Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Second Qualification Training

 2369
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Denmark
Team Henriksen

 

 

 

 

  Race information:  
  Date jueves, 7 de diciembre de 2017 Distance 5  
  Liberation time 11:00:00 Weather Sunny & windy  
  Mode RACE Temp 19 º C  
  Status NO-Oficial Wind S - 21 Km/h  
  Pigeons sent 2.406 % Arrivals 98,46 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1denmark MC2202  
Tour Again
Team Henriksen1 11:16:36,90 1 00:16:37 Denmark Club
2netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:16:38,25 1 00:16:38 Holland Pigeons Club
3rusia MC2251  
RU-268
Team Shatalov & Shebanin1 11:16:39,30 1 00:16:39 Rusia Club
4netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:16:39,80 1 00:16:40 Holland Pigeons Club
5denmark MC2266  
Mosaic Junior
Team Anita & Tage Gravesen1 11:16:40,05 1 00:16:40 Denmark Club
6slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 11:16:40,35 1 00:16:40 Slovakia Club
7germany MC1898  
Hombre
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:16:40,65 1 00:16:41 Germany Club
8belgium MC1644  
Podiumpigeons VD Velde 70
Team Podiumpigeons1 11:16:41,35 1 00:16:41 Land van Aalst
9polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 11:16:41,40 1 00:16:41 Polonia
10polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 11:16:41,45 1 00:16:41 Polonia
11polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski1 11:16:42,25 1 00:16:42 Polonia
12rumania MC1810  
Groucho
Hanus Vasile1 11:16:43,20 1 00:16:43 Romania
13polska MC1956  
Raul
Dariusz Skawinski2 11:16:43,21 1 00:16:43 Polonia
14belgium MC0414  
De Frederik
Erik Masset1 11:16:43,95 1 00:16:44 Belgium Club
15scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie1 11:16:44,45 1 00:16:44 Scottish Homing Union
16polska MC1946  
Bernadette
Dariusz Skawinski3 11:16:44,46 1 00:16:44 Polonia
17england MC1609  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 11:16:45,40 1 00:16:45 RPRA (Pigeon Association)
18germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek1 11:16:45,55 1 00:16:46 Germany Club
19huelva MC1743  
Blanquito
Sergio Gómez Rodríguez1 11:16:48,25 1 00:16:48 Huelva
20rumania MC2171  
Golden Touch
Emil Buta1 11:16:48,75 1 00:16:49 Romania
21netherlands MC0518  
Giedy
Marcel Visser1 11:16:49,15 1 00:16:49 Holland Pigeons Club
22austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler1 11:16:50,45 1 00:16:50 Club Austria
23belgium MC1406  
LPS 17-09
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:16:50,55 1 00:16:51 Club Olijftak Maaseik
24polska MC1783  
Marciano
Team Morel1 11:16:51,20 1 00:16:51 Polonia
25slovakia MC0789  
Greg 307
Team Greg1 11:16:51,60 1 00:16:52 Slovakia Club
26italia MC2341  
Bulgar
Team TNST1 11:16:52,00 1 00:16:52 Italia
27polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit2 11:16:53,15 1 00:16:53 Polonia
28slovakia MC0736  
Greg 490
Team Greg2 11:16:53,45 1 00:16:53 Slovakia Club
29england MC1607  
Thomass girl
Team Warnes & Smith1 11:16:53,65 1 00:16:54 RPRA (Pigeon Association)
30wales MC0186  
My Nitro
Team Big Dreamers1 11:16:54,40 1 00:16:54 Wales Club
31turkey MC1717  
Polat
Ihsan Sariyer1 11:16:54,90 1 00:16:55 Turkey Flying Club
32belgium MC2314  
Falco
Team Red Devils Racing1 11:16:55,10 1 00:16:55 Club Olijftak Maaseik
33denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen2 11:16:55,85 1 00:16:56 Denmark Club
34huelva MC1085  
Ro. Azul 06
Sergio Gómez Rodríguez2 11:16:55,85 1 00:16:56 Huelva
35belgium MC1914  
Sergio
Team Creemers & Zoon1 11:16:56,30 1 00:16:56 Club Olijftak Maaseik
36gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 11:16:56,50 1 00:16:56 Ciudad Alta
37polska MC0439  
Rentoir
Aleksander Golofit3 11:16:56,65 1 00:16:57 Polonia
38netherlands MC2387  
Classy
B. Goedee1 11:16:57,00 1 00:16:57 Holland Pigeons Club
39netherlands MC2282  
Marker 2
Team Dutch Quarantine & Vet Seru1 11:16:57,45 1 00:16:57 Holland Pigeons Club
40polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:16:57,65 1 00:16:58 Polonia
41netherlands MC0994  
Dark Bliksem
Team One Loft1 11:16:57,90 1 00:16:58 Holland Pigeons Club
42england MC1655  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate1 11:16:58,50 1 00:16:58 RPRA (Pigeon Association)
43rumania MC1832  
Abaris
Team Familia Bacalu1 11:16:58,55 1 00:16:59 Romania
44czech republic MC0744  
Radhika
Team Familie Karas Antonin1 11:16:58,60 1 00:16:59 Czech Republic Club
45germany MC0521  
Frank 2
Team Zumdiek2 11:16:58,70 1 00:16:59 Germany Club
46netherlands MC2360  
Aimee
Team Mantel1 11:16:59,30 1 00:16:59 Holland Pigeons Club
47belgium MC1652  
Carlos
Team Creemers & Zoon2 11:16:59,60 1 00:17:00 Club Olijftak Maaseik
48belgium MC1872  
LPS 17-08
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:17:00,10 1 00:17:00 Club Olijftak Maaseik
49polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski1 11:17:00,11 1 00:17:00 Polonia
50bahrain MC2556  
Al Kooheji 5
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:17:00,25 1 00:17:00 Bahrain Pigeon Union
51turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 11:17:00,85 1 00:17:01 Turkey Flying Club
52polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel2 11:17:01,30 1 00:17:01 Polonia
53czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal1 11:17:01,45 1 00:17:01 Czech Republic Club
54rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu2 11:17:01,70 1 00:17:02 Romania
55czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal2 11:17:01,90 1 00:17:02 Czech Republic Club
56belgium MC2208  
Top Gun
Team Geusens1 11:17:02,10 1 00:17:02 Belgium Club
57netherlands MC0306  
Zava
Team H. V. Venrooij1 11:17:02,45 1 00:17:02 Holland Pigeons Club
58polska MC1523  
Balto
Dariusz Skawinski4 11:17:03,05 1 00:17:03 Polonia
59germany MC0529  
Taubenfeder
Paul-Heinz Wesjohann1 11:17:03,05 1 00:17:03 Oberfranken Club
60germany MC1640  
Diana
Fedoseev Vitalij1 11:17:04,40 1 00:17:04 Harsewinkel Club
61england MC0183  
Deneside Champ
Team Deneside Lofts1 11:17:04,45 1 00:17:04 RPRA (Pigeon Association)
62kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 11:17:04,60 1 00:17:05 Kuwait Club
63bosnia herzegovina MC2467  
Raso
Team Ivankovic & Jovovic1 11:17:04,65 1 00:17:05 Bosnia & Herzegovina Club
64belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends1 11:17:04,80 1 00:17:05 Club Olijftak Maaseik
65slovakia MC1138  
Greg 778
Team Greg3 11:17:04,90 1 00:17:05 Slovakia Club
66czech republic MC0709  
Tony
Antonin Havlik1 11:17:05,30 1 00:17:05 Czech Republic Club
67germany MC2353  
Advocate
Team Klaas & Sohn1 11:17:05,75 1 00:17:06 Rietberg Club
68netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp1 11:17:06,25 1 00:17:06 Holland Pigeons Club
69slovenia MC1762  
Moja
Team Vugi1 11:17:06,35 1 00:17:06 Slovenia Club
70belgium MC1998  
PEC 239
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:17:06,45 1 00:17:06 Fondclub Herent
71england MC0067  
Dulcinea
A. Harker1 11:17:06,50 1 00:17:06 RPRA (Pigeon Association)
72belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 11:17:06,60 1 00:17:07 Fond Wallonie
73germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:17:06,75 1 00:17:07 Vogtland Club
74portugal MC0810  
Rosinha
Manuel Antonio Guerreiro1 11:17:07,05 1 00:17:07 Loulé - Portugal
75czech republic MC1042  
Pavla
Team Konopik & Motre1 11:17:07,10 1 00:17:07 Czech Republic Club
76gran canaria MC1275  
Sorbette
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:17:07,40 1 00:17:07 Club Los Socios
77hungary MC1346  
Muun
Team Szabo Peter & Bajnoczi Gabor1 11:17:07,80 1 00:17:08 Hungary Pigeons Club
78hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:17:08,20 1 00:17:08 Hungary Pigeons Club
79austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag1 11:17:08,35 1 00:17:08 Club Austria
80england MC0219  
Blue Gem
Team Guys Lofts Elite1 11:17:08,70 1 00:17:09 RPRA (Pigeon Association)
81india MC0919  
Virat Koli
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:17:08,90 1 00:17:09 Royal Pigeon Society India
82italia MC2187  
Luna
Danci Dumitru1 11:17:09,60 1 00:17:10 Italia
83kuwait MC2558  
Eakht Mathloom
Youser H. Aldahoum1 11:17:09,75 1 00:17:10 Kuwait Club
84italia MC2075  
Aurora
Grec Mihai Belei1 11:17:09,75 1 00:17:10 Italia
85india MC0882  
Indian Diamond
Dream Team India Viki1 11:17:09,85 1 00:17:10 Royal Pigeon Society India
86netherlands MC2512  
Avanti
Team Mantel2 11:17:10,05 1 00:17:10 Holland Pigeons Club
87tenerife MC2428  
Wriggley
Team Hermanos Remón1 11:17:10,65 1 00:17:11 CANARAGÜI
88hungary MC1041  
Misi
Mihaly Barsony1 11:17:11,00 1 00:17:11 Hungary Pigeons Club
89belgium MC2110  
Dream Girl
Team Moors en Dochters1 11:17:11,20 1 00:17:11 Fondclub Lanaken
90asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 11:17:11,20 1 00:17:11 R.C. Oviedo
91polska MC2304  
Polish Pride 48
Team Polish Pride1 11:17:11,45 1 00:17:11 Polonia
92polska MC2133  
Tilde
Team Osko & Chwarzynski1 11:17:11,70 1 00:17:12 Polonia
93rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan1 11:17:11,71 1 00:17:12 Romania
94belgium MC2424  
Lucky One
Team Geusens2 11:17:12,05 1 00:17:12 Belgium Club
95belgium MC1422  
Nico
Team Creemers & Zoon3 11:17:12,85 1 00:17:13 Club Olijftak Maaseik
96gran canaria MC1340  
Eek
Team Control 21 11:17:13,05 1 00:17:13 -----------------
97netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:17:13,30 1 00:17:13 Holland Pigeons Club
98belgium MC0324  
Hemlock
A. en C. Roels1 11:17:13,60 1 00:17:14 Belgium Club
99netherlands MC2362  
Buster
Team Soepboer1 11:17:13,65 1 00:17:14 Holland Pigeons Club
100croatia MC2399  
Dubrovnik
Team Mate & Luka Culic1 11:17:13,70 1 00:17:14 Croatia Pigeon Club
101belgium MC0911  
Choubaka
Vincent Neirynck2 11:17:14,45 1 00:17:14 Fond Wallonie
102rumania MC1265  
Valverse
Florin Scutaru1 11:17:14,70 1 00:17:15 Romania
103belgium MC2018  
Azemina
Vincent Neirynck3 11:17:15,15 1 00:17:15 Fond Wallonie
104england MC0087  
Chebere
Abrahams Selwyn1 11:17:16,05 1 00:17:16 RPRA (Pigeon Association)
105germany MC2369  
Relko
Team Klaas & Sohn2 11:17:16,80 1 00:17:17 Rietberg Club
106india MC2169  
TTV
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:17:18,45 1 00:17:18 Royal Pigeon Society India
107turkey MC1980  
Piroz
Mahmut Tas1 11:17:19,50 1 00:17:20 Turkey Flying Club
108wales MC1598  
Atlantic Leader
Team Welsh Hopefuls1 11:17:19,60 1 00:17:20 Wales Club
109sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez1 11:17:20,80 1 00:17:21 ITALICENSE
110asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 11:17:21,05 1 00:17:21 R.C. Oviedo
111belgium MC0373  
Elena
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:17:22,50 1 00:17:22 Fondclub Eeklo - Ramillies
112netherlands MC0945  
Pearl
Team One Loft2 11:17:22,70 1 00:17:23 Holland Pigeons Club
113switzerland MC0459  
Pauls Desire
Team Alp Race1 11:17:22,71 1 00:17:23 Suiza
114netherlands MC0450  
Dilana
Marcel Visser2 11:17:23,05 1 00:17:23 Holland Pigeons Club
115netherlands MC0383  
Irma
Team H. V. Venrooij2 11:17:23,95 1 00:17:24 Holland Pigeons Club
116rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 11:17:24,50 1 00:17:24 Romania
117belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns1 11:17:24,95 1 00:17:25 Fondclub Loft 24
118polska MC1929  
Narla
Andrzej Jankowski1 11:17:25,00 1 00:17:25 Polonia
119rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu1 11:17:25,50 1 00:17:26 Romania
120england MC0180  
Dark Cloud
Team Guys Lofts Elite2 11:17:26,40 1 00:17:26 RPRA (Pigeon Association)
121netherlands MC1106  
Phoenix
Team One Loft3 11:17:26,45 1 00:17:26 Holland Pigeons Club
122switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi1 11:17:26,50 1 00:17:26 Suiza
123slovakia MC1210  
Greg 029
Team Greg4 11:17:26,65 1 00:17:27 Slovakia Club
124india MC0926  
Hugo
Dream Team India Viki & Hugo1 11:17:28,50 1 00:17:28 Royal Pigeon Society India
125germany MC2124  
Tini
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 11:17:29,10 1 00:17:29 Germany Club
126czech republic MC0833  
Hangover
Team Bouchal3 11:17:29,55 1 00:17:30 Czech Republic Club
127polska MC0059  
Jessy
Ryszard Sas1 11:17:29,60 1 00:17:30 Polonia
128italia MC2275  
Camiseta
Team Ghiacci & Celli1 11:17:29,85 1 00:17:30 Italia
129belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 11:17:30,30 1 00:17:30 Fond Wallonie
130netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg1 11:17:31,05 1 00:17:31 Holland Pigeons Club
131slovakia MC2265  
Lili
Team Benak1 11:17:31,10 1 00:17:31 Slovakia Club
132hungary MC0764  
Greta
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:17:31,10 1 00:17:31 Hungary Pigeons Club
133germany MC0870  
Scented Royal
Team Schupp1 11:17:31,30 1 00:17:31 Schwaben-Allgäu Club
134czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek1 11:17:32,75 1 00:17:33 Czech Republic Club
135polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski2 11:17:32,90 1 00:17:33 Polonia
136netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan1 11:17:33,25 1 00:17:33 Holland Pigeons Club
137belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:17:33,30 1 00:17:33 Club Olijftak Maaseik
138netherlands MC2413  
Frysian Destroyer
Sjaak Buwalda1 11:17:33,60 1 00:17:34 Holland Pigeons Club
139netherlands MC0922  
Halsaya
Team Soepboer2 11:17:33,70 1 00:17:34 Holland Pigeons Club
140turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:17:34,60 1 00:17:35 Turkey Flying Club
141netherlands MC0258  
Rambo
Team Andringa1 11:17:34,85 1 00:17:35 Holland Pigeons Club
142fuerteventura MC1054  
Quincy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:17:35,15 1 00:17:35 Gran Tarajal
143netherlands MC2448  
Laughing Jewel
Tom Van der Kamp2 11:17:35,25 1 00:17:35 Holland Pigeons Club
144belgium MC1645  
PEC 262
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:17:35,55 1 00:17:36 Fondclub Herent
145rumania MC1347  
Martina
Team Pigeons360.com1 11:17:35,60 1 00:17:36 Romania
146slovakia MC0863  
Viktoria
Team Van Helsing & Tomaska1 11:17:36,05 1 00:17:36 Slovakia Club
147italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:17:36,45 1 00:17:36 Italia
148kuwait MC2587  
Eakht Aljowhara
Nawaf Aldahoum1 11:17:36,80 1 00:17:37 Kuwait Club
149hungary MC0857  
Demi
Jozsef Kovacs1 11:17:36,90 1 00:17:37 Hungary Pigeons Club
150slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 11:17:37,15 1 00:17:37 Slovakia Club
151sevilla MC0636  
Arnold
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:17:37,50 1 00:17:38 ITALICENSE
152slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:17:37,50 1 00:17:38 Slovakia Club
153bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 11:17:37,70 1 00:17:38 Bulgaria Club
154germany MC2107  
Guido
Team SG Kronert Jung1 11:17:37,71 1 00:17:38 Germany Club
155south africa MC0017  
Ann Vii
Team Samuels Loft1 11:17:38,30 1 00:17:38 South Africa Club
156polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 11:17:38,55 1 00:17:39 Polonia
157polska MC2167  
Polish Pride 44
Team Polish Pride2 11:17:38,90 1 00:17:39 Polonia
158polska MC2057  
Remo
Team Ganski & Lewandowski3 11:17:39,15 1 00:17:39 Polonia
159belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 11:17:39,60 1 00:17:40 Denderbond Ninove
160kuwait MC2562  
Bent Hamdan
Youser H. Aldahoum2 11:17:39,75 1 00:17:40 Kuwait Club
161italia MC2157  
Glad Tidings
Team Ghiacci & Celli2 11:17:39,85 1 00:17:40 Italia
162eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:17:40,10 1 00:17:40 USA
163turkey MC1868  
Maya
Ihsan Sariyer2 11:17:40,25 1 00:17:40 Turkey Flying Club
164polska MC0299  
Regal Decree
Aleksander Golofit4 11:17:41,00 1 00:17:41 Polonia
165czech republic MC1077  
Divokej Bill
Team Bouchal4 11:17:41,05 1 00:17:41 Czech Republic Club
166rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc1 11:17:42,20 1 00:17:42 Romania
167england MC0267  
Bettys No.1
Team Murray & Mills1 11:17:42,70 1 00:17:43 RPRA (Pigeon Association)
168tenerife MC1147  
Charmaine
José Martín González1 11:17:43,25 1 00:17:43 Abona Sur
169scotland MC0109  
Basher
William Donachie2 11:17:43,45 1 00:17:43 Scottish Homing Union
170england MC0165  
Johns Back
Team Murray & Mills2 11:17:44,40 1 00:17:44 RPRA (Pigeon Association)
171rumania MC2516  
Tears
Constantin Banu2 11:17:45,15 1 00:17:45 Romania
172bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:17:45,15 1 00:17:45 Bahrain Pigeon Union
173austria MC1890  
Deby
Benjamin Neag2 11:17:45,25 1 00:17:45 Club Austria
174bahrain MC2576  
Al Kooheji 4
Husain Ali Ahmed Al Kooheji3 11:17:45,40 1 00:17:45 Bahrain Pigeon Union
175austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag3 11:17:45,90 1 00:17:46 Club Austria
176england MC0195  
Bacardi
Abrahams Selwyn2 11:17:47,55 1 00:17:48 RPRA (Pigeon Association)
177hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:17:47,60 1 00:17:48 Hungary Pigeons Club
178england MC1565  
Still trying
Team Warnes & Smith2 11:17:47,90 1 00:17:48 RPRA (Pigeon Association)
179tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho1 11:17:48,15 1 00:17:48 Adexe
180belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters2 11:17:48,45 1 00:17:48 Fondclub Lanaken
181kuwait MC2580  
Bent Alfercaml
Bader Aldahoum2 11:17:48,75 1 00:17:49 Kuwait Club
182denmark MC2108  
Sola Solita
Team Ulrik & Claus1 11:17:48,85 1 00:17:49 Denmark Club
183belgium MC1409  
PEC 098
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:17:49,45 1 00:17:49 Fondclub Herent
184slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:17:49,45 1 00:17:49 Slovakia Club
185slovakia MC0755  
Greg 480
Team Greg5 11:17:50,25 1 00:17:50 Slovakia Club
186turkey MC1710  
Dilek Gunes
Team Yavuz-Cihan1 11:17:50,75 1 00:17:51 Turkey Flying Club
187south africa MC0047  
Anna Marie
Team Samuels Loft2 11:17:51,45 1 00:17:51 South Africa Club
188huelva MC0784  
Blue 09
Sergio Gómez Rodríguez3 11:17:51,70 1 00:17:52 Huelva
189kuwait MC2597  
Kuwait 2
Thamer Rashed1 11:17:51,80 1 00:17:52 Kuwait Club
190slovakia MC0862  
Alfa
Team Viglas JJM1 11:17:52,15 1 00:17:52 Slovakia Club
191germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube1 11:17:52,45 1 00:17:52 Germany Club
192bahrain MC2568  
Kuwait Aleez 2
A. Hameed Khadim1 11:17:52,70 1 00:17:53 Bahrain Pigeon Union
193wales MC0238  
Larch Tree Donna
Team Welsh Hopefuls2 11:17:52,75 1 00:17:53 Wales Club
194rumania MC1285  
Dana
Florin Scutaru2 11:17:53,20 1 00:17:53 Romania
195polska MC1464  
Dark Touch
Krzysztof Szkolny1 11:17:54,00 1 00:17:54 Polonia
196asturias MC1064  
Trufa 3
Team Dionisio & Pandiella2 11:17:54,20 1 00:17:54 R.C. Oviedo
197germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn3 11:17:54,35 1 00:17:54 Rietberg Club
198europe MC0436  
Cherry
Team Racing1 11:17:54,70 1 00:17:55 Club E.U.
199germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler1 11:17:54,85 1 00:17:55 Germany Club
200hungary MC0635  
Little Cup 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:17:55,00 1 00:17:55 Hungary Pigeons Club
201rumania MC1368  
White Bear
Class 8881 11:17:55,45 1 00:17:55 Romania
202wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor1 11:17:55,75 1 00:17:56 Wales Club
203austria MC1843  
B & B 7
Team Bliege & Benjamin1 11:17:55,80 1 00:17:56 Club Austria
204denmark MC2289  
Twobewon
Team Preben & Bo1 11:17:55,81 1 00:17:56 Denmark Club
205hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:17:55,90 1 00:17:56 Hungary Pigeons Club
206rumania MC1321  
Gara
Pacleanu Sorin1 11:17:56,45 1 00:17:56 Romania
207kuwait MC2582  
Gold Olympic 003
Team Aldahoum Loft1 11:17:56,55 1 00:17:57 Kuwait Club
208wales MC1642  
Tarisa
Michael Cook1 11:17:56,60 1 00:17:57 Wales Club
209croatia MC2252  
Lady Croatia
Team Mate & Luka Culic2 11:17:56,80 1 00:17:57 Croatia Pigeon Club
210belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest1 11:17:57,20 1 00:17:57 Lembeek Club - Belgium
211england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 11:17:57,50 1 00:17:58 RPRA (Pigeon Association)
212slovakia MC1177  
Mala
Team Marton J + I1 11:17:57,60 1 00:17:58 Slovakia Club
213rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea1 11:17:57,80 1 00:17:58 Romania
214italia MC2319  
Demeter
Ioan Bulgagiu1 11:17:57,90 1 00:17:58 Italia
215huelva MC2233  
Princesa Azul
Sergio Gómez Rodríguez4 11:17:58,65 1 00:17:59 Huelva
216polska MC1505  
Xibo
Dariusz Skawinski5 11:17:59,05 1 00:17:59 Polonia
217rumania MC1729  
Poppe
Team Familia Bacalu3 11:17:59,15 1 00:17:59 Romania
218netherlands MC0365  
Anita
Team H. V. Venrooij3 11:17:59,55 1 00:18:00 Holland Pigeons Club
219slovakia MC0845  
Greg 817
Team Greg6 11:17:59,65 1 00:18:00 Slovakia Club
220turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 11:18:00,00 1 00:18:00 Turkey Flying Club
221netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink1 11:18:00,05 1 00:18:00 Holland Pigeons Club
222slovakia MC1087  
Greg 845
Team Greg7 11:18:00,35 1 00:18:00 Slovakia Club
223germany MC1468  
Amira
Fedoseev Vitalij2 11:18:01,05 1 00:18:01 Harsewinkel Club
224portugal MC2323  
Jo Arona
Team P4R Luis Miguel1 11:18:01,80 1 00:18:02 Braga - Portugal
225scotland MC0278  
Big Yin
William Donachie3 11:18:02,60 1 00:18:03 Scottish Homing Union
226tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:18:02,95 1 00:18:03 GRAN FONDO
227eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 11:18:03,10 1 00:18:03 USA
228belgium MC2017  
Joske
Team Schaekers-Theelen-Brouns1 11:18:03,30 1 00:18:03 Fondclub Loft 24
229netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon1 11:18:03,60 1 00:18:04 Holland Pigeons Club
230england MC2026  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate2 11:18:04,90 1 00:18:05 RPRA (Pigeon Association)
231asturias MC1045  
Trufa 1
Team Dionisio & Pandiella3 11:18:05,00 1 00:18:05 R.C. Oviedo
232belgium MC1870  
Destine To Be
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:18:05,75 1 00:18:06 Fondclub Herent
233austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin2 11:18:05,75 1 00:18:06 Club Austria
234belgium MC1402  
PEC 293
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:18:06,20 1 00:18:06 Fondclub Herent
235rumania MC1228  
Oregon
Team Pigeons360.com2 11:18:06,25 1 00:18:06 Romania
236wales MC1573  
Up-Up Away
Team WNFC Winners 20171 11:18:06,26 1 00:18:06 Wales Club
237polska MC0533  
Rays Mate
Bogdan Mlynarczyk1 11:18:06,40 1 00:18:06 Polonia
238denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen3 11:18:06,50 1 00:18:06 Denmark Club
239belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck4 11:18:06,70 1 00:18:07 Fond Wallonie
240bahrain MC2590  
Al Kooheji 2
Husain Ali Ahmed Al Kooheji4 11:18:07,05 1 00:18:07 Bahrain Pigeon Union
241belgium MC1096  
Little Lady 2
Team Breese Pigeons Friends2 11:18:07,30 1 00:18:07 Club Olijftak Maaseik
242netherlands MC1776  
The 877
Team Pigeons 4 racing1 11:18:07,60 1 00:18:08 Holland Pigeons Club
243england MC1999  
Phils Flyer
Team Fev Flyers1 11:18:07,70 1 00:18:08 RPRA (Pigeon Association)
244netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan2 11:18:07,75 1 00:18:08 Holland Pigeons Club
245italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu1 11:18:07,80 1 00:18:08 Italia
246belgium MC2354  
Mambo
Jose Hoes1 11:18:07,90 1 00:18:08 Fondclub Loft 24
247italia MC2239  
Lampo
Team Danci Dumitru & Loredana1 11:18:08,05 1 00:18:08 Italia
248germany MC2225  
Triple Threat
Team Klaas & Sohn4 11:18:08,10 1 00:18:08 Rietberg Club
249belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon4 11:18:08,60 1 00:18:09 Club Olijftak Maaseik
250denmark MC2326  
Kally
Team Jutland1 11:18:08,85 1 00:18:09 Denmark Club
251netherlands MC0153  
Crystal
Team Andringa2 11:18:09,20 1 00:18:09 Holland Pigeons Club
252sevilla MC0048  
Rollins
Francisco Gutiérrez2 11:18:09,35 1 00:18:09 ITALICENSE
253rumania MC2524  
Red mario
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:18:09,45 1 00:18:09 Romania
254alicante MC1772  
Samson
Team Pets at Home SL1 11:18:09,45 1 00:18:09 Alicante
255czech republic MC0614  
Touch Me
Lubomir Kubacek2 11:18:09,45 1 00:18:09 Czech Republic Club
256germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann2 11:18:09,60 1 00:18:10 Oberfranken Club
257hungary MC0791  
Lucy
Mihaly Barsony2 11:18:09,70 1 00:18:10 Hungary Pigeons Club
258netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:18:09,75 1 00:18:10 Holland Pigeons Club
259gran canaria MC1260  
Golden Ticket
Francisco Montes Santos2 11:18:10,55 1 00:18:11 Ciudad Alta
260germany MC2086  
Lofty Pride
Team Wantia & Hollekamp1 11:18:10,95 1 00:18:11 Germany Club
261slovakia MC1067  
Greg 028
Team Greg8 11:18:12,95 1 00:18:13 Slovakia Club
262slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik1 11:18:13,00 1 00:18:13 Slovakia Club
263czech republic MC0702  
Anicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:18:13,20 1 00:18:13 Czech Republic Club
264hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:18:13,45 1 00:18:13 Hungary Pigeons Club
265netherlands MC2097  
Coba
Team Santing pigeons Borger1 11:18:14,20 1 00:18:14 Holland Pigeons Club
266denmark MC2085  
Stallone
Team Ulrik & Claus2 11:18:14,40 1 00:18:14 Denmark Club
267slovakia MC0775  
Greg 913
Team Greg9 11:18:14,50 1 00:18:14 Slovakia Club
268belgium MC1823  
World Ace
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:18:14,80 1 00:18:15 Fondclub Herent
269netherlands MC0172  
JJJ 014
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:18:15,15 1 00:18:15 Holland Pigeons Club
270slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 11:18:15,45 1 00:18:15 Slovakia Club
271slovakia MC0688  
Lili
Miroslav Blasko2 11:18:16,10 1 00:18:16 Slovakia Club
272gran canaria MC1256  
Axe
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:18:16,35 1 00:18:16 Club Los Socios
273switzerland MC0724  
Snowstorm 4
Team Schnee White Lofts1 11:18:16,50 1 00:18:16 Suiza
274denmark MC2226  
Hip Hip Hoera
Team Brdr. Broebech1 11:18:16,55 1 00:18:17 Denmark Club
275germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek3 11:18:16,80 1 00:18:17 Germany Club
276belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends3 11:18:17,50 1 00:18:18 Club Olijftak Maaseik
277polska MC1750  
Hidden Glory
Krzysztof Szkolny2 11:18:17,50 1 00:18:18 Polonia
278tenerife MC0376  
Orotava
Team Herrera y Jaime1 11:18:17,55 1 00:18:18 Adexe
279norway MC1354  
Roberta
Iuliu Balint1 11:18:17,75 1 00:18:18 Norge Racing Pigeon Club
280tenerife MC0317  
Moya
Team Herrera y Jaime2 11:18:18,30 1 00:18:18 Adexe
281belgium MC2032  
Ricciardo
Team Creemers & Zoon5 11:18:18,70 1 00:18:19 Club Olijftak Maaseik
282netherlands MC0291  
Gienus
Team Van der Heide - Napoleon2 11:18:18,95 1 00:18:19 Holland Pigeons Club
283netherlands MC0341  
Argos
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:18:18,96 1 00:18:19 Holland Pigeons Club
284belgium MC2451  
Di Resta
Team Creemers & Zoon6 11:18:19,30 1 00:18:19 Club Olijftak Maaseik
285bosnia herzegovina MC2250  
Zdenko
Team Ivankovic & Jovovic2 11:18:19,70 1 00:18:20 Bosnia & Herzegovina Club
286belgium MC1453  
LPS 17-06
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:18:20,05 1 00:18:20 Club Olijftak Maaseik
287portugal MC0723  
Max
Manuel Antonio Guerreiro2 11:18:20,35 1 00:18:20 Loulé - Portugal
288india MC0921  
Indian Boli
Dream Team India Viki2 11:18:20,70 1 00:18:21 Royal Pigeon Society India
289polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski6 11:18:20,71 1 00:18:21 Polonia
290belgium MC0292  
BOEMEL
Roger Mertens1 11:18:20,72 1 00:18:21 Fond Wallonie
291belgium MC2138  
The Promise
Team G.V.J. Belgium1 11:18:21,05 1 00:18:21 Belgium Club
292belgium MC1388  
LPS 17-01
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 11:18:21,15 1 00:18:21 Club Olijftak Maaseik
293england MC1516  
Andra
Danut Lucescu1 11:18:21,20 1 00:18:21 RPRA (Pigeon Association)
294wales MC1519  
Raldo
Michael Cook2 11:18:21,65 1 00:18:22 Wales Club
295netherlands MC0121  
Frysian Grandeur
Sjaak Buwalda2 11:18:22,05 1 00:18:22 Holland Pigeons Club
296rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc2 11:18:22,06 1 00:18:22 Romania
297slovakia MC1214  
Greg 810
Team Greg10 11:18:22,15 1 00:18:22 Slovakia Club
298belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon7 11:18:22,20 1 00:18:22 Club Olijftak Maaseik
299austria MC1973  
B & B 5
Team Bliege & Benjamin3 11:18:22,45 1 00:18:22 Club Austria
300germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin1 11:18:22,75 1 00:18:23 Sachsen Club
301slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:18:23,85 1 00:18:24 Slovakia Club
302switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race2 11:18:23,90 1 00:18:24 Suiza
303austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer1 11:18:23,95 1 00:18:24 VRV - Oberoesterreich
304slovakia MC0840  
Ada
Team Saradin1 11:18:24,00 1 00:18:24 Slovakia Club
305england MC1969  
Malletut
Andy Gregson1 11:18:24,45 1 00:18:24 RPRA (Pigeon Association)
306croatia MC1086  
Monika I
Zeljko Fajdetic1 11:18:24,55 1 00:18:25 Croatia Pigeon Club
307england MC1571  
Come Soon
Danut Lucescu2 11:18:24,65 1 00:18:25 RPRA (Pigeon Association)
308croatia MC0853  
Patricia
Miljenko Blazevic1 11:18:24,80 1 00:18:25 Croatia Pigeon Club
309polska MC0482  
New Star
Team Stepniewski LKK1 11:18:25,00 1 00:18:25 Polonia
310netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink2 11:18:25,25 1 00:18:25 Holland Pigeons Club
311wales MC1623  
Mea Culpa
Steve Evans1 11:18:25,26 1 00:18:25 Wales Club
312germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn5 11:18:25,30 1 00:18:25 Rietberg Club
313italia MC2258  
Spirit
Team Danci Dumitru & Loredana2 11:18:25,85 1 00:18:26 Italia
314italia MC2194  
Tiny
Giuseppe Patti1 11:18:26,10 1 00:18:26 Italia
315italia MC2449  
Celine P
Team Ghiacci & Celli3 11:18:26,10 1 00:18:26 Italia
316polska MC0888  
Miks Racer
Lukasz Sprycha1 11:18:26,20 1 00:18:26 Polonia
317belgium MC2432  
Claudias 3
Team Devos E.1 11:18:26,20 1 00:18:26 Belgium Club
318germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers1 11:18:26,80 1 00:18:27 Münsterland
319czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik2 11:18:26,85 1 00:18:27 Czech Republic Club
320croatia MC0613  
Blade
Team Blazevic1 11:18:27,55 1 00:18:28 Croatia Pigeon Club
321kuwait MC2559  
Hobob
Nawaf Aldahoum2 11:18:28,25 1 00:18:28 Kuwait Club
322austria MC0858  
Christian
Michael Rudorfer1 11:18:28,35 1 00:18:28 Club Austria
323hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:18:28,45 1 00:18:28 Hungary Pigeons Club
324rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8882 11:18:28,90 1 00:18:29 Romania
325netherlands MC2078  
Kiki
Team Mantel3 11:18:28,91 1 00:18:29 Holland Pigeons Club
326polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:18:29,00 1 00:18:29 Polonia
327belgium MC0878  
Guy
Team Kempische duif Bree1 11:18:29,40 1 00:18:29 Belgium Club
328italia MC2437  
Stella
Danci Dumitru2 11:18:29,90 1 00:18:30 Italia
329polska MC0908  
Bee Jay
Krzysztof Lepuch1 11:18:30,15 1 00:18:30 Polonia
330turkey MC1978  
Ramo
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:18:30,60 1 00:18:31 Turkey Flying Club
331polska MC2420  
Kamil
Team Osko & Chwarzynski2 11:18:30,80 1 00:18:31 Polonia
332polska MC2496  
Bony
Sylwester Ostapiuk1 11:18:30,80 1 00:18:31 Polonia
333netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer3 11:18:32,15 1 00:18:32 Holland Pigeons Club
334slovenia MC1767  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha1 11:18:32,90 1 00:18:33 Slovenia Club
335england MC0289  
Ulla
Team Mambo Boys1 11:18:32,95 1 00:18:33 RPRA (Pigeon Association)
336switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race3 11:18:33,05 1 00:18:33 Suiza
337england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie1 11:18:33,95 1 00:18:34 RPRA (Pigeon Association)
338rumania MC2068  
Jersey Girl
Emil Buta2 11:18:34,30 1 00:18:34 Romania
339portugal MC1876  
Fergie
Team Amorim - Amorim1 11:18:35,05 1 00:18:35 Aveiro-Portugal
340italia MC2152  
Chiara
Renato Cantu2 11:18:36,25 1 00:18:36 Italia
341england MC1685  
Dilan
Danut Lucescu3 11:18:36,50 1 00:18:36 RPRA (Pigeon Association)
342rusia MC2249  
Fideel
Team Shatalov & Shebanin2 11:18:37,10 1 00:18:37 Rusia Club
343tenerife MC0647  
Chico
José Martín González2 11:18:37,40 1 00:18:37 Abona Sur
344germany MC1459  
Laura
Fedoseev Vitalij3 11:18:39,50 1 00:18:40 Harsewinkel Club
345netherlands MC2453  
Frysian Flannel
Sjaak Buwalda3 11:18:39,70 1 00:18:40 Holland Pigeons Club
346kuwait MC2591  
Walad Rawah
Youser H. Aldahoum3 11:18:41,20 1 00:18:41 Kuwait Club
347kuwait MC2578  
Nabeel 494
Nawaf Aldahoum3 11:18:41,65 1 00:18:42 Kuwait Club
348germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek4 11:18:41,85 1 00:18:42 Germany Club
349netherlands MC2248  
Yasmin
Team Mantel4 11:18:42,05 1 00:18:42 Holland Pigeons Club
350kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed2 11:18:42,75 1 00:18:43 Kuwait Club
351south africa MC0036  
Cherrio
Team Petrus van Eeden1 11:18:44,25 1 00:18:44 South Africa Club
352netherlands MC0160  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan3 11:18:44,65 1 00:18:45 Holland Pigeons Club
353asturias MC0676  
Sparkie
José Manuel García Darriba2 11:18:45,45 1 00:18:45 R.C. Oviedo
354croatia MC1197  
Erna
Team Topic1 11:18:45,65 1 00:18:46 Croatia Pigeon Club
355belgium MC2049  
LPS 17-35
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 11:18:45,70 1 00:18:46 Club Olijftak Maaseik
356eeuu MC1232  
Niels
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:18:45,90 1 00:18:46 USA
357england MC0142  
Banny
Andrei Antoce1 11:18:47,40 1 00:18:47 RPRA (Pigeon Association)
358belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels2 11:18:48,55 1 00:18:49 Belgium Club
359wales MC0202  
larch tree chris
Team Men of Gwent1 11:18:48,60 1 00:18:49 Wales Club
360rumania MC1794  
Bak 004
Marius Iulian Sepciuc3 11:18:49,05 1 00:18:49 Romania
361eeuu MC2563  
Kuwait Aleez 5
Robert Longid1 11:18:49,15 1 00:18:49 USA
362cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero1 11:18:49,25 1 00:18:49 Malagüeño
363rumania MC1305  
Contador
Florin Scutaru3 11:18:50,55 1 00:18:51 Romania
364slovakia MC0643  
Greg 805
Team Greg11 11:18:50,60 1 00:18:51 Slovakia Club
365italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti2 11:18:50,95 1 00:18:51 Italia
366austria MC1814  
B & B 3
Team Bliege & Benjamin4 11:18:51,35 1 00:18:51 Club Austria
367denmark MC2156  
Masca
Team M & C Hansen1 11:18:51,35 1 00:18:51 Denmark Club
368england MC1784  
Illusion
Team Lanoak Lofts1 11:18:51,55 1 00:18:52 RPRA (Pigeon Association)
369czech republic MC0646  
Martina
Antonin Havlik3 11:18:52,30 1 00:18:52 Czech Republic Club
370kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum4 11:18:52,45 1 00:18:52 Kuwait Club
371switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi2 11:18:52,70 1 00:18:53 Suiza
372wales MC0164  
Pado
Team Men of Gwent2 11:18:53,00 1 00:18:53 Wales Club
373netherlands MC0148  
Colman
Caspar Lurvink3 11:18:53,35 1 00:18:53 Holland Pigeons Club
374kuwait MC2565  
Chevy
Naje Ead1 11:18:54,60 1 00:18:55 Kuwait Club
375polska MC0944  
Lula
Lukasz Sprycha2 11:18:54,70 1 00:18:55 Polonia
376scotland MC1420  
Fly High
William Donachie4 11:18:54,85 1 00:18:55 Scottish Homing Union
377england MC0224  
Beverly
Team Nenlorrie2 11:18:55,10 1 00:18:55 RPRA (Pigeon Association)
378germany MC0504  
Isidoro
Team Zumdiek5 11:18:55,35 1 00:18:55 Germany Club
379belgium MC1660  
Goldrush 4
Team Petra & Freddy1 11:18:56,40 1 00:18:56 Denderbond Ninove
380germany MC1517  
Bernie 2017
Team Volmer & Wilpers2 11:18:56,55 1 00:18:57 Münsterland
381italia MC2347  
Coshy
Ioan Bulgagiu2 11:18:56,90 1 00:18:57 Italia
382italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:18:57,15 1 00:18:57 Italia
383gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:18:57,25 1 00:18:57 Club Los Socios
384polska MC1151  
Chopper
Team Swiecicki & Zajac1 11:18:57,65 1 00:18:58 Polonia
385belgium MC1425  
Kevin
Team Schaekers-Theelen-Brouns2 11:18:57,80 1 00:18:58 Fondclub Loft 24
386slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:18:57,95 1 00:18:58 Slovakia Club
387england MC1537  
Verdi
Team Coleman & Lawson1 11:18:58,00 1 00:18:58 RPRA (Pigeon Association)
388england MC1688  
Pauls Class
Team Paul Smith Syndicate3 11:18:58,25 1 00:18:58 RPRA (Pigeon Association)
389denmark MC2254  
De Dure
Team Soren og Tage1 11:18:58,25 1 00:18:58 Denmark Club
390bosnia herzegovina MC2398  
Jelena
Team Ivankovic & Jovovic3 11:18:58,35 1 00:18:58 Bosnia & Herzegovina Club
391polska MC0331  
Fair Dinkum
Team Stepniewski LKK2 11:18:58,75 1 00:18:59 Polonia
392england MC1661  
Keith First
Team Warnes & Smith3 11:18:59,50 1 00:19:00 RPRA (Pigeon Association)
393belgium MC0928  
Summer
Vincent Neirynck5 11:19:00,05 1 00:19:00 Fond Wallonie
394rumania MC1348  
Bolt
Team Bogdan & Tudor1 11:19:00,10 1 00:19:00 Romania
395europe MC2482  
Gatekeeper
Team Racing2 11:19:00,50 1 00:19:00 Club E.U.
396germany MC2100  
Long Lost
Team Preuben Derby1 11:19:01,65 1 00:19:02 Germany Club
397italia MC2480  
Natalia
Renato Cantu3 11:19:01,75 1 00:19:02 Italia
398slovakia MC0610  
Greg 819
Team Greg12 11:19:02,85 1 00:19:03 Slovakia Club
399denmark MC2091  
Miss Ocean
Team Anita & Tage Gravesen4 11:19:03,60 1 00:19:04 Denmark Club
400netherlands MC2466  
Cognac
Team Poelman - Kap1 11:19:03,65 1 00:19:04 Holland Pigeons Club
401barcelona MC1461  
Beethoven
Antonio Pinilla Moreno1 11:19:03,85 1 00:19:04 Vilanova
402belgium MC1421  
Red Arona
Team Coloured Pigeons1 11:19:04,10 1 00:19:04 Fond Wallonie
403belgium MC0552  
Arona 407
Dirk Verstichelen1 11:19:04,40 1 00:19:04 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
404netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda4 11:19:04,80 1 00:19:05 Holland Pigeons Club
405turkey MC1839  
Idil
Team Emrullah Oraloglu2 11:19:06,20 1 00:19:06 Turkey Flying Club
406germany MC2433  
Frodo
Michael Zeug1 11:19:06,45 1 00:19:06 Germany Club
407germany MC2359  
Prunus
Gabriel Valo1 11:19:06,50 1 00:19:06 Germany Club
408germany MC2415  
wolfgang
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:19:06,60 1 00:19:07 Wetter
409germany MC1888  
Bamba
Matthias Sprang1 11:19:06,65 1 00:19:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
410england MC1594  
Dave
Team Wilton & Son1 11:19:07,85 1 00:19:08 RPRA (Pigeon Association)
411england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite3 11:19:07,90 1 00:19:08 RPRA (Pigeon Association)
412polska MC1513  
Arusha
Andrzej Jankowski2 11:19:08,20 1 00:19:08 Polonia
413india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee2 11:19:08,21 1 00:19:08 Royal Pigeon Society India
414belgium MC2023  
Matteo
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:19:08,30 1 00:19:08 Fondclub Herent
415england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts1 11:19:08,55 1 00:19:09 RPRA (Pigeon Association)
416netherlands MC2506  
Broaster
Team Soepboer4 11:19:11,85 1 00:19:12 Holland Pigeons Club
417slovakia MC0689  
Pajda
Team Silny J & L2 11:19:12,05 1 00:19:12 Slovakia Club
418sevilla MC0049  
Justin I
Francisco Gutiérrez3 11:19:13,80 1 00:19:14 ITALICENSE
419netherlands MC0512  
Argymedes
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:19:14,40 1 00:19:14 Holland Pigeons Club
420tenerife MC0397  
Firgas
Team Herrera y Jaime3 11:19:15,05 1 00:19:15 Adexe
421wales MC1627  
Ciro
Michael Cook3 11:19:16,30 1 00:19:16 Wales Club
422portugal MC1001  
Golden Earring
Hugo Teixeira1 11:19:16,75 1 00:19:17 Loulé - Portugal
423england MC0274  
Avocet Red 48
Nick Bradford1 11:19:17,15 1 00:19:17 RPRA (Pigeon Association)
424asturias MC2180  
Top Selection
Fernando Loredo Piñera1 11:19:17,65 1 00:19:18 R.C.C. Asturias
425wales MC0228  
Boomerang 99
Team Tom & Gaynor2 11:19:17,90 1 00:19:18 Wales Club
426kuwait MC2581  
Kuwait 6
Thamer Rashed3 11:19:18,10 1 00:19:18 Kuwait Club
427belgium MC1386  
King Roy
Team Buyl & Howells1 11:19:18,15 1 00:19:18 Denderbond Ninove
428polska MC0953  
lirio
Grzegorz Szymanski1 11:19:18,90 1 00:19:19 Polonia
429bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic4 11:19:19,15 1 00:19:19 Bosnia & Herzegovina Club
430denmark MC2302  
Nedy
Henrik Meldgaard1 11:19:19,15 1 00:19:19 Denmark Club
431england MC0177  
Polly
Team Turtoi & Vasile1 11:19:19,30 1 00:19:19 RPRA (Pigeon Association)
432england MC1600  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate4 11:19:19,50 1 00:19:20 RPRA (Pigeon Association)
433italia MC2074  
alcaparra
Giuseppe Patti3 11:19:19,70 1 00:19:20 Italia
434kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum4 11:19:20,55 1 00:19:21 Kuwait Club
435austria MC1755  
Tabita
Benjamin Neag4 11:19:20,55 1 00:19:21 Club Austria
436england MC1526  
Juile
Team I dont know1 11:19:21,15 1 00:19:21 RPRA (Pigeon Association)
437netherlands MC0126  
Starburst
Team John Rimmelzwaan4 11:19:21,50 1 00:19:22 Holland Pigeons Club
438hungary MC0808  
Little Josef
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:19:21,95 1 00:19:22 Hungary Pigeons Club
439rumania MC1561  
Vio 7
Viorel Gah1 11:19:22,50 1 00:19:22 Romania
440sweden MC2317  
Yodel
Team A & T Swe1 11:19:22,50 1 00:19:22 Sweden Club
441italia MC2063  
Breakaway Edriece
Team Ghiacci & Celli4 11:19:23,25 1 00:19:23 Italia
442polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac2 11:19:24,00 1 00:19:24 Polonia
443england MC0132  
Bryany
S. Marsh1 11:19:24,05 1 00:19:24 RPRA (Pigeon Association)
444czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin2 11:19:24,70 1 00:19:25 Czech Republic Club
445germany MC2269  
Icaro
Team Klaas & Sohn6 11:19:24,95 1 00:19:25 Rietberg Club
446tenerife MC2221  
Really And Truly
Team Columbacanaria1 11:19:25,90 1 00:19:26 Adexe
447netherlands MC0241  
Quality Street
Team di Roberto1 11:19:26,20 1 00:19:26 Holland Pigeons Club
448germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta1 11:19:27,25 1 00:19:27 Germany Club
449gran canaria MC1287  
Fredee
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:19:27,60 1 00:19:28 Club Los Socios
450england MC0117  
Kit Fisto
Team Murray & Mills3 11:19:27,65 1 00:19:28 RPRA (Pigeon Association)
451belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon8 11:19:28,20 1 00:19:28 Club Olijftak Maaseik
452ireland MC0105  
Highway Celtic Rocket
Team Highway Lofts1 11:19:28,95 1 00:19:29 Irish Homing Union
453polska MC1503  
Leonardo
Tomasz Wiczling1 11:19:30,10 1 00:19:30 Polonia
454slovakia MC0835  
Dobra
Team Marton J + I2 11:19:30,30 1 00:19:30 Slovakia Club
455slovakia MC0565  
Kiki
Team Kujanik1 11:19:30,95 1 00:19:31 Slovakia Club
456netherlands MC1394  
New Eurostar
Team One Loft4 11:19:31,45 1 00:19:31 Holland Pigeons Club
457polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk2 11:19:31,46 1 00:19:31 Polonia
458netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft5 11:19:32,00 1 00:19:32 Holland Pigeons Club
459turkey MC1862  
Ali 255
Team Emin-Recep Bayramoglu2 11:19:32,40 1 00:19:32 Turkey Flying Club
460sevilla MC1378  
Julieta
Francisco Gutiérrez4 11:19:32,45 1 00:19:32 ITALICENSE
461rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc4 11:19:32,70 1 00:19:33 Romania
462slovakia MC1040  
Frida
Team Kujanik2 11:19:32,71 1 00:19:33 Slovakia Club
463polska MC0885  
Chauvanist
Team Swiecicki & Zajac3 11:19:33,35 1 00:19:33 Polonia
464belgium MC1261  
PETOETJE
Roger Mertens2 11:19:34,35 1 00:19:34 Fond Wallonie
465belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 11:19:34,60 1 00:19:35 Club Olijftak Maaseik
466netherlands MC0530  
Damocles
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:19:34,85 1 00:19:35 Holland Pigeons Club
467slovakia MC1053  
Greg 085
Team Greg13 11:19:34,95 1 00:19:35 Slovakia Club
468turkey MC1972  
Bahoz
Mahmut Tas2 11:19:35,30 1 00:19:35 Turkey Flying Club
469rumania MC1790  
Rayo
Team Familia Bacalu4 11:19:36,05 1 00:19:36 Romania
470polska MC1170  
Rugby
Grzegorz Szymanski2 11:19:36,15 1 00:19:36 Polonia
471scotland MC1664  
Abrojo
Bobby Dalziel1 11:19:36,45 1 00:19:36 Scottish Homing Union
472netherlands MC2047  
Henk
Gerrit Knol1 11:19:37,20 1 00:19:37 Holland Pigeons Club
473europe MC2497  
Califa
Team Racing3 11:19:37,20 1 00:19:37 Club E.U.
474netherlands MC0116  
Isa Bean
Team Van der Heide - Napoleon3 11:19:37,30 1 00:19:37 Holland Pigeons Club
475polska MC1121  
Florinda
Krzysztof Lepuch2 11:19:37,60 1 00:19:38 Polonia
476belgium MC0396  
Magda
Team Bruninx Roger & Co1 11:19:38,00 1 00:19:38 Belgium Club
477ireland MC0275  
Padraig Pearse
Team Yellowbelly1 11:19:38,20 1 00:19:38 Irish Homing Union
478england MC0279  
Cool Carrot II
Team Cool Carrot1 11:19:38,55 1 00:19:39 RPRA (Pigeon Association)
479south africa MC0057  
Small Miricle
Team Petrus van Eeden2 11:19:38,95 1 00:19:39 South Africa Club
480norway MC2476  
Aruka
Rolf Helge Aspen1 11:19:38,95 1 00:19:39 Norge Racing Pigeon Club
481england MC0088  
Ray
S. Marsh2 11:19:40,00 1 00:19:40 RPRA (Pigeon Association)
482england MC0211  
Paul
S. Marsh3 11:19:40,20 1 00:19:40 RPRA (Pigeon Association)
483germany MC2456  
Gimli
Michael Zeug2 11:19:40,65 1 00:19:41 Germany Club
484netherlands MC2303  
Kurt
Team Mantel5 11:19:41,05 1 00:19:41 Holland Pigeons Club
485czech republic MC1027  
Frenky
Team Rottovi Wendy & Frantisek2 11:19:41,30 1 00:19:41 Czech Republic Club
486slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg14 11:19:41,85 1 00:19:42 Slovakia Club
487england MC1550  
Abril
Team Lanoak Lofts2 11:19:42,30 1 00:19:42 RPRA (Pigeon Association)
488netherlands MC0302  
Straal Jager
Team One Loft6 11:19:42,95 1 00:19:43 Holland Pigeons Club
489belgium MC2006  
Geschelpte Haas
Team Loft Marina1 11:19:43,50 1 00:19:44 Belgium Club
490slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska2 11:19:43,70 1 00:19:44 Slovakia Club
491belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:19:43,95 1 00:19:44 Fondclub Eeklo - Ramillies
492slovakia MC0711  
Noemi 415
Team Evin Peter & Noemi1 11:19:44,20 1 00:19:44 Slovakia Club
493eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:19:44,21 1 00:19:44 USA
494wales MC0027  
Dipper
Team Men of Gwent3 11:19:44,40 1 00:19:44 Wales Club
495hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:19:44,85 1 00:19:45 Hungary Pigeons Club
496belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens3 11:19:44,90 1 00:19:45 Fond Wallonie
497denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen5 11:19:45,10 1 00:19:45 Denmark Club
498netherlands MC0500  
Team Hageman & Liplijn1 11:19:45,35 1 00:19:45 Holland Pigeons Club
499netherlands MC1186  
Turro
J.T.E. Morsink1 11:19:45,80 1 00:19:46 Holland Pigeons Club
500rumania MC1322  
Mihaela
Florentin Chirita1 11:19:45,85 1 00:19:46 Romania
501netherlands MC0251  
Apricot
Team John Rimmelzwaan5 11:19:46,10 1 00:19:46 Holland Pigeons Club
502polska MC0978  
Packy
Lukasz Sprycha3 11:19:46,10 1 00:19:46 Polonia
503belgium MC1403  
Mieke
Team Fam-Steyvers1 11:19:46,70 1 00:19:47 Belgium Club
504italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 11:19:46,80 1 00:19:47 Italia
505italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu4 11:19:46,95 1 00:19:47 Italia
506england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford2 11:19:47,35 1 00:19:47 RPRA (Pigeon Association)
507switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts2 11:19:48,30 1 00:19:48 Suiza
508turkey MC1764  
Ozan
Karakurt Koroglu2 11:19:48,70 1 00:19:49 Turkey Flying Club
509polska MC2356  
Roly Chu
Sylwester Ostapiuk2 11:19:48,90 1 00:19:49 Polonia
510belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co2 11:19:49,30 1 00:19:49 Belgium Club
511rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu5 11:19:49,60 1 00:19:50 Romania
512gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon1 11:19:49,70 1 00:19:50 C.C. Iniciativa Isleña
513england MC0194  
David
S. Marsh4 11:19:49,75 1 00:19:50 RPRA (Pigeon Association)
514slovenia MC1753  
Saska
Team Sovic Barbara & Miha2 11:19:50,00 1 00:19:50 Slovenia Club
515germany MC2376  
My kinda Girl
Team Preuben Derby2 11:19:51,30 1 00:19:51 Germany Club
516belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells2 11:19:51,90 1 00:19:52 Denderbond Ninove
517turkey MC1795  
Emin 236
Team Emin-Recep Bayramoglu3 11:19:52,05 1 00:19:52 Turkey Flying Club
518turkey MC1779  
Ilker
Team Baris-Yakup-Ramo2 11:19:52,90 1 00:19:53 Turkey Flying Club
519tenerife MC0391  
Gladys
Team Herrera y Jaime4 11:19:53,10 1 00:19:53 Adexe
520controling MC2443  
Mark Louise
Checking Checking1 11:19:53,25 1 00:19:53 Checking
521ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts2 11:19:53,35 1 00:19:53 Irish Homing Union
522netherlands MC2452  
Avena
Team Mantel6 11:19:53,85 1 00:19:54 Holland Pigeons Club
523czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal5 11:19:53,95 1 00:19:54 Czech Republic Club
524polska MC1016  
Gitano
Grzegorz Szymanski3 11:19:54,00 1 00:19:54 Polonia
525polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac4 11:19:54,15 1 00:19:54 Polonia
526england MC1564  
Klassy Lass
Team Fev Flyers2 11:19:54,80 1 00:19:55 RPRA (Pigeon Association)
527polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling2 11:19:55,40 1 00:19:55 Polonia
528polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac5 11:19:55,55 1 00:19:56 Polonia
529kuwait MC2595  
Walad Albouchart
Team Aldahoum Loft2 11:19:55,75 1 00:19:56 Kuwait Club
530norway MC1337  
Xenia
Iuliu Balint2 11:19:56,30 1 00:19:56 Norge Racing Pigeon Club
531netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij4 11:19:56,35 1 00:19:56 Holland Pigeons Club
532polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski7 11:19:56,65 1 00:19:57 Polonia
533austria MC0814  
Sophie
Michael Rudorfer2 11:19:56,90 1 00:19:57 Club Austria
534belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree2 11:19:57,40 1 00:19:57 Belgium Club
535rumania MC1845  
Alison
Hanus Vasile2 11:19:57,55 1 00:19:58 Romania
536south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft3 11:19:57,55 1 00:19:58 South Africa Club
537kuwait MC2557  
Bent 305
Team Aldahoum Loft3 11:19:57,70 1 00:19:58 Kuwait Club
538slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:19:57,85 1 00:19:58 Slovakia Club
539slovenia MC1721  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha3 11:19:57,95 1 00:19:58 Slovenia Club
540england MC0538  
Alberto
Team Mambo Boys2 11:19:57,95 1 00:19:58 RPRA (Pigeon Association)
541belgium MC0307  
De aurelia
Team Belgium's Finest2 11:19:58,15 1 00:19:58 Lembeek Club - Belgium
542belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers2 11:19:58,25 1 00:19:58 Belgium Club
543czech republic MC0743  
The Rock
Roman Zlicar1 11:19:58,25 1 00:19:58 Czech Republic Club
544hungary MC1093  
Mercike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:19:58,65 1 00:19:59 Hungary Pigeons Club
545kuwait MC2570  
Maiky
Naje Ead2 11:19:58,80 1 00:19:59 Kuwait Club
546gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria1 11:19:58,85 1 00:19:59 Club Los Socios
547rumania MC1323  
Brendt
Team Familia Bacalu6 11:19:59,35 1 00:19:59 Romania
548belgium MC0320  
Arona 797
Dirk Verstichelen2 11:19:59,40 1 00:19:59 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
549belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen3 11:19:59,60 1 00:20:00 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
550denmark MC2284  
Ramos Junior
Team Anita & Tage Gravesen6 11:19:59,70 1 00:20:00 Denmark Club
551south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft4 11:19:59,80 1 00:20:00 South Africa Club
552turkey MC1778  
Cihan
Team Yavuz-Cihan2 11:20:00,20 1 00:20:00 Turkey Flying Club
553polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski3 11:20:00,21 1 00:20:00 Polonia
554england MC1582  
Ronaldo
Team Wilton & Son2 11:20:00,30 1 00:20:00 RPRA (Pigeon Association)
555belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:20:00,40 1 00:20:00 Fondclub Herent
556polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha4 11:20:00,80 1 00:20:01 Polonia
557asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba3 11:20:01,50 1 00:20:02 R.C. Oviedo
558england MC1110  
Elsie
Team Downclose Lofts1 11:20:02,35 1 00:20:02 RPRA (Pigeon Association)
559belgium MC1916  
Sunshine
Team Buyl & Howells3 11:20:02,75 1 00:20:03 Denderbond Ninove
560tenerife MC0305  
Artenara
Team Herrera y Jaime5 11:20:03,20 1 00:20:03 Adexe
561slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg15 11:20:03,45 1 00:20:03 Slovakia Club
562belgium MC0389  
Atalanta
Team Belgium's Finest3 11:20:03,60 1 00:20:04 Lembeek Club - Belgium
563slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi2 11:20:04,20 1 00:20:04 Slovakia Club
564polska MC1462  
Blue 89
Tomasz Wiczling3 11:20:05,15 1 00:20:05 Polonia
565england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile2 11:20:05,55 1 00:20:06 RPRA (Pigeon Association)
566south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft5 11:20:06,20 1 00:20:06 South Africa Club
567austria MC1219  
Diane
Benjamin Neag5 11:20:06,95 1 00:20:07 Club Austria
568wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:20:07,65 1 00:20:08 Wales Club
569italia MC2370  
Thomas
Grec Mihai Belei3 11:20:08,25 1 00:20:08 Italia
570wales MC0295  
Boomerang 500
Team Tom & Gaynor3 11:20:08,30 1 00:20:08 Wales Club
571belgium MC1442  
Marcus
Team Creemers & Zoon9 11:20:08,70 1 00:20:09 Club Olijftak Maaseik
572belgium MC2030  
LPS 17-03
Team Leyen-Paloma-Segers Racing8 11:20:10,05 1 00:20:10 Club Olijftak Maaseik
573asturias MC0706  
Elois
Team Dionisio & Pandiella4 11:20:10,06 1 00:20:10 R.C. Oviedo
574slovakia MC1018  
Greg 311
Team Greg16 11:20:10,75 1 00:20:11 Slovakia Club
575slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi2 11:20:12,45 1 00:20:12 Slovenia Club
576england MC0221  
Umtondo
Team Nenlorrie3 11:20:13,80 1 00:20:14 RPRA (Pigeon Association)
577germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann3 11:20:14,35 1 00:20:14 Oberfranken Club
578belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns2 11:20:14,55 1 00:20:15 Fondclub Loft 24
579rumania MC1327  
Tequila
Dobre Razvan2 11:20:15,20 1 00:20:15 Romania
580belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen4 11:20:15,80 1 00:20:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
581netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil6 11:20:16,15 1 00:20:16 Holland Pigeons Club
582polska MC0980  
Platessa
Lukasz Sprycha5 11:20:16,55 1 00:20:17 Polonia
583eeuu MC0210  
Ann
Team Ken Easley & Silver Creek1 11:20:16,65 1 00:20:17 Club New Mexico
584slovakia MC0627  
Rose
Team Zihlavnik2 11:20:17,85 1 00:20:18 Slovakia Club
585belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells4 11:20:18,45 1 00:20:18 Denderbond Ninove
586rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:20:18,75 1 00:20:19 Romania
587slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik3 11:20:19,10 1 00:20:19 Slovakia Club
588czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre2 11:20:19,15 1 00:20:19 Czech Republic Club
589slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:20:19,30 1 00:20:19 Slovakia Club
590eeuu MC0617  
Well Noted
Team Chilangos Loft1 11:20:19,31 1 00:20:19 USA
591polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski8 11:20:19,32 1 00:20:19 Polonia
592slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg17 11:20:19,40 1 00:20:19 Slovakia Club
593polska MC0959  
Iphone
Lukasz Sprycha6 11:20:21,25 1 00:20:21 Polonia
594wales MC1612  
Humberston Lad
Team WNFC Winners 20172 11:20:21,40 1 00:20:21 Wales Club
595switzerland MC0425  
Super 47
Team Alp Race4 11:20:22,30 1 00:20:22 Suiza
596netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap2 11:20:22,45 1 00:20:22 Holland Pigeons Club
597slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi3 11:20:23,50 1 00:20:24 Slovakia Club
598netherlands MC0139  
Rocky
Team John Rimmelzwaan6 11:20:23,80 1 00:20:24 Holland Pigeons Club
599rumania MC1449  
Vio 3
Viorel Gah2 11:20:24,40 1 00:20:24 Romania
600slovakia MC0663  
Dan
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:20:24,50 1 00:20:24 Slovakia Club
601england MC0239  
Caruso
Team Turtoi & Vasile3 11:20:25,85 1 00:20:26 RPRA (Pigeon Association)
602italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 11:20:26,10 1 00:20:26 Italia
603england MC0115  
King Waggy
Team Trainspotters1 11:20:31,50 1 00:20:32 RPRA (Pigeon Association)
604gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas1 11:20:32,30 1 00:20:32 C.C. ANSITE
605slovakia MC0785  
Greg 823
Team Greg18 11:20:33,05 1 00:20:33 Slovakia Club
606eeuu MC0446  
Donauwind
Team Chachy & Isla & Kiko Loft1 11:20:35,30 1 00:20:35 USA
607slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg19 11:20:36,15 1 00:20:36 Slovakia Club
608tenerife MC1358  
Cholo
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:20:36,20 1 00:20:36 GRAN FONDO
609slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi4 11:20:38,20 1 00:20:38 Slovakia Club
610hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs2 11:20:39,70 1 00:20:40 Hungary Pigeons Club
611slovakia MC0797  
Dano
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:20:40,20 1 00:20:40 Slovakia Club
612england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford3 11:20:40,21 1 00:20:40 RPRA (Pigeon Association)
613alicante MC1476  
Paniks Choice
Team Pets at Home SL2 11:20:41,45 1 00:20:41 Alicante
614huelva MC1507  
King
Sergio Gómez Rodríguez5 11:20:41,60 1 00:20:42 Huelva
615netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft7 11:20:43,15 1 00:20:43 Holland Pigeons Club
616polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk3 11:20:43,50 1 00:20:44 Polonia
617polska MC0982  
Everton Fc
Lukasz Sprycha7 11:20:44,10 1 00:20:44 Polonia
618england MC0218  
Angela
S. Marsh5 11:20:44,25 1 00:20:44 RPRA (Pigeon Association)
619scotland MC1410  
Johnny
William Donachie5 11:20:44,80 1 00:20:45 Scottish Homing Union
620switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race5 11:20:45,40 1 00:20:45 Suiza
621gran canaria MC1051  
Dani
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:20:48,15 1 00:20:48 Club Los Socios
622belgium MC1037  
Thiam
Team Monick Nys & Kris Govers1 11:20:48,70 1 00:20:49 Belgium Club
623czech republic MC1055  
Stephanie
Antonin Havlik4 11:20:48,75 1 00:20:49 Czech Republic Club
624belgium MC0412  
Easy
Team Hok Severs1 11:20:48,95 1 00:20:49 Belgium Club
625portugal MC0653  
Ulani
Hugo Teixeira2 11:20:50,15 1 00:20:50 Loulé - Portugal
626netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan7 11:20:50,70 1 00:20:51 Holland Pigeons Club
627tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime6 11:20:51,25 1 00:20:51 Adexe
628czech republic MC0758  
Popular
Team Bohdana1 11:20:51,60 1 00:20:52 Czech Republic Club
629england MC0031  
Sun City Girl
A. Harker2 11:20:52,95 1 00:20:53 RPRA (Pigeon Association)
630scotland MC0119  
Simply the Best
William Donachie6 11:20:53,20 1 00:20:53 Scottish Homing Union
631england MC1687  
Alina
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:20:54,45 1 00:20:54 RPRA (Pigeon Association)
632hungary MC0804  
Aarden Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:20:54,60 1 00:20:55 Hungary Pigeons Club
633belgium MC1396  
Goldrush 2
Team Petra & Freddy2 11:20:54,85 1 00:20:55 Denderbond Ninove
634belgium MC1423  
Fernando
Team Creemers & Zoon10 11:20:55,15 1 00:20:55 Club Olijftak Maaseik
635polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny3 11:20:55,20 1 00:20:55 Polonia
636slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:20:56,45 1 00:20:56 Slovakia Club
637rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu7 11:20:56,50 1 00:20:56 Romania
638england MC1658  
Favorit
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:20:56,51 1 00:20:57 RPRA (Pigeon Association)
639hungary MC0691  
Lujzi
Jozsef Kovacs3 11:20:56,70 1 00:20:57 Hungary Pigeons Club
640asturias MC0684  
Arehucas
Team Dionisio & Pandiella5 11:20:57,10 1 00:20:57 R.C. Oviedo
641belgium MC1452  
PEC 256
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 11:20:58,10 1 00:20:58 Fondclub Herent
642netherlands MC0890  
Red Gold
Team One Loft8 11:20:58,25 1 00:20:58 Holland Pigeons Club
643czech republic MC0594  
Traktorista
Team Bouchal6 11:20:58,40 1 00:20:58 Czech Republic Club
644belgium MC1830  
Brisa
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC10 11:20:59,30 1 00:20:59 Fondclub Herent
645netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 11:21:01,00 1 00:21:01 Holland Pigeons Club
646netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee2 11:21:02,05 1 00:21:02 Holland Pigeons Club
647czech republic MC0604  
Bulldog
Lubomir Kubacek3 11:21:03,30 1 00:21:03 Czech Republic Club
648eeuu MC2146  
BLESSING
Team Cacofamily Loft1 11:21:04,25 1 00:21:04 USA
649austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag6 11:21:04,40 1 00:21:04 Club Austria
650netherlands MC0212  
Sheva
Team Andringa3 11:21:05,20 1 00:21:05 Holland Pigeons Club
651polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 11:21:05,45 1 00:21:05 Polonia
652turkey MC1834  
Eymen 233
Team Emin-Recep Bayramoglu4 11:21:06,45 1 00:21:06 Turkey Flying Club
653belgium MC0377  
Babajaga
Roger Mertens4 11:21:07,05 1 00:21:07 Fond Wallonie
654gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:21:08,50 1 00:21:08 Club Los Socios
655sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez5 11:21:09,25 1 00:21:09 ITALICENSE
656rumania MC1599  
Red Zapy
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:21:11,40 1 00:21:11 Romania
657england MC0118  
Brave Dream
Team Turtoi & Vasile4 11:21:12,05 1 00:21:12 RPRA (Pigeon Association)
658polska MC0869  
Europe Girl
Michal Klassa1 11:21:17,30 1 00:21:17 Polonia
659polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny4 11:21:17,90 1 00:21:18 Polonia
660czech republic MC0720  
Karoq
Team Bohdana2 11:21:19,10 1 00:21:19 Czech Republic Club
661norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen2 11:21:19,75 1 00:21:20 Norge Racing Pigeon Club
662rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu3 11:21:20,90 1 00:21:21 Romania
663czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar2 11:21:23,50 1 00:21:24 Czech Republic Club
664rumania MC1362  
Gyony
Nelu Burca2 11:21:23,70 1 00:21:24 Romania
665hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:21:23,71 1 00:21:24 Hungary Pigeons Club
666turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar1 11:21:24,05 1 00:21:24 Turkey Flying Club
667england MC0127  
Kika
Team Turtoi & Vasile5 11:21:25,20 1 00:21:25 RPRA (Pigeon Association)
668polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac6 11:21:25,60 1 00:21:26 Polonia
669england MC0213  
Blue Gem
S. Marsh6 11:21:26,45 1 00:21:26 RPRA (Pigeon Association)
670england MC1681  
Cocojambo
Team Dorin & Iosif Motac2 11:21:26,80 1 00:21:27 RPRA (Pigeon Association)
671polska MC0432  
Fletch
Piotr Pepel2 11:21:26,85 1 00:21:27 Polonia
672england MC1700  
Pride of Birmingham
Team W and S Sweet1 11:21:27,75 1 00:21:28 RPRA (Pigeon Association)
673england MC0004  
Deneside Swift
Team Deneside Lofts2 11:21:28,50 1 00:21:28 RPRA (Pigeon Association)
674belgium MC0322  
Ines
Team Thone, Vierendeels & Thione3 11:21:29,20 1 00:21:29 Fondclub Eeklo - Ramillies
675huelva MC0703  
Ahlam
Sergio Gómez Rodríguez6 11:21:29,40 1 00:21:29 Huelva
676hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:21:29,65 1 00:21:30 Hungary Pigeons Club
677scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:21:33,40 1 00:21:33 Scottish Homing Union
678rumania MC1237  
Gandolf
Team Familia Bacalu8 11:21:33,85 1 00:21:34 Romania
679england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts3 11:21:34,60 1 00:21:35 RPRA (Pigeon Association)
680polska MC1498  
Route Forty
Krzysztof Szkolny5 11:21:36,30 1 00:21:36 Polonia
681portugal MC0626  
Brando
Hugo Teixeira3 11:21:36,70 1 00:21:37 Loulé - Portugal
682rumania MC1247  
Gabriel
Florentin Chirita2 11:21:37,05 1 00:21:37 Romania
683england MC1633  
Peaky Blinder
Team W and S Sweet2 11:21:38,20 1 00:21:38 RPRA (Pigeon Association)
684asturias MC0681  
Clay Dark
Alfonso Herrero Pérez1 11:21:45,80 1 00:21:46 R.C. Oviedo
685polska MC1157  
Iron
Lukasz Sprycha8 11:21:48,30 1 00:21:48 Polonia
686germany MC2067  
Loloo 2
Team Fam. Flonta2 11:21:49,50 1 00:21:50 Germany Club
687england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow2 11:21:51,10 1 00:21:51 RPRA (Pigeon Association)
688czech republic MC0640  
Close to You
Lubomir Kubacek4 11:21:51,75 1 00:21:52 Czech Republic Club
689rumania MC1240  
Lord
Nelu Burca3 11:21:59,15 1 00:21:59 Romania
690austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer2 11:22:02,05 1 00:22:02 VRV - Oberoesterreich
691netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil7 11:22:04,00 1 00:22:04 Holland Pigeons Club
692england MC0223  
Sky Master
Andrei Antoce2 11:22:07,05 1 00:22:07 RPRA (Pigeon Association)
693zaragoza MC0701  
Blaze Of Thunder
Jaime Ameller Pons1 11:22:10,00 1 00:22:10 Mensajeras BILBILIS
694slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg20 11:22:11,55 1 00:22:12 Slovakia Club
695polska MC0977  
Yale
Lukasz Sprycha9 11:22:13,55 1 00:22:14 Polonia
696switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race6 11:22:16,00 1 00:22:16 Suiza
697austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag7 11:22:20,90 1 00:22:21 Club Austria
698netherlands MC0936  
The Passenger
Team Hooymans1 11:22:21,70 1 00:22:22 Holland Pigeons Club
699slovakia MC0673  
The Best Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:22:31,60 1 00:22:32 Slovakia Club
700belgium MC0410  
Styrian Tourist
A. en C. Roels3 11:22:43,90 1 00:22:44 Belgium Club
701england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 11:22:44,95 1 00:22:45 RPRA (Pigeon Association)
702rumania MC1326  
Aga
Alexa Iacob1 11:22:54,30 1 00:22:54 Romania
703netherlands MC0903  
Speurneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:22:56,45 1 00:22:56 Holland Pigeons Club
704austria MC1819  
Laura
Benjamin Neag8 11:22:59,05 1 00:22:59 Club Austria
705czech republic MC1220  
Gagi-Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:23:00,40 1 00:23:00 Czech Republic Club
706turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan1 11:23:00,55 1 00:23:01 Turkey Flying Club
707austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 11:23:00,80 1 00:23:01 VRV - Oberoesterreich
708england MC0158  
Deneside Red
Team Deneside Lofts4 11:23:01,30 1 00:23:01 RPRA (Pigeon Association)
709hungary MC1161  
Pisti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:23:02,55 1 00:23:03 Hungary Pigeons Club
710hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:23:03,50 1 00:23:04 Hungary Pigeons Club
711rumania MC1984  
Abelardo
Dobre Razvan3 11:23:05,75 1 00:23:06 Romania
712austria MC1302  
Lady
Benjamin Neag9 11:23:05,95 1 00:23:06 Club Austria
713slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM2 11:23:10,70 1 00:23:11 Slovakia Club
714wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls3 11:23:11,90 1 00:23:12 Wales Club
715sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez6 11:23:16,65 1 00:23:17 ITALICENSE
716rumania MC1227  
Blue
Florin Scutaru4 11:23:22,45 1 00:23:22 Romania
717england MC1677  
The Master
Team I dont know2 11:23:27,30 1 00:23:27 RPRA (Pigeon Association)
718wales MC0283  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls4 11:23:27,70 1 00:23:28 Wales Club
719gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 11:23:40,45 1 00:23:40 Club Los Socios
720polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride3 11:23:41,70 1 00:23:42 Polonia
721slovakia MC0602  
Krom
Ivan Blasko2 11:23:43,90 1 00:23:44 Slovakia Club
722germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn7 11:23:43,95 1 00:23:44 Rietberg Club
723fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:23:45,85 1 00:23:46 Gran Tarajal
724polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski9 11:23:47,80 1 00:23:48 Polonia
725rumania MC1472  
Vio 5
Viorel Gah3 11:23:55,25 1 00:23:55 Romania
726austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler2 11:23:57,05 1 00:23:57 Club Austria
727turkey MC1851  
Recep 240
Team Emin-Recep Bayramoglu5 11:23:59,10 1 00:23:59 Turkey Flying Club
728belgium MC0961  
Lionel Messi
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:23:59,45 1 00:23:59 Belgium Club
729netherlands MC0226  
Catoki
Caspar Lurvink4 11:23:59,65 1 00:24:00 Holland Pigeons Club
730slovakia MC1021  
Greg 313
Team Greg21 11:23:59,85 1 00:24:00 Slovakia Club
731scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie7 11:24:00,55 1 00:24:01 Scottish Homing Union
732germany MC2416  
Parti Girl
Team Wantia & Hollekamp2 11:24:01,65 1 00:24:02 Germany Club
733rumania MC1786  
Jenssen
Team Familia Bacalu9 11:24:02,60 1 00:24:03 Romania
734denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen2 11:24:03,05 1 00:24:03 Denmark Club
735germany MC1533  
Alegría
Team Koblenz1 11:24:03,65 1 00:24:04 Koblenz Club
736switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race7 11:24:04,65 1 00:24:05 Suiza
737italia MC2349  
Poldy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:24:05,30 1 00:24:05 Italia
738kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead3 11:24:05,50 1 00:24:06 Kuwait Club
739belgium MC0371  
Arona 796
Dirk Verstichelen5 11:24:05,95 1 00:24:06 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
740hungary MC0763  
Esso
Jozsef Kovacs4 11:24:06,15 1 00:24:06 Hungary Pigeons Club
741england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts5 11:24:06,60 1 00:24:07 RPRA (Pigeon Association)
742turkey MC2201  
Bebek
Metin Mehmet1 11:24:07,70 1 00:24:08 Turkey Flying Club
743slovenia MC1761  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha4 11:24:09,75 1 00:24:10 Slovenia Club
744gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy8 11:24:10,00 1 00:24:10 Club Los Socios
745rumania MC1281  
Expertu
Team Bogdan & Tudor2 11:24:10,30 1 00:24:10 Romania
746denmark MC2211  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen7 11:24:10,30 1 00:24:10 Denmark Club
747netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink5 11:24:10,55 1 00:24:11 Holland Pigeons Club
748england MC1616  
Brookes Baby
Team Fev Flyers3 11:24:11,60 1 00:24:12 RPRA (Pigeon Association)
749belgium MC1918  
Podolski
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC11 11:24:13,25 1 00:24:13 Fondclub Herent
750italia MC2409  
Evita
Renato Cantu5 11:24:13,26 1 00:24:13 Italia
751hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:24:13,30 1 00:24:13 Hungary Pigeons Club
752italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu6 11:24:13,70 1 00:24:14 Italia
753rumania MC2535  
Bin Laden
Dobre Razvan4 11:24:14,95 1 00:24:15 Romania
754netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer5 11:24:15,20 1 00:24:15 Holland Pigeons Club
755ireland MC0070  
Highway Celtic Flash
Team Highway Lofts3 11:24:15,30 1 00:24:15 Irish Homing Union
756germany MC2121  
Lost Bronco
Team Schnellin2 11:24:16,60 1 00:24:17 Sachsen Club
757belgium MC1441  
LPS 17-30
Team Leyen-Paloma-Segers Racing9 11:24:18,00 1 00:24:18 Club Olijftak Maaseik
758slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi5 11:24:18,60 1 00:24:19 Slovakia Club
759belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing10 11:24:19,15 1 00:24:19 Club Olijftak Maaseik
760rumania MC1566  
Forza
Team Bogdan & Tudor3 11:24:20,00 1 00:24:20 Romania
761germany MC2394  
Lewis Lass
Team Wantia & Hollekamp3 11:24:20,75 1 00:24:21 Germany Club
762czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal7 11:24:21,40 1 00:24:21 Czech Republic Club
763germany MC1940  
Nick
Team Volmer & Levers1 11:24:22,10 1 00:24:22 Münsterland
764netherlands MC0460  
JP
Team Hageman & Liplijn2 11:24:22,60 1 00:24:23 Holland Pigeons Club
765germany MC2430  
Werner
Team Dersch & Gnittka & Linne2 11:24:23,25 1 00:24:23 Wetter
766belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers3 11:24:24,15 1 00:24:24 Belgium Club
767belgium MC0363  
Quick Silver
A. en C. Roels4 11:24:25,15 1 00:24:25 Belgium Club
768netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda5 11:24:26,95 1 00:24:27 Holland Pigeons Club
769germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 11:24:29,20 1 00:24:29 Germany Club
770belgium MC0877  
Bontje
Team Monick Nys & Kris Govers2 11:24:29,60 1 00:24:30 Belgium Club
771bulgaria MC2228  
Kubrat
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:24:31,15 1 00:24:31 Bulgaria Club
772croatia MC0802  
Thor
Team Blazevic2 11:24:31,65 1 00:24:32 Croatia Pigeon Club
773italia MC2352  
Leo
Grec Mihai Belei4 11:24:31,95 1 00:24:32 Italia
774rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru5 11:24:32,00 1 00:24:32 Romania
775rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:24:33,65 1 00:24:34 Romania
776polska MC2241  
Polish Pride 60
Team Polish Pride4 11:24:33,90 1 00:24:34 Polonia
777polska MC1494  
Last Mohican
Krzysztof Szkolny6 11:24:34,15 1 00:24:34 Polonia
778austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag10 11:24:34,25 1 00:24:34 Club Austria
779polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski10 11:24:34,45 1 00:24:34 Polonia
780gran canaria MC2500  
Beautiful Dreamer
Team Farallon2 11:24:34,80 1 00:24:35 C.C. Iniciativa Isleña
781croatia MC1198  
Sara
Team Topic2 11:24:35,65 1 00:24:36 Croatia Pigeon Club
782ireland MC0263  
Highway Celtic Expected
Team Highway Lofts4 11:24:35,80 1 00:24:36 Irish Homing Union
783polska MC2048  
Flik
Team Ganski & Lewandowski4 11:24:36,55 1 00:24:37 Polonia
784austria MC2488  
Anthony J.1
Ferenc Butyka1 11:24:36,55 1 00:24:37 VRV - Oberoesterreich
785belgium MC0364  
Arona 412
Dirk Verstichelen6 11:24:37,75 1 00:24:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
786england MC1545  
Jessica
Team I dont know3 11:24:37,80 1 00:24:38 RPRA (Pigeon Association)
787rumania MC1278  
HRPL 10
Team Honest OLR & Petrita1 11:24:37,81 1 00:24:38 Romania
788wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts1 11:24:38,00 1 00:24:38 Wales Club
789polska MC1889  
Yuri
Andrzej Jankowski4 11:24:38,10 1 00:24:38 Polonia
790belgium MC1646  
WENDY
Roger Mertens5 11:24:38,65 1 00:24:39 Fond Wallonie
791slovakia MC0771  
Greg 373
Team Greg22 11:24:38,70 1 00:24:39 Slovakia Club
792polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski5 11:24:39,50 1 00:24:40 Polonia
793netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer6 11:24:40,55 1 00:24:41 Holland Pigeons Club
794polska MC1501  
Firefly
Dariusz Skawinski11 11:24:40,90 1 00:24:41 Polonia
795tenerife MC1046  
Roby
Antonio Mesa Díaz1 11:24:41,20 1 00:24:41 C.C.Portuense
796asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez2 11:24:42,40 1 00:24:42 R.C. Oviedo
797netherlands MC2283  
Trynie
Team Santing pigeons Borger2 11:24:43,55 1 00:24:44 Holland Pigeons Club
798england MC1604  
The Devil
Team I dont know4 11:24:43,70 1 00:24:44 RPRA (Pigeon Association)
799belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC12 11:24:44,10 1 00:24:44 Fondclub Herent
800alicante MC1509  
Lennon
Team Pets at Home SL3 11:24:45,05 1 00:24:45 Alicante
801sweden MC2242  
Pleute
Team A & T Swe2 11:24:45,35 1 00:24:45 Sweden Club
802germany MC1155  
Swift Four
Team Volmer & Levers2 11:24:46,70 1 00:24:47 Münsterland
803south africa MC0063  
aceituna
Team Petrus van Eeden3 11:24:47,45 1 00:24:47 South Africa Club
804italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST2 11:24:48,50 1 00:24:48 Italia
805hungary MC2334  
Pipas Favourite
Team Hungarian1 11:24:49,20 1 00:24:49 Hungary Pigeons Club
806czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek5 11:24:50,65 1 00:24:51 Czech Republic Club
807england MC1546  
Ciompi
Team T. Marian & L. Mosquera3 11:24:50,90 1 00:24:51 RPRA (Pigeon Association)
808italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 11:24:52,30 1 00:24:52 Italia
809polska MC0477  
Warie
Jozef Borowiecki2 11:24:54,85 1 00:24:55 Polonia
810polska MC2328  
Arroba
Sylwester Ostapiuk3 11:24:55,75 1 00:24:56 Polonia
811italia MC2223  
Tamara
Renato Cantu7 11:24:56,00 1 00:24:56 Italia
812italia MC2365  
punto
Ervin Prifti1 11:24:56,70 1 00:24:57 Italia
813belgium MC2005  
Goldrush 1
Team Petra & Freddy3 11:24:57,10 1 00:24:57 Denderbond Ninove
814huelva MC2015  
Queen
Sergio Gómez Rodríguez7 11:25:01,20 1 00:25:01 Huelva
815slovakia MC1083  
Dca
Team Marton J + I3 11:25:01,45 1 00:25:01 Slovakia Club
816italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu2 11:25:01,95 1 00:25:02 Italia
817england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera4 11:25:02,00 1 00:25:02 RPRA (Pigeon Association)
818polska MC2351  
Polish Pride 55
Team Polish Pride5 11:25:02,35 1 00:25:02 Polonia
819belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon11 11:25:04,00 1 00:25:04 Club Olijftak Maaseik
820netherlands MC2043  
Nelly
Gerrit Knol2 11:25:04,35 1 00:25:04 Holland Pigeons Club
821turkey MC1865  
Recep 280
Team Emin-Recep Bayramoglu6 11:25:05,05 1 00:25:05 Turkey Flying Club
822hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony3 11:25:06,45 1 00:25:06 Hungary Pigeons Club
823rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru6 11:25:06,60 1 00:25:07 Romania
824europe MC1515  
Timmy Chu
Team Racing4 11:25:07,60 1 00:25:08 Club E.U.
825gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy9 11:25:09,00 1 00:25:09 Club Los Socios
826kuwait MC2588  
Kuwait 1
Thamer Rashed4 11:25:09,95 1 00:25:10 Kuwait Club
827kuwait MC2569  
Bent Hamdan 69
Team Aldahoum Loft4 11:25:10,10 1 00:25:10 Kuwait Club
828polska MC1460  
Nebos
Dariusz Skawinski12 11:25:10,45 1 00:25:10 Polonia
829belgium MC0930  
Ralph
Team Camps & Geraerts Erwin2 11:25:11,95 1 00:25:12 Belgium Club
830wales MC1344  
Polos Lass
Team P & L Robson1 11:25:12,25 1 00:25:12 Wales Club
831netherlands MC0214  
Naldy
E. van Aalten1 11:25:13,55 1 00:25:14 Holland Pigeons Club
832belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes2 11:25:14,05 1 00:25:14 Fondclub Loft 24
833netherlands MC1014  
Jeffrrey
Team Boekelo1 11:25:14,55 1 00:25:15 Holland Pigeons Club
834gran canaria MC1258  
High Arrival
Team Maspalomas2 11:25:14,70 1 00:25:15 C.C. ANSITE
835italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu8 11:25:15,05 1 00:25:15 Italia
836italia MC2213  
Brian
Renato Cantu9 11:25:15,85 1 00:25:16 Italia
837italia MC2371  
Eclysse
Team Danci Dumitru & Loredana3 11:25:16,05 1 00:25:16 Italia
838germany MC0929  
Fangio
Team Volmer & Wilpers3 11:25:16,95 1 00:25:17 Münsterland
839england MC1694  
Pauls Magic
Team Paul Smith Syndicate5 11:25:17,00 1 00:25:17 RPRA (Pigeon Association)
840gran canaria MC1601  
Vocho
Team Farallon3 11:25:17,80 1 00:25:18 C.C. Iniciativa Isleña
841gran canaria MC1084  
Marta
Team Yahvé, Oliver & Fredy10 11:25:18,05 1 00:25:18 Club Los Socios
842slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi6 11:25:18,25 1 00:25:18 Slovakia Club
843belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends4 11:25:18,30 1 00:25:18 Club Olijftak Maaseik
844england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud1 11:25:19,95 1 00:25:20 RPRA (Pigeon Association)
845colombia MC0091  
Juana
Team Hnos. Arredondo & Herrera1 11:25:19,96 1 00:25:20 Colombia Club
846denmark MC2184  
Blue Darling
Team Anita & Tage Gravesen8 11:25:20,35 1 00:25:20 Denmark Club
847hungary MC0769  
Henci
Jozsef Kovacs5 11:25:20,60 1 00:25:21 Hungary Pigeons Club
848slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg23 11:25:21,15 1 00:25:21 Slovakia Club
849austria MC1331  
Jana
Benjamin Neag11 11:25:21,35 1 00:25:21 Club Austria
850gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon4 11:25:21,40 1 00:25:21 C.C. Iniciativa Isleña
851wales MC0167  
Chiquitita
Team Men of Gwent4 11:25:21,90 1 00:25:22 Wales Club
852wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor4 11:25:22,50 1 00:25:22 Wales Club
853belgium MC2237  
Kenji
Team Moors en Dochters3 11:25:23,05 1 00:25:23 Fondclub Lanaken
854eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago2 11:25:24,05 1 00:25:24 USA
855england MC2031  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate6 11:25:24,10 1 00:25:24 RPRA (Pigeon Association)
856germany MC1534  
Sky
Team Leifkes, Iking & Schulz2 11:25:24,45 1 00:25:24 Germany Club
857tenerife MC1389  
Toni
Team Achaman el Pincho2 11:25:25,05 1 00:25:25 Adexe
858wales MC1963  
Touch of Class
Team P. K. Lofts2 11:25:25,15 1 00:25:25 Wales Club
859croatia MC0753  
Croat Mate
Denis Culic1 11:25:25,20 1 00:25:25 Croatia Pigeon Club
860india MC1072  
Viki
Dream Team India Viki & Hugo2 11:25:25,35 1 00:25:25 Royal Pigeon Society India
861denmark MC2109  
PASCAL
Team Preben & Bo2 11:25:25,60 1 00:25:26 Denmark Club
862south africa MC0021  
Joliet Louis
Team Samuels Loft6 11:25:25,95 1 00:25:26 South Africa Club
863turkey MC1709  
Yavuz Sultan Selim
Team Yavuz-Cihan3 11:25:26,85 1 00:25:27 Turkey Flying Club
864switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race8 11:25:27,80 1 00:25:28 Suiza
865scotland MC1634  
Lu Ravi
Bobby Dalziel2 11:25:27,85 1 00:25:28 Scottish Homing Union
866belgium MC1651  
Kevin
Team Creemers & Zoon12 11:25:28,50 1 00:25:28 Club Olijftak Maaseik
867hungary MC0761  
Lujza
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 11:25:28,75 1 00:25:29 Hungary Pigeons Club
868belgium MC1701  
Dries
Team Schaekers Brouns3 11:25:29,55 1 00:25:30 Fondclub Loft 24
869hungary MC0572  
Kipp Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:25:29,85 1 00:25:30 Hungary Pigeons Club
870germany MC2259  
Bully
Team Klaas & Sohn8 11:25:29,85 1 00:25:30 Rietberg Club
871ireland MC2355  
Seadoo
Team H & A Kallmeyer1 11:25:30,40 1 00:25:30 Irish Homing Union
872belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest4 11:25:31,20 1 00:25:31 Lembeek Club - Belgium
873turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:25:31,35 1 00:25:31 Turkey Flying Club
874turkey MC1852  
Ali 262
Team Emin-Recep Bayramoglu7 11:25:32,65 1 00:25:33 Turkey Flying Club
875turkey MC1725  
Yakup
Team Baris-Yakup-Ramo3 11:25:32,90 1 00:25:33 Turkey Flying Club
876polska MC1493  
Sven's Legacy
Tomasz Wiczling4 11:25:33,05 1 00:25:33 Polonia
877belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels5 11:25:33,15 1 00:25:33 Belgium Club
878netherlands MC2485  
Canary 6
Team Klein Falckenborg2 11:25:33,90 1 00:25:34 Holland Pigeons Club
879rumania MC1372  
HRPL 35
Team Honest OLR & Petrita2 11:25:34,00 1 00:25:34 Romania
880south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft7 11:25:34,65 1 00:25:35 South Africa Club
881denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard2 11:25:34,80 1 00:25:35 Denmark Club
882asturias MC1073  
Trufa 4
Team Dionisio & Pandiella6 11:25:36,00 1 00:25:36 R.C. Oviedo
883eeuu MC0254  
Floyds Boy
Robert Longid2 11:25:36,05 1 00:25:36 USA
884germany MC1009  
Océano
Team Schupp2 11:25:37,65 1 00:25:38 Schwaben-Allgäu Club
885wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers2 11:25:37,70 1 00:25:38 Wales Club
886netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland1 11:25:37,85 1 00:25:38 Holland Pigeons Club
887austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag12 11:25:38,45 1 00:25:38 Club Austria
888fuerteventura MC2020  
Wing Machine
Francisco Díaz1 11:25:38,50 1 00:25:38 Gran Tarajal
889netherlands MC0970  
Tiffany
Team Boekelo2 11:25:38,85 1 00:25:39 Holland Pigeons Club
890turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer3 11:25:40,25 1 00:25:40 Turkey Flying Club
891denmark MC2096  
Nikol
Team Henriksen2 11:25:40,35 1 00:25:40 Denmark Club
892netherlands MC0485  
Gandhy
Team Gebr. Vieberink1 11:25:40,75 1 00:25:41 Holland Pigeons Club
893gran canaria MC1224  
Panete
Team Yahvé, Oliver & Fredy11 11:25:41,10 1 00:25:41 Club Los Socios
894england MC0179  
Mataku
Team Nenlorrie4 11:25:41,75 1 00:25:42 RPRA (Pigeon Association)
895belgium MC1382  
LPS 17-11
Team Leyen-Paloma-Segers Racing11 11:25:42,40 1 00:25:42 Club Olijftak Maaseik
896polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas2 11:25:42,55 1 00:25:43 Polonia
897croatia MC0574  
Nevera
Miljenko Blazevic2 11:25:42,70 1 00:25:43 Croatia Pigeon Club
898belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree3 11:25:42,75 1 00:25:43 Belgium Club
899wales MC1424  
Rudolf
Paul Bamford1 11:25:43,30 1 00:25:43 Wales Club
900england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate7 11:25:46,00 1 00:25:46 RPRA (Pigeon Association)
901polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac7 11:25:46,55 1 00:25:47 Polonia
902turkey MC1763  
Ali 276
Team Emin-Recep Bayramoglu8 11:25:46,70 1 00:25:47 Turkey Flying Club
903denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen9 11:25:48,00 1 00:25:48 Denmark Club
904rumania MC1793  
Conztanza
Team Familia Bacalu10 11:25:48,40 1 00:25:48 Romania
905slovenia MC1802  
Filip
Team Sovic Barbara & Miha5 11:25:49,95 1 00:25:50 Slovenia Club
906polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski3 11:25:50,05 1 00:25:50 Polonia
907netherlands MC2214  
Sebastiaan
Tom Van der Kamp3 11:25:51,30 1 00:25:51 Holland Pigeons Club
908czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek6 11:25:51,50 1 00:25:52 Czech Republic Club
909england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud2 11:25:51,60 1 00:25:52 RPRA (Pigeon Association)
910slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I4 11:25:51,95 1 00:25:52 Slovakia Club
911austria MC1033  
Michi
Michael Rudorfer3 11:25:52,10 1 00:25:52 Club Austria
912austria MC1311  
Udo
Team Fam. Rosu1 11:25:52,80 1 00:25:53 VRV - Oberoesterreich
913hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs6 11:25:53,55 1 00:25:54 Hungary Pigeons Club
914belgium MC1411  
Podiumpigeons VD VELDE 68
Team Podiumpigeons2 11:25:56,65 1 00:25:57 Land van Aalst
915polska MC0344  
Cinnamon Girl
Team Stepniewski LKK3 11:25:58,15 1 00:25:58 Polonia
916croatia MC0856  
Trpmir
Team Pudic Family1 11:25:58,16 1 00:25:58 Croatia Pigeon Club
917slovakia MC0834  
Geroj
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:25:58,90 1 00:25:59 Slovakia Club
918netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:26:01,00 1 00:26:01 Holland Pigeons Club
919slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea7 11:26:01,65 1 00:26:02 Slovakia Club
920germany MC2128  
Odie
Team Klaas & Sohn9 11:26:01,80 1 00:26:02 Rietberg Club
921england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts2 11:26:01,85 1 00:26:02 RPRA (Pigeon Association)
922england MC0237  
Dilbert
Andrei Antoce3 11:26:01,90 1 00:26:02 RPRA (Pigeon Association)
923czech republic MC0634  
Kodiaq
Team Bohdana3 11:26:02,45 1 00:26:02 Czech Republic Club
924austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag13 11:26:02,46 1 00:26:02 Club Austria
925england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son3 11:26:03,25 1 00:26:03 RPRA (Pigeon Association)
926wales MC1695  
Snydale Sun
Team Rhondda Rockets1 11:26:03,30 1 00:26:03 Wales Club
927portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro3 11:26:03,85 1 00:26:04 Loulé - Portugal
928england MC1614  
Pauls Wonder
Team Paul Smith Syndicate8 11:26:04,10 1 00:26:04 RPRA (Pigeon Association)
929netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans2 11:26:04,40 1 00:26:04 Holland Pigeons Club
930belgium MC1094  
Scarlet
Vincent Neirynck6 11:26:04,60 1 00:26:05 Fond Wallonie
931turkey MC1842  
Ibrahim 241
Team Emin-Recep Bayramoglu9 11:26:06,15 1 00:26:06 Turkey Flying Club
932germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:26:06,30 1 00:26:06 Germany Club
933slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik3 11:26:06,80 1 00:26:07 Slovakia Club
934polska MC1109  
Aderyn
Team Swiecicki & Zajac8 11:26:08,40 1 00:26:08 Polonia
935germany MC2222  
Jose
Team Klaas & Sohn10 11:26:08,75 1 00:26:09 Rietberg Club
936austria MC1848  
Inna
Benjamin Neag14 11:26:08,85 1 00:26:09 Club Austria
937denmark MC2330  
Josetta
Team Brdr. Broebech2 11:26:09,15 1 00:26:09 Denmark Club
938slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi3 11:26:09,20 1 00:26:09 Slovenia Club
939slovakia MC0599  
Greg 366
Team Greg24 11:26:09,35 1 00:26:09 Slovakia Club
940germany MC2495  
Farrell
Team Klaas & Sohn11 11:26:10,95 1 00:26:11 Rietberg Club
941england MC0090  
Deneside Blue
Team Deneside Lofts6 11:26:10,96 1 00:26:11 RPRA (Pigeon Association)
942gran canaria MC1233  
Kin
Team Control 22 11:26:12,35 1 00:26:12 -----------------
943croatia MC1032  
Zvonimir
Team Pudic Family2 11:26:13,40 1 00:26:13 Croatia Pigeon Club
944cordoba MC0066  
Divino
Dámaso Melero2 11:26:13,55 1 00:26:14 Malagüeño
945switzerland MC0451  
Dylan
Team Alp Race9 11:26:13,75 1 00:26:14 Suiza
946belgium MC1412  
BOERKE
Roger Mertens6 11:26:15,65 1 00:26:16 Fond Wallonie
947italia MC2410  
Princess Nadia
Team TNST3 11:26:16,05 1 00:26:16 Italia
948bulgaria MC1315  
Maggie
Team Vicont & Vicontesa1 11:26:17,25 1 00:26:17 Bulgaria Club
949czech republic MC0710  
Megaloman
Team Bouchal8 11:26:17,55 1 00:26:18 Czech Republic Club
950rumania MC1733  
Bold Cherry
Team Familia Bacalu11 11:26:18,70 1 00:26:19 Romania
951hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:26:19,25 1 00:26:19 Hungary Pigeons Club
952polska MC0058  
Algarve
Ryszard Sas3 11:26:21,10 1 00:26:21 Polonia
953belgium MC0894  
Simona
Team Breese Pigeons Friends5 11:26:21,40 1 00:26:21 Club Olijftak Maaseik
954england MC0864  
Angie
Team Downclose Lofts2 11:26:23,25 1 00:26:23 RPRA (Pigeon Association)
955wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls5 11:26:24,60 1 00:26:25 Wales Club
956england MC0181  
Cool Carrot III
Team Cool Carrot2 11:26:24,65 1 00:26:25 RPRA (Pigeon Association)
957germany MC0443  
Raleigh Boy
Paul-Heinz Wesjohann4 11:26:24,75 1 00:26:25 Oberfranken Club
958denmark MC2336  
Rotterdam
Team Jutland2 11:26:25,90 1 00:26:26 Denmark Club
959netherlands MC0551  
The Beauty
Marcel Visser3 11:26:27,30 1 00:26:27 Holland Pigeons Club
960czech republic MC0704  
Elise
Antonin Havlik5 11:26:27,55 1 00:26:28 Czech Republic Club
961netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft9 11:26:28,45 1 00:26:28 Holland Pigeons Club
962turkey MC2154  
Bosphorus
Metin Mehmet2 11:26:29,40 1 00:26:29 Turkey Flying Club
963wales MC1693  
Day Dream Dougie
Team Welsh Hopefuls6 11:26:29,55 1 00:26:30 Wales Club
964slovakia MC0831  
Vana
Team Marton J + I5 11:26:29,60 1 00:26:30 Slovakia Club
965netherlands MC2372  
Nesbo
Team Mantel7 11:26:30,20 1 00:26:30 Holland Pigeons Club
966england MC0130  
Deneside Speed
Team Deneside Lofts7 11:26:34,05 1 00:26:34 RPRA (Pigeon Association)
967south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden4 11:26:34,35 1 00:26:34 South Africa Club
968wales MC1597  
Liam
Team Welsh Hopefuls7 11:26:34,45 1 00:26:34 Wales Club
969england MC0193  
Stevie Wonder
S. Marsh7 11:26:34,60 1 00:26:35 RPRA (Pigeon Association)
970eeuu MC2574  
Kuwait Aleez 1
Robert Longid3 11:26:35,35 1 00:26:35 USA
971belgium MC2309  
Lolana
Team Diamond Ladies1 11:26:35,65 1 00:26:36 Club Olijftak Maaseik
972scotland MC1611  
Little Angel 2
William Donachie8 11:26:36,35 1 00:26:36 Scottish Homing Union
973slovakia MC0560  
Greg 495
Team Greg25 11:26:37,00 1 00:26:37 Slovakia Club
974belarus MC2195  
Angel
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:26:37,75 1 00:26:38 Belarus Club
975germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers4 11:26:38,70 1 00:26:39 Münsterland
976czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek7 11:26:40,65 1 00:26:41 Czech Republic Club
977rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul1 11:26:42,30 1 00:26:42 Romania
978rumania MC1299  
Viisoara
Florentin Chirita3 11:26:43,10 1 00:26:43 Romania
979austria MC1846  
Elty
Benjamin Neag15 11:26:43,35 1 00:26:43 Club Austria
980england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile6 11:26:45,20 1 00:26:45 RPRA (Pigeon Association)
981italia MC2155  
Fulmine
Danci Dumitru3 11:26:45,30 1 00:26:45 Italia
982netherlands MC1187  
Black Shadows
Team Seelen & Ellenbroek2 11:26:45,50 1 00:26:46 Holland Pigeons Club
983netherlands MC0523  
Blue Magic
Team Hageman & Liplijn3 11:26:45,50 1 00:26:46 Holland Pigeons Club
984colombia MC0113  
Carito
Team Hnos. Arredondo & Herrera2 11:26:45,90 1 00:26:46 Colombia Club
985wales MC2215  
Dont know why
Team Bargoed Boys1 11:26:46,70 1 00:26:47 Wales Club
986slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg26 11:26:47,25 1 00:26:47 Slovakia Club
987polska MC1488  
Raphael
Tomasz Wiczling5 11:26:48,70 1 00:26:49 Polonia
988england MC1000  
Nuhazet
Team Downclose Lofts3 11:26:50,80 1 00:26:51 RPRA (Pigeon Association)
989belgium MC0375  
Dagpauwoog
Team Belgium's Finest5 11:26:51,20 1 00:26:51 Lembeek Club - Belgium
990england MC1808  
Casper
Team Wilton & Son4 11:26:51,50 1 00:26:52 RPRA (Pigeon Association)
991austria MC1855  
Arien
Benjamin Neag16 11:26:51,85 1 00:26:52 Club Austria
992netherlands MC0354  
Amadeo
Team Twin Brothers Gelderland2 11:26:52,25 1 00:26:52 Holland Pigeons Club
993germany MC2197  
Leonie
Matthias Sprang2 11:26:53,45 1 00:26:53 Weitstrecken Myhl-Wegberg
994belgium MC1433  
Destiny
Team Coloured Pigeons2 11:26:53,50 1 00:26:54 Fond Wallonie
995denmark MC2122  
Young Eagle
Henrik Meldgaard3 11:26:54,45 1 00:26:54 Denmark Club
996norway MC2101  
Germany Star
Team Helgesen Racing1 11:26:55,20 1 00:26:55 Norge Racing Pigeon Club
997polska MC1473  
Eddie Chu
Krzysztof Szkolny7 11:26:55,50 1 00:26:56 Polonia
998norway MC1296  
Harald
Iuliu Balint3 11:26:55,90 1 00:26:56 Norge Racing Pigeon Club
999italia MC2408  
Matko
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:26:58,40 1 00:26:58 Italia
1000turkey MC1985  
Recep 289
Team Emin-Recep Bayramoglu10 11:26:59,00 1 00:26:59 Turkey Flying Club
1001italia MC2426  
Morgan
Renato Cantu10 11:26:59,55 1 00:27:00 Italia
1002germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann5 11:27:01,60 1 00:27:02 Oberfranken Club
1003gran canaria MC2231  
Super Million
Team Carlos y Germán1 11:27:02,70 1 00:27:03 C.C. ANSITE
1004turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:27:06,10 1 00:27:06 Turkey Flying Club
1005switzerland MC0501  
Asadi Star
Team Alp Race10 11:27:06,75 1 00:27:07 Suiza
1006italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian3 11:27:06,90 1 00:27:07 Italia
1007belgium MC0411  
Golden Flame
Roger Mertens7 11:27:07,65 1 00:27:08 Fond Wallonie
1008belgium MC0395  
Wesley
Team Thone, Vierendeels & Thione4 11:27:07,80 1 00:27:08 Fondclub Eeklo - Ramillies
1009england MC0166  
Deneside Jay
Team Deneside Lofts8 11:27:08,35 1 00:27:08 RPRA (Pigeon Association)
1010belgium MC1099  
Pine Shine
Team Camps & Geraerts Erwin3 11:27:08,60 1 00:27:09 Belgium Club
1011belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree4 11:27:10,65 1 00:27:11 Belgium Club
1012netherlands MC2183  
Frysian Battleship
Sjaak Buwalda6 11:27:11,25 1 00:27:11 Holland Pigeons Club
1013austria MC1986  
Alex
Erwin Brandner1 11:27:11,50 1 00:27:12 VRV - Oberoesterreich
1014rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul2 11:27:12,20 1 00:27:12 Romania
1015switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race11 11:27:12,50 1 00:27:12 Suiza
1016england MC1828  
Kamet
Team Amigos in Paradise1 11:27:14,15 1 00:27:14 RPRA (Pigeon Association)
1017slovakia MC0648  
Greg 334
Team Greg27 11:27:18,90 1 00:27:19 Slovakia Club
1018ireland MC0151  
James Connolly
Team Yellowbelly2 11:27:18,90 1 00:27:19 Irish Homing Union
1019turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet3 11:27:19,75 1 00:27:20 Turkey Flying Club
1020netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn4 11:27:20,80 1 00:27:21 Holland Pigeons Club
1021kuwait MC2566  
Hailsham Denman
Naje Ead4 11:27:20,90 1 00:27:21 Kuwait Club
1022tenerife MC0357  
Sauzal
Team Herrera y Jaime7 11:27:21,20 1 00:27:21 Adexe
1023austria MC1757  
Canan
Benjamin Neag17 11:27:21,35 1 00:27:21 Club Austria
1024rumania MC1982  
Ginger
Class 8883 11:27:21,36 1 00:27:21 Romania
1025germany MC0549  
Emily
Matthias Sprang3 11:27:24,00 1 00:27:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1026wales MC1243  
Boomerang 48
Team Tom & Gaynor5 11:27:24,70 1 00:27:25 Wales Club
1027belgium MC0867  
Yana
Team Kempische duif Bree5 11:27:25,60 1 00:27:26 Belgium Club
1028netherlands MC0382  
Yoyo
Team Boekelo3 11:27:26,20 1 00:27:26 Holland Pigeons Club
1029england MC1821  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate9 11:27:27,25 1 00:27:27 RPRA (Pigeon Association)
1030slovenia MC1955  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha6 11:27:27,55 1 00:27:28 Slovenia Club
1031bulgaria MC1316  
Hera
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:27:29,80 1 00:27:30 Bulgaria Club
1032croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic3 11:27:30,30 1 00:27:30 Croatia Pigeon Club
1033switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race12 11:27:30,45 1 00:27:30 Suiza
1034england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie5 11:27:31,45 1 00:27:31 RPRA (Pigeon Association)
1035slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg28 11:27:37,00 1 00:27:37 Slovakia Club
1036slovakia MC0762  
Gerlach
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:27:39,45 1 00:27:39 Slovakia Club
1037rumania MC1606  
Bak 037
Marius Iulian Sepciuc5 11:27:40,05 1 00:27:40 Romania
1038belgium MC0917  
Monick
Team Monick Nys & Kris Govers3 11:27:40,05 1 00:27:40 Belgium Club
1039wales MC0232  
Big Red
Team Big Dreamers3 11:27:43,90 1 00:27:44 Wales Club
1040belgium MC0315  
Kittel
Team Bruninx Roger & Co3 11:27:46,30 1 00:27:46 Belgium Club
1041netherlands MC1875  
The 862
Team Pigeons 4 racing2 11:27:47,40 1 00:27:47 Holland Pigeons Club
1042hungary MC1334  
Bacsi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 11:27:51,55 1 00:27:52 Hungary Pigeons Club
1043asturias MC0600  
Jerico
José Manuel García Darriba4 11:27:53,35 1 00:27:53 R.C. Oviedo
1044netherlands MC1013  
Rainy Color
Team Hooymans3 11:27:53,80 1 00:27:54 Holland Pigeons Club
1045germany MC0906  
Til
Bernhard Bulten2 11:27:55,50 1 00:27:56 Germany Club
1046slovakia MC1202  
Greg 866
Team Greg29 11:27:56,60 1 00:27:57 Slovakia Club
1047wales MC1581  
Louis
Paul Bamford2 11:27:57,55 1 00:27:58 Wales Club
1048belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione5 11:28:10,30 1 00:28:10 Fondclub Eeklo - Ramillies
1049england MC1491  
Pauls Vision
Team Paul Smith Syndicate10 11:28:13,70 1 00:28:14 RPRA (Pigeon Association)
1050england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers4 11:28:15,95 1 00:28:16 RPRA (Pigeon Association)
1051cordoba MC0084  
Tina
Dámaso Melero3 11:28:26,85 1 00:28:27 Malagüeño
1052germany MC1893  
Apolon 3
Fedoseev Vitalij4 11:28:26,90 1 00:28:27 Harsewinkel Club
1053czech republic MC0690  
Jules Man
Lubomir Kubacek8 11:28:27,25 1 00:28:27 Czech Republic Club
1054slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg30 11:28:27,95 1 00:28:28 Slovakia Club
1055wales MC1663  
Dawns Delight
Team Welsh Hopefuls8 11:28:28,45 1 00:28:28 Wales Club
1056germany MC0522  
Aspid
Team Volmer & Wilpers5 11:28:28,65 1 00:28:29 Münsterland
1057czech republic MC0816  
Jirka
Team Svoboda & Lekes1 11:28:28,90 1 00:28:29 Czech Republic Club
1058belgium MC2160  
Claudias 1
Team Devos E.2 11:28:30,00 1 00:28:30 Belgium Club
1059rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor4 11:28:32,20 1 00:28:32 Romania
1060south africa MC0003  
Mendelssohn
Team Petrus van Eeden5 11:28:32,21 1 00:28:32 South Africa Club
1061ireland MC0199  
Robert Emmett
Team Yellowbelly3 11:28:33,80 1 00:28:34 Irish Homing Union
1062polska MC0913  
Again
Team Swiecicki & Zajac9 11:28:36,05 1 00:28:36 Polonia
1063kuwait MC2583  
Eakht Alrahya
Bader Aldahoum3 11:28:36,15 1 00:28:36 Kuwait Club
1064italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu11 11:28:37,85 1 00:28:38 Italia
1065czech republic MC0828  
Pumpido
Team Rottovi Wendy & Frantisek3 11:28:40,10 1 00:28:40 Czech Republic Club
1066england MC0535  
Olivers Girl
Team Murray & Mills4 11:28:41,40 1 00:28:41 RPRA (Pigeon Association)
1067wales MC1553  
pirulo
Paul Bamford3 11:28:42,20 1 00:28:42 Wales Club
1068hungary MC0674  
Top 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:28:42,75 1 00:28:43 Hungary Pigeons Club
1069england MC1691  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate11 11:28:43,25 1 00:28:43 RPRA (Pigeon Association)
1070tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho3 11:28:44,05 1 00:28:44 Adexe
1071south africa MC0081  
Rasied Status
Team Samuels Loft8 11:28:47,00 1 00:28:47 South Africa Club
1072denmark MC2227  
Saseline
Team Anita & Tage Gravesen10 11:28:48,75 1 00:28:49 Denmark Club
1073rumania MC1338  
Adina
Florin Scutaru7 11:28:50,00 1 00:28:50 Romania
1074england MC0171  
Wimp Bully
A. Harker3 11:28:55,75 1 00:28:56 RPRA (Pigeon Association)
1075cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero4 11:28:56,35 1 00:28:56 Malagüeño
1076polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski4 11:28:56,80 1 00:28:57 Polonia
1077england MC0273  
Snowball
Team Tumley Lofts Stud3 11:28:58,60 1 00:28:59 RPRA (Pigeon Association)
1078denmark MC2115  
Benjawan
Team Brdr. Broebech3 11:28:59,10 1 00:28:59 Denmark Club
1079germany MC0351  
Toast And Jolly
Matthias Sprang4 11:29:00,70 1 00:29:01 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1080germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz3 11:29:02,00 1 00:29:02 Germany Club
1081germany MC2080  
Charity Superstar
Team Klaas & Sohn12 11:29:02,90 1 00:29:03 Rietberg Club
1082netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol3 11:29:03,60 1 00:29:04 Holland Pigeons Club
1083germany MC1524  
Crystal Ann
Matthias Sprang5 11:29:08,35 1 00:29:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1084belgium MC0372  
Huttemetut
Roger Mertens8 11:29:10,35 1 00:29:10 Fond Wallonie
1085slovakia MC1074  
Rachel 393
Team Evin Peter & Noemi7 11:29:12,55 1 00:29:13 Slovakia Club
1086kuwait MC2573  
Kuwait 5
Thamer Rashed5 11:29:13,75 1 00:29:14 Kuwait Club
1087netherlands MC2361  
Melani
Tom Van der Kamp4 11:29:14,60 1 00:29:15 Holland Pigeons Club
1088wales MC1676  
Chelsea
Team P. K. Lofts3 11:29:19,25 1 00:29:19 Wales Club
1089netherlands MC2230  
Griet
Team Santing pigeons Borger3 11:29:20,85 1 00:29:21 Holland Pigeons Club
1090polska MC1535  
kiwi
Dariusz Skawinski13 11:29:24,60 1 00:29:25 Polonia
1091belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin4 11:29:25,45 1 00:29:25 Belgium Club
1092rumania MC2143  
Dora
Team Duica1 11:29:28,00 1 00:29:28 Romania
1093sevilla MC1088  
Sibill
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 11:29:32,65 1 00:29:33 ITALICENSE
1094slovakia MC1209  
Greg 831
Team Greg31 11:29:40,05 1 00:29:40 Slovakia Club
1095bulgaria MC2216  
Gitte
Team Ziavet & Ramadan2 11:29:40,40 1 00:29:40 Bulgaria Club
1096england MC0136  
Colin
S. Marsh8 11:29:45,20 1 00:29:45 RPRA (Pigeon Association)
1097germany MC2332  
Jewel From Belgium
Team Klaas & Sohn13 11:29:55,15 1 00:29:55 Rietberg Club
1098germany MC1398  
Kleine Dirk
Fedoseev Vitalij5 11:29:56,65 1 00:29:57 Harsewinkel Club
1099polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski5 11:30:01,20 1 00:30:01 Polonia
1100netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing3 11:30:01,30 1 00:30:01 Holland Pigeons Club
1101polska MC1481  
Walking In The Wind
Dariusz Skawinski14 11:30:02,60 1 00:30:03 Polonia
1102switzerland MC2168  
Dadi
Izet Licina1 11:30:02,70 1 00:30:03 Suiza
1103netherlands MC2492  
Canary 8
Team Klein Falckenborg3 11:30:03,30 1 00:30:03 Holland Pigeons Club
1104italia MC2207  
Olivia M
Team Mogadja Ionel & Adrian4 11:30:03,95 1 00:30:04 Italia
1105polska MC0493  
Margriet
Bogdan Mlynarczyk4 11:30:04,05 1 00:30:04 Polonia
1106germany MC2510  
Pressure Check
Team Preuben Derby3 11:30:04,20 1 00:30:04 Germany Club
1107slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM3 11:30:08,60 1 00:30:09 Slovakia Club
1108asturias MC0622  
Ramses
Alfonso Herrero Pérez3 11:30:09,00 1 00:30:09 R.C. Oviedo
1109slovenia MC1787  
Lea
Team Sovic Barbara & Miha7 11:30:09,85 1 00:30:10 Slovenia Club
1110asturias MC0616  
Skindy
Team Dionisio & Pandiella7 11:30:10,60 1 00:30:11 R.C. Oviedo
1111belgium MC2491  
Micheline
Team G.V.J. Belgium2 11:30:11,35 1 00:30:11 Belgium Club
1112rumania MC2541  
Robin
Team Familia Bacalu12 11:30:12,10 1 00:30:12 Romania
1113germany MC1002  
Alma
Walter Agler1 11:30:19,50 1 00:30:20 Oberbayern Club
1114italia MC2502  
Blond Leo
Team TNST4 11:30:20,95 1 00:30:21 Italia
1115slovakia MC0844  
Greg 818
Team Greg32 11:30:21,45 1 00:30:21 Slovakia Club
1116belgium MC1941  
Rilla
Team Loft Marina2 11:30:22,00 1 00:30:22 Belgium Club
1117denmark MC2479  
Snelle Super Girl
Team Soren og Tage2 11:30:22,15 1 00:30:22 Denmark Club
1118slovakia MC0694  
Fero
Team Saradin2 11:30:24,30 1 00:30:24 Slovakia Club
1119england MC1952  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate12 11:30:28,60 1 00:30:29 RPRA (Pigeon Association)
1120polska MC1158  
Zoomatron
Grzegorz Szymanski6 11:30:29,45 1 00:30:29 Polonia
1121germany MC2204  
Legolas
Michael Zeug3 11:30:35,95 1 00:30:36 Germany Club
1122wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford4 11:30:37,65 1 00:30:38 Wales Club
1123mexico MC1049  
Trail Blazer
Bruno El Mexicano1 11:30:43,10 1 00:30:43 Mexico
1124turkey MC1726  
Ahmet
Karakurt Koroglu3 11:30:46,15 1 00:30:46 Turkey Flying Club
1125austria MC1271  
Liesi
Team Fuchs2 11:30:50,35 1 00:30:50 VRV - Oberoesterreich
1126belgium MC2255  
Linda
Team Creemers Neiss1 11:30:53,25 1 00:30:53 Club Olijftak Maaseik
1127germany MC2312  
Sabine
Team Schnellin3 11:30:56,80 1 00:30:57 Sachsen Club
1128europe MC0624  
South Dakota
Team Racing5 11:31:01,70 1 00:31:02 Club E.U.
1129rumania MC2540  
Alexander
Team Familia Bacalu13 11:31:04,60 1 00:31:05 Romania
1130belgium MC2116  
Lars
Team Red Devils Racing2 11:31:06,55 1 00:31:07 Club Olijftak Maaseik
1131kuwait MC2589  
Natures Basics
Naje Ead5 11:31:09,80 1 00:31:10 Kuwait Club
1132hungary MC2301  
European Lass
Team Pinter Pigeon1 11:31:13,85 1 00:31:14 Hungary Pigeons Club
1133norway MC2599  
Erik
Iuliu Balint4 11:31:14,05 1 00:31:14 Norge Racing Pigeon Club
1134india MC0966  
MGR
Dream Team India Viki & Hugo3 11:31:15,85 1 00:31:16 Royal Pigeon Society India
1135rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 11:31:17,65 1 00:31:18 Romania
1136rumania MC1297  
HRPL 39
Team Honest OLR & Petrita3 11:31:18,10 1 00:31:18 Romania
1137netherlands MC0467  
Gerben
Team Hageman & Liplijn5 11:31:20,20 1 00:31:20 Holland Pigeons Club
1138austria MC2421  
Hard Fighter
Alois Wiefler3 11:31:21,00 1 00:31:21 Club Austria
1139england MC1431  
Megs Marvel
Team Fev Flyers5 11:31:22,30 1 00:31:22 RPRA (Pigeon Association)
1140europe MC0780  
Frido
Team Racing6 11:31:27,15 1 00:31:27 Club E.U.
1141slovakia MC1204  
Greg 312
Team Greg33 11:31:29,95 1 00:31:30 Slovakia Club
1142rumania MC1269  
sOIMU
Pacleanu Sorin2 11:31:30,80 1 00:31:31 Romania
1143tenerife MC0394  
Teror
Team Herrera y Jaime8 11:31:34,75 1 00:31:35 Adexe
1144eeuu MC2177  
Monroe
Robert Longid4 11:31:37,40 1 00:31:37 USA
1145switzerland MC1194  
Cosmo 62
Team Alp Race13 11:31:39,25 1 00:31:39 Suiza
1146bulgaria MC2478  
Victor
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:31:41,55 1 00:31:42 Bulgaria Club
1147polska MC2342  
Gilbert
Team Osko & Chwarzynski4 11:31:42,30 1 00:31:42 Polonia
1148belgium MC1430  
LPS 17-04
Team Leyen-Paloma-Segers Racing12 11:31:47,10 1 00:31:47 Club Olijftak Maaseik
1149slovakia MC1205  
Greg 422
Team Greg34 11:31:47,15 1 00:31:47 Slovakia Club
1150netherlands MC2260  
Frysian Velvet
Sjaak Buwalda7 11:31:47,95 1 00:31:48 Holland Pigeons Club
1151slovakia MC0796  
Greg 806
Team Greg35 11:31:51,60 1 00:31:52 Slovakia Club
1152england MC1942  
Alba
Team Lanoak Lofts3 11:31:51,70 1 00:31:52 RPRA (Pigeon Association)
1153south africa MC0016  
Nacho
Team Samuels Loft9 11:31:51,75 1 00:31:52 South Africa Club
1154denmark MC2186  
Teide
Team M & C Hansen3 11:31:54,30 1 00:31:54 Denmark Club
1155south africa MC0061  
Nasha
Team Petrus van Eeden6 11:31:54,80 1 00:31:55 South Africa Club
1156italia MC2380  
Azzurra
Danci Dumitru4 11:31:55,05 1 00:31:55 Italia
1157belgium MC2004  
Goldrush 5
Team Petra & Freddy4 11:31:58,65 1 00:31:59 Denderbond Ninove
1158galicia MC0045  
Buddy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 11:32:00,15 1 00:32:00 MARIÑAS ALTAS
1159bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji5 11:32:01,30 1 00:32:01 Bahrain Pigeon Union
1160netherlands MC0933  
Toni
Team Hooymans4 11:32:03,75 1 00:32:04 Holland Pigeons Club
1161kuwait MC2594  
Eakht Aljowhara
Team Aldahoum Loft5 11:32:03,85 1 00:32:04 Kuwait Club
1162hungary MC0601  
Little Autumn 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 11:32:08,75 1 00:32:09 Hungary Pigeons Club
1163england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts3 11:32:08,76 1 00:32:09 RPRA (Pigeon Association)
1164germany MC2224  
Aragorn
Michael Zeug4 11:32:09,05 1 00:32:09 Germany Club
1165wales MC1625  
Tia
Team Welsh Hopefuls9 11:32:09,75 1 00:32:10 Wales Club
1166netherlands MC0185  
Precious
Team John Rimmelzwaan8 11:32:13,00 1 00:32:13 Holland Pigeons Club
1167polska MC1932  
Next Best
Krzysztof Szkolny8 11:32:13,05 1 00:32:13 Polonia
1168belgium MC0899  
Christel 2
Team Breese Pigeons Friends6 11:32:15,05 1 00:32:15 Club Olijftak Maaseik
1169hungary MC0693  
Little Ermerveen 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert6 11:32:17,20 1 00:32:17 Hungary Pigeons Club
1170slovakia MC1173  
De Vos
Milan Valachovic1 11:32:17,35 1 00:32:17 Slovakia Club
1171germany MC2411  
Marc IG
Team Dersch & Gnittka & Linne3 11:32:21,80 1 00:32:22 Wetter
1172germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn14 11:32:21,80 1 00:32:22 Rietberg Club
1173england MC0216  
Dollys Boy
Team Mambo Boys3 11:32:27,20 1 00:32:27 RPRA (Pigeon Association)
1174gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán2 11:32:28,65 1 00:32:29 C.C. ANSITE
1175belgium MC1880  
Rocket
Team Buyl & Howells5 11:32:29,90 1 00:32:30 Denderbond Ninove
1176belgium MC0309  
Michel
A. en C. Roels6 11:32:31,30 1 00:32:31 Belgium Club
1177kuwait MC2579  
Kuwait 3
Thamer Rashed6 11:32:31,90 1 00:32:32 Kuwait Club
1178wales MC0813  
Challenger
Team Ganwy Lofts1 11:32:34,95 1 00:32:35 Welsh Flag
1179wales MC0542  
Turbo
Team Men of Gwent5 11:32:35,40 1 00:32:35 Wales Club
1180netherlands MC2286  
Mason
Team Mantel8 11:32:35,80 1 00:32:36 Holland Pigeons Club
1181czech republic MC1191  
Stana I
Team Konopik & Motre3 11:32:37,10 1 00:32:37 Czech Republic Club
1182germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo2 11:32:38,60 1 00:32:39 Germany Club
1183bulgaria MC2217  
Kaliman
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:32:46,35 1 00:32:46 Bulgaria Club
1184belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies2 11:32:46,60 1 00:32:47 Club Olijftak Maaseik
1185germany MC0353  
Minnas Girl
Team Volmer & Wilpers6 11:32:52,45 1 00:32:52 Münsterland
1186gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria2 11:32:52,60 1 00:32:53 Club Los Socios
1187germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne4 11:32:53,65 1 00:32:54 Wetter
1188netherlands MC0900  
Thunder Ball
Team One Loft10 11:32:53,95 1 00:32:54 Holland Pigeons Club
1189belgium MC2009  
The Tukker
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC13 11:32:54,05 1 00:32:54 Fondclub Herent
1190tenerife MC1672  
Curro
Jorge Martín Rodriguez1 11:32:54,65 1 00:32:55 Adexe
1191europe MC1901  
Hot shot
Team Racing7 11:32:54,95 1 00:32:55 Club E.U.
1192netherlands MC1968  
Hannibaal
Team One Loft11 11:32:55,25 1 00:32:55 Holland Pigeons Club
1193netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee3 11:32:55,26 1 00:32:55 Holland Pigeons Club
1194tenerife MC0662  
Isabel
José Martín González3 11:32:55,35 1 00:32:55 Abona Sur
1195alicante MC1496  
Cedarwood
Team Pets at Home SL4 11:32:55,36 1 00:32:55 Alicante
1196south africa MC0069  
Puty
Team Samuels Loft10 11:32:55,37 1 00:32:55 South Africa Club
1197belgium MC1648  
Marniek
Team de Wilde & van Driessche1 11:32:56,05 1 00:32:56 Belgium Club
1198gran canaria MC1375  
Vicky Lorane
Team Carlos y Germán3 11:32:56,10 1 00:32:56 C.C. ANSITE
1199slovakia MC1092  
Lubo
Chalupa Pavol1 11:32:56,45 1 00:32:56 Slovakia Club
1200rumania MC2066  
Tess
Team Duica2 11:32:56,70 1 00:32:57 Romania
1201rumania MC1774  
Bonsai
Hanus Vasile3 11:32:56,75 1 00:32:57 Romania
1202gran canaria MC2281  
Barry
Team Farallon5 11:32:57,20 1 00:32:57 C.C. Iniciativa Isleña
1203belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon13 11:32:57,30 1 00:32:57 Club Olijftak Maaseik
1204belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters4 11:32:57,95 1 00:32:58 Fondclub Lanaken
1205ireland MC0282  
Highway Celtic Spitfire
Team Highway Lofts5 11:32:58,10 1 00:32:58 Irish Homing Union
1206rumania MC1666  
Bak 815
Marius Iulian Sepciuc6 11:32:58,25 1 00:32:58 Romania
1207italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti4 11:33:00,00 1 00:33:00 Italia
1208eeuu MC0316  
David
Carlos Abitia1 11:33:00,05 1 00:33:00 USA
1209netherlands MC0092  
Bobo
Team John Rimmelzwaan9 11:33:00,35 1 00:33:00 Holland Pigeons Club
1210austria MC2034  
Ester
Benjamin Neag18 11:33:00,36 1 00:33:00 Club Austria
1211south africa MC0011  
Natalie
Team Petrus van Eeden7 11:33:00,45 1 00:33:00 South Africa Club
1212england MC0943  
WMC 3
Team Downclose Lofts4 11:33:02,20 1 00:33:02 RPRA (Pigeon Association)
1213germany MC0939  
Gaspar
Team Volmer & Wilpers7 11:33:02,30 1 00:33:02 Münsterland
1214sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George3 11:33:02,80 1 00:33:03 ITALICENSE
1215england MC0131  
Trosky
A. Harker4 11:33:03,00 1 00:33:03 RPRA (Pigeon Association)
1216germany MC0495  
Kepell Meister
Paul-Heinz Wesjohann6 11:33:03,50 1 00:33:04 Oberfranken Club
1217wales MC1920  
Mata
Team Welsh Supreme Lofts1 11:33:03,80 1 00:33:04 Wales Club
1218germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta3 11:33:04,35 1 00:33:04 Germany Club
1219croatia MC0848  
Velebit
Miljenko Blazevic3 11:33:04,95 1 00:33:05 Croatia Pigeon Club
1220england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera5 11:33:05,00 1 00:33:05 RPRA (Pigeon Association)
1221gran canaria MC1547  
Irene
Team Farallon6 11:33:05,70 1 00:33:06 C.C. Iniciativa Isleña
1222india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki3 11:33:07,50 1 00:33:08 Royal Pigeon Society India
1223rumania MC1736  
Nito
Class 8884 11:33:07,51 1 00:33:08 Romania
1224tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria2 11:33:07,95 1 00:33:08 Adexe
1225turkey MC1741  
MPT 76
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:33:08,45 1 00:33:08 Turkey Flying Club
1226netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:33:08,55 1 00:33:09 Holland Pigeons Club
1227rumania MC1608  
Vio 4
Viorel Gah4 11:33:08,70 1 00:33:09 Romania
1228austria MC1759  
B & B 9
Team Bliege & Benjamin5 11:33:08,75 1 00:33:09 Club Austria
1229germany MC2505  
Rolf
Team Klaas & Sohn15 11:33:08,90 1 00:33:09 Rietberg Club
1230germany MC2131  
Toto
Team Klaas & Sohn16 11:33:09,05 1 00:33:09 Rietberg Club
1231turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas3 11:33:09,10 1 00:33:09 Turkey Flying Club
1232germany MC1397  
Bolschoj
Fedoseev Vitalij6 11:33:09,15 1 00:33:09 Harsewinkel Club
1233rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah5 11:33:09,16 1 00:33:09 Romania
1234wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts4 11:33:09,70 1 00:33:10 Wales Club
1235switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race14 11:33:10,10 1 00:33:10 Suiza
1236belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon14 11:33:10,20 1 00:33:10 Club Olijftak Maaseik
1237polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac10 11:33:10,75 1 00:33:11 Polonia
1238netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer7 11:33:10,76 1 00:33:11 Holland Pigeons Club
1239turkey MC1987  
Pasa
Ahmet Cavdar2 11:33:10,80 1 00:33:11 Turkey Flying Club
1240bulgaria MC2173  
Trilko
Team Valya & Rosen Dobrevi5 11:33:11,35 1 00:33:11 Bulgaria Club
1241ireland MC2134  
Waverunner
Team H & A Kallmeyer2 11:33:11,85 1 00:33:12 Irish Homing Union
1242eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:33:12,45 1 00:33:12 USA
1243alicante MC1463  
Trisha
Team Pets at Home SL5 11:33:12,75 1 00:33:13 Alicante
1244netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:33:13,45 1 00:33:13 Holland Pigeons Club
1245rumania MC1670  
Bak 871
Marius Iulian Sepciuc7 11:33:13,50 1 00:33:14 Romania
1246switzerland MC0463  
Top Blue
Team Alp Race15 11:33:13,60 1 00:33:14 Suiza
1247polska MC1538  
Cassius
Andrzej Jankowski6 11:33:13,65 1 00:33:14 Polonia
1248austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag19 11:33:13,80 1 00:33:14 Club Austria
1249switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race16 11:33:13,85 1 00:33:14 Suiza
1250italia MC2321  
Secretariat
Team Gutas, Velocci & Albusoiu3 11:33:14,20 1 00:33:14 Italia
1251germany MC1003  
Roberto
Team Schupp3 11:33:14,30 1 00:33:14 Schwaben-Allgäu Club
1252slovakia MC0641  
Super Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea8 11:33:14,31 1 00:33:14 Slovakia Club
1253scotland MC1551  
Mums a winner
William Donachie9 11:33:14,66 1 00:33:15 Scottish Homing Union
1254turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer4 11:33:14,65 1 00:33:15 Turkey Flying Club
1255germany MC0452  
Manchas
Team Volmer & Wilpers8 11:33:14,85 1 00:33:15 Münsterland
1256europe MC0486  
Wolfsblut
Team Racing8 11:33:15,40 1 00:33:15 Club E.U.
1257polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling6 11:33:15,45 1 00:33:15 Polonia
1258turkey MC1820  
Zeynep
Halil Seyhan2 11:33:15,80 1 00:33:16 Turkey Flying Club
1259czech republic MC0767  
Den Za Milion
Team Bouchal9 11:33:15,80 1 00:33:16 Czech Republic Club
1260gran canaria MC1339  
Yahvelius
Team Yahvé, Oliver & Fredy12 11:33:16,55 1 00:33:17 Club Los Socios
1261austria MC1858  
Maya
Benjamin Neag20 11:33:16,75 1 00:33:17 Club Austria
1262turkey MC1742  
Gul
Team Baris-Yakup-Ramo4 11:33:16,80 1 00:33:17 Turkey Flying Club
1263belgium MC1432  
Natacha
Vincent Neirynck7 11:33:16,85 1 00:33:17 Fond Wallonie
1264scotland MC0406  
Christina
William Donachie10 11:33:17,00 1 00:33:17 Scottish Homing Union
1265slovakia MC0607  
Greg 048
Team Greg36 11:33:17,50 1 00:33:18 Slovakia Club
1266england MC1555  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate13 11:33:17,90 1 00:33:18 RPRA (Pigeon Association)
1267polska MC1490  
Shira
Dariusz Skawinski15 11:33:18,10 1 00:33:18 Polonia
1268polska MC0336  
Bocho
Aleksander Golofit5 11:33:18,55 1 00:33:19 Polonia
1269netherlands MC0343  
Zamby
Team Boekelo4 11:33:18,90 1 00:33:19 Holland Pigeons Club
1270germany MC1500  
Out And Proud
Team Leifkes, Iking & Schulz4 11:33:18,91 1 00:33:19 Germany Club
1271fuerteventura MC2027  
Hocus Pocus
Francisco Díaz2 11:33:19,15 1 00:33:19 Gran Tarajal
1272tenerife MC1351  
Sidel
Team Montiel & Sicilia & Vahillo3 11:33:19,20 1 00:33:19 GRAN FONDO
1273fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz3 11:33:20,40 1 00:33:20 Gran Tarajal
1274rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah6 11:33:21,00 1 00:33:21 Romania
1275england MC1541  
Mandys Machine
Team Fev Flyers6 11:33:21,20 1 00:33:21 RPRA (Pigeon Association)
1276netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft12 11:33:21,60 1 00:33:22 Holland Pigeons Club
1277czech republic MC1036  
Krutas Harry
Team Bouchal10 11:33:21,95 1 00:33:22 Czech Republic Club
1278cordoba MC0046  
Atena
Dámaso Melero5 11:33:22,05 1 00:33:22 Malagüeño
1279england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys4 11:33:22,30 1 00:33:22 RPRA (Pigeon Association)
1280switzerland MC1047  
Snowstorm 2
Team Schnee White Lofts3 11:33:22,50 1 00:33:22 Suiza
1281polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:33:23,85 1 00:33:24 Polonia
1282austria MC1861  
Splint
Erwin Brandner2 11:33:24,10 1 00:33:24 VRV - Oberoesterreich
1283wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls10 11:33:24,85 1 00:33:25 Wales Club
1284belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens9 11:33:25,25 1 00:33:25 Fond Wallonie
1285rumania MC2243  
Abrak
Emil Buta3 11:33:25,85 1 00:33:26 Romania
1286wales MC1967  
Sweety
Paul Bamford5 11:33:26,70 1 00:33:27 Wales Club
1287polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski16 11:33:27,15 1 00:33:27 Polonia
1288polska MC1508  
LaMotta
Team Morel3 11:33:27,40 1 00:33:27 Polonia
1289england MC1544  
Budgie Abroad
Team Warnes & Smith4 11:33:29,75 1 00:33:30 RPRA (Pigeon Association)
1290slovakia MC0658  
Greg 043
Team Greg37 11:33:31,00 1 00:33:31 Slovakia Club
1291ireland MC0103  
Wolfe Tone
Team Yellowbelly4 11:33:31,30 1 00:33:31 Irish Homing Union
1292turkey MC1723  
Recep 243
Team Emin-Recep Bayramoglu11 11:33:31,90 1 00:33:32 Turkey Flying Club
1293netherlands MC0481  
Frysian Dragon
Sjaak Buwalda8 11:33:32,35 1 00:33:32 Holland Pigeons Club
1294denmark MC2401  
Teodoro
Team Jutland3 11:33:32,60 1 00:33:33 Denmark Club
1295slovakia MC0809  
Katka
Team Migo2 11:33:32,65 1 00:33:33 Slovakia Club
1296colombia MC0168  
Charmed
Team Hnos. Arredondo & Herrera3 11:33:32,85 1 00:33:33 Colombia Club
1297asturias MC1052  
Asturcon
Team Dionisio & Pandiella8 11:33:33,05 1 00:33:33 R.C. Oviedo
1298netherlands MC0898  
Blauwneus
Team Van der Heide - Napoleon6 11:33:34,30 1 00:33:34 Holland Pigeons Club
1299netherlands MC0281  
Carla
E. van Aalten2 11:33:34,50 1 00:33:34 Holland Pigeons Club
1300gran canaria MC1181  
Odalia
Team Yahvé, Oliver & Fredy13 11:33:34,85 1 00:33:35 Club Los Socios
1301slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg38 11:33:35,00 1 00:33:35 Slovakia Club
1302czech republic MC0580  
Luka Gomera
Team Marecek1 11:33:36,25 1 00:33:36 Czech Republic Club
1303germany MC2455  
Kazán
Team Klaas & Sohn17 11:33:36,80 1 00:33:37 Rietberg Club
1304slovakia MC1048  
Donald
Team Silny J & L3 11:33:36,90 1 00:33:37 Slovakia Club
1305belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing13 11:33:37,25 1 00:33:37 Club Olijftak Maaseik
1306bosnia herzegovina MC2418  
Stjepan
Team Ivankovic & Jovovic5 11:33:37,45 1 00:33:37 Bosnia & Herzegovina Club
1307england MC1950  
Toms Gift
Team Fev Flyers7 11:33:37,60 1 00:33:38 RPRA (Pigeon Association)
1308turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas4 11:33:37,95 1 00:33:38 Turkey Flying Club
1309south africa MC0044  
Bass
Team Petrus van Eeden8 11:33:38,00 1 00:33:38 South Africa Club
1310germany MC2468  
Total Force
Team Wantia & Hollekamp4 11:33:39,20 1 00:33:39 Germany Club
1311india MC0876  
Indian Star
Dream Team India Viki4 11:33:39,25 1 00:33:39 Royal Pigeon Society India
1312hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:33:39,80 1 00:33:40 Hungary Pigeons Club
1313germany MC0475  
Jacoby
Team Bergmannsgluck1 11:33:41,10 1 00:33:41 Germany Club
1314hungary MC1168  
Josef 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert7 11:33:41,30 1 00:33:41 Hungary Pigeons Club
1315netherlands MC2212  
Powerhouse
Team Poelman - Kap3 11:33:41,45 1 00:33:41 Holland Pigeons Club
1316germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn18 11:33:41,60 1 00:33:42 Rietberg Club
1317germany MC0455  
Eastern Promise
Team Volmer & Wilpers9 11:33:42,20 1 00:33:42 Münsterland
1318england MC0192  
Majestic
A. Harker5 11:33:42,25 1 00:33:42 RPRA (Pigeon Association)
1319polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski17 11:33:42,40 1 00:33:42 Polonia
1320eeuu MC2318  
Iliana
Julio C. Ramírez2 11:33:43,00 1 00:33:43 USA
1321europe MC0526  
Glomer
Team Racing9 11:33:43,25 1 00:33:43 Club E.U.
1322europe MC2471  
Kira
Team Racing10 11:33:43,95 1 00:33:44 Club E.U.
1323netherlands MC0987  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon7 11:33:44,35 1 00:33:44 Holland Pigeons Club
1324england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker6 11:33:44,50 1 00:33:44 RPRA (Pigeon Association)
1325belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC14 11:33:45,30 1 00:33:45 Fondclub Herent
1326polska MC1939  
My Elegance
Andrzej Jankowski7 11:33:45,55 1 00:33:46 Polonia
1327rumania MC1254  
Myssy
Florin Scutaru8 11:33:46,05 1 00:33:46 Romania
1328gran canaria MC1221  
Tonio
Team Yahvé, Oliver & Fredy14 11:33:46,20 1 00:33:46 Club Los Socios
1329belgium MC0311  
Cheroky
A. en C. Roels7 11:33:46,25 1 00:33:46 Belgium Club
1330tenerife MC2382  
Diego
Team Columbacanaria3 11:33:46,95 1 00:33:47 Adexe
1331polska MC1467  
Relentless
Krzysztof Szkolny9 11:33:47,65 1 00:33:48 Polonia
1332rumania MC1353  
David
Florentin Chirita4 11:33:48,20 1 00:33:48 Romania
1333tenerife MC1363  
Duque
Team Montiel & Sicilia & Vahillo4 11:33:48,45 1 00:33:48 GRAN FONDO
1334tenerife MC1020  
El Syd
José Martín González4 11:33:48,85 1 00:33:49 Abona Sur
1335hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs7 11:33:49,05 1 00:33:49 Hungary Pigeons Club
1336cordoba MC0014  
Pegaso
Dámaso Melero6 11:33:49,25 1 00:33:49 Malagüeño
1337netherlands MC1153  
Dapple Apple
J.T.E. Morsink2 11:33:49,75 1 00:33:50 Holland Pigeons Club
1338germany MC0387  
Wico
Team Volmer & Wilpers10 11:33:49,90 1 00:33:50 Münsterland
1339switzerland MC0348  
Shonna
Team Alp Race17 11:33:50,40 1 00:33:50 Suiza
1340netherlands MC0974  
Lovely Job
Team Hooymans5 11:33:50,65 1 00:33:51 Holland Pigeons Club
1341eeuu MC0496  
Legs Eleven
Team Chachy & Isla & Kiko Loft2 11:33:50,85 1 00:33:51 USA
1342rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu14 11:33:51,40 1 00:33:51 Romania
1343netherlands MC0318  
Favorietje
Team H. V. Venrooij5 11:33:51,45 1 00:33:51 Holland Pigeons Club
1344belgium MC1377  
Lance
Team Creemers & Zoon15 11:33:51,70 1 00:33:52 Club Olijftak Maaseik
1345italia MC2417  
Prince
Renato Cantu12 11:33:52,20 1 00:33:52 Italia
1346germany MC0456  
Storm Cloud
Team SG Röhlig & Bukowski2 11:33:53,40 1 00:33:53 Vogtland Club
1347england MC0225  
Ba Al
Team Mambo Boys5 11:33:53,55 1 00:33:54 RPRA (Pigeon Association)
1348slovakia MC0573  
Sima
Team Hrnciar Peter & Miro4 11:33:53,60 1 00:33:54 Slovakia Club
1349turkey MC1791  
Aybuke
Team Yavuz-Cihan4 11:33:54,15 1 00:33:54 Turkey Flying Club
1350galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 11:33:54,25 1 00:33:54 MARIÑAS ALTAS
1351czech republic MC1065  
Stana III
Team Konopik & Motre4 11:33:54,40 1 00:33:54 Czech Republic Club
1352netherlands MC0902  
Killy
J.T.E. Morsink3 11:33:54,55 1 00:33:55 Holland Pigeons Club
1353belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels8 11:33:55,00 1 00:33:55 Belgium Club
1354switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race18 11:33:55,01 1 00:33:55 Suiza
1355denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen11 11:33:56,90 1 00:33:57 Denmark Club
1356fuerteventura MC1629  
Neptuno
Francisco Díaz4 11:33:57,40 1 00:33:57 Gran Tarajal
1357gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon7 11:33:58,00 1 00:33:58 C.C. Iniciativa Isleña
1358england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate14 11:33:59,40 1 00:33:59 RPRA (Pigeon Association)
1359slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol2 11:34:01,05 1 00:34:01 Slovakia Club
1360belgium MC2022  
Goldyrambo
Team Segers & Coppens2 11:34:01,75 1 00:34:02 Denderbond Ninove
1361czech republic MC0732  
Wendy 1
Team Rottovi Wendy & Frantisek4 11:34:02,15 1 00:34:02 Czech Republic Club
1362gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon8 11:34:02,65 1 00:34:03 C.C. Iniciativa Isleña
1363hungary MC1035  
Jana
Team Bajnoczi Gabor1 11:34:02,80 1 00:34:03 Hungary Pigeons Club
1364england MC1747  
MDF pigeon
Team Coleman & Lawson2 11:34:03,40 1 00:34:03 RPRA (Pigeon Association)
1365wales MC1590  
Henry
Team Welsh Supreme Lofts2 11:34:03,95 1 00:34:04 Wales Club
1366rusia MC2178  
RU-278
Team Shatalov & Shebanin3 11:34:04,60 1 00:34:05 Rusia Club
1367belgium MC2293  
Mickey Mouse
Roger Mertens10 11:34:04,80 1 00:34:05 Fond Wallonie
1368belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen7 11:34:04,90 1 00:34:05 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1369germany MC2163  
Don Alfonso
Rainer Höhn1 11:34:05,10 1 00:34:05 Germany Club
1370netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn6 11:34:05,15 1 00:34:05 Holland Pigeons Club
1371fuerteventura MC0722  
Ahoy Mate
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:34:05,90 1 00:34:06 Gran Tarajal
1372cordoba MC0074  
Capote
Dámaso Melero7 11:34:07,85 1 00:34:08 Malagüeño
1373germany MC1874  
Beata
Fedoseev Vitalij7 11:34:08,60 1 00:34:09 Harsewinkel Club
1374norway MC2103  
New No 1
Team Helgesen Racing2 11:34:09,05 1 00:34:09 Norge Racing Pigeon Club
1375slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi4 11:34:09,15 1 00:34:09 Slovenia Club
1376czech republic MC0615  
Stana V.
Team Konopik & Motre5 11:34:10,45 1 00:34:10 Czech Republic Club
1377south africa MC0083  
Chainbridge Lady
Team Samuels Loft11 11:34:10,50 1 00:34:10 South Africa Club
1378england MC0619  
Bam Bam
Team Coleman & Lawson3 11:34:11,40 1 00:34:11 RPRA (Pigeon Association)
1379germany MC1127  
Ipi Tombe
Team SG Röhlig & Bukowski3 11:34:11,55 1 00:34:12 Vogtland Club
1380netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan10 11:34:11,80 1 00:34:12 Holland Pigeons Club
1381slovakia MC0683  
Greg 870
Team Greg39 11:34:11,90 1 00:34:12 Slovakia Club
1382belgium MC0407  
Koningspage
Team Belgium's Finest6 11:34:12,05 1 00:34:12 Lembeek Club - Belgium
1383wales MC1678  
Rivers of Belief
Team Men of Gwent6 11:34:12,85 1 00:34:13 Wales Club
1384norway MC1328  
Atila
Iuliu Balint5 11:34:13,00 1 00:34:13 Norge Racing Pigeon Club
1385belgium MC1437  
Caroline
Vincent Neirynck8 11:34:13,05 1 00:34:13 Fond Wallonie
1386sevilla MC1200  
Alejo
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George4 11:34:14,25 1 00:34:14 ITALICENSE
1387polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski8 11:34:15,90 1 00:34:16 Polonia
1388netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo5 11:34:16,65 1 00:34:17 Holland Pigeons Club
1389rumania MC1319  
Hamham
Team Familia Bacalu15 11:34:17,70 1 00:34:18 Romania
1390switzerland MC2129  
Bartell
Izet Licina2 11:34:19,35 1 00:34:19 Suiza
1391slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko3 11:34:19,60 1 00:34:20 Slovakia Club
1392scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie11 11:34:21,35 1 00:34:21 Scottish Homing Union
1393rumania MC1740  
Charlotte
Hanus Vasile4 11:34:21,65 1 00:34:22 Romania
1394scotland MC1626  
Wee Mo
William Donachie12 11:34:22,20 1 00:34:22 Scottish Homing Union
1395belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing14 11:34:23,40 1 00:34:23 Club Olijftak Maaseik
1396belgium MC1113  
Martha's dream
Team Belgium's Finest7 11:34:23,75 1 00:34:24 Lembeek Club - Belgium
1397wales MC2029  
Fight To The Finish
Paul Bamford6 11:34:25,05 1 00:34:25 Wales Club
1398belgium MC1444  
Light Geschelpt 297
Filip de Smedt1 11:34:26,50 1 00:34:26 De Snelvliegers Zandbergen Club
1399polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski18 11:34:26,55 1 00:34:27 Polonia
1400netherlands MC0020  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon8 11:34:27,15 1 00:34:27 Holland Pigeons Club
1401germany MC0347  
Goku
Matthias Sprang6 11:34:28,05 1 00:34:28 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1402polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:34:29,15 1 00:34:29 Polonia
1403norway MC2182  
Spider 74
Team Helgesen Racing3 11:34:29,90 1 00:34:30 Norge Racing Pigeon Club
1404belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells6 11:34:30,90 1 00:34:31 Denderbond Ninove
1405czech republic MC0830  
Cech
Team Rottovi Wendy & Frantisek5 11:34:31,05 1 00:34:31 Czech Republic Club
1406italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti5 11:34:31,20 1 00:34:31 Italia
1407polska MC0958  
Prince Caspian
Team Swiecicki & Zajac11 11:34:31,60 1 00:34:32 Polonia
1408germany MC2082  
Dural
Team Schnellin4 11:34:32,30 1 00:34:32 Sachsen Club
1409slovakia MC0666  
Greg 335
Team Greg40 11:34:36,25 1 00:34:36 Slovakia Club
1410england MC1686  
Heather
Team I dont know5 11:34:36,60 1 00:34:37 RPRA (Pigeon Association)
1411rumania MC1288  
Pink Pearl
Team Pigeons360.com3 11:34:38,30 1 00:34:38 Romania
1412austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag21 11:34:38,65 1 00:34:39 Club Austria
1413rumania MC1549  
Vio 8
Viorel Gah7 11:34:39,90 1 00:34:40 Romania
1414polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski19 11:34:40,05 1 00:34:40 Polonia
1415slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska3 11:34:41,65 1 00:34:42 Slovakia Club
1416india MC0925  
Sebastian
Dream Team India Viki & Hugo4 11:34:41,85 1 00:34:42 Royal Pigeon Society India
1417rumania MC1811  
Dicky
Hanus Vasile5 11:34:42,00 1 00:34:42 Romania
1418england MC0270  
Moon foal
A. Harker7 11:34:43,45 1 00:34:43 RPRA (Pigeon Association)
1419galicia MC0071  
Stipo
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 11:34:43,50 1 00:34:44 MARIÑAS ALTAS
1420bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa2 11:34:43,90 1 00:34:44 Bulgaria Club
1421wales MC1816  
Charlotte
Team P. K. Lofts5 11:34:44,50 1 00:34:44 Wales Club
1422wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:34:45,35 1 00:34:45 Wales Club
1423czech republic MC1178  
Radhesjam
Team Familie Karas Antonin3 11:34:45,75 1 00:34:46 Czech Republic Club
1424netherlands MC0985  
Hot Sun
Team One Loft13 11:34:45,95 1 00:34:46 Holland Pigeons Club
1425polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski9 11:34:46,10 1 00:34:46 Polonia
1426hungary MC2520  
Top 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert8 11:34:48,10 1 00:34:48 Hungary Pigeons Club
1427sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez7 11:34:48,45 1 00:34:48 ITALICENSE
1428polska MC1171  
Popcorn John
Lukasz Sprycha10 11:34:49,60 1 00:34:50 Polonia
1429germany MC2315  
Ral 663
Team Schnellin5 11:34:50,25 1 00:34:50 Sachsen Club
1430rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa6 11:34:50,60 1 00:34:51 Romania
1431croatia MC0811  
Kum 1
Team Blazevic4 11:34:51,25 1 00:34:51 Croatia Pigeon Club
1432eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 11:34:51,75 1 00:34:52 USA
1433england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 11:34:52,80 1 00:34:53 RPRA (Pigeon Association)
1434polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski20 11:34:55,55 1 00:34:56 Polonia
1435slovakia MC0707  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea9 11:34:57,55 1 00:34:58 Slovakia Club
1436austria MC1245  
Naomi
Benjamin Neag22 11:34:59,30 1 00:34:59 Club Austria
1437england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce4 11:35:01,20 1 00:35:01 RPRA (Pigeon Association)
1438netherlands MC0527  
Bacuso
Team Gebr. Vieberink2 11:35:01,95 1 00:35:02 Holland Pigeons Club
1439croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family3 11:35:02,15 1 00:35:02 Croatia Pigeon Club
1440colombia MC0128  
Jake
Team Hnos. Arredondo & Herrera4 11:35:02,45 1 00:35:02 Colombia Club
1441polska MC2414  
Legs
Team Osko & Chwarzynski5 11:35:03,50 1 00:35:04 Polonia
1442netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo6 11:35:03,70 1 00:35:04 Holland Pigeons Club
1443belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC15 11:35:04,45 1 00:35:04 Fondclub Herent
1444germany MC0912  
Cole
Team Volmer & Levers3 11:35:05,50 1 00:35:06 Münsterland
1445polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski7 11:35:05,65 1 00:35:06 Polonia
1446polska MC1495  
Aaron
Krzysztof Szkolny10 11:35:06,35 1 00:35:06 Polonia
1447polska MC0441  
Ratava
Jozef Borowiecki3 11:35:06,65 1 00:35:07 Polonia
1448czech republic MC0738  
Lenka
Team Svoboda & Lekes2 11:35:11,20 1 00:35:11 Czech Republic Club
1449germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler2 11:35:13,20 1 00:35:13 Germany Club
1450alicante MC1879  
Pierre
Team Pets at Home SL6 11:35:13,30 1 00:35:13 Alicante
1451belgium MC1414  
Geschecpt 231
Filip de Smedt2 11:35:13,85 1 00:35:14 De Snelvliegers Zandbergen Club
1452england MC0235  
Duke Waggy
Team Trainspotters3 11:35:14,55 1 00:35:15 RPRA (Pigeon Association)
1453slovakia MC1149  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea10 11:35:16,20 1 00:35:16 Slovakia Club
1454asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez4 11:35:16,70 1 00:35:17 R.C. Oviedo
1455eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:35:16,85 1 00:35:17 USA
1456rumania MC1440  
Vio 10
Viorel Gah8 11:35:19,60 1 00:35:20 Romania
1457germany MC2058  
Mavtastik
Matthias Sprang7 11:35:21,15 1 00:35:21 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1458netherlands MC0975  
Drankneus
Team Van der Heide - Napoleon9 11:35:26,15 1 00:35:26 Holland Pigeons Club
1459hungary MC1066  
Deim Girl
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:35:26,40 1 00:35:26 Hungary Pigeons Club
1460polska MC2439  
Talina
Sylwester Ostapiuk4 11:35:26,75 1 00:35:27 Polonia
1461south africa MC0068  
Wis Pride
Team Samuels Loft12 11:35:28,75 1 00:35:29 South Africa Club
1462slovakia MC1203  
Greg 332
Team Greg41 11:35:32,75 1 00:35:33 Slovakia Club
1463kuwait MC2596  
Bent Alfakheer
Bader Aldahoum4 11:35:34,10 1 00:35:34 Kuwait Club
1464england MC0558  
Pretty Girl
S. Marsh9 11:35:34,15 1 00:35:34 RPRA (Pigeon Association)
1465norway MC2141  
Gambit Springs
Rolf Helge Aspen3 11:35:34,60 1 00:35:35 Norge Racing Pigeon Club
1466eeuu MC2564  
Kuwait Aleez 3
Robert Longid5 11:35:35,40 1 00:35:35 USA
1467czech republic MC0728  
Simi
Team Marecek2 11:35:35,45 1 00:35:35 Czech Republic Club
1468slovenia MC1825  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha8 11:35:35,50 1 00:35:36 Slovenia Club
1469sevilla MC1935  
Sea Kay
Francisco Gutiérrez8 11:35:37,75 1 00:35:38 ITALICENSE
1470wales MC1692  
Sancho
Paul Bamford7 11:35:41,85 1 00:35:42 Wales Club
1471galicia MC0010  
Claribel
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 11:35:43,05 1 00:35:43 MARIÑAS ALTAS
1472netherlands MC0366  
Ilse
Team H. V. Venrooij6 11:35:44,60 1 00:35:45 Holland Pigeons Club
1473netherlands MC0355  
Hans
Team Hageman & Liplijn7 11:35:46,60 1 00:35:47 Holland Pigeons Club
1474rumania MC2539  
Amber
Team Familia Bacalu16 11:35:48,45 1 00:35:48 Romania
1475hungary MC1142  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 11:35:48,65 1 00:35:49 Hungary Pigeons Club
1476south africa MC0034  
Europe
Team Samuels Loft13 11:35:49,05 1 00:35:49 South Africa Club
1477germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann7 11:35:50,20 1 00:35:50 Oberfranken Club
1478switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi3 11:35:51,90 1 00:35:52 Suiza
1479tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria4 11:35:52,15 1 00:35:52 Adexe
1480germany MC2196  
Renaissance Man
Team Klaas & Sohn19 11:35:53,45 1 00:35:53 Rietberg Club
1481hungary MC0852  
Meme
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea14 11:35:53,55 1 00:35:54 Hungary Pigeons Club
1482tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria5 11:35:54,45 1 00:35:54 Adexe
1483germany MC2300  
Ayrton
Team Klaas & Sohn20 11:35:56,10 1 00:35:56 Rietberg Club
1484wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls11 11:35:56,40 1 00:35:56 Wales Club
1485wales MC0546  
Challenger Mog
Team Men of Gwent7 11:35:56,90 1 00:35:57 Wales Club
1486tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González5 11:36:01,10 1 00:36:01 Abona Sur
1487polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa2 11:36:02,60 1 00:36:03 Polonia
1488slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg42 11:36:04,75 1 00:36:05 Slovakia Club
1489switzerland MC1201  
Snowstorm 5
Team Schnee White Lofts4 11:36:07,30 1 00:36:07 Suiza
1490rumania MC2285  
Phoenix
Class 8885 11:36:07,35 1 00:36:07 Romania
1491slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik4 11:36:08,25 1 00:36:08 Slovakia Club
1492netherlands MC0390  
Kelly
Team H. V. Venrooij7 11:36:10,30 1 00:36:10 Holland Pigeons Club
1493austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:36:11,65 1 00:36:12 Pigeon Club Austria South
1494germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz5 11:36:12,10 1 00:36:12 Germany Club
1495hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon2 11:36:12,75 1 00:36:13 Hungary Pigeons Club
1496england MC1392  
Pauls Rocket
Team Paul Smith Syndicate15 11:36:13,60 1 00:36:14 RPRA (Pigeon Association)
1497belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens3 11:36:16,30 1 00:36:16 Denderbond Ninove
1498denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo3 11:36:16,60 1 00:36:17 Denmark Club
1499bulgaria MC1370  
Florea Second Chanse
Team Valya & Rosen Dobrevi6 11:36:18,65 1 00:36:19 Bulgaria Club
1500netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee4 11:36:18,95 1 00:36:19 Holland Pigeons Club
1501polska MC2423  
Polish Pride 46
Team Polish Pride6 11:36:19,55 1 00:36:20 Polonia
1502hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea15 11:36:21,75 1 00:36:22 Hungary Pigeons Club
1503kuwait MC2577  
Bent Youhandonkar
Bader Aldahoum5 11:36:23,25 1 00:36:23 Kuwait Club
1504slovakia MC1211  
Greg 912
Team Greg43 11:36:24,45 1 00:36:24 Slovakia Club
1505polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski8 11:36:26,70 1 00:36:27 Polonia
1506netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn8 11:36:29,05 1 00:36:29 Holland Pigeons Club
1507england MC0255  
Denise is Champ
Team Murray & Mills5 11:36:29,20 1 00:36:29 RPRA (Pigeon Association)
1508turkey MC1979  
Halil
Halil Seyhan3 11:36:30,50 1 00:36:30 Turkey Flying Club
1509south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden9 11:36:30,60 1 00:36:31 South Africa Club
1510wales MC0174  
Sparry
Team Men of Gwent8 11:36:30,80 1 00:36:31 Wales Club
1511gran canaria MC1374  
Hailsham Blitz
Team Maspalomas3 11:36:31,20 1 00:36:31 C.C. ANSITE
1512scotland MC1696  
Anette
Bobby Dalziel3 11:36:33,70 1 00:36:34 Scottish Homing Union
1513czech republic MC2244  
Rapid
Team Bohdana4 11:36:33,75 1 00:36:34 Czech Republic Club
1514austria MC2102  
Asterix
Alois Wiefler4 11:36:33,85 1 00:36:34 Club Austria
1515netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan11 11:36:34,70 1 00:36:35 Holland Pigeons Club
1516germany MC2273  
Daralina
Team Fam. Flonta4 11:36:35,25 1 00:36:35 Germany Club
1517rumania MC2529  
Joker
Pacleanu Sorin3 11:36:37,80 1 00:36:38 Romania
1518netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland3 11:36:38,25 1 00:36:38 Holland Pigeons Club
1519wales MC1698  
Bizkor
Team Welsh Supreme Lofts3 11:36:43,75 1 00:36:44 Wales Club
1520netherlands MC0914  
Hylsa
Team Soepboer8 11:36:44,50 1 00:36:44 Holland Pigeons Club
1521turkey MC1953  
Bejne
Mahmut Tas5 11:36:47,20 1 00:36:47 Turkey Flying Club
1522netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn9 11:36:47,70 1 00:36:48 Holland Pigeons Club
1523austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag23 11:36:50,05 1 00:36:50 Club Austria
1524polska MC1906  
feliz
Dariusz Skawinski21 11:36:52,90 1 00:36:53 Polonia
1525polska MC0983  
Miss Wonderlange
Grzegorz Szymanski9 11:36:53,15 1 00:36:53 Polonia
1526hungary MC0735  
Beni
Jozsef Kovacs8 11:37:00,60 1 00:37:01 Hungary Pigeons Club
1527england MC0242  
Avocet Ren 47
Nick Bradford4 11:37:03,15 1 00:37:03 RPRA (Pigeon Association)
1528hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea16 11:37:04,20 1 00:37:04 Hungary Pigeons Club
1529india MC1015  
Sachin
Dream Team India Viki & Jos Thone2 11:37:04,40 1 00:37:04 Royal Pigeon Society India
1530slovakia MC0788  
Koko
Team Migo3 11:37:04,55 1 00:37:05 Slovakia Club
1531polska MC1510  
Didi
Dariusz Skawinski22 11:37:04,75 1 00:37:05 Polonia
1532polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac12 11:37:06,65 1 00:37:07 Polonia
1533germany MC2375  
Kerry Marie
Team Klaas & Sohn21 11:37:07,30 1 00:37:07 Rietberg Club
1534cordoba MC0042  
Tiflys
Dámaso Melero8 11:37:08,00 1 00:37:08 Malagüeño
1535england MC0169  
Horus
Team Turtoi & Vasile7 11:37:09,95 1 00:37:10 RPRA (Pigeon Association)
1536belgium MC1647  
Podiumpigeons VD Velde 73
Team Podiumpigeons3 11:37:12,70 1 00:37:13 Land van Aalst
1537hungary MC0570  
Little Ermerveen 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert9 11:37:13,65 1 00:37:14 Hungary Pigeons Club
1538india MC0941  
Abdul Kalam
Dream Team India Viki & Jos Thone3 11:37:14,15 1 00:37:14 Royal Pigeon Society India
1539germany MC2366  
Cocky
Team Klaas & Sohn22 11:37:16,30 1 00:37:16 Rietberg Club
1540belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co4 11:37:17,85 1 00:37:18 Belgium Club
1541belgium MC0380  
De Rickie
Erik Masset2 11:37:18,80 1 00:37:19 Belgium Club
1542polska MC1900  
Urban Cowgirl
Dariusz Skawinski23 11:37:18,80 1 00:37:19 Polonia
1543england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford5 11:37:20,75 1 00:37:21 RPRA (Pigeon Association)
1544germany MC1182  
Candela
Team Koblenz2 11:37:28,60 1 00:37:29 Koblenz Club
1545england MC1575  
Pauls Charm
Team Paul Smith Syndicate16 11:37:34,25 1 00:37:34 RPRA (Pigeon Association)
1546polska MC1518  
Emmely
Dariusz Skawinski24 11:37:36,00 1 00:37:36 Polonia
1547netherlands MC0144  
Mr. Blue
Caspar Lurvink6 11:37:43,75 1 00:37:44 Holland Pigeons Club
1548switzerland MC2458  
Buti
Martin Ruedi4 11:37:45,10 1 00:37:45 Suiza
1549belgium MC1892  
Raoul
Team Penne-Pudic1 11:37:45,90 1 00:37:46 Denderbond Ninove
1550belgium MC1381  
Geschelpt 220
Filip de Smedt3 11:37:47,65 1 00:37:48 De Snelvliegers Zandbergen Club
1551turkey MC1792  
Recep 218
Team Emin-Recep Bayramoglu12 11:37:49,60 1 00:37:50 Turkey Flying Club
1552slovakia MC1143  
Zazrivka
Team Viglas JJM4 11:37:51,30 1 00:37:51 Slovakia Club
1553norway MC1268  
Zizin
Iuliu Balint6 11:37:51,50 1 00:37:52 Norge Racing Pigeon Club
1554kuwait MC2572  
Bent Marko
Nawaf Aldahoum5 11:37:51,95 1 00:37:52 Kuwait Club
1555belgium MC1643  
Paula
Team Segers & Coppens4 11:37:52,15 1 00:37:52 Denderbond Ninove
1556polska MC1737  
Odilon
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:37:53,25 1 00:37:53 Polonia
1557belgium MC0401  
Nikita
A. en C. Roels9 11:37:54,55 1 00:37:55 Belgium Club
1558england MC1624  
Wild Hawk
Team Foster & Rump1 11:37:55,40 1 00:37:55 RPRA (Pigeon Association)
1559turkey MC1769  
Meryem
Team Mehmet-Fatih Donder2 11:37:55,65 1 00:37:56 Turkey Flying Club
1560bahrain MC2586  
Kuwait Aleez 4
A. Hameed Khadim2 11:37:57,40 1 00:37:57 Bahrain Pigeon Union
1561polska MC1166  
Oso
Krzysztof Lepuch3 11:38:01,15 1 00:38:01 Polonia
1562austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer3 11:38:06,70 1 00:38:07 VRV - Oberoesterreich
1563netherlands MC0967  
Pulteney Prince
Team Seelen & Ellenbroek3 11:38:14,40 1 00:38:14 Holland Pigeons Club
1564germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 11:38:19,05 1 00:38:19 Lahntal Club
1565england MC0285  
Dark Night
Team Guys Lofts Elite4 11:38:33,35 1 00:38:33 RPRA (Pigeon Association)
1566netherlands MC0209  
Alain
Team di Roberto2 11:38:39,05 1 00:38:39 Holland Pigeons Club
1567polska MC0993  
Rubie Rubie
Krzysztof Lepuch4 11:38:41,85 1 00:38:42 Polonia
1568austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin6 11:38:41,95 1 00:38:42 Club Austria
1569belgium MC1355  
WIJSNEUS
Team Red Devils Racing3 11:38:42,65 1 00:38:43 Club Olijftak Maaseik
1570bulgaria MC1277  
Josipha
Team Vicont & Vicontesa3 11:38:43,40 1 00:38:43 Bulgaria Club
1571rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea2 11:38:45,65 1 00:38:46 Romania
1572turkey MC1728  
Karakurt
Karakurt Koroglu4 11:38:47,45 1 00:38:47 Turkey Flying Club
1573slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 11:38:47,50 1 00:38:48 Slovakia Club
1574eeuu MC2137  
Rowan
Robert Longid6 11:38:47,70 1 00:38:48 USA
1575netherlands MC1167  
Roger Jonas
Team Hooymans6 11:38:49,65 1 00:38:50 Holland Pigeons Club
1576bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi7 11:38:52,05 1 00:38:52 Bulgaria Club
1577england MC0080  
Colita
Andrei Antoce5 11:38:52,75 1 00:38:53 RPRA (Pigeon Association)
1578netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft14 11:38:55,15 1 00:38:55 Holland Pigeons Club
1579turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu3 11:38:56,95 1 00:38:57 Turkey Flying Club
1580polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski25 11:38:57,45 1 00:38:57 Polonia
1581belgium MC0367  
SUKI
Roger Mertens11 11:39:00,50 1 00:39:00 Fond Wallonie
1582germany MC0907  
Trinkie Treasure
Team SG Gebr. Reinhard2 11:39:03,95 1 00:39:04 Lahntal Club
1583england MC1560  
Mariners Court
Team Lanoak Lofts4 11:39:04,95 1 00:39:05 RPRA (Pigeon Association)
1584croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family4 11:39:06,80 1 00:39:07 Croatia Pigeon Club
1585czech republic MC0568  
Picasso
Roman Zlicar3 11:39:08,65 1 00:39:09 Czech Republic Club
1586polska MC1487  
Still No Karats
Dariusz Skawinski26 11:39:09,25 1 00:39:09 Polonia
1587germany MC0960  
Cloria
Walter Agler2 11:39:09,65 1 00:39:10 Oberbayern Club
1588england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts4 11:39:10,60 1 00:39:11 RPRA (Pigeon Association)
1589europe MC2343  
Patrunjel
Team Racing11 11:39:10,75 1 00:39:11 Club E.U.
1590rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah9 11:39:10,76 1 00:39:11 Romania
1591turkey MC1713  
Recep 263
Team Emin-Recep Bayramoglu13 11:39:11,50 1 00:39:12 Turkey Flying Club
1592germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers11 11:39:12,10 1 00:39:12 Münsterland
1593polska MC0340  
Klaas
Team Stepniewski LKK4 11:39:12,55 1 00:39:13 Polonia
1594slovakia MC0621  
Greg 339
Team Greg44 11:39:12,70 1 00:39:13 Slovakia Club
1595england MC0096  
Lightning
Team Tumley Lofts Stud4 11:39:13,00 1 00:39:13 RPRA (Pigeon Association)
1596slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi8 11:39:16,85 1 00:39:17 Slovakia Club
1597slovakia MC1150  
Greg 849
Team Greg45 11:39:17,15 1 00:39:17 Slovakia Club
1598polska MC0444  
Mani
Jozef Borowiecki4 11:39:19,00 1 00:39:19 Polonia
1599england MC0198  
Jean
S. Marsh10 11:39:20,05 1 00:39:20 RPRA (Pigeon Association)
1600belgium MC0388  
LAURANNE
Team Red Devils Racing4 11:39:20,25 1 00:39:20 Club Olijftak Maaseik
1601huelva MC2306  
Comandante
Sergio Gómez Rodríguez8 11:39:21,05 1 00:39:21 Huelva
1602switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto1 11:39:22,75 1 00:39:23 Suiza
1603rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu17 11:39:23,15 1 00:39:23 Romania
1604germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann8 11:39:25,25 1 00:39:25 Oberfranken Club
1605europe MC1806  
Meryem-Erbil
Team Racing12 11:39:25,85 1 00:39:26 Club E.U.
1606asturias MC0631  
Trufa 2
Team Dionisio & Pandiella9 11:39:26,35 1 00:39:26 R.C. Oviedo
1607turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram3 11:39:27,30 1 00:39:27 Turkey Flying Club
1608slovakia MC0569  
Mia
Team BRZY2 11:39:28,25 1 00:39:28 Slovakia Club
1609england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters4 11:39:28,60 1 00:39:29 RPRA (Pigeon Association)
1610polska MC1529  
Ship Of Gold
Dariusz Skawinski27 11:39:29,06 1 00:39:29 Polonia
1611rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru9 11:39:29,05 1 00:39:29 Romania
1612belgium MC0409  
Kenzo
David Jacobs2 11:39:29,85 1 00:39:30 Fond Wallonie
1613netherlands MC0314  
Aafke
Team H. V. Venrooij8 11:39:30,60 1 00:39:31 Holland Pigeons Club
1614czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 11:39:30,95 1 00:39:31 Czech Republic Club
1615rumania MC1320  
Anly
Team Familia Bacalu18 11:39:31,55 1 00:39:32 Romania
1616wales MC0038  
Boomerang 87
Team Tom & Gaynor6 11:39:34,20 1 00:39:34 Wales Club
1617denmark MC2087  
Voltaire
Team Henriksen3 11:39:35,25 1 00:39:35 Denmark Club
1618england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate17 11:39:35,50 1 00:39:36 RPRA (Pigeon Association)
1619netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer9 11:39:36,05 1 00:39:36 Holland Pigeons Club
1620slovakia MC0656  
Greg 015
Team Greg46 11:39:38,55 1 00:39:39 Slovakia Club
1621rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc8 11:39:41,30 1 00:39:41 Romania
1622austria MC1317  
Dany
Benjamin Neag24 11:39:42,80 1 00:39:43 Club Austria
1623netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn10 11:39:44,60 1 00:39:45 Holland Pigeons Club
1624england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers8 11:39:49,85 1 00:39:50 RPRA (Pigeon Association)
1625eeuu MC2059  
Buftea
Julio C. Ramírez3 11:39:54,35 1 00:39:54 USA
1626south africa MC0024  
Calefus
Team Petrus van Eeden10 11:39:54,36 1 00:39:54 South Africa Club
1627belgium MC1650  
PEC 276
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC16 11:39:54,80 1 00:39:55 Fondclub Herent
1628belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina3 11:39:55,80 1 00:39:56 Belgium Club
1629hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:40:04,10 1 00:40:04 Hungary Pigeons Club
1630netherlands MC0137  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan12 11:40:06,60 1 00:40:07 Holland Pigeons Club
1631rumania MC1300  
Tenerife Boy
Class 8886 11:40:13,05 1 00:40:13 Romania
1632england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills6 11:40:14,50 1 00:40:14 RPRA (Pigeon Association)
1633netherlands MC0261  
Crystal
Team John Rimmelzwaan13 11:40:22,30 1 00:40:22 Holland Pigeons Club
1634polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski28 11:40:23,90 1 00:40:24 Polonia
1635mexico MC1807  
Sewal
Armando Soto Racing Pigeon Loft1 11:40:27,45 1 00:40:27 Mexico
1636rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com4 11:40:28,20 1 00:40:28 Romania
1637hungary MC0824  
Jucike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea17 11:40:28,90 1 00:40:29 Hungary Pigeons Club
1638italia MC2305  
Stan
Team TNST5 11:40:29,50 1 00:40:30 Italia
1639polska MC0989  
Milú
Michal Klassa3 11:40:32,45 1 00:40:32 Polonia
1640europe MC1931  
Silky
Team Racing13 11:40:33,90 1 00:40:34 Club E.U.
1641germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers4 11:40:36,30 1 00:40:36 Münsterland
1642belgium MC1653  
Witkop
Team de Wilde & van Driessche2 11:40:36,31 1 00:40:36 Belgium Club
1643england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet3 11:40:36,50 1 00:40:36 RPRA (Pigeon Association)
1644netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink7 11:40:39,25 1 00:40:39 Holland Pigeons Club
1645england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son5 11:40:41,75 1 00:40:42 RPRA (Pigeon Association)
1646belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies3 11:40:48,25 1 00:40:48 Club Olijftak Maaseik
1647belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt4 11:41:16,85 1 00:41:17 De Snelvliegers Zandbergen Club
1648germany MC1129  
Yancy
Team B & G Racing Behrens-Greinert2 11:41:18,85 1 00:41:19 Germany Club
1649bulgaria MC1234  
Aliana
Team Vicont & Vicontesa4 11:41:19,35 1 00:41:19 Bulgaria Club
1650england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate18 11:41:19,45 1 00:41:19 RPRA (Pigeon Association)
1651slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin3 11:41:23,35 1 00:41:23 Slovakia Club
1652belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin5 11:41:23,85 1 00:41:24 Belgium Club
1653netherlands MC2390  
Oby
Team Poelman - Kap4 11:41:37,50 1 00:41:38 Holland Pigeons Club
1654slovakia MC0687  
Noemi 385
Team Evin Peter & Noemi9 11:41:42,10 1 00:41:42 Slovakia Club
1655belgium MC1454  
PEC 267
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC17 11:41:45,25 1 00:41:45 Fondclub Herent
1656italia MC2287  
Dream Weaver
Team Ghiacci & Celli5 11:42:00,80 1 00:42:01 Italia
1657hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs2 11:42:03,55 1 00:42:04 Hungary Pigeons Club
1658fuerteventura MC0705  
Regus
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:42:04,80 1 00:42:05 Gran Tarajal
1659sevilla MC0629  
Sonnenglut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George5 11:42:05,90 1 00:42:06 ITALICENSE
1660germany MC2508  
Ufo
Gabriel Valo3 11:42:06,05 1 00:42:06 Germany Club
1661germany MC0872  
Gaston
Team Volmer & Wilpers12 11:42:07,15 1 00:42:07 Münsterland
1662netherlands MC0507  
Raket
Team Hageman & Liplijn11 11:42:07,55 1 00:42:08 Holland Pigeons Club
1663denmark MC2071  
Mirka
Team Ulrik & Claus3 11:42:07,60 1 00:42:08 Denmark Club
1664germany MC1899  
Take To The Sky
Team Volmer & Levers5 11:42:09,90 1 00:42:10 Münsterland
1665ireland MC0089  
Highway Celtic Trojan
Team Highway Lofts6 11:42:10,10 1 00:42:10 Irish Homing Union
1666netherlands MC2132  
Frysian Organza
Sjaak Buwalda9 11:42:10,35 1 00:42:10 Holland Pigeons Club
1667polska MC0445  
Corleone
Aleksander Golofit6 11:42:10,40 1 00:42:10 Polonia
1668gran canaria MC1631  
Maki
Team Farallon9 11:42:10,80 1 00:42:11 C.C. Iniciativa Isleña
1669netherlands MC0883  
Dark Moondancer
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 11:42:11,05 1 00:42:11 Holland Pigeons Club
1670england MC0026  
Mauri
A. Harker8 11:42:11,30 1 00:42:11 RPRA (Pigeon Association)
1671netherlands MC0513  
Bossie
Team Hageman & Liplijn12 11:42:11,95 1 00:42:12 Holland Pigeons Club
1672netherlands MC0430  
Jesper
Team Twin Brothers Gelderland4 11:42:12,10 1 00:42:12 Holland Pigeons Club
1673zaragoza MC1089  
Vicky
Jaime Ameller Pons2 11:42:12,35 1 00:42:12 Mensajeras BILBILIS
1674italia MC2062  
Adry
Team TNST6 11:42:12,65 1 00:42:13 Italia
1675italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei5 11:42:13,15 1 00:42:13 Italia
1676netherlands MC2256  
Nala
B. Goedee5 11:42:14,10 1 00:42:14 Holland Pigeons Club
1677belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche3 11:42:14,15 1 00:42:14 Belgium Club
1678netherlands MC0120  
Wild Fire
Team di Roberto3 11:42:14,35 1 00:42:14 Holland Pigeons Club
1679england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite5 11:42:14,36 1 00:42:14 RPRA (Pigeon Association)
1680netherlands MC0134  
Scooby
E. van Aalten3 11:42:14,40 1 00:42:14 Holland Pigeons Club
1681denmark MC2307  
Black Boy
Team Soren og Tage3 11:42:14,65 1 00:42:15 Denmark Club
1682sevilla MC1436  
Leni
Francisco Gutiérrez9 11:42:15,15 1 00:42:15 ITALICENSE
1683belgium MC1416  
LPS 17-14
Team Leyen-Paloma-Segers Racing15 11:42:15,45 1 00:42:15 Club Olijftak Maaseik
1684netherlands MC1188  
Ciclon
Team Seelen & Ellenbroek4 11:42:15,55 1 00:42:16 Holland Pigeons Club
1685gran canaria MC0739  
Wise
Team Yahvé, Oliver & Fredy15 11:42:17,40 1 00:42:17 Club Los Socios
1686england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 11:42:17,60 1 00:42:18 RPRA (Pigeon Association)
1687wales MC1630  
Warr Power
Team WNFC Winners 20173 11:42:18,45 1 00:42:18 Wales Club
1688wales MC0236  
Boomerang 65
Team Tom & Gaynor7 11:42:22,40 1 00:42:22 Wales Club
1689england MC1477  
Pauls Terminator
Team Paul Smith Syndicate19 11:42:24,10 1 00:42:24 RPRA (Pigeon Association)
1690belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens3 11:42:24,55 1 00:42:25 Belgium Club
1691portugal MC2358  
Arona Hope
Team P4R Luis Miguel2 11:42:24,80 1 00:42:25 Braga - Portugal
1692sevilla MC1400  
Miss Wonderduk
Francisco Gutiérrez10 11:42:24,90 1 00:42:25 ITALICENSE
1693austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin7 11:42:25,00 1 00:42:25 Club Austria
1694germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers6 11:42:25,10 1 00:42:25 Münsterland
1695wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson2 11:42:25,45 1 00:42:25 Wales Club
1696netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink8 11:42:25,50 1 00:42:26 Holland Pigeons Club
1697germany MC1909  
Gretzky
Matthias Sprang8 11:42:26,45 1 00:42:26 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1698germany MC0329  
Safiro
Team Zumdiek6 11:42:26,45 1 00:42:26 Germany Club
1699polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski10 11:42:26,65 1 00:42:27 Polonia
1700england MC1586  
Molly
Andy Gregson2 11:42:27,00 1 00:42:27 RPRA (Pigeon Association)
1701polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling7 11:42:27,01 1 00:42:27 Polonia
1702england MC1395  
Blue Lindani
Team Simion Ardelean1 11:42:27,80 1 00:42:28 RPRA (Pigeon Association)
1703belgium MC0392  
Koninginnepage
Team Belgium's Finest8 11:42:28,95 1 00:42:29 Lembeek Club - Belgium
1704denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 11:42:29,05 1 00:42:29 Denmark Club
1705netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer10 11:42:30,45 1 00:42:30 Holland Pigeons Club
1706netherlands MC0140  
Socrates
Team Hennie & Arie Voskuil8 11:42:31,05 1 00:42:31 Holland Pigeons Club
1707netherlands MC2199  
Canary 9
Team Klein Falckenborg4 11:42:31,30 1 00:42:31 Holland Pigeons Club
1708belgium MC1826  
PEC 275
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC18 11:42:31,55 1 00:42:32 Fondclub Herent
1709croatia MC2076  
Croatian Mother
Team Mate & Luka Culic3 11:42:31,55 1 00:42:32 Croatia Pigeon Club
1710hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert10 11:42:31,56 1 00:42:32 Hungary Pigeons Club
1711norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing4 11:42:32,00 1 00:42:32 Norge Racing Pigeon Club
1712belgium MC0971  
Boefke
Roger Mertens12 11:42:32,45 1 00:42:32 Fond Wallonie
1713polska MC1964  
Blue Hawk Hen
Dariusz Skawinski29 11:42:32,50 1 00:42:32 Polonia
1714turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan4 11:42:33,00 1 00:42:33 Turkey Flying Club
1715germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz3 11:42:33,65 1 00:42:34 Koblenz Club
1716slovakia MC0800  
Greg 858
Team Greg47 11:42:33,75 1 00:42:34 Slovakia Club
1717netherlands MC0222  
Golda
Team di Roberto4 11:42:33,80 1 00:42:34 Holland Pigeons Club
1718italia MC2064  
Tobia
Renato Cantu13 11:42:33,80 1 00:42:34 Italia
1719rumania MC1924  
Bak 005
Marius Iulian Sepciuc9 11:42:34,35 1 00:42:34 Romania
1720netherlands MC0094  
Atlas
E. van Aalten4 11:42:35,15 1 00:42:35 Holland Pigeons Club
1721cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero9 11:42:35,16 1 00:42:35 Malagüeño
1722rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile6 11:42:35,40 1 00:42:35 Romania
1723belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon16 11:42:35,75 1 00:42:36 Club Olijftak Maaseik
1724germany MC2331  
Super Yuen
Team Klaas & Sohn23 11:42:35,85 1 00:42:36 Rietberg Club
1725england MC1390  
Blue Thunder
Team Foster & Rump2 11:42:36,00 1 00:42:36 RPRA (Pigeon Association)
1726wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent9 11:42:36,10 1 00:42:36 Wales Club
1727netherlands MC0154  
Roxy
Team John Rimmelzwaan14 11:42:36,15 1 00:42:36 Holland Pigeons Club
1728belgium MC0981  
Atak
Roger Mertens13 11:42:37,05 1 00:42:37 Fond Wallonie
1729slovakia MC1133  
Tinka
Team Migo4 11:42:37,10 1 00:42:37 Slovakia Club
1730germany MC0973  
Tano
Team Volmer & Levers7 11:42:38,30 1 00:42:38 Münsterland
1731wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers4 11:42:38,60 1 00:42:39 Wales Club
1732czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar4 11:42:38,70 1 00:42:39 Czech Republic Club
1733india MC2329  
Ajith
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee3 11:42:39,25 1 00:42:39 Royal Pigeon Society India
1734germany MC2136  
Save The Best For Last
Team Preuben Derby4 11:42:39,75 1 00:42:40 Germany Club
1735polska MC0494  
Popeye
Jozef Borowiecki5 11:42:39,80 1 00:42:40 Polonia
1736polska MC1100  
Nathalie
Lukasz Sprycha11 11:42:40,35 1 00:42:40 Polonia
1737belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC19 11:42:40,75 1 00:42:41 Fondclub Herent
1738belgium MC1119  
Rogerke
Roger Mertens14 11:42:41,10 1 00:42:41 Fond Wallonie
1739rumania MC1540  
Che Ana
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa7 11:42:41,75 1 00:42:42 Romania
1740hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs9 11:42:42,55 1 00:42:43 Hungary Pigeons Club
1741portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira4 11:42:42,90 1 00:42:43 Loulé - Portugal
1742italia MC2335  
Indira
Renato Cantu14 11:42:44,00 1 00:42:44 Italia
1743slovakia MC0750  
Greg 814
Team Greg48 11:42:44,35 1 00:42:44 Slovakia Club
1744netherlands MC0243  
Skipes
Team John Rimmelzwaan15 11:42:45,00 1 00:42:45 Holland Pigeons Club
1745eeuu MC1837  
Frans Junior
Robert Longid7 11:42:46,35 1 00:42:46 USA
1746rumania MC1343  
Olav
Team Pigeons360.com5 11:42:47,35 1 00:42:47 Romania
1747belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers4 11:42:47,50 1 00:42:48 Belgium Club
1748wales MC0188  
Jack
Team Men of Gwent10 11:42:47,95 1 00:42:48 Wales Club
1749eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:42:47,96 1 00:42:48 USA
1750netherlands MC1006  
Smackeroo
J.T.E. Morsink4 11:42:48,85 1 00:42:49 Holland Pigeons Club
1751germany MC0356  
Blockbuster
Team Aa. Perle1 11:42:49,00 1 00:42:49 Germany Club
1752rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa8 11:42:49,15 1 00:42:49 Romania
1753slovakia MC0611  
Cataley
Team Benak2 11:42:49,20 1 00:42:49 Slovakia Club
1754rumania MC1809  
Innika
Hanus Vasile7 11:42:49,45 1 00:42:49 Romania
1755hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea18 11:42:49,70 1 00:42:50 Hungary Pigeons Club
1756denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard4 11:42:50,15 1 00:42:50 Denmark Club
1757huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez9 11:42:50,50 1 00:42:50 Huelva
1758polska MC0557  
Windstorm
Piotr Pepel3 11:42:50,85 1 00:42:51 Polonia
1759italia MC2327  
Archer
Ervin Prifti2 11:42:50,90 1 00:42:51 Italia
1760polska MC0865  
Black Korti
Grzegorz Szymanski11 11:42:51,05 1 00:42:51 Polonia
1761polska MC0488  
Eclipse
Aleksander Golofit7 11:42:51,35 1 00:42:51 Polonia
1762wales MC1690  
Rasbull 19
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:42:52,10 1 00:42:52 Wales Club
1763belarus MC2264  
Crew 1
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:42:52,35 1 00:42:52 Belarus Club
1764south africa MC0085  
Pacorro
Team Petrus van Eeden11 11:42:52,40 1 00:42:52 South Africa Club
1765polska MC1531  
Guard Master
Dariusz Skawinski30 11:42:52,70 1 00:42:53 Polonia
1766england MC1849  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate20 11:42:52,95 1 00:42:53 RPRA (Pigeon Association)
1767england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers9 11:42:53,25 1 00:42:53 RPRA (Pigeon Association)
1768germany MC0532  
Eric
Team Volmer & Wilpers13 11:42:53,65 1 00:42:54 Münsterland
1769denmark MC2385  
Abacus
Team Brdr. Broebech4 11:42:54,00 1 00:42:54 Denmark Club
1770rumania MC2229  
Pepe
Team Duica3 11:42:54,10 1 00:42:54 Romania
1771south africa MC0002  
Breeze
Team Samuels Loft14 11:42:54,70 1 00:42:55 South Africa Club
1772slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg49 11:42:55,00 1 00:42:55 Slovakia Club
1773hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea19 11:42:55,65 1 00:42:56 Hungary Pigeons Club
1774germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang9 11:42:56,90 1 00:42:57 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1775austria MC1303  
Mrs. Mo
Benjamin Neag25 11:42:57,60 1 00:42:58 Club Austria
1776netherlands MC2364  
Frysian Navigator
Sjaak Buwalda10 11:42:57,70 1 00:42:58 Holland Pigeons Club
1777netherlands MC0293  
Frysian Cyclone
Sjaak Buwalda11 11:42:57,80 1 00:42:58 Holland Pigeons Club
1778polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:42:57,95 1 00:42:58 Polonia
1779turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan5 11:42:59,45 1 00:42:59 Turkey Flying Club
1780germany MC0528  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube2 11:43:01,05 1 00:43:01 Germany Club
1781sevilla MC0055  
Bel
Francisco Gutiérrez11 11:43:01,80 1 00:43:02 ITALICENSE
1782rumania MC1804  
Karin
Team Familia Bacalu19 11:43:01,90 1 00:43:02 Romania
1783gran canaria MC1910  
Narco
Team Farallon10 11:43:02,25 1 00:43:02 C.C. Iniciativa Isleña
1784england MC1589  
Tweeky
Andy Gregson3 11:43:02,35 1 00:43:02 RPRA (Pigeon Association)
1785hungary MC0752  
Stella
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea20 11:43:02,50 1 00:43:02 Hungary Pigeons Club
1786hungary MC1139  
Niki
Jozsef Kovacs10 11:43:02,50 1 00:43:02 Hungary Pigeons Club
1787polska MC1499  
Verdis
Andrzej Jankowski10 11:43:03,05 1 00:43:03 Polonia
1788netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn13 11:43:03,75 1 00:43:04 Holland Pigeons Club
1789polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski31 11:43:04,21 1 00:43:04 Polonia
1790tenerife MC2445  
La blanca adoptada
Team Herrera y Jaime9 11:43:04,20 1 00:43:04 Adexe
1791netherlands MC1118  
Sattelite Of Love
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink3 11:43:04,80 1 00:43:05 Holland Pigeons Club
1792netherlands MC0189  
Carthago
Caspar Lurvink9 11:43:06,40 1 00:43:06 Holland Pigeons Club
1793england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet4 11:43:06,95 1 00:43:07 RPRA (Pigeon Association)
1794polska MC1884  
Clovis Ii
Andrzej Jankowski11 11:43:06,96 1 00:43:07 Polonia
1795switzerland MC0420  
esmeralda
Team Alp Race19 11:43:07,25 1 00:43:07 Suiza
1796gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon11 11:43:07,70 1 00:43:08 C.C. Iniciativa Isleña
1797netherlands MC0421  
Robbie
Team Hageman & Liplijn14 11:43:07,70 1 00:43:08 Holland Pigeons Club
1798belgium MC2240  
Oliver 1
Team Devos E.3 11:43:07,80 1 00:43:08 Belgium Club
1799england MC2000  
Red Arrow
Team Foster & Rump3 11:43:08,05 1 00:43:08 RPRA (Pigeon Association)
1800india MC1104  
Indian Gold
Dream Team India Viki5 11:43:08,40 1 00:43:08 Royal Pigeon Society India
1801wales MC1833  
Rasbull 85
Team Rasbull-Lofts.co.uk4 11:43:09,20 1 00:43:09 Wales Club
1802rumania MC1720  
Miss Em
Team Familia Bacalu20 11:43:09,30 1 00:43:09 Romania
1803austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer4 11:43:10,65 1 00:43:11 VRV - Oberoesterreich
1804netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft15 11:43:10,80 1 00:43:11 Holland Pigeons Club
1805cordoba MC0079  
Moro
Dámaso Melero10 11:43:11,70 1 00:43:12 Malagüeño
1806cordoba MC0065  
Quintin
Dámaso Melero11 11:43:12,85 1 00:43:13 Malagüeño
1807england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate21 11:43:13,60 1 00:43:14 RPRA (Pigeon Association)
1808rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu21 11:43:14,45 1 00:43:14 Romania
1809fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz5 11:43:15,25 1 00:43:15 Gran Tarajal
1810belgium MC0297  
Arona 022
Dirk Verstichelen8 11:43:15,90 1 00:43:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1811germany MC0948  
Zoom
Bernhard Bulten3 11:43:16,25 1 00:43:16 Germany Club
1812belgium MC1404  
Witpen 300
Filip de Smedt5 11:43:16,30 1 00:43:16 De Snelvliegers Zandbergen Club
1813netherlands MC2457  
Beaut
Team Poelman - Kap5 11:43:16,35 1 00:43:16 Holland Pigeons Club
1814turkey MC1744  
Yildiz
Halil Seyhan6 11:43:16,50 1 00:43:16 Turkey Flying Club
1815hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea21 11:43:16,60 1 00:43:17 Hungary Pigeons Club
1816turkey MC1780  
MPT 55
Team Tayyar & Barkin Basaram4 11:43:18,80 1 00:43:19 Turkey Flying Club
1817turkey MC1734  
Abdulkadir
Team Mehmet-Fatih Donder3 11:43:19,85 1 00:43:20 Turkey Flying Club
1818germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn24 11:43:20,25 1 00:43:20 Rietberg Club
1819england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts9 11:43:20,30 1 00:43:20 RPRA (Pigeon Association)
1820germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung2 11:43:20,55 1 00:43:21 Germany Club
1821gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy16 11:43:22,70 1 00:43:23 Club Los Socios
1822england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate22 11:43:24,15 1 00:43:24 RPRA (Pigeon Association)
1823belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC20 11:43:24,65 1 00:43:25 Fondclub Herent
1824belgium MC1732  
Podiumpigeons VD Velde 69
Team Podiumpigeons4 11:43:25,00 1 00:43:25 Land van Aalst
1825eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid8 11:43:25,00 1 00:43:25 USA
1826netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap6 11:43:25,05 1 00:43:25 Holland Pigeons Club
1827polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas4 11:43:25,06 1 00:43:25 Polonia
1828netherlands MC0448  
Braco
Team Gebr. Vieberink3 11:43:25,90 1 00:43:26 Holland Pigeons Club
1829czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin4 11:43:27,15 1 00:43:27 Czech Republic Club
1830polska MC2056  
Tomy
Team Lorek & Losinski2 11:43:27,20 1 00:43:27 Polonia
1831germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn25 11:43:27,25 1 00:43:27 Rietberg Club
1832belgium MC2232  
Rahct
Team Geusens4 11:43:27,55 1 00:43:28 Belgium Club
1833belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest9 11:43:27,70 1 00:43:28 Lembeek Club - Belgium
1834belgium MC1455  
Kimi
Team Creemers & Zoon17 11:43:27,70 1 00:43:28 Club Olijftak Maaseik
1835germany MC0892  
Percys Pick
Team SG Gebr. Reinhard3 11:43:27,70 1 00:43:28 Lahntal Club
1836italia MC2192  
Birillo
Renato Cantu15 11:43:27,95 1 00:43:28 Italia
1837belgium MC1446  
Its beer oclock
Team Buyl & Howells7 11:43:28,15 1 00:43:28 Denderbond Ninove
1838polska MC0337  
Oedipus
Aleksander Golofit8 11:43:28,70 1 00:43:29 Polonia
1839germany MC1160  
Mia
Walter Agler3 11:43:29,05 1 00:43:29 Oberbayern Club
1840austria MC0563  
Hilde
Michael Rudorfer4 11:43:29,55 1 00:43:30 Club Austria
1841england MC0247  
Tanguito
Team Turtoi & Vasile8 11:43:29,60 1 00:43:30 RPRA (Pigeon Association)
1842belgium MC1379  
ANATOOL
Roger Mertens15 11:43:30,10 1 00:43:30 Fond Wallonie
1843slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi5 11:43:30,15 1 00:43:30 Slovenia Club
1844belgium MC1417  
PEC 295
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC21 11:43:32,15 1 00:43:32 Fondclub Herent
1845polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha12 11:43:32,80 1 00:43:33 Polonia
1846hungary MC0807  
Greti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea22 11:43:33,45 1 00:43:33 Hungary Pigeons Club
1847slovakia MC0697  
Greg 344
Team Greg50 11:43:34,20 1 00:43:34 Slovakia Club
1848netherlands MC0379  
Lamme
Team H. V. Venrooij9 11:43:34,75 1 00:43:35 Holland Pigeons Club
1849netherlands MC2340  
Petronella
Gerrit Knol4 11:43:34,76 1 00:43:35 Holland Pigeons Club
1850netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten5 11:43:35,00 1 00:43:35 Holland Pigeons Club
1851netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:43:35,05 1 00:43:35 Holland Pigeons Club
1852turkey MC1860  
Emin 222
Team Emin-Recep Bayramoglu14 11:43:35,15 1 00:43:35 Turkey Flying Club
1853slovakia MC0608  
Kaja
Team Zihlavnik5 11:43:35,20 1 00:43:35 Slovakia Club
1854wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans2 11:43:35,60 1 00:43:36 Wales Club
1855netherlands MC0152  
Couperus
Caspar Lurvink10 11:43:35,61 1 00:43:36 Holland Pigeons Club
1856wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers5 11:43:36,30 1 00:43:36 Wales Club
1857rumania MC1366  
Frome
Florentin Chirita5 11:43:36,35 1 00:43:36 Romania
1858germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij8 11:43:36,85 1 00:43:37 Harsewinkel Club
1859turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu15 11:43:37,50 1 00:43:38 Turkey Flying Club
1860hungary MC0717  
Andrea
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea23 11:43:37,95 1 00:43:38 Hungary Pigeons Club
1861rumania MC1309  
Paco
Alexa Iacob2 11:43:38,70 1 00:43:39 Romania
1862england MC0245  
Cruze
Team Goldsmith Lofts5 11:43:39,00 1 00:43:39 RPRA (Pigeon Association)
1863india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone4 11:43:39,25 1 00:43:39 Royal Pigeon Society India
1864italia MC2313  
April
Ioan Bulgagiu3 11:43:39,35 1 00:43:39 Italia
1865denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus4 11:43:39,45 1 00:43:39 Denmark Club
1866eeuu MC0630  
Monika II
Alberto Sánchez1 11:43:40,00 1 00:43:40 USA
1867germany MC0932  
Caipiriña
Team SG Gebr. Reinhard4 11:43:40,70 1 00:43:41 Lahntal Club
1868netherlands MC0468  
Xandor
Team Twin Brothers Gelderland5 11:43:42,25 1 00:43:42 Holland Pigeons Club
1869ireland MC0082  
Highway Celtic Sputnik
Team Highway Lofts7 11:43:42,90 1 00:43:43 Irish Homing Union
1870germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta5 11:43:43,10 1 00:43:43 Germany Club
1871polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny11 11:43:43,95 1 00:43:44 Polonia
1872belgium MC1799  
LPS 17-13
Team Leyen-Paloma-Segers Racing16 11:43:44,00 1 00:43:44 Club Olijftak Maaseik
1873europe MC0695  
Ema
Team Racing14 11:43:44,60 1 00:43:45 Club E.U.
1874hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert11 11:43:45,25 1 00:43:45 Hungary Pigeons Club
1875scotland MC1844  
Little Star
William Donachie13 11:43:45,70 1 00:43:46 Scottish Homing Union
1876england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce6 11:43:45,75 1 00:43:46 RPRA (Pigeon Association)
1877germany MC0995  
Pascha
Walter Agler4 11:43:46,70 1 00:43:47 Oberbayern Club
1878italia MC2407  
Woody
Renato Cantu16 11:43:46,95 1 00:43:47 Italia
1879slovakia MC0850  
Special Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea11 11:43:47,15 1 00:43:47 Slovakia Club
1880slovakia MC0620  
Greg 331
Team Greg51 11:43:47,75 1 00:43:48 Slovakia Club
1881gran canaria MC1568  
Bolo
Team Farallon12 11:43:48,25 1 00:43:48 C.C. Iniciativa Isleña
1882belgium MC2035  
Rita
Team Penne-Pudic2 11:43:48,90 1 00:43:49 Denderbond Ninove
1883netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol5 11:43:49,35 1 00:43:49 Holland Pigeons Club
1884austria MC1280  
Lukas
Benjamin Neag26 11:43:49,55 1 00:43:50 Club Austria
1885wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets2 11:43:50,05 1 00:43:50 Wales Club
1886sevilla MC1136  
Number Two
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George6 11:43:50,10 1 00:43:50 ITALICENSE
1887rumania MC2533  
Nini 221
Team Nini & Pitea3 11:43:51,45 1 00:43:51 Romania
1888belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree6 11:43:51,50 1 00:43:52 Belgium Club
1889germany MC2279  
Lars
Team Schnellin6 11:43:53,35 1 00:43:53 Sachsen Club
1890netherlands MC2234  
Canary 5
Team Klein Falckenborg5 11:43:53,40 1 00:43:53 Holland Pigeons Club
1891south africa MC0012  
Edda
Team Petrus van Eeden12 11:43:53,50 1 00:43:54 South Africa Club
1892india MC2357  
K. C. Vijay
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee4 11:43:53,50 1 00:43:54 Royal Pigeon Society India
1893slovakia MC0851  
Niko
Miroslav Blasko3 11:43:54,85 1 00:43:55 Slovakia Club
1894slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi10 11:43:54,86 1 00:43:55 Slovakia Club
1895germany MC1008  
Santi
Team B & G Racing Behrens-Greinert3 11:43:55,25 1 00:43:55 Germany Club
1896gran canaria MC1324  
Blanquezza
Team Yahvé, Oliver & Fredy17 11:43:56,70 1 00:43:57 Club Los Socios
1897rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob3 11:43:57,15 1 00:43:57 Romania
1898wales MC0774  
Rafi
Team Facebook UK Synd1 11:43:57,25 1 00:43:57 Wales Club
1899denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland4 11:43:58,20 1 00:43:58 Denmark Club
1900netherlands MC1383  
Bleu Star
Team One Loft16 11:43:58,50 1 00:43:58 Holland Pigeons Club
1901hungary MC1039  
Villam
Jozsef Kovacs11 11:43:58,60 1 00:43:59 Hungary Pigeons Club
1902czech republic MC0562  
Raket
Roman Zlicar5 11:44:00,05 1 00:44:00 Czech Republic Club
1903germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz4 11:44:00,25 1 00:44:00 Koblenz Club
1904germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube3 11:44:01,15 1 00:44:01 Germany Club
1905germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn26 11:44:01,45 1 00:44:01 Rietberg Club
1906slovakia MC0818  
Mag
Team BRZY3 11:44:04,55 1 00:44:05 Slovakia Club
1907netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink4 11:44:04,70 1 00:44:05 Holland Pigeons Club
1908slovakia MC1022  
Oliver
Team Benak3 11:44:05,00 1 00:44:05 Slovakia Club
1909rumania MC1841  
Lewis Blue Girl
Hanus Vasile8 11:44:05,75 1 00:44:06 Romania
1910bulgaria MC2054  
Big Bertie
Team Valya & Rosen Dobrevi8 11:44:05,90 1 00:44:06 Bulgaria Club
1911england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu4 11:44:07,00 1 00:44:07 RPRA (Pigeon Association)
1912polska MC1489  
Snude
Andrzej Jankowski12 11:44:07,10 1 00:44:07 Polonia
1913rumania MC1225  
Mercur
Team Bogdan & Tudor5 11:44:07,65 1 00:44:08 Romania
1914netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda12 11:44:07,80 1 00:44:08 Holland Pigeons Club
1915cordoba MC0054  
Ulises
Dámaso Melero12 11:44:08,35 1 00:44:08 Malagüeño
1916rumania MC1236  
Tesla
Team Bogdan & Tudor6 11:44:09,40 1 00:44:09 Romania
1917wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers6 11:44:09,45 1 00:44:09 Wales Club
1918england MC1447  
Pauls Moment
Team Paul Smith Syndicate23 11:44:09,75 1 00:44:10 RPRA (Pigeon Association)
1919england MC0256  
Deneside Sport
Team Deneside Lofts10 11:44:10,30 1 00:44:10 RPRA (Pigeon Association)
1920netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink4 11:44:10,55 1 00:44:11 Holland Pigeons Club
1921england MC0957  
Xerach
Team Downclose Lofts5 11:44:11,80 1 00:44:12 RPRA (Pigeon Association)
1922czech republic MC0715  
Sona
Team Konopik & Motre6 11:44:11,85 1 00:44:12 Czech Republic Club
1923germany MC1010  
Prange Ass
Bernhard Bulten4 11:44:12,75 1 00:44:13 Germany Club
1924scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie14 11:44:13,05 1 00:44:13 Scottish Homing Union
1925turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo5 11:44:13,95 1 00:44:14 Turkey Flying Club
1926croatia MC0665  
Vera
Team Topic3 11:44:14,00 1 00:44:14 Croatia Pigeon Club
1927rumania MC1307  
Adrian
Florin Scutaru10 11:44:14,10 1 00:44:14 Romania
1928portugal MC1090  
Joaninha
Manuel Antonio Guerreiro4 11:44:14,25 1 00:44:14 Loulé - Portugal
1929wales MC1669  
Freja
Team Welsh Hopefuls12 11:44:14,75 1 00:44:15 Wales Club
1930belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens16 11:44:14,90 1 00:44:15 Fond Wallonie
1931austria MC1242  
Anna
Benjamin Neag27 11:44:15,10 1 00:44:15 Club Austria
1932rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com6 11:44:15,95 1 00:44:16 Romania
1933netherlands MC0326  
Cosmic Mystery
Team Twin Brothers Gelderland6 11:44:16,20 1 00:44:16 Holland Pigeons Club
1934belgium MC1621  
Podiumpigeons VD Velde 76
Team Podiumpigeons5 11:44:16,75 1 00:44:17 Land van Aalst
1935netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg6 11:44:17,50 1 00:44:18 Holland Pigeons Club
1936ireland MC0149  
Highway Celtic Missile
Team Highway Lofts8 11:44:18,05 1 00:44:18 Irish Homing Union
1937wales MC2016  
Ellis
Paul Bamford8 11:44:18,06 1 00:44:18 Wales Club
1938hungary MC0583  
Multicolored
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 11:44:18,90 1 00:44:19 Hungary Pigeons Club
1939tenerife MC0880  
Sokar
Antonio Mesa Díaz2 11:44:19,25 1 00:44:19 C.C.Portuense
1940germany MC1097  
Jacob
Bernhard Bulten5 11:44:21,55 1 00:44:22 Germany Club
1941germany MC1116  
Silver Lady
Walter Agler5 11:44:22,45 1 00:44:22 Oberbayern Club
1942italia MC2236  
Lety
Team Craciun Fanel1 11:44:22,95 1 00:44:23 Italia
1943polska MC0884  
Paddy
Lukasz Sprycha13 11:44:23,10 1 00:44:23 Polonia
1944england MC0540  
Avocet 66
Nick Bradford6 11:44:24,10 1 00:44:24 RPRA (Pigeon Association)
1945polska MC1475  
Michelangelo
Tomasz Wiczling8 11:44:24,35 1 00:44:24 Polonia
1946netherlands MC0915  
Black Turbo
Team One Loft17 11:44:25,80 1 00:44:26 Holland Pigeons Club
1947belgium MC0991  
Kris
Team Monick Nys & Kris Govers4 11:44:26,30 1 00:44:26 Belgium Club
1948polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha14 11:44:26,55 1 00:44:27 Polonia
1949polska MC1927  
Cassius Clay
Team Morel4 11:44:27,25 1 00:44:27 Polonia
1950slovakia MC0821  
Peter 437
Team Evin Peter & Noemi11 11:44:28,95 1 00:44:29 Slovakia Club
1951england MC1965  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate24 11:44:29,35 1 00:44:29 RPRA (Pigeon Association)
1952germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle2 11:44:30,60 1 00:44:31 Germany Club
1953belgium MC0386  
Gold Mover
A. en C. Roels10 11:44:31,80 1 00:44:32 Belgium Club
1954germany MC1922  
Touch Of Gold
Matthias Sprang10 11:44:32,65 1 00:44:33 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1955england MC1511  
Luisa
Team T. Marian & L. Mosquera6 11:44:32,80 1 00:44:33 RPRA (Pigeon Association)
1956kuwait MC2560  
Eakht Almqardlah
Nawaf Aldahoum6 11:44:33,20 1 00:44:33 Kuwait Club
1957netherlands MC2267  
Rapida
Team Mantel9 11:44:33,60 1 00:44:34 Holland Pigeons Club
1958belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC22 11:44:34,70 1 00:44:35 Fondclub Herent
1959england MC1917  
Terry
Team Casey & Rainbow3 11:44:35,40 1 00:44:35 RPRA (Pigeon Association)
1960netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft18 11:44:37,30 1 00:44:37 Holland Pigeons Club
1961hungary MC2125  
Princes
Team Pinter Pigeon3 11:44:37,60 1 00:44:38 Hungary Pigeons Club
1962switzerland MC0437  
Holly Berry
Team Alp Race20 11:44:40,60 1 00:44:41 Suiza
1963netherlands MC0470  
Crystal Crickett
Team Gebr. Vieberink5 11:44:42,05 1 00:44:42 Holland Pigeons Club
1964denmark MC2459  
Jean Mylle
Team Preben & Bo4 11:44:42,15 1 00:44:42 Denmark Club
1965germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn27 11:44:42,45 1 00:44:42 Rietberg Club
1966germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers14 11:44:46,35 1 00:44:46 Münsterland
1967baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs1 11:44:47,20 1 00:44:47 C.C.Ciutadella
1968england MC0250  
Edu
A. Harker9 11:44:48,10 1 00:44:48 RPRA (Pigeon Association)
1969netherlands MC2383  
salmueras
Team Poelman - Kap7 11:44:48,20 1 00:44:48 Holland Pigeons Club
1970netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan16 11:44:48,60 1 00:44:49 Holland Pigeons Club
1971england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters5 11:44:50,45 1 00:44:50 RPRA (Pigeon Association)
1972switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto2 11:44:50,55 1 00:44:51 Suiza
1973slovakia MC0670  
Stefan 404
Team Evin Peter & Noemi12 11:44:50,95 1 00:44:51 Slovakia Club
1974england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise2 11:44:52,25 1 00:44:52 RPRA (Pigeon Association)
1975netherlands MC0323  
Ada
Team H. V. Venrooij10 11:44:53,95 1 00:44:54 Holland Pigeons Club
1976ireland MC0246  
Highway Celtic Cougar
Team Highway Lofts9 11:44:54,05 1 00:44:54 Irish Homing Union
1977hungary MC1056  
Little Autumn 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert12 11:44:55,15 1 00:44:55 Hungary Pigeons Club
1978netherlands MC1107  
Edolski
Team Soepboer11 11:44:55,85 1 00:44:56 Holland Pigeons Club
1979belgium MC1933  
PEC 216
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC23 11:44:56,05 1 00:44:56 Fondclub Herent
1980polska MC1131  
Crafty
Grzegorz Szymanski12 11:44:57,50 1 00:44:58 Polonia
1981czech republic MC0637  
Ola
Team Svoboda & Lekes4 11:44:57,80 1 00:44:58 Czech Republic Club
1982germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang11 11:44:58,30 1 00:44:58 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1983sevilla MC0019  
Zabi
Francisco Gutiérrez12 11:45:01,80 1 00:45:02 ITALICENSE
1984gran canaria MC0713  
Prince Star
Team Yahvé, Oliver & Fredy18 11:45:02,35 1 00:45:02 Club Los Socios
1985netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger4 11:45:02,65 1 00:45:03 Holland Pigeons Club
1986slovakia MC0787  
Riki
Team Kujanik4 11:45:03,30 1 00:45:03 Slovakia Club
1987netherlands MC2114  
Jubilee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru2 11:45:03,55 1 00:45:04 Holland Pigeons Club
1988tenerife MC1369  
Lally
Team Montiel & Sicilia & Vahillo5 11:45:03,60 1 00:45:04 GRAN FONDO
1989italia MC2484  
Rhett
Team Craciun Fanel2 11:45:04,05 1 00:45:04 Italia
1990belgium MC2454  
Claudias 2
Team Devos E.4 11:45:04,90 1 00:45:05 Belgium Club
1991slovakia MC1080  
Gordon
Team Viglas JJM5 11:45:05,20 1 00:45:05 Slovakia Club
1992germany MC0417  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube4 11:45:07,30 1 00:45:07 Germany Club
1993belgium MC0949  
Crimson
Roger Mertens17 11:45:07,40 1 00:45:07 Fond Wallonie
1994rumania MC1229  
Gepeto
Team Familia Bacalu22 11:45:07,41 1 00:45:07 Romania
1995netherlands MC0910  
Davidson
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink5 11:45:07,75 1 00:45:08 Holland Pigeons Club
1996wales MC1679  
Modern Crusader
Steve Evans3 11:45:09,00 1 00:45:09 Wales Club
1997belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen9 11:45:09,15 1 00:45:09 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1998polska MC1954  
Bucky
Krzysztof Szkolny12 11:45:09,50 1 00:45:10 Polonia
1999netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo7 11:45:10,20 1 00:45:10 Holland Pigeons Club
2000south africa MC0064  
Alfie
Team Petrus van Eeden13 11:45:10,20 1 00:45:10 South Africa Club
2001england MC1668  
Worcester Cock
Team W and S Sweet5 11:45:11,00 1 00:45:11 RPRA (Pigeon Association)
2002hungary MC0638  
Juci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea24 11:45:11,20 1 00:45:11 Hungary Pigeons Club
2003germany MC2272  
Juniperus
Gabriel Valo4 11:45:11,85 1 00:45:12 Germany Club
2004tenerife MC0319  
Tacoronte
Team Herrera y Jaime10 11:45:12,25 1 00:45:12 Adexe
2005netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg7 11:45:12,30 1 00:45:12 Holland Pigeons Club
2006germany MC2162  
Hakone
Matthias Sprang12 11:45:12,45 1 00:45:12 Weitstrecken Myhl-Wegberg