Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 7

 2155
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Germany
Team Fam. Flonta

 

 

 

 

  Race information:  
  Date jueves, 11 de enero de 2018 Distance 30  
  Liberation time 11:00:00 Weather Sun and Clouds  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 18 Km/h  
  Pigeons sent 2.221 % Arrivals 97,02 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta1 11:29:28,90 1 00:29:29 Germany Club
2netherlands MC2199  
Canary 9
Team Klein Falckenborg1 11:29:33,60 1 00:29:34 Holland Pigeons Club
3hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:29:33,70 1 00:29:34 Hungary Pigeons Club
4austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 11:29:33,80 1 00:29:34 Club Austria
5england MC0267  
Bettys No.1
Team Murray & Mills1 11:29:33,95 1 00:29:34 RPRA (Pigeon Association)
6italia MC2213  
Brian
Renato Cantu1 11:29:34,25 1 00:29:34 Italia
7italia MC2158  
Bucks Bid
Team Ghiacci & Celli1 11:29:35,25 1 00:29:35 Italia
8netherlands MC0507  
Raket
Team Hageman & Liplijn1 11:29:36,05 1 00:29:36 Holland Pigeons Club
9italia MC2194  
Tiny
Giuseppe Patti1 11:29:37,10 1 00:29:37 Italia
10netherlands MC2419  
Canary 3
Team Klein Falckenborg2 11:29:37,55 1 00:29:38 Holland Pigeons Club
11belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 11:29:37,56 1 00:29:38 Club Olijftak Maaseik
12india MC2329  
Ajith
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:29:37,70 1 00:29:38 Royal Pigeon Society India
13germany MC0508  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube1 11:29:37,80 1 00:29:38 Germany Club
14hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:29:38,65 1 00:29:39 Hungary Pigeons Club
15rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu1 11:29:41,25 1 00:29:41 Romania
16england MC0274  
Avocet Red 48
Nick Bradford1 11:29:41,80 1 00:29:42 RPRA (Pigeon Association)
17rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com1 11:29:42,30 1 00:29:42 Romania
18polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski1 11:29:43,25 1 00:29:43 Polonia
19germany MC0429  
Top Shelf
Team Volmer & Wilpers1 11:29:43,30 1 00:29:43 Münsterland
20netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:29:46,00 1 00:29:46 Holland Pigeons Club
21switzerland MC0425  
Super 47
Team Alp Race1 11:29:46,30 1 00:29:46 Suiza
22austria MC1314  
DYKY
Benjamin Neag1 11:29:46,35 1 00:29:46 Club Austria
23turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan1 11:29:46,70 1 00:29:47 Turkey Flying Club
24england MC1808  
Casper
Team Wilton & Son1 11:29:47,05 1 00:29:47 RPRA (Pigeon Association)
25netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg3 11:29:47,30 1 00:29:47 Holland Pigeons Club
26wales MC1573  
Up-Up Away
Team WNFC Winners 20171 11:29:47,55 1 00:29:48 Wales Club
27india MC0882  
Indian Diamond
Dream Team India Viki1 11:29:47,60 1 00:29:48 Royal Pigeon Society India
28croatia MC0754  
Dubrovnik best
Denis Culic1 11:29:48,30 1 00:29:48 Croatia Pigeon Club
29cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero1 11:29:48,35 1 00:29:48 Malagüeño
30austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin1 11:29:48,40 1 00:29:48 Club Austria
31south africa MC0022  
Elis Star
Team Petrus van Eeden1 11:29:49,05 1 00:29:49 South Africa Club
32italia MC2223  
Tamara
Renato Cantu2 11:29:49,35 1 00:29:49 Italia
33germany MC0353  
Minnas Girl
Team Volmer & Wilpers2 11:29:49,45 1 00:29:49 Münsterland
34scotland MC0278  
Big Yin
William Donachie1 11:29:49,55 1 00:29:50 Scottish Homing Union
35south africa MC0044  
Bass
Team Petrus van Eeden2 11:29:50,05 1 00:29:50 South Africa Club
36slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:29:51,60 1 00:29:52 Slovakia Club
37netherlands MC0970  
Tiffany
Team Boekelo1 11:29:52,25 1 00:29:52 Holland Pigeons Club
38denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen1 11:29:52,55 1 00:29:53 Denmark Club
39germany MC0907  
Trinkie Treasure
Team SG Gebr. Reinhard1 11:29:52,65 1 00:29:53 Lahntal Club
40rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu1 11:29:52,70 1 00:29:53 Romania
41switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi1 11:29:53,40 1 00:29:53 Suiza
42slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg1 11:29:53,45 1 00:29:53 Slovakia Club
43czech republic MC0702  
Anicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:29:54,40 1 00:29:54 Czech Republic Club
44germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta2 11:29:54,45 1 00:29:54 Germany Club
45italia MC2275  
Camiseta
Team Ghiacci & Celli2 11:29:54,85 1 00:29:55 Italia
46england MC1555  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate1 11:29:55,05 1 00:29:55 RPRA (Pigeon Association)
47croatia MC0848  
Velebit
Miljenko Blazevic1 11:29:55,25 1 00:29:55 Croatia Pigeon Club
48netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:29:55,40 1 00:29:55 Holland Pigeons Club
49belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree1 11:29:55,50 1 00:29:56 Belgium Club
50turkey MC1980  
Piroz
Mahmut Tas1 11:29:55,70 1 00:29:56 Turkey Flying Club
51slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 11:29:55,95 1 00:29:56 Slovakia Club
52germany MC2310  
Wind
Team Klaas & Sohn1 11:29:56,55 1 00:29:57 Rietberg Club
53hungary MC2301  
European Lass
Team Pinter Pigeon1 11:29:56,55 1 00:29:57 Hungary Pigeons Club
54south africa MC0081  
Rasied Status
Team Samuels Loft1 11:29:56,80 1 00:29:57 South Africa Club
55netherlands MC0442  
Legacy
Team Hageman & Liplijn2 11:29:56,81 1 00:29:57 Holland Pigeons Club
56polska MC0059  
Jessy
Ryszard Sas1 11:29:56,82 1 00:29:57 Polonia
57slovakia MC0656  
Greg 015
Team Greg2 11:29:57,00 1 00:29:57 Slovakia Club
58polska MC2423  
Polish Pride 46
Team Polish Pride1 11:29:57,40 1 00:29:57 Polonia
59rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu2 11:29:57,45 1 00:29:57 Romania
60italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 11:29:57,50 1 00:29:58 Italia
61germany MC2262  
Avium
Gabriel Valo1 11:29:58,55 1 00:29:59 Germany Club
62netherlands MC2492  
Canary 8
Team Klein Falckenborg4 11:29:58,80 1 00:29:59 Holland Pigeons Club
63slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 11:29:59,40 1 00:29:59 Slovakia Club
64netherlands MC0140  
Socrates
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:30:00,25 1 00:30:00 Holland Pigeons Club
65switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi2 11:30:00,35 1 00:30:00 Suiza
66polska MC1131  
Crafty
Grzegorz Szymanski1 11:30:00,40 1 00:30:00 Polonia
67wales MC0295  
Boomerang 500
Team Tom & Gaynor1 11:30:00,75 1 00:30:01 Wales Club
68slovakia MC1067  
Greg 028
Team Greg3 11:30:00,90 1 00:30:01 Slovakia Club
69england MC0181  
Cool Carrot III
Team Cool Carrot1 11:30:01,00 1 00:30:01 RPRA (Pigeon Association)
70denmark MC2483  
Practicante
Henrik Meldgaard1 11:30:01,05 1 00:30:01 Denmark Club
71hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:30:01,05 1 00:30:01 Hungary Pigeons Club
72wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls1 11:30:02,15 1 00:30:02 Wales Club
73england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce1 11:30:02,30 1 00:30:02 RPRA (Pigeon Association)
74wales MC1612  
Humberston Lad
Team WNFC Winners 20172 11:30:02,35 1 00:30:02 Wales Club
75bosnia herzegovina MC2467  
Raso
Team Ivankovic & Jovovic1 11:30:02,60 1 00:30:03 Bosnia & Herzegovina Club
76belgium MC2237  
Kenji
Team Moors en Dochters1 11:30:02,80 1 00:30:03 Fondclub Lanaken
77rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu3 11:30:03,30 1 00:30:03 Romania
78slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi1 11:30:03,40 1 00:30:03 Slovakia Club
79bulgaria MC2478  
Victor
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:30:03,55 1 00:30:04 Bulgaria Club
80galicia MC0071  
Stipo
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 11:30:03,60 1 00:30:04 MARIÑAS ALTAS
81netherlands MC2485  
Canary 6
Team Klein Falckenborg5 11:30:04,50 1 00:30:04 Holland Pigeons Club
82croatia MC1197  
Erna
Team Topic1 11:30:05,00 1 00:30:05 Croatia Pigeon Club
83rumania MC1353  
David
Florentin Chirita1 11:30:05,00 1 00:30:05 Romania
84austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin2 11:30:05,05 1 00:30:05 Club Austria
85netherlands MC2387  
Classy
B. Goedee1 11:30:05,06 1 00:30:05 Holland Pigeons Club
86netherlands MC0154  
Roxy
Team John Rimmelzwaan1 11:30:05,45 1 00:30:05 Holland Pigeons Club
87germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:30:05,46 1 00:30:05 Germany Club
88germany MC2021  
Apolon 2
Fedoseev Vitalij1 11:30:05,65 1 00:30:06 Harsewinkel Club
89netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink1 11:30:06,15 1 00:30:06 Holland Pigeons Club
90polska MC2351  
Polish Pride 55
Team Polish Pride2 11:30:06,25 1 00:30:06 Polonia
91wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent1 11:30:07,50 1 00:30:08 Wales Club
92rumania MC1319  
Hamham
Team Familia Bacalu4 11:30:07,55 1 00:30:08 Romania
93england MC0169  
Horus
Team Turtoi & Vasile1 11:30:07,55 1 00:30:08 RPRA (Pigeon Association)
94germany MC1009  
Oceano
Team Schupp1 11:30:07,65 1 00:30:08 Schwaben-Allgäu Club
95hungary MC1346  
Muun
Team Szabo Peter & Bajnoczi Gabor1 11:30:07,80 1 00:30:08 Hungary Pigeons Club
96barcelona MC1461  
Beethoven
Antonio Pinilla Moreno1 11:30:07,80 1 00:30:08 Vilanova
97rumania MC1297  
HRPL 39
Team Honest OLR & Petrita1 11:30:08,00 1 00:30:08 Romania
98italia MC2155  
Fulmine
Danci Dumitru1 11:30:08,15 1 00:30:08 Italia
99netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee2 11:30:08,35 1 00:30:08 Holland Pigeons Club
100belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends1 11:30:08,45 1 00:30:08 Club Olijftak Maaseik
101polska MC2056  
Tomy
Team Lorek & Losinski1 11:30:08,65 1 00:30:09 Polonia
102germany MC0534  
Letsgo For Fun
Paul-Heinz Wesjohann1 11:30:08,66 1 00:30:09 Oberfranken Club
103slovakia MC0863  
Viktoria
Team Van Helsing & Tomaska1 11:30:08,75 1 00:30:09 Slovakia Club
104netherlands MC0120  
Wild Fire
Team di Roberto1 11:30:08,95 1 00:30:09 Holland Pigeons Club
105bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:30:09,20 1 00:30:09 Bahrain Pigeon Union
106croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic1 11:30:09,25 1 00:30:09 Croatia Pigeon Club
107czech republic MC0828  
Pumpido
Team Rottovi Wendy & Frantisek2 11:30:09,45 1 00:30:09 Czech Republic Club
108rumania MC1247  
Gabriel
Florentin Chirita2 11:30:09,46 1 00:30:09 Romania
109slovakia MC0643  
Greg 805
Team Greg4 11:30:09,85 1 00:30:10 Slovakia Club
110croatia MC0753  
Croat Mate
Denis Culic2 11:30:10,10 1 00:30:10 Croatia Pigeon Club
111belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels1 11:30:11,00 1 00:30:11 Belgium Club
112switzerland MC0451  
Dylan
Team Alp Race2 11:30:11,10 1 00:30:11 Suiza
113england MC0216  
Dollys Boy
Team Mambo Boys1 11:30:11,45 1 00:30:11 RPRA (Pigeon Association)
114rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor1 11:30:11,50 1 00:30:12 Romania
115belgium MC2491  
Micheline
Team G.V.J. Belgium1 11:30:12,05 1 00:30:12 Belgium Club
116slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:30:12,25 1 00:30:12 Slovakia Club
117belgium MC0389  
Atalanta
Team Belgium's Finest1 11:30:12,30 1 00:30:12 Lembeek Club - Belgium
118turkey MC1852  
Ali 262
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:30:12,45 1 00:30:12 Turkey Flying Club
119rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan1 11:30:13,05 1 00:30:13 Romania
120rumania MC1321  
Gara
Pacleanu Sorin1 11:30:13,20 1 00:30:13 Romania
121belgium MC1402  
PEC 293
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:30:13,20 1 00:30:13 Fondclub Herent
122netherlands MC2333  
Marker 1
Team Dutch Quarantine & Vet Seru1 11:30:13,35 1 00:30:13 Holland Pigeons Club
123england MC1546  
Ciompi
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:30:13,75 1 00:30:14 RPRA (Pigeon Association)
124austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin3 11:30:13,85 1 00:30:14 Club Austria
125belgium MC1403  
Mieke
Team Fam-Steyvers1 11:30:13,90 1 00:30:14 Belgium Club
126eeuu MC0446  
Donauwind
Team Chachy & Isla & Kiko Loft1 11:30:14,15 1 00:30:14 USA
127hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:30:14,75 1 00:30:15 Hungary Pigeons Club
128hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:30:15,00 1 00:30:15 Hungary Pigeons Club
129belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 11:30:15,30 1 00:30:15 Club Olijftak Maaseik
130turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan2 11:30:15,35 1 00:30:15 Turkey Flying Club
131belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters2 11:30:15,65 1 00:30:16 Fondclub Lanaken
132slovakia MC0736  
Greg 490
Team Greg5 11:30:15,80 1 00:30:16 Slovakia Club
133netherlands MC2234  
Canary 5
Team Klein Falckenborg6 11:30:16,00 1 00:30:16 Holland Pigeons Club
134italia MC2075  
Aurora
Grec Mihai Belei2 11:30:16,20 1 00:30:16 Italia
135netherlands MC2364  
Frysian Navigator
Sjaak Buwalda1 11:30:16,40 1 00:30:16 Holland Pigeons Club
136italia MC2335  
Indira
Renato Cantu3 11:30:16,50 1 00:30:16 Italia
137austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer1 11:30:16,75 1 00:30:17 VRV - Oberoesterreich
138turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu2 11:30:17,05 1 00:30:17 Turkey Flying Club
139england MC1564  
Klassy Lass
Team Fev Flyers1 11:30:17,10 1 00:30:17 RPRA (Pigeon Association)
140germany MC0461  
Saturn 4
Manfred Heidler1 11:30:17,30 1 00:30:17 Germany Club
141belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck1 11:30:17,55 1 00:30:18 Fond Wallonie
142netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 11:30:17,56 1 00:30:18 Holland Pigeons Club
143rumania MC1305  
Contador
Florin Scutaru1 11:30:17,80 1 00:30:18 Romania
144netherlands MC2412  
Daughter David
Team Poelman - Kap1 11:30:17,85 1 00:30:18 Holland Pigeons Club
145belgium MC2116  
Lars
Team Red Devils Racing2 11:30:18,25 1 00:30:18 Club Olijftak Maaseik
146czech republic MC0614  
Touch Me
Lubomir Kubacek1 11:30:18,50 1 00:30:18 Czech Republic Club
147netherlands MC2506  
Broaster
Team Soepboer1 11:30:18,51 1 00:30:19 Holland Pigeons Club
148belgium MC2017  
Joske
Team Schaekers-Theelen-Brouns1 11:30:18,55 1 00:30:19 Fondclub Loft 24
149england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow1 11:30:18,56 1 00:30:19 RPRA (Pigeon Association)
150germany MC0356  
Blockbuster
Team Aa. Perle1 11:30:18,85 1 00:30:19 Germany Club
151slovakia MC1053  
Greg 085
Team Greg6 11:30:19,20 1 00:30:19 Slovakia Club
152india MC1015  
Sachin
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:30:19,35 1 00:30:19 Royal Pigeon Society India
153england MC1616  
Brookes Baby
Team Fev Flyers2 11:30:19,45 1 00:30:19 RPRA (Pigeon Association)
154india MC2169  
TTV
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee2 11:30:19,50 1 00:30:20 Royal Pigeon Society India
155polska MC1531  
Guard Master
Dariusz Skawinski2 11:30:19,60 1 00:30:20 Polonia
156belgium MC2160  
Claudias 1
Team Devos E.1 11:30:19,70 1 00:30:20 Belgium Club
157germany MC1116  
Silver Lady
Walter Agler1 11:30:19,75 1 00:30:20 Oberbayern Club
158croatia MC1086  
Monika I
Zeljko Fajdetic1 11:30:19,90 1 00:30:20 Croatia Pigeon Club
159denmark MC2071  
Mirka
Team Ulrik & Claus1 11:30:20,00 1 00:30:20 Denmark Club
160netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap2 11:30:20,10 1 00:30:20 Holland Pigeons Club
161rumania MC1832  
Abaris
Team Familia Bacalu5 11:30:20,20 1 00:30:20 Romania
162belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon1 11:30:20,40 1 00:30:20 Club Olijftak Maaseik
163rumania MC1790  
Rayo
Team Familia Bacalu6 11:30:20,41 1 00:30:20 Romania
164netherlands MC0365  
Anita
Team H. V. Venrooij1 11:30:20,85 1 00:30:21 Holland Pigeons Club
165india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki2 11:30:20,95 1 00:30:21 Royal Pigeon Society India
166rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 11:30:21,15 1 00:30:21 Romania
167gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:30:21,55 1 00:30:22 Club Los Socios
168wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:30:21,85 1 00:30:22 Wales Club
169wales MC1907  
Rasbull 83
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:30:22,65 1 00:30:23 Wales Club
170belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes1 11:30:22,85 1 00:30:23 Fondclub Loft 24
171netherlands MC2283  
Trynie
Team Santing pigeons Borger1 11:30:22,90 1 00:30:23 Holland Pigeons Club
172belgium MC0930  
Ralph
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:30:22,95 1 00:30:23 Belgium Club
173polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas2 11:30:23,10 1 00:30:23 Polonia
174germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn2 11:30:23,45 1 00:30:23 Rietberg Club
175wales MC2514  
Macky
Team Bargoed Boys1 11:30:23,60 1 00:30:24 Wales Club
176rumania MC1774  
Bonsai
Hanus Vasile1 11:30:23,65 1 00:30:24 Romania
177england MC0132  
Bryany
S. Marsh1 11:30:23,66 1 00:30:24 RPRA (Pigeon Association)
178belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck2 11:30:23,85 1 00:30:24 Fond Wallonie
179cordoba MC0046  
Atena
Dámaso Melero2 11:30:23,95 1 00:30:24 Malagüeño
180netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg7 11:30:24,15 1 00:30:24 Holland Pigeons Club
181belgium MC2006  
Geschelpte Haas
Team Loft Marina1 11:30:25,25 1 00:30:25 Belgium Club
182england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate2 11:30:25,30 1 00:30:25 RPRA (Pigeon Association)
183india MC1012  
Dhoni
Dream Team India Viki & Jos Thone2 11:30:25,35 1 00:30:25 Royal Pigeon Society India
184rumania MC1338  
Adina
Florin Scutaru2 11:30:25,45 1 00:30:25 Romania
185denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen2 11:30:25,65 1 00:30:26 Denmark Club
186netherlands MC1169  
Norma
Team Hooymans1 11:30:25,80 1 00:30:26 Holland Pigeons Club
187england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts1 11:30:25,81 1 00:30:26 RPRA (Pigeon Association)
188tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho1 11:30:25,95 1 00:30:26 Adexe
189gran canaria MC1282  
Rufo
Francisco Montes Santos1 11:30:26,10 1 00:30:26 Ciudad Alta
190belgium MC2005  
Goldrush 1
Team Petra & Freddy1 11:30:26,10 1 00:30:26 Denderbond Ninove
191belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 11:30:26,90 1 00:30:27 Denderbond Ninove
192germany MC2312  
Sabine
Team Schnellin1 11:30:26,90 1 00:30:27 Sachsen Club
193mexico MC1049  
Trail Blazer
Bruno El Mexicano1 11:30:27,05 1 00:30:27 Mexico
194norway MC2182  
Spider 74
Team Helgesen Racing1 11:30:27,30 1 00:30:27 Norge Racing Pigeon Club
195germany MC0528  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube2 11:30:27,40 1 00:30:27 Germany Club
196slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:30:27,50 1 00:30:28 Slovakia Club
197italia MC2135  
Isotta
Renato Cantu4 11:30:27,51 1 00:30:28 Italia
198rumania MC1252  
Avis
Team Familia Bacalu7 11:30:27,70 1 00:30:28 Romania
199germany MC2273  
Daralina
Team Fam. Flonta3 11:30:29,00 1 00:30:29 Germany Club
200india MC0926  
Hugo
Dream Team India Viki & Hugo1 11:30:29,00 1 00:30:29 Royal Pigeon Society India
201germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek1 11:30:29,15 1 00:30:29 Germany Club
202belgium MC1416  
LPS 17-14
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:30:29,45 1 00:30:29 Club Olijftak Maaseik
203belgium MC1826  
PEC 275
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:30:29,50 1 00:30:30 Fondclub Herent
204netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:30:29,70 1 00:30:30 Holland Pigeons Club
205belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest2 11:30:29,71 1 00:30:30 Lembeek Club - Belgium
206belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen1 11:30:29,72 1 00:30:30 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
207england MC0213  
Blue Gem
S. Marsh2 11:30:29,80 1 00:30:30 RPRA (Pigeon Association)
208polska MC0913  
Again
Team Swiecicki & Zajac1 11:30:30,15 1 00:30:30 Polonia
209europe MC0695  
Ema
Team Racing1 11:30:30,25 1 00:30:30 Club E.U.
210germany MC2128  
Odie
Team Klaas & Sohn3 11:30:30,26 1 00:30:30 Rietberg Club
211netherlands MC2452  
Avena
Team Mantel1 11:30:30,27 1 00:30:30 Holland Pigeons Club
212hungary MC0764  
Greta
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:30:30,40 1 00:30:30 Hungary Pigeons Club
213slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg7 11:30:30,55 1 00:30:31 Slovakia Club
214denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen3 11:30:30,56 1 00:30:31 Denmark Club
215polska MC0885  
Chauvanist
Team Swiecicki & Zajac2 11:30:30,75 1 00:30:31 Polonia
216belgium MC1421  
Red Arona
Team Coloured Pigeons1 11:30:30,90 1 00:30:31 Fond Wallonie
217belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon2 11:30:31,00 1 00:30:31 Club Olijftak Maaseik
218asturias MC1064  
Trufa 3
Team Dionisio & Pandiella1 11:30:31,35 1 00:30:31 R.C. Oviedo
219slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi2 11:30:31,70 1 00:30:32 Slovakia Club
220netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee3 11:30:31,90 1 00:30:32 Holland Pigeons Club
221belgium MC1386  
King Roy
Team Buyl & Howells1 11:30:32,05 1 00:30:32 Denderbond Ninove
222rumania MC1863  
Zofie
Hanus Vasile2 11:30:32,30 1 00:30:32 Romania
223netherlands MC0251  
Apricot
Team John Rimmelzwaan2 11:30:32,35 1 00:30:32 Holland Pigeons Club
224croatia MC0802  
Thor
Team Blazevic2 11:30:32,36 1 00:30:32 Croatia Pigeon Club
225england MC0287  
Cool Carrot V
Team Cool Carrot2 11:30:32,65 1 00:30:33 RPRA (Pigeon Association)
226slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:30:32,95 1 00:30:33 Slovakia Club
227belgium MC1404  
Witpen 300
Filip de Smedt1 11:30:32,96 1 00:30:33 De Snelvliegers Zandbergen Club
228england MC0218  
Angela
S. Marsh3 11:30:33,05 1 00:30:33 RPRA (Pigeon Association)
229bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 11:30:33,25 1 00:30:33 Bulgaria Club
230belgium MC1388  
LPS 17-01
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:30:33,35 1 00:30:33 Club Olijftak Maaseik
231gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon1 11:30:33,95 1 00:30:34 C.C. Iniciativa Isleña
232turkey MC2201  
Bebek
Metin Mehmet1 11:30:34,20 1 00:30:34 Turkey Flying Club
233polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac3 11:30:34,35 1 00:30:34 Polonia
234switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race3 11:30:34,36 1 00:30:34 Suiza
235rumania MC1229  
Gepeto
Team Familia Bacalu8 11:30:34,40 1 00:30:34 Romania
236slovakia MC0688  
Lili
Miroslav Blasko1 11:30:34,65 1 00:30:35 Slovakia Club
237czech republic MC1055  
Stephanie
Antonin Havlik1 11:30:34,75 1 00:30:35 Czech Republic Club
238hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs1 11:30:34,95 1 00:30:35 Hungary Pigeons Club
239rumania MC1322  
Mihaela
Florentin Chirita3 11:30:35,20 1 00:30:35 Romania
240rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 11:30:35,45 1 00:30:35 Romania
241england MC1952  
Pauls Quest
Team Paul Smith Syndicate3 11:30:35,60 1 00:30:36 RPRA (Pigeon Association)
242austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag2 11:30:35,60 1 00:30:36 Club Austria
243belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes2 11:30:35,70 1 00:30:36 Fondclub Loft 24
244slovakia MC0670  
Stefan 404
Team Evin Peter & Noemi3 11:30:35,85 1 00:30:36 Slovakia Club
245belgium MC1094  
Scarlet
Vincent Neirynck3 11:30:36,00 1 00:30:36 Fond Wallonie
246sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:30:36,10 1 00:30:36 ITALICENSE
247slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko2 11:30:37,00 1 00:30:37 Slovakia Club
248slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg8 11:30:37,15 1 00:30:37 Slovakia Club
249italia MC2112  
Roger
Renato Cantu5 11:30:37,16 1 00:30:37 Italia
250sweden MC2317  
Yodel
Team A & T Swe1 11:30:37,20 1 00:30:37 Sweden Club
251polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski3 11:30:37,21 1 00:30:37 Polonia
252rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah2 11:30:37,25 1 00:30:37 Romania
253czech republic MC0709  
Tony
Antonin Havlik2 11:30:37,50 1 00:30:38 Czech Republic Club
254belgium MC0409  
Kenzo
David Jacobs1 11:30:38,10 1 00:30:38 Fond Wallonie
255netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol1 11:30:38,25 1 00:30:38 Holland Pigeons Club
256netherlands MC0116  
Isa Bean
Team Van der Heide - Napoleon2 11:30:38,35 1 00:30:38 Holland Pigeons Club
257denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 11:30:38,50 1 00:30:38 Denmark Club
258denmark MC2336  
Rotterdam
Team Jutland1 11:30:38,55 1 00:30:39 Denmark Club
259hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 11:30:38,70 1 00:30:39 Hungary Pigeons Club
260turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar1 11:30:38,75 1 00:30:39 Turkey Flying Club
261rumania MC1254  
Myssy
Florin Scutaru3 11:30:38,90 1 00:30:39 Romania
262polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 11:30:38,95 1 00:30:39 Polonia
263polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski2 11:30:39,05 1 00:30:39 Polonia
264czech republic MC0830  
Cech
Team Rottovi Wendy & Frantisek3 11:30:39,25 1 00:30:39 Czech Republic Club
265gran canaria MC1287  
Fredee
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:30:39,40 1 00:30:39 Club Los Socios
266slovenia MC1955  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha1 11:30:39,60 1 00:30:40 Slovenia Club
267germany MC0329  
Safiro
Team Zumdiek2 11:30:39,65 1 00:30:40 Germany Club
268polska MC0980  
Platessa
Lukasz Sprycha1 11:30:39,66 1 00:30:40 Polonia
269germany MC1182  
Candela
Team Koblenz1 11:30:40,05 1 00:30:40 Koblenz Club
270czech republic MC0704  
Elise
Antonin Havlik3 11:30:40,35 1 00:30:40 Czech Republic Club
271germany MC2086  
Lofty Pride
Team Wantia & Hollekamp1 11:30:40,60 1 00:30:41 Germany Club
272germany MC2197  
Leonie
Matthias Sprang1 11:30:40,90 1 00:30:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
273netherlands MC1776  
The 877
Team Pigeons 4 racing1 11:30:41,40 1 00:30:41 Holland Pigeons Club
274germany MC0476  
Lizzie
Team Zumdiek3 11:30:41,50 1 00:30:42 Germany Club
275netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn3 11:30:41,75 1 00:30:42 Holland Pigeons Club
276germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers1 11:30:41,85 1 00:30:42 Münsterland
277denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo1 11:30:42,00 1 00:30:42 Denmark Club
278netherlands MC0460  
JP
Team Hageman & Liplijn4 11:30:42,20 1 00:30:42 Holland Pigeons Club
279polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:30:42,21 1 00:30:42 Polonia
280rumania MC1881  
Vio 6
Viorel Gah3 11:30:42,45 1 00:30:42 Romania
281england MC1685  
Dilan
Danut Lucescu1 11:30:42,50 1 00:30:42 RPRA (Pigeon Association)
282slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi4 11:30:42,55 1 00:30:43 Slovakia Club
283sevilla MC1400  
Miss Wonderduk
Francisco Gutiérrez1 11:30:42,75 1 00:30:43 ITALICENSE
284belgium MC2110  
Dream Girl
Team Moors en Dochters3 11:30:42,90 1 00:30:43 Fondclub Lanaken
285england MC0198  
Jean
S. Marsh4 11:30:42,95 1 00:30:43 RPRA (Pigeon Association)
286belgium MC1918  
Podolski
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:30:43,05 1 00:30:43 Fondclub Herent
287hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:30:43,30 1 00:30:43 Hungary Pigeons Club
288czech republic MC0634  
Kodiaq
Team Bohdana1 11:30:43,35 1 00:30:43 Czech Republic Club
289netherlands MC0226  
Catoki
Caspar Lurvink1 11:30:43,65 1 00:30:44 Holland Pigeons Club
290slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi5 11:30:43,66 1 00:30:44 Slovakia Club
291england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie1 11:30:43,67 1 00:30:44 RPRA (Pigeon Association)
292rumania MC2229  
Pepe
Team Duica1 11:30:43,68 1 00:30:44 Romania
293gran canaria MC0713  
Prince Star
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:30:44,00 1 00:30:44 Club Los Socios
294eeuu MC0630  
Monika II
Alberto Sánchez1 11:30:44,10 1 00:30:44 USA
295polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:30:44,45 1 00:30:44 Polonia
296turkey MC1717  
Polat
Ihsan Sariyer1 11:30:45,05 1 00:30:45 Turkey Flying Club
297czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek2 11:30:45,40 1 00:30:45 Czech Republic Club
298england MC0864  
Angie
Team Downclose Lofts1 11:30:45,90 1 00:30:46 RPRA (Pigeon Association)
299rumania MC1327  
Tequila
Dobre Razvan2 11:30:45,95 1 00:30:46 Romania
300south africa MC0036  
Cherrio
Team Petrus van Eeden3 11:30:46,30 1 00:30:46 South Africa Club
301slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg9 11:30:46,50 1 00:30:46 Slovakia Club
302netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan3 11:30:47,00 1 00:30:47 Holland Pigeons Club
303belgium MC1872  
LPS 17-08
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:30:47,05 1 00:30:47 Club Olijftak Maaseik
304turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer2 11:30:47,10 1 00:30:47 Turkey Flying Club
305england MC1447  
Pauls Moment
Team Paul Smith Syndicate4 11:30:47,15 1 00:30:47 RPRA (Pigeon Association)
306turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar2 11:30:47,25 1 00:30:47 Turkey Flying Club
307bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic2 11:30:47,50 1 00:30:48 Bosnia & Herzegovina Club
308belgium MC0961  
Lionel Messi
Team Camps & Geraerts Erwin2 11:30:47,55 1 00:30:48 Belgium Club
309belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen2 11:30:47,60 1 00:30:48 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
310hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:30:47,61 1 00:30:48 Hungary Pigeons Club
311netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo2 11:30:47,65 1 00:30:48 Holland Pigeons Club
312eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 11:30:48,05 1 00:30:48 USA
313turkey MC1734  
Abdulkadir
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:30:48,15 1 00:30:48 Turkey Flying Club
314netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer2 11:30:48,30 1 00:30:48 Holland Pigeons Club
315netherlands MC0302  
Straal Jager
Team One Loft1 11:30:48,60 1 00:30:49 Holland Pigeons Club
316eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:30:48,70 1 00:30:49 USA
317hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:30:48,71 1 00:30:49 Hungary Pigeons Club
318czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek3 11:30:48,80 1 00:30:49 Czech Republic Club
319gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:30:48,85 1 00:30:49 Club Los Socios
320cordoba MC0066  
Divino
Dámaso Melero3 11:30:49,05 1 00:30:49 Malagüeño
321turkey MC1770  
Ruzgar
Ihsan Sariyer3 11:30:49,50 1 00:30:50 Turkey Flying Club
322netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink2 11:30:49,55 1 00:30:50 Holland Pigeons Club
323netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer3 11:30:49,85 1 00:30:50 Holland Pigeons Club
324colombia MC0091  
Juana
Team Hnos. Arredondo & Herrera1 11:30:50,10 1 00:30:50 Colombia Club
325belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells2 11:30:50,20 1 00:30:50 Denderbond Ninove
326germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz2 11:30:50,60 1 00:30:51 Koblenz Club
327tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho2 11:30:50,75 1 00:30:51 Adexe
328austria MC1331  
Jana
Benjamin Neag3 11:30:50,95 1 00:30:51 Club Austria
329switzerland MC0463  
Top Blue
Team Alp Race4 11:30:51,15 1 00:30:51 Suiza
330polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski4 11:30:51,55 1 00:30:52 Polonia
331england MC1537  
Verdi
Team Coleman & Lawson1 11:30:51,95 1 00:30:52 RPRA (Pigeon Association)
332rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin1 11:30:52,00 1 00:30:52 Rusia Club
333bulgaria MC2173  
Trilko
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:30:52,05 1 00:30:52 Bulgaria Club
334switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race5 11:30:52,06 1 00:30:52 Suiza
335england MC0286  
Cool Carrot IV
Team Cool Carrot3 11:30:52,10 1 00:30:52 RPRA (Pigeon Association)
336netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan4 11:30:52,25 1 00:30:52 Holland Pigeons Club
337turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 11:30:52,65 1 00:30:53 Turkey Flying Club
338netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer4 11:30:53,35 1 00:30:53 Holland Pigeons Club
339rumania MC1449  
Vio 3
Viorel Gah4 11:30:53,36 1 00:30:53 Romania
340czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal1 11:30:53,37 1 00:30:53 Czech Republic Club
341netherlands MC0318  
Favorietje
Team H. V. Venrooij2 11:30:53,40 1 00:30:53 Holland Pigeons Club
342italia MC2319  
Demeter
Ioan Bulgagiu1 11:30:53,55 1 00:30:54 Italia
343czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal2 11:30:53,55 1 00:30:54 Czech Republic Club
344hungary MC1334  
Bacsi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:30:53,70 1 00:30:54 Hungary Pigeons Club
345netherlands MC0291  
Gienus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:30:53,75 1 00:30:54 Holland Pigeons Club
346polska MC2241  
Polish Pride 60
Team Polish Pride3 11:30:53,75 1 00:30:54 Polonia
347germany MC2080  
Charity Superstar
Team Klaas & Sohn4 11:30:53,80 1 00:30:54 Rietberg Club
348netherlands MC0513  
Bossie
Team Hageman & Liplijn5 11:30:54,00 1 00:30:54 Holland Pigeons Club
349germany MC1008  
Santi
Team B & G Racing Behrens-Greinert2 11:30:54,35 1 00:30:54 Germany Club
350england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate5 11:30:54,55 1 00:30:55 RPRA (Pigeon Association)
351rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8881 11:30:54,56 1 00:30:55 Romania
352belgium MC2278  
Speedy
Team Geusens1 11:30:55,15 1 00:30:55 Belgium Club
353rumania MC1801  
Its Your Love
Team Nini & Pitea2 11:30:55,20 1 00:30:55 Romania
354netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo3 11:30:55,45 1 00:30:55 Holland Pigeons Club
355polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski1 11:30:55,55 1 00:30:56 Polonia
356austria MC1219  
Diane
Benjamin Neag4 11:30:55,56 1 00:30:56 Club Austria
357slovakia MC0759  
Dada
Team Saradin1 11:30:55,60 1 00:30:56 Slovakia Club
358gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon2 11:30:56,40 1 00:30:56 C.C. Iniciativa Isleña
359belgium MC1446  
Its beer oclock
Team Buyl & Howells3 11:30:56,65 1 00:30:57 Denderbond Ninove
360germany MC1468  
Amira
Fedoseev Vitalij2 11:30:57,00 1 00:30:57 Harsewinkel Club
361germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin2 11:30:57,05 1 00:30:57 Sachsen Club
362polska MC1528  
Beijing
Krzysztof Szkolny1 11:30:57,40 1 00:30:57 Polonia
363polska MC0488  
Eclipse
Aleksander Golofit2 11:30:57,75 1 00:30:58 Polonia
364wales MC1698  
Bizkor
Team Welsh Supreme Lofts1 11:30:58,05 1 00:30:58 Wales Club
365england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts1 11:30:58,15 1 00:30:58 RPRA (Pigeon Association)
366hungary MC0807  
Greti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:30:58,25 1 00:30:58 Hungary Pigeons Club
367polska MC1464  
Dark Touch
Krzysztof Szkolny2 11:30:58,45 1 00:30:58 Polonia
368belgium MC1443  
LPS 17-02
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:30:58,85 1 00:30:59 Club Olijftak Maaseik
369slovakia MC0835  
Dobra
Team Marton J + I1 11:30:58,85 1 00:30:59 Slovakia Club
370rusia MC2251  
RU-268
Team Shatalov & Shebanin2 11:30:58,86 1 00:30:59 Rusia Club
371germany MC2505  
Rolf
Team Klaas & Sohn5 11:30:58,95 1 00:30:59 Rietberg Club
372netherlands MC1014  
Jeffrrey
Team Boekelo4 11:30:59,05 1 00:30:59 Holland Pigeons Club
373rumania MC1240  
Lord
Nelu Burca1 11:30:59,15 1 00:30:59 Romania
374netherlands MC0467  
Gerben
Team Hageman & Liplijn6 11:30:59,20 1 00:30:59 Holland Pigeons Club
375italia MC2417  
Prince
Renato Cantu6 11:30:59,75 1 00:31:00 Italia
376belgium MC2009  
The Tukker
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:30:59,95 1 00:31:00 Fondclub Herent
377belgium MC1379  
Anatool
Roger Mertens1 11:31:00,20 1 00:31:00 Fond Wallonie
378rumania MC1841  
Lewis Blue Girl
Hanus Vasile3 11:31:00,30 1 00:31:00 Romania
379rumania MC1372  
HRPL 35
Team Honest OLR & Petrita2 11:31:00,60 1 00:31:01 Romania
380wales MC1424  
Rudolf
Paul Bamford1 11:31:01,05 1 00:31:01 Wales Club
381germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube3 11:31:01,10 1 00:31:01 Germany Club
382germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn6 11:31:01,15 1 00:31:01 Rietberg Club
383wales MC1597  
Liam
Team Welsh Hopefuls2 11:31:02,35 1 00:31:02 Wales Club
384netherlands MC2457  
Beaut
Team Poelman - Kap3 11:31:02,50 1 00:31:02 Holland Pigeons Club
385belgium MC2022  
Goldyrambo
Team Segers & Coppens2 11:31:02,75 1 00:31:03 Denderbond Ninove
386switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina1 11:31:03,05 1 00:31:03 Suiza
387switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race6 11:31:03,06 1 00:31:03 Suiza
388germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers3 11:31:03,10 1 00:31:03 Münsterland
389belgium MC1870  
Destine To Be
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:31:03,25 1 00:31:03 Fondclub Herent
390rumania MC1809  
Innika
Hanus Vasile4 11:31:03,26 1 00:31:03 Romania
391belgium MC1407  
Valtteri
Team Creemers & Zoon3 11:31:03,95 1 00:31:04 Club Olijftak Maaseik
392england MC1635  
Newport
Andy Gregson1 11:31:04,15 1 00:31:04 RPRA (Pigeon Association)
393belgium MC1444  
Light Geschelpt 297
Filip de Smedt2 11:31:04,40 1 00:31:04 De Snelvliegers Zandbergen Club
394eeuu MC1837  
Frans Junior
Robert Longid1 11:31:04,95 1 00:31:05 USA
395turkey MC1868  
Maya
Ihsan Sariyer4 11:31:05,15 1 00:31:05 Turkey Flying Club
396rumania MC1670  
Bak 871
Marius Iulian Sepciuc1 11:31:05,35 1 00:31:05 Romania
397norway MC2103  
New No 1
Team Helgesen Racing2 11:31:05,40 1 00:31:05 Norge Racing Pigeon Club
398wales MC1816  
Charlotte
Team P. K. Lofts1 11:31:05,50 1 00:31:06 Wales Club
399italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu7 11:31:05,51 1 00:31:06 Italia
400germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann2 11:31:06,20 1 00:31:06 Oberfranken Club
401italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 11:31:06,25 1 00:31:06 Italia
402belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree2 11:31:06,40 1 00:31:06 Belgium Club
403germany MC2099  
King of the Ring
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:31:06,45 1 00:31:06 Wetter
404polska MC2304  
Polish Pride 48
Team Polish Pride4 11:31:06,50 1 00:31:06 Polonia
405gran canaria MC1339  
Yahvelius
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:31:06,70 1 00:31:07 Club Los Socios
406denmark MC2254  
De Dure
Team Soren og Tage1 11:31:06,70 1 00:31:07 Denmark Club
407fuerteventura MC0575  
Ronnie
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:31:06,70 1 00:31:07 Gran Tarajal
408rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc2 11:31:07,15 1 00:31:07 Romania
409slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin2 11:31:07,16 1 00:31:07 Slovakia Club
410netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg8 11:31:07,55 1 00:31:08 Holland Pigeons Club
411belgium MC1414  
Geschecpt 231
Filip de Smedt3 11:31:07,70 1 00:31:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
412belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon4 11:31:07,85 1 00:31:08 Club Olijftak Maaseik
413austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer2 11:31:07,90 1 00:31:08 VRV - Oberoesterreich
414polska MC1488  
Raphael
Tomasz Wiczling1 11:31:08,15 1 00:31:08 Polonia
415polska MC0978  
Packy
Lukasz Sprycha2 11:31:08,35 1 00:31:08 Polonia
416polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski1 11:31:08,35 1 00:31:08 Polonia
417belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon5 11:31:08,45 1 00:31:08 Club Olijftak Maaseik
418denmark MC2238  
New Flipper
Team Soren og Tage2 11:31:08,55 1 00:31:09 Denmark Club
419denmark MC2096  
Barberen
Team Henriksen1 11:31:08,65 1 00:31:09 Denmark Club
420rumania MC1845  
Alison
Hanus Vasile5 11:31:08,85 1 00:31:09 Romania
421germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn7 11:31:09,00 1 00:31:09 Rietberg Club
422turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:31:09,15 1 00:31:09 Turkey Flying Club
423england MC1594  
Dave
Team Wilton & Son2 11:31:09,40 1 00:31:09 RPRA (Pigeon Association)
424england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son3 11:31:09,65 1 00:31:10 RPRA (Pigeon Association)
425rumania MC2068  
Jersey Girl
Emil Buta1 11:31:09,80 1 00:31:10 Romania
426austria MC1757  
Canan
Benjamin Neag5 11:31:10,10 1 00:31:10 Club Austria
427england MC1026  
Dada
Team Gallagher1 11:31:10,25 1 00:31:10 RPRA (Pigeon Association)
428india MC0925  
Sebastian
Dream Team India Viki & Hugo2 11:31:10,45 1 00:31:10 Royal Pigeon Society India
429turkey MC1748  
Aydin
Halil Seyhan3 11:31:11,05 1 00:31:11 Turkey Flying Club
430rumania MC1540  
Che Ana
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:31:11,10 1 00:31:11 Romania
431belgium MC0396  
Magda
Team Bruninx Roger & Co1 11:31:11,60 1 00:31:12 Belgium Club
432germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann3 11:31:11,65 1 00:31:12 Oberfranken Club
433england MC2026  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate6 11:31:12,10 1 00:31:12 RPRA (Pigeon Association)
434polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski5 11:31:12,35 1 00:31:12 Polonia
435germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann4 11:31:12,65 1 00:31:13 Oberfranken Club
436england MC1624  
Wild Hawk
Team Foster & Rump1 11:31:12,90 1 00:31:13 RPRA (Pigeon Association)
437austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag6 11:31:12,95 1 00:31:13 Club Austria
438italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:31:13,05 1 00:31:13 Italia
439austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer3 11:31:13,10 1 00:31:13 VRV - Oberoesterreich
440switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina2 11:31:13,35 1 00:31:13 Suiza
441bulgaria MC1234  
Aliana
Team Vicont & Vicontesa1 11:31:13,40 1 00:31:13 Bulgaria Club
442netherlands MC0933  
Toni
Team Hooymans2 11:31:13,65 1 00:31:14 Holland Pigeons Club
443belgium MC1830  
Brisa
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:31:14,10 1 00:31:14 Fondclub Herent
444germany MC2174  
Costa
Matthias Sprang2 11:31:14,65 1 00:31:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
445polska MC0983  
Miss Wonderlange
Grzegorz Szymanski2 11:31:14,75 1 00:31:15 Polonia
446belgium MC2454  
Claudias 2
Team Devos E.2 11:31:14,95 1 00:31:15 Belgium Club
447rumania MC1228  
Oregon
Team Pigeons360.com2 11:31:14,96 1 00:31:15 Romania
448denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus2 11:31:14,97 1 00:31:15 Denmark Club
449belgium MC1099  
Pine Shine
Team Camps & Geraerts Erwin3 11:31:15,10 1 00:31:15 Belgium Club
450belgium MC2138  
The Promise
Team G.V.J. Belgium2 11:31:15,20 1 00:31:15 Belgium Club
451italia MC2347  
Coshy
Ioan Bulgagiu2 11:31:15,50 1 00:31:16 Italia
452germany MC1912  
Willy 2017
Team Volmer & Wilpers4 11:31:15,80 1 00:31:16 Münsterland
453netherlands MC0343  
Zamby
Team Boekelo5 11:31:16,20 1 00:31:16 Holland Pigeons Club
454sevilla MC0055  
Bel
Francisco Gutiérrez2 11:31:16,35 1 00:31:16 ITALICENSE
455belgium MC0373  
Elena
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:31:16,70 1 00:31:17 Fondclub Eeklo - Ramillies
456polska MC1927  
Cassius Clay
Team Morel1 11:31:16,80 1 00:31:17 Polonia
457denmark MC2122  
Young Eagle
Henrik Meldgaard2 11:31:16,85 1 00:31:17 Denmark Club
458belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells4 11:31:16,95 1 00:31:17 Denderbond Ninove
459turkey MC1741  
Omer Dogan
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:31:17,00 1 00:31:17 Turkey Flying Club
460germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin3 11:31:17,01 1 00:31:17 Sachsen Club
461england MC0080  
Colita
Andrei Antoce2 11:31:17,10 1 00:31:17 RPRA (Pigeon Association)
462netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:31:17,30 1 00:31:17 Holland Pigeons Club
463hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:31:17,70 1 00:31:18 Hungary Pigeons Club
464italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:31:17,85 1 00:31:18 Italia
465hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:31:18,05 1 00:31:18 Hungary Pigeons Club
466slovakia MC0762  
Gerlach
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:31:18,20 1 00:31:18 Slovakia Club
467czech republic MC1036  
Krutas Harry
Team Bouchal3 11:31:18,30 1 00:31:18 Czech Republic Club
468polska MC0888  
Miks Racer
Lukasz Sprycha3 11:31:18,35 1 00:31:18 Polonia
469netherlands MC0383  
Irma
Team H. V. Venrooij3 11:31:18,45 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
470denmark MC2109  
Pascal
Team Preben & Bo2 11:31:18,70 1 00:31:19 Denmark Club
471england MC0279  
Cool Carrot II
Team Cool Carrot4 11:31:18,85 1 00:31:19 RPRA (Pigeon Association)
472germany MC0418  
Clowe
Mavis Bulent1 11:31:18,86 1 00:31:19 Germany Club
473slovakia MC0831  
Vana
Team Marton J + I2 11:31:19,30 1 00:31:19 Slovakia Club
474slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik1 11:31:19,40 1 00:31:19 Slovakia Club
475switzerland MC0976  
Queeny
Alexandre Peixoto1 11:31:19,70 1 00:31:20 Suiza
476eeuu MC0210  
Ann
Team Ken Easley & Son Racing1 11:31:19,95 1 00:31:20 Club New Mexico
477italia MC2207  
Olivia M
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:31:20,00 1 00:31:20 Italia
478netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij4 11:31:20,10 1 00:31:20 Holland Pigeons Club
479netherlands MC1107  
Edolski
Team Soepboer5 11:31:20,20 1 00:31:20 Holland Pigeons Club
480bosnia herzegovina MC2463  
Zdravko
Team Ivankovic & Jovovic3 11:31:20,75 1 00:31:21 Bosnia & Herzegovina Club
481england MC0127  
Kika
Team Turtoi & Vasile2 11:31:20,75 1 00:31:21 RPRA (Pigeon Association)
482england MC0205  
Artic
A. Harker1 11:31:21,45 1 00:31:21 RPRA (Pigeon Association)
483denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen4 11:31:22,00 1 00:31:22 Denmark Club
484tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime1 11:31:22,01 1 00:31:22 Adexe
485england MC0087  
Chebere
Abrahams Selwyn1 11:31:22,05 1 00:31:22 RPRA (Pigeon Association)
486fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz1 11:31:22,15 1 00:31:22 Gran Tarajal
487polska MC1822  
Grady
Krzysztof Szkolny3 11:31:22,20 1 00:31:22 Polonia
488polska MC2396  
Keep A Going
Arkadiusz Buttner1 11:31:22,40 1 00:31:22 Polonia
489turkey MC1839  
Idil
Team Emrullah Oraloglu1 11:31:22,60 1 00:31:23 Turkey Flying Club
490croatia MC0574  
Nevera
Miljenko Blazevic2 11:31:22,65 1 00:31:23 Croatia Pigeon Club
491denmark MC2085  
Stallone
Team Ulrik & Claus3 11:31:22,80 1 00:31:23 Denmark Club
492netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft2 11:31:22,80 1 00:31:23 Holland Pigeons Club
493rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul1 11:31:23,15 1 00:31:23 Romania
494netherlands MC0900  
Thunder Ball
Team One Loft3 11:31:23,45 1 00:31:23 Holland Pigeons Club
495hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 11:31:23,70 1 00:31:24 Hungary Pigeons Club
496polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac4 11:31:24,00 1 00:31:24 Polonia
497switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto2 11:31:24,35 1 00:31:24 Suiza
498slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:31:24,50 1 00:31:24 Slovakia Club
499asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba1 11:31:24,55 1 00:31:25 R.C. Oviedo
500norway MC2476  
Aruka
Rolf Helge Aspen1 11:31:24,60 1 00:31:25 Norge Racing Pigeon Club
501england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters1 11:31:24,90 1 00:31:25 RPRA (Pigeon Association)
502czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 11:31:25,05 1 00:31:25 Czech Republic Club
503czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal4 11:31:25,06 1 00:31:25 Czech Republic Club
504england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:31:25,15 1 00:31:25 RPRA (Pigeon Association)
505tenerife MC1147  
Charmaine
José Martín González1 11:31:25,60 1 00:31:26 Abona Sur
506germany MC2376  
My kinda Girl
Team Preuben Derby1 11:31:25,75 1 00:31:26 Germany Club
507kuwait MC2557  
Bent 305
Team Aldahoum Loft1 11:31:26,05 1 00:31:26 Kuwait Club
508netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee4 11:31:26,10 1 00:31:26 Holland Pigeons Club
509belgium MC2032  
Ricciardo
Team Creemers & Zoon6 11:31:26,15 1 00:31:26 Club Olijftak Maaseik
510slovakia MC0755  
Greg 480
Team Greg10 11:31:26,55 1 00:31:27 Slovakia Club
511austria MC1759  
B & B 9
Team Bliege & Benjamin4 11:31:26,65 1 00:31:27 Club Austria
512belgium MC1411  
Podiumpigeons VD VELDE 68
Team Podiumpigeons1 11:31:26,80 1 00:31:27 Land van Aalst
513germany MC0417  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube4 11:31:26,95 1 00:31:27 Germany Club
514rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru4 11:31:27,10 1 00:31:27 Romania
515europe MC1515  
Timmy Chu
Team Racing2 11:31:27,20 1 00:31:27 Club E.U.
516polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride5 11:31:27,25 1 00:31:27 Polonia
517rumania MC1347  
Martina
Team Pigeons360.com3 11:31:27,30 1 00:31:27 Romania
518rumania MC1343  
Olav
Team Pigeons360.com4 11:31:27,40 1 00:31:27 Romania
519polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski6 11:31:27,70 1 00:31:28 Polonia
520slovenia MC1761  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 11:31:27,70 1 00:31:28 Slovenia Club
521england MC1477  
Pauls Terminator
Team Paul Smith Syndicate7 11:31:27,71 1 00:31:28 RPRA (Pigeon Association)
522rumania MC1326  
Aga
Alexa Iacob1 11:31:27,75 1 00:31:28 Romania
523germany MC0529  
Taubenfeder
Paul-Heinz Wesjohann5 11:31:28,35 1 00:31:28 Oberfranken Club
524slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg11 11:31:28,60 1 00:31:29 Slovakia Club
525polska MC1505  
Xibo
Dariusz Skawinski7 11:31:28,85 1 00:31:29 Polonia
526netherlands MC0527  
Bacuso
Team Gebr. Vieberink2 11:31:29,50 1 00:31:30 Holland Pigeons Club
527tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:31:29,55 1 00:31:30 GRAN FONDO
528germany MC2468  
Total Force
Team Wantia & Hollekamp2 11:31:29,75 1 00:31:30 Germany Club
529germany MC2359  
Prunus
Gabriel Valo2 11:31:30,00 1 00:31:30 Germany Club
530germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang3 11:31:30,20 1 00:31:30 Weitstrecken Myhl-Wegberg
531europe MC1885  
Swift Three
Team Racing3 11:31:30,40 1 00:31:30 Club E.U.
532polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 11:31:30,45 1 00:31:30 Polonia
533rumania MC1606  
Bak 037
Marius Iulian Sepciuc3 11:31:30,55 1 00:31:31 Romania
534germany MC1909  
Gretzky
Matthias Sprang4 11:31:31,05 1 00:31:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
535polska MC0331  
Fair Dinkum
Team Stepniewski LKK1 11:31:31,06 1 00:31:31 Polonia
536netherlands MC0341  
Argos
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:31:31,15 1 00:31:31 Holland Pigeons Club
537belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:31:31,25 1 00:31:31 Fondclub Herent
538polska MC0439  
Rentoir
Aleksander Golofit3 11:31:31,55 1 00:31:32 Polonia
539belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens2 11:31:31,80 1 00:31:32 Fond Wallonie
540slovakia MC0627  
Rose
Team Zihlavnik2 11:31:32,00 1 00:31:32 Slovakia Club
541italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti2 11:31:32,05 1 00:31:32 Italia
542belgium MC0320  
Arona 797
Dirk Verstichelen3 11:31:32,25 1 00:31:32 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
543belgium MC1998  
PEC 239
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:31:32,55 1 00:31:33 Fondclub Herent
544eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:31:32,56 1 00:31:33 USA
545denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 11:31:32,60 1 00:31:33 Denmark Club
546wales MC0027  
Dipper
Team Men of Gwent2 11:31:33,00 1 00:31:33 Wales Club
547belgium MC2367  
Minerva
Jose Hoes3 11:31:33,35 1 00:31:33 Fondclub Loft 24
548denmark MC2186  
Teide
Team M & C Hansen2 11:31:33,65 1 00:31:34 Denmark Club
549polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski8 11:31:33,70 1 00:31:34 Polonia
550polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:31:33,90 1 00:31:34 Polonia
551hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 11:31:33,95 1 00:31:34 Hungary Pigeons Club
552wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford2 11:31:33,96 1 00:31:34 Wales Club
553tenerife MC2382  
Diego
Team Columbacanaria1 11:31:34,10 1 00:31:34 Adexe
554italia MC2321  
Secretariat
Team Gutas, Velocci & Albusoiu2 11:31:34,65 1 00:31:35 Italia
555wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:31:35,05 1 00:31:35 Wales Club
556belgium MC0311  
Cheroky
A. en C. Roels2 11:31:35,45 1 00:31:35 Belgium Club
557polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac5 11:31:35,46 1 00:31:35 Polonia
558austria MC1302  
Lady
Benjamin Neag7 11:31:35,70 1 00:31:36 Club Austria
559italia MC2064  
Tobia
Renato Cantu8 11:31:35,75 1 00:31:36 Italia
560england MC0223  
Sky Master
Andrei Antoce3 11:31:35,90 1 00:31:36 RPRA (Pigeon Association)
561polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:31:36,00 1 00:31:36 Polonia
562slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg12 11:31:36,10 1 00:31:36 Slovakia Club
563gran canaria MC1275  
Sorbette
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:31:36,30 1 00:31:36 Club Los Socios
564austria MC1848  
Inna
Benjamin Neag8 11:31:36,31 1 00:31:36 Club Austria
565south africa MC0063  
Aceituna
Team Petrus van Eeden4 11:31:36,50 1 00:31:36 South Africa Club
566eeuu MC2177  
Monroe
Robert Longid2 11:31:36,65 1 00:31:37 USA
567england MC0096  
Lightning
Team Tumley Lofts Stud1 11:31:37,05 1 00:31:37 RPRA (Pigeon Association)
568tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González2 11:31:37,15 1 00:31:37 Abona Sur
569netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan5 11:31:37,16 1 00:31:37 Holland Pigeons Club
570belgium MC1422  
Nico
Team Creemers & Zoon7 11:31:37,25 1 00:31:37 Club Olijftak Maaseik
571hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:31:37,75 1 00:31:38 Hungary Pigeons Club
572denmark MC2479  
Snelle Super Girl
Team Soren og Tage3 11:31:37,85 1 00:31:38 Denmark Club
573polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski3 11:31:38,10 1 00:31:38 Polonia
574belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens3 11:31:38,55 1 00:31:39 Fond Wallonie
575slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg13 11:31:38,56 1 00:31:39 Slovakia Club
576hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs2 11:31:38,80 1 00:31:39 Hungary Pigeons Club
577czech republic MC1065  
Stana III
Team Konopik & Motre1 11:31:39,05 1 00:31:39 Czech Republic Club
578belgium MC1396  
Goldrush 2
Team Petra & Freddy2 11:31:39,06 1 00:31:39 Denderbond Ninove
579wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers1 11:31:39,70 1 00:31:40 Wales Club
580belgium MC0292  
Boemel
Roger Mertens4 11:31:40,00 1 00:31:40 Fond Wallonie
581austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer4 11:31:40,60 1 00:31:41 VRV - Oberoesterreich
582hungary MC0572  
Kipp Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:31:41,25 1 00:31:41 Hungary Pigeons Club
583england MC0221  
Umtondo
Team Nenlorrie2 11:31:41,30 1 00:31:41 RPRA (Pigeon Association)
584wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls3 11:31:41,50 1 00:31:42 Wales Club
585turkey MC1704  
Bozkurt
Halil Seyhan4 11:31:41,95 1 00:31:42 Turkey Flying Club
586hungary MC0822  
Gery
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:31:42,05 1 00:31:42 Hungary Pigeons Club
587belgium MC2030  
LPS 17-03
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 11:31:42,30 1 00:31:42 Club Olijftak Maaseik
588polska MC0502  
Tao
Aleksander Golofit4 11:31:42,35 1 00:31:42 Polonia
589germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek4 11:31:42,40 1 00:31:42 Germany Club
590polska MC1121  
Florinda
Krzysztof Lepuch1 11:31:42,50 1 00:31:42 Polonia
591switzerland MC0459  
Pauls Desire
Team Alp Race7 11:31:42,70 1 00:31:43 Suiza
592ireland MC0275  
Padraig Pearse
Team Yellowbelly1 11:31:42,75 1 00:31:43 Irish Homing Union
593rumania MC1736  
Nito
Class 8882 11:31:42,95 1 00:31:43 Romania
594bulgaria MC2054  
Big Bertie
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:31:43,05 1 00:31:43 Bulgaria Club
595germany MC0455  
Eastern Promise
Team Volmer & Wilpers5 11:31:43,15 1 00:31:43 Münsterland
596germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers2 11:31:44,15 1 00:31:44 Münsterland
597slovakia MC0697  
Greg 344
Team Greg14 11:31:44,30 1 00:31:44 Slovakia Club
598england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 11:31:44,35 1 00:31:44 RPRA (Pigeon Association)
599slovakia MC1022  
Oliver
Team Benak1 11:31:44,50 1 00:31:44 Slovakia Club
600belgium MC0991  
Kris
Team Monick Nys & Kris Govers1 11:31:44,50 1 00:31:44 Belgium Club
601gran canaria MC1340  
Eek
Team Control 21 11:31:44,70 1 00:31:45 -----------------
602austria MC2421  
Hard Fighter
Alois Wiefler2 11:31:44,75 1 00:31:45 Club Austria
603netherlands MC0979  
Clear Moon
Team One Loft4 11:31:45,05 1 00:31:45 Holland Pigeons Club
604slovenia MC1762  
Moja
Team Vugi1 11:31:45,25 1 00:31:45 Slovenia Club
605italia MC2258  
Spirit
Team Danci Dumitru & Loredana1 11:31:45,35 1 00:31:45 Italia
606italia MC2481  
Tornado
Team Danci Dumitru & Loredana2 11:31:45,40 1 00:31:45 Italia
607belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest3 11:31:45,45 1 00:31:45 Lembeek Club - Belgium
608england MC0142  
Banny
Andrei Antoce4 11:31:45,60 1 00:31:46 RPRA (Pigeon Association)
609belgium MC1643  
Paula
Team Segers & Coppens3 11:31:45,85 1 00:31:46 Denderbond Ninove
610belgium MC1409  
PEC 098
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 11:31:46,00 1 00:31:46 Fondclub Herent
611hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs3 11:31:46,00 1 00:31:46 Hungary Pigeons Club
612belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC10 11:31:46,30 1 00:31:46 Fondclub Herent
613scotland MC1626  
Wee Mo
William Donachie2 11:31:46,35 1 00:31:46 Scottish Homing Union
614polska MC1499  
Verdis
Andrzej Jankowski2 11:31:46,40 1 00:31:46 Polonia
615belgium MC2293  
Mickey Mouse
Roger Mertens5 11:31:46,55 1 00:31:47 Fond Wallonie
616turkey MC1985  
Recep 289
Team Emin-Recep Bayramoglu3 11:31:46,60 1 00:31:47 Turkey Flying Club
617slovakia MC0851  
Niko
Miroslav Blasko3 11:31:47,45 1 00:31:47 Slovakia Club
618germany MC1534  
Sky
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:31:47,85 1 00:31:48 Germany Club
619netherlands MC0160  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan6 11:31:48,15 1 00:31:48 Holland Pigeons Club
620wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 11:31:48,20 1 00:31:48 Wales Club
621norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing3 11:31:48,45 1 00:31:48 Norge Racing Pigeon Club
622germany MC0906  
Til
Bernhard Bulten1 11:31:48,45 1 00:31:48 Germany Club
623hungary MC1035  
Jana
Team Bajnoczi Gabor1 11:31:48,95 1 00:31:49 Hungary Pigeons Club
624fuerteventura MC2027  
Hocus Pocus
Francisco Díaz2 11:31:49,00 1 00:31:49 Gran Tarajal
625england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker2 11:31:49,20 1 00:31:49 RPRA (Pigeon Association)
626germany MC2224  
Aragorn
Michael Zeug1 11:31:49,70 1 00:31:50 Germany Club
627kuwait MC2560  
Eakht Almqardlah
Nawaf Aldahoum1 11:31:49,75 1 00:31:50 Kuwait Club
628rumania MC1227  
Blue
Florin Scutaru5 11:31:50,30 1 00:31:50 Romania
629czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar2 11:31:50,35 1 00:31:50 Czech Republic Club
630england MC0166  
Deneside Jay
Team Deneside Lofts2 11:31:50,45 1 00:31:50 RPRA (Pigeon Association)
631netherlands MC1106  
Phoenix
Team One Loft5 11:31:50,60 1 00:31:51 Holland Pigeons Club
632polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski2 11:31:50,61 1 00:31:51 Polonia
633germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube5 11:31:50,75 1 00:31:51 Germany Club
634italia MC2502  
Blond Leo
Team TNST2 11:31:50,95 1 00:31:51 Italia
635slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM1 11:31:51,05 1 00:31:51 Slovakia Club
636england MC0247  
Tanguito
Team Turtoi & Vasile3 11:31:51,20 1 00:31:51 RPRA (Pigeon Association)
637slovakia MC0785  
Greg 823
Team Greg15 11:31:51,21 1 00:31:51 Slovakia Club
638slovakia MC1149  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:31:51,30 1 00:31:51 Slovakia Club
639polska MC2057  
Remo
Team Ganski & Lewandowski3 11:31:51,31 1 00:31:51 Polonia
640england MC0183  
Deneside Champ
Team Deneside Lofts3 11:31:51,60 1 00:31:52 RPRA (Pigeon Association)
641rumania MC1299  
Viisoara
Florentin Chirita4 11:31:51,65 1 00:31:52 Romania
642switzerland MC2046  
Riki
Izet Licina3 11:31:51,90 1 00:31:52 Suiza
643wales MC1625  
Tia
Team Welsh Hopefuls4 11:31:52,05 1 00:31:52 Wales Club
644rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu2 11:31:52,10 1 00:31:52 Romania
645bahrain MC2556  
Al Kooheji 5
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:31:52,25 1 00:31:52 Bahrain Pigeon Union
646netherlands MC0898  
Blauwneus
Team Van der Heide - Napoleon4 11:31:52,30 1 00:31:52 Holland Pigeons Club
647wales MC0232  
Big Red
Team Big Dreamers2 11:31:52,35 1 00:31:52 Wales Club
648czech republic MC0604  
Bulldog
Lubomir Kubacek4 11:31:52,60 1 00:31:53 Czech Republic Club
649polska MC1497  
Nina
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:31:52,80 1 00:31:53 Polonia
650gran canaria MC1230  
David Copperfield
Team Maspalomas1 11:31:52,90 1 00:31:53 C.C. ANSITE
651belgium MC0297  
Arona 022
Dirk Verstichelen4 11:31:53,00 1 00:31:53 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
652scotland MC0119  
Simply the Best
William Donachie3 11:31:53,25 1 00:31:53 Scottish Homing Union
653polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny4 11:31:53,30 1 00:31:53 Polonia
654slovakia MC0611  
Cataley
Team Benak2 11:31:53,45 1 00:31:53 Slovakia Club
655netherlands MC0366  
Ilse
Team H. V. Venrooij5 11:31:53,75 1 00:31:54 Holland Pigeons Club
656polska MC0336  
Bocho
Aleksander Golofit5 11:31:53,76 1 00:31:54 Polonia
657belgium MC2023  
Matteo
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC11 11:31:53,80 1 00:31:54 Fondclub Herent
658wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford3 11:31:54,45 1 00:31:54 Wales Club
659netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer6 11:31:54,60 1 00:31:55 Holland Pigeons Club
660germany MC1129  
Yancy
Team B & G Racing Behrens-Greinert3 11:31:54,75 1 00:31:55 Germany Club
661polska MC2414  
Legs
Team Osko & Chwarzynski2 11:31:55,15 1 00:31:55 Polonia
662rumania MC1323  
Brendt
Team Familia Bacalu9 11:31:55,40 1 00:31:55 Romania
663belarus MC2264  
Crew 1
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:31:55,45 1 00:31:55 Belarus Club
664denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland2 11:31:55,85 1 00:31:56 Denmark Club
665germany MC0347  
Goku
Matthias Sprang5 11:31:55,90 1 00:31:56 Weitstrecken Myhl-Wegberg
666slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik1 11:31:56,15 1 00:31:56 Slovakia Club
667italia MC2349  
Poldy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu3 11:31:56,55 1 00:31:57 Italia
668belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 11:31:56,95 1 00:31:57 Club Olijftak Maaseik
669netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink3 11:31:57,00 1 00:31:57 Holland Pigeons Club
670portugal MC1090  
Joaninha
Manuel Antonio Guerreiro1 11:31:57,10 1 00:31:57 Loulé - Portugal
671denmark MC2191  
Savik
Team Henriksen2 11:31:57,25 1 00:31:57 Denmark Club
672england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:31:57,35 1 00:31:57 RPRA (Pigeon Association)
673eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid3 11:31:57,85 1 00:31:58 USA
674polska MC2356  
Roly Chu
Sylwester Ostapiuk1 11:31:58,25 1 00:31:58 Polonia
675belgium MC1933  
PEC 216
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC12 11:31:58,90 1 00:31:59 Fondclub Herent
676rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin3 11:31:59,05 1 00:31:59 Rusia Club
677netherlands MC0111  
Jewel
Team John Rimmelzwaan7 11:31:59,15 1 00:31:59 Holland Pigeons Club
678belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 11:31:59,16 1 00:31:59 Club Olijftak Maaseik
679rumania MC1285  
Dana
Florin Scutaru6 11:31:59,95 1 00:32:00 Romania
680denmark MC2091  
Miss Ocean
Team Anita & Tage Gravesen5 11:32:00,20 1 00:32:00 Denmark Club
681belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers2 11:32:00,55 1 00:32:01 Belgium Club
682rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan3 11:32:00,56 1 00:32:01 Romania
683netherlands MC0902  
Killy
J.T.E. Morsink1 11:32:00,57 1 00:32:01 Holland Pigeons Club
684czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik4 11:32:00,85 1 00:32:01 Czech Republic Club
685rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca2 11:32:01,00 1 00:32:01 Romania
686wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor2 11:32:01,60 1 00:32:02 Wales Club
687wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls5 11:32:01,65 1 00:32:02 Wales Club
688turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas2 11:32:01,85 1 00:32:02 Turkey Flying Club
689belgium MC0407  
Koningspage
Team Belgium's Finest4 11:32:02,15 1 00:32:02 Lembeek Club - Belgium
690slovakia MC0663  
Dan
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:32:02,16 1 00:32:02 Slovakia Club
691hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs4 11:32:02,17 1 00:32:02 Hungary Pigeons Club
692bulgaria MC1370  
Florea Second Chanse
Team Valya & Rosen Dobrevi4 11:32:02,70 1 00:32:03 Bulgaria Club
693polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski9 11:32:03,15 1 00:32:03 Polonia
694netherlands MC2384  
Bever Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:32:03,15 1 00:32:03 Holland Pigeons Club
695netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda2 11:32:03,75 1 00:32:04 Holland Pigeons Club
696hungary MC1039  
Villam
Jozsef Kovacs5 11:32:03,80 1 00:32:04 Hungary Pigeons Club
697rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:32:03,90 1 00:32:04 Romania
698netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan8 11:32:04,35 1 00:32:04 Holland Pigeons Club
699germany MC2455  
Kazán
Team Klaas & Sohn8 11:32:04,40 1 00:32:04 Rietberg Club
700turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet2 11:32:04,40 1 00:32:04 Turkey Flying Club
701england MC1904  
Fourth in Line
Team Warnes & Smith1 11:32:04,55 1 00:32:05 RPRA (Pigeon Association)
702belgium MC2473  
Bambo
Jose Hoes4 11:32:05,00 1 00:32:05 Fondclub Loft 24
703belgium MC0401  
Nikita
A. en C. Roels3 11:32:05,40 1 00:32:05 Belgium Club
704hungary MC0857  
Demi
Jozsef Kovacs6 11:32:05,45 1 00:32:05 Hungary Pigeons Club
705england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera3 11:32:05,50 1 00:32:06 RPRA (Pigeon Association)
706austria MC1819  
Laura
Benjamin Neag9 11:32:05,90 1 00:32:06 Club Austria
707germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann6 11:32:05,91 1 00:32:06 Oberfranken Club
708belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends2 11:32:06,25 1 00:32:06 Club Olijftak Maaseik
709switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race8 11:32:06,45 1 00:32:06 Suiza
710sevilla MC0035  
Chipsi Mareen
Francisco Gutiérrez3 11:32:06,80 1 00:32:07 ITALICENSE
711germany MC1960  
Blood
Team Volmer & Levers3 11:32:07,05 1 00:32:07 Münsterland
712zaragoza MC1089  
Vicky
Jaime Ameller Pons1 11:32:07,25 1 00:32:07 Mensajeras BILBILIS
713turkey MC2288  
Truva
Metin Mehmet3 11:32:07,55 1 00:32:08 Turkey Flying Club
714denmark MC2115  
Benjawan
Team Brdr. Broebech1 11:32:07,60 1 00:32:08 Denmark Club
715baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs1 11:32:08,10 1 00:32:08 C.C.Ciutadella
716gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas2 11:32:08,11 1 00:32:08 C.C. ANSITE
717wales MC0164  
Pado
Team Men of Gwent3 11:32:08,15 1 00:32:08 Wales Club
718wales MC1553  
Pirulo
Paul Bamford4 11:32:08,25 1 00:32:08 Wales Club
719wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford5 11:32:08,26 1 00:32:08 Wales Club
720hungary MC0769  
Henci
Jozsef Kovacs7 11:32:08,60 1 00:32:09 Hungary Pigeons Club
721netherlands MC0314  
Aafke
Team H. V. Venrooij6 11:32:08,61 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
722rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul2 11:32:08,95 1 00:32:09 Romania
723england MC0256  
Deneside Sport
Team Deneside Lofts4 11:32:09,15 1 00:32:09 RPRA (Pigeon Association)
724czech republic MC1025  
Roomster
Team Bohdana2 11:32:09,16 1 00:32:09 Czech Republic Club
725belgium MC1382  
LPS 17-11
Team Leyen-Paloma-Segers Racing8 11:32:09,50 1 00:32:10 Club Olijftak Maaseik
726scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie4 11:32:09,75 1 00:32:10 Scottish Homing Union
727gran canaria MC1601  
Vocho
Team Farallon3 11:32:10,45 1 00:32:10 C.C. Iniciativa Isleña
728netherlands MC2043  
Nelly
Gerrit Knol2 11:32:10,55 1 00:32:11 Holland Pigeons Club
729belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC13 11:32:10,60 1 00:32:11 Fondclub Herent
730sweden MC2422  
Flighter
Team A & T Swe2 11:32:10,85 1 00:32:11 Sweden Club
731polska MC0533  
Rays Mate
Bogdan Mlynarczyk2 11:32:10,85 1 00:32:11 Polonia
732scotland MC1634  
Lu Ravi
Bobby Dalziel1 11:32:10,85 1 00:32:11 Scottish Homing Union
733asturias MC0706  
Elois
Team Dionisio & Pandiella2 11:32:11,10 1 00:32:11 R.C. Oviedo
734england MC1686  
Heather
Team I dont know1 11:32:11,25 1 00:32:11 RPRA (Pigeon Association)
735germany MC2332  
Jewel From Belgium
Team Klaas & Sohn9 11:32:11,40 1 00:32:11 Rietberg Club
736rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin2 11:32:11,45 1 00:32:11 Romania
737belgium MC0911  
Choubaka
Vincent Neirynck4 11:32:11,75 1 00:32:12 Fond Wallonie
738belgium MC1941  
Rilla
Team Loft Marina2 11:32:11,80 1 00:32:12 Belgium Club
739austria MC2127  
Katinka H.
Ferenc Butyka1 11:32:12,00 1 00:32:12 VRV - Oberoesterreich
740czech republic MC0615  
Stana V
Team Konopik & Motre2 11:32:12,70 1 00:32:13 Czech Republic Club
741netherlands MC0212  
Sheva
Team Andringa1 11:32:12,80 1 00:32:13 Holland Pigeons Club
742austria MC1843  
B & B 7
Team Bliege & Benjamin5 11:32:12,90 1 00:32:13 Club Austria
743eeuu MC2137  
Rowan
Robert Longid4 11:32:13,15 1 00:32:13 USA
744netherlands MC0974  
Lovely Job
Team Hooymans3 11:32:13,16 1 00:32:13 Holland Pigeons Club
745england MC0031  
Sun City Girl
A. Harker3 11:32:13,60 1 00:32:14 RPRA (Pigeon Association)
746netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink4 11:32:13,65 1 00:32:14 Holland Pigeons Club
747south africa MC0017  
Ann Vii
Team Samuels Loft2 11:32:13,75 1 00:32:14 South Africa Club
748belgium MC0377  
Babajaga
Roger Mertens6 11:32:13,76 1 00:32:14 Fond Wallonie
749austria MC1890  
Deby
Benjamin Neag10 11:32:13,90 1 00:32:14 Club Austria
750netherlands MC2413  
Frysian Destroyer
Sjaak Buwalda3 11:32:14,00 1 00:32:14 Holland Pigeons Club
751rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc4 11:32:14,30 1 00:32:14 Romania
752england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford2 11:32:14,40 1 00:32:14 RPRA (Pigeon Association)
753polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk3 11:32:14,50 1 00:32:14 Polonia
754wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent4 11:32:14,70 1 00:32:15 Wales Club
755bahrain MC2590  
Al Kooheji 2
Husain Ali Ahmed Al Kooheji3 11:32:15,10 1 00:32:15 Bahrain Pigeon Union
756england MC1668  
Worcester Cock
Team W and S Sweet2 11:32:15,35 1 00:32:15 RPRA (Pigeon Association)
757india MC1072  
Viki
Dream Team India Viki & Hugo3 11:32:15,45 1 00:32:15 Royal Pigeon Society India
758england MC1969  
Malletut
Andy Gregson2 11:32:15,85 1 00:32:16 RPRA (Pigeon Association)
759germany MC2430  
Werner
Team Dersch & Gnittka & Linne2 11:32:16,05 1 00:32:16 Wetter
760netherlands MC2047  
Henk
Gerrit Knol3 11:32:16,10 1 00:32:16 Holland Pigeons Club
761asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella3 11:32:16,65 1 00:32:17 R.C. Oviedo
762belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens4 11:32:16,66 1 00:32:17 Denderbond Ninove
763netherlands MC0530  
Damocles
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:32:17,25 1 00:32:17 Holland Pigeons Club
764germany MC0912  
Cole
Team Volmer & Levers4 11:32:17,95 1 00:32:18 Münsterland
765turkey MC1778  
Cihan
Team Yavuz-Günes1 11:32:18,40 1 00:32:18 Turkey Flying Club
766polska MC1157  
Iron
Lukasz Sprycha4 11:32:19,25 1 00:32:19 Polonia
767belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing9 11:32:23,25 1 00:32:23 Club Olijftak Maaseik
768netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn7 11:32:23,35 1 00:32:23 Holland Pigeons Club
769austria MC1864  
Leo
Benjamin Neag11 11:32:23,80 1 00:32:24 Club Austria
770slovakia MC1091  
Greg 022
Team Greg16 11:32:25,35 1 00:32:25 Slovakia Club
771austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag12 11:32:25,65 1 00:32:26 Club Austria
772sevilla MC1935  
Sea Kay
Francisco Gutiérrez4 11:32:26,05 1 00:32:26 ITALICENSE
773rumania MC1982  
Ginger
Class 8883 11:32:26,20 1 00:32:26 Romania
774austria MC1858  
Maya
Benjamin Neag13 11:32:27,70 1 00:32:28 Club Austria
775czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 11:32:27,75 1 00:32:28 Czech Republic Club
776belgium MC1916  
Sunshine
Team Buyl & Howells5 11:32:27,80 1 00:32:28 Denderbond Ninove
777rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:32:28,00 1 00:32:28 Romania
778india MC0876  
Indian Star
Dream Team India Viki3 11:32:28,60 1 00:32:29 Royal Pigeon Society India
779polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling2 11:32:28,75 1 00:32:29 Polonia
780cordoba MC0014  
Pegaso
Dámaso Melero4 11:32:30,25 1 00:32:30 Malagüeño
781belgium MC0363  
Quick Silver
A. en C. Roels4 11:32:30,50 1 00:32:30 Belgium Club
782rumania MC1300  
Tenerife Boy
Class 8884 11:32:32,05 1 00:32:32 Romania
783denmark MC2459  
Jean Mylle
Team Preben & Bo3 11:32:32,80 1 00:32:33 Denmark Club
784europe MC1931  
Silky
Team Racing4 11:32:33,65 1 00:32:34 Club E.U.
785wales MC0283  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls6 11:32:34,15 1 00:32:34 Wales Club
786slovakia MC1080  
Gordon
Team Viglas JJM2 11:32:34,40 1 00:32:34 Slovakia Club
787belgium MC1433  
Destiny
Team Coloured Pigeons2 11:32:34,80 1 00:32:35 Fond Wallonie
788austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag14 11:32:35,00 1 00:32:35 Club Austria
789denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen3 11:32:35,20 1 00:32:35 Denmark Club
790netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan9 11:32:35,50 1 00:32:36 Holland Pigeons Club
791polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski3 11:32:35,55 1 00:32:36 Polonia
792polska MC1884  
Clovis Ii
Andrzej Jankowski4 11:32:36,35 1 00:32:36 Polonia
793germany MC1922  
Touch Of Gold
Matthias Sprang6 11:32:36,45 1 00:32:36 Weitstrecken Myhl-Wegberg
794bulgaria MC1277  
Josipha
Team Vicont & Vicontesa2 11:32:38,50 1 00:32:38 Bulgaria Club
795belgium MC0894  
Simona
Team Breese Pigeons Friends3 11:32:38,75 1 00:32:39 Club Olijftak Maaseik
796belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree3 11:32:38,76 1 00:32:39 Belgium Club
797germany MC1003  
Roberto
Team Schupp2 11:32:38,80 1 00:32:39 Schwaben-Allgäu Club
798england MC1633  
Peaky Blinder
Team W and S Sweet3 11:32:39,20 1 00:32:39 RPRA (Pigeon Association)
799asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez1 11:32:39,90 1 00:32:40 R.C. Oviedo
800germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz2 11:32:40,50 1 00:32:40 Germany Club
801belgium MC1652  
Carlos
Team Creemers & Zoon8 11:32:40,80 1 00:32:41 Club Olijftak Maaseik
802england MC1526  
Juile
Team I dont know2 11:32:40,81 1 00:32:41 RPRA (Pigeon Association)
803netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft6 11:32:41,20 1 00:32:41 Holland Pigeons Club
804belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC14 11:32:41,50 1 00:32:42 Fondclub Herent
805netherlands MC0139  
Rocky
Team John Rimmelzwaan10 11:32:42,40 1 00:32:42 Holland Pigeons Club
806switzerland MC1047  
Snowstorm 2
Team Schnee White Lofts1 11:32:43,25 1 00:32:43 Suiza
807england MC2031  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate8 11:32:44,15 1 00:32:44 RPRA (Pigeon Association)
808croatia MC0853  
Patricia
Miljenko Blazevic3 11:32:44,30 1 00:32:44 Croatia Pigeon Club
809czech republic MC0690  
Jules Man
Lubomir Kubacek5 11:32:44,85 1 00:32:45 Czech Republic Club
810croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family1 11:32:44,90 1 00:32:45 Croatia Pigeon Club
811belgium MC1701  
Dries
Team Schaekers Brouns1 11:32:45,00 1 00:32:45 Fondclub Loft 24
812netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans4 11:32:45,35 1 00:32:45 Holland Pigeons Club
813rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru7 11:32:45,65 1 00:32:46 Romania
814belgium MC1799  
LPS 17-13
Team Leyen-Paloma-Segers Racing10 11:32:47,30 1 00:32:47 Club Olijftak Maaseik
815netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil6 11:32:47,31 1 00:32:47 Holland Pigeons Club
816rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc5 11:32:47,45 1 00:32:47 Romania
817germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn10 11:32:48,85 1 00:32:49 Rietberg Club
818eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:32:48,95 1 00:32:49 USA
819rumania MC2171  
Golden Touch
Emil Buta2 11:32:49,60 1 00:32:50 Romania
820europe MC0624  
South Dakota
Team Racing5 11:32:49,65 1 00:32:50 Club E.U.
821netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:32:50,45 1 00:32:50 Holland Pigeons Club
822england MC0118  
Brave Dream
Team Turtoi & Vasile4 11:32:50,55 1 00:32:51 RPRA (Pigeon Association)
823wales MC0174  
Sparry
Team Men of Gwent5 11:32:51,35 1 00:32:51 Wales Club
824south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft3 11:32:51,80 1 00:32:52 South Africa Club
825netherlands MC0922  
Halsaya
Team Soepboer7 11:32:52,00 1 00:32:52 Holland Pigeons Club
826england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce5 11:32:52,60 1 00:32:53 RPRA (Pigeon Association)
827england MC1694  
Pauls Magic
Team Paul Smith Syndicate9 11:32:52,70 1 00:32:53 RPRA (Pigeon Association)
828polska MC1783  
Marciano
Team Morel2 11:32:54,90 1 00:32:55 Polonia
829netherlands MC0946  
Rocky
Team One Loft7 11:32:55,45 1 00:32:55 Holland Pigeons Club
830slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi2 11:32:56,20 1 00:32:56 Slovenia Club
831belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens7 11:32:57,30 1 00:32:57 Fond Wallonie
832england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie3 11:32:57,35 1 00:32:57 RPRA (Pigeon Association)
833germany MC1940  
Nick
Team Volmer & Levers5 11:32:57,85 1 00:32:58 Münsterland
834germany MC1155  
Swift Four
Team Volmer & Levers6 11:32:59,60 1 00:33:00 Münsterland
835turkey MC1851  
Recep 240
Team Emin-Recep Bayramoglu4 11:33:00,70 1 00:33:01 Turkey Flying Club
836south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft4 11:33:00,75 1 00:33:01 South Africa Club
837netherlands MC2248  
Yasmin
Team Mantel2 11:33:01,25 1 00:33:01 Holland Pigeons Club
838italia MC2074  
Alcaparra
Giuseppe Patti3 11:33:01,35 1 00:33:01 Italia
839england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts5 11:33:01,40 1 00:33:01 RPRA (Pigeon Association)
840tenerife MC2221  
Really And Truly
Team Columbacanaria2 11:33:02,35 1 00:33:02 Adexe
841netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan11 11:33:02,40 1 00:33:02 Holland Pigeons Club
842italia MC2305  
Stan
Team TNST3 11:33:02,50 1 00:33:02 Italia
843netherlands MC0523  
Blue Magic
Team Hageman & Liplijn8 11:33:02,90 1 00:33:03 Holland Pigeons Club
844belgium MC0878  
Guy
Team Kempische duif Bree4 11:33:03,35 1 00:33:03 Belgium Club
845germany MC1397  
Bolschoj
Fedoseev Vitalij3 11:33:03,45 1 00:33:03 Harsewinkel Club
846huelva MC2233  
Princesa Azul
Sergio Gómez Rodríguez1 11:33:03,45 1 00:33:03 Huelva
847netherlands MC2188  
Frysian Satin
Sjaak Buwalda4 11:33:03,46 1 00:33:03 Holland Pigeons Club
848england MC1544  
Budgie Abroad
Team Warnes & Smith2 11:33:03,60 1 00:33:04 RPRA (Pigeon Association)
849netherlands MC0448  
Braco
Team Gebr. Vieberink3 11:33:04,75 1 00:33:05 Holland Pigeons Club
850netherlands MC0355  
Hans
Team Hageman & Liplijn9 11:33:04,85 1 00:33:05 Holland Pigeons Club
851italia MC2410  
Princess Nadia
Team TNST4 11:33:05,15 1 00:33:05 Italia
852south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden5 11:33:05,40 1 00:33:05 South Africa Club
853czech republic MC1220  
Gagi-Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:33:06,40 1 00:33:06 Czech Republic Club
854germany MC2411  
Marc IG
Team Dersch & Gnittka & Linne3 11:33:07,00 1 00:33:07 Wetter
855germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers6 11:33:07,15 1 00:33:07 Münsterland
856england MC1637  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate10 11:33:07,20 1 00:33:07 RPRA (Pigeon Association)
857polska MC1166  
Oso
Krzysztof Lepuch2 11:33:07,35 1 00:33:07 Polonia
858czech republic MC0806  
Cajtanja
Team Familie Karas Antonin2 11:33:08,15 1 00:33:08 Czech Republic Club
859belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon9 11:33:11,45 1 00:33:11 Club Olijftak Maaseik
860belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon10 11:33:11,46 1 00:33:11 Club Olijftak Maaseik
861germany MC2272  
Juniperus
Gabriel Valo3 11:33:11,65 1 00:33:12 Germany Club
862netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 11:33:12,10 1 00:33:12 Holland Pigeons Club
863turkey MC1765  
Polis
Halil Seyhan5 11:33:12,55 1 00:33:13 Turkey Flying Club
864slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska2 11:33:13,05 1 00:33:13 Slovakia Club
865england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts6 11:33:13,06 1 00:33:13 RPRA (Pigeon Association)
866belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers3 11:33:13,20 1 00:33:13 Belgium Club
867tenerife MC0394  
Teror
Team Herrera y Jaime2 11:33:13,35 1 00:33:13 Adexe
868switzerland MC0348  
Shonna
Team Alp Race9 11:33:13,65 1 00:33:14 Suiza
869belgium MC1959  
Andrea
Team Segers & Coppens5 11:33:14,25 1 00:33:14 Denderbond Ninove
870england MC1545  
Jessica
Team I dont know3 11:33:15,25 1 00:33:15 RPRA (Pigeon Association)
871india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone3 11:33:15,30 1 00:33:15 Royal Pigeon Society India
872polska MC1737  
Odilon
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:33:16,80 1 00:33:17 Polonia
873turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar3 11:33:17,40 1 00:33:17 Turkey Flying Club
874huelva MC1743  
Blanquito
Sergio Gómez Rodríguez2 11:33:17,80 1 00:33:18 Huelva
875polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit6 11:33:18,00 1 00:33:18 Polonia
876netherlands MC2114  
Jubilee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru2 11:33:18,90 1 00:33:19 Holland Pigeons Club
877belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:33:19,10 1 00:33:19 Belgium Club
878slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi3 11:33:19,70 1 00:33:20 Slovenia Club
879netherlands MC1006  
Smackeroo
J.T.E. Morsink2 11:33:20,15 1 00:33:20 Holland Pigeons Club
880wales MC1690  
Rasbull 19
Team Rasbull-Lofts.co.uk4 11:33:20,35 1 00:33:20 Wales Club
881europe MC2497  
Califa
Team Racing6 11:33:21,30 1 00:33:21 Club E.U.
882england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise1 11:33:22,20 1 00:33:22 RPRA (Pigeon Association)
883tenerife MC0357  
Sauzal
Team Herrera y Jaime3 11:33:23,00 1 00:33:23 Adexe
884netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap4 11:33:23,75 1 00:33:24 Holland Pigeons Club
885hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 11:33:23,80 1 00:33:24 Hungary Pigeons Club
886denmark MC2226  
Hip Hip Hoera
Team Brdr. Broebech2 11:33:24,10 1 00:33:24 Denmark Club
887denmark MC2385  
Abacus
Team Brdr. Broebech3 11:33:25,10 1 00:33:25 Denmark Club
888belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin4 11:33:25,25 1 00:33:25 Belgium Club
889turkey MC1744  
Yildiz
Halil Seyhan6 11:33:25,45 1 00:33:25 Turkey Flying Club
890kuwait MC2583  
Eakht Alrahya
Bader Aldahoum1 11:33:25,55 1 00:33:26 Kuwait Club
891polska MC1946  
Bernadette
Dariusz Skawinski10 11:33:25,80 1 00:33:26 Polonia
892germany MC0960  
Cloria
Walter Agler2 11:33:26,35 1 00:33:26 Oberbayern Club
893netherlands MC2286  
Mason
Team Mantel3 11:33:26,95 1 00:33:27 Holland Pigeons Club
894kuwait MC2589  
Natures Basics
Naje Ead1 11:33:27,00 1 00:33:27 Kuwait Club
895polska MC1473  
Eddie Chu
Krzysztof Szkolny5 11:33:27,10 1 00:33:27 Polonia
896czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal5 11:33:27,11 1 00:33:27 Czech Republic Club
897slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg17 11:33:27,65 1 00:33:28 Slovakia Club
898sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez5 11:33:28,25 1 00:33:28 ITALICENSE
899colombia MC0168  
Charmed
Team Hnos. Arredondo & Herrera2 11:33:28,30 1 00:33:28 Colombia Club
900hungary MC2125  
Princes
Team Pinter Pigeon2 11:33:28,65 1 00:33:29 Hungary Pigeons Club
901turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder2 11:33:30,65 1 00:33:31 Turkey Flying Club
902austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer5 11:33:30,95 1 00:33:31 VRV - Oberoesterreich
903polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny6 11:33:31,00 1 00:33:31 Polonia
904germany MC2162  
Hakone
Matthias Sprang7 11:33:31,50 1 00:33:32 Weitstrecken Myhl-Wegberg
905netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing2 11:33:32,65 1 00:33:33 Holland Pigeons Club
906england MC1614  
Pauls Wonder
Team Paul Smith Syndicate11 11:33:33,50 1 00:33:34 RPRA (Pigeon Association)
907england MC1550  
Abril
Team Lanoak Lofts1 11:33:33,65 1 00:33:34 RPRA (Pigeon Association)
908germany MC0939  
Gaspar
Team Volmer & Wilpers7 11:33:33,90 1 00:33:34 Münsterland
909belgium MC0392  
Koninginnepage
Team Belgium's Finest5 11:33:34,05 1 00:33:34 Lembeek Club - Belgium
910polska MC0955  
Angel K
Michal Klassa2 11:33:34,06 1 00:33:34 Polonia
911austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:33:34,60 1 00:33:35 Pigeon Club Austria South
912netherlands MC0910  
Davidson
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink3 11:33:34,85 1 00:33:35 Holland Pigeons Club
913netherlands MC0260  
Frysian Diamond
Sjaak Buwalda5 11:33:36,05 1 00:33:36 Holland Pigeons Club
914gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 11:33:36,20 1 00:33:36 Club Los Socios
915ireland MC1356  
Milly
Pat Maher1 11:33:37,35 1 00:33:37 Irish Homing Union
916polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski11 11:33:37,40 1 00:33:37 Polonia
917czech republic MC0767  
Den Za Milion
Team Bouchal6 11:33:38,75 1 00:33:39 Czech Republic Club
918turkey MC1979  
Halil
Halil Seyhan7 11:33:39,05 1 00:33:39 Turkey Flying Club
919austria MC1311  
Udo
Team Fam. Rosu1 11:33:40,05 1 00:33:40 VRV - Oberoesterreich
920england MC0090  
Deneside Blue
Team Deneside Lofts7 11:33:40,75 1 00:33:41 RPRA (Pigeon Association)
921switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race10 11:33:41,40 1 00:33:41 Suiza
922polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:33:42,05 1 00:33:42 Polonia
923south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft5 11:33:42,20 1 00:33:42 South Africa Club
924rumania MC1798  
Brocco
Team Nini & Pitea3 11:33:42,25 1 00:33:42 Romania
925germany MC0332  
Pallas
Team Zumdiek5 11:33:42,30 1 00:33:42 Germany Club
926wales MC2029  
Fight To The Finish
Paul Bamford6 11:33:42,55 1 00:33:43 Wales Club
927gran canaria MC1258  
High Arrival
Team Maspalomas3 11:33:42,70 1 00:33:43 C.C. ANSITE
928netherlands MC0137  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan12 11:33:43,40 1 00:33:43 Holland Pigeons Club
929england MC0026  
Mauri
A. Harker4 11:33:43,50 1 00:33:44 RPRA (Pigeon Association)
930polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 11:33:43,75 1 00:33:44 Polonia
931czech republic MC0816  
Jirka
Team Svoboda & Lekes1 11:33:43,76 1 00:33:44 Czech Republic Club
932bulgaria MC1316  
Hera
Team Valya & Rosen Dobrevi5 11:33:43,85 1 00:33:44 Bulgaria Club
933gran canaria MC0739  
Wise
Team Yahvé, Oliver & Fredy8 11:33:44,30 1 00:33:44 Club Los Socios
934germany MC0449  
Samba
Team Volmer & Wilpers8 11:33:45,15 1 00:33:45 Münsterland
935denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard3 11:33:46,45 1 00:33:46 Denmark Club
936austria MC1986  
Alex
Erwin Brandner1 11:33:47,65 1 00:33:48 VRV - Oberoesterreich
937wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys2 11:33:48,15 1 00:33:48 Wales Club
938slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:33:48,45 1 00:33:48 Slovakia Club
939netherlands MC0903  
Speurneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:33:48,85 1 00:33:49 Holland Pigeons Club
940alicante MC1496  
Cedarwood
Team Pets at Home SL1 11:33:50,15 1 00:33:50 Alicante
941germany MC2375  
Kerry Marie
Team Klaas & Sohn11 11:33:50,75 1 00:33:51 Rietberg Club
942gran canaria MC1256  
Axe
Team Yahvé, Oliver & Fredy9 11:33:51,45 1 00:33:51 Club Los Socios
943england MC0187  
Avocet Mealy 41
Nick Bradford3 11:33:52,75 1 00:33:53 RPRA (Pigeon Association)
944germany MC1500  
Out And Proud
Team Leifkes, Iking & Schulz3 11:33:52,95 1 00:33:53 Germany Club
945polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski12 11:33:53,45 1 00:33:53 Polonia
946germany MC1160  
Mia
Walter Agler3 11:33:54,60 1 00:33:55 Oberbayern Club
947denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen6 11:33:55,00 1 00:33:55 Denmark Club
948germany MC0443  
Raleigh Boy
Paul-Heinz Wesjohann7 11:33:55,10 1 00:33:55 Oberfranken Club
949hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs8 11:33:55,40 1 00:33:55 Hungary Pigeons Club
950netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:33:56,05 1 00:33:56 Holland Pigeons Club
951scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie5 11:33:56,20 1 00:33:56 Scottish Homing Union
952belgium MC0950  
Hillary
Vincent Neirynck5 11:33:56,40 1 00:33:56 Fond Wallonie
953germany MC2433  
Frodo
Michael Zeug2 11:33:57,20 1 00:33:57 Germany Club
954england MC1110  
Elsie
Team Downclose Lofts2 11:33:57,65 1 00:33:58 RPRA (Pigeon Association)
955belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen5 11:33:58,25 1 00:33:58 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
956england MC1571  
Come Soon
Danut Lucescu2 11:34:01,50 1 00:34:02 RPRA (Pigeon Association)
957croatia MC0856  
Trpmir
Team Pudic Family2 11:34:01,55 1 00:34:02 Croatia Pigeon Club
958gran canaria MC1910  
Narco
Team Farallon4 11:34:01,80 1 00:34:02 C.C. Iniciativa Isleña
959kuwait MC2582  
Gold Olympic 003
Team Aldahoum Loft2 11:34:03,30 1 00:34:03 Kuwait Club
960rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor2 11:34:03,70 1 00:34:04 Romania
961cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero5 11:34:04,10 1 00:34:04 Malagüeño
962south africa MC0012  
Edda
Team Petrus van Eeden6 11:34:04,40 1 00:34:04 South Africa Club
963polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac6 11:34:05,00 1 00:34:05 Polonia
964gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon5 11:34:05,50 1 00:34:06 C.C. Iniciativa Isleña
965slovenia MC1721  
Barbara
Team Sovic Barbara & Miha3 11:34:05,70 1 00:34:06 Slovenia Club
966belgium MC2296  
Gevlekt Mannetje
Team Red Devils Racing3 11:34:06,00 1 00:34:06 Club Olijftak Maaseik
967czech republic MC0646  
Martina
Antonin Havlik5 11:34:06,60 1 00:34:07 Czech Republic Club
968czech republic MC0758  
Popular
Team Bohdana3 11:34:06,85 1 00:34:07 Czech Republic Club
969south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft6 11:34:07,05 1 00:34:07 South Africa Club
970polska MC0432  
Fletch
Piotr Pepel2 11:34:08,05 1 00:34:08 Polonia
971netherlands MC0945  
Pearl
Team One Loft8 11:34:08,06 1 00:34:08 Holland Pigeons Club
972sevilla MC0629  
Sonnenglut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 11:34:08,15 1 00:34:08 ITALICENSE
973turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu2 11:34:08,20 1 00:34:08 Turkey Flying Club
974england MC0130  
Deneside Speed
Team Deneside Lofts8 11:34:08,50 1 00:34:08 RPRA (Pigeon Association)
975portugal MC0653  
Ulani
Hugo Teixeira1 11:34:08,51 1 00:34:09 Loulé - Portugal
976germany MC2300  
Ayrton
Team Klaas & Sohn12 11:34:08,65 1 00:34:09 Rietberg Club
977england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 11:34:08,70 1 00:34:09 RPRA (Pigeon Association)
978england MC1917  
Terry
Team Casey & Rainbow2 11:34:09,20 1 00:34:09 RPRA (Pigeon Association)
979italia MC2462  
Triumpal Sun
Giuseppe Patti4 11:34:10,00 1 00:34:10 Italia
980polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling3 11:34:10,70 1 00:34:11 Polonia
981netherlands MC2260  
Frysian Velvet
Sjaak Buwalda6 11:34:11,60 1 00:34:12 Holland Pigeons Club
982gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon6 11:34:11,65 1 00:34:12 C.C. Iniciativa Isleña
983germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 11:34:12,00 1 00:34:12 Germany Club
984huelva MC1507  
King
Sergio Gómez Rodríguez3 11:34:12,25 1 00:34:12 Huelva
985slovakia MC0809  
Katka
Team Migo2 11:34:12,90 1 00:34:13 Slovakia Club
986colombia MC0128  
Jake
Team Hnos. Arredondo & Herrera3 11:34:13,10 1 00:34:13 Colombia Club
987wales MC0186  
My Nitro
Team Big Dreamers3 11:34:13,15 1 00:34:13 Wales Club
988cordoba MC0074  
Capote
Dámaso Melero6 11:34:13,30 1 00:34:13 Malagüeño
989germany MC2315  
Ral 663
Team Schnellin4 11:34:14,10 1 00:34:14 Sachsen Club
990kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum2 11:34:15,00 1 00:34:15 Kuwait Club
991england MC0239  
Caruso
Team Turtoi & Vasile5 11:34:15,05 1 00:34:15 RPRA (Pigeon Association)
992slovenia MC1767  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha4 11:34:15,45 1 00:34:15 Slovenia Club
993norway MC2141  
Gambit Springs
Rolf Helge Aspen2 11:34:16,35 1 00:34:16 Norge Racing Pigeon Club
994south africa MC0028  
Bionda
Team Petrus van Eeden7 11:34:16,60 1 00:34:17 South Africa Club
995tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria3 11:34:16,70 1 00:34:17 Adexe
996scotland MC1696  
Anette
Bobby Dalziel2 11:34:17,90 1 00:34:18 Scottish Homing Union
997belgium MC0324  
Hemlock
A. en C. Roels5 11:34:18,95 1 00:34:19 Belgium Club
998turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:34:19,15 1 00:34:19 Turkey Flying Club
999rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul3 11:34:19,16 1 00:34:19 Romania
1000denmark MC2108  
Sola Solita
Team Ulrik & Claus4 11:34:19,40 1 00:34:19 Denmark Club
1001switzerland MC0437  
Holly Berry
Team Alp Race11 11:34:21,10 1 00:34:21 Suiza
1002polska MC2496  
Bony
Sylwester Ostapiuk2 11:34:21,90 1 00:34:22 Polonia
1003netherlands MC0172  
JJJ 014
Johan & Jelte Jan Hopman2 11:34:22,40 1 00:34:22 Holland Pigeons Club
1004turkey MC1834  
Eymen 233
Team Emin-Recep Bayramoglu5 11:34:22,50 1 00:34:22 Turkey Flying Club
1005tenerife MC1672  
Curro
Jorge Martín Rodríguez1 11:34:22,51 1 00:34:23 Adexe
1006italia MC2142  
Celeste
Renato Cantu9 11:34:23,05 1 00:34:23 Italia
1007germany MC0872  
Gaston
Team Volmer & Wilpers9 11:34:23,60 1 00:34:24 Münsterland
1008switzerland MC2504  
Crui
Izet Licina4 11:34:23,65 1 00:34:24 Suiza
1009south africa MC0069  
Puty
Team Samuels Loft7 11:34:24,40 1 00:34:24 South Africa Club
1010england MC1849  
Pauls Dream
Team Paul Smith Syndicate12 11:34:24,45 1 00:34:24 RPRA (Pigeon Association)
1011england MC1607  
Thomass girl
Team Warnes & Smith3 11:34:25,00 1 00:34:25 RPRA (Pigeon Association)
1012netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan13 11:34:25,95 1 00:34:26 Holland Pigeons Club
1013fuerteventura MC0705  
Regus
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:34:26,05 1 00:34:26 Gran Tarajal
1014cordoba MC0065  
Quintin
Dámaso Melero7 11:34:26,45 1 00:34:26 Malagüeño
1015netherlands MC2212  
Powerhouse
Team Poelman - Kap5 11:34:26,55 1 00:34:27 Holland Pigeons Club
1016belgium MC2477  
Claudias 4
Team Devos E.3 11:34:26,80 1 00:34:27 Belgium Club
1017tenerife MC1369  
Lally
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:34:27,40 1 00:34:27 GRAN FONDO
1018wales MC0167  
Chiquitita
Team Men of Gwent6 11:34:27,50 1 00:34:28 Wales Club
1019germany MC1898  
Hombre
Team Leifkes, Iking & Schulz4 11:34:27,85 1 00:34:28 Germany Club
1020polska MC1503  
Leonardo
Tomasz Wiczling4 11:34:27,95 1 00:34:28 Polonia
1021austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag15 11:34:28,10 1 00:34:28 Club Austria
1022england MC2000  
Red Arrow
Team Foster & Rump2 11:34:28,15 1 00:34:28 RPRA (Pigeon Association)
1023slovakia MC0602  
Krom
Ivan Blasko2 11:34:28,20 1 00:34:28 Slovakia Club
1024slovakia MC1133  
Tinka
Team Migo3 11:34:28,40 1 00:34:28 Slovakia Club
1025germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 11:34:28,65 1 00:34:29 Germany Club
1026netherlands MC2453  
Frysian Flannel
Sjaak Buwalda7 11:34:28,66 1 00:34:29 Holland Pigeons Club
1027gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy10 11:34:29,30 1 00:34:29 Club Los Socios
1028austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer6 11:34:29,85 1 00:34:30 VRV - Oberoesterreich
1029eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:34:30,05 1 00:34:30 USA
1030ireland MC0089  
Highway Celtic Trojan
Team Highway Lofts1 11:34:31,10 1 00:34:31 Irish Homing Union
1031england MC0141  
My Alibi
Abrahams Selwyn2 11:34:31,45 1 00:34:31 RPRA (Pigeon Association)
1032kuwait MC2579  
Kuwait 3
Thamer Rashed1 11:34:31,65 1 00:34:32 Kuwait Club
1033polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:34:31,75 1 00:34:32 Polonia
1034germany MC2136  
Save The Best For Last
Team Preuben Derby2 11:34:32,20 1 00:34:32 Germany Club
1035turkey MC1780  
Omer Dogan 1
Team Tayyar & Barkin Basaram3 11:34:32,45 1 00:34:32 Turkey Flying Club
1036polska MC1538  
Cassius
Andrzej Jankowski5 11:34:32,55 1 00:34:33 Polonia
1037belgium MC2314  
Falco
Team Red Devils Racing4 11:34:32,60 1 00:34:33 Club Olijftak Maaseik
1038gran canaria MC1260  
Golden Ticket
Francisco Montes Santos2 11:34:34,40 1 00:34:34 Ciudad Alta
1039austria MC0814  
Sophie
Michael Rudorfer1 11:34:34,75 1 00:34:35 Club Austria
1040belgium MC1452  
PEC 256
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC15 11:34:34,76 1 00:34:35 Fondclub Herent
1041belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing11 11:34:35,15 1 00:34:35 Club Olijftak Maaseik
1042netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft9 11:34:35,80 1 00:34:36 Holland Pigeons Club
1043polska MC1462  
Blue 89
Tomasz Wiczling5 11:34:35,95 1 00:34:36 Polonia
1044turkey MC1763  
Ali 276
Team Emin-Recep Bayramoglu6 11:34:37,25 1 00:34:37 Turkey Flying Club
1045rumania MC1362  
Gyony
Nelu Burca3 11:34:38,40 1 00:34:38 Romania
1046england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet4 11:34:38,41 1 00:34:38 RPRA (Pigeon Association)
1047germany MC0521  
Frank 2
Team Zumdiek6 11:34:38,55 1 00:34:39 Germany Club
1048italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu10 11:34:39,05 1 00:34:39 Italia
1049germany MC0454  
Focus
Paul-Heinz Wesjohann8 11:34:39,20 1 00:34:39 Oberfranken Club
1050germany MC0532  
Eric
Team Volmer & Wilpers10 11:34:39,50 1 00:34:40 Münsterland
1051scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie6 11:34:39,65 1 00:34:40 Scottish Homing Union
1052slovakia MC0673  
The Best Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:34:39,70 1 00:34:40 Slovakia Club
1053italia MC2352  
Leo
Grec Mihai Belei3 11:34:39,75 1 00:34:40 Italia
1054netherlands MC0243  
Skipes
Team John Rimmelzwaan14 11:34:40,25 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
1055tenerife MC2445  
La Blanca Adoptada
Team Herrera y Jaime4 11:34:40,30 1 00:34:40 Adexe
1056wales MC2016  
Ellis
Paul Bamford7 11:34:40,70 1 00:34:41 Wales Club
1057gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon7 11:34:41,00 1 00:34:41 C.C. Iniciativa Isleña
1058netherlands MC0464  
Anelka
Team Hageman & Liplijn10 11:34:41,25 1 00:34:41 Holland Pigeons Club
1059netherlands MC0152  
Couperus
Caspar Lurvink5 11:34:41,85 1 00:34:42 Holland Pigeons Club
1060wales MC1678  
Rivers of Belief
Team Men of Gwent7 11:34:41,95 1 00:34:42 Wales Club
1061germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij4 11:34:42,20 1 00:34:42 Harsewinkel Club
1062england MC0088  
Ray
S. Marsh5 11:34:42,90 1 00:34:43 RPRA (Pigeon Association)
1063croatia MC0811  
Kum 1
Team Blazevic3 11:34:43,00 1 00:34:43 Croatia Pigeon Club
1064hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:34:43,10 1 00:34:43 Hungary Pigeons Club
1065denmark MC2266  
Mosaic Junior
Team Anita & Tage Gravesen7 11:34:43,25 1 00:34:43 Denmark Club
1066fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:34:43,30 1 00:34:43 Gran Tarajal
1067bahrain MC2586  
Kuwait Aleez 4
A. Hameed Khadim1 11:34:43,60 1 00:34:44 Bahrain Pigeon Union
1068germany MC0499  
Saturn 1
Manfred Heidler2 11:34:43,65 1 00:34:44 Germany Club
1069hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:34:43,95 1 00:34:44 Hungary Pigeons Club
1070germany MC2196  
Renaissance Man
Team Klaas & Sohn13 11:34:44,30 1 00:34:44 Rietberg Club
1071turkey MC1865  
Recep 280
Team Emin-Recep Bayramoglu7 11:34:44,75 1 00:34:45 Turkey Flying Club
1072belgium MC2240  
Oliver 1
Team Devos E.4 11:34:44,80 1 00:34:45 Belgium Club
1073germany MC2331  
Super Yuen
Team Klaas & Sohn14 11:34:44,85 1 00:34:45 Rietberg Club
1074gran canaria MC1375  
Vicky Lorane
Team Carlos y Germán1 11:34:44,90 1 00:34:45 C.C. ANSITE
1075germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers11 11:34:45,80 1 00:34:46 Münsterland
1076polska MC1490  
Shira
Dariusz Skawinski13 11:34:45,90 1 00:34:46 Polonia
1077italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu11 11:34:46,60 1 00:34:47 Italia
1078netherlands MC0261  
Crystal
Team John Rimmelzwaan15 11:34:46,61 1 00:34:47 Holland Pigeons Club
1079rumania MC1368  
White Bear
Class 8885 11:34:46,65 1 00:34:47 Romania
1080croatia MC2389  
Dalmatian
Team Mate & Luka Culic1 11:34:47,75 1 00:34:48 Croatia Pigeon Club
1081austria MC1317  
Dany
Benjamin Neag16 11:34:48,60 1 00:34:49 Club Austria
1082belgium MC0928  
Summer
Vincent Neirynck6 11:34:49,25 1 00:34:49 Fond Wallonie
1083czech republic MC0640  
Close to You
Lubomir Kubacek6 11:34:49,75 1 00:34:50 Czech Republic Club
1084polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha5 11:34:50,40 1 00:34:50 Polonia
1085polska MC0977  
Yale
Lukasz Sprycha6 11:34:50,45 1 00:34:50 Polonia
1086portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira2 11:34:50,60 1 00:34:51 Loulé - Portugal
1087england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate13 11:34:51,15 1 00:34:51 RPRA (Pigeon Association)
1088rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile6 11:34:52,35 1 00:34:52 Romania
1089england MC0237  
Dilbert
Andrei Antoce6 11:34:53,45 1 00:34:53 RPRA (Pigeon Association)
1090slovakia MC0850  
Special Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea7 11:34:53,60 1 00:34:54 Slovakia Club
1091polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac7 11:34:54,05 1 00:34:54 Polonia
1092belgium MC1405  
LPS 17-32
Team Red Devils Racing5 11:34:54,15 1 00:34:54 Club Olijftak Maaseik
1093netherlands MC1394  
New Eurostar
Team One Loft10 11:34:54,16 1 00:34:54 Holland Pigeons Club
1094netherlands MC0531  
Mollie
Team Hageman & Liplijn11 11:34:54,30 1 00:34:54 Holland Pigeons Club
1095polska MC1929  
Narla
Andrzej Jankowski6 11:34:54,80 1 00:34:55 Polonia
1096hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea14 11:34:55,00 1 00:34:55 Hungary Pigeons Club
1097belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns2 11:34:55,20 1 00:34:55 Fondclub Loft 24
1098italia MC2446  
Hope
Danci Dumitru2 11:34:55,35 1 00:34:55 Italia
1099gran canaria MC2231  
Super Million
Team Carlos y Germán2 11:34:55,36 1 00:34:55 C.C. ANSITE
1100gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria1 11:34:55,75 1 00:34:56 Club Los Socios
1101polska MC0058  
Algarve
Ryszard Sas3 11:34:56,60 1 00:34:57 Polonia
1102wales MC1920  
Mata
Team Welsh Supreme Lofts2 11:34:57,10 1 00:34:57 Wales Club
1103sevilla MC1136  
Number Two
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George3 11:34:57,75 1 00:34:58 ITALICENSE
1104germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo4 11:34:57,90 1 00:34:58 Germany Club
1105rumania MC1786  
Jenssen
Team Familia Bacalu10 11:34:58,05 1 00:34:58 Romania
1106tenerife MC1363  
Duque
Team Montiel & Sicilia & Vahillo3 11:34:58,15 1 00:34:58 GRAN FONDO
1107croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family3 11:34:58,70 1 00:34:59 Croatia Pigeon Club
1108slovakia MC0621  
Greg 339
Team Greg18 11:34:59,00 1 00:34:59 Slovakia Club
1109polska MC0477  
Warie
Jozef Borowiecki1 11:34:59,90 1 00:35:00 Polonia
1110belgium MC0380  
De Rickie
Erik Masset1 11:35:00,25 1 00:35:00 Belgium Club
1111england MC0165  
Johns Back
Team Murray & Mills2 11:35:00,30 1 00:35:00 RPRA (Pigeon Association)
1112austria MC1861  
Splint
Erwin Brandner2 11:35:00,60 1 00:35:01 VRV - Oberoesterreich
1113netherlands MC0470  
Crystal Crickett
Team Gebr. Vieberink4 11:35:01,10 1 00:35:01 Holland Pigeons Club
1114south africa MC0011  
Natalie
Team Petrus van Eeden8 11:35:01,11 1 00:35:01 South Africa Club
1115hungary MC0824  
Jucike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea15 11:35:01,75 1 00:35:02 Hungary Pigeons Club
1116asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez2 11:35:02,30 1 00:35:02 R.C. Oviedo
1117turkey MC1728  
Karakurt
Karakurt Koroglu2 11:35:02,35 1 00:35:02 Turkey Flying Club
1118italia MC2236  
Lety
Team Craciun Fanel1 11:35:02,55 1 00:35:03 Italia
1119scotland MC1551  
Mums a winner
William Donachie7 11:35:02,56 1 00:35:03 Scottish Homing Union
1120polska MC0482  
New Star
Team Stepniewski LKK2 11:35:03,35 1 00:35:03 Polonia
1121netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap6 11:35:03,40 1 00:35:03 Holland Pigeons Club
1122kuwait MC2577  
Bent Youhandonkar
Bader Aldahoum3 11:35:03,95 1 00:35:04 Kuwait Club
1123wales MC1756  
Jump The Puddle
Team Welsh Supreme Lofts3 11:35:04,85 1 00:35:05 Wales Club
1124netherlands MC0987  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon6 11:35:05,15 1 00:35:05 Holland Pigeons Club
1125rumania MC1265  
Valverse
Florin Scutaru8 11:35:05,16 1 00:35:05 Romania
1126ireland MC2134  
Waverunner
Team H & A Kallmeyer1 11:35:05,45 1 00:35:05 Irish Homing Union
1127zaragoza MC0701  
Blaze Of Thunder
Jaime Ameller Pons2 11:35:06,00 1 00:35:06 Mensajeras BILBILIS
1128germany MC0504  
Isidoro
Team Zumdiek7 11:35:06,10 1 00:35:06 Germany Club
1129south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden9 11:35:06,40 1 00:35:06 South Africa Club
1130polska MC0989  
Milú
Michal Klassa3 11:35:07,30 1 00:35:07 Polonia
1131kuwait MC2573  
Kuwait 5
Thamer Rashed2 11:35:07,35 1 00:35:07 Kuwait Club
1132belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina3 11:35:07,40 1 00:35:07 Belgium Club
1133belgium MC1880  
Rocket
Team Buyl & Howells6 11:35:07,80 1 00:35:08 Denderbond Ninove
1134england MC1691  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate14 11:35:08,00 1 00:35:08 RPRA (Pigeon Association)
1135germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler3 11:35:08,10 1 00:35:08 Germany Club
1136fuerteventura MC1629  
Neptuno
Francisco Díaz3 11:35:08,45 1 00:35:08 Gran Tarajal
1137rumania MC1740  
Charlotte
Hanus Vasile7 11:35:08,50 1 00:35:08 Romania
1138italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu12 11:35:08,70 1 00:35:09 Italia
1139colombia MC0113  
Carito
Team Hnos. Arredondo & Herrera4 11:35:10,15 1 00:35:10 Colombia Club
1140slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea8 11:35:10,85 1 00:35:11 Slovakia Club
1141italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti5 11:35:11,15 1 00:35:11 Italia
1142polska MC1508  
LaMotta
Team Morel3 11:35:11,55 1 00:35:12 Polonia
1143croatia MC0742  
Dalmatian Star
Denis Culic3 11:35:11,85 1 00:35:12 Croatia Pigeon Club
1144slovakia MC0787  
Riki
Team Kujanik2 11:35:11,95 1 00:35:12 Slovakia Club
1145rumania MC1301  
HRPL 46
Team Honest OLR & Petrita3 11:35:12,40 1 00:35:12 Romania
1146hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:35:14,30 1 00:35:14 Hungary Pigeons Club
1147england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate15 11:35:15,35 1 00:35:15 RPRA (Pigeon Association)
1148hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon3 11:35:15,55 1 00:35:16 Hungary Pigeons Club
1149netherlands MC0915  
Black Turbo
Team One Loft11 11:35:15,56 1 00:35:16 Holland Pigeons Club
1150slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi6 11:35:15,57 1 00:35:16 Slovakia Club
1151scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:35:15,90 1 00:35:16 Scottish Homing Union
1152asturias MC1073  
Trufa 4
Team Dionisio & Pandiella4 11:35:16,90 1 00:35:17 R.C. Oviedo
1153netherlands MC0326  
Cosmic Mystery
Team Twin Brothers Gelderland1 11:35:17,65 1 00:35:18 Holland Pigeons Club
1154denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen8 11:35:17,75 1 00:35:18 Denmark Club
1155england MC0270  
Moon foal
A. Harker5 11:35:17,76 1 00:35:18 RPRA (Pigeon Association)
1156netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft12 11:35:19,55 1 00:35:20 Holland Pigeons Club
1157netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn12 11:35:19,90 1 00:35:20 Holland Pigeons Club
1158netherlands MC0209  
Alain
Team di Roberto2 11:35:20,15 1 00:35:20 Holland Pigeons Club
1159austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag17 11:35:20,35 1 00:35:20 Club Austria
1160south africa MC0021  
Joliet Louis
Team Samuels Loft8 11:35:20,45 1 00:35:20 South Africa Club
1161rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita4 11:35:20,75 1 00:35:21 Romania
1162rumania MC1288  
Pink Pearl
Team Pigeons360.com5 11:35:20,95 1 00:35:21 Romania
1163polska MC0993  
Rubie Rubie
Krzysztof Lepuch3 11:35:22,10 1 00:35:22 Polonia
1164england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 11:35:22,70 1 00:35:23 RPRA (Pigeon Association)
1165belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 11:35:23,75 1 00:35:24 Club Olijftak Maaseik
1166netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan16 11:35:24,15 1 00:35:24 Holland Pigeons Club
1167rumania MC1281  
Expertu
Team Bogdan & Tudor3 11:35:24,25 1 00:35:24 Romania
1168rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com6 11:35:24,65 1 00:35:25 Romania
1169germany MC2095  
Rebel Earl
Team SG Kronert Jung2 11:35:25,70 1 00:35:26 Germany Club
1170belgium MC2354  
Mambo
Jose Hoes5 11:35:26,05 1 00:35:26 Fondclub Loft 24
1171norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing4 11:35:26,35 1 00:35:26 Norge Racing Pigeon Club
1172scotland MC1611  
Little Angel 2
William Donachie8 11:35:27,15 1 00:35:27 Scottish Homing Union
1173south africa MC0085  
Pacorro
Team Petrus van Eeden10 11:35:27,25 1 00:35:27 South Africa Club
1174slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik3 11:35:27,40 1 00:35:27 Slovakia Club
1175england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite1 11:35:27,50 1 00:35:28 RPRA (Pigeon Association)
1176wales MC0774  
Gaynors Delight
Team Facebook UK Synd1 11:35:27,75 1 00:35:28 Wales Club
1177england MC0619  
Bam Bam
Team Coleman & Lawson2 11:35:28,40 1 00:35:28 RPRA (Pigeon Association)
1178asturias MC0622  
Ramses
Alfonso Herrero Pérez3 11:35:28,45 1 00:35:28 R.C. Oviedo
1179fuerteventura MC1054  
Quincy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:35:29,35 1 00:35:29 Gran Tarajal
1180germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn15 11:35:29,45 1 00:35:29 Rietberg Club
1181hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:35:29,90 1 00:35:30 Hungary Pigeons Club
1182italia MC2205  
Nicoline
Team Ghiacci & Celli3 11:35:30,15 1 00:35:30 Italia
1183bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa3 11:35:30,15 1 00:35:30 Bulgaria Club
1184netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 11:35:30,35 1 00:35:30 Holland Pigeons Club
1185belgium MC0308  
Carres
David Jacobs2 11:35:31,60 1 00:35:32 Fond Wallonie
1186netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan17 11:35:34,25 1 00:35:34 Holland Pigeons Club
1187rumania MC1366  
Frome
Florentin Chirita5 11:35:34,40 1 00:35:34 Romania
1188italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:35:34,70 1 00:35:35 Italia
1189czech republic MC0568  
Picasso
Roman Zlicar3 11:35:35,05 1 00:35:35 Czech Republic Club
1190italia MC2449  
Celine P
Team Ghiacci & Celli4 11:35:35,20 1 00:35:35 Italia
1191belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing12 11:35:35,30 1 00:35:35 Club Olijftak Maaseik
1192europe MC1291  
Charity Supreme
Team Racing7 11:35:37,05 1 00:35:37 Club E.U.
1193slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I3 11:35:38,80 1 00:35:39 Slovakia Club
1194polska MC0299  
Regal Decree
Aleksander Golofit7 11:35:40,05 1 00:35:40 Polonia
1195scotland MC1420  
Fly High
William Donachie9 11:35:42,10 1 00:35:42 Scottish Homing Union
1196austria MC1991  
B & B 8
Team Bliege & Benjamin6 11:35:42,90 1 00:35:43 Club Austria
1197england MC1575  
Pauls Charm
Team Paul Smith Syndicate16 11:35:43,10 1 00:35:43 RPRA (Pigeon Association)
1198netherlands MC0182  
Blinky
Team John Rimmelzwaan18 11:35:43,80 1 00:35:44 Holland Pigeons Club
1199scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie10 11:35:45,50 1 00:35:46 Scottish Homing Union
1200england MC1661  
Keith First
Team Warnes & Smith4 11:35:47,45 1 00:35:47 RPRA (Pigeon Association)
1201netherlands MC2256  
Nala
B. Goedee5 11:35:48,15 1 00:35:48 Holland Pigeons Club
1202belgium MC1650  
PEC 276
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC16 11:35:48,80 1 00:35:49 Fondclub Herent
1203polska MC0901  
Naper
Team Swiecicki & Zajac8 11:35:49,00 1 00:35:49 Polonia
1204asturias MC0600  
Jerico
José Manuel García Darriba2 11:35:49,90 1 00:35:50 R.C. Oviedo
1205england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud2 11:35:50,60 1 00:35:51 RPRA (Pigeon Association)
1206czech republic MC0562  
Raket
Roman Zlicar4 11:35:50,90 1 00:35:51 Czech Republic Club
1207belgium MC1732  
Podiumpigeons VD Velde 69
Team Podiumpigeons2 11:35:51,00 1 00:35:51 Land van Aalst
1208netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda8 11:35:51,20 1 00:35:51 Holland Pigeons Club
1209asturias MC2180  
Top Selection
Fernando Loredo Piñera1 11:35:51,20 1 00:35:51 R.C.C. Asturias
1210england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford4 11:35:51,90 1 00:35:52 RPRA (Pigeon Association)
1211slovakia MC0573  
Sima
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:35:51,95 1 00:35:52 Slovakia Club
1212england MC1589  
Tweeky
Andy Gregson3 11:35:52,20 1 00:35:52 RPRA (Pigeon Association)
1213italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 11:35:52,65 1 00:35:53 Italia
1214turkey MC1779  
Ilker
Team Baris-Yakup-Ramo2 11:35:54,35 1 00:35:54 Turkey Flying Club
1215denmark MC2401  
Teodoro
Team Jutland3 11:35:56,20 1 00:35:56 Denmark Club
1216polska MC0897  
Fancy
Michal Klassa4 11:35:56,45 1 00:35:56 Polonia
1217polska MC1915  
Mattanja
Team Smge Rumik Krzysztof7 11:35:56,90 1 00:35:57 Polonia
1218hungary MC0693  
Little Ermerveen 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:35:59,50 1 00:36:00 Hungary Pigeons Club
1219netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft13 11:35:59,80 1 00:36:00 Holland Pigeons Club
1220netherlands MC0421  
Robbie
Team Hageman & Liplijn13 11:36:01,40 1 00:36:01 Holland Pigeons Club
1221slovakia MC1018  
Greg 311
Team Greg19 11:36:01,45 1 00:36:01 Slovakia Club
1222england MC1395  
Blue Lindani
Team Simion Ardelean1 11:36:02,05 1 00:36:02 RPRA (Pigeon Association)
1223kuwait MC2559  
Hobob
Nawaf Aldahoum2 11:36:02,45 1 00:36:02 Kuwait Club
1224tenerife MC0305  
Artenara
Team Herrera y Jaime5 11:36:03,65 1 00:36:04 Adexe
1225croatia MC0613  
Blade
Team Blazevic4 11:36:03,90 1 00:36:04 Croatia Pigeon Club
1226germany MC2369  
Relko
Team Klaas & Sohn16 11:36:05,30 1 00:36:05 Rietberg Club
1227england MC0289  
Ulla
Team Mambo Boys2 11:36:06,40 1 00:36:06 RPRA (Pigeon Association)
1228belgium MC0547  
T Koolwitje
Team Belgium's Finest6 11:36:07,15 1 00:36:07 Lembeek Club - Belgium
1229germany MC1640  
Diana
Fedoseev Vitalij5 11:36:07,30 1 00:36:07 Harsewinkel Club
1230polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling6 11:36:08,25 1 00:36:08 Polonia
1231turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu3 11:36:08,60 1 00:36:09 Turkey Flying Club
1232netherlands MC2078  
Kiki
Team Mantel4 11:36:08,75 1 00:36:09 Holland Pigeons Club
1233polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski4 11:36:09,45 1 00:36:09 Polonia
1234india MC2261  
J. Jayalalita
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee3 11:36:09,55 1 00:36:10 Royal Pigeon Society India
1235germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn17 11:36:10,40 1 00:36:10 Rietberg Club
1236hungary MC0808  
Little Josef
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:36:10,70 1 00:36:11 Hungary Pigeons Club
1237sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez6 11:36:10,70 1 00:36:11 ITALICENSE
1238polska MC1939  
My Elegance
Andrzej Jankowski7 11:36:11,20 1 00:36:11 Polonia
1239belgium MC0410  
Styrian Tourist
A. en C. Roels6 11:36:12,05 1 00:36:12 Belgium Club
1240czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre3 11:36:12,25 1 00:36:12 Czech Republic Club
1241turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram4 11:36:12,80 1 00:36:13 Turkey Flying Club
1242rumania MC2243  
Abrak
Emil Buta3 11:36:13,80 1 00:36:14 Romania
1243england MC1516  
Andra
Danut Lucescu3 11:36:14,55 1 00:36:15 RPRA (Pigeon Association)
1244england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son4 11:36:16,25 1 00:36:16 RPRA (Pigeon Association)
1245belgium MC1914  
Sergio
Team Creemers & Zoon11 11:36:17,45 1 00:36:17 Club Olijftak Maaseik
1246germany MC2394  
Lewis Lass
Team Wantia & Hollekamp3 11:36:17,60 1 00:36:18 Germany Club
1247hungary MC0638  
Juci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea16 11:36:18,05 1 00:36:18 Hungary Pigeons Club
1248ireland MC0199  
Robert Emmett
Team Yellowbelly2 11:36:18,10 1 00:36:18 Irish Homing Union
1249belgium MC1919  
Blauwe Haas
Team Loft Marina4 11:36:18,25 1 00:36:18 Belgium Club
1250netherlands MC2512  
Avanti
Team Mantel5 11:36:21,35 1 00:36:21 Holland Pigeons Club
1251germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler4 11:36:21,60 1 00:36:22 Germany Club
1252rumania MC1293  
Saporo
Nelu Burca4 11:36:22,55 1 00:36:23 Romania
1253denmark MC2202  
Jacob
Team Henriksen4 11:36:23,60 1 00:36:24 Denmark Club
1254netherlands MC2390  
Oby
Team Poelman - Kap7 11:36:24,30 1 00:36:24 Holland Pigeons Club
1255slovakia MC0844  
Greg 818
Team Greg20 11:36:26,20 1 00:36:26 Slovakia Club
1256south africa MC0061  
Nasha
Team Petrus van Eeden11 11:36:27,00 1 00:36:27 South Africa Club
1257netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 11:36:27,50 1 00:36:28 Holland Pigeons Club
1258hungary MC0761  
Lujza
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea17 11:36:28,45 1 00:36:28 Hungary Pigeons Club
1259bahrain MC2568  
Kuwait Aleez 2
A. Hameed Khadim2 11:36:28,50 1 00:36:28 Bahrain Pigeon Union
1260polska MC1900  
Urban Cowgirl
Dariusz Skawinski14 11:36:28,70 1 00:36:29 Polonia
1261polska MC0445  
Corleone
Aleksander Golofit8 11:36:28,85 1 00:36:29 Polonia
1262netherlands MC0185  
Precious
Team John Rimmelzwaan19 11:36:31,70 1 00:36:32 Holland Pigeons Club
1263netherlands MC2282  
Marker 2
Team Dutch Quarantine & Vet Seru3 11:36:32,65 1 00:36:33 Holland Pigeons Club
1264germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek8 11:36:33,20 1 00:36:33 Germany Club
1265slovakia MC0641  
Super Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea9 11:36:33,90 1 00:36:34 Slovakia Club
1266polska MC0958  
Prince Caspian
Team Swiecicki & Zajac9 11:36:35,20 1 00:36:35 Polonia
1267polska MC2338  
Isabeau
Team Ganski & Lewandowski4 11:36:35,60 1 00:36:36 Polonia
1268england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn3 11:36:36,85 1 00:36:37 RPRA (Pigeon Association)
1269slovakia MC0834  
Geroj
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:36:40,15 1 00:36:40 Slovakia Club
1270netherlands MC0914  
Hylsa
Team Soepboer8 11:36:40,95 1 00:36:41 Holland Pigeons Club
1271czech republic MC0720  
Karoq
Team Bohdana4 11:36:43,00 1 00:36:43 Czech Republic Club
1272bahrain MC2576  
Al Kooheji 4
Husain Ali Ahmed Al Kooheji4 11:36:43,25 1 00:36:43 Bahrain Pigeon Union
1273ireland MC0018  
Highway Celtic Tiger
Team Highway Lofts2 11:36:44,60 1 00:36:45 Irish Homing Union
1274tenerife MC0317  
Moya
Team Herrera y Jaime6 11:36:45,20 1 00:36:45 Adexe
1275belgium MC2255  
Linda
Team Creemers Neiss1 11:36:45,40 1 00:36:45 Club Olijftak Maaseik
1276england MC1687  
Alina
Team T. Marian & L. Mosquera4 11:36:46,55 1 00:36:47 RPRA (Pigeon Association)
1277hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs9 11:36:48,05 1 00:36:48 Hungary Pigeons Club
1278germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard2 11:36:48,06 1 00:36:48 Lahntal Club
1279belgium MC1391  
Romain
Team Creemers & Zoon12 11:36:48,30 1 00:36:48 Club Olijftak Maaseik
1280italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 11:36:49,55 1 00:36:50 Italia
1281polska MC1016  
Gitano
Grzegorz Szymanski5 11:36:50,30 1 00:36:50 Polonia
1282netherlands MC0419  
Gino
Team Gebr. Vieberink5 11:36:52,25 1 00:36:52 Holland Pigeons Club
1283eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:36:55,75 1 00:36:56 USA
1284tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime7 11:36:56,35 1 00:36:56 Adexe
1285gran canaria MC1051  
Dani
Team Yahvé, Oliver & Fredy11 11:36:56,40 1 00:36:56 Club Los Socios
1286asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba3 11:36:57,05 1 00:36:57 R.C. Oviedo
1287alicante MC1463  
Trisha
Team Pets at Home SL2 11:36:57,10 1 00:36:57 Alicante
1288italia MC2192  
Birillo
Renato Cantu13 11:36:57,30 1 00:36:57 Italia
1289england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile6 11:36:58,25 1 00:36:58 RPRA (Pigeon Association)
1290hungary MC1142  
Mercedesz
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea18 11:36:58,65 1 00:36:59 Hungary Pigeons Club
1291netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn14 11:36:58,85 1 00:36:59 Holland Pigeons Club
1292germany MC0892  
Percys Pick
Team SG Gebr. Reinhard3 11:37:01,00 1 00:37:01 Lahntal Club
1293gran canaria MC1324  
Blanquezza
Team Yahvé, Oliver & Fredy12 11:37:01,35 1 00:37:01 Club Los Socios
1294italia MC2042  
Oscar
Team Gutas, Velocci & Albusoiu4 11:37:02,45 1 00:37:02 Italia
1295austria MC1271  
Liesi
Team Fuchs1 11:37:02,65 1 00:37:03 VRV - Oberoesterreich
1296belgium MC1947  
LPS 17-34
Team Red Devils Racing6 11:37:07,10 1 00:37:07 Club Olijftak Maaseik
1297belgium MC0368  
Arona 408
Dirk Verstichelen6 11:37:07,95 1 00:37:08 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1298rumania MC1924  
Bak 005
Marius Iulian Sepciuc6 11:37:11,15 1 00:37:11 Romania
1299scotland MC0406  
Christina
William Donachie11 11:37:11,80 1 00:37:12 Scottish Homing Union
1300belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree5 11:37:11,85 1 00:37:12 Belgium Club
1301rumania MC1777  
Sierra
Team Familia Bacalu11 11:37:12,00 1 00:37:12 Romania
1302polska MC1494  
Last Mohican
Krzysztof Szkolny7 11:37:14,25 1 00:37:14 Polonia
1303england MC0004  
Deneside Swift
Team Deneside Lofts9 11:37:14,45 1 00:37:14 RPRA (Pigeon Association)
1304hungary MC0820  
Queen
Horvath Szabolcs2 11:37:14,95 1 00:37:15 Hungary Pigeons Club
1305slovakia MC1092  
Lubo
Chalupa Pavol1 11:37:15,55 1 00:37:16 Slovakia Club
1306polska MC1466  
Linda C
Andrzej Jankowski8 11:37:17,50 1 00:37:18 Polonia
1307polska MC2052  
Polish Pride 45
Team Polish Pride6 11:37:18,55 1 00:37:19 Polonia
1308slovakia MC0862  
Alfa
Team Viglas JJM3 11:37:20,25 1 00:37:20 Slovakia Club
1309rumania MC1440  
Vio 10
Viorel Gah5 11:37:22,45 1 00:37:22 Romania
1310austria MC1303  
Mrs. Mo
Benjamin Neag18 11:37:22,65 1 00:37:23 Club Austria
1311netherlands MC2097  
Coba
Team Santing pigeons Borger2 11:37:23,35 1 00:37:23 Holland Pigeons Club
1312rumania MC1348  
Bolt
Team Bogdan & Tudor4 11:37:23,70 1 00:37:24 Romania
1313wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 11:37:24,95 1 00:37:25 Wales Club
1314hungary MC0791  
Lucy
Mihaly Barsony2 11:37:26,85 1 00:37:27 Hungary Pigeons Club
1315czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek7 11:37:26,90 1 00:37:27 Czech Republic Club
1316belgium MC1425  
Kevin
Team Schaekers-Theelen-Brouns2 11:37:27,15 1 00:37:27 Fondclub Loft 24
1317wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers4 11:37:27,15 1 00:37:27 Wales Club
1318ireland MC0282  
Larch Tree Rosie
Team Highway Lofts3 11:37:28,70 1 00:37:29 Irish Homing Union
1319slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi7 11:37:28,85 1 00:37:29 Slovakia Club
1320rumania MC2143  
Dora
Team Duica2 11:37:29,85 1 00:37:30 Romania
1321england MC0207  
Well Done
Team Turtoi & Vasile7 11:37:33,00 1 00:37:33 RPRA (Pigeon Association)
1322hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 11:37:38,05 1 00:37:38 Hungary Pigeons Club
1323polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof8 11:37:38,75 1 00:37:39 Polonia
1324polska MC1170  
Rugby
Grzegorz Szymanski6 11:37:42,10 1 00:37:42 Polonia
1325austria MC1242  
Anna
Benjamin Neag19 11:37:42,20 1 00:37:42 Club Austria
1326sevilla MC1378  
Julieta
Francisco Gutiérrez7 11:37:44,55 1 00:37:45 ITALICENSE
1327belgium MC1437  
Caroline
Vincent Neirynck7 11:37:45,10 1 00:37:45 Fond Wallonie
1328rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com7 11:37:46,25 1 00:37:46 Romania
1329belgium MC2004  
Goldrush 5
Team Petra & Freddy3 11:37:47,20 1 00:37:47 Denderbond Ninove
1330england MC1655  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate17 11:37:47,55 1 00:37:48 RPRA (Pigeon Association)
1331italia MC2426  
Morgan
Renato Cantu14 11:37:48,40 1 00:37:48 Italia
1332turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas3 11:37:49,90 1 00:37:50 Turkey Flying Club
1333bulgaria MC2216  
Gitte
Team Ziavet & Ramadan2 11:37:49,90 1 00:37:50 Bulgaria Club
1334netherlands MC0144  
Mr. Blue
Caspar Lurvink6 11:37:49,95 1 00:37:50 Holland Pigeons Club
1335tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria4 11:37:52,90 1 00:37:53 Adexe
1336switzerland MC1201  
Snowstorm 5
Team Schnee White Lofts2 11:37:53,40 1 00:37:53 Suiza
1337slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 11:37:54,90 1 00:37:55 Slovakia Club
1338hungary MC0852  
Meme
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea19 11:37:55,01 1 00:37:55 Hungary Pigeons Club
1339belgium MC1381  
Geschelpt 220
Filip de Smedt4 11:37:55,70 1 00:37:56 De Snelvliegers Zandbergen Club
1340wales MC0038  
Boomerang 87
Team Tom & Gaynor3 11:37:56,00 1 00:37:56 Wales Club
1341slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik4 11:37:56,50 1 00:37:56 Slovakia Club
1342portugal MC2323  
Jo Arona
Team P4R Luis Miguel1 11:37:56,85 1 00:37:57 Braga - Portugal
1343switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race12 11:37:57,30 1 00:37:57 Suiza
1344hungary MC2334  
Pipas Favourite
Team Hungarian1 11:37:58,15 1 00:37:58 Hungary Pigeons Club
1345england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu4 11:37:58,70 1 00:37:59 RPRA (Pigeon Association)
1346italia MC2161  
Amelia
Renato Cantu15 11:37:59,00 1 00:37:59 Italia
1347belgium MC0371  
Arona 796
Dirk Verstichelen7 11:37:59,40 1 00:37:59 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1348belgium MC0386  
Gold Mover
A. en C. Roels7 11:37:59,55 1 00:38:00 Belgium Club
1349netherlands MC0354  
Amadeo
Team Twin Brothers Gelderland2 11:38:00,00 1 00:38:00 Holland Pigeons Club
1350belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels8 11:38:01,15 1 00:38:01 Belgium Club
1351rumania MC1666  
Bak 815
Marius Iulian Sepciuc7 11:38:01,90 1 00:38:02 Romania
1352turkey MC1764  
Ozan
Karakurt Koroglu3 11:38:04,20 1 00:38:04 Turkey Flying Club
1353hungary MC1017  
Melinda
Horvath Szabolcs3 11:38:04,35 1 00:38:04 Hungary Pigeons Club
1354netherlands MC2362  
Buster
Team Soepboer9 11:38:10,45 1 00:38:10 Holland Pigeons Club
1355eeuu MC2059  
Buftea
Julio C. Ramírez2 11:38:11,05 1 00:38:11 USA
1356rumania MC1576  
Red Wills
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:38:13,85 1 00:38:14 Romania
1357netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink6 11:38:14,45 1 00:38:14 Holland Pigeons Club
1358denmark MC2289  
Twobewon
Team Preben & Bo4 11:38:21,30 1 00:38:21 Denmark Club
1359ireland MC0246  
Highway Celtic Cougar
Team Highway Lofts4 11:38:21,30 1 00:38:21 Irish Homing Union
1360kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum3 11:38:21,45 1 00:38:21 Kuwait Club
1361czech republic MC0715  
Sona
Team Konopik & Motre4 11:38:21,65 1 00:38:22 Czech Republic Club
1362rumania MC1566  
Forza
Team Bogdan & Tudor5 11:38:23,45 1 00:38:23 Romania
1363rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru9 11:38:24,55 1 00:38:25 Romania
1364ireland MC0105  
Highway Celtic Rocket
Team Highway Lofts5 11:38:25,15 1 00:38:25 Irish Homing Union
1365germany MC1874  
Beata
Fedoseev Vitalij6 11:38:25,60 1 00:38:26 Harsewinkel Club
1366netherlands MC2470  
Mellow Bee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru4 11:38:26,25 1 00:38:26 Holland Pigeons Club
1367turkey MC1725  
Yakup
Team Baris-Yakup-Ramo3 11:38:27,60 1 00:38:28 Turkey Flying Club
1368denmark MC2156  
Masca
Team M & C Hansen3 11:38:28,20 1 00:38:28 Denmark Club
1369hungary MC1139  
Niki
Jozsef Kovacs10 11:38:29,00 1 00:38:29 Hungary Pigeons Club
1370netherlands MC0268  
Elsu
Team di Roberto3 11:38:31,70 1 00:38:32 Holland Pigeons Club
1371netherlands MC1968  
Hannibaal
Team One Loft14 11:38:34,30 1 00:38:34 Holland Pigeons Club
1372polska MC1475  
Michelangelo
Tomasz Wiczling7 11:38:35,20 1 00:38:35 Polonia
1373croatia MC2076  
Croatian Mother
Team Mate & Luka Culic2 11:38:35,70 1 00:38:36 Croatia Pigeon Club
1374england MC0250  
Edu
A. Harker6 11:38:36,65 1 00:38:37 RPRA (Pigeon Association)
1375slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi8 11:38:36,70 1 00:38:37 Slovakia Club
1376england MC0285  
Dark Night
Team Guys Lofts Elite2 11:38:39,80 1 00:38:40 RPRA (Pigeon Association)
1377sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George4 11:38:41,85 1 00:38:42 ITALICENSE
1378switzerland MC2458  
Buti
Martin Ruedi3 11:38:44,55 1 00:38:45 Suiza
1379europe MC1806  
Meryem-Erbil
Team Racing8 11:38:46,85 1 00:38:47 Club E.U.
1380hungary MC0763  
Esso
Jozsef Kovacs11 11:38:47,30 1 00:38:47 Hungary Pigeons Club
1381italia MC2063  
Breakaway Edriece
Team Ghiacci & Celli5 11:38:50,35 1 00:38:50 Italia
1382polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski7 11:38:50,95 1 00:38:51 Polonia
1383polska MC0953  
Lirio
Grzegorz Szymanski8 11:38:51,25 1 00:38:51 Polonia
1384turkey MC1769  
Meryem
Team Mehmet-Fatih Donder3 11:38:52,35 1 00:38:52 Turkey Flying Club
1385germany MC2269  
Icaro
Team Klaas & Sohn18 11:38:52,80 1 00:38:53 Rietberg Club
1386polska MC2210  
Polish Pride 06
Team Polish Pride7 11:38:53,60 1 00:38:54 Polonia
1387wales MC1559  
Crispy Kid
Team Welsh Hopefuls7 11:38:54,25 1 00:38:54 Wales Club
1388turkey MC1791  
Aybuke
Team Yavuz-Günes2 11:38:55,70 1 00:38:56 Turkey Flying Club
1389belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens8 11:38:57,45 1 00:38:57 Fond Wallonie
1390belgium MC2424  
Lucky One
Team Geusens2 11:38:57,85 1 00:38:58 Belgium Club
1391england MC1700  
Pride of Birmingham
Team W and S Sweet5 11:38:59,90 1 00:39:00 RPRA (Pigeon Association)
1392austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag20 11:39:00,10 1 00:39:00 Club Austria
1393italia MC2380  
Azzurra
Danci Dumitru3 11:39:01,70 1 00:39:02 Italia
1394polska MC1750  
Hidden Glory
Krzysztof Szkolny8 11:39:01,80 1 00:39:02 Polonia
1395rusia MC2178  
RU-278
Team Shatalov & Shebanin4 11:39:02,25 1 00:39:02 Rusia Club
1396belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:39:03,60 1 00:39:04 Fondclub Eeklo - Ramillies
1397asturias MC1052  
Asturcon
Team Dionisio & Pandiella5 11:39:05,75 1 00:39:06 R.C. Oviedo
1398netherlands MC0986  
Beky
J.T.E. Morsink3 11:39:05,95 1 00:39:06 Holland Pigeons Club
1399denmark MC2284  
Ramos Junior
Team Anita & Tage Gravesen9 11:39:06,75 1 00:39:07 Denmark Club
1400wales MC1692  
Sancho
Paul Bamford8 11:39:10,35 1 00:39:10 Wales Club
1401germany MC2082  
Dural
Team Schnellin5 11:39:12,55 1 00:39:13 Sachsen Club
1402england MC1894  
Zep
Andy Gregson4 11:39:12,75 1 00:39:13 RPRA (Pigeon Association)
1403europe MC0486  
Wolfsblut
Team Racing9 11:39:13,35 1 00:39:13 Club E.U.
1404netherlands MC0985  
Hot Sun
Team One Loft15 11:39:16,90 1 00:39:17 Holland Pigeons Club
1405slovakia MC0694  
Fero
Team Saradin3 11:39:17,55 1 00:39:18 Slovakia Club
1406germany MC2259  
Bully
Team Klaas & Sohn19 11:39:19,75 1 00:39:20 Rietberg Club
1407germany MC2204  
Legolas
Michael Zeug3 11:39:21,85 1 00:39:22 Germany Club
1408netherlands MC0390  
Kelly
Team H. V. Venrooij7 11:39:22,00 1 00:39:22 Holland Pigeons Club
1409england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 11:39:22,55 1 00:39:23 RPRA (Pigeon Association)
1410gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy13 11:39:26,15 1 00:39:26 Club Los Socios
1411netherlands MC0883  
Dark Moondancer
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink4 11:39:27,35 1 00:39:27 Holland Pigeons Club
1412italia MC2327  
Archer
Ervin Prifti1 11:39:27,40 1 00:39:27 Italia
1413polska MC2439  
Talina
Sylwester Ostapiuk3 11:39:28,20 1 00:39:28 Polonia
1414netherlands MC0462  
Hacksaw
Marcel Visser1 11:39:29,20 1 00:39:29 Holland Pigeons Club
1415turkey MC1742  
Gul
Team Baris-Yakup-Ramo4 11:39:31,60 1 00:39:32 Turkey Flying Club
1416netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp1 11:39:32,70 1 00:39:33 Holland Pigeons Club
1417hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea20 11:39:34,20 1 00:39:34 Hungary Pigeons Club
1418italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian3 11:39:34,21 1 00:39:34 Italia
1419rumania MC1312  
Sandman Jr
Team Pigeons360.com8 11:39:36,10 1 00:39:36 Romania
1420portugal MC0810  
Rosinha
Manuel Antonio Guerreiro2 11:39:36,60 1 00:39:37 Loulé - Portugal
1421italia MC2187  
Luna
Danci Dumitru4 11:39:36,80 1 00:39:37 Italia
1422austria MC1276  
Beny
Benjamin Neag21 11:39:37,40 1 00:39:37 Club Austria
1423england MC1828  
Kamet
Team Amigos in Paradise2 11:39:41,65 1 00:39:42 RPRA (Pigeon Association)
1424belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co2 11:39:42,95 1 00:39:43 Belgium Club
1425belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels9 11:39:43,05 1 00:39:43 Belgium Club
1426england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud3 11:39:43,80 1 00:39:44 RPRA (Pigeon Association)
1427italia MC2152  
Chiara
Renato Cantu16 11:39:44,45 1 00:39:44 Italia
1428polska MC1460  
Nebos
Dariusz Skawinski15 11:39:45,55 1 00:39:46 Polonia
1429rumania MC1246  
Invictus
Class 8886 11:39:45,80 1 00:39:46 Romania
1430galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 11:39:45,90 1 00:39:46 MARIÑAS ALTAS
1431asturias MC0676  
Sparkie
José Manuel García Darriba4 11:39:46,00 1 00:39:46 R.C. Oviedo
1432alicante MC1509  
Lennon
Team Pets at Home SL3 11:39:46,45 1 00:39:46 Alicante
1433polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha7 11:39:46,80 1 00:39:47 Polonia
1434slovenia MC1787  
Lea
Team Sovic Barbara & Miha5 11:39:47,00 1 00:39:47 Slovenia Club
1435czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek4 11:39:47,05 1 00:39:47 Czech Republic Club
1436belgium MC1119  
Rogerke
Roger Mertens9 11:39:47,55 1 00:39:48 Fond Wallonie
1437netherlands MC0323  
Ada
Team H. V. Venrooij8 11:39:47,75 1 00:39:48 Holland Pigeons Club
1438switzerland MC0420  
Esmeralda
Team Alp Race13 11:39:48,60 1 00:39:49 Suiza
1439wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers5 11:39:48,70 1 00:39:49 Wales Club
1440belgium MC0322  
Ines
Team Thone, Vierendeels & Thione3 11:39:50,10 1 00:39:50 Fondclub Eeklo - Ramillies
1441rumania MC2066  
Tess
Team Duica3 11:39:51,45 1 00:39:51 Romania
1442slovakia MC1021  
Greg 313
Team Greg21 11:39:51,75 1 00:39:52 Slovakia Club
1443turkey MC1792  
Recep 218
Team Emin-Recep Bayramoglu8 11:39:53,20 1 00:39:53 Turkey Flying Club
1444england MC1560  
Mariners Court
Team Lanoak Lofts2 11:39:53,40 1 00:39:53 RPRA (Pigeon Association)
1445wales MC1630  
Warr Power
Team WNFC Winners 20173 11:39:54,40 1 00:39:54 Wales Club
1446hungary MC1041  
Misi
Mihaly Barsony3 11:39:55,15 1 00:39:55 Hungary Pigeons Club
1447belgium MC1412  
Boerke
Roger Mertens10 11:39:55,40 1 00:39:55 Fond Wallonie
1448england MC1609  
Eddie
Team Casey & Rainbow3 11:39:56,45 1 00:39:56 RPRA (Pigeon Association)
1449netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon7 11:39:57,15 1 00:39:57 Holland Pigeons Club
1450polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac10 11:39:57,65 1 00:39:58 Polonia
1451germany MC0932  
Caipiriña
Team SG Gebr. Reinhard4 11:39:58,10 1 00:39:58 Lahntal Club
1452slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg22 11:39:58,11 1 00:39:58 Slovakia Club
1453austria MC1033  
Michi
Michael Rudorfer2 11:39:58,20 1 00:39:58 Club Austria
1454england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow4 11:39:58,55 1 00:39:59 RPRA (Pigeon Association)
1455polska MC0884  
Paddy
Lukasz Sprycha8 11:39:58,56 1 00:39:59 Polonia
1456rumania MC1804  
Karin
Team Familia Bacalu12 11:39:58,95 1 00:39:59 Romania
1457kuwait MC2558  
Eakht Mathloom
Youser H. Aldahoum1 11:39:59,15 1 00:39:59 Kuwait Club
1458south africa MC0016  
Nacho
Team Samuels Loft9 11:39:59,40 1 00:39:59 South Africa Club
1459gran canaria MC2500  
Beautiful Dreamer
Team Farallon8 11:40:00,15 1 00:40:00 C.C. Iniciativa Isleña
1460slovakia MC0789  
Greg 307
Team Greg23 11:40:00,45 1 00:40:00 Slovakia Club
1461rumania MC1278  
HRPL 10
Team Honest OLR & Petrita5 11:40:01,05 1 00:40:01 Romania
1462italia MC2079  
Puffy
Ervin Prifti2 11:40:01,06 1 00:40:01 Italia
1463hungary MC1161  
Pisti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea21 11:40:02,00 1 00:40:02 Hungary Pigeons Club
1464austria MC1245  
Naomi
Benjamin Neag22 11:40:02,15 1 00:40:02 Club Austria
1465belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens3 11:40:02,35 1 00:40:02 Belgium Club
1466turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan8 11:40:03,25 1 00:40:03 Turkey Flying Club
1467denmark MC2184  
Blue Darling
Team Anita & Tage Gravesen10 11:40:03,40 1 00:40:03 Denmark Club
1468polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski9 11:40:03,80 1 00:40:04 Polonia
1469india MC0919  
Virat Koli
Dream Team India Viki & Jos Thone4 11:40:04,30 1 00:40:04 Royal Pigeon Society India
1470hungary MC0691  
Lujzi
Jozsef Kovacs12 11:40:04,40 1 00:40:04 Hungary Pigeons Club
1471kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum2 11:40:04,55 1 00:40:05 Kuwait Club
1472polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski16 11:40:05,30 1 00:40:05 Polonia
1473slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea10 11:40:05,45 1 00:40:05 Slovakia Club
1474wales MC1590  
Henry
Team Welsh Supreme Lofts4 11:40:05,50 1 00:40:06 Wales Club
1475denmark MC2326  
Kally
Team Jutland4 11:40:06,40 1 00:40:06 Denmark Club
1476europe MC1901  
Hot shot
Team Racing10 11:40:07,55 1 00:40:08 Club E.U.
1477polska MC2450  
Polish Pride 47
Team Polish Pride8 11:40:08,25 1 00:40:08 Polonia
1478kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead2 11:40:09,15 1 00:40:09 Kuwait Club
1479slovakia MC0788  
Koko
Team Migo4 11:40:09,55 1 00:40:10 Slovakia Club
1480polska MC0344  
Cinnamon Girl
Team Stepniewski LKK3 11:40:10,55 1 00:40:11 Polonia
1481polska MC0494  
Popeye
Jozef Borowiecki2 11:40:10,60 1 00:40:11 Polonia
1482austria MC1855  
Arien
Benjamin Neag23 11:40:11,95 1 00:40:12 Club Austria
1483slovakia MC0800  
Greg 858
Team Greg24 11:40:12,65 1 00:40:13 Slovakia Club
1484wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers6 11:40:12,90 1 00:40:13 Wales Club
1485gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria2 11:40:13,90 1 00:40:14 Club Los Socios
1486kuwait MC2578  
Nabeel 494
Nawaf Aldahoum4 11:40:14,25 1 00:40:14 Kuwait Club
1487gran canaria MC1568  
Bolo
Team Farallon9 11:40:16,35 1 00:40:16 C.C. Iniciativa Isleña
1488slovakia MC0737  
Greg 466
Team Greg25 11:40:16,65 1 00:40:17 Slovakia Club
1489england MC0255  
Denise is Champ
Team Murray & Mills3 11:40:16,95 1 00:40:17 RPRA (Pigeon Association)
1490eeuu MC0254  
Floyds Boy
Robert Longid5 11:40:17,50 1 00:40:18 USA
1491croatia MC0841  
Burin
Miljenko Blazevic4 11:40:17,51 1 00:40:18 Croatia Pigeon Club
1492england MC0245  
Cruze
Team Goldsmith Lofts2 11:40:19,00 1 00:40:19 RPRA (Pigeon Association)
1493slovakia MC0666  
Greg 335
Team Greg26 11:40:19,55 1 00:40:20 Slovakia Club
1494england MC0230  
Mandy
S. Marsh6 11:40:19,65 1 00:40:20 RPRA (Pigeon Association)
1495hungary MC0752  
Stella
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea22 11:40:19,80 1 00:40:20 Hungary Pigeons Club
1496czech republic MC0710  
Megaloman
Team Bouchal7 11:40:20,45 1 00:40:20 Czech Republic Club
1497switzerland MC2442  
Andra
Martin Ruedi4 11:40:20,60 1 00:40:21 Suiza
1498polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski17 11:40:21,60 1 00:40:22 Polonia
1499belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen8 11:40:22,35 1 00:40:22 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1500germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn20 11:40:22,65 1 00:40:23 Rietberg Club
1501switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race14 11:40:22,70 1 00:40:23 Suiza
1502belgium MC1384  
Annie 2
Team Diamond Ladies3 11:40:22,95 1 00:40:23 Club Olijftak Maaseik
1503south africa MC0039  
Flying Star
Team Samuels Loft10 11:40:23,80 1 00:40:24 South Africa Club
1504belgium MC0412  
Easy
Team Hok Severs1 11:40:23,81 1 00:40:24 Belgium Club
1505polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling8 11:40:24,65 1 00:40:25 Polonia
1506norway MC2101  
Germany Star
Team Helgesen Racing5 11:40:25,15 1 00:40:25 Norge Racing Pigeon Club
1507wales MC0188  
Jack
Team Men of Gwent8 11:40:27,00 1 00:40:27 Wales Club
1508netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans5 11:40:27,75 1 00:40:28 Holland Pigeons Club
1509eeuu MC0617  
Well Noted
Team Chilangos Loft1 11:40:28,00 1 00:40:28 USA
1510england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys3 11:40:28,80 1 00:40:29 RPRA (Pigeon Association)
1511germany MC2067  
Loloo 2
Team Fam. Flonta4 11:40:29,05 1 00:40:29 Germany Club
1512czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes2 11:40:30,05 1 00:40:30 Czech Republic Club
1513belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt5 11:40:30,15 1 00:40:30 De Snelvliegers Zandbergen Club
1514eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 11:40:30,75 1 00:40:31 USA
1515bosnia herzegovina MC2418  
Stjepan
Team Ivankovic & Jovovic4 11:40:30,75 1 00:40:31 Bosnia & Herzegovina Club
1516slovakia MC0599  
Greg 366
Team Greg27 11:40:31,35 1 00:40:31 Slovakia Club
1517netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer10 11:40:32,30 1 00:40:32 Holland Pigeons Club
1518kuwait MC2565  
Chevy
Naje Ead3 11:40:33,30 1 00:40:33 Kuwait Club
1519turkey MC2378  
Dardanel
Metin Mehmet4 11:40:33,95 1 00:40:34 Turkey Flying Club
1520asturias MC0681  
Clay Dark
Alfonso Herrero Pérez4 11:40:35,95 1 00:40:36 R.C. Oviedo
1521germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann9 11:40:37,35 1 00:40:37 Oberfranken Club
1522wales MC1642  
Tarisa
Michael Cook1 11:40:37,60 1 00:40:38 Wales Club
1523austria MC1814  
B & B 3
Team Bliege & Benjamin7 11:40:38,80 1 00:40:39 Club Austria
1524slovakia MC0569  
Mia
Team BRZY2 11:40:39,15 1 00:40:39 Slovakia Club
1525denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland5 11:40:40,35 1 00:40:40 Denmark Club
1526slovakia MC0560  
Greg 495
Team Greg28 11:40:41,00 1 00:40:41 Slovakia Club
1527netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland3 11:40:41,25 1 00:40:41 Holland Pigeons Club
1528slovakia MC1076  
Greg 309
Team Greg29 11:40:43,90 1 00:40:44 Slovakia Club
1529mexico MC1807  
Sewal
Armando Soto Racing Pigeon Loft1 11:40:44,80 1 00:40:45 Mexico
1530netherlands MC0241  
Quality Street
Team di Roberto4 11:40:45,60 1 00:40:46 Holland Pigeons Club
1531kuwait MC2581  
Kuwait 6
Thamer Rashed3 11:40:46,15 1 00:40:46 Kuwait Club
1532belgium MC1660  
Goldrush 4
Team Petra & Freddy4 11:40:47,35 1 00:40:47 Denderbond Ninove
1533slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol2 11:40:49,45 1 00:40:49 Slovakia Club
1534slovakia MC0648  
Greg 334
Team Greg30 11:40:49,80 1 00:40:50 Slovakia Club
1535netherlands MC0994  
Dark Bliksem
Team One Loft16 11:40:50,50 1 00:40:50 Holland Pigeons Club
1536switzerland MC0501  
Asadi Star
Team Alp Race15 11:40:52,70 1 00:40:53 Suiza
1537germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek9 11:40:53,55 1 00:40:54 Germany Club
1538rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc8 11:40:54,40 1 00:40:54 Romania
1539south africa MC0068  
Wis Pride
Team Samuels Loft11 11:40:54,75 1 00:40:55 South Africa Club
1540europe MC2343  
Patrunjel
Team Racing11 11:40:55,35 1 00:40:55 Club E.U.
1541polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny9 11:40:55,90 1 00:40:56 Polonia
1542denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard4 11:40:56,30 1 00:40:56 Denmark Club
1543switzerland MC2129  
Bartell
Izet Licina5 11:40:56,35 1 00:40:56 Suiza
1544germany MC2510  
Pressure Check
Team Preuben Derby3 11:40:56,55 1 00:40:57 Germany Club
1545germany MC0973  
Tano
Team Volmer & Levers7 11:40:57,35 1 00:40:57 Münsterland
1546rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu13 11:40:58,40 1 00:40:58 Romania
1547hungary MC0601  
Little Autumn 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert6 11:40:58,45 1 00:40:58 Hungary Pigeons Club
1548rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu14 11:40:58,50 1 00:40:58 Romania
1549ireland MC0070  
Highway Celtic Flash
Team Highway Lofts6 11:40:59,15 1 00:40:59 Irish Homing Union
1550belgium MC1653  
Witkop
Team de Wilde & van Driessche2 11:40:59,25 1 00:40:59 Belgium Club
1551netherlands MC0189  
Carthago
Caspar Lurvink7 11:40:59,26 1 00:40:59 Holland Pigeons Club
1552netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn15 11:40:59,95 1 00:41:00 Holland Pigeons Club
1553wales MC1627  
Ciro
Michael Cook2 11:41:01,20 1 00:41:01 Wales Club
1554rumania MC1309  
Paco
Alexa Iacob2 11:41:01,30 1 00:41:01 Romania
1555slovakia MC1209  
Greg 831
Team Greg31 11:41:01,75 1 00:41:02 Slovakia Club
1556germany MC1899  
Take To The Sky
Team Volmer & Levers8 11:41:03,25 1 00:41:03 Münsterland
1557italia MC2104  
Charlies Secret
Team Mogadja Ionel & Adrian4 11:41:04,35 1 00:41:04 Italia
1558germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang8 11:41:04,70 1 00:41:05 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1559belgium MC1419  
Wout
Team Schaekers Brouns3 11:41:05,60 1 00:41:06 Fondclub Loft 24
1560netherlands MC0379  
Lamme
Team H. V. Venrooij9 11:41:06,20 1 00:41:06 Holland Pigeons Club
1561belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells7 11:41:06,20 1 00:41:06 Denderbond Ninove
1562england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers3 11:41:07,45 1 00:41:07 RPRA (Pigeon Association)
1563belgium MC2308  
Red Lynn
Team Moors en Dochters4 11:41:08,05 1 00:41:08 Fondclub Lanaken
1564slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi4 11:41:08,70 1 00:41:09 Slovenia Club
1565hungary MC1056  
Little Autumn 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert7 11:41:09,10 1 00:41:09 Hungary Pigeons Club
1566polska MC1510  
Didi
Dariusz Skawinski18 11:41:09,65 1 00:41:10 Polonia
1567germany MC1992  
Bagina
Fedoseev Vitalij7 11:41:10,55 1 00:41:11 Harsewinkel Club
1568germany MC2279  
Lars
Team Schnellin6 11:41:11,60 1 00:41:12 Sachsen Club
1569england MC0225  
Ba Al
Team Mambo Boys4 11:41:13,30 1 00:41:13 RPRA (Pigeon Association)
1570polska MC0982  
Everton Fc
Lukasz Sprycha9 11:41:14,85 1 00:41:15 Polonia
1571polska MC0959  
Iphone
Lukasz Sprycha10 11:41:17,55 1 00:41:18 Polonia
1572polska MC2420  
Kamil
Team Osko & Chwarzynski3 11:41:18,70 1 00:41:19 Polonia
1573netherlands MC0909  
Harrys Cheese
Team One Loft17 11:41:18,75 1 00:41:19 Holland Pigeons Club
1574slovakia MC0609  
Petra
Team Van Helsing & Tomaska3 11:41:19,25 1 00:41:19 Slovakia Club
1575belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset2 11:41:22,00 1 00:41:22 Belgium Club
1576austria MC1973  
B & B 5
Team Bliege & Benjamin8 11:41:22,05 1 00:41:22 Club Austria
1577wales MC1963  
Touch of Class
Team P. K. Lofts2 11:41:23,25 1 00:41:23 Wales Club
1578polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski19 11:41:25,05 1 00:41:25 Polonia
1579hungary MC0717  
Andrea
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea23 11:41:25,60 1 00:41:26 Hungary Pigeons Club
1580belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest7 11:41:28,20 1 00:41:28 Lembeek Club - Belgium
1581rumania MC1599  
Red Zapy
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 11:41:28,85 1 00:41:29 Romania
1582belgium MC1892  
Raoul
Team Penne-Pudic1 11:41:29,90 1 00:41:30 Denderbond Ninove
1583germany MC2324  
Ambar
Team Klaas & Sohn21 11:41:30,95 1 00:41:31 Rietberg Club
1584polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski20 11:41:31,40 1 00:41:31 Polonia
1585rumania MC1225  
Mercur
Team Bogdan & Tudor6 11:41:31,70 1 00:41:32 Romania
1586netherlands MC2339  
Canary 10
Team Klein Falckenborg9 11:41:32,30 1 00:41:32 Holland Pigeons Club
1587turkey MC1735  
Hazerfen
Team Yavuz-Günes3 11:41:32,70 1 00:41:33 Turkey Flying Club
1588slovakia MC0818  
Mag
Team BRZY3 11:41:32,80 1 00:41:33 Slovakia Club
1589netherlands MC1875  
The 862
Team Pigeons 4 racing3 11:41:33,10 1 00:41:33 Holland Pigeons Club
1590czech republic MC1034  
Ilona
Team Rottovi Wendy & Frantisek5 11:41:33,60 1 00:41:34 Czech Republic Club
1591slovakia MC1150  
Greg 849
Team Greg32 11:41:34,90 1 00:41:35 Slovakia Club
1592cordoba MC0042  
Tiflys
Dámaso Melero8 11:41:36,10 1 00:41:36 Malagüeño
1593germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers12 11:41:37,40 1 00:41:37 Münsterland
1594netherlands MC0148  
Colman
Caspar Lurvink8 11:41:38,10 1 00:41:38 Holland Pigeons Club
1595slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg33 11:41:40,45 1 00:41:40 Slovakia Club
1596hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert8 11:41:40,60 1 00:41:41 Hungary Pigeons Club
1597england MC0224  
Beverly
Team Nenlorrie4 11:41:42,80 1 00:41:43 RPRA (Pigeon Association)
1598england MC1677  
The Master
Team I dont know4 11:41:44,70 1 00:41:45 RPRA (Pigeon Association)
1599england MC1942  
Alba
Team Lanoak Lofts3 11:41:46,10 1 00:41:46 RPRA (Pigeon Association)
1600tenerife MC0880  
Sokar
Antonio Mesa Díaz1 11:41:46,35 1 00:41:46 C.C.Portuense
1601netherlands MC2214  
Sebastiaan
Tom Van der Kamp2 11:41:46,55 1 00:41:47 Holland Pigeons Club
1602netherlands MC0222  
Golda
Team di Roberto5 11:41:49,65 1 00:41:50 Holland Pigeons Club
1603austria MC1724  
Der Schotte
Erwin Brandner3 11:41:49,95 1 00:41:50 VRV - Oberoesterreich
1604gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán3 11:41:50,05 1 00:41:50 C.C. ANSITE
1605netherlands MC2360  
Aimee
Team Mantel6 11:41:50,55 1 00:41:51 Holland Pigeons Club
1606netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft18 11:41:51,15 1 00:41:51 Holland Pigeons Club
1607gran canaria MC1279  
Bembele
Team Yahvé, Oliver & Fredy14 11:41:52,85 1 00:41:53 Club Los Socios
1608wales MC1598  
Atlantic Leader
Team Welsh Hopefuls8 11:41:55,95 1 00:41:56 Wales Club
1609netherlands MC0936  
The Passenger
Team Hooymans6 11:41:56,90 1 00:41:57 Holland Pigeons Club
1610england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile8 11:41:57,25 1 00:41:57 RPRA (Pigeon Association)
1611hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea24 11:41:57,75 1 00:41:58 Hungary Pigeons Club
1612wales MC1602  
Mar
Paul Bamford9 11:41:58,70 1 00:41:59 Wales Club
1613germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler5 11:41:59,60 1 00:42:00 Germany Club
1614slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi5 11:41:59,80 1 00:42:00 Slovenia Club
1615tenerife MC0319  
Tacoronte
Team Herrera y Jaime8 11:42:01,20 1 00:42:01 Adexe
1616cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero9 11:42:03,60 1 00:42:04 Malagüeño
1617austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag24 11:42:04,30 1 00:42:04 Club Austria
1618sevilla MC1484  
Arcadia
Francisco Gutiérrez8 11:42:07,35 1 00:42:07 ITALICENSE
1619tenerife MC0391  
Gladys
Team Herrera y Jaime9 11:42:12,15 1 00:42:12 Adexe
1620croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic5 11:42:13,55 1 00:42:14 Croatia Pigeon Club
1621polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski10 11:42:17,80 1 00:42:18 Polonia
1622tenerife MC2045  
Claude Green Grass
Team Columbacanaria5 11:42:19,50 1 00:42:20 Adexe
1623slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg34 11:42:29,40 1 00:42:29 Slovakia Club
1624netherlands MC0281  
Carla
E. van Aalten2 11:42:31,35 1 00:42:31 Holland Pigeons Club
1625england MC0235  
Duke Waggy
Team Trainspotters3 11:42:31,70 1 00:42:32 RPRA (Pigeon Association)
1626sevilla MC1088  
Sibill
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George5 11:42:32,60 1 00:42:33 ITALICENSE
1627south africa MC0003  
Mendelssohn
Team Petrus van Eeden12 11:42:36,20 1 00:42:36 South Africa Club
1628netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil7 11:42:37,65 1 00:42:38 Holland Pigeons Club
1629england MC0436  
Cherry
J. Cox1 11:42:52,70 1 00:42:53 RPRA (Pigeon Association)
1630england MC1821  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate18 11:42:56,65 1 00:42:57 RPRA (Pigeon Association)
1631slovakia MC0838  
Greg 306
Team Greg35 11:42:58,95 1 00:42:59 Slovakia Club
1632england MC1784  
Illusion
Team Lanoak Lofts4 11:42:59,60 1 00:43:00 RPRA (Pigeon Association)
1633rumania MC1984  
Abelardo
Dobre Razvan4 11:42:59,61 1 00:43:00 Romania
1634rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa6 11:43:00,60 1 00:43:01 Romania
1635germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle3 11:43:03,00 1 00:43:03 Germany Club
1636germany MC2495  
Farrell
Team Klaas & Sohn22 11:43:03,70 1 00:43:04 Rietberg Club
1637rumania MC1549  
Vio 8
Viorel Gah6 11:43:04,35 1 00:43:04 Romania
1638germany MC0387  
Wico
Team Volmer & Wilpers13 11:43:11,80 1 00:43:12 Münsterland
1639croatia MC1032  
Zvonimir
Team Pudic Family4 11:43:14,00 1 00:43:14 Croatia Pigeon Club
1640rumania MC1989  
Botarovich
Class 8887 11:43:14,70 1 00:43:15 Romania
1641austria MC1768  
Marky
Benjamin Neag25 11:43:16,55 1 00:43:17 Club Austria
1642germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz3 11:43:21,20 1 00:43:21 Koblenz Club
1643wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts3 11:43:21,30 1 00:43:21 Wales Club
1644czech republic MC1144  
Zurka
Team Svoboda & Lekes3 11:43:22,00 1 00:43:22 Czech Republic Club
1645slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko3 11:43:35,55 1 00:43:36 Slovakia Club
1646italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti6 11:43:40,35 1 00:43:40 Italia
1647wales MC1967  
Sweety
Paul Bamford10 11:43:42,30 1 00:43:42 Wales Club
1648india MC0921  
Indian Boli
Dream Team India Viki4 11:43:51,55 1 00:43:52 Royal Pigeon Society India
1649england MC0171  
Wimp Bully
A. Harker7 11:43:52,50 1 00:43:52 RPRA (Pigeon Association)
1650wales MC0813  
Challenger
Team Ganwy Lofts1 11:43:53,10 1 00:43:53 Welsh Flag
1651wales MC1833  
Rasbull 85
Team Rasbull-Lofts.co.uk5 11:43:54,05 1 00:43:54 Wales Club
1652germany MC0456  
Storm Cloud
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:43:54,15 1 00:43:54 Vogtland Club
1653polska MC0340  
Klaas
Team Stepniewski LKK4 11:43:54,95 1 00:43:55 Polonia
1654polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas4 11:44:11,45 1 00:44:11 Polonia
1655england MC1000  
Nuhazet
Team Downclose Lofts3 11:44:15,85 1 00:44:16 RPRA (Pigeon Association)
1656netherlands MC0293  
Frysian Cyclone
Sjaak Buwalda9 11:44:17,60 1 00:44:18 Holland Pigeons Club
1657switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race16 11:44:18,65 1 00:44:19 Suiza
1658belgium MC1651  
Kevin
Team Creemers & Zoon13 11:44:20,05 1 00:44:20 Club Olijftak Maaseik
1659polska MC0908  
Bee Jay
Krzysztof Lepuch4 11:44:25,30 1 00:44:25 Polonia
1660germany MC1459  
Laura
Fedoseev Vitalij8 11:44:28,65 1 00:44:29 Harsewinkel Club
1661slovakia MC0658  
Greg 043
Team Greg36 11:44:31,05 1 00:44:31 Slovakia Club
1662belgium MC1453  
LPS 17-06
Team Leyen-Paloma-Segers Racing13 11:44:33,85 1 00:44:34 Club Olijftak Maaseik
1663eeuu MC0496  
Legs Eleven
Team Chachy & Isla & Kiko Loft2 11:44:37,95 1 00:44:38 USA
1664turkey MC1713  
Recep 263
Team Emin-Recep Bayramoglu9 11:45:04,70 1 00:45:05 Turkey Flying Club
1665polska MC1932  
Next Best
Krzysztof Szkolny10 11:45:07,25 1 00:45:07 Polonia
1666germany MC0995  
Pascha
Walter Agler4 11:45:07,75 1 00:45:08 Oberbayern Club
1667baleares MC0859  
Beitia
Team Ciutadellencs2 11:45:14,50 1 00:45:14 C.C.Ciutadella
1668germany MC2416  
Parti Girl
Team Wantia & Hollekamp4 11:45:14,95 1 00:45:15 Germany Club
1669netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:45:16,60 1 00:45:17 Holland Pigeons Club
1670polska MC1495  
Aaron
Krzysztof Szkolny11 11:45:17,10 1 00:45:17 Polonia
1671turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer5 11:45:17,25 1 00:45:17 Turkey Flying Club
1672england MC1950  
Toms Gift
Team Fev Flyers4 11:45:17,45 1 00:45:17 RPRA (Pigeon Association)
1673tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria6 11:45:19,05 1 00:45:19 Adexe
1674polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski9 11:45:19,80 1 00:45:20 Polonia
1675belgium MC2206  
Gasly
Team Creemers & Zoon14 11:45:20,90 1 00:45:21 Club Olijftak Maaseik
1676netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg5 11:45:20,91 1 00:45:21 Holland Pigeons Club
1677austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler3 11:45:22,70 1 00:45:23 Club Austria
1678hungary MC1093  
Mercike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea25 11:45:22,80 1 00:45:23 Hungary Pigeons Club
1679belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends4 11:45:24,30 1 00:45:24 Club Olijftak Maaseik
1680england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts3 11:45:24,35 1 00:45:24 RPRA (Pigeon Association)
1681polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha11 11:45:24,60 1 00:45:25 Polonia
1682belgium MC0304  
Berry
A. en C. Roels10 11:45:24,95 1 00:45:25 Belgium Club
1683czech republic MC1077  
Divokej Bill
Team Bouchal8 11:45:25,15 1 00:45:25 Czech Republic Club
1684slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg37 11:45:25,85 1 00:45:26 Slovakia Club
1685austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag26 11:45:26,05 1 00:45:26 Club Austria
1686italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti7 11:45:26,25 1 00:45:26 Italia
1687tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho3 11:45:26,55 1 00:45:27 Adexe
1688germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne4 11:45:27,25 1 00:45:27 Wetter
1689belgium MC0899  
Christel 2
Team Breese Pigeons Friends5 11:45:27,60 1 00:45:28 Club Olijftak Maaseik
1690rumania MC1263  
Spud
Team Pigeons360.com9 11:45:28,75 1 00:45:29 Romania
1691wales MC0262  
Gaynors Pride
Team Welsh Hopefuls9 11:45:28,90 1 00:45:29 Wales Club
1692belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin5 11:45:29,05 1 00:45:29 Belgium Club
1693polska MC1956  
Raul
Dariusz Skawinski21 11:45:29,95 1 00:45:30 Polonia
1694rumania MC2285  
Phoenix
Class 8888 11:45:30,80 1 00:45:31 Romania
1695polska MC0444  
Mani
Jozef Borowiecki3 11:45:31,05 1 00:45:31 Polonia
1696slovakia MC1087  
Greg 845
Team Greg38 11:45:32,30 1 00:45:32 Slovakia Club
1697netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan20 11:45:32,70 1 00:45:33 Holland Pigeons Club
1698denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen11 11:45:32,95 1 00:45:33 Denmark Club
1699belarus MC2195  
Angel
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:45:33,00 1 00:45:33 Belarus Club
1700india MC2357  
K. C. Vijay
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee4 11:45:33,50 1 00:45:34 Royal Pigeon Society India
1701slovakia MC2487  
Noemka 419
Team Evin Peter & Noemi9 11:45:33,80 1 00:45:34 Slovakia Club
1702netherlands MC0518  
Giedy
Marcel Visser2 11:45:34,40 1 00:45:34 Holland Pigeons Club
1703slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg39 11:45:34,55 1 00:45:35 Slovakia Club
1704belgium MC0399  
Christian
Team Bruninx Roger & Co3 11:45:35,55 1 00:45:36 Belgium Club
1705gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy15 11:45:36,40 1 00:45:36 Club Los Socios
1706belgium MC1096  
Little Lady 2
Team Breese Pigeons Friends6 11:45:36,60 1 00:45:37 Club Olijftak Maaseik
1707netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo6 11:45:37,15 1 00:45:37 Holland Pigeons Club
1708gran canaria MC1084  
Marta
Team Yahvé, Oliver & Fredy16 11:45:37,35 1 00:45:37 Club Los Socios
1709netherlands MC0468  
Xandor
Team Twin Brothers Gelderland4 11:45:38,90 1 00:45:39 Holland Pigeons Club
1710england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers5 11:45:40,05 1 00:45:40 RPRA (Pigeon Association)
1711england MC1390  
Blue Thunder
Team Foster & Rump3 11:45:40,30 1 00:45:40 RPRA (Pigeon Association)
1712sevilla MC1436  
Leni
Francisco Gutiérrez9 11:45:40,40 1 00:45:40 ITALICENSE
1713wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor4 11:45:40,41 1 00:45:40 Wales Club
1714wales MC0228  
Boomerang 99
Team Tom & Gaynor5 11:45:41,05 1 00:45:41 Wales Club
1715england MC0194  
David
S. Marsh7 11:45:41,15 1 00:45:41 RPRA (Pigeon Association)
1716england MC1565  
Still trying
Team Warnes & Smith5 11:45:41,65 1 00:45:42 RPRA (Pigeon Association)
1717galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez3 11:45:42,60 1 00:45:43 MARIÑAS ALTAS
1718switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race17 11:45:44,10 1 00:45:44 Suiza
1719wales MC0236  
Boomerang 65
Team Tom & Gaynor6 11:45:44,25 1 00:45:44 Wales Club
1720polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski22 11:45:46,05 1 00:45:46 Polonia
1721rumania MC1236  
Tesla
Team Bogdan & Tudor7 11:45:46,20 1 00:45:46 Romania
1722hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea26 11:45:46,55 1 00:45:47 Hungary Pigeons Club
1723england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate19 11:45:46,70 1 00:45:47 RPRA (Pigeon Association)
1724england MC0193  
Stevie Wonder
S. Marsh8 11:45:46,95 1 00:45:47 RPRA (Pigeon Association)
1725rumania MC1269  
Soimu
Pacleanu Sorin3 11:45:47,10 1 00:45:47 Romania
1726austria MC1755  
Tabita
Benjamin Neag27 11:45:47,40 1 00:45:47 Club Austria
1727turkey MC1842  
Ibrahim 241
Team Emin-Recep Bayramoglu10 11:45:47,90 1 00:45:48 Turkey Flying Club
1728tenerife MC0662  
Isabel
José Martín González3 11:45:48,95 1 00:45:49 Abona Sur
1729switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts3 11:45:49,75 1 00:45:50 Suiza
1730ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts7 11:45:50,45 1 00:45:50 Irish Homing Union
1731belgium MC2232  
Rahct
Team Geusens4 11:45:51,50 1 00:45:52 Belgium Club
1732belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells8 11:45:51,85 1 00:45:52 Denderbond Ninove
1733netherlands MC0450  
Dilana
Marcel Visser3 11:45:52,45 1 00:45:52 Holland Pigeons Club
1734belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon15 11:45:53,20 1 00:45:53 Club Olijftak Maaseik
1735rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa7 11:45:54,05 1 00:45:54 Romania
1736austria MC0563  
Hilde
Michael Rudorfer3 11:45:54,50 1 00:45:54 Club Austria
1737polska MC1954  
Bucky
Krzysztof Szkolny12 11:45:54,80 1 00:45:55 Polonia
1738italia MC2062  
Adry
Team TNST5 11:45:55,05 1 00:45:55 Italia
1739polska MC1100  
Nathalie
Lukasz Sprycha12 11:45:55,55 1 00:45:56 Polonia
1740belgium MC1430  
LPS 17-04
Team Leyen-Paloma-Segers Racing14 11:45:55,75 1 00:45:56 Club Olijftak Maaseik
1741scotland MC1844  
Little Star
William Donachie12 11:45:56,05 1 00:45:56 Scottish Homing Union
1742netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn16 11:45:57,05 1 00:45:57 Holland Pigeons Club
1743croatia MC2252  
Lady Croatia
Team Mate & Luka Culic3 11:45:57,20 1 00:45:57 Croatia Pigeon Club
1744rumania MC1729  
Poppe
Team Familia Bacalu15 11:45:57,40 1 00:45:57 Romania
1745belgium MC2208  
Top Gun
Team Geusens5 11:45:57,70 1 00:45:58 Belgium Club
1746germany MC1517  
Bernie 2017
Team Volmer & Wilpers14 11:45:58,45 1 00:45:58 Münsterland
1747slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro4 11:45:59,45 1 00:45:59 Slovakia Club
1748england MC0117  
Kit Fisto
Team Murray & Mills4 11:45:59,75 1 00:46:00 RPRA (Pigeon Association)
1749belgium MC2035  
Rita
Team Penne-Pudic2 11:46:00,95 1 00:46:01 Denderbond Ninove
1750austria MC0858  
Christian
Michael Rudorfer4 11:46:01,10 1 00:46:01 Club Austria
1751rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa8 11:46:01,20 1 00:46:01 Romania
1752cordoba MC0084  
Tina
Dámaso Melero10 11:46:01,55 1 00:46:02 Malagüeño
1753kuwait MC2562  
Bent Hamdan
Youser H. Aldahoum3 11:46:02,50 1 00:46:02 Kuwait Club
1754polska MC1964  
Blue Hawk Hen
Dariusz Skawinski23 11:46:04,80 1 00:46:05 Polonia
1755south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft12 11:46:05,50 1 00:46:06 South Africa Club
1756belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co4 11:46:06,55 1 00:46:07 Belgium Club
1757polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling9 11:46:07,20 1 00:46:07 Polonia
1758netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn17 11:46:10,80 1 00:46:11 Holland Pigeons Club
1759turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar4 11:46:11,00 1 00:46:11 Turkey Flying Club
1760england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate20 11:46:11,70 1 00:46:12 RPRA (Pigeon Association)
1761norway MC1337  
Xenia
Iuliu Balint1 11:46:12,10 1 00:46:12 Norge Racing Pigeon Club
1762bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi6 11:46:12,85 1 00:46:13 Bulgaria Club
1763netherlands MC0214  
Naldy
E. van Aalten3 11:46:12,86 1 00:46:13 Holland Pigeons Club
1764netherlands MC2303  
Kurt
Team Mantel7 11:46:13,25 1 00:46:13 Holland Pigeons Club
1765slovakia MC0565  
Kiki
Team Kujanik3 11:46:14,85 1 00:46:15 Slovakia Club
1766belgium MC0867  
Yana
Team Kempische duif Bree6 11:46:16,30 1 00:46:16 Belgium Club
1767italia MC2407  
Woody
Renato Cantu17 11:46:19,35 1 00:46:19 Italia
1768netherlands MC0890  
Red Gold
Team One Loft19 11:46:20,95 1 00:46:21 Holland Pigeons Club
1769turkey MC2154  
Bosphorus
Metin Mehmet5 11:46:23,25 1 00:46:23 Turkey Flying Club
1770netherlands MC0092  
Bobo
Team John Rimmelzwaan21 11:46:23,80 1 00:46:24 Holland Pigeons Club
1771polska MC1489  
Snude
Andrzej Jankowski10 11:46:24,30 1 00:46:24 Polonia
1772tenerife MC1389  
Toni
Team Achaman el Pincho4 11:46:26,25 1 00:46:26 Adexe
1773belgium MC0315  
Kittel
Team Bruninx Roger & Co5 11:46:26,50 1 00:46:26 Belgium Club
1774italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti3 11:46:27,35 1 00:46:27 Italia
1775hungary MC2320  
Jack Of Hearts
Team Pinter Pigeon4 11:46:30,45 1 00:46:30 Hungary Pigeons Club
1776fuerteventura MC2020  
Wing Machine
Francisco Díaz4 11:46:32,00 1 00:46:32 Gran Tarajal
1777tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz2 11:46:34,55 1 00:46:35 C.C.Portuense
1778england MC1681  
Cocojambo
Team Dorin & Iosif Motac2 11:46:35,80 1 00:46:36 RPRA (Pigeon Association)
1779belgium MC0552  
Arona 407
Dirk Verstichelen9 11:46:37,50 1 00:46:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1780england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford5 11:46:45,50 1 00:46:46 RPRA (Pigeon Association)
1781italia MC2371  
Eclysse
Team Danci Dumitru & Loredana3 11:46:49,55 1 00:46:50 Italia
1782england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite3 11:46:50,10 1 00:46:50 RPRA (Pigeon Association)
1783england MC1586  
Molly
Andy Gregson5 11:46:50,70 1 00:46:51 RPRA (Pigeon Association)
1784germany MC2131  
Toto
Team Klaas & Sohn23 11:46:57,80 1 00:46:58 Rietberg Club
1785tenerife MC1020  
El Syd
José Martín González4 11:46:59,50 1 00:47:00 Abona Sur
1786netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft20 11:46:59,85 1 00:47:00 Holland Pigeons Club
1787wales MC1243  
Boomerang 48
Team Tom & Gaynor7 11:47:05,40 1 00:47:05 Wales Club
1788belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens11 11:47:05,85 1 00:47:06 Fond Wallonie
1789turkey MC1953  
Bejne
Mahmut Tas4 11:47:06,60 1 00:47:07 Turkey Flying Club
1790germany MC0475  
Jacoby
Team Bergmannsgluck1 11:47:07,80 1 00:47:08 Germany Club
1791gran canaria MC1221  
Tonio
Team Yahvé, Oliver & Fredy17 11:47:11,00 1 00:47:11 Club Los Socios
1792belgium MC1454  
PEC 267
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC17 11:47:15,40 1 00:47:15 Fondclub Herent
1793belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione4 11:47:35,30 1 00:47:35 Fondclub Eeklo - Ramillies
1794belgium MC0309  
Michel
A. en C. Roels11 11:47:37,85 1 00:47:38 Belgium Club
1795polska MC0931  
Stable Time
Grzegorz Szymanski11 11:47:44,30 1 00:47:44 Polonia
1796england MC1431  
Megs Marvel
Team Fev Flyers6 11:47:44,55 1 00:47:45 RPRA (Pigeon Association)
1797slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska4 11:47:45,65 1 00:47:46 Slovakia Club
1798slovakia MC0687  
Noemi 385
Team Evin Peter & Noemi10 11:47:48,40 1 00:47:48 Slovakia Club
1799rumania MC1608  
Vio 4
Viorel Gah7 11:47:51,85 1 00:47:52 Romania
1800netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda10 11:47:53,25 1 00:47:53 Holland Pigeons Club
1801belgium MC0414  
De Frederik
Erik Masset3 11:47:53,26 1 00:47:53 Belgium Club
1802netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon8 11:47:55,60 1 00:47:56 Holland Pigeons Club
1803england MC1511  
Luisa
Team T. Marian & L. Mosquera5 11:48:09,55 1 00:48:10 RPRA (Pigeon Association)
1804sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez10 11:48:09,70 1 00:48:10 ITALICENSE
1805slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM4 11:48:13,95 1 00:48:14 Slovakia Club
1806germany MC1533  
Alegría
Team Koblenz4 11:48:33,65 1 00:48:34 Koblenz Club
1807germany MC2058  
Mavtastik
Matthias Sprang9 11:48:41,20 1 00:48:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1808portugal MC0723  
Max
Manuel Antonio Guerreiro3 11:48:51,25 1 00:48:51 Loulé - Portugal
1809austria MC1373  
Franz
Team Fuchs2 11:49:16,90 1 00:49:17 VRV - Oberoesterreich
1810switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto3 11:49:21,40 1 00:49:21 Suiza
1811galicia MC0010  
Claribel
Víctor Manuel Gómez Rodríguez4 11:49:26,85 1 00:49:27 MARIÑAS ALTAS
1812hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs4 11:49:28,25 1 00:49:28 Hungary Pigeons Club
1813netherlands MC0258  
Rambo
Team Andringa2 11:49:29,70 1 00:49:30 Holland Pigeons Club
1814england MC0943  
WMC 3
Team Downclose Lofts4 11:49:31,55 1 00:49:32 RPRA (Pigeon Association)
1815turkey MC1795  
Emin 236
Team Emin-Recep Bayramoglu11 11:49:45,75 1 00:49:46 Turkey Flying Club
1816polska MC0428  
Guero
Bogdan Mlynarczyk4 11:50:53,10 1 00:50:53 Polonia
1817england MC1747  
MDF pigeon
Team Coleman & Lawson3 11:51:05,60 1 00:51:06 RPRA (Pigeon Association)
1818polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski24 11:51:06,35 1 00:51:06 Polonia
1819italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu18 11:51:37,05 1 00:51:37 Italia
1820wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent9 11:51:50,25 1 00:51:50 Wales Club
1821polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac11 11:52:03,60 1 00:52:04 Polonia
1822england MC0158  
Deneside Red
Team Deneside Lofts10 11:52:42,15 1 00:52:42 RPRA (Pigeon Association)
1823gran canaria MC1181  
Odalia
Team Yahvé, Oliver & Fredy18 11:52:43,55 1 00:52:44 Club Los Socios
1824huelva MC2306  
Comandante
Sergio Gómez Rodríguez4 11:53:27,25 1 00:53:27 Huelva
1825ireland MC0082  
Highway Celtic Sputnik
Team Highway Lofts8 11:53:28,55 1 00:53:29 Irish Homing Union
1826sevilla MC0048  
Rollins
Francisco Gutiérrez11 11:53:34,50 1 00:53:34 ITALICENSE
1827slovakia MC2265  
Lili
Team Benak3 11:53:34,95 1 00:53:35 Slovakia Club
1828wales MC1623  
Mea Culpa
Steve Evans2 11:53:35,05 1 00:53:35 Wales Club
1829kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed4 11:53:35,75 1 00:53:36 Kuwait Club
1830england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters4 11:53:36,15 1 00:53:36 RPRA (Pigeon Association)
1831netherlands MC0512  
Argymedes
Team Hennie & Arie Voskuil8 11:53:42,50 1 00:53:42 Holland Pigeons Club
1832belgium MC1442  
Marcus
Team Creemers & Zoon16 11:53:45,45 1 00:53:45 Club Olijftak Maaseik
1833germany MC0522  
Aspid
Team Volmer & Wilpers15 11:53:47,95 1 00:53:48 Münsterland
1834england MC1600  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate21 11:53:50,15 1 00:53:50 RPRA (Pigeon Association)
1835germany MC0948  
Zoom
Bernhard Bulten2 11:53:50,60 1 00:53:51 Germany Club
1836belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing15 11:53:51,80 1 00:53:52 Club Olijftak Maaseik
1837gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos3 11:53:52,70 1 00:53:53 Ciudad Alta
1838polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel4 11:53:53,00 1 00:53:53 Polonia
1839belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC18 11:53:54,10 1 00:53:54 Fondclub Herent
1840india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee5 11:53:54,65 1 00:53:55 Royal Pigeon Society India
1841eeuu MC1231  
Roncalli
Team Ado Family Loft1 11:53:55,35 1 00:53:55 USA
1842germany MC2107  
Guido
Team SG Kronert Jung3 11:53:56,00 1 00:53:56 Germany Club
1843rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu16 11:53:56,20 1 00:53:56 Romania
1844rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah8 11:53:56,75 1 00:53:57 Romania
1845slovakia MC1048  
Donald
Team Silny J & L2 11:53:56,95 1 00:53:57 Slovakia Club
1846czech republic MC0738  
Lenka
Team Svoboda & Lekes4 11:53:57,80 1 00:53:58 Czech Republic Club
1847turkey MC1972  
Bahoz
Mahmut Tas5 11:53:58,05 1 00:53:58 Turkey Flying Club
1848netherlands MC1167  
Roger Jonas
Team Hooymans7 11:53:58,75 1 00:53:59 Holland Pigeons Club
1849austria MC2034  
Ester
Benjamin Neag28 11:53:59,25 1 00:53:59 Club Austria
1850italia MC2409  
Evita
Renato Cantu19 11:53:59,80 1 00:54:00 Italia
1851gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas4 11:54:01,65 1 00:54:02 C.C. ANSITE
1852gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy19 11:54:02,20 1 00:54:02 Club Los Socios
1853south africa MC0024  
Calefus
Team Petrus van Eeden13 11:54:02,30 1 00:54:02 South Africa Club
1854england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills5 11:54:03,80 1 00:54:04 RPRA (Pigeon Association)
1855italia MC2370  
Thomas
Grec Mihai Belei4 11:54:04,05 1 00:54:04 Italia
1856netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil9 11:54:04,40 1 00:54:04 Holland Pigeons Club
1857belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC19 11:54:04,41 1 00:54:04 Fondclub Herent
1858wales MC1344  
Polos Lass
Team P & L Robson2 11:54:05,00 1 00:54:05 Wales Club
1859eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 11:54:05,01 1 00:54:05 USA
1860wales MC1519  
Raldo
Michael Cook3 11:54:05,15 1 00:54:05 Wales Club
1861polska MC1487  
Still No Karats
Dariusz Skawinski25 11:54:05,60 1 00:54:06 Polonia
1862belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC20 11:54:06,05 1 00:54:06 Fondclub Herent
1863asturias MC1045  
Trufa 1
Team Dionisio & Pandiella6 11:54:06,10 1 00:54:06 R.C. Oviedo
1864wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls10 11:54:07,61 1 00:54:08 Wales Club
1865sevilla MC1146  
Ecaille Stichelbaut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George6 11:54:07,60 1 00:54:08 ITALICENSE
1866england MC0219  
Blue Gem
Team Guys Lofts Elite4 11:54:07,70 1 00:54:08 RPRA (Pigeon Association)
1867czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin3 11:54:08,20 1 00:54:08 Czech Republic Club
1868polska MC0904  
Foster
Krzysztof Lepuch5 11:54:09,00 1 00:54:09 Polonia
1869tenerife MC1358  
Cholo
Team Montiel & Sicilia & Vahillo4 11:54:11,40 1 00:54:11 GRAN FONDO
1870belgium MC0971  
Boefke
Roger Mertens12 11:54:11,65 1 00:54:12 Fond Wallonie
1871sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez12 11:54:12,35 1 00:54:12 ITALICENSE
1872england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts4 11:54:14,30 1 00:54:14 RPRA (Pigeon Association)
1873england MC0115  
King Waggy
Team Trainspotters5 11:54:15,25 1 00:54:15 RPRA (Pigeon Association)
1874belgium MC1355  
WIJSNEUS
Team Red Devils Racing7 11:54:17,00 1 00:54:17 Club Olijftak Maaseik
1875norway MC1354  
Roberta
Iuliu Balint2 11:54:17,10 1 00:54:17 Norge Racing Pigeon Club
1876netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink9 11:54:18,00 1 00:54:18 Holland Pigeons Club
1877austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag29 11:54:18,30 1 00:54:18 Club Austria
1878austria MC1280  
Lukas
Benjamin Neag30 11:54:18,40 1 00:54:18 Club Austria
1879netherlands MC1153  
Dapple Apple
J.T.E. Morsink4 11:54:19,10 1 00:54:19 Holland Pigeons Club
1880rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob3 11:54:19,95 1 00:54:20 Romania
1881netherlands MC2372  
Nesbo
Team Mantel8 11:54:20,70 1 00:54:21 Holland Pigeons Club
1882germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta5 11:54:22,25 1 00:54:22 Germany Club
1883austria MC2488  
Anthony J.1
Ferenc Butyka2 11:54:22,80 1 00:54:23 VRV - Oberoesterreich
1884alicante MC1476  
Paniks Choice
Team Pets at Home SL4 11:54:23,60 1 00:54:24 Alicante
1885slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea11 11:54:23,65 1 00:54:24 Slovakia Club
1886netherlands MC2448  
Laughing Jewel
Tom Van der Kamp3 11:54:24,40 1 00:54:24 Holland Pigeons Club
1887england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu5 11:54:26,10 1 00:54:26 RPRA (Pigeon Association)
1888netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer11 11:54:26,35 1 00:54:26 Holland Pigeons Club
1889belgium MC1432  
Natacha
Vincent Neirynck8 11:54:26,50 1 00:54:26 Fond Wallonie
1890belgium MC1646  
Wendy
Roger Mertens13 11:54:26,75 1 00:54:27 Fond Wallonie
1891alicante MC1879  
Pierre
Team Pets at Home SL5 11:54:27,25 1 00:54:27 Alicante
1892wales MC1693  
Day Dream Dougie
Team Welsh Hopefuls11 11:54:30,25 1 00:54:30 Wales Club
1893india MC0941  
Abdul Kalam
Dream Team India Viki & Jos Thone5 11:54:31,55 1 00:54:32 Royal Pigeon Society India
1894slovakia MC0771  
Greg 373
Team Greg40 11:54:31,90 1 00:54:32 Slovakia Club
1895belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree7 11:54:33,20 1 00:54:33 Belgium Club
1896eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:54:33,45 1 00:54:33 USA
1897netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger3 11:54:34,15 1 00:54:34 Holland Pigeons Club
1898austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer7 11:54:34,95 1 00:54:35 VRV - Oberoesterreich
1899germany MC1127  
Ipi Tombe
Team SG Röhlig & Bukowski2 11:54:35,10 1 00:54:35 Vogtland Club
1900germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten3 11:54:35,70 1 00:54:36 Germany Club
1901england MC0957  
Xerach
Team Downclose Lofts5 11:54:35,75 1 00:54:36 RPRA (Pigeon Association)
1902germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz5 11:54:37,90 1 00:54:38 Germany Club
1903netherlands MC0382  
Yoyo
Team Boekelo7 11:54:38,50 1 00:54:38 Holland Pigeons Club
1904england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate22 11:54:41,05 1 00:54:41 RPRA (Pigeon Association)
1905hungary MC0645  
Diana
Mihaly Barsony4 11:54:41,40 1 00:54:41 Hungary Pigeons Club
1906england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise3 11:54:42,00 1 00:54:42 RPRA (Pigeon Association)
1907netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland5 11:54:45,30 1 00:54:45 Holland Pigeons Club
1908polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki4 11:54:45,60 1 00:54:46 Polonia
1909wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls12 11:54:47,20 1 00:54:47 Wales Club
1910england MC0067  
Dulcinea
A. Harker8 11:54:47,60 1 00:54:48 RPRA (Pigeon Association)
1911germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers16 11:54:51,15 1 00:54:51 Münsterland
1912slovakia MC0812  
Greg 338
Team Greg41 11:54:51,16 1 00:54:51 Slovakia Club
1913polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof9 11:54:52,20 1 00:54:52 Polonia
1914netherlands MC0121  
Frysian Grandeur
Sjaak Buwalda11 11:54:53,60 1 00:54:54 Holland Pigeons Club
1915germany MC0452  
Manchas
Team Volmer & Wilpers17 11:54:54,00 1 00:54:54 Münsterland
1916belgium MC1417  
PEC 295
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC21 11:54:54,70 1 00:54:55 Fondclub Herent
1917germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn24 11:54:55,15 1 00:54:55 Rietberg Club
1918belgium MC0388  
Lauranne
Team Red Devils Racing8 11:54:57,85 1 00:54:58 Club Olijftak Maaseik
1919polska MC0944  
Lula
Lukasz Sprycha13 11:54:58,30 1 00:54:58 Polonia
1920polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski11 11:54:58,35 1 00:54:58 Polonia
1921portugal MC1001  
Golden Earring
Hugo Teixeira3 11:55:02,25 1 00:55:02 Loulé - Portugal
1922belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters5 11:55:03,10 1 00:55:03 Fondclub Lanaken
1923kuwait MC2566  
Hailsham Denman
Naje Ead4 11:55:03,65 1 00:55:04 Kuwait Club
1924asturias MC0684  
Arehucas
Team Dionisio & Pandiella7 11:55:10,55 1 00:55:11 R.C. Oviedo
1925huelva MC0784  
Blue 09
Sergio Gómez Rodríguez5 11:55:13,35 1 00:55:13 Huelva
1926england MC1582  
Ronaldo
Team Wilton & Son5 11:55:15,00 1 00:55:15 RPRA (Pigeon Association)
1927netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft21 11:55:32,65 1 00:55:33 Holland Pigeons Club
1928wales MC1679  
Modern Crusader
Steve Evans3 11:55:33,20 1 00:55:33 Wales Club
1929slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg42 11:55:35,65 1 00:55:36 Slovakia Club
1930netherlands MC0487  
Anis
Team Twin Brothers Gelderland6 11:55:36,20 1 00:55:36 Holland Pigeons Club
1931slovakia MC1079  
Greg 816
Team Greg43 11:55:37,00 1 00:55:37 Slovakia Club
1932switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race18 11:55:37,15 1 00:55:37 Suiza
1933belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels12 11:55:40,95 1 00:55:41 Belgium Club
1934slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg44 11:55:48,50 1 00:55:48 Slovakia Club
1935italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei5 11:55:55,15 1 00:55:55 Italia
1936germany MC1010  
Prange Ass
Bernhard Bulten4 11:56:02,05 1 00:56:02 Germany Club
1937england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts5 11:56:11,40 1 00:56:11 RPRA (Pigeon Association)
1938croatia MC0632  
Kum 2
Miljenko Blazevic5 11:56:11,80 1 00:56:12 Croatia Pigeon Club
1939netherlands MC0481  
Frysian Dragon
Sjaak Buwalda12 11:56:11,90 1 00:56:12 Holland Pigeons Club
1940netherlands MC2340  
Petronella
Gerrit Knol4 11:56:13,20 1 00:56:13 Holland Pigeons Club
1941germany MC1524  
Crystal Ann
Matthias Sprang10 11:56:20,10 1 00:56:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1942wales MC0238  
Larch Tree Donna
Team Welsh Hopefuls13 11:56:20,60 1 00:56:21 Wales Club
1943turkey MC1766  
Taner
Team Tayyar & Barkin Basaram5 11:56:22,60 1 00:56:23 Turkey Flying Club
1944netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink10 11:56:23,40 1 00:56:23 Holland Pigeons Club
1945turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu12 11:56:29,85 1 00:56:30 Turkey Flying Club
1946germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn25 11:56:30,80 1 00:56:31 Rietberg Club
1947norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen3 11:56:37,10 1 00:56:37 Norge Racing Pigeon Club
1948slovakia MC0707  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea12 11:56:46,35 1 00:56:46 Slovakia Club
1949switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race19 11:57:08,65 1 00:57:09 Suiza
1950polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac12 11:57:17,30 1 00:57:17 Polonia
1951rumania MC1320  
Anly
Team Familia Bacalu17 11:57:45,85 1 00:57:46 Romania
1952wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 11:58:07,10 1 00:58:07 Wales Club
1953england MC1658  
Favorit
Team T. Marian & L. Mosquera6 11:58:38,95 1 00:58:39 RPRA (Pigeon Association)
1954belgium MC0375  
Dagpauwoog
Team Belgium's Finest8 11:58:42,60 1 00:58:43 Lembeek Club - Belgium
1955england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate23 11:59:02,00 1 00:59:02 RPRA (Pigeon Association)
1956slovakia MC0796  
Greg 806
Team Greg45 11:59:07,30 1 00:59:07 Slovakia Club
1957austria MC1990  
B & B 4
Team Bliege & Benjamin9 11:59:17,40 1 00:59:17 Club Austria
1958netherlands MC1118  
Sattelite of Love
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink5 11:59:52,65 1 00:59:53 Holland Pigeons Club
1959england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts5 12:00:05,95 1 01:00:06 RPRA (Pigeon Association)
1960hungary MC0593  
King
Horvath Szabolcs5 12:00:20,05 1 01:00:20 Hungary Pigeons Club
1961belgium MC2472  
LPS 17-22
Team Leyen-Paloma-Segers Racing16 12:00:22,05 1 01:00:22 Club Olijftak Maaseik
1962polska MC0509  
Wind Of Changes
Team Stepniewski LKK5 12:00:30,75 1 01:00:31 Polonia
1963england MC0204  
Beckham
Team Turtoi & Vasile9 12:00:38,75 1 01:00:39 RPRA (Pigeon Association)
1964rumania MC1237  
Gandolf
Team Familia Bacalu18 12:00:47,70 1 01:00:48 Romania
1965belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers4 12:01:22,55 1 01:01:23 Belgium Club
1966eeuu MC0316  
David
Carlos Abitia1 12:01:28,45 1 01:01:28 USA
1967polska MC0865  
Black Korti
Grzegorz Szymanski12 12:01:35,80 1 01:01:36 Polonia
1968germany MC1097  
Jacob
Bernhard Bulten5 12:01:37,15 1 01:01:37 Germany Club
1969polska MC1109  
Aderyn
Team Swiecicki & Zajac13 12:01:37,65 1 01:01:38 Polonia
1970belgium MC1648  
Marniek
Team de Wilde & van Driessche3 12:01:40,00 1 01:01:40 Belgium Club
1971czech republic MC0728  
Simi
Team Marecek1 12:01:42,45 1 01:01:42 Czech Republic Club
1972rumania MC1794  
Bak 004
Marius Iulian Sepciuc9 12:01:49,40 1 01:01:49 Romania
1973bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji5 12:02:02,30 1 01:02:02 Bahrain Pigeon Union
1974polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski13 12:02:11,60 1 01:02:12 Polonia
1975huelva MC2015  
Queen
Sergio Gómez Rodríguez6 12:02:17,50 1 01:02:18 Huelva
1976england MC0211  
Paul
S. Marsh9 12:02:38,95 1 01:02:39 RPRA (Pigeon Association)
1977netherlands MC0134  
Scooby
E. van Aalten4 12:02:41,55 1 01:02:42 Holland Pigeons Club
1978belgium MC0411  
Golden Flame
Roger Mertens14 12:02:53,25 1 01:02:53 Fond Wallonie
1979germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski3 12:02:58,20 1 01:02:58 Vogtland Club
1980huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez7 12:03:22,20 1 01:03:22 Huelva
1981scotland MC1410  
Johnny
William Donachie13 12:03:34,30 1 01:03:34 Scottish Homing Union
1982tenerife MC1046  
Roby
Antonio Mesa Díaz3 12:03:43,15 1 01:03:43 C.C.Portuense
1983netherlands MC0510  
Sprinter
Team Gebr. Vieberink7 12:03:56,60 1 01:03:57 Holland Pigeons Club
1984portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro4 12:04:02,45 1 01:04:02 Loulé - Portugal
1985austria MC1846  
Elty
Benjamin Neag31 12:04:09,35 1 01:04:09 Club Austria
1986czech republic MC0594  
Traktorista
Team Bouchal9 12:04:12,95 1 01:04:13 Czech Republic Club
1987belgium MC0877  
Bontje
Team Monick Nys & Kris Govers2 12:04:17,80 1 01:04:18 Belgium Club
1988wales MC1695  
Snydale Sun
Team Rhondda Rockets2 12:05:02,85 1 01:05:03 Wales Club
1989belgium MC0405  
Lucky Devil
A. en C. Roels13 12:05:10,85 1 01:05:11 Belgium Club
1990rumania MC1793  
Conztanza
Team Familia Bacalu19 12:05:34,65 1 01:05:35 Romania
1991germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn26 12:05:52,95 1 01:05:53 Rietberg Club
1992eeuu MC1232  
Niels
Team Patrick Sikorski Chicago2 12:05:58,15 1 01:05:58 USA
1993polska MC1903  
Amazone
Dariusz Skawinski26 12:06:06,45 1 01:06:06 Polonia
1994cordoba MC0079  
Moro
Dámaso Melero11 12:06:26,85 1 01:06:27 Malagüeño
1995netherlands MC2183  
Frysian Battleship
Sjaak Buwalda13 12:06:27,80 1 01:06:28 Holland Pigeons Club
1996norway MC1250  
Hana
Iuliu Balint3 12:06:40,10 1 01:06:40 Norge Racing Pigeon Club
1997slovakia MC0608  
Kaja
Team Zihlavnik5 12:06:44,00 1 01:06:44 Slovakia Club
1998germany MC0495  
Kepell Meister
Paul-Heinz Wesjohann10 12:07:05,20 1 01:07:05 Oberfranken Club
1999germany MC0969  
Darwin
Team Volmer & Wilpers18 12:07:06,90 1 01:07:07 Münsterland
2000england MC0131  
Trosky
A. Harker9 12:07:16,50 1 01:07:16 RPRA (Pigeon Association)
2001italia MC2395  
Division 303
Team TNST6 12:07:41,00 1 01:07:41 Italia
2002belgium MC1441  
LPS 17-30
Team Leyen-Paloma-Segers Racing17 12:08:21,25 1 01:08:21 Club Olijftak Maaseik
2003rumania MC1733  
Bold Cherry
Team Familia Bacalu20 12:08:22,10 1 01:08:22 Romania
2004england MC1426  
Avocet Pied 44
Nick Bradford6 12:08:39,55 1 01:08:40 RPRA (Pigeon Association)
2005gran canaria MC1547  
Irene
Team Farallon10 12:08:52,00 1 01:08:52 C.C. Iniciativa Isleña
2006czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek8 12:08:56,50 1 01:08:56 Czech Republic Club
2007slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg46 12:09:09,20 1 01:09:09 Slovakia Club
2008czech republic MC0732  
Wendy 1
Team Rottovi Wendy & Frantisek6 12:09:32,40 1 01:09:32 Czech Republic Club
2009italia MC2484  
Rhett
Team Craciun Fanel2 12:09:56,80 1 01:09:57 Italia
2010czech republic MC0637  
Ola
Team Svoboda & Lekes5 12:10:00,40 1 01:10:00 Czech Republic Club
2011germany MC2353  
Advocate
Team Klaas & Sohn27 12:10:02,55 1 01:10:03 Rietberg Club
2012rumania MC1811  
Dicky
Hanus Vasile8 12:10:09,85 1 01:10:10 Romania
2013kuwait MC2572  
Bent Marko
Nawaf Aldahoum5 12:10:10,50 1 01:10:10 Kuwait Club
2014czech republic MC1178  
Radhesjam
Team Familie Karas Antonin4<