Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Sea Race 3

 1579
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Slovakia
Team Evin Peter & Noemi

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 7 de febrero de 2017 Distance 80  
  Liberation time 09:00:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 23 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 17 Km/h  
  Pigeons sent 1.813 % Arrivals 87,09 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1slovakia MC1401  
Peter 720
Team Evin Peter & Noemi1 09:45:59,95 1 00:46:00 Slovakia Club
2wales MC1752  
Karina
Paul Bamford1 09:47:14,45 1 00:47:14 Wales Club
3rumania MC3282  
Angel
Team Power Pigeons & Pop Patrick1 09:47:17,35 1 00:47:17 Romanía
4germany MC1839  
Bibi
Team Wild Escobar Devils1 09:47:18,00 1 00:47:18 Germany Club
5germany MC2614  
Snowman 10
Günter Schneemann1 09:47:18,10 1 00:47:18 Kassel Club
6belarus MC2020  
Grey
Team Dobrovolskiy Leonid1 09:47:18,30 1 00:47:18 Belarus Club
7tenerife MC0162  
Austin
Fco. Enrique Martín Acevedo1 09:47:18,45 1 00:47:18 Isla Baja
8england MC0671  
Gypsyfilea
David Hinkel1 09:47:18,80 1 00:47:19 RPRA (Pigeon Association)
9polska MC2007  
Wicked Will
Grzegorz Szymanski1 09:47:19,80 1 00:47:20 Polonia
10czech republic MC1441  
Sebi
Team Klemens1 09:47:20,25 1 00:47:20 Czech Republic Club
11rumania MC1171  
Pheonix
Class 8881 09:47:20,55 1 00:47:21 Romanía
12polska MC1014  
World Ace
Team Smge Rumik Krzysztof1 09:47:21,50 1 00:47:22 Polonia
13rumania MC1233  
Up Celebrate You
Sorin Florea1 09:47:21,65 1 00:47:22 Romanía
14england MC2942  
Anubis
Peter Williams1 09:47:21,70 1 00:47:22 RPRA (Pigeon Association)
15rumania MC1164  
AS Boy
Class 8882 09:47:21,85 1 00:47:22 Romanía
16china MC2926  
Nikon
Team Haiye Bai Fuqing1 09:47:21,90 1 00:47:22 China Pigeon Raging Club
17germany MC0508  
ATLANTIC 933
Team Ladys Germany1 09:47:22,10 1 00:47:22 Saalfeld Club
18rumania MC1951  
Last Mohican
Team Sepciuc & Penteliuc1 09:47:22,75 1 00:47:23 Romanía
19belgium MC0160  
Derby Laureaat 375
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 09:47:23,60 1 00:47:24 Fondclub Herent
20alicante MC0197  
Chula
Javier & Sergio Peral1 09:47:23,65 1 00:47:24 La Dama de Elche
21germany MC0608  
Rockette
Helmut Mann1 09:47:24,20 1 00:47:24 Wetter
22slovakia MC2618  
Herberjka
Team Blazenec & Vano1 09:47:24,80 1 00:47:25 Slovakia Club
23belgium MC1151  
Maddiston
Filip de Smedt1 09:47:25,40 1 00:47:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
24netherlands MC1693  
Busquets
Hein van Dam1 09:47:26,40 1 00:47:26 Holland Pigeons Club
25netherlands MC2360  
Anjo 4
Anita John1 09:47:26,75 1 00:47:27 Holland Pigeons Club
26netherlands MC1139  
Doortje
Team Holland 11 09:47:28,45 1 00:47:28 Holland Pigeons Club
27czech republic MC2592  
Lucas Go
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 09:47:28,46 1 00:47:28 Czech Republic Club
28england MC0687  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate1 09:47:28,55 1 00:47:29 RPRA (Pigeon Association)
29germany MC2970  
Ascot
Hans-Paul Esser1 09:47:28,95 1 00:47:29 Düsseldorf Club
30scotland MC0432  
Maureen
William Donachie1 09:47:30,05 1 00:47:30 Scottish Homing Union
31rumania MC1230  
One Upon a Time in TF
Sorin Florea2 09:47:30,40 1 00:47:30 Romanía
32netherlands MC1093  
Torombolo
Team Pigeons 4 racing1 09:47:31,40 1 00:47:31 Holland Pigeons Club
33germany MC0498  
ATLANTIC 803
Alexander Gebel1 09:47:31,75 1 00:47:32 Saalfeld Club
34hungary MC1618  
Top Guy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 09:47:31,90 1 00:47:32 Hungary Pigeons Club
35slovenia MC0632  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha1 09:47:32,65 1 00:47:33 Slovenia Club
36austria MC3164  
Blue Lena
Clemens Ivanschitz1 09:47:34,10 1 00:47:34 Club Austria
37italia MC1113  
Southwester
Team Italy1 09:47:34,15 1 00:47:34 Italia
38rumania MC3218  
Pease
Dumitru Boca1 09:47:34,30 1 00:47:34 Romanía
39rumania MC1238  
The Storm
Sorin Florea3 09:47:35,20 1 00:47:35 Romanía
40belgium MC2281  
Little Lady
Team Breese Pigeons Friends1 09:47:35,30 1 00:47:35 Club Olijftak Maaseik
41slovakia MC1422  
Slovakia
Team Marton J + I1 09:47:35,40 1 00:47:35 Slovakia Club
42england MC0668  
Anita
David Hinkel2 09:47:36,25 1 00:47:36 RPRA (Pigeon Association)
43rumania MC1161  
Alpin Boy
Class 8883 09:47:36,30 1 00:47:36 Romanía
44rumania MC3231  
Alesia
Ciobanu Fratti1 09:47:37,30 1 00:47:37 Romanía
45austria MC1831  
Eleven fingers
Beniamin Neag1 09:47:37,60 1 00:47:38 VRV - Oberoesterreich
46slovenia MC2881  
Saba
Tadej Vugrinec1 09:47:37,61 1 00:47:38 Slovenia Club
47austria MC1822  
Nohach
Beniamin Neag2 09:47:38,10 1 00:47:38 VRV - Oberoesterreich
48germany MC1312  
Caitlans Dream
Erich Müller1 09:47:38,35 1 00:47:38 Oberfranken Club
49belgium MC2272  
Stijn
Team De Hendrixsen1 09:47:39,20 1 00:47:39 Club Olijftak Maaseik
50polska MC1013  
Kombat Kat
Team Smge Rumik Krzysztof2 09:47:39,55 1 00:47:40 Polonia
51belgium MC0981  
Ken
Vincent Neirynck1 09:47:40,35 1 00:47:40 Fond Wallonie
52rumania MC3222  
Elbiskus
Dumitru Boca2 09:47:40,36 1 00:47:40 Romanía
53italia MC1919  
Sharpie
Team RSR1 09:47:42,20 1 00:47:42 Italia
54wales MC2171  
Dreamers 84
Team Big Dreamers1 09:47:42,45 1 00:47:42 Wales Club
55germany MC3358  
Manuela
Team Albatal1 09:47:42,75 1 00:47:43 Germany Club
56rumania MC3262  
Valverde
Florin Scutaru1 09:47:45,35 1 00:47:45 Romanía
57netherlands MC2803  
Angel
Team John Rimmelzwaan1 09:47:45,55 1 00:47:46 Holland Pigeons Club
58polska MC2402  
Etel
Krzysztof Szkolny1 09:47:47,85 1 00:47:48 Polonia
59germany MC1095  
PIGEONS OF THE SEA 5
Team Mark Buse & Fam.1 09:47:48,05 1 00:47:48 Weitstrecken Myhl-Wegberg
60czech republic MC2565  
RA 02
Team A.K. Kubica1 09:47:49,05 1 00:47:49 Czech Republic Club
61hungary MC2065  
Frontier Lady
Laszlo Gotthard1 09:47:49,30 1 00:47:49 Hungary Pigeons Club
62england MC3352  
Neils diamond
Team Fev Flyers1 09:47:50,05 1 00:47:50 RPRA (Pigeon Association)
63wales MC2762  
Julias Choice
Team Davies & Lee1 09:47:50,55 1 00:47:51 Wales Club
64netherlands MC2808  
Blinky
Team John Rimmelzwaan2 09:47:50,95 1 00:47:51 Holland Pigeons Club
65germany MC2834  
Timo 3
Herbert Bresser1 09:47:51,25 1 00:47:51 Ostwestfalenn Club
66wales MC2179  
Dreamers 95
Team Big Dreamers2 09:47:51,35 1 00:47:51 Wales Club
67wales MC2379  
Hallie
Team Rudderfett1 09:47:52,70 1 00:47:53 Welsh Flag
68czech republic MC1410  
New Devil
Lubomir Kubacek1 09:47:53,55 1 00:47:54 Czech Republic Club
69ireland MC1767  
Celtic Ruby
Team Highway Lofts1 09:47:53,65 1 00:47:54 Irish Homing Union
70belgium MC0976  
King
Vincent Neirynck2 09:47:54,05 1 00:47:54 Fond Wallonie
71italia MC0149  
SOLO
Hanus Vasile1 09:47:54,15 1 00:47:54 Italia
72netherlands MC2819  
Precious
Team John Rimmelzwaan3 09:47:54,25 1 00:47:54 Holland Pigeons Club
73polska MC2775  
Aldo
Radoslaw Delanowski1 09:47:55,10 1 00:47:55 Polonia
74netherlands MC1979  
Neve
Team Zandverstuiving1 09:47:55,20 1 00:47:55 Holland Pigeons Club
75germany MC1574  
Diana
Fedoseev Vitalij1 09:47:55,90 1 00:47:56 Harsewinkel Club
76czech republic MC2540  
GPG 115
Team GPG Oversize1 09:47:56,00 1 00:47:56 Czech Republic Club
77wales MC2093  
Costic Soda
Team Welsh Hopefuls1 09:47:56,60 1 00:47:57 Wales Club
78belgium MC0639  
Gl Joe
Team Creemers & Zoon1 09:47:56,65 1 00:47:57 Club Olijftak Maaseik
79germany MC2240  
Branko
Team Blümmers1 09:47:57,55 1 00:47:58 Niederrhein Club
80rumania MC2421  
Erdej
Team Jabloncic Jaroslav1 09:47:58,00 1 00:47:58 Romanía
81polska MC2287  
Wise Wish
Jozef Borowiecki1 09:47:58,40 1 00:47:58 Polonia
82germany MC3102  
Fair Dincum Rum
Dieter Bartczak1 09:47:59,10 1 00:47:59 Germany Club
83england MC0108  
Richards One
Team Louella Pigeon World1 09:47:59,80 1 00:48:00 RPRA (Pigeon Association)
84china MC2901  
Nady
Team Haiye Bai Fuqing2 09:48:00,55 1 00:48:01 China Pigeon Raging Club
85germany MC0459  
ATLANTIC 437
Alexander Gebel2 09:48:00,56 1 00:48:01 Saalfeld Club
86controling MC0089  
check
Checking Checking1 09:48:01,15 1 00:48:01 Checking
87netherlands MC2820  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan4 09:48:01,20 1 00:48:01 Holland Pigeons Club
88rumania MC1949  
Siddy
Team Sepciuc & Penteliuc2 09:48:02,35 1 00:48:02 Romanía
89germany MC3104  
Gambit Springs
Rainer Höhn1 09:48:02,60 1 00:48:03 Germany Club
90hungary MC3177  
Claude Green Grass
Team Norbert Turi & Noel1 09:48:02,80 1 00:48:03 Hungary Pigeons Club
91italia MC1123  
Jon D
Cristiano Paltrinieri1 09:48:03,50 1 00:48:04 Italia
92slovenia MC1725  
Zan
Team Planica1 09:48:04,00 1 00:48:04 Slovenia Club
93slovenia MC0634  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha2 09:48:04,25 1 00:48:04 Slovenia Club
94belgium MC3116  
Favorit girl
Team Thieu & Thieu1 09:48:04,55 1 00:48:05 Belgium Club
95fuerteventura MC0873  
Wait And See
Luis Fumero Arucas1 09:48:05,75 1 00:48:06 Gran Tarajal
96belgium MC0161  
Derby Laureaat 376
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 09:48:06,00 1 00:48:06 Fondclub Herent
97netherlands MC3072  
Benno 2
Team Twins1 09:48:06,25 1 00:48:06 Holland Pigeons Club
98germany MC1096  
PIGEONS OF THE SEA 4
Team Mark Buse & Fam.2 09:48:07,05 1 00:48:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
99germany MC2336  
Diamond Boy
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 09:48:07,40 1 00:48:07 Germany Club
100germany MC1345  
Hot Stuff
Erich Müller2 09:48:08,05 1 00:48:08 Oberfranken Club
101tenerife MC0302  
Cameron
Team COLUMBACANARIA1 09:48:08,15 1 00:48:08 Adexe
102baleares MC2152  
Segulah
Rafael Forteza Costa1 09:48:10,05 1 00:48:10 C.C. Es Pla de Mallorca
103rumania MC3156  
Pepa
Paul Popovici1 09:48:10,10 1 00:48:10 Romanía
104wales MC1546  
Idris
Team Belgium Bus1 09:48:11,00 1 00:48:11 Wales Club
105ireland MC1768  
Celtic Aurora
Team Highway Lofts2 09:48:11,05 1 00:48:11 Irish Homing Union
106germany MC0487  
ATLANTIC 588
Alexander Gebel3 09:48:11,10 1 00:48:11 Saalfeld Club
107belgium MC0866  
Apache
Jose Hoes1 09:48:11,95 1 00:48:12 Fondclub Loft 24
108italia MC2119  
Chantal
Renato Cantu1 09:48:12,70 1 00:48:13 Italia
109rumania MC0051  
Last Blue
Team Coldea & Basch1 09:48:14,60 1 00:48:15 Romanía
110belgium MC0656  
Legendary
Team Creemers & Zoon2 09:48:14,75 1 00:48:15 Club Olijftak Maaseik
111germany MC1511  
Rise of an empire 956
Team SG Eider1 09:48:15,60 1 00:48:16 Oberfranken Club
112netherlands MC0119  
KAPPES
Team Dickmann-Stroetges1 09:48:20,10 1 00:48:20 Holland Pigeons Club
113england MC0686  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate2 09:48:20,35 1 00:48:20 RPRA (Pigeon Association)
114italia MC1118  
Kika
Team Italy2 09:48:20,95 1 00:48:21 Italia
115germany MC1306  
Horsti 54
Horst Hain1 09:48:22,40 1 00:48:22 Fulda Club
116belgium MC3122  
Jupiler
Team Bucaciuc & Dumitrescu1 09:48:22,75 1 00:48:23 Belgium Club
117germany MC2519  
PIGEONS OF THE SEA
Team Mark Buse & Fam.3 09:48:23,55 1 00:48:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
118germany MC2037  
Brandt 366
Daniel Brandt1 09:48:25,45 1 00:48:25 NRW Club
119germany MC0458  
ATLANTIC 434
Alexander Gebel4 09:48:27,00 1 00:48:27 Saalfeld Club
120tenerife MC0232  
Maspalomas
Team Herrera y Jaime1 09:48:27,01 1 00:48:27 Adexe
121germany MC0758  
Adler
Team Albatal2 09:48:27,65 1 00:48:28 Germany Club
122italia MC1926  
DAC
Hanus Vasile2 09:48:29,70 1 00:48:30 Italia
123tenerife MC0230  
Anaga 4
Team Herrera y Jaime2 09:48:30,20 1 00:48:30 Adexe
124belgium MC0982  
Marvin
Vincent Neirynck3 09:48:31,50 1 00:48:32 Fond Wallonie
125czech republic MC1661  
Bouchal Aston Martin
Team Bouchal1 09:48:39,85 1 00:48:40 Czech Republic Club
126italia MC3135  
Bam Bam
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura1 09:48:41,80 1 00:48:42 Italia
127netherlands MC1009  
pipa
Team Gebr. Vieberink1 09:48:42,70 1 00:48:43 Holland Pigeons Club
128polska MC2443  
JKG 7785
Team JKG Transport1 09:48:43,85 1 00:48:44 Polonia
129scotland MC2135  
Oor Wullie
Team W. Gray & Son1 09:48:45,35 1 00:48:45 Scottish Homing Union
130tenerife MC0228  
Arucas
Team Herrera y Jaime3 09:48:48,40 1 00:48:48 Adexe
131slovenia MC1731  
Enej 67
Vladimir Srebotnjak1 09:48:48,80 1 00:48:49 Slovenia Club
132tenerife MC1128  
Suske
Team Demmis1 09:48:49,35 1 00:48:49 Nuevos HORIZONTES
133germany MC0850  
Hot Streak
Werner Wahl1 09:48:58,10 1 00:48:58 Heidenheim Club
134polska MC1670  
Greg 752
Team Greg - Poland1 09:48:59,20 1 00:48:59 Polonia
135germany MC0501  
ATLANTIC 901
Alexander Gebel5 09:48:59,45 1 00:48:59 Saalfeld Club
136germany MC1311  
Skywalker
Erich Müller3 09:48:59,75 1 00:49:00 Oberfranken Club
137italia MC2124  
Dylan
Renato Cantu2 09:49:00,65 1 00:49:01 Italia
138baleares MC2146  
Sea Biscuit
Rafael Forteza Costa2 09:49:02,05 1 00:49:02 C.C. Es Pla de Mallorca
139germany MC0078  
La Matanza
Jungfleisch Avantgare1 09:49:02,80 1 00:49:03 Germany Club
140slovenia MC1726  
David
Team Planica2 09:49:05,00 1 00:49:05 Slovenia Club
141netherlands MC0994  
Gerrit
Gerrit Veerman1 09:49:05,05 1 00:49:05 Holland Pigeons Club
142china MC2914  
Port Merion
Team Haiye Bai Fuqing3 09:49:07,70 1 00:49:08 China Pigeon Raging Club
143rumania MC1181  
Adyna
Team Pisla Daniel & Vintan George1 09:49:08,40 1 00:49:08 Romanía
144rumania MC1248  
Why Me
Sorin Florea4 09:49:20,75 1 00:49:21 Romanía
145china MC2920  
Fax
Team Haiye Bai Fuqing4 09:49:26,75 1 00:49:27 China Pigeon Raging Club
146germany MC0506  
ATLANTIC 914
Alexander Gebel6 09:49:30,10 1 00:49:30 Saalfeld Club
147polska MC2444  
JKG 7786
Team JKG Transport2 09:49:40,50 1 00:49:40 Polonia
148tenerife MC0304  
Winkipop
Team COLUMBACANARIA2 09:49:41,75 1 00:49:42 Adexe
149alicante MC0183  
Katia
Javier & Sergio Peral2 09:49:52,55 1 00:49:53 La Dama de Elche
150germany MC1506  
Ivanka
Team Waz1 09:49:52,85 1 00:49:53 Oberfranken Club
151wales MC0521  
chopper 3
Team Proc-A-Kidd.coconuts1 09:49:54,05 1 00:49:54 Wales Club
152polska MC2410  
Narla
Jan Bohenczak1 09:50:01,30 1 00:50:01 Polonia
153belgium MC1140  
Buffy
Filip de Smedt2 09:50:36,60 1 00:50:37 De Snelvliegers Zandbergen Club
154england MC2199  
Lister 4
Team Lister Bros & Walker1 09:50:36,65 1 00:50:37 RPRA (Pigeon Association)
155germany MC0067  
Mighty Asterix
Team Albatal3 09:50:42,90 1 00:50:43 Germany Club
156germany MC2375  
Snowman 2
Günter Schneemann2 09:50:48,60 1 00:50:49 Kassel Club
157malta MC0322  
Victory Chalie
Team Victory Lofts Malta1 09:50:49,45 1 00:50:49 Malta Racing Pigeon Club
158england MC2754  
Josh
Team Bristol Bulldogs1 09:50:55,75 1 00:50:56 RPRA (Pigeon Association)
159germany MC0453  
ATLANTIC 413
Alexander Gebel7 09:51:02,30 1 00:51:02 Saalfeld Club
160germany MC2679  
Diamond Beauty
Andreas Moeller1 09:51:06,05 1 00:51:06 Germany Club
161germany MC2226  
Bocho
Team Rutz and sons1 09:54:15,90 1 00:54:16 Saarland
162denmark MC0926  
Jos
Team Anita & Tage Gravesen1 09:56:06,95 1 00:56:07 Denmark Club
163croatia MC1542  
Croatian Son
Denis Culic1 09:56:08,35 1 00:56:08 Croatia Pigeon Club
164tenerife MC2882  
Balto
Carlos Guanche Campos1 09:56:12,25 1 00:56:12 CANARAGÜI
165england MC0402  
Bright N Timely
Pieter Oberholster1 09:56:15,35 1 00:56:15 RPRA (Pigeon Association)
166germany MC0849  
Mayren
Werner Wahl2 09:56:17,90 1 00:56:18 Heidenheim Club
167germany MC0084  
Charlien
Team Spitzberg1 09:56:18,50 1 00:56:18 Sajonia Club
168switzerland MC2252  
Markus
Simon Wolf1 09:56:22,05 1 00:56:22 Suiza
169south africa MC1885  
Roxy
Gavin Lamprecht1 09:57:28,65 1 00:57:29 South Africa Club
170scotland MC0421  
Callum
William Donachie2 09:58:26,70 1 00:58:27 Scottish Homing Union
171netherlands MC1088  
Artemis
Team Hennie & Arie Voskuil1 09:58:33,80 1 00:58:34 Holland Pigeons Club
172tenerife MC0308  
Pipo
Team COLUMBACANARIA3 09:58:36,10 1 00:58:36 Adexe
173polska MC2285  
Superbity
Jozef Borowiecki2 09:58:38,95 1 00:58:39 Polonia
174germany MC2228  
Santillan
Team Rutz and sons2 09:58:40,15 1 00:58:40 Saarland
175czech republic MC2594  
Klaren K
Team Krutil Karel & Michal1 09:58:40,80 1 00:58:41 Czech Republic Club
176rusia MC3303  
Rezviy
Team Leonid & Dmitriy Bojko1 09:58:41,85 1 00:58:42 Club Rusia
177germany MC1348  
Dale Martoglio
Erich Müller4 09:58:41,90 1 00:58:42 Oberfranken Club
178germany MC0391  
Spartacus
Team Volmer & Wilpers1 09:58:42,95 1 00:58:43 Münsterland
179germany MC3374  
Ivo
Team SG Missy Heinz & Annette1 09:58:45,60 1 00:58:46 Käshofen
180asturias MC0950  
Gorky
José Manuel García Darriba1 09:58:51,80 1 00:58:52 R.C. Oviedo
181polska MC1602  
Its Your Love
Team Lorek & Losinski1 09:58:52,60 1 00:58:53 Polonia
182wales MC2167  
Chelsea
Team P. K. Lofts1 09:58:53,25 1 00:58:53 Wales Club
183austria MC3127  
Gaby
Alois Wiefler1 09:58:56,25 1 00:58:56 Club Austria
184germany MC0037  
Goldfinger
Michael Zeug1 09:58:57,40 1 00:58:57 Germany Club
185germany MC0081  
Muddy
Team SAS1 09:59:06,40 1 00:59:06 Germany Club
186belgium MC0221  
Omaha Beach
Team Sibille Thierry & Thomas1 09:59:06,90 1 00:59:07 Fond Wallonie
187germany MC3092  
Rob And Chrissys Choice
Team SG Steckenbiller1 09:59:07,25 1 00:59:07 Germany Club
188rumania MC0892  
Pola
Mihai Chirita1 09:59:14,95 1 00:59:15 Romanía
189austria MC1807  
Leiv
Beniamin Neag3 09:59:15,55 1 00:59:16 VRV - Oberoesterreich
190czech republic MC2590  
Master of Gold
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas2 09:59:24,55 1 00:59:25 Czech Republic Club
191fuerteventura MC0249  
Lee Ray
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 09:59:30,15 1 00:59:30 Gran Tarajal
192denmark MC0936  
Max
Team Anita & Tage Gravesen2 09:59:40,65 1 00:59:41 Denmark Club
193england MC0998  
NSB 4
Nick Bradford1 09:59:41,10 1 00:59:41 RPRA (Pigeon Association)
194rumania MC1991  
Vio 1
Viorel Gah1 09:59:47,45 1 00:59:47 Romanía
195england MC2215  
Jody
Andrei Antoce1 09:59:51,20 1 00:59:51 RPRA (Pigeon Association)
196austria MC2513  
Euro 4
Team Europa1 09:59:52,60 1 00:59:53 VRV - Oberoesterreich
197belgium MC0644  
Cher Ami
Team Creemers & Zoon3 09:59:55,70 1 00:59:56 Club Olijftak Maaseik
198tenerife MC0233  
Artenara
Team Herrera y Jaime4 10:00:40,00 1 01:00:40 Adexe
199germany MC0553  
Yancy
Team Röhlig & Bukowski1 10:00:51,00 1 01:00:51 Vogtland Club
200rumania MC3243  
Tiky
Team Cioban & Grigorean & Curelusa1 10:00:52,50 1 01:00:52 Romanía
201belgium MC0651  
Sunshine
Team Creemers & Zoon4 10:00:57,20 1 01:00:57 Club Olijftak Maaseik
202rumania MC3234  
Dali
Team Cioban & Grigorean & Curelusa2 10:02:09,55 1 01:02:10 Romanía
203netherlands MC3086  
Fly Tomorrow
Levi van der Weijden1 10:03:06,25 1 01:03:06 Holland Pigeons Club
204england MC2216  
Abakus
Andrei Antoce2 10:03:15,35 1 01:03:15 RPRA (Pigeon Association)
205belgium MC1899  
Aeropasser
Team Atomium1 10:03:38,60 1 01:03:39 Belgium Club
206rumania MC1237  
I Will Always Fly For You
Sorin Florea5 10:04:07,95 1 01:04:08 Romanía
207germany MC0063  
PIGEONS OF THE SEA 2
Team Mark Buse & Fam.4 10:04:29,35 1 01:04:29 Weitstrecken Myhl-Wegberg
208tenerife MC0369  
Arkan
Antonio Mesa Díaz1 10:04:31,15 1 01:04:31 C.C.Portuense
209rumania MC1844  
Tarnava Mica
Aurelian Petca1 10:04:33,35 1 01:04:33 Romanía
210belgium MC0646  
Amadeo
Team Creemers & Zoon5 10:04:34,95 1 01:04:35 Club Olijftak Maaseik
211england MC2213  
Eclair
Andrei Antoce3 10:04:35,20 1 01:04:35 RPRA (Pigeon Association)
212turkey MC3028  
Marasal
Team Recep-emin Bayramoglu1 10:04:35,21 1 01:04:35 Turkey Flying Club
213rumania MC2947  
Conquistador
Cristian Stan1 10:04:35,50 1 01:04:36 Romanía
214czech republic MC2572  
RA 09
Team A.K. Kubica2 10:04:36,85 1 01:04:37 Czech Republic Club
215tenerife MC0227  
Teide
Team Herrera y Jaime5 10:04:37,10 1 01:04:37 Adexe
216netherlands MC2349  
Annia
Team Twin Brothers Gelderland1 10:04:37,85 1 01:04:38 Holland Pigeons Club
217netherlands MC2314  
Truki
Gerrit Tuls1 10:04:38,80 1 01:04:39 Holland Pigeons Club
218england MC0689  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate3 10:04:40,30 1 01:04:40 RPRA (Pigeon Association)
219europe MC0114  
Zomby
Team TOP 101 10:04:44,30 1 01:04:44 Club E.U.
220malta MC0311  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta2 10:04:45,05 1 01:04:45 Malta Racing Pigeon Club
221scotland MC0426  
Flecha Returns
William Donachie3 10:04:45,40 1 01:04:45 Scottish Homing Union
222czech republic MC2597  
Hertem Schuurmans
Team Krutil Karel & Michal2 10:04:47,30 1 01:04:47 Czech Republic Club
223polska MC2447  
JKG 7796
Team JKG Transport3 10:04:47,85 1 01:04:48 Polonia
224france MC1134  
Stay Lucky
Xavier Benoit1 10:04:49,00 1 01:04:49 Team Sibille France
225netherlands MC0712  
Luigi
Team Rien van Oss en Zn1 10:04:51,55 1 01:04:52 Holland Pigeons Club
226rumania MC3336  
Sofia
Team Pop Ecaterina Paul Pigeons1 10:04:54,95 1 01:04:55 Romanía
227rumania MC0052  
Locco
Team Coldea & Basch2 10:04:55,25 1 01:04:55 Romanía
228hungary MC1629  
Top Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 10:04:56,70 1 01:04:57 Hungary Pigeons Club
229germany MC2234  
Roger Jonas
Team Rutz and sons3 10:04:58,00 1 01:04:58 Saarland
230germany MC0287  
Matteo
Team Klaas & Sohn1 10:04:58,55 1 01:04:59 Rietberg Club
231germany MC0480  
ATLANTIC 571
Alexander Gebel8 10:04:58,90 1 01:04:59 Saalfeld Club
232malta MC0315  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta3 10:05:01,25 1 01:05:01 Malta Racing Pigeon Club
233rumania MC1189  
Xena
Team Pisla Daniel & Vintan George2 10:05:01,70 1 01:05:02 Romanía
234polska MC3045  
Bella Chiarra
Leszek Potoczny1 10:05:02,05 1 01:05:02 Polonia
235slovakia MC2632  
Petkin
Team FAB1 10:05:03,35 1 01:05:03 Slovakia Club
236belgium MC0872  
Vava
Jose Hoes2 10:05:05,05 1 01:05:05 Fondclub Loft 24
237slovakia MC1394  
Peter 692
Team Evin Peter & Noemi2 10:05:05,75 1 01:05:06 Slovakia Club
238south africa MC1866  
Jordana
Team Triple J Lofts1 10:05:06,05 1 01:05:06 South Africa Club
239belarus MC2023  
Speed
Team Dobrovolskiy Leonid2 10:05:06,30 1 01:05:06 Belarus Club
240slovenia MC0619  
Srecko
Team Zvonko Sovic1 10:05:06,60 1 01:05:07 Slovenia Club
241austria MC1775  
Tears In My Eyes
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 10:05:06,80 1 01:05:07 VRV - Oberoesterreich
242england MC2768  
Gleneagles Chris
Team MDF1 10:05:08,40 1 01:05:08 RPRA (Pigeon Association)
243czech republic MC2546  
GPG 132
Team GPG Oversize2 10:05:08,95 1 01:05:09 Czech Republic Club
244germany MC0511  
ATLANTIC 994
Alexander Gebel9 10:05:09,40 1 01:05:09 Saalfeld Club
245rumania MC1990  
Vio 8
Viorel Gah2 10:05:10,10 1 01:05:10 Romanía
246belgium MC0154  
Witbuik Special
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 10:05:10,75 1 01:05:11 Fondclub Herent
247czech republic MC2604  
Freedom
Roman Zlicar1 10:05:16,70 1 01:05:17 Czech Republic Club
248rumania MC1222  
Born to Winn
Sorin Florea6 10:05:20,10 1 01:05:20 Romanía
249netherlands MC1071  
Frysian New Hulk
Sjaak Buwalda1 10:05:21,00 1 01:05:21 Holland Pigeons Club
250germany MC3375  
Timothy Chu
Rolf Schlömer1 10:05:21,80 1 01:05:22 Weitstrecken Myhl-Wegberg
251rumania MC3229  
VIO
Ciobanu Fratti2 10:05:24,15 1 01:05:24 Romanía
252germany MC1307  
Horsti 55
Horst Hain2 10:05:27,20 1 01:05:27 Fulda Club
253polska MC1022  
Icebreaker
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:05:27,65 1 01:05:28 Polonia
254germany MC3367  
Ina
Team SG Missy Heinz & Annette2 10:05:28,80 1 01:05:29 Käshofen
255germany MC0054  
Melado Tinerfeño
Jung Avantgarde1 10:05:29,05 1 01:05:29 Germany Club
256fuerteventura MC0241  
Avalon
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 10:05:31,40 1 01:05:31 Gran Tarajal
257scotland MC0423  
Jodi
William Donachie4 10:05:35,55 1 01:05:36 Scottish Homing Union
258tarragona MC0257  
David
Manuel Fábregat Valmaña1 10:05:36,80 1 01:05:37 Terres del Ebre
259cadiz MC2374  
Holy Smokes
Juan Manuel Trujillo Sánchez1 10:05:37,30 1 01:05:37 Andalucía
260rumania MC0879  
Burkes Pride
Mihai Chirita2 10:05:43,60 1 01:05:44 Romanía
261rumania MC1960  
Ina
Team Liviu & Ana Covasa1 10:05:44,85 1 01:05:45 Romanía
262ukraine MC3314  
Dmytruk
Team Kovalchuk & Dmytruk1 10:05:45,45 1 01:05:45 Ukraine Club
263cordoba MC0844  
Tesoro
Dámaso Melero1 10:05:48,20 1 01:05:48 Malagüeño
264wales MC2076  
Chloe Surprise
Team Welsh Hopefuls2 10:05:48,50 1 01:05:48 Wales Club
265germany MC0468  
ATLANTIC 490
Alexander Gebel10 10:05:51,90 1 01:05:52 Saalfeld Club
266turkey MC3005  
Bozkurt
Halil Seyhan1 10:05:54,10 1 01:05:54 Turkey Flying Club
267rumania MC1962  
Pata Alba
Team Liviu & Ana Covasa2 10:05:55,00 1 01:05:55 Romanía
268italia MC1925  
Lolyta
Hanus Vasile3 10:05:55,15 1 01:05:55 Italia
269denmark MC0932  
Million Eletric Blue
Team Anita & Tage Gravesen3 10:05:57,10 1 01:05:57 Denmark Club
270rumania MC0887  
Kali
Mihai Chirita3 10:05:57,35 1 01:05:57 Romanía
271slovenia MC2870  
Aljaz
Team Alpine1 10:05:58,85 1 01:05:59 Slovenia Club
272czech republic MC2538  
GPG 103
Team GPG Oversize3 10:05:59,65 1 01:06:00 Czech Republic Club
273norway MC0914  
Riverman
Team Gebert & Iura1 10:06:00,25 1 01:06:00 Norge Racing Pigeon Club
274germany MC0595  
Magician
Team Dersch & Gnittka1 10:06:01,50 1 01:06:02 Wetter
275germany MC2952  
Zollverein 82
Team Ruhr Thielen1 10:06:01,55 1 01:06:02 Ruhrgebiet Club
276austria MC1792  
Sympy
Beniamin Neag4 10:06:01,60 1 01:06:02 VRV - Oberoesterreich
277belgium MC2670  
Joran
Team Schaekers Brouns1 10:06:02,45 1 01:06:02 Fondclub Loft 24
278south africa MC2686  
Turbo
Alwyn Bester1 10:06:02,95 1 01:06:03 South Africa Club
279germany MC2229  
Cool Dawn
Team Rutz and sons4 10:06:05,00 1 01:06:05 Saarland
280netherlands MC2799  
Ferry
Team Dutch Demolition1 10:06:05,10 1 01:06:05 Holland Pigeons Club
281austria MC2531  
Michi
Franz Rötzer1 10:06:05,25 1 01:06:05 VRV - Oberoesterreich
282fuerteventura MC0243  
Uwe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:06:08,35 1 01:06:08 Gran Tarajal
283denmark MC2043  
Henry
Team Henriksen1 10:06:08,40 1 01:06:08 Denmark Club
284slovakia MC0126  
Greg 7728
Team Greg - Slovakia1 10:06:09,65 1 01:06:10 Slovakia Club
285rumania MC3180  
Jersey Girl
Team Dinita & Adrian & Alex1 10:06:12,45 1 01:06:12 Romanía
286tenerife MC0238  
Four Us
Team Hermanos Remón1 10:06:15,25 1 01:06:15 CANARAGÜI
287wales MC2160  
TLC
Team Gwent Dragons1 10:06:18,05 1 01:06:18 Wales Club
288netherlands MC1287  
Anika
Team Poelman - Kap1 10:06:19,70 1 01:06:20 Holland Pigeons Club
289belgium MC0862  
Dolores
Jose Hoes3 10:06:21,10 1 01:06:21 Fondclub Loft 24
290south africa MC1887  
Street Cop
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 10:06:24,00 1 01:06:24 South Africa Club
291denmark MC0921  
Moon Star
Team Helle & Jens Pedersen1 10:06:35,30 1 01:06:35 Denmark Club
292belgium MC0984  
Ciel
Vincent Neirynck4 10:06:36,20 1 01:06:36 Fond Wallonie
293italia MC3150  
Sofia
Team Balla & Grappa1 10:06:38,45 1 01:06:38 Italia
294austria MC1780  
Ithai
Beniamin Neag5 10:06:39,15 1 01:06:39 VRV - Oberoesterreich
295italia MC3136  
Desi
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura2 10:06:41,50 1 01:06:42 Italia
296netherlands MC1553  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon1 10:06:43,65 1 01:06:44 Holland Pigeons Club
297rumania MC0132  
Sandra
Alin Fiera1 10:06:45,15 1 01:06:45 Romanía
298rumania MC0751  
Dunkan
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 10:06:45,60 1 01:06:46 Romanía
299rumania MC0880  
Giligan
Mihai Chirita4 10:06:47,25 1 01:06:47 Romanía
300slovakia MC2646  
Greg 1218
Team Greg - Slovakia2 10:06:53,10 1 01:06:53 Slovakia Club
301belgium MC0797  
Eline 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing1 10:07:07,15 1 01:07:07 Club Olijftak Maaseik
302slovenia MC0622  
Prlek
Team Zvonko Sovic2 10:07:08,40 1 01:07:08 Slovenia Club
303rumania MC1849  
Sweet Revenge
Team Tules Denis & Ialcin1 10:07:14,10 1 01:07:14 Romanía
304belgium MC0356  
BAMBA
Roger Mertens1 10:07:14,25 1 01:07:14 Fond Wallonie
305belgium MC3276  
Carres
David Jacobs1 10:07:15,30 1 01:07:15 Fond Wallonie
306germany MC0392  
Rich Note
Team Volmer & Wilpers2 10:07:16,50 1 01:07:16 Münsterland
307europe MC0815  
Go for Glory
Team TOP 102 10:07:16,60 1 01:07:17 Club E.U.
308norway MC2795  
Annelies
Team Norwegian Seagulls1 10:07:17,95 1 01:07:18 Norge Racing Pigeon Club
309polska MC1601  
Alejo
Team Lorek & Losinski2 10:07:18,95 1 01:07:19 Polonia
310tenerife MC1132  
Jerom
Team Demmis2 10:07:20,10 1 01:07:20 Nuevos HORIZONTES
311austria MC1806  
Ariel
Beniamin Neag6 10:07:20,15 1 01:07:20 VRV - Oberoesterreich
312polska MC2448  
JKG 7797
Team JKG Transport4 10:07:20,45 1 01:07:20 Polonia
313polska MC3061  
Fede
Team Morel1 10:07:23,15 1 01:07:23 Polonia
314germany MC0851  
Aces Picture
Werner Wahl3 10:07:24,00 1 01:07:24 Heidenheim Club
315netherlands MC2324  
Karin
Team Borger pigeons1 10:07:24,65 1 01:07:25 Holland Pigeons Club
316netherlands MC2710  
Zoe
Team Boekelo1 10:07:24,85 1 01:07:25 Holland Pigeons Club
317malta MC0313  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta4 10:07:29,25 1 01:07:29 Malta Racing Pigeon Club
318slovakia MC1415  
Hektor
Team Lesnicky1 10:07:37,45 1 01:07:37 Slovakia Club
319rumania MC1163  
Bear
Class 8884 10:07:40,20 1 01:07:40 Romanía
320belgium MC0980  
Experience
Vincent Neirynck5 10:07:40,70 1 01:07:41 Fond Wallonie
321rumania MC1987  
Vio 7
Viorel Gah3 10:07:45,65 1 01:07:46 Romanía
322europe MC0816  
Puntneus
Team TOP 103 10:07:45,80 1 01:07:46 Club E.U.
323germany MC0452  
ATLANTIC 410
Alexander Gebel11 10:07:46,40 1 01:07:46 Saalfeld Club
324germany MC0473  
ATLANTIC 546
Team The Champions Germany1 10:07:48,25 1 01:07:48 Germany Club
325alicante MC0201  
Highway Speed
Javier & Sergio Peral3 10:07:51,50 1 01:07:52 La Dama de Elche
326slovakia MC1385  
Spirit
Team Silny J & L1 10:07:58,70 1 01:07:59 Slovakia Club
327slovakia MC1400  
Noemka 711
Team Evin Peter & Noemi3 10:08:00,00 1 01:08:00 Slovakia Club
328germany MC2340  
Joan
Jürgen Brocksch1 10:08:05,35 1 01:08:05 Germany Club
329austria MC1782  
Dorit
Beniamin Neag7 10:08:07,80 1 01:08:08 VRV - Oberoesterreich
330wales MC0523  
kiddy 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts2 10:08:22,80 1 01:08:23 Wales Club
331slovakia MC1414  
Sima
Team Lesnicky2 10:08:24,20 1 01:08:24 Slovakia Club
332cordoba MC0838  
Tigre
Dámaso Melero2 10:08:31,90 1 01:08:32 Malagüeño
333slovakia MC1390  
Gothal
Team Zihlavnik1 10:08:32,45 1 01:08:32 Slovakia Club
334turkey MC3033  
Ayasofya
Team Recep-emin Bayramoglu2 10:08:32,80 1 01:08:33 Turkey Flying Club
335belgium MC0861  
Montali 2
Jose Hoes4 10:08:35,95 1 01:08:36 Fondclub Loft 24
336austria MC1793  
Abbie
Beniamin Neag8 10:08:41,75 1 01:08:42 VRV - Oberoesterreich
337ireland MC1766  
Celtic Elite
Team Highway Lofts3 10:09:07,20 1 01:09:07 Irish Homing Union
338rumania MC1858  
Karika
Team Onur1 10:09:16,65 1 01:09:17 Romanía
339germany MC3096  
Bandido
Dieter Bartczak2 10:09:19,25 1 01:09:19 Germany Club
340europe MC0805  
Surprice
Team Golden Ladies Europe1 10:10:08,05 1 01:10:08 Club E.U.
341rumania MC1959  
Lucky Lad
Team Sepciuc & Penteliuc3 10:10:12,80 1 01:10:13 Romanía
342fuerteventura MC0875  
Sombra
Luis Fumero Arucas2 10:10:15,30 1 01:10:15 Gran Tarajal
343austria MC1795  
Martor
Beniamin Neag9 10:10:39,55 1 01:10:40 VRV - Oberoesterreich
344polska MC2006  
Maid of Silver
Grzegorz Szymanski2 10:11:02,25 1 01:11:02 Polonia
345wales MC2081  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls3 10:11:12,60 1 01:11:13 Wales Club
346rumania MC3181  
Emir
Team Dinita & Adrian & Alex2 10:13:04,80 1 01:13:05 Romanía
347slovakia MC2641  
Miko
Team Ivan Blasko & Miro1 10:13:10,05 1 01:13:10 Slovakia Club
348tenerife MC0370  
Curro
Antonio Mesa Díaz2 10:13:46,15 1 01:13:46 C.C.Portuense
349polska MC1903  
Patsy
Arkadiusz Buttner1 10:13:48,35 1 01:13:48 Polonia
350netherlands MC1299  
Real Gone Kid
Team Seelen - Ellenbroek1 10:13:48,45 1 01:13:48 Holland Pigeons Club
351germany MC1349  
Matko
Erich Müller5 10:14:02,55 1 01:14:03 Oberfranken Club
352netherlands MC1695  
Messi
Hein van Dam2 10:14:02,75 1 01:14:03 Holland Pigeons Club
353netherlands MC2138  
Nota
E. van Aalten1 10:14:18,20 1 01:14:18 Holland Pigeons Club
354netherlands MC1567  
Peter
Team H. V. Venrooij1 10:17:58,35 1 01:17:58 Holland Pigeons Club
355tenerife MC0164  
Anne Cat
Fco. Enrique Martín Acevedo2 10:18:25,80 1 01:18:26 Isla Baja
356rumania MC3195  
Beky
Team Hintari & Lungoci1 10:18:27,30 1 01:18:27 Romanía
357wales MC1933  
Piccasso Jnr.
Team Rudderfett2 10:19:22,40 1 01:19:22 Welsh Flag
358turkey MC3027  
Zeynep Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu3 10:21:40,95 1 01:21:41 Turkey Flying Club
359fuerteventura MC0874  
Nala
Luis Fumero Arucas3 10:21:43,90 1 01:21:44 Gran Tarajal
360slovakia MC2662  
Greg 1345
Team Greg - Slovakia3 10:21:45,60 1 01:21:46 Slovakia Club
361netherlands MC1981  
Jamie
Team Zandverstuiving2 10:21:46,90 1 01:21:47 Holland Pigeons Club
362czech republic MC2605  
Django
Roman Zlicar2 10:21:51,10 1 01:21:51 Czech Republic Club
363italia MC2113  
Ollie
Sinel Spataru1 10:21:51,50 1 01:21:52 Italia
364hungary MC2499  
Oliver
Horvath Szabolcs1 10:21:53,15 1 01:21:53 Hungary Pigeons Club
365czech republic MC2550  
GPG 140
Team GPG Oversize4 10:21:53,40 1 01:21:53 Czech Republic Club
366polska MC1677  
Greg 919
Team Greg - Poland2 10:21:54,50 1 01:21:54 Polonia
367malta MC0572  
Coffetta
Team Mannu Lofts Malta1 10:21:58,55 1 01:21:59 Malta Racing Pigeon Club
368fuerteventura MC0246  
Stuckey
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 10:21:59,05 1 01:21:59 Gran Tarajal
369germany MC0273  
Morpheus
Team Klaas & Sohn2 10:22:00,25 1 01:22:00 Rietberg Club
370germany MC0768  
Blue Dun
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:22:01,95 1 01:22:02 Oberfranken Club
371czech republic MC1439  
Jarka
Team Klemens2 10:22:02,35 1 01:22:02 Czech Republic Club
372czech republic MC1411  
Jakub
Lubomir Kubacek2 10:22:04,30 1 01:22:04 Czech Republic Club
373rumania MC3162  
Sambi
Paul Popovici2 10:22:04,55 1 01:22:05 Romanía
374germany MC2248  
Minnas Girl
Team Blümmers2 10:22:08,50 1 01:22:08 Niederrhein Club
375rumania MC3356  
Vio 16
Team Sepciuc & Penteliuc4 10:22:08,70 1 01:22:09 Romanía
376denmark MC0940  
Atch
Team M & C Hansen1 10:22:08,75 1 01:22:09 Denmark Club
377germany MC0489  
ATLANTIC 595
Alexander Gebel12 10:22:10,05 1 01:22:10 Saalfeld Club
378sevilla MC0169  
Ethos
Francisco Gutiérrez1 10:22:11,35 1 01:22:11 ITALICENSE
379germany MC0496  
ATLANTIC 792
Team Ladys Germany2 10:22:14,05 1 01:22:14 Saalfeld Club
380hungary MC2460  
Stellacska
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea1 10:22:14,10 1 01:22:14 Hungary Pigeons Club
381polska MC3058  
Pia
Adam Wrobel1 10:22:18,40 1 01:22:18 Polonia
382rumania MC0881  
Heva
Mihai Chirita5 10:22:24,70 1 01:22:25 Romanía
383baleares MC2143  
Royal Angelique
Rafael Forteza Costa3 10:22:27,40 1 01:22:27 C.C. Es Pla de Mallorca
384england MC1758  
Sophie
Team Casey & Rainbow1 10:22:35,20 1 01:22:35 RPRA (Pigeon Association)
385denmark MC0939  
Biddy
Team M & C Hansen2 10:22:43,10 1 01:22:43 Denmark Club
386turkey MC3040  
Karakurt
Yusuf Karakurt1 10:22:51,30 1 01:22:51 Turkey Flying Club
387hungary MC2489  
Rocket
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 10:22:56,95 1 01:22:57 Hungary Pigeons Club
388austria MC1802  
Herro
Beniamin Neag10 10:22:57,10 1 01:22:57 VRV - Oberoesterreich
389netherlands MC2313  
Brandon
Gerrit Tuls2 10:23:38,40 1 01:23:38 Holland Pigeons Club
390germany MC2749  
Snowman 14
Günter Schneemann3 10:23:46,45 1 01:23:46 Kassel Club
391czech republic MC2571  
RA 08
Team A.K. Kubica3 10:23:46,50 1 01:23:46 Czech Republic Club
392england MC2750  
Joey
Team Bristol Bulldogs2 10:23:46,80 1 01:23:47 RPRA (Pigeon Association)
393germany MC0493  
ATLANTIC 782
Team The Champions Germany2 10:23:47,50 1 01:23:48 Germany Club
394wales MC2075  
Millie
Team Welsh Hopefuls4 10:23:50,15 1 01:23:50 Wales Club
395england MC2873  
Fredy 63
Team Lucky 71 10:23:56,45 1 01:23:56 Up North Combine
396austria MC2520  
Amey 1
Team Amey1 10:23:58,70 1 01:23:59 VRV - Oberoesterreich
397sevilla MC0176  
Dodo
Francisco Gutiérrez2 10:24:00,25 1 01:24:00 ITALICENSE
398germany MC0390  
Trotsky
Team Volmer & Wilpers3 10:24:00,50 1 01:24:00 Münsterland
399germany MC0047  
Marco
Team Hartmann Florian & Jannik1 10:24:02,45 1 01:24:02 Germany Club
400germany MC2682  
Diamond Lady
Andreas Moeller2 10:24:04,35 1 01:24:04 Germany Club
401netherlands MC1447  
Marco the 5th
Anton van Oort1 10:24:04,36 1 01:24:04 Holland Pigeons Club
402slovakia MC2661  
Greg 1343
Team Greg - Slovakia4 10:24:05,15 1 01:24:05 Slovakia Club
403croatia MC2857  
Sanja
Team Stojak-Jenjic1 10:24:05,55 1 01:24:06 Croatia Pigeon Club
404germany MC0274  
Jambo
Team Klaas & Sohn3 10:24:05,70 1 01:24:06 Rietberg Club
405germany MC0048  
Isabel
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 10:24:05,95 1 01:24:06 Sachsen Club
406italia MC2101  
Raldo
Team Magadia A & Buzura S1 10:24:06,15 1 01:24:06 Italia
407netherlands MC1486  
Quinta
Team Soepboer1 10:24:08,05 1 01:24:08 Holland Pigeons Club
408polska MC2442  
JKG 7784
Team JKG Transport5 10:24:08,20 1 01:24:08 Polonia
409germany MC0449  
ATLANTIC 309
Team Ladys Germany3 10:24:08,50 1 01:24:08 Saalfeld Club
410wales MC0604  
Boomerang 9
Team Tom and Gaynor1 10:24:09,50 1 01:24:10 Wales Club
411slovakia MC1428  
Noemi
Team Wiedermann - Bardos1 10:24:11,05 1 01:24:11 Slovakia Club
412hungary MC2486  
Blue Big Gooese
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 10:24:13,60 1 01:24:14 Hungary Pigeons Club
413germany MC0799  
ATLANTIC XX
Team Ladys Germany4 10:24:16,20 1 01:24:16 Saalfeld Club
414moldova MC2016  
Dima
Team Fauna Orheiului1 10:24:16,80 1 01:24:17 Moldova
415germany MC0268  
Jessy Maries Cruiser
Team Klaas & Sohn4 10:24:18,30 1 01:24:18 Rietberg Club
416germany MC3090  
George Foreman
Team SG Steckenbiller2 10:24:18,45 1 01:24:18 Germany Club
417belgium MC0973  
Roman
Vincent Neirynck6 10:24:20,15 1 01:24:20 Fond Wallonie
418slovenia MC2876  
Fryda 67
Boris Baloh1 10:24:20,30 1 01:24:20 Slovenia Club
419germany MC3081  
Amazone
Team Golden Ladies Germany1 10:24:20,40 1 01:24:20 Germany Club
420belgium MC0869  
Boris
Jose Hoes5 10:24:21,20 1 01:24:21 Fondclub Loft 24
421rumania MC1172  
Fast Blue
Class 8885 10:24:21,40 1 01:24:21 Romanía
422sevilla MC0175  
Leroy
Francisco Gutiérrez3 10:24:26,85 1 01:24:27 ITALICENSE
423belgium MC0978  
Princesse
Vincent Neirynck7 10:24:35,85 1 01:24:36 Fond Wallonie
424sevilla MC0172  
Coptic Queen
Francisco Gutiérrez4 10:24:37,00 1 01:24:37 ITALICENSE
425germany MC0490  
ATLANTIC 596
Alexander Gebel13 10:24:38,20 1 01:24:38 Saalfeld Club
426czech republic MC2561  
GPG 246
Team GPG Oversize5 10:24:38,25 1 01:24:38 Czech Republic Club
427slovakia MC1432  
Lajo
Team Wiedermann - Bardos2 10:24:46,95 1 01:24:47 Slovakia Club
428gran canaria MC1067  
Arrieta
Team Yahvé & Oliveiro1 10:24:55,65 1 01:24:56 Club Los Socios
429alicante MC0191  
Mackems Louisa
Javier & Sergio Peral4 10:24:58,05 1 01:24:58 La Dama de Elche
430germany MC2330  
Comtes
Team SG Dieter & Frank Hundstein2 10:25:04,20 1 01:25:04 Germany Club
431polska MC2298  
LAURA
Ryszard Sas1 10:25:19,70 1 01:25:20 Polonia
432germany MC2241  
Beethoven
Team Blümmers3 10:25:39,15 1 01:25:39 Niederrhein Club
433scotland MC2136  
Happy
Team W. Gray & Son2 10:25:59,65 1 01:26:00 Scottish Homing Union
434netherlands MC0516  
Gaston
Hok M. Reijnen1 10:26:22,40 1 01:26:22 PDV Alphen Vooruit
435germany MC1359  
Fedra
Erich Müller6 10:27:03,65 1 01:27:04 Oberfranken Club
436hungary MC3169  
Phzulu
Team Norbert Turi & Noel2 10:27:25,35 1 01:27:25 Hungary Pigeons Club
437austria MC0818  
Juno
Team Kutlesa1 10:27:37,95 1 01:27:38 VRV - Oberoesterreich
438rusia MC3300  
Strizh
Team Leonid & Dmitriy Bojko2 10:28:29,75 1 01:28:30 Club Rusia
439polska MC3051  
Patán
Aleksander Golofit1 10:28:32,85 1 01:28:33 Polonia
440netherlands MC1282  
Ready For Action
Marcel Visser1 10:28:34,20 1 01:28:34 Holland Pigeons Club
441germany MC3108  
Onan
Rainer Höhn2 10:28:58,15 1 01:28:58 Germany Club
442sevilla MC0179  
miel
Francisco Gutiérrez5 10:29:08,30 1 01:29:08 ITALICENSE
443austria MC1828  
Gury
Beniamin Neag11 10:29:41,95 1 01:29:42 VRV - Oberoesterreich
444netherlands MC3083  
Star In The Sky
Levi van der Weijden2 10:29:45,85 1 01:29:46 Holland Pigeons Club
445hungary MC2492  
Mendy
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 10:29:47,65 1 01:29:48 Hungary Pigeons Club
446belgium MC0987  
Migi I
Vincent Neirynck8 10:29:48,50 1 01:29:48 Fond Wallonie
447tenerife MC2883  
Banny
Carlos Guanche Campos2 10:29:50,65 1 01:29:51 CANARAGÜI
448england MC0692  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate4 10:30:01,85 1 01:30:02 RPRA (Pigeon Association)
449rumania MC1262  
Bitter Sweet Symphony
Sorin Florea7 10:30:02,20 1 01:30:02 Romanía
450germany MC2035  
Brandt 363
Daniel Brandt2 10:30:07,00 1 01:30:07 NRW Club
451polska MC1678  
Greg 925
Team Greg - Poland3 10:30:13,95 1 01:30:14 Polonia
452croatia MC3311  
Vele
Team Matic & Marcic1 10:30:14,65 1 01:30:15 Croatia Pigeon Club
453ireland MC1764  
Celtic Sparkle
Team Highway Lofts4 10:30:17,75 1 01:30:18 Irish Homing Union
454germany MC2832  
Timo 2
Herbert Bresser2 10:30:25,20 1 01:30:25 Ostwestfalenn Club
455rumania MC3226  
Wild Rose
T. Ionel Lazar1 10:31:02,55 1 01:31:03 Romanía
456germany MC1515  
Wonderfalk 970
Team SG Eider2 10:31:29,15 1 01:31:29 Oberfranken Club
457germany MC0484  
ATLANTIC 579
Alexander Gebel14 10:31:52,10 1 01:31:52 Saalfeld Club
458cordoba MC0834  
Atena
Dámaso Melero3 10:31:52,55 1 01:31:53 Malagüeño
459italia MC2115  
Eragon
Renato Cantu3 10:31:54,30 1 01:31:54 Italia
460germany MC2331  
Coco
Team SG Dieter & Frank Hundstein3 10:32:04,40 1 01:32:04 Germany Club
461croatia MC3304  
Jozefina
Team Dalmacija & Zagreb1 10:32:28,75 1 01:32:29 Croatia Pigeon Club
462austria MC3168  
Helga
Clemens Ivanschitz2 10:32:40,45 1 01:32:40 Club Austria
463belgium MC0785  
Theo 5
Team Leyen-Segers-Paloma Racing2 10:32:58,10 1 01:32:58 Club Olijftak Maaseik
464denmark MC2041  
Olfert
Team Henriksen2 10:32:59,85 1 01:33:00 Denmark Club
465wales MC0522  
chopper 4
Team Proc-A-Kidd.coconuts3 10:33:13,20 1 01:33:13 Wales Club
466germany MC2013  
Hermine 307
Team Varus1 10:33:16,70 1 01:33:17 Oberfranken Club
467south africa MC1894  
Bonte Engels
Team Josch & Dean1 10:33:24,25 1 01:33:24 South Africa Club
468italia MC2109  
Azteca
Team Giurca Petre & Marian1 10:33:52,55 1 01:33:53 Italia
469austria MC2512  
Euro 1
Team Europa2 10:33:59,55 1 01:34:00 VRV - Oberoesterreich
470italia MC1105  
Hopalong Hanover
Ervin Laro1 10:34:01,65 1 01:34:02 Italia
471germany MC0859  
Innuendo
Edgar Peter1 10:34:03,50 1 01:34:04 Frankenland Club
472scotland MC2129  
Rhea's Runner
Team Tommy2Sheds1 10:34:04,50 1 01:34:04 Scottish Homing Union
473rumania MC3252  
Good Day Rum
Iulian Duica1 10:34:10,65 1 01:34:11 Romanía
474germany MC0085  
Botones
Team Spitzberg2 10:34:19,60 1 01:34:20 Sajonia Club
475malta MC2389  
Johnnie
Team Cefai Lofts Malta1 10:34:19,70 1 01:34:20 Malta Racing Pigeon Club
476france MC2390  
Witten 960
Stephane Fuss1 10:34:21,70 1 01:34:22 Team Sibille France
477czech republic MC1997  
Zuzka
Team Svoboda & Lekes1 10:34:24,50 1 01:34:24 Czech Republic Club
478ireland MC0528  
Magic Man Dan
Team H & A Kallmeyer1 10:34:28,55 1 01:34:29 Irish Homing Union
479bulgaria MC3283  
Princes
Team Valya & Rosen Dobrevi1 10:34:30,65 1 01:34:31 Bulgaria Club
480czech republic MC1435  
Burek
Team Klemens3 10:34:37,20 1 01:34:37 Czech Republic Club
481germany MC1340  
Instant Love
Erich Müller7 10:34:40,20 1 01:34:40 Oberfranken Club
482france MC1969  
Porto
Team Frederico Victor1 10:34:43,55 1 01:34:44 Team Sibille France
483slovakia MC2652  
Greg 1248
Team Greg - Slovakia5 10:34:46,70 1 01:34:47 Slovakia Club
484asturias MC0731  
Dreyfus
Team Dionisio & Pandiella1 10:34:49,15 1 01:34:49 R.C. Oviedo
485germany MC1738  
Timmy Chu
Walter Agler1 10:34:51,70 1 01:34:52 Oberbayern Club
486rumania MC1948  
Tapar
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami1 10:34:53,40 1 01:34:53 Romanía
487germany MC0034  
Masca
Jungfleisch Avantgare2 10:34:56,25 1 01:34:56 Germany Club
488rumania MC1851  
Beige
Viorel Trif1 10:35:01,60 1 01:35:02 Romanía
489germany MC0103  
PIGEONS OF THE SEA 1
Team Mark Buse & Fam.5 10:35:08,00 1 01:35:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
490italia MC2103  
Wondermack
Giuseppe Patti1 10:35:18,35 1 01:35:18 Italia
491gran canaria MC2936  
Stable Time
Team Zeolita1 10:35:25,90 1 01:35:26 La Paloma Mensajera
492belgium MC0986  
Natacha
Vincent Neirynck9 10:35:27,75 1 01:35:28 Fond Wallonie
493rumania MC3201  
Pitea 37
Team Chiritescu & Pitea1 10:35:32,00 1 01:35:32 Romanía
494england MC1755  
The Rooster
Team Casey & Rainbow2 10:35:33,85 1 01:35:34 RPRA (Pigeon Association)
495hungary MC2465  
Gretike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea2 10:35:35,60 1 01:35:36 Hungary Pigeons Club
496england MC0413  
Steven
Pieter Oberholster2 10:35:39,25 1 01:35:39 RPRA (Pigeon Association)
497rumania MC0890  
Alenka
Mihai Chirita6 10:35:42,60 1 01:35:43 Romanía
498germany MC2232  
Relko
Team Rutz and sons5 10:35:47,45 1 01:35:47 Saarland
499norway MC2047  
Gallopin Garbage
Team Ray & Svein1 10:36:05,80 1 01:36:06 Norge Racing Pigeon Club
500czech republic MC1403  
Shalie
Lubomir Kubacek3 10:36:11,25 1 01:36:11 Czech Republic Club
501germany MC0027  
Found
Team Albatal4 10:36:19,10 1 01:36:19 Germany Club
502england MC3349  
Jobs a Goodun
Team Fev Flyers2 10:36:39,65 1 01:36:40 RPRA (Pigeon Association)
503south africa MC1872  
Joaquina
Team Triple J Lofts2 10:36:40,35 1 01:36:40 South Africa Club
504germany MC2972  
Ralky
Hans-Paul Esser2 10:37:14,55 1 01:37:15 Düsseldorf Club
505germany MC1317  
Yalu
Erich Müller8 10:39:45,10 1 01:39:45 Oberfranken Club
506belgium MC0351  
JENNY
Roger Mertens2 10:41:01,55 1 01:41:02 Fond Wallonie
507england MC0399  
Misty Moon
Pieter Oberholster3 10:42:39,95 1 01:42:40 RPRA (Pigeon Association)
508italia MC1922  
Mirka
Team RSR2 10:43:20,45 1 01:43:20 Italia
509germany MC0596  
Elgar
Team Dersch & Gnittka2 10:44:32,60 1 01:44:33 Wetter
510netherlands MC1983  
Renate
Team Zandverstuiving3 10:47:28,70 1 01:47:29 Holland Pigeons Club
511bosnia herzegovina MC3325  
Miss Lucky
Team Ivankovic & Licina1 10:48:33,70 1 01:48:34 Bosnia & Herzegovina Club
512polska MC1594  
Onyx
Bogdan Mlynarczyk1 10:48:47,65 1 01:48:48 Polonia
513germany MC3105  
Zaida
Rainer Höhn3 10:49:16,85 1 01:49:17 Germany Club
514netherlands MC2345  
Casquillo
Team Twin Brothers Gelderland2 10:49:58,30 1 01:49:58 Holland Pigeons Club
515turkey MC3032  
Mercedes
Team Recep-emin Bayramoglu4 10:49:58,85 1 01:49:59 Turkey Flying Club
516belgium MC2270  
Albert
Team De Hendrixsen2 10:50:05,95 1 01:50:06 Club Olijftak Maaseik
517netherlands MC1978  
De Bender
B. J. Suk Mellies1 10:50:06,30 1 01:50:06 Holland Pigeons Club
518czech republic MC2558  
GPG 237
Team GPG Oversize6 10:50:12,65 1 01:50:13 Czech Republic Club
519germany MC0486  
ATLANTIC 581
Alexander Gebel15 10:50:49,10 1 01:50:49 Saalfeld Club
520hungary MC2493  
Leo
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 10:51:10,40 1 01:51:10 Hungary Pigeons Club
521malta MC1527  
Lamacca
Team Lamacca Lofts Malta1 10:51:13,80 1 01:51:14 Malta Racing Pigeon Club
522rumania MC2071  
Tomas H
Team Marin Daniel & Elvis1 10:51:14,95 1 01:51:15 Romanía
523england MC2200  
Lister 5
Team Lister Bros & Walker2 10:52:00,15 1 01:52:00 RPRA (Pigeon Association)
524wales MC2091  
Roadhog Herbie
Team Welsh Hopefuls5 10:52:03,30 1 01:52:03 Wales Club
525austria MC1640  
IN THE PINE 1485
Team Garcia & Nagelhofer1 10:52:10,45 1 01:52:10 VRV - Oberoesterreich
526czech republic MC1434  
Pjotra
Team Klemens4 10:52:11,45 1 01:52:11 Czech Republic Club
527south africa MC2685  
Silver Ring
Alwyn Bester2 10:52:12,00 1 01:52:12 South Africa Club
528germany MC0454  
ATLANTIC 416
Team Ladys Germany5 10:52:12,20 1 01:52:12 Saalfeld Club
529croatia MC2861  
Luca
Team Stojak-Jenjic2 10:52:12,40 1 01:52:12 Croatia Pigeon Club
530rumania MC1165  
Winner
Class 8886 10:52:12,45 1 01:52:12 Romanía
531slovakia MC2620  
Laika
Team Blazenec & Vano2 10:52:12,95 1 01:52:13 Slovakia Club
532france MC1464  
VIRGINIE
Philippe Haquette1 10:52:15,40 1 01:52:15 Team Sibille France
533denmark MC0938  
Hard Rock
Team M & C Hansen3 10:52:15,55 1 01:52:16 Denmark Club
534asturias MC0717  
Careless
Team Dionisio & Pandiella2 10:52:16,25 1 01:52:16 R.C. Oviedo
535czech republic MC2608  
Wendy
Rottovi Wendy-Fanda1 10:52:16,50 1 01:52:16 Czech Republic Club
536polska MC1019  
Samanthas Hope
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:52:17,25 1 01:52:17 Polonia
537germany MC2000  
Snowman 5
Günter Schneemann4 10:52:18,75 1 01:52:19 Kassel Club
538polska MC1020  
Magda
Team Smge Rumik Krzysztof5 10:52:19,15 1 01:52:19 Polonia
539germany MC0476  
ATLANTIC 553
Alexander Gebel16 10:52:22,10 1 01:52:22 Saalfeld Club
540slovakia MC1423  
Paula 5000
Team Wiedermann - Bardos3 10:52:22,45 1 01:52:22 Slovakia Club
541netherlands MC1469  
Simone
Mat Schoordijk1 10:52:24,65 1 01:52:25 Holland Pigeons Club
542wales MC2189  
Stubban Evan
Team Two P's1 10:52:25,50 1 01:52:26 Wales Club
543asturias MC0730  
Yuma
Team Dionisio & Pandiella3 10:52:27,25 1 01:52:27 R.C. Oviedo
544germany MC1364  
Our Best
Paul-Heinz Wesjohann1 10:52:30,25 1 01:52:30 Oberfranken Club
545england MC0409  
Kung Hay Fat Choy
Pieter Oberholster4 10:52:31,05 1 01:52:31 RPRA (Pigeon Association)
546polska MC2286  
Quick Silver
Jozef Borowiecki3 10:52:33,15 1 01:52:33 Polonia
547germany MC3109  
Dennys 2000
Team Fam. Flonta1 10:52:34,25 1 01:52:34 Germany Club
548belgium MC2306  
Wilpop 2
Team Poppe - Ingels1 10:52:34,70 1 01:52:35 Belgium Club
549austria MC1772  
Dax
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 10:52:38,60 1 01:52:39 VRV - Oberoesterreich
550hungary MC1623  
Green Way
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 10:52:41,10 1 01:52:41 Hungary Pigeons Club
551germany MC3323  
Weiß 6
Christian Weiß1 10:52:48,40 1 01:52:48 Germany Club
552wales MC1550  
Stop Cock
Team Stephens Plumbing1 10:52:48,80 1 01:52:49 Wales Club
553england MC0899  
Electric Blue
Team Foster & Rump1 10:52:51,65 1 01:52:52 RPRA (Pigeon Association)
554slovakia MC2648  
Greg 1231
Team Greg - Slovakia6 10:52:52,70 1 01:52:53 Slovakia Club
555germany MC0558  
Ailín
Team Röhlig & Bukowski2 10:53:00,45 1 01:53:00 Vogtland Club
556england MC2155  
Ted
Duncan Kittow1 10:53:02,30 1 01:53:02 RPRA (Pigeon Association)
557slovakia MC1425  
Rebi
Team Wiedermann - Bardos4 10:53:05,20 1 01:53:05 Slovakia Club
558germany MC2980  
Bred To Win
Hans-Paul Esser3 10:53:05,90 1 01:53:06 Düsseldorf Club
559england MC2207  
Joshua
Bogdan Hladiuc1 10:53:08,15 1 01:53:08 RPRA (Pigeon Association)
560czech republic MC2579  
Miller
Team B.O. Zaolzie1 10:53:12,35 1 01:53:12 Czech Republic Club
561germany MC0853  
Noor
Werner Wahl4 10:53:13,65 1 01:53:14 Heidenheim Club
562netherlands MC1498  
C. Bages
Team Soepboer2 10:53:14,30 1 01:53:14 Holland Pigeons Club
563germany MC0043  
Neishy
Dieter Bartczak3 10:53:15,75 1 01:53:16 Germany Club
564south africa MC2683  
Golden Star
Alwyn Bester3 10:53:18,00 1 01:53:18 South Africa Club
565germany MC1898  
Snowman 9
Günter Schneemann5 10:53:22,20 1 01:53:22 Kassel Club
566czech republic MC2555  
GPG 149
Team GPG Oversize7 10:53:22,70 1 01:53:23 Czech Republic Club
567belgium MC1155  
Midnight Blues
Filip de Smedt3 10:53:25,10 1 01:53:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
568gran canaria MC2940  
Caseys Song
Team Zeolita2 10:53:27,80 1 01:53:28 La Paloma Mensajera
569germany MC3068  
PIGEONS OF THE SEA 12
Team The Champions Germany3 10:53:33,35 1 01:53:33 Germany Club
570netherlands MC1495  
Lola
Team Soepboer3 10:53:35,30 1 01:53:35 Holland Pigeons Club
571slovakia MC2655  
Greg 1260
Team Greg - Slovakia7 10:53:36,25 1 01:53:36 Slovakia Club
572slovakia MC1420  
Dobra
Team Marton J + I2 10:53:36,75 1 01:53:37 Slovakia Club
573czech republic MC1999  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes2 10:53:39,40 1 01:53:39 Czech Republic Club
574tenerife MC0231  
Esperanza
Team Herrera y Jaime6 10:53:40,00 1 01:53:40 Adexe
575czech republic MC2613  
Joao Canary Isles
Team Filipi1 10:53:40,05 1 01:53:40 Czech Republic Club
576netherlands MC2323  
Ronald
Team Borger pigeons2 10:53:45,15 1 01:53:45 Holland Pigeons Club
577denmark MC0927  
Odin
Team Anita & Tage Gravesen4 10:53:48,40 1 01:53:48 Denmark Club
578slovakia MC2629  
Gery
Peter Kacian1 10:53:50,50 1 01:53:50 Slovakia Club
579belgium MC1156  
Dudo
Filip de Smedt4 10:53:51,75 1 01:53:52 De Snelvliegers Zandbergen Club
580germany MC0082  
Magic Boy
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 10:53:52,85 1 01:53:53 Oberfranken Club
581asturias MC0723  
Abracadabra St M
Team Dionisio & Pandiella4 10:53:53,45 1 01:53:53 R.C. Oviedo
582cordoba MC0841  
Quintin
Dámaso Melero4 10:53:54,55 1 01:53:55 Malagüeño
583rumania MC0882  
Archie
Mihai Chirita7 10:53:55,65 1 01:53:56 Romanía
584netherlands MC1453  
Niadi
Team Mantel1 10:53:56,45 1 01:53:56 Holland Pigeons Club
585rumania MC0756  
Sun City Girl
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 10:53:58,05 1 01:53:58 Romanía
586germany MC0907  
Sia
Team BBKB Racing1 10:53:59,65 1 01:54:00 Lehrte/Peine
587germany MC1365  
Norma
Paul-Heinz Wesjohann2 10:54:01,50 1 01:54:02 Oberfranken Club
588malta MC0574  
Yskku
Team Mannu Lofts Malta2 10:54:03,85 1 01:54:04 Malta Racing Pigeon Club
589wales MC1936  
Hilda
Team Rudderfett3 10:54:04,20 1 01:54:04 Welsh Flag
590slovakia MC1687  
Roten
Milan Valachovic1 10:54:06,15 1 01:54:06 Slovakia Club
591wales MC2169  
Bolt
Team P. K. Lofts2 10:54:06,75 1 01:54:07 Wales Club
592gran canaria MC2367  
Legend
Team Yahvé & Fredy1 10:54:07,20 1 01:54:07 Club Los Socios
593hungary MC2506  
Lala
Team Bardos - Csaszar1 10:54:07,21 1 01:54:07 Hungary Pigeons Club
594belgium MC1474  
Quennell
Luc Verstichelen1 10:54:07,40 1 01:54:07 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
595malta MC0573  
Kessi
Team Mannu Lofts Malta3 10:54:09,00 1 01:54:09 Malta Racing Pigeon Club
596czech republic MC1409  
Orlando
Lubomir Kubacek4 10:54:10,35 1 01:54:10 Czech Republic Club
597germany MC0628  
Lexy
Team Spitzberg3 10:54:11,60 1 01:54:12 Sajonia Club
598germany MC1305  
Horsti 57
Horst Hain3 10:54:13,75 1 01:54:14 Fulda Club
599wales MC2163  
Rambo
Team Gwent Dragons2 10:54:14,05 1 01:54:14 Wales Club
600germany MC2337  
Danzing Girl
Team SG Dieter & Frank Hundstein4 10:54:15,95 1 01:54:16 Germany Club
601belgium MC2669  
Mylan
Team Schaekers Brouns2 10:54:16,15 1 01:54:16 Fondclub Loft 24
602gran canaria MC2938  
Levi
Team Zeolita3 10:54:19,40 1 01:54:19 La Paloma Mensajera
603netherlands MC2317  
Ginie
Team N.P.O.1 10:54:19,95 1 01:54:20 Holland Pigeons Club
604tenerife MC2429  
Beta
Team K.AGA1 10:54:23,85 1 01:54:24 Club Tenerife
605italia MC3134  
Radiant Sky
Florin Briceanu1 10:54:24,40 1 01:54:24 Italia
606south africa MC1889  
Jean Chu
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 10:54:32,65 1 01:54:33 South Africa Club
607germany MC0045  
Peter
Team Hartmann Florian & Jannik2 10:54:52,60 1 01:54:53 Germany Club
608belgium MC2274  
Terze
Team Ceyssens - Dreezen1 10:55:11,40 1 01:55:11 Club Olijftak Maaseik
609belgium MC1896  
Za Bullet
Team Atomium2 10:55:12,70 1 01:55:13 Belgium Club
610gran canaria MC1069  
Gonzalo
Team Yahvé & Oliveiro2 10:55:13,40 1 01:55:13 Club Los Socios
611austria MC1636  
BEA 1475
Team Garcia & Nagelhofer2 10:55:17,45 1 01:55:17 VRV - Oberoesterreich
612rumania MC3355  
Vio 15
Team Sepciuc & Penteliuc5 10:55:22,45 1 01:55:22 Romanía
613italia MC1481  
NADIA
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:55:29,40 1 01:55:29 Italian-Team
614asturias MC0254  
Lillian Gray
Team Los Carbayones1 10:55:34,95 1 01:55:35 R.C. Oviedo
615belgium MC2667  
Thibo
Team Schaekers Brouns3 10:55:45,25 1 01:55:45 Fondclub Loft 24
616austria MC0325  
Ladislaus
Team Gratzer & Nóres1 10:55:45,60 1 01:55:46 Pigeon Club Austria South
617germany MC2958  
Beuni
Günther Gartner1 10:55:46,45 1 01:55:46 Hessen Club
618turkey MC3007  
Limay
Halil Seyhan2 10:55:47,15 1 01:55:47 Turkey Flying Club
619germany MC2033  
Northern View
Team Gebr. Reinhard1 10:55:48,05 1 01:55:48 Lahntal Club
620netherlands MC2814  
Crystal
Team John Rimmelzwaan5 10:55:52,75 1 01:55:53 Holland Pigeons Club
621netherlands MC2821  
Bobo
Team John Rimmelzwaan6 10:56:22,50 1 01:56:22 Holland Pigeons Club
622asturias MC0727  
Clean
Team Dionisio & Pandiella5 10:56:48,85 1 01:56:49 R.C. Oviedo
623italia MC1112  
Dulce
Team Italy3 10:56:50,45 1 01:56:50 Italia
624bosnia herzegovina MC3326  
Kings Silver Star
Team Ivankovic & Licina2 10:56:50,55 1 01:56:51 Bosnia & Herzegovina Club
625netherlands MC2303  
Good Luck
Jack Brouwer1 10:56:50,60 1 01:56:51 Holland Pigeons Club
626polska MC1590  
Ibi
Tomasz Wiczling1 10:56:56,65 1 01:56:57 Polonia
627france MC1137  
Last Shadow
Xavier Benoit2 10:57:04,10 1 01:57:04 Team Sibille France
628turkey MC3038  
Valide Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu5 10:57:19,00 1 01:57:19 Turkey Flying Club
629scotland MC2128  
The Last Chance
Team Tommy2Sheds2 10:58:04,50 1 01:58:04 Scottish Homing Union
630rumania MC2070  
Bijou
Team Marin Daniel & Elvis2 10:58:05,95 1 01:58:06 Romanía
631germany MC1508  
Wonder Klak
Team Waz2 10:58:08,95 1 01:58:09 Oberfranken Club
632alicante MC0188  
Cuban Express
Javier & Sergio Peral5 10:58:11,80 1 01:58:12 La Dama de Elche
633belgium MC1539  
Blue Petrus 790
Team Coloured Pigeons1 10:58:12,20 1 01:58:12 Fond Wallonie
634sevilla MC0181  
Burbuja
Francisco Gutiérrez6 10:58:17,60 1 01:58:18 ITALICENSE
635tarragona MC0203  
Maranda
Andrés Cintas Guzmán1 10:58:20,80 1 01:58:21 REUS
636belgium MC0349  
OU XING
Roger Mertens3 10:58:24,35 1 01:58:24 Fond Wallonie
637germany MC0456  
ATLANTIC 418
Alexander Gebel17 10:58:32,40 1 01:58:32 Saalfeld Club
638belgium MC0793  
Mathias 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing3 10:58:32,55 1 01:58:33 Club Olijftak Maaseik
639rumania MC3247  
Little Machine
Team Mihai Adrian & Ana1 10:58:44,35 1 01:58:44 Romanía
640czech republic MC2580  
Lysiak
Team B.O. Zaolzie2 10:58:47,65 1 01:58:48 Czech Republic Club
641germany MC1333  
Lola B
Erich Müller9 10:58:51,05 1 01:58:51 Oberfranken Club
642germany MC0447  
ATLANTIC 217
Alexander Gebel18 10:58:51,95 1 01:58:52 Saalfeld Club
643germany MC2380  
Sagira
Günter Schneemann6 10:58:52,65 1 01:58:53 Kassel Club
644germany MC0485  
ATLANTIC 580
Alexander Gebel19 10:58:57,65 1 01:58:58 Saalfeld Club
645netherlands MC1286  
Golden Earring
Marcel Visser2 10:59:01,75 1 01:59:02 Holland Pigeons Club
646rumania MC1162  
Aripi de Curcubeu
Class 8887 10:59:03,40 1 01:59:03 Romanía
647belgium MC1540  
Black Hawk 384
Team Coloured Pigeons2 10:59:24,70 1 01:59:25 Fond Wallonie
648germany MC2609  
Snowman 8
Günter Schneemann7 11:00:00,50 1 02:00:00 Kassel Club
649netherlands MC2824  
Apricot
Team John Rimmelzwaan7 11:00:01,05 1 02:00:01 Holland Pigeons Club
650italia MC1103  
Becky
Ervin Laro2 11:00:05,65 1 02:00:06 Italia
651czech republic MC2539  
GPG 107
Team GPG Oversize8 11:00:06,10 1 02:00:06 Czech Republic Club
652wales MC2731  
Macky one
Team Bargoed Boys1 11:00:10,40 1 02:00:10 Wales Club
653netherlands MC2800  
Donky
Team Dutch Demolition2 11:00:21,20 1 02:00:21 Holland Pigeons Club
654scotland MC0427  
My Mo
William Donachie5 11:00:23,05 1 02:00:23 Scottish Homing Union
655wales MC0540  
Apache
Team Men of Gwent1 11:00:28,75 1 02:00:29 Wales Club
656netherlands MC3076  
Pao
Erik Boots1 11:00:29,85 1 02:00:30 Holland Pigeons Club
657europe MC0813  
Carmen Mien Ro
Team TOP 104 11:00:33,05 1 02:00:33 Club E.U.
658belgium MC0352  
AN TUAN
Roger Mertens4 11:00:38,35 1 02:00:38 Fond Wallonie
659rumania MC3256  
Roulette
Iulian Duica2 11:00:38,90 1 02:00:39 Romanía
660asturias MC0725  
Cyrix
Team Dionisio & Pandiella6 11:00:42,60 1 02:00:43 R.C. Oviedo
661netherlands MC2319  
Jan
Team N.P.O.2 11:00:47,00 1 02:00:47 Holland Pigeons Club
662rumania MC1940  
Vipera
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami2 11:00:56,05 1 02:00:56 Romanía
663rumania MC3263  
Missaj
Florin Scutaru2 11:00:57,20 1 02:00:57 Romanía
664belarus MC2022  
Dark
Team Dobrovolskiy Leonid3 11:01:04,30 1 02:01:04 Belarus Club
665norway MC2761  
Bargoed Girl
Team Norwegian Seagulls2 11:01:07,95 1 02:01:08 Norge Racing Pigeon Club
666england MC0395  
Cupids Arrow
Pieter Oberholster5 11:01:08,60 1 02:01:09 RPRA (Pigeon Association)
667france MC1461  
EMMANUELLE
Philippe Haquette2 11:01:13,45 1 02:01:13 Team Sibille France
668belgium MC0645  
Vaillant
Team Creemers & Zoon6 11:01:16,00 1 02:01:16 Club Olijftak Maaseik
669denmark MC3298  
Very White
Claus Jensen1 11:01:18,90 1 02:01:19 Denmark Club
670england MC2752  
Charlie
Team Bristol Bulldogs3 11:01:31,45 1 02:01:31 RPRA (Pigeon Association)
671tenerife MC0016  
Ronnie
Edward Frost1 11:01:37,15 1 02:01:37 C.C.Portuense
672south africa MC2707  
Jadzia
Team Triple J Lofts3 11:01:38,25 1 02:01:38 South Africa Club
673norway MC0916  
Napa
Team Gebert & Iura2 11:01:40,40 1 02:01:40 Norge Racing Pigeon Club
674germany MC0448  
ATLANTIC 218
Alexander Gebel20 11:01:56,95 1 02:01:57 Saalfeld Club
675czech republic MC2562  
GPG 249
Team GPG Oversize9 11:01:58,50 1 02:01:58 Czech Republic Club
676alicante MC0200  
Judith P
Javier & Sergio Peral6 11:02:08,30 1 02:02:08 La Dama de Elche
677germany MC0627  
Zelda
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 11:02:22,10 1 02:02:22 Sachsen Club
678alicante MC0189  
Sylt Boris
Javier & Sergio Peral7 11:02:23,80 1 02:02:24 La Dama de Elche
679germany MC3364  
Gino
Markus Winter1 11:02:24,55 1 02:02:25 Germany Club
680belgium MC0789  
Rambo
Team Leyen-Segers-Paloma Racing4 11:02:26,20 1 02:02:26 Club Olijftak Maaseik
681denmark MC0930  
Diana
Team Anita & Tage Gravesen5 11:02:28,50 1 02:02:28 Denmark Club
682belgium MC1148  
Idolo
Filip de Smedt5 11:02:29,55 1 02:02:30 De Snelvliegers Zandbergen Club
683germany MC2853  
Shieldhill
Klaus Stieneker1 11:02:29,60 1 02:02:30 Germany Club
684england MC0438  
Chuza
Brian Clayburn1 11:02:31,10 1 02:02:31 RPRA (Pigeon Association)
685gran canaria MC2366  
Princess
Team Yahvé & Fredy2 11:02:33,50 1 02:02:34 Club Los Socios
686austria MC1821  
Nathan
Beniamin Neag12 11:02:39,75 1 02:02:40 VRV - Oberoesterreich
687italia MC2125  
Princess Hart
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu1 11:02:43,00 1 02:02:43 Italia
688bosnia herzegovina MC3329  
Kozmic Blues
Team Ivankovic & Licina3 11:02:44,45 1 02:02:44 Bosnia & Herzegovina Club
689malta MC0321  
Victory Clarissa
Team Victory Lofts Malta5 11:02:45,95 1 02:02:46 Malta Racing Pigeon Club
690bulgaria MC3287  
Ralitza
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:03:09,65 1 02:03:10 Bulgaria Club
691germany MC0860  
Carrot Cruncher
Edgar Peter2 11:03:13,60 1 02:03:14 Frankenland Club
692south africa MC1888  
Bin Laden
Team Gaddin Bros & Charl Stander3 11:03:18,05 1 02:03:18 South Africa Club
693wales MC2311  
Boomerang 7
Team Tom and Gaynor2 11:03:21,20 1 02:03:21 Wales Club
694wales MC1746  
Smackeroo
Paul Bamford2 11:03:24,25 1 02:03:24 Wales Club
695polska MC2419  
Beda
Adrian Piwowarczyk1 11:03:29,40 1 02:03:29 Polonia
696wales MC1740  
Glad Tidings
Paul Bamford3 11:03:40,65 1 02:03:41 Wales Club
697belgium MC3118  
Hillary
Team Thieu & Thieu2 11:03:42,35 1 02:03:42 Belgium Club
698belarus MC2021  
Falcon
Team Dobrovolskiy Leonid4 11:03:48,00 1 02:03:48 Belarus Club
699germany MC3089  
Beckham
Team SG Steckenbiller3 11:03:58,90 1 02:03:59 Germany Club
700germany MC0443  
ATLANTIC 1048
Team Ladys Germany6 11:04:00,70 1 02:04:01 Saalfeld Club
701netherlands MC3121  
Kurt JR
Team Will & Falco Ebben1 11:04:01,15 1 02:04:01 Holland Pigeons Club
702germany MC2034  
Brendt
Team Gebr. Reinhard2 11:04:02,30 1 02:04:02 Lahntal Club
703germany MC2332  
Cessna
Team SG Dieter & Frank Hundstein5 11:04:05,95 1 02:04:06 Germany Club
704belgium MC2273  
Martijn
Team De Hendrixsen3 11:04:06,75 1 02:04:07 Club Olijftak Maaseik
705germany MC0061  
PIGEONS OF THE SEA 10
Team The Champions Germany4 11:04:09,20 1 02:04:09 Germany Club
706rumania MC0954  
Cody
Team Pigeons Airport1 11:04:09,55 1 02:04:10 Romanía
707netherlands MC1289  
Kofila
Team Poelman - Kap2 11:04:12,15 1 02:04:12 Holland Pigeons Club
708hungary MC2484  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:04:14,05 1 02:04:14 Hungary Pigeons Club
709south africa MC1875  
Jovita
Team Triple J Lofts4 11:04:14,80 1 02:04:15 South Africa Club
710germany MC0606  
Pressure Check
Helmut Mann2 11:04:15,70 1 02:04:16 Wetter
711belgium MC0658  
Lolita
Team Creemers & Zoon7 11:04:21,90 1 02:04:22 Club Olijftak Maaseik
712eeuu MC2601  
Marti
Yuniel Carvajal1 11:04:26,35 1 02:04:26 Club New Mexico
713austria MC1794  
Abner
Beniamin Neag13 11:04:27,10 1 02:04:27 VRV - Oberoesterreich
714hungary MC1533  
Rocky
Team Pinter Pigeon1 11:04:34,55 1 02:04:35 Hungary Pigeons Club
715rumania MC1955  
Taffy
Team Sepciuc & Penteliuc6 11:04:48,65 1 02:04:49 Romanía
716south africa MC1861  
Jacqueline
Team Triple J Lofts5 11:04:57,40 1 02:04:57 South Africa Club
717netherlands MC0698  
Mater
Team Rien van Oss en Zn2 11:04:58,10 1 02:04:58 Holland Pigeons Club
718germany MC0906  
Alba
Team Albatal5 11:05:00,00 1 02:05:00 Germany Club
719netherlands MC2329  
Nora
Team Van der Heide - Napoleon2 11:05:00,01 1 02:05:00 Holland Pigeons Club
720netherlands MC1450  
Missamba
Team Mantel2 11:05:00,95 1 02:05:01 Holland Pigeons Club
721gran canaria MC1047  
Tai-Chi
Team Flor1 11:05:02,00 1 02:05:02 La Paloma Mensajera
722czech republic MC1996  
Luda
Team Svoboda & Lekes3 11:05:02,40 1 02:05:02 Czech Republic Club
723slovakia MC1391  
Beba
Team Zihlavnik2 11:05:02,50 1 02:05:02 Slovakia Club
724rumania MC2425  
Slovaku
Team Jabloncic Jaroslav2 11:05:04,25 1 02:05:04 Romanía
725italia MC1127  
Jef
Cristiano Paltrinieri2 11:05:04,65 1 02:05:05 Italia
726asturias MC0737  
Janny
Team Los Carbayones2 11:05:04,70 1 02:05:05 R.C. Oviedo
727polska MC1596  
Waajib
Bogdan Mlynarczyk2 11:05:05,70 1 02:05:06 Polonia
728polska MC1904  
Spooky
Michal Klassa1 11:05:06,15 1 02:05:06 Polonia
729tenerife MC2430  
Omega
Team K.AGA2 11:05:06,20 1 02:05:06 Club Tenerife
730rumania MC0747  
unidad
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 11:05:07,00 1 02:05:07 Romanía
731netherlands MC2141  
Akil
E. van Aalten2 11:05:07,25 1 02:05:07 Holland Pigeons Club
732germany MC2985  
Kings First Choice
Hans-Paul Esser4 11:05:07,75 1 02:05:08 Düsseldorf Club
733wales MC2180  
Dreamers 98
Team Big Dreamers3 11:05:07,76 1 02:05:08 Wales Club
734belgium MC0975  
Olympe
Vincent Neirynck10 11:05:08,00 1 02:05:08 Fond Wallonie
735asturias MC0729  
Betsy
Team Dionisio & Pandiella7 11:05:09,65 1 02:05:10 R.C. Oviedo
736gran canaria MC2370  
Harry 555
Team Daniel & Papi1 11:05:10,40 1 02:05:10 Club Los Socios
737polska MC1682  
Greg 942
Team Greg - Poland4 11:05:10,95 1 02:05:11 Polonia
738netherlands MC2714  
Nadi
Team Boekelo2 11:05:13,85 1 02:05:14 Holland Pigeons Club
739germany MC2397  
Sagan
Thomas Wegner1 11:05:17,40 1 02:05:17 Nordhessen Club
740slovakia MC2647  
Greg 1228
Team Greg - Slovakia8 11:05:17,45 1 02:05:17 Slovakia Club
741england MC0659  
Grace
David Hinkel3 11:05:17,60 1 02:05:18 RPRA (Pigeon Association)
742netherlands MC1468  
Macha
Mat Schoordijk2 11:05:17,95 1 02:05:18 Holland Pigeons Club
743netherlands MC2315  
Lione
Team N.P.O.3 11:05:18,55 1 02:05:19 Holland Pigeons Club
744rumania MC1264  
May It Be
Sorin Florea8 11:05:19,90 1 02:05:20 Romanía
745hungary MC2478  
Pisti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea3 11:05:21,20 1 02:05:21 Hungary Pigeons Club
746italia MC1480  
ACHILLES
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 11:05:22,00 1 02:05:22 Italian-Team
747germany MC2677  
Diamond Speedy
Andreas Moeller3 11:05:23,35 1 02:05:23 Germany Club
748austria MC2517  
Amey 4
Team Amey2 11:05:23,65 1 02:05:24 VRV - Oberoesterreich
749polska MC2440  
JKG 7782
Team JKG Transport6 11:05:25,20 1 02:05:25 Polonia
750ireland MC0527  
Neptuness
Team H & A Kallmeyer2 11:05:25,70 1 02:05:26 Irish Homing Union
751belgium MC2309  
Wilpop 5
Team Poppe - Ingels2 11:05:30,35 1 02:05:30 Belgium Club
752rumania MC1943  
Reggle
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami3 11:05:38,25 1 02:05:38 Romanía
753south africa MC2695  
Electric
Team Spoorweg Sindikaat1 11:05:39,40 1 02:05:39 South Africa Club
754england MC0670  
Canica
David Hinkel4 11:05:39,95 1 02:05:40 RPRA (Pigeon Association)
755czech republic MC1658  
Golem
Team Bouchal2 11:05:41,90 1 02:05:42 Czech Republic Club
756belgium MC1973  
Badusta
Team Belgium's Finest1 11:05:46,40 1 02:05:46 Lembeek Club - Belgium
757germany MC3101  
Babsy
Dieter Bartczak4 11:05:46,80 1 02:05:47 Germany Club
758hungary MC1615  
Top Gun
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 11:05:48,80 1 02:05:49 Hungary Pigeons Club
759wales MC1744  
Aldara
Paul Bamford4 11:05:53,75 1 02:05:54 Wales Club
760hungary MC2472  
Istike
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea4 11:05:54,80 1 02:05:55 Hungary Pigeons Club
761baleares MC2144  
Azeri
Rafael Forteza Costa4 11:05:57,20 1 02:05:57 C.C. Es Pla de Mallorca
762england MC0612  
Pioneer 74
Team Sandancer - Pioneer Lofts1 11:05:57,25 1 02:05:57 Up North Combine
763south africa MC1884  
Sunshine Girl
Gavin Lamprecht2 11:05:57,25 1 02:05:57 South Africa Club
764germany MC0277  
Noble Regina
Team Klaas & Sohn5 11:05:58,80 1 02:05:59 Rietberg Club
765rumania MC3189  
Welsh Wonder
Team Familia Bacalu1 11:06:01,25 1 02:06:01 Romanía
766germany MC2955  
Zollverein 85
Team Ruhr Thielen2 11:06:01,40 1 02:06:01 Ruhrgebiet Club
767germany MC0555  
Uggie
Team Röhlig & Bukowski3 11:06:02,60 1 02:06:03 Vogtland Club
768germany MC0858  
Miha
Edgar Peter3 11:06:03,65 1 02:06:04 Frankenland Club
769germany MC2847  
Sea Kay
Klaus Stieneker2 11:06:05,70 1 02:06:06 Germany Club
770hungary MC2051  
Selenea
Laszlo Gotthard2 11:06:09,50 1 02:06:10 Hungary Pigeons Club
771germany MC3091  
Adakar
Team SG Steckenbiller4 11:06:10,00 1 02:06:10 Germany Club
772china MC2904  
Rubie Rubie
Team Haiye Bai Fuqing5 11:06:10,05 1 02:06:10 China Pigeon Raging Club
773italia MC1119  
Dun Dun
Team Italy4 11:06:11,55 1 02:06:12 Italia
774netherlands MC2748  
Shrek
Bert Ploeg1 11:06:13,15 1 02:06:13 Holland Pigeons Club
775netherlands MC0704  
Flik
Team Rien van Oss en Zn3 11:06:17,00 1 02:06:17 Holland Pigeons Club
776italia MC1122  
Monviso
Team Italy5 11:06:17,30 1 02:06:17 Italia
777slovakia MC1611  
Adam
Team Kujanik1 11:06:21,40 1 02:06:21 Slovakia Club
778germany MC2335  
Donato
Team SG Dieter & Frank Hundstein6 11:06:28,15 1 02:06:28 Germany Club
779rumania MC1209  
The Sweetest Taboo
Sorin Florea9 11:06:32,90 1 02:06:33 Romanía
780ireland MC1761  
Celtic Lightning
Team Highway Lofts5 11:06:39,45 1 02:06:39 Irish Homing Union
781england MC0611  
Pioneer Double OO
Team Sandancer - Pioneer Lofts2 11:06:42,20 1 02:06:42 Up North Combine
782rumania MC1860  
Serena
Team Onur2 11:06:42,80 1 02:06:43 Romanía
783tenerife MC0600  
Blue Wave
Team Leo y Boro1 11:06:44,75 1 02:06:45 Adexe
784asturias MC0724  
Fondclub Chris
Team Dionisio & Pandiella8 11:06:51,70 1 02:06:52 R.C. Oviedo
785england MC0404  
OBi - 1940
Pieter Oberholster6 11:06:53,10 1 02:06:53 RPRA (Pigeon Association)
786germany MC2235  
Jule
Team Rutz and sons6 11:06:56,90 1 02:06:57 Saarland
787rumania MC1255  
Push The Limit
Sorin Florea10 11:07:03,00 1 02:07:03 Romanía
788czech republic MC2582  
Kurt
Team B.O. Zaolzie3 11:07:08,50 1 02:07:08 Czech Republic Club
789belgium MC2935  
Angel Real
Marcel Vandersmissen1 11:07:33,25 1 02:07:33 Belgium Club
790england MC2753  
Jordon
Team Bristol Bulldogs4 11:07:44,95 1 02:07:45 RPRA (Pigeon Association)
791austria MC1634  
BENITO 1459
Team Garcia & Nagelhofer3 11:08:23,05 1 02:08:23 VRV - Oberoesterreich
792germany MC1581  
Apolon
Fedoseev Vitalij2 11:08:23,25 1 02:08:23 Harsewinkel Club
793netherlands MC2356  
Caipirinha
Team di Roberto1 11:08:23,55 1 02:08:24 Holland Pigeons Club
794germany MC2218  
Brexit
Berthold Schupp1 11:08:43,60 1 02:08:44 Schwaben-Allgäu Club
795rumania MC1992  
Vio 2
Viorel Gah4 11:09:11,45 1 02:09:11 Romanía
796norway MC3291  
Saggy
Team Gebert & Iura3 11:09:42,10 1 02:09:42 Norge Racing Pigeon Club
797netherlands MC1452  
Sinidi
Team Mantel3 11:09:52,60 1 02:09:53 Holland Pigeons Club
798slovenia MC2880  
Moda
Tadej Vugrinec2 11:10:00,25 1 02:10:00 Slovenia Club
799rumania MC3235  
David Copperfield
Team Cioban & Grigorean & Curelusa3 11:10:02,75 1 02:10:03 Romanía
800germany MC3065  
PIGEONS OF THE SEA 7
Team Karl Heinz Koch & Mark Buse1 11:10:02,76 1 02:10:03 Weitstrecken Myhl-Wegberg
801germany MC3095  
Keep Moving
Dieter Bartczak5 11:10:06,50 1 02:10:06 Germany Club
802croatia MC1544  
Dubrovnik Culture
Denis Culic2 11:10:08,35 1 02:10:08 Croatia Pigeon Club
803tenerife MC2428  
Manu
Team K.AGA3 11:10:14,00 1 02:10:14 Club Tenerife
804scotland MC2134  
Prairee Winds
Team W. Gray & Son3 11:10:14,95 1 02:10:15 Scottish Homing Union
805germany MC1575  
Domi
Fedoseev Vitalij3 11:10:20,65 1 02:10:21 Harsewinkel Club
806slovenia MC0617  
Miha
Boris Sovic1 11:10:31,10 1 02:10:31 Slovenia Club
807belgium MC2279  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 11:10:42,10 1 02:10:42 Club Olijftak Maaseik
808slovenia MC0620  
Carli
Team Zvonko Sovic3 11:10:46,95 1 02:10:47 Slovenia Club
809asturias MC0743  
Duality
Team Los Carbayones3 11:10:49,65 1 02:10:50 R.C. Oviedo
810polska MC1685  
Greg 954
Team Greg - Poland5 11:10:54,45 1 02:10:54 Polonia
811rumania MC1246  
Join Me
Sorin Florea11 11:10:58,35 1 02:10:58 Romanía
812netherlands MC1292  
Alfonsina
Team Poelman - Kap3 11:11:12,10 1 02:11:12 Holland Pigeons Club
813germany MC0478  
ATLANTIC 558
Alexander Gebel21 11:11:14,65 1 02:11:15 Saalfeld Club
814rumania MC1236  
Atlantic Whisper
Sorin Florea12 11:11:27,35 1 02:11:27 Romanía
815wales MC2729  
Challenger 3
Team Ganwy Lofts1 11:11:27,55 1 02:11:28 Welsh Flag
816rumania MC3158  
Amancay
Paul Popovici3 11:11:27,60 1 02:11:28 Romanía
817italia MC2098  
Peta
Team Magadia A & Buzura S2 11:11:28,70 1 02:11:29 Italia
818germany MC0499  
ATLANTIC 804
Alexander Gebel22 11:11:30,50 1 02:11:30 Saalfeld Club
819hungary MC2491  
Geri
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:11:30,85 1 02:11:31 Hungary Pigeons Club
820wales MC1934  
marley
Team Rudderfett4 11:11:37,25 1 02:11:37 Welsh Flag
821turkey MC3031  
Sulum Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu6 11:11:37,50 1 02:11:38 Turkey Flying Club
822czech republic MC1433  
Bovo
Team Klemens5 11:11:38,55 1 02:11:39 Czech Republic Club
823slovakia MC1399  
Noemka 709
Team Evin Peter & Noemi4 11:11:42,10 1 02:11:42 Slovakia Club
824netherlands MC1076  
Frysian Hawk
Sjaak Buwalda2 11:11:45,90 1 02:11:46 Holland Pigeons Club
825netherlands MC3078  
Mali
Erik Boots2 11:11:47,00 1 02:11:47 Holland Pigeons Club
826rumania MC3255  
Jus de Pomme
Iulian Duica3 11:11:47,60 1 02:11:48 Romanía
827croatia MC2722  
Jakov
Team Blazevic1 11:11:48,70 1 02:11:49 Croatia Pigeon Club
828rumania MC1178  
Cris
Team Pisla Daniel & Vintan George3 11:11:48,90 1 02:11:49 Romanía
829rumania MC1169  
Class
Class 8888 11:11:49,55 1 02:11:50 Romanía
830germany MC2886  
Paradise
Reinhard Gebhardt1 11:11:53,50 1 02:11:54 Germany Club
831netherlands MC2302  
Dipper
Jack Brouwer2 11:11:54,40 1 02:11:54 Holland Pigeons Club
832england MC2751  
Billy
Team Bristol Bulldogs5 11:11:55,20 1 02:11:55 RPRA (Pigeon Association)
833polska MC1028  
Power Lady
Team Slawomir Pluta1 11:11:55,65 1 02:11:56 Polonia
834gran canaria MC1055  
Maviss Marvel
Team Flor2 11:11:55,66 1 02:11:56 La Paloma Mensajera
835germany MC2850  
Little Nugget
Klaus Stieneker3 11:11:56,50 1 02:11:56 Germany Club
836slovakia MC2625  
Trinity
Team Rohal - Mulik1 11:12:17,30 1 02:12:17 Slovakia Club
837germany MC0601  
Swift Pace
Helmut Mann3 11:12:54,50 1 02:12:54 Wetter
838netherlands MC2318  
Bianca
Team N.P.O.4 11:13:20,00 1 02:13:20 Holland Pigeons Club
839netherlands MC2760  
Bobbys Girl
Team Baarda Pingjum1 11:13:26,10 1 02:13:26 Holland Pigeons Club
840germany MC1319  
Alanna
Erich Müller10 11:13:28,25 1 02:13:28 Oberfranken Club
841netherlands MC1470  
Pierre
Mat Schoordijk3 11:13:28,70 1 02:13:29 Holland Pigeons Club
842wales MC2738  
Rasbull Jeff
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:13:28,90 1 02:13:29 Wales Club
843rumania MC1179  
Bob 1
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:13:30,55 1 02:13:31 Romanía
844germany MC1357  
Secret Step
Erich Müller11 11:13:32,60 1 02:13:33 Oberfranken Club
845polska MC2294  
Lucio
Robert Majchrzak1 11:13:33,10 1 02:13:33 Polonia
846malta MC0320  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta6 11:13:33,55 1 02:13:34 Malta Racing Pigeon Club
847rumania MC0749  
Runaway Fire
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia4 11:13:36,60 1 02:13:37 Romanía
848germany MC0293  
Deep Purple
Team Klaas & Sohn6 11:13:38,65 1 02:13:39 Rietberg Club
849belgium MC1144  
Gepeto
Filip de Smedt6 11:13:41,10 1 02:13:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
850rumania MC2946  
La sorpresa
Cristian Stan2 11:13:43,00 1 02:13:43 Romanía
851rumania MC1250  
Come In To My World
Sorin Florea13 11:13:48,85 1 02:13:49 Romanía
852hungary MC2476  
Isti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea5 11:13:55,05 1 02:13:55 Hungary Pigeons Club
853hungary MC2509  
Jani
Team Bardos - Csaszar2 11:13:55,35 1 02:13:55 Hungary Pigeons Club
854germany MC1355  
Wilma
Erich Müller12 11:14:00,40 1 02:14:00 Oberfranken Club
855wales MC3306  
Jim
Team Rudderfett5 11:14:16,80 1 02:14:17 Welsh Flag
856malta MC0318  
Victory Tony
Team Victory Lofts Malta7 11:14:23,10 1 02:14:23 Malta Racing Pigeon Club
857england MC0897  
Greenhithe Girl
Team Foster & Rump2 11:14:28,65 1 02:14:29 RPRA (Pigeon Association)
858tenerife MC0001  
Maelstrom
Team Achaman1 11:14:31,80 1 02:14:32 Adexe
859italia MC1108  
Kiran
Team Italy6 11:14:32,05 1 02:14:32 Italia
860wales MC2742  
Secret Five
Team Secret Service1 11:14:32,95 1 02:14:33 Wales Club
861italia MC2100  
Twoxbetty
Team Magadia A & Buzura S3 11:14:33,85 1 02:14:34 Italia
862netherlands MC2328  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon3 11:14:34,35 1 02:14:34 Holland Pigeons Club
863italia MC1104  
Beto
Ervin Laro3 11:14:34,55 1 02:14:35 Italia
864slovakia MC2633  
Ankin
Team FAB2 11:14:36,85 1 02:14:37 Slovakia Club
865asturias MC2837  
Turbina
Team Palomar Mofrechu1 11:14:39,80 1 02:14:40 R.C.C. Asturias
866belgium MC0353  
XING HAO
Roger Mertens5 11:14:40,15 1 02:14:40 Fond Wallonie
867norway MC3290  
Trufa
Team Ludviksen & Balint1 11:14:40,40 1 02:14:40 Norge Racing Pigeon Club
868norway MC0380  
Coach
Team Norwegian Seagulls3 11:14:40,50 1 02:14:40 Norge Racing Pigeon Club
869belgium MC0648  
Ricardo
Team Creemers & Zoon8 11:14:41,35 1 02:14:41 Club Olijftak Maaseik
870netherlands MC1075  
Frysian Grinta
Sjaak Buwalda3 11:14:45,00 1 02:14:45 Holland Pigeons Club
871austria MC1773  
Windullah
Team Popovici Paul & Toader Ioan3 11:14:45,10 1 02:14:45 VRV - Oberoesterreich
872alicante MC0187  
Lichte Sun City
Javier & Sergio Peral8 11:14:48,10 1 02:14:48 La Dama de Elche
873cadiz MC2373  
nacarado
Juan Manuel Trujillo Sánchez2 11:14:50,00 1 02:14:50 Andalucía
874netherlands MC1570  
Willi
Team H. V. Venrooij2 11:14:50,20 1 02:14:50 Holland Pigeons Club
875germany MC0295  
Lady Flo
Team Klaas & Sohn7 11:14:52,75 1 02:14:53 Rietberg Club
876germany MC1353  
Black Lady
Erich Müller13 11:14:52,95 1 02:14:53 Oberfranken Club
877netherlands MC1285  
Coupe
Marcel Visser3 11:14:53,15 1 02:14:53 Holland Pigeons Club
878wales MC2175  
Dreamers 86
Team Big Dreamers4 11:14:53,25 1 02:14:53 Wales Club
879europe MC0807  
Color Field
Team Golden Ladies Europe2 11:14:56,50 1 02:14:56 Club E.U.
880polska MC2409  
Anna Marie
Jan Bohenczak2 11:14:56,75 1 02:14:57 Polonia
881czech republic MC2549  
GPG 136
Team GPG Oversize10 11:14:59,50 1 02:15:00 Czech Republic Club
882netherlands MC0513  
Sarka Montana
Hok M. Reijnen2 11:15:00,10 1 02:15:00 PDV Alphen Vooruit
883germany MC3324  
Weiß 81
Christian Weiß2 11:15:00,60 1 02:15:01 Germany Club
884norway MC2045  
Miks Racer
Team Ray & Svein2 11:15:03,55 1 02:15:04 Norge Racing Pigeon Club
885germany MC0463  
ATLANTIC 473
Team Ladys Germany7 11:15:05,00 1 02:15:05 Saalfeld Club
886polska MC3053  
Surprise Arona
Team Przemyslaw Kozak1 11:15:05,05 1 02:15:05 Polonia
887germany MC0500  
ATLANTIC 812
Team Ladys Germany8 11:15:05,55 1 02:15:06 Saalfeld Club
888slovakia MC1613  
Frido
Team Kujanik2 11:15:08,00 1 02:15:08 Slovakia Club
889galicia MC0373  
Magy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:15:11,20 1 02:15:11 MARIÑAS ALTAS
890france MC2897  
ANTHONY
Team Rahal Denis & Sylvie1 11:15:15,25 1 02:15:15 France Club
891polska MC3063  
Cove Villa Wendy
Team Morel2 11:15:17,25 1 02:15:17 Polonia
892slovakia MC1421  
Tudor
Team Marton J + I3 11:15:17,40 1 02:15:17 Slovakia Club
893netherlands MC1499  
Lady M.Cset
Team Soepboer4 11:15:18,35 1 02:15:18 Holland Pigeons Club
894austria MC1832  
Simona
Beniamin Neag14 11:15:18,75 1 02:15:19 VRV - Oberoesterreich
895netherlands MC0902  
Skate
Team Skyriders1 11:15:19,10 1 02:15:19 Holland Pigeons Club
896belgium MC0157  
Arona 333
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:15:19,25 1 02:15:19 Fondclub Herent
897germany MC3064  
Snowman 15
Günter Schneemann8 11:15:19,85 1 02:15:20 Kassel Club
898germany MC0080  
Loraine
Team Schnellin1 11:15:20,45 1 02:15:20 Sachsen Club
899slovakia MC1386  
Danken
Team Silny J & L2 11:15:21,25 1 02:15:21 Slovakia Club
900germany MC1321  
Super Lilly
Erich Müller14 11:15:21,26 1 02:15:21 Oberfranken Club
901germany MC2993  
Nachi
Hans-Paul Esser5 11:15:21,30 1 02:15:21 Düsseldorf Club
902denmark MC0935  
Flash
Team Anita & Tage Gravesen6 11:15:22,60 1 02:15:23 Denmark Club
903alicante MC0186  
Cocky
Javier & Sergio Peral9 11:15:24,00 1 02:15:24 La Dama de Elche
904england MC2945  
Mutaito
Peter Williams2 11:15:24,50 1 02:15:24 RPRA (Pigeon Association)
905polska MC1024  
Spud
Team Slawomir Pluta2 11:15:25,30 1 02:15:25 Polonia
906czech republic MC2552  
GPG 146
Team GPG Oversize11 11:15:25,80 1 02:15:26 Czech Republic Club
907netherlands MC3080  
Buer
Erik Boots3 11:15:32,10 1 02:15:32 Holland Pigeons Club
908rumania MC3250  
Maude
Iulian Duica4 11:15:50,75 1 02:15:51 Romanía
909alicante MC0192  
Tesy
Javier & Sergio Peral10 11:15:51,45 1 02:15:51 La Dama de Elche
910germany MC2852  
Larry Jr
Klaus Stieneker4 11:15:52,15 1 02:15:52 Germany Club
911asturias MC0734  
Cirkeline
Team Dionisio & Pandiella9 11:16:12,15 1 02:16:12 R.C. Oviedo
912germany MC1608  
Gewinnin
Detlef Schüring1 11:16:16,40 1 02:16:16 Münsterland Club
913germany MC1097  
PIGEONS OF THE SEA 3
Team Mark Buse & Fam.6 11:16:16,95 1 02:16:17 Weitstrecken Myhl-Wegberg
914polska MC3054  
Jewka
Team Przemyslaw Kozak2 11:16:20,65 1 02:16:21 Polonia
915netherlands MC2301  
Amelia
Jack Brouwer3 11:16:21,25 1 02:16:21 Holland Pigeons Club
916netherlands MC1003  
High Tech Friend
Team Gebr. Vieberink2 11:16:21,40 1 02:16:21 Holland Pigeons Club
917hungary MC2505  
Sara
Team Bardos - Csaszar3 11:16:24,05 1 02:16:24 Hungary Pigeons Club
918netherlands MC1568  
Frankie
Team H. V. Venrooij3 11:16:28,40 1 02:16:28 Holland Pigeons Club
919hungary MC1617  
Demon
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 11:16:48,60 1 02:16:49 Hungary Pigeons Club
920belgium MC2676  
Tess
Team Schaekers Brouns4 11:16:49,05 1 02:16:49 Fondclub Loft 24
921italia MC2108  
Prince Of Arabia
Team Giurca Petre & Marian2 11:16:52,30 1 02:16:52 Italia
922germany MC2700  
Snowman 17
Günter Schneemann9 11:16:56,65 1 02:16:57 Kassel Club
923netherlands MC2355  
Misty
Team di Roberto2 11:17:01,35 1 02:17:01 Holland Pigeons Club
924rumania MC3199  
Vali 773
Team Chiritescu & Pitea2 11:17:08,20 1 02:17:08 Romanía
925germany MC2791  
Abril
Hans Esser1 11:17:16,35 1 02:17:16 Germany Club
926germany MC2032  
Plymouth Rock
Team Gebr. Reinhard3 11:17:55,15 1 02:17:55 Lahntal Club
927italia MC3137  
Abacus
Team Fiorini Daniele &Massaia Laura3 11:18:10,80 1 02:18:11 Italia
928italia MC1910  
Iris
Ervin Prifti1 11:18:31,50 1 02:18:32 Italia
929tenerife MC0368  
Cherrio
Antonio Mesa Díaz3 11:19:15,25 1 02:19:15 C.C.Portuense
930rumania MC0137  
Mil 88
Emil Buta1 11:19:57,55 1 02:19:58 Romanía
931belgium MC0977  
Ambrose
Vincent Neirynck11 11:20:15,60 1 02:20:16 Fond Wallonie
932slovakia MC2621  
Geo
Team Blazenec & Vano3 11:20:39,35 1 02:20:39 Slovakia Club
933germany MC2036  
Brandt 364
Daniel Brandt3 11:20:50,30 1 02:20:50 NRW Club
934wales MC2747  
Sven
Team J.R.D. Humphrys1 11:20:59,25 1 02:20:59 Wales Club
935polska MC1599  
Return To Mars
Team Lorek & Losinski3 11:21:14,15 1 02:21:14 Polonia
936germany MC0554  
Tipello Gold
Team Röhlig & Bukowski4 11:21:40,45 1 02:21:40 Vogtland Club
937rumania MC1260  
The Final Countdown
Sorin Florea14 11:22:10,45 1 02:22:10 Romanía
938germany MC1604  
Topper
Detlef Schüring2 11:22:11,35 1 02:22:11 Münsterland Club
939turkey MC3030  
Fatin Sultan Meamet
Team Recep-emin Bayramoglu7 11:22:17,15 1 02:22:17 Turkey Flying Club
940slovenia MC1724  
Nik
Team Planica3 11:22:25,10 1 02:22:25 Slovenia Club
941rumania MC1853  
Over The Loon
Viorel Trif2 11:22:33,45 1 02:22:33 Romanía
942rumania MC3266  
Covodongo
Florin Scutaru3 11:23:07,95 1 02:23:08 Romanía
943turkey MC3015  
Ertugrul Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu8 11:24:11,95 1 02:24:12 Turkey Flying Club
944sevilla MC0174  
Dexter
Francisco Gutiérrez7 11:24:18,00 1 02:24:18 ITALICENSE
945germany MC0471  
ATLANTIC 496
Alexander Gebel23 11:24:41,15 1 02:24:41 Saalfeld Club
946gran canaria MC1049  
M. Carmen
Team Flor3 11:24:42,40 1 02:24:42 La Paloma Mensajera
947rumania MC3224  
Glomer
T. Ionel Lazar2 11:24:47,10 1 02:24:47 Romanía
948czech republic MC1659  
Zgarb
Team Bouchal3 11:24:49,20 1 02:24:49 Czech Republic Club
949hungary MC3178  
Chevie Dujour
Team Norbert Turi & Noel3 11:24:51,95 1 02:24:52 Hungary Pigeons Club
950germany MC0503  
ATLANTIC 910
Team Golden Ladies Germany2 11:24:52,05 1 02:24:52 Germany Club
951czech republic MC2564  
RA 01
Team A.K. Kubica4 11:24:52,35 1 02:24:52 Czech Republic Club
952turkey MC3037  
Yauuz Sultan Selim
Team Recep-emin Bayramoglu9 11:24:55,10 1 02:24:55 Turkey Flying Club
953polska MC2418  
Honeymoon Special
Adrian Piwowarczyk2 11:24:55,35 1 02:24:55 Polonia
954germany MC0036  
Fireball
Michael Zeug2 11:24:55,60 1 02:24:56 Germany Club
955czech republic MC1660  
Nechcesemumakat
Team Bouchal4 11:24:59,20 1 02:24:59 Czech Republic Club
956germany MC1335  
Vegas Money
Erich Müller15 11:25:03,45 1 02:25:03 Oberfranken Club
957south africa MC1868  
Jessica
Team Triple J Lofts6 11:25:04,75 1 02:25:05 South Africa Club
958rumania MC1218  
Is't Just On Illusion
Sorin Florea15 11:25:08,60 1 02:25:09 Romanía
959belgium MC1149  
Clone Lass
Filip de Smedt7 11:25:26,25 1 02:25:26 De Snelvliegers Zandbergen Club
960belgium MC3123  
Notatinkertoy
Team Bucaciuc & Dumitrescu2 11:25:27,95 1 02:25:28 Belgium Club
961belgium MC0991  
Mig III
Vincent Neirynck12 11:25:29,60 1 02:25:30 Fond Wallonie
962china MC2909  
Rough Rope
Team Haiye Bai Fuqing6 11:25:33,45 1 02:25:33 China Pigeon Raging Club
963wales MC2194  
Mother Dyl
Team Two P's2 11:25:34,25 1 02:25:34 Wales Club
964england MC0680  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate5 11:25:35,95 1 02:25:36 RPRA (Pigeon Association)
965germany MC2962  
Marx
Hans-Paul Esser6 11:25:36,50 1 02:25:36 Düsseldorf Club
966belgium MC0979  
Dean
Vincent Neirynck13 11:25:39,95 1 02:25:40 Fond Wallonie
967rumania MC3258  
Captain Bs Ace
Iulian Duica5 11:25:51,45 1 02:25:51 Romanía
968tenerife MC0237  
Denis
Team Hermanos Remón2 11:25:59,40 1 02:25:59 CANARAGÜI
969germany MC0477  
ATLANTIC 556
Alexander Gebel24 11:26:02,90 1 02:26:03 Saalfeld Club
970denmark MC0922  
Arucas
Team Helle & Jens Pedersen2 11:26:17,40 1 02:26:17 Denmark Club
971germany MC2393  
Mottimo
Thomas Wegner2 11:27:27,50 1 02:27:28 Nordhessen Club
972netherlands MC2708  
Be Bop Tango
Team Boekelo3 11:27:41,21 1 02:27:41 Holland Pigeons Club
973austria MC1641  
BARUCH 1486
Team Garcia & Nagelhofer4 11:28:23,15 1 02:28:23 VRV - Oberoesterreich
974austria MC1809  
Raylee
Beniamin Neag15 11:28:47,20 1 02:28:47 VRV - Oberoesterreich
975norway MC0911  
Wonderduk
Team Gebert & Iura4 11:29:28,60 1 02:29:29 Norge Racing Pigeon Club
976germany MC3100  
It Takes Two
Dieter Bartczak6 11:30:06,45 1 02:30:06 Germany Club
977slovakia MC1376  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:30:19,40 1 02:30:19 Slovakia Club
978wales MC2737  
Rasbull Bob
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:30:27,65 1 02:30:28 Wales Club
979wales MC2188  
Mercyful Debbie
Team Two P's3 11:31:29,15 1 02:31:29 Wales Club
980netherlands MC1446  
Marco the 4th
Anton van Oort2 11:33:01,55 1 02:33:02 Holland Pigeons Club
981rumania MC2423  
Byba
Team Jabloncic Jaroslav3 11:33:03,75 1 02:33:04 Romanía
982netherlands MC0116  
GARLIC
Team Dickmann-Stroetges2 11:33:04,00 1 02:33:04 Holland Pigeons Club
983belgium MC0790  
Silver Moon
Team Leyen-Segers-Paloma Racing5 11:33:21,05 1 02:33:21 Club Olijftak Maaseik
984germany MC1323  
Ball
Erich Müller16 11:33:21,85 1 02:33:22 Oberfranken Club
985belgium MC2783  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner1 11:35:01,40 1 02:35:01 Denderbond Ninove
986malta MC0314  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta8 11:35:13,65 1 02:35:14 Malta Racing Pigeon Club
987gran canaria MC1059  
Ambara
Team Yahvé & Oliveiro3 11:35:19,70 1 02:35:20 Club Los Socios
988china MC2922  
Oker
Team Haiye Bai Fuqing7 11:35:21,20 1 02:35:21 China Pigeon Raging Club
989germany MC2976  
Irene
Hans-Paul Esser7 11:35:27,00 1 02:35:27 Düsseldorf Club
990belgium MC2268  
Hart van Seus
Eddy Didden1 11:36:11,75 1 02:36:12 Club Olijftak Maaseik
991germany MC0073  
Fussy
Team SAS2 11:36:18,55 1 02:36:19 Germany Club
992wales MC2733  
Gillian
Team Bargoed Boys2 11:36:22,95 1 02:36:23 Wales Club
993england MC2771  
Roseberry Chris
Team MDF2 11:36:57,50 1 02:36:58 RPRA (Pigeon Association)
994czech republic MC2545  
GPG 128
Team GPG Oversize12 11:37:25,50 1 02:37:26 Czech Republic Club
995rumania MC1985  
Vio 6
Viorel Gah5 11:37:32,80 1 02:37:33 Romanía
996england MC0666  
Batman
David Hinkel5 11:37:41,45 1 02:37:41 RPRA (Pigeon Association)
997italia MC1478  
HEKTOR
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 11:37:43,00 1 02:37:43 Italian-Team
998germany MC0039  
Octopussy
Michael Zeug3 11:37:46,10 1 02:37:46 Germany Club
999wales MC1751  
Welsh Wizard
Paul Bamford5 11:37:54,10 1 02:37:54 Wales Club
1000netherlands MC1982  
Marisja
Team Zandverstuiving4 11:37:54,50 1 02:37:54 Holland Pigeons Club
1001czech republic MC2542  
GPG 120
Team GPG Oversize13 11:37:55,10 1 02:37:55 Czech Republic Club
1002wales MC2758  
Boomerang 3
Team Tom and Gaynor3 11:37:55,85 1 02:37:56 Wales Club
1003wales MC2087  
Dark Secret
Team Welsh Hopefuls6 11:37:57,65 1 02:37:58 Wales Club
1004germany MC3093  
Pulgas
Dieter Bartczak7 11:38:01,40 1 02:38:01 Germany Club
1005belgium MC2280  
Sea Man
Team Breese Pigeons Friends3 11:38:03,85 1 02:38:04 Club Olijftak Maaseik
1006turkey MC3019  
Hürrem Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu10 11:38:05,35 1 02:38:05 Turkey Flying Club
1007belgium MC0637  
The Mocker
Team Creemers & Zoon9 11:38:19,30 1 02:38:19 Club Olijftak Maaseik
1008croatia MC2865  
Maksim
Team Hasib & Filip1 11:38:28,35 1 02:38:28 Croatia Pigeon Club
1009asturias MC0949  
Waldron Edge
José Manuel García Darriba2 11:38:28,40 1 02:38:28 R.C. Oviedo
1010netherlands MC1458  
Barca's Boy
Team Mantel4 11:38:29,00 1 02:38:29 Holland Pigeons Club
1011rumania MC3232  
Grande Flo
Ciobanu Fratti3 11:38:47,05 1 02:38:47 Romanía
1012malta MC0576  
Casey
Team Mannu Lofts Malta4 11:38:51,05 1 02:38:51 Malta Racing Pigeon Club
1013netherlands MC3281  
Dutch
Bert Ploeg2 11:39:02,05 1 02:39:02 Holland Pigeons Club
1014south africa MC2688  
Dirk
Dirk Smit1 11:39:14,45 1 02:39:14 South Africa Club
1015croatia MC2862  
Kodro
Team Hasib & Filip2 11:39:19,70 1 02:39:20 Croatia Pigeon Club
1016netherlands MC2322  
Janneke
Team Borger pigeons3 11:39:26,25 1 02:39:26 Holland Pigeons Club
1017netherlands MC1564  
Superke
Team H. V. Venrooij4 11:39:33,70 1 02:39:34 Holland Pigeons Club
1018netherlands MC2815  
Rocky
Team John Rimmelzwaan8 11:39:33,80 1 02:39:34 Holland Pigeons Club
1019germany MC1316  
Wally
Erich Müller17 11:39:33,95 1 02:39:34 Oberfranken Club
1020polska MC1021  
Melani
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:39:34,30 1 02:39:34 Polonia
1021italia MC1117  
Road Runner Jr W
Team Italy7 11:39:34,60 1 02:39:35 Italia
1022polska MC1675  
Greg 790
Team Greg - Poland6 11:39:36,20 1 02:39:36 Polonia
1023belgium MC0781  
Carmen black
Team Leyen-Segers-Paloma Racing6 11:39:36,45 1 02:39:36 Club Olijftak Maaseik
1024netherlands MC2716  
Reit Petite
Team Boekelo4 11:39:40,35 1 02:39:40 Holland Pigeons Club
1025czech republic MC2616  
Joao Fotunate Isles
Team Filipi2 11:39:41,00 1 02:39:41 Czech Republic Club
1026slovenia MC2871  
Andraz
Team Alpine2 11:39:41,60 1 02:39:42 Slovenia Club
1027austria MC1799  
Nandoo
Beniamin Neag16 11:39:44,05 1 02:39:44 VRV - Oberoesterreich
1028england MC0417  
Deneside Joy
Team Deneside Lofts1 11:39:44,15 1 02:39:44 RPRA (Pigeon Association)
1029polska MC1023  
Busters Baby
Team Slawomir Pluta3 11:39:47,20 1 02:39:47 Polonia
1030germany MC0774  
Victoria
Team Albatal6 11:39:49,00 1 02:39:49 Germany Club
1031netherlands MC1288  
Hilton
Team Poelman - Kap4 11:39:49,45 1 02:39:49 Holland Pigeons Club
1032netherlands MC0102  
Anjo 2
Anita John2 11:39:54,60 1 02:39:55 Holland Pigeons Club
1033scotland MC0428  
Mr. Zwols
William Donachie6 11:39:55,85 1 02:39:56 Scottish Homing Union
1034netherlands MC2717  
Samba Pati
Team Boekelo5 11:39:56,20 1 02:39:56 Holland Pigeons Club
1035rumania MC3179  
Pilon
Team Dinita & Adrian & Alex3 11:39:58,45 1 02:39:58 Romanía
1036rumania MC1958  
Afra
Team Sepciuc & Penteliuc7 11:40:03,50 1 02:40:04 Romanía
1037belgium MC2785  
Vagina 1
Team The Belgian Bie-Kes1 11:40:05,15 1 02:40:05 Denderbond Ninove
1038tarragona MC0205  
Erna
Andrés Cintas Guzmán2 11:40:05,85 1 02:40:06 REUS
1039rumania MC3242  
Silvia
Team Cioban & Grigorean & Curelusa4 11:40:07,35 1 02:40:07 Romanía
1040scotland MC0434  
Young Rekkem
William Donachie7 11:40:07,85 1 02:40:08 Scottish Homing Union
1041england MC0418  
Deneside Ace
Team Deneside Lofts2 11:40:12,20 1 02:40:12 RPRA (Pigeon Association)
1042wales MC2743  
Secret Four
Team Secret Service2 11:40:15,15 1 02:40:15 Wales Club
1043germany MC0803  
ATLANTIC X
Team Ladys Germany9 11:40:17,20 1 02:40:17 Saalfeld Club
1044belgium MC0974  
Pedge
Vincent Neirynck14 11:40:30,35 1 02:40:30 Fond Wallonie
1045scotland MC2137  
Dangerous
Team W. Gray & Son4 11:41:00,15 1 02:41:00 Scottish Homing Union
1046wales MC1749  
Rene
Paul Bamford6 11:41:10,10 1 02:41:10 Wales Club
1047ireland MC0131  
Power
Team YELLOWBELLY1 11:41:38,30 1 02:41:38 Irish Homing Union
1048rumania MC0883  
Hailo
Mihai Chirita8 11:41:46,30 1 02:41:46 Romanía
1049germany MC0291  
Astbury Kath
Team Klaas & Sohn8 11:41:47,20 1 02:41:47 Rietberg Club
1050netherlands MC3274  
De Prijs
Team Ricky Loft NL1 11:41:56,35 1 02:41:56 Holland Pigeons Club
1051hungary MC1630  
Top Son
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 11:42:14,35 1 02:42:14 Hungary Pigeons Club
1052germany MC0855  
Willi
Werner Wahl5 11:42:20,45 1 02:42:20 Heidenheim Club
1053rumania MC0129  
Sunless Sea
Sorin Florea16 11:42:20,95 1 02:42:21 Romanía
1054slovakia MC1417  
Petra
Team Lesnicky3 11:42:21,80 1 02:42:22 Slovakia Club
1055czech republic MC2586  
Sabinka
Team Bitta & Thiemel1 11:42:38,65 1 02:42:39 Czech Republic Club
1056czech republic MC1654  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:42:41,45 1 02:42:41 Czech Republic Club
1057italia MC1101  
Orange Parade
Nitu Robert Petre1 11:43:18,30 1 02:43:18 Italia
1058germany MC1330  
Super Million
Erich Müller18 11:43:29,55 1 02:43:30 Oberfranken Club
1059czech republic MC1404  
Harder
Lubomir Kubacek5 11:43:30,45 1 02:43:30 Czech Republic Club
1060czech republic MC2606  
Thor
Roman Zlicar3 11:43:35,15 1 02:43:35 Czech Republic Club
1061germany MC1314  
Beti
Erich Müller19 11:43:35,60 1 02:43:36 Oberfranken Club
1062rumania MC0661  
Vio 13
Team Sepciuc & Penteliuc8 11:43:38,70 1 02:43:39 Romanía
1063belgium MC0985  
ESPOIR
Vincent Neirynck15 11:43:38,75 1 02:43:39 Fond Wallonie
1064europe MC0112  
Elmer
Team Golden Ladies Europe3 11:43:40,10 1 02:43:40 Club E.U.
1065germany MC0062  
The First Lady
Team Golden Ladies Germany3 11:44:03,30 1 02:44:03 Germany Club
1066polska MC2403  
Lucky Limo
Krzysztof Szkolny2 11:44:05,80 1 02:44:06 Polonia
1067tenerife MC0236  
Cheroky
Team Hermanos Remón3 11:44:07,05 1 02:44:07 CANARAGÜI
1068slovakia MC2637  
Zaneta
Team Hrozen P & P1 11:44:09,40 1 02:44:09 Slovakia Club
1069germany MC0495  
ATLANTIC 787
Alexander Gebel25 11:44:10,70 1 02:44:11 Saalfeld Club
1070netherlands MC2358  
Flash in the Sky
Team di Roberto3 11:44:20,90 1 02:44:21 Holland Pigeons Club
1071rumania MC1228  
Chi Mai
Sorin Florea17 11:44:22,05 1 02:44:22 Romanía
1072czech republic MC2551  
GPG 142
Team GPG Oversize14 11:44:27,70 1 02:44:28 Czech Republic Club
1073netherlands MC2804  
Skipes
Team John Rimmelzwaan9 11:44:45,85 1 02:44:46 Holland Pigeons Club
1074hungary MC2474  
Greta
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea6 11:45:16,65 1 02:45:17 Hungary Pigeons Club
1075malta MC1525  
Salvu
Team Gandlier Lofts Malta1 11:45:49,25 1 02:45:49 Malta Racing Pigeon Club
1076turkey MC3035  
Hatice Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu11 11:45:50,40 1 02:45:50 Turkey Flying Club
1077wales MC0548  
Challenger 2
Team Ganwy Lofts2 11:47:00,40 1 02:47:00 Welsh Flag
1078england MC2878  
Gru-Gru
Team Lucky 72 11:47:05,05 1 02:47:05 Up North Combine
1079polska MC2399  
Querida
Jaroslaw Wierzbicki1 11:47:12,10 1 02:47:12 Polonia
1080england MC0414  
Quicksilver Girl
Pieter Oberholster7 11:47:53,45 1 02:47:53 RPRA (Pigeon Association)
1081rumania MC3293  
Madrid
Team Romanian Golden Pigeons1 11:47:53,50 1 02:47:54 Romanía
1082france MC1463  
PHILIPPE
Philippe Haquette3 11:47:59,20 1 02:47:59 Team Sibille France
1083cordoba MC0840  
Terry
Dámaso Melero5 11:48:04,95 1 02:48:05 Malagüeño
1084south africa MC1874  
Juvela
Team Triple J Lofts7 11:48:38,50 1 02:48:38 South Africa Club
1085asturias MC0253  
Brady
Team Los Carbayones4 11:48:45,15 1 02:48:45 R.C. Oviedo
1086zaragoza MC0009  
Manolo
Jaime Ameller Pons1 11:48:50,10 1 02:48:50 Mensajeras BILBILIS
1087belgium MC0791  
Boyd 2
Team Leyen-Segers-Paloma Racing7 11:48:56,25 1 02:48:56 Club Olijftak Maaseik
1088wales MC0539  
Enigma
Team Men of Gwent2 11:49:09,70 1 02:49:10 Wales Club
1089rumania MC3185  
Sky Master
Team Dinita & Adrian & Alex4 11:49:12,80 1 02:49:13 Romanía
1090austria MC0326  
Grabenrust
Team Gratzer & Nóres2 11:49:13,65 1 02:49:14 Pigeon Club Austria South
1091polska MC3057  
Purple Rain
Adam Wrobel2 11:49:14,35 1 02:49:14 Polonia
1092germany MC1339  
Brezovianka
Erich Müller20 11:49:48,90 1 02:49:49 Oberfranken Club
1093polska MC1015  
Alice
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:50:25,60 1 02:50:26 Polonia
1094rumania MC1241  
Ma Baker
Sorin Florea18 11:51:24,10 1 02:51:24 Romanía
1095europe MC0804  
Subliem
Team Golden Ladies Europe4 11:51:39,30 1 02:51:39 Club E.U.
1096belgium MC0867  
Nena
Jose Hoes6 11:52:26,25 1 02:52:26 Fondclub Loft 24
1097belgium MC1154  
esmeralda
Filip de Smedt8 11:52:26,85 1 02:52:27 De Snelvliegers Zandbergen Club
1098slovakia MC1383  
Breza
Team Blanarik1 11:52:28,00 1 02:52:28 Slovakia Club
1099germany MC0038  
Goldeneye
Michael Zeug4 11:52:29,55 1 02:52:30 Germany Club
1100norway MC0076  
Young Eagle
Team Norwegian Seagulls4 11:52:31,85 1 02:52:32 Norge Racing Pigeon Club
1101germany MC1344  
Zeke
Erich Müller21 11:52:32,75 1 02:52:33 Oberfranken Club
1102polska MC1676  
Greg 792
Team Greg - Poland7 11:52:33,05 1 02:52:33 Polonia
1103polska MC3062  
Crack Uno
Team Morel3 11:52:35,15 1 02:52:35 Polonia
1104belgium MC0220  
Gold Beach
Team Sibille Thierry & Thomas2 11:52:37,45 1 02:52:37 Fond Wallonie
1105austria MC2511  
Euro 2
Team Europa3 11:52:37,60 1 02:52:38 VRV - Oberoesterreich
1106wales MC1745  
Kings Blue Diamond
Paul Bamford7 11:52:38,80 1 02:52:39 Wales Club
1107turkey MC3029  
Ayse Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu12 11:52:40,25 1 02:52:40 Turkey Flying Club
1108netherlands MC1007  
Rakun
Team Gebr. Vieberink3 11:52:40,70 1 02:52:41 Holland Pigeons Club
1109netherlands MC2712  
Renaissance Man
Team Boekelo6 11:52:40,95 1 02:52:41 Holland Pigeons Club
1110hungary MC2477  
Istvanka
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea7 11:52:44,10 1 02:52:44 Hungary Pigeons Club
1111gran canaria MC1053  
Balbo
Team Flor4 11:52:44,45 1 02:52:44 La Paloma Mensajera
1112england MC0997  
NSB 3
Nick Bradford2 11:52:44,70 1 02:52:45 RPRA (Pigeon Association)
1113controling MC0004  
Paloma
Control0 11:52:47,00 1 02:52:47 Checking
1114germany MC0773  
Blue Silk
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 11:52:47,35 1 02:52:47 Oberfranken Club
1115belgium MC0863  
Montali 1
Jose Hoes7 11:52:47,70 1 02:52:48 Fondclub Loft 24
1116netherlands MC1297  
Dora
Team Seelen - Ellenbroek2 11:52:48,35 1 02:52:48 Holland Pigeons Club
1117sevilla MC0173  
Hilka
Francisco Gutiérrez8 11:52:49,55 1 02:52:50 ITALICENSE
1118rumania MC1234  
Power Of The Whish
Sorin Florea19 11:52:50,90 1 02:52:51 Romanía
1119polska MC1585  
Quickn
Tomasz Wiczling2 11:52:52,40 1 02:52:52 Polonia
1120netherlands MC1077  
Frysian Falcon
Sjaak Buwalda4 11:52:58,25 1 02:52:58 Holland Pigeons Club
1121sevilla MC0180  
Marcelina
Francisco Gutiérrez9 11:52:58,90 1 02:52:59 ITALICENSE
1122england MC0439  
Jealousy
Brian Clayburn2 11:53:02,05 1 02:53:02 RPRA (Pigeon Association)
1123germany MC2833  
Timo 4
Herbert Bresser3 11:53:02,75 1 02:53:03 Ostwestfalenn Club
1124fuerteventura MC1274  
Bosly
José Curbelo González1 11:53:03,45 1 02:53:03 Gran Tarajal
1125italia MC0546  
Bianca
Dumitru Danci1 11:53:03,70 1 02:53:04 Italia
1126germany MC0857  
Well Noted
Edgar Peter4 11:53:06,55 1 02:53:07 Frankenland Club
1127slovakia MC1419  
DCA
Team Marton J + I4 11:53:10,95 1 02:53:11 Slovakia Club
1128germany MC1605  
Chavo
Detlef Schüring3 11:53:59,30 1 02:53:59 Münsterland Club
1129germany MC0504  
ATLANTIC 911
Team The Champions Germany5 11:54:00,45 1 02:54:00 Germany Club
1130england MC2209  
Matei
Bogdan Hladiuc2 11:54:05,45 1 02:54:05 RPRA (Pigeon Association)
1131belgium MC2668  
Vincent
Team Schaekers Brouns5 11:54:09,25 1 02:54:09 Fondclub Loft 24
1132belgium MC2278  
Rien
Team Ceyssens - Dreezen2 11:54:12,85 1 02:54:13 Club Olijftak Maaseik
1133belgium MC0338  
HAO-HAO
Roger Mertens6 11:54:38,45 1 02:54:38 Fond Wallonie
1134rumania MC3223  
Princes
Dumitru Boca3 11:55:16,40 1 02:55:16 Romanía
1135belgium MC0643  
Red Arrow
Team Creemers & Zoon10 11:55:17,85 1 02:55:18 Club Olijftak Maaseik
1136germany MC0465  
ATLANTIC 481
Alexander Gebel26 11:55:21,40 1 02:55:21 Saalfeld Club
1137slovakia MC1379  
Skeu2016
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:55:24,50 1 02:55:24 Slovakia Club
1138norway MC0915  
Julieta
Team Gebert & Iura5 11:56:08,00 1 02:56:08 Norge Racing Pigeon Club
1139slovenia MC0618  
Tunika
Boris Sovic2 11:56:16,75 1 02:56:17 Slovenia Club
1140rumania MC3251  
Better Believe It
Iulian Duica6 11:56:21,60 1 02:56:22 Romanía
1141germany MC0481  
ATLANTIC 574
Team Ladys Germany10 11:57:09,25 1 02:57:09 Saalfeld Club
1142sevilla MC0171  
El Burro
Francisco Gutiérrez10 11:57:16,55 1 02:57:17 ITALICENSE
1143wales MC2732  
Macky Two
Team Bargoed Boys3 11:57:20,20 1 02:57:20 Wales Club
1144gran canaria MC2369  
Peron
Team Daniel & Papi2 11:57:22,85 1 02:57:23 Club Los Socios
1145belgium MC0342  
BYRON
Roger Mertens7 11:57:24,30 1 02:57:24 Fond Wallonie
1146austria MC1796  
Martorro
Beniamin Neag17 11:57:24,85 1 02:57:25 VRV - Oberoesterreich
1147netherlands MC1456  
Everla
Team Mantel5 11:57:28,00 1 02:57:28 Holland Pigeons Club
1148italia MC2121  
Alina
Renato Cantu4 11:57:29,15 1 02:57:29 Italia
1149germany MC0910  
Newtown Girl
Team BBKB Racing2 11:57:29,45 1 02:57:29 Lehrte/Peine
1150germany MC2981  
Zorro
Hans-Paul Esser8 11:57:30,80 1 02:57:31 Düsseldorf Club
1151germany MC0848  
Neville
Werner Wahl6 11:57:32,40 1 02:57:32 Heidenheim Club
1152germany MC0042  
Hungry Eyes
Dieter Bartczak8 11:57:33,85 1 02:57:34 Germany Club
1153slovakia MC1392  
Kaja
Team Zihlavnik3 11:57:34,00 1 02:57:34 Slovakia Club
1154netherlands MC1090  
Kalka Blue
Team Pigeons 4 racing2 11:57:34,35 1 02:57:34 Holland Pigeons Club
1155germany MC3366  
Inko
Team SG Missy Heinz & Annette3 11:57:35,15 1 02:57:35 Käshofen
1156belgium MC0640  
Mary of Exeter
Team Creemers & Zoon11 11:57:36,35 1 02:57:36 Club Olijftak Maaseik
1157germany MC0462  
ATLANTIC 470
Team Ladys Germany11 11:57:39,30 1 02:57:39 Saalfeld Club
1158hungary MC1621  
Queen
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 11:57:40,40 1 02:57:40 Hungary Pigeons Club
1159germany MC0764  
Ramsdean Endurance
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 11:57:44,00 1 02:57:44 Oberfranken Club
1160turkey MC3036  
Kanuni
Team Recep-emin Bayramoglu13 11:57:44,01 1 02:57:44 Turkey Flying Club
1161germany MC0040  
Moonraker
Michael Zeug5 11:57:44,60 1 02:57:45 Germany Club
1162denmark MC3296  
Head Spinner
Claus Jensen2 11:57:45,45 1 02:57:45 Denmark Club
1163galicia MC0372  
Angela
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:58:09,35 1 02:58:09 MARIÑAS ALTAS
1164ireland MC0087  
Found
Team YELLOWBELLY2 11:58:09,60 1 02:58:10 Irish Homing Union
1165polska MC1905  
Dina
Michal Klassa2 11:58:11,05 1 02:58:11 Polonia
1166netherlands MC2813  
Floyd
Team John Rimmelzwaan10 11:58:13,45 1 02:58:13 Holland Pigeons Club
1167tarragona MC0204  
Bols
Andrés Cintas Guzmán3 11:58:20,65 1 02:58:21 REUS
1168czech republic MC2584  
Nikol
Team Bitta & Thiemel2 11:58:20,90 1 02:58:21 Czech Republic Club
1169slovakia MC2650  
Greg 1234
Team Greg - Slovakia9 11:58:51,50 1 02:58:52 Slovakia Club
1170austria MC1816  
Levina
Beniamin Neag18 11:58:55,70 1 02:58:56 VRV - Oberoesterreich
1171wales MC2755  
Boomerang 5
Team Tom and Gaynor4 11:59:19,90 1 02:59:20 Wales Club
1172slovenia MC2869  
Anze
Team Alpine3 11:59:32,15 1 02:59:32 Slovenia Club
1173netherlands MC3074  
Harry 2
Team Twins2 11:59:32,60 1 02:59:33 Holland Pigeons Club
1174germany MC0446  
ATLANTIC 216
Alexander Gebel27 11:59:48,85 1 02:59:49 Saalfeld Club
1175china MC2907  
Jelle
Team Haiye Bai Fuqing8 12:00:03,90 1 03:00:04 China Pigeon Raging Club
1176denmark MC1159  
Modena 2
Team Modena Master1 12:00:11,25 1 03:00:11 Denmark Club
1177rumania MC1244  
Moment Of The Truth
Sorin Florea20 12:00:17,20 1 03:00:17 Romanía
1178slovakia MC1389  
Beka
Team Zihlavnik4 12:00:17,60 1 03:00:18 Slovakia Club
1179belgium MC2284  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends4 12:00:17,95 1 03:00:18 Club Olijftak Maaseik
1180germany MC0058  
Exspo
Markus Winter2 12:00:20,40 1 03:00:20 Germany Club
1181toledo MC0583  
Florida Bell
Andrés Bodnar Hajduk1 12:01:26,50 1 03:01:26 Mensajeras del Tajo
1182slovakia MC1688  
Groten
Milan Valachovic2 12:01:28,00 1 03:01:28 Slovakia Club
1183austria MC1826  
Tzipy
Beniamin Neag19 12:01:55,05 1 03:01:55 VRV - Oberoesterreich
1184germany MC0271  
Marshall
Team Klaas & Sohn9 12:02:30,60 1 03:02:31 Rietberg Club
1185germany MC2223  
Snowman 12
Günter Schneemann10 12:02:30,65 1 03:02:31 Kassel Club
1186slovakia MC2638  
Viktor
Team Hrozen P & P2 12:04:08,60 1 03:04:09 Slovakia Club
1187czech republic MC2573  
Paral
Team B.O. Zaolzie4 12:04:09,20 1 03:04:09 Czech Republic Club
1188belgium MC1152  
Buzzlord
Filip de Smedt9 12:04:12,80 1 03:04:13 De Snelvliegers Zandbergen Club
1189netherlands MC1283  
Kya
Marcel Visser4 12:06:28,35 1 03:06:28 Holland Pigeons Club
1190ireland MC1762  
Celtic Endurance
Team Highway Lofts6 12:07:00,95 1 03:07:01 Irish Homing Union
1191italia MC1102  
Tiffy
Nitu Robert Petre2 12:07:38,00 1 03:07:38 Italia
1192malta MC0567  
Messi
Team Gandlier Lofts Malta2 12:07:59,15 1 03:07:59 Malta Racing Pigeon Club
1193netherlands MC1459  
Daphne
Team Mantel6 12:08:01,85 1 03:08:02 Holland Pigeons Club
1194turkey MC2997  
Arda
Ferhat Gülez1 12:08:02,30 1 03:08:02 Turkey Flying Club
1195germany MC0466  
ATLANTIC 486
Alexander Gebel28 12:08:03,55 1 03:08:04 Saalfeld Club
1196netherlands MC1569  
Donja
Team H. V. Venrooij5 12:08:04,00 1 03:08:04 Holland Pigeons Club
1197gran canaria MC2368  
Nice Zorro
Team Daniel & Papi3 12:08:08,65 1 03:08:09 Club Los Socios
1198italia MC3138  
Oslo
Team Danaila & Butnar1 12:08:10,30 1 03:08:10 Italia
1199slovakia MC2666  
Greg 1391
Team Greg - Slovakia10 12:08:11,20 1 03:08:11 Slovakia Club
1200rumania MC1211  
Still Number One
Sorin Florea21 12:08:11,50 1 03:08:12 Romanía
1201wales MC1748  
Wise Delight
Paul Bamford8 12:08:12,90 1 03:08:13 Wales Club
1202austria MC2526  
Christian
Michael Rudorfer1 12:08:14,75 1 03:08:15 Club Austria
1203gran canaria MC2372  
Super Ché
Team Daniel & Papi4 12:08:21,60 1 03:08:22 Club Los Socios
1204italia MC1921  
Banana
Team RSR3 12:08:24,15 1 03:08:24 Italia
1205italia MC3139  
Skindy
Team Danaila & Butnar2 12:08:25,30 1 03:08:25 Italia
1206gran canaria MC1044  
Ratsu
Team Flor5 12:08:25,45 1 03:08:25 La Paloma Mensajera
1207belgium MC0343  
WENDY
Roger Mertens8 12:08:28,85 1 03:08:29 Fond Wallonie
1208austria MC1808  
Esty
Beniamin Neag20 12:08:35,00 1 03:08:35 VRV - Oberoesterreich
1209austria MC3165  
Iceman
Clemens Ivanschitz3 12:09:03,50 1 03:09:04 Club Austria
1210china MC2915  
Avis
Team Haiye Bai Fuqing9 12:09:04,35 1 03:09:04 China Pigeon Raging Club
1211austria MC1644  
SOUL OCEAN 1490
Team Garcia & Nagelhofer5 12:09:06,00 1 03:09:06 VRV - Oberoesterreich
1212croatia MC2859  
M.T.
Team Stojak-Jenjic3 12:09:07,95 1 03:09:08 Croatia Pigeon Club
1213gran canaria MC1063  
Angelina
Team Yahvé & Oliveiro4 12:09:08,00 1 03:09:08 Club Los Socios
1214turkey MC3034  
Rukiye Sultan
Team Recep-emin Bayramoglu14 12:09:08,15 1 03:09:08 Turkey Flying Club
1215wales MC0536  
Chopper one
Team Men of Gwent3 12:09:08,45 1 03:09:08 Wales Club
1216england MC2767  
Cleneagles Ben
Team MDF3 12:09:08,65 1 03:09:09 RPRA (Pigeon Association)
1217controling MC0022  
Bond Gold
Checking Checking2 12:09:08,75 1 03:09:09 Checking
1218england MC0437  
Little Big Cam
Brian Clayburn3 12:09:10,05 1 03:09:10 RPRA (Pigeon Association)
1219croatia MC2860  
Picolo Fiore
Team Stojak-Jenjic4 12:09:11,50 1 03:09:12 Croatia Pigeon Club
1220asturias MC0726  
Aziz
Team Dionisio & Pandiella10 12:09:16,35 1 03:09:16 R.C. Oviedo
1221germany MC1369  
Lazy Luke
Paul-Heinz Wesjohann3 12:09:16,50 1 03:09:16 Oberfranken Club
1222rumania MC0746  
Dogwood
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia5 12:09:18,65 1 03:09:19 Romanía
1223polska MC1901  
Akuma
Arkadiusz Buttner2 12:09:21,55 1 03:09:22 Polonia
1224china MC2924  
Trueform
Team Haiye Bai Fuqing10 12:09:22,50 1 03:09:22 China Pigeon Raging Club
1225denmark MC2042  
Savik
Team Henriksen3 12:09:24,05 1 03:09:24 Denmark Club
1226germany MC1362  
Planets Pride
Paul-Heinz Wesjohann4 12:09:31,00 1 03:09:31 Oberfranken Club
1227belgium MC0339  
XING-HUI
Roger Mertens9 12:09:46,60 1 03:09:47 Fond Wallonie
1228wales MC2177  
Dreamers 36
Team Big Dreamers5 12:09:47,55 1 03:09:48 Wales Club
1229asturias MC0718  
Aspid
Team Dionisio & Pandiella11 12:10:12,95 1 03:10:13 R.C. Oviedo
1230hungary MC2481  
Shaply
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 12:10:39,55 1 03:10:40 Hungary Pigeons Club
1231rumania MC1227  
Atlantic Dream
Sorin Florea22 12:11:04,45 1 03:11:04 Romanía
1232slovenia MC2877  
Pesos
Tadej Vugrinec3 12:11:13,15 1 03:11:13 Slovenia Club
1233alicante MC0196  
Mandrake
Javier & Sergio Peral11 12:11:17,45 1 03:11:17 La Dama de Elche
1234austria MC1646  
BRITTA 1493
Team Garcia & Nagelhofer6 12:11:33,40 1 03:11:33 VRV - Oberoesterreich
1235galicia MC0376  
Theophany
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 12:12:52,80 1 03:12:53 MARIÑAS ALTAS
1236germany MC2339  
Calypso
Team SG Dieter & Frank Hundstein7 12:13:07,85 1 03:13:08 Germany Club
1237hungary MC2504  
Moni
Horvath Szabolcs2 12:13:11,80 1 03:13:12 Hungary Pigeons Club
1238italia MC1107  
Brawny
Ervin Laro4 12:13:11,95 1 03:13:12 Italia
1239england MC2204  
Burntoft Pete
Team Burntoft Trainspotters1 12:13:15,10 1 03:13:15 RPRA (Pigeon Association)
1240turkey MC3000  
Ferhat
Ferhat Gülez2 12:13:19,75 1 03:13:20 Turkey Flying Club
1241netherlands MC2350  
Lucky Devil
Team Twin Brothers Gelderland3 12:13:26,80 1 03:13:27 Holland Pigeons Club
1242germany MC2965  
Bee Jay
Hans-Paul Esser9 12:13:31,35 1 03:13:31 Düsseldorf Club
1243belgium MC0579  
Telecaster
Steven Van de Velde1 12:13:49,75 1 03:13:50 Land van Aalst
1244asturias MC0256  
Tweeky
Team Los Carbayones5 12:13:56,00 1 03:13:56 R.C. Oviedo
1245polska MC1674  
Greg 789
Team Greg - Poland8 12:14:26,00 1 03:14:26 Polonia
1246south africa MC2691  
Stambolie
Dirk Smit2 12:14:28,30 1 03:14:28 South Africa Club
1247netherlands MC1089  
Amal
Team Pigeons 4 racing3 12:14:57,65 1 03:14:58 Holland Pigeons Club
1248germany MC0856  
Tahiel
Edgar Peter5 12:15:10,45 1 03:15:10 Frankenland Club
1249rumania MC1214  
Now I Am Free
Sorin Florea23 12:15:12,70 1 03:15:13 Romanía
1250rumania MC0888  
Beatrix
Mihai Chirita9 12:15:29,95 1 03:15:30 Romanía
1251polska MC2459  
JKG 7981
Team JKG Transport7 12:15:31,20 1 03:15:31 Polonia
1252fuerteventura MC0878  
Gerald
Luis Fumero Arucas4 12:16:52,50 1 03:16:52 Gran Tarajal
1253polska MC2433  
JKG 7745
Team JKG Transport8 12:17:59,55 1 03:18:00 Polonia
1254england MC1000  
NSB 1
Nick Bradford3 12:20:57,50 1 03:20:58 RPRA (Pigeon Association)
1255italia MC2107  
Wise Lady
Giuseppe Patti2 12:21:47,75 1 03:21:48 Italia
1256belgium MC0796  
Annie
Team Leyen-Segers-Paloma Racing8 12:22:17,85 1 03:22:18 Club Olijftak Maaseik
1257portugal MC1965  
Old
Team Asas do Sul1 12:24:44,60 1 03:24:45 Faro - Portugal
1258germany MC3213  
Eye In The Sky
Fedoseev Vitalij4 12:25:04,60 1 03:25:05 Harsewinkel Club
1259slovenia MC1729  
Bica 72
Vladimir Srebotnjak2 12:25:40,80 1 03:25:41 Slovenia Club
1260slovenia MC2879  
Vugi
Tadej Vugrinec4 12:25:41,90 1 03:25:42 Slovenia Club
1261belgium MC0341  
HEIDI
Roger Mertens10 12:25:43,70 1 03:25:44 Fond Wallonie
1262rumania MC3157  
Celoro
Paul Popovici4 12:25:48,55 1 03:25:49 Romanía
1263slovakia MC2656  
Greg 1303
Team Greg - Slovakia11 12:25:55,65 1 03:25:56 Slovakia Club
1264belgium MC0794  
Martha 3
Team Leyen-Segers-Paloma Racing9 12:27:24,70 1 03:27:25 Club Olijftak Maaseik
1265slovakia MC1709  
Bibiana
Team Ladicky I + J1 12:27:26,75 1 03:27:27 Slovakia Club
1266croatia MC1543  
Dubrovnik Prince
Denis Culic3 12:27:41,95 1 03:27:42 Croatia Pigeon Club
1267germany MC3368  
Ilka
Team SG Missy Heinz & Annette4 12:27:42,55 1 03:27:43 Käshofen
1268slovakia MC1395  
Stefan 695
Team Evin Peter & Noemi5 12:27:44,85 1 03:27:45 Slovakia Club
1269germany MC2244  
Bonnys Pride
Team Blümmers4 12:27:47,70 1 03:27:48 Niederrhein Club
1270netherlands MC2874  
Kokki
Team Grolleman Pigeons1 12:27:51,15 1 03:27:51 Holland Pigeons Club
1271denmark MC3297  
Double 21
Claus Jensen3 12:27:51,30 1 03:27:51 Denmark Club
1272czech republic MC1408  
Fenomenal
Lubomir Kubacek6 12:30:03,55 1 03:30:04 Czech Republic Club
1273belgium MC0788  
Super Boyd
Team Leyen-Segers-Paloma Racing10 12:31:27,25 1 03:31:27 Club Olijftak Maaseik
1274germany MC0288  
Einstein
Team Klaas & Sohn10 12:32:33,60 1 03:32:34 Rietberg Club
1275polska MC2776  
Anly
Radoslaw Delanowski2 12:34:20,95 1 03:34:21 Polonia
1276netherlands MC2327  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon4 12:34:26,45 1 03:34:26 Holland Pigeons Club
1277south africa MC1883  
Smart Call
Gavin Lamprecht3 12:34:29,95 1 03:34:30 South Africa Club
1278norway MC1033  
Kazán
Rolf Helge Aspen1 12:34:31,70 1 03:34:32 Norge Racing Pigeon Club
1279germany MC0474  
ATLANTIC 550
Team Golden Ladies Germany4 12:34:32,80 1 03:34:33 Germany Club
1280belgium MC0348  
HUA-LI
Roger Mertens11 12:34:35,75 1 03:34:36 Fond Wallonie
1281rumania MC1852  
Linda C
Viorel Trif3 12:35:21,60 1 03:35:22 Romanía
1282netherlands MC1457  
Matley
Team Mantel7 12:37:10,65 1 03:37:11 Holland Pigeons Club
1283rumania MC1207  
Genghis Khan
Sorin Florea24 12:37:19,35 1 03:37:19 Romanía
1284polska MC1671  
Greg 760
Team Greg - Poland9 12:38:13,20 1 03:38:13 Polonia
1285slovakia MC1716  
Tatranka
Team Svoren Juraj & Lucia1 12:38:46,45 1 03:38:46 Slovakia Club
1286slovenia MC0633  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha3 12:40:17,55 1 03:40:18 Slovenia Club
1287ireland MC1769  
Celtic Endeavor
Team Highway Lofts7 12:40:18,10 1 03:40:18 Irish Homing Union
1288italia MC1916  
Clowe
Team RSR4 12:40:20,45 1 03:40:20 Italia
1289tenerife MC0307  
Chaplin
Team COLUMBACANARIA4 12:40:21,55 1 03:40:22 Adexe
1290denmark MC0933  
Ice Blue
Team Anita & Tage Gravesen7 12:40:24,90 1 03:40:25 Denmark Club
1291rusia MC3301  
Mercury
Team Leonid & Dmitriy Bojko3 12:40:28,85 1 03:40:29 Club Rusia
1292netherlands MC2798  
Nancy
Team Dutch Demolition3 12:40:29,50 1 03:40:30 Holland Pigeons Club
1293austria MC0329  
Sleeping Pill
Team Gratzer & Nóres3 12:40:36,25 1 03:40:36 Pigeon Club Austria South
1294czech republic MC2585  
Paja
Team Bitta & Thiemel3 12:40:37,95 1 03:40:38 Czech Republic Club
1295italia MC0967  
Tell Me A Fable
Team Craciun Fanel1 12:40:52,55 1 03:40:53 Italia
1296gran canaria MC2937  
Goku
Team Zeolita4 12:41:29,80 1 03:41:30 La Paloma Mensajera
1297germany MC2844  
Morlana
Klaus Stieneker5 12:41:32,40 1 03:41:32 Germany Club
1298gran canaria MC1043  
Nephtys
Team Flor6 12:41:35,50 1 03:41:36 La Paloma Mensajera
1299scotland MC0429  
Franchesca
William Donachie8 12:41:36,60 1 03:41:37 Scottish Homing Union
1300netherlands MC2827  
Starburst
Team John Rimmelzwaan11 12:41:39,60 1 03:41:40 Holland Pigeons Club
1301germany MC2843  
Ziggy
Klaus Stieneker6 12:41:40,45 1 03:41:40 Germany Club
1302czech republic MC2569  
RA 06
Team A.K. Kubica5 12:41:41,15 1 03:41:41 Czech Republic Club
1303austria MC1789  
Shery
Beniamin Neag21 12:41:45,25 1 03:41:45 VRV - Oberoesterreich
1304germany MC2967  
Keeter
Hans-Paul Esser10 12:43:30,05 1 03:43:30 Düsseldorf Club
1305germany MC3112  
Lucky
Team Fam. Flonta2 12:46:08,15 1 03:46:08 Germany Club
1306italia MC0150  
Laura
Hanus Vasile4 12:47:35,90 1 03:47:36 Italia
1307italia MC3143  
Ostend Queen
Team Dumitrascu & Xuna1 12:49:30,45 1 03:49:30 Italia
1308czech republic MC2583  
Marko
Team Bitta & Thiemel4 12:51:08,45 1 03:51:08 Czech Republic Club
1309polska MC1032  
Still No Karats
Team Slawomir Pluta4 12:51:14,50 1 03:51:14 Polonia
1310slovakia MC1378  
Danielik
Team Krajcik Daniel & Andrea3 12:51:15,25 1 03:51:15 Slovakia Club
1311wales MC0538  
Pete
Team Men of Gwent4 12:51:15,45 1 03:51:15 Wales Club
1312england MC0435  
Boldy
Brian Clayburn4 12:54:23,80 1 03:54:24 RPRA (Pigeon Association)
1313ukraine MC3313  
Miha
Team Kovalchuk & Dmytruk2 12:55:11,35 1 03:55:11 Ukraine Club
1314wales MC2170  
Dreamers 82
Team Big Dreamers6 12:55:35,55 1 03:55:36 Wales Club
1315germany MC1606  
Sudden Explosion
Detlef Schüring4 12:56:22,60 1 03:56:23 Münsterland Club
1316germany MC2889  
Speed of Sound
Reinhard Gebhardt2 12:56:36,80 1 03:56:37 Germany Club
1317polska MC1664  
Greg 735
Team Greg - Poland10 12:57:39,25 1 03:57:39 Polonia
1318austria MC3128  
Les Paul
Alois Wiefler2 12:59:24,30 1 03:59:24 Club Austria
1319germany MC1341  
Shiba
Erich Müller22 12:59:33,45 1 03:59:33 Oberfranken Club
1320england MC2726  
Tommy The Gun
Team W and S Sweet1 13:01:47,00 1 04:01:47 RPRA (Pigeon Association)
1321germany MC2219  
Narú
Berthold Schupp2 13:01:51,30 1 04:01:51 Schwaben-Allgäu Club
1322england MC0694  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate6 13:03:06,50 1 04:03:06 RPRA (Pigeon Association)
1323austria MC0821  
Orlando
Team Kutlesa2 13:03:43,00 1 04:03:43 VRV - Oberoesterreich
1324germany MC2238  
Cross Roads
Team Blümmers5 13:05:41,10 1 04:05:41 Niederrhein Club
1325germany MC3088  
Brightons
Team SG Steckenbiller5 13:05:44,95 1 04:05:45 Germany Club
1326rumania MC1188  
Raia
Team Pisla Daniel & Vintan George5 13:05:45,40 1 04:05:45 Romanía
1327rumania MC1170  
Lucky AS
Class 8889 13:05:46,90 1 04:05:47 Romanía
1328belgium MC0864  
Leila
Jose Hoes8 13:05:48,00 1 04:05:48 Fondclub Loft 24
1329germany MC3094  
inca
Dieter Bartczak9 13:05:48,85 1 04:05:49 Germany Club
1330belgium MC2282  
Christel
Team Breese Pigeons Friends5 13:05:49,05 1 04:05:49 Club Olijftak Maaseik
1331slovakia MC1418  
Vasil
Team Marton J + I5 13:05:50,60 1 04:05:51 Slovakia Club
1332switzerland MC2253  
Britt
Simon Wolf2 13:05:52,15 1 04:05:52 Suiza
1333rumania MC1273  
Return To Innocence
Sorin Florea25 13:05:52,35 1 04:05:52 Romanía
1334alicante MC0190  
Two Tees
Javier & Sergio Peral12 13:05:54,75 1 04:05:55 La Dama de Elche
1335england MC1756  
Eddie
Team Casey & Rainbow3 13:05:55,85 1 04:05:56 RPRA (Pigeon Association)
1336germany MC0041  
Ida O
Dieter Bartczak10 13:05:57,20 1 04:05:57 Germany Club
1337rumania MC1854  
pico del bebé
Viorel Trif4 13:05:59,75 1 04:06:00 Romanía
1338europe MC0812  
Carmen Eline Ro
Team TOP 105 13:06:04,10 1 04:06:04 Club E.U.
1339czech republic MC1652  
Eva
Team Konopik & Motre2 13:06:15,80 1 04:06:16 Czech Republic Club
1340hungary MC1619  
Diamond Girl
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 13:06:21,55 1 04:06:22 Hungary Pigeons Club
1341rumania MC1247  
Maste Of The Sky
Sorin Florea26 13:06:36,00 1 04:06:36 Romanía
1342south africa MC1865  
Juliane
Team Triple J Lofts8 13:07:01,70 1 04:07:02 South Africa Club
1343polska MC1017  
Franky
Team Smge Rumik Krzysztof8 13:07:49,95 1 04:07:50 Polonia
1344china MC2912  
Fall In Love
Team Haiye Bai Fuqing11 13:09:16,45 1 04:09:16 China Pigeon Raging Club
1345baleares MC2154  
Damascus
Rafael Forteza Costa5 13:11:18,45 1 04:11:18 C.C. Es Pla de Mallorca
1346germany MC0802  
ATLANTIC
Team Ladys Germany12 13:11:27,55 1 04:11:28 Saalfeld Club
1347england MC0394  
Next Desert
Pieter Oberholster8 13:13:00,20 1 04:13:00 RPRA (Pigeon Association)
1348germany MC0031  
Bronco
Team Schnellin2 13:14:27,20 1 04:14:27 Sachsen Club
1349rumania MC0753  
Gitano
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia6 13:14:29,55 1 04:14:30 Romanía
1350rumania MC3228  
Uttah Thunderstorm
T. Ionel Lazar3 13:14:48,25 1 04:14:48 Romanía
1351rumania MC3354  
Vio 14
Team Sepciuc & Penteliuc9 13:15:00,40 1 04:15:00 Romanía
1352england MC2941  
Palmira
Peter Williams3 13:15:03,75 1 04:15:04 RPRA (Pigeon Association)
1353asturias MC0742  
Irritate Me
Team Los Carbayones6 13:15:39,10 1 04:15:39 R.C. Oviedo
1354malta MC2386  
Frankenstein
Team Gandlier Lofts Malta3 13:16:09,00 1 04:16:09 Malta Racing Pigeon Club
1355belgium MC2675  
Boyd
Team Schaekers Brouns6 13:18:19,25 1 04:18:19 Fondclub Loft 24
1356netherlands MC1296  
Mogens
Team Poelman - Kap5 13:18:33,15 1 04:18:33 Holland Pigeons Club
1357czech republic MC2603  
Fantasy
Roman Zlicar4 13:18:56,20 1 04:18:56 Czech Republic Club
1358netherlands MC1560  
Tientje
Team Cees van Gelder1 13:20:34,35 1 04:20:34 Holland Pigeons Club
1359italia MC2120  
Brunilde
Renato Cantu5 13:20:56,25 1 04:20:56 Italia
1360croatia MC3307  
Valentina
Team Dalmacija & Zagreb2 13:21:54,50 1 04:21:54 Croatia Pigeon Club
1361germany MC2978  
Idolidia
Hans-Paul Esser11 13:21:58,05 1 04:21:58 Düsseldorf Club
1362polska MC1681  
Greg 941
Team Greg - Poland11 13:24:50,55 1 04:24:51 Polonia
1363hungary MC1531  
Emy
Team Markus Miklos & Soimosan-Butu1 13:26:47,30 1 04:26:47 Hungary Pigeons Club
1364germany MC2836  
Timo 1
Herbert Bresser4 13:28:25,75 1 04:28:26 Ostwestfalenn Club
1365polska MC1908  
Pito
Michal Klassa3 13:28:28,10 1 04:28:28 Polonia
1366hungary MC2482  
Ace
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 13:31:42,50 1 04:31:42 Hungary Pigeons Club
1367netherlands MC3119  
Greet 012
Team Will & Falco Ebben2 13:31:45,80 1 04:31:46 Holland Pigeons Club
1368polska MC2437  
JKG 7757
Team JKG Transport9 13:31:47,80 1 04:31:48 Polonia
1369rumania MC1263  
Enigma
Sorin Florea27 13:31:48,65 1 04:31:49 Romanía
1370china MC2918  
Star Crusader
Team Haiye Bai Fuqing12 13:36:14,55 1 04:36:15 China Pigeon Raging Club
1371austria MC1810  
Kevy
Beniamin Neag22 13:36:50,85 1 04:36:51 VRV - Oberoesterreich
1372belgium MC0158  
Arona 334
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 13:38:22,00 1 04:38:22 Fondclub Herent
1373austria MC2510  
Euro 3
Team Europa4 13:38:27,55 1 04:38:28 VRV - Oberoesterreich
1374netherlands MC1301  
Brutus
Team Seelen - Ellenbroek3 13:39:48,75 1 04:39:49 Holland Pigeons Club
1375italia MC2105  
Flighter
Giuseppe Patti3 13:39:52,55 1 04:39:53 Italia
1376austria MC1797  
Webo
Beniamin Neag23 13:41:11,15 1 04:41:11 VRV - Oberoesterreich
1377germany MC1328  
Ingrid
Erich Müller23 13:41:15,40 1 04:41:15 Oberfranken Club
1378polska MC3056  
Anette
Adam Wrobel3 13:42:33,45 1 04:42:33 Polonia
1379asturias MC0733  
Wonder Girl
Team Dionisio & Pandiella12 13:45:32,65 1 04:45:33 R.C. Oviedo
1380germany MC1302  
Horsti 51
Horst Hain4 13:45:46,85 1 04:45:47 Fulda Club
1381rumania MC3270  
Contador
Florin Scutaru4 13:57:37,50 1 04:57:38 Romanía
1382portugal MC1966  
Matador
Team Asas do Sul2 13:58:06,60 1 04:58:07 Faro - Portugal
1383italia MC2123  
Belle
Renato Cantu6 14:00:02,00 1 05:00:02 Italia
1384netherlands MC2352  
Ropat One
Team Twin Brothers Gelderland4 14:00:18,10 1 05:00:18 Holland Pigeons Club
1385austria MC1648  
BEN 1495
Team Garcia & Nagelhofer7 14:06:20,80 1 05:06:21 VRV - Oberoesterreich
1386belgium MC0786  
Carmen RO
Team Leyen-Segers-Paloma Racing11 14:07:28,35 1 05:07:28 Club Olijftak Maaseik
1387asturias MC2838  
Cuera
Team Palomar Mofrechu2 14:07:53,95 1 05:07:54 R.C.C. Asturias
1388germany MC2789  
Tamu
Hans Esser2 14:07:58,15 1 05:07:58 Germany Club
1389germany MC3107  
Mavtastik
Rainer Höhn4 14:08:11,35 1 05:08:11 Germany Club
1390netherlands MC1561  
Luky
Team Cees van Gelder2 14:12:09,80 1 05:12:10 Holland Pigeons Club
1391germany MC1303  
Horsti 52
Horst Hain5 14:15:24,70 1 05:15:25 Fulda Club
1392germany MC3044  
RASCH
Team Rasch Duo1 14:16:49,00 1 05:16:49 RV Spessart Club
1393asturias MC0738  
Chequer Lass
Team Los Carbayones7 14:18:34,60 1 05:18:35 R.C. Oviedo
1394germany MC0630  
Canela
Team Spitzberg4 14:21:09,30 1 05:21:09 Sajonia Club
1395turkey MC3021  
Fatma Baci
Team Recep-emin Bayramoglu15 14:21:54,20 1 05:21:54 Turkey Flying Club
1396italia MC2127  
European Glory
Team Ghiacci L & Gutas M & Silviu2 14:23:26,90 1 05:23:27 Italia
1397belgium MC2934  
Isaac
Marcel Vandersmissen2 14:23:32,20 1 05:23:32 Belgium Club
1398germany MC2983  
Archie Boy
Hans-Paul Esser12 14:26:23,50 1 05:26:24 Düsseldorf Club
1399wales MC2176  
Dreamers 83
Team Big Dreamers7 14:26:35,55 1 05:26:36 Wales Club
1400netherlands MC0518  
Zwamneus
Team Van der Heide - Napoleon5 14:26:50,90 1 05:26:51 Holland Pigeons Club
1401italia MC1476  
LEO
Team Thomas & Leonardo Nasternak4 14:27:10,85 1 05:27:11 Italian-Team
1402netherlands MC2347  
Elisa For Ever
Team Twin Brothers Gelderland5 14:28:34,15 1 05:28:34 Holland Pigeons Club
1403rumania MC1235  
Leonidas
Sorin Florea28 14:31:07,90 1 05:31:08 Romanía
1404rumania MC1202  
Ms. Africa 2
Team Pisla Daniel & Vintan George6 14:31:22,30 1 05:31:22 Romanía
1405slovakia MC1713  
Tomas
Team Fiala Alexander & Tomas1 14:31:23,55 1 05:31:24 Slovakia Club
1406germany MC0289  
John Wayne
Team Klaas & Sohn11 14:32:02,90 1 05:32:03 Rietberg Club
1407south africa MC1895  
Jatessa
Team Triple J Lofts9 14:35:47,55 1 05:35:48 South Africa Club
1408netherlands MC3079  
Chok
Erik Boots4 14:36:04,85 1 05:36:05 Holland Pigeons Club
1409belgium MC0345  
TIAN BAO
Roger Mertens12 14:36:06,00 1 05:36:06 Fond Wallonie
1410netherlands MC0707  
Fillmore
Team Rien van Oss en Zn4 14:36:11,10 1 05:36:11 Holland Pigeons Club
1411czech republic MC2563  
RA 10
Team A.K. Kubica6 14:39:50,55 1 05:39:51 Czech Republic Club
1412turkey MC3020  
Gik Bahar Katun
Team Recep-emin Bayramoglu16 14:41:12,60 1 05:41:13 Turkey Flying Club
1413belgium MC3125  
If Only
Team Bucaciuc & Dumitrescu3 14:41:16,00 1 05:41:16 Belgium Club
1414denmark MC0937  
Blue Ace
Team Anita & Tage Gravesen8 14:43:46,30 1 05:43:46 Denmark Club
1415rumania MC3160  
Onassis
Paul Popovici5 14:45:51,85 1 05:45:52 Romanía
1416gran canaria MC1064  
Boateng
Team Yahvé & Oliveiro5 14:46:50,00 1 05:46:50 Club Los Socios
1417england MC2728  
The Pretty Pants Bandit
Team W and S Sweet2 14:47:14,00 1 05:47:14 RPRA (Pigeon Association)
1418netherlands MC3087  
Montemiro
Levi van der Weijden3 14:48:42,10 1 05:48:42 Holland Pigeons Club
1419belgium MC2673  
Bonnie
Team Schaekers Brouns7 14:49:01,15 1 05:49:01 Fondclub Loft 24
1420wales MC2745  
Josh
Team J.R.D. Humphrys2 14:51:45,00 1 05:51:45 Wales Club
1421denmark MC0928  
Thor
Team Anita & Tage Gravesen9 14:52:22,00 1 05:52:22 Denmark Club
1422italia MC1120  
Rikke
Team Italy8 14:57:09,35 1 05:57:09 Italia
1423belgium MC0582  
Fender
Steven Van de Velde2 15:04:04,75 1 06:04:05 Land van Aalst
1424austria MC1834  
Andrew
Beniamin Neag24 15:04:19,85 1 06:04:20 VRV - Oberoesterreich
1425rumania MC1947  
Ricard
Team Zepciuc Adi & Jr. Sami4 15:04:24,40 1 06:04:24 Romanía
1426polska MC1016  
Duchess
Team Smge Rumik Krzysztof9 15:05:20,05 1 06:05:20 Polonia
1427polska MC1595  
Gaudy
Bogdan Mlynarczyk3 15:05:24,30 1 06:05:24 Polonia
1428czech republic MC2578  
Pilch
Team B.O. Zaolzie5 15:05:44,80 1 06:05:45 Czech Republic Club
1429germany MC0267  
Flashlight Sa
Team Klaas & Sohn12 15:08:51,95 1 06:08:52 Rietberg Club
1430czech republic MC2574  
Asnyk
Team B.O. Zaolzie6 15:11:16,15 1 06:11:16 Czech Republic Club
1431rumania MC3233  
Tika
Ciobanu Fratti4 15:12:49,35 1 06:12:49 Romanía
1432netherlands MC2346  
Narco Loves It
Team Twin Brothers Gelderland6 15:15:39,75 1 06:15:40 Holland Pigeons Club
1433rumania MC2949  
Feliz Ganador
Cristian Stan3 15:19:02,30 1 06:19:02 Romanía
1434turkey MC3011  
Osman Gazi
Team Recep-emin Bayramoglu17 15:19:18,40 1 06:19:18 Turkey Flying Club
1435netherlands MC1086  
Achilles
Team Hennie & Arie Voskuil2 15:20:51,75 1 06:20:52 Holland Pigeons Club
1436austria MC0826  
Sommerwind
Team Kutlesa3 15:27:27,05 1 06:27:27 VRV - Oberoesterreich
1437germany MC2678  
Diamond Splash
Andreas Moeller4 15:29:52,75 1 06:29:53 Germany Club
1438belgium MC2933  
Jack The Bricky
Marcel Vandersmissen3 15:32:59,55 1 06:33:00 Belgium Club
1439rumania MC3153  
Lucian
Team Pop Dan & Power Pigeons1 15:33:07,55 1 06:33:08 Romanía
1440wales MC1932  
jaxson
Team Rudderfett6 15:34:47,40 1 06:34:47 Welsh Flag
1441wales MC0217  
Boomerang 8
Team Tom and Gaynor5 15:34:54,90 1 06:34:55 Wales Club
1442germany MC2835  
Timo 5
Herbert Bresser5 15:37:59,35 1 06:37:59 Ostwestfalenn Club
1443gran canaria MC1051  
Carlita
Team Flor7 15:40:41,95 1 06:40:42 La Paloma Mensajera
1444germany MC2990  
Yaco
Hans-Paul Esser13 15:40:52,05 1 06:40:52 Düsseldorf Club
1445china MC2921  
Zofie
Team Haiye Bai Fuqing13 15:41:49,05 1 06:41:49 China Pigeon Raging Club
1446netherlands MC1566  
Rappe
Team H. V. Venrooij6 15:42:08,80 1 06:42:09 Holland Pigeons Club
1447wales MC2759  
Boomerang 4
Team Tom and Gaynor6 15:45:36,05 1 06:45:36 Wales Club
1448germany MC0281  
Sherreef
Team Klaas & Sohn13 15:48:50,05 1 06:48:50 Rietberg Club
1449germany MC1329  
Ciceron
Erich Müller24 15:50:23,75 1 06:50:24 Oberfranken Club
1450slovakia MC2660  
Greg 1340
Team Greg - Slovakia12 15:58:15,40 1 06:58:15 Slovakia Club
1451rumania MC3238  
Hectors Hero
Team Cioban & Grigorean & Curelusa5 15:58:24,10 1 06:58:24 Romanía
1452czech republic MC2588  
Gaggi Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas3 16:00:41,60 1 07:00:42 Czech Republic Club
1453austria MC2527  
Sophie
Michael Rudorfer2 16:05:31,20 1 07:05:31 Club Austria
1454netherlands MC0700  
Sally Carrera
Team Rien van Oss en Zn5 16:07:42,80 1 07:07:43 Holland Pigeons Club
1455netherlands MC1443  
Full Force
Anton van Oort3 16:09:06,45 1 07:09:06 Holland Pigeons Club
1456italia MC1479  
PITA
Team Thomas & Leonardo Nasternak5 16:09:35,00 1 07:09:35 Italian-Team
1457czech republic MC1656  
Sona
Team Konopik & Motre3 16:10:47,65 1 07:10:48 Czech Republic Club
1458rumania MC3272  
Apollo
Florin Scutaru5 16:24:01,35 1 07:24:01 Romanía
1459rumania MC0955  
diafragma
Team Pigeons Airport2 16:27:46,50 1 07:27:46 Romanía
1460malta MC0312  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta9 16:28:19,25 1 07:28:19 Malta Racing Pigeon Club
1461france MC1133  
Billy Buddy Bob
Xavier Benoit3 16:31:16,10 1 07:31:16 Team Sibille France
1462rumania MC1267  
I Do It For You
Sorin Florea29 16:34:07,05 1 07:34:07 Romanía
1463slovakia MC1372  
Bojna
Team Krajcik Daniel & Andrea4 16:36:34,80 1 07:36:35 Slovakia Club
1464rumania MC3207  
Aruka
Noni Radulescu1 16:36:40,75 1 07:36:41 Romanía
1465slovakia MC1387  
Rosi
Team Silny J & L3 16:46:56,25 1 07:46:56 Slovakia Club
1466germany MC1735  
Pecker Head
Walter Agler2 16:54:37,10 1 07:54:37 Oberbayern Club
1467netherlands MC1496  
Le Sheriff
Team Soepboer5 17:03:26,75 1 08:03:27 Holland Pigeons Club
1468polska MC1672  
Greg 761
Team Greg - Poland12 17:03:59,20 1 08:03:59 Polonia
1469germany MC2830  
Oh´Hara 163
Team Varus2 17:37:36,95 1 08:37:37 Oberfranken Club
1470tenerife MC0239  
Miss Wonderduk
Team Hermanos Remón4 17:41:26,75 1 08:41:27 CANARAGÜI
1471netherlands MC1449  
Marco the 3rd
Anton van Oort4 17:45:33,20 1 08:45:33 Holland Pigeons Club
1472rumania MC1166  
Killer Jr
Class 88810 17:52:33,35 1 08:52:33 Romanía
1473slovakia MC2635  
Zuzankin
Team FAB3 17:57:32,85 1 08:57:33 Slovakia Club
1474baleares MC2145  
Secretariat
Rafael Forteza Costa6 17:58:26,45 1 08:58:26 C.C. Es Pla de Mallorca
1475czech republic MC2556  
GPG 229
Team GPG Oversize15 18:09:22,65 1 09:09:23 Czech Republic Club
1476polska MC2452  
JKG 7946
Team JKG Transport10 18:18:31,90 1 09:18:32 Polonia
1477wales MC2184  
Dreamers 93
Team Big Dreamers8 18:21:47,85 1 09:21:48 Wales Club
1478south africa MC2698  
Turbine
Team Spoorweg Sindikaat2 18:29:38,70 1 09:29:39 South Africa Club
1479germany MC0144  
Snowman 16
Günter Schneemann11 18:33:45,55 1 09:33:46 Kassel Club
1480italia MC1110  
Doozer
Team Italy9 08:06:33,25 2 - Italia
1481toledo MC0586  
Safe Trip Home
Andrés Bodnar Hajduk2 08:20:38,85 2 - Mensajeras del Tajo
1482asturias MC0944  
Yanky
José Manuel García Darriba3 08:33:05,40 2 - R.C. Oviedo
1483england MC0407  
Isi
Pieter Oberholster9 08:42:17,55 2 - RPRA (Pigeon Association)
1484netherlands MC2715  
Barnabas
Team Boekelo7 08:45:30,65 2 - Holland Pigeons Club
1485slovakia MC1384  
Diego
Team Blanarik2 08:52:33,15 2 - Slovakia Club
1486belgium MC0865  
Lola
Jose Hoes9 08:54:35,20 2 - Fondclub Loft 24
1487rumania MC3245  
Soldatu'
Team Mihai Adrian & Ana2 09:00:39,65 2 - Romanía
1488netherlands MC2822  
Shadow
Team John Rimmelzwaan12 09:06:39,50 2 - Holland Pigeons Club
1489rumania MC1257  
Gregorian
Sorin Florea30 09:10:39,40 2 - Romanía
1490netherlands MC1694  
Iniesta
Hein van Dam3 09:17:30,00 2 - Holland Pigeons Club
1491netherlands MC1559  
Paige Paisley
Team Cees van Gelder3 09:17:35,25 2 - Holland Pigeons Club
1492germany MC2971  
Dyanne Dromer
Hans-Paul Esser14 09:17:35,20 2 - Düsseldorf Club
1493france MC1462  
LEONORE
Philippe Haquette4 09:17:42,00 2 - Team Sibille France
1494wales MC2165  
Queenie
Team P. K. Lofts3 09:17:45,80 2 - Wales Club
1495germany MC2987  
Nate Hall
Hans-Paul Esser15 09:25:04,85 2 - Düsseldorf Club
1496netherlands MC0709  
Sheriff
Team Rien van Oss en Zn6 09:30:10,75 2 - Holland Pigeons Club
1497belgium MC0359  
Blue Hope
Dirk Verstichelen1 09:39:48,70 2 - Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1498england MC0410  
South Carolina
Pieter Oberholster10 09:39:51,35 2 - RPRA (Pigeon Association)
1499italia MC1911  
Dream Weaver
Ervin Prifti2 09:41:39,30 2 - Italia
1500netherlands MC2304  
Pencho
Jack Brouwer4 09:41:55,00 2 - Holland Pigeons Club
1501tenerife MC1129  
Bik
Team Demmis3 09:42:50,00 2 - Nuevos HORIZONTES
1502hungary MC2496  
King
Horvath Szabolcs3 09:42:56,00 2 - Hungary Pigeons Club
1503netherlands MC1083  
Frysian Thunder
Sjaak Buwalda5 09:42:59,75 2 - Holland Pigeons Club
1504italia MC0966  
Bentley
Team Craciun Fanel2 09:43:18,80 2 - Italia
1505gran canaria MC2371  
555 Harry
Team Daniel & Papi5 09:45:57,40 2 - Club Los Socios
1506germany MC0593  
Asterix
Team Dersch & Gnittka3 09:46:27,65 2 - Wetter
1507germany MC2333  
Carlos
Team SG Dieter & Frank Hundstein8 09:51:13,35 2 - Germany Club
1508germany MC0494  
ATLANTIC 785
Team Golden Ladies Germany5 09:56:33,20 2 - Germany Club
1509baleares MC2149  
Promised Land
Rafael Forteza Costa7 09:57:00,60 2 - C.C. Es Pla de Mallorca
1510gran canaria MC1046  
Abigail
Team Flor8 10:00:29,15 2 - La Paloma Mensajera
1511croatia MC2718  
Vila Velebita
Team Blazevic2 10:07:56,85 2 - Croatia Pigeon Club
1512germany MC2956  
Zollverein 86
Team Ruhr Thielen3 10:08:22,70 2 - Ruhrgebiet Club
1513netherlands MC2359  
Zenyatta
Team di Roberto4 10:10:48,40 2 - Holland Pigeons Club
1514belgium MC0361  
Crown Ridge
Dirk Verstichelen2 10:12:57,50 2 - Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1515england MC0683  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate7 10:13:24,80 2 - RPRA (Pigeon Association)
1516germany MC1736  
Japon
Walter Agler3 10:22:59,10 2 - Oberbayern Club
1517switzerland MC2258  
Peter
Simon Wolf3 10:28:41,85 2 - Suiza
1518wales MC0525  
kiddy 2
Team Proc-A-Kidd.coconuts4 10:34:16,15 2 - Wales Club
1519germany MC2831  
Fast Mission 167
Team Varus3 10:49:59,30 2 - Oberfranken Club
1520england MC0403  
Blueyzarsoff
Pieter Oberholster11 10:51:57,80 2 - RPRA (Pigeon Association)
1521china MC2916  
Over The Horizon
Team Haiye Bai Fuqing14 11:12:42,95 2 - China Pigeon Raging Club
1522england MC3353  
Princess Warrior
Team Fev Flyers3 11:30:25,00 2 - RPRA (Pigeon Association)
1523wales MC1935  
Big Dan
Team Rudderfett7 11:30:34,55 2 - Welsh Flag
1524netherlands MC2354  
Jose
Team Twin Brothers Gelderland7 11:36:04,25 2 - Holland Pigeons Club
1525rumania MC1261  
Another Day In Paradise
Sorin Florea31 12:13:40,05 2 - Romanía
1526germany MC1315  
Swift Two
Erich Müller25 12:30:38,75 2 - Oberfranken Club
1527tarragona MC0086  
Aleluya
Andrés Cintas Guzmán4 13:09:29,55 2 - REUS
1528netherlands MC2142  
Emilys Smile
E. van Aalten3 13:16:51,10 2 - Holland Pigeons Club
1529slovenia MC0616  
Jan
Boris Sovic3 13:39:57,35 2 - Slovenia Club
1530norway MC0919  
Mecho
Team Ludviksen & Balint2 13:46:20,55 2 - Norge Racing Pigeon Club
1531wales MC1753  
Anthuane
Paul Bamford9 13:48:43,55 2 - Wales Club
1532gran canaria MC1050  
Toto
Team Flor9 13:54:39,80 2 - La Paloma Mensajera
1533polska MC2398  
Vanbeele
Jaroslaw Wierzbicki2 14:00:31,45 2 - Polonia
1534germany MC1838  
Devil
Team Wild Escobar Devils2 14:00:41,25 2 - Germany Club
1535england MC2198  
Lister 3
Team Lister Bros & Walker3 14:05:06,95 2 - RPRA (Pigeon Association)
1536italia MC1483  
KRISSI
Team Thomas & Leonardo Nasternak6 14:32:33,20 2 - Italian-Team
1537germany MC1734  
Little Sister Two
Walter Agler4 14:34:34,10 2 - Oberbayern Club
1538turkey MC3024  
Banu Hatun
Team Recep-emin Bayramoglu18 14:58:49,35 2 - Turkey Flying Club
1539wales MC0537  
Woody
Team Men of Gwent5 15:25:12,90 2 - Wales Club
1540england MC2203  
Burntoft Yum Yum
Team Burntoft Trainspotters2 16:25:28,25 2 - RPRA (Pigeon Association)
1541netherlands MC0901  
Pinky Punk
Team Skyriders2 16:30:19,25 2 - Holland Pigeons Club
1542portugal MC1968  
Roger
Team Asas do Sul3 16:58:28,45 2 - Faro - Portugal
1543belgium MC0581  
Humbucker
Steven Van de Velde3 17:00:48,35 2 - Land van Aalst
1544belgium MC2672  
Greetje
Team Schaekers Brouns8 17:36:55,75 2 - Fondclub Loft 24
1545rumania MC3208  
Prva
Noni Radulescu2 19:16:55,20 2 - Romanía
1546rumania MC1182  
Adrian
Team Pisla Daniel & Vintan George7 09:10:30,75 3 - Romanía
1547slovakia MC1714  
Sniper
Team Kostros Group1 09:52:23,55 3 - Slovakia Club
1548germany MC3106  
Azure
Rainer Höhn5 10:12:21,40 3 - Germany Club
1549austria MC1637  
BIRKA 1481
Team Garcia & Nagelhofer8 10:35:57,25 3 - VRV - Oberoesterreich
1550hungary MC2467  
Merci
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea8 10:45:52,95 3 - Hungary Pigeons Club
1551netherlands MC2806  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan13 10:51:17,40 3 - Holland Pigeons Club
1552italia MC1126  
Hidalgo
Cristiano Paltrinieri3 10:53:08,05 3 - Italia
1553tenerife MC0371  
Oni
Antonio Mesa Díaz4 11:01:06,95 3 - C.C.Portuense
1554tarragona MC0261  
Lola
Manuel Fábregat Valmaña2 12:06:41,40 3 - Terres del Ebre
1555germany MC0276  
Sugarfoot
Team Klaas & Sohn14 12:15:59,85 3 - Rietberg Club
1556wales MC1741  
Pepy
Paul Bamford10 12:43:05,30 3 - Wales Club
1557south africa MC1892  
Marco
Team Josch & Dean2 13:03:35,75 3 - South Africa Club
1558germany MC2681  
Dream Royale
Dieter Bartczak11 13:26:06,70 3 - Germany Club
1559rumania MC3220  
Dreifus
Dumitru Boca4 13:42:15,05 3 - Romanía
1560belgium MC2277  
Liam
Team Ceyssens - Dreezen3 13:48:44,55 3 - Club Olijftak Maaseik
1561netherlands MC3075  
Hans
Team Twins3 09:44:45,85 4 - Holland Pigeons Club
1562belgium MC0580  
Gibson
Steven Van de Velde4 10:01:08,45 4 - Land van Aalst
1563belgium MC0784  
Theo 4
Team Leyen-Segers-Paloma Racing12 10:09:35,55 4 - Club Olijftak Maaseik
1564germany MC2842  
Arizona Bingo
Klaus Stieneker7 10:38:52,10 4 - Germany Club
1565polska MC2412  
Wriggley
Stanislaw Para1 10:59:07,80 4 - Polonia
1566china MC2910  
European Rose
Team Haiye Bai Fuqing15 11:13:44,35 4 - China Pigeon Raging Club
1567hungary MC3172  
Anais
Team Norbert Turi & Noel4 13:37:03,05 4 - Hungary Pigeons Club
1568belgium MC1538  
Blue Petrus 789
Team Coloured Pigeons3 13:54:26,40 4 - Fond Wallonie
1569tarragona MC0260  
Chicharrera II - 2
Manuel Fábregat Valmaña3 09:04:59,80 5 - Terres del Ebre
1570tenerife MC2427  
Gaia
Team K.AGA4 10:57:30,15 5 - Club Tenerife
1571netherlands MC2711  
maya
Team Boekelo8 11:18:22,55 5 - Holland Pigeons Club
1572czech republic MC2547  
GPG 133
Team GPG Oversize16 11:18:36,95 5 - Czech Republic Club
1573england MC0696  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate8 12:19:48,40 5 - RPRA (Pigeon Association)
1574belgium MC0223  
Sword Beach
Team Sibille Thierry & Thomas3 15:11:27,35 5 - Fond Wallonie
1575germany MC2250  
Could Be
Team Blümmers6 15:42:59,40 5 - Niederrhein Club
1576germany MC3098  
Maiky
Dieter Bartczak12 16:01:49,90 5 - Germany Club
1577germany MC2242  
Xylos
Team Blümmers7 17:40:03,35 5 - Niederrhein Club
1578hungary MC2464  
Greti
Team Bacskai Sandor-Kellner Andrea9 11:17:37,35 6 - Hungary Pigeons Club
1579gran canaria MC2723  
Kenia
Team Los Chikitos1 18:34:08,65 6 - Club Los Socios

 


 

 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: [email protected]

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras