Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Training 8

 2058
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Polska
Krzysztof Szkolny

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 13 de enero de 2018 Distance 35  
  Liberation time 11:30:00 Weather Little clouds  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 19 Km/h  
  Pigeons sent 2.155 % Arrivals 95,49 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1polska MC1954  
Bucky
Krzysztof Szkolny1 11:53:57,90 1 00:23:58 Polonia
2polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:53:58,75 1 00:23:59 Polonia
3wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent1 11:53:59,05 1 00:23:59 Wales Club
4galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 11:53:59,25 1 00:23:59 MARIÑAS ALTAS
5turkey MC1987  
Pasa
Ahmet Cavdar1 11:53:59,26 1 00:23:59 Turkey Flying Club
6germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 11:54:00,15 1 00:24:00 Sachsen Club
7sevilla MC0048  
Rollins
Francisco Gutiérrez1 11:54:01,50 1 00:24:02 ITALICENSE
8belgium MC0392  
Koninginnepage
Team Belgium's Finest1 11:54:01,65 1 00:24:02 Lembeek Club - Belgium
9belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 11:54:02,15 1 00:24:02 Club Olijftak Maaseik
10turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 11:54:02,40 1 00:24:02 Turkey Flying Club
11netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer1 11:54:02,41 1 00:24:02 Holland Pigeons Club
12rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor1 11:54:02,60 1 00:24:03 Romania
13polska MC2439  
Talina
Sylwester Ostapiuk1 11:54:02,80 1 00:24:03 Polonia
14turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan1 11:54:03,15 1 00:24:03 Turkey Flying Club
15netherlands MC1006  
Smackeroo
J.T.E. Morsink1 11:54:03,30 1 00:24:03 Holland Pigeons Club
16germany MC1898  
Hombre
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:54:03,80 1 00:24:04 Germany Club
17tenerife MC2045  
Claude Green Grass
Team Columbacanaria1 11:54:04,05 1 00:24:04 Adexe
18rumania MC1247  
Gabriel
Florentin Chirita1 11:54:04,30 1 00:24:04 Romania
19gran canaria MC1287  
Fredee
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:54:04,40 1 00:24:04 Club Los Socios
20italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 11:54:04,41 1 00:24:04 Italia
21slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:54:04,60 1 00:24:05 Slovakia Club
22austria MC1314  
DYKY
Benjamin Neag1 11:54:04,95 1 00:24:05 Club Austria
23czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 11:54:05,20 1 00:24:05 Czech Republic Club
24england MC1546  
Ciompi
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:54:05,21 1 00:24:05 RPRA (Pigeon Association)
25switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race1 11:54:05,40 1 00:24:05 Suiza
26polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 11:54:06,65 1 00:24:07 Polonia
27belgium MC1417  
PEC 295
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:54:06,90 1 00:24:07 Fondclub Herent
28germany MC0353  
Minnas Girl
Team Volmer & Wilpers1 11:54:06,91 1 00:24:07 Münsterland
29belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels1 11:54:06,95 1 00:24:07 Belgium Club
30colombia MC0128  
Jake
Team Hnos. Arredondo & Herrera1 11:54:07,05 1 00:24:07 Colombia Club
31slovakia MC1067  
Greg 028
Team Greg1 11:54:07,30 1 00:24:07 Slovakia Club
32netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:54:08,20 1 00:24:08 Holland Pigeons Club
33rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 11:54:08,25 1 00:24:08 Romania
34india MC1012  
Dhoni
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:54:08,50 1 00:24:08 Royal Pigeon Society India
35netherlands MC2419  
Canary 3
Team Klein Falckenborg1 11:54:09,05 1 00:24:09 Holland Pigeons Club
36bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:54:09,35 1 00:24:09 Bahrain Pigeon Union
37netherlands MC0258  
Rambo
Team Andringa1 11:54:09,50 1 00:24:10 Holland Pigeons Club
38wales MC1573  
Up-Up Away
Team WNFC Winners 20171 11:54:09,65 1 00:24:10 Wales Club
39wales MC0186  
My Nitro
Team Big Dreamers1 11:54:09,80 1 00:24:10 Wales Club
40netherlands MC2387  
Classy
B. Goedee1 11:54:09,85 1 00:24:10 Holland Pigeons Club
41slovakia MC0863  
Viktoria
Team Van Helsing & Tomaska1 11:54:10,00 1 00:24:10 Slovakia Club
42slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 11:54:10,10 1 00:24:10 Slovakia Club
43sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:54:10,75 1 00:24:11 ITALICENSE
44netherlands MC1167  
Roger Jonas
Team Hooymans1 11:54:10,95 1 00:24:11 Holland Pigeons Club
45kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead1 11:54:11,15 1 00:24:11 Kuwait Club
46switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi1 11:54:11,16 1 00:24:11 Suiza
47turkey MC1744  
Yildiz
Halil Seyhan2 11:54:11,60 1 00:24:12 Turkey Flying Club
48rumania MC1774  
Bonsai
Hanus Vasile1 11:54:12,05 1 00:24:12 Romania
49netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:54:12,35 1 00:24:12 Holland Pigeons Club
50turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar2 11:54:12,65 1 00:24:13 Turkey Flying Club
51czech republic MC0767  
Den Za Milion
Team Bouchal1 11:54:13,00 1 00:24:13 Czech Republic Club
52rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu1 11:54:13,15 1 00:24:13 Romania
53england MC0267  
Bettys No.1
Team Murray & Mills1 11:54:13,25 1 00:24:13 RPRA (Pigeon Association)
54netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg2 11:54:13,40 1 00:24:13 Holland Pigeons Club
55netherlands MC2485  
Canary 6
Team Klein Falckenborg3 11:54:14,00 1 00:24:14 Holland Pigeons Club
56denmark MC2238  
New Flipper
Team Soren og Tage1 11:54:14,15 1 00:24:14 Denmark Club
57england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud1 11:54:14,20 1 00:24:14 RPRA (Pigeon Association)
58turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:54:14,40 1 00:24:14 Turkey Flying Club
59slovakia MC0736  
Greg 490
Team Greg2 11:54:14,41 1 00:24:14 Slovakia Club
60italia MC2213  
Brian
Renato Cantu1 11:54:14,45 1 00:24:14 Italia
61italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti1 11:54:15,10 1 00:24:15 Italia
62netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer2 11:54:15,50 1 00:24:16 Holland Pigeons Club
63south africa MC0085  
Pacorro
Team Petrus van Eeden1 11:54:15,80 1 00:24:16 South Africa Club
64england MC1477  
Pauls Terminator
Team Paul Smith Syndicate1 11:54:15,85 1 00:24:16 RPRA (Pigeon Association)
65polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac1 11:54:16,00 1 00:24:16 Polonia
66portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 11:54:16,50 1 00:24:16 Loulé - Portugal
67scotland MC0109  
Basher
William Donachie1 11:54:17,35 1 00:24:17 Scottish Homing Union
68czech republic MC0614  
Touch Me
Lubomir Kubacek1 11:54:17,75 1 00:24:18 Czech Republic Club
69hungary MC0769  
Henci
Jozsef Kovacs1 11:54:17,80 1 00:24:18 Hungary Pigeons Club
70gran canaria MC1282  
Rufo
Francisco Montes Santos1 11:54:18,10 1 00:24:18 Ciudad Alta
71polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski1 11:54:18,35 1 00:24:18 Polonia
72rumania MC1353  
David
Florentin Chirita2 11:54:18,55 1 00:24:19 Romania
73bulgaria MC2173  
Trilko
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:54:18,56 1 00:24:19 Bulgaria Club
74slovakia MC0789  
Greg 307
Team Greg3 11:54:18,57 1 00:24:19 Slovakia Club
75croatia MC0802  
Thor
Team Blazevic1 11:54:18,95 1 00:24:19 Croatia Pigeon Club
76gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:54:19,60 1 00:24:20 Club Los Socios
77belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells1 11:54:19,75 1 00:24:20 Denderbond Ninove
78belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells2 11:54:19,95 1 00:24:20 Denderbond Ninove
79hungary MC0791  
Lucy
Mihaly Barsony1 11:54:19,96 1 00:24:20 Hungary Pigeons Club
80belgium MC0389  
Atalanta
Team Belgium's Finest2 11:54:20,15 1 00:24:20 Lembeek Club - Belgium
81czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal2 11:54:20,50 1 00:24:20 Czech Republic Club
82england MC1828  
Kamet
Team Amigos in Paradise1 11:54:20,80 1 00:24:21 RPRA (Pigeon Association)
83cordoba MC0065  
Quintin
Dámaso Melero1 11:54:21,15 1 00:24:21 Malagüeño
84rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu1 11:54:21,25 1 00:24:21 Romania
85rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu2 11:54:21,70 1 00:24:22 Romania
86germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers2 11:54:21,75 1 00:24:22 Münsterland
87portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira1 11:54:22,01 1 00:24:22 Loulé - Portugal
88polska MC1473  
Eddie Chu
Krzysztof Szkolny2 11:54:22,10 1 00:24:22 Polonia
89polska MC1510  
Didi
Dariusz Skawinski1 11:54:22,25 1 00:24:22 Polonia
90austria MC1276  
Beny
Benjamin Neag2 11:54:22,26 1 00:24:22 Club Austria
91england MC1808  
Casper
Team Wilton & Son1 11:54:22,85 1 00:24:23 RPRA (Pigeon Association)
92rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc1 11:54:23,00 1 00:24:23 Romania
93netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink1 11:54:23,10 1 00:24:23 Holland Pigeons Club
94germany MC0872  
Gaston
Team Volmer & Wilpers3 11:54:23,40 1 00:24:23 Münsterland
95england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise2 11:54:24,00 1 00:24:24 RPRA (Pigeon Association)
96india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki1 11:54:24,40 1 00:24:24 Royal Pigeon Society India
97gran canaria MC2500  
Beautiful Dreamer
Team Farallon1 11:54:24,50 1 00:24:24 C.C. Iniciativa Isleña
98netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij1 11:54:24,80 1 00:24:25 Holland Pigeons Club
99czech republic MC0702  
Anicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:54:25,00 1 00:24:25 Czech Republic Club
100belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:54:25,10 1 00:24:25 Fondclub Herent
101turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer1 11:54:25,15 1 00:24:25 Turkey Flying Club
102slovakia MC1021  
Greg 313
Team Greg4 11:54:25,40 1 00:24:25 Slovakia Club
103south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft1 11:54:25,45 1 00:24:25 South Africa Club
104denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo1 11:54:25,60 1 00:24:26 Denmark Club
105wales MC0262  
Gaynors Pride
Team Welsh Hopefuls1 11:54:25,65 1 00:24:26 Wales Club
106netherlands MC2452  
Avena
Team Mantel1 11:54:25,75 1 00:24:26 Holland Pigeons Club
107switzerland MC0420  
Esmeralda
Team Alp Race2 11:54:25,80 1 00:24:26 Suiza
108polska MC0885  
Chauvanist
Team Swiecicki & Zajac2 11:54:26,20 1 00:24:26 Polonia
109germany MC0356  
Blockbuster
Team Aa. Perle1 11:54:26,25 1 00:24:26 Germany Club
110germany MC0499  
Saturn 1
Manfred Heidler1 11:54:26,30 1 00:24:26 Germany Club
111belgium MC1998  
PEC 239
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:54:26,35 1 00:24:26 Fondclub Herent
112bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 11:54:26,70 1 00:24:27 Bulgaria Club
113belgium MC0409  
Kenzo
David Jacobs1 11:54:26,80 1 00:24:27 Fond Wallonie
114rumania MC1254  
Myssy
Florin Scutaru1 11:54:27,00 1 00:24:27 Romania
115switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race3 11:54:27,10 1 00:24:27 Suiza
116belgium MC1872  
LPS 17-08
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:54:27,30 1 00:24:27 Club Olijftak Maaseik
117germany MC0528  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube1 11:54:27,35 1 00:24:27 Germany Club
118austria MC1973  
B & B 5
Team Bliege & Benjamin1 11:54:27,45 1 00:24:27 Club Austria
119turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar3 11:54:27,75 1 00:24:28 Turkey Flying Club
120rumania MC1989  
Botarovich
Class 8881 11:54:27,90 1 00:24:28 Romania
121slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin1 11:54:28,05 1 00:24:28 Slovakia Club
122england MC1694  
Pauls Magic
Team Paul Smith Syndicate2 11:54:28,30 1 00:24:28 RPRA (Pigeon Association)
123mexico MC1049  
Trail Blazer
Bruno El Mexicano1 11:54:28,50 1 00:24:28 Mexico
124netherlands MC0513  
Bossie
Team Hageman & Liplijn1 11:54:28,95 1 00:24:29 Holland Pigeons Club
125germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:54:28,96 1 00:24:29 Vogtland Club
126polska MC1487  
Still No Karats
Dariusz Skawinski2 11:54:29,10 1 00:24:29 Polonia
127gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:54:29,60 1 00:24:30 Club Los Socios
128hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:54:30,25 1 00:24:30 Hungary Pigeons Club
129czech republic MC0594  
Traktorista
Team Bouchal3 11:54:30,75 1 00:24:31 Czech Republic Club
130belarus MC2264  
Crew 1
Team Dobrovolskiy Leonid1 11:54:30,90 1 00:24:31 Belarus Club
131germany MC0521  
Frank 2
Team Zumdiek1 11:54:30,91 1 00:24:31 Germany Club
132netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger1 11:54:30,95 1 00:24:31 Holland Pigeons Club
133gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon2 11:54:31,15 1 00:24:31 C.C. Iniciativa Isleña
134netherlands MC2506  
Broaster
Team Soepboer3 11:54:31,20 1 00:24:31 Holland Pigeons Club
135kuwait MC2573  
Kuwait 5
Thamer Rashed1 11:54:32,25 1 00:24:32 Kuwait Club
136hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:54:32,40 1 00:24:32 Hungary Pigeons Club
137austria MC1302  
Lady
Benjamin Neag3 11:54:32,50 1 00:24:32 Club Austria
138croatia MC2252  
Lady Croatia
Team Mate & Luka Culic1 11:54:32,51 1 00:24:33 Croatia Pigeon Club
139wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls2 11:54:32,52 1 00:24:33 Wales Club
140belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon1 11:54:32,55 1 00:24:33 Club Olijftak Maaseik
141wales MC0228  
Boomerang 99
Team Tom & Gaynor1 11:54:32,80 1 00:24:33 Wales Club
142polska MC1460  
Nebos
Dariusz Skawinski3 11:54:32,90 1 00:24:33 Polonia
143netherlands MC2199  
Canary 9
Team Klein Falckenborg4 11:54:33,25 1 00:24:33 Holland Pigeons Club
144switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race4 11:54:33,50 1 00:24:34 Suiza
145denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen1 11:54:34,15 1 00:24:34 Denmark Club
146netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon1 11:54:34,35 1 00:24:34 Holland Pigeons Club
147belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest3 11:54:34,45 1 00:24:34 Lembeek Club - Belgium
148rumania MC1809  
Innika
Hanus Vasile2 11:54:34,55 1 00:24:35 Romania
149sweden MC2317  
Yodel
Team A & T Swe1 11:54:35,15 1 00:24:35 Sweden Club
150polska MC0058  
Algarve
Ryszard Sas1 11:54:35,25 1 00:24:35 Polonia
151netherlands MC0442  
Legacy
Team Hageman & Liplijn2 11:54:35,55 1 00:24:36 Holland Pigeons Club
152switzerland MC0437  
Holly Berry
Team Alp Race5 11:54:35,85 1 00:24:36 Suiza
153belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes1 11:54:36,05 1 00:24:36 Fondclub Loft 24
154portugal MC2358  
Arona Hope
Team P4R Luis Miguel1 11:54:36,25 1 00:24:36 Braga - Portugal
155england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate3 11:54:36,40 1 00:24:36 RPRA (Pigeon Association)
156netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 11:54:36,41 1 00:24:36 Holland Pigeons Club
157belgium MC2473  
Bambo
Jose Hoes2 11:54:36,45 1 00:24:36 Fondclub Loft 24
158england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers1 11:54:36,46 1 00:24:36 RPRA (Pigeon Association)
159belgium MC0375  
Dagpauwoog
Team Belgium's Finest4 11:54:36,85 1 00:24:37 Lembeek Club - Belgium
160polska MC1499  
Verdis
Andrzej Jankowski2 11:54:37,05 1 00:24:37 Polonia
161england MC1917  
Terry
Team Casey & Rainbow1 11:54:37,10 1 00:24:37 RPRA (Pigeon Association)
162austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer1 11:54:37,30 1 00:24:37 VRV - Oberoesterreich
163eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 11:54:37,90 1 00:24:38 USA
164italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu2 11:54:38,50 1 00:24:38 Italia
165rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc2 11:54:38,55 1 00:24:39 Romania
166rumania MC1321  
Gara
Pacleanu Sorin1 11:54:38,60 1 00:24:39 Romania
167tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria2 11:54:38,85 1 00:24:39 Adexe
168fuerteventura MC0705  
Regus
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:54:39,05 1 00:24:39 Gran Tarajal
169england MC0088  
Ray
S. Marsh1 11:54:39,35 1 00:24:39 RPRA (Pigeon Association)
170switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race6 11:54:39,45 1 00:24:39 Suiza
171belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen1 11:54:39,60 1 00:24:40 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
172netherlands MC0226  
Catoki
Caspar Lurvink1 11:54:39,80 1 00:24:40 Holland Pigeons Club
173germany MC0508  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube2 11:54:39,85 1 00:24:40 Germany Club
174belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen2 11:54:40,15 1 00:24:40 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
175tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González1 11:54:40,25 1 00:24:40 Abona Sur
176gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:54:40,75 1 00:24:41 Club Los Socios
177switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina1 11:54:40,76 1 00:24:41 Suiza
178turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas1 11:54:40,80 1 00:24:41 Turkey Flying Club
179slovakia MC0666  
Greg 335
Team Greg5 11:54:40,95 1 00:24:41 Slovakia Club
180belgium MC0292  
Boemel
Roger Mertens1 11:54:41,20 1 00:24:41 Fond Wallonie
181italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:54:41,21 1 00:24:41 Italia
182germany MC1500  
Out And Proud
Team Leifkes, Iking & Schulz2 11:54:41,22 1 00:24:41 Germany Club
183england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite1 11:54:41,45 1 00:24:41 RPRA (Pigeon Association)
184netherlands MC2260  
Frysian Velvet
Sjaak Buwalda1 11:54:41,85 1 00:24:42 Holland Pigeons Club
185switzerland MC0463  
Top Blue
Team Alp Race7 11:54:41,90 1 00:24:42 Suiza
186italia MC2236  
Lety
Team Craciun Fanel1 11:54:42,35 1 00:24:42 Italia
187netherlands MC2448  
Laughing Jewel
Tom Van der Kamp1 11:54:42,45 1 00:24:42 Holland Pigeons Club
188england MC2026  
Pauls Choice
Team Paul Smith Syndicate4 11:54:42,65 1 00:24:43 RPRA (Pigeon Association)
189netherlands MC0468  
Xandor
Team Twin Brothers Gelderland1 11:54:43,40 1 00:24:43 Holland Pigeons Club
190italia MC2062  
Adry
Team TNST1 11:54:43,60 1 00:24:44 Italia
191hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony2 11:54:43,95 1 00:24:44 Hungary Pigeons Club
192netherlands MC0152  
Couperus
Caspar Lurvink2 11:54:44,20 1 00:24:44 Holland Pigeons Club
193kuwait MC2583  
Eakht Alrahya
Bader Aldahoum1 11:54:44,40 1 00:24:44 Kuwait Club
194slovakia MC0560  
Greg 495
Team Greg6 11:54:44,41 1 00:24:44 Slovakia Club
195slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:54:44,80 1 00:24:45 Slovakia Club
196turkey MC1834  
Eymen 233
Team Emin-Recep Bayramoglu2 11:54:45,20 1 00:24:45 Turkey Flying Club
197gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:54:45,21 1 00:24:45 Club Los Socios
198hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs2 11:54:45,60 1 00:24:46 Hungary Pigeons Club
199denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 11:54:45,85 1 00:24:46 Denmark Club
200italia MC2194  
Tiny
Giuseppe Patti2 11:54:45,86 1 00:24:46 Italia
201austria MC1855  
Arien
Benjamin Neag4 11:54:45,95 1 00:24:46 Club Austria
202austria MC0814  
Sophie
Michael Rudorfer1 11:54:46,35 1 00:24:46 Club Austria
203netherlands MC0111  
Jewel
Team John Rimmelzwaan1 11:54:46,50 1 00:24:46 Holland Pigeons Club
204alicante MC1476  
Paniks Choice
Team Pets at Home SL1 11:54:46,65 1 00:24:47 Alicante
205denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen2 11:54:46,85 1 00:24:47 Denmark Club
206netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans2 11:54:47,15 1 00:24:47 Holland Pigeons Club
207england MC0219  
Blue Gem
Team Guys Lofts Elite2 11:54:47,20 1 00:24:47 RPRA (Pigeon Association)
208belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree1 11:54:47,40 1 00:24:47 Belgium Club
209italia MC2341  
Bulgar
Team TNST2 11:54:47,75 1 00:24:48 Italia
210italia MC2135  
Isotta
Renato Cantu3 11:54:47,95 1 00:24:48 Italia
211italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu4 11:54:48,15 1 00:24:48 Italia
212germany MC0495  
Kepell Meister
Paul-Heinz Wesjohann1 11:54:48,20 1 00:24:48 Oberfranken Club
213belgium MC2367  
Minerva
Jose Hoes3 11:54:48,25 1 00:24:48 Fondclub Loft 24
214turkey MC1792  
Recep 218
Team Emin-Recep Bayramoglu3 11:54:48,40 1 00:24:48 Turkey Flying Club
215austria MC1033  
Michi
Michael Rudorfer2 11:54:48,85 1 00:24:49 Club Austria
216czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 11:54:48,95 1 00:24:49 Czech Republic Club
217belgium MC1651  
Kevin
Team Creemers & Zoon2 11:54:49,20 1 00:24:49 Club Olijftak Maaseik
218slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg7 11:54:49,45 1 00:24:49 Slovakia Club
219netherlands MC2043  
Nelly
Gerrit Knol1 11:54:49,70 1 00:24:50 Holland Pigeons Club
220netherlands MC2492  
Canary 8
Team Klein Falckenborg5 11:54:49,95 1 00:24:50 Holland Pigeons Club
221netherlands MC0094  
Atlas
E. van Aalten1 11:54:50,00 1 00:24:50 Holland Pigeons Club
222netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn3 11:54:50,10 1 00:24:50 Holland Pigeons Club
223rumania MC1372  
HRPL 35
Team Honest OLR & Petrita2 11:54:50,75 1 00:24:51 Romania
224asturias MC1073  
Trufa 4
Team Dionisio & Pandiella1 11:54:50,76 1 00:24:51 R.C. Oviedo
225polska MC0944  
Lula
Lukasz Sprycha1 11:54:50,95 1 00:24:51 Polonia
226germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann2 11:54:51,15 1 00:24:51 Oberfranken Club
227eeuu MC0254  
Floyds Boy
Robert Longid1 11:54:51,45 1 00:24:51 USA
228belgium MC2022  
Goldyrambo
Team Segers & Coppens1 11:54:51,50 1 00:24:52 Denderbond Ninove
229netherlands MC0092  
Bobo
Team John Rimmelzwaan2 11:54:51,55 1 00:24:52 Holland Pigeons Club
230netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan3 11:54:51,60 1 00:24:52 Holland Pigeons Club
231italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 11:54:51,70 1 00:24:52 Italia
232germany MC2375  
Kerry Marie
Team Klaas & Sohn1 11:54:51,80 1 00:24:52 Rietberg Club
233wales MC1967  
Sweety
Paul Bamford1 11:54:51,90 1 00:24:52 Wales Club
234rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 11:54:52,15 1 00:24:52 Romania
235slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg8 11:54:52,25 1 00:24:52 Slovakia Club
236belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 11:54:52,50 1 00:24:52 Belgium Club
237netherlands MC0382  
Yoyo
Team Boekelo1 11:54:52,75 1 00:24:53 Holland Pigeons Club
238croatia MC1086  
Monika I
Zeljko Fajdetic1 11:54:52,76 1 00:24:53 Croatia Pigeon Club
239wales MC2016  
Ellis
Paul Bamford2 11:54:52,95 1 00:24:53 Wales Club
240switzerland MC0425  
Super 47
Team Alp Race8 11:54:52,96 1 00:24:53 Suiza
241england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son2 11:54:53,05 1 00:24:53 RPRA (Pigeon Association)
242polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:54:53,35 1 00:24:53 Polonia
243england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters1 11:54:53,55 1 00:24:54 RPRA (Pigeon Association)
244england MC0213  
Blue Gem
S. Marsh2 11:54:53,65 1 00:24:54 RPRA (Pigeon Association)
245england MC0279  
Cool Carrot II
Team Cool Carrot1 11:54:53,80 1 00:24:54 RPRA (Pigeon Association)
246belgium MC1453  
LPS 17-06
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:54:54,80 1 00:24:55 Club Olijftak Maaseik
247netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten2 11:54:54,95 1 00:24:55 Holland Pigeons Club
248belgium MC0928  
Summer
Vincent Neirynck1 11:54:55,00 1 00:24:55 Fond Wallonie
249slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg9 11:54:55,30 1 00:24:55 Slovakia Club
250czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:54:55,40 1 00:24:55 Czech Republic Club
251belgium MC0363  
Quick Silver
A. en C. Roels2 11:54:55,41 1 00:24:55 Belgium Club
252belgium MC0410  
Styrian Tourist
A. en C. Roels3 11:54:55,65 1 00:24:56 Belgium Club
253germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn2 11:54:55,95 1 00:24:56 Rietberg Club
254belgium MC1379  
Anatool
Roger Mertens2 11:54:56,45 1 00:24:56 Fond Wallonie
255netherlands MC2132  
Frysian Organza
Sjaak Buwalda2 11:54:56,46 1 00:24:56 Holland Pigeons Club
256rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan1 11:54:56,60 1 00:24:57 Romania
257denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland1 11:54:56,85 1 00:24:57 Denmark Club
258polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling1 11:54:57,00 1 00:24:57 Polonia
259slovakia MC0787  
Riki
Team Kujanik1 11:54:57,80 1 00:24:58 Slovakia Club
260wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 11:54:58,15 1 00:24:58 Wales Club
261polska MC0482  
New Star
Team Stepniewski LKK1 11:54:58,25 1 00:24:58 Polonia
262netherlands MC0909  
Harrys Cheese
Team One Loft1 11:54:58,26 1 00:24:58 Holland Pigeons Club
263england MC0255  
Denise is Champ
Team Murray & Mills2 11:54:58,55 1 00:24:59 RPRA (Pigeon Association)
264sevilla MC1400  
Miss Wonderduk
Francisco Gutiérrez2 11:54:58,70 1 00:24:59 ITALICENSE
265rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru2 11:54:58,75 1 00:24:59 Romania
266belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens3 11:54:58,76 1 00:24:59 Fond Wallonie
267south africa MC0044  
Bass
Team Petrus van Eeden2 11:54:59,40 1 00:24:59 South Africa Club
268germany MC2196  
Renaissance Man
Team Klaas & Sohn3 11:55:00,05 1 00:25:00 Rietberg Club
269england MC0158  
Deneside Red
Team Deneside Lofts1 11:55:00,15 1 00:25:00 RPRA (Pigeon Association)
270denmark MC2336  
Rotterdam
Team Jutland2 11:55:00,20 1 00:25:00 Denmark Club
271netherlands MC2214  
Sebastiaan
Tom Van der Kamp2 11:55:00,25 1 00:25:00 Holland Pigeons Club
272ireland MC0082  
Highway Celtic Sputnik
Team Highway Lofts1 11:55:00,35 1 00:25:00 Irish Homing Union
273germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta1 11:55:00,50 1 00:25:00 Germany Club
274hungary MC1041  
Misi
Mihaly Barsony3 11:55:00,95 1 00:25:01 Hungary Pigeons Club
275netherlands MC2256  
Nala
B. Goedee2 11:55:00,95 1 00:25:01 Holland Pigeons Club
276netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer4 11:55:00,96 1 00:25:01 Holland Pigeons Club
277wales MC1602  
Mar
Paul Bamford3 11:55:01,10 1 00:25:01 Wales Club
278turkey MC1735  
Hazerfen
Team Yavuz-Günes1 11:55:01,15 1 00:25:01 Turkey Flying Club
279netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer5 11:55:01,20 1 00:25:01 Holland Pigeons Club
280sevilla MC0035  
Chipsi Mareen
Francisco Gutiérrez3 11:55:01,55 1 00:25:02 ITALICENSE
281rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu3 11:55:02,20 1 00:25:02 Romania
282turkey MC1851  
Recep 240
Team Emin-Recep Bayramoglu4 11:55:02,30 1 00:25:02 Turkey Flying Club
283denmark MC2184  
Blue Darling
Team Anita & Tage Gravesen3 11:55:03,10 1 00:25:03 Denmark Club
284england MC0026  
Mauri
A. Harker1 11:55:03,50 1 00:25:04 RPRA (Pigeon Association)
285gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:55:03,65 1 00:25:04 Club Los Socios
286netherlands MC1014  
Jeffrrey
Team Boekelo2 11:55:03,80 1 00:25:04 Holland Pigeons Club
287rumania MC2066  
Tess
Team Duica1 11:55:04,00 1 00:25:04 Romania
288belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest5 11:55:04,05 1 00:25:04 Lembeek Club - Belgium
289wales MC1344  
Polos Lass
Team P & L Robson1 11:55:04,55 1 00:25:05 Wales Club
290rumania MC1305  
Contador
Florin Scutaru3 11:55:04,60 1 00:25:05 Romania
291rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin1 11:55:04,80 1 00:25:05 Rusia Club
292germany MC0906  
Til
Bernhard Bulten1 11:55:04,90 1 00:25:05 Germany Club
293polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling2 11:55:05,00 1 00:25:05 Polonia
294germany MC2300  
Ayrton
Team Klaas & Sohn4 11:55:05,00 1 00:25:05 Rietberg Club
295austria MC1331  
Jana
Benjamin Neag5 11:55:05,05 1 00:25:05 Club Austria
296sevilla MC0629  
Sonnenglut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 11:55:05,15 1 00:25:05 ITALICENSE
297england MC1537  
Verdi
Team Coleman & Lawson1 11:55:05,20 1 00:25:05 RPRA (Pigeon Association)
298netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:55:05,30 1 00:25:05 Holland Pigeons Club
299polska MC1927  
Cassius Clay
Team Morel1 11:55:05,60 1 00:25:06 Polonia
300belgium MC2116  
Lars
Team Red Devils Racing1 11:55:05,90 1 00:25:06 Club Olijftak Maaseik
301huelva MC1507  
King
Sergio Gómez Rodríguez1 11:55:05,95 1 00:25:06 Huelva
302slovakia MC1133  
Tinka
Team Migo2 11:55:06,05 1 00:25:06 Slovakia Club
303norway MC2476  
Aruka
Rolf Helge Aspen1 11:55:06,40 1 00:25:06 Norge Racing Pigeon Club
304hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:55:06,45 1 00:25:06 Hungary Pigeons Club
305polska MC1493  
Svens Legacy
Tomasz Wiczling3 11:55:06,75 1 00:25:07 Polonia
306belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends1 11:55:07,70 1 00:25:08 Club Olijftak Maaseik
307hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:55:07,75 1 00:25:08 Hungary Pigeons Club
308tenerife MC0662  
Isabel
José Martín González2 11:55:07,95 1 00:25:08 Abona Sur
309austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin2 11:55:08,00 1 00:25:08 Club Austria
310wales MC1816  
Charlotte
Team P. K. Lofts1 11:55:08,30 1 00:25:08 Wales Club
311polska MC0533  
Rays Mate
Bogdan Mlynarczyk1 11:55:08,60 1 00:25:09 Polonia
312switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi2 11:55:08,85 1 00:25:09 Suiza
313bahrain MC2568  
Kuwait Aleez 2
A. Hameed Khadim1 11:55:08,90 1 00:25:09 Bahrain Pigeon Union
314wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls3 11:55:09,40 1 00:25:09 Wales Club
315england MC1564  
Klassy Lass
Team Fev Flyers2 11:55:09,90 1 00:25:10 RPRA (Pigeon Association)
316england MC0235  
Duke Waggy
Team Trainspotters2 11:55:10,25 1 00:25:10 RPRA (Pigeon Association)
317italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 11:55:10,30 1 00:25:10 Italia
318england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning1 11:55:10,70 1 00:25:11 RPRA (Pigeon Association)
319sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez4 11:55:11,05 1 00:25:11 ITALICENSE
320wales MC1597  
Liam
Team Welsh Hopefuls4 11:55:12,40 1 00:25:12 Wales Club
321belgium MC1870  
Destine To Be
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:55:13,00 1 00:25:13 Fondclub Herent
322germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta2 11:55:13,15 1 00:25:13 Germany Club
323slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg10 11:55:13,35 1 00:25:13 Slovakia Club
324netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn4 11:55:13,40 1 00:25:13 Holland Pigeons Club
325polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac3 11:55:13,50 1 00:25:14 Polonia
326belgium MC2237  
Kenji
Team Moors en Dochters1 11:55:13,55 1 00:25:14 Fondclub Lanaken
327germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn5 11:55:13,80 1 00:25:14 Rietberg Club
328belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co1 11:55:14,00 1 00:25:14 Belgium Club
329england MC1516  
Andra
Danut Lucescu1 11:55:14,05 1 00:25:14 RPRA (Pigeon Association)
330kuwait MC2559  
Hobob
Nawaf Aldahoum1 11:55:14,60 1 00:25:15 Kuwait Club
331slovakia MC0608  
Kaja
Team Zihlavnik1 11:55:14,60 1 00:25:15 Slovakia Club
332hungary MC1093  
Mercike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:55:14,65 1 00:25:15 Hungary Pigeons Club
333italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:55:14,80 1 00:25:15 Italia
334rumania MC1252  
Avis
Team Familia Bacalu4 11:55:14,81 1 00:25:15 Romania
335england MC0289  
Ulla
Team Mambo Boys1 11:55:15,10 1 00:25:15 RPRA (Pigeon Association)
336wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent2 11:55:15,11 1 00:25:15 Wales Club
337rumania MC1319  
Hamham
Team Familia Bacalu5 11:55:15,12 1 00:25:15 Romania
338england MC0285  
Dark Night
Team Guys Lofts Elite3 11:55:15,20 1 00:25:15 RPRA (Pigeon Association)
339kuwait MC2578  
Nabeel 494
Nawaf Aldahoum2 11:55:15,25 1 00:25:15 Kuwait Club
340ireland MC1356  
Milly
Pat Maher1 11:55:15,26 1 00:25:15 Irish Homing Union
341polska MC2304  
Polish Pride 48
Team Polish Pride1 11:55:15,35 1 00:25:15 Polonia
342turkey MC1704  
Bozkurt
Halil Seyhan3 11:55:15,50 1 00:25:16 Turkey Flying Club
343italia MC2112  
Roger
Renato Cantu5 11:55:15,70 1 00:25:16 Italia
344belgium MC0324  
Hemlock
A. en C. Roels4 11:55:15,90 1 00:25:16 Belgium Club
345germany MC0429  
Top Shelf
Team Volmer & Wilpers4 11:55:16,05 1 00:25:16 Münsterland
346huelva MC2015  
Queen
Sergio Gómez Rodríguez2 11:55:16,15 1 00:25:16 Huelva
347netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp3 11:55:16,20 1 00:25:16 Holland Pigeons Club
348india MC0876  
Indian Star
Dream Team India Viki2 11:55:16,35 1 00:25:16 Royal Pigeon Society India
349netherlands MC2286  
Mason
Team Mantel2 11:55:16,55 1 00:25:17 Holland Pigeons Club
350polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski4 11:55:16,65 1 00:25:17 Polonia
351bulgaria MC1234  
Aliana
Team Vicont & Vicontesa1 11:55:16,85 1 00:25:17 Bulgaria Club
352england MC1426  
Avocet Pied 44
Nick Bradford1 11:55:16,95 1 00:25:17 RPRA (Pigeon Association)
353kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum2 11:55:17,00 1 00:25:17 Kuwait Club
354turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer2 11:55:17,10 1 00:25:17 Turkey Flying Club
355austria MC1990  
B & B 4
Team Bliege & Benjamin3 11:55:17,30 1 00:25:17 Club Austria
356polska MC1501  
Firefly
Dariusz Skawinski5 11:55:17,65 1 00:25:18 Polonia
357slovakia MC0663  
Dan
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:55:17,70 1 00:25:18 Slovakia Club
358wales MC1698  
Bizkor
Team Welsh Supreme Lofts1 11:55:18,75 1 00:25:19 Wales Club
359kuwait MC2579  
Kuwait 3
Thamer Rashed2 11:55:18,80 1 00:25:19 Kuwait Club
360austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag6 11:55:18,81 1 00:25:19 Club Austria
361italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:55:18,95 1 00:25:19 Italia
362england MC1609  
Eddie
Team Casey & Rainbow2 11:55:18,96 1 00:25:19 RPRA (Pigeon Association)
363rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu6 11:55:19,10 1 00:25:19 Romania
364germany MC2416  
Parti Girl
Team Wantia & Hollekamp1 11:55:19,15 1 00:25:19 Germany Club
365wales MC1519  
Raldo
Michael Cook2 11:55:19,45 1 00:25:19 Wales Club
366belgium MC0320  
Arona 797
Dirk Verstichelen3 11:55:19,85 1 00:25:20 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
367italia MC2335  
Indira
Renato Cantu6 11:55:19,95 1 00:25:20 Italia
368polska MC1903  
Amazone
Dariusz Skawinski6 11:55:20,00 1 00:25:20 Polonia
369rumania MC2068  
Jersey Girl
Emil Buta1 11:55:20,15 1 00:25:20 Romania
370belgium MC1647  
Podiumpigeons VD Velde 73
Team Podiumpigeons1 11:55:20,25 1 00:25:20 Land van Aalst
371belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:55:20,26 1 00:25:20 Club Olijftak Maaseik
372denmark MC2385  
Abacus
Team Brdr. Broebech1 11:55:20,45 1 00:25:20 Denmark Club
373netherlands MC0243  
Skipes
Team John Rimmelzwaan4 11:55:20,95 1 00:25:21 Holland Pigeons Club
374slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:55:21,00 1 00:25:21 Slovakia Club
375netherlands MC0507  
Raket
Team Hageman & Liplijn5 11:55:21,01 1 00:25:21 Holland Pigeons Club
376netherlands MC1169  
Norma
Team Hooymans3 11:55:21,30 1 00:25:21 Holland Pigeons Club
377england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie1 11:55:21,70 1 00:25:22 RPRA (Pigeon Association)
378slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik2 11:55:21,75 1 00:25:22 Slovakia Club
379rumania MC1982  
Ginger
Class 8882 11:55:21,80 1 00:25:22 Romania
380hungary MC0857  
Demi
Jozsef Kovacs3 11:55:21,85 1 00:25:22 Hungary Pigeons Club
381rumania MC1832  
Abaris
Team Familia Bacalu7 11:55:22,25 1 00:25:22 Romania
382czech republic MC0828  
Pumpido
Team Rottovi Wendy & Frantisek2 11:55:22,65 1 00:25:23 Czech Republic Club
383germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz1 11:55:22,80 1 00:25:23 Koblenz Club
384italia MC2207  
Olivia M
Team Mogadja Ionel & Adrian3 11:55:22,90 1 00:25:23 Italia
385netherlands MC2114  
Jubilee
Team Dutch Quarantine & Vet Seru1 11:55:23,20 1 00:25:23 Holland Pigeons Club
386tenerife MC1358  
Cholo
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:55:23,25 1 00:25:23 GRAN FONDO
387polska MC0977  
Yale
Lukasz Sprycha2 11:55:23,35 1 00:25:23 Polonia
388denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard1 11:55:23,45 1 00:25:23 Denmark Club
389germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube3 11:55:24,00 1 00:25:24 Germany Club
390polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski7 11:55:24,25 1 00:25:24 Polonia
391turkey MC1725  
Yakup
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:55:24,25 1 00:25:24 Turkey Flying Club
392netherlands MC0979  
Clear Moon
Team One Loft2 11:55:24,30 1 00:25:24 Holland Pigeons Club
393czech republic MC0568  
Picasso
Roman Zlicar1 11:55:24,60 1 00:25:25 Czech Republic Club
394polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling4 11:55:24,70 1 00:25:25 Polonia
395turkey MC2288  
Truva
Metin Mehmet1 11:55:24,71 1 00:25:25 Turkey Flying Club
396austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin4 11:55:25,80 1 00:25:26 Club Austria
397england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu2 11:55:25,95 1 00:25:26 RPRA (Pigeon Association)
398rumania MC1323  
Brendt
Team Familia Bacalu8 11:55:26,05 1 00:25:26 Romania
399italia MC2327  
Archer
Ervin Prifti1 11:55:26,50 1 00:25:26 Italia
400polska MC1929  
Narla
Andrzej Jankowski3 11:55:26,90 1 00:25:27 Polonia
401belgium MC1419  
Wout
Team Schaekers Brouns1 11:55:27,05 1 00:25:27 Fondclub Loft 24
402slovakia MC0771  
Greg 373
Team Greg11 11:55:27,35 1 00:25:27 Slovakia Club
403polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac4 11:55:27,55 1 00:25:28 Polonia
404austria MC1724  
Der Schotte
Erwin Brandner1 11:55:27,70 1 00:25:28 VRV - Oberoesterreich
405italia MC2155  
Fulmine
Danci Dumitru1 11:55:27,75 1 00:25:28 Italia
406gran canaria MC1601  
Vocho
Team Farallon3 11:55:28,05 1 00:25:28 C.C. Iniciativa Isleña
407scotland MC0406  
Christina
William Donachie2 11:55:28,35 1 00:25:28 Scottish Homing Union
408asturias MC1064  
Trufa 3
Team Dionisio & Pandiella2 11:55:28,55 1 00:25:29 R.C. Oviedo
409cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero2 11:55:28,85 1 00:25:29 Malagüeño
410rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 11:55:28,90 1 00:25:29 Romania
411netherlands MC2047  
Henk
Gerrit Knol2 11:55:29,10 1 00:25:29 Holland Pigeons Club
412rumania MC1736  
Nito
Class 8883 11:55:29,25 1 00:25:29 Romania
413rumania MC1790  
Rayo
Team Familia Bacalu9 11:55:29,35 1 00:25:29 Romania
414belgium MC2018  
Azemina
Vincent Neirynck2 11:55:29,60 1 00:25:30 Fond Wallonie
415czech republic MC1077  
Divokej Bill
Team Bouchal4 11:55:30,00 1 00:25:30 Czech Republic Club
416slovakia MC0656  
Greg 015
Team Greg12 11:55:30,35 1 00:25:30 Slovakia Club
417netherlands MC0251  
Apricot
Team John Rimmelzwaan5 11:55:30,40 1 00:25:30 Holland Pigeons Club
418slovakia MC0673  
The Best Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:55:30,55 1 00:25:31 Slovakia Club
419belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens2 11:55:31,15 1 00:25:31 Denderbond Ninove
420slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg13 11:55:31,20 1 00:25:31 Slovakia Club
421asturias MC0681  
Clay Dark
Alfonso Herrero Pérez1 11:55:31,75 1 00:25:32 R.C. Oviedo
422polska MC0901  
Naper
Team Swiecicki & Zajac5 11:55:31,95 1 00:25:32 Polonia
423turkey MC1852  
Ali 262
Team Emin-Recep Bayramoglu5 11:55:32,30 1 00:25:32 Turkey Flying Club
424polska MC1513  
Arusha
Andrzej Jankowski4 11:55:32,30 1 00:25:32 Polonia
425italia MC2063  
Breakaway Edriece
Team Ghiacci & Celli1 11:55:32,40 1 00:25:32 Italia
426netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda3 11:55:32,80 1 00:25:33 Holland Pigeons Club
427eeuu MC0446  
Donauwind
Team Chachy & Isla & Kiko Loft1 11:55:32,81 1 00:25:33 USA
428austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer2 11:55:32,82 1 00:25:33 VRV - Oberoesterreich
429rumania MC1338  
Adina
Florin Scutaru4 11:55:33,25 1 00:25:33 Romania
430rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin2 11:55:33,60 1 00:25:34 Rusia Club
431slovakia MC0611  
Cataley
Team Benak1 11:55:33,85 1 00:25:34 Slovakia Club
432turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan4 11:55:33,95 1 00:25:34 Turkey Flying Club
433norway MC1354  
Roberta
Iuliu Balint1 11:55:34,50 1 00:25:34 Norge Racing Pigeon Club
434germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers1 11:55:34,65 1 00:25:35 Münsterland
435wales MC0167  
Chiquitita
Team Men of Gwent3 11:55:34,75 1 00:25:35 Wales Club
436belgium MC1425  
Kevin
Team Schaekers-Theelen-Brouns1 11:55:34,80 1 00:25:35 Fondclub Loft 24
437belarus MC2195  
Angel
Team Dobrovolskiy Leonid2 11:55:35,10 1 00:25:35 Belarus Club
438netherlands MC0896  
Wanda
Team Seelen & Ellenbroek1 11:55:35,15 1 00:25:35 Holland Pigeons Club
439germany MC2107  
Guido
Team SG Kronert Jung1 11:55:35,35 1 00:25:35 Germany Club
440polska MC1900  
Urban Cowgirl
Dariusz Skawinski8 11:55:35,50 1 00:25:36 Polonia
441tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho1 11:55:35,50 1 00:25:36 Adexe
442rumania MC1227  
Blue
Florin Scutaru5 11:55:35,60 1 00:25:36 Romania
443netherlands MC2234  
Canary 5
Team Klein Falckenborg6 11:55:35,70 1 00:25:36 Holland Pigeons Club
444asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez2 11:55:35,75 1 00:25:36 R.C. Oviedo
445hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs4 11:55:35,90 1 00:25:36 Hungary Pigeons Club
446germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann3 11:55:35,95 1 00:25:36 Oberfranken Club
447germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek2 11:55:36,05 1 00:25:36 Germany Club
448asturias MC2180  
Top Selection
Fernando Loredo Piñera1 11:55:36,20 1 00:25:36 R.C.C. Asturias
449belgium MC0911  
Choubaka
Vincent Neirynck3 11:55:36,25 1 00:25:36 Fond Wallonie
450netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland2 11:55:36,35 1 00:25:36 Holland Pigeons Club
451polska MC1783  
Marciano
Team Morel2 11:55:36,50 1 00:25:36 Polonia
452italia MC2187  
Luna
Danci Dumitru2 11:55:36,95 1 00:25:37 Italia
453germany MC2136  
Save The Best For Last
Team Preuben Derby1 11:55:37,00 1 00:25:37 Germany Club
454belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers1 11:55:37,05 1 00:25:37 Belgium Club
455rumania MC1326  
Aga
Alexa Iacob1 11:55:37,20 1 00:25:37 Romania
456hungary MC1168  
Josef 1
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:55:37,30 1 00:25:37 Hungary Pigeons Club
457kuwait MC2580  
Bent Alfercaml
Bader Aldahoum3 11:55:37,40 1 00:25:37 Kuwait Club
458england MC0087  
Chebere
Abrahams Selwyn1 11:55:37,41 1 00:25:37 RPRA (Pigeon Association)
459slovakia MC1150  
Greg 849
Team Greg14 11:55:37,65 1 00:25:38 Slovakia Club
460england MC1575  
Pauls Charm
Team Paul Smith Syndicate5 11:55:37,95 1 00:25:38 RPRA (Pigeon Association)
461netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:55:38,00 1 00:25:38 Holland Pigeons Club
462england MC0225  
Ba Al
Team Mambo Boys2 11:55:38,40 1 00:25:38 RPRA (Pigeon Association)
463germany MC0892  
Percys Pick
Team SG Gebr. Reinhard1 11:55:38,60 1 00:25:39 Lahntal Club
464portugal MC1090  
Joaninha
Manuel Antonio Guerreiro2 11:55:38,65 1 00:25:39 Loulé - Portugal
465belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens4 11:55:38,70 1 00:25:39 Fond Wallonie
466hungary MC0752  
Stella
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:55:38,75 1 00:25:39 Hungary Pigeons Club
467england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts1 11:55:38,95 1 00:25:39 RPRA (Pigeon Association)
468asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez3 11:55:39,20 1 00:25:39 R.C. Oviedo
469india MC2261  
J. Jayalalita
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:55:39,65 1 00:25:40 Royal Pigeon Society India
470cordoba MC0079  
Moro
Dámaso Melero3 11:55:39,65 1 00:25:40 Malagüeño
471belgium MC0961  
Lionel Messi
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:55:39,80 1 00:25:40 Belgium Club
472netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn6 11:55:39,85 1 00:25:40 Holland Pigeons Club
473netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland3 11:55:40,05 1 00:25:40 Holland Pigeons Club
474denmark MC2115  
Benjawan
Team Brdr. Broebech2 11:55:40,05 1 00:25:40 Denmark Club
475netherlands MC0419  
Gino
Team Gebr. Vieberink2 11:55:40,10 1 00:25:40 Holland Pigeons Club
476belgium MC1918  
Podolski
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:55:40,11 1 00:25:40 Fondclub Herent
477barcelona MC1461  
Beethoven
Antonio Pinilla Moreno1 11:55:40,20 1 00:25:40 Vilanova
478italia MC2502  
Blond Leo
Team TNST3 11:55:40,25 1 00:25:40 Italia
479slovakia MC0573  
Sima
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:55:40,35 1 00:25:40 Slovakia Club
480germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek3 11:55:40,60 1 00:25:41 Germany Club
481turkey MC1780  
Omer Dogan 1
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:55:40,80 1 00:25:41 Turkey Flying Club
482slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:55:40,85 1 00:25:41 Slovakia Club
483turkey MC1980  
Piroz
Mahmut Tas2 11:55:41,00 1 00:25:41 Turkey Flying Club
484belgium MC0930  
Ralph
Team Camps & Geraerts Erwin2 11:55:41,30 1 00:25:41 Belgium Club
485polska MC1462  
Blue 89
Tomasz Wiczling5 11:55:41,50 1 00:25:42 Polonia
486belgium MC1432  
Natacha
Vincent Neirynck4 11:55:41,65 1 00:25:42 Fond Wallonie
487polska MC1889  
Yuri
Andrzej Jankowski5 11:55:41,70 1 00:25:42 Polonia
488wales MC2514  
Macky
Team Bargoed Boys1 11:55:41,75 1 00:25:42 Wales Club
489austria MC1245  
Naomi
Benjamin Neag7 11:55:41,95 1 00:25:42 Club Austria
490gran canaria MC1910  
Narco
Team Farallon4 11:55:42,05 1 00:25:42 C.C. Iniciativa Isleña
491germany MC0529  
Taubenfeder
Paul-Heinz Wesjohann4 11:55:42,10 1 00:25:42 Oberfranken Club
492rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul1 11:55:42,15 1 00:25:42 Romania
493norway MC2101  
Germany Star
Team Helgesen Racing1 11:55:42,40 1 00:25:42 Norge Racing Pigeon Club
494netherlands MC2453  
Frysian Flannel
Sjaak Buwalda4 11:55:42,60 1 00:25:43 Holland Pigeons Club
495rusia MC2251  
RU-268
Team Shatalov & Shebanin3 11:55:42,80 1 00:25:43 Rusia Club
496belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:55:42,95 1 00:25:43 Fondclub Herent
497baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs1 11:55:43,01 1 00:25:43 C.C.Ciutadella
498england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts2 11:55:43,10 1 00:25:43 RPRA (Pigeon Association)
499czech republic MC1025  
Roomster
Team Bohdana1 11:55:43,11 1 00:25:43 Czech Republic Club
500eeuu MC2137  
Rowan
Robert Longid2 11:55:43,30 1 00:25:43 USA
501germany MC2272  
Juniperus
Gabriel Valo1 11:55:43,50 1 00:25:44 Germany Club
502india MC0882  
Indian Diamond
Dream Team India Viki3 11:55:43,80 1 00:25:44 Royal Pigeon Society India
503wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys2 11:55:43,81 1 00:25:44 Wales Club
504turkey MC2378  
Dardanel
Metin Mehmet2 11:55:43,95 1 00:25:44 Turkey Flying Club
505belgium MC0373  
Elena
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:55:43,95 1 00:25:44 Fondclub Eeklo - Ramillies
506austria MC0858  
Christian
Michael Rudorfer3 11:55:44,00 1 00:25:44 Club Austria
507wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers2 11:55:44,20 1 00:25:44 Wales Club
508turkey MC1742  
Gul
Team Baris-Yakup-Ramo2 11:55:44,25 1 00:25:44 Turkey Flying Club
509polska MC2241  
Polish Pride 60
Team Polish Pride2 11:55:44,50 1 00:25:44 Polonia
510czech republic MC1034  
Ilona
Team Rottovi Wendy & Frantisek3 11:55:44,55 1 00:25:45 Czech Republic Club
511tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz1 11:55:44,60 1 00:25:45 C.C.Portuense
512sevilla MC1136  
Number Two
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George3 11:55:44,80 1 00:25:45 ITALICENSE
513turkey MC2154  
Bosphorus
Metin Mehmet3 11:55:45,20 1 00:25:45 Turkey Flying Club
514fuerteventura MC1629  
Neptuno
Francisco Díaz1 11:55:45,60 1 00:25:46 Gran Tarajal
515germany MC1008  
Santi
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:55:45,65 1 00:25:46 Germany Club
516wales MC0188  
Jack
Team Men of Gwent4 11:55:45,90 1 00:25:46 Wales Club
517denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen4 11:55:46,25 1 00:25:46 Denmark Club
518czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek2 11:55:46,30 1 00:25:46 Czech Republic Club
519slovakia MC1022  
Oliver
Team Benak2 11:55:46,40 1 00:25:46 Slovakia Club
520slovakia MC0694  
Fero
Team Saradin2 11:55:46,50 1 00:25:46 Slovakia Club
521england MC0132  
Bryany
S. Marsh3 11:55:46,85 1 00:25:47 RPRA (Pigeon Association)
522rumania MC1320  
Anly
Team Familia Bacalu10 11:55:46,95 1 00:25:47 Romania
523rumania MC1606  
Bak 037
Marius Iulian Sepciuc3 11:55:47,30 1 00:25:47 Romania
524netherlands MC0512  
Argymedes
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:55:47,50 1 00:25:48 Holland Pigeons Club
525italia MC2407  
Woody
Renato Cantu7 11:55:47,75 1 00:25:48 Italia
526czech republic MC1144  
Zurka
Team Svoboda & Lekes2 11:55:47,85 1 00:25:48 Czech Republic Club
527netherlands MC2283  
Trynie
Team Santing pigeons Borger2 11:55:47,95 1 00:25:48 Holland Pigeons Club
528england MC0205  
Artic
A. Harker2 11:55:48,30 1 00:25:48 RPRA (Pigeon Association)
529germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann5 11:55:49,00 1 00:25:49 Oberfranken Club
530wales MC1590  
Henry
Team Welsh Supreme Lofts2 11:55:49,20 1 00:25:49 Wales Club
531asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella3 11:55:49,30 1 00:25:49 R.C. Oviedo
532india MC1072  
Viki
Dream Team India Viki & Hugo1 11:55:49,40 1 00:25:49 Royal Pigeon Society India
533hungary MC0820  
Queen
Horvath Szabolcs1 11:55:50,05 1 00:25:50 Hungary Pigeons Club
534ireland MC0018  
Highway Celtic Tiger
Team Highway Lofts2 11:55:50,30 1 00:25:50 Irish Homing Union
535belgium MC2424  
Lucky One
Team Geusens2 11:55:50,35 1 00:25:50 Belgium Club
536wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford4 11:55:50,70 1 00:25:51 Wales Club
537england MC0216  
Dollys Boy
Team Mambo Boys3 11:55:50,70 1 00:25:51 RPRA (Pigeon Association)
538hungary MC1017  
Melinda
Horvath Szabolcs2 11:55:50,80 1 00:25:51 Hungary Pigeons Club
539austria MC1242  
Anna
Benjamin Neag8 11:55:51,15 1 00:25:51 Club Austria
540rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu11 11:55:51,65 1 00:25:52 Romania
541hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs5 11:55:51,75 1 00:25:52 Hungary Pigeons Club
542england MC0131  
Trosky
A. Harker3 11:55:51,85 1 00:25:52 RPRA (Pigeon Association)
543polska MC1505  
Xibo
Dariusz Skawinski9 11:55:52,10 1 00:25:52 Polonia
544belgium MC2160  
Claudias 1
Team Devos E.1 11:55:52,30 1 00:25:52 Belgium Club
545belgium MC2017  
Joske
Team Schaekers-Theelen-Brouns2 11:55:52,35 1 00:25:52 Fondclub Loft 24
546norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen2 11:55:52,40 1 00:25:52 Norge Racing Pigeon Club
547polska MC0958  
Prince Caspian
Team Swiecicki & Zajac6 11:55:52,55 1 00:25:53 Polonia
548netherlands MC2360  
Aimee
Team Mantel3 11:55:52,80 1 00:25:53 Holland Pigeons Club
549wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford5 11:55:52,80 1 00:25:53 Wales Club
550wales MC1623  
Mea Culpa
Steve Evans1 11:55:52,95 1 00:25:53 Wales Club
551slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg15 11:55:53,50 1 00:25:54 Slovakia Club
552slovakia MC0755  
Greg 480
Team Greg16 11:55:53,75 1 00:25:54 Slovakia Club
553tenerife MC1020  
El Syd
José Martín González3 11:55:54,30 1 00:25:54 Abona Sur
554denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen5 11:55:54,60 1 00:25:55 Denmark Club
555denmark MC2085  
Stallone
Team Ulrik & Claus1 11:55:54,60 1 00:25:55 Denmark Club
556rumania MC1229  
Gepeto
Team Familia Bacalu12 11:55:54,75 1 00:25:55 Romania
557huelva MC0784  
Blue 09
Sergio Gómez Rodríguez3 11:55:54,76 1 00:25:55 Huelva
558england MC1555  
Pauls Glory
Team Paul Smith Syndicate6 11:55:54,85 1 00:25:55 RPRA (Pigeon Association)
559denmark MC2326  
Kally
Team Jutland3 11:55:55,05 1 00:25:55 Denmark Club
560turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet4 11:55:55,25 1 00:25:55 Turkey Flying Club
561slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 11:55:55,26 1 00:25:55 Slovakia Club
562belgium MC0364  
Arona 412
Dirk Verstichelen4 11:55:55,55 1 00:25:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
563huelva MC2233  
Princesa Azul
Sergio Gómez Rodríguez4 11:55:55,60 1 00:25:56 Huelva
564england MC0218  
Angela
S. Marsh4 11:55:55,85 1 00:25:56 RPRA (Pigeon Association)
565england MC1686  
Heather
Team I dont know1 11:55:55,90 1 00:25:56 RPRA (Pigeon Association)
566rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu13 11:55:56,10 1 00:25:56 Romania
567czech republic MC0738  
Lenka
Team Svoboda & Lekes3 11:55:56,65 1 00:25:57 Czech Republic Club
568eeuu MC0496  
Legs Eleven
Team Chachy & Isla & Kiko Loft2 11:55:56,70 1 00:25:57 USA
569netherlands MC2412  
Daughter David
Team Poelman - Kap1 11:55:56,71 1 00:25:57 Holland Pigeons Club
570polska MC1151  
Chopper
Team Swiecicki & Zajac7 11:55:57,25 1 00:25:57 Polonia
571italia MC2223  
Tamara
Renato Cantu8 11:55:57,25 1 00:25:57 Italia
572rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:55:57,26 1 00:25:57 Romania
573turkey MC1839  
Idil
Team Emrullah Oraloglu2 11:55:57,45 1 00:25:57 Turkey Flying Club
574eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:55:57,50 1 00:25:58 USA
575slovenia MC1955  
Marjana
Team Sovic Barbara & Miha1 11:55:57,60 1 00:25:58 Slovenia Club
576polska MC1481  
Walking In The Wind
Dariusz Skawinski10 11:55:58,20 1 00:25:58 Polonia
577polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski11 11:55:58,25 1 00:25:58 Polonia
578eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:55:58,65 1 00:25:59 USA
579polska MC2052  
Polish Pride 45
Team Polish Pride3 11:55:58,70 1 00:25:59 Polonia
580england MC0187  
Avocet Mealy 41
Nick Bradford2 11:55:58,75 1 00:25:59 RPRA (Pigeon Association)
581netherlands MC0902  
Killy
J.T.E. Morsink2 11:55:58,75 1 00:25:59 Holland Pigeons Club
582czech republic MC0806  
Cajtanja
Team Familie Karas Antonin2 11:55:58,80 1 00:25:59 Czech Republic Club
583england MC1942  
Alba
Team Lanoak Lofts1 11:55:58,95 1 00:25:59 RPRA (Pigeon Association)
584belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes4 11:55:59,00 1 00:25:59 Fondclub Loft 24
585slovakia MC0851  
Niko
Miroslav Blasko1 11:55:59,20 1 00:25:59 Slovakia Club
586wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers3 11:55:59,50 1 00:26:00 Wales Club
587gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos2 11:55:59,70 1 00:26:00 Ciudad Alta
588belgium MC1355  
WIJSNEUS
Team Red Devils Racing2 11:55:59,71 1 00:26:00 Club Olijftak Maaseik
589hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:55:59,90 1 00:26:00 Hungary Pigeons Club
590wales MC1625  
Tia
Team Welsh Hopefuls5 11:56:00,10 1 00:26:00 Wales Club
591belgium MC1880  
Rocket
Team Buyl & Howells3 11:56:00,40 1 00:26:00 Denderbond Ninove
592hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:56:00,40 1 00:26:00 Hungary Pigeons Club
593italia MC2481  
Tornado
Team Danci Dumitru & Loredana1 11:56:00,41 1 00:26:00 Italia
594germany MC2174  
Costa
Matthias Sprang1 11:56:00,75 1 00:26:01 Weitstrecken Myhl-Wegberg
595italia MC2446  
Hope
Danci Dumitru3 11:56:01,10 1 00:26:01 Italia
596netherlands MC0261  
Crystal
Team John Rimmelzwaan6 11:56:01,15 1 00:26:01 Holland Pigeons Club
597hungary MC0807  
Greti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:56:01,35 1 00:26:01 Hungary Pigeons Club
598south africa MC0036  
Cherrio
Team Petrus van Eeden3 11:56:01,50 1 00:26:02 South Africa Club
599germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang2 11:56:01,95 1 00:26:02 Weitstrecken Myhl-Wegberg
600england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts2 11:56:02,15 1 00:26:02 RPRA (Pigeon Association)
601czech republic MC0634  
Kodiaq
Team Bohdana2 11:56:02,20 1 00:26:02 Czech Republic Club
602wales MC1695  
Snydale Sun
Team Rhondda Rockets1 11:56:02,25 1 00:26:02 Wales Club
603polska MC1489  
Snude
Andrzej Jankowski6 11:56:02,45 1 00:26:02 Polonia
604rumania MC1472  
Vio 5
Viorel Gah2 11:56:02,46 1 00:26:02 Romania
605belgium MC0308  
Carres
David Jacobs2 11:56:02,85 1 00:26:03 Fond Wallonie
606hungary MC2301  
European Lass
Team Pinter Pigeon1 11:56:03,10 1 00:26:03 Hungary Pigeons Club
607rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru6 11:56:03,25 1 00:26:03 Romania
608gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas1 11:56:03,45 1 00:26:03 C.C. ANSITE
609bosnia herzegovina MC2463  
Zdravko
Team Ivankovic & Jovovic1 11:56:03,75 1 00:26:04 Bosnia & Herzegovina Club
610rumania MC2243  
Abrak
Emil Buta2 11:56:03,80 1 00:26:04 Romania
611slovakia MC0648  
Greg 334
Team Greg17 11:56:03,85 1 00:26:04 Slovakia Club
612belgium MC2004  
Goldrush 5
Team Petra & Freddy1 11:56:03,95 1 00:26:04 Denderbond Ninove
613rumania MC1246  
Invictus
Class 8884 11:56:04,10 1 00:26:04 Romania
614kuwait MC2557  
Bent 305
Team Aldahoum Loft1 11:56:04,25 1 00:26:04 Kuwait Club
615netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn7 11:56:04,25 1 00:26:04 Holland Pigeons Club
616netherlands MC2340  
Petronella
Gerrit Knol3 11:56:05,80 1 00:26:06 Holland Pigeons Club
617germany MC0912  
Cole
Team Volmer & Levers2 11:56:06,10 1 00:26:06 Münsterland
618rumania MC1293  
Saporo
Nelu Burca1 11:56:06,75 1 00:26:07 Romania
619polska MC0432  
Fletch
Piotr Pepel1 11:56:06,80 1 00:26:07 Polonia
620kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum3 11:56:07,05 1 00:26:07 Kuwait Club
621polska MC0488  
Eclipse
Aleksander Golofit1 11:56:07,30 1 00:26:07 Polonia
622england MC1560  
Mariners Court
Team Lanoak Lofts3 11:56:07,45 1 00:26:07 RPRA (Pigeon Association)
623netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee3 11:56:07,70 1 00:26:08 Holland Pigeons Club
624belgium MC2005  
Goldrush 1
Team Petra & Freddy2 11:56:07,90 1 00:26:08 Denderbond Ninove
625netherlands MC0148  
Colman
Caspar Lurvink3 11:56:08,10 1 00:26:08 Holland Pigeons Club
626wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson2 11:56:08,15 1 00:26:08 Wales Club
627denmark MC2108  
Sola Solita
Team Ulrik & Claus2 11:56:08,35 1 00:26:08 Denmark Club
628polska MC0869  
Europe Girl
Michal Klassa2 11:56:08,75 1 00:26:09 Polonia
629ireland MC0263  
Highway Celtic Expected
Team Highway Lofts3 11:56:08,80 1 00:26:09 Irish Homing Union
630rumania MC1236  
Tesla
Team Bogdan & Tudor2 11:56:08,85 1 00:26:09 Romania
631netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn8 11:56:08,95 1 00:26:09 Holland Pigeons Club
632england MC0169  
Horus
Team Turtoi & Vasile1 11:56:09,00 1 00:26:09 RPRA (Pigeon Association)
633eeuu MC0210  
Ann
Team Ken Easley & Son Racing1 11:56:09,15 1 00:26:09 Club New Mexico
634netherlands MC0900  
Thunder Ball
Team One Loft3 11:56:09,25 1 00:26:09 Holland Pigeons Club
635hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:56:09,30 1 00:26:09 Hungary Pigeons Club
636rumania MC1307  
Adrian
Florin Scutaru7 11:56:09,90 1 00:26:10 Romania
637south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft2 11:56:10,55 1 00:26:11 South Africa Club
638england MC0223  
Sky Master
Andrei Antoce1 11:56:10,56 1 00:26:11 RPRA (Pigeon Association)
639south africa MC0017  
Ann Vii
Team Samuels Loft3 11:56:10,57 1 00:26:11 South Africa Club
640rumania MC1297  
HRPL 39
Team Honest OLR & Petrita3 11:56:10,75 1 00:26:11 Romania
641slovakia MC0835  
Dobra
Team Marton J + I1 11:56:10,90 1 00:26:11 Slovakia Club
642belgium MC2314  
Falco
Team Red Devils Racing3 11:56:10,95 1 00:26:11 Club Olijftak Maaseik
643slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko2 11:56:10,95 1 00:26:11 Slovakia Club
644slovakia MC1091  
Greg 022
Team Greg18 11:56:11,10 1 00:26:11 Slovakia Club
645cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero4 11:56:11,35 1 00:26:11 Malagüeño
646germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij1 11:56:11,40 1 00:26:11 Harsewinkel Club
647india MC0926  
Hugo
Dream Team India Viki & Hugo2 11:56:11,45 1 00:26:11 Royal Pigeon Society India
648netherlands MC2183  
Frysian Battleship
Sjaak Buwalda5 11:56:11,70 1 00:26:12 Holland Pigeons Club
649portugal MC2323  
Jo Arona
Team P4R Luis Miguel2 11:56:11,85 1 00:26:12 Braga - Portugal
650rumania MC1240  
Lord
Nelu Burca2 11:56:12,45 1 00:26:12 Romania
651netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan7 11:56:12,70 1 00:26:13 Holland Pigeons Club
652south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft4 11:56:12,71 1 00:26:13 South Africa Club
653netherlands MC0343  
Zamby
Team Boekelo3 11:56:12,72 1 00:26:13 Holland Pigeons Club
654cordoba MC0084  
Tina
Dámaso Melero5 11:56:13,20 1 00:26:13 Malagüeño
655wales MC1690  
Rasbull 19
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:56:13,21 1 00:26:13 Wales Club
656england MC0198  
Jean
S. Marsh5 11:56:13,22 1 00:26:13 RPRA (Pigeon Association)
657netherlands MC1107  
Edolski
Team Soepboer6 11:56:13,30 1 00:26:13 Holland Pigeons Club
658polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas2 11:56:13,40 1 00:26:13 Polonia
659turkey MC2201  
Bebek
Metin Mehmet5 11:56:13,41 1 00:26:13 Turkey Flying Club
660austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 11:56:13,55 1 00:26:14 Club Austria
661slovakia MC0711  
Noemi 415
Team Evin Peter & Noemi1 11:56:13,80 1 00:26:14 Slovakia Club
662croatia MC0848  
Velebit
Miljenko Blazevic1 11:56:13,90 1 00:26:14 Croatia Pigeon Club
663wales MC0232  
Big Red
Team Big Dreamers4 11:56:14,05 1 00:26:14 Wales Club
664belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon3 11:56:14,30 1 00:26:14 Club Olijftak Maaseik
665italia MC2347  
Coshy
Ioan Bulgagiu1 11:56:14,45 1 00:26:14 Italia
666belgium MC1959  
Andrea
Team Segers & Coppens3 11:56:14,75 1 00:26:15 Denderbond Ninove
667polska MC2396  
Keep A Going
Arkadiusz Buttner1 11:56:14,95 1 00:26:15 Polonia
668scotland MC1844  
Little Star
William Donachie3 11:56:15,05 1 00:26:15 Scottish Homing Union
669polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD1 11:56:15,10 1 00:26:15 Polonia
670belgium MC1621  
Podiumpigeons VD Velde 76
Team Podiumpigeons2 11:56:15,10 1 00:26:15 Land van Aalst
671croatia MC0574  
Nevera
Miljenko Blazevic2 11:56:15,20 1 00:26:15 Croatia Pigeon Club
672austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag9 11:56:15,25 1 00:26:15 Club Austria
673germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann6 11:56:15,40 1 00:26:15 Oberfranken Club
674germany MC0907  
Trinkie Treasure
Team SG Gebr. Reinhard2 11:56:15,60 1 00:26:16 Lahntal Club
675england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate7 11:56:15,65 1 00:26:16 RPRA (Pigeon Association)
676england MC0245  
Cruze
Team Goldsmith Lofts3 11:56:15,75 1 00:26:16 RPRA (Pigeon Association)
677england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:56:16,15 1 00:26:16 RPRA (Pigeon Association)
678slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi2 11:56:16,80 1 00:26:17 Slovakia Club
679netherlands MC0464  
Anelka
Team Hageman & Liplijn9 11:56:16,85 1 00:26:17 Holland Pigeons Club
680turkey MC1865  
Recep 280
Team Emin-Recep Bayramoglu6 11:56:16,90 1 00:26:17 Turkey Flying Club
681gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 11:56:16,95 1 00:26:17 Club Los Socios
682italia MC2319  
Demeter
Ioan Bulgagiu2 11:56:17,45 1 00:26:17 Italia
683mexico MC1807  
Sewal
Armando Soto Racing Pigeon Loft1 11:56:17,60 1 00:26:18 Mexico
684polska MC0494  
Popeye
Jozef Borowiecki1 11:56:17,80 1 00:26:18 Polonia
685polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha3 11:56:18,15 1 00:26:18 Polonia
686czech republic MC1055  
Stephanie
Antonin Havlik1 11:56:18,20 1 00:26:18 Czech Republic Club
687rumania MC1347  
Martina
Team Pigeons360.com1 11:56:18,30 1 00:26:18 Romania
688germany MC2394  
Lewis Lass
Team Wantia & Hollekamp2 11:56:18,40 1 00:26:18 Germany Club
689wales MC1630  
Warr Power
Team WNFC Winners 20172 11:56:18,40 1 00:26:18 Wales Club
690bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa2 11:56:18,50 1 00:26:18 Bulgaria Club
691polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling6 11:56:19,55 1 00:26:20 Polonia
692turkey MC1972  
Bahoz
Mahmut Tas3 11:56:19,60 1 00:26:20 Turkey Flying Club
693slovakia MC0621  
Greg 339
Team Greg19 11:56:19,65 1 00:26:20 Slovakia Club
694polska MC1508  
LaMotta
Team Morel3 11:56:20,10 1 00:26:20 Polonia
695belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:56:20,25 1 00:26:20 Club Olijftak Maaseik
696england MC1616  
Brookes Baby
Team Fev Flyers3 11:56:20,26 1 00:26:20 RPRA (Pigeon Association)
697england MC1565  
Still trying
Team Warnes & Smith1 11:56:20,40 1 00:26:20 RPRA (Pigeon Association)
698india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee2 11:56:20,41 1 00:26:20 Royal Pigeon Society India
699netherlands MC0120  
Wild Fire
Team di Roberto1 11:56:20,70 1 00:26:21 Holland Pigeons Club
700netherlands MC0318  
Favorietje
Team H. V. Venrooij2 11:56:21,10 1 00:26:21 Holland Pigeons Club
701czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar2 11:56:21,35 1 00:26:21 Czech Republic Club
702wales MC0238  
Larch Tree Donna
Team Welsh Hopefuls6 11:56:21,70 1 00:26:22 Wales Club
703rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8885 11:56:21,80 1 00:26:22 Romania
704italia MC2449  
Celine P
Team Ghiacci & Celli2 11:56:21,95 1 00:26:22 Italia
705denmark MC2289  
Twobewon
Team Preben & Bo2 11:56:22,20 1 00:26:22 Denmark Club
706austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag10 11:56:22,30 1 00:26:22 Club Austria
707asturias MC0600  
Jerico
José Manuel García Darriba1 11:56:22,45 1 00:26:22 R.C. Oviedo
708germany MC1009  
Oceano
Team Schupp1 11:56:22,90 1 00:26:23 Schwaben-Allgäu Club
709england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce2 11:56:22,91 1 00:26:23 RPRA (Pigeon Association)
710rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob2 11:56:22,95 1 00:26:23 Romania
711england MC1614  
Pauls Wonder
Team Paul Smith Syndicate8 11:56:23,45 1 00:26:23 RPRA (Pigeon Association)
712netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan8 11:56:23,60 1 00:26:24 Holland Pigeons Club
713netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo4 11:56:23,80 1 00:26:24 Holland Pigeons Club
714germany MC0456  
Storm Cloud
Team SG Röhlig & Bukowski2 11:56:23,95 1 00:26:24 Vogtland Club
715germany MC2433  
Frodo
Michael Zeug1 11:56:24,10 1 00:26:24 Germany Club
716czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek3 11:56:24,40 1 00:26:24 Czech Republic Club
717austria MC1814  
B & B 3
Team Bliege & Benjamin5 11:56:24,41 1 00:26:24 Club Austria
718sweden MC2242  
Pleute
Team A & T Swe2 11:56:24,75 1 00:26:25 Sweden Club
719germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung2 11:56:24,80 1 00:26:25 Germany Club
720belgium MC1382  
LPS 17-11
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 11:56:24,81 1 00:26:25 Club Olijftak Maaseik
721croatia MC0753  
Croat Mate
Denis Culic1 11:56:24,95 1 00:26:25 Croatia Pigeon Club
722netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo5 11:56:25,15 1 00:26:25 Holland Pigeons Club
723tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria3 11:56:25,20 1 00:26:25 Adexe
724turkey MC1979  
Halil
Halil Seyhan5 11:56:25,50 1 00:26:26 Turkey Flying Club
725gran canaria MC1258  
High Arrival
Team Maspalomas2 11:56:25,70 1 00:26:26 C.C. ANSITE
726kuwait MC2577  
Bent Youhandonkar
Bader Aldahoum4 11:56:25,85 1 00:26:26 Kuwait Club
727netherlands MC0915  
Black Turbo
Team One Loft4 11:56:25,90 1 00:26:26 Holland Pigeons Club
728polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski12 11:56:26,00 1 00:26:26 Polonia
729polska MC1503  
Leonardo
Tomasz Wiczling7 11:56:26,25 1 00:26:26 Polonia
730netherlands MC1118  
Sattelite of Love
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:56:26,75 1 00:26:27 Holland Pigeons Club
731polska MC0980  
Platessa
Lukasz Sprycha4 11:56:26,76 1 00:26:27 Polonia
732germany MC2455  
Kazán
Team Klaas & Sohn6 11:56:27,00 1 00:26:27 Rietberg Club
733slovakia MC2265  
Lili
Team Benak3 11:56:27,05 1 00:26:27 Slovakia Club
734belgium MC1947  
LPS 17-34
Team Red Devils Racing4 11:56:27,40 1 00:26:27 Club Olijftak Maaseik
735scotland MC1410  
Johnny
William Donachie4 11:56:27,45 1 00:26:27 Scottish Homing Union
736tenerife MC0376  
Orotava
Team Herrera y Jaime1 11:56:27,60 1 00:26:28 Adexe
737polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 11:56:27,65 1 00:26:28 Polonia
738turkey MC1779  
Ilker
Team Baris-Yakup-Ramo3 11:56:27,90 1 00:26:28 Turkey Flying Club
739hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:56:27,90 1 00:26:28 Hungary Pigeons Club
740wales MC0164  
Pado
Team Men of Gwent5 11:56:28,65 1 00:26:29 Wales Club
741tenerife MC0391  
Gladys
Team Herrera y Jaime2 11:56:28,75 1 00:26:29 Adexe
742belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree2 11:56:28,85 1 00:26:29 Belgium Club
743rumania MC1300  
Tenerife Boy
Class 8886 11:56:28,90 1 00:26:29 Romania
744netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:56:29,00 1 00:26:29 Holland Pigeons Club
745norway MC2182  
Spider 74
Team Helgesen Racing2 11:56:29,45 1 00:26:29 Norge Racing Pigeon Club
746rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:56:29,50 1 00:26:30 Romania
747slovenia MC1761  
Tina
Team Sovic Barbara & Miha2 11:56:29,50 1 00:26:30 Slovenia Club
748austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:56:30,05 1 00:26:30 Pigeon Club Austria South
749tenerife MC2428  
Wriggley
Team Hermanos Remón1 11:56:30,40 1 00:26:30 CANARAGÜI
750slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi3 11:56:30,40 1 00:26:30 Slovakia Club
751england MC0130  
Deneside Speed
Team Deneside Lofts2 11:56:30,60 1 00:26:31 RPRA (Pigeon Association)
752switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race9 11:56:30,95 1 00:26:31 Suiza
753rumania MC1811  
Dicky
Hanus Vasile3 11:56:31,55 1 00:26:32 Romania
754tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime3 11:56:32,10 1 00:26:32 Adexe
755england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate9 11:56:32,15 1 00:26:32 RPRA (Pigeon Association)
756england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate10 11:56:32,16 1 00:26:32 RPRA (Pigeon Association)
757germany MC1003  
Roberto
Team Schupp2 11:56:32,20 1 00:26:32 Schwaben-Allgäu Club
758turkey MC1763  
Ali 276
Team Emin-Recep Bayramoglu7 11:56:32,35 1 00:26:32 Turkey Flying Club
759fuerteventura MC1054  
Quincy
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 11:56:32,60 1 00:26:33 Gran Tarajal
760denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen6 11:56:32,75 1 00:26:33 Denmark Club
761england MC0067  
Dulcinea
A. Harker4 11:56:32,85 1 00:26:33 RPRA (Pigeon Association)
762rumania MC1327  
Tequila
Dobre Razvan2 11:56:32,95 1 00:26:33 Romania
763england MC0230  
Mandy
S. Marsh6 11:56:33,15 1 00:26:33 RPRA (Pigeon Association)
764belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree3 11:56:33,45 1 00:26:33 Belgium Club
765galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 11:56:33,50 1 00:26:34 MARIÑAS ALTAS
766wales MC1679  
Modern Crusader
Steve Evans2 11:56:33,51 1 00:26:34 Wales Club
767fuerteventura MC0575  
Ronnie
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 11:56:33,60 1 00:26:34 Gran Tarajal
768portugal MC0653  
Ulani
Hugo Teixeira2 11:56:33,75 1 00:26:34 Loulé - Portugal
769belgium MC1442  
Marcus
Team Creemers & Zoon4 11:56:33,85 1 00:26:34 Club Olijftak Maaseik
770gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria1 11:56:34,00 1 00:26:34 Club Los Socios
771germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo2 11:56:34,20 1 00:26:34 Germany Club
772germany MC2468  
Total Force
Team Wantia & Hollekamp3 11:56:34,30 1 00:26:34 Germany Club
773belgium MC1646  
Wendy
Roger Mertens5 11:56:34,40 1 00:26:34 Fond Wallonie
774norway MC2141  
Gambit Springs
Rolf Helge Aspen3 11:56:34,55 1 00:26:35 Norge Racing Pigeon Club
775england MC1668  
Worcester Cock
Team W and S Sweet2 11:56:34,60 1 00:26:35 RPRA (Pigeon Association)
776bulgaria MC1277  
Josipha
Team Vicont & Vicontesa3 11:56:35,00 1 00:26:35 Bulgaria Club
777belgium MC2023  
Matteo
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 11:56:35,20 1 00:26:35 Fondclub Herent
778england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce3 11:56:35,40 1 00:26:35 RPRA (Pigeon Association)
779england MC1624  
Wild Hawk
Team Foster & Rump1 11:56:35,60 1 00:26:36 RPRA (Pigeon Association)
780hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:56:35,65 1 00:26:36 Hungary Pigeons Club
781wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls7 11:56:36,35 1 00:26:36 Wales Club
782polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha5 11:56:37,60 1 00:26:38 Polonia
783netherlands MC0527  
Bacuso
Team Gebr. Vieberink3 11:56:37,70 1 00:26:38 Holland Pigeons Club
784germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert2 11:56:37,85 1 00:26:38 Germany Club
785switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race10 11:56:38,00 1 00:26:38 Suiza
786netherlands MC0154  
Roxy
Team John Rimmelzwaan9 11:56:38,70 1 00:26:39 Holland Pigeons Club
787tenerife MC1672  
Curro
Jorge Martín Rodríguez1 11:56:38,71 1 00:26:39 Adexe
788netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan10 11:56:38,72 1 00:26:39 Holland Pigeons Club
789polska MC1737  
Odilon
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:56:38,85 1 00:26:39 Polonia
790europe MC1515  
Timmy Chu
Team Racing1 11:56:39,05 1 00:26:39 Club E.U.
791asturias MC0622  
Ramses
Alfonso Herrero Pérez4 11:56:39,15 1 00:26:39 R.C. Oviedo
792belgium MC1406  
LPS 17-09
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 11:56:39,30 1 00:26:39 Club Olijftak Maaseik
793denmark MC2307  
Black Boy
Team Soren og Tage2 11:56:39,50 1 00:26:40 Denmark Club
794england MC1685  
Dilan
Danut Lucescu3 11:56:39,70 1 00:26:40 RPRA (Pigeon Association)
795polska MC0897  
Fancy
Michal Klassa3 11:56:40,00 1 00:26:40 Polonia
796turkey MC1728  
Karakurt
Karakurt Koroglu1 11:56:40,30 1 00:26:40 Turkey Flying Club
797slovakia MC1209  
Greg 831
Team Greg20 11:56:40,65 1 00:26:41 Slovakia Club
798denmark MC2346  
Lucky
Team Helle & Jens Pedersen1 11:56:40,75 1 00:26:41 Denmark Club
799netherlands MC0314  
Aafke
Team H. V. Venrooij3 11:56:41,40 1 00:26:41 Holland Pigeons Club
800netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan11 11:56:41,50 1 00:26:42 Holland Pigeons Club
801england MC0211  
Paul
S. Marsh7 11:56:41,51 1 00:26:42 RPRA (Pigeon Association)
802hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:56:42,11 1 00:26:42 Hungary Pigeons Club
803belgium MC2296  
Gevlekt Mannetje
Team Red Devils Racing5 11:56:42,12 1 00:26:42 Club Olijftak Maaseik
804england MC0181  
Cool Carrot III
Team Cool Carrot2 11:56:42,13 1 00:26:42 RPRA (Pigeon Association)
805croatia MC0853  
Patricia
Miljenko Blazevic3 11:56:42,15 1 00:26:42 Croatia Pigeon Club
806kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed3 11:56:42,35 1 00:26:42 Kuwait Club
807netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan12 11:56:43,05 1 00:26:43 Holland Pigeons Club
808netherlands MC0302  
Straal Jager
Team One Loft5 11:56:43,55 1 00:26:44 Holland Pigeons Club
809rumania MC1863  
Zofie
Hanus Vasile4 11:56:43,95 1 00:26:44 Romania
810germany MC0443  
Raleigh Boy
Paul-Heinz Wesjohann7 11:56:43,95 1 00:26:44 Oberfranken Club
811czech republic MC0604  
Bulldog
Lubomir Kubacek4 11:56:44,15 1 00:26:44 Czech Republic Club
812tenerife MC1147  
Charmaine
José Martín González4 11:56:44,40 1 00:26:44 Abona Sur
813scotland MC1634  
Lu Ravi
Bobby Dalziel1 11:56:44,75 1 00:26:45 Scottish Homing Union
814czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin3 11:56:44,75 1 00:26:45 Czech Republic Club
815netherlands MC2282  
Marker 2
Team Dutch Quarantine & Vet Seru2 11:56:45,15 1 00:26:45 Holland Pigeons Club
816netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan13 11:56:45,15 1 00:26:45 Holland Pigeons Club
817croatia MC1197  
Erna
Team Topic1 11:56:45,25 1 00:26:45 Croatia Pigeon Club
818kuwait MC2581  
Kuwait 6
Thamer Rashed4 11:56:45,40 1 00:26:45 Kuwait Club
819belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin3 11:56:45,50 1 00:26:46 Belgium Club
820india MC1015  
Sachin
Dream Team India Viki & Jos Thone2 11:56:45,95 1 00:26:46 Royal Pigeon Society India
821netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft6 11:56:46,05 1 00:26:46 Holland Pigeons Club
822hungary MC0764  
Greta
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 11:56:46,05 1 00:26:46 Hungary Pigeons Club
823italia MC2370  
Thomas
Grec Mihai Belei3 11:56:46,45 1 00:26:46 Italia
824belgium MC2232  
Rahct
Team Geusens3 11:56:46,50 1 00:26:46 Belgium Club
825netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol4 11:56:46,51 1 00:26:47 Holland Pigeons Club
826austria MC0563  
Hilde
Michael Rudorfer4 11:56:46,80 1 00:26:47 Club Austria
827turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu3 11:56:47,00 1 00:26:47 Turkey Flying Club
828england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu4 11:56:47,05 1 00:26:47 RPRA (Pigeon Association)
829polska MC0477  
Warie
Jozef Borowiecki2 11:56:47,45 1 00:26:47 Polonia
830belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 11:56:47,70 1 00:26:48 Club Olijftak Maaseik
831czech republic MC0830  
Cech
Team Rottovi Wendy & Frantisek4 11:56:48,40 1 00:26:48 Czech Republic Club
832gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon5 11:56:48,85 1 00:26:49 C.C. Iniciativa Isleña
833polska MC0978  
Packy
Lukasz Sprycha6 11:56:48,90 1 00:26:49 Polonia
834belgium MC1437  
Caroline
Vincent Neirynck5 11:56:48,95 1 00:26:49 Fond Wallonie
835slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg21 11:56:49,25 1 00:26:49 Slovakia Club
836czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal5 11:56:49,45 1 00:26:49 Czech Republic Club
837belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens6 11:56:49,50 1 00:26:50 Fond Wallonie
838netherlands MC0365  
Anita
Team H. V. Venrooij4 11:56:49,51 1 00:26:50 Holland Pigeons Club
839denmark MC2156  
Masca
Team M & C Hansen1 11:56:49,95 1 00:26:50 Denmark Club
840england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate11 11:56:50,10 1 00:26:50 RPRA (Pigeon Association)
841wales MC1676  
Chelsea
Team P. K. Lofts2 11:56:50,45 1 00:26:50 Wales Club
842bahrain MC2586  
Kuwait Aleez 4
A. Hameed Khadim2 11:56:50,60 1 00:26:51 Bahrain Pigeon Union
843belgium MC1404  
Witpen 300
Filip de Smedt1 11:56:50,80 1 00:26:51 De Snelvliegers Zandbergen Club
844italia MC2409  
Evita
Renato Cantu9 11:56:50,95 1 00:26:51 Italia
845netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap2 11:56:51,10 1 00:26:51 Holland Pigeons Club
846czech republic MC1036  
Krutas Harry
Team Bouchal6 11:56:51,85 1 00:26:52 Czech Republic Club
847gran canaria MC1260  
Golden Ticket
Francisco Montes Santos3 11:56:51,95 1 00:26:52 Ciudad Alta
848wales MC1642  
Tarisa
Michael Cook3 11:56:52,05 1 00:26:52 Wales Club
849england MC0031  
Sun City Girl
A. Harker5 11:56:52,40 1 00:26:52 RPRA (Pigeon Association)
850belgium MC0377  
Babajaga
Roger Mertens7 11:56:52,41 1 00:26:52 Fond Wallonie
851rumania MC1225  
Mercur
Team Bogdan & Tudor3 11:56:52,45 1 00:26:52 Romania
852czech republic MC0709  
Tony
Antonin Havlik2 11:56:52,65 1 00:26:53 Czech Republic Club
853czech republic MC0758  
Popular
Team Bohdana3 11:56:52,75 1 00:26:53 Czech Republic Club
854polska MC1131  
Crafty
Grzegorz Szymanski1 11:56:52,80 1 00:26:53 Polonia
855germany MC1127  
Ipi Tombe
Team SG Röhlig & Bukowski3 11:56:53,40 1 00:26:53 Vogtland Club
856portugal MC1001  
Golden Earring
Hugo Teixeira3 11:56:53,45 1 00:26:53 Loulé - Portugal
857england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise3 11:56:53,75 1 00:26:54 RPRA (Pigeon Association)
858polska MC0509  
Wind Of Changes
Team Stepniewski LKK2 11:56:54,05 1 00:26:54 Polonia
859wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:56:54,50 1 00:26:54 Wales Club
860germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin2 11:56:54,70 1 00:26:55 Sachsen Club
861polska MC0983  
Miss Wonderlange
Grzegorz Szymanski2 11:56:54,90 1 00:26:55 Polonia
862germany MC1468  
Amira
Fedoseev Vitalij2 11:56:55,00 1 00:26:55 Harsewinkel Club
863germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard3 11:56:55,15 1 00:26:55 Lahntal Club
864italia MC2075  
Aurora
Grec Mihai Belei4 11:56:55,65 1 00:26:56 Italia
865belgium MC1422  
Nico
Team Creemers & Zoon5 11:56:55,85 1 00:26:56 Club Olijftak Maaseik
866rumania MC1368  
White Bear
Class 8887 11:56:56,05 1 00:26:56 Romania
867belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest6 11:56:56,15 1 00:26:56 Lembeek Club - Belgium
868germany MC2273  
Daralina
Team Fam. Flonta3 11:56:56,45 1 00:26:56 Germany Club
869slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg22 11:56:56,65 1 00:26:57 Slovakia Club
870croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic2 11:56:56,70 1 00:26:57 Croatia Pigeon Club
871czech republic MC0615  
Stana V
Team Konopik & Motre2 11:56:57,00 1 00:26:57 Czech Republic Club
872wales MC1581  
Louis
Paul Bamford6 11:56:57,01 1 00:26:57 Wales Club
873netherlands MC0518  
Giedy
Marcel Visser1 11:56:57,20 1 00:26:57 Holland Pigeons Club
874belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 11:56:57,25 1 00:26:57 Club Olijftak Maaseik
875polska MC1016  
Gitano
Grzegorz Szymanski3 11:56:57,30 1 00:26:57 Polonia
876england MC0237  
Dilbert
Andrei Antoce4 11:56:57,50 1 00:26:58 RPRA (Pigeon Association)
877hungary MC1346  
Muun
Team Szabo Peter & Bajnoczi Gabor1 11:56:58,20 1 00:26:58 Hungary Pigeons Club
878belgium MC0877  
Bontje
Team Monick Nys & Kris Govers1 11:56:58,45 1 00:26:58 Belgium Club
879polska MC0908  
Bee Jay
Team Lepuch IKD2 11:56:58,65 1 00:26:59 Polonia
880belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels5 11:56:58,71 1 00:26:59 Belgium Club
881belgium MC1732  
Podiumpigeons VD Velde 69
Team Podiumpigeons3 11:56:59,65 1 00:27:00 Land van Aalst
882sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George4 11:56:59,70 1 00:27:00 ITALICENSE
883belgium MC0991  
Kris
Team Monick Nys & Kris Govers2 11:57:00,05 1 00:27:00 Belgium Club
884denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus3 11:57:00,05 1 00:27:00 Denmark Club
885belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 11:57:00,50 1 00:27:00 Fondclub Herent
886belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:57:00,55 1 00:27:01 Fondclub Eeklo - Ramillies
887belgium MC2208  
Top Gun
Team Geusens4 11:57:01,10 1 00:27:01 Belgium Club
888turkey MC1764  
Ozan
Karakurt Koroglu2 11:57:01,15 1 00:27:01 Turkey Flying Club
889italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu10 11:57:01,25 1 00:27:01 Italia
890cordoba MC0014  
Pegaso
Dámaso Melero6 11:57:01,60 1 00:27:02 Malagüeño
891asturias MC0684  
Arehucas
Team Dionisio & Pandiella4 11:57:01,85 1 00:27:02 R.C. Oviedo
892netherlands MC0994  
Dark Bliksem
Team One Loft7 11:57:01,90 1 00:27:02 Holland Pigeons Club
893polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski4 11:57:02,00 1 00:27:02 Polonia
894gran canaria MC1230  
David Copperfield
Team Maspalomas3 11:57:02,05 1 00:27:02 C.C. ANSITE
895tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime4 11:57:02,15 1 00:27:02 Adexe
896turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar4 11:57:02,65 1 00:27:03 Turkey Flying Club
897belgium MC1403  
Mieke
Team Fam-Steyvers2 11:57:02,70 1 00:27:03 Belgium Club
898belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:57:02,71 1 00:27:03 Belgium Club
899turkey MC1868  
Maya
Ihsan Sariyer3 11:57:02,85 1 00:27:03 Turkey Flying Club
900germany MC1129  
Yancy
Team B & G Racing Behrens-Greinert3 11:57:02,95 1 00:27:03 Germany Club
901netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft8 11:57:03,00 1 00:27:03 Holland Pigeons Club
902india MC0925  
Sebastian
Dream Team India Viki & Hugo3 11:57:03,10 1 00:27:03 Royal Pigeon Society India
903netherlands MC2364  
Frysian Navigator
Sjaak Buwalda6 11:57:03,20 1 00:27:03 Holland Pigeons Club
904germany MC2331  
Super Yuen
Team Klaas & Sohn7 11:57:03,70 1 00:27:04 Rietberg Club
905slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM1 11:57:03,85 1 00:27:04 Slovakia Club
906polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel4 11:57:04,00 1 00:27:04 Polonia
907netherlands MC0214  
Naldy
E. van Aalten3 11:57:04,20 1 00:27:04 Holland Pigeons Club
908belgium MC1648  
Marniek
Team de Wilde & van Driessche2 11:57:04,25 1 00:27:04 Belgium Club
909austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer3 11:57:04,45 1 00:27:04 VRV - Oberoesterreich
910england MC0274  
Avocet Red 48
Nick Bradford3 11:57:04,46 1 00:27:04 RPRA (Pigeon Association)
911netherlands MC2078  
Kiki
Team Mantel4 11:57:04,47 1 00:27:04 Holland Pigeons Club
912switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto1 11:57:04,55 1 00:27:05 Suiza
913wales MC1553  
Pirulo
Paul Bamford7 11:57:05,45 1 00:27:05 Wales Club
914netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee4 11:57:05,50 1 00:27:06 Holland Pigeons Club
915portugal MC0810  
Rosinha
Manuel Antonio Guerreiro3 11:57:05,60 1 00:27:06 Loulé - Portugal
916germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers5 11:57:05,65 1 00:27:06 Münsterland
917england MC0194  
David
S. Marsh8 11:57:05,75 1 00:27:06 RPRA (Pigeon Association)
918belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina1 11:57:05,80 1 00:27:06 Belgium Club
919baleares MC0859  
Beitia
Team Ciutadellencs2 11:57:06,15 1 00:27:06 C.C.Ciutadella
920germany MC0455  
Eastern Promise
Team Volmer & Wilpers6 11:57:06,35 1 00:27:06 Münsterland
921austria MC1864  
Leo
Benjamin Neag11 11:57:06,50 1 00:27:06 Club Austria
922belgium MC0971  
Boefke
Roger Mertens8 11:57:06,70 1 00:27:07 Fond Wallonie
923england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills3 11:57:06,85 1 00:27:07 RPRA (Pigeon Association)
924huelva MC0703  
Ahlam
Sergio Gómez Rodríguez5 11:57:07,05 1 00:27:07 Huelva
925switzerland MC2129  
Bartell
Izet Licina2 11:57:07,35 1 00:27:07 Suiza
926germany MC0522  
Aspid
Team Volmer & Wilpers7 11:57:07,60 1 00:27:08 Münsterland
927polska MC1464  
Dark Touch
Krzysztof Szkolny3 11:57:07,80 1 00:27:08 Polonia
928italia MC2410  
Princess Nadia
Team TNST4 11:57:07,85 1 00:27:08 Italia
929polska MC0344  
Cinnamon Girl
Team Stepniewski LKK3 11:57:08,05 1 00:27:08 Polonia
930germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang3 11:57:08,15 1 00:27:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
931austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler2 11:57:08,25 1 00:27:08 Club Austria
932india MC2169  
TTV
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee3 11:57:08,40 1 00:27:08 Royal Pigeon Society India
933belgium MC1421  
Red Arona
Team Coloured Pigeons1 11:57:08,65 1 00:27:09 Fond Wallonie
934belgium MC2009  
The Tukker
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC9 11:57:08,80 1 00:27:09 Fondclub Herent
935belgium MC0297  
Arona 022
Dirk Verstichelen5 11:57:08,90 1 00:27:09 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
936england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts3 11:57:09,75 1 00:27:10 RPRA (Pigeon Association)
937germany MC1002  
Alma
Walter Agler1 11:57:09,95 1 00:27:10 Oberbayern Club
938polska MC2420  
Kamil
Team Osko & Chwarzynski2 11:57:10,05 1 00:27:10 Polonia
939netherlands MC1153  
Dapple Apple
J.T.E. Morsink3 11:57:10,05 1 00:27:10 Holland Pigeons Club
940germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz2 11:57:10,06 1 00:27:10 Koblenz Club
941italia MC2426  
Morgan
Renato Cantu11 11:57:10,30 1 00:27:10 Italia
942germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube4 11:57:10,30 1 00:27:10 Germany Club
943netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo6 11:57:10,31 1 00:27:10 Holland Pigeons Club
944ireland MC0246  
Highway Celtic Cougar
Team Highway Lofts4 11:57:10,32 1 00:27:10 Irish Homing Union
945rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah3 11:57:11,05 1 00:27:11 Romania
946rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com2 11:57:11,50 1 00:27:12 Romania
947polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski13 11:57:12,10 1 00:27:12 Polonia
948switzerland MC0724  
Snowstorm 4
Team Schnee White Lofts1 11:57:12,15 1 00:27:12 Suiza
949croatia MC0856  
Trpmir
Team Pudic Family1 11:57:12,15 1 00:27:12 Croatia Pigeon Club
950rumania MC1228  
Oregon
Team Pigeons360.com3 11:57:12,75 1 00:27:13 Romania
951belgium MC1113  
Marthas Dream
Team Belgium's Finest7 11:57:12,80 1 00:27:13 Lembeek Club - Belgium
952netherlands MC0182  
Blinky
Team John Rimmelzwaan14 11:57:12,81 1 00:27:13 Holland Pigeons Club
953tenerife MC2382  
Diego
Team Columbacanaria4 11:57:12,85 1 00:27:13 Adexe
954england MC1110  
Elsie
Team Downclose Lofts1 11:57:13,35 1 00:27:13 RPRA (Pigeon Association)
955germany MC1116  
Silver Lady
Walter Agler2 11:57:13,40 1 00:27:13 Oberbayern Club
956hungary MC0717  
Andrea
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 11:57:13,45 1 00:27:13 Hungary Pigeons Club
957belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers3 11:57:13,60 1 00:27:14 Belgium Club
958switzerland MC0501  
Asadi Star
Team Alp Race11 11:57:13,75 1 00:27:14 Suiza
959germany MC2262  
Avium
Gabriel Valo3 11:57:14,50 1 00:27:14 Germany Club
960netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink4 11:57:14,51 1 00:27:15 Holland Pigeons Club
961germany MC2099  
King of the Ring
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:57:14,55 1 00:27:15 Wetter
962wales MC1678  
Rivers of Belief
Team Men of Gwent6 11:57:14,85 1 00:27:15 Wales Club
963denmark MC2284  
Ramos Junior
Team Anita & Tage Gravesen7 11:57:15,05 1 00:27:15 Denmark Club
964kuwait MC2588  
Kuwait 1
Thamer Rashed5 11:57:15,15 1 00:27:15 Kuwait Club
965colombia MC0113  
Carito
Team Hnos. Arredondo & Herrera2 11:57:15,60 1 00:27:16 Colombia Club
966rumania MC1733  
Bold Cherry
Team Familia Bacalu14 11:57:15,80 1 00:27:16 Romania
967belgium MC1644  
Podiumpigeons VD Velde 70
Team Podiumpigeons4 11:57:16,35 1 00:27:16 Land van Aalst
968italia MC2352  
Leo
Grec Mihai Belei5 11:57:16,40 1 00:27:16 Italia
969belgium MC1441  
LPS 17-30
Team Leyen-Paloma-Segers Racing8 11:57:16,60 1 00:27:17 Club Olijftak Maaseik
970gran canaria MC1375  
Vicky Lorane
Team Carlos y Germán1 11:57:16,80 1 00:27:17 C.C. ANSITE
971bosnia herzegovina MC2467  
Raso
Team Ivankovic & Jovovic2 11:57:17,00 1 00:27:17 Bosnia & Herzegovina Club
972rumania MC1281  
Expertu
Team Bogdan & Tudor4 11:57:17,00 1 00:27:17 Romania
973austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer4 11:57:17,10 1 00:27:17 VRV - Oberoesterreich
974hungary MC0572  
Kipp Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:57:17,65 1 00:27:18 Hungary Pigeons Club
975austria MC2421  
Hard Fighter
Alois Wiefler3 11:57:17,70 1 00:27:18 Club Austria
976slovakia MC1092  
Lubo
Chalupa Pavol1 11:57:17,75 1 00:27:18 Slovakia Club
977galicia MC0071  
Stipo
Víctor Manuel Gómez Rodríguez3 11:57:17,85 1 00:27:18 MARIÑAS ALTAS
978polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk3 11:57:17,90 1 00:27:18 Polonia
979england MC1544  
Budgie Abroad
Team Warnes & Smith2 11:57:18,10 1 00:27:18 RPRA (Pigeon Association)
980netherlands MC2303  
Kurt
Team Mantel5 11:57:18,10 1 00:27:18 Holland Pigeons Club
981italia MC2258  
Spirit
Team Danci Dumitru & Loredana2 11:57:18,95 1 00:27:19 Italia
982germany MC0532  
Eric
Team Volmer & Wilpers8 11:57:19,10 1 00:27:19 Münsterland
983switzerland MC2442  
Andra
Martin Ruedi3 11:57:19,20 1 00:27:19 Suiza
984polska MC0931  
Stable Time
Grzegorz Szymanski5 11:57:19,25 1 00:27:19 Polonia
985switzerland MC2504  
Crui
Izet Licina3 11:57:19,40 1 00:27:19 Suiza
986rusia MC2178  
RU-278
Team Shatalov & Shebanin4 11:57:19,55 1 00:27:20 Rusia Club
987polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny4 11:57:19,65 1 00:27:20 Polonia
988rumania MC1810  
Groucho
Hanus Vasile5 11:57:20,00 1 00:27:20 Romania
989netherlands MC0134  
Scooby
E. van Aalten4 11:57:20,05 1 00:27:20 Holland Pigeons Club
990bulgaria MC2478  
Victor
Team Valya & Rosen Dobrevi2 11:57:20,10 1 00:27:20 Bulgaria Club
991ireland MC0070  
Highway Celtic Flash
Team Highway Lofts5 11:57:20,15 1 00:27:20 Irish Homing Union
992polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski6 11:57:20,25 1 00:27:20 Polonia
993austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin6 11:57:20,80 1 00:27:21 Club Austria
994england MC0204  
Beckham
Team Turtoi & Vasile2 11:57:21,10 1 00:27:21 RPRA (Pigeon Association)
995netherlands MC0531  
Mollie
Team Hageman & Liplijn10 11:57:21,20 1 00:27:21 Holland Pigeons Club
996netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink5 11:57:21,40 1 00:27:21 Holland Pigeons Club
997gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria2 11:57:21,45 1 00:27:21 Club Los Socios
998hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 11:57:21,75 1 00:27:22 Hungary Pigeons Club
999belgium MC1919  
Blauwe Haas
Team Loft Marina2 11:57:21,85 1 00:27:22 Belgium Club
1000austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer5 11:57:21,95 1 00:27:22 VRV - Oberoesterreich
1001wales MC2029  
Fight To The Finish
Paul Bamford8 11:57:22,00 1 00:27:22 Wales Club
1002czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik3 11:57:22,40 1 00:27:22 Czech Republic Club
1003bosnia herzegovina MC2250  
Zdenko
Team Ivankovic & Jovovic3 11:57:22,45 1 00:27:22 Bosnia & Herzegovina Club
1004rumania MC1793  
Conztanza
Team Familia Bacalu15 11:57:22,45 1 00:27:22 Romania
1005wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor2 11:57:22,55 1 00:27:23 Wales Club
1006netherlands MC1394  
New Eurostar
Team One Loft9 11:57:22,56 1 00:27:23 Holland Pigeons Club
1007netherlands MC0390  
Kelly
Team H. V. Venrooij5 11:57:23,00 1 00:27:23 Holland Pigeons Club
1008netherlands MC0986  
Beky
J.T.E. Morsink4 11:57:23,45 1 00:27:23 Holland Pigeons Club
1009czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal7 11:57:23,70 1 00:27:24 Czech Republic Club
1010denmark MC2479  
Snelle Super Girl
Team Soren og Tage3 11:57:23,75 1 00:27:24 Denmark Club
1011germany MC2279  
Lars
Team Schnellin3 11:57:23,90 1 00:27:24 Sachsen Club
1012england MC1637  
Pauls Passion
Team Paul Smith Syndicate12 11:57:24,00 1 00:27:24 RPRA (Pigeon Association)
1013england MC1594  
Dave
Team Wilton & Son3 11:57:24,30 1 00:27:24 RPRA (Pigeon Association)
1014hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs6 11:57:24,40 1 00:27:24 Hungary Pigeons Club
1015gran canaria MC1339  
Yahvelius
Team Yahvé, Oliver & Fredy8 11:57:24,65 1 00:27:25 Club Los Socios
1016ireland MC0089  
Highway Celtic Trojan
Team Highway Lofts6 11:57:24,70 1 00:27:25 Irish Homing Union
1017denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen2 11:57:24,71 1 00:27:25 Denmark Club
1018hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:57:25,05 1 00:27:25 Hungary Pigeons Club
1019austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer6 11:57:25,25 1 00:27:25 VRV - Oberoesterreich
1020tenerife MC0394  
Teror
Team Herrera y Jaime5 11:57:25,40 1 00:27:25 Adexe
1021india MC0919  
Virat Koli
Dream Team India Viki & Jos Thone3 11:57:25,55 1 00:27:26 Royal Pigeon Society India
1022czech republic MC0732  
Wendy 1
Team Rottovi Wendy & Frantisek5 11:57:25,70 1 00:27:26 Czech Republic Club
1023hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea14 11:57:26,70 1 00:27:27 Hungary Pigeons Club
1024polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac8 11:57:26,71 1 00:27:27 Polonia
1025netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek2 11:57:26,75 1 00:27:27 Holland Pigeons Club
1026hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:57:26,85 1 00:27:27 Hungary Pigeons Club
1027hungary MC0645  
Diana
Mihaly Barsony4 11:57:27,20 1 00:27:27 Hungary Pigeons Club
1028england MC1600  
Pauls Victory
Team Paul Smith Syndicate13 11:57:27,30 1 00:27:27 RPRA (Pigeon Association)
1029belgium MC1650  
PEC 276
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC10 11:57:27,31 1 00:27:27 Fondclub Herent
1030turkey MC1842  
Ibrahim 241
Team Emin-Recep Bayramoglu8 11:57:27,35 1 00:27:27 Turkey Flying Club
1031belgium MC1941  
Rilla
Team Loft Marina3 11:57:27,45 1 00:27:27 Belgium Club
1032rumania MC1670  
Bak 871
Marius Iulian Sepciuc4 11:57:28,05 1 00:27:28 Romania
1033netherlands MC0485  
Gandhy
Team Gebr. Vieberink4 11:57:28,10 1 00:27:28 Holland Pigeons Club
1034polska MC1529  
Ship Of Gold
Dariusz Skawinski14 11:57:28,11 1 00:27:28 Polonia
1035rumania MC1786  
Jenssen
Team Familia Bacalu16 11:57:28,25 1 00:27:28 Romania
1036tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria5 11:57:28,35 1 00:27:28 Adexe
1037netherlands MC1106  
Phoenix
Team One Loft10 11:57:28,55 1 00:27:29 Holland Pigeons Club
1038netherlands MC2362  
Buster
Team Soepboer7 11:57:28,85 1 00:27:29 Holland Pigeons Club
1039germany MC1992  
Bagina
Fedoseev Vitalij3 11:57:28,90 1 00:27:29 Harsewinkel Club
1040polska MC1964  
Blue Hawk Hen
Dariusz Skawinski15 11:57:29,00 1 00:27:29 Polonia
1041bahrain MC2590  
Al Kooheji 2
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:57:29,05 1 00:27:29 Bahrain Pigeon Union
1042polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac9 11:57:29,45 1 00:27:29 Polonia
1043germany MC0534  
Letsgo For Fun
Paul-Heinz Wesjohann8 11:57:29,70 1 00:27:30 Oberfranken Club
1044netherlands MC0212  
Sheva
Team Andringa2 11:57:29,71 1 00:27:30 Holland Pigeons Club
1045slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi4 11:57:29,90 1 00:27:30 Slovakia Club
1046netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap3 11:57:30,40 1 00:27:30 Holland Pigeons Club
1047slovakia MC0688  
Lili
Miroslav Blasko2 11:57:30,60 1 00:27:31 Slovakia Club
1048europe MC1885  
Swift Three
Team Racing2 11:57:31,65 1 00:27:32 Club E.U.
1049polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski7 11:57:32,15 1 00:27:32 Polonia
1050norway MC1337  
Xenia
Iuliu Balint2 11:57:32,30 1 00:27:32 Norge Racing Pigeon Club
1051italia MC2484  
Rhett
Team Craciun Fanel2 11:57:33,10 1 00:27:33 Italia
1052rumania MC1348  
Bolt
Team Bogdan & Tudor5 11:57:33,35 1 00:27:33 Romania
1053slovakia MC1018  
Greg 311
Team Greg23 11:57:33,40 1 00:27:33 Slovakia Club
1054polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski8 11:57:33,60 1 00:27:34 Polonia
1055england MC0287  
Cool Carrot V
Team Cool Carrot3 11:57:33,70 1 00:27:34 RPRA (Pigeon Association)
1056slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi5 11:57:33,71 1 00:27:34 Slovakia Club
1057england MC1390  
Blue Thunder
Team Foster & Rump2 11:57:34,05 1 00:27:34 RPRA (Pigeon Association)
1058belgium MC1412  
Boerke
Roger Mertens9 11:57:34,10 1 00:27:34 Fond Wallonie
1059wales MC1424  
Rudolf
Paul Bamford9 11:57:34,25 1 00:27:34 Wales Club
1060denmark MC2071  
Mirka
Team Ulrik & Claus4 11:57:34,26 1 00:27:34 Denmark Club
1061polska MC1490  
Shira
Dariusz Skawinski16 11:57:34,65 1 00:27:35 Polonia
1062belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels6 11:57:35,10 1 00:27:35 Belgium Club
1063gran canaria MC0739  
Wise
Team Yahvé, Oliver & Fredy9 11:57:35,11 1 00:27:35 Club Los Socios
1064polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski17 11:57:36,05 1 00:27:36 Polonia
1065rumania MC1801  
Its Your Love
Team Nini & Pitea2 11:57:36,06 1 00:27:36 Romania
1066kuwait MC2558  
Eakht Mathloom
Youser H. Aldahoum1 11:57:36,35 1 00:27:36 Kuwait Club
1067germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann9 11:57:36,60 1 00:27:37 Oberfranken Club
1068slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:57:36,70 1 00:27:37 Slovakia Club
1069turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo4 11:57:36,71 1 00:27:37 Turkey Flying Club
1070sevilla MC1436  
Leni
Francisco Gutiérrez5 11:57:37,10 1 00:27:37 ITALICENSE
1071rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc5 11:57:37,35 1 00:27:37 Romania
1072netherlands MC0945  
Pearl
Team One Loft11 11:57:37,65 1 00:27:38 Holland Pigeons Club
1073netherlands MC0421  
Robbie
Team Hageman & Liplijn11 11:57:38,05 1 00:27:38 Holland Pigeons Club
1074rumania MC1265  
Valverse
Florin Scutaru8 11:57:38,15 1 00:27:38 Romania
1075slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg24 11:57:38,40 1 00:27:38 Slovakia Club
1076netherlands MC0933  
Toni
Team Hooymans4 11:57:38,60 1 00:27:39 Holland Pigeons Club
1077rumania MC1449  
Vio 3
Viorel Gah4 11:57:38,65 1 00:27:39 Romania
1078rumania MC1841  
Lewis Blue Girl
Hanus Vasile6 11:57:39,05 1 00:27:39 Romania
1079polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski1 11:57:39,15 1 00:27:39 Polonia
1080turkey MC1723  
Recep 243
Team Emin-Recep Bayramoglu9 11:57:39,30 1 00:27:39 Turkey Flying Club
1081belgium MC1892  
Raoul
Team Penne-Pudic1 11:57:39,55 1 00:27:40 Denderbond Ninove
1082zaragoza MC1089  
Vicky
Jaime Ameller Pons1 11:57:39,75 1 00:27:40 Mensajeras BILBILIS
1083hungary MC0761  
Lujza
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea15 11:57:39,85 1 00:27:40 Hungary Pigeons Club
1084germany MC0454  
Focus
Paul-Heinz Wesjohann10 11:57:39,95 1 00:27:40 Oberfranken Club
1085germany MC2310  
Wind
Team Klaas & Sohn8 11:57:40,05 1 00:27:40 Rietberg Club
1086netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn12 11:57:40,20 1 00:27:40 Holland Pigeons Club
1087belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens4 11:57:40,35 1 00:27:40 Denderbond Ninove
1088england MC0286  
Cool Carrot IV
Team Cool Carrot4 11:57:40,36 1 00:27:40 RPRA (Pigeon Association)
1089rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah5 11:57:40,60 1 00:27:41 Romania
1090england MC1026  
Dada
Team Gallagher1 11:57:40,80 1 00:27:41 RPRA (Pigeon Association)
1091hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:57:41,55 1 00:27:42 Hungary Pigeons Club
1092england MC0115  
King Waggy
Team Trainspotters3 11:57:42,10 1 00:27:42 RPRA (Pigeon Association)
1093denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen8 11:57:42,25 1 00:27:42 Denmark Club
1094ireland MC0199  
Robert Emmett
Team Yellowbelly1 11:57:42,45 1 00:27:42 Irish Homing Union
1095europe MC0526  
Glomer
Team Racing3 11:57:42,50 1 00:27:42 Club E.U.
1096eeuu MC1231  
Roncalli
Team Ado Family Loft1 11:57:42,90 1 00:27:43 USA
1097south africa MC0075  
Power Lady
Team Petrus van Eeden4 11:57:43,45 1 00:27:43 South Africa Club
1098turkey MC1953  
Bejne
Mahmut Tas4 11:57:43,45 1 00:27:43 Turkey Flying Club
1099hungary MC0804  
Aarden Man
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:57:43,46 1 00:27:43 Hungary Pigeons Club
1100netherlands MC1013  
Rainy Color
Team Hooymans5 11:57:43,47 1 00:27:43 Holland Pigeons Club
1101germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn9 11:57:44,00 1 00:27:44 Rietberg Club
1102switzerland MC1201  
Snowstorm 5
Team Schnee White Lofts2 11:57:44,40 1 00:27:44 Suiza
1103slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi6 11:57:44,80 1 00:27:45 Slovakia Club
1104slovakia MC0800  
Greg 858
Team Greg25 11:57:45,30 1 00:27:45 Slovakia Club
1105bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic4 11:57:45,31 1 00:27:45 Bosnia & Herzegovina Club
1106germany MC2505  
Rolf
Team Klaas & Sohn10 11:57:45,35 1 00:27:45 Rietberg Club
1107germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers9 11:57:45,80 1 00:27:46 Münsterland
1108hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea16 11:57:46,50 1 00:27:46 Hungary Pigeons Club
1109austria MC1317  
Dany
Benjamin Neag12 11:57:46,70 1 00:27:47 Club Austria
1110england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts4 11:57:47,20 1 00:27:47 RPRA (Pigeon Association)
1111gran canaria MC0713  
Prince Star
Team Yahvé, Oliver & Fredy10 11:57:47,50 1 00:27:48 Club Los Socios
1112netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda7 11:57:47,60 1 00:27:48 Holland Pigeons Club
1113netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft12 11:57:47,75 1 00:27:48 Holland Pigeons Club
1114netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap4 11:57:47,85 1 00:27:48 Holland Pigeons Club
1115colombia MC0091  
Juana
Team Hnos. Arredondo & Herrera3 11:57:48,25 1 00:27:48 Colombia Club
1116italia MC2417  
Prince
Renato Cantu12 11:57:48,40 1 00:27:48 Italia
1117slovakia MC0599  
Greg 366
Team Greg26 11:57:48,60 1 00:27:49 Slovakia Club
1118austria MC1755  
Tabita
Benjamin Neag13 11:57:49,45 1 00:27:49 Club Austria
1119zaragoza MC0701  
Blaze Of Thunder
Jaime Ameller Pons2 11:57:50,30 1 00:27:50 Mensajeras BILBILIS
1120england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys4 11:57:51,40 1 00:27:51 RPRA (Pigeon Association)
1121switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race12 11:57:51,60 1 00:27:52 Suiza
1122austria MC1986  
Alex
Erwin Brandner2 11:57:51,61 1 00:27:52 VRV - Oberoesterreich
1123wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford10 11:57:51,65 1 00:27:52 Wales Club
1124slovakia MC0762  
Gerlach
Team Svoren Juraj & Lucia1 11:57:52,00 1 00:27:52 Slovakia Club
1125belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels7 11:57:52,25 1 00:27:52 Belgium Club
1126turkey MC1778  
Cihan
Team Yavuz-Günes2 11:57:52,45 1 00:27:52 Turkey Flying Club
1127germany MC0973  
Tano
Team Volmer & Levers3 11:57:52,50 1 00:27:52 Münsterland
1128belgium MC2206  
Gasly
Team Creemers & Zoon6 11:57:52,75 1 00:27:53 Club Olijftak Maaseik
1129belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt2 11:57:52,76 1 00:27:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
1130tenerife MC1363  
Duque
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 11:57:52,90 1 00:27:53 GRAN FONDO
1131germany MC2495  
Farrell
Team Klaas & Sohn11 11:57:53,15 1 00:27:53 Rietberg Club
1132slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg27 11:57:53,60 1 00:27:54 Slovakia Club
1133austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler4 11:57:53,61 1 00:27:54 Club Austria
1134belgium MC0311  
Cheroky
A. en C. Roels8 11:57:53,62 1 00:27:54 Belgium Club
1135polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski18 11:57:54,65 1 00:27:55 Polonia
1136fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz2 11:57:54,75 1 00:27:55 Gran Tarajal
1137wales MC1559  
Crispy Kid
Team Welsh Hopefuls8 11:57:54,85 1 00:27:55 Wales Club
1138england MC0207  
Well Done
Team Turtoi & Vasile3 11:57:54,90 1 00:27:55 RPRA (Pigeon Association)
1139belgium MC1826  
PEC 275
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC11 11:57:54,95 1 00:27:55 Fondclub Herent
1140asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba2 11:57:55,10 1 00:27:55 R.C. Oviedo
1141huelva MC2306  
Comandante
Sergio Gómez Rodríguez6 11:57:55,20 1 00:27:55 Huelva
1142netherlands MC0172  
JJJ 014
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:57:55,80 1 00:27:56 Holland Pigeons Club
1143rumania MC1362  
Gyony
Nelu Burca3 11:57:56,10 1 00:27:56 Romania
1144italia MC2349  
Poldy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:57:56,15 1 00:27:56 Italia
1145belgium MC1430  
LPS 17-04
Team Leyen-Paloma-Segers Racing9 11:57:56,50 1 00:27:56 Club Olijftak Maaseik
1146slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi1 11:57:56,70 1 00:27:57 Slovenia Club
1147england MC0117  
Kit Fisto
Team Murray & Mills4 11:57:57,10 1 00:27:57 RPRA (Pigeon Association)
1148hungary MC0583  
Multicolored
Team IFJ Ferge Miklos Jr.6 11:57:57,10 1 00:27:57 Hungary Pigeons Club
1149netherlands MC2212  
Powerhouse
Team Poelman - Kap5 11:57:57,35 1 00:27:57 Holland Pigeons Club
1150polska MC1158  
Zoomatron
Grzegorz Szymanski7 11:57:57,40 1 00:27:57 Polonia
1151rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile7 11:57:57,70 1 00:27:58 Romania
1152ireland MC0275  
Padraig Pearse
Team Yellowbelly2 11:57:57,95 1 00:27:58 Irish Homing Union
1153polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski19 11:57:58,65 1 00:27:59 Polonia
1154netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:57:58,85 1 00:27:59 Holland Pigeons Club
1155cordoba MC0066  
Divino
Dámaso Melero7 11:57:59,00 1 00:27:59 Malagüeño
1156belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC12 11:57:59,25 1 00:27:59 Fondclub Herent
1157croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family2 11:58:00,00 1 00:28:00 Croatia Pigeon Club
1158wales MC1920  
Mata
Team Welsh Supreme Lofts3 11:58:00,40 1 00:28:00 Wales Club
1159gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon6 11:58:00,60 1 00:28:01 C.C. Iniciativa Isleña
1160netherlands MC0898  
Blauwneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:58:00,70 1 00:28:01 Holland Pigeons Club
1161europe MC2443  
Mark Louise
Team Racing4 11:58:00,80 1 00:28:01 Club E.U.
1162belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon7 11:58:01,60 1 00:28:02 Club Olijftak Maaseik
1163ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts7 11:58:01,90 1 00:28:02 Irish Homing Union
1164rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor6 11:58:02,35 1 00:28:02 Romania
1165rumania MC1309  
Paco
Alexa Iacob3 11:58:02,55 1 00:28:03 Romania
1166germany MC1517  
Bernie 2017
Team Volmer & Wilpers10 11:58:02,60 1 00:28:03 Münsterland
1167germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek4 11:58:02,75 1 00:28:03 Germany Club
1168austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag14 11:58:02,76 1 00:28:03 Club Austria
1169hungary MC1039  
Villam
Jozsef Kovacs7 11:58:02,90 1 00:28:03 Hungary Pigeons Club
1170turkey MC1741  
Omer Dogan
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:58:03,05 1 00:28:03 Turkey Flying Club
1171netherlands MC0470  
Crystal Crickett
Team Gebr. Vieberink5 11:58:03,40 1 00:28:03 Holland Pigeons Club
1172italia MC2305  
Stan
Team TNST5 11:58:03,45 1 00:28:03 Italia
1173belgium MC2032  
Ricciardo
Team Creemers & Zoon8 11:58:03,55 1 00:28:04 Club Olijftak Maaseik
1174wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls9 11:58:04,35 1 00:28:04 Wales Club
1175scotland MC1611  
Little Angel 2
William Donachie5 11:58:04,45 1 00:28:04 Scottish Homing Union
1176alicante MC1879  
Pierre
Team Pets at Home SL2 11:58:04,60 1 00:28:05 Alicante
1177south africa MC0069  
Puty
Team Samuels Loft5 11:58:04,75 1 00:28:05 South Africa Club
1178belgium MC0412  
Easy
Team Hok Severs1 11:58:04,76 1 00:28:05 Belgium Club
1179eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:58:05,40 1 00:28:05 USA
1180polska MC1884  
Clovis Ii
Andrzej Jankowski9 11:58:05,50 1 00:28:06 Polonia
1181tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho2 11:58:05,51 1 00:28:06 Adexe
1182austria MC1311  
Udo
Team Fam. Rosu1 11:58:05,75 1 00:28:06 VRV - Oberoesterreich
1183slovakia MC0862  
Alfa
Team Viglas JJM2 11:58:05,90 1 00:28:06 Slovakia Club
1184colombia MC0168  
Charmed
Team Hnos. Arredondo & Herrera4 11:58:05,91 1 00:28:06 Colombia Club
1185norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing3 11:58:06,15 1 00:28:06 Norge Racing Pigeon Club
1186germany MC2369  
Relko
Team Klaas & Sohn12 11:58:06,70 1 00:28:07 Rietberg Club
1187czech republic MC1065  
Stana III
Team Konopik & Motre3 11:58:07,00 1 00:28:07 Czech Republic Club
1188turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram3 11:58:07,05 1 00:28:07 Turkey Flying Club
1189eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 11:58:07,35 1 00:28:07 USA
1190gran canaria MC1324  
Blanquezza
Team Yahvé, Oliver & Fredy11 11:58:07,40 1 00:28:07 Club Los Socios
1191slovakia MC0834  
Geroj
Team Svoren Juraj & Lucia2 11:58:07,41 1 00:28:07 Slovakia Club
1192alicante MC1496  
Cedarwood
Team Pets at Home SL3 11:58:08,50 1 00:28:08 Alicante
1193germany MC0929  
Fangio
Team Volmer & Wilpers11 11:58:08,55 1 00:28:09 Münsterland
1194norway MC2103  
New No 1
Team Helgesen Racing4 11:58:09,35 1 00:28:09 Norge Racing Pigeon Club
1195belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns2 11:58:10,15 1 00:28:10 Fondclub Loft 24
1196netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil6 11:58:10,30 1 00:28:10 Holland Pigeons Club
1197slovakia MC0785  
Greg 823
Team Greg28 11:58:10,40 1 00:28:10 Slovakia Club
1198slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi2 11:58:10,45 1 00:28:10 Slovenia Club
1199germany MC0452  
Manchas
Team Volmer & Wilpers12 11:58:10,95 1 00:28:11 Münsterland
1200netherlands MC0020  
Matador
Team Van der Heide - Napoleon4 11:58:11,45 1 00:28:11 Holland Pigeons Club
1201belgium MC1099  
Pine Shine
Team Camps & Geraerts Erwin4 11:58:11,90 1 00:28:12 Belgium Club
1202austria MC1271  
Liesi
Team Fuchs1 11:58:12,00 1 00:28:12 VRV - Oberoesterreich
1203germany MC0995  
Pascha
Walter Agler3 11:58:12,45 1 00:28:12 Oberbayern Club
1204belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing10 11:58:12,70 1 00:28:13 Club Olijftak Maaseik
1205polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski8 11:58:12,95 1 00:28:13 Polonia
1206eeuu MC0617  
Well Noted
Team Chilangos Loft1 11:58:13,05 1 00:28:13 USA
1207hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.7 11:58:13,35 1 00:28:13 Hungary Pigeons Club
1208eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:58:13,50 1 00:28:14 USA
1209wales MC0236  
Boomerang 65
Team Tom & Gaynor3 11:58:13,95 1 00:28:14 Wales Club
1210belgium MC2030  
LPS 17-03
Team Leyen-Paloma-Segers Racing11 11:58:14,20 1 00:28:14 Club Olijftak Maaseik
1211europe MC0780  
Frido
Team Racing5 11:58:14,80 1 00:28:15 Club E.U.
1212england MC1655  
Pauls Delight
Team Paul Smith Syndicate14 11:58:15,40 1 00:28:15 RPRA (Pigeon Association)
1213turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar5 11:58:15,55 1 00:28:16 Turkey Flying Club
1214eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:58:15,80 1 00:28:16 USA
1215denmark MC2096  
Barberen
Team Henriksen2 11:58:15,80 1 00:28:16 Denmark Club
1216germany MC2021  
Apolon 2
Fedoseev Vitalij4 11:58:16,10 1 00:28:16 Harsewinkel Club
1217netherlands MC2512  
Avanti
Team Mantel6 11:58:16,20 1 00:28:16 Holland Pigeons Club
1218belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree4 11:58:16,25 1 00:28:16 Belgium Club
1219belgium MC1653  
Witkop
Team de Wilde & van Driessche3 11:58:17,40 1 00:28:17 Belgium Club
1220gran canaria MC2231  
Super Million
Team Carlos y Germán2 11:58:17,55 1 00:28:18 C.C. ANSITE
1221kuwait MC2565  
Chevy
Naje Ead2 11:58:17,80 1 00:28:18 Kuwait Club
1222baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs3 11:58:17,90 1 00:28:18 C.C.Ciutadella
1223netherlands MC0293  
Frysian Cyclone
Sjaak Buwalda8 11:58:18,05 1 00:28:18 Holland Pigeons Club
1224switzerland MC0451  
Dylan
Team Alp Race13 11:58:18,15 1 00:28:18 Suiza
1225austria MC1861  
Splint
Erwin Brandner3 11:58:18,25 1 00:28:18 VRV - Oberoesterreich
1226germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne2 11:58:18,65 1 00:28:19 Wetter
1227india MC0921  
Indian Boli
Dream Team India Viki4 11:58:18,80 1 00:28:19 Royal Pigeon Society India
1228england MC0221  
Umtondo
Team Nenlorrie2 11:58:18,90 1 00:28:19 RPRA (Pigeon Association)
1229eeuu MC1232  
Niels
Team Patrick Sikorski Chicago2 11:58:19,00 1 00:28:19 USA
1230sevilla MC1088  
Sibill
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George5 11:58:19,55 1 00:28:20 ITALICENSE
1231czech republic MC1220  
Gagi-Jo
Team Vyslouzil Zdenek a Lucas1 11:58:20,00 1 00:28:20 Czech Republic Club
1232belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns3 11:58:20,50 1 00:28:20 Fondclub Loft 24
1233england MC2130  
Assail
Joseph Dunning2 11:58:20,70 1 00:28:21 RPRA (Pigeon Association)
1234eeuu MC0630  
Monika II
Alberto Sánchez1 11:58:20,90 1 00:28:21 USA
1235slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:58:21,10 1 00:28:21 Slovakia Club
1236england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow3 11:58:21,35 1 00:28:21 RPRA (Pigeon Association)
1237italia MC2321  
Secretariat
Team Gutas, Velocci & Albusoiu2 11:58:21,55 1 00:28:22 Italia
1238england MC1571  
Come Soon
Danut Lucescu5 11:58:21,85 1 00:28:22 RPRA (Pigeon Association)
1239scotland MC1696  
Anette
Bobby Dalziel2 11:58:21,86 1 00:28:22 Scottish Homing Union
1240belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co2 11:58:22,50 1 00:28:22 Belgium Club
1241england MC1526  
Juile
Team I dont know2 11:58:22,75 1 00:28:23 RPRA (Pigeon Association)
1242slovakia MC0818  
Mag
Team BRZY1 11:58:23,05 1 00:28:23 Slovakia Club
1243south africa MC0068  
Wis Pride
Team Samuels Loft6 11:58:23,15 1 00:28:23 South Africa Club
1244slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska2 11:58:23,16 1 00:28:23 Slovakia Club
1245netherlands MC0922  
Halsaya
Team Soepboer8 11:58:23,80 1 00:28:24 Holland Pigeons Club
1246wales MC0027  
Dipper
Team Men of Gwent7 11:58:24,45 1 00:28:24 Wales Club
1247germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers13 11:58:24,80 1 00:28:25 Münsterland
1248sevilla MC1935  
Sea Kay
Francisco Gutiérrez6 11:58:25,05 1 00:28:25 ITALICENSE
1249england MC0183  
Deneside Champ
Team Deneside Lofts5 11:58:25,35 1 00:28:25 RPRA (Pigeon Association)
1250polska MC1157  
Iron
Lukasz Sprycha7 11:58:25,45 1 00:28:25 Polonia
1251belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters2 11:58:26,75 1 00:28:27 Fondclub Lanaken
1252austria MC1991  
B & B 8
Team Bliege & Benjamin7 11:58:26,85 1 00:28:27 Club Austria
1253belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing12 11:58:27,05 1 00:28:27 Club Olijftak Maaseik
1254hungary MC1056  
Little Autumn 1.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 11:58:28,30 1 00:28:28 Hungary Pigeons Club
1255polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD3 11:58:28,35 1 00:28:28 Polonia
1256england MC1658  
Favorit
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:58:28,50 1 00:28:28 RPRA (Pigeon Association)
1257netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft13 11:58:28,90 1 00:28:29 Holland Pigeons Club
1258germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn13 11:58:29,00 1 00:28:29 Rietberg Club
1259wales MC1243  
Boomerang 48
Team Tom & Gaynor4 11:58:29,20 1 00:28:29 Wales Club
1260germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta4 11:58:29,50 1 00:28:30 Germany Club
1261turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan6 11:58:30,15 1 00:28:30 Turkey Flying Club
1262tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho3 11:58:30,35 1 00:28:30 Adexe
1263wales MC1907  
Rasbull 83
Team Rasbull-Lofts.co.uk3 11:58:30,60 1 00:28:31 Wales Club
1264germany MC1117  
Capitan
Team Volmer & Wilpers14 11:58:30,65 1 00:28:31 Münsterland
1265england MC0256  
Deneside Sport
Team Deneside Lofts6 11:58:30,66 1 00:28:31 RPRA (Pigeon Association)
1266england MC1582  
Ronaldo
Team Wilton & Son4 11:58:31,25 1 00:28:31 RPRA (Pigeon Association)
1267ireland MC0282  
Larch Tree Rosie
Team Highway Lofts8 11:58:31,45 1 00:28:31 Irish Homing Union
1268england MC0141  
My Alibi
Abrahams Selwyn2 11:58:31,55 1 00:28:32 RPRA (Pigeon Association)
1269slovakia MC0737  
Greg 466
Team Greg29 11:58:31,75 1 00:28:32 Slovakia Club
1270polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas3 11:58:32,20 1 00:28:32 Polonia
1271tenerife MC0880  
Sokar
Antonio Mesa Díaz2 11:58:32,55 1 00:28:33 C.C.Portuense
1272eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:58:32,85 1 00:28:33 USA
1273netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil7 11:58:33,10 1 00:28:33 Holland Pigeons Club
1274germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz3 11:58:33,11 1 00:28:33 Germany Club
1275rumania MC2171  
Golden Touch
Emil Buta3 11:58:33,15 1 00:28:33 Romania
1276rumania MC1278  
HRPL 10
Team Honest OLR & Petrita4 11:58:33,50 1 00:28:34 Romania
1277polska MC0428  
Guero
Bogdan Mlynarczyk4 11:58:33,55 1 00:28:34 Polonia
1278hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs3 11:58:34,45 1 00:28:34 Hungary Pigeons Club
1279belgium MC2308  
Red Lynn
Team Moors en Dochters3 11:58:34,95 1 00:28:35 Fondclub Lanaken
1280england MC1000  
Nuhazet
Team Downclose Lofts2 11:58:35,10 1 00:28:35 RPRA (Pigeon Association)
1281germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn14 11:58:35,30 1 00:28:35 Rietberg Club
1282netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan15 11:58:35,35 1 00:28:35 Holland Pigeons Club
1283switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts3 11:58:35,50 1 00:28:36 Suiza
1284netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink6 11:58:36,05 1 00:28:36 Holland Pigeons Club
1285slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg30 11:58:36,45 1 00:28:36 Slovakia Club
1286england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate15 11:58:36,70 1 00:28:37 RPRA (Pigeon Association)
1287belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing13 11:58:37,40 1 00:28:37 Club Olijftak Maaseik
1288england MC1784  
Illusion
Team Lanoak Lofts4 11:58:37,55 1 00:28:38 RPRA (Pigeon Association)
1289belgium MC2293  
Mickey Mouse
Roger Mertens10 11:58:37,75 1 00:28:38 Fond Wallonie
1290rumania MC1263  
Spud
Team Pigeons360.com4 11:58:37,80 1 00:28:38 Romania
1291asturias MC0631  
Trufa 2
Team Dionisio & Pandiella5 11:58:38,10 1 00:28:38 R.C. Oviedo
1292rumania MC1285  
Dana
Florin Scutaru9 11:58:38,10 1 00:28:38 Romania
1293polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski9 11:58:38,65 1 00:28:39 Polonia
1294austria MC1848  
Inna
Benjamin Neag15 11:58:39,05 1 00:28:39 Club Austria
1295sevilla MC0055  
Bel
Francisco Gutiérrez7 11:58:39,25 1 00:28:39 ITALICENSE
1296netherlands MC0379  
Lamme
Team H. V. Venrooij6 11:58:39,45 1 00:28:39 Holland Pigeons Club
1297slovakia MC1048  
Donald
Team Silny J & L2 11:58:39,75 1 00:28:40 Slovakia Club
1298slovakia MC0812  
Greg 338
Team Greg31 11:58:39,76 1 00:28:40 Slovakia Club
1299croatia MC1032  
Zvonimir
Team Pudic Family3 11:58:40,10 1 00:28:40 Croatia Pigeon Club
1300polska MC0502  
Tao
Aleksander Golofit2 11:58:40,90 1 00:28:41 Polonia
1301switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race14 11:58:41,05 1 00:28:41 Suiza
1302netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon5 11:58:41,10 1 00:28:41 Holland Pigeons Club
1303belgium MC0894  
Simona
Team Breese Pigeons Friends2 11:58:42,10 1 00:28:42 Club Olijftak Maaseik
1304gran canaria MC1051  
Dani
Team Yahvé, Oliver & Fredy12 11:58:42,20 1 00:28:42 Club Los Socios
1305alicante MC1463  
Trisha
Team Pets at Home SL4 11:58:42,50 1 00:28:42 Alicante
1306slovakia MC1080  
Gordon
Team Viglas JJM3 11:58:42,55 1 00:28:43 Slovakia Club
1307wales MC1612  
Humberston Lad
Team WNFC Winners 20173 11:58:42,55 1 00:28:43 Wales Club
1308hungary MC0824  
Jucike
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea17 11:58:42,80 1 00:28:43 Hungary Pigeons Club
1309belgium MC1443  
LPS 17-02
Team Leyen-Paloma-Segers Racing14 11:58:42,90 1 00:28:43 Club Olijftak Maaseik
1310denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard2 11:58:43,35 1 00:28:43 Denmark Club
1311scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie6 11:58:43,65 1 00:28:44 Scottish Homing Union
1312tenerife MC0305  
Artenara
Team Herrera y Jaime6 11:58:44,00 1 00:28:44 Adexe
1313belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers4 11:58:45,05 1 00:28:45 Belgium Club
1314polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit3 11:58:45,30 1 00:28:45 Polonia
1315gran canaria MC1221  
Tonio
Team Yahvé, Oliver & Fredy13 11:58:46,55 1 00:28:47 Club Los Socios
1316turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:58:46,56 1 00:28:47 Turkey Flying Club
1317bahrain MC2576  
Al Kooheji 4
Husain Ali Ahmed Al Kooheji3 11:58:46,57 1 00:28:47 Bahrain Pigeon Union
1318netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda9 11:58:47,05 1 00:28:47 Holland Pigeons Club
1319polska MC2496  
Bony
Sylwester Ostapiuk2 11:58:47,10 1 00:28:47 Polonia
1320turkey MC1717  
Polat
Ihsan Sariyer4 11:58:47,10 1 00:28:47 Turkey Flying Club
1321england MC0004  
Deneside Swift
Team Deneside Lofts7 11:58:47,26 1 00:28:47 RPRA (Pigeon Association)
1322austria MC1280  
Lukas
Benjamin Neag16 11:58:47,50 1 00:28:48 Club Austria
1323england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite4 11:58:47,75 1 00:28:48 RPRA (Pigeon Association)
1324wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk4 11:58:48,05 1 00:28:48 Wales Club
1325polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:58:48,40 1 00:28:48 Polonia
1326netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft14 11:58:48,50 1 00:28:48 Holland Pigeons Club
1327belgium MC0388  
Lauranne
Team Red Devils Racing6 11:58:48,55 1 00:28:49 Club Olijftak Maaseik
1328germany MC1160  
Mia
Walter Agler4 11:58:48,75 1 00:28:49 Oberbayern Club
1329czech republic MC0562  
Raket
Roman Zlicar3 11:58:49,25 1 00:28:49 Czech Republic Club
1330england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie3 11:58:49,40 1 00:28:49 RPRA (Pigeon Association)
1331italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu13 11:58:50,25 1 00:28:50 Italia
1332tenerife MC2445  
La Blanca Adoptada
Team Herrera y Jaime7 11:58:50,26 1 00:28:50 Adexe
1333netherlands MC0910  
Davidson
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 11:58:50,40 1 00:28:50 Holland Pigeons Club
1334england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet3 11:58:50,65 1 00:28:51 RPRA (Pigeon Association)
1335germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn15 11:58:50,70 1 00:28:51 Rietberg Club
1336austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag17 11:58:50,75 1 00:28:51 Club Austria
1337belgium MC1444  
Light Geschelpt 297
Filip de Smedt3 11:58:51,05 1 00:28:51 De Snelvliegers Zandbergen Club
1338netherlands MC0448  
Braco
Team Gebr. Vieberink6 11:58:51,30 1 00:28:51 Holland Pigeons Club
1339italia MC2079  
Puffy
Ervin Prifti2 11:58:51,45 1 00:28:51 Italia
1340germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler2 11:58:51,60 1 00:28:52 Germany Club
1341italia MC2161  
Amelia
Renato Cantu14 11:58:51,90 1 00:28:52 Italia
1342germany MC0932  
Caipiriña
Team SG Gebr. Reinhard4 11:58:51,95 1 00:28:52 Lahntal Club
1343austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag18 11:58:52,00 1 00:28:52 Club Austria
1344belgium MC1119  
Rogerke
Roger Mertens11 11:58:52,40 1 00:28:52 Fond Wallonie
1345hungary MC1334  
Bacsi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea18 11:58:52,55 1 00:28:53 Hungary Pigeons Club
1346belgium MC1096  
Little Lady 2
Team Breese Pigeons Friends3 11:58:52,95 1 00:28:53 Club Olijftak Maaseik
1347wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts3 11:58:53,25 1 00:28:53 Wales Club
1348hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea19 11:58:53,50 1 00:28:54 Hungary Pigeons Club
1349germany MC0332  
Pallas
Team Zumdiek5 11:58:53,75 1 00:28:54 Germany Club
1350netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft15 11:58:53,80 1 00:28:54 Holland Pigeons Club
1351slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg32 11:58:53,90 1 00:28:54 Slovakia Club
1352rumania MC1312  
Sandman Jr
Team Pigeons360.com5 11:58:53,95 1 00:28:54 Romania
1353austria MC1768  
Marky
Benjamin Neag19 11:58:54,20 1 00:28:54 Club Austria
1354wales MC0774  
Gaynors Delight
Team Facebook UK Synd1 11:58:54,45 1 00:28:54 Wales Club
1355slovakia MC1076  
Greg 309
Team Greg33 11:58:54,75 1 00:28:55 Slovakia Club
1356netherlands MC0326  
Cosmic Mystery
Team Twin Brothers Gelderland4 11:58:54,95 1 00:28:55 Holland Pigeons Club
1357hungary MC0638  
Juci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea20 11:58:55,10 1 00:28:55 Hungary Pigeons Club
1358belgium MC1407  
Valtteri
Team Creemers & Zoon9 11:58:55,80 1 00:28:56 Club Olijftak Maaseik
1359england MC0090  
Deneside Blue
Team Deneside Lofts8 11:58:56,20 1 00:28:56 RPRA (Pigeon Association)
1360turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas5 11:58:56,55 1 00:28:57 Turkey Flying Club
1361wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers5 11:58:56,80 1 00:28:57 Wales Club
1362bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi3 11:58:57,40 1 00:28:57 Bulgaria Club
1363india MC1104  
Indian Gold
Dream Team India Viki5 11:58:57,95 1 00:28:58 Royal Pigeon Society India
1364england MC1999  
Phils Flyer
Team Fev Flyers4 11:58:58,05 1 00:28:58 RPRA (Pigeon Association)
1365polska MC0993  
Rubie Rubie
Team Lepuch IKD4 11:58:58,30 1 00:28:58 Polonia
1366england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera3 11:58:58,45 1 00:28:58 RPRA (Pigeon Association)
1367slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I2 11:58:58,50 1 00:28:58 Slovakia Club
1368netherlands MC0481  
Frysian Dragon
Sjaak Buwalda10 11:58:58,80 1 00:28:59 Holland Pigeons Club
1369slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:58:58,90 1 00:28:59 Slovakia Club
1370rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan3 11:58:59,50 1 00:29:00 Romania
1371wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers6 11:59:00,00 1 00:29:00 Wales Club
1372scotland MC0119  
Simply the Best
William Donachie7 11:59:00,10 1 00:29:00 Scottish Homing Union
1373netherlands MC0523  
Blue Magic
Team Hageman & Liplijn13 11:59:01,10 1 00:29:01 Holland Pigeons Club
1374belgium MC1396  
Goldrush 2
Team Petra & Freddy3 11:59:01,25 1 00:29:01 Denderbond Ninove
1375belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon10 11:59:01,55 1 00:29:02 Club Olijftak Maaseik
1376belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree5 11:59:01,90 1 00:29:02 Belgium Club
1377slovakia MC0850  
Special Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea7 11:59:02,05 1 00:29:02 Slovakia Club
1378germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 11:59:02,10 1 00:29:02 Germany Club
1379slovakia MC0687  
Noemi 385
Team Evin Peter & Noemi7 11:59:02,85 1 00:29:03 Slovakia Club
1380netherlands MC0450  
Dilana
Marcel Visser2 11:59:03,05 1 00:29:03 Holland Pigeons Club
1381germany MC0329  
Safiro
Team Zumdiek6 11:59:03,25 1 00:29:03 Germany Club
1382england MC1550  
Abril
Team Lanoak Lofts5 11:59:03,70 1 00:29:04 RPRA (Pigeon Association)
1383belgium MC0322  
Ines
Team Thone, Vierendeels & Thione3 11:59:04,00 1 00:29:04 Fondclub Eeklo - Ramillies
1384denmark MC2459  
Jean Mylle
Team Preben & Bo3 11:59:04,20 1 00:29:04 Denmark Club
1385england MC1700  
Pride of Birmingham
Team W and S Sweet4 11:59:04,55 1 00:29:05 RPRA (Pigeon Association)
1386netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink7 11:59:04,85 1 00:29:05 Holland Pigeons Club
1387polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski20 11:59:05,60 1 00:29:06 Polonia
1388slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg34 11:59:05,65 1 00:29:06 Slovakia Club
1389polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny5 11:59:05,80 1 00:29:06 Polonia
1390europe MC1901  
Hot shot
Team Racing6 11:59:06,10 1 00:29:06 Club E.U.
1391belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC13 11:59:06,15 1 00:29:06 Fondclub Herent
1392hungary MC0601  
Little Autumn 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert6 11:59:06,20 1 00:29:06 Hungary Pigeons Club
1393germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn16 11:59:06,50 1 00:29:06 Rietberg Club
1394netherlands MC0510  
Sprinter
Team Gebr. Vieberink8 11:59:06,75 1 00:29:07 Holland Pigeons Club
1395hungary MC0691  
Lujzi
Jozsef Kovacs8 11:59:06,95 1 00:29:07 Hungary Pigeons Club
1396belgium MC2138  
The Promise
Team G.V.J. Belgium1 11:59:07,10 1 00:29:07 Belgium Club
1397austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag20 11:59:08,70 1 00:29:09 Club Austria
1398south africa MC0028  
Bionda
Team Petrus van Eeden5 11:59:09,05 1 00:29:09 South Africa Club
1399south africa MC0064  
Alfie
Team Petrus van Eeden6 11:59:09,10 1 00:29:09 South Africa Club
1400belgium MC1916  
Sunshine
Team Buyl & Howells4 11:59:09,55 1 00:29:10 Denderbond Ninove
1401polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:59:09,60 1 00:29:10 Polonia
1402germany MC2058  
Mavtastik
Matthias Sprang4 11:59:09,75 1 00:29:10 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1403belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells5 11:59:11,00 1 00:29:11 Denderbond Ninove
1404england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate16 11:59:11,30 1 00:29:11 RPRA (Pigeon Association)
1405slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi3 11:59:11,31 1 00:29:11 Slovenia Club
1406netherlands MC0323  
Ada
Team H. V. Venrooij7 11:59:11,90 1 00:29:12 Holland Pigeons Club
1407england MC1431  
Megs Marvel
Team Fev Flyers5 11:59:12,95 1 00:29:13 RPRA (Pigeon Association)
1408rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul2 11:59:13,10 1 00:29:13 Romania
1409belgium MC2110  
Dream Girl
Team Moors en Dochters4 11:59:13,45 1 00:29:13 Fondclub Lanaken
1410england MC0142  
Banny
Andrei Antoce5 11:59:13,80 1 00:29:14 RPRA (Pigeon Association)
1411europe MC1806  
Meryem-Erbil
Team Racing7 11:59:14,10 1 00:29:14 Club E.U.
1412belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck6 11:59:14,90 1 00:29:15 Fond Wallonie
1413croatia MC0841  
Burin
Miljenko Blazevic4 11:59:15,50 1 00:29:16 Croatia Pigeon Club
1414south africa MC0034  
Europe
Team Samuels Loft7 11:59:15,60 1 00:29:16 South Africa Club
1415germany MC1960  
Blood
Team Volmer & Levers4 11:59:15,80 1 00:29:16 Münsterland
1416slovakia MC0750  
Greg 814
Team Greg35 11:59:15,90 1 00:29:16 Slovakia Club
1417netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink3 11:59:16,35 1 00:29:16 Holland Pigeons Club
1418czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek5 11:59:16,50 1 00:29:16 Czech Republic Club
1419england MC0080  
Colita
Andrei Antoce6 11:59:17,20 1 00:29:17 RPRA (Pigeon Association)
1420austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag21 11:59:17,30 1 00:29:17 Club Austria
1421italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 11:59:17,75 1 00:29:18 Italia
1422netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:59:18,20 1 00:29:18 Holland Pigeons Club
1423polska MC0059  
Jessy
Ryszard Sas4 11:59:19,00 1 00:29:19 Polonia
1424england MC0247  
Tanguito
Team Turtoi & Vasile4 11:59:19,10 1 00:29:19 RPRA (Pigeon Association)
1425polska MC2414  
Legs
Team Osko & Chwarzynski3 11:59:20,90 1 00:29:21 Polonia
1426netherlands MC0121  
Frysian Grandeur
Sjaak Buwalda11 11:59:21,00 1 00:29:21 Holland Pigeons Club
1427wales MC1693  
Day Dream Dougie
Team Welsh Hopefuls10 11:59:21,65 1 00:29:22 Wales Club
1428belgium MC1933  
PEC 216
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC14 11:59:22,10 1 00:29:22 Fondclub Herent
1429czech republic MC0637  
Ola
Team Svoboda & Lekes4 11:59:22,20 1 00:29:22 Czech Republic Club
1430belgium MC1799  
LPS 17-13
Team Leyen-Paloma-Segers Racing15 11:59:22,55 1 00:29:23 Club Olijftak Maaseik
1431rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu2 11:59:22,56 1 00:29:23 Romania
1432england MC1691  
Pauls Inspiration
Team Paul Smith Syndicate17 11:59:23,00 1 00:29:23 RPRA (Pigeon Association)
1433belgium MC1384  
Annie 2
Team Diamond Ladies3 11:59:23,15 1 00:29:23 Club Olijftak Maaseik
1434germany MC0387  
Wico
Team Volmer & Wilpers15 11:59:23,35 1 00:29:23 Münsterland
1435polska MC2057  
Remo
Team Ganski & Lewandowski2 11:59:24,10 1 00:29:24 Polonia
1436south africa MC0039  
Flying Star
Team Samuels Loft8 11:59:24,65 1 00:29:25 South Africa Club
1437switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race15 11:59:25,05 1 00:29:25 Suiza
1438czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek6 11:59:25,25 1 00:29:25 Czech Republic Club
1439germany MC1534  
Sky
Team Leifkes, Iking & Schulz4 11:59:25,50 1 00:29:26 Germany Club
1440rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com6 11:59:25,70 1 00:29:26 Romania
1441south africa MC0003  
Mendelssohn
Team Petrus van Eeden7 11:59:26,05 1 00:29:26 South Africa Club
1442europe MC0624  
South Dakota
Team Racing8 11:59:27,50 1 00:29:28 Club E.U.
1443england MC0270  
Moon foal
A. Harker6 11:59:27,51 1 00:29:28 RPRA (Pigeon Association)
1444rumania MC1288  
Pink Pearl
Team Pigeons360.com7 11:59:27,60 1 00:29:28 Romania
1445germany MC1922  
Touch Of Gold
Matthias Sprang5 11:59:27,65 1 00:29:28 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1446belgium MC1701  
Dries
Team Schaekers Brouns4 11:59:28,55 1 00:29:29 Fondclub Loft 24
1447germany MC2197  
Leonie
Matthias Sprang6 11:59:28,80 1 00:29:29 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1448austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag22 11:59:29,00 1 00:29:29 Club Austria
1449netherlands MC0987  
Boxneus
Team Van der Heide - Napoleon6 11:59:29,05 1 00:29:29 Holland Pigeons Club
1450netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink7 11:59:29,15 1 00:29:29 Holland Pigeons Club
1451wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts4 11:59:29,80 1 00:29:30 Wales Club
1452polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny6 11:59:31,50 1 00:29:32 Polonia
1453south africa MC0063  
Aceituna
Team Petrus van Eeden8 11:59:31,75 1 00:29:32 South Africa Club
1454south africa MC0061  
Nasha
Team Petrus van Eeden9 11:59:31,80 1 00:29:32 South Africa Club
1455wales MC1833  
Rasbull 85
Team Rasbull-Lofts.co.uk5 11:59:32,10 1 00:29:32 Wales Club
1456england MC1541  
Mandys Machine
Team Fev Flyers6 11:59:32,85 1 00:29:33 RPRA (Pigeon Association)
1457polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac10 11:59:33,00 1 00:29:33 Polonia
1458england MC0436  
Cherry
J. Cox1 11:59:33,10 1 00:29:33 RPRA (Pigeon Association)
1459ireland MC2134  
Waverunner
Team H & A Kallmeyer1 11:59:33,25 1 00:29:33 Irish Homing Union
1460slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko3 11:59:33,70 1 00:29:34 Slovakia Club
1461italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST6 11:59:34,45 1 00:29:34 Italia
1462hungary MC1139  
Niki
Jozsef Kovacs9 11:59:34,55 1 00:29:35 Hungary Pigeons Club
1463rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru10 11:59:34,70 1 00:29:35 Romania
1464belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin5 11:59:34,71 1 00:29:35 Belgium Club
1465polska MC2210  
Polish Pride 06
Team Polish Pride4 11:59:34,90 1 00:29:35 Polonia
1466czech republic MC0720  
Karoq
Team Bohdana4 11:59:34,90 1 00:29:35 Czech Republic Club
1467kuwait MC2589  
Natures Basics
Naje Ead3 11:59:35,10 1 00:29:35 Kuwait Club
1468tenerife MC1369  
Lally
Team Montiel & Sicilia & Vahillo3 11:59:35,75 1 00:29:36 GRAN FONDO
1469polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha8 11:59:35,80 1 00:29:36 Polonia
1470belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens12 11:59:36,65 1 00:29:37 Fond Wallonie
1471polska MC0336  
Bocho
Aleksander Golofit4 11:59:36,70 1 00:29:37 Polonia
1472scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie8 11:59:37,45 1 00:29:37 Scottish Homing Union
1473belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon11 11:59:38,00 1 00:29:38 Club Olijftak Maaseik
1474germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle3 11:59:38,55 1 00:29:39 Germany Club
1475england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud2 11:59:38,70 1 00:29:39 RPRA (Pigeon Association)
1476germany MC0461  
Saturn 4
Manfred Heidler3 11:59:38,80 1 00:29:39 Germany Club
1477netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo7 11:59:39,75 1 00:29:40 Holland Pigeons Club
1478gran canaria MC2281  
Barry
Team Farallon7 11:59:40,05 1 00:29:40 C.C. Iniciativa Isleña
1479belgium MC0414  
De Frederik
Erik Masset1 11:59:40,60 1 00:29:41 Belgium Club
1480scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie9 11:59:41,35 1 00:29:41 Scottish Homing Union
1481germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers16 11:59:42,05 1 00:29:42 Münsterland
1482slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik2 11:59:42,15 1 00:29:42 Slovakia Club
1483netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing1 11:59:42,55 1 00:29:43 Holland Pigeons Club
1484germany MC2259  
Bully
Team Klaas & Sohn17 11:59:42,55 1 00:29:43 Rietberg Club
1485netherlands MC0890  
Red Gold
Team One Loft16 11:59:43,95 1 00:29:44 Holland Pigeons Club
1486hungary MC2125  
Princes
Team Pinter Pigeon2 11:59:44,15 1 00:29:44 Hungary Pigeons Club
1487switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina4 11:59:44,75 1 00:29:45 Suiza
1488netherlands MC0355  
Hans
Team Hageman & Liplijn14 11:59:45,10 1 00:29:45 Holland Pigeons Club
1489austria MC1303  
Mrs. Mo
Benjamin Neag23 11:59:45,30 1 00:29:45 Club Austria
1490rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:59:46,15 1 00:29:46 Romania
1491czech republic MC0728  
Simi
Team Marecek1 11:59:46,65 1 00:29:47 Czech Republic Club
1492italia MC2042  
Oscar
Team Gutas, Velocci & Albusoiu3 11:59:46,66 1 00:29:47 Italia
1493netherlands MC0260  
Frysian Diamond
Sjaak Buwalda12 11:59:47,20 1 00:29:47 Holland Pigeons Club
1494slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska3 11:59:47,45 1 00:29:47 Slovakia Club
1495belgium MC1652  
Carlos
Team Creemers & Zoon12 11:59:47,85 1 00:29:48 Club Olijftak Maaseik
1496germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler4 11:59:47,90 1 00:29:48 Germany Club
1497germany MC0347  
Goku
Matthias Sprang7 11:59:48,05 1 00:29:48 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1498india MC2329  
Ajith
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee4 11:59:48,75 1 00:29:49 Royal Pigeon Society India
1499polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski21 11:59:48,85 1 00:29:49 Polonia
1500polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski22 11:59:49,70 1 00:29:50 Polonia
1501england MC1687  
Alina
Team T. Marian & L. Mosquera4 11:59:50,65 1 00:29:51 RPRA (Pigeon Association)
1502germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn18 11:59:51,00 1 00:29:51 Rietberg Club
1503italia MC2152  
Chiara
Renato Cantu15 11:59:51,00 1 00:29:51 Italia
1504ireland MC0105  
Highway Celtic Rocket
Team Highway Lofts9 11:59:51,30 1 00:29:51 Irish Homing Union
1505germany MC2359  
Prunus
Gabriel Valo4 11:59:51,50 1 00:29:52 Germany Club
1506germany MC1533  
Alegría
Team Koblenz3 11:59:51,85 1 00:29:52 Koblenz Club
1507england MC0166  
Deneside Jay
Team Deneside Lofts9 11:59:52,15 1 00:29:52 RPRA (Pigeon Association)
1508scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:59:52,40 1 00:29:52 Scottish Homing Union
1509rumania MC1343  
Olav
Team Pigeons360.com8 11:59:52,65 1 00:29:53 Romania
1510england MC1969  
Malletut
Andy Gregson1 11:59:53,00 1 00:29:53 RPRA (Pigeon Association)
1511netherlands MC1911  
The 878
Team Pigeons 4 racing2 11:59:53,50 1 00:29:54 Holland Pigeons Club
1512slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi8 11:59:54,00 1 00:29:54 Slovakia Club
1513ireland MC0149  
Highway Celtic Missile
Team Highway Lofts10 11:59:54,20 1 00:29:54 Irish Homing Union
1514netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink8 11:59:54,21 1 00:29:54 Holland Pigeons Club
1515belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon13 11:59:54,95 1 00:29:55 Club Olijftak Maaseik
1516slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi9 11:59:55,05 1 00:29:55 Slovakia Club
1517denmark MC2202  
Jacob
Team Henriksen3 11:59:55,25 1 00:29:55 Denmark Club
1518fuerteventura MC2027  
Hocus Pocus
Francisco Díaz3 11:59:55,65 1 00:29:56 Gran Tarajal
1519netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink4 11:59:55,75 1 00:29:56 Holland Pigeons Club
1520south africa MC0022  
Elis Star
Team Petrus van Eeden10 11:59:55,85 1 00:29:56 South Africa Club
1521netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft17 11:59:56,40 1 00:29:56 Holland Pigeons Club
1522netherlands MC0883  
Dark Moondancer
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink5 11:59:56,70 1 00:29:57 Holland Pigeons Club
1523eeuu MC1837  
Frans Junior
Robert Longid3 11:59:57,50 1 00:29:58 USA
1524belgium MC1388  
LPS 17-01
Team Leyen-Paloma-Segers Racing16 11:59:57,65 1 00:29:58 Club Olijftak Maaseik
1525england MC1950  
Toms Gift
Team Fev Flyers7 11:59:58,05 1 00:29:58 RPRA (Pigeon Association)
1526netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:59:58,20 1 00:29:58 Holland Pigeons Club
1527germany MC1874  
Beata
Fedoseev Vitalij5 11:59:58,40 1 00:29:58 Harsewinkel Club
1528czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek6 11:59:59,15 1 00:29:59 Czech Republic Club
1529croatia MC2389  
Dalmatian
Team Mate & Luka Culic2 11:59:59,45 1 00:29:59 Croatia Pigeon Club
1530netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg7 11:59:59,50 1 00:30:00 Holland Pigeons Club
1531switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race16 11:59:59,65 1 00:30:00 Suiza
1532slovakia MC0602  
Krom
Ivan Blasko3 11:59:59,85 1 00:30:00 Slovakia Club
1533hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea21 12:00:00,15 1 00:30:00 Hungary Pigeons Club
1534germany MC0504  
Isidoro
Team Zumdiek7 12:00:00,30 1 00:30:00 Germany Club
1535rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea3 12:00:00,60 1 00:30:01 Romania
1536gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon8 12:00:01,00 1 00:30:01 C.C. Iniciativa Isleña
1537turkey MC1791  
Aybuke
Team Yavuz-Günes3 12:00:01,01 1 00:30:01 Turkey Flying Club
1538netherlands MC0914  
Hylsa
Team Soepboer9 12:00:01,75 1 00:30:02 Holland Pigeons Club
1539netherlands MC0970  
Tiffany
Team Boekelo8 12:00:01,95 1 00:30:02 Holland Pigeons Club
1540polska MC1956  
Raul
Dariusz Skawinski23 12:00:02,05 1 00:30:02 Polonia
1541belgium MC0399  
Christian
Team Bruninx Roger & Co3 12:00:02,40 1 00:30:02 Belgium Club
1542netherlands MC1968  
Hannibaal
Team One Loft18 12:00:02,65 1 00:30:03 Holland Pigeons Club
1543gran canaria MC1084  
Marta
Team Yahvé, Oliver & Fredy14 12:00:03,30 1 00:30:03 Club Los Socios
1544scotland MC0278  
Big Yin
William Donachie10 12:00:03,35 1 00:30:03 Scottish Homing Union
1545belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC15 12:00:03,45 1 00:30:03 Fondclub Herent
1546slovakia MC1087  
Greg 845
Team Greg36 12:00:04,15 1 00:30:04 Slovakia Club
1547polska MC0444  
Mani
Jozef Borowiecki3 12:00:04,90 1 00:30:05 Polonia
1548germany MC2162  
Hakone
Matthias Sprang8 12:00:05,10 1 00:30:05 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1549slovakia MC1083  
Dca
Team Marton J + I3 12:00:05,50 1 00:30:06 Slovakia Club
1550polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski24 12:00:06,00 1 00:30:06 Polonia
1551switzerland MC2458  
Buti
Martin Ruedi4 12:00:06,05 1 00:30:06 Suiza
1552sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez8 12:00:06,35 1 00:30:06 ITALICENSE
1553germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn19 12:00:06,55 1 00:30:07 Rietberg Club
1554south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft9 12:00:06,60 1 00:30:07 South Africa Club
1555austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag24 12:00:07,05 1 00:30:07 Club Austria
1556austria MC2488  
Anthony J.1
Ferenc Butyka1 12:00:07,25 1 00:30:07 VRV - Oberoesterreich
1557england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile5 12:00:07,70 1 00:30:08 RPRA (Pigeon Association)
1558croatia MC0754  
Dubrovnik best
Denis Culic2 12:00:08,50 1 00:30:08 Croatia Pigeon Club
1559belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck7 12:00:08,55 1 00:30:09 Fond Wallonie
1560italia MC2462  
Triumpal Sun
Giuseppe Patti3 12:00:08,95 1 00:30:09 Italia
1561croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic3 12:00:09,10 1 00:30:09 Croatia Pigeon Club
1562england MC1661  
Keith First
Team Warnes & Smith3 12:00:09,20 1 00:30:09 RPRA (Pigeon Association)
1563rumania MC1361  
Gypsy
Team Tanase & Paul3 12:00:09,50 1 00:30:10 Romania
1564polska MC2056  
Tomy
Team Lorek & Losinski2 12:00:09,55 1 00:30:10 Polonia
1565south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden11 12:00:09,65 1 00:30:10 South Africa Club
1566denmark MC2109  
Pascal
Team Preben & Bo4 12:00:09,75 1 00:30:10 Denmark Club
1567england MC1677  
The Master
Team I dont know3 12:00:09,95 1 00:30:10 RPRA (Pigeon Association)
1568england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker7 12:00:10,05 1 00:30:10 RPRA (Pigeon Association)
1569netherlands MC0530  
Damocles
Team Hennie & Arie Voskuil8 12:00:10,50 1 00:30:10 Holland Pigeons Club
1570england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts10 12:00:10,55 1 00:30:11 RPRA (Pigeon Association)
1571rumania MC1804  
Karin
Team Familia Bacalu17 12:00:10,56 1 00:30:11 Romania
1572england MC1447  
Pauls Moment
Team Paul Smith Syndicate18 12:00:10,85 1 00:30:11 RPRA (Pigeon Association)
1573slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg37 12:00:11,30 1 00:30:11 Slovakia Club
1574polska MC0445  
Corleone
Aleksander Golofit5 12:00:11,35 1 00:30:11 Polonia
1575denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen2 12:00:12,20 1 00:30:12 Denmark Club
1576england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera5 12:00:12,40 1 00:30:12 RPRA (Pigeon Association)
1577hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon3 12:00:12,75 1 00:30:13 Hungary Pigeons Club
1578polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof4 12:00:13,60 1 00:30:14 Polonia
1579england MC1511  
Luisa
Team T. Marian & L. Mosquera6 12:00:13,75 1 00:30:14 RPRA (Pigeon Association)
1580austria MC1759  
B & B 9
Team Bliege & Benjamin8 12:00:14,10 1 00:30:14 Club Austria
1581polska MC1528  
Beijing
Krzysztof Szkolny7 12:00:14,50 1 00:30:14 Polonia
1582netherlands MC2188  
Frysian Satin
Sjaak Buwalda13 12:00:14,60 1 00:30:15 Holland Pigeons Club
1583italia MC2371  
Eclysse
Team Danci Dumitru & Loredana3 12:00:14,85 1 00:30:15 Italia
1584germany MC1899  
Take To The Sky
Team Volmer & Levers5 12:00:16,10 1 00:30:16 Münsterland
1585polska MC1494  
Last Mohican
Krzysztof Szkolny8 12:00:16,11 1 00:30:16 Polonia
1586south africa MC0002  
Breeze
Team Samuels Loft10 12:00:16,35 1 00:30:16 South Africa Club
1587rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca4 12:00:16,55 1 00:30:17 Romania
1588belgium MC0867  
Yana
Team Kempische duif Bree6 12:00:16,85 1 00:30:17 Belgium Club
1589germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn20 12:00:17,55 1 00:30:18 Rietberg Club
1590belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells6 12:00:17,60 1 00:30:18 Denderbond Ninove
1591wales MC1756  
Jump The Puddle
Team Welsh Supreme Lofts4 12:00:19,15 1 00:30:19 Wales Club
1592netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer10 12:00:19,55 1 00:30:20 Holland Pigeons Club
1593polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski25 12:00:19,56 1 00:30:20 Polonia
1594england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford4 12:00:19,70 1 00:30:20 RPRA (Pigeon Association)
1595wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans3 12:00:19,80 1 00:30:20 Wales Club
1596germany MC1524  
Crystal Ann
Matthias Sprang9 12:00:20,15 1 00:30:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1597polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof5 12:00:20,65 1 00:30:21 Polonia
1598polska MC1100  
Nathalie
Lukasz Sprycha9 12:00:20,66 1 00:30:21 Polonia
1599norway MC1250  
Hana
Iuliu Balint3 12:00:20,75 1 00:30:21 Norge Racing Pigeon Club
1600germany MC0417  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube5 12:00:21,55 1 00:30:22 Germany Club
1601belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen6 12:00:21,75 1 00:30:22 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1602slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi10 12:00:21,95 1 00:30:22 Slovakia Club
1603rumania MC1301  
HRPL 46
Team Honest OLR & Petrita5 12:00:22,30 1 00:30:22 Romania
1604polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof6 12:00:23,45 1 00:30:23 Polonia
1605hungary MC1035  
Jana
Team Bajnoczi Gabor1 12:00:23,50 1 00:30:24 Hungary Pigeons Club
1606netherlands MC0144  
Mr. Blue
Caspar Lurvink9 12:00:23,85 1 00:30:24 Holland Pigeons Club
1607netherlands MC0460  
JP
Team Hageman & Liplijn15 12:00:23,90 1 00:30:24 Holland Pigeons Club
1608belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset2 12:00:25,10 1 00:30:25 Belgium Club
1609belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing7 12:00:25,30 1 00:30:25 Club Olijftak Maaseik
1610slovakia MC0844  
Greg 818
Team Greg38 12:00:25,40 1 00:30:25 Slovakia Club
1611belgium MC1381  
Geschelpt 220
Filip de Smedt4 12:00:25,50 1 00:30:26 De Snelvliegers Zandbergen Club
1612germany MC1909  
Gretzky
Matthias Sprang10 12:00:26,40 1 00:30:26 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1613norway MC1268  
Zizin
Iuliu Balint4 12:00:27,35 1 00:30:27 Norge Racing Pigeon Club
1614england MC0096  
Lightning
Team Tumley Lofts Stud3 12:00:27,85 1 00:30:28 RPRA (Pigeon Association)
1615fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz4 12:00:27,90 1 00:30:28 Gran Tarajal
1616germany MC1397  
Bolschoj
Fedoseev Vitalij6 12:00:27,95 1 00:30:28 Harsewinkel Club
1617netherlands MC0487  
Anis
Team Twin Brothers Gelderland5 12:00:28,15 1 00:30:28 Holland Pigeons Club
1618denmark MC2122  
Young Eagle
Henrik Meldgaard3 12:00:28,55 1 00:30:29 Denmark Club
1619south africa MC0016  
Nacho
Team Samuels Loft11 12:00:29,05 1 00:30:29 South Africa Club
1620slovakia MC0697  
Greg 344
Team Greg39 12:00:29,06 1 00:30:29 Slovakia Club
1621polska MC1488  
Raphael
Tomasz Wiczling8 12:00:29,15 1 00:30:29 Polonia
1622austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag25 12:00:29,55 1 00:30:30 Club Austria
1623wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor5 12:00:29,65 1 00:30:30 Wales Club
1624bulgaria MC1315  
Maggie
Team Vicont & Vicontesa4 12:00:29,80 1 00:30:30 Bulgaria Club
1625slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg40 12:00:29,95 1 00:30:30 Slovakia Club
1626bulgaria MC2216  
Gitte
Team Ziavet & Ramadan2 12:00:30,05 1 00:30:30 Bulgaria Club
1627belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen7 12:00:30,35 1 00:30:30 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1628tenerife MC0378  
Arucas
Team Herrera y Jaime8 12:00:31,05 1 00:30:31 Adexe
1629denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen9 12:00:31,35 1 00:30:31 Denmark Club
1630belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters5 12:00:32,00 1 00:30:32 Fondclub Lanaken
1631alicante MC1509  
Lennon
Team Pets at Home SL5 12:00:32,40 1 00:30:32 Alicante
1632scotland MC1551  
Mums a winner
William Donachie11 12:00:32,65 1 00:30:33 Scottish Homing Union
1633germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten2 12:00:32,90 1 00:30:33 Germany Club
1634belgium MC1643  
Paula
Team Segers & Coppens5 12:00:33,20 1 00:30:33 Denderbond Ninove
1635england MC0943  
WMC 3
Team Downclose Lofts3 12:00:34,00 1 00:30:34 RPRA (Pigeon Association)
1636belgium MC0315  
Kittel
Team Bruninx Roger & Co4 12:00:34,35 1 00:30:34 Belgium Club
1637hungary MC2334  
Pipas Favourite
Team Hungarian1 12:00:34,65 1 00:30:35 Hungary Pigeons Club
1638slovenia MC1762  
Moja
Team Vugi4 12:00:34,85 1 00:30:35 Slovenia Club
1639polska MC1939  
My Elegance
Andrzej Jankowski10 12:00:35,90 1 00:30:36 Polonia
1640netherlands MC0139  
Rocky
Team John Rimmelzwaan16 12:00:35,90 1 00:30:36 Holland Pigeons Club
1641eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 12:00:36,25 1 00:30:36 USA
1642slovakia MC0670  
Stefan 404
Team Evin Peter & Noemi11 12:00:36,70 1 00:30:37 Slovakia Club
1643germany MC1459  
Laura
Fedoseev Vitalij7 12:00:37,15 1 00:30:37 Harsewinkel Club
1644belgium MC1416  
LPS 17-14
Team Leyen-Paloma-Segers Racing17 12:00:38,65 1 00:30:39 Club Olijftak Maaseik
1645polska MC0340  
Klaas
Team Stepniewski LKK4 12:00:38,80 1 00:30:39 Polonia
1646polska MC1750  
Hidden Glory
Krzysztof Szkolny9 12:00:39,00 1 00:30:39 Polonia
1647gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas4 12:00:39,15 1 00:30:39 C.C. ANSITE
1648england MC1586  
Molly
Andy Gregson2 12:00:40,15 1 00:30:40 RPRA (Pigeon Association)
1649south africa MC0024  
Calefus
Team Petrus van Eeden12 12:00:40,35 1 00:30:40 South Africa Club
1650asturias MC0676  
Sparkie
José Manuel García Darriba3 12:00:40,85 1 00:30:41 R.C. Oviedo
1651rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin2 12:00:40,95 1 00:30:41 Romania
1652slovakia MC1149  
Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea8 12:00:41,20 1 00:30:41 Slovakia Club
1653rumania MC1540  
Che Ana
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 12:00:41,21 1 00:30:41 Romania
1654hungary MC1161  
Pisti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea22 12:00:41,35 1 00:30:41 Hungary Pigeons Club
1655germany MC2332  
Jewel From Belgium
Team Klaas & Sohn21 12:00:42,45 1 00:30:42 Rietberg Club
1656belgium MC0380  
De Rickie
Erik Masset3 12:00:42,70 1 00:30:43 Belgium Club
1657polska MC0331  
Fair Dinkum
Team Stepniewski LKK5 12:00:43,15 1 00:30:43 Polonia
1658austria MC2127  
Katinka H.
Ferenc Butyka2 12:00:43,35 1 00:30:43 VRV - Oberoesterreich
1659hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea23 12:00:43,40 1 00:30:43 Hungary Pigeons Club
1660gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy15 12:00:44,25 1 00:30:44 Club Los Socios
1661netherlands MC0209  
Alain
Team di Roberto2 12:00:44,55 1 00:30:45 Holland Pigeons Club
1662slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro4 12:00:45,05 1 00:30:45 Slovakia Club
1663germany MC0418  
Clowe
Mavis Bulent1 12:00:46,05 1 00:30:46 Germany Club
1664germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers6 12:00:46,35 1 00:30:46 Münsterland
1665rumania MC1729  
Poppe
Team Familia Bacalu18 12:00:46,60 1 00:30:47 Romania
1666hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert7 12:00:46,80 1 00:30:47 Hungary Pigeons Club
1667gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon9 12:00:47,55 1 00:30:48 C.C. Iniciativa Isleña
1668wales MC0162  
Mission In Possible
Team Facebook UK Synd2 12:00:47,65 1 00:30:48 Wales Club
1669austria MC1219  
Diane
Benjamin Neag26 12:00:48,60 1 00:30:49 Club Austria
1670polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski3 12:00:48,61 1 00:30:49 Polonia
1671tenerife MC0319  
Tacoronte
Team Herrera y Jaime9 12:00:48,80 1 00:30:49 Adexe
1672slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg41 12:00:49,50 1 00:30:50 Slovakia Club
1673england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers8 12:00:49,80 1 00:30:50 RPRA (Pigeon Association)
1674belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC16 12:00:50,05 1 00:30:50 Fondclub Herent
1675gran canaria MC1181  
Odalia
Team Yahvé, Oliver & Fredy16 12:00:50,70 1 00:30:51 Club Los Socios
1676polska MC0959  
Iphone
Lukasz Sprycha10 12:00:51,20 1 00:30:51 Polonia
1677turkey MC1713  
Recep 263
Team Emin-Recep Bayramoglu10 12:00:51,40 1 00:30:51 Turkey Flying Club
1678austria MC1858  
Maya
Benjamin Neag27 12:00:51,70 1 00:30:52 Club Austria
1679england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow4 12:00:51,85 1 00:30:52 RPRA (Pigeon Association)
1680germany MC2269  
Icaro
Team Klaas & Sohn22 12:00:51,90 1 00:30:52 Rietberg Club
1681switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race17 12:00:51,95 1 00:30:52 Suiza
1682austria MC1843  
B & B 7
Team Bliege & Benjamin9 12:00:52,50 1 00:30:52 Club Austria
1683belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon14 12:00:53,35 1 00:30:53 Club Olijftak Maaseik
1684italia MC2142  
Celeste
Renato Cantu16 12:00:53,36 1 00:30:53 Italia
1685rumania MC1794  
Bak 004
Marius Iulian Sepciuc6 12:00:54,30 1 00:30:54 Romania
1686polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac11 12:00:54,50 1 00:30:54 Polonia
1687england MC1681  
Cocojambo
Team Dorin & Iosif Motac1 12:00:55,30 1 00:30:55 RPRA (Pigeon Association)
1688england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford5 12:00:55,35 1 00:30:55 RPRA (Pigeon Association)
1689cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero8 12:00:56,15 1 00:30:56 Malagüeño
1690germany MC1155  
Swift Four
Team Volmer & Levers7 12:00:56,50 1 00:30:56 Münsterland
1691slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY2 12:00:56,80 1 00:30:57 Slovakia Club
1692belgium MC1411  
Podiumpigeons VD VELDE 68
Team Podiumpigeons5 12:00:56,95 1 00:30:57 Land van Aalst
1693england MC0224  
Beverly
Team Nenlorrie4 12:00:57,20 1 00:30:57 RPRA (Pigeon Association)
1694polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki4 12:00:57,40 1 00:30:57 Polonia
1695rumania MC1608  
Vio 4
Viorel Gah6 12:00:57,95 1 00:30:58 Romania
1696south africa MC0081  
Rasied Status
Team Samuels Loft12 12:00:58,00 1 00:30:58 South Africa Club
1697slovakia MC0627  
Rose
Team Zihlavnik3 12:00:58,10 1 00:30:58 Slovakia Club
1698polska MC1497  
Nina
Team Smge Rumik Krzysztof7 12:00:58,20 1 00:30:58 Polonia
1699italia MC2158  
Bucks Bid
Team Ghiacci & Celli3 12:00:58,65 1 00:30:59 Italia
1700belgium MC0950  
Hillary
Vincent Neirynck8 12:00:59,20 1 00:30:59 Fond Wallonie
1701rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc7 12:00:59,35 1 00:30:59 Romania
1702sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez9 12:00:59,65 1 00:31:00 ITALICENSE
1703italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti3 12:00:59,80 1 00:31:00 Italia
1704netherlands MC0160  
Fizzy
Team John Rimmelzwaan17 12:00:59,95 1 00:31:00 Holland Pigeons Club
1705czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal8 12:01:00,85 1 00:31:01 Czech Republic Club
1706hungary MC0822  
Gery
Team IFJ Ferge Miklos Jr.8 12:01:01,00 1 00:31:01 Hungary Pigeons Club
1707italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu4 12:01:01,90 1 00:31:02 Italia
1708czech republic MC0816  
Jirka
Team Svoboda & Lekes5 12:01:02,10 1 00:31:02 Czech Republic Club
1709eeuu MC2059  
Buftea
Julio C. Ramírez2 12:01:03,30 1 00:31:03 USA
1710norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing5 12:01:03,45 1 00:31:03 Norge Racing Pigeon Club
1711netherlands MC0291  
Gienus
Team Van der Heide - Napoleon7 12:01:04,10 1 00:31:04 Holland Pigeons Club
1712slovakia MC0609  
Petra
Team Van Helsing & Tomaska4 12:01:04,70 1 00:31:05 Slovakia Club
1713germany MC2131  
Toto
Team Klaas & Sohn23 12:01:05,00 1 00:31:05 Rietberg Club
1714netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft19 12:01:05,20 1 00:31:05 Holland Pigeons Club
1715turkey MC1734  
Abdulkadir
Team Mehmet-Fatih Donder2 12:01:05,45 1 00:31:05 Turkey Flying Club
1716polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel2 12:01:05,50 1 00:31:06 Polonia
1717belgium MC2454  
Claudias 2
Team Devos E.2 12:01:06,40 1 00:31:06 Belgium Club
1718switzerland MC0459  
Pauls Desire
Team Alp Race18 12:01:06,65 1 00:31:07 Suiza
1719rumania MC1599  
Red Zapy
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 12:01:07,05 1 00:31:07 Romania
1720germany MC0476  
Lizzie
Team Zumdiek8 12:01:07,10 1 00:31:07 Germany Club
1721belgium MC0307  
De aurelia
Team Belgium's Finest8 12:01:08,50 1 00:31:08 Lembeek Club - Belgium
1722netherlands MC0116  
Isa Bean
Team Van der Heide - Napoleon8 12:01:08,65 1 00:31:09 Holland Pigeons Club
1723polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski10 12:01:08,70 1 00:31:09 Polonia
1724england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac2 12:01:08,80 1 00:31:09 RPRA (Pigeon Association)
1725turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu3 12:01:09,00 1 00:31:09 Turkey Flying Club
1726wales MC0295  
Boomerang 500
Team Tom & Gaynor6 12:01:09,15 1 00:31:09 Wales Club
1727polska MC2338  
Isabeau
Team Ganski & Lewandowski4 12:01:10,70 1 00:31:11 Polonia
1728belgium MC0407  
Koningspage
Team Belgium's Finest9 12:01:11,45 1 00:31:11 Lembeek Club - Belgium
1729germany MC2224  
Aragorn
Michael Zeug2 12:01:11,60 1 00:31:12 Germany Club
1730denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland4 12:01:11,65 1 00:31:12 Denmark Club
1731polska MC1170  
Rugby
Grzegorz Szymanski11 12:01:12,05 1 00:31:12 Polonia
1732galicia MC0045  
Buddy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez4 12:01:12,95 1 00:31:13 MARIÑAS ALTAS
1733slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi5 12:01:13,25 1 00:31:13 Slovenia Club
1734india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone4 12:01:13,50 1 00:31:14 Royal Pigeon Society India
1735belgium MC1433  
Destiny
Team Coloured Pigeons2 12:01:13,95 1 00:31:14 Fond Wallonie
1736england MC1635  
Newport
Andy Gregson3 12:01:14,30 1 00:31:14 RPRA (Pigeon Association)
1737italia MC2275  
Camiseta
Team Ghiacci & Celli4 12:01:15,00 1 00:31:15 Italia
1738belgium MC0899  
Christel 2
Team Breese Pigeons Friends4 12:01:15,10 1 00:31:15 Club Olijftak Maaseik
1739turkey MC1795  
Emin 236
Team Emin-Recep Bayramoglu11 12:01:15,50 1 00:31:16 Turkey Flying Club
1740netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn16 12:01:15,51 1 00:31:16 Holland Pigeons Club
1741cordoba MC0074  
Capote
Dámaso Melero9 12:01:15,90 1 00:31:16 Malagüeño
1742polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac12 12:01:17,45 1 00:31:17 Polonia
1743croatia MC0665  
Vera
Team Topic2 12:01:17,50 1 00:31:18 Croatia Pigeon Club
1744netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer11 12:01:17,50 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
1745netherlands MC0241  
Quality Street
Team di Roberto3 12:01:17,90 1 00:31:18 Holland Pigeons Club
1746england MC1821  
Pauls Reward
Team Paul Smith Syndicate19 12:01:18,35 1 00:31:18 RPRA (Pigeon Association)
1747belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione4 12:01:20,55 1 00:31:21 Fondclub Eeklo - Ramillies
1748netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee5 12:01:20,95 1 00:31:21 Holland Pigeons Club
1749kuwait MC2562  
Bent Hamdan
Youser H. Aldahoum2 12:01:21,20 1 00:31:21 Kuwait Club
1750polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski11 12:01:21,85 1 00:31:22 Polonia
1751scotland MC1626  
Wee Mo
William Donachie12 12:01:22,05 1 00:31:22 Scottish Homing Union
1752czech republic MC0690  
Jules Man
Lubomir Kubacek7 12:01:22,80 1 00:31:23 Czech Republic Club
1753rumania MC1549  
Vio 8
Viorel Gah7 12:01:23,25 1 00:31:23 Romania
1754england MC0957  
Xerach
Team Downclose Lofts4 12:01:23,65 1 00:31:24 RPRA (Pigeon Association)
1755wales MC0813  
Challenger
Team Ganwy Lofts1 12:01:24,40 1 00:31:24 Welsh Flag
1756polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski26 12:01:25,95 1 00:31:26 Polonia
1757gran canaria MC1275  
Sorbette
Team Yahvé, Oliver & Fredy17 12:01:26,35 1 00:31:26 Club Los Socios
1758slovakia MC1079  
Greg 816
Team Greg42 12:01:27,25 1 00:31:27 Slovakia Club
1759wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets2 12:01:27,70 1 00:31:28 Wales Club
1760belgium MC0371  
Arona 796
Dirk Verstichelen8 12:01:27,85 1 00:31:28 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1761gran canaria MC1568  
Bolo
Team Farallon10 12:01:29,05 1 00:31:29 C.C. Iniciativa Isleña
1762turkey MC1710  
Dilek Gunes
Team Yavuz-Günes4 12:01:29,06 1 00:31:29 Turkey Flying Club
1763germany MC2510  
Pressure Check
Team Preuben Derby2 12:01:29,70 1 00:31:30 Germany Club
1764gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon11 12:01:30,05 1 00:31:30 C.C. Iniciativa Isleña
1765sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez10 12:01:30,85 1 00:31:31 ITALICENSE
1766hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.9 12:01:31,25 1 00:31:31 Hungary Pigeons Club
1767slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik4 12:01:32,30 1 00:31:32 Slovakia Club
1768germany MC2095  
Rebel Earl
Team SG Kronert Jung3 12:01:32,55 1 00:31:33 Germany Club
1769belgium MC1454  
PEC 267
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC17 12:01:33,30 1 00:31:33 Fondclub Herent
1770germany MC0969  
Darwin
Team Volmer & Wilpers17 12:01:34,05 1 00:31:34 Münsterland
1771england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate20 12:01:35,35 1 00:31:35 RPRA (Pigeon Association)
1772england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son5 12:01:35,36 1 00:31:35 RPRA (Pigeon Association)
1773fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 12:01:35,80 1 00:31:36 Gran Tarajal
1774hungary MC0852  
Meme
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea24 12:01:36,20 1 00:31:36 Hungary Pigeons Club
1775south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden13 12:01:36,55 1 00:31:37 South Africa Club
1776germany MC2411  
Marc IG
Team Dersch & Gnittka & Linne3 12:01:37,40 1 00:31:37 Wetter
1777germany MC2353  
Advocate
Team Klaas & Sohn24 12:01:37,45 1 00:31:37 Rietberg Club
1778turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu12 12:01:37,80 1 00:31:38 Turkey Flying Club
1779england MC1545  
Jessica
Team I dont know4 12:01:40,35 1 00:31:40 RPRA (Pigeon Association)
1780europe MC0695  
Ema
Team Racing9 12:01:40,95 1 00:31:41 Club E.U.
1781rumania MC1322  
Mihaela
Florentin Chirita3 12:01:41,30 1 00:31:41 Romania
1782huelva MC1743  
Blanquito
Sergio Gómez Rodríguez7 12:01:41,95 1 00:31:42 Huelva
1783polska MC0955  
Angel K
Michal Klassa4 12:01:42,30 1 00:31:42 Polonia
1784rumania MC1440  
Vio 10
Viorel Gah8 12:01:43,20 1 00:31:43 Romania
1785italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti4 12:01:43,75 1 00:31:44 Italia
1786switzerland MC0976  
Queeny
Alexandre Peixoto2 12:01:43,80 1 00:31:44 Suiza
1787asturias MC0706  
Elois
Team Dionisio & Pandiella6 12:01:44,25 1 00:31:44 R.C. Oviedo
1788rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com9 12:01:45,75 1 00:31:46 Romania
1789switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto3 12:01:46,50 1 00:31:46 Suiza
1790scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie13 12:01:47,55 1 00:31:48 Scottish Homing Union
1791germany MC1182  
Candela
Team Koblenz4 12:01:48,40 1 00:31:48 Koblenz Club
1792rumania MC1984  
Abelardo
Dobre Razvan4 12:01:48,70 1 00:31:49 Romania
1793germany MC1940  
Nick
Team Volmer & Levers8 12:01:50,95 1 00:31:51 Münsterland
1794netherlands MC0341  
Argos
Team Hennie & Arie Voskuil9 12:01:51,15 1 00:31:51 Holland Pigeons Club
1795italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti5 12:01:51,70 1 00:31:52 Italia
1796germany MC2315  
Ral 663
Team Schnellin4 12:01:51,90 1 00:31:52 Sachsen Club
1797england MC0193  
Stevie Wonder
S. Marsh9 12:01:52,35 1 00:31:52 RPRA (Pigeon Association)
1798germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek9 12:01:52,70 1 00:31:53 Germany Club
1799south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden14 12:01:53,10 1 00:31:53 South Africa Club
1800netherlands MC1776  
The 877
Team Pigeons 4 racing3 12:01:54,90 1 00:31:55 Holland Pigeons Club
1801rumania MC1366  
Frome
Florentin Chirita4 12:01:56,50 1 00:31:56 Romania
1802europe MC0486  
Wolfsblut
Team Racing10 12:01:59,80 1 00:32:00 Club E.U.
1803slovakia MC0797  
Dano
Team Krajcik Daniel & Andrea9 12:02:00,80 1 00:32:01 Slovakia Club
1804cordoba MC0042  
Tiflys
Dámaso Melero10 12:02:00,85 1 00:32:01 Malagüeño
1805belgium MC0547  
T Koolwitje
Team Belgium's Finest10 12:02:01,35 1 00:32:01 Lembeek Club - Belgium
1806belgium MC0309  
Michel
A. en C. Roels9 12:02:02,35 1 00:32:02 Belgium Club
1807europe MC2343  
Patrunjel
Team Racing11 12:02:02,50 1 00:32:02 Club E.U.
1808switzerland MC1047  
Snowstorm 2
Team Schnee White Lofts4 12:02:03,00 1 00:32:03 Suiza
1809rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa6 12:02:06,55 1 00:32:07 Romania
1810polska MC1495  
Aaron
Krzysztof Szkolny10 12:02:08,00 1 00:32:08 Polonia
1811croatia MC0632  
Kum 2
Miljenko Blazevic5 12:02:08,25 1 00:32:08 Croatia Pigeon Club
1812croatia MC0811  
Kum 1
Team Blazevic4 12:02:09,15 1 00:32:09 Croatia Pigeon Club
1813rumania MC1798  
Brocco
Team Nini & Pitea4 12:02:11,15 1 00:32:11 Romania
1814south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft13 12:02:11,95 1 00:32:12 South Africa Club
1815wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls11 12:02:12,35 1 00:32:12 Wales Club
1816england MC1395  
Blue Lindani
Team Simion Ardelean1 12:02:13,55 1 00:32:14 RPRA (Pigeon Association)
1817ireland MC0103  
Wolfe Tone
Team Yellowbelly3 12:02:14,00 1 00:32:14 Irish Homing Union
1818tenerife MC0730  
Bart
Team Achaman el Pincho4 12:02:15,10 1 00:32:15 Adexe
1819eeuu MC0335  
Darka
Martin Tongol1 12:02:15,10 1 00:32:15 USA
1820belgium MC0386  
Gold Mover
A. en C. Roels10 12:02:15,30 1 00:32:15 Belgium Club
1821austria MC1757  
Canan
Benjamin Neag28 12:02:16,25 1 00:32:16 Club Austria
1822rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul4 12:02:17,60 1 00:32:18 Romania
1823germany MC0960  
Cloria
Walter Agler5 12:02:18,70 1 00:32:19 Oberbayern Club
1824rumania MC2143  
Dora
Team Duica2 12:02:19,70 1 00:32:20 Romania
1825polska MC0884  
Paddy
Lukasz Sprycha11 12:02:20,85 1 00:32:21 Polonia
1826polska MC0913  
Again
Team Swiecicki & Zajac13 12:02:22,55 1 00:32:23 Polonia
1827denmark MC2191  
Savik
Team Henriksen4 12:02:23,45 1 00:32:23 Denmark Club
1828slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea10 12:02:24,60 1 00:32:25 Slovakia Club
1829belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends5 12:02:25,75 1 00:32:26 Club Olijftak Maaseik
1830netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn17 12:02:27,45 1 00:32:27 Holland Pigeons Club
1831slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM4 12:02:27,70 1 00:32:28 Slovakia Club
1832czech republic MC1308  
Lacrima
Team Bohdana5 12:02:30,10 1 00:32:30 Czech Republic Club
1833slovenia MC1767  
Urska
Team Sovic Barbara & Miha3 12:02:31,10 1 00:32:31 Slovenia Club
1834germany MC2312  
Sabine
Team Schnellin5 12:02:31,15 1 00:32:31 Sachsen Club
1835austria MC1890  
Deby
Benjamin Neag29 12:02:31,65 1 00:32:32 Club Austria
1836croatia MC2076  
Croatian Mother
Team Mate & Luka Culic3 12:02:31,75 1 00:32:32 Croatia Pigeon Club
1837rumania MC2229  
Pepe
Team Duica3 12:02:32,50 1 00:32:32 Romania
1838germany MC0475  
Jacoby
Team Bergmannsgluck1 12:02:33,95 1 00:32:34 Germany Club
1839eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid4 12:02:35,35 1 00:32:35 USA
1840rumania MC1269  
Soimu
Pacleanu Sorin3 12:02:36,35 1 00:32:36 Romania
1841germany MC1912  
Willy 2017
Team Volmer & Wilpers18 12:02:36,36 1 00:32:36 Münsterland
1842netherlands MC0248  
Pim
Team Andringa3 12:02:40,55 1 00:32:41 Holland Pigeons Club
1843italia MC2074  
Alcaparra
Giuseppe Patti6 12:02:41,25 1 00:32:41 Italia
1844netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda14 12:02:41,65 1 00:32:42 Holland Pigeons Club
1845germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler5 12:02:42,35 1 00:32:42 Germany Club
1846slovakia MC0565  
Kiki
Team Kujanik3 12:02:44,60 1 00:32:45 Slovakia Club
1847rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa7 12:02:46,05 1 00:32:46 Romania
1848slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea11 12:02:46,06 1 00:32:46 Slovakia Club
1849italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 12:02:54,45 1 00:32:54 Italia
1850portugal MC0626  
Brando
Hugo Teixeira4 12:02:54,55 1 00:32:55 Loulé - Portugal
1851polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski27 12:02:56,05 1 00:32:56 Polonia
1852england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn3 12:02:57,70 1 00:32:58 RPRA (Pigeon Association)
1853polska MC0337  
Oedipus
Aleksander Golofit6 12:03:02,50 1 00:33:02 Polonia
1854czech republic MC0715  
Sona
Team Konopik & Motre4 12:03:03,10 1 00:33:03 Czech Republic Club
1855europe MC2497  
Califa
Team Racing12 12:03:09,25 1 00:33:09 Club E.U.
1856belgium MC0368  
Arona 408
Dirk Verstichelen9 12:03:11,70 1 00:33:12 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1857polska MC1475  
Michelangelo
Tomasz Wiczling9 12:03:13,35 1 00:33:13 Polonia
1858rumania MC2285  
Phoenix
Class 8888 12:03:14,10 1 00:33:14 Romania
1859netherlands MC0189  
Carthago
Caspar Lurvink10 12:03:19,00 1 00:33:19 Holland Pigeons Club
1860england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile6 12:03:19,15 1 00:33:19 RPRA (Pigeon Association)
1861sevilla MC1146  
Ecaille Stichelbaut
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George6 12:03:22,55 1 00:33:23 ITALICENSE
1862polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski12 12:03:23,05 1 00:33:23 Polonia
1863turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram4 12:03:25,15 1 00:33:25 Turkey Flying Club
1864netherlands MC2372  
Nesbo
Team Mantel7 12:03:26,35 1 00:33:26 Holland Pigeons Club
1865hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs10 12:03:30,25 1 00:33:30 Hungary Pigeons Club
1866sevilla MC1484  
Arcadia
Francisco Gutiérrez11 12:03:32,80 1 00:33:33 ITALICENSE
1867rumania MC1566  
Forza
Team Bogdan & Tudor7 12:03:34,75 1 00:33:35 Romania
1868belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends6 12:03:36,10 1 00:33:36 Club Olijftak Maaseik
1869austria MC1373  
Franz
Team Fuchs2 12:03:39,20 1 00:33:39 VRV - Oberoesterreich
1870netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan18 12:03:41,30 1 00:33:41 Holland Pigeons Club
1871south africa MC0012  
Edda
Team Petrus van Eeden15 12:03:41,75 1 00:33:42 South Africa Club
1872austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer7 12:03:42,60 1 00:33:43 VRV - Oberoesterreich
1873wales MC0038  
Boomerang 87
Team Tom & Gaynor7 12:03:45,20 1 00:33:45 Wales Club
1874polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit7 12:03:45,55 1 00:33:46 Polonia
1875europe MC1931  
Silky
Team Racing13 12:03:48,35 1 00:33:48 Club E.U.
1876england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters4 12:03:48,60 1 00:33:49 RPRA (Pigeon Association)
1877gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán3 12:03:51,35 1 00:33:51 C.C. ANSITE
1878belgium MC0401  
Nikita
A. en C. Roels11 12:03:54,20 1 00:33:54 Belgium Club
1879netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman2 12:03:54,40 1 00:33:54 Holland Pigeons Club
1880england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters5 12:03:56,00 1 00:33:56 RPRA (Pigeon Association)
1881bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji4 12:03:58,40 1 00:33:58 Bahrain Pigeon Union
1882netherlands MC0281  
Carla
E. van Aalten5 12:04:04,45 1 00:34:04 Holland Pigeons Club
1883czech republic MC1178  
Radhesjam
Team Familie Karas Antonin4 12:04:06,05 1 00:34:06 Czech Republic Club
1884england MC1747  
MDF pigeon
Team Coleman & Lawson2 12:04:07,50 1 00:34:08 RPRA (Pigeon Association)
1885wales MC0283  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls12 12:04:09,15 1 00:34:09 Wales Club
1886cordoba MC0054  
Ulises
Dámaso Melero11 12:04:14,00 1 00:34:14 Malagüeño
1887tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo4 12:04:22,30 1 00:34:22 GRAN FONDO
1888england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts4 12:04:24,25 1 00:34:24 RPRA (Pigeon Association)
1889croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family4 12:04:28,10 1 00:34:28 Croatia Pigeon Club
1890belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC18 12:04:33,25 1 00:34:33 Fondclub Herent
1891czech republic MC0640  
Close to You
Lubomir Kubacek8 12:04:45,00 1 00:34:45 Czech Republic Club
1892netherlands MC0137  
Betty Boop
Team John Rimmelzwaan19 12:04:49,25 1 00:34:49 Holland Pigeons Club
1893netherlands MC0936  
The Passenger
Team Hooymans6 12:04:52,95 1 00:34:53 Holland Pigeons Club
1894tenerife MC1389  
Toni
Team Achaman el Pincho5 12:04:56,30 1 00:34:56 Adexe
1895kuwait MC2570  
Maiky
Naje Ead4 12:04:58,60 1 00:34:59 Kuwait Club
1896wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent8 12:05:02,30 1 00:35:02 Wales Club
1897netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan20 12:05:04,50 1 00:35:04 Holland Pigeons Club
1898polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski28 12:05:10,00 1 00:35:10 Polonia
1899slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol2 12:05:24,20 1 00:35:24 Slovakia Club
1900italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti7 12:05:24,80 1 00:35:25 Italia
1901belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens13 12:05:33,65 1 00:35:34 Fond Wallonie
1902england MC0171  
Wimp Bully
A. Harker8 12:05:37,15 1 00:35:37 RPRA (Pigeon Association)
1903india MC0941  
Abdul Kalam
Dream Team India Viki & Jos Thone5 12:05:55,75 1 00:35:56 Royal Pigeon Society India
1904england MC0239  
Caruso
Team Turtoi & Vasile7 12:05:59,90 1 00:36:00 RPRA (Pigeon Association)
1905netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans7 12:06:04,40 1 00:36:04 Holland Pigeons Club
1906czech republic MC0704  
Elise
Antonin Havlik4 12:06:28,30 1 00:36:28 Czech Republic Club
1907polska MC1932  
Next Best
Krzysztof Szkolny11 12:06:28,80 1 00:36:29 Polonia
1908czech republic MC0710  
Megaloman
Team Bouchal9 12:06:32,30 1 00:36:32 Czech Republic Club
1909wales MC1963  
Touch of Class
Team P. K. Lofts5 12:06:32,70 1 00:36:33 Wales Club
1910slovakia MC0641  
Super Andrea
Team Krajcik Daniel & Andrea12 12:06:42,65 1 00:36:43 Slovakia Club
1911netherlands MC0974  
Lovely Job
Team Hooymans8 12:07:00,05 1 00:37:00 Holland Pigeons Club
1912switzerland MC0348  
Shonna
Team Alp Race19 12:07:03,95 1 00:37:04 Suiza
1913belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing18 12:07:08,55 1 00:37:09 Club Olijftak Maaseik
1914hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea25 12:07:21,95 1 00:37:22 Hungary Pigeons Club
1915bulgaria MC1316  
Hera
Team Valya & Rosen Dobrevi4 12:07:27,70 1 00:37:28 Bulgaria Club
1916hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs11 12:07:50,05 1 00:37:50 Hungary Pigeons Club
1917huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez8 12:08:01,65 1 00:38:02 Huelva
1918polska MC1538  
Cassius
Andrzej Jankowski12 12:08:09,10 1 00:38:09 Polonia
1919slovakia MC1040  
Frida
Team Kujanik4 12:08:20,25 1 00:38:20 Slovakia Club
1920slovakia MC2487  
Noemka 419
Team Evin Peter & Noemi12 12:08:23,80 1 00:38:24 Slovakia Club
1921belgium MC1037  
Thiam
Team Monick Nys & Kris Govers3 12:08:24,65 1 00:38:25 Belgium Club
1922germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz5 12:08:54,35 1 00:38:54 Germany Club
1923asturias MC1045  
Trufa 1
Team Dionisio & Pandiella7 12:09:08,50 1 00:39:08 R.C. Oviedo
1924polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling10 12:09:33,45 1 00:39:33 Polonia
1925gran canaria MC1233  
Kin
Team Control 21 12:10:21,75 1 00:40:22 -----------------
1926netherlands MC0383  
Irma
Team H. V. Venrooij8 12:10:39,10 1 00:40:39 Holland Pigeons Club
1927belgium MC0304  
Berry
A. en C. Roels12 12:10:40,60 1 00:40:41 Belgium Club
1928slovakia MC0788  
Koko
Team Migo3 12:10:41,70 1 00:40:42 Slovakia Club
1929europe MC1291  
Charity Supreme
Team Racing14 12:10:43,85 1 00:40:44 Club E.U.
1930hungary MC0693  
Little Ermerveen 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert8 12:10:47,70 1 00:40:48 Hungary Pigeons Club
1931germany MC1010  
Prange Ass
Bernhard Bulten3 12:11:02,15 1 00:41:02 Germany Club
1932hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs4 12:11:11,70 1 00:41:12 Hungary Pigeons Club
1933hungary MC2320  
Jack Of Hearts
Team Pinter Pigeon4 12:11:24,05 1 00:41:24 Hungary Pigeons Club
1934hungary MC0763  
Esso
Jozsef Kovacs12 12:11:30,65 1 00:41:31 Hungary Pigeons Club
1935netherlands MC0366  
Ilse
Team H. V. Venrooij9 12:11:31,25 1 00:41:31 Holland Pigeons Club
1936belgium MC1830  
Brisa
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC19 12:11:41,40 1 00:41:41 Fondclub Herent
1937england MC1589  
Tweeky
Andy Gregson4 12:11:54,05 1 00:41:54 RPRA (Pigeon Association)
1938belgium MC0552  
Arona 407
Dirk Verstichelen10 12:12:11,50 1 00:42:12 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1939india MC2357  
K. C. Vijay
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee5 12:12:14,45 1 00:42:14 Royal Pigeon Society India
1940rumania MC1740  
Charlotte
Hanus Vasile8 12:12:21,70 1 00:42:22 Romania
1941polska MC1109  
Aderyn
Team Swiecicki & Zajac14 12:12:29,10 1 00:42:29 Polonia
1942england MC1894  
Zep
Andy Gregson5 12:12:31,25 1 00:42:31 RPRA (Pigeon Association)
1943asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba4 12:12:34,25 1 00:42:34 R.C. Oviedo
1944england MC0864  
Angie
Team Downclose Lofts5 12:13:07,20 1 00:43:07 RPRA (Pigeon Association)
1945austria MC1846  
Elty
Benjamin Neag30 12:13:11,20 1 00:43:11 Club Austria
1946belgium MC1914  
Sergio
Team Creemers & Zoon15 12:13:44,75 1 00:43:45 Club Olijftak Maaseik
1947belgium MC0411  
Golden Flame
Roger Mertens14 12:14:06,45 1 00:44:06 Fond Wallonie
1948galicia MC0010  
Claribel
Víctor Manuel Gómez Rodríguez5 12:14:29,80 1 00:44:30 MARIÑAS ALTAS
1949czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar4 12:14:30,65 1 00:44:31 Czech Republic Club
1950england MC0619  
Bam Bam
Team Coleman & Lawson3 12:14:33,10 1 00:44:33 RPRA (Pigeon Association)
1951south africa MC0021  
Joliet Louis
Team Samuels Loft14 12:14:53,40 1 00:44:53 South Africa Club
1952england MC1607  
Thomass girl
Team Warnes & Smith4 12:14:56,65 1 00:44:57 RPRA (Pigeon Association)
1953kuwait MC2572  
Bent Marko
Nawaf Aldahoum4 12:15:02,90 1 00:45:03 Kuwait Club
1954slovakia MC0796  
Greg 806
Team Greg43 12:15:16,70 1 00:45:17 Slovakia Club
1955netherlands MC2390  
Oby
Team Poelman - Kap6 12:15:49,35 1 00:45:49 Holland Pigeons Club
1956belgium MC2240  
Oliver 1
Team Devos E.3 12:15:52,60 1 00:45:53 Belgium Club
1957tenerife MC2221  
Really And Truly
Team Columbacanaria6 12:15:52,70 1 00:45:53 Adexe
1958belgium MC1094  
Scarlet
Vincent Neirynck9 12:16:11,85 1 00:46:12 Fond Wallonie
1959wales MC0174  
Sparry
Team Men of Gwent9 12:17:11,85 1 00:47:12 Wales Club
1960germany MC2082  
Dural
Team Schnellin6 12:17:14,10 1 00:47:14 Sachsen Club
1961polska MC0439  
Rentoir
Aleksander Golofit8 12:17:14,95 1 00:47:15 Polonia
1962rumania MC1924  
Bak 005
Marius Iulian Sepciuc8 12:17:16,45 1 00:47:16 Romania
1963germany MC0948  
Zoom
Bernhard Bulten4 12:17:25,75 1 00:47:26 Germany Club
1964netherlands MC0946  
Rocky
Team One Loft20 12:17:47,75 1 00:47:48 Holland Pigeons Club
1965england MC0127  
Kika
Team Turtoi & Vasile8 12:17:50,85 1 00:47:51 RPRA (Pigeon Association)
1966netherlands MC2457  
Beaut
Team Poelman - Kap7 12:18:29,10 1 00:48:29 Holland Pigeons Club
1967netherlands MC0312  
Rich Note
Team Twin Brothers Gelderland6 12:18:38,25 1 00:48:38 Holland Pigeons Club
1968england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford6 12:18:47,15 1 00:48:47 RPRA (Pigeon Association)
1969polska MC0299  
Regal Decree
Aleksander Golofit9 12:19:08,00 1 00:49:08 Polonia
1970cordoba MC0046  
Atena
Dámaso Melero12 12:19:45,25 1 00:49:45 Malagüeño
1971polska MC1498  
Route Forty
Krzysztof Szkolny12 12:20:16,15 1 00:50:16 Polonia
1972slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik5 12:20:37,30 1 00:50:37 Slovakia Club
1973tenerife MC0317  
Moya
Team Herrera y Jaime10 12:20:42,50 1 00:50:42 Adexe
1974turkey MC1748  
Aydin
Halil Seyhan7 12:20:53,05 1 00:50:53 Turkey Flying Club
1975turkey MC1766  
Taner
Team Tayyar & Barkin Basaram5 12:21:05,55 1 00:51:06 Turkey Flying Club
1976rumania MC1237  
Gandolf
Team Familia Bacalu19 12:21:10,35 1 00:51:10 Romania
1977belgium MC1452  
PEC 256
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC20 12:21:12,45 1 00:51:12 Fondclub Herent
1978polska MC0982  
Everton Fc
Lukasz Sprycha12 12:22:07,05 1 00:52:07 Polonia
1979italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu17 12:22:21,45 1 00:52:21 Italia
1980belgium MC0396  
Magda
Team Bruninx Roger & Co5 12:22:31,00 1 00:52:31 Belgium Club
1981netherlands MC0354  
Amadeo
Team Twin Brothers Gelderland7 12:22:46,55 1 00:52:47 Holland Pigeons Club
1982fuerteventura MC2020  
Wing Machine
Francisco Díaz5 12:22:49,25 1 00:52:49 Gran Tarajal
1983belgium MC2035  
Rita
Team Penne-Pudic2 12:23:10,20 1 00:53:10 Denderbond Ninove
1984england MC2031  
Pauls Venture
Team Paul Smith Syndicate21 12:23:39,60 1 00:53:40 RPRA (Pigeon Association)
1985denmark MC2266  
Mosaic Junior
Team Anita & Tage Gravesen10 12:24:19,75 1 00:54:20 Denmark Club
1986austria MC2034  
Ester
Benjamin Neag31 12:24:45,75 1 00:54:46 Club Austria
1987scotland MC1420  
Fly High
William Donachie14 12:24:48,95 1 00:54:49 Scottish Homing Union
1988netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg8 12:24:56,60 1 00:54:57 Holland Pigeons Club
1989netherlands MC2413  
Frysian Destroyer
Sjaak Buwalda15 12:25:33,10 1 00:55:33 Holland Pigeons Club
1990gran canaria MC1256  
Axe
Team Yahvé, Oliver & Fredy18 12:25:55,10 1 00:55:55 Club Los Socios
1991bahrain MC2556  
Al Kooheji 5
Husain Ali Ahmed Al Kooheji5 12:26:10,10 1 00:56:10 Bahrain Pigeon Union
1992south africa MC0011  
Natalie
Team Petrus van Eeden16 12:27:28,35 1 00:57:28 South Africa Club
1993turkey MC1769  
Meryem
Team Mehmet-Fatih Donder3 12:28:09,30 1 00:58:09 Turkey Flying Club
1994england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers9 12:28:49,05 1 00:58:49 RPRA (Pigeon Association)
1995belgium MC2477  
Claudias 4
Team Devos E.4 12:29:44,85 1 00:59:45 Belgium Club
1996belgium MC0878  
Guy
Team Kempische duif Bree7 12:30:59,50 1 01:01:00 Belgium Club
1997italia MC2192  
Birillo
Renato Cantu18 12:31:38,00 1 01:01:38 Italia
1998germany MC2222  
Jose
Team Klaas & Sohn25 12:32:08,40 1 01:02:08 Rietberg Club
1999slovakia MC0707  
Andrejka
Team Krajcik Daniel & Andrea13 12:34:43,85 1 01:04:44 Slovakia Club
2000turkey MC1709  
Yavuz Sultan Selim
Team Yavuz-Günes5 12:38:11,85 1 01:08:12 Turkey Flying Club
2001belgium MC0372  
Huttemetut
Roger Mertens15 12:40:49,80 1 01:10:50 Fond Wallonie
2002slovakia MC0838  
Greg 306
Team Greg44 12:41:44,65 1 01:11:45 Slovakia Club
2003england MC0165  
Johns Back
Team Murray & Mills5 12:42:48,85 1 01:12:49 RPRA (Pigeon Association)
2004eeuu MC0316  
David
Carlos Abitia1 12:44:19,40 1 01:14:19 USA
2005kuwait MC2566  
Hailsham Denman
Naje Ead5 12:45:04,05 1 01:15:04 Kuwait Club
2006rumania MC1299  
Viisoara
Florentin Chirita5 12:45:18,35 1 01:15:18 Romania
2007england MC0118  
Brave Dream
Team Turtoi & Vasile9 12:46:53,90 1 01:16:54 RPRA (Pigeon Association)
2008slovakia MC0658  
Greg 043
Team Greg45 12:48:12,25 1 01:18:12 Slovakia Club
2009denmark MC2211  
Cecilie
Team Anita & Tage Gravesen11 12:50:17,65 1 01:20:18 Denmark Club
2010germany MC0939  
Gaspar
Team Volmer & Wilpers19 12:50:31,55 1 01:20:32 Münsterland
2011netherlands MC0140  
Socrates
Team Hennie & Arie Voskuil10 12:51:04,35 1 01:21:04 Holland Pigeons Club
2012germany MC2067  
Loloo 2
Team Fam. Flonta5 12:53:29,90 1 01:23:30 Germany Club
2013polska MC0904  
Foster
Team Lepuch IKD5 12:56:25,20 1 01:26:25 Polonia
2014england MC0175  
Lucky