Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 10

 2189
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Gran canaria
Team Flor

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 24 de enero de 2017 Distance 50  
  Liberation time 11:00:00 Weather Sun & Clouds  
  Mode RACE Temp 24 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 23 Km/h  
  Pigeons sent 2.299 % Arrivals 95,21 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor1 11:27:15,60 1 00:27:16 La Paloma Mensajera
2hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:27:19,75 1 00:27:20 Hungary Pigeons Club
3belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon1 11:27:26,55 1 00:27:27 Club Olijftak Maaseik
4slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I1 11:27:27,10 1 00:27:27 Slovakia Club
5norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 11:27:27,50 1 00:27:28 Norge Racing Pigeon Club
6switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf1 11:27:29,50 1 00:27:30 Suiza
7netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons1 11:27:29,95 1 00:27:30 Holland Pigeons Club
8germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 11:27:31,05 1 00:27:31 Germany Club
9netherlands MC0713  
The King
Team Rien van Oss en Zn1 11:27:31,45 1 00:27:31 Holland Pigeons Club
10rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica1 11:27:32,55 1 00:27:33 Romanía
11denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen1 11:27:33,80 1 00:27:34 Denmark Club
12belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen1 11:27:34,40 1 00:27:34 Club Olijftak Maaseik
13czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar1 11:27:35,50 1 00:27:36 Czech Republic Club
14italia MC1115  
Bahrain
Team Italy1 11:27:37,55 1 00:27:38 Italia
15germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn1 11:27:38,00 1 00:27:38 Rietberg Club
16germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany1 11:27:38,10 1 00:27:38 Germany Club
17austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag1 11:27:38,70 1 00:27:39 VRV - Oberoesterreich
18austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz1 11:27:39,15 1 00:27:39 Club Austria
19austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag2 11:27:39,30 1 00:27:39 VRV - Oberoesterreich
20slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky1 11:27:40,05 1 00:27:40 Slovakia Club
21germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:27:41,10 1 00:27:41 Germany Club
22germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 11:27:42,30 1 00:27:42 Sachsen Club
23asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella1 11:27:42,65 1 00:27:43 R.C. Oviedo
24austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag3 11:27:42,70 1 00:27:43 VRV - Oberoesterreich
25malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta1 11:27:42,85 1 00:27:43 Malta Racing Pigeon Club
26netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland1 11:27:43,20 1 00:27:43 Holland Pigeons Club
27germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen1 11:27:43,25 1 00:27:43 Ruhrgebiet Club
28china MC2921  
Zofie
Team Haiye Bai Fuqing1 11:27:43,55 1 00:27:44 China Pigeon Raging Club
29portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul1 11:27:44,15 1 00:27:44 Faro - Portugal
30belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens1 11:27:44,25 1 00:27:44 Fond Wallonie
31wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor1 11:27:44,40 1 00:27:44 Wales Club
32germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain1 11:27:44,50 1 00:27:44 Fulda Club
33germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany1 11:27:45,15 1 00:27:45 Germany Club
34czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 11:27:45,30 1 00:27:45 Czech Republic Club
35italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:27:45,31 1 00:27:45 Italian-Team
36belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 11:27:46,30 1 00:27:46 Belgium Club
37wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford1 11:27:47,70 1 00:27:48 Wales Club
38polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk1 11:27:47,70 1 00:27:48 Polonia
39slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos1 11:27:47,90 1 00:27:48 Slovakia Club
40italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 11:27:48,05 1 00:27:48 Italia
41austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag4 11:27:48,15 1 00:27:48 VRV - Oberoesterreich
42wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:27:48,40 1 00:27:48 Wales Club
43netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:27:48,55 1 00:27:49 Holland Pigeons Club
44slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic1 11:27:48,60 1 00:27:49 Slovenia Club
45germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers1 11:27:49,00 1 00:27:49 Niederrhein Club
46south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 11:27:49,45 1 00:27:49 South Africa Club
47netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn2 11:27:49,55 1 00:27:50 Holland Pigeons Club
48england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate1 11:27:49,95 1 00:27:50 RPRA (Pigeon Association)
49asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella2 11:27:50,45 1 00:27:50 R.C. Oviedo
50belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen1 11:27:51,20 1 00:27:51 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
51italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:27:51,30 1 00:27:51 Italia
52wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett1 11:27:51,40 1 00:27:51 Welsh Flag
53norway MC3277  
Lord
Team Norwegian Seagulls1 11:27:51,75 1 00:27:52 Norge Racing Pigeon Club
54austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres1 11:27:52,25 1 00:27:52 Pigeon Club Austria South
55czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal1 11:27:52,90 1 00:27:53 Czech Republic Club
56rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:27:53,10 1 00:27:53 Romanía
57germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker1 11:27:53,20 1 00:27:53 Germany Club
58france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit1 11:27:53,25 1 00:27:53 Team Sibille France
59germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak1 11:27:53,35 1 00:27:53 Germany Club
60gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 11:27:53,70 1 00:27:54 Club Los Socios
61germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany1 11:27:53,75 1 00:27:54 Saalfeld Club
62polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport1 11:27:53,80 1 00:27:54 Polonia
63germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 11:27:53,95 1 00:27:54 Germany Club
64polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling1 11:27:54,10 1 00:27:54 Polonia
65germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:27:54,35 1 00:27:54 Weitstrecken Myhl-Wegberg
66netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo1 11:27:54,35 1 00:27:54 Holland Pigeons Club
67wales MC1934  
marley
Team Rudderfett2 11:27:54,45 1 00:27:54 Welsh Flag
68netherlands MC0711  
Flo
Team Rien van Oss en Zn3 11:27:54,75 1 00:27:55 Holland Pigeons Club
69germany MC0072  
Siggi
Team SAS1 11:27:54,80 1 00:27:55 Germany Club
70germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany2 11:27:55,20 1 00:27:55 Germany Club
71wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent1 11:27:55,70 1 00:27:56 Wales Club
72wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford2 11:27:55,95 1 00:27:56 Wales Club
73england MC2202  
Burntoft Toby
Team Burntoft Trainspotters1 11:27:56,25 1 00:27:56 RPRA (Pigeon Association)
74hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel1 11:27:56,30 1 00:27:56 Hungary Pigeons Club
75germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann1 11:27:56,60 1 00:27:57 Oberfranken Club
76controling MC0021  
Bourgueil
Checking Checking1 11:27:56,85 1 00:27:57 Checking
77germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller1 11:27:56,90 1 00:27:57 Oberfranken Club
78belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon2 11:27:57,05 1 00:27:57 Club Olijftak Maaseik
79germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta1 11:27:57,06 1 00:27:57 Germany Club
80tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:27:58,65 1 00:27:59 CANARAGÜI
81austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag5 11:27:58,66 1 00:27:59 VRV - Oberoesterreich
82germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin2 11:27:58,67 1 00:27:59 Sachsen Club
83norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 11:27:58,80 1 00:27:59 Norge Racing Pigeon Club
84germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann1 11:27:59,20 1 00:27:59 Kassel Club
85england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 11:27:59,25 1 00:27:59 RPRA (Pigeon Association)
86germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler1 11:27:59,40 1 00:27:59 Oberbayern Club
87slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia1 11:27:59,55 1 00:28:00 Slovakia Club
88belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon3 11:27:59,90 1 00:28:00 Club Olijftak Maaseik
89belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:27:59,91 1 00:28:00 Club Olijftak Maaseik
90netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John1 11:28:00,05 1 00:28:00 Holland Pigeons Club
91france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:28:00,40 1 00:28:00 France Club
92asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella3 11:28:00,75 1 00:28:01 R.C. Oviedo
93england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster1 11:28:00,80 1 00:28:01 RPRA (Pigeon Association)
94belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon4 11:28:00,95 1 00:28:01 Club Olijftak Maaseik
95england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker1 11:28:01,05 1 00:28:01 RPRA (Pigeon Association)
96slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I2 11:28:01,10 1 00:28:01 Slovakia Club
97slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic1 11:28:01,40 1 00:28:01 Slovakia Club
98austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer1 11:28:02,55 1 00:28:03 VRV - Oberoesterreich
99turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez1 11:28:02,95 1 00:28:03 Turkey Flying Club
100italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti1 11:28:03,05 1 00:28:03 Italia
101austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:28:03,06 1 00:28:03 Club Austria
102switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf2 11:28:03,25 1 00:28:03 Suiza
103wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent2 11:28:03,40 1 00:28:03 Wales Club
104gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:28:03,50 1 00:28:04 C.C. Iniciativa Isleña
105china MC2915  
Avis
Team Haiye Bai Fuqing2 11:28:03,65 1 00:28:04 China Pigeon Raging Club
106rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea1 11:28:05,50 1 00:28:06 Romanía
107england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF1 11:28:05,65 1 00:28:06 RPRA (Pigeon Association)
108germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:28:05,70 1 00:28:06 Germany Club
109netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan1 11:28:05,95 1 00:28:06 Holland Pigeons Club
110italia MC2123  
Belle
Renato Cantu1 11:28:06,00 1 00:28:06 Italia
111slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi1 11:28:07,15 1 00:28:07 Slovakia Club
112gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro1 11:28:07,40 1 00:28:07 Club Los Socios
113germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij1 11:28:07,50 1 00:28:08 Harsewinkel Club
114italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre1 11:28:07,51 1 00:28:08 Italia
115slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi2 11:28:08,45 1 00:28:08 Slovakia Club
116rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca1 11:28:08,55 1 00:28:09 Romanía
117rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:28:08,85 1 00:28:09 Romanía
118france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette1 11:28:09,05 1 00:28:09 Team Sibille France
119slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia2 11:28:09,35 1 00:28:09 Slovakia Club
120austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag6 11:28:09,55 1 00:28:10 VRV - Oberoesterreich
121netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel1 11:28:10,10 1 00:28:10 Holland Pigeons Club
122germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt1 11:28:10,45 1 00:28:10 NRW Club
123slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik1 11:28:10,45 1 00:28:10 Slovakia Club
124wales MC1749  
Rene
Paul Bamford3 11:28:10,65 1 00:28:11 Wales Club
125slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic2 11:28:10,85 1 00:28:11 Slovenia Club
126germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn2 11:28:11,50 1 00:28:12 Rietberg Club
127netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn4 11:28:11,51 1 00:28:12 Holland Pigeons Club
128austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag7 11:28:11,80 1 00:28:12 VRV - Oberoesterreich
129england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate2 11:28:12,25 1 00:28:12 RPRA (Pigeon Association)
130czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal2 11:28:12,45 1 00:28:12 Czech Republic Club
131belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon5 11:28:12,50 1 00:28:12 Club Olijftak Maaseik
132la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas1 11:28:12,65 1 00:28:13 Amigos de La Palma
133hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:28:12,80 1 00:28:13 Hungary Pigeons Club
134netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder1 11:28:13,00 1 00:28:13 Holland Pigeons Club
135polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:28:13,25 1 00:28:13 Polonia
136england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow1 11:28:13,40 1 00:28:13 RPRA (Pigeon Association)
137slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:28:13,55 1 00:28:14 Slovakia Club
138rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca2 11:28:13,60 1 00:28:14 Romanía
139germany MC0848  
Neville
Werner Wahl1 11:28:13,65 1 00:28:14 Heidenheim Club
140germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:28:14,15 1 00:28:14 Käshofen
141polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland1 11:28:14,35 1 00:28:14 Polonia
142england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF2 11:28:14,40 1 00:28:14 RPRA (Pigeon Association)
143rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8881 11:28:14,50 1 00:28:14 Romanía
144turkey MC3014  
Kader Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:28:14,65 1 00:28:15 Turkey Flying Club
145rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch1 11:28:15,00 1 00:28:15 Romanía
146polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki1 11:28:15,45 1 00:28:15 Polonia
147rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti1 11:28:15,65 1 00:28:16 Romanía
148netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:28:15,75 1 00:28:16 Holland Pigeons Club
149germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:28:16,40 1 00:28:16 Germany Club
150gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita1 11:28:16,65 1 00:28:17 La Paloma Mensajera
151turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:28:17,05 1 00:28:17 Turkey Flying Club
152rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea2 11:28:17,25 1 00:28:17 Romanía
153germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard1 11:28:17,30 1 00:28:17 Lahntal Club
154hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel2 11:28:17,90 1 00:28:18 Hungary Pigeons Club
155turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt1 11:28:18,35 1 00:28:18 Turkey Flying Club
156rumania MC1271  
Sadeness
Sorin Florea3 11:28:18,50 1 00:28:18 Romanía
157germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing1 11:28:18,65 1 00:28:19 Lehrte/Peine
158germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn3 11:28:19,25 1 00:28:19 Rietberg Club
159slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 11:28:19,25 1 00:28:19 Slovenia Club
160germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:28:19,35 1 00:28:19 Schwaben-Allgäu Club
161germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain2 11:28:19,70 1 00:28:20 Fulda Club
162belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:28:20,80 1 00:28:21 Club Olijftak Maaseik
163belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner1 11:28:21,25 1 00:28:21 Denderbond Ninove
164slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik1 11:28:21,65 1 00:28:22 Slovakia Club
165germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann2 11:28:21,85 1 00:28:22 Kassel Club
166belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes1 11:28:21,90 1 00:28:22 Fondclub Loft 24
167netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto1 11:28:22,20 1 00:28:22 Holland Pigeons Club
168polska MC3060  
Isidoro
Team Morel1 11:28:22,40 1 00:28:22 Polonia
169belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes2 11:28:22,45 1 00:28:22 Fondclub Loft 24
170hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:28:22,65 1 00:28:23 Hungary Pigeons Club
171rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8882 11:28:22,66 1 00:28:23 Romanía
172germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn4 11:28:22,67 1 00:28:23 Rietberg Club
173germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug2 11:28:22,70 1 00:28:23 Germany Club
174czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek1 11:28:23,05 1 00:28:23 Czech Republic Club
175netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel2 11:28:23,30 1 00:28:23 Holland Pigeons Club
176wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers1 11:28:23,65 1 00:28:24 Wales Club
177rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti2 11:28:24,05 1 00:28:24 Romanía
178norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen1 11:28:24,30 1 00:28:24 Norge Racing Pigeon Club
179netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg1 11:28:24,40 1 00:28:24 Holland Pigeons Club
180czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:28:24,50 1 00:28:24 Czech Republic Club
181belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt1 11:28:24,75 1 00:28:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
182austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 11:28:24,80 1 00:28:25 Club Austria
183belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes3 11:28:24,81 1 00:28:25 Fondclub Loft 24
184rumania MC1169  
Class
Class 8883 11:28:25,70 1 00:28:26 Romanía
185polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland2 11:28:26,35 1 00:28:26 Polonia
186netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel3 11:28:26,75 1 00:28:27 Holland Pigeons Club
187rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea4 11:28:26,95 1 00:28:27 Romanía
188czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal1 11:28:27,35 1 00:28:27 Czech Republic Club
189slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos2 11:28:27,36 1 00:28:27 Slovakia Club
190netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer1 11:28:27,55 1 00:28:28 Holland Pigeons Club
191germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann1 11:28:27,75 1 00:28:28 Wetter
192czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica1 11:28:27,90 1 00:28:28 Czech Republic Club
193toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk1 11:28:28,10 1 00:28:28 Mensajeras del Tajo
194germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner1 11:28:28,11 1 00:28:28 Nordhessen Club
195germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany2 11:28:28,50 1 00:28:28 Saalfeld Club
196wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford4 11:28:28,65 1 00:28:29 Wales Club
197switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf3 11:28:29,35 1 00:28:29 Suiza
198wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls1 11:28:29,40 1 00:28:29 Wales Club
199czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica2 11:28:29,75 1 00:28:30 Czech Republic Club
200wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 11:28:30,00 1 00:28:30 Wales Club
201wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford5 11:28:30,10 1 00:28:30 Wales Club
202alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral1 11:28:30,80 1 00:28:31 La Dama de Elche
203croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic1 11:28:31,10 1 00:28:31 Croatia Pigeon Club
204hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard1 11:28:31,25 1 00:28:31 Hungary Pigeons Club
205netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn5 11:28:31,40 1 00:28:31 Holland Pigeons Club
206germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz1 11:28:31,65 1 00:28:32 Oberfranken Club
207germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak2 11:28:31,80 1 00:28:32 Germany Club
208england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster2 11:28:32,20 1 00:28:32 RPRA (Pigeon Association)
209germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 11:28:33,10 1 00:28:33 Schwaben-Allgäu Club
210croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb1 11:28:33,25 1 00:28:33 Croatia Pigeon Club
211rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici1 11:28:33,25 1 00:28:33 Romanía
212austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa1 11:28:33,40 1 00:28:33 VRV - Oberoesterreich
213polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak1 11:28:33,45 1 00:28:33 Polonia
214rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu1 11:28:33,55 1 00:28:34 Romanía
215germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller2 11:28:33,65 1 00:28:34 Oberfranken Club
216asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones1 11:28:33,70 1 00:28:34 R.C. Oviedo
217rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis1 11:28:33,85 1 00:28:34 Romanía
218hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel3 11:28:34,05 1 00:28:34 Hungary Pigeons Club
219austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:28:34,20 1 00:28:34 VRV - Oberoesterreich
220germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:28:34,30 1 00:28:34 Käshofen
221germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn5 11:28:34,40 1 00:28:34 Rietberg Club
222netherlands MC1565  
Kim
Team H. V. Venrooij1 11:28:34,55 1 00:28:35 Holland Pigeons Club
223germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn6 11:28:34,80 1 00:28:35 Rietberg Club
224germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:28:35,25 1 00:28:35 Oberfranken Club
225polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak2 11:28:35,45 1 00:28:35 Polonia
226italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:28:35,70 1 00:28:36 Italia
227gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 11:28:35,75 1 00:28:36 La Paloma Mensajera
228italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu1 11:28:36,30 1 00:28:36 Italia
229germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers2 11:28:37,00 1 00:28:37 Niederrhein Club
230germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst1 11:28:37,65 1 00:28:38 Oberfranken Club
231netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto2 11:28:38,20 1 00:28:38 Holland Pigeons Club
232germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 11:28:38,35 1 00:28:38 RV Spessart Club
233ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts1 11:28:38,40 1 00:28:38 Irish Homing Union
234wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers2 11:28:38,60 1 00:28:39 Wales Club
235alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral2 11:28:38,85 1 00:28:39 La Dama de Elche
236italia MC1113  
Southwester
Team Italy2 11:28:40,20 1 00:28:40 Italia
237italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri1 11:28:40,85 1 00:28:41 Italia
238germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl2 11:28:41,00 1 00:28:41 Heidenheim Club
239malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta2 11:28:41,10 1 00:28:41 Malta Racing Pigeon Club
240italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri2 11:28:41,20 1 00:28:41 Italia
241netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer2 11:28:41,35 1 00:28:41 Holland Pigeons Club
242germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel1 11:28:41,40 1 00:28:41 Saalfeld Club
243germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann2 11:28:41,70 1 00:28:42 Oberfranken Club
244england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn2 11:28:42,00 1 00:28:42 RPRA (Pigeon Association)
245tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA1 11:28:42,30 1 00:28:42 Adexe
246germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter1 11:28:42,35 1 00:28:42 Frankenland Club
247germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller3 11:28:42,45 1 00:28:42 Oberfranken Club
248belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen2 11:28:42,75 1 00:28:43 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
249belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:28:42,95 1 00:28:43 Club Olijftak Maaseik
250italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile1 11:28:43,05 1 00:28:43 Italia
251rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea5 11:28:43,35 1 00:28:43 Romanía
252hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:28:43,85 1 00:28:44 Hungary Pigeons Club
253germany MC1316  
Wally
Erich Müller4 11:28:44,05 1 00:28:44 Oberfranken Club
254slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha1 11:28:44,30 1 00:28:44 Slovenia Club
255germany MC3358  
Manuela
Team Albatal1 11:28:44,50 1 00:28:44 Germany Club
256austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 11:28:44,51 1 00:28:45 VRV - Oberoesterreich
257england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn3 11:28:44,52 1 00:28:45 RPRA (Pigeon Association)
258germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn7 11:28:44,85 1 00:28:45 Rietberg Club
259germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard2 11:28:44,86 1 00:28:45 Lahntal Club
260england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate3 11:28:44,95 1 00:28:45 RPRA (Pigeon Association)
261wales MC0526  
kiddy 1
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:28:45,20 1 00:28:45 Wales Club
262scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds1 11:28:45,30 1 00:28:45 Scottish Homing Union
263germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug3 11:28:45,35 1 00:28:45 Germany Club
264germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann2 11:28:45,50 1 00:28:46 Wetter
265england MC2215  
Jody
Andrei Antoce1 11:28:45,51 1 00:28:46 RPRA (Pigeon Association)
266denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen1 11:28:45,65 1 00:28:46 Denmark Club
267hungary MC2507  
Lali
Team Bardos - Csaszar1 11:28:45,70 1 00:28:46 Hungary Pigeons Club
268netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort1 11:28:45,75 1 00:28:46 Holland Pigeons Club
269czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens1 11:28:46,00 1 00:28:46 Czech Republic Club
270belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt2 11:28:46,10 1 00:28:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
271netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 11:28:46,25 1 00:28:46 Holland Pigeons Club
272italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu2 11:28:46,70 1 00:28:47 Italia
273hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:28:46,85 1 00:28:47 Hungary Pigeons Club
274gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro2 11:28:47,00 1 00:28:47 Club Los Socios
275hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:28:47,10 1 00:28:47 Hungary Pigeons Club
276wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor2 11:28:47,45 1 00:28:47 Wales Club
277belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt3 11:28:47,70 1 00:28:48 De Snelvliegers Zandbergen Club
278netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben1 11:28:47,85 1 00:28:48 Holland Pigeons Club
279polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:28:48,25 1 00:28:48 Polonia
280croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic2 11:28:48,26 1 00:28:48 Croatia Pigeon Club
281germany MC0906  
Alba
Team Albatal2 11:28:48,45 1 00:28:48 Germany Club
282germany MC1314  
Beti
Erich Müller5 11:28:48,55 1 00:28:49 Oberfranken Club
283polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny1 11:28:48,60 1 00:28:49 Polonia
284germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons1 11:28:49,00 1 00:28:49 Saarland
285belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 11:28:49,25 1 00:28:49 Belgium Club
286czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize1 11:28:49,30 1 00:28:49 Czech Republic Club
287germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:28:49,90 1 00:28:50 Germany Club
288germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt2 11:28:50,15 1 00:28:50 NRW Club
289netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk1 11:28:50,25 1 00:28:50 Holland Pigeons Club
290rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah1 11:28:50,26 1 00:28:50 Romanía
291netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek1 11:28:50,27 1 00:28:50 Holland Pigeons Club
292germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann3 11:28:50,70 1 00:28:51 Kassel Club
293belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 11:28:50,75 1 00:28:51 Belgium Club
294england MC2943  
Cindy
Peter Williams1 11:28:50,76 1 00:28:51 RPRA (Pigeon Association)
295netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 11:28:50,95 1 00:28:51 Holland Pigeons Club
296ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY1 11:28:51,05 1 00:28:51 Irish Homing Union
297czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel1 11:28:51,15 1 00:28:51 Czech Republic Club
298austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa2 11:28:51,25 1 00:28:51 VRV - Oberoesterreich
299czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize2 11:28:51,55 1 00:28:52 Czech Republic Club
300malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 11:28:52,40 1 00:28:52 Malta Racing Pigeon Club
301china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Bai Fuqing3 11:28:52,50 1 00:28:52 China Pigeon Raging Club
302polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport2 11:28:53,05 1 00:28:53 Polonia
303fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:28:53,10 1 00:28:53 Gran Tarajal
304polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak1 11:28:53,35 1 00:28:53 Polonia
305rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica2 11:28:53,65 1 00:28:54 Romanía
306hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard2 11:28:54,15 1 00:28:54 Hungary Pigeons Club
307denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen1 11:28:54,25 1 00:28:54 Denmark Club
308germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld1 11:28:54,30 1 00:28:54 Bergisches Land Club
309austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:28:54,30 1 00:28:54 VRV - Oberoesterreich
310england MC0666  
Batman
David Hinkel1 11:28:54,35 1 00:28:54 RPRA (Pigeon Association)
311austria MC2511  
Euro 2
Team Europa2 11:28:54,40 1 00:28:54 VRV - Oberoesterreich
312wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts1 11:28:54,41 1 00:28:54 Wales Club
313wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 11:28:54,65 1 00:28:55 Welsh Flag
314netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk2 11:28:55,30 1 00:28:55 Holland Pigeons Club
315wales MC2088  
Rossy Girl
Team Welsh Hopefuls2 11:28:55,40 1 00:28:55 Wales Club
316malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 11:28:55,41 1 00:28:55 Malta Racing Pigeon Club
317rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici2 11:28:55,55 1 00:28:56 Romanía
318croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb2 11:28:55,75 1 00:28:56 Croatia Pigeon Club
319gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro3 11:28:55,85 1 00:28:56 Club Los Socios
320rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian1 11:28:56,70 1 00:28:57 Romanía
321belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck1 11:28:56,75 1 00:28:57 Fond Wallonie
322netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 11:28:56,90 1 00:28:57 Holland Pigeons Club
323netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij2 11:28:56,91 1 00:28:57 Holland Pigeons Club
324germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser1 11:28:57,00 1 00:28:57 Düsseldorf Club
325italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S1 11:28:57,05 1 00:28:57 Italia
326rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu2 11:28:57,20 1 00:28:57 Romanía
327belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon6 11:28:57,65 1 00:28:58 Club Olijftak Maaseik
328asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella4 11:28:57,80 1 00:28:58 R.C. Oviedo
329croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic1 11:28:58,15 1 00:28:58 Croatia Pigeon Club
330rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:28:58,60 1 00:28:59 Romanía
331rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:28:58,80 1 00:28:59 Club Rusia
332netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 11:28:58,90 1 00:28:59 Holland Pigeons Club
333germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel2 11:28:59,10 1 00:28:59 Saalfeld Club
334slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec1 11:28:59,11 1 00:28:59 Slovenia Club
335germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn8 11:28:59,12 1 00:28:59 Rietberg Club
336polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny2 11:28:59,20 1 00:28:59 Polonia
337rumania MC1164  
AS Boy
Class 8884 11:28:59,70 1 00:29:00 Romanía
338polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 11:29:00,00 1 00:29:00 Polonia
339england MC0668  
Anita
David Hinkel2 11:29:00,25 1 00:29:00 RPRA (Pigeon Association)
340rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 11:29:00,30 1 00:29:00 Romanía
341germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany2 11:29:00,80 1 00:29:01 Germany Club
342england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs1 11:29:00,85 1 00:29:01 RPRA (Pigeon Association)
343netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges1 11:29:00,95 1 00:29:01 Holland Pigeons Club
344bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:29:01,10 1 00:29:01 Bulgaria Club
345germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider1 11:29:01,15 1 00:29:01 Oberfranken Club
346rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah2 11:29:01,16 1 00:29:01 Romanía
347germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller6 11:29:01,35 1 00:29:01 Oberfranken Club
348gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor2 11:29:01,50 1 00:29:02 La Paloma Mensajera
349asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones2 11:29:02,35 1 00:29:02 R.C. Oviedo
350wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons1 11:29:02,36 1 00:29:02 Wales Club
351slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik1 11:29:02,95 1 00:29:03 Slovakia Club
352netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan2 11:29:03,00 1 00:29:03 Holland Pigeons Club
353china MC2926  
Nikon
Team Haiye Bai Fuqing4 11:29:03,55 1 00:29:04 China Pigeon Raging Club
354germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel3 11:29:03,65 1 00:29:04 Saalfeld Club
355rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:29:04,35 1 00:29:04 Romanía
356czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek2 11:29:04,80 1 00:29:05 Czech Republic Club
357polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:29:04,85 1 00:29:05 Polonia
358belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes4 11:29:05,10 1 00:29:05 Fondclub Loft 24
359norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen2 11:29:05,75 1 00:29:06 Norge Racing Pigeon Club
360hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:29:05,95 1 00:29:06 Hungary Pigeons Club
361ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:29:05,95 1 00:29:06 Ukraine Club
362germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 11:29:06,65 1 00:29:07 Neuenkirchen Club
363slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 11:29:06,70 1 00:29:07 Slovakia Club
364italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 11:29:07,01 1 00:29:07 Italia
365cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero1 11:29:07,05 1 00:29:07 Malagüeño
366germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:29:07,45 1 00:29:07 Käshofen
367norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:29:08,00 1 00:29:08 Norge Racing Pigeon Club
368belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns1 11:29:08,70 1 00:29:09 Fondclub Loft 24
369england MC0673  
Route Forty
David Hinkel3 11:29:09,05 1 00:29:09 RPRA (Pigeon Association)
370germany MC2855  
Twlight Tossin It Up
Klaus Stieneker2 11:29:09,20 1 00:29:09 Germany Club
371germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 11:29:09,45 1 00:29:09 Germany Club
372germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany3 11:29:09,70 1 00:29:10 Saalfeld Club
373belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:29:09,75 1 00:29:10 Belgium Club
374england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker2 11:29:09,95 1 00:29:10 RPRA (Pigeon Association)
375netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij3 11:29:10,40 1 00:29:10 Holland Pigeons Club
376sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez1 11:29:10,45 1 00:29:10 ITALICENSE
377rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea6 11:29:10,65 1 00:29:11 Romanía
378czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 11:29:11,20 1 00:29:11 Czech Republic Club
379rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea7 11:29:11,35 1 00:29:11 Romanía
380germany MC2247  
Deputy Commander
Team Blümmers3 11:29:11,60 1 00:29:12 Niederrhein Club
381croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic3 11:29:11,65 1 00:29:12 Croatia Pigeon Club
382germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak3 11:29:11,90 1 00:29:12 Germany Club
383slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 11:29:11,91 1 00:29:12 Slovakia Club
384sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez2 11:29:12,50 1 00:29:12 ITALICENSE
385germany MC1368  
Rasied Status
Paul-Heinz Wesjohann3 11:29:12,65 1 00:29:13 Oberfranken Club
386germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus1 11:29:12,85 1 00:29:13 Oberfranken Club
387south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht2 11:29:12,90 1 00:29:13 South Africa Club
388germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring1 11:29:12,90 1 00:29:13 Münsterland Club
389slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia3 11:29:13,00 1 00:29:13 Slovakia Club
390england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate4 11:29:13,25 1 00:29:13 RPRA (Pigeon Association)
391netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen1 11:29:13,35 1 00:29:13 PDV Alphen Vooruit
392polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:29:13,50 1 00:29:14 Polonia
393hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:29:13,60 1 00:29:14 Hungary Pigeons Club
394wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts2 11:29:13,75 1 00:29:14 Wales Club
395netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing1 11:29:14,15 1 00:29:14 Holland Pigeons Club
396england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster3 11:29:14,35 1 00:29:14 RPRA (Pigeon Association)
397belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns2 11:29:14,40 1 00:29:14 Fondclub Loft 24
398england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster4 11:29:14,50 1 00:29:14 RPRA (Pigeon Association)
399controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking2 11:29:14,65 1 00:29:15 Checking
400belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 11:29:14,70 1 00:29:15 Belgium Club
401germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser2 11:29:15,40 1 00:29:15 Düsseldorf Club
402slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 11:29:15,41 1 00:29:15 Slovakia Club
403germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann4 11:29:15,42 1 00:29:15 Kassel Club
404slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia4 11:29:15,43 1 00:29:15 Slovakia Club
405tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:29:15,44 1 00:29:15 Adexe
406italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 11:29:16,05 1 00:29:16 Italia
407polska MC3305  
Tayson
Andrzej Karczewski1 11:29:16,20 1 00:29:16 Polonia
408england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford1 11:29:16,90 1 00:29:17 RPRA (Pigeon Association)
409germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel4 11:29:17,10 1 00:29:17 Saalfeld Club
410germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg1 11:29:17,11 1 00:29:17 Sajonia Club
411polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para1 11:29:17,65 1 00:29:18 Polonia
412slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik2 11:29:17,90 1 00:29:18 Slovakia Club
413germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany4 11:29:18,55 1 00:29:19 Saalfeld Club
414czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:29:18,65 1 00:29:19 Czech Republic Club
415england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs2 11:29:18,75 1 00:29:19 RPRA (Pigeon Association)
416rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea8 11:29:18,76 1 00:29:19 Romanía
417germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany5 11:29:18,80 1 00:29:19 Saalfeld Club
418gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro4 11:29:19,05 1 00:29:19 Club Los Socios
419germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller1 11:29:19,85 1 00:29:20 Germany Club
420croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic1 11:29:19,90 1 00:29:20 Croatia Pigeon Club
421england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate5 11:29:20,15 1 00:29:20 RPRA (Pigeon Association)
422rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:29:20,30 1 00:29:20 Romanía
423rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:29:20,35 1 00:29:20 Romanía
424belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels1 11:29:20,40 1 00:29:20 Belgium Club
425germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany6 11:29:20,41 1 00:29:20 Saalfeld Club
426germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany3 11:29:21,35 1 00:29:21 Germany Club
427asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella5 11:29:21,40 1 00:29:21 R.C. Oviedo
428turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez2 11:29:21,65 1 00:29:22 Turkey Flying Club
429gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi1 11:29:22,10 1 00:29:22 Club Los Socios
430gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor3 11:29:22,20 1 00:29:22 La Paloma Mensajera
431malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta1 11:29:22,25 1 00:29:22 Malta Racing Pigeon Club
432netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon2 11:29:22,35 1 00:29:22 Holland Pigeons Club
433rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:29:22,55 1 00:29:23 Romanía
434belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt4 11:29:23,30 1 00:29:23 De Snelvliegers Zandbergen Club
435ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts2 11:29:23,40 1 00:29:23 Irish Homing Union
436cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:29:23,45 1 00:29:23 Andalucía
437denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen2 11:29:23,60 1 00:29:24 Denmark Club
438south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester1 11:29:23,70 1 00:29:24 South Africa Club
439croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic2 11:29:24,00 1 00:29:24 Croatia Pigeon Club
440italia MC1921  
Banana
Team RSR1 11:29:24,10 1 00:29:24 Italia
441germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils1 11:29:24,15 1 00:29:24 Germany Club
442england MC2945  
Mutaito
Peter Williams2 11:29:24,60 1 00:29:25 RPRA (Pigeon Association)
443netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink1 11:29:24,80 1 00:29:25 Holland Pigeons Club
444rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:29:25,20 1 00:29:25 Romanía
445germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel5 11:29:25,65 1 00:29:26 Saalfeld Club
446rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:29:25,96 1 00:29:26 Romanía
447wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts3 11:29:26,10 1 00:29:26 Wales Club
448alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral3 11:29:26,20 1 00:29:26 La Dama de Elche
449germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons2 11:29:26,45 1 00:29:26 Saarland
450belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons1 11:29:26,65 1 00:29:27 Fond Wallonie
451germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:29:26,90 1 00:29:27 Germany Club
452scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 11:29:27,20 1 00:29:27 Scottish Homing Union
453rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti3 11:29:27,35 1 00:29:27 Romanía
454netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 11:29:27,40 1 00:29:27 Holland Pigeons Club
455wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls3 11:29:27,41 1 00:29:27 Wales Club
456slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha2 11:29:27,50 1 00:29:28 Slovenia Club
457italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna1 11:29:27,55 1 00:29:28 Italia
458italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:29:27,70 1 00:29:28 Italian-Team
459asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella6 11:29:28,00 1 00:29:28 R.C. Oviedo
460germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel6 11:29:28,55 1 00:29:29 Saalfeld Club
461rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea9 11:29:28,85 1 00:29:29 Romanía
462germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 11:29:28,86 1 00:29:29 Ostwestfalenn Club
463denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 11:29:28,95 1 00:29:29 Denmark Club
464belgium MC2786  
Vagina 2
Team The Belgian Bie-Kes1 11:29:29,05 1 00:29:29 Denderbond Ninove
465czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes1 11:29:29,15 1 00:29:29 Czech Republic Club
466austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag8 11:29:29,95 1 00:29:30 VRV - Oberoesterreich
467rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici3 11:29:30,10 1 00:29:30 Romanía
468polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski1 11:29:30,11 1 00:29:30 Polonia
469germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany7 11:29:30,45 1 00:29:30 Saalfeld Club
470europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 101 11:29:30,50 1 00:29:30 Club E.U.
471slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi3 11:29:30,60 1 00:29:31 Slovakia Club
472hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 11:29:31,55 1 00:29:32 Hungary Pigeons Club
473turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:29:31,56 1 00:29:32 Turkey Flying Club
474england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow1 11:29:32,10 1 00:29:32 RPRA (Pigeon Association)
475netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel4 11:29:32,25 1 00:29:32 Holland Pigeons Club
476hungary MC3042  
Barkin
Team Dr. Stecz Hungary1 11:29:32,50 1 00:29:32 Hungary Pigeons Club
477belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon7 11:29:33,10 1 00:29:33 Club Olijftak Maaseik
478polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport3 11:29:33,30 1 00:29:33 Polonia
479england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc1 11:29:33,45 1 00:29:33 RPRA (Pigeon Association)
480germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller7 11:29:33,80 1 00:29:34 Oberfranken Club
481rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan1 11:29:34,00 1 00:29:34 Romanía
482germany MC2960  
Ramsdean Legacy
Hans-Paul Esser3 11:29:34,05 1 00:29:34 Düsseldorf Club
483belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:29:34,06 1 00:29:34 Fondclub Herent
484czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie2 11:29:34,07 1 00:29:34 Czech Republic Club
485tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA1 11:29:34,15 1 00:29:34 Club Tenerife
486england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:29:34,65 1 00:29:35 Up North Combine
487czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar2 11:29:34,85 1 00:29:35 Czech Republic Club
488tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:29:34,90 1 00:29:35 Adexe
489slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J1 11:29:35,15 1 00:29:35 Slovakia Club
490scotland MC0422  
Jade
William Donachie1 11:29:35,30 1 00:29:35 Scottish Homing Union
491germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij2 11:29:35,31 1 00:29:35 Harsewinkel Club
492norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls2 11:29:35,45 1 00:29:35 Norge Racing Pigeon Club
493polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para2 11:29:35,65 1 00:29:36 Polonia
494slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:29:35,75 1 00:29:36 Slovakia Club
495netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:29:36,10 1 00:29:36 Holland Pigeons Club
496germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller2 11:29:36,11 1 00:29:36 Germany Club
497asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella7 11:29:36,25 1 00:29:36 R.C. Oviedo
498germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin3 11:29:36,70 1 00:29:37 Sachsen Club
499belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes5 11:29:36,80 1 00:29:37 Fondclub Loft 24
500denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen3 11:29:36,85 1 00:29:37 Denmark Club
501rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea10 11:29:36,86 1 00:29:37 Romanía
502tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA2 11:29:36,95 1 00:29:37 Adexe
503polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:29:37,00 1 00:29:37 Polonia
504czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek3 11:29:37,15 1 00:29:37 Czech Republic Club
505germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka1 11:29:37,20 1 00:29:37 Wetter
506germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug4 11:29:37,50 1 00:29:38 Germany Club
507italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri3 11:29:38,05 1 00:29:38 Italia
508belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde1 11:29:38,45 1 00:29:38 Land van Aalst
509rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:29:38,50 1 00:29:38 Romanía
510rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea11 11:29:38,75 1 00:29:39 Romanía
511austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa3 11:29:39,95 1 00:29:40 VRV - Oberoesterreich
512turkey MC3022  
Esma Hatum
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:29:40,35 1 00:29:40 Turkey Flying Club
513austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa4 11:29:40,40 1 00:29:40 VRV - Oberoesterreich
514south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat1 11:29:41,10 1 00:29:41 South Africa Club
515germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel7 11:29:41,35 1 00:29:41 Saalfeld Club
516denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen4 11:29:41,50 1 00:29:42 Denmark Club
517austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag9 11:29:41,51 1 00:29:42 VRV - Oberoesterreich
518asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu1 11:29:42,10 1 00:29:42 R.C.C. Asturias
519netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden1 11:29:42,80 1 00:29:43 Holland Pigeons Club
520netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges2 11:29:43,20 1 00:29:43 Holland Pigeons Club
521rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah3 11:29:43,45 1 00:29:43 Romanía
522slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 11:29:43,45 1 00:29:43 Slovakia Club
523belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 11:29:43,55 1 00:29:44 Fond Wallonie
524gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi2 11:29:43,70 1 00:29:44 Club Los Socios
525germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:29:43,70 1 00:29:44 Sachsen Club
526belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:29:43,90 1 00:29:44 Club Olijftak Maaseik
527south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts1 11:29:43,91 1 00:29:44 South Africa Club
528rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici4 11:29:44,40 1 00:29:44 Romanía
529wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers3 11:29:44,70 1 00:29:45 Wales Club
530czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek4 11:29:45,05 1 00:29:45 Czech Republic Club
531wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:29:45,30 1 00:29:45 Wales Club
532belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:29:45,30 1 00:29:45 Club Olijftak Maaseik
533germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser2 11:29:45,50 1 00:29:46 Ostwestfalenn Club
534germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner2 11:29:45,90 1 00:29:46 Nordhessen Club
535polska MC1680  
Greg 933
Team Greg - Poland3 11:29:46,50 1 00:29:46 Polonia
536rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 11:29:46,55 1 00:29:47 Romanía
537polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta1 11:29:46,60 1 00:29:47 Polonia
538hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:29:46,65 1 00:29:47 Hungary Pigeons Club
539netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn6 11:29:46,85 1 00:29:47 Holland Pigeons Club
540south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:29:47,00 1 00:29:47 South Africa Club
541wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys2 11:29:47,30 1 00:29:47 Wales Club
542polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling2 11:29:48,10 1 00:29:48 Polonia
543netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo2 11:29:48,35 1 00:29:48 Holland Pigeons Club
544czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal3 11:29:48,36 1 00:29:48 Czech Republic Club
545england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster5 11:29:48,85 1 00:29:49 RPRA (Pigeon Association)
546germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel8 11:29:49,25 1 00:29:49 Saalfeld Club
547czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens2 11:29:49,26 1 00:29:49 Czech Republic Club
548rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah4 11:29:49,45 1 00:29:49 Romanía
549italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile2 11:29:49,55 1 00:29:50 Italia
550tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz1 11:29:49,60 1 00:29:50 C.C.Portuense
551italia MC1110  
Doozer
Team Italy3 11:29:49,65 1 00:29:50 Italia
552czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica3 11:29:49,80 1 00:29:50 Czech Republic Club
553england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate6 11:29:50,25 1 00:29:50 RPRA (Pigeon Association)
554germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany3 11:29:50,30 1 00:29:50 Germany Club
555belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:29:50,55 1 00:29:51 Fond Wallonie
556wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:29:50,80 1 00:29:51 Wales Club
557germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils2 11:29:50,80 1 00:29:51 Germany Club
558england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF3 11:29:51,95 1 00:29:52 RPRA (Pigeon Association)
559denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen2 11:29:52,10 1 00:29:52 Denmark Club
560germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller8 11:29:52,25 1 00:29:52 Oberfranken Club
561rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea12 11:29:52,50 1 00:29:52 Romanía
562england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc2 11:29:53,40 1 00:29:53 RPRA (Pigeon Association)
563italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu3 11:29:53,45 1 00:29:53 Italia
564wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:29:53,65 1 00:29:54 Wales Club
565rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea13 11:29:53,80 1 00:29:54 Romanía
566polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta2 11:29:53,85 1 00:29:54 Polonia
567germany MC0470  
ATLANTIC 495
Team Golden Ladies Germany4 11:29:53,95 1 00:29:54 Germany Club
568england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World1 11:29:54,10 1 00:29:54 RPRA (Pigeon Association)
569slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:29:54,45 1 00:29:54 Slovakia Club
570rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea14 11:29:54,70 1 00:29:55 Romanía
571austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag10 11:29:54,80 1 00:29:55 VRV - Oberoesterreich
572germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:29:54,80 1 00:29:55 Germany Club
573gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi3 11:29:54,95 1 00:29:55 Club Los Socios
574wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers4 11:29:55,50 1 00:29:56 Wales Club
575italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu4 11:29:55,75 1 00:29:56 Italia
576germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel9 11:29:55,90 1 00:29:56 Saalfeld Club
577belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt5 11:29:55,91 1 00:29:56 De Snelvliegers Zandbergen Club
578rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita1 11:29:55,95 1 00:29:56 Romanía
579england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs3 11:29:56,15 1 00:29:56 RPRA (Pigeon Association)
580netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 11:29:56,25 1 00:29:56 Holland Pigeons Club
581wales MC1752  
Karina
Paul Bamford6 11:29:56,50 1 00:29:56 Wales Club
582france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette2 11:29:57,75 1 00:29:58 Team Sibille France
583wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's1 11:29:58,00 1 00:29:58 Wales Club
584baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:29:58,00 1 00:29:58 C.C. Es Pla de Mallorca
585south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit1 11:29:58,45 1 00:29:58 South Africa Club
586belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens2 11:29:58,50 1 00:29:58 Fond Wallonie
587polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny3 11:29:58,60 1 00:29:59 Polonia
588belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:29:58,65 1 00:29:59 Club Olijftak Maaseik
589polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak3 11:29:58,85 1 00:29:59 Polonia
590germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller9 11:29:59,55 1 00:30:00 Oberfranken Club
591czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek5 11:29:59,75 1 00:30:00 Czech Republic Club
592hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:29:59,76 1 00:30:00 Hungary Pigeons Club
593germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:29:59,85 1 00:30:00 Sachsen Club
594germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany4 11:30:00,20 1 00:30:00 Germany Club
595italia MC1108  
Kiran
Team Italy4 11:30:00,50 1 00:30:00 Italia
596wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett3 11:30:00,75 1 00:30:01 Welsh Flag
597netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten1 11:30:00,80 1 00:30:01 Holland Pigeons Club
598belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens3 11:30:01,05 1 00:30:01 Fond Wallonie
599england MC2941  
Palmira
Peter Williams3 11:30:01,10 1 00:30:01 RPRA (Pigeon Association)
600england MC0659  
Grace
David Hinkel4 11:30:01,35 1 00:30:01 RPRA (Pigeon Association)
601germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl3 11:30:01,90 1 00:30:02 Heidenheim Club
602polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski2 11:30:01,91 1 00:30:02 Polonia
603england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate7 11:30:02,55 1 00:30:03 RPRA (Pigeon Association)
604england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers1 11:30:02,80 1 00:30:03 RPRA (Pigeon Association)
605netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap1 11:30:02,90 1 00:30:03 Holland Pigeons Club
606austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag11 11:30:03,30 1 00:30:03 VRV - Oberoesterreich
607scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son1 11:30:03,45 1 00:30:03 Scottish Homing Union
608slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:30:03,46 1 00:30:03 Slovakia Club
609germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser4 11:30:03,80 1 00:30:04 Düsseldorf Club
610belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck2 11:30:03,90 1 00:30:04 Fond Wallonie
611alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral4 11:30:04,40 1 00:30:04 La Dama de Elche
612switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf4 11:30:04,41 1 00:30:04 Suiza
613germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany8 11:30:04,60 1 00:30:05 Saalfeld Club
614germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel10 11:30:05,05 1 00:30:05 Saalfeld Club
615germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel11 11:30:05,25 1 00:30:05 Saalfeld Club
616italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre2 11:30:05,50 1 00:30:06 Italia
617germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser3 11:30:05,75 1 00:30:06 Ostwestfalenn Club
618slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia5 11:30:05,85 1 00:30:06 Slovakia Club
619malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta3 11:30:05,86 1 00:30:06 Malta Racing Pigeon Club
620netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer1 11:30:05,95 1 00:30:06 Holland Pigeons Club
621germany MC2240  
Branko
Team Blümmers4 11:30:06,05 1 00:30:06 Niederrhein Club
622croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic3 11:30:06,15 1 00:30:06 Croatia Pigeon Club
623rumania MC1208  
Golden Wings
Sorin Florea15 11:30:06,35 1 00:30:06 Romanía
624rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah5 11:30:06,70 1 00:30:07 Romanía
625portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul2 11:30:06,80 1 00:30:07 Faro - Portugal
626denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen5 11:30:06,81 1 00:30:07 Denmark Club
627denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen6 11:30:06,95 1 00:30:07 Denmark Club
628la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido1 11:30:07,30 1 00:30:07 Centro C. La Palma
629belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels2 11:30:07,55 1 00:30:08 Belgium Club
630germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser5 11:30:07,80 1 00:30:08 Düsseldorf Club
631germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld2 11:30:07,90 1 00:30:08 Bergisches Land Club
632belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:30:07,95 1 00:30:08 Belarus Club
633belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen2 11:30:08,15 1 00:30:08 Club Olijftak Maaseik
634ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts3 11:30:08,16 1 00:30:08 Irish Homing Union
635rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:30:09,40 1 00:30:09 Romanía
636rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru1 11:30:09,80 1 00:30:10 Romanía
637germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser6 11:30:09,85 1 00:30:10 Düsseldorf Club
638germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany9 11:30:10,05 1 00:30:10 Saalfeld Club
639germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn9 11:30:10,15 1 00:30:10 Rietberg Club
640austria MC2510  
Euro 3
Team Europa3 11:30:10,70 1 00:30:11 VRV - Oberoesterreich
641rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita2 11:30:10,80 1 00:30:11 Romanía
642rumania MC3188  
Regina
Team Dinita & Adrian & Alex1 11:30:10,80 1 00:30:11 Romanía
643south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean1 11:30:11,10 1 00:30:11 South Africa Club
644norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura2 11:30:11,40 1 00:30:11 Norge Racing Pigeon Club
645germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:30:11,55 1 00:30:12 Germany Club
646slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik2 11:30:12,00 1 00:30:12 Slovakia Club
647bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:30:12,05 1 00:30:12 Bulgaria Club
648belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens4 11:30:12,25 1 00:30:12 Fond Wallonie
649sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez3 11:30:12,80 1 00:30:13 ITALICENSE
650polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki2 11:30:13,10 1 00:30:13 Polonia
651germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser4 11:30:13,20 1 00:30:13 Ostwestfalenn Club
652netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan3 11:30:13,30 1 00:30:13 Holland Pigeons Club
653netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 11:30:14,00 1 00:30:14 Holland Pigeons Club
654netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda1 11:30:14,10 1 00:30:14 Holland Pigeons Club
655germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany5 11:30:14,30 1 00:30:14 Germany Club
656netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo3 11:30:15,00 1 00:30:15 Holland Pigeons Club
657china MC2924  
Trueform
Team Haiye Bai Fuqing5 11:30:15,01 1 00:30:15 China Pigeon Raging Club
658scotland MC0423  
Jodi
William Donachie2 11:30:15,40 1 00:30:15 Scottish Homing Union
659rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 11:30:15,60 1 00:30:16 Romanía
660rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav1 11:30:16,20 1 00:30:16 Romanía
661polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling3 11:30:16,40 1 00:30:16 Polonia
662belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon8 11:30:17,00 1 00:30:17 Club Olijftak Maaseik
663austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag12 11:30:17,05 1 00:30:17 VRV - Oberoesterreich
664germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn10 11:30:17,10 1 00:30:17 Rietberg Club
665rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:30:17,35 1 00:30:17 Romanía
666polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:30:17,50 1 00:30:18 Polonia
667germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn11 11:30:17,95 1 00:30:18 Rietberg Club
668czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica4 11:30:18,00 1 00:30:18 Czech Republic Club
669germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij3 11:30:18,45 1 00:30:18 Harsewinkel Club
670netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink2 11:30:18,55 1 00:30:19 Holland Pigeons Club
671hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:30:18,70 1 00:30:19 Hungary Pigeons Club
672italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S3 11:30:18,80 1 00:30:19 Italia
673czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes2 11:30:19,00 1 00:30:19 Czech Republic Club
674rumania MC1859  
Hulk
Team Onur1 11:30:19,70 1 00:30:20 Romanía
675england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs4 11:30:20,05 1 00:30:20 RPRA (Pigeon Association)
676netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser1 11:30:20,90 1 00:30:21 Holland Pigeons Club
677wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts4 11:30:20,91 1 00:30:21 Wales Club
678germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann5 11:30:20,95 1 00:30:21 Kassel Club
679sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez4 11:30:21,00 1 00:30:21 ITALICENSE
680bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina1 11:30:21,10 1 00:30:21 Bosnia & Herzegovina Club
681czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica5 11:30:21,30 1 00:30:21 Czech Republic Club
682rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea16 11:30:22,30 1 00:30:22 Romanía
683czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi1 11:30:22,50 1 00:30:22 Czech Republic Club
684netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer3 11:30:22,85 1 00:30:23 Holland Pigeons Club
685belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:30:22,95 1 00:30:23 Club Olijftak Maaseik
686tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón1 11:30:23,00 1 00:30:23 CANARAGÜI
687bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:30:23,20 1 00:30:23 Bulgaria Club
688czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:30:23,25 1 00:30:23 Czech Republic Club
689czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 11:30:23,26 1 00:30:23 Czech Republic Club
690fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas1 11:30:23,40 1 00:30:23 Gran Tarajal
691south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 11:30:23,50 1 00:30:24 South Africa Club
692england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters2 11:30:23,80 1 00:30:24 RPRA (Pigeon Association)
693wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers5 11:30:23,81 1 00:30:24 Wales Club
694belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest1 11:30:24,35 1 00:30:24 Lembeek Club - Belgium
695wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor3 11:30:24,95 1 00:30:25 Wales Club
696slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia6 11:30:25,10 1 00:30:25 Slovakia Club
697baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa2 11:30:25,20 1 00:30:25 C.C. Es Pla de Mallorca
698germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker3 11:30:25,65 1 00:30:26 Germany Club
699hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:30:25,75 1 00:30:26 Hungary Pigeons Club
700netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland2 11:30:26,80 1 00:30:27 Holland Pigeons Club
701belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns3 11:30:27,20 1 00:30:27 Fondclub Loft 24
702germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel12 11:30:27,65 1 00:30:28 Saalfeld Club
703rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita3 11:30:28,00 1 00:30:28 Romanía
704germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel13 11:30:28,15 1 00:30:28 Saalfeld Club
705belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 11:30:28,16 1 00:30:28 Club Olijftak Maaseik
706germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn1 11:30:28,40 1 00:30:28 Germany Club
707polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland4 11:30:28,45 1 00:30:28 Polonia
708austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag13 11:30:29,15 1 00:30:29 VRV - Oberoesterreich
709baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa3 11:30:29,30 1 00:30:29 C.C. Es Pla de Mallorca
710polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner1 11:30:29,35 1 00:30:29 Polonia
711slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia7 11:30:30,10 1 00:30:30 Slovakia Club
712slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos3 11:30:30,75 1 00:30:31 Slovakia Club
713asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella8 11:30:31,30 1 00:30:31 R.C. Oviedo
714czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens3 11:30:31,40 1 00:30:31 Czech Republic Club
715germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz2 11:30:31,55 1 00:30:32 Oberfranken Club
716tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime1 11:30:31,56 1 00:30:32 Adexe
717england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford2 11:30:31,65 1 00:30:32 RPRA (Pigeon Association)
718germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl4 11:30:31,80 1 00:30:32 Heidenheim Club
719croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip1 11:30:31,81 1 00:30:32 Croatia Pigeon Club
720england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump1 11:30:32,10 1 00:30:32 RPRA (Pigeon Association)
721germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser7 11:30:32,15 1 00:30:32 Düsseldorf Club
722germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel14 11:30:32,25 1 00:30:32 Saalfeld Club
723germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak4 11:30:32,40 1 00:30:32 Germany Club
724rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 11:30:32,50 1 00:30:32 Romanía
725ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts4 11:30:32,70 1 00:30:33 Irish Homing Union
726netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan4 11:30:32,80 1 00:30:33 Holland Pigeons Club
727england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 11:30:33,60 1 00:30:34 RPRA (Pigeon Association)
728malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 11:30:34,15 1 00:30:34 Malta Racing Pigeon Club
729galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:30:34,40 1 00:30:34 MARIÑAS ALTAS
730germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel15 11:30:34,65 1 00:30:35 Saalfeld Club
731austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag14 11:30:34,75 1 00:30:35 VRV - Oberoesterreich
732italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:30:35,75 1 00:30:36 Italian-Team
733alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral5 11:30:36,10 1 00:30:36 La Dama de Elche
734slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky2 11:30:36,10 1 00:30:36 Slovakia Club
735czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize3 11:30:36,60 1 00:30:37 Czech Republic Club
736germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn12 11:30:37,40 1 00:30:37 Rietberg Club
737belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck3 11:30:38,40 1 00:30:38 Fond Wallonie
738germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller2 11:30:38,41 1 00:30:38 Germany Club
739europe MC0114  
Zomby
Team TOP 102 11:30:38,65 1 00:30:39 Club E.U.
740czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize4 11:30:38,66 1 00:30:39 Czech Republic Club
741germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J2 11:30:38,90 1 00:30:39 Neuenkirchen Club
742rumania MC1174  
Phelps
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:30:38,95 1 00:30:39 Romanía
743rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita4 11:30:39,70 1 00:30:40 Romanía
744netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan5 11:30:39,85 1 00:30:40 Holland Pigeons Club
745turkey MC3003  
Tayyar
Halil Seyhan1 11:30:39,90 1 00:30:40 Turkey Flying Club
746netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda2 11:30:40,05 1 00:30:40 Holland Pigeons Club
747czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek6 11:30:40,25 1 00:30:40 Czech Republic Club
748wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls4 11:30:40,45 1 00:30:40 Wales Club
749rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:30:40,55 1 00:30:41 Club Rusia
750germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.1 11:30:40,65 1 00:30:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
751polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny4 11:30:41,15 1 00:30:41 Polonia
752germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain3 11:30:42,30 1 00:30:42 Fulda Club
753belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck4 11:30:42,65 1 00:30:43 Fond Wallonie
754denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen2 11:30:42,85 1 00:30:43 Denmark Club
755rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica3 11:30:42,85 1 00:30:43 Romanía
756hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs1 11:30:42,86 1 00:30:43 Hungary Pigeons Club
757slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:30:43,30 1 00:30:43 Slovakia Club
758hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:30:43,31 1 00:30:43 Hungary Pigeons Club
759germany MC1317  
Yalu
Erich Müller10 11:30:43,55 1 00:30:44 Oberfranken Club
760italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy5 11:30:43,56 1 00:30:44 Italia
761czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel2 11:30:44,10 1 00:30:44 Czech Republic Club
762polska MC1908  
Pito
Michal Klassa1 11:30:45,50 1 00:30:46 Polonia
763netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek2 11:30:45,75 1 00:30:46 Holland Pigeons Club
764netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo4 11:30:46,05 1 00:30:46 Holland Pigeons Club
765scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son2 11:30:46,25 1 00:30:46 Scottish Homing Union
766polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki1 11:30:46,55 1 00:30:47 Polonia
767netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition1 11:30:46,56 1 00:30:47 Holland Pigeons Club
768polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk2 11:30:47,05 1 00:30:47 Polonia
769slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik2 11:30:47,70 1 00:30:48 Slovakia Club
770malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta4 11:30:47,80 1 00:30:48 Malta Racing Pigeon Club
771slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha3 11:30:48,20 1 00:30:48 Slovenia Club
772rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea17 11:30:48,21 1 00:30:48 Romanía
773germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst2 11:30:48,35 1 00:30:48 Oberfranken Club
774asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones3 11:30:48,55 1 00:30:49 R.C. Oviedo
775europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe1 11:30:48,56 1 00:30:49 Club E.U.
776england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc3 11:30:49,00 1 00:30:49 RPRA (Pigeon Association)
777germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.2 11:30:49,61 1 00:30:50 Weitstrecken Myhl-Wegberg
778hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:30:50,60 1 00:30:51 Hungary Pigeons Club
779polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland5 11:30:51,05 1 00:30:51 Polonia
780malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta5 11:30:51,25 1 00:30:51 Malta Racing Pigeon Club
781austria MC0820  
Olana
Team Kutlesa5 11:30:52,20 1 00:30:52 VRV - Oberoesterreich
782netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer2 11:30:52,25 1 00:30:52 Holland Pigeons Club
783france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 11:30:53,05 1 00:30:53 Team Sibille France
784czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar3 11:30:53,40 1 00:30:53 Czech Republic Club
785germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser8 11:30:53,40 1 00:30:53 Düsseldorf Club
786tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón2 11:30:53,45 1 00:30:53 CANARAGÜI
787rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca1 11:30:53,60 1 00:30:54 Romanía
788rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:30:54,20 1 00:30:54 Romanía
789rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru2 11:30:54,25 1 00:30:54 Romanía
790slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I3 11:30:54,30 1 00:30:54 Slovakia Club
791germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta2 11:30:54,50 1 00:30:54 Germany Club
792slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik2 11:30:54,50 1 00:30:54 Slovakia Club
793netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder2 11:30:55,15 1 00:30:55 Holland Pigeons Club
794germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij4 11:30:55,40 1 00:30:55 Harsewinkel Club
795wales MC1743  
Colita
Paul Bamford7 11:30:55,65 1 00:30:56 Wales Club
796cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero2 11:30:55,66 1 00:30:56 Malagüeño
797polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:30:55,95 1 00:30:56 Polonia
798netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg3 11:30:56,30 1 00:30:56 Holland Pigeons Club
799germany MC1506  
Ivanka
Team Waz3 11:30:56,35 1 00:30:56 Oberfranken Club
800belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:30:56,60 1 00:30:57 Club Olijftak Maaseik
801netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen2 11:30:56,65 1 00:30:57 PDV Alphen Vooruit
802germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel16 11:30:56,95 1 00:30:57 Saalfeld Club
803england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford3 11:30:57,15 1 00:30:57 RPRA (Pigeon Association)
804wales MC0525  
kiddy 2
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:30:57,20 1 00:30:57 Wales Club
805czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie3 11:30:57,30 1 00:30:57 Czech Republic Club
806slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 11:30:57,35 1 00:30:57 Slovenia Club
807polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski1 11:30:57,90 1 00:30:58 Polonia
808wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's2 11:30:58,30 1 00:30:58 Wales Club
809south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts2 11:30:58,55 1 00:30:59 South Africa Club
810belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 11:30:58,90 1 00:30:59 Belgium Club
811germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner3 11:30:58,95 1 00:30:59 Nordhessen Club
812gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor4 11:30:59,25 1 00:30:59 La Paloma Mensajera
813austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag15 11:30:59,65 1 00:31:00 VRV - Oberoesterreich
814scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 11:30:59,85 1 00:31:00 Scottish Homing Union
815austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag16 11:30:59,86 1 00:31:00 VRV - Oberoesterreich
816polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport4 11:30:59,95 1 00:31:00 Polonia
817rumania MC1858  
Karika
Team Onur2 11:31:00,00 1 00:31:00 Romanía
818netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn7 11:31:00,10 1 00:31:00 Holland Pigeons Club
819slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 11:31:00,55 1 00:31:01 Slovakia Club
820belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:31:01,25 1 00:31:01 Fondclub Herent
821hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar3 11:31:01,35 1 00:31:01 Hungary Pigeons Club
822netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda3 11:31:01,85 1 00:31:02 Holland Pigeons Club
823south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 11:31:02,15 1 00:31:02 South Africa Club
824germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker4 11:31:02,25 1 00:31:02 Germany Club
825austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag17 11:31:03,05 1 00:31:03 VRV - Oberoesterreich
826italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 11:31:03,15 1 00:31:03 Italia
827rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar1 11:31:03,15 1 00:31:03 Romanía
828netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots1 11:31:03,35 1 00:31:03 Holland Pigeons Club
829germany MC1333  
Lola B
Erich Müller11 11:31:03,45 1 00:31:03 Oberfranken Club
830germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:31:03,50 1 00:31:04 Germany Club
831tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán1 11:31:03,55 1 00:31:04 REUS
832scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie3 11:31:03,56 1 00:31:04 Scottish Homing Union
833germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 11:31:03,57 1 00:31:04 Wetter
834germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann6 11:31:03,70 1 00:31:04 Kassel Club
835austria MC1778  
Asher
Beniamin Neag18 11:31:03,95 1 00:31:04 VRV - Oberoesterreich
836italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 11:31:04,55 1 00:31:05 Italia
837germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller12 11:31:04,95 1 00:31:05 Oberfranken Club
838netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan6 11:31:05,05 1 00:31:05 Holland Pigeons Club
839wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service1 11:31:05,15 1 00:31:05 Wales Club
840polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport5 11:31:05,20 1 00:31:05 Polonia
841germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann7 11:31:05,60 1 00:31:06 Kassel Club
842china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Bai Fuqing6 11:31:05,80 1 00:31:06 China Pigeon Raging Club
843england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF4 11:31:05,95 1 00:31:06 RPRA (Pigeon Association)
844tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime2 11:31:05,96 1 00:31:06 Adexe
845netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder3 11:31:06,10 1 00:31:06 Holland Pigeons Club
846gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi4 11:31:06,50 1 00:31:06 Club Los Socios
847rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea18 11:31:06,65 1 00:31:07 Romanía
848germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers1 11:31:06,75 1 00:31:07 Münsterland
849rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:31:07,05 1 00:31:07 Romanía
850germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 11:31:07,35 1 00:31:07 Frankenland Club
851belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt6 11:31:07,40 1 00:31:07 De Snelvliegers Zandbergen Club
852belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde2 11:31:07,75 1 00:31:08 Land van Aalst
853germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler2 11:31:08,10 1 00:31:08 Oberbayern Club
854hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:31:08,15 1 00:31:08 Hungary Pigeons Club
855china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Bai Fuqing7 11:31:08,20 1 00:31:08 China Pigeon Raging Club
856rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea19 11:31:08,30 1 00:31:08 Romanía
857italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro1 11:31:08,31 1 00:31:08 Italia
858cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero3 11:31:08,80 1 00:31:09 Malagüeño
859germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller3 11:31:08,95 1 00:31:09 Germany Club
860rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti4 11:31:09,00 1 00:31:09 Romanía
861germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:31:09,95 1 00:31:10 Oberfranken Club
862england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster6 11:31:10,35 1 00:31:10 RPRA (Pigeon Association)
863polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki2 11:31:10,45 1 00:31:10 Polonia
864slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:31:11,30 1 00:31:11 Slovakia Club
865polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland6 11:31:11,50 1 00:31:12 Polonia
866germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel17 11:31:11,65 1 00:31:12 Saalfeld Club
867netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden2 11:31:11,66 1 00:31:12 Holland Pigeons Club
868england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate8 11:31:11,75 1 00:31:12 RPRA (Pigeon Association)
869italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S4 11:31:12,05 1 00:31:12 Italia
870rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:31:12,15 1 00:31:12 Romanía
871belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck5 11:31:12,65 1 00:31:13 Fond Wallonie
872slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia8 11:31:12,95 1 00:31:13 Slovakia Club
873czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal2 11:31:13,35 1 00:31:13 Czech Republic Club
874rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 11:31:13,50 1 00:31:14 Romanía
875england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs5 11:31:13,55 1 00:31:14 RPRA (Pigeon Association)
876germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt1 11:31:14,05 1 00:31:14 Germany Club
877polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 11:31:14,10 1 00:31:14 Polonia
878bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina2 11:31:14,20 1 00:31:14 Bosnia & Herzegovina Club
879denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen7 11:31:15,45 1 00:31:15 Denmark Club
880wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts5 11:31:15,60 1 00:31:16 Wales Club
881austria MC2517  
Amey 4
Team Amey1 11:31:15,61 1 00:31:16 VRV - Oberoesterreich
882rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita5 11:31:15,80 1 00:31:16 Romanía
883asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella9 11:31:16,25 1 00:31:16 R.C. Oviedo
884rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:31:16,45 1 00:31:16 Romanía
885scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son3 11:31:16,65 1 00:31:17 Scottish Homing Union
886scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son4 11:31:16,75 1 00:31:17 Scottish Homing Union
887czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie4 11:31:17,25 1 00:31:17 Czech Republic Club
888slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic2 11:31:18,35 1 00:31:18 Slovakia Club
889gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor5 11:31:18,36 1 00:31:18 La Paloma Mensajera
890malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta2 11:31:18,50 1 00:31:18 Malta Racing Pigeon Club
891netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons2 11:31:19,10 1 00:31:19 Holland Pigeons Club
892germany MC1900  
Snowman 3
Günter Schneemann8 11:31:19,35 1 00:31:19 Kassel Club
893rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:31:20,05 1 00:31:20 Club Rusia
894asturias MC0250  
Favorite Girl
Team Los Carbayones4 11:31:20,25 1 00:31:20 R.C. Oviedo
895slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic3 11:31:20,35 1 00:31:20 Slovenia Club
896belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes2 11:31:20,85 1 00:31:21 Denderbond Ninove
897netherlands MC0995  
Veerger
Gerrit Veerman1 11:31:21,00 1 00:31:21 Holland Pigeons Club
898rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex2 11:31:21,45 1 00:31:21 Romanía
899czech republic MC2615  
Joao Madeira Isles
Team Filipi2 11:31:21,60 1 00:31:22 Czech Republic Club
900netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder4 11:31:21,65 1 00:31:22 Holland Pigeons Club
901italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci1 11:31:21,70 1 00:31:22 Italia
902netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan7 11:31:22,05 1 00:31:22 Holland Pigeons Club
903netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij4 11:31:22,06 1 00:31:22 Holland Pigeons Club
904czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar4 11:31:22,30 1 00:31:22 Czech Republic Club
905baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa4 11:31:22,60 1 00:31:23 C.C. Es Pla de Mallorca
906gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor6 11:31:23,20 1 00:31:23 La Paloma Mensajera
907france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit2 11:31:23,35 1 00:31:23 Team Sibille France
908netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots2 11:31:23,40 1 00:31:23 Holland Pigeons Club
909slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi4 11:31:23,65 1 00:31:24 Slovakia Club
910belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt7 11:31:23,75 1 00:31:24 De Snelvliegers Zandbergen Club
911germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel18 11:31:24,45 1 00:31:24 Saalfeld Club
912belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck6 11:31:24,65 1 00:31:25 Fond Wallonie
913rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea20 11:31:24,85 1 00:31:25 Romanía
914rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:31:25,35 1 00:31:25 Romanía
915belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:31:25,45 1 00:31:25 Belarus Club
916germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann4 11:31:25,85 1 00:31:26 Oberfranken Club
917germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser9 11:31:26,15 1 00:31:26 Düsseldorf Club
918netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel5 11:31:26,25 1 00:31:26 Holland Pigeons Club
919germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany10 11:31:26,45 1 00:31:26 Saalfeld Club
920croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic1 11:31:27,30 1 00:31:27 Croatia Pigeon Club
921rumania MC3211  
European Princess
Team Patruca & Tacea2 11:31:27,40 1 00:31:27 Romanía
922asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella10 11:31:27,55 1 00:31:28 R.C. Oviedo
923slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik3 11:31:28,30 1 00:31:28 Slovakia Club
924germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann9 11:31:29,25 1 00:31:29 Kassel Club
925eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 11:31:29,30 1 00:31:29 Club New Mexico
926rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea21 11:31:30,50 1 00:31:30 Romanía
927south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts3 11:31:30,70 1 00:31:31 South Africa Club
928belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen2 11:31:30,90 1 00:31:31 Belgium Club
929slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica1 11:31:31,10 1 00:31:31 Slovenia Club
930england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters3 11:31:31,10 1 00:31:31 RPRA (Pigeon Association)
931austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz2 11:31:32,05 1 00:31:32 Club Austria
932belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck7 11:31:32,30 1 00:31:32 Fond Wallonie
933polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling4 11:31:33,10 1 00:31:33 Polonia
934germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany5 11:31:33,95 1 00:31:34 Germany Club
935belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 11:31:34,00 1 00:31:34 Fond Wallonie
936controling MC0089  
check
Checking Checking3 11:31:34,15 1 00:31:34 Checking
937polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para3 11:31:34,75 1 00:31:35 Polonia
938italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu5 11:31:35,10 1 00:31:35 Italia
939belgium MC0222  
Otah Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:31:35,45 1 00:31:35 Fond Wallonie
940slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L2 11:31:35,50 1 00:31:36 Slovakia Club
941austria MC1817  
Daniela
Beniamin Neag19 11:31:35,65 1 00:31:36 VRV - Oberoesterreich
942norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 11:31:36,40 1 00:31:36 Norge Racing Pigeon Club
943south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts4 11:31:36,70 1 00:31:37 South Africa Club
944belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon9 11:31:36,75 1 00:31:37 Club Olijftak Maaseik
945asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 11:31:36,76 1 00:31:37 R.C. Oviedo
946polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk3 11:31:36,90 1 00:31:37 Polonia
947germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn13 11:31:37,90 1 00:31:38 Rietberg Club
948england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:31:38,45 1 00:31:38 RPRA (Pigeon Association)
949slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos4 11:31:38,60 1 00:31:39 Slovakia Club
950denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master2 11:31:38,70 1 00:31:39 Denmark Club
951polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:31:38,95 1 00:31:39 Polonia
952netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons3 11:31:39,00 1 00:31:39 Holland Pigeons Club
953malta MC0309  
Victory Martin
Team Victory Lofts Malta6 11:31:39,05 1 00:31:39 Malta Racing Pigeon Club
954slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 11:31:39,25 1 00:31:39 Slovenia Club
955slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L3 11:31:39,30 1 00:31:39 Slovakia Club
956netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 11:31:39,75 1 00:31:40 Holland Pigeons Club
957italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu2 11:31:40,15 1 00:31:40 Italia
958zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:31:40,55 1 00:31:41 Mensajeras BILBILIS
959czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:31:41,15 1 00:31:41 Czech Republic Club
960germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard3 11:31:41,80 1 00:31:42 Lahntal Club
961belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 11:31:42,20 1 00:31:42 Denderbond Ninove
962gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro5 11:31:42,30 1 00:31:42 Club Los Socios
963polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa2 11:31:42,70 1 00:31:43 Polonia
964germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider2 11:31:43,15 1 00:31:43 Oberfranken Club
965polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel1 11:31:44,00 1 00:31:44 Polonia
966belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck8 11:31:44,25 1 00:31:44 Fond Wallonie
967turkey MC2995  
Azra
Ferhat Gülez3 11:31:44,45 1 00:31:44 Turkey Flying Club
968gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor7 11:31:44,65 1 00:31:45 La Paloma Mensajera
969rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea22 11:31:44,90 1 00:31:45 Romanía
970czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize5 11:31:45,05 1 00:31:45 Czech Republic Club
971germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij5 11:31:45,35 1 00:31:45 Harsewinkel Club
972polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski2 11:31:45,50 1 00:31:46 Polonia
973polska MC2288  
Chart The Stars
Jozef Borowiecki3 11:31:45,65 1 00:31:46 Polonia
974belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon10 11:31:46,55 1 00:31:47 Club Olijftak Maaseik
975germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany11 11:31:47,05 1 00:31:47 Saalfeld Club
976italia MC1104  
Beto
Ervin Laro2 11:31:47,20 1 00:31:47 Italia
977gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor8 11:31:47,25 1 00:31:47 La Paloma Mensajera
978rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:31:47,65 1 00:31:48 Romanía
979croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:31:47,70 1 00:31:48 Croatia Pigeon Club
980netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan8 11:31:47,80 1 00:31:48 Holland Pigeons Club
981czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel3 11:31:48,20 1 00:31:48 Czech Republic Club
982tenerife MC0011  
Dirky
Edward Frost1 11:31:49,15 1 00:31:49 C.C.Portuense
983england MC2942  
Anubis
Peter Williams4 11:31:49,35 1 00:31:49 RPRA (Pigeon Association)
984slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia9 11:31:49,95 1 00:31:50 Slovakia Club
985norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura3 11:31:50,01 1 00:31:50 Norge Racing Pigeon Club
986belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen3 11:31:50,25 1 00:31:50 Club Olijftak Maaseik
987belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon11 11:31:50,26 1 00:31:50 Club Olijftak Maaseik
988polska MC1905  
Dina
Michal Klassa3 11:31:50,30 1 00:31:50 Polonia
989netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving2 11:31:50,70 1 00:31:51 Holland Pigeons Club
990netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland3 11:31:51,00 1 00:31:51 Holland Pigeons Club
991rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:31:51,25 1 00:31:51 Romanía
992malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta7 11:31:51,26 1 00:31:51 Malta Racing Pigeon Club
993bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:31:51,85 1 00:31:52 Bulgaria Club
994germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.3 11:31:52,05 1 00:31:52 Weitstrecken Myhl-Wegberg
995netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigeons4 11:31:52,20 1 00:31:52 Holland Pigeons Club
996italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 11:31:52,55 1 00:31:53 Italia
997tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis1 11:31:52,70 1 00:31:53 Nuevos HORIZONTES
998norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura4 11:31:54,35 1 00:31:54 Norge Racing Pigeon Club
999czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens4 11:31:54,55 1 00:31:55 Czech Republic Club
1000germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn2 11:31:54,60 1 00:31:55 Germany Club
1001tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA2 11:31:54,75 1 00:31:55 Club Tenerife
1002germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team The Champions Germany6 11:31:54,85 1 00:31:55 Germany Club
1003malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta8 11:31:54,85 1 00:31:55 Malta Racing Pigeon Club
1004germany MC0559  
Boogie
Team Röhlig & Bukowski1 11:31:55,30 1 00:31:55 Vogtland Club
1005netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland4 11:31:56,10 1 00:31:56 Holland Pigeons Club
1006england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers2 11:31:56,25 1 00:31:56 RPRA (Pigeon Association)
1007polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski3 11:31:56,50 1 00:31:56 Polonia
1008netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan9 11:31:57,00 1 00:31:57 Holland Pigeons Club
1009baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa5 11:31:57,40 1 00:31:57 C.C. Es Pla de Mallorca
1010rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:31:58,10 1 00:31:58 Romanía
1011rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea23 11:31:58,40 1 00:31:58 Romanía
1012rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea24 11:31:58,85 1 00:31:59 Romanía
1013hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar4 11:31:58,86 1 00:31:59 Hungary Pigeons Club
1014hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:31:59,65 1 00:32:00 Hungary Pigeons Club
1015austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer2 11:31:59,75 1 00:32:00 VRV - Oberoesterreich
1016germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain4 11:32:01,40 1 00:32:01 Fulda Club
1017netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel6 11:32:02,20 1 00:32:02 Holland Pigeons Club
1018italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna2 11:32:02,30 1 00:32:02 Italia
1019germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller3 11:32:02,75 1 00:32:03 Germany Club
1020netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam2 11:32:03,25 1 00:32:03 Holland Pigeons Club
1021tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña1 11:32:03,85 1 00:32:04 Terres del Ebre
1022belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen4 11:32:04,85 1 00:32:05 Club Olijftak Maaseik
1023turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:32:05,00 1 00:32:05 Turkey Flying Club
1024belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck9 11:32:05,40 1 00:32:05 Fond Wallonie
1025germany MC0767  
Merlo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:32:05,70 1 00:32:06 Oberfranken Club
1026wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford8 11:32:06,00 1 00:32:06 Wales Club
1027germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski2 11:32:06,10 1 00:32:06 Vogtland Club
1028netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan10 11:32:06,85 1 00:32:07 Holland Pigeons Club
1029slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P1 11:32:06,95 1 00:32:07 Slovakia Club
1030netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins1 11:32:07,50 1 00:32:08 Holland Pigeons Club
1031england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts3 11:32:07,75 1 00:32:08 RPRA (Pigeon Association)
1032england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce2 11:32:08,25 1 00:32:08 RPRA (Pigeon Association)
1033wales MC2694  
Boomerang 6
Team Tom and Gaynor4 11:32:09,00 1 00:32:09 Wales Club
1034belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt8 11:32:09,85 1 00:32:10 De Snelvliegers Zandbergen Club
1035germany MC0800  
ATLANTIC VOX
Team Ladys Germany12 11:32:10,05 1 00:32:10 Saalfeld Club
1036polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling5 11:32:10,80 1 00:32:11 Polonia
1037polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport6 11:32:13,60 1 00:32:14 Polonia
1038wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls5 11:32:14,05 1 00:32:14 Wales Club
1039rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea25 11:32:15,35 1 00:32:15 Romanía
1040scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie4 11:32:15,36 1 00:32:15 Scottish Homing Union
1041rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea26 11:32:15,40 1 00:32:15 Romanía
1042belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen3 11:32:15,80 1 00:32:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1043netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort2 11:32:15,81 1 00:32:16 Holland Pigeons Club
1044germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel19 11:32:16,40 1 00:32:16 Saalfeld Club
1045polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:32:16,75 1 00:32:17 Polonia
1046germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski3 11:32:17,60 1 00:32:18 Vogtland Club
1047rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea27 11:32:17,65 1 00:32:18 Romanía
1048croatia MC3310  
Agi
Team Matic & Marcic2 11:32:18,70 1 00:32:19 Croatia Pigeon Club
1049netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:32:19,70 1 00:32:20 Holland Pigeons Club
1050switzerland MC2263  
Turbo silver
Simon Wolf5 11:32:19,85 1 00:32:20 Suiza
1051polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak1 11:32:19,90 1 00:32:20 Polonia
1052scotland MC0432  
Maureen
William Donachie5 11:32:20,55 1 00:32:21 Scottish Homing Union
1053ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts5 11:32:20,60 1 00:32:21 Irish Homing Union
1054netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer3 11:32:23,05 1 00:32:23 Holland Pigeons Club
1055wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus1 11:32:23,20 1 00:32:23 Wales Club
1056belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 11:32:23,95 1 00:32:24 Club Olijftak Maaseik
1057slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik3 11:32:24,50 1 00:32:24 Slovakia Club
1058slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:32:25,60 1 00:32:26 Slovakia Club
1059netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons5 11:32:26,45 1 00:32:26 Holland Pigeons Club
1060rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru3 11:32:28,00 1 00:32:28 Romanía
1061denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen1 11:32:28,01 1 00:32:28 Denmark Club
1062rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko4 11:32:28,60 1 00:32:29 Club Rusia
1063turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:32:29,60 1 00:32:30 Turkey Flying Club
1064germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel20 11:32:30,05 1 00:32:30 Saalfeld Club
1065germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen2 11:32:31,00 1 00:32:31 Ruhrgebiet Club
1066netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo5 11:32:32,50 1 00:32:32 Holland Pigeons Club
1067belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner2 11:32:33,35 1 00:32:33 Denderbond Ninove
1068czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize6 11:32:33,75 1 00:32:34 Czech Republic Club
1069rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti5 11:32:36,35 1 00:32:36 Romanía
1070polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski3 11:32:36,50 1 00:32:36 Polonia
1071germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring2 11:32:38,15 1 00:32:38 Münsterland Club
1072gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 11:32:39,65 1 00:32:40 Club Los Socios
1073alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral6 11:32:40,55 1 00:32:41 La Dama de Elche
1074tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña2 11:32:41,05 1 00:32:41 Terres del Ebre
1075wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers6 11:32:41,30 1 00:32:41 Wales Club
1076germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler3 11:32:44,25 1 00:32:44 Oberbayern Club
1077germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers5 11:32:44,75 1 00:32:45 Niederrhein Club
1078asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones5 11:32:45,20 1 00:32:45 R.C. Oviedo
1079netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn8 11:32:45,80 1 00:32:46 Holland Pigeons Club
1080rumania MC1249  
Infinity Ocean
Sorin Florea28 11:32:46,15 1 00:32:46 Romanía
1081fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:32:46,50 1 00:32:46 Gran Tarajal
1082asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella11 11:32:48,30 1 00:32:48 R.C. Oviedo
1083croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic2 11:32:48,55 1 00:32:49 Croatia Pigeon Club
1084rumania MC0138  
Buca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:32:50,15 1 00:32:50 Romanía
1085netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:32:50,75 1 00:32:51 Holland Pigeons Club
1086germany MC1319  
Alanna
Erich Müller13 11:32:52,70 1 00:32:53 Oberfranken Club
1087italia MC1112  
Dulce
Team Italy6 11:32:53,50 1 00:32:54 Italia
1088gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor9 11:32:54,25 1 00:32:54 La Paloma Mensajera
1089slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I4 11:32:54,35 1 00:32:54 Slovakia Club
1090rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:32:56,00 1 00:32:56 Romanía
1091china MC2920  
Fax
Team Haiye Bai Fuqing8 11:32:56,95 1 00:32:57 China Pigeon Raging Club
1092germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel21 11:32:57,65 1 00:32:58 Saalfeld Club
1093germany MC0027  
Found
Team Albatal3 11:32:57,85 1 00:32:58 Germany Club
1094china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Bai Fuqing9 11:32:58,10 1 00:32:58 China Pigeon Raging Club
1095scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son5 11:32:58,55 1 00:32:59 Scottish Homing Union
1096wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford9 11:32:59,30 1 00:32:59 Wales Club
1097england MC2212  
Jette
Andrei Antoce3 11:32:59,60 1 00:33:00 RPRA (Pigeon Association)
1098turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan2 11:32:59,60 1 00:33:00 Turkey Flying Club
1099netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek3 11:33:01,40 1 00:33:01 Holland Pigeons Club
1100alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral7 11:33:02,10 1 00:33:02 La Dama de Elche
1101austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer3 11:33:03,10 1 00:33:03 VRV - Oberoesterreich
1102turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:33:04,10 1 00:33:04 Turkey Flying Club
1103gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi5 11:33:04,85 1 00:33:05 Club Los Socios
1104south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester3 11:33:05,10 1 00:33:05 South Africa Club
1105polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel2 11:33:05,90 1 00:33:06 Polonia
1106hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard3 11:33:05,95 1 00:33:06 Hungary Pigeons Club
1107czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize7 11:33:06,85 1 00:33:07 Czech Republic Club
1108rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea29 11:33:07,10 1 00:33:07 Romanía
1109italia MC1919  
Sharpie
Team RSR2 11:33:07,30 1 00:33:07 Italia
1110asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones6 11:33:07,75 1 00:33:08 R.C. Oviedo
1111germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 11:33:07,85 1 00:33:08 Germany Club
1112italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile3 11:33:08,70 1 00:33:09 Italia
1113slovenia MC1725  
Zan
Team Planica2 11:33:09,00 1 00:33:09 Slovenia Club
1114belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns4 11:33:09,60 1 00:33:10 Fondclub Loft 24
1115czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize8 11:33:10,35 1 00:33:10 Czech Republic Club
1116wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 11:33:11,35 1 00:33:11 Wales Club
1117turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:33:12,65 1 00:33:13 Turkey Flying Club
1118germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser10 11:33:12,75 1 00:33:13 Düsseldorf Club
1119polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:33:13,00 1 00:33:13 Polonia
1120scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie6 11:33:13,60 1 00:33:14 Scottish Homing Union
1121germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare3 11:33:14,45 1 00:33:14 Germany Club
1122germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel22 11:33:15,00 1 00:33:15 Saalfeld Club
1123england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn4 11:33:15,85 1 00:33:16 RPRA (Pigeon Association)
1124tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA3 11:33:16,05 1 00:33:16 Club Tenerife
1125germany MC2249  
Mango
Team Blümmers6 11:33:16,10 1 00:33:16 Niederrhein Club
1126england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers3 11:33:16,55 1 00:33:17 RPRA (Pigeon Association)
1127rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:33:16,65 1 00:33:17 Romanía
1128fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:33:17,30 1 00:33:17 Gran Tarajal
1129austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer1 11:33:17,75 1 00:33:18 VRV - Oberoesterreich
1130south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts5 11:33:18,00 1 00:33:18 South Africa Club
1131tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán2 11:33:18,05 1 00:33:18 REUS
1132england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster7 11:33:18,30 1 00:33:18 RPRA (Pigeon Association)
1133netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon4 11:33:18,95 1 00:33:19 Holland Pigeons Club
1134england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster8 11:33:19,15 1 00:33:19 RPRA (Pigeon Association)
1135rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:33:21,30 1 00:33:21 Romanía
1136rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav3 11:33:21,80 1 00:33:22 Romanía
1137sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez5 11:33:22,55 1 00:33:23 ITALICENSE
1138rumania MC1860  
Serena
Team Onur3 11:33:23,05 1 00:33:23 Romanía
1139austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer4 11:33:23,05 1 00:33:23 VRV - Oberoesterreich
1140germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt2 11:33:24,45 1 00:33:24 Germany Club
1141sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez6 11:33:25,35 1 00:33:25 ITALICENSE
1142gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy1 11:33:26,35 1 00:33:26 Club Los Socios
1143polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland7 11:33:26,80 1 00:33:27 Polonia
1144netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek4 11:33:27,45 1 00:33:27 Holland Pigeons Club
1145netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel7 11:33:27,55 1 00:33:28 Holland Pigeons Club
1146turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 11:33:27,65 1 00:33:28 Turkey Flying Club
1147italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel1 11:33:28,30 1 00:33:28 Italia
1148hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:33:29,65 1 00:33:30 Hungary Pigeons Club
1149belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns5 11:33:29,85 1 00:33:30 Fondclub Loft 24
1150germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 11:33:30,60 1 00:33:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1151slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic3 11:33:31,55 1 00:33:32 Slovenia Club
1152wales MC0535  
George
Team Men of Gwent3 11:33:31,90 1 00:33:32 Wales Club
1153turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan3 11:33:32,15 1 00:33:32 Turkey Flying Club
1154germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany7 11:33:33,00 1 00:33:33 Germany Club
1155slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak1 11:33:33,25 1 00:33:33 Slovenia Club
1156turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:33:33,60 1 00:33:34 Turkey Flying Club
1157germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany13 11:33:35,75 1 00:33:36 Saalfeld Club
1158germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain5 11:33:37,00 1 00:33:37 Fulda Club
1159rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:33:37,05 1 00:33:37 Romanía
1160netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls1 11:33:37,45 1 00:33:37 Holland Pigeons Club
1161wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 11:33:37,90 1 00:33:38 Wales Club
1162austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer5 11:33:39,30 1 00:33:39 VRV - Oberoesterreich
1163england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow2 11:33:42,55 1 00:33:43 RPRA (Pigeon Association)
1164czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal3 11:33:43,65 1 00:33:44 Czech Republic Club
1165belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes6 11:33:43,75 1 00:33:44 Fondclub Loft 24
1166wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's3 11:33:43,95 1 00:33:44 Wales Club
1167hungary MC2471  
Grutter
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:33:44,05 1 00:33:44 Hungary Pigeons Club
1168belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck10 11:33:44,65 1 00:33:45 Fond Wallonie
1169czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize9 11:33:44,95 1 00:33:45 Czech Republic Club
1170germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel23 11:33:45,25 1 00:33:45 Saalfeld Club
1171italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:33:46,45 1 00:33:46 Italia
1172rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea30 11:33:50,00 1 00:33:50 Romanía
1173england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump2 11:33:50,45 1 00:33:50 RPRA (Pigeon Association)
1174germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn14 11:33:50,75 1 00:33:51 Rietberg Club
1175netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving3 11:33:50,80 1 00:33:51 Holland Pigeons Club
1176germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:33:50,95 1 00:33:51 Käshofen
1177belgium MC0783  
Jelle
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:33:52,25 1 00:33:52 Club Olijftak Maaseik
1178wales MC2082  
Zippy
Team Welsh Hopefuls6 11:33:53,30 1 00:33:53 Wales Club
1179rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport1 11:33:54,00 1 00:33:54 Romanía
1180slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky3 11:33:54,55 1 00:33:55 Slovakia Club
1181cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero4 11:33:55,05 1 00:33:55 Malagüeño
1182austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 11:33:55,30 1 00:33:55 Club Austria
1183italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:33:56,05 1 00:33:56 Italian-Team
1184netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda4 11:33:57,25 1 00:33:57 Holland Pigeons Club
1185rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica4 11:34:01,90 1 00:34:02 Romanía
1186netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen3 11:34:04,00 1 00:34:04 PDV Alphen Vooruit
1187wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor5 11:34:04,25 1 00:34:04 Wales Club
1188rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch2 11:34:04,50 1 00:34:04 Romanía
1189hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard4 11:34:04,95 1 00:34:05 Hungary Pigeons Club
1190asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones7 11:34:06,05 1 00:34:06 R.C. Oviedo
1191netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk3 11:34:06,70 1 00:34:07 Holland Pigeons Club
1192cordoba MC0839  
Leo
Dámaso Melero5 11:34:06,85 1 00:34:07 Malagüeño
1193rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:34:09,05 1 00:34:09 Romanía
1194netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda5 11:34:10,15 1 00:34:10 Holland Pigeons Club
1195rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 11:34:10,70 1 00:34:11 Romanía
1196hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:34:10,80 1 00:34:11 Hungary Pigeons Club
1197rumania MC1163  
Bear
Class 8885 11:34:11,15 1 00:34:11 Romanía
1198netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort3 11:34:11,75 1 00:34:12 Holland Pigeons Club
1199netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek5 11:34:12,05 1 00:34:12 Holland Pigeons Club
1200netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:34:14,80 1 00:34:15 Holland Pigeons Club
1201belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons3 11:34:15,80 1 00:34:16 Fond Wallonie
1202wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor6 11:34:16,70 1 00:34:17 Wales Club
1203czech republic MC2570  
RA 07
Team A.K. Kubica6 11:34:18,60 1 00:34:19 Czech Republic Club
1204germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany14 11:34:18,70 1 00:34:19 Saalfeld Club
1205controling MC0023  
Bolita
Checking Checking4 11:34:21,55 1 00:34:22 Checking
1206polska MC2774  
Podolski
Janusz Schmidt1 11:34:22,50 1 00:34:22 Polonia
1207germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser11 11:34:22,85 1 00:34:23 Düsseldorf Club
1208germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany15 11:34:23,30 1 00:34:23 Saalfeld Club
1209germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers2 11:34:23,85 1 00:34:24 Münsterland
1210fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas2 11:34:23,90 1 00:34:24 Gran Tarajal
1211denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen1 11:34:24,35 1 00:34:24 Denmark Club
1212polska MC2408  
Miso
Jan Bohenczak2 11:34:24,75 1 00:34:25 Polonia
1213rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea31 11:34:25,35 1 00:34:25 Romanía
1214rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:34:27,00 1 00:34:27 Romanía
1215italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:34:27,50 1 00:34:28 Italian-Team
1216austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag20 11:34:27,95 1 00:34:28 VRV - Oberoesterreich
1217malta MC2386  
Frankenstein
Team Gandlier Lofts Malta2 11:34:29,75 1 00:34:30 Malta Racing Pigeon Club
1218tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime3 11:34:29,80 1 00:34:30 Adexe
1219polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki3 11:34:30,45 1 00:34:30 Polonia
1220germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser12 11:34:33,95 1 00:34:34 Düsseldorf Club
1221belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck11 11:34:34,10 1 00:34:34 Fond Wallonie
1222rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea32 11:34:34,30 1 00:34:34 Romanía
1223austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer6 11:34:34,90 1 00:34:35 VRV - Oberoesterreich
1224czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens5 11:34:35,05 1 00:34:35 Czech Republic Club
1225rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif2 11:34:35,25 1 00:34:35 Romanía
1226slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I5 11:34:35,50 1 00:34:36 Slovakia Club
1227tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:34:37,15 1 00:34:37 Isla Baja
1228fuerteventura MC0240  
My Boy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:34:37,40 1 00:34:37 Gran Tarajal
1229czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre2 11:34:39,20 1 00:34:39 Czech Republic Club
1230hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:34:39,25 1 00:34:39 Hungary Pigeons Club
1231czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie5 11:34:40,45 1 00:34:40 Czech Republic Club
1232wales MC0523  
kiddy 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:34:40,55 1 00:34:41 Wales Club
1233slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik4 11:34:40,75 1 00:34:41 Slovakia Club
1234germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn15 11:34:41,50 1 00:34:42 Rietberg Club
1235tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 11:34:43,30 1 00:34:43 Abona Sur
1236rumania MC1219  
Forest Gump
Sorin Florea33 11:34:47,20 1 00:34:47 Romanía
1237asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu2 11:34:47,40 1 00:34:47 R.C.C. Asturias
1238belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels3 11:34:47,60 1 00:34:48 Belgium Club
1239polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport7 11:34:48,15 1 00:34:48 Polonia
1240belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens5 11:34:48,60 1 00:34:49 Fond Wallonie
1241germany MC2237  
Athena
Team Blümmers7 11:34:51,00 1 00:34:51 Niederrhein Club
1242europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe2 11:34:52,55 1 00:34:53 Club E.U.
1243germany MC1736  
Japon
Walter Agler4 11:34:53,70 1 00:34:54 Oberbayern Club
1244italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 11:34:54,80 1 00:34:55 Italia
1245germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel24 11:34:56,25 1 00:34:56 Saalfeld Club
1246norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls3 11:34:59,20 1 00:34:59 Norge Racing Pigeon Club
1247netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.1 11:35:01,75 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
1248italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 11:35:03,80 1 00:35:04 Italia
1249rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:35:03,85 1 00:35:04 Romanía
1250austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer7 11:35:05,75 1 00:35:06 VRV - Oberoesterreich
1251austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer8 11:35:06,10 1 00:35:06 VRV - Oberoesterreich
1252wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor7 11:35:06,40 1 00:35:06 Wales Club
1253slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi5 11:35:09,80 1 00:35:10 Slovakia Club
1254italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti2 11:35:10,30 1 00:35:10 Italia
1255italia MC1922  
Mirka
Team RSR3 11:35:10,40 1 00:35:10 Italia
1256south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 11:35:11,10 1 00:35:11 South Africa Club
1257belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck12 11:35:12,65 1 00:35:13 Fond Wallonie
1258rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 11:35:14,25 1 00:35:14 Romanía
1259czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize10 11:35:14,85 1 00:35:15 Czech Republic Club
1260belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt9 11:35:16,85 1 00:35:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
1261polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof9 11:35:17,70 1 00:35:18 Polonia
1262germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller14 11:35:17,90 1 00:35:18 Oberfranken Club
1263rumania MC1942  
Sultan
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:35:19,85 1 00:35:20 Romanía
1264rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah6 11:35:21,40 1 00:35:21 Romanía
1265germany MC1330  
Super Million
Erich Müller15 11:35:22,55 1 00:35:23 Oberfranken Club
1266germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker5 11:35:23,15 1 00:35:23 Germany Club
1267czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens6 11:35:24,05 1 00:35:24 Czech Republic Club
1268slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB2 11:35:28,20 1 00:35:28 Slovakia Club
1269slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic4 11:35:28,80 1 00:35:29 Slovenia Club
1270netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort4 11:35:29,10 1 00:35:29 Holland Pigeons Club
1271austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag21 11:35:29,95 1 00:35:30 VRV - Oberoesterreich
1272rumania MC1180  
Rhiana
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:35:36,00 1 00:35:36 Romanía
1273belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck13 11:35:36,30 1 00:35:36 Fond Wallonie
1274belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends4 11:35:37,75 1 00:35:38 Club Olijftak Maaseik
1275netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink3 11:35:38,05 1 00:35:38 Holland Pigeons Club
1276denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen2 11:35:39,05 1 00:35:39 Denmark Club
1277germany MC2789  
Tamu
Hans Esser2 11:35:39,20 1 00:35:39 Germany Club
1278denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen8 11:35:42,60 1 00:35:43 Denmark Club
1279germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers3 11:35:44,15 1 00:35:44 Münsterland
1280turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:35:44,20 1 00:35:44 Turkey Flying Club
1281hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:35:44,35 1 00:35:44 Hungary Pigeons Club
1282polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak3 11:35:46,65 1 00:35:47 Polonia
1283germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers4 11:35:49,50 1 00:35:50 Münsterland
1284tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA3 11:35:49,65 1 00:35:50 Adexe
1285rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:35:49,65 1 00:35:50 Romanía
1286belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes7 11:35:50,45 1 00:35:50 Fondclub Loft 24
1287germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker6 11:35:50,85 1 00:35:51 Germany Club
1288moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului1 11:35:51,95 1 00:35:52 Moldova
1289netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland5 11:35:52,15 1 00:35:52 Holland Pigeons Club
1290alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral8 11:35:53,50 1 00:35:54 La Dama de Elche
1291polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak2 11:35:54,15 1 00:35:54 Polonia
1292polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner2 11:35:54,16 1 00:35:54 Polonia
1293netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk4 11:35:55,75 1 00:35:56 Holland Pigeons Club
1294turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez4 11:35:56,70 1 00:35:57 Turkey Flying Club
1295germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany16 11:35:57,25 1 00:35:57 Saalfeld Club
1296rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:35:59,55 1 00:36:00 Romanía
1297czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize11 11:36:00,15 1 00:36:00 Czech Republic Club
1298netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam3 11:36:00,35 1 00:36:00 Holland Pigeons Club
1299netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo6 11:36:02,70 1 00:36:03 Holland Pigeons Club
1300netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan11 11:36:04,35 1 00:36:04 Holland Pigeons Club
1301england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate9 11:36:05,40 1 00:36:05 RPRA (Pigeon Association)
1302slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine2 11:36:05,75 1 00:36:06 Slovenia Club
1303germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt3 11:36:05,95 1 00:36:06 Germany Club
1304germany MC0758  
Adler
Team Albatal4 11:36:06,20 1 00:36:06 Germany Club
1305baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa6 11:36:07,00 1 00:36:07 C.C. Es Pla de Mallorca
1306croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic4 11:36:08,80 1 00:36:09 Croatia Pigeon Club
1307germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann5 11:36:12,00 1 00:36:12 Oberfranken Club
1308rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:36:15,80 1 00:36:16 Romanía
1309belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen1 11:36:17,30 1 00:36:17 Club Olijftak Maaseik
1310germany MC2233  
Tarma
Team Rutz and sons3 11:36:17,35 1 00:36:17 Saarland
1311netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel8 11:36:18,10 1 00:36:18 Holland Pigeons Club
1312polska MC2012  
Anuka
Grzegorz Szymanski2 11:36:20,95 1 00:36:21 Polonia
1313tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:36:21,30 1 00:36:21 Isla Baja
1314rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea34 11:36:21,45 1 00:36:21 Romanía
1315china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Bai Fuqing10 11:36:22,90 1 00:36:23 China Pigeon Raging Club
1316malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta9 11:36:23,50 1 00:36:24 Malta Racing Pigeon Club
1317germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn16 11:36:24,05 1 00:36:24 Rietberg Club
1318netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders1 11:36:24,45 1 00:36:24 Holland Pigeons Club
1319austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer2 11:36:26,15 1 00:36:26 Club Austria
1320turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:36:27,80 1 00:36:28 Turkey Flying Club
1321austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer2 11:36:27,95 1 00:36:28 VRV - Oberoesterreich
1322hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:36:29,40 1 00:36:29 Hungary Pigeons Club
1323moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului2 11:36:30,70 1 00:36:31 Moldova
1324gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro6 11:36:31,30 1 00:36:31 Club Los Socios
1325hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 11:36:32,25 1 00:36:32 Hungary Pigeons Club
1326rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea35 11:36:35,15 1 00:36:35 Romanía
1327england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker3 11:36:35,45 1 00:36:35 RPRA (Pigeon Association)
1328china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Bai Fuqing11 11:36:35,60 1 00:36:36 China Pigeon Raging Club
1329norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls4 11:36:35,80 1 00:36:36 Norge Racing Pigeon Club
1330rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons2 11:36:36,50 1 00:36:36 Romanía
1331austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer9 11:36:38,00 1 00:36:38 VRV - Oberoesterreich
1332rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea36 11:36:38,65 1 00:36:39 Romanía
1333germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg2 11:36:39,25 1 00:36:39 Sajonia Club
1334rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea37 11:36:40,35 1 00:36:40 Romanía
1335tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA4 11:36:41,60 1 00:36:42 Adexe
1336netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel9 11:36:42,60 1 00:36:43 Holland Pigeons Club
1337germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller16 11:36:45,45 1 00:36:45 Oberfranken Club
1338germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller17 11:36:46,00 1 00:36:46 Oberfranken Club
1339belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns6 11:36:47,10 1 00:36:47 Fondclub Loft 24
1340netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer4 11:36:48,80 1 00:36:49 Holland Pigeons Club
1341wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett4 11:36:50,40 1 00:36:50 Welsh Flag
1342germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel25 11:36:50,45 1 00:36:50 Saalfeld Club
1343polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland8 11:36:51,20 1 00:36:51 Polonia
1344belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:36:52,55 1 00:36:53 Belarus Club
1345belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:36:55,55 1 00:36:56 Club Olijftak Maaseik
1346fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:36:56,15 1 00:36:56 Gran Tarajal
1347netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing2 11:36:56,45 1 00:36:56 Holland Pigeons Club
1348germany MC0774  
Victoria
Team Albatal5 11:36:58,35 1 00:36:58 Germany Club
1349hungary MC2463  
Stelli
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:36:58,75 1 00:36:59 Hungary Pigeons Club
1350slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec2 11:36:59,00 1 00:36:59 Slovenia Club
1351germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt3 11:36:59,70 1 00:37:00 NRW Club
1352england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate10 11:37:01,30 1 00:37:01 RPRA (Pigeon Association)
1353wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent4 11:37:02,20 1 00:37:02 Wales Club
1354germany MC0855  
Willi
Werner Wahl5 11:37:03,95 1 00:37:04 Heidenheim Club
1355austria MC1771  
Bailey
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:37:04,10 1 00:37:04 VRV - Oberoesterreich
1356netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots3 11:37:05,40 1 00:37:05 Holland Pigeons Club
1357netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap2 11:37:06,75 1 00:37:07 Holland Pigeons Club
1358belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 11:37:06,80 1 00:37:07 Belgium Club
1359germany MC1359  
Fedra
Erich Müller18 11:37:07,00 1 00:37:07 Oberfranken Club
1360germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer2 11:37:08,20 1 00:37:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1361england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters4 11:37:08,75 1 00:37:09 RPRA (Pigeon Association)
1362polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki4 11:37:09,15 1 00:37:09 Polonia
1363asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba2 11:37:09,55 1 00:37:10 R.C. Oviedo
1364germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany6 11:37:12,55 1 00:37:13 Germany Club
1365norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura5 11:37:14,45 1 00:37:14 Norge Racing Pigeon Club
1366germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak5 11:37:14,55 1 00:37:15 Germany Club
1367turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt3 11:37:14,75 1 00:37:15 Turkey Flying Club
1368alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral9 11:37:14,80 1 00:37:15 La Dama de Elche
1369south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat2 11:37:15,10 1 00:37:15 South Africa Club
1370germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser13 11:37:17,40 1 00:37:17 Düsseldorf Club
1371netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten2 11:37:17,50 1 00:37:18 Holland Pigeons Club
1372rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici5 11:37:17,60 1 00:37:18 Romanía
1373tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime4 11:37:17,95 1 00:37:18 Adexe
1374germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils3 11:37:18,10 1 00:37:18 Germany Club
1375england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster9 11:37:18,55 1 00:37:19 RPRA (Pigeon Association)
1376denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen3 11:37:19,10 1 00:37:19 Denmark Club
1377hungary MC2470  
Memitao
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:37:19,11 1 00:37:19 Hungary Pigeons Club
1378netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan12 11:37:20,25 1 00:37:20 Holland Pigeons Club
1379germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons4 11:37:20,45 1 00:37:20 Saarland
1380ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts6 11:37:20,70 1 00:37:21 Irish Homing Union
1381germany MC0081  
Muddy
Team SAS2 11:37:21,10 1 00:37:21 Germany Club
1382czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize12 11:37:22,40 1 00:37:22 Czech Republic Club
1383baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs1 11:37:23,20 1 00:37:23 C.C.Ciutadella
1384asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones8 11:37:23,75 1 00:37:24 R.C. Oviedo
1385england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster10 11:37:24,15 1 00:37:24 RPRA (Pigeon Association)
1386belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens6 11:37:24,30 1 00:37:24 Fond Wallonie
1387netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman2 11:37:24,55 1 00:37:25 Holland Pigeons Club
1388germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 11:37:26,25 1 00:37:26 Koblenz Club
1389rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea38 11:37:27,50 1 00:37:28 Romanía
1390asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella12 11:37:27,80 1 00:37:28 R.C. Oviedo
1391germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak6 11:37:27,85 1 00:37:28 Germany Club
1392netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink4 11:37:28,30 1 00:37:28 Holland Pigeons Club
1393malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta10 11:37:28,50 1 00:37:28 Malta Racing Pigeon Club
1394netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls2 11:37:28,95 1 00:37:29 Holland Pigeons Club
1395polska MC1684  
Greg 948
Team Greg - Poland9 11:37:30,00 1 00:37:30 Polonia
1396rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:37:30,05 1 00:37:30 Romanía
1397portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul3 11:37:31,05 1 00:37:31 Faro - Portugal
1398germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn17 11:37:31,50 1 00:37:32 Rietberg Club
1399wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford10 11:37:32,80 1 00:37:33 Wales Club
1400south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean2 11:37:33,95 1 00:37:34 South Africa Club
1401netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo7 11:37:34,00 1 00:37:34 Holland Pigeons Club
1402france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit3 11:37:34,01 1 00:37:34 Team Sibille France
1403germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann3 11:37:34,35 1 00:37:34 Wetter
1404fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:37:35,05 1 00:37:35 Gran Tarajal
1405germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij6 11:37:35,85 1 00:37:36 Harsewinkel Club
1406rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:37:36,45 1 00:37:36 Romanía
1407belgium MC0978  
Princesse
Vincent Neirynck14 11:37:41,90 1 00:37:42 Fond Wallonie
1408belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen1 11:37:42,05 1 00:37:42 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1409wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls7 11:37:42,25 1 00:37:42 Wales Club
1410tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón3 11:37:43,65 1 00:37:44 CANARAGÜI
1411hungary MC2059  
Triple Five
Laszlo Gotthard5 11:37:44,40 1 00:37:44 Hungary Pigeons Club
1412scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds2 11:37:45,85 1 00:37:46 Scottish Homing Union
1413austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 11:37:46,00 1 00:37:46 VRV - Oberoesterreich
1414netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan13 11:37:46,15 1 00:37:46 Holland Pigeons Club
1415malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta3 11:37:46,55 1 00:37:47 Malta Racing Pigeon Club
1416ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:37:46,75 1 00:37:47 Ukraine Club
1417czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel4 11:37:47,15 1 00:37:47 Czech Republic Club
1418tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA5 11:37:48,00 1 00:37:48 Adexe
1419rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:37:50,75 1 00:37:51 Romanía
1420wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 11:37:51,20 1 00:37:51 Wales Club
1421belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:37:51,35 1 00:37:51 Club Olijftak Maaseik
1422germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn18 11:37:53,00 1 00:37:53 Rietberg Club
1423slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic5 11:37:53,05 1 00:37:53 Slovenia Club
1424netherlands MC3075  
Hans
Team Twins2 11:37:53,10 1 00:37:53 Holland Pigeons Club
1425rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif3 11:37:54,80 1 00:37:55 Romanía
1426rumania MC1166  
Killer Jr
Class 8886 11:37:55,25 1 00:37:55 Romanía
1427polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland10 11:37:56,80 1 00:37:57 Polonia
1428belgium MC2782  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner3 11:37:58,25 1 00:37:58 Denderbond Ninove
1429slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine3 11:38:07,00 1 00:38:07 Slovenia Club
1430tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis2 11:38:07,90 1 00:38:08 Nuevos HORIZONTES
1431rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:38:07,95 1 00:38:08 Romanía
1432denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen2 11:38:08,00 1 00:38:08 Denmark Club
1433netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman3 11:38:10,60 1 00:38:11 Holland Pigeons Club
1434belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 11:38:10,75 1 00:38:11 Fond Wallonie
1435wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers7 11:38:16,45 1 00:38:16 Wales Club
1436rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport2 11:38:17,40 1 00:38:17 Romanía
1437austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag22 11:38:23,10 1 00:38:23 VRV - Oberoesterreich
1438sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez7 11:38:24,85 1 00:38:25 ITALICENSE
1439tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime5 11:38:25,50 1 00:38:26 Adexe
1440austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag23 11:38:28,75 1 00:38:29 VRV - Oberoesterreich
1441sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez8 11:38:29,00 1 00:38:29 ITALICENSE
1442malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta3 11:38:33,50 1 00:38:34 Malta Racing Pigeon Club
1443czech republic MC2617  
Joao Cape Verde Isles
Team Filipi3 11:38:36,35 1 00:38:36 Czech Republic Club
1444south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts6 11:38:37,65 1 00:38:38 South Africa Club
1445wales MC2084  
Bungle
Team Welsh Hopefuls8 11:38:41,05 1 00:38:41 Wales Club
1446hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 11:38:45,00 1 00:38:45 Hungary Pigeons Club
1447wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent5 11:38:45,45 1 00:38:45 Wales Club
1448sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez9 11:38:49,40 1 00:38:49 ITALICENSE
1449moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului3 11:38:57,85 1 00:38:58 Moldova
1450belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu1 11:38:58,35 1 00:38:58 Belgium Club
1451tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis3 11:38:58,50 1 00:38:58 Nuevos HORIZONTES
1452slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic4 11:38:59,70 1 00:39:00 Slovenia Club
1453tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 11:39:03,60 1 00:39:04 Adexe
1454malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta11 11:39:05,90 1 00:39:06 Malta Racing Pigeon Club
1455polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny5 11:39:06,05 1 00:39:06 Polonia
1456gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor10 11:39:06,75 1 00:39:07 La Paloma Mensajera
1457sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez10 11:39:09,75 1 00:39:10 ITALICENSE
1458alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral10 11:39:30,90 1 00:39:31 La Dama de Elche
1459fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas3 11:39:34,15 1 00:39:34 Gran Tarajal
1460belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:39:40,25 1 00:39:40 Club Olijftak Maaseik
1461rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 11:39:47,10 1 00:39:47 Romanía
1462hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:39:48,20 1 00:39:48 Hungary Pigeons Club
1463germany MC1323  
Ball
Erich Müller19 11:39:51,05 1 00:39:51 Oberfranken Club
1464germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:39:57,35 1 00:39:57 Sachsen Club
1465slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano1 11:40:02,95 1 00:40:03 Slovakia Club
1466germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons5 11:40:08,65 1 00:40:09 Saarland
1467cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero6 11:40:17,05 1 00:40:17 Malagüeño
1468polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner3 11:40:17,80 1 00:40:18 Polonia
1469slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi6 11:40:19,00 1 00:40:19 Slovakia Club
1470slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:40:21,70 1 00:40:22 Slovakia Club
1471germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers5 11:40:26,45 1 00:40:26 Münsterland
1472asturias MC0943  
Volker
José Manuel García Darriba3 11:40:28,70 1 00:40:29 R.C. Oviedo
1473rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:40:32,35 1 00:40:32 Romanía
1474england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet1 11:40:33,00 1 00:40:33 RPRA (Pigeon Association)
1475italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy7 11:40:33,45 1 00:40:33 Italia
1476germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany7 11:40:35,55 1 00:40:36 Germany Club
1477rumania MC1201  
Ms. Africa 1
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:40:36,50 1 00:40:36 Romanía
1478galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:40:36,90 1 00:40:37 MARIÑAS ALTAS
1479england MC0670  
Canica
David Hinkel5 11:40:52,25 1 00:40:52 RPRA (Pigeon Association)
1480croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic4 11:41:03,25 1 00:41:03 Croatia Pigeon Club
1481rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis2 11:41:03,35 1 00:41:03 Romanía
1482malta MC0568  
Robin
Team Gandlier Lofts Malta4 11:41:06,05 1 00:41:06 Malta Racing Pigeon Club
1483cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero7 11:41:10,20 1 00:41:10 Malagüeño
1484polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland11 11:41:14,30 1 00:41:14 Polonia
1485polska MC3061  
Fede
Team Morel2 11:41:15,70 1 00:41:16 Polonia
1486fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 11:41:22,95 1 00:41:23 Gran Tarajal
1487tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 11:41:26,35 1 00:41:26 CANARAGÜI
1488turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:41:31,05 1 00:41:31 Turkey Flying Club
1489polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski3 11:41:31,20 1 00:41:31 Polonia
1490slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:41:32,50 1 00:41:32 Slovakia Club
1491netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon6 11:41:32,85 1 00:41:33 Holland Pigeons Club
1492italia MC1118  
Kika
Team Italy8 11:41:33,25 1 00:41:33 Italia
1493rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George11 11:41:33,80 1 00:41:34 Romanía
1494germany MC0505  
ATLANTIC 912
Alexander Gebel26 11:41:34,35 1 00:41:34 Saalfeld Club
1495malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta12 11:41:35,05 1 00:41:35 Malta Racing Pigeon Club
1496ukraine MC3312  
Maties
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:41:35,35 1 00:41:35 Ukraine Club
1497rumania MC0754  
Kuruman
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 11:41:36,60 1 00:41:37 Romanía
1498germany MC1358  
Zan
Erich Müller20 11:41:37,95 1 00:41:38 Oberfranken Club
1499polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit2 11:41:38,60 1 00:41:39 Polonia
1500belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens7 11:41:39,00 1 00:41:39 Fond Wallonie
1501italia MC1120  
Rikke
Team Italy9 11:41:46,25 1 00:41:46 Italia
1502germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany8 11:41:48,90 1 00:41:49 Germany Club
1503italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre3 11:41:51,20 1 00:41:51 Italia
1504netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden3 11:41:53,65 1 00:41:54 Holland Pigeons Club
1505south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat3 11:41:54,65 1 00:41:55 South Africa Club
1506rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah7 11:41:56,20 1 00:41:56 Romanía
1507italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti1 11:41:57,95 1 00:41:58 Italia
1508belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt10 11:41:59,60 1 00:42:00 De Snelvliegers Zandbergen Club
1509czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre3 11:42:00,15 1 00:42:00 Czech Republic Club
1510rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 8887 11:42:02,05 1 00:42:02 Romanía
1511slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano2 11:42:02,70 1 00:42:03 Slovakia Club
1512czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie6 11:42:02,80 1 00:42:03 Czech Republic Club
1513germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn19 11:42:05,20 1 00:42:05 Rietberg Club
1514germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel27 11:42:06,30 1 00:42:06 Saalfeld Club
1515netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto3 11:42:07,00 1 00:42:07 Holland Pigeons Club
1516wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 11:42:07,50 1 00:42:08 Wales Club
1517germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.4 11:42:08,35 1 00:42:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1518slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 11:42:09,30 1 00:42:09 Slovakia Club
1519germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann10 11:42:09,50 1 00:42:10 Kassel Club
1520belgium MC2276  
Jorbe
Team Ceyssens - Dreezen5 11:42:09,90 1 00:42:10 Club Olijftak Maaseik
1521germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak7 11:42:10,45 1 00:42:10 Germany Club
1522italia MC1111  
punto
Team Italy10 11:42:10,90 1 00:42:11 Italia
1523netherlands MC2365  
Aal
Gerrit Veerman4 11:42:11,00 1 00:42:11 Holland Pigeons Club
1524rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif4 11:42:11,30 1 00:42:11 Romanía
1525germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka3 11:42:13,00 1 00:42:13 Wetter
1526netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots4 11:42:14,00 1 00:42:14 Holland Pigeons Club
1527germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen3 11:42:14,60 1 00:42:15 Ruhrgebiet Club
1528scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds3 11:42:16,15 1 00:42:16 Scottish Homing Union
1529hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:42:16,30 1 00:42:16 Hungary Pigeons Club
1530italia MC1116  
Top Feathers
Team Italy11 11:42:17,10 1 00:42:17 Italia
1531belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon12 11:42:17,95 1 00:42:18 Club Olijftak Maaseik
1532netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins3 11:42:18,60 1 00:42:19 Holland Pigeons Club
1533scotland MC0427  
My Mo
William Donachie7 11:42:19,60 1 00:42:20 Scottish Homing Union
1534south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts7 11:42:20,30 1 00:42:20 South Africa Club
1535germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons6 11:42:20,50 1 00:42:20 Saarland
1536czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize13 11:42:20,55 1 00:42:21 Czech Republic Club
1537england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate11 11:42:21,20 1 00:42:21 RPRA (Pigeon Association)
1538austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer3 11:42:21,80 1 00:42:22 Club Austria
1539alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral11 11:42:22,05 1 00:42:22 La Dama de Elche
1540germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij7 11:42:22,30 1 00:42:22 Harsewinkel Club
1541italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile4 11:42:22,55 1 00:42:23 Italia
1542south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 11:42:23,00 1 00:42:23 South Africa Club
1543germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak8 11:42:23,85 1 00:42:24 Germany Club
1544netherlands MC2325  
Genius
Team Van der Heide - Napoleon7 11:42:24,55 1 00:42:25 Holland Pigeons Club
1545wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts2 11:42:25,70 1 00:42:26 Welsh Flag
1546germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg3 11:42:26,20 1 00:42:26 Sajonia Club
1547belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels4 11:42:26,30 1 00:42:26 Belgium Club
1548england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate12 11:42:27,40 1 00:42:27 RPRA (Pigeon Association)
1549wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service3 11:42:28,00 1 00:42:28 Wales Club
1550germany MC1310  
Arruga
Erich Müller21 11:42:28,40 1 00:42:28 Oberfranken Club
1551netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser2 11:42:28,90 1 00:42:29 Holland Pigeons Club
1552gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor11 11:42:30,00 1 00:42:30 La Paloma Mensajera
1553germany MC1355  
Wilma
Erich Müller22 11:42:30,65 1 00:42:31 Oberfranken Club
1554netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.2 11:42:32,00 1 00:42:32 Holland Pigeons Club
1555rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:42:32,75 1 00:42:33 Romanía
1556polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta3 11:42:32,95 1 00:42:33 Polonia
1557belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:42:34,00 1 00:42:34 Belarus Club
1558slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia10 11:42:34,20 1 00:42:34 Slovakia Club
1559netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer5 11:42:34,75 1 00:42:35 Holland Pigeons Club
1560netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John3 11:42:35,30 1 00:42:35 Holland Pigeons Club
1561netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij5 11:42:36,75 1 00:42:37 Holland Pigeons Club
1562rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici6 11:42:37,05 1 00:42:37 Romanía
1563france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 11:42:38,00 1 00:42:38 Team Sibille France
1564china MC2901  
Nady
Team Haiye Bai Fuqing12 11:42:40,25 1 00:42:40 China Pigeon Raging Club
1565austria MC2512  
Euro 1
Team Europa4 11:42:41,10 1 00:42:41 VRV - Oberoesterreich
1566belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen3 11:42:41,45 1 00:42:41 Belgium Club
1567rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru4 11:42:42,50 1 00:42:42 Romanía
1568slovakia MC2639  
Peter
Team Hrozen P & P2 11:42:42,90 1 00:42:43 Slovakia Club
1569south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit3 11:42:42,91 1 00:42:43 South Africa Club
1570belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen2 11:42:43,60 1 00:42:44 Club Olijftak Maaseik
1571germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller4 11:42:43,75 1 00:42:44 Germany Club
1572polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski4 11:42:44,70 1 00:42:45 Polonia
1573norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura6 11:42:44,70 1 00:42:45 Norge Racing Pigeon Club
1574china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Bai Fuqing13 11:42:45,85 1 00:42:46 China Pigeon Raging Club
1575wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons2 11:42:46,30 1 00:42:46 Wales Club
1576netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing3 11:42:47,80 1 00:42:48 Holland Pigeons Club
1577turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:42:47,95 1 00:42:48 Turkey Flying Club
1578rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:42:48,05 1 00:42:48 Romanía
1579england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow3 11:42:48,75 1 00:42:49 RPRA (Pigeon Association)
1580germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker7 11:42:50,30 1 00:42:50 Germany Club
1581germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter1 11:42:52,15 1 00:42:52 Germany Club
1582hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 11:42:52,50 1 00:42:52 Hungary Pigeons Club
1583rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea2 11:42:53,30 1 00:42:53 Romanía
1584germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing2 11:42:53,90 1 00:42:54 Lehrte/Peine
1585gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita3 11:42:54,75 1 00:42:55 La Paloma Mensajera
1586italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:42:55,40 1 00:42:55 Italia
1587south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts8 11:42:56,70 1 00:42:57 South Africa Club
1588germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:42:56,71 1 00:42:57 Oberfranken Club
1589belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes8 11:42:56,72 1 00:42:57 Fondclub Loft 24
1590netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition2 11:42:56,80 1 00:42:57 Holland Pigeons Club
1591hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel4 11:42:57,15 1 00:42:57 Hungary Pigeons Club
1592rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica5 11:42:57,65 1 00:42:58 Romanía
1593slovenia MC1724  
Nik
Team Planica3 11:42:57,95 1 00:42:58 Slovenia Club
1594slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:42:58,85 1 00:42:59 Slovenia Club
1595germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:42:59,80 1 00:43:00 Oberfranken Club
1596slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J2 11:43:00,10 1 00:43:00 Slovakia Club
1597china MC2910  
European Rose
Team Haiye Bai Fuqing14 11:43:00,65 1 00:43:01 China Pigeon Raging Club
1598germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel28 11:43:01,05 1 00:43:01 Saalfeld Club
1599baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa7 11:43:03,30 1 00:43:03 C.C. Es Pla de Mallorca
1600turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:43:03,70 1 00:43:04 Turkey Flying Club
1601hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel5 11:43:04,15 1 00:43:04 Hungary Pigeons Club
1602netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn9 11:43:04,40 1 00:43:04 Holland Pigeons Club
1603wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett5 11:43:04,55 1 00:43:05 Welsh Flag
1604belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens8 11:43:05,15 1 00:43:05 Fond Wallonie
1605belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen2 11:43:07,00 1 00:43:07 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1606croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic3 11:43:07,85 1 00:43:08 Croatia Pigeon Club
1607turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:43:08,30 1 00:43:08 Turkey Flying Club
1608germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser14 11:43:09,25 1 00:43:09 Düsseldorf Club
1609turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan4 11:43:09,65 1 00:43:10 Turkey Flying Club
1610germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel29 11:43:10,00 1 00:43:10 Saalfeld Club
1611slovenia MC1733  
Birk 96
Vladimir Srebotnjak2 11:43:11,10 1 00:43:11 Slovenia Club
1612asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba4 11:43:11,25 1 00:43:11 R.C. Oviedo
1613europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 103 11:43:13,00 1 00:43:13 Club E.U.
1614czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie7 11:43:14,95 1 00:43:15 Czech Republic Club
1615netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink5 11:43:14,96 1 00:43:15 Holland Pigeons Club
1616polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski5 11:43:15,60 1 00:43:16 Polonia
1617slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha4 11:43:15,95 1 00:43:16 Slovenia Club
1618belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends5 11:43:16,75 1 00:43:17 Club Olijftak Maaseik
1619netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer6 11:43:17,75 1 00:43:18 Holland Pigeons Club
1620slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:43:18,85 1 00:43:19 Slovakia Club
1621rumania MC3204  
Kings Express
Noni Radulescu3 11:43:18,95 1 00:43:19 Romanía
1622wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls9 11:43:20,10 1 00:43:20 Wales Club
1623slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J3 11:43:22,95 1 00:43:23 Slovakia Club
1624germany MC0556  
Capullin
Team Röhlig & Bukowski4 11:43:23,80 1 00:43:24 Vogtland Club
1625south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean4 11:43:24,25 1 00:43:24 South Africa Club
1626polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk4 11:43:25,25 1 00:43:25 Polonia
1627rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar2 11:43:25,65 1 00:43:26 Romanía
1628austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag24 11:43:26,05 1 00:43:26 VRV - Oberoesterreich
1629czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes4 11:43:26,40 1 00:43:26 Czech Republic Club
1630hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:43:26,45 1 00:43:26 Hungary Pigeons Club
1631germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers8 11:43:27,25 1 00:43:27 Niederrhein Club
1632polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport8 11:43:29,20 1 00:43:29 Polonia
1633italia MC1916  
Clowe
Team RSR4 11:43:31,65 1 00:43:32 Italia
1634germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg4 11:43:32,60 1 00:43:33 Sajonia Club
1635czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize14 11:43:33,95 1 00:43:34 Czech Republic Club
1636england MC2944  
Dido
Peter Williams5 11:43:34,20 1 00:43:34 RPRA (Pigeon Association)
1637germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain6 11:43:34,20 1 00:43:34 Fulda Club
1638germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg5 11:43:34,50 1 00:43:34 Sajonia Club
1639germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak9 11:43:35,55 1 00:43:36 Germany Club
1640rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:43:35,70 1 00:43:36 Romanía
1641germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider3 11:43:36,15 1 00:43:36 Oberfranken Club
1642rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 11:43:36,50 1 00:43:36 Romanía
1643england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce4 11:43:39,35 1 00:43:39 RPRA (Pigeon Association)
1644rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea3 11:43:39,95 1 00:43:40 Romanía
1645netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing4 11:43:44,05 1 00:43:44 Holland Pigeons Club
1646china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Bai Fuqing15 11:43:44,50 1 00:43:44 China Pigeon Raging Club
1647germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:43:44,90 1 00:43:45 Germany Club
1648belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends6 11:43:44,91 1 00:43:45 Club Olijftak Maaseik
1649germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers9 11:43:45,35 1 00:43:45 Niederrhein Club
1650england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:43:50,25 1 00:43:50 Up North Combine
1651czech republic MC2568  
RA 05
Team A.K. Kubica7 11:43:51,10 1 00:43:51 Czech Republic Club
1652rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian2 11:43:55,75 1 00:43:56 Romanía
1653netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland6 11:43:57,40 1 00:43:57 Holland Pigeons Club
1654netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij6 11:43:58,15 1 00:43:58 Holland Pigeons Club
1655polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa4 11:43:59,55 1 00:44:00 Polonia
1656netherlands MC1493  
Meksi
Team Soepboer7 11:44:00,80 1 00:44:01 Holland Pigeons Club
1657slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik4 11:44:02,50 1 00:44:02 Slovakia Club
1658czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize15 11:44:03,85 1 00:44:04 Czech Republic Club
1659austria MC0328  
Supertramp
Team Gratzer & Nóres2 11:44:07,25 1 00:44:07 Pigeon Club Austria South
1660germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser15 11:44:07,30 1 00:44:07 Düsseldorf Club
1661baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa8 11:44:07,45 1 00:44:07 C.C. Es Pla de Mallorca
1662germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller23 11:44:08,25 1 00:44:08 Oberfranken Club
1663germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug5 11:44:09,30 1 00:44:09 Germany Club
1664england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster11 11:44:09,75 1 00:44:10 RPRA (Pigeon Association)
1665germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß1 11:44:10,20 1 00:44:10 Germany Club
1666slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P3 11:44:10,40 1 00:44:10 Slovakia Club
1667belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens9 11:44:10,70 1 00:44:11 Fond Wallonie
1668croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip2 11:44:11,30 1 00:44:11 Croatia Pigeon Club
1669polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport9 11:44:12,30 1 00:44:12 Polonia
1670belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt11 11:44:18,80 1 00:44:19 De Snelvliegers Zandbergen Club
1671wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers8 11:44:20,75 1 00:44:21 Wales Club
1672rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea39 11:44:20,85 1 00:44:21 Romanía
1673belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck15 11:44:20,90 1 00:44:21 Fond Wallonie
1674austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag25 11:44:22,55 1 00:44:23 VRV - Oberoesterreich
1675germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 11:44:24,70 1 00:44:25 Germany Club
1676croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes2 11:44:25,30 1 00:44:25 Croatia Pigeon Club
1677hungary MC1616  
Princess
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 11:44:25,45 1 00:44:25 Hungary Pigeons Club
1678croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb3 11:44:26,40 1 00:44:26 Croatia Pigeon Club
1679belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:44:27,20 1 00:44:27 Club Olijftak Maaseik
1680europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe3 11:44:27,45 1 00:44:27 Club E.U.
1681soria MC1277  
Michel
Veselin Valentinov Hristov1 11:44:27,60 1 00:44:28 Mensajeras Pico Frentes
1682rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta2 11:44:28,90 1 00:44:29 Romanía
1683rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinita & Adrian & Alex5 11:44:28,95 1 00:44:29 Romanía
1684malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta5 11:44:29,40 1 00:44:29 Malta Racing Pigeon Club
1685ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 11:44:30,50 1 00:44:30 Irish Homing Union
1686hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:44:31,90 1 00:44:32 Hungary Pigeons Club
1687polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport10 11:44:36,10 1 00:44:36 Polonia
1688polska MC3052  
Maybe Arona
Team Przemyslaw Kozak3 11:44:36,95 1 00:44:37 Polonia
1689germany MC0058  
Exspo
Markus Winter2 11:44:38,05 1 00:44:38 Germany Club
1690belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss1 11:44:39,70 1 00:44:40 Club Olijftak Maaseik
1691rumania MC3186  
Konsi
Team Dinita & Adrian & Alex6 11:44:44,95 1 00:44:45 Romanía
1692polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta4 11:44:46,90 1 00:44:47 Polonia
1693south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht3 11:44:47,20 1 00:44:47 South Africa Club
1694polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel3 11:44:48,35 1 00:44:48 Polonia
1695germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers10 11:44:50,55 1 00:44:51 Niederrhein Club
1696gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy2 11:44:50,56 1 00:44:51 Club Los Socios
1697germany MC0073  
Fussy
Team SAS3 11:44:50,65 1 00:44:51 Germany Club
1698germany MC1332  
Pillo
Erich Müller24 11:44:51,85 1 00:44:52 Oberfranken Club
1699italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri4 11:44:52,15 1 00:44:52 Italia
1700germany MC0853  
Noor
Werner Wahl6 11:44:52,80 1 00:44:53 Heidenheim Club
1701germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen4 11:44:53,60 1 00:44:54 Ruhrgebiet Club
1702belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 11:44:54,25 1 00:44:54 Club Olijftak Maaseik
1703austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz3 11:44:54,55 1 00:44:55 Club Austria
1704netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn10 11:44:55,35 1 00:44:55 Holland Pigeons Club
1705austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 11:44:56,10 1 00:44:56 VRV - Oberoesterreich
1706slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB3 11:44:56,20 1 00:44:56 Slovakia Club
1707austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag26 11:44:57,70 1 00:44:58 VRV - Oberoesterreich
1708germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard4 11:44:57,90 1 00:44:58 Lahntal Club
1709rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea40 11:44:58,00 1 00:44:58 Romanía
1710turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:44:58,50 1 00:44:58 Turkey Flying Club
1711germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak10 11:44:58,75 1 00:44:59 Germany Club
1712italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:44:59,15 1 00:44:59 Italian-Team
1713rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu4 11:44:59,25 1 00:44:59 Romanía
1714polska MC2457  
JKG 7973
Team JKG Transport11 11:45:00,10 1 00:45:00 Polonia
1715germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers6 11:45:01,10 1 00:45:01 Münsterland
1716belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium2 11:45:01,75 1 00:45:02 Belgium Club
1717netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.3 11:45:02,20 1 00:45:02 Holland Pigeons Club
1718slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano3 11:45:02,50 1 00:45:02 Slovakia Club
1719south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts9 11:45:03,00 1 00:45:03 South Africa Club
1720netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda6 11:45:03,30 1 00:45:03 Holland Pigeons Club
1721netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn11 11:45:03,40 1 00:45:03 Holland Pigeons Club
1722germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing3 11:45:03,60 1 00:45:04 Lehrte/Peine
1723england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel6 11:45:03,65 1 00:45:04 RPRA (Pigeon Association)
1724italia MC1923  
Sanson
Team RSR5 11:45:04,10 1 00:45:04 Italia
1725italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 11:45:05,00 1 00:45:05 Italian-Team
1726germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons7 11:45:05,01 1 00:45:05 Saarland
1727germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 11:45:05,20 1 00:45:05 Sachsen Club
1728germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser16 11:45:05,25 1 00:45:05 Düsseldorf Club
1729germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel30 11:45:05,35 1 00:45:05 Saalfeld Club
1730rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici7 11:45:05,36 1 00:45:05 Romanía
1731polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 11:45:05,75 1 00:45:06 Polonia
1732netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto4 11:45:06,25 1 00:45:06 Holland Pigeons Club
1733germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik3 11:45:07,90 1 00:45:08 Germany Club
1734rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:45:08,05 1 00:45:08 Romanía
1735germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak11 11:45:08,06 1 00:45:08 Germany Club
1736slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J4 11:45:08,50 1 00:45:08 Slovakia Club
1737rumania MC1165  
Winner
Class 8888 11:45:08,55 1 00:45:09 Romanía
1738netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders2 11:45:08,56 1 00:45:09 Holland Pigeons Club
1739england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate13 11:45:09,10 1 00:45:09 RPRA (Pigeon Association)
1740hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 11:45:09,11 1 00:45:09 Hungary Pigeons Club
1741tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz2 11:45:09,55 1 00:45:10 C.C.Portuense
1742netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben2 11:45:09,80 1 00:45:10 Holland Pigeons Club
1743bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina3 11:45:10,75 1 00:45:11 Bosnia & Herzegovina Club
1744china MC2913  
Bemol
Team Haiye Bai Fuqing16 11:45:10,80 1 00:45:11 China Pigeon Raging Club
1745slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec3 11:45:11,55 1 00:45:12 Slovenia Club
1746netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.4 11:45:12,55 1 00:45:13 Holland Pigeons Club
1747germany MC0858  
Miha
Edgar Peter3 11:45:12,75 1 00:45:13 Frankenland Club
1748germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser17 11:45:13,95 1 00:45:14 Düsseldorf Club
1749belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing14 11:45:14,05 1 00:45:14 Club Olijftak Maaseik
1750tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost2 11:45:14,50 1 00:45:14 C.C.Portuense
1751polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt2 11:45:14,90 1 00:45:15 Polonia
1752england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow4 11:45:15,05 1 00:45:15 RPRA (Pigeon Association)
1753austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag27 11:45:15,15 1 00:45:15 VRV - Oberoesterreich
1754slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia11 11:45:16,55 1 00:45:17 Slovakia Club
1755netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer4 11:45:16,75 1 00:45:17 Holland Pigeons Club
1756england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster12 11:45:16,76 1 00:45:17 RPRA (Pigeon Association)
1757croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic3 11:45:17,10 1 00:45:17 Croatia Pigeon Club
1758germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 11:45:17,70 1 00:45:18 Oberfranken Club
1759austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag28 11:45:17,75 1 00:45:18 VRV - Oberoesterreich
1760south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht4 11:45:17,95 1 00:45:18 South Africa Club
1761wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett6 11:45:18,85 1 00:45:19 Welsh Flag
1762england MC2770  
Roseglen
Team MDF5 11:45:19,80 1 00:45:20 RPRA (Pigeon Association)
1763rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica6 11:45:20,35 1 00:45:20 Romanía
1764netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.5 11:45:20,75 1 00:45:21 Holland Pigeons Club
1765belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt12 11:45:20,95 1 00:45:21 De Snelvliegers Zandbergen Club
1766gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:45:21,00 1 00:45:21 C.C. Iniciativa Isleña
1767germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser18 11:45:21,15 1 00:45:21 Düsseldorf Club
1768tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost3 11:45:21,35 1 00:45:21 C.C.Portuense
1769hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel6 11:45:21,95 1 00:45:22 Hungary Pigeons Club
1770belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns7 11:45:22,00 1 00:45:22 Fondclub Loft 24
1771germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker8 11:45:22,45 1 00:45:22 Germany Club
1772asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella13 11:45:22,85 1 00:45:23 R.C. Oviedo
1773netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo8 11:45:23,15 1 00:45:23 Holland Pigeons Club
1774italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:45:23,75 1 00:45:24 Italia
1775italia MC1122  
Monviso
Team Italy12 11:45:24,85 1 00:45:25 Italia
1776rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 11:45:25,55 1 00:45:26 Romanía
1777slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi7 11:45:26,35 1 00:45:26 Slovakia Club
1778england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 71 11:45:26,55 1 00:45:27 Up North Combine
1779germany MC2788  
Warie
Hans Esser3 11:45:26,65 1 00:45:27 Germany Club
1780gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor12 11:45:26,95 1 00:45:27 La Paloma Mensajera
1781germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers7 11:45:27,35 1 00:45:27 Münsterland
1782croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic4 11:45:27,95 1 00:45:28 Croatia Pigeon Club
1783polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk2 11:45:28,10 1 00:45:28 Polonia
1784turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:45:28,55 1 00:45:29 Turkey Flying Club
1785italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu3 11:45:28,70 1 00:45:29 Italia
1786wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys3 11:45:28,75 1 00:45:29 Wales Club
1787south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht5 11:45:29,30 1 00:45:29 South Africa Club
1788rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc8 11:45:29,75 1 00:45:30 Romanía
1789germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 11:45:30,05 1 00:45:30 Oberfranken Club
1790germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus2 11:45:30,40 1 00:45:30 Oberfranken Club
1791rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George12 11:45:30,50 1 00:45:30 Romanía
1792germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann4 11:45:30,65 1 00:45:31 Wetter
1793asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones9 11:45:31,95 1 00:45:32 R.C. Oviedo
1794netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten3 11:45:32,25 1 00:45:32 Holland Pigeons Club
1795italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci2 11:45:32,45 1 00:45:32 Italia
1796croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic5 11:45:32,55 1 00:45:33 Croatia Pigeon Club
1797rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea41 11:45:32,65 1 00:45:33 Romanía
1798denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen3 11:45:33,75 1 00:45:34 Denmark Club
1799germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel31 11:45:34,10 1 00:45:34 Saalfeld Club
1800tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:45:34,25 1 00:45:34 GRAN FONDO
1801hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:45:34,50 1 00:45:34 Hungary Pigeons Club
1802netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges3 11:45:34,55 1 00:45:35 Holland Pigeons Club
1803europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 104 11:45:35,10 1 00:45:35 Club E.U.
1804belgium MC2671  
Emil
Team Schaekers Brouns8 11:45:37,40 1 00:45:37 Fondclub Loft 24
1805england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate14 11:45:38,45 1 00:45:38 RPRA (Pigeon Association)
1806netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 11:45:38,46 1 00:45:38 Holland Pigeons Club
1807germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal6 11:45:38,70 1 00:45:39 Germany Club
1808england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster13 11:45:38,80 1 00:45:39 RPRA (Pigeon Association)
1809gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita4 11:45:38,81 1 00:45:39 La Paloma Mensajera
1810turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:45:38,90 1 00:45:39 Turkey Flying Club
1811germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß2 11:45:39,45 1 00:45:39 Germany Club
1812belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium3 11:45:39,75 1 00:45:40 Belgium Club
1813italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak8 11:45:39,85 1 00:45:40 Italian-Team
1814netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan14 11:45:40,40 1 00:45:40 Holland Pigeons Club
1815wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons3 11:45:40,65 1 00:45:41 Wales Club
1816turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu19 11:45:40,90 1 00:45:41 Turkey Flying Club
1817germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 11:45:41,40 1 00:45:41 Hessen Club
1818slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine4 11:45:41,65 1 00:45:42 Slovenia Club
1819england MC2764  
Mr. Wenger
Team Lucky 72 11:45:42,05 1 00:45:42 Up North Combine
1820belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck16 11:45:42,10 1 00:45:42 Fond Wallonie
1821austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag29 11:45:42,35 1 00:45:42 VRV - Oberoesterreich
1822netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap3 11:45:43,45 1 00:45:43 Holland Pigeons Club
1823malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta4 11:45:43,95 1 00:45:44 Malta Racing Pigeon Club
1824belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:45:43,96 1 00:45:44 Fondclub Herent
1825rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex7 11:45:44,65 1 00:45:45 Romanía
1826germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel32 11:45:44,66 1 00:45:45 Saalfeld Club
1827ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 11:45:46,10 1 00:45:46 Irish Homing Union
1828sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez11 11:45:46,45 1 00:45:46 ITALICENSE
1829belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens10 11:45:46,50 1 00:45:46 Fond Wallonie
1830netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer8 11:45:46,80 1 00:45:47 Holland Pigeons Club
1831england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers4 11:45:48,30 1 00:45:48 RPRA (Pigeon Association)
1832croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip3 11:45:48,60 1 00:45:49 Croatia Pigeon Club
1833rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea42 11:45:50,25 1 00:45:50 Romanía
1834hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea13 11:45:50,55 1 00:45:51 Hungary Pigeons Club
1835fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 11:45:51,60 1 00:45:52 Gran Tarajal
1836netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 11:45:52,05 1 00:45:52 Holland Pigeons Club
1837italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel2 11:45:52,15 1 00:45:52 Italia
1838china MC2907  
Jelle
Team Haiye Bai Fuqing17 11:45:52,20 1 00:45:52 China Pigeon Raging Club
1839austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag30 11:45:52,35 1 00:45:52 VRV - Oberoesterreich
1840italia MC1103  
Becky
Ervin Laro3 11:45:52,50 1 00:45:52 Italia
1841slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:45:53,50 1 00:45:54 Slovakia Club
1842rumania MC3225  
Powder Blue
T. Ionel Lazar3 11:45:54,15 1 00:45:54 Romanía
1843polska MC2730  
Sammy The Bull
Andrzej Karczewski2 11:45:54,20 1 00:45:54 Polonia
1844wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's4 11:45:54,25 1 00:45:54 Wales Club
1845hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea14 11:45:55,25 1 00:45:55 Hungary Pigeons Club
1846slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik3 11:45:55,75 1 00:45:56 Slovakia Club
1847germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette5 11:45:56,15 1 00:45:56 Käshofen
1848rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami5 11:45:56,35 1 00:45:56 Romanía
1849galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:45:56,40 1 00:45:56 MARIÑAS ALTAS
1850rumania MC1171  
Pheonix
Class 8889 11:45:56,75 1 00:45:57 Romanía
1851netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan15 11:45:58,15 1 00:45:58 Holland Pigeons Club
1852belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen3 11:45:59,20 1 00:45:59 Club Olijftak Maaseik
1853netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan16 11:45:59,95 1 00:46:00 Holland Pigeons Club
1854wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers9 11:46:00,00 1 00:46:00 Wales Club
1855england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster14 11:46:00,10 1 00:46:00 RPRA (Pigeon Association)
1856germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser5 11:46:00,25 1 00:46:00 Ostwestfalenn Club
1857belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes9 11:46:00,50 1 00:46:00 Fondclub Loft 24
1858belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu2 11:46:01,45 1 00:46:01 Belgium Club
1859la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido2 11:46:03,75 1 00:46:04 Centro C. La Palma
1860italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti2 11:46:04,25 1 00:46:04 Italia
1861czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize16 11:46:04,35 1 00:46:04 Czech Republic Club
1862germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany17 11:46:05,90 1 00:46:06 Saalfeld Club
1863china MC2925  
Sonja
Team Haiye Bai Fuqing18 11:46:07,45 1 00:46:07 China Pigeon Raging Club
1864polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport12 11:46:07,50 1 00:46:08 Polonia
1865italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci3 11:46:07,55 1 00:46:08 Italia
1866polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland12 11:46:07,95 1 00:46:08 Polonia
1867belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns9 11:46:08,00 1 00:46:08 Fondclub Loft 24
1868tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime6 11:46:08,01 1 00:46:08 Adexe
1869slovakia MC1396  
Noemi 699
Team Evin Peter & Noemi8 11:46:08,15 1 00:46:08 Slovakia Club
1870rumania MC1172  
Fast Blue
Class 88810 11:46:08,20 1 00:46:08 Romanía
1871germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß3 11:46:08,35 1 00:46:08 Germany Club
1872czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal4 11:46:09,30 1 00:46:09 Czech Republic Club
1873slovenia MC1726  
David
Team Planica4 11:46:09,90 1 00:46:10 Slovenia Club
1874czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi4 11:46:10,00 1 00:46:10 Czech Republic Club
1875fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 11:46:10,05 1 00:46:10 Gran Tarajal
1876netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon8 11:46:10,20 1 00:46:10 Holland Pigeons Club
1877south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 11:46:12,35 1 00:46:12 South Africa Club
1878italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti3 11:46:12,70 1 00:46:13 Italia
1879belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen4 11:46:13,00 1 00:46:13 Club Olijftak Maaseik
1880austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag31 11:46:13,05 1 00:46:13 VRV - Oberoesterreich
1881rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George13 11:46:14,55 1 00:46:15 Romanía
1882belgium MC1970  
Mikka
Team Belgium's Finest2 11:46:15,05 1 00:46:15 Lembeek Club - Belgium
1883norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls5 11:46:15,70 1 00:46:16 Norge Racing Pigeon Club
1884malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta13 11:46:15,75 1 00:46:16 Malta Racing Pigeon Club
1885czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal5 11:46:17,00 1 00:46:17 Czech Republic Club
1886belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:46:17,30 1 00:46:17 Club Olijftak Maaseik
1887belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens11 11:46:17,70 1 00:46:18 Fond Wallonie
1888hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel7 11:46:19,00 1 00:46:19 Hungary Pigeons Club
1889germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann11 11:46:19,45 1 00:46:19 Kassel Club
1890wales MC2222  
Sheba
Team Rudderfett7 11:46:19,65 1 00:46:20 Welsh Flag
1891germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller4 11:46:19,90 1 00:46:20 Germany Club
1892rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport3 11:46:20,40 1 00:46:20 Romanía
1893belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt13 11:46:20,90 1 00:46:21 De Snelvliegers Zandbergen Club
1894slovakia MC1388  
Nika
Team Zihlavnik5 11:46:21,15 1 00:46:21 Slovakia Club
1895asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella14 11:46:21,20 1 00:46:21 R.C. Oviedo
1896rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica7 11:46:21,25 1 00:46:21 Romanía
1897germany MC0761  
Wiske
Team Albatal7 11:46:22,30 1 00:46:22 Germany Club
1898germany MC2612  
Snowman 18
Günter Schneemann12 11:46:22,90 1 00:46:23 Kassel Club
1899germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn3 11:46:23,50 1 00:46:24 Germany Club
1900netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser3 11:46:23,75 1 00:46:24 Holland Pigeons Club
1901netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten4 11:46:24,10 1 00:46:24 Holland Pigeons Club
1902wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls10 11:46:24,80 1 00:46:25 Wales Club
1903rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc9 11:46:24,90 1 00:46:25 Romanía
1904polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski4 11:46:25,85 1 00:46:26 Polonia
1905austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag32 11:46:27,50 1 00:46:28 VRV - Oberoesterreich
1906slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia12 11:46:27,80 1 00:46:28 Slovakia Club
1907germany MC2796  
Cheline
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 11:46:28,15 1 00:46:28 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1908germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij8 11:46:28,15 1 00:46:28 Harsewinkel Club
1909rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex8 11:46:29,70 1 00:46:30 Romanía
1910belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing15 11:46:30,60 1 00:46:31 Club Olijftak Maaseik
1911ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts7 11:46:30,65 1 00:46:31 Irish Homing Union
1912belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid5 11:46:30,85 1 00:46:31 Belarus Club
1913netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser4 11:46:31,50 1 00:46:32 Holland Pigeons Club
1914belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens12 11:46:31,80 1 00:46:32 Fond Wallonie
1915germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn20 11:46:32,65 1 00:46:33 Rietberg Club
1916italia MC2121  
Alina
Renato Cantu6 11:46:33,25 1 00:46:33 Italia
1917polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny2 11:46:33,75 1 00:46:34 Polonia
1918rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch3 11:46:34,35 1 00:46:34 Romanía
1919slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia13 11:46:34,45 1 00:46:34 Slovakia Club
1920england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford4 11:46:34,65 1 00:46:35 RPRA (Pigeon Association)
1921germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons8 11:46:34,85 1 00:46:35 Saarland
1922england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster15 11:46:37,60 1 00:46:38 RPRA (Pigeon Association)
1923rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea43 11:46:38,25 1 00:46:38 Romanía
1924germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel33 11:46:38,26 1 00:46:38 Saalfeld Club
1925germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller25 11:46:38,75 1 00:46:39 Oberfranken Club
1926polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland13 11:46:38,85 1 00:46:39 Polonia
1927netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies2 11:46:40,45 1 00:46:40 Holland Pigeons Club
1928hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert10 11:46:40,50 1 00:46:40 Hungary Pigeons Club
1929germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 11:46:41,00 1 00:46:41 Münsterland
1930hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea15 11:46:41,70 1 00:46:42 Hungary Pigeons Club
1931austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres3 11:46:42,70 1 00:46:43 Pigeon Club Austria South
1932austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag33 11:46:43,30 1 00:46:43 VRV - Oberoesterreich
1933wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls11 11:46:44,20 1 00:46:44 Wales Club
1934germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:46:45,55 1 00:46:46 Germany Club
1935asturias MC2840  
Sella
Team Palomar Mofrechu3 11:46:45,80 1 00:46:46 R.C.C. Asturias
1936england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate15 11:46:47,20 1 00:46:47 RPRA (Pigeon Association)
1937germany MC1349  
Matko
Erich Müller26 11:46:47,70 1 00:46:48 Oberfranken Club
1938germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker9 11:46:47,90 1 00:46:48 Germany Club
1939czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar5 11:46:49,65 1 00:46:50 Czech Republic Club
1940south africa MC2692  
Salute
Dirk Smit4 11:46:49,80 1 00:46:50 South Africa Club
1941germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann6 11:46:50,40 1 00:46:50 Oberfranken Club
1942germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser19 11:46:51,75 1 00:46:52 Düsseldorf Club
1943austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag34 11:46:52,25 1 00:46:52 VRV - Oberoesterreich
1944netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap4 11:46:53,10 1 00:46:53 Holland Pigeons Club
1945france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:46:57,05 1 00:46:57 Team Sibille France
1946ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk4 11:47:00,35 1 00:47:00 Ukraine Club
1947belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde3 11:47:01,05 1 00:47:01 Land van Aalst
1948england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker4 11:47:01,45 1 00:47:01 RPRA (Pigeon Association)
1949italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar3 11:47:01,75 1 00:47:02 Italia
1950germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn4 11:47:03,95 1 00:47:04 Germany Club
1951czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel5 11:47:04,70 1 00:47:05 Czech Republic Club
1952polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski4 11:47:04,75 1 00:47:05 Polonia
1953tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón4 11:47:06,20 1 00:47:06 CANARAGÜI
1954austria MC2524  
Theo
Michael Rudorfer4 11:47:06,55 1 00:47:07 Club Austria
1955rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita6 11:47:07,70 1 00:47:08 Romanía
1956polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para4 11:47:09,70 1 00:47:10 Polonia
1957germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta3 11:47:10,90 1 00:47:11 Germany Club
1958netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan17 11:47:11,05 1 00:47:11 Holland Pigeons Club
1959slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos5 11:47:11,30 1 00:47:11 Slovakia Club
1960norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 11:47:11,90 1 00:47:12 Norge Racing Pigeon Club
1961malta MC0575  
Ben
Team Mannu Lofts Malta5 11:47:15,35 1 00:47:15 Malta Racing Pigeon Club
1962wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:47:16,65 1 00:47:17 Wales Club
1963england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster16 11:47:18,45 1 00:47:18 RPRA (Pigeon Association)
1964germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak12 11:47:18,50 1 00:47:18 Germany Club
1965england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet2 11:47:21,35 1 00:47:21 RPRA (Pigeon Association)
1966rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci1 11:47:28,40 1 00:47:28 Romanía
1967netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen4 11:47:32,05 1 00:47:32 PDV Alphen Vooruit
1968hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs3 11:47:32,40 1 00:47:32 Hungary Pigeons Club
1969rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca3 11:47:32,80 1 00:47:33 Romanía
1970germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak13 11:47:37,00 1 00:47:37 Germany Club
1971rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita7 11:47:38,25 1 00:47:38 Romanía
1972rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca4 11:47:38,75 1 00:47:39 Romanía
1973germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn5 11:47:39,90 1 00:47:40 Germany Club
1974malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta6 11:47:46,90 1 00:47:47 Malta Racing Pigeon Club
1975netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving4 11:47:49,35 1 00:47:49 Holland Pigeons Club
1976belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck17 11:47:51,10 1 00:47:51 Fond Wallonie
1977slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec4 11:47:52,35 1 00:47:52 Slovenia Club
1978china MC2922  
Oker
Team Haiye Bai Fuqing19 11:47:56,55 1 00:47:57 China Pigeon Raging Club
1979germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser20 11:48:00,70 1 00:48:01 Düsseldorf Club
1980netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo9 11:48:03,70 1 00:48:04 Holland Pigeons Club
1981netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder5 11:48:10,55 1 00:48:11 Holland Pigeons Club
1982tenerife MC0017  
Ian
Edward Frost4 11:48:13,55 1 00:48:14 C.C.Portuense
1983hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 11:48:14,95 1 00:48:15 Hungary Pigeons Club
1984italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro4 11:48:14,96 1 00:48:15 Italia
1985germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils4 11:48:26,00 1 00:48:26 Germany Club
1986wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's5 11:48:29,50 1 00:48:30 Wales Club
1987tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA6 11:48:30,35 1 00:48:30 Adexe
1988wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent6 11:48:33,65 1 00:48:34 Wales Club
1989fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas4 11:48:39,45 1 00:48:39 Gran Tarajal
1990rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 88811 11:48:39,50 1 00:48:40 Romanía
1991italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu4 11:48:45,90 1 00:48:46 Italia
1992wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett8 11:48:56,75 1 00:48:57 Welsh Flag
1993belgium MC1150  
Biba
Filip de Smedt14 11:49:17,10 1 00:49:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
1994germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski5 11:49:24,20 1 00:49:24 Vogtland Club
1995malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta7 11:49:24,75 1 00:49:25 Malta Racing Pigeon Club
1996polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel4 11:49:34,50 1 00:49:34 Polonia
1997germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn21 11:49:47,45 1 00:49:47 Rietberg Club
1998germany MC1344  
Zeke
Erich Müller27 11:49:54,85 1 00:49:55 Oberfranken Club
1999tenerife MC0018  
Ben
Edward Frost5 11:50:17,25 1 00:50:17 C.C.Portuense
2000cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:50:17,95 1 00:50:18 Andalucía
2001wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett9 11:50:25,80 1 00:50:26 Welsh Flag
2002rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita8 11:50:46,80 1 00:50:47 Romanía
2003polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport13 11:50:57,25 1 00:50:57 Polonia
2004czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize17 11:51:06,65 1 00:51:07 Czech Republic Club
2005belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:51:10,10 1 00:51:10 Fondclub Herent
2006denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen3 11:52:01,45 1 00:52:01 Denmark Club
2007polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki5 11:52:23,80 1 00:52:24 Polonia
2008polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas1 11:52:58,85 1 00:52:59 Polonia
2009germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller5 11:53:00,10 1 00:53:00 Germany Club
2010belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns10 11:53:03,15 1 00:53:03 Fondclub Loft 24
2011germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller28 11:53:09,15 1 00:53:09 Oberfranken Club
2012austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag35 11:53:31,00 1 00:53:31 VRV - Oberoesterreich
2013tenerife MC0599  
Leticia
Team Médano2 11:54:08,20 1 00:54:08 Abona Sur
2014belgium MC2271  
Davy
Team De Hendrixsen5 11:54:16,10 1 00:54:16 Club Olijftak Maaseik
2015