Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Sea Race 2

 1809
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Czech republic
Team Konopik & Motre

 

 

 

 

  Race information:  
  Date viernes, 3 de febrero de 2017 Distance 75  
  Liberation time 11:05:00 Weather Variable  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNW - 18 Km/h  
  Pigeons sent 1.908 % Arrivals 94,81 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre1 12:00:20,90 1 00:55:21 Czech Republic Club
2england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn1 12:00:24,45 1 00:55:24 RPRA (Pigeon Association)
3rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 12:00:26,25 1 00:55:26 Romanía
4slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano1 12:00:26,26 1 00:55:26 Slovakia Club
5belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 12:00:31,25 1 00:55:31 Club Olijftak Maaseik
6germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin1 12:00:32,75 1 00:55:33 Sachsen Club
7gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor1 12:00:34,05 1 00:55:34 La Paloma Mensajera
8denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen1 12:00:35,50 1 00:55:36 Denmark Club
9polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland1 12:00:35,85 1 00:55:36 Polonia
10germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers1 12:00:36,95 1 00:55:37 Niederrhein Club
11wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford1 12:00:38,25 1 00:55:38 Wales Club
12germany MC0858  
Miha
Edgar Peter1 12:00:38,85 1 00:55:39 Frankenland Club
13netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort1 12:00:39,60 1 00:55:40 Holland Pigeons Club
14czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 12:00:39,70 1 00:55:40 Czech Republic Club
15netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo1 12:00:40,40 1 00:55:40 Holland Pigeons Club
16asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella1 12:00:40,55 1 00:55:41 R.C. Oviedo
17wales MC2090  
Blue Bolt
Team Welsh Hopefuls1 12:00:40,70 1 00:55:41 Wales Club
18netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel1 12:00:41,10 1 00:55:41 Holland Pigeons Club
19czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie1 12:00:41,95 1 00:55:42 Czech Republic Club
20tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA1 12:00:42,05 1 00:55:42 Club Tenerife
21wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls2 12:00:42,20 1 00:55:42 Wales Club
22denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen1 12:00:43,10 1 00:55:43 Denmark Club
23belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 12:00:43,30 1 00:55:43 Belgium Club
24england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 71 12:00:45,05 1 00:55:45 Up North Combine
25rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 12:00:45,55 1 00:55:46 Romanía
26england MC0659  
Grace
David Hinkel1 12:00:46,00 1 00:55:46 RPRA (Pigeon Association)
27france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette1 12:00:46,05 1 00:55:46 Team Sibille France
28italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 12:00:46,35 1 00:55:46 Italian-Team
29germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser1 12:00:49,15 1 00:55:49 Düsseldorf Club
30austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag1 12:00:49,20 1 00:55:49 VRV - Oberoesterreich
31south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean1 12:00:49,95 1 00:55:50 South Africa Club
32germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser2 12:00:50,00 1 00:55:50 Düsseldorf Club
33england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc1 12:00:50,15 1 00:55:50 RPRA (Pigeon Association)
34england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 12:00:51,00 1 00:55:51 RPRA (Pigeon Association)
35netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn1 12:00:52,35 1 00:55:52 Holland Pigeons Club
36toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk1 12:00:52,36 1 00:55:52 Mensajeras del Tajo
37alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral1 12:00:53,30 1 00:55:53 La Dama de Elche
38germany MC1344  
Zeke
Erich Müller1 12:00:53,35 1 00:55:53 Oberfranken Club
39netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap1 12:00:53,85 1 00:55:54 Holland Pigeons Club
40germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann1 12:00:55,95 1 00:55:56 Oberfranken Club
41germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany1 12:00:58,60 1 00:55:59 Saalfeld Club
42slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia1 12:00:58,85 1 00:55:59 Slovakia Club
43gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor2 12:01:00,05 1 00:56:00 La Paloma Mensajera
44netherlands MC0716  
Ramone
Team Rien van Oss en Zn2 12:01:00,30 1 00:56:00 Holland Pigeons Club
45belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends2 12:01:00,50 1 00:56:00 Club Olijftak Maaseik
46belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens1 12:01:00,55 1 00:56:01 Fond Wallonie
47italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti1 12:01:02,05 1 00:56:02 Italia
48germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany1 12:01:02,10 1 00:56:02 Germany Club
49south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts1 12:01:02,50 1 00:56:02 South Africa Club
50gran canaria MC1045  
Apolo
Team Flor3 12:01:02,75 1 00:56:03 La Paloma Mensajera
51tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz1 12:01:02,76 1 00:56:03 C.C.Portuense
52italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri1 12:01:03,15 1 00:56:03 Italia
53belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 12:01:03,45 1 00:56:03 Fondclub Herent
54ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY1 12:01:03,75 1 00:56:04 Irish Homing Union
55belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels1 12:01:04,25 1 00:56:04 Belgium Club
56france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette2 12:01:04,45 1 00:56:04 Team Sibille France
57slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian1 12:01:04,75 1 00:56:05 Slovakia Club
58rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc1 12:01:05,35 1 00:56:05 Romanía
59belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels2 12:01:05,50 1 00:56:06 Belgium Club
60germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller1 12:01:05,65 1 00:56:06 Germany Club
61austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 12:01:06,10 1 00:56:06 VRV - Oberoesterreich
62china MC2915  
Avis
Team Haiye Bai Fuqing1 12:01:06,80 1 00:56:07 China Pigeon Raging Club
63austria MC1650  
BRANKA 1499
Team Garcia & Nagelhofer1 12:01:07,25 1 00:56:07 VRV - Oberoesterreich
64turkey MC3016  
Tayyip Erdogan
Team Recep-emin Bayramoglu1 12:01:08,50 1 00:56:08 Turkey Flying Club
65gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi1 12:01:08,75 1 00:56:09 Club Los Socios
66italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri2 12:01:08,90 1 00:56:09 Italia
67germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker1 12:01:10,10 1 00:56:10 Germany Club
68rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 12:01:10,15 1 00:56:10 Romanía
69netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel2 12:01:10,60 1 00:56:11 Holland Pigeons Club
70hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 12:01:10,85 1 00:56:11 Hungary Pigeons Club
71polska MC3060  
Isidoro
Team Morel1 12:01:11,20 1 00:56:11 Polonia
72china MC2924  
Trueform
Team Haiye Bai Fuqing2 12:01:14,75 1 00:56:15 China Pigeon Raging Club
73slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 12:01:14,80 1 00:56:15 Slovakia Club
74slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea1 12:01:15,45 1 00:56:15 Slovakia Club
75england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF1 12:01:15,80 1 00:56:16 RPRA (Pigeon Association)
76czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica1 12:01:15,95 1 00:56:16 Czech Republic Club
77czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel1 12:01:16,10 1 00:56:16 Czech Republic Club
78rumania MC1200  
Dana
Team Pisla Daniel & Vintan George1 12:01:20,35 1 00:56:20 Romanía
79germany MC1330  
Super Million
Erich Müller2 12:01:21,15 1 00:56:21 Oberfranken Club
80austria MC0830  
Tramontana
Team Kutlesa1 12:01:22,25 1 00:56:22 VRV - Oberoesterreich
81italia MC2121  
Alina
Renato Cantu1 12:01:23,10 1 00:56:23 Italia
82italia MC2102  
Camp Wonder
Team Magadia A & Buzura S1 12:01:23,90 1 00:56:24 Italia
83czech republic MC2595  
Ada K
Team Krutil Karel & Michal1 12:01:25,30 1 00:56:25 Czech Republic Club
84croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic1 12:01:25,70 1 00:56:26 Croatia Pigeon Club
85wales MC1749  
Rene
Paul Bamford2 12:01:27,15 1 00:56:27 Wales Club
86croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic1 12:01:27,16 1 00:56:27 Croatia Pigeon Club
87rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex1 12:01:27,60 1 00:56:28 Romanía
88gran canaria MC2725  
Livaja
Team Los Chikitos1 12:01:28,15 1 00:56:28 Club Los Socios
89england MC2764  
Mr. Wenger
Team Lucky 72 12:01:28,85 1 00:56:29 Up North Combine
90germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 12:01:29,75 1 00:56:30 Frankenland Club
91gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi2 12:01:30,20 1 00:56:30 Club Los Socios
92austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer2 12:01:30,75 1 00:56:31 VRV - Oberoesterreich
93germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak1 12:01:30,90 1 00:56:31 Germany Club
94china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Bai Fuqing3 12:01:31,70 1 00:56:32 China Pigeon Raging Club
95england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster1 12:01:32,00 1 00:56:32 RPRA (Pigeon Association)
96england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 12:01:32,25 1 00:56:32 Up North Combine
97polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak1 12:01:34,50 1 00:56:34 Polonia
98germany MC1333  
Lola B
Erich Müller3 12:01:34,85 1 00:56:35 Oberfranken Club
99rumania MC1206  
Attila
Sorin Florea1 12:01:36,30 1 00:56:36 Romanía
100germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta1 12:01:37,10 1 00:56:37 Germany Club
101cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 12:01:38,30 1 00:56:38 Andalucía
102england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs1 12:01:39,10 1 00:56:39 RPRA (Pigeon Association)
103rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea1 12:01:39,75 1 00:56:40 Romanía
104netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon1 12:01:40,60 1 00:56:41 Holland Pigeons Club
105gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita1 12:01:41,70 1 00:56:42 La Paloma Mensajera
106south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht1 12:01:43,55 1 00:56:44 South Africa Club
107belgium MC2307  
Wilpop 1
Team Poppe - Ingels3 12:01:43,85 1 00:56:44 Belgium Club
108germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller2 12:01:47,85 1 00:56:48 Germany Club
109sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez1 12:01:48,50 1 00:56:48 ITALICENSE
110croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb1 12:01:49,50 1 00:56:50 Croatia Pigeon Club
111austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa2 12:01:50,85 1 00:56:51 VRV - Oberoesterreich
112rumania MC3241  
Pipas Favourite
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 12:01:51,50 1 00:56:52 Romanía
113germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser1 12:01:51,75 1 00:56:52 Ostwestfalenn Club
114germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik1 12:01:51,95 1 00:56:52 Germany Club
115germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser2 12:01:54,45 1 00:56:54 Ostwestfalenn Club
116netherlands MC1497  
C. Rage
Team Soepboer1 12:01:54,85 1 00:56:55 Holland Pigeons Club
117rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti1 12:01:55,65 1 00:56:56 Romanía
118wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford3 12:01:57,05 1 00:56:57 Wales Club
119czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize1 12:01:58,10 1 00:56:58 Czech Republic Club
120norway MC2797  
Sabine
Rolf Helge Aspen1 12:01:58,75 1 00:56:59 Norge Racing Pigeon Club
121europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe1 12:01:59,20 1 00:56:59 Club E.U.
122hungary MC2475  
Gretus
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 12:01:59,60 1 00:57:00 Hungary Pigeons Club
123south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht2 12:01:59,75 1 00:57:00 South Africa Club
124rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav1 12:01:59,85 1 00:57:00 Romanía
125bosnia herzegovina MC3328  
Horacio
Team Ivankovic & Licina1 12:02:00,00 1 00:57:00 Bosnia & Herzegovina Club
126gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi3 12:02:01,20 1 00:57:01 Club Los Socios
127germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann1 12:02:01,65 1 00:57:02 Kassel Club
128croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic1 12:02:02,00 1 00:57:02 Croatia Pigeon Club
129germany MC2237  
Athena
Team Blümmers2 12:02:02,40 1 00:57:02 Niederrhein Club
130belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde1 12:02:02,45 1 00:57:02 Land van Aalst
131rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 12:02:02,46 1 00:57:02 Romanía
132germany MC2030  
Password
Team Gebr. Reinhard1 12:02:03,10 1 00:57:03 Lahntal Club
133slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia2 12:02:03,20 1 00:57:03 Slovakia Club
134wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford4 12:02:03,90 1 00:57:04 Wales Club
135fuerteventura MC0244  
Butchs Date
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 12:02:04,25 1 00:57:04 Gran Tarajal
136rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica1 12:02:04,35 1 00:57:04 Romanía
137germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel1 12:02:04,50 1 00:57:04 Saalfeld Club
138netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij1 12:02:05,00 1 00:57:05 Holland Pigeons Club
139belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 12:02:06,05 1 00:57:06 Club Olijftak Maaseik
140rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc2 12:02:06,40 1 00:57:06 Romanía
141hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 12:02:07,50 1 00:57:08 Hungary Pigeons Club
142turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu2 12:02:07,75 1 00:57:08 Turkey Flying Club
143czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi1 12:02:07,85 1 00:57:08 Czech Republic Club
144rumania MC0951  
Amy
Team Pigeons Airport1 12:02:08,00 1 00:57:08 Romanía
145austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag2 12:02:08,10 1 00:57:08 VRV - Oberoesterreich
146italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile1 12:02:08,20 1 00:57:08 Italia
147germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing1 12:02:08,50 1 00:57:08 Lehrte/Peine
148asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones1 12:02:08,51 1 00:57:09 R.C. Oviedo
149slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik1 12:02:09,00 1 00:57:09 Slovakia Club
150zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 12:02:09,05 1 00:57:09 Mensajeras BILBILIS
151rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc3 12:02:10,60 1 00:57:11 Romanía
152germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt1 12:02:11,55 1 00:57:12 NRW Club
153slovakia MC1426  
Venus
Team Wiedermann - Bardos1 12:02:13,00 1 00:57:13 Slovakia Club
154ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer1 12:02:13,05 1 00:57:13 Irish Homing Union
155austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag3 12:02:15,10 1 00:57:15 VRV - Oberoesterreich
156italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu2 12:02:15,20 1 00:57:15 Italia
157belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon1 12:02:15,35 1 00:57:15 Club Olijftak Maaseik
158slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik1 12:02:15,40 1 00:57:15 Slovakia Club
159belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen1 12:02:15,65 1 00:57:16 Belgium Club
160germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn1 12:02:16,40 1 00:57:16 Rietberg Club
161rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc4 12:02:16,50 1 00:57:16 Romanía
162hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 12:02:18,20 1 00:57:18 Hungary Pigeons Club
163rumania MC3163  
Quincy
Paul Popovici1 12:02:18,20 1 00:57:18 Romanía
164rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea2 12:02:18,85 1 00:57:19 Romanía
165polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki1 12:02:20,25 1 00:57:20 Polonia
166czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize2 12:02:20,50 1 00:57:20 Czech Republic Club
167norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura1 12:02:22,25 1 00:57:22 Norge Racing Pigeon Club
168netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam1 12:02:22,70 1 00:57:23 Holland Pigeons Club
169south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 12:02:22,95 1 00:57:23 South Africa Club
170turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 12:02:23,40 1 00:57:23 Turkey Flying Club
171belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns1 12:02:23,80 1 00:57:24 Fondclub Loft 24
172netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders1 12:02:25,10 1 00:57:25 Holland Pigeons Club
173bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi1 12:02:25,55 1 00:57:26 Bulgaria Club
174czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica2 12:02:26,65 1 00:57:27 Czech Republic Club
175belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 12:02:26,80 1 00:57:27 Club Olijftak Maaseik
176austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 12:02:26,90 1 00:57:27 VRV - Oberoesterreich
177wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor1 12:02:26,95 1 00:57:27 Wales Club
178hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 12:02:27,25 1 00:57:27 Hungary Pigeons Club
179germany MC1343  
ChiChi
Erich Müller4 12:02:27,60 1 00:57:28 Oberfranken Club
180rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex2 12:02:28,85 1 00:57:29 Romanía
181germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann2 12:02:30,30 1 00:57:30 Kassel Club
182germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring1 12:02:30,40 1 00:57:30 Münsterland Club
183england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn2 12:02:30,65 1 00:57:31 RPRA (Pigeon Association)
184slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia3 12:02:32,05 1 00:57:32 Slovakia Club
185baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa1 12:02:32,35 1 00:57:32 C.C. Es Pla de Mallorca
186china MC2919  
delicadeza
Team Haiye Bai Fuqing4 12:02:32,70 1 00:57:33 China Pigeon Raging Club
187slovakia MC2627  
Morpheus
Team Rohal - Mulik1 12:02:33,00 1 00:57:33 Slovakia Club
188asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones2 12:02:33,25 1 00:57:33 R.C. Oviedo
189germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers3 12:02:33,40 1 00:57:33 Niederrhein Club
190slovakia MC1705  
Bianka
Team Ladicky I + J1 12:02:34,80 1 00:57:35 Slovakia Club
191rumania MC3249  
Sugar Foot
Iulian Duica2 12:02:35,15 1 00:57:35 Romanía
192hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel1 12:02:35,90 1 00:57:36 Hungary Pigeons Club
193slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L1 12:02:36,90 1 00:57:37 Slovakia Club
194wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls3 12:02:37,45 1 00:57:37 Wales Club
195england MC0666  
Batman
David Hinkel2 12:02:37,65 1 00:57:38 RPRA (Pigeon Association)
196polska MC1905  
Dina
Michal Klassa1 12:02:38,80 1 00:57:39 Polonia
197germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany2 12:02:38,90 1 00:57:39 Saalfeld Club
198belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde2 12:02:39,15 1 00:57:39 Land van Aalst
199germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 12:02:40,55 1 00:57:41 Oberbayern Club
200rumania MC1989  
Vio 10
Viorel Gah1 12:02:40,95 1 00:57:41 Romanía
201italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S2 12:02:42,25 1 00:57:42 Italia
202alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral2 12:02:44,50 1 00:57:44 La Dama de Elche
203wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts1 12:02:44,55 1 00:57:45 Welsh Flag
204hungary MC2473  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 12:02:44,56 1 00:57:45 Hungary Pigeons Club
205germany MC3364  
Gino
Markus Winter1 12:02:44,75 1 00:57:45 Germany Club
206czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 12:02:45,25 1 00:57:45 Czech Republic Club
207netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 12:02:45,70 1 00:57:46 Holland Pigeons Club
208tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime1 12:02:46,40 1 00:57:46 Adexe
209czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize3 12:02:46,70 1 00:57:47 Czech Republic Club
210asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella2 12:02:47,10 1 00:57:47 R.C. Oviedo
211germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel2 12:02:47,35 1 00:57:47 Saalfeld Club
212rumania MC1266  
The Special One
Sorin Florea3 12:02:48,70 1 00:57:49 Romanía
213germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß1 12:02:48,85 1 00:57:49 Germany Club
214wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers1 12:02:50,80 1 00:57:51 Wales Club
215polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny1 12:02:51,00 1 00:57:51 Polonia
216rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici2 12:02:51,10 1 00:57:51 Romanía
217belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt1 12:02:52,10 1 00:57:52 De Snelvliegers Zandbergen Club
218germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner1 12:02:52,45 1 00:57:52 Nordhessen Club
219rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George2 12:02:53,40 1 00:57:53 Romanía
220england MC0691  
Pauls Legend
Team Paul Smith Syndicate1 12:02:54,00 1 00:57:54 RPRA (Pigeon Association)
221belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes1 12:02:54,25 1 00:57:54 Fondclub Loft 24
222germany MC0853  
Noor
Werner Wahl1 12:02:54,70 1 00:57:55 Heidenheim Club
223germany MC0445  
ATLANTIC 210
Alexander Gebel3 12:02:57,40 1 00:57:57 Saalfeld Club
224belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen2 12:02:57,75 1 00:57:58 Belgium Club
225malta MC1526  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 12:02:59,20 1 00:57:59 Malta Racing Pigeon Club
226england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 12:02:59,60 1 00:58:00 RPRA (Pigeon Association)
227rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea4 12:02:59,85 1 00:58:00 Romanía
228croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic2 12:03:01,35 1 00:58:01 Croatia Pigeon Club
229croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip1 12:03:01,45 1 00:58:01 Croatia Pigeon Club
230netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel3 12:03:01,55 1 00:58:02 Holland Pigeons Club
231netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap2 12:03:01,60 1 00:58:02 Holland Pigeons Club
232ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk1 12:03:02,00 1 00:58:02 Ukraine Club
233england MC2945  
Mutaito
Peter Williams1 12:03:02,85 1 00:58:03 RPRA (Pigeon Association)
234germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller3 12:03:03,80 1 00:58:04 Germany Club
235rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti2 12:03:03,90 1 00:58:04 Romanía
236france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 12:03:03,95 1 00:58:04 Team Sibille France
237france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit1 12:03:05,65 1 00:58:06 Team Sibille France
238polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk1 12:03:06,01 1 00:58:06 Polonia
239netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving1 12:03:06,35 1 00:58:06 Holland Pigeons Club
240netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk1 12:03:06,45 1 00:58:06 Holland Pigeons Club
241ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY2 12:03:06,70 1 00:58:07 Irish Homing Union
242germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain1 12:03:07,00 1 00:58:07 Fulda Club
243rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex3 12:03:07,20 1 00:58:07 Romanía
244belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt2 12:03:07,50 1 00:58:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
245turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu4 12:03:09,55 1 00:58:10 Turkey Flying Club
246rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana1 12:03:09,56 1 00:58:10 Romanía
247eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 12:03:09,95 1 00:58:10 Club New Mexico
248austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres1 12:03:10,70 1 00:58:11 Pigeon Club Austria South
249germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany3 12:03:11,25 1 00:58:11 Saalfeld Club
250germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany4 12:03:11,50 1 00:58:12 Saalfeld Club
251switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf1 12:03:13,35 1 00:58:13 Suiza
252asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella3 12:03:13,75 1 00:58:14 R.C. Oviedo
253sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez2 12:03:14,75 1 00:58:15 ITALICENSE
254rumania MC1167  
Transilvania Boy
Class 8881 12:03:14,95 1 00:58:15 Romanía
255netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 12:03:15,20 1 00:58:15 Holland Pigeons Club
256gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro1 12:03:16,00 1 00:58:16 Club Los Socios
257rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch1 12:03:16,15 1 00:58:16 Romanía
258south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts2 12:03:17,15 1 00:58:17 South Africa Club
259czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek1 12:03:17,70 1 00:58:18 Czech Republic Club
260netherlands MC1566  
Rappe
Team H. V. Venrooij2 12:03:17,85 1 00:58:18 Holland Pigeons Club
261belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens2 12:03:20,30 1 00:58:20 Fond Wallonie
262germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak2 12:03:20,65 1 00:58:21 Germany Club
263germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij1 12:03:22,55 1 00:58:23 Harsewinkel Club
264china MC2921  
Zofie
Team Haiye Bai Fuqing5 12:03:23,50 1 00:58:24 China Pigeon Raging Club
265czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie2 12:03:23,95 1 00:58:24 Czech Republic Club
266germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser3 12:03:24,20 1 00:58:24 Düsseldorf Club
267netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten1 12:03:24,80 1 00:58:25 Holland Pigeons Club
268polska MC1593  
Tomorrows Dreams
Tomasz Wiczling1 12:03:26,25 1 00:58:26 Polonia
269netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer2 12:03:26,85 1 00:58:27 Holland Pigeons Club
270belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens3 12:03:26,86 1 00:58:27 Fond Wallonie
271hungary MC3173  
Dave
Team Norbert Turi & Noel2 12:03:27,50 1 00:58:28 Hungary Pigeons Club
272italia MC3133  
tolerancia
Florin Briceanu1 12:03:28,15 1 00:58:28 Italia
273netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.1 12:03:28,90 1 00:58:29 Holland Pigeons Club
274fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas1 12:03:29,00 1 00:58:29 Gran Tarajal
275slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia4 12:03:30,25 1 00:58:30 Slovakia Club
276rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea5 12:03:31,00 1 00:58:31 Romanía
277belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends3 12:03:31,20 1 00:58:31 Club Olijftak Maaseik
278netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort2 12:03:31,30 1 00:58:31 Holland Pigeons Club
279polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel2 12:03:31,50 1 00:58:32 Polonia
280rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 12:03:32,15 1 00:58:32 Club Rusia
281tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 12:03:32,50 1 00:58:32 Isla Baja
282germany MC2789  
Tamu
Hans Esser1 12:03:33,25 1 00:58:33 Germany Club
283ireland MC1770  
Celtic Capall
Team Highway Lofts1 12:03:33,75 1 00:58:34 Irish Homing Union
284scotland MC3377  
Pop
Team Scotland the Brave1 12:03:33,85 1 00:58:34 Scottish Homing Union
285rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea6 12:03:33,90 1 00:58:34 Romanía
286wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor2 12:03:34,20 1 00:58:34 Wales Club
287germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann3 12:03:34,35 1 00:58:34 Kassel Club
288slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea2 12:03:34,55 1 00:58:35 Slovakia Club
289slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic1 12:03:35,35 1 00:58:35 Slovakia Club
290austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer3 12:03:35,36 1 00:58:35 VRV - Oberoesterreich
291germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij2 12:03:35,80 1 00:58:36 Harsewinkel Club
292belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns2 12:03:37,05 1 00:58:37 Fondclub Loft 24
293netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn3 12:03:37,25 1 00:58:37 Holland Pigeons Club
294germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug1 12:03:37,60 1 00:58:38 Germany Club
295germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen1 12:03:38,15 1 00:58:38 Ruhrgebiet Club
296wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers2 12:03:38,35 1 00:58:38 Wales Club
297england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers1 12:03:38,80 1 00:58:39 RPRA (Pigeon Association)
298hungary MC3175  
Lailas Choice
Team Norbert Turi & Noel3 12:03:39,60 1 00:58:40 Hungary Pigeons Club
299slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik2 12:03:40,00 1 00:58:40 Slovakia Club
300china MC2926  
Nikon
Team Haiye Bai Fuqing6 12:03:40,45 1 00:58:40 China Pigeon Raging Club
301hungary MC2066  
Nati
Laszlo Gotthard1 12:03:40,95 1 00:58:41 Hungary Pigeons Club
302england MC2941  
Palmira
Peter Williams2 12:03:41,05 1 00:58:41 RPRA (Pigeon Association)
303slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I1 12:03:42,95 1 00:58:43 Slovakia Club
304hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 12:03:43,80 1 00:58:44 Hungary Pigeons Club
305rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 12:03:44,20 1 00:58:44 Club Rusia
306polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski1 12:03:44,85 1 00:58:45 Polonia
307rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 12:03:44,90 1 00:58:45 Romanía
308south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 12:03:45,35 1 00:58:45 South Africa Club
309netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland1 12:03:45,40 1 00:58:45 Holland Pigeons Club
310polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta1 12:03:45,55 1 00:58:46 Polonia
311slovenia MC0623  
Grega
Team Zvonko Sovic1 12:03:46,10 1 00:58:46 Slovenia Club
312austria MC2510  
Euro 3
Team Europa1 12:03:47,00 1 00:58:47 VRV - Oberoesterreich
313croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb2 12:03:47,05 1 00:58:47 Croatia Pigeon Club
314belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen1 12:03:47,65 1 00:58:48 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
315germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel4 12:03:48,65 1 00:58:49 Saalfeld Club
316netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland2 12:03:48,80 1 00:58:49 Holland Pigeons Club
317germany MC0046  
Oberlix
Team Hartmann Florian & Jannik2 12:03:49,40 1 00:58:49 Germany Club
318germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker2 12:03:50,00 1 00:58:50 Germany Club
319germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp1 12:03:50,05 1 00:58:50 Schwaben-Allgäu Club
320belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck1 12:03:50,25 1 00:58:50 Fond Wallonie
321asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba1 12:03:51,65 1 00:58:52 R.C. Oviedo
322england MC0675  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate2 12:03:51,80 1 00:58:52 RPRA (Pigeon Association)
323belgium MC2674  
Celine
Team Schaekers Brouns3 12:03:52,45 1 00:58:52 Fondclub Loft 24
324germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller5 12:03:52,80 1 00:58:53 Oberfranken Club
325germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp2 12:03:54,50 1 00:58:54 Schwaben-Allgäu Club
326asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba2 12:03:54,85 1 00:58:55 R.C. Oviedo
327polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak2 12:03:55,65 1 00:58:56 Polonia
328rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif1 12:03:55,85 1 00:58:56 Romanía
329england MC0695  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate3 12:03:56,15 1 00:58:56 RPRA (Pigeon Association)
330germany MC0847  
Daisy
Werner Wahl2 12:03:56,80 1 00:58:57 Heidenheim Club
331malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 12:03:57,15 1 00:58:57 Malta Racing Pigeon Club
332wales MC1547  
Pace Maker
Team Belgium Bus1 12:03:59,05 1 00:58:59 Wales Club
333europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 101 12:04:00,20 1 00:59:00 Club E.U.
334gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro2 12:04:00,25 1 00:59:00 Club Los Socios
335germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter3 12:04:00,60 1 00:59:01 Frankenland Club
336polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland2 12:04:00,90 1 00:59:01 Polonia
337wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys1 12:04:01,65 1 00:59:02 Wales Club
338polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak1 12:04:01,95 1 00:59:02 Polonia
339netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins1 12:04:02,10 1 00:59:02 Holland Pigeons Club
340netherlands MC1557  
Karok
Team Cees van Gelder1 12:04:03,45 1 00:59:03 Holland Pigeons Club
341slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea3 12:04:03,90 1 00:59:04 Slovakia Club
342germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus1 12:04:04,15 1 00:59:04 Oberfranken Club
343rumania MC3190  
Conztanza
Team Familia Bacalu1 12:04:04,40 1 00:59:04 Romanía
344germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 12:04:05,10 1 00:59:05 Germany Club
345denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen1 12:04:05,35 1 00:59:05 Denmark Club
346czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek2 12:04:05,60 1 00:59:06 Czech Republic Club
347rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea7 12:04:06,90 1 00:59:07 Romanía
348slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic1 12:04:07,75 1 00:59:08 Slovenia Club
349germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser4 12:04:08,10 1 00:59:08 Düsseldorf Club
350netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij3 12:04:08,50 1 00:59:08 Holland Pigeons Club
351wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons1 12:04:09,00 1 00:59:09 Wales Club
352netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap3 12:04:09,35 1 00:59:09 Holland Pigeons Club
353scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie1 12:04:11,15 1 00:59:11 Scottish Homing Union
354england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow2 12:04:11,16 1 00:59:11 RPRA (Pigeon Association)
355scotland MC2130  
Barrhill Blue
Team Tommy2Sheds1 12:04:12,55 1 00:59:13 Scottish Homing Union
356germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 12:04:12,75 1 00:59:13 Germany Club
357wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent1 12:04:13,50 1 00:59:14 Wales Club
358italia MC2123  
Belle
Renato Cantu3 12:04:14,65 1 00:59:15 Italia
359germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 12:04:15,30 1 00:59:15 Sachsen Club
360austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler1 12:04:15,35 1 00:59:15 Club Austria
361netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan1 12:04:15,45 1 00:59:15 Holland Pigeons Club
362italia MC1110  
Doozer
Team Italy1 12:04:16,80 1 00:59:17 Italia
363belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 12:04:18,40 1 00:59:18 Fondclub Herent
364gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro3 12:04:19,40 1 00:59:19 Club Los Socios
365czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica3 12:04:20,00 1 00:59:20 Czech Republic Club
366rumania MC3217  
Celestial Breeze
Dumitru Boca1 12:04:21,50 1 00:59:22 Romanía
367netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John1 12:04:22,05 1 00:59:22 Holland Pigeons Club
368germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser5 12:04:22,40 1 00:59:22 Düsseldorf Club
369polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski1 12:04:22,41 1 00:59:22 Polonia
370netherlands MC1555  
Percy
Team Cees van Gelder2 12:04:22,55 1 00:59:23 Holland Pigeons Club
371austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 12:04:24,00 1 00:59:24 Club Austria
372belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes2 12:04:24,85 1 00:59:25 Fondclub Loft 24
373belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt3 12:04:26,40 1 00:59:26 De Snelvliegers Zandbergen Club
374turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez1 12:04:26,45 1 00:59:26 Turkey Flying Club
375wales MC3357  
Charis
Team P. K. Lofts1 12:04:26,80 1 00:59:27 Wales Club
376germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker3 12:04:27,55 1 00:59:28 Germany Club
377switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf2 12:04:29,75 1 00:59:30 Suiza
378slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha1 12:04:33,80 1 00:59:34 Slovenia Club
379cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero1 12:04:34,00 1 00:59:34 Malagüeño
380germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann2 12:04:34,65 1 00:59:35 Oberfranken Club
381ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts2 12:04:34,75 1 00:59:35 Irish Homing Union
382norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 12:04:35,15 1 00:59:35 Norge Racing Pigeon Club
383asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella4 12:04:35,85 1 00:59:36 R.C. Oviedo
384slovakia MC1717  
Jelleke
Team Svoren Juraj & Lucia1 12:04:37,65 1 00:59:38 Slovakia Club
385germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus2 12:04:39,55 1 00:59:40 Oberfranken Club
386netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij4 12:04:42,25 1 00:59:42 Holland Pigeons Club
387rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8882 12:04:43,80 1 00:59:44 Romanía
388belgium MC1142  
Albertina
Filip de Smedt4 12:04:45,95 1 00:59:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
389germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann1 12:04:48,80 1 00:59:49 Wetter
390england MC0416  
Deneside Bev
Team Deneside Lofts2 12:04:50,65 1 00:59:51 RPRA (Pigeon Association)
391italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 12:04:53,00 1 00:59:53 Italia
392denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen2 12:04:53,50 1 00:59:54 Denmark Club
393polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof1 12:04:54,80 1 00:59:55 Polonia
394rumania MC2069  
Maria C
Team Marin Daniel & Elvis1 12:04:55,25 1 00:59:55 Romanía
395italia MC1103  
Becky
Ervin Laro1 12:04:56,15 1 00:59:56 Italia
396portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul1 12:04:56,40 1 00:59:56 Faro - Portugal
397rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 12:04:57,35 1 00:59:57 Romanía
398belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns4 12:04:58,55 1 00:59:59 Fondclub Loft 24
399austria MC2517  
Amey 4
Team Amey1 12:04:59,90 1 01:00:00 VRV - Oberoesterreich
400hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 12:05:04,65 1 01:00:05 Hungary Pigeons Club
401wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent2 12:05:05,25 1 01:00:05 Wales Club
402rumania MC0884  
Anabel
Mihai Chirita1 12:05:09,95 1 01:00:10 Romanía
403norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein1 12:05:11,45 1 01:00:11 Norge Racing Pigeon Club
404italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro2 12:05:15,00 1 01:00:15 Italia
405belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon2 12:05:17,05 1 01:00:17 Club Olijftak Maaseik
406germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany5 12:05:17,35 1 01:00:17 Saalfeld Club
407netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto1 12:05:20,35 1 01:00:20 Holland Pigeons Club
408netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon2 12:05:23,05 1 01:00:23 Holland Pigeons Club
409polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski2 12:05:23,95 1 01:00:24 Polonia
410austria MC2513  
Euro 4
Team Europa2 12:05:24,00 1 01:00:24 VRV - Oberoesterreich
411belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen1 12:05:24,15 1 01:00:24 Club Olijftak Maaseik
412germany MC2334  
Desiree
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 12:05:24,75 1 01:00:25 Germany Club
413rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George3 12:05:25,70 1 01:00:26 Romanía
414netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition1 12:05:25,85 1 01:00:26 Holland Pigeons Club
415netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan2 12:05:28,10 1 01:00:28 Holland Pigeons Club
416italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu4 12:05:29,20 1 01:00:29 Italia
417polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny2 12:05:30,25 1 01:00:30 Polonia
418rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita2 12:05:30,55 1 01:00:31 Romanía
419slovakia MC1708  
Hary
Team Ladicky I + J2 12:05:31,20 1 01:00:31 Slovakia Club
420wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 12:05:31,65 1 01:00:32 Wales Club
421netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij5 12:05:32,25 1 01:00:32 Holland Pigeons Club
422czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel2 12:05:35,35 1 01:00:35 Czech Republic Club
423rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu2 12:05:36,30 1 01:00:36 Romanía
424czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize4 12:05:36,85 1 01:00:37 Czech Republic Club
425germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller6 12:05:38,15 1 01:00:38 Oberfranken Club
426netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel4 12:05:40,30 1 01:00:40 Holland Pigeons Club
427germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn1 12:05:40,31 1 01:00:40 Germany Club
428belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen1 12:05:41,95 1 01:00:42 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
429netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser1 12:05:43,60 1 01:00:44 Holland Pigeons Club
430belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck2 12:05:43,75 1 01:00:44 Fond Wallonie
431wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett1 12:05:45,15 1 01:00:45 Welsh Flag
432germany MC0027  
Found
Team Albatal1 12:05:46,05 1 01:00:46 Germany Club
433tenerife MC0234  
Agaete
Team Herrera y Jaime2 12:05:48,95 1 01:00:49 Adexe
434netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer3 12:05:48,96 1 01:00:49 Holland Pigeons Club
435italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti2 12:05:50,10 1 01:00:50 Italia
436germany MC0457  
ATLANTIC 421
Alexander Gebel5 12:05:50,25 1 01:00:50 Saalfeld Club
437italia MC1922  
Mirka
Team RSR1 12:05:53,55 1 01:00:54 Italia
438alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral3 12:05:54,40 1 01:00:54 La Dama de Elche
439rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica3 12:05:56,55 1 01:00:57 Romanía
440germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker4 12:05:58,45 1 01:00:58 Germany Club
441england MC2201  
Lister 1
Team Lister Bros & Walker1 12:06:00,25 1 01:01:00 RPRA (Pigeon Association)
442italia MC1122  
Monviso
Team Italy2 12:06:01,40 1 01:01:01 Italia
443gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor4 12:06:03,65 1 01:01:04 La Paloma Mensajera
444germany MC0629  
Taz
Team Spitzberg1 12:06:03,75 1 01:01:04 Sajonia Club
445germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn2 12:06:04,55 1 01:01:05 Rietberg Club
446germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel6 12:06:05,55 1 01:01:06 Saalfeld Club
447austria MC2512  
Euro 1
Team Europa3 12:06:08,90 1 01:01:09 VRV - Oberoesterreich
448france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 12:06:12,55 1 01:01:13 Team Sibille France
449czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre2 12:06:14,05 1 01:01:14 Czech Republic Club
450polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel1 12:06:15,60 1 01:01:16 Polonia
451asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella5 12:06:16,35 1 01:01:16 R.C. Oviedo
452rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea8 12:06:16,85 1 01:01:17 Romanía
453germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller7 12:06:17,60 1 01:01:18 Oberfranken Club
454belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck3 12:06:18,80 1 01:01:19 Fond Wallonie
455turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu5 12:06:19,90 1 01:01:20 Turkey Flying Club
456rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica4 12:06:22,15 1 01:01:22 Romanía
457germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann4 12:06:22,85 1 01:01:23 Kassel Club
458wales MC0525  
kiddy 2
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 12:06:23,20 1 01:01:23 Wales Club
459belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 12:06:23,60 1 01:01:24 Club Olijftak Maaseik
460germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann5 12:06:26,90 1 01:01:27 Kassel Club
461rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 12:06:26,91 1 01:01:27 Romanía
462croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic2 12:06:29,80 1 01:01:30 Croatia Pigeon Club
463slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik2 12:06:30,75 1 01:01:31 Slovakia Club
464slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic2 12:06:31,00 1 01:01:31 Slovakia Club
465germany MC1316  
Wally
Erich Müller8 12:06:34,20 1 01:01:34 Oberfranken Club
466belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon3 12:06:34,70 1 01:01:35 Club Olijftak Maaseik
467rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8883 12:06:34,80 1 01:01:35 Romanía
468belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon4 12:06:35,35 1 01:01:35 Club Olijftak Maaseik
469netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons1 12:06:35,70 1 01:01:36 Holland Pigeons Club
470rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah2 12:06:35,90 1 01:01:36 Romanía
471germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann2 12:06:36,50 1 01:01:36 Wetter
472germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany6 12:06:36,55 1 01:01:37 Saalfeld Club
473belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns5 12:06:37,45 1 01:01:37 Fondclub Loft 24
474sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez3 12:06:37,65 1 01:01:38 ITALICENSE
475belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon5 12:06:38,10 1 01:01:38 Club Olijftak Maaseik
476germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel7 12:06:39,15 1 01:01:39 Saalfeld Club
477wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett2 12:06:40,10 1 01:01:40 Welsh Flag
478croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic3 12:06:40,20 1 01:01:40 Croatia Pigeon Club
479germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen2 12:06:41,40 1 01:01:41 Ruhrgebiet Club
480germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn3 12:06:41,70 1 01:01:42 Rietberg Club
481austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag4 12:06:42,10 1 01:01:42 VRV - Oberoesterreich
482rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 12:06:43,65 1 01:01:44 Romanía
483czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens1 12:06:44,20 1 01:01:44 Czech Republic Club
484belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt5 12:06:44,40 1 01:01:44 De Snelvliegers Zandbergen Club
485czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize5 12:06:44,75 1 01:01:45 Czech Republic Club
486italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 12:06:47,20 1 01:01:47 Italia
487fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas2 12:06:47,75 1 01:01:48 Gran Tarajal
488czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel3 12:06:48,90 1 01:01:49 Czech Republic Club
489england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts3 12:06:51,85 1 01:01:52 RPRA (Pigeon Association)
490england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow3 12:06:53,40 1 01:01:53 RPRA (Pigeon Association)
491czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes2 12:06:53,90 1 01:01:54 Czech Republic Club
492rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea9 12:06:54,45 1 01:01:54 Romanía
493slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik2 12:06:54,85 1 01:01:55 Slovakia Club
494denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen2 12:06:55,80 1 01:01:56 Denmark Club
495south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean2 12:06:56,65 1 01:01:57 South Africa Club
496germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij3 12:06:57,95 1 01:01:58 Harsewinkel Club
497netherlands MC1454  
Milva
Team Mantel5 12:06:58,05 1 01:01:58 Holland Pigeons Club
498england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump1 12:06:58,80 1 01:01:59 RPRA (Pigeon Association)
499portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul2 12:06:59,40 1 01:01:59 Faro - Portugal
500belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest1 12:06:59,95 1 01:02:00 Lembeek Club - Belgium
501denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen3 12:07:00,35 1 01:02:00 Denmark Club
502austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer2 12:07:01,65 1 01:02:02 Club Austria
503hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs1 12:07:04,20 1 01:02:04 Hungary Pigeons Club
504norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen2 12:07:05,20 1 01:02:05 Norge Racing Pigeon Club
505slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 12:07:05,20 1 01:02:05 Slovenia Club
506rumania MC3206  
Hanno Speed
Noni Radulescu1 12:07:06,30 1 01:02:06 Romanía
507belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner1 12:07:06,65 1 01:02:07 Denderbond Ninove
508rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav2 12:07:07,80 1 01:02:08 Romanía
509italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 12:07:08,35 1 01:02:08 Italian-Team
510italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar1 12:07:08,75 1 01:02:09 Italia
511wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys2 12:07:08,76 1 01:02:09 Wales Club
512germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils1 12:07:08,90 1 01:02:09 Germany Club
513austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa3 12:07:09,40 1 01:02:09 VRV - Oberoesterreich
514wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 12:07:09,55 1 01:02:10 Wales Club
515ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts3 12:07:10,25 1 01:02:10 Irish Homing Union
516denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen2 12:07:11,40 1 01:02:11 Denmark Club
517rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 12:07:12,80 1 01:02:13 Romanía
518netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 12:07:14,05 1 01:02:14 Holland Pigeons Club
519netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto2 12:07:14,45 1 01:02:14 Holland Pigeons Club
520slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky1 12:07:14,60 1 01:02:15 Slovakia Club
521gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro4 12:07:17,10 1 01:02:17 Club Los Socios
522austria MC2511  
Euro 2
Team Europa4 12:07:17,11 1 01:02:17 VRV - Oberoesterreich
523germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka1 12:07:17,50 1 01:02:18 Wetter
524germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette1 12:07:17,65 1 01:02:18 Käshofen
525croatia MC2719  
Burin
Team Blazevic2 12:07:17,75 1 01:02:18 Croatia Pigeon Club
526hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 12:07:18,85 1 01:02:19 Hungary Pigeons Club
527netherlands MC1974  
Supertje
B. J. Suk Mellies2 12:07:24,70 1 01:02:25 Holland Pigeons Club
528austria MC1777  
Eithan
Beniamin Neag5 12:07:25,35 1 01:02:25 VRV - Oberoesterreich
529belgium MC0778  
Hugo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 12:07:27,40 1 01:02:27 Club Olijftak Maaseik
530rumania MC1194  
Athos
Team Pisla Daniel & Vintan George4 12:07:27,60 1 01:02:28 Romanía
531germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak3 12:07:28,55 1 01:02:29 Germany Club
532south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat1 12:07:29,00 1 01:02:29 South Africa Club
533england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF2 12:07:29,30 1 01:02:29 RPRA (Pigeon Association)
534wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford5 12:07:30,15 1 01:02:30 Wales Club
535england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster2 12:07:31,45 1 01:02:31 RPRA (Pigeon Association)
536netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 12:07:31,75 1 01:02:32 Holland Pigeons Club
537germany MC2791  
Abril
Hans Esser2 12:07:32,55 1 01:02:33 Germany Club
538hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar1 12:07:32,95 1 01:02:33 Hungary Pigeons Club
539tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA1 12:07:33,35 1 01:02:33 Adexe
540england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker2 12:07:33,85 1 01:02:34 RPRA (Pigeon Association)
541polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk2 12:07:34,30 1 01:02:34 Polonia
542belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 12:07:35,40 1 01:02:35 Club Olijftak Maaseik
543italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile2 12:07:36,15 1 01:02:36 Italia
544germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn4 12:07:40,95 1 01:02:41 Rietberg Club
545scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie2 12:07:41,10 1 01:02:41 Scottish Homing Union
546asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones3 12:07:43,35 1 01:02:43 R.C. Oviedo
547austria MC1647  
AIR LINER 1494
Team Garcia & Nagelhofer4 12:07:46,00 1 01:02:46 VRV - Oberoesterreich
548belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck4 12:07:46,20 1 01:02:46 Fond Wallonie
549italia MC1477  
NIKE
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 12:07:46,45 1 01:02:46 Italian-Team
550germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal2 12:07:47,80 1 01:02:48 Germany Club
551netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan3 12:07:47,85 1 01:02:48 Holland Pigeons Club
552gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita2 12:07:51,50 1 01:02:52 La Paloma Mensajera
553south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit1 12:07:52,70 1 01:02:53 South Africa Club
554gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita3 12:07:53,75 1 01:02:54 La Paloma Mensajera
555czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize6 12:07:53,95 1 01:02:54 Czech Republic Club
556asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella6 12:07:54,35 1 01:02:54 R.C. Oviedo
557turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu6 12:07:56,90 1 01:02:57 Turkey Flying Club
558wales MC1934  
marley
Team Rudderfett3 12:07:57,35 1 01:02:57 Welsh Flag
559tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA2 12:07:57,40 1 01:02:57 Club Tenerife
560germany MC0625  
Aspen
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 12:07:57,80 1 01:02:58 Sachsen Club
561italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 12:07:57,80 1 01:02:58 Italian-Team
562czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens2 12:07:58,00 1 01:02:58 Czech Republic Club
563netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder3 12:07:58,05 1 01:02:58 Holland Pigeons Club
564czech republic MC2607  
Apocalypto
Roman Zlicar1 12:07:59,15 1 01:02:59 Czech Republic Club
565belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 12:07:59,95 1 01:03:00 Club Olijftak Maaseik
566germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak4 12:08:00,80 1 01:03:01 Germany Club
567slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos2 12:08:00,90 1 01:03:01 Slovakia Club
568netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland3 12:08:01,40 1 01:03:01 Holland Pigeons Club
569czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica4 12:08:02,00 1 01:03:02 Czech Republic Club
570baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa2 12:08:02,10 1 01:03:02 C.C. Es Pla de Mallorca
571germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter4 12:08:02,15 1 01:03:02 Frankenland Club
572belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes1 12:08:02,95 1 01:03:03 Denderbond Ninove
573polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof2 12:08:04,35 1 01:03:04 Polonia
574norway MC3292  
Fling
Team Gebert & Iura2 12:08:04,45 1 01:03:04 Norge Racing Pigeon Club
575polska MC3055  
Akubra
Adam Wrobel2 12:08:04,85 1 01:03:05 Polonia
576germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller9 12:08:05,00 1 01:03:05 Oberfranken Club
577netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer4 12:08:06,15 1 01:03:06 Holland Pigeons Club
578netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen1 12:08:06,35 1 01:03:06 PDV Alphen Vooruit
579netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda1 12:08:07,10 1 01:03:07 Holland Pigeons Club
580england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 12:08:07,30 1 01:03:07 RPRA (Pigeon Association)
581czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal1 12:08:07,45 1 01:03:07 Czech Republic Club
582gran canaria MC0895  
Gloria
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 12:08:07,70 1 01:03:08 C.C. Iniciativa Isleña
583belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon6 12:08:08,05 1 01:03:08 Club Olijftak Maaseik
584polska MC2289  
Arión
Jozef Borowiecki2 12:08:08,40 1 01:03:08 Polonia
585tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón1 12:08:09,10 1 01:03:09 CANARAGÜI
586polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport1 12:08:10,15 1 01:03:10 Polonia
587czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek3 12:08:10,30 1 01:03:10 Czech Republic Club
588denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen1 12:08:10,80 1 01:03:11 Denmark Club
589germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.1 12:08:11,20 1 01:03:11 Weitstrecken Myhl-Wegberg
590germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt1 12:08:12,00 1 01:03:12 Germany Club
591italia MC1115  
Bahrain
Team Italy3 12:08:12,50 1 01:03:12 Italia
592scotland MC2225  
Smoke Cat
Team D. Wood1 12:08:12,80 1 01:03:13 Scottish Homing Union
593germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel8 12:08:12,85 1 01:03:13 Saalfeld Club
594england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce1 12:08:13,10 1 01:03:13 RPRA (Pigeon Association)
595italia MC1909  
Mauri
Ervin Prifti3 12:08:13,15 1 01:03:13 Italia
596italia MC1111  
punto
Team Italy4 12:08:15,10 1 01:03:15 Italia
597netherlands MC2793  
Bart
Bart Gaasbeek1 12:08:15,85 1 01:03:16 Holland Pigeons Club
598rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea10 12:08:16,15 1 01:03:16 Romanía
599germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann3 12:08:17,85 1 01:03:18 Oberfranken Club
600switzerland MC2262  
Bart
Simon Wolf3 12:08:19,75 1 01:03:20 Suiza
601slovakia MC1377  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea4 12:08:20,60 1 01:03:21 Slovakia Club
602alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral4 12:08:20,80 1 01:03:21 La Dama de Elche
603germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller10 12:08:21,25 1 01:03:21 Oberfranken Club
604netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg1 12:08:21,75 1 01:03:22 Holland Pigeons Club
605austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag6 12:08:22,00 1 01:03:22 VRV - Oberoesterreich
606rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita3 12:08:23,45 1 01:03:23 Romanía
607england MC0670  
Canica
David Hinkel3 12:08:23,46 1 01:03:23 RPRA (Pigeon Association)
608netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.2 12:08:23,55 1 01:03:24 Holland Pigeons Club
609polska MC2400  
Mijail
Jaroslaw Wierzbicki1 12:08:23,95 1 01:03:24 Polonia
610england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster3 12:08:24,90 1 01:03:25 RPRA (Pigeon Association)
611belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons1 12:08:25,10 1 01:03:25 Fond Wallonie
612france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 12:08:25,85 1 01:03:26 France Club
613austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag7 12:08:25,90 1 01:03:26 VRV - Oberoesterreich
614la palma MC2384  
Tato
Team Solo Palomas1 12:08:27,05 1 01:03:27 Amigos de La Palma
615asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella7 12:08:27,06 1 01:03:27 R.C. Oviedo
616south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts3 12:08:27,75 1 01:03:28 South Africa Club
617czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 12:08:27,95 1 01:03:28 Czech Republic Club
618wales MC1752  
Karina
Paul Bamford6 12:08:28,35 1 01:03:28 Wales Club
619baleares MC2151  
Miswaki
Rafael Forteza Costa3 12:08:28,75 1 01:03:29 C.C. Es Pla de Mallorca
620hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 12:08:29,10 1 01:03:29 Hungary Pigeons Club
621rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici3 12:08:29,35 1 01:03:29 Romanía
622turkey MC3003  
Tayyar
Halil Seyhan1 12:08:29,70 1 01:03:30 Turkey Flying Club
623hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 12:08:30,05 1 01:03:30 Hungary Pigeons Club
624rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana2 12:08:30,06 1 01:03:30 Romanía
625slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia5 12:08:30,50 1 01:03:30 Slovakia Club
626netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk2 12:08:30,70 1 01:03:31 Holland Pigeons Club
627rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea11 12:08:31,85 1 01:03:32 Romanía
628germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug2 12:08:32,35 1 01:03:32 Germany Club
629netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving2 12:08:32,90 1 01:03:33 Holland Pigeons Club
630belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon7 12:08:33,75 1 01:03:34 Club Olijftak Maaseik
631germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus3 12:08:34,05 1 01:03:34 Oberfranken Club
632england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker3 12:08:35,40 1 01:03:35 RPRA (Pigeon Association)
633rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici4 12:08:35,70 1 01:03:36 Romanía
634malta MC2386  
Frankenstein
Team Gandlier Lofts Malta2 12:08:35,75 1 01:03:36 Malta Racing Pigeon Club
635netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn4 12:08:36,10 1 01:03:36 Holland Pigeons Club
636south africa MC1876  
Zanzy
Gavin Lamprecht3 12:08:37,15 1 01:03:37 South Africa Club
637rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 12:08:37,40 1 01:03:37 Romanía
638rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea12 12:08:37,50 1 01:03:38 Romanía
639belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt6 12:08:37,90 1 01:03:38 De Snelvliegers Zandbergen Club
640gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita4 12:08:38,10 1 01:03:38 La Paloma Mensajera
641denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen3 12:08:38,45 1 01:03:38 Denmark Club
642germany MC2951  
Zollverein 81
Team Ruhr Thielen3 12:08:38,90 1 01:03:39 Ruhrgebiet Club
643asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones4 12:08:39,10 1 01:03:39 R.C. Oviedo
644slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I2 12:08:40,25 1 01:03:40 Slovakia Club
645germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany7 12:08:41,00 1 01:03:41 Saalfeld Club
646czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal2 12:08:41,80 1 01:03:42 Czech Republic Club
647rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici5 12:08:42,90 1 01:03:43 Romanía
648china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Bai Fuqing7 12:08:43,15 1 01:03:43 China Pigeon Raging Club
649italia MC1112  
Dulce
Team Italy5 12:08:43,40 1 01:03:43 Italia
650italia MC1916  
Clowe
Team RSR2 12:08:43,45 1 01:03:43 Italia
651belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 12:08:43,85 1 01:03:44 Club Olijftak Maaseik
652hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 12:08:43,90 1 01:03:44 Hungary Pigeons Club
653rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif2 12:08:44,05 1 01:03:44 Romanía
654scotland MC0423  
Jodi
William Donachie3 12:08:44,55 1 01:03:45 Scottish Homing Union
655austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag8 12:08:44,65 1 01:03:45 VRV - Oberoesterreich
656denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 12:08:45,35 1 01:03:45 Denmark Club
657malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 12:08:45,85 1 01:03:46 Malta Racing Pigeon Club
658france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette3 12:08:46,65 1 01:03:47 Team Sibille France
659fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 12:08:47,10 1 01:03:47 Gran Tarajal
660italia MC1919  
Sharpie
Team RSR3 12:08:47,45 1 01:03:47 Italia
661switzerland MC2263  
Turbo silver
Simon Wolf4 12:08:49,50 1 01:03:50 Suiza
662germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak5 12:08:49,70 1 01:03:50 Germany Club
663tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 12:08:51,45 1 01:03:51 Isla Baja
664slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec1 12:08:51,60 1 01:03:52 Slovenia Club
665rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis2 12:08:51,70 1 01:03:52 Romanía
666rumania MC1190  
Cyhampions 1
Team Pisla Daniel & Vintan George5 12:08:52,55 1 01:03:53 Romanía
667rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea13 12:08:53,40 1 01:03:53 Romanía
668netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap4 12:08:55,15 1 01:03:55 Holland Pigeons Club
669alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral5 12:08:55,40 1 01:03:55 La Dama de Elche
670scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son1 12:08:56,10 1 01:03:56 Scottish Homing Union
671germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser3 12:08:57,40 1 01:03:57 Ostwestfalenn Club
672netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing1 12:08:59,65 1 01:04:00 Holland Pigeons Club
673rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea14 12:09:00,25 1 01:04:00 Romanía
674netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition2 12:09:00,50 1 01:04:00 Holland Pigeons Club
675czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar2 12:09:00,51 1 01:04:01 Czech Republic Club
676slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi1 12:09:02,10 1 01:04:02 Slovakia Club
677china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Bai Fuqing8 12:09:02,50 1 01:04:02 China Pigeon Raging Club
678belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens4 12:09:03,25 1 01:04:03 Fond Wallonie
679czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek4 12:09:04,10 1 01:04:04 Czech Republic Club
680germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn5 12:09:04,25 1 01:04:04 Rietberg Club
681rumania MC3183  
Rony Z
Team Dinita & Adrian & Alex4 12:09:04,55 1 01:04:05 Romanía
682germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller1 12:09:05,10 1 01:04:05 Germany Club
683belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 12:09:05,50 1 01:04:06 Fond Wallonie
684netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden1 12:09:06,60 1 01:04:07 Holland Pigeons Club
685netherlands MC2361  
Anjo 5
Anita John2 12:09:06,65 1 01:04:07 Holland Pigeons Club
686slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L2 12:09:09,05 1 01:04:09 Slovakia Club
687polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki2 12:09:10,80 1 01:04:11 Polonia
688netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer5 12:09:12,25 1 01:04:12 Holland Pigeons Club
689slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I3 12:09:13,10 1 01:04:13 Slovakia Club
690germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta2 12:09:14,75 1 01:04:15 Germany Club
691malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta1 12:09:14,85 1 01:04:15 Malta Racing Pigeon Club
692netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan4 12:09:15,00 1 01:04:15 Holland Pigeons Club
693germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany2 12:09:15,90 1 01:04:16 Germany Club
694germany MC1310  
Arruga
Erich Müller11 12:09:17,20 1 01:04:17 Oberfranken Club
695sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez4 12:09:19,00 1 01:04:19 ITALICENSE
696germany MC0801  
ATLANTIC XXX
Team Ladys Germany8 12:09:19,65 1 01:04:20 Saalfeld Club
697germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils2 12:09:20,20 1 01:04:20 Germany Club
698polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland3 12:09:20,50 1 01:04:20 Polonia
699slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P1 12:09:20,51 1 01:04:21 Slovakia Club
700polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland4 12:09:20,85 1 01:04:21 Polonia
701europe MC0118  
Café
Team Golden Ladies Europe2 12:09:21,60 1 01:04:22 Club E.U.
702netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.3 12:09:22,15 1 01:04:22 Holland Pigeons Club
703germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel9 12:09:22,20 1 01:04:22 Saalfeld Club
704polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki3 12:09:23,35 1 01:04:23 Polonia
705polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak1 12:09:23,36 1 01:04:23 Polonia
706austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag9 12:09:23,95 1 01:04:24 VRV - Oberoesterreich
707netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo2 12:09:23,96 1 01:04:24 Holland Pigeons Club
708germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser6 12:09:25,60 1 01:04:26 Düsseldorf Club
709england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster4 12:09:26,05 1 01:04:26 RPRA (Pigeon Association)
710netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda2 12:09:28,30 1 01:04:28 Holland Pigeons Club
711controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking1 12:09:28,50 1 01:04:28 Checking
712rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru1 12:09:29,60 1 01:04:30 Romanía
713germany MC0386  
Blue Hawk Hen
Team Volmer & Wilpers1 12:09:30,00 1 01:04:30 Münsterland
714netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser2 12:09:30,65 1 01:04:31 Holland Pigeons Club
715germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers4 12:09:30,66 1 01:04:31 Niederrhein Club
716rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc5 12:09:30,80 1 01:04:31 Romanía
717germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser7 12:09:31,00 1 01:04:31 Düsseldorf Club
718czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize7 12:09:32,10 1 01:04:32 Czech Republic Club
719netherlands MC1554  
Clay Dark
Team Cees van Gelder4 12:09:32,45 1 01:04:32 Holland Pigeons Club
720netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink1 12:09:32,95 1 01:04:33 Holland Pigeons Club
721fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 12:09:33,30 1 01:04:33 Gran Tarajal
722netherlands MC0125  
Dr Seuss
Team Gebr. Vieberink2 12:09:33,45 1 01:04:33 Holland Pigeons Club
723gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro5 12:09:33,95 1 01:04:34 Club Los Socios
724asturias MC0720  
Dane
Team Dionisio & Pandiella8 12:09:34,05 1 01:04:34 R.C. Oviedo
725rumania MC1163  
Bear
Class 8884 12:09:34,15 1 01:04:34 Romanía
726germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser8 12:09:34,65 1 01:04:35 Düsseldorf Club
727czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica5 12:09:34,70 1 01:04:35 Czech Republic Club
728england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn3 12:09:35,35 1 01:04:35 RPRA (Pigeon Association)
729germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.2 12:09:36,10 1 01:04:36 Weitstrecken Myhl-Wegberg
730austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag10 12:09:36,35 1 01:04:36 VRV - Oberoesterreich
731germany MC2240  
Branko
Team Blümmers5 12:09:36,80 1 01:04:37 Niederrhein Club
732belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt7 12:09:37,55 1 01:04:38 De Snelvliegers Zandbergen Club
733netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek1 12:09:37,56 1 01:04:38 Holland Pigeons Club
734scotland MC0427  
My Mo
William Donachie4 12:09:37,57 1 01:04:38 Scottish Homing Union
735rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru2 12:09:37,85 1 01:04:38 Romanía
736turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu7 12:09:39,25 1 01:04:39 Turkey Flying Club
737rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu2 12:09:40,85 1 01:04:41 Romanía
738gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi4 12:09:41,20 1 01:04:41 Club Los Socios
739belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck5 12:09:42,10 1 01:04:42 Fond Wallonie
740netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.4 12:09:42,15 1 01:04:42 Holland Pigeons Club
741ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk2 12:09:42,30 1 01:04:42 Ukraine Club
742germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 12:09:42,55 1 01:04:43 Oberfranken Club
743europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 102 12:09:43,25 1 01:04:43 Club E.U.
744scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds2 12:09:43,40 1 01:04:43 Scottish Homing Union
745england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers2 12:09:43,50 1 01:04:44 RPRA (Pigeon Association)
746netherlands MC2320  
Rens
Team Borger pigeons2 12:09:43,55 1 01:04:44 Holland Pigeons Club
747south africa MC1893  
Steffi
Team Josch & Dean3 12:09:43,65 1 01:04:44 South Africa Club
748wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts2 12:09:43,75 1 01:04:44 Wales Club
749czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens3 12:09:44,00 1 01:04:44 Czech Republic Club
750germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers2 12:09:44,20 1 01:04:44 Münsterland
751england MC2943  
Cindy
Peter Williams3 12:09:44,45 1 01:04:44 RPRA (Pigeon Association)
752switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf5 12:09:44,55 1 01:04:45 Suiza
753tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis1 12:09:44,60 1 01:04:45 Nuevos HORIZONTES
754slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia6 12:09:44,80 1 01:04:45 Slovakia Club
755italia MC0544  
Dracula
Dumitru Danci1 12:09:46,10 1 01:04:46 Italia
756italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy6 12:09:46,30 1 01:04:46 Italia
757hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel4 12:09:47,40 1 01:04:47 Hungary Pigeons Club
758malta MC0317  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta2 12:09:47,85 1 01:04:48 Malta Racing Pigeon Club
759germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann3 12:09:47,90 1 01:04:48 Wetter
760turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu8 12:09:48,15 1 01:04:48 Turkey Flying Club
761belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon8 12:09:48,95 1 01:04:49 Club Olijftak Maaseik
762netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn5 12:09:49,45 1 01:04:49 Holland Pigeons Club
763polska MC1908  
Pito
Michal Klassa2 12:09:50,00 1 01:04:50 Polonia
764wales MC2162  
Chopper Two
Team Gwent Dragons2 12:09:50,35 1 01:04:50 Wales Club
765fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas3 12:09:50,36 1 01:04:50 Gran Tarajal
766germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser9 12:09:50,55 1 01:04:51 Düsseldorf Club
767wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford7 12:09:50,95 1 01:04:51 Wales Club
768czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes3 12:09:51,75 1 01:04:52 Czech Republic Club
769wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent3 12:09:52,35 1 01:04:52 Wales Club
770england MC2212  
Jette
Andrei Antoce2 12:09:52,50 1 01:04:52 RPRA (Pigeon Association)
771germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel10 12:09:52,75 1 01:04:53 Saalfeld Club
772hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 12:09:53,10 1 01:04:53 Hungary Pigeons Club
773netherlands MC0993  
Veer
Gerrit Veerman1 12:09:54,30 1 01:04:54 Holland Pigeons Club
774wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls4 12:09:55,15 1 01:04:55 Wales Club
775england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster5 12:09:55,60 1 01:04:56 RPRA (Pigeon Association)
776slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia7 12:09:55,90 1 01:04:56 Slovakia Club
777germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller4 12:09:56,50 1 01:04:56 Germany Club
778austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer5 12:09:56,55 1 01:04:57 VRV - Oberoesterreich
779germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel11 12:09:56,95 1 01:04:57 Saalfeld Club
780netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten2 12:09:56,96 1 01:04:57 Holland Pigeons Club
781gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 12:09:57,20 1 01:04:57 Club Los Socios
782rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica5 12:09:57,70 1 01:04:58 Romanía
783germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider1 12:09:57,95 1 01:04:58 Oberfranken Club
784germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel12 12:09:58,10 1 01:04:58 Saalfeld Club
785slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 12:09:58,25 1 01:04:58 Slovenia Club
786czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize8 12:09:58,50 1 01:04:58 Czech Republic Club
787slovakia MC2630  
Amor
Peter Kacian2 12:09:58,95 1 01:04:59 Slovakia Club
788germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner2 12:09:59,00 1 01:04:59 Nordhessen Club
789netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing2 12:09:59,80 1 01:05:00 Holland Pigeons Club
790germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel13 12:10:00,10 1 01:05:00 Saalfeld Club
791hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel5 12:10:00,50 1 01:05:00 Hungary Pigeons Club
792germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette2 12:10:00,55 1 01:05:01 Käshofen
793austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag11 12:10:00,60 1 01:05:01 VRV - Oberoesterreich
794wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts3 12:10:00,61 1 01:05:01 Wales Club
795gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor5 12:10:02,50 1 01:05:02 La Paloma Mensajera
796rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti3 12:10:03,00 1 01:05:03 Romanía
797wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor3 12:10:03,50 1 01:05:04 Wales Club
798belgium MC1146  
The Super One
Filip de Smedt8 12:10:03,80 1 01:05:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
799rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru3 12:10:04,00 1 01:05:04 Romanía
800hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 12:10:04,25 1 01:05:04 Hungary Pigeons Club
801turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu9 12:10:04,50 1 01:05:04 Turkey Flying Club
802england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel4 12:10:05,20 1 01:05:05 RPRA (Pigeon Association)
803germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller12 12:10:05,25 1 01:05:05 Oberfranken Club
804germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany9 12:10:05,85 1 01:05:06 Saalfeld Club
805norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura3 12:10:05,90 1 01:05:06 Norge Racing Pigeon Club
806austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz1 12:10:06,05 1 01:05:06 Club Austria
807rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu3 12:10:06,10 1 01:05:06 Romanía
808turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu10 12:10:06,15 1 01:05:06 Turkey Flying Club
809czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek5 12:10:06,35 1 01:05:06 Czech Republic Club
810polska MC2290  
Andys Baby
Robert Majchrzak2 12:10:06,50 1 01:05:06 Polonia
811czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica6 12:10:07,25 1 01:05:07 Czech Republic Club
812slovenia MC1727  
Tristan
Team Planica1 12:10:07,26 1 01:05:07 Slovenia Club
813czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal2 12:10:07,45 1 01:05:07 Czech Republic Club
814germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel14 12:10:07,50 1 01:05:08 Saalfeld Club
815galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 12:10:07,70 1 01:05:08 MARIÑAS ALTAS
816turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu11 12:10:08,00 1 01:05:08 Turkey Flying Club
817hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs2 12:10:08,01 1 01:05:08 Hungary Pigeons Club
818norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls1 12:10:08,30 1 01:05:08 Norge Racing Pigeon Club
819asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella9 12:10:08,86 1 01:05:09 R.C. Oviedo
820polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel3 12:10:09,30 1 01:05:09 Polonia
821italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 12:10:10,55 1 01:05:11 Italia
822rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea15 12:10:11,60 1 01:05:12 Romanía
823germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel15 12:10:12,05 1 01:05:12 Saalfeld Club
824south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts4 12:10:12,10 1 01:05:12 South Africa Club
825italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti1 12:10:13,15 1 01:05:13 Italia
826slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine2 12:10:13,25 1 01:05:13 Slovenia Club
827malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta3 12:10:13,60 1 01:05:14 Malta Racing Pigeon Club
828germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl3 12:10:13,65 1 01:05:14 Heidenheim Club
829germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider2 12:10:13,75 1 01:05:14 Oberfranken Club
830netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo3 12:10:14,30 1 01:05:14 Holland Pigeons Club
831italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 12:10:14,55 1 01:05:15 Italia
832netherlands MC2826  
Roxy
Team John Rimmelzwaan5 12:10:14,70 1 01:05:15 Holland Pigeons Club
833italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 12:10:14,80 1 01:05:15 Italia
834austria MC1835  
Felix
Beniamin Neag12 12:10:15,20 1 01:05:15 VRV - Oberoesterreich
835netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam2 12:10:15,25 1 01:05:15 Holland Pigeons Club
836belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt9 12:10:15,45 1 01:05:15 De Snelvliegers Zandbergen Club
837netherlands MC3273  
Lety
Team Ricky Loft NL1 12:10:15,55 1 01:05:16 Holland Pigeons Club
838rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar1 12:10:16,95 1 01:05:17 Romanía
839belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens5 12:10:17,00 1 01:05:17 Fond Wallonie
840belgium MC1141  
Vago
Filip de Smedt10 12:10:17,20 1 01:05:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
841belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 12:10:17,90 1 01:05:18 Fond Wallonie
842netherlands MC0708  
Lizzie
Team Rien van Oss en Zn6 12:10:18,00 1 01:05:18 Holland Pigeons Club
843norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls2 12:10:18,10 1 01:05:18 Norge Racing Pigeon Club
844germany MC2828  
Bobby Girl
Team Meyer B & J1 12:10:18,90 1 01:05:19 Neuenkirchen Club
845polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta2 12:10:19,15 1 01:05:19 Polonia
846rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti4 12:10:19,45 1 01:05:19 Romanía
847netherlands MC3075  
Hans
Team Twins2 12:10:19,80 1 01:05:20 Holland Pigeons Club
848germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn2 12:10:20,05 1 01:05:20 Germany Club
849polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport2 12:10:20,15 1 01:05:20 Polonia
850slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik3 12:10:20,25 1 01:05:20 Slovakia Club
851polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta3 12:10:20,70 1 01:05:21 Polonia
852czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi2 12:10:20,75 1 01:05:21 Czech Republic Club
853germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany1 12:10:20,85 1 01:05:21 Germany Club
854netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons3 12:10:21,45 1 01:05:21 Holland Pigeons Club
855netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John3 12:10:21,60 1 01:05:22 Holland Pigeons Club
856england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc2 12:10:21,61 1 01:05:22 RPRA (Pigeon Association)
857germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany3 12:10:21,90 1 01:05:22 Germany Club
858turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu12 12:10:22,50 1 01:05:22 Turkey Flying Club
859slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi2 12:10:22,75 1 01:05:23 Slovakia Club
860rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea16 12:10:23,80 1 01:05:24 Romanía
861polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland5 12:10:23,81 1 01:05:24 Polonia
862slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia2 12:10:24,30 1 01:05:24 Slovakia Club
863rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea2 12:10:24,60 1 01:05:25 Romanía
864belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen1 12:10:24,75 1 01:05:25 Club Olijftak Maaseik
865czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek6 12:10:24,80 1 01:05:25 Czech Republic Club
866germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann4 12:10:25,05 1 01:05:25 Oberfranken Club
867germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn6 12:10:25,60 1 01:05:26 Rietberg Club
868germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller13 12:10:26,25 1 01:05:26 Oberfranken Club
869rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch2 12:10:26,40 1 01:05:26 Romanía
870rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea17 12:10:26,41 1 01:05:26 Romanía
871england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF3 12:10:26,42 1 01:05:26 RPRA (Pigeon Association)
872italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci2 12:10:26,95 1 01:05:27 Italia
873czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens4 12:10:27,45 1 01:05:27 Czech Republic Club
874italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 12:10:27,70 1 01:05:28 Italian-Team
875slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P2 12:10:28,55 1 01:05:29 Slovakia Club
876netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk3 12:10:29,05 1 01:05:29 Holland Pigeons Club
877sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez5 12:10:29,45 1 01:05:29 ITALICENSE
878germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller14 12:10:30,50 1 01:05:30 Oberfranken Club
879germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany4 12:10:30,51 1 01:05:31 Germany Club
880germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.3 12:10:30,60 1 01:05:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
881rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar2 12:10:30,70 1 01:05:31 Romanía
882netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn7 12:10:30,85 1 01:05:31 Holland Pigeons Club
883rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru4 12:10:30,95 1 01:05:31 Romanía
884germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann6 12:10:31,05 1 01:05:31 Kassel Club
885austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag13 12:10:31,40 1 01:05:31 VRV - Oberoesterreich
886czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar3 12:10:31,55 1 01:05:32 Czech Republic Club
887germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain2 12:10:31,85 1 01:05:32 Fulda Club
888germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann7 12:10:31,95 1 01:05:32 Kassel Club
889germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn7 12:10:32,45 1 01:05:32 Rietberg Club
890germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker5 12:10:32,55 1 01:05:33 Germany Club
891wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's1 12:10:33,65 1 01:05:34 Wales Club
892belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens6 12:10:33,90 1 01:05:34 Fond Wallonie
893wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor4 12:10:34,20 1 01:05:34 Wales Club
894ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts4 12:10:34,65 1 01:05:35 Irish Homing Union
895austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag14 12:10:34,66 1 01:05:35 VRV - Oberoesterreich
896germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 12:10:34,95 1 01:05:35 Germany Club
897gran canaria MC1058  
Coulibaly
Team Flor6 12:10:35,55 1 01:05:36 La Paloma Mensajera
898germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing2 12:10:35,70 1 01:05:36 Lehrte/Peine
899austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag15 12:10:36,60 1 01:05:37 VRV - Oberoesterreich
900rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis3 12:10:37,25 1 01:05:37 Romanía
901wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett4 12:10:37,40 1 01:05:37 Welsh Flag
902germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser10 12:10:37,50 1 01:05:38 Düsseldorf Club
903sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez6 12:10:38,15 1 01:05:38 ITALICENSE
904germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare1 12:10:38,75 1 01:05:39 Germany Club
905slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic2 12:10:39,05 1 01:05:39 Slovenia Club
906belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 12:10:39,25 1 01:05:39 Belgium Club
907germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn3 12:10:39,60 1 01:05:40 Germany Club
908turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu13 12:10:40,15 1 01:05:40 Turkey Flying Club
909slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine3 12:10:40,85 1 01:05:41 Slovenia Club
910germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 12:10:41,10 1 01:05:41 Germany Club
911england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters1 12:10:41,25 1 01:05:41 RPRA (Pigeon Association)
912rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif3 12:10:41,75 1 01:05:42 Romanía
913rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita4 12:10:41,85 1 01:05:42 Romanía
914slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik1 12:10:42,40 1 01:05:42 Slovakia Club
915slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia8 12:10:42,85 1 01:05:43 Slovakia Club
916alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral6 12:10:43,30 1 01:05:43 La Dama de Elche
917polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski1 12:10:43,70 1 01:05:44 Polonia
918rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 12:10:43,71 1 01:05:44 Romanía
919czech republic MC2581  
Proust
Team B.O. Zaolzie3 12:10:44,10 1 01:05:44 Czech Republic Club
920austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer6 12:10:44,20 1 01:05:44 VRV - Oberoesterreich
921south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 12:10:44,45 1 01:05:44 South Africa Club
922rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport2 12:10:44,80 1 01:05:45 Romanía
923england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford1 12:10:45,35 1 01:05:45 RPRA (Pigeon Association)
924netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland4 12:10:46,95 1 01:05:47 Holland Pigeons Club
925germany MC2599  
Andrej
Fedoseev Vitalij4 12:10:47,05 1 01:05:47 Harsewinkel Club
926czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize9 12:10:47,10 1 01:05:47 Czech Republic Club
927netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan6 12:10:47,20 1 01:05:47 Holland Pigeons Club
928gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy2 12:10:47,45 1 01:05:47 Club Los Socios
929wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor5 12:10:48,00 1 01:05:48 Wales Club
930italia MC1104  
Beto
Ervin Laro3 12:10:48,15 1 01:05:48 Italia
931tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA3 12:10:48,30 1 01:05:48 Club Tenerife
932croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic3 12:10:48,31 1 01:05:48 Croatia Pigeon Club
933austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag16 12:10:48,60 1 01:05:49 VRV - Oberoesterreich
934norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein2 12:10:48,70 1 01:05:49 Norge Racing Pigeon Club
935rumania MC1253  
Voyage Voyage
Sorin Florea18 12:10:49,45 1 01:05:49 Romanía
936england MC2210  
Oana
Bogdan Hladiuc3 12:10:49,65 1 01:05:50 RPRA (Pigeon Association)
937germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz1 12:10:50,20 1 01:05:50 Oberfranken Club
938belgium MC3124  
Lazarus
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 12:10:50,30 1 01:05:50 Belgium Club
939slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi3 12:10:50,75 1 01:05:51 Slovakia Club
940rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 12:10:51,10 1 01:05:51 Romanía
941rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici6 12:10:51,40 1 01:05:51 Romanía
942hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar2 12:10:51,45 1 01:05:51 Hungary Pigeons Club
943rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica6 12:10:51,70 1 01:05:52 Romanía
944wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service1 12:10:52,60 1 01:05:53 Wales Club
945hungary MC1530  
White Fang
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 12:10:52,65 1 01:05:53 Hungary Pigeons Club
946germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 12:10:52,70 1 01:05:53 Lahntal Club
947rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 12:10:53,00 1 01:05:53 Romanía
948rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea19 12:10:53,05 1 01:05:53 Romanía
949czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize10 12:10:53,15 1 01:05:53 Czech Republic Club
950slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi4 12:10:53,25 1 01:05:53 Slovakia Club
951alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral7 12:10:53,35 1 01:05:53 La Dama de Elche
952austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag17 12:10:54,50 1 01:05:54 VRV - Oberoesterreich
953czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize11 12:10:54,80 1 01:05:55 Czech Republic Club
954netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan7 12:10:54,90 1 01:05:55 Holland Pigeons Club
955england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate4 12:10:55,15 1 01:05:55 RPRA (Pigeon Association)
956germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.4 12:10:55,16 1 01:05:55 Weitstrecken Myhl-Wegberg
957slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos3 12:10:55,55 1 01:05:56 Slovakia Club
958la palma MC0219  
Esther 1
Nicolás Martín Pulido1 12:10:55,85 1 01:05:56 Centro C. La Palma
959england MC2215  
Jody
Andrei Antoce3 12:10:55,86 1 01:05:56 RPRA (Pigeon Association)
960austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer1 12:10:56,05 1 01:05:56 VRV - Oberoesterreich
961slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB1 12:10:56,20 1 01:05:56 Slovakia Club
962germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany10 12:10:56,70 1 01:05:57 Saalfeld Club
963germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany2 12:10:57,05 1 01:05:57 Germany Club
964netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek2 12:10:57,06 1 01:05:57 Holland Pigeons Club
965rumania MC1221  
Survivor
Sorin Florea20 12:10:57,35 1 01:05:57 Romanía
966netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto3 12:10:57,60 1 01:05:58 Holland Pigeons Club
967germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons1 12:10:57,61 1 01:05:58 Saarland
968rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 12:10:58,70 1 01:05:59 Romanía
969italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri3 12:10:58,75 1 01:05:59 Italia
970rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea21 12:10:58,80 1 01:05:59 Romanía
971netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots1 12:10:59,00 1 01:05:59 Holland Pigeons Club
972belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt11 12:10:59,05 1 01:05:59 De Snelvliegers Zandbergen Club
973denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen4 12:10:59,70 1 01:06:00 Denmark Club
974polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof3 12:11:00,15 1 01:06:00 Polonia
975rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav3 12:11:00,40 1 01:06:00 Romanía
976germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug3 12:11:01,10 1 01:06:01 Germany Club
977belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes3 12:11:01,25 1 01:06:01 Fondclub Loft 24
978italia MC1118  
Kika
Team Italy7 12:11:01,26 1 01:06:01 Italia
979england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs2 12:11:01,30 1 01:06:01 RPRA (Pigeon Association)
980netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges1 12:11:02,00 1 01:06:02 Holland Pigeons Club
981hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu2 12:11:02,30 1 01:06:02 Hungary Pigeons Club
982england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn4 12:11:02,31 1 01:06:02 RPRA (Pigeon Association)
983belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens7 12:11:02,60 1 01:06:03 Fond Wallonie
984scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie5 12:11:02,95 1 01:06:03 Scottish Homing Union
985netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots2 12:11:03,20 1 01:06:03 Holland Pigeons Club
986wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers3 12:11:03,55 1 01:06:04 Wales Club
987rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc6 12:11:03,56 1 01:06:04 Romanía
988belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck6 12:11:03,65 1 01:06:04 Fond Wallonie
989china MC2901  
Nady
Team Haiye Bai Fuqing9 12:11:04,05 1 01:06:04 China Pigeon Raging Club
990belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends4 12:11:04,45 1 01:06:04 Club Olijftak Maaseik
991germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser4 12:11:04,75 1 01:06:05 Ostwestfalenn Club
992germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug4 12:11:05,00 1 01:06:05 Germany Club
993tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón2 12:11:05,15 1 01:06:05 CANARAGÜI
994netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel6 12:11:05,25 1 01:06:05 Holland Pigeons Club
995germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany11 12:11:05,40 1 01:06:05 Saalfeld Club
996austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag18 12:11:05,45 1 01:06:05 VRV - Oberoesterreich
997czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens5 12:11:05,95 1 01:06:06 Czech Republic Club
998belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 12:11:05,96 1 01:06:06 Fondclub Herent
999rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea22 12:11:06,35 1 01:06:06 Romanía
1000italia MC1113  
Southwester
Team Italy8 12:11:06,45 1 01:06:06 Italia
1001germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak6 12:11:06,46 1 01:06:06 Germany Club
1002italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S3 12:11:07,55 1 01:06:08 Italia
1003germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller5 12:11:07,65 1 01:06:08 Germany Club
1004south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts5 12:11:08,05 1 01:06:08 South Africa Club
1005germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter5 12:11:08,15 1 01:06:08 Frankenland Club
1006england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate5 12:11:08,45 1 01:06:08 RPRA (Pigeon Association)
1007england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster6 12:11:08,85 1 01:06:09 RPRA (Pigeon Association)
1008slovenia MC0615  
Leon
Boris Sovic3 12:11:09,20 1 01:06:09 Slovenia Club
1009polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland6 12:11:09,25 1 01:06:09 Polonia
1010germany MC0769  
Sparky
Team Golden Ladies Germany5 12:11:09,26 1 01:06:09 Germany Club
1011polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof4 12:11:09,50 1 01:06:10 Polonia
1012germany MC0460  
ATLANTIC 438
Alexander Gebel16 12:11:10,95 1 01:06:11 Saalfeld Club
1013rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea23 12:11:11,20 1 01:06:11 Romanía
1014germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker6 12:11:11,30 1 01:06:11 Germany Club
1015netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo4 12:11:11,35 1 01:06:11 Holland Pigeons Club
1016malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta3 12:11:11,45 1 01:06:11 Malta Racing Pigeon Club
1017germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 12:11:12,05 1 01:06:12 Oberfranken Club
1018polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel3 12:11:12,15 1 01:06:12 Polonia
1019denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen2 12:11:12,45 1 01:06:12 Denmark Club
1020austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz2 12:11:13,60 1 01:06:14 Club Austria
1021netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 12:11:13,75 1 01:06:14 Holland Pigeons Club
1022south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts6 12:11:14,45 1 01:06:14 South Africa Club
1023germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 12:11:14,60 1 01:06:15 Germany Club
1024hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 12:11:15,05 1 01:06:15 Hungary Pigeons Club
1025asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella10 12:11:15,15 1 01:06:15 R.C. Oviedo
1026rumania MC1165  
Winner
Class 8885 12:11:15,35 1 01:06:15 Romanía
1027germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn8 12:11:15,45 1 01:06:15 Rietberg Club
1028czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar4 12:11:15,55 1 01:06:16 Czech Republic Club
1029belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes4 12:11:15,70 1 01:06:16 Fondclub Loft 24
1030england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers3 12:11:16,45 1 01:06:16 RPRA (Pigeon Association)
1031england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce4 12:11:17,30 1 01:06:17 RPRA (Pigeon Association)
1032hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 12:11:17,75 1 01:06:18 Hungary Pigeons Club
1033malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta4 12:11:17,95 1 01:06:18 Malta Racing Pigeon Club
1034netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 12:11:17,96 1 01:06:18 Holland Pigeons Club
1035netherlands MC1451  
Royal Lady
Team Mantel7 12:11:17,97 1 01:06:18 Holland Pigeons Club
1036belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen2 12:11:18,75 1 01:06:19 Club Olijftak Maaseik
1037malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta1 12:11:18,80 1 01:06:19 Malta Racing Pigeon Club
1038austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 12:11:19,45 1 01:06:19 VRV - Oberoesterreich
1039slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic3 12:11:19,55 1 01:06:20 Slovenia Club
1040netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL2 12:11:19,60 1 01:06:20 Holland Pigeons Club
1041asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba3 12:11:19,85 1 01:06:20 R.C. Oviedo
1042ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts5 12:11:20,10 1 01:06:20 Irish Homing Union
1043hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard2 12:11:20,75 1 01:06:21 Hungary Pigeons Club
1044england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs3 12:11:21,35 1 01:06:21 RPRA (Pigeon Association)
1045england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker4 12:11:21,55 1 01:06:22 RPRA (Pigeon Association)
1046netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden2 12:11:22,15 1 01:06:22 Holland Pigeons Club
1047germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 12:11:23,30 1 01:06:23 Germany Club
1048italia MC1124  
Eclipse
Cristiano Paltrinieri4 12:11:23,40 1 01:06:23 Italia
1049alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral8 12:11:23,50 1 01:06:24 La Dama de Elche
1050slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha2 12:11:24,50 1 01:06:24 Slovenia Club
1051bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina2 12:11:25,35 1 01:06:25 Bosnia & Herzegovina Club
1052france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit2 12:11:25,50 1 01:06:26 Team Sibille France
1053moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului1 12:11:26,00 1 01:06:26 Moldova
1054rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 12:11:26,10 1 01:06:26 Romanía
1055germany MC1355  
Wilma
Erich Müller15 12:11:26,11 1 01:06:26 Oberfranken Club
1056polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit1 12:11:26,20 1 01:06:26 Polonia
1057wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's2 12:11:26,30 1 01:06:26 Wales Club
1058belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen3 12:11:26,45 1 01:06:26 Belgium Club
1059belgium MC0978  
Princesse
Vincent Neirynck7 12:11:26,80 1 01:06:27 Fond Wallonie
1060rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc7 12:11:27,00 1 01:06:27 Romanía
1061czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie4 12:11:27,30 1 01:06:27 Czech Republic Club
1062rumania MC3186  
Konsi
Team Dinita & Adrian & Alex5 12:11:27,50 1 01:06:28 Romanía
1063austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres2 12:11:28,05 1 01:06:28 Pigeon Club Austria South
1064netherlands MC1004  
Igor
Team Gebr. Vieberink3 12:11:28,50 1 01:06:28 Holland Pigeons Club
1065netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland5 12:11:29,60 1 01:06:30 Holland Pigeons Club
1066germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany12 12:11:29,70 1 01:06:30 Saalfeld Club
1067belgium MC2269  
Daan
Team De Hendrixsen3 12:11:29,71 1 01:06:30 Club Olijftak Maaseik
1068polska MC1598  
Romy
Bogdan Mlynarczyk3 12:11:29,75 1 01:06:30 Polonia
1069germany MC1736  
Japon
Walter Agler2 12:11:29,85 1 01:06:30 Oberbayern Club
1070rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa6 12:11:30,15 1 01:06:30 Romanía
1071tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 12:11:30,20 1 01:06:30 Adexe
1072germany MC2296  
Poochie
Fedoseev Vitalij5 12:11:30,65 1 01:06:31 Harsewinkel Club
1073czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre3 12:11:31,01 1 01:06:31 Czech Republic Club
1074germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij6 12:11:32,00 1 01:06:32 Harsewinkel Club
1075italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti2 12:11:32,60 1 01:06:33 Italia
1076netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls1 12:11:33,25 1 01:06:33 Holland Pigeons Club
1077hungary MC1529  
Tough Guy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu3 12:11:33,70 1 01:06:34 Hungary Pigeons Club
1078rumania MC1166  
Killer Jr
Class 8886 12:11:35,45 1 01:06:35 Romanía
1079netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland6 12:11:35,46 1 01:06:35 Holland Pigeons Club
1080croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic3 12:11:36,05 1 01:06:36 Croatia Pigeon Club
1081south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts7 12:11:36,06 1 01:06:36 South Africa Club
1082netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink4 12:11:36,50 1 01:06:36 Holland Pigeons Club
1083netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten3 12:11:36,90 1 01:06:37 Holland Pigeons Club
1084germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn4 12:11:36,95 1 01:06:37 Germany Club
1085china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Bai Fuqing10 12:11:37,25 1 01:06:37 China Pigeon Raging Club
1086rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea24 12:11:37,90 1 01:06:38 Romanía
1087wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls5 12:11:37,91 1 01:06:38 Wales Club
1088belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns6 12:11:37,92 1 01:06:38 Fondclub Loft 24
1089germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel17 12:11:37,93 1 01:06:38 Saalfeld Club
1090germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak7 12:11:38,10 1 01:06:38 Germany Club
1091germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers6 12:11:38,40 1 01:06:38 Niederrhein Club
1092netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn8 12:11:38,60 1 01:06:39 Holland Pigeons Club
1093germany MC1324  
Don Jupp
Erich Müller16 12:11:39,10 1 01:06:39 Oberfranken Club
1094scotland MC0432  
Maureen
William Donachie6 12:11:39,55 1 01:06:40 Scottish Homing Union
1095rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca3 12:11:39,65 1 01:06:40 Romanía
1096italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 12:11:39,90 1 01:06:40 Italian-Team
1097polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland7 12:11:39,95 1 01:06:40 Polonia
1098belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck8 12:11:40,80 1 01:06:41 Fond Wallonie
1099tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz2 12:11:41,20 1 01:06:41 C.C.Portuense
1100controling MC0004  
Paloma
Control0 12:11:41,65 1 01:06:42 Checking
1101rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan1 12:11:41,75 1 01:06:42 Romanía
1102portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul3 12:11:41,95 1 01:06:42 Faro - Portugal
1103netherlands MC2823  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan8 12:11:42,05 1 01:06:42 Holland Pigeons Club
1104germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen4 12:11:42,40 1 01:06:42 Ruhrgebiet Club
1105germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain3 12:11:42,70 1 01:06:43 Fulda Club
1106south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester1 12:11:43,05 1 01:06:43 South Africa Club
1107belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu4 12:11:43,20 1 01:06:43 Belgium Club
1108tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost1 12:11:43,75 1 01:06:44 C.C.Portuense
1109hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel6 12:11:43,90 1 01:06:44 Hungary Pigeons Club
1110rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George6 12:11:44,30 1 01:06:44 Romanía
1111polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling2 12:11:44,70 1 01:06:45 Polonia
1112tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz3 12:11:44,75 1 01:06:45 C.C.Portuense
1113germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons2 12:11:45,90 1 01:06:46 Saarland
1114rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George7 12:11:46,15 1 01:06:46 Romanía
1115netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo5 12:11:46,20 1 01:06:46 Holland Pigeons Club
1116germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel18 12:11:46,35 1 01:06:46 Saalfeld Club
1117austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer7 12:11:46,50 1 01:06:46 VRV - Oberoesterreich
1118polska MC3061  
Fede
Team Morel4 12:11:47,25 1 01:06:47 Polonia
1119netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo6 12:11:47,45 1 01:06:47 Holland Pigeons Club
1120sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez7 12:11:47,46 1 01:06:47 ITALICENSE
1121tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime3 12:11:47,50 1 01:06:48 Adexe
1122czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal3 12:11:48,05 1 01:06:48 Czech Republic Club
1123malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta5 12:11:48,60 1 01:06:49 Malta Racing Pigeon Club
1124polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport3 12:11:49,00 1 01:06:49 Polonia
1125slovakia MC0126  
Greg 7728
Team Greg - Slovakia9 12:11:49,05 1 01:06:49 Slovakia Club
1126netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel8 12:11:49,35 1 01:06:49 Holland Pigeons Club
1127scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son2 12:11:49,60 1 01:06:50 Scottish Homing Union
1128polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland8 12:11:49,61 1 01:06:50 Polonia
1129belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu1 12:11:50,20 1 01:06:50 Belgium Club
1130denmark MC1158  
Modena 1
Team Modena Master2 12:11:50,65 1 01:06:51 Denmark Club
1131china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Bai Fuqing11 12:11:51,45 1 01:06:51 China Pigeon Raging Club
1132germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg2 12:11:52,25 1 01:06:52 Sajonia Club
1133tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime4 12:11:52,30 1 01:06:52 Adexe
1134austria MC2520  
Amey 1
Team Amey2 12:11:52,35 1 01:06:52 VRV - Oberoesterreich
1135england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate6 12:11:52,36 1 01:06:52 RPRA (Pigeon Association)
1136polska MC1603  
Absinthe
Team Lorek & Losinski2 12:11:52,40 1 01:06:52 Polonia
1137rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George8 12:11:52,65 1 01:06:53 Romanía
1138bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina3 12:11:53,60 1 01:06:54 Bosnia & Herzegovina Club
1139asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones5 12:11:53,61 1 01:06:54 R.C. Oviedo
1140germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann8 12:11:54,40 1 01:06:54 Kassel Club
1141germany MC0906  
Alba
Team Albatal3 12:11:54,90 1 01:06:55 Germany Club
1142england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters2 12:11:55,45 1 01:06:55 RPRA (Pigeon Association)
1143germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller2 12:11:55,55 1 01:06:56 Germany Club
1144bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi2 12:11:55,75 1 01:06:56 Bulgaria Club
1145rumania MC1858  
Karika
Team Onur1 12:11:55,76 1 01:06:56 Romanía
1146netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 12:11:55,77 1 01:06:56 Holland Pigeons Club
1147slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia10 12:11:56,80 1 01:06:57 Slovakia Club
1148slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia11 12:11:56,90 1 01:06:57 Slovakia Club
1149netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan9 12:11:57,50 1 01:06:58 Holland Pigeons Club
1150germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel19 12:11:57,65 1 01:06:58 Saalfeld Club
1151polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland9 12:11:57,85 1 01:06:58 Polonia
1152europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe3 12:11:58,30 1 01:06:58 Club E.U.
1153germany MC1317  
Yalu
Erich Müller17 12:11:59,70 1 01:07:00 Oberfranken Club
1154france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette4 12:12:00,25 1 01:07:00 Team Sibille France
1155tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 12:12:00,55 1 01:07:01 CANARAGÜI
1156belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens8 12:12:01,10 1 01:07:01 Fond Wallonie
1157wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 12:12:01,55 1 01:07:02 Wales Club
1158wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls6 12:12:02,00 1 01:07:02 Wales Club
1159tenerife MC0306  
Pearls Of Rain
Team COLUMBACANARIA2 12:12:02,10 1 01:07:02 Adexe
1160polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland10 12:12:02,20 1 01:07:02 Polonia
1161germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg3 12:12:02,25 1 01:07:02 Sajonia Club
1162czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize12 12:12:02,40 1 01:07:02 Czech Republic Club
1163belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon9 12:12:02,70 1 01:07:03 Club Olijftak Maaseik
1164england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs4 12:12:03,30 1 01:07:03 RPRA (Pigeon Association)
1165slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I4 12:12:03,31 1 01:07:03 Slovakia Club
1166netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon3 12:12:03,90 1 01:07:04 Holland Pigeons Club
1167rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan2 12:12:03,95 1 01:07:04 Romanía
1168wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts4 12:12:04,15 1 01:07:04 Wales Club
1169europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 103 12:12:04,50 1 01:07:04 Club E.U.
1170slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic4 12:12:04,85 1 01:07:05 Slovenia Club
1171sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez8 12:12:05,35 1 01:07:05 ITALICENSE
1172germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel20 12:12:05,55 1 01:07:06 Saalfeld Club
1173polska MC2420  
Indiana
Adrian Piwowarczyk1 12:12:05,90 1 01:07:06 Polonia
1174germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain4 12:12:06,00 1 01:07:06 Fulda Club
1175belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid1 12:12:06,05 1 01:07:06 Belarus Club
1176england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate7 12:12:06,10 1 01:07:06 RPRA (Pigeon Association)
1177slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky2 12:12:08,00 1 01:07:08 Slovakia Club
1178rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita5 12:12:08,50 1 01:07:08 Romanía
1179rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George9 12:12:08,60 1 01:07:09 Romanía
1180germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann9 12:12:08,61 1 01:07:09 Kassel Club
1181england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster7 12:12:09,25 1 01:07:09 RPRA (Pigeon Association)
1182hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs3 12:12:09,50 1 01:07:10 Hungary Pigeons Club
1183denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen1 12:12:09,85 1 01:07:10 Denmark Club
1184tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 12:12:10,10 1 01:07:10 CANARAGÜI
1185polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport4 12:12:10,40 1 01:07:10 Polonia
1186germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt2 12:12:11,80 1 01:07:12 NRW Club
1187south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester2 12:12:12,20 1 01:07:12 South Africa Club
1188germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain5 12:12:14,30 1 01:07:14 Fulda Club
1189germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel21 12:12:14,40 1 01:07:14 Saalfeld Club
1190polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa3 12:12:14,45 1 01:07:14 Polonia
1191germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker7 12:12:14,60 1 01:07:15 Germany Club
1192germany MC0770  
Kings Black Beauty
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 12:12:15,10 1 01:07:15 Oberfranken Club
1193czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal3 12:12:17,55 1 01:07:18 Czech Republic Club
1194netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer1 12:12:18,20 1 01:07:18 Holland Pigeons Club
1195wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford8 12:12:18,80 1 01:07:19 Wales Club
1196germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn9 12:12:19,15 1 01:07:19 Rietberg Club
1197sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez9 12:12:20,20 1 01:07:20 ITALICENSE
1198austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer8 12:12:20,45 1 01:07:20 VRV - Oberoesterreich
1199turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez2 12:12:20,46 1 01:07:20 Turkey Flying Club
1200slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB2 12:12:20,60 1 01:07:21 Slovakia Club
1201hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar3 12:12:20,61 1 01:07:21 Hungary Pigeons Club
1202germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel22 12:12:20,80 1 01:07:21 Saalfeld Club
1203italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 12:12:21,55 1 01:07:22 Italia
1204asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella11 12:12:21,90 1 01:07:22 R.C. Oviedo
1205netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam3 12:12:22,15 1 01:07:22 Holland Pigeons Club
1206slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia12 12:12:22,40 1 01:07:22 Slovakia Club
1207rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah3 12:12:22,65 1 01:07:23 Romanía
1208wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers4 12:12:23,05 1 01:07:23 Wales Club
1209germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette3 12:12:23,25 1 01:07:23 Käshofen
1210germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 12:12:23,50 1 01:07:24 Germany Club
1211wales MC1743  
Colita
Paul Bamford9 12:12:23,80 1 01:07:24 Wales Club
1212galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 12:12:23,95 1 01:07:24 MARIÑAS ALTAS
1213germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons3 12:12:25,05 1 01:07:25 Saarland
1214south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester3 12:12:25,86 1 01:07:26 South Africa Club
1215germany MC1358  
Zan
Erich Müller18 12:12:26,05 1 01:07:26 Oberfranken Club
1216germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel23 12:12:26,20 1 01:07:26 Saalfeld Club
1217rumania MC3342  
Gery Plus
Team Coldea & Basch3 12:12:26,30 1 01:07:26 Romanía
1218wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers5 12:12:26,65 1 01:07:27 Wales Club
1219polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki3 12:12:27,95 1 01:07:28 Polonia
1220fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González1 12:12:29,25 1 01:07:29 Gran Tarajal
1221germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler3 12:12:29,90 1 01:07:30 Oberbayern Club
1222netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer2 12:12:30,05 1 01:07:30 Holland Pigeons Club
1223germany MC1506  
Ivanka
Team Waz2 12:12:30,06 1 01:07:30 Oberfranken Club
1224polska MC2405  
Uranus
Krzysztof Szkolny3 12:12:31,05 1 01:07:31 Polonia
1225malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta2 12:12:31,35 1 01:07:31 Malta Racing Pigeon Club
1226england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs5 12:12:32,55 1 01:07:33 RPRA (Pigeon Association)
1227germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser11 12:12:33,90 1 01:07:34 Düsseldorf Club
1228south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht4 12:12:34,15 1 01:07:34 South Africa Club
1229hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 12:12:34,50 1 01:07:34 Hungary Pigeons Club
1230hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 12:12:34,75 1 01:07:35 Hungary Pigeons Club
1231rumania MC3230  
YCA
Ciobanu Fratti5 12:12:34,77 1 01:07:35 Romanía
1232belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck9 12:12:34,90 1 01:07:35 Fond Wallonie
1233germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann10 12:12:35,20 1 01:07:35 Kassel Club
1234england MC0108  
Richards One
Team Louella Pigeon World1 12:12:38,10 1 01:07:38 RPRA (Pigeon Association)
1235germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller19 12:12:38,35 1 01:07:38 Oberfranken Club
1236slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha3 12:12:38,45 1 01:07:38 Slovenia Club
1237croatia MC2858  
Mustang
Team Stojak-Jenjic4 12:12:38,70 1 01:07:39 Croatia Pigeon Club
1238austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag19 12:12:39,05 1 01:07:39 VRV - Oberoesterreich
1239germany MC0855  
Willi
Werner Wahl4 12:12:39,30 1 01:07:39 Heidenheim Club
1240gran canaria MC1060  
Carmelo
Team Yahvé & Oliveiro6 12:12:40,60 1 01:07:41 Club Los Socios
1241turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt1 12:12:41,35 1 01:07:41 Turkey Flying Club
1242rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport3 12:12:42,30 1 01:07:42 Romanía
1243netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons4 12:12:43,10 1 01:07:43 Holland Pigeons Club
1244england MC0405  
Sonnenglut
Pieter Oberholster8 12:12:43,60 1 01:07:44 RPRA (Pigeon Association)
1245netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser3 12:12:44,30 1 01:07:44 Holland Pigeons Club
1246belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes5 12:12:45,30 1 01:07:45 Fondclub Loft 24
1247netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil1 12:12:45,75 1 01:07:46 Holland Pigeons Club
1248england MC0999  
NSB 5
Nick Bradford2 12:12:47,35 1 01:07:47 RPRA (Pigeon Association)
1249germany MC1323  
Ball
Erich Müller20 12:12:48,85 1 01:07:49 Oberfranken Club
1250polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner1 12:12:50,00 1 01:07:50 Polonia
1251wales MC0535  
George
Team Men of Gwent4 12:12:50,35 1 01:07:50 Wales Club
1252turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu14 12:12:50,70 1 01:07:51 Turkey Flying Club
1253england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate8 12:12:51,50 1 01:07:52 RPRA (Pigeon Association)
1254polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport5 12:12:51,60 1 01:07:52 Polonia
1255malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta6 12:12:51,85 1 01:07:52 Malta Racing Pigeon Club
1256germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany3 12:12:53,40 1 01:07:53 Germany Club
1257italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak7 12:12:56,05 1 01:07:56 Italian-Team
1258denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen2 12:12:56,25 1 01:07:56 Denmark Club
1259alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral9 12:12:56,65 1 01:07:57 La Dama de Elche
1260netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel9 12:12:58,50 1 01:07:58 Holland Pigeons Club
1261italia MC1912  
Gateman
Ervin Prifti4 12:13:00,50 1 01:08:00 Italia
1262slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik2 12:13:02,20 1 01:08:02 Slovakia Club
1263germany MC2788  
Warie
Hans Esser3 12:13:03,15 1 01:08:03 Germany Club
1264germany MC2984  
Mani
Hans-Paul Esser12 12:13:03,35 1 01:08:03 Düsseldorf Club
1265slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec2 12:13:03,40 1 01:08:03 Slovenia Club
1266baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa4 12:13:03,55 1 01:08:04 C.C. Es Pla de Mallorca
1267slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic4 12:13:04,50 1 01:08:04 Slovenia Club
1268netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink5 12:13:04,80 1 01:08:05 Holland Pigeons Club
1269slovakia MC1374  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea5 12:13:05,55 1 01:08:06 Slovakia Club
1270polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport6 12:13:05,95 1 01:08:06 Polonia
1271czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel4 12:13:06,50 1 01:08:06 Czech Republic Club
1272belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 12:13:06,80 1 01:08:07 Club Olijftak Maaseik
1273netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls2 12:13:06,95 1 01:08:07 Holland Pigeons Club
1274belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes6 12:13:10,10 1 01:08:10 Fondclub Loft 24
1275rumania MC1164  
AS Boy
Class 8887 12:13:10,15 1 01:08:10 Romanía
1276slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik4 12:13:11,05 1 01:08:11 Slovakia Club
1277gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor7 12:13:12,05 1 01:08:12 La Paloma Mensajera
1278south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts8 12:13:12,45 1 01:08:12 South Africa Club
1279slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 12:13:14,55 1 01:08:15 Slovakia Club
1280germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka2 12:13:17,25 1 01:08:17 Wetter
1281rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca4 12:13:17,50 1 01:08:18 Romanía
1282germany MC0758  
Adler
Team Albatal4 12:13:18,40 1 01:08:18 Germany Club
1283fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas4 12:13:19,15 1 01:08:19 Gran Tarajal
1284belgium MC1897  
Memphis
Team Atomium1 12:13:19,75 1 01:08:20 Belgium Club
1285baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa5 12:13:20,00 1 01:08:20 C.C. Es Pla de Mallorca
1286slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 12:13:21,05 1 01:08:21 Slovenia Club
1287england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster9 12:13:23,10 1 01:08:23 RPRA (Pigeon Association)
1288netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins3 12:13:24,75 1 01:08:25 Holland Pigeons Club
1289turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu15 12:13:26,25 1 01:08:26 Turkey Flying Club
1290netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges2 12:13:26,70 1 01:08:27 Holland Pigeons Club
1291asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella12 12:13:28,10 1 01:08:28 R.C. Oviedo
1292germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 12:13:29,40 1 01:08:29 Oberfranken Club
1293germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski1 12:13:29,75 1 01:08:30 Vogtland Club
1294germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel24 12:13:29,95 1 01:08:30 Saalfeld Club
1295gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor8 12:13:29,96 1 01:08:30 La Paloma Mensajera
1296belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid2 12:13:30,40 1 01:08:30 Belarus Club
1297rumania MC1171  
Pheonix
Class 8888 12:13:31,00 1 01:08:31 Romanía
1298denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen5 12:13:31,65 1 01:08:32 Denmark Club
1299slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano2 12:13:32,30 1 01:08:32 Slovakia Club
1300belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes7 12:13:32,45 1 01:08:32 Fondclub Loft 24
1301italia MC2106  
Ronerail
Giuseppe Patti3 12:13:32,46 1 01:08:32 Italia
1302germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser13 12:13:34,40 1 01:08:34 Düsseldorf Club
1303belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes8 12:13:34,41 1 01:08:34 Fondclub Loft 24
1304england MC2942  
Anubis
Peter Williams4 12:13:35,70 1 01:08:36 RPRA (Pigeon Association)
1305china MC2929  
Phone The King
Team Haiye Bai Fuqing12 12:13:35,90 1 01:08:36 China Pigeon Raging Club
1306italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 12:13:37,05 1 01:08:37 Italia
1307hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 12:13:37,06 1 01:08:37 Hungary Pigeons Club
1308baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa6 12:13:38,35 1 01:08:38 C.C. Es Pla de Mallorca
1309polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof5 12:13:41,00 1 01:08:41 Polonia
1310ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts6 12:13:43,20 1 01:08:43 Irish Homing Union
1311wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett5 12:13:43,35 1 01:08:43 Welsh Flag
1312denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen6 12:13:43,60 1 01:08:44 Denmark Club
1313germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser14 12:13:43,70 1 01:08:44 Düsseldorf Club
1314malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta7 12:13:44,25 1 01:08:44 Malta Racing Pigeon Club
1315germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg4 12:13:44,65 1 01:08:45 Sajonia Club
1316galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 12:13:45,05 1 01:08:45 MARIÑAS ALTAS
1317netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan10 12:13:46,35 1 01:08:46 Holland Pigeons Club
1318czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie5 12:13:46,50 1 01:08:46 Czech Republic Club
1319germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons4 12:13:47,25 1 01:08:47 Saarland
1320tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA3 12:13:47,45 1 01:08:47 Adexe
1321germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt3 12:13:48,75 1 01:08:49 NRW Club
1322malta MC0319  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta8 12:13:50,45 1 01:08:50 Malta Racing Pigeon Club
1323england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 12:13:50,75 1 01:08:51 Up North Combine
1324polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof6 12:13:51,30 1 01:08:51 Polonia
1325tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán1 12:13:51,50 1 01:08:52 REUS
1326england MC0900  
Blue Star
Team Foster & Rump3 12:13:51,75 1 01:08:52 RPRA (Pigeon Association)
1327rumania MC3161  
Young Brown
Paul Popovici7 12:13:53,05 1 01:08:53 Romanía
1328austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer9 12:13:53,40 1 01:08:53 VRV - Oberoesterreich
1329germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel25 12:13:54,35 1 01:08:54 Saalfeld Club
1330polska MC1673  
Greg 765
Team Greg - Poland11 12:13:56,10 1 01:08:56 Polonia
1331england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford3 12:13:56,30 1 01:08:56 RPRA (Pigeon Association)
1332netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots3 12:13:56,65 1 01:08:57 Holland Pigeons Club
1333england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet1 12:13:57,75 1 01:08:58 RPRA (Pigeon Association)
1334germany MC3082  
Little Girls
Team Golden Ladies Germany6 12:14:02,25 1 01:09:02 Germany Club
1335austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag20 12:14:03,30 1 01:09:03 VRV - Oberoesterreich
1336wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor6 12:14:03,31 1 01:09:03 Wales Club
1337rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea25 12:14:04,35 1 01:09:04 Romanía
1338germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser15 12:14:05,00 1 01:09:05 Düsseldorf Club
1339cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero2 12:14:05,05 1 01:09:05 Malagüeño
1340tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán2 12:14:10,00 1 01:09:10 REUS
1341norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls3 12:14:11,90 1 01:09:12 Norge Racing Pigeon Club
1342wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford10 12:14:12,35 1 01:09:12 Wales Club
1343belgium MC2283  
Vivke
Team Breese Pigeons Friends5 12:14:14,10 1 01:09:14 Club Olijftak Maaseik
1344tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón3 12:14:14,15 1 01:09:14 CANARAGÜI
1345wales MC1937  
Daniel
Team Rudderfett6 12:14:18,05 1 01:09:18 Welsh Flag
1346netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser4 12:14:18,35 1 01:09:18 Holland Pigeons Club
1347belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens9 12:14:19,50 1 01:09:20 Fond Wallonie
1348germany MC1319  
Alanna
Erich Müller21 12:14:20,30 1 01:09:20 Oberfranken Club
1349italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu5 12:14:21,25 1 01:09:21 Italia
1350gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor9 12:14:21,85 1 01:09:22 La Paloma Mensajera
1351austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler2 12:14:24,50 1 01:09:24 Club Austria
1352wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers6 12:14:25,25 1 01:09:25 Wales Club
1353slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos4 12:14:26,85 1 01:09:27 Slovakia Club
1354rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah4 12:14:26,90 1 01:09:27 Romanía
1355rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George10 12:14:27,25 1 01:09:27 Romanía
1356asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu1 12:14:28,75 1 01:09:29 R.C.C. Asturias
1357denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen3 12:14:28,90 1 01:09:29 Denmark Club
1358netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots4 12:14:30,75 1 01:09:31 Holland Pigeons Club
1359germany MC0483  
ATLANTIC 578
Alexander Gebel26 12:14:31,00 1 01:09:31 Saalfeld Club
1360czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie6 12:14:35,30 1 01:09:35 Czech Republic Club
1361netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen2 12:14:36,75 1 01:09:37 PDV Alphen Vooruit
1362scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son3 12:14:37,85 1 01:09:38 Scottish Homing Union
1363rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea26 12:14:39,25 1 01:09:39 Romanía
1364austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag21 12:14:40,45 1 01:09:40 VRV - Oberoesterreich
1365belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde3 12:14:42,10 1 01:09:42 Land van Aalst
1366tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 12:14:43,15 1 01:09:43 Adexe
1367belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt12 12:14:43,85 1 01:09:44 De Snelvliegers Zandbergen Club
1368italia MC1108  
Kiran
Team Italy9 12:14:44,50 1 01:09:44 Italia
1369rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 12:14:44,95 1 01:09:45 Romanía
1370slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec3 12:14:45,60 1 01:09:46 Slovenia Club
1371netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden3 12:14:46,20 1 01:09:46 Holland Pigeons Club
1372germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn5 12:14:48,20 1 01:09:48 Germany Club
1373sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez10 12:14:50,05 1 01:09:50 ITALICENSE
1374rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea27 12:14:50,45 1 01:09:50 Romanía
1375netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan11 12:14:51,00 1 01:09:51 Holland Pigeons Club
1376rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 8889 12:14:51,90 1 01:09:52 Romanía
1377malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta3 12:14:52,95 1 01:09:53 Malta Racing Pigeon Club
1378netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan12 12:14:54,25 1 01:09:54 Holland Pigeons Club
1379italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre1 12:14:54,40 1 01:09:54 Italia
1380england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster10 12:14:55,60 1 01:09:56 RPRA (Pigeon Association)
1381rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca5 12:14:55,85 1 01:09:56 Romanía
1382germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller3 12:14:56,45 1 01:09:56 Germany Club
1383polska MC2446  
JKG 7794
Team JKG Transport7 12:14:57,90 1 01:09:58 Polonia
1384germany MC0385  
Chicho
Team Volmer & Wilpers3 12:15:00,40 1 01:10:00 Münsterland
1385netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort3 12:15:00,65 1 01:10:01 Holland Pigeons Club
1386austria MC0024  
L & N
Beniamin Neag22 12:15:01,15 1 01:10:01 VRV - Oberoesterreich
1387rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea28 12:15:02,05 1 01:10:02 Romanía
1388italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna1 12:15:03,45 1 01:10:03 Italia
1389belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns7 12:15:04,00 1 01:10:04 Fondclub Loft 24
1390polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk4 12:15:05,30 1 01:10:05 Polonia
1391slovenia MC1726  
David
Team Planica2 12:15:07,60 1 01:10:08 Slovenia Club
1392rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci1 12:15:07,75 1 01:10:08 Romanía
1393slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos5 12:15:07,95 1 01:10:08 Slovakia Club
1394tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña1 12:15:07,96 1 01:10:08 Terres del Ebre
1395germany MC1359  
Fedra
Erich Müller22 12:15:09,15 1 01:10:09 Oberfranken Club
1396polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk2 12:15:09,70 1 01:10:10 Polonia
1397hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 12:15:11,05 1 01:10:11 Hungary Pigeons Club
1398netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan13 12:15:12,25 1 01:10:12 Holland Pigeons Club
1399netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder5 12:15:13,30 1 01:10:13 Holland Pigeons Club
1400germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel27 12:15:13,55 1 01:10:14 Saalfeld Club
1401germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard3 12:15:14,50 1 01:10:14 Lahntal Club
1402slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 12:15:14,90 1 01:10:15 Slovakia Club
1403rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea29 12:15:16,30 1 01:10:16 Romanía
1404germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik3 12:15:16,90 1 01:10:17 Germany Club
1405rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 12:15:17,50 1 01:10:18 Club Rusia
1406tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime5 12:15:18,10 1 01:10:18 Adexe
1407asturias MC0736  
Bobadilla
Team Dionisio & Pandiella13 12:15:18,90 1 01:10:19 R.C. Oviedo
1408tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón4 12:15:21,85 1 01:10:22 CANARAGÜI
1409belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 12:15:22,00 1 01:10:22 Club Olijftak Maaseik
1410germany MC0081  
Muddy
Team SAS1 12:15:23,85 1 01:10:24 Germany Club
1411turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu16 12:15:24,05 1 01:10:24 Turkey Flying Club
1412netherlands MC2809  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan14 12:15:25,45 1 01:10:25 Holland Pigeons Club
1413belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens10 12:15:25,70 1 01:10:26 Fond Wallonie
1414italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S4 12:15:26,15 1 01:10:26 Italia
1415rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea30 12:15:26,50 1 01:10:26 Romanía
1416rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah5 12:15:26,75 1 01:10:27 Romanía
1417asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones6 12:15:28,10 1 01:10:28 R.C. Oviedo
1418slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB3 12:15:28,90 1 01:10:29 Slovakia Club
1419polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport8 12:15:30,45 1 01:10:30 Polonia
1420hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 12:15:30,75 1 01:10:31 Hungary Pigeons Club
1421germany MC3067  
PIGEONS OF THE SEA 13
Team The Champions Germany4 12:15:31,10 1 01:10:31 Germany Club
1422germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak8 12:15:31,11 1 01:10:31 Germany Club
1423belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens11 12:15:31,30 1 01:10:31 Fond Wallonie
1424germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser5 12:15:32,00 1 01:10:32 Ostwestfalenn Club
1425germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel28 12:15:32,90 1 01:10:33 Saalfeld Club
1426rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 12:15:32,95 1 01:10:33 Romanía
1427belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck10 12:15:33,00 1 01:10:33 Fond Wallonie
1428netherlands MC1300  
Caipiriña
Team Seelen - Ellenbroek3 12:15:39,10 1 01:10:39 Holland Pigeons Club
1429wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers7 12:15:41,10 1 01:10:41 Wales Club
1430germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg5 12:15:44,10 1 01:10:44 Sajonia Club
1431rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita6 12:15:44,95 1 01:10:45 Romanía
1432france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit3 12:15:46,30 1 01:10:46 Team Sibille France
1433england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford4 12:15:46,40 1 01:10:46 RPRA (Pigeon Association)
1434netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman2 12:15:48,75 1 01:10:49 Holland Pigeons Club
1435fuerteventura MC0245  
General
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 12:15:50,55 1 01:10:51 Gran Tarajal
1436italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 12:15:51,85 1 01:10:52 Italia
1437belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens12 12:15:52,15 1 01:10:52 Fond Wallonie
1438austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer10 12:15:52,25 1 01:10:52 VRV - Oberoesterreich
1439polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport9 12:15:53,35 1 01:10:53 Polonia
1440wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers8 12:15:54,95 1 01:10:55 Wales Club
1441czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize13 12:15:55,60 1 01:10:56 Czech Republic Club
1442baleares MC2892  
Milú
Team Ciutadellencs1 12:15:57,30 1 01:10:57 C.C.Ciutadella
1443polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof7 12:15:59,15 1 01:10:59 Polonia
1444netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda3 12:15:59,45 1 01:10:59 Holland Pigeons Club
1445asturias MC0740  
Mysterious Hal
Team Los Carbayones7 12:15:59,90 1 01:11:00 R.C. Oviedo
1446england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 73 12:16:01,10 1 01:11:01 Up North Combine
1447south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 12:16:01,20 1 01:11:01 South Africa Club
1448denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen7 12:16:01,85 1 01:11:02 Denmark Club
1449germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug5 12:16:02,10 1 01:11:02 Germany Club
1450polska MC1591  
Carbon Copy
Tomasz Wiczling3 12:16:06,55 1 01:11:07 Polonia
1451netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer3 12:16:10,10 1 01:11:10 Holland Pigeons Club
1452slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak1 12:16:10,75 1 01:11:11 Slovenia Club
1453rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah6 12:16:14,05 1 01:11:14 Romanía
1454germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel29 12:16:16,55 1 01:11:17 Saalfeld Club
1455tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis2 12:16:18,90 1 01:11:19 Nuevos HORIZONTES
1456malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta9 12:16:18,95 1 01:11:19 Malta Racing Pigeon Club
1457italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile3 12:16:21,35 1 01:11:21 Italia
1458belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid3 12:16:24,55 1 01:11:25 Belarus Club
1459scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie7 12:16:25,65 1 01:11:26 Scottish Homing Union
1460tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis3 12:16:26,50 1 01:11:26 Nuevos HORIZONTES
1461turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu17 12:16:30,70 1 01:11:31 Turkey Flying Club
1462china MC2907  
Jelle
Team Haiye Bai Fuqing13 12:16:31,55 1 01:11:32 China Pigeon Raging Club
1463england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster11 12:16:35,10 1 01:11:35 RPRA (Pigeon Association)
1464wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett7 12:16:40,20 1 01:11:40 Welsh Flag
1465netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek4 12:16:42,30 1 01:11:42 Holland Pigeons Club
1466czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie7 12:16:44,10 1 01:11:44 Czech Republic Club
1467wales MC2185  
Dreamers 80
Team Big Dreamers9 12:16:47,90 1 01:11:48 Wales Club
1468austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag23 12:16:50,20 1 01:11:50 VRV - Oberoesterreich
1469germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak9 12:16:52,30 1 01:11:52 Germany Club
1470germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller23 12:16:59,00 1 01:11:59 Oberfranken Club
1471wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons3 12:17:05,55 1 01:12:06 Wales Club
1472germany MC2992  
Miss Beautiful
Hans-Paul Esser16 12:17:06,60 1 01:12:07 Düsseldorf Club
1473wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's3 12:17:10,25 1 01:12:10 Wales Club
1474germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler4 12:17:14,05 1 01:12:14 Oberbayern Club
1475germany MC0774  
Victoria
Team Albatal5 12:17:14,70 1 01:12:15 Germany Club
1476rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea31 12:17:15,00 1 01:12:15 Romanía
1477netherlands MC0512  
Next In Line
Hok M. Reijnen3 12:17:15,90 1 01:12:16 PDV Alphen Vooruit
1478germany MC1341  
Shiba
Erich Müller24 12:17:24,45 1 01:12:24 Oberfranken Club
1479toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk2 12:17:40,90 1 01:12:41 Mensajeras del Tajo
1480fuerteventura MC0242  
Wise Lass
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 12:17:41,90 1 01:12:42 Gran Tarajal
1481germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn10 12:17:55,25 1 01:12:55 Rietberg Club
1482rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita7 12:17:55,60 1 01:12:56 Romanía
1483belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium2 12:18:01,55 1 01:13:02 Belgium Club
1484germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß2 12:18:03,15 1 01:13:03 Germany Club
1485hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 12:18:03,65 1 01:13:04 Hungary Pigeons Club
1486germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany5 12:18:11,60 1 01:13:12 Germany Club
1487slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L3 12:18:13,75 1 01:13:14 Slovakia Club
1488austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa4 12:18:15,15 1 01:13:15 VRV - Oberoesterreich
1489germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin2 12:18:16,05 1 01:13:16 Sachsen Club
1490germany MC1349  
Matko
Erich Müller25 12:18:33,15 1 01:13:33 Oberfranken Club
1491wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 12:18:33,40 1 01:13:33 Wales Club
1492germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn11 12:18:39,70 1 01:13:40 Rietberg Club
1493polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 12:18:50,90 1 01:13:51 Polonia
1494polska MC1666  
Greg 741
Team Greg - Poland12 12:18:53,70 1 01:13:54 Polonia
1495rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 12:18:55,45 1 01:13:55 Romanía
1496turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan2 12:18:59,00 1 01:13:59 Turkey Flying Club
1497polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski3 12:19:01,35 1 01:14:01 Polonia
1498austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag24 12:19:03,55 1 01:14:04 VRV - Oberoesterreich
1499baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa7 12:19:03,90 1 01:14:04 C.C. Es Pla de Mallorca
1500rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 12:19:33,95 1 01:14:34 Romanía
1501wales MC0523  
kiddy 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 12:19:35,95 1 01:14:36 Wales Club
1502germany MC0058  
Exspo
Markus Winter2 12:19:49,20 1 01:14:49 Germany Club
1503belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid4 12:19:57,05 1 01:14:57 Belarus Club
1504germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard4 12:19:59,75 1 01:15:00 Lahntal Club
1505polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof8 12:20:03,85 1 01:15:04 Polonia
1506germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 12:20:05,00 1 01:15:05 Sachsen Club
1507belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon10 12:20:06,75 1 01:15:07 Club Olijftak Maaseik
1508croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip2 12:20:06,90 1 01:15:07 Croatia Pigeon Club
1509netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer6 12:20:11,05 1 01:15:11 Holland Pigeons Club
1510rumania MC1169  
Class
Class 88810 12:20:11,40 1 01:15:11 Romanía
1511belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns8 12:20:20,60 1 01:15:21 Fondclub Loft 24
1512italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre2 12:20:29,50 1 01:15:30 Italia
1513germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl5 12:20:31,85 1 01:15:32 Heidenheim Club
1514hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 12:20:36,70 1 01:15:37 Hungary Pigeons Club
1515germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers4 12:20:38,10 1 01:15:38 Münsterland
1516rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc8 12:20:38,60 1 01:15:39 Romanía
1517rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 12:20:41,60 1 01:15:42 Romanía
1518tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime6 12:20:41,90 1 01:15:42 Adexe
1519germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann11 12:20:42,50 1 01:15:42 Kassel Club
1520polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland13 12:20:42,70 1 01:15:43 Polonia
1521wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett8 12:20:42,95 1 01:15:43 Welsh Flag
1522turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu18 12:20:44,40 1 01:15:44 Turkey Flying Club
1523belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes9 12:20:44,85 1 01:15:45 Fondclub Loft 24
1524belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 12:20:45,20 1 01:15:45 Fondclub Herent
1525italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu2 12:20:48,70 1 01:15:49 Italia
1526belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck11 12:20:53,75 1 01:15:54 Fond Wallonie
1527tenerife MC0012  
Heiko
Edward Frost2 12:20:53,90 1 01:15:54 C.C.Portuense
1528rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica7 12:20:54,20 1 01:15:54 Romanía
1529norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura4 12:20:55,55 1 01:15:56 Norge Racing Pigeon Club
1530germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany6 12:20:59,95 1 01:16:00 Germany Club
1531polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport10 12:21:02,15 1 01:16:02 Polonia
1532hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 12:21:02,55 1 01:16:03 Hungary Pigeons Club
1533rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 88811 12:21:03,65 1 01:16:04 Romanía
1534belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 12:21:05,05 1 01:16:05 Club Olijftak Maaseik
1535rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc9 12:21:06,55 1 01:16:07 Romanía
1536rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 12:21:06,80 1 01:16:07 Romanía
1537netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving3 12:21:12,40 1 01:16:12 Holland Pigeons Club
1538netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo7 12:21:16,10 1 01:16:16 Holland Pigeons Club
1539wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service2 12:21:17,30 1 01:16:17 Wales Club
1540wales MC2174  
Dreamers 74
Team Big Dreamers10 12:21:22,10 1 01:16:22 Wales Club
1541germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany7 12:21:22,55 1 01:16:23 Germany Club
1542germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.5 12:21:27,35 1 01:16:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1543germany MC0848  
Neville
Werner Wahl6 12:21:32,55 1 01:16:33 Heidenheim Club
1544wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus2 12:21:35,25 1 01:16:35 Wales Club
1545controling MC0089  
check
Checking Checking2 12:21:36,75 1 01:16:37 Checking
1546tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime7 12:21:38,55 1 01:16:39 Adexe
1547alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral10 12:21:39,00 1 01:16:39 La Dama de Elche
1548austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres3 12:21:42,85 1 01:16:43 Pigeon Club Austria South
1549germany MC0073  
Fussy
Team SAS2 12:21:45,00 1 01:16:45 Germany Club
1550netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto4 12:21:45,50 1 01:16:46 Holland Pigeons Club
1551italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy10 12:21:46,10 1 01:16:46 Italia
1552netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition3 12:21:46,60 1 01:16:47 Holland Pigeons Club
1553italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 12:21:47,90 1 01:16:48 Italia
1554germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer1 12:21:54,75 1 01:16:55 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1555norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 12:21:58,55 1 01:16:59 Norge Racing Pigeon Club
1556ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts7 12:22:03,40 1 01:17:03 Irish Homing Union
1557turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan3 12:22:06,35 1 01:17:06 Turkey Flying Club
1558italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu6 12:22:10,35 1 01:17:10 Italia
1559rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 12:22:22,15 1 01:17:22 Romanía
1560polska MC2009  
Small Miricle
Grzegorz Szymanski2 12:22:35,15 1 01:17:35 Polonia
1561malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta10 12:22:37,10 1 01:17:37 Malta Racing Pigeon Club
1562tenerife MC0367  
Snip
Antonio Mesa Díaz4 12:22:37,95 1 01:17:38 C.C.Portuense
1563hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 12:22:40,85 1 01:17:41 Hungary Pigeons Club
1564netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan15 12:22:44,15 1 01:17:44 Holland Pigeons Club
1565belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns9 12:22:44,65 1 01:17:45 Fondclub Loft 24
1566belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 12:22:45,70 1 01:17:46 Fond Wallonie
1567germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl7 12:22:49,30 1 01:17:49 Heidenheim Club
1568croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic5 12:22:49,55 1 01:17:50 Croatia Pigeon Club
1569europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe4 12:22:49,90 1 01:17:50 Club E.U.
1570slovenia MC1724  
Nik
Team Planica3 12:22:52,80 1 01:17:53 Slovenia Club
1571netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon4 12:22:54,55 1 01:17:55 Holland Pigeons Club
1572polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof9 12:23:02,25 1 01:18:02 Polonia
1573rumania MC3346  
Ibs 80
Team Ibs Builders Group1 12:23:20,20 1 01:18:20 Romanía
1574wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford11 12:23:24,10 1 01:18:24 Wales Club
1575germany MC2395  
Van Impe
Thomas Wegner3 12:23:24,40 1 01:18:24 Nordhessen Club
1576italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel2 12:23:57,20 1 01:18:57 Italia
1577germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette4 12:23:59,95 1 01:19:00 Käshofen
1578polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski4 12:24:07,25 1 01:19:07 Polonia
1579rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 12:24:08,55 1 01:19:09 Romanía
1580polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta4 12:24:09,10 1 01:19:09 Polonia
1581england MC3351  
Camaroony Returns
Team Fev Flyers4 12:24:11,25 1 01:19:11 RPRA (Pigeon Association)
1582norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls4 12:24:20,40 1 01:19:20 Norge Racing Pigeon Club
1583belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu2 12:24:23,45 1 01:19:23 Belgium Club
1584europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe5 12:24:31,15 1 01:19:31 Club E.U.
1585germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka3 12:24:38,05 1 01:19:38 Wetter
1586polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas1 12:25:26,20 1 01:20:26 Polonia
1587netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda4 12:25:29,25 1 01:20:29 Holland Pigeons Club
1588tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán3 12:25:32,75 1 01:20:33 REUS
1589netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort4 12:25:33,70 1 01:20:34 Holland Pigeons Club
1590germany MC1503  
Signus
Team H & B Wulhorst1 12:25:36,35 1 01:20:36 Oberfranken Club
1591czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal4 12:26:00,60 1 01:21:01 Czech Republic Club
1592wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys3 12:26:06,25 1 01:21:06 Wales Club
1593belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons2 12:26:31,45 1 01:21:31 Fond Wallonie
1594belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 12:26:33,60 1 01:21:34 Club Olijftak Maaseik
1595rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif4 12:26:37,45 1 01:21:37 Romanía
1596croatia MC3309  
Pero
Team Matic & Marcic1 12:26:45,25 1 01:21:45 Croatia Pigeon Club
1597slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano3 12:26:54,00 1 01:21:54 Slovakia Club
1598slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky3 12:28:52,25 1 01:23:52 Slovakia Club
1599england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate9 12:30:57,50 1 01:25:58 RPRA (Pigeon Association)
1600polska MC1907  
Cookie Dough
Michal Klassa4 12:31:52,45 1 01:26:52 Polonia
1601germany MC1314  
Beti
Erich Müller26 12:32:35,85 1 01:27:36 Oberfranken Club
1602germany MC0561  
Joliet Louis
Team Koblenz1 12:36:20,25 1 01:31:20 Koblenz Club
1603hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea10 12:37:19,40 1 01:32:19 Hungary Pigeons Club
1604germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel30 12:40:00,95 1 01:35:01 Saalfeld Club
1605gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos2 12:40:03,35 1 01:35:03 Club Los Socios
1606germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller27 12:40:05,85 1 01:35:06 Oberfranken Club
1607polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner2 12:42:26,35 1 01:37:26 Polonia
1608slovenia MC1725  
Zan
Team Planica4 12:44:40,00 1 01:39:40 Slovenia Club
1609germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons5 12:45:29,80 1 01:40:30 Saarland
1610belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck12 12:46:57,15 1 01:41:57 Fond Wallonie
1611germany MC0279  
Opsinjoorke
Team Klaas & Sohn12 12:52:24,15 1 01:47:24 Rietberg Club
1612scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son4 12:52:29,00 1 01:47:29 Scottish Homing Union
1613rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex6 12:52:37,60 1 01:47:38 Romanía
1614italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar2 12:55:19,35 1 01:50:19 Italia
1615germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 12:55:20,20 1 01:50:20 Germany Club
1616england MC0668  
Anita
David Hinkel5 12:55:48,35 1 01:50:48 RPRA (Pigeon Association)
1617bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina4 12:56:33,25 1 01:51:33 Bosnia & Herzegovina Club
1618south africa MC2693  
Freight
Team Spoorweg Sindikaat2 12:56:34,45 1 01:51:34 South Africa Club
1619slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak2 12:57:01,80 1 01:52:02 Slovenia Club
1620cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero3 12:57:41,65 1 01:52:42 Malagüeño
1621polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 12:58:17,80 1 01:53:18 Polonia
1622rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan3 12:58:23,70 1 01:53:24 Romanía
1623cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero4 12:58:26,15 1 01:53:26 Malagüeño
1624cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero5 12:58:29,80 1 01:53:30 Malagüeño
1625germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany13 12:59:16,00 1 01:54:16 Saalfeld Club
1626belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck13 13:02:08,65 1 01:57:09 Fond Wallonie
1627netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil2 13:02:12,35 1 01:57:12 Holland Pigeons Club
1628turkey MC3041  
Sueda
Yusuf Karakurt2 13:02:39,45 1 01:57:39 Turkey Flying Club
1629belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 13:03:00,80 1 01:58:01 Club Olijftak Maaseik
1630malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta4 13:03:45,15 1 01:58:45 Malta Racing Pigeon Club
1631slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I5 13:03:47,10 1 01:58:47 Slovakia Club
1632rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea32 13:03:54,50 1 01:58:54 Romanía
1633belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 13:04:15,90 1 01:59:16 Club Olijftak Maaseik
1634germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers5 13:05:01,95 1 02:00:02 Münsterland
1635germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski2 13:05:31,10 1 02:00:31 Vogtland Club
1636czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar5 13:05:40,35 1 02:00:40 Czech Republic Club
1637germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 13:05:46,75 1 02:00:47 RV Spessart Club
1638asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella14 13:06:14,80 1 02:01:15 R.C. Oviedo
1639rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 13:06:48,20 1 02:01:48 Romanía
1640ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts8 13:08:15,25 1 02:03:15 Irish Homing Union
1641netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon5 13:23:49,45 1 02:18:49 Holland Pigeons Club
1642germany MC3358  
Manuela
Team Albatal6 13:24:25,20 1 02:19:25 Germany Club
1643slovakia MC1430  
Louis
Team Wiedermann - Bardos6 13:25:04,95 1 02:20:05 Slovakia Club
1644germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn13 13:28:07,60 1 02:23:08 Rietberg Club
1645polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski3 13:28:11,35 1 02:23:11 Polonia
1646denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen8 13:28:15,60 1 02:23:16 Denmark Club
1647italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro4 13:30:31,60 1 02:25:32 Italia
1648belgium MC0798  
Lambert
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 13:30:35,25 1 02:25:35 Club Olijftak Maaseik
1649czech republic MC1407  
Lucky Lue
Lubomir Kubacek7 13:31:33,40 1 02:26:33 Czech Republic Club
1650south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts9 13:32:23,70 1 02:27:24 South Africa Club
1651belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck14 13:33:00,30 1 02:28:00 Fond Wallonie
1652germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring2 13:37:02,80 1 02:32:03 Münsterland Club
1653wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls7 13:39:26,85 1 02:34:27 Wales Club
1654england MC0412  
The Mustang
Pieter Oberholster12 13:39:35,85 1 02:34:36 RPRA (Pigeon Association)
1655germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel31 13:40:40,70 1 02:35:41 Saalfeld Club
1656rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 13:44:58,75 1 02:39:59 Romanía
1657germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring3 13:46:40,75 1 02:41:41 Münsterland Club
1658netherlands MC0121  
TOMATO
Team Dickmann-Stroetges3 13:47:16,75 1 02:42:17 Holland Pigeons Club
1659netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij6 13:47:59,25 1 02:42:59 Holland Pigeons Club
1660czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize14 13:49:41,10 1 02:44:41 Czech Republic Club
1661rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea33 13:53:51,00 1 02:48:51 Romanía
1662italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 13:54:00,70 1 02:49:01 Italia
1663tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña2 13:54:11,20 1 02:49:11 Terres del Ebre
1664austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz3 13:55:08,90 1 02:50:09 Club Austria
1665germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel32 13:55:09,35 1 02:50:09 Saalfeld Club
1666alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral11 13:55:21,25 1 02:50:21 La Dama de Elche
1667netherlands MC0517  
Lofty Pride
Hok M. Reijnen4 13:56:18,05 1 02:51:18 PDV Alphen Vooruit
1668slovakia MC1402  
Rachel 727
Team Evin Peter & Noemi5 13:56:37,10 1 02:51:37 Slovakia Club
1669baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa8 13:57:18,95 1 02:52:19 C.C. Es Pla de Mallorca
1670belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen4 14:03:39,10 1 02:58:39 Club Olijftak Maaseik
1671hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 14:04:44,85 1 02:59:45 Hungary Pigeons Club
1672germany MC0558  
Ailín
Team Röhlig & Bukowski3 14:07:01,50 1 03:02:02 Vogtland Club
1673germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare2 14:07:08,60 1 03:02:09 Germany Club
1674germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 14:07:13,95 1 03:02:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1675czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 14:08:06,70 1 03:03:07 Czech Republic Club
1676fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 14:08:37,70 1 03:03:38 Gran Tarajal
1677germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak10 14:11:00,05 1 03:06:00 Germany Club
1678england MC2155  
Ted
Duncan Kittow1 14:14:37,90 1 03:09:38 RPRA (Pigeon Association)
1679gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor10 14:19:47,20 1 03:14:47 La Paloma Mensajera
1680rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru5 14:25:02,70 1 03:20:03 Romanía
1681belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing13 14:26:11,75 1 03:21:12 Club Olijftak Maaseik
1682rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita8 14:28:25,30 1 03:23:25 Romanía
1683wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys1 14:29:53,35 1 03:24:53 Wales Club
1684czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize15 14:30:06,15 1 03:25:06 Czech Republic Club
1685belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon11 14:31:34,60 1 03:26:35 Club Olijftak Maaseik
1686malta MC0310  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta11 14:31:36,80 1 03:26:37 Malta Racing Pigeon Club
1687austria MC2529  
Frenk
Franz Rötzer2 14:38:39,75 1 03:33:40 VRV - Oberoesterreich
1688belgium MC1472  
Wazabrahima
Luc Verstichelen2 14:42:42,10 1 03:37:42 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1689germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller4 14:42:48,70 1 03:37:49 Germany Club
1690germany MC1348  
Dale Martoglio
Erich Müller28 14:43:02,25 1 03:38:02 Oberfranken Club
1691denmark MC0928  
Thor
Team Anita & Tage Gravesen9 14:44:44,60 1 03:39:45 Denmark Club
1692germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski4 14:53:48,80 1 03:48:49 Vogtland Club
1693slovakia MC2623  
Neo
Team Rohal - Mulik3 14:57:20,10 1 03:52:20 Slovakia Club
1694germany MC0594  
Quico
Team Dersch & Gnittka4 15:01:25,05 1 03:56:25 Wetter
1695hungary MC2466  
Mercibe
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea11 15:04:59,35 1 03:59:59 Hungary Pigeons Club
1696belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends6 15:04:59,60 1 04:00:00 Club Olijftak Maaseik
1697polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport11 15:14:04,00 1 04:09:04 Polonia
1698netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 15:15:58,65 1 04:10:59 Holland Pigeons Club
1699scotland MC0425  
Wee Mo
William Donachie8 15:16:29,40 1 04:11:29 Scottish Homing Union
1700belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 15:18:21,95 1 04:13:22 Fondclub Herent
1701italia MC1921  
Banana
Team RSR4 15:19:43,55 1 04:14:44 Italia
1702netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving4 15:19:50,85 1 04:14:51 Holland Pigeons Club
1703croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic2 15:25:19,05 1 04:20:19 Croatia Pigeon Club
1704europe MC0114  
Zomby
Team TOP 104 15:25:30,45 1 04:20:30 Club E.U.
1705sevilla MC0168  
Mean Maurine
Francisco Gutiérrez11 15:43:05,75 1 04:38:06 ITALICENSE
1706rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 15:49:15,25 1 04:44:15 Romanía
1707netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap5 15:53:50,60 1 04:48:51 Holland Pigeons Club
1708belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen2 15:54:25,65 1 04:49:26 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1709netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland7 15:55:03,95 1 04:50:04 Holland Pigeons Club
1710rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita9 15:57:29,00 1 04:52:29 Romanía
1711tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA4 15:59:20,70 1 04:54:21 Adexe
1712austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag25 16:01:54,10 1 04:56:54 VRV - Oberoesterreich
1713polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk3 16:03:41,45 1 04:58:41 Polonia
1714polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki4 16:03:49,85 1 04:58:50 Polonia
1715china MC2920  
Fax
Team Haiye Bai Fuqing14 16:06:48,55 1 05:01:49 China Pigeon Raging Club
1716rumania MC1251  
Conquest of Atlantic
Sorin Florea34 16:22:41,95 1 05:17:42 Romanía
1717czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 16:22:57,55 1 05:17:58 Czech Republic Club
1718slovakia MC1397  
Rachel 701
Team Evin Peter & Noemi6 16:31:44,75 1 05:26:45 Slovakia Club
1719belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen3 16:34:52,75 1 05:29:53 Club Olijftak Maaseik
1720germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.6 16:35:38,50 1 05:30:38 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1721slovenia MC0621  
Iztok
Team Zvonko Sovic5 16:40:43,50 1 05:35:44 Slovenia Club
1722malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta12 16:50:10,75 1 05:45:11 Malta Racing Pigeon Club
1723sevilla MC0177  
Old Testament
Francisco Gutiérrez12 16:52:42,50 1 05:47:42 ITALICENSE
1724germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring4 16:55:34,85 1 05:50:35 Münsterland Club
1725germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 16:56:56,75 1 05:51:57 Hessen Club
1726england MC2208  
David
Bogdan Hladiuc4 17:03:48,00 1 05:58:48 RPRA (Pigeon Association)
1727slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 17:04:57,45 1 05:59:57 Slovakia Club
1728belgium MC0360  
Beaut
Dirk Verstichelen3 17:06:55,65 1 06:01:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1729italia MC1120  
Rikke
Team Italy11 17:09:03,50 1 06:04:04 Italia
1730polska MC2414  
Isabeau
Stanislaw Para1 17:09:21,65 1 06:04:22 Polonia
1731turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu19 17:09:36,10 1 06:04:36 Turkey Flying Club
1732england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet2 17:09:45,10 1 06:04:45 RPRA (Pigeon Association)
1733rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita10 17:14:31,85 1 06:09:32 Romanía
1734austria MC2533  
Du
Helmut Heiland1 17:27:08,55 1 06:22:09 VRV - Oberoesterreich
1735england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster13 17:33:48,70 1 06:28:49 RPRA (Pigeon Association)
1736norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura5 17:48:31,80 1 06:43:32 Norge Racing Pigeon Club
1737tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz5 17:50:59,45 1 06:45:59 C.C.Portuense
1738netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan16 18:13:40,15 1 07:08:40 Holland Pigeons Club
1739polska MC2413  
Lupo
Stanislaw Para2 18:20:43,10 1 07:15:43 Polonia
1740germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak11 18:44:31,30 1 07:39:31 Germany Club
1741italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patti4 18:48:33,80 1 07:43:34 Italia
1742slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi7 07:37:14,65 2 - Slovakia Club
1743slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J3 08:30:28,40 2 - Slovakia Club
1744germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller29 08:31:38,10 2 - Oberfranken Club
1745wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent5 08:35:27,15 2 - Wales Club
1746germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser17 08:40:22,65 2 - Düsseldorf Club
1747tenerife MC0300  
Glidemaster
Team COLUMBACANARIA5 08:41:55,65 2 - Adexe
1748ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer2 08:48:27,95 2 - Irish Homing Union
1749rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea35 08:52:24,80 2 - Romanía
1750slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec4 08:52:26,20 2 - Slovenia Club
1751austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag26 08:57:07,80 2 - VRV - Oberoesterreich
1752asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones8 08:57:35,15 2 - R.C. Oviedo
1753asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu2 08:58:06,00 2 - R.C.C. Asturias
1754europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 105 08:59:44,90 2 - Club E.U.
1755netherlands MC1487  
Tortas
Team Soepboer7 09:01:53,15 2 - Holland Pigeons Club
1756netherlands MC1562  
Dealer
Team Cees van Gelder6 09:10:37,55 2 - Holland Pigeons Club
1757tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA6 09:12:03,45 2 - Adexe
1758scotland MC0421  
Callum
William Donachie9 09:12:40,00 2 - Scottish Homing Union
1759austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag27 09:16:45,15 2 - VRV - Oberoesterreich
1760alicante MC0183  
Katia
Javier & Sergio Peral12 09:23:39,65 2 - La Dama de Elche
1761germany MC0033  
El Drago
Jungfleisch Avantgare3 09:29:18,00 2 - Germany Club
1762germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 09:33:30,55 2 - Germany Club
1763rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea36 09:37:32,00 2 - Romanía
1764wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts2 09:51:52,10 2 - Welsh Flag
1765england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate10 09:53:05,60 2 - RPRA (Pigeon Association)
1766germany MC1361  
Brandy
Paul-Heinz Wesjohann5 09:57:46,30 2 - Oberfranken Club
1767china MC2922  
Oker
Team Haiye Bai Fuqing15 10:00:57,90 2 - China Pigeon Raging Club
1768norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura6 10:13:24,85 2 - Norge Racing Pigeon Club
1769tenerife MC0003  
Handel
Team Achaman2 10:18:17,70 2 - Adexe
1770fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna7 10:43:27,25 2 - Gran Tarajal
1771malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta4 10:43:27,95 2 - Malta Racing Pigeon Club
1772gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi5 10:44:13,05 2 - Club Los Socios
1773germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 10:51:41,45 2 - Oberfranken Club
1774denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen3 10:56:06,00 2 - Denmark Club
1775polska MC2456  
JKG 7972
Team JKG Transport12 11:04:54,85 2 - Polonia
1776scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds3 11:13:02,65 2 - Scottish Homing Union
1777tarragona MC0086  
Aleluya
Andrés Cintas Guzmán4 11:22:04,30 2 - REUS
1778germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak12 11:25:26,10 2 - Germany Club
1779germany MC3376  
Sir Red
Rolf Schlömer2 11:51:27,15 2 - Weitstrecken Myhl-Wegberg
1780cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:51:37,50 2 - Andalucía
1781netherlands MC2365  
Aal
Gerrit Veerman3 12:03:16,60 2 - Holland Pigeons Club
1782wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 12:03:39,85 2 - Wales Club
1783south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat3 12:06:13,45 2 - South Africa Club
1784polska MC3057  
Purple Rain
Adam Wrobel4 12:06:24,20 2 - Polonia
1785malta MC0563  
Zvantiger
Team Gandlier Lofts Malta5 12:06:49,80 2 - Malta Racing Pigeon Club
1786wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 12:07:03,45 2 - Wales Club
1787germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt2 12:11:20,90 2 - Germany Club
1788germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons6 12:11:52,15 2 - Saarland
1789austria MC1776  
Arely
Beniamin Neag28 12:12:26,35 2 - VRV - Oberoesterreich
1790netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder7 12:35:40,45 2 - Holland Pigeons Club
1791rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar3 15:00:30,80 2 - Romanía
1792wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent6 15:21:24,95 2 - Wales Club
1793polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland14 15:21:38,30 2 - Polonia
1794wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys2 15:45:48,10 2 - Wales Club
1795china MC2910  
European Rose
Team Haiye Bai Fuqing16 16:34:26,80 2 - China Pigeon Raging Club
1796italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile4 16:56:13,55 2 - Italia
1797belgium MC1153  
Wizzard
Filip de Smedt13 17:44:36,00 2 - De Snelvliegers Zandbergen Club
1798germany MC0497  
ATLANTIC 798
Alexander Gebel33 19:05:09,55 2 - Saalfeld Club
1799polska MC2778  
Innika
Radoslaw Delanowski3 08:31:56,55 3 - Polonia
1800netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders2 09:29:21,25 3 - Holland Pigeons Club
1801germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn14 11:49:23,95 3 - Rietberg Club
1802netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda5 12:12:00,05 3 - Holland Pigeons Club
1803polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling4 12:38:54,55 3 - Polonia
1804netherlands MC2295  
Helene
Bert Ploeg3 12:39:09,35 3 - Holland Pigeons Club
1805gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor11 13:05:16,26 3 - La Paloma Mensajera
1806china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Bai Fuqing17 13:12:00,00 3 - China Pigeon Raging Club
1807germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein9 13:35:16,20 3 - Germany Club
1808hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard3 13:45:16,25 3 - Hungary Pigeons Club
1809rumania MC1205  
Between Mind-Heart-Power
Sorin Florea37 14:25:09,05 3 - Romanía

 


 

 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras