Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 9

 2299
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Italia
Giuseppe Patti

 

 

 

 

  Race information:  
  Date viernes, 20 de enero de 2017 Distance 40  
  Liberation time 10:30:00 Weather Sun & Clouds  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind N - 19 Km/h  
  Pigeons sent 2.486 % Arrivals 92,47 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti1 11:21:58,95 1 00:51:59 Italia
2germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner1 11:22:02,45 1 00:52:02 Nordhessen Club
3rumania MC3159  
Hunter
Paul Popovici1 11:23:12,10 1 00:53:12 Romanía
4germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter1 11:24:48,05 1 00:54:48 Frankenland Club
5scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie1 11:25:08,20 1 00:55:08 Scottish Homing Union
6czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens1 11:25:19,60 1 00:55:20 Czech Republic Club
7germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team The Champions Germany1 11:25:41,85 1 00:55:42 Germany Club
8netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland1 11:25:43,35 1 00:55:43 Holland Pigeons Club
9polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para1 11:25:47,55 1 00:55:48 Polonia
10malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta1 11:25:50,10 1 00:55:50 Malta Racing Pigeon Club
11czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens2 11:25:50,65 1 00:55:51 Czech Republic Club
12czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel1 11:25:51,55 1 00:55:52 Czech Republic Club
13gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro1 11:25:52,60 1 00:55:53 Club Los Socios
14italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro1 11:25:52,85 1 00:55:53 Italia
15netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:25:53,10 1 00:55:53 Holland Pigeons Club
16polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak1 11:25:53,55 1 00:55:54 Polonia
17turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:25:53,70 1 00:55:54 Turkey Flying Club
18germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak1 11:25:54,60 1 00:55:55 Germany Club
19denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen1 11:25:54,85 1 00:55:55 Denmark Club
20belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt1 11:25:54,95 1 00:55:55 De Snelvliegers Zandbergen Club
21rumania MC3204  
Kings Express
Noni Radulescu1 11:25:56,90 1 00:55:57 Romanía
22belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:25:57,20 1 00:55:57 Fondclub Herent
23switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf1 11:25:57,60 1 00:55:58 Suiza
24wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls1 11:25:57,85 1 00:55:58 Wales Club
25germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel1 11:25:58,15 1 00:55:58 Saalfeld Club
26germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel2 11:25:58,40 1 00:55:58 Saalfeld Club
27rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea1 11:25:58,95 1 00:55:59 Romanía
28czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens3 11:25:59,85 1 00:56:00 Czech Republic Club
29slovenia MC1733  
Birk 96
Vladimir Srebotnjak1 11:26:00,55 1 00:56:01 Slovenia Club
30china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Bai Fuqing1 11:26:00,85 1 00:56:01 China Pigeon Raging Club
31rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 11:26:01,35 1 00:56:01 Romanía
32slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I1 11:26:01,45 1 00:56:01 Slovakia Club
33germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:26:01,45 1 00:56:01 Germany Club
34turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:26:01,65 1 00:56:02 Turkey Flying Club
35germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann1 11:26:02,15 1 00:56:02 Kassel Club
36netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots1 11:26:02,16 1 00:56:02 Holland Pigeons Club
37controling MC0004  
Paloma
Control0 11:26:02,55 1 00:56:03 Checking
38slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic1 11:26:03,25 1 00:56:03 Slovenia Club
39wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts1 11:26:03,50 1 00:56:04 Wales Club
40germany MC2977  
Dania
Hans-Paul Esser1 11:26:04,60 1 00:56:05 Düsseldorf Club
41slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia1 11:26:05,05 1 00:56:05 Slovakia Club
42netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda1 11:26:05,25 1 00:56:05 Holland Pigeons Club
43germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany1 11:26:05,45 1 00:56:05 Saalfeld Club
44polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland1 11:26:05,60 1 00:56:06 Polonia
45slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:26:06,00 1 00:56:06 Slovenia Club
46germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel3 11:26:06,05 1 00:56:06 Saalfeld Club
47slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L1 11:26:06,50 1 00:56:06 Slovakia Club
48germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser1 11:26:06,60 1 00:56:07 Ostwestfalenn Club
49germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel4 11:26:06,65 1 00:56:07 Saalfeld Club
50belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner1 11:26:06,80 1 00:56:07 Denderbond Ninove
51germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons1 11:26:06,90 1 00:56:07 Saarland
52czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes1 11:26:07,10 1 00:56:07 Czech Republic Club
53england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate1 11:26:07,15 1 00:56:07 RPRA (Pigeon Association)
54netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn1 11:26:07,60 1 00:56:08 Holland Pigeons Club
55slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J1 11:26:08,10 1 00:56:08 Slovakia Club
56denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 11:26:08,25 1 00:56:08 Denmark Club
57netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.1 11:26:08,26 1 00:56:08 Holland Pigeons Club
58netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda2 11:26:08,55 1 00:56:09 Holland Pigeons Club
59croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic1 11:26:09,10 1 00:56:09 Croatia Pigeon Club
60slovenia MC1726  
David
Team Planica1 11:26:09,55 1 00:56:10 Slovenia Club
61belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss1 11:26:09,55 1 00:56:10 Club Olijftak Maaseik
62germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers1 11:26:09,95 1 00:56:10 Niederrhein Club
63slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia2 11:26:10,05 1 00:56:10 Slovakia Club
64rumania MC1169  
Class
Class 8881 11:26:10,06 1 00:56:10 Romanía
65turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:26:10,40 1 00:56:10 Turkey Flying Club
66polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak1 11:26:10,65 1 00:56:11 Polonia
67tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman1 11:26:11,30 1 00:56:11 Adexe
68germany MC0761  
Wiske
Team Albatal1 11:26:11,50 1 00:56:12 Germany Club
69slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik1 11:26:13,00 1 00:56:13 Slovakia Club
70germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers1 11:26:13,30 1 00:56:13 Münsterland
71germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel5 11:26:13,35 1 00:56:13 Saalfeld Club
72sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez1 11:26:13,40 1 00:56:13 ITALICENSE
73polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak1 11:26:13,60 1 00:56:14 Polonia
74netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel1 11:26:14,85 1 00:56:15 Holland Pigeons Club
75netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg1 11:26:14,95 1 00:56:15 Holland Pigeons Club
76germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl1 11:26:15,55 1 00:56:16 Heidenheim Club
77germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann2 11:26:16,00 1 00:56:16 Kassel Club
78ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts1 11:26:17,15 1 00:56:17 Irish Homing Union
79polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport1 11:26:17,20 1 00:56:17 Polonia
80netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen1 11:26:17,60 1 00:56:18 PDV Alphen Vooruit
81denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen1 11:26:17,85 1 00:56:18 Denmark Club
82netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser1 11:26:19,40 1 00:56:19 Holland Pigeons Club
83rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis1 11:26:20,05 1 00:56:20 Romanía
84tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:26:20,60 1 00:56:21 Adexe
85germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:26:22,30 1 00:56:22 Germany Club
86germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel6 11:26:22,55 1 00:56:23 Saalfeld Club
87rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:26:23,60 1 00:56:24 Romanía
88slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian1 11:26:23,65 1 00:56:24 Slovakia Club
89netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden1 11:26:23,95 1 00:56:24 Holland Pigeons Club
90germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany2 11:26:24,70 1 00:56:25 Saalfeld Club
91austria MC1771  
Bailey
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:26:26,25 1 00:56:26 VRV - Oberoesterreich
92germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt1 11:26:27,20 1 00:56:27 NRW Club
93polska MC1908  
Pito
Michal Klassa1 11:26:28,50 1 00:56:28 Polonia
94england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers1 11:26:28,65 1 00:56:29 RPRA (Pigeon Association)
95czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize1 11:26:29,55 1 00:56:30 Czech Republic Club
96slovakia MC2658  
Greg 1320
Team Greg - Slovakia3 11:26:29,90 1 00:56:30 Slovakia Club
97germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel7 11:26:30,45 1 00:56:30 Saalfeld Club
98ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 11:26:31,60 1 00:56:32 Irish Homing Union
99rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea2 11:26:31,80 1 00:56:32 Romanía
100rumania MC3188  
Regina
Team Dinita & Adrian & Alex1 11:26:32,35 1 00:56:32 Romanía
101polska MC0605  
MANN 2
Ryszard Sas1 11:26:32,35 1 00:56:32 Polonia
102wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford1 11:26:33,60 1 00:56:34 Wales Club
103rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu2 11:26:34,90 1 00:56:35 Romanía
104rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:26:36,75 1 00:56:37 Romanía
105germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller1 11:26:36,95 1 00:56:37 Germany Club
106hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel1 11:26:38,05 1 00:56:38 Hungary Pigeons Club
107polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:26:38,45 1 00:56:38 Polonia
108belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons1 11:26:40,65 1 00:56:41 Fond Wallonie
109rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica1 11:26:40,90 1 00:56:41 Romanía
110france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 11:26:41,35 1 00:56:41 Team Sibille France
111germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 11:26:42,60 1 00:56:43 Germany Club
112germany MC3364  
Gino
Markus Winter1 11:26:43,15 1 00:56:43 Germany Club
113belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 11:26:43,85 1 00:56:44 Belgium Club
114germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker1 11:26:44,60 1 00:56:45 Germany Club
115germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller2 11:26:45,15 1 00:56:45 Germany Club
116germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn1 11:26:45,35 1 00:56:45 Rietberg Club
117italia MC1108  
Kiran
Team Italy1 11:26:46,15 1 00:56:46 Italia
118malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta2 11:26:46,95 1 00:56:47 Malta Racing Pigeon Club
119china MC2920  
Fax
Team Haiye Bai Fuqing2 11:26:47,30 1 00:56:47 China Pigeon Raging Club
120belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu1 11:26:48,45 1 00:56:48 Belgium Club
121wales MC1548  
Morris
Team Belgium Bus1 11:26:50,05 1 00:56:50 Wales Club
122germany MC1327  
Laila
Erich Müller1 11:26:50,80 1 00:56:51 Oberfranken Club
123czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 11:26:52,85 1 00:56:53 Czech Republic Club
124germany MC0292  
Blue Kimmy
Team Klaas & Sohn2 11:26:54,60 1 00:56:55 Rietberg Club
125netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo1 11:26:54,65 1 00:56:55 Holland Pigeons Club
126england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:26:55,35 1 00:56:55 Up North Combine
127austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer1 11:26:57,15 1 00:56:57 Club Austria
128germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann1 11:26:58,10 1 00:56:58 Oberfranken Club
129tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:26:58,75 1 00:56:59 GRAN FONDO
130rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian1 11:26:59,00 1 00:56:59 Romanía
131slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian2 11:27:00,90 1 00:57:01 Slovakia Club
132malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta3 11:27:01,30 1 00:57:01 Malta Racing Pigeon Club
133netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn2 11:27:03,50 1 00:57:04 Holland Pigeons Club
134italia MC1916  
Clowe
Team RSR1 11:27:03,70 1 00:57:04 Italia
135wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys1 11:27:04,20 1 00:57:04 Wales Club
136south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts1 11:27:04,40 1 00:57:04 South Africa Club
137wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett1 11:27:04,55 1 00:57:05 Welsh Flag
138germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 11:27:05,90 1 00:57:06 Hessen Club
139germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:27:06,00 1 00:57:06 Sachsen Club
140england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster1 11:27:06,10 1 00:57:06 RPRA (Pigeon Association)
141italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy2 11:27:06,11 1 00:57:06 Italia
142belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck1 11:27:06,15 1 00:57:06 Fond Wallonie
143germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn3 11:27:06,20 1 00:57:06 Rietberg Club
144polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland2 11:27:09,15 1 00:57:09 Polonia
145italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 11:27:09,30 1 00:57:09 Italia
146germany MC2964  
BooBoo
Hans-Paul Esser2 11:27:10,20 1 00:57:10 Düsseldorf Club
147belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck2 11:27:11,05 1 00:57:11 Fond Wallonie
148slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I2 11:27:11,30 1 00:57:11 Slovakia Club
149belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns1 11:27:12,15 1 00:57:12 Fondclub Loft 24
150germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker2 11:27:13,40 1 00:57:13 Germany Club
151netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk1 11:27:13,95 1 00:57:14 Holland Pigeons Club
152belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes1 11:27:14,30 1 00:57:14 Fondclub Loft 24
153scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son1 11:27:15,40 1 00:57:15 Scottish Homing Union
154hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:27:15,85 1 00:57:16 Hungary Pigeons Club
155italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 11:27:16,70 1 00:57:17 Italia
156germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller2 11:27:16,71 1 00:57:17 Oberfranken Club
157tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 11:27:18,25 1 00:57:18 CANARAGÜI
158netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 11:27:18,35 1 00:57:18 Holland Pigeons Club
159belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen1 11:27:18,75 1 00:57:19 Club Olijftak Maaseik
160asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones1 11:27:19,15 1 00:57:19 R.C. Oviedo
161alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral1 11:27:19,45 1 00:57:19 La Dama de Elche
162cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:27:19,50 1 00:57:20 Andalucía
163germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils1 11:27:19,65 1 00:57:20 Germany Club
164denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen1 11:27:19,90 1 00:57:20 Denmark Club
165england MC2770  
Roseglen
Team MDF1 11:27:20,40 1 00:57:20 RPRA (Pigeon Association)
166denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master1 11:27:20,85 1 00:57:21 Denmark Club
167polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel1 11:27:23,00 1 00:57:23 Polonia
168belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck3 11:27:25,95 1 00:57:26 Fond Wallonie
169netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij1 11:27:28,30 1 00:57:28 Holland Pigeons Club
170rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea3 11:27:32,45 1 00:57:32 Romanía
171czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal1 11:27:33,15 1 00:57:33 Czech Republic Club
172wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:27:33,60 1 00:57:34 Wales Club
173malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 11:27:33,75 1 00:57:34 Malta Racing Pigeon Club
174belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:27:34,45 1 00:57:34 Fond Wallonie
175belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:27:35,15 1 00:57:35 Belarus Club
176belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck4 11:27:35,15 1 00:57:35 Fond Wallonie
177netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek1 11:27:35,95 1 00:57:36 Holland Pigeons Club
178germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:27:36,65 1 00:57:37 Oberfranken Club
179netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer1 11:27:36,85 1 00:57:37 Holland Pigeons Club
180ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:27:40,00 1 00:57:40 Ukraine Club
181germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany2 11:27:41,70 1 00:57:42 Germany Club
182netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort1 11:27:42,40 1 00:57:42 Holland Pigeons Club
183italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:27:42,80 1 00:57:43 Italia
184malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta2 11:27:42,95 1 00:57:43 Malta Racing Pigeon Club
185rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica2 11:27:43,15 1 00:57:43 Romanía
186italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri1 11:27:43,30 1 00:57:43 Italia
187gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita1 11:27:43,55 1 00:57:44 La Paloma Mensajera
188slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:27:45,25 1 00:57:45 Slovakia Club
189turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:27:46,05 1 00:57:46 Turkey Flying Club
190malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 11:27:46,10 1 00:57:46 Malta Racing Pigeon Club
191slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha1 11:27:46,85 1 00:57:47 Slovenia Club
192germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany3 11:27:47,95 1 00:57:48 Saalfeld Club
193germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß1 11:27:49,20 1 00:57:49 Germany Club
194germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany4 11:27:50,10 1 00:57:50 Saalfeld Club
195hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:27:50,15 1 00:57:50 Hungary Pigeons Club
196rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea4 11:27:51,00 1 00:57:51 Romanía
197hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard1 11:27:51,55 1 00:57:52 Hungary Pigeons Club
198rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 11:27:57,20 1 00:57:57 Romanía
199polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para2 11:27:58,55 1 00:57:59 Polonia
200soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov1 11:28:00,80 1 00:58:01 Mensajeras Pico Frentes
201austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag1 11:28:05,70 1 00:58:06 VRV - Oberoesterreich
202england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster2 11:28:08,95 1 00:58:09 RPRA (Pigeon Association)
203germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller3 11:28:15,50 1 00:58:16 Germany Club
204alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral2 11:28:16,60 1 00:58:17 La Dama de Elche
205rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:28:17,00 1 00:58:17 Romanía
206austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag2 11:28:23,25 1 00:58:23 VRV - Oberoesterreich
207rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti1 11:28:34,35 1 00:58:34 Romanía
208germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser2 11:28:39,70 1 00:58:40 Ostwestfalenn Club
209austria MC1778  
Asher
Beniamin Neag3 11:28:40,75 1 00:58:41 VRV - Oberoesterreich
210rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:28:57,70 1 00:58:58 Romanía
211polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport2 11:28:59,30 1 00:58:59 Polonia
212germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany1 11:28:59,55 1 00:59:00 Germany Club
213wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers1 11:29:01,40 1 00:59:01 Wales Club
214italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre1 11:29:02,10 1 00:59:02 Italia
215rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar2 11:29:02,50 1 00:59:02 Romanía
216turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:29:06,40 1 00:59:06 Turkey Flying Club
217netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan1 11:29:06,45 1 00:59:06 Holland Pigeons Club
218hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel2 11:29:12,00 1 00:59:12 Hungary Pigeons Club
219england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs1 11:29:12,05 1 00:59:12 RPRA (Pigeon Association)
220netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel2 11:29:13,65 1 00:59:14 Holland Pigeons Club
221czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica1 11:29:14,40 1 00:59:14 Czech Republic Club
222rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex2 11:29:16,10 1 00:59:16 Romanía
223slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec1 11:29:16,90 1 00:59:17 Slovenia Club
224fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:29:19,85 1 00:59:20 Gran Tarajal
225hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar1 11:29:20,85 1 00:59:21 Hungary Pigeons Club
226netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving1 11:29:21,25 1 00:59:21 Holland Pigeons Club
227rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea5 11:29:23,50 1 00:59:24 Romanía
228germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller3 11:29:24,35 1 00:59:24 Oberfranken Club
229rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici2 11:29:24,40 1 00:59:24 Romanía
230italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu1 11:29:26,15 1 00:59:26 Italia
231belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens1 11:29:26,30 1 00:59:26 Fond Wallonie
232germany MC1333  
Lola B
Erich Müller4 11:29:28,25 1 00:59:28 Oberfranken Club
233rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca2 11:29:32,10 1 00:59:32 Romanía
234rumania MC1171  
Pheonix
Class 8882 11:29:35,20 1 00:59:35 Romanía
235wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls2 11:29:35,60 1 00:59:36 Wales Club
236netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 11:29:35,75 1 00:59:36 Holland Pigeons Club
237netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam1 11:29:37,80 1 00:59:38 Holland Pigeons Club
238polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland3 11:29:39,15 1 00:59:39 Polonia
239netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo2 11:29:40,05 1 00:59:40 Holland Pigeons Club
240rumania MC1848  
Stanley
Team Tules Denis & Ialcin1 11:29:40,30 1 00:59:40 Romanía
241turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:29:41,10 1 00:59:41 Turkey Flying Club
242germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker3 11:29:43,60 1 00:59:44 Germany Club
243denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen2 11:29:43,61 1 00:59:44 Denmark Club
244slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:29:46,40 1 00:59:46 Slovakia Club
245polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel1 11:29:47,40 1 00:59:47 Polonia
246china MC2924  
Trueform
Team Haiye Bai Fuqing3 11:29:49,10 1 00:59:49 China Pigeon Raging Club
247asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella1 11:29:49,15 1 00:59:49 R.C. Oviedo
248italia MC1919  
Sharpie
Team RSR2 11:29:50,70 1 00:59:51 Italia
249polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak2 11:29:50,85 1 00:59:51 Polonia
250austria MC2535  
Ju
Helmut Heiland1 11:29:50,90 1 00:59:51 VRV - Oberoesterreich
251germany MC1310  
Arruga
Erich Müller5 11:29:51,15 1 00:59:51 Oberfranken Club
252germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker4 11:29:51,65 1 00:59:52 Germany Club
253rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici3 11:29:52,00 1 00:59:52 Romanía
254norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls1 11:29:53,35 1 00:59:53 Norge Racing Pigeon Club
255france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette1 11:29:54,20 1 00:59:54 Team Sibille France
256europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 101 11:29:54,70 1 00:59:55 Club E.U.
257wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent1 11:29:55,25 1 00:59:55 Wales Club
258slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky1 11:29:56,90 1 00:59:57 Slovakia Club
259germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal2 11:29:56,95 1 00:59:57 Germany Club
260rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:29:57,10 1 00:59:57 Romanía
261polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling1 11:29:58,70 1 00:59:59 Polonia
262germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing1 11:29:59,25 1 00:59:59 Lehrte/Peine
263europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 102 11:29:59,55 1 01:00:00 Club E.U.
264fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:29:59,80 1 01:00:00 Gran Tarajal
265scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 11:30:00,25 1 01:00:00 Scottish Homing Union
266czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek1 11:30:01,70 1 01:00:02 Czech Republic Club
267germany MC2612  
Snowman 18
Günter Schneemann3 11:30:03,20 1 01:00:03 Kassel Club
268slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:30:05,25 1 01:00:05 Slovakia Club
269south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts2 11:30:05,85 1 01:00:06 South Africa Club
270slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic2 11:30:06,10 1 01:00:06 Slovenia Club
271germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany3 11:30:07,80 1 01:00:08 Germany Club
272england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate2 11:30:10,15 1 01:00:10 RPRA (Pigeon Association)
273netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn3 11:30:10,25 1 01:00:10 Holland Pigeons Club
274wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford2 11:30:12,25 1 01:00:12 Wales Club
275belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns2 11:30:12,65 1 01:00:13 Fondclub Loft 24
276belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 11:30:13,65 1 01:00:14 Belgium Club
277italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri2 11:30:13,66 1 01:00:14 Italia
278germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller6 11:30:14,00 1 01:00:14 Oberfranken Club
279hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:30:15,10 1 01:00:15 Hungary Pigeons Club
280germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany5 11:30:19,85 1 01:00:20 Saalfeld Club
281germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij1 11:30:20,90 1 01:00:21 Harsewinkel Club
282belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns3 11:30:21,40 1 01:00:21 Fondclub Loft 24
283england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump1 11:30:22,75 1 01:00:23 RPRA (Pigeon Association)
284germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel8 11:30:30,00 1 01:00:30 Saalfeld Club
285sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez2 11:30:30,15 1 01:00:30 ITALICENSE
286hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:30:31,70 1 01:00:32 Hungary Pigeons Club
287tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime1 11:30:32,10 1 01:00:32 Adexe
288england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump2 11:30:33,00 1 01:00:33 RPRA (Pigeon Association)
289hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard2 11:30:33,15 1 01:00:33 Hungary Pigeons Club
290belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens2 11:30:33,40 1 01:00:33 Fond Wallonie
291netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer2 11:30:33,90 1 01:00:34 Holland Pigeons Club
292germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin1 11:30:34,10 1 01:00:34 Sachsen Club
293england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers2 11:30:34,35 1 01:00:34 RPRA (Pigeon Association)
294netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser2 11:30:34,55 1 01:00:35 Holland Pigeons Club
295rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:30:35,20 1 01:00:35 Romanía
296croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic2 11:30:35,21 1 01:00:35 Croatia Pigeon Club
297netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan2 11:30:35,75 1 01:00:36 Holland Pigeons Club
298netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer1 11:30:36,30 1 01:00:36 Holland Pigeons Club
299germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard1 11:30:37,10 1 01:00:37 Lahntal Club
300england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc1 11:30:38,25 1 01:00:38 RPRA (Pigeon Association)
301asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella2 11:30:38,70 1 01:00:39 R.C. Oviedo
302netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots2 11:30:39,10 1 01:00:39 Holland Pigeons Club
303england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn1 11:30:39,85 1 01:00:40 RPRA (Pigeon Association)
304czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal1 11:30:41,05 1 01:00:41 Czech Republic Club
305germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons2 11:30:41,65 1 01:00:42 Saarland
306italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu1 11:30:41,95 1 01:00:42 Italia
307czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar1 11:30:42,60 1 01:00:43 Czech Republic Club
308germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser3 11:30:42,85 1 01:00:43 Düsseldorf Club
309china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Bai Fuqing4 11:30:44,60 1 01:00:45 China Pigeon Raging Club
310belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen2 11:30:44,80 1 01:00:45 Club Olijftak Maaseik
311france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit1 11:30:45,15 1 01:00:45 Team Sibille France
312hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:30:45,16 1 01:00:45 Hungary Pigeons Club
313baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:30:45,17 1 01:00:45 C.C. Es Pla de Mallorca
314denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen2 11:30:45,45 1 01:00:45 Denmark Club
315turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt1 11:30:45,90 1 01:00:46 Turkey Flying Club
316germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak2 11:30:46,10 1 01:00:46 Germany Club
317germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl2 11:30:47,80 1 01:00:48 Heidenheim Club
318netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan3 11:30:48,60 1 01:00:49 Holland Pigeons Club
319germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser3 11:30:48,65 1 01:00:49 Ostwestfalenn Club
320rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita1 11:30:49,70 1 01:00:50 Romanía
321austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 11:30:50,30 1 01:00:50 VRV - Oberoesterreich
322baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa2 11:30:50,40 1 01:00:50 C.C. Es Pla de Mallorca
323netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink1 11:30:50,50 1 01:00:50 Holland Pigeons Club
324germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann4 11:30:50,75 1 01:00:51 Kassel Club
325germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons3 11:30:50,85 1 01:00:51 Saarland
326netherlands MC3071  
Benno 1
Team Twins1 11:30:50,95 1 01:00:51 Holland Pigeons Club
327netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo3 11:30:51,40 1 01:00:51 Holland Pigeons Club
328slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik1 11:30:51,95 1 01:00:52 Slovakia Club
329germany MC3358  
Manuela
Team Albatal3 11:30:55,55 1 01:00:56 Germany Club
330wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor1 11:30:55,75 1 01:00:56 Wales Club
331netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman1 11:30:56,65 1 01:00:57 Holland Pigeons Club
332austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer1 11:31:00,95 1 01:01:01 VRV - Oberoesterreich
333belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:31:02,00 1 01:01:02 Fond Wallonie
334netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser3 11:31:02,10 1 01:01:02 Holland Pigeons Club
335belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck5 11:31:02,55 1 01:01:03 Fond Wallonie
336polska MC2457  
JKG 7973
Team JKG Transport3 11:31:03,20 1 01:01:03 Polonia
337germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany2 11:31:03,80 1 01:01:04 Germany Club
338turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 11:31:03,95 1 01:01:04 Turkey Flying Club
339germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel9 11:31:05,10 1 01:01:05 Saalfeld Club
340belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens3 11:31:06,55 1 01:01:07 Fond Wallonie
341tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis1 11:31:06,65 1 01:01:07 Nuevos HORIZONTES
342germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring1 11:31:07,50 1 01:01:08 Münsterland Club
343ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts2 11:31:07,51 1 01:01:08 Irish Homing Union
344slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi1 11:31:09,95 1 01:01:10 Slovakia Club
345austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag4 11:31:10,55 1 01:01:11 VRV - Oberoesterreich
346polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny1 11:31:11,55 1 01:01:12 Polonia
347czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize2 11:31:12,70 1 01:01:13 Czech Republic Club
348netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder1 11:31:13,20 1 01:01:13 Holland Pigeons Club
349wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:31:14,25 1 01:01:14 Wales Club
350rumania MC3341  
Mixt
Team Coldea & Basch1 11:31:17,45 1 01:01:17 Romanía
351slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi2 11:31:19,35 1 01:01:19 Slovakia Club
352netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij2 11:31:22,85 1 01:01:23 Holland Pigeons Club
353polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa2 11:31:24,05 1 01:01:24 Polonia
354czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel2 11:31:30,25 1 01:01:30 Czech Republic Club
355china MC2901  
Nady
Team Haiye Bai Fuqing5 11:31:32,00 1 01:01:32 China Pigeon Raging Club
356slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P1 11:31:34,05 1 01:01:34 Slovakia Club
357germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 11:31:34,25 1 01:01:34 Koblenz Club
358fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas1 11:31:35,25 1 01:01:35 Gran Tarajal
359slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia4 11:31:36,80 1 01:01:37 Slovakia Club
360germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij2 11:31:39,20 1 01:01:39 Harsewinkel Club
361controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking1 11:31:39,95 1 01:01:40 Checking
362italia MC1112  
Dulce
Team Italy3 11:31:40,10 1 01:01:40 Italia
363england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn2 11:31:40,50 1 01:01:40 RPRA (Pigeon Association)
364polska MC1905  
Dina
Michal Klassa3 11:31:41,20 1 01:01:41 Polonia
365italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:31:42,10 1 01:01:42 Italian-Team
366netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam2 11:31:42,40 1 01:01:42 Holland Pigeons Club
367germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka1 11:31:42,45 1 01:01:42 Wetter
368slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I3 11:31:43,45 1 01:01:43 Slovakia Club
369czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:31:43,80 1 01:01:44 Czech Republic Club
370england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF2 11:31:44,45 1 01:01:44 RPRA (Pigeon Association)
371germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker5 11:31:45,60 1 01:01:46 Germany Club
372rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea6 11:31:46,00 1 01:01:46 Romanía
373germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn4 11:31:46,60 1 01:01:47 Rietberg Club
374polska MC2288  
Chart The Stars
Jozef Borowiecki1 11:31:46,75 1 01:01:47 Polonia
375belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen3 11:31:50,10 1 01:01:50 Club Olijftak Maaseik
376germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel10 11:31:51,95 1 01:01:52 Saalfeld Club
377germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug1 11:31:54,60 1 01:01:55 Germany Club
378england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF3 11:31:55,45 1 01:01:55 RPRA (Pigeon Association)
379czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar2 11:31:55,90 1 01:01:56 Czech Republic Club
380czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal2 11:31:57,65 1 01:01:58 Czech Republic Club
381germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils2 11:31:57,75 1 01:01:58 Germany Club
382belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 11:31:58,20 1 01:01:58 Fond Wallonie
383germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak3 11:31:58,85 1 01:01:59 Germany Club
384austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer2 11:32:00,65 1 01:02:01 Club Austria
385netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort2 11:32:05,75 1 01:02:06 Holland Pigeons Club
386ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts3 11:32:06,65 1 01:02:07 Irish Homing Union
387belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:32:08,45 1 01:02:08 Club Olijftak Maaseik
388rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea7 11:32:10,00 1 01:02:10 Romanía
389denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen1 11:32:10,20 1 01:02:10 Denmark Club
390germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn1 11:32:10,21 1 01:02:10 Germany Club
391germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel11 11:32:14,35 1 01:02:14 Saalfeld Club
392england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster3 11:32:14,95 1 01:02:15 RPRA (Pigeon Association)
393netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel3 11:32:17,25 1 01:02:17 Holland Pigeons Club
394italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:32:17,60 1 01:02:18 Italia
395china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Bai Fuqing6 11:32:18,30 1 01:02:18 China Pigeon Raging Club
396netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink2 11:32:22,60 1 01:02:23 Holland Pigeons Club
397italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile1 11:32:23,85 1 01:02:24 Italia
398germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel12 11:32:24,60 1 01:02:25 Saalfeld Club
399italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:32:27,30 1 01:02:27 Italia
400germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt1 11:32:36,30 1 01:02:36 Germany Club
401germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg1 11:32:39,40 1 01:02:39 Sajonia Club
402belgium MC0978  
Princesse
Vincent Neirynck6 11:32:40,55 1 01:02:41 Fond Wallonie
403germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel13 11:32:41,05 1 01:02:41 Saalfeld Club
404england MC0666  
Batman
David Hinkel1 11:32:49,35 1 01:02:49 RPRA (Pigeon Association)
405polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport4 11:32:50,55 1 01:02:51 Polonia
406gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos1 11:32:51,65 1 01:02:52 Club Los Socios
407wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent2 11:32:51,70 1 01:02:52 Wales Club
408belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde1 11:32:52,15 1 01:02:52 Land van Aalst
409germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak4 11:32:52,35 1 01:02:52 Germany Club
410belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen1 11:32:53,10 1 01:02:53 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
411polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland4 11:32:53,80 1 01:02:54 Polonia
412england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford1 11:32:53,85 1 01:02:54 RPRA (Pigeon Association)
413belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon1 11:32:54,55 1 01:02:55 Club Olijftak Maaseik
414netherlands MC0519  
Wipneus
Team Van der Heide - Napoleon1 11:32:55,75 1 01:02:56 Holland Pigeons Club
415czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar3 11:32:57,90 1 01:02:58 Czech Republic Club
416germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta1 11:32:57,91 1 01:02:58 Germany Club
417zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:32:58,15 1 01:02:58 Mensajeras BILBILIS
418germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany4 11:32:58,45 1 01:02:58 Germany Club
419italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna1 11:32:59,70 1 01:03:00 Italia
420germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.1 11:33:00,05 1 01:03:00 Weitstrecken Myhl-Wegberg
421netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek2 11:33:00,35 1 01:03:00 Holland Pigeons Club
422england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters1 11:33:01,65 1 01:03:02 RPRA (Pigeon Association)
423germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann2 11:33:02,10 1 01:03:02 Oberfranken Club
424belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon2 11:33:02,11 1 01:03:02 Club Olijftak Maaseik
425slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia5 11:33:02,60 1 01:03:03 Slovakia Club
426rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea8 11:33:03,10 1 01:03:03 Romanía
427czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica2 11:33:04,10 1 01:03:04 Czech Republic Club
428wales MC1752  
Karina
Paul Bamford3 11:33:04,95 1 01:03:05 Wales Club
429polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para3 11:33:05,10 1 01:03:05 Polonia
430asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones2 11:33:05,45 1 01:03:05 R.C. Oviedo
431polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski1 11:33:05,55 1 01:03:06 Polonia
432wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 11:33:06,45 1 01:03:06 Wales Club
433slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 11:33:06,80 1 01:03:07 Slovakia Club
434germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard2 11:33:06,90 1 01:03:07 Lahntal Club
435netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer3 11:33:07,65 1 01:03:08 Holland Pigeons Club
436austria MC2512  
Euro 1
Team Europa2 11:33:08,10 1 01:03:08 VRV - Oberoesterreich
437germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann5 11:33:08,25 1 01:03:08 Kassel Club
438polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport5 11:33:08,80 1 01:03:09 Polonia
439germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser4 11:33:09,00 1 01:03:09 Ostwestfalenn Club
440asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones3 11:33:09,35 1 01:03:09 R.C. Oviedo
441germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider1 11:33:09,90 1 01:03:10 Oberfranken Club
442netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort3 11:33:10,70 1 01:03:11 Holland Pigeons Club
443slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos1 11:33:10,75 1 01:03:11 Slovakia Club
444polska MC1029  
Milton
Team Slawomir Pluta1 11:33:11,25 1 01:03:11 Polonia
445czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal2 11:33:11,50 1 01:03:12 Czech Republic Club
446germany MC2988  
Pulteney Prince
Hans-Paul Esser4 11:33:12,55 1 01:03:13 Düsseldorf Club
447rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica3 11:33:12,90 1 01:03:13 Romanía
448england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn3 11:33:12,90 1 01:03:13 RPRA (Pigeon Association)
449polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland5 11:33:15,90 1 01:03:16 Polonia
450norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura1 11:33:15,96 1 01:03:16 Norge Racing Pigeon Club
451czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize3 11:33:16,85 1 01:03:17 Czech Republic Club
452germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel14 11:33:17,80 1 01:03:18 Saalfeld Club
453polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta2 11:33:21,05 1 01:03:21 Polonia
454europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe1 11:33:22,50 1 01:03:22 Club E.U.
455rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:33:25,10 1 01:03:25 Romanía
456germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 11:33:25,30 1 01:03:25 Oberbayern Club
457germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij3 11:33:27,10 1 01:03:27 Harsewinkel Club
458england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow1 11:33:28,30 1 01:03:28 RPRA (Pigeon Association)
459slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky2 11:33:30,55 1 01:03:31 Slovakia Club
460turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez1 11:33:31,65 1 01:03:32 Turkey Flying Club
461england MC2156  
Sarge
Duncan Kittow1 11:33:32,70 1 01:03:33 RPRA (Pigeon Association)
462england MC2212  
Jette
Andrei Antoce1 11:33:33,25 1 01:03:33 RPRA (Pigeon Association)
463germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner2 11:33:33,35 1 01:03:33 Nordhessen Club
464polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk1 11:33:33,65 1 01:03:34 Polonia
465germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn5 11:33:34,20 1 01:03:34 Rietberg Club
466south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit1 11:33:35,20 1 01:03:35 South Africa Club
467wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:33:35,25 1 01:03:35 Wales Club
468cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero1 11:33:35,60 1 01:03:36 Malagüeño
469netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.2 11:33:35,65 1 01:03:36 Holland Pigeons Club
470rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 11:33:39,30 1 01:03:39 Romanía
471rumania MC1242  
The Scatman
Sorin Florea9 11:33:39,80 1 01:03:40 Romanía
472croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:33:41,95 1 01:03:42 Croatia Pigeon Club
473germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski1 11:33:42,05 1 01:03:42 Vogtland Club
474polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki2 11:33:43,50 1 01:03:44 Polonia
475netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan4 11:33:43,75 1 01:03:44 Holland Pigeons Club
476england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster4 11:33:44,35 1 01:03:44 RPRA (Pigeon Association)
477belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen1 11:33:44,90 1 01:03:45 Club Olijftak Maaseik
478netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda3 11:33:45,45 1 01:03:45 Holland Pigeons Club
479tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA1 11:33:45,85 1 01:03:46 Club Tenerife
480rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:33:46,05 1 01:03:46 Romanía
481austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres1 11:33:46,85 1 01:03:47 Pigeon Club Austria South
482germany MC1332  
Pillo
Erich Müller7 11:33:46,90 1 01:03:47 Oberfranken Club
483belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon3 11:33:48,90 1 01:03:49 Club Olijftak Maaseik
484germany MC1309  
Brieann
Erich Müller8 11:33:49,95 1 01:03:50 Oberfranken Club
485germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel15 11:33:51,75 1 01:03:52 Saalfeld Club
486rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:33:52,10 1 01:03:52 Romanía
487austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag5 11:33:52,80 1 01:03:53 VRV - Oberoesterreich
488belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:33:53,35 1 01:03:53 Club Olijftak Maaseik
489belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck7 11:33:53,40 1 01:03:53 Fond Wallonie
490slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 11:33:53,75 1 01:03:54 Slovakia Club
491germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany3 11:33:54,10 1 01:03:54 Germany Club
492wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls3 11:33:54,35 1 01:03:54 Wales Club
493controling MC0021  
Bourgueil
Checking Checking2 11:33:54,55 1 01:03:55 Checking
494norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 11:33:54,65 1 01:03:55 Norge Racing Pigeon Club
495belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 11:33:54,70 1 01:03:55 Belgium Club
496south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 11:33:56,30 1 01:03:56 South Africa Club
497belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt2 11:33:56,95 1 01:03:57 De Snelvliegers Zandbergen Club
498netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 11:33:57,05 1 01:03:57 Holland Pigeons Club
499belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:33:57,65 1 01:03:58 Belarus Club
500italia MC1922  
Mirka
Team RSR3 11:33:58,10 1 01:03:58 Italia
501europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe2 11:33:58,40 1 01:03:58 Club E.U.
502germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt2 11:33:58,95 1 01:03:59 NRW Club
503germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:33:59,60 1 01:04:00 Germany Club
504england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow2 11:33:59,65 1 01:04:00 RPRA (Pigeon Association)
505england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster5 11:34:00,00 1 01:04:00 RPRA (Pigeon Association)
506slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 11:34:00,10 1 01:04:00 Slovenia Club
507germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany4 11:34:00,15 1 01:04:00 Germany Club
508germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug2 11:34:00,60 1 01:04:01 Germany Club
509belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:34:00,65 1 01:04:01 Club Olijftak Maaseik
510germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen1 11:34:01,10 1 01:04:01 Ruhrgebiet Club
511hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:34:01,65 1 01:04:02 Hungary Pigeons Club
512germany MC2237  
Athena
Team Blümmers2 11:34:01,70 1 01:04:02 Niederrhein Club
513italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre2 11:34:02,05 1 01:04:02 Italia
514italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:34:02,15 1 01:04:02 Italia
515germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser5 11:34:02,20 1 01:04:02 Düsseldorf Club
516germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus1 11:34:02,45 1 01:04:02 Oberfranken Club
517netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel4 11:34:02,46 1 01:04:02 Holland Pigeons Club
518netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 11:34:02,50 1 01:04:02 Holland Pigeons Club
519rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:34:03,05 1 01:04:03 Romanía
520denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen2 11:34:03,50 1 01:04:04 Denmark Club
521norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura2 11:34:05,30 1 01:04:05 Norge Racing Pigeon Club
522belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 11:34:05,45 1 01:04:05 Belgium Club
523netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij3 11:34:05,85 1 01:04:06 Holland Pigeons Club
524italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 11:34:06,00 1 01:04:06 Italia
525italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:34:06,75 1 01:04:07 Italian-Team
526germany MC0853  
Noor
Werner Wahl3 11:34:06,95 1 01:04:07 Heidenheim Club
527china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Bai Fuqing7 11:34:07,05 1 01:04:07 China Pigeon Raging Club
528croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic3 11:34:07,40 1 01:04:07 Croatia Pigeon Club
529ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts4 11:34:07,80 1 01:04:08 Irish Homing Union
530england MC0400  
Branta
Pieter Oberholster6 11:34:08,30 1 01:04:08 RPRA (Pigeon Association)
531rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea10 11:34:08,45 1 01:04:08 Romanía
532hungary MC2507  
Lali
Team Bardos - Csaszar2 11:34:08,65 1 01:04:09 Hungary Pigeons Club
533germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin2 11:34:08,90 1 01:04:09 Sachsen Club
534belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen2 11:34:09,35 1 01:04:09 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
535polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:34:09,50 1 01:04:10 Polonia
536wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 11:34:09,55 1 01:04:10 Wales Club
537belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens4 11:34:09,70 1 01:04:10 Fond Wallonie
538germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers3 11:34:09,71 1 01:04:10 Niederrhein Club
539slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J2 11:34:09,80 1 01:04:10 Slovakia Club
540bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:34:09,90 1 01:04:10 Bulgaria Club
541germany MC0854  
Motita
Werner Wahl4 11:34:09,91 1 01:04:10 Heidenheim Club
542netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman2 11:34:09,92 1 01:04:10 Holland Pigeons Club
543belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens5 11:34:10,10 1 01:04:10 Fond Wallonie
544rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:34:11,00 1 01:04:11 Romanía
545gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro2 11:34:11,20 1 01:04:11 Club Los Socios
546rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:34:11,95 1 01:04:12 Romanía
547czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 11:34:12,15 1 01:04:12 Czech Republic Club
548czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel3 11:34:12,40 1 01:04:12 Czech Republic Club
549germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser6 11:34:12,70 1 01:04:13 Düsseldorf Club
550germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij4 11:34:13,10 1 01:04:13 Harsewinkel Club
551wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 11:34:13,45 1 01:04:13 Welsh Flag
552germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn6 11:34:13,70 1 01:04:14 Rietberg Club
553austria MC0030  
Lyng
Team Fam. Rosu1 11:34:14,25 1 01:04:14 VRV - Oberoesterreich
554wales MC0526  
kiddy 1
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:34:14,35 1 01:04:14 Wales Club
555polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki3 11:34:14,75 1 01:04:15 Polonia
556belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck8 11:34:14,76 1 01:04:15 Fond Wallonie
557slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi3 11:34:15,30 1 01:04:15 Slovakia Club
558czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica3 11:34:15,40 1 01:04:15 Czech Republic Club
559belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens6 11:34:16,35 1 01:04:16 Fond Wallonie
560germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller9 11:34:16,60 1 01:04:17 Oberfranken Club
561austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag6 11:34:16,80 1 01:04:17 VRV - Oberoesterreich
562germany MC2794  
Snowman 13
Günter Schneemann6 11:34:16,95 1 01:04:17 Kassel Club
563germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann3 11:34:17,00 1 01:04:17 Oberfranken Club
564wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's1 11:34:17,20 1 01:04:17 Wales Club
565rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:34:17,35 1 01:04:17 Romanía
566rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:34:17,55 1 01:04:18 Romanía
567germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka2 11:34:17,56 1 01:04:18 Wetter
568germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:34:17,70 1 01:04:18 Käshofen
569slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi4 11:34:17,71 1 01:04:18 Slovakia Club
570hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:34:17,80 1 01:04:18 Hungary Pigeons Club
571belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:34:18,05 1 01:04:18 Club Olijftak Maaseik
572croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic1 11:34:18,75 1 01:04:19 Croatia Pigeon Club
573malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta1 11:34:19,00 1 01:04:19 Malta Racing Pigeon Club
574germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany6 11:34:19,70 1 01:04:20 Saalfeld Club
575austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz1 11:34:19,80 1 01:04:20 Club Austria
576germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann4 11:34:19,95 1 01:04:20 Oberfranken Club
577slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic1 11:34:20,30 1 01:04:20 Slovenia Club
578rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea11 11:34:20,40 1 01:04:20 Romanía
579south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts3 11:34:20,65 1 01:04:21 South Africa Club
580germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn7 11:34:20,70 1 01:04:21 Rietberg Club
581rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:34:20,85 1 01:04:21 Romanía
582europe MC0114  
Zomby
Team TOP 103 11:34:21,10 1 01:04:21 Club E.U.
583germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser7 11:34:21,70 1 01:04:22 Düsseldorf Club
584slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik1 11:34:21,85 1 01:04:22 Slovakia Club
585italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti1 11:34:21,90 1 01:04:22 Italia
586belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends2 11:34:22,50 1 01:04:22 Club Olijftak Maaseik
587netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen2 11:34:22,55 1 01:04:23 PDV Alphen Vooruit
588netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn4 11:34:22,65 1 01:04:23 Holland Pigeons Club
589belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 11:34:22,66 1 01:04:23 Club Olijftak Maaseik
590germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann7 11:34:22,90 1 01:04:23 Kassel Club
591sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez3 11:34:22,95 1 01:04:23 ITALICENSE
592wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent3 11:34:23,55 1 01:04:24 Wales Club
593germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser8 11:34:24,15 1 01:04:24 Düsseldorf Club
594belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens7 11:34:24,35 1 01:04:24 Fond Wallonie
595rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea12 11:34:24,45 1 01:04:24 Romanía
596germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter2 11:34:24,95 1 01:04:25 Frankenland Club
597netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons1 11:34:25,85 1 01:04:26 Holland Pigeons Club
598netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder2 11:34:26,20 1 01:04:26 Holland Pigeons Club
599polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta3 11:34:26,40 1 01:04:26 Polonia
600tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:34:26,50 1 01:04:26 CANARAGÜI
601italia MC1115  
Bahrain
Team Italy4 11:34:26,80 1 01:04:27 Italia
602england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc2 11:34:27,05 1 01:04:27 RPRA (Pigeon Association)
603germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers4 11:34:27,30 1 01:04:27 Niederrhein Club
604bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina1 11:34:27,45 1 01:04:27 Bosnia & Herzegovina Club
605germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen2 11:34:27,75 1 01:04:28 Ruhrgebiet Club
606tarragona MC0216  
Pitufo
Andrés Cintas Guzmán1 11:34:27,90 1 01:04:28 REUS
607toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk1 11:34:28,70 1 01:04:29 Mensajeras del Tajo
608scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 11:34:28,95 1 01:04:29 Scottish Homing Union
609south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts4 11:34:29,10 1 01:04:29 South Africa Club
610gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita2 11:34:29,15 1 01:04:29 La Paloma Mensajera
611asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 11:34:29,20 1 01:04:29 R.C. Oviedo
612polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 11:34:29,35 1 01:04:29 Polonia
613italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu2 11:34:29,35 1 01:04:29 Italia
614gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor1 11:34:29,40 1 01:04:29 La Paloma Mensajera
615germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker6 11:34:29,55 1 01:04:30 Germany Club
616belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt3 11:34:29,80 1 01:04:30 De Snelvliegers Zandbergen Club
617barcelona MC2224  
Octaris
Team Florin Gliga1 11:34:29,85 1 01:04:30 Real de Cataluña
618czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 11:34:29,95 1 01:04:30 Czech Republic Club
619netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots3 11:34:30,15 1 01:04:30 Holland Pigeons Club
620rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti2 11:34:30,30 1 01:04:30 Romanía
621hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:34:30,60 1 01:04:31 Hungary Pigeons Club
622slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos2 11:34:31,25 1 01:04:31 Slovakia Club
623belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels1 11:34:31,30 1 01:04:31 Belgium Club
624belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt4 11:34:31,55 1 01:04:32 De Snelvliegers Zandbergen Club
625germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld1 11:34:32,10 1 01:04:32 Bergisches Land Club
626rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru1 11:34:32,20 1 01:04:32 Romanía
627italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre3 11:34:32,40 1 01:04:32 Italia
628turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:34:32,45 1 01:04:32 Turkey Flying Club
629rumania MC1174  
Phelps
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:34:32,70 1 01:04:33 Romanía
630netherlands MC1079  
Frysian Condor
Sjaak Buwalda4 11:34:32,85 1 01:04:33 Holland Pigeons Club
631china MC2915  
Avis
Team Haiye Bai Fuqing8 11:34:32,95 1 01:04:33 China Pigeon Raging Club
632belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner2 11:34:33,25 1 01:04:33 Denderbond Ninove
633rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah1 11:34:33,70 1 01:04:34 Romanía
634wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus2 11:34:33,85 1 01:04:34 Wales Club
635fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 11:34:33,90 1 01:04:34 Gran Tarajal
636wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers2 11:34:34,35 1 01:04:34 Wales Club
637rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:34:34,45 1 01:04:34 Romanía
638polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 11:34:34,60 1 01:04:35 Polonia
639germany MC0858  
Miha
Edgar Peter3 11:34:34,75 1 01:04:35 Frankenland Club
640austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag7 11:34:34,80 1 01:04:35 VRV - Oberoesterreich
641gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi1 11:34:35,35 1 01:04:35 Club Los Socios
642austria MC1833  
Beckim
Beniamin Neag8 11:34:35,50 1 01:04:36 VRV - Oberoesterreich
643czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal3 11:34:35,55 1 01:04:36 Czech Republic Club
644austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag9 11:34:35,60 1 01:04:36 VRV - Oberoesterreich
645england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate3 11:34:35,95 1 01:04:36 RPRA (Pigeon Association)
646netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons2 11:34:36,15 1 01:04:36 Holland Pigeons Club
647denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen3 11:34:36,80 1 01:04:37 Denmark Club
648england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate4 11:34:37,15 1 01:04:37 RPRA (Pigeon Association)
649czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 11:34:37,75 1 01:04:38 Czech Republic Club
650slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 11:34:38,00 1 01:04:38 Slovenia Club
651portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul1 11:34:38,10 1 01:04:38 Faro - Portugal
652belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck9 11:34:38,11 1 01:04:38 Fond Wallonie
653polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport6 11:34:38,12 1 01:04:38 Polonia
654netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten1 11:34:38,45 1 01:04:38 Holland Pigeons Club
655galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:34:39,25 1 01:04:39 MARIÑAS ALTAS
656germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug3 11:34:39,70 1 01:04:40 Germany Club
657croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:34:39,95 1 01:04:40 Croatia Pigeon Club
658belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen4 11:34:40,15 1 01:04:40 Club Olijftak Maaseik
659belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen2 11:34:40,25 1 01:04:40 Belgium Club
660england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers3 11:34:40,75 1 01:04:41 RPRA (Pigeon Association)
661netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls1 11:34:40,80 1 01:04:41 Holland Pigeons Club
662wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett2 11:34:41,15 1 01:04:41 Welsh Flag
663germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn8 11:34:41,15 1 01:04:41 Rietberg Club
664england MC2945  
Mutaito
Peter Williams1 11:34:41,25 1 01:04:41 RPRA (Pigeon Association)
665toledo MC0585  
Rotterdam
Andrés Bodnar Hajduk2 11:34:41,80 1 01:04:42 Mensajeras del Tajo
666czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie2 11:34:41,81 1 01:04:42 Czech Republic Club
667wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers3 11:34:42,05 1 01:04:42 Wales Club
668gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi2 11:34:42,30 1 01:04:42 Club Los Socios
669austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag10 11:34:42,40 1 01:04:42 VRV - Oberoesterreich
670england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn4 11:34:42,45 1 01:04:42 RPRA (Pigeon Association)
671wales MC2739  
Secret Two
Team Secret Service2 11:34:42,95 1 01:04:43 Wales Club
672slovakia MC0126  
Greg 7728
Team Greg - Slovakia6 11:34:42,95 1 01:04:43 Slovakia Club
673italia MC1110  
Doozer
Team Italy5 11:34:43,25 1 01:04:43 Italia
674germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:34:43,40 1 01:04:43 Oberfranken Club
675austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag11 11:34:43,65 1 01:04:44 VRV - Oberoesterreich
676gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:34:43,90 1 01:04:44 C.C. Iniciativa Isleña
677scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie2 11:34:45,25 1 01:04:45 Scottish Homing Union
678china MC2910  
European Rose
Team Haiye Bai Fuqing9 11:34:45,30 1 01:04:45 China Pigeon Raging Club
679rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8883 11:34:45,65 1 01:04:46 Romanía
680gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor2 11:34:45,75 1 01:04:46 La Paloma Mensajera
681austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:34:46,25 1 01:04:46 VRV - Oberoesterreich
682italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti2 11:34:46,40 1 01:04:46 Italia
683slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic3 11:34:46,60 1 01:04:47 Slovenia Club
684germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann5 11:34:46,65 1 01:04:47 Oberfranken Club
685belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:34:46,80 1 01:04:47 Belgium Club
686germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany7 11:34:46,90 1 01:04:47 Saalfeld Club
687austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa1 11:34:47,05 1 01:04:47 VRV - Oberoesterreich
688netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo4 11:34:47,15 1 01:04:47 Holland Pigeons Club
689germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons4 11:34:47,80 1 01:04:48 Saarland
690netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden2 11:34:47,85 1 01:04:48 Holland Pigeons Club
691germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl5 11:34:48,85 1 01:04:49 Heidenheim Club
692asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella3 11:34:49,00 1 01:04:49 R.C. Oviedo
693rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:34:49,10 1 01:04:49 Romanía
694rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea13 11:34:49,11 1 01:04:49 Romanía
695baleares MC2148  
Fall Aspen
Rafael Forteza Costa3 11:34:50,40 1 01:04:50 C.C. Es Pla de Mallorca
696netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John1 11:34:50,41 1 01:04:50 Holland Pigeons Club
697england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate5 11:34:50,70 1 01:04:51 RPRA (Pigeon Association)
698belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt5 11:34:50,95 1 01:04:51 De Snelvliegers Zandbergen Club
699wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett3 11:34:51,60 1 01:04:52 Welsh Flag
700turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt3 11:34:51,95 1 01:04:52 Turkey Flying Club
701hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:34:52,35 1 01:04:52 Hungary Pigeons Club
702belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon4 11:34:52,55 1 01:04:53 Club Olijftak Maaseik
703rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:34:52,65 1 01:04:53 Romanía
704south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 11:34:52,66 1 01:04:53 South Africa Club
705germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij5 11:34:52,80 1 01:04:53 Harsewinkel Club
706ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts5 11:34:53,25 1 01:04:53 Irish Homing Union
707germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller4 11:34:53,35 1 01:04:53 Germany Club
708tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán2 11:34:53,40 1 01:04:53 REUS
709belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns4 11:34:53,70 1 01:04:54 Fondclub Loft 24
710belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes2 11:34:54,05 1 01:04:54 Fondclub Loft 24
711england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow2 11:34:54,70 1 01:04:55 RPRA (Pigeon Association)
712germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:34:54,70 1 01:04:55 Germany Club
713germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller10 11:34:54,95 1 01:04:55 Oberfranken Club
714germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany5 11:34:55,65 1 01:04:56 Germany Club
715austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz2 11:34:55,66 1 01:04:56 Club Austria
716germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski2 11:34:56,15 1 01:04:56 Vogtland Club
717germany MC2249  
Mango
Team Blümmers5 11:34:56,60 1 01:04:57 Niederrhein Club
718england MC2944  
Dido
Peter Williams2 11:34:56,65 1 01:04:57 RPRA (Pigeon Association)
719wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett4 11:34:57,30 1 01:04:57 Welsh Flag
720south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:34:57,55 1 01:04:58 South Africa Club
721norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura3 11:34:57,56 1 01:04:58 Norge Racing Pigeon Club
722czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 11:34:57,65 1 01:04:58 Czech Republic Club
723italia MC1103  
Becky
Ervin Laro2 11:34:57,90 1 01:04:58 Italia
724netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 11:34:58,00 1 01:04:58 Holland Pigeons Club
725england MC0659  
Grace
David Hinkel2 11:34:58,45 1 01:04:58 RPRA (Pigeon Association)
726polska MC3052  
Maybe Arona
Team Przemyslaw Kozak3 11:34:58,95 1 01:04:59 Polonia
727england MC0668  
Anita
David Hinkel3 11:34:59,25 1 01:04:59 RPRA (Pigeon Association)
728germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring2 11:34:59,35 1 01:04:59 Münsterland Club
729slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic4 11:34:59,65 1 01:05:00 Slovenia Club
730italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S1 11:34:59,80 1 01:05:00 Italia
731germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner3 11:35:00,00 1 01:05:00 Nordhessen Club
732gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor3 11:35:00,01 1 01:05:00 La Paloma Mensajera
733germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen3 11:35:00,20 1 01:05:00 Ruhrgebiet Club
734eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 11:35:00,65 1 01:05:01 Club New Mexico
735rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 8884 11:35:00,70 1 01:05:01 Romanía
736wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons1 11:35:00,95 1 01:05:01 Wales Club
737asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella4 11:35:01,40 1 01:05:01 R.C. Oviedo
738asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella5 11:35:01,50 1 01:05:02 R.C. Oviedo
739rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea14 11:35:01,90 1 01:05:02 Romanía
740belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends4 11:35:02,00 1 01:05:02 Club Olijftak Maaseik
741south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts5 11:35:02,05 1 01:05:02 South Africa Club
742germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak5 11:35:02,40 1 01:05:02 Germany Club
743austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag12 11:35:02,41 1 01:05:02 VRV - Oberoesterreich
744rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah2 11:35:02,45 1 01:05:02 Romanía
745germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg2 11:35:02,50 1 01:05:02 Sajonia Club
746polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta4 11:35:02,95 1 01:05:03 Polonia
747germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst1 11:35:03,20 1 01:05:03 Oberfranken Club
748netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn5 11:35:03,35 1 01:05:03 Holland Pigeons Club
749belgium MC2701  
Jagienka
Team Creemers Neiss2 11:35:03,45 1 01:05:03 Club Olijftak Maaseik
750czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica4 11:35:03,95 1 01:05:04 Czech Republic Club
751belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen2 11:35:04,10 1 01:05:04 Club Olijftak Maaseik
752germany MC2854  
Sidian
Klaus Stieneker7 11:35:04,50 1 01:05:04 Germany Club
753ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:35:04,70 1 01:05:05 Ukraine Club
754south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 11:35:04,71 1 01:05:05 South Africa Club
755gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro3 11:35:04,72 1 01:05:05 Club Los Socios
756germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller1 11:35:05,00 1 01:05:05 Germany Club
757netherlands MC0100  
Found
Team Seelen - Ellenbroek3 11:35:05,15 1 01:05:05 Holland Pigeons Club
758italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu3 11:35:05,35 1 01:05:05 Italia
759netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan5 11:35:05,60 1 01:05:06 Holland Pigeons Club
760wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford4 11:35:05,61 1 01:05:06 Wales Club
761croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic1 11:35:05,75 1 01:05:06 Croatia Pigeon Club
762netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink3 11:35:05,95 1 01:05:06 Holland Pigeons Club
763germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:35:06,30 1 01:05:06 Käshofen
764netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen3 11:35:06,50 1 01:05:06 PDV Alphen Vooruit
765tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman2 11:35:06,55 1 01:05:07 Adexe
766belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:35:06,70 1 01:05:07 Club Olijftak Maaseik
767croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic1 11:35:06,71 1 01:05:07 Croatia Pigeon Club
768germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg3 11:35:07,05 1 01:05:07 Sajonia Club
769slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos3 11:35:07,45 1 01:05:07 Slovakia Club
770austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:35:07,70 1 01:05:08 Club Austria
771netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn6 11:35:07,85 1 01:05:08 Holland Pigeons Club
772austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag13 11:35:07,86 1 01:05:08 VRV - Oberoesterreich
773netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins2 11:35:08,35 1 01:05:08 Holland Pigeons Club
774asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella6 11:35:09,25 1 01:05:09 R.C. Oviedo
775austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag14 11:35:09,50 1 01:05:10 VRV - Oberoesterreich
776norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls2 11:35:09,55 1 01:05:10 Norge Racing Pigeon Club
777germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter4 11:35:09,56 1 01:05:10 Frankenland Club
778wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus3 11:35:09,70 1 01:05:10 Wales Club
779germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel16 11:35:10,00 1 01:05:10 Saalfeld Club
780malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 11:35:10,15 1 01:05:10 Malta Racing Pigeon Club
781turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:35:10,20 1 01:05:10 Turkey Flying Club
782germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn9 11:35:10,25 1 01:05:10 Rietberg Club
783wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls4 11:35:10,35 1 01:05:10 Wales Club
784czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize4 11:35:10,40 1 01:05:10 Czech Republic Club
785south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts6 11:35:10,80 1 01:05:11 South Africa Club
786netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies2 11:35:11,15 1 01:05:11 Holland Pigeons Club
787netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition1 11:35:11,20 1 01:05:11 Holland Pigeons Club
788germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel17 11:35:11,45 1 01:05:11 Saalfeld Club
789wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:35:11,85 1 01:05:12 Wales Club
790germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:35:12,45 1 01:05:12 Germany Club
791germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß2 11:35:12,46 1 01:05:12 Germany Club
792germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel18 11:35:12,65 1 01:05:13 Saalfeld Club
793rumania MC3259  
Quintana
Florin Scutaru2 11:35:12,75 1 01:05:13 Romanía
794netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden3 11:35:12,80 1 01:05:13 Holland Pigeons Club
795slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:35:13,15 1 01:05:13 Slovakia Club
796rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons2 11:35:13,95 1 01:05:14 Romanía
797germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany5 11:35:14,00 1 01:05:14 Germany Club
798rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:35:14,05 1 01:05:14 Romanía
799belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns5 11:35:14,15 1 01:05:14 Fondclub Loft 24
800switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf2 11:35:14,40 1 01:05:14 Suiza
801germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany8 11:35:14,50 1 01:05:14 Saalfeld Club
802germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons5 11:35:14,51 1 01:05:15 Saarland
803polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 11:35:14,65 1 01:05:15 Polonia
804asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones4 11:35:15,05 1 01:05:15 R.C. Oviedo
805fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:35:15,10 1 01:05:15 Gran Tarajal
806italia MC2123  
Belle
Renato Cantu4 11:35:15,15 1 01:05:15 Italia
807germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers6 11:35:15,45 1 01:05:15 Niederrhein Club
808england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate6 11:35:15,50 1 01:05:16 RPRA (Pigeon Association)
809china MC2921  
Zofie
Team Haiye Bai Fuqing10 11:35:15,70 1 01:05:16 China Pigeon Raging Club
810england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster7 11:35:16,15 1 01:05:16 RPRA (Pigeon Association)
811germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 11:35:16,40 1 01:05:16 Neuenkirchen Club
812netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon3 11:35:16,75 1 01:05:17 Holland Pigeons Club
813slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano1 11:35:16,85 1 01:05:17 Slovakia Club
814slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic1 11:35:17,15 1 01:05:17 Slovakia Club
815rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:35:17,45 1 01:05:17 Romanía
816hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel3 11:35:17,46 1 01:05:17 Hungary Pigeons Club
817czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek2 11:35:17,50 1 01:05:18 Czech Republic Club
818germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak6 11:35:17,60 1 01:05:18 Germany Club
819croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic2 11:35:17,65 1 01:05:18 Croatia Pigeon Club
820germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser9 11:35:17,80 1 01:05:18 Düsseldorf Club
821rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu3 11:35:17,85 1 01:05:18 Romanía
822belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:35:18,05 1 01:05:18 Fondclub Herent
823slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha2 11:35:18,06 1 01:05:18 Slovenia Club
824germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:35:18,40 1 01:05:18 Sachsen Club
825belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes3 11:35:19,00 1 01:05:19 Fondclub Loft 24
826cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero2 11:35:19,20 1 01:05:19 Malagüeño
827sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez4 11:35:19,25 1 01:05:19 ITALICENSE
828germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:35:19,70 1 01:05:20 Oberfranken Club
829germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn10 11:35:20,20 1 01:05:20 Rietberg Club
830malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta2 11:35:20,21 1 01:05:20 Malta Racing Pigeon Club
831polska MC2451  
JKG 7945
Team JKG Transport7 11:35:20,22 1 01:05:20 Polonia
832switzerland MC2263  
Turbo silver
Simon Wolf3 11:35:20,55 1 01:05:21 Suiza
833belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:35:20,75 1 01:05:21 Club Olijftak Maaseik
834netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer2 11:35:21,25 1 01:05:21 Holland Pigeons Club
835bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:35:21,25 1 01:05:21 Bulgaria Club
836netherlands MC0106  
Dibby
Team Rien van Oss en Zn7 11:35:21,45 1 01:05:21 Holland Pigeons Club
837belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:35:21,60 1 01:05:22 Club Olijftak Maaseik
838hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:35:21,60 1 01:05:22 Hungary Pigeons Club
839hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:35:21,85 1 01:05:22 Hungary Pigeons Club
840netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn8 11:35:21,90 1 01:05:22 Holland Pigeons Club
841germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak7 11:35:22,40 1 01:05:22 Germany Club
842germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:35:22,45 1 01:05:22 Käshofen
843south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 11:35:22,50 1 01:05:22 South Africa Club
844germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany9 11:35:22,70 1 01:05:23 Saalfeld Club
845germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing2 11:35:22,95 1 01:05:23 Lehrte/Peine
846germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:35:22,95 1 01:05:23 Sachsen Club
847austria MC1805  
Sharon
Beniamin Neag15 11:35:23,10 1 01:05:23 VRV - Oberoesterreich
848asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella7 11:35:23,20 1 01:05:23 R.C. Oviedo
849czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens4 11:35:23,35 1 01:05:23 Czech Republic Club
850england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate7 11:35:23,90 1 01:05:24 RPRA (Pigeon Association)
851netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland2 11:35:24,35 1 01:05:24 Holland Pigeons Club
852asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella8 11:35:24,40 1 01:05:24 R.C. Oviedo
853rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea15 11:35:24,50 1 01:05:24 Romanía
854netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan6 11:35:24,55 1 01:05:25 Holland Pigeons Club
855slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:35:24,85 1 01:05:25 Slovakia Club
856rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 11:35:25,05 1 01:05:25 Romanía
857rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:35:25,25 1 01:05:25 Romanía
858hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:35:25,70 1 01:05:26 Hungary Pigeons Club
859polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:35:25,80 1 01:05:26 Polonia
860germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers2 11:35:26,30 1 01:05:26 Münsterland
861rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea1 11:35:26,35 1 01:05:26 Romanía
862austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag16 11:35:26,45 1 01:05:26 VRV - Oberoesterreich
863denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen4 11:35:27,15 1 01:05:27 Denmark Club
864belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon5 11:35:27,20 1 01:05:27 Club Olijftak Maaseik
865netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons3 11:35:27,65 1 01:05:28 Holland Pigeons Club
866netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort4 11:35:27,95 1 01:05:28 Holland Pigeons Club
867wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:35:28,15 1 01:05:28 Wales Club
868gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi3 11:35:28,25 1 01:05:28 Club Los Socios
869polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 11:35:28,26 1 01:05:28 Polonia
870tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz1 11:35:28,50 1 01:05:28 C.C.Portuense
871italia MC1111  
punto
Team Italy6 11:35:28,70 1 01:05:29 Italia
872wales MC1743  
Colita
Paul Bamford5 11:35:28,75 1 01:05:29 Wales Club
873hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:35:29,10 1 01:05:29 Hungary Pigeons Club
874denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen3 11:35:29,25 1 01:05:29 Denmark Club
875wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers4 11:35:29,35 1 01:05:29 Wales Club
876wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service3 11:35:29,70 1 01:05:30 Wales Club
877hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:35:29,75 1 01:05:30 Hungary Pigeons Club
878italia MC1122  
Monviso
Team Italy7 11:35:30,50 1 01:05:30 Italia
879italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile2 11:35:30,60 1 01:05:31 Italia
880malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta4 11:35:30,80 1 01:05:31 Malta Racing Pigeon Club
881rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:35:30,85 1 01:05:31 Romanía
882germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel19 11:35:31,15 1 01:05:31 Saalfeld Club
883netherlands MC1290  
Sola Solita
Team Poelman - Kap1 11:35:31,50 1 01:05:32 Holland Pigeons Club
884netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer4 11:35:31,70 1 01:05:32 Holland Pigeons Club
885italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu2 11:35:31,85 1 01:05:32 Italia
886rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah3 11:35:32,15 1 01:05:32 Romanía
887belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends5 11:35:32,50 1 01:05:32 Club Olijftak Maaseik
888rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica4 11:35:32,51 1 01:05:33 Romanía
889belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels2 11:35:33,00 1 01:05:33 Belgium Club
890germany MC0081  
Muddy
Team SAS1 11:35:33,35 1 01:05:33 Germany Club
891germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß3 11:35:33,60 1 01:05:34 Germany Club
892polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny2 11:35:33,61 1 01:05:34 Polonia
893polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland6 11:35:33,70 1 01:05:34 Polonia
894hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:35:33,85 1 01:05:34 Hungary Pigeons Club
895netherlands MC1008  
Aska
Team Gebr. Vieberink4 11:35:33,95 1 01:05:34 Holland Pigeons Club
896germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany6 11:35:34,00 1 01:05:34 Germany Club
897wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's2 11:35:34,70 1 01:05:35 Wales Club
898netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls2 11:35:35,20 1 01:05:35 Holland Pigeons Club
899scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son2 11:35:35,21 1 01:05:35 Scottish Homing Union
900austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag17 11:35:35,95 1 01:05:36 VRV - Oberoesterreich
901gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:35:36,60 1 01:05:37 C.C. Iniciativa Isleña
902germany MC1736  
Japon
Walter Agler2 11:35:36,80 1 01:05:37 Oberbayern Club
903czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize5 11:35:37,20 1 01:05:37 Czech Republic Club
904turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:35:37,21 1 01:05:37 Turkey Flying Club
905rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita2 11:35:37,25 1 01:05:37 Romanía
906rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:35:37,26 1 01:05:37 Romanía
907italia MC1923  
Sanson
Team RSR4 11:35:37,55 1 01:05:38 Italia
908asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella9 11:35:38,05 1 01:05:38 R.C. Oviedo
909rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici4 11:35:38,10 1 01:05:38 Romanía
910turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan1 11:35:39,15 1 01:05:39 Turkey Flying Club
911rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav1 11:35:39,80 1 01:05:40 Romanía
912germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser10 11:35:39,81 1 01:05:40 Düsseldorf Club
913netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap2 11:35:39,90 1 01:05:40 Holland Pigeons Club
914slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J3 11:35:40,00 1 01:05:40 Slovakia Club
915rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:35:40,15 1 01:05:40 Romanía
916germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.2 11:35:40,25 1 01:05:40 Weitstrecken Myhl-Wegberg
917slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:35:40,30 1 01:05:40 Slovakia Club
918austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag18 11:35:40,80 1 01:05:41 VRV - Oberoesterreich
919netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 11:35:41,05 1 01:05:41 Holland Pigeons Club
920europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe3 11:35:41,06 1 01:05:41 Club E.U.
921china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Bai Fuqing11 11:35:41,15 1 01:05:41 China Pigeon Raging Club
922polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny2 11:35:41,35 1 01:05:41 Polonia
923germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel20 11:35:41,40 1 01:05:41 Saalfeld Club
924czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie3 11:35:41,80 1 01:05:42 Czech Republic Club
925polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport8 11:35:42,30 1 01:05:42 Polonia
926netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo5 11:35:42,50 1 01:05:42 Holland Pigeons Club
927germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:35:42,50 1 01:05:42 Käshofen
928germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug4 11:35:42,70 1 01:05:43 Germany Club
929austria MC2511  
Euro 2
Team Europa3 11:35:42,80 1 01:05:43 VRV - Oberoesterreich
930denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen2 11:35:43,05 1 01:05:43 Denmark Club
931alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral3 11:35:43,20 1 01:05:43 La Dama de Elche
932germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn11 11:35:43,30 1 01:05:43 Rietberg Club
933polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny3 11:35:43,35 1 01:05:43 Polonia
934germany MC0072  
Siggi
Team SAS2 11:35:43,50 1 01:05:44 Germany Club
935netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges1 11:35:44,05 1 01:05:44 Holland Pigeons Club
936netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn9 11:35:44,06 1 01:05:44 Holland Pigeons Club
937hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar3 11:35:44,15 1 01:05:44 Hungary Pigeons Club
938rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8885 11:35:44,60 1 01:05:45 Romanía
939belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 11:35:45,05 1 01:05:45 Fond Wallonie
940italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:35:45,15 1 01:05:45 Italian-Team
941polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak2 11:35:45,30 1 01:05:45 Polonia
942rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru3 11:35:46,25 1 01:05:46 Romanía
943gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita3 11:35:46,40 1 01:05:46 La Paloma Mensajera
944tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA2 11:35:46,75 1 01:05:47 Club Tenerife
945england MC2727  
Frankie Four Toes
Team W and S Sweet1 11:35:46,80 1 01:05:47 RPRA (Pigeon Association)
946italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 11:35:46,95 1 01:05:47 Italia
947norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura4 11:35:47,05 1 01:05:47 Norge Racing Pigeon Club
948china MC2925  
Sonja
Team Haiye Bai Fuqing12 11:35:47,15 1 01:05:47 China Pigeon Raging Club
949austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag19 11:35:47,45 1 01:05:47 VRV - Oberoesterreich
950england MC2941  
Palmira
Peter Williams3 11:35:47,75 1 01:05:48 RPRA (Pigeon Association)
951netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap3 11:35:47,76 1 01:05:48 Holland Pigeons Club
952belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:35:48,20 1 01:05:48 Club Olijftak Maaseik
953asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella10 11:35:48,25 1 01:05:48 R.C. Oviedo
954rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici5 11:35:48,60 1 01:05:49 Romanía
955england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet2 11:35:48,65 1 01:05:49 RPRA (Pigeon Association)
956belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen3 11:35:49,45 1 01:05:49 Belgium Club
957croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 11:35:49,95 1 01:05:50 Croatia Pigeon Club
958rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:35:50,00 1 01:05:50 Romanía
959switzerland MC2261  
Fondclub Bart
Simon Wolf4 11:35:50,01 1 01:05:50 Suiza
960netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda5 11:35:50,30 1 01:05:50 Holland Pigeons Club
961bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina2 11:35:50,85 1 01:05:51 Bosnia & Herzegovina Club
962germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:35:50,86 1 01:05:51 Germany Club
963germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany10 11:35:51,00 1 01:05:51 Saalfeld Club
964italia MC2121  
Alina
Renato Cantu5 11:35:51,35 1 01:05:51 Italia
965germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser11 11:35:51,55 1 01:05:52 Düsseldorf Club
966hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:35:51,90 1 01:05:52 Hungary Pigeons Club
967rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea16 11:35:52,65 1 01:05:53 Romanía
968england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce2 11:35:52,95 1 01:05:53 RPRA (Pigeon Association)
969rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea17 11:35:53,20 1 01:05:53 Romanía
970tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA1 11:35:53,35 1 01:05:53 Adexe
971germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.3 11:35:53,70 1 01:05:54 Weitstrecken Myhl-Wegberg
972england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs2 11:35:53,80 1 01:05:54 RPRA (Pigeon Association)
973germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller11 11:35:53,95 1 01:05:54 Oberfranken Club
974czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:35:54,00 1 01:05:54 Czech Republic Club
975england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate8 11:35:54,05 1 01:05:54 RPRA (Pigeon Association)
976germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann8 11:35:54,25 1 01:05:54 Kassel Club
977polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling2 11:35:54,26 1 01:05:54 Polonia
978austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag20 11:35:54,30 1 01:05:54 VRV - Oberoesterreich
979belgium MC0650  
Max
Team Creemers & Zoon6 11:35:54,50 1 01:05:54 Club Olijftak Maaseik
980netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing1 11:35:54,60 1 01:05:55 Holland Pigeons Club
981netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel5 11:35:55,00 1 01:05:55 Holland Pigeons Club
982hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:35:55,01 1 01:05:55 Hungary Pigeons Club
983rumania MC3348  
Ibs 89
Team Ibs Builders Group2 11:35:55,45 1 01:05:55 Romanía
984rumania MC1164  
AS Boy
Class 8886 11:35:56,00 1 01:05:56 Romanía
985germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.4 11:35:56,05 1 01:05:56 Weitstrecken Myhl-Wegberg
986czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek3 11:35:56,15 1 01:05:56 Czech Republic Club
987rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah4 11:35:57,05 1 01:05:57 Romanía
988rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:35:57,15 1 01:05:57 Romanía
989austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag21 11:35:57,85 1 01:05:58 VRV - Oberoesterreich
990netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons4 11:35:57,95 1 01:05:58 Holland Pigeons Club
991germany MC0058  
Exspo
Markus Winter2 11:35:58,00 1 01:05:58 Germany Club
992germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak8 11:35:58,25 1 01:05:58 Germany Club
993rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea18 11:35:58,25 1 01:05:58 Romanía
994hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel4 11:35:58,55 1 01:05:59 Hungary Pigeons Club
995rumania MC1165  
Winner
Class 8887 11:35:59,85 1 01:06:00 Romanía
996netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap4 11:36:00,20 1 01:06:00 Holland Pigeons Club
997la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido1 11:36:00,65 1 01:06:01 Centro C. La Palma
998england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs3 11:36:00,66 1 01:06:01 RPRA (Pigeon Association)
999netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland3 11:36:00,95 1 01:06:01 Holland Pigeons Club
1000germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser12 11:36:01,00 1 01:06:01 Düsseldorf Club
1001hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:36:01,10 1 01:06:01 Hungary Pigeons Club
1002ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 11:36:01,15 1 01:06:01 Irish Homing Union
1003england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers4 11:36:01,20 1 01:06:01 RPRA (Pigeon Association)
1004netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland4 11:36:01,35 1 01:06:01 Holland Pigeons Club
1005slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:36:01,90 1 01:06:02 Slovakia Club
1006malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta5 11:36:02,60 1 01:06:03 Malta Racing Pigeon Club
1007scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie3 11:36:02,61 1 01:06:03 Scottish Homing Union
1008italia MC1113  
Southwester
Team Italy8 11:36:02,65 1 01:06:03 Italia
1009wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls5 11:36:02,75 1 01:06:03 Wales Club
1010france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit2 11:36:03,15 1 01:06:03 Team Sibille France
1011wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers5 11:36:03,25 1 01:06:03 Wales Club
1012italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel1 11:36:03,75 1 01:06:04 Italia
1013wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers6 11:36:04,10 1 01:06:04 Wales Club
1014germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:36:04,35 1 01:06:04 Germany Club
1015germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette5 11:36:04,36 1 01:06:04 Käshofen
1016germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider2 11:36:04,50 1 01:06:04 Oberfranken Club
1017turkey MC2995  
Azra
Ferhat Gülez2 11:36:04,55 1 01:06:05 Turkey Flying Club
1018polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas2 11:36:04,80 1 01:06:05 Polonia
1019slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I4 11:36:05,00 1 01:06:05 Slovakia Club
1020rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea19 11:36:05,20 1 01:06:05 Romanía
1021germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany11 11:36:05,75 1 01:06:06 Saalfeld Club
1022polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt1 11:36:05,80 1 01:06:06 Polonia
1023france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette2 11:36:06,05 1 01:06:06 Team Sibille France
1024netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo6 11:36:06,25 1 01:06:06 Holland Pigeons Club
1025austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa2 11:36:06,30 1 01:06:06 VRV - Oberoesterreich
1026rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 11:36:06,40 1 01:06:06 Romanía
1027galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:36:06,90 1 01:06:07 MARIÑAS ALTAS
1028china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Bai Fuqing13 11:36:07,05 1 01:06:07 China Pigeon Raging Club
1029slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L2 11:36:07,15 1 01:06:07 Slovakia Club
1030czech republic MC2591  
Sax
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:36:08,00 1 01:06:08 Czech Republic Club
1031england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc3 11:36:08,05 1 01:06:08 RPRA (Pigeon Association)
1032rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti3 11:36:08,20 1 01:06:08 Romanía
1033germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain1 11:36:08,30 1 01:06:08 Fulda Club
1034belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes4 11:36:08,45 1 01:06:08 Fondclub Loft 24
1035malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta3 11:36:08,75 1 01:06:09 Malta Racing Pigeon Club
1036germany MC0848  
Neville
Werner Wahl6 11:36:09,00 1 01:06:09 Heidenheim Club
1037belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck10 11:36:09,95 1 01:06:10 Fond Wallonie
1038england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow3 11:36:10,40 1 01:06:10 RPRA (Pigeon Association)
1039rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca3 11:36:10,45 1 01:06:10 Romanía
1040germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn12 11:36:10,85 1 01:06:11 Rietberg Club
1041baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa4 11:36:11,65 1 01:06:12 C.C. Es Pla de Mallorca
1042italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel2 11:36:11,70 1 01:06:12 Italia
1043rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru4 11:36:12,15 1 01:06:12 Romanía
1044belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest1 11:36:12,25 1 01:06:12 Lembeek Club - Belgium
1045gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos2 11:36:12,50 1 01:06:12 Club Los Socios
1046moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului1 11:36:13,30 1 01:06:13 Moldova
1047austria MC2520  
Amey 1
Team Amey1 11:36:13,80 1 01:06:14 VRV - Oberoesterreich
1048slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik2 11:36:13,81 1 01:06:14 Slovakia Club
1049austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag22 11:36:13,85 1 01:06:14 VRV - Oberoesterreich
1050netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer5 11:36:14,20 1 01:06:14 Holland Pigeons Club
1051germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin3 11:36:14,35 1 01:06:14 Sachsen Club
1052polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport9 11:36:14,40 1 01:06:14 Polonia
1053rumania MC1166  
Killer Jr
Class 8888 11:36:15,05 1 01:06:15 Romanía
1054netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan7 11:36:15,60 1 01:06:16 Holland Pigeons Club
1055rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea20 11:36:15,65 1 01:06:16 Romanía
1056polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak3 11:36:15,80 1 01:06:16 Polonia
1057austria MC2510  
Euro 3
Team Europa4 11:36:15,95 1 01:06:16 VRV - Oberoesterreich
1058netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition2 11:36:17,10 1 01:06:17 Holland Pigeons Club
1059germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter5 11:36:17,15 1 01:06:17 Frankenland Club
1060croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic2 11:36:17,25 1 01:06:17 Croatia Pigeon Club
1061polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk2 11:36:17,45 1 01:06:17 Polonia
1062polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling3 11:36:17,85 1 01:06:18 Polonia
1063belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt6 11:36:18,05 1 01:06:18 De Snelvliegers Zandbergen Club
1064germany MC1316  
Wally
Erich Müller12 11:36:18,80 1 01:06:19 Oberfranken Club
1065italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti2 11:36:18,85 1 01:06:19 Italia
1066germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak9 11:36:18,95 1 01:06:19 Germany Club
1067gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor4 11:36:19,15 1 01:06:19 La Paloma Mensajera
1068china MC2908  
High Plains Drifter
Team Haiye Bai Fuqing14 11:36:19,50 1 01:06:20 China Pigeon Raging Club
1069wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor2 11:36:19,55 1 01:06:20 Wales Club
1070rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:36:19,65 1 01:06:20 Romanía
1071baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa5 11:36:20,05 1 01:06:20 C.C. Es Pla de Mallorca
1072germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller2 11:36:20,06 1 01:06:20 Germany Club
1073rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex5 11:36:20,40 1 01:06:20 Romanía
1074netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:36:20,70 1 01:06:21 Holland Pigeons Club
1075germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany12 11:36:20,90 1 01:06:21 Saalfeld Club
1076wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers7 11:36:21,55 1 01:06:22 Wales Club
1077netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan8 11:36:22,05 1 01:06:22 Holland Pigeons Club
1078england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters2 11:36:22,15 1 01:06:22 RPRA (Pigeon Association)
1079belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns6 11:36:22,40 1 01:06:22 Fondclub Loft 24
1080germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 11:36:22,95 1 01:06:23 Münsterland
1081slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:36:23,15 1 01:06:23 Slovakia Club
1082belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen4 11:36:23,60 1 01:06:24 Belgium Club
1083belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck11 11:36:24,20 1 01:06:24 Fond Wallonie
1084rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica5 11:36:24,65 1 01:06:25 Romanía
1085rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea21 11:36:24,66 1 01:06:25 Romanía
1086hungary MC1625  
GPS
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:36:24,67 1 01:06:25 Hungary Pigeons Club
1087hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:36:24,70 1 01:06:25 Hungary Pigeons Club
1088hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:36:25,95 1 01:06:26 Hungary Pigeons Club
1089germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers7 11:36:26,85 1 01:06:27 Niederrhein Club
1090slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine2 11:36:27,15 1 01:06:27 Slovenia Club
1091italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 11:36:28,05 1 01:06:28 Italia
1092germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller13 11:36:28,75 1 01:06:29 Oberfranken Club
1093england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 71 11:36:28,90 1 01:06:29 Up North Combine
1094europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 104 11:36:29,45 1 01:06:29 Club E.U.
1095rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea22 11:36:29,46 1 01:06:29 Romanía
1096hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 11:36:29,60 1 01:06:30 Hungary Pigeons Club
1097england MC2205  
Burntoft Irine
Team Burntoft Trainspotters3 11:36:29,61 1 01:06:30 RPRA (Pigeon Association)
1098slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:36:29,90 1 01:06:30 Slovakia Club
1099germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel21 11:36:30,05 1 01:06:30 Saalfeld Club
1100ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts6 11:36:30,60 1 01:06:31 Irish Homing Union
1101belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:36:30,80 1 01:06:31 Belarus Club
1102rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch2 11:36:31,10 1 01:06:31 Romanía
1103belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck12 11:36:31,30 1 01:06:31 Fond Wallonie
1104belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon7 11:36:31,40 1 01:06:31 Club Olijftak Maaseik
1105germany MC0027  
Found
Team Albatal4 11:36:31,95 1 01:06:32 Germany Club
1106rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea23 11:36:32,60 1 01:06:33 Romanía
1107wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett5 11:36:33,10 1 01:06:33 Welsh Flag
1108polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport10 11:36:33,15 1 01:06:33 Polonia
1109belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens8 11:36:33,35 1 01:06:33 Fond Wallonie
1110belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen1 11:36:33,55 1 01:06:34 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1111england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster8 11:36:33,85 1 01:06:34 RPRA (Pigeon Association)
1112netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing2 11:36:33,95 1 01:06:34 Holland Pigeons Club
1113croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic3 11:36:34,00 1 01:06:34 Croatia Pigeon Club
1114rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea2 11:36:34,05 1 01:06:34 Romanía
1115belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck13 11:36:35,35 1 01:06:35 Fond Wallonie
1116norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen1 11:36:35,45 1 01:06:35 Norge Racing Pigeon Club
1117netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 11:36:36,05 1 01:06:36 Holland Pigeons Club
1118england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster9 11:36:36,30 1 01:06:36 RPRA (Pigeon Association)
1119netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John3 11:36:36,65 1 01:06:37 Holland Pigeons Club
1120czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar4 11:36:36,65 1 01:06:37 Czech Republic Club
1121italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:36:37,35 1 01:06:37 Italia
1122rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea24 11:36:38,15 1 01:06:38 Romanía
1123netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto1 11:36:38,30 1 01:06:38 Holland Pigeons Club
1124rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 11:36:38,55 1 01:06:39 Romanía
1125austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag23 11:36:38,60 1 01:06:39 VRV - Oberoesterreich
1126england MC2943  
Cindy
Peter Williams4 11:36:39,05 1 01:06:39 RPRA (Pigeon Association)
1127czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica5 11:36:39,20 1 01:06:39 Czech Republic Club
1128czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize6 11:36:39,40 1 01:06:39 Czech Republic Club
1129belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens9 11:36:40,30 1 01:06:40 Fond Wallonie
1130polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:36:41,30 1 01:06:41 Polonia
1131germany MC1506  
Ivanka
Team Waz1 11:36:41,40 1 01:06:41 Oberfranken Club
1132asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba2 11:36:41,85 1 01:06:42 R.C. Oviedo
1133rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru5 11:36:41,95 1 01:06:42 Romanía
1134netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition3 11:36:42,20 1 01:06:42 Holland Pigeons Club
1135germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain2 11:36:42,80 1 01:06:43 Fulda Club
1136germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller14 11:36:42,90 1 01:06:43 Oberfranken Club
1137wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts3 11:36:43,00 1 01:06:43 Wales Club
1138germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug5 11:36:43,25 1 01:06:43 Germany Club
1139czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:36:43,75 1 01:06:44 Czech Republic Club
1140croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic4 11:36:44,20 1 01:06:44 Croatia Pigeon Club
1141rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:36:44,21 1 01:06:44 Romanía
1142belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons3 11:36:44,25 1 01:06:44 Fond Wallonie
1143bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:36:45,55 1 01:06:46 Bulgaria Club
1144wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys2 11:36:45,65 1 01:06:46 Wales Club
1145belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt7 11:36:45,80 1 01:06:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
1146rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif2 11:36:46,05 1 01:06:46 Romanía
1147austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer2 11:36:46,60 1 01:06:47 VRV - Oberoesterreich
1148belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:36:46,75 1 01:06:47 Club Olijftak Maaseik
1149slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha3 11:36:46,95 1 01:06:47 Slovenia Club
1150china MC2926  
Nikon
Team Haiye Bai Fuqing15 11:36:47,00 1 01:06:47 China Pigeon Raging Club
1151wales MC2694  
Boomerang 6
Team Tom and Gaynor3 11:36:47,05 1 01:06:47 Wales Club
1152hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard3 11:36:47,30 1 01:06:47 Hungary Pigeons Club
1153germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons6 11:36:48,40 1 01:06:48 Saarland
1154netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk2 11:36:48,45 1 01:06:48 Holland Pigeons Club
1155germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers3 11:36:48,60 1 01:06:49 Münsterland
1156belgium MC1150  
Biba
Filip de Smedt8 11:36:48,75 1 01:06:49 De Snelvliegers Zandbergen Club
1157belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen2 11:36:49,30 1 01:06:49 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1158turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:36:49,45 1 01:06:49 Turkey Flying Club
1159germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel22 11:36:49,70 1 01:06:50 Saalfeld Club
1160tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA2 11:36:49,85 1 01:06:50 Adexe
1161hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs2 11:36:50,90 1 01:06:51 Hungary Pigeons Club
1162slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik2 11:36:50,95 1 01:06:51 Slovakia Club
1163italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci2 11:36:51,10 1 01:06:51 Italia
1164netherlands MC1528  
Mikelaka
Team Soepboer6 11:36:51,11 1 01:06:51 Holland Pigeons Club
1165germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser13 11:36:51,70 1 01:06:52 Düsseldorf Club
1166gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi4 11:36:51,95 1 01:06:52 Club Los Socios
1167czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek4 11:36:52,00 1 01:06:52 Czech Republic Club
1168england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 11:36:52,15 1 01:06:52 RPRA (Pigeon Association)
1169china MC2913  
Bemol
Team Haiye Bai Fuqing16 11:36:52,35 1 01:06:52 China Pigeon Raging Club
1170germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller15 11:36:52,65 1 01:06:53 Oberfranken Club
1171netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda6 11:36:53,25 1 01:06:53 Holland Pigeons Club
1172slovakia MC0128  
Greg 7776
Team Greg - Slovakia7 11:36:53,30 1 01:06:53 Slovakia Club
1173italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro3 11:36:54,05 1 01:06:54 Italia
1174germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller16 11:36:54,20 1 01:06:54 Oberfranken Club
1175germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst2 11:36:54,65 1 01:06:55 Oberfranken Club
1176belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:36:55,50 1 01:06:56 Club Olijftak Maaseik
1177slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia8 11:36:56,00 1 01:06:56 Slovakia Club
1178polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:36:56,75 1 01:06:57 Polonia
1179italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S3 11:36:56,95 1 01:06:57 Italia
1180czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal4 11:36:56,96 1 01:06:57 Czech Republic Club
1181slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia9 11:36:57,00 1 01:06:57 Slovakia Club
1182rumania MC3197  
Sophia
Team Hintari & Lungoci1 11:36:57,05 1 01:06:57 Romanía
1183wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons2 11:36:57,60 1 01:06:58 Wales Club
1184hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:36:57,61 1 01:06:58 Hungary Pigeons Club
1185germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J2 11:36:57,70 1 01:06:58 Neuenkirchen Club
1186china MC2923  
Bonita
Team Haiye Bai Fuqing17 11:36:58,35 1 01:06:58 China Pigeon Raging Club
1187slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I5 11:36:58,55 1 01:06:59 Slovakia Club
1188polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 11:36:58,85 1 01:06:59 Polonia
1189norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls3 11:36:59,05 1 01:06:59 Norge Racing Pigeon Club
1190turkey MC3003  
Tayyar
Halil Seyhan2 11:36:59,20 1 01:06:59 Turkey Flying Club
1191germany MC2849  
Rando
Klaus Stieneker8 11:36:59,50 1 01:07:00 Germany Club
1192denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen5 11:36:59,60 1 01:07:00 Denmark Club
1193england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate9 11:36:59,75 1 01:07:00 RPRA (Pigeon Association)
1194germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany6 11:36:59,76 1 01:07:00 Germany Club
1195slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec2 11:37:00,70 1 01:07:01 Slovenia Club
1196wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 11:37:01,00 1 01:07:01 Wales Club
1197belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt9 11:37:01,15 1 01:07:01 De Snelvliegers Zandbergen Club
1198hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:37:01,55 1 01:07:02 Hungary Pigeons Club
1199england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker1 11:37:01,65 1 01:07:02 RPRA (Pigeon Association)
1200belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde2 11:37:01,70 1 01:07:02 Land van Aalst
1201croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip1 11:37:01,75 1 01:07:02 Croatia Pigeon Club
1202tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime2 11:37:02,20 1 01:07:02 Adexe
1203germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers4 11:37:03,20 1 01:07:03 Münsterland
1204polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:37:03,55 1 01:07:04 Polonia
1205denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen6 11:37:04,20 1 01:07:04 Denmark Club
1206polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland7 11:37:04,25 1 01:07:04 Polonia
1207slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky3 11:37:04,40 1 01:07:04 Slovakia Club
1208czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 11:37:04,80 1 01:07:05 Czech Republic Club
1209wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts4 11:37:04,95 1 01:07:05 Wales Club
1210germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 11:37:05,40 1 01:07:05 Germany Club
1211alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral4 11:37:06,40 1 01:07:06 La Dama de Elche
1212italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile3 11:37:06,60 1 01:07:07 Italia
1213asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella11 11:37:06,65 1 01:07:07 R.C. Oviedo
1214netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel6 11:37:07,05 1 01:07:07 Holland Pigeons Club
1215norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:37:07,06 1 01:07:07 Norge Racing Pigeon Club
1216italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu6 11:37:07,25 1 01:07:07 Italia
1217germany MC0060  
Depp Water
Team Golden Ladies Germany7 11:37:07,85 1 01:07:08 Germany Club
1218polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski2 11:37:08,15 1 01:07:08 Polonia
1219polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport11 11:37:08,20 1 01:07:08 Polonia
1220germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt2 11:37:08,21 1 01:07:08 Germany Club
1221england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster10 11:37:08,45 1 01:07:08 RPRA (Pigeon Association)
1222tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime3 11:37:08,70 1 01:07:09 Adexe
1223england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:37:09,25 1 01:07:09 Up North Combine
1224slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P2 11:37:09,55 1 01:07:10 Slovakia Club
1225polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 11:37:09,60 1 01:07:10 Polonia
1226germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann9 11:37:10,25 1 01:07:10 Kassel Club
1227south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat1 11:37:11,00 1 01:07:11 South Africa Club
1228czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize7 11:37:11,40 1 01:07:11 Czech Republic Club
1229denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master2 11:37:11,90 1 01:07:12 Denmark Club
1230belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:37:12,10 1 01:07:12 Club Olijftak Maaseik
1231netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder3 11:37:12,35 1 01:07:12 Holland Pigeons Club
1232rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea25 11:37:12,40 1 01:07:12 Romanía
1233rumania MC1201  
Ms. Africa 1
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:37:12,41 1 01:07:12 Romanía
1234wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford6 11:37:12,42 1 01:07:12 Wales Club
1235rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea26 11:37:13,50 1 01:07:14 Romanía
1236belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns7 11:37:13,65 1 01:07:14 Fondclub Loft 24
1237south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 11:37:13,75 1 01:07:14 South Africa Club
1238hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard4 11:37:14,00 1 01:07:14 Hungary Pigeons Club
1239rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:37:14,05 1 01:07:14 Romanía
1240wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's3 11:37:14,06 1 01:07:14 Wales Club
1241hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 11:37:14,90 1 01:07:15 Hungary Pigeons Club
1242cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:37:14,95 1 01:07:15 Andalucía
1243wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons3 11:37:15,40 1 01:07:15 Wales Club
1244denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen3 11:37:15,70 1 01:07:16 Denmark Club
1245slovakia MC1707  
Reno
Team Ladicky I + J4 11:37:16,20 1 01:07:16 Slovakia Club
1246polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk2 11:37:16,35 1 01:07:16 Polonia
1247south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts7 11:37:16,45 1 01:07:16 South Africa Club
1248slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec3 11:37:16,60 1 01:07:17 Slovenia Club
1249belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 11:37:17,90 1 01:07:18 Club Olijftak Maaseik
1250germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser14 11:37:18,45 1 01:07:18 Düsseldorf Club
1251rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea27 11:37:19,00 1 01:07:19 Romanía
1252germany MC3111  
Bea 80
Team Fam. Flonta2 11:37:19,20 1 01:07:19 Germany Club
1253malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta6 11:37:19,30 1 01:07:19 Malta Racing Pigeon Club
1254rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:37:19,60 1 01:07:20 Romanía
1255denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen2 11:37:19,70 1 01:07:20 Denmark Club
1256rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport1 11:37:19,75 1 01:07:20 Romanía
1257rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici6 11:37:19,95 1 01:07:20 Romanía
1258germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn13 11:37:19,96 1 01:07:20 Rietberg Club
1259belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen3 11:37:20,25 1 01:07:20 Club Olijftak Maaseik
1260hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel5 11:37:20,60 1 01:07:21 Hungary Pigeons Club
1261germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany13 11:37:20,75 1 01:07:21 Saalfeld Club
1262netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan9 11:37:22,35 1 01:07:22 Holland Pigeons Club
1263europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe4 11:37:22,50 1 01:07:22 Club E.U.
1264hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:37:22,70 1 01:07:23 Hungary Pigeons Club
1265polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk3 11:37:22,75 1 01:07:23 Polonia
1266germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel23 11:37:23,05 1 01:07:23 Saalfeld Club
1267italia MC1921  
Banana
Team RSR5 11:37:23,50 1 01:07:24 Italia
1268italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S4 11:37:23,75 1 01:07:24 Italia
1269rumania MC0151  
Bucarest
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 11:37:23,85 1 01:07:24 Romanía
1270czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal3 11:37:24,00 1 01:07:24 Czech Republic Club
1271netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel7 11:37:24,55 1 01:07:25 Holland Pigeons Club
1272europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe5 11:37:24,90 1 01:07:25 Club E.U.
1273rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav2 11:37:25,10 1 01:07:25 Romanía
1274czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize8 11:37:25,65 1 01:07:26 Czech Republic Club
1275germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker9 11:37:25,75 1 01:07:26 Germany Club
1276austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer3 11:37:25,90 1 01:07:26 VRV - Oberoesterreich
1277netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel8 11:37:26,25 1 01:07:26 Holland Pigeons Club
1278france MC1135  
Lexa
Xavier Benoit3 11:37:26,75 1 01:07:27 Team Sibille France
1279rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea3 11:37:26,90 1 01:07:27 Romanía
1280hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:37:26,95 1 01:07:27 Hungary Pigeons Club
1281germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany7 11:37:27,15 1 01:07:27 Germany Club
1282belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck14 11:37:27,20 1 01:07:27 Fond Wallonie
1283asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones5 11:37:27,35 1 01:07:27 R.C. Oviedo
1284germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn14 11:37:29,10 1 01:07:29 Rietberg Club
1285england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker2 11:37:29,50 1 01:07:30 RPRA (Pigeon Association)
1286rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita3 11:37:29,95 1 01:07:30 Romanía
1287england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford2 11:37:30,25 1 01:07:30 RPRA (Pigeon Association)
1288wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls6 11:37:30,40 1 01:07:30 Wales Club
1289germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers8 11:37:30,55 1 01:07:31 Niederrhein Club
1290slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik3 11:37:30,60 1 01:07:31 Slovakia Club
1291gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro4 11:37:30,80 1 01:07:31 Club Los Socios
1292czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi2 11:37:31,45 1 01:07:31 Czech Republic Club
1293netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder4 11:37:31,75 1 01:07:32 Holland Pigeons Club
1294italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu3 11:37:31,76 1 01:07:32 Italia
1295turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez3 11:37:31,85 1 01:07:32 Turkey Flying Club
1296switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf5 11:37:33,45 1 01:07:33 Suiza
1297netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan10 11:37:34,70 1 01:07:35 Holland Pigeons Club
1298england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:37:34,85 1 01:07:35 RPRA (Pigeon Association)
1299netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots4 11:37:35,60 1 01:07:36 Holland Pigeons Club
1300polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport12 11:37:35,80 1 01:07:36 Polonia
1301rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 11:37:36,00 1 01:07:36 Romanía
1302germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons7 11:37:37,35 1 01:07:37 Saarland
1303asturias MC0250  
Favorite Girl
Team Los Carbayones6 11:37:37,55 1 01:07:38 R.C. Oviedo
1304rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:37:37,80 1 01:07:38 Romanía
1305austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag24 11:37:37,90 1 01:07:38 VRV - Oberoesterreich
1306austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag25 11:37:39,65 1 01:07:40 VRV - Oberoesterreich
1307polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel2 11:37:39,95 1 01:07:40 Polonia
1308germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann1 11:37:39,96 1 01:07:40 Wetter
1309austria MC0328  
Supertramp
Team Gratzer & Nóres2 11:37:40,55 1 01:07:41 Pigeon Club Austria South
1310hungary MC3042  
Barkin
Team Dr. Stecz Hungary1 11:37:41,25 1 01:07:41 Hungary Pigeons Club
1311germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:37:41,45 1 01:07:41 Germany Club
1312norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura5 11:37:42,00 1 01:07:42 Norge Racing Pigeon Club
1313tenerife MC0017  
Ian
Edward Frost1 11:37:42,25 1 01:07:42 C.C.Portuense
1314hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:37:42,60 1 01:07:43 Hungary Pigeons Club
1315croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes2 11:37:43,05 1 01:07:43 Croatia Pigeon Club
1316belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns8 11:37:43,50 1 01:07:44 Fondclub Loft 24
1317austria MC1812  
Fanny
Beniamin Neag26 11:37:44,10 1 01:07:44 VRV - Oberoesterreich
1318netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij4 11:37:44,10 1 01:07:44 Holland Pigeons Club
1319slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic2 11:37:44,30 1 01:07:44 Slovakia Club
1320slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia10 11:37:45,00 1 01:07:45 Slovakia Club
1321slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic5 11:37:45,35 1 01:07:45 Slovenia Club
1322rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu4 11:37:45,65 1 01:07:46 Romanía
1323england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate10 11:37:45,95 1 01:07:46 RPRA (Pigeon Association)
1324polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:37:46,90 1 01:07:47 Polonia
1325south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts8 11:37:48,00 1 01:07:48 South Africa Club
1326netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 11:37:48,25 1 01:07:48 Holland Pigeons Club
1327malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta4 11:37:48,30 1 01:07:48 Malta Racing Pigeon Club
1328rumania MC0138  
Buca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos3 11:37:48,95 1 01:07:49 Romanía
1329wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers8 11:37:49,00 1 01:07:49 Wales Club
1330polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland8 11:37:49,40 1 01:07:49 Polonia
1331belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 11:37:51,05 1 01:07:51 Denderbond Ninove
1332rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:37:51,25 1 01:07:51 Club Rusia
1333slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia11 11:37:52,30 1 01:07:52 Slovakia Club
1334germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker10 11:37:52,80 1 01:07:53 Germany Club
1335gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor5 11:37:53,40 1 01:07:53 La Paloma Mensajera
1336germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider3 11:37:54,90 1 01:07:55 Oberfranken Club
1337hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel6 11:37:55,10 1 01:07:55 Hungary Pigeons Club
1338polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland9 11:37:55,35 1 01:07:55 Polonia
1339netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigeons5 11:37:56,25 1 01:07:56 Holland Pigeons Club
1340alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral5 11:37:56,30 1 01:07:56 La Dama de Elche
1341slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia12 11:37:56,55 1 01:07:57 Slovakia Club
1342netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders1 11:37:56,70 1 01:07:57 Holland Pigeons Club
1343netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink5 11:37:57,20 1 01:07:57 Holland Pigeons Club
1344germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller5 11:37:57,50 1 01:07:58 Germany Club
1345rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea28 11:37:57,65 1 01:07:58 Romanía
1346polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski2 11:37:58,10 1 01:07:58 Polonia
1347germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany8 11:37:58,25 1 01:07:58 Germany Club
1348austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag27 11:37:58,30 1 01:07:58 VRV - Oberoesterreich
1349polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel3 11:37:58,40 1 01:07:58 Polonia
1350england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster11 11:37:58,60 1 01:07:59 RPRA (Pigeon Association)
1351czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 11:37:59,60 1 01:08:00 Czech Republic Club
1352belgium MC1970  
Mikka
Team Belgium's Finest2 11:37:59,95 1 01:08:00 Lembeek Club - Belgium
1353wales MC0525  
kiddy 2
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:38:00,70 1 01:08:01 Wales Club
1354italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 11:38:01,15 1 01:08:01 Italia
1355netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda7 11:38:01,30 1 01:08:01 Holland Pigeons Club
1356rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici7 11:38:01,35 1 01:08:01 Romanía
1357netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 11:38:02,60 1 01:08:03 Holland Pigeons Club
1358polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport13 11:38:03,45 1 01:08:03 Polonia
1359england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World1 11:38:04,05 1 01:08:04 RPRA (Pigeon Association)
1360hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 11:38:04,10 1 01:08:04 Hungary Pigeons Club
1361polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 11:38:04,15 1 01:08:04 Polonia
1362germany MC2788  
Warie
Hans Esser2 11:38:06,05 1 01:08:06 Germany Club
1363england MC0673  
Route Forty
David Hinkel4 11:38:07,35 1 01:08:07 RPRA (Pigeon Association)
1364germany MC1359  
Fedra
Erich Müller17 11:38:08,00 1 01:08:08 Oberfranken Club
1365germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers9 11:38:08,55 1 01:08:09 Niederrhein Club
1366polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk3 11:38:09,00 1 01:08:09 Polonia
1367wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's4 11:38:09,25 1 01:08:09 Wales Club
1368rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 11:38:12,15 1 01:08:12 Romanía
1369germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak10 11:38:12,25 1 01:08:12 Germany Club
1370wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford7 11:38:13,90 1 01:08:14 Wales Club
1371germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel24 11:38:14,05 1 01:08:14 Saalfeld Club
1372belgium MC0222  
Otah Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:38:14,30 1 01:08:14 Fond Wallonie
1373germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn2 11:38:14,40 1 01:08:14 Germany Club
1374austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer4 11:38:14,50 1 01:08:14 VRV - Oberoesterreich
1375alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral6 11:38:15,00 1 01:08:15 La Dama de Elche
1376rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:38:15,55 1 01:08:16 Romanía
1377asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella12 11:38:16,15 1 01:08:16 R.C. Oviedo
1378czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel4 11:38:16,75 1 01:08:17 Czech Republic Club
1379belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon8 11:38:16,75 1 01:08:17 Club Olijftak Maaseik
1380france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:38:16,95 1 01:08:17 Team Sibille France
1381austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:38:17,70 1 01:08:18 VRV - Oberoesterreich
1382germany MC1337  
Sayonara Baby
Erich Müller18 11:38:17,70 1 01:08:18 Oberfranken Club
1383belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 11:38:17,95 1 01:08:18 Denderbond Ninove
1384slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano2 11:38:18,65 1 01:08:19 Slovakia Club
1385norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen2 11:38:18,85 1 01:08:19 Norge Racing Pigeon Club
1386slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik3 11:38:20,40 1 01:08:20 Slovakia Club
1387slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano3 11:38:20,85 1 01:08:21 Slovakia Club
1388austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa3 11:38:20,95 1 01:08:21 VRV - Oberoesterreich
1389italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna2 11:38:21,40 1 01:08:21 Italia
1390rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8889 11:38:21,95 1 01:08:22 Romanía
1391croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb2 11:38:22,25 1 01:08:22 Croatia Pigeon Club
1392netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek4 11:38:22,55 1 01:08:23 Holland Pigeons Club
1393belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck15 11:38:22,60 1 01:08:23 Fond Wallonie
1394england MC2155  
Ted
Duncan Kittow3 11:38:23,10 1 01:08:23 RPRA (Pigeon Association)
1395hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:38:24,35 1 01:08:24 Hungary Pigeons Club
1396england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters4 11:38:25,15 1 01:08:25 RPRA (Pigeon Association)
1397germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:38:25,80 1 01:08:26 Oberfranken Club
1398belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens10 11:38:26,35 1 01:08:26 Fond Wallonie
1399tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón2 11:38:26,65 1 01:08:27 CANARAGÜI
1400gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi5 11:38:26,80 1 01:08:27 Club Los Socios
1401netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving2 11:38:28,80 1 01:08:29 Holland Pigeons Club
1402rumania MC1168  
Invictus
Class 88810 11:38:29,75 1 01:08:30 Romanía
1403hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:38:29,95 1 01:08:30 Hungary Pigeons Club
1404netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen4 11:38:30,05 1 01:08:30 PDV Alphen Vooruit
1405fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:38:30,25 1 01:08:30 Gran Tarajal
1406netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving3 11:38:30,40 1 01:08:30 Holland Pigeons Club
1407wales MC1934  
marley
Team Rudderfett6 11:38:31,95 1 01:08:32 Welsh Flag
1408rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:38:32,70 1 01:08:33 Romanía
1409belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen4 11:38:33,00 1 01:08:33 Club Olijftak Maaseik
1410polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski3 11:38:35,35 1 01:08:35 Polonia
1411croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip2 11:38:35,40 1 01:08:35 Croatia Pigeon Club
1412belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas4 11:38:36,95 1 01:08:37 Fond Wallonie
1413germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann2 11:38:37,15 1 01:08:37 Wetter
1414germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 11:38:37,95 1 01:08:38 RV Spessart Club
1415rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:38:37,96 1 01:08:38 Club Rusia
1416wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers9 11:38:38,05 1 01:08:38 Wales Club
1417rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca4 11:38:38,95 1 01:08:39 Romanía
1418germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka3 11:38:38,96 1 01:08:39 Wetter
1419germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel25 11:38:41,05 1 01:08:41 Saalfeld Club
1420germany MC1512  
Eurofalk 957
Team SG Eider4 11:38:41,06 1 01:08:41 Oberfranken Club
1421south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts9 11:38:41,07 1 01:08:41 South Africa Club
1422germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel26 11:38:41,85 1 01:08:42 Saalfeld Club
1423austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag28 11:38:42,05 1 01:08:42 VRV - Oberoesterreich
1424czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal4 11:38:43,40 1 01:08:43 Czech Republic Club
1425baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa6 11:38:43,41 1 01:08:43 C.C. Es Pla de Mallorca
1426polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner1 11:38:43,95 1 01:08:44 Polonia
1427rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca2 11:38:44,10 1 01:08:44 Romanía
1428netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder5 11:38:44,20 1 01:08:44 Holland Pigeons Club
1429polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk4 11:38:44,25 1 01:08:44 Polonia
1430slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik2 11:38:44,26 1 01:08:44 Slovakia Club
1431germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain3 11:38:45,10 1 01:08:45 Fulda Club
1432rumania MC2948  
Victoria
Cristian Stan1 11:38:45,75 1 01:08:46 Romanía
1433fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas2 11:38:46,00 1 01:08:46 Gran Tarajal
1434wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls7 11:38:46,40 1 01:08:46 Wales Club
1435italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy9 11:38:46,50 1 01:08:46 Italia
1436hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:38:46,85 1 01:08:47 Hungary Pigeons Club
1437germany MC0906  
Alba
Team Albatal5 11:38:47,70 1 01:08:48 Germany Club
1438rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea29 11:38:48,75 1 01:08:49 Romanía
1439germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz2 11:38:48,90 1 01:08:49 Oberfranken Club
1440la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas1 11:38:51,30 1 01:08:51 Amigos de La Palma
1441rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 11:38:52,10 1 01:08:52 Romanía
1442czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas4 11:38:52,11 1 01:08:52 Czech Republic Club
1443wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent4 11:38:52,35 1 01:08:52 Wales Club
1444fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:38:52,60 1 01:08:53 Gran Tarajal
1445tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón3 11:38:52,75 1 01:08:53 CANARAGÜI
1446germany MC1317  
Yalu
Erich Müller19 11:38:53,05 1 01:08:53 Oberfranken Club
1447rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea30 11:38:54,30 1 01:08:54 Romanía
1448germany MC1358  
Zan
Erich Müller20 11:38:55,20 1 01:08:55 Oberfranken Club
1449slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB2 11:38:55,40 1 01:08:55 Slovakia Club
1450tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime4 11:38:55,90 1 01:08:56 Adexe
1451germany MC1330  
Super Million
Erich Müller21 11:38:56,95 1 01:08:57 Oberfranken Club
1452france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:38:57,70 1 01:08:58 France Club
1453belgium MC0365  
Paca
Dirk Verstichelen3 11:38:58,40 1 01:08:58 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1454netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots5 11:38:59,85 1 01:09:00 Holland Pigeons Club
1455polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland10 11:39:01,75 1 01:09:02 Polonia
1456czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi3 11:39:01,80 1 01:09:02 Czech Republic Club
1457belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels3 11:39:01,95 1 01:09:02 Belgium Club
1458netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo7 11:39:02,30 1 01:09:02 Holland Pigeons Club
1459germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller22 11:39:03,40 1 01:09:03 Oberfranken Club
1460wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor4 11:39:04,35 1 01:09:04 Wales Club
1461germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:39:05,35 1 01:09:05 Germany Club
1462austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa4 11:39:05,65 1 01:09:06 VRV - Oberoesterreich
1463netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek5 11:39:07,05 1 01:09:07 Holland Pigeons Club
1464netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn10 11:39:08,90 1 01:09:09 Holland Pigeons Club
1465netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto2 11:39:09,20 1 01:09:09 Holland Pigeons Club
1466belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens11 11:39:09,25 1 01:09:09 Fond Wallonie
1467slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P3 11:39:09,40 1 01:09:09 Slovakia Club
1468turkey MC2999  
Aksu
Ferhat Gülez4 11:39:10,15 1 01:09:10 Turkey Flying Club
1469malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta7 11:39:11,80 1 01:09:12 Malta Racing Pigeon Club
1470malta MC0309  
Victory Martin
Team Victory Lofts Malta8 11:39:12,05 1 01:09:12 Malta Racing Pigeon Club
1471england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs4 11:39:13,15 1 01:09:13 RPRA (Pigeon Association)
1472rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea31 11:39:13,25 1 01:09:13 Romanía
1473netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan11 11:39:14,50 1 01:09:14 Holland Pigeons Club
1474austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer3 11:39:14,95 1 01:09:15 Club Austria
1475hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:39:16,40 1 01:09:16 Hungary Pigeons Club
1476rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch4 11:39:16,50 1 01:09:16 Romanía
1477turkey MC3039  
Kaplan
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:39:17,45 1 01:09:17 Turkey Flying Club
1478germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers5 11:39:18,15 1 01:09:18 Münsterland
1479england MC0670  
Canica
David Hinkel5 11:39:18,16 1 01:09:18 RPRA (Pigeon Association)
1480netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn11 11:39:18,20 1 01:09:18 Holland Pigeons Club
1481belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:39:19,25 1 01:09:19 Club Olijftak Maaseik
1482belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:39:21,75 1 01:09:22 Belarus Club
1483slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia13 11:39:23,10 1 01:09:23 Slovakia Club
1484hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 11:39:24,80 1 01:09:25 Hungary Pigeons Club
1485italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:39:25,45 1 01:09:25 Italian-Team
1486germany MC1349  
Matko
Erich Müller23 11:39:25,85 1 01:09:26 Oberfranken Club
1487wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's5 11:39:26,10 1 01:09:26 Wales Club
1488rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif3 11:39:26,35 1 01:09:26 Romanía
1489czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens5 11:39:26,90 1 01:09:27 Czech Republic Club
1490netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges2 11:39:27,00 1 01:09:27 Holland Pigeons Club
1491belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu2 11:39:27,55 1 01:09:28 Belgium Club
1492belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:39:28,25 1 01:09:28 Club Olijftak Maaseik
1493rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:39:30,50 1 01:09:30 Romanía
1494ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY1 11:39:31,35 1 01:09:31 Irish Homing Union
1495germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij6 11:39:33,15 1 01:09:33 Harsewinkel Club
1496scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son3 11:39:33,80 1 01:09:34 Scottish Homing Union
1497netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk3 11:39:33,81 1 01:09:34 Holland Pigeons Club
1498polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:39:34,30 1 01:09:34 Polonia
1499tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA3 11:39:34,70 1 01:09:35 Club Tenerife
1500rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita4 11:39:34,71 1 01:09:35 Romanía
1501south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts10 11:39:35,40 1 01:09:35 South Africa Club
1502germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers6 11:39:35,55 1 01:09:36 Münsterland
1503germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler3 11:39:38,80 1 01:09:39 Oberbayern Club
1504gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor6 11:39:38,81 1 01:09:39 La Paloma Mensajera
1505germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare2 11:39:39,45 1 01:09:39 Germany Club
1506rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:39:40,25 1 01:09:40 Romanía
1507tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña1 11:39:42,10 1 01:09:42 Terres del Ebre
1508rumania MC1859  
Hulk
Team Onur1 11:39:42,55 1 01:09:43 Romanía
1509rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar3 11:39:42,70 1 01:09:43 Romanía
1510austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa5 11:39:43,80 1 01:09:44 VRV - Oberoesterreich
1511scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds2 11:39:44,05 1 01:09:44 Scottish Homing Union
1512rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan2 11:39:45,90 1 01:09:46 Romanía
1513germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:39:46,45 1 01:09:46 Germany Club
1514netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan12 11:39:46,70 1 01:09:47 Holland Pigeons Club
1515polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:39:46,80 1 01:09:47 Polonia
1516portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul2 11:39:46,81 1 01:09:47 Faro - Portugal
1517czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize9 11:39:47,10 1 01:09:47 Czech Republic Club
1518england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet3 11:39:47,11 1 01:09:47 RPRA (Pigeon Association)
1519rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan3 11:39:48,25 1 01:09:48 Romanía
1520south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht2 11:39:49,55 1 01:09:50 South Africa Club
1521china MC2922  
Oker
Team Haiye Bai Fuqing18 11:39:50,35 1 01:09:50 China Pigeon Raging Club
1522polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski4 11:39:50,90 1 01:09:51 Polonia
1523galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:39:51,65 1 01:09:52 MARIÑAS ALTAS
1524germany MC2994  
Lightening Speed
Hans-Paul Esser15 11:39:52,05 1 01:09:52 Düsseldorf Club
1525netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:39:52,20 1 01:09:52 Holland Pigeons Club
1526polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 11:39:54,00 1 01:09:54 Polonia
1527polska MC3061  
Fede
Team Morel3 11:39:54,75 1 01:09:55 Polonia
1528czech republic MC2596  
Harry Krutil
Team Krutil Karel & Michal5 11:39:55,25 1 01:09:55 Czech Republic Club
1529england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster12 11:39:56,35 1 01:09:56 RPRA (Pigeon Association)
1530germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:39:56,55 1 01:09:57 Schwaben-Allgäu Club
1531cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero3 11:39:57,15 1 01:09:57 Malagüeño
1532south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht3 11:39:58,15 1 01:09:58 South Africa Club
1533germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:39:59,40 1 01:09:59 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1534germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils3 11:39:59,85 1 01:10:00 Germany Club
1535malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta9 11:40:01,20 1 01:10:01 Malta Racing Pigeon Club
1536turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:40:02,10 1 01:10:02 Turkey Flying Club
1537belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels4 11:40:03,30 1 01:10:03 Belgium Club
1538italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci3 11:40:04,05 1 01:10:04 Italia
1539polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport14 11:40:05,50 1 01:10:06 Polonia
1540germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus2 11:40:05,55 1 01:10:06 Oberfranken Club
1541fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas3 11:40:05,65 1 01:10:06 Gran Tarajal
1542germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen4 11:40:05,70 1 01:10:06 Ruhrgebiet Club
1543rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu2 11:40:07,60 1 01:10:08 Romanía
1544wales MC0535  
George
Team Men of Gwent5 11:40:08,50 1 01:10:08 Wales Club
1545slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 11:40:08,80 1 01:10:09 Slovakia Club
1546belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns9 11:40:08,85 1 01:10:09 Fondclub Loft 24
1547czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize10 11:40:09,10 1 01:10:09 Czech Republic Club
1548netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten2 11:40:11,00 1 01:10:11 Holland Pigeons Club
1549italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:40:16,00 1 01:10:16 Italian-Team
1550rumania MC3295  
Ortega
Team Romanian Golden Pigeons1 11:40:16,65 1 01:10:17 Romanía
1551la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido2 11:40:16,95 1 01:10:17 Centro C. La Palma
1552moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului2 11:40:18,00 1 01:10:18 Moldova
1553netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto3 11:40:19,70 1 01:10:20 Holland Pigeons Club
1554gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor7 11:40:21,25 1 01:10:21 La Paloma Mensajera
1555germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring3 11:40:22,30 1 01:10:22 Münsterland Club
1556hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar4 11:40:24,20 1 01:10:24 Hungary Pigeons Club
1557croatia MC2721  
Petra
Team Blazevic4 11:40:24,55 1 01:10:25 Croatia Pigeon Club
1558austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag29 11:40:25,45 1 01:10:25 VRV - Oberoesterreich
1559polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland11 11:40:28,75 1 01:10:29 Polonia
1560netherlands MC1493  
Meksi
Team Soepboer7 11:40:28,80 1 01:10:29 Holland Pigeons Club
1561wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent6 11:40:31,20 1 01:10:31 Wales Club
1562czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize11 11:40:31,51 1 01:10:32 Czech Republic Club
1563rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica6 11:40:32,20 1 01:10:32 Romanía
1564netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon5 11:40:32,40 1 01:10:32 Holland Pigeons Club
1565scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 11:40:33,45 1 01:10:33 Scottish Homing Union
1566germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 11:40:36,95 1 01:10:37 Germany Club
1567rumania MC1942  
Sultan
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami5 11:40:37,50 1 01:10:38 Romanía
1568netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam3 11:40:38,00 1 01:10:38 Holland Pigeons Club
1569netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland5 11:40:39,60 1 01:10:40 Holland Pigeons Club
1570cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero4 11:40:39,70 1 01:10:40 Malagüeño
1571france MC2392  
Witten 969
Stephane Fuss2 11:40:39,95 1 01:10:40 Team Sibille France
1572rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea32 11:40:40,10 1 01:10:40 Romanía
1573germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare3 11:40:40,35 1 01:10:40 Germany Club
1574rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita5 11:40:41,05 1 01:10:41 Romanía
1575sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez5 11:40:43,70 1 01:10:44 ITALICENSE
1576malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta3 11:40:44,85 1 01:10:45 Malta Racing Pigeon Club
1577england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford3 11:40:45,75 1 01:10:46 RPRA (Pigeon Association)
1578austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer4 11:40:47,20 1 01:10:47 Club Austria
1579england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford4 11:40:47,35 1 01:10:47 RPRA (Pigeon Association)
1580italia MC1120  
Rikke
Team Italy10 11:40:51,10 1 01:10:51 Italia
1581rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis2 11:40:52,95 1 01:10:53 Romanía
1582belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen3 11:40:56,10 1 01:10:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1583baleares MC2150  
Kabool
Rafael Forteza Costa7 11:40:57,40 1 01:10:57 C.C. Es Pla de Mallorca
1584rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:40:57,41 1 01:10:57 Romanía
1585germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl7 11:40:59,10 1 01:10:59 Heidenheim Club
1586belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt10 11:41:00,05 1 01:11:00 De Snelvliegers Zandbergen Club
1587fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:41:00,60 1 01:11:01 Gran Tarajal
1588polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland12 11:41:00,85 1 01:11:01 Polonia
1589netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel9 11:41:00,95 1 01:11:01 Holland Pigeons Club
1590polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski2 11:41:01,95 1 01:11:02 Polonia
1591fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 11:41:03,85 1 01:11:04 Gran Tarajal
1592hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea14 11:41:05,45 1 01:11:05 Hungary Pigeons Club
1593malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta10 11:41:06,70 1 01:11:07 Malta Racing Pigeon Club
1594netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon6 11:41:07,00 1 01:11:07 Holland Pigeons Club
1595malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta11 11:41:08,00 1 01:11:08 Malta Racing Pigeon Club
1596baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa8 11:41:08,10 1 01:11:08 C.C. Es Pla de Mallorca
1597rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa8 11:41:09,10 1 01:11:09 Romanía
1598slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik3 11:41:14,00 1 01:11:14 Slovakia Club
1599germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann10 11:41:14,20 1 01:11:14 Kassel Club
1600belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes5 11:41:14,35 1 01:11:14 Fondclub Loft 24
1601bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina3 11:41:14,95 1 01:11:15 Bosnia & Herzegovina Club
1602belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:41:15,85 1 01:11:16 Club Olijftak Maaseik
1603polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel4 11:41:16,75 1 01:11:17 Polonia
1604netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink6 11:41:18,50 1 01:11:18 Holland Pigeons Club
1605polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:41:20,20 1 01:11:20 Polonia
1606belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt11 11:41:21,90 1 01:11:22 De Snelvliegers Zandbergen Club
1607england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster13 11:41:23,75 1 01:11:24 RPRA (Pigeon Association)
1608slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik2 11:41:27,45 1 01:11:27 Slovakia Club
1609tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA3 11:41:46,65 1 01:11:47 Adexe
1610rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti4 11:41:49,45 1 01:11:49 Romanía
1611czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie4 11:41:55,60 1 01:11:56 Czech Republic Club
1612austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres3 11:42:04,55 1 01:12:05 Pigeon Club Austria South
1613scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son4 11:42:07,45 1 01:12:07 Scottish Homing Union
1614wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor5 11:42:07,90 1 01:12:08 Wales Club
1615italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patti3 11:42:09,30 1 01:12:09 Italia
1616tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz2 11:42:09,75 1 01:12:10 C.C.Portuense
1617rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:42:11,55 1 01:12:12 Romanía
1618wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service4 11:42:13,05 1 01:12:13 Wales Club
1619sevilla MC0177  
Old Testament
Francisco Gutiérrez6 11:42:14,60 1 01:12:15 ITALICENSE
1620germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn15 11:42:17,70 1 01:12:18 Rietberg Club
1621italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 11:42:18,05 1 01:12:18 Italia
1622netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland6 11:42:21,10 1 01:12:21 Holland Pigeons Club
1623germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain4 11:42:22,90 1 01:12:23 Fulda Club
1624wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford8 11:42:24,50 1 01:12:24 Wales Club
1625netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer8 11:42:39,70 1 01:12:40 Holland Pigeons Club
1626gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 11:42:52,60 1 01:12:53 Club Los Socios
1627asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones7 11:42:53,75 1 01:12:54 R.C. Oviedo
1628austria MC2517  
Amey 4
Team Amey2 11:42:54,00 1 01:12:54 VRV - Oberoesterreich
1629germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak11 11:42:54,45 1 01:12:54 Germany Club
1630netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder6 11:42:56,55 1 01:12:57 Holland Pigeons Club
1631south africa MC1890  
Odie
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 11:43:00,45 1 01:13:00 South Africa Club
1632asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba3 11:43:00,50 1 01:13:00 R.C. Oviedo
1633germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel27 11:43:06,60 1 01:13:07 Saalfeld Club
1634netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij5 11:43:06,80 1 01:13:07 Holland Pigeons Club
1635italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:43:29,20 1 01:13:29 Italian-Team
1636rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:43:30,45 1 01:13:30 Romanía
1637tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA4 11:43:31,00 1 01:13:31 Adexe
1638wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:43:36,05 1 01:13:36 Wales Club
1639wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford9 11:43:36,45 1 01:13:36 Wales Club
1640slovakia MC2636  
Aneta
Team Hrozen P & P4 11:43:38,60 1 01:13:39 Slovakia Club
1641baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa9 11:43:39,55 1 01:13:40 C.C. Es Pla de Mallorca
1642england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump3 11:43:41,20 1 01:13:41 RPRA (Pigeon Association)
1643austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag30 11:43:41,35 1 01:13:41 VRV - Oberoesterreich
1644netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges3 11:43:48,20 1 01:13:48 Holland Pigeons Club
1645england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster14 11:43:53,95 1 01:13:54 RPRA (Pigeon Association)
1646italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti3 11:43:56,00 1 01:13:56 Italia
1647austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag31 11:43:57,45 1 01:13:57 VRV - Oberoesterreich
1648czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize12 11:43:57,50 1 01:13:58 Czech Republic Club
1649rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci2 11:44:04,20 1 01:14:04 Romanía
1650netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij6 11:44:33,95 1 01:14:34 Holland Pigeons Club
1651portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul3 11:44:34,15 1 01:14:34 Faro - Portugal
1652germany MC1323  
Ball
Erich Müller24 11:44:55,95 1 01:14:56 Oberfranken Club
1653netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:45:15,30 1 01:15:15 Holland Pigeons Club
1654austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz3 11:45:21,25 1 01:15:21 Club Austria
1655rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita6 11:45:24,70 1 01:15:25 Romanía
1656scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie4 11:45:33,95 1 01:15:34 Scottish Homing Union
1657slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB3 11:45:37,05 1 01:15:37 Slovakia Club
1658germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard3 11:45:37,45 1 01:15:37 Lahntal Club
1659polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski3 11:45:42,30 1 01:15:42 Polonia
1660belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt12 11:45:47,55 1 01:15:48 De Snelvliegers Zandbergen Club
1661baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs1 11:46:00,80 1 01:16:01 C.C.Ciutadella
1662slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:46:06,85 1 01:16:07 Slovakia Club
1663tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime5 11:46:12,45 1 01:16:12 Adexe
1664belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium2 11:46:12,50 1 01:16:12 Belgium Club
1665malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta12 11:46:22,40 1 01:16:22 Malta Racing Pigeon Club
1666tenerife MC0011  
Dirky
Edward Frost2 11:46:26,05 1 01:16:26 C.C.Portuense
1667czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie5 11:46:28,90 1 01:16:29 Czech Republic Club
1668tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano1 11:46:49,40 1 01:16:49 Abona Sur
1669wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls8 11:47:05,20 1 01:17:05 Wales Club
1670polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport15 11:47:12,10 1 01:17:12 Polonia
1671wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts5 11:47:15,45 1 01:17:15 Wales Club
1672rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav3 11:47:19,40 1 01:17:19 Romanía
1673germany MC0774  
Victoria
Team Albatal6 11:47:19,45 1 01:17:19 Germany Club
1674malta MC2386  
Frankenstein
Team Gandlier Lofts Malta4 11:47:23,15 1 01:17:23 Malta Racing Pigeon Club
1675fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 11:47:42,25 1 01:17:42 Gran Tarajal
1676rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita7 11:47:44,55 1 01:17:45 Romanía
1677austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa6 11:47:44,60 1 01:17:45 VRV - Oberoesterreich
1678netherlands MC0995  
Veerger
Gerrit Veerman3 11:48:12,70 1 01:18:13 Holland Pigeons Club
1679polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland13 11:48:18,50 1 01:18:18 Polonia
1680netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten3 11:48:21,90 1 01:18:22 Holland Pigeons Club
1681slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:48:30,65 1 01:18:31 Slovakia Club
1682wales MC2222  
Sheba
Team Rudderfett7 11:48:38,80 1 01:18:39 Welsh Flag
1683england MC2215  
Jody
Andrei Antoce3 11:48:41,60 1 01:18:42 RPRA (Pigeon Association)
1684wales MC1749  
Rene
Paul Bamford10 11:48:42,35 1 01:18:42 Wales Club
1685germany MC1341  
Shiba
Erich Müller25 11:48:43,95 1 01:18:44 Oberfranken Club
1686polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport16 11:49:21,20 1 01:19:21 Polonia
1687germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann6 11:49:36,65 1 01:19:37 Oberfranken Club
1688hungary MC2497  
Queen
Horvath Szabolcs3 11:49:40,80 1 01:19:41 Hungary Pigeons Club
1689rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 11:49:53,90 1 01:19:54 Romanía
1690norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura6 11:49:58,95 1 01:19:59 Norge Racing Pigeon Club
1691germany MC1038  
Alfio
Fedoseev Vitalij7 11:50:10,00 1 01:20:10 Harsewinkel Club
1692germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel28 11:50:13,80 1 01:20:14 Saalfeld Club
1693germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel29 11:50:26,30 1 01:20:26 Saalfeld Club
1694tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón4 11:51:40,05 1 01:21:40 CANARAGÜI
1695germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz3 11:52:07,70 1 01:22:08 Oberfranken Club
1696rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci3 11:52:28,55 1 01:22:29 Romanía
1697germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel30 11:52:50,80 1 01:22:51 Saalfeld Club
1698asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella13 11:52:51,90 1 01:22:52 R.C. Oviedo
1699austria MC2533  
Du
Helmut Heiland2 11:52:52,70 1 01:22:53 VRV - Oberoesterreich
1700rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta2 11:52:53,85 1 01:22:54 Romanía
1701netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk4 11:52:55,40 1 01:22:55 Holland Pigeons Club
1702czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes4 11:52:56,60 1 01:22:57 Czech Republic Club
1703rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:52:56,65 1 01:22:57 Romanía
1704germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann7 11:52:56,75 1 01:22:57 Oberfranken Club
1705germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt3 11:52:58,10 1 01:22:58 NRW Club
1706south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean2 11:52:59,65 1 01:23:00 South Africa Club
1707rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:53:00,50 1 01:23:00 Club Rusia
1708czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek5 11:53:01,95 1 01:23:02 Czech Republic Club
1709belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde3 11:53:03,40 1 01:23:03 Land van Aalst
1710slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec4 11:53:03,41 1 01:23:03 Slovenia Club
1711netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer3 11:53:04,85 1 01:23:05 Holland Pigeons Club
1712wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 11:53:05,50 1 01:23:06 Wales Club
1713england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate11 11:53:07,10 1 01:23:07 RPRA (Pigeon Association)
1714slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic3 11:53:08,80 1 01:23:09 Slovenia Club
1715gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor8 11:53:14,55 1 01:23:15 La Paloma Mensajera
1716scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son5 11:53:16,70 1 01:23:17 Scottish Homing Union
1717wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 11:53:17,20 1 01:23:17 Wales Club
1718netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan13 11:53:30,25 1 01:23:30 Holland Pigeons Club
1719rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah5 11:53:33,00 1 01:23:33 Romanía
1720germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser16 11:53:35,00 1 01:23:35 Düsseldorf Club
1721germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser17 11:53:35,75 1 01:23:36 Düsseldorf Club
1722rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko4 11:53:36,75 1 01:23:37 Club Rusia
1723rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinita & Adrian & Alex6 11:53:54,05 1 01:23:54 Romanía
1724germany MC1900  
Snowman 3
Günter Schneemann11 11:54:01,80 1 01:24:02 Kassel Club
1725germany MC0049  
Zumo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:54:03,20 1 01:24:03 Sachsen Club
1726bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:54:04,15 1 01:24:04 Bulgaria Club
1727germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller3 11:54:06,25 1 01:24:06 Germany Club
1728cantabria MC1719  
Xanadoo
Team Barrio - Rovira - Merino1 11:54:09,25 1 01:24:09 Club Reinosano
1729belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck16 11:54:09,50 1 01:24:10 Fond Wallonie
1730slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine3 11:54:10,60 1 01:24:11 Slovenia Club
1731austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer5 11:54:12,00 1 01:24:12 VRV - Oberoesterreich
1732croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip3 11:54:13,30 1 01:24:13 Croatia Pigeon Club
1733germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 11:54:13,65 1 01:24:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1734germany MC1319  
Alanna
Erich Müller26 11:54:15,00 1 01:24:15 Oberfranken Club
1735netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan14 11:54:15,10 1 01:24:15 Holland Pigeons Club
1736germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter3 11:54:15,60 1 01:24:16 Germany Club
1737germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser18 11:54:16,50 1 01:24:16 Düsseldorf Club
1738germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany14 11:54:17,30 1 01:24:17 Saalfeld Club
1739south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 11:54:18,85 1 01:24:19 South Africa Club
1740england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster15 11:54:19,35 1 01:24:19 RPRA (Pigeon Association)
1741germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller27 11:54:19,40 1 01:24:19 Oberfranken Club
1742germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak12 11:54:20,75 1 01:24:21 Germany Club
1743netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder7 11:54:20,76 1 01:24:21 Holland Pigeons Club
1744turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan3 11:54:22,25 1 01:24:22 Turkey Flying Club
1745rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 11:54:22,30 1 01:24:22 Romanía
1746gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor9 11:54:22,95 1 01:24:23 La Paloma Mensajera
1747germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel31 11:54:24,10 1 01:24:24 Saalfeld Club
1748wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor6 11:54:24,40 1 01:24:24 Wales Club
1749asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones8 11:54:24,85 1 01:24:25 R.C. Oviedo
1750hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:54:25,75 1 01:24:26 Hungary Pigeons Club
1751netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving4 11:54:29,25 1 01:24:29 Holland Pigeons Club
1752austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer6 11:54:29,30 1 01:24:29 VRV - Oberoesterreich
1753england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate12 11:54:29,40 1 01:24:29 RPRA (Pigeon Association)
1754croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic5 11:54:30,20 1 01:24:30 Croatia Pigeon Club
1755england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow4 11:54:30,50 1 01:24:30 RPRA (Pigeon Association)
1756turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:54:31,15 1 01:24:31 Turkey Flying Club
1757england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate13 11:54:31,50 1 01:24:32 RPRA (Pigeon Association)
1758slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi5 11:54:32,30 1 01:24:32 Slovakia Club
1759turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:54:33,30 1 01:24:33 Turkey Flying Club
1760netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer4 11:54:33,75 1 01:24:34 Holland Pigeons Club
1761switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf6 11:54:34,10 1 01:24:34 Suiza
1762netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto4 11:54:35,05 1 01:24:35 Holland Pigeons Club
1763netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins3 11:54:35,90 1 01:24:36 Holland Pigeons Club
1764czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal5 11:54:36,30 1 01:24:36 Czech Republic Club
1765rumania MC3267  
ALN Adra
Florin Scutaru6 11:54:36,50 1 01:24:36 Romanía
1766china MC2907  
Jelle
Team Haiye Bai Fuqing19 11:54:37,55 1 01:24:38 China Pigeon Raging Club
1767norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 11:54:39,60 1 01:24:40 Norge Racing Pigeon Club
1768germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:54:42,75 1 01:24:43 Oberfranken Club
1769asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu1 11:54:44,25 1 01:24:44 R.C.C. Asturias
1770slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky4 11:54:45,35 1 01:24:45 Slovakia Club
1771gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro5 11:54:45,75 1 01:24:46 Club Los Socios
1772turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:54:46,65 1 01:24:47 Turkey Flying Club
1773rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc8 11:54:46,70 1 01:24:47 Romanía
1774rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea33 11:54:47,50 1 01:24:48 Romanía
1775rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea2 11:54:48,30 1 01:24:48 Romanía
1776czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize13 11:54:48,45 1 01:24:48 Czech Republic Club
1777gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro6 11:54:48,95 1 01:24:49 Club Los Socios
1778germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler4 11:54:50,90 1 01:24:51 Oberbayern Club
1779slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia14 11:54:51,05 1 01:24:51 Slovakia Club
1780germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain5 11:54:51,40 1 01:24:51 Fulda Club
1781slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L3 11:54:54,30 1 01:24:54 Slovakia Club
1782south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean4 11:54:55,80 1 01:24:56 South Africa Club
1783turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:55:00,65 1 01:25:01 Turkey Flying Club
1784england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster16 11:55:02,55 1 01:25:03 RPRA (Pigeon Association)
1785austria MC1817  
Daniela
Beniamin Neag32 11:55:10,05 1 01:25:10 VRV - Oberoesterreich
1786slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos4 11:55:11,60 1 01:25:12 Slovakia Club
1787austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres4 11:55:17,95 1 01:25:18 Pigeon Club Austria South
1788rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:55:21,05 1 01:25:21 Romanía
1789ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:55:21,35 1 01:25:21 Ukraine Club
1790netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek6 11:55:21,50 1 01:25:22 Holland Pigeons Club
1791czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize14 11:55:21,70 1 01:25:22 Czech Republic Club
1792germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel32 11:55:24,75 1 01:25:25 Saalfeld Club
1793alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral7 11:55:26,10 1 01:25:26 La Dama de Elche
1794wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls9 11:55:26,80 1 01:25:27 Wales Club
1795germany MC1344  
Zeke
Erich Müller28 11:55:27,40 1 01:25:27 Oberfranken Club
1796czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica6 11:55:28,35 1 01:25:28 Czech Republic Club
1797italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri3 11:55:30,15 1 01:25:30 Italia
1798rumania MC1187  
Raoul
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:55:30,65 1 01:25:31 Romanía
1799germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser19 11:55:32,20 1 01:25:32 Düsseldorf Club
1800galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:55:32,90 1 01:25:33 MARIÑAS ALTAS
1801belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon9 11:55:34,00 1 01:25:34 Club Olijftak Maaseik
1802polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit2 11:55:35,60 1 01:25:36 Polonia
1803rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:55:36,30 1 01:25:36 Romanía
1804belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes6 11:55:37,65 1 01:25:38 Fondclub Loft 24
1805belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt13 11:55:38,85 1 01:25:39 De Snelvliegers Zandbergen Club
1806polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa4 11:55:39,15 1 01:25:39 Polonia
1807germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer2 11:55:39,20 1 01:25:39 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1808austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag33 11:55:40,50 1 01:25:40 VRV - Oberoesterreich
1809rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:55:40,55 1 01:25:41 Romanía
1810south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 11:55:41,20 1 01:25:41 South Africa Club
1811asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella14 11:55:42,40 1 01:25:42 R.C. Oviedo
1812czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar5 11:55:42,85 1 01:25:43 Czech Republic Club
1813slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine4 11:55:43,00 1 01:25:43 Slovenia Club
1814england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster17 11:55:46,55 1 01:25:47 RPRA (Pigeon Association)
1815belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 11:55:47,55 1 01:25:48 Belgium Club
1816belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon10 11:55:48,05 1 01:25:48 Club Olijftak Maaseik
1817tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán3 11:55:51,50 1 01:25:52 REUS
1818netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto5 11:55:52,40 1 01:25:52 Holland Pigeons Club
1819scotland MC0423  
Jodi
William Donachie5 11:55:53,35 1 01:25:53 Scottish Homing Union
1820slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos5 11:55:54,10 1 01:25:54 Slovakia Club
1821germany MC0800  
ATLANTIC VOX
Team Ladys Germany15 11:55:54,50 1 01:25:54 Saalfeld Club
1822rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George14 11:55:55,50 1 01:25:56 Romanía
1823germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski3 11:55:57,05 1 01:25:57 Vogtland Club
1824austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag34 11:56:09,40 1 01:26:09 VRV - Oberoesterreich
1825netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 11:56:16,40 1 01:26:16 Holland Pigeons Club
1826germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel33 11:56:17,40 1 01:26:17 Saalfeld Club
1827england MC0898  
Bermondsy Babe
Team Foster & Rump4 11:56:18,05 1 01:26:18 RPRA (Pigeon Association)
1828wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford11 11:56:19,55 1 01:26:20 Wales Club
1829alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral8 11:56:24,15 1 01:26:24 La Dama de Elche
1830germany MC0073  
Fussy
Team SAS3 11:56:29,75 1 01:26:30 Germany Club
1831belgium MC2276  
Jorbe
Team Ceyssens - Dreezen5 11:56:30,35 1 01:26:30 Club Olijftak Maaseik
1832rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif4 11:56:34,45 1 01:26:34 Romanía
1833south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat2 11:56:40,90 1 01:26:41 South Africa Club
1834germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta3 11:56:43,65 1 01:26:44 Germany Club
1835south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht4 11:56:49,85 1 01:26:50 South Africa Club
1836denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen7 11:56:53,25 1 01:26:53 Denmark Club
1837czech republic MC2577  
Hrabal
Team B.O. Zaolzie6 11:56:55,75 1 01:26:56 Czech Republic Club
1838italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu4 11:56:57,80 1 01:26:58 Italia
1839scotland MC0431  
Fran-Tastic
William Donachie6 11:56:57,80 1 01:26:58 Scottish Homing Union
1840wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett8 11:56:59,75 1 01:27:00 Welsh Flag
1841netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing4 11:56:59,85 1 01:27:00 Holland Pigeons Club
1842slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia15 11:57:02,80 1 01:27:03 Slovakia Club
1843turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:57:02,95 1 01:27:03 Turkey Flying Club
1844germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring4 11:57:03,40 1 01:27:03 Münsterland Club
1845germany MC1355  
Wilma
Erich Müller29 11:57:03,60 1 01:27:04 Oberfranken Club
1846scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds3 11:57:04,25 1 01:27:04 Scottish Homing Union
1847wales MC2756  
Boomerang 1
Team Tom and Gaynor7 11:57:04,80 1 01:27:05 Wales Club
1848cantabria MC1720  
MArtinas choice
Team Barrio - Rovira - Merino2 11:57:05,75 1 01:27:06 Club Reinosano
1849belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes7 11:57:06,35 1 01:27:06 Fondclub Loft 24
1850alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral9 11:57:07,10 1 01:27:07 La Dama de Elche
1851germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg4 11:57:07,25 1 01:27:07 Sajonia Club
1852cantabria MC1721  
Twilight
Team Barrio - Rovira - Merino3 11:57:08,25 1 01:27:08 Club Reinosano
1853germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany8 11:57:08,85 1 01:27:09 Germany Club
1854germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt3 11:57:08,90 1 01:27:09 Germany Club
1855czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens6 11:57:09,65 1 01:27:10 Czech Republic Club
1856china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Bai Fuqing20 11:57:10,20 1 01:27:10 China Pigeon Raging Club
1857germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg5 11:57:11,70 1 01:27:12 Sajonia Club
1858slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic4 11:57:12,20 1 01:27:12 Slovenia Club
1859turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:57:14,55 1 01:27:15 Turkey Flying Club
1860croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic3 11:57:15,50 1 01:27:16 Croatia Pigeon Club
1861sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez7 11:57:18,35 1 01:27:18 ITALICENSE
1862scotland MC0427  
My Mo
William Donachie7 11:57:22,10 1 01:27:22 Scottish Homing Union
1863polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling4 11:57:22,15 1 01:27:22 Polonia
1864germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel34 11:57:23,85 1 01:27:24 Saalfeld Club
1865belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes8 11:57:24,90 1 01:27:25 Fondclub Loft 24
1866norway MC3277  
Lord
Team Norwegian Seagulls4 11:57:25,05 1 01:27:25 Norge Racing Pigeon Club
1867germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn16 11:57:25,50 1 01:27:26 Rietberg Club
1868germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker11 11:57:25,85 1 01:27:26 Germany Club
1869netherlands MC0699  
Doc Hudson
Team Rien van Oss en Zn12 11:57:29,15 1 01:27:29 Holland Pigeons Club
1870wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett9 11:57:29,55 1 01:27:30 Welsh Flag
1871belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen5 11:57:31,70 1 01:27:32 Club Olijftak Maaseik
1872austria MC1837  
Alina
Beniamin Neag35 11:57:32,10 1 01:27:32 VRV - Oberoesterreich
1873fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas4 11:57:33,50 1 01:27:34 Gran Tarajal
1874belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 11:57:36,35 1 01:27:36 Denderbond Ninove
1875belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon11 11:57:37,45 1 01:27:37 Club Olijftak Maaseik
1876polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport17 11:57:38,35 1 01:27:38 Polonia
1877croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic3 11:57:38,70 1 01:27:39 Croatia Pigeon Club
1878germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser5 11:57:44,05 1 01:27:44 Ostwestfalenn Club
1879germany MC0470  
ATLANTIC 495
Team Golden Ladies Germany9 11:57:44,70 1 01:27:45 Germany Club
1880turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan4 11:57:50,20 1 01:27:50 Turkey Flying Club
1881austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag36 11:57:51,35 1 01:27:51 VRV - Oberoesterreich
1882tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA5 11:57:51,55 1 01:27:52 Adexe
1883belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck17 11:57:52,05 1 01:27:52 Fond Wallonie
1884south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit3 11:57:54,95 1 01:27:55 South Africa Club
1885belgium MC0224  
Juno Beach
Team Sibille Thierry & Thomas5 11:57:55,20 1 01:27:55 Fond Wallonie
1886netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo8 11:57:55,55 1 01:27:56 Holland Pigeons Club
1887slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik4 11:57:55,70 1 01:27:56 Slovakia Club
1888germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers7 11:57:56,70 1 01:27:57 Münsterland
1889italia MC1118  
Kika
Team Italy11 11:57:56,95 1 01:27:57 Italia
1890germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel35 11:58:00,25 1 01:28:00 Saalfeld Club
1891turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu19 11:58:00,70 1 01:28:01 Turkey Flying Club
1892england MC3154  
Lucky
Team Harrison & James Syndicate1 11:58:01,25 1 01:28:01 RPRA (Pigeon Association)
1893wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor8 11:58:02,00 1 01:28:02 Wales Club
1894polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner2 11:58:02,60 1 01:28:03 Polonia
1895tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime6 11:58:02,65 1 01:28:03 Adexe
1896england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate14 11:58:03,95 1 01:28:04 RPRA (Pigeon Association)
1897rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea34 11:58:04,60 1 01:28:05 Romanía
1898austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer7 11:58:05,80 1 01:28:06 VRV - Oberoesterreich
1899tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost3 11:58:05,85 1 01:28:06 C.C.Portuense
1900rumania MC3186  
Konsi
Team Dinita & Adrian & Alex7 11:58:06,20 1 01:28:06 Romanía
1901germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik3 11:58:08,45 1 01:28:08 Germany Club
1902polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski5 11:58:09,20 1 01:28:09 Polonia
1903slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha4 11:58:10,50 1 01:28:10 Slovenia Club
1904netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink7 11:58:12,20 1 01:28:12 Holland Pigeons Club
1905china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Bai Fuqing21 11:58:12,55 1 01:28:13 China Pigeon Raging Club
1906germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn17 11:58:13,00 1 01:28:13 Rietberg Club
1907germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij8 11:58:13,85 1 01:28:14 Harsewinkel Club
1908cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero5 11:58:16,80 1 01:28:17 Malagüeño
1909germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn18 11:58:18,95 1 01:28:19 Rietberg Club
1910germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers10 11:58:18,95 1 01:28:19 Niederrhein Club
1911polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny4 11:58:22,70 1 01:28:23 Polonia
1912tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:58:23,05 1 01:28:23 Isla Baja
1913belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns10 11:58:24,35 1 01:28:24 Fondclub Loft 24
1914france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit4 11:58:26,55 1 01:28:27 Team Sibille France
1915netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.3 11:58:28,00 1 01:28:28 Holland Pigeons Club
1916italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 11:58:30,30 1 01:28:30 Italia
1917rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea35 11:58:31,80 1 01:28:32 Romanía
1918rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian2 11:58:32,95 1 01:28:33 Romanía
1919germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen5 11:58:34,70 1 01:28:35 Ruhrgebiet Club
1920south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts11 11:58:35,15 1 01:28:35 South Africa Club
1921rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti5 11:58:35,16 1 01:28:35 Romanía
1922fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna8 11:58:36,25 1 01:28:36 Gran Tarajal
1923turkey MC3002  
Barkin
Ferhat Gülez5 11:58:38,05 1 01:28:38 Turkey Flying Club
1924germany MC2243  
Druso
Team Blümmers11 11:58:38,30 1 01:28:38 Niederrhein Club
1925netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap5 11:58:38,55 1 01:28:39 Holland Pigeons Club
1926germany MC1314  
Beti
Erich Müller30 11:58:38,85 1 01:28:39 Oberfranken Club
1927italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 11:58:39,65 1 01:28:40 Italian-Team
1928rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea36 11:58:40,80 1 01:28:41 Romanía
1929belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 11:58:41,30 1 01:28:41 Belgium Club
1930germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann12 11:58:43,75 1 01:28:44 Kassel Club
1931rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah6 11:58:43,80 1 01:28:44 Romanía
1932netherlands MC0996  
Manrrit
Gerrit Veerman4 11:58:43,95 1 01:28:44 Holland Pigeons Club
1933rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea37 11:58:47,85 1 01:28:48 Romanía
1934netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan15 11:58:48,15 1 01:28:48 Holland Pigeons Club
1935netherlands MC1471  
Jonge Antenne
Mat Schoordijk5 11:58:48,30 1 01:28:48 Holland Pigeons Club
1936rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea38 11:58:50,35 1 01:28:50 Romanía
1937italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti4 11:58:50,40 1 01:28:50 Italia
1938germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij9 11:58:53,00 1 01:28:53 Harsewinkel Club
1939germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus3 11:58:54,00 1 01:28:54 Oberfranken Club
1940polska MC3049  
Floss
Aleksander Golofit3 11:58:55,45 1 01:28:55 Polonia
1941germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser20 11:59:03,65 1 01:29:04 Düsseldorf Club
1942scotland MC0432  
Maureen
William Donachie8 11:59:05,85 1 01:29:06 Scottish Homing Union
1943slovakia MC2665  
Greg 1383
Team Greg - Slovakia16 11:59:07,25 1 01:29:07 Slovakia Club
1944germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 11:59:07,80 1 01:29:08 Oberfranken Club
1945germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta4 11:59:08,15 1 01:29:08 Germany Club
1946italia MC1104  
Beto
Ervin Laro4 11:59:09,50 1 01:29:10 Italia
1947polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak3 11:59:12,00 1 01:29:12 Polonia
1948netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.4 11:59:12,15 1 01:29:12 Holland Pigeons Club
1949cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero6 11:59:12,60 1 01:29:13 Malagüeño
1950slovenia MC1728  
Lan
Team Planica2 11:59:13,00 1 01:29:13 Slovenia Club
1951polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny5 11:59:14,45 1 01:29:14 Polonia
1952tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán4 11:59:21,40 1 01:29:21 REUS
1953norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 11:59:24,70 1 01:29:25 Norge Racing Pigeon Club
1954tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime7 11:59:28,40 1 01:29:28 Adexe
1955germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann13 11:59:28,65 1 01:29:29 Kassel Club
1956belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck18 11:59:28,66 1 01:29:29 Fond Wallonie
1957england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF4 11:59:28,85 1 01:29:29 RPRA (Pigeon Association)
1958south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat3 11:59:33,60 1 01:29:34 South Africa Club
1959south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 11:59:35,35 1 01:29:35 South Africa Club
1960asturias MC2840  
Sella
Team Palomar Mofrechu2 11:59:36,05 1 01:29:36 R.C.C. Asturias
1961austria MC1830  
Leon
Beniamin Neag37 11:59:36,40 1 01:29:36 VRV - Oberoesterreich
1962belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid5 11:59:39,55 1 01:29:40 Belarus Club
1963sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez8 11:59:40,15 1 01:29:40 ITALICENSE
1964england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 72 11:59:40,65 1 01:29:41 Up North Combine
1965hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs4 11:59:41,70 1 01:29:42 Hungary Pigeons Club
1966england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel6 11:59:42,30 1 01:29:42 RPRA (Pigeon Association)
1967ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts7 11:59:45,35 1 01:29:45 Irish Homing Union
1968turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu20 11:59:45,90 1 01:29:46 Turkey Flying Club
1969polska MC1026  
Brahims Brother
Team Slawomir Pluta5 11:59:47,35 1 01:29:47 Polonia
1970ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY2 11:59:49,65 1 01:29:50 Irish Homing Union
1971wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts2 11:59:49,85 1 01:29:50 Welsh Flag
1972south africa MC1880  
African Queen
Gavin Lamprecht5 11:59:50,85 1 01:29:51 South Africa Club
1973cantabria MC1723  
Elias Arrow
Team Barrio - Rovira - Merino4 11:59:52,10 1 01:29:52 Club Reinosano
1974malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta5 11:59:55,55 1 01:29:56 Malta Racing Pigeon Club
1975netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo9 11:59:55,85 1 01:29:56 Holland Pigeons Club
1976slovenia MC1724  
Nik
Team Planica3 11:59:57,00 1 01:29:57 Slovenia Club
1977polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof9 11:59:57,60 1 01:29:58 Polonia
1978netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.5 12:00:00,75 1 01:30:01 Holland Pigeons Club
1979rumania MC1175  
Bella
Team Pisla Daniel & Vintan George15 12:00:01,05 1 01:30:01 Romanía
1980england MC2764  
Mr. Wenger
Team Lucky 73 12:00:04,50 1 01:30:04 Up North Combine
1981germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann3 12:00:06,60 1 01:30:07 Wetter
1982germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser21 12:00:06,60 1 01:30:07 Düsseldorf Club
1983germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld2 12:00:07,05 1 01:30:07 Bergisches Land Club
1984germany MC2796  
Cheline
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 12:00:07,30 1 01:30:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1985netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon7 12:00:07,55 1 01:30:08 Holland Pigeons Club
1986belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes9 12:00:15,80 1 01:30:16 Fondclub Loft 24
1987croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic4 12:00:16,45 1 01:30:16 Croatia Pigeon Club
1988croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb3 12:00:18,90 1 01:30:19 Croatia Pigeon Club
1989wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers10 12:00:19,40 1 01:30:19 Wales Club
1990england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters5 12:00:21,30 1 01:30:21 RPRA (Pigeon Association)
1991italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar3 12:00:39,35 1 01:30:39 Italia
1992slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J5 12:00:53,45 1 01:30:53 Slovakia Club
1993netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 12:00:59,30 1 01:30:59 Holland Pigeons Club
1994germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller31 12:01:00,90 1 01:31:01 Oberfranken Club
1995germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils4 12:01:04,10 1 01:31:04 Germany Club
1996czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel5 12:01:06,60 1 01:31:07 Czech Republic Club
1997rumania MC1208  
Golden Wings
Sorin Florea39 12:01:09,90 1 01:31:10 Romanía
1998czech republic MC1412  
Tokio 2016
Lubomir Kubacek6 12:01:12,50 1 01:31:12 Czech Republic Club
1999germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser22 12:01:22,95 1 01:31:23 Düsseldorf Club
2000belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens12 12:01:23,55 1 01:31:24 Fond Wallonie
2001south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht6 12:01:26,80 1 01:31:27 South Africa Club
2002rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea40 12:01:40,85 1 01:31:41 Romanía
2003belgium MC0983  
Ouragan
Vincent Neirynck19 12:01:41,70 1 01:31:42 Fond Wallonie
2004belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 12:01:42,40 1 01:31:42 Club Olijftak Maaseik
2005malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta6 12:01:43,85 1 01:31:44 Malta Racing Pigeon Club
2006bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina4 12:01:49,90 1 01:31:50 Bosnia & Herzegovina Club
2007polska MC3305  
Tayson
Andrzej Karczewski1 12:01:52,40 1 01:31:52 Polonia
2008czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie7 12:01:55,45 1 01:31:55 Czech Republic Club
2009rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George16 12:01:56,85 1 01:31:57 Romanía
2010rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc9 12:02:00,15 1 01:32:00 Romanía
2011polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland14 12:02:02,75 1 01:32:03 Polonia
2012rumania MC1858  
Karika
Team Onur3 12:02:03,65 1 01:32:04 Romanía
2013italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti4 12:02:11,15 1 01:32:11 Italia
2014hungary MC2060  
Mirjam
Laszlo Gotthard5 12:02:24,90 1 01:32:25 Hungary Pigeons Club