Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training-11

 2108
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Gran canaria
Team Zeolita

 

 

 

 

  Race information:  
  Date viernes, 27 de enero de 2017 Distance 60  
  Liberation time 11:00:00 Weather Sun & Clouds  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 20 Km/h  
  Pigeons sent 2.189 % Arrivals 96,29 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita1 11:50:08,70 1 00:50:09 La Paloma Mensajera
2wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls1 11:50:08,90 1 00:50:09 Wales Club
3hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:50:10,65 1 00:50:11 Hungary Pigeons Club
4germany MC0077  
The Secrets Out
Team Schnellin1 11:50:12,05 1 00:50:12 Sachsen Club
5germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin2 11:50:13,05 1 00:50:13 Sachsen Club
6germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany1 11:50:13,30 1 00:50:13 Germany Club
7polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta1 11:50:14,35 1 00:50:14 Polonia
8england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 11:50:16,00 1 00:50:16 RPRA (Pigeon Association)
9england MC0666  
Batman
David Hinkel1 11:50:16,90 1 00:50:17 RPRA (Pigeon Association)
10czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 11:50:16,95 1 00:50:17 Czech Republic Club
11slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano1 11:50:18,40 1 00:50:18 Slovakia Club
12slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi1 11:50:18,80 1 00:50:19 Slovakia Club
13germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 11:50:20,05 1 00:50:20 Germany Club
14belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes1 11:50:20,10 1 00:50:20 Fondclub Loft 24
15turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:50:21,05 1 00:50:21 Turkey Flying Club
16germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn1 11:50:22,05 1 00:50:22 Rietberg Club
17italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti1 11:50:22,45 1 00:50:22 Italia
18germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter1 11:50:22,95 1 00:50:23 Frankenland Club
19austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag1 11:50:23,20 1 00:50:23 VRV - Oberoesterreich
20england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn2 11:50:24,10 1 00:50:24 RPRA (Pigeon Association)
21china MC2921  
Zofie
Team Haiye Bai Fuqing1 11:50:24,25 1 00:50:24 China Pigeon Raging Club
22wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:50:24,95 1 00:50:25 Wales Club
23belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:50:25,30 1 00:50:25 Club Olijftak Maaseik
24polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland1 11:50:25,40 1 00:50:25 Polonia
25asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 11:50:25,41 1 00:50:25 R.C. Oviedo
26rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea1 11:50:26,10 1 00:50:26 Romanía
27germany MC1314  
Beti
Erich Müller1 11:50:26,60 1 00:50:27 Oberfranken Club
28czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:50:27,20 1 00:50:27 Czech Republic Club
29germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann1 11:50:27,35 1 00:50:27 Kassel Club
30england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs1 11:50:28,95 1 00:50:29 RPRA (Pigeon Association)
31czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize1 11:50:29,35 1 00:50:29 Czech Republic Club
32controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking1 11:50:30,05 1 00:50:30 Checking
33germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser1 11:50:31,85 1 00:50:32 Düsseldorf Club
34norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 11:50:32,30 1 00:50:32 Norge Racing Pigeon Club
35germany MC0908  
Sina
Team BBKB Racing1 11:50:32,90 1 00:50:33 Lehrte/Peine
36wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent1 11:50:34,10 1 00:50:34 Wales Club
37germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß1 11:50:34,15 1 00:50:34 Germany Club
38netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John1 11:50:34,55 1 00:50:35 Holland Pigeons Club
39italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna1 11:50:35,65 1 00:50:36 Italia
40belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss1 11:50:35,80 1 00:50:36 Club Olijftak Maaseik
41rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici1 11:50:36,00 1 00:50:36 Romanía
42germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann2 11:50:36,25 1 00:50:36 Kassel Club
43germany MC0552  
Bambino
Team Röhlig & Bukowski1 11:50:36,30 1 00:50:36 Vogtland Club
44austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 11:50:36,30 1 00:50:36 Club Austria
45germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard1 11:50:36,75 1 00:50:37 Lahntal Club
46germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt1 11:50:36,95 1 00:50:37 NRW Club
47netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij1 11:50:37,20 1 00:50:37 Holland Pigeons Club
48south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 11:50:37,25 1 00:50:37 South Africa Club
49croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:50:37,45 1 00:50:37 Croatia Pigeon Club
50germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard2 11:50:37,55 1 00:50:38 Lahntal Club
51polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 11:50:37,65 1 00:50:38 Polonia
52germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing2 11:50:38,05 1 00:50:38 Lehrte/Peine
53germany MC0072  
Siggi
Team SAS1 11:50:38,35 1 00:50:38 Germany Club
54germany MC2245  
Sandy
Team Blümmers1 11:50:38,65 1 00:50:39 Niederrhein Club
55polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:50:38,95 1 00:50:39 Polonia
56hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:50:39,35 1 00:50:39 Hungary Pigeons Club
57belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon1 11:50:39,65 1 00:50:40 Club Olijftak Maaseik
58germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij1 11:50:40,70 1 00:50:41 Harsewinkel Club
59hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:50:40,85 1 00:50:41 Hungary Pigeons Club
60croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic1 11:50:41,05 1 00:50:41 Croatia Pigeon Club
61south africa MC1891  
Tiger
Team Josch & Dean1 11:50:41,05 1 00:50:41 South Africa Club
62hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:50:41,10 1 00:50:41 Hungary Pigeons Club
63netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan1 11:50:41,30 1 00:50:41 Holland Pigeons Club
64china MC2915  
Avis
Team Haiye Bai Fuqing2 11:50:42,20 1 00:50:42 China Pigeon Raging Club
65belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck1 11:50:42,25 1 00:50:42 Fond Wallonie
66germany MC0282  
Justin I
Team Klaas & Sohn2 11:50:42,50 1 00:50:42 Rietberg Club
67gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:50:43,50 1 00:50:44 C.C. Iniciativa Isleña
68austria MC0327  
Graden
Team Gratzer & Nóres1 11:50:43,85 1 00:50:44 Pigeon Club Austria South
69czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica1 11:50:43,95 1 00:50:44 Czech Republic Club
70czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal1 11:50:44,00 1 00:50:44 Czech Republic Club
71rumania MC1272  
Unlimited Power
Sorin Florea2 11:50:44,50 1 00:50:44 Romanía
72england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster1 11:50:45,35 1 00:50:45 RPRA (Pigeon Association)
73austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag2 11:50:46,00 1 00:50:46 VRV - Oberoesterreich
74italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar1 11:50:47,05 1 00:50:47 Italia
75belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:50:47,45 1 00:50:47 Belarus Club
76belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:50:47,65 1 00:50:48 Club Olijftak Maaseik
77england MC0393  
Snydale Cuckoo
Pieter Oberholster2 11:50:47,95 1 00:50:48 RPRA (Pigeon Association)
78england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster3 11:50:48,70 1 00:50:49 RPRA (Pigeon Association)
79germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann1 11:50:49,30 1 00:50:49 Oberfranken Club
80wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford1 11:50:49,40 1 00:50:49 Wales Club
81wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett1 11:50:49,65 1 00:50:50 Welsh Flag
82germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:50:49,65 1 00:50:50 Germany Club
83germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers2 11:50:49,80 1 00:50:50 Niederrhein Club
84netherlands MC2321  
Kees
Team Borger pigeons1 11:50:49,90 1 00:50:50 Holland Pigeons Club
85asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones1 11:50:50,10 1 00:50:50 R.C. Oviedo
86netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden1 11:50:50,10 1 00:50:50 Holland Pigeons Club
87germany MC1344  
Zeke
Erich Müller2 11:50:50,60 1 00:50:51 Oberfranken Club
88netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges1 11:50:50,85 1 00:50:51 Holland Pigeons Club
89china MC2910  
European Rose
Team Haiye Bai Fuqing3 11:50:50,95 1 00:50:51 China Pigeon Raging Club
90wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford2 11:50:51,45 1 00:50:51 Wales Club
91italia MC1103  
Becky
Ervin Laro1 11:50:52,60 1 00:50:53 Italia
92wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett2 11:50:53,80 1 00:50:54 Welsh Flag
93hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard1 11:50:54,10 1 00:50:54 Hungary Pigeons Club
94germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel1 11:50:54,50 1 00:50:54 Saalfeld Club
95tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 11:50:55,70 1 00:50:56 CANARAGÜI
96germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany1 11:50:55,75 1 00:50:56 Saalfeld Club
97toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk1 11:50:55,85 1 00:50:56 Mensajeras del Tajo
98germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 11:50:55,90 1 00:50:56 Ostwestfalenn Club
99slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I1 11:50:55,95 1 00:50:56 Slovakia Club
100rumania MC0956  
Sherlock
Team Miulescu Marian1 11:50:56,75 1 00:50:57 Romanía
101germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser2 11:50:57,10 1 00:50:57 Düsseldorf Club
102belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt1 11:50:57,11 1 00:50:57 De Snelvliegers Zandbergen Club
103germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann3 11:50:58,65 1 00:50:59 Kassel Club
104germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller3 11:50:59,25 1 00:50:59 Oberfranken Club
105belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt2 11:50:59,85 1 00:51:00 De Snelvliegers Zandbergen Club
106hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel1 11:51:00,00 1 00:51:00 Hungary Pigeons Club
107germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann2 11:51:00,25 1 00:51:00 Oberfranken Club
108germany MC3113  
Suvivor 1
Team Fam. Flonta1 11:51:00,45 1 00:51:00 Germany Club
109tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz1 11:51:00,80 1 00:51:01 C.C.Portuense
110hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:51:01,10 1 00:51:01 Hungary Pigeons Club
111belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:51:01,55 1 00:51:02 Club Olijftak Maaseik
112germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel2 11:51:01,80 1 00:51:02 Saalfeld Club
113germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons1 11:51:01,85 1 00:51:02 Saarland
114wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent2 11:51:02,25 1 00:51:02 Wales Club
115gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro1 11:51:02,80 1 00:51:03 Club Los Socios
116belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt3 11:51:03,15 1 00:51:03 De Snelvliegers Zandbergen Club
117scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son1 11:51:04,05 1 00:51:04 Scottish Homing Union
118germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn3 11:51:04,30 1 00:51:04 Rietberg Club
119germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann3 11:51:04,50 1 00:51:04 Oberfranken Club
120wales MC2694  
Boomerang 6
Team Tom and Gaynor1 11:51:06,05 1 00:51:06 Wales Club
121belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends2 11:51:06,55 1 00:51:07 Club Olijftak Maaseik
122rumania MC1245  
Light Of The Atlantic
Sorin Florea3 11:51:07,20 1 00:51:07 Romanía
123gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 11:51:07,40 1 00:51:07 Club Los Socios
124rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 11:51:07,41 1 00:51:07 Romanía
125croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 11:51:09,05 1 00:51:09 Croatia Pigeon Club
126germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak1 11:51:09,50 1 00:51:10 Germany Club
127austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag3 11:51:09,80 1 00:51:10 VRV - Oberoesterreich
128turkey MC2995  
Azra
Ferhat Gülez1 11:51:11,45 1 00:51:11 Turkey Flying Club
129gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi1 11:51:12,30 1 00:51:12 Club Los Socios
130netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel1 11:51:12,31 1 00:51:12 Holland Pigeons Club
131rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea4 11:51:12,50 1 00:51:12 Romanía
132germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:51:12,60 1 00:51:13 Germany Club
133england MC2212  
Jette
Andrei Antoce1 11:51:13,20 1 00:51:13 RPRA (Pigeon Association)
134czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre2 11:51:13,55 1 00:51:14 Czech Republic Club
135slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:51:13,60 1 00:51:14 Slovakia Club
136netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder1 11:51:14,05 1 00:51:14 Holland Pigeons Club
137slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I2 11:51:14,45 1 00:51:14 Slovakia Club
138gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:51:15,60 1 00:51:16 C.C. Iniciativa Isleña
139netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan2 11:51:16,65 1 00:51:17 Holland Pigeons Club
140turkey MC3001  
Berrak
Ferhat Gülez2 11:51:18,65 1 00:51:19 Turkey Flying Club
141alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral1 11:51:18,75 1 00:51:19 La Dama de Elche
142germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany1 11:51:18,76 1 00:51:19 Germany Club
143germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller1 11:51:20,35 1 00:51:20 Germany Club
144alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral2 11:51:20,60 1 00:51:21 La Dama de Elche
145wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford3 11:51:20,61 1 00:51:21 Wales Club
146gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi2 11:51:21,65 1 00:51:22 Club Los Socios
147czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize2 11:51:22,90 1 00:51:23 Czech Republic Club
148hungary MC2067  
neutonio
Laszlo Gotthard2 11:51:22,95 1 00:51:23 Hungary Pigeons Club
149germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker1 11:51:23,15 1 00:51:23 Germany Club
150germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann4 11:51:23,55 1 00:51:24 Oberfranken Club
151rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:51:23,80 1 00:51:24 Club Rusia
152netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen1 11:51:23,90 1 00:51:24 PDV Alphen Vooruit
153gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor1 11:51:24,20 1 00:51:24 La Paloma Mensajera
154germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak2 11:51:25,50 1 00:51:26 Germany Club
155germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug2 11:51:25,75 1 00:51:26 Germany Club
156belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck2 11:51:26,30 1 00:51:26 Fond Wallonie
157ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts1 11:51:26,75 1 00:51:27 Irish Homing Union
158gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor2 11:51:27,20 1 00:51:27 La Paloma Mensajera
159rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex1 11:51:27,25 1 00:51:27 Romanía
160germany MC0389  
Reinier Jn
Team Volmer & Wilpers1 11:51:27,75 1 00:51:28 Münsterland
161italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri1 11:51:28,05 1 00:51:28 Italia
162polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk1 11:51:28,90 1 00:51:29 Polonia
163wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers1 11:51:29,15 1 00:51:29 Wales Club
164gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor3 11:51:29,16 1 00:51:29 La Paloma Mensajera
165slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:51:29,35 1 00:51:29 Slovakia Club
166germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider1 11:51:29,75 1 00:51:30 Oberfranken Club
167netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap1 11:51:29,85 1 00:51:30 Holland Pigeons Club
168germany MC1332  
Pillo
Erich Müller4 11:51:30,65 1 00:51:31 Oberfranken Club
169south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat1 11:51:30,85 1 00:51:31 South Africa Club
170rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici2 11:51:30,90 1 00:51:31 Romanía
171netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 11:51:30,95 1 00:51:31 Holland Pigeons Club
172hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:51:30,95 1 00:51:31 Hungary Pigeons Club
173netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn1 11:51:31,15 1 00:51:31 Holland Pigeons Club
174asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella1 11:51:31,35 1 00:51:31 R.C. Oviedo
175rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex2 11:51:31,45 1 00:51:31 Romanía
176rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea5 11:51:31,65 1 00:51:32 Romanía
177germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann1 11:51:31,85 1 00:51:32 Wetter
178polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland2 11:51:32,60 1 00:51:33 Polonia
179italia MC1110  
Doozer
Team Italy1 11:51:32,95 1 00:51:33 Italia
180italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar2 11:51:33,05 1 00:51:33 Italia
181germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring1 11:51:33,60 1 00:51:34 Münsterland Club
182belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 11:51:34,05 1 00:51:34 Club Olijftak Maaseik
183tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA1 11:51:34,45 1 00:51:34 Adexe
184croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic1 11:51:34,50 1 00:51:34 Croatia Pigeon Club
185england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn3 11:51:34,80 1 00:51:35 RPRA (Pigeon Association)
186croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic2 11:51:35,05 1 00:51:35 Croatia Pigeon Club
187slovenia MC1724  
Nik
Team Planica1 11:51:35,35 1 00:51:35 Slovenia Club
188denmark MC0923  
Miss Sunshine
Team Helle & Jens Pedersen1 11:51:35,75 1 00:51:36 Denmark Club
189wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's1 11:51:36,35 1 00:51:36 Wales Club
190netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.1 11:51:36,50 1 00:51:36 Holland Pigeons Club
191belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:51:37,00 1 00:51:37 Club Olijftak Maaseik
192croatia MC0377  
Teacher
Franjo Birkes2 11:51:37,30 1 00:51:37 Croatia Pigeon Club
193germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 11:51:37,60 1 00:51:38 Oberbayern Club
194slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos1 11:51:37,90 1 00:51:38 Slovakia Club
195germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst1 11:51:38,75 1 00:51:39 Oberfranken Club
196germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak3 11:51:38,85 1 00:51:39 Germany Club
197germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:51:39,05 1 00:51:39 Käshofen
198germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:51:39,20 1 00:51:39 Germany Club
199austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag4 11:51:39,30 1 00:51:39 VRV - Oberoesterreich
200wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons1 11:51:39,45 1 00:51:39 Wales Club
201malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta1 11:51:39,60 1 00:51:40 Malta Racing Pigeon Club
202switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf1 11:51:40,40 1 00:51:40 Suiza
203rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti1 11:51:40,70 1 00:51:41 Romanía
204gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro2 11:51:40,85 1 00:51:41 Club Los Socios
205polska MC2291  
Banyo
Robert Majchrzak1 11:51:42,80 1 00:51:43 Polonia
206polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa1 11:51:43,00 1 00:51:43 Polonia
207norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen1 11:51:43,25 1 00:51:43 Norge Racing Pigeon Club
208belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:51:43,30 1 00:51:43 Club Olijftak Maaseik
209norway MC0912  
Dark Touch
Team Gebert & Iura2 11:51:43,45 1 00:51:43 Norge Racing Pigeon Club
210asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba2 11:51:43,65 1 00:51:44 R.C. Oviedo
211ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:51:43,70 1 00:51:44 Ukraine Club
212rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea6 11:51:44,45 1 00:51:44 Romanía
213netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer1 11:51:44,50 1 00:51:44 Holland Pigeons Club
214rumania MC1164  
AS Boy
Class 8881 11:51:44,51 1 00:51:45 Romanía
215slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky1 11:51:44,65 1 00:51:45 Slovakia Club
216slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J1 11:51:45,90 1 00:51:46 Slovakia Club
217polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 11:51:46,00 1 00:51:46 Polonia
218england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate1 11:51:46,15 1 00:51:46 RPRA (Pigeon Association)
219polska MC2411  
Linux
Stanislaw Para1 11:51:46,45 1 00:51:46 Polonia
220rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:51:47,00 1 00:51:47 Romanía
221belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:51:47,30 1 00:51:47 Club Olijftak Maaseik
222rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu1 11:51:48,30 1 00:51:48 Romanía
223netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg1 11:51:48,60 1 00:51:49 Holland Pigeons Club
224belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde1 11:51:48,75 1 00:51:49 Land van Aalst
225belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 11:51:49,00 1 00:51:49 Belgium Club
226netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:51:49,10 1 00:51:49 Holland Pigeons Club
227austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag5 11:51:49,20 1 00:51:49 VRV - Oberoesterreich
228rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah1 11:51:49,50 1 00:51:50 Romanía
229gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor4 11:51:49,80 1 00:51:50 La Paloma Mensajera
230germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn1 11:51:50,40 1 00:51:50 Germany Club
231slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:51:51,45 1 00:51:51 Slovakia Club
232germany MC0028  
Ritmie
Markus Winter1 11:51:51,50 1 00:51:52 Germany Club
233croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:51:51,65 1 00:51:52 Croatia Pigeon Club
234england MC0659  
Grace
David Hinkel2 11:51:52,05 1 00:51:52 RPRA (Pigeon Association)
235germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker2 11:51:52,15 1 00:51:52 Germany Club
236slovakia MC2626  
Olyn
Team Rohal - Mulik1 11:51:52,20 1 00:51:52 Slovakia Club
237france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit1 11:51:52,25 1 00:51:52 Team Sibille France
238polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport1 11:51:52,75 1 00:51:53 Polonia
239austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag6 11:51:53,15 1 00:51:53 VRV - Oberoesterreich
240polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland3 11:51:53,50 1 00:51:54 Polonia
241germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany2 11:51:54,15 1 00:51:54 Saalfeld Club
242germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers3 11:51:54,45 1 00:51:54 Niederrhein Club
243rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu2 11:51:54,50 1 00:51:54 Romanía
244wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's2 11:51:54,85 1 00:51:55 Wales Club
245scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie1 11:51:55,70 1 00:51:56 Scottish Homing Union
246belgium MC2787  
Kleine Molenaar
Team Van Sande Camiel1 11:51:55,70 1 00:51:56 Denderbond Ninove
247ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts2 11:51:56,30 1 00:51:56 Irish Homing Union
248south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts1 11:51:56,31 1 00:51:56 South Africa Club
249rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 11:51:56,35 1 00:51:56 Romanía
250rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica1 11:51:56,95 1 00:51:57 Romanía
251slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos2 11:51:56,95 1 00:51:57 Slovakia Club
252rumania MC0134  
Mil 43
Emil Buta1 11:51:57,10 1 00:51:57 Romanía
253austria MC1788  
Melecha
Beniamin Neag7 11:51:57,30 1 00:51:57 VRV - Oberoesterreich
254rumania MC1216  
The Real Deal of Atlantic
Sorin Florea7 11:51:57,45 1 00:51:57 Romanía
255belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt4 11:51:57,60 1 00:51:58 De Snelvliegers Zandbergen Club
256polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski1 11:51:57,95 1 00:51:58 Polonia
257rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea8 11:51:58,25 1 00:51:58 Romanía
258belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen1 11:51:58,60 1 00:51:59 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
259germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus1 11:51:59,15 1 00:51:59 Oberfranken Club
260slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L1 11:51:59,60 1 00:52:00 Slovakia Club
261germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler2 11:51:59,70 1 00:52:00 Oberbayern Club
262germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller2 11:51:59,95 1 00:52:00 Germany Club
263germany MC1505  
Flames
Team H & B Wulhorst2 11:52:00,70 1 00:52:01 Oberfranken Club
264czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 11:52:00,85 1 00:52:01 Czech Republic Club
265polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner1 11:52:01,40 1 00:52:01 Polonia
266south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht2 11:52:01,45 1 00:52:01 South Africa Club
267rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea9 11:52:02,05 1 00:52:02 Romanía
268belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:52:02,85 1 00:52:03 Club Olijftak Maaseik
269slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik1 11:52:02,86 1 00:52:03 Slovakia Club
270wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers2 11:52:04,15 1 00:52:04 Wales Club
271italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 11:52:04,45 1 00:52:04 Italia
272rumania MC1171  
Pheonix
Class 8882 11:52:04,70 1 00:52:05 Romanía
273germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker3 11:52:05,05 1 00:52:05 Germany Club
274polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki1 11:52:05,10 1 00:52:05 Polonia
275czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:52:05,11 1 00:52:05 Czech Republic Club
276polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak1 11:52:05,25 1 00:52:05 Polonia
277rumania MC3152  
Lee
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:52:05,35 1 00:52:05 Romanía
278polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport2 11:52:05,90 1 00:52:06 Polonia
279croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic1 11:52:06,50 1 00:52:06 Croatia Pigeon Club
280germany MC1316  
Wally
Erich Müller5 11:52:07,05 1 00:52:07 Oberfranken Club
281netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 11:52:07,30 1 00:52:07 Holland Pigeons Club
282netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo1 11:52:08,55 1 00:52:09 Holland Pigeons Club
283england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster4 11:52:08,60 1 00:52:09 RPRA (Pigeon Association)
284netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 11:52:09,20 1 00:52:09 Holland Pigeons Club
285germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany3 11:52:09,65 1 00:52:10 Saalfeld Club
286rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch1 11:52:09,90 1 00:52:10 Romanía
287italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu1 11:52:10,50 1 00:52:10 Italia
288germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn4 11:52:11,00 1 00:52:11 Rietberg Club
289germany MC0285  
Biggy
Team Klaas & Sohn5 11:52:11,50 1 00:52:12 Rietberg Club
290italia MC1113  
Southwester
Team Italy2 11:52:11,50 1 00:52:12 Italia
291wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 11:52:12,15 1 00:52:12 Wales Club
292slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic1 11:52:12,40 1 00:52:12 Slovenia Club
293netherlands MC1011  
Boldo
Team Gebr. Vieberink1 11:52:12,60 1 00:52:13 Holland Pigeons Club
294belgium MC1475  
Ferdinand
Luc Verstichelen2 11:52:14,05 1 00:52:14 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
295france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 11:52:14,10 1 00:52:14 Team Sibille France
296rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch2 11:52:14,70 1 00:52:15 Romanía
297polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport3 11:52:14,95 1 00:52:15 Polonia
298polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski2 11:52:15,05 1 00:52:15 Polonia
299netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten1 11:52:15,06 1 00:52:15 Holland Pigeons Club
300austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag8 11:52:15,30 1 00:52:15 VRV - Oberoesterreich
301south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 11:52:15,45 1 00:52:15 South Africa Club
302europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe1 11:52:15,65 1 00:52:16 Club E.U.
303rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea10 11:52:16,45 1 00:52:16 Romanía
304denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen1 11:52:16,75 1 00:52:17 Denmark Club
305hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:52:16,76 1 00:52:17 Hungary Pigeons Club
306germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker4 11:52:17,05 1 00:52:17 Germany Club
307rumania MC1165  
Winner
Class 8883 11:52:17,65 1 00:52:18 Romanía
308czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar1 11:52:17,90 1 00:52:18 Czech Republic Club
309netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel2 11:52:18,10 1 00:52:18 Holland Pigeons Club
310rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:52:18,80 1 00:52:19 Romanía
311germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:52:19,45 1 00:52:19 Oberfranken Club
312france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette1 11:52:20,20 1 00:52:20 Team Sibille France
313turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:52:20,95 1 00:52:21 Turkey Flying Club
314belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes2 11:52:21,25 1 00:52:21 Fondclub Loft 24
315germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn6 11:52:21,65 1 00:52:22 Rietberg Club
316croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip1 11:52:21,66 1 00:52:22 Croatia Pigeon Club
317slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic1 11:52:22,25 1 00:52:22 Slovenia Club
318germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus2 11:52:23,25 1 00:52:23 Oberfranken Club
319germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.1 11:52:23,35 1 00:52:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
320turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez3 11:52:23,50 1 00:52:24 Turkey Flying Club
321england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts1 11:52:23,65 1 00:52:24 RPRA (Pigeon Association)
322croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic2 11:52:23,80 1 00:52:24 Croatia Pigeon Club
323malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta1 11:52:23,85 1 00:52:24 Malta Racing Pigeon Club
324germany MC1333  
Lola B
Erich Müller6 11:52:23,90 1 00:52:24 Oberfranken Club
325rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis1 11:52:23,91 1 00:52:24 Romanía
326england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate2 11:52:24,05 1 00:52:24 RPRA (Pigeon Association)
327norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 11:52:24,35 1 00:52:24 Norge Racing Pigeon Club
328germany MC1736  
Japon
Walter Agler3 11:52:24,60 1 00:52:25 Oberbayern Club
329ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts3 11:52:24,65 1 00:52:25 Irish Homing Union
330germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn7 11:52:25,75 1 00:52:26 Rietberg Club
331belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens1 11:52:26,10 1 00:52:26 Fond Wallonie
332ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY1 11:52:26,50 1 00:52:26 Irish Homing Union
333rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica2 11:52:26,55 1 00:52:27 Romanía
334polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta2 11:52:26,95 1 00:52:27 Polonia
335hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:52:27,00 1 00:52:27 Hungary Pigeons Club
336germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel3 11:52:27,25 1 00:52:27 Saalfeld Club
337netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto1 11:52:27,40 1 00:52:27 Holland Pigeons Club
338netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel3 11:52:28,30 1 00:52:28 Holland Pigeons Club
339slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 11:52:28,70 1 00:52:29 Slovakia Club
340hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:52:29,10 1 00:52:29 Hungary Pigeons Club
341germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons2 11:52:29,25 1 00:52:29 Saarland
342germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt2 11:52:29,80 1 00:52:30 NRW Club
343belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels1 11:52:29,95 1 00:52:30 Belgium Club
344italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri2 11:52:30,20 1 00:52:30 Italia
345wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's3 11:52:30,21 1 00:52:30 Wales Club
346italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:52:31,20 1 00:52:31 Italian-Team
347rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 11:52:31,50 1 00:52:32 Romanía
348germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel4 11:52:31,55 1 00:52:32 Saalfeld Club
349polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport4 11:52:31,80 1 00:52:32 Polonia
350polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 11:52:32,00 1 00:52:32 Polonia
351germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:52:32,10 1 00:52:32 Schwaben-Allgäu Club
352belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens2 11:52:32,25 1 00:52:32 Fond Wallonie
353fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:52:33,00 1 00:52:33 Gran Tarajal
354italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy3 11:52:33,40 1 00:52:33 Italia
355tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime1 11:52:33,55 1 00:52:34 Adexe
356polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny1 11:52:33,56 1 00:52:34 Polonia
357netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 11:52:33,95 1 00:52:34 Holland Pigeons Club
358malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 11:52:34,25 1 00:52:34 Malta Racing Pigeon Club
359germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel5 11:52:34,30 1 00:52:34 Saalfeld Club
360czech republic MC1998  
Lenka
Team Svoboda & Lekes1 11:52:34,65 1 00:52:35 Czech Republic Club
361czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens1 11:52:34,80 1 00:52:35 Czech Republic Club
362belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns1 11:52:35,25 1 00:52:35 Fondclub Loft 24
363netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder2 11:52:35,30 1 00:52:35 Holland Pigeons Club
364wales MC2195  
Champion Ben
Team Two P's4 11:52:35,35 1 00:52:35 Wales Club
365wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:52:35,95 1 00:52:36 Wales Club
366polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel1 11:52:36,00 1 00:52:36 Polonia
367czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize3 11:52:36,10 1 00:52:36 Czech Republic Club
368austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag9 11:52:36,15 1 00:52:36 VRV - Oberoesterreich
369belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes3 11:52:36,25 1 00:52:36 Fondclub Loft 24
370england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate3 11:52:36,40 1 00:52:36 RPRA (Pigeon Association)
371germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann4 11:52:36,45 1 00:52:36 Kassel Club
372rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 11:52:37,45 1 00:52:37 Romanía
373rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea11 11:52:37,45 1 00:52:37 Romanía
374germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel6 11:52:37,46 1 00:52:37 Saalfeld Club
375norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:52:37,65 1 00:52:38 Norge Racing Pigeon Club
376gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor5 11:52:38,55 1 00:52:39 La Paloma Mensajera
377wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls2 11:52:38,95 1 00:52:39 Wales Club
378rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:52:39,15 1 00:52:39 Romanía
379rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea12 11:52:39,90 1 00:52:40 Romanía
380slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak1 11:52:40,10 1 00:52:40 Slovenia Club
381czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel1 11:52:40,15 1 00:52:40 Czech Republic Club
382italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu1 11:52:40,60 1 00:52:41 Italia
383rumania MC3200  
Pitea 36
Team Chiritescu & Pitea1 11:52:41,25 1 00:52:41 Romanía
384hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:52:42,45 1 00:52:42 Hungary Pigeons Club
385polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner2 11:52:42,65 1 00:52:43 Polonia
386germany MC2024  
Roby
Günter Langefeld1 11:52:43,50 1 00:52:44 Bergisches Land Club
387belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck3 11:52:43,85 1 00:52:44 Fond Wallonie
388germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller7 11:52:44,45 1 00:52:44 Oberfranken Club
389germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl1 11:52:44,46 1 00:52:44 Heidenheim Club
390belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns2 11:52:44,85 1 00:52:45 Fondclub Loft 24
391germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 11:52:44,95 1 00:52:45 Germany Club
392netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition1 11:52:45,50 1 00:52:46 Holland Pigeons Club
393slovakia MC1398  
Stefan 703
Team Evin Peter & Noemi2 11:52:45,70 1 00:52:46 Slovakia Club
394rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:52:45,90 1 00:52:46 Romanía
395polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling1 11:52:46,10 1 00:52:46 Polonia
396eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 11:52:46,25 1 00:52:46 Club New Mexico
397austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres2 11:52:46,40 1 00:52:46 Pigeon Club Austria South
398belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon2 11:52:47,15 1 00:52:47 Club Olijftak Maaseik
399germany MC2240  
Branko
Team Blümmers4 11:52:47,20 1 00:52:47 Niederrhein Club
400rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 11:52:47,40 1 00:52:47 Romanía
401wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers3 11:52:47,55 1 00:52:48 Wales Club
402belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon3 11:52:47,70 1 00:52:48 Club Olijftak Maaseik
403england MC2942  
Anubis
Peter Williams1 11:52:47,90 1 00:52:48 RPRA (Pigeon Association)
404germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld2 11:52:47,95 1 00:52:48 Bergisches Land Club
405england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker1 11:52:48,75 1 00:52:49 RPRA (Pigeon Association)
406italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 11:52:49,40 1 00:52:49 Italia
407wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor2 11:52:49,55 1 00:52:50 Wales Club
408rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif1 11:52:49,56 1 00:52:50 Romanía
409slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik2 11:52:49,60 1 00:52:50 Slovakia Club
410wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts1 11:52:49,75 1 00:52:50 Wales Club
411germany MC0262  
Petsy
Team Klaas & Sohn8 11:52:50,40 1 00:52:50 Rietberg Club
412south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat2 11:52:50,55 1 00:52:51 South Africa Club
413germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain1 11:52:50,90 1 00:52:51 Fulda Club
414polska MC1905  
Dina
Michal Klassa2 11:52:50,95 1 00:52:51 Polonia
415wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor3 11:52:51,45 1 00:52:51 Wales Club
416fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas1 11:52:52,25 1 00:52:52 Gran Tarajal
417rumania MC1858  
Karika
Team Onur1 11:52:53,05 1 00:52:53 Romanía
418hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:52:53,55 1 00:52:54 Hungary Pigeons Club
419rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:52:53,75 1 00:52:54 Romanía
420netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk1 11:52:54,00 1 00:52:54 Holland Pigeons Club
421tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA1 11:52:54,90 1 00:52:55 Club Tenerife
422belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck4 11:52:54,91 1 00:52:55 Fond Wallonie
423gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro3 11:52:55,15 1 00:52:55 Club Los Socios
424germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij2 11:52:55,75 1 00:52:56 Harsewinkel Club
425tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón2 11:52:55,85 1 00:52:56 CANARAGÜI
426england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate4 11:52:56,15 1 00:52:56 RPRA (Pigeon Association)
427czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica2 11:52:56,20 1 00:52:56 Czech Republic Club
428rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8884 11:52:57,05 1 00:52:57 Romanía
429rumania MC1166  
Killer Jr
Class 8885 11:52:57,10 1 00:52:57 Romanía
430germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann2 11:52:57,20 1 00:52:57 Wetter
431polska MC2404  
Phelpps
Krzysztof Szkolny2 11:52:57,35 1 00:52:57 Polonia
432germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann5 11:52:57,65 1 00:52:58 Kassel Club
433england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:52:58,00 1 00:52:58 RPRA (Pigeon Association)
434germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser2 11:52:58,55 1 00:52:59 Ostwestfalenn Club
435gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor6 11:52:58,60 1 00:52:59 La Paloma Mensajera
436austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa1 11:52:59,05 1 00:52:59 VRV - Oberoesterreich
437asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu1 11:52:59,25 1 00:52:59 R.C.C. Asturias
438netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij2 11:52:59,45 1 00:52:59 Holland Pigeons Club
439germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:52:59,45 1 00:52:59 Käshofen
440germany MC2829  
Trusy
Team Meyer B & J1 11:52:59,95 1 00:53:00 Neuenkirchen Club
441belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu1 11:52:59,95 1 00:53:00 Belgium Club
442netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon1 11:53:00,50 1 00:53:00 Holland Pigeons Club
443switzerland MC2263  
Turbo silver
Simon Wolf2 11:53:01,05 1 00:53:01 Suiza
444england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers1 11:53:01,30 1 00:53:01 RPRA (Pigeon Association)
445belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels2 11:53:01,45 1 00:53:01 Belgium Club
446germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser3 11:53:01,46 1 00:53:01 Düsseldorf Club
447slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia1 11:53:01,60 1 00:53:02 Slovakia Club
448germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel7 11:53:01,70 1 00:53:02 Saalfeld Club
449rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:53:01,85 1 00:53:02 Romanía
450netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 11:53:02,00 1 00:53:02 Holland Pigeons Club
451italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti1 11:53:02,15 1 00:53:02 Italia
452denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 11:53:02,45 1 00:53:02 Denmark Club
453england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:53:02,60 1 00:53:03 Up North Combine
454slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:53:02,80 1 00:53:03 Slovakia Club
455italia MC3141  
Susi
Team Danaila & Butnar3 11:53:03,00 1 00:53:03 Italia
456wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 11:53:03,75 1 00:53:04 Welsh Flag
457malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta2 11:53:03,76 1 00:53:04 Malta Racing Pigeon Club
458czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize4 11:53:03,85 1 00:53:04 Czech Republic Club
459la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas1 11:53:04,20 1 00:53:04 Amigos de La Palma
460germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller3 11:53:04,95 1 00:53:05 Germany Club
461italia MC1115  
Bahrain
Team Italy4 11:53:05,05 1 00:53:05 Italia
462belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns3 11:53:05,50 1 00:53:06 Fondclub Loft 24
463netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing1 11:53:05,80 1 00:53:06 Holland Pigeons Club
464austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:53:05,81 1 00:53:06 Club Austria
465gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro4 11:53:06,70 1 00:53:07 Club Los Socios
466turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:53:07,40 1 00:53:07 Turkey Flying Club
467belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:53:07,45 1 00:53:07 Club Olijftak Maaseik
468austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa2 11:53:07,65 1 00:53:08 VRV - Oberoesterreich
469rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:53:07,85 1 00:53:08 Romanía
470alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral3 11:53:08,15 1 00:53:08 La Dama de Elche
471austria MC1803  
Genna
Beniamin Neag10 11:53:08,20 1 00:53:08 VRV - Oberoesterreich
472slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia2 11:53:08,50 1 00:53:08 Slovakia Club
473germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany2 11:53:08,85 1 00:53:09 Germany Club
474south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht3 11:53:09,15 1 00:53:09 South Africa Club
475rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea13 11:53:09,45 1 00:53:09 Romanía
476europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 101 11:53:09,65 1 00:53:10 Club E.U.
477germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller8 11:53:09,70 1 00:53:10 Oberfranken Club
478denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen1 11:53:10,15 1 00:53:10 Denmark Club
479wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford4 11:53:10,35 1 00:53:10 Wales Club
480hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:53:10,40 1 00:53:10 Hungary Pigeons Club
481netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda1 11:53:10,55 1 00:53:11 Holland Pigeons Club
482wales MC0525  
kiddy 2
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:53:11,45 1 00:53:11 Wales Club
483wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls3 11:53:11,46 1 00:53:11 Wales Club
484austria MC2510  
Euro 3
Team Europa1 11:53:11,75 1 00:53:12 VRV - Oberoesterreich
485slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia3 11:53:11,90 1 00:53:12 Slovakia Club
486italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri3 11:53:13,00 1 00:53:13 Italia
487rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea14 11:53:13,05 1 00:53:13 Romanía
488germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:53:13,15 1 00:53:13 Germany Club
489austria MC2511  
Euro 2
Team Europa2 11:53:13,16 1 00:53:13 VRV - Oberoesterreich
490rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:53:13,25 1 00:53:13 Romanía
491europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe2 11:53:13,65 1 00:53:14 Club E.U.
492rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici3 11:53:14,65 1 00:53:15 Romanía
493germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij3 11:53:14,80 1 00:53:15 Harsewinkel Club
494slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic1 11:53:14,95 1 00:53:15 Slovakia Club
495rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:53:15,15 1 00:53:15 Romanía
496germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser3 11:53:15,35 1 00:53:15 Ostwestfalenn Club
497baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:53:15,45 1 00:53:15 C.C. Es Pla de Mallorca
498sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez1 11:53:15,60 1 00:53:16 ITALICENSE
499germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser4 11:53:15,80 1 00:53:16 Ostwestfalenn Club
500belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels3 11:53:15,85 1 00:53:16 Belgium Club
501rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:53:15,90 1 00:53:16 Romanía
502austria MC2512  
Euro 1
Team Europa3 11:53:16,15 1 00:53:16 VRV - Oberoesterreich
503portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul1 11:53:16,60 1 00:53:17 Faro - Portugal
504denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen2 11:53:16,65 1 00:53:17 Denmark Club
505england MC2206  
Burntoft Sharon
Team Burntoft Trainspotters1 11:53:16,85 1 00:53:17 RPRA (Pigeon Association)
506polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk2 11:53:17,25 1 00:53:17 Polonia
507belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu2 11:53:17,30 1 00:53:17 Belgium Club
508netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben1 11:53:17,40 1 00:53:17 Holland Pigeons Club
509turkey MC3043  
Ahmet
Yusuf Karakurt1 11:53:17,75 1 00:53:18 Turkey Flying Club
510rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport1 11:53:17,75 1 00:53:18 Romanía
511netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:53:18,10 1 00:53:18 Holland Pigeons Club
512slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic2 11:53:18,95 1 00:53:19 Slovenia Club
513italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile1 11:53:18,96 1 00:53:19 Italia
514belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns4 11:53:19,30 1 00:53:19 Fondclub Loft 24
515gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor7 11:53:19,40 1 00:53:19 La Paloma Mensajera
516italia MC2123  
Belle
Renato Cantu2 11:53:19,60 1 00:53:20 Italia
517netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij3 11:53:20,45 1 00:53:20 Holland Pigeons Club
518netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort1 11:53:20,75 1 00:53:21 Holland Pigeons Club
519italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre1 11:53:21,05 1 00:53:21 Italia
520england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs2 11:53:21,20 1 00:53:21 RPRA (Pigeon Association)
521belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon4 11:53:22,10 1 00:53:22 Club Olijftak Maaseik
522wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers4 11:53:22,30 1 00:53:22 Wales Club
523england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:53:22,35 1 00:53:22 Up North Combine
524south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts2 11:53:22,50 1 00:53:22 South Africa Club
525italia MC1922  
Mirka
Team RSR1 11:53:22,90 1 00:53:23 Italia
526germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:53:23,15 1 00:53:23 Germany Club
527netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij4 11:53:23,75 1 00:53:24 Holland Pigeons Club
528germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany2 11:53:24,00 1 00:53:24 Germany Club
529germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider2 11:53:24,20 1 00:53:24 Oberfranken Club
530china MC2926  
Nikon
Team Haiye Bai Fuqing4 11:53:24,20 1 00:53:24 China Pigeon Raging Club
531belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens3 11:53:24,35 1 00:53:24 Fond Wallonie
532germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:53:24,40 1 00:53:24 Sachsen Club
533czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize5 11:53:24,95 1 00:53:25 Czech Republic Club
534hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:53:25,10 1 00:53:25 Hungary Pigeons Club
535netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer2 11:53:25,15 1 00:53:25 Holland Pigeons Club
536scotland MC0422  
Jade
William Donachie2 11:53:25,30 1 00:53:25 Scottish Homing Union
537germany MC0270  
Wileaway Baby
Team Klaas & Sohn9 11:53:25,31 1 00:53:25 Rietberg Club
538germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany4 11:53:25,40 1 00:53:25 Saalfeld Club
539rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea15 11:53:25,45 1 00:53:25 Romanía
540germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn10 11:53:25,55 1 00:53:26 Rietberg Club
541germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils1 11:53:26,10 1 00:53:26 Germany Club
542scotland MC0432  
Maureen
William Donachie3 11:53:26,40 1 00:53:26 Scottish Homing Union
543netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto2 11:53:26,55 1 00:53:27 Holland Pigeons Club
544asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella2 11:53:26,56 1 00:53:27 R.C. Oviedo
545controling MC0021  
Bourgueil
Checking Checking2 11:53:27,40 1 00:53:27 Checking
546germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka1 11:53:27,45 1 00:53:27 Wetter
547slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik2 11:53:28,00 1 00:53:28 Slovakia Club
548rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:53:28,85 1 00:53:29 Romanía
549germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:53:29,00 1 00:53:29 Oberfranken Club
550germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers5 11:53:29,15 1 00:53:29 Niederrhein Club
551south africa MC2690  
Jubie
Dirk Smit1 11:53:29,40 1 00:53:29 South Africa Club
552rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8886 11:53:29,45 1 00:53:29 Romanía
553malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta3 11:53:29,65 1 00:53:30 Malta Racing Pigeon Club
554tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA2 11:53:29,80 1 00:53:30 Adexe
555rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici4 11:53:29,95 1 00:53:30 Romanía
556rumania MC3204  
Kings Express
Noni Radulescu3 11:53:30,00 1 00:53:30 Romanía
557germany MC0441  
ATLANTIC 1031
Team The Champions Germany3 11:53:30,00 1 00:53:30 Germany Club
558italia MC2121  
Alina
Renato Cantu3 11:53:30,70 1 00:53:31 Italia
559cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:53:30,95 1 00:53:31 Andalucía
560germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter2 11:53:31,40 1 00:53:31 Frankenland Club
561ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:53:32,05 1 00:53:32 Ukraine Club
562polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk3 11:53:32,40 1 00:53:32 Polonia
563wales MC1934  
marley
Team Rudderfett3 11:53:32,50 1 00:53:32 Welsh Flag
564wales MC0526  
kiddy 1
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:53:32,90 1 00:53:33 Wales Club
565denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen1 11:53:33,00 1 00:53:33 Denmark Club
566hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs1 11:53:33,35 1 00:53:33 Hungary Pigeons Club
567rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:53:33,36 1 00:53:33 Romanía
568czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie2 11:53:33,40 1 00:53:33 Czech Republic Club
569slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:53:33,45 1 00:53:33 Slovakia Club
570belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt5 11:53:33,60 1 00:53:34 De Snelvliegers Zandbergen Club
571rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif2 11:53:33,70 1 00:53:34 Romanía
572netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten2 11:53:33,90 1 00:53:34 Holland Pigeons Club
573austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer1 11:53:34,05 1 00:53:34 VRV - Oberoesterreich
574norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen2 11:53:34,40 1 00:53:34 Norge Racing Pigeon Club
575denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen3 11:53:34,45 1 00:53:34 Denmark Club
576czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal1 11:53:34,65 1 00:53:35 Czech Republic Club
577germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:53:34,95 1 00:53:35 Germany Club
578czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel2 11:53:35,00 1 00:53:35 Czech Republic Club
579czech republic MC2587  
Filip
Team Bitta & Thiemel3 11:53:35,20 1 00:53:35 Czech Republic Club
580france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:53:35,25 1 00:53:35 France Club
581england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate5 11:53:35,75 1 00:53:36 RPRA (Pigeon Association)
582scotland MC2133  
Thunder & Lightening
Team W. Gray & Son2 11:53:36,30 1 00:53:36 Scottish Homing Union
583wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor4 11:53:36,65 1 00:53:37 Wales Club
584netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort2 11:53:36,85 1 00:53:37 Holland Pigeons Club
585slovenia MC0636  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha1 11:53:36,90 1 00:53:37 Slovenia Club
586italia MC1122  
Monviso
Team Italy5 11:53:36,90 1 00:53:37 Italia
587england MC2945  
Mutaito
Peter Williams2 11:53:37,30 1 00:53:37 RPRA (Pigeon Association)
588germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard3 11:53:37,45 1 00:53:37 Lahntal Club
589germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg1 11:53:37,55 1 00:53:38 Sajonia Club
590italia MC1921  
Banana
Team RSR2 11:53:37,65 1 00:53:38 Italia
591malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta2 11:53:37,95 1 00:53:38 Malta Racing Pigeon Club
592germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak4 11:53:38,20 1 00:53:38 Germany Club
593czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes2 11:53:38,25 1 00:53:38 Czech Republic Club
594tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA2 11:53:38,40 1 00:53:38 Club Tenerife
595germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain2 11:53:38,85 1 00:53:39 Fulda Club
596polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski2 11:53:38,86 1 00:53:39 Polonia
597netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan3 11:53:38,87 1 00:53:39 Holland Pigeons Club
598galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:53:39,35 1 00:53:39 MARIÑAS ALTAS
599austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag11 11:53:39,45 1 00:53:39 VRV - Oberoesterreich
600belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 11:53:39,60 1 00:53:40 Belgium Club
601belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon5 11:53:39,75 1 00:53:40 Club Olijftak Maaseik
602england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce2 11:53:40,35 1 00:53:40 RPRA (Pigeon Association)
603germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz1 11:53:40,40 1 00:53:40 Oberfranken Club
604belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon6 11:53:40,70 1 00:53:41 Club Olijftak Maaseik
605switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf3 11:53:40,85 1 00:53:41 Suiza
606italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile2 11:53:41,05 1 00:53:41 Italia
607slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I3 11:53:41,50 1 00:53:42 Slovakia Club
608wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls4 11:53:41,70 1 00:53:42 Wales Club
609austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag12 11:53:41,95 1 00:53:42 VRV - Oberoesterreich
610germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter3 11:53:42,10 1 00:53:42 Frankenland Club
611rumania MC1254  
Rain Song
Sorin Florea16 11:53:42,30 1 00:53:42 Romanía
612rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu2 11:53:42,31 1 00:53:42 Romanía
613south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts3 11:53:42,32 1 00:53:42 South Africa Club
614netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser1 11:53:42,40 1 00:53:42 Holland Pigeons Club
615england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow1 11:53:42,50 1 00:53:42 RPRA (Pigeon Association)
616rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:53:42,80 1 00:53:43 Romanía
617germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany5 11:53:42,81 1 00:53:43 Saalfeld Club
618rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea17 11:53:42,85 1 00:53:43 Romanía
619rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita1 11:53:43,05 1 00:53:43 Romanía
620germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn2 11:53:43,25 1 00:53:43 Germany Club
621netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 11:53:43,61 1 00:53:44 Holland Pigeons Club
622netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins1 11:53:44,55 1 00:53:45 Holland Pigeons Club
623slovenia MC2867  
Simona
Team Alpine1 11:53:44,75 1 00:53:45 Slovenia Club
624hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:53:44,85 1 00:53:45 Hungary Pigeons Club
625rumania MC3182  
Flying Trapeze
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:53:45,20 1 00:53:45 Romanía
626czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica3 11:53:45,45 1 00:53:45 Czech Republic Club
627fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:53:45,70 1 00:53:46 Gran Tarajal
628germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring2 11:53:45,85 1 00:53:46 Münsterland Club
629italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 11:53:46,50 1 00:53:46 Italia
630germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany6 11:53:46,65 1 00:53:47 Saalfeld Club
631malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta2 11:53:47,20 1 00:53:47 Malta Racing Pigeon Club
632wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers5 11:53:47,25 1 00:53:47 Wales Club
633belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes1 11:53:47,35 1 00:53:47 Denderbond Ninove
634rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:53:47,65 1 00:53:48 Club Rusia
635belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner1 11:53:48,05 1 00:53:48 Denderbond Ninove
636germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel8 11:53:48,55 1 00:53:49 Saalfeld Club
637ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts4 11:53:48,60 1 00:53:49 Irish Homing Union
638england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster5 11:53:48,95 1 00:53:49 RPRA (Pigeon Association)
639croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb2 11:53:49,15 1 00:53:49 Croatia Pigeon Club
640netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon2 11:53:49,35 1 00:53:49 Holland Pigeons Club
641england MC2215  
Jody
Andrei Antoce3 11:53:49,45 1 00:53:49 RPRA (Pigeon Association)
642england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford1 11:53:49,50 1 00:53:50 RPRA (Pigeon Association)
643austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz1 11:53:51,00 1 00:53:51 Club Austria
644austria MC1814  
Moily
Beniamin Neag13 11:53:51,55 1 00:53:52 VRV - Oberoesterreich
645south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean2 11:53:51,75 1 00:53:52 South Africa Club
646croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic3 11:53:52,30 1 00:53:52 Croatia Pigeon Club
647england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn4 11:53:52,45 1 00:53:52 RPRA (Pigeon Association)
648england MC2158  
Trouble
Duncan Kittow1 11:53:52,90 1 00:53:53 RPRA (Pigeon Association)
649galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:53:52,95 1 00:53:53 MARIÑAS ALTAS
650czech republic MC1436  
Akleny
Team Klemens2 11:53:52,95 1 00:53:53 Czech Republic Club
651germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany7 11:53:53,10 1 00:53:53 Saalfeld Club
652south africa MC2703  
Dreamhead
Team GJ du Toit Lofts1 11:53:53,20 1 00:53:53 South Africa Club
653hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:53:53,20 1 00:53:53 Hungary Pigeons Club
654germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn11 11:53:53,25 1 00:53:53 Rietberg Club
655germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 11:53:53,45 1 00:53:53 Münsterland
656netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij5 11:53:54,00 1 00:53:54 Holland Pigeons Club
657polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:53:54,10 1 00:53:54 Polonia
658polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak2 11:53:54,50 1 00:53:54 Polonia
659netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn2 11:53:55,00 1 00:53:55 Holland Pigeons Club
660asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella3 11:53:55,45 1 00:53:55 R.C. Oviedo
661belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon7 11:53:55,60 1 00:53:56 Club Olijftak Maaseik
662alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral4 11:53:57,80 1 00:53:58 La Dama de Elche
663belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen1 11:53:58,00 1 00:53:58 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
664italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti2 11:53:58,35 1 00:53:58 Italia
665czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize6 11:53:58,75 1 00:53:59 Czech Republic Club
666portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul2 11:53:58,95 1 00:53:59 Faro - Portugal
667germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak5 11:53:59,00 1 00:53:59 Germany Club
668austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag14 11:53:59,45 1 00:53:59 VRV - Oberoesterreich
669wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls5 11:54:00,50 1 00:54:00 Wales Club
670england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF1 11:54:00,75 1 00:54:01 RPRA (Pigeon Association)
671malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta4 11:54:01,05 1 00:54:01 Malta Racing Pigeon Club
672netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer3 11:54:01,10 1 00:54:01 Holland Pigeons Club
673polska MC2415  
Ecaille Stichelbaut
Stanislaw Para2 11:54:01,20 1 00:54:01 Polonia
674rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:54:01,70 1 00:54:02 Romanía
675germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser4 11:54:01,95 1 00:54:02 Düsseldorf Club
676netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan4 11:54:02,05 1 00:54:02 Holland Pigeons Club
677rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru1 11:54:03,15 1 00:54:03 Romanía
678wales MC2741  
Secret Six
Team Secret Service1 11:54:03,30 1 00:54:03 Wales Club
679malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 11:54:03,55 1 00:54:04 Malta Racing Pigeon Club
680germany MC1900  
Snowman 3
Günter Schneemann6 11:54:04,05 1 00:54:04 Kassel Club
681italia MC1923  
Sanson
Team RSR3 11:54:04,30 1 00:54:04 Italia
682france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette2 11:54:04,40 1 00:54:04 Team Sibille France
683rumania MC3237  
Golden Girl
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:54:04,75 1 00:54:05 Romanía
684italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S1 11:54:05,10 1 00:54:05 Italia
685netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel4 11:54:05,20 1 00:54:05 Holland Pigeons Club
686england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow2 11:54:05,25 1 00:54:05 RPRA (Pigeon Association)
687tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime2 11:54:05,50 1 00:54:06 Adexe
688wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus1 11:54:06,45 1 00:54:06 Wales Club
689polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:54:06,50 1 00:54:06 Polonia
690slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia4 11:54:07,05 1 00:54:07 Slovakia Club
691netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 11:54:07,45 1 00:54:07 Holland Pigeons Club
692netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 11:54:07,55 1 00:54:08 Holland Pigeons Club
693hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel2 11:54:08,55 1 00:54:09 Hungary Pigeons Club
694wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 11:54:08,65 1 00:54:09 Wales Club
695denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen2 11:54:08,65 1 00:54:09 Denmark Club
696netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto3 11:54:09,30 1 00:54:09 Holland Pigeons Club
697wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor5 11:54:09,40 1 00:54:09 Wales Club
698belgium MC2297  
Pirol
Jan Damps1 11:54:09,80 1 00:54:10 Belgium Club
699england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF2 11:54:09,85 1 00:54:10 RPRA (Pigeon Association)
700bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 11:54:10,35 1 00:54:10 Bosnia & Herzegovina Club
701slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I4 11:54:10,45 1 00:54:10 Slovakia Club
702rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:54:11,40 1 00:54:11 Club Rusia
703england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs3 11:54:11,85 1 00:54:12 RPRA (Pigeon Association)
704rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica3 11:54:11,95 1 00:54:12 Romanía
705germany MC1330  
Super Million
Erich Müller9 11:54:12,30 1 00:54:12 Oberfranken Club
706rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif3 11:54:12,45 1 00:54:12 Romanía
707england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker2 11:54:12,55 1 00:54:13 RPRA (Pigeon Association)
708austria MC1783  
Rosy
Beniamin Neag15 11:54:12,65 1 00:54:13 VRV - Oberoesterreich
709slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L2 11:54:13,30 1 00:54:13 Slovakia Club
710rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:54:13,31 1 00:54:13 Romanía
711hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel3 11:54:13,65 1 00:54:14 Hungary Pigeons Club
712malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta5 11:54:15,40 1 00:54:15 Malta Racing Pigeon Club
713germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:54:15,40 1 00:54:15 Germany Club
714wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett4 11:54:15,50 1 00:54:16 Welsh Flag
715hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:54:15,51 1 00:54:16 Hungary Pigeons Club
716slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic2 11:54:16,00 1 00:54:16 Slovakia Club
717rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea18 11:54:16,10 1 00:54:16 Romanía
718england MC2944  
Dido
Peter Williams3 11:54:16,25 1 00:54:16 RPRA (Pigeon Association)
719germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser5 11:54:16,45 1 00:54:16 Düsseldorf Club
720slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB1 11:54:16,70 1 00:54:17 Slovakia Club
721rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:54:17,00 1 00:54:17 Romanía
722bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:54:17,15 1 00:54:17 Bulgaria Club
723wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett5 11:54:17,30 1 00:54:17 Welsh Flag
724england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate6 11:54:18,00 1 00:54:18 RPRA (Pigeon Association)
725rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici5 11:54:18,05 1 00:54:18 Romanía
726netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo2 11:54:18,25 1 00:54:18 Holland Pigeons Club
727belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon8 11:54:19,05 1 00:54:19 Club Olijftak Maaseik
728italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu4 11:54:19,25 1 00:54:19 Italia
729austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa3 11:54:19,60 1 00:54:20 VRV - Oberoesterreich
730rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan1 11:54:19,85 1 00:54:20 Romanía
731denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen4 11:54:20,15 1 00:54:20 Denmark Club
732england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster6 11:54:21,10 1 00:54:21 RPRA (Pigeon Association)
733hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel4 11:54:21,25 1 00:54:21 Hungary Pigeons Club
734ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY2 11:54:21,30 1 00:54:21 Irish Homing Union
735germany MC2237  
Athena
Team Blümmers6 11:54:21,55 1 00:54:22 Niederrhein Club
736ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts5 11:54:21,55 1 00:54:22 Irish Homing Union
737germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta2 11:54:22,00 1 00:54:22 Germany Club
738germany MC0853  
Noor
Werner Wahl2 11:54:22,05 1 00:54:22 Heidenheim Club
739denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master2 11:54:22,25 1 00:54:22 Denmark Club
740asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella4 11:54:22,40 1 00:54:22 R.C. Oviedo
741scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie4 11:54:22,41 1 00:54:22 Scottish Homing Union
742austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer2 11:54:23,20 1 00:54:23 VRV - Oberoesterreich
743netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel5 11:54:23,35 1 00:54:23 Holland Pigeons Club
744slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia5 11:54:23,50 1 00:54:24 Slovakia Club
745rumania MC1220  
It's My Fly
Sorin Florea19 11:54:23,55 1 00:54:24 Romanía
746germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij4 11:54:23,70 1 00:54:24 Harsewinkel Club
747austria MC1817  
Daniela
Beniamin Neag16 11:54:24,40 1 00:54:24 VRV - Oberoesterreich
748wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus2 11:54:24,75 1 00:54:25 Wales Club
749wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons2 11:54:25,20 1 00:54:25 Wales Club
750tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis1 11:54:25,45 1 00:54:25 Nuevos HORIZONTES
751polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:54:26,80 1 00:54:27 Polonia
752sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez2 11:54:27,05 1 00:54:27 ITALICENSE
753belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck5 11:54:27,20 1 00:54:27 Fond Wallonie
754polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski2 11:54:27,50 1 00:54:28 Polonia
755germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel9 11:54:27,60 1 00:54:28 Saalfeld Club
756czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica4 11:54:27,61 1 00:54:28 Czech Republic Club
757sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez3 11:54:27,85 1 00:54:28 ITALICENSE
758czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:54:28,55 1 00:54:29 Czech Republic Club
759netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:54:28,70 1 00:54:29 Holland Pigeons Club
760fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas2 11:54:29,05 1 00:54:29 Gran Tarajal
761rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea20 11:54:30,75 1 00:54:31 Romanía
762england MC0681  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate7 11:54:30,80 1 00:54:31 RPRA (Pigeon Association)
763baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa2 11:54:30,95 1 00:54:31 C.C. Es Pla de Mallorca
764denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen2 11:54:31,60 1 00:54:32 Denmark Club
765germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard4 11:54:31,95 1 00:54:32 Lahntal Club
766czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek1 11:54:33,30 1 00:54:33 Czech Republic Club
767slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik2 11:54:34,20 1 00:54:34 Slovakia Club
768germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:54:34,21 1 00:54:34 Germany Club
769croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip2 11:54:34,25 1 00:54:34 Croatia Pigeon Club
770gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro5 11:54:35,80 1 00:54:36 Club Los Socios
771germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak6 11:54:36,15 1 00:54:36 Germany Club
772germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:54:36,50 1 00:54:36 Oberfranken Club
773netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots1 11:54:37,80 1 00:54:38 Holland Pigeons Club
774germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel10 11:54:37,90 1 00:54:38 Saalfeld Club
775czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi2 11:54:38,40 1 00:54:38 Czech Republic Club
776asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella5 11:54:38,55 1 00:54:39 R.C. Oviedo
777germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller10 11:54:39,05 1 00:54:39 Oberfranken Club
778netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland1 11:54:39,25 1 00:54:39 Holland Pigeons Club
779belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon9 11:54:39,85 1 00:54:40 Club Olijftak Maaseik
780rumania MC1208  
Golden Wings
Sorin Florea21 11:54:41,35 1 00:54:41 Romanía
781rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 11:54:41,40 1 00:54:41 Romanía
782netherlands MC0101  
Found
Team Pigeons 4 racing2 11:54:41,85 1 00:54:42 Holland Pigeons Club
783wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts2 11:54:42,85 1 00:54:43 Wales Club
784germany MC0027  
Found
Team Albatal1 11:54:42,90 1 00:54:43 Germany Club
785netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben2 11:54:42,91 1 00:54:43 Holland Pigeons Club
786rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci1 11:54:42,92 1 00:54:43 Romanía
787netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 11:54:42,95 1 00:54:43 Holland Pigeons Club
788rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica4 11:54:43,30 1 00:54:43 Romanía
789czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize7 11:54:43,45 1 00:54:43 Czech Republic Club
790rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis2 11:54:44,10 1 00:54:44 Romanía
791germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller11 11:54:44,46 1 00:54:44 Oberfranken Club
792netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer1 11:54:44,75 1 00:54:45 Holland Pigeons Club
793netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots2 11:54:46,25 1 00:54:46 Holland Pigeons Club
794italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:54:46,26 1 00:54:46 Italian-Team
795asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones2 11:54:46,80 1 00:54:47 R.C. Oviedo
796moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului1 11:54:46,85 1 00:54:47 Moldova
797scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son3 11:54:47,25 1 00:54:47 Scottish Homing Union
798rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:54:47,40 1 00:54:47 Romanía
799polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:54:47,95 1 00:54:48 Polonia
800slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J2 11:54:48,10 1 00:54:48 Slovakia Club
801italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:54:48,35 1 00:54:48 Italian-Team
802alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral5 11:54:48,95 1 00:54:49 La Dama de Elche
803wales MC0535  
George
Team Men of Gwent3 11:54:49,70 1 00:54:50 Wales Club
804asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella6 11:54:49,95 1 00:54:50 R.C. Oviedo
805england MC0120  
Oscar
Team Louella Pigeon World1 11:54:50,65 1 00:54:51 RPRA (Pigeon Association)
806scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son4 11:54:51,85 1 00:54:52 Scottish Homing Union
807netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan5 11:54:52,30 1 00:54:52 Holland Pigeons Club
808czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:54:52,75 1 00:54:53 Czech Republic Club
809netherlands MC1566  
Rappe
Team H. V. Venrooij6 11:54:52,85 1 00:54:53 Holland Pigeons Club
810gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi3 11:54:53,15 1 00:54:53 Club Los Socios
811belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck6 11:54:54,00 1 00:54:54 Fond Wallonie
812austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer3 11:54:54,65 1 00:54:55 VRV - Oberoesterreich
813malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 11:54:54,85 1 00:54:55 Malta Racing Pigeon Club
814netherlands MC1078  
Frysian Eagle
Sjaak Buwalda2 11:54:55,10 1 00:54:55 Holland Pigeons Club
815netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort3 11:54:55,15 1 00:54:55 Holland Pigeons Club
816netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons2 11:54:55,20 1 00:54:55 Holland Pigeons Club
817slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos3 11:54:55,60 1 00:54:56 Slovakia Club
818germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 11:54:56,30 1 00:54:56 Schwaben-Allgäu Club
819tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime3 11:54:57,80 1 00:54:58 Adexe
820germany MC2788  
Warie
Hans Esser2 11:54:58,40 1 00:54:58 Germany Club
821asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones3 11:54:58,65 1 00:54:59 R.C. Oviedo
822polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski3 11:54:59,10 1 00:54:59 Polonia
823netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 11:54:59,55 1 00:55:00 Holland Pigeons Club
824england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers2 11:55:00,70 1 00:55:01 RPRA (Pigeon Association)
825slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik3 11:55:00,75 1 00:55:01 Slovakia Club
826england MC2941  
Palmira
Peter Williams4 11:55:01,95 1 00:55:02 RPRA (Pigeon Association)
827zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:55:03,10 1 00:55:03 Mensajeras BILBILIS
828belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner2 11:55:03,55 1 00:55:04 Denderbond Ninove
829england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts3 11:55:03,90 1 00:55:04 RPRA (Pigeon Association)
830germany MC3322  
Weiß 4
Christian Weiß2 11:55:05,35 1 00:55:05 Germany Club
831slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:55:07,25 1 00:55:07 Slovakia Club
832belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 11:55:07,80 1 00:55:08 Belgium Club
833netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn3 11:55:08,10 1 00:55:08 Holland Pigeons Club
834italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu5 11:55:08,40 1 00:55:08 Italia
835germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers2 11:55:09,20 1 00:55:09 Münsterland
836austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz2 11:55:09,90 1 00:55:10 Club Austria
837rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea2 11:55:10,25 1 00:55:10 Romanía
838europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe3 11:55:11,85 1 00:55:12 Club E.U.
839austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag17 11:55:12,40 1 00:55:12 VRV - Oberoesterreich
840rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 11:55:13,00 1 00:55:13 Romanía
841germany MC0482  
ATLANTIC 575
Alexander Gebel11 11:55:14,70 1 00:55:15 Saalfeld Club
842germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal2 11:55:14,85 1 00:55:15 Germany Club
843germany MC0073  
Fussy
Team SAS2 11:55:16,15 1 00:55:16 Germany Club
844denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen2 11:55:16,15 1 00:55:16 Denmark Club
845norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 11:55:16,25 1 00:55:16 Norge Racing Pigeon Club
846rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:55:17,75 1 00:55:18 Romanía
847hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:55:18,45 1 00:55:18 Hungary Pigeons Club
848germany MC0758  
Adler
Team Albatal3 11:55:20,30 1 00:55:20 Germany Club
849polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki2 11:55:21,70 1 00:55:22 Polonia
850austria MC1787  
Leon
Beniamin Neag18 11:55:23,15 1 00:55:23 VRV - Oberoesterreich
851austria MC2520  
Amey 1
Team Amey1 11:55:24,30 1 00:55:24 VRV - Oberoesterreich
852rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:55:24,31 1 00:55:24 Romanía
853polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling2 11:55:24,40 1 00:55:24 Polonia
854england MC2764  
Mr. Wenger
Team Lucky 71 11:55:24,70 1 00:55:25 Up North Combine
855hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 11:55:25,40 1 00:55:25 Hungary Pigeons Club
856england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster7 11:55:27,60 1 00:55:28 RPRA (Pigeon Association)
857austria MC2513  
Euro 4
Team Europa4 11:55:30,10 1 00:55:30 VRV - Oberoesterreich
858rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif4 11:55:30,30 1 00:55:30 Romanía
859germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner1 11:55:30,35 1 00:55:30 Nordhessen Club
860wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys2 11:55:32,20 1 00:55:32 Wales Club
861rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta2 11:55:32,55 1 00:55:33 Romanía
862rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:55:36,25 1 00:55:36 Romanía
863polska MC2401  
Muñeca
Krzysztof Szkolny3 11:55:36,55 1 00:55:37 Polonia
864hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel5 11:55:40,55 1 00:55:41 Hungary Pigeons Club
865belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck7 11:55:40,70 1 00:55:41 Fond Wallonie
866netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder3 11:55:41,05 1 00:55:41 Holland Pigeons Club
867italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti3 11:55:42,25 1 00:55:42 Italia
868polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland4 11:55:43,65 1 00:55:44 Polonia
869tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime4 11:55:43,85 1 00:55:44 Adexe
870south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:55:44,25 1 00:55:44 South Africa Club
871germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann3 11:55:44,75 1 00:55:45 Wetter
872scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son5 11:55:45,25 1 00:55:45 Scottish Homing Union
873portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul3 11:55:47,60 1 00:55:48 Faro - Portugal
874rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea22 11:55:49,05 1 00:55:49 Romanía
875netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland2 11:55:49,10 1 00:55:49 Holland Pigeons Club
876netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder4 11:55:49,15 1 00:55:49 Holland Pigeons Club
877wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:55:52,75 1 00:55:53 Wales Club
878england MC2155  
Ted
Duncan Kittow2 11:55:53,65 1 00:55:54 RPRA (Pigeon Association)
879germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel12 11:55:54,40 1 00:55:54 Saalfeld Club
880polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak2 11:55:55,25 1 00:55:55 Polonia
881hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel6 11:55:55,55 1 00:55:56 Hungary Pigeons Club
882germany MC1310  
Arruga
Erich Müller12 11:55:55,80 1 00:55:56 Oberfranken Club
883england MC2770  
Roseglen
Team MDF3 11:55:55,85 1 00:55:56 RPRA (Pigeon Association)
884rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti2 11:55:56,50 1 00:55:56 Romanía
885belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt6 11:55:57,85 1 00:55:58 De Snelvliegers Zandbergen Club
886polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel2 11:55:57,86 1 00:55:58 Polonia
887slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec1 11:55:58,90 1 00:55:59 Slovenia Club
888hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:55:59,05 1 00:55:59 Hungary Pigeons Club
889netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.2 11:56:00,10 1 00:56:00 Holland Pigeons Club
890rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea23 11:56:00,55 1 00:56:01 Romanía
891england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc1 11:56:01,25 1 00:56:01 RPRA (Pigeon Association)
892belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt7 11:56:01,80 1 00:56:02 De Snelvliegers Zandbergen Club
893turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:56:02,00 1 00:56:02 Turkey Flying Club
894belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck8 11:56:02,55 1 00:56:03 Fond Wallonie
895gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 11:56:02,56 1 00:56:03 Club Los Socios
896italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 11:56:02,65 1 00:56:03 Italia
897turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:56:02,95 1 00:56:03 Turkey Flying Club
898belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen2 11:56:03,35 1 00:56:03 Belgium Club
899england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump1 11:56:03,80 1 00:56:04 RPRA (Pigeon Association)
900rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea24 11:56:04,90 1 00:56:05 Romanía
901netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls1 11:56:05,15 1 00:56:05 Holland Pigeons Club
902germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany8 11:56:05,75 1 00:56:06 Saalfeld Club
903slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi3 11:56:06,00 1 00:56:06 Slovakia Club
904england MC0677  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate8 11:56:06,45 1 00:56:06 RPRA (Pigeon Association)
905germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:56:06,45 1 00:56:06 Käshofen
906austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer4 11:56:06,55 1 00:56:07 VRV - Oberoesterreich
907switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf4 11:56:06,95 1 00:56:07 Suiza
908germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser6 11:56:08,60 1 00:56:09 Düsseldorf Club
909austria MC0831  
Stormy
Team Kutlesa4 11:56:08,70 1 00:56:09 VRV - Oberoesterreich
910germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel13 11:56:08,95 1 00:56:09 Saalfeld Club
911south africa MC1862  
Jocelyne
Team Triple J Lofts4 11:56:08,95 1 00:56:09 South Africa Club
912england MC0670  
Canica
David Hinkel3 11:56:10,35 1 00:56:10 RPRA (Pigeon Association)
913belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen1 11:56:10,50 1 00:56:10 Club Olijftak Maaseik
914germany MC2982  
Socky
Hans-Paul Esser7 11:56:10,75 1 00:56:11 Düsseldorf Club
915belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens4 11:56:11,25 1 00:56:11 Fond Wallonie
916germany MC1319  
Alanna
Erich Müller13 11:56:11,65 1 00:56:12 Oberfranken Club
917germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 11:56:12,10 1 00:56:12 Oberfranken Club
918germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers7 11:56:12,75 1 00:56:13 Niederrhein Club
919croatia MC1541  
Dalmatian Pirate
Denis Culic4 11:56:12,85 1 00:56:13 Croatia Pigeon Club
920south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht4 11:56:13,40 1 00:56:13 South Africa Club
921netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo3 11:56:13,60 1 00:56:14 Holland Pigeons Club
922netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg2 11:56:13,61 1 00:56:14 Holland Pigeons Club
923alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral6 11:56:14,10 1 00:56:14 La Dama de Elche
924belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes4 11:56:14,60 1 00:56:15 Fondclub Loft 24
925belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:56:14,65 1 00:56:15 Belarus Club
926germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn12 11:56:14,70 1 00:56:15 Rietberg Club
927germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.2 11:56:15,00 1 00:56:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
928germany MC1317  
Yalu
Erich Müller14 11:56:15,35 1 00:56:15 Oberfranken Club
929germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser8 11:56:15,55 1 00:56:16 Düsseldorf Club
930rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea25 11:56:15,65 1 00:56:16 Romanía
931south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts5 11:56:15,85 1 00:56:16 South Africa Club
932polska MC2455  
JKG 7971
Team JKG Transport5 11:56:15,90 1 00:56:16 Polonia
933germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing3 11:56:15,90 1 00:56:16 Lehrte/Peine
934germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:56:16,30 1 00:56:16 Sachsen Club
935germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring3 11:56:16,50 1 00:56:16 Münsterland Club
936slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec2 11:56:16,65 1 00:56:17 Slovenia Club
937turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:56:17,15 1 00:56:17 Turkey Flying Club
938netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo4 11:56:17,65 1 00:56:18 Holland Pigeons Club
939germany MC3364  
Gino
Markus Winter2 11:56:17,85 1 00:56:18 Germany Club
940polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:56:17,95 1 00:56:18 Polonia
941rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti3 11:56:18,05 1 00:56:18 Romanía
942turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:56:18,15 1 00:56:18 Turkey Flying Club
943england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters2 11:56:18,45 1 00:56:18 RPRA (Pigeon Association)
944netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn4 11:56:18,75 1 00:56:19 Holland Pigeons Club
945polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport6 11:56:18,76 1 00:56:19 Polonia
946germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann5 11:56:19,50 1 00:56:20 Oberfranken Club
947belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens5 11:56:19,51 1 00:56:20 Fond Wallonie
948polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta3 11:56:19,85 1 00:56:20 Polonia
949turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:56:20,50 1 00:56:20 Turkey Flying Club
950slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine2 11:56:20,60 1 00:56:21 Slovenia Club
951rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav1 11:56:20,70 1 00:56:21 Romanía
952rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 11:56:20,71 1 00:56:21 Romanía
953asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella7 11:56:20,90 1 00:56:21 R.C. Oviedo
954austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag19 11:56:20,95 1 00:56:21 VRV - Oberoesterreich
955austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag20 11:56:21,05 1 00:56:21 VRV - Oberoesterreich
956germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser9 11:56:21,60 1 00:56:22 Düsseldorf Club
957germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler4 11:56:21,75 1 00:56:22 Oberbayern Club
958germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg2 11:56:21,80 1 00:56:22 Sajonia Club
959england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 72 11:56:22,35 1 00:56:22 Up North Combine
960germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:56:22,55 1 00:56:23 Käshofen
961slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi4 11:56:22,80 1 00:56:23 Slovakia Club
962hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard3 11:56:22,81 1 00:56:23 Hungary Pigeons Club
963czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize8 11:56:22,82 1 00:56:23 Czech Republic Club
964czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar2 11:56:23,05 1 00:56:23 Czech Republic Club
965germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser10 11:56:23,10 1 00:56:23 Düsseldorf Club
966polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling3 11:56:23,60 1 00:56:24 Polonia
967germany MC0761  
Wiske
Team Albatal4 11:56:24,00 1 00:56:24 Germany Club
968belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 11:56:24,90 1 00:56:25 Fond Wallonie
969england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow3 11:56:25,00 1 00:56:25 RPRA (Pigeon Association)
970czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens3 11:56:25,05 1 00:56:25 Czech Republic Club
971south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean3 11:56:25,55 1 00:56:26 South Africa Club
972netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk2 11:56:25,80 1 00:56:26 Holland Pigeons Club
973asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella8 11:56:25,95 1 00:56:26 R.C. Oviedo
974netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo5 11:56:27,15 1 00:56:27 Holland Pigeons Club
975germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser5 11:56:27,60 1 00:56:28 Ostwestfalenn Club
976rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:56:27,90 1 00:56:28 Romanía
977slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik3 11:56:28,05 1 00:56:28 Slovakia Club
978denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen5 11:56:28,35 1 00:56:28 Denmark Club
979germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak7 11:56:28,65 1 00:56:29 Germany Club
980asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella9 11:56:28,70 1 00:56:29 R.C. Oviedo
981rumania MC3197  
Sophia
Team Hintari & Lungoci2 11:56:28,75 1 00:56:29 Romanía
982tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán1 11:56:28,85 1 00:56:29 REUS
983england MC0668  
Anita
David Hinkel4 11:56:29,00 1 00:56:29 RPRA (Pigeon Association)
984austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:56:29,10 1 00:56:29 VRV - Oberoesterreich
985germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann7 11:56:29,20 1 00:56:29 Kassel Club
986ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts6 11:56:29,70 1 00:56:30 Irish Homing Union
987netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls2 11:56:29,80 1 00:56:30 Holland Pigeons Club
988belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens6 11:56:30,05 1 00:56:30 Fond Wallonie
989germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller15 11:56:30,30 1 00:56:30 Oberfranken Club
990polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta4 11:56:30,55 1 00:56:31 Polonia
991turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:56:30,65 1 00:56:31 Turkey Flying Club
992norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura3 11:56:31,05 1 00:56:31 Norge Racing Pigeon Club
993austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer5 11:56:31,20 1 00:56:31 VRV - Oberoesterreich
994germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak8 11:56:31,40 1 00:56:31 Germany Club
995austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer6 11:56:32,05 1 00:56:32 VRV - Oberoesterreich
996rumania MC1174  
Phelps
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:56:32,15 1 00:56:32 Romanía
997germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain3 11:56:32,55 1 00:56:33 Fulda Club
998wales MC1752  
Karina
Paul Bamford5 11:56:33,60 1 00:56:34 Wales Club
999germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß3 11:56:33,85 1 00:56:34 Germany Club
1000china MC2901  
Nady
Team Haiye Bai Fuqing5 11:56:34,05 1 00:56:34 China Pigeon Raging Club
1001croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic3 11:56:34,15 1 00:56:34 Croatia Pigeon Club
1002asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella10 11:56:34,30 1 00:56:34 R.C. Oviedo
1003scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 11:56:34,45 1 00:56:34 Scottish Homing Union
1004alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral7 11:56:34,50 1 00:56:34 La Dama de Elche
1005germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel14 11:56:34,80 1 00:56:35 Saalfeld Club
1006belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels4 11:56:35,05 1 00:56:35 Belgium Club
1007netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap2 11:56:36,20 1 00:56:36 Holland Pigeons Club
1008wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys3 11:56:36,21 1 00:56:36 Wales Club
1009norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls1 11:56:36,40 1 00:56:36 Norge Racing Pigeon Club
1010germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij5 11:56:37,00 1 00:56:37 Harsewinkel Club
1011austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag21 11:56:37,10 1 00:56:37 VRV - Oberoesterreich
1012england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate9 11:56:37,40 1 00:56:37 RPRA (Pigeon Association)
1013england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate10 11:56:37,65 1 00:56:38 RPRA (Pigeon Association)
1014germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 11:56:37,95 1 00:56:38 Germany Club
1015germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany3 11:56:38,15 1 00:56:38 Germany Club
1016slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian1 11:56:38,35 1 00:56:38 Slovakia Club
1017tenerife MC0333  
Zina 2
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:56:38,55 1 00:56:39 GRAN FONDO
1018germany MC0858  
Miha
Edgar Peter4 11:56:38,65 1 00:56:39 Frankenland Club
1019germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn13 11:56:38,65 1 00:56:39 Rietberg Club
1020polska MC2432  
JKG 7742
Team JKG Transport7 11:56:38,70 1 00:56:39 Polonia
1021slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia6 11:56:38,75 1 00:56:39 Slovakia Club
1022rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:56:38,90 1 00:56:39 Romanía
1023netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn5 11:56:39,05 1 00:56:39 Holland Pigeons Club
1024netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder5 11:56:39,45 1 00:56:39 Holland Pigeons Club
1025germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany4 11:56:39,90 1 00:56:40 Germany Club
1026croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic4 11:56:39,95 1 00:56:40 Croatia Pigeon Club
1027netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn6 11:56:40,05 1 00:56:40 Holland Pigeons Club
1028belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes5 11:56:40,70 1 00:56:41 Fondclub Loft 24
1029norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls2 11:56:41,45 1 00:56:41 Norge Racing Pigeon Club
1030italia MC1916  
Clowe
Team RSR4 11:56:42,00 1 00:56:42 Italia
1031germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers3 11:56:42,01 1 00:56:42 Münsterland
1032rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:56:42,30 1 00:56:42 Romanía
1033germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany9 11:56:42,40 1 00:56:42 Saalfeld Club
1034germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser11 11:56:42,95 1 00:56:43 Düsseldorf Club
1035germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller4 11:56:42,96 1 00:56:43 Germany Club
1036czech republic MC2593  
Cher Ami
Team Krutil Karel & Michal2 11:56:44,35 1 00:56:44 Czech Republic Club
1037slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic3 11:56:44,45 1 00:56:44 Slovenia Club
1038germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 11:56:44,60 1 00:56:45 Germany Club
1039belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:56:45,30 1 00:56:45 Club Olijftak Maaseik
1040turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:56:45,55 1 00:56:46 Turkey Flying Club
1041wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford6 11:56:45,56 1 00:56:46 Wales Club
1042germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann8 11:56:45,75 1 00:56:46 Kassel Club
1043gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita2 11:56:45,90 1 00:56:46 La Paloma Mensajera
1044germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt2 11:56:46,30 1 00:56:46 Germany Club
1045rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:56:46,55 1 00:56:47 Romanía
1046turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:56:46,75 1 00:56:47 Turkey Flying Club
1047italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu2 11:56:47,00 1 00:56:47 Italia
1048germany MC2888  
Viva La Vida
Reinhard Gebhardt3 11:56:47,01 1 00:56:47 Germany Club
1049netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk3 11:56:47,20 1 00:56:47 Holland Pigeons Club
1050england MC1759  
Joanne
Team Casey & Rainbow4 11:56:47,30 1 00:56:47 RPRA (Pigeon Association)
1051rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea26 11:56:47,45 1 00:56:47 Romanía
1052germany MC3358  
Manuela
Team Albatal5 11:56:47,90 1 00:56:48 Germany Club
1053turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:56:48,40 1 00:56:48 Turkey Flying Club
1054netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg3 11:56:48,50 1 00:56:48 Holland Pigeons Club
1055wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts3 11:56:48,95 1 00:56:49 Wales Club
1056fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:56:49,60 1 00:56:50 Gran Tarajal
1057italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre2 11:56:49,70 1 00:56:50 Italia
1058polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk1 11:56:49,71 1 00:56:50 Polonia
1059gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor8 11:56:49,85 1 00:56:50 La Paloma Mensajera
1060france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 11:56:50,20 1 00:56:50 Team Sibille France
1061italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:56:50,80 1 00:56:51 Italia
1062baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa3 11:56:51,00 1 00:56:51 C.C. Es Pla de Mallorca
1063asturias MC0722  
Sidi
Team Dionisio & Pandiella11 11:56:51,40 1 00:56:51 R.C. Oviedo
1064wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers6 11:56:51,41 1 00:56:51 Wales Club
1065scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds2 11:56:51,60 1 00:56:52 Scottish Homing Union
1066asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones4 11:56:52,00 1 00:56:52 R.C. Oviedo
1067netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.3 11:56:52,25 1 00:56:52 Holland Pigeons Club
1068slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L3 11:56:52,35 1 00:56:52 Slovakia Club
1069germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn14 11:56:52,45 1 00:56:52 Rietberg Club
1070austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag22 11:56:52,75 1 00:56:53 VRV - Oberoesterreich
1071germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker5 11:56:53,20 1 00:56:53 Germany Club
1072rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca2 11:56:53,45 1 00:56:53 Romanía
1073germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser12 11:56:53,50 1 00:56:54 Düsseldorf Club
1074belgium MC2276  
Jorbe
Team Ceyssens - Dreezen1 11:56:53,55 1 00:56:54 Club Olijftak Maaseik
1075rumania MC1169  
Class
Class 8887 11:56:53,95 1 00:56:54 Romanía
1076germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany5 11:56:54,10 1 00:56:54 Germany Club
1077netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan6 11:56:54,35 1 00:56:54 Holland Pigeons Club
1078belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes6 11:56:54,90 1 00:56:55 Fondclub Loft 24
1079germany MC0848  
Neville
Werner Wahl3 11:56:55,40 1 00:56:55 Heidenheim Club
1080netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies2 11:56:55,50 1 00:56:56 Holland Pigeons Club
1081tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:56:55,95 1 00:56:56 Isla Baja
1082england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel5 11:56:56,45 1 00:56:56 RPRA (Pigeon Association)
1083rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar2 11:56:56,70 1 00:56:57 Romanía
1084hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:56:56,75 1 00:56:57 Hungary Pigeons Club
1085germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg3 11:56:56,76 1 00:56:57 Sajonia Club
1086germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik3 11:56:57,25 1 00:56:57 Germany Club
1087germany MC2975  
Hanna
Hans-Paul Esser13 11:56:57,26 1 00:56:57 Düsseldorf Club
1088germany MC2230  
Swift Four
Team Rutz and sons3 11:56:57,35 1 00:56:57 Saarland
1089germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser14 11:56:57,80 1 00:56:58 Düsseldorf Club
1090netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving2 11:56:57,95 1 00:56:58 Holland Pigeons Club
1091turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez4 11:56:58,05 1 00:56:58 Turkey Flying Club
1092czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize9 11:56:58,15 1 00:56:58 Czech Republic Club
1093netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons3 11:56:58,65 1 00:56:59 Holland Pigeons Club
1094germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel15 11:56:58,70 1 00:56:59 Saalfeld Club
1095switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf5 11:56:58,95 1 00:56:59 Suiza
1096austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz3 11:56:59,45 1 00:56:59 Club Austria
1097england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster8 11:56:59,80 1 00:57:00 RPRA (Pigeon Association)
1098czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek2 11:56:59,95 1 00:57:00 Czech Republic Club
1099germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 11:57:00,00 1 00:57:00 Germany Club
1100england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers3 11:57:00,20 1 00:57:00 RPRA (Pigeon Association)
1101germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen1 11:57:00,21 1 00:57:00 Ruhrgebiet Club
1102germany MC0294  
Mason
Team Klaas & Sohn15 11:57:00,35 1 00:57:00 Rietberg Club
1103tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:57:00,60 1 00:57:01 CANARAGÜI
1104wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons3 11:57:00,95 1 00:57:01 Wales Club
1105hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:57:00,96 1 00:57:01 Hungary Pigeons Club
1106germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers8 11:57:01,30 1 00:57:01 Niederrhein Club
1107germany MC0035  
Super Yuen
Team Waz3 11:57:01,30 1 00:57:01 Oberfranken Club
1108scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds3 11:57:01,80 1 00:57:02 Scottish Homing Union
1109england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate11 11:57:02,10 1 00:57:02 RPRA (Pigeon Association)
1110netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort4 11:57:02,11 1 00:57:02 Holland Pigeons Club
1111germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers4 11:57:02,35 1 00:57:02 Münsterland
1112belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen2 11:57:02,36 1 00:57:02 Club Olijftak Maaseik
1113netherlands MC0701  
Click Hicks
Team Rien van Oss en Zn7 11:57:02,75 1 00:57:03 Holland Pigeons Club
1114sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez4 11:57:03,05 1 00:57:03 ITALICENSE
1115polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland5 11:57:03,25 1 00:57:03 Polonia
1116rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:57:04,10 1 00:57:04 Romanía
1117polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk2 11:57:04,15 1 00:57:04 Polonia
1118scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 11:57:04,25 1 00:57:04 Scottish Homing Union
1119polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel1 11:57:04,30 1 00:57:04 Polonia
1120netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition2 11:57:04,55 1 00:57:05 Holland Pigeons Club
1121polska MC2773  
Jellybean
Janusz Schmidt1 11:57:04,75 1 00:57:05 Polonia
1122rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea27 11:57:05,00 1 00:57:05 Romanía
1123slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia7 11:57:05,01 1 00:57:05 Slovakia Club
1124austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag23 11:57:05,15 1 00:57:05 VRV - Oberoesterreich
1125slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi5 11:57:05,25 1 00:57:05 Slovakia Club
1126england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce4 11:57:05,35 1 00:57:05 RPRA (Pigeon Association)
1127netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan7 11:57:05,85 1 00:57:06 Holland Pigeons Club
1128turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:57:06,30 1 00:57:06 Turkey Flying Club
1129gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita3 11:57:06,55 1 00:57:07 La Paloma Mensajera
1130germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel16 11:57:06,65 1 00:57:07 Saalfeld Club
1131belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde2 11:57:07,05 1 00:57:07 Land van Aalst
1132norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 11:57:07,85 1 00:57:08 Norge Racing Pigeon Club
1133hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:57:07,86 1 00:57:08 Hungary Pigeons Club
1134slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec3 11:57:07,87 1 00:57:08 Slovenia Club
1135tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:57:08,15 1 00:57:08 Adexe
1136germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann6 11:57:08,75 1 00:57:09 Oberfranken Club
1137rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca3 11:57:09,25 1 00:57:09 Romanía
1138tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón3 11:57:09,40 1 00:57:09 CANARAGÜI
1139hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:57:09,80 1 00:57:10 Hungary Pigeons Club
1140germany MC2789  
Tamu
Hans Esser3 11:57:10,20 1 00:57:10 Germany Club
1141rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:57:10,40 1 00:57:10 Romanía
1142belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens7 11:57:10,60 1 00:57:11 Fond Wallonie
1143germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta3 11:57:10,95 1 00:57:11 Germany Club
1144germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils2 11:57:11,25 1 00:57:11 Germany Club
1145germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller16 11:57:11,45 1 00:57:11 Oberfranken Club
1146polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:57:11,90 1 00:57:12 Polonia
1147rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea28 11:57:12,50 1 00:57:12 Romanía
1148scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie5 11:57:12,51 1 00:57:13 Scottish Homing Union
1149belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium2 11:57:12,70 1 00:57:13 Belgium Club
1150wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor6 11:57:13,05 1 00:57:13 Wales Club
1151gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy2 11:57:13,10 1 00:57:13 Club Los Socios
1152tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz2 11:57:14,20 1 00:57:14 C.C.Portuense
1153denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen3 11:57:14,25 1 00:57:14 Denmark Club
1154germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel17 11:57:14,30 1 00:57:14 Saalfeld Club
1155rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons2 11:57:14,40 1 00:57:14 Romanía
1156austria MC1823  
Guliver
Beniamin Neag24 11:57:14,50 1 00:57:14 VRV - Oberoesterreich
1157england MC0682  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate12 11:57:14,75 1 00:57:15 RPRA (Pigeon Association)
1158england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate13 11:57:15,20 1 00:57:15 RPRA (Pigeon Association)
1159rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:57:15,40 1 00:57:15 Romanía
1160netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda3 11:57:15,70 1 00:57:16 Holland Pigeons Club
1161slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian2 11:57:15,75 1 00:57:16 Slovakia Club
1162hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:57:15,76 1 00:57:16 Hungary Pigeons Club
1163belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:57:15,80 1 00:57:16 Fondclub Herent
1164polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk3 11:57:16,15 1 00:57:16 Polonia
1165germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:57:16,16 1 00:57:16 Germany Club
1166austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer7 11:57:16,60 1 00:57:17 VRV - Oberoesterreich
1167rumania MC0960  
Iron
Team Miulescu Marian2 11:57:16,80 1 00:57:17 Romanía
1168gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor9 11:57:17,25 1 00:57:17 La Paloma Mensajera
1169germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany10 11:57:17,30 1 00:57:17 Saalfeld Club
1170wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:57:17,45 1 00:57:17 Wales Club
1171czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie3 11:57:17,60 1 00:57:18 Czech Republic Club
1172netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving3 11:57:18,10 1 00:57:18 Holland Pigeons Club
1173italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu3 11:57:18,40 1 00:57:18 Italia
1174netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel6 11:57:18,40 1 00:57:18 Holland Pigeons Club
1175polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki2 11:57:18,50 1 00:57:18 Polonia
1176germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl4 11:57:18,80 1 00:57:19 Heidenheim Club
1177italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:57:19,05 1 00:57:19 Italia
1178netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons4 11:57:19,15 1 00:57:19 Holland Pigeons Club
1179slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia8 11:57:19,45 1 00:57:19 Slovakia Club
1180czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek3 11:57:19,65 1 00:57:20 Czech Republic Club
1181slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:57:19,90 1 00:57:20 Slovakia Club
1182europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 102 11:57:19,91 1 00:57:20 Club E.U.
1183malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta3 11:57:20,05 1 00:57:20 Malta Racing Pigeon Club
1184germany MC2796  
Cheline
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:57:20,15 1 00:57:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1185slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia9 11:57:20,45 1 00:57:20 Slovakia Club
1186germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany4 11:57:20,55 1 00:57:21 Germany Club
1187hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:57:20,95 1 00:57:21 Hungary Pigeons Club
1188rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita2 11:57:21,15 1 00:57:21 Romanía
1189denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen1 11:57:22,15 1 00:57:22 Denmark Club
1190czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 11:57:22,30 1 00:57:22 Czech Republic Club
1191slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 11:57:22,50 1 00:57:22 Slovenia Club
1192south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 11:57:22,80 1 00:57:23 South Africa Club
1193belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:57:22,85 1 00:57:23 Club Olijftak Maaseik
1194austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag25 11:57:23,10 1 00:57:23 VRV - Oberoesterreich
1195rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea29 11:57:23,11 1 00:57:23 Romanía
1196hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:57:23,30 1 00:57:23 Hungary Pigeons Club
1197rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea3 11:57:23,45 1 00:57:23 Romanía
1198italia MC1919  
Sharpie
Team RSR5 11:57:23,60 1 00:57:24 Italia
1199china MC2924  
Trueform
Team Haiye Bai Fuqing6 11:57:23,65 1 00:57:24 China Pigeon Raging Club
1200rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru2 11:57:23,85 1 00:57:24 Romanía
1201germany MC1510  
I am legend 955
Team SG Eider3 11:57:24,30 1 00:57:24 Oberfranken Club
1202italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:57:24,70 1 00:57:25 Italian-Team
1203netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer4 11:57:24,71 1 00:57:25 Holland Pigeons Club
1204netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo6 11:57:24,75 1 00:57:25 Holland Pigeons Club
1205italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri4 11:57:24,85 1 00:57:25 Italia
1206asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones5 11:57:25,15 1 00:57:25 R.C. Oviedo
1207italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:57:25,35 1 00:57:25 Italia
1208czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:57:25,36 1 00:57:25 Czech Republic Club
1209slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic2 11:57:25,45 1 00:57:25 Slovenia Club
1210norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura4 11:57:25,55 1 00:57:26 Norge Racing Pigeon Club
1211italia MC1120  
Rikke
Team Italy6 11:57:25,56 1 00:57:26 Italia
1212germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker6 11:57:25,75 1 00:57:26 Germany Club
1213italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S2 11:57:26,25 1 00:57:26 Italia
1214italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:57:26,80 1 00:57:27 Italian-Team
1215slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos4 11:57:27,15 1 00:57:27 Slovakia Club
1216netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn8 11:57:27,25 1 00:57:27 Holland Pigeons Club
1217germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij6 11:57:27,30 1 00:57:27 Harsewinkel Club
1218slovakia MC0126  
Greg 7728
Team Greg - Slovakia10 11:57:27,50 1 00:57:28 Slovakia Club
1219polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski3 11:57:27,65 1 00:57:28 Polonia
1220italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:57:27,75 1 00:57:28 Italian-Team
1221germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller17 11:57:28,15 1 00:57:28 Oberfranken Club
1222belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes7 11:57:28,70 1 00:57:29 Fondclub Loft 24
1223england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet1 11:57:29,05 1 00:57:29 RPRA (Pigeon Association)
1224england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate14 11:57:29,20 1 00:57:29 RPRA (Pigeon Association)
1225netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John3 11:57:29,50 1 00:57:30 Holland Pigeons Club
1226germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons4 11:57:29,55 1 00:57:30 Saarland
1227belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt8 11:57:29,56 1 00:57:30 De Snelvliegers Zandbergen Club
1228turkey MC3008  
Ulgen
Halil Seyhan1 11:57:29,80 1 00:57:30 Turkey Flying Club
1229slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:57:30,95 1 00:57:31 Slovakia Club
1230germany MC2249  
Mango
Team Blümmers9 11:57:31,60 1 00:57:32 Niederrhein Club
1231netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving4 11:57:31,75 1 00:57:32 Holland Pigeons Club
1232rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea30 11:57:32,40 1 00:57:32 Romanía
1233polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel3 11:57:32,75 1 00:57:33 Polonia
1234rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:57:32,85 1 00:57:33 Romanía
1235germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel18 11:57:33,40 1 00:57:33 Saalfeld Club
1236wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers7 11:57:33,70 1 00:57:34 Wales Club
1237germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.3 11:57:34,10 1 00:57:34 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1238netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan8 11:57:34,40 1 00:57:34 Holland Pigeons Club
1239germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak9 11:57:34,41 1 00:57:34 Germany Club
1240south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts6 11:57:35,10 1 00:57:35 South Africa Club
1241germany MC1842  
Florin
Team Wild Escobar Devils3 11:57:35,20 1 00:57:35 Germany Club
1242scotland MC0427  
My Mo
William Donachie6 11:57:35,30 1 00:57:35 Scottish Homing Union
1243austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 11:57:35,85 1 00:57:36 Club Austria
1244rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea31 11:57:36,60 1 00:57:37 Romanía
1245germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:57:37,30 1 00:57:37 Oberfranken Club
1246wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett6 11:57:37,35 1 00:57:37 Welsh Flag
1247malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta6 11:57:37,45 1 00:57:37 Malta Racing Pigeon Club
1248germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:57:37,55 1 00:57:38 Sachsen Club
1249china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Bai Fuqing7 11:57:37,56 1 00:57:38 China Pigeon Raging Club
1250gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor10 11:57:38,40 1 00:57:38 La Paloma Mensajera
1251rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca4 11:57:38,60 1 00:57:39 Romanía
1252slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:57:38,70 1 00:57:39 Slovakia Club
1253south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts7 11:57:39,60 1 00:57:40 South Africa Club
1254germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner2 11:57:39,75 1 00:57:40 Nordhessen Club
1255czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize10 11:57:39,90 1 00:57:40 Czech Republic Club
1256belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt9 11:57:40,10 1 00:57:40 De Snelvliegers Zandbergen Club
1257czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar3 11:57:40,30 1 00:57:40 Czech Republic Club
1258rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch3 11:57:40,65 1 00:57:41 Romanía
1259england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs4 11:57:41,00 1 00:57:41 RPRA (Pigeon Association)
1260polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport8 11:57:41,10 1 00:57:41 Polonia
1261malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta3 11:57:41,15 1 00:57:41 Malta Racing Pigeon Club
1262polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki3 11:57:41,25 1 00:57:41 Polonia
1263belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:57:41,30 1 00:57:41 Belgium Club
1264czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar4 11:57:42,05 1 00:57:42 Czech Republic Club
1265germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller18 11:57:42,45 1 00:57:42 Oberfranken Club
1266germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt3 11:57:42,50 1 00:57:42 NRW Club
1267germany MC0472  
ATLANTIC 499
Alexander Gebel19 11:57:42,75 1 00:57:43 Saalfeld Club
1268turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan2 11:57:42,85 1 00:57:43 Turkey Flying Club
1269netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen2 11:57:43,65 1 00:57:44 PDV Alphen Vooruit
1270netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing3 11:57:44,10 1 00:57:44 Holland Pigeons Club
1271belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns5 11:57:44,15 1 00:57:44 Fondclub Loft 24
1272asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella12 11:57:44,20 1 00:57:44 R.C. Oviedo
1273england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster9 11:57:44,50 1 00:57:44 RPRA (Pigeon Association)
1274hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel7 11:57:44,70 1 00:57:45 Hungary Pigeons Club
1275england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc2 11:57:45,05 1 00:57:45 RPRA (Pigeon Association)
1276italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 11:57:45,25 1 00:57:45 Italia
1277england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster10 11:57:45,35 1 00:57:45 RPRA (Pigeon Association)
1278belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon10 11:57:46,00 1 00:57:46 Club Olijftak Maaseik
1279germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J2 11:57:46,10 1 00:57:46 Neuenkirchen Club
1280polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland6 11:57:46,30 1 00:57:46 Polonia
1281alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral8 11:57:46,55 1 00:57:47 La Dama de Elche
1282germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain4 11:57:47,15 1 00:57:47 Fulda Club
1283netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:57:47,30 1 00:57:47 Holland Pigeons Club
1284polska MC3060  
Isidoro
Team Morel2 11:57:48,30 1 00:57:48 Polonia
1285netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan9 11:57:48,50 1 00:57:48 Holland Pigeons Club
1286tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña1 11:57:48,65 1 00:57:49 Terres del Ebre
1287germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker7 11:57:49,00 1 00:57:49 Germany Club
1288china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Bai Fuqing8 11:57:49,20 1 00:57:49 China Pigeon Raging Club
1289rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica5 11:57:49,40 1 00:57:49 Romanía
1290wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls6 11:57:49,50 1 00:57:50 Wales Club
1291slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J3 11:57:50,05 1 00:57:50 Slovakia Club
1292netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan10 11:57:50,70 1 00:57:51 Holland Pigeons Club
1293germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany6 11:57:50,90 1 00:57:51 Germany Club
1294germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser15 11:57:51,15 1 00:57:51 Düsseldorf Club
1295netherlands MC3075  
Hans
Team Twins2 11:57:51,30 1 00:57:51 Holland Pigeons Club
1296austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag26 11:57:51,35 1 00:57:51 VRV - Oberoesterreich
1297hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:57:51,50 1 00:57:52 Hungary Pigeons Club
1298germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller19 11:57:51,65 1 00:57:52 Oberfranken Club
1299belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:57:52,35 1 00:57:52 Fondclub Herent
1300netherlands MC2140  
Queeny
E. van Aalten3 11:57:52,85 1 00:57:53 Holland Pigeons Club
1301polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 11:57:53,00 1 00:57:53 Polonia
1302rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:57:53,10 1 00:57:53 Romanía
1303wales MC2083  
True Blue
Team Welsh Hopefuls7 11:57:53,11 1 00:57:53 Wales Club
1304asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones6 11:57:53,35 1 00:57:53 R.C. Oviedo
1305germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel20 11:57:53,50 1 00:57:54 Saalfeld Club
1306tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime5 11:57:54,15 1 00:57:54 Adexe
1307toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk2 11:57:54,30 1 00:57:54 Mensajeras del Tajo
1308rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea32 11:57:54,40 1 00:57:54 Romanía
1309germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl5 11:57:54,55 1 00:57:55 Heidenheim Club
1310rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea33 11:57:54,60 1 00:57:55 Romanía
1311netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel7 11:57:55,25 1 00:57:55 Holland Pigeons Club
1312hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 11:57:55,90 1 00:57:56 Hungary Pigeons Club
1313wales MC0523  
kiddy 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 11:57:56,10 1 00:57:56 Wales Club
1314belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens8 11:57:56,35 1 00:57:56 Fond Wallonie
1315slovenia MC1726  
David
Team Planica2 11:57:56,65 1 00:57:57 Slovenia Club
1316gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi4 11:57:56,66 1 00:57:57 Club Los Socios
1317germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel21 11:57:57,50 1 00:57:58 Saalfeld Club
1318germany MC0510  
ATLANTIC 952
Team Ladys Germany11 11:57:57,70 1 00:57:58 Saalfeld Club
1319germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn16 11:57:57,71 1 00:57:58 Rietberg Club
1320wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 11:57:59,80 1 00:58:00 Wales Club
1321wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford7 11:58:00,15 1 00:58:00 Wales Club
1322england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster11 11:58:00,20 1 00:58:00 RPRA (Pigeon Association)
1323italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu6 11:58:00,70 1 00:58:01 Italia
1324wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts4 11:58:00,75 1 00:58:01 Wales Club
1325england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters3 11:58:00,95 1 00:58:01 RPRA (Pigeon Association)
1326england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford2 11:58:01,50 1 00:58:02 RPRA (Pigeon Association)
1327tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz3 11:58:01,80 1 00:58:02 C.C.Portuense
1328rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca5 11:58:02,20 1 00:58:02 Romanía
1329germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen2 11:58:02,35 1 00:58:02 Ruhrgebiet Club
1330cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero1 11:58:02,95 1 00:58:03 Malagüeño
1331turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:58:03,20 1 00:58:03 Turkey Flying Club
1332netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland3 11:58:03,25 1 00:58:03 Holland Pigeons Club
1333polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski3 11:58:03,55 1 00:58:04 Polonia
1334rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti4 11:58:03,56 1 00:58:04 Romanía
1335wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers8 11:58:03,70 1 00:58:04 Wales Club
1336czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie4 11:58:03,75 1 00:58:04 Czech Republic Club
1337ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 11:58:04,30 1 00:58:04 Irish Homing Union
1338baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa4 11:58:04,55 1 00:58:05 C.C. Es Pla de Mallorca
1339baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs1 11:58:04,75 1 00:58:05 C.C.Ciutadella
1340slovenia MC1725  
Zan
Team Planica3 11:58:05,00 1 00:58:05 Slovenia Club
1341polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland7 11:58:06,00 1 00:58:06 Polonia
1342czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize11 11:58:06,25 1 00:58:06 Czech Republic Club
1343bulgaria MC3286  
Rosen
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:58:06,35 1 00:58:06 Bulgaria Club
1344austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer2 11:58:06,50 1 00:58:06 Club Austria
1345rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea34 11:58:06,60 1 00:58:07 Romanía
1346polska MC2002  
Little Miss Muffin
Grzegorz Szymanski4 11:58:06,60 1 00:58:07 Polonia
1347china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Bai Fuqing9 11:58:06,75 1 00:58:07 China Pigeon Raging Club
1348germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn3 11:58:07,75 1 00:58:08 Germany Club
1349rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea35 11:58:08,05 1 00:58:08 Romanía
1350belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:58:08,15 1 00:58:08 Club Olijftak Maaseik
1351germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany5 11:58:08,20 1 00:58:08 Germany Club
1352italia MC1108  
Kiran
Team Italy7 11:58:08,21 1 00:58:08 Italia
1353austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag27 11:58:08,22 1 00:58:08 VRV - Oberoesterreich
1354czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens4 11:58:08,80 1 00:58:09 Czech Republic Club
1355germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen3 11:58:09,40 1 00:58:09 Ruhrgebiet Club
1356hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 11:58:09,41 1 00:58:09 Hungary Pigeons Club
1357netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.4 11:58:09,90 1 00:58:10 Holland Pigeons Club
1358rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:58:10,05 1 00:58:10 Romanía
1359england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump2 11:58:10,30 1 00:58:10 RPRA (Pigeon Association)
1360germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann9 11:58:10,31 1 00:58:10 Kassel Club
1361austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag28 11:58:10,32 1 00:58:10 VRV - Oberoesterreich
1362netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto4 11:58:11,00 1 00:58:11 Holland Pigeons Club
1363england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker3 11:58:11,20 1 00:58:11 RPRA (Pigeon Association)
1364slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec4 11:58:11,30 1 00:58:11 Slovenia Club
1365south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean4 11:58:11,45 1 00:58:11 South Africa Club
1366england MC2943  
Cindy
Peter Williams5 11:58:12,05 1 00:58:12 RPRA (Pigeon Association)
1367slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic3 11:58:12,50 1 00:58:12 Slovenia Club
1368belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck9 11:58:12,80 1 00:58:13 Fond Wallonie
1369asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella13 11:58:13,45 1 00:58:13 R.C. Oviedo
1370austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag29 11:58:13,50 1 00:58:14 VRV - Oberoesterreich
1371rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah2 11:58:13,95 1 00:58:14 Romanía
1372rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:58:14,55 1 00:58:15 Romanía
1373germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers10 11:58:14,85 1 00:58:15 Niederrhein Club
1374rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:58:15,00 1 00:58:15 Romanía
1375rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:58:15,25 1 00:58:15 Romanía
1376austria MC1820  
Maxima
Beniamin Neag30 11:58:15,65 1 00:58:16 VRV - Oberoesterreich
1377italia MC1100  
vainilla
Nitu Robert Petre3 11:58:15,70 1 00:58:16 Italia
1378england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster12 11:58:15,80 1 00:58:16 RPRA (Pigeon Association)
1379germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel22 11:58:16,75 1 00:58:17 Saalfeld Club
1380germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn17 11:58:17,05 1 00:58:17 Rietberg Club
1381germany MC1355  
Wilma
Erich Müller20 11:58:17,20 1 00:58:17 Oberfranken Club
1382norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura5 11:58:17,21 1 00:58:17 Norge Racing Pigeon Club
1383germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel23 11:58:17,35 1 00:58:17 Saalfeld Club
1384tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:58:17,55 1 00:58:18 Isla Baja
1385germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij7 11:58:18,35 1 00:58:18 Harsewinkel Club
1386fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 11:58:18,95 1 00:58:19 Gran Tarajal
1387bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina2 11:58:18,96 1 00:58:19 Bosnia & Herzegovina Club
1388gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 11:58:19,05 1 00:58:19 Club Los Socios
1389netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel8 11:58:19,25 1 00:58:19 Holland Pigeons Club
1390slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I5 11:58:19,75 1 00:58:20 Slovakia Club
1391alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral9 11:58:20,05 1 00:58:20 La Dama de Elche
1392germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn18 11:58:20,10 1 00:58:20 Rietberg Club
1393slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik1 11:58:20,11 1 00:58:20 Slovakia Club
1394slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic4 11:58:20,60 1 00:58:21 Slovenia Club
1395czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal2 11:58:20,61 1 00:58:21 Czech Republic Club
1396austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa5 11:58:21,10 1 00:58:21 VRV - Oberoesterreich
1397belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen2 11:58:21,55 1 00:58:22 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1398tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime6 11:58:21,60 1 00:58:22 Adexe
1399germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker8 11:58:21,95 1 00:58:22 Germany Club
1400slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:58:22,70 1 00:58:23 Slovenia Club
1401polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas1 11:58:22,85 1 00:58:23 Polonia
1402netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots3 11:58:22,90 1 00:58:23 Holland Pigeons Club
1403germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel24 11:58:23,25 1 00:58:23 Saalfeld Club
1404belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen3 11:58:24,65 1 00:58:25 Belgium Club
1405italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti2 11:58:24,85 1 00:58:25 Italia
1406ukraine MC3315  
Karl
Team Kovalchuk & Dmytruk3 11:58:25,60 1 00:58:26 Ukraine Club
1407germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany12 11:58:25,65 1 00:58:26 Saalfeld Club
1408rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:58:25,65 1 00:58:26 Romanía
1409belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 11:58:25,70 1 00:58:26 Club Olijftak Maaseik
1410czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens5 11:58:26,55 1 00:58:27 Czech Republic Club
1411south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts8 11:58:26,56 1 00:58:27 South Africa Club
1412slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia11 11:58:26,95 1 00:58:27 Slovakia Club
1413netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland4 11:58:27,40 1 00:58:27 Holland Pigeons Club
1414wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 11:58:27,41 1 00:58:27 Wales Club
1415asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella14 11:58:27,65 1 00:58:28 R.C. Oviedo
1416rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav2 11:58:28,30 1 00:58:28 Romanía
1417wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor7 11:58:29,10 1 00:58:29 Wales Club
1418netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap3 11:58:29,65 1 00:58:30 Holland Pigeons Club
1419slovakia MC2645  
Greg 1121
Team Greg - Slovakia12 11:58:29,70 1 00:58:30 Slovakia Club
1420netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer5 11:58:30,05 1 00:58:30 Holland Pigeons Club
1421germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser16 11:58:31,10 1 00:58:31 Düsseldorf Club
1422netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:58:31,25 1 00:58:31 Holland Pigeons Club
1423polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport9 11:58:31,60 1 00:58:32 Polonia
1424belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens9 11:58:31,61 1 00:58:32 Fond Wallonie
1425scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie7 11:58:31,70 1 00:58:32 Scottish Homing Union
1426austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag31 11:58:32,05 1 00:58:32 VRV - Oberoesterreich
1427belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck10 11:58:32,06 1 00:58:32 Fond Wallonie
1428netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan11 11:58:32,50 1 00:58:32 Holland Pigeons Club
1429austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer1 11:58:33,75 1 00:58:34 VRV - Oberoesterreich
1430rumania MC3236  
Dark Moondancer
Team Cioban & Grigorean & Curelusa7 11:58:33,85 1 00:58:34 Romanía
1431turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan3 11:58:34,10 1 00:58:34 Turkey Flying Club
1432italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:58:34,70 1 00:58:35 Italia
1433rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:58:34,71 1 00:58:35 Romanía
1434rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici6 11:58:34,80 1 00:58:35 Romanía
1435rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex5 11:58:34,95 1 00:58:35 Romanía
1436germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse2 11:58:36,15 1 00:58:36 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1437slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia13 11:58:36,45 1 00:58:36 Slovakia Club
1438belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:58:36,50 1 00:58:36 Fond Wallonie
1439slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky2 11:58:36,51 1 00:58:37 Slovakia Club
1440austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer3 11:58:36,80 1 00:58:37 Club Austria
1441tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:58:36,81 1 00:58:37 Adexe
1442polska MC3046  
Cade
Leszek Potoczny1 11:58:36,90 1 00:58:37 Polonia
1443la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido1 11:58:37,80 1 00:58:38 Centro C. La Palma
1444rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti5 11:58:37,85 1 00:58:38 Romanía
1445china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Bai Fuqing10 11:58:37,95 1 00:58:38 China Pigeon Raging Club
1446germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller2 11:58:37,96 1 00:58:38 Germany Club
1447rumania MC1984  
Vio 11
Viorel Gah3 11:58:38,90 1 00:58:39 Romanía
1448polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport10 11:58:39,00 1 00:58:39 Polonia
1449polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny4 11:58:39,05 1 00:58:39 Polonia
1450germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain5 11:58:40,25 1 00:58:40 Fulda Club
1451belgium MC0978  
Princesse
Vincent Neirynck11 11:58:40,65 1 00:58:41 Fond Wallonie
1452ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts7 11:58:40,85 1 00:58:41 Irish Homing Union
1453rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu4 11:58:40,90 1 00:58:41 Romanía
1454south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts9 11:58:41,55 1 00:58:42 South Africa Club
1455england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 73 11:58:41,60 1 00:58:42 Up North Combine
1456tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán2 11:58:41,70 1 00:58:42 REUS
1457slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha3 11:58:41,80 1 00:58:42 Slovenia Club
1458netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman1 11:58:42,70 1 00:58:43 Holland Pigeons Club
1459polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland8 11:58:42,80 1 00:58:43 Polonia
1460rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:58:43,05 1 00:58:43 Romanía
1461germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser17 11:58:43,50 1 00:58:44 Düsseldorf Club
1462germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn19 11:58:44,80 1 00:58:45 Rietberg Club
1463wales MC2166  
Mr. Blue
Team P. K. Lofts5 11:58:44,95 1 00:58:45 Wales Club
1464slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic4 11:58:45,40 1 00:58:45 Slovenia Club
1465gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro6 11:58:46,35 1 00:58:46 Club Los Socios
1466slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P1 11:58:46,90 1 00:58:47 Slovakia Club
1467polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:58:46,91 1 00:58:47 Polonia
1468hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 11:58:47,95 1 00:58:48 Hungary Pigeons Club
1469cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero2 11:58:48,00 1 00:58:48 Malagüeño
1470belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt10 11:58:48,60 1 00:58:49 De Snelvliegers Zandbergen Club
1471hungary MC2507  
Lali
Team Bardos - Csaszar3 11:58:50,20 1 00:58:50 Hungary Pigeons Club
1472germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn20 11:58:50,25 1 00:58:50 Rietberg Club
1473germany MC0058  
Exspo
Markus Winter3 11:58:50,90 1 00:58:51 Germany Club
1474polska MC1908  
Pito
Michal Klassa3 11:58:51,00 1 00:58:51 Polonia
1475denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen3 11:58:51,05 1 00:58:51 Denmark Club
1476germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn4 11:58:51,45 1 00:58:51 Germany Club
1477germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring4 11:58:51,70 1 00:58:52 Münsterland Club
1478czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel4 11:58:51,71 1 00:58:52 Czech Republic Club
1479tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz4 11:58:52,00 1 00:58:52 C.C.Portuense
1480belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 11:58:52,35 1 00:58:52 Belgium Club
1481slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB2 11:58:52,80 1 00:58:53 Slovakia Club
1482austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag32 11:58:53,30 1 00:58:53 VRV - Oberoesterreich
1483netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges2 11:58:53,40 1 00:58:53 Holland Pigeons Club
1484netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek1 11:58:53,80 1 00:58:54 Holland Pigeons Club
1485polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak1 11:58:54,05 1 00:58:54 Polonia
1486czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal3 11:58:54,20 1 00:58:54 Czech Republic Club
1487netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink2 11:58:54,60 1 00:58:55 Holland Pigeons Club
1488polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny2 11:58:55,55 1 00:58:56 Polonia
1489norway MC3277  
Lord
Team Norwegian Seagulls3 11:58:56,60 1 00:58:57 Norge Racing Pigeon Club
1490italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 11:58:57,45 1 00:58:57 Italian-Team
1491rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa8 11:58:58,30 1 00:58:58 Romanía
1492polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki3 11:58:59,00 1 00:58:59 Polonia
1493rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea36 11:58:59,45 1 00:58:59 Romanía
1494sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez5 11:58:59,65 1 00:59:00 ITALICENSE
1495baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa5 11:58:59,70 1 00:59:00 C.C. Es Pla de Mallorca
1496moldova MC2018  
Sandu
Team Fauna Orheiului2 11:59:00,20 1 00:59:00 Moldova
1497china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Bai Fuqing11 11:59:00,65 1 00:59:01 China Pigeon Raging Club
1498germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller3 11:59:01,20 1 00:59:01 Germany Club
1499tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 11:59:01,25 1 00:59:01 Abona Sur
1500germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:59:01,26 1 00:59:01 Germany Club
1501netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser2 11:59:01,40 1 00:59:01 Holland Pigeons Club
1502czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel5 11:59:01,41 1 00:59:01 Czech Republic Club
1503cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:59:01,65 1 00:59:02 Andalucía
1504malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta4 11:59:01,70 1 00:59:02 Malta Racing Pigeon Club
1505czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal4 11:59:02,50 1 00:59:02 Czech Republic Club
1506netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.5 11:59:02,51 1 00:59:03 Holland Pigeons Club
1507belgium MC1970  
Mikka
Team Belgium's Finest1 11:59:03,50 1 00:59:04 Lembeek Club - Belgium
1508norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls4 11:59:03,80 1 00:59:04 Norge Racing Pigeon Club
1509denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen2 11:59:04,05 1 00:59:04 Denmark Club
1510polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:59:04,40 1 00:59:04 Polonia
1511rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan3 11:59:04,65 1 00:59:05 Romanía
1512ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts8 11:59:06,15 1 00:59:06 Irish Homing Union
1513germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany13 11:59:06,20 1 00:59:06 Saalfeld Club
1514asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella15 11:59:06,40 1 00:59:06 R.C. Oviedo
1515italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S3 11:59:06,70 1 00:59:07 Italia
1516czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek4 11:59:06,90 1 00:59:07 Czech Republic Club
1517polska MC3052  
Maybe Arona
Team Przemyslaw Kozak3 11:59:06,95 1 00:59:07 Polonia
1518italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S4 11:59:07,25 1 00:59:07 Italia
1519belgium MC0989  
AIR FORCE ONE
Vincent Neirynck12 11:59:07,65 1 00:59:08 Fond Wallonie
1520rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:59:08,90 1 00:59:09 Romanía
1521italia MC0545  
Integra
Dumitru Danci2 11:59:08,91 1 00:59:09 Italia
1522czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal3 11:59:09,30 1 00:59:09 Czech Republic Club
1523belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt11 11:59:09,45 1 00:59:09 De Snelvliegers Zandbergen Club
1524tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis2 11:59:09,55 1 00:59:10 Nuevos HORIZONTES
1525austria MC2517  
Amey 4
Team Amey2 11:59:09,65 1 00:59:10 VRV - Oberoesterreich
1526czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek5 11:59:10,30 1 00:59:10 Czech Republic Club
1527netherlands MC0093  
Found
Team Boekelo7 11:59:11,35 1 00:59:11 Holland Pigeons Club
1528belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen3 11:59:11,55 1 00:59:12 Club Olijftak Maaseik
1529netherlands MC3077  
Chook
Erik Boots4 11:59:12,00 1 00:59:12 Holland Pigeons Club
1530rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc8 11:59:12,20 1 00:59:12 Romanía
1531belarus MC2019  
Success
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:59:12,55 1 00:59:13 Belarus Club
1532germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 11:59:12,65 1 00:59:13 RV Spessart Club
1533belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck13 11:59:12,85 1 00:59:13 Fond Wallonie
1534france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:59:14,75 1 00:59:15 Team Sibille France
1535rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 11:59:15,10 1 00:59:15 Romanía
1536germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany14 11:59:15,20 1 00:59:15 Saalfeld Club
1537slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine3 11:59:15,40 1 00:59:15 Slovenia Club
1538netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda4 11:59:15,80 1 00:59:16 Holland Pigeons Club
1539italia MC1111  
punto
Team Italy8 11:59:16,40 1 00:59:16 Italia
1540czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize12 11:59:16,41 1 00:59:16 Czech Republic Club
1541germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel25 11:59:16,50 1 00:59:16 Saalfeld Club
1542netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink3 11:59:16,70 1 00:59:17 Holland Pigeons Club
1543wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts5 11:59:18,05 1 00:59:18 Wales Club
1544rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah4 11:59:18,45 1 00:59:18 Romanía
1545germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser18 11:59:18,90 1 00:59:19 Düsseldorf Club
1546netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins3 11:59:19,70 1 00:59:20 Holland Pigeons Club
1547china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Bai Fuqing12 11:59:21,65 1 00:59:22 China Pigeon Raging Club
1548polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland9 11:59:21,66 1 00:59:22 Polonia
1549germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel26 11:59:22,75 1 00:59:23 Saalfeld Club
1550belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon11 11:59:23,35 1 00:59:23 Club Olijftak Maaseik
1551netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen3 11:59:23,50 1 00:59:24 PDV Alphen Vooruit
1552tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA3 11:59:23,75 1 00:59:24 Club Tenerife
1553rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:59:24,25 1 00:59:24 Romanía
1554germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:59:25,05 1 00:59:25 Oberfranken Club
1555netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn9 11:59:25,10 1 00:59:25 Holland Pigeons Club
1556polska MC2435  
JKG 7748
Team JKG Transport11 11:59:25,50 1 00:59:26 Polonia
1557sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez6 11:59:25,60 1 00:59:26 ITALICENSE
1558hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar4 11:59:25,85 1 00:59:26 Hungary Pigeons Club
1559czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize13 11:59:26,25 1 00:59:26 Czech Republic Club
1560germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany7 11:59:26,40 1 00:59:26 Germany Club
1561england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate15 11:59:27,05 1 00:59:27 RPRA (Pigeon Association)
1562hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:59:27,95 1 00:59:28 Hungary Pigeons Club
1563austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag33 11:59:28,40 1 00:59:28 VRV - Oberoesterreich
1564italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci3 11:59:28,41 1 00:59:28 Italia
1565wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent4 11:59:28,65 1 00:59:29 Wales Club
1566south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts10 11:59:28,95 1 00:59:29 South Africa Club
1567slovakia MC2619  
Wonder Lady
Team Blazenec & Vano2 11:59:29,20 1 00:59:29 Slovakia Club
1568slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica4 11:59:30,10 1 00:59:30 Slovenia Club
1569bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:59:30,25 1 00:59:30 Bulgaria Club
1570netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden2 11:59:30,30 1 00:59:30 Holland Pigeons Club
1571austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag34 11:59:30,40 1 00:59:30 VRV - Oberoesterreich
1572england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc3 11:59:31,25 1 00:59:31 RPRA (Pigeon Association)
1573germany MC0854  
Motita
Werner Wahl6 11:59:31,95 1 00:59:32 Heidenheim Club
1574slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik2 11:59:32,45 1 00:59:32 Slovakia Club
1575germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner3 11:59:32,75 1 00:59:33 Nordhessen Club
1576germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany15 11:59:33,05 1 00:59:33 Saalfeld Club
1577netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink4 11:59:33,15 1 00:59:33 Holland Pigeons Club
1578polska MC2777  
Ajax
Radoslaw Delanowski4 11:59:33,30 1 00:59:33 Polonia
1579germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.4 11:59:34,00 1 00:59:34 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1580rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport2 11:59:34,25 1 00:59:34 Romanía
1581controling MC0089  
check
Checking Checking3 11:59:34,40 1 00:59:34 Checking
1582tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA3 11:59:34,90 1 00:59:35 Adexe
1583sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez7 11:59:35,50 1 00:59:36 ITALICENSE
1584germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen4 11:59:36,20 1 00:59:36 Ruhrgebiet Club
1585slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 11:59:36,50 1 00:59:36 Slovakia Club
1586china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Bai Fuqing13 11:59:37,55 1 00:59:38 China Pigeon Raging Club
1587czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens6 11:59:37,56 1 00:59:38 Czech Republic Club
1588netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap4 11:59:37,60 1 00:59:38 Holland Pigeons Club
1589netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer2 11:59:37,65 1 00:59:38 Holland Pigeons Club
1590controling MC0004  
Paloma
Control0 11:59:38,30 1 00:59:38 Checking
1591hungary MC3042  
Barkin
Team Dr. Stecz Hungary1 11:59:38,35 1 00:59:38 Hungary Pigeons Club
1592netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink5 11:59:38,75 1 00:59:39 Holland Pigeons Club
1593rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita3 11:59:39,05 1 00:59:39 Romanía
1594turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt2 11:59:40,25 1 00:59:40 Turkey Flying Club
1595netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan12 11:59:40,75 1 00:59:41 Holland Pigeons Club
1596rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita4 11:59:41,55 1 00:59:42 Romanía
1597wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 11:59:42,10 1 00:59:42 Wales Club
1598germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel27 11:59:42,25 1 00:59:42 Saalfeld Club
1599rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea37 11:59:42,85 1 00:59:43 Romanía
1600south africa MC1873  
Juanita
Team Triple J Lofts11 11:59:44,90 1 00:59:45 South Africa Club
1601galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:59:45,15 1 00:59:45 MARIÑAS ALTAS
1602belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen3 11:59:45,25 1 00:59:45 Club Olijftak Maaseik
1603turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:59:45,70 1 00:59:46 Turkey Flying Club
1604bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:59:46,00 1 00:59:46 Bulgaria Club
1605germany MC0470  
ATLANTIC 495
Team Golden Ladies Germany8 11:59:46,20 1 00:59:46 Germany Club
1606malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta7 11:59:46,75 1 00:59:47 Malta Racing Pigeon Club
1607netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges3 11:59:47,10 1 00:59:47 Holland Pigeons Club
1608germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann10 11:59:47,75 1 00:59:48 Kassel Club
1609england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers4 11:59:48,05 1 00:59:48 RPRA (Pigeon Association)
1610sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez8 11:59:48,10 1 00:59:48 ITALICENSE
1611germany MC0081  
Muddy
Team SAS3 11:59:48,75 1 00:59:49 Germany Club
1612alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral10 11:59:48,90 1 00:59:49 La Dama de Elche
1613germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann11 11:59:49,70 1 00:59:50 Kassel Club
1614turkey MC3003  
Tayyar
Halil Seyhan4 11:59:50,80 1 00:59:51 Turkey Flying Club
1615croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic2 11:59:51,15 1 00:59:51 Croatia Pigeon Club
1616germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug3 11:59:51,75 1 00:59:52 Germany Club
1617germany MC1349  
Matko
Erich Müller21 11:59:52,40 1 00:59:52 Oberfranken Club
1618south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester3 11:59:52,80 1 00:59:53 South Africa Club
1619rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea38 11:59:53,05 1 00:59:53 Romanía
1620czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie5 11:59:53,20 1 00:59:53 Czech Republic Club
1621polska MC3305  
Tayson
Andrzej Karczewski1 11:59:53,50 1 00:59:54 Polonia
1622italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile3 11:59:53,65 1 00:59:54 Italia
1623netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek2 11:59:54,05 1 00:59:54 Holland Pigeons Club
1624france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit2 11:59:54,30 1 00:59:54 Team Sibille France
1625belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 11:59:54,70 1 00:59:55 Belgium Club
1626netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan13 11:59:55,20 1 00:59:55 Holland Pigeons Club
1627italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel2 11:59:55,60 1 00:59:56 Italia
1628croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip3 11:59:55,85 1 00:59:56 Croatia Pigeon Club
1629turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt3 11:59:56,70 1 00:59:57 Turkey Flying Club
1630hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs3 11:59:56,80 1 00:59:57 Hungary Pigeons Club
1631slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha4 11:59:57,15 1 00:59:57 Slovenia Club
1632germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann12 11:59:57,25 1 00:59:57 Kassel Club
1633croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic5 11:59:57,30 1 00:59:57 Croatia Pigeon Club
1634england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump3 11:59:58,40 1 00:59:58 RPRA (Pigeon Association)
1635germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 12:00:00,10 1 01:00:00 Germany Club
1636germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski2 12:00:00,25 1 01:00:00 Vogtland Club
1637wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford8 12:00:00,30 1 01:00:00 Wales Club
1638belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends4 12:00:00,60 1 01:00:01 Club Olijftak Maaseik
1639netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek3 12:00:00,65 1 01:00:01 Holland Pigeons Club
1640rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita5 12:00:00,66 1 01:00:01 Romanía
1641baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa6 12:00:00,80 1 01:00:01 C.C. Es Pla de Mallorca
1642belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest2 12:00:01,00 1 01:00:01 Lembeek Club - Belgium
1643belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens10 12:00:01,30 1 01:00:01 Fond Wallonie
1644la palma MC0218  
Esther 2
Nicolás Martín Pulido2 12:00:02,25 1 01:00:02 Centro C. La Palma
1645belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck14 12:00:02,30 1 01:00:02 Fond Wallonie
1646germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers5 12:00:03,25 1 01:00:03 Münsterland
1647netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon5 12:00:03,40 1 01:00:03 Holland Pigeons Club
1648polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof9 12:00:03,70 1 01:00:04 Polonia
1649belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck15 12:00:03,85 1 01:00:04 Fond Wallonie
1650rumania MC0138  
Buca
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos2 12:00:05,00 1 01:00:05 Romanía
1651cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero3 12:00:05,10 1 01:00:05 Malagüeño
1652slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos5 12:00:06,35 1 01:00:06 Slovakia Club
1653netherlands MC1471  
Jonge Antenne
Mat Schoordijk4 12:00:06,40 1 01:00:06 Holland Pigeons Club
1654germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak10 12:00:06,70 1 01:00:07 Germany Club
1655germany MC1323  
Ball
Erich Müller22 12:00:06,91 1 01:00:07 Oberfranken Club
1656netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo8 12:00:07,10 1 01:00:07 Holland Pigeons Club
1657rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah5 12:00:07,20 1 01:00:07 Romanía
1658austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag35 12:00:08,10 1 01:00:08 VRV - Oberoesterreich
1659germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers6 12:00:08,40 1 01:00:08 Münsterland
1660germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin3 12:00:08,41 1 01:00:08 Sachsen Club
1661rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah6 12:00:09,20 1 01:00:09 Romanía
1662rumania MC3188  
Regina
Team Dinita & Adrian & Alex6 12:00:09,30 1 01:00:09 Romanía
1663czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize14 12:00:09,95 1 01:00:10 Czech Republic Club
1664italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro2 12:00:10,25 1 01:00:10 Italia
1665fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 12:00:10,45 1 01:00:10 Gran Tarajal
1666asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones7 12:00:11,45 1 01:00:11 R.C. Oviedo
1667slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic5 12:00:11,60 1 01:00:12 Slovenia Club
1668polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki4 12:00:11,65 1 01:00:12 Polonia
1669belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid4 12:00:11,85 1 01:00:12 Belarus Club
1670polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling4 12:00:12,55 1 01:00:13 Polonia
1671malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta8 12:00:13,05 1 01:00:13 Malta Racing Pigeon Club
1672sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez9 12:00:13,60 1 01:00:14 ITALICENSE
1673germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel28 12:00:15,10 1 01:00:15 Saalfeld Club
1674baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa7 12:00:15,11 1 01:00:15 C.C. Es Pla de Mallorca
1675slovakia MC1612  
Nela
Team Kujanik3 12:00:15,95 1 01:00:16 Slovakia Club
1676germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 12:00:18,00 1 01:00:18 Sachsen Club
1677belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 12:00:18,10 1 01:00:18 Fond Wallonie
1678rusia MC3299  
Cesar
Team Leonid & Dmitriy Bojko4 12:00:20,90 1 01:00:21 Club Rusia
1679slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia14 12:00:21,80 1 01:00:22 Slovakia Club
1680belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 12:00:22,00 1 01:00:22 Club Olijftak Maaseik
1681fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas3 12:00:22,40 1 01:00:22 Gran Tarajal
1682belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes8 12:00:22,41 1 01:00:22 Fondclub Loft 24
1683austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 12:00:22,55 1 01:00:23 VRV - Oberoesterreich
1684czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize15 12:00:24,10 1 01:00:24 Czech Republic Club
1685rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita6 12:00:24,65 1 01:00:25 Romanía
1686italia MC3148  
Falafel
Team Gatto & Peyrasso1 12:00:26,30 1 01:00:26 Italia
1687denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen6 12:00:27,05 1 01:00:27 Denmark Club
1688rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea39 12:00:27,60 1 01:00:28 Romanía
1689england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet2 12:00:27,75 1 01:00:28 RPRA (Pigeon Association)
1690netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan14 12:00:28,20 1 01:00:28 Holland Pigeons Club
1691austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres3 12:00:28,25 1 01:00:28 Pigeon Club Austria South
1692belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons1 12:00:28,95 1 01:00:29 Fond Wallonie
1693rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru3 12:00:29,15 1 01:00:29 Romanía
1694germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers7 12:00:30,10 1 01:00:30 Münsterland
1695england MC0673  
Route Forty
David Hinkel6 12:00:30,25 1 01:00:30 RPRA (Pigeon Association)
1696netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland5 12:00:31,60 1 01:00:32 Holland Pigeons Club
1697czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie6 12:00:31,95 1 01:00:32 Czech Republic Club
1698belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen4 12:00:32,26 1 01:00:32 Club Olijftak Maaseik
1699denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen7 12:00:32,60 1 01:00:33 Denmark Club
1700rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita7 12:00:32,70 1 01:00:33 Romanía
1701belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen3 12:00:32,80 1 01:00:33 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1702rumania MC1163  
Bear
Class 8888 12:00:34,10 1 01:00:34 Romanía
1703gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor11 12:00:34,40 1 01:00:34 La Paloma Mensajera
1704china MC2907  
Jelle
Team Haiye Bai Fuqing14 12:00:35,60 1 01:00:36 China Pigeon Raging Club
1705germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel29 12:00:36,95 1 01:00:37 Saalfeld Club
1706belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck16 12:00:37,05 1 01:00:37 Fond Wallonie
1707netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland6 12:00:41,00 1 01:00:41 Holland Pigeons Club
1708rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 12:00:41,10 1 01:00:41 Romanía
1709germany MC1582  
Gerkules
Fedoseev Vitalij8 12:00:41,50 1 01:00:42 Harsewinkel Club
1710scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 12:00:41,65 1 01:00:42 Scottish Homing Union
1711italia MC1104  
Beto
Ervin Laro3 12:00:41,85 1 01:00:42 Italia
1712polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 12:00:43,05 1 01:00:43 Polonia
1713slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi6 12:00:43,10 1 01:00:43 Slovakia Club
1714sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez10 12:00:43,25 1 01:00:43 ITALICENSE
1715slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi7 12:00:43,30 1 01:00:43 Slovakia Club
1716wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers9 12:00:43,95 1 01:00:44 Wales Club
1717slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky3 12:00:45,20 1 01:00:45 Slovakia Club
1718germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller23 12:00:45,45 1 01:00:45 Oberfranken Club
1719belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns6 12:00:46,25 1 01:00:46 Fondclub Loft 24
1720czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie7 12:00:46,30 1 01:00:46 Czech Republic Club
1721netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil2 12:00:46,60 1 01:00:47 Holland Pigeons Club
1722belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck17 12:00:46,65 1 01:00:47 Fond Wallonie
1723slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky4 12:00:46,70 1 01:00:47 Slovakia Club
1724wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent5 12:00:47,75 1 01:00:48 Wales Club
1725tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime7 12:00:48,15 1 01:00:48 Adexe
1726denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen3 12:00:48,60 1 01:00:49 Denmark Club
1727czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize16 12:00:48,95 1 01:00:49 Czech Republic Club
1728fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas4 12:00:49,20 1 01:00:49 Gran Tarajal
1729england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford3 12:00:50,35 1 01:00:50 RPRA (Pigeon Association)
1730czech republic MC1657  
Krysa
Team Bouchal5 12:00:51,10 1 01:00:51 Czech Republic Club
1731hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 12:00:51,65 1 01:00:52 Hungary Pigeons Club
1732netherlands MC0104  
Fonud
Mat Schoordijk5 12:00:54,55 1 01:00:55 Holland Pigeons Club
1733malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta9 12:00:54,85 1 01:00:55 Malta Racing Pigeon Club
1734cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero4 12:00:56,75 1 01:00:57 Malagüeño
1735europe MC0114  
Zomby
Team TOP 103 12:00:59,45 1 01:00:59 Club E.U.
1736alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral11 12:00:59,80 1 01:01:00 La Dama de Elche
1737belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 12:01:01,35 1 01:01:01 Club Olijftak Maaseik
1738slovenia MC1733  
Birk 96
Vladimir Srebotnjak2 12:01:01,50 1 01:01:02 Slovenia Club
1739germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel30 12:01:01,95 1 01:01:02 Saalfeld Club
1740galicia MC0375  
Pluto
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 12:01:02,35 1 01:01:02 MARIÑAS ALTAS
1741netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer3 12:01:03,15 1 01:01:03 Holland Pigeons Club
1742england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow5 12:01:04,10 1 01:01:04 RPRA (Pigeon Association)
1743france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit3 12:01:04,45 1 01:01:04 Team Sibille France
1744slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik4 12:01:04,55 1 01:01:05 Slovakia Club
1745malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta10 12:01:05,10 1 01:01:05 Malta Racing Pigeon Club
1746czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica5 12:01:05,45 1 01:01:05 Czech Republic Club
1747malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta11 12:01:09,00 1 01:01:09 Malta Racing Pigeon Club
1748netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel9 12:01:10,10 1 01:01:10 Holland Pigeons Club
1749germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.5 12:01:10,15 1 01:01:10 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1750slovakia MC1711  
Teo
Team Fiala Alexander & Tomas2 12:01:10,16 1 01:01:10 Slovakia Club
1751germany MC1359  
Fedra
Erich Müller24 12:01:11,80 1 01:01:12 Oberfranken Club
1752wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett7 12:01:12,50 1 01:01:12 Welsh Flag
1753austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag36 12:01:12,70 1 01:01:13 VRV - Oberoesterreich
1754germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 12:01:13,20 1 01:01:13 Wetter
1755belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 12:01:13,60 1 01:01:14 Club Olijftak Maaseik
1756rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea40 12:01:15,00 1 01:01:15 Romanía
1757czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica6 12:01:16,90 1 01:01:17 Czech Republic Club
1758hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 12:01:17,60 1 01:01:18 Hungary Pigeons Club
1759germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann13 12:01:17,70 1 01:01:18 Kassel Club
1760wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service3 12:01:19,10 1 01:01:19 Wales Club
1761croatia MC3308  
Valentino
Team Dalmacija & Zagreb3 12:01:19,30 1 01:01:19 Croatia Pigeon Club
1762germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 12:01:19,50 1 01:01:20 Oberfranken Club
1763germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel31 12:01:20,00 1 01:01:20 Saalfeld Club
1764turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu16 12:01:20,50 1 01:01:20 Turkey Flying Club
1765turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu17 12:01:21,50 1 01:01:22 Turkey Flying Club
1766polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland10 12:01:23,20 1 01:01:23 Polonia
1767czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek6 12:01:23,21 1 01:01:23 Czech Republic Club
1768rumania MC1847  
Drone
Aurelian Petca2 12:01:23,25 1 01:01:23 Romanía
1769netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam2 12:01:23,75 1 01:01:24 Holland Pigeons Club
1770germany MC0855  
Willi
Werner Wahl7 12:01:28,80 1 01:01:29 Heidenheim Club
1771norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls5 12:01:29,40 1 01:01:29 Norge Racing Pigeon Club
1772germany MC0906  
Alba
Team Albatal6 12:01:31,35 1 01:01:31 Germany Club
1773czech republic MC1442  
Samuel
Team Klemens7 12:01:31,70 1 01:01:32 Czech Republic Club
1774fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 12:01:36,85 1 01:01:37 Gran Tarajal
1775bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina3 12:01:39,40 1 01:01:39 Bosnia & Herzegovina Club
1776rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea41 12:01:40,95 1 01:01:41 Romanía
1777germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller25 12:01:42,90 1 01:01:43 Oberfranken Club
1778belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid5 12:01:44,80 1 01:01:45 Belarus Club
1779polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport12 12:01:53,75 1 01:01:54 Polonia
1780belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns7 12:01:54,25 1 01:01:54 Fondclub Loft 24
1781england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate16 12:01:55,70 1 01:01:56 RPRA (Pigeon Association)
1782scotland MC0423  
Jodi
William Donachie8 12:02:01,40 1 01:02:01 Scottish Homing Union
1783germany MC0774  
Victoria
Team Albatal7 12:02:01,65 1 01:02:02 Germany Club
1784polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit2 12:02:04,60 1 01:02:05 Polonia
1785belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 12:02:04,61 1 01:02:05 Club Olijftak Maaseik
1786italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile4 12:02:04,95 1 01:02:05 Italia
1787netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek4 12:02:05,70 1 01:02:06 Holland Pigeons Club
1788belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens11 12:02:06,30 1 01:02:06 Fond Wallonie
1789czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek7 12:02:06,75 1 01:02:07 Czech Republic Club
1790england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster13 12:02:09,70 1 01:02:10 RPRA (Pigeon Association)
1791belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes9 12:02:12,85 1 01:02:13 Fondclub Loft 24
1792germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel32 12:02:14,45 1 01:02:14 Saalfeld Club
1793belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends5 12:02:17,45 1 01:02:17 Club Olijftak Maaseik
1794croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic3 12:02:18,30 1 01:02:18 Croatia Pigeon Club
1795asturias MC2840  
Sella
Team Palomar Mofrechu2 12:02:19,10 1 01:02:19 R.C.C. Asturias
1796germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak11 12:02:19,60 1 01:02:20 Germany Club
1797denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen3 12:02:20,05 1 01:02:20 Denmark Club
1798hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard4 12:02:20,25 1 01:02:20 Hungary Pigeons Club
1799netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon6 12:02:23,60 1 01:02:24 Holland Pigeons Club
1800wales MC2222  
Sheba
Team Rudderfett8 12:02:24,55 1 01:02:25 Welsh Flag
1801belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 12:02:27,25 1 01:02:27 Fond Wallonie
1802germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany6 12:02:29,30 1 01:02:29 Germany Club
1803germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka3 12:02:30,20 1 01:02:30 Wetter
1804netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser3 12:02:33,05 1 01:02:33 Holland Pigeons Club
1805netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda5 12:02:35,20 1 01:02:35 Holland Pigeons Club
1806turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu18 12:02:37,75 1 01:02:38 Turkey Flying Club
1807germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette5 12:02:41,55 1 01:02:42 Käshofen
1808scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie9 12:02:41,70 1 01:02:42 Scottish Homing Union
1809italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 12:02:51,65 1 01:02:52 Italia
1810germany MC1358  
Zan
Erich Müller26 12:02:54,05 1 01:02:54 Oberfranken Club
1811slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 12:02:55,30 1 01:02:55 Slovakia Club
1812netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer4 12:02:56,30 1 01:02:56 Holland Pigeons Club
1813netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon7 12:03:01,90 1 01:03:02 Holland Pigeons Club
1814germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter5 12:03:02,15 1 01:03:02 Frankenland Club
1815fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 12:03:05,65 1 01:03:06 Gran Tarajal
1816netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan15 12:03:06,90 1 01:03:07 Holland Pigeons Club
1817belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 12:03:11,25 1 01:03:11 Fondclub Herent
1818norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura6 12:03:16,15 1 01:03:16 Norge Racing Pigeon Club
1819slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi8 12:03:17,95 1 01:03:18 Slovakia Club
1820italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy9 12:03:31,80 1 01:03:32 Italia
1821italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 12:03:34,95 1 01:03:35 Italia
1822germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka4 12:03:38,95 1 01:03:39 Wetter
1823austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer8 12:03:39,45 1 01:03:39 VRV - Oberoesterreich
1824slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB3 12:03:43,85 1 01:03:44 Slovakia Club
1825polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 12:03:45,00 1 01:03:45 Polonia
1826polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa4 12:03:45,90 1 01:03:46 Polonia
1827rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 12:03:49,45 1 01:03:49 Romanía
1828belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt12 12:03:55,30 1 01:03:55 De Snelvliegers Zandbergen Club
1829germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 12:04:00,65 1 01:04:01 Hessen Club
1830netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda6 12:04:00,90 1 01:04:01 Holland Pigeons Club
1831belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck18 12:04:04,45 1 01:04:04 Fond Wallonie
1832germany MC3097  
Poldy
Dieter Bartczak12 12:04:05,15 1 01:04:05 Germany Club
1833cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero5 12:04:06,50 1 01:04:06 Malagüeño
1834germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser19 12:04:08,95 1 01:04:09 Düsseldorf Club
1835germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 12:04:18,85 1 01:04:19 Germany Club
1836polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para3 12:04:21,15 1 01:04:21 Polonia
1837belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens12 12:04:23,75 1 01:04:24 Fond Wallonie
1838germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain6 12:04:29,30 1 01:04:29 Fulda Club
1839malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta5 12:04:33,30 1 01:04:33 Malta Racing Pigeon Club
1840turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu19 12:04:34,90 1 01:04:35 Turkey Flying Club
1841norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura7 12:04:37,65 1 01:04:38 Norge Racing Pigeon Club
1842czech republic MC2553  
GPG 147
Team GPG Oversize17 12:04:38,70 1 01:04:39 Czech Republic Club
1843rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar3 12:04:38,80 1 01:04:39 Romanía
1844slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P2 12:04:43,65 1 01:04:44 Slovakia Club
1845belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde3 12:04:45,25 1 01:04:45 Land van Aalst
1846belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 12:04:45,45 1 01:04:45 Fondclub Herent
1847netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition3 12:04:45,95 1 01:04:46 Holland Pigeons Club
1848china MC2920  
Fax
Team Haiye Bai Fuqing15 12:04:47,85 1 01:04:48 China Pigeon Raging Club
1849italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti4 12:04:50,80 1 01:04:51 Italia
1850rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru4 12:04:52,70 1 01:04:53 Romanía
1851rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica6 12:04:54,15 1 01:04:54 Romanía
1852tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis3 12:04:54,60 1 01:04:55 Nuevos HORIZONTES
1853malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta12 12:04:58,10 1 01:04:58 Malta Racing Pigeon Club
1854germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski3 12:04:59,00 1 01:04:59 Vogtland Club
1855germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug4 12:05:00,75 1 01:05:01 Germany Club
1856austria MC1829  
Pasty
Beniamin Neag37 12:05:05,10 1 01:05:05 VRV - Oberoesterreich
1857czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal4 12:05:20,40 1 01:05:20 Czech Republic Club
1858wales MC2077  
Kellys Hero
Team Welsh Hopefuls8 12:05:21,20 1 01:05:21 Wales Club
1859rumania MC3186  
Konsi
Team Dinita & Adrian & Alex7 12:05:26,15 1 01:05:26 Romanía
1860bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina4 12:05:34,15 1 01:05:34 Bosnia & Herzegovina Club
1861polska MC2730  
Sammy The Bull
Andrzej Karczewski2 12:05:37,75 1 01:05:38 Polonia
1862slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik4 12:05:51,90 1 01:05:52 Slovakia Club
1863polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner3 12:05:53,20 1 01:05:53 Polonia
1864slovakia MC2642  
Dede
Team Ivan Blasko & Miro2 12:05:55,00 1 01:05:55 Slovakia Club
1865malta MC2386  
Frankenstein
Team Gandlier Lofts Malta6 12:06:02,85 1 01:06:03 Malta Racing Pigeon Club
1866italia MC1118  
Kika
Team Italy10 12:06:03,55 1 01:06:04 Italia
1867italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patti3 12:06:08,20 1 01:06:08 Italia
1868rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 12:06:10,80 1 01:06:11 Romanía
1869rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita8 12:06:11,70 1 01:06:12 Romanía
1870tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA4 12:06:15,35 1 01:06:15 Adexe
1871rumania MC1252  
Never Gonna Give You Up
Sorin Florea42 12:06:18,25 1 01:06:18 Romanía
1872rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8889 12:06:20,00 1 01:06:20 Romanía
1873germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons5 12:06:20,10 1 01:06:20 Saarland
1874tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 12:06:23,30 1 01:06:23 CANARAGÜI
1875asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu3 12:06:30,90 1 01:06:31 R.C.C. Asturias
1876netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer6 12:06:31,50 1 01:06:32 Holland Pigeons Club
1877belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns8 12:06:33,95 1 01:06:34 Fondclub Loft 24
1878england MC0398  
Pam
Pieter Oberholster14 12:06:38,00 1 01:06:38 RPRA (Pigeon Association)
1879polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport13 12:06:47,55 1 01:06:48 Polonia
1880england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs5 12:06:48,85 1 01:06:49 RPRA (Pigeon Association)
1881italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti4 12:06:50,50 1 01:06:50 Italia
1882rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica7 12:06:51,95 1 01:06:52 Romanía
1883asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones8 12:06:54,55 1 01:06:55 R.C. Oviedo
1884polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski4 12:06:55,45 1 01:06:55 Polonia
1885rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 88810 12:07:12,20 1 01:07:12 Romanía
1886asturias MC0250  
Favorite Girl
Team Los Carbayones9 12:07:46,20 1 01:07:46 R.C. Oviedo
1887malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta4 12:07:54,75 1 01:07:55 Malta Racing Pigeon Club
1888ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 12:07:59,95 1 01:08:00 Irish Homing Union
1889italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak8 12:08:14,55 1 01:08:15 Italian-Team
1890germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn5 12:08:30,10 1 01:08:30 Germany Club
1891rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav3 12:08:30,15 1 01:08:30 Romanía
1892china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Bai Fuqing16 12:08:34,95 1 01:08:35 China Pigeon Raging Club
1893germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus3 12:09:25,70 1 01:09:26 Oberfranken Club
1894wales MC1743  
Colita
Paul Bamford9 12:09:48,40 1 01:09:48 Wales Club
1895germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg4 12:09:51,00 1 01:09:51 Sajonia Club
1896netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots5 12:10:06,90 1 01:10:07 Holland Pigeons Club
1897polska MC1669  
Greg 751
Team Greg - Poland11 12:10:22,80 1 01:10:23 Polonia
1898wales MC2074  
Sadie
Team Welsh Hopefuls9 12:10:32,95 1 01:10:33 Wales Club
1899slovakia MC1701  
Cristiano
Team Ladicky I + J4 12:10:37,45 1 01:10:37 Slovakia Club
1900rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea43 12:11:00,50 1 01:11:00 Romanía
1901tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz5 12:11:08,45 1 01:11:08 C.C.Portuense
1902rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George11 12:11:12,25 1 01:11:12 Romanía
1903south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 12:11:24,65 1 01:11:25 South Africa Club
1904netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan16 12:11:34,00 1 01:11:34 Holland Pigeons Club
1905tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán3 12:12:00,85 1 01:12:01 REUS
1906polska MC2454  
JKG 7957
Team JKG Transport14 12:12:12,60 1 01:12:13 Polonia
1907netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden3 12:15:26,25 1 01:15:26 Holland Pigeons Club
1908tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón4 12:16:22,40 1 01:16:22 CANARAGÜI
1909england MC2769  
Roseberry Nicola
Team MDF4 12:16:42,90 1 01:16:43 RPRA (Pigeon Association)
1910belgium MC2275  
Stan
Team Ceyssens - Dreezen4 12:17:06,35 1 01:17:06 Club Olijftak Maaseik
1911rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 88811 12:17:24,30 1 01:17:24 Romanía
1912rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George12 12:17:35,85 1 01:17:36 Romanía
1913rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis3 12:17:57,75 1 01:17:58 Romanía
1914germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel33 12:18:01,35 1 01:18:01 Saalfeld Club
1915germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug5 12:18:20,30 1 01:18:20 Germany Club
1916belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen4 12:18:34,40 1 01:18:34 Belgium Club
1917wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett9 12:18:53,50 1 01:18:54 Welsh Flag
1918rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea44 12:19:03,25 1 01:19:03 Romanía
1919rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex8 12:21:13,15 1 01:21:13 Romanía
1920croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 12:21:48,95 1 01:21:49 Croatia Pigeon Club
1921netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan17 12:21:53,30 1 01:21:53 Holland Pigeons Club
1922czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar5 12:24:45,65 1 01:24:46 Czech Republic Club
1923england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster15 12:24:45,95 1 01:24:46 RPRA (Pigeon Association)
1924germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn21 12:24:56,10 1 01:24:56 Rietberg Club
1925germany MC1341  
Shiba
Erich Müller27 12:28:34,15 1 01:28:34 Oberfranken Club
1926europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe4 12:28:47,50 1 01:28:48 Club E.U.
1927slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos6 12:28:50,50 1 01:28:50 Slovakia Club
1928tarragona MC0260  
Chicharrera II - 2
Manuel Fábregat Valmaña2 12:29:04,65 1 01:29:05 Terres del Ebre
1929germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.6 12:31:50,80 1 01:31:51 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1930germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser20 12:31:55,35 1 01:31:55 Düsseldorf Club
1931belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing14 12:32:14,25 1 01:32:14 Club Olijftak Maaseik
1932germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany7 12:33:06,35 1 01:33:06 Germany Club
1933south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht5 12:33:08,95 1 01:33:09 South Africa Club
1934germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller28 12:34:05,80 1 01:34:06 Oberfranken Club
1935netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland7 12:42:57,95 1 01:42:58 Holland Pigeons Club
1936wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts2 12:44:10,75 1 01:44:11 Welsh Flag
1937belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 12:44:48,60 1 01:44:49 Club Olijftak Maaseik
1938england MC0898  
Bermondsy Babe
Team Foster & Rump4 12:45:41,45 1 01:45:41 RPRA (Pigeon Association)
1939rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc9 12:47:47,25 1 01:47:47 Romanía
1940polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling5 12:48:57,55 1 01:48:58 Polonia
1941germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany16 12:50:01,75 1 01:50:02 Saalfeld Club
1942belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns9 12:50:05,45 1 01:50:05 Fondclub Loft 24
1943germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer1 12:50:29,65 1 01:50:30 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1944rumania MC3196  
Practicante
Team Hintari & Lungoci3 12:50:51,30 1 01:50:51 Romanía
1945belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons3 12:50:52,30 1 01:50:52 Fond Wallonie
1946netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing4 12:51:03,70 1 01:51:04 Holland Pigeons Club
1947slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine4 12:51:10,65 1 01:51:11 Slovenia Club
1948netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap5 12:51:11,45 1 01:51:11 Holland Pigeons Club
1949sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez11 12:51:14,90 1 01:51:15 ITALICENSE
1950germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons6 12:52:28,40 1 01:52:28 Saarland
1951germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller4 12:53:31,10 1 01:53:31 Germany Club
1952netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten4 12:56:27,45 1 01:56:27 Holland Pigeons Club
1953england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF5 12:57:22,00 1 01:57:22 RPRA (Pigeon Association)
1954belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 12:57:39,50 1 01:57:40 Fondclub Herent
1955wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers10 12:59:05,35 1 01:59:05 Wales Club
1956rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita9 13:00:06,05 1 02:00:06 Romanía
1957wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent6 13:00:27,65 1 02:00:28 Wales Club
1958polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport15 13:01:29,50 1 02:01:30 Polonia
1959belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 13:02:56,50 1 02:02:56 Fond Wallonie
1960rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George13 13:02:58,30 1 02:02:58 Romanía
1961rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea45 13:07:14,60 1 02:07:15 Romanía
1962belgium MC0156  
Arona Laureaat 304
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 13:07:28,05 1 02:07:28 Fondclub Herent
1963belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon12 13:08:46,45 1 02:08:46 Club Olijftak Maaseik
1964belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium3 13:09:08,10 1 02:09:08 Belgium Club
1965austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 13:11:06,25 1 02:11:06 VRV - Oberoesterreich
1966wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys4 13:11:12,15 1 02:11:12 Wales Club
1967netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman2 13:11:35,80 1 02:11:36 Holland Pigeons Club
1968czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes3 13:12:22,65 1 02:12:23 Czech Republic Club
1969germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein9 13:12:34,10 1 02:12:34 Germany Club
1970rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah7 13:19:01,55 1 02:19:02 Romanía
1971germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller29 13:20:19,15 1 02:20:19 Oberfranken Club
1972germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer2 13:24:14,00 1 02:24:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1973netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder6 13:25:50,85 1 02:25:51 Holland Pigeons Club
1974england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford4 13:32:16,95 1 02:32:17 RPRA (Pigeon Association)
1975asturias MC0251  
Claireke
Team Los Carbayones10 13:32:32,05 1 02:32:32 R.C. Oviedo
1976polska MC2012  
Anuka
Grzegorz Szymanski5 13:33:59,15 1 02:33:59 Polonia
1977europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 104 13:35:06,40 1 02:35:06 Club E.U.
1978rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici7 13:42:36,95 1 02:42:37 Romanía
1979germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski4 13:44:18,85 1 02:44:19 Vogtland Club
1980austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 13:46:57,60 1 02:46:58 VRV - Oberoesterreich
1981belgium MC1042  
Fighting Falcon
Team Creemers & Zoon13 13:49:10,30 1 02:49:10 Club Olijftak Maaseik
1982cordoba MC0843  
Quico
Dámaso Melero6 13:50:52,35 1 02:50:52 Malagüeño
1983tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost1 13:52:21,90 1 02:52:22 C.C.Portuense
1984netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek5 13:59:25,90 1 02:59:26 Holland Pigeons Club
1985rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita10 13:59:28,50 1 02:59:28 Romanía
1986germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel34 13:59:38,90 1 02:59:39 Saalfeld Club
1987germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany8 14:05:11,05 1 03:05:11 Germany Club
1988gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi5 14:08:02,55 1 03:08:03 Club Los Socios
1989denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen8 14:15:56,75 1 03:15:57 Denmark Club
1990czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes4 14:17:41,05 1 03:17:41 Czech Republic Club
1991wales MC1749  
Rene
Paul Bamford10 14:22:16,15 1 03:22:16 Wales Club
1992denmark MC0928  
Thor
Team Anita & Tage Gravesen9 14:26:55,50 1 03:26:56 Denmark Club
1993slovakia MC1388  
Nika
Team Zihlavnik5 14:27:34,40 1 03:27:34 Slovakia Club
1994tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña3 14:32:13,15 1 03:32:13 Terres del Ebre
1995germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 14:38:57,50 1 03:38:58 Germany Club
1996wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls10 14:39:01,00 1 03:39:01 Wales Club
1997belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing15 14:45:12,95 1 03:45:13 Club Olijftak Maaseik
1998south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat3 14:46:59,10 1 03:46:59 South Africa Club
1999hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 14:47:44,75 1 03:47:45 Hungary Pigeons Club
2000austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer2 14:51:31,20 1 03:51:31 VRV - Oberoesterreich
2001rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea46 15:01:05,30 1 04:01:05 Romanía
2002polska MC3061  
Fede
Team Morel4 15:01:11,70 1 04:01:12 Polonia
2003rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport3 15:03:07,25 1 04:03:07 Romanía
2004polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland12 15:08:44,40 1 04:08:44 Polonia
2005germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel35 15:09:49,55 1 04:09:50 Saalfeld Club
2006hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 15:09:55,70 1 04:09:56 Hungary Pigeons Club
2007hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 15:14:47,40 1 04:14:47 Hungary Pigeons Club
2008alicante MC0183  
Katia
Javier & Sergio Peral12 15:17:39,70 1 04:17:40 La Dama de Elche
2009south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 15:23:09,85 1 04:23:10 South Africa Club
2010baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa8 15:24:01,50 1 04:24:02 C.C. Es Pla de Mallorca
2011europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe5 15:24:03,65 1 04:24:04 Club E.U.
2012cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero7 15:24:22,90 1 04:24:23 Malagüeño
2013netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons5 15:26:20,00 1 04:26:20 Holland Pigeons Club
2014germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl8 15:26:38,10 1 04:26:38 Heidenheim Club
2015slovakia