Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Third Qualification Training

 2346
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Denmark
Team Helle & Jens Pedersen

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 9 de diciembre de 2017 Distance 10  
  Liberation time 10:30:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 23 º C  
  Status NO-Oficial Wind SW - 20 Km/h  
  Pigeons sent 2.369 % Arrivals 99,02 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1denmark MC2346  
Lucky
Team Helle & Jens Pedersen1 10:44:36,30 1 00:14:36 Denmark Club
2belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 10:44:39,25 1 00:14:39 Club Olijftak Maaseik
3germany MC0872  
Gaston
Team Volmer & Wilpers1 10:44:41,60 1 00:14:42 Münsterland
4turkey MC1769  
Meryem
Team Mehmet-Fatih Donder1 10:44:42,35 1 00:14:42 Turkey Flying Club
5belgium MC2116  
Lars
Team Red Devils Racing1 10:44:43,60 1 00:14:44 Club Olijftak Maaseik
6galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 10:44:43,75 1 00:14:44 MARIÑAS ALTAS
7polska MC1889  
Yuri
Andrzej Jankowski1 10:44:44,10 1 00:14:44 Polonia
8polska MC1783  
Marciano
Team Morel1 10:44:44,50 1 00:14:44 Polonia
9gran canaria MC2281  
Barry
Team Farallon1 10:44:44,70 1 00:14:45 C.C. Iniciativa Isleña
10denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen1 10:44:44,71 1 00:14:45 Denmark Club
11austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler1 10:44:45,45 1 00:14:45 Club Austria
12italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti1 10:44:45,80 1 00:14:46 Italia
13gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon2 10:44:45,90 1 00:14:46 C.C. Iniciativa Isleña
14belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing2 10:44:46,55 1 00:14:47 Club Olijftak Maaseik
15italia MC2395  
Division 303
Team TNST1 10:44:47,25 1 00:14:47 Italia
16denmark MC2266  
Mosaic Junior
Team Anita & Tage Gravesen2 10:44:47,75 1 00:14:48 Denmark Club
17belgium MC2472  
LPS 17-22
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 10:44:47,76 1 00:14:48 Club Olijftak Maaseik
18belgium MC0405  
Lucky Devil
A. en C. Roels1 10:44:48,40 1 00:14:48 Belgium Club
19polska MC1501  
Firefly
Dariusz Skawinski1 10:44:48,45 1 00:14:48 Polonia
20bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 10:44:48,50 1 00:14:48 Bulgaria Club
21italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 10:44:48,65 1 00:14:49 Italia
22wales MC1907  
Rasbull 83
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 10:44:48,75 1 00:14:49 Wales Club
23turkey MC2201  
Bebek
Metin Mehmet1 10:44:49,50 1 00:14:50 Turkey Flying Club
24netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda1 10:44:49,80 1 00:14:50 Holland Pigeons Club
25netherlands MC0154  
Roxy
Team John Rimmelzwaan1 10:44:49,81 1 00:14:50 Holland Pigeons Club
26england MC0183  
Deneside Champ
Team Deneside Lofts1 10:44:49,85 1 00:14:50 RPRA (Pigeon Association)
27netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg1 10:44:50,35 1 00:14:50 Holland Pigeons Club
28portugal MC2358  
Arona Hope
Team P4R Luis Miguel1 10:44:50,45 1 00:14:50 Braga - Portugal
29netherlands MC0510  
Sprinter
Team Gebr. Vieberink1 10:44:50,85 1 00:14:51 Holland Pigeons Club
30belgium MC0552  
Arona 407
Dirk Verstichelen1 10:44:51,35 1 00:14:51 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
31netherlands MC2260  
Frysian Velvet
Sjaak Buwalda2 10:44:51,95 1 00:14:52 Holland Pigeons Club
32switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi1 10:44:52,55 1 00:14:53 Suiza
33turkey MC1980  
Piroz
Mahmut Tas1 10:44:52,56 1 00:14:53 Turkey Flying Club
34tenerife MC2428  
Wriggley
Team Hermanos Remón1 10:44:52,70 1 00:14:53 CANARAGÜI
35norway MC1328  
Atila
Iuliu Balint1 10:44:52,75 1 00:14:53 Norge Racing Pigeon Club
36italia MC2371  
Eclysse
Team Danci Dumitru & Loredana1 10:44:53,20 1 00:14:53 Italia
37belgium MC1644  
Podiumpigeons VD Velde 70
Team Podiumpigeons1 10:44:53,40 1 00:14:53 Land van Aalst
38netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil1 10:44:53,55 1 00:14:54 Holland Pigeons Club
39netherlands MC0518  
Giedy
Marcel Visser1 10:44:53,95 1 00:14:54 Holland Pigeons Club
40netherlands MC0903  
Speurneus
Team Van der Heide - Napoleon1 10:44:54,10 1 00:14:54 Holland Pigeons Club
41netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg1 10:44:54,90 1 00:14:55 Holland Pigeons Club
42belgium MC2206  
Gasly
Team Creemers & Zoon1 10:44:55,00 1 00:14:55 Club Olijftak Maaseik
43south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft1 10:44:55,05 1 00:14:55 South Africa Club
44eeuu MC0316  
David
Carlos Abitia1 10:44:55,06 1 00:14:55 USA
45eeuu MC1471  
Elisa
Jose Crisostomo1 10:44:55,07 1 00:14:55 USA
46belgium MC0324  
Hemlock
A. en C. Roels2 10:44:55,55 1 00:14:56 Belgium Club
47rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru1 10:44:55,60 1 00:14:56 Romania
48tenerife MC1672  
Curro
Jorge Martín Rodriguez1 10:44:55,75 1 00:14:56 Adexe
49gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 10:44:56,05 1 00:14:56 Club Los Socios
50italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti2 10:44:56,20 1 00:14:56 Italia
51denmark MC2202  
Tour Again
Team Henriksen1 10:44:56,21 1 00:14:56 Denmark Club
52italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 10:44:56,22 1 00:14:56 Italia
53denmark MC2108  
Sola Solita
Team Ulrik & Claus1 10:44:56,30 1 00:14:56 Denmark Club
54rumania MC1472  
Vio 5
Viorel Gah1 10:44:56,90 1 00:14:57 Romania
55austria MC1848  
Inna
Benjamin Neag1 10:44:57,05 1 00:14:57 Club Austria
56scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie1 10:44:57,25 1 00:14:57 Scottish Homing Union
57germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn1 10:44:57,26 1 00:14:57 Rietberg Club
58cordoba MC0054  
Ulises
Dámaso Melero1 10:44:57,70 1 00:14:58 Malagüeño
59belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 10:44:57,75 1 00:14:58 Club Olijftak Maaseik
60hungary MC1346  
Muun
Team Szabo Peter & Bajnoczi Gabor1 10:44:58,10 1 00:14:58 Hungary Pigeons Club
61germany MC2067  
Loloo 2
Team Fam. Flonta1 10:44:58,45 1 00:14:58 Germany Club
62netherlands MC0390  
Kelly
Team H. V. Venrooij1 10:44:58,65 1 00:14:59 Holland Pigeons Club
63austria MC1724  
Der Schotte
Erwin Brandner1 10:44:58,75 1 00:14:59 VRV - Oberoesterreich
64england MC0026  
Mauri
A. Harker1 10:44:58,80 1 00:14:59 RPRA (Pigeon Association)
65netherlands MC1167  
Roger Jonas
Team Hooymans1 10:44:58,85 1 00:14:59 Holland Pigeons Club
66asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba1 10:44:59,55 1 00:15:00 R.C. Oviedo
67belgium MC2004  
Goldrush 5
Team Petra & Freddy1 10:44:59,60 1 00:15:00 Denderbond Ninove
68turkey MC1834  
Eymen 233
Team Emin-Recep Bayramoglu1 10:45:00,50 1 00:15:00 Turkey Flying Club
69hungary MC0769  
Henci
Jozsef Kovacs1 10:45:00,75 1 00:15:01 Hungary Pigeons Club
70austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler2 10:45:00,90 1 00:15:01 Club Austria
71netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg2 10:45:01,10 1 00:15:01 Holland Pigeons Club
72netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg3 10:45:01,25 1 00:15:01 Holland Pigeons Club
73england MC0285  
Dark Night
Team Guys Lofts Elite1 10:45:01,95 1 00:15:02 RPRA (Pigeon Association)
74austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag2 10:45:01,96 1 00:15:02 Club Austria
75england MC1609  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 10:45:02,55 1 00:15:03 RPRA (Pigeon Association)
76slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM1 10:45:02,56 1 00:15:03 Slovakia Club
77turkey MC1763  
Ali 276
Team Emin-Recep Bayramoglu2 10:45:02,70 1 00:15:03 Turkey Flying Club
78fuerteventura MC1054  
Quincy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 10:45:03,20 1 00:15:03 Gran Tarajal
79italia MC2213  
Brian
Renato Cantu1 10:45:03,85 1 00:15:04 Italia
80italia MC2187  
Luna
Danci Dumitru1 10:45:03,95 1 00:15:04 Italia
81rumania MC1343  
Olav
Team Pigeons360.com1 10:45:04,20 1 00:15:04 Romania
82slovakia MC0789  
Greg 307
Team Greg1 10:45:04,55 1 00:15:05 Slovakia Club
83europe MC1885  
Swift Three
Team Racing1 10:45:04,75 1 00:15:05 Club E.U.
84rumania MC1810  
Groucho
Hanus Vasile1 10:45:04,85 1 00:15:05 Romania
85asturias MC1045  
Trufa 1
Team Dionisio & Pandiella1 10:45:05,00 1 00:15:05 R.C. Oviedo
86rumania MC1608  
Vio 4
Viorel Gah2 10:45:05,25 1 00:15:05 Romania
87portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 10:45:05,40 1 00:15:05 Loulé - Portugal
88eeuu MC0630  
Monika II
Alberto Sánchez1 10:45:05,55 1 00:15:06 USA
89germany MC0521  
Frank 2
Team Zumdiek1 10:45:05,56 1 00:15:06 Germany Club
90tenerife MC0319  
Tacoronte
Team Herrera y Jaime1 10:45:05,85 1 00:15:06 Adexe
91england MC1390  
Blue Thunder
Team Foster & Rump1 10:45:05,95 1 00:15:06 RPRA (Pigeon Association)
92netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil2 10:45:06,05 1 00:15:06 Holland Pigeons Club
93netherlands MC0120  
Wild Fire
Team di Roberto1 10:45:06,45 1 00:15:06 Holland Pigeons Club
94germany MC1500  
Out And Proud
Team Leifkes, Iking & Schulz1 10:45:06,55 1 00:15:07 Germany Club
95slovakia MC1067  
Greg 028
Team Greg2 10:45:06,65 1 00:15:07 Slovakia Club
96turkey MC1953  
Bejne
Mahmut Tas2 10:45:06,75 1 00:15:07 Turkey Flying Club
97switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race1 10:45:07,25 1 00:15:07 Suiza
98hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 10:45:07,26 1 00:15:07 Hungary Pigeons Club
99denmark MC2184  
Blue Darling
Team Anita & Tage Gravesen3 10:45:07,30 1 00:15:07 Denmark Club
100gran canaria MC1631  
Maki
Team Farallon3 10:45:07,65 1 00:15:08 C.C. Iniciativa Isleña
101netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan2 10:45:07,66 1 00:15:08 Holland Pigeons Club
102italia MC2321  
Secretariat
Team Gutas, Velocci & Albusoiu2 10:45:08,25 1 00:15:08 Italia
103england MC0067  
Dulcinea
A. Harker2 10:45:08,45 1 00:15:08 RPRA (Pigeon Association)
104belgium MC1648  
Marniek
Team de Wilde & van Driessche1 10:45:08,50 1 00:15:08 Belgium Club
105india MC2357  
K. C. Vijay
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 10:45:08,55 1 00:15:09 Royal Pigeon Society India
106czech republic MC1077  
Divokej Bill
Team Bouchal1 10:45:09,00 1 00:15:09 Czech Republic Club
107turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar1 10:45:09,40 1 00:15:09 Turkey Flying Club
108hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 10:45:09,75 1 00:15:10 Hungary Pigeons Club
109india MC2169  
TTV
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee2 10:45:09,90 1 00:15:10 Royal Pigeon Society India
110slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 10:45:09,91 1 00:15:10 Slovakia Club
111netherlands MC0464  
Anelka
Team Hageman & Liplijn1 10:45:10,00 1 00:15:10 Holland Pigeons Club
112denmark MC2289  
Twobewon
Team Preben & Bo1 10:45:10,50 1 00:15:10 Denmark Club
113germany MC0508  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube1 10:45:11,30 1 00:15:11 Germany Club
114netherlands MC0139  
Rocky
Team John Rimmelzwaan3 10:45:11,50 1 00:15:12 Holland Pigeons Club
115italia MC2192  
Birillo
Renato Cantu2 10:45:11,55 1 00:15:12 Italia
116austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 10:45:11,80 1 00:15:12 Pigeon Club Austria South
117netherlands MC2199  
Canary 9
Team Klein Falckenborg4 10:45:12,15 1 00:15:12 Holland Pigeons Club
118turkey MC1748  
Aydin
Halil Seyhan1 10:45:12,20 1 00:15:12 Turkey Flying Club
119turkey MC1972  
Bahoz
Mahmut Tas3 10:45:12,25 1 00:15:12 Turkey Flying Club
120belgium MC2240  
Oliver 1
Team Devos E.1 10:45:12,60 1 00:15:13 Belgium Club
121italia MC2135  
Isotta
Renato Cantu3 10:45:12,65 1 00:15:13 Italia
122netherlands MC2412  
Daughter David
Team Poelman - Kap1 10:45:12,70 1 00:15:13 Holland Pigeons Club
123denmark MC2071  
Mirka
Team Ulrik & Claus2 10:45:12,75 1 00:15:13 Denmark Club
124netherlands MC0365  
Anita
Team H. V. Venrooij2 10:45:13,10 1 00:15:13 Holland Pigeons Club
125italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu4 10:45:13,30 1 00:15:13 Italia
126alicante MC1509  
Lennon
Team Pets at Home SL1 10:45:13,31 1 00:15:13 Alicante
127turkey MC1717  
Polat
Ihsan Sariyer1 10:45:13,35 1 00:15:13 Turkey Flying Club
128netherlands MC2470  
Mellow Bee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru1 10:45:13,50 1 00:15:14 Holland Pigeons Club
129netherlands MC1107  
Edolski
Team Soepboer1 10:45:13,60 1 00:15:14 Holland Pigeons Club
130belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest1 10:45:13,75 1 00:15:14 Lembeek Club - Belgium
131south africa MC0075  
Power Lady
Team Petrus van Eeden1 10:45:13,80 1 00:15:14 South Africa Club
132polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof1 10:45:14,00 1 00:15:14 Polonia
133austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler3 10:45:14,01 1 00:15:14 Club Austria
134norway MC1354  
Roberta
Iuliu Balint2 10:45:14,35 1 00:15:14 Norge Racing Pigeon Club
135netherlands MC0152  
Couperus
Caspar Lurvink1 10:45:14,36 1 00:15:14 Holland Pigeons Club
136netherlands MC0512  
Argymedes
Team Hennie & Arie Voskuil3 10:45:14,80 1 00:15:15 Holland Pigeons Club
137wales MC1833  
Rasbull 85
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 10:45:14,95 1 00:15:15 Wales Club
138rumania MC1666  
Bak 815
Marius Iulian Sepciuc1 10:45:15,00 1 00:15:15 Romania
139netherlands MC0450  
Dilana
Marcel Visser2 10:45:15,05 1 00:15:15 Holland Pigeons Club
140netherlands MC2282  
Marker 2
Team Dutch Quarantine & Vet Seru2 10:45:15,10 1 00:15:15 Holland Pigeons Club
141netherlands MC2286  
Mason
Team Mantel1 10:45:15,35 1 00:15:15 Holland Pigeons Club
142belgium MC1872  
LPS 17-08
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 10:45:15,40 1 00:15:15 Club Olijftak Maaseik
143austria MC1314  
DYKY
Benjamin Neag3 10:45:15,65 1 00:15:16 Club Austria
144tenerife MC1369  
Lally
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 10:45:15,95 1 00:15:16 GRAN FONDO
145belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 10:45:16,30 1 00:15:16 Club Olijftak Maaseik
146austria MC1033  
Michi
Michael Rudorfer1 10:45:16,35 1 00:15:16 Club Austria
147wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 10:45:16,40 1 00:15:16 Wales Club
148croatia MC0754  
Dubrovnik best
Denis Culic1 10:45:16,70 1 00:15:17 Croatia Pigeon Club
149rumania MC1305  
Contador
Florin Scutaru2 10:45:17,30 1 00:15:17 Romania
150belgium MC1096  
Little Lady 2
Team Breese Pigeons Friends1 10:45:17,35 1 00:15:17 Club Olijftak Maaseik
151gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 10:45:18,00 1 00:15:18 Club Los Socios
152austria MC1843  
B & B 7
Team Bliege & Benjamin1 10:45:18,10 1 00:15:18 Club Austria
153gran canaria MC1601  
Vocho
Team Farallon4 10:45:18,15 1 00:15:18 C.C. Iniciativa Isleña
154italia MC2223  
Tamara
Renato Cantu5 10:45:18,55 1 00:15:19 Italia
155netherlands MC2132  
Frysian Organza
Sjaak Buwalda3 10:45:19,05 1 00:15:19 Holland Pigeons Club
156sevilla MC1436  
Leni
Francisco Gutiérrez1 10:45:19,15 1 00:15:19 ITALICENSE
157sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez2 10:45:19,30 1 00:15:19 ITALICENSE
158belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes1 10:45:19,50 1 00:15:20 Fondclub Loft 24
159gran canaria MC1279  
Bembele
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 10:45:19,95 1 00:15:20 Club Los Socios
160slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg3 10:45:20,05 1 00:15:20 Slovakia Club
161wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 10:45:20,20 1 00:15:20 Wales Club
162germany MC1899  
Take To The Sky
Team Volmer & Levers1 10:45:20,25 1 00:15:20 Münsterland
163gran canaria MC0739  
Wise
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 10:45:20,35 1 00:15:20 Club Los Socios
164belgium MC1652  
Carlos
Team Creemers & Zoon2 10:45:20,40 1 00:15:20 Club Olijftak Maaseik
165germany MC1117  
Capitan
Team Volmer & Wilpers2 10:45:20,70 1 00:15:21 Münsterland
166rumania MC1989  
Botarovich
Class 8881 10:45:20,80 1 00:15:21 Romania
167huelva MC1507  
King
Sergio Gómez Rodríguez1 10:45:20,81 1 00:15:21 Huelva
168belgium MC1826  
PEC 275
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 10:45:20,90 1 00:15:21 Fondclub Herent
169polska MC1493  
Sven's Legacy
Tomasz Wiczling1 10:45:20,91 1 00:15:21 Polonia
170turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas4 10:45:21,20 1 00:15:21 Turkey Flying Club
171rumania MC2066  
Tess
Team Duica1 10:45:21,35 1 00:15:21 Romania
172controling MC2443  
Mark Louise
Checking Checking1 10:45:21,36 1 00:15:21 Checking
173germany MC0939  
Gaspar
Team Volmer & Wilpers3 10:45:21,40 1 00:15:21 Münsterland
174polska MC1460  
Nebos
Dariusz Skawinski2 10:45:22,05 1 00:15:22 Polonia
175slovakia MC0666  
Greg 335
Team Greg4 10:45:22,25 1 00:15:22 Slovakia Club
176slovakia MC0648  
Greg 334
Team Greg5 10:45:22,50 1 00:15:22 Slovakia Club
177turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar2 10:45:22,51 1 00:15:23 Turkey Flying Club
178asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez1 10:45:22,65 1 00:15:23 R.C. Oviedo
179polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski3 10:45:22,66 1 00:15:23 Polonia
180tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 10:45:23,00 1 00:15:23 GRAN FONDO
181sevilla MC0048  
Rollins
Francisco Gutiérrez3 10:45:23,15 1 00:15:23 ITALICENSE
182polska MC1513  
Arusha
Andrzej Jankowski2 10:45:23,16 1 00:15:23 Polonia
183slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi1 10:45:23,30 1 00:15:23 Slovakia Club
184italia MC2481  
Tornado
Team Danci Dumitru & Loredana2 10:45:23,55 1 00:15:24 Italia
185polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit1 10:45:23,56 1 00:15:24 Polonia
186polska MC1475  
Michelangelo
Tomasz Wiczling2 10:45:23,70 1 00:15:24 Polonia
187rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 10:45:23,85 1 00:15:24 Romania
188netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink2 10:45:24,05 1 00:15:24 Holland Pigeons Club
189italia MC2062  
Adry
Team TNST2 10:45:24,20 1 00:15:24 Italia
190netherlands MC0421  
Robbie
Team Hageman & Liplijn2 10:45:24,25 1 00:15:24 Holland Pigeons Club
191germany MC2222  
Jose
Team Klaas & Sohn2 10:45:24,60 1 00:15:25 Rietberg Club
192polska MC2133  
Tilde
Team Osko & Chwarzynski1 10:45:24,65 1 00:15:25 Polonia
193gran canaria MC1260  
Golden Ticket
Francisco Montes Santos1 10:45:25,00 1 00:15:25 Ciudad Alta
194germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta2 10:45:25,01 1 00:15:25 Germany Club
195belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen2 10:45:25,25 1 00:15:25 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
196netherlands MC1968  
Hannibaal
Team One Loft1 10:45:25,40 1 00:15:25 Holland Pigeons Club
197netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon2 10:45:26,35 1 00:15:26 Holland Pigeons Club
198sevilla MC1400  
Miss Wonderduk
Francisco Gutiérrez4 10:45:26,40 1 00:15:26 ITALICENSE
199turkey MC1852  
Ali 262
Team Emin-Recep Bayramoglu3 10:45:26,60 1 00:15:27 Turkey Flying Club
200england MC0286  
Cool Carrot IV
Team Cool Carrot1 10:45:26,65 1 00:15:27 RPRA (Pigeon Association)
201huelva MC2015  
Queen
Sergio Gómez Rodríguez2 10:45:26,80 1 00:15:27 Huelva
202italia MC2484  
Rhett
Team Craciun Fanel1 10:45:26,85 1 00:15:27 Italia
203germany MC0907  
Trinkie Treasure
Team SG Gebr. Reinhard1 10:45:27,10 1 00:15:27 Lahntal Club
204england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate1 10:45:27,11 1 00:15:27 RPRA (Pigeon Association)
205slovakia MC0762  
Gerlach
Team Svoren Juraj & Lucia1 10:45:27,80 1 00:15:28 Slovakia Club
206austria MC1276  
Beny
Benjamin Neag4 10:45:27,81 1 00:15:28 Club Austria
207germany MC2359  
Prunus
Gabriel Valo1 10:45:28,00 1 00:15:28 Germany Club
208italia MC2352  
Leo
Grec Mihai Belei2 10:45:28,35 1 00:15:28 Italia
209netherlands MC2114  
Jubilee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru3 10:45:28,45 1 00:15:28 Holland Pigeons Club
210germany MC2369  
Relko
Team Klaas & Sohn3 10:45:28,65 1 00:15:29 Rietberg Club
211polska MC1956  
Raul
Dariusz Skawinski4 10:45:28,70 1 00:15:29 Polonia
212italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu6 10:45:29,20 1 00:15:29 Italia
213gran canaria MC1258  
High Arrival
Team Maspalomas1 10:45:29,35 1 00:15:29 C.C. ANSITE
214germany MC0429  
Top Shelf
Team Volmer & Wilpers4 10:45:29,60 1 00:15:30 Münsterland
215rumania MC1269  
sOIMU
Pacleanu Sorin1 10:45:30,05 1 00:15:30 Romania
216netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft2 10:45:30,55 1 00:15:31 Holland Pigeons Club
217polska MC0908  
Bee Jay
Krzysztof Lepuch1 10:45:30,56 1 00:15:31 Polonia
218rumania MC2285  
Phoenix
Class 8882 10:45:30,70 1 00:15:31 Romania
219gran canaria MC1547  
Irene
Team Farallon5 10:45:31,35 1 00:15:31 C.C. Iniciativa Isleña
220belgium MC0930  
Ralph
Team Camps & Geraerts Erwin1 10:45:31,50 1 00:15:32 Belgium Club
221hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 10:45:31,51 1 00:15:32 Hungary Pigeons Club
222netherlands MC0500  
Team Hageman & Liplijn3 10:45:31,55 1 00:15:32 Holland Pigeons Club
223netherlands MC2387  
Classy
B. Goedee1 10:45:31,75 1 00:15:32 Holland Pigeons Club
224gran canaria MC1221  
Tonio
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 10:45:32,10 1 00:15:32 Club Los Socios
225netherlands MC2413  
Frysian Destroyer
Sjaak Buwalda4 10:45:32,55 1 00:15:33 Holland Pigeons Club
226netherlands MC0900  
Thunder Ball
Team One Loft3 10:45:32,60 1 00:15:33 Holland Pigeons Club
227polska MC0982  
Everton Fc
Lukasz Sprycha1 10:45:33,00 1 00:15:33 Polonia
228belgium MC2296  
Gevlekt Mannetje
Team Red Devils Racing3 10:45:33,15 1 00:15:33 Club Olijftak Maaseik
229slovakia MC1138  
Greg 778
Team Greg6 10:45:33,16 1 00:15:33 Slovakia Club
230netherlands MC0383  
Irma
Team H. V. Venrooij3 10:45:33,30 1 00:15:33 Holland Pigeons Club
231netherlands MC0116  
Isa Bean
Team Van der Heide - Napoleon3 10:45:33,50 1 00:15:34 Holland Pigeons Club
232netherlands MC2492  
Canary 8
Team Klein Falckenborg5 10:45:33,51 1 00:15:34 Holland Pigeons Club
233italia MC2349  
Poldy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu3 10:45:33,55 1 00:15:34 Italia
234germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 10:45:34,00 1 00:15:34 Vogtland Club
235polska MC0993  
Rubie Rubie
Krzysztof Lepuch2 10:45:34,30 1 00:15:34 Polonia
236turkey MC1723  
Recep 243
Team Emin-Recep Bayramoglu4 10:45:34,40 1 00:15:34 Turkey Flying Club
237polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 10:45:34,41 1 00:15:34 Polonia
238scotland MC0119  
Simply the Best
William Donachie2 10:45:34,70 1 00:15:35 Scottish Homing Union
239germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo2 10:45:34,80 1 00:15:35 Germany Club
240slovakia MC0787  
Riki
Team Kujanik1 10:45:34,81 1 00:15:35 Slovakia Club
241polska MC1538  
Cassius
Andrzej Jankowski3 10:45:35,20 1 00:15:35 Polonia
242belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends2 10:45:35,21 1 00:15:35 Club Olijftak Maaseik
243slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg7 10:45:35,25 1 00:15:35 Slovakia Club
244rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc2 10:45:35,26 1 00:15:35 Romania
245england MC1544  
Budgie Abroad
Team Warnes & Smith1 10:45:36,05 1 00:15:36 RPRA (Pigeon Association)
246england MC1687  
Alina
Team T. Marian & L. Mosquera1 10:45:36,10 1 00:15:36 RPRA (Pigeon Association)
247switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race2 10:45:36,15 1 00:15:36 Suiza
248belgium MC1406  
LPS 17-09
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 10:45:36,30 1 00:15:36 Club Olijftak Maaseik
249baleares MC0859  
Beitia
Team Ciutadellencs1 10:45:36,45 1 00:15:36 C.C.Ciutadella
250belgium MC1653  
Witkop
Team de Wilde & van Driessche2 10:45:36,50 1 00:15:36 Belgium Club
251polska MC0444  
Mani
Jozef Borowiecki2 10:45:36,75 1 00:15:37 Polonia
252polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski4 10:45:36,76 1 00:15:37 Polonia
253england MC1565  
Still trying
Team Warnes & Smith2 10:45:37,00 1 00:15:37 RPRA (Pigeon Association)
254england MC0267  
Bettys No.1
Team Murray & Mills1 10:45:37,15 1 00:15:37 RPRA (Pigeon Association)
255switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race3 10:45:37,60 1 00:15:38 Suiza
256italia MC2142  
Celeste
Renato Cantu7 10:45:38,05 1 00:15:38 Italia
257hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 10:45:38,50 1 00:15:38 Hungary Pigeons Club
258gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos2 10:45:38,70 1 00:15:39 Ciudad Alta
259rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu1 10:45:38,85 1 00:15:39 Romania
260wales MC1573  
Up-Up Away
Team WNFC Winners 20171 10:45:38,86 1 00:15:39 Wales Club
261polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit2 10:45:39,10 1 00:15:39 Polonia
262england MC0211  
Paul
S. Marsh1 10:45:39,30 1 00:15:39 RPRA (Pigeon Association)
263polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski1 10:45:39,45 1 00:15:39 Polonia
264sweden MC2242  
Pleute
Team A & T Swe1 10:45:39,60 1 00:15:40 Sweden Club
265polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac1 10:45:39,70 1 00:15:40 Polonia
266switzerland MC0420  
esmeralda
Team Alp Race4 10:45:39,75 1 00:15:40 Suiza
267germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne1 10:45:40,05 1 00:15:40 Wetter
268england MC0087  
Chebere
Abrahams Selwyn1 10:45:40,35 1 00:15:40 RPRA (Pigeon Association)
269germany MC1898  
Hombre
Team Leifkes, Iking & Schulz2 10:45:40,45 1 00:15:40 Germany Club
270germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn4 10:45:40,95 1 00:15:41 Rietberg Club
271denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen4 10:45:40,96 1 00:15:41 Denmark Club
272belgium MC1441  
LPS 17-30
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 10:45:41,35 1 00:15:41 Club Olijftak Maaseik
273belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 10:45:41,40 1 00:15:41 Belgium Club
274austria MC1858  
Maya
Benjamin Neag5 10:45:41,65 1 00:15:42 Club Austria
275italia MC2407  
Woody
Renato Cantu8 10:45:41,75 1 00:15:42 Italia
276netherlands MC0214  
Naldy
E. van Aalten1 10:45:41,76 1 00:15:42 Holland Pigeons Club
277polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac2 10:45:42,85 1 00:15:43 Polonia
278austria MC1861  
Splint
Erwin Brandner2 10:45:42,86 1 00:15:43 VRV - Oberoesterreich
279netherlands MC0530  
Damocles
Team Hennie & Arie Voskuil4 10:45:42,90 1 00:15:43 Holland Pigeons Club
280england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning1 10:45:43,25 1 00:15:43 RPRA (Pigeon Association)
281polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski5 10:45:43,55 1 00:15:44 Polonia
282gran canaria MC1910  
Narco
Team Farallon6 10:45:43,60 1 00:15:44 C.C. Iniciativa Isleña
283belgium MC1914  
Sergio
Team Creemers & Zoon3 10:45:43,65 1 00:15:44 Club Olijftak Maaseik
284germany MC0969  
Darwin
Team Volmer & Wilpers5 10:45:43,85 1 00:15:44 Münsterland
285netherlands MC0134  
Scooby
E. van Aalten2 10:45:44,25 1 00:15:44 Holland Pigeons Club
286germany MC2279  
Lars
Team Schnellin1 10:45:44,35 1 00:15:44 Sachsen Club
287england MC1589  
Tweeky
Andy Gregson1 10:45:44,55 1 00:15:45 RPRA (Pigeon Association)
288rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah3 10:45:44,56 1 00:15:45 Romania
289zaragoza MC1089  
Vicky
Jaime Ameller Pons1 10:45:44,65 1 00:15:45 Mensajeras BILBILIS
290denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen5 10:45:45,05 1 00:15:45 Denmark Club
291gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon7 10:45:45,30 1 00:15:45 C.C. Iniciativa Isleña
292wales MC1695  
Snydale Sun
Team Rhondda Rockets2 10:45:45,55 1 00:15:46 Wales Club
293belgium MC1916  
Sunshine
Team Buyl & Howells1 10:45:45,70 1 00:15:46 Denderbond Ninove
294germany MC2495  
Farrell
Team Klaas & Sohn5 10:45:46,15 1 00:15:46 Rietberg Club
295denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen2 10:45:46,40 1 00:15:46 Denmark Club
296tenerife MC1363  
Duque
Team Montiel & Sicilia & Vahillo3 10:45:46,85 1 00:15:47 GRAN FONDO
297eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 10:45:46,86 1 00:15:47 USA
298netherlands MC0507  
Raket
Team Hageman & Liplijn4 10:45:47,50 1 00:15:48 Holland Pigeons Club
299polska MC0439  
Rentoir
Aleksander Golofit3 10:45:47,60 1 00:15:48 Polonia
300england MC1571  
Come Soon
Danut Lucescu1 10:45:47,65 1 00:15:48 RPRA (Pigeon Association)
301belgium MC2454  
Claudias 2
Team Devos E.2 10:45:47,75 1 00:15:48 Belgium Club
302netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg2 10:45:48,00 1 00:15:48 Holland Pigeons Club
303czech republic MC0709  
Tony
Antonin Havlik1 10:45:48,10 1 00:15:48 Czech Republic Club
304belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon4 10:45:48,35 1 00:15:48 Club Olijftak Maaseik
305fuerteventura MC0705  
Regus
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 10:45:48,45 1 00:15:48 Gran Tarajal
306polska MC1528  
Beijing
Krzysztof Szkolny1 10:45:48,46 1 00:15:48 Polonia
307austria MC1242  
Anna
Benjamin Neag6 10:45:48,80 1 00:15:49 Club Austria
308england MC0287  
Cool Carrot V
Team Cool Carrot2 10:45:49,15 1 00:15:49 RPRA (Pigeon Association)
309austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin2 10:45:49,35 1 00:15:49 Club Austria
310slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 10:45:49,36 1 00:15:49 Slovakia Club
311rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc3 10:45:49,70 1 00:15:50 Romania
312belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells2 10:45:49,95 1 00:15:50 Denderbond Ninove
313netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda5 10:45:50,25 1 00:15:50 Holland Pigeons Club
314england MC0088  
Ray
S. Marsh2 10:45:50,35 1 00:15:50 RPRA (Pigeon Association)
315hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 10:45:50,50 1 00:15:50 Hungary Pigeons Club
316switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi2 10:45:50,70 1 00:15:51 Suiza
317belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 10:45:50,85 1 00:15:51 Fondclub Herent
318netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil5 10:45:51,05 1 00:15:51 Holland Pigeons Club
319turkey MC1713  
Recep 263
Team Emin-Recep Bayramoglu5 10:45:51,20 1 00:15:51 Turkey Flying Club
320germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 10:45:51,25 1 00:15:51 Germany Club
321italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST3 10:45:51,30 1 00:15:51 Italia
322turkey MC1709  
Yavuz Sultan Selim
Team Yavuz-Cihan1 10:45:51,40 1 00:15:51 Turkey Flying Club
323austria MC1311  
Udo
Team Fam. Rosu1 10:45:51,70 1 00:15:52 VRV - Oberoesterreich
324rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin1 10:45:51,90 1 00:15:52 Rusia Club
325germany MC0452  
Manchas
Team Volmer & Wilpers6 10:45:52,80 1 00:15:53 Münsterland
326germany MC0461  
Saturn 4
Manfred Heidler1 10:45:52,95 1 00:15:53 Germany Club
327netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon4 10:45:52,96 1 00:15:53 Holland Pigeons Club
328netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans2 10:45:53,05 1 00:15:53 Holland Pigeons Club
329polska MC1158  
Zoomatron
Grzegorz Szymanski1 10:45:54,10 1 00:15:54 Polonia
330netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft4 10:45:54,20 1 00:15:54 Holland Pigeons Club
331eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 10:45:54,25 1 00:15:54 USA
332rumania MC1299  
Viisoara
Florentin Chirita1 10:45:54,30 1 00:15:54 Romania
333wales MC0295  
Boomerang 500
Team Tom & Gaynor1 10:45:54,50 1 00:15:54 Wales Club
334slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea1 10:45:54,51 1 00:15:55 Slovakia Club
335turkey MC1766  
Taner
Team Tayyar & Barkin Basaram1 10:45:54,52 1 00:15:55 Turkey Flying Club
336wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers1 10:45:54,65 1 00:15:55 Wales Club
337rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile2 10:45:54,75 1 00:15:55 Romania
338ireland MC2134  
Waverunner
Team H & A Kallmeyer1 10:45:55,75 1 00:15:56 Irish Homing Union
339huelva MC0703  
Ahlam
Sergio Gómez Rodríguez3 10:45:55,80 1 00:15:56 Huelva
340hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 10:45:56,15 1 00:15:56 Hungary Pigeons Club
341tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria1 10:45:56,30 1 00:15:56 Adexe
342austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin3 10:45:56,65 1 00:15:57 Club Austria
343norway MC1268  
Zizin
Iuliu Balint3 10:45:56,66 1 00:15:57 Norge Racing Pigeon Club
344netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij4 10:45:57,95 1 00:15:58 Holland Pigeons Club
345tenerife MC1147  
Charmaine
José Martín González1 10:45:58,05 1 00:15:58 Abona Sur
346hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 10:45:58,06 1 00:15:58 Hungary Pigeons Club
347germany MC0932  
Caipiriña
Team SG Gebr. Reinhard2 10:45:58,10 1 00:15:58 Lahntal Club
348italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei3 10:45:58,20 1 00:15:58 Italia
349hungary MC0857  
Demi
Jozsef Kovacs2 10:45:58,55 1 00:15:59 Hungary Pigeons Club
350england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts1 10:45:58,85 1 00:15:59 RPRA (Pigeon Association)
351wales MC1679  
Modern Crusader
Steve Evans1 10:45:59,15 1 00:15:59 Wales Club
352germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij1 10:45:59,20 1 00:15:59 Harsewinkel Club
353italia MC2275  
Camiseta
Team Ghiacci & Celli1 10:45:59,45 1 00:15:59 Italia
354belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells3 10:45:59,65 1 00:16:00 Denderbond Ninove
355turkey MC1744  
Yildiz
Halil Seyhan2 10:45:59,70 1 00:16:00 Turkey Flying Club
356belgium MC1403  
Mieke
Team Fam-Steyvers1 10:46:00,15 1 00:16:00 Belgium Club
357slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi2 10:46:00,40 1 00:16:00 Slovakia Club
358polska MC2304  
Polish Pride 48
Team Polish Pride1 10:46:00,70 1 00:16:01 Polonia
359czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal2 10:46:00,90 1 00:16:01 Czech Republic Club
360denmark MC2122  
Young Eagle
Henrik Meldgaard1 10:46:01,05 1 00:16:01 Denmark Club
361bosnia herzegovina MC2250  
Zdenko
Team Ivankovic & Jovovic1 10:46:01,10 1 00:16:01 Bosnia & Herzegovina Club
362switzerland MC0724  
Snowstorm 4
Team Schnee White Lofts1 10:46:01,15 1 00:16:01 Suiza
363rumania MC1252  
Avis
Team Familia Bacalu2 10:46:01,50 1 00:16:02 Romania
364fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz1 10:46:01,70 1 00:16:02 Gran Tarajal
365slovakia MC0687  
Noemi 385
Team Evin Peter & Noemi3 10:46:01,71 1 00:16:02 Slovakia Club
366croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic1 10:46:01,95 1 00:16:02 Croatia Pigeon Club
367netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer2 10:46:01,95 1 00:16:02 Holland Pigeons Club
368germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek2 10:46:02,50 1 00:16:02 Germany Club
369denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen6 10:46:02,80 1 00:16:03 Denmark Club
370croatia MC1198  
Sara
Team Topic1 10:46:03,00 1 00:16:03 Croatia Pigeon Club
371turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan3 10:46:03,15 1 00:16:03 Turkey Flying Club
372italia MC2341  
Bulgar
Team TNST4 10:46:03,16 1 00:16:03 Italia
373rumania MC1881  
Vio 6
Viorel Gah4 10:46:03,25 1 00:16:03 Romania
374austria MC2127  
Katinka H.
Ferenc Butyka1 10:46:03,50 1 00:16:04 VRV - Oberoesterreich
375cordoba MC0046  
Atena
Dámaso Melero2 10:46:03,85 1 00:16:04 Malagüeño
376germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz3 10:46:04,00 1 00:16:04 Germany Club
377slovakia MC1203  
Greg 332
Team Greg8 10:46:04,95 1 00:16:05 Slovakia Club
378polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof2 10:46:05,05 1 00:16:05 Polonia
379hungary MC0804  
Aarden Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 10:46:05,10 1 00:16:05 Hungary Pigeons Club
380rumania MC1924  
Bak 005
Marius Iulian Sepciuc4 10:46:05,11 1 00:16:05 Romania
381south africa MC0069  
Puty
Team Samuels Loft2 10:46:05,30 1 00:16:05 South Africa Club
382wales MC1344  
Polos Lass
Team P & L Robson1 10:46:05,40 1 00:16:05 Wales Club
383netherlands MC0970  
Tiffany
Team Boekelo1 10:46:05,55 1 00:16:06 Holland Pigeons Club
384polska MC1929  
Narla
Andrzej Jankowski5 10:46:05,60 1 00:16:06 Polonia
385england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 10:46:06,40 1 00:16:06 RPRA (Pigeon Association)
386netherlands MC1186  
Turro
J.T.E. Morsink1 10:46:07,20 1 00:16:07 Holland Pigeons Club
387rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu3 10:46:07,35 1 00:16:07 Romania
388germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann1 10:46:07,40 1 00:16:07 Oberfranken Club
389netherlands MC2512  
Avanti
Team Mantel2 10:46:07,80 1 00:16:08 Holland Pigeons Club
390hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 10:46:07,81 1 00:16:08 Hungary Pigeons Club
391polska MC0488  
Eclipse
Aleksander Golofit4 10:46:07,95 1 00:16:08 Polonia
392sevilla MC1935  
Sea Kay
Francisco Gutiérrez5 10:46:08,10 1 00:16:08 ITALICENSE
393hungary MC0593  
King
Horvath Szabolcs2 10:46:08,20 1 00:16:08 Hungary Pigeons Club
394belgium MC0981  
Atak
Roger Mertens1 10:46:08,50 1 00:16:08 Fond Wallonie
395polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha2 10:46:08,51 1 00:16:09 Polonia
396sweden MC2317  
Yodel
Team A & T Swe2 10:46:08,60 1 00:16:09 Sweden Club
397slovakia MC0818  
Mag
Team BRZY1 10:46:08,80 1 00:16:09 Slovakia Club
398germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin2 10:46:08,85 1 00:16:09 Sachsen Club
399switzerland MC2129  
Bartell
Izet Licina1 10:46:08,90 1 00:16:09 Suiza
400england MC1600  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate2 10:46:09,10 1 00:16:09 RPRA (Pigeon Association)
401belgium MC2424  
Lucky One
Team Geusens2 10:46:09,30 1 00:16:09 Belgium Club
402england MC1604  
The Devil
Team I dont know1 10:46:09,55 1 00:16:10 RPRA (Pigeon Association)
403germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek3 10:46:10,05 1 00:16:10 Germany Club
404germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek4 10:46:10,30 1 00:16:10 Germany Club
405england MC1965  
Pauls Express
Team Paul Smith Syndicate3 10:46:10,50 1 00:16:10 RPRA (Pigeon Association)
406belgium MC1405  
LPS 17-32
Team Red Devils Racing4 10:46:10,60 1 00:16:11 Club Olijftak Maaseik
407turkey MC1865  
Recep 280
Team Emin-Recep Bayramoglu6 10:46:10,70 1 00:16:11 Turkey Flying Club
408wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford1 10:46:10,71 1 00:16:11 Wales Club
409kuwait MC2581  
Kuwait 6
Thamer Rashed1 10:46:10,90 1 00:16:11 Kuwait Club
410switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina2 10:46:11,30 1 00:16:11 Suiza
411wales MC0228  
Boomerang 99
Team Tom & Gaynor2 10:46:11,35 1 00:16:11 Wales Club
412rumania MC1733  
Bold Cherry
Team Familia Bacalu4 10:46:11,40 1 00:16:11 Romania
413wales MC1678  
Rivers of Belief
Team Men of Gwent1 10:46:11,55 1 00:16:12 Wales Club
414slovakia MC0560  
Greg 495
Team Greg9 10:46:11,65 1 00:16:12 Slovakia Club
415italia MC2063  
Breakaway Edriece
Team Ghiacci & Celli2 10:46:11,90 1 00:16:12 Italia
416germany MC2176  
Darkshadow
Team Klaas & Sohn6 10:46:12,01 1 00:16:12 Rietberg Club
417belgium MC2006  
Geschelpte Haas
Team Loft Marina1 10:46:12,15 1 00:16:12 Belgium Club
418austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag7 10:46:12,35 1 00:16:12 Club Austria
419england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate4 10:46:12,36 1 00:16:12 RPRA (Pigeon Association)
420england MC1950  
Toms Gift
Team Fev Flyers1 10:46:12,40 1 00:16:12 RPRA (Pigeon Association)
421croatia MC1086  
Monika I
Zeljko Fajdetic1 10:46:12,45 1 00:16:12 Croatia Pigeon Club
422switzerland MC2168  
Dadi
Izet Licina3 10:46:12,90 1 00:16:13 Suiza
423huelva MC0784  
Blue 09
Sergio Gómez Rodríguez4 10:46:13,00 1 00:16:13 Huelva
424croatia MC0742  
Dalmatian Star
Denis Culic2 10:46:13,25 1 00:16:13 Croatia Pigeon Club
425england MC0943  
WMC 3
Team Downclose Lofts1 10:46:13,30 1 00:16:13 RPRA (Pigeon Association)
426england MC0270  
Moon foal
A. Harker3 10:46:13,60 1 00:16:14 RPRA (Pigeon Association)
427wales MC1692  
Sancho
Paul Bamford2 10:46:14,00 1 00:16:14 Wales Club
428germany MC0353  
Minnas Girl
Team Volmer & Wilpers7 10:46:14,20 1 00:16:14 Münsterland
429croatia MC0632  
Kum 2
Miljenko Blazevic1 10:46:14,45 1 00:16:14 Croatia Pigeon Club
430slovenia MC1762  
Moja
Team Vugi1 10:46:14,80 1 00:16:15 Slovenia Club
431netherlands MC2183  
Frysian Battleship
Sjaak Buwalda6 10:46:14,81 1 00:16:15 Holland Pigeons Club
432tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria2 10:46:14,82 1 00:16:15 Adexe
433england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 10:46:15,00 1 00:16:15 RPRA (Pigeon Association)
434slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi4 10:46:15,05 1 00:16:15 Slovakia Club
435germany MC2430  
Werner
Team Dersch & Gnittka & Linne2 10:46:15,75 1 00:16:16 Wetter
436hungary MC1168  
Josef 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 10:46:15,95 1 00:16:16 Hungary Pigeons Club
437turkey MC1792  
Recep 218
Team Emin-Recep Bayramoglu7 10:46:16,20 1 00:16:16 Turkey Flying Club
438croatia MC0574  
Nevera
Miljenko Blazevic2 10:46:16,25 1 00:16:16 Croatia Pigeon Club
439tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho1 10:46:16,26 1 00:16:16 Adexe
440wales MC0027  
Dipper
Team Men of Gwent2 10:46:16,30 1 00:16:16 Wales Club
441netherlands MC0945  
Pearl
Team One Loft5 10:46:16,40 1 00:16:16 Holland Pigeons Club
442italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 10:46:16,45 1 00:16:16 Italia
443india MC0919  
Virat Koli
Dream Team India Viki & Jos Thone1 10:46:16,46 1 00:16:16 Royal Pigeon Society India
444rumania MC1790  
Rayo
Team Familia Bacalu5 10:46:16,60 1 00:16:17 Romania
445england MC0192  
Majestic
A. Harker4 10:46:16,70 1 00:16:17 RPRA (Pigeon Association)
446belgium MC2491  
Micheline
Team G.V.J. Belgium1 10:46:16,80 1 00:16:17 Belgium Club
447kuwait MC2562  
Bent Hamdan
Youser H. Aldahoum1 10:46:16,95 1 00:16:17 Kuwait Club
448polska MC1503  
Leonardo
Tomasz Wiczling3 10:46:16,95 1 00:16:17 Polonia
449wales MC0232  
Big Red
Team Big Dreamers2 10:46:17,00 1 00:16:17 Wales Club
450belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon5 10:46:17,05 1 00:16:17 Club Olijftak Maaseik
451netherlands MC0312  
Rich Note
Team Twin Brothers Gelderland1 10:46:17,10 1 00:16:17 Holland Pigeons Club
452turkey MC1734  
Abdulkadir
Team Mehmet-Fatih Donder2 10:46:17,15 1 00:16:17 Turkey Flying Club
453asturias MC0676  
Sparkie
José Manuel García Darriba2 10:46:17,30 1 00:16:17 R.C. Oviedo
454tenerife MC0662  
Isabel
José Martín González2 10:46:17,55 1 00:16:18 Abona Sur
455turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer2 10:46:17,80 1 00:16:18 Turkey Flying Club
456polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling4 10:46:18,10 1 00:16:18 Polonia
457netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil6 10:46:18,11 1 00:16:18 Holland Pigeons Club
458switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race5 10:46:18,12 1 00:16:18 Suiza
459gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 10:46:18,15 1 00:16:18 Club Los Socios
460belgium MC0386  
Gold Mover
A. en C. Roels3 10:46:18,70 1 00:16:19 Belgium Club
461england MC0535  
Olivers Girl
Team Murray & Mills2 10:46:19,35 1 00:16:19 RPRA (Pigeon Association)
462czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik2 10:46:19,40 1 00:16:19 Czech Republic Club
463ireland MC0282  
Highway Celtic Spitfire
Team Highway Lofts1 10:46:19,50 1 00:16:20 Irish Homing Union
464rusia MC2251  
RU-268
Team Shatalov & Shebanin2 10:46:19,65 1 00:16:20 Rusia Club
465hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 10:46:19,75 1 00:16:20 Hungary Pigeons Club
466rumania MC1845  
Alison
Hanus Vasile3 10:46:19,80 1 00:16:20 Romania
467belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels4 10:46:19,95 1 00:16:20 Belgium Club
468rumania MC1285  
Dana
Florin Scutaru3 10:46:20,00 1 00:16:20 Romania
469italia MC2417  
Prince
Renato Cantu9 10:46:20,55 1 00:16:21 Italia
470wales MC2029  
Fight To The Finish
Paul Bamford3 10:46:20,60 1 00:16:21 Wales Club
471belgium MC1355  
WIJSNEUS
Team Red Devils Racing5 10:46:20,61 1 00:16:21 Club Olijftak Maaseik
472switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi3 10:46:20,75 1 00:16:21 Suiza
473netherlands MC0126  
Starburst
Team John Rimmelzwaan4 10:46:20,95 1 00:16:21 Holland Pigeons Club
474turkey MC1725  
Yakup
Team Baris-Yakup-Ramo1 10:46:21,20 1 00:16:21 Turkey Flying Club
475kuwait MC2589  
Natures Basics
Naje Ead1 10:46:21,35 1 00:16:21 Kuwait Club
476slovakia MC0863  
Viktoria
Team Van Helsing & Tomaska1 10:46:21,80 1 00:16:22 Slovakia Club
477south africa MC0047  
Anna Marie
Team Samuels Loft3 10:46:22,05 1 00:16:22 South Africa Club
478austria MC1973  
B & B 5
Team Bliege & Benjamin4 10:46:22,35 1 00:16:22 Club Austria
479rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru4 10:46:22,50 1 00:16:22 Romania
480polska MC1499  
Verdis
Andrzej Jankowski6 10:46:22,65 1 00:16:23 Polonia
481bosnia herzegovina MC2467  
Raso
Team Ivankovic & Jovovic2 10:46:23,55 1 00:16:24 Bosnia & Herzegovina Club
482wales MC1625  
Tia
Team Welsh Hopefuls1 10:46:23,60 1 00:16:24 Wales Club
483polska MC1954  
Bucky
Krzysztof Szkolny2 10:46:23,60 1 00:16:24 Polonia
484polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 10:46:23,80 1 00:16:24 Polonia
485slovakia MC1087  
Greg 845
Team Greg10 10:46:23,95 1 00:16:24 Slovakia Club
486belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens2 10:46:24,10 1 00:16:24 Fond Wallonie
487netherlands MC0153  
Crystal
Team Andringa1 10:46:24,35 1 00:16:24 Holland Pigeons Club
488rumania MC1449  
Vio 3
Viorel Gah5 10:46:24,75 1 00:16:25 Romania
489croatia MC0856  
Trpmir
Team Pudic Family1 10:46:25,00 1 00:16:25 Croatia Pigeon Club
490asturias MC0684  
Arehucas
Team Dionisio & Pandiella2 10:46:25,45 1 00:16:25 R.C. Oviedo
491wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor3 10:46:25,46 1 00:16:25 Wales Club
492belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina2 10:46:25,50 1 00:16:26 Belgium Club
493asturias MC0681  
Clay Dark
Alfonso Herrero Pérez2 10:46:25,55 1 00:16:26 R.C. Oviedo
494belgium MC2473  
Bambo
Jose Hoes2 10:46:25,60 1 00:16:26 Fondclub Loft 24
495belgium MC2237  
Kenji
Team Moors en Dochters1 10:46:25,75 1 00:16:26 Fondclub Lanaken
496polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:46:25,76 1 00:16:26 Polonia
497scotland MC0109  
Basher
William Donachie3 10:46:26,15 1 00:16:26 Scottish Homing Union
498kuwait MC2578  
Nabeel 494
Nawaf Aldahoum1 10:46:26,35 1 00:16:26 Kuwait Club
499belgium MC1701  
Dries
Team Schaekers Brouns1 10:46:26,35 1 00:16:26 Fondclub Loft 24
500belgium MC1645  
PEC 262
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 10:46:26,45 1 00:16:26 Fondclub Herent
501slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 10:46:26,75 1 00:16:27 Slovakia Club
502sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez6 10:46:26,85 1 00:16:27 ITALICENSE
503belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 10:46:27,00 1 00:16:27 Club Olijftak Maaseik
504india MC0941  
Abdul Kalam
Dream Team India Viki & Jos Thone2 10:46:27,15 1 00:16:27 Royal Pigeon Society India
505rumania MC1798  
Brocco
Team Nini & Pitea2 10:46:27,30 1 00:16:27 Romania
506hungary MC0791  
Lucy
Mihaly Barsony1 10:46:27,50 1 00:16:28 Hungary Pigeons Club
507south africa MC0017  
Ann Vii
Team Samuels Loft4 10:46:27,55 1 00:16:28 South Africa Club
508netherlands MC0979  
Clear Moon
Team One Loft6 10:46:27,65 1 00:16:28 Holland Pigeons Club
509slovakia MC0736  
Greg 490
Team Greg11 10:46:27,75 1 00:16:28 Slovakia Club
510netherlands MC1006  
Smackeroo
J.T.E. Morsink2 10:46:27,90 1 00:16:28 Holland Pigeons Club
511rumania MC1265  
Valverse
Florin Scutaru5 10:46:28,20 1 00:16:28 Romania
512belgium MC1388  
LPS 17-01
Team Leyen-Paloma-Segers Racing8 10:46:28,21 1 00:16:28 Club Olijftak Maaseik
513turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo2 10:46:28,40 1 00:16:28 Turkey Flying Club
514belgium MC1646  
WENDY
Roger Mertens3 10:46:28,41 1 00:16:28 Fond Wallonie
515rumania MC1327  
Tequila
Dobre Razvan1 10:46:28,70 1 00:16:29 Romania
516sevilla MC1136  
Number Two
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 10:46:28,71 1 00:16:29 ITALICENSE
517wales MC1519  
Raldo
Michael Cook2 10:46:28,95 1 00:16:29 Wales Club
518scotland MC1420  
Fly High
William Donachie4 10:46:29,00 1 00:16:29 Scottish Homing Union
519netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer3 10:46:29,15 1 00:16:29 Holland Pigeons Club
520belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione1 10:46:29,50 1 00:16:30 Fondclub Eeklo - Ramillies
521belgium MC1892  
Raoul
Team Penne-Pudic1 10:46:29,75 1 00:16:30 Denderbond Ninove
522rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu6 10:46:29,75 1 00:16:30 Romania
523belgium MC1119  
Rogerke
Roger Mertens4 10:46:29,80 1 00:16:30 Fond Wallonie
524germany MC0476  
Lizzie
Team Zumdiek5 10:46:30,00 1 00:16:30 Germany Club
525rumania MC2535  
Bin Laden
Dobre Razvan2 10:46:30,00 1 00:16:30 Romania
526belgium MC1379  
ANATOOL
Roger Mertens5 10:46:30,30 1 00:16:30 Fond Wallonie
527belgium MC2023  
Matteo
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 10:46:30,90 1 00:16:31 Fondclub Herent
528turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram2 10:46:31,00 1 00:16:31 Turkey Flying Club
529germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler2 10:46:31,25 1 00:16:31 Germany Club
530germany MC1009  
Océano
Team Schupp1 10:46:31,35 1 00:16:31 Schwaben-Allgäu Club
531germany MC2224  
Aragorn
Michael Zeug1 10:46:31,40 1 00:16:31 Germany Club
532belgium MC0373  
Elena
Team Thone, Vierendeels & Thione2 10:46:31,55 1 00:16:32 Fondclub Eeklo - Ramillies
533india MC0882  
Indian Diamond
Dream Team India Viki1 10:46:31,80 1 00:16:32 Royal Pigeon Society India
534germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta3 10:46:31,81 1 00:16:32 Germany Club
535italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 10:46:32,00 1 00:16:32 Italia
536polska MC0059  
Jessy
Ryszard Sas1 10:46:32,15 1 00:16:32 Polonia
537sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 10:46:32,16 1 00:16:32 ITALICENSE
538england MC1426  
Avocet Pied 44
Nick Bradford1 10:46:32,25 1 00:16:32 RPRA (Pigeon Association)
539gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria1 10:46:32,35 1 00:16:32 Club Los Socios
540netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan5 10:46:32,50 1 00:16:32 Holland Pigeons Club
541hungary MC1066  
Deim Girl
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 10:46:32,65 1 00:16:33 Hungary Pigeons Club
542netherlands MC0251  
Apricot
Team John Rimmelzwaan6 10:46:32,65 1 00:16:33 Holland Pigeons Club
543italia MC2157  
Glad Tidings
Team Ghiacci & Celli3 10:46:33,05 1 00:16:33 Italia
544eeuu MC1837  
Frans Junior
Robert Longid1 10:46:33,10 1 00:16:33 USA
545netherlands MC0379  
Lamme
Team H. V. Venrooij5 10:46:33,30 1 00:16:33 Holland Pigeons Club
546switzerland MC0459  
Pauls Desire
Team Alp Race6 10:46:33,35 1 00:16:33 Suiza
547wales MC1623  
Mea Culpa
Steve Evans2 10:46:33,65 1 00:16:34 Wales Club
548denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus3 10:46:33,70 1 00:16:34 Denmark Club
549gran canaria MC1282  
Rufo
Francisco Montes Santos3 10:46:33,80 1 00:16:34 Ciudad Alta
550netherlands MC0341  
Argos
Team Hennie & Arie Voskuil7 10:46:33,95 1 00:16:34 Holland Pigeons Club
551slovakia MC2487  
Noemka 419
Team Evin Peter & Noemi5 10:46:33,96 1 00:16:34 Slovakia Club
552south africa MC0063  
aceituna
Team Petrus van Eeden2 10:46:34,00 1 00:16:34 South Africa Club
553polska MC1121  
Florinda
Krzysztof Lepuch3 10:46:34,05 1 00:16:34 Polonia
554turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar3 10:46:34,06 1 00:16:34 Turkey Flying Club
555tenerife MC0317  
Moya
Team Herrera y Jaime2 10:46:34,15 1 00:16:34 Adexe
556czech republic MC1034  
Ilona
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 10:46:34,30 1 00:16:34 Czech Republic Club
557italia MC2158  
Bucks Bid
Team Ghiacci & Celli4 10:46:34,45 1 00:16:34 Italia
558belgium MC1409  
PEC 098
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 10:46:34,60 1 00:16:35 Fondclub Herent
559england MC1550  
Abril
Team Lanoak Lofts2 10:46:34,75 1 00:16:35 RPRA (Pigeon Association)
560wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts1 10:46:34,90 1 00:16:35 Wales Club
561asturias MC1073  
Trufa 4
Team Dionisio & Pandiella3 10:46:34,91 1 00:16:35 R.C. Oviedo
562fuerteventura MC2027  
Hocus Pocus
Francisco Díaz2 10:46:35,00 1 00:16:35 Gran Tarajal
563belgium MC0392  
Koninginnepage
Team Belgium's Finest2 10:46:35,05 1 00:16:35 Lembeek Club - Belgium
564england MC0247  
Tanguito
Team Turtoi & Vasile1 10:46:35,15 1 00:16:35 RPRA (Pigeon Association)
565netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer4 10:46:35,55 1 00:16:36 Holland Pigeons Club
566denmark MC2401  
Teodoro
Team Jutland1 10:46:35,55 1 00:16:36 Denmark Club
567belgium MC2367  
Minerva
Jose Hoes3 10:46:36,10 1 00:16:36 Fondclub Loft 24
568gran canaria MC2500  
Beautiful Dreamer
Team Farallon8 10:46:36,11 1 00:16:36 C.C. Iniciativa Isleña
569belgium MC2208  
Top Gun
Team Geusens3 10:46:36,20 1 00:16:36 Belgium Club
570slovakia MC0694  
Fero
Team Saradin1 10:46:36,20 1 00:16:36 Slovakia Club
571croatia MC0853  
Patricia
Miljenko Blazevic3 10:46:36,25 1 00:16:36 Croatia Pigeon Club
572austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer1 10:46:36,30 1 00:16:36 VRV - Oberoesterreich
573norway MC2103  
New No 1
Team Helgesen Racing1 10:46:36,60 1 00:16:37 Norge Racing Pigeon Club
574wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent3 10:46:36,65 1 00:16:37 Wales Club
575england MC1392  
Pauls Rocket
Team Paul Smith Syndicate5 10:46:36,65 1 00:16:37 RPRA (Pigeon Association)
576denmark MC2254  
De Dure
Team Soren og Tage1 10:46:36,80 1 00:16:37 Denmark Club
577turkey MC1726  
Ahmet
Karakurt Koroglu1 10:46:36,90 1 00:16:37 Turkey Flying Club
578czech republic MC0710  
Megaloman
Team Bouchal3 10:46:36,90 1 00:16:37 Czech Republic Club
579colombia MC0091  
Juana
Team Hnos. Arredondo & Herrera1 10:46:37,40 1 00:16:37 Colombia Club
580belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels5 10:46:37,70 1 00:16:38 Belgium Club
581switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race7 10:46:38,20 1 00:16:38 Suiza
582rumania MC1361  
Gypsy
Team Tanase & Paul1 10:46:38,45 1 00:16:38 Romania
583italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti3 10:46:38,75 1 00:16:39 Italia
584slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea2 10:46:38,90 1 00:16:39 Slovakia Club
585germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers8 10:46:39,15 1 00:16:39 Münsterland
586turkey MC2378  
Dardanel
Metin Mehmet2 10:46:39,30 1 00:16:39 Turkey Flying Club
587germany MC2331  
Super Yuen
Team Klaas & Sohn7 10:46:39,70 1 00:16:40 Rietberg Club
588england MC1655  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate6 10:46:39,75 1 00:16:40 RPRA (Pigeon Association)
589belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens6 10:46:39,80 1 00:16:40 Fond Wallonie
590polska MC0980  
Platessa
Lukasz Sprycha3 10:46:39,85 1 00:16:40 Polonia
591polska MC0445  
Corleone
Aleksander Golofit5 10:46:40,10 1 00:16:40 Polonia
592netherlands MC0268  
Elsu
Team di Roberto2 10:46:40,25 1 00:16:40 Holland Pigeons Club
593cordoba MC0066  
Divino
Dámaso Melero3 10:46:40,35 1 00:16:40 Malagüeño
594austria MC1814  
B & B 3
Team Bliege & Benjamin5 10:46:40,60 1 00:16:41 Club Austria
595germany MC2510  
Pressure Check
Team Preuben Derby1 10:46:40,75 1 00:16:41 Germany Club
596gran canaria MC1256  
Axe
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 10:46:41,05 1 00:16:41 Club Los Socios
597germany MC1182  
Candela
Team Koblenz1 10:46:41,10 1 00:16:41 Koblenz Club
598bahrain MC2576  
Al Kooheji 4
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 10:46:41,65 1 00:16:42 Bahrain Pigeon Union
599barcelona MC1461  
Beethoven
Antonio Pinilla Moreno1 10:46:41,90 1 00:16:42 Vilanova
600norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing2 10:46:42,00 1 00:16:42 Norge Racing Pigeon Club
601netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft7 10:46:42,20 1 00:16:42 Holland Pigeons Club
602belgium MC0320  
Arona 797
Dirk Verstichelen3 10:46:42,25 1 00:16:42 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
603netherlands MC2452  
Avena
Team Mantel3 10:46:42,30 1 00:16:42 Holland Pigeons Club
604england MC1582  
Ronaldo
Team Wilton & Son1 10:46:42,50 1 00:16:42 RPRA (Pigeon Association)
605netherlands MC2268  
Frysian Charmeuse
Sjaak Buwalda7 10:46:42,65 1 00:16:43 Holland Pigeons Club
606hungary MC1041  
Misi
Mihaly Barsony2 10:46:42,65 1 00:16:43 Hungary Pigeons Club
607polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac3 10:46:43,40 1 00:16:43 Polonia
608england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow2 10:46:43,50 1 00:16:44 RPRA (Pigeon Association)
609scotland MC1634  
Lu Ravi
Bobby Dalziel1 10:46:43,60 1 00:16:44 Scottish Homing Union
610italia MC2462  
Triumpal Sun
Giuseppe Patti4 10:46:43,65 1 00:16:44 Italia
611rumania MC1366  
Frome
Florentin Chirita2 10:46:43,80 1 00:16:44 Romania
612netherlands MC1106  
Phoenix
Team One Loft8 10:46:43,85 1 00:16:44 Holland Pigeons Club
613sevilla MC0629  
Sonnenglut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George3 10:46:44,45 1 00:16:44 ITALICENSE
614czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal4 10:46:44,60 1 00:16:45 Czech Republic Club
615austria MC1302  
Lady
Benjamin Neag8 10:46:44,70 1 00:16:45 Club Austria
616netherlands MC2097  
Coba
Team Santing pigeons Borger1 10:46:44,75 1 00:16:45 Holland Pigeons Club
617england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts2 10:46:44,80 1 00:16:45 RPRA (Pigeon Association)
618england MC1635  
Newport
Andy Gregson2 10:46:44,95 1 00:16:45 RPRA (Pigeon Association)
619sevilla MC1088  
Sibill
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George4 10:46:45,20 1 00:16:45 ITALICENSE
620netherlands MC2267  
Rapida
Team Mantel4 10:46:45,20 1 00:16:45 Holland Pigeons Club
621czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek1 10:46:45,30 1 00:16:45 Czech Republic Club
622austria MC1819  
Laura
Benjamin Neag9 10:46:45,50 1 00:16:46 Club Austria
623germany MC2273  
Daralina
Team Fam. Flonta4 10:46:45,65 1 00:16:46 Germany Club
624belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens7 10:46:45,65 1 00:16:46 Fond Wallonie
625belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 10:46:45,75 1 00:16:46 Fond Wallonie
626czech republic MC0614  
Touch Me
Lubomir Kubacek2 10:46:45,85 1 00:16:46 Czech Republic Club
627hungary MC1139  
Niki
Jozsef Kovacs3 10:46:45,90 1 00:16:46 Hungary Pigeons Club
628slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg12 10:46:46,10 1 00:16:46 Slovakia Club
629england MC0132  
Bryany
S. Marsh3 10:46:46,20 1 00:16:46 RPRA (Pigeon Association)
630czech republic MC0704  
Elise
Antonin Havlik3 10:46:46,30 1 00:16:46 Czech Republic Club
631alicante MC1463  
Trisha
Team Pets at Home SL2 10:46:46,85 1 00:16:47 Alicante
632belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels6 10:46:46,95 1 00:16:47 Belgium Club
633slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg13 10:46:47,15 1 00:16:47 Slovakia Club
634fuerteventura MC2020  
Wing Machine
Francisco Díaz3 10:46:47,35 1 00:16:47 Gran Tarajal
635south africa MC0085  
Pacorro
Team Petrus van Eeden3 10:46:47,45 1 00:16:47 South Africa Club
636germany MC2269  
Icaro
Team Klaas & Sohn8 10:46:47,90 1 00:16:48 Rietberg Club
637austria MC1317  
Dany
Benjamin Neag10 10:46:47,95 1 00:16:48 Club Austria
638turkey MC1839  
Idil
Team Emrullah Oraloglu1 10:46:48,05 1 00:16:48 Turkey Flying Club
639england MC0540  
Avocet 66
Nick Bradford2 10:46:48,20 1 00:16:48 RPRA (Pigeon Association)
640belgium MC1998  
PEC 239
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 10:46:48,30 1 00:16:48 Fondclub Herent
641switzerland MC1047  
Snowstorm 2
Team Schnee White Lofts2 10:46:48,60 1 00:16:49 Suiza
642netherlands MC1394  
New Eurostar
Team One Loft9 10:46:48,61 1 00:16:49 Holland Pigeons Club
643italia MC2370  
Thomas
Grec Mihai Belei4 10:46:48,62 1 00:16:49 Italia
644slovenia MC1721  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha1 10:46:49,05 1 00:16:49 Slovenia Club
645eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 10:46:49,15 1 00:16:49 USA
646germany MC0528  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube2 10:46:49,80 1 00:16:50 Germany Club
647czech republic MC0634  
Kodiaq
Team Bohdana1 10:46:49,85 1 00:16:50 Czech Republic Club
648wales MC1630  
Warr Power
Team WNFC Winners 20172 10:46:50,10 1 00:16:50 Wales Club
649hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 10:46:50,11 1 00:16:50 Hungary Pigeons Club
650germany MC1398  
Kleine Dirk
Fedoseev Vitalij2 10:46:50,25 1 00:16:50 Harsewinkel Club
651belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns2 10:46:50,35 1 00:16:50 Fondclub Loft 24
652hungary MC0763  
Esso
Jozsef Kovacs4 10:46:50,50 1 00:16:50 Hungary Pigeons Club
653england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters1 10:46:50,55 1 00:16:51 RPRA (Pigeon Association)
654polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha4 10:46:50,85 1 00:16:51 Polonia
655slovakia MC2265  
Lili
Team Benak1 10:46:51,05 1 00:16:51 Slovakia Club
656polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling5 10:46:51,10 1 00:16:51 Polonia
657scotland MC0278  
Big Yin
William Donachie5 10:46:51,30 1 00:16:51 Scottish Homing Union
658england MC0216  
Dollys Boy
Team Mambo Boys1 10:46:51,40 1 00:16:51 RPRA (Pigeon Association)
659rumania MC2171  
Golden Touch
Emil Buta1 10:46:51,41 1 00:16:51 Romania
660sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George5 10:46:51,55 1 00:16:52 ITALICENSE
661england MC0165  
Johns Back
Team Murray & Mills3 10:46:52,10 1 00:16:52 RPRA (Pigeon Association)
662cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero4 10:46:52,45 1 00:16:52 Malagüeño
663belgium MC0375  
Dagpauwoog
Team Belgium's Finest3 10:46:52,60 1 00:16:53 Lembeek Club - Belgium
664england MC0187  
Avocet Mealy 41
Nick Bradford3 10:46:52,65 1 00:16:53 RPRA (Pigeon Association)
665turkey MC1820  
Zeynep
Halil Seyhan4 10:46:53,75 1 00:16:54 Turkey Flying Club
666netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp1 10:46:53,80 1 00:16:54 Holland Pigeons Club
667polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski6 10:46:53,81 1 00:16:54 Polonia
668hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 10:46:54,05 1 00:16:54 Hungary Pigeons Club
669netherlands MC0182  
Blinky
Team John Rimmelzwaan7 10:46:54,06 1 00:16:54 Holland Pigeons Club
670slovakia MC0573  
Sima
Team Hrnciar Peter & Miro1 10:46:54,90 1 00:16:55 Slovakia Club
671europe MC2497  
Califa
Team Racing2 10:46:55,00 1 00:16:55 Club E.U.
672tenerife MC0394  
Teror
Team Herrera y Jaime3 10:46:56,00 1 00:16:56 Adexe
673belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends3 10:46:56,01 1 00:16:56 Club Olijftak Maaseik
674germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube3 10:46:56,15 1 00:16:56 Germany Club
675south africa MC0021  
Joliet Louis
Team Samuels Loft5 10:46:56,75 1 00:16:57 South Africa Club
676belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends4 10:46:57,15 1 00:16:57 Club Olijftak Maaseik
677polska MC0331  
Fair Dinkum
Team Stepniewski LKK1 10:46:58,40 1 00:16:58 Polonia
678kuwait MC2573  
Kuwait 5
Thamer Rashed2 10:46:58,40 1 00:16:58 Kuwait Club
679rumania MC1811  
Dicky
Hanus Vasile4 10:46:58,80 1 00:16:59 Romania
680colombia MC0113  
Carito
Team Hnos. Arredondo & Herrera2 10:46:58,95 1 00:16:59 Colombia Club
681huelva MC2306  
Comandante
Sergio Gómez Rodríguez5 10:46:59,25 1 00:16:59 Huelva
682ireland MC0246  
Highway Celtic Cougar
Team Highway Lofts2 10:46:59,30 1 00:16:59 Irish Homing Union
683polska MC1473  
Eddie Chu
Krzysztof Szkolny3 10:46:59,45 1 00:16:59 Polonia
684slovakia MC1211  
Greg 912
Team Greg14 10:47:00,10 1 00:17:00 Slovakia Club
685netherlands MC0419  
Gino
Team Gebr. Vieberink3 10:47:00,15 1 00:17:00 Holland Pigeons Club
686belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 10:47:00,16 1 00:17:00 Denderbond Ninove
687belgium MC2432  
Claudias 3
Team Devos E.3 10:47:00,40 1 00:17:00 Belgium Club
688germany MC0532  
Eric
Team Volmer & Wilpers9 10:47:00,80 1 00:17:01 Münsterland
689rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 10:47:00,85 1 00:17:01 Romania
690polska MC0344  
Cinnamon Girl
Team Stepniewski LKK2 10:47:01,00 1 00:17:01 Polonia
691england MC0131  
Trosky
A. Harker5 10:47:01,70 1 00:17:02 RPRA (Pigeon Association)
692england MC0031  
Sun City Girl
A. Harker6 10:47:01,75 1 00:17:02 RPRA (Pigeon Association)
693eeuu MC0210  
Ann
Team Ken Easley & Silver Creek1 10:47:01,76 1 00:17:02 Club New Mexico
694germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn9 10:47:01,95 1 00:17:02 Rietberg Club
695south africa MC0083  
Chainbridge Lady
Team Samuels Loft6 10:47:02,15 1 00:17:02 South Africa Club
696polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac4 10:47:02,30 1 00:17:02 Polonia
697slovenia MC1787  
Lea
Team Sovic Barbara & Miha2 10:47:02,35 1 00:17:02 Slovenia Club
698germany MC2394  
Lewis Lass
Team Wantia & Hollekamp1 10:47:02,50 1 00:17:02 Germany Club
699polska MC1128  
Timeo
Grzegorz Szymanski2 10:47:02,60 1 00:17:03 Polonia
700polska MC1750  
Hidden Glory
Krzysztof Szkolny4 10:47:02,75 1 00:17:03 Polonia
701europe MC2343  
Patrunjel
Team Racing3 10:47:02,75 1 00:17:03 Club E.U.
702norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 10:47:02,90 1 00:17:03 Norge Racing Pigeon Club
703gran canaria MC1266  
Miguel Pérez
Team Gran Canaria2 10:47:02,95 1 00:17:03 Club Los Socios
704turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan5 10:47:03,35 1 00:17:03 Turkey Flying Club
705polska MC1946  
Bernadette
Dariusz Skawinski7 10:47:03,55 1 00:17:04 Polonia
706austria MC1864  
Leo
Benjamin Neag11 10:47:03,65 1 00:17:04 Club Austria
707slovakia MC0840  
Ada
Team Saradin2 10:47:03,70 1 00:17:04 Slovakia Club
708belgium MC2255  
Linda
Team Creemers Neiss1 10:47:04,40 1 00:17:04 Club Olijftak Maaseik
709belgium MC1422  
Nico
Team Creemers & Zoon6 10:47:04,80 1 00:17:05 Club Olijftak Maaseik
710rumania MC1794  
Bak 004
Marius Iulian Sepciuc5 10:47:04,90 1 00:17:05 Romania
711netherlands MC0020  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon5 10:47:06,05 1 00:17:06 Holland Pigeons Club
712belgium MC0949  
Crimson
Roger Mertens8 10:47:06,20 1 00:17:06 Fond Wallonie
713germany MC2196  
Renaissance Man
Team Klaas & Sohn10 10:47:06,30 1 00:17:06 Rietberg Club
714rumania MC1309  
Paco
Alexa Iacob2 10:47:06,35 1 00:17:06 Romania
715polska MC1508  
LaMotta
Team Morel2 10:47:06,55 1 00:17:07 Polonia
716italia MC2064  
Tobia
Renato Cantu10 10:47:06,65 1 00:17:07 Italia
717germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers2 10:47:06,90 1 00:17:07 Münsterland
718czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 10:47:06,91 1 00:17:07 Czech Republic Club
719south africa MC0064  
Alfie
Team Petrus van Eeden4 10:47:07,55 1 00:17:08 South Africa Club
720polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski8 10:47:07,75 1 00:17:08 Polonia
721germany MC2332  
Jewel From Belgium
Team Klaas & Sohn11 10:47:07,85 1 00:17:08 Rietberg Club
722hungary MC0645  
Diana
Mihaly Barsony3 10:47:08,10 1 00:17:08 Hungary Pigeons Club
723italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 10:47:08,15 1 00:17:08 Italia
724czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek3 10:47:08,30 1 00:17:08 Czech Republic Club
725rumania MC1841  
Lewis Blue Girl
Hanus Vasile5 10:47:08,50 1 00:17:08 Romania
726austria MC1991  
B & B 8
Team Bliege & Benjamin6 10:47:08,55 1 00:17:09 Club Austria
727germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube4 10:47:08,65 1 00:17:09 Germany Club
728germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz2 10:47:08,90 1 00:17:09 Koblenz Club
729netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland2 10:47:09,20 1 00:17:09 Holland Pigeons Club
730germany MC2376  
My kinda Girl
Team Preuben Derby2 10:47:09,65 1 00:17:10 Germany Club
731slovakia MC0797  
Dano
Team Krajcik Daniel & Andrea3 10:47:09,80 1 00:17:10 Slovakia Club
732hungary MC1142  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 10:47:10,15 1 00:17:10 Hungary Pigeons Club
733turkey MC1735  
Hazerfen
Team Yavuz-Cihan2 10:47:10,60 1 00:17:11 Turkey Flying Club
734turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet3 10:47:10,80 1 00:17:11 Turkey Flying Club
735denmark MC2440  
Orco
Team Preben & Bo2 10:47:10,95 1 00:17:11 Denmark Club
736belgium MC2293  
Mickey Mouse
Roger Mertens9 10:47:11,00 1 00:17:11 Fond Wallonie
737rumania MC1278  
HRPL 10
Team Honest OLR & Petrita1 10:47:11,20 1 00:17:11 Romania
738slovakia MC0688  
Lili
Miroslav Blasko2 10:47:11,45 1 00:17:11 Slovakia Club
739rumania MC1440  
Vio 10
Viorel Gah6 10:47:11,55 1 00:17:12 Romania
740wales MC1559  
Crispy Kid
Team Welsh Hopefuls2 10:47:11,75 1 00:17:12 Wales Club
741asturias MC1064  
Trufa 3
Team Dionisio & Pandiella4 10:47:11,85 1 00:17:12 R.C. Oviedo
742czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 10:47:12,00 1 00:17:12 Czech Republic Club
743slovakia MC0611  
Cataley
Team Benak2 10:47:12,10 1 00:17:12 Slovakia Club
744india MC1072  
Viki
Dream Team India Viki & Hugo1 10:47:12,15 1 00:17:12 Royal Pigeon Society India
745slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi6 10:47:12,80 1 00:17:13 Slovakia Club
746belgium MC0292  
BOEMEL
Roger Mertens10 10:47:12,85 1 00:17:13 Fond Wallonie
747rumania MC1348  
Bolt
Team Bogdan & Tudor1 10:47:13,50 1 00:17:14 Romania
748denmark MC2087  
Voltaire
Team Henriksen2 10:47:13,55 1 00:17:14 Denmark Club
749rumania MC2541  
Robin
Team Familia Bacalu7 10:47:13,90 1 00:17:14 Romania
750germany MC0504  
Isidoro
Team Zumdiek6 10:47:14,00 1 00:17:14 Germany Club
751belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon7 10:47:14,30 1 00:17:14 Club Olijftak Maaseik
752belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 10:47:14,55 1 00:17:15 Fondclub Herent
753italia MC2347  
Coshy
Ioan Bulgagiu1 10:47:14,55 1 00:17:15 Italia
754gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas2 10:47:15,45 1 00:17:15 C.C. ANSITE
755eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 10:47:15,55 1 00:17:16 USA
756netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan8 10:47:15,65 1 00:17:16 Holland Pigeons Club
757belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche3 10:47:15,75 1 00:17:16 Belgium Club
758england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie1 10:47:16,10 1 00:17:16 RPRA (Pigeon Association)
759czech republic MC1025  
Roomster
Team Bohdana2 10:47:16,25 1 00:17:16 Czech Republic Club
760netherlands MC2506  
Broaster
Team Soepboer5 10:47:16,60 1 00:17:17 Holland Pigeons Club
761rumania MC1293  
Saporo
Nelu Burca1 10:47:17,35 1 00:17:17 Romania
762switzerland MC0976  
Queeny
Alexandre Peixoto1 10:47:17,45 1 00:17:17 Suiza
763bulgaria MC1235  
Olymp
Team Valya & Rosen Dobrevi1 10:47:17,65 1 00:17:18 Bulgaria Club
764turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu8 10:47:17,80 1 00:17:18 Turkey Flying Club
765germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn12 10:47:17,85 1 00:17:18 Rietberg Club
766germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang1 10:47:17,90 1 00:17:18 Weitstrecken Myhl-Wegberg
767polska MC1932  
Next Best
Krzysztof Szkolny5 10:47:18,20 1 00:17:18 Polonia
768belgium MC2314  
Falco
Team Red Devils Racing6 10:47:18,20 1 00:17:18 Club Olijftak Maaseik
769hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 10:47:18,85 1 00:17:19 Hungary Pigeons Club
770england MC0221  
Umtondo
Team Nenlorrie2 10:47:19,10 1 00:17:19 RPRA (Pigeon Association)
771germany MC2433  
Frodo
Michael Zeug2 10:47:19,25 1 00:17:19 Germany Club
772belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing9 10:47:19,30 1 00:17:19 Club Olijftak Maaseik
773india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone3 10:47:19,50 1 00:17:20 Royal Pigeon Society India
774netherlands MC0121  
Frysian Grandeur
Sjaak Buwalda8 10:47:19,65 1 00:17:20 Holland Pigeons Club
775portugal MC1001  
Golden Earring
Hugo Teixeira1 10:47:19,80 1 00:17:20 Loulé - Portugal
776netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink2 10:47:19,95 1 00:17:20 Holland Pigeons Club
777italia MC2446  
Hope
Danci Dumitru2 10:47:20,15 1 00:17:20 Italia
778rumania MC1670  
Bak 871
Marius Iulian Sepciuc6 10:47:20,25 1 00:17:20 Romania
779germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek7 10:47:20,30 1 00:17:20 Germany Club
780turkey MC1779  
Ilker
Team Baris-Yakup-Ramo3 10:47:20,70 1 00:17:21 Turkey Flying Club
781huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez6 10:47:20,90 1 00:17:21 Huelva
782austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag12 10:47:21,65 1 00:17:22 Club Austria
783belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters2 10:47:21,85 1 00:17:22 Fondclub Lanaken
784polska MC1487  
Still No Karats
Dariusz Skawinski9 10:47:22,10 1 00:17:22 Polonia
785rumania MC1740  
Charlotte
Hanus Vasile6 10:47:22,25 1 00:17:22 Romania
786germany MC0351  
Toast And Jolly
Matthias Sprang2 10:47:22,40 1 00:17:22 Weitstrecken Myhl-Wegberg
787italia MC2205  
Nicoline
Team Ghiacci & Celli5 10:47:22,70 1 00:17:23 Italia
788belgium MC1261  
PETOETJE
Roger Mertens11 10:47:22,95 1 00:17:23 Fond Wallonie
789rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan3 10:47:23,00 1 00:17:23 Romania
790belgium MC1650  
PEC 276
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 10:47:23,35 1 00:17:23 Fondclub Herent
791slovakia MC0755  
Greg 480
Team Greg15 10:47:23,75 1 00:17:24 Slovakia Club
792austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag13 10:47:23,76 1 00:17:24 Club Austria
793huelva MC1743  
Blanquito
Sergio Gómez Rodríguez7 10:47:23,77 1 00:17:24 Huelva
794belgium MC0878  
Guy
Team Kempische duif Bree1 10:47:24,00 1 00:17:24 Belgium Club
795rusia MC2249  
Fideel
Team Shatalov & Shebanin3 10:47:24,65 1 00:17:25 Rusia Club
796wales MC1669  
Freja
Team Welsh Hopefuls3 10:47:25,25 1 00:17:25 Wales Club
797ireland MC1356  
Milly
Pat Maher1 10:47:25,45 1 00:17:25 Irish Homing Union
798netherlands MC1118  
Sattelite Of Love
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 10:47:25,70 1 00:17:26 Holland Pigeons Club
799rumania MC2068  
Jersey Girl
Emil Buta2 10:47:25,85 1 00:17:26 Romania
800belgium MC1947  
LPS 17-34
Team Red Devils Racing7 10:47:26,10 1 00:17:26 Club Olijftak Maaseik
801sevilla MC0019  
Zabi
Francisco Gutiérrez7 10:47:26,15 1 00:17:26 ITALICENSE
802rumania MC1353  
David
Florentin Chirita3 10:47:26,50 1 00:17:26 Romania
803slovakia MC0711  
Noemi 415
Team Evin Peter & Noemi7 10:47:26,80 1 00:17:27 Slovakia Club
804polska MC2356  
Roly Chu
Sylwester Ostapiuk1 10:47:27,00 1 00:17:27 Polonia
805switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts3 10:47:27,05 1 00:17:27 Suiza
806slovakia MC0809  
Katka
Team Migo1 10:47:27,10 1 00:17:27 Slovakia Club
807eeuu MC0123  
Lucy
Hugo F. Loft1 10:47:27,85 1 00:17:28 USA
808rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8883 10:47:27,85 1 00:17:28 Romania
809cordoba MC0084  
Tina
Dámaso Melero5 10:47:27,86 1 00:17:28 Malagüeño
810switzerland MC1201  
Snowstorm 5
Team Schnee White Lofts4 10:47:27,87 1 00:17:28 Suiza
811belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon8 10:47:28,10 1 00:17:28 Club Olijftak Maaseik
812kuwait MC2569  
Bent Hamdan 69
Team Aldahoum Loft1 10:47:28,15 1 00:17:28 Kuwait Club
813czech republic MC0637  
Ola
Team Svoboda & Lekes1 10:47:28,30 1 00:17:28 Czech Republic Club
814netherlands MC0922  
Halsaya
Team Soepboer6 10:47:28,31 1 00:17:28 Holland Pigeons Club
815netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon6 10:47:28,50 1 00:17:28 Holland Pigeons Club
816belgium MC1732  
Podiumpigeons VD Velde 69
Team Podiumpigeons2 10:47:29,35 1 00:17:29 Land van Aalst
817hungary MC1029  
Enci
Jozsef Kovacs5 10:47:29,55 1 00:17:30 Hungary Pigeons Club
818belgium MC2451  
Di Resta
Team Creemers & Zoon9 10:47:29,75 1 00:17:30 Club Olijftak Maaseik
819tenerife MC2382  
Diego
Team Columbacanaria3 10:47:29,85 1 00:17:30 Adexe
820asturias MC0600  
Jerico
José Manuel García Darriba3 10:47:29,95 1 00:17:30 R.C. Oviedo
821tenerife MC0647  
Chico
José Martín González3 10:47:30,10 1 00:17:30 Abona Sur
822gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria3 10:47:30,30 1 00:17:30 Club Los Socios
823rumania MC1809  
Innika
Hanus Vasile7 10:47:30,75 1 00:17:31 Romania
824england MC0204  
Beckham
Team Turtoi & Vasile2 10:47:31,60 1 00:17:32 RPRA (Pigeon Association)
825polska MC0884  
Paddy
Lukasz Sprycha5 10:47:31,65 1 00:17:32 Polonia
826england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate7 10:47:31,75 1 00:17:32 RPRA (Pigeon Association)
827wales MC1676  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 10:47:31,80 1 00:17:32 Wales Club
828asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba4 10:47:31,85 1 00:17:32 R.C. Oviedo
829belgium MC0377  
Babajaga
Roger Mertens12 10:47:32,10 1 00:17:32 Fond Wallonie
830polska MC1489  
Snude
Andrzej Jankowski7 10:47:32,80 1 00:17:33 Polonia
831england MC0118  
Brave Dream
Team Turtoi & Vasile3 10:47:33,10 1 00:17:33 RPRA (Pigeon Association)
832england MC1541  
Mandys Machine
Team Fev Flyers2 10:47:33,11 1 00:17:33 RPRA (Pigeon Association)
833netherlands MC0343  
Zamby
Team Boekelo2 10:47:33,15 1 00:17:33 Holland Pigeons Club
834huelva MC2233  
Princesa Azul
Sergio Gómez Rodríguez8 10:47:33,15 1 00:17:33 Huelva
835kuwait MC2565  
Chevy
Naje Ead2 10:47:33,20 1 00:17:33 Kuwait Club
836kuwait MC2580  
Bent Alfercaml
Bader Aldahoum1 10:47:33,40 1 00:17:33 Kuwait Club
837polska MC1822  
Grady
Krzysztof Szkolny6 10:47:33,75 1 00:17:34 Polonia
838denmark MC2385  
Abacus
Team Brdr. Broebech1 10:47:33,80 1 00:17:34 Denmark Club
839germany MC0892  
Percys Pick
Team SG Gebr. Reinhard3 10:47:34,15 1 00:17:34 Lahntal Club
840turkey MC1842  
Ibrahim 241
Team Emin-Recep Bayramoglu9 10:47:34,30 1 00:17:34 Turkey Flying Club
841netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan9 10:47:34,70 1 00:17:35 Holland Pigeons Club
842england MC1537  
Verdi
Team Coleman & Lawson1 10:47:34,75 1 00:17:35 RPRA (Pigeon Association)
843belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree2 10:47:34,80 1 00:17:35 Belgium Club
844slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik1 10:47:35,60 1 00:17:36 Slovakia Club
845denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard2 10:47:35,70 1 00:17:36 Denmark Club
846slovakia MC1210  
Greg 029
Team Greg16 10:47:35,80 1 00:17:36 Slovakia Club
847netherlands MC0467  
Gerben
Team Hageman & Liplijn5 10:47:35,80 1 00:17:36 Holland Pigeons Club
848austria MC2421  
Hard Fighter
Alois Wiefler4 10:47:36,15 1 00:17:36 Club Austria
849austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag14 10:47:36,70 1 00:17:37 Club Austria
850polska MC2056  
Tomy
Team Lorek & Losinski2 10:47:36,80 1 00:17:37 Polonia
851england MC0181  
Cool Carrot III
Team Cool Carrot3 10:47:36,81 1 00:17:37 RPRA (Pigeon Association)
852india MC2329  
Ajith
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee3 10:47:37,20 1 00:17:37 Royal Pigeon Society India
853england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu2 10:47:37,45 1 00:17:37 RPRA (Pigeon Association)
854italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu11 10:47:37,60 1 00:17:38 Italia
855slovenia MC1761  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha3 10:47:37,75 1 00:17:38 Slovenia Club
856england MC0141  
My Alibi
Abrahams Selwyn2 10:47:38,45 1 00:17:38 RPRA (Pigeon Association)
857sevilla MC0636  
Arnold
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George6 10:47:38,50 1 00:17:38 ITALICENSE
858asturias MC2180  
Top Selection
Fernando Loredo Piñera1 10:47:38,50 1 00:17:38 R.C.C. Asturias
859cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero6 10:47:38,50 1 00:17:38 Malagüeño
860slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea4 10:47:38,85 1 00:17:39 Slovakia Club
861germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn13 10:47:39,10 1 00:17:39 Rietberg Club
862polska MC1906  
feliz
Dariusz Skawinski10 10:47:39,40 1 00:17:39 Polonia
863turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas5 10:47:40,15 1 00:17:40 Turkey Flying Club
864south africa MC0016  
Nacho
Team Samuels Loft7 10:47:40,40 1 00:17:40 South Africa Club
865rumania MC1832  
Abaris
Team Familia Bacalu8 10:47:40,45 1 00:17:40 Romania
866gran canaria MC1275  
Sorbette
Team Yahvé, Oliver & Fredy8 10:47:40,70 1 00:17:41 Club Los Socios
867italia MC2410  
Princess Nadia
Team TNST5 10:47:41,35 1 00:17:41 Italia
868austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer2 10:47:41,55 1 00:17:42 VRV - Oberoesterreich
869hungary MC0822  
Gery
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 10:47:41,75 1 00:17:42 Hungary Pigeons Club
870netherlands MC1187  
Black Shadows
Team Seelen & Ellenbroek1 10:47:42,10 1 00:17:42 Holland Pigeons Club
871czech republic MC1055  
Stephanie
Antonin Havlik4 10:47:42,60 1 00:17:43 Czech Republic Club
872belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns3 10:47:42,61 1 00:17:43 Fondclub Loft 24
873belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 10:47:42,65 1 00:17:43 Fond Wallonie
874south africa MC0028  
Bionda
Team Petrus van Eeden5 10:47:42,66 1 00:17:43 South Africa Club
875slovakia MC0697  
Greg 344
Team Greg17 10:47:42,67 1 00:17:43 Slovakia Club
876belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 10:47:43,25 1 00:17:43 Club Olijftak Maaseik
877netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg3 10:47:43,35 1 00:17:43 Holland Pigeons Club
878netherlands MC2047  
Henk
Gerrit Knol1 10:47:43,75 1 00:17:44 Holland Pigeons Club
879belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing10 10:47:43,80 1 00:17:44 Club Olijftak Maaseik
880england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate8 10:47:44,15 1 00:17:44 RPRA (Pigeon Association)
881rumania MC1576  
Red Wills
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 10:47:44,55 1 00:17:45 Romania
882galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 10:47:44,60 1 00:17:45 MARIÑAS ALTAS
883england MC1624  
Wild Hawk
Team Foster & Rump2 10:47:45,05 1 00:17:45 RPRA (Pigeon Association)
884rumania MC1729  
Poppe
Team Familia Bacalu9 10:47:45,55 1 00:17:46 Romania
885rumania MC1281  
Expertu
Team Bogdan & Tudor2 10:47:45,75 1 00:17:46 Romania
886belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest4 10:47:45,76 1 00:17:46 Lembeek Club - Belgium
887hungary MC0808  
Little Josef
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 10:47:46,40 1 00:17:46 Hungary Pigeons Club
888belgium MC1386  
King Roy
Team Buyl & Howells4 10:47:46,45 1 00:17:46 Denderbond Ninove
889polska MC1497  
Nina
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:47:46,90 1 00:17:47 Polonia
890rumania MC1320  
Anly
Team Familia Bacalu10 10:47:47,35 1 00:17:47 Romania
891bulgaria MC1370  
Florea Second Chanse
Team Valya & Rosen Dobrevi2 10:47:47,85 1 00:17:48 Bulgaria Club
892belgium MC0971  
Boefke
Roger Mertens13 10:47:48,40 1 00:17:48 Fond Wallonie
893belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 10:47:48,60 1 00:17:49 Belgium Club
894england MC1546  
Ciompi
Team T. Marian & L. Mosquera2 10:47:48,70 1 00:17:49 RPRA (Pigeon Association)
895germany MC0912  
Cole
Team Volmer & Levers3 10:47:48,71 1 00:17:49 Münsterland
896germany MC0906  
Til
Bernhard Bulten1 10:47:49,00 1 00:17:49 Germany Club
897belgium MC2354  
Mambo
Jose Hoes4 10:47:49,00 1 00:17:49 Fondclub Loft 24
898sevilla MC0015  
Yanky
Francisco Gutiérrez8 10:47:49,00 1 00:17:49 ITALICENSE
899germany MC2455  
Kazán
Team Klaas & Sohn14 10:47:49,40 1 00:17:49 Rietberg Club
900europe MC1291  
Charity Supreme
Team Racing4 10:47:49,70 1 00:17:50 Club E.U.
901germany MC2416  
Parti Girl
Team Wantia & Hollekamp2 10:47:50,05 1 00:17:50 Germany Club
902netherlands MC0111  
Jewel
Team John Rimmelzwaan10 10:47:50,15 1 00:17:50 Holland Pigeons Club
903england MC1677  
The Master
Team I dont know2 10:47:50,30 1 00:17:50 RPRA (Pigeon Association)
904germany MC2082  
Dural
Team Schnellin3 10:47:50,50 1 00:17:50 Sachsen Club
905belgium MC1930  
LPS 17-05
Team Leyen-Paloma-Segers Racing11 10:47:50,85 1 00:17:51 Club Olijftak Maaseik
906turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu2 10:47:50,85 1 00:17:51 Turkey Flying Club
907polska MC0482  
New Star
Team Stepniewski LKK3 10:47:51,80 1 00:17:52 Polonia
908rumania MC1246  
Invictus
Class 8884 10:47:52,75 1 00:17:53 Romania
909tenerife MC2445  
La blanca adoptada
Team Herrera y Jaime4 10:47:52,90 1 00:17:53 Adexe
910england MC0195  
Bacardi
Abrahams Selwyn3 10:47:53,00 1 00:17:53 RPRA (Pigeon Association)
911wales MC1632  
Harley
Team Welsh Hopefuls4 10:47:53,40 1 00:17:53 Wales Club
912belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers2 10:47:53,50 1 00:17:54 Belgium Club
913portugal MC2323  
Jo Arona
Team P4R Luis Miguel2 10:47:53,50 1 00:17:54 Braga - Portugal
914belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin2 10:47:53,55 1 00:17:54 Belgium Club
915austria MC1280  
Lukas
Benjamin Neag15 10:47:53,75 1 00:17:54 Club Austria
916england MC0194  
David
S. Marsh4 10:47:53,95 1 00:17:54 RPRA (Pigeon Association)
917england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son2 10:47:53,96 1 00:17:54 RPRA (Pigeon Association)
918italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti5 10:47:54,25 1 00:17:54 Italia
919kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum2 10:47:54,65 1 00:17:55 Kuwait Club
920czech republic MC1095  
Superb
Team Bohdana3 10:47:54,75 1 00:17:55 Czech Republic Club
921portugal MC0626  
Brando
Hugo Teixeira2 10:47:55,85 1 00:17:56 Loulé - Portugal
922netherlands MC0291  
Gienus
Team Van der Heide - Napoleon7 10:47:56,20 1 00:17:56 Holland Pigeons Club
923netherlands MC2303  
Kurt
Team Mantel5 10:47:56,55 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
924netherlands MC2212  
Powerhouse
Team Poelman - Kap2 10:47:56,70 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
925netherlands MC0937  
Quark
Team Hooymans3 10:47:56,90 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
926austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin7 10:47:56,95 1 00:17:57 Club Austria
927england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile4 10:47:57,05 1 00:17:57 RPRA (Pigeon Association)
928netherlands MC0172  
JJJ 014
Johan & Jelte Jan Hopman1 10:47:57,15 1 00:17:57 Holland Pigeons Club
929belgium MC1651  
Kevin
Team Creemers & Zoon10 10:47:57,20 1 00:17:57 Club Olijftak Maaseik
930england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate9 10:47:57,30 1 00:17:57 RPRA (Pigeon Association)
931tenerife MC0397  
Firgas
Team Herrera y Jaime5 10:47:57,35 1 00:17:57 Adexe
932tenerife MC2221  
Really And Truly
Team Columbacanaria4 10:47:58,40 1 00:17:58 Adexe
933slovakia MC1202  
Greg 866
Team Greg18 10:47:58,65 1 00:17:59 Slovakia Club
934netherlands MC0189  
Carthago
Caspar Lurvink3 10:47:58,90 1 00:17:59 Holland Pigeons Club
935polska MC0533  
Rays Mate
Bogdan Mlynarczyk1 10:47:59,00 1 00:17:59 Polonia
936belgium MC2032  
Ricciardo
Team Creemers & Zoon11 10:47:59,50 1 00:18:00 Club Olijftak Maaseik
937germany MC1116  
Silver Lady
Walter Agler1 10:47:59,60 1 00:18:00 Oberbayern Club
938czech republic MC1144  
Zurka
Team Svoboda & Lekes2 10:47:59,90 1 00:18:00 Czech Republic Club
939england MC1564  
Klassy Lass
Team Fev Flyers3 10:48:00,05 1 00:18:00 RPRA (Pigeon Association)
940rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor3 10:48:00,30 1 00:18:00 Romania
941italia MC2075  
Aurora
Grec Mihai Belei5 10:48:00,45 1 00:18:00 Italia
942germany MC2162  
Hakone
Matthias Sprang3 10:48:00,45 1 00:18:00 Weitstrecken Myhl-Wegberg
943netherlands MC0326  
Cosmic Mystery
Team Twin Brothers Gelderland3 10:48:00,60 1 00:18:01 Holland Pigeons Club
944gran canaria MC2231  
Super Million
Team Carlos y Germán1 10:48:00,75 1 00:18:01 C.C. ANSITE
945rumania MC1225  
Mercur
Team Bogdan & Tudor4 10:48:01,00 1 00:18:01 Romania
946rumania MC1228  
Oregon
Team Pigeons360.com2 10:48:01,60 1 00:18:02 Romania
947italia MC2258  
Spirit
Team Danci Dumitru & Loredana3 10:48:01,65 1 00:18:02 Italia
948czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes3 10:48:01,65 1 00:18:02 Czech Republic Club
949rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca2 10:48:01,70 1 00:18:02 Romania
950hungary MC1093  
Mercike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 10:48:01,80 1 00:18:02 Hungary Pigeons Club
951belgium MC2017  
Joske
Team Schaekers-Theelen-Brouns1 10:48:03,25 1 00:18:03 Fondclub Loft 24
952czech republic MC0640  
Close to You
Lubomir Kubacek4 10:48:03,60 1 00:18:04 Czech Republic Club
953germany MC2197  
Leonie
Matthias Sprang4 10:48:04,65 1 00:18:05 Weitstrecken Myhl-Wegberg
954england MC1658  
Favorit
Team T. Marian & L. Mosquera3 10:48:04,95 1 00:18:05 RPRA (Pigeon Association)
955rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru6 10:48:05,20 1 00:18:05 Romania
956hungary MC1039  
Villam
Jozsef Kovacs6 10:48:05,50 1 00:18:06 Hungary Pigeons Club
957polska MC1109  
Aderyn
Team Swiecicki & Zajac5 10:48:05,70 1 00:18:06 Polonia
958germany MC2163  
Don Alfonso
Rainer Höhn1 10:48:06,10 1 00:18:06 Germany Club
959switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race8 10:48:06,20 1 00:18:06 Suiza
960slovakia MC0862  
Alfa
Team Viglas JJM2 10:48:06,35 1 00:18:06 Slovakia Club
961belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers3 10:48:06,60 1 00:18:07 Belgium Club
962austria MC1303  
Mrs. Mo
Benjamin Neag16 10:48:06,70 1 00:18:07 Club Austria
963germany MC2124  
Tini
Team SG Dieter & Frank Hundstein1 10:48:06,75 1 00:18:07 Germany Club
964wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 10:48:07,40 1 00:18:07 Wales Club
965polska MC1939  
My Elegance
Andrzej Jankowski8 10:48:07,60 1 00:18:08 Polonia
966polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac6 10:48:07,80 1 00:18:08 Polonia
967belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin3 10:48:08,15 1 00:18:08 Belgium Club
968polska MC0955  
Angel K
Michal Klassa1 10:48:08,35 1 00:18:08 Polonia
969rumania MC1774  
Bonsai
Hanus Vasile8 10:48:08,50 1 00:18:08 Romania
970netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil8 10:48:08,51 1 00:18:09 Holland Pigeons Club
971netherlands MC0481  
Frysian Dragon
Sjaak Buwalda9 10:48:08,90 1 00:18:09 Holland Pigeons Club
972bosnia herzegovina MC2463  
Zdravko
Team Ivankovic & Jovovic3 10:48:08,90 1 00:18:09 Bosnia & Herzegovina Club
973belgium MC1660  
Goldrush 4
Team Petra & Freddy2 10:48:09,45 1 00:18:09 Denderbond Ninove
974belgium MC0389  
Atalanta
Team Belgium's Finest5 10:48:09,90 1 00:18:10 Lembeek Club - Belgium
975netherlands MC0551  
The Beauty
Marcel Visser3 10:48:10,10 1 00:18:10 Holland Pigeons Club
976netherlands MC2078  
Kiki
Team Mantel6 10:48:10,70 1 00:18:11 Holland Pigeons Club
977sevilla MC0055  
Bel
Francisco Gutiérrez9 10:48:10,75 1 00:18:11 ITALICENSE
978bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 10:48:11,05 1 00:18:11 Bahrain Pigeon Union
979tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria5 10:48:11,45 1 00:18:11 Adexe
980polska MC1488  
Raphael
Tomasz Wiczling6 10:48:11,80 1 00:18:12 Polonia
981turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu2 10:48:12,25 1 00:18:12 Turkey Flying Club
982netherlands MC0994  
Dark Bliksem
Team One Loft10 10:48:13,15 1 00:18:13 Holland Pigeons Club
983england MC0279  
Cool Carrot II
Team Cool Carrot4 10:48:13,30 1 00:18:13 RPRA (Pigeon Association)
984austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 10:48:13,55 1 00:18:14 VRV - Oberoesterreich
985colombia MC0168  
Charmed
Team Hnos. Arredondo & Herrera3 10:48:13,60 1 00:18:14 Colombia Club
986rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu11 10:48:13,80 1 00:18:14 Romania
987hungary MC0772  
Mercibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 10:48:14,10 1 00:18:14 Hungary Pigeons Club
988germany MC2107  
Guido
Team SG Kronert Jung1 10:48:14,15 1 00:18:14 Germany Club
989italia MC2074  
alcaparra
Giuseppe Patti6 10:48:14,65 1 00:18:15 Italia
990england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 10:48:14,75 1 00:18:15 RPRA (Pigeon Association)
991south africa MC0022  
Elis Star
Team Petrus van Eeden6 10:48:14,85 1 00:18:15 South Africa Club
992germany MC0522  
Aspid
Team Volmer & Wilpers10 10:48:14,90 1 00:18:15 Münsterland
993england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate10 10:48:15,65 1 00:18:16 RPRA (Pigeon Association)
994bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic4 10:48:16,25 1 00:18:16 Bosnia & Herzegovina Club
995rumania MC1540  
Che Ana
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 10:48:17,00 1 00:18:17 Romania
996netherlands MC2362  
Buster
Team Soepboer7 10:48:17,00 1 00:18:17 Holland Pigeons Club
997england MC1904  
Fourth in Line
Team Warnes & Smith3 10:48:17,15 1 00:18:17 RPRA (Pigeon Association)
998belgium MC2278  
Speedy
Team Geusens4 10:48:17,35 1 00:18:17 Belgium Club
999wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers3 10:48:17,40 1 00:18:17 Wales Club
1000polska MC0432  
Fletch
Piotr Pepel1 10:48:17,90 1 00:18:18 Polonia
1001polska MC0869  
Europe Girl
Michal Klassa2 10:48:17,91 1 00:18:18 Polonia
1002polska MC0441  
Ratava
Jozef Borowiecki3 10:48:18,35 1 00:18:18 Polonia
1003slovenia MC1803  
Miha
Team Sovic Barbara & Miha4 10:48:19,05 1 00:18:19 Slovenia Club
1004belgium MC1402  
PEC 293
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 10:48:19,20 1 00:18:19 Fondclub Herent
1005polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 10:48:19,50 1 00:18:20 Polonia
1006england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 10:48:19,65 1 00:18:20 RPRA (Pigeon Association)
1007wales MC0164  
Pado
Team Men of Gwent4 10:48:20,05 1 00:18:20 Wales Club
1008switzerland MC2442  
Andra
Martin Ruedi4 10:48:20,45 1 00:18:20 Suiza
1009germany MC2131  
Toto
Team Klaas & Sohn15 10:48:20,70 1 00:18:21 Rietberg Club
1010polska MC1535  
kiwi
Dariusz Skawinski11 10:48:21,25 1 00:18:21 Polonia
1011england MC1594  
Dave
Team Wilton & Son3 10:48:21,25 1 00:18:21 RPRA (Pigeon Association)
1012slovakia MC0658  
Greg 043
Team Greg19 10:48:21,45 1 00:18:21 Slovakia Club
1013netherlands MC2448  
Laughing Jewel
Tom Van der Kamp2 10:48:21,60 1 00:18:22 Holland Pigeons Club
1014austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag17 10:48:21,80 1 00:18:22 Club Austria
1015belgium MC2477  
Claudias 4
Team Devos E.4 10:48:22,10 1 00:18:22 Belgium Club
1016rumania MC1720  
Miss Em
Team Familia Bacalu12 10:48:22,30 1 00:18:22 Romania
1017polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski9 10:48:22,85 1 00:18:23 Polonia
1018turkey MC1710  
Dilek Gunes
Team Yavuz-Cihan3 10:48:22,86 1 00:18:23 Turkey Flying Club
1019rumania MC1606  
Bak 037
Marius Iulian Sepciuc7 10:48:22,90 1 00:18:23 Romania
1020wales MC0238  
Larch Tree Donna
Team Welsh Hopefuls5 10:48:23,20 1 00:18:23 Wales Club
1021polska MC1883  
Helderberg
Krzysztof Szkolny7 10:48:23,50 1 00:18:24 Polonia
1022belgium MC1452  
PEC 256
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC10 10:48:23,85 1 00:18:24 Fondclub Herent
1023gran canaria MC1324  
Blanquezza
Team Yahvé, Oliver & Fredy9 10:48:24,50 1 00:18:24 Club Los Socios
1024turkey MC1742  
Gul
Team Baris-Yakup-Ramo4 10:48:24,80 1 00:18:25 Turkey Flying Club
1025belgium MC0396  
Magda
Team Bruninx Roger & Co2 10:48:24,90 1 00:18:25 Belgium Club
1026rumania MC1777  
Sierra
Team Familia Bacalu13 10:48:25,50 1 00:18:26 Romania
1027gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy10 10:48:25,65 1 00:18:26 Club Los Socios
1028polska MC0958  
Prince Caspian
Team Swiecicki & Zajac7 10:48:26,05 1 00:18:26 Polonia
1029england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite3 10:48:26,30 1 00:18:26 RPRA (Pigeon Association)
1030germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten2 10:48:26,65 1 00:18:27 Germany Club
1031polska MC2052  
Polish Pride 45
Team Polish Pride2 10:48:27,55 1 00:18:28 Polonia
1032turkey MC1780  
MPT 55
Team Tayyar & Barkin Basaram3 10:48:27,55 1 00:18:28 Turkey Flying Club
1033rumania MC1804  
Karin
Team Familia Bacalu14 10:48:28,60 1 00:18:29 Romania
1034bulgaria MC2173  
Trilko
Team Valya & Rosen Dobrevi3 10:48:28,90 1 00:18:29 Bulgaria Club
1035slovakia MC0785  
Greg 823
Team Greg20 10:48:28,95 1 00:18:29 Slovakia Club
1036scotland MC1626  
Wee Mo
William Donachie6 10:48:29,05 1 00:18:29 Scottish Homing Union
1037germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers11 10:48:29,15 1 00:18:29 Münsterland
1038slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea5 10:48:29,35 1 00:18:29 Slovakia Club
1039denmark MC2479  
Snelle Super Girl
Team Soren og Tage2 10:48:29,55 1 00:18:30 Denmark Club
1040wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans3 10:48:29,75 1 00:18:30 Wales Club
1041italia MC2155  
Fulmine
Danci Dumitru3 10:48:29,95 1 00:18:30 Italia
1042italia MC2313  
April
Ioan Bulgagiu2 10:48:30,00 1 00:18:30 Italia
1043wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford4 10:48:30,05 1 00:18:30 Wales Club
1044netherlands MC0883  
Dark Moondancer
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 10:48:30,25 1 00:18:30 Holland Pigeons Club
1045england MC0096  
Lightning
Team Tumley Lofts Stud1 10:48:30,95 1 00:18:31 RPRA (Pigeon Association)
1046belgium MC1407  
Valtteri
Team Creemers & Zoon12 10:48:31,10 1 00:18:31 Club Olijftak Maaseik
1047polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof5 10:48:31,25 1 00:18:31 Polonia
1048england MC0558  
Pretty Girl
S. Marsh5 10:48:31,60 1 00:18:32 RPRA (Pigeon Association)
1049netherlands MC0967  
Pulteney Prince
Team Seelen & Ellenbroek2 10:48:31,80 1 00:18:32 Holland Pigeons Club
1050polska MC2423  
Polish Pride 46
Team Polish Pride3 10:48:32,00 1 00:18:32 Polonia
1051belgium MC1412  
BOERKE
Roger Mertens14 10:48:32,15 1 00:18:32 Fond Wallonie
1052belgium MC2160  
Claudias 1
Team Devos E.5 10:48:32,15 1 00:18:32 Belgium Club
1053bulgaria MC2478  
Victor
Team Valya & Rosen Dobrevi4 10:48:32,30 1 00:18:32 Bulgaria Club
1054rumania MC2143  
Dora
Team Duica2 10:48:32,70 1 00:18:33 Romania
1055england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera4 10:48:32,75 1 00:18:33 RPRA (Pigeon Association)
1056austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer3 10:48:33,60 1 00:18:34 VRV - Oberoesterreich
1057belgium MC1941  
Rilla
Team Loft Marina3 10:48:33,85 1 00:18:34 Belgium Club
1058bulgaria MC1315  
Maggie
Team Vicont & Vicontesa1 10:48:33,95 1 00:18:34 Bulgaria Club
1059south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft8 10:48:34,40 1 00:18:34 South Africa Club
1060netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee2 10:48:34,65 1 00:18:35 Holland Pigeons Club
1061hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 10:48:35,20 1 00:18:35 Hungary Pigeons Club
1062netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn6 10:48:35,40 1 00:18:35 Holland Pigeons Club
1063gran canaria MC1233  
Kin
Team Control 21 10:48:35,50 1 00:18:36 -----------------
1064polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac8 10:48:35,55 1 00:18:36 Polonia
1065wales MC1642  
Tarisa
Michael Cook3 10:48:35,75 1 00:18:36 Wales Club
1066slovakia MC0845  
Greg 817
Team Greg21 10:48:35,85 1 00:18:36 Slovakia Club
1067eeuu MC0393  
De Erik
Martin Tongol1 10:48:35,90 1 00:18:36 USA
1068germany MC1534  
Sky
Team Leifkes, Iking & Schulz4 10:48:36,05 1 00:18:36 Germany Club
1069italia MC2437  
Stella
Danci Dumitru4 10:48:37,00 1 00:18:37 Italia
1070eeuu MC2177  
Monroe
Robert Longid2 10:48:37,00 1 00:18:37 USA
1071tenerife MC0305  
Artenara
Team Herrera y Jaime6 10:48:37,00 1 00:18:37 Adexe
1072wales MC0186  
My Nitro
Team Big Dreamers4 10:48:37,10 1 00:18:37 Wales Club
1073netherlands MC2384  
Bever Smurf
Team Comb. van den Berg4 10:48:37,20 1 00:18:37 Holland Pigeons Club
1074south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft9 10:48:37,25 1 00:18:37 South Africa Club
1075germany MC1397  
Bolschoj
Fedoseev Vitalij3 10:48:37,60 1 00:18:38 Harsewinkel Club
1076norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing3 10:48:38,30 1 00:18:38 Norge Racing Pigeon Club
1077cordoba MC0065  
Quintin
Dámaso Melero7 10:48:38,35 1 00:18:38 Malagüeño
1078italia MC2502  
Blond Leo
Team TNST6 10:48:38,40 1 00:18:38 Italia
1079polska MC1964  
Blue Hawk Hen
Dariusz Skawinski12 10:48:38,50 1 00:18:38 Polonia
1080slovenia MC1825  
Boris
Team Sovic Barbara & Miha5 10:48:38,65 1 00:18:39 Slovenia Club
1081czech republic MC0580  
Luka Gomera
Team Marecek1 10:48:38,70 1 00:18:39 Czech Republic Club
1082polska MC1510  
Didi
Dariusz Skawinski13 10:48:38,85 1 00:18:39 Polonia
1083belgium MC2018  
Azemina
Vincent Neirynck2 10:48:38,95 1 00:18:39 Fond Wallonie
1084netherlands MC0302  
Straal Jager
Team One Loft11 10:48:39,35 1 00:18:39 Holland Pigeons Club
1085belgium MC0307  
De aurelia
Team Belgium's Finest6 10:48:39,50 1 00:18:40 Lembeek Club - Belgium
1086belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck3 10:48:39,65 1 00:18:40 Fond Wallonie
1087germany MC2086  
Lofty Pride
Team Wantia & Hollekamp3 10:48:39,70 1 00:18:40 Germany Club
1088switzerland MC2504  
Crui
Izet Licina4 10:48:40,35 1 00:18:40 Suiza
1089germany MC2456  
Gimli
Michael Zeug3 10:48:40,45 1 00:18:40 Germany Club
1090england MC1747  
MDF pigeon
Team Coleman & Lawson2 10:48:41,70 1 00:18:42 RPRA (Pigeon Association)
1091germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn16 10:48:41,90 1 00:18:42 Rietberg Club
1092england MC1575  
Pauls Charm
Team Paul Smith Syndicate11 10:48:42,05 1 00:18:42 RPRA (Pigeon Association)
1093polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas2 10:48:42,15 1 00:18:42 Polonia
1094polska MC1131  
Crafty
Grzegorz Szymanski3 10:48:42,20 1 00:18:42 Polonia
1095asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella5 10:48:42,45 1 00:18:42 R.C. Oviedo
1096slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi2 10:48:42,50 1 00:18:42 Slovenia Club
1097eeuu MC2564  
Kuwait Aleez 3
Robert Longid3 10:48:42,60 1 00:18:43 USA
1098slovenia MC1753  
Saska
Team Sovic Barbara & Miha6 10:48:42,65 1 00:18:43 Slovenia Club
1099india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee4 10:48:42,80 1 00:18:43 Royal Pigeon Society India
1100scotland MC1664  
Abrojo
Bobby Dalziel2 10:48:43,45 1 00:18:43 Scottish Homing Union
1101belgium MC2232  
Rahct
Team Geusens5 10:48:43,55 1 00:18:44 Belgium Club
1102netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan11 10:48:43,56 1 00:18:44 Holland Pigeons Club
1103germany MC1640  
Diana
Fedoseev Vitalij4 10:48:44,55 1 00:18:45 Harsewinkel Club
1104netherlands MC0092  
Bobo
Team John Rimmelzwaan12 10:48:44,60 1 00:18:45 Holland Pigeons Club
1105germany MC2262  
Avium
Gabriel Valo3 10:48:45,20 1 00:18:45 Germany Club
1106scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie7 10:48:45,35 1 00:18:45 Scottish Homing Union
1107denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen7 10:48:45,60 1 00:18:46 Denmark Club
1108india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki2 10:48:45,90 1 00:18:46 Royal Pigeon Society India
1109belgium MC1425  
Kevin
Team Schaekers-Theelen-Brouns2 10:48:46,00 1 00:18:46 Fondclub Loft 24
1110wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls6 10:48:46,30 1 00:18:46 Wales Club
1111italia MC2287  
Dream Weaver
Team Ghiacci & Celli6 10:48:46,35 1 00:18:46 Italia
1112slovakia MC0607  
Greg 048
Team Greg22 10:48:46,60 1 00:18:47 Slovakia Club
1113czech republic MC2244  
Rapid
Team Bohdana4 10:48:46,80 1 00:18:47 Czech Republic Club
1114hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 10:48:47,00 1 00:18:47 Hungary Pigeons Club
1115netherlands MC0933  
Toni
Team Hooymans4 10:48:47,20 1 00:18:47 Holland Pigeons Club
1116england MC0117  
Kit Fisto
Team Murray & Mills4 10:48:47,30 1 00:18:47 RPRA (Pigeon Association)
1117india MC0926  
Hugo
Dream Team India Viki & Hugo2 10:48:47,31 1 00:18:47 Royal Pigeon Society India
1118netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger2 10:48:47,32 1 00:18:47 Holland Pigeons Club
1119england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu3 10:48:47,50 1 00:18:48 RPRA (Pigeon Association)
1120czech republic MC0758  
Popular
Team Bohdana5 10:48:47,65 1 00:18:48 Czech Republic Club
1121germany MC2021  
Apolon 2
Fedoseev Vitalij5 10:48:47,75 1 00:18:48 Harsewinkel Club
1122austria MC1331  
Jana
Benjamin Neag18 10:48:48,00 1 00:18:48 Club Austria
1123switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto2 10:48:48,01 1 00:18:48 Suiza
1124polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski14 10:48:48,25 1 00:18:48 Polonia
1125kuwait MC2577  
Bent Youhandonkar
Bader Aldahoum2 10:48:49,05 1 00:18:49 Kuwait Club
1126eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 10:48:49,25 1 00:18:49 USA
1127czech republic MC0646  
Martina
Antonin Havlik5 10:48:49,30 1 00:18:49 Czech Republic Club
1128denmark MC2435  
Blue Boy
Team Anita & Tage Gravesen8 10:48:49,90 1 00:18:50 Denmark Club
1129germany MC1533  
Alegría
Team Koblenz3 10:48:49,95 1 00:18:50 Koblenz Club
1130india MC0876  
Indian Star
Dream Team India Viki3 10:48:50,70 1 00:18:51 Royal Pigeon Society India
1131rumania MC1368  
White Bear
Class 8885 10:48:50,75 1 00:18:51 Romania
1132germany MC1893  
Apolon 3
Fedoseev Vitalij6 10:48:51,05 1 00:18:51 Harsewinkel Club
1133polska MC1464  
Dark Touch
Krzysztof Szkolny8 10:48:51,10 1 00:18:51 Polonia
1134rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea3 10:48:51,25 1 00:18:51 Romania
1135slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg23 10:48:51,80 1 00:18:52 Slovakia Club
1136polska MC1505  
Xibo
Dariusz Skawinski15 10:48:52,35 1 00:18:52 Polonia
1137denmark MC2115  
Benjawan
Team Brdr. Broebech2 10:48:52,40 1 00:18:52 Denmark Club
1138netherlands MC1014  
Jeffrrey
Team Boekelo3 10:48:52,40 1 00:18:52 Holland Pigeons Club
1139netherlands MC2466  
Cognac
Team Poelman - Kap3 10:48:53,00 1 00:18:53 Holland Pigeons Club
1140ireland MC2355  
Seadoo
Team H & A Kallmeyer2 10:48:53,25 1 00:18:53 Irish Homing Union
1141england MC0957  
Xerach
Team Downclose Lofts2 10:48:53,35 1 00:18:53 RPRA (Pigeon Association)
1142italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 10:48:53,60 1 00:18:54 Italia
1143germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn17 10:48:53,90 1 00:18:54 Rietberg Club
1144england MC0205  
Artic
A. Harker7 10:48:54,40 1 00:18:54 RPRA (Pigeon Association)
1145europe MC2482  
Gatekeeper
Team Racing5 10:48:54,55 1 00:18:55 Club E.U.
1146polska MC2420  
Kamil
Team Osko & Chwarzynski2 10:48:55,35 1 00:18:55 Polonia
1147belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen4 10:48:55,75 1 00:18:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1148hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs3 10:48:55,90 1 00:18:56 Hungary Pigeons Club
1149turkey MC1851  
Recep 240
Team Emin-Recep Bayramoglu10 10:48:56,80 1 00:18:57 Turkey Flying Club
1150gran canaria MC1568  
Bolo
Team Farallon9 10:48:56,85 1 00:18:57 C.C. Iniciativa Isleña
1151netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft12 10:48:56,90 1 00:18:57 Holland Pigeons Club
1152kuwait MC2591  
Walad Rawah
Youser H. Aldahoum3 10:48:57,00 1 00:18:57 Kuwait Club
1153czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek5 10:48:57,30 1 00:18:57 Czech Republic Club
1154polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac9 10:48:57,35 1 00:18:57 Polonia
1155belgium MC2392  
Dolores
Jose Hoes5 10:48:57,50 1 00:18:58 Fondclub Loft 24
1156bahrain MC2556  
Al Kooheji 5
Husain Ali Ahmed Al Kooheji3 10:48:57,55 1 00:18:58 Bahrain Pigeon Union
1157polska MC0944  
Lula
Lukasz Sprycha6 10:48:58,50 1 00:18:58 Polonia
1158england MC1668  
Worcester Cock
Team W and S Sweet2 10:48:58,65 1 00:18:59 RPRA (Pigeon Association)
1159england MC1686  
Heather
Team I dont know3 10:48:58,90 1 00:18:59 RPRA (Pigeon Association)
1160netherlands MC1013  
Rainy Color
Team Hooymans5 10:48:59,05 1 00:18:59 Holland Pigeons Club
1161netherlands MC0986  
Beky
J.T.E. Morsink3 10:48:59,40 1 00:18:59 Holland Pigeons Club
1162polska MC2048  
Flik
Team Ganski & Lewandowski2 10:49:00,05 1 00:19:00 Polonia
1163denmark MC2156  
Masca
Team M & C Hansen1 10:49:00,15 1 00:19:00 Denmark Club
1164england MC0219  
Blue Gem
Team Guys Lofts Elite4 10:49:00,20 1 00:19:00 RPRA (Pigeon Association)
1165england MC0127  
Kika
Team Turtoi & Vasile5 10:49:00,25 1 00:19:00 RPRA (Pigeon Association)
1166netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink3 10:49:00,30 1 00:19:00 Holland Pigeons Club
1167slovakia MC0641  
Super Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 10:49:00,85 1 00:19:01 Slovakia Club
1168netherlands MC0241  
Quality Street
Team di Roberto3 10:49:01,35 1 00:19:01 Holland Pigeons Club
1169kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum2 10:49:01,70 1 00:19:02 Kuwait Club
1170croatia MC0841  
Burin
Miljenko Blazevic4 10:49:01,85 1 00:19:02 Croatia Pigeon Club
1171england MC1395  
Blue Lindani
Team Simion Ardelean1 10:49:02,10 1 00:19:02 RPRA (Pigeon Association)
1172italia MC2207  
Olivia M
Team Mogadja Ionel & Adrian2 10:49:03,15 1 00:19:03 Italia
1173belgium MC0917  
Monick
Team Monick Nys & Kris Govers1 10:49:03,35 1 00:19:03 Belgium Club
1174belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing12 10:49:03,40 1 00:19:03 Club Olijftak Maaseik
1175netherlands MC1383  
Bleu Star
Team One Loft13 10:49:03,45 1 00:19:03 Holland Pigeons Club
1176india MC1015  
Sachin
Dream Team India Viki & Jos Thone4 10:49:03,90 1 00:19:04 Royal Pigeon Society India
1177germany MC2259  
Bully
Team Klaas & Sohn18 10:49:04,00 1 00:19:04 Rietberg Club
1178rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 10:49:04,10 1 00:19:04 Romania
1179rumania MC1321  
Gara
Pacleanu Sorin2 10:49:04,15 1 00:19:04 Romania
1180polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski10 10:49:04,30 1 00:19:04 Polonia
1181norway MC2101  
Germany Star
Team Helgesen Racing4 10:49:04,55 1 00:19:05 Norge Racing Pigeon Club
1182rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com3 10:49:05,55 1 00:19:06 Romania
1183denmark MC2109  
PASCAL
Team Preben & Bo3 10:49:06,75 1 00:19:07 Denmark Club
1184belgium MC0322  
Ines
Team Thone, Vierendeels & Thione3 10:49:07,05 1 00:19:07 Fondclub Eeklo - Ramillies
1185netherlands MC0258  
Rambo
Team Andringa2 10:49:07,75 1 00:19:08 Holland Pigeons Club
1186polska MC1927  
Cassius Clay
Team Morel3 10:49:07,85 1 00:19:08 Polonia
1187belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon13 10:49:07,90 1 00:19:08 Club Olijftak Maaseik
1188belgium MC1437  
Caroline
Vincent Neirynck4 10:49:07,91 1 00:19:08 Fond Wallonie
1189netherlands MC0140  
Socrates
Team Hennie & Arie Voskuil9 10:49:10,30 1 00:19:10 Holland Pigeons Club
1190germany MC2136  
Save The Best For Last
Team Preuben Derby3 10:49:10,60 1 00:19:11 Germany Club
1191south africa MC0003  
Mendelssohn
Team Petrus van Eeden7 10:49:10,90 1 00:19:11 South Africa Club
1192slovakia MC0838  
Greg 306
Team Greg24 10:49:11,50 1 00:19:12 Slovakia Club
1193hungary MC0824  
Jucike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 10:49:11,75 1 00:19:12 Hungary Pigeons Club
1194bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa2 10:49:12,15 1 00:19:12 Bulgaria Club
1195wales MC1967  
Sweety
Paul Bamford5 10:49:13,30 1 00:19:13 Wales Club
1196gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán2 10:49:13,65 1 00:19:14 C.C. ANSITE
1197slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska2 10:49:15,55 1 00:19:16 Slovakia Club
1198polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski3 10:49:15,65 1 00:19:16 Polonia
1199rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah7 10:49:16,80 1 00:19:17 Romania
1200netherlands MC0212  
Sheva
Team Andringa3 10:49:16,85 1 00:19:17 Holland Pigeons Club
1201netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland4 10:49:16,86 1 00:19:17 Holland Pigeons Club
1202hungary MC0752  
Stella
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea14 10:49:18,20 1 00:19:18 Hungary Pigeons Club
1203belgium MC0899  
Christel 2
Team Breese Pigeons Friends5 10:49:18,55 1 00:19:19 Club Olijftak Maaseik
1204portugal MC0723  
Max
Manuel Antonio Guerreiro2 10:49:18,95 1 00:19:19 Loulé - Portugal
1205hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs7 10:49:19,40 1 00:19:19 Hungary Pigeons Club
1206england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise1 10:49:19,80 1 00:19:20 RPRA (Pigeon Association)
1207austria MC1219  
Diane
Benjamin Neag19 10:49:20,45 1 00:19:20 Club Austria
1208polska MC0901  
Naper
Team Swiecicki & Zajac10 10:49:20,70 1 00:19:21 Polonia
1209turkey MC1778  
Cihan
Team Yavuz-Cihan4 10:49:20,71 1 00:19:21 Turkey Flying Club
1210netherlands MC0415  
Kruisraket
Team One Loft14 10:49:22,60 1 00:19:23 Holland Pigeons Club
1211turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar4 10:49:23,10 1 00:19:23 Turkey Flying Club
1212england MC0130  
Deneside Speed
Team Deneside Lofts2 10:49:23,50 1 00:19:24 RPRA (Pigeon Association)
1213slovakia MC1018  
Greg 311
Team Greg25 10:49:24,15 1 00:19:24 Slovakia Club
1214belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree3 10:49:24,30 1 00:19:24 Belgium Club
1215polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski11 10:49:24,80 1 00:19:25 Polonia
1216wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent5 10:49:24,95 1 00:19:25 Wales Club
1217polska MC0885  
Chauvanist
Team Swiecicki & Zajac11 10:49:25,15 1 00:19:25 Polonia
1218netherlands MC2372  
Nesbo
Team Mantel7 10:49:25,30 1 00:19:25 Holland Pigeons Club
1219tenerife MC0357  
Sauzal
Team Herrera y Jaime7 10:49:27,95 1 00:19:28 Adexe
1220england MC0239  
Caruso
Team Turtoi & Vasile6 10:49:28,35 1 00:19:28 RPRA (Pigeon Association)
1221czech republic MC0702  
Anicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek2 10:49:28,36 1 00:19:28 Czech Republic Club
1222sevilla MC0035  
Chipsi Mareen
Francisco Gutiérrez10 10:49:29,25 1 00:19:29 ITALICENSE
1223netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg5 10:49:29,40 1 00:19:29 Holland Pigeons Club
1224belgium MC2009  
The Tukker
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC11 10:49:29,45 1 00:19:29 Fondclub Herent
1225colombia MC0128  
Jake
Team Hnos. Arredondo & Herrera4 10:49:30,35 1 00:19:30 Colombia Club
1226netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan13 10:49:30,40 1 00:19:30 Holland Pigeons Club
1227germany MC0929  
Fangio
Team Volmer & Wilpers12 10:49:31,25 1 00:19:31 Münsterland
1228zaragoza MC0701  
Blaze Of Thunder
Jaime Ameller Pons2 10:49:31,45 1 00:19:31 Mensajeras BILBILIS
1229netherlands MC0890  
Red Gold
Team One Loft15 10:49:31,90 1 00:19:32 Holland Pigeons Club
1230polska MC1494  
Last Mohican
Krzysztof Szkolny9 10:49:32,05 1 00:19:32 Polonia
1231polska MC1529  
Ship Of Gold
Dariusz Skawinski16 10:49:32,15 1 00:19:32 Polonia
1232belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters3 10:49:33,35 1 00:19:33 Fondclub Lanaken
1233germany MC1155  
Swift Four
Team Volmer & Levers4 10:49:33,40 1 00:19:33 Münsterland
1234polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski17 10:49:33,45 1 00:19:33 Polonia
1235polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny10 10:49:33,55 1 00:19:34 Polonia
1236slovakia MC0599  
Greg 366
Team Greg26 10:49:34,80 1 00:19:35 Slovakia Club
1237south africa MC0011  
Natalie
Team Petrus van Eeden8 10:49:36,05 1 00:19:36 South Africa Club
1238gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas3 10:49:36,30 1 00:19:36 C.C. ANSITE
1239netherlands MC0915  
Black Turbo
Team One Loft16 10:49:36,70 1 00:19:37 Holland Pigeons Club
1240germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann2 10:49:37,25 1 00:19:37 Oberfranken Club
1241germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn19 10:49:37,65 1 00:19:38 Rietberg Club
1242rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc8 10:49:39,80 1 00:19:40 Romania
1243netherlands MC0974  
Lovely Job
Team Hooymans6 10:49:40,00 1 00:19:40 Holland Pigeons Club
1244switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto3 10:49:41,35 1 00:19:41 Suiza
1245wales MC1693  
Day Dream Dougie
Team Welsh Hopefuls7 10:49:42,40 1 00:19:42 Wales Club
1246polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof6 10:49:42,95 1 00:19:43 Polonia
1247scotland MC1410  
Johnny
William Donachie8 10:49:43,05 1 00:19:43 Scottish Homing Union
1248belgium MC2030  
LPS 17-03
Team Leyen-Paloma-Segers Racing13 10:49:43,30 1 00:19:43 Club Olijftak Maaseik
1249hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs8 10:49:44,00 1 00:19:44 Hungary Pigeons Club
1250gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy11 10:49:45,50 1 00:19:46 Club Los Socios
1251italia MC2042  
Oscar
Team Gutas, Velocci & Albusoiu4 10:49:45,80 1 00:19:46 Italia
1252italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu12 10:49:46,05 1 00:19:46 Italia
1253rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 10:49:47,30 1 00:19:47 Romania
1254polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride4 10:49:47,35 1 00:19:47 Polonia
1255tenerife MC0391  
Gladys
Team Herrera y Jaime8 10:49:47,36 1 00:19:47 Adexe
1256tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime9 10:49:47,40 1 00:19:47 Adexe
1257polska MC1481  
Walking In The Wind
Dariusz Skawinski18 10:49:47,85 1 00:19:48 Polonia
1258rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu15 10:49:49,40 1 00:19:49 Romania
1259polska MC0989  
Milú
Michal Klassa3 10:49:50,80 1 00:19:51 Polonia
1260polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk3 10:49:51,25 1 00:19:51 Polonia
1261germany MC0449  
Samba
Team Volmer & Wilpers13 10:49:52,55 1 00:19:53 Münsterland
1262czech republic MC1308  
Lacrima
Team Bohdana6 10:49:52,80 1 00:19:53 Czech Republic Club
1263rumania MC1319  
Hamham
Team Familia Bacalu16 10:49:53,30 1 00:19:53 Romania
1264rumania MC1307  
Adrian
Florin Scutaru7 10:49:54,15 1 00:19:54 Romania
1265belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest7 10:49:54,16 1 00:19:54 Lembeek Club - Belgium
1266polska MC1100  
Nathalie
Lukasz Sprycha7 10:49:55,55 1 00:19:56 Polonia
1267bulgaria MC1234  
Aliana
Team Vicont & Vicontesa3 10:49:56,40 1 00:19:56 Bulgaria Club
1268netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink4 10:49:56,60 1 00:19:57 Holland Pigeons Club
1269rumania MC1793  
Conztanza
Team Familia Bacalu17 10:49:57,10 1 00:19:57 Romania
1270england MC1681  
Cocojambo
Team Dorin & Iosif Motac2 10:49:58,20 1 00:19:58 RPRA (Pigeon Association)
1271slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi8 10:49:58,35 1 00:19:58 Slovakia Club
1272belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells5 10:49:58,70 1 00:19:59 Denderbond Ninove
1273gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon10 10:49:58,80 1 00:19:59 C.C. Iniciativa Isleña
1274galicia MC0071  
Stipo
Víctor Manuel Gómez Rodriguez3 10:49:59,35 1 00:19:59 MARIÑAS ALTAS
1275belgium MC0409  
Kenzo
David Jacobs2 10:49:59,40 1 00:19:59 Fond Wallonie
1276netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn7 10:49:59,50 1 00:20:00 Holland Pigeons Club
1277belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree4 10:50:00,00 1 00:20:00 Belgium Club
1278tenerife MC0376  
Orotava
Team Herrera y Jaime10 10:50:00,35 1 00:20:00 Adexe
1279austria MC0563  
Hilde
Michael Rudorfer2 10:50:00,36 1 00:20:00 Club Austria
1280czech republic MC0604  
Bulldog
Lubomir Kubacek6 10:50:00,95 1 00:20:01 Czech Republic Club
1281polska MC0888  
Miks Racer
Lukasz Sprycha8 10:50:01,35 1 00:20:01 Polonia
1282hungary MC0807  
Greti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea15 10:50:02,50 1 00:20:02 Hungary Pigeons Club
1283netherlands MC0470  
Crystal Crickett
Team Gebr. Vieberink4 10:50:03,25 1 00:20:03 Holland Pigeons Club
1284rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 10:50:03,55 1 00:20:04 Romania
1285wales MC1756  
Jump The Puddle
Team Welsh Supreme Lofts1 10:50:03,65 1 00:20:04 Wales Club
1286england MC0223  
Sky Master
Andrei Antoce1 10:50:05,50 1 00:20:06 RPRA (Pigeon Association)
1287europe MC0436  
Cherry
Team Racing6 10:50:06,05 1 00:20:06 Club E.U.
1288fuerteventura MC1629  
Neptuno
Francisco Díaz4 10:50:06,06 1 00:20:06 Gran Tarajal
1289netherlands MC0909  
Harrys Cheese
Team One Loft17 10:50:06,30 1 00:20:06 Holland Pigeons Club
1290england MC1969  
Malletut
Andy Gregson3 10:50:06,50 1 00:20:06 RPRA (Pigeon Association)
1291england MC1999  
Phils Flyer
Team Fev Flyers4 10:50:07,05 1 00:20:07 RPRA (Pigeon Association)
1292belgium MC0368  
Arona 408
Dirk Verstichelen5 10:50:07,05 1 00:20:07 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1293netherlands MC2453  
Frysian Flannel
Sjaak Buwalda10 10:50:07,75 1 00:20:08 Holland Pigeons Club
1294ireland MC0199  
Robert Emmett
Team Yellowbelly1 10:50:07,80 1 00:20:08 Irish Homing Union
1295england MC0245  
Cruze
Team Goldsmith Lofts3 10:50:07,95 1 00:20:08 RPRA (Pigeon Association)
1296croatia MC0802  
Thor
Team Blazevic2 10:50:08,45 1 00:20:08 Croatia Pigeon Club
1297netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo4 10:50:08,50 1 00:20:08 Holland Pigeons Club
1298hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea16 10:50:09,15 1 00:20:09 Hungary Pigeons Club
1299belgium MC0311  
Cheroky
A. en C. Roels7 10:50:09,16 1 00:20:09 Belgium Club
1300germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz4 10:50:09,20 1 00:20:09 Koblenz Club
1301ireland MC0070  
Highway Celtic Flash
Team Highway Lofts3 10:50:09,30 1 00:20:09 Irish Homing Union
1302scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie9 10:50:09,50 1 00:20:10 Scottish Homing Union
1303wales MC2016  
Ellis
Paul Bamford6 10:50:09,85 1 00:20:10 Wales Club
1304rumania MC1254  
Myssy
Florin Scutaru8 10:50:10,15 1 00:20:10 Romania
1305england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow3 10:50:10,16 1 00:20:10 RPRA (Pigeon Association)
1306kuwait MC2597  
Kuwait 2
Thamer Rashed3 10:50:10,25 1 00:20:10 Kuwait Club
1307england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise2 10:50:10,45 1 00:20:10 RPRA (Pigeon Association)
1308gran canaria MC1287  
Fredee
Team Yahvé, Oliver & Fredy12 10:50:11,90 1 00:20:12 Club Los Socios
1309hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea17 10:50:12,00 1 00:20:12 Hungary Pigeons Club
1310belgium MC1453  
LPS 17-06
Team Leyen-Paloma-Segers Racing14 10:50:13,30 1 00:20:13 Club Olijftak Maaseik
1311scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 10:50:13,85 1 00:20:14 Scottish Homing Union
1312fuerteventura MC0575  
Ronnie
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:50:14,00 1 00:20:14 Gran Tarajal
1313polska MC2241  
Polish Pride 60
Team Polish Pride5 10:50:14,40 1 00:20:14 Polonia
1314germany MC2095  
Rebel Earl
Team SG Kronert Jung2 10:50:14,95 1 00:20:15 Germany Club
1315gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy13 10:50:15,75 1 00:20:16 Club Los Socios
1316belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree5 10:50:17,05 1 00:20:17 Belgium Club
1317kuwait MC2570  
Maiky
Naje Ead3 10:50:17,05 1 00:20:17 Kuwait Club
1318kuwait MC2595  
Walad Albouchart
Team Aldahoum Loft2 10:50:18,05 1 00:20:18 Kuwait Club
1319rumania MC1566  
Forza
Team Bogdan & Tudor5 10:50:18,40 1 00:20:18 Romania
1320rumania MC1599  
Red Zapy
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa6 10:50:18,80 1 00:20:19 Romania
1321wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers5 10:50:19,40 1 00:20:19 Wales Club
1322england MC0289  
Ulla
Team Mambo Boys2 10:50:19,45 1 00:20:19 RPRA (Pigeon Association)
1323netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer8 10:50:19,60 1 00:20:20 Holland Pigeons Club
1324kuwait MC2558  
Eakht Mathloom
Youser H. Aldahoum4 10:50:19,70 1 00:20:20 Kuwait Club
1325germany MC2505  
Rolf
Team Klaas & Sohn20 10:50:22,00 1 00:20:22 Rietberg Club
1326austria MC0814  
Sophie
Michael Rudorfer3 10:50:22,10 1 00:20:22 Club Austria
1327germany MC0417  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube5 10:50:22,45 1 00:20:22 Germany Club
1328ireland MC0105  
Highway Celtic Rocket
Team Highway Lofts4 10:50:22,60 1 00:20:23 Irish Homing Union
1329polska MC0337  
Oedipus
Aleksander Golofit6 10:50:22,80 1 00:20:23 Polonia
1330gran canaria MC1375  
Vicky Lorane
Team Carlos y Germán3 10:50:23,50 1 00:20:24 C.C. ANSITE
1331ireland MC0275  
Padraig Pearse
Team Yellowbelly2 10:50:24,05 1 00:20:24 Irish Homing Union
1332turkey MC1979  
Halil
Halil Seyhan6 10:50:24,10 1 00:20:24 Turkey Flying Club
1333belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen6 10:50:25,80 1 00:20:26 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1334germany MC2415  
wolfgang
Team Dersch & Gnittka & Linne3 10:50:26,00 1 00:20:26 Wetter
1335slovakia MC1209  
Greg 831
Team Greg27 10:50:26,45 1 00:20:26 Slovakia Club
1336netherlands MC0144  
Mr. Blue
Caspar Lurvink5 10:50:26,95 1 00:20:27 Holland Pigeons Club
1337eeuu MC0446  
Donauwind
Team Chachy & Isla & Kiko Loft1 10:50:27,20 1 00:20:27 USA
1338rumania MC2229  
Pepe
Team Duica3 10:50:28,05 1 00:20:28 Romania
1339belgium MC0410  
Styrian Tourist
A. en C. Roels8 10:50:28,35 1 00:20:28 Belgium Club
1340ireland MC0089  
Highway Celtic Trojan
Team Highway Lofts5 10:50:28,80 1 00:20:29 Irish Homing Union
1341netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink6 10:50:30,05 1 00:20:30 Holland Pigeons Club
1342belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC12 10:50:30,10 1 00:20:30 Fondclub Herent
1343rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu1 10:50:30,15 1 00:20:30 Romania
1344england MC1685  
Dilan
Danut Lucescu4 10:50:30,55 1 00:20:31 RPRA (Pigeon Association)
1345germany MC0948  
Zoom
Bernhard Bulten3 10:50:31,95 1 00:20:32 Germany Club
1346slovakia MC1040  
Frida
Team Kujanik2 10:50:32,30 1 00:20:32 Slovakia Club
1347belgium MC1830  
Brisa
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC13 10:50:32,55 1 00:20:33 Fondclub Herent
1348italia MC2104  
Charlies Secret
Team Mogadja Ionel & Adrian3 10:50:32,85 1 00:20:33 Italia
1349slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro2 10:50:33,20 1 00:20:33 Slovakia Club
1350slovakia MC1048  
Donald
Team Silny J & L2 10:50:34,00 1 00:20:34 Slovakia Club
1351rumania MC1288  
Pink Pearl
Team Pigeons360.com4 10:50:34,01 1 00:20:34 Romania
1352netherlands MC0366  
Ilse
Team H. V. Venrooij6 10:50:34,10 1 00:20:34 Holland Pigeons Club
1353netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink7 10:50:34,45 1 00:20:34 Holland Pigeons Club
1354austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag20 10:50:35,10 1 00:20:35 Club Austria
1355polska MC0959  
Iphone
Lukasz Sprycha9 10:50:35,25 1 00:20:35 Polonia
1356south africa MC0081  
Rasied Status
Team Samuels Loft10 10:50:36,35 1 00:20:36 South Africa Club
1357england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford4 10:50:36,55 1 00:20:37 RPRA (Pigeon Association)
1358belgium MC1423  
Fernando
Team Creemers & Zoon14 10:50:37,10 1 00:20:37 Club Olijftak Maaseik
1359czech republic MC0568  
Picasso
Roman Zlicar1 10:50:38,30 1 00:20:38 Czech Republic Club
1360england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate12 10:50:38,40 1 00:20:38 RPRA (Pigeon Association)
1361polska MC1523  
Balto
Dariusz Skawinski19 10:50:38,40 1 00:20:38 Polonia
1362england MC1110  
Elsie
Team Downclose Lofts3 10:50:38,45 1 00:20:38 RPRA (Pigeon Association)
1363england MC1828  
Kamet
Team Amigos in Paradise3 10:50:40,20 1 00:20:40 RPRA (Pigeon Association)
1364england MC0166  
Deneside Jay
Team Deneside Lofts3 10:50:40,30 1 00:20:40 RPRA (Pigeon Association)
1365netherlands MC0260  
Frysian Diamond
Sjaak Buwalda11 10:50:40,35 1 00:20:40 Holland Pigeons Club
1366asturias MC0706  
Elois
Team Dionisio & Pandiella6 10:50:40,90 1 00:20:41 R.C. Oviedo
1367portugal MC0653  
Ulani
Hugo Teixeira3 10:50:41,45 1 00:20:41 Loulé - Portugal
1368belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree6 10:50:41,55 1 00:20:42 Belgium Club
1369gran canaria MC1224  
Panete
Team Yahvé, Oliver & Fredy14 10:50:42,55 1 00:20:43 Club Los Socios
1370england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts4 10:50:43,00 1 00:20:43 RPRA (Pigeon Association)
1371switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina5 10:50:43,45 1 00:20:43 Suiza
1372gran canaria MC1230  
David Copperfield
Team Maspalomas4 10:50:43,50 1 00:20:44 C.C. ANSITE
1373wales MC1612  
Humberston Lad
Team WNFC Winners 20173 10:50:44,35 1 00:20:44 Wales Club
1374netherlands MC0160  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan14 10:50:44,65 1 00:20:45 Holland Pigeons Club
1375belgium MC1959  
Andrea
Team Segers & Coppens2 10:50:45,05 1 00:20:45 Denderbond Ninove
1376netherlands MC2214  
Sebastiaan
Tom Van der Kamp3 10:50:45,15 1 00:20:45 Holland Pigeons Club
1377germany MC2375  
Kerry Marie
Team Klaas & Sohn21 10:50:45,25 1 00:20:45 Rietberg Club
1378norway MC2476  
Aruka
Rolf Helge Aspen2 10:50:45,40 1 00:20:45 Norge Racing Pigeon Club
1379netherlands MC0468  
Xandor
Team Twin Brothers Gelderland5 10:50:46,30 1 00:20:46 Holland Pigeons Club
1380netherlands MC0914  
Hylsa
Team Soepboer9 10:50:46,85 1 00:20:47 Holland Pigeons Club
1381polska MC1016  
Gitano
Grzegorz Szymanski4 10:50:47,10 1 00:20:47 Polonia
1382polska MC0953  
lirio
Grzegorz Szymanski5 10:50:47,15 1 00:20:47 Polonia
1383south africa MC0068  
Wis Pride
Team Samuels Loft11 10:50:47,55 1 00:20:48 South Africa Club
1384slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol1 10:50:47,95 1 00:20:48 Slovakia Club
1385polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski20 10:50:48,70 1 00:20:49 Polonia
1386italia MC2409  
Evita
Renato Cantu13 10:50:49,35 1 00:20:49 Italia
1387england MC1545  
Jessica
Team I dont know4 10:50:49,40 1 00:20:49 RPRA (Pigeon Association)
1388polska MC1170  
Rugby
Grzegorz Szymanski6 10:50:50,20 1 00:20:50 Polonia
1389polska MC0477  
Warie
Jozef Borowiecki4 10:50:51,35 1 00:20:51 Polonia
1390czech republic MC0720  
Karoq
Team Bohdana7 10:50:52,60 1 00:20:53 Czech Republic Club
1391germany MC0495  
Kepell Meister
Paul-Heinz Wesjohann3 10:50:52,75 1 00:20:53 Oberfranken Club
1392polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas3 10:50:52,95 1 00:20:53 Polonia
1393slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY2 10:50:52,96 1 00:20:53 Slovakia Club
1394rumania MC2533  
Nini 221
Team Nini & Pitea4 10:50:53,40 1 00:20:53 Romania
1395germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler3 10:50:54,85 1 00:20:55 Germany Club
1396polska MC1157  
Iron
Lukasz Sprycha10 10:50:55,65 1 00:20:56 Polonia
1397wales MC0546  
Challenger Mog
Team Men of Gwent6 10:50:56,05 1 00:20:56 Wales Club
1398england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts4 10:50:56,80 1 00:20:57 RPRA (Pigeon Association)
1399switzerland MC0425  
Super 47
Team Alp Race9 10:50:57,25 1 00:20:57 Suiza
1400slovakia MC0850  
Special Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea7 10:50:58,50 1 00:20:58 Slovakia Club
1401belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset1 10:50:58,60 1 00:20:59 Belgium Club
1402italia MC2319  
Demeter
Ioan Bulgagiu3 10:50:58,80 1 00:20:59 Italia
1403turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder3 10:50:59,75 1 00:21:00 Turkey Flying Club
1404germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers14 10:50:59,90 1 00:21:00 Münsterland
1405sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez11 10:51:00,10 1 00:21:00 ITALICENSE
1406denmark MC2302  
Nedy
Henrik Meldgaard3 10:51:00,20 1 00:21:00 Denmark Club
1407polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac12 10:51:00,25 1 00:21:00 Polonia
1408germany MC1940  
Nick
Team Volmer & Levers5 10:51:00,65 1 00:21:01 Münsterland
1409fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz5 10:51:01,40 1 00:21:01 Gran Tarajal
1410czech republic MC0615  
Stana V.
Team Konopik & Motre2 10:51:02,00 1 00:21:02 Czech Republic Club
1411belgium MC2035  
Rita
Team Penne-Pudic2 10:51:02,15 1 00:21:02 Denderbond Ninove
1412belarus MC2195  
Angel
Team Dobrovolskiy Leonid1 10:51:02,85 1 00:21:03 Belarus Club
1413slovakia MC0677  
Exclusive Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea8 10:51:02,95 1 00:21:03 Slovakia Club
1414eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid4 10:51:03,15 1 00:21:03 USA
1415england MC0274  
Avocet Red 48
Nick Bradford5 10:51:04,80 1 00:21:05 RPRA (Pigeon Association)
1416south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden9 10:51:05,80 1 00:21:06 South Africa Club
1417asturias MC0631  
Trufa 2
Team Dionisio & Pandiella7 10:51:07,45 1 00:21:07 R.C. Oviedo
1418polska MC1884  
Clovis Ii
Andrzej Jankowski12 10:51:07,75 1 00:21:08 Polonia
1419hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 10:51:08,50 1 00:21:08 Hungary Pigeons Club
1420netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil10 10:51:08,60 1 00:21:09 Holland Pigeons Club
1421austria MC1749  
B & B 1
Team Bliege & Benjamin8 10:51:09,20 1 00:21:09 Club Austria
1422alicante MC1879  
Pierre
Team Pets at Home SL3 10:51:10,95 1 00:21:11 Alicante
1423polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski21 10:51:11,35 1 00:21:11 Polonia
1424slovakia MC1091  
Greg 022
Team Greg28 10:51:11,36 1 00:21:11 Slovakia Club
1425belgium MC0304  
Berry
A. en C. Roels9 10:51:12,25 1 00:21:12 Belgium Club
1426hungary MC0601  
Little Autumn 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 10:51:13,35 1 00:21:13 Hungary Pigeons Club
1427rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor6 10:51:14,05 1 00:21:14 Romania
1428england MC0090  
Deneside Blue
Team Deneside Lofts5 10:51:14,35 1 00:21:14 RPRA (Pigeon Association)
1429slovakia MC0796  
Greg 806
Team Greg29 10:51:14,45 1 00:21:14 Slovakia Club
1430austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag21 10:51:14,95 1 00:21:15 Club Austria
1431england MC1808  
Casper
Team Wilton & Son4 10:51:15,35 1 00:21:15 RPRA (Pigeon Association)
1432polska MC1462  
Blue 89
Tomasz Wiczling7 10:51:16,20 1 00:21:16 Polonia
1433rumania MC1362  
Gyony
Nelu Burca3 10:51:16,95 1 00:21:17 Romania
1434czech republic MC0732  
Wendy 1
Team Rottovi Wendy & Frantisek3 10:51:17,05 1 00:21:17 Czech Republic Club
1435belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC14 10:51:17,90 1 00:21:18 Fondclub Herent
1436tenerife MC1020  
El Syd
José Martín González4 10:51:18,05 1 00:21:18 Abona Sur
1437polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha11 10:51:19,05 1 00:21:19 Polonia
1438england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce2 10:51:19,50 1 00:21:20 RPRA (Pigeon Association)
1439slovenia MC1955  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha7 10:51:20,25 1 00:21:20 Slovenia Club
1440tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime11 10:51:20,40 1 00:21:20 Adexe
1441netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn8 10:51:20,80 1 00:21:21 Holland Pigeons Club
1442rumania MC1982  
Ginger
Class 8886 10:51:20,81 1 00:21:21 Romania
1443polska MC1498  
Route Forty
Krzysztof Szkolny11 10:51:22,40 1 00:21:22 Polonia
1444italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu14 10:51:22,45 1 00:21:22 Italia
1445polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski7 10:51:22,60 1 00:21:23 Polonia
1446gran canaria MC1084  
Marta
Team Yahvé, Oliver & Fredy15 10:51:22,70 1 00:21:23 Club Los Socios
1447eeuu MC2318  
Iliana
Julio C. Ramírez2 10:51:22,85 1 00:21:23 USA
1448hungary MC0717  
Andrea
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea18 10:51:23,35 1 00:21:23 Hungary Pigeons Club
1449polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski22 10:51:23,75 1 00:21:24 Polonia
1450belgium MC1396  
Goldrush 2
Team Petra & Freddy3 10:51:24,30 1 00:21:24 Denderbond Ninove
1451belgium MC1430  
LPS 17-04
Team Leyen-Paloma-Segers Racing15 10:51:24,65 1 00:21:25 Club Olijftak Maaseik
1452denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen2 10:51:25,00 1 00:21:25 Denmark Club
1453england MC1560  
Mariners Court
Team Lanoak Lofts3 10:51:26,85 1 00:21:27 RPRA (Pigeon Association)
1454polska MC2450  
Polish Pride 47
Team Polish Pride6 10:51:27,15 1 00:21:27 Polonia
1455czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar2 10:51:31,00 1 00:21:31 Czech Republic Club
1456wales MC0162  
James is Back
Team Facebook UK Synd1 10:51:34,00 1 00:21:34 Wales Club
1457netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft18 10:51:34,15 1 00:21:34 Holland Pigeons Club
1458belgium MC2309  
Lolana
Team Diamond Ladies3 10:51:34,75 1 00:21:35 Club Olijftak Maaseik
1459hungary MC1017  
Melinda
Horvath Szabolcs4 10:51:34,75 1 00:21:35 Hungary Pigeons Club
1460netherlands MC0460  
JP
Team Hageman & Liplijn9 10:51:34,95 1 00:21:35 Holland Pigeons Club
1461england MC1942  
Alba
Team Lanoak Lofts4 10:51:35,15 1 00:21:35 RPRA (Pigeon Association)
1462bulgaria MC1316  
Hera
Team Valya & Rosen Dobrevi5 10:51:36,05 1 00:21:36 Bulgaria Club
1463netherlands MC0318  
Favorietje
Team H. V. Venrooij7 10:51:37,95 1 00:21:38 Holland Pigeons Club
1464netherlands MC0226  
Catoki
Caspar Lurvink8 10:51:39,85 1 00:21:40 Holland Pigeons Club
1465czech republic MC0743  
The Rock
Roman Zlicar3 10:51:41,30 1 00:21:41 Czech Republic Club
1466netherlands MC2234  
Canary 5
Team Klein Falckenborg6 10:51:43,35 1 00:21:43 Holland Pigeons Club
1467wales MC1816  
Charlotte
Team P. K. Lofts3 10:51:44,35 1 00:21:44 Wales Club
1468austria MC1245  
Naomi
Benjamin Neag22 10:51:45,30 1 00:21:45 Club Austria
1469slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi3 10:51:45,90 1 00:21:46 Slovenia Club
1470tenerife MC2379  
Yates
Team Columbacanaria6 10:51:45,90 1 00:21:46 Adexe
1471slovakia MC1213  
Greg 302
Team Greg30 10:51:46,60 1 00:21:47 Slovakia Club
1472italia MC2161  
Amelia
Renato Cantu15 10:51:47,70 1 00:21:48 Italia
1473austria MC1855  
Arien
Benjamin Neag23 10:51:49,30 1 00:21:49 Club Austria
1474slovakia MC1083  
Dca
Team Marton J + I1 10:51:49,90 1 00:21:50 Slovakia Club
1475turkey MC1987  
Pasa
Ahmet Cavdar5 10:51:50,05 1 00:21:50 Turkey Flying Club
1476polska MC0977  
Yale
Lukasz Sprycha12 10:51:50,45 1 00:21:50 Polonia
1477germany MC1517  
Bernie 2017
Team Volmer & Wilpers15 10:51:50,60 1 00:21:51 Münsterland
1478slovakia MC0707  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea9 10:51:51,20 1 00:21:51 Slovakia Club
1479bulgaria MC1341  
Super Deni
Team Valya & Rosen Dobrevi6 10:51:52,45 1 00:21:52 Bulgaria Club
1480england MC2026  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate13 10:51:53,45 1 00:21:53 RPRA (Pigeon Association)
1481slovakia MC0608  
Kaja
Team Zihlavnik2 10:51:53,65 1 00:21:54 Slovakia Club
1482netherlands MC2043  
Nelly
Gerrit Knol2 10:51:55,05 1 00:21:55 Holland Pigeons Club
1483hungary MC2301  
European Lass
Team Pinter Pigeon1 10:51:55,80 1 00:21:56 Hungary Pigeons Club
1484switzerland MC0463  
Top Blue
Team Alp Race10 10:51:56,80 1 00:21:57 Suiza
1485england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford6 10:51:57,95 1 00:21:58 RPRA (Pigeon Association)
1486cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero8 10:51:58,45 1 00:21:58 Malagüeño
1487england MC1555  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate14 10:51:59,30 1 00:21:59 RPRA (Pigeon Association)
1488slovakia MC1021  
Greg 313
Team Greg31 10:51:59,80 1 00:22:00 Slovakia Club
1489polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski23 10:52:00,35 1 00:22:00 Polonia
1490rumania MC1240  
Lord
Nelu Burca4 10:52:00,80 1 00:22:01 Romania
1491england MC1700  
Pride of Birmingham
Team W and S Sweet3 10:52:02,30 1 00:22:02 RPRA (Pigeon Association)
1492czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal5 10:52:02,50 1 00:22:02 Czech Republic Club
1493europe MC1515  
Timmy Chu
Team Racing7 10:52:03,15 1 00:22:03 Club E.U.
1494italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 10:52:04,20 1 00:22:04 Italia
1495scotland MC1844  
Little Star
William Donachie10 10:52:04,95 1 00:22:05 Scottish Homing Union
1496netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft19 10:52:05,20 1 00:22:05 Holland Pigeons Club
1497ireland MC0103  
Wolfe Tone
Team Yellowbelly3 10:52:05,50 1 00:22:06 Irish Homing Union
1498rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu2 10:52:05,55 1 00:22:06 Romania
1499germany MC0418  
Clowe
Mavis Bulent1 10:52:06,40 1 00:22:06 Germany Club
1500england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker8 10:52:06,40 1 00:22:06 RPRA (Pigeon Association)
1501germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin4 10:52:07,30 1 00:22:07 Sachsen Club
1502croatia MC0811  
Kum 1
Team Blazevic3 10:52:08,50 1 00:22:08 Croatia Pigeon Club
1503belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon15 10:52:09,70 1 00:22:10 Club Olijftak Maaseik
1504rumania MC1801  
Its Your Love
Team Nini & Pitea5 10:52:09,90 1 00:22:10 Romania
1505hungary MC0693  
Little Ermerveen 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert6 10:52:10,05 1 00:22:10 Hungary Pigeons Club
1506wales MC1590  
Henry
Team Welsh Supreme Lofts2 10:52:10,40 1 00:22:10 Wales Club
1507asturias MC0622  
Ramses
Alfonso Herrero Pérez3 10:52:11,30 1 00:22:11 R.C. Oviedo
1508polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel2 10:52:12,25 1 00:22:12 Polonia
1509slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi9 10:52:13,30 1 00:22:13 Slovakia Club
1510netherlands MC2339  
Canary 10
Team Klein Falckenborg7 10:52:14,15 1 00:22:14 Holland Pigeons Club
1511slovakia MC0673  
The Best Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea10 10:52:14,20 1 00:22:14 Slovakia Club
1512england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie3 10:52:16,10 1 00:22:16 RPRA (Pigeon Association)
1513england MC0142  
Banny
Andrei Antoce3 10:52:17,25 1 00:22:17 RPRA (Pigeon Association)
1514netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee3 10:52:17,50 1 00:22:18 Holland Pigeons Club
1515polska MC0913  
Again
Team Swiecicki & Zajac13 10:52:17,60 1 00:22:18 Polonia
1516slovakia MC0656  
Greg 015
Team Greg32 10:52:19,15 1 00:22:19 Slovakia Club
1517netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee4 10:52:19,40 1 00:22:19 Holland Pigeons Club
1518belgium MC0928  
Summer
Vincent Neirynck5 10:52:20,90 1 00:22:21 Fond Wallonie
1519rumania MC1312  
Sandman Jr
Team Pigeons360.com5 10:52:20,95 1 00:22:21 Romania
1520asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez4 10:52:21,05 1 00:22:21 R.C. Oviedo
1521wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers6 10:52:24,00 1 00:22:24 Wales Club
1522slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg33 10:52:24,05 1 00:22:24 Slovakia Club
1523austria MC1986  
Alex
Erwin Brandner3 10:52:25,40 1 00:22:25 VRV - Oberoesterreich
1524england MC1661  
Keith First
Team Warnes & Smith4 10:52:28,25 1 00:22:28 RPRA (Pigeon Association)
1525wales MC1243  
Boomerang 48
Team Tom & Gaynor4 10:52:29,50 1 00:22:30 Wales Club
1526netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda12 10:52:29,51 1 00:22:30 Holland Pigeons Club
1527slovakia MC0663  
Dan
Team Krajcik Daniel & Andrea11 10:52:30,25 1 00:22:30 Slovakia Club
1528polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski24 10:52:31,10 1 00:22:31 Polonia
1529slovakia MC1173  
De Vos
Milan Valachovic1 10:52:31,35 1 00:22:31 Slovakia Club
1530sevilla MC0049  
Justin I
Francisco Gutiérrez12 10:52:32,10 1 00:22:32 ITALICENSE
1531polska MC1467  
Relentless
Krzysztof Szkolny12 10:52:33,20 1 00:22:33 Polonia
1532belarus MC2264  
Crew 1
Team Dobrovolskiy Leonid2 10:52:33,40 1 00:22:33 Belarus Club
1533wales MC0038  
Boomerang 87
Team Tom & Gaynor5 10:52:34,45 1 00:22:34 Wales Club
1534england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters2 10:52:35,25 1 00:22:35 RPRA (Pigeon Association)
1535rumania MC1301  
HRPL 46
Team Honest OLR & Petrita2 10:52:35,45 1 00:22:35 Romania
1536england MC1616  
Brookes Baby
Team Fev Flyers5 10:52:36,00 1 00:22:36 RPRA (Pigeon Association)
1537wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls8 10:52:36,30 1 00:22:36 Wales Club
1538wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls9 10:52:36,45 1 00:22:36 Wales Club
1539england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford7 10:52:36,95 1 00:22:37 RPRA (Pigeon Association)
1540polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski3 10:52:40,05 1 00:22:40 Polonia
1541netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap4 10:52:43,10 1 00:22:43 Holland Pigeons Club
1542kuwait MC2559  
Hobob
Nawaf Aldahoum3 10:52:45,50 1 00:22:46 Kuwait Club
1543rumania MC1227  
Blue
Florin Scutaru9 10:52:47,20 1 00:22:47 Romania
1544czech republic MC1042  
Pavla
Team Konopik & Motre3 10:52:47,55 1 00:22:48 Czech Republic Club
1545rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin4 10:52:48,05 1 00:22:48 Rusia Club
1546bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi7 10:52:48,35 1 00:22:48 Bulgaria Club
1547netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans7 10:52:49,05 1 00:22:49 Holland Pigeons Club
1548eeuu MC1231  
Roncalli
Team Ado Family Loft1 10:52:49,65 1 00:22:50 USA
1549wales MC1597  
Liam
Team Welsh Hopefuls10 10:52:49,80 1 00:22:50 Wales Club
1550netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink4 10:52:50,25 1 00:22:50 Holland Pigeons Club
1551netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda13 10:52:50,26 1 00:22:50 Holland Pigeons Club
1552turkey MC2288  
Truva
Metin Mehmet4 10:52:51,45 1 00:22:51 Turkey Flying Club
1553netherlands MC2230  
Griet
Team Santing pigeons Borger3 10:52:51,55 1 00:22:52 Holland Pigeons Club
1554austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag24 10:52:52,35 1 00:22:52 Club Austria
1555italia MC2305  
Stan
Team TNST7 10:52:52,55 1 00:22:53 Italia
1556india MC0921  
Indian Boli
Dream Team India Viki4 10:52:53,15 1 00:22:53 Royal Pigeon Society India
1557bulgaria MC2216  
Gitte
Team Ziavet & Ramadan2 10:52:53,30 1 00:22:53 Bulgaria Club
1558netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo5 10:52:53,75 1 00:22:54 Holland Pigeons Club
1559wales MC1698  
Bizkor
Team Welsh Supreme Lofts3 10:52:54,55 1 00:22:55 Wales Club
1560croatia MC0665  
Vera
Team Topic2 10:52:55,30 1 00:22:55 Croatia Pigeon Club
1561netherlands MC0185  
Precious
Team John Rimmelzwaan15 10:52:55,45 1 00:22:55 Holland Pigeons Club
1562germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta5 10:52:55,85 1 00:22:56 Germany Club
1563cordoba MC0079  
Moro
Dámaso Melero9 10:52:55,90 1 00:22:56 Malagüeño
1564belgium MC1094  
Scarlet
Vincent Neirynck6 10:52:56,15 1 00:22:56 Fond Wallonie
1565netherlands MC2419  
Canary 3
Team Klein Falckenborg8 10:52:56,40 1 00:22:56 Holland Pigeons Club
1566netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman2 10:52:56,50 1 00:22:56 Holland Pigeons Club
1567wales MC0202  
larch tree chris
Team Men of Gwent7 10:52:56,51 1 00:22:57 Wales Club
1568rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com6 10:52:56,75 1 00:22:57 Romania
1569belgium MC0363  
Quick Silver
A. en C. Roels10 10:52:57,30 1 00:22:57 Belgium Club
1570england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts5 10:52:57,90 1 00:22:58 RPRA (Pigeon Association)
1571south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft12 10:52:58,00 1 00:22:58 South Africa Club
1572belgium MC1918  
Podolski
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC15 10:52:58,10 1 00:22:58 Fondclub Herent
1573polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski8 10:52:59,20 1 00:22:59 Polonia
1574england MC0225  
Ba Al
Team Mambo Boys3 10:52:59,30 1 00:22:59 RPRA (Pigeon Association)
1575polska MC0299  
Regal Decree
Aleksander Golofit7 10:52:59,60 1 00:23:00 Polonia
1576rumania MC1549  
Vio 8
Viorel Gah8 10:53:00,00 1 00:23:00 Romania
1577germany MC1888  
Bamba
Matthias Sprang5 10:53:00,20 1 00:23:00 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1578england MC0218  
Angela
S. Marsh6 10:53:00,45 1 00:23:00 RPRA (Pigeon Association)
1579netherlands MC0936  
The Passenger
Team Hooymans8 10:53:00,60 1 00:23:01 Holland Pigeons Club
1580rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa7 10:53:00,70 1 00:23:01 Romania
1581germany MC0973  
Tano
Team Volmer & Levers6 10:53:02,25 1 00:23:02 Münsterland
1582germany MC0454  
Focus
Paul-Heinz Wesjohann4 10:53:02,35 1 00:23:02 Oberfranken Club
1583switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race11 10:53:03,00 1 00:23:03 Suiza
1584croatia MC1032  
Zvonimir
Team Pudic Family2 10:53:03,60 1 00:23:04 Croatia Pigeon Club
1585wales MC1690  
Rasbull 19
Team Rasbull-Lofts.co.uk4 10:53:03,85 1 00:23:04 Wales Club
1586rumania MC1736  
Nito
Class 8887 10:53:05,00 1 00:23:05 Romania
1587czech republic MC0767  
Den Za Milion
Team Bouchal6 10:53:05,55 1 00:23:06 Czech Republic Club
1588belgium MC0894  
Simona
Team Breese Pigeons Friends6 10:53:05,60 1 00:23:06 Club Olijftak Maaseik
1589polska MC0058  
Algarve
Ryszard Sas4 10:53:05,70 1 00:23:06 Polonia
1590slovakia MC0627  
Rose
Team Zihlavnik3 10:53:06,10 1 00:23:06 Slovakia Club
1591czech republic MC1178  
Radhesjam
Team Familie Karas Antonin2 10:53:06,40 1 00:23:06 Czech Republic Club
1592rumania MC1263  
Spud
Team Pigeons360.com7 10:53:07,45 1 00:23:07 Romania
1593slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg34 10:53:07,95 1 00:23:08 Slovakia Club
1594huelva MC1921  
Manchita
Sergio Gómez Rodríguez9 10:53:08,00 1 00:23:08 Huelva
1595belgium MC0401  
Nikita
A. en C. Roels11 10:53:08,25 1 00:23:08 Belgium Club
1596germany MC1003  
Roberto
Team Schupp2 10:53:08,55 1 00:23:09 Schwaben-Allgäu Club
1597switzerland MC0437  
Holly Berry
Team Alp Race12 10:53:08,56 1 00:23:09 Suiza
1598rumania MC1347  
Martina
Team Pigeons360.com8 10:53:09,30 1 00:23:09 Romania
1599netherlands MC2340  
Petronella
Gerrit Knol3 10:53:10,25 1 00:23:10 Holland Pigeons Club
1600england MC0619  
Bam Bam
Team Coleman & Lawson3 10:53:10,55 1 00:23:11 RPRA (Pigeon Association)
1601belgium MC0309  
Michel
A. en C. Roels12 10:53:10,60 1 00:23:11 Belgium Club
1602slovenia MC1767  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha8 10:53:11,30 1 00:23:11 Slovenia Club
1603kuwait MC2557  
Bent 305
Team Aldahoum Loft3 10:53:11,35 1 00:23:11 Kuwait Club
1604netherlands MC1153  
Dapple Apple
J.T.E. Morsink4 10:53:11,65 1 00:23:12 Holland Pigeons Club
1605slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro3 10:53:11,80 1 00:23:12 Slovakia Club
1606slovakia MC0565  
Kiki
Team Kujanik3 10:53:13,10 1 00:23:13 Slovakia Club
1607slovakia MC0771  
Greg 373
Team Greg35 10:53:13,20 1 00:23:13 Slovakia Club
1608germany MC1129  
Yancy
Team B & G Racing Behrens-Greinert2 10:53:13,50 1 00:23:14 Germany Club
1609germany MC1459  
Laura
Fedoseev Vitalij7 10:53:14,00 1 00:23:14 Harsewinkel Club
1610bosnia herzegovina MC2398  
Jelena
Team Ivankovic & Jovovic5 10:53:14,85 1 00:23:15 Bosnia & Herzegovina Club
1611england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers6 10:53:15,55 1 00:23:16 RPRA (Pigeon Association)
1612england MC0193  
Stevie Wonder
S. Marsh7 10:53:15,56 1 00:23:16 RPRA (Pigeon Association)
1613denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen9 10:53:15,70 1 00:23:16 Denmark Club
1614netherlands MC0485  
Gandhy
Team Gebr. Vieberink5 10:53:15,90 1 00:23:16 Holland Pigeons Club
1615england MC0230  
Mandy
S. Marsh8 10:53:17,15 1 00:23:17 RPRA (Pigeon Association)
1616netherlands MC2333  
Marker 1
Team Dutch Quarantine & Vet Seru4 10:53:18,45 1 00:23:18 Holland Pigeons Club
1617belgium MC1870  
Destine To Be
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC16 10:53:19,45 1 00:23:19 Fondclub Herent
1618south africa MC0036  
Cherrio
Team Petrus van Eeden10 10:53:20,30 1 00:23:20 South Africa Club
1619asturias MC1052  
Asturcon
Team Dionisio & Pandiella8 10:53:22,65 1 00:23:23 R.C. Oviedo
1620germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann5 10:53:23,75 1 00:23:24 Oberfranken Club
1621netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap5 10:53:24,45 1 00:23:24 Holland Pigeons Club
1622hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs9 10:53:25,10 1 00:23:25 Hungary Pigeons Club
1623england MC0004  
Deneside Swift
Team Deneside Lofts6 10:53:25,25 1 00:23:25 RPRA (Pigeon Association)
1624england MC0198  
Jean
S. Marsh9 10:53:26,10 1 00:23:26 RPRA (Pigeon Association)
1625germany MC2174  
Costa
Matthias Sprang6 10:53:26,20 1 00:23:26 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1626wales MC1424  
Rudolf
Paul Bamford7 10:53:26,50 1 00:23:26 Wales Club
1627tenerife MC0378  
Arucas
Team Herrera y Jaime12 10:53:27,10 1 00:23:27 Adexe
1628czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek4 10:53:27,55 1 00:23:28 Czech Republic Club
1629germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang7 10:53:28,20 1 00:23:28 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1630rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa8 10:53:29,35 1 00:23:29 Romania
1631polska MC0493  
Margriet
Bogdan Mlynarczyk4 10:53:31,45 1 00:23:31 Polonia
1632belgium MC1823  
World Ace
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC17 10:53:32,15 1 00:23:32 Fondclub Herent
1633netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol4 10:53:32,95 1 00:23:33 Holland Pigeons Club
1634rumania MC1786  
Jenssen
Team Familia Bacalu18 10:53:33,50 1 00:23:34 Romania
1635slovakia MC0737  
Greg 466
Team Greg36 10:53:33,80 1 00:23:34 Slovakia Club
1636polska MC2396  
Keep A Going
Arkadiusz Buttner1 10:53:34,10 1 00:23:34 Polonia
1637belgium MC1442  
Marcus
Team Creemers & Zoon16 10:53:35,00 1 00:23:35 Club Olijftak Maaseik
1638england MC0256  
Deneside Sport
Team Deneside Lofts7 10:53:37,05 1 00:23:37 RPRA (Pigeon Association)
1639turkey MC2154  
Bosphorus
Metin Mehmet5 10:53:37,60 1 00:23:38 Turkey Flying Club
1640hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea19 10:53:37,95 1 00:23:38 Hungary Pigeons Club
1641england MC1477  
Pauls Terminator
Team Paul Smith Syndicate15 10:53:39,70 1 00:23:40 RPRA (Pigeon Association)
1642slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo2 10:53:40,25 1 00:23:40 Slovakia Club
1643slovakia MC0800  
Greg 858
Team Greg37 10:53:41,10 1 00:23:41 Slovakia Club
1644india MC1012  
Dhoni
Dream Team India Viki & Jos Thone5 10:53:41,25 1 00:23:41 Royal Pigeon Society India
1645czech republic MC0744  
Radhika
Team Familie Karas Antonin3 10:53:41,50 1 00:23:42 Czech Republic Club
1646slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg38 10:53:41,75 1 00:23:42 Slovakia Club
1647rumania MC1300  
Tenerife Boy
Class 8888 10:53:41,80 1 00:23:42 Romania
1648slovakia MC1080  
Gordon
Team Viglas JJM3 10:53:41,85 1 00:23:42 Slovakia Club
1649netherlands MC0527  
Bacuso
Team Gebr. Vieberink6 10:53:42,50 1 00:23:42 Holland Pigeons Club
1650germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle1 10:53:43,35 1 00:23:43 Germany Club
1651rumania MC1229  
Gepeto
Team Familia Bacalu19 10:53:44,45 1 00:23:44 Romania
1652belgium MC2308  
Red Lynn
Team Moors en Dochters4 10:53:44,55 1 00:23:45 Fondclub Lanaken
1653england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn4 10:53:45,05 1 00:23:45 RPRA (Pigeon Association)
1654belgium MC1113  
Martha's dream
Team Belgium's Finest8 10:53:45,40 1 00:23:45 Lembeek Club - Belgium
1655netherlands MC2485  
Canary 6
Team Klein Falckenborg9 10:53:46,45 1 00:23:46 Holland Pigeons Club
1656polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel4 10:53:47,20 1 00:23:47 Polonia
1657croatia MC2252  
Lady Croatia
Team Mate & Luka Culic1 10:53:50,10 1 00:23:50 Croatia Pigeon Club
1658slovakia MC1092  
Lubo
Chalupa Pavol2 10:53:50,85 1 00:23:51 Slovakia Club
1659england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys4 10:53:52,10 1 00:23:52 RPRA (Pigeon Association)
1660belgium MC0414  
De Frederik
Erik Masset2 10:53:53,25 1 00:23:53 Belgium Club
1661germany MC2508  
Ufo
Gabriel Valo4 10:53:54,45 1 00:23:54 Germany Club
1662belgium MC1446  
Its beer oclock
Team Buyl & Howells6 10:53:54,70 1 00:23:55 Denderbond Ninove
1663netherlands MC0354  
Amadeo
Team Twin Brothers Gelderland6 10:53:57,05 1 00:23:57 Holland Pigeons Club
1664germany MC0443  
Raleigh Boy
Paul-Heinz Wesjohann6 10:53:57,35 1 00:23:57 Oberfranken Club
1665gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon11 10:53:57,50 1 00:23:58 C.C. Iniciativa Isleña
1666portugal MC0810  
Rosinha
Manuel Antonio Guerreiro3 10:53:57,80 1 00:23:58 Loulé - Portugal
1667wales MC1602  
Mar
Paul Bamford8 10:53:58,20 1 00:23:58 Wales Club
1668england MC1586  
Molly
Andy Gregson4 10:53:59,90 1 00:24:00 RPRA (Pigeon Association)
1669belgium MC1432  
Natacha
Vincent Neirynck7 10:53:59,95 1 00:24:00 Fond Wallonie
1670netherlands MC0523  
Blue Magic
Team Hageman & Liplijn10 10:54:01,55 1 00:24:02 Holland Pigeons Club
1671czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek7 10:54:01,65 1 00:24:02 Czech Republic Club
1672england MC1784  
Illusion
Team Lanoak Lofts5 10:54:02,25 1 00:24:02 RPRA (Pigeon Association)
1673germany MC2353  
Advocate
Team Klaas & Sohn22 10:54:07,50 1 00:24:08 Rietberg Club
1674slovakia MC0844  
Greg 818
Team Greg39 10:54:11,20 1 00:24:11 Slovakia Club
1675ireland MC0082  
Highway Celtic Sputnik
Team Highway Lofts6 10:54:12,05 1 00:24:12 Irish Homing Union
1676denmark MC2459  
Jean Mylle
Team Preben & Bo4 10:54:13,35 1 00:24:13 Denmark Club
1677belgium MC0364  
Arona 412
Dirk Verstichelen7 10:54:13,50 1 00:24:14 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1678germany MC2081  
Wolfy
Team Klaas & Sohn23 10:54:14,85 1 00:24:15 Rietberg Club
1679croatia MC2389  
Dalmatian
Team Mate & Luka Culic2 10:54:14,85 1 00:24:15 Croatia Pigeon Club
1680turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer3 10:54:15,10 1 00:24:15 Turkey Flying Club
1681slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM4 10:54:17,20 1 00:24:17 Slovakia Club
1682italia MC2426  
Morgan
Renato Cantu16 10:54:17,30 1 00:24:17 Italia
1683polska MC2342  
Gilbert
Team Osko & Chwarzynski4 10:54:17,65 1 00:24:18 Polonia
1684wales MC2503  
boomerang 49
Team Tom & Gaynor6 10:54:18,50 1 00:24:18 Wales Club
1685tenerife MC1046  
Roby
Antonio Mesa Díaz1 10:54:18,55 1 00:24:19 C.C.Portuense
1686eeuu MC1232  
Niels
Team Patrick Sikorski Chicago2 10:54:18,95 1 00:24:19 USA
1687sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez13 10:54:20,70 1 00:24:21 ITALICENSE
1688netherlands MC2457  
Beaut
Team Poelman - Kap6 10:54:21,65 1 00:24:22 Holland Pigeons Club
1689alicante MC1772  
Samson
Team Pets at Home SL4 10:54:21,90 1 00:24:22 Alicante
1690kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead4 10:54:23,05 1 00:24:23 Kuwait Club
1691wales MC1598  
Atlantic Leader
Team Welsh Hopefuls11 10:54:24,25 1 00:24:24 Wales Club
1692hungary MC0761  
Lujza
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea20 10:54:25,25 1 00:24:25 Hungary Pigeons Club
1693rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com9 10:54:27,40 1 00:24:27 Romania
1694austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer4 10:54:27,55 1 00:24:28 VRV - Oberoesterreich
1695belgium MC0547  
T Koolwitje
Team Belgium's Finest9 10:54:27,95 1 00:24:28 Lembeek Club - Belgium
1696turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan7 10:54:28,20 1 00:24:28 Turkey Flying Club
1697europe MC0624  
South Dakota
Team Racing8 10:54:28,60 1 00:24:29 Club E.U.
1698polska MC0494  
Popeye
Jozef Borowiecki5 10:54:28,70 1 00:24:29 Polonia
1699ireland MC0151  
James Connolly
Team Yellowbelly4 10:54:31,25 1 00:24:31 Irish Homing Union
1700germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle2 10:54:31,60 1 00:24:32 Germany Club
1701england MC0213  
Blue Gem
S. Marsh10 10:54:32,00 1 00:24:32 RPRA (Pigeon Association)
1702polska MC1490  
Shira
Dariusz Skawinski25 10:54:33,20 1 00:24:33 Polonia
1703denmark MC2483  
Practicante
Henrik Meldgaard4 10:54:34,55 1 00:24:35 Denmark Club
1704belgium MC1455  
Kimi
Team Creemers & Zoon17 10:54:36,55 1 00:24:37 Club Olijftak Maaseik
1705slovakia MC0788  
Koko
Team Migo3 10:54:37,10 1 00:24:37 Slovakia Club
1706hungary MC1056  
Little Autumn 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert7 10:54:38,60 1 00:24:39 Hungary Pigeons Club
1707germany MC2100  
Long Lost
Team Preuben Derby4 10:54:39,10 1 00:24:39 Germany Club
1708gran canaria MC1339  
Yahvelius
Team Yahvé, Oliver & Fredy16 10:54:39,65 1 00:24:40 Club Los Socios
1709tenerife MC0730  
Bart
Team Achaman el Pincho2 10:54:39,75 1 00:24:40 Adexe
1710denmark MC2091  
Miss Ocean
Team Anita & Tage Gravesen10 10:54:40,00 1 00:24:40 Denmark Club
1711germany MC1922  
Touch Of Gold
Matthias Sprang8 10:54:41,75 1 00:24:42 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1712belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers4 10:54:42,65 1 00:24:43 Belgium Club
1713netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan16 10:54:42,65 1 00:24:43 Holland Pigeons Club
1714huelva MC1085  
Ro. Azul 06
Sergio Gómez Rodríguez10 10:54:44,40 1 00:24:44 Huelva
1715polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski9 10:54:45,65 1 00:24:46 Polonia
1716wales MC0774  
Rafi
Team Facebook UK Synd2 10:54:45,95 1 00:24:46 Wales Club
1717germany MC2128  
Odie
Team Klaas & Sohn24 10:54:46,00 1 00:24:46 Rietberg Club
1718germany MC0549  
Emily
Matthias Sprang9 10:54:47,70 1 00:24:48 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1719croatia MC0613  
Blade
Team Blazevic4 10:54:48,85 1 00:24:49 Croatia Pigeon Club
1720denmark MC2226  
Hip Hip Hoera
Team Brdr. Broebech3 10:54:50,45 1 00:24:50 Denmark Club
1721austria MC1271  
Liesi
Team Fuchs2 10:54:55,45 1 00:24:55 VRV - Oberoesterreich
1722polska MC0340  
Klaas
Team Stepniewski LKK4 10:54:57,45 1 00:24:57 Polonia
1723belgium MC1419  
Wout
Team Schaekers Brouns4 10:54:59,35 1 00:24:59 Fondclub Loft 24
1724slovakia MC1076  
Greg 309
Team Greg40 10:54:59,85 1 00:25:00 Slovakia Club
1725germany MC0455  
Eastern Promise
Team Volmer & Wilpers16 10:55:00,10 1 00:25:00 Münsterland
1726slovenia MC1802  
Filip
Team Sovic Barbara & Miha9 10:55:00,45 1 00:25:00 Slovenia Club
1727south africa MC0039  
Flying Star
Team Samuels Loft13 10:55:02,95 1 00:25:03 South Africa Club
1728italia MC2480  
Natalia
Renato Cantu17 10:55:06,35 1 00:25:06 Italia
1729denmark MC2307  
Black Boy
Team Soren og Tage3 10:55:06,65 1 00:25:07 Denmark Club
1730polska MC2338  
Isabeau
Team Ganski & Lewandowski4 10:55:07,95 1 00:25:08 Polonia
1731slovakia MC0569  
Mia
Team BRZY3 10:55:08,50 1 00:25:08 Slovakia Club
1732denmark MC2186  
Teide
Team M & C Hansen3 10:55:08,95 1 00:25:09 Denmark Club
1733netherlands MC0314  
Aafke
Team H. V. Venrooij8 10:55:09,20 1 00:25:09 Holland Pigeons Club
1734bulgaria MC2054  
Big Bertie
Team Valya & Rosen Dobrevi8 10:55:11,45 1 00:25:11 Bulgaria Club
1735polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski26 10:55:14,25 1 00:25:14 Polonia
1736wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk5 10:55:14,35 1 00:25:14 Wales Club
1737slovakia MC1022  
Oliver
Team Benak3 10:55:17,10 1 00:25:17 Slovakia Club
1738turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu11 10:55:20,80 1 00:25:21 Turkey Flying Club
1739south africa MC0024  
Calefus
Team Petrus van Eeden11 10:55:22,90 1 00:25:23 South Africa Club
1740denmark MC2191  
Brandy
Team Henriksen3 10:55:22,95 1 00:25:23 Denmark Club
1741netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer10 10:55:23,60 1 00:25:24 Holland Pigeons Club
1742hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 10:55:24,15 1 00:25:24 Hungary Pigeons Club
1743germany MC0347  
Goku
Matthias Sprang10 10:55:24,50 1 00:25:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1744england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile7 10:55:26,50 1 00:25:26 RPRA (Pigeon Association)
1745belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon18 10:55:27,35 1 00:25:27 Club Olijftak Maaseik
1746netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan17 10:55:28,00 1 00:25:28 Holland Pigeons Club
1747denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland2 10:55:28,05 1 00:25:28 Denmark Club
1748england MC1511  
Luisa
Team T. Marian & L. Mosquera5 10:55:29,00 1 00:25:29 RPRA (Pigeon Association)
1749wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls12 10:55:29,10 1 00:25:29 Wales Club
1750hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony4 10:55:32,00 1 00:25:32 Hungary Pigeons Club
1751wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls13 10:55:32,05 1 00:25:32 Wales Club
1752italia MC2194  
Tiny
Giuseppe Patti7 10:55:32,25 1 00:25:32 Italia
1753italia MC2112  
Roger
Renato Cantu18 10:55:32,30 1 00:25:32 Italia
1754wales MC2215  
Dont know why
Team Bargoed Boys1 10:55:32,50 1 00:25:32 Wales Club
1755germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn25 10:55:33,05 1 00:25:33 Rietberg Club
1756polska MC0931  
Stable Time
Grzegorz Szymanski10 10:55:33,30 1 00:25:33 Polonia
1757germany MC2058  
Mavtastik
Matthias Sprang11 10:55:34,05 1 00:25:34 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1758galicia MC0010  
Claribel
Víctor Manuel Gómez Rodriguez4 10:55:36,30 1 00:25:36 MARIÑAS ALTAS
1759germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers17 10:55:38,50 1 00:25:38 Münsterland
1760polska MC1948  
Artfull
Andrzej Jankowski13 10:55:38,75 1 00:25:39 Polonia
1761eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo2 10:55:38,80 1 00:25:39 USA
1762england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate16 10:55:38,90 1 00:25:39 RPRA (Pigeon Association)
1763belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC18 10:55:39,70 1 00:25:40 Fondclub Herent
1764slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko2 10:55:41,25 1 00:25:41 Slovakia Club
1765england MC1633  
Peaky Blinder
Team W and S Sweet4 10:55:41,50 1 00:25:42 RPRA (Pigeon Association)
1766netherlands MC0910  
Davidson
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink5 10:55:42,50 1 00:25:42 Holland Pigeons Club
1767belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing16 10:55:42,80 1 00:25:43 Club Olijftak Maaseik
1768england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet5 10:55:44,45 1 00:25:44 RPRA (Pigeon Association)
1769germany MC2324  
ámbar
Team Klaas & Sohn26 10:55:45,65 1 00:25:46 Rietberg Club
1770polska MC0904  
Foster
Krzysztof Lepuch4 10:55:45,70 1 00:25:46 Polonia
1771england MC1526  
Juile
Team I dont know5 10:55:46,00 1 00:25:46 RPRA (Pigeon Association)
1772england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters3 10:55:46,50 1 00:25:46 RPRA (Pigeon Association)
1773alicante MC1476  
Paniks Choice
Team Pets at Home SL5 10:55:46,95 1 00:25:47 Alicante
1774czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal7 10:55:48,75 1 00:25:49 Czech Republic Club
1775england MC0237  
Dilbert
Andrei Antoce4 10:55:49,10 1 00:25:49 RPRA (Pigeon Association)
1776hungary MC0583  
Multicolored
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 10:55:50,30 1 00:25:50 Hungary Pigeons Club
1777netherlands MC1169  
Norma
Team Hooymans9 10:55:51,40 1 00:25:51 Holland Pigeons Club
1778germany MC2121  
Lost Bronco
Team Schnellin5 10:55:51,95 1 00:25:52 Sachsen Club
1779wales MC1920  
Mata
Team Welsh Supreme Lofts4 10:55:52,00 1 00:25:52 Wales Club
1780polska MC0978  
Packy
Lukasz Sprycha13 10:55:53,15 1 00:25:53 Polonia
1781england MC1849  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate17 10:55:54,60 1 00:25:55 RPRA (Pigeon Association)
1782netherlands MC0261  
Crystal
Team John Rimmelzwaan18 10:55:58,75 1 00:25:59 Holland Pigeons Club
1783bahrain MC2586  
Kuwait Aleez 4
A. Hameed Khadim1 10:55:58,85 1 00:25:59 Bahrain Pigeon Union
1784rumania MC1238  
Mamy
Team Pigeons360.com10 10:56:00,05 1 00:26:00 Romania
1785kuwait MC2583  
Eakht Alrahya
Bader Aldahoum3 10:56:00,75 1 00:26:01 Kuwait Club
1786polska MC2025  
Marshmello
Dariusz Skawinski27 10:56:01,45 1 00:26:01 Polonia
1787austria MC0858  
Christian
Michael Rudorfer4 10:56:01,55 1 00:26:02 Club Austria
1788polska MC0473  
Fiocco
Aleksander Golofit8 10:56:01,85 1 00:26:02 Polonia
1789denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland3 10:56:03,35 1 00:26:03 Denmark Club
1790slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi4 10:56:05,50 1 00:26:06 Slovenia Club
1791netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap7 10:56:07,00 1 00:26:07 Holland Pigeons Club
1792belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione4 10:56:07,20 1 00:26:07 Fondclub Eeklo - Ramillies
1793germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz5 10:56:07,75 1 00:26:08 Germany Club
1794asturias MC0616  
Skindy
Team Dionisio & Pandiella9 10:56:08,65 1 00:26:09 R.C. Oviedo
1795slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea12 10:56:08,80 1 00:26:09 Slovakia Club
1796belgium MC0395  
Wesley
Team Thone, Vierendeels & Thione5 10:56:08,85 1 00:26:09 Fondclub Eeklo - Ramillies
1797norway MC1250  
Hana
Iuliu Balint4 10:56:09,05 1 00:26:09 Norge Racing Pigeon Club
1798austria MC2488  
Anthony J.1
Ferenc Butyka2 10:56:09,70 1 00:26:10 VRV - Oberoesterreich
1799germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers7 10:56:10,00 1 00:26:10 Münsterland
1800czech republic MC0738  
Lenka
Team Svoboda & Lekes4 10:56:10,50 1 00:26:10 Czech Republic Club
1801slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I2 10:56:12,05 1 00:26:12 Slovakia Club
1802italia MC2335  
Indira
Renato Cantu19 10:56:12,40 1 00:26:12 Italia
1803slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg41 10:56:12,90 1 00:26:13 Slovakia Club
1804slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg42 10:56:13,80 1 00:26:14 Slovakia Club
1805rumania MC1796  
Lombard
Hanus Vasile9 10:56:13,90 1 00:26:14 Romania
1806polska MC2167  
Polish Pride 44
Team Polish Pride7 10:56:14,70 1 00:26:15 Polonia
1807polska MC0865  
Black Korti
Grzegorz Szymanski11 10:56:14,90 1 00:26:15 Polonia
1808netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo6 10:56:15,65 1 00:26:16 Holland Pigeons Club
1809polska MC2351  
Polish Pride 55
Team Polish Pride8 10:56:16,40 1 00:26:16 Polonia
1810italia MC2449  
Celine P
Team Ghiacci & Celli7 10:56:16,50 1 00:26:16 Italia
1811portugal MC1090  
Joaninha
Manuel Antonio Guerreiro4 10:56:17,15 1 00:26:17 Loulé - Portugal
1812croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family3 10:56:20,10 1 00:26:20 Croatia Pigeon Club
1813ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts7 10:56:20,35 1 00:26:20 Irish Homing Union
1814kuwait MC2566  
Hailsham Denman
Naje Ead5 10:56:20,50 1 00:26:20 Kuwait Club
1815england MC0115  
King Waggy
Team Trainspotters4 10:56:24,05 1 00:26:24 RPRA (Pigeon Association)
1816england MC0864  
Angie
Team Downclose Lofts4 10:56:24,65 1 00:26:25 RPRA (Pigeon Association)
1817england MC1694  
Pauls Magic
Team Paul Smith Syndicate18 10:56:25,00 1 00:26:25 RPRA (Pigeon Association)
1818netherlands MC0442  
Legacy
Team Hageman & Liplijn11 10:56:25,55 1 00:26:26 Holland Pigeons Club
1819slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin3 10:56:26,75 1 00:26:27 Slovakia Club
1820germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler4 10:56:30,25 1 00:26:30 Germany Club
1821belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC19 10:56:30,30 1 00:26:30 Fondclub Herent
1822germany MC2312  
Sabine
Team Schnellin6 10:56:30,30 1 00:26:30 Sachsen Club
1823germany MC0356  
Blockbuster
Team Aa. Perle3 10:56:31,90 1 00:26:32 Germany Club
1824belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels13 10:56:32,30 1 00:26:32 Belgium Club
1825gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy17 10:56:32,45 1 00:26:32 Club Los Socios
1826sweden MC2422  
Flighter
Team A & T Swe3 10:56:32,70 1 00:26:33 Sweden Club
1827hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert8 10:56:32,80 1 00:26:33 Hungary Pigeons Club
1828polska MC0428  
Güero
Bogdan Mlynarczyk5 10:56:32,85 1 00:26:33 Polonia
1829slovakia MC0602  
Krom
Ivan Blasko3 10:56:33,60 1 00:26:34 Slovakia Club
1830netherlands MC0094  
Atlas
E. van Aalten3 10:56:33,85 1 00:26:34 Holland Pigeons Club
1831germany MC2468  
Total Force
Team Wantia & Hollekamp4 10:56:35,05 1 00:26:35 Germany Club
1832netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek3 10:56:35,20 1 00:26:35 Holland Pigeons Club
1833turkey MC1728  
Karakurt
Karakurt Koroglu3 10:56:36,55 1 00:26:37 Turkey Flying Club
1834wales MC0262  
Gaynors Pride
Team Welsh Hopefuls14 10:56:38,65 1 00:26:39 Wales Club
1835rumania MC2529  
Joker
Pacleanu Sorin3 10:56:39,00 1 00:26:39 Romania
1836kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed4 10:56:40,15 1 00:26:40 Kuwait Club
1837england MC1614  
Pauls Wonder
Team Paul Smith Syndicate19 10:56:40,30 1 00:26:40 RPRA (Pigeon Association)
1838netherlands MC0975  
Drankneus
Team Van der Heide - Napoleon8 10:56:40,65 1 00:26:41 Holland Pigeons Club
1839gran canaria MC1181  
Odalia
Team Yahvé, Oliver & Fredy18 10:56:40,70 1 00:26:41 Club Los Socios
1840eeuu MC0617  
Well Noted
Team Chilangos Loft1 10:56:41,40 1 00:26:41 USA
1841czech republic MC0828  
Pumpido
Team Rottovi Wendy & Frantisek5 10:56:42,30 1 00:26:42 Czech Republic Club
1842belgium MC1643  
Paula
Team Segers & Coppens3 10:56:44,20 1 00:26:44 Denderbond Ninove
1843belgium MC0961  
Lionel Messi
Team Camps & Geraerts Erwin4 10:56:44,60 1 00:26:45 Belgium Club
1844netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan19 10:56:44,70 1 00:26:45 Holland Pigeons Club
1845denmark MC2227  
Saseline
Team Anita & Tage Gravesen11 10:56:45,00 1 00:26:45 Denmark Club
1846czech republic MC0830  
Cech
Team Rottovi Wendy & Frantisek6 10:56:45,10 1 00:26:45 Czech Republic Club
1847rumania MC1247  
Gabriel
Florentin Chirita4 10:56:45,20 1 00:26:45 Romania
1848rumania MC1322  
Mihaela
Florentin Chirita5 10:56:46,00 1 00:26:46 Romania
1849eeuu MC2059  
Buftea
Julio C. Ramírez3 10:56:46,10 1 00:26:46 USA
1850germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers18 10:56:46,30 1 00:26:46 Münsterland
1851polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny13 10:56:46,45 1 00:26:46 Polonia
1852south africa MC0044  
Bass
Team Petrus van Eeden12 10:56:46,70 1 00:26:47 South Africa Club
1853kuwait MC2560  
Eakht Almqardlah
Nawaf Aldahoum4 10:56:47,30 1 00:26:47 Kuwait Club
1854netherlands MC0243  
Skipes
Team John Rimmelzwaan20 10:56:47,70 1 00:26:48 Holland Pigeons Club
1855netherlands MC0898  
Blauwneus
Team Van der Heide - Napoleon9 10:56:47,75 1 00:26:48 Holland Pigeons Club
1856turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram4 10:56:48,75 1 00:26:49 Turkey Flying Club
1857germany MC1912  
Willy 2017
Team Volmer & Wilpers19 10:56:49,25 1 00:26:49 Münsterland
1858netherlands MC0987  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon10 10:56:50,05 1 00:26:50 Holland Pigeons Club
1859czech republic MC1036  
Krutas Harry
Team Bouchal8 10:56:50,15 1 00:26:50 Czech Republic Club
1860gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon12 10:56:50,60 1 00:26:51 C.C. Iniciativa Isleña
1861switzerland MC0348  
Shonna
Team Alp Race13 10:56:51,25 1 00:26:51 Suiza
1862germany MC0475  
Jacoby
Team Bergmannsgluck1 10:56:51,30 1 00:26:51 Germany Club
1863norway MC1337  
Xenia
Iuliu Balint5 10:56:53,10 1 00:26:53 Norge Racing Pigeon Club
1864netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft20 10:56:53,55 1 00:26:54 Holland Pigeons Club
1865eeuu MC0254  
Floyds Boy
Robert Longid5 10:56:53,75 1 00:26:54 USA
1866germany MC2300  
Ayrton
Team Klaas & Sohn27 10:56:53,75 1 00:26:54 Rietberg Club
1867wales MC0188  
Jack
Team Men of Gwent8 10:56:54,05 1 00:26:54 Wales Club
1868europe MC1901  
Hot shot
Team Racing9 10:56:54,10 1 00:26:54 Club E.U.
1869belgium MC2022  
Goldyrambo
Team Segers & Coppens4 10:56:56,50 1 00:26:56 Denderbond Ninove
1870hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea21 10:56:56,51 1 00:26:57 Hungary Pigeons Club
1871polska MC2057  
Remo
Team Ganski & Lewandowski5 10:56:56,65 1 00:26:57 Polonia
1872hungary MC0820  
Queen
Horvath Szabolcs5 10:56:57,70 1 00:26:58 Hungary Pigeons Club
1873germany MC0329  
Safiro
Team Zumdiek8 10:56:57,70 1 00:26:58 Germany Club
1874netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink9 10:56:58,30 1 00:26:58 Holland Pigeons Club
1875belgium MC1454  
PEC 267
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC20 10:56:59,10 1 00:26:59 Fondclub Herent
1876scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie11 10:56:59,11 1 00:26:59 Scottish Homing Union
1877polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof7 10:56:59,25 1 00:26:59 Polonia
1878belgium MC1647  
Podiumpigeons VD Velde 73
Team Podiumpigeons3 10:56:59,85 1 00:27:00 Land van Aalst
1879rumania MC1338  
Adina
Florin Scutaru10 10:57:00,50 1 00:27:00 Romania
1880tenerife MC1358  
Cholo
Team Montiel & Sicilia & Vahillo4 10:57:01,60 1 00:27:02 GRAN FONDO
1881slovakia MC1150  
Greg 849
Team Greg43 10:57:02,25 1 00:27:02 Slovakia Club
1882austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer5 10:57:02,26 1 00:27:02 VRV - Oberoesterreich
1883netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn12 10:57:02,30 1 00:27:02 Holland Pigeons Club
1884netherlands MC0985  
Hot Sun
Team One Loft21 10:57:03,30 1 00:27:03 Holland Pigeons Club
1885switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race14 10:57:03,90 1 00:27:04 Suiza
1886belgium MC1919  
Blauwe Haas
Team Loft Marina4 10:57:04,30 1 00:27:04 Belgium Club
1887bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji4 10:57:05,10 1 00:27:05 Bahrain Pigeon Union
1888england MC1431  
Megs Marvel
Team Fev Flyers7 10:57:05,35 1 00:27:05 RPRA (Pigeon Association)
1889fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 10:57:06,80 1 00:27:07 Gran Tarajal
1890czech republic MC0594  
Traktorista
Team Bouchal9 10:57:07,35 1 00:27:07 Czech Republic Club
1891belgium MC0297  
Arona 022
Dirk Verstichelen8 10:57:07,75 1 00:27:08 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1892slovakia MC0609  
Petra
Team Van Helsing & Tomaska3 10:57:08,75 1 00:27:09 Slovakia Club
1893south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft14 10:57:08,85 1 00:27:09 South Africa Club
1894mexico MC1807  
Sewal
Armando Soto Racing Pigeon Loft1 10:57:09,85 1 00:27:10 Mexico
1895rumania MC1588  
Bak 036
Marius Iulian Sepciuc9 10:57:11,75 1 00:27:12 Romania
1896austria MC1768  
Marky
Benjamin Neag25 10:57:12,20 1 00:27:12 Club Austria
1897slovakia MC1053  
Greg 085
Team Greg44 10:57:12,30 1 00:27:12 Slovakia Club
1898czech republic MC1220  
Gagi-Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 10:57:13,15 1 00:27:13 Czech Republic Club
1899austria MC1757  
Canan
Benjamin Neag26 10:57:13,70 1 00:27:14 Club Austria
1900hungary MC0570  
Little Ermerveen 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert9 10:57:14,25 1 00:27:14 Hungary Pigeons Club
1901south africa MC0012  
Edda
Team Petrus van Eeden13 10:57:14,60 1 00:27:15 South Africa Club
1902austria MC1759  
B & B 9
Team Bliege & Benjamin9 10:57:14,75 1 00:27:15 Club Austria
1903belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co3 10:57:15,10 1 00:27:15 Belgium Club
1904belgium MC1421  
Red Arona
Team Coloured Pigeons1 10:57:16,10 1 00:27:16 Fond Wallonie
1905netherlands MC1776  
The 877
Team Pigeons 4 racing1 10:57:16,95 1 00:27:17 Holland Pigeons Club
1906polska MC2414  
Legs
Team Osko & Chwarzynski5 10:57:18,30 1 00:27:18 Polonia
1907england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills5 10:57:18,75 1 00:27:19 RPRA (Pigeon Association)
1908rumania MC1236  
Tesla
Team Bogdan & Tudor7 10:57:19,00 1 00:27:19 Romania
1909switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race15 10:57:19,55 1 00:27:20 Suiza
1910belgium MC0412  
Easy
Team Hok Severs1 10:57:21,65 1 00:27:22 Belgium Club
1911slovakia MC1149  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea13 10:57:21,75 1 00:27:22 Slovakia Club
1912germany MC0534  
Letsgo For Fun
Paul-Heinz Wesjohann7 10:57:23,65 1 00:27:24 Oberfranken Club
1913belgium MC0315  
Kittel
Team Bruninx Roger & Co4 10:57:24,85 1 00:27:25 Belgium Club
1914netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn13 10:57:25,35 1 00:27:25 Holland Pigeons Club
1915wales MC0236  
Boomerang 65
Team Tom & Gaynor7 10:57:26,05 1 00:27:26 Wales Club
1916belgium MC1417  
PEC 295
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC21 10:57:26,35 1 00:27:26 Fondclub Herent
1917cordoba MC0074  
Capote
Dámaso Melero10 10:57:28,40 1 00:27:28 Malagüeño
1918netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo7 10:57:29,85 1 00:27:30 Holland Pigeons Club
1919hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 10:57:30,85 1 00:27:31 Hungary Pigeons Club
1920wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor8 10:57:31,70 1 00:27:32 Wales Club
1921denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard5 10:57:34,45 1 00:27:34 Denmark Club
1922belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC22 10:57:35,35 1 00:27:35 Fondclub Herent
1923europe MC0486  
Wolfsblut
Team Racing10 10:57:35,36 1 00:27:35 Club E.U.
1924tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González5 10:57:36,95 1 00:27:37 Abona Sur
1925hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert10 10:57:36,95 1 00:27:37 Hungary Pigeons Club
1926south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden14 10:57:39,80 1 00:27:40 South Africa Club
1927belgium MC2049  
LPS 17-35
Team Leyen-Paloma-Segers Racing17 10:57:40,30 1 00:27:40 Club Olijftak Maaseik
1928wales MC1663  
Dawns Delight
Team Welsh Hopefuls15 10:57:41,20 1 00:27:41 Wales Club
1929italia MC2152  
Chiara
Renato Cantu20 10:57:41,70 1 00:27:42 Italia
1930south africa MC0061  
Nasha
Team Petrus van Eeden15 10:57:43,40 1 00:27:43 South Africa Club
1931cordoba MC0033  
La Guita
Dámaso Melero11 10:57:43,45 1 00:27:43 Malagüeño
1932switzerland MC0451  
Dylan
Team Alp Race16 10:57:43,65 1 00:27:44 Suiza
1933polska MC2328  
Arroba
Sylwester Ostapiuk2 10:57:44,30 1 00:27:44 Polonia
1934belgium MC0411  
Golden Flame
Roger Mertens15 10:57:44,85 1 00:27:45 Fond Wallonie
1935south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden16 10:57:45,50 1 00:27:46 South Africa Club
1936turkey MC1985  
Recep 289
Team Emin-Recep Bayramoglu12 10:57:45,90 1 00:27:46 Turkey Flying Club
1937germany MC1008  
Santi
Team B & G Racing Behrens-Greinert3 10:57:46,20 1 00:27:46 Germany Club
1938rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul2 10:57:46,75 1 00:27:47 Romania
1939kuwait MC2579  
Kuwait 3
Thamer Rashed5 10:57:46,85 1 00:27:47 Kuwait Club
1940england MC2031  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate20 10:57:48,55 1 00:27:49 RPRA (Pigeon Association)
1941netherlands MC0902  
Killy
J.T.E. Morsink5 10:57:48,65 1 00:27:49 Holland Pigeons Club
1942germany MC1010  
Prange Ass
Bernhard Bulten4 10:57:49,40 1 00:27:49 Germany Club
1943scotland MC1611  
Little Angel 2
William Donachie12 10:57:51,45 1 00:27:51 Scottish Homing Union
1944germany MC1874  
Beata
Fedoseev Vitalij8 10:57:51,46 1 00:27:51 Harsewinkel Club
1945netherlands MC0148  
Colman
Caspar Lurvink10 10:57:52,30 1 00:27:52 Holland Pigeons Club
1946hungary MC1035  
Jana
Team Bajnoczi Gabor1 10:57:53,00 1 00:27:53 Hungary Pigeons Club
1947croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family4 10:57:54,65 1 00:27:55 Croatia Pigeon Club
1948belgium MC1411  
Podiumpigeons VD VELDE 68
Team Podiumpigeons4 10:57:55,70 1 00:27:56 Land van Aalst
1949hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs10 10:57:56,05 1 00:27:56 Hungary Pigeons Club
1950belgium MC1416  
LPS 17-14
Team Leyen-Paloma-Segers Racing18 10:57:56,30 1 00:27:56 Club Olijftak Maaseik
1951hungary MC0691  
Lujzi
Jozsef Kovacs11 10:57:56,65 1 00:27:57 Hungary Pigeons Club
1952belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells7 10:57:57,80 1 00:27:58 Denderbond Ninove
1953slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg45 10:57:58,35 1 00:27:58 Slovakia Club
1954eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 10:57:58,40 1 00:27:58 USA
1955belgium MC1382  
LPS 17-11
Team Leyen-Paloma-Segers Racing19 10:57:58,80 1 00:27:59 Club Olijftak Maaseik
1956europe MC0695  
Ema
Team Racing11 10:57:59,40 1 00:27:59 Club E.U.
1957turkey MC1795  
Emin 236
Team Emin-Recep Bayramoglu13 10:57:59,50 1 00:28:00 Turkey Flying Club
1958netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan21 10:58:00,35 1 00:28:00 Holland Pigeons Club
1959hungary MC2125  
Princes
Team Pinter Pigeon2 10:58:00,80 1 00:28:01 Hungary Pigeons Club
1960india MC1104  
Indian Gold
Dream Team India Viki5 10:58:01,15 1 00:28:01 Royal Pigeon Society India
1961netherlands MC2364  
Frysian Navigator
Sjaak Buwalda14 10:58:02,50 1 00:28:02 Holland Pigeons Club
1962germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann8 10:58:02,55 1 00:28:03 Oberfranken Club
1963germany MC1160  
Mia
Walter Agler2 10:58:02,56 1 00:28:03 Oberbayern Club
1964sevilla MC1484  
Arcadia
Francisco Gutiérrez14 10:58:02,95 1 00:28:03 ITALICENSE
1965netherlands MC1875  
The 862
Team Pigeons 4 racing2 10:58:04,45 1 00:28:04 Holland Pigeons Club
1966england MC1516  
Andra
Danut Lucescu5 10:58:04,75 1 00:28:05 RPRA (Pigeon Association)
1967polska MC1518  
Emmely
Dariusz Skawinski28 10:58:05,30 1 00:28:05 Polonia
1968tenerife MC1389  
Toni
Team Achaman el Pincho3 10:58:05,60 1 00:28:06 Adexe
1969wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts4 10:58:07,10 1 00:28:07 Wales Club
1970germany MC0870  
Scented Royal
Team Schupp3 10:58:07,75 1 00:28:08 Schwaben-Allgäu Club
1971denmark MC2211  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen12 10:58:10,20 1 00:28:10 Denmark Club
1972denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen13 10:58:11,15 1 00:28:11 Denmark Club
1973gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon13 10:58:12,05 1 00:28:12 C.C. Iniciativa Isleña
1974polska MC1900  
Urban Cowgirl
Dariusz Skawinski29 10:58:12,45 1 00:28:12 Polonia
1975india MC0966  
MGR
Dream Team India Viki & Hugo3 10:58:14,15 1 00:28:14 Royal Pigeon Society India
1976england MC1607  
Thomass girl
Team Warnes & Smith5 10:58:15,25 1 00:28:15 RPRA (Pigeon Association)
1977rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah9 10:58:16,90 1 00:28:17 Romania
1978austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer6 10:58:17,65 1 00:28:18 VRV - Oberoesterreich
1979germany MC0456  
Storm Cloud
Team SG Röhlig & Bukowski2 10:58:18,60 1 00:28:19 Vogtland Club
1980slovakia MC0834  
Geroj
Team Svoren Juraj & Lucia2 10:58:18,70 1 00:28:19 Slovakia Club
1981bahrain MC2568  
Kuwait Aleez 2
A. Hameed Khadim2 10:58:19,50 1 00:28:20 Bahrain Pigeon Union
1982europe MC1806  
Meryem-Erbil
Team Racing12 10:58:20,00 1 00:28:20 Club E.U.
1983belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC23 10:58:20,60 1 00:28:21 Fondclub Herent
1984polska MC0509  
Wind Of Changes
Team Stepniewski LKK5 10:58:21,10 1 00:28:21 Polonia
1985netherlands MC0222  
Golda
Team di Roberto4 10:58:21,55 1 00:28:22 Holland Pigeons Club
1986polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa4 10:58:22,00 1 00:28:22 Polonia
1987rumania MC1984  
Abelardo
Dobre Razvan4 10:58:22,80 1 00:28:23 Romania
1988belgium MC0867  
Yana
Team Kempische duif Bree7 10:58:23,10 1 00:28:23 Belgium Club
1989germany MC0332  
Pallas
Team Zumdiek9 10:58:23,70 1 00:28:24 Germany Club
1990baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs2 10:58:25,40 1 00:28:25 C.C.Ciutadella
1991rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan5 10:58:26,10 1 00:28:26 Romania
1992ireland MC0149  
Highway Celtic Missile
Team Highway Lofts8 10:58:26,35 1 00:28:26 Irish Homing Union
1993england MC0538  
Alberto
Team Mambo Boys5 10:58:26,40 1 00:28:26 RPRA (Pigeon Association)
1994belgium MC1933  
PEC 216
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC24 10:58:27,45 1 00:28:27 Fondclub Herent
1995slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro4 10:58:29,85 1 00:28:30 Slovakia Club
1996slovakia MC0821  
Peter 437
Team Evin Peter & Noemi10 10:58:30,55 1 00:28:31 Slovakia Club
1997turkey MC1978  
Ramo
Team Baris-Yakup-Ramo5 10:58:30,55 1 00:28:31 Turkey Flying Club
1998netherlands MC1911  
The 878
Team Pigeons 4 racing3 10:58:32,00 1 00:28:32 Holland Pigeons Club
1999germany MC1960  
Blood
Team Volmer & Levers8 10:58:33,95 1 00:28:34 Münsterland
2000india MC2261  
J. Jayalalita
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee5 10:58:34,25 1 00:28:34 Royal Pigeon Society India
2001hungary MC1161  
Pisti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea22 10:58:35,25 1 00:28:35 Hungary Pigeons Club
2002hungary MC0852  
Meme
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea23 10:58:37,45 1 00:28:37 Hungary Pigeons Club
2003polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling8 10:58:39,90 1 00:28:40 Polonia
2004belgium MC1707  
Zwarte Apola
Team Loft Marina5 10:58:40,80 1 00:28:41 Belgium Club
2005netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft22 10:58:41,85 1 00:28:42 Holland Pigeons Club
2006germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann9 10:58:42,35 1 00:28:42 Oberfranken Club
2007