Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 8

 2488
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Rumania
Team Liviu & Ana Covasa

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 17 de enero de 2017 Distance 35  
  Liberation time 10:30:00 Weather Little clouds  
  Mode RACE Temp 19 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 21 Km/h  
  Pigeons sent 2.558 % Arrivals 97,26 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1rumania MC1963  
Emy
Team Liviu & Ana Covasa1 10:59:58,75 1 00:29:59 Romanía
2netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan1 11:00:01,10 1 00:30:01 Holland Pigeons Club
3netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen1 11:00:01,65 1 00:30:02 PDV Alphen Vooruit
4polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling1 11:00:02,75 1 00:30:03 Polonia
5gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi1 11:00:06,40 1 00:30:06 Club Los Socios
6england MC0666  
Batman
David Hinkel1 11:00:06,55 1 00:30:07 RPRA (Pigeon Association)
7polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak1 11:00:07,60 1 00:30:08 Polonia
8rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 11:00:07,70 1 00:30:08 Romanía
9tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:00:08,30 1 00:30:08 CANARAGÜI
10belgium MC0657  
Black & White
Team Creemers & Zoon1 11:00:08,45 1 00:30:08 Club Olijftak Maaseik
11turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez1 11:00:08,90 1 00:30:09 Turkey Flying Club
12italia MC1115  
Bahrain
Team Italy1 11:00:09,25 1 00:30:09 Italia
13germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner1 11:00:09,55 1 00:30:10 Nordhessen Club
14controling MC0023  
Bolita
Checking Checking1 11:00:10,00 1 00:30:10 Checking
15rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:00:11,35 1 00:30:11 Romanía
16england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate1 11:00:12,00 1 00:30:12 RPRA (Pigeon Association)
17italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti1 11:00:12,01 1 00:30:12 Italia
18south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts1 11:00:13,45 1 00:30:13 South Africa Club
19belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns1 11:00:14,70 1 00:30:15 Fondclub Loft 24
20denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 11:00:15,55 1 00:30:16 Denmark Club
21belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon2 11:00:15,80 1 00:30:16 Club Olijftak Maaseik
22croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic1 11:00:17,20 1 00:30:17 Croatia Pigeon Club
23belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium1 11:00:17,60 1 00:30:18 Belgium Club
24china MC2921  
Zofie
Team Haiye Boi Fuqing1 11:00:21,05 1 00:30:21 China Pigeon Raging Club
25germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 11:00:21,06 1 00:30:21 Ostwestfalenn Club
26germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 11:00:21,85 1 00:30:22 Germany Club
27germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak1 11:00:22,95 1 00:30:23 Germany Club
28italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre1 11:00:23,35 1 00:30:23 Italia
29controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking2 11:00:23,65 1 00:30:24 Checking
30gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor1 11:00:23,75 1 00:30:24 La Paloma Mensajera
31belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon3 11:00:23,80 1 00:30:24 Club Olijftak Maaseik
32rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea1 11:00:24,35 1 00:30:24 Romanía
33germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:00:25,65 1 00:30:26 Käshofen
34italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri1 11:00:26,20 1 00:30:26 Italia
35england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:00:26,25 1 00:30:26 RPRA (Pigeon Association)
36germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker1 11:00:27,15 1 00:30:27 Germany Club
37turkey MC3013  
Halime Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:00:27,25 1 00:30:27 Turkey Flying Club
38germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard1 11:00:27,65 1 00:30:28 Lahntal Club
39gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita1 11:00:27,80 1 00:30:28 La Paloma Mensajera
40germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 11:00:28,60 1 00:30:29 Sachsen Club
41belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:00:28,85 1 00:30:29 Club Olijftak Maaseik
42rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:00:29,25 1 00:30:29 Romanía
43netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn1 11:00:29,30 1 00:30:29 Holland Pigeons Club
44ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts1 11:00:29,75 1 00:30:30 Irish Homing Union
45polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta1 11:00:30,35 1 00:30:30 Polonia
46germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany1 11:00:30,80 1 00:30:31 Germany Club
47denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen2 11:00:30,85 1 00:30:31 Denmark Club
48italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu1 11:00:31,30 1 00:30:31 Italia
49germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak2 11:00:31,85 1 00:30:32 Germany Club
50germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 11:00:31,90 1 00:30:32 Germany Club
51gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor2 11:00:32,40 1 00:30:32 La Paloma Mensajera
52germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel1 11:00:32,75 1 00:30:33 Saalfeld Club
53polska MC1030  
Negro
Team Slawomir Pluta2 11:00:33,05 1 00:30:33 Polonia
54rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea2 11:00:33,06 1 00:30:33 Romanía
55austria MC0030  
Lyng
Team Fam. Rosu1 11:00:33,45 1 00:30:33 VRV - Oberoesterreich
56belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:00:33,55 1 00:30:34 Club Olijftak Maaseik
57germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker2 11:00:33,75 1 00:30:34 Germany Club
58austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa1 11:00:34,35 1 00:30:34 VRV - Oberoesterreich
59czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:00:35,20 1 00:30:35 Czech Republic Club
60rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 11:00:35,35 1 00:30:35 Romanía
61rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:00:35,45 1 00:30:35 Romanía
62croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic1 11:00:35,50 1 00:30:36 Croatia Pigeon Club
63south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 11:00:35,80 1 00:30:36 South Africa Club
64rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu1 11:00:35,85 1 00:30:36 Romanía
65polska MC2451  
JKG 7945
Team JKG Transport1 11:00:35,86 1 00:30:36 Polonia
66germany MC0853  
Noor
Werner Wahl1 11:00:36,00 1 00:30:36 Heidenheim Club
67italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:00:36,01 1 00:30:36 Italia
68wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 11:00:36,10 1 00:30:36 Wales Club
69germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser1 11:00:36,30 1 00:30:36 Düsseldorf Club
70germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel2 11:00:36,40 1 00:30:36 Saalfeld Club
71hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:00:37,20 1 00:30:37 Hungary Pigeons Club
72netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel1 11:00:37,95 1 00:30:38 Holland Pigeons Club
73croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic1 11:00:38,50 1 00:30:38 Croatia Pigeon Club
74austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag1 11:00:38,65 1 00:30:39 VRV - Oberoesterreich
75south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 11:00:39,05 1 00:30:39 South Africa Club
76rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:00:39,25 1 00:30:39 Romanía
77south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat1 11:00:39,45 1 00:30:39 South Africa Club
78polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel1 11:00:40,70 1 00:30:41 Polonia
79gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 11:00:40,85 1 00:30:41 La Paloma Mensajera
80rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea3 11:00:40,95 1 00:30:41 Romanía
81czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:00:41,25 1 00:30:41 Czech Republic Club
82toledo MC0591  
Lyphard
Andrés Bodnar Hajduk1 11:00:41,26 1 00:30:41 Mensajeras del Tajo
83germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany1 11:00:41,35 1 00:30:41 Saalfeld Club
84belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens1 11:00:42,15 1 00:30:42 Fond Wallonie
85germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 11:00:42,35 1 00:30:42 Neuenkirchen Club
86italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:00:42,40 1 00:30:42 Italian-Team
87belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde1 11:00:42,55 1 00:30:43 Land van Aalst
88england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters1 11:00:42,70 1 00:30:43 RPRA (Pigeon Association)
89belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 11:00:42,80 1 00:30:43 Belgium Club
90croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic2 11:00:43,00 1 00:30:43 Croatia Pigeon Club
91germany MC1583  
Elisa
Fedoseev Vitalij1 11:00:43,30 1 00:30:43 Harsewinkel Club
92belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:00:43,35 1 00:30:43 Club Olijftak Maaseik
93germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug2 11:00:43,55 1 00:30:44 Germany Club
94slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic1 11:00:44,05 1 00:30:44 Slovenia Club
95belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:00:44,10 1 00:30:44 Club Olijftak Maaseik
96austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag2 11:00:44,45 1 00:30:44 VRV - Oberoesterreich
97china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Boi Fuqing2 11:00:44,46 1 00:30:44 China Pigeon Raging Club
98italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:00:44,65 1 00:30:45 Italian-Team
99polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:00:44,66 1 00:30:45 Polonia
100rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru1 11:00:45,55 1 00:30:46 Romanía
101hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel1 11:00:45,60 1 00:30:46 Hungary Pigeons Club
102denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen1 11:00:45,70 1 00:30:46 Denmark Club
103czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica1 11:00:45,71 1 00:30:46 Czech Republic Club
104rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici1 11:00:45,80 1 00:30:46 Romanía
105austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag3 11:00:46,55 1 00:30:47 VRV - Oberoesterreich
106netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda1 11:00:46,65 1 00:30:47 Holland Pigeons Club
107europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe1 11:00:46,66 1 00:30:47 Club E.U.
108germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann1 11:00:46,80 1 00:30:47 Oberfranken Club
109england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 11:00:46,81 1 00:30:47 RPRA (Pigeon Association)
110germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann2 11:00:47,20 1 00:30:47 Oberfranken Club
111baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:00:47,45 1 00:30:47 C.C. Es Pla de Mallorca
112belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:00:47,60 1 00:30:48 Belarus Club
113wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys2 11:00:47,65 1 00:30:48 Wales Club
114netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo1 11:00:47,85 1 00:30:48 Holland Pigeons Club
115norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura1 11:00:48,05 1 00:30:48 Norge Racing Pigeon Club
116italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy2 11:00:48,10 1 00:30:48 Italia
117norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls1 11:00:48,30 1 00:30:48 Norge Racing Pigeon Club
118polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport2 11:00:48,45 1 00:30:48 Polonia
119germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:00:48,55 1 00:30:49 Germany Club
120switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf1 11:00:49,00 1 00:30:49 Suiza
121austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag4 11:00:49,10 1 00:30:49 VRV - Oberoesterreich
122germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel3 11:00:49,20 1 00:30:49 Saalfeld Club
123germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn1 11:00:49,65 1 00:30:50 Rietberg Club
124italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre2 11:00:49,75 1 00:30:50 Italia
125slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I1 11:00:49,76 1 00:30:50 Slovakia Club
126turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:00:50,00 1 00:30:50 Turkey Flying Club
127asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones1 11:00:50,05 1 00:30:50 R.C. Oviedo
128turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:00:50,25 1 00:30:50 Turkey Flying Club
129croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:00:50,26 1 00:30:50 Croatia Pigeon Club
130asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella1 11:00:50,45 1 00:30:50 R.C. Oviedo
131england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate2 11:00:50,60 1 00:30:51 RPRA (Pigeon Association)
132netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer1 11:00:50,95 1 00:30:51 Holland Pigeons Club
133rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 11:00:51,45 1 00:30:51 Romanía
134slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi1 11:00:51,75 1 00:30:52 Slovakia Club
135italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:00:52,05 1 00:30:52 Italian-Team
136germany MC0858  
Miha
Edgar Peter1 11:00:52,10 1 00:30:52 Frankenland Club
137italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S1 11:00:52,20 1 00:30:52 Italia
138england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs1 11:00:52,21 1 00:30:52 RPRA (Pigeon Association)
139germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons1 11:00:52,25 1 00:30:52 Saarland
140croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic3 11:00:52,35 1 00:30:52 Croatia Pigeon Club
141rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:00:52,40 1 00:30:52 Romanía
142slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 11:00:53,10 1 00:30:53 Slovakia Club
143austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag5 11:00:53,20 1 00:30:53 VRV - Oberoesterreich
144austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag6 11:00:53,25 1 00:30:53 VRV - Oberoesterreich
145belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens2 11:00:53,50 1 00:30:54 Fond Wallonie
146tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán1 11:00:53,70 1 00:30:54 REUS
147england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate3 11:00:53,71 1 00:30:54 RPRA (Pigeon Association)
148netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn2 11:00:53,95 1 00:30:54 Holland Pigeons Club
149belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:00:53,96 1 00:30:54 Club Olijftak Maaseik
150germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak3 11:00:53,97 1 00:30:54 Germany Club
151polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak1 11:00:53,98 1 00:30:54 Polonia
152italia MC2121  
Alina
Renato Cantu1 11:00:54,35 1 00:30:54 Italia
153tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:00:54,36 1 00:30:54 GRAN FONDO
154portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul1 11:00:54,37 1 00:30:54 Faro - Portugal
155austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:00:54,55 1 00:30:55 Club Austria
156austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag7 11:00:54,70 1 00:30:55 VRV - Oberoesterreich
157wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent1 11:00:54,71 1 00:30:55 Wales Club
158rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea4 11:00:55,15 1 00:30:55 Romanía
159germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany2 11:00:55,35 1 00:30:55 Saalfeld Club
160belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:00:55,40 1 00:30:55 Club Olijftak Maaseik
161germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen1 11:00:55,55 1 00:30:56 Ruhrgebiet Club
162gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:00:55,80 1 00:30:56 C.C. Iniciativa Isleña
163tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost1 11:00:55,95 1 00:30:56 C.C.Portuense
164germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:00:56,00 1 00:30:56 Käshofen
165austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag8 11:00:56,01 1 00:30:56 VRV - Oberoesterreich
166polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland1 11:00:56,10 1 00:30:56 Polonia
167south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts2 11:00:56,30 1 00:30:56 South Africa Club
168netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan2 11:00:56,50 1 00:30:56 Holland Pigeons Club
169germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen2 11:00:56,90 1 00:30:57 Ruhrgebiet Club
170czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize1 11:00:57,05 1 00:30:57 Czech Republic Club
171italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:00:57,10 1 00:30:57 Italian-Team
172belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns2 11:00:57,15 1 00:30:57 Fondclub Loft 24
173germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons2 11:00:57,55 1 00:30:58 Saarland
174czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre2 11:00:57,60 1 00:30:58 Czech Republic Club
175germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl2 11:00:58,05 1 00:30:58 Heidenheim Club
176wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons1 11:00:58,07 1 00:30:58 Wales Club
177wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor1 11:00:58,25 1 00:30:58 Wales Club
178wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor2 11:00:58,26 1 00:30:58 Wales Club
179austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag9 11:00:58,50 1 00:30:58 VRV - Oberoesterreich
180tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 11:00:58,65 1 00:30:59 CANARAGÜI
181rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea5 11:00:59,10 1 00:30:59 Romanía
182germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser2 11:00:59,11 1 00:30:59 Düsseldorf Club
183wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett1 11:00:59,20 1 00:30:59 Welsh Flag
184germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany1 11:00:59,25 1 00:30:59 Germany Club
185germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler1 11:00:59,40 1 00:30:59 Oberbayern Club
186wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:00:59,75 1 00:31:00 Wales Club
187polska MC0605  
MANN 2
Ryszard Sas1 11:00:59,90 1 00:31:00 Polonia
188czech republic MC2543  
GPG 125
Team GPG Oversize2 11:00:59,95 1 00:31:00 Czech Republic Club
189polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling2 11:01:00,00 1 00:31:00 Polonia
190netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten1 11:01:00,35 1 00:31:00 Holland Pigeons Club
191norway MC2530  
Chrisi
Rolf Helge Aspen1 11:01:00,40 1 00:31:00 Norge Racing Pigeon Club
192england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump1 11:01:00,41 1 00:31:00 RPRA (Pigeon Association)
193germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn2 11:01:00,45 1 00:31:00 Rietberg Club
194rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch1 11:01:00,55 1 00:31:01 Romanía
195norway MC0918  
European Star
Team Gebert & Iura2 11:01:00,60 1 00:31:01 Norge Racing Pigeon Club
196germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser3 11:01:00,85 1 00:31:01 Düsseldorf Club
197germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin2 11:01:00,90 1 00:31:01 Sachsen Club
198netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots1 11:01:01,30 1 00:31:01 Holland Pigeons Club
199belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck1 11:01:01,65 1 00:31:02 Fond Wallonie
200netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 11:01:01,70 1 00:31:02 Holland Pigeons Club
201belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels1 11:01:01,75 1 00:31:02 Belgium Club
202gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor3 11:01:01,85 1 00:31:02 La Paloma Mensajera
203england MC2212  
Jette
Andrei Antoce1 11:01:02,10 1 00:31:02 RPRA (Pigeon Association)
204belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes1 11:01:02,25 1 00:31:02 Fondclub Loft 24
205germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:01:02,26 1 00:31:02 Sachsen Club
206england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster1 11:01:02,65 1 00:31:03 RPRA (Pigeon Association)
207rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 11:01:02,66 1 00:31:03 Romanía
208italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:01:02,80 1 00:31:03 Italian-Team
209slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic1 11:01:02,85 1 00:31:03 Slovenia Club
210belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu1 11:01:02,95 1 00:31:03 Belgium Club
211gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:01:03,30 1 00:31:03 C.C. Iniciativa Isleña
212england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker1 11:01:03,60 1 00:31:04 RPRA (Pigeon Association)
213wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent2 11:01:03,75 1 00:31:04 Wales Club
214netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen2 11:01:03,80 1 00:31:04 PDV Alphen Vooruit
215czech republic MC2567  
RA 04
Team A.K. Kubica2 11:01:03,80 1 00:31:04 Czech Republic Club
216czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal1 11:01:03,85 1 00:31:04 Czech Republic Club
217tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz1 11:01:04,00 1 00:31:04 C.C.Portuense
218netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn3 11:01:04,05 1 00:31:04 Holland Pigeons Club
219turkey MC2995  
Azra
Ferhat Gülez2 11:01:04,15 1 00:31:04 Turkey Flying Club
220germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring1 11:01:04,25 1 00:31:04 Münsterland Club
221wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett2 11:01:04,26 1 00:31:04 Welsh Flag
222netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel2 11:01:04,35 1 00:31:04 Holland Pigeons Club
223austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz1 11:01:04,50 1 00:31:04 Club Austria
224czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal1 11:01:04,70 1 00:31:05 Czech Republic Club
225germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:01:04,71 1 00:31:05 Weitstrecken Myhl-Wegberg
226alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral1 11:01:04,80 1 00:31:05 La Dama de Elche
227belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon4 11:01:04,85 1 00:31:05 Club Olijftak Maaseik
228netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland1 11:01:05,00 1 00:31:05 Holland Pigeons Club
229italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu2 11:01:05,10 1 00:31:05 Italia
230wales MC2095  
Roadhog Dan
Team Welsh Hopefuls1 11:01:05,25 1 00:31:05 Wales Club
231belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes2 11:01:05,45 1 00:31:05 Fondclub Loft 24
232netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg1 11:01:05,95 1 00:31:06 Holland Pigeons Club
233denmark MC0920  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen1 11:01:05,95 1 00:31:06 Denmark Club
234germany MC1513  
Teneriffalk 958
Team SG Eider1 11:01:06,30 1 00:31:06 Oberfranken Club
235rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8881 11:01:06,40 1 00:31:06 Romanía
236rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea6 11:01:06,45 1 00:31:06 Romanía
237germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany2 11:01:06,46 1 00:31:06 Germany Club
238austria MC1837  
Alina
Beniamin Neag10 11:01:06,75 1 00:31:07 VRV - Oberoesterreich
239fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas1 11:01:06,80 1 00:31:07 Gran Tarajal
240germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser4 11:01:06,90 1 00:31:07 Düsseldorf Club
241germany MC0278  
Zen
Team Klaas & Sohn3 11:01:06,95 1 00:31:07 Rietberg Club
242belgium MC1042  
Fighting Falcon
Team Creemers & Zoon5 11:01:07,10 1 00:31:07 Club Olijftak Maaseik
243netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins1 11:01:07,60 1 00:31:08 Holland Pigeons Club
244wales MC1752  
Karina
Paul Bamford1 11:01:07,61 1 00:31:08 Wales Club
245austria MC2511  
Euro 2
Team Europa1 11:01:07,62 1 00:31:08 VRV - Oberoesterreich
246italia MC1922  
Mirka
Team RSR1 11:01:07,63 1 00:31:08 Italia
247south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 11:01:07,85 1 00:31:08 South Africa Club
248polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski1 11:01:07,85 1 00:31:08 Polonia
249germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel4 11:01:08,00 1 00:31:08 Saalfeld Club
250gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi2 11:01:08,15 1 00:31:08 Club Los Socios
251czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar1 11:01:08,70 1 00:31:09 Czech Republic Club
252france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit1 11:01:09,05 1 00:31:09 Team Sibille France
253belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends2 11:01:09,15 1 00:31:09 Club Olijftak Maaseik
254switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf2 11:01:09,25 1 00:31:09 Suiza
255rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea7 11:01:09,35 1 00:31:09 Romanía
256italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 11:01:09,40 1 00:31:09 Italia
257germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt1 11:01:09,45 1 00:31:09 NRW Club
258germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn4 11:01:09,55 1 00:31:10 Rietberg Club
259netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies1 11:01:09,80 1 00:31:10 Holland Pigeons Club
260germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel5 11:01:09,90 1 00:31:10 Saalfeld Club
261belgium MC1970  
Mikka
Team Belgium's Finest1 11:01:09,90 1 00:31:10 Lembeek Club - Belgium
262germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst1 11:01:09,91 1 00:31:10 Oberfranken Club
263netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots2 11:01:10,05 1 00:31:10 Holland Pigeons Club
264germany MC0296  
Else
Team Klaas & Sohn5 11:01:10,20 1 00:31:10 Rietberg Club
265austria MC2512  
Euro 1
Team Europa2 11:01:10,20 1 00:31:10 VRV - Oberoesterreich
266italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu2 11:01:10,25 1 00:31:10 Italia
267sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez1 11:01:10,35 1 00:31:10 ITALICENSE
268belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:01:10,45 1 00:31:10 Fondclub Herent
269tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA1 11:01:10,70 1 00:31:11 Club Tenerife
270belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens3 11:01:11,30 1 00:31:11 Fond Wallonie
271czech republic MC2600  
Anny
Vladimir Taborsky1 11:01:11,31 1 00:31:11 Czech Republic Club
272germany MC2038  
Brandt 367
Daniel Brandt2 11:01:11,32 1 00:31:11 NRW Club
273germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt3 11:01:11,33 1 00:31:11 NRW Club
274rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea8 11:01:11,55 1 00:31:12 Romanía
275france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:01:11,60 1 00:31:12 Team Sibille France
276hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:01:11,70 1 00:31:12 Hungary Pigeons Club
277netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda2 11:01:11,80 1 00:31:12 Holland Pigeons Club
278germany MC2237  
Athena
Team Blümmers1 11:01:11,80 1 00:31:12 Niederrhein Club
279germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn6 11:01:11,90 1 00:31:12 Rietberg Club
280germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:01:11,91 1 00:31:12 Germany Club
281switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf3 11:01:12,00 1 00:31:12 Suiza
282england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn2 11:01:12,05 1 00:31:12 RPRA (Pigeon Association)
283slovakia MC1429  
Karcsi
Team Wiedermann - Bardos1 11:01:12,25 1 00:31:12 Slovakia Club
284slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia1 11:01:12,25 1 00:31:12 Slovakia Club
285rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah1 11:01:12,25 1 00:31:12 Romanía
286slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia2 11:01:12,35 1 00:31:12 Slovakia Club
287england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 11:01:12,55 1 00:31:13 RPRA (Pigeon Association)
288hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:01:12,65 1 00:31:13 Hungary Pigeons Club
289netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap1 11:01:12,85 1 00:31:13 Holland Pigeons Club
290italia MC1111  
punto
Team Italy3 11:01:12,95 1 00:31:13 Italia
291alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral2 11:01:13,25 1 00:31:13 La Dama de Elche
292gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro1 11:01:13,35 1 00:31:13 Club Los Socios
293rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici2 11:01:13,36 1 00:31:13 Romanía
294slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic2 11:01:13,40 1 00:31:13 Slovenia Club
295germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser5 11:01:13,55 1 00:31:14 Düsseldorf Club
296czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens1 11:01:13,56 1 00:31:14 Czech Republic Club
297rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea9 11:01:13,57 1 00:31:14 Romanía
298scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 11:01:13,58 1 00:31:14 Scottish Homing Union
299netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel3 11:01:13,60 1 00:31:14 Holland Pigeons Club
300rumania MC1225  
I need a Hero
Sorin Florea10 11:01:13,70 1 00:31:14 Romanía
301germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker3 11:01:14,00 1 00:31:14 Germany Club
302germany MC0280  
Proven
Team Klaas & Sohn7 11:01:14,05 1 00:31:14 Rietberg Club
303rumania MC3209  
Martina
Team Patruca & Tacea1 11:01:14,20 1 00:31:14 Romanía
304china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Boi Fuqing3 11:01:14,50 1 00:31:14 China Pigeon Raging Club
305england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster2 11:01:14,55 1 00:31:15 RPRA (Pigeon Association)
306austria MC1632  
DA VINCI 1446
Team Garcia & Nagelhofer1 11:01:14,60 1 00:31:15 VRV - Oberoesterreich
307germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser6 11:01:14,61 1 00:31:15 Düsseldorf Club
308rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti1 11:01:14,62 1 00:31:15 Romanía
309croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic4 11:01:15,10 1 00:31:15 Croatia Pigeon Club
310polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk1 11:01:15,11 1 00:31:15 Polonia
311germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak4 11:01:15,15 1 00:31:15 Germany Club
312italia MC1921  
Banana
Team RSR2 11:01:15,20 1 00:31:15 Italia
313germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak5 11:01:15,55 1 00:31:16 Germany Club
314germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons3 11:01:15,65 1 00:31:16 Saarland
315italia MC1122  
Monviso
Team Italy4 11:01:15,70 1 00:31:16 Italia
316italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna1 11:01:15,70 1 00:31:16 Italia
317germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser2 11:01:16,25 1 00:31:16 Ostwestfalenn Club
318polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:01:16,26 1 00:31:16 Polonia
319gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi3 11:01:16,50 1 00:31:16 Club Los Socios
320wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers1 11:01:16,80 1 00:31:17 Wales Club
321austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag11 11:01:16,80 1 00:31:17 VRV - Oberoesterreich
322belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt1 11:01:16,85 1 00:31:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
323rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:01:16,90 1 00:31:17 Romanía
324turkey MC3003  
Tayyar
Ferhat Gülez3 11:01:17,00 1 00:31:17 Turkey Flying Club
325belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner1 11:01:17,05 1 00:31:17 Denderbond Ninove
326belgium MC0654  
Canary Shadow
Team Creemers & Zoon6 11:01:17,05 1 00:31:17 Club Olijftak Maaseik
327czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 11:01:17,06 1 00:31:17 Czech Republic Club
328asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu1 11:01:17,20 1 00:31:17 R.C.C. Asturias
329germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers2 11:01:17,30 1 00:31:17 Niederrhein Club
330england MC0662  
Coal Burner
David Hinkel2 11:01:17,35 1 00:31:17 RPRA (Pigeon Association)
331germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.1 11:01:17,70 1 00:31:18 Weitstrecken Myhl-Wegberg
332germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus1 11:01:17,80 1 00:31:18 Oberfranken Club
333germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller1 11:01:17,85 1 00:31:18 Oberfranken Club
334rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:01:17,95 1 00:31:18 Romanía
335germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter1 11:01:18,15 1 00:31:18 Germany Club
336netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons1 11:01:18,15 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
337netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John1 11:01:18,50 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
338england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc1 11:01:18,85 1 00:31:19 RPRA (Pigeon Association)
339germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.2 11:01:18,86 1 00:31:19 Weitstrecken Myhl-Wegberg
340wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor3 11:01:19,30 1 00:31:19 Wales Club
341england MC0670  
Canica
David Hinkel3 11:01:19,31 1 00:31:19 RPRA (Pigeon Association)
342netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:01:19,55 1 00:31:20 Holland Pigeons Club
343rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:01:19,80 1 00:31:20 Romanía
344austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer2 11:01:19,81 1 00:31:20 VRV - Oberoesterreich
345rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 11:01:19,90 1 00:31:20 Romanía
346rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 11:01:19,95 1 00:31:20 Romanía
347netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder1 11:01:20,15 1 00:31:20 Holland Pigeons Club
348polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:01:20,20 1 00:31:20 Polonia
349croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip1 11:01:20,30 1 00:31:20 Croatia Pigeon Club
350germany MC0470  
ATLANTIC 495
Team Golden Ladies Germany3 11:01:20,30 1 00:31:20 Germany Club
351belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck2 11:01:20,40 1 00:31:20 Fond Wallonie
352germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany3 11:01:20,50 1 00:31:20 Saalfeld Club
353england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow2 11:01:20,51 1 00:31:21 RPRA (Pigeon Association)
354germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller1 11:01:20,80 1 00:31:21 Germany Club
355england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF1 11:01:20,81 1 00:31:21 RPRA (Pigeon Association)
356slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik1 11:01:21,00 1 00:31:21 Slovakia Club
357netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon1 11:01:21,20 1 00:31:21 Holland Pigeons Club
358austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag12 11:01:21,35 1 00:31:21 VRV - Oberoesterreich
359slovakia MC2659  
Greg 1339
Team Greg - Slovakia3 11:01:21,35 1 00:31:21 Slovakia Club
360south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts3 11:01:21,36 1 00:31:21 South Africa Club
361rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea11 11:01:21,55 1 00:31:22 Romanía
362hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:01:21,56 1 00:31:22 Hungary Pigeons Club
363germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel6 11:01:21,70 1 00:31:22 Saalfeld Club
364polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki1 11:01:21,95 1 00:31:22 Polonia
365hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:01:21,96 1 00:31:22 Hungary Pigeons Club
366netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn4 11:01:22,65 1 00:31:23 Holland Pigeons Club
367south africa MC1864  
Jaqouette
Team Triple J Lofts4 11:01:23,05 1 00:31:23 South Africa Club
368germany MC0854  
Motita
Werner Wahl3 11:01:23,25 1 00:31:23 Heidenheim Club
369czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek1 11:01:23,55 1 00:31:24 Czech Republic Club
370austria MC1818  
Maxim
Beniamin Neag13 11:01:23,65 1 00:31:24 VRV - Oberoesterreich
371china MC2910  
European Rose
Team Haiye Boi Fuqing4 11:01:23,70 1 00:31:24 China Pigeon Raging Club
372england MC0659  
Grace
David Hinkel4 11:01:23,80 1 00:31:24 RPRA (Pigeon Association)
373austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer1 11:01:23,81 1 00:31:24 VRV - Oberoesterreich
374netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer2 11:01:23,95 1 00:31:24 Holland Pigeons Club
375hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard1 11:01:23,96 1 00:31:24 Hungary Pigeons Club
376germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller2 11:01:24,15 1 00:31:24 Germany Club
377belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:01:24,20 1 00:31:24 Fondclub Herent
378polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny1 11:01:24,35 1 00:31:24 Polonia
379germany MC1314  
Beti
Erich Müller2 11:01:24,40 1 00:31:24 Oberfranken Club
380belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt2 11:01:24,60 1 00:31:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
381germany MC1609  
Daniel
Detlef Schüring2 11:01:24,61 1 00:31:25 Münsterland Club
382czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize3 11:01:24,70 1 00:31:25 Czech Republic Club
383germany MC3066  
PIGEONS OF THE SEA 8
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 11:01:24,80 1 00:31:25 Weitstrecken Myhl-Wegberg
384netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls1 11:01:24,85 1 00:31:25 Holland Pigeons Club
385netherlands MC0520  
Feestneus
Team Van der Heide - Napoleon2 11:01:25,15 1 00:31:25 Holland Pigeons Club
386france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss2 11:01:25,30 1 00:31:25 Team Sibille France
387turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez4 11:01:25,35 1 00:31:25 Turkey Flying Club
388wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's1 11:01:25,50 1 00:31:26 Wales Club
389austria MC1812  
Fanny
Beniamin Neag14 11:01:25,55 1 00:31:26 VRV - Oberoesterreich
390denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen1 11:01:25,60 1 00:31:26 Denmark Club
391germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany4 11:01:25,65 1 00:31:26 Saalfeld Club
392asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella2 11:01:26,55 1 00:31:27 R.C. Oviedo
393slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky1 11:01:26,56 1 00:31:27 Slovakia Club
394gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor4 11:01:26,57 1 00:31:27 La Paloma Mensajera
395norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura3 11:01:26,75 1 00:31:27 Norge Racing Pigeon Club
396czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes1 11:01:26,90 1 00:31:27 Czech Republic Club
397rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru2 11:01:26,95 1 00:31:27 Romanía
398germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann1 11:01:27,05 1 00:31:27 Kassel Club
399germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug3 11:01:27,20 1 00:31:27 Germany Club
400netherlands MC0107  
Blue Steffi
Team Rien van Oss en Zn5 11:01:27,40 1 00:31:27 Holland Pigeons Club
401south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts5 11:01:27,40 1 00:31:27 South Africa Club
402germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij2 11:01:28,05 1 00:31:28 Harsewinkel Club
403germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn8 11:01:28,06 1 00:31:28 Rietberg Club
404rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru3 11:01:28,15 1 00:31:28 Romanía
405england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster3 11:01:28,20 1 00:31:28 RPRA (Pigeon Association)
406croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic2 11:01:28,20 1 00:31:28 Croatia Pigeon Club
407netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel4 11:01:28,45 1 00:31:28 Holland Pigeons Club
408wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls2 11:01:28,50 1 00:31:28 Wales Club
409england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker2 11:01:28,70 1 00:31:29 RPRA (Pigeon Association)
410england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers1 11:01:29,00 1 00:31:29 RPRA (Pigeon Association)
411england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster4 11:01:29,10 1 00:31:29 RPRA (Pigeon Association)
412netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan3 11:01:29,25 1 00:31:29 Holland Pigeons Club
413wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford2 11:01:29,30 1 00:31:29 Wales Club
414rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea2 11:01:29,35 1 00:31:29 Romanía
415gran canaria MC1061  
Kiri
Team Yahvé & Oliveiro2 11:01:29,55 1 00:31:30 Club Los Socios
416rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:01:29,70 1 00:31:30 Romanía
417norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen2 11:01:30,05 1 00:31:30 Norge Racing Pigeon Club
418netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing1 11:01:30,15 1 00:31:30 Holland Pigeons Club
419slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia4 11:01:30,25 1 00:31:30 Slovakia Club
420scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds2 11:01:30,50 1 00:31:30 Scottish Homing Union
421austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres1 11:01:30,60 1 00:31:31 Pigeon Club Austria South
422polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 11:01:30,75 1 00:31:31 Polonia
423polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:01:30,90 1 00:31:31 Polonia
424slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik2 11:01:30,91 1 00:31:31 Slovakia Club
425belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:01:31,20 1 00:31:31 Club Olijftak Maaseik
426germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg1 11:01:31,20 1 00:31:31 Sajonia Club
427netherlands MC1528  
Mikelaka
Team Soepboer3 11:01:31,25 1 00:31:31 Holland Pigeons Club
428rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea12 11:01:31,35 1 00:31:31 Romanía
429china MC2915  
Avis
Team Haiye Boi Fuqing5 11:01:31,55 1 00:31:32 China Pigeon Raging Club
430south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts6 11:01:31,85 1 00:31:32 South Africa Club
431netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij1 11:01:31,90 1 00:31:32 Holland Pigeons Club
432germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 11:01:31,95 1 00:31:32 Lahntal Club
433england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate4 11:01:32,40 1 00:31:32 RPRA (Pigeon Association)
434germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany5 11:01:32,70 1 00:31:33 Saalfeld Club
435slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:01:32,95 1 00:31:33 Slovakia Club
436germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn1 11:01:33,25 1 00:31:33 Germany Club
437england MC0668  
Anita
David Hinkel5 11:01:33,25 1 00:31:33 RPRA (Pigeon Association)
438belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes3 11:01:33,50 1 00:31:34 Fondclub Loft 24
439netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn6 11:01:33,55 1 00:31:34 Holland Pigeons Club
440england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford1 11:01:34,00 1 00:31:34 RPRA (Pigeon Association)
441czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 11:01:34,30 1 00:31:34 Czech Republic Club
442rumania MC3187  
Funy
Team Dinita & Adrian & Alex1 11:01:34,40 1 00:31:34 Romanía
443slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia5 11:01:34,85 1 00:31:35 Slovakia Club
444belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt3 11:01:34,90 1 00:31:35 De Snelvliegers Zandbergen Club
445netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 11:01:34,95 1 00:31:35 Holland Pigeons Club
446belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels2 11:01:35,05 1 00:31:35 Belgium Club
447slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 11:01:35,06 1 00:31:35 Slovakia Club
448wales MC2173  
Dreamers 72
Team Big Dreamers2 11:01:35,15 1 00:31:35 Wales Club
449germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel7 11:01:35,35 1 00:31:35 Saalfeld Club
450england MC0690  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate5 11:01:35,50 1 00:31:36 RPRA (Pigeon Association)
451austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag15 11:01:35,50 1 00:31:36 VRV - Oberoesterreich
452germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen3 11:01:35,55 1 00:31:36 Ruhrgebiet Club
453wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's2 11:01:35,70 1 00:31:36 Wales Club
454netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort1 11:01:35,80 1 00:31:36 Holland Pigeons Club
455germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser3 11:01:35,85 1 00:31:36 Ostwestfalenn Club
456belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:01:36,15 1 00:31:36 Club Olijftak Maaseik
457galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:01:36,35 1 00:31:36 MARIÑAS ALTAS
458rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis1 11:01:37,00 1 00:31:37 Romanía
459denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 11:01:37,20 1 00:31:37 Denmark Club
460germany MC0761  
Wiske
Team Albatal1 11:01:37,60 1 00:31:38 Germany Club
461netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving2 11:01:37,70 1 00:31:38 Holland Pigeons Club
462slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:01:37,80 1 00:31:38 Slovakia Club
463austria MC1817  
Daniela
Beniamin Neag16 11:01:37,95 1 00:31:38 VRV - Oberoesterreich
464polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel1 11:01:37,95 1 00:31:38 Polonia
465fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:01:38,05 1 00:31:38 Gran Tarajal
466rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:01:38,25 1 00:31:38 Romanía
467netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden1 11:01:38,45 1 00:31:38 Holland Pigeons Club
468tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA1 11:01:38,50 1 00:31:38 Adexe
469germany MC0624  
Triple Threat
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:01:38,50 1 00:31:38 Sachsen Club
470slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos2 11:01:38,55 1 00:31:39 Slovakia Club
471rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici3 11:01:38,60 1 00:31:39 Romanía
472polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak1 11:01:38,70 1 00:31:39 Polonia
473germany MC2249  
Mango
Team Blümmers3 11:01:38,71 1 00:31:39 Niederrhein Club
474slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 11:01:38,90 1 00:31:39 Slovakia Club
475rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea13 11:01:38,91 1 00:31:39 Romanía
476germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:01:39,10 1 00:31:39 Schwaben-Allgäu Club
477turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:01:39,20 1 00:31:39 Turkey Flying Club
478rumania MC2948  
Victoria
Cristian Stan1 11:01:39,25 1 00:31:39 Romanía
479rumania MC1176  
Aramis
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:01:39,85 1 00:31:40 Romanía
480austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag17 11:01:40,00 1 00:31:40 VRV - Oberoesterreich
481belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt4 11:01:40,15 1 00:31:40 De Snelvliegers Zandbergen Club
482hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:01:40,55 1 00:31:41 Hungary Pigeons Club
483germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel8 11:01:40,60 1 00:31:41 Saalfeld Club
484germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka1 11:01:40,65 1 00:31:41 Wetter
485rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti2 11:01:40,80 1 00:31:41 Romanía
486austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag18 11:01:40,80 1 00:31:41 VRV - Oberoesterreich
487polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland2 11:01:40,90 1 00:31:41 Polonia
488england MC2155  
Ted
Duncan Kittow1 11:01:41,25 1 00:31:41 RPRA (Pigeon Association)
489hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:01:41,35 1 00:31:41 Hungary Pigeons Club
490england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster5 11:01:41,55 1 00:31:42 RPRA (Pigeon Association)
491wales MC0526  
kiddy 1
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:01:41,80 1 00:31:42 Wales Club
492england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster6 11:01:42,00 1 00:31:42 RPRA (Pigeon Association)
493germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg2 11:01:42,10 1 00:31:42 Sajonia Club
494galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:01:42,11 1 00:31:42 MARIÑAS ALTAS
495wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers3 11:01:42,35 1 00:31:42 Wales Club
496germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann2 11:01:42,60 1 00:31:43 Kassel Club
497netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan4 11:01:42,65 1 00:31:43 Holland Pigeons Club
498fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:01:42,70 1 00:31:43 Gran Tarajal
499croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic3 11:01:42,80 1 00:31:43 Croatia Pigeon Club
500england MC2770  
Roseglen
Team MDF2 11:01:43,05 1 00:31:43 RPRA (Pigeon Association)
501wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett3 11:01:43,65 1 00:31:44 Welsh Flag
502fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:01:43,66 1 00:31:44 Gran Tarajal
503england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate6 11:01:44,10 1 00:31:44 RPRA (Pigeon Association)
504rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea1 11:01:44,30 1 00:31:44 Romanía
505england MC2156  
Sarge
Duncan Kittow2 11:01:44,35 1 00:31:44 RPRA (Pigeon Association)
506rumania MC1208  
Golden Wings
Sorin Florea14 11:01:44,60 1 00:31:45 Romanía
507italia MC1916  
Clowe
Team RSR3 11:01:44,65 1 00:31:45 Italia
508croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:01:44,70 1 00:31:45 Croatia Pigeon Club
509belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:01:44,70 1 00:31:45 Fond Wallonie
510switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf4 11:01:44,95 1 00:31:45 Suiza
511rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:01:45,00 1 00:31:45 Romanía
512germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel9 11:01:45,05 1 00:31:45 Saalfeld Club
513italia MC2123  
Belle
Renato Cantu3 11:01:45,15 1 00:31:45 Italia
514slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik1 11:01:45,30 1 00:31:45 Slovakia Club
515polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport3 11:01:45,40 1 00:31:45 Polonia
516england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc2 11:01:45,45 1 00:31:45 RPRA (Pigeon Association)
517belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends3 11:01:45,50 1 00:31:46 Club Olijftak Maaseik
518eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 11:01:45,65 1 00:31:46 Club New Mexico
519rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea15 11:01:45,70 1 00:31:46 Romanía
520netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 11:01:45,75 1 00:31:46 Holland Pigeons Club
521netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer4 11:01:46,00 1 00:31:46 Holland Pigeons Club
522china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Boi Fuqing6 11:01:46,15 1 00:31:46 China Pigeon Raging Club
523polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki1 11:01:46,40 1 00:31:46 Polonia
524rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti3 11:01:46,50 1 00:31:46 Romanía
525england MC2945  
Mutaito
Peter Williams1 11:01:46,60 1 00:31:47 RPRA (Pigeon Association)
526slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik1 11:01:46,60 1 00:31:47 Slovakia Club
527germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller3 11:01:46,65 1 00:31:47 Germany Club
528germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser7 11:01:46,85 1 00:31:47 Düsseldorf Club
529germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 11:01:47,20 1 00:31:47 RV Spessart Club
530germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer1 11:01:47,55 1 00:31:48 Weitstrecken Myhl-Wegberg
531asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella3 11:01:47,60 1 00:31:48 R.C. Oviedo
532rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea3 11:01:47,80 1 00:31:48 Romanía
533polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner1 11:01:47,90 1 00:31:48 Polonia
534polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki2 11:01:48,20 1 00:31:48 Polonia
535belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:01:48,30 1 00:31:48 Belarus Club
536tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA2 11:01:48,35 1 00:31:48 Club Tenerife
537netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij2 11:01:48,55 1 00:31:49 Holland Pigeons Club
538slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:01:48,80 1 00:31:49 Slovakia Club
539slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J1 11:01:48,90 1 00:31:49 Slovakia Club
540china MC2926  
Nikon
Team Haiye Boi Fuqing7 11:01:49,10 1 00:31:49 China Pigeon Raging Club
541slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik2 11:01:49,35 1 00:31:49 Slovakia Club
542rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:01:49,45 1 00:31:49 Romanía
543england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs2 11:01:49,55 1 00:31:50 RPRA (Pigeon Association)
544england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers2 11:01:49,70 1 00:31:50 RPRA (Pigeon Association)
545norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:01:49,71 1 00:31:50 Norge Racing Pigeon Club
546denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen2 11:01:49,95 1 00:31:50 Denmark Club
547italia MC1112  
Dulce
Team Italy5 11:01:50,05 1 00:31:50 Italia
548germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 11:01:50,10 1 00:31:50 Germany Club
549rumania MC1165  
Winner
Class 8882 11:01:50,25 1 00:31:50 Romanía
550czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize4 11:01:50,35 1 00:31:50 Czech Republic Club
551netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap2 11:01:50,45 1 00:31:50 Holland Pigeons Club
552bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina1 11:01:50,55 1 00:31:51 Bosnia & Herzegovina Club
553toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk2 11:01:50,70 1 00:31:51 Mensajeras del Tajo
554germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel10 11:01:50,75 1 00:31:51 Saalfeld Club
555china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Boi Fuqing8 11:01:50,76 1 00:31:51 China Pigeon Raging Club
556rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8883 11:01:50,90 1 00:31:51 Romanía
557asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella4 11:01:51,10 1 00:31:51 R.C. Oviedo
558england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate7 11:01:51,11 1 00:31:51 RPRA (Pigeon Association)
559germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser8 11:01:51,12 1 00:31:51 Düsseldorf Club
560hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:01:51,25 1 00:31:51 Hungary Pigeons Club
561germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.3 11:01:51,26 1 00:31:51 Weitstrecken Myhl-Wegberg
562slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 11:01:51,65 1 00:31:52 Slovenia Club
563china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Boi Fuqing9 11:01:51,80 1 00:31:52 China Pigeon Raging Club
564wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers4 11:01:51,90 1 00:31:52 Wales Club
565germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:01:51,91 1 00:31:52 Germany Club
566germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser9 11:01:52,00 1 00:31:52 Düsseldorf Club
567austria MC1781  
Whitetears
Beniamin Neag19 11:01:52,10 1 00:31:52 VRV - Oberoesterreich
568rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa2 11:01:52,10 1 00:31:52 Romanía
569germany MC3358  
Manuela
Team Albatal2 11:01:52,10 1 00:31:52 Germany Club
570slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky2 11:01:52,15 1 00:31:52 Slovakia Club
571netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser1 11:01:52,40 1 00:31:52 Holland Pigeons Club
572belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends4 11:01:52,60 1 00:31:53 Club Olijftak Maaseik
573netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda3 11:01:52,90 1 00:31:53 Holland Pigeons Club
574ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 11:01:52,95 1 00:31:53 Irish Homing Union
575rumania MC1169  
Class
Class 8884 11:01:53,10 1 00:31:53 Romanía
576germany MC1350  
Tad
Erich Müller3 11:01:53,20 1 00:31:53 Oberfranken Club
577england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 11:01:53,20 1 00:31:53 RPRA (Pigeon Association)
578italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 11:01:53,30 1 00:31:53 Italia
579rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex2 11:01:53,60 1 00:31:54 Romanía
580gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor5 11:01:53,65 1 00:31:54 La Paloma Mensajera
581germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann3 11:01:53,70 1 00:31:54 Oberfranken Club
582austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa2 11:01:53,85 1 00:31:54 VRV - Oberoesterreich
583netherlands MC1074  
Frysian Comfort
Sjaak Buwalda4 11:01:54,20 1 00:31:54 Holland Pigeons Club
584germany MC1507  
Just Like A Woman
Team Waz1 11:01:54,20 1 00:31:54 Oberfranken Club
585belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt5 11:01:54,25 1 00:31:54 De Snelvliegers Zandbergen Club
586slovakia MC1718  
Pacho
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:01:54,45 1 00:31:54 Slovakia Club
587turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:01:54,60 1 00:31:55 Turkey Flying Club
588germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij3 11:01:54,65 1 00:31:55 Harsewinkel Club
589south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean2 11:01:54,95 1 00:31:55 South Africa Club
590germany MC1309  
Brieann
Erich Müller4 11:01:55,05 1 00:31:55 Oberfranken Club
591slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia6 11:01:55,15 1 00:31:55 Slovakia Club
592rumania MC1171  
Pheonix
Class 8885 11:01:55,15 1 00:31:55 Romanía
593netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.1 11:01:55,65 1 00:31:56 Holland Pigeons Club
594scotland MC2131  
Somerset Sunset
Team Tommy2Sheds3 11:01:55,90 1 00:31:56 Scottish Homing Union
595denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen2 11:01:55,95 1 00:31:56 Denmark Club
596slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos3 11:01:56,10 1 00:31:56 Slovakia Club
597netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap3 11:01:56,25 1 00:31:56 Holland Pigeons Club
598belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens4 11:01:56,35 1 00:31:56 Fond Wallonie
599slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I2 11:01:56,40 1 00:31:56 Slovakia Club
600croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic2 11:01:56,50 1 00:31:56 Croatia Pigeon Club
601netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 11:01:56,60 1 00:31:57 Holland Pigeons Club
602germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers4 11:01:56,61 1 00:31:57 Niederrhein Club
603rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu2 11:01:56,65 1 00:31:57 Romanía
604rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:01:56,75 1 00:31:57 Romanía
605polska MC3305  
Tayson
Andrzej Karczewski1 11:01:56,90 1 00:31:57 Polonia
606slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha1 11:01:56,95 1 00:31:57 Slovenia Club
607la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas1 11:01:57,15 1 00:31:57 Amigos de La Palma
608belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt6 11:01:57,20 1 00:31:57 De Snelvliegers Zandbergen Club
609germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel11 11:01:57,25 1 00:31:57 Saalfeld Club
610germany MC0550  
Peaches
Team Röhlig & Bukowski1 11:01:57,50 1 00:31:58 Vogtland Club
611tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA2 11:01:57,95 1 00:31:58 Adexe
612controling MC0004  
Paloma
Control0 11:01:58,05 1 00:31:58 Checking
613netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon3 11:01:58,06 1 00:31:58 Holland Pigeons Club
614germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:01:58,20 1 00:31:58 Germany Club
615fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:01:58,21 1 00:31:58 Gran Tarajal
616germany MC1310  
Arruga
Erich Müller5 11:01:58,25 1 00:31:58 Oberfranken Club
617austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag20 11:01:58,40 1 00:31:58 VRV - Oberoesterreich
618denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen2 11:01:58,55 1 00:31:59 Denmark Club
619germany MC0906  
Alba
Team Albatal3 11:01:59,20 1 00:31:59 Germany Club
620polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport4 11:01:59,30 1 00:31:59 Polonia
621polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport5 11:01:59,60 1 00:32:00 Polonia
622tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán2 11:01:59,65 1 00:32:00 REUS
623malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta1 11:01:59,70 1 00:32:00 Malta Racing Pigeon Club
624moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului1 11:02:00,10 1 00:32:00 Moldova
625hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard2 11:02:00,40 1 00:32:00 Hungary Pigeons Club
626slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos4 11:02:00,80 1 00:32:01 Slovakia Club
627slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec1 11:02:00,85 1 00:32:01 Slovenia Club
628belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:02:00,95 1 00:32:01 Club Olijftak Maaseik
629rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian1 11:02:01,00 1 00:32:01 Romanía
630england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF3 11:02:01,10 1 00:32:01 RPRA (Pigeon Association)
631belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen1 11:02:01,20 1 00:32:01 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
632gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro3 11:02:01,25 1 00:32:01 Club Los Socios
633tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime1 11:02:01,35 1 00:32:01 Adexe
634south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 11:02:01,55 1 00:32:02 South Africa Club
635germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser10 11:02:01,95 1 00:32:02 Düsseldorf Club
636germany MC0027  
Found
Team Albatal4 11:02:02,35 1 00:32:02 Germany Club
637germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring3 11:02:02,40 1 00:32:02 Münsterland Club
638belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:02:02,75 1 00:32:03 Club Olijftak Maaseik
639germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel12 11:02:02,90 1 00:32:03 Saalfeld Club
640slovenia MC1728  
Lan
Team Planica1 11:02:03,00 1 00:32:03 Slovenia Club
641netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 11:02:03,01 1 00:32:03 Holland Pigeons Club
642belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck3 11:02:03,15 1 00:32:03 Fond Wallonie
643croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip2 11:02:03,40 1 00:32:03 Croatia Pigeon Club
644germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany6 11:02:03,45 1 00:32:03 Saalfeld Club
645wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts1 11:02:03,50 1 00:32:04 Wales Club
646asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 11:02:03,70 1 00:32:04 R.C. Oviedo
647austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres2 11:02:03,90 1 00:32:04 Pigeon Club Austria South
648rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:02:04,00 1 00:32:04 Romanía
649england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate8 11:02:04,20 1 00:32:04 RPRA (Pigeon Association)
650polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para1 11:02:04,25 1 00:32:04 Polonia
651germany MC1319  
Alanna
Erich Müller6 11:02:04,60 1 00:32:05 Oberfranken Club
652france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette1 11:02:04,75 1 00:32:05 Team Sibille France
653germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany7 11:02:04,80 1 00:32:05 Saalfeld Club
654norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura4 11:02:05,15 1 00:32:05 Norge Racing Pigeon Club
655england MC2941  
Palmira
Peter Williams2 11:02:05,25 1 00:32:05 RPRA (Pigeon Association)
656belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen1 11:02:06,40 1 00:32:06 Club Olijftak Maaseik
657belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 11:02:06,50 1 00:32:06 Belgium Club
658netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda5 11:02:06,55 1 00:32:07 Holland Pigeons Club
659belgium MC0641  
Tommy
Team Creemers & Zoon7 11:02:06,85 1 00:32:07 Club Olijftak Maaseik
660rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:02:06,90 1 00:32:07 Romanía
661italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy6 11:02:07,05 1 00:32:07 Italia
662netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:02:07,15 1 00:32:07 Holland Pigeons Club
663germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers1 11:02:07,30 1 00:32:07 Münsterland
664england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate9 11:02:07,35 1 00:32:07 RPRA (Pigeon Association)
665italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 11:02:07,35 1 00:32:07 Italia
666netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigeons2 11:02:07,40 1 00:32:07 Holland Pigeons Club
667germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons4 11:02:07,40 1 00:32:07 Saarland
668netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges1 11:02:07,65 1 00:32:08 Holland Pigeons Club
669bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina2 11:02:07,75 1 00:32:08 Bosnia & Herzegovina Club
670germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils1 11:02:07,85 1 00:32:08 Germany Club
671hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:02:08,00 1 00:32:08 Hungary Pigeons Club
672czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek2 11:02:08,15 1 00:32:08 Czech Republic Club
673germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard3 11:02:08,25 1 00:32:08 Lahntal Club
674rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport1 11:02:08,35 1 00:32:08 Romanía
675rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica1 11:02:08,60 1 00:32:09 Romanía
676belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes4 11:02:08,65 1 00:32:09 Fondclub Loft 24
677rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea16 11:02:08,65 1 00:32:09 Romanía
678netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo2 11:02:08,95 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
679asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba2 11:02:08,96 1 00:32:09 R.C. Oviedo
680slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky3 11:02:09,15 1 00:32:09 Slovakia Club
681rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea17 11:02:09,20 1 00:32:09 Romanía
682wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 11:02:09,30 1 00:32:09 Welsh Flag
683germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:02:09,30 1 00:32:09 Sachsen Club
684netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo3 11:02:09,40 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
685asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones2 11:02:09,50 1 00:32:10 R.C. Oviedo
686wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford3 11:02:09,60 1 00:32:10 Wales Club
687wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 11:02:09,60 1 00:32:10 Wales Club
688germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß1 11:02:09,60 1 00:32:10 Germany Club
689cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero1 11:02:09,70 1 00:32:10 Malagüeño
690norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura5 11:02:09,85 1 00:32:10 Norge Racing Pigeon Club
691cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino1 11:02:10,00 1 00:32:10 Club Reinosano
692belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt7 11:02:10,01 1 00:32:10 De Snelvliegers Zandbergen Club
693wales MC1934  
marley
Team Rudderfett4 11:02:10,05 1 00:32:10 Welsh Flag
694tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:02:10,25 1 00:32:10 Adexe
695italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 11:02:10,40 1 00:32:10 Italia
696germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser11 11:02:10,50 1 00:32:10 Düsseldorf Club
697rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 8886 11:02:10,60 1 00:32:11 Romanía
698belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde2 11:02:10,61 1 00:32:11 Land van Aalst
699belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon8 11:02:10,90 1 00:32:11 Club Olijftak Maaseik
700china MC2924  
Trueform
Team Haiye Boi Fuqing10 11:02:10,95 1 00:32:11 China Pigeon Raging Club
701germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller7 11:02:11,00 1 00:32:11 Oberfranken Club
702china MC2905  
Enikoe
Team Haiye Boi Fuqing11 11:02:11,20 1 00:32:11 China Pigeon Raging Club
703tenerife MC0019  
Barbara
Edward Frost2 11:02:11,35 1 00:32:11 C.C.Portuense
704turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt1 11:02:11,45 1 00:32:11 Turkey Flying Club
705alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral3 11:02:12,00 1 00:32:12 La Dama de Elche
706netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij3 11:02:12,25 1 00:32:12 Holland Pigeons Club
707asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella5 11:02:12,26 1 00:32:12 R.C. Oviedo
708italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:02:12,30 1 00:32:12 Italia
709fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:02:12,31 1 00:32:12 Gran Tarajal
710china MC2907  
Jelle
Team Haiye Boi Fuqing12 11:02:12,35 1 00:32:12 China Pigeon Raging Club
711austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag21 11:02:12,60 1 00:32:13 VRV - Oberoesterreich
712netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 11:02:12,70 1 00:32:13 Holland Pigeons Club
713netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges2 11:02:13,05 1 00:32:13 Holland Pigeons Club
714rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita1 11:02:13,20 1 00:32:13 Romanía
715belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen2 11:02:13,21 1 00:32:13 Belgium Club
716norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein1 11:02:13,30 1 00:32:13 Norge Racing Pigeon Club
717germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller8 11:02:13,50 1 00:32:14 Oberfranken Club
718tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA3 11:02:13,70 1 00:32:14 Club Tenerife
719wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers5 11:02:13,95 1 00:32:14 Wales Club
720europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 101 11:02:14,05 1 00:32:14 Club E.U.
721turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:02:14,06 1 00:32:14 Turkey Flying Club
722baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa2 11:02:14,15 1 00:32:14 C.C. Es Pla de Mallorca
723belgium MC1972  
Joyce 1
Team Belgium's Finest2 11:02:14,55 1 00:32:15 Lembeek Club - Belgium
724england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker3 11:02:14,60 1 00:32:15 RPRA (Pigeon Association)
725wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor4 11:02:14,90 1 00:32:15 Wales Club
726polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak2 11:02:15,05 1 00:32:15 Polonia
727netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL1 11:02:15,30 1 00:32:15 Holland Pigeons Club
728slovakia MC1396  
Noemi 699
Team Evin Peter & Noemi2 11:02:15,40 1 00:32:15 Slovakia Club
729italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri2 11:02:15,65 1 00:32:16 Italia
730czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek3 11:02:15,75 1 00:32:16 Czech Republic Club
731rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru4 11:02:15,90 1 00:32:16 Romanía
732scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 11:02:16,10 1 00:32:16 Scottish Homing Union
733wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's3 11:02:16,15 1 00:32:16 Wales Club
734belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons1 11:02:16,25 1 00:32:16 Fond Wallonie
735slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:02:16,35 1 00:32:16 Slovenia Club
736belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns3 11:02:16,50 1 00:32:16 Fondclub Loft 24
737slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:02:16,70 1 00:32:17 Slovakia Club
738tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón2 11:02:17,05 1 00:32:17 CANARAGÜI
739denmark MC1157  
Modena 3
Team Modena Master2 11:02:17,10 1 00:32:17 Denmark Club
740germany MC2796  
Cheline
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse3 11:02:17,50 1 00:32:18 Weitstrecken Myhl-Wegberg
741italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 11:02:17,90 1 00:32:18 Italia
742malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta1 11:02:17,91 1 00:32:18 Malta Racing Pigeon Club
743denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen3 11:02:18,15 1 00:32:18 Denmark Club
744netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition1 11:02:18,15 1 00:32:18 Holland Pigeons Club
745slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine2 11:02:18,30 1 00:32:18 Slovenia Club
746netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan5 11:02:18,31 1 00:32:18 Holland Pigeons Club
747germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg3 11:02:18,55 1 00:32:19 Sajonia Club
748austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa3 11:02:19,05 1 00:32:19 VRV - Oberoesterreich
749wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers6 11:02:19,30 1 00:32:19 Wales Club
750germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus2 11:02:19,31 1 00:32:19 Oberfranken Club
751germany MC0469  
ATLANTIC 492
Team Ladys Germany8 11:02:19,50 1 00:32:20 Saalfeld Club
752czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize5 11:02:19,55 1 00:32:20 Czech Republic Club
753germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 11:02:19,56 1 00:32:20 Germany Club
754polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel2 11:02:19,65 1 00:32:20 Polonia
755germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 11:02:19,90 1 00:32:20 Schwaben-Allgäu Club
756hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel2 11:02:20,00 1 00:32:20 Hungary Pigeons Club
757netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek1 11:02:20,25 1 00:32:20 Holland Pigeons Club
758rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis2 11:02:20,35 1 00:32:20 Romanía
759belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck4 11:02:20,60 1 00:32:21 Fond Wallonie
760polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta3 11:02:20,65 1 00:32:21 Polonia
761netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL2 11:02:20,70 1 00:32:21 Holland Pigeons Club
762rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah2 11:02:20,80 1 00:32:21 Romanía
763wales MC2094  
Lucky Lee
Team Welsh Hopefuls3 11:02:21,05 1 00:32:21 Wales Club
764germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski2 11:02:21,05 1 00:32:21 Vogtland Club
765wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:02:21,06 1 00:32:21 Wales Club
766china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Boi Fuqing13 11:02:21,07 1 00:32:21 China Pigeon Raging Club
767germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn9 11:02:21,15 1 00:32:21 Rietberg Club
768netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland2 11:02:21,40 1 00:32:21 Holland Pigeons Club
769wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers7 11:02:21,40 1 00:32:21 Wales Club
770alicante MC0184  
Lombard
Javier & Sergio Peral4 11:02:21,50 1 00:32:22 La Dama de Elche
771germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann3 11:02:21,90 1 00:32:22 Kassel Club
772germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn10 11:02:22,00 1 00:32:22 Rietberg Club
773belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen1 11:02:22,10 1 00:32:22 Club Olijftak Maaseik
774toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk3 11:02:22,20 1 00:32:22 Mensajeras del Tajo
775polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta4 11:02:22,85 1 00:32:23 Polonia
776germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons5 11:02:23,20 1 00:32:23 Saarland
777gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor6 11:02:23,55 1 00:32:24 La Paloma Mensajera
778germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann4 11:02:23,70 1 00:32:24 Oberfranken Club
779baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa3 11:02:23,71 1 00:32:24 C.C. Es Pla de Mallorca
780wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls4 11:02:24,10 1 00:32:24 Wales Club
781switzerland MC2255  
Heidi
Simon Wolf5 11:02:24,15 1 00:32:24 Suiza
782germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn11 11:02:24,35 1 00:32:24 Rietberg Club
783czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek4 11:02:24,40 1 00:32:24 Czech Republic Club
784germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J2 11:02:24,50 1 00:32:24 Neuenkirchen Club
785germany MC0945  
Lewis Blue Girl
Fedoseev Vitalij4 11:02:24,55 1 00:32:25 Harsewinkel Club
786germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring4 11:02:25,00 1 00:32:25 Münsterland Club
787germany MC2240  
Branko
Team Blümmers5 11:02:25,05 1 00:32:25 Niederrhein Club
788germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel13 11:02:25,10 1 00:32:25 Saalfeld Club
789belgium MC0970  
Mig VII
Vincent Neirynck5 11:02:25,15 1 00:32:25 Fond Wallonie
790netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer5 11:02:25,15 1 00:32:25 Holland Pigeons Club
791netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland3 11:02:25,40 1 00:32:25 Holland Pigeons Club
792polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:02:25,41 1 00:32:25 Polonia
793austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 11:02:25,60 1 00:32:26 VRV - Oberoesterreich
794rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea18 11:02:25,90 1 00:32:26 Romanía
795slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 11:02:26,40 1 00:32:26 Slovenia Club
796germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain1 11:02:26,41 1 00:32:26 Fulda Club
797rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons2 11:02:26,60 1 00:32:27 Romanía
798england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump3 11:02:26,60 1 00:32:27 RPRA (Pigeon Association)
799germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:02:26,61 1 00:32:27 Sachsen Club
800netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam2 11:02:26,62 1 00:32:27 Holland Pigeons Club
801germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn12 11:02:26,65 1 00:32:27 Rietberg Club
802polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:02:27,00 1 00:32:27 Polonia
803rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea19 11:02:27,01 1 00:32:27 Romanía
804rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah3 11:02:27,15 1 00:32:27 Romanía
805rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:02:27,20 1 00:32:27 Romanía
806netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn7 11:02:27,40 1 00:32:27 Holland Pigeons Club
807germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany9 11:02:27,65 1 00:32:28 Saalfeld Club
808wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford4 11:02:27,70 1 00:32:28 Wales Club
809germany MC3365  
Jlias
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:02:27,80 1 00:32:28 Käshofen
810china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Boi Fuqing14 11:02:27,90 1 00:32:28 China Pigeon Raging Club
811germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug4 11:02:27,91 1 00:32:28 Germany Club
812germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann4 11:02:27,95 1 00:32:28 Kassel Club
813malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta2 11:02:27,96 1 00:32:28 Malta Racing Pigeon Club
814belgium MC0159  
Arona 347
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:02:28,70 1 00:32:29 Fondclub Herent
815rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea2 11:02:28,70 1 00:32:29 Romanía
816wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls5 11:02:28,70 1 00:32:29 Wales Club
817netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek2 11:02:28,80 1 00:32:29 Holland Pigeons Club
818belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner2 11:02:28,80 1 00:32:29 Denderbond Ninove
819south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit1 11:02:28,95 1 00:32:29 South Africa Club
820germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 11:02:29,05 1 00:32:29 Frankenland Club
821netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek3 11:02:29,30 1 00:32:29 Holland Pigeons Club
822germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann5 11:02:29,31 1 00:32:29 Kassel Club
823czech republic MC2575  
Remark
Team B.O. Zaolzie2 11:02:29,40 1 00:32:29 Czech Republic Club
824italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu3 11:02:29,45 1 00:32:29 Italia
825italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile1 11:02:29,70 1 00:32:30 Italia
826zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:02:30,15 1 00:32:30 Mensajeras BILBILIS
827germany MC0060  
Depp Water
Team Golden Ladies Germany4 11:02:30,15 1 00:32:30 Germany Club
828malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 11:02:30,20 1 00:32:30 Malta Racing Pigeon Club
829ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY1 11:02:30,35 1 00:32:30 Irish Homing Union
830polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski2 11:02:30,35 1 00:32:30 Polonia
831malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta1 11:02:30,50 1 00:32:30 Malta Racing Pigeon Club
832italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro1 11:02:30,65 1 00:32:31 Italia
833polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport6 11:02:30,75 1 00:32:31 Polonia
834germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij5 11:02:31,10 1 00:32:31 Harsewinkel Club
835rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea20 11:02:31,10 1 00:32:31 Romanía
836polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny2 11:02:31,20 1 00:32:31 Polonia
837rumania MC1193  
Mark 1
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:02:31,30 1 00:32:31 Romanía
838turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez5 11:02:31,31 1 00:32:31 Turkey Flying Club
839germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany5 11:02:31,35 1 00:32:31 Germany Club
840germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:02:31,50 1 00:32:32 Germany Club
841england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford2 11:02:31,55 1 00:32:32 RPRA (Pigeon Association)
842malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta3 11:02:31,80 1 00:32:32 Malta Racing Pigeon Club
843england MC0400  
Branta
Pieter Oberholster7 11:02:32,40 1 00:32:32 RPRA (Pigeon Association)
844norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen3 11:02:32,45 1 00:32:32 Norge Racing Pigeon Club
845croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic4 11:02:32,60 1 00:32:33 Croatia Pigeon Club
846germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann5 11:02:32,60 1 00:32:33 Oberfranken Club
847rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 11:02:32,70 1 00:32:33 Romanía
848turkey MC2999  
Aksu
Ferhat Gülez6 11:02:32,85 1 00:32:33 Turkey Flying Club
849rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar2 11:02:33,05 1 00:32:33 Romanía
850austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag22 11:02:33,30 1 00:32:33 VRV - Oberoesterreich
851rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:02:33,30 1 00:32:33 Romanía
852ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY2 11:02:33,40 1 00:32:33 Irish Homing Union
853czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal2 11:02:33,60 1 00:32:34 Czech Republic Club
854polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski1 11:02:33,65 1 00:32:34 Polonia
855italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:02:33,70 1 00:32:34 Italia
856norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura6 11:02:33,75 1 00:32:34 Norge Racing Pigeon Club
857germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug5 11:02:33,90 1 00:32:34 Germany Club
858wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford5 11:02:33,95 1 00:32:34 Wales Club
859germany MC2849  
Rando
Klaus Stieneker4 11:02:34,25 1 00:32:34 Germany Club
860germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta1 11:02:34,45 1 00:32:34 Germany Club
861england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster8 11:02:34,50 1 00:32:34 RPRA (Pigeon Association)
862belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends5 11:02:34,55 1 00:32:35 Club Olijftak Maaseik
863polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny3 11:02:34,55 1 00:32:35 Polonia
864bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina3 11:02:34,85 1 00:32:35 Bosnia & Herzegovina Club
865germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser12 11:02:35,00 1 00:32:35 Düsseldorf Club
866rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 11:02:35,05 1 00:32:35 Romanía
867belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 11:02:35,50 1 00:32:36 Denderbond Ninove
868germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser13 11:02:35,60 1 00:32:36 Düsseldorf Club
869rumania MC0138  
Buca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:02:35,80 1 00:32:36 Romanía
870wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:02:35,80 1 00:32:36 Wales Club
871germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl4 11:02:36,10 1 00:32:36 Heidenheim Club
872polska MC2445  
JKG 7793
Team JKG Transport7 11:02:36,20 1 00:32:36 Polonia
873italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci2 11:02:36,21 1 00:32:36 Italia
874turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:02:36,30 1 00:32:36 Turkey Flying Club
875rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport2 11:02:36,30 1 00:32:36 Romanía
876slovenia MC2868  
Bosty
Team Alpine3 11:02:36,55 1 00:32:37 Slovenia Club
877gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi4 11:02:36,90 1 00:32:37 Club Los Socios
878england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF4 11:02:36,95 1 00:32:37 RPRA (Pigeon Association)
879italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri3 11:02:37,20 1 00:32:37 Italia
880asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella6 11:02:37,30 1 00:32:37 R.C. Oviedo
881england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow3 11:02:37,75 1 00:32:38 RPRA (Pigeon Association)
882germany MC2112  
Snowman19
Günter Schneemann6 11:02:37,75 1 00:32:38 Kassel Club
883italia MC1919  
Sharpie
Team RSR4 11:02:37,75 1 00:32:38 Italia
884polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak2 11:02:37,90 1 00:32:38 Polonia
885germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser14 11:02:37,95 1 00:32:38 Düsseldorf Club
886south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 11:02:38,45 1 00:32:38 South Africa Club
887netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.2 11:02:38,95 1 00:32:39 Holland Pigeons Club
888malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta2 11:02:38,96 1 00:32:39 Malta Racing Pigeon Club
889rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:02:39,15 1 00:32:39 Romanía
890czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal2 11:02:39,30 1 00:32:39 Czech Republic Club
891germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils2 11:02:39,30 1 00:32:39 Germany Club
892belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels3 11:02:39,45 1 00:32:39 Belgium Club
893rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea21 11:02:39,60 1 00:32:40 Romanía
894polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak2 11:02:39,65 1 00:32:40 Polonia
895germany MC1317  
Yalu
Erich Müller9 11:02:39,85 1 00:32:40 Oberfranken Club
896rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex5 11:02:39,86 1 00:32:40 Romanía
897netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland4 11:02:39,95 1 00:32:40 Holland Pigeons Club
898sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez2 11:02:40,20 1 00:32:40 ITALICENSE
899tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:02:40,30 1 00:32:40 Adexe
900rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:02:40,31 1 00:32:40 Romanía
901germany MC1332  
Pillo
Erich Müller10 11:02:40,70 1 00:32:41 Oberfranken Club
902denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen4 11:02:41,15 1 00:32:41 Denmark Club
903italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu4 11:02:41,40 1 00:32:41 Italia
904italia MC1923  
Sanson
Team RSR5 11:02:41,40 1 00:32:41 Italia
905slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro1 11:02:42,00 1 00:32:42 Slovakia Club
906germany MC1316  
Wally
Erich Müller11 11:02:42,01 1 00:32:42 Oberfranken Club
907netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder2 11:02:42,05 1 00:32:42 Holland Pigeons Club
908england MC0663  
Odille
David Hinkel6 11:02:42,10 1 00:32:42 RPRA (Pigeon Association)
909rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea22 11:02:42,40 1 00:32:42 Romanía
910norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura7 11:02:42,45 1 00:32:42 Norge Racing Pigeon Club
911germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 11:02:42,70 1 00:32:43 Münsterland
912rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:02:42,70 1 00:32:43 Romanía
913germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:02:42,71 1 00:32:43 Käshofen
914polska MC1669  
Greg 751
Team Greg - Poland3 11:02:42,75 1 00:32:43 Polonia
915ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts2 11:02:42,90 1 00:32:43 Irish Homing Union
916slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I3 11:02:42,91 1 00:32:43 Slovakia Club
917belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner3 11:02:43,00 1 00:32:43 Denderbond Ninove
918germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers2 11:02:43,15 1 00:32:43 Münsterland
919germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team The Champions Germany2 11:02:43,15 1 00:32:43 Germany Club
920denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master3 11:02:43,25 1 00:32:43 Denmark Club
921netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing2 11:02:43,40 1 00:32:43 Holland Pigeons Club
922netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 11:02:43,50 1 00:32:44 Holland Pigeons Club
923netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing3 11:02:43,50 1 00:32:44 Holland Pigeons Club
924slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia7 11:02:43,65 1 00:32:44 Slovakia Club
925germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter3 11:02:43,85 1 00:32:44 Frankenland Club
926netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman1 11:02:43,95 1 00:32:44 Holland Pigeons Club
927germany MC0382  
Douglas
Team Volmer & Wilpers3 11:02:44,10 1 00:32:44 Münsterland
928rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea23 11:02:44,30 1 00:32:44 Romanía
929germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn13 11:02:44,55 1 00:32:45 Rietberg Club
930rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:02:44,75 1 00:32:45 Romanía
931polska MC1587  
Forest Runner
Tomasz Wiczling3 11:02:44,85 1 00:32:45 Polonia
932germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann1 11:02:44,85 1 00:32:45 Wetter
933netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn8 11:02:44,86 1 00:32:45 Holland Pigeons Club
934la palma MC2385  
Immo
Team Solo Palomas2 11:02:45,15 1 00:32:45 Amigos de La Palma
935germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing1 11:02:45,20 1 00:32:45 Lehrte/Peine
936moldova MC2017  
Damian
Team Fauna Orheiului2 11:02:45,20 1 00:32:45 Moldova
937belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 11:02:45,25 1 00:32:45 Belgium Club
938netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer6 11:02:45,70 1 00:32:46 Holland Pigeons Club
939wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts3 11:02:45,70 1 00:32:46 Wales Club
940wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford6 11:02:45,75 1 00:32:46 Wales Club
941scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son1 11:02:45,76 1 00:32:46 Scottish Homing Union
942germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak6 11:02:45,90 1 00:32:46 Germany Club
943polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk2 11:02:46,00 1 00:32:46 Polonia
944slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos5 11:02:46,05 1 00:32:46 Slovakia Club
945tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 11:02:46,10 1 00:32:46 Abona Sur
946germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany3 11:02:46,20 1 00:32:46 Germany Club
947rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:02:46,21 1 00:32:46 Romanía
948germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta2 11:02:46,35 1 00:32:46 Germany Club
949slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:02:46,80 1 00:32:47 Slovakia Club
950england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate10 11:02:47,05 1 00:32:47 RPRA (Pigeon Association)
951italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile2 11:02:47,06 1 00:32:47 Italia
952germany MC0475  
ATLANTIC 552
Alexander Gebel14 11:02:47,30 1 00:32:47 Saalfeld Club
953england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster9 11:02:47,40 1 00:32:47 RPRA (Pigeon Association)
954gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor7 11:02:47,55 1 00:32:48 La Paloma Mensajera
955rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:02:47,85 1 00:32:48 Romanía
956south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht2 11:02:47,90 1 00:32:48 South Africa Club
957netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda6 11:02:47,95 1 00:32:48 Holland Pigeons Club
958germany MC2788  
Warie
Hans Esser1 11:02:48,05 1 00:32:48 Germany Club
959czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens2 11:02:48,20 1 00:32:48 Czech Republic Club
960rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica2 11:02:48,30 1 00:32:48 Romanía
961germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany4 11:02:48,31 1 00:32:48 Germany Club
962gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro4 11:02:48,40 1 00:32:48 Club Los Socios
963czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize6 11:02:48,45 1 00:32:48 Czech Republic Club
964netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition2 11:02:49,15 1 00:32:49 Holland Pigeons Club
965rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:02:49,70 1 00:32:50 Romanía
966germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser15 11:02:49,80 1 00:32:50 Düsseldorf Club
967germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 11:02:49,90 1 00:32:50 Sachsen Club
968germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:02:50,15 1 00:32:50 Oberfranken Club
969netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan6 11:02:50,20 1 00:32:50 Holland Pigeons Club
970netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland5 11:02:50,30 1 00:32:50 Holland Pigeons Club
971wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:02:50,70 1 00:32:51 Wales Club
972belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens5 11:02:51,40 1 00:32:51 Fond Wallonie
973polska MC3052  
Maybe Arona
Team Przemyslaw Kozak3 11:02:51,75 1 00:32:52 Polonia
974slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi3 11:02:51,80 1 00:32:52 Slovakia Club
975polska MC2406  
Tigre
Jan Bohenczak3 11:02:51,85 1 00:32:52 Polonia
976turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:02:51,90 1 00:32:52 Turkey Flying Club
977germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg4 11:02:51,95 1 00:32:52 Sajonia Club
978germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers6 11:02:52,10 1 00:32:52 Niederrhein Club
979czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize7 11:02:52,25 1 00:32:52 Czech Republic Club
980germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn14 11:02:52,50 1 00:32:52 Rietberg Club
981rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah4 11:02:52,85 1 00:32:53 Romanía
982polska MC2417  
Raediger
Adrian Piwowarczyk3 11:02:52,90 1 00:32:53 Polonia
983denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen3 11:02:52,91 1 00:32:53 Denmark Club
984sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez3 11:02:53,05 1 00:32:53 ITALICENSE
985italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:02:53,25 1 00:32:53 Italian-Team
986germany MC1327  
Laila
Erich Müller12 11:02:53,35 1 00:32:53 Oberfranken Club
987germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider2 11:02:53,45 1 00:32:53 Oberfranken Club
988germany MC0758  
Adler
Team Albatal5 11:02:53,70 1 00:32:54 Germany Club
989germany MC2243  
Druso
Team Blümmers7 11:02:53,70 1 00:32:54 Niederrhein Club
990malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta2 11:02:54,05 1 00:32:54 Malta Racing Pigeon Club
991germany MC0451  
ATLANTIC 382
Team Golden Ladies Germany6 11:02:54,05 1 00:32:54 Germany Club
992england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster10 11:02:54,15 1 00:32:54 RPRA (Pigeon Association)
993wales MC2187  
Lucky Jeff
Team Two P's4 11:02:54,40 1 00:32:54 Wales Club
994rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici4 11:02:54,55 1 00:32:55 Romanía
995italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:02:54,56 1 00:32:55 Italia
996wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett5 11:02:54,60 1 00:32:55 Welsh Flag
997czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens3 11:02:54,65 1 00:32:55 Czech Republic Club
998italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti1 11:02:54,90 1 00:32:55 Italia
999scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 11:02:55,20 1 00:32:55 Scottish Homing Union
1000asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu2 11:02:55,35 1 00:32:55 R.C.C. Asturias
1001rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:02:55,65 1 00:32:56 Romanía
1002belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 11:02:55,80 1 00:32:56 Fond Wallonie
1003belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes5 11:02:55,85 1 00:32:56 Fondclub Loft 24
1004malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta3 11:02:55,90 1 00:32:56 Malta Racing Pigeon Club
1005polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski2 11:02:56,05 1 00:32:56 Polonia
1006italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile3 11:02:56,25 1 00:32:56 Italia
1007alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral5 11:02:56,50 1 00:32:56 La Dama de Elche
1008slovenia MC0614  
Tunek
Boris Sovic3 11:02:56,55 1 00:32:57 Slovenia Club
1009austria MC2517  
Amey 4
Team Amey1 11:02:56,60 1 00:32:57 VRV - Oberoesterreich
1010tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime2 11:02:57,00 1 00:32:57 Adexe
1011germany MC0072  
Siggi
Team SAS1 11:02:57,00 1 00:32:57 Germany Club
1012scotland MC0432  
Maureen
William Donachie1 11:02:57,05 1 00:32:57 Scottish Homing Union
1013germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel15 11:02:57,10 1 00:32:57 Saalfeld Club
1014rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian2 11:02:57,25 1 00:32:57 Romanía
1015france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit2 11:02:57,25 1 00:32:57 Team Sibille France
1016slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine4 11:02:57,55 1 00:32:58 Slovenia Club
1017germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 11:02:57,65 1 00:32:58 Wetter
1018ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:02:57,80 1 00:32:58 Ukraine Club
1019rumania MC3239  
Artfull
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:02:57,80 1 00:32:58 Romanía
1020netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition3 11:02:58,05 1 00:32:58 Holland Pigeons Club
1021germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 11:02:58,55 1 00:32:59 Sachsen Club
1022belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:02:58,70 1 00:32:59 Belgium Club
1023england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate11 11:02:58,75 1 00:32:59 RPRA (Pigeon Association)
1024norway MC2746  
Peter Pan
Team Norwegian Seagulls2 11:02:58,95 1 00:32:59 Norge Racing Pigeon Club
1025wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 11:02:59,00 1 00:32:59 Wales Club
1026germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl5 11:02:59,20 1 00:32:59 Heidenheim Club
1027austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer3 11:02:59,30 1 00:32:59 VRV - Oberoesterreich
1028polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 11:02:59,35 1 00:32:59 Polonia
1029czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize8 11:02:59,60 1 00:33:00 Czech Republic Club
1030czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie3 11:02:59,61 1 00:33:00 Czech Republic Club
1031germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers8 11:02:59,62 1 00:33:00 Niederrhein Club
1032croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic3 11:03:00,10 1 00:33:00 Croatia Pigeon Club
1033slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano1 11:03:00,15 1 00:33:00 Slovakia Club
1034croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 11:03:00,25 1 00:33:00 Croatia Pigeon Club
1035rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti4 11:03:00,50 1 00:33:00 Romanía
1036rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:03:00,51 1 00:33:01 Romanía
1037hungary MC2461  
Stellus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:03:00,95 1 00:33:01 Hungary Pigeons Club
1038tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime3 11:03:01,00 1 00:33:01 Adexe
1039germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij6 11:03:01,01 1 00:33:01 Harsewinkel Club
1040czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize9 11:03:01,25 1 00:33:01 Czech Republic Club
1041belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen2 11:03:01,45 1 00:33:01 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1042norway MC2048  
Yasmin
Team Ray & Svein2 11:03:01,55 1 00:33:02 Norge Racing Pigeon Club
1043rumania MC3344  
Ibs 75
Team Ibs Builders Group2 11:03:01,70 1 00:33:02 Romanía
1044belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns4 11:03:01,75 1 00:33:02 Fondclub Loft 24
1045czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 11:03:02,00 1 00:33:02 Czech Republic Club
1046belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde3 11:03:02,10 1 00:33:02 Land van Aalst
1047netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto1 11:03:02,55 1 00:33:03 Holland Pigeons Club
1048netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser2 11:03:03,00 1 00:33:03 Holland Pigeons Club
1049netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten2 11:03:03,15 1 00:33:03 Holland Pigeons Club
1050rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 11:03:03,40 1 00:33:03 Romanía
1051belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck6 11:03:03,40 1 00:33:03 Fond Wallonie
1052czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel1 11:03:03,90 1 00:33:04 Czech Republic Club
1053fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 11:03:04,00 1 00:33:04 Gran Tarajal
1054belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 11:03:04,20 1 00:33:04 Denderbond Ninove
1055hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:03:04,20 1 00:33:04 Hungary Pigeons Club
1056czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie4 11:03:04,25 1 00:33:04 Czech Republic Club
1057italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre3 11:03:04,75 1 00:33:05 Italia
1058tenerife MC0297  
locura
Carlos Cámara Marcinkowski1 11:03:04,80 1 00:33:05 C.C.Portuense
1059malta MC0575  
Ben
Team Mannu Lofts Malta3 11:03:04,81 1 00:33:05 Malta Racing Pigeon Club
1060belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels4 11:03:04,95 1 00:33:05 Belgium Club
1061czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal3 11:03:05,25 1 00:33:05 Czech Republic Club
1062rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta2 11:03:05,70 1 00:33:06 Romanía
1063germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany5 11:03:05,80 1 00:33:06 Germany Club
1064polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk2 11:03:06,00 1 00:33:06 Polonia
1065rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:03:06,15 1 00:33:06 Romanía
1066germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter4 11:03:06,16 1 00:33:06 Frankenland Club
1067czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens4 11:03:06,55 1 00:33:07 Czech Republic Club
1068czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal3 11:03:06,60 1 00:33:07 Czech Republic Club
1069germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld1 11:03:06,80 1 00:33:07 Bergisches Land Club
1070hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:03:06,85 1 00:33:07 Hungary Pigeons Club
1071austria MC1798  
Izmana
Beniamin Neag23 11:03:07,15 1 00:33:07 VRV - Oberoesterreich
1072rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea24 11:03:07,60 1 00:33:08 Romanía
1073england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster11 11:03:07,65 1 00:33:08 RPRA (Pigeon Association)
1074germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn2 11:03:08,15 1 00:33:08 Germany Club
1075belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:03:08,20 1 00:33:08 Belarus Club
1076controling MC0020  
Campus Martius
Checking Checking3 11:03:08,25 1 00:33:08 Checking
1077hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:03:08,40 1 00:33:08 Hungary Pigeons Club
1078germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik3 11:03:08,45 1 00:33:08 Germany Club
1079polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport8 11:03:08,55 1 00:33:09 Polonia
1080belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns5 11:03:08,80 1 00:33:09 Fondclub Loft 24
1081austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:03:08,80 1 00:33:09 VRV - Oberoesterreich
1082germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:03:09,05 1 00:33:09 Oberfranken Club
1083england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow3 11:03:09,05 1 00:33:09 RPRA (Pigeon Association)
1084polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para2 11:03:09,05 1 00:33:09 Polonia
1085tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:03:09,15 1 00:33:09 Isla Baja
1086italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar1 11:03:09,80 1 00:33:10 Italia
1087polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:03:09,95 1 00:33:10 Polonia
1088germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz2 11:03:09,95 1 00:33:10 Oberfranken Club
1089rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan2 11:03:09,96 1 00:33:10 Romanía
1090germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann7 11:03:10,00 1 00:33:10 Kassel Club
1091rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita2 11:03:10,10 1 00:33:10 Romanía
1092slovenia MC1725  
Zan
Team Planica2 11:03:10,11 1 00:33:10 Slovenia Club
1093austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag24 11:03:10,30 1 00:33:10 VRV - Oberoesterreich
1094slovakia MC1393  
Noemi 1249
Team Evin Peter & Noemi4 11:03:10,40 1 00:33:10 Slovakia Club
1095germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann2 11:03:10,65 1 00:33:11 Wetter
1096england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:03:11,10 1 00:33:11 Up North Combine
1097belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon9 11:03:11,15 1 00:33:11 Club Olijftak Maaseik
1098hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel3 11:03:11,30 1 00:33:11 Hungary Pigeons Club
1099hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs1 11:03:11,40 1 00:33:11 Hungary Pigeons Club
1100germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel16 11:03:11,41 1 00:33:11 Saalfeld Club
1101sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez4 11:03:12,30 1 00:33:12 ITALICENSE
1102slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik2 11:03:12,45 1 00:33:12 Slovakia Club
1103hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel4 11:03:12,75 1 00:33:13 Hungary Pigeons Club
1104germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt4 11:03:12,90 1 00:33:13 NRW Club
1105south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat2 11:03:13,00 1 00:33:13 South Africa Club
1106wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 11:03:13,25 1 00:33:13 Wales Club
1107germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing2 11:03:13,30 1 00:33:13 Lehrte/Peine
1108germany MC1344  
Zeke
Erich Müller13 11:03:13,60 1 00:33:14 Oberfranken Club
1109netherlands MC0996  
Manrrit
Gerrit Veerman2 11:03:13,75 1 00:33:14 Holland Pigeons Club
1110czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:03:14,00 1 00:33:14 Czech Republic Club
1111czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:03:14,05 1 00:33:14 Czech Republic Club
1112belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen3 11:03:14,10 1 00:33:14 Belgium Club
1113rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:03:14,40 1 00:33:14 Romanía
1114germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain2 11:03:14,85 1 00:33:15 Fulda Club
1115germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers4 11:03:14,95 1 00:33:15 Münsterland
1116netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda7 11:03:15,25 1 00:33:15 Holland Pigeons Club
1117asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella7 11:03:15,40 1 00:33:15 R.C. Oviedo
1118belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen1 11:03:15,55 1 00:33:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1119gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro5 11:03:15,70 1 00:33:16 Club Los Socios
1120gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita3 11:03:15,71 1 00:33:16 La Paloma Mensajera
1121italia MC1120  
Rikke
Team Italy7 11:03:15,95 1 00:33:16 Italia
1122scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie2 11:03:16,10 1 00:33:16 Scottish Homing Union
1123germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:03:16,40 1 00:33:16 Oberfranken Club
1124polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny4 11:03:16,65 1 00:33:17 Polonia
1125belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens6 11:03:16,90 1 00:33:17 Fond Wallonie
1126germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser16 11:03:17,05 1 00:33:17 Düsseldorf Club
1127germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany10 11:03:17,15 1 00:33:17 Saalfeld Club
1128turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:03:17,85 1 00:33:18 Turkey Flying Club
1129rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea25 11:03:17,90 1 00:33:18 Romanía
1130scotland MC0427  
My Mo
William Donachie3 11:03:18,05 1 00:33:18 Scottish Homing Union
1131germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:03:18,20 1 00:33:18 Oberfranken Club
1132hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:03:18,35 1 00:33:18 Hungary Pigeons Club
1133wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent3 11:03:18,50 1 00:33:18 Wales Club
1134belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 11:03:18,55 1 00:33:19 Belgium Club
1135china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Boi Fuqing15 11:03:18,65 1 00:33:19 China Pigeon Raging Club
1136austria MC1830  
Leon
Beniamin Neag25 11:03:18,80 1 00:33:19 VRV - Oberoesterreich
1137gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor8 11:03:18,90 1 00:33:19 La Paloma Mensajera
1138cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:03:19,10 1 00:33:19 Andalucía
1139czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes2 11:03:19,11 1 00:33:19 Czech Republic Club
1140germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser17 11:03:20,00 1 00:33:20 Düsseldorf Club
1141wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts2 11:03:20,15 1 00:33:20 Welsh Flag
1142tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 11:03:20,20 1 00:33:20 CANARAGÜI
1143netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder3 11:03:20,30 1 00:33:20 Holland Pigeons Club
1144germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij7 11:03:20,40 1 00:33:20 Harsewinkel Club
1145hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:03:21,15 1 00:33:21 Hungary Pigeons Club
1146england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster12 11:03:21,25 1 00:33:21 RPRA (Pigeon Association)
1147netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap4 11:03:21,30 1 00:33:21 Holland Pigeons Club
1148italia MC1099  
See You Again
Nitu Robert Petre4 11:03:21,30 1 00:33:21 Italia
1149germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak7 11:03:21,31 1 00:33:21 Germany Club
1150belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:03:21,32 1 00:33:21 Club Olijftak Maaseik
1151slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha3 11:03:21,45 1 00:33:21 Slovenia Club
1152rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica3 11:03:21,50 1 00:33:22 Romanía
1153germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.4 11:03:22,65 1 00:33:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1154belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon10 11:03:22,85 1 00:33:23 Club Olijftak Maaseik
1155austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag26 11:03:22,86 1 00:33:23 VRV - Oberoesterreich
1156china MC2901  
Nady
Team Haiye Boi Fuqing16 11:03:23,40 1 00:33:23 China Pigeon Raging Club
1157england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters2 11:03:23,45 1 00:33:23 RPRA (Pigeon Association)
1158polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk3 11:03:23,85 1 00:33:24 Polonia
1159hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs2 11:03:24,05 1 00:33:24 Hungary Pigeons Club
1160hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:03:24,20 1 00:33:24 Hungary Pigeons Club
1161polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 11:03:24,35 1 00:33:24 Polonia
1162belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss1 11:03:24,40 1 00:33:24 Club Olijftak Maaseik
1163scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son2 11:03:24,60 1 00:33:25 Scottish Homing Union
1164polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland4 11:03:24,70 1 00:33:25 Polonia
1165polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki2 11:03:25,05 1 00:33:25 Polonia
1166slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J2 11:03:25,45 1 00:33:25 Slovakia Club
1167rumania MC3260  
Noell
Florin Scutaru5 11:03:25,50 1 00:33:26 Romanía
1168germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller14 11:03:25,65 1 00:33:26 Oberfranken Club
1169netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto2 11:03:26,05 1 00:33:26 Holland Pigeons Club
1170netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap5 11:03:26,30 1 00:33:26 Holland Pigeons Club
1171netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder4 11:03:27,40 1 00:33:27 Holland Pigeons Club
1172belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon11 11:03:27,85 1 00:33:28 Club Olijftak Maaseik
1173polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport9 11:03:28,05 1 00:33:28 Polonia
1174germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker5 11:03:28,55 1 00:33:29 Germany Club
1175polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland5 11:03:28,60 1 00:33:29 Polonia
1176germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany7 11:03:28,80 1 00:33:29 Germany Club
1177rumania MC3188  
Regina
Team Dinita & Adrian & Alex6 11:03:29,20 1 00:33:29 Romanía
1178polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport10 11:03:29,80 1 00:33:30 Polonia
1179england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:03:30,00 1 00:33:30 Up North Combine
1180czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens5 11:03:30,25 1 00:33:30 Czech Republic Club
1181netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing4 11:03:30,26 1 00:33:30 Holland Pigeons Club
1182galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:03:30,70 1 00:33:31 MARIÑAS ALTAS
1183england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate12 11:03:30,90 1 00:33:31 RPRA (Pigeon Association)
1184polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland6 11:03:31,00 1 00:33:31 Polonia
1185baleares MC2148  
Fall Aspen
Rafael Forteza Costa4 11:03:31,10 1 00:33:31 C.C. Es Pla de Mallorca
1186malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta4 11:03:31,25 1 00:33:31 Malta Racing Pigeon Club
1187germany MC2966  
Shelley
Hans-Paul Esser18 11:03:31,90 1 00:33:32 Düsseldorf Club
1188hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:03:32,25 1 00:33:32 Hungary Pigeons Club
1189netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.3 11:03:32,35 1 00:33:32 Holland Pigeons Club
1190italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti2 11:03:32,50 1 00:33:32 Italia
1191polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk4 11:03:32,60 1 00:33:33 Polonia
1192germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany8 11:03:33,75 1 00:33:34 Germany Club
1193slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 11:03:33,90 1 00:33:34 Slovakia Club
1194wales MC2736  
Rasbull Larry
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:03:34,45 1 00:33:34 Wales Club
1195germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner2 11:03:34,65 1 00:33:35 Nordhessen Club
1196germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn15 11:03:35,00 1 00:33:35 Rietberg Club
1197germany MC1506  
Ivanka
Team Waz3 11:03:35,20 1 00:33:35 Oberfranken Club
1198wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers8 11:03:35,65 1 00:33:36 Wales Club
1199hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs3 11:03:35,70 1 00:33:36 Hungary Pigeons Club
1200slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha4 11:03:35,95 1 00:33:36 Slovenia Club
1201netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo4 11:03:36,10 1 00:33:36 Holland Pigeons Club
1202hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:03:36,65 1 00:33:37 Hungary Pigeons Club
1203netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer1 11:03:36,90 1 00:33:37 Holland Pigeons Club
1204netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders1 11:03:37,00 1 00:33:37 Holland Pigeons Club
1205rumania MC0151  
Bucarest
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 11:03:37,15 1 00:33:37 Romanía
1206germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany11 11:03:37,45 1 00:33:37 Saalfeld Club
1207malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta4 11:03:37,70 1 00:33:38 Malta Racing Pigeon Club
1208netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen3 11:03:37,71 1 00:33:38 PDV Alphen Vooruit
1209rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea26 11:03:37,72 1 00:33:38 Romanía
1210slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec2 11:03:38,15 1 00:33:38 Slovenia Club
1211germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons6 11:03:38,45 1 00:33:38 Saarland
1212germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany12 11:03:38,50 1 00:33:38 Saalfeld Club
1213germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller15 11:03:38,65 1 00:33:39 Oberfranken Club
1214germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl6 11:03:39,00 1 00:33:39 Heidenheim Club
1215hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:03:39,30 1 00:33:39 Hungary Pigeons Club
1216moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului3 11:03:39,31 1 00:33:39 Moldova
1217belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck7 11:03:39,45 1 00:33:39 Fond Wallonie
1218rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea27 11:03:39,75 1 00:33:40 Romanía
1219switzerland MC2265  
Carla
Simon Wolf6 11:03:39,85 1 00:33:40 Suiza
1220netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins2 11:03:40,05 1 00:33:40 Holland Pigeons Club
1221wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford7 11:03:40,10 1 00:33:40 Wales Club
1222south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht3 11:03:40,10 1 00:33:40 South Africa Club
1223czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek5 11:03:40,30 1 00:33:40 Czech Republic Club
1224asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella8 11:03:40,31 1 00:33:40 R.C. Oviedo
1225austria MC1771  
Bailey
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:03:40,55 1 00:33:41 VRV - Oberoesterreich
1226germany MC0081  
Muddy
Team SAS2 11:03:40,90 1 00:33:41 Germany Club
1227barcelona MC2224  
Octaris
Team Florin Gliga1 11:03:41,05 1 00:33:41 Real de Cataluña
1228south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 11:03:41,10 1 00:33:41 South Africa Club
1229germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany9 11:03:41,20 1 00:33:41 Germany Club
1230austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 11:03:41,70 1 00:33:42 VRV - Oberoesterreich
1231czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie5 11:03:42,10 1 00:33:42 Czech Republic Club
1232rumania MC3186  
Konsi
Team Dinita & Adrian & Alex7 11:03:42,45 1 00:33:42 Romanía
1233turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:03:43,60 1 00:33:44 Turkey Flying Club
1234netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer2 11:03:43,65 1 00:33:44 Holland Pigeons Club
1235czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie6 11:03:43,80 1 00:33:44 Czech Republic Club
1236germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt2 11:03:43,85 1 00:33:44 Germany Club
1237rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos3 11:03:44,55 1 00:33:45 Romanía
1238germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany13 11:03:44,95 1 00:33:45 Saalfeld Club
1239czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel2 11:03:45,05 1 00:33:45 Czech Republic Club
1240england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster13 11:03:45,15 1 00:33:45 RPRA (Pigeon Association)
1241germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils3 11:03:45,55 1 00:33:46 Germany Club
1242ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts3 11:03:45,60 1 00:33:46 Irish Homing Union
1243belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt8 11:03:45,95 1 00:33:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
1244france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette2 11:03:46,05 1 00:33:46 Team Sibille France
1245wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls6 11:03:46,15 1 00:33:46 Wales Club
1246ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts4 11:03:46,45 1 00:33:46 Irish Homing Union
1247germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel17 11:03:46,46 1 00:33:46 Saalfeld Club
1248netherlands MC1491  
El Presidento
Team Soepboer7 11:03:46,80 1 00:33:47 Holland Pigeons Club
1249germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 11:03:46,95 1 00:33:47 Germany Club
1250slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia8 11:03:47,45 1 00:33:47 Slovakia Club
1251germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann8 11:03:48,15 1 00:33:48 Kassel Club
1252italia MC3131  
Loni
Florin Briceanu4 11:03:48,40 1 00:33:48 Italia
1253czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi2 11:03:48,45 1 00:33:48 Czech Republic Club
1254italia MC1103  
Becky
Ervin Laro2 11:03:48,70 1 00:33:49 Italia
1255rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch2 11:03:48,75 1 00:33:49 Romanía
1256denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen1 11:03:48,80 1 00:33:49 Denmark Club
1257italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile4 11:03:48,85 1 00:33:49 Italia
1258wales MC2172  
Dreamers 20
Team Big Dreamers9 11:03:48,86 1 00:33:49 Wales Club
1259germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn16 11:03:48,87 1 00:33:49 Rietberg Club
1260germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser19 11:03:49,10 1 00:33:49 Düsseldorf Club
1261eeuu MC0378  
Hope
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:03:49,55 1 00:33:50 USA
1262slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec3 11:03:49,56 1 00:33:50 Slovenia Club
1263germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers9 11:03:49,85 1 00:33:50 Niederrhein Club
1264turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:03:49,90 1 00:33:50 Turkey Flying Club
1265rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:03:50,00 1 00:33:50 Romanía
1266ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts5 11:03:50,65 1 00:33:51 Irish Homing Union
1267netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten3 11:03:51,15 1 00:33:51 Holland Pigeons Club
1268slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic2 11:03:51,50 1 00:33:52 Slovenia Club
1269germany MC2789  
Tamu
Hans Esser2 11:03:51,95 1 00:33:52 Germany Club
1270germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer2 11:03:51,96 1 00:33:52 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1271scotland MC2132  
Fionas Flyer
Team Tommy2Sheds4 11:03:51,97 1 00:33:52 Scottish Homing Union
1272turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan1 11:03:52,15 1 00:33:52 Turkey Flying Club
1273austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag27 11:03:52,25 1 00:33:52 VRV - Oberoesterreich
1274netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan7 11:03:53,01 1 00:33:53 Holland Pigeons Club
1275croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes2 11:03:53,10 1 00:33:53 Croatia Pigeon Club
1276italia MC1108  
Kiran
Team Italy8 11:03:53,15 1 00:33:53 Italia
1277polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski3 11:03:53,25 1 00:33:53 Polonia
1278germany MC2612  
Snowman 18
Günter Schneemann9 11:03:53,26 1 00:33:53 Kassel Club
1279turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt2 11:03:53,45 1 00:33:53 Turkey Flying Club
1280polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland7 11:03:53,55 1 00:33:54 Polonia
1281italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti3 11:03:53,90 1 00:33:54 Italia
1282england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 71 11:03:54,00 1 00:33:54 Up North Combine
1283slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec4 11:03:54,30 1 00:33:54 Slovenia Club
1284rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti5 11:03:54,95 1 00:33:55 Romanía
1285netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser3 11:03:55,00 1 00:33:55 Holland Pigeons Club
1286germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain3 11:03:55,01 1 00:33:55 Fulda Club
1287sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez5 11:03:55,20 1 00:33:55 ITALICENSE
1288turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:03:55,55 1 00:33:56 Turkey Flying Club
1289scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son3 11:03:55,75 1 00:33:56 Scottish Homing Union
1290rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea28 11:03:56,00 1 00:33:56 Romanía
1291germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel18 11:03:56,20 1 00:33:56 Saalfeld Club
1292germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring5 11:03:56,40 1 00:33:56 Münsterland Club
1293belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu2 11:03:56,40 1 00:33:56 Belgium Club
1294netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots3 11:03:56,41 1 00:33:56 Holland Pigeons Club
1295rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:03:56,65 1 00:33:57 Romanía
1296polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski2 11:03:56,85 1 00:33:57 Polonia
1297france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit3 11:03:57,15 1 00:33:57 Team Sibille France
1298wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 11:03:57,55 1 00:33:58 Wales Club
1299rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita3 11:03:57,65 1 00:33:58 Romanía
1300netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto3 11:03:57,80 1 00:33:58 Holland Pigeons Club
1301norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls3 11:03:57,85 1 00:33:58 Norge Racing Pigeon Club
1302germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel19 11:03:57,90 1 00:33:58 Saalfeld Club
1303netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo5 11:03:58,00 1 00:33:58 Holland Pigeons Club
1304scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie4 11:03:58,25 1 00:33:58 Scottish Homing Union
1305fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas2 11:03:58,35 1 00:33:58 Gran Tarajal
1306czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek6 11:03:58,55 1 00:33:59 Czech Republic Club
1307rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:03:58,95 1 00:33:59 Romanía
1308netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan8 11:03:59,00 1 00:33:59 Holland Pigeons Club
1309slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano2 11:03:59,30 1 00:33:59 Slovakia Club
1310germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg5 11:03:59,31 1 00:33:59 Sajonia Club
1311alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral6 11:03:59,45 1 00:33:59 La Dama de Elche
1312austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer4 11:03:59,80 1 00:34:00 VRV - Oberoesterreich
1313england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers3 11:03:59,95 1 00:34:00 RPRA (Pigeon Association)
1314czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek7 11:04:00,00 1 00:34:00 Czech Republic Club
1315england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters3 11:04:00,01 1 00:34:00 RPRA (Pigeon Association)
1316rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:04:00,15 1 00:34:00 Romanía
1317rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca3 11:04:00,30 1 00:34:00 Romanía
1318italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu5 11:04:01,30 1 00:34:01 Italia
1319polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta5 11:04:01,55 1 00:34:02 Polonia
1320rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea29 11:04:01,55 1 00:34:02 Romanía
1321tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime4 11:04:01,95 1 00:34:02 Adexe
1322germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller16 11:04:02,00 1 00:34:02 Oberfranken Club
1323south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts7 11:04:02,25 1 00:34:02 South Africa Club
1324polska MC2457  
JKG 7973
Team JKG Transport11 11:04:02,95 1 00:34:03 Polonia
1325hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel5 11:04:03,15 1 00:34:03 Hungary Pigeons Club
1326rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport3 11:04:03,15 1 00:34:03 Romanía
1327czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal4 11:04:03,30 1 00:34:03 Czech Republic Club
1328rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca4 11:04:03,55 1 00:34:04 Romanía
1329germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers10 11:04:03,56 1 00:34:04 Niederrhein Club
1330austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer5 11:04:03,60 1 00:34:04 VRV - Oberoesterreich
1331rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:04:03,65 1 00:34:04 Club Rusia
1332rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:04:03,75 1 00:34:04 Romanía
1333ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 11:04:03,91 1 00:34:04 Irish Homing Union
1334polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:04:04,00 1 00:34:04 Polonia
1335netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser4 11:04:04,25 1 00:34:04 Holland Pigeons Club
1336germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz4 11:04:04,30 1 00:34:04 Oberfranken Club
1337alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral7 11:04:04,50 1 00:34:04 La Dama de Elche
1338germany MC1323  
Ball
Erich Müller17 11:04:04,75 1 00:34:05 Oberfranken Club
1339slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic4 11:04:04,95 1 00:34:05 Slovenia Club
1340germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn17 11:04:04,95 1 00:34:05 Rietberg Club
1341germany MC1577  
Katarina
Fedoseev Vitalij8 11:04:05,00 1 00:34:05 Harsewinkel Club
1342south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts8 11:04:05,10 1 00:34:05 South Africa Club
1343polska MC1905  
Dina
Michal Klassa1 11:04:05,25 1 00:34:05 Polonia
1344czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica3 11:04:05,30 1 00:34:05 Czech Republic Club
1345italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel2 11:04:05,50 1 00:34:06 Italia
1346rumania MC1860  
Serena
Team Onur1 11:04:05,50 1 00:34:06 Romanía
1347slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi5 11:04:05,80 1 00:34:06 Slovakia Club
1348slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi6 11:04:05,85 1 00:34:06 Slovakia Club
1349netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving3 11:04:06,15 1 00:34:06 Holland Pigeons Club
1350belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon12 11:04:06,35 1 00:34:06 Club Olijftak Maaseik
1351scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie5 11:04:06,45 1 00:34:06 Scottish Homing Union
1352wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent4 11:04:06,75 1 00:34:07 Wales Club
1353germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:04:06,85 1 00:34:07 Germany Club
1354hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 11:04:07,05 1 00:34:07 Hungary Pigeons Club
1355alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral8 11:04:07,10 1 00:34:07 La Dama de Elche
1356germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:04:07,25 1 00:34:07 Germany Club
1357croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 11:04:07,60 1 00:34:08 Croatia Pigeon Club
1358germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller4 11:04:07,85 1 00:34:08 Germany Club
1359germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel20 11:04:07,86 1 00:34:08 Saalfeld Club
1360turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:04:07,90 1 00:34:08 Turkey Flying Club
1361netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda8 11:04:07,95 1 00:34:08 Holland Pigeons Club
1362europe MC0809  
Chico
Team TOP 102 11:04:08,50 1 00:34:08 Club E.U.
1363wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:04:08,80 1 00:34:09 Wales Club
1364polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel3 11:04:09,30 1 00:34:09 Polonia
1365germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski3 11:04:09,31 1 00:34:09 Vogtland Club
1366rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group3 11:04:10,70 1 00:34:11 Romanía
1367slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:04:11,15 1 00:34:11 Slovakia Club
1368china MC2923  
Bonita
Team Haiye Boi Fuqing17 11:04:11,25 1 00:34:11 China Pigeon Raging Club
1369germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal6 11:04:11,65 1 00:34:12 Germany Club
1370czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:04:11,70 1 00:34:12 Czech Republic Club
1371austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag28 11:04:11,71 1 00:34:12 VRV - Oberoesterreich
1372fuerteventura MC0877  
First Trick
Luis Fumero Arucas3 11:04:11,75 1 00:34:12 Gran Tarajal
1373hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs4 11:04:11,95 1 00:34:12 Hungary Pigeons Club
1374slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic3 11:04:12,10 1 00:34:12 Slovenia Club
1375belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt9 11:04:12,15 1 00:34:12 De Snelvliegers Zandbergen Club
1376slovakia MC0126  
Greg 7728
Team Greg - Slovakia9 11:04:12,50 1 00:34:12 Slovakia Club
1377rumania MC1174  
Phelps
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:04:12,50 1 00:34:12 Romanía
1378netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons3 11:04:12,70 1 00:34:13 Holland Pigeons Club
1379belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:04:12,80 1 00:34:13 Fondclub Herent
1380hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard3 11:04:13,15 1 00:34:13 Hungary Pigeons Club
1381ukraine MC3312  
Maties
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:04:13,25 1 00:34:13 Ukraine Club
1382netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto4 11:04:13,27 1 00:34:13 Holland Pigeons Club
1383slovakia MC0128  
Greg 7776
Team Greg - Slovakia10 11:04:13,35 1 00:34:13 Slovakia Club
1384tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis1 11:04:13,40 1 00:34:13 Nuevos HORIZONTES
1385germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt3 11:04:14,10 1 00:34:14 Germany Club
1386scotland MC0420  
Josh
William Donachie6 11:04:14,80 1 00:34:15 Scottish Homing Union
1387controling MC0089  
check
Checking Checking4 11:04:14,85 1 00:34:15 Checking
1388rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru6 11:04:14,95 1 00:34:15 Romanía
1389asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella9 11:04:14,96 1 00:34:15 R.C. Oviedo
1390germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann10 11:04:15,25 1 00:34:15 Kassel Club
1391asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones3 11:04:15,40 1 00:34:15 R.C. Oviedo
1392germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller2 11:04:15,60 1 00:34:16 Germany Club
1393slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 11:04:16,15 1 00:34:16 Slovakia Club
1394germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel21 11:04:16,16 1 00:34:16 Saalfeld Club
1395germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel22 11:04:16,45 1 00:34:16 Saalfeld Club
1396slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J3 11:04:16,60 1 00:34:17 Slovakia Club
1397belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens7 11:04:16,70 1 00:34:17 Fond Wallonie
1398hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:04:16,90 1 00:34:17 Hungary Pigeons Club
1399germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak8 11:04:17,20 1 00:34:17 Germany Club
1400netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland6 11:04:17,55 1 00:34:18 Holland Pigeons Club
1401polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland8 11:04:17,75 1 00:34:18 Polonia
1402tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime5 11:04:18,65 1 00:34:19 Adexe
1403wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons2 11:04:18,70 1 00:34:19 Wales Club
1404germany MC3364  
Gino
Markus Winter2 11:04:19,00 1 00:34:19 Germany Club
1405rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea30 11:04:19,01 1 00:34:19 Romanía
1406germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider3 11:04:19,10 1 00:34:19 Oberfranken Club
1407rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:04:19,15 1 00:34:19 Romanía
1408belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 11:04:19,20 1 00:34:19 Club Olijftak Maaseik
1409germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.5 11:04:19,50 1 00:34:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1410czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize10 11:04:19,65 1 00:34:20 Czech Republic Club
1411england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters4 11:04:19,65 1 00:34:20 RPRA (Pigeon Association)
1412austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag29 11:04:20,15 1 00:34:20 VRV - Oberoesterreich
1413austria MC2510  
Euro 3
Team Europa3 11:04:20,30 1 00:34:20 VRV - Oberoesterreich
1414ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts6 11:04:20,35 1 00:34:20 Irish Homing Union
1415rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif2 11:04:20,50 1 00:34:20 Romanía
1416rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah5 11:04:20,60 1 00:34:21 Romanía
1417netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan9 11:04:20,70 1 00:34:21 Holland Pigeons Club
1418toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk4 11:04:21,50 1 00:34:22 Mensajeras del Tajo
1419germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany14 11:04:21,65 1 00:34:22 Saalfeld Club
1420rumania MC1268  
Sacred Spirit Yeha Noha
Sorin Florea31 11:04:21,80 1 00:34:22 Romanía
1421belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:04:22,15 1 00:34:22 Fondclub Herent
1422italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:04:22,50 1 00:34:22 Italia
1423netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg3 11:04:22,55 1 00:34:23 Holland Pigeons Club
1424austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa4 11:04:23,00 1 00:34:23 VRV - Oberoesterreich
1425czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal5 11:04:23,05 1 00:34:23 Czech Republic Club
1426germany MC0909  
Singa
Team BBKB Racing3 11:04:23,10 1 00:34:23 Lehrte/Peine
1427netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen4 11:04:23,20 1 00:34:23 PDV Alphen Vooruit
1428england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc3 11:04:23,35 1 00:34:23 RPRA (Pigeon Association)
1429czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar2 11:04:23,45 1 00:34:23 Czech Republic Club
1430wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor5 11:04:23,90 1 00:34:24 Wales Club
1431portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul2 11:04:23,91 1 00:34:24 Faro - Portugal
1432hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard4 11:04:24,10 1 00:34:24 Hungary Pigeons Club
1433belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen2 11:04:24,20 1 00:34:24 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1434italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 11:04:24,85 1 00:34:25 Italia
1435germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker6 11:04:25,05 1 00:34:25 Germany Club
1436rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinita & Adrian & Alex8 11:04:25,85 1 00:34:26 Romanía
1437germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann11 11:04:25,90 1 00:34:26 Kassel Club
1438gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor9 11:04:25,95 1 00:34:26 La Paloma Mensajera
1439netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk1 11:04:26,00 1 00:34:26 Holland Pigeons Club
1440netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders2 11:04:26,05 1 00:34:26 Holland Pigeons Club
1441south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts9 11:04:26,10 1 00:34:26 South Africa Club
1442belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens8 11:04:26,20 1 00:34:26 Fond Wallonie
1443polska MC1686  
Greg 974
Team Greg - Poland9 11:04:26,25 1 00:34:26 Polonia
1444rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita4 11:04:26,65 1 00:34:27 Romanía
1445wales MC0523  
kiddy 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:04:26,66 1 00:34:27 Wales Club
1446germany MC1900  
Snowman 3
Günter Schneemann12 11:04:26,80 1 00:34:27 Kassel Club
1447tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:04:26,95 1 00:34:27 Isla Baja
1448ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts7 11:04:27,25 1 00:34:27 Irish Homing Union
1449tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime6 11:04:27,26 1 00:34:27 Adexe
1450england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn3 11:04:27,35 1 00:34:27 RPRA (Pigeon Association)
1451england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:04:28,15 1 00:34:28 RPRA (Pigeon Association)
1452netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink1 11:04:28,20 1 00:34:28 Holland Pigeons Club
1453italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 11:04:28,21 1 00:34:28 Italia
1454germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller18 11:04:28,22 1 00:34:28 Oberfranken Club
1455slovenia MC1726  
David
Team Planica3 11:04:28,75 1 00:34:29 Slovenia Club
1456germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak9 11:04:29,30 1 00:34:29 Germany Club
1457austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag30 11:04:29,35 1 00:34:29 VRV - Oberoesterreich
1458turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan2 11:04:29,65 1 00:34:30 Turkey Flying Club
1459netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan10 11:04:29,80 1 00:34:30 Holland Pigeons Club
1460belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck8 11:04:29,95 1 00:34:30 Fond Wallonie
1461germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker7 11:04:30,00 1 00:34:30 Germany Club
1462austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag31 11:04:30,10 1 00:34:30 VRV - Oberoesterreich
1463europe MC0114  
Zomby
Team TOP 103 11:04:30,15 1 00:34:30 Club E.U.
1464rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 11:04:30,20 1 00:34:30 Romanía
1465moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului4 11:04:30,35 1 00:34:30 Moldova
1466cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero2 11:04:30,55 1 00:34:31 Malagüeño
1467norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein3 11:04:30,75 1 00:34:31 Norge Racing Pigeon Club
1468turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:04:30,80 1 00:34:31 Turkey Flying Club
1469czech republic MC1653  
Pavla
Team Konopik & Motre4 11:04:31,00 1 00:34:31 Czech Republic Club
1470hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:04:31,60 1 00:34:32 Hungary Pigeons Club
1471germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette5 11:04:31,60 1 00:34:32 Käshofen
1472china MC2925  
Sonja
Team Haiye Boi Fuqing18 11:04:32,60 1 00:34:33 China Pigeon Raging Club
1473germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn18 11:04:32,61 1 00:34:33 Rietberg Club
1474netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort2 11:04:32,80 1 00:34:33 Holland Pigeons Club
1475belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon13 11:04:32,90 1 00:34:33 Club Olijftak Maaseik
1476china MC2920  
Fax
Team Haiye Boi Fuqing19 11:04:32,95 1 00:34:33 China Pigeon Raging Club
1477austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 11:04:33,20 1 00:34:33 Club Austria
1478germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller19 11:04:33,25 1 00:34:33 Oberfranken Club
1479czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel3 11:04:33,30 1 00:34:33 Czech Republic Club
1480germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann3 11:04:33,65 1 00:34:34 Wetter
1481england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster14 11:04:33,90 1 00:34:34 RPRA (Pigeon Association)
1482wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls7 11:04:34,05 1 00:34:34 Wales Club
1483cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero3 11:04:34,35 1 00:34:34 Malagüeño
1484netherlands MC3075  
Hans
Team Twins3 11:04:34,40 1 00:34:34 Holland Pigeons Club
1485wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 11:04:35,00 1 00:34:35 Wales Club
1486rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:04:35,40 1 00:34:35 Romanía
1487denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen3 11:04:35,80 1 00:34:36 Denmark Club
1488croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb2 11:04:35,90 1 00:34:36 Croatia Pigeon Club
1489rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:04:35,95 1 00:34:36 Romanía
1490italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 11:04:36,00 1 00:34:36 Italia
1491fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:04:36,50 1 00:34:36 Gran Tarajal
1492italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro3 11:04:36,51 1 00:34:37 Italia
1493denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen4 11:04:36,52 1 00:34:37 Denmark Club
1494alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral9 11:04:36,70 1 00:34:37 La Dama de Elche
1495austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:04:37,35 1 00:34:37 VRV - Oberoesterreich
1496asturias MC0250  
Favorite Girl
Team Los Carbayones4 11:04:37,55 1 00:34:38 R.C. Oviedo
1497england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate13 11:04:37,56 1 00:34:38 RPRA (Pigeon Association)
1498austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer6 11:04:38,15 1 00:34:38 VRV - Oberoesterreich
1499germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany15 11:04:38,35 1 00:34:38 Saalfeld Club
1500germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers5 11:04:38,40 1 00:34:38 Münsterland
1501norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls4 11:04:38,75 1 00:34:39 Norge Racing Pigeon Club
1502germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker8 11:04:39,20 1 00:34:39 Germany Club
1503germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:04:39,25 1 00:34:39 Germany Club
1504austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag32 11:04:39,26 1 00:34:39 VRV - Oberoesterreich
1505netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer8 11:04:39,45 1 00:34:39 Holland Pigeons Club
1506belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 11:04:39,55 1 00:34:40 Fond Wallonie
1507belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:04:39,56 1 00:34:40 Fondclub Herent
1508germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller20 11:04:39,70 1 00:34:40 Oberfranken Club
1509gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy1 11:04:40,35 1 00:34:40 Club Los Socios
1510croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic4 11:04:40,45 1 00:34:40 Croatia Pigeon Club
1511bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina4 11:04:40,55 1 00:34:41 Bosnia & Herzegovina Club
1512rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa3 11:04:40,85 1 00:34:41 Romanía
1513wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls8 11:04:40,95 1 00:34:41 Wales Club
1514belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt10 11:04:41,15 1 00:34:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
1515belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens9 11:04:41,20 1 00:34:41 Fond Wallonie
1516hungary MC3042  
Barkin
Team Dr. Stecz Hungary1 11:04:41,20 1 00:34:41 Hungary Pigeons Club
1517fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 11:04:41,40 1 00:34:41 Gran Tarajal
1518italia MC2122  
Akira
Renato Cantu5 11:04:41,45 1 00:34:41 Italia
1519germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel23 11:04:41,65 1 00:34:42 Saalfeld Club
1520wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls9 11:04:41,85 1 00:34:42 Wales Club
1521wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:04:41,86 1 00:34:42 Wales Club
1522south africa MC1886  
Two Bits
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:04:41,95 1 00:34:42 South Africa Club
1523baleares MC2150  
Kabool
Rafael Forteza Costa5 11:04:42,30 1 00:34:42 C.C. Es Pla de Mallorca
1524polska MC2774  
Podolski
Janusz Schmidt1 11:04:42,40 1 00:34:42 Polonia
1525hungary MC1620  
Monster
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:04:42,60 1 00:34:43 Hungary Pigeons Club
1526italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri4 11:04:42,65 1 00:34:43 Italia
1527rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan3 11:04:43,05 1 00:34:43 Romanía
1528rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici5 11:04:43,30 1 00:34:43 Romanía
1529galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:04:43,70 1 00:34:44 MARIÑAS ALTAS
1530hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:04:44,00 1 00:34:44 Hungary Pigeons Club
1531czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel4 11:04:44,25 1 00:34:44 Czech Republic Club
1532polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak4 11:04:44,35 1 00:34:44 Polonia
1533tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 11:04:44,45 1 00:34:44 Adexe
1534polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport12 11:04:44,46 1 00:34:44 Polonia
1535rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif3 11:04:44,50 1 00:34:44 Romanía
1536rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea32 11:04:44,65 1 00:34:45 Romanía
1537rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea3 11:04:45,00 1 00:34:45 Romanía
1538wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls10 11:04:45,20 1 00:34:45 Wales Club
1539france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit4 11:04:45,25 1 00:34:45 Team Sibille France
1540austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer7 11:04:45,30 1 00:34:45 VRV - Oberoesterreich
1541rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah6 11:04:45,50 1 00:34:46 Romanía
1542netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij4 11:04:45,51 1 00:34:46 Holland Pigeons Club
1543germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn19 11:04:45,52 1 00:34:46 Rietberg Club
1544slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia3 11:04:45,55 1 00:34:46 Slovakia Club
1545rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea33 11:04:45,95 1 00:34:46 Romanía
1546scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie7 11:04:45,96 1 00:34:46 Scottish Homing Union
1547rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex9 11:04:46,20 1 00:34:46 Romanía
1548germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers6 11:04:46,21 1 00:34:46 Münsterland
1549austria MC2528  
Lili
Franz Rötzer2 11:04:46,40 1 00:34:46 VRV - Oberoesterreich
1550italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S3 11:04:46,75 1 00:34:47 Italia
1551rumania MC1164  
AS Boy
Class 8887 11:04:46,90 1 00:34:47 Romanía
1552belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:04:46,95 1 00:34:47 Fond Wallonie
1553netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink2 11:04:47,15 1 00:34:47 Holland Pigeons Club
1554netherlands MC1084  
Atlas
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:04:47,16 1 00:34:47 Holland Pigeons Club
1555sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez6 11:04:47,90 1 00:34:48 ITALICENSE
1556germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß2 11:04:47,91 1 00:34:48 Germany Club
1557belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon14 11:04:47,95 1 00:34:48 Club Olijftak Maaseik
1558rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita5 11:04:48,05 1 00:34:48 Romanía
1559england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker4 11:04:48,35 1 00:34:48 RPRA (Pigeon Association)
1560asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella10 11:04:48,65 1 00:34:49 R.C. Oviedo
1561belgium MC2701  
Jagienka
Team Creemers Neiss2 11:04:49,10 1 00:34:49 Club Olijftak Maaseik
1562germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser4 11:04:49,40 1 00:34:49 Ostwestfalenn Club
1563czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie7 11:04:49,55 1 00:34:50 Czech Republic Club
1564england MC0408  
Billabong
Pieter Oberholster15 11:04:49,75 1 00:34:50 RPRA (Pigeon Association)
1565germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak10 11:04:49,85 1 00:34:50 Germany Club
1566england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow4 11:04:50,05 1 00:34:50 RPRA (Pigeon Association)
1567polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit2 11:04:50,20 1 00:34:50 Polonia
1568cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:04:50,21 1 00:34:50 Andalucía
1569polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski4 11:04:50,50 1 00:34:50 Polonia
1570slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik1 11:04:50,51 1 00:34:51 Slovakia Club
1571czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek8 11:04:50,70 1 00:34:51 Czech Republic Club
1572rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita6 11:04:51,45 1 00:34:51 Romanía
1573belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon15 11:04:51,46 1 00:34:51 Club Olijftak Maaseik
1574wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys4 11:04:51,86 1 00:34:52 Wales Club
1575turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt3 11:04:51,90 1 00:34:52 Turkey Flying Club
1576slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L2 11:04:52,10 1 00:34:52 Slovakia Club
1577fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 11:04:52,30 1 00:34:52 Gran Tarajal
1578england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs3 11:04:52,35 1 00:34:52 RPRA (Pigeon Association)
1579netherlands MC0995  
Veerger
Gerrit Veerman3 11:04:53,00 1 00:34:53 Holland Pigeons Club
1580rumania MC1995  
Vio 4
Viorel Gah7 11:04:53,05 1 00:34:53 Romanía
1581slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia11 11:04:53,10 1 00:34:53 Slovakia Club
1582belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 11:04:53,15 1 00:34:53 Club Olijftak Maaseik
1583wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts4 11:04:53,50 1 00:34:54 Wales Club
1584austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer1 11:04:53,55 1 00:34:54 Club Austria
1585wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls11 11:04:54,00 1 00:34:54 Wales Club
1586germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak11 11:04:54,40 1 00:34:54 Germany Club
1587rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica4 11:04:54,45 1 00:34:54 Romanía
1588slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik3 11:04:54,75 1 00:34:55 Slovakia Club
1589england MC3154  
Lucky
Team Harrison & James Syndicate1 11:04:54,90 1 00:34:55 RPRA (Pigeon Association)
1590malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta5 11:04:55,00 1 00:34:55 Malta Racing Pigeon Club
1591norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls5 11:04:55,20 1 00:34:55 Norge Racing Pigeon Club
1592rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea34 11:04:55,55 1 00:34:56 Romanía
1593czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 11:04:55,70 1 00:34:56 Czech Republic Club
1594italia MC1113  
Southwester
Team Italy9 11:04:55,90 1 00:34:56 Italia
1595belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen2 11:04:56,00 1 00:34:56 Club Olijftak Maaseik
1596scotland MC0424  
Diaz
William Donachie8 11:04:56,35 1 00:34:56 Scottish Homing Union
1597czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar3 11:04:56,36 1 00:34:56 Czech Republic Club
1598polska MC1908  
Pito
Michal Klassa2 11:04:56,40 1 00:34:56 Polonia
1599netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel5 11:04:56,45 1 00:34:56 Holland Pigeons Club
1600germany MC2961  
Irish Eyes
Hans-Paul Esser20 11:04:56,95 1 00:34:57 Düsseldorf Club
1601rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea35 11:04:57,15 1 00:34:57 Romanía
1602france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 11:04:57,65 1 00:34:58 Team Sibille France
1603slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik3 11:04:57,95 1 00:34:58 Slovakia Club
1604turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:04:58,40 1 00:34:58 Turkey Flying Club
1605england MC2943  
Cindy
Peter Williams3 11:04:58,65 1 00:34:59 RPRA (Pigeon Association)
1606baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa6 11:04:58,66 1 00:34:59 C.C. Es Pla de Mallorca
1607polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 11:04:59,15 1 00:34:59 Polonia
1608rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis3 11:04:59,30 1 00:34:59 Romanía
1609germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker9 11:04:59,50 1 00:35:00 Germany Club
1610england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel7 11:04:59,90 1 00:35:00 RPRA (Pigeon Association)
1611czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar4 11:04:59,95 1 00:35:00 Czech Republic Club
1612netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam3 11:05:00,20 1 00:35:00 Holland Pigeons Club
1613china MC2902  
Cassius Clay
Team Haiye Boi Fuqing20 11:05:00,30 1 00:35:00 China Pigeon Raging Club
1614netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten4 11:05:00,90 1 00:35:01 Holland Pigeons Club
1615rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea36 11:05:01,35 1 00:35:01 Romanía
1616germany MC1351  
Jungle Mist
Erich Müller21 11:05:01,40 1 00:35:01 Oberfranken Club
1617rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea37 11:05:01,55 1 00:35:02 Romanía
1618rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu3 11:05:01,90 1 00:35:02 Romanía
1619belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes6 11:05:02,20 1 00:35:02 Fondclub Loft 24
1620rumania MC1242  
The Scatman
Sorin Florea38 11:05:02,25 1 00:35:02 Romanía
1621slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB2 11:05:02,40 1 00:35:02 Slovakia Club
1622czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize11 11:05:02,45 1 00:35:02 Czech Republic Club
1623netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn9 11:05:03,25 1 00:35:03 Holland Pigeons Club
1624austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer2 11:05:03,40 1 00:35:03 Club Austria
1625europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 104 11:05:03,60 1 00:35:04 Club E.U.
1626germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 11:05:03,65 1 00:35:04 Germany Club
1627rumania MC3338  
Ted
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons2 11:05:04,00 1 00:35:04 Romanía
1628czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica4 11:05:04,20 1 00:35:04 Czech Republic Club
1629czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens6 11:05:04,30 1 00:35:04 Czech Republic Club
1630hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:05:04,45 1 00:35:04 Hungary Pigeons Club
1631austria MC2513  
Euro 4
Team Europa4 11:05:04,60 1 00:35:05 VRV - Oberoesterreich
1632belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen3 11:05:04,65 1 00:35:05 Club Olijftak Maaseik
1633gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi5 11:05:04,70 1 00:35:05 Club Los Socios
1634slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia12 11:05:04,80 1 00:35:05 Slovakia Club
1635polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas2 11:05:05,15 1 00:35:05 Polonia
1636belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt11 11:05:05,50 1 00:35:06 De Snelvliegers Zandbergen Club
1637tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán3 11:05:05,51 1 00:35:06 REUS
1638south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean4 11:05:05,60 1 00:35:06 South Africa Club
1639czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica5 11:05:05,90 1 00:35:06 Czech Republic Club
1640germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller22 11:05:06,00 1 00:35:06 Oberfranken Club
1641rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea39 11:05:06,10 1 00:35:06 Romanía
1642rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea40 11:05:06,70 1 00:35:07 Romanía
1643germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel24 11:05:06,71 1 00:35:07 Saalfeld Club
1644germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser5 11:05:06,80 1 00:35:07 Ostwestfalenn Club
1645hungary MC1625  
GPS
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:05:06,85 1 00:35:07 Hungary Pigeons Club
1646belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:05:07,30 1 00:35:07 Club Olijftak Maaseik
1647italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S4 11:05:07,55 1 00:35:08 Italia
1648belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen3 11:05:07,60 1 00:35:08 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1649germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard4 11:05:08,10 1 00:35:08 Lahntal Club
1650belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:05:08,30 1 00:35:08 Club Olijftak Maaseik
1651germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel25 11:05:08,31 1 00:35:08 Saalfeld Club
1652austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa5 11:05:08,50 1 00:35:08 VRV - Oberoesterreich
1653slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:05:08,51 1 00:35:09 Slovakia Club
1654wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent5 11:05:08,75 1 00:35:09 Wales Club
1655polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland10 11:05:08,76 1 00:35:09 Polonia
1656malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta4 11:05:08,80 1 00:35:09 Malta Racing Pigeon Club
1657croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip3 11:05:09,50 1 00:35:10 Croatia Pigeon Club
1658netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John3 11:05:09,85 1 00:35:10 Holland Pigeons Club
1659germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers7 11:05:10,05 1 00:35:10 Münsterland
1660scotland MC0422  
Jade
William Donachie9 11:05:10,20 1 00:35:10 Scottish Homing Union
1661germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers11 11:05:10,55 1 00:35:11 Niederrhein Club
1662wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus1 11:05:10,85 1 00:35:11 Wales Club
1663belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest3 11:05:10,85 1 00:35:11 Lembeek Club - Belgium
1664germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain4 11:05:11,50 1 00:35:12 Fulda Club
1665polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport13 11:05:11,55 1 00:35:12 Polonia
1666germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel26 11:05:11,75 1 00:35:12 Saalfeld Club
1667rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici6 11:05:11,95 1 00:35:12 Romanía
1668rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:05:12,85 1 00:35:13 Romanía
1669scotland MC0421  
Callum
William Donachie10 11:05:12,95 1 00:35:13 Scottish Homing Union
1670polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski3 11:05:12,96 1 00:35:13 Polonia
1671polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland11 11:05:13,05 1 00:35:13 Polonia
1672belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns6 11:05:13,25 1 00:35:13 Fondclub Loft 24
1673italia MC1118  
Kika
Team Italy10 11:05:13,26 1 00:35:13 Italia
1674hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:05:13,40 1 00:35:13 Hungary Pigeons Club
1675gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy2 11:05:13,90 1 00:35:14 Club Los Socios
1676belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde4 11:05:13,95 1 00:35:14 Land van Aalst
1677polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling4 11:05:14,10 1 00:35:14 Polonia
1678england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet1 11:05:14,15 1 00:35:14 RPRA (Pigeon Association)
1679netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan11 11:05:14,25 1 00:35:14 Holland Pigeons Club
1680rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:05:15,00 1 00:35:15 Romanía
1681slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P1 11:05:15,20 1 00:35:15 Slovakia Club
1682south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts10 11:05:15,45 1 00:35:15 South Africa Club
1683europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 105 11:05:15,80 1 00:35:16 Club E.U.
1684polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport14 11:05:15,85 1 00:35:16 Polonia
1685england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs4 11:05:16,15 1 00:35:16 RPRA (Pigeon Association)
1686belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 11:05:16,16 1 00:35:16 Belgium Club
1687switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf7 11:05:16,20 1 00:35:16 Suiza
1688netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots4 11:05:16,50 1 00:35:16 Holland Pigeons Club
1689croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic5 11:05:16,80 1 00:35:17 Croatia Pigeon Club
1690slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica4 11:05:17,25 1 00:35:17 Slovenia Club
1691hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 11:05:17,26 1 00:35:17 Hungary Pigeons Club
1692rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:05:17,27 1 00:35:17 Romanía
1693sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez7 11:05:17,75 1 00:35:18 ITALICENSE
1694netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink3 11:05:17,80 1 00:35:18 Holland Pigeons Club
1695south africa MC1880  
African Queen
Gavin Lamprecht4 11:05:17,95 1 00:35:18 South Africa Club
1696wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus2 11:05:18,15 1 00:35:18 Wales Club
1697czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie8 11:05:18,25 1 00:35:18 Czech Republic Club
1698germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller3 11:05:18,40 1 00:35:18 Germany Club
1699rumania MC3204  
Kings Express
Noni Radulescu4 11:05:18,40 1 00:35:18 Romanía
1700asturias MC0946  
Next Best
José Manuel García Darriba3 11:05:18,95 1 00:35:19 R.C. Oviedo
1701asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella11 11:05:19,80 1 00:35:20 R.C. Oviedo
1702asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones5 11:05:20,25 1 00:35:20 R.C. Oviedo
1703italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 11:05:20,50 1 00:35:20 Italian-Team
1704netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons4 11:05:20,80 1 00:35:21 Holland Pigeons Club
1705norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 11:05:20,81 1 00:35:21 Norge Racing Pigeon Club
1706ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts8 11:05:21,05 1 00:35:21 Irish Homing Union
1707czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 11:05:21,15 1 00:35:21 Czech Republic Club
1708germany MC0774  
Victoria
Team Albatal7 11:05:21,20 1 00:35:21 Germany Club
1709belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck9 11:05:21,21 1 00:35:21 Fond Wallonie
1710hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:05:21,80 1 00:35:22 Hungary Pigeons Club
1711belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen3 11:05:21,81 1 00:35:22 Club Olijftak Maaseik
1712england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster16 11:05:22,00 1 00:35:22 RPRA (Pigeon Association)
1713england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate14 11:05:22,15 1 00:35:22 RPRA (Pigeon Association)
1714rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8888 11:05:22,40 1 00:35:22 Romanía
1715germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons7 11:05:22,51 1 00:35:23 Saarland
1716germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij9 11:05:22,52 1 00:35:23 Harsewinkel Club
1717polska MC1029  
Milton
Team Slawomir Pluta6 11:05:22,65 1 00:35:23 Polonia
1718italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti4 11:05:22,90 1 00:35:23 Italia
1719polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland12 11:05:23,15 1 00:35:23 Polonia
1720rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea41 11:05:23,70 1 00:35:24 Romanía
1721germany MC2964  
BooBoo
Hans-Paul Esser21 11:05:24,15 1 00:35:24 Düsseldorf Club
1722belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes7 11:05:24,25 1 00:35:24 Fondclub Loft 24
1723england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers4 11:05:24,40 1 00:35:24 RPRA (Pigeon Association)
1724malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta6 11:05:24,85 1 00:35:25 Malta Racing Pigeon Club
1725netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder5 11:05:25,25 1 00:35:25 Holland Pigeons Club
1726bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:05:25,26 1 00:35:25 Bulgaria Club
1727rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea42 11:05:25,40 1 00:35:25 Romanía
1728hungary MC2060  
Mirjam
Laszlo Gotthard5 11:05:25,55 1 00:35:26 Hungary Pigeons Club
1729germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn20 11:05:25,80 1 00:35:26 Rietberg Club
1730netherlands MC2811  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan12 11:05:26,05 1 00:35:26 Holland Pigeons Club
1731czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar5 11:05:26,40 1 00:35:26 Czech Republic Club
1732netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.4 11:05:26,50 1 00:35:26 Holland Pigeons Club
1733germany MC0058  
Exspo
Markus Winter3 11:05:27,40 1 00:35:27 Germany Club
1734rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica5 11:05:27,45 1 00:35:27 Romanía
1735germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller23 11:05:27,46 1 00:35:27 Oberfranken Club
1736czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize12 11:05:27,50 1 00:35:28 Czech Republic Club
1737belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck10 11:05:27,55 1 00:35:28 Fond Wallonie
1738south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht5 11:05:27,55 1 00:35:28 South Africa Club
1739south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht6 11:05:28,00 1 00:35:28 South Africa Club
1740germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing4 11:05:28,25 1 00:35:28 Lehrte/Peine
1741germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser22 11:05:29,05 1 00:35:29 Düsseldorf Club
1742germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany10 11:05:29,06 1 00:35:29 Germany Club
1743tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán4 11:05:29,10 1 00:35:29 REUS
1744germany MC1355  
Wilma
Erich Müller24 11:05:29,65 1 00:35:30 Oberfranken Club
1745germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen4 11:05:30,45 1 00:35:30 Ruhrgebiet Club
1746malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta7 11:05:30,46 1 00:35:30 Malta Racing Pigeon Club
1747tenerife MC0229  
Tamadaba
Team Herrera y Jaime7 11:05:30,55 1 00:35:31 Adexe
1748netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek4 11:05:30,70 1 00:35:31 Holland Pigeons Club
1749germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:05:30,75 1 00:35:31 Germany Club
1750netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel6 11:05:30,90 1 00:35:31 Holland Pigeons Club
1751switzerland MC2259  
Emma
Simon Wolf8 11:05:31,00 1 00:35:31 Suiza
1752belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes8 11:05:31,20 1 00:35:31 Fondclub Loft 24
1753germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller25 11:05:31,21 1 00:35:31 Oberfranken Club
1754slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia13 11:05:31,25 1 00:35:31 Slovakia Club
1755germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann13 11:05:31,90 1 00:35:32 Kassel Club
1756cantabria MC1721  
Twilight
Team Barrio - Rovira - Merino2 11:05:32,40 1 00:35:32 Club Reinosano
1757germany MC0124  
Zeus
Hans Esser3 11:05:32,60 1 00:35:33 Germany Club
1758germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany6 11:05:32,75 1 00:35:33 Germany Club
1759belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:05:32,85 1 00:35:33 Fondclub Herent
1760slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi7 11:05:33,10 1 00:35:33 Slovakia Club
1761belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt12 11:05:33,40 1 00:35:33 De Snelvliegers Zandbergen Club
1762polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa3 11:05:33,65 1 00:35:34 Polonia
1763fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna8 11:05:34,00 1 00:35:34 Gran Tarajal
1764hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:05:34,10 1 00:35:34 Hungary Pigeons Club
1765polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling5 11:05:34,55 1 00:35:35 Polonia
1766gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor10 11:05:34,60 1 00:35:35 La Paloma Mensajera
1767germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany7 11:05:34,75 1 00:35:35 Germany Club
1768tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz2 11:05:35,00 1 00:35:35 C.C.Portuense
1769austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer3 11:05:35,15 1 00:35:35 Club Austria
1770hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel6 11:05:35,30 1 00:35:35 Hungary Pigeons Club
1771czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal4 11:05:35,35 1 00:35:35 Czech Republic Club
1772germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn21 11:05:35,80 1 00:35:36 Rietberg Club
1773germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka3 11:05:36,05 1 00:35:36 Wetter
1774germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:05:36,15 1 00:35:36 Oberfranken Club
1775asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella12 11:05:36,35 1 00:35:36 R.C. Oviedo
1776turkey MC3017  
Pargali Ibrahim
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:05:36,40 1 00:35:36 Turkey Flying Club
1777rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 8889 11:05:37,05 1 00:35:37 Romanía
1778germany MC1341  
Shiba
Erich Müller26 11:05:37,75 1 00:35:38 Oberfranken Club
1779england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow5 11:05:37,75 1 00:35:38 RPRA (Pigeon Association)
1780italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 11:05:37,90 1 00:35:38 Italia
1781belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck11 11:05:38,35 1 00:35:38 Fond Wallonie
1782belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen4 11:05:38,60 1 00:35:39 Club Olijftak Maaseik
1783belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns7 11:05:38,61 1 00:35:39 Fondclub Loft 24
1784turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:05:38,65 1 00:35:39 Turkey Flying Club
1785belgium MC0362  
Arnesby
Dirk Verstichelen3 11:05:38,75 1 00:35:39 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1786belgium MC0366  
Lively Lass
Dirk Verstichelen4 11:05:38,95 1 00:35:39 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1787netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan13 11:05:39,55 1 00:35:40 Holland Pigeons Club
1788rumania MC1855  
Percys Pick
Viorel Trif4 11:05:39,70 1 00:35:40 Romanía
1789england MC0664  
Pingo
David Hinkel8 11:05:39,75 1 00:35:40 RPRA (Pigeon Association)
1790netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman4 11:05:39,95 1 00:35:40 Holland Pigeons Club
1791italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu6 11:05:39,96 1 00:35:40 Italia
1792asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones6 11:05:40,00 1 00:35:40 R.C. Oviedo
1793england MC0674  
Mid Beat
David Hinkel9 11:05:41,20 1 00:35:41 RPRA (Pigeon Association)
1794baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa7 11:05:41,40 1 00:35:41 C.C. Es Pla de Mallorca
1795polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski4 11:05:41,50 1 00:35:42 Polonia
1796belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens10 11:05:41,55 1 00:35:42 Fond Wallonie
1797germany MC1359  
Fedra
Erich Müller27 11:05:41,75 1 00:35:42 Oberfranken Club
1798tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA3 11:05:42,15 1 00:35:42 Adexe
1799polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak3 11:05:42,30 1 00:35:42 Polonia
1800polska MC2441  
JKG 7783
Team JKG Transport15 11:05:42,50 1 00:35:42 Polonia
1801belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:05:42,65 1 00:35:43 Fond Wallonie
1802austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres3 11:05:42,70 1 00:35:43 Pigeon Club Austria South
1803wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 11:05:42,85 1 00:35:43 Wales Club
1804cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero4 11:05:42,86 1 00:35:43 Malagüeño
1805england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF5 11:05:42,95 1 00:35:43 RPRA (Pigeon Association)
1806scotland MC0423  
Jodi
William Donachie11 11:05:43,00 1 00:35:43 Scottish Homing Union
1807germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn3 11:05:43,15 1 00:35:43 Germany Club
1808south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 11:05:43,16 1 00:35:43 South Africa Club
1809rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan4 11:05:43,20 1 00:35:43 Romanía
1810rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici7 11:05:43,65 1 00:35:44 Romanía
1811germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 11:05:44,05 1 00:35:44 Germany Club
1812austria MC2535  
Ju
Helmut Heiland2 11:05:44,25 1 00:35:44 VRV - Oberoesterreich
1813tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA4 11:05:45,10 1 00:35:45 Adexe
1814england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters5 11:05:45,75 1 00:35:46 RPRA (Pigeon Association)
1815germany MC1512  
Eurofalk 957
Team SG Eider4 11:05:46,20 1 00:35:46 Oberfranken Club
1816polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 11:05:46,30 1 00:35:46 Polonia
1817germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel27 11:05:46,80 1 00:35:47 Saalfeld Club
1818austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer3 11:05:47,75 1 00:35:48 VRV - Oberoesterreich
1819fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas4 11:05:47,85 1 00:35:48 Gran Tarajal
1820polska MC2288  
Chart The Stars
Jozef Borowiecki3 11:05:48,15 1 00:35:48 Polonia
1821germany MC1333  
Lola B
Erich Müller28 11:05:48,30 1 00:35:48 Oberfranken Club
1822rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:05:48,50 1 00:35:48 Romanía
1823netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek5 11:05:48,60 1 00:35:49 Holland Pigeons Club
1824italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy11 11:05:48,70 1 00:35:49 Italia
1825belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium2 11:05:48,95 1 00:35:49 Belgium Club
1826austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag33 11:05:49,00 1 00:35:49 VRV - Oberoesterreich
1827tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA4 11:05:49,40 1 00:35:49 Club Tenerife
1828slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos6 11:05:49,55 1 00:35:50 Slovakia Club
1829turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:05:49,60 1 00:35:50 Turkey Flying Club
1830austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag34 11:05:49,75 1 00:35:50 VRV - Oberoesterreich
1831netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink4 11:05:50,05 1 00:35:50 Holland Pigeons Club
1832germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette6 11:05:50,40 1 00:35:50 Käshofen
1833england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 72 11:05:50,45 1 00:35:50 Up North Combine
1834netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:05:50,45 1 00:35:50 Holland Pigeons Club
1835germany MC1038  
Alfio
Fedoseev Vitalij10 11:05:50,85 1 00:35:51 Harsewinkel Club
1836germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel28 11:05:50,90 1 00:35:51 Saalfeld Club
1837hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:05:51,15 1 00:35:51 Hungary Pigeons Club
1838asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba4 11:05:51,85 1 00:35:52 R.C. Oviedo
1839germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel29 11:05:51,95 1 00:35:52 Saalfeld Club
1840wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's5 11:05:52,80 1 00:35:53 Wales Club
1841germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel30 11:05:53,00 1 00:35:53 Saalfeld Club
1842la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido1 11:05:53,30 1 00:35:53 Centro C. La Palma
1843polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport16 11:05:53,60 1 00:35:54 Polonia
1844germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn22 11:05:54,30 1 00:35:54 Rietberg Club
1845germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld2 11:05:54,45 1 00:35:54 Bergisches Land Club
1846italia MC1104  
Beto
Ervin Laro4 11:05:54,80 1 00:35:55 Italia
1847germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel31 11:05:54,95 1 00:35:55 Saalfeld Club
1848germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst2 11:05:55,30 1 00:35:55 Oberfranken Club
1849italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna2 11:05:55,65 1 00:35:56 Italia
1850la palma MC2383  
JUAN FERNANDO
Team Solo Palomas3 11:05:55,90 1 00:35:56 Amigos de La Palma
1851germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn23 11:05:56,00 1 00:35:56 Rietberg Club
1852rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea43 11:05:56,20 1 00:35:56 Romanía
1853germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein9 11:05:56,40 1 00:35:56 Germany Club
1854netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer9 11:05:56,41 1 00:35:56 Holland Pigeons Club
1855czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica6 11:05:56,85 1 00:35:57 Czech Republic Club
1856rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 11:05:57,20 1 00:35:57 Romanía
1857polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport17 11:05:57,40 1 00:35:57 Polonia
1858polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para3 11:05:57,55 1 00:35:58 Polonia
1859rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca2 11:05:57,56 1 00:35:58 Romanía
1860south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts11 11:05:57,90 1 00:35:58 South Africa Club
1861wales MC2183  
Dreamers 68
Team Big Dreamers10 11:05:58,00 1 00:35:58 Wales Club
1862netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer3 11:05:58,05 1 00:35:58 Holland Pigeons Club
1863germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 11:05:58,45 1 00:35:58 Koblenz Club
1864germany MC1736  
Japon
Walter Agler2 11:05:58,75 1 00:35:59 Oberbayern Club
1865germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann14 11:05:58,76 1 00:35:59 Kassel Club
1866rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea44 11:05:58,80 1 00:35:59 Romanía
1867germany MC0290  
Nicoline
Team Klaas & Sohn24 11:06:00,10 1 00:36:00 Rietberg Club
1868belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 11:06:00,30 1 00:36:00 Denderbond Ninove
1869netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons5 11:06:00,65 1 00:36:01 Holland Pigeons Club
1870austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer8 11:06:01,05 1 00:36:01 VRV - Oberoesterreich
1871alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral10 11:06:01,35 1 00:36:01 La Dama de Elche
1872baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa8 11:06:01,75 1 00:36:02 C.C. Es Pla de Mallorca
1873polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:06:02,35 1 00:36:02 Polonia
1874rumania MC1848  
Stanley
Team Tules Denis & Ialcin2 11:06:02,45 1 00:36:02 Romanía
1875tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña1 11:06:02,80 1 00:36:03 Terres del Ebre
1876denmark MC0924  
Diamond
Team Anita & Tage Gravesen5 11:06:03,10 1 00:36:03 Denmark Club
1877wales MC2082  
Zippy
Team Welsh Hopefuls12 11:06:03,30 1 00:36:03 Wales Club
1878rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea45 11:06:03,45 1 00:36:03 Romanía
1879soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov1 11:06:03,70 1 00:36:04 Mensajeras Pico Frentes
1880slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic4 11:06:04,20 1 00:36:04 Slovenia Club
1881netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink5 11:06:04,20 1 00:36:04 Holland Pigeons Club
1882wales MC1548  
Morris
Team Belgium Bus3 11:06:04,30 1 00:36:04 Wales Club
1883netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel7 11:06:04,35 1 00:36:04 Holland Pigeons Club
1884belgium MC0990  
Mig II
Vincent Neirynck12 11:06:04,65 1 00:36:05 Fond Wallonie
1885italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu7 11:06:04,66 1 00:36:05 Italia
1886turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu19 11:06:04,70 1 00:36:05 Turkey Flying Club
1887asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella13 11:06:05,10 1 00:36:05 R.C. Oviedo
1888germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka4 11:06:05,85 1 00:36:06 Wetter
1889germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller29 11:06:05,86 1 00:36:06 Oberfranken Club
1890germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider5 11:06:06,50 1 00:36:06 Oberfranken Club
1891wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor6 11:06:06,95 1 00:36:07 Wales Club
1892italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci3 11:06:07,05 1 00:36:07 Italia
1893slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L3 11:06:07,15 1 00:36:07 Slovakia Club
1894rumania MC1265  
Silent Warrior
Sorin Florea46 11:06:07,65 1 00:36:08 Romanía
1895france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:06:08,05 1 00:36:08 France Club
1896belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:06:08,40 1 00:36:08 Club Olijftak Maaseik
1897polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland13 11:06:08,60 1 00:36:09 Polonia
1898belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns8 11:06:08,80 1 00:36:09 Fondclub Loft 24
1899wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor7 11:06:08,95 1 00:36:09 Wales Club
1900austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan4 11:06:09,30 1 00:36:09 VRV - Oberoesterreich
1901polska MC1031  
Tansy
Team Slawomir Pluta7 11:06:09,75 1 00:36:10 Polonia
1902sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez8 11:06:09,80 1 00:36:10 ITALICENSE
1903polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki4 11:06:09,90 1 00:36:10 Polonia
1904italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 11:06:11,35 1 00:36:11 Italia
1905scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son4 11:06:11,90 1 00:36:12 Scottish Homing Union
1906asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones7 11:06:12,10 1 00:36:12 R.C. Oviedo
1907tarragona MC0086  
Aleluya
Andrés Cintas Guzmán5 11:06:12,25 1 00:36:12 REUS
1908netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan14 11:06:12,30 1 00:36:12 Holland Pigeons Club
1909norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura8 11:06:13,00 1 00:36:13 Norge Racing Pigeon Club
1910germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel32 11:06:13,05 1 00:36:13 Saalfeld Club
1911england MC2157  
Milo
Duncan Kittow4 11:06:13,20 1 00:36:13 RPRA (Pigeon Association)
1912rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa8 11:06:13,30 1 00:36:13 Romanía
1913wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers11 11:06:13,60 1 00:36:14 Wales Club
1914malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta8 11:06:13,80 1 00:36:14 Malta Racing Pigeon Club
1915tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost3 11:06:14,30 1 00:36:14 C.C.Portuense
1916czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi3 11:06:14,45 1 00:36:14 Czech Republic Club
1917austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer4 11:06:14,75 1 00:36:15 Club Austria
1918slovakia MC2658  
Greg 1320
Team Greg - Slovakia14 11:06:14,80 1 00:36:15 Slovakia Club
1919turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez7 11:06:15,35 1 00:36:15 Turkey Flying Club
1920wales MC0535  
George
Team Men of Gwent6 11:06:15,70 1 00:36:16 Wales Club
1921polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit3 11:06:16,30 1 00:36:16 Polonia
1922belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen4 11:06:16,95 1 00:36:17 Club Olijftak Maaseik
1923belgium MC0224  
Juno Beach
Team Sibille Thierry & Thomas4 11:06:17,00 1 00:36:17 Fond Wallonie
1924rumania MC1858  
Karika
Team Onur2 11:06:17,25 1 00:36:17 Romanía
1925china MC2913  
Bemol
Team Haiye Boi Fuqing21 11:06:17,45 1 00:36:17 China Pigeon Raging Club
1926sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez9 11:06:17,90 1 00:36:18 ITALICENSE
1927england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster17 11:06:18,00 1 00:36:18 RPRA (Pigeon Association)
1928rumania MC1857  
America
Team Onur3 11:06:18,20 1 00:36:18 Romanía
1929czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens7 11:06:18,35 1 00:36:18 Czech Republic Club
1930china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Boi Fuqing22 11:06:18,85 1 00:36:19 China Pigeon Raging Club
1931england MC2942  
Anubis
Peter Williams4 11:06:19,20 1 00:36:19 RPRA (Pigeon Association)
1932netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden2 11:06:19,75 1 00:36:20 Holland Pigeons Club
1933england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate15 11:06:20,05 1 00:36:20 RPRA (Pigeon Association)
1934fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas5 11:06:20,25 1 00:36:20 Gran Tarajal
1935belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck13 11:06:20,26 1 00:36:20 Fond Wallonie
1936england MC2944  
Dido
Peter Williams5 11:06:20,70 1 00:36:21 RPRA (Pigeon Association)
1937belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 11:06:20,85 1 00:36:21 Club Olijftak Maaseik
1938netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel8 11:06:20,90 1 00:36:21 Holland Pigeons Club
1939gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor11 11:06:20,95 1 00:36:21 La Paloma Mensajera
1940slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik2 11:06:21,05 1 00:36:21 Slovakia Club
1941rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu2 11:06:21,75 1 00:36:22 Romanía
1942slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia15 11:06:21,85 1 00:36:22 Slovakia Club
1943wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers12 11:06:22,10 1 00:36:22 Wales Club
1944italia MC1913  
Import
Ervin Prifti5 11:06:22,45 1 00:36:22 Italia
1945germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser23 11:06:22,50 1 00:36:22 Düsseldorf Club
1946germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel33 11:06:22,51 1 00:36:23 Saalfeld Club
1947polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki5 11:06:22,55 1 00:36:23 Polonia
1948scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son5 11:06:23,20 1 00:36:23 Scottish Homing Union
1949slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik3 11:06:23,40 1 00:36:23 Slovakia Club
1950polska MC2730  
Sammy The Bull
Andrzej Karczewski2 11:06:23,60 1 00:36:24 Polonia
1951germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij11 11:06:23,75 1 00:36:24 Harsewinkel Club
1952rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru7 11:06:23,76 1 00:36:24 Romanía
1953netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder6 11:06:24,05 1 00:36:24 Holland Pigeons Club
1954polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:06:24,75 1 00:36:25 Polonia
1955hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:06:25,15 1 00:36:25 Hungary Pigeons Club
1956germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel34 11:06:25,20 1 00:36:25 Saalfeld Club
1957slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi8 11:06:25,30 1 00:36:25 Slovakia Club
1958europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe2 11:06:25,70 1 00:36:26 Club E.U.
1959belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt13 11:06:25,75 1 00:36:26 De Snelvliegers Zandbergen Club
1960netherlands MC0110  
ONION
Team Dickmann-Stroetges3 11:06:26,35 1 00:36:26 Holland Pigeons Club
1961polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa4 11:06:26,36 1 00:36:26 Polonia
1962netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn10 11:06:26,45 1 00:36:26 Holland Pigeons Club
1963rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 11:06:26,70 1 00:36:27 Romanía
1964austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag35 11:06:26,85 1 00:36:27 VRV - Oberoesterreich
1965ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:06:27,30 1 00:36:27 Ukraine Club
1966czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize13 11:06:28,25 1 00:36:28 Czech Republic Club
1967wales MC2164  
Samo
Team Gwent Dragons3 11:06:28,26 1 00:36:28 Wales Club
1968malta MC0309  
Victory Martin
Team Victory Lofts Malta9 11:06:28,65 1 00:36:29 Malta Racing Pigeon Club
1969sevilla MC0177  
Old Testament
Francisco Gutiérrez10 11:06:28,75 1 00:36:29 ITALICENSE
1970rumania MC1166  
Killer Jr
Class 88810 11:06:28,80 1 00:36:29 Romanía
1971germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler3 11:06:29,55 1 00:36:30 Oberbayern Club
1972england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce2 11:06:29,60 1 00:36:30 RPRA (Pigeon Association)
1973south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 11:06:29,70 1 00:36:30 South Africa Club
1974slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB3 11:06:30,60 1 00:36:31 Slovakia Club
1975rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci1 11:06:30,85 1 00:36:31 Romanía
1976czech republic MC2568  
RA 05
Team A.K. Kubica7 11:06:31,50 1 00:36:32 Czech Republic Club
1977tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA5 11:06:31,80 1 00:36:32 Adexe
1978germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain5 11:06:31,85 1 00:36:32 Fulda Club
1979hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:06:32,05 1 00:36:32 Hungary Pigeons Club
1980polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para4 11:06:32,05 1 00:36:32 Polonia
1981south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander4 11:06:32,20 1 00:36:32 South Africa Club
1982netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij5 11:06:32,35 1 00:36:32 Holland Pigeons Club
1983rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:06:32,55 1 00:36:33 Club Rusia
1984hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar3 11:06:32,90 1 00:36:33 Hungary Pigeons Club
1985gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro6 11:06:33,10 1 00:36:33 Club Los Socios
1986scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie12 11:06:33,95 1 00:36:34 Scottish Homing Union
1987netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo6 11:06:34,20 1 00:36:34 Holland Pigeons Club
1988netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk2 11:06:34,25 1 00:36:34 Holland Pigeons Club
1989europe MC0811  
Spitfire 2
Team TOP 106 11:06:34,40 1 00:36:34 Club E.U.
1990slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia16 11:06:36,61 1 00:36:37 Slovakia Club
1991netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan15 11:06:36,65 1 00:36:37 Holland Pigeons Club
1992austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag36 11:06:37,15 1 00:36:37 VRV - Oberoesterreich
1993netherlands MC0514  
Slakken
Hok M. Reijnen5 11:06:37,15 1 00:36:37 PDV Alphen Vooruit
1994germany MC2794  
Snowman 13
Günter Schneemann15 11:06:37,20 1 00:36:37 Kassel Club
1995malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta10 11:06:38,20 1 00:36:38 Malta Racing Pigeon Club
1996england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford3 11:06:38,30 1 00:36:38 RPRA (Pigeon Association)
1997polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland14 11:06:38,45 1 00:36:38 Polonia
1998bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:06:38,65 1 00:36:39 Bulgaria Club
1999slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I4 11:06:39,10 1 00:36:39 Slovakia Club
2000germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser24 11:06:39,80 1 00:36:40 Düsseldorf Club
2001tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis2 11:06:39,85 1 00:36:40 Nuevos HORIZONTES
2002gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro7 11:06:40,00 1 00:36:40 Club Los Socios
2003germany MC0032  
Icod de Los Vinos
Jungfleisch Avantgare3 11:06:40,15 1 00:36:40 Germany Club
2004czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize14 11:06:40,25 1 00:36:40 Czech Republic Club
2005wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons4 11:06:40,50 1 00:36:40 Wales Club
2006germany MC1500  
Three Wonders
Team H & B Wulhorst3 11:06:41,45 1 00:36:41 Oberfranken Club
2007wales MC1739  
Anaconda
Paul Bamford8 11:06:42,70 1 00:36:43 Wales Club
2008netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 11:06:43,20 1 00:36:43 Holland Pigeons Club
2009rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:06:43,30 1 00:36:43 Romanía
2010germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta3 11:06:43,45 1 00:36:43 Germany Club
2011polska MC2005  
Karat
Grzegorz Szymanski5 11:06:44,00 1 00:36:44 Polonia
2012slovakia MC2634  
Franco
Team FAB4 11:06:44,01 1 00:36:44 Slovakia Club
2013germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski4 11:06:44,60 1 00:36:45 Vogtland Club
2014england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World1 11:06:44,85 1 00:36:45 RPRA (Pigeon Association)
2015