Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
First Qualification Training

 2406
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Asturias
Alfonso Herrero Pérez

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 5 de diciembre de 2017 Distance 3  
  Liberation time 10:40:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 15 Km/h  
  Pigeons sent 2.428 % Arrivals 99,09 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez1 11:03:11,50 1 00:23:12 R.C. Oviedo
2tenerife MC2045  
Claude Green Grass
Team Columbacanaria1 11:03:12,85 1 00:23:13 Adexe
3wales MC2016  
Ellis
Paul Bamford1 11:03:13,00 1 00:23:13 Wales Club
4denmark MC2071  
Mirka
Team Ulrik & Claus1 11:03:13,70 1 00:23:14 Denmark Club
5tenerife MC2428  
Wriggley
Team Hermanos Remón1 11:03:14,35 1 00:23:14 CANARAGÜI
6denmark MC2346  
Lucky
Team Helle & Jens Pedersen1 11:03:14,95 1 00:23:15 Denmark Club
7england MC0115  
King Waggy
Team Trainspotters1 11:03:16,35 1 00:23:16 RPRA (Pigeon Association)
8rumania MC1733  
Bold Cherry
Team Familia Bacalu1 11:03:16,36 1 00:23:16 Romania
9germany MC2067  
Loloo 2
Team Fam. Flonta1 11:03:17,20 1 00:23:17 Germany Club
10germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta2 11:03:19,05 1 00:23:19 Germany Club
11germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 11:03:20,35 1 00:23:20 Sachsen Club
12huelva MC1921  
Manchita
Sergio Gómez Rodríguez1 11:03:22,25 1 00:23:22 Huelva
13czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal1 11:03:27,05 1 00:23:27 Czech Republic Club
14netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer1 11:03:39,35 1 00:23:39 Holland Pigeons Club
15belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 11:03:41,40 1 00:23:41 Fond Wallonie
16wales MC0228  
Boomerang 99
Team Tom & Gaynor1 11:03:42,25 1 00:23:42 Wales Club
17tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria2 11:03:42,55 1 00:23:43 Adexe
18turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar1 11:03:43,05 1 00:23:43 Turkey Flying Club
19italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 11:03:43,20 1 00:23:43 Italia
20england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate1 11:03:57,50 1 00:23:58 RPRA (Pigeon Association)
21polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk1 11:03:58,80 1 00:23:59 Polonia
22rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah1 11:03:59,30 1 00:23:59 Romania
23belgium MC1872  
LPS 17-08
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:04:02,45 1 00:24:02 Club Olijftak Maaseik
24czech republic MC0709  
Tony
Antonin Havlik1 11:04:05,75 1 00:24:06 Czech Republic Club
25czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek1 11:04:05,80 1 00:24:06 Czech Republic Club
26england MC1607  
Thomass girl
Team Warnes & Smith1 11:04:07,20 1 00:24:07 RPRA (Pigeon Association)
27india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:04:12,75 1 00:24:13 Royal Pigeon Society India
28netherlands MC2234  
Canary 5
Team Klein Falckenborg1 11:04:13,35 1 00:24:13 Holland Pigeons Club
29norway MC1337  
Xenia
Iuliu Balint1 11:04:14,30 1 00:24:14 Norge Racing Pigeon Club
30asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 11:04:15,35 1 00:24:15 R.C. Oviedo
31rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc1 11:04:15,55 1 00:24:16 Romania
32wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford2 11:04:19,40 1 00:24:19 Wales Club
33rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 11:04:21,60 1 00:24:22 Romania
34austria MC0814  
Sophie
Michael Rudorfer1 11:04:22,45 1 00:24:22 Club Austria
35belgium MC1651  
Kevin
Team Creemers & Zoon1 11:04:23,20 1 00:24:23 Club Olijftak Maaseik
36slovakia MC0688  
Lili
Miroslav Blasko1 11:04:31,80 1 00:24:32 Slovakia Club
37netherlands MC1013  
Rainy Color
Team Hooymans1 11:04:41,95 1 00:24:42 Holland Pigeons Club
38italia MC2417  
Prince
Renato Cantu1 11:04:45,65 1 00:24:46 Italia
39south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft1 11:04:46,95 1 00:24:47 South Africa Club
40south africa MC0011  
Natalie
Team Petrus van Eeden1 11:04:54,05 1 00:24:54 South Africa Club
41hungary MC1035  
Jana
Team Bajnoczi Gabor1 11:04:54,60 1 00:24:55 Hungary Pigeons Club
42belgium MC1826  
PEC 275
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:04:55,15 1 00:24:55 Fondclub Herent
43netherlands MC0468  
Xandor
Team Twin Brothers Gelderland1 11:04:55,25 1 00:24:55 Holland Pigeons Club
44denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen1 11:04:55,55 1 00:24:56 Denmark Club
45belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon2 11:04:57,30 1 00:24:57 Club Olijftak Maaseik
46hungary MC1093  
Mercike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:04:58,40 1 00:24:58 Hungary Pigeons Club
47polska MC0989  
Milú
Michal Klassa1 11:04:59,00 1 00:24:59 Polonia
48croatia MC2252  
Lady Croatia
Team Mate & Luka Culic1 11:04:59,25 1 00:24:59 Croatia Pigeon Club
49belgium MC1650  
PEC 276
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:04:59,60 1 00:25:00 Fondclub Herent
50eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:05:03,25 1 00:25:03 USA
51italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:05:03,35 1 00:25:03 Italia
52polska MC1956  
Raul
Dariusz Skawinski1 11:05:07,65 1 00:25:08 Polonia
53england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow1 11:05:07,95 1 00:25:08 RPRA (Pigeon Association)
54hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:05:08,50 1 00:25:08 Hungary Pigeons Club
55tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:05:08,90 1 00:25:09 GRAN FONDO
56turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:05:09,95 1 00:25:10 Turkey Flying Club
57rumania MC1368  
White Bear
Class 8881 11:05:10,90 1 00:25:11 Romania
58netherlands MC1394  
New Eurostar
Team One Loft1 11:05:11,10 1 00:25:11 Holland Pigeons Club
59rumania MC2516  
Tears
Constantin Banu1 11:05:11,25 1 00:25:11 Romania
60england MC0224  
Beverly
Team Nenlorrie1 11:05:12,65 1 00:25:13 RPRA (Pigeon Association)
61denmark MC2156  
Masca
Team M & C Hansen1 11:05:13,35 1 00:25:13 Denmark Club
62netherlands MC0318  
Favorietje
Team H. V. Venrooij1 11:05:13,40 1 00:25:13 Holland Pigeons Club
63england MC1605  
Black Rose
Team Foster & Rump1 11:05:13,55 1 00:25:14 RPRA (Pigeon Association)
64belgium MC1391  
Romain
Team Creemers & Zoon3 11:05:13,65 1 00:25:14 Club Olijftak Maaseik
65switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race1 11:05:14,70 1 00:25:15 Suiza
66croatia MC2076  
Croatian Mother
Team Mate & Luka Culic2 11:05:15,10 1 00:25:15 Croatia Pigeon Club
67kuwait MC2595  
Walad Albouchart
Team Aldahoum Loft1 11:05:20,20 1 00:25:20 Kuwait Club
68netherlands MC1014  
Jeffrrey
Team Boekelo1 11:05:22,75 1 00:25:23 Holland Pigeons Club
69england MC1952  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate2 11:05:23,55 1 00:25:24 RPRA (Pigeon Association)
70polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 11:05:24,20 1 00:25:24 Polonia
71belgium MC1412  
BOERKE
Roger Mertens1 11:05:26,60 1 00:25:27 Fond Wallonie
72slovakia MC1143  
Zazrivka
Team Viglas JJM1 11:05:28,05 1 00:25:28 Slovakia Club
73croatia MC0848  
Velebit
Miljenko Blazevic1 11:05:30,65 1 00:25:31 Croatia Pigeon Club
74italia MC2395  
Division 303
Team TNST2 11:05:31,50 1 00:25:32 Italia
75netherlands MC2387  
Classy
B. Goedee1 11:05:32,70 1 00:25:33 Holland Pigeons Club
76polska MC1529  
Ship Of Gold
Dariusz Skawinski2 11:05:34,80 1 00:25:35 Polonia
77belgium MC2367  
Minerva
Jose Hoes1 11:05:36,85 1 00:25:37 Fondclub Loft 24
78belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon4 11:05:37,65 1 00:25:38 Club Olijftak Maaseik
79ireland MC0199  
Robert Emmett
Team Yellowbelly1 11:05:41,05 1 00:25:41 Irish Homing Union
80belgium MC1402  
PEC 293
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:05:42,35 1 00:25:42 Fondclub Herent
81wales MC1559  
Crispy Kid
Team Welsh Hopefuls1 11:05:42,45 1 00:25:42 Wales Club
82belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 11:05:44,30 1 00:25:44 Club Olijftak Maaseik
83tenerife MC2445  
La blanca adoptada
Team Herrera y Jaime1 11:05:44,90 1 00:25:45 Adexe
84germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:05:45,20 1 00:25:45 Wetter
85turkey MC1709  
Yavuz Sultan Selim
Team Yavuz-Cihan1 11:05:46,10 1 00:25:46 Turkey Flying Club
86scotland MC0278  
Big Yin
William Donachie1 11:05:47,35 1 00:25:47 Scottish Homing Union
87netherlands MC0551  
The Beauty
Marcel Visser1 11:05:47,75 1 00:25:48 Holland Pigeons Club
88germany MC2262  
Avium
Gabriel Valo1 11:05:48,15 1 00:25:48 Germany Club
89czech republic MC0568  
Picasso
Roman Zlicar1 11:05:48,40 1 00:25:48 Czech Republic Club
90germany MC0417  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube1 11:05:49,15 1 00:25:49 Germany Club
91england MC0183  
Deneside Champ
Team Deneside Lofts1 11:05:50,05 1 00:25:50 RPRA (Pigeon Association)
92england MC0136  
Colin
S. Marsh1 11:05:50,65 1 00:25:51 RPRA (Pigeon Association)
93germany MC2332  
Jewel From Belgium
Team Klaas & Sohn1 11:05:51,65 1 00:25:52 Rietberg Club
94germany MC0870  
Scented Royal
Team Schupp1 11:05:51,65 1 00:25:52 Schwaben-Allgäu Club
95austria MC1276  
Beny
Benjamin Neag1 11:05:51,85 1 00:25:52 Club Austria
96turkey MC1978  
Ramo
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:05:52,55 1 00:25:53 Turkey Flying Club
97england MC1604  
The Devil
Team I dont know1 11:05:53,05 1 00:25:53 RPRA (Pigeon Association)
98rumania MC1670  
Bak 871
Marius Iulian Sepciuc2 11:05:53,45 1 00:25:53 Romania
99belgium MC1914  
Sergio
Team Creemers & Zoon5 11:05:54,15 1 00:25:54 Club Olijftak Maaseik
100india MC0882  
Indian Diamond
Dream Team India Viki1 11:05:55,75 1 00:25:56 Royal Pigeon Society India
101italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti1 11:05:57,35 1 00:25:57 Italia
102polska MC2048  
Flik
Team Ganski & Lewandowski1 11:05:58,15 1 00:25:58 Polonia
103slovakia MC0658  
Greg 043
Team Greg1 11:05:59,10 1 00:25:59 Slovakia Club
104belgium MC1919  
Blauwe Haas
Team Loft Marina1 11:06:00,35 1 00:26:00 Belgium Club
105italia MC2380  
Azzurra
Danci Dumitru1 11:06:03,00 1 00:26:03 Italia
106netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:06:03,95 1 00:26:04 Holland Pigeons Club
107slovenia MC1767  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha1 11:06:04,30 1 00:26:04 Slovenia Club
108rusia MC2251  
RU-268
Team Shatalov & Shebanin1 11:06:05,05 1 00:26:05 Rusia Club
109netherlands MC2283  
Trynie
Team Santing pigeons Borger1 11:06:05,45 1 00:26:05 Holland Pigeons Club
110asturias MC1052  
Asturcon
Team Dionisio & Pandiella1 11:06:05,60 1 00:26:06 R.C. Oviedo
111belgium MC2138  
The Promise
Team G.V.J. Belgium1 11:06:05,65 1 00:26:06 Belgium Club
112polska MC0533  
Rays Mate
Bogdan Mlynarczyk2 11:06:06,30 1 00:26:06 Polonia
113sweden MC2317  
Yodel
Team A & T Swe1 11:06:06,31 1 00:26:06 Sweden Club
114netherlands MC0450  
Dilana
Marcel Visser2 11:06:06,50 1 00:26:06 Holland Pigeons Club
115switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi1 11:06:07,05 1 00:26:07 Suiza
116sevilla MC0019  
Zabi
Francisco Gutiérrez1 11:06:07,15 1 00:26:07 ITALICENSE
117polska MC1501  
Firefly
Dariusz Skawinski3 11:06:07,15 1 00:26:07 Polonia
118hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:06:07,35 1 00:26:07 Hungary Pigeons Club
119belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends1 11:06:08,45 1 00:26:08 Club Olijftak Maaseik
120czech republic MC1025  
Roomster
Team Bohdana1 11:06:08,46 1 00:26:08 Czech Republic Club
121italia MC2349  
Poldy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:06:08,55 1 00:26:09 Italia
122italia MC2341  
Bulgar
Team TNST3 11:06:09,05 1 00:26:09 Italia
123croatia MC2399  
Dubrovnik
Team Mate & Luka Culic3 11:06:09,80 1 00:26:10 Croatia Pigeon Club
124slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 11:06:10,55 1 00:26:11 Slovakia Club
125slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi1 11:06:10,75 1 00:26:11 Slovakia Club
126rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu2 11:06:11,60 1 00:26:12 Romania
127croatia MC0754  
Dubrovnik best
Denis Culic1 11:06:12,05 1 00:26:12 Croatia Pigeon Club
128england MC0285  
Dark Night
Team Guys Lofts Elite1 11:06:12,55 1 00:26:13 RPRA (Pigeon Association)
129tenerife MC0647  
Chico
José Martín González1 11:06:13,10 1 00:26:13 Abona Sur
130belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:06:13,15 1 00:26:13 Club Olijftak Maaseik
131netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:06:13,25 1 00:26:13 Holland Pigeons Club
132england MC0219  
Blue Gem
Team Guys Lofts Elite2 11:06:13,60 1 00:26:14 RPRA (Pigeon Association)
133netherlands MC2286  
Mason
Team Mantel1 11:06:14,10 1 00:26:14 Holland Pigeons Club
134belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon6 11:06:14,45 1 00:26:14 Club Olijftak Maaseik
135slovakia MC0648  
Greg 334
Team Greg2 11:06:14,50 1 00:26:14 Slovakia Club
136germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek1 11:06:14,80 1 00:26:15 Germany Club
137austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag2 11:06:14,85 1 00:26:15 Club Austria
138slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg3 11:06:15,00 1 00:26:15 Slovakia Club
139wales MC0236  
Boomerang 65
Team Tom & Gaynor2 11:06:15,15 1 00:26:15 Wales Club
140hungary MC0772  
Mercibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:06:15,45 1 00:26:15 Hungary Pigeons Club
141rumania MC1312  
Sandman Jr
Team Pigeons360.com1 11:06:15,85 1 00:26:16 Romania
142kuwait MC2569  
Bent Hamdan 69
Team Aldahoum Loft2 11:06:16,15 1 00:26:16 Kuwait Club
143fuerteventura MC1054  
Quincy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:06:16,35 1 00:26:16 Gran Tarajal
144netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:06:16,40 1 00:26:16 Holland Pigeons Club
145belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon7 11:06:16,71 1 00:26:17 Club Olijftak Maaseik
146netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn1 11:06:16,70 1 00:26:17 Holland Pigeons Club
147england MC0242  
Avocet Ren 47
Nick Bradford1 11:06:17,15 1 00:26:17 RPRA (Pigeon Association)
148netherlands MC0383  
Irma
Team H. V. Venrooij2 11:06:17,35 1 00:26:17 Holland Pigeons Club
149england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts1 11:06:18,00 1 00:26:18 RPRA (Pigeon Association)
150polska MC1460  
Nebos
Dariusz Skawinski4 11:06:18,01 1 00:26:18 Polonia
151hungary MC0752  
Stella
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:06:18,70 1 00:26:19 Hungary Pigeons Club
152scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie2 11:06:18,75 1 00:26:19 Scottish Homing Union
153netherlands MC0902  
Killy
J.T.E. Morsink1 11:06:19,30 1 00:26:19 Holland Pigeons Club
154turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar2 11:06:19,60 1 00:26:20 Turkey Flying Club
155belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 11:06:20,10 1 00:26:20 Club Olijftak Maaseik
156wales MC1415  
Bond Gold
Team Rhondda Rockets1 11:06:20,20 1 00:26:20 Wales Club
157europe MC1901  
Hot shot
Team Racing1 11:06:20,50 1 00:26:20 Club E.U.
158belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 11:06:21,75 1 00:26:22 Belgium Club
159bosnia herzegovina MC2418  
Stjepan
Team Ivankovic & Jovovic1 11:06:21,80 1 00:26:22 Bosnia & Herzegovina Club
160belgium MC2472  
LPS 17-22
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:06:21,95 1 00:26:22 Club Olijftak Maaseik
161england MC1965  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate3 11:06:22,95 1 00:26:23 RPRA (Pigeon Association)
162belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree1 11:06:23,00 1 00:26:23 Belgium Club
163netherlands MC2078  
Kiki
Team Mantel2 11:06:23,35 1 00:26:23 Holland Pigeons Club
164netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger2 11:06:23,36 1 00:26:23 Holland Pigeons Club
165rumania MC2171  
Golden Touch
Emil Buta1 11:06:23,80 1 00:26:24 Romania
166czech republic MC0767  
Den Za Milion
Team Bouchal2 11:06:24,30 1 00:26:24 Czech Republic Club
167bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic2 11:06:25,95 1 00:26:26 Bosnia & Herzegovina Club
168belgium MC1455  
Kimi
Team Creemers & Zoon8 11:06:26,10 1 00:26:26 Club Olijftak Maaseik
169rumania MC1254  
Myssy
Florin Scutaru1 11:06:27,00 1 00:26:27 Romania
170austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer1 11:06:28,30 1 00:26:28 VRV - Oberoesterreich
171italia MC2062  
Adry
Team TNST4 11:06:28,35 1 00:26:28 Italia
172england MC2000  
Red Arrow
Team Foster & Rump2 11:06:28,50 1 00:26:28 RPRA (Pigeon Association)
173austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer2 11:06:29,40 1 00:26:29 VRV - Oberoesterreich
174belgium MC2208  
Top Gun
Team Geusens2 11:06:29,70 1 00:26:30 Belgium Club
175eeuu MC1471  
Elisa
Jose Crisostomo1 11:06:30,40 1 00:26:30 USA
176wales MC0295  
Boomerang 500
Team Tom & Gaynor3 11:06:30,95 1 00:26:31 Wales Club
177netherlands MC0343  
Zamby
Team Boekelo2 11:06:31,00 1 00:26:31 Holland Pigeons Club
178asturias MC0676  
Sparkie
José Manuel García Darriba2 11:06:31,35 1 00:26:31 R.C. Oviedo
179hungary MC0822  
Gery
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:06:31,70 1 00:26:32 Hungary Pigeons Club
180england MC0087  
Chebere
Abrahams Selwyn1 11:06:31,95 1 00:26:32 RPRA (Pigeon Association)
181norway MC2476  
Aruka
Rolf Helge Aspen1 11:06:32,20 1 00:26:32 Norge Racing Pigeon Club
182netherlands MC0251  
Apricot
Team John Rimmelzwaan1 11:06:32,35 1 00:26:32 Holland Pigeons Club
183netherlands MC2333  
Marker 1
Team Dutch Quarantine & Vet Seru1 11:06:32,45 1 00:26:32 Holland Pigeons Club
184wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:06:32,70 1 00:26:33 Wales Club
185belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon9 11:06:32,71 1 00:26:33 Club Olijftak Maaseik
186rumania MC2229  
Pepe
Team Duica1 11:06:32,95 1 00:26:33 Romania
187austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin1 11:06:33,40 1 00:26:33 Club Austria
188polska MC0888  
Miks Racer
Lukasz Sprycha1 11:06:34,30 1 00:26:34 Polonia
189hungary MC0857  
Demi
Jozsef Kovacs1 11:06:34,35 1 00:26:34 Hungary Pigeons Club
190england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son1 11:06:34,65 1 00:26:35 RPRA (Pigeon Association)
191belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels1 11:06:34,85 1 00:26:35 Belgium Club
192belgium MC1381  
Geschelpt 220
Filip de Smedt1 11:06:34,85 1 00:26:35 De Snelvliegers Zandbergen Club
193belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:06:35,90 1 00:26:36 Club Olijftak Maaseik
194hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:06:36,65 1 00:26:37 Hungary Pigeons Club
195switzerland MC0463  
Top Blue
Team Alp Race2 11:06:36,66 1 00:26:37 Suiza
196eeuu MC1837  
Frans Junior
Robert Longid1 11:06:36,80 1 00:26:37 USA
197denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen2 11:06:37,15 1 00:26:37 Denmark Club
198sevilla MC1200  
Alejo
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:06:37,15 1 00:26:37 ITALICENSE
199netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer2 11:06:37,65 1 00:26:38 Holland Pigeons Club
200slovakia MC1150  
Greg 849
Team Greg4 11:06:38,55 1 00:26:39 Slovakia Club
201italia MC2157  
Glad Tidings
Team Ghiacci & Celli1 11:06:38,55 1 00:26:39 Italia
202hungary MC1161  
Pisti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:06:38,56 1 00:26:39 Hungary Pigeons Club
203belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels2 11:06:38,60 1 00:26:39 Belgium Club
204germany MC1899  
Take To The Sky
Team Volmer & Levers1 11:06:38,70 1 00:26:39 Münsterland
205rumania MC1227  
Blue
Florin Scutaru2 11:06:39,30 1 00:26:39 Romania
206wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 11:06:39,65 1 00:26:40 Wales Club
207germany MC1909  
Gretzky
Matthias Sprang1 11:06:39,70 1 00:26:40 Weitstrecken Myhl-Wegberg
208turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 11:06:40,15 1 00:26:40 Turkey Flying Club
209slovakia MC0762  
Gerlach
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:06:41,20 1 00:26:41 Slovakia Club
210hungary MC0645  
Diana
Mihaly Barsony1 11:06:41,65 1 00:26:42 Hungary Pigeons Club
211turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:06:41,70 1 00:26:42 Turkey Flying Club
212kuwait MC2587  
Eakht Aljowhara
Nawaf Aldahoum1 11:06:42,05 1 00:26:42 Kuwait Club
213belgium MC0409  
Kenzo
David Jacobs1 11:06:42,60 1 00:26:43 Fond Wallonie
214belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck2 11:06:42,75 1 00:26:43 Fond Wallonie
215austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag3 11:06:42,95 1 00:26:43 Club Austria
216belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns1 11:06:43,45 1 00:26:43 Fondclub Loft 24
217belgium MC0930  
Ralph
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:06:43,55 1 00:26:44 Belgium Club
218england MC1546  
Ciompi
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:06:43,75 1 00:26:44 RPRA (Pigeon Association)
219germany MC1517  
Bernie 2017
Team Volmer & Wilpers1 11:06:43,95 1 00:26:44 Münsterland
220gran canaria MC1266  
Miguel Pérez
Team Gran Canaria1 11:06:44,40 1 00:26:44 Club Los Socios
221sevilla MC1436  
Leni
Francisco Gutiérrez2 11:06:44,65 1 00:26:45 ITALICENSE
222rumania MC1608  
Vio 4
Viorel Gah2 11:06:45,25 1 00:26:45 Romania
223europe MC1806  
Meryem-Erbil
Team Racing2 11:06:45,60 1 00:26:46 Club E.U.
224wales MC1590  
Henry
Team Welsh Supreme Lofts1 11:06:46,20 1 00:26:46 Wales Club
225belgium MC0324  
Hemlock
A. en C. Roels3 11:06:46,35 1 00:26:46 Belgium Club
226bosnia herzegovina MC2463  
Zdravko
Team Ivankovic & Jovovic3 11:06:46,55 1 00:26:47 Bosnia & Herzegovina Club
227netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda1 11:06:47,25 1 00:26:47 Holland Pigeons Club
228zaragoza MC1089  
Vicky
Jaime Ameller Pons1 11:06:47,35 1 00:26:47 Mensajeras BILBILIS
229czech republic MC1144  
Zurka
Team Svoboda & Lekes1 11:06:47,45 1 00:26:47 Czech Republic Club
230germany MC0429  
Top Shelf
Team Volmer & Wilpers2 11:06:47,75 1 00:26:48 Münsterland
231england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters2 11:06:47,95 1 00:26:48 RPRA (Pigeon Association)
232belgium MC1870  
Destine To Be
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:06:48,15 1 00:26:48 Fondclub Herent
233switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race3 11:06:48,45 1 00:26:48 Suiza
234kuwait MC2589  
Natures Basics
Naje Ead1 11:06:48,80 1 00:26:49 Kuwait Club
235rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin2 11:06:48,85 1 00:26:49 Rusia Club
236europe MC1515  
Timmy Chu
Team Racing3 11:06:48,90 1 00:26:49 Club E.U.
237rumania MC1372  
HRPL 35
Team Honest OLR & Petrita1 11:06:49,10 1 00:26:49 Romania
238netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft2 11:06:49,45 1 00:26:49 Holland Pigeons Club
239slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:06:51,30 1 00:26:51 Slovakia Club
240sevilla MC0048  
Rollins
Francisco Gutiérrez3 11:06:51,40 1 00:26:51 ITALICENSE
241gran canaria MC1224  
Panete
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:06:52,35 1 00:26:52 Club Los Socios
242belgium MC1388  
LPS 17-01
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 11:06:52,50 1 00:26:52 Club Olijftak Maaseik
243slovakia MC0599  
Greg 366
Team Greg5 11:06:53,15 1 00:26:53 Slovakia Club
244netherlands MC0092  
Bobo
Team John Rimmelzwaan2 11:06:53,45 1 00:26:53 Holland Pigeons Club
245belgium MC1261  
PETOETJE
Roger Mertens2 11:06:54,50 1 00:26:54 Fond Wallonie
246hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:06:55,05 1 00:26:55 Hungary Pigeons Club
247netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan3 11:06:55,10 1 00:26:55 Holland Pigeons Club
248rumania MC1540  
Che Ana
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:06:55,65 1 00:26:56 Romania
249gran canaria MC1340  
Eek
Team Control 21 11:06:55,70 1 00:26:56 -----------------
250england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning1 11:06:55,95 1 00:26:56 RPRA (Pigeon Association)
251india MC0966  
MGR
Dream Team India Viki & Hugo1 11:06:56,10 1 00:26:56 Royal Pigeon Society India
252england MC0274  
Avocet Red 48
Nick Bradford2 11:06:56,25 1 00:26:56 RPRA (Pigeon Association)
253netherlands MC2132  
Frysian Organza
Sjaak Buwalda2 11:06:56,60 1 00:26:57 Holland Pigeons Club
254polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski5 11:06:56,80 1 00:26:57 Polonia
255netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg2 11:06:57,00 1 00:26:57 Holland Pigeons Club
256belgium MC1441  
LPS 17-30
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 11:06:58,25 1 00:26:58 Club Olijftak Maaseik
257netherlands MC1776  
The 877
Team Pigeons 4 racing1 11:06:58,60 1 00:26:59 Holland Pigeons Club
258turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo2 11:06:59,10 1 00:26:59 Turkey Flying Club
259gran canaria MC1287  
Fredee
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:06:59,40 1 00:26:59 Club Los Socios
260slovenia MC1762  
Moja
Team Vugi1 11:06:59,45 1 00:26:59 Slovenia Club
261belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 11:07:00,25 1 00:27:00 Club Olijftak Maaseik
262slovakia MC1063  
Greg 802
Team Greg6 11:07:01,00 1 00:27:01 Slovakia Club
263slovakia MC0863  
Viktoria
Team Van Helsing & Tomaska1 11:07:01,15 1 00:27:01 Slovakia Club
264rumania MC1285  
Dana
Florin Scutaru3 11:07:01,25 1 00:27:01 Romania
265slovakia MC0789  
Greg 307
Team Greg7 11:07:01,80 1 00:27:02 Slovakia Club
266south africa MC0068  
Wis Pride
Team Samuels Loft2 11:07:01,81 1 00:27:02 South Africa Club
267rumania MC1269  
sOIMU
Pacleanu Sorin1 11:07:02,40 1 00:27:02 Romania
268india MC0926  
Hugo
Dream Team India Viki & Hugo2 11:07:03,10 1 00:27:03 Royal Pigeon Society India
269hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:07:03,80 1 00:27:04 Hungary Pigeons Club
270germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube2 11:07:04,10 1 00:27:04 Germany Club
271polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha2 11:07:04,80 1 00:27:05 Polonia
272polska MC1737  
Odilon
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:07:05,11 1 00:27:05 Polonia
273netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg3 11:07:05,10 1 00:27:05 Holland Pigeons Club
274italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu2 11:07:05,55 1 00:27:06 Italia
275hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:07:05,56 1 00:27:06 Hungary Pigeons Club
276eeuu MC1231  
Roncalli
Team Ado Family Loft1 11:07:07,85 1 00:27:08 USA
277asturias MC0631  
Trufa 2
Team Dionisio & Pandiella2 11:07:08,15 1 00:27:08 R.C. Oviedo
278austria MC1311  
Udo
Team Fam. Rosu1 11:07:08,35 1 00:27:08 VRV - Oberoesterreich
279germany MC2222  
Jose
Team Klaas & Sohn2 11:07:08,85 1 00:27:09 Rietberg Club
280slovakia MC0643  
Greg 805
Team Greg8 11:07:09,05 1 00:27:09 Slovakia Club
281europe MC2343  
Patrunjel
Team Racing4 11:07:09,50 1 00:27:10 Club E.U.
282polska MC1513  
Arusha
Andrzej Jankowski1 11:07:09,75 1 00:27:10 Polonia
283india MC2357  
K. C. Vijay
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee2 11:07:09,90 1 00:27:10 Royal Pigeon Society India
284gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:07:10,40 1 00:27:10 Club Los Socios
285slovakia MC0809  
Katka
Team Migo2 11:07:10,41 1 00:27:10 Slovakia Club
286polska MC2052  
Polish Pride 45
Team Polish Pride1 11:07:10,85 1 00:27:11 Polonia
287netherlands MC0120  
Wild Fire
Team di Roberto1 11:07:10,85 1 00:27:11 Holland Pigeons Club
288rumania MC1794  
Bak 004
Marius Iulian Sepciuc3 11:07:11,20 1 00:27:11 Romania
289turkey MC1851  
Recep 240
Team Emin-Recep Bayramoglu2 11:07:11,50 1 00:27:12 Turkey Flying Club
290germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta3 11:07:11,70 1 00:27:12 Germany Club
291austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:07:11,95 1 00:27:12 Pigeon Club Austria South
292croatia MC0802  
Thor
Team Blazevic1 11:07:12,15 1 00:27:12 Croatia Pigeon Club
293germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek2 11:07:12,30 1 00:27:12 Germany Club
294germany MC2510  
Pressure Check
Team Preuben Derby1 11:07:12,40 1 00:27:12 Germany Club
295slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM2 11:07:12,50 1 00:27:12 Slovakia Club
296wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts1 11:07:12,70 1 00:27:13 Wales Club
297bosnia herzegovina MC2250  
Zdenko
Team Ivankovic & Jovovic4 11:07:13,25 1 00:27:13 Bosnia & Herzegovina Club
298england MC0943  
WMC 3
Team Downclose Lofts1 11:07:14,95 1 00:27:15 RPRA (Pigeon Association)
299belgium MC1916  
Sunshine
Team Buyl & Howells1 11:07:15,25 1 00:27:15 Denderbond Ninove
300netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:07:15,30 1 00:27:15 Holland Pigeons Club
301cordoba MC0066  
Divino
Dámaso Melero1 11:07:15,50 1 00:27:16 Malagüeño
302rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin3 11:07:15,85 1 00:27:16 Rusia Club
303turkey MC1953  
Bejne
Mahmut Tas1 11:07:16,15 1 00:27:16 Turkey Flying Club
304netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij3 11:07:16,85 1 00:27:17 Holland Pigeons Club
305belgium MC2006  
Geschelpte Haas
Team Loft Marina2 11:07:17,65 1 00:27:18 Belgium Club
306belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 11:07:17,90 1 00:27:18 Belgium Club
307england MC0256  
Deneside Sport
Team Deneside Lofts2 11:07:18,05 1 00:27:18 RPRA (Pigeon Association)
308galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:07:19,10 1 00:27:19 MARIÑAS ALTAS
309netherlands MC0212  
Sheva
Team Andringa1 11:07:19,55 1 00:27:20 Holland Pigeons Club
310czech republic MC0614  
Touch Me
Lubomir Kubacek2 11:07:19,65 1 00:27:20 Czech Republic Club
311ireland MC0082  
Highway Celtic Sputnik
Team Highway Lofts1 11:07:19,70 1 00:27:20 Irish Homing Union
312polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski2 11:07:19,71 1 00:27:20 Polonia
313turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas2 11:07:20,65 1 00:27:21 Turkey Flying Club
314belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:07:20,70 1 00:27:21 Fondclub Herent
315wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls2 11:07:21,05 1 00:27:21 Wales Club
316rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu2 11:07:21,10 1 00:27:21 Romania
317germany MC0892  
Percys Pick
Team SG Gebr. Reinhard1 11:07:21,20 1 00:27:21 Lahntal Club
318england MC2026  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate4 11:07:21,85 1 00:27:22 RPRA (Pigeon Association)
319czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek3 11:07:22,20 1 00:27:22 Czech Republic Club
320south africa MC0083  
Chainbridge Lady
Team Samuels Loft3 11:07:22,50 1 00:27:22 South Africa Club
321england MC1565  
Still trying
Team Warnes & Smith2 11:07:23,00 1 00:27:23 RPRA (Pigeon Association)
322polska MC0980  
Platessa
Lukasz Sprycha3 11:07:23,40 1 00:27:23 Polonia
323polska MC1493  
Sven's Legacy
Tomasz Wiczling1 11:07:23,41 1 00:27:23 Polonia
324rumania MC1989  
Botarovich
Class 8882 11:07:23,50 1 00:27:24 Romania
325germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler1 11:07:24,10 1 00:27:24 Germany Club
326polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski3 11:07:24,30 1 00:27:24 Polonia
327gran canaria MC1339  
Yahvelius
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:07:24,95 1 00:27:25 Club Los Socios
328england MC1491  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate5 11:07:25,00 1 00:27:25 RPRA (Pigeon Association)
329rumania MC1774  
Bonsai
Hanus Vasile1 11:07:25,00 1 00:27:25 Romania
330slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko2 11:07:25,65 1 00:27:26 Slovakia Club
331england MC0194  
David
S. Marsh2 11:07:26,15 1 00:27:26 RPRA (Pigeon Association)
332eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 11:07:26,20 1 00:27:26 USA
333turkey MC1779  
Ilker
Team Baris-Yakup-Ramo3 11:07:27,40 1 00:27:27 Turkey Flying Club
334polska MC1964  
Blue Hawk Hen
Dariusz Skawinski6 11:07:27,75 1 00:27:28 Polonia
335belgium MC0380  
De Rickie
Erik Masset1 11:07:28,20 1 00:27:28 Belgium Club
336polska MC1948  
Artfull
Andrzej Jankowski2 11:07:29,05 1 00:27:29 Polonia
337belgium MC1422  
Nico
Team Creemers & Zoon10 11:07:29,85 1 00:27:30 Club Olijftak Maaseik
338asturias MC1064  
Trufa 3
Team Dionisio & Pandiella3 11:07:30,30 1 00:27:30 R.C. Oviedo
339polska MC0059  
Jessy
Ryszard Sas1 11:07:30,85 1 00:27:31 Polonia
340slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi2 11:07:31,60 1 00:27:32 Slovakia Club
341belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes2 11:07:33,25 1 00:27:33 Fondclub Loft 24
342netherlands MC0104  
Big Blue
Team John Rimmelzwaan4 11:07:33,25 1 00:27:33 Holland Pigeons Club
343italia MC2481  
Tornado
Team Danci Dumitru & Loredana1 11:07:33,30 1 00:27:33 Italia
344rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com2 11:07:33,35 1 00:27:33 Romania
345turkey MC1742  
Gul
Team Baris-Yakup-Ramo4 11:07:33,65 1 00:27:34 Turkey Flying Club
346kuwait MC2578  
Nabeel 494
Nawaf Aldahoum2 11:07:34,20 1 00:27:34 Kuwait Club
347netherlands MC0185  
Precious
Team John Rimmelzwaan5 11:07:34,45 1 00:27:34 Holland Pigeons Club
348belgium MC0311  
Cheroky
A. en C. Roels4 11:07:35,15 1 00:27:35 Belgium Club
349switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race4 11:07:35,20 1 00:27:35 Suiza
350netherlands MC2282  
Marker 2
Team Dutch Quarantine & Vet Seru2 11:07:36,05 1 00:27:36 Holland Pigeons Club
351belgium MC1423  
Fernando
Team Creemers & Zoon11 11:07:36,45 1 00:27:36 Club Olijftak Maaseik
352fuerteventura MC0722  
Ahoy Mate
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:07:37,45 1 00:27:37 Gran Tarajal
353gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon1 11:07:37,70 1 00:27:38 C.C. Iniciativa Isleña
354netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 11:07:38,00 1 00:27:38 Holland Pigeons Club
355polska MC0445  
Corleone
Aleksander Golofit2 11:07:38,15 1 00:27:38 Polonia
356polska MC1932  
Next Best
Krzysztof Szkolny1 11:07:38,40 1 00:27:38 Polonia
357ireland MC0103  
Wolfe Tone
Team Yellowbelly2 11:07:38,45 1 00:27:38 Irish Homing Union
358slovakia MC0663  
Dan
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:07:38,50 1 00:27:38 Slovakia Club
359gran canaria MC2500  
Beautiful Dreamer
Team Farallon2 11:07:39,05 1 00:27:39 C.C. Iniciativa Isleña
360rumania MC1841  
Lewis Blue Girl
Hanus Vasile2 11:07:39,60 1 00:27:40 Romania
361ireland MC0275  
Padraig Pearse
Team Yellowbelly3 11:07:40,30 1 00:27:40 Irish Homing Union
362belgium MC0292  
BOEMEL
Roger Mertens3 11:07:40,40 1 00:27:40 Fond Wallonie
363hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:07:41,70 1 00:27:42 Hungary Pigeons Club
364hungary MC0849  
Little Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:07:42,15 1 00:27:42 Hungary Pigeons Club
365europe MC2482  
Gatekeeper
Team Racing5 11:07:42,45 1 00:27:42 Club E.U.
366bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:07:43,10 1 00:27:43 Bulgaria Club
367germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers2 11:07:43,40 1 00:27:43 Münsterland
368huelva MC0745  
Gordo 14
Sergio Gómez Rodríguez2 11:07:44,10 1 00:27:44 Huelva
369scotland MC1420  
Fly High
William Donachie3 11:07:44,40 1 00:27:44 Scottish Homing Union
370belgium MC0961  
Lionel Messi
Team Camps & Geraerts Erwin2 11:07:45,25 1 00:27:45 Belgium Club
371netherlands MC0937  
Quark
Team Hooymans2 11:07:46,60 1 00:27:47 Holland Pigeons Club
372austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag4 11:07:46,90 1 00:27:47 Club Austria
373denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen2 11:07:47,15 1 00:27:47 Denmark Club
374polska MC1927  
Cassius Clay
Team Morel1 11:07:47,45 1 00:27:47 Polonia
375germany MC2505  
Rolf
Team Klaas & Sohn3 11:07:47,90 1 00:27:48 Rietberg Club
376alicante MC1496  
Cedarwood
Team Pets at Home SL1 11:07:48,05 1 00:27:48 Alicante
377wales MC1698  
Bizkor
Team Welsh Supreme Lofts2 11:07:48,55 1 00:27:49 Wales Club
378switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race5 11:07:49,80 1 00:27:50 Suiza
379scotland MC1626  
Wee Mo
William Donachie4 11:07:50,25 1 00:27:50 Scottish Homing Union
380england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie2 11:07:51,00 1 00:27:51 RPRA (Pigeon Association)
381austria MC1724  
Der Schotte
Erwin Brandner1 11:07:51,10 1 00:27:51 VRV - Oberoesterreich
382rumania MC2541  
Robin
Team Familia Bacalu3 11:07:51,65 1 00:27:52 Romania
383england MC1637  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate6 11:07:52,45 1 00:27:52 RPRA (Pigeon Association)
384england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu1 11:07:55,40 1 00:27:55 RPRA (Pigeon Association)
385gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:07:55,90 1 00:27:56 Club Los Socios
386belgium MC0981  
Atak
Roger Mertens4 11:07:57,30 1 00:27:57 Fond Wallonie
387kuwait MC2566  
Hailsham Denman
Naje Ead2 11:07:57,40 1 00:27:57 Kuwait Club
388netherlands MC2485  
Canary 6
Team Klein Falckenborg4 11:07:57,40 1 00:27:57 Holland Pigeons Club
389eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:07:59,10 1 00:27:59 USA
390wales MC0202  
larch tree chris
Team Men of Gwent1 11:07:59,11 1 00:27:59 Wales Club
391germany MC2279  
Lars
Team Schnellin2 11:08:01,15 1 00:28:01 Sachsen Club
392netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink1 11:08:02,85 1 00:28:03 Holland Pigeons Club
393germany MC0906  
Til
Bernhard Bulten1 11:08:02,85 1 00:28:03 Germany Club
394england MC0213  
Blue Gem
S. Marsh3 11:08:03,40 1 00:28:03 RPRA (Pigeon Association)
395hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs2 11:08:03,95 1 00:28:04 Hungary Pigeons Club
396gran canaria MC2281  
Barry
Team Farallon3 11:08:04,75 1 00:28:05 C.C. Iniciativa Isleña
397south africa MC0036  
Cherrio
Team Petrus van Eeden2 11:08:04,90 1 00:28:05 South Africa Club
398gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 11:08:06,05 1 00:28:06 C.C. ANSITE
399wales MC1625  
Tia
Team Welsh Hopefuls3 11:08:07,15 1 00:28:07 Wales Club
400wales MC0186  
My Nitro
Team Big Dreamers1 11:08:07,20 1 00:28:07 Wales Club
401rumania MC1810  
Groucho
Hanus Vasile3 11:08:08,35 1 00:28:08 Romania
402belgium MC1355  
WIJSNEUS
Team Red Devils Racing2 11:08:09,10 1 00:28:09 Club Olijftak Maaseik
403kuwait MC2583  
Eakht Alrahya
Bader Aldahoum1 11:08:09,10 1 00:28:09 Kuwait Club
404italia MC2192  
Birillo
Renato Cantu3 11:08:09,15 1 00:28:09 Italia
405germany MC0973  
Tano
Team Volmer & Levers3 11:08:09,20 1 00:28:09 Münsterland
406germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann1 11:08:09,70 1 00:28:10 Oberfranken Club
407netherlands MC0987  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon1 11:08:10,75 1 00:28:11 Holland Pigeons Club
408austria MC1314  
DYKY
Benjamin Neag5 11:08:10,80 1 00:28:11 Club Austria
409bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 11:08:10,85 1 00:28:11 Bulgaria Club
410italia MC2142  
Celeste
Renato Cantu4 11:08:12,95 1 00:28:13 Italia
411denmark MC2226  
Hip Hip Hoera
Team Brdr. Broebech1 11:08:13,00 1 00:28:13 Denmark Club
412gran canaria MC1568  
Bolo
Team Farallon4 11:08:13,25 1 00:28:13 C.C. Iniciativa Isleña
413bulgaria MC1341  
Super Deni
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:08:15,65 1 00:28:16 Bulgaria Club
414germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn4 11:08:16,05 1 00:28:16 Rietberg Club
415netherlands MC0481  
Frysian Dragon
Sjaak Buwalda3 11:08:16,85 1 00:28:17 Holland Pigeons Club
416rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc4 11:08:17,00 1 00:28:17 Romania
417hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon1 11:08:18,35 1 00:28:18 Hungary Pigeons Club
418belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:08:19,05 1 00:28:19 Fondclub Herent
419gran canaria MC1275  
Sorbette
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:08:19,70 1 00:28:20 Club Los Socios
420england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite3 11:08:20,50 1 00:28:20 RPRA (Pigeon Association)
421gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon5 11:08:20,85 1 00:28:21 C.C. Iniciativa Isleña
422netherlands MC0094  
Atlas
E. van Aalten1 11:08:21,35 1 00:28:21 Holland Pigeons Club
423netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink2 11:08:22,75 1 00:28:23 Holland Pigeons Club
424germany MC0907  
Trinkie Treasure
Team SG Gebr. Reinhard2 11:08:23,65 1 00:28:24 Lahntal Club
425switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi2 11:08:24,15 1 00:28:24 Suiza
426polska MC2338  
Isabeau
Team Ganski & Lewandowski4 11:08:24,40 1 00:28:24 Polonia
427polska MC0336  
Bocho
Aleksander Golofit3 11:08:24,55 1 00:28:25 Polonia
428hungary MC0769  
Henci
Jozsef Kovacs3 11:08:24,60 1 00:28:25 Hungary Pigeons Club
429eeuu MC2137  
Rowan
Robert Longid2 11:08:25,10 1 00:28:25 USA
430rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 11:08:25,80 1 00:28:26 Romania
431bahrain MC2586  
Kuwait Aleez 4
A. Hameed Khadim1 11:08:25,90 1 00:28:26 Bahrain Pigeon Union
432polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:08:26,00 1 00:28:26 Polonia
433england MC0239  
Caruso
Team Turtoi & Vasile1 11:08:26,50 1 00:28:26 RPRA (Pigeon Association)
434slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik1 11:08:26,80 1 00:28:27 Slovakia Club
435tenerife MC0662  
Isabel
José Martín González2 11:08:27,05 1 00:28:27 Abona Sur
436slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg9 11:08:27,30 1 00:28:27 Slovakia Club
437polska MC1900  
Urban Cowgirl
Dariusz Skawinski7 11:08:28,55 1 00:28:29 Polonia
438netherlands MC2453  
Frysian Flannel
Sjaak Buwalda4 11:08:28,70 1 00:28:29 Holland Pigeons Club
439slovakia MC0862  
Alfa
Team Viglas JJM3 11:08:29,25 1 00:28:29 Slovakia Club
440polska MC1157  
Iron
Lukasz Sprycha4 11:08:29,65 1 00:28:30 Polonia
441austria MC1855  
Arien
Benjamin Neag6 11:08:30,15 1 00:28:30 Club Austria
442italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:08:30,35 1 00:28:30 Italia
443slovakia MC0787  
Riki
Team Kujanik1 11:08:30,70 1 00:28:31 Slovakia Club
444england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce1 11:08:30,71 1 00:28:31 RPRA (Pigeon Association)
445netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg5 11:08:30,75 1 00:28:31 Holland Pigeons Club
446netherlands MC0460  
JP
Team Hageman & Liplijn2 11:08:30,85 1 00:28:31 Holland Pigeons Club
447rumania MC1225  
Mercur
Team Bogdan & Tudor1 11:08:31,30 1 00:28:31 Romania
448netherlands MC1188  
Ciclon
Team Seelen & Ellenbroek2 11:08:32,60 1 00:28:33 Holland Pigeons Club
449fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:08:33,15 1 00:28:33 Gran Tarajal
450belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells2 11:08:33,65 1 00:28:34 Denderbond Ninove
451eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid3 11:08:34,45 1 00:28:34 USA
452netherlands MC0020  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon2 11:08:35,00 1 00:28:35 Holland Pigeons Club
453england MC1477  
Pauls Terminator
Team Paul Smith Syndicate7 11:08:35,55 1 00:28:36 RPRA (Pigeon Association)
454wales MC1676  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:08:36,30 1 00:28:36 Wales Club
455germany MC1898  
Hombre
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:08:37,15 1 00:28:37 Germany Club
456polska MC0058  
Algarve
Ryszard Sas2 11:08:37,20 1 00:28:37 Polonia
457slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi2 11:08:37,21 1 00:28:37 Slovenia Club
458india MC0919  
Virat Koli
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:08:37,55 1 00:28:38 Royal Pigeon Society India
459belgium MC2473  
Bambo
Jose Hoes3 11:08:37,85 1 00:28:38 Fondclub Loft 24
460netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten2 11:08:38,25 1 00:28:38 Holland Pigeons Club
461switzerland MC0437  
Holly Berry
Team Alp Race6 11:08:39,65 1 00:28:40 Suiza
462polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski3 11:08:40,05 1 00:28:40 Polonia
463netherlands MC2512  
Avanti
Team Mantel3 11:08:40,45 1 00:28:40 Holland Pigeons Club
464belgium MC1644  
Podiumpigeons VD Velde 70
Team Podiumpigeons1 11:08:40,46 1 00:28:40 Land van Aalst
465norway MC1354  
Roberta
Iuliu Balint2 11:08:40,70 1 00:28:41 Norge Racing Pigeon Club
466rumania MC1588  
Bak 036
Marius Iulian Sepciuc5 11:08:41,40 1 00:28:41 Romania
467rumania MC1281  
Expertu
Team Bogdan & Tudor2 11:08:41,75 1 00:28:42 Romania
468asturias MC1073  
Trufa 4
Team Dionisio & Pandiella4 11:08:42,05 1 00:28:42 R.C. Oviedo
469england MC0558  
Pretty Girl
S. Marsh4 11:08:42,55 1 00:28:43 RPRA (Pigeon Association)
470belgium MC1386  
King Roy
Team Buyl & Howells3 11:08:43,55 1 00:28:44 Denderbond Ninove
471wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls4 11:08:43,65 1 00:28:44 Wales Club
472polska MC1475  
Michelangelo
Tomasz Wiczling2 11:08:43,70 1 00:28:44 Polonia
473italia MC2352  
Leo
Grec Mihai Belei1 11:08:44,85 1 00:28:45 Italia
474slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik2 11:08:46,01 1 00:28:46 Slovakia Club
475tenerife MC1672  
Curro
Jorge Martín Rodriguez1 11:08:46,00 1 00:28:46 Adexe
476slovakia MC1048  
Donald
Team Silny J & L2 11:08:46,20 1 00:28:46 Slovakia Club
477italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu2 11:08:47,25 1 00:28:47 Italia
478england MC1526  
Juile
Team I dont know2 11:08:48,25 1 00:28:48 RPRA (Pigeon Association)
479hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs4 11:08:48,45 1 00:28:48 Hungary Pigeons Club
480belgium MC0911  
Choubaka
Vincent Neirynck3 11:08:48,95 1 00:28:49 Fond Wallonie
481england MC0141  
My Alibi
Abrahams Selwyn2 11:08:49,45 1 00:28:49 RPRA (Pigeon Association)
482netherlands MC2506  
Broaster
Team Soepboer3 11:08:50,35 1 00:28:50 Holland Pigeons Club
483belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen1 11:08:50,85 1 00:28:51 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
484turkey MC1972  
Bahoz
Mahmut Tas3 11:08:51,05 1 00:28:51 Turkey Flying Club
485germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn5 11:08:51,55 1 00:28:52 Rietberg Club
486germany MC2100  
Long Lost
Team Preuben Derby2 11:08:51,90 1 00:28:52 Germany Club
487hungary MC0804  
Aarden Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:08:52,00 1 00:28:52 Hungary Pigeons Club
488turkey MC1744  
Yildiz
Halil Seyhan1 11:08:53,85 1 00:28:54 Turkey Flying Club
489slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 11:08:54,35 1 00:28:54 Slovakia Club
490turkey MC1987  
Pasa
Ahmet Cavdar3 11:08:55,25 1 00:28:55 Turkey Flying Club
491rumania MC1278  
HRPL 10
Team Honest OLR & Petrita2 11:08:56,20 1 00:28:56 Romania
492slovakia MC0610  
Greg 819
Team Greg10 11:08:58,25 1 00:28:58 Slovakia Club
493switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race7 11:08:59,30 1 00:28:59 Suiza
494belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 11:09:00,00 1 00:29:00 Denderbond Ninove
495england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 11:09:00,45 1 00:29:00 RPRA (Pigeon Association)
496hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:09:00,50 1 00:29:00 Hungary Pigeons Club
497slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg11 11:09:01,00 1 00:29:01 Slovakia Club
498south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft4 11:09:01,10 1 00:29:01 South Africa Club
499wales MC2514  
Election
Team Bargoed Boys1 11:09:01,40 1 00:29:01 Wales Club
500england MC1550  
Abril
Team Lanoak Lofts2 11:09:02,35 1 00:29:02 RPRA (Pigeon Association)
501hungary MC1168  
Josef 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:09:02,40 1 00:29:02 Hungary Pigeons Club
502polska MC2025  
Marshmello
Dariusz Skawinski8 11:09:02,75 1 00:29:03 Polonia
503bulgaria MC1315  
Maggie
Team Vicont & Vicontesa1 11:09:03,15 1 00:29:03 Bulgaria Club
504belgium MC2314  
Falco
Team Red Devils Racing3 11:09:03,20 1 00:29:03 Club Olijftak Maaseik
505hungary MC0601  
Little Autumn 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:09:03,35 1 00:29:03 Hungary Pigeons Club
506turkey MC1717  
Polat
Ihsan Sariyer1 11:09:03,45 1 00:29:03 Turkey Flying Club
507gran canaria MC1375  
Vicky Lorane
Team Carlos y Germán2 11:09:03,80 1 00:29:04 C.C. ANSITE
508england MC1582  
Ronaldo
Team Wilton & Son2 11:09:04,25 1 00:29:04 RPRA (Pigeon Association)
509netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda5 11:09:04,35 1 00:29:04 Holland Pigeons Club
510rumania MC1736  
Nito
Class 8883 11:09:04,50 1 00:29:04 Romania
511denmark MC2115  
Benjawan
Team Brdr. Broebech2 11:09:05,15 1 00:29:05 Denmark Club
512denmark MC2184  
Blue Darling
Team Anita & Tage Gravesen3 11:09:05,30 1 00:29:05 Denmark Club
513cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero2 11:09:05,75 1 00:29:06 Malagüeño
514netherlands MC1187  
Black Shadows
Team Seelen & Ellenbroek3 11:09:05,90 1 00:29:06 Holland Pigeons Club
515england MC0088  
Ray
S. Marsh5 11:09:06,70 1 00:29:07 RPRA (Pigeon Association)
516slovakia MC0641  
Super Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:09:07,05 1 00:29:07 Slovakia Club
517germany MC2331  
Super Yuen
Team Klaas & Sohn6 11:09:07,35 1 00:29:07 Rietberg Club
518slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik2 11:09:07,85 1 00:29:08 Slovakia Club
519germany MC0969  
Darwin
Team Volmer & Wilpers3 11:09:08,15 1 00:29:08 Münsterland
520austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag7 11:09:08,60 1 00:29:09 Club Austria
521gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria2 11:09:08,90 1 00:29:09 Club Los Socios
522wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls5 11:09:08,95 1 00:29:09 Wales Club
523england MC1447  
Pauls Moment
Team Paul Smith Syndicate8 11:09:09,00 1 00:29:09 RPRA (Pigeon Association)
524ireland MC2355  
Seadoo
Team H & A Kallmeyer1 11:09:09,05 1 00:29:09 Irish Homing Union
525germany MC2128  
Odie
Team Klaas & Sohn7 11:09:09,05 1 00:29:09 Rietberg Club
526ireland MC0089  
Highway Celtic Trojan
Team Highway Lofts2 11:09:09,40 1 00:29:09 Irish Homing Union
527england MC0247  
Tanguito
Team Turtoi & Vasile2 11:09:09,65 1 00:29:10 RPRA (Pigeon Association)
528wales MC1920  
Mata
Team Welsh Supreme Lofts3 11:09:10,30 1 00:29:10 Wales Club
529germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler2 11:09:10,31 1 00:29:10 Germany Club
530slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg12 11:09:10,50 1 00:29:10 Slovakia Club
531turkey MC2201  
Bebek
Metin Mehmet1 11:09:10,75 1 00:29:11 Turkey Flying Club
532czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes2 11:09:11,60 1 00:29:12 Czech Republic Club
533tenerife MC0391  
Gladys
Team Herrera y Jaime2 11:09:11,80 1 00:29:12 Adexe
534polska MC0978  
Packy
Lukasz Sprycha5 11:09:12,40 1 00:29:12 Polonia
535austria MC0858  
Christian
Michael Rudorfer2 11:09:12,55 1 00:29:13 Club Austria
536germany MC0932  
Caipiriña
Team SG Gebr. Reinhard3 11:09:13,50 1 00:29:14 Lahntal Club
537wales MC1519  
Raldo
Michael Cook2 11:09:13,90 1 00:29:14 Wales Club
538hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs5 11:09:14,45 1 00:29:14 Hungary Pigeons Club
539wales MC2215  
Dont know why
Team Bargoed Boys2 11:09:14,75 1 00:29:15 Wales Club
540polska MC1166  
Oso
Krzysztof Lepuch1 11:09:14,85 1 00:29:15 Polonia
541polska MC0555  
Biscuit
Piotr Pepel1 11:09:15,15 1 00:29:15 Polonia
542tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime3 11:09:15,26 1 00:29:15 Adexe
543italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:09:15,25 1 00:29:15 Italia
544portugal MC0810  
Rosinha
Manuel Antonio Guerreiro1 11:09:16,25 1 00:29:16 Loulé - Portugal
545polska MC0299  
Regal Decree
Aleksander Golofit4 11:09:16,30 1 00:29:16 Polonia
546hungary MC0807  
Greti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:09:16,31 1 00:29:16 Hungary Pigeons Club
547netherlands MC0518  
Giedy
Marcel Visser3 11:09:17,70 1 00:29:18 Holland Pigeons Club
548germany MC0508  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube3 11:09:18,40 1 00:29:18 Germany Club
549england MC0117  
Kit Fisto
Team Murray & Mills1 11:09:18,75 1 00:29:19 RPRA (Pigeon Association)
550netherlands MC2470  
Mellow Bee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru3 11:09:19,05 1 00:29:19 Holland Pigeons Club
551cordoba MC0079  
Moro
Dámaso Melero3 11:09:19,80 1 00:29:20 Malagüeño
552belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens2 11:09:19,95 1 00:29:20 Denderbond Ninove
553gran canaria MC1547  
Irene
Team Farallon6 11:09:20,25 1 00:29:20 C.C. Iniciativa Isleña
554tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria3 11:09:20,50 1 00:29:20 Adexe
555slovakia MC1079  
Greg 816
Team Greg13 11:09:20,75 1 00:29:21 Slovakia Club
556belgium MC0364  
Arona 412
Dirk Verstichelen2 11:09:20,90 1 00:29:21 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
557colombia MC0091  
Juana
Team Hnos. Arredondo & Herrera1 11:09:21,10 1 00:29:21 Colombia Club
558belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends2 11:09:21,70 1 00:29:22 Club Olijftak Maaseik
559england MC0131  
Trosky
A. Harker1 11:09:22,40 1 00:29:22 RPRA (Pigeon Association)
560belgium MC2009  
The Tukker
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:09:22,41 1 00:29:22 Fondclub Herent
561kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 11:09:22,60 1 00:29:23 Kuwait Club
562denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 11:09:22,60 1 00:29:23 Denmark Club
563turkey MC1764  
Ozan
Karakurt Koroglu1 11:09:22,75 1 00:29:23 Turkey Flying Club
564slovakia MC1138  
Greg 778
Team Greg14 11:09:22,80 1 00:29:23 Slovakia Club
565netherlands MC0970  
Tiffany
Team Boekelo3 11:09:23,15 1 00:29:23 Holland Pigeons Club
566austria MC1755  
Tabita
Benjamin Neag8 11:09:24,45 1 00:29:24 Club Austria
567netherlands MC0260  
Frysian Diamond
Sjaak Buwalda6 11:09:24,46 1 00:29:24 Holland Pigeons Club
568polska MC0344  
Cinnamon Girl
Team Stepniewski LKK1 11:09:24,50 1 00:29:24 Polonia
569germany MC0356  
Blockbuster
Team Aa. Perle1 11:09:24,60 1 00:29:25 Germany Club
570rumania MC1309  
Paco
Alexa Iacob2 11:09:24,80 1 00:29:25 Romania
571slovakia MC1149  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:09:24,95 1 00:29:25 Slovakia Club
572belgium MC1382  
LPS 17-11
Team Leyen-Paloma-Segers Racing8 11:09:25,25 1 00:29:25 Club Olijftak Maaseik
573rumania MC1720  
Miss Em
Team Familia Bacalu4 11:09:25,26 1 00:29:25 Romania
574netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland2 11:09:25,30 1 00:29:25 Holland Pigeons Club
575polska MC1100  
Nathalie
Lukasz Sprycha6 11:09:25,50 1 00:29:26 Polonia
576austria MC1973  
B & B 5
Team Bliege & Benjamin2 11:09:26,35 1 00:29:26 Club Austria
577czech republic MC1220  
Gagi-Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:09:26,60 1 00:29:27 Czech Republic Club
578asturias MC1045  
Trufa 1
Team Dionisio & Pandiella5 11:09:27,00 1 00:29:27 R.C. Oviedo
579belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers1 11:09:27,20 1 00:29:27 Belgium Club
580czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 11:09:27,21 1 00:29:27 Czech Republic Club
581england MC0132  
Bryany
S. Marsh6 11:09:27,35 1 00:29:27 RPRA (Pigeon Association)
582polska MC0441  
Ratava
Jozef Borowiecki1 11:09:27,70 1 00:29:28 Polonia
583czech republic MC0634  
Kodiaq
Team Bohdana2 11:09:27,75 1 00:29:28 Czech Republic Club
584belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree2 11:09:28,60 1 00:29:29 Belgium Club
585alicante MC1509  
Lennon
Team Pets at Home SL2 11:09:29,05 1 00:29:29 Alicante
586belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns2 11:09:29,15 1 00:29:29 Fondclub Loft 24
587gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 11:09:29,40 1 00:29:29 Ciudad Alta
588germany MC0995  
Pascha
Walter Agler1 11:09:29,45 1 00:29:29 Oberbayern Club
589denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen2 11:09:30,05 1 00:29:30 Denmark Club
590netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft3 11:09:30,06 1 00:29:30 Holland Pigeons Club
591netherlands MC2383  
salmueras
Team Poelman - Kap1 11:09:30,20 1 00:29:30 Holland Pigeons Club
592polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski9 11:09:30,35 1 00:29:30 Polonia
593netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 11:09:31,15 1 00:29:31 Holland Pigeons Club
594belgium MC1096  
Little Lady 2
Team Breese Pigeons Friends3 11:09:31,40 1 00:29:31 Club Olijftak Maaseik
595eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo2 11:09:31,45 1 00:29:31 USA
596switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race8 11:09:32,05 1 00:29:32 Suiza
597belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:09:32,20 1 00:29:32 Belgium Club
598england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet1 11:09:32,55 1 00:29:33 RPRA (Pigeon Association)
599italia MC2287  
Dream Weaver
Team Ghiacci & Celli2 11:09:33,00 1 00:29:33 Italia
600belgium MC1119  
Rogerke
Roger Mertens5 11:09:33,10 1 00:29:33 Fond Wallonie
601netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:09:33,15 1 00:29:33 Holland Pigeons Club
602rumania MC1238  
Mamy
Team Pigeons360.com3 11:09:33,50 1 00:29:34 Romania
603belgium MC0392  
Koninginnepage
Team Belgium's Finest1 11:09:34,15 1 00:29:34 Lembeek Club - Belgium
604belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens6 11:09:34,30 1 00:29:34 Fond Wallonie
605germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta4 11:09:34,40 1 00:29:34 Germany Club
606england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts2 11:09:35,30 1 00:29:35 RPRA (Pigeon Association)
607fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz1 11:09:35,35 1 00:29:35 Gran Tarajal
608belgium MC0877  
Bontje
Team Monick Nys & Kris Govers1 11:09:35,75 1 00:29:36 Belgium Club
609england MC0230  
Mandy
S. Marsh7 11:09:36,05 1 00:29:36 RPRA (Pigeon Association)
610belgium MC0304  
Berry
A. en C. Roels5 11:09:36,50 1 00:29:36 Belgium Club
611slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg15 11:09:36,85 1 00:29:37 Slovakia Club
612netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:09:37,75 1 00:29:38 Holland Pigeons Club
613belgium MC1377  
Lance
Team Creemers & Zoon12 11:09:37,95 1 00:29:38 Club Olijftak Maaseik
614hungary MC0735  
Beni
Jozsef Kovacs6 11:09:38,10 1 00:29:38 Hungary Pigeons Club
615germany MC0353  
Minnas Girl
Team Volmer & Wilpers4 11:09:38,15 1 00:29:38 Münsterland
616rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul1 11:09:38,95 1 00:29:39 Romania
617slovakia MC0569  
Mia
Team BRZY2 11:09:39,40 1 00:29:39 Slovakia Club
618south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft5 11:09:39,45 1 00:29:39 South Africa Club
619germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers5 11:09:39,50 1 00:29:40 Münsterland
620polska MC1929  
Narla
Andrzej Jankowski4 11:09:39,51 1 00:29:40 Polonia
621italia MC2207  
Olivia M
Team Mogadja Ionel & Adrian3 11:09:39,60 1 00:29:40 Italia
622turkey MC1868  
Maya
Ihsan Sariyer2 11:09:39,85 1 00:29:40 Turkey Flying Club
623rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com4 11:09:41,75 1 00:29:42 Romania
624polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac1 11:09:41,80 1 00:29:42 Polonia
625sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez4 11:09:41,85 1 00:29:42 ITALICENSE
626england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford3 11:09:42,00 1 00:29:42 RPRA (Pigeon Association)
627italia MC2205  
Nicoline
Team Ghiacci & Celli3 11:09:42,20 1 00:29:42 Italia
628germany MC1912  
Willy 2017
Team Volmer & Wilpers6 11:09:42,35 1 00:29:42 Münsterland
629netherlands MC2492  
Canary 8
Team Klein Falckenborg6 11:09:42,65 1 00:29:43 Holland Pigeons Club
630germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij1 11:09:42,85 1 00:29:43 Harsewinkel Club
631wales MC0174  
Sparry
Team Men of Gwent2 11:09:43,80 1 00:29:44 Wales Club
632rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu5 11:09:44,10 1 00:29:44 Romania
633netherlands MC0531  
Mollie
Team Hageman & Liplijn3 11:09:45,45 1 00:29:45 Holland Pigeons Club
634wales MC2521  
Royal Pardon
Team Welsh Supreme Lofts4 11:09:46,40 1 00:29:46 Wales Club
635rumania MC1440  
Vio 10
Viorel Gah3 11:09:46,40 1 00:29:46 Romania
636slovakia MC0755  
Greg 480
Team Greg16 11:09:46,50 1 00:29:46 Slovakia Club
637kuwait MC2572  
Bent Marko
Nawaf Aldahoum3 11:09:46,65 1 00:29:47 Kuwait Club
638england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers1 11:09:47,45 1 00:29:47 RPRA (Pigeon Association)
639england MC1395  
Blue Lindani
Team Simion Ardelean1 11:09:47,55 1 00:29:48 RPRA (Pigeon Association)
640czech republic MC0828  
Pumpido
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:09:48,00 1 00:29:48 Czech Republic Club
641rumania MC1297  
HRPL 39
Team Honest OLR & Petrita3 11:09:48,45 1 00:29:48 Romania
642fuerteventura MC2020  
Wing Machine
Francisco Díaz2 11:09:51,10 1 00:29:51 Gran Tarajal
643czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar2 11:09:51,15 1 00:29:51 Czech Republic Club
644italia MC2075  
Aurora
Grec Mihai Belei2 11:09:51,40 1 00:29:51 Italia
645polska MC0993  
Rubie Rubie
Krzysztof Lepuch2 11:09:51,60 1 00:29:52 Polonia
646india MC1072  
Viki
Dream Team India Viki & Hugo3 11:09:51,80 1 00:29:52 Royal Pigeon Society India
647wales MC1243  
Boomerang 48
Team Tom & Gaynor4 11:09:52,30 1 00:29:52 Wales Club
648italia MC2155  
Fulmine
Danci Dumitru2 11:09:52,45 1 00:29:52 Italia
649denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen4 11:09:52,50 1 00:29:52 Denmark Club
650polska MC2241  
Polish Pride 60
Team Polish Pride2 11:09:53,10 1 00:29:53 Polonia
651polska MC1503  
Leonardo
Tomasz Wiczling3 11:09:53,10 1 00:29:53 Polonia
652netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee2 11:09:54,40 1 00:29:54 Holland Pigeons Club
653belgium MC2160  
Claudias 1
Team Devos E.1 11:09:54,85 1 00:29:55 Belgium Club
654gran canaria MC1084  
Marta
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 11:09:55,50 1 00:29:56 Club Los Socios
655belgium MC1417  
PEC 295
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:09:55,90 1 00:29:56 Fondclub Herent
656slovakia MC2265  
Lili
Team Benak1 11:09:56,70 1 00:29:57 Slovakia Club
657polska MC1523  
Balto
Dariusz Skawinski10 11:09:57,05 1 00:29:57 Polonia
658asturias MC0706  
Elois
Team Dionisio & Pandiella6 11:09:57,30 1 00:29:57 R.C. Oviedo
659scotland MC1634  
Lu Ravi
Bobby Dalziel1 11:09:58,80 1 00:29:59 Scottish Homing Union
660bulgaria MC2054  
Big Bertie
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:10:01,95 1 00:30:02 Bulgaria Club
661germany MC0549  
Emily
Matthias Sprang2 11:10:11,30 1 00:30:11 Weitstrecken Myhl-Wegberg
662netherlands MC2361  
Melani
Tom Van der Kamp1 11:10:15,25 1 00:30:15 Holland Pigeons Club
663croatia MC1198  
Sara
Team Topic1 11:10:23,50 1 00:30:24 Croatia Pigeon Club
664belgium MC0395  
Wesley
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:10:35,25 1 00:30:35 Fondclub Eeklo - Ramillies
665germany MC2121  
Lost Bronco
Team Schnellin3 11:10:38,55 1 00:30:39 Sachsen Club
666norway MC1371  
Maximus
Iuliu Balint3 11:10:39,40 1 00:30:39 Norge Racing Pigeon Club
667polska MC2088  
Polish Pride 52
Team Polish Pride3 11:10:46,80 1 00:30:47 Polonia
668hungary MC2520  
Top 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 11:10:49,20 1 00:30:49 Hungary Pigeons Club
669belgium MC2023  
Matteo
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 11:10:49,65 1 00:30:50 Fondclub Herent
670italia MC2347  
Coshy
Ioan Bulgagiu1 11:10:53,30 1 00:30:53 Italia
671belgium MC2110  
Dream Girl
Team Moors en Dochters1 11:10:55,00 1 00:30:55 Fondclub Lanaken
672eeuu MC0254  
Floyds Boy
Robert Longid4 11:10:57,55 1 00:30:58 USA
673netherlands MC0994  
Dark Bliksem
Team One Loft4 11:10:58,60 1 00:30:59 Holland Pigeons Club
674polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:10:58,70 1 00:30:59 Polonia
675rumania MC1666  
Bak 815
Marius Iulian Sepciuc6 11:10:59,55 1 00:31:00 Romania
676netherlands MC2248  
Yasmin
Team Mantel4 11:11:00,40 1 00:31:00 Holland Pigeons Club
677england MC1545  
Jessica
Team I dont know3 11:11:01,75 1 00:31:02 RPRA (Pigeon Association)
678germany MC2455  
Kazán
Team Klaas & Sohn8 11:11:01,80 1 00:31:02 Rietberg Club
679austria MC2554  
David
Benjamin Neag9 11:11:02,00 1 00:31:02 Club Austria
680galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:11:03,15 1 00:31:03 MARIÑAS ALTAS
681south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft6 11:11:03,80 1 00:31:04 South Africa Club
682rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc7 11:11:03,90 1 00:31:04 Romania
683india MC0876  
Indian Star
Dream Team India Viki2 11:11:05,00 1 00:31:05 Royal Pigeon Society India
684slovakia MC0835  
Dobra
Team Marton J + I1 11:11:05,70 1 00:31:06 Slovakia Club
685england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts3 11:11:06,05 1 00:31:06 RPRA (Pigeon Association)
686slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:11:07,10 1 00:31:07 Slovakia Club
687rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu6 11:11:07,75 1 00:31:08 Romania
688germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube4 11:11:07,76 1 00:31:08 Germany Club
689germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers4 11:11:07,95 1 00:31:08 Münsterland
690slovakia MC1205  
Greg 422
Team Greg17 11:11:09,45 1 00:31:09 Slovakia Club
691slovakia MC1210  
Greg 029
Team Greg18 11:11:09,50 1 00:31:10 Slovakia Club
692belgium MC1892  
Raoul
Team Penne-Pudic1 11:11:11,55 1 00:31:12 Denderbond Ninove
693netherlands MC2303  
Kurt
Team Mantel5 11:11:12,35 1 00:31:12 Holland Pigeons Club
694germany MC2272  
Juniperus
Gabriel Valo2 11:11:12,90 1 00:31:13 Germany Club
695polska MC1535  
kiwi
Dariusz Skawinski11 11:11:13,40 1 00:31:13 Polonia
696england MC0004  
Deneside Swift
Team Deneside Lofts3 11:11:13,75 1 00:31:14 RPRA (Pigeon Association)
697turkey MC1852  
Ali 262
Team Emin-Recep Bayramoglu3 11:11:14,00 1 00:31:14 Turkey Flying Club
698belgium MC0371  
Arona 796
Dirk Verstichelen3 11:11:15,40 1 00:31:15 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
699kuwait MC2588  
Kuwait 1
Thamer Rashed2 11:11:15,90 1 00:31:16 Kuwait Club
700eeuu MC0446  
Donauwind
Team Chachy & Isla & Kiko Loft1 11:11:16,95 1 00:31:17 USA
701polska MC1915  
Mattanja
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:11:17,35 1 00:31:17 Polonia
702polska MC2420  
Kamil
Team Osko & Chwarzynski2 11:11:18,00 1 00:31:18 Polonia
703germany MC0522  
Aspid
Team Volmer & Wilpers7 11:11:18,50 1 00:31:18 Münsterland
704south africa MC0016  
Nacho
Team Samuels Loft7 11:11:20,30 1 00:31:20 South Africa Club
705czech republic MC0743  
The Rock
Roman Zlicar3 11:11:20,40 1 00:31:20 Czech Republic Club
706wales MC1573  
Up-Up Away
Team WNFC Winners 20171 11:11:20,50 1 00:31:20 Wales Club
707norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen2 11:11:20,55 1 00:31:21 Norge Racing Pigeon Club
708netherlands MC0430  
Jesper
Team Twin Brothers Gelderland3 11:11:20,90 1 00:31:21 Holland Pigeons Club
709england MC0235  
Duke Waggy
Team Trainspotters3 11:11:21,55 1 00:31:22 RPRA (Pigeon Association)
710sevilla MC1378  
Julieta
Francisco Gutiérrez5 11:11:22,40 1 00:31:22 ITALICENSE
711slovakia MC0850  
Special Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:11:24,00 1 00:31:24 Slovakia Club
712india MC2261  
J. Jayalalita
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee3 11:11:24,10 1 00:31:24 Royal Pigeon Society India
713rumania MC1449  
Vio 3
Viorel Gah4 11:11:25,00 1 00:31:25 Romania
714belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters2 11:11:25,60 1 00:31:26 Fondclub Lanaken
715denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen5 11:11:25,90 1 00:31:26 Denmark Club
716belgium MC1652  
Carlos
Team Creemers & Zoon13 11:11:27,65 1 00:31:28 Club Olijftak Maaseik
717austria MC1814  
B & B 3
Team Bliege & Benjamin3 11:11:28,25 1 00:31:28 Club Austria
718england MC1541  
Mandys Machine
Team Fev Flyers2 11:11:28,30 1 00:31:28 RPRA (Pigeon Association)
719england MC0287  
Cool Carrot V
Team Cool Carrot1 11:11:28,95 1 00:31:29 RPRA (Pigeon Association)
720switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race9 11:11:29,75 1 00:31:30 Suiza
721huelva MC0784  
Blue 09
Sergio Gómez Rodríguez3 11:11:29,85 1 00:31:30 Huelva
722asturias MC0600  
Jerico
José Manuel García Darriba3 11:11:30,20 1 00:31:30 R.C. Oviedo
723england MC0221  
Umtondo
Team Nenlorrie3 11:11:30,25 1 00:31:30 RPRA (Pigeon Association)
724polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki2 11:11:30,50 1 00:31:30 Polonia
725germany MC0872  
Gaston
Team Volmer & Wilpers8 11:11:30,55 1 00:31:31 Münsterland
726germany MC2162  
Hakone
Matthias Sprang3 11:11:30,70 1 00:31:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
727italia MC2213  
Brian
Renato Cantu5 11:11:31,05 1 00:31:31 Italia
728slovakia MC0823  
Stella
Team Silny J & L3 11:11:31,10 1 00:31:31 Slovakia Club
729england MC0192  
Majestic
A. Harker2 11:11:32,05 1 00:31:32 RPRA (Pigeon Association)
730england MC1904  
Fourth in Line
Team Warnes & Smith3 11:11:32,35 1 00:31:32 RPRA (Pigeon Association)
731italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu6 11:11:32,40 1 00:31:32 Italia
732netherlands MC1169  
Norma
Team Hooymans3 11:11:32,55 1 00:31:33 Holland Pigeons Club
733slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:11:32,90 1 00:31:33 Slovakia Club
734netherlands MC0985  
Hot Sun
Team One Loft5 11:11:33,05 1 00:31:33 Holland Pigeons Club
735croatia MC1031  
Croat Luka
Denis Culic2 11:11:33,30 1 00:31:33 Croatia Pigeon Club
736germany MC2416  
Parti Girl
Team Wantia & Hollekamp1 11:11:33,95 1 00:31:34 Germany Club
737norway MC2141  
Gambit Springs
Rolf Helge Aspen3 11:11:35,30 1 00:31:35 Norge Racing Pigeon Club
738czech republic MC0604  
Bulldog
Lubomir Kubacek4 11:11:35,70 1 00:31:36 Czech Republic Club
739sevilla MC0636  
Arnold
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 11:11:36,40 1 00:31:36 ITALICENSE
740polska MC0982  
Everton Fc
Lukasz Sprycha7 11:11:36,75 1 00:31:37 Polonia
741denmark MC2401  
Teodoro
Team Jutland1 11:11:37,15 1 00:31:37 Denmark Club
742huelva MC1743  
Blanquito
Sergio Gómez Rodríguez4 11:11:37,15 1 00:31:37 Huelva
743netherlands MC0379  
Lamme
Team H. V. Venrooij4 11:11:37,50 1 00:31:38 Holland Pigeons Club
744belgium MC1384  
Annie 2
Team Diamond Ladies2 11:11:38,20 1 00:31:38 Club Olijftak Maaseik
745sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George3 11:11:38,21 1 00:31:38 ITALICENSE
746netherlands MC0523  
Blue Magic
Team Hageman & Liplijn4 11:11:38,70 1 00:31:39 Holland Pigeons Club
747rumania MC1321  
Gara
Pacleanu Sorin2 11:11:39,70 1 00:31:40 Romania
748wales MC1692  
Sancho
Paul Bamford3 11:11:39,85 1 00:31:40 Wales Club
749england MC1849  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate9 11:11:41,15 1 00:31:41 RPRA (Pigeon Association)
750england MC1560  
Mariners Court
Team Lanoak Lofts3 11:11:41,20 1 00:31:41 RPRA (Pigeon Association)
751germany MC2176  
Darkshadow
Team Klaas & Sohn9 11:11:41,80 1 00:31:42 Rietberg Club
752croatia MC1197  
Erna
Team Topic2 11:11:42,20 1 00:31:42 Croatia Pigeon Club
753netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan6 11:11:42,30 1 00:31:42 Holland Pigeons Club
754tenerife MC0317  
Moya
Team Herrera y Jaime4 11:11:42,85 1 00:31:43 Adexe
755slovakia MC0729  
Daniel
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:11:43,05 1 00:31:43 Slovakia Club
756india MC0925  
Sebastian
Dream Team India Viki & Hugo4 11:11:43,35 1 00:31:43 Royal Pigeon Society India
757polska MC1121  
Florinda
Krzysztof Lepuch3 11:11:43,55 1 00:31:44 Polonia
758turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu2 11:11:43,65 1 00:31:44 Turkey Flying Club
759wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent3 11:11:44,40 1 00:31:44 Wales Club
760india MC1104  
Indian Gold
Dream Team India Viki3 11:11:45,45 1 00:31:45 Royal Pigeon Society India
761england MC1969  
Malletut
Andy Gregson1 11:11:45,80 1 00:31:46 RPRA (Pigeon Association)
762asturias MC0725  
Raffa
Team Dionisio & Pandiella7 11:11:46,40 1 00:31:46 R.C. Oviedo
763gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon7 11:11:47,80 1 00:31:48 C.C. Iniciativa Isleña
764netherlands MC1186  
Turro
J.T.E. Morsink2 11:11:48,85 1 00:31:49 Holland Pigeons Club
765netherlands MC2419  
Canary 3
Team Klein Falckenborg7 11:11:48,90 1 00:31:49 Holland Pigeons Club
766netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink1 11:11:49,65 1 00:31:50 Holland Pigeons Club
767slovakia MC0620  
Greg 331
Team Greg19 11:11:51,05 1 00:31:51 Slovakia Club
768sevilla MC0629  
Sonnenglut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George4 11:11:51,55 1 00:31:52 ITALICENSE
769austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer3 11:11:51,85 1 00:31:52 VRV - Oberoesterreich
770turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu2 11:11:53,00 1 00:31:53 Turkey Flying Club
771belgium MC1442  
Marcus
Team Creemers & Zoon14 11:11:53,90 1 00:31:54 Club Olijftak Maaseik
772tenerife MC1147  
Charmaine
José Martín González3 11:11:54,05 1 00:31:54 Abona Sur
773belgium MC1444  
Light Geschelpt 297
Filip de Smedt2 11:11:54,75 1 00:31:55 De Snelvliegers Zandbergen Club
774germany MC0461  
Saturn 4
Manfred Heidler3 11:11:55,00 1 00:31:55 Germany Club
775slovenia MC1721  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha2 11:11:56,60 1 00:31:57 Slovenia Club
776sevilla MC0015  
Yanky
Francisco Gutiérrez6 11:11:57,30 1 00:31:57 ITALICENSE
777slovakia MC0560  
Greg 495
Team Greg20 11:11:58,25 1 00:31:58 Slovakia Club
778belgium MC1660  
Goldrush 4
Team Petra & Freddy1 11:11:58,80 1 00:31:59 Denderbond Ninove
779england MC0535  
Olivers Girl
Team Murray & Mills2 11:12:01,20 1 00:32:01 RPRA (Pigeon Association)
780germany MC2415  
wolfgang
Team Dersch & Gnittka & Linne2 11:12:02,90 1 00:32:03 Wetter
781croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family1 11:12:03,35 1 00:32:03 Croatia Pigeon Club
782germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek3 11:12:04,80 1 00:32:05 Germany Club
783germany MC1534  
Sky
Team Leifkes, Iking & Schulz2 11:12:04,85 1 00:32:05 Germany Club
784austria MC1819  
Laura
Benjamin Neag10 11:12:05,65 1 00:32:06 Club Austria
785netherlands MC0302  
Straal Jager
Team One Loft6 11:12:05,90 1 00:32:06 Holland Pigeons Club
786england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:12:07,65 1 00:32:08 RPRA (Pigeon Association)
787turkey MC1704  
Bozkurt
Halil Seyhan2 11:12:10,15 1 00:32:10 Turkey Flying Club
788polska MC0901  
Naper
Team Swiecicki & Zajac2 11:12:10,70 1 00:32:11 Polonia
789belgium MC1799  
LPS 17-13
Team Leyen-Paloma-Segers Racing9 11:12:10,80 1 00:32:11 Club Olijftak Maaseik
790belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC10 11:12:10,85 1 00:32:11 Fondclub Herent
791belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing10 11:12:11,20 1 00:32:11 Club Olijftak Maaseik
792czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin2 11:12:11,85 1 00:32:12 Czech Republic Club
793rumania MC1832  
Abaris
Team Familia Bacalu7 11:12:12,10 1 00:32:12 Romania
794slovakia MC1173  
De Vos
Milan Valachovic1 11:12:12,65 1 00:32:13 Slovakia Club
795germany MC2312  
Sabine
Team Schnellin4 11:12:12,85 1 00:32:13 Sachsen Club
796england MC1661  
Keith First
Team Warnes & Smith4 11:12:13,35 1 00:32:13 RPRA (Pigeon Association)
797england MC1821  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate10 11:12:13,90 1 00:32:14 RPRA (Pigeon Association)
798belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends4 11:12:16,15 1 00:32:16 Club Olijftak Maaseik
799slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi3 11:12:17,20 1 00:32:17 Slovakia Club
800eeuu MC0496  
Legs Eleven
Team Chachy & Isla & Kiko Loft2 11:12:17,50 1 00:32:18 USA
801polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk3 11:12:18,70 1 00:32:19 Polonia
802switzerland MC0976  
Queeny
Alexandre Peixoto1 11:12:19,10 1 00:32:19 Suiza
803polska MC0477  
Warie
Jozef Borowiecki3 11:12:19,15 1 00:32:19 Polonia
804rumania MC2535  
Bin Laden
Dobre Razvan1 11:12:19,35 1 00:32:19 Romania
805polska MC0944  
Lula
Lukasz Sprycha8 11:12:19,75 1 00:32:20 Polonia
806slovakia MC0621  
Greg 339
Team Greg21 11:12:19,85 1 00:32:20 Slovakia Club
807wales MC2503  
boomerang 49
Team Tom & Gaynor5 11:12:20,10 1 00:32:20 Wales Club
808england MC1616  
Brookes Baby
Team Fev Flyers3 11:12:20,25 1 00:32:20 RPRA (Pigeon Association)
809belgium MC1930  
LPS 17-05
Team Leyen-Paloma-Segers Racing11 11:12:20,75 1 00:32:21 Club Olijftak Maaseik
810netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo4 11:12:21,45 1 00:32:21 Holland Pigeons Club
811polska MC1464  
Dark Touch
Krzysztof Szkolny2 11:12:22,10 1 00:32:22 Polonia
812netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol1 11:12:23,40 1 00:32:23 Holland Pigeons Club
813england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow2 11:12:23,60 1 00:32:24 RPRA (Pigeon Association)
814netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap2 11:12:24,50 1 00:32:24 Holland Pigeons Club
815hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 11:12:25,70 1 00:32:26 Hungary Pigeons Club
816rumania MC1549  
Vio 8
Viorel Gah5 11:12:27,60 1 00:32:28 Romania
817ireland MC1356  
Milly
Pat Maher1 11:12:28,20 1 00:32:28 Irish Homing Union
818slovakia MC0831  
Vana
Team Marton J + I2 11:12:28,25 1 00:32:28 Slovakia Club
819wales MC0038  
Boomerang 87
Team Tom & Gaynor6 11:12:28,35 1 00:32:28 Wales Club
820rumania MC1343  
Olav
Team Pigeons360.com5 11:12:29,30 1 00:32:29 Romania
821netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft7 11:12:29,50 1 00:32:30 Holland Pigeons Club
822slovakia MC0565  
Kiki
Team Kujanik3 11:12:30,10 1 00:32:30 Slovakia Club
823polska MC1884  
Clovis Ii
Andrzej Jankowski5 11:12:31,05 1 00:32:31 Polonia
824netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:12:32,00 1 00:32:32 Holland Pigeons Club
825netherlands MC2340  
Petronella
Gerrit Knol2 11:12:34,00 1 00:32:34 Holland Pigeons Club
826germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn10 11:12:34,25 1 00:32:34 Rietberg Club
827netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer4 11:12:36,15 1 00:32:36 Holland Pigeons Club
828polska MC0913  
Again
Team Swiecicki & Zajac3 11:12:36,40 1 00:32:36 Polonia
829slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi4 11:12:37,35 1 00:32:37 Slovakia Club
830netherlands MC1911  
The 878
Team Pigeons 4 racing2 11:12:37,60 1 00:32:38 Holland Pigeons Club
831switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race10 11:12:37,95 1 00:32:38 Suiza
832turkey MC1979  
Halil
Halil Seyhan3 11:12:39,55 1 00:32:40 Turkey Flying Club
833czech republic MC0580  
Luka Gomera
Team Marecek1 11:12:41,35 1 00:32:41 Czech Republic Club
834rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita4 11:12:41,80 1 00:32:42 Romania
835netherlands MC0248  
Pim
Team Andringa2 11:12:46,25 1 00:32:46 Holland Pigeons Club
836polska MC1889  
Yuri
Andrzej Jankowski6 11:12:48,30 1 00:32:48 Polonia
837colombia MC0168  
Charmed
Team Hnos. Arredondo & Herrera2 11:12:48,80 1 00:32:49 Colombia Club
838rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu8 11:12:50,45 1 00:32:50 Romania
839netherlands MC2452  
Avena
Team Mantel6 11:12:50,75 1 00:32:51 Holland Pigeons Club
840switzerland MC0459  
Pauls Desire
Team Alp Race11 11:12:51,75 1 00:32:52 Suiza
841italia MC2187  
Luna
Danci Dumitru3 11:12:52,40 1 00:32:52 Italia
842gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon8 11:12:52,65 1 00:32:53 C.C. Iniciativa Isleña
843netherlands MC0936  
The Passenger
Team Hooymans4 11:12:52,70 1 00:32:53 Holland Pigeons Club
844czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik2 11:12:53,15 1 00:32:53 Czech Republic Club
845netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft8 11:12:55,25 1 00:32:55 Holland Pigeons Club
846belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC11 11:12:55,65 1 00:32:56 Fondclub Herent
847belgium MC2004  
Goldrush 5
Team Petra & Freddy2 11:12:56,75 1 00:32:57 Denderbond Ninove
848germany MC2468  
Total Force
Team Wantia & Hollekamp2 11:12:59,10 1 00:32:59 Germany Club
849netherlands MC1153  
Dapple Apple
J.T.E. Morsink3 11:13:00,15 1 00:33:00 Holland Pigeons Club
850india MC1015  
Sachin
Dream Team India Viki & Jos Thone2 11:13:00,70 1 00:33:01 Royal Pigeon Society India
851czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal3 11:13:01,65 1 00:33:02 Czech Republic Club
852polska MC1510  
Didi
Dariusz Skawinski12 11:13:07,30 1 00:33:07 Polonia
853england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 11:13:07,50 1 00:33:08 RPRA (Pigeon Association)
854england MC1681  
Cocojambo
Team Dorin & Iosif Motac2 11:13:07,51 1 00:33:08 RPRA (Pigeon Association)
855england MC0286  
Cool Carrot IV
Team Cool Carrot2 11:13:10,90 1 00:33:11 RPRA (Pigeon Association)
856wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:13:11,10 1 00:33:11 Wales Club
857tenerife MC0880  
Sokar
Antonio Mesa Díaz1 11:13:11,45 1 00:33:11 C.C.Portuense
858scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:13:13,65 1 00:33:14 Scottish Homing Union
859south africa MC0017  
Ann Vii
Team Samuels Loft8 11:13:14,75 1 00:33:15 South Africa Club
860polska MC2056  
Tomy
Team Lorek & Losinski1 11:13:14,76 1 00:33:15 Polonia
861wales MC1690  
Rasbull 19
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:13:15,45 1 00:33:15 Wales Club
862hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 11:13:15,50 1 00:33:16 Hungary Pigeons Club
863tenerife MC1020  
El Syd
José Martín González4 11:13:17,05 1 00:33:17 Abona Sur
864germany MC0960  
Cloria
Walter Agler2 11:13:18,90 1 00:33:19 Oberbayern Club
865austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 11:13:20,40 1 00:33:20 Club Austria
866netherlands MC0341  
Argos
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:13:23,50 1 00:33:24 Holland Pigeons Club
867rumania MC1319  
Hamham
Team Familia Bacalu9 11:13:23,70 1 00:33:24 Romania
868netherlands MC0160  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan7 11:13:23,75 1 00:33:24 Holland Pigeons Club
869turkey MC1778  
Cihan
Team Yavuz-Cihan2 11:13:25,70 1 00:33:26 Turkey Flying Club
870slovakia MC0736  
Greg 490
Team Greg22 11:13:25,75 1 00:33:26 Slovakia Club
871bulgaria MC1235  
Olymp
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:13:26,70 1 00:33:27 Bulgaria Club
872czech republic MC0738  
Lenka
Team Svoboda & Lekes3 11:13:27,40 1 00:33:27 Czech Republic Club
873gran canaria MC1256  
Axe
Team Yahvé, Oliver & Fredy8 11:13:27,50 1 00:33:28 Club Los Socios
874england MC0171  
Wimp Bully
A. Harker3 11:13:27,80 1 00:33:28 RPRA (Pigeon Association)
875netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo5 11:13:27,85 1 00:33:28 Holland Pigeons Club
876hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony2 11:13:28,90 1 00:33:29 Hungary Pigeons Club
877england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise1 11:13:29,95 1 00:33:30 RPRA (Pigeon Association)
878netherlands MC0513  
Bossie
Team Hageman & Liplijn5 11:13:31,45 1 00:33:31 Holland Pigeons Club
879polska MC1488  
Raphael
Tomasz Wiczling4 11:13:31,75 1 00:33:32 Polonia
880england MC2130  
Assail
Joseph Dunning2 11:13:32,10 1 00:33:32 RPRA (Pigeon Association)
881slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg23 11:13:32,20 1 00:33:32 Slovakia Club
882netherlands MC0182  
Blinky
Team John Rimmelzwaan8 11:13:33,65 1 00:33:34 Holland Pigeons Club
883netherlands MC0291  
Gienus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:13:33,85 1 00:33:34 Holland Pigeons Club
884germany MC0387  
Wico
Team Volmer & Wilpers9 11:13:34,60 1 00:33:35 Münsterland
885slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg24 11:13:35,40 1 00:33:35 Slovakia Club
886slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi5 11:13:35,70 1 00:33:36 Slovakia Club
887bulgaria MC2173  
Trilko
Team Valya & Rosen Dobrevi5 11:13:35,80 1 00:33:36 Bulgaria Club
888belgium MC0315  
Kittel
Team Bruninx Roger & Co2 11:13:36,45 1 00:33:36 Belgium Club
889wales MC1693  
Day Dream Dougie
Team Welsh Hopefuls6 11:13:36,80 1 00:33:37 Wales Club
890slovakia MC1021  
Greg 313
Team Greg25 11:13:37,55 1 00:33:38 Slovakia Club
891fuerteventura MC1629  
Neptuno
Francisco Díaz3 11:13:38,45 1 00:33:38 Gran Tarajal
892germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann2 11:13:40,10 1 00:33:40 Oberfranken Club
893belgium MC1830  
Brisa
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC12 11:13:40,15 1 00:33:40 Fondclub Herent
894netherlands MC2457  
Beaut
Team Poelman - Kap3 11:13:40,80 1 00:33:41 Holland Pigeons Club
895rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan2 11:13:42,45 1 00:33:42 Romania
896germany MC0347  
Goku
Matthias Sprang4 11:13:43,00 1 00:33:43 Weitstrecken Myhl-Wegberg
897belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells4 11:13:43,50 1 00:33:44 Denderbond Ninove
898tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz2 11:13:43,60 1 00:33:44 C.C.Portuense
899rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:13:43,70 1 00:33:44 Romania
900austria MC1890  
Deby
Benjamin Neag11 11:13:43,95 1 00:33:44 Club Austria
901denmark MC2238  
New Flipper
Team Soren og Tage1 11:13:46,35 1 00:33:46 Denmark Club
902hungary MC1334  
Bacsi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 11:13:47,05 1 00:33:47 Hungary Pigeons Club
903england MC0187  
Avocet Mealy 41
Nick Bradford4 11:13:49,60 1 00:33:50 RPRA (Pigeon Association)
904hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs7 11:13:50,95 1 00:33:51 Hungary Pigeons Club
905rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru4 11:13:52,50 1 00:33:52 Romania
906huelva MC2015  
Queen
Sergio Gómez Rodríguez5 11:13:53,15 1 00:33:53 Huelva
907scotland MC1611  
Little Angel 2
William Donachie5 11:13:54,05 1 00:33:54 Scottish Homing Union
908sweden MC2242  
Pleute
Team A & T Swe2 11:13:54,80 1 00:33:55 Sweden Club
909scotland MC1844  
Little Star
William Donachie6 11:13:55,30 1 00:33:55 Scottish Homing Union
910gran canaria MC1601  
Vocho
Team Farallon9 11:13:55,40 1 00:33:55 C.C. Iniciativa Isleña
911netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap4 11:13:55,50 1 00:33:56 Holland Pigeons Club
912belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:13:56,70 1 00:33:57 Fondclub Eeklo - Ramillies
913belgium MC0377  
Babajaga
Roger Mertens7 11:13:58,00 1 00:33:58 Fond Wallonie
914germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers10 11:13:58,40 1 00:33:58 Münsterland
915belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies3 11:13:59,05 1 00:33:59 Club Olijftak Maaseik
916rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor3 11:13:59,80 1 00:34:00 Romania
917slovakia MC0687  
Noemi 385
Team Evin Peter & Noemi6 11:14:00,15 1 00:34:00 Slovakia Club
918eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:14:00,40 1 00:34:00 USA
919tenerife MC0376  
Orotava
Team Herrera y Jaime5 11:14:01,95 1 00:34:02 Adexe
920polska MC0885  
Chauvanist
Team Swiecicki & Zajac4 11:14:02,45 1 00:34:02 Polonia
921bulgaria MC1316  
Hera
Team Valya & Rosen Dobrevi6 11:14:04,45 1 00:34:04 Bulgaria Club
922belgium MC0396  
Magda
Team Bruninx Roger & Co3 11:14:04,85 1 00:34:05 Belgium Club
923netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn6 11:14:05,00 1 00:34:05 Holland Pigeons Club
924czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:14:07,10 1 00:34:07 Czech Republic Club
925rumania MC1326  
Aga
Alexa Iacob3 11:14:08,70 1 00:34:09 Romania
926bahrain MC2556  
Al Kooheji 5
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:14:11,70 1 00:34:12 Bahrain Pigeon Union
927italia MC2258  
Spirit
Team Danci Dumitru & Loredana2 11:14:12,75 1 00:34:13 Italia
928polska MC1505  
Xibo
Dariusz Skawinski13 11:14:14,20 1 00:34:14 Polonia
929norway MC2599  
Erik
Iuliu Balint4 11:14:14,45 1 00:34:14 Norge Racing Pigeon Club
930europe MC2471  
Kira
Team Racing6 11:14:15,55 1 00:34:16 Club E.U.
931hungary MC0669  
Stellus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea14 11:14:15,60 1 00:34:16 Hungary Pigeons Club
932polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski14 11:14:16,90 1 00:34:17 Polonia
933denmark MC2096  
Nikol
Team Henriksen1 11:14:16,95 1 00:34:17 Denmark Club
934asturias MC0616  
Skindy
Team Dionisio & Pandiella8 11:14:16,95 1 00:34:17 R.C. Oviedo
935belgium MC0867  
Yana
Team Kempische duif Bree3 11:14:17,20 1 00:34:17 Belgium Club
936italia MC2409  
Evita
Renato Cantu7 11:14:18,00 1 00:34:18 Italia
937germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler4 11:14:19,85 1 00:34:20 Germany Club
938slovakia MC0845  
Greg 817
Team Greg26 11:14:20,55 1 00:34:21 Slovakia Club
939italia MC2410  
Princess Nadia
Team TNST5 11:14:20,75 1 00:34:21 Italia
940belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells5 11:14:21,55 1 00:34:22 Denderbond Ninove
941germany MC2124  
Tini
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:14:22,25 1 00:34:22 Germany Club
942turkey MC1865  
Recep 280
Team Emin-Recep Bayramoglu4 11:14:22,45 1 00:34:22 Turkey Flying Club
943kuwait MC2597  
Kuwait 2
Thamer Rashed3 11:14:25,45 1 00:34:25 Kuwait Club
944germany MC1459  
Laura
Fedoseev Vitalij2 11:14:25,90 1 00:34:26 Harsewinkel Club
945czech republic MC1027  
Frenky
Team Rottovi Wendy & Frantisek2 11:14:26,80 1 00:34:27 Czech Republic Club
946sevilla MC1199  
Flanders
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George5 11:14:28,00 1 00:34:28 ITALICENSE
947slovenia MC1955  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha3 11:14:28,50 1 00:34:28 Slovenia Club
948germany MC0452  
Manchas
Team Volmer & Wilpers11 11:14:29,40 1 00:34:29 Münsterland
949hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:14:29,55 1 00:34:30 Hungary Pigeons Club
950italia MC2104  
Charlies Secret
Team Mogadja Ionel & Adrian4 11:14:30,25 1 00:34:30 Italia
951england MC1431  
Megs Marvel
Team Fev Flyers4 11:14:32,05 1 00:34:32 RPRA (Pigeon Association)
952kuwait MC2559  
Hobob
Nawaf Aldahoum4 11:14:32,65 1 00:34:33 Kuwait Club
953zaragoza MC0701  
Blaze Of Thunder
Jaime Ameller Pons2 11:14:33,35 1 00:34:33 Mensajeras BILBILIS
954belgium MC1433  
Destiny
Team Coloured Pigeons1 11:14:34,10 1 00:34:34 Fond Wallonie
955gran canaria MC2231  
Super Million
Team Carlos y Germán3 11:14:34,50 1 00:34:34 C.C. ANSITE
956germany MC1940  
Nick
Team Volmer & Levers5 11:14:35,35 1 00:34:35 Münsterland
957slovakia MC1177  
Mala
Team Marton J + I3 11:14:35,45 1 00:34:35 Slovakia Club
958england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate11 11:14:35,75 1 00:34:36 RPRA (Pigeon Association)
959eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:14:35,95 1 00:34:36 USA
960denmark MC2186  
Teide
Team M & C Hansen3 11:14:37,35 1 00:34:37 Denmark Club
961polska MC1462  
Blue 89
Tomasz Wiczling5 11:14:37,50 1 00:34:38 Polonia
962netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans5 11:14:38,50 1 00:34:38 Holland Pigeons Club
963tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria4 11:14:39,10 1 00:34:39 Adexe
964huelva MC1085  
Ro. Azul 06
Sergio Gómez Rodríguez6 11:14:39,20 1 00:34:39 Huelva
965rumania MC1361  
Gypsy
Team Tanase & Paul2 11:14:40,95 1 00:34:41 Romania
966wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts3 11:14:41,90 1 00:34:42 Wales Club
967netherlands MC2390  
Oby
Team Poelman - Kap5 11:14:42,20 1 00:34:42 Holland Pigeons Club
968sevilla MC0049  
Justin I
Francisco Gutiérrez7 11:14:43,40 1 00:34:43 ITALICENSE
969czech republic MC0720  
Karoq
Team Bohdana3 11:14:44,30 1 00:34:44 Czech Republic Club
970eeuu MC2146  
BLESSING
Team Cacofamily Loft1 11:14:45,35 1 00:34:45 USA
971polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling6 11:14:46,45 1 00:34:46 Polonia
972denmark MC2091  
Miss Ocean
Team Anita & Tage Gravesen6 11:14:47,30 1 00:34:47 Denmark Club
973england MC0031  
Sun City Girl
A. Harker4 11:14:49,00 1 00:34:49 RPRA (Pigeon Association)
974germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten2 11:14:50,95 1 00:34:51 Germany Club
975belgium MC1918  
Podolski
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC13 11:14:51,70 1 00:34:52 Fondclub Herent
976rumania MC2539  
Amber
Team Familia Bacalu10 11:14:52,55 1 00:34:53 Romania
977england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters4 11:14:52,90 1 00:34:53 RPRA (Pigeon Association)
978slovakia MC0750  
Greg 814
Team Greg27 11:14:53,75 1 00:34:54 Slovakia Club
979czech republic MC1036  
Krutas Harry
Team Bouchal4 11:14:54,10 1 00:34:54 Czech Republic Club
980rumania MC2540  
Alexander
Team Familia Bacalu11 11:14:57,65 1 00:34:58 Romania
981kuwait MC2596  
Bent Alfakheer
Bader Aldahoum2 11:14:58,00 1 00:34:58 Kuwait Club
982netherlands MC0974  
Lovely Job
Team Hooymans6 11:14:59,40 1 00:34:59 Holland Pigeons Club
983denmark MC2336  
Rotterdam
Team Jutland2 11:14:59,40 1 00:34:59 Denmark Club
984italia MC2074  
alcaparra
Giuseppe Patti2 11:14:59,50 1 00:35:00 Italia
985gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon10 11:14:59,70 1 00:35:00 C.C. Iniciativa Isleña
986belgium MC0389  
Atalanta
Team Belgium's Finest2 11:15:00,15 1 00:35:00 Lembeek Club - Belgium
987croatia MC0613  
Blade
Team Blazevic2 11:15:01,80 1 00:35:02 Croatia Pigeon Club
988slovakia MC1022  
Oliver
Team Benak2 11:15:03,95 1 00:35:04 Slovakia Club
989england MC1596  
Pauls Hope
Team Paul Smith Syndicate12 11:15:09,45 1 00:35:09 RPRA (Pigeon Association)
990austria MC1757  
Canan
Benjamin Neag12 11:15:09,95 1 00:35:10 Club Austria
991england MC1687  
Alina
Team T. Marian & L. Mosquera3 11:15:11,05 1 00:35:11 RPRA (Pigeon Association)
992belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells6 11:15:12,10 1 00:35:12 Denderbond Ninove
993netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn7 11:15:12,35 1 00:35:12 Holland Pigeons Club
994czech republic MC1308  
Lacrima
Team Bohdana4 11:15:12,45 1 00:35:12 Czech Republic Club
995polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski2 11:15:13,40 1 00:35:13 Polonia
996kuwait MC2594  
Eakht Aljowhara
Team Aldahoum Loft3 11:15:13,60 1 00:35:14 Kuwait Club
997wales MC1907  
Rasbull 83
Team Rasbull-Lofts.co.uk4 11:15:14,20 1 00:35:14 Wales Club
998croatia MC2389  
Dalmatian
Team Mate & Luka Culic4 11:15:14,65 1 00:35:15 Croatia Pigeon Club
999germany MC0455  
Eastern Promise
Team Volmer & Wilpers12 11:15:14,65 1 00:35:15 Münsterland
1000england MC1685  
Dilan
Danut Lucescu2 11:15:15,15 1 00:35:15 RPRA (Pigeon Association)
1001polska MC2328  
Arroba
Sylwester Ostapiuk1 11:15:16,10 1 00:35:16 Polonia
1002polska MC1171  
Popcorn John
Lukasz Sprycha9 11:15:16,10 1 00:35:16 Polonia
1003netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp2 11:15:16,20 1 00:35:16 Holland Pigeons Club
1004wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers2 11:15:16,55 1 00:35:17 Wales Club
1005austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer4 11:15:17,15 1 00:35:17 VRV - Oberoesterreich
1006austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin4 11:15:18,60 1 00:35:19 Club Austria
1007switzerland MC0451  
Dylan
Team Alp Race12 11:15:18,90 1 00:35:19 Suiza
1008wales MC1695  
Snydale Sun
Team Rhondda Rockets2 11:15:19,30 1 00:35:19 Wales Club
1009italia MC2449  
Celine P
Team Ghiacci & Celli4 11:15:20,70 1 00:35:21 Italia
1010england MC0157  
Thunder
Team Tumley Lofts Stud1 11:15:21,55 1 00:35:22 RPRA (Pigeon Association)
1011netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft9 11:15:22,45 1 00:35:22 Holland Pigeons Club
1012hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea15 11:15:22,50 1 00:35:22 Hungary Pigeons Club
1013england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud2 11:15:22,75 1 00:35:23 RPRA (Pigeon Association)
1014netherlands MC2188  
Frysian Satin
Sjaak Buwalda7 11:15:23,25 1 00:35:23 Holland Pigeons Club
1015belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon15 11:15:23,26 1 00:35:23 Club Olijftak Maaseik
1016polska MC1946  
Bernadette
Dariusz Skawinski15 11:15:23,40 1 00:35:23 Polonia
1017rumania MC1362  
Gyony
Nelu Burca1 11:15:25,50 1 00:35:26 Romania
1018england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts4 11:15:26,70 1 00:35:27 RPRA (Pigeon Association)
1019austria MC1768  
Marky
Benjamin Neag13 11:15:27,10 1 00:35:27 Club Austria
1020baleares MC0660  
Garbiñe
Team Ciutadellencs1 11:15:27,40 1 00:35:27 C.C.Ciutadella
1021austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler2 11:15:28,00 1 00:35:28 Club Austria
1022germany MC1008  
Santi
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:15:28,10 1 00:35:28 Germany Club
1023denmark MC2254  
De Dure
Team Soren og Tage2 11:15:28,70 1 00:35:29 Denmark Club
1024belgium MC2237  
Kenji
Team Moors en Dochters3 11:15:29,25 1 00:35:29 Fondclub Lanaken
1025turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet2 11:15:29,80 1 00:35:30 Turkey Flying Club
1026belgium MC1701  
Dries
Team Schaekers Brouns3 11:15:31,20 1 00:35:31 Fondclub Loft 24
1027eeuu MC2059  
Buftea
Julio C. Ramírez2 11:15:31,30 1 00:35:31 USA
1028belgium MC0407  
Koningspage
Team Belgium's Finest3 11:15:31,40 1 00:35:31 Lembeek Club - Belgium
1029rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru5 11:15:32,30 1 00:35:32 Romania
1030switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race13 11:15:33,05 1 00:35:33 Suiza
1031england MC0130  
Deneside Speed
Team Deneside Lofts5 11:15:33,10 1 00:35:33 RPRA (Pigeon Association)
1032hungary MC0570  
Little Ermerveen 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert6 11:15:33,45 1 00:35:33 Hungary Pigeons Club
1033croatia MC0853  
Patricia
Miljenko Blazevic2 11:15:33,85 1 00:35:34 Croatia Pigeon Club
1034belgium MC0894  
Simona
Team Breese Pigeons Friends5 11:15:34,30 1 00:35:34 Club Olijftak Maaseik
1035denmark MC2085  
Stallone
Team Ulrik & Claus2 11:15:35,10 1 00:35:35 Denmark Club
1036england MC1110  
Elsie
Team Downclose Lofts2 11:15:35,60 1 00:35:36 RPRA (Pigeon Association)
1037germany MC2269  
Icaro
Team Klaas & Sohn11 11:15:36,50 1 00:35:36 Rietberg Club
1038netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:15:37,10 1 00:35:37 Holland Pigeons Club
1039slovenia MC1787  
Lea
Team Sovic Barbara & Miha4 11:15:40,60 1 00:35:41 Slovenia Club
1040polska MC1750  
Hidden Glory
Krzysztof Szkolny3 11:15:41,75 1 00:35:42 Polonia
1041bulgaria MC2228  
Kubrat
Team Valya & Rosen Dobrevi7 11:15:42,45 1 00:35:42 Bulgaria Club
1042czech republic MC1042  
Pavla
Team Konopik & Motre2 11:15:43,60 1 00:35:44 Czech Republic Club
1043czech republic MC1192  
Zuzana
Team Konopik & Motre3 11:15:43,85 1 00:35:44 Czech Republic Club
1044netherlands MC2339  
Canary 10
Team Klein Falckenborg8 11:15:44,70 1 00:35:45 Holland Pigeons Club
1045switzerland MC2504  
Crui
Izet Licina1 11:15:44,75 1 00:35:45 Suiza
1046rumania MC1348  
Bolt
Team Bogdan & Tudor4 11:15:46,00 1 00:35:46 Romania
1047germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz3 11:15:46,05 1 00:35:46 Germany Club
1048south africa MC0039  
Flying Star
Team Samuels Loft9 11:15:49,95 1 00:35:50 South Africa Club
1049england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie4 11:15:51,55 1 00:35:52 RPRA (Pigeon Association)
1050polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride4 11:15:52,55 1 00:35:53 Polonia
1051italia MC2042  
Oscar
Team Gutas, Velocci & Albusoiu3 11:15:52,56 1 00:35:53 Italia
1052belgium MC0308  
Carres
David Jacobs2 11:15:52,85 1 00:35:53 Fond Wallonie
1053wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 11:15:54,15 1 00:35:54 Wales Club
1054england MC1999  
Phils Flyer
Team Fev Flyers5 11:15:54,45 1 00:35:54 RPRA (Pigeon Association)
1055turkey MC1713  
Recep 263
Team Emin-Recep Bayramoglu5 11:15:54,80 1 00:35:55 Turkey Flying Club
1056south africa MC0024  
Calefus
Team Petrus van Eeden3 11:15:55,35 1 00:35:55 South Africa Club
1057slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko1 11:15:55,40 1 00:35:55 Slovakia Club
1058switzerland MC2046  
Riki
Izet Licina2 11:15:55,70 1 00:35:56 Suiza
1059england MC0080  
Colita
Andrei Antoce2 11:15:55,75 1 00:35:56 RPRA (Pigeon Association)
1060polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski16 11:15:55,80 1 00:35:56 Polonia
1061polska MC2356  
Roly Chu
Sylwester Ostapiuk2 11:15:56,80 1 00:35:57 Polonia
1062england MC0177  
Polly
Team Turtoi & Vasile3 11:15:57,30 1 00:35:57 RPRA (Pigeon Association)
1063alicante MC1476  
Paniks Choice
Team Pets at Home SL3 11:15:57,75 1 00:35:58 Alicante
1064kuwait MC2565  
Chevy
Naje Ead3 11:15:59,05 1 00:35:59 Kuwait Club
1065turkey MC1834  
Eymen 233
Team Emin-Recep Bayramoglu6 11:15:59,26 1 00:35:59 Turkey Flying Club
1066turkey MC1780  
MPT 55
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:15:59,25 1 00:35:59 Turkey Flying Club
1067belgium MC1452  
PEC 256
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC14 11:15:59,30 1 00:35:59 Fondclub Herent
1068belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina3 11:15:59,80 1 00:36:00 Belgium Club
1069denmark MC2266  
Mosaic Junior
Team Anita & Tage Gravesen7 11:16:00,00 1 00:36:00 Denmark Club
1070austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag14 11:16:00,15 1 00:36:00 Club Austria
1071belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon16 11:16:00,55 1 00:36:01 Club Olijftak Maaseik
1072alicante MC1772  
Samson
Team Pets at Home SL4 11:16:01,15 1 00:36:01 Alicante
1073turkey MC1765  
Polis
Halil Seyhan4 11:16:01,55 1 00:36:02 Turkey Flying Club
1074europe MC0695  
Ema
Team Racing7 11:16:01,85 1 00:36:02 Club E.U.
1075turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan5 11:16:02,60 1 00:36:03 Turkey Flying Club
1076norway MC2101  
Germany Star
Team Helgesen Racing1 11:16:03,75 1 00:36:04 Norge Racing Pigeon Club
1077austria MC1759  
B & B 9
Team Bliege & Benjamin5 11:16:03,95 1 00:36:04 Club Austria
1078england MC0026  
Mauri
A. Harker5 11:16:04,75 1 00:36:05 RPRA (Pigeon Association)
1079slovakia MC0587  
Greg 027
Team Greg28 11:16:05,10 1 00:36:05 Slovakia Club
1080italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei3 11:16:05,55 1 00:36:06 Italia
1081kuwait MC2591  
Walad Rawah
Youser H. Aldahoum1 11:16:05,60 1 00:36:06 Kuwait Club
1082england MC0165  
Johns Back
Team Murray & Mills3 11:16:05,85 1 00:36:06 RPRA (Pigeon Association)
1083rumania MC1252  
Avis
Team Familia Bacalu12 11:16:06,30 1 00:36:06 Romania
1084rumania MC1809  
Innika
Hanus Vasile4 11:16:06,40 1 00:36:06 Romania
1085slovakia MC1087  
Greg 845
Team Greg29 11:16:06,45 1 00:36:06 Slovakia Club
1086belgium MC2491  
Micheline
Team G.V.J. Belgium2 11:16:06,65 1 00:36:07 Belgium Club
1087austria MC2421  
Hard Fighter
Alois Wiefler3 11:16:07,80 1 00:36:08 Club Austria
1088hungary MC1062  
Sanyika
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea16 11:16:07,90 1 00:36:08 Hungary Pigeons Club
1089netherlands MC0293  
Frysian Cyclone
Sjaak Buwalda8 11:16:08,50 1 00:36:08 Holland Pigeons Club
1090netherlands MC0419  
Gino
Team Gebr. Vieberink2 11:16:10,50 1 00:36:10 Holland Pigeons Club
1091england MC1950  
Toms Gift
Team Fev Flyers6 11:16:11,61 1 00:36:12 RPRA (Pigeon Association)
1092netherlands MC0390  
Kelly
Team H. V. Venrooij5 11:16:11,60 1 00:36:12 Holland Pigeons Club
1093hungary MC1346  
Muun
Team Szabo Peter & Bajnoczi Gabor1 11:16:12,50 1 00:36:12 Hungary Pigeons Club
1094south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden4 11:16:12,95 1 00:36:13 South Africa Club
1095slovakia MC1202  
Greg 866
Team Greg30 11:16:13,10 1 00:36:13 Slovakia Club
1096eeuu MC2318  
Iliana
Julio C. Ramírez3 11:16:13,55 1 00:36:14 USA
1097netherlands MC2372  
Nesbo
Team Mantel7 11:16:13,85 1 00:36:14 Holland Pigeons Club
1098england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford5 11:16:14,10 1 00:36:14 RPRA (Pigeon Association)
1099fuerteventura MC0612  
Lookin At Lucky
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:16:15,50 1 00:36:16 Gran Tarajal
1100austria MC2102  
Asterix
Alois Wiefler4 11:16:17,20 1 00:36:17 Club Austria
1101hungary MC1041  
Misi
Mihaly Barsony3 11:16:18,45 1 00:36:18 Hungary Pigeons Club
1102belgium MC1432  
Natacha
Vincent Neirynck4 11:16:18,75 1 00:36:19 Fond Wallonie
1103slovakia MC1067  
Greg 028
Team Greg31 11:16:19,30 1 00:36:19 Slovakia Club
1104polska MC0439  
Rentoir
Aleksander Golofit5 11:16:19,90 1 00:36:20 Polonia
1105netherlands MC2364  
Frysian Navigator
Sjaak Buwalda9 11:16:20,40 1 00:36:20 Holland Pigeons Club
1106norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing2 11:16:21,00 1 00:36:21 Norge Racing Pigeon Club
1107slovakia MC0602  
Krom
Ivan Blasko2 11:16:21,25 1 00:36:21 Slovakia Club
1108england MC1390  
Blue Thunder
Team Foster & Rump3 11:16:22,55 1 00:36:23 RPRA (Pigeon Association)
1109italia MC2319  
Demeter
Ioan Bulgagiu2 11:16:22,85 1 00:36:23 Italia
1110norway MC1328  
Atila
Iuliu Balint5 11:16:22,95 1 00:36:23 Norge Racing Pigeon Club
1111switzerland MC0420  
esmeralda
Team Alp Race14 11:16:23,40 1 00:36:23 Suiza
1112portugal MC1876  
Fergie
Team Amorim - Amorim1 11:16:23,65 1 00:36:24 Aveiro-Portugal
1113rumania MC2524  
Red mario
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:16:23,70 1 00:36:24 Romania
1114europe MC0486  
Wolfsblut
Team Racing8 11:16:23,80 1 00:36:24 Club E.U.
1115turkey MC1766  
Taner
Team Tayyar & Barkin Basaram3 11:16:25,00 1 00:36:25 Turkey Flying Club
1116denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus3 11:16:25,10 1 00:36:25 Denmark Club
1117denmark MC2284  
Ramos Junior
Team Anita & Tage Gravesen8 11:16:27,15 1 00:36:27 Denmark Club
1118turkey MC1735  
Hazerfen
Team Yavuz-Cihan3 11:16:27,35 1 00:36:27 Turkey Flying Club
1119slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik3 11:16:27,70 1 00:36:28 Slovakia Club
1120kuwait MC2580  
Bent Alfercaml
Bader Aldahoum3 11:16:28,25 1 00:36:28 Kuwait Club
1121netherlands MC0986  
Beky
J.T.E. Morsink4 11:16:29,75 1 00:36:30 Holland Pigeons Club
1122slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska2 11:16:30,05 1 00:36:30 Slovakia Club
1123england MC0096  
Lightning
Team Tumley Lofts Stud3 11:16:30,75 1 00:36:31 RPRA (Pigeon Association)
1124germany MC2099  
king of the ring
Team Dersch & Gnittka & Linne3 11:16:31,80 1 00:36:32 Wetter
1125belgium MC2232  
Rahct
Team Geusens3 11:16:32,40 1 00:36:32 Belgium Club
1126netherlands MC0448  
Braco
Team Gebr. Vieberink3 11:16:32,90 1 00:36:33 Holland Pigeons Club
1127switzerland MC1047  
Snowstorm 2
Team Schnee White Lofts1 11:16:34,20 1 00:36:34 Suiza
1128belgium MC0386  
Gold Mover
A. en C. Roels6 11:16:34,20 1 00:36:34 Belgium Club
1129austria MC1858  
Maya
Benjamin Neag15 11:16:34,30 1 00:36:34 Club Austria
1130wales MC1678  
Rivers of Belief
Team Men of Gwent4 11:16:35,45 1 00:36:35 Wales Club
1131england MC0245  
Cruze
Team Goldsmith Lofts4 11:16:36,60 1 00:36:37 RPRA (Pigeon Association)
1132turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer3 11:16:37,00 1 00:36:37 Turkey Flying Club
1133netherlands MC0442  
Legacy
Team Hageman & Liplijn8 11:16:38,65 1 00:36:39 Holland Pigeons Club
1134england MC1589  
Tweeky
Andy Gregson2 11:16:38,85 1 00:36:39 RPRA (Pigeon Association)
1135netherlands MC0214  
Naldy
E. van Aalten3 11:16:38,90 1 00:36:39 Holland Pigeons Club
1136germany MC2508  
Ufo
Gabriel Valo3 11:16:39,10 1 00:36:39 Germany Club
1137polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha10 11:16:39,55 1 00:36:40 Polonia
1138netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer5 11:16:40,45 1 00:36:40 Holland Pigeons Club
1139austria MC1864  
Leo
Benjamin Neag16 11:16:40,70 1 00:36:41 Club Austria
1140england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts5 11:16:40,80 1 00:36:41 RPRA (Pigeon Association)
1141wales MC1612  
Humberston Lad
Team WNFC Winners 20172 11:16:41,05 1 00:36:41 Wales Club
1142croatia MC0665  
Vera
Team Topic3 11:16:41,80 1 00:36:42 Croatia Pigeon Club
1143belgium MC2032  
Ricciardo
Team Creemers & Zoon17 11:16:41,81 1 00:36:42 Club Olijftak Maaseik
1144netherlands MC2199  
Canary 9
Team Klein Falckenborg9 11:16:43,60 1 00:36:44 Holland Pigeons Club
1145austria MC2127  
Katinka H.
Ferenc Butyka1 11:16:44,05 1 00:36:44 VRV - Oberoesterreich
1146wales MC1424  
Rudolf
Paul Bamford4 11:16:44,75 1 00:36:45 Wales Club
1147polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski17 11:16:45,10 1 00:36:45 Polonia
1148germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann3 11:16:47,40 1 00:36:47 Oberfranken Club
1149polska MC0482  
New Star
Team Stepniewski LKK2 11:16:47,80 1 00:36:48 Polonia
1150germany MC1155  
Swift Four
Team Volmer & Levers6 11:16:49,05 1 00:36:49 Münsterland
1151kuwait MC2592  
Eakht 091
Youser H. Aldahoum2 11:16:51,00 1 00:36:51 Kuwait Club
1152wales MC1581  
Louis
Paul Bamford5 11:16:51,10 1 00:36:51 Wales Club
1153hungary MC0820  
Queen
Horvath Szabolcs1 11:16:52,20 1 00:36:52 Hungary Pigeons Club
1154ireland MC0282  
Highway Celtic Spitfire
Team Highway Lofts3 11:16:52,21 1 00:36:52 Irish Homing Union
1155huelva MC1507  
King
Sergio Gómez Rodríguez7 11:16:52,35 1 00:36:52 Huelva
1156england MC1658  
Favorit
Team T. Marian & L. Mosquera4 11:16:53,25 1 00:36:53 RPRA (Pigeon Association)
1157england MC0193  
Stevie Wonder
S. Marsh8 11:16:54,10 1 00:36:54 RPRA (Pigeon Association)
1158hungary MC0763  
Esso
Jozsef Kovacs8 11:16:56,50 1 00:36:56 Hungary Pigeons Club
1159italia MC2223  
Tamara
Renato Cantu8 11:16:56,60 1 00:36:57 Italia
1160rumania MC2533  
Nini 221
Team Nini & Pitea2 11:16:56,70 1 00:36:57 Romania
1161germany MC1398  
Kleine Dirk
Fedoseev Vitalij3 11:16:57,10 1 00:36:57 Harsewinkel Club
1162slovakia MC0818  
Mag
Team BRZY3 11:16:57,95 1 00:36:58 Slovakia Club
1163south africa MC0021  
Joliet Louis
Team Samuels Loft10 11:16:58,10 1 00:36:58 South Africa Club
1164germany MC0528  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube5 11:16:58,60 1 00:36:59 Germany Club
1165belgium MC2035  
Rita
Team Penne-Pudic2 11:16:58,65 1 00:36:59 Denderbond Ninove
1166england MC0267  
Bettys No.1
Team Murray & Mills4 11:16:59,10 1 00:36:59 RPRA (Pigeon Association)
1167hungary MC1029  
Enci
Jozsef Kovacs9 11:16:59,30 1 00:36:59 Hungary Pigeons Club
1168south africa MC0044  
Bass
Team Petrus van Eeden5 11:16:59,80 1 00:37:00 South Africa Club
1169england MC2031  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate13 11:17:01,35 1 00:37:01 RPRA (Pigeon Association)
1170tenerife MC1351  
Sidel
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:17:02,60 1 00:37:03 GRAN FONDO
1171italia MC2426  
Morgan
Renato Cantu9 11:17:03,05 1 00:37:03 Italia
1172germany MC2430  
Werner
Team Dersch & Gnittka & Linne4 11:17:03,35 1 00:37:03 Wetter
1173belgium MC0375  
Dagpauwoog
Team Belgium's Finest4 11:17:04,00 1 00:37:04 Lembeek Club - Belgium
1174hungary MC0674  
Top 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert7 11:17:04,40 1 00:37:04 Hungary Pigeons Club
1175bosnia herzegovina MC2467  
Raso
Team Ivankovic & Jovovic5 11:17:05,55 1 00:37:06 Bosnia & Herzegovina Club
1176switzerland MC2129  
Bartell
Izet Licina3 11:17:07,25 1 00:37:07 Suiza
1177germany MC2495  
Farrell
Team Klaas & Sohn12 11:17:08,00 1 00:37:08 Rietberg Club
1178asturias MC2180  
Top Selection
Fernando Loredo Piñera1 11:17:08,00 1 00:37:08 R.C.C. Asturias
1179gran canaria MC1258  
High Arrival
Team Maspalomas1 11:17:08,20 1 00:37:08 C.C. ANSITE
1180germany MC1524  
Crystal Ann
Matthias Sprang5 11:17:08,75 1 00:37:09 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1181netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan9 11:17:09,95 1 00:37:10 Holland Pigeons Club
1182england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate14 11:17:12,75 1 00:37:13 RPRA (Pigeon Association)
1183polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac5 11:17:13,75 1 00:37:14 Polonia
1184polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski7 11:17:13,85 1 00:37:14 Polonia
1185england MC0195  
Bacardi
Abrahams Selwyn3 11:17:15,20 1 00:37:15 RPRA (Pigeon Association)
1186netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:17:16,50 1 00:37:16 Holland Pigeons Club
1187germany MC0449  
Samba
Team Volmer & Wilpers13 11:17:16,95 1 00:37:17 Münsterland
1188england MC0067  
Dulcinea
A. Harker6 11:17:19,70 1 00:37:20 RPRA (Pigeon Association)
1189wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 11:17:21,75 1 00:37:22 Wales Club
1190slovakia MC1091  
Greg 022
Team Greg32 11:17:22,20 1 00:37:22 Slovakia Club
1191germany MC1003  
Roberto
Team Schupp2 11:17:22,40 1 00:37:22 Schwaben-Allgäu Club
1192austria MC1331  
Jana
Benjamin Neag17 11:17:24,55 1 00:37:25 Club Austria
1193england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate15 11:17:24,65 1 00:37:25 RPRA (Pigeon Association)
1194england MC0225  
Ba Al
Team Mambo Boys1 11:17:24,80 1 00:37:25 RPRA (Pigeon Association)
1195netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan10 11:17:25,60 1 00:37:26 Holland Pigeons Club
1196netherlands MC0464  
Anelka
Team Hageman & Liplijn9 11:17:26,50 1 00:37:26 Holland Pigeons Club
1197italia MC2335  
Indira
Renato Cantu10 11:17:26,95 1 00:37:27 Italia
1198hungary MC1142  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea17 11:17:27,40 1 00:37:27 Hungary Pigeons Club
1199belgium MC0322  
Ines
Team Thone, Vierendeels & Thione3 11:17:27,70 1 00:37:28 Fondclub Eeklo - Ramillies
1200polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski1 11:17:27,95 1 00:37:28 Polonia
1201belgium MC1645  
PEC 262
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC15 11:17:28,45 1 00:37:28 Fondclub Herent
1202belgium MC1215  
Hazard
Team Monick Nys & Kris Govers2 11:17:29,05 1 00:37:29 Belgium Club
1203rumania MC1801  
Its Your Love
Team Nini & Pitea3 11:17:30,05 1 00:37:30 Romania
1204hungary MC0691  
Lujzi
Jozsef Kovacs10 11:17:30,30 1 00:37:30 Hungary Pigeons Club
1205south africa MC0075  
Power Lady
Team Petrus van Eeden6 11:17:31,20 1 00:37:31 South Africa Club
1206rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah6 11:17:31,40 1 00:37:31 Romania
1207slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska3 11:17:32,40 1 00:37:32 Slovakia Club
1208netherlands MC0134  
Scooby
E. van Aalten4 11:17:32,75 1 00:37:33 Holland Pigeons Club
1209netherlands MC0243  
Skipes
Team John Rimmelzwaan11 11:17:33,50 1 00:37:34 Holland Pigeons Club
1210fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz4 11:17:34,10 1 00:37:34 Gran Tarajal
1211england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers7 11:17:34,20 1 00:37:34 RPRA (Pigeon Association)
1212kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum4 11:17:34,45 1 00:37:34 Kuwait Club
1213wales MC0164  
Pado
Team Men of Gwent5 11:17:34,95 1 00:37:35 Wales Club
1214england MC0179  
Mataku
Team Nenlorrie5 11:17:35,80 1 00:37:36 RPRA (Pigeon Association)
1215netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan12 11:17:36,65 1 00:37:37 Holland Pigeons Club
1216tenerife MC2382  
Diego
Team Columbacanaria5 11:17:36,70 1 00:37:37 Adexe
1217wales MC1679  
Modern Crusader
Steve Evans2 11:17:36,80 1 00:37:37 Wales Club
1218slovakia MC1018  
Greg 311
Team Greg33 11:17:36,90 1 00:37:37 Slovakia Club
1219turkey MC1741  
MPT 76
Team Tayyar & Barkin Basaram4 11:17:37,05 1 00:37:37 Turkey Flying Club
1220slovakia MC0797  
Dano
Team Krajcik Daniel & Andrea7 11:17:37,20 1 00:37:37 Slovakia Club
1221czech republic MC0744  
Radhika
Team Familie Karas Antonin3 11:17:37,60 1 00:37:38 Czech Republic Club
1222germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz1 11:17:38,15 1 00:37:38 Koblenz Club
1223denmark MC2302  
Nedy
Henrik Meldgaard2 11:17:38,35 1 00:37:38 Denmark Club
1224germany MC2082  
Dural
Team Schnellin5 11:17:38,45 1 00:37:38 Sachsen Club
1225germany MC2366  
Cocky
Team Klaas & Sohn13 11:17:39,25 1 00:37:39 Rietberg Club
1226england MC0118  
Brave Dream
Team Turtoi & Vasile4 11:17:39,75 1 00:37:40 RPRA (Pigeon Association)
1227netherlands MC0898  
Blauwneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:17:42,40 1 00:37:42 Holland Pigeons Club
1228bahrain MC2576  
Al Kooheji 4
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:17:42,45 1 00:37:42 Bahrain Pigeon Union
1229wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers3 11:17:42,80 1 00:37:43 Wales Club
1230polska MC1538  
Cassius
Andrzej Jankowski8 11:17:43,15 1 00:37:43 Polonia
1231turkey MC1770  
Ruzgar
Ihsan Sariyer4 11:17:43,25 1 00:37:43 Turkey Flying Club
1232england MC1688  
Pauls Class
Team Paul Smith Syndicate16 11:17:43,55 1 00:37:44 RPRA (Pigeon Association)
1233switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina4 11:17:44,05 1 00:37:44 Suiza
1234netherlands MC2043  
Nelly
Gerrit Knol3 11:17:44,30 1 00:37:44 Holland Pigeons Club
1235slovakia MC0834  
Geroj
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:17:44,75 1 00:37:45 Slovakia Club
1236croatia MC1032  
Zvonimir
Team Pudic Family2 11:17:45,35 1 00:37:45 Croatia Pigeon Club
1237rumania MC1228  
Oregon
Team Pigeons360.com6 11:17:45,60 1 00:37:46 Romania
1238hungary MC0852  
Meme
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea18 11:17:45,85 1 00:37:46 Hungary Pigeons Club
1239england MC1564  
Klassy Lass
Team Fev Flyers8 11:17:47,10 1 00:37:47 RPRA (Pigeon Association)
1240england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate17 11:17:47,15 1 00:37:47 RPRA (Pigeon Association)
1241netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn10 11:17:49,55 1 00:37:50 Holland Pigeons Club
1242england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son3 11:17:51,30 1 00:37:51 RPRA (Pigeon Association)
1243belgium MC1379  
ANATOOL
Roger Mertens8 11:17:51,40 1 00:37:51 Fond Wallonie
1244polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski18 11:17:52,05 1 00:37:52 Polonia
1245netherlands MC0241  
Quality Street
Team di Roberto2 11:17:52,85 1 00:37:53 Holland Pigeons Club
1246tenerife MC1369  
Lally
Team Montiel & Sicilia & Vahillo3 11:17:53,10 1 00:37:53 GRAN FONDO
1247kuwait MC2573  
Kuwait 5
Thamer Rashed4 11:17:53,30 1 00:37:53 Kuwait Club
1248huelva MC2233  
Princesa Azul
Sergio Gómez Rodríguez8 11:17:53,30 1 00:37:53 Huelva
1249belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels7 11:17:53,85 1 00:37:54 Belgium Club
1250cordoba MC0054  
Ulises
Dámaso Melero4 11:17:54,65 1 00:37:55 Malagüeño
1251polska MC0557  
Windstorm
Piotr Pepel2 11:17:54,85 1 00:37:55 Polonia
1252tenerife MC0397  
Firgas
Team Herrera y Jaime6 11:17:55,85 1 00:37:56 Adexe
1253england MC1595  
Its a Diamond
Team Fev Flyers9 11:17:57,10 1 00:37:57 RPRA (Pigeon Association)
1254slovenia MC1802  
Filip
Team Sovic Barbara & Miha5 11:17:57,90 1 00:37:58 Slovenia Club
1255austria MC1843  
B & B 7
Team Bliege & Benjamin6 11:17:57,95 1 00:37:58 Club Austria
1256belgium MC0412  
Easy
Team Hok Severs1 11:17:58,65 1 00:37:59 Belgium Club
1257ireland MC0018  
Highway Celtic Tiger
Team Highway Lofts4 11:17:58,70 1 00:37:59 Irish Homing Union
1258germany MC0521  
Frank 2
Team Zumdiek4 11:17:59,45 1 00:37:59 Germany Club
1259belgium MC1941  
Rilla
Team Loft Marina4 11:18:01,10 1 00:38:01 Belgium Club
1260polska MC1954  
Bucky
Krzysztof Szkolny4 11:18:01,45 1 00:38:01 Polonia
1261rumania MC2068  
Jersey Girl
Emil Buta2 11:18:02,10 1 00:38:02 Romania
1262czech republic MC1065  
Stana III
Team Konopik & Motre4 11:18:02,50 1 00:38:02 Czech Republic Club
1263netherlands MC2230  
Griet
Team Santing pigeons Borger3 11:18:03,60 1 00:38:04 Holland Pigeons Club
1264netherlands MC2212  
Powerhouse
Team Poelman - Kap6 11:18:03,85 1 00:38:04 Holland Pigeons Club
1265england MC0957  
Xerach
Team Downclose Lofts3 11:18:04,60 1 00:38:05 RPRA (Pigeon Association)
1266gran canaria MC1221  
Tonio
Team Yahvé, Oliver & Fredy9 11:18:04,75 1 00:38:05 Club Los Socios
1267wales MC2029  
Fight To The Finish
Paul Bamford6 11:18:06,35 1 00:38:06 Wales Club
1268wales MC1833  
Rasbull 85
Team Rasbull-Lofts.co.uk5 11:18:06,55 1 00:38:07 Wales Club
1269croatia MC0574  
Nevera
Miljenko Blazevic3 11:18:06,95 1 00:38:07 Croatia Pigeon Club
1270slovakia MC1204  
Greg 312
Team Greg34 11:18:07,20 1 00:38:07 Slovakia Club
1271ireland MC0070  
Highway Celtic Flash
Team Highway Lofts5 11:18:07,65 1 00:38:08 Irish Homing Union
1272belgium MC0385  
Bliksemschicht
Roger Mertens9 11:18:07,75 1 00:38:08 Fond Wallonie
1273slovakia MC1213  
Greg 302
Team Greg35 11:18:08,85 1 00:38:09 Slovakia Club
1274belgium MC1099  
Pine Shine
Team Camps & Geraerts Erwin3 11:18:09,35 1 00:38:09 Belgium Club
1275germany MC0484  
Richards One
Matthias Sprang6 11:18:09,50 1 00:38:10 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1276turkey MC1728  
Karakurt
Karakurt Koroglu3 11:18:09,51 1 00:38:10 Turkey Flying Club
1277rumania MC1793  
Conztanza
Team Familia Bacalu13 11:18:10,05 1 00:38:10 Romania
1278czech republic MC0833  
Hangover
Team Bouchal5 11:18:10,45 1 00:38:10 Czech Republic Club
1279denmark MC2385  
Abacus
Team Brdr. Broebech3 11:18:13,00 1 00:38:13 Denmark Club
1280belgium MC2296  
Gevlekt Mannetje
Team Red Devils Racing4 11:18:14,55 1 00:38:15 Club Olijftak Maaseik
1281belgium MC0928  
Summer
Vincent Neirynck5 11:18:14,60 1 00:38:15 Fond Wallonie
1282eeuu MC2563  
Kuwait Aleez 5
Robert Longid5 11:18:15,40 1 00:38:15 USA
1283belgium MC2293  
Mickey Mouse
Roger Mertens10 11:18:15,50 1 00:38:16 Fond Wallonie
1284slovakia MC0840  
Ada
Team Saradin1 11:18:15,65 1 00:38:16 Slovakia Club
1285slovakia MC0775  
Greg 913
Team Greg36 11:18:16,05 1 00:38:16 Slovakia Club
1286tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González5 11:18:16,20 1 00:38:16 Abona Sur
1287england MC1691  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate18 11:18:17,65 1 00:38:18 RPRA (Pigeon Association)
1288germany MC2080  
Charity Superstar
Team Klaas & Sohn14 11:18:18,75 1 00:38:19 Rietberg Club
1289netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon6 11:18:19,50 1 00:38:20 Holland Pigeons Club
1290belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest5 11:18:19,51 1 00:38:20 Lembeek Club - Belgium
1291polska MC0502  
Tao
Aleksander Golofit6 11:18:19,60 1 00:38:20 Polonia
1292germany MC1992  
Bagina
Fedoseev Vitalij4 11:18:20,40 1 00:38:20 Harsewinkel Club
1293polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski2 11:18:20,70 1 00:38:21 Polonia
1294netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink3 11:18:21,25 1 00:38:21 Holland Pigeons Club
1295germany MC2273  
Daralina
Team Fam. Flonta5 11:18:21,50 1 00:38:22 Germany Club
1296netherlands MC2448  
Laughing Jewel
Tom Van der Kamp3 11:18:21,60 1 00:38:22 Holland Pigeons Club
1297rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor5 11:18:22,80 1 00:38:23 Romania
1298polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling7 11:18:23,30 1 00:38:23 Polonia
1299rumania MC1881  
Vio 6
Viorel Gah7 11:18:23,65 1 00:38:24 Romania
1300england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills5 11:18:23,80 1 00:38:24 RPRA (Pigeon Association)
1301england MC1000  
Nuhazet
Team Downclose Lofts4 11:18:23,81 1 00:38:24 RPRA (Pigeon Association)
1302rumania MC1982  
Ginger
Class 8884 11:18:24,50 1 00:38:24 Romania
1303germany MC0532  
Eric
Team Volmer & Wilpers14 11:18:24,75 1 00:38:25 Münsterland
1304belgium MC1648  
Marniek
Team de Wilde & van Driessche2 11:18:27,30 1 00:38:27 Belgium Club
1305belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC16 11:18:27,75 1 00:38:28 Fondclub Herent
1306england MC0158  
Deneside Red
Team Deneside Lofts6 11:18:28,10 1 00:38:28 RPRA (Pigeon Association)
1307belgium MC0307  
De aurelia
Team Belgium's Finest6 11:18:29,25 1 00:38:29 Lembeek Club - Belgium
1308netherlands MC2256  
Nala
B. Goedee3 11:18:29,45 1 00:38:29 Holland Pigeons Club
1309turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:18:30,15 1 00:38:30 Turkey Flying Club
1310norway MC1268  
Zizin
Iuliu Balint6 11:18:30,70 1 00:38:31 Norge Racing Pigeon Club
1311polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling8 11:18:30,71 1 00:38:31 Polonia
1312belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin4 11:18:31,75 1 00:38:32 Belgium Club
1313fuerteventura MC0705  
Regus
Eduardo Cristo Santiesteban Luna5 11:18:31,80 1 00:38:32 Gran Tarajal
1314england MC1586  
Molly
Andy Gregson3 11:18:36,75 1 00:38:37 RPRA (Pigeon Association)
1315germany MC2204  
Legolas
Michael Zeug1 11:18:38,50 1 00:38:38 Germany Club
1316hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs2 11:18:39,80 1 00:38:40 Hungary Pigeons Club
1317germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 11:18:41,25 1 00:38:41 Germany Club
1318norway MC1296  
Harald
Iuliu Balint7 11:18:43,20 1 00:38:43 Norge Racing Pigeon Club
1319polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski19 11:18:44,10 1 00:38:44 Polonia
1320netherlands MC0116  
Isa Bean
Team Van der Heide - Napoleon7 11:18:51,30 1 00:38:51 Holland Pigeons Club
1321italia MC2239  
Lampo
Team Danci Dumitru & Loredana3 11:18:51,70 1 00:38:52 Italia
1322denmark MC2483  
Practicante
Henrik Meldgaard3 11:18:54,55 1 00:38:55 Denmark Club
1323switzerland MC0501  
Asadi Star
Team Alp Race15 11:18:55,10 1 00:38:55 Suiza
1324germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 11:18:58,15 1 00:38:58 Germany Club
1325germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn15 11:18:58,50 1 00:38:58 Rietberg Club
1326germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz2 11:18:58,75 1 00:38:59 Koblenz Club
1327belgium MC2454  
Claudias 2
Team Devos E.2 11:19:02,15 1 00:39:02 Belgium Club
1328germany MC2411  
Marc IG
Team Dersch & Gnittka & Linne5 11:19:04,25 1 00:39:04 Wetter
1329hungary MC0717  
Andrea
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea19 11:19:04,35 1 00:39:04 Hungary Pigeons Club
1330bosnia herzegovina MC2398  
Jelena
Team Ivankovic & Jovovic6 11:19:09,65 1 00:39:10 Bosnia & Herzegovina Club
1331netherlands MC2097  
Coba
Team Santing pigeons Borger4 11:19:09,75 1 00:39:10 Holland Pigeons Club
1332polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha11 11:19:09,95 1 00:39:10 Polonia
1333bahrain MC2590  
Al Kooheji 2
Husain Ali Ahmed Al Kooheji3 11:19:10,05 1 00:39:10 Bahrain Pigeon Union
1334belgium MC1947  
LPS 17-34
Team Red Devils Racing5 11:19:12,50 1 00:39:12 Club Olijftak Maaseik
1335sevilla MC1400  
Miss Wonderduk
Francisco Gutiérrez8 11:19:13,40 1 00:39:13 ITALICENSE
1336turkey MC1839  
Idil
Team Emrullah Oraloglu3 11:19:13,45 1 00:39:13 Turkey Flying Club
1337belgium MC1647  
Podiumpigeons VD Velde 73
Team Podiumpigeons2 11:19:14,40 1 00:39:14 Land van Aalst
1338rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul3 11:19:14,45 1 00:39:14 Romania
1339england MC1026  
Dada
Team Gallagher1 11:19:14,50 1 00:39:14 RPRA (Pigeon Association)
1340scotland MC0119  
Simply the Best
William Donachie7 11:19:16,45 1 00:39:16 Scottish Homing Union
1341switzerland MC1194  
Cosmo 62
Team Alp Race16 11:19:16,50 1 00:39:16 Suiza
1342germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn16 11:19:16,85 1 00:39:17 Rietberg Club
1343slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi7 11:19:17,20 1 00:39:17 Slovakia Club
1344polska MC0869  
Europe Girl
Michal Klassa2 11:19:17,65 1 00:39:18 Polonia
1345rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu14 11:19:17,90 1 00:39:18 Romania
1346netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo6 11:19:17,95 1 00:39:18 Holland Pigeons Club
1347germany MC0495  
Kepell Meister
Paul-Heinz Wesjohann4 11:19:18,25 1 00:39:18 Oberfranken Club
1348fuerteventura MC2027  
Hocus Pocus
Francisco Díaz5 11:19:18,30 1 00:39:18 Gran Tarajal
1349gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas2 11:19:18,55 1 00:39:19 C.C. ANSITE
1350polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit7 11:19:18,70 1 00:39:19 Polonia
1351belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers2 11:19:18,75 1 00:39:19 Belgium Club
1352south africa MC0022  
Elis Star
Team Petrus van Eeden7 11:19:19,20 1 00:39:19 South Africa Club
1353belgium MC1453  
LPS 17-06
Team Leyen-Paloma-Segers Racing12 11:19:19,25 1 00:39:19 Club Olijftak Maaseik
1354netherlands MC1107  
Edolski
Team Soepboer6 11:19:19,85 1 00:39:20 Holland Pigeons Club
1355netherlands MC0883  
Dark Moondancer
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink3 11:19:19,95 1 00:39:20 Holland Pigeons Club
1356italia MC2305  
Stan
Team TNST6 11:19:20,01 1 00:39:20 Italia
1357india MC2329  
Ajith
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee4 11:19:20,00 1 00:39:20 Royal Pigeon Society India
1358england MC0864  
Angie
Team Downclose Lofts5 11:19:20,45 1 00:39:20 RPRA (Pigeon Association)
1359netherlands MC1968  
Hannibaal
Team One Loft10 11:19:20,70 1 00:39:21 Holland Pigeons Club
1360asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella9 11:19:20,85 1 00:39:21 R.C. Oviedo
1361slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko3 11:19:20,95 1 00:39:21 Slovakia Club
1362eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:19:21,65 1 00:39:22 USA
1363netherlands MC0485  
Gandhy
Team Gebr. Vieberink4 11:19:21,90 1 00:39:22 Holland Pigeons Club
1364italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 11:19:22,65 1 00:39:23 Italia
1365hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea20 11:19:22,70 1 00:39:23 Hungary Pigeons Club
1366gran canaria MC1631  
Maki
Team Farallon11 11:19:22,85 1 00:39:23 C.C. Iniciativa Isleña
1367tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho1 11:19:22,90 1 00:39:23 Adexe
1368india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki4 11:19:22,95 1 00:39:23 Royal Pigeon Society India
1369cordoba MC0065  
Quintin
Dámaso Melero5 11:19:23,05 1 00:39:23 Malagüeño
1370italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei4 11:19:23,25 1 00:39:23 Italia
1371polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac6 11:19:23,30 1 00:39:23 Polonia
1372wales MC0188  
Jack
Team Men of Gwent6 11:19:23,35 1 00:39:23 Wales Club
1373england MC1784  
Illusion
Team Lanoak Lofts4 11:19:23,50 1 00:39:24 RPRA (Pigeon Association)
1374belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters4 11:19:23,60 1 00:39:24 Fondclub Lanaken
1375england MC0216  
Dollys Boy
Team Mambo Boys2 11:19:24,35 1 00:39:24 RPRA (Pigeon Association)
1376netherlands MC0354  
Amadeo
Team Twin Brothers Gelderland4 11:19:24,65 1 00:39:25 Holland Pigeons Club
1377rumania MC1323  
Brendt
Team Familia Bacalu15 11:19:24,80 1 00:39:25 Romania
1378polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas3 11:19:25,00 1 00:39:25 Polonia
1379rumania MC1247  
Gabriel
Florentin Chirita1 11:19:25,70 1 00:39:26 Romania
1380netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon8 11:19:25,85 1 00:39:26 Holland Pigeons Club
1381slovakia MC1083  
Dca
Team Marton J + I4 11:19:26,80 1 00:39:27 Slovakia Club
1382netherlands MC0979  
Clear Moon
Team One Loft11 11:19:26,90 1 00:39:27 Holland Pigeons Club
1383england MC0142  
Banny
Andrei Antoce3 11:19:27,40 1 00:39:27 RPRA (Pigeon Association)
1384eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:19:28,25 1 00:39:28 USA
1385netherlands MC1118  
Sattelite Of Love
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink4 11:19:28,30 1 00:39:28 Holland Pigeons Club
1386gran canaria MC0739  
Wise
Team Yahvé, Oliver & Fredy10 11:19:28,45 1 00:39:28 Club Los Socios
1387austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer5 11:19:28,65 1 00:39:29 VRV - Oberoesterreich
1388netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft12 11:19:29,00 1 00:39:29 Holland Pigeons Club
1389cordoba MC0046  
Atena
Dámaso Melero6 11:19:29,40 1 00:39:29 Malagüeño
1390netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer7 11:19:29,80 1 00:39:30 Holland Pigeons Club
1391polska MC0908  
Bee Jay
Krzysztof Lepuch4 11:19:29,85 1 00:39:30 Polonia
1392wales MC1963  
Touch of Class
Team P. K. Lofts4 11:19:30,25 1 00:39:30 Wales Club
1393slovakia MC0785  
Greg 823
Team Greg37 11:19:30,50 1 00:39:30 Slovakia Club
1394netherlands MC0470  
Crystal Crickett
Team Gebr. Vieberink5 11:19:30,85 1 00:39:31 Holland Pigeons Club
1395turkey MC1734  
Abdulkadir
Team Mehmet-Fatih Donder2 11:19:31,20 1 00:39:31 Turkey Flying Club
1396south africa MC0069  
Puty
Team Samuels Loft11 11:19:31,55 1 00:39:32 South Africa Club
1397austria MC1861  
Splint
Erwin Brandner2 11:19:31,56 1 00:39:32 VRV - Oberoesterreich
1398gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy11 11:19:31,60 1 00:39:32 Club Los Socios
1399turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar4 11:19:31,65 1 00:39:32 Turkey Flying Club
1400germany MC2174  
Costa
Matthias Sprang7 11:19:32,00 1 00:39:32 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1401germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz4 11:19:32,10 1 00:39:32 Germany Club
1402tenerife MC1358  
Cholo
Team Montiel & Sicilia & Vahillo4 11:19:32,80 1 00:39:33 GRAN FONDO
1403denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard4 11:19:32,81 1 00:39:33 Denmark Club
1404england MC1694  
Pauls Magic
Team Paul Smith Syndicate19 11:19:32,95 1 00:39:33 RPRA (Pigeon Association)
1405bulgaria MC1234  
Aliana
Team Vicont & Vicontesa2 11:19:33,05 1 00:39:33 Bulgaria Club
1406belgium MC0949  
Crimson
Roger Mertens11 11:19:33,06 1 00:39:33 Fond Wallonie
1407slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:19:33,15 1 00:39:33 Slovakia Club
1408asturias MC0622  
Ramses
Alfonso Herrero Pérez2 11:19:33,55 1 00:39:34 R.C. Oviedo
1409slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea8 11:19:34,05 1 00:39:34 Slovakia Club
1410rumania MC1366  
Frome
Florentin Chirita2 11:19:34,10 1 00:39:34 Romania
1411rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile5 11:19:34,50 1 00:39:35 Romania
1412england MC0181  
Cool Carrot III
Team Cool Carrot3 11:19:34,51 1 00:39:34 RPRA (Pigeon Association)
1413polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac7 11:19:34,75 1 00:39:35 Polonia
1414hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs11 11:19:34,95 1 00:39:35 Hungary Pigeons Club
1415italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 11:19:35,60 1 00:39:36 Italia
1416netherlands MC1006  
Smackeroo
J.T.E. Morsink5 11:19:35,95 1 00:39:36 Holland Pigeons Club
1417slovakia MC1080  
Gordon
Team Viglas JJM4 11:19:36,65 1 00:39:37 Slovakia Club
1418rumania MC1338  
Adina
Florin Scutaru6 11:19:36,70 1 00:39:37 Romania
1419rumania MC1796  
Lombard
Hanus Vasile6 11:19:37,15 1 00:39:37 Romania
1420cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero7 11:19:37,40 1 00:39:37 Malagüeño
1421gran canaria MC1910  
Narco
Team Farallon12 11:19:37,55 1 00:39:38 C.C. Iniciativa Isleña
1422wales MC1816  
Charlotte
Team P. K. Lofts5 11:19:37,85 1 00:39:38 Wales Club
1423scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie8 11:19:38,00 1 00:39:38 Scottish Homing Union
1424wales MC1553  
pirulo
Paul Bamford7 11:19:38,65 1 00:39:39 Wales Club
1425slovakia MC0694  
Fero
Team Saradin2 11:19:38,75 1 00:39:39 Slovakia Club
1426czech republic MC1191  
Stana I
Team Konopik & Motre5 11:19:39,35 1 00:39:39 Czech Republic Club
1427polska MC1109  
Aderyn
Team Swiecicki & Zajac8 11:19:39,80 1 00:39:40 Polonia
1428belgium MC1933  
PEC 216
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC17 11:19:40,05 1 00:39:40 Fondclub Herent
1429polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas4 11:19:40,06 1 00:39:40 Polonia
1430kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum5 11:19:40,30 1 00:39:40 Kuwait Club
1431polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac9 11:19:40,40 1 00:39:40 Polonia
1432slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg38 11:19:40,85 1 00:39:41 Slovakia Club
1433slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg39 11:19:40,90 1 00:39:41 Slovakia Club
1434italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu11 11:19:41,55 1 00:39:42 Italia
1435rumania MC2529  
Joker
Pacleanu Sorin3 11:19:42,00 1 00:39:42 Romania
1436wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford8 11:19:42,16 1 00:39:42 Wales Club
1437slovakia MC1092  
Lubo
Chalupa Pavol1 11:19:42,15 1 00:39:42 Slovakia Club
1438belgium MC0899  
Christel 2
Team Breese Pigeons Friends6 11:19:42,17 1 00:39:42 Club Olijftak Maaseik
1439south africa MC0061  
Nasha
Team Petrus van Eeden8 11:19:42,20 1 00:39:42 South Africa Club
1440scotland MC0406  
Christina
William Donachie9 11:19:42,60 1 00:39:43 Scottish Homing Union
1441bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji4 11:19:42,85 1 00:39:43 Bahrain Pigeon Union
1442belgium MC2030  
LPS 17-03
Team Leyen-Paloma-Segers Racing13 11:19:42,85 1 00:39:43 Club Olijftak Maaseik
1443czech republic MC0637  
Ola
Team Svoboda & Lekes4 11:19:43,25 1 00:39:43 Czech Republic Club
1444scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie10 11:19:43,55 1 00:39:44 Scottish Homing Union
1445slovakia MC0673  
The Best Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea9 11:19:44,15 1 00:39:44 Slovakia Club
1446polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski20 11:19:44,26 1 00:39:44 Polonia
1447belgium MC0388  
LAURANNE
Team Red Devils Racing6 11:19:44,25 1 00:39:44 Club Olijftak Maaseik
1448denmark MC2440  
Orco
Team Preben & Bo1 11:19:44,75 1 00:39:45 Denmark Club
1449belgium MC1998  
PEC 239
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC18 11:19:44,90 1 00:39:45 Fondclub Herent
1450slovakia MC0821  
Peter 437
Team Evin Peter & Noemi8 11:19:45,35 1 00:39:45 Slovakia Club
1451rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea4 11:19:45,50 1 00:39:46 Romania
1452italia MC2462  
Triumpal Sun
Giuseppe Patti3 11:19:45,90 1 00:39:46 Italia
1453polska MC1531  
Guard Master
Dariusz Skawinski21 11:19:46,10 1 00:39:46 Polonia
1454germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers15 11:19:46,15 1 00:39:46 Münsterland
1455belgium MC0410  
Styrian Tourist
A. en C. Roels8 11:19:46,45 1 00:39:46 Belgium Club
1456slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg40 11:19:46,46 1 00:39:46 Slovakia Club
1457england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet2 11:19:46,70 1 00:39:47 RPRA (Pigeon Association)
1458belgium MC1646  
WENDY
Roger Mertens12 11:19:46,90 1 00:39:47 Fond Wallonie
1459belgium MC1403  
Mieke
Team Fam-Steyvers3 11:19:47,40 1 00:39:47 Belgium Club
1460croatia MC0632  
Kum 2
Miljenko Blazevic4 11:19:47,55 1 00:39:48 Croatia Pigeon Club
1461austria MC0563  
Hilde
Michael Rudorfer3 11:19:47,75 1 00:39:48 Club Austria
1462gran canaria MC1051  
Dani
Team Yahvé, Oliver & Fredy12 11:19:48,20 1 00:39:48 Club Los Socios
1463england MC1614  
Pauls Wonder
Team Paul Smith Syndicate20 11:19:48,20 1 00:39:48 RPRA (Pigeon Association)
1464italia MC2408  
Matko
Team Mogadja Ionel & Adrian5 11:19:48,25 1 00:39:48 Italia
1465czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal6 11:19:49,15 1 00:39:49 Czech Republic Club
1466wales MC1623  
Mea Culpa
Steve Evans3 11:19:49,25 1 00:39:49 Wales Club
1467rumania MC1566  
Forza
Team Bogdan & Tudor6 11:19:49,30 1 00:39:49 Romania
1468england MC0237  
Dilbert
Andrei Antoce4 11:19:49,60 1 00:39:50 RPRA (Pigeon Association)
1469germany MC0476  
Lizzie
Team Zumdiek5 11:19:50,10 1 00:39:50 Germany Club
1470czech republic MC1095  
Superb
Team Bohdana5 11:19:50,25 1 00:39:50 Czech Republic Club
1471netherlands MC0154  
Roxy
Team John Rimmelzwaan13 11:19:51,20 1 00:39:51 Holland Pigeons Club
1472south africa MC0057  
Small Miricle
Team Petrus van Eeden9 11:19:52,20 1 00:39:52 South Africa Club
1473tenerife MC0394  
Teror
Team Herrera y Jaime7 11:19:52,65 1 00:39:53 Adexe
1474belgium MC2206  
Gasly
Team Creemers & Zoon18 11:19:52,80 1 00:39:53 Club Olijftak Maaseik
1475rumania MC1729  
Poppe
Team Familia Bacalu16 11:19:53,05 1 00:39:53 Romania
1476wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers4 11:19:53,35 1 00:39:53 Wales Club
1477rumania MC1288  
Pink Pearl
Team Pigeons360.com7 11:19:53,60 1 00:39:54 Romania
1478germany MC2394  
Lewis Lass
Team Wantia & Hollekamp3 11:19:53,85 1 00:39:54 Germany Club
1479polska MC0977  
Yale
Lukasz Sprycha12 11:19:54,60 1 00:39:55 Polonia
1480south africa MC0012  
Edda
Team Petrus van Eeden10 11:19:54,61 1 00:39:55 South Africa Club
1481huelva MC2306  
Comandante
Sergio Gómez Rodríguez9 11:19:55,00 1 00:39:55 Huelva
1482austria MC1325  
Schummy
Erwin Brandner3 11:19:55,25 1 00:39:55 VRV - Oberoesterreich
1483gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy13 11:19:55,35 1 00:39:55 Club Los Socios
1484polska MC1495  
Aaron
Krzysztof Szkolny5 11:19:55,65 1 00:39:56 Polonia
1485denmark MC2109  
PASCAL
Team Preben & Bo2 11:19:56,20 1 00:39:56 Denmark Club
1486slovakia MC1209  
Greg 831
Team Greg41 11:19:56,35 1 00:39:56 Slovakia Club
1487gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy14 11:19:56,40 1 00:39:56 Club Los Socios
1488england MC1555  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate21 11:19:56,75 1 00:39:57 RPRA (Pigeon Association)
1489slovakia MC1053  
Greg 085
Team Greg42 11:19:57,05 1 00:39:57 Slovakia Club
1490portugal MC0626  
Brando
Hugo Teixeira1 11:19:57,15 1 00:39:57 Loulé - Portugal
1491england MC1544  
Budgie Abroad
Team Warnes & Smith5 11:19:57,35 1 00:39:57 RPRA (Pigeon Association)
1492polska MC0488  
Eclipse
Aleksander Golofit8 11:19:57,80 1 00:39:58 Polonia
1493netherlands MC2267  
Rapida
Team Mantel8 11:19:59,80 1 00:40:00 Holland Pigeons Club
1494india MC2169  
TTV
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee5 11:19:59,95 1 00:40:00 Royal Pigeon Society India
1495sevilla MC0773  
Teri
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George6 11:20:00,10 1 00:40:00 ITALICENSE
1496england MC0270  
Moon foal
A. Harker7 11:20:00,20 1 00:40:00 RPRA (Pigeon Association)
1497slovakia MC1211  
Greg 912
Team Greg43 11:20:00,30 1 00:40:00 Slovakia Club
1498hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea21 11:20:00,75 1 00:40:01 Hungary Pigeons Club
1499belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen4 11:20:01,05 1 00:40:01 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1500polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny6 11:20:01,06 1 00:40:01 Polonia
1501rumania MC2285  
Phoenix
Class 8885 11:20:01,30 1 00:40:01 Romania
1502germany MC0443  
Raleigh Boy
Paul-Heinz Wesjohann5 11:20:02,40 1 00:40:02 Oberfranken Club
1503rumania MC1804  
Karin
Team Familia Bacalu17 11:20:02,55 1 00:40:03 Romania
1504polska MC1490  
Shira
Dariusz Skawinski22 11:20:02,60 1 00:40:03 Polonia
1505belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing14 11:20:03,55 1 00:40:04 Club Olijftak Maaseik
1506belgium MC0411  
Golden Flame
Roger Mertens13 11:20:03,60 1 00:40:04 Fond Wallonie
1507europe MC0526  
Glomer
Team Racing9 11:20:03,65 1 00:40:04 Club E.U.
1508asturias MC0684  
Arehucas
Team Dionisio & Pandiella10 11:20:04,45 1 00:40:04 R.C. Oviedo
1509netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda10 11:20:04,50 1 00:40:04 Holland Pigeons Club
1510rumania MC1301  
HRPL 46
Team Honest OLR & Petrita5 11:20:05,15 1 00:40:05 Romania
1511tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime8 11:20:05,75 1 00:40:06 Adexe
1512england MC0540  
Avocet 66
Nick Bradford6 11:20:05,85 1 00:40:06 RPRA (Pigeon Association)
1513netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing3 11:20:05,85 1 00:40:06 Holland Pigeons Club
1514germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers16 11:20:06,20 1 00:40:06 Münsterland
1515sevilla MC0055  
Bel
Francisco Gutiérrez9 11:20:06,25 1 00:40:06 ITALICENSE
1516slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg44 11:20:06,35 1 00:40:06 Slovakia Club
1517netherlands MC0967  
Pulteney Prince
Team Seelen & Ellenbroek4 11:20:06,36 1 00:40:06 Holland Pigeons Club
1518austria MC1219  
Diane
Benjamin Neag18 11:20:07,35 1 00:40:07 Club Austria
1519europe MC2497  
Califa
Team Racing10 11:20:07,45 1 00:40:07 Club E.U.
1520austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag19 11:20:07,70 1 00:40:08 Club Austria
1521india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone3 11:20:07,75 1 00:40:08 Royal Pigeon Society India
1522germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann6 11:20:08,15 1 00:40:08 Oberfranken Club
1523belgium MC0399  
Christian
Team Bruninx Roger & Co4 11:20:08,25 1 00:40:08 Belgium Club
1524kuwait MC2560  
Eakht Almqardlah
Nawaf Aldahoum6 11:20:08,95 1 00:40:09 Kuwait Club
1525denmark MC2479  
Snelle Super Girl
Team Soren og Tage3 11:20:09,00 1 00:40:09 Denmark Club
1526polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:20:09,25 1 00:40:09 Polonia
1527netherlands MC0910  
Davidson
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink5 11:20:09,45 1 00:40:09 Holland Pigeons Club
1528belgium MC0971  
Boefke
Roger Mertens14 11:20:09,70 1 00:40:10 Fond Wallonie
1529denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen9 11:20:09,95 1 00:40:10 Denmark Club
1530italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu12 11:20:10,40 1 00:40:10 Italia
1531germany MC2456  
Gimli
Michael Zeug2 11:20:11,00 1 00:40:11 Germany Club
1532germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang8 11:20:11,00 1 00:40:11 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1533polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac10 11:20:11,25 1 00:40:11 Polonia
1534rumania MC1790  
Rayo
Team Familia Bacalu18 11:20:11,40 1 00:40:11 Romania
1535wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor7 11:20:11,60 1 00:40:12 Wales Club
1536norway MC1250  
Hana
Iuliu Balint8 11:20:12,20 1 00:40:12 Norge Racing Pigeon Club
1537czech republic MC0702  
Anicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek3 11:20:12,55 1 00:40:13 Czech Republic Club
1538rumania MC1236  
Tesla
Team Bogdan & Tudor7 11:20:12,70 1 00:40:13 Romania
1539colombia MC0128  
Jake
Team Hnos. Arredondo & Herrera3 11:20:12,85 1 00:40:13 Colombia Club
1540netherlands MC0326  
Cosmic Mystery
Team Twin Brothers Gelderland5 11:20:13,25 1 00:40:13 Holland Pigeons Club
1541rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8886 11:20:13,30 1 00:40:13 Romania
1542gran canaria MC1230  
David Copperfield
Team Maspalomas3 11:20:14,25 1 00:40:14 C.C. ANSITE
1543austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer6 11:20:14,30 1 00:40:14 VRV - Oberoesterreich
1544belgium MC0401  
Nikita
A. en C. Roels9 11:20:14,80 1 00:40:15 Belgium Club
1545polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:20:15,36 1 00:40:15 Polonia
1546hungary MC0593  
King
Horvath Szabolcs3 11:20:15,35 1 00:40:15 Hungary Pigeons Club
1547belgium MC2240  
Oliver 1
Team Devos E.3 11:20:16,10 1 00:40:16 Belgium Club
1548wales MC0162  
James is Back
Team Facebook UK Synd1 11:20:16,15 1 00:40:16 Wales Club
1549italia MC2236  
Lety
Team Craciun Fanel1 11:20:16,35 1 00:40:16 Italia
1550belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC19 11:20:16,70 1 00:40:17 Fondclub Herent
1551netherlands MC1106  
Phoenix
Team One Loft13 11:20:16,71 1 00:40:17 Holland Pigeons Club
1552germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek6 11:20:17,05 1 00:40:17 Germany Club
1553cordoba MC0014  
Pegaso
Dámaso Melero8 11:20:17,35 1 00:40:17 Malagüeño
1554germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo4 11:20:17,36 1 00:40:17 Germany Club
1555hungary MC0824  
Jucike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea22 11:20:17,70 1 00:40:18 Hungary Pigeons Club
1556england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate22 11:20:17,90 1 00:40:18 RPRA (Pigeon Association)
1557cordoba MC0042  
Tiflys
Dámaso Melero9 11:20:18,35 1 00:40:18 Malagüeño
1558switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto2 11:20:18,65 1 00:40:19 Suiza
1559ireland MC2134  
Waverunner
Team H & A Kallmeyer2 11:20:18,66 1 00:40:19 Irish Homing Union
1560germany MC1500  
Out And Proud
Team Leifkes, Iking & Schulz5 11:20:19,20 1 00:40:19 Germany Club
1561belgium MC0367  
SUKI
Roger Mertens15 11:20:19,40 1 00:40:19 Fond Wallonie
1562belarus MC2195  
Angel
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:20:19,70 1 00:40:20 Belarus Club
1563netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:20:19,90 1 00:40:20 Holland Pigeons Club
1564wales MC1630  
Warr Power
Team WNFC Winners 20173 11:20:20,05 1 00:40:20 Wales Club
1565switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto3 11:20:20,20 1 00:40:20 Suiza
1566belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co5 11:20:20,35 1 00:40:20 Belgium Club
1567netherlands MC0258  
Rambo
Team Andringa3 11:20:20,45 1 00:40:20 Holland Pigeons Club
1568gran canaria MC1324  
Blanquezza
Team Yahvé, Oliver & Fredy15 11:20:21,45 1 00:40:21 Club Los Socios
1569polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac11 11:20:21,50 1 00:40:22 Polonia
1570eeuu MC0630  
Monika II
Alberto Sánchez1 11:20:21,55 1 00:40:22 USA
1571england MC0273  
Snowball
Team Tumley Lofts Stud4 11:20:21,65 1 00:40:22 RPRA (Pigeon Association)
1572alicante MC1463  
Trisha
Team Pets at Home SL5 11:20:21,80 1 00:40:22 Alicante
1573europe MC0436  
Cherry
Team Racing11 11:20:22,41 1 00:40:22 Club E.U.
1574denmark MC2227  
Saseline
Team Anita & Tage Gravesen10 11:20:22,40 1 00:40:22 Denmark Club
1575england MC0211  
Paul
S. Marsh9 11:20:22,95 1 00:40:23 RPRA (Pigeon Association)
1576wales MC1967  
Sweety
Paul Bamford9 11:20:23,66 1 00:40:24 Wales Club
1577wales MC0546  
Challenger Mog
Team Men of Gwent7 11:20:23,65 1 00:40:24 Wales Club
1578gran canaria MC1181  
Odalia
Team Yahvé, Oliver & Fredy16 11:20:23,95 1 00:40:24 Club Los Socios
1579scotland MC1551  
Mums a winner
William Donachie11 11:20:24,35 1 00:40:24 Scottish Homing Union
1580turkey MC1791  
Aybuke
Team Yavuz-Cihan4 11:20:24,41 1 00:40:24 Turkey Flying Club
1581slovakia MC0573  
Sima
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:20:24,40 1 00:40:24 Slovakia Club
1582rumania MC2143  
Dora
Team Duica2 11:20:24,45 1 00:40:24 Romania
1583germany MC1010  
Prange Ass
Bernhard Bulten3 11:20:25,10 1 00:40:25 Germany Club
1584austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag20 11:20:25,35 1 00:40:25 Club Austria
1585netherlands MC0281  
Carla
E. van Aalten5 11:20:26,05 1 00:40:26 Holland Pigeons Club
1586rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca2 11:20:26,30 1 00:40:26 Romania
1587slovakia MC0689  
Pajda
Team Silny J & L4 11:20:26,40 1 00:40:26 Slovakia Club
1588tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho2 11:20:26,50 1 00:40:26 Adexe
1589england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera5 11:20:26,70 1 00:40:27 RPRA (Pigeon Association)
1590wales MC0774  
Rafi
Team Facebook UK Synd2 11:20:27,00 1 00:40:27 Wales Club
1591netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:20:27,01 1 00:40:27 Holland Pigeons Club
1592netherlands MC1875  
The 862
Team Pigeons 4 racing4 11:20:27,50 1 00:40:28 Holland Pigeons Club
1593rumania MC1265  
Valverse
Florin Scutaru7 11:20:28,15 1 00:40:28 Romania
1594gran canaria MC0713  
Prince Star
Team Yahvé, Oliver & Fredy17 11:20:29,45 1 00:40:29 Club Los Socios
1595belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione4 11:20:30,10 1 00:40:30 Fondclub Eeklo - Ramillies
1596kuwait MC2557  
Bent 305
Team Aldahoum Loft4 11:20:30,60 1 00:40:31 Kuwait Club
1597netherlands MC0467  
Gerben
Team Hageman & Liplijn11 11:20:30,70 1 00:40:31 Holland Pigeons Club
1598cordoba MC0084  
Tina
Dámaso Melero10 11:20:31,20 1 00:40:31 Malagüeño
1599portugal MC0723  
Max
Manuel Antonio Guerreiro2 11:20:32,65 1 00:40:33 Loulé - Portugal
1600belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing15 11:20:33,10 1 00:40:33 Club Olijftak Maaseik
1601germany MC2375  
Kerry Marie
Team Klaas & Sohn17 11:20:33,35 1 00:40:33 Rietberg Club
1602belgium MC1446  
Its beer oclock
Team Buyl & Howells7 11:20:33,50 1 00:40:34 Denderbond Ninove
1603wales MC0167  
Chiquitita
Team Men of Gwent8 11:20:33,50 1 00:40:34 Wales Club
1604turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram5 11:20:33,55 1 00:40:34 Turkey Flying Club
1605fuerteventura MC0575  
Ronnie
Eduardo Cristo Santiesteban Luna6 11:20:33,75 1 00:40:34 Gran Tarajal
1606rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc8 11:20:33,95 1 00:40:34 Romania
1607slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg45 11:20:35,85 1 00:40:36 Slovakia Club
1608hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea23 11:20:36,50 1 00:40:36 Hungary Pigeons Club
1609rumania MC1606  
Bak 037
Marius Iulian Sepciuc9 11:20:36,55 1 00:40:37 Romania
1610germany MC1640  
Diana
Fedoseev Vitalij5 11:20:37,70 1 00:40:38 Harsewinkel Club
1611polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski23 11:20:37,75 1 00:40:38 Polonia
1612kuwait MC2558  
Eakht Mathloom
Youser H. Aldahoum3 11:20:38,75 1 00:40:39 Kuwait Club
1613england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate23 11:20:38,80 1 00:40:39 RPRA (Pigeon Association)
1614mexico MC1807  
Sewal
Armando Soto Racing Pigeon Loft1 11:20:38,81 1 00:40:39 Mexico
1615england MC1575  
Pauls Charm
Team Paul Smith Syndicate24 11:20:39,00 1 00:40:39 RPRA (Pigeon Association)
1616polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski24 11:20:40,05 1 00:40:40 Polonia
1617netherlands MC0355  
Hans
Team Hageman & Liplijn12 11:20:40,15 1 00:40:40 Holland Pigeons Club
1618belgium MC1653  
Witkop
Team de Wilde & van Driessche3 11:20:40,75 1 00:40:41 Belgium Club
1619italia MC2437  
Stella
Danci Dumitru4 11:20:40,95 1 00:40:41 Italia
1620germany MC2353  
Advocate
Team Klaas & Sohn18 11:20:41,05 1 00:40:41 Rietberg Club
1621rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:20:41,45 1 00:40:41 Romania
1622portugal MC1001  
Golden Earring
Hugo Teixeira2 11:20:41,55 1 00:40:42 Loulé - Portugal
1623germany MC1874  
Beata
Fedoseev Vitalij6 11:20:41,70 1 00:40:42 Harsewinkel Club
1624england MC1677  
The Master
Team I dont know4 11:20:42,25 1 00:40:42 RPRA (Pigeon Association)
1625netherlands MC0226  
Catoki
Caspar Lurvink4 11:20:42,70 1 00:40:43 Holland Pigeons Club
1626slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM5 11:20:43,00 1 00:40:43 Slovakia Club
1627rumania MC1263  
Spud
Team Pigeons360.com8 11:20:43,15 1 00:40:43 Romania
1628hungary MC0761  
Lujza
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea24 11:20:43,45 1 00:40:43 Hungary Pigeons Club
1629slovakia MC0771  
Greg 373
Team Greg46 11:20:43,95 1 00:40:44 Slovakia Club
1630austria MC1846  
Elty
Benjamin Neag21 11:20:44,00 1 00:40:44 Club Austria
1631slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin3 11:20:44,90 1 00:40:45 Slovakia Club
1632scotland MC1410  
Johnny
William Donachie12 11:20:45,10 1 00:40:45 Scottish Homing Union
1633polska MC0340  
Klaas
Team Stepniewski LKK3 11:20:46,25 1 00:40:46 Polonia
1634polska MC1903  
Amazone
Dariusz Skawinski25 11:20:46,30 1 00:40:46 Polonia
1635turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu7 11:20:46,45 1 00:40:46 Turkey Flying Club
1636polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski9 11:20:46,50 1 00:40:46 Polonia
1637germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin6 11:20:46,70 1 00:40:47 Sachsen Club
1638denmark MC2122  
Young Eagle
Henrik Meldgaard5 11:20:47,05 1 00:40:47 Denmark Club
1639croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family3 11:20:47,05 1 00:40:47 Croatia Pigeon Club
1640england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite4 11:20:47,40 1 00:40:47 RPRA (Pigeon Association)
1641germany MC2107  
Guido
Team SG Kronert Jung2 11:20:47,65 1 00:40:48 Germany Club
1642tenerife MC0357  
Sauzal
Team Herrera y Jaime9 11:20:48,40 1 00:40:48 Adexe
1643netherlands MC0890  
Red Gold
Team One Loft14 11:20:48,45 1 00:40:48 Holland Pigeons Club
1644wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls7 11:20:48,85 1 00:40:49 Wales Club
1645eeuu MC2574  
Kuwait Aleez 1
Robert Longid6 11:20:48,95 1 00:40:49 USA
1646rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 11:20:49,05 1 00:40:49 Romania
1647netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn13 11:20:49,06 1 00:40:49 Holland Pigeons Club
1648eeuu MC2564  
Kuwait Aleez 3
Robert Longid7 11:20:49,75 1 00:40:50 USA
1649polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny7 11:20:50,85 1 00:40:51 Polonia
1650galicia MC0045  
Buddy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:20:50,96 1 00:40:51 MARIÑAS ALTAS
1651belgium MC0309  
Michel
A. en C. Roels10 11:20:50,95 1 00:40:51 Belgium Club
1652austria MC1280  
Lukas
Benjamin Neag22 11:20:51,40 1 00:40:51 Club Austria
1653kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum4 11:20:51,45 1 00:40:51 Kuwait Club
1654netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft15 11:20:51,75 1 00:40:52 Holland Pigeons Club
1655netherlands MC0945  
Pearl
Team One Loft16 11:20:52,00 1 00:40:52 Holland Pigeons Club
1656czech republic MC0690  
Jules Man
Lubomir Kubacek5 11:20:52,70 1 00:40:53 Czech Republic Club
1657england MC1808  
Casper
Team Wilton & Son4 11:20:53,45 1 00:40:53 RPRA (Pigeon Association)
1658netherlands MC0415  
Kruisraket
Team One Loft17 11:20:54,25 1 00:40:54 Holland Pigeons Club
1659belgium MC2255  
Linda
Team Creemers Neiss1 11:20:54,50 1 00:40:54 Club Olijftak Maaseik
1660polska MC2396  
Keep A Going
Arkadiusz Buttner1 11:20:54,55 1 00:40:55 Polonia
1661netherlands MC2047  
Henk
Gerrit Knol4 11:20:55,00 1 00:40:55 Holland Pigeons Club
1662polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac12 11:20:55,50 1 00:40:56 Polonia
1663bulgaria MC2478  
Victor
Team Valya & Rosen Dobrevi8 11:20:55,60 1 00:40:56 Bulgaria Club
1664hungary MC0638  
Juci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea25 11:20:56,00 1 00:40:56 Hungary Pigeons Club
1665tenerife MC0378  
Arucas
Team Herrera y Jaime10 11:20:56,25 1 00:40:56 Adexe
1666england MC1511  
Luisa
Team T. Marian & L. Mosquera6 11:20:56,95 1 00:40:57 RPRA (Pigeon Association)
1667netherlands MC0323  
Ada
Team H. V. Venrooij6 11:20:57,45 1 00:40:57 Holland Pigeons Club
1668turkey MC1723  
Recep 243
Team Emin-Recep Bayramoglu8 11:20:58,35 1 00:40:58 Turkey Flying Club
1669germany MC0873  
Tyra
Team Schupp3 11:20:58,60 1 00:40:59 Schwaben-Allgäu Club
1670kuwait MC2570  
Maiky
Naje Ead4 11:20:58,60 1 00:40:59 Kuwait Club
1671wales MC0027  
Dipper
Team Men of Gwent9 11:20:59,30 1 00:40:59 Wales Club
1672kuwait MC2577  
Bent Youhandonkar
Bader Aldahoum5 11:20:59,35 1 00:40:59 Kuwait Club
1673netherlands MC0975  
Drankneus
Team Van der Heide - Napoleon9 11:21:01,10 1 00:41:01 Holland Pigeons Club
1674netherlands MC0905  
Draw Poker
Team Hooymans7 11:21:01,45 1 00:41:01 Holland Pigeons Club
1675germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn19 11:21:01,91 1 00:41:02 Rietberg Club
1676germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard4 11:21:01,90 1 00:41:02 Lahntal Club
1677slovakia MC0788  
Koko
Team Migo3 11:21:02,00 1 00:41:02 Slovakia Club
1678england MC0205  
Artic
A. Harker8 11:21:02,65 1 00:41:03 RPRA (Pigeon Association)
1679portugal MC0653  
Ulani
Hugo Teixeira3 11:21:03,95 1 00:41:04 Loulé - Portugal
1680england MC1894  
Zep
Andy Gregson4 11:21:04,10 1 00:41:04 RPRA (Pigeon Association)
1681polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski10 11:21:04,15 1 00:41:04 Polonia
1682slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi9 11:21:04,35 1 00:41:04 Slovakia Club
1683belgium MC0363  
Quick Silver
A. en C. Roels11 11:21:04,55 1 00:41:05 Belgium Club
1684austria MC1986  
Alex
Erwin Brandner4 11:21:04,65 1 00:41:05 VRV - Oberoesterreich
1685polska MC2167  
Polish Pride 44
Team Polish Pride5 11:21:04,85 1 00:41:05 Polonia
1686germany MC2259  
Bully
Team Klaas & Sohn20 11:21:04,95 1 00:41:05 Rietberg Club
1687polska MC0884  
Paddy
Lukasz Sprycha13 11:21:05,15 1 00:41:05 Polonia
1688ireland MC0151  
James Connolly
Team Yellowbelly4 11:21:05,45 1 00:41:05 Irish Homing Union
1689polska MC0983  
Miss Wonderlange
Grzegorz Szymanski3 11:21:06,35 1 00:41:06 Polonia
1690slovakia MC1081  
Greg 812
Team Greg47 11:21:07,50 1 00:41:08 Slovakia Club
1691slovenia MC1825  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha6 11:21:08,00 1 00:41:08 Slovenia Club
1692cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero11 11:21:08,05 1 00:41:08 Malagüeño
1693colombia MC0113  
Carito
Team Hnos. Arredondo & Herrera4 11:21:08,80 1 00:41:09 Colombia Club
1694sevilla MC1088  
Sibill
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George7 11:21:09,15 1 00:41:09 ITALICENSE
1695slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi3 11:21:09,20 1 00:41:09 Slovenia Club
1696slovakia MC1074  
Rachel 393
Team Evin Peter & Noemi10 11:21:09,50 1 00:41:10 Slovakia Club
1697rumania MC1327  
Tequila
Dobre Razvan3 11:21:10,05 1 00:41:10 Romania
1698netherlands MC1167  
Roger Jonas
Team Hooymans8 11:21:10,15 1 00:41:10 Holland Pigeons Club
1699galicia MC0010  
Claribel
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:21:11,25 1 00:41:11 MARIÑAS ALTAS
1700italia MC2313  
April
Ioan Bulgagiu3 11:21:11,75 1 00:41:12 Italia
1701rumania MC2537  
Li
Alexa Iacob4 11:21:12,85 1 00:41:13 Romania
1702slovakia MC0836  
Greg 840
Team Greg48 11:21:13,40 1 00:41:13 Slovakia Club
1703hungary MC1056  
Little Autumn 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert8 11:21:14,25 1 00:41:14 Hungary Pigeons Club
1704rumania MC1299  
Viisoara
Florentin Chirita3 11:21:14,50 1 00:41:14 Romania
1705slovakia MC0666  
Greg 335
Team Greg49 11:21:15,00 1 00:41:15 Slovakia Club
1706slovakia MC1076  
Greg 309
Team Greg50 11:21:15,15 1 00:41:15 Slovakia Club
1707bulgaria MC2217  
Kaliman
Team Valya & Rosen Dobrevi9 11:21:16,40 1 00:41:16 Bulgaria Club
1708rumania MC1984  
Abelardo
Dobre Razvan4 11:21:17,05 1 00:41:17 Romania
1709alicante MC1879  
Pierre
Team Pets at Home SL6 11:21:17,15 1 00:41:17 Alicante
1710czech republic MC0728  
Simi
Team Marecek2 11:21:20,60 1 00:41:21 Czech Republic Club
1711germany MC2058  
Mavtastik
Matthias Sprang9 11:21:20,95 1 00:41:21 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1712galicia MC0071  
Stipo
Víctor Manuel Gómez Rodriguez5 11:21:22,40 1 00:41:22 MARIÑAS ALTAS
1713polska MC0897  
Fancy
Michal Klassa3 11:21:22,85 1 00:41:23 Polonia
1714wales MC1344  
Polos Lass
Team P & L Robson2 11:21:23,95 1 00:41:24 Wales Club
1715europe MC1291  
Charity Supreme
Team Racing12 11:21:24,05 1 00:41:24 Club E.U.
1716hungary MC0667  
Top 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert9 11:21:24,15 1 00:41:24 Hungary Pigeons Club
1717polska MC0931  
Stable Time
Grzegorz Szymanski4 11:21:27,55 1 00:41:28 Polonia
1718netherlands MC0252  
Angel
Team John Rimmelzwaan14 11:21:27,95 1 00:41:28 Holland Pigeons Club
1719austria MC1342  
Andrew
Benjamin Neag23 11:21:28,70 1 00:41:29 Club Austria
1720austria MC1303  
Mrs. Mo
Benjamin Neag24 11:21:30,15 1 00:41:30 Club Austria
1721belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC20 11:21:30,50 1 00:41:30 Fondclub Herent
1722rumania MC1305  
Contador
Florin Scutaru8 11:21:32,75 1 00:41:33 Romania
1723germany MC1002  
Alma
Walter Agler3 11:21:32,85 1 00:41:33 Oberbayern Club
1724germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle3 11:21:33,70 1 00:41:34 Germany Club
1725polska MC0444  
Mani
Jozef Borowiecki4 11:21:34,40 1 00:41:34 Polonia
1726rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan5 11:21:36,50 1 00:41:36 Romania
1727tenerife MC1389  
Toni
Team Achaman el Pincho3 11:21:36,55 1 00:41:37 Adexe
1728turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan6 11:21:36,80 1 00:41:37 Turkey Flying Club
1729slovakia MC0608  
Kaja
Team Zihlavnik4 11:21:38,05 1 00:41:38 Slovakia Club
1730england MC1655  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate25 11:21:38,30 1 00:41:38 RPRA (Pigeon Association)
1731polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski26 11:21:38,55 1 00:41:39 Polonia
1732kuwait MC2579  
Kuwait 3
Thamer Rashed5 11:21:38,75 1 00:41:39 Kuwait Club
1733asturias MC0649  
Ring O Roses
José Manuel García Darriba4 11:21:38,90 1 00:41:39 R.C. Oviedo
1734netherlands MC0382  
Yoyo
Team Boekelo7 11:21:39,35 1 00:41:39 Holland Pigeons Club
1735gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon13 11:21:39,65 1 00:41:40 C.C. Iniciativa Isleña
1736rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul4 11:21:40,30 1 00:41:40 Romania
1737czech republic MC0758  
Popular
Team Bohdana6 11:21:40,65 1 00:41:41 Czech Republic Club
1738belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen5 11:21:40,90 1 00:41:41 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1739slovakia MC1069  
Sipo
Team BRZY4 11:21:40,95 1 00:41:41 Slovakia Club
1740belgium MC1430  
LPS 17-04
Team Leyen-Paloma-Segers Racing16 11:21:41,10 1 00:41:41 Club Olijftak Maaseik
1741netherlands MC0121  
Frysian Grandeur
Sjaak Buwalda11 11:21:41,65 1 00:41:42 Holland Pigeons Club
1742netherlands MC0366  
Ilse
Team H. V. Venrooij7 11:21:41,70 1 00:41:42 Holland Pigeons Club
1743slovenia MC1803  
Miha
Team Sovic Barbara & Miha7 11:21:42,10 1 00:41:42 Slovenia Club
1744hungary MC2334  
Pipas Favourite
Team Hungarian1 11:21:42,65 1 00:41:43 Hungary Pigeons Club
1745england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts7 11:21:43,25 1 00:41:43 RPRA (Pigeon Association)
1746rusia MC2178  
RU-278
Team Shatalov & Shebanin4 11:21:43,40 1 00:41:43 Rusia Club
1747south africa MC0003  
Mendelssohn
Team Petrus van Eeden11 11:21:44,20 1 00:41:44 South Africa Club
1748polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski27 11:21:45,75 1 00:41:46 Polonia
1749hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea26 11:21:45,76 1 00:41:46 Hungary Pigeons Club
1750europe MC1931  
Silky
Team Racing13 11:21:46,35 1 00:41:46 Club E.U.
1751hungary MC0635  
Little Cup 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert10 11:21:46,45 1 00:41:46 Hungary Pigeons Club
1752gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy18 11:21:47,55 1 00:41:48 Club Los Socios
1753italia MC2370  
Thomas
Grec Mihai Belei5 11:21:47,95 1 00:41:48 Italia
1754denmark MC2435  
Blue Boy
Team Anita & Tage Gravesen11 11:21:48,10 1 00:41:48 Denmark Club
1755belgium MC1732  
Podiumpigeons VD Velde 69
Team Podiumpigeons3 11:21:48,80 1 00:41:49 Land van Aalst
1756italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti4 11:21:49,15 1 00:41:49 Italia
1757england MC1633  
Peaky Blinder
Team W and S Sweet3 11:21:50,10 1 00:41:50 RPRA (Pigeon Association)
1758netherlands MC0261  
Crystal
Team John Rimmelzwaan15 11:21:50,40 1 00:41:50 Holland Pigeons Club
1759netherlands MC0140  
Socrates
Team Hennie & Arie Voskuil6 11:21:51,15 1 00:41:51 Holland Pigeons Club
1760sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez10 11:21:51,25 1 00:41:51 ITALICENSE
1761netherlands MC0111  
Jewel
Team John Rimmelzwaan16 11:21:51,30 1 00:41:51 Holland Pigeons Club
1762germany MC2369  
Relko
Team Klaas & Sohn21 11:21:51,55 1 00:41:52 Rietberg Club
1763ireland MC0149  
Highway Celtic Missile
Team Highway Lofts6 11:21:51,56 1 00:41:52 Irish Homing Union
1764england MC0207  
Well Done
Team Turtoi & Vasile5 11:21:51,85 1 00:41:52 RPRA (Pigeon Association)
1765slovakia MC0844  
Greg 818
Team Greg51 11:21:53,05 1 00:41:53 Slovakia Club
1766england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile6 11:21:53,25 1 00:41:53 RPRA (Pigeon Association)
1767polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski28 11:21:54,40 1 00:41:54 Polonia
1768polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski5 11:21:56,45 1 00:41:56 Polonia
1769czech republic MC0732  
Wendy 1
Team Rottovi Wendy & Frantisek4 11:21:57,25 1 00:41:57 Czech Republic Club
1770belgium MC1037  
Thiam
Team Monick Nys & Kris Govers3 11:21:57,80 1 00:41:58 Belgium Club
1771denmark MC2307  
Black Boy
Team Soren og Tage4 11:21:58,00 1 00:41:58 Denmark Club
1772belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree4 11:21:58,05 1 00:41:58 Belgium Club
1773sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez11 11:21:58,10 1 00:41:58 ITALICENSE
1774polska MC1822  
Grady
Krzysztof Szkolny8 11:22:00,20 1 00:42:00 Polonia
1775rumania MC1811  
Dicky
Hanus Vasile7 11:22:00,55 1 00:42:01 Romania
1776wales MC0238  
Larch Tree Donna
Team Welsh Hopefuls8 11:22:02,80 1 00:42:03 Wales Club
1777england MC0180  
Dark Cloud
Team Guys Lofts Elite5 11:22:04,35 1 00:42:04 RPRA (Pigeon Association)
1778slovakia MC1133  
Tinka
Team Migo4 11:22:06,45 1 00:42:06 Slovakia Club
1779rumania MC1237  
Gandolf
Team Familia Bacalu19 11:22:08,35 1 00:42:08 Romania
1780netherlands MC0126  
Starburst
Team John Rimmelzwaan17 11:22:08,70 1 00:42:09 Holland Pigeons Club
1781india MC1241  
Anna
Dream Team India Viki & Hugo5 11:22:09,15 1 00:42:09 Royal Pigeon Society India
1782england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce5 11:22:10,15 1 00:42:10 RPRA (Pigeon Association)
1783belgium MC1411  
Podiumpigeons VD VELDE 68
Team Podiumpigeons4 11:22:10,25 1 00:42:10 Land van Aalst
1784croatia MC0742  
Dalmatian Star
Denis Culic3 11:22:10,35 1 00:42:10 Croatia Pigeon Club
1785polska MC1883  
Helderberg
Krzysztof Szkolny9 11:22:10,40 1 00:42:10 Polonia
1786polska MC1497  
Nina
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:22:10,65 1 00:42:11 Polonia
1787belarus MC2264  
Crew 1
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:22:12,50 1 00:42:12 Belarus Club
1788netherlands MC0306  
Zava
Team H. V. Venrooij8 11:22:12,65 1 00:42:13 Holland Pigeons Club
1789netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn14 11:22:13,85 1 00:42:14 Holland Pigeons Club
1790italia MC2484  
Rhett
Team Craciun Fanel2 11:22:14,15 1 00:42:14 Italia
1791turkey MC1710  
Dilek Gunes
Team Yavuz-Cihan5 11:22:15,25 1 00:42:15 Turkey Flying Club
1792scotland MC1696  
Anette
Bobby Dalziel2 11:22:15,35 1 00:42:15 Scottish Homing Union
1793rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com9 11:22:16,20 1 00:42:16 Romania
1794gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas4 11:22:16,65 1 00:42:17 C.C. ANSITE
1795slovakia MC2487  
Noemka 419
Team Evin Peter & Noemi11 11:22:16,85 1 00:42:17 Slovakia Club
1796england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn4 11:22:17,60 1 00:42:18 RPRA (Pigeon Association)
1797polska MC2423  
Polish Pride 46
Team Polish Pride6 11:22:18,55 1 00:42:19 Polonia
1798germany MC1922  
Touch Of Gold
Matthias Sprang10 11:22:19,30 1 00:42:19 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1799hungary MC0583  
Multicolored
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:22:24,20 1 00:42:24 Hungary Pigeons Club
1800czech republic MC0704  
Elise
Antonin Havlik3 11:22:25,45 1 00:42:25 Czech Republic Club
1801netherlands MC0900  
Thunder Ball
Team One Loft18 11:22:27,00 1 00:42:27 Holland Pigeons Club
1802germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn22 11:22:28,95 1 00:42:29 Rietberg Club
1803polska MC0865  
Black Korti
Grzegorz Szymanski6 11:22:29,20 1 00:42:29 Polonia
1804england MC0090  
Deneside Blue
Team Deneside Lofts8 11:22:31,35 1 00:42:31 RPRA (Pigeon Association)
1805slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea10 11:22:31,60 1 00:42:32 Slovakia Club
1806denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo3 11:22:33,00 1 00:42:33 Denmark Club
1807slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg52 11:22:43,25 1 00:42:43 Slovakia Club
1808norway MC2182  
Spider 74
Team Helgesen Racing3 11:22:43,80 1 00:42:44 Norge Racing Pigeon Club
1809polska MC1489  
Snude
Andrzej Jankowski11 11:22:46,15 1 00:42:46 Polonia
1810germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn23 11:22:50,10 1 00:42:50 Rietberg Club
1811rumania MC1322  
Mihaela
Florentin Chirita4 11:22:52,05 1 00:42:52 Romania
1812belgium MC0297  
Arona 022
Dirk Verstichelen6 11:22:54,70 1 00:42:55 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1813england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud5 11:22:56,85 1 00:42:57 RPRA (Pigeon Association)
1814hungary MC2125  
Princes
Team Pinter Pigeon2 11:22:57,20 1 00:42:57 Hungary Pigeons Club
1815slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I5 11:22:59,50 1 00:43:00 Slovakia Club
1816slovakia MC0707  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea11 11:23:01,35 1 00:43:01 Slovakia Club
1817polska MC1498  
Route Forty
Krzysztof Szkolny10 11:23:01,75 1 00:43:02 Polonia
1818rumania MC1300  
Tenerife Boy
Class 8887 11:23:02,90 1 00:43:03 Romania
1819hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs4 11:23:09,80 1 00:43:10 Hungary Pigeons Club
1820tenerife MC1363  
Duque
Team Montiel & Sicilia & Vahillo5 11:23:11,30 1 00:43:11 GRAN FONDO
1821austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag25 11:23:11,40 1 00:43:11 Club Austria
1822wales MC1602  
Mar
Paul Bamford10 11:23:12,15 1 00:43:12 Wales Club
1823germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers17 11:23:14,75 1 00:43:15 Münsterland
1824italia MC2321  
Secretariat
Team Gutas, Velocci & Albusoiu4 11:23:20,30 1 00:43:20 Italia
1825sevilla MC0035  
Chipsi Mareen
Francisco Gutiérrez12 11:23:29,75 1 00:43:30 ITALICENSE
1826netherlands MC0507  
Raket
Team Hageman & Liplijn15 11:23:35,30 1 00:43:35 Holland Pigeons Club
1827rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa6 11:23:35,50 1 00:43:36 Romania
1828england MC1747  
MDF pigeon
Team Coleman & Lawson1 11:23:37,80 1 00:43:38 RPRA (Pigeon Association)
1829netherlands MC0189  
Carthago
Caspar Lurvink5 11:23:38,50 1 00:43:38 Holland Pigeons Club
1830slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro4 11:23:38,55 1 00:43:39 Slovakia Club
1831hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea27 11:23:39,00 1 00:43:39 Hungary Pigeons Club
1832rumania MC2066  
Tess
Team Duica3 11:23:42,40 1 00:43:42 Romania
1833belgium MC1396  
Goldrush 2
Team Petra & Freddy3 11:23:43,35 1 00:43:43 Denderbond Ninove
1834germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert2 11:23:44,20 1 00:43:44 Germany Club
1835netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan18 11:23:47,95 1 00:43:48 Holland Pigeons Club
1836slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg53 11:23:48,20 1 00:43:48 Slovakia Club
1837austria MC1271  
Liesi
Team Fuchs1 11:23:51,50 1 00:43:52 VRV - Oberoesterreich
1838gran canaria MC1260  
Golden Ticket
Francisco Montes Santos2 11:23:52,20 1 00:43:52 Ciudad Alta
1839turkey MC1748  
Aydin
Halil Seyhan7 11:23:52,85 1 00:43:53 Turkey Flying Club
1840netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan19 11:23:56,95 1 00:43:57 Holland Pigeons Club
1841germany MC2081  
Wolfy
Team Klaas & Sohn24 11:23:58,95 1 00:43:59 Rietberg Club
1842germany MC1129  
Yancy
Team B & G Racing Behrens-Greinert3 11:24:01,40 1 00:44:01 Germany Club
1843england MC0223  
Sky Master
Andrei Antoce6 11:24:03,65 1 00:44:04 RPRA (Pigeon Association)
1844belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens16 11:24:06,30 1 00:44:06 Fond Wallonie
1845netherlands MC0365  
Anita
Team H. V. Venrooij9 11:24:06,45 1 00:44:06 Holland Pigeons Club
1846india MC1012  
Dhoni
Dream Team India Viki & Jos Thone4 11:24:09,70 1 00:44:10 Royal Pigeon Society India
1847polska MC1467  
Relentless
Krzysztof Szkolny11 11:24:11,50 1 00:44:12 Polonia
1848polska MC2057  
Remo
Team Ganski & Lewandowski5 11:24:11,75 1 00:44:12 Polonia
1849norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing4 11:24:16,65 1 00:44:17 Norge Racing Pigeon Club
1850hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs12 11:24:20,65 1 00:44:21 Hungary Pigeons Club
1851belgium MC1113  
Martha's dream
Team Belgium's Finest7 11:24:21,45 1 00:44:21 Lembeek Club - Belgium
1852polska MC1508  
LaMotta
Team Morel2 11:24:23,20 1 00:44:23 Polonia
1853gran canaria MC1279  
Bembele
Team Yahvé, Oliver & Fredy19 11:24:24,30 1 00:44:24 Club Los Socios
1854germany MC1533  
Alegría
Team Koblenz3 11:24:26,30 1 00:44:26 Koblenz Club
1855asturias MC0681  
Clay Dark
Alfonso Herrero Pérez3 11:24:26,31 1 00:44:26 R.C. Oviedo
1856polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski7 11:24:27,10 1 00:44:27 Polonia
1857netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink6 11:24:28,50 1 00:44:28 Holland Pigeons Club
1858austria MC2488  
Anthony J.1
Ferenc Butyka2 11:24:33,80 1 00:44:34 VRV - Oberoesterreich
1859england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu3 11:24:35,70 1 00:44:36 RPRA (Pigeon Association)
1860rumania MC1472  
Vio 5
Viorel Gah8 11:24:40,80 1 00:44:41 Romania
1861netherlands MC2268  
Frysian Charmeuse
Sjaak Buwalda12 11:24:42,70 1 00:44:43 Holland Pigeons Club
1862germany MC2136  
Save The Best For Last
Team Preuben Derby3 11:24:43,70 1 00:44:44 Germany Club
1863england MC1917  
Terry
Team Casey & Rainbow3 11:24:47,35 1 00:44:47 RPRA (Pigeon Association)
1864netherlands MC0915  
Black Turbo
Team One Loft19 11:24:53,75 1 00:44:54 Holland Pigeons Club
1865czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek5 11:24:58,25 1 00:44:58 Czech Republic Club
1866portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira4 11:24:59,35 1 00:44:59 Loulé - Portugal
1867belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens17 11:25:01,90 1 00:45:02 Fond Wallonie
1868austria MC1373  
Franz
Team Fuchs2 11:25:06,00 1 00:45:06 VRV - Oberoesterreich
1869south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft12 11:25:07,55 1 00:45:08 South Africa Club
1870switzerland MC0724  
Snowstorm 4
Team Schnee White Lofts2 11:25:08,55 1 00:45:09 Suiza
1871czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek6 11:25:09,40 1 00:45:09 Czech Republic Club
1872turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar5 11:25:10,90 1 00:45:11 Turkey Flying Club
1873belgium MC1405  
LPS 17-32
Team Red Devils Racing7 11:25:11,80 1 00:45:12 Club Olijftak Maaseik
1874belgium MC2116  
Lars
Team Red Devils Racing8 11:25:13,00 1 00:45:13 Club Olijftak Maaseik
1875rumania MC1246  
Invictus
Class 8888 11:25:13,85 1 00:45:14 Romania
1876belgium MC1959  
Andrea
Team Segers & Coppens3 11:25:14,40 1 00:45:14 Denderbond Ninove
1877slovenia MC1753  
Saska
Team Sovic Barbara & Miha8 11:25:14,85 1 00:45:15 Slovenia Club
1878germany MC0418  
Clowe
Mavis Bulent1 11:25:17,25 1 00:45:17 Germany Club
1879rumania MC1353  
David
Florentin Chirita5 11:25:17,95 1 00:45:18 Romania
1880netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer8 11:25:17,96 1 00:45:18 Holland Pigeons Club
1881south africa MC0081  
Rasied Status
Team Samuels Loft13 11:25:20,20 1 00:45:20 South Africa Club
1882belgium MC1421  
Red Arona
Team Coloured Pigeons2 11:25:26,70 1 00:45:27 Fond Wallonie
1883slovakia MC0627  
Rose
Team Zihlavnik5 11:25:26,75 1 00:45:27 Slovakia Club
1884polska MC1528  
Beijing
Krzysztof Szkolny12 11:25:26,85 1 00:45:27 Polonia
1885croatia MC0753  
Croat Mate
Denis Culic4 11:25:26,95 1 00:45:27 Croatia Pigeon Club
1886polska MC0331  
Fair Dinkum
Team Stepniewski LKK4 11:25:27,40 1 00:45:27 Polonia
1887wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls9 11:25:29,30 1 00:45:29 Wales Club
1888polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling9 11:25:30,75 1 00:45:31 Polonia
1889south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden12 11:25:31,00 1 00:45:31 South Africa Club
1890sevilla MC1146  
Ecaille Stichelbaut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George8 11:25:31,75 1 00:45:32 ITALICENSE
1891polska MC0509  
Wind Of Changes
Team Stepniewski LKK5 11:25:32,80 1 00:45:33 Polonia
1892slovakia MC1040  
Frida
Team Kujanik4 11:25:32,95 1 00:45:33 Slovakia Club
1893england MC0289  
Ulla
Team Mambo Boys3 11:25:34,65 1 00:45:35 RPRA (Pigeon Association)
1894slovakia MC0670  
Stefan 404
Team Evin Peter & Noemi12 11:25:36,90 1 00:45:37 Slovakia Club
1895rumania MC1798  
Brocco
Team Nini & Pitea5 11:25:36,95 1 00:45:37 Romania
1896hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:25:41,75 1 00:45:42 Hungary Pigeons Club
1897switzerland MC0425  
Super 47
Team Alp Race17 11:25:47,50 1 00:45:48 Suiza
1898germany MC2095  
Rebel Earl
Team SG Kronert Jung3 11:25:49,65 1 00:45:50 Germany Club
1899wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent10 11:25:49,75 1 00:45:50 Wales Club
1900belgium MC1094  
Scarlet
Vincent Neirynck6 11:25:50,90 1 00:45:51 Fond Wallonie
1901germany MC0939  
Gaspar
Team Volmer & Wilpers18 11:25:51,40 1 00:45:51 Münsterland
1902polska MC0953  
lirio
Grzegorz Szymanski8 11:25:57,45 1 00:45:57 Polonia
1903germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang11 11:26:00,50 1 00:46:00 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1904czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek7 11:26:00,60 1 00:46:01 Czech Republic Club
1905polska MC1128  
Timeo
Grzegorz Szymanski9 11:26:01,00 1 00:46:01 Polonia
1906polska MC1170  
Rugby
Grzegorz Szymanski10 11:26:04,30 1 00:46:04 Polonia
1907germany MC0529  
Taubenfeder
Paul-Heinz Wesjohann7 11:26:08,85 1 00:46:09 Oberfranken Club
1908germany MC2021  
Apolon 2
Fedoseev Vitalij7 11:26:12,15 1 00:46:12 Harsewinkel Club
1909netherlands MC2412  
Daughter David
Team Poelman - Kap7 11:26:13,50 1 00:46:14 Holland Pigeons Club
1910portugal MC2323  
Jo Arona
Team P4R Luis Miguel1 11:26:14,10 1 00:46:14 Braga - Portugal
1911polska MC0473  
Fiocco
Aleksander Golofit9 11:26:16,35 1 00:46:16 Polonia
1912netherlands MC0144  
Mr. Blue
Caspar Lurvink7 11:26:17,45 1 00:46:17 Holland Pigeons Club
1913switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina5 11:26:22,00 1 00:46:22 Suiza
1914belgium MC0372  
Huttemetut
Roger Mertens18 11:26:22,75 1 00:46:23 Fond Wallonie
1915mexico MC1049  
Trail Blazer
Bruno El Mexicano1 11:26:23,55 1 00:46:24 Mexico
1916italia MC2365  
punto
Ervin Prifti1 11:26:27,00 1 00:46:27 Italia
1917cordoba MC0033  
La Guita
Dámaso Melero12 11:26:27,80 1 00:46:28 Malagüeño
1918italia MC2327  
Archer
Ervin Prifti2 11:26:30,95 1 00:46:31 Italia
1919netherlands MC0914  
Hylsa
Team Soepboer9 11:26:33,10 1 00:46:33 Holland Pigeons Club
1920england MC0169  
Horus
Team Turtoi & Vasile7 11:26:35,25 1 00:46:35 RPRA (Pigeon Association)
1921switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race18 11:26:39,05 1 00:46:39 Suiza
1922germany MC0534  
Letsgo For Fun
Paul-Heinz Wesjohann8 11:26:39,30 1 00:46:39 Oberfranken Club
1923sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez13 11:26:39,45 1 00:46:39 ITALICENSE
1924italia MC2135  
Isotta
Renato Cantu13 11:26:41,00 1 00:46:41 Italia
1925england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys4 11:26:44,65 1 00:46:45 RPRA (Pigeon Association)
1926tenerife MC2221  
Really And Truly
Team Columbacanaria6 11:26:45,45 1 00:46:45 Adexe
1927england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters5 11:26:47,50 1 00:46:48 RPRA (Pigeon Association)
1928tenerife MC1046  
Roby
Antonio Mesa Díaz3 11:26:48,40 1 00:46:48 C.C.Portuense
1929switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race19 11:26:51,55 1 00:46:52 Suiza
1930switzerland MC2458  
Buti
Martin Ruedi3 11:26:52,30 1 00:46:52 Suiza
1931netherlands MC2114  
Jubilee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru4 11:26:55,35 1 00:46:55 Holland Pigeons Club
1932austria MC1302  
Lady
Benjamin Neag26 11:26:57,85 1 00:46:58 Club Austria
1933rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa7 11:27:02,75 1 00:47:03 Romania
1934eeuu MC0617  
Well Noted
Team Chilangos Loft1 11:27:03,20 1 00:47:03 USA
1935south africa MC0002  
Breeze
Team Samuels Loft14 11:27:03,75 1 00:47:04 South Africa Club
1936belgium MC0368  
Arona 408
Dirk Verstichelen7 11:27:09,40 1 00:47:09 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1937slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea12 11:27:13,00 1 00:47:13 Slovakia Club
1938czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar4 11:27:17,35 1 00:47:17 Czech Republic Club
1939italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti5 11:27:20,70 1 00:47:21 Italia
1940bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa3 11:27:25,60 1 00:47:26 Bulgaria Club
1941polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski29 11:27:27,20 1 00:47:27 Polonia
1942belgium MC0405  
Lucky Devil
A. en C. Roels12 11:27:35,50 1 00:47:36 Belgium Club
1943polska MC0959  
Iphone
Lukasz Sprycha14 11:27:38,25 1 00:47:38 Polonia
1944rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru9 11:27:52,95 1 00:47:53 Romania
1945netherlands MC0421  
Robbie
Team Hageman & Liplijn16 11:27:53,50 1 00:47:54 Holland Pigeons Club
1946eeuu MC2177  
Monroe
Robert Longid8 11:27:57,20 1 00:47:57 USA
1947belgium MC2424  
Lucky One
Team Geusens4 11:27:58,05 1 00:47:58 Belgium Club
1948germany MC0929  
Fangio
Team Volmer & Wilpers19 11:27:58,25 1 00:47:58 Münsterland
1949germany MC1160  
Mia
Walter Agler4 11:28:00,30 1 00:48:00 Oberbayern Club
1950sevilla MC1484  
Arcadia
Francisco Gutiérrez14 11:28:01,60 1 00:48:02 ITALICENSE
1951croatia MC0841  
Burin
Miljenko Blazevic5 11:28:03,65 1 00:48:04 Croatia Pigeon Club
1952austria MC1317  
Dany
Benjamin Neag27 11:28:04,55 1 00:48:05 Club Austria
1953belgium MC2278  
Speedy
Team Geusens5 11:28:08,10 1 00:48:08 Belgium Club
1954england MC0279  
Cool Carrot II
Team Cool Carrot4 11:28:08,10 1 00:48:08 RPRA (Pigeon Association)
1955slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi13 11:28:08,75 1 00:48:09 Slovakia Club
1956germany MC1468  
Amira
Fedoseev Vitalij8 11:28:08,80 1 00:48:09 Harsewinkel Club
1957croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic3 11:28:13,20 1 00:48:13 Croatia Pigeon Club
1958england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford7 11:28:14,05 1 00:48:14 RPRA (Pigeon Association)
1959germany MC0456  
Storm Cloud
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:28:14,35 1 00:48:14 Vogtland Club
1960polska MC2439  
Talina
Sylwester Ostapiuk3 11:28:15,30 1 00:48:15 Polonia
1961england MC0198  
Jean
S. Marsh10 11:28:21,95 1 00:48:22 RPRA (Pigeon Association)
1962netherlands MC0896  
Wanda
Team Seelen & Ellenbroek5 11:28:25,75 1 00:48:26 Holland Pigeons Club
1963czech republic MC0615  
Stana V.
Team Konopik & Motre6 11:28:29,20 1 00:48:29 Czech Republic Club
1964slovakia MC0796  
Greg 806
Team Greg54 11:28:29,55 1 00:48:30 Slovakia Club
1965belgium MC2451  
Di Resta
Team Creemers & Zoon19 11:28:30,05 1 00:48:30 Club Olijftak Maaseik
1966controling MC2443  
Mark Louise
Checking Checking1 11:28:34,95 1 00:48:35 Checking
1967scotland MC0109  
Basher
William Donachie13 11:28:37,45 1 00:48:37 Scottish Homing Union
1968hungary MC1039  
Villam
Jozsef Kovacs13 11:28:37,85 1 00:48:38 Hungary Pigeons Club
1969netherlands MC0139  
Rocky
Team John Rimmelzwaan20 11:28:37,95 1 00:48:38 Holland Pigeons Club
1970netherlands MC0209  
Alain
Team di Roberto3 11:28:39,25 1 00:48:39 Holland Pigeons Club
1971germany MC1127  
Ipi Tombe
Team SG Röhlig & Bukowski2 11:28:40,35 1 00:48:40 Vogtland Club
1972kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead5 11:28:44,55 1 00:48:45 Kuwait Club
1973slovakia MC0697  
Greg 344
Team Greg55 11:28:46,15 1 00:48:46 Slovakia Club
1974hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert11 11:28:48,65 1 00:48:49 Hungary Pigeons Club
1975england MC1609  
Eddie
Team Casey & Rainbow4 11:28:48,95 1 00:48:49 RPRA (Pigeon Association)
1976polska MC1939  
My Elegance
Andrzej Jankowski12 11:28:49,30 1 00:48:49 Polonia
1977portugal MC2358  
Arona Hope
Team P4R Luis Miguel2 11:28:57,50 1 00:48:58 Braga - Portugal
1978belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset2 11:28:58,55 1 00:48:59 Belgium Club
1979croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic4 11:29:00,05 1 00:49:00 Croatia Pigeon Club
1980germany MC2300  
Ayrton
Team Klaas & Sohn25 11:29:03,95 1 00:49:04 Rietberg Club
1981rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin4 11:29:06,55 1 00:49:07 Romania
1982rumania MC2243  
Abrak
Emil Buta3 11:29:08,30 1 00:49:08 Romania
1983turkey MC2288  
Truva
Metin Mehmet3 11:29:08,75 1 00:49:09 Turkey Flying Club
1984hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:29:12,65 1 00:49:13 Hungary Pigeons Club
1985czech republic MC1034  
Ilona
Team Rottovi Wendy & Frantisek6 11:29:16,65 1 00:49:17 Czech Republic Club
1986turkey MC1795  
Emin 236
Team Emin-Recep Bayramoglu9 11:29:20,90 1 00:49:21 Turkey Flying Club
1987czech republic MC1055  
Stephanie
Antonin Havlik4 11:29:24,85 1 00:49:25 Czech Republic Club
1988tenerife MC2379  
Yates
Team Columbacanaria7 11:29:27,85 1 00:49:28 Adexe
1989netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan21 11:29:29,65 1 00:49:30 Holland Pigeons Club
1990south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden13 11:29:29,90 1 00:49:30 South Africa Club
1991netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft20 11:29:32,60 1 00:49:33 Holland Pigeons Club
1992hungary MC0764  
Greta
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea28 11:29:33,65 1 00:49:34 Hungary Pigeons Club
1993austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag28 11:29:37,45 1 00:49:37 Club Austria
1994belgium MC0547  
T Koolwitje
Team Belgium's Finest8 11:29:38,85 1 00:49:39 Lembeek Club - Belgium
1995germany MC2324  
ámbar
Team Klaas & Sohn26 11:29:41,70 1 00:49:42 Rietberg Club
1996ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts7 11:29:41,85 1 00:49:42 Irish Homing Union
1997england MC0255  
Denise is Champ
Team Murray & Mills6 11:29:45,00 1 00:49:45 RPRA (Pigeon Association)
1998england MC0218  
Angela
S. Marsh11 11:29:47,20 1 00:49:47 RPRA (Pigeon Association)
1999england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile8 11:29:47,95 1 00:49:48 RPRA (Pigeon Association)
2000polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski30 11:29:51,95 1 00:49:52 Polonia
2001netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo8 11:29:56,75 1 00:49:57 Holland Pigeons Club
2002south africa MC0034  
Europe
Team Samuels Loft15 11:30:00,55 1 00:50:01 South Africa Club
2003polska MC0432  
Fletch
Piotr Pepel3 11:30:01,15 1 00:50:01 Polonia
2004portugal MC1090  
Joaninha
Manuel Antonio Guerreiro3 11:30:05,25 1 00:50:05 Loulé - Portugal
2005belgium MC1404  
Witpen 300
Filip de Smedt3 11:30:05,70 1 00:50:06 De Snelvliegers Zandbergen Club
2006belgium MC2392  
Dolores
Jose Hoes4 11:30:08,05