Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Fifth Qualification Training

 2273
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Netherlands
Sjaak Buwalda

 

 

 

 

  Race information:  
  Date jueves, 14 de diciembre de 2017 Distance 20  
  Liberation time 10:30:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 19 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 24 Km/h  
  Pigeons sent 2.318 % Arrivals 98,05 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1netherlands MC2183  
Frysian Battleship
Sjaak Buwalda1 11:03:27,90 1 00:33:28 Holland Pigeons Club
2italia MC2213  
Brian
Renato Cantu1 11:03:28,75 1 00:33:29 Italia
3rumania MC1810  
Groucho
Hanus Vasile1 11:03:30,50 1 00:33:30 Romania
4india MC1012  
Dhoni
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:03:30,85 1 00:33:31 Royal Pigeon Society India
5austria MC1276  
Beny
Benjamin Neag1 11:03:32,15 1 00:33:32 Club Austria
6netherlands MC0120  
Wild Fire
Team di Roberto1 11:03:32,40 1 00:33:32 Holland Pigeons Club
7austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 11:03:33,05 1 00:33:33 Club Austria
8austria MC1724  
Der Schotte
Erwin Brandner1 11:03:33,80 1 00:33:34 VRV - Oberoesterreich
9netherlands MC0510  
Sprinter
Team Gebr. Vieberink1 11:03:39,55 1 00:33:40 Holland Pigeons Club
10germany MC2369  
Relko
Team Klaas & Sohn1 11:03:42,00 1 00:33:42 Rietberg Club
11rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul1 11:03:42,55 1 00:33:43 Romania
12rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor1 11:03:43,30 1 00:33:43 Romania
13south africa MC0069  
Puty
Team Samuels Loft1 11:03:44,45 1 00:33:44 South Africa Club
14germany MC0528  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube1 11:03:44,75 1 00:33:45 Germany Club
15turkey MC1709  
Yavuz Sultan Selim
Team Yavuz-Cihan1 11:03:45,20 1 00:33:45 Turkey Flying Club
16wales MC1623  
Mea Culpa
Steve Evans1 11:03:45,90 1 00:33:46 Wales Club
17germany MC1009  
Océano
Team Schupp1 11:03:46,25 1 00:33:46 Schwaben-Allgäu Club
18rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru1 11:03:46,26 1 00:33:46 Romania
19hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:03:46,40 1 00:33:46 Hungary Pigeons Club
20netherlands MC2286  
Mason
Team Mantel1 11:03:46,60 1 00:33:47 Holland Pigeons Club
21rumania MC1989  
Botarovich
Class 8881 11:03:46,61 1 00:33:47 Romania
22rumania MC1319  
Hamham
Team Familia Bacalu1 11:03:47,20 1 00:33:47 Romania
23czech republic MC0594  
Traktorista
Team Bouchal1 11:03:47,65 1 00:33:48 Czech Republic Club
24netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:03:48,25 1 00:33:48 Holland Pigeons Club
25rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 11:03:48,55 1 00:33:49 Romania
26slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:03:49,50 1 00:33:50 Slovakia Club
27netherlands MC0139  
Rocky
Team John Rimmelzwaan1 11:03:49,51 1 00:33:50 Holland Pigeons Club
28belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 11:03:49,65 1 00:33:50 Denderbond Ninove
29slovakia MC0787  
Riki
Team Kujanik1 11:03:50,35 1 00:33:50 Slovakia Club
30czech republic MC0709  
Tony
Antonin Havlik1 11:03:51,50 1 00:33:52 Czech Republic Club
31turkey MC1717  
Polat
Ihsan Sariyer1 11:03:53,45 1 00:33:53 Turkey Flying Club
32austria MC1033  
Michi
Michael Rudorfer1 11:03:53,85 1 00:33:54 Club Austria
33belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon1 11:03:54,10 1 00:33:54 Club Olijftak Maaseik
34italia MC2161  
Amelia
Renato Cantu2 11:03:54,20 1 00:33:54 Italia
35netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp1 11:03:54,70 1 00:33:55 Holland Pigeons Club
36netherlands MC0365  
Anita
Team H. V. Venrooij1 11:03:55,00 1 00:33:55 Holland Pigeons Club
37turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar1 11:03:55,35 1 00:33:55 Turkey Flying Club
38hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs1 11:03:56,25 1 00:33:56 Hungary Pigeons Club
39hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:03:56,30 1 00:33:56 Hungary Pigeons Club
40gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:03:56,45 1 00:33:56 Club Los Socios
41england MC0088  
Ray
S. Marsh1 11:03:56,50 1 00:33:56 RPRA (Pigeon Association)
42italia MC2158  
Bucks Bid
Team Ghiacci & Celli1 11:03:56,51 1 00:33:57 Italia
43wales MC0262  
Gaynors Pride
Team Welsh Hopefuls1 11:03:57,75 1 00:33:58 Wales Club
44netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer1 11:03:57,80 1 00:33:58 Holland Pigeons Club
45england MC1950  
Toms Gift
Team Fev Flyers1 11:03:58,00 1 00:33:58 RPRA (Pigeon Association)
46belgium MC2296  
Gevlekt Mannetje
Team Red Devils Racing1 11:03:58,50 1 00:33:58 Club Olijftak Maaseik
47switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race1 11:04:00,05 1 00:34:00 Suiza
48germany MC2162  
Hakone
Matthias Sprang1 11:04:00,25 1 00:34:00 Weitstrecken Myhl-Wegberg
49slovakia MC0587  
Greg 027
Team Greg1 11:04:00,80 1 00:34:01 Slovakia Club
50italia MC2152  
Chiara
Renato Cantu3 11:04:00,95 1 00:34:01 Italia
51belgium MC2309  
Lolana
Team Diamond Ladies1 11:04:01,20 1 00:34:01 Club Olijftak Maaseik
52rumania MC1293  
Saporo
Nelu Burca1 11:04:01,45 1 00:34:01 Romania
53germany MC0429  
Top Shelf
Team Volmer & Wilpers1 11:04:01,50 1 00:34:02 Münsterland
54sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:04:01,60 1 00:34:02 ITALICENSE
55rumania MC1238  
Mamy
Team Pigeons360.com1 11:04:01,70 1 00:34:02 Romania
56gran canaria MC0713  
Prince Star
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:04:01,75 1 00:34:02 Club Los Socios
57rumania MC1588  
Bak 036
Marius Iulian Sepciuc1 11:04:02,15 1 00:34:02 Romania
58germany MC2376  
My kinda Girl
Team Preuben Derby1 11:04:02,40 1 00:34:02 Germany Club
59slovenia MC1803  
Miha
Team Sovic Barbara & Miha1 11:04:02,85 1 00:34:03 Slovenia Club
60austria MC0814  
Sophie
Michael Rudorfer2 11:04:03,00 1 00:34:03 Club Austria
61asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba1 11:04:03,30 1 00:34:03 R.C. Oviedo
62croatia MC0856  
Trpmir
Team Pudic Family1 11:04:03,50 1 00:34:04 Croatia Pigeon Club
63czech republic MC0806  
Cajtanja
Team Familie Karas Antonin1 11:04:03,60 1 00:34:04 Czech Republic Club
64denmark MC2266  
Mosaic Junior
Team Anita & Tage Gravesen1 11:04:03,65 1 00:34:04 Denmark Club
65india MC2329  
Ajith
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:04:03,75 1 00:34:04 Royal Pigeon Society India
66slovenia MC1787  
Lea
Team Sovic Barbara & Miha2 11:04:03,75 1 00:34:04 Slovenia Club
67bahrain MC2576  
Al Kooheji 4
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:04:03,85 1 00:34:04 Bahrain Pigeon Union
68netherlands MC2360  
Aimee
Team Mantel2 11:04:04,30 1 00:34:04 Holland Pigeons Club
69netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee1 11:04:04,80 1 00:34:05 Holland Pigeons Club
70england MC0205  
Artic
A. Harker1 11:04:04,95 1 00:34:05 RPRA (Pigeon Association)
71hungary MC1041  
Misi
Mihaly Barsony1 11:04:04,95 1 00:34:05 Hungary Pigeons Club
72rumania MC1924  
Bak 005
Marius Iulian Sepciuc2 11:04:04,96 1 00:34:05 Romania
73england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow1 11:04:05,00 1 00:34:05 RPRA (Pigeon Association)
74england MC0267  
Bettys No.1
Team Murray & Mills1 11:04:05,01 1 00:34:05 RPRA (Pigeon Association)
75belgium MC2308  
Red Lynn
Team Moors en Dochters1 11:04:05,10 1 00:34:05 Fondclub Lanaken
76hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:04:05,15 1 00:34:05 Hungary Pigeons Club
77croatia MC2252  
Lady Croatia
Team Mate & Luka Culic1 11:04:05,70 1 00:34:06 Croatia Pigeon Club
78polska MC2304  
Polish Pride 48
Team Polish Pride1 11:04:05,75 1 00:34:06 Polonia
79italia MC2480  
Natalia
Renato Cantu4 11:04:06,00 1 00:34:06 Italia
80belgium MC1732  
Podiumpigeons VD Velde 69
Team Podiumpigeons1 11:04:06,30 1 00:34:06 Land van Aalst
81germany MC0892  
Percys Pick
Team SG Gebr. Reinhard1 11:04:06,60 1 00:34:07 Lahntal Club
82germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek1 11:04:06,75 1 00:34:07 Germany Club
83germany MC0484  
Richards One
Matthias Sprang2 11:04:06,85 1 00:34:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
84wales MC1692  
Sancho
Paul Bamford1 11:04:06,95 1 00:34:07 Wales Club
85england MC0274  
Avocet Red 48
Nick Bradford1 11:04:07,05 1 00:34:07 RPRA (Pigeon Association)
86denmark MC2254  
De Dure
Team Soren og Tage1 11:04:07,10 1 00:34:07 Denmark Club
87england MC1604  
The Devil
Team I dont know1 11:04:07,25 1 00:34:07 RPRA (Pigeon Association)
88slovenia MC1761  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha3 11:04:07,60 1 00:34:08 Slovenia Club
89england MC0211  
Paul
S. Marsh2 11:04:07,90 1 00:34:08 RPRA (Pigeon Association)
90rumania MC1327  
Tequila
Dobre Razvan1 11:04:08,50 1 00:34:08 Romania
91belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells1 11:04:08,60 1 00:34:09 Denderbond Ninove
92slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg2 11:04:08,75 1 00:34:09 Slovakia Club
93portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 11:04:09,20 1 00:34:09 Loulé - Portugal
94rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu2 11:04:09,40 1 00:34:09 Romania
95turkey MC1839  
Idil
Team Emrullah Oraloglu1 11:04:09,50 1 00:34:10 Turkey Flying Club
96denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 11:04:09,65 1 00:34:10 Denmark Club
97polska MC0904  
Foster
Krzysztof Lepuch1 11:04:09,85 1 00:34:10 Polonia
98belgium MC2424  
Lucky One
Team Geusens1 11:04:09,95 1 00:34:10 Belgium Club
99bulgaria MC2216  
Gitte
Team Ziavet & Ramadan1 11:04:10,25 1 00:34:10 Bulgaria Club
100england MC0187  
Avocet Mealy 41
Nick Bradford2 11:04:10,30 1 00:34:10 RPRA (Pigeon Association)
101england MC1685  
Dilan
Danut Lucescu1 11:04:10,45 1 00:34:10 RPRA (Pigeon Association)
102england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 11:04:10,65 1 00:34:11 RPRA (Pigeon Association)
103scotland MC0109  
Basher
William Donachie1 11:04:10,85 1 00:34:11 Scottish Homing Union
104wales MC1415  
Bond Gold
Team Rhondda Rockets1 11:04:10,95 1 00:34:11 Wales Club
105belgium MC1998  
PEC 239
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:04:11,15 1 00:34:11 Fondclub Herent
106rumania MC1720  
Miss Em
Team Familia Bacalu3 11:04:11,30 1 00:34:11 Romania
107rumania MC1794  
Bak 004
Marius Iulian Sepciuc3 11:04:11,40 1 00:34:11 Romania
108kuwait MC2557  
Bent 305
Team Aldahoum Loft1 11:04:11,45 1 00:34:11 Kuwait Club
109england MC1965  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate1 11:04:11,55 1 00:34:12 RPRA (Pigeon Association)
110czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek1 11:04:11,70 1 00:34:12 Czech Republic Club
111germany MC1468  
Amira
Fedoseev Vitalij1 11:04:12,35 1 00:34:12 Harsewinkel Club
112rumania MC1733  
Bold Cherry
Team Familia Bacalu4 11:04:12,35 1 00:34:12 Romania
113italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti1 11:04:12,36 1 00:34:12 Italia
114fuerteventura MC0612  
Lookin At Lucky
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:04:12,40 1 00:34:12 Gran Tarajal
115gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 11:04:12,40 1 00:34:12 Ciudad Alta
116belgium MC1355  
WIJSNEUS
Team Red Devils Racing2 11:04:12,70 1 00:34:13 Club Olijftak Maaseik
117hungary MC1346  
Muun
Team Szabo Peter & Bajnoczi Gabor1 11:04:12,75 1 00:34:13 Hungary Pigeons Club
118england MC0169  
Horus
Team Turtoi & Vasile1 11:04:12,90 1 00:34:13 RPRA (Pigeon Association)
119switzerland MC0463  
Top Blue
Team Alp Race2 11:04:13,10 1 00:34:13 Suiza
120turkey MC1765  
Polis
Halil Seyhan1 11:04:13,50 1 00:34:14 Turkey Flying Club
121italia MC2258  
Spirit
Team Danci Dumitru & Loredana1 11:04:13,90 1 00:34:14 Italia
122netherlands MC2470  
Mellow Bee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru1 11:04:14,00 1 00:34:14 Holland Pigeons Club
123polska MC1518  
Emmely
Dariusz Skawinski1 11:04:14,15 1 00:34:14 Polonia
124eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:04:14,15 1 00:34:14 USA
125netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:04:14,35 1 00:34:14 Holland Pigeons Club
126germany MC2430  
Werner
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:04:14,40 1 00:34:14 Wetter
127turkey MC1713  
Recep 263
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:04:14,55 1 00:34:15 Turkey Flying Club
128austria MC2102  
Asterix
Alois Wiefler2 11:04:14,65 1 00:34:15 Club Austria
129austria MC1848  
Inna
Benjamin Neag2 11:04:14,75 1 00:34:15 Club Austria
130rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8882 11:04:14,85 1 00:34:15 Romania
131galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:04:15,10 1 00:34:15 MARIÑAS ALTAS
132eeuu MC0630  
Monika II
Alberto Sánchez1 11:04:15,45 1 00:34:15 USA
133india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee2 11:04:15,50 1 00:34:16 Royal Pigeon Society India
134kuwait MC2587  
Eakht Aljowhara
Nawaf Aldahoum1 11:04:15,90 1 00:34:16 Kuwait Club
135hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:04:16,15 1 00:34:16 Hungary Pigeons Club
136netherlands MC0251  
Apricot
Team John Rimmelzwaan2 11:04:16,55 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
137czech republic MC0614  
Touch Me
Lubomir Kubacek2 11:04:16,80 1 00:34:17 Czech Republic Club
138austria MC1325  
Schummy
Erwin Brandner2 11:04:16,95 1 00:34:17 VRV - Oberoesterreich
139netherlands MC0970  
Tiffany
Team Boekelo1 11:04:17,05 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
140netherlands MC1014  
Jeffrrey
Team Boekelo2 11:04:17,10 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
141belgium MC1707  
Zwarte Apola
Team Loft Marina1 11:04:17,25 1 00:34:17 Belgium Club
142netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer2 11:04:17,30 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
143slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi1 11:04:17,35 1 00:34:17 Slovakia Club
144italia MC2371  
Eclysse
Team Danci Dumitru & Loredana2 11:04:18,15 1 00:34:18 Italia
145slovenia MC1802  
Filip
Team Sovic Barbara & Miha4 11:04:18,20 1 00:34:18 Slovenia Club
146polska MC2056  
Tomy
Team Lorek & Losinski1 11:04:18,20 1 00:34:18 Polonia
147germany MC0356  
Blockbuster
Team Aa. Perle1 11:04:18,21 1 00:34:18 Germany Club
148netherlands MC0922  
Halsaya
Team Soepboer3 11:04:18,30 1 00:34:18 Holland Pigeons Club
149kuwait MC2559  
Hobob
Nawaf Aldahoum2 11:04:18,50 1 00:34:18 Kuwait Club
150denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland1 11:04:18,70 1 00:34:19 Denmark Club
151germany MC2222  
Jose
Team Klaas & Sohn2 11:04:18,85 1 00:34:19 Rietberg Club
152denmark MC2191  
Brandy
Team Henriksen1 11:04:18,95 1 00:34:19 Denmark Club
153germany MC1909  
Gretzky
Matthias Sprang3 11:04:19,00 1 00:34:19 Weitstrecken Myhl-Wegberg
154germany MC1116  
Silver Lady
Walter Agler1 11:04:19,25 1 00:34:19 Oberbayern Club
155italia MC2155  
Fulmine
Danci Dumitru1 11:04:19,35 1 00:34:19 Italia
156czech republic MC0704  
Elise
Antonin Havlik2 11:04:19,40 1 00:34:19 Czech Republic Club
157belgium MC1660  
Goldrush 4
Team Petra & Freddy1 11:04:19,45 1 00:34:19 Denderbond Ninove
158germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann1 11:04:19,90 1 00:34:20 Oberfranken Club
159denmark MC2302  
Nedy
Henrik Meldgaard2 11:04:20,10 1 00:34:20 Denmark Club
160slovakia MC1067  
Greg 028
Team Greg3 11:04:20,15 1 00:34:20 Slovakia Club
161croatia MC0853  
Patricia
Miljenko Blazevic1 11:04:20,35 1 00:34:20 Croatia Pigeon Club
162scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie2 11:04:20,55 1 00:34:21 Scottish Homing Union
163belgium MC2314  
Falco
Team Red Devils Racing3 11:04:20,70 1 00:34:21 Club Olijftak Maaseik
164czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:04:20,75 1 00:34:21 Czech Republic Club
165switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race3 11:04:20,80 1 00:34:21 Suiza
166netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:04:21,00 1 00:34:21 Holland Pigeons Club
167gran canaria MC2500  
Beautiful Dreamer
Team Farallon1 11:04:21,01 1 00:34:21 C.C. Iniciativa Isleña
168netherlands MC0222  
Golda
Team di Roberto2 11:04:21,05 1 00:34:21 Holland Pigeons Club
169netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda2 11:04:21,55 1 00:34:22 Holland Pigeons Club
170rumania MC1472  
Vio 5
Viorel Gah2 11:04:21,60 1 00:34:22 Romania
171gran canaria MC1287  
Fredee
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:04:22,00 1 00:34:22 Club Los Socios
172turkey MC2201  
Bebek
Metin Mehmet1 11:04:22,20 1 00:34:22 Turkey Flying Club
173italia MC2194  
Tiny
Giuseppe Patti2 11:04:22,45 1 00:34:22 Italia
174england MC0183  
Deneside Champ
Team Deneside Lofts1 11:04:22,65 1 00:34:23 RPRA (Pigeon Association)
175slovakia MC0759  
Dada
Team Saradin1 11:04:22,80 1 00:34:23 Slovakia Club
176india MC2169  
TTV
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee3 11:04:23,00 1 00:34:23 Royal Pigeon Society India
177turkey MC1725  
Yakup
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:04:23,40 1 00:34:23 Turkey Flying Club
178fuerteventura MC0575  
Ronnie
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:04:23,60 1 00:34:24 Gran Tarajal
179belgium MC1119  
Rogerke
Roger Mertens1 11:04:23,70 1 00:34:24 Fond Wallonie
180rumania MC1863  
Zofie
Hanus Vasile2 11:04:24,00 1 00:34:24 Romania
181rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 11:04:24,10 1 00:34:24 Romania
182netherlands MC0507  
Raket
Team Hageman & Liplijn1 11:04:24,70 1 00:34:25 Holland Pigeons Club
183belgium MC2110  
Dream Girl
Team Moors en Dochters2 11:04:25,25 1 00:34:25 Fondclub Lanaken
184india MC1015  
Sachin
Dream Team India Viki & Jos Thone2 11:04:25,25 1 00:34:25 Royal Pigeon Society India
185belgium MC1419  
Wout
Team Schaekers Brouns1 11:04:25,30 1 00:34:25 Fondclub Loft 24
186germany MC2124  
Tini
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:04:25,40 1 00:34:25 Germany Club
187scotland MC1634  
Lu Ravi
Bobby Dalziel1 11:04:25,45 1 00:34:25 Scottish Homing Union
188polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling1 11:04:25,75 1 00:34:26 Polonia
189polska MC2241  
Polish Pride 60
Team Polish Pride2 11:04:25,95 1 00:34:26 Polonia
190belgium MC1930  
LPS 17-05
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:04:26,00 1 00:34:26 Club Olijftak Maaseik
191belgium MC1880  
Rocket
Team Buyl & Howells2 11:04:26,00 1 00:34:26 Denderbond Ninove
192germany MC0508  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube2 11:04:26,35 1 00:34:26 Germany Club
193polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha1 11:04:26,75 1 00:34:27 Polonia
194belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon2 11:04:26,85 1 00:34:27 Club Olijftak Maaseik
195rumania MC1845  
Alison
Hanus Vasile3 11:04:26,90 1 00:34:27 Romania
196barcelona MC1461  
Beethoven
Antonio Pinilla Moreno1 11:04:27,05 1 00:34:27 Vilanova
197polska MC1932  
Next Best
Krzysztof Szkolny1 11:04:27,25 1 00:34:27 Polonia
198rumania MC1225  
Mercur
Team Bogdan & Tudor2 11:04:27,45 1 00:34:27 Romania
199huelva MC1921  
Manchita
Sergio Gómez Rodríguez1 11:04:27,80 1 00:34:28 Huelva
200wales MC1581  
Louis
Paul Bamford2 11:04:27,95 1 00:34:28 Wales Club
201austria MC1846  
Elty
Benjamin Neag3 11:04:28,10 1 00:34:28 Club Austria
202belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:04:28,15 1 00:34:28 Belgium Club
203netherlands MC0462  
Hacksaw
Marcel Visser1 11:04:28,25 1 00:34:28 Holland Pigeons Club
204tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria1 11:04:28,30 1 00:34:28 Adexe
205polska MC0331  
Fair Dinkum
Team Stepniewski LKK1 11:04:28,60 1 00:34:29 Polonia
206germany MC2081  
Wolfy
Team Klaas & Sohn3 11:04:28,85 1 00:34:29 Rietberg Club
207bulgaria MC1315  
Maggie
Team Vicont & Vicontesa1 11:04:29,05 1 00:34:29 Bulgaria Club
208polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:04:29,20 1 00:34:29 Polonia
209rumania MC2171  
Golden Touch
Emil Buta1 11:04:29,21 1 00:34:29 Romania
210polska MC1489  
Snude
Andrzej Jankowski1 11:04:29,65 1 00:34:30 Polonia
211england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills2 11:04:29,70 1 00:34:30 RPRA (Pigeon Association)
212turkey MC1704  
Bozkurt
Halil Seyhan2 11:04:30,05 1 00:34:30 Turkey Flying Club
213polska MC1513  
Arusha
Andrzej Jankowski2 11:04:30,60 1 00:34:31 Polonia
214netherlands MC0302  
Straal Jager
Team One Loft1 11:04:30,65 1 00:34:31 Holland Pigeons Club
215gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:04:31,10 1 00:34:31 Club Los Socios
216england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:04:31,11 1 00:34:31 RPRA (Pigeon Association)
217rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah3 11:04:31,60 1 00:34:32 Romania
218germany MC2224  
Aragorn
Michael Zeug1 11:04:31,65 1 00:34:32 Germany Club
219slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg4 11:04:31,75 1 00:34:32 Slovakia Club
220turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas1 11:04:32,05 1 00:34:32 Turkey Flying Club
221croatia MC0754  
Dubrovnik best
Denis Culic1 11:04:32,10 1 00:34:32 Croatia Pigeon Club
222netherlands MC2452  
Avena
Team Mantel3 11:04:32,20 1 00:34:32 Holland Pigeons Club
223slovakia MC0818  
Mag
Team BRZY1 11:04:32,40 1 00:34:32 Slovakia Club
224netherlands MC2267  
Rapida
Team Mantel4 11:04:32,45 1 00:34:32 Holland Pigeons Club
225polska MC0059  
Jessy
Ryszard Sas1 11:04:32,60 1 00:34:33 Polonia
226switzerland MC2046  
Riki
Izet Licina1 11:04:32,65 1 00:34:33 Suiza
227netherlands MC2132  
Frysian Organza
Sjaak Buwalda3 11:04:32,80 1 00:34:33 Holland Pigeons Club
228rumania MC2229  
Pepe
Team Duica1 11:04:33,30 1 00:34:33 Romania
229rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu1 11:04:33,35 1 00:34:33 Romania
230belgium MC0949  
Crimson
Roger Mertens2 11:04:33,50 1 00:34:34 Fond Wallonie
231denmark MC2202  
Tour Again
Team Henriksen2 11:04:33,55 1 00:34:34 Denmark Club
232switzerland MC0501  
Asadi Star
Team Alp Race4 11:04:33,60 1 00:34:34 Suiza
233belgium MC1261  
PETOETJE
Roger Mertens3 11:04:33,70 1 00:34:34 Fond Wallonie
234rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 11:04:33,75 1 00:34:34 Romania
235hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:04:34,00 1 00:34:34 Hungary Pigeons Club
236ireland MC0282  
Highway Celtic Spitfire
Team Highway Lofts1 11:04:34,05 1 00:34:34 Irish Homing Union
237slovakia MC0797  
Dano
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:04:34,20 1 00:34:34 Slovakia Club
238hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:04:34,60 1 00:34:35 Hungary Pigeons Club
239belgium MC2255  
Linda
Team Creemers Neiss1 11:04:34,65 1 00:34:35 Club Olijftak Maaseik
240austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin1 11:04:35,15 1 00:34:35 Club Austria
241germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta1 11:04:35,20 1 00:34:35 Germany Club
242sevilla MC1378  
Julieta
Francisco Gutiérrez1 11:04:35,20 1 00:34:35 ITALICENSE
243tenerife MC2428  
Wriggley
Team Hermanos Remón1 11:04:35,25 1 00:34:35 CANARAGÜI
244polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski2 11:04:35,50 1 00:34:36 Polonia
245netherlands MC0148  
Colman
Caspar Lurvink1 11:04:35,50 1 00:34:36 Holland Pigeons Club
246baleares MC0859  
Beitia
Team Ciutadellencs1 11:04:35,60 1 00:34:36 C.C.Ciutadella
247polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac1 11:04:35,90 1 00:34:36 Polonia
248england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud1 11:04:36,05 1 00:34:36 RPRA (Pigeon Association)
249netherlands MC1013  
Rainy Color
Team Hooymans1 11:04:36,15 1 00:34:36 Holland Pigeons Club
250asturias MC1045  
Trufa 1
Team Dionisio & Pandiella1 11:04:36,25 1 00:34:36 R.C. Oviedo
251hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:04:36,40 1 00:34:36 Hungary Pigeons Club
252netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda4 11:04:36,80 1 00:34:37 Holland Pigeons Club
253bulgaria MC2054  
Big Bertie
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:04:36,85 1 00:34:37 Bulgaria Club
254germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek2 11:04:37,10 1 00:34:37 Germany Club
255slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 11:04:37,15 1 00:34:37 Slovakia Club
256netherlands MC2047  
Henk
Gerrit Knol1 11:04:37,70 1 00:34:38 Holland Pigeons Club
257england MC0286  
Cool Carrot IV
Team Cool Carrot1 11:04:38,10 1 00:34:38 RPRA (Pigeon Association)
258slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi2 11:04:38,20 1 00:34:38 Slovakia Club
259belgium MC1823  
World Ace
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:04:38,20 1 00:34:38 Fondclub Herent
260belgium MC2473  
Bambo
Jose Hoes1 11:04:38,30 1 00:34:38 Fondclub Loft 24
261switzerland MC0459  
Pauls Desire
Team Alp Race5 11:04:38,40 1 00:34:38 Suiza
262rumania MC2243  
Abrak
Emil Buta2 11:04:38,70 1 00:34:39 Romania
263belgium MC2017  
Joske
Team Schaekers-Theelen-Brouns1 11:04:38,85 1 00:34:39 Fondclub Loft 24
264rumania MC1348  
Bolt
Team Bogdan & Tudor3 11:04:38,95 1 00:34:39 Romania
265croatia MC0841  
Burin
Miljenko Blazevic2 11:04:39,10 1 00:34:39 Croatia Pigeon Club
266slovakia MC0711  
Noemi 415
Team Evin Peter & Noemi3 11:04:39,20 1 00:34:39 Slovakia Club
267polska MC1889  
Yuri
Andrzej Jankowski3 11:04:39,40 1 00:34:39 Polonia
268switzerland MC2442  
Andra
Martin Ruedi1 11:04:39,45 1 00:34:39 Suiza
269netherlands MC0903  
Speurneus
Team Van der Heide - Napoleon1 11:04:39,55 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
270italia MC2075  
Aurora
Grec Mihai Belei1 11:04:39,55 1 00:34:40 Italia
271germany MC0452  
Manchas
Team Volmer & Wilpers2 11:04:39,75 1 00:34:40 Münsterland
272polska MC2338  
Isabeau
Team Ganski & Lewandowski1 11:04:39,90 1 00:34:40 Polonia
273denmark MC2440  
Orco
Team Preben & Bo1 11:04:40,20 1 00:34:40 Denmark Club
274hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:04:40,20 1 00:34:40 Hungary Pigeons Club
275netherlands MC0383  
Irma
Team H. V. Venrooij2 11:04:40,25 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
276czech republic MC1144  
Zurka
Team Svoboda & Lekes1 11:04:40,30 1 00:34:40 Czech Republic Club
277germany MC2359  
Prunus
Gabriel Valo1 11:04:40,35 1 00:34:40 Germany Club
278netherlands MC1776  
The 877
Team Pigeons 4 racing1 11:04:40,40 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
279slovakia MC1087  
Greg 845
Team Greg5 11:04:40,45 1 00:34:40 Slovakia Club
280belgium MC1409  
PEC 098
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:04:40,45 1 00:34:40 Fondclub Herent
281netherlands MC2413  
Frysian Destroyer
Sjaak Buwalda5 11:04:40,46 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
282rumania MC1338  
Adina
Florin Scutaru2 11:04:40,60 1 00:34:41 Romania
283hungary MC0791  
Lucy
Mihaly Barsony2 11:04:40,75 1 00:34:41 Hungary Pigeons Club
284netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer4 11:04:40,85 1 00:34:41 Holland Pigeons Club
285cordoba MC0054  
Ulises
Dámaso Melero1 11:04:41,15 1 00:34:41 Malagüeño
286england MC1491  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate2 11:04:41,20 1 00:34:41 RPRA (Pigeon Association)
287europe MC1515  
Timmy Chu
Team Racing1 11:04:41,35 1 00:34:41 Club E.U.
288netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:04:42,10 1 00:34:42 Holland Pigeons Club
289portugal MC0810  
Rosinha
Manuel Antonio Guerreiro2 11:04:42,30 1 00:34:42 Loulé - Portugal
290netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink2 11:04:42,35 1 00:34:42 Holland Pigeons Club
291wales MC2514  
Election
Team Bargoed Boys1 11:04:42,40 1 00:34:42 Wales Club
292england MC1687  
Alina
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:04:42,45 1 00:34:42 RPRA (Pigeon Association)
293england MC1616  
Brookes Baby
Team Fev Flyers2 11:04:42,50 1 00:34:42 RPRA (Pigeon Association)
294denmark MC2483  
Practicante
Henrik Meldgaard3 11:04:42,50 1 00:34:42 Denmark Club
295belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing4 11:04:42,70 1 00:34:43 Club Olijftak Maaseik
296switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi2 11:04:42,90 1 00:34:43 Suiza
297belgium MC0373  
Elena
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:04:42,95 1 00:34:43 Fondclub Eeklo - Ramillies
298italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti3 11:04:43,15 1 00:34:43 Italia
299polska MC1497  
Nina
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:04:43,15 1 00:34:43 Polonia
300slovakia MC0607  
Greg 048
Team Greg6 11:04:43,15 1 00:34:43 Slovakia Club
301denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen2 11:04:43,30 1 00:34:43 Denmark Club
302polska MC0494  
Popeye
Jozef Borowiecki1 11:04:43,40 1 00:34:43 Polonia
303polska MC1510  
Didi
Dariusz Skawinski2 11:04:43,45 1 00:34:43 Polonia
304austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer1 11:04:43,50 1 00:34:44 VRV - Oberoesterreich
305polska MC0439  
Rentoir
Aleksander Golofit1 11:04:43,60 1 00:34:44 Polonia
306belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon3 11:04:43,65 1 00:34:44 Club Olijftak Maaseik
307england MC1609  
Eddie
Team Casey & Rainbow2 11:04:43,80 1 00:34:44 RPRA (Pigeon Association)
308germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz1 11:04:43,85 1 00:34:44 Koblenz Club
309italia MC2142  
Celeste
Renato Cantu5 11:04:43,86 1 00:34:44 Italia
310belgium MC1452  
PEC 256
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:04:44,05 1 00:34:44 Fondclub Herent
311netherlands MC2199  
Canary 9
Team Klein Falckenborg1 11:04:44,30 1 00:34:44 Holland Pigeons Club
312germany MC1533  
Alegría
Team Koblenz2 11:04:44,60 1 00:34:45 Koblenz Club
313cordoba MC0033  
La Guita
Dámaso Melero2 11:04:44,70 1 00:34:45 Malagüeño
314netherlands MC0152  
Couperus
Caspar Lurvink3 11:04:44,85 1 00:34:45 Holland Pigeons Club
315polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit2 11:04:45,10 1 00:34:45 Polonia
316polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 11:04:45,15 1 00:34:45 Polonia
317slovakia MC0736  
Greg 490
Team Greg7 11:04:45,35 1 00:34:45 Slovakia Club
318rumania MC1265  
Valverse
Florin Scutaru3 11:04:45,45 1 00:34:45 Romania
319gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:04:45,60 1 00:34:46 Club Los Socios
320germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 11:04:45,70 1 00:34:46 Sachsen Club
321turkey MC1820  
Zeynep
Halil Seyhan3 11:04:45,85 1 00:34:46 Turkey Flying Club
322belgium MC1644  
Podiumpigeons VD Velde 70
Team Podiumpigeons2 11:04:45,95 1 00:34:46 Land van Aalst
323kuwait MC2583  
Eakht Alrahya
Bader Aldahoum1 11:04:46,05 1 00:34:46 Kuwait Club
324croatia MC2076  
Croatian Mother
Team Mate & Luka Culic2 11:04:46,20 1 00:34:46 Croatia Pigeon Club
325bulgaria MC1235  
Olymp
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:04:46,45 1 00:34:46 Bulgaria Club
326slovenia MC1753  
Saska
Team Sovic Barbara & Miha5 11:04:46,55 1 00:34:47 Slovenia Club
327polska MC1466  
Linda C
Andrzej Jankowski4 11:04:46,60 1 00:34:47 Polonia
328turkey MC1868  
Maya
Ihsan Sariyer2 11:04:46,60 1 00:34:47 Turkey Flying Club
329gran canaria MC1260  
Golden Ticket
Francisco Montes Santos2 11:04:46,61 1 00:34:47 Ciudad Alta
330england MC1582  
Ronaldo
Team Wilton & Son1 11:04:46,62 1 00:34:47 RPRA (Pigeon Association)
331germany MC2300  
Ayrton
Team Klaas & Sohn4 11:04:46,65 1 00:34:47 Rietberg Club
332italia MC2370  
Thomas
Grec Mihai Belei2 11:04:46,75 1 00:34:47 Italia
333belgium MC1652  
Carlos
Team Creemers & Zoon4 11:04:46,76 1 00:34:47 Club Olijftak Maaseik
334belgium MC2035  
Rita
Team Penne-Pudic1 11:04:46,80 1 00:34:47 Denderbond Ninove
335wales MC0295  
Boomerang 500
Team Tom & Gaynor1 11:04:47,55 1 00:34:48 Wales Club
336huelva MC2233  
Princesa Azul
Sergio Gómez Rodríguez2 11:04:47,95 1 00:34:48 Huelva
337belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon5 11:04:48,00 1 00:34:48 Club Olijftak Maaseik
338england MC1600  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate3 11:04:48,25 1 00:34:48 RPRA (Pigeon Association)
339rumania MC1801  
Its Your Love
Team Nini & Pitea2 11:04:48,30 1 00:34:48 Romania
340netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans2 11:04:48,45 1 00:34:48 Holland Pigeons Club
341rumania MC1793  
Conztanza
Team Familia Bacalu5 11:04:48,75 1 00:34:49 Romania
342netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:04:49,00 1 00:34:49 Holland Pigeons Club
343belgium MC2005  
Goldrush 1
Team Petra & Freddy2 11:04:49,00 1 00:34:49 Denderbond Ninove
344england MC1952  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate4 11:04:49,40 1 00:34:49 RPRA (Pigeon Association)
345belgium MC2032  
Ricciardo
Team Creemers & Zoon6 11:04:49,45 1 00:34:49 Club Olijftak Maaseik
346belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:04:49,60 1 00:34:50 Club Olijftak Maaseik
347italia MC2187  
Luna
Danci Dumitru2 11:04:49,80 1 00:34:50 Italia
348germany MC1003  
Roberto
Team Schupp2 11:04:49,90 1 00:34:50 Schwaben-Allgäu Club
349germany MC0969  
Darwin
Team Volmer & Wilpers3 11:04:49,91 1 00:34:50 Münsterland
350netherlands MC2492  
Canary 8
Team Klein Falckenborg2 11:04:50,00 1 00:34:50 Holland Pigeons Club
351rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru4 11:04:50,25 1 00:34:50 Romania
352switzerland MC2168  
Dadi
Izet Licina2 11:04:50,25 1 00:34:50 Suiza
353netherlands MC0450  
Dilana
Marcel Visser2 11:04:50,35 1 00:34:50 Holland Pigeons Club
354italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:04:50,36 1 00:34:50 Italia
355belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest1 11:04:50,85 1 00:34:51 Lembeek Club - Belgium
356bosnia herzegovina MC2398  
Jelena
Team Ivankovic & Jovovic1 11:04:51,05 1 00:34:51 Bosnia & Herzegovina Club
357rumania MC1774  
Bonsai
Hanus Vasile4 11:04:51,25 1 00:34:51 Romania
358belgium MC1421  
Red Arona
Team Coloured Pigeons1 11:04:51,30 1 00:34:51 Fond Wallonie
359belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset1 11:04:51,35 1 00:34:51 Belgium Club
360rumania MC1670  
Bak 871
Marius Iulian Sepciuc4 11:04:51,36 1 00:34:51 Romania
361netherlands MC0111  
Jewel
Team John Rimmelzwaan3 11:04:51,37 1 00:34:51 Holland Pigeons Club
362alicante MC1509  
Lennon
Team Pets at Home SL1 11:04:51,40 1 00:34:51 Alicante
363polska MC2496  
Bony
Sylwester Ostapiuk1 11:04:51,70 1 00:34:52 Polonia
364germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek3 11:04:51,95 1 00:34:52 Germany Club
365netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 11:04:51,95 1 00:34:52 Holland Pigeons Club
366rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu6 11:04:52,00 1 00:34:52 Romania
367netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 11:04:52,45 1 00:34:52 Holland Pigeons Club
368england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:04:52,50 1 00:34:52 RPRA (Pigeon Association)
369zaragoza MC1089  
Vicky
Jaime Ameller Pons1 11:04:52,95 1 00:34:53 Mensajeras BILBILIS
370belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:04:53,20 1 00:34:53 Fondclub Herent
371hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:04:53,20 1 00:34:53 Hungary Pigeons Club
372scotland MC1664  
Abrojo
Bobby Dalziel2 11:04:53,25 1 00:34:53 Scottish Homing Union
373netherlands MC2078  
Kiki
Team Mantel5 11:04:53,30 1 00:34:53 Holland Pigeons Club
374turkey MC1779  
Ilker
Team Baris-Yakup-Ramo2 11:04:53,40 1 00:34:53 Turkey Flying Club
375hungary MC0772  
Mercibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:04:53,45 1 00:34:53 Hungary Pigeons Club
376italia MC2481  
Tornado
Team Danci Dumitru & Loredana3 11:04:53,45 1 00:34:53 Italia
377turkey MC1741  
MPT 76
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:04:53,65 1 00:34:54 Turkey Flying Club
378austria MC1314  
DYKY
Benjamin Neag4 11:04:53,66 1 00:34:54 Club Austria
379england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts1 11:04:53,70 1 00:34:54 RPRA (Pigeon Association)
380austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer2 11:04:54,05 1 00:34:54 VRV - Oberoesterreich
381netherlands MC2114  
Jubilee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru2 11:04:54,06 1 00:34:54 Holland Pigeons Club
382austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin2 11:04:54,20 1 00:34:54 Club Austria
383belgium MC1651  
Kevin
Team Creemers & Zoon7 11:04:54,30 1 00:34:54 Club Olijftak Maaseik
384belgium MC1892  
Raoul
Team Penne-Pudic2 11:04:54,50 1 00:34:54 Denderbond Ninove
385wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor2 11:04:54,55 1 00:34:55 Wales Club
386czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal2 11:04:54,56 1 00:34:55 Czech Republic Club
387gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 11:04:54,80 1 00:34:55 C.C. ANSITE
388germany MC2259  
Bully
Team Klaas & Sohn5 11:04:54,80 1 00:34:55 Rietberg Club
389netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee2 11:04:54,85 1 00:34:55 Holland Pigeons Club
390slovakia MC0800  
Greg 858
Team Greg8 11:04:54,95 1 00:34:55 Slovakia Club
391belgium MC2237  
Kenji
Team Moors en Dochters3 11:04:55,35 1 00:34:55 Fondclub Lanaken
392netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg3 11:04:55,36 1 00:34:55 Holland Pigeons Club
393czech republic MC0580  
Luka Gomera
Team Marecek1 11:04:55,45 1 00:34:55 Czech Republic Club
394rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah4 11:04:55,90 1 00:34:56 Romania
395slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 11:04:55,91 1 00:34:56 Slovakia Club
396belgium MC1918  
Podolski
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:04:56,05 1 00:34:56 Fondclub Herent
397gran canaria MC1233  
Kin
Team Control 21 11:04:56,20 1 00:34:56 -----------------
398south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft2 11:04:56,30 1 00:34:56 South Africa Club
399netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:04:56,31 1 00:34:56 Holland Pigeons Club
400netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda6 11:04:56,35 1 00:34:56 Holland Pigeons Club
401austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler3 11:04:56,50 1 00:34:56 Club Austria
402gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:04:56,51 1 00:34:57 Club Los Socios
403sweden MC2317  
Yodel
Team A & T Swe1 11:04:56,85 1 00:34:57 Sweden Club
404denmark MC2385  
Abacus
Team Brdr. Broebech1 11:04:56,95 1 00:34:57 Denmark Club
405portugal MC0653  
Ulani
Hugo Teixeira1 11:04:56,95 1 00:34:57 Loulé - Portugal
406polska MC1499  
Verdis
Andrzej Jankowski5 11:04:57,01 1 00:34:57 Polonia
407turkey MC1726  
Ahmet
Karakurt Koroglu1 11:04:57,15 1 00:34:57 Turkey Flying Club
408rumania MC1366  
Frome
Florentin Chirita1 11:04:57,15 1 00:34:57 Romania
409rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan2 11:04:57,16 1 00:34:57 Romania
410belgium MC2206  
Gasly
Team Creemers & Zoon8 11:04:57,17 1 00:34:57 Club Olijftak Maaseik
411polska MC2052  
Polish Pride 45
Team Polish Pride3 11:04:57,25 1 00:34:57 Polonia
412italia MC2313  
April
Ioan Bulgagiu1 11:04:57,35 1 00:34:57 Italia
413belgium MC1096  
Little Lady 2
Team Breese Pigeons Friends1 11:04:57,40 1 00:34:57 Club Olijftak Maaseik
414rumania MC1368  
White Bear
Class 8883 11:04:57,45 1 00:34:57 Romania
415polska MC1481  
Walking In The Wind
Dariusz Skawinski3 11:04:57,60 1 00:34:58 Polonia
416germany MC2272  
Juniperus
Gabriel Valo2 11:04:57,90 1 00:34:58 Germany Club
417wales MC1642  
Tarisa
Michael Cook1 11:04:57,95 1 00:34:58 Wales Club
418england MC0132  
Bryany
S. Marsh3 11:04:58,00 1 00:34:58 RPRA (Pigeon Association)
419belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:04:58,00 1 00:34:58 Fondclub Herent
420scotland MC0278  
Big Yin
William Donachie3 11:04:58,05 1 00:34:58 Scottish Homing Union
421slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi4 11:04:58,25 1 00:34:58 Slovakia Club
422netherlands MC0212  
Sheva
Team Andringa1 11:04:58,30 1 00:34:58 Holland Pigeons Club
423netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan4 11:04:58,60 1 00:34:59 Holland Pigeons Club
424netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo3 11:04:58,80 1 00:34:59 Holland Pigeons Club
425austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag5 11:04:58,90 1 00:34:59 Club Austria
426india MC0919  
Virat Koli
Dream Team India Viki & Jos Thone3 11:04:59,10 1 00:34:59 Royal Pigeon Society India
427austria MC2488  
Anthony J.1
Ferenc Butyka1 11:04:59,20 1 00:34:59 VRV - Oberoesterreich
428polska MC1505  
Xibo
Dariusz Skawinski4 11:04:59,45 1 00:34:59 Polonia
429slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM1 11:04:59,70 1 00:35:00 Slovakia Club
430rusia MC2251  
RU-268
Team Shatalov & Shebanin1 11:04:59,85 1 00:35:00 Rusia Club
431polska MC1473  
Eddie Chu
Krzysztof Szkolny2 11:04:59,90 1 00:35:00 Polonia
432belgium MC1872  
LPS 17-08
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:05:00,20 1 00:35:00 Club Olijftak Maaseik
433polska MC1946  
Bernadette
Dariusz Skawinski5 11:05:00,25 1 00:35:00 Polonia
434england MC1390  
Blue Thunder
Team Foster & Rump1 11:05:00,35 1 00:35:00 RPRA (Pigeon Association)
435czech republic MC1077  
Divokej Bill
Team Bouchal3 11:05:00,36 1 00:35:00 Czech Republic Club
436gran canaria MC1282  
Rufo
Francisco Montes Santos3 11:05:00,37 1 00:35:00 Ciudad Alta
437switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina3 11:05:00,38 1 00:35:00 Suiza
438norway MC2182  
Spider 74
Team Helgesen Racing1 11:05:00,40 1 00:35:00 Norge Racing Pigeon Club
439belgium MC2006  
Geschelpte Haas
Team Loft Marina2 11:05:00,70 1 00:35:01 Belgium Club
440slovakia MC2265  
Lili
Team Benak1 11:05:00,70 1 00:35:01 Slovakia Club
441belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters4 11:05:01,00 1 00:35:01 Fondclub Lanaken
442bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan2 11:05:01,05 1 00:35:01 Bulgaria Club
443czech republic MC2244  
Rapid
Team Bohdana1 11:05:01,10 1 00:35:01 Czech Republic Club
444kuwait MC2578  
Nabeel 494
Nawaf Aldahoum3 11:05:01,35 1 00:35:01 Kuwait Club
445netherlands MC2448  
Laughing Jewel
Tom Van der Kamp2 11:05:01,40 1 00:35:01 Holland Pigeons Club
446asturias MC0676  
Sparkie
José Manuel García Darriba2 11:05:01,41 1 00:35:01 R.C. Oviedo
447netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo4 11:05:01,42 1 00:35:01 Holland Pigeons Club
448rumania MC1278  
HRPL 10
Team Honest OLR & Petrita2 11:05:01,43 1 00:35:01 Romania
449tenerife MC0319  
Tacoronte
Team Herrera y Jaime1 11:05:01,55 1 00:35:02 Adexe
450turkey MC2378  
Dardanel
Metin Mehmet2 11:05:01,55 1 00:35:02 Turkey Flying Club
451netherlands MC0258  
Rambo
Team Andringa2 11:05:01,70 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
452bahrain MC2568  
Kuwait Aleez 2
A. Hameed Khadim1 11:05:01,75 1 00:35:02 Bahrain Pigeon Union
453asturias MC1064  
Trufa 3
Team Dionisio & Pandiella2 11:05:01,75 1 00:35:02 R.C. Oviedo
454netherlands MC0933  
Toni
Team Hooymans3 11:05:01,90 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
455netherlands MC0182  
Blinky
Team John Rimmelzwaan5 11:05:01,95 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
456alicante MC1496  
Cedarwood
Team Pets at Home SL2 11:05:02,05 1 00:35:02 Alicante
457gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon2 11:05:02,45 1 00:35:02 C.C. Iniciativa Isleña
458germany MC1992  
Bagina
Fedoseev Vitalij2 11:05:02,45 1 00:35:02 Harsewinkel Club
459england MC0087  
Chebere
Abrahams Selwyn1 11:05:02,65 1 00:35:03 RPRA (Pigeon Association)
460belgium MC1402  
PEC 293
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:05:02,90 1 00:35:03 Fondclub Herent
461germany MC1117  
Capitan
Team Volmer & Wilpers4 11:05:02,90 1 00:35:03 Münsterland
462england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie1 11:05:02,91 1 00:35:03 RPRA (Pigeon Association)
463netherlands MC0318  
Favorietje
Team H. V. Venrooij3 11:05:02,95 1 00:35:03 Holland Pigeons Club
464eeuu MC0210  
Ann
Team Ken Easley & Silver Creek1 11:05:03,20 1 00:35:03 Club New Mexico
465rumania MC1301  
HRPL 46
Team Honest OLR & Petrita3 11:05:03,25 1 00:35:03 Romania
466italia MC2352  
Leo
Grec Mihai Belei3 11:05:03,45 1 00:35:03 Italia
467slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:05:03,50 1 00:35:04 Slovakia Club
468england MC0864  
Angie
Team Downclose Lofts1 11:05:03,75 1 00:35:04 RPRA (Pigeon Association)
469rumania MC1312  
Sandman Jr
Team Pigeons360.com2 11:05:03,95 1 00:35:04 Romania
470england MC1426  
Avocet Pied 44
Nick Bradford3 11:05:04,15 1 00:35:04 RPRA (Pigeon Association)
471polska MC0445  
Corleone
Aleksander Golofit3 11:05:04,15 1 00:35:04 Polonia
472polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski6 11:05:04,16 1 00:35:04 Polonia
473zaragoza MC0701  
Blaze Of Thunder
Jaime Ameller Pons2 11:05:04,17 1 00:35:04 Mensajeras BILBILIS
474turkey MC1987  
Pasa
Ahmet Cavdar2 11:05:04,80 1 00:35:05 Turkey Flying Club
475belgium MC2293  
Mickey Mouse
Roger Mertens4 11:05:04,85 1 00:35:05 Fond Wallonie
476italia MC2335  
Indira
Renato Cantu6 11:05:04,95 1 00:35:05 Italia
477gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas1 11:05:05,00 1 00:35:05 C.C. ANSITE
478england MC1571  
Come Soon
Danut Lucescu2 11:05:05,15 1 00:35:05 RPRA (Pigeon Association)
479germany MC2315  
Ral 663
Team Schnellin2 11:05:05,20 1 00:35:05 Sachsen Club
480germany MC0532  
Eric
Team Volmer & Wilpers5 11:05:05,25 1 00:35:05 Münsterland
481wales MC1669  
Freja
Team Welsh Hopefuls2 11:05:06,05 1 00:35:06 Wales Club
482polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas2 11:05:06,05 1 00:35:06 Polonia
483turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar3 11:05:06,10 1 00:35:06 Turkey Flying Club
484netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol2 11:05:06,20 1 00:35:06 Holland Pigeons Club
485italia MC2349  
Poldy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu2 11:05:06,35 1 00:35:06 Italia
486bulgaria MC2217  
Kaliman
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:05:06,55 1 00:35:07 Bulgaria Club
487asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez1 11:05:06,60 1 00:35:07 R.C. Oviedo
488switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi3 11:05:06,65 1 00:35:07 Suiza
489slovakia MC1076  
Greg 309
Team Greg9 11:05:06,66 1 00:35:07 Slovakia Club
490germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta2 11:05:06,67 1 00:35:07 Germany Club
491germany MC1898  
Hombre
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:05:06,70 1 00:35:07 Germany Club
492belgium MC1432  
Natacha
Vincent Neirynck1 11:05:06,85 1 00:35:07 Fond Wallonie
493belgium MC2022  
Goldyrambo
Team Segers & Coppens2 11:05:07,20 1 00:35:07 Denderbond Ninove
494england MC0117  
Kit Fisto
Team Murray & Mills3 11:05:07,25 1 00:35:07 RPRA (Pigeon Association)
495belgium MC1646  
WENDY
Roger Mertens5 11:05:07,55 1 00:35:08 Fond Wallonie
496polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling2 11:05:07,56 1 00:35:08 Polonia
497alicante MC1476  
Paniks Choice
Team Pets at Home SL3 11:05:07,57 1 00:35:08 Alicante
498netherlands MC0527  
Bacuso
Team Gebr. Vieberink2 11:05:07,70 1 00:35:08 Holland Pigeons Club
499england MC1917  
Terry
Team Casey & Rainbow3 11:05:07,75 1 00:35:08 RPRA (Pigeon Association)
500belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends2 11:05:07,76 1 00:35:08 Club Olijftak Maaseik
501polska MC0488  
Eclipse
Aleksander Golofit4 11:05:08,05 1 00:35:08 Polonia
502england MC2026  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate5 11:05:08,15 1 00:35:08 RPRA (Pigeon Association)
503netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans4 11:05:08,40 1 00:35:08 Holland Pigeons Club
504polska MC1906  
feliz
Dariusz Skawinski7 11:05:08,45 1 00:35:08 Polonia
505england MC1942  
Alba
Team Lanoak Lofts1 11:05:08,55 1 00:35:09 RPRA (Pigeon Association)
506gran canaria MC1340  
Eek
Team Control 22 11:05:08,60 1 00:35:09 -----------------
507eeuu MC1837  
Frans Junior
Robert Longid1 11:05:08,80 1 00:35:09 USA
508belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree1 11:05:08,90 1 00:35:09 Belgium Club
509belgium MC1441  
LPS 17-30
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:05:08,91 1 00:35:09 Club Olijftak Maaseik
510hungary MC0857  
Demi
Jozsef Kovacs2 11:05:08,95 1 00:35:09 Hungary Pigeons Club
511gran canaria MC1547  
Irene
Team Farallon3 11:05:09,00 1 00:35:09 C.C. Iniciativa Isleña
512netherlands MC2412  
Daughter David
Team Poelman - Kap1 11:05:09,05 1 00:35:09 Holland Pigeons Club
513belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree2 11:05:09,10 1 00:35:09 Belgium Club
514belgium MC2367  
Minerva
Jose Hoes2 11:05:09,30 1 00:35:09 Fondclub Loft 24
515italia MC2275  
Camiseta
Team Ghiacci & Celli2 11:05:09,35 1 00:35:09 Italia
516england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate6 11:05:09,55 1 00:35:10 RPRA (Pigeon Association)
517belgium MC0894  
Simona
Team Breese Pigeons Friends3 11:05:09,85 1 00:35:10 Club Olijftak Maaseik
518south africa MC0085  
Pacorro
Team Petrus van Eeden1 11:05:09,90 1 00:35:10 South Africa Club
519netherlands MC2485  
Canary 6
Team Klein Falckenborg4 11:05:09,95 1 00:35:10 Holland Pigeons Club
520tenerife MC1351  
Sidel
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:05:10,05 1 00:35:10 GRAN FONDO
521polska MC2439  
Talina
Sylwester Ostapiuk2 11:05:10,05 1 00:35:10 Polonia
522polska MC0885  
Chauvanist
Team Swiecicki & Zajac2 11:05:10,10 1 00:35:10 Polonia
523belgium MC0375  
Dagpauwoog
Team Belgium's Finest2 11:05:10,15 1 00:35:10 Lembeek Club - Belgium
524sevilla MC0019  
Zabi
Francisco Gutiérrez2 11:05:10,55 1 00:35:11 ITALICENSE
525czech republic MC1034  
Ilona
Team Rottovi Wendy & Frantisek2 11:05:10,65 1 00:35:11 Czech Republic Club
526netherlands MC0523  
Blue Magic
Team Hageman & Liplijn2 11:05:10,85 1 00:35:11 Holland Pigeons Club
527belgium MC0911  
Choubaka
Vincent Neirynck2 11:05:11,30 1 00:35:11 Fond Wallonie
528hungary MC0822  
Gery
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:05:11,31 1 00:35:11 Hungary Pigeons Club
529polska MC0980  
Platessa
Lukasz Sprycha2 11:05:11,32 1 00:35:11 Polonia
530rumania MC1269  
sOIMU
Pacleanu Sorin1 11:05:11,40 1 00:35:11 Romania
531denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen3 11:05:11,60 1 00:35:12 Denmark Club
532wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:05:12,05 1 00:35:12 Wales Club
533germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn6 11:05:12,15 1 00:35:12 Rietberg Club
534belgium MC1454  
PEC 267
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 11:05:12,25 1 00:35:12 Fondclub Herent
535germany MC2394  
Lewis Lass
Team Wantia & Hollekamp1 11:05:12,35 1 00:35:12 Germany Club
536polska MC1900  
Urban Cowgirl
Dariusz Skawinski8 11:05:12,40 1 00:35:12 Polonia
537netherlands MC2453  
Frysian Flannel
Sjaak Buwalda7 11:05:12,55 1 00:35:13 Holland Pigeons Club
538germany MC2107  
Guido
Team SG Kronert Jung1 11:05:12,70 1 00:35:13 Germany Club
539rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc5 11:05:12,71 1 00:35:13 Romania
540belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens6 11:05:12,95 1 00:35:13 Fond Wallonie
541england MC1526  
Juile
Team I dont know2 11:05:13,40 1 00:35:13 RPRA (Pigeon Association)
542england MC0067  
Dulcinea
A. Harker2 11:05:13,70 1 00:35:14 RPRA (Pigeon Association)
543wales MC0164  
Pado
Team Men of Gwent1 11:05:13,75 1 00:35:14 Wales Club
544belgium MC0389  
Atalanta
Team Belgium's Finest3 11:05:14,10 1 00:35:14 Lembeek Club - Belgium
545netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft2 11:05:14,15 1 00:35:14 Holland Pigeons Club
546netherlands MC0226  
Catoki
Caspar Lurvink4 11:05:14,25 1 00:35:14 Holland Pigeons Club
547netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan6 11:05:14,50 1 00:35:14 Holland Pigeons Club
548netherlands MC0421  
Robbie
Team Hageman & Liplijn3 11:05:14,51 1 00:35:15 Holland Pigeons Club
549hungary MC0572  
Kipp Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:05:14,65 1 00:35:15 Hungary Pigeons Club
550england MC0181  
Cool Carrot III
Team Cool Carrot2 11:05:14,75 1 00:35:15 RPRA (Pigeon Association)
551asturias MC0600  
Jerico
José Manuel García Darriba3 11:05:14,85 1 00:35:15 R.C. Oviedo
552belgium MC1422  
Nico
Team Creemers & Zoon9 11:05:14,85 1 00:35:15 Club Olijftak Maaseik
553slovakia MC1022  
Oliver
Team Benak2 11:05:14,95 1 00:35:15 Slovakia Club
554belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC10 11:05:15,10 1 00:35:15 Fondclub Herent
555huelva MC0784  
Blue 09
Sergio Gómez Rodríguez3 11:05:15,20 1 00:35:15 Huelva
556rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc6 11:05:15,35 1 00:35:15 Romania
557ireland MC0103  
Wolfe Tone
Team Yellowbelly1 11:05:15,45 1 00:35:15 Irish Homing Union
558turkey MC1972  
Bahoz
Mahmut Tas2 11:05:15,46 1 00:35:15 Turkey Flying Club
559england MC0230  
Mandy
S. Marsh4 11:05:15,60 1 00:35:16 RPRA (Pigeon Association)
560polska MC1939  
My Elegance
Andrzej Jankowski6 11:05:15,70 1 00:35:16 Polonia
561germany MC1097  
Jacob
Bernhard Bulten1 11:05:15,75 1 00:35:16 Germany Club
562colombia MC0091  
Juana
Team Hnos. Arredondo & Herrera1 11:05:15,80 1 00:35:16 Colombia Club
563england MC1614  
Pauls Wonder
Team Paul Smith Syndicate7 11:05:16,10 1 00:35:16 RPRA (Pigeon Association)
564germany MC2196  
Renaissance Man
Team Klaas & Sohn7 11:05:16,25 1 00:35:16 Rietberg Club
565polska MC1531  
Guard Master
Dariusz Skawinski9 11:05:16,25 1 00:35:16 Polonia
566rumania MC1811  
Dicky
Hanus Vasile5 11:05:16,26 1 00:35:16 Romania
567netherlands MC0281  
Carla
E. van Aalten2 11:05:16,45 1 00:35:16 Holland Pigeons Club
568bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic2 11:05:16,55 1 00:35:17 Bosnia & Herzegovina Club
569belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels1 11:05:16,56 1 00:35:17 Belgium Club
570netherlands MC0485  
Gandhy
Team Gebr. Vieberink3 11:05:16,65 1 00:35:17 Holland Pigeons Club
571switzerland MC0425  
Super 47
Team Alp Race6 11:05:16,80 1 00:35:17 Suiza
572england MC1849  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate8 11:05:16,85 1 00:35:17 RPRA (Pigeon Association)
573turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer3 11:05:17,20 1 00:35:17 Turkey Flying Club
574belarus MC2264  
Crew 1
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:05:17,25 1 00:35:17 Belarus Club
575belgium MC1443  
LPS 17-02
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 11:05:17,26 1 00:35:17 Club Olijftak Maaseik
576netherlands MC0898  
Blauwneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:05:17,27 1 00:35:17 Holland Pigeons Club
577switzerland MC2504  
Crui
Izet Licina4 11:05:17,45 1 00:35:17 Suiza
578netherlands MC0092  
Bobo
Team John Rimmelzwaan7 11:05:17,70 1 00:35:18 Holland Pigeons Club
579rumania MC1320  
Anly
Team Familia Bacalu7 11:05:17,75 1 00:35:18 Romania
580germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers6 11:05:17,80 1 00:35:18 Münsterland
581belgium MC0930  
Ralph
Team Camps & Geraerts Erwin2 11:05:17,95 1 00:35:18 Belgium Club
582eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 11:05:18,05 1 00:35:18 USA
583austria MC1755  
Tabita
Benjamin Neag6 11:05:18,65 1 00:35:19 Club Austria
584belgium MC2009  
The Tukker
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC11 11:05:18,85 1 00:35:19 Fondclub Herent
585austria MC1759  
B & B 9
Team Bliege & Benjamin3 11:05:19,30 1 00:35:19 Club Austria
586huelva MC2306  
Comandante
Sergio Gómez Rodríguez4 11:05:19,35 1 00:35:19 Huelva
587belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen1 11:05:19,55 1 00:35:20 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
588netherlands MC2466  
Cognac
Team Poelman - Kap2 11:05:19,80 1 00:35:20 Holland Pigeons Club
589belgium MC1941  
Rilla
Team Loft Marina3 11:05:19,90 1 00:35:20 Belgium Club
590polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:05:19,95 1 00:35:20 Polonia
591rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin2 11:05:20,20 1 00:35:20 Rusia Club
592gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon4 11:05:20,45 1 00:35:20 C.C. Iniciativa Isleña
593belgium MC2138  
The Promise
Team G.V.J. Belgium1 11:05:20,55 1 00:35:21 Belgium Club
594belgium MC0867  
Yana
Team Kempische duif Bree3 11:05:20,55 1 00:35:21 Belgium Club
595galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:05:20,70 1 00:35:21 MARIÑAS ALTAS
596polska MC1121  
Florinda
Krzysztof Lepuch2 11:05:20,80 1 00:35:21 Polonia
597england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son2 11:05:21,20 1 00:35:21 RPRA (Pigeon Association)
598belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 11:05:21,55 1 00:35:22 Fond Wallonie
599germany MC0456  
Storm Cloud
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:05:21,60 1 00:35:22 Vogtland Club
600austria MC1331  
Jana
Benjamin Neag7 11:05:21,70 1 00:35:22 Club Austria
601italia MC2319  
Demeter
Ioan Bulgagiu2 11:05:22,00 1 00:35:22 Italia
602netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink5 11:05:22,15 1 00:35:22 Holland Pigeons Club
603belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck3 11:05:22,45 1 00:35:22 Fond Wallonie
604austria MC1317  
Dany
Benjamin Neag8 11:05:22,46 1 00:35:22 Club Austria
605europe MC1901  
Hot shot
Team Racing2 11:05:22,60 1 00:35:23 Club E.U.
606austria MC1303  
Mrs. Mo
Benjamin Neag9 11:05:22,70 1 00:35:23 Club Austria
607hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs3 11:05:22,80 1 00:35:23 Hungary Pigeons Club
608germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski2 11:05:23,10 1 00:35:23 Vogtland Club
609eeuu MC0254  
Floyds Boy
Robert Longid2 11:05:23,11 1 00:35:23 USA
610polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski7 11:05:23,20 1 00:35:23 Polonia
611rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea3 11:05:23,30 1 00:35:23 Romania
612tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:05:23,60 1 00:35:24 GRAN FONDO
613netherlands MC0293  
Frysian Cyclone
Sjaak Buwalda8 11:05:23,70 1 00:35:24 Holland Pigeons Club
614belgium MC1425  
Kevin
Team Schaekers-Theelen-Brouns2 11:05:23,80 1 00:35:24 Fondclub Loft 24
615austria MC1843  
B & B 7
Team Bliege & Benjamin4 11:05:23,85 1 00:35:24 Club Austria
616germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler1 11:05:24,05 1 00:35:24 Germany Club
617slovakia MC0611  
Cataley
Team Benak3 11:05:24,50 1 00:35:24 Slovakia Club
618polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 11:05:24,51 1 00:35:25 Polonia
619denmark MC2156  
Masca
Team M & C Hansen1 11:05:24,60 1 00:35:25 Denmark Club
620turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:05:24,80 1 00:35:25 Turkey Flying Club
621hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:05:25,05 1 00:35:25 Hungary Pigeons Club
622europe MC1885  
Swift Three
Team Racing3 11:05:25,20 1 00:35:25 Club E.U.
623switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race7 11:05:25,35 1 00:35:25 Suiza
624rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu8 11:05:25,36 1 00:35:25 Romania
625scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie4 11:05:25,45 1 00:35:25 Scottish Homing Union
626polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski8 11:05:25,70 1 00:35:26 Polonia
627netherlands MC2303  
Kurt
Team Mantel6 11:05:26,10 1 00:35:26 Holland Pigeons Club
628bosnia herzegovina MC2467  
Raso
Team Ivankovic & Jovovic3 11:05:26,15 1 00:35:26 Bosnia & Herzegovina Club
629rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com3 11:05:26,15 1 00:35:26 Romania
630italia MC2236  
Lety
Team Craciun Fanel1 11:05:26,25 1 00:35:26 Italia
631slovakia MC0785  
Greg 823
Team Greg10 11:05:26,30 1 00:35:26 Slovakia Club
632polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac3 11:05:26,31 1 00:35:26 Polonia
633bosnia herzegovina MC2463  
Zdravko
Team Ivankovic & Jovovic4 11:05:26,40 1 00:35:26 Bosnia & Herzegovina Club
634england MC0090  
Deneside Blue
Team Deneside Lofts2 11:05:26,55 1 00:35:27 RPRA (Pigeon Association)
635gran canaria MC1224  
Panete
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 11:05:26,60 1 00:35:27 Club Los Socios
636rumania MC1322  
Mihaela
Florentin Chirita2 11:05:26,65 1 00:35:27 Romania
637slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:05:26,70 1 00:35:27 Slovakia Club
638wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls3 11:05:26,80 1 00:35:27 Wales Club
639austria MC1245  
Naomi
Benjamin Neag10 11:05:26,95 1 00:35:27 Club Austria
640england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate9 11:05:27,05 1 00:35:27 RPRA (Pigeon Association)
641wales MC1612  
Humberston Lad
Team WNFC Winners 20171 11:05:27,06 1 00:35:27 Wales Club
642denmark MC2085  
Stallone
Team Ulrik & Claus1 11:05:27,15 1 00:35:27 Denmark Club
643belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 11:05:27,20 1 00:35:27 Belgium Club
644slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:05:27,55 1 00:35:28 Slovakia Club
645england MC1828  
Kamet
Team Amigos in Paradise1 11:05:27,60 1 00:35:28 RPRA (Pigeon Association)
646netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft3 11:05:27,65 1 00:35:28 Holland Pigeons Club
647netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda9 11:05:27,80 1 00:35:28 Holland Pigeons Club
648belgium MC1388  
LPS 17-01
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 11:05:28,00 1 00:35:28 Club Olijftak Maaseik
649germany MC2468  
Total Force
Team Wantia & Hollekamp2 11:05:28,05 1 00:35:28 Germany Club
650netherlands MC0460  
JP
Team Hageman & Liplijn4 11:05:28,15 1 00:35:28 Holland Pigeons Club
651rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul2 11:05:28,16 1 00:35:28 Romania
652germany MC0932  
Caipiriña
Team SG Gebr. Reinhard2 11:05:28,30 1 00:35:28 Lahntal Club
653italia MC2327  
Archer
Ervin Prifti1 11:05:28,55 1 00:35:29 Italia
654kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum2 11:05:28,55 1 00:35:29 Kuwait Club
655rumania MC1736  
Nito
Class 8884 11:05:28,70 1 00:35:29 Romania
656england MC1544  
Budgie Abroad
Team Warnes & Smith1 11:05:28,71 1 00:35:29 RPRA (Pigeon Association)
657rusia MC2178  
RU-278
Team Shatalov & Shebanin3 11:05:28,72 1 00:35:29 Rusia Club
658kuwait MC2565  
Chevy
Naje Ead1 11:05:28,75 1 00:35:29 Kuwait Club
659fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz1 11:05:29,00 1 00:35:29 Gran Tarajal
660bulgaria MC1234  
Aliana
Team Vicont & Vicontesa2 11:05:29,10 1 00:35:29 Bulgaria Club
661england MC1564  
Klassy Lass
Team Fev Flyers3 11:05:29,15 1 00:35:29 RPRA (Pigeon Association)
662czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik3 11:05:29,75 1 00:35:30 Czech Republic Club
663germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne2 11:05:29,80 1 00:35:30 Wetter
664polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski10 11:05:29,85 1 00:35:30 Polonia
665sevilla MC1436  
Leni
Francisco Gutiérrez3 11:05:29,90 1 00:35:30 ITALICENSE
666england MC1969  
Malletut
Andy Gregson1 11:05:30,05 1 00:35:30 RPRA (Pigeon Association)
667turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:05:30,25 1 00:35:30 Turkey Flying Club
668slovakia MC0771  
Greg 373
Team Greg11 11:05:30,35 1 00:35:30 Slovakia Club
669kuwait MC2591  
Walad Rawah
Youser H. Aldahoum1 11:05:30,50 1 00:35:30 Kuwait Club
670italia MC2321  
Secretariat
Team Gutas, Velocci & Albusoiu3 11:05:30,75 1 00:35:31 Italia
671eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:05:31,00 1 00:35:31 USA
672polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski1 11:05:31,10 1 00:35:31 Polonia
673tenerife MC0376  
Orotava
Team Herrera y Jaime2 11:05:31,45 1 00:35:31 Adexe
674asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba4 11:05:31,70 1 00:35:32 R.C. Oviedo
675netherlands MC0900  
Thunder Ball
Team One Loft4 11:05:31,75 1 00:35:32 Holland Pigeons Club
676slovakia MC0608  
Kaja
Team Zihlavnik1 11:05:31,80 1 00:35:32 Slovakia Club
677belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens7 11:05:32,00 1 00:35:32 Fond Wallonie
678polska MC0533  
Rays Mate
Bogdan Mlynarczyk2 11:05:32,01 1 00:35:32 Polonia
679england MC1607  
Thomass girl
Team Warnes & Smith2 11:05:32,30 1 00:35:32 RPRA (Pigeon Association)
680kuwait MC2558  
Eakht Mathloom
Youser H. Aldahoum2 11:05:32,40 1 00:35:32 Kuwait Club
681south africa MC0044  
Bass
Team Petrus van Eeden2 11:05:32,55 1 00:35:33 South Africa Club
682belgium MC1870  
Destine To Be
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC12 11:05:32,60 1 00:35:33 Fondclub Herent
683czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal4 11:05:32,70 1 00:35:33 Czech Republic Club
684netherlands MC0468  
Xandor
Team Twin Brothers Gelderland1 11:05:32,80 1 00:35:33 Holland Pigeons Club
685netherlands MC0530  
Damocles
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:05:33,05 1 00:35:33 Holland Pigeons Club
686belgium MC0364  
Arona 412
Dirk Verstichelen2 11:05:33,30 1 00:35:33 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
687italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:05:33,31 1 00:35:33 Italia
688czech republic MC1025  
Roomster
Team Bohdana2 11:05:33,40 1 00:35:33 Czech Republic Club
689bahrain MC2590  
Al Kooheji 2
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:05:33,45 1 00:35:33 Bahrain Pigeon Union
690alicante MC1772  
Samson
Team Pets at Home SL4 11:05:33,60 1 00:35:34 Alicante
691polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac4 11:05:33,70 1 00:35:34 Polonia
692scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:05:33,71 1 00:35:34 Scottish Homing Union
693rumania MC1777  
Sierra
Team Familia Bacalu9 11:05:34,10 1 00:35:34 Romania
694norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing2 11:05:34,15 1 00:35:34 Norge Racing Pigeon Club
695portugal MC0626  
Brando
Hugo Teixeira2 11:05:34,16 1 00:35:34 Loulé - Portugal
696netherlands MC0160  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan8 11:05:34,17 1 00:35:34 Holland Pigeons Club
697netherlands MC2361  
Melani
Tom Van der Kamp3 11:05:34,25 1 00:35:34 Holland Pigeons Club
698tenerife MC1046  
Roby
Antonio Mesa Díaz1 11:05:34,95 1 00:35:35 C.C.Portuense
699wales MC0228  
Boomerang 99
Team Tom & Gaynor3 11:05:35,35 1 00:35:35 Wales Club
700kuwait MC2581  
Kuwait 6
Thamer Rashed1 11:05:35,45 1 00:35:35 Kuwait Club
701hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:05:35,55 1 00:35:36 Hungary Pigeons Club
702belgium MC0401  
Nikita
A. en C. Roels2 11:05:35,80 1 00:35:36 Belgium Club
703denmark MC2284  
Ramos Junior
Team Anita & Tage Gravesen4 11:05:35,80 1 00:35:36 Denmark Club
704austria MC1814  
B & B 3
Team Bliege & Benjamin5 11:05:35,81 1 00:35:36 Club Austria
705hungary MC0763  
Esso
Jozsef Kovacs4 11:05:36,00 1 00:35:36 Hungary Pigeons Club
706netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer5 11:05:36,30 1 00:35:36 Holland Pigeons Club
707polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski11 11:05:36,45 1 00:35:36 Polonia
708netherlands MC0500  
Team Hageman & Liplijn5 11:05:36,70 1 00:35:37 Holland Pigeons Club
709belgium MC2208  
Top Gun
Team Geusens2 11:05:36,85 1 00:35:37 Belgium Club
710belgium MC0971  
Boefke
Roger Mertens8 11:05:36,90 1 00:35:37 Fond Wallonie
711netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap3 11:05:37,00 1 00:35:37 Holland Pigeons Club
712austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer3 11:05:37,01 1 00:35:37 VRV - Oberoesterreich
713huelva MC0703  
Ahlam
Sergio Gómez Rodríguez5 11:05:37,25 1 00:35:37 Huelva
714slovakia MC1021  
Greg 313
Team Greg12 11:05:37,26 1 00:35:37 Slovakia Club
715hungary MC1039  
Villam
Jozsef Kovacs5 11:05:37,50 1 00:35:38 Hungary Pigeons Club
716netherlands MC0464  
Anelka
Team Hageman & Liplijn6 11:05:37,51 1 00:35:38 Holland Pigeons Club
717belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns2 11:05:37,55 1 00:35:38 Fondclub Loft 24
718switzerland MC0348  
Shonna
Team Alp Race8 11:05:37,65 1 00:35:38 Suiza
719germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung2 11:05:38,15 1 00:35:38 Germany Club
720hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:05:38,20 1 00:35:38 Hungary Pigeons Club
721netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn7 11:05:38,25 1 00:35:38 Holland Pigeons Club
722netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:05:38,75 1 00:35:39 Holland Pigeons Club
723england MC1635  
Newport
Andy Gregson2 11:05:38,80 1 00:35:39 RPRA (Pigeon Association)
724hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs6 11:05:38,80 1 00:35:39 Hungary Pigeons Club
725kuwait MC2573  
Kuwait 5
Thamer Rashed2 11:05:38,90 1 00:35:39 Kuwait Club
726cordoba MC0046  
Atena
Dámaso Melero3 11:05:38,90 1 00:35:39 Malagüeño
727belgium MC1386  
King Roy
Team Buyl & Howells3 11:05:38,95 1 00:35:39 Denderbond Ninove
728netherlands MC1153  
Dapple Apple
J.T.E. Morsink1 11:05:39,05 1 00:35:39 Holland Pigeons Club
729england MC0194  
David
S. Marsh5 11:05:39,35 1 00:35:39 RPRA (Pigeon Association)
730slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi5 11:05:39,40 1 00:35:39 Slovakia Club
731turkey MC1985  
Recep 289
Team Emin-Recep Bayramoglu2 11:05:39,55 1 00:35:40 Turkey Flying Club
732england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie2 11:05:39,65 1 00:35:40 RPRA (Pigeon Association)
733italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu7 11:05:39,90 1 00:35:40 Italia
734czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek3 11:05:39,91 1 00:35:40 Czech Republic Club
735rumania MC1561  
Vio 7
Viorel Gah5 11:05:40,55 1 00:35:41 Romania
736turkey MC1834  
Eymen 233
Team Emin-Recep Bayramoglu3 11:05:40,55 1 00:35:41 Turkey Flying Club
737polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:05:40,80 1 00:35:41 Polonia
738slovakia MC0762  
Gerlach
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:05:40,90 1 00:35:41 Slovakia Club
739bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji3 11:05:40,90 1 00:35:41 Bahrain Pigeon Union
740fuerteventura MC2027  
Hocus Pocus
Francisco Díaz2 11:05:40,95 1 00:35:41 Gran Tarajal
741polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:05:40,96 1 00:35:41 Polonia
742belgium MC0409  
Kenzo
David Jacobs2 11:05:40,97 1 00:35:41 Fond Wallonie
743italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 11:05:40,98 1 00:35:41 Italia
744germany MC2197  
Leonie
Matthias Sprang4 11:05:41,30 1 00:35:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
745gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon5 11:05:41,55 1 00:35:42 C.C. Iniciativa Isleña
746germany MC2510  
Pressure Check
Team Preuben Derby2 11:05:41,65 1 00:35:42 Germany Club
747netherlands MC0909  
Harrys Cheese
Team One Loft5 11:05:41,75 1 00:35:42 Holland Pigeons Club
748germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube3 11:05:41,80 1 00:35:42 Germany Club
749wales MC1676  
Chelsea
Team P. K. Lofts1 11:05:42,00 1 00:35:42 Wales Club
750germany MC1899  
Take To The Sky
Team Volmer & Levers1 11:05:42,10 1 00:35:42 Münsterland
751bulgaria MC1341  
Super Deni
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:05:42,25 1 00:35:42 Bulgaria Club
752norway MC1354  
Roberta
Iuliu Balint1 11:05:42,45 1 00:35:42 Norge Racing Pigeon Club
753cordoba MC0066  
Divino
Dámaso Melero4 11:05:42,46 1 00:35:42 Malagüeño
754wales MC2503  
boomerang 49
Team Tom & Gaynor4 11:05:42,60 1 00:35:43 Wales Club
755belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen3 11:05:42,75 1 00:35:43 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
756hungary MC1035  
Jana
Team Bajnoczi Gabor1 11:05:42,95 1 00:35:43 Hungary Pigeons Club
757england MC1808  
Casper
Team Wilton & Son3 11:05:43,30 1 00:35:43 RPRA (Pigeon Association)
758fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz3 11:05:43,65 1 00:35:44 Gran Tarajal
759denmark MC2326  
Kally
Team Jutland2 11:05:43,70 1 00:35:44 Denmark Club
760belgium MC1407  
Valtteri
Team Creemers & Zoon10 11:05:43,70 1 00:35:44 Club Olijftak Maaseik
761slovakia MC0862  
Alfa
Team Viglas JJM2 11:05:43,75 1 00:35:44 Slovakia Club
762belgium MC1412  
BOERKE
Roger Mertens9 11:05:43,80 1 00:35:44 Fond Wallonie
763netherlands MC0261  
Crystal
Team John Rimmelzwaan9 11:05:43,90 1 00:35:44 Holland Pigeons Club
764germany MC2099  
king of the ring
Team Dersch & Gnittka & Linne3 11:05:44,00 1 00:35:44 Wetter
765kuwait MC2592  
Eakht 091
Youser H. Aldahoum3 11:05:44,10 1 00:35:44 Kuwait Club
766croatia MC2399  
Dubrovnik
Team Mate & Luka Culic3 11:05:44,15 1 00:35:44 Croatia Pigeon Club
767rumania MC1606  
Bak 037
Marius Iulian Sepciuc7 11:05:44,20 1 00:35:44 Romania
768ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts2 11:05:44,20 1 00:35:44 Irish Homing Union
769england MC1026  
Dada
Team Gallagher1 11:05:44,20 1 00:35:44 RPRA (Pigeon Association)
770netherlands MC2230  
Griet
Team Santing pigeons Borger1 11:05:44,35 1 00:35:44 Holland Pigeons Club
771rumania MC1347  
Martina
Team Pigeons360.com4 11:05:44,40 1 00:35:44 Romania
772norway MC2103  
New No 1
Team Helgesen Racing3 11:05:44,70 1 00:35:45 Norge Racing Pigeon Club
773wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls4 11:05:45,15 1 00:35:45 Wales Club
774polska MC1100  
Nathalie
Lukasz Sprycha3 11:05:45,16 1 00:35:45 Polonia
775germany MC1940  
Nick
Team Volmer & Levers2 11:05:45,20 1 00:35:45 Münsterland
776belgium MC0297  
Arona 022
Dirk Verstichelen4 11:05:45,45 1 00:35:45 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
777italia MC2157  
Glad Tidings
Team Ghiacci & Celli3 11:05:45,45 1 00:35:45 Italia
778germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn8 11:05:45,55 1 00:35:46 Rietberg Club
779germany MC2433  
Frodo
Michael Zeug2 11:05:45,55 1 00:35:46 Germany Club
780austria MC1768  
Marky
Benjamin Neag11 11:05:45,70 1 00:35:46 Club Austria
781germany MC1893  
Apolon 3
Fedoseev Vitalij3 11:05:45,80 1 00:35:46 Harsewinkel Club
782germany MC0461  
Saturn 4
Manfred Heidler2 11:05:45,95 1 00:35:46 Germany Club
783netherlands MC0467  
Gerben
Team Hageman & Liplijn8 11:05:46,20 1 00:35:46 Holland Pigeons Club
784rumania MC1809  
Innika
Hanus Vasile6 11:05:46,70 1 00:35:47 Romania
785netherlands MC2248  
Yasmin
Team Mantel7 11:05:46,70 1 00:35:47 Holland Pigeons Club
786austria MC2421  
Hard Fighter
Alois Wiefler4 11:05:46,70 1 00:35:47 Club Austria
787wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls5 11:05:46,71 1 00:35:47 Wales Club
788denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen5 11:05:46,72 1 00:35:47 Denmark Club
789turkey MC1842  
Ibrahim 241
Team Emin-Recep Bayramoglu4 11:05:46,85 1 00:35:47 Turkey Flying Club
790polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski2 11:05:47,40 1 00:35:47 Polonia
791belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck4 11:05:47,50 1 00:35:48 Fond Wallonie
792polska MC0953  
lirio
Grzegorz Szymanski2 11:05:47,55 1 00:35:48 Polonia
793netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft6 11:05:47,60 1 00:35:48 Holland Pigeons Club
794huelva MC1743  
Blanquito
Sergio Gómez Rodríguez6 11:05:47,65 1 00:35:48 Huelva
795england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts2 11:05:47,80 1 00:35:48 RPRA (Pigeon Association)
796netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn9 11:05:48,00 1 00:35:48 Holland Pigeons Club
797belgium MC2451  
Di Resta
Team Creemers & Zoon11 11:05:48,05 1 00:35:48 Club Olijftak Maaseik
798bahrain MC2556  
Al Kooheji 5
Husain Ali Ahmed Al Kooheji4 11:05:48,10 1 00:35:48 Bahrain Pigeon Union
799england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts3 11:05:48,20 1 00:35:48 RPRA (Pigeon Association)
800austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer4 11:05:48,45 1 00:35:48 VRV - Oberoesterreich
801netherlands MC0987  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:05:48,80 1 00:35:49 Holland Pigeons Club
802slovakia MC0863  
Viktoria
Team Van Helsing & Tomaska1 11:05:48,90 1 00:35:49 Slovakia Club
803polska MC1508  
LaMotta
Team Morel1 11:05:48,95 1 00:35:49 Polonia
804belgium MC1947  
LPS 17-34
Team Red Devils Racing5 11:05:49,10 1 00:35:49 Club Olijftak Maaseik
805germany MC0351  
Toast And Jolly
Matthias Sprang5 11:05:49,45 1 00:35:49 Weitstrecken Myhl-Wegberg
806turkey MC1852  
Ali 262
Team Emin-Recep Bayramoglu5 11:05:49,50 1 00:35:50 Turkey Flying Club
807rumania MC1321  
Gara
Pacleanu Sorin2 11:05:49,50 1 00:35:50 Romania
808kuwait MC2580  
Bent Alfercaml
Bader Aldahoum3 11:05:49,60 1 00:35:50 Kuwait Club
809switzerland MC0437  
Holly Berry
Team Alp Race9 11:05:49,75 1 00:35:50 Suiza
810wales MC1602  
Mar
Paul Bamford3 11:05:49,80 1 00:35:50 Wales Club
811polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit5 11:05:50,05 1 00:35:50 Polonia
812belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon12 11:05:50,06 1 00:35:50 Club Olijftak Maaseik
813rumania MC1353  
David
Florentin Chirita3 11:05:50,07 1 00:35:50 Romania
814sweden MC2422  
Flighter
Team A & T Swe2 11:05:50,10 1 00:35:50 Sweden Club
815scotland MC1420  
Fly High
William Donachie5 11:05:50,20 1 00:35:50 Scottish Homing Union
816germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek4 11:05:50,21 1 00:35:50 Germany Club
817tenerife MC1389  
Toni
Team Achaman el Pincho1 11:05:50,25 1 00:35:50 Adexe
818india MC0876  
Indian Star
Dream Team India Viki1 11:05:51,25 1 00:35:51 Royal Pigeon Society India
819england MC0115  
King Waggy
Team Trainspotters1 11:05:51,26 1 00:35:51 RPRA (Pigeon Association)
820hungary MC1093  
Mercike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 11:05:51,27 1 00:35:51 Hungary Pigeons Club
821england MC1110  
Elsie
Team Downclose Lofts2 11:05:51,40 1 00:35:51 RPRA (Pigeon Association)
822polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:05:51,41 1 00:35:51 Polonia
823denmark MC2479  
Snelle Super Girl
Team Soren og Tage2 11:05:51,75 1 00:35:52 Denmark Club
824rumania MC1299  
Viisoara
Florentin Chirita4 11:05:51,80 1 00:35:52 Romania
825belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells4 11:05:52,10 1 00:35:52 Denderbond Ninove
826polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac5 11:05:52,70 1 00:35:53 Polonia
827colombia MC0168  
Charmed
Team Hnos. Arredondo & Herrera2 11:05:52,71 1 00:35:53 Colombia Club
828polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski12 11:05:52,75 1 00:35:53 Polonia
829slovakia MC0670  
Stefan 404
Team Evin Peter & Noemi6 11:05:52,80 1 00:35:53 Slovakia Club
830turkey MC1764  
Ozan
Karakurt Koroglu2 11:05:52,85 1 00:35:53 Turkey Flying Club
831austria MC1986  
Alex
Erwin Brandner3 11:05:52,90 1 00:35:53 VRV - Oberoesterreich
832austria MC1855  
Arien
Benjamin Neag12 11:05:52,95 1 00:35:53 Club Austria
833netherlands MC0513  
Bossie
Team Hageman & Liplijn10 11:05:52,96 1 00:35:53 Holland Pigeons Club
834polska MC0901  
Naper
Team Swiecicki & Zajac6 11:05:52,97 1 00:35:53 Polonia
835netherlands MC0994  
Dark Bliksem
Team One Loft7 11:05:53,15 1 00:35:53 Holland Pigeons Club
836slovakia MC0688  
Lili
Miroslav Blasko2 11:05:53,30 1 00:35:53 Slovakia Club
837belgium MC1701  
Dries
Team Schaekers Brouns3 11:05:53,60 1 00:35:54 Fondclub Loft 24
838belgium MC1959  
Andrea
Team Segers & Coppens3 11:05:53,70 1 00:35:54 Denderbond Ninove
839hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs7 11:05:53,75 1 00:35:54 Hungary Pigeons Club
840controling MC2443  
Mark Louise
Checking Checking1 11:05:53,76 1 00:35:54 Checking
841netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap4 11:05:53,95 1 00:35:54 Holland Pigeons Club
842belgium MC0311  
Cheroky
A. en C. Roels3 11:05:54,20 1 00:35:54 Belgium Club
843polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling3 11:05:54,35 1 00:35:54 Polonia
844belgium MC0412  
Easy
Team Hok Severs1 11:05:54,45 1 00:35:54 Belgium Club
845italia MC2239  
Lampo
Team Danci Dumitru & Loredana4 11:05:54,50 1 00:35:54 Italia
846germany MC2508  
Ufo
Gabriel Valo3 11:05:54,55 1 00:35:55 Germany Club
847croatia MC0848  
Velebit
Miljenko Blazevic3 11:05:54,70 1 00:35:55 Croatia Pigeon Club
848turkey MC1770  
Ruzgar
Ihsan Sariyer4 11:05:54,75 1 00:35:55 Turkey Flying Club
849belgium MC0414  
De Frederik
Erik Masset2 11:05:54,75 1 00:35:55 Belgium Club
850netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap5 11:05:55,00 1 00:35:55 Holland Pigeons Club
851turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram3 11:05:55,25 1 00:35:55 Turkey Flying Club
852germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn9 11:05:55,45 1 00:35:55 Rietberg Club
853netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:05:55,85 1 00:35:56 Holland Pigeons Club
854belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon13 11:05:56,00 1 00:35:56 Club Olijftak Maaseik
855england MC0287  
Cool Carrot V
Team Cool Carrot3 11:05:56,05 1 00:35:56 RPRA (Pigeon Association)
856germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz2 11:05:56,10 1 00:35:56 Germany Club
857asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez2 11:05:56,30 1 00:35:56 R.C. Oviedo
858slovenia MC1762  
Moja
Team Vugi1 11:05:56,40 1 00:35:56 Slovenia Club
859italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 11:05:56,45 1 00:35:56 Italia
860slovakia MC0656  
Greg 015
Team Greg13 11:05:56,50 1 00:35:56 Slovakia Club
861kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum4 11:05:56,50 1 00:35:56 Kuwait Club
862england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu3 11:05:56,55 1 00:35:57 RPRA (Pigeon Association)
863rumania MC1576  
Red Wills
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:05:56,55 1 00:35:57 Romania
864kuwait MC2569  
Bent Hamdan 69
Team Aldahoum Loft2 11:05:56,70 1 00:35:57 Kuwait Club
865germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann2 11:05:57,15 1 00:35:57 Oberfranken Club
866eeuu MC2177  
Monroe
Robert Longid3 11:05:57,25 1 00:35:57 USA
867netherlands MC0979  
Clear Moon
Team One Loft8 11:05:57,35 1 00:35:57 Holland Pigeons Club
868belgium MC0363  
Quick Silver
A. en C. Roels4 11:05:57,60 1 00:35:58 Belgium Club
869denmark MC2109  
PASCAL
Team Preben & Bo2 11:05:57,75 1 00:35:58 Denmark Club
870england MC1560  
Mariners Court
Team Lanoak Lofts2 11:05:57,85 1 00:35:58 RPRA (Pigeon Association)
871germany MC1912  
Willy 2017
Team Volmer & Wilpers7 11:05:57,90 1 00:35:58 Münsterland
872turkey MC1980  
Piroz
Mahmut Tas3 11:05:58,40 1 00:35:58 Turkey Flying Club
873netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:05:58,60 1 00:35:59 Holland Pigeons Club
874slovakia MC0755  
Greg 480
Team Greg14 11:05:58,85 1 00:35:59 Slovakia Club
875belgium MC1830  
Brisa
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC13 11:05:58,86 1 00:35:59 Fondclub Herent
876croatia MC0802  
Thor
Team Blazevic1 11:05:58,87 1 00:35:59 Croatia Pigeon Club
877england MC0224  
Beverly
Team Nenlorrie3 11:05:59,05 1 00:35:59 RPRA (Pigeon Association)
878germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta3 11:05:59,25 1 00:35:59 Germany Club
879tenerife MC1363  
Duque
Team Montiel & Sicilia & Vahillo3 11:05:59,30 1 00:35:59 GRAN FONDO
880england MC1637  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate10 11:05:59,45 1 00:35:59 RPRA (Pigeon Association)
881germany MC0332  
Pallas
Team Zumdiek5 11:05:59,70 1 00:36:00 Germany Club
882slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg15 11:05:59,80 1 00:36:00 Slovakia Club
883belgium MC0552  
Arona 407
Dirk Verstichelen5 11:05:59,81 1 00:36:00 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
884wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls6 11:05:59,90 1 00:36:00 Wales Club
885rumania MC1247  
Gabriel
Florentin Chirita5 11:06:00,00 1 00:36:00 Romania
886tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime3 11:06:00,05 1 00:36:00 Adexe
887hungary MC0752  
Stella
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 11:06:00,06 1 00:36:00 Hungary Pigeons Club
888rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc8 11:06:00,10 1 00:36:00 Romania
889england MC1624  
Wild Hawk
Team Foster & Rump2 11:06:00,25 1 00:36:00 RPRA (Pigeon Association)
890polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski9 11:06:00,25 1 00:36:00 Polonia
891polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:06:00,30 1 00:36:00 Polonia
892netherlands MC1394  
New Eurostar
Team One Loft9 11:06:00,31 1 00:36:00 Holland Pigeons Club
893croatia MC0811  
Kum 1
Team Blazevic2 11:06:00,65 1 00:36:01 Croatia Pigeon Club
894hungary MC2301  
European Lass
Team Pinter Pigeon1 11:06:00,75 1 00:36:01 Hungary Pigeons Club
895germany MC0499  
Saturn 1
Manfred Heidler3 11:06:01,15 1 00:36:01 Germany Club
896slovakia MC0838  
Greg 306
Team Greg16 11:06:01,80 1 00:36:02 Slovakia Club
897slovakia MC1080  
Gordon
Team Viglas JJM3 11:06:02,20 1 00:36:02 Slovakia Club
898tenerife MC2445  
La blanca adoptada
Team Herrera y Jaime4 11:06:02,21 1 00:36:02 Adexe
899turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu3 11:06:02,30 1 00:36:02 Turkey Flying Club
900polska MC0058  
Algarve
Ryszard Sas3 11:06:02,35 1 00:36:02 Polonia
901belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree4 11:06:02,55 1 00:36:03 Belgium Club
902polska MC1488  
Raphael
Tomasz Wiczling4 11:06:02,65 1 00:36:03 Polonia
903eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:06:03,20 1 00:36:03 USA
904england MC0127  
Kika
Team Turtoi & Vasile2 11:06:03,30 1 00:36:03 RPRA (Pigeon Association)
905rumania MC1740  
Charlotte
Hanus Vasile7 11:06:03,40 1 00:36:03 Romania
906polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski13 11:06:03,41 1 00:36:03 Polonia
907england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu4 11:06:03,65 1 00:36:04 RPRA (Pigeon Association)
908belgium MC1648  
Marniek
Team de Wilde & van Driessche1 11:06:03,80 1 00:36:04 Belgium Club
909rumania MC1790  
Rayo
Team Familia Bacalu10 11:06:03,81 1 00:36:04 Romania
910slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg17 11:06:04,00 1 00:36:04 Slovakia Club
911czech republic MC1220  
Gagi-Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:06:04,01 1 00:36:04 Czech Republic Club
912slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi2 11:06:04,15 1 00:36:04 Slovenia Club
913netherlands MC1383  
Bleu Star
Team One Loft10 11:06:04,30 1 00:36:04 Holland Pigeons Club
914germany MC2121  
Lost Bronco
Team Schnellin3 11:06:04,55 1 00:36:05 Sachsen Club
915sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez4 11:06:04,65 1 00:36:05 ITALICENSE
916netherlands MC0945  
Pearl
Team One Loft11 11:06:05,00 1 00:36:05 Holland Pigeons Club
917italia MC2042  
Oscar
Team Gutas, Velocci & Albusoiu4 11:06:05,15 1 00:36:05 Italia
918belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC14 11:06:05,16 1 00:36:05 Fondclub Herent
919netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn11 11:06:05,17 1 00:36:05 Holland Pigeons Club
920norway MC1337  
Xenia
Iuliu Balint2 11:06:05,25 1 00:36:05 Norge Racing Pigeon Club
921tenerife MC2382  
Diego
Team Columbacanaria2 11:06:05,70 1 00:36:06 Adexe
922rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca2 11:06:05,75 1 00:36:06 Romania
923slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg18 11:06:05,85 1 00:36:06 Slovakia Club
924germany MC2095  
Rebel Earl
Team SG Kronert Jung3 11:06:05,95 1 00:36:06 Germany Club
925belgium MC0307  
De aurelia
Team Belgium's Finest4 11:06:05,96 1 00:36:06 Lembeek Club - Belgium
926england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate11 11:06:06,05 1 00:36:06 RPRA (Pigeon Association)
927germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten2 11:06:06,15 1 00:36:06 Germany Club
928hungary MC0735  
Beni
Jozsef Kovacs8 11:06:06,55 1 00:36:07 Hungary Pigeons Club
929polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski14 11:06:06,90 1 00:36:07 Polonia
930polska MC1956  
Raul
Dariusz Skawinski15 11:06:07,10 1 00:36:07 Polonia
931netherlands MC0144  
Mr. Blue
Caspar Lurvink6 11:06:07,11 1 00:36:07 Holland Pigeons Club
932kuwait MC2589  
Natures Basics
Naje Ead2 11:06:07,25 1 00:36:07 Kuwait Club
933netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee3 11:06:07,25 1 00:36:07 Holland Pigeons Club
934hungary MC0820  
Queen
Horvath Szabolcs1 11:06:07,65 1 00:36:08 Hungary Pigeons Club
935netherlands MC1875  
The 862
Team Pigeons 4 racing2 11:06:07,80 1 00:36:08 Holland Pigeons Club
936kuwait MC2562  
Bent Hamdan
Youser H. Aldahoum4 11:06:07,80 1 00:36:08 Kuwait Club
937belgium MC1099  
Pine Shine
Team Camps & Geraerts Erwin3 11:06:07,85 1 00:36:08 Belgium Club
938polska MC0958  
Prince Caspian
Team Swiecicki & Zajac7 11:06:07,95 1 00:36:08 Polonia
939polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha4 11:06:08,05 1 00:36:08 Polonia
940portugal MC1090  
Joaninha
Manuel Antonio Guerreiro3 11:06:08,75 1 00:36:09 Loulé - Portugal
941czech republic MC1095  
Superb
Team Bohdana3 11:06:08,90 1 00:36:09 Czech Republic Club
942netherlands MC2212  
Powerhouse
Team Poelman - Kap6 11:06:09,40 1 00:36:09 Holland Pigeons Club
943england MC0080  
Colita
Andrei Antoce1 11:06:09,50 1 00:36:10 RPRA (Pigeon Association)
944netherlands MC2234  
Canary 5
Team Klein Falckenborg5 11:06:09,55 1 00:36:10 Holland Pigeons Club
945italia MC2380  
Azzurra
Danci Dumitru3 11:06:09,55 1 00:36:10 Italia
946tenerife MC0305  
Artenara
Team Herrera y Jaime5 11:06:09,65 1 00:36:10 Adexe
947turkey MC1792  
Recep 218
Team Emin-Recep Bayramoglu6 11:06:09,90 1 00:36:10 Turkey Flying Club
948slovakia MC0788  
Koko
Team Migo1 11:06:10,05 1 00:36:10 Slovakia Club
949netherlands MC1106  
Phoenix
Team One Loft12 11:06:10,30 1 00:36:10 Holland Pigeons Club
950belgium MC2354  
Mambo
Jose Hoes3 11:06:10,50 1 00:36:10 Fondclub Loft 24
951germany MC2411  
Marc IG
Team Dersch & Gnittka & Linne4 11:06:10,75 1 00:36:11 Wetter
952slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:06:10,95 1 00:36:11 Slovakia Club
953netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing3 11:06:10,96 1 00:36:11 Holland Pigeons Club
954tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria3 11:06:11,15 1 00:36:11 Adexe
955norway MC2101  
Germany Star
Team Helgesen Racing4 11:06:11,55 1 00:36:12 Norge Racing Pigeon Club
956rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan3 11:06:11,60 1 00:36:12 Romania
957italia MC2502  
Blond Leo
Team TNST2 11:06:11,85 1 00:36:12 Italia
958england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate12 11:06:12,15 1 00:36:12 RPRA (Pigeon Association)
959netherlands MC2214  
Sebastiaan
Tom Van der Kamp4 11:06:12,20 1 00:36:12 Holland Pigeons Club
960germany MC2204  
Legolas
Michael Zeug3 11:06:12,40 1 00:36:12 Germany Club
961germany MC0476  
Lizzie
Team Zumdiek6 11:06:12,50 1 00:36:12 Germany Club
962switzerland MC0420  
esmeralda
Team Alp Race10 11:06:12,80 1 00:36:13 Suiza
963wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans2 11:06:12,95 1 00:36:13 Wales Club
964czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar1 11:06:13,05 1 00:36:13 Czech Republic Club
965england MC0193  
Stevie Wonder
S. Marsh6 11:06:13,10 1 00:36:13 RPRA (Pigeon Association)
966rumania MC1227  
Blue
Florin Scutaru5 11:06:13,11 1 00:36:13 Romania
967rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin4 11:06:13,25 1 00:36:13 Rusia Club
968slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik2 11:06:13,40 1 00:36:13 Slovakia Club
969slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin2 11:06:13,41 1 00:36:13 Slovakia Club
970czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal5 11:06:13,45 1 00:36:13 Czech Republic Club
971belgium MC0878  
Guy
Team Kempische duif Bree5 11:06:13,60 1 00:36:14 Belgium Club
972rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu2 11:06:13,70 1 00:36:14 Romania
973belgium MC0292  
BOEMEL
Roger Mertens10 11:06:13,75 1 00:36:14 Fond Wallonie
974denmark MC2091  
Miss Ocean
Team Anita & Tage Gravesen6 11:06:14,80 1 00:36:15 Denmark Club
975rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:06:14,85 1 00:36:15 Romania
976kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum5 11:06:15,00 1 00:36:15 Kuwait Club
977belgium MC1381  
Geschelpt 220
Filip de Smedt1 11:06:15,05 1 00:36:15 De Snelvliegers Zandbergen Club
978belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest5 11:06:15,15 1 00:36:15 Lembeek Club - Belgium
979germany MC2269  
Icaro
Team Klaas & Sohn10 11:06:15,25 1 00:36:15 Rietberg Club
980czech republic MC0604  
Bulldog
Lubomir Kubacek4 11:06:15,30 1 00:36:15 Czech Republic Club
981italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu8 11:06:15,35 1 00:36:15 Italia
982austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag13 11:06:15,36 1 00:36:15 Club Austria
983germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann3 11:06:15,50 1 00:36:16 Oberfranken Club
984germany MC2455  
Kazán
Team Klaas & Sohn11 11:06:15,60 1 00:36:16 Rietberg Club
985wales MC1344  
Polos Lass
Team P & L Robson1 11:06:15,80 1 00:36:16 Wales Club
986czech republic MC1065  
Stana III
Team Konopik & Motre1 11:06:15,81 1 00:36:16 Czech Republic Club
987turkey MC1728  
Karakurt
Karakurt Koroglu4 11:06:15,90 1 00:36:16 Turkey Flying Club
988polska MC1467  
Relentless
Krzysztof Szkolny3 11:06:16,30 1 00:36:16 Polonia
989rumania MC1786  
Jenssen
Team Familia Bacalu11 11:06:16,35 1 00:36:16 Romania
990polska MC2420  
Kamil
Team Osko & Chwarzynski2 11:06:16,65 1 00:36:17 Polonia
991polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:06:16,70 1 00:36:17 Polonia
992polska MC1523  
Balto
Dariusz Skawinski16 11:06:16,80 1 00:36:17 Polonia
993asturias MC0684  
Arehucas
Team Dionisio & Pandiella3 11:06:16,80 1 00:36:17 R.C. Oviedo
994fuerteventura MC2020  
Wing Machine
Francisco Díaz4 11:06:16,90 1 00:36:17 Gran Tarajal
995polska MC1915  
Mattanja
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:06:17,30 1 00:36:17 Polonia
996italia MC2305  
Stan
Team TNST3 11:06:17,60 1 00:36:18 Italia
997netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan10 11:06:17,80 1 00:36:18 Holland Pigeons Club
998polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac8 11:06:18,00 1 00:36:18 Polonia
999rumania MC1881  
Vio 6
Viorel Gah6 11:06:18,10 1 00:36:18 Romania
1000polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski17 11:06:18,60 1 00:36:19 Polonia
1001germany MC2080  
Charity Superstar
Team Klaas & Sohn12 11:06:18,75 1 00:36:19 Rietberg Club
1002slovakia MC0658  
Greg 043
Team Greg19 11:06:18,95 1 00:36:19 Slovakia Club
1003gran canaria MC1375  
Vicky Lorane
Team Carlos y Germán2 11:06:18,96 1 00:36:19 C.C. ANSITE
1004bosnia herzegovina MC2250  
Zdenko
Team Ivankovic & Jovovic5 11:06:19,20 1 00:36:19 Bosnia & Herzegovina Club
1005czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar2 11:06:19,21 1 00:36:19 Czech Republic Club
1006germany MC2353  
Advocate
Team Klaas & Sohn13 11:06:19,40 1 00:36:19 Rietberg Club
1007czech republic MC0702  
Anicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek3 11:06:19,50 1 00:36:20 Czech Republic Club
1008england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers4 11:06:20,01 1 00:36:20 RPRA (Pigeon Association)
1009gran canaria MC2231  
Super Million
Team Carlos y Germán3 11:06:20,25 1 00:36:20 C.C. ANSITE
1010netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink7 11:06:20,40 1 00:36:20 Holland Pigeons Club
1011england MC1694  
Pauls Magic
Team Paul Smith Syndicate13 11:06:20,50 1 00:36:20 RPRA (Pigeon Association)
1012asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella4 11:06:20,51 1 00:36:21 R.C. Oviedo
1013england MC0279  
Cool Carrot II
Team Cool Carrot4 11:06:20,80 1 00:36:21 RPRA (Pigeon Association)
1014england MC1999  
Phils Flyer
Team Fev Flyers5 11:06:21,00 1 00:36:21 RPRA (Pigeon Association)
1015belgium MC1643  
Paula
Team Segers & Coppens4 11:06:21,05 1 00:36:21 Denderbond Ninove
1016croatia MC1032  
Zvonimir
Team Pudic Family2 11:06:21,35 1 00:36:21 Croatia Pigeon Club
1017belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:06:21,50 1 00:36:22 Fondclub Eeklo - Ramillies
1018alicante MC1463  
Trisha
Team Pets at Home SL5 11:06:21,60 1 00:36:22 Alicante
1019switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race11 11:06:21,65 1 00:36:22 Suiza
1020england MC0096  
Lightning
Team Tumley Lofts Stud2 11:06:21,75 1 00:36:22 RPRA (Pigeon Association)
1021italia MC2446  
Hope
Danci Dumitru4 11:06:22,25 1 00:36:22 Italia
1022slovakia MC0643  
Greg 805
Team Greg20 11:06:22,85 1 00:36:23 Slovakia Club
1023slovakia MC0812  
Greg 338
Team Greg21 11:06:22,90 1 00:36:23 Slovakia Club
1024netherlands MC0268  
Elsu
Team di Roberto3 11:06:22,95 1 00:36:23 Holland Pigeons Club
1025england MC0131  
Trosky
A. Harker3 11:06:23,15 1 00:36:23 RPRA (Pigeon Association)
1026hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 11:06:23,16 1 00:36:23 Hungary Pigeons Club
1027india MC2261  
J. Jayalalita
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee4 11:06:23,20 1 00:36:23 Royal Pigeon Society India
1028portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira3 11:06:23,25 1 00:36:23 Loulé - Portugal
1029gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon6 11:06:23,26 1 00:36:23 C.C. Iniciativa Isleña
1030germany MC2273  
Daralina
Team Fam. Flonta4 11:06:23,30 1 00:36:23 Germany Club
1031denmark MC2186  
Teide
Team M & C Hansen2 11:06:23,40 1 00:36:23 Denmark Club
1032belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers1 11:06:23,45 1 00:36:23 Belgium Club
1033slovakia MC0750  
Greg 814
Team Greg22 11:06:23,65 1 00:36:24 Slovakia Club
1034tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime6 11:06:23,66 1 00:36:24 Adexe
1035slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi3 11:06:23,67 1 00:36:24 Slovenia Club
1036slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik2 11:06:23,75 1 00:36:24 Slovakia Club
1037belgium MC1406  
LPS 17-09
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 11:06:23,76 1 00:36:24 Club Olijftak Maaseik
1038netherlands MC2188  
Frysian Satin
Sjaak Buwalda10 11:06:24,00 1 00:36:24 Holland Pigeons Club
1039italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti4 11:06:24,01 1 00:36:24 Italia
1040hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs2 11:06:24,50 1 00:36:24 Hungary Pigeons Club
1041denmark MC2108  
Sola Solita
Team Ulrik & Claus2 11:06:24,75 1 00:36:25 Denmark Club
1042wales MC0027  
Dipper
Team Men of Gwent2 11:06:24,76 1 00:36:25 Wales Club
1043polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:06:25,10 1 00:36:25 Polonia
1044turkey MC1734  
Abdulkadir
Team Mehmet-Fatih Donder2 11:06:25,35 1 00:36:25 Turkey Flying Club
1045czech republic MC0615  
Stana V.
Team Konopik & Motre2 11:06:25,40 1 00:36:25 Czech Republic Club
1046belgium MC1391  
Romain
Team Creemers & Zoon14 11:06:25,55 1 00:36:26 Club Olijftak Maaseik
1047netherlands MC0896  
Wanda
Team Seelen & Ellenbroek1 11:06:25,75 1 00:36:26 Holland Pigeons Club
1048asturias MC2180  
Top Selection
Fernando Loredo Piñera1 11:06:25,85 1 00:36:26 R.C.C. Asturias
1049germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn14 11:06:26,00 1 00:36:26 Rietberg Club
1050gran canaria MC1266  
Miguel Pérez
Team Gran Canaria1 11:06:26,10 1 00:36:26 Club Los Socios
1051gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas2 11:06:26,20 1 00:36:26 C.C. ANSITE
1052slovakia MC1150  
Greg 849
Team Greg23 11:06:26,30 1 00:36:26 Slovakia Club
1053czech republic MC0715  
Sona
Team Konopik & Motre3 11:06:26,50 1 00:36:26 Czech Republic Club
1054turkey MC1748  
Aydin
Halil Seyhan4 11:06:27,20 1 00:36:27 Turkey Flying Club
1055hungary MC0638  
Juci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea14 11:06:27,21 1 00:36:27 Hungary Pigeons Club
1056polska MC2048  
Flik
Team Ganski & Lewandowski3 11:06:27,25 1 00:36:27 Polonia
1057italia MC2449  
Celine P
Team Ghiacci & Celli4 11:06:27,45 1 00:36:27 Italia
1058netherlands MC2457  
Beaut
Team Poelman - Kap7 11:06:27,60 1 00:36:28 Holland Pigeons Club
1059sevilla MC0049  
Justin I
Francisco Gutiérrez5 11:06:27,75 1 00:36:28 ITALICENSE
1060england MC0004  
Deneside Swift
Team Deneside Lofts3 11:06:27,80 1 00:36:28 RPRA (Pigeon Association)
1061rumania MC1796  
Lombard
Hanus Vasile8 11:06:27,80 1 00:36:28 Romania
1062italia MC2223  
Tamara
Renato Cantu9 11:06:28,00 1 00:36:28 Italia
1063india MC1104  
Indian Gold
Dream Team India Viki2 11:06:28,30 1 00:36:28 Royal Pigeon Society India
1064netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij4 11:06:28,31 1 00:36:28 Holland Pigeons Club
1065hungary MC0583  
Multicolored
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:06:28,32 1 00:36:28 Hungary Pigeons Club
1066netherlands MC2362  
Buster
Team Soepboer6 11:06:28,40 1 00:36:28 Holland Pigeons Club
1067germany MC0455  
Eastern Promise
Team Volmer & Wilpers8 11:06:29,05 1 00:36:29 Münsterland
1068germany MC2331  
Super Yuen
Team Klaas & Sohn15 11:06:29,50 1 00:36:30 Rietberg Club
1069england MC1681  
Cocojambo
Team Dorin & Iosif Motac2 11:06:29,55 1 00:36:30 RPRA (Pigeon Association)
1070germany MC0504  
Isidoro
Team Zumdiek7 11:06:30,15 1 00:36:30 Germany Club
1071wales MC1519  
Raldo
Michael Cook2 11:06:30,16 1 00:36:30 Wales Club
1072fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:06:30,17 1 00:36:30 Gran Tarajal
1073ireland MC2355  
Seadoo
Team H & A Kallmeyer1 11:06:30,25 1 00:36:30 Irish Homing Union
1074germany MC0929  
Fangio
Team Volmer & Wilpers9 11:06:30,25 1 00:36:30 Münsterland
1075wales MC0232  
Big Red
Team Big Dreamers1 11:06:30,50 1 00:36:30 Wales Club
1076austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag14 11:06:30,50 1 00:36:30 Club Austria
1077polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski10 11:06:30,60 1 00:36:31 Polonia
1078hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:06:30,70 1 00:36:31 Hungary Pigeons Club
1079europe MC2471  
Kira
Team Racing4 11:06:30,80 1 00:36:31 Club E.U.
1080belgium MC0396  
Magda
Team Bruninx Roger & Co2 11:06:31,10 1 00:36:31 Belgium Club
1081belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells5 11:06:31,30 1 00:36:31 Denderbond Ninove
1082belgium MC2023  
Matteo
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC15 11:06:31,40 1 00:36:31 Fondclub Herent
1083slovakia MC0851  
Niko
Miroslav Blasko3 11:06:31,75 1 00:36:32 Slovakia Club
1084belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes4 11:06:32,35 1 00:36:32 Fondclub Loft 24
1085ireland MC0275  
Padraig Pearse
Team Yellowbelly2 11:06:32,40 1 00:36:32 Irish Homing Union
1086slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY2 11:06:32,65 1 00:36:33 Slovakia Club
1087netherlands MC0243  
Skipes
Team John Rimmelzwaan11 11:06:32,70 1 00:36:33 Holland Pigeons Club
1088south africa MC0036  
Cherrio
Team Petrus van Eeden3 11:06:32,85 1 00:36:33 South Africa Club
1089polska MC2167  
Polish Pride 44
Team Polish Pride4 11:06:32,90 1 00:36:33 Polonia
1090germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn16 11:06:33,05 1 00:36:33 Rietberg Club
1091belgium MC2491  
Micheline
Team G.V.J. Belgium2 11:06:33,60 1 00:36:34 Belgium Club
1092rumania MC1323  
Brendt
Team Familia Bacalu12 11:06:33,75 1 00:36:34 Romania
1093england MC0255  
Denise is Champ
Team Murray & Mills4 11:06:33,85 1 00:36:34 RPRA (Pigeon Association)
1094hungary MC0769  
Henci
Jozsef Kovacs9 11:06:34,00 1 00:36:34 Hungary Pigeons Club
1095italia MC2408  
Matko
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:06:34,00 1 00:36:34 Italia
1096sevilla MC0629  
Sonnenglut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 11:06:34,40 1 00:36:34 ITALICENSE
1097polska MC1494  
Last Mohican
Krzysztof Szkolny4 11:06:34,45 1 00:36:34 Polonia
1098polska MC0340  
Klaas
Team Stepniewski LKK2 11:06:34,46 1 00:36:34 Polonia
1099polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha5 11:06:35,45 1 00:36:35 Polonia
1100slovakia MC1048  
Donald
Team Silny J & L2 11:06:35,80 1 00:36:36 Slovakia Club
1101czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin2 11:06:35,85 1 00:36:36 Czech Republic Club
1102germany MC0529  
Taubenfeder
Paul-Heinz Wesjohann4 11:06:35,90 1 00:36:36 Oberfranken Club
1103slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg24 11:06:35,90 1 00:36:36 Slovakia Club
1104rumania MC1254  
Myssy
Florin Scutaru6 11:06:36,10 1 00:36:36 Romania
1105netherlands MC2268  
Frysian Charmeuse
Sjaak Buwalda11 11:06:36,35 1 00:36:36 Holland Pigeons Club
1106austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:06:36,35 1 00:36:36 Pigeon Club Austria South
1107belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns4 11:06:36,40 1 00:36:36 Fondclub Loft 24
1108germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn17 11:06:36,70 1 00:36:37 Rietberg Club
1109rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:06:37,45 1 00:36:37 Romania
1110belgium MC2030  
LPS 17-03
Team Leyen-Paloma-Segers Racing8 11:06:37,95 1 00:36:38 Club Olijftak Maaseik
1111slovakia MC0663  
Dan
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:06:38,00 1 00:36:38 Slovakia Club
1112netherlands MC0312  
Rich Note
Team Twin Brothers Gelderland2 11:06:38,10 1 00:36:38 Holland Pigeons Club
1113austria MC1858  
Maya
Benjamin Neag15 11:06:38,11 1 00:36:38 Club Austria
1114czech republic MC0646  
Martina
Antonin Havlik4 11:06:38,15 1 00:36:38 Czech Republic Club
1115belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest6 11:06:38,25 1 00:36:38 Lembeek Club - Belgium
1116italia MC2104  
Charlies Secret
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:06:38,40 1 00:36:38 Italia
1117slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:06:38,45 1 00:36:38 Slovakia Club
1118italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei4 11:06:38,46 1 00:36:38 Italia
1119gran canaria MC1275  
Sorbette
Team Yahvé, Oliver & Fredy8 11:06:38,50 1 00:36:38 Club Los Socios
1120polska MC1884  
Clovis Ii
Andrzej Jankowski11 11:06:38,60 1 00:36:39 Polonia
1121south africa MC0081  
Rasied Status
Team Samuels Loft3 11:06:38,70 1 00:36:39 South Africa Club
1122europe MC2497  
Califa
Team Racing5 11:06:38,71 1 00:36:39 Club E.U.
1123england MC2031  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate14 11:06:39,05 1 00:36:39 RPRA (Pigeon Association)
1124croatia MC1197  
Erna
Team Topic1 11:06:39,25 1 00:36:39 Croatia Pigeon Club
1125wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers2 11:06:40,00 1 00:36:40 Wales Club
1126belgium MC1621  
Podiumpigeons VD Velde 76
Team Podiumpigeons3 11:06:40,05 1 00:36:40 Land van Aalst
1127switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race12 11:06:40,06 1 00:36:40 Suiza
1128slovakia MC0831  
Vana
Team Marton J + I1 11:06:40,30 1 00:36:40 Slovakia Club
1129hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony3 11:06:40,40 1 00:36:40 Hungary Pigeons Club
1130bulgaria MC2478  
Victor
Team Valya & Rosen Dobrevi5 11:06:40,60 1 00:36:41 Bulgaria Club
1131hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs10 11:06:40,65 1 00:36:41 Hungary Pigeons Club
1132tenerife MC1147  
Charmaine
José Martín González1 11:06:40,70 1 00:36:41 Abona Sur
1133italia MC2347  
Coshy
Ioan Bulgagiu3 11:06:40,75 1 00:36:41 Italia
1134czech republic MC0720  
Karoq
Team Bohdana4 11:06:41,30 1 00:36:41 Czech Republic Club
1135england MC0165  
Johns Back
Team Murray & Mills5 11:06:41,40 1 00:36:41 RPRA (Pigeon Association)
1136india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki3 11:06:41,50 1 00:36:42 Royal Pigeon Society India
1137belgium MC1437  
Caroline
Vincent Neirynck5 11:06:41,51 1 00:36:42 Fond Wallonie
1138england MC1668  
Worcester Cock
Team W and S Sweet2 11:06:41,80 1 00:36:42 RPRA (Pigeon Association)
1139england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford4 11:06:41,80 1 00:36:42 RPRA (Pigeon Association)
1140austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer5 11:06:41,85 1 00:36:42 VRV - Oberoesterreich
1141belgium MC2049  
LPS 17-35
Team Leyen-Paloma-Segers Racing9 11:06:41,95 1 00:36:42 Club Olijftak Maaseik
1142belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing10 11:06:42,05 1 00:36:42 Club Olijftak Maaseik
1143austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag16 11:06:42,25 1 00:36:42 Club Austria
1144belgium MC0917  
Monick
Team Monick Nys & Kris Govers1 11:06:42,35 1 00:36:42 Belgium Club
1145germany MC2247  
delicadeza
Team Klaas & Sohn18 11:06:42,40 1 00:36:42 Rietberg Club
1146polska MC1166  
Oso
Krzysztof Lepuch3 11:06:42,45 1 00:36:42 Polonia
1147netherlands MC0343  
Zamby
Team Boekelo5 11:06:42,75 1 00:36:43 Holland Pigeons Club
1148germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin4 11:06:43,00 1 00:36:43 Sachsen Club
1149slovakia MC1053  
Greg 085
Team Greg25 11:06:43,05 1 00:36:43 Slovakia Club
1150polska MC1535  
kiwi
Dariusz Skawinski18 11:06:43,15 1 00:36:43 Polonia
1151netherlands MC2384  
Bever Smurf
Team Comb. van den Berg5 11:06:43,20 1 00:36:43 Holland Pigeons Club
1152slovakia MC0687  
Noemi 385
Team Evin Peter & Noemi7 11:06:43,35 1 00:36:43 Slovakia Club
1153eeuu MC0123  
Lucy
Hugo F. Loft1 11:06:43,50 1 00:36:44 USA
1154scotland MC1844  
Little Star
William Donachie6 11:06:43,55 1 00:36:44 Scottish Homing Union
1155belgium MC0380  
De Rickie
Erik Masset3 11:06:43,75 1 00:36:44 Belgium Club
1156germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn19 11:06:44,10 1 00:36:44 Rietberg Club
1157england MC1784  
Illusion
Team Lanoak Lofts3 11:06:44,55 1 00:36:45 RPRA (Pigeon Association)
1158polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski19 11:06:44,70 1 00:36:45 Polonia
1159south africa MC0083  
Chainbridge Lady
Team Samuels Loft4 11:06:45,10 1 00:36:45 South Africa Club
1160polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac9 11:06:45,50 1 00:36:46 Polonia
1161asturias MC1052  
Asturcon
Team Dionisio & Pandiella5 11:06:45,60 1 00:36:46 R.C. Oviedo
1162austria MC1819  
Laura
Benjamin Neag17 11:06:45,65 1 00:36:46 Club Austria
1163cordoba MC0014  
Pegaso
Dámaso Melero5 11:06:46,25 1 00:36:46 Malagüeño
1164polska MC0336  
Bocho
Aleksander Golofit6 11:06:46,30 1 00:36:46 Polonia
1165england MC0256  
Deneside Sport
Team Deneside Lofts4 11:06:46,40 1 00:36:46 RPRA (Pigeon Association)
1166croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family3 11:06:46,55 1 00:36:47 Croatia Pigeon Club
1167polska MC0978  
Packy
Lukasz Sprycha6 11:06:46,55 1 00:36:47 Polonia
1168gran canaria MC1324  
Blanquezza
Team Yahvé, Oliver & Fredy9 11:06:46,60 1 00:36:47 Club Los Socios
1169austria MC1749  
B & B 1
Team Bliege & Benjamin6 11:06:46,80 1 00:36:47 Club Austria
1170england MC1516  
Andra
Danut Lucescu5 11:06:47,05 1 00:36:47 RPRA (Pigeon Association)
1171croatia MC0753  
Croat Mate
Denis Culic2 11:06:47,25 1 00:36:47 Croatia Pigeon Club
1172belgium MC2278  
Speedy
Team Geusens3 11:06:47,30 1 00:36:47 Belgium Club
1173germany MC1534  
Sky
Team Leifkes, Iking & Schulz3 11:06:47,30 1 00:36:47 Germany Club
1174slovakia MC0673  
The Best Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:06:47,40 1 00:36:47 Slovakia Club
1175india MC1072  
Viki
Dream Team India Viki & Hugo1 11:06:47,95 1 00:36:48 Royal Pigeon Society India
1176polska MC0482  
New Star
Team Stepniewski LKK3 11:06:48,05 1 00:36:48 Polonia
1177netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink8 11:06:48,15 1 00:36:48 Holland Pigeons Club
1178belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co3 11:06:48,25 1 00:36:48 Belgium Club
1179wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls7 11:06:48,60 1 00:36:49 Wales Club
1180netherlands MC2097  
Coba
Team Santing pigeons Borger2 11:06:48,90 1 00:36:49 Holland Pigeons Club
1181england MC1565  
Still trying
Team Warnes & Smith3 11:06:48,95 1 00:36:49 RPRA (Pigeon Association)
1182polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski20 11:06:49,05 1 00:36:49 Polonia
1183england MC1686  
Heather
Team I dont know3 11:06:49,15 1 00:36:49 RPRA (Pigeon Association)
1184austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag18 11:06:49,30 1 00:36:49 Club Austria
1185czech republic MC0830  
Cech
Team Rottovi Wendy & Frantisek4 11:06:49,35 1 00:36:49 Czech Republic Club
1186netherlands MC0937  
Quark
Team Hooymans5 11:06:49,50 1 00:36:50 Holland Pigeons Club
1187denmark MC2096  
Nikol
Team Henriksen3 11:06:49,60 1 00:36:50 Denmark Club
1188switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race13 11:06:49,60 1 00:36:50 Suiza
1189netherlands MC0419  
Gino
Team Gebr. Vieberink4 11:06:49,90 1 00:36:50 Holland Pigeons Club
1190belgium MC1416  
LPS 17-14
Team Leyen-Paloma-Segers Racing11 11:06:50,10 1 00:36:50 Club Olijftak Maaseik
1191kuwait MC2572  
Bent Marko
Nawaf Aldahoum5 11:06:50,55 1 00:36:51 Kuwait Club
1192italia MC2341  
Bulgar
Team TNST4 11:06:50,60 1 00:36:51 Italia
1193hungary MC0804  
Aarden Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:06:50,70 1 00:36:51 Hungary Pigeons Club
1194netherlands MC0448  
Braco
Team Gebr. Vieberink5 11:06:50,71 1 00:36:51 Holland Pigeons Club
1195polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki2 11:06:50,72 1 00:36:51 Polonia
1196slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:06:50,90 1 00:36:51 Slovakia Club
1197germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler4 11:06:50,95 1 00:36:51 Germany Club
1198wales MC0162  
James is Back
Team Facebook UK Synd1 11:06:51,15 1 00:36:51 Wales Club
1199england MC0285  
Dark Night
Team Guys Lofts Elite1 11:06:51,20 1 00:36:51 RPRA (Pigeon Association)
1200england MC1658  
Favorit
Team T. Marian & L. Mosquera3 11:06:51,30 1 00:36:51 RPRA (Pigeon Association)
1201india MC0921  
Indian Boli
Dream Team India Viki4 11:06:51,75 1 00:36:52 Royal Pigeon Society India
1202germany MC1459  
Laura
Fedoseev Vitalij4 11:06:51,76 1 00:36:52 Harsewinkel Club
1203england MC1605  
Black Rose
Team Foster & Rump3 11:06:52,10 1 00:36:52 RPRA (Pigeon Association)
1204rumania MC1549  
Vio 8
Viorel Gah7 11:06:52,35 1 00:36:52 Romania
1205czech republic MC0758  
Popular
Team Bohdana5 11:06:52,50 1 00:36:52 Czech Republic Club
1206germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann5 11:06:52,70 1 00:36:53 Oberfranken Club
1207slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg26 11:06:52,80 1 00:36:53 Slovakia Club
1208south africa MC0017  
Ann Vii
Team Samuels Loft5 11:06:53,10 1 00:36:53 South Africa Club
1209italia MC2437  
Stella
Danci Dumitru5 11:06:53,15 1 00:36:53 Italia
1210wales MC1590  
Henry
Team Welsh Supreme Lofts1 11:06:53,45 1 00:36:53 Wales Club
1211hungary MC0824  
Jucike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea15 11:06:53,46 1 00:36:53 Hungary Pigeons Club
1212czech republic MC0568  
Picasso
Roman Zlicar3 11:06:53,60 1 00:36:54 Czech Republic Club
1213polska MC0908  
Bee Jay
Krzysztof Lepuch4 11:06:53,70 1 00:36:54 Polonia
1214south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft6 11:06:53,71 1 00:36:54 South Africa Club
1215germany MC0522  
Aspid
Team Volmer & Wilpers10 11:06:53,80 1 00:36:54 Münsterland
1216germany MC0418  
Clowe
Mavis Bulent1 11:06:53,90 1 00:36:54 Germany Club
1217wales MC1559  
Crispy Kid
Team Welsh Hopefuls8 11:06:54,05 1 00:36:54 Wales Club
1218germany MC2415  
wolfgang
Team Dersch & Gnittka & Linne5 11:06:54,10 1 00:36:54 Wetter
1219belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers2 11:06:54,30 1 00:36:54 Belgium Club
1220netherlands MC0189  
Carthago
Caspar Lurvink9 11:06:54,55 1 00:36:55 Holland Pigeons Club
1221slovakia MC1149  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea7 11:06:54,65 1 00:36:55 Slovakia Club
1222croatia MC2389  
Dalmatian
Team Mate & Luka Culic4 11:06:54,75 1 00:36:55 Croatia Pigeon Club
1223austria MC0858  
Christian
Michael Rudorfer3 11:06:54,80 1 00:36:55 Club Austria
1224england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son4 11:06:54,90 1 00:36:55 RPRA (Pigeon Association)
1225netherlands MC0137  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan12 11:06:54,91 1 00:36:55 Holland Pigeons Club
1226south africa MC0068  
Wis Pride
Team Samuels Loft7 11:06:55,05 1 00:36:55 South Africa Club
1227portugal MC2323  
Jo Arona
Team P4R Luis Miguel1 11:06:55,25 1 00:36:55 Braga - Portugal
1228slovakia MC0694  
Fero
Team Saradin3 11:06:55,30 1 00:36:55 Slovakia Club
1229belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing12 11:06:55,35 1 00:36:55 Club Olijftak Maaseik
1230germany MC2332  
Jewel From Belgium
Team Klaas & Sohn20 11:06:55,40 1 00:36:55 Rietberg Club
1231polska MC1783  
Marciano
Team Morel2 11:06:55,55 1 00:36:56 Polonia
1232india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone4 11:06:55,56 1 00:36:56 Royal Pigeon Society India
1233germany MC1640  
Diana
Fedoseev Vitalij5 11:06:55,85 1 00:36:56 Harsewinkel Club
1234belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 11:06:56,00 1 00:36:56 Club Olijftak Maaseik
1235netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan13 11:06:56,01 1 00:36:56 Holland Pigeons Club
1236bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa3 11:06:56,25 1 00:36:56 Bulgaria Club
1237belgium MC0407  
Koningspage
Team Belgium's Finest7 11:06:56,26 1 00:36:56 Lembeek Club - Belgium
1238rumania MC2143  
Dora
Team Duica2 11:06:56,30 1 00:36:56 Romania
1239eeuu MC0446  
Donauwind
Team Chachy & Isla & Kiko Loft1 11:06:56,45 1 00:36:56 USA
1240polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny5 11:06:56,46 1 00:36:56 Polonia
1241gran canaria MC1051  
Dani
Team Yahvé, Oliver & Fredy10 11:06:56,80 1 00:36:57 Club Los Socios
1242slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea8 11:06:57,40 1 00:36:57 Slovakia Club
1243eeuu MC2318  
Iliana
Julio C. Ramírez2 11:06:57,45 1 00:36:57 USA
1244slovakia MC0569  
Mia
Team BRZY3 11:06:57,60 1 00:36:58 Slovakia Club
1245wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:06:57,80 1 00:36:58 Wales Club
1246tenerife MC2379  
Yates
Team Columbacanaria4 11:06:58,05 1 00:36:58 Adexe
1247rusia MC2249  
Fideel
Team Shatalov & Shebanin5 11:06:58,15 1 00:36:58 Rusia Club
1248hungary MC2125  
Princes
Team Pinter Pigeon2 11:06:58,15 1 00:36:58 Hungary Pigeons Club
1249belgium MC1916  
Sunshine
Team Buyl & Howells6 11:06:58,20 1 00:36:58 Denderbond Ninove
1250slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg27 11:06:58,40 1 00:36:58 Slovakia Club
1251germany MC2312  
Sabine
Team Schnellin5 11:06:58,60 1 00:36:59 Sachsen Club
1252polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski3 11:06:58,65 1 00:36:59 Polonia
1253czech republic MC0634  
Kodiaq
Team Bohdana6 11:06:58,70 1 00:36:59 Czech Republic Club
1254austria MC1302  
Lady
Benjamin Neag19 11:06:58,90 1 00:36:59 Club Austria
1255sevilla MC1935  
Sea Kay
Francisco Gutiérrez6 11:06:59,25 1 00:36:59 ITALICENSE
1256asturias MC0622  
Ramses
Alfonso Herrero Pérez3 11:06:59,30 1 00:36:59 R.C. Oviedo
1257bosnia herzegovina MC2418  
Stjepan
Team Ivankovic & Jovovic6 11:06:59,35 1 00:36:59 Bosnia & Herzegovina Club
1258hungary MC1142  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea16 11:06:59,45 1 00:36:59 Hungary Pigeons Club
1259denmark MC2115  
Benjawan
Team Brdr. Broebech2 11:06:59,55 1 00:37:00 Denmark Club
1260austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer6 11:06:59,60 1 00:37:00 VRV - Oberoesterreich
1261sevilla MC1088  
Sibill
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George3 11:06:59,85 1 00:37:00 ITALICENSE
1262kuwait MC2560  
Eakht Almqardlah
Nawaf Aldahoum6 11:06:59,90 1 00:37:00 Kuwait Club
1263belgium MC0411  
Golden Flame
Roger Mertens11 11:06:59,95 1 00:37:00 Fond Wallonie
1264belgium MC2160  
Claudias 1
Team Devos E.1 11:07:00,20 1 00:37:00 Belgium Club
1265huelva MC1507  
King
Sergio Gómez Rodríguez7 11:07:00,25 1 00:37:00 Huelva
1266polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski4 11:07:00,50 1 00:37:00 Polonia
1267south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft8 11:07:00,55 1 00:37:01 South Africa Club
1268netherlands MC0020  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon5 11:07:00,70 1 00:37:01 Holland Pigeons Club
1269wales MC0238  
Larch Tree Donna
Team Welsh Hopefuls9 11:07:00,75 1 00:37:01 Wales Club
1270kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed3 11:07:01,30 1 00:37:01 Kuwait Club
1271polska MC1109  
Aderyn
Team Swiecicki & Zajac10 11:07:01,45 1 00:37:01 Polonia
1272hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon3 11:07:01,55 1 00:37:02 Hungary Pigeons Club
1273polska MC2133  
Tilde
Team Osko & Chwarzynski3 11:07:01,56 1 00:37:02 Polonia
1274slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik3 11:07:02,05 1 00:37:02 Slovakia Club
1275belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels5 11:07:02,60 1 00:37:03 Belgium Club
1276belgium MC0386  
Gold Mover
A. en C. Roels6 11:07:02,60 1 00:37:03 Belgium Club
1277south africa MC0002  
Breeze
Team Samuels Loft9 11:07:02,70 1 00:37:03 South Africa Club
1278rumania MC1440  
Vio 10
Viorel Gah8 11:07:02,70 1 00:37:03 Romania
1279england MC0171  
Wimp Bully
A. Harker4 11:07:02,90 1 00:37:03 RPRA (Pigeon Association)
1280denmark MC2227  
Saseline
Team Anita & Tage Gravesen7 11:07:03,20 1 00:37:03 Denmark Club
1281polska MC2351  
Polish Pride 55
Team Polish Pride5 11:07:03,30 1 00:37:03 Polonia
1282belgium MC1414  
Geschecpt 231
Filip de Smedt2 11:07:03,40 1 00:37:03 De Snelvliegers Zandbergen Club
1283wales MC1693  
Day Dream Dougie
Team Welsh Hopefuls10 11:07:03,65 1 00:37:04 Wales Club
1284austria MC1864  
Leo
Benjamin Neag20 11:07:03,75 1 00:37:04 Club Austria
1285rumania MC1263  
Spud
Team Pigeons360.com5 11:07:03,95 1 00:37:04 Romania
1286netherlands MC0355  
Hans
Team Hageman & Liplijn12 11:07:04,20 1 00:37:04 Holland Pigeons Club
1287turkey MC1978  
Ramo
Team Baris-Yakup-Ramo3 11:07:04,30 1 00:37:04 Turkey Flying Club
1288czech republic MC0637  
Ola
Team Svoboda & Lekes2 11:07:04,50 1 00:37:04 Czech Republic Club
1289polska MC1822  
Grady
Krzysztof Szkolny6 11:07:04,90 1 00:37:05 Polonia
1290wales MC1695  
Snydale Sun
Team Rhondda Rockets2 11:07:04,95 1 00:37:05 Wales Club
1291england MC1747  
MDF pigeon
Team Coleman & Lawson1 11:07:05,10 1 00:37:05 RPRA (Pigeon Association)
1292baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs2 11:07:05,35 1 00:37:05 C.C.Ciutadella
1293italia MC2410  
Princess Nadia
Team TNST5 11:07:05,40 1 00:37:05 Italia
1294eeuu MC2563  
Kuwait Aleez 5
Robert Longid4 11:07:05,85 1 00:37:06 USA
1295europe MC0486  
Wolfsblut
Team Racing6 11:07:05,85 1 00:37:06 Club E.U.
1296belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin4 11:07:06,05 1 00:37:06 Belgium Club
1297germany MC2456  
Gimli
Michael Zeug4 11:07:06,15 1 00:37:06 Germany Club
1298south africa MC0039  
Flying Star
Team Samuels Loft10 11:07:06,20 1 00:37:06 South Africa Club
1299rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:07:06,30 1 00:37:06 Romania
1300germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers3 11:07:06,35 1 00:37:06 Münsterland
1301croatia MC0613  
Blade
Team Blazevic3 11:07:06,45 1 00:37:06 Croatia Pigeon Club
1302eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:07:06,90 1 00:37:07 USA
1303wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford4 11:07:07,15 1 00:37:07 Wales Club
1304austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag21 11:07:07,20 1 00:37:07 Club Austria
1305slovakia MC0609  
Petra
Team Van Helsing & Tomaska2 11:07:07,30 1 00:37:07 Slovakia Club
1306austria MC2034  
Ester
Benjamin Neag22 11:07:08,00 1 00:37:08 Club Austria
1307slovenia MC1721  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha6 11:07:08,45 1 00:37:08 Slovenia Club
1308hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:07:08,55 1 00:37:09 Hungary Pigeons Club
1309belgium MC0899  
Christel 2
Team Breese Pigeons Friends4 11:07:08,65 1 00:37:09 Club Olijftak Maaseik
1310polska MC1883  
Helderberg
Krzysztof Szkolny7 11:07:08,65 1 00:37:09 Polonia
1311italia MC2064  
Tobia
Renato Cantu10 11:07:08,85 1 00:37:09 Italia
1312belgium MC1446  
Its beer oclock
Team Buyl & Howells7 11:07:08,85 1 00:37:09 Denderbond Ninove
1313england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce2 11:07:09,00 1 00:37:09 RPRA (Pigeon Association)
1314asturias MC0681  
Clay Dark
Alfonso Herrero Pérez4 11:07:09,20 1 00:37:09 R.C. Oviedo
1315denmark MC2226  
Hip Hip Hoera
Team Brdr. Broebech3 11:07:09,35 1 00:37:09 Denmark Club
1316mexico MC1807  
Sewal
Armando Soto Racing Pigeon Loft1 11:07:09,70 1 00:37:10 Mexico
1317ireland MC0105  
Highway Celtic Rocket
Team Highway Lofts3 11:07:10,25 1 00:37:10 Irish Homing Union
1318england MC1477  
Pauls Terminator
Team Paul Smith Syndicate15 11:07:10,45 1 00:37:10 RPRA (Pigeon Association)
1319hungary MC1056  
Little Autumn 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:07:10,95 1 00:37:11 Hungary Pigeons Club
1320netherlands MC0341  
Argos
Team Hennie & Arie Voskuil6 11:07:11,00 1 00:37:11 Holland Pigeons Club
1321england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud3 11:07:11,05 1 00:37:11 RPRA (Pigeon Association)
1322slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg28 11:07:11,35 1 00:37:11 Slovakia Club
1323germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers11 11:07:11,40 1 00:37:11 Münsterland
1324polska MC1157  
Iron
Lukasz Sprycha7 11:07:11,41 1 00:37:11 Polonia
1325slovakia MC0573  
Sima
Team Hrnciar Peter & Miro4 11:07:11,60 1 00:37:12 Slovakia Club
1326bulgaria MC1277  
Josipha
Team Vicont & Vicontesa4 11:07:11,61 1 00:37:12 Bulgaria Club
1327belgium MC1411  
Podiumpigeons VD VELDE 68
Team Podiumpigeons4 11:07:11,85 1 00:37:12 Land van Aalst
1328turkey MC1865  
Recep 280
Team Emin-Recep Bayramoglu7 11:07:12,20 1 00:37:12 Turkey Flying Club
1329netherlands MC2512  
Avanti
Team Mantel8 11:07:13,25 1 00:37:13 Holland Pigeons Club
1330germany MC0387  
Wico
Team Volmer & Wilpers12 11:07:13,35 1 00:37:13 Münsterland
1331england MC1633  
Peaky Blinder
Team W and S Sweet3 11:07:13,65 1 00:37:14 RPRA (Pigeon Association)
1332norway MC1328  
Atila
Iuliu Balint3 11:07:13,75 1 00:37:14 Norge Racing Pigeon Club
1333polska MC0477  
Warie
Jozef Borowiecki3 11:07:14,00 1 00:37:14 Polonia
1334england MC1691  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate16 11:07:14,20 1 00:37:14 RPRA (Pigeon Association)
1335slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg29 11:07:14,85 1 00:37:15 Slovakia Club
1336netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan14 11:07:15,05 1 00:37:15 Holland Pigeons Club
1337slovakia MC0627  
Rose
Team Zihlavnik4 11:07:15,20 1 00:37:15 Slovakia Club
1338hungary MC0807  
Greti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea17 11:07:16,00 1 00:37:16 Hungary Pigeons Club
1339scotland MC1551  
Mums a winner
William Donachie7 11:07:16,10 1 00:37:16 Scottish Homing Union
1340germany MC0948  
Zoom
Bernhard Bulten3 11:07:16,60 1 00:37:17 Germany Club
1341rumania MC1599  
Red Zapy
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 11:07:16,65 1 00:37:17 Romania
1342austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer7 11:07:16,66 1 00:37:17 VRV - Oberoesterreich
1343slovakia MC0737  
Greg 466
Team Greg30 11:07:16,67 1 00:37:17 Slovakia Club
1344gran canaria MC1221  
Tonio
Team Yahvé, Oliver & Fredy11 11:07:16,70 1 00:37:17 Club Los Socios
1345slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM4 11:07:16,85 1 00:37:17 Slovakia Club
1346germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz4 11:07:18,10 1 00:37:18 Germany Club
1347croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family4 11:07:19,25 1 00:37:19 Croatia Pigeon Club
1348denmark MC2307  
Black Boy
Team Soren og Tage3 11:07:19,45 1 00:37:19 Denmark Club
1349polska MC0913  
Again
Team Swiecicki & Zajac11 11:07:19,65 1 00:37:20 Polonia
1350wales MC0038  
Boomerang 87
Team Tom & Gaynor5 11:07:20,15 1 00:37:20 Wales Club
1351hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea18 11:07:20,45 1 00:37:20 Hungary Pigeons Club
1352england MC0142  
Banny
Andrei Antoce3 11:07:20,80 1 00:37:21 RPRA (Pigeon Association)
1353norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 11:07:20,85 1 00:37:21 Norge Racing Pigeon Club
1354germany MC2136  
Save The Best For Last
Team Preuben Derby3 11:07:21,15 1 00:37:21 Germany Club
1355belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon15 11:07:21,30 1 00:37:21 Club Olijftak Maaseik
1356rumania MC1240  
Lord
Nelu Burca3 11:07:21,55 1 00:37:22 Romania
1357switzerland MC1201  
Snowstorm 5
Team Schnee White Lofts1 11:07:21,65 1 00:37:22 Suiza
1358rumania MC1666  
Bak 815
Marius Iulian Sepciuc9 11:07:21,90 1 00:37:22 Romania
1359rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin3 11:07:22,65 1 00:37:23 Romania
1360netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek2 11:07:23,60 1 00:37:24 Holland Pigeons Club
1361netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn13 11:07:23,75 1 00:37:24 Holland Pigeons Club
1362switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race14 11:07:24,30 1 00:37:24 Suiza
1363england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera4 11:07:24,60 1 00:37:25 RPRA (Pigeon Association)
1364turkey MC1778  
Cihan
Team Yavuz-Cihan2 11:07:24,80 1 00:37:25 Turkey Flying Club
1365england MC0158  
Deneside Red
Team Deneside Lofts5 11:07:25,05 1 00:37:25 RPRA (Pigeon Association)
1366germany MC0907  
Trinkie Treasure
Team SG Gebr. Reinhard3 11:07:25,25 1 00:37:25 Lahntal Club
1367tenerife MC0730  
Bart
Team Achaman el Pincho2 11:07:25,26 1 00:37:25 Adexe
1368eeuu MC0335  
Darka
Martin Tongol1 11:07:26,15 1 00:37:26 USA
1369turkey MC1791  
Aybuke
Team Yavuz-Cihan3 11:07:26,30 1 00:37:26 Turkey Flying Club
1370slovakia MC0834  
Geroj
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:07:27,00 1 00:37:27 Slovakia Club
1371england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts6 11:07:27,05 1 00:37:27 RPRA (Pigeon Association)
1372czech republic MC1036  
Krutas Harry
Team Bouchal6 11:07:27,25 1 00:37:27 Czech Republic Club
1373netherlands MC0314  
Aafke
Team H. V. Venrooij5 11:07:27,40 1 00:37:27 Holland Pigeons Club
1374switzerland MC0976  
Queeny
Alexandre Peixoto1 11:07:27,75 1 00:37:28 Suiza
1375slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg31 11:07:28,15 1 00:37:28 Slovakia Club
1376czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal7 11:07:28,40 1 00:37:28 Czech Republic Club
1377belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione3 11:07:29,25 1 00:37:29 Fondclub Eeklo - Ramillies
1378england MC1000  
Nuhazet
Team Downclose Lofts3 11:07:29,30 1 00:37:29 RPRA (Pigeon Association)
1379denmark MC2087  
Voltaire
Team Henriksen4 11:07:29,40 1 00:37:29 Denmark Club
1380scotland MC0119  
Simply the Best
William Donachie8 11:07:29,45 1 00:37:29 Scottish Homing Union
1381austria MC1890  
Deby
Benjamin Neag23 11:07:29,95 1 00:37:30 Club Austria
1382switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race15 11:07:30,20 1 00:37:30 Suiza
1383czech republic MC1055  
Stephanie
Antonin Havlik5 11:07:30,40 1 00:37:30 Czech Republic Club
1384england MC0223  
Sky Master
Andrei Antoce4 11:07:32,20 1 00:37:32 RPRA (Pigeon Association)
1385england MC1655  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate17 11:07:33,55 1 00:37:34 RPRA (Pigeon Association)
1386belgium MC1453  
LPS 17-06
Team Leyen-Paloma-Segers Racing13 11:07:33,70 1 00:37:34 Club Olijftak Maaseik
1387england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts4 11:07:33,71 1 00:37:34 RPRA (Pigeon Association)
1388england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 11:07:34,50 1 00:37:34 RPRA (Pigeon Association)
1389tenerife MC0880  
Sokar
Antonio Mesa Díaz2 11:07:34,80 1 00:37:35 C.C.Portuense
1390south africa MC0016  
Nacho
Team Samuels Loft11 11:07:35,25 1 00:37:35 South Africa Club
1391rumania MC1984  
Abelardo
Dobre Razvan4 11:07:37,05 1 00:37:37 Romania
1392switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race16 11:07:37,10 1 00:37:37 Suiza
1393england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet4 11:07:37,85 1 00:37:38 RPRA (Pigeon Association)
1394slovakia MC1209  
Greg 831
Team Greg32 11:07:38,00 1 00:37:38 Slovakia Club
1395slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg33 11:07:38,30 1 00:37:38 Slovakia Club
1396slovakia MC0602  
Krom
Ivan Blasko2 11:07:38,80 1 00:37:39 Slovakia Club
1397england MC1431  
Megs Marvel
Team Fev Flyers6 11:07:39,70 1 00:37:40 RPRA (Pigeon Association)
1398england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate18 11:07:40,35 1 00:37:40 RPRA (Pigeon Association)
1399slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I2 11:07:40,50 1 00:37:40 Slovakia Club
1400europe MC1291  
Charity Supreme
Team Racing7 11:07:40,65 1 00:37:41 Club E.U.
1401belgium MC0547  
T Koolwitje
Team Belgium's Finest8 11:07:41,40 1 00:37:41 Lembeek Club - Belgium
1402netherlands MC0974  
Lovely Job
Team Hooymans6 11:07:42,20 1 00:37:42 Holland Pigeons Club
1403belgium MC0372  
Huttemetut
Roger Mertens12 11:07:42,35 1 00:37:42 Fond Wallonie
1404wales MC0174  
Sparry
Team Men of Gwent3 11:07:42,36 1 00:37:42 Wales Club
1405wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers3 11:07:42,45 1 00:37:42 Wales Club
1406czech republic MC1308  
Lacrima
Team Bohdana7 11:07:43,10 1 00:37:43 Czech Republic Club
1407belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC16 11:07:43,85 1 00:37:44 Fondclub Herent
1408belgium MC1396  
Goldrush 2
Team Petra & Freddy3 11:07:45,25 1 00:37:45 Denderbond Ninove
1409england MC0218  
Angela
S. Marsh7 11:07:45,80 1 00:37:46 RPRA (Pigeon Association)
1410tenerife MC2221  
Really And Truly
Team Columbacanaria5 11:07:46,05 1 00:37:46 Adexe
1411germany MC1517  
Bernie 2017
Team Volmer & Wilpers13 11:07:46,25 1 00:37:46 Münsterland
1412belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels7 11:07:46,60 1 00:37:47 Belgium Club
1413polska MC1498  
Route Forty
Krzysztof Szkolny8 11:07:47,10 1 00:37:47 Polonia
1414belgium MC0322  
Ines
Team Thone, Vierendeels & Thione4 11:07:47,35 1 00:37:47 Fondclub Eeklo - Ramillies
1415switzerland MC0724  
Snowstorm 4
Team Schnee White Lofts2 11:07:47,60 1 00:37:48 Suiza
1416europe MC0624  
South Dakota
Team Racing8 11:07:47,95 1 00:37:48 Club E.U.
1417netherlands MC0902  
Killy
J.T.E. Morsink2 11:07:48,50 1 00:37:48 Holland Pigeons Club
1418germany MC2082  
Dural
Team Schnellin6 11:07:48,51 1 00:37:49 Sachsen Club
1419rumania MC1236  
Tesla
Team Bogdan & Tudor4 11:07:48,80 1 00:37:49 Romania
1420austria MC1973  
B & B 5
Team Bliege & Benjamin7 11:07:48,90 1 00:37:49 Club Austria
1421england MC0166  
Deneside Jay
Team Deneside Lofts7 11:07:49,15 1 00:37:49 RPRA (Pigeon Association)
1422india MC0941  
Abdul Kalam
Dream Team India Viki & Jos Thone5 11:07:49,50 1 00:37:50 Royal Pigeon Society India
1423cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero6 11:07:50,00 1 00:37:50 Malagüeño
1424netherlands MC2390  
Oby
Team Poelman - Kap8 11:07:50,35 1 00:37:50 Holland Pigeons Club
1425scotland MC0406  
Christina
William Donachie9 11:07:50,50 1 00:37:50 Scottish Homing Union
1426denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo3 11:07:50,95 1 00:37:51 Denmark Club
1427netherlands MC0481  
Frysian Dragon
Sjaak Buwalda12 11:07:51,15 1 00:37:51 Holland Pigeons Club
1428wales MC1424  
Rudolf
Paul Bamford5 11:07:51,45 1 00:37:51 Wales Club
1429wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts2 11:07:52,60 1 00:37:53 Wales Club
1430belgium MC1799  
LPS 17-13
Team Leyen-Paloma-Segers Racing14 11:07:52,65 1 00:37:53 Club Olijftak Maaseik
1431polska MC0865  
Black Korti
Grzegorz Szymanski4 11:07:52,75 1 00:37:53 Polonia
1432wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers4 11:07:53,00 1 00:37:53 Wales Club
1433netherlands MC0209  
Alain
Team di Roberto4 11:07:53,40 1 00:37:53 Holland Pigeons Club
1434germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler5 11:07:53,60 1 00:37:54 Germany Club
1435rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa6 11:07:53,95 1 00:37:54 Romania
1436austria MC1219  
Diane
Benjamin Neag24 11:07:54,75 1 00:37:55 Club Austria
1437polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas4 11:07:55,35 1 00:37:55 Polonia
1438polska MC1737  
Odilon
Team Smge Rumik Krzysztof9 11:07:56,65 1 00:37:57 Polonia
1439tenerife MC0391  
Gladys
Team Herrera y Jaime7 11:07:57,00 1 00:37:57 Adexe
1440tenerife MC0378  
Arucas
Team Herrera y Jaime8 11:07:57,85 1 00:37:58 Adexe
1441denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 11:07:58,05 1 00:37:58 Denmark Club
1442eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:07:58,10 1 00:37:58 USA
1443england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate19 11:07:58,45 1 00:37:58 RPRA (Pigeon Association)
1444netherlands MC0487  
Anis
Team Twin Brothers Gelderland3 11:07:58,95 1 00:37:59 Holland Pigeons Club
1445galicia MC0010  
Claribel
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:08:00,45 1 00:38:00 MARIÑAS ALTAS
1446slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi4 11:08:02,05 1 00:38:02 Slovenia Club
1447belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers3 11:08:02,15 1 00:38:02 Belgium Club
1448wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent4 11:08:02,35 1 00:38:02 Wales Club
1449england MC0219  
Blue Gem
Team Guys Lofts Elite3 11:08:02,65 1 00:38:03 RPRA (Pigeon Association)
1450south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft12 11:08:03,25 1 00:38:03 South Africa Club
1451belgium MC1933  
PEC 216
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC17 11:08:03,95 1 00:38:04 Fondclub Herent
1452gran canaria MC1084  
Marta
Team Yahvé, Oliver & Fredy12 11:08:04,45 1 00:38:04 Club Los Socios
1453england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile3 11:08:04,85 1 00:38:05 RPRA (Pigeon Association)
1454wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor6 11:08:05,40 1 00:38:05 Wales Club
1455bulgaria MC2173  
Trilko
Team Valya & Rosen Dobrevi6 11:08:06,25 1 00:38:06 Bulgaria Club
1456gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon7 11:08:06,40 1 00:38:06 C.C. Iniciativa Isleña
1457slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi8 11:08:07,10 1 00:38:07 Slovakia Club
1458italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 11:08:07,30 1 00:38:07 Italia
1459england MC0031  
Sun City Girl
A. Harker5 11:08:07,50 1 00:38:08 RPRA (Pigeon Association)
1460denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen3 11:08:08,05 1 00:38:08 Denmark Club
1461slovakia MC1040  
Frida
Team Kujanik3 11:08:08,85 1 00:38:09 Slovakia Club
1462belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC18 11:08:10,20 1 00:38:10 Fondclub Herent
1463galicia MC0045  
Buddy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:08:10,40 1 00:38:10 MARIÑAS ALTAS
1464bulgaria MC1316  
Hera
Team Valya & Rosen Dobrevi7 11:08:12,00 1 00:38:12 Bulgaria Club
1465turkey MC1979  
Halil
Halil Seyhan5 11:08:12,35 1 00:38:12 Turkey Flying Club
1466slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol1 11:08:13,05 1 00:38:13 Slovakia Club
1467south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden4 11:08:13,25 1 00:38:13 South Africa Club
1468wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson2 11:08:13,80 1 00:38:14 Wales Club
1469netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 11:08:14,35 1 00:38:14 Holland Pigeons Club
1470hungary MC1139  
Niki
Jozsef Kovacs11 11:08:14,85 1 00:38:15 Hungary Pigeons Club
1471germany MC1922  
Touch Of Gold
Matthias Sprang6 11:08:15,00 1 00:38:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1472netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan15 11:08:15,30 1 00:38:15 Holland Pigeons Club
1473norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing5 11:08:15,90 1 00:38:16 Norge Racing Pigeon Club
1474germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann6 11:08:16,40 1 00:38:16 Oberfranken Club
1475polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski5 11:08:16,80 1 00:38:17 Polonia
1476slovenia MC1767  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha7 11:08:17,00 1 00:38:17 Slovenia Club
1477netherlands MC0185  
Precious
Team John Rimmelzwaan16 11:08:17,40 1 00:38:17 Holland Pigeons Club
1478germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers14 11:08:18,55 1 00:38:19 Münsterland
1479belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt3 11:08:18,75 1 00:38:19 De Snelvliegers Zandbergen Club
1480slovakia MC0850  
Special Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea9 11:08:20,30 1 00:38:20 Slovakia Club
1481tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González2 11:08:20,55 1 00:38:21 Abona Sur
1482england MC0213  
Blue Gem
S. Marsh8 11:08:21,80 1 00:38:22 RPRA (Pigeon Association)
1483netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn14 11:08:22,85 1 00:38:23 Holland Pigeons Club
1484netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan17 11:08:23,45 1 00:38:23 Holland Pigeons Club
1485wales MC1920  
Mata
Team Welsh Supreme Lofts2 11:08:23,75 1 00:38:24 Wales Club
1486scotland MC1611  
Little Angel 2
William Donachie10 11:08:25,50 1 00:38:26 Scottish Homing Union
1487turkey MC1851  
Recep 240
Team Emin-Recep Bayramoglu8 11:08:27,90 1 00:38:28 Turkey Flying Club
1488england MC1545  
Jessica
Team I dont know4 11:08:28,35 1 00:38:28 RPRA (Pigeon Association)
1489south africa MC0011  
Natalie
Team Petrus van Eeden5 11:08:29,35 1 00:38:29 South Africa Club
1490belgium MC0399  
Christian
Team Bruninx Roger & Co4 11:08:29,55 1 00:38:30 Belgium Club
1491sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez7 11:08:32,40 1 00:38:32 ITALICENSE
1492croatia MC0665  
Vera
Team Topic2 11:08:34,05 1 00:38:34 Croatia Pigeon Club
1493tenerife MC0394  
Teror
Team Herrera y Jaime9 11:08:35,05 1 00:38:35 Adexe
1494netherlands MC0470  
Crystal Crickett
Team Gebr. Vieberink6 11:08:36,35 1 00:38:36 Holland Pigeons Club
1495rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul3 11:08:36,80 1 00:38:37 Romania
1496england MC1511  
Luisa
Team T. Marian & L. Mosquera5 11:08:38,45 1 00:38:38 RPRA (Pigeon Association)
1497belgium MC0367  
SUKI
Roger Mertens13 11:08:39,15 1 00:38:39 Fond Wallonie
1498slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi9 11:08:40,25 1 00:38:40 Slovakia Club
1499gran canaria MC1339  
Yahvelius
Team Yahvé, Oliver & Fredy13 11:08:41,35 1 00:38:41 Club Los Socios
1500england MC1904  
Fourth in Line
Team Warnes & Smith4 11:08:42,05 1 00:38:42 RPRA (Pigeon Association)
1501south africa MC0063  
aceituna
Team Petrus van Eeden6 11:08:42,30 1 00:38:42 South Africa Club
1502czech republic MC0728  
Simi
Team Marecek2 11:08:43,55 1 00:38:44 Czech Republic Club
1503italia MC2417  
Prince
Renato Cantu11 11:08:44,70 1 00:38:45 Italia
1504india MC0925  
Sebastian
Dream Team India Viki & Hugo2 11:08:44,80 1 00:38:45 Royal Pigeon Society India
1505netherlands MC1911  
The 878
Team Pigeons 4 racing4 11:08:44,85 1 00:38:45 Holland Pigeons Club
1506hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:08:45,15 1 00:38:45 Hungary Pigeons Club
1507cordoba MC0079  
Moro
Dámaso Melero7 11:08:45,45 1 00:38:45 Malagüeño
1508rumania MC1566  
Forza
Team Bogdan & Tudor5 11:08:46,45 1 00:38:46 Romania
1509rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu13 11:08:46,75 1 00:38:47 Romania
1510hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea19 11:08:50,15 1 00:38:50 Hungary Pigeons Club
1511switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race17 11:08:50,30 1 00:38:50 Suiza
1512england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts8 11:08:52,85 1 00:38:53 RPRA (Pigeon Association)
1513polska MC0509  
Wind Of Changes
Team Stepniewski LKK4 11:08:53,80 1 00:38:54 Polonia
1514netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn15 11:08:54,95 1 00:38:55 Holland Pigeons Club
1515netherlands MC0936  
The Passenger
Team Hooymans7 11:08:55,60 1 00:38:56 Holland Pigeons Club
1516polska MC1170  
Rugby
Grzegorz Szymanski6 11:08:57,05 1 00:38:57 Polonia
1517polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski21 11:08:57,70 1 00:38:58 Polonia
1518germany MC0417  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube4 11:08:58,90 1 00:38:59 Germany Club
1519polska MC1490  
Shira
Dariusz Skawinski22 11:09:00,35 1 00:39:00 Polonia
1520tenerife MC0647  
Chico
José Martín González3 11:09:01,60 1 00:39:02 Abona Sur
1521gran canaria MC1568  
Bolo
Team Farallon8 11:09:02,80 1 00:39:03 C.C. Iniciativa Isleña
1522kuwait MC2579  
Kuwait 3
Thamer Rashed4 11:09:04,45 1 00:39:04 Kuwait Club
1523polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny9 11:09:04,75 1 00:39:05 Polonia
1524ireland MC0149  
Highway Celtic Missile
Team Highway Lofts4 11:09:06,30 1 00:39:06 Irish Homing Union
1525netherlands MC2283  
Trynie
Team Santing pigeons Borger3 11:09:06,55 1 00:39:07 Holland Pigeons Club
1526netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan18 11:09:07,50 1 00:39:08 Holland Pigeons Club
1527wales MC1698  
Bizkor
Team Welsh Supreme Lofts3 11:09:07,60 1 00:39:08 Wales Club
1528germany MC0475  
Jacoby
Team Bergmannsgluck1 11:09:08,00 1 00:39:08 Germany Club
1529england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 11:09:11,50 1 00:39:12 RPRA (Pigeon Association)
1530germany MC2174  
Costa
Matthias Sprang7 11:09:11,90 1 00:39:12 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1531south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden7 11:09:12,25 1 00:39:12 South Africa Club
1532slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko3 11:09:13,20 1 00:39:13 Slovakia Club
1533tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho3 11:09:13,95 1 00:39:14 Adexe
1534polska MC2025  
Marshmello
Dariusz Skawinski23 11:09:14,80 1 00:39:15 Polonia
1535netherlands MC0323  
Ada
Team H. V. Venrooij6 11:09:15,10 1 00:39:15 Holland Pigeons Club
1536south africa MC0028  
Bionda
Team Petrus van Eeden8 11:09:15,45 1 00:39:15 South Africa Club
1537england MC0235  
Duke Waggy
Team Trainspotters3 11:09:15,60 1 00:39:16 RPRA (Pigeon Association)
1538slovakia MC0796  
Greg 806
Team Greg34 11:09:17,85 1 00:39:18 Slovakia Club
1539turkey MC1763  
Ali 276
Team Emin-Recep Bayramoglu9 11:09:20,55 1 00:39:21 Turkey Flying Club
1540england MC0250  
Edu
A. Harker6 11:09:21,40 1 00:39:21 RPRA (Pigeon Association)
1541polska MC1131  
Crafty
Grzegorz Szymanski7 11:09:23,65 1 00:39:24 Polonia
1542polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk3 11:09:25,80 1 00:39:26 Polonia
1543germany MC0347  
Goku
Matthias Sprang8 11:09:26,60 1 00:39:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1544denmark MC2336  
Rotterdam
Team Jutland3 11:09:31,65 1 00:39:32 Denmark Club
1545austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 11:09:32,50 1 00:39:32 VRV - Oberoesterreich
1546polska MC1016  
Gitano
Grzegorz Szymanski8 11:09:35,00 1 00:39:35 Polonia
1547turkey MC1795  
Emin 236
Team Emin-Recep Bayramoglu10 11:09:37,45 1 00:39:37 Turkey Flying Club
1548germany MC1002  
Alma
Walter Agler2 11:09:40,80 1 00:39:41 Oberbayern Club
1549belgium MC0410  
Styrian Tourist
A. en C. Roels8 11:09:42,05 1 00:39:42 Belgium Club
1550netherlands MC0116  
Isa Bean
Team Van der Heide - Napoleon6 11:09:43,15 1 00:39:43 Holland Pigeons Club
1551austria MC1271  
Liesi
Team Fuchs2 11:09:47,05 1 00:39:47 VRV - Oberoesterreich
1552italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei5 11:09:51,35 1 00:39:51 Italia
1553kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead3 11:09:54,65 1 00:39:55 Kuwait Club
1554polska MC1948  
Artfull
Andrzej Jankowski12 11:09:56,40 1 00:39:56 Polonia
1555netherlands MC1107  
Edolski
Team Soepboer7 11:09:56,90 1 00:39:57 Holland Pigeons Club
1556germany MC0353  
Minnas Girl
Team Volmer & Wilpers15 11:09:58,55 1 00:39:59 Münsterland
1557portugal MC2358  
Arona Hope
Team P4R Luis Miguel2 11:10:02,05 1 00:40:02 Braga - Portugal
1558turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar4 11:10:02,65 1 00:40:03 Turkey Flying Club
1559germany MC0521  
Frank 2
Team Zumdiek8 11:10:04,15 1 00:40:04 Germany Club
1560gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy14 11:10:04,60 1 00:40:05 Club Los Socios
1561tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria6 11:10:04,80 1 00:40:05 Adexe
1562germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn21 11:10:04,81 1 00:40:05 Rietberg Club
1563netherlands MC0154  
Roxy
Team John Rimmelzwaan19 11:10:05,30 1 00:40:05 Holland Pigeons Club
1564rumania MC2066  
Tess
Team Duica3 11:10:05,35 1 00:40:05 Romania
1565austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin8 11:10:05,65 1 00:40:06 Club Austria
1566south africa MC0034  
Europe
Team Samuels Loft13 11:10:06,05 1 00:40:06 South Africa Club
1567germany MC0454  
Focus
Paul-Heinz Wesjohann7 11:10:06,30 1 00:40:06 Oberfranken Club
1568hungary MC2334  
Pipas Favourite
Team Hungarian1 11:10:06,90 1 00:40:07 Hungary Pigeons Club
1569czech republic MC0767  
Den Za Milion
Team Bouchal8 11:10:07,05 1 00:40:07 Czech Republic Club
1570south africa MC0022  
Elis Star
Team Petrus van Eeden9 11:10:07,20 1 00:40:07 South Africa Club
1571germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn22 11:10:07,45 1 00:40:07 Rietberg Club
1572england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters4 11:10:07,50 1 00:40:08 RPRA (Pigeon Association)
1573denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen8 11:10:07,80 1 00:40:08 Denmark Club
1574belgium MC2116  
Lars
Team Red Devils Racing6 11:10:08,10 1 00:40:08 Club Olijftak Maaseik
1575denmark MC2346  
Lucky
Team Helle & Jens Pedersen2 11:10:09,05 1 00:40:09 Denmark Club
1576polska MC1475  
Michelangelo
Tomasz Wiczling5 11:10:09,35 1 00:40:09 Polonia
1577italia MC2365  
punto
Ervin Prifti2 11:10:09,80 1 00:40:10 Italia
1578rumania MC1229  
Gepeto
Team Familia Bacalu14 11:10:10,10 1 00:40:10 Romania
1579polska MC0955  
Angel K
Michal Klassa2 11:10:10,25 1 00:40:10 Polonia
1580sevilla MC1146  
Ecaille Stichelbaut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George4 11:10:10,35 1 00:40:10 ITALICENSE
1581scotland MC1410  
Johnny
William Donachie11 11:10:10,40 1 00:40:10 Scottish Homing Union
1582england MC2000  
Red Arrow
Team Foster & Rump4 11:10:10,65 1 00:40:11 RPRA (Pigeon Association)
1583england MC0026  
Mauri
A. Harker7 11:10:11,10 1 00:40:11 RPRA (Pigeon Association)
1584gran canaria MC2281  
Barry
Team Farallon9 11:10:11,11 1 00:40:11 C.C. Iniciativa Isleña
1585polska MC1460  
Nebos
Dariusz Skawinski24 11:10:11,20 1 00:40:11 Polonia
1586norway MC1250  
Hana
Iuliu Balint4 11:10:11,40 1 00:40:11 Norge Racing Pigeon Club
1587italia MC2207  
Olivia M
Team Mogadja Ionel & Adrian3 11:10:12,00 1 00:40:12 Italia
1588turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar5 11:10:13,95 1 00:40:14 Turkey Flying Club
1589england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile4 11:10:13,96 1 00:40:14 RPRA (Pigeon Association)
1590polska MC0344  
Cinnamon Girl
Team Stepniewski LKK5 11:10:14,80 1 00:40:15 Polonia
1591england MC0957  
Xerach
Team Downclose Lofts4 11:10:15,20 1 00:40:15 RPRA (Pigeon Association)
1592turkey MC1860  
Emin 222
Team Emin-Recep Bayramoglu11 11:10:16,15 1 00:40:16 Turkey Flying Club
1593belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing15 11:10:16,45 1 00:40:16 Club Olijftak Maaseik
1594italia MC2395  
Division 303
Team TNST6 11:10:16,46 1 00:40:16 Italia
1595slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo2 11:10:16,70 1 00:40:17 Slovakia Club
1596belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters5 11:10:16,80 1 00:40:17 Fondclub Lanaken
1597norway MC1268  
Zizin
Iuliu Balint5 11:10:16,85 1 00:40:17 Norge Racing Pigeon Club
1598rumania MC1343  
Olav
Team Pigeons360.com6 11:10:17,90 1 00:40:18 Romania
1599rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu15 11:10:18,40 1 00:40:18 Romania
1600germany MC2067  
Loloo 2
Team Fam. Flonta5 11:10:18,60 1 00:40:19 Germany Club
1601austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag25 11:10:18,70 1 00:40:19 Club Austria
1602europe MC0436  
Cherry
Team Racing9 11:10:19,20 1 00:40:19 Club E.U.
1603polska MC1503  
Leonardo
Tomasz Wiczling6 11:10:20,05 1 00:40:20 Polonia
1604asturias MC0706  
Elois
Team Dionisio & Pandiella6 11:10:20,55 1 00:40:21 R.C. Oviedo
1605austria MC1280  
Lukas
Benjamin Neag26 11:10:20,90 1 00:40:21 Club Austria
1606netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil7 11:10:21,95 1 00:40:22 Holland Pigeons Club
1607denmark MC2238  
New Flipper
Team Soren og Tage4 11:10:22,05 1 00:40:22 Denmark Club
1608italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 11:10:23,30 1 00:40:23 Italia
1609germany MC0995  
Pascha
Walter Agler3 11:10:23,50 1 00:40:24 Oberbayern Club
1610slovakia MC0789  
Greg 307
Team Greg35 11:10:23,85 1 00:40:24 Slovakia Club
1611austria MC1990  
B & B 4
Team Bliege & Benjamin9 11:10:24,40 1 00:40:24 Club Austria
1612sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George5 11:10:25,10 1 00:40:25 ITALICENSE
1613belgium MC1645  
PEC 262
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC19 11:10:25,15 1 00:40:25 Fondclub Herent
1614austria MC1991  
B & B 8
Team Bliege & Benjamin10 11:10:25,45 1 00:40:25 Club Austria
1615belgium MC1442  
Marcus
Team Creemers & Zoon16 11:10:26,00 1 00:40:26 Club Olijftak Maaseik
1616eeuu MC0496  
Legs Eleven
Team Chachy & Isla & Kiko Loft2 11:10:27,15 1 00:40:27 USA
1617europe MC0526  
Glomer
Team Racing10 11:10:27,20 1 00:40:27 Club E.U.
1618polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski25 11:10:27,35 1 00:40:27 Polonia
1619gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria2 11:10:28,25 1 00:40:28 Club Los Socios
1620italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu12 11:10:28,26 1 00:40:28 Italia
1621netherlands MC0442  
Legacy
Team Hageman & Liplijn16 11:10:28,65 1 00:40:29 Holland Pigeons Club
1622italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian4 11:10:29,15 1 00:40:29 Italia
1623belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens4 11:10:29,60 1 00:40:30 Belgium Club
1624netherlands MC2387  
Classy
B. Goedee4 11:10:30,55 1 00:40:31 Holland Pigeons Club
1625cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero8 11:10:31,20 1 00:40:31 Malagüeño
1626germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz3 11:10:31,50 1 00:40:32 Koblenz Club
1627netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer8 11:10:31,60 1 00:40:32 Holland Pigeons Club
1628italia MC2079  
Puffy
Ervin Prifti3 11:10:31,65 1 00:40:32 Italia
1629gran canaria MC1601  
Vocho
Team Farallon10 11:10:32,10 1 00:40:32 C.C. Iniciativa Isleña
1630hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:10:32,11 1 00:40:32 Hungary Pigeons Club
1631wales MC1756  
Jump The Puddle
Team Welsh Supreme Lofts4 11:10:32,35 1 00:40:32 Wales Club
1632polska MC0473  
Fiocco
Aleksander Golofit7 11:10:32,45 1 00:40:32 Polonia
1633turkey MC1742  
Gul
Team Baris-Yakup-Ramo4 11:10:33,00 1 00:40:33 Turkey Flying Club
1634england MC1555  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate20 11:10:33,20 1 00:40:33 RPRA (Pigeon Association)
1635turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu2 11:10:33,35 1 00:40:33 Turkey Flying Club
1636turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo5 11:10:33,75 1 00:40:34 Turkey Flying Club
1637belgium MC1379  
ANATOOL
Roger Mertens14 11:10:33,95 1 00:40:34 Fond Wallonie
1638rumania MC1372  
HRPL 35
Team Honest OLR & Petrita4 11:10:34,65 1 00:40:35 Romania
1639rumania MC1804  
Karin
Team Familia Bacalu16 11:10:34,80 1 00:40:35 Romania
1640turkey MC1780  
MPT 55
Team Tayyar & Barkin Basaram4 11:10:34,81 1 00:40:35 Turkey Flying Club
1641belgium MC0392  
Koninginnepage
Team Belgium's Finest9 11:10:34,82 1 00:40:35 Lembeek Club - Belgium
1642italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian5 11:10:35,30 1 00:40:35 Italia
1643gran canaria MC0739  
Wise
Team Yahvé, Oliver & Fredy15 11:10:35,80 1 00:40:36 Club Los Socios
1644hungary MC1017  
Melinda
Horvath Szabolcs3 11:10:36,00 1 00:40:36 Hungary Pigeons Club
1645netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink7 11:10:36,80 1 00:40:37 Holland Pigeons Club
1646rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 11:10:37,00 1 00:40:37 Romania
1647wales MC2029  
Fight To The Finish
Paul Bamford6 11:10:37,30 1 00:40:37 Wales Club
1648netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger4 11:10:37,80 1 00:40:38 Holland Pigeons Club
1649polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny10 11:10:38,25 1 00:40:38 Polonia
1650polska MC2423  
Polish Pride 46
Team Polish Pride6 11:10:38,50 1 00:40:38 Polonia
1651polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride7 11:10:38,51 1 00:40:39 Polonia
1652czech republic MC0562  
Raket
Roman Zlicar4 11:10:38,52 1 00:40:39 Czech Republic Club
1653polska MC1158  
Zoomatron
Grzegorz Szymanski9 11:10:38,80 1 00:40:39 Polonia
1654netherlands MC2419  
Canary 3
Team Klein Falckenborg6 11:10:39,05 1 00:40:39 Holland Pigeons Club
1655wales MC1630  
Warr Power
Team WNFC Winners 20172 11:10:39,15 1 00:40:39 Wales Club
1656wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets3 11:10:40,15 1 00:40:40 Wales Club
1657eeuu MC0617  
Well Noted
Team Chilangos Loft1 11:10:40,35 1 00:40:40 USA
1658england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite4 11:10:40,50 1 00:40:40 RPRA (Pigeon Association)
1659turkey MC2288  
Truva
Metin Mehmet3 11:10:40,65 1 00:40:41 Turkey Flying Club
1660ireland MC1356  
Milly
Pat Maher1 11:10:40,85 1 00:40:41 Irish Homing Union
1661south africa MC0012  
Edda
Team Petrus van Eeden10 11:10:40,90 1 00:40:41 South Africa Club
1662italia MC2426  
Morgan
Renato Cantu13 11:10:41,05 1 00:40:41 Italia
1663polska MC1487  
Still No Karats
Dariusz Skawinski26 11:10:41,06 1 00:40:41 Polonia
1664belgium MC1405  
LPS 17-32
Team Red Devils Racing7 11:10:41,70 1 00:40:42 Club Olijftak Maaseik
1665italia MC2192  
Birillo
Renato Cantu14 11:10:41,90 1 00:40:42 Italia
1666germany MC1127  
Ipi Tombe
Team SG Röhlig & Bukowski3 11:10:42,45 1 00:40:42 Vogtland Club
1667england MC1541  
Mandys Machine
Team Fev Flyers7 11:10:42,60 1 00:40:43 RPRA (Pigeon Association)
1668belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC20 11:10:42,65 1 00:40:43 Fondclub Herent
1669wales MC1690  
Rasbull 19
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:10:43,65 1 00:40:44 Wales Club
1670slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg36 11:10:43,85 1 00:40:44 Slovakia Club
1671huelva MC2015  
Queen
Sergio Gómez Rodríguez8 11:10:44,05 1 00:40:44 Huelva
1672gran canaria MC1279  
Bembele
Team Yahvé, Oliver & Fredy16 11:10:44,55 1 00:40:45 Club Los Socios
1673england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow4 11:10:45,05 1 00:40:45 RPRA (Pigeon Association)
1674hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea20 11:10:45,15 1 00:40:45 Hungary Pigeons Club
1675belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree6 11:10:45,65 1 00:40:46 Belgium Club
1676belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels9 11:10:46,55 1 00:40:47 Belgium Club
1677denmark MC2184  
Blue Darling
Team Anita & Tage Gravesen9 11:10:46,80 1 00:40:47 Denmark Club
1678netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft13 11:10:47,20 1 00:40:47 Holland Pigeons Club
1679belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells8 11:10:47,25 1 00:40:47 Denderbond Ninove
1680rumania MC2285  
Phoenix
Class 8885 11:10:47,35 1 00:40:47 Romania
1681wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers5 11:10:47,85 1 00:40:48 Wales Club
1682england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts9 11:10:48,25 1 00:40:48 RPRA (Pigeon Association)
1683sweden MC2242  
Pleute
Team A & T Swe3 11:10:48,26 1 00:40:48 Sweden Club
1684belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing16 11:10:48,60 1 00:40:49 Club Olijftak Maaseik
1685wales MC0188  
Jack
Team Men of Gwent5 11:10:48,80 1 00:40:49 Wales Club
1686rumania MC1608  
Vio 4
Viorel Gah9 11:10:49,40 1 00:40:49 Romania
1687polska MC0428  
Güero
Bogdan Mlynarczyk4 11:10:50,00 1 00:40:50 Polonia
1688bulgaria MC2228  
Kubrat
Team Valya & Rosen Dobrevi8 11:10:50,15 1 00:40:50 Bulgaria Club
1689rumania MC1228  
Oregon
Team Pigeons360.com7 11:10:51,20 1 00:40:51 Romania
1690slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea10 11:10:51,35 1 00:40:51 Slovakia Club
1691rumania MC1285  
Dana
Florin Scutaru7 11:10:51,70 1 00:40:52 Romania
1692scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie12 11:10:52,10 1 00:40:52 Scottish Homing Union
1693slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska3 11:10:52,25 1 00:40:52 Slovakia Club
1694polska MC0944  
Lula
Lukasz Sprycha8 11:10:52,95 1 00:40:53 Polonia
1695england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate21 11:10:53,25 1 00:40:53 RPRA (Pigeon Association)
1696netherlands MC2260  
Frysian Velvet
Sjaak Buwalda13 11:10:53,70 1 00:40:54 Holland Pigeons Club
1697england MC1589  
Tweeky
Andy Gregson3 11:10:54,00 1 00:40:54 RPRA (Pigeon Association)
1698rumania MC1982  
Ginger
Class 8886 11:10:54,15 1 00:40:54 Romania
1699south africa MC0075  
Power Lady
Team Petrus van Eeden11 11:10:54,80 1 00:40:55 South Africa Club
1700turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu12 11:10:54,95 1 00:40:55 Turkey Flying Club
1701belgium MC1113  
Martha's dream
Team Belgium's Finest10 11:10:54,96 1 00:40:55 Lembeek Club - Belgium
1702czech republic MC0828  
Pumpido
Team Rottovi Wendy & Frantisek5 11:10:55,20 1 00:40:55 Czech Republic Club
1703germany MC2262  
Avium
Gabriel Valo4 11:10:55,40 1 00:40:55 Germany Club
1704croatia MC1086  
Monika I
Zeljko Fajdetic1 11:10:55,70 1 00:40:56 Croatia Pigeon Club
1705hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 11:10:56,05 1 00:40:56 Hungary Pigeons Club
1706switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race18 11:10:56,06 1 00:40:56 Suiza
1707slovakia MC1079  
Greg 816
Team Greg37 11:10:56,35 1 00:40:56 Slovakia Club
1708slovakia MC1091  
Greg 022
Team Greg38 11:10:56,50 1 00:40:56 Slovakia Club
1709slovakia MC0666  
Greg 335
Team Greg39 11:10:56,60 1 00:40:57 Slovakia Club
1710netherlands MC0390  
Kelly
Team H. V. Venrooij7 11:10:56,65 1 00:40:57 Holland Pigeons Club
1711netherlands MC2333  
Marker 1
Team Dutch Quarantine & Vet Seru3 11:10:57,15 1 00:40:57 Holland Pigeons Club
1712netherlands MC0214  
Naldy
E. van Aalten3 11:10:57,45 1 00:40:57 Holland Pigeons Club
1713eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 11:10:57,65 1 00:40:58 USA
1714polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac12 11:10:58,30 1 00:40:58 Polonia
1715netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol3 11:10:58,55 1 00:40:59 Holland Pigeons Club
1716england MC0130  
Deneside Speed
Team Deneside Lofts10 11:10:58,75 1 00:40:59 RPRA (Pigeon Association)
1717wales MC1907  
Rasbull 83
Team Rasbull-Lofts.co.uk4 11:10:59,00 1 00:40:59 Wales Club
1718denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen10 11:10:59,55 1 00:41:00 Denmark Club
1719polska MC1929  
Narla
Andrzej Jankowski13 11:11:00,35 1 00:41:00 Polonia
1720slovakia MC0641  
Super Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea11 11:11:00,55 1 00:41:01 Slovakia Club
1721belgium MC0928  
Summer
Vincent Neirynck6 11:11:01,10 1 00:41:01 Fond Wallonie
1722polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski10 11:11:01,60 1 00:41:02 Polonia
1723switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina5 11:11:01,61 1 00:41:02 Suiza
1724austria MC0563  
Hilde
Michael Rudorfer4 11:11:01,95 1 00:41:02 Club Austria
1725austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag27 11:11:02,20 1 00:41:02 Club Austria
1726england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford5 11:11:02,25 1 00:41:02 RPRA (Pigeon Association)
1727netherlands MC0326  
Cosmic Mystery
Team Twin Brothers Gelderland4 11:11:03,00 1 00:41:03 Holland Pigeons Club
1728netherlands MC0512  
Argymedes
Team Hennie & Arie Voskuil8 11:11:03,75 1 00:41:04 Holland Pigeons Club
1729wales MC1679  
Modern Crusader
Steve Evans3 11:11:03,80 1 00:41:04 Wales Club
1730germany MC0872  
Gaston
Team Volmer & Wilpers16 11:11:03,95 1 00:41:04 Münsterland
1731slovakia MC0677  
Exclusive Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea12 11:11:04,40 1 00:41:04 Slovakia Club
1732netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg7 11:11:04,50 1 00:41:04 Holland Pigeons Club
1733england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers8 11:11:04,55 1 00:41:05 RPRA (Pigeon Association)
1734belgium MC0371  
Arona 796
Dirk Verstichelen6 11:11:05,15 1 00:41:05 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1735germany MC2279  
Lars
Team Schnellin7 11:11:05,16 1 00:41:05 Sachsen Club
1736tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho4 11:11:06,45 1 00:41:06 Adexe
1737ireland MC0018  
Highway Celtic Tiger
Team Highway Lofts5 11:11:06,65 1 00:41:07 Irish Homing Union
1738england MC0619  
Bam Bam
Team Coleman & Lawson2 11:11:06,70 1 00:41:07 RPRA (Pigeon Association)
1739austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler5 11:11:07,00 1 00:41:07 Club Austria
1740gran canaria MC1910  
Narco
Team Farallon11 11:11:07,85 1 00:41:08 C.C. Iniciativa Isleña
1741germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo5 11:11:08,10 1 00:41:08 Germany Club
1742austria MC1861  
Splint
Erwin Brandner4 11:11:08,25 1 00:41:08 VRV - Oberoesterreich
1743fuerteventura MC1054  
Quincy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:11:08,80 1 00:41:09 Gran Tarajal
1744england MC0141  
My Alibi
Abrahams Selwyn2 11:11:08,85 1 00:41:09 RPRA (Pigeon Association)
1745netherlands MC1167  
Roger Jonas
Team Hooymans8 11:11:09,05 1 00:41:09 Holland Pigeons Club
1746germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers17 11:11:09,40 1 00:41:09 Münsterland
1747colombia MC0128  
Jake
Team Hnos. Arredondo & Herrera3 11:11:09,55 1 00:41:10 Colombia Club
1748netherlands MC0140  
Socrates
Team Hennie & Arie Voskuil9 11:11:10,15 1 00:41:10 Holland Pigeons Club
1749tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho5 11:11:10,35 1 00:41:10 Adexe
1750polska MC0432  
Fletch
Piotr Pepel2 11:11:10,60 1 00:41:11 Polonia
1751polska MC1464  
Dark Touch
Krzysztof Szkolny11 11:11:10,75 1 00:41:11 Polonia
1752netherlands MC0366  
Ilse
Team H. V. Venrooij8 11:11:11,25 1 00:41:11 Holland Pigeons Club
1753germany MC2416  
Parti Girl
Team Wantia & Hollekamp3 11:11:11,45 1 00:41:11 Germany Club
1754belgium MC2472  
LPS 17-22
Team Leyen-Paloma-Segers Racing17 11:11:11,70 1 00:41:12 Club Olijftak Maaseik
1755italia MC2462  
Triumpal Sun
Giuseppe Patti5 11:11:12,15 1 00:41:12 Italia
1756slovakia MC1133  
Tinka
Team Migo3 11:11:12,45 1 00:41:12 Slovakia Club
1757england MC0247  
Tanguito
Team Turtoi & Vasile5 11:11:12,65 1 00:41:13 RPRA (Pigeon Association)
1758netherlands MC1006  
Smackeroo
J.T.E. Morsink3 11:11:12,85 1 00:41:13 Holland Pigeons Club
1759gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria3 11:11:13,85 1 00:41:14 Club Los Socios
1760belgium MC0324  
Hemlock
A. en C. Roels10 11:11:13,90 1 00:41:14 Belgium Club
1761rumania MC1326  
Aga
Alexa Iacob2 11:11:14,05 1 00:41:14 Romania
1762turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer5 11:11:14,50 1 00:41:14 Turkey Flying Club
1763netherlands MC0518  
Giedy
Marcel Visser3 11:11:14,90 1 00:41:15 Holland Pigeons Club
1764belgium MC0377  
Babajaga
Roger Mertens15 11:11:14,95 1 00:41:15 Fond Wallonie
1765netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon7 11:11:15,05 1 00:41:15 Holland Pigeons Club
1766sevilla MC0048  
Rollins
Francisco Gutiérrez8 11:11:15,20 1 00:41:15 ITALICENSE
1767denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen11 11:11:15,55 1 00:41:16 Denmark Club
1768tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz3 11:11:15,80 1 00:41:16 C.C.Portuense
1769slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg40 11:11:15,95 1 00:41:16 Slovakia Club
1770netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland5 11:11:16,50 1 00:41:16 Holland Pigeons Club
1771polska MC0444  
Mani
Jozef Borowiecki4 11:11:16,51 1 00:41:17 Polonia
1772hungary MC0852  
Meme
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea21 11:11:16,65 1 00:41:17 Hungary Pigeons Club
1773germany MC0939  
Gaspar
Team Volmer & Wilpers18 11:11:16,85 1 00:41:17 Münsterland
1774polska MC0897  
Fancy
Michal Klassa3 11:11:16,95 1 00:41:17 Polonia
1775germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard4 11:11:17,65 1 00:41:18 Lahntal Club
1776italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu15 11:11:17,85 1 00:41:18 Italia
1777england MC0198  
Jean
S. Marsh9 11:11:18,40 1 00:41:18 RPRA (Pigeon Association)
1778netherlands MC2506  
Broaster
Team Soepboer9 11:11:19,05 1 00:41:19 Holland Pigeons Club
1779wales MC1663  
Dawns Delight
Team Welsh Hopefuls11 11:11:19,20 1 00:41:19 Wales Club
1780bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi9 11:11:19,80 1 00:41:20 Bulgaria Club
1781polska MC1538  
Cassius
Andrzej Jankowski14 11:11:19,85 1 00:41:20 Polonia
1782eeuu MC0316  
David
Carlos Abitia1 11:11:19,90 1 00:41:20 USA
1783wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford7 11:11:20,00 1 00:41:20 Wales Club
1784belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC21 11:11:20,45 1 00:41:20 Fondclub Herent
1785england MC1546  
Ciompi
Team T. Marian & L. Mosquera6 11:11:21,05 1 00:41:21 RPRA (Pigeon Association)
1786eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid5 11:11:21,40 1 00:41:21 USA
1787rumania MC2068  
Jersey Girl
Emil Buta3 11:11:21,45 1 00:41:21 Romania
1788hungary MC0645  
Diana
Mihaly Barsony4 11:11:22,05 1 00:41:22 Hungary Pigeons Club
1789germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers4 11:11:22,10 1 00:41:22 Münsterland
1790netherlands MC2364  
Frysian Navigator
Sjaak Buwalda14 11:11:22,25 1 00:41:22 Holland Pigeons Club
1791wales MC1573  
Up-Up Away
Team WNFC Winners 20173 11:11:22,26 1 00:41:22 Wales Club
1792netherlands MC0915  
Black Turbo
Team One Loft14 11:11:22,95 1 00:41:23 Holland Pigeons Club
1793hungary MC2320  
Jack Of Hearts
Team Pinter Pigeon4 11:11:24,05 1 00:41:24 Hungary Pigeons Club
1794hungary MC0717  
Andrea
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea22 11:11:24,25 1 00:41:24 Hungary Pigeons Club
1795germany MC2375  
Kerry Marie
Team Klaas & Sohn23 11:11:24,55 1 00:41:25 Rietberg Club
1796england MC0245  
Cruze
Team Goldsmith Lofts5 11:11:24,65 1 00:41:25 RPRA (Pigeon Association)
1797slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi10 11:11:24,80 1 00:41:25 Slovakia Club
1798wales MC1678  
Rivers of Belief
Team Men of Gwent6 11:11:24,95 1 00:41:25 Wales Club
1799italia MC2409  
Evita
Renato Cantu16 11:11:25,00 1 00:41:25 Italia
1800italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti6 11:11:25,15 1 00:41:25 Italia
1801netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft15 11:11:25,20 1 00:41:25 Holland Pigeons Club
1802netherlands MC1968  
Hannibaal
Team One Loft16 11:11:25,25 1 00:41:25 Holland Pigeons Club
1803sevilla MC0055  
Bel
Francisco Gutiérrez9 11:11:25,30 1 00:41:25 ITALICENSE
1804turkey MC2154  
Bosphorus
Metin Mehmet4 11:11:25,75 1 00:41:26 Turkey Flying Club
1805belgium MC0961  
Lionel Messi
Team Camps & Geraerts Erwin5 11:11:26,45 1 00:41:26 Belgium Club
1806belgium MC0950  
Hillary
Vincent Neirynck7 11:11:26,46 1 00:41:26 Fond Wallonie
1807germany MC2324  
ámbar
Team Klaas & Sohn24 11:11:26,75 1 00:41:27 Rietberg Club
1808tenerife MC1672  
Curro
Jorge Martín Rodriguez1 11:11:27,15 1 00:41:27 Adexe
1809rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile9 11:11:27,20 1 00:41:27 Romania
1810baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs3 11:11:27,55 1 00:41:28 C.C.Ciutadella
1811slovakia MC0809  
Katka
Team Migo4 11:11:28,25 1 00:41:28 Slovakia Club
1812slovakia MC2487  
Noemka 419
Team Evin Peter & Noemi11 11:11:28,30 1 00:41:28 Slovakia Club
1813tenerife MC1369  
Lally
Team Montiel & Sicilia & Vahillo4 11:11:28,40 1 00:41:28 GRAN FONDO
1814england MC0239  
Caruso
Team Turtoi & Vasile6 11:11:28,75 1 00:41:29 RPRA (Pigeon Association)
1815belgium MC1826  
PEC 275
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC22 11:11:28,95 1 00:41:29 Fondclub Herent
1816rumania MC1305  
Contador
Florin Scutaru8 11:11:29,55 1 00:41:30 Romania
1817belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen7 11:11:29,85 1 00:41:30 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1818czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek5 11:11:29,95 1 00:41:30 Czech Republic Club
1819rumania MC1252  
Avis
Team Familia Bacalu17 11:11:30,75 1 00:41:31 Romania
1820wales MC1598  
Atlantic Leader
Team Welsh Hopefuls12 11:11:31,30 1 00:41:31 Wales Club
1821gran canaria MC1258  
High Arrival
Team Maspalomas3 11:11:31,65 1 00:41:32 C.C. ANSITE
1822turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan6 11:11:32,65 1 00:41:33 Turkey Flying Club
1823germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle2 11:11:32,75 1 00:41:33 Germany Club
1824turkey MC1769  
Meryem
Team Mehmet-Fatih Donder3 11:11:33,30 1 00:41:33 Turkey Flying Club
1825sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez10 11:11:33,40 1 00:41:33 ITALICENSE
1826tenerife MC0662  
Isabel
José Martín González4 11:11:33,80 1 00:41:34 Abona Sur
1827polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling7 11:11:33,81 1 00:41:34 Polonia
1828netherlands MC0354  
Amadeo
Team Twin Brothers Gelderland6 11:11:34,00 1 00:41:34 Holland Pigeons Club
1829germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang9 11:11:34,20 1 00:41:34 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1830belgium MC1444  
Light Geschelpt 297
Filip de Smedt4 11:11:34,70 1 00:41:35 De Snelvliegers Zandbergen Club
1831croatia MC0574  
Nevera
Miljenko Blazevic4 11:11:35,10 1 00:41:35 Croatia Pigeon Club
1832hungary MC1161  
Pisti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea23 11:11:35,20 1 00:41:35 Hungary Pigeons Club
1833netherlands MC0291  
Gienus
Team Van der Heide - Napoleon8 11:11:35,60 1 00:41:36 Holland Pigeons Club
1834ireland MC0246  
Highway Celtic Cougar
Team Highway Lofts6 11:11:36,25 1 00:41:36 Irish Homing Union
1835austria MC1242  
Anna
Benjamin Neag28 11:11:36,55 1 00:41:37 Club Austria
1836netherlands MC0094  
Atlas
E. van Aalten4 11:11:36,85 1 00:41:37 Holland Pigeons Club
1837rumania MC1540  
Che Ana
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa7 11:11:36,90 1 00:41:37 Romania
1838belgium MC1382  
LPS 17-11
Team Leyen-Paloma-Segers Racing18 11:11:37,00 1 00:41:37 Club Olijftak Maaseik
1839slovakia MC0621  
Greg 339
Team Greg41 11:11:37,25 1 00:41:37 Slovakia Club
1840germany MC1500  
Out And Proud
Team Leifkes, Iking & Schulz5 11:11:37,40 1 00:41:37 Germany Club
1841asturias MC1073  
Trufa 4
Team Dionisio & Pandiella7 11:11:37,41 1 00:41:37 R.C. Oviedo
1842netherlands MC2282  
Marker 2
Team Dutch Quarantine & Vet Seru4 11:11:37,60 1 00:41:38 Holland Pigeons Club
1843sevilla MC1400  
Miss Wonderduk
Francisco Gutiérrez11 11:11:37,90 1 00:41:38 ITALICENSE
1844polska MC0982  
Everton Fc
Lukasz Sprycha9 11:11:38,15 1 00:41:38 Polonia
1845polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski27 11:11:38,25 1 00:41:38 Polonia
1846slovakia MC0565  
Kiki
Team Kujanik4 11:11:38,75 1 00:41:39 Slovakia Club
1847england MC1395  
Blue Lindani
Team Simion Ardelean1 11:11:39,05 1 00:41:39 RPRA (Pigeon Association)
1848england MC1550  
Abril
Team Lanoak Lofts4 11:11:39,80 1 00:41:40 RPRA (Pigeon Association)
1849germany MC2310  
Wind
Team Klaas & Sohn25 11:11:40,00 1 00:41:40 Rietberg Club
1850netherlands MC2043  
Nelly
Gerrit Knol4 11:11:40,40 1 00:41:40 Holland Pigeons Club
1851croatia MC0632  
Kum 2
Miljenko Blazevic5 11:11:40,50 1 00:41:40 Croatia Pigeon Club
1852england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise2 11:11:40,85 1 00:41:41 RPRA (Pigeon Association)
1853england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 11:11:41,50 1 00:41:42 RPRA (Pigeon Association)
1854cordoba MC0065  
Quintin
Dámaso Melero9 11:11:41,75 1 00:41:42 Malagüeño
1855rumania MC1362  
Gyony
Nelu Burca4 11:11:42,35 1 00:41:42 Romania
1856south africa MC0021  
Joliet Louis
Team Samuels Loft14 11:11:43,20 1 00:41:43 South Africa Club
1857germany MC0449  
Samba
Team Volmer & Wilpers19 11:11:43,65 1 00:41:44 Münsterland
1858slovakia MC1018  
Greg 311
Team Greg42 11:11:43,85 1 00:41:44 Slovakia Club
1859slovakia MC0648  
Greg 334
Team Greg43 11:11:43,86 1 00:41:44 Slovakia Club
1860denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland4 11:11:44,85 1 00:41:45 Denmark Club
1861england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts5 11:11:45,10 1 00:41:45 RPRA (Pigeon Association)
1862netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:11:45,15 1 00:41:45 Holland Pigeons Club
1863south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft15 11:11:45,70 1 00:41:46 South Africa Club
1864turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas4 11:11:45,75 1 00:41:46 Turkey Flying Club
1865belgium MC2232  
Rahct
Team Geusens5 11:11:45,85 1 00:41:46 Belgium Club
1866cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero10 11:11:45,95 1 00:41:46 Malagüeño
1867polska MC1529  
Ship Of Gold
Dariusz Skawinski28 11:11:46,65 1 00:41:47 Polonia
1868germany MC0960  
Cloria
Walter Agler4 11:11:48,00 1 00:41:48 Oberbayern Club
1869wales MC1816  
Charlotte
Team P. K. Lofts3 11:11:48,10 1 00:41:48 Wales Club
1870germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij6 11:11:48,15 1 00:41:48 Harsewinkel Club
1871netherlands MC0946  
Rocky
Team One Loft17 11:11:48,25 1 00:41:48 Holland Pigeons Club
1872polska MC1462  
Blue 89
Tomasz Wiczling8 11:11:48,45 1 00:41:48 Polonia
1873polska MC0977  
Yale
Lukasz Sprycha10 11:11:48,95 1 00:41:49 Polonia
1874germany MC1888  
Bamba
Matthias Sprang10 11:11:49,00 1 00:41:49 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1875england MC1821  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate22 11:11:49,50 1 00:41:50 RPRA (Pigeon Association)
1876czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 11:11:49,90 1 00:41:50 Czech Republic Club
1877england MC1447  
Pauls Moment
Team Paul Smith Syndicate23 11:11:50,05 1 00:41:50 RPRA (Pigeon Association)
1878belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina4 11:11:50,95 1 00:41:51 Belgium Club
1879polska MC1964  
Blue Hawk Hen
Dariusz Skawinski29 11:11:51,15 1 00:41:51 Polonia
1880belgium MC1653  
Witkop
Team de Wilde & van Driessche2 11:11:51,50 1 00:41:52 Belgium Club
1881rumania MC1309  
Paco
Alexa Iacob3 11:11:51,65 1 00:41:52 Romania
1882slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg44 11:11:52,05 1 00:41:52 Slovakia Club
1883wales MC0774  
Rafi
Team Facebook UK Synd2 11:11:52,15 1 00:41:52 Wales Club
1884belgium MC1455  
Kimi
Team Creemers & Zoon17 11:11:52,20 1 00:41:52 Club Olijftak Maaseik
1885netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg8 11:11:52,50 1 00:41:52 Holland Pigeons Club
1886polska MC0931  
Stable Time
Grzegorz Szymanski11 11:11:52,65 1 00:41:53 Polonia
1887wales MC1967  
Sweety
Paul Bamford8 11:11:52,80 1 00:41:53 Wales Club
1888wales MC0236  
Boomerang 65
Team Tom & Gaynor7 11:11:53,20 1 00:41:53 Wales Club
1889germany MC1008  
Santi
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:11:53,35 1 00:41:53 Germany Club
1890india MC0926  
Hugo
Dream Team India Viki & Hugo3 11:11:53,45 1 00:41:53 Royal Pigeon Society India
1891cordoba MC0084  
Tina
Dámaso Melero11 11:11:54,00 1 00:41:54 Malagüeño
1892south africa MC0003  
Mendelssohn
Team Petrus van Eeden12 11:11:54,60 1 00:41:55 South Africa Club
1893austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag29 11:11:54,70 1 00:41:55 Club Austria
1894netherlands MC0531  
Mollie
Team Hageman & Liplijn17 11:11:54,95 1 00:41:55 Holland Pigeons Club
1895netherlands MC0415  
Kruisraket
Team One Loft18 11:11:55,10 1 00:41:55 Holland Pigeons Club
1896belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche3 11:11:55,15 1 00:41:55 Belgium Club
1897germany MC1160  
Mia
Walter Agler5 11:11:55,60 1 00:41:56 Oberbayern Club
1898netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo6 11:11:55,61 1 00:41:56 Holland Pigeons Club
1899wales MC1627  
Ciro
Michael Cook3 11:11:55,85 1 00:41:56 Wales Club
1900czech republic MC1178  
Radhesjam
Team Familie Karas Antonin3 11:11:55,95 1 00:41:56 Czech Republic Club
1901italia MC2074  
alcaparra
Giuseppe Patti7 11:11:56,10 1 00:41:56 Italia
1902galicia MC0071  
Stipo
Víctor Manuel Gómez Rodriguez5 11:11:56,35 1 00:41:56 MARIÑAS ALTAS
1903bahrain MC2586  
Kuwait Aleez 4
A. Hameed Khadim2 11:11:56,75 1 00:41:57 Bahrain Pigeon Union
1904england MC0943  
WMC 3
Team Downclose Lofts5 11:11:58,25 1 00:41:58 RPRA (Pigeon Association)
1905wales MC1553  
pirulo
Paul Bamford9 11:11:58,40 1 00:41:58 Wales Club
1906denmark MC2459  
Jean Mylle
Team Preben & Bo4 11:11:58,60 1 00:41:59 Denmark Club
1907gran canaria MC1181  
Odalia
Team Yahvé, Oliver & Fredy17 11:11:59,60 1 00:42:00 Club Los Socios
1908wales MC1833  
Rasbull 85
Team Rasbull-Lofts.co.uk5 11:11:59,80 1 00:42:00 Wales Club
1909hungary MC0601  
Little Autumn 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 11:12:01,95 1 00:42:02 Hungary Pigeons Club
1910england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker8 11:12:02,10 1 00:42:02 RPRA (Pigeon Association)
1911slovakia MC0560  
Greg 495
Team Greg45 11:12:02,20 1 00:42:02 Slovakia Club
1912wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts4 11:12:02,30 1 00:42:02 Wales Club
1913gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy18 11:12:02,35 1 00:42:02 Club Los Socios
1914turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan7 11:12:02,40 1 00:42:02 Turkey Flying Club
1915italia MC2135  
Isotta
Renato Cantu17 11:12:02,80 1 00:42:03 Italia
1916rumania MC1449  
Vio 3
Viorel Gah10 11:12:02,81 1 00:42:03 Romania
1917belgium MC1433  
Destiny
Team Coloured Pigeons2 11:12:03,80 1 00:42:04 Fond Wallonie
1918eeuu MC1231  
Roncalli
Team Ado Family Loft1 11:12:04,15 1 00:42:04 USA
1919belarus MC2195  
Angel
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:12:04,25 1 00:42:04 Belarus Club
1920hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea24 11:12:05,90 1 00:42:06 Hungary Pigeons Club
1921germany MC1524  
Crystal Ann
Matthias Sprang11 11:12:06,20 1 00:42:06 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1922polska MC0983  
Miss Wonderlange
Grzegorz Szymanski12 11:12:06,45 1 00:42:06 Polonia
1923belgium MC1417  
PEC 295
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC23 11:12:06,55 1 00:42:07 Fondclub Herent
1924polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling9 11:12:06,70 1 00:42:07 Polonia
1925netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan20 11:12:07,00 1 00:42:07 Holland Pigeons Club
1926rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu18 11:12:07,01 1 00:42:07 Romania
1927italia MC2407  
Woody
Renato Cantu18 11:12:07,35 1 00:42:07 Italia
1928polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski30 11:12:07,55 1 00:42:08 Polonia
1929belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree7 11:12:07,56 1 00:42:08 Belgium Club
1930england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters5 11:12:08,35 1 00:42:08 RPRA (Pigeon Association)
1931netherlands MC0121  
Frysian Grandeur
Sjaak Buwalda15 11:12:08,95 1 00:42:09 Holland Pigeons Club
1932wales MC2215  
Dont know why
Team Bargoed Boys2 11:12:11,10 1 00:42:11 Wales Club
1933ireland MC0082  
Highway Celtic Sputnik
Team Highway Lofts7 11:12:11,55 1 00:42:12 Irish Homing Union
1934germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn26 11:12:12,30 1 00:42:12 Rietberg Club
1935netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn18 11:12:12,40 1 00:42:12 Holland Pigeons Club
1936england MC0225  
Ba Al
Team Mambo Boys1 11:12:12,75 1 00:42:13 RPRA (Pigeon Association)
1937slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg46 11:12:13,05 1 00:42:13 Slovakia Club
1938polska MC1501  
Firefly
Dariusz Skawinski31 11:12:13,40 1 00:42:13 Polonia
1939italia MC2112  
Roger
Renato Cantu19 11:12:13,65 1 00:42:14 Italia
1940belgium MC1404  
Witpen 300
Filip de Smedt5 11:12:13,80 1 00:42:14 De Snelvliegers Zandbergen Club
1941netherlands MC0260  
Frysian Diamond
Sjaak Buwalda16 11:12:14,45 1 00:42:14 Holland Pigeons Club
1942fuerteventura MC0705  
Regus
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:12:14,50 1 00:42:14 Gran Tarajal
1943germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube5 11:12:15,05 1 00:42:15 Germany Club
1944asturias MC0631  
Trufa 2
Team Dionisio & Pandiella8 11:12:15,10 1 00:42:15 R.C. Oviedo
1945czech republic MC0640  
Close to You
Lubomir Kubacek6 11:12:15,15 1 00:42:15 Czech Republic Club
1946slovakia MC0844  
Greg 818
Team Greg47 11:12:16,05 1 00:42:16 Slovakia Club
1947netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft19 11:12:16,40 1 00:42:16 Holland Pigeons Club
1948belgium MC2004  
Goldrush 5
Team Petra & Freddy4 11:12:16,60 1 00:42:17 Denderbond Ninove
1949gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon12 11:12:17,75 1 00:42:18 C.C. Iniciativa Isleña
1950hungary MC0761  
Lujza
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea25 11:12:17,76 1 00:42:18 Hungary Pigeons Club
1951gran canaria MC1256  
Axe
Team Yahvé, Oliver & Fredy19 11:12:17,90 1 00:42:18 Club Los Socios
1952belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes5 11:12:17,91 1 00:42:18 Fondclub Loft 24
1953england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers9 11:12:17,92 1 00:42:18 RPRA (Pigeon Association)
1954slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea13 11:12:18,40 1 00:42:18 Slovakia Club
1955belgium MC0877  
Bontje
Team Monick Nys & Kris Govers2 11:12:19,95 1 00:42:20 Belgium Club
1956netherlands MC0382  
Yoyo
Team Boekelo7 11:12:20,15 1 00:42:20 Holland Pigeons Club
1957hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs12 11:12:20,75 1 00:42:21 Hungary Pigeons Club
1958germany MC2128  
Odie
Team Klaas & Sohn27 11:12:21,35 1 00:42:21 Rietberg Club
1959wales MC0167  
Chiquitita
Team Men of Gwent7 11:12:21,70 1 00:42:22 Wales Club
1960huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez9 11:12:22,05 1 00:42:22 Huelva
1961belgium MC1647  
Podiumpigeons VD Velde 73
Team Podiumpigeons5 11:12:22,25 1 00:42:22 Land van Aalst
1962polska MC0502  
Tao
Aleksander Golofit8 11:12:22,35 1 00:42:22 Polonia
1963turkey MC1766  
Taner
Team Tayyar & Barkin Basaram5 11:12:23,00 1 00:42:23 Turkey Flying Club
1964wales MC1243  
Boomerang 48
Team Tom & Gaynor8 11:12:23,15 1 00:42:23 Wales Club
1965norway MC2141  
Gambit Springs
Rolf Helge Aspen2 11:12:23,25 1 00:42:23 Norge Racing Pigeon Club
1966colombia MC0113  
Carito
Team Hnos. Arredondo & Herrera4 11:12:23,75 1 00:42:24 Colombia Club
1967slovakia MC0599  
Greg 366
Team Greg48 11:12:23,95 1 00:42:24 Slovakia Club
1968hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert6 11:12:24,40 1 00:42:24 Hungary Pigeons Club
1969italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu20 11:12:25,15 1 00:42:25 Italia
1970italia MC2484  
Rhett
Team Craciun Fanel2 11:12:26,20 1 00:42:26 Italia
1971wales MC0202  
larch tree chris
Team Men of Gwent8 11:12:26,55 1 00:42:27 Wales Club
1972czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre4 11:12:26,80 1 00:42:27 Czech Republic Club
1973scotland MC1626  
Wee Mo
William Donachie13 11:12:27,50 1 00:42:28 Scottish Homing Union
1974hungary MC0593  
King
Horvath Szabolcs4 11:12:27,60 1 00:42:28 Hungary Pigeons Club
1975polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac13 11:12:27,80 1 00:42:28 Polonia
1976hungary MC0691  
Lujzi
Jozsef Kovacs13 11:12:29,15 1 00:42:29 Hungary Pigeons Club
1977netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft20 11:12:29,50 1 00:42:30 Holland Pigeons Club
1978hungary MC1334  
Bacsi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea26 11:12:29,80 1 00:42:30 Hungary Pigeons Club
1979netherlands MC0134  
Scooby
E. van Aalten5 11:12:31,05 1 00:42:31 Holland Pigeons Club
1980netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan21 11:12:31,10 1 00:42:31 Holland Pigeons Club
1981switzerland MC2129  
Bartell
Izet Licina6 11:12:33,40 1 00:42:33 Suiza
1982belgium MC0309  
Michel
A. en C. Roels11 11:12:33,55 1 00:42:34 Belgium Club
1983austria MC1311  
Udo
Team Fam. Rosu1 11:12:33,65 1 00:42:34 VRV - Oberoesterreich
1984czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin4 11:12:33,66 1 00:42:34 Czech Republic Club
1985rumania MC1307  
Adrian
Florin Scutaru9 11:12:34,00 1 00:42:34 Romania
1986tenerife MC1020  
El Syd
José Martín González5 11:12:34,15 1 00:42:34 Abona Sur
1987rumania MC1288  
Pink Pearl
Team Pigeons360.com8 11:12:34,65 1 00:42:35 Romania
1988germany MC1155  
Swift Four
Team Volmer & Levers5 11:12:34,85 1 00:42:35 Münsterland
1989england MC1894  
Zep
Andy Gregson4 11:12:36,95 1 00:42:37 RPRA (Pigeon Association)
1990switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts3 11:12:37,05 1 00:42:37 Suiza
1991eeuu MC2146  
BLESSING
Team Cacofamily Loft1 11:12:37,55 1 00:42:38 USA
1992rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com9 11:12:37,65 1 00:42:38 Romania
1993wales MC2016  
Ellis
Paul Bamford10 11:12:38,05 1 00:42:38 Wales Club
1994england MC1700  
Pride of Birmingham
Team W and S Sweet5 11:12:38,40 1 00:42:38 RPRA (Pigeon Association)
1995turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet5 11:12:38,45 1 00:42:38 Turkey Flying Club
1996scotland MC1696  
Anette
Bobby Dalziel3 11:12:38,95 1 00:42:39 Scottish Homing Union
1997belgium MC1430  
LPS 17-04
Team Leyen-Paloma-Segers Racing19 11:12:39,50 1 00:42:40 Club Olijftak Maaseik
1998polska MC0959  
Iphone
Lukasz Sprycha11 11:12:39,95 1 00:42:40 Polonia
1999polska MC0869  
Europe Girl
Michal Klassa4 11:12:40,20 1 00:42:40 Polonia
2000denmark MC2435  
Blue Boy
Team Anita & Tage Gravesen12 11:12:40,85 1 00:42:41 Denmark Club
2001switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi4 11:12:41,05 1 00:42:41 Suiza
2002polska MC1495  
Aaron
Krzysztof Szkolny12 11:12:41,10 1 00:42:41 Polonia
2003netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft21 11:12:41,85 1 00:42:42 Holland Pigeons Club
2004netherlands MC0890  
Red Gold
Team One Loft22 11:12:42,00 1 00:42:42 Holland Pigeons Club
2005kuwait MC2566  
Hailsham Denman
Naje Ead4 11:12:42,45 1 00:42:42 Kuwait Club
2006sevilla MC1136  
Number Two
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George6 11:12:44,70 1 00:42:45 ITALICENSE
2007fuerteventura MC1629  
Neptuno
Francisco Díaz5 11:12:44,90 1 00:42:45 Gran Tarajal
2008turkey MC1723  
Recep 243
Team Emin-Recep Bayramoglu13 11:12:45,20 1 00:42:45 Turkey Flying Club
2009belgium MC0405  
Lucky Devil
A. en C. Roels12 11:12:45,35 1 00:42:45 Belgium Club
2010czech republic MC0690  
Jules Man
Lubomir Kubacek7 11:12:45,70 1 00:42:46 Czech Republic Club
2011england MC1586  
Molly
Andy Gregson5 11:12:46,20 1 00:42:46 RPRA (Pigeon Association)
2012netherlands MC0172  
JJJ 014
Johan & Jelte Jan Hopman2 11:12:46,45 1 00:42:46 Holland Pigeons Club
2013rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com10 11:12:48,20 1 00:42:48 Romania
2014eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:12:49,55 1 00:42:50 USA
2015