Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
RACE-18

 749
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Germany
Team Klaas & Sohn

 

 

 

 

  Race information:  
  Date viernes, 16 de febrero de 2018 Distance 35  
  Liberation time 11:00:00 Weather Variable  
  Mode RACE Temp 25 º C  
  Status NO-Oficial Wind N - 7 Km/h  
  Pigeons sent 751 % Arrivals 99,73 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn1 11:28:49,90 1 00:28:50 Rietberg Club
2belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 11:28:55,60 1 00:28:56 Belgium Club
3slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:28:59,15 1 00:28:59 Slovakia Club
4england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate1 11:29:01,10 1 00:29:01 RPRA (Pigeon Association)
5germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek1 11:29:04,50 1 00:29:04 Germany Club
6rumania MC1283  
Aru
Florin Scutaru1 11:29:09,50 1 00:29:10 Romania
7scotland MC0109  
Basher
William Donachie1 11:29:18,40 1 00:29:18 Scottish Homing Union
8czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 11:29:18,90 1 00:29:19 Czech Republic Club
9hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:29:26,80 1 00:29:27 Hungary Pigeons Club
10netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer1 11:29:32,65 1 00:29:33 Holland Pigeons Club
11england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie1 11:29:36,40 1 00:29:36 RPRA (Pigeon Association)
12belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 11:29:37,40 1 00:29:37 Belgium Club
13hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:29:37,65 1 00:29:38 Hungary Pigeons Club
14belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes1 11:29:37,66 1 00:29:38 Fondclub Loft 24
15italia MC2417  
Prince
Renato Cantu1 11:29:37,85 1 00:29:38 Italia
16wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford1 11:29:38,10 1 00:29:38 Wales Club
17netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink1 11:29:38,95 1 00:29:39 Holland Pigeons Club
18polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 11:29:40,25 1 00:29:40 Polonia
19switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race1 11:29:40,26 1 00:29:40 Suiza
20turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar1 11:29:40,75 1 00:29:41 Turkey Flying Club
21rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 11:29:40,80 1 00:29:41 Romania
22slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:29:41,15 1 00:29:41 Slovakia Club
23slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:29:42,10 1 00:29:42 Slovakia Club
24netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda1 11:29:42,75 1 00:29:43 Holland Pigeons Club
25germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta1 11:29:42,90 1 00:29:43 Germany Club
26italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 11:29:43,00 1 00:29:43 Italia
27wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers1 11:29:43,60 1 00:29:44 Wales Club
28wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls1 11:29:43,75 1 00:29:44 Wales Club
29slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:29:43,85 1 00:29:44 Slovakia Club
30austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer1 11:29:44,20 1 00:29:44 VRV - Oberoesterreich
31netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 11:29:44,50 1 00:29:44 Holland Pigeons Club
32netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda2 11:29:46,25 1 00:29:46 Holland Pigeons Club
33germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn2 11:29:46,50 1 00:29:46 Rietberg Club
34austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag1 11:29:46,70 1 00:29:47 Club Austria
35england MC0142  
Banny
Andrei Antoce1 11:29:47,05 1 00:29:47 RPRA (Pigeon Association)
36slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:29:48,60 1 00:29:49 Slovakia Club
37slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 11:29:48,75 1 00:29:49 Slovakia Club
38hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:29:49,15 1 00:29:49 Hungary Pigeons Club
39slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg1 11:29:49,20 1 00:29:49 Slovakia Club
40hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:29:49,50 1 00:29:50 Hungary Pigeons Club
41slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg2 11:29:50,20 1 00:29:50 Slovakia Club
42kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 11:29:50,30 1 00:29:50 Kuwait Club
43austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 11:29:50,85 1 00:29:51 Club Austria
44polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 11:29:51,15 1 00:29:51 Polonia
45hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:29:51,30 1 00:29:51 Hungary Pigeons Club
46polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac1 11:29:51,90 1 00:29:52 Polonia
47slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi1 11:29:52,80 1 00:29:53 Slovakia Club
48netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland1 11:29:53,50 1 00:29:54 Holland Pigeons Club
49england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers1 11:29:54,35 1 00:29:54 RPRA (Pigeon Association)
50wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:29:55,35 1 00:29:55 Wales Club
51netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger1 11:29:56,10 1 00:29:56 Holland Pigeons Club
52italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:29:56,55 1 00:29:57 Italia
53czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek1 11:29:56,70 1 00:29:57 Czech Republic Club
54austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler2 11:29:57,90 1 00:29:58 Club Austria
55denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen1 11:29:58,40 1 00:29:58 Denmark Club
56hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:29:58,45 1 00:29:58 Hungary Pigeons Club
57germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 11:29:58,55 1 00:29:59 Lahntal Club
58czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal1 11:29:58,75 1 00:29:59 Czech Republic Club
59england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts1 11:30:00,05 1 00:30:00 RPRA (Pigeon Association)
60hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:30:01,15 1 00:30:01 Hungary Pigeons Club
61belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers1 11:30:01,20 1 00:30:01 Belgium Club
62england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts2 11:30:01,25 1 00:30:01 RPRA (Pigeon Association)
63austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer2 11:30:01,30 1 00:30:01 VRV - Oberoesterreich
64england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie2 11:30:02,65 1 00:30:03 RPRA (Pigeon Association)
65slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg3 11:30:04,70 1 00:30:05 Slovakia Club
66asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 11:30:05,35 1 00:30:05 R.C. Oviedo
67wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent1 11:30:05,40 1 00:30:05 Wales Club
68belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells1 11:30:05,85 1 00:30:06 Denderbond Ninove
69netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee1 11:30:06,15 1 00:30:06 Holland Pigeons Club
70hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:30:06,16 1 00:30:06 Hungary Pigeons Club
71netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap1 11:30:06,75 1 00:30:07 Holland Pigeons Club
72gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria1 11:30:06,80 1 00:30:07 Club Los Socios
73england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile1 11:30:07,30 1 00:30:07 RPRA (Pigeon Association)
74netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan1 11:30:07,35 1 00:30:07 Holland Pigeons Club
75italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:30:07,45 1 00:30:07 Italia
76polska MC2133  
Tilde
Team Osko & Chwarzynski1 11:30:07,80 1 00:30:08 Polonia
77italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:30:08,50 1 00:30:08 Italia
78south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft1 11:30:08,95 1 00:30:09 South Africa Club
79portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira1 11:30:09,40 1 00:30:09 Loulé - Portugal
80rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan1 11:30:09,41 1 00:30:09 Romania
81denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 11:30:09,70 1 00:30:10 Denmark Club
82croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic1 11:30:10,10 1 00:30:10 Croatia Pigeon Club
83gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 11:30:10,65 1 00:30:11 Ciudad Alta
84austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer3 11:30:11,35 1 00:30:11 VRV - Oberoesterreich
85belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens1 11:30:11,50 1 00:30:12 Fond Wallonie
86belgium MC2294  
ULL 1
Team Moors en Dochters1 11:30:11,90 1 00:30:12 Fondclub Lanaken
87polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski1 11:30:12,55 1 00:30:13 Polonia
88denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 11:30:12,80 1 00:30:13 Denmark Club
89belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells2 11:30:12,90 1 00:30:13 Denderbond Ninove
90gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:30:13,10 1 00:30:13 Club Los Socios
91slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:30:13,15 1 00:30:13 Slovakia Club
92belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:30:13,16 1 00:30:13 Belgium Club
93bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic1 11:30:13,40 1 00:30:13 Bosnia & Herzegovina Club
94hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:30:14,40 1 00:30:14 Hungary Pigeons Club
95polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling1 11:30:15,25 1 00:30:15 Polonia
96austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer4 11:30:15,45 1 00:30:15 VRV - Oberoesterreich
97sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:30:16,85 1 00:30:17 ITALICENSE
98rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul1 11:30:16,90 1 00:30:17 Romania
99england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son1 11:30:17,30 1 00:30:17 RPRA (Pigeon Association)
100polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski2 11:30:17,50 1 00:30:18 Polonia
101england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 11:30:18,65 1 00:30:19 RPRA (Pigeon Association)
102rumania MC2066  
Tess
Team Duica1 11:30:19,00 1 00:30:19 Romania
103netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer2 11:30:19,05 1 00:30:19 Holland Pigeons Club
104bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa1 11:30:20,25 1 00:30:20 Bulgaria Club
105switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race2 11:30:20,45 1 00:30:20 Suiza
106germany MC0339  
Saturn 3
Manfred Heidler1 11:30:20,65 1 00:30:21 Germany Club
107germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube1 11:30:21,20 1 00:30:21 Germany Club
108denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen2 11:30:21,35 1 00:30:21 Denmark Club
109galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 11:30:22,20 1 00:30:22 MARIÑAS ALTAS
110wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers2 11:30:23,40 1 00:30:23 Wales Club
111rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc1 11:30:24,05 1 00:30:24 Romania
112netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft1 11:30:26,55 1 00:30:27 Holland Pigeons Club
113switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi1 11:30:26,60 1 00:30:27 Suiza
114belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 11:30:26,70 1 00:30:27 Club Olijftak Maaseik
115slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi2 11:30:27,75 1 00:30:28 Slovakia Club
116rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8881 11:30:27,90 1 00:30:28 Romania
117polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac2 11:30:28,10 1 00:30:28 Polonia
118slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg4 11:30:28,11 1 00:30:28 Slovakia Club
119netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn1 11:30:28,50 1 00:30:28 Holland Pigeons Club
120netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn2 11:30:28,65 1 00:30:29 Holland Pigeons Club
121asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez1 11:30:29,10 1 00:30:29 R.C. Oviedo
122rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 11:30:29,40 1 00:30:29 Romania
123belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree1 11:30:30,35 1 00:30:30 Belgium Club
124polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski3 11:30:31,00 1 00:30:31 Polonia
125slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin1 11:30:31,60 1 00:30:32 Slovakia Club
126belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:30:31,65 1 00:30:32 Fondclub Herent
127england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son2 11:30:32,20 1 00:30:32 RPRA (Pigeon Association)
128turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 11:30:32,45 1 00:30:32 Turkey Flying Club
129netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn3 11:30:32,60 1 00:30:33 Holland Pigeons Club
130rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:30:32,85 1 00:30:33 Romania
131rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru2 11:30:33,60 1 00:30:34 Romania
132italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti1 11:30:33,61 1 00:30:34 Italia
133turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:30:33,65 1 00:30:34 Turkey Flying Club
134england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers2 11:30:34,50 1 00:30:34 RPRA (Pigeon Association)
135switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi2 11:30:34,95 1 00:30:35 Suiza
136hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:30:35,00 1 00:30:35 Hungary Pigeons Club
137polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:30:36,20 1 00:30:36 Polonia
138rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc2 11:30:36,55 1 00:30:37 Romania
139netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 11:30:37,15 1 00:30:37 Holland Pigeons Club
140polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel1 11:30:37,75 1 00:30:38 Polonia
141england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate2 11:30:37,90 1 00:30:38 RPRA (Pigeon Association)
142england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu1 11:30:38,00 1 00:30:38 RPRA (Pigeon Association)
143wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 11:30:38,10 1 00:30:38 Wales Club
144switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race3 11:30:38,80 1 00:30:39 Suiza
145slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi3 11:30:38,85 1 00:30:39 Slovakia Club
146england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite1 11:30:39,90 1 00:30:40 RPRA (Pigeon Association)
147denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo1 11:30:40,25 1 00:30:40 Denmark Club
148polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski1 11:30:41,25 1 00:30:41 Polonia
149czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik1 11:30:41,30 1 00:30:41 Czech Republic Club
150england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce2 11:30:41,31 1 00:30:41 RPRA (Pigeon Association)
151turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer1 11:30:41,55 1 00:30:42 Turkey Flying Club
152wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor1 11:30:41,75 1 00:30:42 Wales Club
153alicante MC1509  
Lennon
Javier Peral1 11:30:42,00 1 00:30:42 Alicante
154asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 11:30:43,00 1 00:30:43 R.C. Oviedo
155rumania MC1841  
DACIANA J.R.
Hanus Vasile1 11:30:43,65 1 00:30:44 Romania
156denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland1 11:30:43,75 1 00:30:44 Denmark Club
157czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar2 11:30:44,15 1 00:30:44 Czech Republic Club
158italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu2 11:30:44,80 1 00:30:45 Italia
159slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg5 11:30:44,85 1 00:30:45 Slovakia Club
160slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg6 11:30:46,55 1 00:30:47 Slovakia Club
161turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet1 11:30:46,75 1 00:30:47 Turkey Flying Club
162england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate3 11:30:46,85 1 00:30:47 RPRA (Pigeon Association)
163polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski4 11:30:47,10 1 00:30:47 Polonia
164gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon1 11:30:47,60 1 00:30:48 C.C. Iniciativa Isleña
165polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny1 11:30:47,61 1 00:30:48 Polonia
166polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:30:48,95 1 00:30:49 Polonia
167belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon1 11:30:48,96 1 00:30:49 Club Olijftak Maaseik
168germany MC2279  
Lars
Team Schnellin1 11:30:49,20 1 00:30:49 Sachsen Club
169sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez1 11:30:49,25 1 00:30:49 ITALICENSE
170germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn3 11:30:49,80 1 00:30:50 Rietberg Club
171slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik1 11:30:49,95 1 00:30:50 Slovakia Club
172tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González1 11:30:52,20 1 00:30:52 Abona Sur
173polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski2 11:30:52,30 1 00:30:52 Polonia
174austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin1 11:30:53,00 1 00:30:53 Club Austria
175croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family1 11:30:53,50 1 00:30:54 Croatia Pigeon Club
176hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:30:54,25 1 00:30:54 Hungary Pigeons Club
177tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho1 11:30:54,75 1 00:30:55 Adexe
178belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 11:30:54,90 1 00:30:55 Fond Wallonie
179czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:30:55,25 1 00:30:55 Czech Republic Club
180netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft2 11:30:56,20 1 00:30:56 Holland Pigeons Club
181slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi4 11:30:56,35 1 00:30:56 Slovakia Club
182slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:30:56,80 1 00:30:57 Slovakia Club
183polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride1 11:30:57,60 1 00:30:58 Polonia
184germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn4 11:30:57,80 1 00:30:58 Rietberg Club
185polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski1 11:30:58,10 1 00:30:58 Polonia
186rumania MC1981  
Ghost Moon
Team Familia Bacalu1 11:30:58,70 1 00:30:59 Romania
187slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM1 11:30:58,80 1 00:30:59 Slovakia Club
188belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon2 11:30:59,35 1 00:30:59 Club Olijftak Maaseik
189polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 11:31:00,50 1 00:31:00 Polonia
190germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin2 11:31:00,55 1 00:31:01 Sachsen Club
191asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez2 11:31:00,70 1 00:31:01 R.C. Oviedo
192italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:31:00,71 1 00:31:01 Italia
193belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells3 11:31:02,00 1 00:31:02 Denderbond Ninove
194austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag2 11:31:02,40 1 00:31:02 Club Austria
195slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik2 11:31:02,70 1 00:31:03 Slovakia Club
196england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts1 11:31:03,00 1 00:31:03 RPRA (Pigeon Association)
197belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells4 11:31:03,65 1 00:31:04 Denderbond Ninove
198wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys1 11:31:03,70 1 00:31:04 Wales Club
199germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:31:04,20 1 00:31:04 Germany Club
200denmark MC2274  
Ven
Henrik Meldgaard1 11:31:04,50 1 00:31:04 Denmark Club
201polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny2 11:31:04,55 1 00:31:05 Polonia
202germany MC1009  
Oceano
Team Schupp1 11:31:05,30 1 00:31:05 Schwaben-Allgäu Club
203england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce3 11:31:05,55 1 00:31:06 RPRA (Pigeon Association)
204germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann1 11:31:06,35 1 00:31:06 Oberfranken Club
205polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 11:31:06,36 1 00:31:06 Polonia
206wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls2 11:31:06,45 1 00:31:06 Wales Club
207eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid1 11:31:08,55 1 00:31:09 USA
208netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:31:09,05 1 00:31:09 Holland Pigeons Club
209england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford1 11:31:09,06 1 00:31:09 RPRA (Pigeon Association)
210turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan1 11:31:10,15 1 00:31:10 Turkey Flying Club
211germany MC0498  
Dania
Team Zumdiek2 11:31:11,05 1 00:31:11 Germany Club
212belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends1 11:31:11,40 1 00:31:11 Club Olijftak Maaseik
213polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac3 11:31:12,10 1 00:31:12 Polonia
214czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:31:12,11 1 00:31:12 Czech Republic Club
215austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag3 11:31:12,12 1 00:31:12 Club Austria
216south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft2 11:31:13,00 1 00:31:13 South Africa Club
217netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo1 11:31:14,10 1 00:31:14 Holland Pigeons Club
218slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg7 11:31:14,40 1 00:31:14 Slovakia Club
219eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:31:14,90 1 00:31:15 USA
220belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon3 11:31:16,10 1 00:31:16 Club Olijftak Maaseik
221scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie2 11:31:16,40 1 00:31:16 Scottish Homing Union
222wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 11:31:17,20 1 00:31:17 Wales Club
223fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:31:18,20 1 00:31:18 Gran Tarajal
224england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys1 11:31:18,75 1 00:31:19 RPRA (Pigeon Association)
225austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler3 11:31:19,60 1 00:31:20 Club Austria
226rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah2 11:31:20,45 1 00:31:20 Romania
227netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:31:20,75 1 00:31:21 Holland Pigeons Club
228england MC1567  
Marcela
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:31:22,60 1 00:31:23 RPRA (Pigeon Association)
229netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan2 11:31:23,55 1 00:31:24 Holland Pigeons Club
230denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen3 11:31:23,70 1 00:31:24 Denmark Club
231netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans1 11:31:23,75 1 00:31:24 Holland Pigeons Club
232cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero1 11:31:24,70 1 00:31:25 Malagüeño
233netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan3 11:31:25,35 1 00:31:25 Holland Pigeons Club
234austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin2 11:31:25,90 1 00:31:26 Club Austria
235sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez2 11:31:26,25 1 00:31:26 ITALICENSE
236eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:31:26,40 1 00:31:26 USA
237turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:31:27,15 1 00:31:27 Turkey Flying Club
238slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik1 11:31:27,20 1 00:31:27 Slovakia Club
239rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu1 11:31:27,50 1 00:31:28 Romania
240belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen1 11:31:28,00 1 00:31:28 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
241turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:31:28,15 1 00:31:28 Turkey Flying Club
242netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan4 11:31:28,40 1 00:31:28 Holland Pigeons Club
243germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler2 11:31:28,95 1 00:31:29 Germany Club
244italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 11:31:29,35 1 00:31:29 Italia
245slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik3 11:31:29,60 1 00:31:30 Slovakia Club
246netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon2 11:31:30,65 1 00:31:31 Holland Pigeons Club
247polska MC1493  
Svens Legacy
Tomasz Wiczling2 11:31:30,76 1 00:31:31 Polonia
248austria MC1812  
Sharon
Benjamin Neag4 11:31:30,85 1 00:31:31 Club Austria
249wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent2 11:31:30,86 1 00:31:31 Wales Club
250switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts1 11:31:31,85 1 00:31:32 Suiza
251polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:31:32,20 1 00:31:32 Polonia
252germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:31:32,65 1 00:31:33 Vogtland Club
253england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker1 11:31:33,45 1 00:31:33 RPRA (Pigeon Association)
254czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal2 11:31:33,95 1 00:31:34 Czech Republic Club
255wales MC1602  
Mar
Paul Bamford2 11:31:35,05 1 00:31:35 Wales Club
256germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann2 11:31:36,20 1 00:31:36 Oberfranken Club
257denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen4 11:31:36,65 1 00:31:37 Denmark Club
258tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime1 11:31:36,95 1 00:31:37 Adexe
259gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon2 11:31:37,00 1 00:31:37 C.C. Iniciativa Isleña
260switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina1 11:31:38,65 1 00:31:39 Suiza
261south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft3 11:31:39,25 1 00:31:39 South Africa Club
262czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal3 11:31:39,55 1 00:31:40 Czech Republic Club
263fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz1 11:31:40,35 1 00:31:40 Gran Tarajal
264rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah3 11:31:40,40 1 00:31:40 Romania
265hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 11:31:40,65 1 00:31:41 Hungary Pigeons Club
266switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race4 11:31:41,85 1 00:31:42 Suiza
267belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers2 11:31:42,75 1 00:31:43 Belgium Club
268germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn5 11:31:43,20 1 00:31:43 Rietberg Club
269germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers1 11:31:44,80 1 00:31:45 Münsterland
270netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap2 11:31:45,05 1 00:31:45 Holland Pigeons Club
271polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha1 11:31:45,30 1 00:31:45 Polonia
272belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:31:46,10 1 00:31:46 Fondclub Herent
273germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann3 11:31:46,70 1 00:31:47 Oberfranken Club
274rumania MC1269  
Soimu
Pacleanu Sorin1 11:31:47,85 1 00:31:48 Romania
275gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas1 11:31:49,10 1 00:31:49 C.C. ANSITE
276belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 11:31:51,80 1 00:31:52 Denderbond Ninove
277austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag5 11:31:51,95 1 00:31:52 Club Austria
278baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs1 11:31:52,95 1 00:31:53 C.C.Ciutadella
279netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing1 11:31:54,35 1 00:31:54 Holland Pigeons Club
280germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers1 11:31:54,50 1 00:31:54 Münsterland
281italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti2 11:31:54,65 1 00:31:55 Italia
282slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea5 11:31:55,70 1 00:31:56 Slovakia Club
283belgium MC1646  
Wendy
Roger Mertens2 11:31:55,85 1 00:31:56 Fond Wallonie
284rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc3 11:31:57,20 1 00:31:57 Romania
285slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko1 11:31:57,40 1 00:31:57 Slovakia Club
286netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:31:57,41 1 00:31:57 Holland Pigeons Club
287germany MC1003  
Roberto
Team Schupp2 11:31:58,65 1 00:31:59 Schwaben-Allgäu Club
288scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:31:59,10 1 00:31:59 Scottish Homing Union
289tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime2 11:31:59,45 1 00:31:59 Adexe
290slovakia MC0733  
Greg 876
Team Greg8 11:32:00,05 1 00:32:00 Slovakia Club
291belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon4 11:32:00,40 1 00:32:00 Club Olijftak Maaseik
292belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree2 11:32:00,90 1 00:32:01 Belgium Club
293rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc4 11:32:02,85 1 00:32:03 Romania
294italia MC2112  
Roger
Renato Cantu3 11:32:07,55 1 00:32:08 Italia
295denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus1 11:32:07,65 1 00:32:08 Denmark Club
296hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs1 11:32:07,70 1 00:32:08 Hungary Pigeons Club
297rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu2 11:32:07,90 1 00:32:08 Romania
298turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar2 11:32:08,50 1 00:32:08 Turkey Flying Club
299netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee2 11:32:09,05 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
300czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal4 11:32:09,15 1 00:32:09 Czech Republic Club
301polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac4 11:32:09,40 1 00:32:09 Polonia
302belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree3 11:32:09,75 1 00:32:10 Belgium Club
303polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski2 11:32:11,00 1 00:32:11 Polonia
304tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:32:11,80 1 00:32:12 GRAN FONDO
305england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers3 11:32:12,15 1 00:32:12 RPRA (Pigeon Association)
306belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck2 11:32:12,55 1 00:32:13 Fond Wallonie
307italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 11:32:15,20 1 00:32:15 Italia
308rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:32:15,40 1 00:32:15 Romania
309england MC1587  
Red Paul
Team Casey & Rainbow1 11:32:16,10 1 00:32:16 RPRA (Pigeon Association)
310england MC0080  
Colita
Andrei Antoce4 11:32:16,90 1 00:32:17 RPRA (Pigeon Association)
311polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski5 11:32:17,35 1 00:32:17 Polonia
312polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski3 11:32:18,35 1 00:32:18 Polonia
313polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit2 11:32:19,05 1 00:32:19 Polonia
314tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho2 11:32:19,25 1 00:32:19 Adexe
315netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:32:20,75 1 00:32:21 Holland Pigeons Club
316switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina2 11:32:21,30 1 00:32:21 Suiza
317netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft3 11:32:22,00 1 00:32:22 Holland Pigeons Club
318belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen2 11:32:22,60 1 00:32:23 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
319netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee3 11:32:23,15 1 00:32:23 Holland Pigeons Club
320germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn6 11:32:25,10 1 00:32:25 Rietberg Club
321england MC1545  
Jessica
Team I dont know1 11:32:26,30 1 00:32:26 RPRA (Pigeon Association)
322england MC0117  
Sea Pigeon
Team Murray & Mills1 11:32:27,75 1 00:32:28 RPRA (Pigeon Association)
323rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin1 11:32:28,45 1 00:32:28 Rusia Club
324belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree4 11:32:29,15 1 00:32:29 Belgium Club
325belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest1 11:32:30,90 1 00:32:31 Lembeek Club - Belgium
326polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:32:31,20 1 00:32:31 Polonia
327belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon5 11:32:32,20 1 00:32:32 Club Olijftak Maaseik
328denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland2 11:32:32,95 1 00:32:33 Denmark Club
329hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs2 11:32:33,35 1 00:32:33 Hungary Pigeons Club
330slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:32:33,40 1 00:32:33 Slovakia Club
331italia MC2409  
Evita
Renato Cantu4 11:32:36,35 1 00:32:36 Italia
332polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 11:32:37,45 1 00:32:37 Polonia
333turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan2 11:32:39,25 1 00:32:39 Turkey Flying Club
334switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race5 11:32:40,00 1 00:32:40 Suiza
335polska MC1508  
LaMotta
Team Morel2 11:32:40,05 1 00:32:40 Polonia
336slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi1 11:32:40,20 1 00:32:40 Slovenia Club
337austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 11:32:40,45 1 00:32:40 VRV - Oberoesterreich
338england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts2 11:32:42,25 1 00:32:42 RPRA (Pigeon Association)
339austria MC1797  
B & B 10
Team Bliege & Benjamin3 11:32:44,95 1 00:32:45 Club Austria
340rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu3 11:32:46,90 1 00:32:47 Romania
341germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:32:47,70 1 00:32:48 Wetter
342wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls3 11:32:48,60 1 00:32:49 Wales Club
343scotland MC0406  
Christina
William Donachie3 11:32:48,90 1 00:32:49 Scottish Homing Union
344england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford2 11:32:50,65 1 00:32:51 RPRA (Pigeon Association)
345polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD1 11:32:51,15 1 00:32:51 Polonia
346tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho3 11:32:52,00 1 00:32:52 Adexe
347cordoba MC0074  
Capote
Dámaso Melero2 11:32:54,50 1 00:32:54 Malagüeño
348wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:32:55,65 1 00:32:56 Wales Club
349scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie4 11:32:58,85 1 00:32:59 Scottish Homing Union
350switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi3 11:33:01,50 1 00:33:02 Suiza
351polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski2 11:33:10,45 1 00:33:10 Polonia
352eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:33:18,20 1 00:33:18 USA
353netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn4 11:33:25,20 1 00:33:25 Holland Pigeons Club
354belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens2 11:33:26,55 1 00:33:27 Denderbond Ninove
355gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 11:33:27,40 1 00:33:27 C.C. ANSITE
356netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft4 11:33:32,55 1 00:33:33 Holland Pigeons Club
357hungary MC0746  
Joci
Jozsef Kovacs3 11:33:34,75 1 00:33:35 Hungary Pigeons Club
358belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:33:35,00 1 00:33:35 Club Olijftak Maaseik
359wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford3 11:33:35,80 1 00:33:36 Wales Club
360england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate4 11:33:35,95 1 00:33:36 RPRA (Pigeon Association)
361south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden1 11:33:37,45 1 00:33:37 South Africa Club
362scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie5 11:33:37,46 1 00:33:37 Scottish Homing Union
363polska MC2257  
Flight Plan
Team Ganski & Lewandowski1 11:33:42,85 1 00:33:43 Polonia
364germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:33:47,80 1 00:33:48 Germany Club
365netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:33:49,60 1 00:33:50 Holland Pigeons Club
366rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor1 11:33:51,25 1 00:33:51 Romania
367rumania MC1683  
Red Flory
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:33:52,80 1 00:33:53 Romania
368south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft4 11:33:55,30 1 00:33:55 South Africa Club
369wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 11:33:56,05 1 00:33:56 Wales Club
370slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM2 11:33:57,20 1 00:33:57 Slovakia Club
371slovakia MC0786  
Stefan 427
Team Evin Peter & Noemi5 11:33:57,85 1 00:33:58 Slovakia Club
372italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 11:34:02,95 1 00:34:03 Italia
373rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea1 11:34:06,25 1 00:34:06 Romania
374denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen5 11:34:06,30 1 00:34:06 Denmark Club
375rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin2 11:34:26,30 1 00:34:26 Romania
376polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski3 11:34:31,90 1 00:34:32 Polonia
377netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo2 11:34:32,80 1 00:34:33 Holland Pigeons Club
378netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft5 11:34:38,15 1 00:34:38 Holland Pigeons Club
379belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens3 11:34:40,30 1 00:34:40 Fond Wallonie
380england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters1 11:34:41,90 1 00:34:42 RPRA (Pigeon Association)
381hungary MC0790  
Istu
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:34:44,95 1 00:34:45 Hungary Pigeons Club
382england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu2 11:34:48,50 1 00:34:48 RPRA (Pigeon Association)
383switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race6 11:34:51,30 1 00:34:51 Suiza
384polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski6 11:34:59,65 1 00:35:00 Polonia
385polska MC1151  
Chopper
Team Swiecicki & Zajac5 11:35:01,90 1 00:35:02 Polonia
386hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:35:02,65 1 00:35:03 Hungary Pigeons Club
387polska MC1752  
Renardo
Dariusz Skawinski7 11:35:04,95 1 00:35:05 Polonia
388england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 11:35:07,05 1 00:35:07 RPRA (Pigeon Association)
389belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends2 11:35:08,20 1 00:35:08 Club Olijftak Maaseik
390south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden2 11:35:12,65 1 00:35:13 South Africa Club
391polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD2 11:35:16,05 1 00:35:16 Polonia
392italia MC2305  
Stan
Team TNST2 11:35:18,40 1 00:35:18 Italia
393czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 11:35:20,25 1 00:35:20 Czech Republic Club
394eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:35:27,30 1 00:35:27 USA
395belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:35:38,35 1 00:35:38 Club Olijftak Maaseik
396polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling3 11:35:44,90 1 00:35:45 Polonia
397switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto1 11:35:55,20 1 00:35:55 Suiza
398croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family2 11:36:02,75 1 00:36:03 Croatia Pigeon Club
399netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan5 11:36:03,40 1 00:36:03 Holland Pigeons Club
400germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers2 11:36:04,55 1 00:36:05 Münsterland
401slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg9 11:36:28,70 1 00:36:29 Slovakia Club
402hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:36:33,35 1 00:36:33 Hungary Pigeons Club
403belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:36:44,45 1 00:36:44 Fondclub Herent
404england MC0194  
David
S. Marsh1 11:36:48,80 1 00:36:49 RPRA (Pigeon Association)
405germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler3 11:37:07,35 1 00:37:07 Germany Club
406switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race7 11:37:16,20 1 00:37:16 Suiza
407polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:37:17,10 1 00:37:17 Polonia
408asturias MC0778  
Lisa
José Manuel García Darriba2 11:37:20,50 1 00:37:20 R.C. Oviedo
409gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon3 11:37:20,95 1 00:37:21 C.C. Iniciativa Isleña
410gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:37:23,75 1 00:37:24 Club Los Socios
411czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek2 11:37:25,70 1 00:37:26 Czech Republic Club
412india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki1 11:37:25,85 1 00:37:26 Royal Pigeon Society India
413italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti3 11:37:27,40 1 00:37:27 Italia
414england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera2 11:37:28,05 1 00:37:28 RPRA (Pigeon Association)
415turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:37:28,90 1 00:37:29 Turkey Flying Club
416slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko2 11:37:29,90 1 00:37:30 Slovakia Club
417netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink2 11:37:30,15 1 00:37:30 Holland Pigeons Club
418rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 11:37:36,60 1 00:37:37 Romania
419netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:37:36,70 1 00:37:37 Holland Pigeons Club
420bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:37:37,65 1 00:37:38 Bahrain Pigeon Union
421rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul2 11:37:37,90 1 00:37:38 Romania
422belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens4 11:37:40,05 1 00:37:40 Fond Wallonie
423england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow2 11:37:43,40 1 00:37:43 RPRA (Pigeon Association)
424tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria1 11:37:46,50 1 00:37:46 Adexe
425netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol1 11:37:48,75 1 00:37:49 Holland Pigeons Club
426belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers3 11:38:17,35 1 00:38:17 Belgium Club
427gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:38:33,90 1 00:38:34 Club Los Socios
428austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag6 11:38:38,85 1 00:38:39 Club Austria
429england MC0132  
Bryany
S. Marsh2 11:38:40,70 1 00:38:41 RPRA (Pigeon Association)
430cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero3 11:38:42,15 1 00:38:42 Malagüeño
431england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters2 11:38:42,25 1 00:38:42 RPRA (Pigeon Association)
432rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin2 11:38:44,55 1 00:38:45 Rusia Club
433belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co2 11:38:45,10 1 00:38:45 Belgium Club
434switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race8 11:38:45,25 1 00:38:45 Suiza
435netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:38:45,26 1 00:38:45 Holland Pigeons Club
436switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race9 11:38:45,75 1 00:38:46 Suiza
437rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea2 11:38:45,76 1 00:38:46 Romania
438turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer2 11:38:46,20 1 00:38:46 Turkey Flying Club
439netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink1 11:38:47,55 1 00:38:48 Holland Pigeons Club
440gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria2 11:38:48,00 1 00:38:48 Club Los Socios
441germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta2 11:38:48,75 1 00:38:49 Germany Club
442belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest2 11:38:49,15 1 00:38:49 Lembeek Club - Belgium
443belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest3 11:38:49,45 1 00:38:49 Lembeek Club - Belgium
444polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski8 11:38:49,85 1 00:38:50 Polonia
445england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 11:38:50,20 1 00:38:50 RPRA (Pigeon Association)
446england MC0218  
Angela
S. Marsh3 11:38:51,55 1 00:38:52 RPRA (Pigeon Association)
447slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 11:38:51,85 1 00:38:52 Slovakia Club
448polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski4 11:38:51,86 1 00:38:52 Polonia
449denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard2 11:38:52,90 1 00:38:53 Denmark Club
450england MC0131  
Trosky
A. Harker2 11:38:53,00 1 00:38:53 RPRA (Pigeon Association)
451turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu2 11:38:53,01 1 00:38:53 Turkey Flying Club
452rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan2 11:38:53,15 1 00:38:53 Romania
453austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag7 11:38:53,95 1 00:38:54 Club Austria
454slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi2 11:38:56,00 1 00:38:56 Slovenia Club
455england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:38:56,35 1 00:38:56 RPRA (Pigeon Association)
456turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan3 11:38:56,40 1 00:38:56 Turkey Flying Club
457belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt1 11:38:58,20 1 00:38:58 De Snelvliegers Zandbergen Club
458england MC0436  
Cherry
J. Cox1 11:38:58,30 1 00:38:58 RPRA (Pigeon Association)
459eeuu MC2137  
Rowan
Robert Longid2 11:38:58,45 1 00:38:58 USA
460wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford4 11:38:58,85 1 00:38:59 Wales Club
461polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling4 11:38:59,90 1 00:39:00 Polonia
462italia MC2341  
Bulgar
Team TNST3 11:39:00,50 1 00:39:00 Italia
463wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers3 11:39:00,95 1 00:39:01 Wales Club
464czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek3 11:39:01,20 1 00:39:01 Czech Republic Club
465netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg1 11:39:01,35 1 00:39:01 Holland Pigeons Club
466netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan6 11:39:01,70 1 00:39:02 Holland Pigeons Club
467czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 11:39:02,30 1 00:39:02 Czech Republic Club
468netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda3 11:39:03,85 1 00:39:04 Holland Pigeons Club
469netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft6 11:39:04,00 1 00:39:04 Holland Pigeons Club
470slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska1 11:39:04,05 1 00:39:04 Slovakia Club
471polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski2 11:39:04,06 1 00:39:04 Polonia
472hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs4 11:39:05,00 1 00:39:05 Hungary Pigeons Club
473gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:39:05,70 1 00:39:06 Club Los Socios
474netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo3 11:39:05,95 1 00:39:06 Holland Pigeons Club
475baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs2 11:39:06,05 1 00:39:06 C.C.Ciutadella
476germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin3 11:39:06,25 1 00:39:06 Sachsen Club
477germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang1 11:39:07,45 1 00:39:07 Weitstrecken Myhl-Wegberg
478slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg10 11:39:08,00 1 00:39:08 Slovakia Club
479polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof5 11:39:08,10 1 00:39:08 Polonia
480italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu5 11:39:08,30 1 00:39:08 Italia
481turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu2 11:39:09,35 1 00:39:09 Turkey Flying Club
482eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 11:39:09,50 1 00:39:10 USA
483belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen3 11:39:10,40 1 00:39:10 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
484sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez3 11:39:11,00 1 00:39:11 ITALICENSE
485gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:39:11,60 1 00:39:12 Club Los Socios
486rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:39:12,60 1 00:39:13 Romania
487south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden3 11:39:13,80 1 00:39:14 South Africa Club
488india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:39:14,65 1 00:39:15 Royal Pigeon Society India
489austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag8 11:39:14,75 1 00:39:15 Club Austria
490germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube2 11:39:15,45 1 00:39:15 Germany Club
491germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers2 11:39:15,65 1 00:39:16 Münsterland
492hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:39:15,66 1 00:39:16 Hungary Pigeons Club
493england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 11:39:15,85 1 00:39:16 RPRA (Pigeon Association)
494netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn5 11:39:15,95 1 00:39:16 Holland Pigeons Club
495gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon4 11:39:16,30 1 00:39:16 C.C. Iniciativa Isleña
496belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon6 11:39:16,65 1 00:39:17 Club Olijftak Maaseik
497kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum1 11:39:16,85 1 00:39:17 Kuwait Club
498germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle1 11:39:17,20 1 00:39:17 Germany Club
499belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes2 11:39:17,30 1 00:39:17 Fondclub Loft 24
500england MC0088  
Ray
S. Marsh4 11:39:17,50 1 00:39:18 RPRA (Pigeon Association)
501germany MC0491  
Malaka
Team Zumdiek3 11:39:17,85 1 00:39:18 Germany Club
502italia MC2335  
Indira
Renato Cantu6 11:39:18,70 1 00:39:19 Italia
503belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 11:39:18,90 1 00:39:19 Club Olijftak Maaseik
504belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns1 11:39:19,05 1 00:39:19 Fondclub Loft 24
505austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer5 11:39:19,45 1 00:39:19 VRV - Oberoesterreich
506germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn7 11:39:20,65 1 00:39:21 Rietberg Club
507gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon5 11:39:20,70 1 00:39:21 C.C. Iniciativa Isleña
508italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu7 11:39:21,25 1 00:39:21 Italia
509netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer3 11:39:21,80 1 00:39:22 Holland Pigeons Club
510rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 11:39:23,60 1 00:39:24 Romania
511belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 11:39:24,35 1 00:39:24 Club Olijftak Maaseik
512netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap3 11:39:24,50 1 00:39:24 Holland Pigeons Club
513netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan7 11:39:24,85 1 00:39:25 Holland Pigeons Club
514italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti4 11:39:24,95 1 00:39:25 Italia
515norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing1 11:39:25,60 1 00:39:26 Norge Racing Pigeon Club
516portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 11:39:25,70 1 00:39:26 Loulé - Portugal
517netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:39:26,40 1 00:39:26 Holland Pigeons Club
518netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:39:27,15 1 00:39:27 Holland Pigeons Club
519netherlands MC2431  
Canary 4
Team Klein Falckenborg2 11:39:27,40 1 00:39:27 Holland Pigeons Club
520england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 11:39:28,05 1 00:39:28 RPRA (Pigeon Association)
521netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan8 11:39:28,06 1 00:39:28 Holland Pigeons Club
522belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens5 11:39:28,20 1 00:39:28 Fond Wallonie
523rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu4 11:39:29,10 1 00:39:29 Romania
524wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls4 11:39:29,35 1 00:39:29 Wales Club
525gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:39:31,65 1 00:39:32 Club Los Socios
526bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 11:39:32,15 1 00:39:32 Bahrain Pigeon Union
527slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi6 11:39:32,60 1 00:39:33 Slovakia Club
528hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:39:32,65 1 00:39:33 Hungary Pigeons Club
529austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer6 11:39:32,70 1 00:39:33 VRV - Oberoesterreich
530germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers3 11:39:33,35 1 00:39:33 Münsterland
531slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg11 11:39:33,95 1 00:39:34 Slovakia Club
532denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 11:39:34,85 1 00:39:35 Denmark Club
533belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:39:36,65 1 00:39:37 Fondclub Eeklo - Ramillies
534slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi7 11:39:37,30 1 00:39:37 Slovakia Club
535switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race10 11:39:38,25 1 00:39:38 Suiza
536netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan9 11:39:38,75 1 00:39:39 Holland Pigeons Club
537galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 11:39:39,35 1 00:39:39 MARIÑAS ALTAS
538netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon3 11:39:40,15 1 00:39:40 Holland Pigeons Club
539rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com1 11:39:41,15 1 00:39:41 Romania
540netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 11:39:42,15 1 00:39:42 Holland Pigeons Club
541gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas2 11:39:42,55 1 00:39:43 C.C. ANSITE
542switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto2 11:39:43,05 1 00:39:43 Suiza
543austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag9 11:39:43,30 1 00:39:43 Club Austria
544belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends3 11:39:43,85 1 00:39:44 Club Olijftak Maaseik
545austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag10 11:39:45,45 1 00:39:45 Club Austria
546belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 11:39:46,55 1 00:39:47 Club Olijftak Maaseik
547eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:39:47,65 1 00:39:48 USA
548netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo4 11:39:48,55 1 00:39:49 Holland Pigeons Club
549tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz1 11:39:48,85 1 00:39:49 C.C.Portuense
550polska MC1783  
Marciano
Team Morel3 11:39:49,20 1 00:39:49 Polonia
551polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski9 11:39:52,60 1 00:39:53 Polonia
552wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts1 11:39:53,30 1 00:39:53 Wales Club
553england MC1677  
The Master
Team I dont know2 11:39:53,65 1 00:39:54 RPRA (Pigeon Association)
554rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu5 11:39:55,85 1 00:39:56 Romania
555eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 11:39:56,10 1 00:39:56 USA
556hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:39:56,11 1 00:39:56 Hungary Pigeons Club
557england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise1 11:39:56,60 1 00:39:57 RPRA (Pigeon Association)
558polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny3 11:39:59,80 1 00:40:00 Polonia
559slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg12 11:40:00,40 1 00:40:00 Slovakia Club
560tenerife MC2276  
Faire La Fete
Team Columbacanaria2 11:40:01,15 1 00:40:01 Adexe
561bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 11:40:01,45 1 00:40:01 Bulgaria Club
562germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang2 11:40:01,46 1 00:40:01 Weitstrecken Myhl-Wegberg
563slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea6 11:40:02,45 1 00:40:02 Slovakia Club
564belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels1 11:40:03,20 1 00:40:03 Belgium Club
565netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg3 11:40:03,65 1 00:40:04 Holland Pigeons Club
566england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts3 11:40:04,60 1 00:40:05 RPRA (Pigeon Association)
567belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina1 11:40:05,45 1 00:40:05 Belgium Club
568wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls5 11:40:07,40 1 00:40:07 Wales Club
569polska MC1004  
Za Bullet
Team Swiecicki & Zajac6 11:40:07,45 1 00:40:07 Polonia
570polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski10 11:40:08,05 1 00:40:08 Polonia
571germany MC1160  
Mia
Walter Agler1 11:40:09,40 1 00:40:09 Oberbayern Club
572england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills2 11:40:10,95 1 00:40:11 RPRA (Pigeon Association)
573belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree5 11:40:12,55 1 00:40:13 Belgium Club
574netherlands MC2123  
Rica
Tom Van der Kamp1 11:40:14,40 1 00:40:14 Holland Pigeons Club
575germany MC1997  
Tardy
Team Koblenz1 11:40:14,70 1 00:40:15 Koblenz Club
576belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels2 11:40:14,95 1 00:40:15 Belgium Club
577scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie6 11:40:16,70 1 00:40:17 Scottish Homing Union
578gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 11:40:17,10 1 00:40:17 Club Los Socios
579rumania MC1982  
Ginger
Class 8882 11:40:18,15 1 00:40:18 Romania
580netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink2 11:40:20,50 1 00:40:20 Holland Pigeons Club
581turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:40:23,15 1 00:40:23 Turkey Flying Club
582belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:40:26,45 1 00:40:26 Fondclub Herent
583belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 11:40:26,50 1 00:40:26 Club Olijftak Maaseik
584belgium MC0938  
Leona
Team Camps & Geraerts Erwin2 11:40:27,55 1 00:40:28 Belgium Club
585austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer7 11:40:29,20 1 00:40:29 VRV - Oberoesterreich
586england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn1 11:40:30,95 1 00:40:31 RPRA (Pigeon Association)
587england MC0198  
Jean
S. Marsh5 11:40:31,25 1 00:40:31 RPRA (Pigeon Association)
588netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda4 11:40:32,65 1 00:40:33 Holland Pigeons Club
589rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru3 11:40:33,25 1 00:40:33 Romania
590hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:40:34,85 1 00:40:35 Hungary Pigeons Club
591eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 11:40:36,85 1 00:40:37 USA
592slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi8 11:40:38,25 1 00:40:38 Slovakia Club
593polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof6 11:40:40,00 1 00:40:40 Polonia
594cordoba MC0032  
Terry
Dámaso Melero4 11:40:40,15 1 00:40:40 Malagüeño
595india MC0918  
Agni
Dream Team India Viki & Jos Thone1 11:40:41,65 1 00:40:42 Royal Pigeon Society India
596polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski11 11:40:41,80 1 00:40:42 Polonia
597hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon1 11:40:42,20 1 00:40:42 Hungary Pigeons Club
598ireland MC0018  
Highway Celtic Tiger
Team Highway Lofts1 11:40:45,35 1 00:40:45 Irish Homing Union
599netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan10 11:40:46,70 1 00:40:47 Holland Pigeons Club
600rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa5 11:40:47,90 1 00:40:48 Romania
601eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:40:48,15 1 00:40:48 USA
602germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 11:40:49,10 1 00:40:49 Germany Club
603belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:40:52,50 1 00:40:52 Belgium Club
604czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek4 11:40:54,45 1 00:40:54 Czech Republic Club
605rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor2 11:40:54,50 1 00:40:54 Romania
606polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski12 11:40:54,90 1 00:40:55 Polonia
607polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling5 11:40:55,10 1 00:40:55 Polonia
608turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar3 11:40:56,50 1 00:40:56 Turkey Flying Club
609germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek4 11:40:57,55 1 00:40:58 Germany Club
610hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs5 11:41:00,15 1 00:41:00 Hungary Pigeons Club
611polska MC0077  
Bati
Ryszard Sas1 11:41:00,70 1 00:41:01 Polonia
612hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs6 11:41:00,75 1 00:41:01 Hungary Pigeons Club
613england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate5 11:41:02,40 1 00:41:02 RPRA (Pigeon Association)
614slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg13 11:41:04,10 1 00:41:04 Slovakia Club
615belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters2 11:41:04,35 1 00:41:04 Fondclub Lanaken
616germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn8 11:41:04,50 1 00:41:04 Rietberg Club
617netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:41:04,80 1 00:41:05 Holland Pigeons Club
618wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor2 11:41:06,15 1 00:41:06 Wales Club
619germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers4 11:41:08,80 1 00:41:09 Münsterland
620england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts3 11:41:08,85 1 00:41:09 RPRA (Pigeon Association)
621hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:41:09,30 1 00:41:09 Hungary Pigeons Club
622italia MC2062  
Adry
Team TNST4 11:41:09,65 1 00:41:10 Italia
623hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 11:41:10,15 1 00:41:10 Hungary Pigeons Club
624austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:41:14,20 1 00:41:14 Pigeon Club Austria South
625rumania MC1771  
Tache Blanche
Hanus Vasile2 11:41:14,40 1 00:41:14 Romania
626polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski13 11:41:22,10 1 00:41:22 Polonia
627germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann4 11:41:24,45 1 00:41:24 Oberfranken Club
628germany MC1482  
Lena
Fedoseev Vitalij1 11:41:25,55 1 00:41:26 Harsewinkel Club
629slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg14 11:41:26,70 1 00:41:27 Slovakia Club
630fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz2 11:41:26,95 1 00:41:27 Gran Tarajal
631england MC0067  
Dulcinea
A. Harker3 11:41:30,65 1 00:41:31 RPRA (Pigeon Association)
632italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu8 11:41:31,55 1 00:41:32 Italia
633polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha2 11:41:32,65 1 00:41:33 Polonia
634netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer4 11:41:32,66 1 00:41:33 Holland Pigeons Club
635netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft7 11:41:33,20 1 00:41:33 Holland Pigeons Club
636polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling6 11:41:33,75 1 00:41:34 Polonia
637polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac7 11:41:34,55 1 00:41:35 Polonia
638rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul3 11:41:35,00 1 00:41:35 Romania
639germany MC1098  
Vanilla
Team Koblenz2 11:41:35,05 1 00:41:35 Koblenz Club
640polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha3 11:41:36,65 1 00:41:37 Polonia
641scotland MC1410  
Johnny
William Donachie7 11:41:36,66 1 00:41:37 Scottish Homing Union
642netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink3 11:41:37,25 1 00:41:37 Holland Pigeons Club
643polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski14 11:41:38,55 1 00:41:39 Polonia
644wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers4 11:41:39,00 1 00:41:39 Wales Club
645netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:41:40,00 1 00:41:40 Holland Pigeons Club
646wales MC1581  
Louis
Paul Bamford5 11:41:40,80 1 00:41:41 Wales Club
647slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg15 11:41:41,80 1 00:41:42 Slovakia Club
648england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters3 11:41:42,55 1 00:41:43 RPRA (Pigeon Association)
649slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg16 11:41:43,05 1 00:41:43 Slovakia Club
650belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen4 11:41:43,30 1 00:41:43 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
651denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen6 11:41:43,31 1 00:41:43 Denmark Club
652england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts4 11:41:44,80 1 00:41:45 RPRA (Pigeon Association)
653polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 11:41:46,00 1 00:41:46 Polonia
654italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti1 11:41:46,35 1 00:41:46 Italia
655polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski5 11:41:50,05 1 00:41:50 Polonia
656tenerife MC2445  
La Blanca Adoptada
Team Herrera y Jaime3 11:41:50,20 1 00:41:50 Adexe
657hungary MC1168  
Josef 1
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:41:50,60 1 00:41:51 Hungary Pigeons Club
658hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 11:41:50,61 1 00:41:51 Hungary Pigeons Club
659germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo1 11:41:52,30 1 00:41:52 Germany Club
660polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas2 11:41:52,60 1 00:41:53 Polonia
661wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts2 11:41:52,85 1 00:41:53 Wales Club
662kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead1 11:41:54,15 1 00:41:54 Kuwait Club
663polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski4 11:41:54,70 1 00:41:55 Polonia
664belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 11:41:55,65 1 00:41:56 Fond Wallonie
665austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag11 11:42:00,75 1 00:42:01 Club Austria
666belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns2 11:42:04,10 1 00:42:04 Fondclub Loft 24
667denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen7 11:42:07,15 1 00:42:07 Denmark Club
668slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi3 11:42:07,25 1 00:42:07 Slovenia Club
669wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 11:42:09,20 1 00:42:09 Wales Club
670netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink4 11:42:09,80 1 00:42:10 Holland Pigeons Club
671hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 11:42:15,40 1 00:42:15 Hungary Pigeons Club
672wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent3 11:42:21,90 1 00:42:22 Wales Club
673belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:42:24,25 1 00:42:24 Fondclub Herent
674kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum1 11:42:28,25 1 00:42:28 Kuwait Club
675netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink5 11:42:29,75 1 00:42:30 Holland Pigeons Club
676italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 11:42:31,10 1 00:42:31 Italia
677england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet2 11:42:32,50 1 00:42:32 RPRA (Pigeon Association)
678england MC0026  
Mauri
A. Harker4 11:42:43,95 1 00:42:44 RPRA (Pigeon Association)
679germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 11:42:48,10 1 00:42:48 Germany Club
680belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:42:48,55 1 00:42:49 Fondclub Herent
681england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate6 11:42:49,50 1 00:42:50 RPRA (Pigeon Association)
682slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I1 11:42:52,60 1 00:42:53 Slovakia Club
683sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez4 11:43:03,75 1 00:43:04 ITALICENSE
684germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann5 11:43:04,15 1 00:43:04 Oberfranken Club
685netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer5 11:43:06,10 1 00:43:06 Holland Pigeons Club
686belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels3 11:43:35,75 1 00:43:36 Belgium Club
687england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford3 11:43:49,70 1 00:43:50 RPRA (Pigeon Association)
688bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:43:53,90 1 00:43:54 Bulgaria Club
689belgium MC1393  
LPS 17-24
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 11:43:53,95 1 00:43:54 Club Olijftak Maaseik
690netherlands MC0334  
Barca
Team Hageman & Liplijn6 11:44:20,80 1 00:44:21 Holland Pigeons Club
691hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs2 11:44:45,95 1 00:44:46 Hungary Pigeons Club
692polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski15 11:44:57,05 1 00:44:57 Polonia
693netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn7 11:45:51,55 1 00:45:52 Holland Pigeons Club
694italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 11:45:56,00 1 00:45:56 Italia
695netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij1 11:46:47,70 1 00:46:48 Holland Pigeons Club
696norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing2 11:47:08,55 1 00:47:09 Norge Racing Pigeon Club
697polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski6 11:47:25,80 1 00:47:26 Polonia
698hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 11:48:01,60 1 00:48:02 Hungary Pigeons Club
699belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 11:51:24,20 1 00:51:24 Club Olijftak Maaseik
700slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 11:52:01,45 1 00:52:01 Slovakia Club
701belgium MC0374  
Jimmy
Team Thone, Vierendeels & Thione2 11:54:14,35 1 00:54:14 Fondclub Eeklo - Ramillies
702turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar4 11:56:40,85 1 00:56:41 Turkey Flying Club
703netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft8 12:07:50,05 1 01:07:50 Holland Pigeons Club
704croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic2 12:12:19,25 1 01:12:19 Croatia Pigeon Club
705switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race11 12:13:13,00 1 01:13:13 Suiza
706germany MC0490  
Mother Andrea
Team Volmer & Wilpers5 12:26:49,20 1 01:26:49 Münsterland
707czech republic MC1025  
Roomster
Team Bohdana1 12:40:54,25 1 01:40:54 Czech Republic Club
708rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com2 12:46:26,85 1 01:46:27 Romania
709turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas1 12:47:31,20 1 01:47:31 Turkey Flying Club
710ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts2 12:59:07,90 1 01:59:08 Irish Homing Union
711germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 13:01:00,70 1 02:01:01 Germany Club
712england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise2 13:23:44,10 1 02:23:44 RPRA (Pigeon Association)
713germany MC2324  
Ambar
Team Klaas & Sohn9 13:58:46,90 1 02:58:47 Rietberg Club
714sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 14:46:54,10 1 03:46:54 ITALICENSE
715netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn8 15:25:30,55 1 04:25:31 Holland Pigeons Club
716rumania MC1332  
China Wedding
Team Pigeons360.com3 15:32:52,60 1 04:32:53 Romania
717india MC1104  
Indian Gold
Dream Team India Viki2 16:57:22,00 1 05:57:22 Royal Pigeon Society India
718belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon7 17:21:57,80 1 06:21:58 Club Olijftak Maaseik
719netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans2 17:21:59,10 1 06:21:59 Holland Pigeons Club
720india MC1012  
Dhoni
Dream Team India Viki & Jos Thone2 17:28:03,75 1 06:28:04 Royal Pigeon Society India
721polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac8 17:39:21,25 1 06:39:21 Polonia
722south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft5 18:04:46,10 1 07:04:46 South Africa Club
723turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas2 18:06:37,55 1 07:06:38 Turkey Flying Club
724slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska2 18:19:53,80 1 07:19:54 Slovakia Club
725belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 08:03:43,65 2 - Fondclub Herent
726slovakia MC0855  
Deno
Chalupa Pavol1 08:14:28,60 2 - Slovakia Club
727germany MC2373  
Karyna 319
Team Fam. Flonta3 08:19:42,95 2 - Germany Club
728belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing7 08:41:30,95 2 - Club Olijftak Maaseik
729kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 08:49:00,10 2 - Kuwait Club
730polska MC1944  
Follow Up
Dariusz Skawinski16 09:17:40,60 2 - Polonia
731germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn10 09:47:35,85 2 - Rietberg Club
732germany MC1703  
Marco
Team Leifkes, Iking & Schulz2 10:09:12,55 2 - Germany Club
733england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate7 10:19:52,35 2 - RPRA (Pigeon Association)
734england MC0176  
Tornado
Team Tumley Lofts Stud1 10:24:16,50 2 - RPRA (Pigeon Association)
735tenerife MC2094  
Kendall
Team Columbacanaria3 10:36:13,85 2 - Adexe
736netherlands MC2220  
Hendrik
Gerrit Knol2 10:44:34,80 2 - Holland Pigeons Club
737polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac9 10:45:20,70 2 - Polonia
738rumania MC1727  
Cuban Express
Team Familia Bacalu6 10:52:43,10 2 - Romania
739huelva MC0625  
Sergio
Sergio Gómez Rodríguez1 10:57:52,80 2 - Huelva
740netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland2 10:59:15,50 2 - Holland Pigeons Club
741norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 11:03:15,45 2 - Norge Racing Pigeon Club
742turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 11:15:52,55 2 - Turkey Flying Club
743england MC0276  
Musical
Team Turtoi & Vasile2 11:23:46,35 2 - RPRA (Pigeon Association)
744england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate8 11:38:11,75 2 - RPRA (Pigeon Association)
745belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens6 11:49:32,60 2 - Fond Wallonie
746italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu9 12:00:28,30 2 - Italia
747netherlands MC0101  
Asclepios
Team Hennie & Arie Voskuil6 12:02:14,55 2 - Holland Pigeons Club
748slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi4 13:17:48,10 2 - Slovenia Club
749rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu2 13:26:13,55 2 - Romania

 


 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras