Club
1460belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen3 11:10:10,80 1 00:35:11 Belgium Club
1461malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta6 11:10:10,81 1 00:35:11 Malta Racing Pigeon Club
1462slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec3 11:10:11,00 1 00:35:11 Slovenia Club
1463rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea3 11:10:11,25 1 00:35:11 Romanía
1464slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia10 11:10:11,50 1 00:35:12 Slovakia Club
1465belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen3 11:10:11,60 1 00:35:12 Club Olijftak Maaseik
1466wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett6 11:10:11,60 1 00:35:12 Welsh Flag
1467germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers5 11:10:11,70 1 00:35:12 Münsterland
1468eeuu MC0378  
Hope
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:10:11,90 1 00:35:12 USA
1469czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek8 11:10:11,91 1 00:35:12 Czech Republic Club
1470rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:10:12,20 1 00:35:12 Romanía
1471czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi3 11:10:12,65 1 00:35:13 Czech Republic Club
1472wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford9 11:10:12,65 1 00:35:13 Wales Club
1473polska MC1587  
Forest Runner
Tomasz Wiczling5 11:10:12,65 1 00:35:13 Polonia
1474netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten3 11:10:12,75 1 00:35:13 Holland Pigeons Club
1475england MC2155  
Ted
Duncan Kittow3 11:10:12,75 1 00:35:13 RPRA (Pigeon Association)
1476belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen2 11:10:12,90 1 00:35:13 Club Olijftak Maaseik
1477austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag39 11:10:12,95 1 00:35:13 VRV - Oberoesterreich
1478rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:10:12,95 1 00:35:13 Romanía
1479germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser20 11:10:13,05 1 00:35:13 Düsseldorf Club
1480slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik3 11:10:13,30 1 00:35:13 Slovakia Club
1481south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 11:10:13,40 1 00:35:13 South Africa Club
1482belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon15 11:10:13,45 1 00:35:13 Club Olijftak Maaseik
1483netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk4 11:10:13,75 1 00:35:14 Holland Pigeons Club
1484rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah5 11:10:13,76 1 00:35:14 Romanía
1485rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:10:13,77 1 00:35:14 Romanía
1486slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano4 11:10:14,00 1 00:35:14 Slovakia Club
1487rumania MC3295  
Ortega
Team Romanian Golden Pigeons1 11:10:14,05 1 00:35:14 Romanía
1488denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen3 11:10:14,15 1 00:35:14 Denmark Club
1489gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro6 11:10:14,16 1 00:35:14 Club Los Socios
1490germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:10:14,17 1 00:35:14 Oberfranken Club
1491polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport14 11:10:14,25 1 00:35:14 Polonia
1492germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard3 11:10:14,40 1 00:35:14 Lahntal Club
1493slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:10:14,50 1 00:35:14 Slovenia Club
1494asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella10 11:10:14,55 1 00:35:15 R.C. Oviedo
1495england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford2 11:10:15,10 1 00:35:15 RPRA (Pigeon Association)
1496germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus3 11:10:15,10 1 00:35:15 Oberfranken Club
1497germany MC2028  
Alkazar
Günter Langefeld2 11:10:15,15 1 00:35:15 Bergisches Land Club
1498turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu20 11:10:15,20 1 00:35:15 Turkey Flying Club
1499rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:10:15,30 1 00:35:15 Romanía
1500malta MC0562  
Fredu
Team Gandlier Lofts Malta5 11:10:15,35 1 00:35:15 Malta Racing Pigeon Club
1501belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns8 11:10:15,75 1 00:35:16 Fondclub Loft 24
1502tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz4 11:10:15,85 1 00:35:16 C.C.Portuense
1503polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland9 11:10:15,86 1 00:35:16 Polonia
1504wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls11 11:10:16,00 1 00:35:16 Wales Club
1505wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's4 11:10:16,00 1 00:35:16 Wales Club
1506tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost6 11:10:16,25 1 00:35:16 C.C.Portuense
1507polska MC2011  
Silver Lady
Grzegorz Szymanski8 11:10:16,30 1 00:35:16 Polonia
1508rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons2 11:10:16,55 1 00:35:17 Romanía
1509rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:10:17,10 1 00:35:17 Romanía
1510germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski5 11:10:17,11 1 00:35:17 Vogtland Club
1511wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls12 11:10:17,25 1 00:35:17 Wales Club
1512hungary MC1620  
Monster
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 11:10:17,25 1 00:35:17 Hungary Pigeons Club
1513england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster12 11:10:17,25 1 00:35:17 RPRA (Pigeon Association)
1514cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero3 11:10:17,26 1 00:35:17 Malagüeño
1515tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA3 11:10:17,40 1 00:35:17 Club Tenerife
1516czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize11 11:10:17,45 1 00:35:17 Czech Republic Club
1517slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi4 11:10:17,55 1 00:35:18 Slovakia Club
1518czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi4 11:10:17,60 1 00:35:18 Czech Republic Club
1519austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag40 11:10:17,61 1 00:35:18 VRV - Oberoesterreich
1520wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers7 11:10:17,80 1 00:35:18 Wales Club
1521belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends4 11:10:17,95 1 00:35:18 Club Olijftak Maaseik
1522germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak10 11:10:18,00 1 00:35:18 Germany Club
1523czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar4 11:10:18,15 1 00:35:18 Czech Republic Club
1524germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann2 11:10:18,30 1 00:35:18 Wetter
1525netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland5 11:10:18,40 1 00:35:18 Holland Pigeons Club
1526belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 11:10:18,41 1 00:35:18 Belgium Club
1527rumania MC1243  
Judgement Day
Sorin Florea35 11:10:18,70 1 00:35:19 Romanía
1528germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser21 11:10:18,80 1 00:35:19 Düsseldorf Club
1529hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:10:19,10 1 00:35:19 Hungary Pigeons Club
1530rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar2 11:10:19,10 1 00:35:19 Romanía
1531scotland MC2132  
Fionas Flyer
Team Tommy2Sheds5 11:10:19,30 1 00:35:19 Scottish Homing Union
1532wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:10:19,31 1 00:35:19 Wales Club
1533netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer6 11:10:19,50 1 00:35:20 Holland Pigeons Club
1534slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J4 11:10:19,55 1 00:35:20 Slovakia Club
1535fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas1 11:10:20,05 1 00:35:20 Gran Tarajal
1536belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen3 11:10:20,15 1 00:35:20 Club Olijftak Maaseik
1537germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser22 11:10:20,25 1 00:35:20 Düsseldorf Club
1538polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak3 11:10:20,40 1 00:35:20 Polonia
1539belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes1 11:10:20,55 1 00:35:21 Denderbond Ninove
1540belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck12 11:10:21,05 1 00:35:21 Fond Wallonie
1541germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:10:21,20 1 00:35:21 Sachsen Club
1542malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta6 11:10:21,45 1 00:35:21 Malta Racing Pigeon Club
1543netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins4 11:10:21,65 1 00:35:22 Holland Pigeons Club
1544wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers8 11:10:21,85 1 00:35:22 Wales Club
1545rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah6 11:10:21,95 1 00:35:22 Romanía
1546germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt2 11:10:22,05 1 00:35:22 NRW Club
1547england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster13 11:10:22,10 1 00:35:22 RPRA (Pigeon Association)
1548hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:10:22,45 1 00:35:22 Hungary Pigeons Club
1549germany MC0290  
Nicoline
Team Klaas & Sohn21 11:10:22,50 1 00:35:22 Rietberg Club
1550wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:10:22,60 1 00:35:23 Wales Club
1551slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 11:10:22,70 1 00:35:23 Slovenia Club
1552austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag41 11:10:22,70 1 00:35:23 VRV - Oberoesterreich
1553polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 11:10:22,85 1 00:35:23 Polonia
1554rumania MC2073  
Paola
Team Marin Daniel & Elvis1 11:10:22,90 1 00:35:23 Romanía
1555germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl6 11:10:22,95 1 00:35:23 Heidenheim Club
1556austria MC1798  
Izmana
Beniamin Neag42 11:10:22,95 1 00:35:23 VRV - Oberoesterreich
1557polska MC2434  
JKG 7746
Team JKG Transport15 11:10:23,15 1 00:35:23 Polonia
1558belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest3 11:10:23,20 1 00:35:23 Lembeek Club - Belgium
1559germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller22 11:10:23,30 1 00:35:23 Oberfranken Club
1560norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein2 11:10:23,45 1 00:35:23 Norge Racing Pigeon Club
1561wales MC1743  
Colita
Paul Bamford10 11:10:23,55 1 00:35:24 Wales Club
1562germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij6 11:10:23,65 1 00:35:24 Harsewinkel Club
1563italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna3 11:10:23,80 1 00:35:24 Italia
1564hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel4 11:10:23,90 1 00:35:24 Hungary Pigeons Club
1565denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen4 11:10:24,10 1 00:35:24 Denmark Club
1566germany MC1509  
Alien
Team SAS1 11:10:24,20 1 00:35:24 Germany Club
1567hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 11:10:24,35 1 00:35:24 Hungary Pigeons Club
1568germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller23 11:10:24,45 1 00:35:24 Oberfranken Club
1569rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George15 11:10:24,95 1 00:35:25 Romanía
1570ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts6 11:10:25,30 1 00:35:25 Irish Homing Union
1571cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero4 11:10:25,40 1 00:35:25 Malagüeño
1572denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen1 11:10:25,50 1 00:35:26 Denmark Club
1573alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral4 11:10:25,65 1 00:35:26 La Dama de Elche
1574rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea36 11:10:26,10 1 00:35:26 Romanía
1575germany MC0081  
Muddy
Team SAS2 11:10:26,15 1 00:35:26 Germany Club
1576belgium MC0654  
Canary Shadow
Team Creemers & Zoon16 11:10:26,35 1 00:35:26 Club Olijftak Maaseik
1577belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens8 11:10:26,35 1 00:35:26 Fond Wallonie
1578england MC0668  
Anita
David Hinkel7 11:10:26,50 1 00:35:26 RPRA (Pigeon Association)
1579germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.3 11:10:26,55 1 00:35:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1580belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen3 11:10:26,75 1 00:35:27 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1581rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita7 11:10:26,90 1 00:35:27 Romanía
1582turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez6 11:10:27,15 1 00:35:27 Turkey Flying Club
1583germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij7 11:10:27,20 1 00:35:27 Harsewinkel Club
1584rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:10:27,35 1 00:35:27 Romanía
1585belgium MC2932  
Dianne
Marcel Vandersmissen4 11:10:27,35 1 00:35:27 Belgium Club
1586belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends5 11:10:27,40 1 00:35:27 Club Olijftak Maaseik
1587tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz5 11:10:27,60 1 00:35:28 C.C.Portuense
1588netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel4 11:10:27,61 1 00:35:28 Holland Pigeons Club
1589polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski4 11:10:27,80 1 00:35:28 Polonia
1590germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij8 11:10:28,35 1 00:35:28 Harsewinkel Club
1591slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak3 11:10:28,45 1 00:35:28 Slovenia Club
1592germany MC1507  
Just Like A Woman
Team Waz2 11:10:28,45 1 00:35:28 Oberfranken Club
1593netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:10:28,45 1 00:35:28 Holland Pigeons Club
1594england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 72 11:10:28,65 1 00:35:29 Up North Combine
1595denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen5 11:10:29,20 1 00:35:29 Denmark Club
1596denmark MC2039  
Rosa
Team Henriksen4 11:10:29,30 1 00:35:29 Denmark Club
1597turkey MC3017  
Pargali Ibrahim
Team Recep-emin Bayramoglu21 11:10:29,45 1 00:35:29 Turkey Flying Club
1598austria MC1633  
DARK DA VINCI 1448
Team Garcia & Nagelhofer7 11:10:29,55 1 00:35:30 VRV - Oberoesterreich
1599netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition1 11:10:29,65 1 00:35:30 Holland Pigeons Club
1600gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 11:10:29,66 1 00:35:30 Club Los Socios
1601wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:10:29,67 1 00:35:30 Wales Club
1602england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford3 11:10:29,68 1 00:35:30 RPRA (Pigeon Association)
1603germany MC3066  
PIGEONS OF THE SEA 8
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse4 11:10:29,80 1 00:35:30 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1604rumania MC3193  
Rudi Ruby
Team Familia Bacalu2 11:10:29,80 1 00:35:30 Romanía
1605germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing2 11:10:30,55 1 00:35:31 Lehrte/Peine
1606belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon17 11:10:30,65 1 00:35:31 Club Olijftak Maaseik
1607germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt3 11:10:30,85 1 00:35:31 NRW Club
1608germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker5 11:10:30,86 1 00:35:31 Germany Club
1609germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug4 11:10:30,95 1 00:35:31 Germany Club
1610baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa5 11:10:31,05 1 00:35:31 C.C. Es Pla de Mallorca
1611germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak11 11:10:31,10 1 00:35:31 Germany Club
1612wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls13 11:10:31,20 1 00:35:31 Wales Club
1613rumania MC0151  
Bucarest
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 11:10:31,30 1 00:35:31 Romanía
1614germany MC0070  
Snowman 1
Günter Schneemann11 11:10:31,60 1 00:35:32 Kassel Club
1615austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer8 11:10:31,65 1 00:35:32 VRV - Oberoesterreich
1616polska MC1600  
Xplorer
Team Lorek & Losinski5 11:10:31,65 1 00:35:32 Polonia
1617rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:10:31,65 1 00:35:32 Club Rusia
1618rumania MC3338  
Ted
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons2 11:10:31,75 1 00:35:32 Romanía
1619italia MC1914  
Vigano
Team RSR3 11:10:32,00 1 00:35:32 Italia
1620germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany7 11:10:32,25 1 00:35:32 Germany Club
1621wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls14 11:10:32,35 1 00:35:32 Wales Club
1622italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 11:10:32,45 1 00:35:32 Italia
1623croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip2 11:10:32,55 1 00:35:33 Croatia Pigeon Club
1624netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda5 11:10:32,70 1 00:35:33 Holland Pigeons Club
1625germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski6 11:10:32,85 1 00:35:33 Vogtland Club
1626belgium MC0358  
Alegría
Dirk Verstichelen6 11:10:32,90 1 00:35:33 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1627netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort3 11:10:32,95 1 00:35:33 Holland Pigeons Club
1628england MC2727  
Frankie Four Toes
Team W and S Sweet2 11:10:33,25 1 00:35:33 RPRA (Pigeon Association)
1629rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea37 11:10:33,40 1 00:35:33 Romanía
1630germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons8 11:10:33,60 1 00:35:34 Saarland
1631slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec4 11:10:33,80 1 00:35:34 Slovenia Club
1632polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit4 11:10:33,80 1 00:35:34 Polonia
1633netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek5 11:10:33,95 1 00:35:34 Holland Pigeons Club
1634polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas3 11:10:34,00 1 00:35:34 Polonia
1635germany MC2794  
Snowman 13
Günter Schneemann12 11:10:34,25 1 00:35:34 Kassel Club
1636belgium MC0972  
Mig IV
Vincent Neirynck13 11:10:34,30 1 00:35:34 Fond Wallonie
1637rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 11:10:34,85 1 00:35:35 Romanía
1638netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges5 11:10:34,90 1 00:35:35 Holland Pigeons Club
1639hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel5 11:10:35,05 1 00:35:35 Hungary Pigeons Club
1640england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster14 11:10:35,15 1 00:35:35 RPRA (Pigeon Association)
1641rumania MC3260  
Noell
Florin Scutaru6 11:10:35,25 1 00:35:35 Romanía
1642italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S4 11:10:35,30 1 00:35:35 Italia
1643malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta7 11:10:35,60 1 00:35:36 Malta Racing Pigeon Club
1644germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:10:35,95 1 00:35:36 Germany Club
1645germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers6 11:10:36,00 1 00:35:36 Münsterland
1646netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan12 11:10:36,05 1 00:35:36 Holland Pigeons Club
1647turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu22 11:10:36,20 1 00:35:36 Turkey Flying Club
1648portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul3 11:10:36,75 1 00:35:37 Faro - Portugal
1649netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel5 11:10:37,35 1 00:35:37 Holland Pigeons Club
1650wales MC1934  
marley
Team Rudderfett7 11:10:37,45 1 00:35:37 Welsh Flag
1651england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs4 11:10:37,70 1 00:35:38 RPRA (Pigeon Association)
1652austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag43 11:10:38,00 1 00:35:38 VRV - Oberoesterreich
1653netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition2 11:10:38,05 1 00:35:38 Holland Pigeons Club
1654rumania MC3209  
Martina
Team Patruca & Tacea2 11:10:38,05 1 00:35:38 Romanía
1655germany MC0777  
Tour Again
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:10:38,35 1 00:35:38 Oberfranken Club
1656germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak12 11:10:38,40 1 00:35:38 Germany Club
1657netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:10:38,41 1 00:35:38 Holland Pigeons Club
1658baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa6 11:10:38,70 1 00:35:39 C.C. Es Pla de Mallorca
1659netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel6 11:10:38,71 1 00:35:39 Holland Pigeons Club
1660norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura7 11:10:38,90 1 00:35:39 Norge Racing Pigeon Club
1661wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent5 11:10:38,95 1 00:35:39 Wales Club
1662polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk4 11:10:39,15 1 00:35:39 Polonia
1663italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel2 11:10:39,25 1 00:35:39 Italia
1664germany MC1334  
Nebos
Erich Müller24 11:10:39,40 1 00:35:39 Oberfranken Club
1665england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate11 11:10:39,40 1 00:35:39 RPRA (Pigeon Association)
1666germany MC2974  
Mouse
Hans-Paul Esser23 11:10:39,40 1 00:35:39 Düsseldorf Club
1667tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón1 11:10:39,70 1 00:35:40 CANARAGÜI
1668czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize12 11:10:39,80 1 00:35:40 Czech Republic Club
1669czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize13 11:10:40,10 1 00:35:40 Czech Republic Club
1670rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu3 11:10:40,10 1 00:35:40 Romanía
1671rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea38 11:10:40,35 1 00:35:40 Romanía
1672hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard4 11:10:40,75 1 00:35:41 Hungary Pigeons Club
1673netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving3 11:10:40,90 1 00:35:41 Holland Pigeons Club
1674wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys3 11:10:41,10 1 00:35:41 Wales Club
1675rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis2 11:10:41,20 1 00:35:41 Romanía
1676netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan13 11:10:41,40 1 00:35:41 Holland Pigeons Club
1677rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu3 11:10:41,75 1 00:35:42 Romanía
1678germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:10:42,10 1 00:35:42 Germany Club
1679netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap6 11:10:42,35 1 00:35:42 Holland Pigeons Club
1680netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL2 11:10:42,36 1 00:35:42 Holland Pigeons Club
1681germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller25 11:10:42,40 1 00:35:42 Oberfranken Club
1682china MC2913  
Bemol
Team Haiye Boi Fuqing20 11:10:42,60 1 00:35:43 China Pigeon Raging Club
1683belgium MC1145  
Rosa Belle
Filip de Smedt11 11:10:42,70 1 00:35:43 De Snelvliegers Zandbergen Club
1684belgium MC0153  
Arona 269
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:10:43,05 1 00:35:43 Fondclub Herent
1685germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner1 11:10:43,10 1 00:35:43 Nordhessen Club
1686polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland10 11:10:43,35 1 00:35:43 Polonia
1687netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer7 11:10:43,45 1 00:35:43 Holland Pigeons Club
1688malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta5 11:10:43,60 1 00:35:44 Malta Racing Pigeon Club
1689germany MC0909  
Singa
Team BBKB Racing3 11:10:43,60 1 00:35:44 Lehrte/Peine
1690england MC2941  
Palmira
Peter Williams3 11:10:43,80 1 00:35:44 RPRA (Pigeon Association)
1691germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller26 11:10:43,95 1 00:35:44 Oberfranken Club
1692polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 11:10:44,00 1 00:35:44 Polonia
1693england MC2945  
Mutaito
Peter Williams4 11:10:44,20 1 00:35:44 RPRA (Pigeon Association)
1694rumania MC1165  
Winner
Class 8888 11:10:44,30 1 00:35:44 Romanía
1695polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:10:44,35 1 00:35:44 Polonia
1696wales MC2178  
Dreamers 87
Team Big Dreamers9 11:10:44,35 1 00:35:44 Wales Club
1697rumania MC3187  
Funy
Team Dinita & Adrian & Alex7 11:10:44,40 1 00:35:44 Romanía
1698slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine4 11:10:44,50 1 00:35:44 Slovenia Club
1699polska MC2004  
Gourmet
Grzegorz Szymanski9 11:10:44,55 1 00:35:45 Polonia
1700wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers10 11:10:44,75 1 00:35:45 Wales Club
1701croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip3 11:10:44,75 1 00:35:45 Croatia Pigeon Club
1702netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 11:10:44,95 1 00:35:45 Holland Pigeons Club
1703england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate12 11:10:45,00 1 00:35:45 RPRA (Pigeon Association)
1704netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo6 11:10:45,25 1 00:35:45 Holland Pigeons Club
1705belgium MC0578  
Marshall
Steven Van de Velde3 11:10:45,50 1 00:35:46 Land van Aalst
1706rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea39 11:10:45,60 1 00:35:46 Romanía
1707england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts2 11:10:45,85 1 00:35:46 RPRA (Pigeon Association)
1708england MC0659  
Grace
David Hinkel8 11:10:46,10 1 00:35:46 RPRA (Pigeon Association)
1709rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca1 11:10:46,15 1 00:35:46 Romanía
1710belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes2 11:10:46,35 1 00:35:46 Denderbond Ninove
1711hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea14 11:10:46,55 1 00:35:47 Hungary Pigeons Club
1712malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta8 11:10:46,80 1 00:35:47 Malta Racing Pigeon Club
1713fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:10:46,80 1 00:35:47 Gran Tarajal
1714netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen4 11:10:47,01 1 00:35:47 PDV Alphen Vooruit
1715czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie7 11:10:47,35 1 00:35:47 Czech Republic Club
1716netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn9 11:10:47,55 1 00:35:48 Holland Pigeons Club
1717germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:10:47,60 1 00:35:48 Schwaben-Allgäu Club
1718germany MC0053  
Yussef
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 11:10:48,00 1 00:35:48 Sachsen Club
1719germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers5 11:10:48,00 1 00:35:48 Niederrhein Club
1720austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa5 11:10:48,30 1 00:35:48 VRV - Oberoesterreich
1721czech republic MC2559  
GPG 239
Team GPG Oversize14 11:10:48,31 1 00:35:48 Czech Republic Club
1722rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea40 11:10:48,45 1 00:35:48 Romanía
1723czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize15 11:10:48,65 1 00:35:49 Czech Republic Club
1724rumania MC2424  
Wurzburg
Team Jabloncic Jaroslav3 11:10:48,70 1 00:35:49 Romanía
1725england MC2157  
Milo
Duncan Kittow4 11:10:49,15 1 00:35:49 RPRA (Pigeon Association)
1726la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas3 11:10:49,20 1 00:35:49 Amigos de La Palma
1727wales MC2085  
Jessicas Dream
Team Welsh Hopefuls15 11:10:49,25 1 00:35:49 Wales Club
1728austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer9 11:10:49,55 1 00:35:50 VRV - Oberoesterreich
1729netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn10 11:10:49,70 1 00:35:50 Holland Pigeons Club
1730czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica5 11:10:49,80 1 00:35:50 Czech Republic Club
1731england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc3 11:10:49,85 1 00:35:50 RPRA (Pigeon Association)
1732germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn22 11:10:49,85 1 00:35:50 Rietberg Club
1733belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends6 11:10:49,95 1 00:35:50 Club Olijftak Maaseik
1734gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi1 11:10:49,95 1 00:35:50 Club Los Socios
1735denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen6 11:10:51,00 1 00:35:51 Denmark Club
1736germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel22 11:10:51,25 1 00:35:51 Saalfeld Club
1737netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland6 11:10:51,45 1 00:35:51 Holland Pigeons Club
1738czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica6 11:10:51,65 1 00:35:52 Czech Republic Club
1739germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller27 11:10:51,70 1 00:35:52 Oberfranken Club
1740slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:10:51,71 1 00:35:52 Slovakia Club
1741austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer10 11:10:52,30 1 00:35:52 VRV - Oberoesterreich
1742denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen2 11:10:52,45 1 00:35:52 Denmark Club
1743slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos6 11:10:52,55 1 00:35:53 Slovakia Club
1744turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu23 11:10:52,65 1 00:35:53 Turkey Flying Club
1745gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor9 11:10:52,75 1 00:35:53 La Paloma Mensajera
1746ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts7 11:10:52,76 1 00:35:53 Irish Homing Union
1747england MC0898  
Bermondsy Babe
Team Foster & Rump3 11:10:53,15 1 00:35:53 RPRA (Pigeon Association)
1748hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 11:10:53,25 1 00:35:53 Hungary Pigeons Club
1749rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia8 11:10:53,25 1 00:35:53 Romanía
1750germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers6 11:10:54,10 1 00:35:54 Niederrhein Club
1751england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters2 11:10:54,25 1 00:35:54 RPRA (Pigeon Association)
1752hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar3 11:10:54,35 1 00:35:54 Hungary Pigeons Club
1753rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group3 11:10:54,70 1 00:35:55 Romanía
1754slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic4 11:10:55,20 1 00:35:55 Slovenia Club
1755czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize16 11:10:55,20 1 00:35:55 Czech Republic Club
1756england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters3 11:10:55,50 1 00:35:56 RPRA (Pigeon Association)
1757sweden MC1040  
Connies Hope
Bo Eriksson2 11:10:55,80 1 00:35:56 Sweden Club
1758polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland11 11:10:55,81 1 00:35:56 Polonia
1759belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck14 11:10:55,90 1 00:35:56 Fond Wallonie
1760malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta7 11:10:55,91 1 00:35:56 Malta Racing Pigeon Club
1761england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts3 11:10:56,00 1 00:35:56 RPRA (Pigeon Association)
1762rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar3 11:10:56,25 1 00:35:56 Romanía
1763austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer11 11:10:56,50 1 00:35:56 VRV - Oberoesterreich
1764england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford4 11:10:56,50 1 00:35:56 RPRA (Pigeon Association)
1765portugal MC1967  
Second
Team Asas do Sul4 11:10:56,80 1 00:35:57 Faro - Portugal
1766slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia11 11:10:57,80 1 00:35:58 Slovakia Club
1767slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P1 11:10:58,15 1 00:35:58 Slovakia Club
1768south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit3 11:10:58,15 1 00:35:58 South Africa Club
1769austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag44 11:10:58,20 1 00:35:58 VRV - Oberoesterreich
1770italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar3 11:10:58,25 1 00:35:58 Italia
1771cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:10:58,80 1 00:35:59 Andalucía
1772germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser24 11:10:59,05 1 00:35:59 Düsseldorf Club
1773netherlands MC0903  
Ginny
Team Skyriders4 11:10:59,10 1 00:35:59 Holland Pigeons Club
1774tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA1 11:10:59,30 1 00:35:59 Adexe
1775belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen5 11:10:59,40 1 00:35:59 Belgium Club
1776rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea41 11:10:59,50 1 00:36:00 Romanía
1777austria MC0328  
Supertramp
Team Gratzer & Nóres4 11:11:00,20 1 00:36:00 Pigeon Club Austria South
1778austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag45 11:11:00,50 1 00:36:00 VRV - Oberoesterreich
1779polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk2 11:11:00,85 1 00:36:01 Polonia
1780belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss2 11:11:00,95 1 00:36:01 Club Olijftak Maaseik
1781england MC0005  
Vanloon
Team Lucky 73 11:11:01,00 1 00:36:01 Up North Combine
1782germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 11:11:01,15 1 00:36:01 Sachsen Club
1783gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi2 11:11:01,20 1 00:36:01 Club Los Socios
1784netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink4 11:11:01,45 1 00:36:01 Holland Pigeons Club
1785germany MC0774  
Victoria
Team Albatal6 11:11:01,45 1 00:36:01 Germany Club
1786rumania MC1232  
Amadeus
Sorin Florea42 11:11:01,60 1 00:36:02 Romanía
1787slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik3 11:11:01,60 1 00:36:02 Slovakia Club
1788rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea43 11:11:02,05 1 00:36:02 Romanía
1789germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann4 11:11:02,45 1 00:36:02 Oberfranken Club
1790rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici5 11:11:02,55 1 00:36:03 Romanía
1791belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck15 11:11:02,80 1 00:36:03 Fond Wallonie
1792wales MC2095  
Roadhog Dan
Team Welsh Hopefuls16 11:11:02,80 1 00:36:03 Wales Club
1793england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate13 11:11:02,90 1 00:36:03 RPRA (Pigeon Association)
1794china MC2930  
Renardo
Team Haiye Boi Fuqing21 11:11:03,00 1 00:36:03 China Pigeon Raging Club
1795norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen3 11:11:03,30 1 00:36:03 Norge Racing Pigeon Club
1796norway MC3277  
Lord
Team Norwegian Seagulls4 11:11:03,30 1 00:36:03 Norge Racing Pigeon Club
1797polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland12 11:11:03,55 1 00:36:04 Polonia
1798germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst3 11:11:03,60 1 00:36:04 Oberfranken Club
1799tenerife MC0297  
locura
Carlos Cámara Marcinkowski1 11:11:03,75 1 00:36:04 C.C.Portuense
1800norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls5 11:11:04,10 1 00:36:04 Norge Racing Pigeon Club
1801germany MC1577  
Katarina
Fedoseev Vitalij9 11:11:04,15 1 00:36:04 Harsewinkel Club
1802turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt3 11:11:04,15 1 00:36:04 Turkey Flying Club
1803wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett8 11:11:04,35 1 00:36:04 Welsh Flag
1804germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner2 11:11:04,60 1 00:36:05 Nordhessen Club
1805moldova MC2017  
Damian
Team Fauna Orheiului3 11:11:04,75 1 00:36:05 Moldova
1806france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette4 11:11:04,95 1 00:36:05 Team Sibille France
1807england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn3 11:11:05,25 1 00:36:05 RPRA (Pigeon Association)
1808belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens9 11:11:05,30 1 00:36:05 Fond Wallonie
1809tenerife MC2426  
Alfa
Team K.AGA4 11:11:05,40 1 00:36:05 Club Tenerife
1810netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel7 11:11:05,50 1 00:36:06 Holland Pigeons Club
1811controling MC0021  
Bourgueil
Checking Checking6 11:11:05,55 1 00:36:06 Checking
1812germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt3 11:11:05,70 1 00:36:06 Germany Club
1813netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.2 11:11:06,30 1 00:36:06 Holland Pigeons Club
1814controling MC0126  
check
Checking Checking7 11:11:06,40 1 00:36:06 Checking
1815germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen5 11:11:06,55 1 00:36:07 Ruhrgebiet Club
1816rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 8889 11:11:06,60 1 00:36:07 Romanía
1817gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi3 11:11:06,65 1 00:36:07 Club Los Socios
1818netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland7 11:11:06,65 1 00:36:07 Holland Pigeons Club
1819wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers11 11:11:06,85 1 00:36:07 Wales Club
1820croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic5 11:11:07,15 1 00:36:07 Croatia Pigeon Club
1821czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize17 11:11:07,65 1 00:36:08 Czech Republic Club
1822france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette5 11:11:07,80 1 00:36:08 Team Sibille France
1823germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 11:11:07,85 1 00:36:08 Germany Club
1824wales MC1749  
Rene
Paul Bamford11 11:11:07,95 1 00:36:08 Wales Club
1825germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker6 11:11:07,95 1 00:36:08 Germany Club
1826italia MC1923  
Sanson
Team RSR4 11:11:08,10 1 00:36:08 Italia
1827rumania MC3227  
Short Cut
T. Ionel Lazar4 11:11:08,25 1 00:36:08 Romanía
1828germany MC1736  
Japon
Walter Agler3 11:11:08,30 1 00:36:08 Oberbayern Club
1829germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel23 11:11:08,40 1 00:36:08 Saalfeld Club
1830rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici6 11:11:08,70 1 00:36:09 Romanía
1831rumania MC1208  
Golden Wings
Sorin Florea44 11:11:08,75 1 00:36:09 Romanía
1832austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag46 11:11:08,95 1 00:36:09 VRV - Oberoesterreich
1833wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent6 11:11:09,00 1 00:36:09 Wales Club
1834alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral5 11:11:09,05 1 00:36:09 La Dama de Elche
1835europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe3 11:11:09,70 1 00:36:10 Club E.U.
1836slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi5 11:11:10,15 1 00:36:10 Slovakia Club
1837denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen7 11:11:10,16 1 00:36:10 Denmark Club
1838germany MC0624  
Triple Threat
Team Feuriger Fluegel Krosigk7 11:11:10,55 1 00:36:11 Sachsen Club
1839wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 11:11:10,60 1 00:36:11 Wales Club
1840denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen8 11:11:10,61 1 00:36:11 Denmark Club
1841hungary MC3042  
Barkin
Team Dr. Stecz Hungary1 11:11:10,65 1 00:36:11 Hungary Pigeons Club
1842rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti3 11:11:11,15 1 00:36:11 Romanía
1843germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller28 11:11:11,25 1 00:36:11 Oberfranken Club
1844fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas2 11:11:11,50 1 00:36:12 Gran Tarajal
1845netherlands MC0697  
Lightning Mc Queen
Team Rien van Oss en Zn11 11:11:11,55 1 00:36:12 Holland Pigeons Club
1846ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY2 11:11:11,70 1 00:36:12 Irish Homing Union
1847rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:11:11,85 1 00:36:12 Romanía
1848bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina3 11:11:11,86 1 00:36:12 Bosnia & Herzegovina Club
1849czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica7 11:11:12,50 1 00:36:12 Czech Republic Club
1850germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl7 11:11:12,80 1 00:36:13 Heidenheim Club
1851england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate14 11:11:12,90 1 00:36:13 RPRA (Pigeon Association)
1852wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 11:11:13,05 1 00:36:13 Welsh Flag
1853belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:11:13,30 1 00:36:13 Fondclub Herent
1854scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 11:11:13,35 1 00:36:13 Scottish Homing Union
1855germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 11:11:13,40 1 00:36:13 Germany Club
1856germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller29 11:11:13,60 1 00:36:14 Oberfranken Club
1857germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij10 11:11:13,65 1 00:36:14 Harsewinkel Club
1858slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha3 11:11:14,20 1 00:36:14 Slovenia Club
1859netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan14 11:11:14,45 1 00:36:14 Holland Pigeons Club
1860belgium MC1537  
Red Choco
Team Coloured Pigeons3 11:11:14,45 1 00:36:14 Fond Wallonie
1861netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan15 11:11:14,70 1 00:36:15 Holland Pigeons Club
1862netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben3 11:11:14,70 1 00:36:15 Holland Pigeons Club
1863south africa MC1864  
Jaqouette
Team Triple J Lofts9 11:11:15,00 1 00:36:15 South Africa Club
1864germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij11 11:11:15,30 1 00:36:15 Harsewinkel Club
1865gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy2 11:11:15,55 1 00:36:16 Club Los Socios
1866belgium MC0224  
Juno Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:11:15,80 1 00:36:16 Fond Wallonie
1867turkey MC3003  
Tayyar
Ferhat Gülez7 11:11:15,80 1 00:36:16 Turkey Flying Club
1868wales MC1742  
Blocker
Paul Bamford12 11:11:16,10 1 00:36:16 Wales Club
1869south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts10 11:11:16,45 1 00:36:16 South Africa Club
1870slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi6 11:11:16,55 1 00:36:17 Slovakia Club
1871england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF4 11:11:16,75 1 00:36:17 RPRA (Pigeon Association)
1872germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel24 11:11:17,60 1 00:36:18 Saalfeld Club
1873belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt12 11:11:17,61 1 00:36:18 De Snelvliegers Zandbergen Club
1874rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti4 11:11:18,00 1 00:36:18 Romanía
1875germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.4 11:11:18,15 1 00:36:18 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1876belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns9 11:11:18,60 1 00:36:19 Fondclub Loft 24
1877hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon2 11:11:18,80 1 00:36:19 Hungary Pigeons Club
1878hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 11:11:18,95 1 00:36:19 Hungary Pigeons Club
1879germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser25 11:11:19,40 1 00:36:19 Düsseldorf Club
1880cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino1 11:11:19,50 1 00:36:20 Club Reinosano
1881germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel25 11:11:19,65 1 00:36:20 Saalfeld Club
1882italia MC1919  
Sharpie
Team RSR5 11:11:19,80 1 00:36:20 Italia
1883slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 11:11:20,05 1 00:36:20 Slovakia Club
1884rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea45 11:11:20,25 1 00:36:20 Romanía
1885czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens6 11:11:20,40 1 00:36:20 Czech Republic Club
1886slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik2 11:11:20,40 1 00:36:20 Slovakia Club
1887malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta8 11:11:20,41 1 00:36:20 Malta Racing Pigeon Club
1888controling MC0023  
Bolita
Checking Checking8 11:11:20,45 1 00:36:20 Checking
1889germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik3 11:11:20,50 1 00:36:20 Germany Club
1890netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots2 11:11:20,70 1 00:36:21 Holland Pigeons Club
1891belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:11:20,90 1 00:36:21 Fond Wallonie
1892polska MC1663  
Greg 732
Team Greg - Poland13 11:11:21,40 1 00:36:21 Polonia
1893netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink5 11:11:21,80 1 00:36:22 Holland Pigeons Club
1894netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij4 11:11:21,81 1 00:36:22 Holland Pigeons Club
1895rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George16 11:11:21,90 1 00:36:22 Romanía
1896italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 11:11:22,15 1 00:36:22 Italia
1897rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea46 11:11:22,60 1 00:36:23 Romanía
1898europe MC0811  
Spitfire 2
Team TOP 106 11:11:22,60 1 00:36:23 Club E.U.
1899germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann13 11:11:22,60 1 00:36:23 Kassel Club
1900hungary MC1628  
Top Lady
Team Fenyvesi Balazs & Norbert11 11:11:22,75 1 00:36:23 Hungary Pigeons Club
1901czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie8 11:11:22,75 1 00:36:23 Czech Republic Club
1902germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 11:11:22,76 1 00:36:23 Schwaben-Allgäu Club
1903rumania MC3261  
Sky
Florin Scutaru7 11:11:22,90 1 00:36:23 Romanía
1904rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita8 11:11:22,95 1 00:36:23 Romanía
1905germany MC0283  
Loulou
Team Klaas & Sohn23 11:11:23,25 1 00:36:23 Rietberg Club
1906belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:11:23,85 1 00:36:24 Club Olijftak Maaseik
1907rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea47 11:11:23,85 1 00:36:24 Romanía
1908austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:11:23,90 1 00:36:24 VRV - Oberoesterreich
1909polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport16 11:11:23,90 1 00:36:24 Polonia
1910south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit4 11:11:23,95 1 00:36:24 South Africa Club
1911austria MC1811  
Alik
Beniamin Neag47 11:11:24,75 1 00:36:25 VRV - Oberoesterreich
1912rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch3 11:11:25,05 1 00:36:25 Romanía
1913belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:11:25,15 1 00:36:25 Club Olijftak Maaseik
1914rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru8 11:11:25,35 1 00:36:25 Romanía
1915slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik4 11:11:25,36 1 00:36:25 Slovakia Club
1916austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer3 11:11:25,40 1 00:36:25 Club Austria
1917germany MC2788  
Warie
Hans Esser4 11:11:25,50 1 00:36:26 Germany Club
1918polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta5 11:11:25,80 1 00:36:26 Polonia
1919polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta6 11:11:26,00 1 00:36:26 Polonia
1920netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving4 11:11:26,15 1 00:36:26 Holland Pigeons Club
1921hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert12 11:11:26,75 1 00:36:27 Hungary Pigeons Club
1922netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan16 11:11:26,75 1 00:36:27 Holland Pigeons Club
1923czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize18 11:11:26,90 1 00:36:27 Czech Republic Club
1924england MC0673  
Route Forty
David Hinkel9 11:11:27,10 1 00:36:27 RPRA (Pigeon Association)
1925germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner3 11:11:27,15 1 00:36:27 Nordhessen Club
1926tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime3 11:11:27,30 1 00:36:27 Adexe
1927france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit4 11:11:27,45 1 00:36:27 Team Sibille France
1928rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc8 11:11:27,55 1 00:36:28 Romanía
1929germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker7 11:11:27,70 1 00:36:28 Germany Club
1930rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa4 11:11:27,75 1 00:36:28 Romanía
1931germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug5 11:11:27,75 1 00:36:28 Germany Club
1932italia MC1921  
Banana
Team RSR6 11:11:28,00 1 00:36:28 Italia
1933rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa8 11:11:28,30 1 00:36:28 Romanía
1934netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg3 11:11:28,45 1 00:36:28 Holland Pigeons Club
1935germany MC2240  
Branko
Team Blümmers7 11:11:28,80 1 00:36:29 Niederrhein Club
1936slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J5 11:11:28,95 1 00:36:29 Slovakia Club
1937germany MC0945  
Lewis Blue Girl
Fedoseev Vitalij12 11:11:29,40 1 00:36:29 Harsewinkel Club
1938croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb2 11:11:29,40 1 00:36:29 Croatia Pigeon Club
1939germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel26 11:11:29,41 1 00:36:29 Saalfeld Club
1940germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl8 11:11:29,50 1 00:36:30 Heidenheim Club
1941germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser26 11:11:29,50 1 00:36:30 Düsseldorf Club
1942czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize19 11:11:29,51 1 00:36:30 Czech Republic Club
1943slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi7 11:11:29,80 1 00:36:30 Slovakia Club
1944czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens7 11:11:30,20 1 00:36:30 Czech Republic Club
1945bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:11:30,55 1 00:36:31 Bulgaria Club
1946england MC0688  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate15 11:11:30,60 1 00:36:31 RPRA (Pigeon Association)
1947germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany16 11:11:30,65 1 00:36:31 Saalfeld Club
1948belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen4 11:11:31,75 1 00:36:32 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1949turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu24 11:11:31,80 1 00:36:32 Turkey Flying Club
1950netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:11:32,20 1 00:36:32 Holland Pigeons Club
1951scotland MC0420  
Josh
William Donachie11 11:11:32,30 1 00:36:32 Scottish Homing Union
1952england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters4 11:11:32,40 1 00:36:32 RPRA (Pigeon Association)
1953rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch4 11:11:32,55 1 00:36:33 Romanía
1954germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn4 11:11:33,00 1 00:36:33 Germany Club
1955austria MC2525  
Michael
Michael Rudorfer4 11:11:33,05 1 00:36:33 Club Austria
1956rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica5 11:11:33,35 1 00:36:33 Romanía
1957germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers7 11:11:33,60 1 00:36:34 Münsterland
1958netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij5 11:11:33,75 1 00:36:34 Holland Pigeons Club
1959germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser5 11:11:34,00 1 00:36:34 Ostwestfalenn Club
1960rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica6 11:11:34,10 1 00:36:34 Romanía
1961germany MC0073  
Fussy
Team SAS3 11:11:34,25 1 00:36:34 Germany Club
1962england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet3 11:11:34,75 1 00:36:35 RPRA (Pigeon Association)
1963rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa9 11:11:34,90 1 00:36:35 Romanía
1964slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos7 11:11:34,91 1 00:36:35 Slovakia Club
1965turkey MC3004  
Fatih
Ferhat Gülez8 11:11:34,95 1 00:36:35 Turkey Flying Club
1966polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak4 11:11:35,50 1 00:36:36 Polonia
1967netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn12 11:11:35,55 1 00:36:36 Holland Pigeons Club
1968czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:11:35,65 1 00:36:36 Czech Republic Club
1969czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar5 11:11:35,85 1 00:36:36 Czech Republic Club
1970germany MC0060  
Depp Water
Team Golden Ladies Germany12 11:11:35,85 1 00:36:36 Germany Club
1971sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez4 11:11:35,90 1 00:36:36 ITALICENSE
1972austria MC1781  
Whitetears
Beniamin Neag48 11:11:36,30 1 00:36:36 VRV - Oberoesterreich
1973hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard5 11:11:36,30 1 00:36:36 Hungary Pigeons Club
1974germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers8 11:11:36,45 1 00:36:36 Münsterland
1975polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:11:36,65 1 00:36:37 Polonia
1976belgium MC0641  
Tommy
Team Creemers & Zoon18 11:11:36,75 1 00:36:37 Club Olijftak Maaseik
1977rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George17 11:11:36,85 1 00:36:37 Romanía
1978netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots3 11:11:36,95 1 00:36:37 Holland Pigeons Club
1979netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn13 11:11:37,00 1 00:36:37 Holland Pigeons Club
1980south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts11 11:11:37,05 1 00:36:37 South Africa Club
1981germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.5 11:11:37,30 1 00:36:37 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1982england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker4 11:11:37,40 1 00:36:37 RPRA (Pigeon Association)
1983belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen4 11:11:37,45 1 00:36:37 Club Olijftak Maaseik
1984belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt13 11:11:38,05 1 00:36:38 De Snelvliegers Zandbergen Club
1985germany MC1309  
Brieann
Erich Müller30 11:11:38,10 1 00:36:38 Oberfranken Club
1986italia MC2104  
Tibet
Giuseppe Patti4 11:11:38,55 1 00:36:39 Italia
1987netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan17 11:11:38,80 1 00:36:39 Holland Pigeons Club
1988gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi4 11:11:39,05 1 00:36:39 Club Los Socios
1989rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea48 11:11:39,10 1 00:36:39 Romanía
1990belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck16 11:11:39,25 1 00:36:39 Fond Wallonie
1991netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink6 11:11:39,30 1 00:36:39 Holland Pigeons Club
1992rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:11:39,50 1 00:36:40 Romanía
1993wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford13 11:11:39,65 1 00:36:40 Wales Club
1994hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:11:39,85 1 00:36:40 Hungary Pigeons Club
1995rumania MC0140  
Catalin
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos3 11:11:39,95 1 00:36:40 Romanía
1996denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen2 11:11:40,05 1 00:36:40 Denmark Club
1997slovakia MC2636  
Aneta
Team Hrozen P & P2 11:11:40,06 1 00:36:40 Slovakia Club
1998asturias MC0732  
Fleur
Team Dionisio & Pandiella11 11:11:40,25 1 00:36:40 R.C. Oviedo
1999slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro2 11:11:40,30 1 00:36:40 Slovakia Club
2000france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 11:11:40,60 1 00:36:41 Team Sibille France
2001england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters5 11:11:40,60 1 00:36:41 RPRA (Pigeon Association)
2002netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden3 11:11:40,90 1 00:36:41 Holland Pigeons Club
2003europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe4 11:11:40,95 1 00:36:41 Club E.U.
2004slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky2 11:11:41,10 1 00:36:41 Slovakia Club
2005wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett9 11:11:41,15 1 00:36:41 Welsh Flag
2006hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:11:41,15 1 00:36:41 Hungary Pigeons Club
2007germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany13 11:11:41,50 1 00:36:42 Germany Club
2008slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia12 11:11:41,55 1 00:36:42 Slovakia Club
2009polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport17 11:11:41,90 1 00:36:42 Polonia
2010czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal4 11:11:42,05 1 00:36:42 Czech Republic Club
2011netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer8 11:11:42,05 1 00:36:42 Holland Pigeons Club
2012belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon19 11:11:42,10 1 00:36:42 Club Olijftak Maaseik
2013germany MC3372  
Indigo
Team SG Missy Heinz & Annette6 11:11:42,20 1 00:36:42 Käshofen
2014england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow4 11:11:42,40