Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Survival CAR RACE-1

 740
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Germany
Team Schnellin

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 10 de febrero de 2018 Distance 100  
  Liberation time 09:45:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 28 Km/h  
  Pigeons sent 1.093 % Arrivals 67,7 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin1 11:15:13,75 1 01:30:14 Sachsen Club
2slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg1 11:15:16,45 1 01:30:16 Slovakia Club
3switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race1 11:15:19,60 1 01:30:20 Suiza
4belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 11:15:19,75 1 01:30:20 Belgium Club
5slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:15:20,60 1 01:30:21 Slovakia Club
6germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers1 11:15:20,80 1 01:30:21 Münsterland
7asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez1 11:15:21,45 1 01:30:21 R.C. Oviedo
8polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski1 11:15:21,95 1 01:30:22 Polonia
9england MC0218  
Angela
S. Marsh1 11:15:24,90 1 01:30:25 RPRA (Pigeon Association)
10rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc1 11:15:25,00 1 01:30:25 Romania
11hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs1 11:15:25,20 1 01:30:25 Hungary Pigeons Club
12polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski1 11:15:26,45 1 01:30:26 Polonia
13wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys1 11:15:27,70 1 01:30:28 Wales Club
14rumania MC2066  
Tess
Team Duica1 11:15:29,25 1 01:30:29 Romania
15england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise1 11:15:30,65 1 01:30:31 RPRA (Pigeon Association)
16slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg2 11:15:30,75 1 01:30:31 Slovakia Club
17czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal1 11:15:31,15 1 01:30:31 Czech Republic Club
18austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag1 11:15:31,40 1 01:30:31 Club Austria
19hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs2 11:15:31,75 1 01:30:32 Hungary Pigeons Club
20denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen1 11:15:31,95 1 01:30:32 Denmark Club
21denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen2 11:15:32,75 1 01:30:33 Denmark Club
22rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:15:33,15 1 01:30:33 Romania
23netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda1 11:15:34,00 1 01:30:34 Holland Pigeons Club
24polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling1 11:15:34,60 1 01:30:35 Polonia
25england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow1 11:15:35,40 1 01:30:35 RPRA (Pigeon Association)
26netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer1 11:15:37,40 1 01:30:37 Holland Pigeons Club
27slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg3 11:15:39,80 1 01:30:40 Slovakia Club
28italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:15:40,30 1 01:30:40 Italia
29scotland MC0109  
Basher
William Donachie1 11:15:40,75 1 01:30:41 Scottish Homing Union
30netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft1 11:15:40,90 1 01:30:41 Holland Pigeons Club
31austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer1 11:15:42,10 1 01:30:42 VRV - Oberoesterreich
32england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:15:42,50 1 01:30:42 RPRA (Pigeon Association)
33polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling2 11:15:48,90 1 01:30:49 Polonia
34belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:15:54,00 1 01:30:54 Club Olijftak Maaseik
35belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells1 11:15:57,40 1 01:30:57 Denderbond Ninove
36wales MC1602  
Mar
Paul Bamford1 11:15:58,00 1 01:30:58 Wales Club
37england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son1 11:15:58,85 1 01:30:59 RPRA (Pigeon Association)
38switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race2 11:15:59,70 1 01:31:00 Suiza
39polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski1 11:16:01,00 1 01:31:01 Polonia
40slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko1 11:16:01,20 1 01:31:01 Slovakia Club
41belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes1 11:16:01,21 1 01:31:01 Fondclub Loft 24
42wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent1 11:16:01,25 1 01:31:01 Wales Club
43england MC0131  
Trosky
A. Harker1 11:16:01,55 1 01:31:02 RPRA (Pigeon Association)
44gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon1 11:16:01,60 1 01:31:02 C.C. Iniciativa Isleña
45germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang1 11:16:02,75 1 01:31:03 Weitstrecken Myhl-Wegberg
46netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan1 11:16:04,35 1 01:31:04 Holland Pigeons Club
47polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny1 11:16:04,80 1 01:31:05 Polonia
48tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime1 11:16:05,50 1 01:31:06 Adexe
49polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski2 11:16:07,80 1 01:31:08 Polonia
50gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:16:10,40 1 01:31:10 Club Los Socios
51gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria1 11:16:14,60 1 01:31:15 Club Los Socios
52rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:16:15,55 1 01:31:16 Romania
53netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap1 11:16:18,25 1 01:31:18 Holland Pigeons Club
54denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus1 11:16:19,25 1 01:31:19 Denmark Club
55belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon1 11:16:20,70 1 01:31:21 Club Olijftak Maaseik
56netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink1 11:16:21,00 1 01:31:21 Holland Pigeons Club
57eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:16:21,20 1 01:31:21 USA
58belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree1 11:16:25,00 1 01:31:25 Belgium Club
59scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie2 11:16:25,45 1 01:31:25 Scottish Homing Union
60belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon2 11:16:25,70 1 01:31:26 Club Olijftak Maaseik
61sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez1 11:16:31,30 1 01:31:31 ITALICENSE
62belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 11:16:32,00 1 01:31:32 Club Olijftak Maaseik
63netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn1 11:16:32,05 1 01:31:32 Holland Pigeons Club
64germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:16:35,05 1 01:31:35 Germany Club
65hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs3 11:16:35,95 1 01:31:36 Hungary Pigeons Club
66rumania MC1982  
Ginger
Class 8881 11:16:39,65 1 01:31:40 Romania
67germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann1 11:16:44,50 1 01:31:44 Oberfranken Club
68tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho1 11:16:48,30 1 01:31:48 Adexe
69germany MC2324  
Ambar
Team Klaas & Sohn1 11:16:55,65 1 01:31:56 Rietberg Club
70polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski3 11:17:11,20 1 01:32:11 Polonia
71hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs4 11:17:32,95 1 01:32:33 Hungary Pigeons Club
72rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin1 11:17:34,20 1 01:32:34 Rusia Club
73norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing1 11:17:36,00 1 01:32:36 Norge Racing Pigeon Club
74hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 11:17:36,20 1 01:32:36 Hungary Pigeons Club
75germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek1 11:17:40,00 1 01:32:40 Germany Club
76wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent2 11:17:42,85 1 01:32:43 Wales Club
77belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:17:43,80 1 01:32:44 Club Olijftak Maaseik
78germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:17:45,25 1 01:32:45 Wetter
79netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap2 11:17:45,90 1 01:32:46 Holland Pigeons Club
80belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers1 11:17:46,30 1 01:32:46 Belgium Club
81hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:17:50,10 1 01:32:50 Hungary Pigeons Club
82netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan2 11:17:50,15 1 01:32:50 Holland Pigeons Club
83polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 11:17:51,40 1 01:32:51 Polonia
84slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg4 11:17:52,55 1 01:32:53 Slovakia Club
85italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti1 11:17:53,00 1 01:32:53 Italia
86gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:17:53,95 1 01:32:54 Club Los Socios
87polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:17:58,15 1 01:32:58 Polonia
88wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:18:01,60 1 01:33:02 Wales Club
89polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:18:01,65 1 01:33:02 Polonia
90alicante MC1509  
Lennon
Javier Peral1 11:18:01,70 1 01:33:02 Alicante
91germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 11:18:02,95 1 01:33:03 Lahntal Club
92fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz1 11:18:03,20 1 01:33:03 Gran Tarajal
93slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg5 11:18:03,25 1 01:33:03 Slovakia Club
94slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:18:04,60 1 01:33:05 Slovakia Club
95kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead1 11:18:05,25 1 01:33:05 Kuwait Club
96bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:18:05,50 1 01:33:06 Bahrain Pigeon Union
97rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc2 11:18:15,30 1 01:33:15 Romania
98switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race3 11:18:16,30 1 01:33:16 Suiza
99polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski4 11:18:16,40 1 01:33:16 Polonia
100rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul1 11:18:16,50 1 01:33:16 Romania
101belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens1 11:18:20,40 1 01:33:20 Fond Wallonie
102switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina1 11:18:20,95 1 01:33:21 Suiza
103rumania MC1269  
Soimu
Pacleanu Sorin1 11:18:21,30 1 01:33:21 Romania
104polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski2 11:18:21,40 1 01:33:21 Polonia
105italia MC2112  
Roger
Renato Cantu1 11:18:22,80 1 01:33:23 Italia
106austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer2 11:18:23,15 1 01:33:23 VRV - Oberoesterreich
107hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:18:23,85 1 01:33:24 Hungary Pigeons Club
108england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 11:18:25,35 1 01:33:25 RPRA (Pigeon Association)
109netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee1 11:18:25,40 1 01:33:25 Holland Pigeons Club
110switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina2 11:18:27,85 1 01:33:28 Suiza
111polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD1 11:18:29,50 1 01:33:30 Polonia
112wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford2 11:18:33,70 1 01:33:34 Wales Club
113polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny2 11:18:35,90 1 01:33:36 Polonia
114wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford3 11:18:41,40 1 01:33:41 Wales Club
115england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite1 11:19:01,45 1 01:34:01 RPRA (Pigeon Association)
116fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz2 11:19:05,05 1 01:34:05 Gran Tarajal
117england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford1 11:19:06,75 1 01:34:07 RPRA (Pigeon Association)
118tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho2 11:19:10,15 1 01:34:10 Adexe
119hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:19:22,30 1 01:34:22 Hungary Pigeons Club
120italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei1 11:19:22,95 1 01:34:23 Italia
121polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac1 11:19:24,30 1 01:34:24 Polonia
122hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:19:28,75 1 01:34:29 Hungary Pigeons Club
123turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan1 11:19:28,80 1 01:34:29 Turkey Flying Club
124netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg1 11:19:47,15 1 01:34:47 Holland Pigeons Club
125belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:19:47,85 1 01:34:48 Club Olijftak Maaseik
126netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo1 11:19:48,15 1 01:34:48 Holland Pigeons Club
127polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski1 11:19:48,65 1 01:34:49 Polonia
128belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:19:48,90 1 01:34:49 Club Olijftak Maaseik
129austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin1 11:19:49,50 1 01:34:50 Club Austria
130netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer2 11:19:51,85 1 01:34:52 Holland Pigeons Club
131turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:19:54,60 1 01:34:55 Turkey Flying Club
132netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft2 11:19:54,85 1 01:34:55 Holland Pigeons Club
133england MC1677  
The Master
Team I dont know1 11:19:54,86 1 01:34:55 RPRA (Pigeon Association)
134south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft1 11:19:59,65 1 01:35:00 South Africa Club
135netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:21:05,30 1 01:36:05 Holland Pigeons Club
136gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:21:08,55 1 01:36:09 Club Los Socios
137germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:21:08,90 1 01:36:09 Germany Club
138turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan2 11:21:09,65 1 01:36:10 Turkey Flying Club
139gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:21:10,80 1 01:36:11 Club Los Socios
140netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 11:21:11,45 1 01:36:11 Holland Pigeons Club
141netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft3 11:21:12,65 1 01:36:13 Holland Pigeons Club
142slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi1 11:21:18,90 1 01:36:19 Slovakia Club
143kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 11:21:21,55 1 01:36:22 Kuwait Club
144sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:21:22,75 1 01:36:23 ITALICENSE
145netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan3 11:21:22,95 1 01:36:23 Holland Pigeons Club
146england MC0088  
Ray
S. Marsh2 11:21:23,15 1 01:36:23 RPRA (Pigeon Association)
147turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet1 11:21:25,00 1 01:36:25 Turkey Flying Club
148rumania MC1841  
DACIANA J.R.
Hanus Vasile1 11:21:25,75 1 01:36:26 Romania
149ireland MC0018  
Highway Celtic Tiger
Team Highway Lofts1 11:21:26,45 1 01:36:26 Irish Homing Union
150turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:21:26,85 1 01:36:27 Turkey Flying Club
151slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi2 11:21:28,05 1 01:36:28 Slovakia Club
152germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler1 11:21:31,25 1 01:36:31 Germany Club
153germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers2 11:21:35,35 1 01:36:35 Münsterland
154bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:21:41,45 1 01:36:41 Bahrain Pigeon Union
155netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon1 11:21:49,40 1 01:36:49 Holland Pigeons Club
156germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann2 11:21:50,40 1 01:36:50 Oberfranken Club
157slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg6 11:21:50,50 1 01:36:50 Slovakia Club
158belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest1 11:21:56,00 1 01:36:56 Lembeek Club - Belgium
159polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:22:01,60 1 01:37:02 Polonia
160germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn2 11:22:04,05 1 01:37:04 Rietberg Club
161england MC0194  
David
S. Marsh3 11:22:05,65 1 01:37:06 RPRA (Pigeon Association)
162germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn3 11:22:33,40 1 01:37:33 Rietberg Club
163netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda2 11:22:34,25 1 01:37:34 Holland Pigeons Club
164netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee2 11:22:43,15 1 01:37:43 Holland Pigeons Club
165wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 11:23:43,05 1 01:38:43 Wales Club
166polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski3 11:25:22,95 1 01:40:23 Polonia
167asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 11:25:23,40 1 01:40:23 R.C. Oviedo
168polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 11:25:24,55 1 01:40:25 Polonia
169turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer1 11:25:25,80 1 01:40:26 Turkey Flying Club
170portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira1 11:25:25,90 1 01:40:26 Loulé - Portugal
171polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski4 11:25:28,80 1 01:40:29 Polonia
172asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba1 11:25:29,45 1 01:40:29 R.C. Oviedo
173netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan4 11:25:29,75 1 01:40:30 Holland Pigeons Club
174slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg7 11:25:30,60 1 01:40:31 Slovakia Club
175south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden1 11:25:32,75 1 01:40:33 South Africa Club
176turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan3 11:25:32,95 1 01:40:33 Turkey Flying Club
177south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft2 11:25:33,00 1 01:40:33 South Africa Club
178slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik1 11:25:33,15 1 01:40:33 Slovakia Club
179netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn2 11:25:34,10 1 01:40:34 Holland Pigeons Club
180austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer3 11:25:34,55 1 01:40:35 VRV - Oberoesterreich
181slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:25:34,85 1 01:40:35 Slovakia Club
182polska MC1508  
LaMotta
Team Morel1 11:25:37,40 1 01:40:37 Polonia
183india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:25:40,15 1 01:40:40 Royal Pigeon Society India
184austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag2 11:25:43,40 1 01:40:43 Club Austria
185england MC1545  
Jessica
Team I dont know2 11:25:47,10 1 01:40:47 RPRA (Pigeon Association)
186wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts1 11:25:47,25 1 01:40:47 Wales Club
187belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina1 11:25:51,20 1 01:40:51 Belgium Club
188bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa1 11:25:54,40 1 01:40:54 Bulgaria Club
189belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns1 11:26:16,05 1 01:41:16 Fondclub Loft 24
190england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:27:19,85 1 01:42:20 RPRA (Pigeon Association)
191polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac2 11:27:22,25 1 01:42:22 Polonia
192belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen1 11:27:24,85 1 01:42:25 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
193rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 11:27:25,85 1 01:42:26 Romania
194bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic1 11:27:26,85 1 01:42:27 Bosnia & Herzegovina Club
195germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler2 11:27:27,15 1 01:42:27 Germany Club
196polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac3 11:27:27,85 1 01:42:28 Polonia
197italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:27:29,10 1 01:42:29 Italia
198wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls1 11:27:31,30 1 01:42:31 Wales Club
199belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:27:35,70 1 01:42:36 Fondclub Eeklo - Ramillies
200rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah1 11:27:39,25 1 01:42:39 Romania
201tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González1 11:27:43,20 1 01:42:43 Abona Sur
202polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride1 11:27:44,15 1 01:42:44 Polonia
203polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha1 11:27:45,75 1 01:42:46 Polonia
204polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski5 11:27:45,76 1 01:42:46 Polonia
205germany MC1003  
Roberto
Team Schupp1 11:27:47,35 1 01:42:47 Schwaben-Allgäu Club
206polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha2 11:28:18,50 1 01:43:18 Polonia
207england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts1 11:28:22,85 1 01:43:23 RPRA (Pigeon Association)
208netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:28:28,45 1 01:43:28 Holland Pigeons Club
209wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 11:28:30,45 1 01:43:30 Wales Club
210gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas1 11:28:31,20 1 01:43:31 C.C. ANSITE
211hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:28:31,55 1 01:43:32 Hungary Pigeons Club
212netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap3 11:28:32,05 1 01:43:32 Holland Pigeons Club
213slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi3 11:28:34,10 1 01:43:34 Slovakia Club
214austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer4 11:28:36,85 1 01:43:37 VRV - Oberoesterreich
215netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn3 11:28:38,00 1 01:43:38 Holland Pigeons Club
216netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol1 11:28:38,35 1 01:43:38 Holland Pigeons Club
217belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 11:28:39,50 1 01:43:40 Club Olijftak Maaseik
218tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria1 11:28:39,65 1 01:43:40 Adexe
219england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts1 11:30:04,00 1 01:45:04 RPRA (Pigeon Association)
220asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez2 11:30:06,85 1 01:45:07 R.C. Oviedo
221polska MC1151  
Chopper
Team Swiecicki & Zajac4 11:30:08,55 1 01:45:09 Polonia
222netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing1 11:30:11,75 1 01:45:12 Holland Pigeons Club
223tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho3 11:30:15,20 1 01:45:15 Adexe
224austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler1 11:30:15,45 1 01:45:15 Club Austria
225germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn4 11:30:19,40 1 01:45:19 Rietberg Club
226eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 11:30:23,80 1 01:45:24 USA
227rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc3 11:30:24,20 1 01:45:24 Romania
228slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg8 11:30:25,45 1 01:45:25 Slovakia Club
229polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 11:30:25,60 1 01:45:26 Polonia
230switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts1 11:30:29,20 1 01:45:29 Suiza
231england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:30:30,85 1 01:45:31 RPRA (Pigeon Association)
232england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters1 11:30:31,05 1 01:45:31 RPRA (Pigeon Association)
233belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens2 11:30:32,55 1 01:45:33 Fond Wallonie
234england MC0198  
Jean
S. Marsh4 11:30:51,10 1 01:45:51 RPRA (Pigeon Association)
235belgium MC1646  
Wendy
Roger Mertens3 11:30:56,20 1 01:45:56 Fond Wallonie
236slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik2 11:31:03,75 1 01:46:04 Slovakia Club
237belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree2 11:31:05,05 1 01:46:05 Belgium Club
238belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels1 11:31:12,15 1 01:46:12 Belgium Club
239scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:31:13,75 1 01:46:14 Scottish Homing Union
240belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens4 11:32:06,85 1 01:47:07 Fond Wallonie
241netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft4 11:32:09,65 1 01:47:10 Holland Pigeons Club
242belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:32:33,10 1 01:47:33 Fondclub Eeklo - Ramillies
243denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland1 11:32:33,80 1 01:47:34 Denmark Club
244polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling3 11:32:34,70 1 01:47:35 Polonia
245netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:32:48,50 1 01:47:48 Holland Pigeons Club
246polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit2 11:32:54,10 1 01:47:54 Polonia
247england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet2 11:34:15,20 1 01:49:15 RPRA (Pigeon Association)
248netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 11:40:54,00 1 01:55:54 Holland Pigeons Club
249turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer2 11:40:58,65 1 01:55:59 Turkey Flying Club
250slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:41:02,25 1 01:56:02 Slovakia Club
251denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland2 11:41:04,85 1 01:56:05 Denmark Club
252england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu1 11:41:05,20 1 01:56:05 RPRA (Pigeon Association)
253belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells2 11:41:05,35 1 01:56:05 Denderbond Ninove
254polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski5 11:41:06,75 1 01:56:07 Polonia
255netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo2 11:41:08,25 1 01:56:08 Holland Pigeons Club
256belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells3 11:41:08,80 1 01:56:09 Denderbond Ninove
257polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha3 11:41:12,40 1 01:56:12 Polonia
258croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family1 11:41:13,60 1 01:56:14 Croatia Pigeon Club
259south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden2 11:41:15,25 1 01:56:15 South Africa Club
260cordoba MC0074  
Capote
Dámaso Melero1 11:41:16,10 1 01:56:16 Malagüeño
261netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan5 11:41:16,15 1 01:56:16 Holland Pigeons Club
262rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan1 11:41:19,40 1 01:56:19 Romania
263germany MC2279  
Lars
Team Schnellin2 11:41:20,20 1 01:56:20 Sachsen Club
264polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:41:23,30 1 01:56:23 Polonia
265italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR1 11:41:34,95 1 01:56:35 Italia
266belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co2 11:42:06,65 1 01:57:07 Belgium Club
267belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:42:08,90 1 01:57:09 Fondclub Herent
268czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 11:42:09,35 1 01:57:09 Czech Republic Club
269rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:43:23,45 1 01:58:23 Romania
270england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile1 11:43:26,35 1 01:58:26 RPRA (Pigeon Association)
271wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford4 11:47:12,35 1 02:02:12 Wales Club
272austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag3 11:47:14,15 1 02:02:14 Club Austria
273italia MC2417  
Prince
Renato Cantu2 11:47:15,75 1 02:02:16 Italia
274slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska1 11:47:19,90 1 02:02:20 Slovakia Club
275belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 11:47:21,25 1 02:02:21 Belgium Club
276england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts2 11:47:26,85 1 02:02:27 RPRA (Pigeon Association)
277belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:47:43,75 1 02:02:44 Club Olijftak Maaseik
278gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria2 11:47:48,50 1 02:02:48 Club Los Socios
279england MC0026  
Mauri
A. Harker2 11:49:22,55 1 02:04:23 RPRA (Pigeon Association)
280slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:49:25,10 1 02:04:25 Slovakia Club
281gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:49:25,90 1 02:04:26 Club Los Socios
282czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 11:49:27,10 1 02:04:27 Czech Republic Club
283england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills1 11:49:27,15 1 02:04:27 RPRA (Pigeon Association)
284turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar1 11:49:27,35 1 02:04:27 Turkey Flying Club
285polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac5 11:49:27,65 1 02:04:28 Polonia
286belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:49:27,85 1 02:04:28 Belgium Club
287belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon3 11:49:28,45 1 02:04:28 Club Olijftak Maaseik
288netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo3 11:49:28,95 1 02:04:29 Holland Pigeons Club
289rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul2 11:49:28,96 1 02:04:29 Romania
290austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer5 11:49:29,00 1 02:04:29 VRV - Oberoesterreich
291netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp1 11:49:29,01 1 02:04:29 Holland Pigeons Club
292england MC0436  
Cherry
J. Cox1 11:49:29,35 1 02:04:29 RPRA (Pigeon Association)
293wales MC1581  
Louis
Paul Bamford5 11:49:29,85 1 02:04:30 Wales Club
294england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 11:49:30,20 1 02:04:30 RPRA (Pigeon Association)
295hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:49:30,80 1 02:04:31 Hungary Pigeons Club
296netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:49:30,90 1 02:04:31 Holland Pigeons Club
297gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:49:31,15 1 02:04:31 Club Los Socios
298england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 11:49:31,30 1 02:04:31 RPRA (Pigeon Association)
299germany MC1009  
Oceano
Team Schupp2 11:49:32,60 1 02:04:33 Schwaben-Allgäu Club
300england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys1 11:49:33,30 1 02:04:33 RPRA (Pigeon Association)
301denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 11:49:33,40 1 02:04:33 Denmark Club
302switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race4 11:49:33,85 1 02:04:34 Suiza
303netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer3 11:49:34,35 1 02:04:34 Holland Pigeons Club
304netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer4 11:49:34,85 1 02:04:35 Holland Pigeons Club
305denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 11:49:34,90 1 02:04:35 Denmark Club
306austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler2 11:49:35,10 1 02:04:35 Club Austria
307england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts2 11:49:35,35 1 02:04:35 RPRA (Pigeon Association)
308switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race5 11:49:36,60 1 02:04:37 Suiza
309slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi4 11:49:36,70 1 02:04:37 Slovakia Club
310austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin2 11:49:38,05 1 02:04:38 Club Austria
311austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer6 11:49:38,90 1 02:04:39 VRV - Oberoesterreich
312denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard2 11:49:39,30 1 02:04:39 Denmark Club
313denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen3 11:49:40,65 1 02:04:41 Denmark Club
314germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta1 11:49:40,75 1 02:04:41 Germany Club
315germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube1 11:49:40,85 1 02:04:41 Germany Club
316england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate1 11:49:41,30 1 02:04:41 RPRA (Pigeon Association)
317polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski6 11:49:41,80 1 02:04:42 Polonia
318slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:49:42,60 1 02:04:43 Slovakia Club
319switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race6 11:49:43,25 1 02:04:43 Suiza
320polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski2 11:49:43,35 1 02:04:43 Polonia
321hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:49:43,45 1 02:04:43 Hungary Pigeons Club
322netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink1 11:49:43,46 1 02:04:43 Holland Pigeons Club
323england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts3 11:49:44,15 1 02:04:44 RPRA (Pigeon Association)
324hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:49:44,20 1 02:04:44 Hungary Pigeons Club
325italia MC2409  
Evita
Renato Cantu3 11:49:47,95 1 02:04:48 Italia
326germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz2 11:49:49,85 1 02:04:50 Germany Club
327wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:49:50,35 1 02:04:50 Wales Club
328switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi1 11:49:51,75 1 02:04:52 Suiza
329england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce1 11:49:53,75 1 02:04:54 RPRA (Pigeon Association)
330polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski7 11:49:54,95 1 02:04:55 Polonia
331slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi5 11:49:55,15 1 02:04:55 Slovakia Club
332gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas2 11:49:56,15 1 02:04:56 C.C. ANSITE
333austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag4 11:50:00,10 1 02:05:00 Club Austria
334hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:50:02,15 1 02:05:02 Hungary Pigeons Club
335slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi6 11:50:04,70 1 02:05:05 Slovakia Club
336rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah2 11:50:07,65 1 02:05:08 Romania
337scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie3 11:50:10,95 1 02:05:11 Scottish Homing Union
338italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 11:50:11,15 1 02:05:11 Italia
339eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:50:11,45 1 02:05:11 USA
340germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers3 11:50:11,70 1 02:05:12 Münsterland
341czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:50:20,70 1 02:05:21 Czech Republic Club
342austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag5 11:50:26,20 1 02:05:26 Club Austria
343england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate2 11:50:31,80 1 02:05:32 RPRA (Pigeon Association)
344slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg9 11:50:50,05 1 02:05:50 Slovakia Club
345belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers2 11:50:53,80 1 02:05:54 Belgium Club
346polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac6 11:51:20,60 1 02:06:21 Polonia
347belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree3 11:51:25,80 1 02:06:26 Belgium Club
348germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler3 11:51:26,75 1 02:06:27 Germany Club
349south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft3 11:51:41,00 1 02:06:41 South Africa Club
350polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski8 11:51:41,75 1 02:06:42 Polonia
351eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:51:52,40 1 02:06:52 USA
352sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 11:51:59,65 1 02:07:00 ITALICENSE
353wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers1 11:51:59,70 1 02:07:00 Wales Club
354netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink2 11:52:01,50 1 02:07:02 Holland Pigeons Club
355india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki1 11:52:02,15 1 02:07:02 Royal Pigeon Society India
356england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu2 11:52:02,16 1 02:07:02 RPRA (Pigeon Association)
357slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko2 11:52:02,35 1 02:07:02 Slovakia Club
358belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens1 11:52:03,45 1 02:07:03 Denderbond Ninove
359kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum1 11:52:06,70 1 02:07:07 Kuwait Club
360wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls2 11:52:08,35 1 02:07:08 Wales Club
361slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg10 11:52:08,90 1 02:07:09 Slovakia Club
362sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez2 11:52:11,50 1 02:07:12 ITALICENSE
363netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:52:14,75 1 02:07:15 Holland Pigeons Club
364rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu1 11:52:17,75 1 02:07:18 Romania
365belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels2 11:52:17,95 1 02:07:18 Belgium Club
366belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree4 11:52:18,15 1 02:07:18 Belgium Club
367belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters1 11:52:18,60 1 02:07:19 Fondclub Lanaken
368hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:52:20,60 1 02:07:21 Hungary Pigeons Club
369polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 11:52:24,20 1 02:07:24 Polonia
370belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon4 11:52:25,85 1 02:07:26 Club Olijftak Maaseik
371belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck1 11:52:26,05 1 02:07:26 Fond Wallonie
372eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:52:52,80 1 02:07:53 USA
373italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti2 11:53:05,70 1 02:08:06 Italia
374hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon1 11:53:13,35 1 02:08:13 Hungary Pigeons Club
375england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile2 11:53:18,30 1 02:08:18 RPRA (Pigeon Association)
376belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters2 11:53:28,90 1 02:08:29 Fondclub Lanaken
377turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:53:30,80 1 02:08:31 Turkey Flying Club
378germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers4 11:54:51,20 1 02:09:51 Münsterland
379germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle1 11:55:35,85 1 02:10:36 Germany Club
380germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek2 11:56:16,00 1 02:11:16 Germany Club
381italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti3 11:56:18,90 1 02:11:19 Italia
382rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah3 11:56:21,20 1 02:11:21 Romania
383rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul3 11:56:21,65 1 02:11:22 Romania
384polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel2 11:56:23,40 1 02:11:23 Polonia
385italia MC1159  
Monika III
Team RSR2 11:56:23,41 1 02:11:23 Italia
386kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum1 11:56:23,70 1 02:11:24 Kuwait Club
387netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland1 11:56:24,40 1 02:11:24 Holland Pigeons Club
388england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son2 11:56:25,20 1 02:11:25 RPRA (Pigeon Association)
389rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 11:56:25,70 1 02:11:26 Romania
390germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz1 11:56:26,35 1 02:11:26 Koblenz Club
391denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen4 11:56:26,50 1 02:11:26 Denmark Club
392wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 11:56:27,00 1 02:11:27 Wales Club
393polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski9 11:56:28,25 1 02:11:28 Polonia
394netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink2 11:56:29,30 1 02:11:29 Holland Pigeons Club
395england MC0132  
Bryany
S. Marsh5 11:56:30,65 1 02:11:31 RPRA (Pigeon Association)
396germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek3 11:56:31,70 1 02:11:32 Germany Club
397england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers1 11:56:31,85 1 02:11:32 RPRA (Pigeon Association)
398england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts3 11:56:34,20 1 02:11:34 RPRA (Pigeon Association)
399slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:56:34,21 1 02:11:34 Slovakia Club
400slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi7 11:56:34,75 1 02:11:35 Slovakia Club
401netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg2 11:56:35,50 1 02:11:36 Holland Pigeons Club
402netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer5 11:56:37,15 1 02:11:37 Holland Pigeons Club
403netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg3 11:56:39,50 1 02:11:40 Holland Pigeons Club
404slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:56:39,80 1 02:11:40 Slovakia Club
405hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:56:39,95 1 02:11:40 Hungary Pigeons Club
406netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer6 11:56:46,75 1 02:11:47 Holland Pigeons Club
407polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski10 11:56:48,35 1 02:11:48 Polonia
408polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski3 11:57:04,60 1 02:12:05 Polonia
409switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race7 11:57:07,40 1 02:12:07 Suiza
410belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers3 11:57:22,25 1 02:12:22 Belgium Club
411turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar2 11:57:23,25 1 02:12:23 Turkey Flying Club
412rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu2 11:57:23,90 1 02:12:24 Romania
413netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:57:31,25 1 02:12:31 Holland Pigeons Club
414slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik3 11:57:35,00 1 02:12:35 Slovakia Club
415switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race8 11:57:38,10 1 02:12:38 Suiza
416belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 11:57:41,55 1 02:12:42 Fond Wallonie
417czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek1 11:57:42,15 1 02:12:42 Czech Republic Club
418germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn5 11:57:43,45 1 02:12:43 Rietberg Club
419netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon3 11:57:46,25 1 02:12:46 Holland Pigeons Club
420india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:57:53,80 1 02:12:54 Royal Pigeon Society India
421czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek2 11:57:57,45 1 02:12:57 Czech Republic Club
422denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 11:58:16,10 1 02:13:16 Denmark Club
423rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8882 11:58:16,65 1 02:13:17 Romania
424belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns2 11:58:18,45 1 02:13:18 Fondclub Loft 24
425germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers1 11:58:20,65 1 02:13:21 Münsterland
426turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar3 11:58:23,45 1 02:13:23 Turkey Flying Club
427austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer7 11:58:25,10 1 02:13:25 VRV - Oberoesterreich
428rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu3 11:58:28,01 1 02:13:28 Romania
429wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor1 11:58:28,00 1 02:13:28 Wales Club
430polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski11 11:58:28,15 1 02:13:28 Polonia
431wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor2 11:58:28,25 1 02:13:28 Wales Club
432rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru1 11:58:29,50 1 02:13:30 Romania
433czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 11:58:30,60 1 02:13:31 Czech Republic Club
434polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski12 11:58:31,70 1 02:13:32 Polonia
435slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg11 11:58:32,05 1 02:13:32 Slovakia Club
436slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:58:34,90 1 02:13:35 Slovakia Club
437kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 11:58:35,70 1 02:13:36 Kuwait Club
438wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent3 11:58:40,00 1 02:13:40 Wales Club
439slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg12 11:58:45,50 1 02:13:46 Slovakia Club
440asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba2 11:58:46,95 1 02:13:47 R.C. Oviedo
441switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race9 11:58:47,65 1 02:13:48 Suiza
442belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:58:48,05 1 02:13:48 Fondclub Herent
443hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:58:49,10 1 02:13:49 Hungary Pigeons Club
444turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:58:52,20 1 02:13:52 Turkey Flying Club
445czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek3 11:58:53,35 1 02:13:53 Czech Republic Club
446netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger1 11:58:55,20 1 02:13:55 Holland Pigeons Club
447slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg13 11:58:56,35 1 02:13:56 Slovakia Club
448turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar4 11:58:57,25 1 02:13:57 Turkey Flying Club
449rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin2 11:58:57,35 1 02:13:57 Rusia Club
450slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin1 11:58:57,90 1 02:13:58 Slovakia Club
451belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen2 11:59:06,05 1 02:14:06 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
452belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens2 11:59:06,35 1 02:14:06 Denderbond Ninove
453polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny3 11:59:20,45 1 02:14:20 Polonia
454germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn6 11:59:40,05 1 02:14:40 Rietberg Club
455eeuu MC2137  
Rowan
Robert Longid1 11:59:54,70 1 02:14:55 USA
456england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate3 11:59:59,95 1 02:15:00 RPRA (Pigeon Association)
457belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon5 12:00:27,10 1 02:15:27 Club Olijftak Maaseik
458slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 12:00:58,55 1 02:15:59 Slovakia Club
459belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels3 12:00:59,05 1 02:15:59 Belgium Club
460belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens5 12:01:05,85 1 02:16:06 Fond Wallonie
461hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs5 12:01:07,00 1 02:16:07 Hungary Pigeons Club
462belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 12:01:14,70 1 02:16:15 Fondclub Herent
463slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I1 12:01:23,10 1 02:16:23 Slovakia Club
464scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie4 12:03:06,75 1 02:18:07 Scottish Homing Union
465wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls3 12:03:16,70 1 02:18:17 Wales Club
466hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 12:03:18,90 1 02:18:19 Hungary Pigeons Club
467switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto1 12:03:22,60 1 02:18:23 Suiza
468germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta2 12:03:25,85 1 02:18:26 Germany Club
469fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 12:03:30,15 1 02:18:30 Gran Tarajal
470switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto2 12:03:34,00 1 02:18:34 Suiza
471belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 12:03:42,65 1 02:18:43 Club Olijftak Maaseik
472slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik1 12:03:54,05 1 02:18:54 Slovakia Club
473england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 12:04:01,40 1 02:19:01 RPRA (Pigeon Association)
474slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro3 12:04:07,55 1 02:19:08 Slovakia Club
475netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn4 12:04:09,30 1 02:19:09 Holland Pigeons Club
476hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 12:04:13,55 1 02:19:14 Hungary Pigeons Club
477rumania MC1771  
Shindeagan
Hanus Vasile2 12:04:28,95 1 02:19:29 Romania
478eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 12:04:36,65 1 02:19:37 USA
479belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt1 12:04:42,60 1 02:19:43 De Snelvliegers Zandbergen Club
480germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann3 12:04:53,90 1 02:19:54 Oberfranken Club
481eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 12:05:05,35 1 02:20:05 USA
482polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas1 12:06:11,20 1 02:21:11 Polonia
483belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends3 12:06:21,05 1 02:21:21 Club Olijftak Maaseik
484polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof3 12:06:22,20 1 02:21:22 Polonia
485netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan6 12:06:30,15 1 02:21:30 Holland Pigeons Club
486hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 12:07:21,90 1 02:22:22 Hungary Pigeons Club
487wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers2 12:07:22,25 1 02:22:22 Wales Club
488netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij1 12:07:41,90 1 02:22:42 Holland Pigeons Club
489gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 12:09:01,90 1 02:24:02 C.C. ANSITE
490netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee3 12:09:14,95 1 02:24:15 Holland Pigeons Club
491switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race10 12:10:24,35 1 02:25:24 Suiza
492england MC0117  
Sea Pigeon
Team Murray & Mills2 12:11:35,95 1 02:26:36 RPRA (Pigeon Association)
493slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi1 12:11:42,50 1 02:26:42 Slovenia Club
494germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn7 12:13:31,15 1 02:28:31 Rietberg Club
495wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls4 12:14:23,35 1 02:29:23 Wales Club
496belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes2 12:14:28,25 1 02:29:28 Fondclub Loft 24
497austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler3 12:14:40,70 1 02:29:41 Club Austria
498netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 12:14:41,30 1 02:29:41 Holland Pigeons Club
499hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 12:14:43,25 1 02:29:43 Hungary Pigeons Club
500slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol1 12:14:46,95 1 02:29:47 Slovakia Club
501england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford2 12:14:47,45 1 02:29:47 RPRA (Pigeon Association)
502england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow2 12:14:55,50 1 02:29:56 RPRA (Pigeon Association)
503germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij1 12:14:55,60 1 02:29:56 Harsewinkel Club
504italia MC2062  
Adry
Team TNST2 12:14:56,05 1 02:29:56 Italia
505turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu2 12:14:56,60 1 02:29:57 Turkey Flying Club
506polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski13 12:14:56,65 1 02:29:57 Polonia
507norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 12:14:56,80 1 02:29:57 Norge Racing Pigeon Club
508netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft5 12:14:59,45 1 02:29:59 Holland Pigeons Club
509netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn5 12:15:04,25 1 02:30:04 Holland Pigeons Club
510sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez3 12:15:23,15 1 02:30:23 ITALICENSE
511tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime2 12:15:23,40 1 02:30:23 Adexe
512germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 12:15:28,70 1 02:30:29 Germany Club
513wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers3 12:16:38,50 1 02:31:38 Wales Club
514germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers2 12:16:39,60 1 02:31:40 Münsterland
515italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 12:16:39,70 1 02:31:40 Italia
516netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil4 12:16:56,40 1 02:31:56 Holland Pigeons Club
517polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof4 12:19:31,25 1 02:34:31 Polonia
518netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda3 12:22:35,25 1 02:37:35 Holland Pigeons Club
519germany MC1160  
Mia
Walter Agler1 12:23:01,40 1 02:38:01 Oberbayern Club
520czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal2 12:23:10,60 1 02:38:11 Czech Republic Club
521england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford3 12:24:35,30 1 02:39:35 RPRA (Pigeon Association)
522croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic1 12:31:35,90 1 02:46:36 Croatia Pigeon Club
523italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu4 12:31:49,40 1 02:46:49 Italia
524netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda4 12:32:38,75 1 02:47:39 Holland Pigeons Club
525netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 12:33:02,95 1 02:48:03 Holland Pigeons Club
526rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 12:33:10,55 1 02:48:11 Romania
527austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag6 12:36:18,85 1 02:51:19 Club Austria
528polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas2 12:37:01,40 1 02:52:01 Polonia
529rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 12:40:26,05 1 02:55:26 Romania
530england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers2 12:40:38,15 1 02:55:38 RPRA (Pigeon Association)
531italia MC2335  
Indira
Renato Cantu5 12:40:41,55 1 02:55:42 Italia
532slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi2 12:41:00,90 1 02:56:01 Slovenia Club
533netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo4 12:41:02,55 1 02:56:03 Holland Pigeons Club
534italia MC2305  
Stan
Team TNST3 12:41:07,60 1 02:56:08 Italia
535germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang2 12:41:08,70 1 02:56:09 Weitstrecken Myhl-Wegberg
536belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 12:41:09,10 1 02:56:09 Club Olijftak Maaseik
537rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea2 12:41:22,40 1 02:56:22 Romania
538england MC0080  
Colita
Andrei Antoce2 12:41:31,40 1 02:56:31 RPRA (Pigeon Association)
539belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 12:41:34,50 1 02:56:34 Club Olijftak Maaseik
540hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 12:41:36,55 1 02:56:37 Hungary Pigeons Club
541hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs2 12:42:07,40 1 02:57:07 Hungary Pigeons Club
542tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria2 12:42:10,35 1 02:57:10 Adexe
543england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker3 12:42:22,30 1 02:57:22 RPRA (Pigeon Association)
544slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg14 12:42:27,75 1 02:57:28 Slovakia Club
545wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts2 12:42:47,50 1 02:57:48 Wales Club
546england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate4 12:47:19,15 1 03:02:19 RPRA (Pigeon Association)
547england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie1 12:47:27,80 1 03:02:28 RPRA (Pigeon Association)
548hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 12:49:03,05 1 03:04:03 Hungary Pigeons Club
549netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft6 12:54:52,00 1 03:09:52 Holland Pigeons Club
550england MC0067  
Dulcinea
A. Harker4 12:55:29,65 1 03:10:30 RPRA (Pigeon Association)
551bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 12:56:36,90 1 03:11:37 Bulgaria Club
552czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal3 12:56:46,25 1 03:11:46 Czech Republic Club
553slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi3 12:56:54,90 1 03:11:55 Slovenia Club
554belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree5 12:56:57,75 1 03:11:58 Belgium Club
555italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti1 12:57:44,35 1 03:12:44 Italia
556galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 12:58:50,30 1 03:13:50 MARIÑAS ALTAS
557baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs1 12:59:02,95 1 03:14:03 C.C.Ciutadella
558belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest2 12:59:23,35 1 03:14:23 Lembeek Club - Belgium
559bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi1 12:59:47,85 1 03:14:48 Bulgaria Club
560polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD2 12:59:54,70 1 03:14:55 Polonia
561slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 13:01:27,85 1 03:16:28 Slovakia Club
562austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag7 13:02:12,50 1 03:17:12 Club Austria
563netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn6 13:05:46,50 1 03:20:46 Holland Pigeons Club
564switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race11 13:06:19,35 1 03:21:19 Suiza
565england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate5 13:13:43,45 1 03:28:43 RPRA (Pigeon Association)
566austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin3 13:15:15,50 1 03:30:16 Club Austria
567denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo1 13:17:45,85 1 03:32:46 Denmark Club
568italia MC2341  
Bulgar
Team TNST4 13:17:53,40 1 03:32:53 Italia
569wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls5 13:18:37,05 1 03:33:37 Wales Club
570polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 13:25:59,20 1 03:40:59 Polonia
571galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 13:33:55,50 1 03:48:56 MARIÑAS ALTAS
572belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 13:34:22,70 1 03:49:23 Fondclub Herent
573switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi2 13:34:28,50 1 03:49:28 Suiza
574hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 13:34:30,90 1 03:49:31 Hungary Pigeons Club
575belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest3 13:34:51,65 1 03:49:52 Lembeek Club - Belgium
576hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 13:35:51,15 1 03:50:51 Hungary Pigeons Club
577polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski6 13:35:53,55 1 03:50:54 Polonia
578italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei2 13:37:51,05 1 03:52:51 Italia
579netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan7 13:40:01,90 1 03:55:02 Holland Pigeons Club
580germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz2 13:40:08,40 1 03:55:08 Koblenz Club
581scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie5 13:40:25,75 1 03:55:26 Scottish Homing Union
582rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru2 13:42:02,55 1 03:57:03 Romania
583polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling4 13:42:30,40 1 03:57:30 Polonia
584eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 13:45:05,20 1 04:00:05 USA
585netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn7 13:46:14,35 1 04:01:14 Holland Pigeons Club
586tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz1 13:47:19,30 1 04:02:19 C.C.Portuense
587polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski4 13:48:46,50 1 04:03:46 Polonia
588austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag8 13:50:26,80 1 04:05:27 Club Austria
589south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden3 13:52:37,95 1 04:07:38 South Africa Club
590slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 13:57:54,80 1 04:12:55 Slovakia Club
591belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 13:59:51,55 1 04:14:52 Fondclub Herent
592polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 14:01:27,75 1 04:16:28 Polonia
593polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski14 14:09:23,00 1 04:24:23 Polonia
594germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn8 14:09:31,70 1 04:24:32 Rietberg Club
595cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero2 14:20:27,25 1 04:35:27 Malagüeño
596rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com1 14:20:30,60 1 04:35:31 Romania
597czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar2 14:22:28,15 1 04:37:28 Czech Republic Club
598turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 14:23:34,45 1 04:38:34 Turkey Flying Club
599ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts2 14:25:46,50 1 04:40:46 Irish Homing Union
600england MC0142  
Banny
Andrei Antoce3 14:29:45,35 1 04:44:45 RPRA (Pigeon Association)
601scotland MC0406  
Christina
William Donachie6 14:36:19,45 1 04:51:19 Scottish Homing Union
602turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 14:44:11,25 1 04:59:11 Turkey Flying Club
603polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac7 14:46:18,05 1 05:01:18 Polonia
604hungary MC1168  
Josef 1
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 14:46:37,95 1 05:01:38 Hungary Pigeons Club
605england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate6 14:50:46,60 1 05:05:47 RPRA (Pigeon Association)
606polska MC1493  
Svens Legacy
Tomasz Wiczling5 14:52:24,10 1 05:07:24 Polonia
607germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann4 14:52:37,05 1 05:07:37 Oberfranken Club
608netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn8 14:54:36,75 1 05:09:37 Holland Pigeons Club
609netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan8 14:55:34,75 1 05:10:35 Holland Pigeons Club
610netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan9 14:57:09,35 1 05:12:09 Holland Pigeons Club
611slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg15 15:01:20,40 1 05:16:20 Slovakia Club
612belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck2 15:01:50,15 1 05:16:50 Fond Wallonie
613belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin1 15:07:08,50 1 05:22:08 Belgium Club
614italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu6 15:07:39,65 1 05:22:40 Italia
615gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon2 15:12:33,75 1 05:27:34 C.C. Iniciativa Isleña
616netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft7 15:20:24,85 1 05:35:25 Holland Pigeons Club
617england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise2 15:22:15,10 1 05:37:15 RPRA (Pigeon Association)
618gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon3 15:38:27,20 1 05:53:27 C.C. Iniciativa Isleña
619polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski15 15:41:17,00 1 05:56:17 Polonia
620baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs2 15:46:16,70 1 06:01:17 C.C.Ciutadella
621england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters3 15:46:29,50 1 06:01:30 RPRA (Pigeon Association)
622gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon4 15:51:01,10 1 06:06:01 C.C. Iniciativa Isleña
623tenerife MC2445  
La Blanca Adoptada
Team Herrera y Jaime3 15:56:40,00 1 06:11:40 Adexe
624eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid2 16:00:24,20 1 06:15:24 USA
625belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen3 16:00:31,05 1 06:15:31 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
626south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft4 16:03:24,75 1 06:18:25 South Africa Club
627austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 16:03:35,35 1 06:18:35 Pigeon Club Austria South
628polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac8 16:11:20,70 1 06:26:21 Polonia
629england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 16:15:13,20 1 06:30:13 RPRA (Pigeon Association)
630wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 16:29:22,10 1 06:44:22 Wales Club
631south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft5 16:33:59,70 1 06:49:00 South Africa Club
632slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg16 16:57:04,30 1 07:12:04 Slovakia Club
633hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs6 17:05:11,25 1 07:20:11 Hungary Pigeons Club
634rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com2 17:05:29,50 1 07:20:30 Romania
635czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek4 17:07:23,35 1 07:22:23 Czech Republic Club
636rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor1 17:14:18,55 1 07:29:19 Romania
637cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero3 17:17:50,60 1 07:32:51 Malagüeño
638belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen4 17:20:23,10 1 07:35:23 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
639italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti4 17:23:46,35 1 07:38:46 Italia
640turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas1 17:28:38,90 1 07:43:39 Turkey Flying Club
641rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu4 17:37:15,60 1 07:52:16 Romania
642turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas2 17:46:07,90 1 08:01:08 Turkey Flying Club
643wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers4 18:07:27,00 1 08:22:27 Wales Club
644belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 18:20:04,25 1 08:35:04 Club Olijftak Maaseik
645england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 18:30:35,90 1 08:45:36 RPRA (Pigeon Association)
646netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg4 18:32:02,55 1 08:47:03 Holland Pigeons Club
647england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts4 19:04:04,90 1 09:19:05 RPRA (Pigeon Association)
648gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon5 08:07:38,55 2 - C.C. Iniciativa Isleña
649denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 08:14:14,25 2 - Denmark Club
650slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi8 08:31:19,45 2 - Slovakia Club
651germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin3 09:17:00,65 2 - Sachsen Club
652germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek4 09:21:50,25 2 - Germany Club
653netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink3 09:30:55,30 2 - Holland Pigeons Club
654tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 09:46:10,75 2 - GRAN FONDO
655switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi3 09:49:18,55 2 - Suiza
656austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag9 09:58:57,75 2 - Club Austria
657austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag10 09:59:52,85 2 - Club Austria
658hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 10:00:47,90 2 - Hungary Pigeons Club
659germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo1 10:03:09,80 2 - Germany Club
660slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM1 10:03:21,50 2 - Slovakia Club
661croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family2 10:06:46,20 2 - Croatia Pigeon Club
662rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu5 10:07:21,45 2 - Romania
663belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin2 10:11:37,30 2 - Belgium Club
664belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon6 10:16:37,60 2 - Club Olijftak Maaseik
665polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski2 10:17:04,50 2 - Polonia
666germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube2 10:22:36,75 2 - Germany Club
667germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 10:40:27,50 2 - Vogtland Club
668italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 10:47:17,15 2 - Italia
669rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor2 10:47:19,25 2 - Romania
670germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 10:54:58,90 2 - Germany Club
671rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 10:55:06,25 2 - Romania
672netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft8 11:01:08,60 2 - Holland Pigeons Club
673germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta3 11:01:26,35 2 - Germany Club
674polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac9 11:51:07,70 2 - Polonia
675polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:55:43,50 2 - Polonia
676austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag11 12:28:56,65 2 - Club Austria
677polska MC1783  
Marciano
Team Morel3 12:29:01,95 2 - Polonia
678italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 12:29:23,30 2 - Italia
679netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 12:31:53,85 2 - Holland Pigeons Club
680norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing2 12:45:08,25 2 - Norge Racing Pigeon Club
681germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann5 12:52:04,50 2 - Oberfranken Club
682slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM2 12:52:28,10 2 - Slovakia Club
683netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan10 13:21:21,30 2 - Holland Pigeons Club
684czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 13:22:28,20 2 - Czech Republic Club
685belgium MC2003  
Dragon Void
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 13:24:40,50 2 - Fondclub Herent
686huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez1 13:29:31,35 2 - Huelva
687netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink4 13:31:48,10 2 - Holland Pigeons Club
688turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 13:31:50,15 2 - Turkey Flying Club
689eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 13:34:28,90 2 - USA
690hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 14:05:26,85 2 - Hungary Pigeons Club
691rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 14:16:25,45 2 - Romania
692germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn9 14:26:50,10 2 - Rietberg Club
693netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil5 14:53:05,65 2 - Holland Pigeons Club
694england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud1 14:57:46,55 2 - RPRA (Pigeon Association)
695polska MC2133  
Tilde
Team Osko & Chwarzynski2 15:12:37,00 2 - Polonia
696england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce4 15:58:46,05 2 - RPRA (Pigeon Association)
697belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 16:01:22,10 2 - Fondclub Herent
698sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez4 16:32:52,45 2 - ITALICENSE
699italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu7 16:33:41,80 2 - Italia
700rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan2 16:52:13,75 2 - Romania
701england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie2 16:54:48,80 2 - RPRA (Pigeon Association)
702belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens6 16:56:23,70 2 - Fond Wallonie
703belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon7 16:59:36,30 2 - Club Olijftak Maaseik
704rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin2 17:06:43,80 2 - Romania
705belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC8 17:14:06,45 2 - Fondclub Herent
706tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria3 17:30:17,55 2 - Adexe
707gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 17:46:37,15 2 - Club Los Socios
708hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 17:52:57,85 2 - Hungary Pigeons Club
709czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik1 08:05:49,15 3 - Czech Republic Club
710germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle2 09:29:56,05 3 - Germany Club
711polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof6 09:34:53,15 3 - Polonia
712denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen5 09:55:11,45 3 - Denmark Club
713germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn10 09:55:18,45 3 - Rietberg Club
714denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen6 10:28:19,10 3 - Denmark Club
715denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen7 10:31:24,55 3 - Denmark Club
716turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu2 10:32:46,50 3 - Turkey Flying Club
717netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans1 10:45:05,80 3 - Holland Pigeons Club
718rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc4 10:45:10,20 3 - Romania
719germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers5 10:46:36,65 3 - Münsterland
720italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu8 10:47:42,45 3 - Italia
721netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil6 10:47:57,80 3 - Holland Pigeons Club
722polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski16 11:11:42,25 3 - Polonia
723england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn1 11:25:57,30 3 - RPRA (Pigeon Association)
724polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling6 11:26:58,95 3 - Polonia
725netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink5 11:28:36,85 3 - Holland Pigeons Club
726austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 11:36:09,95 3 - VRV - Oberoesterreich
727rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com3 11:37:48,55 3 - Romania
728czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal4 11:37:56,35 3 - Czech Republic Club
729scotland MC1410  
Johnny
William Donachie7 11:39:19,20 3 - Scottish Homing Union
730england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers3 12:59:54,15 3 - RPRA (Pigeon Association)
731belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells4 14:35:26,95 3 - Denderbond Ninove
732italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu9 14:45:22,80 3 - Italia
733netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland2 16:38:19,05 3 - Holland Pigeons Club
734rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu6 17:20:11,70 3 - Romania
735rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu1 18:31:02,15 3 - Romania
736netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol2 11:24:14,40 4 - Holland Pigeons Club
737gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 15:35:10,50 4 - Ciudad Alta
738slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska2 15:47:36,05 4 - Slovakia Club
739portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 15:59:15,85 4 - Loulé - Portugal
740rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu2 16:07:52,05 4 - Romania

 


 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras