Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 7

 2558
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Italia
Giuseppe Patti

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 14 de enero de 2017 Distance 30  
  Liberation time 10:35:00 Weather Sun and Clouds  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 24 Km/h  
  Pigeons sent 2.709 % Arrivals 94,42 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti1 10:53:43,55 1 00:18:44 Italia
2germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn1 10:53:45,10 1 00:18:45 Rietberg Club
3czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 10:54:02,60 1 00:19:03 Czech Republic Club
4italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:54:06,25 1 00:19:06 Italian-Team
5germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann1 10:54:06,65 1 00:19:07 Kassel Club
6italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 10:54:06,66 1 00:19:07 Italia
7slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos1 10:54:06,95 1 00:19:07 Slovakia Club
8germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 10:54:07,15 1 00:19:07 Sachsen Club
9rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea1 10:54:07,20 1 00:19:07 Romanía
10austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag1 10:54:07,65 1 00:19:08 VRV - Oberoesterreich
11croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic1 10:54:07,90 1 00:19:08 Croatia Pigeon Club
12china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing1 10:54:09,00 1 00:19:09 China Pigeon Raging Club
13netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn1 10:54:09,15 1 00:19:09 Holland Pigeons Club
14slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia1 10:54:09,45 1 00:19:09 Slovakia Club
15rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George1 10:54:09,50 1 00:19:10 Romanía
16belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 10:54:09,70 1 00:19:10 Fond Wallonie
17belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon1 10:54:10,00 1 00:19:10 Club Olijftak Maaseik
18rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti1 10:54:10,20 1 00:19:10 Romanía
19netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek1 10:54:10,35 1 00:19:10 Holland Pigeons Club
20denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 10:54:10,36 1 00:19:10 Denmark Club
21germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:54:10,50 1 00:19:10 Oberfranken Club
22norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls1 10:54:10,75 1 00:19:11 Norge Racing Pigeon Club
23rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa1 10:54:10,85 1 00:19:11 Romanía
24italia MC2123  
Belle
Renato Cantu1 10:54:11,20 1 00:19:11 Italia
25germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 10:54:11,30 1 00:19:11 Germany Club
26belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt1 10:54:11,55 1 00:19:12 De Snelvliegers Zandbergen Club
27slovenia MC1725  
Zan
Team Planica1 10:54:11,65 1 00:19:12 Slovenia Club
28tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 10:54:12,05 1 00:19:12 CANARAGÜI
29germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn2 10:54:12,20 1 00:19:12 Rietberg Club
30gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro1 10:54:12,40 1 00:19:12 Club Los Socios
31england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster1 10:54:13,25 1 00:19:13 RPRA (Pigeon Association)
32slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 10:54:13,30 1 00:19:13 Slovakia Club
33turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu1 10:54:13,45 1 00:19:13 Turkey Flying Club
34belgium MC0794  
Matha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 10:54:13,85 1 00:19:14 Club Olijftak Maaseik
35malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta1 10:54:13,90 1 00:19:14 Malta Racing Pigeon Club
36switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf1 10:54:13,91 1 00:19:14 Suiza
37belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 10:54:14,95 1 00:19:15 Club Olijftak Maaseik
38hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 10:54:15,25 1 00:19:15 Hungary Pigeons Club
39england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate1 10:54:15,26 1 00:19:15 RPRA (Pigeon Association)
40croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic1 10:54:15,30 1 00:19:15 Croatia Pigeon Club
41czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar1 10:54:15,80 1 00:19:16 Czech Republic Club
42malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta1 10:54:16,05 1 00:19:16 Malta Racing Pigeon Club
43polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner1 10:54:16,06 1 00:19:16 Polonia
44turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan1 10:54:16,40 1 00:19:16 Turkey Flying Club
45sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez1 10:54:16,55 1 00:19:17 ITALICENSE
46czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens1 10:54:17,10 1 00:19:17 Czech Republic Club
47germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel1 10:54:17,15 1 00:19:17 Saalfeld Club
48belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels1 10:54:17,50 1 00:19:18 Belgium Club
49belgium MC1042  
Fighting Falcon
Team Creemers & Zoon2 10:54:17,76 1 00:19:18 Club Olijftak Maaseik
50netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda1 10:54:17,77 1 00:19:18 Holland Pigeons Club
51tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz1 10:54:17,80 1 00:19:18 C.C.Portuense
52germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt1 10:54:17,85 1 00:19:18 NRW Club
53scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie1 10:54:18,05 1 00:19:18 Scottish Homing Union
54gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita1 10:54:18,35 1 00:19:18 La Paloma Mensajera
55asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones1 10:54:18,40 1 00:19:18 R.C. Oviedo
56italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 10:54:18,60 1 00:19:19 Italia
57asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones2 10:54:18,61 1 00:19:19 R.C. Oviedo
58belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons1 10:54:18,90 1 00:19:19 Fond Wallonie
59belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 10:54:19,10 1 00:19:19 Fondclub Herent
60turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu2 10:54:19,40 1 00:19:19 Turkey Flying Club
61germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany1 10:54:19,85 1 00:19:20 Germany Club
62germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons1 10:54:20,20 1 00:19:20 Saarland
63belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 10:54:20,25 1 00:19:20 Club Olijftak Maaseik
64netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen1 10:54:20,30 1 00:19:20 PDV Alphen Vooruit
65asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella1 10:54:20,40 1 00:19:20 R.C. Oviedo
66germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser1 10:54:20,45 1 00:19:20 Düsseldorf Club
67germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser2 10:54:20,50 1 00:19:20 Düsseldorf Club
68czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar2 10:54:20,80 1 00:19:21 Czech Republic Club
69germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn3 10:54:20,85 1 00:19:21 Rietberg Club
70england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump1 10:54:20,95 1 00:19:21 RPRA (Pigeon Association)
71gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor1 10:54:20,96 1 00:19:21 La Paloma Mensajera
72germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser3 10:54:21,30 1 00:19:21 Düsseldorf Club
73rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea2 10:54:21,35 1 00:19:21 Romanía
74croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic2 10:54:21,70 1 00:19:22 Croatia Pigeon Club
75italia MC2122  
Akira
Renato Cantu2 10:54:21,75 1 00:19:22 Italia
76england MC0666  
Batman
David Hinkel1 10:54:21,90 1 00:19:22 RPRA (Pigeon Association)
77italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti1 10:54:22,15 1 00:19:22 Italia
78denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen2 10:54:22,20 1 00:19:22 Denmark Club
79turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu3 10:54:22,60 1 00:19:23 Turkey Flying Club
80hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel1 10:54:22,80 1 00:19:23 Hungary Pigeons Club
81rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 10:54:22,81 1 00:19:23 Romanía
82austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag2 10:54:23,25 1 00:19:23 VRV - Oberoesterreich
83austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag3 10:54:23,65 1 00:19:24 VRV - Oberoesterreich
84netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon1 10:54:23,66 1 00:19:24 Holland Pigeons Club
85gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi1 10:54:23,75 1 00:19:24 Club Los Socios
86gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy1 10:54:23,76 1 00:19:24 Club Los Socios
87czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek1 10:54:24,10 1 00:19:24 Czech Republic Club
88italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri1 10:54:24,11 1 00:19:24 Italia
89europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 101 10:54:24,30 1 00:19:24 Club E.U.
90germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak1 10:54:24,35 1 00:19:24 Germany Club
91germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 10:54:24,40 1 00:19:24 Sachsen Club
92belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon3 10:54:24,60 1 00:19:25 Club Olijftak Maaseik
93germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller1 10:54:24,95 1 00:19:25 Oberfranken Club
94rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea3 10:54:25,00 1 00:19:25 Romanía
95germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser4 10:54:25,20 1 00:19:25 Düsseldorf Club
96slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea1 10:54:25,30 1 00:19:25 Slovakia Club
97turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu4 10:54:25,40 1 00:19:25 Turkey Flying Club
98south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean1 10:54:25,55 1 00:19:26 South Africa Club
99netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing1 10:54:25,75 1 00:19:26 Holland Pigeons Club
100england MC0664  
Pingo
David Hinkel2 10:54:25,76 1 00:19:26 RPRA (Pigeon Association)
101polska MC2730  
Sammy The Bull
Andrzej Karczewski1 10:54:25,85 1 00:19:26 Polonia
102polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak1 10:54:26,05 1 00:19:26 Polonia
103germany MC0853  
Noor
Werner Wahl1 10:54:26,15 1 00:19:26 Heidenheim Club
104slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec1 10:54:26,65 1 00:19:27 Slovenia Club
105toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk1 10:54:26,70 1 00:19:27 Mensajeras del Tajo
106germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta1 10:54:26,85 1 00:19:27 Germany Club
107austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 10:54:26,86 1 00:19:27 VRV - Oberoesterreich
108gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 10:54:26,95 1 00:19:27 C.C. Iniciativa Isleña
109germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann1 10:54:27,15 1 00:19:27 Oberfranken Club
110germany MC1314  
Beti
Erich Müller2 10:54:27,40 1 00:19:27 Oberfranken Club
111rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica1 10:54:27,70 1 00:19:28 Romanía
112germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak2 10:54:28,15 1 00:19:28 Germany Club
113germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel2 10:54:28,16 1 00:19:28 Saalfeld Club
114rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch1 10:54:28,35 1 00:19:28 Romanía
115netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 10:54:28,45 1 00:19:28 Holland Pigeons Club
116belgium MC3114  
Favorit Boy
Team Thieu & Thieu1 10:54:28,50 1 00:19:28 Belgium Club
117norway MC2530  
Chrisi
Rolf Helge Aspen1 10:54:28,65 1 00:19:29 Norge Racing Pigeon Club
118germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 10:54:28,80 1 00:19:29 Germany Club
119italia MC1115  
Bahrain
Team Italy1 10:54:29,00 1 00:19:29 Italia
120rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George2 10:54:29,01 1 00:19:29 Romanía
121polska MC2293  
Harvey
Robert Majchrzak1 10:54:29,02 1 00:19:29 Polonia
122italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti2 10:54:29,10 1 00:19:29 Italia
123fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 10:54:29,40 1 00:19:29 Gran Tarajal
124italia MC1112  
Dulce
Team Italy2 10:54:29,65 1 00:19:30 Italia
125rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti2 10:54:29,70 1 00:19:30 Romanía
126turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu5 10:54:30,00 1 00:19:30 Turkey Flying Club
127germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner1 10:54:30,10 1 00:19:30 Nordhessen Club
128hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 10:54:30,60 1 00:19:31 Hungary Pigeons Club
129england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate2 10:54:30,65 1 00:19:31 RPRA (Pigeon Association)
130italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre1 10:54:30,85 1 00:19:31 Italia
131south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 10:54:30,86 1 00:19:31 South Africa Club
132europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 102 10:54:30,87 1 00:19:31 Club E.U.
133scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 10:54:31,35 1 00:19:31 Scottish Homing Union
134belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 10:54:31,40 1 00:19:31 Belgium Club
135germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons2 10:54:31,50 1 00:19:32 Saarland
136czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek2 10:54:31,55 1 00:19:32 Czech Republic Club
137netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges1 10:54:31,70 1 00:19:32 Holland Pigeons Club
138la palma MC2385  
Immo
Team Solo Palomas1 10:54:31,71 1 00:19:32 Amigos de La Palma
139wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford1 10:54:31,72 1 00:19:32 Wales Club
140hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel2 10:54:31,80 1 00:19:32 Hungary Pigeons Club
141netherlands MC1528  
Mikelaka
Team Soepboer1 10:54:31,85 1 00:19:32 Holland Pigeons Club
142rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea4 10:54:32,35 1 00:19:32 Romanía
143germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker1 10:54:32,50 1 00:19:32 Germany Club
144south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat1 10:54:32,65 1 00:19:33 South Africa Club
145rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George3 10:54:32,75 1 00:19:33 Romanía
146germany MC2612  
Snowman 18
Günter Schneemann2 10:54:32,76 1 00:19:33 Kassel Club
147polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki1 10:54:32,77 1 00:19:33 Polonia
148gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor2 10:54:33,10 1 00:19:33 La Paloma Mensajera
149netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink1 10:54:33,40 1 00:19:33 Holland Pigeons Club
150austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag4 10:54:33,50 1 00:19:34 VRV - Oberoesterreich
151czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize1 10:54:33,65 1 00:19:34 Czech Republic Club
152hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 10:54:33,85 1 00:19:34 Hungary Pigeons Club
153england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc1 10:54:34,00 1 00:19:34 RPRA (Pigeon Association)
154rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George4 10:54:34,25 1 00:19:34 Romanía
155netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk1 10:54:34,35 1 00:19:34 Holland Pigeons Club
156germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser1 10:54:34,40 1 00:19:34 Ostwestfalenn Club
157rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea5 10:54:34,60 1 00:19:35 Romanía
158england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate3 10:54:34,70 1 00:19:35 RPRA (Pigeon Association)
159rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis1 10:54:34,90 1 00:19:35 Romanía
160polska MC2451  
JKG 7945
Team JKG Transport1 10:54:34,95 1 00:19:35 Polonia
161tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 10:54:35,10 1 00:19:35 Adexe
162germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg1 10:54:35,15 1 00:19:35 Sajonia Club
163czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 10:54:35,20 1 00:19:35 Czech Republic Club
164polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel1 10:54:35,45 1 00:19:35 Polonia
165croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic1 10:54:35,60 1 00:19:36 Croatia Pigeon Club
166germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers1 10:54:35,75 1 00:19:36 Münsterland
167england MC2215  
Jody
Andrei Antoce1 10:54:35,76 1 00:19:36 RPRA (Pigeon Association)
168fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 10:54:36,20 1 00:19:36 Gran Tarajal
169germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser5 10:54:36,50 1 00:19:36 Düsseldorf Club
170switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf2 10:54:36,60 1 00:19:37 Suiza
171netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots1 10:54:36,75 1 00:19:37 Holland Pigeons Club
172germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette1 10:54:36,76 1 00:19:37 Käshofen
173cantabria MC1721  
Twilight
Team Barrio - Rovira - Merino1 10:54:36,85 1 00:19:37 Club Reinosano
174belgium MC2701  
Jagienka
Team Creemers Neiss1 10:54:37,15 1 00:19:37 Club Olijftak Maaseik
175south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 10:54:37,20 1 00:19:37 South Africa Club
176germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers2 10:54:37,21 1 00:19:37 Münsterland
177czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens2 10:54:37,60 1 00:19:38 Czech Republic Club
178rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru1 10:54:37,65 1 00:19:38 Romanía
179italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy3 10:54:38,05 1 00:19:38 Italia
180germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak3 10:54:38,06 1 00:19:38 Germany Club
181rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru2 10:54:38,10 1 00:19:38 Romanía
182italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 10:54:38,35 1 00:19:38 Italian-Team
183rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica2 10:54:38,36 1 00:19:38 Romanía
184wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys1 10:54:38,65 1 00:19:39 Wales Club
185netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek2 10:54:38,66 1 00:19:39 Holland Pigeons Club
186tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost1 10:54:38,80 1 00:19:39 C.C.Portuense
187france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit1 10:54:39,20 1 00:19:39 Team Sibille France
188polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta1 10:54:39,35 1 00:19:39 Polonia
189germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen1 10:54:39,60 1 00:19:40 Ruhrgebiet Club
190italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 10:54:39,85 1 00:19:40 Italian-Team
191rumania MC1169  
Class
Class 8881 10:54:40,05 1 00:19:40 Romanía
192slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 10:54:40,20 1 00:19:40 Slovenia Club
193turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu6 10:54:40,50 1 00:19:40 Turkey Flying Club
194germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak4 10:54:40,70 1 00:19:41 Germany Club
195south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 10:54:40,85 1 00:19:41 South Africa Club
196rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici1 10:54:41,00 1 00:19:41 Romanía
197hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 10:54:41,15 1 00:19:41 Hungary Pigeons Club
198belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns1 10:54:41,40 1 00:19:41 Fondclub Loft 24
199germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel3 10:54:41,65 1 00:19:42 Saalfeld Club
200tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 10:54:41,70 1 00:19:42 Adexe
201wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls1 10:54:41,85 1 00:19:42 Wales Club
202belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 10:54:41,86 1 00:19:42 Belgium Club
203germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker2 10:54:42,10 1 00:19:42 Germany Club
204wales MC0523  
Caligula
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 10:54:42,25 1 00:19:42 Wales Club
205germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons3 10:54:42,35 1 00:19:42 Saarland
206ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts1 10:54:42,36 1 00:19:42 Irish Homing Union
207netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan1 10:54:42,60 1 00:19:43 Holland Pigeons Club
208rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 10:54:42,70 1 00:19:43 Club Rusia
209austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa1 10:54:42,95 1 00:19:43 VRV - Oberoesterreich
210rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex1 10:54:42,96 1 00:19:43 Romanía
211germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany1 10:54:43,15 1 00:19:43 Germany Club
212germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel4 10:54:43,20 1 00:19:43 Saalfeld Club
213rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc1 10:54:43,25 1 00:19:43 Romanía
214netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg1 10:54:43,40 1 00:19:43 Holland Pigeons Club
215belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 10:54:43,41 1 00:19:43 Club Olijftak Maaseik
216czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 10:54:43,60 1 00:19:44 Czech Republic Club
217germany MC0858  
Miha
Edgar Peter1 10:54:43,75 1 00:19:44 Frankenland Club
218tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 10:54:43,95 1 00:19:44 Isla Baja
219belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns2 10:54:44,05 1 00:19:44 Fondclub Loft 24
220slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec2 10:54:44,15 1 00:19:44 Slovenia Club
221germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 10:54:44,16 1 00:19:44 Germany Club
222rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 10:54:44,40 1 00:19:44 Romanía
223netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda2 10:54:44,41 1 00:19:44 Holland Pigeons Club
224austria MC0030  
Lyng
Team Fam. Rosu1 10:54:44,55 1 00:19:45 VRV - Oberoesterreich
225netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo1 10:54:44,75 1 00:19:45 Holland Pigeons Club
226rumania MC1164  
AS Boy
Class 8882 10:54:44,80 1 00:19:45 Romanía
227netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek3 10:54:45,00 1 00:19:45 Holland Pigeons Club
228italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu1 10:54:45,01 1 00:19:45 Italia
229gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro2 10:54:45,25 1 00:19:45 Club Los Socios
230tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 10:54:45,26 1 00:19:45 CANARAGÜI
231austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 10:54:45,30 1 00:19:45 Club Austria
232netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John1 10:54:45,75 1 00:19:46 Holland Pigeons Club
233italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna1 10:54:45,85 1 00:19:46 Italia
234south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts1 10:54:45,90 1 00:19:46 South Africa Club
235germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel5 10:54:45,95 1 00:19:46 Saalfeld Club
236wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor1 10:54:46,05 1 00:19:46 Wales Club
237tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 10:54:46,35 1 00:19:46 CANARAGÜI
238asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 10:54:46,40 1 00:19:46 R.C. Oviedo
239czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 10:54:46,45 1 00:19:46 Czech Republic Club
240germany MC0855  
Willi
Werner Wahl2 10:54:46,50 1 00:19:46 Heidenheim Club
241belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck1 10:54:46,51 1 00:19:47 Fond Wallonie
242italia MC1916  
Clowe
Team RSR1 10:54:46,95 1 00:19:47 Italia
243rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea6 10:54:47,05 1 00:19:47 Romanía
244scotland MC0423  
Jodi
William Donachie2 10:54:47,20 1 00:19:47 Scottish Homing Union
245wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys2 10:54:47,45 1 00:19:47 Wales Club
246germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel6 10:54:47,60 1 00:19:48 Saalfeld Club
247wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford2 10:54:47,75 1 00:19:48 Wales Club
248wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons1 10:54:47,76 1 00:19:48 Wales Club
249netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo2 10:54:47,80 1 00:19:48 Holland Pigeons Club
250turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu7 10:54:48,00 1 00:19:48 Turkey Flying Club
251polska MC0605  
MANN 2
Ryszard Sas1 10:54:48,01 1 00:19:48 Polonia
252south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts2 10:54:48,20 1 00:19:48 South Africa Club
253austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag5 10:54:48,50 1 00:19:48 VRV - Oberoesterreich
254france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss1 10:54:48,51 1 00:19:49 Team Sibille France
255polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak2 10:54:48,70 1 00:19:49 Polonia
256germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller3 10:54:48,75 1 00:19:49 Oberfranken Club
257germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel7 10:54:48,76 1 00:19:49 Saalfeld Club
258germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette2 10:54:48,85 1 00:19:49 Käshofen
259baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa1 10:54:49,10 1 00:19:49 C.C. Es Pla de Mallorca
260belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes1 10:54:49,11 1 00:19:49 Fondclub Loft 24
261denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen1 10:54:49,35 1 00:19:49 Denmark Club
262austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer1 10:54:49,75 1 00:19:50 VRV - Oberoesterreich
263wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett1 10:54:50,05 1 00:19:50 Welsh Flag
264netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 10:54:50,06 1 00:19:50 Holland Pigeons Club
265netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort1 10:54:50,07 1 00:19:50 Holland Pigeons Club
266turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez1 10:54:50,15 1 00:19:50 Turkey Flying Club
267rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George5 10:54:50,45 1 00:19:50 Romanía
268polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport2 10:54:50,50 1 00:19:50 Polonia
269south africa MC1877  
Lazarus
Gavin Lamprecht2 10:54:50,51 1 00:19:51 South Africa Club
270rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea7 10:54:50,55 1 00:19:51 Romanía
271malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta2 10:54:51,15 1 00:19:51 Malta Racing Pigeon Club
272wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett2 10:54:51,16 1 00:19:51 Welsh Flag
273belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 10:54:51,25 1 00:19:51 Fond Wallonie
274germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker3 10:54:51,40 1 00:19:51 Germany Club
275slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik1 10:54:51,41 1 00:19:51 Slovakia Club
276rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George6 10:54:51,55 1 00:19:52 Romanía
277netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij1 10:54:51,65 1 00:19:52 Holland Pigeons Club
278england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF1 10:54:51,90 1 00:19:52 RPRA (Pigeon Association)
279south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts3 10:54:52,20 1 00:19:52 South Africa Club
280gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro3 10:54:52,45 1 00:19:52 Club Los Socios
281germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl3 10:54:52,65 1 00:19:53 Heidenheim Club
282germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel8 10:54:52,80 1 00:19:53 Saalfeld Club
283malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta2 10:54:52,85 1 00:19:53 Malta Racing Pigeon Club
284germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler1 10:54:53,00 1 00:19:53 Oberbayern Club
285italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu2 10:54:53,15 1 00:19:53 Italia
286germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn4 10:54:53,55 1 00:19:54 Rietberg Club
287rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 10:54:53,70 1 00:19:54 Romanía
288italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 10:54:53,75 1 00:19:54 Italia
289turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu8 10:54:54,40 1 00:19:54 Turkey Flying Club
290germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany2 10:54:54,41 1 00:19:54 Germany Club
291england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate4 10:54:54,45 1 00:19:54 RPRA (Pigeon Association)
292germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 10:54:54,65 1 00:19:55 Weitstrecken Myhl-Wegberg
293england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 10:54:54,90 1 00:19:55 RPRA (Pigeon Association)
294austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz1 10:54:55,35 1 00:19:55 Club Austria
295wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor2 10:54:55,36 1 00:19:55 Wales Club
296germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug1 10:54:55,60 1 00:19:56 Germany Club
297germany MC0758  
Adler
Team Albatal1 10:54:55,85 1 00:19:56 Germany Club
298netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo3 10:54:56,05 1 00:19:56 Holland Pigeons Club
299belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 10:54:56,25 1 00:19:56 Club Olijftak Maaseik
300belgium MC0366  
Lively Lass
Dirk Verstichelen1 10:54:56,35 1 00:19:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
301germany MC0058  
Exspo
Markus Winter1 10:54:56,70 1 00:19:57 Germany Club
302england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 71 10:54:56,71 1 00:19:57 Up North Combine
303rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 10:54:56,72 1 00:19:57 Romanía
304belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu2 10:54:56,80 1 00:19:57 Belgium Club
305rumania MC1229  
Blue Hope
Sorin Florea8 10:54:56,81 1 00:19:57 Romanía
306czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 10:54:57,35 1 00:19:57 Czech Republic Club
307europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe1 10:54:57,50 1 00:19:58 Club E.U.
308polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof1 10:54:57,51 1 00:19:58 Polonia
309italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 10:54:57,55 1 00:19:58 Italia
310rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 10:54:57,70 1 00:19:58 Romanía
311polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak1 10:54:57,71 1 00:19:58 Polonia
312belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 10:54:57,95 1 00:19:58 Denderbond Ninove
313italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel1 10:54:58,35 1 00:19:58 Italia
314england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate5 10:54:58,45 1 00:19:58 RPRA (Pigeon Association)
315netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk2 10:54:58,46 1 00:19:58 Holland Pigeons Club
316belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest1 10:54:58,55 1 00:19:59 Lembeek Club - Belgium
317south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts4 10:54:58,56 1 00:19:59 South Africa Club
318italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel2 10:54:58,90 1 00:19:59 Italia
319hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 10:54:59,10 1 00:19:59 Hungary Pigeons Club
320austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 10:54:59,15 1 00:19:59 VRV - Oberoesterreich
321malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta1 10:54:59,30 1 00:19:59 Malta Racing Pigeon Club
322rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici2 10:54:59,40 1 00:19:59 Romanía
323sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez2 10:54:59,60 1 00:20:00 ITALICENSE
324netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland1 10:54:59,61 1 00:20:00 Holland Pigeons Club
325wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers1 10:54:59,70 1 00:20:00 Wales Club
326italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 10:54:59,80 1 00:20:00 Italian-Team
327asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella2 10:55:00,10 1 00:20:00 R.C. Oviedo
328wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls2 10:55:00,15 1 00:20:00 Wales Club
329germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker4 10:55:00,35 1 00:20:00 Germany Club
330gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor3 10:55:00,36 1 00:20:00 La Paloma Mensajera
331germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn5 10:55:00,37 1 00:20:00 Rietberg Club
332belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 10:55:00,50 1 00:20:00 Club Olijftak Maaseik
333germany MC0073  
Fussy
Team SAS1 10:55:00,55 1 00:20:01 Germany Club
334rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George7 10:55:00,80 1 00:20:01 Romanía
335slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I1 10:55:00,81 1 00:20:01 Slovakia Club
336rumania MC3278  
Jack
Team Power Pigeons & Pop Patrick2 10:55:01,05 1 00:20:01 Romanía
337czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize2 10:55:01,06 1 00:20:01 Czech Republic Club
338rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea9 10:55:01,30 1 00:20:01 Romanía
339germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 10:55:01,35 1 00:20:01 Germany Club
340belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes2 10:55:01,50 1 00:20:02 Fondclub Loft 24
341netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto1 10:55:01,55 1 00:20:02 Holland Pigeons Club
342rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita1 10:55:01,60 1 00:20:02 Romanía
343germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring1 10:55:01,61 1 00:20:02 Münsterland Club
344england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs1 10:55:01,70 1 00:20:02 RPRA (Pigeon Association)
345germany MC1577  
Katarina
Fedoseev Vitalij1 10:55:02,30 1 00:20:02 Harsewinkel Club
346norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura1 10:55:02,35 1 00:20:02 Norge Racing Pigeon Club
347turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu9 10:55:02,45 1 00:20:02 Turkey Flying Club
348hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar1 10:55:02,55 1 00:20:03 Hungary Pigeons Club
349belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon4 10:55:02,56 1 00:20:03 Club Olijftak Maaseik
350belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen1 10:55:02,60 1 00:20:03 Club Olijftak Maaseik
351england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster2 10:55:02,90 1 00:20:03 RPRA (Pigeon Association)
352czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar3 10:55:03,30 1 00:20:03 Czech Republic Club
353england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate6 10:55:03,31 1 00:20:03 RPRA (Pigeon Association)
354slovakia MC0128  
Greg 7776
Team Greg - Slovakia2 10:55:03,32 1 00:20:03 Slovakia Club
355alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral1 10:55:03,70 1 00:20:04 La Dama de Elche
356rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 10:55:03,71 1 00:20:04 Romanía
357germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.1 10:55:03,72 1 00:20:04 Weitstrecken Myhl-Wegberg
358netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 10:55:04,00 1 00:20:04 Holland Pigeons Club
359asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu1 10:55:04,10 1 00:20:04 R.C.C. Asturias
360austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag6 10:55:04,15 1 00:20:04 VRV - Oberoesterreich
361china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing2 10:55:04,30 1 00:20:04 China Pigeon Raging Club
362hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel3 10:55:04,35 1 00:20:04 Hungary Pigeons Club
363austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag7 10:55:04,36 1 00:20:04 VRV - Oberoesterreich
364polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 10:55:04,40 1 00:20:04 Polonia
365belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes3 10:55:04,45 1 00:20:04 Fondclub Loft 24
366baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa2 10:55:04,80 1 00:20:05 C.C. Es Pla de Mallorca
367germany MC0909  
Singa
Team BBKB Racing1 10:55:05,05 1 00:20:05 Lehrte/Peine
368england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 10:55:05,10 1 00:20:05 RPRA (Pigeon Association)
369netherlands MC0996  
Manrrit
Gerrit Veerman1 10:55:05,45 1 00:20:05 Holland Pigeons Club
370germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser6 10:55:05,50 1 00:20:06 Düsseldorf Club
371belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens1 10:55:06,00 1 00:20:06 Fond Wallonie
372hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard1 10:55:06,10 1 00:20:06 Hungary Pigeons Club
373germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller4 10:55:06,20 1 00:20:06 Oberfranken Club
374rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8883 10:55:06,40 1 00:20:06 Romanía
375netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges2 10:55:06,55 1 00:20:07 Holland Pigeons Club
376wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford3 10:55:06,60 1 00:20:07 Wales Club
377slovenia MC1726  
David
Team Planica2 10:55:07,00 1 00:20:07 Slovenia Club
378germany MC0027  
Found
Team Albatal2 10:55:07,10 1 00:20:07 Germany Club
379germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn6 10:55:07,20 1 00:20:07 Rietberg Club
380slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic1 10:55:07,30 1 00:20:07 Slovenia Club
381rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea10 10:55:07,65 1 00:20:08 Romanía
382germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld1 10:55:08,05 1 00:20:08 Bergisches Land Club
383controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking1 10:55:08,25 1 00:20:08 Checking
384germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette3 10:55:08,30 1 00:20:08 Käshofen
385netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 10:55:08,45 1 00:20:08 Holland Pigeons Club
386czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek3 10:55:08,70 1 00:20:09 Czech Republic Club
387germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug2 10:55:08,80 1 00:20:09 Germany Club
388malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta3 10:55:08,85 1 00:20:09 Malta Racing Pigeon Club
389malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta4 10:55:09,35 1 00:20:09 Malta Racing Pigeon Club
390wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls3 10:55:09,50 1 00:20:10 Wales Club
391germany MC1316  
Wally
Erich Müller5 10:55:09,55 1 00:20:10 Oberfranken Club
392rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 10:55:09,55 1 00:20:10 Romanía
393belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon5 10:55:09,65 1 00:20:10 Club Olijftak Maaseik
394ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk1 10:55:10,00 1 00:20:10 Ukraine Club
395belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen1 10:55:10,55 1 00:20:11 Club Olijftak Maaseik
396hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel4 10:55:10,60 1 00:20:11 Hungary Pigeons Club
397turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt1 10:55:10,75 1 00:20:11 Turkey Flying Club
398slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea2 10:55:10,95 1 00:20:11 Slovakia Club
399polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta2 10:55:11,05 1 00:20:11 Polonia
400england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster3 10:55:11,20 1 00:20:11 RPRA (Pigeon Association)
401italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S1 10:55:11,30 1 00:20:11 Italia
402gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor4 10:55:11,40 1 00:20:11 La Paloma Mensajera
403germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons4 10:55:11,50 1 00:20:12 Saarland
404germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare3 10:55:11,60 1 00:20:12 Germany Club
405germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser7 10:55:11,65 1 00:20:12 Düsseldorf Club
406netherlands MC2365  
Aal
Gerrit Veerman2 10:55:11,95 1 00:20:12 Holland Pigeons Club
407netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan2 10:55:12,10 1 00:20:12 Holland Pigeons Club
408england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate7 10:55:12,11 1 00:20:12 RPRA (Pigeon Association)
409italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri2 10:55:12,20 1 00:20:12 Italia
410germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl4 10:55:12,25 1 00:20:12 Heidenheim Club
411ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts2 10:55:12,60 1 00:20:13 Irish Homing Union
412belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends2 10:55:12,61 1 00:20:13 Club Olijftak Maaseik
413germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany1 10:55:12,75 1 00:20:13 Saalfeld Club
414czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel1 10:55:12,80 1 00:20:13 Czech Republic Club
415fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 10:55:13,25 1 00:20:13 Gran Tarajal
416netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer2 10:55:13,26 1 00:20:13 Holland Pigeons Club
417germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany2 10:55:13,27 1 00:20:13 Saalfeld Club
418switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf3 10:55:13,28 1 00:20:13 Suiza
419italia MC1922  
Mirka
Team RSR2 10:55:13,29 1 00:20:13 Italia
420netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 10:55:13,35 1 00:20:13 Holland Pigeons Club
421wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett3 10:55:13,55 1 00:20:14 Welsh Flag
422south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts5 10:55:14,15 1 00:20:14 South Africa Club
423cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 10:55:14,75 1 00:20:15 Andalucía
424germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak5 10:55:14,80 1 00:20:15 Germany Club
425hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 10:55:15,00 1 00:20:15 Hungary Pigeons Club
426bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi1 10:55:15,10 1 00:20:15 Bulgaria Club
427rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif1 10:55:15,15 1 00:20:15 Romanía
428germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak6 10:55:15,45 1 00:20:15 Germany Club
429czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes1 10:55:15,70 1 00:20:16 Czech Republic Club
430rumania MC0953  
Focus
Team Pigeons Airport1 10:55:15,75 1 00:20:16 Romanía
431germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann2 10:55:16,15 1 00:20:16 Oberfranken Club
432italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 10:55:16,30 1 00:20:16 Italian-Team
433polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta3 10:55:16,65 1 00:20:17 Polonia
434rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu1 10:55:16,75 1 00:20:17 Romanía
435hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 10:55:16,90 1 00:20:17 Hungary Pigeons Club
436netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing2 10:55:16,91 1 00:20:17 Holland Pigeons Club
437germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 10:55:16,95 1 00:20:17 Sachsen Club
438england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow2 10:55:17,00 1 00:20:17 RPRA (Pigeon Association)
439netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls1 10:55:17,01 1 00:20:17 Holland Pigeons Club
440germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany3 10:55:17,25 1 00:20:17 Germany Club
441polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 10:55:17,30 1 00:20:17 Polonia
442england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 10:55:17,40 1 00:20:17 RPRA (Pigeon Association)
443ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts3 10:55:17,55 1 00:20:18 Irish Homing Union
444slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky1 10:55:17,85 1 00:20:18 Slovakia Club
445england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs2 10:55:17,86 1 00:20:18 RPRA (Pigeon Association)
446china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing3 10:55:18,15 1 00:20:18 China Pigeon Raging Club
447germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel9 10:55:18,35 1 00:20:18 Saalfeld Club
448polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel1 10:55:18,50 1 00:20:18 Polonia
449england MC2943  
Cindy
Peter Williams1 10:55:18,65 1 00:20:19 RPRA (Pigeon Association)
450germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski1 10:55:18,70 1 00:20:19 Vogtland Club
451hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 10:55:18,80 1 00:20:19 Hungary Pigeons Club
452bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 10:55:18,81 1 00:20:19 Bosnia & Herzegovina Club
453malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta3 10:55:18,85 1 00:20:19 Malta Racing Pigeon Club
454wales MC2092  
Wire Wool
Team Welsh Hopefuls4 10:55:18,85 1 00:20:19 Wales Club
455wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's1 10:55:18,90 1 00:20:19 Wales Club
456germany MC1313  
Nardo
Erich Müller6 10:55:19,20 1 00:20:19 Oberfranken Club
457rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 10:55:19,30 1 00:20:19 Romanía
458austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag8 10:55:19,55 1 00:20:20 VRV - Oberoesterreich
459czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek4 10:55:19,70 1 00:20:20 Czech Republic Club
460germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain1 10:55:19,85 1 00:20:20 Fulda Club
461netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten1 10:55:20,15 1 00:20:20 Holland Pigeons Club
462germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug3 10:55:20,20 1 00:20:20 Germany Club
463toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk2 10:55:20,21 1 00:20:20 Mensajeras del Tajo
464austria MC1645  
CHEESE CAKE 1491
Team Garcia & Nagelhofer2 10:55:20,30 1 00:20:20 VRV - Oberoesterreich
465belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes4 10:55:20,35 1 00:20:20 Fondclub Loft 24
466malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 10:55:20,75 1 00:20:21 Malta Racing Pigeon Club
467wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 10:55:21,30 1 00:20:21 Wales Club
468wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent1 10:55:21,31 1 00:20:21 Wales Club
469china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing4 10:55:21,60 1 00:20:22 China Pigeon Raging Club
470wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons2 10:55:21,90 1 00:20:22 Wales Club
471england MC3154  
Lucky
Team Harrison & James Syndicate1 10:55:21,91 1 00:20:22 RPRA (Pigeon Association)
472china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing5 10:55:22,05 1 00:20:22 China Pigeon Raging Club
473rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah1 10:55:22,10 1 00:20:22 Romanía
474belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 10:55:22,15 1 00:20:22 Fondclub Herent
475wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 10:55:22,30 1 00:20:22 Wales Club
476germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel10 10:55:22,35 1 00:20:22 Saalfeld Club
477rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian1 10:55:22,35 1 00:20:22 Romanía
478germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin2 10:55:22,36 1 00:20:22 Sachsen Club
479rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan1 10:55:22,60 1 00:20:23 Romanía
480rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici3 10:55:23,00 1 00:20:23 Romanía
481netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn2 10:55:23,30 1 00:20:23 Holland Pigeons Club
482austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag9 10:55:23,40 1 00:20:23 VRV - Oberoesterreich
483germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser8 10:55:23,45 1 00:20:23 Düsseldorf Club
484italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy4 10:55:23,60 1 00:20:24 Italia
485netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman3 10:55:23,70 1 00:20:24 Holland Pigeons Club
486germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak7 10:55:23,90 1 00:20:24 Germany Club
487slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 10:55:24,10 1 00:20:24 Slovenia Club
488rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 10:55:24,15 1 00:20:24 Romanía
489germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain2 10:55:24,20 1 00:20:24 Fulda Club
490austria MC1651  
WASABI 1500
Team Garcia & Nagelhofer3 10:55:24,25 1 00:20:24 VRV - Oberoesterreich
491italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 10:55:24,45 1 00:20:24 Italia
492germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel11 10:55:24,65 1 00:20:25 Saalfeld Club
493rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah2 10:55:24,80 1 00:20:25 Romanía
494polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport3 10:55:25,35 1 00:20:25 Polonia
495germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 10:55:25,45 1 00:20:25 Oberfranken Club
496belgium MC0970  
Mig VII
Vincent Neirynck2 10:55:25,55 1 00:20:26 Fond Wallonie
497croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic2 10:55:25,60 1 00:20:26 Croatia Pigeon Club
498italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 10:55:25,61 1 00:20:26 Italia
499germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller1 10:55:25,62 1 00:20:26 Germany Club
500slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine1 10:55:25,65 1 00:20:26 Slovenia Club
501polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling1 10:55:25,80 1 00:20:26 Polonia
502czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal1 10:55:26,10 1 00:20:26 Czech Republic Club
503netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 10:55:26,11 1 00:20:26 Holland Pigeons Club
504turkey MC2999  
Aksu
Ferhat Gülez2 10:55:26,40 1 00:20:26 Turkey Flying Club
505china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing6 10:55:26,45 1 00:20:26 China Pigeon Raging Club
506italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti3 10:55:26,65 1 00:20:27 Italia
507czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica1 10:55:27,10 1 00:20:27 Czech Republic Club
508netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser1 10:55:27,20 1 00:20:27 Holland Pigeons Club
509slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos2 10:55:27,40 1 00:20:27 Slovakia Club
510soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov1 10:55:27,55 1 00:20:28 Mensajeras Pico Frentes
511netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo4 10:55:27,95 1 00:20:28 Holland Pigeons Club
512rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici4 10:55:28,25 1 00:20:28 Romanía
513slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi1 10:55:28,50 1 00:20:28 Slovakia Club
514rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 10:55:28,55 1 00:20:29 Romanía
515europe MC0809  
Chico
Team TOP 103 10:55:28,70 1 00:20:29 Club E.U.
516china MC2913  
Bemol
Team Haiye Boi Fuqing7 10:55:28,95 1 00:20:29 China Pigeon Raging Club
517france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette1 10:55:29,00 1 00:20:29 Team Sibille France
518austria MC1837  
Alina
Beniamin Neag10 10:55:29,05 1 00:20:29 VRV - Oberoesterreich
519italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 10:55:29,10 1 00:20:29 Italia
520germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen2 10:55:29,20 1 00:20:29 Ruhrgebiet Club
521netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo5 10:55:29,55 1 00:20:30 Holland Pigeons Club
522turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu10 10:55:29,90 1 00:20:30 Turkey Flying Club
523austria MC1633  
DARK DA VINCI 1448
Team Garcia & Nagelhofer4 10:55:30,25 1 00:20:30 VRV - Oberoesterreich
524polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit1 10:55:30,45 1 00:20:30 Polonia
525czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek5 10:55:30,46 1 00:20:30 Czech Republic Club
526italia MC1113  
Southwester
Team Italy5 10:55:30,80 1 00:20:31 Italia
527belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 10:55:30,90 1 00:20:31 Club Olijftak Maaseik
528turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez3 10:55:30,95 1 00:20:31 Turkey Flying Club
529polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak2 10:55:31,25 1 00:20:31 Polonia
530tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 10:55:31,50 1 00:20:32 Adexe
531germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 10:55:31,70 1 00:20:32 Neuenkirchen Club
532germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn7 10:55:31,75 1 00:20:32 Rietberg Club
533czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica2 10:55:31,90 1 00:20:32 Czech Republic Club
534slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha1 10:55:31,95 1 00:20:32 Slovenia Club
535rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea11 10:55:32,45 1 00:20:32 Romanía
536germany MC0451  
ATLANTIC 382
Team Golden Ladies Germany2 10:55:32,45 1 00:20:32 Germany Club
537slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 10:55:32,75 1 00:20:33 Slovenia Club
538denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen1 10:55:32,95 1 00:20:33 Denmark Club
539rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea12 10:55:33,00 1 00:20:33 Romanía
540netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn3 10:55:33,10 1 00:20:33 Holland Pigeons Club
541gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor5 10:55:33,30 1 00:20:33 La Paloma Mensajera
542belgium MC1473  
Bajito
Luc Verstichelen1 10:55:33,40 1 00:20:33 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
543germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.2 10:55:33,41 1 00:20:33 Weitstrecken Myhl-Wegberg
544germany MC1332  
Pillo
Erich Müller7 10:55:33,70 1 00:20:34 Oberfranken Club
545italia MC1919  
Sharpie
Team RSR3 10:55:33,75 1 00:20:34 Italia
546norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura2 10:55:33,85 1 00:20:34 Norge Racing Pigeon Club
547germany MC1500  
Three Wonders
Team H & B Wulhorst1 10:55:33,85 1 00:20:34 Oberfranken Club
548england MC0111  
Laurieston
Team Louella Pigeon World1 10:55:33,95 1 00:20:34 RPRA (Pigeon Association)
549rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 10:55:34,05 1 00:20:34 Romanía
550germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn8 10:55:34,15 1 00:20:34 Rietberg Club
551hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 10:55:34,15 1 00:20:34 Hungary Pigeons Club
552asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones3 10:55:34,16 1 00:20:34 R.C. Oviedo
553asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella3 10:55:34,17 1 00:20:34 R.C. Oviedo
554germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker5 10:55:34,25 1 00:20:34 Germany Club
555malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta5 10:55:34,45 1 00:20:34 Malta Racing Pigeon Club
556germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany4 10:55:34,75 1 00:20:35 Germany Club
557austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag11 10:55:34,80 1 00:20:35 VRV - Oberoesterreich
558belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 10:55:35,00 1 00:20:35 Denderbond Ninove
559asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella4 10:55:35,05 1 00:20:35 R.C. Oviedo
560belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen2 10:55:35,30 1 00:20:35 Club Olijftak Maaseik
561south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht3 10:55:35,45 1 00:20:35 South Africa Club
562slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec3 10:55:35,65 1 00:20:36 Slovenia Club
563denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master1 10:55:36,10 1 00:20:36 Denmark Club
564italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu3 10:55:36,20 1 00:20:36 Italia
565germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel12 10:55:36,25 1 00:20:36 Saalfeld Club
566polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk1 10:55:36,30 1 00:20:36 Polonia
567turkey MC3012  
Seyit Ali Carus
Team Recep-emin Bayramoglu11 10:55:36,30 1 00:20:36 Turkey Flying Club
568italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre2 10:55:36,35 1 00:20:36 Italia
569rumania MC1165  
Winner
Class 8884 10:55:36,45 1 00:20:36 Romanía
570fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:55:36,60 1 00:20:37 Gran Tarajal
571netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn4 10:55:36,75 1 00:20:37 Holland Pigeons Club
572germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka1 10:55:37,00 1 00:20:37 Wetter
573germany MC1038  
Alfio
Fedoseev Vitalij2 10:55:37,05 1 00:20:37 Harsewinkel Club
574germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser9 10:55:37,10 1 00:20:37 Düsseldorf Club
575germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel13 10:55:37,30 1 00:20:37 Saalfeld Club
576austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag12 10:55:37,40 1 00:20:37 VRV - Oberoesterreich
577austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag13 10:55:37,60 1 00:20:38 VRV - Oberoesterreich
578italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patti3 10:55:37,75 1 00:20:38 Italia
579rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch2 10:55:37,90 1 00:20:38 Romanía
580england MC0673  
Route Forty
David Hinkel3 10:55:37,95 1 00:20:38 RPRA (Pigeon Association)
581germany MC1350  
Tad
Erich Müller8 10:55:38,00 1 00:20:38 Oberfranken Club
582netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda3 10:55:38,10 1 00:20:38 Holland Pigeons Club
583rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George8 10:55:38,25 1 00:20:38 Romanía
584italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile1 10:55:38,45 1 00:20:38 Italia
585germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette4 10:55:38,50 1 00:20:38 Käshofen
586scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 10:55:39,00 1 00:20:39 Scottish Homing Union
587belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns3 10:55:39,10 1 00:20:39 Fondclub Loft 24
588rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu2 10:55:39,11 1 00:20:39 Romanía
589croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 10:55:39,45 1 00:20:39 Croatia Pigeon Club
590czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 10:55:39,60 1 00:20:40 Czech Republic Club
591germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik1 10:55:39,65 1 00:20:40 Germany Club
592austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer5 10:55:40,10 1 00:20:40 VRV - Oberoesterreich
593france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit2 10:55:40,25 1 00:20:40 Team Sibille France
594asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella5 10:55:40,35 1 00:20:40 R.C. Oviedo
595netherlands MC0995  
Veerger
Gerrit Veerman4 10:55:40,40 1 00:20:40 Holland Pigeons Club
596rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea13 10:55:40,45 1 00:20:40 Romanía
597tenerife MC2885  
Malaka
Carlos Guanche Campos3 10:55:40,55 1 00:20:41 CANARAGÜI
598fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 10:55:40,60 1 00:20:41 Gran Tarajal
599germany MC0558  
Ailín
Team Röhlig & Bukowski2 10:55:40,70 1 00:20:41 Vogtland Club
600rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George9 10:55:40,85 1 00:20:41 Romanía
601italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro1 10:55:40,90 1 00:20:41 Italia
602norway MC1917  
Raven
Team Norwegian Seagulls2 10:55:40,95 1 00:20:41 Norge Racing Pigeon Club
603germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt2 10:55:41,10 1 00:20:41 NRW Club
604hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 10:55:41,30 1 00:20:41 Hungary Pigeons Club
605croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 10:55:41,40 1 00:20:41 Croatia Pigeon Club
606croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic3 10:55:41,45 1 00:20:41 Croatia Pigeon Club
607germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka2 10:55:41,65 1 00:20:42 Wetter
608netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn5 10:55:41,66 1 00:20:42 Holland Pigeons Club
609austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag14 10:55:41,67 1 00:20:42 VRV - Oberoesterreich
610baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa3 10:55:41,75 1 00:20:42 C.C. Es Pla de Mallorca
611wales MC0526  
Neron
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 10:55:41,90 1 00:20:42 Wales Club
612netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 10:55:42,30 1 00:20:42 Holland Pigeons Club
613england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF2 10:55:42,40 1 00:20:42 RPRA (Pigeon Association)
614slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas1 10:55:42,45 1 00:20:42 Slovakia Club
615zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 10:55:42,80 1 00:20:43 Mensajeras BILBILIS
616austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag15 10:55:42,90 1 00:20:43 VRV - Oberoesterreich
617hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 10:55:43,00 1 00:20:43 Hungary Pigeons Club
618germany MC2986  
Alexis
Hans-Paul Esser10 10:55:43,10 1 00:20:43 Düsseldorf Club
619wales MC1549  
Bricky
Team Belgium Bus1 10:55:43,11 1 00:20:43 Wales Club
620england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF3 10:55:43,20 1 00:20:43 RPRA (Pigeon Association)
621china MC2907  
Jelle
Team Haiye Boi Fuqing8 10:55:43,30 1 00:20:43 China Pigeon Raging Club
622europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 104 10:55:43,35 1 00:20:43 Club E.U.
623south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester3 10:55:43,50 1 00:20:44 South Africa Club
624norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 10:55:43,85 1 00:20:44 Norge Racing Pigeon Club
625wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett4 10:55:43,95 1 00:20:44 Welsh Flag
626germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 10:55:44,15 1 00:20:44 Germany Club
627croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes2 10:55:44,20 1 00:20:44 Croatia Pigeon Club
628slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia3 10:55:44,20 1 00:20:44 Slovakia Club
629wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 10:55:44,25 1 00:20:44 Wales Club
630italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti4 10:55:44,40 1 00:20:44 Italia
631netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn6 10:55:44,70 1 00:20:45 Holland Pigeons Club
632slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos3 10:55:44,70 1 00:20:45 Slovakia Club
633netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigeons1 10:55:44,75 1 00:20:45 Holland Pigeons Club
634slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine2 10:55:44,80 1 00:20:45 Slovenia Club
635netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink2 10:55:44,95 1 00:20:45 Holland Pigeons Club
636rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa2 10:55:45,20 1 00:20:45 Romanía
637belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck3 10:55:45,25 1 00:20:45 Fond Wallonie
638czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie2 10:55:45,45 1 00:20:45 Czech Republic Club
639czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal2 10:55:45,55 1 00:20:46 Czech Republic Club
640netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk3 10:55:45,80 1 00:20:46 Holland Pigeons Club
641belgium MC0990  
Mig II
Vincent Neirynck4 10:55:46,00 1 00:20:46 Fond Wallonie
642slovakia MC1396  
Noemi 699
Team Evin Peter & Noemi2 10:55:46,05 1 00:20:46 Slovakia Club
643germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann3 10:55:46,10 1 00:20:46 Kassel Club
644czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize3 10:55:46,20 1 00:20:46 Czech Republic Club
645belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 10:55:46,20 1 00:20:46 Belgium Club
646fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 10:55:46,35 1 00:20:46 Gran Tarajal
647belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 10:55:46,85 1 00:20:47 Fondclub Herent
648germany MC2231  
Darwin
Team Rutz and sons5 10:55:46,95 1 00:20:47 Saarland
649polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 10:55:47,10 1 00:20:47 Polonia
650italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu3 10:55:47,15 1 00:20:47 Italia
651netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij2 10:55:47,30 1 00:20:47 Holland Pigeons Club
652austria MC1825  
Shalom
Beniamin Neag16 10:55:47,31 1 00:20:47 VRV - Oberoesterreich
653rumania MC1176  
Aramis
Team Pisla Daniel & Vintan George10 10:55:47,35 1 00:20:47 Romanía
654germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 10:55:47,55 1 00:20:48 Frankenland Club
655gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita2 10:55:47,65 1 00:20:48 La Paloma Mensajera
656germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg2 10:55:47,66 1 00:20:48 Sajonia Club
657tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán1 10:55:47,75 1 00:20:48 REUS
658germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette5 10:55:47,75 1 00:20:48 Käshofen
659wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett5 10:55:47,76 1 00:20:48 Welsh Flag
660germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug4 10:55:47,80 1 00:20:48 Germany Club
661germany MC1349  
Matko
Erich Müller9 10:55:48,10 1 00:20:48 Oberfranken Club
662netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn7 10:55:48,15 1 00:20:48 Holland Pigeons Club
663belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon6 10:55:48,25 1 00:20:48 Club Olijftak Maaseik
664england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs3 10:55:48,55 1 00:20:49 RPRA (Pigeon Association)
665netherlands MC0514  
Slakken
Hok M. Reijnen2 10:55:48,60 1 00:20:49 PDV Alphen Vooruit
666cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino2 10:55:49,00 1 00:20:49 Club Reinosano
667china MC2926  
Nikon
Team Haiye Boi Fuqing9 10:55:49,05 1 00:20:49 China Pigeon Raging Club
668austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres1 10:55:49,25 1 00:20:49 Pigeon Club Austria South
669turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu12 10:55:49,35 1 00:20:49 Turkey Flying Club
670denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master2 10:55:49,40 1 00:20:49 Denmark Club
671england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster4 10:55:49,60 1 00:20:50 RPRA (Pigeon Association)
672germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany3 10:55:49,65 1 00:20:50 Saalfeld Club
673england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster5 10:55:49,80 1 00:20:50 RPRA (Pigeon Association)
674netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.1 10:55:50,00 1 00:20:50 Holland Pigeons Club
675gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita3 10:55:50,05 1 00:20:50 La Paloma Mensajera
676netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.2 10:55:50,20 1 00:20:50 Holland Pigeons Club
677wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts1 10:55:50,50 1 00:20:50 Wales Club
678wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls5 10:55:50,51 1 00:20:51 Wales Club
679germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser2 10:55:50,70 1 00:20:51 Ostwestfalenn Club
680rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea14 10:55:50,70 1 00:20:51 Romanía
681england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster6 10:55:50,80 1 00:20:51 RPRA (Pigeon Association)
682czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica3 10:55:50,81 1 00:20:51 Czech Republic Club
683netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan3 10:55:50,85 1 00:20:51 Holland Pigeons Club
684gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor6 10:55:51,05 1 00:20:51 La Paloma Mensajera
685hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 10:55:51,15 1 00:20:51 Hungary Pigeons Club
686slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L1 10:55:51,20 1 00:20:51 Slovakia Club
687germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn9 10:55:51,45 1 00:20:51 Rietberg Club
688wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls6 10:55:51,45 1 00:20:51 Wales Club
689germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel14 10:55:51,65 1 00:20:52 Saalfeld Club
690polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport4 10:55:51,90 1 00:20:52 Polonia
691controling MC0004  
Paloma
Control0 10:55:52,00 1 00:20:52 Checking
692slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 10:55:52,45 1 00:20:52 Slovakia Club
693netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser2 10:55:52,46 1 00:20:52 Holland Pigeons Club
694germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen3 10:55:52,47 1 00:20:52 Ruhrgebiet Club
695germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann4 10:55:52,85 1 00:20:53 Kassel Club
696germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner2 10:55:53,00 1 00:20:53 Nordhessen Club
697rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 10:55:53,05 1 00:20:53 Romanía
698slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 10:55:53,30 1 00:20:53 Slovakia Club
699belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 10:55:53,45 1 00:20:53 Belgium Club
700england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate8 10:55:53,50 1 00:20:54 RPRA (Pigeon Association)
701germany MC1310  
Arruga
Erich Müller10 10:55:53,55 1 00:20:54 Oberfranken Club
702germany MC3358  
Manuela
Team Albatal3 10:55:53,70 1 00:20:54 Germany Club
703wales MC1752  
Karina
Paul Bamford4 10:55:53,80 1 00:20:54 Wales Club
704turkey MC3013  
Halime Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu13 10:55:54,15 1 00:20:54 Turkey Flying Club
705germany MC3364  
Gino
Markus Winter2 10:55:54,20 1 00:20:54 Germany Club
706belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 10:55:54,25 1 00:20:54 Fondclub Herent
707sweden MC2802  
Barry
Bo Eriksson1 10:55:54,45 1 00:20:54 Sweden Club
708scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds2 10:55:54,85 1 00:20:55 Scottish Homing Union
709polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny1 10:55:54,95 1 00:20:55 Polonia
710norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura3 10:55:55,15 1 00:20:55 Norge Racing Pigeon Club
711asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella6 10:55:55,20 1 00:20:55 R.C. Oviedo
712germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt3 10:55:55,45 1 00:20:55 NRW Club
713germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser11 10:55:55,46 1 00:20:55 Düsseldorf Club
714netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo6 10:55:55,80 1 00:20:56 Holland Pigeons Club
715rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea15 10:55:55,90 1 00:20:56 Romanía
716austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag17 10:55:56,15 1 00:20:56 VRV - Oberoesterreich
717wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent2 10:55:56,35 1 00:20:56 Wales Club
718italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 10:55:56,60 1 00:20:57 Italian-Team
719germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team The Champions Germany5 10:55:56,65 1 00:20:57 Germany Club
720south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat2 10:55:56,70 1 00:20:57 South Africa Club
721netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 10:55:56,90 1 00:20:57 Holland Pigeons Club
722malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta6 10:55:57,10 1 00:20:57 Malta Racing Pigeon Club
723netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 10:55:57,15 1 00:20:57 Holland Pigeons Club
724belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu3 10:55:57,25 1 00:20:57 Belgium Club
725england MC0668  
Anita
David Hinkel4 10:55:57,60 1 00:20:58 RPRA (Pigeon Association)
726italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri3 10:55:57,61 1 00:20:58 Italia
727germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 10:55:57,70 1 00:20:58 Koblenz Club
728baleares MC2150  
Kabool
Rafael Forteza Costa4 10:55:58,50 1 00:20:58 C.C. Es Pla de Mallorca
729alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral2 10:55:58,75 1 00:20:59 La Dama de Elche
730polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk1 10:55:59,05 1 00:20:59 Polonia
731belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens2 10:55:59,40 1 00:20:59 Fond Wallonie
732austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa2 10:55:59,50 1 00:21:00 VRV - Oberoesterreich
733hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard2 10:56:00,05 1 00:21:00 Hungary Pigeons Club
734wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys2 10:56:00,10 1 00:21:00 Wales Club
735wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor3 10:56:00,20 1 00:21:00 Wales Club
736germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn10 10:56:00,40 1 00:21:00 Rietberg Club
737germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel15 10:56:00,80 1 00:21:01 Saalfeld Club
738denmark MC1157  
Modena 3
Team Modena Master3 10:56:00,90 1 00:21:01 Denmark Club
739germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel16 10:56:01,40 1 00:21:01 Saalfeld Club
740belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens3 10:56:01,60 1 00:21:02 Fond Wallonie
741germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel17 10:56:01,70 1 00:21:02 Saalfeld Club
742croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip1 10:56:01,71 1 00:21:02 Croatia Pigeon Club
743rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea16 10:56:02,00 1 00:21:02 Romanía
744germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst2 10:56:02,10 1 00:21:02 Oberfranken Club
745netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Van der Heide - Napoleon3 10:56:02,25 1 00:21:02 Holland Pigeons Club
746netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn8 10:56:02,35 1 00:21:02 Holland Pigeons Club
747denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen2 10:56:02,36 1 00:21:02 Denmark Club
748rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc2 10:56:02,45 1 00:21:02 Romanía
749england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet1 10:56:02,65 1 00:21:03 RPRA (Pigeon Association)
750italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy6 10:56:02,66 1 00:21:03 Italia
751belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends3 10:56:03,20 1 00:21:03 Club Olijftak Maaseik
752germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller11 10:56:03,40 1 00:21:03 Oberfranken Club
753belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens4 10:56:04,05 1 00:21:04 Fond Wallonie
754rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea17 10:56:04,35 1 00:21:04 Romanía
755ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk2 10:56:04,35 1 00:21:04 Ukraine Club
756slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia2 10:56:04,45 1 00:21:04 Slovakia Club
757england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster7 10:56:04,85 1 00:21:05 RPRA (Pigeon Association)
758south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean2 10:56:05,05 1 00:21:05 South Africa Club
759germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser12 10:56:05,45 1 00:21:05 Düsseldorf Club
760germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers1 10:56:05,65 1 00:21:06 Niederrhein Club
761rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea18 10:56:05,95 1 00:21:06 Romanía
762germany MC1355  
Wilma
Erich Müller12 10:56:06,30 1 00:21:06 Oberfranken Club
763england MC0663  
Odille
David Hinkel5 10:56:06,70 1 00:21:07 RPRA (Pigeon Association)
764polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof2 10:56:06,85 1 00:21:07 Polonia
765germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin3 10:56:07,05 1 00:21:07 Sachsen Club
766belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon7 10:56:07,30 1 00:21:07 Club Olijftak Maaseik
767germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn11 10:56:07,40 1 00:21:07 Rietberg Club
768slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 10:56:07,41 1 00:21:07 Slovakia Club
769czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek6 10:56:07,55 1 00:21:08 Czech Republic Club
770belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen2 10:56:07,60 1 00:21:08 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
771germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard1 10:56:07,65 1 00:21:08 Lahntal Club
772belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 10:56:07,75 1 00:21:08 Club Olijftak Maaseik
773germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany4 10:56:07,90 1 00:21:08 Saalfeld Club
774rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport2 10:56:08,05 1 00:21:08 Romanía
775czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal1 10:56:08,05 1 00:21:08 Czech Republic Club
776slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB2 10:56:08,40 1 00:21:08 Slovakia Club
777netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition1 10:56:08,50 1 00:21:08 Holland Pigeons Club
778germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg3 10:56:08,80 1 00:21:09 Sajonia Club
779england MC0672  
Fiocco
David Hinkel6 10:56:09,05 1 00:21:09 RPRA (Pigeon Association)
780tenerife MC0297  
locura
Carlos Cámara Marcinkowski1 10:56:09,30 1 00:21:09 C.C.Portuense
781rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 10:56:09,45 1 00:21:09 Romanía
782germany MC0083  
Pertex One
Team Golden Ladies Germany3 10:56:09,46 1 00:21:09 Germany Club
783germany MC2961  
Irish Eyes
Hans-Paul Esser13 10:56:09,75 1 00:21:10 Düsseldorf Club
784polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling2 10:56:09,85 1 00:21:10 Polonia
785eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 10:56:10,60 1 00:21:11 Club New Mexico
786south africa MC2684  
Golden Spot
Alwyn Bester4 10:56:10,85 1 00:21:11 South Africa Club
787germany MC0774  
Victoria
Team Albatal4 10:56:11,10 1 00:21:11 Germany Club
788italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri4 10:56:11,25 1 00:21:11 Italia
789rumania MC1171  
Pheonix
Class 8885 10:56:11,26 1 00:21:11 Romanía
790belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens5 10:56:11,75 1 00:21:12 Fond Wallonie
791tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA1 10:56:11,76 1 00:21:12 Adexe
792belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes5 10:56:11,90 1 00:21:12 Fondclub Loft 24
793slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik1 10:56:12,05 1 00:21:12 Slovakia Club
794germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann3 10:56:12,30 1 00:21:12 Oberfranken Club
795switzerland MC2265  
Carla
Simon Wolf4 10:56:12,31 1 00:21:12 Suiza
796slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec4 10:56:12,32 1 00:21:12 Slovenia Club
797germany MC1327  
Laila
Erich Müller13 10:56:12,45 1 00:21:12 Oberfranken Club
798slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 10:56:12,50 1 00:21:12 Slovakia Club
799polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 10:56:12,55 1 00:21:13 Polonia
800rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 10:56:13,05 1 00:21:13 Romanía
801rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita2 10:56:13,10 1 00:21:13 Romanía
802netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 10:56:13,25 1 00:21:13 Holland Pigeons Club
803england MC2941  
Palmira
Peter Williams2 10:56:13,35 1 00:21:13 RPRA (Pigeon Association)
804germany MC1352  
Pacojerte
Erich Müller14 10:56:13,50 1 00:21:14 Oberfranken Club
805germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann4 10:56:13,80 1 00:21:14 Oberfranken Club
806gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor7 10:56:13,81 1 00:21:14 La Paloma Mensajera
807rumania MC1186  
Flora
Team Pisla Daniel & Vintan George11 10:56:13,90 1 00:21:14 Romanía
808gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi2 10:56:13,95 1 00:21:14 Club Los Socios
809austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag18 10:56:14,65 1 00:21:15 VRV - Oberoesterreich
810rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex2 10:56:14,75 1 00:21:15 Romanía
811rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex3 10:56:14,85 1 00:21:15 Romanía
812polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 10:56:15,30 1 00:21:15 Polonia
813belgium MC0782  
Lotte
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 10:56:15,30 1 00:21:15 Club Olijftak Maaseik
814cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero1 10:56:15,35 1 00:21:15 Malagüeño
815polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport5 10:56:15,36 1 00:21:15 Polonia
816germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij3 10:56:15,70 1 00:21:16 Harsewinkel Club
817slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky2 10:56:16,05 1 00:21:16 Slovakia Club
818controling MC0023  
Bolita
Checking Checking2 10:56:16,55 1 00:21:17 Checking
819netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel1 10:56:16,60 1 00:21:17 Holland Pigeons Club
820slovakia MC1704  
Colin
Team Ladicky I + J1 10:56:16,65 1 00:21:17 Slovakia Club
821germany MC2237  
Athena
Team Blümmers2 10:56:16,75 1 00:21:17 Niederrhein Club
822scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 10:56:16,85 1 00:21:17 Scottish Homing Union
823england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers1 10:56:16,95 1 00:21:17 RPRA (Pigeon Association)
824polska MC1908  
Pito
Michal Klassa1 10:56:17,00 1 00:21:17 Polonia
825asturias MC0250  
Favorite Girl
Team Los Carbayones4 10:56:17,30 1 00:21:17 R.C. Oviedo
826italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile2 10:56:17,45 1 00:21:17 Italia
827belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss2 10:56:17,45 1 00:21:17 Club Olijftak Maaseik
828gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor8 10:56:17,80 1 00:21:18 La Paloma Mensajera
829bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina2 10:56:18,05 1 00:21:18 Bosnia & Herzegovina Club
830england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters1 10:56:18,30 1 00:21:18 RPRA (Pigeon Association)
831denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen3 10:56:18,50 1 00:21:18 Denmark Club
832tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán2 10:56:18,51 1 00:21:19 REUS
833bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina3 10:56:18,60 1 00:21:19 Bosnia & Herzegovina Club
834scotland MC0421  
Callum
William Donachie3 10:56:18,70 1 00:21:19 Scottish Homing Union
835netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan4 10:56:18,75 1 00:21:19 Holland Pigeons Club
836austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 10:56:18,95 1 00:21:19 Club Austria
837slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik2 10:56:19,20 1 00:21:19 Slovakia Club
838belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt2 10:56:19,21 1 00:21:19 De Snelvliegers Zandbergen Club
839england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker1 10:56:19,50 1 00:21:20 RPRA (Pigeon Association)
840wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons3 10:56:19,65 1 00:21:20 Wales Club
841alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral3 10:56:19,66 1 00:21:20 La Dama de Elche
842polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:56:19,75 1 00:21:20 Polonia
843rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica3 10:56:20,25 1 00:21:20 Romanía
844belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde1 10:56:20,65 1 00:21:21 Land van Aalst
845belgium MC0222  
Otah Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 10:56:20,70 1 00:21:21 Fond Wallonie
846polska MC1686  
Greg 974
Team Greg - Poland1 10:56:20,85 1 00:21:21 Polonia
847belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner1 10:56:21,10 1 00:21:21 Denderbond Ninove
848barcelona MC2224  
Octaris
Team Florin Gliga1 10:56:21,15 1 00:21:21 Real de Cataluña
849polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk2 10:56:21,16 1 00:21:21 Polonia
850germany MC0272  
Paranoid
Team Klaas & Sohn12 10:56:21,45 1 00:21:21 Rietberg Club
851rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci1 10:56:21,50 1 00:21:22 Romanía
852germany MC1319  
Alanna
Erich Müller15 10:56:21,60 1 00:21:22 Oberfranken Club
853rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 10:56:21,70 1 00:21:22 Romanía
854wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 10:56:21,95 1 00:21:22 Wales Club
855polska MC1587  
Forest Runner
Tomasz Wiczling3 10:56:22,00 1 00:21:22 Polonia
856netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser3 10:56:22,05 1 00:21:22 Holland Pigeons Club
857germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 10:56:22,15 1 00:21:22 Lahntal Club
858germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers3 10:56:22,35 1 00:21:22 Niederrhein Club
859germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany4 10:56:22,60 1 00:21:23 Germany Club
860baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs1 10:56:22,95 1 00:21:23 C.C.Ciutadella
861polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport6 10:56:22,96 1 00:21:23 Polonia
862slovenia MC1724  
Nik
Team Planica3 10:56:23,45 1 00:21:23 Slovenia Club
863netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten2 10:56:23,55 1 00:21:24 Holland Pigeons Club
864gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro4 10:56:23,60 1 00:21:24 Club Los Socios
865czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize4 10:56:23,85 1 00:21:24 Czech Republic Club
866netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan5 10:56:24,00 1 00:21:24 Holland Pigeons Club
867netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden1 10:56:24,01 1 00:21:24 Holland Pigeons Club
868polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport7 10:56:24,05 1 00:21:24 Polonia
869wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett6 10:56:24,15 1 00:21:24 Welsh Flag
870england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF4 10:56:24,20 1 00:21:24 RPRA (Pigeon Association)
871austria MC1811  
Alik
Beniamin Neag19 10:56:24,45 1 00:21:24 VRV - Oberoesterreich
872france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 10:56:24,60 1 00:21:25 France Club
873hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 10:56:24,61 1 00:21:25 Hungary Pigeons Club
874netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer3 10:56:24,80 1 00:21:25 Holland Pigeons Club
875netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto2 10:56:25,10 1 00:21:25 Holland Pigeons Club
876scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son1 10:56:25,25 1 00:21:25 Scottish Homing Union
877rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 10:56:25,45 1 00:21:25 Romanía
878belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon8 10:56:25,65 1 00:21:26 Club Olijftak Maaseik
879germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.3 10:56:25,70 1 00:21:26 Weitstrecken Myhl-Wegberg
880denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen3 10:56:25,75 1 00:21:26 Denmark Club
881germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl5 10:56:25,90 1 00:21:26 Heidenheim Club
882hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard3 10:56:25,91 1 00:21:26 Hungary Pigeons Club
883scotland MC0427  
My Mo
William Donachie4 10:56:26,25 1 00:21:26 Scottish Homing Union
884netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition2 10:56:27,15 1 00:21:27 Holland Pigeons Club
885belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons2 10:56:27,20 1 00:21:27 Fond Wallonie
886france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette2 10:56:27,21 1 00:21:27 Team Sibille France
887england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford1 10:56:27,40 1 00:21:27 RPRA (Pigeon Association)
888netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap1 10:56:27,60 1 00:21:28 Holland Pigeons Club
889germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn13 10:56:27,75 1 00:21:28 Rietberg Club
890malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta7 10:56:27,85 1 00:21:28 Malta Racing Pigeon Club
891gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 10:56:27,95 1 00:21:28 C.C. Iniciativa Isleña
892czech republic MC2559  
GPG 239
Team GPG Oversize5 10:56:28,00 1 00:21:28 Czech Republic Club
893polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport8 10:56:28,20 1 00:21:28 Polonia
894tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz2 10:56:28,25 1 00:21:28 C.C.Portuense
895czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek7 10:56:28,30 1 00:21:28 Czech Republic Club
896italia MC1118  
Kika
Team Italy7 10:56:28,60 1 00:21:29 Italia
897polska MC1029  
Milton
Team Slawomir Pluta4 10:56:28,60 1 00:21:29 Polonia
898belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels2 10:56:28,70 1 00:21:29 Belgium Club
899germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser14 10:56:29,05 1 00:21:29 Düsseldorf Club
900sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez3 10:56:29,15 1 00:21:29 ITALICENSE
901netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto3 10:56:29,40 1 00:21:29 Holland Pigeons Club
902south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 10:56:29,50 1 00:21:30 South Africa Club
903germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel18 10:56:29,65 1 00:21:30 Saalfeld Club
904austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag20 10:56:30,40 1 00:21:30 VRV - Oberoesterreich
905rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah3 10:56:30,45 1 00:21:30 Romanía
906germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer1 10:56:30,70 1 00:21:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
907england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster8 10:56:30,75 1 00:21:31 RPRA (Pigeon Association)
908austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 10:56:30,90 1 00:21:31 VRV - Oberoesterreich
909germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 10:56:30,95 1 00:21:31 Oberfranken Club
910netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer4 10:56:31,05 1 00:21:31 Holland Pigeons Club
911polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta5 10:56:31,05 1 00:21:31 Polonia
912belgium MC0972  
Mig IV
Vincent Neirynck5 10:56:31,25 1 00:21:31 Fond Wallonie
913czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens3 10:56:31,35 1 00:21:31 Czech Republic Club
914rumania MC1848  
Stanley
Team Tules Denis & Ialcin2 10:56:31,40 1 00:21:31 Romanía
915cantabria MC1719  
Xanadoo
Team Barrio - Rovira - Merino3 10:56:31,55 1 00:21:32 Club Reinosano
916slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic2 10:56:31,60 1 00:21:32 Slovenia Club
917germany MC1323  
Ball
Erich Müller16 10:56:31,70 1 00:21:32 Oberfranken Club
918netherlands MC2816  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan6 10:56:32,15 1 00:21:32 Holland Pigeons Club
919germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller17 10:56:32,20 1 00:21:32 Oberfranken Club
920england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters2 10:56:32,35 1 00:21:32 RPRA (Pigeon Association)
921gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor9 10:56:32,40 1 00:21:32 La Paloma Mensajera
922austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag21 10:56:32,60 1 00:21:33 VRV - Oberoesterreich
923germany MC0854  
Motita
Werner Wahl6 10:56:32,75 1 00:21:33 Heidenheim Club
924italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S2 10:56:32,76 1 00:21:33 Italia
925slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica4 10:56:32,85 1 00:21:33 Slovenia Club
926polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak3 10:56:32,85 1 00:21:33 Polonia
927hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs1 10:56:33,15 1 00:21:33 Hungary Pigeons Club
928italia MC1103  
Becky
Ervin Laro2 10:56:33,40 1 00:21:33 Italia
929england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 10:56:33,55 1 00:21:34 RPRA (Pigeon Association)
930belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen3 10:56:33,65 1 00:21:34 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
931czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize6 10:56:34,25 1 00:21:34 Czech Republic Club
932slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik3 10:56:34,40 1 00:21:34 Slovakia Club
933netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser4 10:56:34,41 1 00:21:34 Holland Pigeons Club
934czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel2 10:56:34,60 1 00:21:35 Czech Republic Club
935netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer5 10:56:34,65 1 00:21:35 Holland Pigeons Club
936italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile3 10:56:34,85 1 00:21:35 Italia
937germany MC3372  
Indigo
Team SG Missy Heinz & Annette6 10:56:35,10 1 00:21:35 Käshofen
938slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 10:56:35,20 1 00:21:35 Slovakia Club
939germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils1 10:56:35,25 1 00:21:35 Germany Club
940wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts2 10:56:35,30 1 00:21:35 Wales Club
941italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu4 10:56:35,40 1 00:21:35 Italia
942gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy2 10:56:35,50 1 00:21:36 Club Los Socios
943germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser15 10:56:35,60 1 00:21:36 Düsseldorf Club
944hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 10:56:35,65 1 00:21:36 Hungary Pigeons Club
945rumania MC3264  
Blue
Florin Scutaru3 10:56:35,80 1 00:21:36 Romanía
946germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 10:56:35,80 1 00:21:36 Sachsen Club
947rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 10:56:36,55 1 00:21:37 Romanía
948wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls7 10:56:36,56 1 00:21:37 Wales Club
949norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein1 10:56:36,60 1 00:21:37 Norge Racing Pigeon Club
950slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro1 10:56:36,75 1 00:21:37 Slovakia Club
951ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY1 10:56:36,90 1 00:21:37 Irish Homing Union
952rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru4 10:56:37,10 1 00:21:37 Romanía
953slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia4 10:56:37,30 1 00:21:37 Slovakia Club
954wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor4 10:56:37,40 1 00:21:37 Wales Club
955germany MC2794  
Snowman 13
Günter Schneemann5 10:56:37,50 1 00:21:38 Kassel Club
956italia MC2117  
Dakota
Renato Cantu5 10:56:37,50 1 00:21:38 Italia
957scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son2 10:56:37,75 1 00:21:38 Scottish Homing Union
958england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers2 10:56:37,76 1 00:21:38 RPRA (Pigeon Association)
959belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid1 10:56:37,80 1 00:21:38 Belarus Club
960germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus2 10:56:37,85 1 00:21:38 Oberfranken Club
961netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges3 10:56:37,90 1 00:21:38 Holland Pigeons Club
962ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts4 10:56:38,20 1 00:21:38 Irish Homing Union
963norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura4 10:56:38,35 1 00:21:38 Norge Racing Pigeon Club
964croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb2 10:56:38,50 1 00:21:38 Croatia Pigeon Club
965netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer6 10:56:38,65 1 00:21:39 Holland Pigeons Club
966austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres2 10:56:39,25 1 00:21:39 Pigeon Club Austria South
967rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah4 10:56:39,25 1 00:21:39 Romanía
968tarragona MC0086  
Aleluya
Andrés Cintas Guzmán3 10:56:39,45 1 00:21:39 REUS
969moldova MC2017  
Damian
Team Fauna Orheiului1 10:56:39,45 1 00:21:39 Moldova
970slovenia MC1730  
Deco 78
Vladimir Srebotnjak1 10:56:39,65 1 00:21:40 Slovenia Club
971rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 10:56:39,70 1 00:21:40 Romanía
972czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens4 10:56:40,00 1 00:21:40 Czech Republic Club
973turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt2 10:56:40,05 1 00:21:40 Turkey Flying Club
974austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag22 10:56:40,10 1 00:21:40 VRV - Oberoesterreich
975germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider1 10:56:40,25 1 00:21:40 Oberfranken Club
976germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl7 10:56:40,35 1 00:21:40 Heidenheim Club
977wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford5 10:56:40,45 1 00:21:40 Wales Club
978gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor10 10:56:40,65 1 00:21:41 La Paloma Mensajera
979austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 10:56:40,70 1 00:21:41 Club Austria
980netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda4 10:56:40,85 1 00:21:41 Holland Pigeons Club
981croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic3 10:56:40,90 1 00:21:41 Croatia Pigeon Club
982italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S3 10:56:41,10 1 00:21:41 Italia
983switzerland MC2263  
Turbo silver
Simon Wolf5 10:56:41,35 1 00:21:41 Suiza
984polska MC2438  
JKG 7769
Team JKG Transport9 10:56:41,60 1 00:21:42 Polonia
985england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker2 10:56:41,70 1 00:21:42 RPRA (Pigeon Association)
986fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas2 10:56:42,00 1 00:21:42 Gran Tarajal
987czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie3 10:56:42,01 1 00:21:42 Czech Republic Club
988rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George12 10:56:42,30 1 00:21:42 Romanía
989belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 10:56:42,45 1 00:21:42 Club Olijftak Maaseik
990rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica4 10:56:42,55 1 00:21:43 Romanía
991netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink3 10:56:42,60 1 00:21:43 Holland Pigeons Club
992czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek8 10:56:42,65 1 00:21:43 Czech Republic Club
993italia MC1111  
punto
Team Italy8 10:56:42,85 1 00:21:43 Italia
994italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian1 10:56:43,45 1 00:21:43 Italia
995belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt3 10:56:43,50 1 00:21:44 De Snelvliegers Zandbergen Club
996england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn2 10:56:43,65 1 00:21:44 RPRA (Pigeon Association)
997netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder1 10:56:43,70 1 00:21:44 Holland Pigeons Club
998germany MC2849  
Rando
Klaus Stieneker6 10:56:43,71 1 00:21:44 Germany Club
999netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon4 10:56:44,05 1 00:21:44 Holland Pigeons Club
1000polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny2 10:56:44,10 1 00:21:44 Polonia
1001rumania MC1858  
Karika
Team Onur1 10:56:44,11 1 00:21:44 Romanía
1002polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland2 10:56:44,12 1 00:21:44 Polonia
1003polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk3 10:56:44,25 1 00:21:44 Polonia
1004germany MC3066  
PIGEONS OF THE SEA 8
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 10:56:44,30 1 00:21:44 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1005ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 10:56:44,35 1 00:21:44 Irish Homing Union
1006netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan7 10:56:44,45 1 00:21:44 Holland Pigeons Club
1007polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland3 10:56:44,60 1 00:21:45 Polonia
1008germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany5 10:56:44,85 1 00:21:45 Germany Club
1009alicante MC0184  
Lombard
Javier & Sergio Peral4 10:56:45,15 1 00:21:45 La Dama de Elche
1010polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland4 10:56:45,16 1 00:21:45 Polonia
1011austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag23 10:56:45,20 1 00:21:45 VRV - Oberoesterreich
1012wales MC0543  
Cymru
Team Men of Gwent3 10:56:45,30 1 00:21:45 Wales Club
1013wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 10:56:45,35 1 00:21:45 Wales Club
1014germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann6 10:56:45,50 1 00:21:46 Kassel Club
1015belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens6 10:56:45,51 1 00:21:46 Fond Wallonie
1016czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie4 10:56:45,80 1 00:21:46 Czech Republic Club
1017south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit1 10:56:45,90 1 00:21:46 South Africa Club
1018slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J2 10:56:46,10 1 00:21:46 Slovakia Club
1019germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij4 10:56:46,15 1 00:21:46 Harsewinkel Club
1020la palma MC2383  
JUAN FERNANDO
Team Solo Palomas2 10:56:46,16 1 00:21:46 Amigos de La Palma
1021turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu14 10:56:46,20 1 00:21:46 Turkey Flying Club
1022sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez4 10:56:46,60 1 00:21:47 ITALICENSE
1023germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser3 10:56:46,65 1 00:21:47 Ostwestfalenn Club
1024wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls8 10:56:46,66 1 00:21:47 Wales Club
1025rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea19 10:56:46,67 1 00:21:47 Romanía
1026belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck6 10:56:46,75 1 00:21:47 Fond Wallonie
1027controling MC0089  
check
Checking Checking3 10:56:46,80 1 00:21:47 Checking
1028austria MC1784  
Rello
Beniamin Neag24 10:56:46,80 1 00:21:47 VRV - Oberoesterreich
1029rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 10:56:46,85 1 00:21:47 Romanía
1030tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime1 10:56:47,15 1 00:21:47 Adexe
1031germany MC2966  
Shelley
Hans-Paul Esser16 10:56:47,16 1 00:21:47 Düsseldorf Club
1032rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian2 10:56:47,20 1 00:21:47 Romanía
1033slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia5 10:56:47,30 1 00:21:47 Slovakia Club
1034wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls9 10:56:47,85 1 00:21:48 Wales Club
1035norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura5 10:56:47,95 1 00:21:48 Norge Racing Pigeon Club
1036galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 10:56:47,95 1 00:21:48 MARIÑAS ALTAS
1037turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu15 10:56:48,15 1 00:21:48 Turkey Flying Club
1038germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak8 10:56:48,70 1 00:21:49 Germany Club
1039polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para1 10:56:48,70 1 00:21:49 Polonia
1040asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella7 10:56:49,10 1 00:21:49 R.C. Oviedo
1041rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport3 10:56:49,15 1 00:21:49 Romanía
1042czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 10:56:49,20 1 00:21:49 Czech Republic Club
1043czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize7 10:56:49,40 1 00:21:49 Czech Republic Club
1044belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen3 10:56:49,45 1 00:21:49 Club Olijftak Maaseik
1045norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls3 10:56:50,00 1 00:21:50 Norge Racing Pigeon Club
1046italia MC1122  
Monviso
Team Italy9 10:56:50,40 1 00:21:50 Italia
1047rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita3 10:56:50,45 1 00:21:50 Romanía
1048germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 10:56:50,50 1 00:21:50 Hessen Club
1049belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 10:56:50,60 1 00:21:51 Club Olijftak Maaseik
1050netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder2 10:56:50,61 1 00:21:51 Holland Pigeons Club
1051czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica4 10:56:50,70 1 00:21:51 Czech Republic Club
1052england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet2 10:56:50,90 1 00:21:51 RPRA (Pigeon Association)
1053slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi3 10:56:51,20 1 00:21:51 Slovakia Club
1054polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para2 10:56:51,35 1 00:21:51 Polonia
1055germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing2 10:56:51,40 1 00:21:51 Lehrte/Peine
1056germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.4 10:56:51,60 1 00:21:52 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1057france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit3 10:56:51,80 1 00:21:52 Team Sibille France
1058germany MC2112  
Snowman19
Günter Schneemann7 10:56:51,80 1 00:21:52 Kassel Club
1059rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 10:56:52,40 1 00:21:52 Club Rusia
1060south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 10:56:52,45 1 00:21:52 South Africa Club
1061polska MC1662  
Greg 724
Team Greg - Poland5 10:56:52,50 1 00:21:52 Polonia
1062slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I2 10:56:52,55 1 00:21:53 Slovakia Club
1063belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen4 10:56:52,70 1 00:21:53 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1064wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford6 10:56:52,71 1 00:21:53 Wales Club
1065germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak9 10:56:52,95 1 00:21:53 Germany Club
1066rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica5 10:56:52,96 1 00:21:53 Romanía
1067croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic4 10:56:53,10 1 00:21:53 Croatia Pigeon Club
1068china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing10 10:56:53,30 1 00:21:53 China Pigeon Raging Club
1069wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 10:56:53,35 1 00:21:53 Wales Club
1070malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta4 10:56:53,36 1 00:21:53 Malta Racing Pigeon Club
1071czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize8 10:56:53,45 1 00:21:53 Czech Republic Club
1072germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany5 10:56:53,46 1 00:21:53 Saalfeld Club
1073wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's2 10:56:53,80 1 00:21:54 Wales Club
1074england MC0408  
Billabong
Pieter Oberholster9 10:56:53,90 1 00:21:54 RPRA (Pigeon Association)
1075netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan8 10:56:53,91 1 00:21:54 Holland Pigeons Club
1076italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 10:56:54,05 1 00:21:54 Italia
1077rumania MC1225  
I need a Hero
Sorin Florea20 10:56:54,05 1 00:21:54 Romanía
1078austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 10:56:54,05 1 00:21:54 VRV - Oberoesterreich
1079austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag25 10:56:54,30 1 00:21:54 VRV - Oberoesterreich
1080england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 10:56:54,40 1 00:21:54 RPRA (Pigeon Association)
1081germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 10:56:54,45 1 00:21:54 Sachsen Club
1082france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette3 10:56:54,65 1 00:21:55 Team Sibille France
1083germany MC1344  
Zeke
Erich Müller18 10:56:54,70 1 00:21:55 Oberfranken Club
1084rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinita & Adrian & Alex4 10:56:54,70 1 00:21:55 Romanía
1085belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck7 10:56:54,90 1 00:21:55 Fond Wallonie
1086croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic4 10:56:55,05 1 00:21:55 Croatia Pigeon Club
1087germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 10:56:55,30 1 00:21:55 Germany Club
1088germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij5 10:56:55,85 1 00:21:56 Harsewinkel Club
1089netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel2 10:56:55,90 1 00:21:56 Holland Pigeons Club
1090belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen2 10:56:56,05 1 00:21:56 Club Olijftak Maaseik
1091italia MC1913  
Import
Ervin Prifti5 10:56:56,30 1 00:21:56 Italia
1092germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils2 10:56:56,35 1 00:21:56 Germany Club
1093tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime2 10:56:56,45 1 00:21:56 Adexe
1094slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I3 10:56:56,65 1 00:21:57 Slovakia Club
1095netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 10:56:56,95 1 00:21:57 Holland Pigeons Club
1096germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany6 10:56:57,05 1 00:21:57 Saalfeld Club
1097wales MC0525  
Jantje
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 10:56:57,15 1 00:21:57 Wales Club
1098czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize9 10:56:57,20 1 00:21:57 Czech Republic Club
1099germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany7 10:56:57,45 1 00:21:57 Saalfeld Club
1100austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer6 10:56:57,55 1 00:21:58 VRV - Oberoesterreich
1101germany MC2973  
Darka
Hans-Paul Esser17 10:56:57,75 1 00:21:58 Düsseldorf Club
1102hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard4 10:56:58,00 1 00:21:58 Hungary Pigeons Club
1103germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany6 10:56:58,30 1 00:21:58 Germany Club
1104polska MC2004  
Gourmet
Grzegorz Szymanski1 10:56:58,50 1 00:21:58 Polonia
1105wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls10 10:56:58,60 1 00:21:59 Wales Club
1106austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag26 10:56:58,70 1 00:21:59 VRV - Oberoesterreich
1107germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons6 10:56:58,80 1 00:21:59 Saarland
1108germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser18 10:56:58,81 1 00:21:59 Düsseldorf Club
1109croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic5 10:56:58,85 1 00:21:59 Croatia Pigeon Club
1110rumania MC3209  
Martina
Team Patruca & Tacea1 10:56:59,10 1 00:21:59 Romanía
1111germany MC1318  
Init To Winit
Erich Müller19 10:56:59,20 1 00:21:59 Oberfranken Club
1112austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag27 10:56:59,21 1 00:21:59 VRV - Oberoesterreich
1113germany MC2789  
Tamu
Hans Esser1 10:56:59,22 1 00:21:59 Germany Club
1114germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz1 10:56:59,55 1 00:22:00 Oberfranken Club
1115germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 10:56:59,80 1 00:22:00 Germany Club
1116austria MC1830  
Leon
Beniamin Neag28 10:57:00,15 1 00:22:00 VRV - Oberoesterreich
1117england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 10:57:00,25 1 00:22:00 Up North Combine
1118germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser4 10:57:00,25 1 00:22:00 Ostwestfalenn Club
1119switzerland MC2255  
Heidi
Simon Wolf6 10:57:00,25 1 00:22:00 Suiza
1120germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn1 10:57:00,30 1 00:22:00 Germany Club
1121netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons2 10:57:00,45 1 00:22:00 Holland Pigeons Club
1122belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner2 10:57:00,65 1 00:22:01 Denderbond Ninove
1123tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA2 10:57:01,05 1 00:22:01 Adexe
1124wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford7 10:57:01,15 1 00:22:01 Wales Club
1125turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu16 10:57:01,25 1 00:22:01 Turkey Flying Club
1126czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal3 10:57:01,55 1 00:22:02 Czech Republic Club
1127moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului2 10:57:01,56 1 00:22:02 Moldova
1128germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt2 10:57:01,57 1 00:22:02 Germany Club
1129rumania MC1163  
Bear
Class 8886 10:57:01,65 1 00:22:02 Romanía
1130germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller20 10:57:01,66 1 00:22:02 Oberfranken Club
1131rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti3 10:57:01,80 1 00:22:02 Romanía
1132england MC0406  
Gianni
Pieter Oberholster10 10:57:01,95 1 00:22:02 RPRA (Pigeon Association)
1133malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta2 10:57:02,20 1 00:22:02 Malta Racing Pigeon Club
1134rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 10:57:02,25 1 00:22:02 Romanía
1135germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser19 10:57:02,26 1 00:22:02 Düsseldorf Club
1136slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia6 10:57:02,30 1 00:22:02 Slovakia Club
1137germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann8 10:57:02,31 1 00:22:02 Kassel Club
1138netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij3 10:57:02,45 1 00:22:02 Holland Pigeons Club
1139germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter3 10:57:02,60 1 00:22:03 Frankenland Club
1140rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea21 10:57:02,70 1 00:22:03 Romanía
1141south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts6 10:57:02,80 1 00:22:03 South Africa Club
1142italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci2 10:57:02,95 1 00:22:03 Italia
1143hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 10:57:02,96 1 00:22:03 Hungary Pigeons Club
1144czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize10 10:57:03,10 1 00:22:03 Czech Republic Club
1145germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg4 10:57:03,10 1 00:22:03 Sajonia Club
1146wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor5 10:57:03,25 1 00:22:03 Wales Club
1147polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki2 10:57:03,26 1 00:22:03 Polonia
1148slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia7 10:57:03,27 1 00:22:03 Slovakia Club
1149netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam2 10:57:03,28 1 00:22:03 Holland Pigeons Club
1150netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg3 10:57:03,60 1 00:22:04 Holland Pigeons Club
1151slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P1 10:57:03,75 1 00:22:04 Slovakia Club
1152germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 10:57:03,80 1 00:22:04 Germany Club
1153rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru5 10:57:04,05 1 00:22:04 Romanía
1154fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 10:57:04,30 1 00:22:04 Gran Tarajal
1155hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 10:57:04,40 1 00:22:04 Hungary Pigeons Club
1156germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons7 10:57:04,40 1 00:22:04 Saarland
1157polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland6 10:57:04,50 1 00:22:04 Polonia
1158netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink4 10:57:04,60 1 00:22:05 Holland Pigeons Club
1159belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt4 10:57:04,65 1 00:22:05 De Snelvliegers Zandbergen Club
1160belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 10:57:04,90 1 00:22:05 Club Olijftak Maaseik
1161netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden2 10:57:04,90 1 00:22:05 Holland Pigeons Club
1162polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta6 10:57:05,00 1 00:22:05 Polonia
1163rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc3 10:57:05,01 1 00:22:05 Romanía
1164rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti4 10:57:05,25 1 00:22:05 Romanía
1165rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif2 10:57:05,35 1 00:22:05 Romanía
1166austria MC1798  
Izmana
Beniamin Neag29 10:57:05,55 1 00:22:06 VRV - Oberoesterreich
1167norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura6 10:57:05,70 1 00:22:06 Norge Racing Pigeon Club
1168wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers2 10:57:05,75 1 00:22:06 Wales Club
1169belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen1 10:57:06,00 1 00:22:06 Belgium Club
1170germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel19 10:57:06,20 1 00:22:06 Saalfeld Club
1171scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie5 10:57:06,25 1 00:22:06 Scottish Homing Union
1172belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen2 10:57:06,40 1 00:22:06 Belgium Club
1173rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici5 10:57:06,45 1 00:22:06 Romanía
1174wales MC1934  
marley
Team Rudderfett7 10:57:06,65 1 00:22:07 Welsh Flag
1175belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck8 10:57:07,05 1 00:22:07 Fond Wallonie
1176tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA1 10:57:07,15 1 00:22:07 Club Tenerife
1177england MC0670  
Canica
David Hinkel7 10:57:07,35 1 00:22:07 RPRA (Pigeon Association)
1178austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag30 10:57:07,40 1 00:22:07 VRV - Oberoesterreich
1179wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers3 10:57:07,55 1 00:22:08 Wales Club
1180czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie5 10:57:07,65 1 00:22:08 Czech Republic Club
1181germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter4 10:57:07,66 1 00:22:08 Frankenland Club
1182ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 10:57:08,05 1 00:22:08 Irish Homing Union
1183wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus3 10:57:08,06 1 00:22:08 Wales Club
1184netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda5 10:57:08,15 1 00:22:08 Holland Pigeons Club
1185polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski1 10:57:08,30 1 00:22:08 Polonia
1186tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán4 10:57:08,65 1 00:22:09 REUS
1187belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes6 10:57:08,70 1 00:22:09 Fondclub Loft 24
1188germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler2 10:57:08,80 1 00:22:09 Oberbayern Club
1189belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 10:57:09,00 1 00:22:09 Club Olijftak Maaseik
1190germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller2 10:57:09,10 1 00:22:09 Germany Club
1191germany MC0124  
Zeus
Hans Esser2 10:57:09,11 1 00:22:09 Germany Club
1192rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici6 10:57:09,25 1 00:22:09 Romanía
1193rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita4 10:57:09,35 1 00:22:09 Romanía
1194slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos4 10:57:09,65 1 00:22:10 Slovakia Club
1195asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella8 10:57:09,85 1 00:22:10 R.C. Oviedo
1196asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella9 10:57:10,10 1 00:22:10 R.C. Oviedo
1197malta MC0564  
Esther
Team Gandlier Lofts Malta3 10:57:10,55 1 00:22:11 Malta Racing Pigeon Club
1198belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen3 10:57:10,60 1 00:22:11 Belgium Club
1199austria MC1812  
Fanny
Beniamin Neag31 10:57:10,70 1 00:22:11 VRV - Oberoesterreich
1200germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany6 10:57:10,75 1 00:22:11 Germany Club
1201hungary MC2487  
Blue Big Girl
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 10:57:10,85 1 00:22:11 Hungary Pigeons Club
1202wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers4 10:57:11,25 1 00:22:11 Wales Club
1203belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 10:57:11,55 1 00:22:12 Club Olijftak Maaseik
1204rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea22 10:57:11,65 1 00:22:12 Romanía
1205netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil1 10:57:12,50 1 00:22:12 Holland Pigeons Club
1206rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 10:57:12,55 1 00:22:13 Romanía
1207rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita5 10:57:13,00 1 00:22:13 Romanía
1208netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam3 10:57:13,01 1 00:22:13 Holland Pigeons Club
1209belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium1 10:57:13,05 1 00:22:13 Belgium Club
1210germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller21 10:57:13,15 1 00:22:13 Oberfranken Club
1211turkey MC3003  
Tayyar
Ferhat Gülez4 10:57:13,15 1 00:22:13 Turkey Flying Club
1212germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller3 10:57:13,25 1 00:22:13 Germany Club
1213polska MC3305  
Tayson
Andrzej Karczewski2 10:57:13,45 1 00:22:13 Polonia
1214sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez5 10:57:13,55 1 00:22:14 ITALICENSE
1215germany MC1512  
Eurofalk 957
Team SG Eider2 10:57:13,70 1 00:22:14 Oberfranken Club
1216netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn9 10:57:13,90 1 00:22:14 Holland Pigeons Club
1217belgium MC0362  
Arnesby
Dirk Verstichelen5 10:57:13,95 1 00:22:14 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1218netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten3 10:57:14,25 1 00:22:14 Holland Pigeons Club
1219austria MC1635  
PULSAR 1469
Team Garcia & Nagelhofer7 10:57:14,65 1 00:22:15 VRV - Oberoesterreich
1220wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent4 10:57:14,66 1 00:22:15 Wales Club
1221italia MC2110  
Ship Of Gold
Teodoroiu Vasile1 10:57:14,67 1 00:22:15 Italia
1222polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski2 10:57:14,70 1 00:22:15 Polonia
1223germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany8 10:57:14,71 1 00:22:15 Saalfeld Club
1224china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing11 10:57:15,15 1 00:22:15 China Pigeon Raging Club
1225malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta4 10:57:15,20 1 00:22:15 Malta Racing Pigeon Club
1226polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski2 10:57:15,45 1 00:22:15 Polonia
1227belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck9 10:57:15,70 1 00:22:16 Fond Wallonie
1228gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos1 10:57:15,71 1 00:22:16 Club Los Socios
1229hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 10:57:15,95 1 00:22:16 Hungary Pigeons Club
1230england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford2 10:57:16,10 1 00:22:16 RPRA (Pigeon Association)
1231netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots2 10:57:17,10 1 00:22:17 Holland Pigeons Club
1232polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport10 10:57:17,15 1 00:22:17 Polonia
1233germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn14 10:57:17,15 1 00:22:17 Rietberg Club
1234england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts3 10:57:17,20 1 00:22:17 RPRA (Pigeon Association)
1235alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral5 10:57:17,21 1 00:22:17 La Dama de Elche
1236alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral6 10:57:17,35 1 00:22:17 La Dama de Elche
1237polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk2 10:57:17,45 1 00:22:17 Polonia
1238netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan9 10:57:17,50 1 00:22:18 Holland Pigeons Club
1239rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8887 10:57:18,25 1 00:22:18 Romanía
1240germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette7 10:57:18,55 1 00:22:19 Käshofen
1241germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing3 10:57:18,60 1 00:22:19 Lehrte/Peine
1242england MC2156  
Sarge
Duncan Kittow1 10:57:18,65 1 00:22:19 RPRA (Pigeon Association)
1243netherlands MC0110  
ONION
Team Dickmann-Stroetges4 10:57:18,90 1 00:22:19 Holland Pigeons Club
1244germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller22 10:57:18,91 1 00:22:19 Oberfranken Club
1245germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser20 10:57:18,92 1 00:22:19 Düsseldorf Club
1246germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser5 10:57:19,05 1 00:22:19 Ostwestfalenn Club
1247baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa5 10:57:19,15 1 00:22:19 C.C. Es Pla de Mallorca
1248rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex5 10:57:19,60 1 00:22:20 Romanía
1249england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate9 10:57:19,85 1 00:22:20 RPRA (Pigeon Association)
1250england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate10 10:57:20,15 1 00:22:20 RPRA (Pigeon Association)
1251belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde2 10:57:20,40 1 00:22:20 Land van Aalst
1252tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz3 10:57:20,55 1 00:22:21 C.C.Portuense
1253netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel3 10:57:20,65 1 00:22:21 Holland Pigeons Club
1254hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 10:57:20,75 1 00:22:21 Hungary Pigeons Club
1255denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen2 10:57:20,85 1 00:22:21 Denmark Club
1256germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller23 10:57:21,00 1 00:22:21 Oberfranken Club
1257rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif3 10:57:21,25 1 00:22:21 Romanía
1258wales MC2094  
Lucky Lee
Team Welsh Hopefuls11 10:57:21,26 1 00:22:21 Wales Club
1259netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.3 10:57:21,50 1 00:22:22 Holland Pigeons Club
1260germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller24 10:57:21,65 1 00:22:22 Oberfranken Club
1261turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu17 10:57:22,15 1 00:22:22 Turkey Flying Club
1262rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 10:57:22,20 1 00:22:22 Romanía
1263tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán5 10:57:22,45 1 00:22:22 REUS
1264rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif4 10:57:22,50 1 00:22:22 Romanía
1265polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:57:22,55 1 00:22:23 Polonia
1266tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime3 10:57:22,65 1 00:22:23 Adexe
1267england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 72 10:57:22,70 1 00:22:23 Up North Combine
1268england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs4 10:57:23,00 1 00:22:23 RPRA (Pigeon Association)
1269rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis2 10:57:23,50 1 00:22:24 Romanía
1270germany MC1359  
Fedra
Erich Müller25 10:57:23,55 1 00:22:24 Oberfranken Club
1271slovakia MC2636  
Aneta
Team Hrozen P & P2 10:57:23,70 1 00:22:24 Slovakia Club
1272czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi2 10:57:23,80 1 00:22:24 Czech Republic Club
1273gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro5 10:57:23,90 1 00:22:24 Club Los Socios
1274england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters3 10:57:23,95 1 00:22:24 RPRA (Pigeon Association)
1275netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 10:57:24,10 1 00:22:24 Holland Pigeons Club
1276turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu18 10:57:24,30 1 00:22:24 Turkey Flying Club
1277south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts7 10:57:25,00 1 00:22:25 South Africa Club
1278slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea3 10:57:25,15 1 00:22:25 Slovakia Club
1279germany MC0296  
Else
Team Klaas & Sohn15 10:57:25,80 1 00:22:26 Rietberg Club
1280rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru6 10:57:25,80 1 00:22:26 Romanía
1281polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski3 10:57:25,90 1 00:22:26 Polonia
1282wales MC2187  
Lucky Jeff
Team Two P's3 10:57:25,90 1 00:22:26 Wales Club
1283tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña1 10:57:26,50 1 00:22:26 Terres del Ebre
1284netherlands MC3075  
Hans
Team Twins1 10:57:26,65 1 00:22:27 Holland Pigeons Club
1285italia MC1104  
Beto
Ervin Laro3 10:57:27,30 1 00:22:27 Italia
1286rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea23 10:57:27,31 1 00:22:27 Romanía
1287england MC0679  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate11 10:57:27,45 1 00:22:27 RPRA (Pigeon Association)
1288south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht4 10:57:27,70 1 00:22:28 South Africa Club
1289alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral7 10:57:27,75 1 00:22:28 La Dama de Elche
1290tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost2 10:57:27,85 1 00:22:28 C.C.Portuense
1291england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World2 10:57:28,45 1 00:22:28 RPRA (Pigeon Association)
1292slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik2 10:57:28,75 1 00:22:29 Slovakia Club
1293wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent5 10:57:29,05 1 00:22:29 Wales Club
1294austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer1 10:57:29,06 1 00:22:29 VRV - Oberoesterreich
1295wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers5 10:57:29,55 1 00:22:30 Wales Club
1296hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs3 10:57:29,80 1 00:22:30 Hungary Pigeons Club
1297germany MC1326  
Kitaguni
Erich Müller26 10:57:30,20 1 00:22:30 Oberfranken Club
1298germany MC1341  
Shiba
Erich Müller27 10:57:30,40 1 00:22:30 Oberfranken Club
1299netherlands MC1484  
Princess
Team Soepboer7 10:57:30,50 1 00:22:30 Holland Pigeons Club
1300polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof5 10:57:30,90 1 00:22:31 Polonia
1301wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls12 10:57:30,95 1 00:22:31 Wales Club
1302rumania MC3344  
Ibs 75
Team Ibs Builders Group1 10:57:31,10 1 00:22:31 Romanía
1303germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann1 10:57:31,15 1 00:22:31 Wetter
1304austria MC2535  
Ju
Helmut Heiland2 10:57:31,25 1 00:22:31 VRV - Oberoesterreich
1305rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George13 10:57:31,30 1 00:22:31 Romanía
1306china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing12 10:57:31,50 1 00:22:32 China Pigeon Raging Club
1307polska MC2441  
JKG 7783
Team JKG Transport11 10:57:31,85 1 00:22:32 Polonia
1308fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 10:57:31,86 1 00:22:32 Gran Tarajal
1309belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon9 10:57:32,55 1 00:22:33 Club Olijftak Maaseik
1310belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt5 10:57:32,75 1 00:22:33 De Snelvliegers Zandbergen Club
1311rumania MC1187  
Raoul
Team Pisla Daniel & Vintan George14 10:57:32,95 1 00:22:33 Romanía
1312england MC2945  
Mutaito
Peter Williams3 10:57:32,96 1 00:22:33 RPRA (Pigeon Association)
1313england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster11 10:57:33,15 1 00:22:33 RPRA (Pigeon Association)
1314germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers4 10:57:33,15 1 00:22:33 Niederrhein Club
1315austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer2 10:57:33,50 1 00:22:34 Club Austria
1316bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi2 10:57:33,80 1 00:22:34 Bulgaria Club
1317england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate12 10:57:34,10 1 00:22:34 RPRA (Pigeon Association)
1318germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel20 10:57:34,35 1 00:22:34 Saalfeld Club
1319england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow3 10:57:34,50 1 00:22:34 RPRA (Pigeon Association)
1320germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn16 10:57:34,75 1 00:22:35 Rietberg Club
1321netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel4 10:57:35,10 1 00:22:35 Holland Pigeons Club
1322sweden MC1040  
Connies Hope
Bo Eriksson2 10:57:35,35 1 00:22:35 Sweden Club
1323czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica5 10:57:35,50 1 00:22:36 Czech Republic Club
1324polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport12 10:57:35,55 1 00:22:36 Polonia
1325germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn2 10:57:35,95 1 00:22:36 Germany Club
1326wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts1 10:57:36,05 1 00:22:36 Welsh Flag
1327wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts3 10:57:36,15 1 00:22:36 Wales Club
1328germany MC0609  
Blandford
Helmut Mann2 10:57:36,25 1 00:22:36 Wetter
1329italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 10:57:36,35 1 00:22:36 Italia
1330england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster12 10:57:36,45 1 00:22:36 RPRA (Pigeon Association)
1331netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn10 10:57:37,00 1 00:22:37 Holland Pigeons Club
1332china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing13 10:57:37,30 1 00:22:37 China Pigeon Raging Club
1333scotland MC0432  
Maureen
William Donachie6 10:57:37,55 1 00:22:38 Scottish Homing Union
1334polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki3 10:57:37,85 1 00:22:38 Polonia
1335netherlands MC2300  
Superboy
Jack Brouwer1 10:57:38,20 1 00:22:38 Holland Pigeons Club
1336tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano1 10:57:38,35 1 00:22:38 Abona Sur
1337england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate13 10:57:38,55 1 00:22:39 RPRA (Pigeon Association)
1338netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland2 10:57:38,60 1 00:22:39 Holland Pigeons Club
1339wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers6 10:57:38,75 1 00:22:39 Wales Club
1340france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit4 10:57:39,50 1 00:22:40 Team Sibille France
1341rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George15 10:57:39,65 1 00:22:40 Romanía
1342rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea24 10:57:39,75 1 00:22:40 Romanía
1343belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels3 10:57:40,10 1 00:22:40 Belgium Club
1344croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip2 10:57:40,15 1 00:22:40 Croatia Pigeon Club
1345tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA2 10:57:40,70 1 00:22:41 Club Tenerife
1346tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost3 10:57:40,85 1 00:22:41 C.C.Portuense
1347slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia8 10:57:40,90 1 00:22:41 Slovakia Club
1348rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah5 10:57:41,35 1 00:22:41 Romanía
1349germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel21 10:57:41,36 1 00:22:41 Saalfeld Club
1350rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 10:57:41,40 1 00:22:41 Club Rusia
1351germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller28 10:57:41,60 1 00:22:42 Oberfranken Club
1352italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar2 10:57:41,75 1 00:22:42 Italia
1353germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers5 10:57:42,20 1 00:22:42 Niederrhein Club
1354polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland7 10:57:42,21 1 00:22:42 Polonia
1355germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers3 10:57:42,40 1 00:22:42 Münsterland
1356wales MC2095  
Roadhog Dan
Team Welsh Hopefuls13 10:57:42,45 1 00:22:42 Wales Club
1357belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns4 10:57:42,70 1 00:22:43 Fondclub Loft 24
1358rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch3 10:57:42,90 1 00:22:43 Romanía
1359netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland3 10:57:43,35 1 00:22:43 Holland Pigeons Club
1360malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta8 10:57:43,40 1 00:22:43 Malta Racing Pigeon Club
1361netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 10:57:43,45 1 00:22:43 Holland Pigeons Club
1362asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella10 10:57:43,50 1 00:22:44 R.C. Oviedo
1363netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij4 10:57:43,60 1 00:22:44 Holland Pigeons Club
1364czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 10:57:43,80 1 00:22:44 Czech Republic Club
1365rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea25 10:57:43,95 1 00:22:44 Romanía
1366polska MC2774  
Podolski
Janusz Schmidt1 10:57:43,96 1 00:22:44 Polonia
1367polska MC3052  
Maybe Arona
Team Przemyslaw Kozak3 10:57:44,25 1 00:22:44 Polonia
1368tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 10:57:44,35 1 00:22:44 GRAN FONDO
1369italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 10:57:44,40 1 00:22:44 Italia
1370polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit2 10:57:44,45 1 00:22:44 Polonia
1371germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser21 10:57:44,65 1 00:22:45 Düsseldorf Club
1372germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller29 10:57:45,15 1 00:22:45 Oberfranken Club
1373europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe2 10:57:45,20 1 00:22:45 Club E.U.
1374belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt6 10:57:45,30 1 00:22:45 De Snelvliegers Zandbergen Club
1375germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller2 10:57:45,65 1 00:22:46 Germany Club
1376germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 10:57:45,85 1 00:22:46 Germany Club
1377belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes7 10:57:45,86 1 00:22:46 Fondclub Loft 24
1378wales MC2694  
Boomerang 6
Team Tom and Gaynor6 10:57:46,05 1 00:22:46 Wales Club
1379germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann5 10:57:46,25 1 00:22:46 Oberfranken Club
1380gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi3 10:57:46,26 1 00:22:46 Club Los Socios
1381rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea26 10:57:46,27 1 00:22:46 Romanía
1382hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 10:57:46,35 1 00:22:46 Hungary Pigeons Club
1383polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak3 10:57:46,36 1 00:22:46 Polonia
1384belgium MC3117  
Donald
Team Thieu & Thieu4 10:57:46,55 1 00:22:47 Belgium Club
1385germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij6 10:57:46,65 1 00:22:47 Harsewinkel Club
1386england MC2942  
Anubis
Peter Williams4 10:57:46,85 1 00:22:47 RPRA (Pigeon Association)
1387slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea4 10:57:46,86 1 00:22:47 Slovakia Club
1388rumania MC1192  
Mark 2
Team Pisla Daniel & Vintan George16 10:57:47,05 1 00:22:47 Romanía
1389germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider3 10:57:47,45 1 00:22:47 Oberfranken Club
1390italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu4 10:57:47,50 1 00:22:48 Italia
1391slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic3 10:57:47,80 1 00:22:48 Slovenia Club
1392slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J3 10:57:47,81 1 00:22:48 Slovakia Club
1393netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort2 10:57:47,82 1 00:22:48 Holland Pigeons Club
1394germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn17 10:57:47,85 1 00:22:48 Rietberg Club
1395rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea27 10:57:48,10 1 00:22:48 Romanía
1396england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers3 10:57:48,35 1 00:22:48 RPRA (Pigeon Association)
1397netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan10 10:57:48,50 1 00:22:48 Holland Pigeons Club
1398netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving2 10:57:48,51 1 00:22:49 Holland Pigeons Club
1399slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia3 10:57:48,65 1 00:22:49 Slovakia Club
1400polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa2 10:57:49,15 1 00:22:49 Polonia
1401germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils3 10:57:49,30 1 00:22:49 Germany Club
1402netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap2 10:57:49,60 1 00:22:50 Holland Pigeons Club
1403wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers7 10:57:49,65 1 00:22:50 Wales Club
1404austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag32 10:57:49,65 1 00:22:50 VRV - Oberoesterreich
1405rumania MC1857  
America
Team Onur2 10:57:49,70 1 00:22:50 Romanía
1406italia MC1120  
Rikke
Team Italy10 10:57:49,85 1 00:22:50 Italia
1407england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate14 10:57:50,01 1 00:22:50 RPRA (Pigeon Association)
1408cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero2 10:57:50,10 1 00:22:50 Malagüeño
1409italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile4 10:57:50,40 1 00:22:50 Italia
1410netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten4 10:57:50,45 1 00:22:50 Holland Pigeons Club
1411germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 10:57:51,00 1 00:22:51 Germany Club
1412scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie7 10:57:51,15 1 00:22:51 Scottish Homing Union
1413czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal4 10:57:51,75 1 00:22:52 Czech Republic Club
1414england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce2 10:57:51,76 1 00:22:52 RPRA (Pigeon Association)
1415polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel2 10:57:51,80 1 00:22:52 Polonia
1416denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen1 10:57:52,05 1 00:22:52 Denmark Club
1417polska MC2417  
Raediger
Adrian Piwowarczyk4 10:57:52,55 1 00:22:53 Polonia
1418portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul1 10:57:52,70 1 00:22:53 Faro - Portugal
1419switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf7 10:57:52,71 1 00:22:53 Suiza
1420germany MC0081  
Muddy
Team SAS2 10:57:52,75 1 00:22:53 Germany Club
1421germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 10:57:52,75 1 00:22:53 Oberfranken Club
1422czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize11 10:57:52,90 1 00:22:53 Czech Republic Club
1423belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns5 10:57:52,91 1 00:22:53 Fondclub Loft 24
1424germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann3 10:57:53,10 1 00:22:53 Wetter
1425netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 10:57:53,15 1 00:22:53 Holland Pigeons Club
1426czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens5 10:57:53,20 1 00:22:53 Czech Republic Club
1427rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea28 10:57:53,40 1 00:22:53 Romanía
1428austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag33 10:57:53,55 1 00:22:54 VRV - Oberoesterreich
1429china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Boi Fuqing14 10:57:53,65 1 00:22:54 China Pigeon Raging Club
1430rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc4 10:57:53,95 1 00:22:54 Romanía
1431rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea29 10:57:54,00 1 00:22:54 Romanía
1432rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu3 10:57:54,35 1 00:22:54 Romanía
1433moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului3 10:57:54,50 1 00:22:54 Moldova
1434czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal2 10:57:54,50 1 00:22:54 Czech Republic Club
1435rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 10:57:54,55 1 00:22:55 Romanía
1436netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon5 10:57:54,80 1 00:22:55 Holland Pigeons Club
1437netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan11 10:57:54,81 1 00:22:55 Holland Pigeons Club
1438asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella11 10:57:55,10 1 00:22:55 R.C. Oviedo
1439polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland8 10:57:55,35 1 00:22:55 Polonia
1440netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer8 10:57:55,80 1 00:22:56 Holland Pigeons Club
1441asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba2 10:57:56,05 1 00:22:56 R.C. Oviedo
1442england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc2 10:57:56,35 1 00:22:56 RPRA (Pigeon Association)
1443germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard3 10:57:56,35 1 00:22:56 Lahntal Club
1444belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon10 10:57:56,40 1 00:22:56 Club Olijftak Maaseik
1445polska MC2450  
JKG 7939
Team JKG Transport13 10:57:56,75 1 00:22:57 Polonia
1446germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak10 10:57:56,80 1 00:22:57 Germany Club
1447belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns6 10:57:56,95 1 00:22:57 Fondclub Loft 24
1448rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav3 10:57:57,10 1 00:22:57 Romanía
1449germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak11 10:57:57,65 1 00:22:58 Germany Club
1450china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Boi Fuqing15 10:57:57,80 1 00:22:58 China Pigeon Raging Club
1451germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany7 10:57:57,81 1 00:22:58 Germany Club
1452alicante MC0183  
Katia
Javier & Sergio Peral8 10:57:58,30 1 00:22:58 La Dama de Elche
1453rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru7 10:57:58,65 1 00:22:59 Romanía
1454austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa3 10:57:58,66 1 00:22:59 VRV - Oberoesterreich
1455norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen2 10:57:58,70 1 00:22:59 Norge Racing Pigeon Club
1456england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate15 10:57:58,75 1 00:22:59 RPRA (Pigeon Association)
1457netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda6 10:57:58,85 1 00:22:59 Holland Pigeons Club
1458austria MC2511  
Euro 2
Team Europa2 10:57:58,85 1 00:22:59 VRV - Oberoesterreich
1459belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck10 10:57:59,75 1 00:23:00 Fond Wallonie
1460slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I4 10:58:00,00 1 00:23:00 Slovakia Club
1461tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 10:58:00,20 1 00:23:00 Isla Baja
1462germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller30 10:58:00,21 1 00:23:00 Oberfranken Club
1463slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic3 10:58:00,35 1 00:23:00 Slovenia Club
1464rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru8 10:58:00,40 1 00:23:00 Romanía
1465tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz4 10:58:00,41 1 00:23:00 C.C.Portuense
1466hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 10:58:00,70 1 00:23:01 Hungary Pigeons Club
1467polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport14 10:58:00,71 1 00:23:01 Polonia
1468polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski4 10:58:00,95 1 00:23:01 Polonia
1469netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan12 10:58:01,00 1 00:23:01 Holland Pigeons Club
1470rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea30 10:58:01,25 1 00:23:01 Romanía
1471netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink5 10:58:01,80 1 00:23:02 Holland Pigeons Club
1472rumania MC3338  
Ted
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 10:58:01,95 1 00:23:02 Romanía
1473wales MC2173  
Dreamers 72
Team Big Dreamers8 10:58:01,95 1 00:23:02 Wales Club
1474asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella12 10:58:02,35 1 00:23:02 R.C. Oviedo
1475netherlands MC1291  
Mojo
Team Poelman - Kap3 10:58:02,60 1 00:23:03 Holland Pigeons Club
1476scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie8 10:58:02,70 1 00:23:03 Scottish Homing Union
1477tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis1 10:58:02,85 1 00:23:03 Nuevos HORIZONTES
1478belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen2 10:58:03,05 1 00:23:03 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1479rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea31 10:58:03,30 1 00:23:03 Romanía
1480tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime4 10:58:03,30 1 00:23:03 Adexe
1481asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones5 10:58:03,40 1 00:23:03 R.C. Oviedo
1482hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel5 10:58:03,55 1 00:23:04 Hungary Pigeons Club
1483austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag34 10:58:03,90 1 00:23:04 VRV - Oberoesterreich
1484netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer2 10:58:03,95 1 00:23:04 Holland Pigeons Club
1485czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 10:58:04,05 1 00:23:04 Czech Republic Club
1486netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil2 10:58:04,30 1 00:23:04 Holland Pigeons Club
1487hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel6 10:58:04,35 1 00:23:04 Hungary Pigeons Club
1488turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan2 10:58:04,45 1 00:23:04 Turkey Flying Club
1489germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter3 10:58:04,95 1 00:23:05 Germany Club
1490sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez6 10:58:05,30 1 00:23:05 ITALICENSE
1491england MC0659  
Grace
David Hinkel8 10:58:05,31 1 00:23:05 RPRA (Pigeon Association)
1492germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij7 10:58:05,32 1 00:23:05 Harsewinkel Club
1493netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.4 10:58:05,40 1 00:23:05 Holland Pigeons Club
1494netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland4 10:58:05,55 1 00:23:06 Holland Pigeons Club
1495south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 10:58:05,80 1 00:23:06 South Africa Club
1496slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine3 10:58:06,45 1 00:23:06 Slovenia Club
1497polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof6 10:58:06,50 1 00:23:06 Polonia
1498netherlands MC0107  
Blue Steffi
Team Rien van Oss en Zn11 10:58:06,50 1 00:23:06 Holland Pigeons Club
1499czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes2 10:58:06,90 1 00:23:07 Czech Republic Club
1500germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 10:58:06,95 1 00:23:07 Germany Club
1501netherlands MC1074  
Frysian Comfort
Sjaak Buwalda7 10:58:07,00 1 00:23:07 Holland Pigeons Club
1502rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea32 10:58:07,25 1 00:23:07 Romanía
1503netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo7 10:58:07,45 1 00:23:07 Holland Pigeons Club
1504fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 10:58:07,46 1 00:23:07 Gran Tarajal
1505germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 10:58:07,60 1 00:23:08 Germany Club
1506netherlands MC0117  
CARROT
Team Dickmann-Stroetges5 10:58:07,65 1 00:23:08 Holland Pigeons Club
1507south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean3 10:58:07,65 1 00:23:08 South Africa Club
1508slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas2 10:58:08,30 1 00:23:08 Slovakia Club
1509slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P3 10:58:08,31 1 00:23:08 Slovakia Club
1510rumania MC1166  
Killer Jr
Class 8888 10:58:08,40 1 00:23:08 Romanía
1511controling MC0020  
Campus Martius
Checking Checking4 10:58:08,40 1 00:23:08 Checking
1512fuerteventura MC0877  
First Trick
Luis Fumero Arucas3 10:58:08,95 1 00:23:09 Gran Tarajal
1513toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk3 10:58:08,96 1 00:23:09 Mensajeras del Tajo
1514polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski3 10:58:08,97 1 00:23:09 Polonia
1515slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik3 10:58:09,00 1 00:23:09 Slovakia Club
1516slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea5 10:58:09,20 1 00:23:09 Slovakia Club
1517netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan13 10:58:09,95 1 00:23:10 Holland Pigeons Club
1518germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst3 10:58:10,10 1 00:23:10 Oberfranken Club
1519belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck11 10:58:10,25 1 00:23:10 Fond Wallonie
1520slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L2 10:58:10,50 1 00:23:10 Slovakia Club
1521belgium MC0641  
Tommy
Team Creemers & Zoon11 10:58:10,75 1 00:23:11 Club Olijftak Maaseik
1522rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 10:58:10,80 1 00:23:11 Romanía
1523england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford3 10:58:11,05 1 00:23:11 RPRA (Pigeon Association)
1524germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser22 10:58:11,50 1 00:23:12 Düsseldorf Club
1525rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group2 10:58:11,55 1 00:23:12 Romanía
1526netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan14 10:58:11,65 1 00:23:12 Holland Pigeons Club
1527polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para3 10:58:11,80 1 00:23:12 Polonia
1528england MC2214  
Pedrito
Andrei Antoce3 10:58:12,05 1 00:23:12 RPRA (Pigeon Association)
1529scotland MC0420  
Josh
William Donachie9 10:58:12,06 1 00:23:12 Scottish Homing Union
1530belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck12 10:58:12,25 1 00:23:12 Fond Wallonie
1531czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky1 10:58:12,30 1 00:23:12 Czech Republic Club
1532slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi4 10:58:12,31 1 00:23:12 Slovakia Club
1533england MC2770  
Roseglen
Team MDF5 10:58:12,35 1 00:23:12 RPRA (Pigeon Association)
1534germany MC1317  
Yalu
Erich Müller31 10:58:12,65 1 00:23:13 Oberfranken Club
1535england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc3 10:58:12,66 1 00:23:13 RPRA (Pigeon Association)
1536bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina4 10:58:12,70 1 00:23:13 Bosnia & Herzegovina Club
1537belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon12 10:58:12,85 1 00:23:13 Club Olijftak Maaseik
1538netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons3 10:58:12,95 1 00:23:13 Holland Pigeons Club
1539fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas4 10:58:13,10 1 00:23:13 Gran Tarajal
1540wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor7 10:58:13,30 1 00:23:13 Wales Club
1541denmark MC0924  
Diamond
Team Anita & Tage Gravesen4 10:58:13,50 1 00:23:14 Denmark Club
1542belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns7 10:58:14,15 1 00:23:14 Fondclub Loft 24
1543baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa6 10:58:14,25 1 00:23:14 C.C. Es Pla de Mallorca
1544malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta9 10:58:14,45 1 00:23:14 Malta Racing Pigeon Club
1545germany MC0266  
Pado
Team Klaas & Sohn18 10:58:14,75 1 00:23:15 Rietberg Club
1546hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 10:58:15,00 1 00:23:15 Hungary Pigeons Club
1547rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 10:58:15,30 1 00:23:15 Romanía
1548croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic2 10:58:15,45 1 00:23:15 Croatia Pigeon Club
1549germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 10:58:15,50 1 00:23:16 Oberfranken Club
1550austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer8 10:58:15,85 1 00:23:16 VRV - Oberoesterreich
1551denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen2 10:58:15,95 1 00:23:16 Denmark Club
1552germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel22 10:58:16,10 1 00:23:16 Saalfeld Club
1553belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens7 10:58:16,20 1 00:23:16 Fond Wallonie
1554czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 10:58:16,50 1 00:23:16 Czech Republic Club
1555england MC2727  
Frankie Four Toes
Team W and S Sweet3 10:58:16,55 1 00:23:17 RPRA (Pigeon Association)
1556germany MC1333  
Lola B
Erich Müller32 10:58:16,75 1 00:23:17 Oberfranken Club
1557turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez5 10:58:16,75 1 00:23:17 Turkey Flying Club
1558hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 10:58:17,25 1 00:23:17 Hungary Pigeons Club
1559netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon6 10:58:17,26 1 00:23:17 Holland Pigeons Club
1560rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca3 10:58:17,30 1 00:23:17 Romanía
1561england MC2764  
Mr. Wenger
Team Lucky 73 10:58:18,05 1 00:23:18 Up North Combine
1562germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij8 10:58:18,05 1 00:23:18 Harsewinkel Club
1563czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize12 10:58:18,35 1 00:23:18 Czech Republic Club
1564denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen1 10:58:18,40 1 00:23:18 Denmark Club
1565netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins2 10:58:18,50 1 00:23:18 Holland Pigeons Club
1566slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi5 10:58:18,51 1 00:23:19 Slovakia Club
1567wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers9 10:58:18,52 1 00:23:19 Wales Club
1568rumania MC2948  
Victoria
Cristian Stan3 10:58:19,55 1 00:23:20 Romanía
1569czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel3 10:58:19,80 1 00:23:20 Czech Republic Club
1570polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 10:58:20,25 1 00:23:20 Polonia
1571polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa3 10:58:20,50 1 00:23:20 Polonia
1572croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic5 10:58:20,75 1 00:23:21 Croatia Pigeon Club
1573europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe3 10:58:20,75 1 00:23:21 Club E.U.
1574norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen3 10:58:20,95 1 00:23:21 Norge Racing Pigeon Club
1575china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing16 10:58:20,95 1 00:23:21 China Pigeon Raging Club
1576slovenia MC2868  
Bosty
Team Alpine4 10:58:20,95 1 00:23:21 Slovenia Club
1577denmark MC0920  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen3 10:58:21,30 1 00:23:21 Denmark Club
1578germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta2 10:58:21,40 1 00:23:21 Germany Club
1579tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime5 10:58:21,65 1 00:23:22 Adexe
1580polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner2 10:58:21,75 1 00:23:22 Polonia
1581rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea33 10:58:21,95 1 00:23:22 Romanía
1582sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez7 10:58:22,00 1 00:23:22 ITALICENSE
1583rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea2 10:58:22,10 1 00:23:22 Romanía
1584wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers10 10:58:22,40 1 00:23:22 Wales Club
1585germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak12 10:58:22,70 1 00:23:23 Germany Club
1586germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann9 10:58:22,71 1 00:23:23 Kassel Club
1587germany MC1330  
Super Million
Erich Müller33 10:58:22,95 1 00:23:23 Oberfranken Club
1588gran canaria MC1066  
Aidan
Team Yahvé & Oliveiro6 10:58:22,96 1 00:23:23 Club Los Socios
1589germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany9 10:58:22,97 1 00:23:23 Saalfeld Club
1590germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany7 10:58:23,00 1 00:23:23 Germany Club
1591slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic4 10:58:23,05 1 00:23:23 Slovenia Club
1592netherlands MC1977  
Donker Devil
B. J. Suk Mellies2 10:58:23,25 1 00:23:23 Holland Pigeons Club
1593germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring2 10:58:23,35 1 00:23:23 Münsterland Club
1594austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag35 10:58:23,70 1 00:23:24 VRV - Oberoesterreich
1595sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez8 10:58:23,80 1 00:23:24 ITALICENSE
1596austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer3 10:58:24,35 1 00:23:24 Club Austria
1597rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca4 10:58:24,55 1 00:23:25 Romanía
1598rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 8889 10:58:24,80 1 00:23:25 Romanía
1599germany MC0057  
Star Light
Markus Winter4 10:58:25,00 1 00:23:25 Germany Club
1600wales MC2736  
Rasbull Larry
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 10:58:25,05 1 00:23:25 Wales Club
1601belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest2 10:58:25,35 1 00:23:25 Lembeek Club - Belgium
1602rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea34 10:58:25,45 1 00:23:25 Romanía
1603germany MC0278  
Zen
Team Klaas & Sohn19 10:58:25,50 1 00:23:26 Rietberg Club
1604germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn20 10:58:25,55 1 00:23:26 Rietberg Club
1605belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing14 10:58:25,60 1 00:23:26 Club Olijftak Maaseik
1606belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid2 10:58:25,65 1 00:23:26 Belarus Club
1607south africa MC2699  
Dasch 9
Team Spoorweg Sindikaat3 10:58:25,85 1 00:23:26 South Africa Club
1608germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain3 10:58:26,15 1 00:23:26 Fulda Club
1609polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 10:58:26,30 1 00:23:26 Polonia
1610hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 10:58:26,55 1 00:23:27 Hungary Pigeons Club
1611denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen3 10:58:26,65 1 00:23:27 Denmark Club
1612tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA3 10:58:26,80 1 00:23:27 Club Tenerife
1613polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel3 10:58:27,00 1 00:23:27 Polonia
1614tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA4 10:58:27,50 1 00:23:28 Club Tenerife
1615germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers4 10:58:27,60 1 00:23:28 Münsterland
1616slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 10:58:27,70 1 00:23:28 Slovenia Club
1617rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 10:58:27,90 1 00:23:28 Romanía
1618belgium MC0578  
Marshall
Steven Van de Velde3 10:58:27,95 1 00:23:28 Land van Aalst
1619belgium MC1970  
Mikka
Team Belgium's Finest3 10:58:28,10 1 00:23:28 Lembeek Club - Belgium
1620netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland5 10:58:28,90 1 00:23:29 Holland Pigeons Club
1621hungary MC3042  
Barkin
Team Dr. Stecz Hungary1 10:58:28,90 1 00:23:29 Hungary Pigeons Club
1622slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi6 10:58:28,91 1 00:23:29 Slovakia Club
1623slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos5 10:58:29,10 1 00:23:29 Slovakia Club
1624netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer3 10:58:29,15 1 00:23:29 Holland Pigeons Club
1625south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht5 10:58:29,45 1 00:23:29 South Africa Club
1626austria MC2517  
Amey 4
Team Amey1 10:58:29,75 1 00:23:30 VRV - Oberoesterreich
1627tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz5 10:58:30,00 1 00:23:30 C.C.Portuense
1628fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas5 10:58:30,10 1 00:23:30 Gran Tarajal
1629germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel23 10:58:30,15 1 00:23:30 Saalfeld Club
1630polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner3 10:58:30,16 1 00:23:30 Polonia
1631polska MC1031  
Tansy
Team Slawomir Pluta7 10:58:30,45 1 00:23:30 Polonia
1632austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 10:58:30,45 1 00:23:30 VRV - Oberoesterreich
1633slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik2 10:58:30,55 1 00:23:31 Slovakia Club
1634italia MC3131  
Loni
Florin Briceanu5 10:58:30,65 1 00:23:31 Italia
1635polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland9 10:58:31,05 1 00:23:31 Polonia
1636germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers6 10:58:31,20 1 00:23:31 Niederrhein Club
1637scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son3 10:58:31,30 1 00:23:31 Scottish Homing Union
1638cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 10:58:31,31 1 00:23:31 Andalucía
1639czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize13 10:58:31,45 1 00:23:31 Czech Republic Club
1640rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 10:58:31,55 1 00:23:32 Romanía
1641wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts4 10:58:31,65 1 00:23:32 Wales Club
1642croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic3 10:58:31,70 1 00:23:32 Croatia Pigeon Club
1643england MC0690  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate16 10:58:31,85 1 00:23:32 RPRA (Pigeon Association)
1644germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann10 10:58:32,40 1 00:23:32 Kassel Club
1645germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik2 10:58:32,40 1 00:23:32 Germany Club
1646germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany10 10:58:32,45 1 00:23:32 Saalfeld Club
1647belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends4 10:58:32,50 1 00:23:32 Club Olijftak Maaseik
1648moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului4 10:58:32,55 1 00:23:33 Moldova
1649czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi3 10:58:32,65 1 00:23:33 Czech Republic Club
1650czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre4 10:58:32,66 1 00:23:33 Czech Republic Club
1651italia MC1110  
Doozer
Team Italy11 10:58:32,90 1 00:23:33 Italia
1652polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland10 10:58:32,91 1 00:23:33 Polonia
1653croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic4 10:58:33,10 1 00:23:33 Croatia Pigeon Club
1654polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland11 10:58:33,20 1 00:23:33 Polonia
1655germany MC0906  
Alba
Team Albatal5 10:58:33,25 1 00:23:33 Germany Club
1656netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies3 10:58:33,25 1 00:23:33 Holland Pigeons Club
1657belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt7 10:58:33,60 1 00:23:34 De Snelvliegers Zandbergen Club
1658netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda8 10:58:33,80 1 00:23:34 Holland Pigeons Club
1659germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt4 10:58:33,85 1 00:23:34 NRW Club
1660germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel24 10:58:34,15 1 00:23:34 Saalfeld Club
1661norway MC2746  
Peter Pan
Team Norwegian Seagulls4 10:58:34,40 1 00:23:34 Norge Racing Pigeon Club
1662rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George17 10:58:34,70 1 00:23:35 Romanía
1663netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij5 10:58:34,75 1 00:23:35 Holland Pigeons Club
1664malta MC0562  
Fredu
Team Gandlier Lofts Malta5 10:58:34,85 1 00:23:35 Malta Racing Pigeon Club
1665england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker3 10:58:35,15 1 00:23:35 RPRA (Pigeon Association)
1666belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt8 10:58:35,35 1 00:23:35 De Snelvliegers Zandbergen Club
1667china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Boi Fuqing17 10:58:35,36 1 00:23:35 China Pigeon Raging Club
1668belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 10:58:35,60 1 00:23:36 Fondclub Herent
1669fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 10:58:36,35 1 00:23:36 Gran Tarajal
1670germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 10:58:36,70 1 00:23:37 Münsterland
1671austria MC2534  
Hau
Helmut Heiland3 10:58:37,00 1 00:23:37 VRV - Oberoesterreich
1672baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa7 10:58:37,10 1 00:23:37 C.C. Es Pla de Mallorca
1673malta MC0575  
Ben
Team Mannu Lofts Malta5 10:58:37,30 1 00:23:37 Malta Racing Pigeon Club
1674austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 10:58:37,50 1 00:23:38 VRV - Oberoesterreich
1675italia MC1099  
See You Again
Nitu Robert Petre3 10:58:37,60 1 00:23:38 Italia
1676slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak2 10:58:37,75 1 00:23:38 Slovenia Club
1677polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny3 10:58:37,95 1 00:23:38 Polonia
1678rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea35 10:58:38,35 1 00:23:38 Romanía
1679slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha3 10:58:38,50 1 00:23:38 Slovenia Club
1680italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti4 10:58:38,75 1 00:23:39 Italia
1681germany MC2988  
Pulteney Prince
Hans-Paul Esser23 10:58:38,85 1 00:23:39 Düsseldorf Club
1682germany MC1900  
Snowman 3
Günter Schneemann11 10:58:39,45 1 00:23:39 Kassel Club
1683germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel25 10:58:39,60 1 00:23:40 Saalfeld Club
1684hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 10:58:39,70 1 00:23:40 Hungary Pigeons Club
1685slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik3 10:58:40,00 1 00:23:40 Slovakia Club
1686netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap4 10:58:40,60 1 00:23:41 Holland Pigeons Club
1687rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti5 10:58:40,95 1 00:23:41 Romanía
1688england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters4 10:58:41,15 1 00:23:41 RPRA (Pigeon Association)
1689germany MC0475  
ATLANTIC 552
Alexander Gebel26 10:58:41,25 1 00:23:41 Saalfeld Club
1690south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht6 10:58:41,30 1 00:23:41 South Africa Club
1691austria MC2512  
Euro 1
Team Europa3 10:58:41,45 1 00:23:41 VRV - Oberoesterreich
1692belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner3 10:58:41,50 1 00:23:42 Denderbond Ninove
1693england MC2197  
Lister 2
Team Lister Bros & Walker4 10:58:41,60 1 00:23:42 RPRA (Pigeon Association)
1694germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker7 10:58:41,75 1 00:23:42 Germany Club
1695germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann12 10:58:41,85 1 00:23:42 Kassel Club
1696germany MC0290  
Nicoline
Team Klaas & Sohn21 10:58:41,95 1 00:23:42 Rietberg Club
1697germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker8 10:58:42,15 1 00:23:42 Germany Club
1698germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn3 10:58:42,35 1 00:23:42 Germany Club
1699germany MC2848  
Bibi
Klaus Stieneker9 10:58:42,45 1 00:23:42 Germany Club
1700germany MC0283  
Loulou
Team Klaas & Sohn22 10:58:42,65 1 00:23:43 Rietberg Club
1701slovakia MC2634  
Franco
Team FAB3 10:58:42,70 1 00:23:43 Slovakia Club
1702wales MC2740  
Secret One
Team Secret Service3 10:58:42,70 1 00:23:43 Wales Club
1703austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa4 10:58:43,00 1 00:23:43 VRV - Oberoesterreich
1704italia MC1098  
Matias
Nitu Robert Petre4 10:58:43,25 1 00:23:43 Italia
1705croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 10:58:43,30 1 00:23:43 Croatia Pigeon Club
1706germany MC0556  
Capullin
Team Röhlig & Bukowski3 10:58:43,40 1 00:23:43 Vogtland Club
1707france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss2 10:58:44,05 1 00:23:44 Team Sibille France
1708netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving3 10:58:44,10 1 00:23:44 Holland Pigeons Club
1709rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc5 10:58:44,11 1 00:23:44 Romanía
1710germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski4 10:58:44,12 1 00:23:44 Vogtland Club
1711scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son4 10:58:44,30 1 00:23:44 Scottish Homing Union
1712italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S4 10:58:44,55 1 00:23:45 Italia
1713south africa MC1880  
African Queen
Gavin Lamprecht7 10:58:44,70 1 00:23:45 South Africa Club
1714france MC1460  
ANNIE-PAULE
Philippe Haquette4 10:58:44,75 1 00:23:45 Team Sibille France
1715austria MC1781  
Whitetears
Beniamin Neag36 10:58:44,90 1 00:23:45 VRV - Oberoesterreich
1716malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 10:58:44,95 1 00:23:45 Malta Racing Pigeon Club
1717rumania MC3295  
Ortega
Team Romanian Golden Pigeons1 10:58:45,00 1 00:23:45 Romanía
1718slovakia MC2659  
Greg 1339
Team Greg - Slovakia9 10:58:45,00 1 00:23:45 Slovakia Club
1719rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea36 10:58:45,05 1 00:23:45 Romanía
1720netherlands MC0520  
Feestneus
Team Van der Heide - Napoleon7 10:58:45,20 1 00:23:45 Holland Pigeons Club
1721asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones6 10:58:45,55 1 00:23:46 R.C. Oviedo
1722czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 10:58:45,70 1 00:23:46 Czech Republic Club
1723portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul2 10:58:46,10 1 00:23:46 Faro - Portugal
1724hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar2 10:58:46,25 1 00:23:46 Hungary Pigeons Club
1725sevilla MC0170  
Roza
Francisco Gutiérrez9 10:58:46,35 1 00:23:46 ITALICENSE
1726germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers7 10:58:46,36 1 00:23:46 Niederrhein Club
1727germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller3 10:58:46,45 1 00:23:46 Germany Club
1728asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella13 10:58:46,55 1 00:23:47 R.C. Oviedo
1729cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero3 10:58:47,50 1 00:23:48 Malagüeño
1730germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski5 10:58:47,65 1 00:23:48 Vogtland Club
1731germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser24 10:58:47,65 1 00:23:48 Düsseldorf Club
1732rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar2 10:58:47,66 1 00:23:48 Romanía
1733malta MC0309  
Victory Martin
Team Victory Lofts Malta10 10:58:47,90 1 00:23:48 Malta Racing Pigeon Club
1734germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers5 10:58:48,00 1 00:23:48 Münsterland
1735netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer4 10:58:48,35 1 00:23:48 Holland Pigeons Club
1736rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea37 10:58:49,30 1 00:23:49 Romanía
1737rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci2 10:58:49,40 1 00:23:49 Romanía
1738polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland12 10:58:49,45 1 00:23:49 Polonia
1739belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck13 10:58:49,60 1 00:23:50 Fond Wallonie
1740polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta8 10:58:50,20 1 00:23:50 Polonia
1741wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service4 10:58:50,25 1 00:23:50 Wales Club
1742hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 10:58:50,30 1 00:23:50 Hungary Pigeons Club
1743europe MC0114  
Zomby
Team TOP 105 10:58:50,55 1 00:23:51 Club E.U.
1744slovenia MC1728  
Lan
Team Planica5 10:58:50,70 1 00:23:51 Slovenia Club
1745netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer9 10:58:50,85 1 00:23:51 Holland Pigeons Club
1746rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc6 10:58:51,05 1 00:23:51 Romanía
1747denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen5 10:58:51,15 1 00:23:51 Denmark Club
1748denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen6 10:58:52,00 1 00:23:52 Denmark Club
1749belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt9 10:58:52,10 1 00:23:52 De Snelvliegers Zandbergen Club
1750germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel27 10:58:52,15 1 00:23:52 Saalfeld Club
1751hungary MC1628  
Top Lady
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 10:58:52,40 1 00:23:52 Hungary Pigeons Club
1752england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs5 10:58:52,55 1 00:23:53 RPRA (Pigeon Association)
1753sevilla MC0177  
Old Testament
Francisco Gutiérrez10 10:58:53,60 1 00:23:54 ITALICENSE
1754belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 10:58:54,00 1 00:23:54 Club Olijftak Maaseik
1755asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella14 10:58:54,25 1 00:23:54 R.C. Oviedo
1756norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 10:58:54,35 1 00:23:54 Norge Racing Pigeon Club
1757germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel28 10:58:54,45 1 00:23:54 Saalfeld Club
1758germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller34 10:58:54,60 1 00:23:55 Oberfranken Club
1759polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland13 10:58:54,65 1 00:23:55 Polonia
1760belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing15 10:58:54,66 1 00:23:55 Club Olijftak Maaseik
1761polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 10:58:54,70 1 00:23:55 Polonia
1762norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls5 10:58:55,00 1 00:23:55 Norge Racing Pigeon Club
1763polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland14 10:58:55,20 1 00:23:55 Polonia
1764belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid3 10:58:55,30 1 00:23:55 Belarus Club
1765england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel9 10:58:55,30 1 00:23:55 RPRA (Pigeon Association)
1766south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts8 10:58:55,90 1 00:23:56 South Africa Club
1767tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA3 10:58:56,60 1 00:23:57 Adexe
1768germany MC0060  
Depp Water
Team Golden Ladies Germany8 10:58:56,75 1 00:23:57 Germany Club
1769polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak4 10:58:56,90 1 00:23:57 Polonia
1770rumania MC3187  
Funy
Team Dinita & Adrian & Alex6 10:58:56,95 1 00:23:57 Romanía
1771slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik4 10:58:57,35 1 00:23:57 Slovakia Club
1772slovakia MC1393  
Noemi 1249
Team Evin Peter & Noemi7 10:58:57,50 1 00:23:58 Slovakia Club
1773germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn23 10:58:57,60 1 00:23:58 Rietberg Club
1774italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 10:58:57,65 1 00:23:58 Italia
1775switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf8 10:58:58,40 1 00:23:58 Suiza
1776germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring3 10:58:58,50 1 00:23:58 Münsterland Club
1777czech republic MC2557  
GPG 236
Team GPG Oversize14 10:58:58,75 1 00:23:59 Czech Republic Club
1778england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster13 10:58:58,80 1 00:23:59 RPRA (Pigeon Association)
1779hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 10:58:58,95 1 00:23:59 Hungary Pigeons Club
1780rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea2 10:58:59,50 1 00:24:00 Romanía
1781germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen4 10:58:59,60 1 00:24:00 Ruhrgebiet Club
1782rumania MC3204  
Kings Express
Noni Radulescu4 10:58:59,60 1 00:24:00 Romanía
1783hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 10:58:59,70 1 00:24:00 Hungary Pigeons Club
1784netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap5 10:58:59,75 1 00:24:00 Holland Pigeons Club
1785malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta6 10:59:00,05 1 00:24:00 Malta Racing Pigeon Club
1786galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 10:59:00,15 1 00:24:00 MARIÑAS ALTAS
1787belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid4 10:59:00,20 1 00:24:00 Belarus Club
1788rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa3 10:59:00,50 1 00:24:00 Romanía
1789netherlands MC1084  
Atlas
Team Hennie & Arie Voskuil3 10:59:00,55 1 00:24:01 Holland Pigeons Club
1790austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag37 10:59:00,60 1 00:24:01 VRV - Oberoesterreich
1791gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi4 10:59:01,10 1 00:24:01 Club Los Socios
1792rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca1 10:59:01,15 1 00:24:01 Romanía
1793netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort3 10:59:01,50 1 00:24:02 Holland Pigeons Club
1794germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß1 10:59:01,95 1 00:24:02 Germany Club
1795netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben1 10:59:02,00 1 00:24:02 Holland Pigeons Club
1796netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto4 10:59:02,10 1 00:24:02 Holland Pigeons Club
1797germany MC0032  
Icod de Los Vinos
Jungfleisch Avantgare4 10:59:02,15 1 00:24:02 Germany Club
1798czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie6 10:59:02,20 1 00:24:02 Czech Republic Club
1799rumania MC3188  
Regina
Team Dinita & Adrian & Alex7 10:59:02,20 1 00:24:02 Romanía
1800austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa5 10:59:02,25 1 00:24:02 VRV - Oberoesterreich
1801netherlands MC0904  
Ragnar
Team Skyriders3 10:59:02,85 1 00:24:03 Holland Pigeons Club
1802polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski5 10:59:02,90 1 00:24:03 Polonia
1803england MC2157  
Milo
Duncan Kittow2 10:59:02,95 1 00:24:03 RPRA (Pigeon Association)
1804gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos2 10:59:03,05 1 00:24:03 Club Los Socios
1805hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 10:59:03,15 1 00:24:03 Hungary Pigeons Club
1806rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea3 10:59:03,25 1 00:24:03 Romanía
1807polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland15 10:59:03,30 1 00:24:03 Polonia
1808polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling4 10:59:03,55 1 00:24:04 Polonia
1809wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford8 10:59:03,60 1 00:24:04 Wales Club
1810wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's4 10:59:03,60 1 00:24:04 Wales Club
1811polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland16 10:59:03,70 1 00:24:04 Polonia
1812hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 10:59:03,80 1 00:24:04 Hungary Pigeons Club
1813germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn24 10:59:03,95 1 00:24:04 Rietberg Club
1814england MC0688  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate17 10:59:04,15 1 00:24:04 RPRA (Pigeon Association)
1815rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica6 10:59:04,50 1 00:24:04 Romanía
1816slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB4 10:59:04,70 1 00:24:05 Slovakia Club
1817wales MC1551  
Stitch
Team Stephens Plumbing1 10:59:04,95 1 00:24:05 Wales Club
1818polska MC2406  
Tigre
Jan Bohenczak4 10:59:05,35 1 00:24:05 Polonia
1819belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen4 10:59:05,45 1 00:24:05 Club Olijftak Maaseik
1820germany MC2791  
Abril
Hans Esser3 10:59:05,50 1 00:24:06 Germany Club
1821slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano1 10:59:05,70 1 00:24:06 Slovakia Club
1822netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel5 10:59:05,85 1 00:24:06 Holland Pigeons Club
1823czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal3 10:59:05,85 1 00:24:06 Czech Republic Club
1824england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster14 10:59:05,95 1 00:24:06 RPRA (Pigeon Association)
1825germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser25 10:59:06,00 1 00:24:06 Düsseldorf Club
1826tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA4 10:59:06,25 1 00:24:06 Adexe
1827baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa8 10:59:06,26 1 00:24:06 C.C. Es Pla de Mallorca
1828netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman5 10:59:06,30 1 00:24:06 Holland Pigeons Club
1829germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner3 10:59:06,35 1 00:24:06 Nordhessen Club
1830czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize15 10:59:06,65 1 00:24:07 Czech Republic Club
1831europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe4 10:59:06,66 1 00:24:07 Club E.U.
1832rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea38 10:59:06,95 1 00:24:07 Romanía
1833rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea39 10:59:07,45 1 00:24:07 Romanía
1834belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt10 10:59:07,65 1 00:24:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
1835wales MC0535  
George
Team Men of Gwent6 10:59:07,66 1 00:24:08 Wales Club
1836rumania MC2073  
Paola
Team Marin Daniel & Elvis3 10:59:08,50 1 00:24:08 Romanía
1837slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea6 10:59:08,75 1 00:24:09 Slovakia Club
1838hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 10:59:09,05 1 00:24:09 Hungary Pigeons Club
1839italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro4 10:59:09,35 1 00:24:09 Italia
1840denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen7 10:59:09,40 1 00:24:09 Denmark Club
1841slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia10 10:59:09,55 1 00:24:10 Slovakia Club
1842rumania MC1860  
Serena
Team Onur3 10:59:09,90 1 00:24:10 Romanía
1843belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens8 10:59:09,95 1 00:24:10 Fond Wallonie
1844rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita6 10:59:10,05 1 00:24:10 Romanía
1845germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain4 10:59:10,10 1 00:24:10 Fulda Club
1846tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis2 10:59:10,20 1 00:24:10 Nuevos HORIZONTES
1847netherlands MC1008  
Aska
Team Gebr. Vieberink6 10:59:10,25 1 00:24:10 Holland Pigeons Club
1848france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 10:59:10,25 1 00:24:10 Team Sibille France
1849wales MC2739  
Secret Two
Team Secret Service5 10:59:10,55 1 00:24:11 Wales Club
1850wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing2 10:59:10,60 1 00:24:11 Wales Club
1851rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 10:59:10,65 1 00:24:11 Romanía
1852rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita7 10:59:11,00 1 00:24:11 Romanía
1853ukraine MC3312  
Maties
Team Kovalchuk & Dmytruk3 10:59:11,01 1 00:24:11 Ukraine Club
1854germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann6 10:59:11,15 1 00:24:11 Oberfranken Club
1855netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk4 10:59:11,16 1 00:24:11 Holland Pigeons Club
1856scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie10 10:59:11,45 1 00:24:11 Scottish Homing Union
1857polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para4 10:59:11,50 1 00:24:12 Polonia
1858germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik3 10:59:11,55 1 00:24:12 Germany Club
1859italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu6 10:59:11,80 1 00:24:12 Italia
1860wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 10:59:11,85 1 00:24:12 Wales Club
1861polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski2 10:59:12,15 1 00:24:12 Polonia
1862netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek4 10:59:12,35 1 00:24:12 Holland Pigeons Club
1863italia MC2104  
Tibet
Giuseppe Patti5 10:59:12,90 1 00:24:13 Italia
1864rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica7 10:59:13,30 1 00:24:13 Romanía
1865denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen2 10:59:13,70 1 00:24:14 Denmark Club
1866belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde4 10:59:13,71 1 00:24:14 Land van Aalst
1867germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer2 10:59:13,75 1 00:24:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1868belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing16 10:59:14,10 1 00:24:14 Club Olijftak Maaseik
1869germany MC1513  
Teneriffalk 958
Team SG Eider4 10:59:14,20 1 00:24:14 Oberfranken Club
1870scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie11 10:59:14,35 1 00:24:14 Scottish Homing Union
1871croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic2 10:59:14,80 1 00:24:15 Croatia Pigeon Club
1872tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón2 10:59:14,90 1 00:24:15 CANARAGÜI
1873rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 10:59:15,00 1 00:24:15 Romanía
1874germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard4 10:59:15,35 1 00:24:15 Lahntal Club
1875italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci3 10:59:15,50 1 00:24:16 Italia
1876austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer9 10:59:15,51 1 00:24:16 VRV - Oberoesterreich
1877germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 10:59:15,52 1 00:24:16 Schwaben-Allgäu Club
1878wales MC1742  
Blocker
Paul Bamford9 10:59:15,80 1 00:24:16 Wales Club
1879england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow3 10:59:15,85 1 00:24:16 RPRA (Pigeon Association)
1880wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's5 10:59:16,35 1 00:24:16 Wales Club
1881wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 10:59:16,50 1 00:24:16 Wales Club
1882sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez11 10:59:17,10 1 00:24:17 ITALICENSE
1883south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 10:59:17,20 1 00:24:17 South Africa Club
1884rumania MC3271  
Froome
Florin Scutaru9 10:59:17,50 1 00:24:18 Romanía
1885hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 10:59:17,80 1 00:24:18 Hungary Pigeons Club
1886germany MC2240  
Branko
Team Blümmers8 10:59:18,00 1 00:24:18 Niederrhein Club
1887netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins3 10:59:18,01 1 00:24:18 Holland Pigeons Club
1888netherlands MC1492  
Primias
Team Soepboer10 10:59:18,50 1 00:24:18 Holland Pigeons Club
1889asturias MC0946  
Next Best
José Manuel García Darriba3 10:59:18,65 1 00:24:19 R.C. Oviedo
1890polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport15 10:59:18,75 1 00:24:19 Polonia
1891england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters5 10:59:18,95 1 00:24:19 RPRA (Pigeon Association)
1892malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta11 10:59:19,00 1 00:24:19 Malta Racing Pigeon Club
1893germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers6 10:59:19,05 1 00:24:19 Münsterland
1894czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica6 10:59:19,30 1 00:24:19 Czech Republic Club
1895netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan15 10:59:19,85 1 00:24:20 Holland Pigeons Club
1896slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi8 10:59:19,86 1 00:24:20 Slovakia Club
1897rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc7 10:59:20,05 1 00:24:20 Romanía
1898germany MC0761  
Wiske
Team Albatal6 10:59:20,25 1 00:24:20 Germany Club
1899germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug5 10:59:20,40 1 00:24:20 Germany Club
1900england MC0674  
Mid Beat
David Hinkel10 10:59:20,60 1 00:24:21 RPRA (Pigeon Association)
1901alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral9 10:59:20,61 1 00:24:21 La Dama de Elche
1902netherlands MC1294  
Paisley
Team Poelman - Kap6 10:59:21,20 1 00:24:21 Holland Pigeons Club
1903polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny2 10:59:21,45 1 00:24:21 Polonia
1904turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu19 10:59:21,50 1 00:24:22 Turkey Flying Club
1905germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus3 10:59:21,55 1 00:24:22 Oberfranken Club
1906slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha4 10:59:21,65 1 00:24:22 Slovenia Club
1907rumania MC1964  
Strut
Team Liviu & Ana Covasa4 10:59:21,95 1 00:24:22 Romanía
1908malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta12 10:59:22,40 1 00:24:22 Malta Racing Pigeon Club
1909polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny4 10:59:22,45 1 00:24:22 Polonia
1910netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer5 10:59:22,46 1 00:24:22 Holland Pigeons Club
1911austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer2 10:59:22,75 1 00:24:23 VRV - Oberoesterreich
1912polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland17 10:59:23,45 1 00:24:23 Polonia
1913germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann13 10:59:23,55 1 00:24:24 Kassel Club
1914netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn12 10:59:23,70 1 00:24:24 Holland Pigeons Club
1915rumania MC3239  
Artfull
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 10:59:24,50 1 00:24:24 Romanía
1916czech republic MC2568  
RA 05
Team A.K. Kubica7 10:59:25,10 1 00:24:25 Czech Republic Club
1917rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 10:59:25,45 1 00:24:25 Romanía
1918belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt11 10:59:25,46 1 00:24:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
1919germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing4 10:59:25,85 1 00:24:26 Lehrte/Peine
1920germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 10:59:26,40 1 00:24:26 Schwaben-Allgäu Club
1921china MC2922  
Oker
Team Haiye Boi Fuqing18 10:59:26,60 1 00:24:27 China Pigeon Raging Club
1922germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain5 10:59:26,85 1 00:24:27 Fulda Club
1923belgium MC2276  
Jorbe
Team Ceyssens - Dreezen3 10:59:27,10 1 00:24:27 Club Olijftak Maaseik
1924germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak13 10:59:27,40 1 00:24:27 Germany Club
1925slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine5 10:59:27,45 1 00:24:27 Slovenia Club
1926polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling5 10:59:28,80 1 00:24:29 Polonia
1927czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes4 10:59:29,15 1 00:24:29 Czech Republic Club
1928belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends5 10:59:31,20 1 00:24:31 Club Olijftak Maaseik
1929austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag38 10:59:31,25 1 00:24:31 VRV - Oberoesterreich
1930belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium2 10:59:31,80 1 00:24:32 Belgium Club
1931england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford4 10:59:32,10 1 00:24:32 RPRA (Pigeon Association)
1932hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 10:59:32,25 1 00:24:32 Hungary Pigeons Club
1933ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY2 10:59:32,35 1 00:24:32 Irish Homing Union
1934wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's6 10:59:32,35 1 00:24:32 Wales Club
1935germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski6 10:59:32,36 1 00:24:32 Vogtland Club
1936germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka3 10:59:32,40 1 00:24:32 Wetter
1937gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi5 10:59:32,41 1 00:24:32 Club Los Socios
1938ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts5 10:59:32,90 1 00:24:33 Irish Homing Union
1939czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica8 10:59:33,20 1 00:24:33 Czech Republic Club
1940bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi3 10:59:33,60 1 00:24:34 Bulgaria Club
1941germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen5 10:59:34,00 1 00:24:34 Ruhrgebiet Club
1942polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski6 10:59:34,05 1 00:24:34 Polonia
1943germany MC0440  
ATLANTIC 1000
Alexander Gebel29 10:59:34,20 1 00:24:34 Saalfeld Club
1944germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn25 10:59:34,25 1 00:24:34 Rietberg Club
1945belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen3 10:59:34,70 1 00:24:35 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1946germany MC0848  
Neville
Werner Wahl8 10:59:34,90 1 00:24:35 Heidenheim Club
1947england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate18 10:59:34,91 1 00:24:35 RPRA (Pigeon Association)
1948slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L3 10:59:34,95 1 00:24:35 Slovakia Club
1949rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca2 10:59:35,10 1 00:24:35 Romanía
1950polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt2 10:59:35,55 1 00:24:36 Polonia
1951wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 10:59:35,56 1 00:24:36 Wales Club
1952rumania MC1177  
Dhartanian
Team Pisla Daniel & Vintan George18 10:59:35,60 1 00:24:36 Romanía
1953rumania MC1242  
The Scatman
Sorin Florea40 10:59:35,75 1 00:24:36 Romanía
1954turkey MC2996  
Fortuna
Ferhat Gülez6 10:59:36,25 1 00:24:36 Turkey Flying Club
1955slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi9 10:59:36,60 1 00:24:37 Slovakia Club
1956germany MC1507  
Just Like A Woman
Team Waz2 10:59:36,75 1 00:24:37 Oberfranken Club
1957scotland MC0424  
Diaz
William Donachie12 10:59:37,10 1 00:24:37 Scottish Homing Union
1958hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 10:59:37,11 1 00:24:37 Hungary Pigeons Club
1959rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea41 10:59:37,25 1 00:24:37 Romanía
1960slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik4 10:59:37,26 1 00:24:37 Slovakia Club
1961slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia11 10:59:37,50 1 00:24:38 Slovakia Club
1962slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 10:59:37,60 1 00:24:38 Slovakia Club
1963germany MC1309  
Brieann
Erich Müller35 10:59:37,60 1 00:24:38 Oberfranken Club
1964wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 10:59:38,35 1 00:24:38 Wales Club
1965germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 10:59:39,05 1 00:24:39 Oberfranken Club
1966belgium MC0654  
Canary Shadow
Team Creemers & Zoon13 10:59:39,05 1 00:24:39 Club Olijftak Maaseik
1967netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn13 10:59:39,06 1 00:24:39 Holland Pigeons Club
1968czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel4 10:59:39,15 1 00:24:39 Czech Republic Club
1969netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden3 10:59:39,20 1 00:24:39 Holland Pigeons Club
1970england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster15 10:59:40,10 1 00:24:40 RPRA (Pigeon Association)
1971rumania MC1208  
Golden Wings
Sorin Florea42 10:59:40,25 1 00:24:40 Romanía
1972hungary MC2461  
Stellus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 10:59:40,40 1 00:24:40 Hungary Pigeons Club
1973slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos6 10:59:40,60 1 00:24:41 Slovakia Club
1974germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany9 10:59:40,90 1 00:24:41 Germany Club
1975croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip3 10:59:41,40 1 00:24:41 Croatia Pigeon Club
1976germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann7 10:59:41,60 1 00:24:42 Oberfranken Club
1977norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 10:59:41,85 1 00:24:42 Norge Racing Pigeon Club
1978south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit2 10:59:42,35 1 00:24:42 South Africa Club
1979rumania MC1239  
Lonely Wolf
Sorin Florea43 10:59:42,45 1 00:24:42 Romanía
1980slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky3 10:59:42,75 1 00:24:43 Slovakia Club
1981austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer10 10:59:43,20 1 00:24:43 VRV - Oberoesterreich
1982austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres3 10:59:43,30 1 00:24:43 Pigeon Club Austria South
1983slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano2 10:59:43,31 1 00:24:43 Slovakia Club
1984rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea44 10:59:43,75 1 00:24:44 Romanía
1985china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing19 10:59:43,90 1 00:24:44 China Pigeon Raging Club
1986germany MC0760  
Paranoid Pete
Team Golden Ladies Germany10 10:59:44,15 1 00:24:44 Germany Club
1987hungary MC2507  
Lali
Team Bardos - Csaszar3 10:59:44,70 1 00:24:45 Hungary Pigeons Club
1988netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition3 10:59:45,05 1 00:24:45 Holland Pigeons Club
1989netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben2 10:59:45,10 1 00:24:45 Holland Pigeons Club
1990germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 10:59:45,15 1 00:24:45 Oberfranken Club
1991polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski3 10:59:45,95 1 00:24:46 Polonia
1992sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez12 10:59:45,96 1 00:24:46 ITALICENSE
1993gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro7 10:59:46,10 1 00:24:46 Club Los Socios
1994england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel11 10:59:46,15 1 00:24:46 RPRA (Pigeon Association)
1995polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport16 10:59:47,40 1 00:24:47 Polonia
1996germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller4 10:59:47,45 1 00:24:47 Germany Club
1997austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz2 10:59:47,50 1 00:24:48 Club Austria
1998england MC2944  
Dido
Peter Williams5 10:59:48,65 1 00:24:49 RPRA (Pigeon Association)
1999netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder3 10:59:48,75 1 00:24:49 Holland Pigeons Club
2000south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts9 10:59:48,80 1 00:24:49 South Africa Club
2001rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea45 10:59:48,85 1 00:24:49 Romanía
2002belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck14 10:59:49,00 1 00:24:49 Fond Wallonie
2003malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta7 10:59:49,75 1 00:24:50 Malta Racing Pigeon Club
2004belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 10:59:50,00 1 00:24:50 Belgium Club
2005south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit3 10:59:50,00 1 00:24:50 South Africa Club
2006hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert11 10:59:50,45 1 00:24:50 Hungary Pigeons Club
2007belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens9 10:59:50,80 1 00:24:51 Fond Wallonie
2008england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster16 10:59:51,10 1 00:24:51 RPRA (Pigeon Association)
2009wales MC2082  
Zippy
Team Welsh Hopefuls14 10:59:51,60 1 00:24:52 Wales Club
2010wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts5 10:59:51,75 1 00:24:52 Wales Club
2011wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls15 10:59:51,90 1 00:24:52 Wales Club
2012germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta3 10:59:51,90 1 00:24:52 Germany Club
2013austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag39 10:59:52,30 1 00:24:52 VRV - Oberoesterreich
2014eeuu MC0378  
Hope
Team Patrick Sikorski Chicago1 10:59:52,45 1 00:24:52 USA
2015germany MC0770