Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Sea Race 1

 1908
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Germany
Team Schnellin

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 31 de enero de 2017 Distance 70  
  Liberation time 10:35:00 Weather Variable  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind NW - 23 Km/h  
  Pigeons sent 2.104 % Arrivals 90,68 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 11:22:46,40 1 00:47:46 Sachsen Club
2wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford1 11:22:51,10 1 00:47:51 Wales Club
3belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt1 11:22:52,90 1 00:47:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
4wales MC1749  
Rene
Paul Bamford2 11:22:55,80 1 00:47:56 Wales Club
5netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen1 11:22:57,20 1 00:47:57 PDV Alphen Vooruit
6china MC2921  
Zofie
Team Haiye Bai Fuqing1 11:22:59,50 1 00:48:00 China Pigeon Raging Club
7czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 11:23:01,25 1 00:48:01 Czech Republic Club
8france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette1 11:23:01,80 1 00:48:02 Team Sibille France
9germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 11:23:01,85 1 00:48:02 Germany Club
10gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro1 11:23:02,55 1 00:48:03 Club Los Socios
11tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz1 11:23:02,90 1 00:48:03 C.C.Portuense
12controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking1 11:23:04,05 1 00:48:04 Checking
13italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 11:23:04,30 1 00:48:04 Italian-Team
14rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea1 11:23:04,80 1 00:48:05 Romanía
15malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta1 11:23:05,05 1 00:48:05 Malta Racing Pigeon Club
16germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak1 11:23:09,50 1 00:48:10 Germany Club
17gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro2 11:23:09,85 1 00:48:10 Club Los Socios
18denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen1 11:23:10,50 1 00:48:10 Denmark Club
19germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller1 11:23:14,15 1 00:48:14 Oberfranken Club
20germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann1 11:23:15,10 1 00:48:15 Kassel Club
21wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent1 11:23:15,65 1 00:48:16 Wales Club
22italia MC1921  
Banana
Team RSR1 11:23:16,20 1 00:48:16 Italia
23belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends1 11:23:16,25 1 00:48:16 Club Olijftak Maaseik
24switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf1 11:23:17,80 1 00:48:18 Suiza
25wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls1 11:23:18,15 1 00:48:18 Wales Club
26croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic1 11:23:19,40 1 00:48:19 Croatia Pigeon Club
27germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser1 11:23:21,40 1 00:48:21 Düsseldorf Club
28rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex1 11:23:22,05 1 00:48:22 Romanía
29england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts1 11:23:23,00 1 00:48:23 RPRA (Pigeon Association)
30asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones1 11:23:24,50 1 00:48:24 R.C. Oviedo
31belgium MC0649  
Falco
Team Creemers & Zoon1 11:23:24,70 1 00:48:25 Club Olijftak Maaseik
32germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel1 11:23:24,95 1 00:48:25 Saalfeld Club
33belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen1 11:23:25,05 1 00:48:25 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
34asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella1 11:23:28,00 1 00:48:28 R.C. Oviedo
35germany MC0848  
Neville
Werner Wahl1 11:23:28,30 1 00:48:28 Heidenheim Club
36czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize1 11:23:29,75 1 00:48:30 Czech Republic Club
37england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:23:30,15 1 00:48:30 RPRA (Pigeon Association)
38wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford3 11:23:30,35 1 00:48:30 Wales Club
39italia MC2121  
Alina
Renato Cantu1 11:23:31,00 1 00:48:31 Italia
40rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea2 11:23:31,35 1 00:48:31 Romanía
41rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea3 11:23:33,00 1 00:48:33 Romanía
42czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize2 11:23:33,30 1 00:48:33 Czech Republic Club
43wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor1 11:23:33,80 1 00:48:34 Wales Club
44germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser1 11:23:35,40 1 00:48:35 Ostwestfalenn Club
45asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba1 11:23:36,40 1 00:48:36 R.C. Oviedo
46slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 11:23:36,45 1 00:48:36 Slovakia Club
47rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu1 11:23:38,00 1 00:48:38 Romanía
48wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers1 11:23:38,95 1 00:48:39 Wales Club
49belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels1 11:23:40,45 1 00:48:40 Belgium Club
50hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 11:23:42,55 1 00:48:43 Hungary Pigeons Club
51belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen1 11:23:42,80 1 00:48:43 Belgium Club
52netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer1 11:23:46,10 1 00:48:46 Holland Pigeons Club
53netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij1 11:23:46,20 1 00:48:46 Holland Pigeons Club
54czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica1 11:23:46,75 1 00:48:47 Czech Republic Club
55netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel1 11:23:52,20 1 00:48:52 Holland Pigeons Club
56england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:23:52,21 1 00:48:52 Up North Combine
57rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 11:23:52,50 1 00:48:52 Romanía
58asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella2 11:23:54,15 1 00:48:54 R.C. Oviedo
59malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 11:23:55,45 1 00:48:55 Malta Racing Pigeon Club
60england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:23:56,65 1 00:48:57 RPRA (Pigeon Association)
61rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George1 11:23:58,90 1 00:48:59 Romanía
62turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu1 11:24:02,75 1 00:49:03 Turkey Flying Club
63czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica2 11:24:04,70 1 00:49:05 Czech Republic Club
64asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella3 11:24:06,70 1 00:49:07 R.C. Oviedo
65wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor2 11:24:09,50 1 00:49:10 Wales Club
66italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 11:24:09,85 1 00:49:10 Italia
67rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea4 11:24:10,00 1 00:49:10 Romanía
68belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 11:24:10,55 1 00:49:11 Club Olijftak Maaseik
69czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 11:24:18,00 1 00:49:18 Czech Republic Club
70gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor1 11:24:20,20 1 00:49:20 La Paloma Mensajera
71england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker1 11:24:21,25 1 00:49:21 RPRA (Pigeon Association)
72germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker1 11:24:22,80 1 00:49:23 Germany Club
73belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt2 11:24:23,05 1 00:49:23 De Snelvliegers Zandbergen Club
74slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:24:23,15 1 00:49:23 Slovakia Club
75england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 71 11:24:23,20 1 00:49:23 Up North Combine
76austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres1 11:24:24,40 1 00:49:24 Pigeon Club Austria South
77germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann1 11:24:25,25 1 00:49:25 Oberfranken Club
78slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:24:28,05 1 00:49:28 Slovakia Club
79england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate1 11:24:30,20 1 00:49:30 RPRA (Pigeon Association)
80netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.1 11:24:30,60 1 00:49:31 Holland Pigeons Club
81belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens1 11:24:32,15 1 00:49:32 Fond Wallonie
82germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring1 11:24:34,85 1 00:49:35 Münsterland Club
83italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti1 11:24:37,60 1 00:49:38 Italia
84turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu2 11:24:38,15 1 00:49:38 Turkey Flying Club
85germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner1 11:24:38,25 1 00:49:38 Nordhessen Club
86belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:24:39,50 1 00:49:40 Fondclub Herent
87rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George2 11:24:40,15 1 00:49:40 Romanía
88polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta1 11:24:40,40 1 00:49:40 Polonia
89rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti1 11:24:41,50 1 00:49:42 Romanía
90belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen2 11:24:41,85 1 00:49:42 Belgium Club
91czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize3 11:24:42,30 1 00:49:42 Czech Republic Club
92rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8881 11:24:42,50 1 00:49:42 Romanía
93germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:24:42,70 1 00:49:43 Germany Club
94alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral1 11:24:43,15 1 00:49:43 La Dama de Elche
95germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik1 11:24:44,70 1 00:49:45 Germany Club
96netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg1 11:24:45,15 1 00:49:45 Holland Pigeons Club
97germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak2 11:24:47,00 1 00:49:47 Germany Club
98czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 11:24:47,35 1 00:49:47 Czech Republic Club
99italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri1 11:24:48,25 1 00:49:48 Italia
100polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport1 11:24:49,00 1 00:49:49 Polonia
101gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi1 11:24:49,20 1 00:49:49 Club Los Socios
102italia MC1922  
Mirka
Team RSR2 11:24:51,15 1 00:49:51 Italia
103austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag1 11:24:51,20 1 00:49:51 VRV - Oberoesterreich
104germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller2 11:24:51,40 1 00:49:51 Oberfranken Club
105austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer1 11:24:51,80 1 00:49:52 VRV - Oberoesterreich
106germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany1 11:24:51,85 1 00:49:52 Saalfeld Club
107polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak1 11:24:52,75 1 00:49:53 Polonia
108slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic1 11:24:52,95 1 00:49:53 Slovenia Club
109wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent2 11:24:53,00 1 00:49:53 Wales Club
110germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons1 11:24:53,90 1 00:49:54 Saarland
111slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia1 11:24:54,05 1 00:49:54 Slovakia Club
112belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 11:24:54,35 1 00:49:54 Belgium Club
113south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts1 11:24:54,80 1 00:49:55 South Africa Club
114slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I1 11:24:54,95 1 00:49:55 Slovakia Club
115germany MC0853  
Noor
Werner Wahl2 11:24:55,05 1 00:49:55 Heidenheim Club
116belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 11:24:56,25 1 00:49:56 Club Olijftak Maaseik
117rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah1 11:24:56,60 1 00:49:57 Romanía
118netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn1 11:24:57,95 1 00:49:58 Holland Pigeons Club
119rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 11:25:00,55 1 00:50:01 Romanía
120netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 11:25:01,50 1 00:50:02 Holland Pigeons Club
121croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 11:25:01,90 1 00:50:02 Croatia Pigeon Club
122slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik1 11:25:02,55 1 00:50:03 Slovakia Club
123polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland1 11:25:03,00 1 00:50:03 Polonia
124netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder1 11:25:03,01 1 00:50:03 Holland Pigeons Club
125germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany2 11:25:03,65 1 00:50:04 Saalfeld Club
126belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon2 11:25:04,20 1 00:50:04 Club Olijftak Maaseik
127galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:25:05,05 1 00:50:05 MARIÑAS ALTAS
128wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett1 11:25:05,35 1 00:50:05 Welsh Flag
129austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 11:25:05,65 1 00:50:06 Club Austria
130germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 11:25:05,85 1 00:50:06 Germany Club
131gran canaria MC0894  
Ambar
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 11:25:06,05 1 00:50:06 C.C. Iniciativa Isleña
132rumania MC1256  
Rasputin
Sorin Florea5 11:25:06,25 1 00:50:06 Romanía
133germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel2 11:25:06,30 1 00:50:06 Saalfeld Club
134czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal1 11:25:06,80 1 00:50:07 Czech Republic Club
135belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck1 11:25:07,70 1 00:50:08 Fond Wallonie
136germany MC2989  
Kepell Meister
Hans-Paul Esser2 11:25:08,05 1 00:50:08 Düsseldorf Club
137scotland MC0422  
Jade
William Donachie1 11:25:09,15 1 00:50:09 Scottish Homing Union
138netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben1 11:25:09,55 1 00:50:10 Holland Pigeons Club
139belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns1 11:25:10,00 1 00:50:10 Fondclub Loft 24
140wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 11:25:10,20 1 00:50:10 Wales Club
141polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski1 11:25:10,55 1 00:50:11 Polonia
142belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 11:25:10,90 1 00:50:11 Belgium Club
143belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens2 11:25:11,35 1 00:50:11 Fond Wallonie
144gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi2 11:25:11,50 1 00:50:12 Club Los Socios
145germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser3 11:25:11,55 1 00:50:12 Düsseldorf Club
146croatia MC0381  
Jinx
Franjo Birkes1 11:25:12,25 1 00:50:12 Croatia Pigeon Club
147belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon3 11:25:12,55 1 00:50:13 Club Olijftak Maaseik
148germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann1 11:25:13,05 1 00:50:13 Wetter
149germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann2 11:25:13,60 1 00:50:14 Kassel Club
150belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon4 11:25:14,40 1 00:50:14 Club Olijftak Maaseik
151netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap1 11:25:14,95 1 00:50:15 Holland Pigeons Club
152austria MC2523  
Hilde
Michael Rudorfer1 11:25:16,10 1 00:50:16 Club Austria
153fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas1 11:25:16,20 1 00:50:16 Gran Tarajal
154germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons2 11:25:16,80 1 00:50:17 Saarland
155england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate2 11:25:16,81 1 00:50:17 RPRA (Pigeon Association)
156rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:25:17,20 1 00:50:17 Romanía
157germany MC1330  
Super Million
Erich Müller3 11:25:17,75 1 00:50:18 Oberfranken Club
158croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic1 11:25:18,55 1 00:50:19 Croatia Pigeon Club
159rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 11:25:18,60 1 00:50:19 Romanía
160slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia2 11:25:18,60 1 00:50:19 Slovakia Club
161germany MC1316  
Wally
Erich Müller4 11:25:19,05 1 00:50:19 Oberfranken Club
162wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford4 11:25:19,25 1 00:50:19 Wales Club
163england MC2764  
Mr. Wenger
Team Lucky 72 11:25:20,10 1 00:50:20 Up North Combine
164germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 11:25:20,20 1 00:50:20 Oberbayern Club
165hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard1 11:25:20,60 1 00:50:21 Hungary Pigeons Club
166belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:25:20,80 1 00:50:21 Belarus Club
167south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat1 11:25:21,25 1 00:50:21 South Africa Club
168germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller1 11:25:22,00 1 00:50:22 Germany Club
169belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 11:25:22,65 1 00:50:23 Club Olijftak Maaseik
170germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann3 11:25:23,25 1 00:50:23 Kassel Club
171england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers1 11:25:23,55 1 00:50:24 RPRA (Pigeon Association)
172south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 11:25:24,25 1 00:50:24 South Africa Club
173netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 11:25:24,80 1 00:50:25 Holland Pigeons Club
174gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi3 11:25:24,85 1 00:50:25 Club Los Socios
175norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 11:25:25,00 1 00:50:25 Norge Racing Pigeon Club
176belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns2 11:25:25,01 1 00:50:25 Fondclub Loft 24
177england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF1 11:25:25,45 1 00:50:25 RPRA (Pigeon Association)
178rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica1 11:25:25,65 1 00:50:26 Romanía
179austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag2 11:25:25,85 1 00:50:26 VRV - Oberoesterreich
180england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker2 11:25:25,95 1 00:50:26 RPRA (Pigeon Association)
181norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:25:26,10 1 00:50:26 Norge Racing Pigeon Club
182croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic2 11:25:26,60 1 00:50:27 Croatia Pigeon Club
183germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser4 11:25:28,20 1 00:50:28 Düsseldorf Club
184scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie2 11:25:28,45 1 00:50:28 Scottish Homing Union
185netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel2 11:25:28,95 1 00:50:29 Holland Pigeons Club
186polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel1 11:25:30,20 1 00:50:30 Polonia
187rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici1 11:25:30,35 1 00:50:30 Romanía
188switzerland MC2263  
Turbo silver
Simon Wolf2 11:25:30,55 1 00:50:31 Suiza
189italia MC1110  
Doozer
Team Italy1 11:25:30,65 1 00:50:31 Italia
190rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea6 11:25:32,00 1 00:50:32 Romanía
191belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels2 11:25:32,01 1 00:50:32 Belgium Club
192rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 11:25:33,00 1 00:50:33 Romanía
193slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia3 11:25:33,45 1 00:50:33 Slovakia Club
194polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak1 11:25:33,65 1 00:50:34 Polonia
195germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner2 11:25:33,80 1 00:50:34 Nordhessen Club
196hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard2 11:25:35,15 1 00:50:35 Hungary Pigeons Club
197germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 11:25:36,70 1 00:50:37 Germany Club
198germany MC2237  
Athena
Team Blümmers1 11:25:38,15 1 00:50:38 Niederrhein Club
199netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John1 11:25:38,30 1 00:50:38 Holland Pigeons Club
200czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica3 11:25:39,00 1 00:50:39 Czech Republic Club
201italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri2 11:25:40,15 1 00:50:40 Italia
202belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens3 11:25:40,25 1 00:50:40 Fond Wallonie
203sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez1 11:25:40,70 1 00:50:41 ITALICENSE
204hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 11:25:41,15 1 00:50:41 Hungary Pigeons Club
205germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:25:41,95 1 00:50:42 Schwaben-Allgäu Club
206germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt1 11:25:42,95 1 00:50:43 NRW Club
207england MC0668  
Anita
David Hinkel1 11:25:43,45 1 00:50:43 RPRA (Pigeon Association)
208wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons1 11:25:44,00 1 00:50:44 Wales Club
209wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford5 11:25:44,50 1 00:50:44 Wales Club
210europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 101 11:25:44,75 1 00:50:45 Club E.U.
211austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa1 11:25:44,85 1 00:50:45 VRV - Oberoesterreich
212italia MC1113  
Southwester
Team Italy2 11:25:45,25 1 00:50:45 Italia
213germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl3 11:25:46,45 1 00:50:46 Heidenheim Club
214england MC1757  
Terry
Team Casey & Rainbow2 11:25:46,90 1 00:50:47 RPRA (Pigeon Association)
215rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 11:25:47,15 1 00:50:47 Romanía
216slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos1 11:25:48,80 1 00:50:49 Slovakia Club
217wales MC1934  
marley
Team Rudderfett2 11:25:50,65 1 00:50:51 Welsh Flag
218denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen2 11:25:51,35 1 00:50:51 Denmark Club
219slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos2 11:25:53,45 1 00:50:53 Slovakia Club
220hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:25:54,40 1 00:50:54 Hungary Pigeons Club
221germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn1 11:25:54,75 1 00:50:55 Rietberg Club
222south africa MC1882  
Trixy
Gavin Lamprecht1 11:25:55,05 1 00:50:55 South Africa Club
223gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor2 11:25:55,50 1 00:50:56 La Paloma Mensajera
224slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P1 11:25:55,55 1 00:50:56 Slovakia Club
225england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford1 11:25:55,80 1 00:50:56 RPRA (Pigeon Association)
226rumania MC0141  
Dragos
Team Bucur Catalin &Calaretu Dragos1 11:25:55,90 1 00:50:56 Romanía
227wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys2 11:25:56,55 1 00:50:57 Wales Club
228south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 11:25:58,45 1 00:50:58 South Africa Club
229norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen1 11:25:59,10 1 00:50:59 Norge Racing Pigeon Club
230rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica2 11:25:59,55 1 00:51:00 Romanía
231sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez2 11:25:59,75 1 00:51:00 ITALICENSE
232turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez1 11:26:00,60 1 00:51:01 Turkey Flying Club
233england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow3 11:26:01,25 1 00:51:01 RPRA (Pigeon Association)
234netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan1 11:26:01,45 1 00:51:01 Holland Pigeons Club
235hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:26:01,60 1 00:51:02 Hungary Pigeons Club
236gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor3 11:26:02,60 1 00:51:03 La Paloma Mensajera
237netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden1 11:26:02,65 1 00:51:03 Holland Pigeons Club
238rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea7 11:26:03,60 1 00:51:04 Romanía
239germany MC1360  
Carolyn
Paul-Heinz Wesjohann2 11:26:03,80 1 00:51:04 Oberfranken Club
240rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 11:26:04,15 1 00:51:04 Romanía
241austria MC2511  
Euro 2
Team Europa1 11:26:04,60 1 00:51:05 VRV - Oberoesterreich
242netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk1 11:26:05,00 1 00:51:05 Holland Pigeons Club
243denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen1 11:26:05,90 1 00:51:06 Denmark Club
244belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:26:06,30 1 00:51:06 Club Olijftak Maaseik
245germany MC0602  
Ruth
Helmut Mann2 11:26:08,30 1 00:51:08 Wetter
246germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg1 11:26:08,45 1 00:51:08 Sajonia Club
247rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:26:09,15 1 00:51:09 Romanía
248germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser5 11:26:09,55 1 00:51:10 Düsseldorf Club
249austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa2 11:26:09,80 1 00:51:10 VRV - Oberoesterreich
250germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring2 11:26:09,81 1 00:51:10 Münsterland Club
251netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland1 11:26:12,85 1 00:51:13 Holland Pigeons Club
252polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport2 11:26:14,60 1 00:51:15 Polonia
253germany MC1736  
Japon
Walter Agler2 11:26:14,80 1 00:51:15 Oberbayern Club
254germany MC2846  
Star Wars
Klaus Stieneker2 11:26:14,90 1 00:51:15 Germany Club
255gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi4 11:26:15,30 1 00:51:15 Club Los Socios
256czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek1 11:26:15,70 1 00:51:16 Czech Republic Club
257germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers1 11:26:15,80 1 00:51:16 Münsterland
258wales MC0525  
kiddy 2
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 11:26:16,45 1 00:51:16 Wales Club
259france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette2 11:26:18,10 1 00:51:18 Team Sibille France
260malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta2 11:26:19,00 1 00:51:19 Malta Racing Pigeon Club
261rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan1 11:26:19,55 1 00:51:20 Romanía
262polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk1 11:26:21,35 1 00:51:21 Polonia
263ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts1 11:26:22,90 1 00:51:23 Irish Homing Union
264france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 11:26:25,65 1 00:51:26 Team Sibille France
265germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel3 11:26:27,15 1 00:51:27 Saalfeld Club
266austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag3 11:26:30,45 1 00:51:30 VRV - Oberoesterreich
267gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro3 11:26:31,40 1 00:51:31 Club Los Socios
268gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita1 11:26:32,10 1 00:51:32 La Paloma Mensajera
269rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport1 11:26:32,95 1 00:51:33 Romanía
270china MC2922  
Oker
Team Haiye Bai Fuqing2 11:26:33,05 1 00:51:33 China Pigeon Raging Club
271scotland MC0430  
Fran - Dabi - Dozi
William Donachie3 11:26:33,20 1 00:51:33 Scottish Homing Union
272tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis1 11:26:34,20 1 00:51:34 Nuevos HORIZONTES
273germany MC0464  
ATLANTIC 478
Team Ladys Germany3 11:26:34,80 1 00:51:35 Saalfeld Club
274polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski1 11:26:34,80 1 00:51:35 Polonia
275gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro4 11:26:34,95 1 00:51:35 Club Los Socios
276czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes2 11:26:35,40 1 00:51:35 Czech Republic Club
277germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 11:26:37,30 1 00:51:37 Germany Club
278germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij1 11:26:37,45 1 00:51:37 Harsewinkel Club
279rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea8 11:26:38,25 1 00:51:38 Romanía
280netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto1 11:26:39,95 1 00:51:40 Holland Pigeons Club
281germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 11:26:40,35 1 00:51:40 Sachsen Club
282bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 11:26:40,60 1 00:51:41 Bosnia & Herzegovina Club
283rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 11:26:41,40 1 00:51:41 Club Rusia
284rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea1 11:26:42,80 1 00:51:43 Romanía
285france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit1 11:26:44,20 1 00:51:44 Team Sibille France
286austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag4 11:26:44,80 1 00:51:45 VRV - Oberoesterreich
287germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:26:44,80 1 00:51:45 Germany Club
288england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump1 11:26:48,15 1 00:51:48 RPRA (Pigeon Association)
289italia MC2123  
Belle
Renato Cantu2 11:26:49,55 1 00:51:50 Italia
290baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa1 11:26:50,45 1 00:51:50 C.C. Es Pla de Mallorca
291slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:26:51,15 1 00:51:51 Slovakia Club
292netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:26:52,90 1 00:51:53 Holland Pigeons Club
293austria MC1827  
Garold
Beniamin Neag5 11:26:54,30 1 00:51:54 VRV - Oberoesterreich
294wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls2 11:26:54,90 1 00:51:55 Wales Club
295malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 11:26:55,15 1 00:51:55 Malta Racing Pigeon Club
296netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies2 11:26:58,25 1 00:51:58 Holland Pigeons Club
297slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:26:59,00 1 00:51:59 Slovakia Club
298italia MC3129  
Owen
Florin Briceanu1 11:26:59,60 1 00:52:00 Italia
299malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta1 11:27:02,55 1 00:52:03 Malta Racing Pigeon Club
300wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's1 11:27:04,30 1 00:52:04 Wales Club
301rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:27:07,80 1 00:52:08 Romanía
302austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz1 11:27:09,05 1 00:52:09 Club Austria
303slovenia MC1724  
Nik
Team Planica1 11:27:09,20 1 00:52:09 Slovenia Club
304china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Bai Fuqing3 11:27:09,80 1 00:52:10 China Pigeon Raging Club
305netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel3 11:27:11,40 1 00:52:11 Holland Pigeons Club
306germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:27:12,05 1 00:52:12 Germany Club
307polska MC1905  
Dina
Michal Klassa1 11:27:13,60 1 00:52:14 Polonia
308rumania MC3210  
Alanis
Team Patruca & Tacea1 11:27:15,60 1 00:52:16 Romanía
309asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella4 11:27:17,35 1 00:52:17 R.C. Oviedo
310france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 11:27:17,50 1 00:52:18 Team Sibille France
311asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba2 11:27:18,45 1 00:52:18 R.C. Oviedo
312slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J1 11:27:18,65 1 00:52:19 Slovakia Club
313slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha1 11:27:19,35 1 00:52:19 Slovenia Club
314bulgaria MC3284  
Valya
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:27:20,35 1 00:52:20 Bulgaria Club
315slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 11:27:20,45 1 00:52:20 Slovakia Club
316belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner1 11:27:23,65 1 00:52:24 Denderbond Ninove
317china MC2910  
European Rose
Team Haiye Bai Fuqing4 11:27:23,90 1 00:52:24 China Pigeon Raging Club
318turkey MC3003  
Tayyar
Halil Seyhan1 11:27:24,45 1 00:52:24 Turkey Flying Club
319austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag6 11:27:25,50 1 00:52:26 VRV - Oberoesterreich
320germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter1 11:27:26,20 1 00:52:26 Frankenland Club
321germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller5 11:27:26,80 1 00:52:27 Oberfranken Club
322netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben2 11:27:27,05 1 00:52:27 Holland Pigeons Club
323england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster1 11:27:27,15 1 00:52:27 RPRA (Pigeon Association)
324wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons2 11:27:30,15 1 00:52:30 Wales Club
325croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic1 11:27:30,70 1 00:52:31 Croatia Pigeon Club
326netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan2 11:27:32,15 1 00:52:32 Holland Pigeons Club
327germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann3 11:27:32,30 1 00:52:32 Wetter
328polska MC2010  
Breakaway Elias
Grzegorz Szymanski1 11:27:32,60 1 00:52:33 Polonia
329germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 11:27:32,80 1 00:52:33 Germany Club
330ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts2 11:27:32,90 1 00:52:33 Irish Homing Union
331south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht2 11:27:34,40 1 00:52:34 South Africa Club
332norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 11:27:35,90 1 00:52:36 Norge Racing Pigeon Club
333rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici2 11:27:36,10 1 00:52:36 Romanía
334slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec1 11:27:36,35 1 00:52:36 Slovenia Club
335hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 11:27:37,90 1 00:52:38 Hungary Pigeons Club
336germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik2 11:27:38,70 1 00:52:39 Germany Club
337wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls3 11:27:39,70 1 00:52:40 Wales Club
338netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn2 11:27:40,15 1 00:52:40 Holland Pigeons Club
339germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn2 11:27:41,40 1 00:52:41 Rietberg Club
340gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 11:27:42,95 1 00:52:43 La Paloma Mensajera
341netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John2 11:27:43,55 1 00:52:44 Holland Pigeons Club
342slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I2 11:27:44,00 1 00:52:44 Slovakia Club
343england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 11:27:44,05 1 00:52:44 RPRA (Pigeon Association)
344netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins1 11:27:44,15 1 00:52:44 Holland Pigeons Club
345belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen1 11:27:45,00 1 00:52:45 Club Olijftak Maaseik
346rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc1 11:27:45,65 1 00:52:46 Romanía
347germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller2 11:27:46,05 1 00:52:46 Germany Club
348netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo1 11:27:46,55 1 00:52:47 Holland Pigeons Club
349rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu2 11:27:46,75 1 00:52:47 Romanía
350polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland2 11:27:47,15 1 00:52:47 Polonia
351austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer2 11:27:47,35 1 00:52:47 VRV - Oberoesterreich
352germany MC2267  
Harley
Reinhold Schüler1 11:27:47,50 1 00:52:48 Münsterland
353germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker3 11:27:47,75 1 00:52:48 Germany Club
354germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel4 11:27:49,45 1 00:52:49 Saalfeld Club
355belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck2 11:27:49,60 1 00:52:50 Fond Wallonie
356czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica4 11:27:50,25 1 00:52:50 Czech Republic Club
357germany MC3370  
Ikarus
Team SG Missy Heinz & Annette1 11:27:50,30 1 00:52:50 Käshofen
358slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik1 11:27:50,50 1 00:52:50 Slovakia Club
359polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 11:27:52,30 1 00:52:52 Polonia
360polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk2 11:27:54,05 1 00:52:54 Polonia
361england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc1 11:27:54,20 1 00:52:54 RPRA (Pigeon Association)
362slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia4 11:27:54,30 1 00:52:54 Slovakia Club
363belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu1 11:27:54,85 1 00:52:55 Belgium Club
364germany MC1332  
Pillo
Erich Müller6 11:27:56,70 1 00:52:57 Oberfranken Club
365rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8882 11:27:57,55 1 00:52:58 Romanía
366switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf3 11:27:58,55 1 00:52:59 Suiza
367hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:27:59,15 1 00:52:59 Hungary Pigeons Club
368germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 11:28:00,00 1 00:53:00 Schwaben-Allgäu Club
369belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt3 11:28:00,30 1 00:53:00 De Snelvliegers Zandbergen Club
370germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann4 11:28:00,55 1 00:53:01 Wetter
371netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort1 11:28:00,70 1 00:53:01 Holland Pigeons Club
372slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia5 11:28:01,45 1 00:53:01 Slovakia Club
373belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns3 11:28:01,75 1 00:53:02 Fondclub Loft 24
374hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 11:28:02,65 1 00:53:03 Hungary Pigeons Club
375scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 11:28:03,20 1 00:53:03 Scottish Homing Union
376germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker4 11:28:03,50 1 00:53:04 Germany Club
377netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij2 11:28:04,15 1 00:53:04 Holland Pigeons Club
378germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß1 11:28:04,30 1 00:53:04 Germany Club
379eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 11:28:04,45 1 00:53:04 Club New Mexico
380rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc2 11:28:05,15 1 00:53:05 Romanía
381netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij3 11:28:05,30 1 00:53:05 Holland Pigeons Club
382austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz2 11:28:05,75 1 00:53:06 Club Austria
383belgium MC0969  
Mig V
Vincent Neirynck3 11:28:05,85 1 00:53:06 Fond Wallonie
384belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:28:06,80 1 00:53:07 Club Olijftak Maaseik
385england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn2 11:28:07,60 1 00:53:08 RPRA (Pigeon Association)
386polska MC3060  
Isidoro
Team Morel1 11:28:07,61 1 00:53:08 Polonia
387slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano1 11:28:07,95 1 00:53:08 Slovakia Club
388germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller3 11:28:09,00 1 00:53:09 Germany Club
389england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker3 11:28:10,05 1 00:53:10 RPRA (Pigeon Association)
390malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta2 11:28:10,70 1 00:53:11 Malta Racing Pigeon Club
391polska MC1902  
Sassie
Arkadiusz Buttner1 11:28:11,85 1 00:53:12 Polonia
392netherlands MC2316  
Ronald
Team N.P.O.2 11:28:12,20 1 00:53:12 Holland Pigeons Club
393germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn3 11:28:12,25 1 00:53:12 Rietberg Club
394germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl4 11:28:13,25 1 00:53:13 Heidenheim Club
395south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts2 11:28:13,40 1 00:53:13 South Africa Club
396denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen1 11:28:15,00 1 00:53:15 Denmark Club
397austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag7 11:28:16,85 1 00:53:17 VRV - Oberoesterreich
398croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic2 11:28:17,60 1 00:53:18 Croatia Pigeon Club
399hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs1 11:28:17,65 1 00:53:18 Hungary Pigeons Club
400netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder2 11:28:18,40 1 00:53:18 Holland Pigeons Club
401austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer3 11:28:19,95 1 00:53:20 VRV - Oberoesterreich
402belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels3 11:28:20,20 1 00:53:20 Belgium Club
403italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 11:28:20,20 1 00:53:20 Italia
404wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys3 11:28:20,25 1 00:53:20 Wales Club
405germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany4 11:28:20,90 1 00:53:21 Saalfeld Club
406rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:28:22,25 1 00:53:22 Romanía
407wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus1 11:28:22,40 1 00:53:22 Wales Club
408italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:28:22,50 1 00:53:22 Italian-Team
409wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 11:28:23,40 1 00:53:23 Wales Club
410belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck4 11:28:23,90 1 00:53:24 Fond Wallonie
411polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta2 11:28:24,10 1 00:53:24 Polonia
412malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 11:28:24,40 1 00:53:24 Malta Racing Pigeon Club
413wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers2 11:28:24,40 1 00:53:24 Wales Club
414rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 11:28:24,45 1 00:53:24 Romanía
415netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo2 11:28:25,00 1 00:53:25 Holland Pigeons Club
416germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak3 11:28:25,05 1 00:53:25 Germany Club
417germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta1 11:28:25,20 1 00:53:25 Germany Club
418rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici3 11:28:25,50 1 00:53:26 Romanía
419wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 11:28:25,85 1 00:53:26 Wales Club
420tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 11:28:25,90 1 00:53:26 Isla Baja
421germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak4 11:28:25,95 1 00:53:26 Germany Club
422belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:28:26,20 1 00:53:26 Belgium Club
423belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes1 11:28:26,55 1 00:53:27 Fondclub Loft 24
424netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo3 11:28:27,30 1 00:53:27 Holland Pigeons Club
425france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:28:28,40 1 00:53:28 France Club
426germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard1 11:28:28,45 1 00:53:28 Lahntal Club
427hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:28:28,50 1 00:53:28 Hungary Pigeons Club
428alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral2 11:28:28,95 1 00:53:29 La Dama de Elche
429portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul1 11:28:29,30 1 00:53:29 Faro - Portugal
430germany MC0275  
Tomy
Team Klaas & Sohn4 11:28:29,95 1 00:53:30 Rietberg Club
431gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 11:28:30,35 1 00:53:30 Club Los Socios
432china MC2915  
Avis
Team Haiye Bai Fuqing5 11:28:30,36 1 00:53:30 China Pigeon Raging Club
433belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends2 11:28:30,60 1 00:53:31 Club Olijftak Maaseik
434italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 11:28:30,70 1 00:53:31 Italia
435belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt4 11:28:31,30 1 00:53:31 De Snelvliegers Zandbergen Club
436ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 11:28:31,30 1 00:53:31 Irish Homing Union
437slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 11:28:31,55 1 00:53:32 Slovenia Club
438polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner2 11:28:31,55 1 00:53:32 Polonia
439germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß2 11:28:32,10 1 00:53:32 Germany Club
440netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders1 11:28:32,11 1 00:53:32 Holland Pigeons Club
441slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi1 11:28:32,70 1 00:53:33 Slovakia Club
442austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag8 11:28:33,10 1 00:53:33 VRV - Oberoesterreich
443polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling1 11:28:33,20 1 00:53:33 Polonia
444netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan3 11:28:33,45 1 00:53:33 Holland Pigeons Club
445la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas1 11:28:34,15 1 00:53:34 Amigos de La Palma
446italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri3 11:28:34,75 1 00:53:35 Italia
447germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring3 11:28:34,95 1 00:53:35 Münsterland Club
448norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 11:28:35,50 1 00:53:36 Norge Racing Pigeon Club
449netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten1 11:28:35,55 1 00:53:36 Holland Pigeons Club
450rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti2 11:28:36,00 1 00:53:36 Romanía
451polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta3 11:28:36,85 1 00:53:37 Polonia
452germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn5 11:28:36,90 1 00:53:37 Rietberg Club
453croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip1 11:28:38,05 1 00:53:38 Croatia Pigeon Club
454scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 11:28:38,80 1 00:53:39 Scottish Homing Union
455germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 11:28:39,90 1 00:53:40 Lahntal Club
456italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 11:28:40,05 1 00:53:40 Italia
457germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany1 11:28:40,45 1 00:53:40 Germany Club
458netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo4 11:28:40,50 1 00:53:40 Holland Pigeons Club
459belgium MC2266  
Sinbad
Team Creemers Neiss1 11:28:40,55 1 00:53:41 Club Olijftak Maaseik
460netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer2 11:28:41,65 1 00:53:42 Holland Pigeons Club
461rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti3 11:28:43,00 1 00:53:43 Romanía
462germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann4 11:28:43,10 1 00:53:43 Kassel Club
463rumania MC1165  
Winner
Class 8883 11:28:43,30 1 00:53:43 Romanía
464rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif1 11:28:44,05 1 00:53:44 Romanía
465germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser2 11:28:44,20 1 00:53:44 Ostwestfalenn Club
466norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura2 11:28:44,60 1 00:53:45 Norge Racing Pigeon Club
467austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag9 11:28:44,80 1 00:53:45 VRV - Oberoesterreich
468rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 11:28:44,90 1 00:53:45 Romanía
469germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain1 11:28:44,95 1 00:53:45 Fulda Club
470hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:28:45,90 1 00:53:46 Hungary Pigeons Club
471belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen1 11:28:45,95 1 00:53:46 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
472croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic2 11:28:46,10 1 00:53:46 Croatia Pigeon Club
473germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 11:28:46,15 1 00:53:46 Oberfranken Club
474germany MC1841  
Gerald
Team Wild Escobar Devils1 11:28:46,25 1 00:53:46 Germany Club
475germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel5 11:28:46,35 1 00:53:46 Saalfeld Club
476germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany5 11:28:46,36 1 00:53:46 Saalfeld Club
477asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella5 11:28:46,65 1 00:53:47 R.C. Oviedo
478slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak1 11:28:46,70 1 00:53:47 Slovenia Club
479belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:28:46,75 1 00:53:47 Club Olijftak Maaseik
480ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY1 11:28:47,75 1 00:53:48 Irish Homing Union
481denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master1 11:28:48,40 1 00:53:48 Denmark Club
482rumania MC1164  
AS Boy
Class 8884 11:28:48,55 1 00:53:49 Romanía
483wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers3 11:28:49,25 1 00:53:49 Wales Club
484belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen2 11:28:49,70 1 00:53:50 Club Olijftak Maaseik
485netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel4 11:28:49,80 1 00:53:50 Holland Pigeons Club
486rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 11:28:49,95 1 00:53:50 Romanía
487asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella6 11:28:50,15 1 00:53:50 R.C. Oviedo
488germany MC1344  
Zeke
Erich Müller7 11:28:50,55 1 00:53:51 Oberfranken Club
489rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 11:28:52,00 1 00:53:52 Romanía
490germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen1 11:28:52,35 1 00:53:52 Ruhrgebiet Club
491netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons1 11:28:52,55 1 00:53:53 Holland Pigeons Club
492turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 11:28:52,60 1 00:53:53 Turkey Flying Club
493austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa3 11:28:52,80 1 00:53:53 VRV - Oberoesterreich
494asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones2 11:28:52,81 1 00:53:53 R.C. Oviedo
495germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn1 11:28:52,85 1 00:53:53 Germany Club
496netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn3 11:28:54,15 1 00:53:54 Holland Pigeons Club
497wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett3 11:28:54,20 1 00:53:54 Welsh Flag
498hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:28:54,35 1 00:53:54 Hungary Pigeons Club
499germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel6 11:28:55,75 1 00:53:56 Saalfeld Club
500austria MC2510  
Euro 3
Team Europa2 11:28:56,55 1 00:53:57 VRV - Oberoesterreich
501asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella7 11:28:57,90 1 00:53:58 R.C. Oviedo
502italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna1 11:28:58,35 1 00:53:58 Italia
503hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:28:58,45 1 00:53:58 Hungary Pigeons Club
504netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan4 11:28:58,60 1 00:53:59 Holland Pigeons Club
505england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce1 11:28:59,40 1 00:53:59 RPRA (Pigeon Association)
506slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:28:59,85 1 00:54:00 Slovakia Club
507baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa2 11:29:00,45 1 00:54:00 C.C. Es Pla de Mallorca
508polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport3 11:29:01,20 1 00:54:01 Polonia
509germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel7 11:29:01,55 1 00:54:02 Saalfeld Club
510croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb1 11:29:01,95 1 00:54:02 Croatia Pigeon Club
511slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 11:29:02,15 1 00:54:02 Slovenia Club
512denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master2 11:29:02,75 1 00:54:03 Denmark Club
513austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer1 11:29:03,10 1 00:54:03 VRV - Oberoesterreich
514germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner3 11:29:03,40 1 00:54:03 Nordhessen Club
515rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea9 11:29:03,50 1 00:54:04 Romanía
516germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug2 11:29:03,75 1 00:54:04 Germany Club
517rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea10 11:29:03,90 1 00:54:04 Romanía
518hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:29:04,00 1 00:54:04 Hungary Pigeons Club
519polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:29:04,95 1 00:54:05 Polonia
520netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland2 11:29:05,70 1 00:54:06 Holland Pigeons Club
521gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor4 11:29:05,80 1 00:54:06 La Paloma Mensajera
522czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize4 11:29:07,45 1 00:54:07 Czech Republic Club
523germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils2 11:29:08,10 1 00:54:08 Germany Club
524netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij4 11:29:08,25 1 00:54:08 Holland Pigeons Club
525hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:29:08,65 1 00:54:09 Hungary Pigeons Club
526netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan5 11:29:09,05 1 00:54:09 Holland Pigeons Club
527italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti3 11:29:09,15 1 00:54:09 Italia
528belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt5 11:29:09,40 1 00:54:09 De Snelvliegers Zandbergen Club
529malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta3 11:29:11,40 1 00:54:11 Malta Racing Pigeon Club
530tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 11:29:12,15 1 00:54:12 CANARAGÜI
531germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard3 11:29:12,95 1 00:54:13 Lahntal Club
532germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak5 11:29:13,05 1 00:54:13 Germany Club
533wales MC2186  
Just Phil
Team Two P's2 11:29:13,10 1 00:54:13 Wales Club
534wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 11:29:15,00 1 00:54:15 Wales Club
535england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster2 11:29:15,85 1 00:54:16 RPRA (Pigeon Association)
536austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 11:29:16,55 1 00:54:17 VRV - Oberoesterreich
537denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen1 11:29:17,85 1 00:54:18 Denmark Club
538netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon1 11:29:17,90 1 00:54:18 Holland Pigeons Club
539england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts3 11:29:17,91 1 00:54:18 RPRA (Pigeon Association)
540czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens1 11:29:18,20 1 00:54:18 Czech Republic Club
541italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu2 11:29:21,10 1 00:54:21 Italia
542tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA1 11:29:22,15 1 00:54:22 Club Tenerife
543fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas2 11:29:23,55 1 00:54:24 Gran Tarajal
544tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime1 11:29:23,90 1 00:54:24 Adexe
545austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa4 11:29:23,91 1 00:54:24 VRV - Oberoesterreich
546belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen3 11:29:24,30 1 00:54:24 Club Olijftak Maaseik
547toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk1 11:29:26,95 1 00:54:27 Mensajeras del Tajo
548croatia MC2864  
Mihael
Team Hasib & Filip2 11:29:29,20 1 00:54:29 Croatia Pigeon Club
549netherlands MC1298  
Princesinha
Team Seelen - Ellenbroek1 11:29:29,25 1 00:54:29 Holland Pigeons Club
550netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots1 11:29:30,25 1 00:54:30 Holland Pigeons Club
551germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:29:31,00 1 00:54:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
552denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen3 11:29:31,30 1 00:54:31 Denmark Club
553netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer3 11:29:32,35 1 00:54:32 Holland Pigeons Club
554malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta3 11:29:32,85 1 00:54:33 Malta Racing Pigeon Club
555czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 11:29:33,50 1 00:54:34 Czech Republic Club
556netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap2 11:29:33,80 1 00:54:34 Holland Pigeons Club
557czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel1 11:29:35,25 1 00:54:35 Czech Republic Club
558belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt6 11:29:35,60 1 00:54:36 De Snelvliegers Zandbergen Club
559netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap3 11:29:35,75 1 00:54:36 Holland Pigeons Club
560england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump2 11:29:38,60 1 00:54:39 RPRA (Pigeon Association)
561germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn6 11:29:39,10 1 00:54:39 Rietberg Club
562denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen4 11:29:40,70 1 00:54:41 Denmark Club
563belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon5 11:29:40,85 1 00:54:41 Club Olijftak Maaseik
564wales MC2694  
Boomerang 6
Team Tom and Gaynor3 11:29:41,55 1 00:54:42 Wales Club
565netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls1 11:29:42,35 1 00:54:42 Holland Pigeons Club
566scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son1 11:29:44,40 1 00:54:44 Scottish Homing Union
567polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland3 11:29:46,20 1 00:54:46 Polonia
568england MC2941  
Palmira
Peter Williams1 11:29:46,85 1 00:54:47 RPRA (Pigeon Association)
569england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:29:47,00 1 00:54:47 Up North Combine
570rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 11:29:48,30 1 00:54:48 Club Rusia
571ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk1 11:29:49,75 1 00:54:50 Ukraine Club
572turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu4 11:29:49,95 1 00:54:50 Turkey Flying Club
573england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers2 11:29:50,10 1 00:54:50 RPRA (Pigeon Association)
574austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 11:29:50,15 1 00:54:50 VRV - Oberoesterreich
575polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel2 11:29:50,60 1 00:54:51 Polonia
576polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak2 11:29:51,95 1 00:54:52 Polonia
577germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare1 11:29:53,15 1 00:54:53 Germany Club
578germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker5 11:29:53,60 1 00:54:54 Germany Club
579czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal1 11:29:54,30 1 00:54:54 Czech Republic Club
580polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski2 11:29:54,55 1 00:54:55 Polonia
581rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 11:29:54,70 1 00:54:55 Romanía
582wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 11:29:55,05 1 00:54:55 Wales Club
583scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie4 11:29:56,60 1 00:54:57 Scottish Homing Union
584czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek2 11:29:57,50 1 00:54:58 Czech Republic Club
585belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 11:29:57,65 1 00:54:58 Fond Wallonie
586england MC2155  
Ted
Duncan Kittow1 11:29:57,70 1 00:54:58 RPRA (Pigeon Association)
587wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor4 11:29:58,65 1 00:54:59 Wales Club
588wales MC1752  
Karina
Paul Bamford6 11:29:58,75 1 00:54:59 Wales Club
589hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 11:29:59,45 1 00:54:59 Hungary Pigeons Club
590netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots2 11:30:00,30 1 00:55:00 Holland Pigeons Club
591malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta4 11:30:00,31 1 00:55:00 Malta Racing Pigeon Club
592germany MC1655  
Snowman 7
Günter Schneemann5 11:30:01,05 1 00:55:01 Kassel Club
593germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:30:01,05 1 00:55:01 Germany Club
594france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette3 11:30:01,65 1 00:55:02 Team Sibille France
595austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer2 11:30:02,85 1 00:55:03 Club Austria
596denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen1 11:30:02,90 1 00:55:03 Denmark Club
597slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 11:30:03,00 1 00:55:03 Slovenia Club
598czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens2 11:30:03,05 1 00:55:03 Czech Republic Club
599netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon2 11:30:03,20 1 00:55:03 Holland Pigeons Club
600england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF2 11:30:03,25 1 00:55:03 RPRA (Pigeon Association)
601belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes2 11:30:04,30 1 00:55:04 Fondclub Loft 24
602germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:30:05,70 1 00:55:06 Sachsen Club
603denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen5 11:30:05,90 1 00:55:06 Denmark Club
604england MC0666  
Batman
David Hinkel2 11:30:06,15 1 00:55:06 RPRA (Pigeon Association)
605wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts1 11:30:06,75 1 00:55:07 Wales Club
606germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg2 11:30:07,05 1 00:55:07 Sajonia Club
607czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek3 11:30:07,80 1 00:55:08 Czech Republic Club
608italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri4 11:30:08,90 1 00:55:09 Italia
609italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu3 11:30:09,40 1 00:55:09 Italia
610asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella8 11:30:09,41 1 00:55:09 R.C. Oviedo
611rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 11:30:10,45 1 00:55:10 Romanía
612rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu3 11:30:10,90 1 00:55:11 Romanía
613rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc3 11:30:12,30 1 00:55:12 Romanía
614rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita1 11:30:13,05 1 00:55:13 Romanía
615germany MC0558  
Ailín
Team Röhlig & Bukowski1 11:30:13,65 1 00:55:14 Vogtland Club
616czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize5 11:30:13,70 1 00:55:14 Czech Republic Club
617austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag10 11:30:13,75 1 00:55:14 VRV - Oberoesterreich
618belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon6 11:30:14,30 1 00:55:14 Club Olijftak Maaseik
619germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen2 11:30:14,75 1 00:55:15 Ruhrgebiet Club
620rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica3 11:30:14,80 1 00:55:15 Romanía
621baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa3 11:30:15,05 1 00:55:15 C.C. Es Pla de Mallorca
622wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers4 11:30:15,25 1 00:55:15 Wales Club
623germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann3 11:30:15,50 1 00:55:16 Oberfranken Club
624italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu4 11:30:16,60 1 00:55:17 Italia
625croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic3 11:30:16,75 1 00:55:17 Croatia Pigeon Club
626belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:30:16,85 1 00:55:17 Club Olijftak Maaseik
627baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs1 11:30:17,55 1 00:55:18 C.C.Ciutadella
628england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs1 11:30:17,85 1 00:55:18 RPRA (Pigeon Association)
629czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 11:30:18,55 1 00:55:19 Czech Republic Club
630austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer3 11:30:18,80 1 00:55:19 Club Austria
631netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 11:30:18,85 1 00:55:19 Holland Pigeons Club
632hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:30:19,10 1 00:55:19 Hungary Pigeons Club
633hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:30:19,80 1 00:55:20 Hungary Pigeons Club
634germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann6 11:30:19,95 1 00:55:20 Kassel Club
635rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 11:30:20,25 1 00:55:20 Romanía
636zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:30:20,26 1 00:55:20 Mensajeras BILBILIS
637hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 11:30:20,30 1 00:55:20 Hungary Pigeons Club
638netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer4 11:30:20,31 1 00:55:20 Holland Pigeons Club
639germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta2 11:30:21,05 1 00:55:21 Germany Club
640germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing1 11:30:21,60 1 00:55:22 Lehrte/Peine
641germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann7 11:30:21,85 1 00:55:22 Kassel Club
642polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki1 11:30:22,55 1 00:55:23 Polonia
643rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 11:30:22,85 1 00:55:23 Romanía
644asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones3 11:30:22,95 1 00:55:23 R.C. Oviedo
645south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean2 11:30:23,35 1 00:55:23 South Africa Club
646wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers5 11:30:23,60 1 00:55:24 Wales Club
647germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn7 11:30:23,85 1 00:55:24 Rietberg Club
648slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB1 11:30:25,00 1 00:55:25 Slovakia Club
649germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel8 11:30:25,15 1 00:55:25 Saalfeld Club
650asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones4 11:30:25,30 1 00:55:25 R.C. Oviedo
651rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:30:26,00 1 00:55:26 Romanía
652polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny1 11:30:26,05 1 00:55:26 Polonia
653europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe1 11:30:26,65 1 00:55:27 Club E.U.
654alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral3 11:30:26,70 1 00:55:27 La Dama de Elche
655czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie2 11:30:26,95 1 00:55:27 Czech Republic Club
656slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos3 11:30:27,50 1 00:55:28 Slovakia Club
657italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti1 11:30:27,55 1 00:55:28 Italia
658czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar1 11:30:27,85 1 00:55:28 Czech Republic Club
659czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize6 11:30:28,45 1 00:55:28 Czech Republic Club
660slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia6 11:30:28,95 1 00:55:29 Slovakia Club
661south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht3 11:30:29,30 1 00:55:29 South Africa Club
662italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 11:30:29,40 1 00:55:29 Italia
663belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:30:29,70 1 00:55:30 Fondclub Herent
664austria MC1786  
Grafity
Beniamin Neag11 11:30:29,85 1 00:55:30 VRV - Oberoesterreich
665czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek4 11:30:30,30 1 00:55:30 Czech Republic Club
666hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:30:30,40 1 00:55:30 Hungary Pigeons Club
667germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel9 11:30:30,70 1 00:55:31 Saalfeld Club
668netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg2 11:30:32,75 1 00:55:33 Holland Pigeons Club
669germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser6 11:30:33,00 1 00:55:33 Düsseldorf Club
670rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George5 11:30:33,45 1 00:55:33 Romanía
671germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter2 11:30:33,80 1 00:55:34 Frankenland Club
672polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:30:34,20 1 00:55:34 Polonia
673belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest1 11:30:34,25 1 00:55:34 Lembeek Club - Belgium
674gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor5 11:30:34,40 1 00:55:34 La Paloma Mensajera
675wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 11:30:34,41 1 00:55:34 Wales Club
676czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal2 11:30:34,50 1 00:55:34 Czech Republic Club
677hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel1 11:30:34,95 1 00:55:35 Hungary Pigeons Club
678alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral4 11:30:35,35 1 00:55:35 La Dama de Elche
679england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker4 11:30:35,50 1 00:55:36 RPRA (Pigeon Association)
680south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts3 11:30:36,40 1 00:55:36 South Africa Club
681netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk2 11:30:36,50 1 00:55:36 Holland Pigeons Club
682austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag12 11:30:36,51 1 00:55:37 VRV - Oberoesterreich
683hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:30:37,40 1 00:55:37 Hungary Pigeons Club
684germany MC1310  
Arruga
Erich Müller8 11:30:37,90 1 00:55:38 Oberfranken Club
685belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen1 11:30:38,00 1 00:55:38 Club Olijftak Maaseik
686netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn4 11:30:38,40 1 00:55:38 Holland Pigeons Club
687rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea11 11:30:38,85 1 00:55:39 Romanía
688netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders2 11:30:39,00 1 00:55:39 Holland Pigeons Club
689china MC2926  
Nikon
Team Haiye Bai Fuqing6 11:30:39,50 1 00:55:40 China Pigeon Raging Club
690wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers6 11:30:40,40 1 00:55:40 Wales Club
691belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends3 11:30:40,45 1 00:55:40 Club Olijftak Maaseik
692england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster3 11:30:40,65 1 00:55:41 RPRA (Pigeon Association)
693europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 102 11:30:41,55 1 00:55:42 Club E.U.
694czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek5 11:30:41,75 1 00:55:42 Czech Republic Club
695rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif2 11:30:42,65 1 00:55:43 Romanía
696germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser7 11:30:42,95 1 00:55:43 Düsseldorf Club
697germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel10 11:30:43,25 1 00:55:43 Saalfeld Club
698controling MC0004  
Paloma
Control0 11:30:43,40 1 00:55:43 Checking
699germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 11:30:43,90 1 00:55:44 Oberfranken Club
700polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk1 11:30:44,20 1 00:55:44 Polonia
701polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland4 11:30:44,45 1 00:55:44 Polonia
702germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 11:30:44,75 1 00:55:45 Germany Club
703netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten2 11:30:44,80 1 00:55:45 Holland Pigeons Club
704czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize7 11:30:45,15 1 00:55:45 Czech Republic Club
705hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 11:30:45,25 1 00:55:45 Hungary Pigeons Club
706denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen6 11:30:45,90 1 00:55:46 Denmark Club
707netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots3 11:30:45,95 1 00:55:46 Holland Pigeons Club
708italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre1 11:30:46,30 1 00:55:46 Italia
709baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa4 11:30:46,80 1 00:55:47 C.C. Es Pla de Mallorca
710hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel2 11:30:47,15 1 00:55:47 Hungary Pigeons Club
711belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde1 11:30:47,50 1 00:55:48 Land van Aalst
712germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 11:30:47,55 1 00:55:48 Germany Club
713slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J2 11:30:47,95 1 00:55:48 Slovakia Club
714belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens4 11:30:48,65 1 00:55:49 Fond Wallonie
715rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita2 11:30:48,66 1 00:55:49 Romanía
716slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi2 11:30:49,30 1 00:55:49 Slovakia Club
717rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea12 11:30:49,60 1 00:55:50 Romanía
718rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea13 11:30:49,61 1 00:55:50 Romanía
719bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:30:49,75 1 00:55:50 Bulgaria Club
720netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan6 11:30:50,60 1 00:55:51 Holland Pigeons Club
721netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon3 11:30:50,95 1 00:55:51 Holland Pigeons Club
722slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia7 11:30:51,55 1 00:55:52 Slovakia Club
723germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany6 11:30:51,65 1 00:55:52 Saalfeld Club
724germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel11 11:30:52,00 1 00:55:52 Saalfeld Club
725scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie5 11:30:52,30 1 00:55:52 Scottish Homing Union
726germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser3 11:30:52,60 1 00:55:53 Ostwestfalenn Club
727china MC2924  
Trueform
Team Haiye Bai Fuqing7 11:30:52,70 1 00:55:53 China Pigeon Raging Club
728slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik2 11:30:52,95 1 00:55:53 Slovakia Club
729germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 11:30:53,30 1 00:55:53 Oberfranken Club
730belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck5 11:30:53,60 1 00:55:54 Fond Wallonie
731scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son2 11:30:53,70 1 00:55:54 Scottish Homing Union
732fuerteventura MC1276  
Louisa
José Curbelo González1 11:30:53,95 1 00:55:54 Gran Tarajal
733germany MC0502  
ATLANTIC 904
Alexander Gebel12 11:30:54,30 1 00:55:54 Saalfeld Club
734belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon7 11:30:54,60 1 00:55:55 Club Olijftak Maaseik
735belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons1 11:30:54,61 1 00:55:55 Fond Wallonie
736hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 11:30:54,75 1 00:55:55 Hungary Pigeons Club
737italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:30:55,05 1 00:55:55 Italia
738italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 11:30:55,35 1 00:55:55 Italia
739germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 11:30:55,50 1 00:55:56 RV Spessart Club
740czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel2 11:30:56,40 1 00:55:56 Czech Republic Club
741england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn3 11:30:56,70 1 00:55:57 RPRA (Pigeon Association)
742germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain2 11:30:56,75 1 00:55:57 Fulda Club
743germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany7 11:30:57,15 1 00:55:57 Saalfeld Club
744germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller9 11:30:57,45 1 00:55:57 Oberfranken Club
745germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller4 11:30:57,80 1 00:55:58 Germany Club
746slovenia MC1726  
David
Team Planica2 11:30:57,85 1 00:55:58 Slovenia Club
747germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug3 11:30:58,00 1 00:55:58 Germany Club
748scotland MC0432  
Maureen
William Donachie6 11:30:58,20 1 00:55:58 Scottish Homing Union
749croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip3 11:30:58,55 1 00:55:59 Croatia Pigeon Club
750rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru1 11:30:59,35 1 00:55:59 Romanía
751germany MC2029  
Tulips Con Carne
Günter Langefeld1 11:30:59,45 1 00:55:59 Bergisches Land Club
752rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 11:31:00,75 1 00:56:01 Club Rusia
753austria MC2513  
Euro 4
Team Europa3 11:31:01,15 1 00:56:01 VRV - Oberoesterreich
754rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti4 11:31:01,40 1 00:56:01 Romanía
755tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA2 11:31:01,45 1 00:56:01 Club Tenerife
756rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea14 11:31:02,20 1 00:56:02 Romanía
757rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif3 11:31:02,65 1 00:56:03 Romanía
758netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan7 11:31:02,66 1 00:56:03 Holland Pigeons Club
759italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy3 11:31:05,75 1 00:56:06 Italia
760netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 11:31:06,00 1 00:56:06 Holland Pigeons Club
761italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile1 11:31:06,30 1 00:56:06 Italia
762germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.1 11:31:07,35 1 00:56:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
763belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 11:31:07,36 1 00:56:07 Fond Wallonie
764alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral5 11:31:07,40 1 00:56:07 La Dama de Elche
765rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 11:31:07,75 1 00:56:08 Romanía
766netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition1 11:31:08,40 1 00:56:08 Holland Pigeons Club
767germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany2 11:31:08,45 1 00:56:08 Germany Club
768rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici4 11:31:08,65 1 00:56:09 Romanía
769austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag13 11:31:09,40 1 00:56:09 VRV - Oberoesterreich
770germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen3 11:31:10,05 1 00:56:10 Ruhrgebiet Club
771hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel3 11:31:10,15 1 00:56:10 Hungary Pigeons Club
772denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen2 11:31:10,30 1 00:56:10 Denmark Club
773italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S1 11:31:10,60 1 00:56:11 Italia
774rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc4 11:31:11,60 1 00:56:12 Romanía
775turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu5 11:31:11,70 1 00:56:12 Turkey Flying Club
776polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:31:12,15 1 00:56:12 Polonia
777france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette4 11:31:12,20 1 00:56:12 Team Sibille France
778hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 11:31:12,60 1 00:56:13 Hungary Pigeons Club
779netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort2 11:31:12,65 1 00:56:13 Holland Pigeons Club
780italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 11:31:13,40 1 00:56:13 Italia
781wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers7 11:31:13,85 1 00:56:14 Wales Club
782germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller5 11:31:14,40 1 00:56:14 Germany Club
783germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.2 11:31:14,55 1 00:56:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
784germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard4 11:31:14,70 1 00:56:15 Lahntal Club
785netherlands MC3075  
Hans
Team Twins2 11:31:14,95 1 00:56:15 Holland Pigeons Club
786wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett4 11:31:15,15 1 00:56:15 Welsh Flag
787belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen2 11:31:15,65 1 00:56:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
788france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit2 11:31:15,85 1 00:56:16 Team Sibille France
789netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser1 11:31:15,90 1 00:56:16 Holland Pigeons Club
790england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc2 11:31:16,15 1 00:56:16 RPRA (Pigeon Association)
791polska MC3050  
Hamilton Speed
Aleksander Golofit1 11:31:16,15 1 00:56:16 Polonia
792south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht4 11:31:16,50 1 00:56:16 South Africa Club
793netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn5 11:31:17,00 1 00:56:17 Holland Pigeons Club
794italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 11:31:17,40 1 00:56:17 Italia
795germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers2 11:31:17,70 1 00:56:18 Niederrhein Club
796rumania MC1171  
Pheonix
Class 8885 11:31:18,15 1 00:56:18 Romanía
797ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts3 11:31:18,50 1 00:56:18 Irish Homing Union
798rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea15 11:31:19,40 1 00:56:19 Romanía
799germany MC2788  
Warie
Hans Esser2 11:31:19,85 1 00:56:20 Germany Club
800england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce2 11:31:20,50 1 00:56:20 RPRA (Pigeon Association)
801germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn2 11:31:20,55 1 00:56:21 Germany Club
802england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers3 11:31:20,60 1 00:56:21 RPRA (Pigeon Association)
803rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 11:31:21,70 1 00:56:22 Romanía
804turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez2 11:31:22,05 1 00:56:22 Turkey Flying Club
805netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan8 11:31:22,15 1 00:56:22 Holland Pigeons Club
806italia MC1103  
Becky
Ervin Laro1 11:31:22,20 1 00:56:22 Italia
807italia MC1482  
KARINO
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:31:22,30 1 00:56:22 Italian-Team
808gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro5 11:31:22,45 1 00:56:22 Club Los Socios
809germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel13 11:31:22,85 1 00:56:23 Saalfeld Club
810belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium2 11:31:23,50 1 00:56:24 Belgium Club
811rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 11:31:24,70 1 00:56:25 Romanía
812toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk2 11:31:24,85 1 00:56:25 Mensajeras del Tajo
813polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel2 11:31:25,55 1 00:56:26 Polonia
814slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak2 11:31:26,20 1 00:56:26 Slovenia Club
815germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz1 11:31:26,85 1 00:56:27 Oberfranken Club
816england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate3 11:31:26,90 1 00:56:27 RPRA (Pigeon Association)
817netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam2 11:31:27,00 1 00:56:27 Holland Pigeons Club
818wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:31:27,95 1 00:56:28 Wales Club
819slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic2 11:31:28,05 1 00:56:28 Slovenia Club
820hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 11:31:28,15 1 00:56:28 Hungary Pigeons Club
821netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins3 11:31:28,30 1 00:56:28 Holland Pigeons Club
822belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:31:28,40 1 00:56:28 Club Olijftak Maaseik
823netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden2 11:31:28,75 1 00:56:29 Holland Pigeons Club
824austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag14 11:31:28,90 1 00:56:29 VRV - Oberoesterreich
825belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns4 11:31:29,05 1 00:56:29 Fondclub Loft 24
826turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:31:29,20 1 00:56:29 Turkey Flying Club
827germany MC0384  
Fantasy Fortune
Team Volmer & Wilpers2 11:31:29,75 1 00:56:30 Münsterland
828england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster4 11:31:29,85 1 00:56:30 RPRA (Pigeon Association)
829tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA1 11:31:30,00 1 00:56:30 Adexe
830rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:31:30,10 1 00:56:30 Romanía
831italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 11:31:30,11 1 00:56:30 Italia
832germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider1 11:31:31,75 1 00:56:32 Oberfranken Club
833germany MC0855  
Willi
Werner Wahl5 11:31:32,35 1 00:56:32 Heidenheim Club
834germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij2 11:31:32,45 1 00:56:32 Harsewinkel Club
835scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son3 11:31:33,35 1 00:56:33 Scottish Homing Union
836belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends4 11:31:33,50 1 00:56:34 Club Olijftak Maaseik
837belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 11:31:33,80 1 00:56:34 Club Olijftak Maaseik
838germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel14 11:31:33,95 1 00:56:34 Saalfeld Club
839denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen7 11:31:34,35 1 00:56:34 Denmark Club
840england MC2215  
Jody
Andrei Antoce3 11:31:35,05 1 00:56:35 RPRA (Pigeon Association)
841polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas1 11:31:35,60 1 00:56:36 Polonia
842belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:31:35,70 1 00:56:36 Fondclub Herent
843netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland3 11:31:36,35 1 00:56:36 Holland Pigeons Club
844rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc5 11:31:37,45 1 00:56:37 Romanía
845germany MC3070  
PIGEONS OF THE SEA 9
Team The Champions Germany1 11:31:37,65 1 00:56:38 Germany Club
846germany MC1314  
Beti
Erich Müller10 11:31:38,50 1 00:56:38 Oberfranken Club
847germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers3 11:31:39,00 1 00:56:39 Münsterland
848portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul2 11:31:39,15 1 00:56:39 Faro - Portugal
849fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas3 11:31:39,25 1 00:56:39 Gran Tarajal
850polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki2 11:31:39,55 1 00:56:40 Polonia
851rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca3 11:31:40,00 1 00:56:40 Romanía
852netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons2 11:31:40,80 1 00:56:41 Holland Pigeons Club
853rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici5 11:31:41,10 1 00:56:41 Romanía
854slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 11:31:41,55 1 00:56:42 Slovakia Club
855belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon8 11:31:41,70 1 00:56:42 Club Olijftak Maaseik
856baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa5 11:31:42,00 1 00:56:42 C.C. Es Pla de Mallorca
857rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita3 11:31:42,05 1 00:56:42 Romanía
858wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's3 11:31:42,75 1 00:56:43 Wales Club
859wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent3 11:31:42,90 1 00:56:43 Wales Club
860portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul3 11:31:43,55 1 00:56:44 Faro - Portugal
861slovakia MC1416  
Maco
Team Lesnicky1 11:31:43,60 1 00:56:44 Slovakia Club
862england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster5 11:31:44,10 1 00:56:44 RPRA (Pigeon Association)
863slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik2 11:31:44,25 1 00:56:44 Slovakia Club
864belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck6 11:31:44,60 1 00:56:45 Fond Wallonie
865germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser4 11:31:44,65 1 00:56:45 Ostwestfalenn Club
866germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal1 11:31:45,40 1 00:56:45 Germany Club
867netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland4 11:31:45,55 1 00:56:46 Holland Pigeons Club
868netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser2 11:31:46,00 1 00:56:46 Holland Pigeons Club
869polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling2 11:31:46,65 1 00:56:47 Polonia
870austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag15 11:31:46,70 1 00:56:47 VRV - Oberoesterreich
871netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo5 11:31:46,85 1 00:56:47 Holland Pigeons Club
872germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller11 11:31:46,95 1 00:56:47 Oberfranken Club
873slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos4 11:31:47,90 1 00:56:48 Slovakia Club
874germany MC0136  
Mil 67
Fedoseev Vitalij3 11:31:48,10 1 00:56:48 Harsewinkel Club
875polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:31:48,40 1 00:56:48 Polonia
876slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi3 11:31:48,95 1 00:56:49 Slovakia Club
877slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 11:31:49,40 1 00:56:49 Slovakia Club
878belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:31:49,85 1 00:56:50 Fond Wallonie
879polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski3 11:31:50,35 1 00:56:50 Polonia
880germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler3 11:31:50,40 1 00:56:50 Oberbayern Club
881germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller12 11:31:50,45 1 00:56:50 Oberfranken Club
882italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel2 11:31:51,60 1 00:56:52 Italia
883belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 11:31:51,70 1 00:56:52 Club Olijftak Maaseik
884ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk2 11:31:52,00 1 00:56:52 Ukraine Club
885hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 11:31:52,05 1 00:56:52 Hungary Pigeons Club
886germany MC0058  
Exspo
Markus Winter1 11:31:52,35 1 00:56:52 Germany Club
887netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda1 11:31:53,00 1 00:56:53 Holland Pigeons Club
888italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu3 11:31:54,15 1 00:56:54 Italia
889czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize8 11:31:54,60 1 00:56:55 Czech Republic Club
890rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea16 11:31:54,80 1 00:56:55 Romanía
891italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci1 11:31:55,00 1 00:56:55 Italia
892fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González2 11:31:56,35 1 00:56:56 Gran Tarajal
893czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel3 11:31:56,70 1 00:56:57 Czech Republic Club
894rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica4 11:31:57,35 1 00:56:57 Romanía
895rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex2 11:31:57,85 1 00:56:58 Romanía
896norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls1 11:31:58,10 1 00:56:58 Norge Racing Pigeon Club
897germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak6 11:31:58,15 1 00:56:58 Germany Club
898fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:31:58,35 1 00:56:58 Gran Tarajal
899bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina2 11:31:58,36 1 00:56:58 Bosnia & Herzegovina Club
900wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor5 11:31:59,45 1 00:56:59 Wales Club
901austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer4 11:32:00,15 1 00:57:00 VRV - Oberoesterreich
902rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu2 11:32:00,60 1 00:57:01 Romanía
903germany MC0029  
Miss Champ
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 11:32:00,65 1 00:57:01 Sachsen Club
904slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos5 11:32:01,75 1 00:57:02 Slovakia Club
905rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru2 11:32:01,85 1 00:57:02 Romanía
906austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag16 11:32:02,10 1 00:57:02 VRV - Oberoesterreich
907europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe2 11:32:02,20 1 00:57:02 Club E.U.
908rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana1 11:32:02,80 1 00:57:03 Romanía
909czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens3 11:32:03,25 1 00:57:03 Czech Republic Club
910hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:32:03,55 1 00:57:04 Hungary Pigeons Club
911germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann8 11:32:03,60 1 00:57:04 Kassel Club
912polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa2 11:32:03,70 1 00:57:04 Polonia
913rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:32:04,80 1 00:57:05 Romanía
914rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti5 11:32:05,10 1 00:57:05 Romanía
915germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 11:32:05,25 1 00:57:05 Neuenkirchen Club
916england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 73 11:32:05,55 1 00:57:06 Up North Combine
917germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers3 11:32:05,65 1 00:57:06 Niederrhein Club
918rumania MC1185  
Aris
Team Pisla Daniel & Vintan George6 11:32:05,95 1 00:57:06 Romanía
919germany MC0858  
Miha
Edgar Peter3 11:32:06,20 1 00:57:06 Frankenland Club
920germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.3 11:32:06,21 1 00:57:06 Weitstrecken Myhl-Wegberg
921austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres2 11:32:07,90 1 00:57:08 Pigeon Club Austria South
922gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor6 11:32:08,30 1 00:57:08 La Paloma Mensajera
923italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu5 11:32:08,60 1 00:57:09 Italia
924germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij4 11:32:09,85 1 00:57:10 Harsewinkel Club
925rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch1 11:32:10,20 1 00:57:10 Romanía
926england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet1 11:32:10,35 1 00:57:10 RPRA (Pigeon Association)
927belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon9 11:32:10,65 1 00:57:11 Club Olijftak Maaseik
928wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers8 11:32:10,66 1 00:57:11 Wales Club
929alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral6 11:32:11,05 1 00:57:11 La Dama de Elche
930germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller2 11:32:11,35 1 00:57:11 Germany Club
931hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:32:11,70 1 00:57:12 Hungary Pigeons Club
932rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana2 11:32:12,15 1 00:57:12 Romanía
933italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti4 11:32:13,05 1 00:57:13 Italia
934germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel15 11:32:14,00 1 00:57:14 Saalfeld Club
935ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts4 11:32:14,20 1 00:57:14 Irish Homing Union
936germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann9 11:32:14,35 1 00:57:14 Kassel Club
937germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider2 11:32:14,95 1 00:57:15 Oberfranken Club
938polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski2 11:32:16,25 1 00:57:16 Polonia
939asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella9 11:32:18,35 1 00:57:18 R.C. Oviedo
940netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan9 11:32:18,40 1 00:57:18 Holland Pigeons Club
941rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea17 11:32:18,80 1 00:57:19 Romanía
942germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing2 11:32:19,20 1 00:57:19 Lehrte/Peine
943germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn8 11:32:19,55 1 00:57:20 Rietberg Club
944scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son4 11:32:20,05 1 00:57:20 Scottish Homing Union
945netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo6 11:32:20,35 1 00:57:20 Holland Pigeons Club
946slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 11:32:20,95 1 00:57:21 Slovenia Club
947scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 11:32:21,40 1 00:57:21 Scottish Homing Union
948netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 11:32:22,80 1 00:57:23 Holland Pigeons Club
949germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 11:32:23,30 1 00:57:23 Germany Club
950norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura3 11:32:23,80 1 00:57:24 Norge Racing Pigeon Club
951slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha2 11:32:24,35 1 00:57:24 Slovenia Club
952netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder3 11:32:25,10 1 00:57:25 Holland Pigeons Club
953belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 11:32:25,35 1 00:57:25 Club Olijftak Maaseik
954belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu2 11:32:27,85 1 00:57:28 Belgium Club
955wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett5 11:32:28,70 1 00:57:29 Welsh Flag
956slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic3 11:32:29,20 1 00:57:29 Slovenia Club
957germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller13 11:32:29,40 1 00:57:29 Oberfranken Club
958belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt7 11:32:30,60 1 00:57:31 De Snelvliegers Zandbergen Club
959tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost1 11:32:31,05 1 00:57:31 C.C.Portuense
960baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa6 11:32:32,40 1 00:57:32 C.C. Es Pla de Mallorca
961england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump3 11:32:32,55 1 00:57:33 RPRA (Pigeon Association)
962south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat2 11:32:33,50 1 00:57:34 South Africa Club
963malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta5 11:32:33,75 1 00:57:34 Malta Racing Pigeon Club
964belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen4 11:32:35,25 1 00:57:35 Club Olijftak Maaseik
965rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea18 11:32:36,45 1 00:57:36 Romanía
966asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba3 11:32:36,65 1 00:57:37 R.C. Oviedo
967belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 11:32:36,70 1 00:57:37 Club Olijftak Maaseik
968germany MC0906  
Alba
Team Albatal2 11:32:37,05 1 00:57:37 Germany Club
969austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag17 11:32:37,10 1 00:57:37 VRV - Oberoesterreich
970belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 11:32:37,60 1 00:57:38 Belgium Club
971italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro2 11:32:37,80 1 00:57:38 Italia
972germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann4 11:32:37,81 1 00:57:38 Oberfranken Club
973netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots4 11:32:38,80 1 00:57:39 Holland Pigeons Club
974germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller3 11:32:39,00 1 00:57:39 Germany Club
975rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica5 11:32:40,30 1 00:57:40 Romanía
976germany MC0027  
Found
Team Albatal3 11:32:41,20 1 00:57:41 Germany Club
977austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag18 11:32:41,40 1 00:57:41 VRV - Oberoesterreich
978rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:32:42,00 1 00:57:42 Romanía
979polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland5 11:32:42,75 1 00:57:43 Polonia
980gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 11:32:42,90 1 00:57:43 Club Los Socios
981hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs3 11:32:42,91 1 00:57:43 Hungary Pigeons Club
982germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers4 11:32:44,10 1 00:57:44 Münsterland
983wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers9 11:32:45,20 1 00:57:45 Wales Club
984belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:32:45,40 1 00:57:45 Fondclub Herent
985south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts4 11:32:45,41 1 00:57:45 South Africa Club
986wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 11:32:45,75 1 00:57:46 Wales Club
987tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz2 11:32:45,90 1 00:57:46 C.C.Portuense
988asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones5 11:32:46,35 1 00:57:46 R.C. Oviedo
989rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah2 11:32:49,05 1 00:57:49 Romanía
990wales MC0535  
George
Team Men of Gwent4 11:32:49,65 1 00:57:50 Wales Club
991norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura4 11:32:49,70 1 00:57:50 Norge Racing Pigeon Club
992england MC0396  
Bold Cherry
Pieter Oberholster6 11:32:50,20 1 00:57:50 RPRA (Pigeon Association)
993malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta6 11:32:50,25 1 00:57:50 Malta Racing Pigeon Club
994netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer1 11:32:50,35 1 00:57:50 Holland Pigeons Club
995ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts5 11:32:50,50 1 00:57:50 Irish Homing Union
996rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:32:50,60 1 00:57:51 Romanía
997germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette2 11:32:51,20 1 00:57:51 Käshofen
998england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers4 11:32:51,70 1 00:57:52 RPRA (Pigeon Association)
999rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George7 11:32:51,90 1 00:57:52 Romanía
1000italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 11:32:52,35 1 00:57:52 Italian-Team
1001germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak7 11:32:52,80 1 00:57:53 Germany Club
1002polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland6 11:32:52,90 1 00:57:53 Polonia
1003belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt8 11:32:53,40 1 00:57:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
1004germany MC0758  
Adler
Team Albatal4 11:32:53,80 1 00:57:54 Germany Club
1005rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici6 11:32:54,95 1 00:57:55 Romanía
1006netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink1 11:32:54,96 1 00:57:55 Holland Pigeons Club
1007tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA2 11:32:55,05 1 00:57:55 Adexe
1008belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns5 11:32:55,30 1 00:57:55 Fondclub Loft 24
1009austria MC2517  
Amey 4
Team Amey1 11:32:55,50 1 00:57:56 VRV - Oberoesterreich
1010slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik1 11:32:55,60 1 00:57:56 Slovakia Club
1011croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic4 11:32:56,10 1 00:57:56 Croatia Pigeon Club
1012germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel16 11:32:56,40 1 00:57:56 Saalfeld Club
1013polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:32:57,80 1 00:57:58 Polonia
1014netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:32:58,90 1 00:57:59 Holland Pigeons Club
1015tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime2 11:32:58,91 1 00:57:59 Adexe
1016netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman1 11:32:59,15 1 00:57:59 Holland Pigeons Club
1017netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan10 11:33:00,15 1 00:58:00 Holland Pigeons Club
1018wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls4 11:33:00,40 1 00:58:00 Wales Club
1019netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman2 11:33:00,65 1 00:58:01 Holland Pigeons Club
1020tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime3 11:33:01,00 1 00:58:01 Adexe
1021belgium MC0978  
Princesse
Vincent Neirynck7 11:33:01,20 1 00:58:01 Fond Wallonie
1022netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan11 11:33:01,25 1 00:58:01 Holland Pigeons Club
1023polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa3 11:33:03,85 1 00:58:04 Polonia
1024germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt2 11:33:04,05 1 00:58:04 NRW Club
1025ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts6 11:33:05,15 1 00:58:05 Irish Homing Union
1026asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella10 11:33:05,50 1 00:58:06 R.C. Oviedo
1027rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8886 11:33:06,15 1 00:58:06 Romanía
1028cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero1 11:33:07,35 1 00:58:07 Malagüeño
1029rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea19 11:33:07,36 1 00:58:07 Romanía
1030rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca4 11:33:07,80 1 00:58:08 Romanía
1031austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag19 11:33:09,25 1 00:58:09 VRV - Oberoesterreich
1032gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor7 11:33:09,40 1 00:58:09 La Paloma Mensajera
1033germany MC1349  
Matko
Erich Müller14 11:33:09,65 1 00:58:10 Oberfranken Club
1034rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch2 11:33:10,85 1 00:58:11 Romanía
1035europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 103 11:33:12,40 1 00:58:12 Club E.U.
1036netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland5 11:33:12,65 1 00:58:13 Holland Pigeons Club
1037hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar2 11:33:14,00 1 00:58:14 Hungary Pigeons Club
1038germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij5 11:33:14,35 1 00:58:14 Harsewinkel Club
1039belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens5 11:33:14,40 1 00:58:14 Fond Wallonie
1040belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt9 11:33:15,00 1 00:58:15 De Snelvliegers Zandbergen Club
1041tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA3 11:33:15,35 1 00:58:15 Club Tenerife
1042asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella11 11:33:17,15 1 00:58:17 R.C. Oviedo
1043slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I3 11:33:17,25 1 00:58:17 Slovakia Club
1044netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 11:33:17,30 1 00:58:17 Holland Pigeons Club
1045belgium MC0795  
Karel
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 11:33:17,45 1 00:58:17 Club Olijftak Maaseik
1046tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime4 11:33:18,55 1 00:58:19 Adexe
1047wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers10 11:33:19,50 1 00:58:20 Wales Club
1048germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 11:33:21,70 1 00:58:22 Oberfranken Club
1049belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde2 11:33:22,80 1 00:58:23 Land van Aalst
1050asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones6 11:33:26,55 1 00:58:27 R.C. Oviedo
1051polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki3 11:33:26,85 1 00:58:27 Polonia
1052netherlands MC2326  
Felix
Team Van der Heide - Napoleon4 11:33:27,35 1 00:58:27 Holland Pigeons Club
1053england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate4 11:33:27,40 1 00:58:27 RPRA (Pigeon Association)
1054croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb2 11:33:28,60 1 00:58:29 Croatia Pigeon Club
1055germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain3 11:33:28,70 1 00:58:29 Fulda Club
1056rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 11:33:31,85 1 00:58:32 Romanía
1057wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 11:33:32,00 1 00:58:32 Wales Club
1058germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.4 11:33:32,20 1 00:58:32 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1059slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi4 11:33:33,05 1 00:58:33 Slovakia Club
1060scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie7 11:33:33,15 1 00:58:33 Scottish Homing Union
1061fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:33:35,45 1 00:58:35 Gran Tarajal
1062czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica5 11:33:35,55 1 00:58:36 Czech Republic Club
1063belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens6 11:33:37,25 1 00:58:37 Fond Wallonie
1064germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler4 11:33:39,20 1 00:58:39 Oberbayern Club
1065germany MC1359  
Fedra
Erich Müller15 11:33:41,30 1 00:58:41 Oberfranken Club
1066germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski2 11:33:43,40 1 00:58:43 Vogtland Club
1067cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero2 11:33:43,45 1 00:58:43 Malagüeño
1068belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck8 11:33:45,90 1 00:58:46 Fond Wallonie
1069tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz3 11:33:48,35 1 00:58:48 C.C.Portuense
1070germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann10 11:33:50,00 1 00:58:50 Kassel Club
1071polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski4 11:33:51,60 1 00:58:52 Polonia
1072belgium MC0642  
Der Kaiser
Team Creemers & Zoon10 11:33:53,60 1 00:58:54 Club Olijftak Maaseik
1073belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens7 11:33:56,45 1 00:58:56 Fond Wallonie
1074cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 11:33:57,65 1 00:58:58 Andalucía
1075rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 8887 11:33:57,66 1 00:58:58 Romanía
1076austria MC1790  
Gedeon
Beniamin Neag20 11:33:58,95 1 00:58:59 VRV - Oberoesterreich
1077rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea20 11:34:03,65 1 00:59:04 Romanía
1078bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina3 11:34:05,15 1 00:59:05 Bosnia & Herzegovina Club
1079netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda2 11:34:06,10 1 00:59:06 Holland Pigeons Club
1080germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany3 11:34:06,70 1 00:59:07 Germany Club
1081netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer2 11:34:08,20 1 00:59:08 Holland Pigeons Club
1082czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar2 11:34:09,05 1 00:59:09 Czech Republic Club
1083netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland6 11:34:10,75 1 00:59:11 Holland Pigeons Club
1084slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB2 11:34:11,00 1 00:59:11 Slovakia Club
1085belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 11:34:11,55 1 00:59:12 Club Olijftak Maaseik
1086polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:34:12,75 1 00:59:13 Polonia
1087england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs2 11:34:13,55 1 00:59:14 RPRA (Pigeon Association)
1088germany MC1308  
Horsti 56
Horst Hain4 11:34:13,75 1 00:59:14 Fulda Club
1089germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl6 11:34:15,85 1 00:59:16 Heidenheim Club
1090england MC0108  
Richards One
Team Louella Pigeon World1 11:34:19,10 1 00:59:19 RPRA (Pigeon Association)
1091germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak8 11:34:19,25 1 00:59:19 Germany Club
1092europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe3 11:34:20,40 1 00:59:20 Club E.U.
1093netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda3 11:34:24,10 1 00:59:24 Holland Pigeons Club
1094slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik3 11:34:26,10 1 00:59:26 Slovakia Club
1095czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek6 11:34:27,00 1 00:59:27 Czech Republic Club
1096czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal2 11:34:27,55 1 00:59:28 Czech Republic Club
1097netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan12 11:34:28,40 1 00:59:28 Holland Pigeons Club
1098czech republic MC2576  
Nowak
Team B.O. Zaolzie3 11:34:29,30 1 00:59:29 Czech Republic Club
1099germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn9 11:34:30,05 1 00:59:30 Rietberg Club
1100tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA3 11:34:30,75 1 00:59:31 Adexe
1101germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser8 11:34:31,75 1 00:59:32 Düsseldorf Club
1102wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor6 11:34:32,30 1 00:59:32 Wales Club
1103wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford7 11:34:32,75 1 00:59:33 Wales Club
1104germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons3 11:34:37,50 1 00:59:38 Saarland
1105germany MC0774  
Victoria
Team Albatal5 11:34:43,50 1 00:59:44 Germany Club
1106asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu1 11:34:44,15 1 00:59:44 R.C.C. Asturias
1107italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S2 11:34:46,50 1 00:59:46 Italia
1108netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten3 11:34:48,15 1 00:59:48 Holland Pigeons Club
1109germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter4 11:34:52,70 1 00:59:53 Frankenland Club
1110netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 11:34:54,00 1 00:59:54 Holland Pigeons Club
1111england MC0670  
Canica
David Hinkel3 11:34:55,95 1 00:59:56 RPRA (Pigeon Association)
1112germany MC1348  
Dale Martoglio
Erich Müller16 11:35:07,20 1 01:00:07 Oberfranken Club
1113norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen2 11:35:09,30 1 01:00:09 Norge Racing Pigeon Club
1114netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn6 11:35:11,35 1 01:00:11 Holland Pigeons Club
1115polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling3 11:35:14,85 1 01:00:15 Polonia
1116italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 11:35:15,35 1 01:00:15 Italian-Team
1117czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes3 11:35:17,60 1 01:00:18 Czech Republic Club
1118germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany4 11:35:20,05 1 01:00:20 Germany Club
1119gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor8 11:35:20,30 1 01:00:20 La Paloma Mensajera
1120italia MC1115  
Bahrain
Team Italy4 11:35:20,85 1 01:00:21 Italia
1121slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian1 11:35:21,00 1 01:00:21 Slovakia Club
1122gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 11:35:24,15 1 01:00:24 C.C. Iniciativa Isleña
1123polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland7 11:35:25,50 1 01:00:26 Polonia
1124netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan13 11:35:25,85 1 01:00:26 Holland Pigeons Club
1125england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow4 11:35:26,70 1 01:00:27 RPRA (Pigeon Association)
1126south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat3 11:35:28,90 1 01:00:29 South Africa Club
1127belgium MC1147  
Battle On
Filip de Smedt10 11:35:30,40 1 01:00:30 De Snelvliegers Zandbergen Club
1128rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis1 11:35:31,45 1 01:00:31 Romanía
1129england MC0659  
Grace
David Hinkel4 11:35:31,70 1 01:00:32 RPRA (Pigeon Association)
1130rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea21 11:35:32,90 1 01:00:33 Romanía
1131belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck9 11:35:33,65 1 01:00:34 Fond Wallonie
1132belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 11:35:34,35 1 01:00:34 Club Olijftak Maaseik
1133netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.3 11:35:35,95 1 01:00:36 Holland Pigeons Club
1134hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:35:37,65 1 01:00:38 Hungary Pigeons Club
1135germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst1 11:35:37,90 1 01:00:38 Oberfranken Club
1136rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch3 11:35:39,20 1 01:00:39 Romanía
1137czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 11:35:40,70 1 01:00:41 Czech Republic Club
1138czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize9 11:35:40,95 1 01:00:41 Czech Republic Club
1139malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta2 11:35:41,50 1 01:00:42 Malta Racing Pigeon Club
1140polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport4 11:35:41,90 1 01:00:42 Polonia
1141italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 11:35:44,05 1 01:00:44 Italia
1142rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici7 11:35:45,65 1 01:00:46 Romanía
1143germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker6 11:35:48,45 1 01:00:48 Germany Club
1144slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky2 11:35:51,85 1 01:00:52 Slovakia Club
1145austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 11:35:52,05 1 01:00:52 VRV - Oberoesterreich
1146germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany2 11:35:52,25 1 01:00:52 Germany Club
1147cordoba MC0839  
Leo
Dámaso Melero3 11:35:53,10 1 01:00:53 Malagüeño
1148germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller17 11:35:54,85 1 01:00:55 Oberfranken Club
1149ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts7 11:35:57,35 1 01:00:57 Irish Homing Union
1150cordoba MC0845  
Rocky
Dámaso Melero4 11:35:58,15 1 01:00:58 Malagüeño
1151italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 11:35:59,25 1 01:00:59 Italian-Team
1152rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif4 11:36:00,45 1 01:01:00 Romanía
1153rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita4 11:36:01,65 1 01:01:02 Romanía
1154malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta7 11:36:04,90 1 01:01:05 Malta Racing Pigeon Club
1155england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs3 11:36:06,20 1 01:01:06 RPRA (Pigeon Association)
1156germany MC2240  
Branko
Team Blümmers4 11:36:08,60 1 01:01:09 Niederrhein Club
1157italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu6 11:36:10,50 1 01:01:10 Italia
1158germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser9 11:36:12,95 1 01:01:13 Düsseldorf Club
1159england MC0685  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate5 11:36:13,90 1 01:01:14 RPRA (Pigeon Association)
1160rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 11:36:16,15 1 01:01:16 Romanía
1161england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster7 11:36:16,30 1 01:01:16 RPRA (Pigeon Association)
1162austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag21 11:36:17,15 1 01:01:17 VRV - Oberoesterreich
1163italia MC3145  
GinTonic
Team Dumitrascu & Xuna2 11:36:21,00 1 01:01:21 Italia
1164belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon11 11:36:22,20 1 01:01:22 Club Olijftak Maaseik
1165malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta4 11:36:23,40 1 01:01:23 Malta Racing Pigeon Club
1166china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Bai Fuqing8 11:36:29,15 1 01:01:29 China Pigeon Raging Club
1167czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:36:32,30 1 01:01:32 Czech Republic Club
1168slovakia MC2663  
Greg 1348
Team Greg - Slovakia8 11:36:32,70 1 01:01:33 Slovakia Club
1169rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport2 11:36:34,65 1 01:01:35 Romanía
1170rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport3 11:36:34,90 1 01:01:35 Romanía
1171slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I4 11:36:36,35 1 01:01:36 Slovakia Club
1172germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller18 11:36:36,55 1 01:01:37 Oberfranken Club
1173belgium MC2780  
Goldrush 4
Team Segers-Coppens-Minner2 11:36:40,35 1 01:01:40 Denderbond Ninove
1174germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain5 11:36:42,80 1 01:01:43 Fulda Club
1175gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro6 11:36:44,50 1 01:01:44 Club Los Socios
1176italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre2 11:36:44,75 1 01:01:45 Italia
1177netherlands MC1566  
Rappe
Team H. V. Venrooij5 11:36:45,55 1 01:01:46 Holland Pigeons Club
1178slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia9 11:36:47,65 1 01:01:48 Slovakia Club
1179germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak9 11:36:48,95 1 01:01:49 Germany Club
1180belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen3 11:36:52,30 1 01:01:52 Club Olijftak Maaseik
1181turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:36:52,65 1 01:01:53 Turkey Flying Club
1182germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg3 11:36:54,75 1 01:01:55 Sajonia Club
1183italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile2 11:36:55,00 1 01:01:55 Italia
1184belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen3 11:36:55,10 1 01:01:55 Belgium Club
1185germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein9 11:36:55,25 1 01:01:55 Germany Club
1186wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett6 11:36:55,75 1 01:01:56 Welsh Flag
1187rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:36:55,85 1 01:01:56 Romanía
1188germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller19 11:36:58,80 1 01:01:59 Oberfranken Club
1189germany MC0073  
Fussy
Team SAS1 11:37:00,60 1 01:02:01 Germany Club
1190germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany5 11:37:04,20 1 01:02:04 Germany Club
1191germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany8 11:37:05,60 1 01:02:06 Saalfeld Club
1192turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:37:06,30 1 01:02:06 Turkey Flying Club
1193belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens8 11:37:06,65 1 01:02:07 Fond Wallonie
1194belgium MC0971  
Mig VI
Vincent Neirynck10 11:37:07,90 1 01:02:08 Fond Wallonie
1195hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:37:08,85 1 01:02:09 Hungary Pigeons Club
1196germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller20 11:37:10,70 1 01:02:11 Oberfranken Club
1197belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes1 11:37:16,10 1 01:02:16 Denderbond Ninove
1198slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec2 11:37:18,60 1 01:02:19 Slovenia Club
1199rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea22 11:37:21,80 1 01:02:22 Romanía
1200germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel17 11:37:22,40 1 01:02:22 Saalfeld Club
1201germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn10 11:37:24,80 1 01:02:25 Rietberg Club
1202germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel18 11:37:25,25 1 01:02:25 Saalfeld Club
1203gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor9 11:37:27,35 1 01:02:27 La Paloma Mensajera
1204china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Bai Fuqing9 11:37:27,40 1 01:02:27 China Pigeon Raging Club
1205rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci1 11:37:29,70 1 01:02:30 Romanía
1206tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán1 11:37:31,15 1 01:02:31 REUS
1207czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 11:37:32,55 1 01:02:33 Czech Republic Club
1208netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto2 11:37:33,65 1 01:02:34 Holland Pigeons Club
1209rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:37:35,00 1 01:02:35 Romanía
1210rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah3 11:37:35,55 1 01:02:36 Romanía
1211rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea23 11:37:36,20 1 01:02:36 Romanía
1212switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf4 11:37:36,70 1 01:02:37 Suiza
1213polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk2 11:37:37,25 1 01:02:37 Polonia
1214germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus2 11:37:37,90 1 01:02:38 Oberfranken Club
1215austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag22 11:37:38,60 1 01:02:39 VRV - Oberoesterreich
1216czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 11:37:39,35 1 01:02:39 Czech Republic Club
1217belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens9 11:37:40,60 1 01:02:41 Fond Wallonie
1218south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts5 11:37:40,75 1 01:02:41 South Africa Club
1219germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn3 11:37:42,60 1 01:02:43 Germany Club
1220england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate6 11:37:42,80 1 01:02:43 RPRA (Pigeon Association)
1221wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 11:37:45,90 1 01:02:46 Welsh Flag
1222slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic2 11:37:48,10 1 01:02:48 Slovakia Club
1223germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel19 11:37:48,20 1 01:02:48 Saalfeld Club
1224scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds2 11:37:48,60 1 01:02:49 Scottish Homing Union
1225asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella12 11:37:50,60 1 01:02:51 R.C. Oviedo
1226rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex5 11:37:50,70 1 01:02:51 Romanía
1227netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort3 11:37:51,60 1 01:02:52 Holland Pigeons Club
1228europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe4 11:37:52,80 1 01:02:53 Club E.U.
1229austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz3 11:37:55,15 1 01:02:55 Club Austria
1230germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser10 11:37:55,75 1 01:02:56 Düsseldorf Club
1231germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany9 11:37:56,60 1 01:02:57 Saalfeld Club
1232england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate7 11:37:57,40 1 01:02:57 RPRA (Pigeon Association)
1233germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel20 11:37:57,75 1 01:02:58 Saalfeld Club
1234polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel3 11:37:58,30 1 01:02:58 Polonia
1235belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens10 11:37:59,55 1 01:03:00 Fond Wallonie
1236croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic3 11:37:59,80 1 01:03:00 Croatia Pigeon Club
1237alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral7 11:38:00,60 1 01:03:01 La Dama de Elche
1238hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:38:01,30 1 01:03:01 Hungary Pigeons Club
1239belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde3 11:38:02,50 1 01:03:02 Land van Aalst
1240germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:38:03,45 1 01:03:03 Käshofen
1241alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral8 11:38:03,65 1 01:03:04 La Dama de Elche
1242netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn7 11:38:04,25 1 01:03:04 Holland Pigeons Club
1243belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes3 11:38:05,65 1 01:03:06 Fondclub Loft 24
1244galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:38:06,25 1 01:03:06 MARIÑAS ALTAS
1245galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:38:06,55 1 01:03:07 MARIÑAS ALTAS
1246netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder4 11:38:10,35 1 01:03:10 Holland Pigeons Club
1247austria MC2512  
Euro 1
Team Europa4 11:38:13,30 1 01:03:13 VRV - Oberoesterreich
1248netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden3 11:38:14,10 1 01:03:14 Holland Pigeons Club
1249slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik1 11:38:14,80 1 01:03:15 Slovakia Club
1250tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime5 11:38:14,90 1 01:03:15 Adexe
1251polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland8 11:38:16,15 1 01:03:16 Polonia
1252netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 11:38:16,75 1 01:03:17 Holland Pigeons Club
1253belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes4 11:38:18,10 1 01:03:18 Fondclub Loft 24
1254netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto3 11:38:21,25 1 01:03:21 Holland Pigeons Club
1255austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 11:38:21,60 1 01:03:22 VRV - Oberoesterreich
1256netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges1 11:38:23,85 1 01:03:24 Holland Pigeons Club
1257netherlands MC2357  
Acuario
Team di Roberto4 11:38:27,70 1 01:03:28 Holland Pigeons Club
1258germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka1 11:38:29,70 1 01:03:30 Wetter
1259england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford2 11:38:32,50 1 01:03:32 RPRA (Pigeon Association)
1260netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink2 11:38:44,00 1 01:03:44 Holland Pigeons Club
1261germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser5 11:38:48,20 1 01:03:48 Ostwestfalenn Club
1262tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA4 11:38:52,95 1 01:03:53 Adexe
1263belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens11 11:38:53,85 1 01:03:54 Fond Wallonie
1264germany MC0766  
Hilary
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:38:56,55 1 01:03:57 Oberfranken Club
1265germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin2 11:38:57,25 1 01:03:57 Sachsen Club
1266malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta3 11:38:58,65 1 01:03:59 Malta Racing Pigeon Club
1267italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti2 11:39:01,20 1 01:04:01 Italia
1268wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett7 11:39:02,10 1 01:04:02 Welsh Flag
1269wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor7 11:39:02,15 1 01:04:02 Wales Club
1270england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters1 11:39:03,40 1 01:04:03 RPRA (Pigeon Association)
1271belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt11 11:39:04,35 1 01:04:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
1272england MC2212  
Jette
Andrei Antoce4 11:39:10,75 1 01:04:11 RPRA (Pigeon Association)
1273china MC2907  
Jelle
Team Haiye Bai Fuqing10 11:39:13,45 1 01:04:13 China Pigeon Raging Club
1274germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers5 11:39:13,65 1 01:04:14 Niederrhein Club
1275polska MC1908  
Pito
Michal Klassa4 11:39:14,65 1 01:04:15 Polonia
1276belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:39:21,55 1 01:04:22 Belarus Club
1277netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer5 11:39:29,80 1 01:04:30 Holland Pigeons Club
1278czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie4 11:39:31,00 1 01:04:31 Czech Republic Club
1279belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck11 11:39:33,95 1 01:04:34 Fond Wallonie
1280slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano2 11:39:41,50 1 01:04:42 Slovakia Club
1281tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña1 11:39:44,25 1 01:04:44 Terres del Ebre
1282polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:39:46,15 1 01:04:46 Polonia
1283polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak1 11:39:51,20 1 01:04:51 Polonia
1284germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn4 11:39:51,90 1 01:04:52 Germany Club
1285germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus3 11:39:52,55 1 01:04:53 Oberfranken Club
1286sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez3 11:39:54,00 1 01:04:54 ITALICENSE
1287czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel4 11:39:54,45 1 01:04:54 Czech Republic Club
1288belgium MC2931  
Raphael
Marcel Vandersmissen4 11:39:59,85 1 01:05:00 Belgium Club
1289netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel5 11:40:01,45 1 01:05:01 Holland Pigeons Club
1290rumania MC1860  
Serena
Team Onur1 11:40:01,55 1 01:05:02 Romanía
1291controling MC0089  
check
Checking Checking2 11:40:07,70 1 01:05:08 Checking
1292rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 8888 11:40:17,15 1 01:05:17 Romanía
1293rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:40:19,00 1 01:05:19 Romanía
1294slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 11:40:20,40 1 01:05:20 Slovakia Club
1295china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Bai Fuqing11 11:40:21,85 1 01:05:22 China Pigeon Raging Club
1296wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's4 11:40:26,80 1 01:05:27 Wales Club
1297czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize10 11:40:30,20 1 01:05:30 Czech Republic Club
1298polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk3 11:40:30,35 1 01:05:30 Polonia
1299europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe5 11:40:40,05 1 01:05:40 Club E.U.
1300moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului1 11:40:47,20 1 01:05:47 Moldova
1301italia MC1916  
Clowe
Team RSR3 11:40:59,00 1 01:05:59 Italia
1302south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht5 11:41:13,70 1 01:06:14 South Africa Club
1303italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 11:41:19,80 1 01:06:20 Italian-Team
1304belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns6 11:41:26,60 1 01:06:27 Fondclub Loft 24
1305tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón2 11:41:35,50 1 01:06:36 CANARAGÜI
1306czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie5 11:41:39,35 1 01:06:39 Czech Republic Club
1307asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella13 11:41:46,65 1 01:06:47 R.C. Oviedo
1308denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen2 11:42:03,20 1 01:07:03 Denmark Club
1309rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis2 11:42:04,40 1 01:07:04 Romanía
1310germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils3 11:42:06,15 1 01:07:06 Germany Club
1311austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer5 11:42:06,35 1 01:07:06 VRV - Oberoesterreich
1312polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak2 11:42:08,15 1 01:07:08 Polonia
1313netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder5 11:42:08,40 1 01:07:08 Holland Pigeons Club
1314germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel21 11:42:10,30 1 01:07:10 Saalfeld Club
1315switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf5 11:42:10,70 1 01:07:11 Suiza
1316england MC0676  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate8 11:42:12,85 1 01:07:13 RPRA (Pigeon Association)
1317england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn4 11:42:13,15 1 01:07:13 RPRA (Pigeon Association)
1318germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:42:13,25 1 01:07:13 Oberfranken Club
1319turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:42:14,75 1 01:07:15 Turkey Flying Club
1320italia MC1111  
punto
Team Italy5 11:42:14,80 1 01:07:15 Italia
1321south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 11:42:15,55 1 01:07:16 South Africa Club
1322netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel6 11:42:19,35 1 01:07:19 Holland Pigeons Club
1323polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:42:21,35 1 01:07:21 Polonia
1324south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester1 11:42:23,20 1 01:07:23 South Africa Club
1325turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:42:23,50 1 01:07:24 Turkey Flying Club
1326wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons3 11:42:25,60 1 01:07:26 Wales Club
1327rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru3 11:42:44,30 1 01:07:44 Romanía
1328netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort4 11:42:52,35 1 01:07:52 Holland Pigeons Club
1329south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester2 11:42:55,00 1 01:07:55 South Africa Club
1330belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon12 11:42:56,65 1 01:07:57 Club Olijftak Maaseik
1331gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 11:42:58,55 1 01:07:59 Club Los Socios
1332austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag23 11:43:00,25 1 01:08:00 VRV - Oberoesterreich
1333germany MC1355  
Wilma
Erich Müller21 11:43:00,60 1 01:08:01 Oberfranken Club
1334turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:43:00,61 1 01:08:01 Turkey Flying Club
1335hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:43:01,65 1 01:08:02 Hungary Pigeons Club
1336south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts6 11:43:02,15 1 01:08:02 South Africa Club
1337slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano3 11:43:02,75 1 01:08:03 Slovakia Club
1338netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls2 11:43:03,10 1 01:08:03 Holland Pigeons Club
1339tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 11:43:04,60 1 01:08:05 CANARAGÜI
1340england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel5 11:43:05,30 1 01:08:05 RPRA (Pigeon Association)
1341china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Bai Fuqing12 11:43:05,50 1 01:08:06 China Pigeon Raging Club
1342norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls2 11:43:05,85 1 01:08:06 Norge Racing Pigeon Club
1343fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:43:07,75 1 01:08:08 Gran Tarajal
1344germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser11 11:43:07,95 1 01:08:08 Düsseldorf Club
1345germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij6 11:43:08,30 1 01:08:08 Harsewinkel Club
1346germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg4 11:43:09,15 1 01:08:09 Sajonia Club
1347england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate9 11:43:09,20 1 01:08:09 RPRA (Pigeon Association)
1348polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski3 11:43:10,25 1 01:08:10 Polonia
1349netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John3 11:43:11,05 1 01:08:11 Holland Pigeons Club
1350germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.5 11:43:11,30 1 01:08:11 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1351rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:43:11,55 1 01:08:12 Romanía
1352germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller22 11:43:11,75 1 01:08:12 Oberfranken Club
1353rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita5 11:43:12,15 1 01:08:12 Romanía
1354slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec3 11:43:12,40 1 01:08:12 Slovenia Club
1355netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.4 11:43:12,70 1 01:08:13 Holland Pigeons Club
1356germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany10 11:43:13,10 1 01:08:13 Saalfeld Club
1357slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi5 11:43:13,30 1 01:08:13 Slovakia Club
1358germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter5 11:43:13,35 1 01:08:13 Frankenland Club
1359polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak2 11:43:14,10 1 01:08:14 Polonia
1360germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare2 11:43:14,75 1 01:08:15 Germany Club
1361gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita3 11:43:14,95 1 01:08:15 La Paloma Mensajera
1362germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn11 11:43:14,96 1 01:08:15 Rietberg Club
1363germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann5 11:43:15,75 1 01:08:16 Oberfranken Club
1364slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik2 11:43:16,20 1 01:08:16 Slovakia Club
1365czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens4 11:43:16,65 1 01:08:17 Czech Republic Club
1366germany MC3364  
Gino
Markus Winter2 11:43:17,00 1 01:08:17 Germany Club
1367england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate10 11:43:17,01 1 01:08:17 RPRA (Pigeon Association)
1368slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine2 11:43:17,20 1 01:08:17 Slovenia Club
1369netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink3 11:43:17,55 1 01:08:18 Holland Pigeons Club
1370italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S3 11:43:17,70 1 01:08:18 Italia
1371slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic4 11:43:17,71 1 01:08:18 Slovenia Club
1372polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki2 11:43:17,90 1 01:08:18 Polonia
1373austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 11:43:17,95 1 01:08:18 Club Austria
1374polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki3 11:43:18,85 1 01:08:19 Polonia
1375netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving2 11:43:18,95 1 01:08:19 Holland Pigeons Club
1376rumania MC1169  
Class
Class 8889 11:43:19,65 1 01:08:20 Romanía
1377germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany11 11:43:20,45 1 01:08:20 Saalfeld Club
1378turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:43:20,80 1 01:08:21 Turkey Flying Club
1379netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek2 11:43:21,40 1 01:08:21 Holland Pigeons Club
1380rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah4 11:43:21,45 1 01:08:21 Romanía
1381china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Bai Fuqing13 11:43:21,75 1 01:08:22 China Pigeon Raging Club
1382germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak10 11:43:21,85 1 01:08:22 Germany Club
1383belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:43:22,20 1 01:08:22 Belarus Club
1384germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel22 11:43:23,65 1 01:08:24 Saalfeld Club
1385fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:43:24,65 1 01:08:25 Gran Tarajal
1386england MC2945  
Mutaito
Peter Williams2 11:43:24,95 1 01:08:25 RPRA (Pigeon Association)
1387tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:43:25,15 1 01:08:25 Adexe
1388slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P2 11:43:25,35 1 01:08:25 Slovakia Club
1389italia MC1919  
Sharpie
Team RSR4 11:43:25,75 1 01:08:26 Italia
1390rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 11:43:25,90 1 01:08:26 Romanía
1391netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel7 11:43:26,00 1 01:08:26 Holland Pigeons Club
1392austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer6 11:43:26,25 1 01:08:26 VRV - Oberoesterreich
1393netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij6 11:43:26,80 1 01:08:27 Holland Pigeons Club
1394rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea24 11:43:27,00 1 01:08:27 Romanía
1395slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia10 11:43:30,20 1 01:08:30 Slovakia Club
1396germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany3 11:43:30,25 1 01:08:30 Germany Club
1397gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita4 11:43:30,50 1 01:08:30 La Paloma Mensajera
1398italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile3 11:43:31,00 1 01:08:31 Italia
1399netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda4 11:43:31,35 1 01:08:31 Holland Pigeons Club
1400germany MC1319  
Alanna
Erich Müller23 11:43:32,95 1 01:08:33 Oberfranken Club
1401hungary MC2480  
Lost
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 11:43:33,35 1 01:08:33 Hungary Pigeons Club
1402germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker7 11:43:33,40 1 01:08:33 Germany Club
1403tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón3 11:43:33,70 1 01:08:34 CANARAGÜI
1404polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof9 11:43:33,95 1 01:08:34 Polonia
1405croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic3 11:43:34,25 1 01:08:34 Croatia Pigeon Club
1406sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez4 11:43:34,70 1 01:08:35 ITALICENSE
1407italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti3 11:43:37,30 1 01:08:37 Italia
1408polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel3 11:43:38,30 1 01:08:38 Polonia
1409czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 11:43:38,40 1 01:08:38 Czech Republic Club
1410slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:43:38,85 1 01:08:39 Slovakia Club
1411germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel23 11:43:39,00 1 01:08:39 Saalfeld Club
1412netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer3 11:43:40,05 1 01:08:40 Holland Pigeons Club
1413wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:43:40,75 1 01:08:41 Wales Club
1414czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal3 11:43:41,45 1 01:08:41 Czech Republic Club
1415slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik3 11:43:42,30 1 01:08:42 Slovakia Club
1416austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer2 11:43:42,45 1 01:08:42 VRV - Oberoesterreich
1417rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea2 11:43:44,35 1 01:08:44 Romanía
1418rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea25 11:43:44,60 1 01:08:45 Romanía
1419germany MC2249  
Mango
Team Blümmers6 11:43:44,75 1 01:08:45 Niederrhein Club
1420germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann6 11:43:44,76 1 01:08:45 Oberfranken Club
1421england MC2943  
Cindy
Peter Williams3 11:43:45,60 1 01:08:46 RPRA (Pigeon Association)
1422netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges2 11:43:48,05 1 01:08:48 Holland Pigeons Club
1423rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica6 11:43:49,30 1 01:08:49 Romanía
1424wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts3 11:43:49,65 1 01:08:50 Wales Club
1425europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 104 11:43:49,85 1 01:08:50 Club E.U.
1426england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate11 11:43:50,05 1 01:08:50 RPRA (Pigeon Association)
1427gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor10 11:43:51,00 1 01:08:51 La Paloma Mensajera
1428netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo7 11:43:51,05 1 01:08:51 Holland Pigeons Club
1429turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:43:53,35 1 01:08:53 Turkey Flying Club
1430slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic3 11:43:54,75 1 01:08:55 Slovenia Club
1431germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn12 11:43:54,90 1 01:08:55 Rietberg Club
1432gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor11 11:43:56,75 1 01:08:57 La Paloma Mensajera
1433china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Bai Fuqing14 11:43:57,45 1 01:08:57 China Pigeon Raging Club
1434germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 11:43:59,65 1 01:09:00 Hessen Club
1435netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer6 11:44:00,25 1 01:09:00 Holland Pigeons Club
1436czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar3 11:44:03,90 1 01:09:04 Czech Republic Club
1437wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls5 11:44:03,91 1 01:09:04 Wales Club
1438polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 11:44:04,00 1 01:09:04 Polonia
1439slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L2 11:44:07,30 1 01:09:07 Slovakia Club
1440rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea26 11:44:07,65 1 01:09:08 Romanía
1441tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz4 11:44:08,60 1 01:09:09 C.C.Portuense
1442netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan14 11:44:11,80 1 01:09:12 Holland Pigeons Club
1443wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford8 11:44:12,30 1 01:09:12 Wales Club
1444germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg5 11:44:13,55 1 01:09:14 Sajonia Club
1445slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:44:17,20 1 01:09:17 Slovakia Club
1446polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland9 11:44:17,45 1 01:09:17 Polonia
1447austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer7 11:44:20,30 1 01:09:20 VRV - Oberoesterreich
1448la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido1 11:44:20,75 1 01:09:21 Centro C. La Palma
1449slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha3 11:44:26,35 1 01:09:26 Slovenia Club
1450polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny2 11:44:32,60 1 01:09:33 Polonia
1451tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime6 11:44:36,40 1 01:09:36 Adexe
1452slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian2 11:44:38,90 1 01:09:39 Slovakia Club
1453malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta8 11:44:39,15 1 01:09:39 Malta Racing Pigeon Club
1454germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer1 11:44:39,40 1 01:09:39 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1455germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn13 11:44:40,00 1 01:09:40 Rietberg Club
1456belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes5 11:44:41,95 1 01:09:42 Fondclub Loft 24
1457germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel24 11:44:45,25 1 01:09:45 Saalfeld Club
1458cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero5 11:44:45,40 1 01:09:45 Malagüeño
1459germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak11 11:44:45,50 1 01:09:46 Germany Club
1460england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford3 11:44:46,85 1 01:09:47 RPRA (Pigeon Association)
1461rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea27 11:44:49,95 1 01:09:50 Romanía
1462germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers5 11:44:51,20 1 01:09:51 Münsterland
1463china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Bai Fuqing15 11:44:52,15 1 01:09:52 China Pigeon Raging Club
1464england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster8 11:44:53,05 1 01:09:53 RPRA (Pigeon Association)
1465italia MC1120  
Rikke
Team Italy6 11:44:54,05 1 01:09:54 Italia
1466slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica3 11:44:59,85 1 01:10:00 Slovenia Club
1467netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing1 11:45:00,65 1 01:10:01 Holland Pigeons Club
1468germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser12 11:45:02,55 1 01:10:03 Düsseldorf Club
1469germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel25 11:45:04,25 1 01:10:04 Saalfeld Club
1470slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine3 11:45:10,10 1 01:10:10 Slovenia Club
1471rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca5 11:45:14,15 1 01:10:14 Romanía
1472germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik3 11:45:17,95 1 01:10:18 Germany Club
1473germany MC1323  
Ball
Erich Müller24 11:45:20,15 1 01:10:20 Oberfranken Club
1474germany MC2953  
Zollverein 83
Team Ruhr Thielen4 11:45:20,50 1 01:10:20 Ruhrgebiet Club
1475polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport5 11:45:22,70 1 01:10:23 Polonia
1476netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel8 11:45:30,95 1 01:10:31 Holland Pigeons Club
1477england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc3 11:45:31,80 1 01:10:32 RPRA (Pigeon Association)
1478scotland MC0423  
Jodi
William Donachie8 11:45:33,00 1 01:10:33 Scottish Homing Union
1479austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer8 11:45:39,10 1 01:10:39 VRV - Oberoesterreich
1480rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea28 11:45:43,10 1 01:10:43 Romanía
1481rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea29 11:45:44,80 1 01:10:45 Romanía
1482turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu14 11:45:45,10 1 01:10:45 Turkey Flying Club
1483denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen2 11:45:46,65 1 01:10:47 Denmark Club
1484tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost2 11:45:47,00 1 01:10:47 C.C.Portuense
1485netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing2 11:45:48,35 1 01:10:48 Holland Pigeons Club
1486wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford9 11:45:49,30 1 01:10:49 Wales Club
1487germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 11:45:51,85 1 01:10:52 Oberfranken Club
1488wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford10 11:45:52,90 1 01:10:53 Wales Club
1489czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie6 11:45:58,90 1 01:10:59 Czech Republic Club
1490rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George8 11:45:59,15 1 01:10:59 Romanía
1491slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos6 11:46:01,75 1 01:11:02 Slovakia Club
1492italia MC1104  
Beto
Ervin Laro3 11:46:02,35 1 01:11:02 Italia
1493tenerife MC0598  
Mighty Snazy
Team Médano1 11:46:05,95 1 01:11:06 Abona Sur
1494bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:46:06,70 1 01:11:07 Bulgaria Club
1495netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.5 11:46:07,70 1 01:11:08 Holland Pigeons Club
1496rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea30 11:46:07,95 1 01:11:08 Romanía
1497netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda5 11:46:10,70 1 01:11:11 Holland Pigeons Club
1498belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck12 11:46:11,30 1 01:11:11 Fond Wallonie
1499south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts7 11:46:11,95 1 01:11:12 South Africa Club
1500polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport6 11:46:13,55 1 01:11:14 Polonia
1501belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:46:18,10 1 01:11:18 Belarus Club
1502germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel26 11:46:18,50 1 01:11:18 Saalfeld Club
1503sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez5 11:46:45,50 1 01:11:46 ITALICENSE
1504sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez6 11:47:07,90 1 01:12:08 ITALICENSE
1505england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster9 11:47:09,10 1 01:12:09 RPRA (Pigeon Association)
1506netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland7 11:47:11,75 1 01:12:12 Holland Pigeons Club
1507rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea31 11:47:22,15 1 01:12:22 Romanía
1508tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime7 11:47:22,60 1 01:12:23 Adexe
1509austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:47:23,20 1 01:12:23 VRV - Oberoesterreich
1510england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF3 11:47:24,75 1 01:12:25 RPRA (Pigeon Association)
1511czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens5 11:47:25,45 1 01:12:25 Czech Republic Club
1512england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster10 11:47:25,55 1 01:12:26 RPRA (Pigeon Association)
1513belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:47:26,05 1 01:12:26 Fondclub Herent
1514belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon13 11:47:26,60 1 01:12:27 Club Olijftak Maaseik
1515germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany6 11:47:26,80 1 01:12:27 Germany Club
1516wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls6 11:47:29,20 1 01:12:29 Wales Club
1517sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez7 11:47:29,80 1 01:12:30 ITALICENSE
1518netherlands MC1552  
Bloedneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:47:30,15 1 01:12:30 Holland Pigeons Club
1519rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:47:30,35 1 01:12:30 Romanía
1520italia MC1112  
Dulce
Team Italy7 11:47:31,65 1 01:12:32 Italia
1521austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag24 11:47:34,35 1 01:12:34 VRV - Oberoesterreich
1522england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford4 11:47:35,35 1 01:12:35 RPRA (Pigeon Association)
1523germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany4 11:47:38,55 1 01:12:39 Germany Club
1524italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci2 11:47:42,55 1 01:12:43 Italia
1525slovakia MC0126  
Greg 7728
Team Greg - Slovakia11 11:47:43,75 1 01:12:44 Slovakia Club
1526germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette4 11:47:45,25 1 01:12:45 Käshofen
1527turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu15 11:47:45,65 1 01:12:46 Turkey Flying Club
1528germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel27 11:47:45,80 1 01:12:46 Saalfeld Club
1529netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser3 11:47:46,35 1 01:12:46 Holland Pigeons Club
1530gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy2 11:47:47,00 1 01:12:47 Club Los Socios
1531slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic4 11:47:47,35 1 01:12:47 Slovenia Club
1532netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition2 11:47:50,50 1 01:12:50 Holland Pigeons Club
1533austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer9 11:47:51,80 1 01:12:52 VRV - Oberoesterreich
1534netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon6 11:47:53,70 1 01:12:54 Holland Pigeons Club
1535rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah5 11:47:54,25 1 01:12:54 Romanía
1536germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany5 11:47:54,55 1 01:12:55 Germany Club
1537asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones7 11:47:54,80 1 01:12:55 R.C. Oviedo
1538netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons3 11:47:56,05 1 01:12:56 Holland Pigeons Club
1539croatia MC2720  
Matija
Team Blazevic4 11:47:56,70 1 01:12:57 Croatia Pigeon Club
1540south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts8 11:47:58,45 1 01:12:58 South Africa Club
1541rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 11:47:58,65 1 01:12:59 Romanía
1542slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec4 11:47:59,40 1 01:12:59 Slovenia Club
1543netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer7 11:47:59,50 1 01:13:00 Holland Pigeons Club
1544germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker8 11:47:59,80 1 01:13:00 Germany Club
1545czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie7 11:48:01,35 1 01:13:01 Czech Republic Club
1546netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving3 11:48:03,80 1 01:13:04 Holland Pigeons Club
1547rumania MC1163  
Bear
Class 88810 11:48:09,05 1 01:13:09 Romanía
1548belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck13 11:48:11,25 1 01:13:11 Fond Wallonie
1549polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta4 11:48:15,10 1 01:13:15 Polonia
1550belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck14 11:48:15,45 1 01:13:15 Fond Wallonie
1551germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany12 11:48:18,60 1 01:13:19 Saalfeld Club
1552rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 11:48:18,75 1 01:13:19 Romanía
1553slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia12 11:48:21,55 1 01:13:22 Slovakia Club
1554croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic5 11:48:23,50 1 01:13:24 Croatia Pigeon Club
1555tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 11:48:25,55 1 01:13:26 Isla Baja
1556alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral9 11:48:26,65 1 01:13:27 La Dama de Elche
1557germany MC1317  
Yalu
Erich Müller25 11:48:27,65 1 01:13:28 Oberfranken Club
1558belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt12 11:48:28,15 1 01:13:28 De Snelvliegers Zandbergen Club
1559belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends5 11:48:29,65 1 01:13:30 Club Olijftak Maaseik
1560netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg3 11:48:31,50 1 01:13:32 Holland Pigeons Club
1561germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel28 11:48:32,70 1 01:13:33 Saalfeld Club
1562polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk3 11:48:33,45 1 01:13:33 Polonia
1563netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan15 11:48:33,70 1 01:13:34 Holland Pigeons Club
1564polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport7 11:48:35,20 1 01:13:35 Polonia
1565slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi6 11:48:35,70 1 01:13:36 Slovakia Club
1566netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 11:48:36,55 1 01:13:37 Holland Pigeons Club
1567czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize11 11:48:36,70 1 01:13:37 Czech Republic Club
1568polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport8 11:48:37,05 1 01:13:37 Polonia
1569netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek3 11:48:41,60 1 01:13:42 Holland Pigeons Club
1570germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser13 11:48:44,65 1 01:13:45 Düsseldorf Club
1571germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons4 11:48:49,05 1 01:13:49 Saarland
1572tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:48:49,10 1 01:13:49 Adexe
1573slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J3 11:48:49,60 1 01:13:50 Slovakia Club
1574france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit3 11:48:51,75 1 01:13:52 Team Sibille France
1575fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas4 11:48:52,30 1 01:13:52 Gran Tarajal
1576england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster11 11:48:52,90 1 01:13:53 RPRA (Pigeon Association)
1577germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer2 11:48:53,25 1 01:13:53 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1578turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu16 11:48:54,15 1 01:13:54 Turkey Flying Club
1579turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt1 11:48:56,05 1 01:13:56 Turkey Flying Club
1580rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George9 11:48:56,10 1 01:13:56 Romanía
1581sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez8 11:48:56,20 1 01:13:56 ITALICENSE
1582denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen2 11:48:56,75 1 01:13:57 Denmark Club
1583germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel29 11:48:58,90 1 01:13:59 Saalfeld Club
1584germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser14 11:48:58,95 1 01:13:59 Düsseldorf Club
1585czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie8 11:49:03,20 1 01:14:03 Czech Republic Club
1586netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink4 11:49:03,50 1 01:14:04 Holland Pigeons Club
1587turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu17 11:49:04,05 1 01:14:04 Turkey Flying Club
1588germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser15 11:49:05,20 1 01:14:05 Düsseldorf Club
1589norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 11:49:07,40 1 01:14:07 Norge Racing Pigeon Club
1590italia MC1118  
Kika
Team Italy8 11:49:07,41 1 01:14:07 Italia
1591rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc8 11:49:07,75 1 01:14:08 Romanía
1592scotland MC0427  
My Mo
William Donachie9 11:49:08,20 1 01:14:08 Scottish Homing Union
1593belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons2 11:49:09,15 1 01:14:09 Fond Wallonie
1594italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 11:49:10,35 1 01:14:10 Italia
1595netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn8 11:49:10,40 1 01:14:10 Holland Pigeons Club
1596belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck15 11:49:10,70 1 01:14:11 Fond Wallonie
1597netherlands MC2812  
Jewel
Team John Rimmelzwaan16 11:49:11,20 1 01:14:11 Holland Pigeons Club
1598belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes6 11:49:11,80 1 01:14:12 Fondclub Loft 24
1599germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller26 11:49:11,95 1 01:14:12 Oberfranken Club
1600czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek7 11:49:13,00 1 01:14:13 Czech Republic Club
1601slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:49:13,80 1 01:14:14 Slovakia Club
1602slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik4 11:49:13,95 1 01:14:14 Slovakia Club
1603south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester3 11:49:15,10 1 01:14:15 South Africa Club
1604england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters2 11:49:15,25 1 01:14:15 RPRA (Pigeon Association)
1605polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski2 11:49:15,80 1 01:14:16 Polonia
1606netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan17 11:49:16,05 1 01:14:16 Holland Pigeons Club
1607ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 11:49:17,85 1 01:14:18 Irish Homing Union
1608rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 11:49:19,75 1 01:14:20 Romanía
1609slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky3 11:49:20,60 1 01:14:21 Slovakia Club
1610tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 11:49:23,10 1 01:14:23 Adexe
1611belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends6 11:49:27,65 1 01:14:28 Club Olijftak Maaseik
1612germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug4 11:49:29,75 1 01:14:30 Germany Club
1613wales MC0523  
kiddy 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 11:49:33,30 1 01:14:33 Wales Club
1614rumania MC3186  
Konsi
Team Dinita & Adrian & Alex6 11:49:36,30 1 01:14:36 Romanía
1615fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:49:38,90 1 01:14:39 Gran Tarajal
1616belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns7 11:49:42,75 1 01:14:43 Fondclub Loft 24
1617europe MC0114  
Zomby
Team TOP 105 11:49:43,35 1 01:14:43 Club E.U.
1618austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag25 11:49:43,80 1 01:14:44 VRV - Oberoesterreich
1619austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag26 11:49:44,00 1 01:14:44 VRV - Oberoesterreich
1620austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag27 11:49:45,30 1 01:14:45 VRV - Oberoesterreich
1621rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea32 11:49:46,30 1 01:14:46 Romanía
1622germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.6 11:49:48,10 1 01:14:48 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1623germany MC1358  
Zan
Erich Müller27 11:49:49,45 1 01:14:49 Oberfranken Club
1624hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard3 11:49:50,50 1 01:14:50 Hungary Pigeons Club
1625norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls3 11:49:51,60 1 01:14:52 Norge Racing Pigeon Club
1626slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky4 11:49:52,40 1 01:14:52 Slovakia Club
1627rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah6 11:49:53,20 1 01:14:53 Romanía
1628belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns8 11:49:55,10 1 01:14:55 Fondclub Loft 24
1629belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes7 11:49:55,25 1 01:14:55 Fondclub Loft 24
1630germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany7 11:49:55,55 1 01:14:56 Germany Club
1631hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 11:49:58,45 1 01:14:58 Hungary Pigeons Club
1632slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L3 11:49:58,75 1 01:14:59 Slovakia Club
1633tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 11:50:00,25 1 01:15:00 CANARAGÜI
1634denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen3 11:50:02,15 1 01:15:02 Denmark Club
1635tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis2 11:50:02,75 1 01:15:03 Nuevos HORIZONTES
1636germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 11:50:03,30 1 01:15:03 Oberfranken Club
1637germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt3 11:50:04,90 1 01:15:05 NRW Club
1638germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski3 11:50:08,45 1 01:15:08 Vogtland Club
1639netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam3 11:50:08,90 1 01:15:09 Holland Pigeons Club
1640england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate12 11:50:09,35 1 01:15:09 RPRA (Pigeon Association)
1641netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek4 11:50:09,60 1 01:15:10 Holland Pigeons Club
1642wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:50:11,55 1 01:15:12 Wales Club
1643polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport9 11:50:13,20 1 01:15:13 Polonia
1644rumania MC1269  
Wind Of Change
Sorin Florea33 11:50:14,50 1 01:15:14 Romanía
1645italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy9 11:50:17,45 1 01:15:17 Italia
1646cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero6 11:50:18,00 1 01:15:18 Malagüeño
1647polska MC3057  
Purple Rain
Adam Wrobel4 11:50:19,30 1 01:15:19 Polonia
1648czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize12 11:50:19,50 1 01:15:20 Czech Republic Club
1649polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport10 11:50:23,50 1 01:15:24 Polonia
1650netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition3 11:50:26,15 1 01:15:26 Holland Pigeons Club
1651austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres3 11:50:29,60 1 01:15:30 Pigeon Club Austria South
1652malta MC2386  
Frankenstein
Team Gandlier Lofts Malta5 11:50:31,50 1 01:15:32 Malta Racing Pigeon Club
1653germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen5 11:50:32,45 1 01:15:32 Ruhrgebiet Club
1654rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan3 11:50:32,46 1 01:15:32 Romanía
1655hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel4 11:50:39,10 1 01:15:39 Hungary Pigeons Club
1656polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski3 11:50:40,25 1 01:15:40 Polonia
1657slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia13 11:50:42,65 1 01:15:43 Slovakia Club
1658polska MC3061  
Fede
Team Morel4 11:50:46,35 1 01:15:46 Polonia
1659tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA5 11:50:46,70 1 01:15:47 Adexe
1660norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls4 11:50:54,00 1 01:15:54 Norge Racing Pigeon Club
1661alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral10 11:50:55,30 1 01:15:55 La Dama de Elche
1662germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany6 11:50:57,05 1 01:15:57 Germany Club
1663tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña2 11:51:01,55 1 01:16:02 Terres del Ebre
1664germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel30 11:51:03,50 1 01:16:04 Saalfeld Club
1665germany MC1341  
Shiba
Erich Müller28 11:51:04,30 1 01:16:04 Oberfranken Club
1666tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz5 11:51:06,85 1 01:16:07 C.C.Portuense
1667netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:51:08,40 1 01:16:08 Holland Pigeons Club
1668polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 11:51:14,20 1 01:16:14 Polonia
1669sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez9 11:51:14,65 1 01:16:15 ITALICENSE
1670baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa7 11:51:17,25 1 01:16:17 C.C. Es Pla de Mallorca
1671belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens12 11:51:17,30 1 01:16:17 Fond Wallonie
1672malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta9 11:51:20,55 1 01:16:21 Malta Racing Pigeon Club
1673malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta10 11:51:22,55 1 01:16:23 Malta Racing Pigeon Club
1674rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George10 11:51:23,50 1 01:16:24 Romanía
1675fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 11:51:24,05 1 01:16:24 Gran Tarajal
1676germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn14 11:51:57,95 1 01:16:58 Rietberg Club
1677austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer10 11:52:00,65 1 01:17:01 VRV - Oberoesterreich
1678belgium MC2305  
Wilpop 3
Team Poppe - Ingels4 11:52:05,25 1 01:17:05 Belgium Club
1679rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica7 11:52:06,40 1 01:17:06 Romanía
1680fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 11:52:07,00 1 01:17:07 Gran Tarajal
1681belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt13 11:52:14,60 1 01:17:15 De Snelvliegers Zandbergen Club
1682polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland10 11:52:15,55 1 01:17:16 Polonia
1683turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 11:52:25,05 1 01:17:25 Turkey Flying Club
1684wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 11:52:34,95 1 01:17:35 Wales Club
1685germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug5 11:52:42,00 1 01:17:42 Germany Club
1686belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes8 11:52:42,05 1 01:17:42 Fondclub Loft 24
1687belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons3 11:52:52,75 1 01:17:53 Fond Wallonie
1688polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner3 11:52:53,85 1 01:17:54 Polonia
1689germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn15 11:52:57,90 1 01:17:58 Rietberg Club
1690netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap4 11:53:02,30 1 01:18:02 Holland Pigeons Club
1691rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav3 11:53:02,65 1 01:18:03 Romanía
1692italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile4 11:53:05,20 1 01:18:05 Italia
1693germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn5 11:53:08,15 1 01:18:08 Germany Club
1694germany MC0081  
Muddy
Team SAS2 11:53:14,40 1 01:18:14 Germany Club
1695rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita6 11:53:21,95 1 01:18:22 Romanía
1696china MC2901  
Nady
Team Haiye Bai Fuqing16 11:53:24,10 1 01:18:24 China Pigeon Raging Club
1697netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk3 11:53:27,80 1 01:18:28 Holland Pigeons Club
1698turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan2 11:53:36,75 1 01:18:37 Turkey Flying Club
1699polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland11 11:53:48,45 1 01:18:48 Polonia
1700england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs4 11:54:07,35 1 01:19:07 RPRA (Pigeon Association)
1701moldova MC2014  
Olga
Team Fauna Orheiului2 11:54:14,25 1 01:19:14 Moldova
1702turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu18 11:54:14,65 1 01:19:15 Turkey Flying Club
1703tarragona MC0086  
Aleluya
Andrés Cintas Guzmán2 11:54:15,00 1 01:19:15 REUS
1704netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges3 11:54:21,00 1 01:19:21 Holland Pigeons Club
1705polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit2 11:54:34,20 1 01:19:34 Polonia
1706italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S4 11:54:40,15 1 01:19:40 Italia
1707tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán3 11:54:42,15 1 01:19:42 REUS
1708malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta11 11:54:49,30 1 01:19:49 Malta Racing Pigeon Club
1709slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB3 11:54:51,00 1 01:19:51 Slovakia Club
1710czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal4 11:55:04,30 1 01:20:04 Czech Republic Club
1711rumania MC1857  
America
Team Onur2 11:55:08,65 1 01:20:09 Romanía
1712belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns9 11:55:39,25 1 01:20:39 Fondclub Loft 24
1713scotland MC0421  
Callum
William Donachie10 11:55:47,45 1 01:20:47 Scottish Homing Union
1714germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak12 11:57:56,65 1 01:22:57 Germany Club
1715sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez10 11:58:58,35 1 01:23:58 ITALICENSE
1716rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita7 12:01:06,75 1 01:26:07 Romanía
1717tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán4 12:01:07,85 1 01:26:08 REUS
1718germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt2 12:01:19,40 1 01:26:19 Germany Club
1719polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny3 12:03:33,65 1 01:28:34 Polonia
1720germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 12:06:09,40 1 01:31:09 Sachsen Club
1721germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers7 12:09:15,65 1 01:34:16 Niederrhein Club
1722germany MC3358  
Manuela
Team Albatal6 12:09:31,25 1 01:34:31 Germany Club
1723rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru4 12:09:39,55 1 01:34:40 Romanía
1724germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany13 12:10:04,20 1 01:35:04 Saalfeld Club
1725netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving4 12:10:56,35 1 01:35:56 Holland Pigeons Club
1726slovenia MC1725  
Zan
Team Planica4 12:12:26,80 1 01:37:27 Slovenia Club
1727rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea34 12:12:36,45 1 01:37:36 Romanía
1728italia MC3132  
Charity Gold
Florin Briceanu4 12:12:45,90 1 01:37:46 Italia
1729polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling4 12:15:06,50 1 01:40:06 Polonia
1730belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck16 12:15:23,25 1 01:40:23 Fond Wallonie
1731denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen3 12:15:37,45 1 01:40:37 Denmark Club
1732belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen3 12:16:02,45 1 01:41:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1733czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize13 12:17:10,50 1 01:42:10 Czech Republic Club
1734south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts9 12:17:10,65 1 01:42:11 South Africa Club
1735tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA6 12:18:08,30 1 01:43:08 Adexe
1736rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar2 12:18:17,20 1 01:43:17 Romanía
1737slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik2 12:24:49,65 1 01:49:50 Slovakia Club
1738wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts2 12:31:58,45 1 01:56:58 Welsh Flag
1739south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 12:31:59,80 1 01:57:00 South Africa Club
1740germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser16 12:34:48,70 1 01:59:49 Düsseldorf Club
1741germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 12:37:08,55 1 02:02:09 Germany Club
1742netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons4 12:40:38,35 1 02:05:38 Holland Pigeons Club
1743rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 12:41:31,45 1 02:06:31 Romanía
1744rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea35 12:43:28,60 1 02:08:29 Romanía
1745germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn16 12:47:57,55 1 02:12:58 Rietberg Club
1746netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel9 12:48:06,05 1 02:13:06 Holland Pigeons Club
1747gran canaria MC1054  
Bashka
Team Flor12 12:48:30,85 1 02:13:31 La Paloma Mensajera
1748netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder6 12:48:31,25 1 02:13:31 Holland Pigeons Club
1749germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski4 12:53:47,50 1 02:18:48 Vogtland Club
1750italia MC1108  
Kiran
Team Italy10 12:55:15,85 1 02:20:16 Italia
1751polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para1 12:56:58,95 1 02:21:59 Polonia
1752germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons5 13:05:03,10 1 02:30:03 Saarland
1753italia MC1122  
Monviso
Team Italy11 13:05:30,30 1 02:30:30 Italia
1754germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 13:05:41,65 1 02:30:42 Wetter
1755hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 13:06:05,90 1 02:31:06 Hungary Pigeons Club
1756rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita8 13:07:20,25 1 02:32:20 Romanía
1757austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag28 13:07:27,10 1 02:32:27 VRV - Oberoesterreich
1758cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero7 13:07:33,25 1 02:32:33 Malagüeño
1759rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc9 13:08:15,95 1 02:33:16 Romanía
1760slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic5 13:08:22,45 1 02:33:22 Slovenia Club
1761polska MC2012  
Anuka
Grzegorz Szymanski4 13:08:26,55 1 02:33:27 Polonia
1762netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink5 13:08:35,55 1 02:33:36 Holland Pigeons Club
1763czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica6 13:10:27,55 1 02:35:28 Czech Republic Club
1764hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 13:11:01,80 1 02:36:02 Hungary Pigeons Club
1765sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez11 13:12:58,60 1 02:37:59 ITALICENSE
1766ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts8 13:13:11,50 1 02:38:12 Irish Homing Union
1767germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel31 13:14:25,55 1 02:39:26 Saalfeld Club
1768turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu19 13:14:31,45 1 02:39:31 Turkey Flying Club
1769slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I5 13:15:14,10 1 02:40:14 Slovakia Club
1770alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral11 13:15:40,70 1 02:40:41 La Dama de Elche
1771polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland12 13:20:48,35 1 02:45:48 Polonia
1772italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 13:25:53,60 1 02:50:54 Italia
1773germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette5 13:26:14,40 1 02:51:14 Käshofen
1774germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller29 13:28:09,55 1 02:53:10 Oberfranken Club
1775netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen2 13:28:26,70 1 02:53:27 PDV Alphen Vooruit
1776malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta4 13:38:22,35 1 03:03:22 Malta Racing Pigeon Club
1777baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa8 13:40:14,25 1 03:05:14 C.C. Es Pla de Mallorca
1778england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs5 13:42:44,30 1 03:07:44 RPRA (Pigeon Association)
1779belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck17 13:43:28,25 1 03:08:28 Fond Wallonie
1780germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons6 13:43:44,80 1 03:08:45 Saarland
1781germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller4 13:46:34,15 1 03:11:34 Germany Club
1782rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George11 13:47:41,80 1 03:12:42 Romanía
1783wales MC0533  
Challenger
Team Men of Gwent5 13:52:04,40 1 03:17:04 Wales Club
1784netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen3 13:52:05,00 1 03:17:05 PDV Alphen Vooruit
1785south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit1 14:00:48,20 1 03:25:48 South Africa Club
1786rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar3 14:01:54,80 1 03:26:55 Romanía
1787italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patti4 14:02:55,90 1 03:27:56 Italia
1788polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki4 14:04:24,45 1 03:29:24 Polonia
1789italia MC0147  
Guliver.jr.
Hanus Vasile5 14:08:01,30 1 03:33:01 Italia
1790germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain6 14:08:03,60 1 03:33:04 Fulda Club
1791belgium MC1042  
Fighting Falcon
Team Creemers & Zoon14 14:08:17,65 1 03:33:18 Club Olijftak Maaseik
1792belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes9 14:08:21,90 1 03:33:22 Fondclub Loft 24
1793slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi7 14:08:23,50 1 03:33:24 Slovakia Club
1794rumania MC1166  
Killer Jr
Class 88811 14:08:29,25 1 03:33:29 Romanía
1795polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland13 14:08:56,25 1 03:33:56 Polonia
1796denmark MC0928  
Thor
Team Anita & Tage Gravesen8 14:15:13,15 1 03:40:13 Denmark Club
1797malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta12 14:17:28,25 1 03:42:28 Malta Racing Pigeon Club
1798belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 14:18:24,10 1 03:43:24 Belgium Club
1799netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto5 14:19:55,50 1 03:44:56 Holland Pigeons Club
1800rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 14:25:30,90 1 03:50:31 Romanía
1801germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring4 14:25:40,85 1 03:50:41 Münsterland Club
1802england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster12 14:25:44,10 1 03:50:44 RPRA (Pigeon Association)
1803alicante MC0183  
Katia
Javier & Sergio Peral12 14:33:01,80 1 03:58:02 La Dama de Elche
1804germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka3 14:47:46,65 1 04:12:47 Wetter
1805germany MC0450  
ATLANTIC 310
Team Ladys Germany14 14:51:33,25 1 04:16:33 Saalfeld Club
1806polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para2 15:03:43,25 1 04:28:43 Polonia
1807wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls7 15:04:59,70 1 04:30:00 Wales Club
1808rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru5 15:08:26,65 1 04:33:27 Romanía
1809germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare3 15:11:21,55 1 04:36:22 Germany Club
1810germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel32 15:12:07,40 1 04:37:07 Saalfeld Club
1811rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 15:14:38,80 1 04:39:39 Romanía
1812czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize14 15:14:46,30 1 04:39:46 Czech Republic Club
1813wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts4 15:18:39,15 1 04:43:39 Wales Club
1814austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag29 15:18:46,75 1 04:43:47 VRV - Oberoesterreich
1815germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 15:19:38,25 1 04:44:38 Koblenz Club
1816turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan3 15:19:51,00 1 04:44:51 Turkey Flying Club
1817china MC2920  
Fax
Team Haiye Bai Fuqing17 15:23:38,75 1 04:48:39 China Pigeon Raging Club
1818rumania MC1183  
Cosmina
Team Pisla Daniel & Vintan George12 15:35:35,75 1 05:00:36 Romanía
1819belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt14 15:47:07,15 1 05:12:07 De Snelvliegers Zandbergen Club
1820austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag30 15:55:07,55 1 05:20:08 VRV - Oberoesterreich
1821belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen2 15:55:37,50 1 05:20:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1822asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones8 16:04:29,40 1 05:29:29 R.C. Oviedo
1823polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland14 16:14:44,30 1 05:39:44 Polonia
1824belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing14 16:24:22,35 1 05:49:22 Club Olijftak Maaseik
1825polska MC2730  
Sammy The Bull
Andrzej Karczewski1 16:25:48,35 1 05:50:48 Polonia
1826germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka4 16:31:41,50 1 05:56:42 Wetter
1827tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón4 16:32:02,45 1 05:57:02 CANARAGÜI
1828wales MC2735  
Chuckie Two
Team Bargoed Boys4 16:32:45,30 1 05:57:45 Wales Club
1829czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar4 16:33:24,30 1 05:58:24 Czech Republic Club
1830rumania MC1231  
Atlantic Sunshine
Sorin Florea36 16:45:26,50 1 06:10:26 Romanía
1831germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann11 16:46:24,70 1 06:11:25 Kassel Club
1832belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 16:46:29,70 1 06:11:30 Fond Wallonie
1833belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium3 16:49:27,85 1 06:14:28 Belgium Club
1834germany MC0854  
Motita
Werner Wahl7 16:49:34,55 1 06:14:35 Heidenheim Club
1835germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij7 16:54:16,70 1 06:19:17 Harsewinkel Club
1836bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina4 17:02:12,15 1 06:27:12 Bosnia & Herzegovina Club
1837england MC2942  
Anubis
Peter Williams4 17:02:19,40 1 06:27:19 RPRA (Pigeon Association)
1838germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers8 17:02:32,15 1 06:27:32 Niederrhein Club
1839germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany7 17:10:05,50 1 06:35:06 Germany Club
1840czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal3 17:10:12,45 1 06:35:12 Czech Republic Club
1841denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen3 17:14:58,25 1 06:39:58 Denmark Club
1842hungary MC1631  
Lord of the Rings
Team Fenyvesi Balazs & Norbert9 17:21:58,20 1 06:46:58 Hungary Pigeons Club
1843england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster13 17:23:20,35 1 06:48:20 RPRA (Pigeon Association)
1844netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser4 17:39:53,55 1 07:04:54 Holland Pigeons Club
1845wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent6 17:43:09,50 1 07:08:10 Wales Club
1846netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen4 18:04:38,30 1 07:29:38 PDV Alphen Vooruit
1847germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers6 18:05:14,10 1 07:30:14 Münsterland
1848rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea37 18:11:26,45 1 07:36:26 Romanía
1849norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura5 18:13:40,95 1 07:38:41 Norge Racing Pigeon Club
1850malta MC0569  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta6 18:37:52,80 1 08:02:53 Malta Racing Pigeon Club
1851netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo8 18:40:16,50 1 08:05:16 Holland Pigeons Club
1852netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek5 18:55:41,85 1 08:20:42 Holland Pigeons Club
1853scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie11 07:16:11,00 2 - Scottish Homing Union
1854germany MC1333  
Lola B
Erich Müller30 07:47:18,75 2 - Oberfranken Club
1855czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar5 08:01:03,75 2 - Czech Republic Club
1856germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel33 08:19:09,95 2 - Saalfeld Club
1857czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi2 08:20:17,80 2 - Czech Republic Club
1858south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 08:24:33,85 2 - South Africa Club
1859tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis3 08:36:08,30 2 - Nuevos HORIZONTES
1860czech republic MC2568  
RA 05
Team A.K. Kubica7 08:42:46,40 2 - Czech Republic Club
1861wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett8 08:45:40,30 2 - Welsh Flag
1862germany MC2789  
Tamu
Hans Esser3 08:51:50,45 2 - Germany Club
1863england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet2 09:02:02,10 2 - RPRA (Pigeon Association)
1864polska MC1663  
Greg 732
Team Greg - Poland15 09:14:32,30 2 - Polonia
1865polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport11 09:16:53,20 2 - Polonia
1866netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon7 09:17:00,05 2 - Holland Pigeons Club
1867asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella14 09:21:18,25 2 - R.C. Oviedo
1868polska MC1592  
Royal Duchess
Tomasz Wiczling5 09:28:37,45 2 - Polonia
1869norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura6 09:29:11,85 2 - Norge Racing Pigeon Club
1870rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita9 09:32:28,05 2 - Romanía
1871polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport12 09:35:40,10 2 - Polonia
1872england MC2208  
David
Bogdan Hladiuc4 09:36:32,95 2 - RPRA (Pigeon Association)
1873gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi5 09:38:49,80 2 - Club Los Socios
1874italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro4 09:43:18,30 2 - Italia
1875polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski5 09:44:36,75 2 - Polonia
1876rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis3 09:46:49,45 2 - Romanía
1877asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu2 09:49:09,70 2 - R.C.C. Asturias
1878scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds3 09:50:31,55 2 - Scottish Homing Union
1879hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel5 09:55:47,05 2 - Hungary Pigeons Club
1880germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser17 09:58:34,65 2 - Düsseldorf Club
1881germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany15 10:05:57,85 2 - Saalfeld Club
1882england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster14 10:07:57,35 2 - RPRA (Pigeon Association)
1883italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak8 10:14:44,85 2 - Italian-Team
1884germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel34 10:20:52,45 2 - Saalfeld Club
1885hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea12 10:22:00,80 2 - Hungary Pigeons Club
1886hungary MC3176  
Xaki
Team Norbert Turi & Noel6 10:24:21,65 2 - Hungary Pigeons Club
1887netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder7 10:28:57,20 2 - Holland Pigeons Club
1888denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen9 10:29:25,05 2 - Denmark Club
1889hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar3 10:31:35,95 2 - Hungary Pigeons Club
1890germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers9 10:37:15,35 2 - Niederrhein Club
1891czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize15 10:37:43,40 2 - Czech Republic Club
1892rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea38 10:37:53,15 2 - Romanía
1893rumania MC1858  
Karika
Team Onur3 10:39:07,95 2 - Romanía
1894wales MC1743  
Colita
Paul Bamford11 10:40:32,15 2 - Wales Club
1895hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel7 10:57:26,50 2 - Hungary Pigeons Club
1896south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit2 11:28:20,25 2 - South Africa Club
1897croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 12:41:41,60 2 - Croatia Pigeon Club
1898cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 13:18:37,70 2 - Andalucía
1899england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate13 13:30:16,50 2 - RPRA (Pigeon Association)
1900germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 13:50:17,45 2 - Germany Club
1901wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent7 14:46:14,20 2 - Wales Club
1902czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize16 14:49:52,60 2 - Czech Republic Club
1903germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser18 15:04:40,55 2 - Düsseldorf Club
1904netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap5 15:07:27,30 2 - Holland Pigeons Club
1905germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann12 15:20:46,35 2 - Kassel Club
1906rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita10 15:45:57,45 2 - Romanía
1907austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag31 16:12:18,50 2 - VRV - Oberoesterreich
1908ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY2 11:27:56,05 3 - Irish Homing Union

 


 

 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race