Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Gran Canaria RACE-2

 697
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Turkey
Karakurt Koroglu

 

 

 

 

  Race information:  
  Date domingo, 18 de febrero de 2018 Distance 100  
  Liberation time 08:30:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 21 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 23 Km/h  
  Pigeons sent 749 % Arrivals 93,05 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 09:17:06,95 1 00:47:07 Turkey Flying Club
2england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite1 09:33:43,90 1 01:03:44 RPRA (Pigeon Association)
3netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg1 09:33:46,40 1 01:03:46 Holland Pigeons Club
4germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 09:33:48,60 1 01:03:49 Sachsen Club
5polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski1 09:33:48,95 1 01:03:49 Polonia
6rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul1 09:33:50,20 1 01:03:50 Romania
7germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann1 09:33:51,25 1 01:03:51 Oberfranken Club
8netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer1 09:33:51,60 1 01:03:52 Holland Pigeons Club
9switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race1 09:33:51,61 1 01:03:52 Suiza
10austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 09:33:52,90 1 01:03:53 Club Austria
11slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi1 09:33:53,80 1 01:03:54 Slovakia Club
12slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg1 09:33:54,80 1 01:03:55 Slovakia Club
13wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 09:33:54,95 1 01:03:55 Wales Club
14england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce1 09:33:55,80 1 01:03:56 RPRA (Pigeon Association)
15polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski2 09:33:55,90 1 01:03:56 Polonia
16slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi2 09:33:56,35 1 01:03:56 Slovakia Club
17rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc1 09:33:57,40 1 01:03:57 Romania
18turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet1 09:33:57,70 1 01:03:58 Turkey Flying Club
19england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 09:33:58,10 1 01:03:58 RPRA (Pigeon Association)
20polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski1 09:33:58,70 1 01:03:59 Polonia
21slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea1 09:33:59,45 1 01:03:59 Slovakia Club
22england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise1 09:34:00,50 1 01:04:00 RPRA (Pigeon Association)
23denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen1 09:34:00,70 1 01:04:01 Denmark Club
24slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi3 09:34:01,05 1 01:04:01 Slovakia Club
25netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn1 09:34:01,20 1 01:04:01 Holland Pigeons Club
26gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas1 09:34:01,50 1 01:04:02 C.C. ANSITE
27slovakia MC0766  
Peter 387
Team Evin Peter & Noemi4 09:34:03,85 1 01:04:04 Slovakia Club
28sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 09:34:04,10 1 01:04:04 ITALICENSE
29polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride1 09:34:04,30 1 01:04:04 Polonia
30gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 09:34:04,95 1 01:04:05 Club Los Socios
31slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg2 09:34:05,00 1 01:04:05 Slovakia Club
32rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 09:34:05,65 1 01:04:06 Romania
33denmark MC2489  
Million Electric
Team Anita & Tage Gravesen2 09:34:07,55 1 01:04:08 Denmark Club
34england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate1 09:34:07,65 1 01:04:08 RPRA (Pigeon Association)
35bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 09:34:08,25 1 01:04:08 Bahrain Pigeon Union
36gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 09:34:10,15 1 01:04:10 Club Los Socios
37slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea2 09:34:16,70 1 01:04:17 Slovakia Club
38south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden1 09:34:17,65 1 01:04:18 South Africa Club
39belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 09:34:20,00 1 01:04:20 Club Olijftak Maaseik
40kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 09:34:21,00 1 01:04:21 Kuwait Club
41austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer1 09:34:21,85 1 01:04:22 VRV - Oberoesterreich
42germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang1 09:34:22,75 1 01:04:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
43turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan1 09:34:29,50 1 01:04:30 Turkey Flying Club
44hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs1 09:34:29,60 1 01:04:30 Hungary Pigeons Club
45tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria1 09:34:36,50 1 01:04:36 Adexe
46england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford1 09:34:38,50 1 01:04:38 RPRA (Pigeon Association)
47slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg3 09:34:39,90 1 01:04:40 Slovakia Club
48rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu1 09:34:45,15 1 01:04:45 Romania
49belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon1 09:34:48,80 1 01:04:49 Club Olijftak Maaseik
50england MC0218  
Angela
S. Marsh1 09:34:57,30 1 01:04:57 RPRA (Pigeon Association)
51belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells1 09:35:00,00 1 01:05:00 Denderbond Ninove
52denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 09:35:01,25 1 01:05:01 Denmark Club
53denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen3 09:35:01,35 1 01:05:01 Denmark Club
54netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan1 09:35:06,55 1 01:05:07 Holland Pigeons Club
55slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 09:35:18,00 1 01:05:18 Slovakia Club
56switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina1 09:35:22,40 1 01:05:22 Suiza
57wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor1 09:35:25,85 1 01:05:26 Wales Club
58switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race2 09:35:29,60 1 01:05:30 Suiza
59netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee1 09:35:32,75 1 01:05:33 Holland Pigeons Club
60italia MC2409  
Evita
Renato Cantu1 09:35:34,40 1 01:05:34 Italia
61hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 09:35:35,25 1 01:05:35 Hungary Pigeons Club
62polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny1 09:35:56,15 1 01:05:56 Polonia
63germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann2 09:35:56,80 1 01:05:57 Oberfranken Club
64south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft1 09:35:58,50 1 01:05:58 South Africa Club
65belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 09:36:16,85 1 01:06:17 Club Olijftak Maaseik
66netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland1 09:36:34,20 1 01:06:34 Holland Pigeons Club
67austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag1 09:37:16,85 1 01:07:17 Club Austria
68netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee2 09:37:18,45 1 01:07:18 Holland Pigeons Club
69kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 09:39:53,10 1 01:09:53 Kuwait Club
70england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts1 09:39:56,00 1 01:09:56 RPRA (Pigeon Association)
71england MC0008  
Deneside Mel
Team Deneside Lofts1 09:39:56,25 1 01:09:56 RPRA (Pigeon Association)
72denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen4 09:39:58,50 1 01:09:58 Denmark Club
73england MC0131  
Trosky
A. Harker1 09:40:00,50 1 01:10:00 RPRA (Pigeon Association)
74hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 09:40:01,45 1 01:10:01 Hungary Pigeons Club
75slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi5 09:40:03,55 1 01:10:04 Slovakia Club
76netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg2 09:40:03,56 1 01:10:04 Holland Pigeons Club
77austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler2 09:40:05,40 1 01:10:05 Club Austria
78czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal1 09:40:06,00 1 01:10:06 Czech Republic Club
79slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska1 09:40:06,55 1 01:10:07 Slovakia Club
80rumania MC1841  
DACIANA J.R.
Hanus Vasile1 09:40:08,80 1 01:10:09 Romania
81austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 09:40:09,10 1 01:10:09 Pigeon Club Austria South
82netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon1 09:40:09,45 1 01:10:09 Holland Pigeons Club
83wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford1 09:40:11,30 1 01:10:11 Wales Club
84germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek1 09:40:11,35 1 01:10:11 Germany Club
85belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen1 09:40:11,95 1 01:10:12 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
86england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 09:40:12,15 1 01:10:12 RPRA (Pigeon Association)
87netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap1 09:40:13,85 1 01:10:14 Holland Pigeons Club
88denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 09:40:14,45 1 01:10:14 Denmark Club
89netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg3 09:40:15,85 1 01:10:16 Holland Pigeons Club
90hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 09:40:16,65 1 01:10:17 Hungary Pigeons Club
91czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal2 09:40:19,05 1 01:10:19 Czech Republic Club
92czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 09:40:19,10 1 01:10:19 Czech Republic Club
93slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg4 09:40:19,35 1 01:10:19 Slovakia Club
94hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 09:40:21,55 1 01:10:22 Hungary Pigeons Club
95czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal3 09:40:21,60 1 01:10:22 Czech Republic Club
96rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 09:40:21,75 1 01:10:22 Romania
97belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 09:40:22,10 1 01:10:22 Belgium Club
98netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink1 09:40:22,95 1 01:10:23 Holland Pigeons Club
99hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 09:40:23,40 1 01:10:23 Hungary Pigeons Club
100italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 09:40:24,35 1 01:10:24 Italia
101netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft1 09:40:24,45 1 01:10:24 Holland Pigeons Club
102polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski2 09:40:25,45 1 01:10:25 Polonia
103denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland1 09:40:25,55 1 01:10:26 Denmark Club
104belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione1 09:40:26,15 1 01:10:26 Fondclub Eeklo - Ramillies
105polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski3 09:40:26,55 1 01:10:27 Polonia
106netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo1 09:40:26,75 1 01:10:27 Holland Pigeons Club
107england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers1 09:40:27,15 1 01:10:27 RPRA (Pigeon Association)
108rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul2 09:40:28,30 1 01:10:28 Romania
109england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts2 09:40:28,40 1 01:10:28 RPRA (Pigeon Association)
110belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells2 09:40:28,50 1 01:10:28 Denderbond Ninove
111turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar1 09:40:29,25 1 01:10:29 Turkey Flying Club
112polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski3 09:40:29,60 1 01:10:30 Polonia
113italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 09:40:29,90 1 01:10:30 Italia
114germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 09:40:30,00 1 01:10:30 Lahntal Club
115england MC1545  
Jessica
Team I dont know1 09:40:30,45 1 01:10:30 RPRA (Pigeon Association)
116belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 09:40:31,45 1 01:10:31 Fondclub Herent
117croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family1 09:40:31,85 1 01:10:32 Croatia Pigeon Club
118belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon2 09:40:32,05 1 01:10:32 Club Olijftak Maaseik
119croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family2 09:40:32,80 1 01:10:33 Croatia Pigeon Club
120austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag2 09:40:32,81 1 01:10:33 Club Austria
121denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen5 09:40:33,05 1 01:10:33 Denmark Club
122netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda1 09:40:33,10 1 01:10:33 Holland Pigeons Club
123croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic1 09:40:33,11 1 01:10:33 Croatia Pigeon Club
124austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag3 09:40:33,55 1 01:10:34 Club Austria
125belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes1 09:40:34,55 1 01:10:35 Fondclub Loft 24
126england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers2 09:40:34,90 1 01:10:35 RPRA (Pigeon Association)
127switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race3 09:40:35,20 1 01:10:35 Suiza
128gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon1 09:40:36,10 1 01:10:36 C.C. Iniciativa Isleña
129germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn1 09:40:36,15 1 01:10:36 Rietberg Club
130polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD1 09:40:36,40 1 01:10:36 Polonia
131gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon2 09:40:37,10 1 01:10:37 C.C. Iniciativa Isleña
132hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs2 09:40:37,65 1 01:10:38 Hungary Pigeons Club
133germany MC2279  
Lars
Team Schnellin2 09:40:38,15 1 01:10:38 Sachsen Club
134wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 09:40:38,95 1 01:10:39 Wales Club
135germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann3 09:40:39,15 1 01:10:39 Oberfranken Club
136slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik1 09:40:39,20 1 01:10:39 Slovakia Club
137rumania MC1269  
Soimu
Pacleanu Sorin1 09:40:39,85 1 01:10:40 Romania
138germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn2 09:40:40,75 1 01:10:41 Rietberg Club
139turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 09:40:40,90 1 01:10:41 Turkey Flying Club
140switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi1 09:40:41,05 1 01:10:41 Suiza
141netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans1 09:40:41,45 1 01:10:41 Holland Pigeons Club
142fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz1 09:40:43,35 1 01:10:43 Gran Tarajal
143belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree1 09:40:44,55 1 01:10:45 Belgium Club
144india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 09:40:46,15 1 01:10:46 Royal Pigeon Society India
145belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt1 09:40:46,35 1 01:10:46 De Snelvliegers Zandbergen Club
146eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 09:40:46,36 1 01:10:46 USA
147germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn3 09:40:49,05 1 01:10:49 Rietberg Club
148netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda2 09:40:49,35 1 01:10:49 Holland Pigeons Club
149england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate2 09:40:53,05 1 01:10:53 RPRA (Pigeon Association)
150polska MC1151  
Chopper
Team Swiecicki & Zajac1 09:40:53,60 1 01:10:54 Polonia
151netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo2 09:40:54,05 1 01:10:54 Holland Pigeons Club
152belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends1 09:40:54,15 1 01:10:54 Club Olijftak Maaseik
153turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 09:40:55,20 1 01:10:55 Turkey Flying Club
154slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg5 09:40:55,30 1 01:10:55 Slovakia Club
155polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny2 09:40:56,20 1 01:10:56 Polonia
156england MC0080  
Colita
Andrei Antoce2 09:40:56,65 1 01:10:57 RPRA (Pigeon Association)
157scotland MC0406  
Christina
William Donachie1 09:40:57,30 1 01:10:57 Scottish Homing Union
158germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers1 09:40:58,75 1 01:10:59 Münsterland
159hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs3 09:41:01,95 1 01:11:02 Hungary Pigeons Club
160rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah2 09:41:06,15 1 01:11:06 Romania
161hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon1 09:41:06,40 1 01:11:06 Hungary Pigeons Club
162belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon3 09:41:07,05 1 01:11:07 Club Olijftak Maaseik
163polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac2 09:41:09,60 1 01:11:10 Polonia
164hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 09:41:10,55 1 01:11:11 Hungary Pigeons Club
165germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin3 09:41:11,85 1 01:11:12 Sachsen Club
166czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek1 09:41:13,70 1 01:11:14 Czech Republic Club
167fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 09:41:14,00 1 01:11:14 Gran Tarajal
168polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 09:41:14,65 1 01:11:15 Polonia
169rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 09:41:17,05 1 01:11:17 Romania
170england MC0142  
Banny
Andrei Antoce3 09:41:18,50 1 01:11:18 RPRA (Pigeon Association)
171italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 09:41:18,80 1 01:11:19 Italia
172england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers3 09:41:20,00 1 01:11:20 RPRA (Pigeon Association)
173netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan2 09:41:20,65 1 01:11:21 Holland Pigeons Club
174netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg4 09:41:23,40 1 01:11:23 Holland Pigeons Club
175polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel1 09:41:24,30 1 01:11:24 Polonia
176belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens1 09:41:25,25 1 01:11:25 Fond Wallonie
177hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 09:41:33,85 1 01:11:34 Hungary Pigeons Club
178slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea3 09:41:34,60 1 01:11:35 Slovakia Club
179slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi6 09:41:35,40 1 01:11:35 Slovakia Club
180rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 09:41:37,40 1 01:11:37 Romania
181netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee3 09:41:37,50 1 01:11:38 Holland Pigeons Club
182netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft2 09:41:38,50 1 01:11:38 Holland Pigeons Club
183germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers1 09:41:38,85 1 01:11:39 Münsterland
184slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg6 09:41:41,50 1 01:11:42 Slovakia Club
185tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho1 09:41:42,20 1 01:11:42 Adexe
186rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 09:41:42,50 1 01:11:42 Romania
187czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal4 09:41:44,55 1 01:11:45 Czech Republic Club
188england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera1 09:41:44,85 1 01:11:45 RPRA (Pigeon Association)
189czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 09:41:45,45 1 01:11:45 Czech Republic Club
190italia MC2305  
Stan
Team TNST1 09:41:45,60 1 01:11:46 Italia
191germany MC1003  
Roberto
Team Schupp1 09:41:46,55 1 01:11:47 Schwaben-Allgäu Club
192slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg7 09:41:47,05 1 01:11:47 Slovakia Club
193rumania MC2066  
Tess
Team Duica1 09:41:48,75 1 01:11:49 Romania
194turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 09:41:48,95 1 01:11:49 Turkey Flying Club
195slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi1 09:41:49,80 1 01:11:50 Slovenia Club
196england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 09:41:52,90 1 01:11:53 RPRA (Pigeon Association)
197wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 09:41:53,15 1 01:11:53 Wales Club
198belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 09:41:55,45 1 01:11:55 Fondclub Herent
199cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero1 09:41:55,95 1 01:11:56 Malagüeño
200gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon3 09:42:01,55 1 01:12:02 C.C. Iniciativa Isleña
201wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers1 09:42:04,70 1 01:12:05 Wales Club
202polska MC1971  
B Girl
Tomasz Wiczling1 09:42:06,05 1 01:12:06 Polonia
203polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac3 09:42:06,55 1 01:12:07 Polonia
204switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts1 09:42:09,10 1 01:12:09 Suiza
205netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink1 09:42:10,40 1 01:12:10 Holland Pigeons Club
206baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs1 09:42:12,50 1 01:12:12 C.C.Ciutadella
207gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas2 09:42:14,05 1 01:12:14 C.C. ANSITE
208slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM1 09:42:15,45 1 01:12:15 Slovakia Club
209belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers1 09:42:16,85 1 01:12:17 Belgium Club
210italia MC2062  
Adry
Team TNST2 09:42:18,10 1 01:12:18 Italia
211polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof1 09:42:18,95 1 01:12:19 Polonia
212rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor1 09:42:19,20 1 01:12:19 Romania
213netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan3 09:42:19,90 1 01:12:20 Holland Pigeons Club
214italia MC2112  
Roger
Renato Cantu2 09:42:20,15 1 01:12:20 Italia
215netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn2 09:42:20,40 1 01:12:20 Holland Pigeons Club
216germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers2 09:42:21,50 1 01:12:22 Münsterland
217polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof2 09:42:22,05 1 01:12:22 Polonia
218belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 09:42:23,75 1 01:12:24 Fondclub Herent
219italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti1 09:42:24,00 1 01:12:24 Italia
220england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow1 09:42:27,15 1 01:12:27 RPRA (Pigeon Association)
221england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford2 09:42:30,65 1 01:12:31 RPRA (Pigeon Association)
222germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube1 09:42:37,10 1 01:12:37 Germany Club
223rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin1 09:42:49,75 1 01:12:50 Rusia Club
224italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 09:42:49,76 1 01:12:50 Italia
225austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler3 09:42:51,75 1 01:12:52 Club Austria
226italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti1 09:42:52,40 1 01:12:52 Italia
227italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 09:42:54,20 1 01:12:54 Italia
228slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik1 09:42:55,05 1 01:12:55 Slovakia Club
229denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland2 09:42:55,90 1 01:12:56 Denmark Club
230polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling2 09:42:58,75 1 01:12:59 Polonia
231austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer2 09:43:12,40 1 01:13:12 VRV - Oberoesterreich
232rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan1 09:43:13,25 1 01:13:13 Romania
233belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon4 09:43:13,80 1 01:13:14 Club Olijftak Maaseik
234netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil1 09:43:18,25 1 01:13:18 Holland Pigeons Club
235polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski4 09:43:25,85 1 01:13:26 Polonia
236eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 09:43:30,80 1 01:13:31 USA
237belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells3 09:43:57,70 1 01:13:58 Denderbond Ninove
238austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag4 09:44:05,20 1 01:14:05 Club Austria
239italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu3 09:44:21,70 1 01:14:22 Italia
240eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 09:44:26,05 1 01:14:26 USA
241south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft2 09:44:28,25 1 01:14:28 South Africa Club
242slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 09:44:45,60 1 01:14:46 Slovakia Club
243hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 09:44:46,70 1 01:14:47 Hungary Pigeons Club
244rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu1 09:46:11,70 1 01:16:12 Romania
245czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar2 09:46:36,10 1 01:16:36 Czech Republic Club
246italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti2 09:46:44,05 1 01:16:44 Italia
247sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez1 09:46:55,30 1 01:16:55 ITALICENSE
248netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn3 09:46:56,95 1 01:16:57 Holland Pigeons Club
249rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 09:47:03,10 1 01:17:03 Romania
250polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 09:47:13,15 1 01:17:13 Polonia
251gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 09:47:14,35 1 01:17:14 Club Los Socios
252wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford2 09:47:16,75 1 01:17:17 Wales Club
253belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 09:47:18,35 1 01:17:18 Club Olijftak Maaseik
254belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 09:47:21,45 1 01:17:21 Belgium Club
255germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta1 09:47:22,65 1 01:17:23 Germany Club
256hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 09:47:23,00 1 01:17:23 Hungary Pigeons Club
257slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg8 09:47:23,85 1 01:17:24 Slovakia Club
258italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian2 09:47:25,20 1 01:17:25 Italia
259polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski4 09:47:31,70 1 01:17:32 Polonia
260slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 09:47:33,80 1 01:17:34 Slovakia Club
261wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor2 09:47:37,15 1 01:17:37 Wales Club
262india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki1 09:47:43,25 1 01:17:43 Royal Pigeon Society India
263gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria1 09:47:48,00 1 01:17:48 Club Los Socios
264wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls1 09:47:48,35 1 01:17:48 Wales Club
265netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap2 09:47:50,95 1 01:17:51 Holland Pigeons Club
266italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST3 09:47:51,00 1 01:17:51 Italia
267eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid1 09:47:51,45 1 01:17:51 USA
268polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski1 09:47:54,85 1 01:17:55 Polonia
269polska MC1508  
LaMotta
Team Morel2 09:47:58,45 1 01:17:58 Polonia
270netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft3 09:47:58,90 1 01:17:59 Holland Pigeons Club
271belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 09:48:00,60 1 01:18:01 Club Olijftak Maaseik
272switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race4 09:48:04,95 1 01:18:05 Suiza
273germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang2 09:48:12,75 1 01:18:13 Weitstrecken Myhl-Wegberg
274england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate3 09:48:24,05 1 01:18:24 RPRA (Pigeon Association)
275belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 09:48:34,95 1 01:18:35 Club Olijftak Maaseik
276netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo3 09:48:38,40 1 01:18:38 Holland Pigeons Club
277galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 09:48:48,90 1 01:18:49 MARIÑAS ALTAS
278netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer2 09:48:49,95 1 01:18:50 Holland Pigeons Club
279hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 09:48:50,60 1 01:18:51 Hungary Pigeons Club
280england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie1 09:48:51,75 1 01:18:52 RPRA (Pigeon Association)
281england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son1 09:48:52,30 1 01:18:52 RPRA (Pigeon Association)
282hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 09:48:52,95 1 01:18:53 Hungary Pigeons Club
283belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 09:48:53,60 1 01:18:54 Fond Wallonie
284slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg9 09:48:53,75 1 01:18:54 Slovakia Club
285slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi2 09:48:54,65 1 01:18:55 Slovenia Club
286slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 09:48:54,95 1 01:18:55 Slovakia Club
287polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac4 09:48:56,20 1 01:18:56 Polonia
288wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls2 09:48:56,60 1 01:18:57 Wales Club
289italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu4 09:48:57,00 1 01:18:57 Italia
290italia MC2417  
Prince
Renato Cantu5 09:48:57,01 1 01:18:57 Italia
291germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers3 09:48:57,55 1 01:18:58 Münsterland
292netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan4 09:48:58,00 1 01:18:58 Holland Pigeons Club
293eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 09:48:59,15 1 01:18:59 USA
294netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 09:48:59,30 1 01:18:59 Holland Pigeons Club
295polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski5 09:48:59,40 1 01:18:59 Polonia
296polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski6 09:49:00,45 1 01:19:00 Polonia
297italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu6 09:49:01,00 1 01:19:01 Italia
298wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts1 09:49:01,40 1 01:19:01 Wales Club
299germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers2 09:49:02,65 1 01:19:03 Münsterland
300netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer3 09:49:04,00 1 01:19:04 Holland Pigeons Club
301rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8881 09:49:04,25 1 01:19:04 Romania
302austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag5 09:49:04,26 1 01:19:04 Club Austria
303netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo4 09:49:04,65 1 01:19:05 Holland Pigeons Club
304austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin1 09:49:05,75 1 01:19:06 Club Austria
305austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer3 09:49:05,90 1 01:19:06 VRV - Oberoesterreich
306eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 09:49:06,65 1 01:19:07 USA
307slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea4 09:49:08,15 1 01:19:08 Slovakia Club
308slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko1 09:49:09,50 1 01:19:10 Slovakia Club
309slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea5 09:49:10,15 1 01:19:10 Slovakia Club
310germany MC1009  
Oceano
Team Schupp2 09:49:10,25 1 01:19:10 Schwaben-Allgäu Club
311austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag6 09:49:10,80 1 01:19:11 Club Austria
312belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 09:49:11,25 1 01:19:11 Denderbond Ninove
313belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns1 09:49:11,55 1 01:19:12 Fondclub Loft 24
314polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof3 09:49:11,75 1 01:19:12 Polonia
315wales MC1602  
Mar
Paul Bamford3 09:49:12,55 1 01:19:13 Wales Club
316rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea1 09:49:14,15 1 01:19:14 Romania
317rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru1 09:49:14,16 1 01:19:14 Romania
318switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race5 09:49:15,05 1 01:19:15 Suiza
319england MC0117  
Sea Pigeon
Team Murray & Mills1 09:49:16,40 1 01:19:16 RPRA (Pigeon Association)
320eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 09:49:16,50 1 01:19:16 USA
321tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho2 09:49:16,51 1 01:19:17 Adexe
322switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race6 09:49:18,20 1 01:19:18 Suiza
323germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz1 09:49:18,40 1 01:19:18 Germany Club
324england MC0436  
Cherry
J. Cox1 09:49:19,95 1 01:19:20 RPRA (Pigeon Association)
325belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen2 09:49:21,90 1 01:19:22 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
326italia MC2335  
Indira
Renato Cantu7 09:49:22,10 1 01:19:22 Italia
327belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 09:49:23,30 1 01:19:23 Fondclub Herent
328netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger1 09:49:24,10 1 01:19:24 Holland Pigeons Club
329sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez2 09:49:24,45 1 01:19:24 ITALICENSE
330polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny3 09:49:24,65 1 01:19:25 Polonia
331eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 09:49:24,90 1 01:19:25 USA
332belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 09:49:26,45 1 01:19:26 Club Olijftak Maaseik
333england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce4 09:49:27,55 1 01:19:28 RPRA (Pigeon Association)
334italia MC2341  
Bulgar
Team TNST4 09:49:28,15 1 01:19:28 Italia
335belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon5 09:49:28,20 1 01:19:28 Club Olijftak Maaseik
336slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg10 09:49:29,65 1 01:19:30 Slovakia Club
337germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann4 09:49:30,05 1 01:19:30 Oberfranken Club
338germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler1 09:49:32,85 1 01:19:33 Germany Club
339turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 09:49:34,65 1 01:19:35 Turkey Flying Club
340polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski2 09:49:39,70 1 01:19:40 Polonia
341belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers2 09:49:43,80 1 01:19:44 Belgium Club
342netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer4 09:49:44,35 1 01:19:44 Holland Pigeons Club
343austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag7 09:49:45,75 1 01:19:46 Club Austria
344wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 09:49:52,10 1 01:19:52 Wales Club
345netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan5 09:49:56,00 1 01:19:56 Holland Pigeons Club
346germany MC1160  
Mia
Walter Agler1 09:49:56,05 1 01:19:56 Oberbayern Club
347asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez1 09:49:57,50 1 01:19:58 R.C. Oviedo
348denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo1 09:50:00,65 1 01:20:01 Denmark Club
349scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie2 09:50:00,75 1 01:20:01 Scottish Homing Union
350hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 09:50:01,65 1 01:20:02 Hungary Pigeons Club
351england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie2 09:50:05,20 1 01:20:05 RPRA (Pigeon Association)
352scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie3 09:50:08,50 1 01:20:08 Scottish Homing Union
353switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race7 09:50:09,15 1 01:20:09 Suiza
354england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker2 09:50:09,25 1 01:20:09 RPRA (Pigeon Association)
355england MC0194  
David
S. Marsh2 09:50:11,75 1 01:20:12 RPRA (Pigeon Association)
356polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling3 09:50:17,15 1 01:20:17 Polonia
357rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin2 09:50:30,55 1 01:20:31 Romania
358wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent1 09:50:31,90 1 01:20:32 Wales Club
359belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree2 09:51:06,15 1 01:21:06 Belgium Club
360turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 09:51:07,00 1 01:21:07 Turkey Flying Club
361cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero2 09:51:09,40 1 01:21:09 Malagüeño
362turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram2 09:51:12,20 1 01:21:12 Turkey Flying Club
363switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race8 09:51:14,75 1 01:21:15 Suiza
364switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto1 09:51:17,45 1 01:21:17 Suiza
365netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink2 09:51:19,10 1 01:21:19 Holland Pigeons Club
366netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink3 09:51:22,80 1 01:21:23 Holland Pigeons Club
367wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford4 09:51:23,95 1 01:21:24 Wales Club
368netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg1 09:51:28,60 1 01:21:29 Holland Pigeons Club
369rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru2 09:51:42,85 1 01:21:43 Romania
370czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek2 09:51:52,00 1 01:21:52 Czech Republic Club
371hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 09:51:54,00 1 01:21:54 Hungary Pigeons Club
372polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 09:51:56,80 1 01:21:57 Polonia
373rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu2 09:52:00,00 1 01:22:00 Romania
374polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 09:52:03,10 1 01:22:03 Polonia
375wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls3 09:52:05,25 1 01:22:05 Wales Club
376slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro2 09:52:10,25 1 01:22:10 Slovakia Club
377austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer4 09:52:10,26 1 01:22:10 VRV - Oberoesterreich
378belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens2 09:52:10,45 1 01:22:10 Fond Wallonie
379belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 09:52:10,50 1 01:22:10 Fondclub Herent
380austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin2 09:52:11,10 1 01:22:11 Club Austria
381bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi1 09:52:12,35 1 01:22:12 Bulgaria Club
382england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu1 09:52:12,40 1 01:22:12 RPRA (Pigeon Association)
383netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 09:52:12,80 1 01:22:13 Holland Pigeons Club
384netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 09:52:14,80 1 01:22:15 Holland Pigeons Club
385turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer1 09:52:15,95 1 01:22:16 Turkey Flying Club
386belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens3 09:52:16,20 1 01:22:16 Fond Wallonie
387belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends2 09:52:17,70 1 01:22:18 Club Olijftak Maaseik
388polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski7 09:52:19,00 1 01:22:19 Polonia
389tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime1 09:52:22,50 1 01:22:22 Adexe
390netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan6 09:52:27,60 1 01:22:28 Holland Pigeons Club
391netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil2 09:52:29,15 1 01:22:29 Holland Pigeons Club
392belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels1 09:52:31,35 1 01:22:31 Belgium Club
393alicante MC1509  
Lennon
Javier Peral1 09:52:31,50 1 01:22:32 Alicante
394netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan7 09:52:32,10 1 01:22:32 Holland Pigeons Club
395belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest1 09:52:32,30 1 01:22:32 Lembeek Club - Belgium
396polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha1 09:52:35,35 1 01:22:35 Polonia
397fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz2 09:52:35,65 1 01:22:36 Gran Tarajal
398netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil3 09:52:35,66 1 01:22:36 Holland Pigeons Club
399netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 09:52:36,25 1 01:22:36 Holland Pigeons Club
400germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn4 09:52:36,40 1 01:22:36 Rietberg Club
401germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 09:52:38,15 1 01:22:38 Germany Club
402netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft4 09:52:38,70 1 01:22:39 Holland Pigeons Club
403hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 09:52:38,75 1 01:22:39 Hungary Pigeons Club
404germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann5 09:52:40,25 1 01:22:40 Oberfranken Club
405germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn5 09:52:40,90 1 01:22:41 Rietberg Club
406polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac5 09:52:41,55 1 01:22:42 Polonia
407wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts2 09:52:41,90 1 01:22:42 Wales Club
408netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft5 09:52:42,15 1 01:22:42 Holland Pigeons Club
409ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts1 09:52:43,35 1 01:22:43 Irish Homing Union
410turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer2 09:52:43,80 1 01:22:44 Turkey Flying Club
411polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas1 09:52:55,20 1 01:22:55 Polonia
412polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 09:52:57,70 1 01:22:58 Polonia
413polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski5 09:52:57,95 1 01:22:58 Polonia
414polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 09:52:58,75 1 01:22:59 Polonia
415scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 09:52:58,90 1 01:22:59 Scottish Homing Union
416slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin1 09:52:59,25 1 01:22:59 Slovakia Club
417belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree3 09:53:10,75 1 01:23:11 Belgium Club
418polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof4 09:53:12,70 1 01:23:13 Polonia
419wales MC1581  
Louis
Paul Bamford5 09:53:16,10 1 01:23:16 Wales Club
420south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden2 09:53:16,25 1 01:23:16 South Africa Club
421austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer5 09:53:18,30 1 01:23:18 VRV - Oberoesterreich
422germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler2 09:53:19,15 1 01:23:19 Germany Club
423turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan2 09:53:21,50 1 01:23:22 Turkey Flying Club
424england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile1 09:53:26,10 1 01:23:26 RPRA (Pigeon Association)
425england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills2 09:53:26,95 1 01:23:27 RPRA (Pigeon Association)
426wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys1 09:53:27,75 1 01:23:28 Wales Club
427netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg2 09:53:35,40 1 01:23:35 Holland Pigeons Club
428belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina1 09:53:36,90 1 01:23:37 Belgium Club
429netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan8 09:53:38,95 1 01:23:39 Holland Pigeons Club
430rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 09:53:39,45 1 01:23:39 Romania
431south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft3 09:53:39,55 1 01:23:40 South Africa Club
432belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon6 09:53:40,25 1 01:23:40 Club Olijftak Maaseik
433england MC0132  
Bryany
S. Marsh3 09:53:43,40 1 01:23:43 RPRA (Pigeon Association)
434italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu8 09:53:44,70 1 01:23:45 Italia
435kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum1 09:53:45,00 1 01:23:45 Kuwait Club
436rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc2 09:53:45,90 1 01:23:46 Romania
437austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag8 09:53:49,90 1 01:23:50 Club Austria
438wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls4 09:53:51,85 1 01:23:52 Wales Club
439polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD2 09:53:53,15 1 01:23:53 Polonia
440belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest2 09:53:57,90 1 01:23:58 Lembeek Club - Belgium
441slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea6 09:54:02,25 1 01:24:02 Slovakia Club
442switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi2 09:54:08,85 1 01:24:09 Suiza
443polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski1 09:54:10,05 1 01:24:10 Polonia
444gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon4 09:54:10,55 1 01:24:11 C.C. Iniciativa Isleña
445hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 09:54:11,20 1 01:24:11 Hungary Pigeons Club
446belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 09:54:13,30 1 01:24:13 Belgium Club
447gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 09:54:15,25 1 01:24:15 Club Los Socios
448rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 09:54:15,45 1 01:24:15 Romania
449turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu2 09:54:16,20 1 01:24:16 Turkey Flying Club
450czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 09:54:16,25 1 01:24:16 Czech Republic Club
451norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing1 09:54:17,70 1 01:24:18 Norge Racing Pigeon Club
452denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus1 09:54:19,90 1 01:24:20 Denmark Club
453denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen6 09:54:24,10 1 01:24:24 Denmark Club
454czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek3 09:54:27,25 1 01:24:27 Czech Republic Club
455germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 09:54:28,70 1 01:24:29 Germany Club
456polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski8 09:54:30,45 1 01:24:30 Polonia
457norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing2 09:54:30,80 1 01:24:31 Norge Racing Pigeon Club
458belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers3 09:54:30,81 1 01:24:31 Belgium Club
459sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 09:54:30,90 1 01:24:31 ITALICENSE
460germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle1 09:54:33,40 1 01:24:33 Germany Club
461wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers2 09:54:35,40 1 01:24:35 Wales Club
462england MC0026  
Mauri
A. Harker3 09:54:38,80 1 01:24:39 RPRA (Pigeon Association)
463netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft6 09:54:39,10 1 01:24:39 Holland Pigeons Club
464bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 09:54:39,70 1 01:24:40 Bahrain Pigeon Union
465netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn4 09:54:41,00 1 01:24:41 Holland Pigeons Club
466belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen3 09:54:45,10 1 01:24:45 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
467hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 09:54:52,80 1 01:24:53 Hungary Pigeons Club
468belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree4 09:54:53,00 1 01:24:53 Belgium Club
469england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts2 09:55:00,75 1 01:25:01 RPRA (Pigeon Association)
470rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor2 09:55:09,80 1 01:25:10 Romania
471england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters1 09:55:18,35 1 01:25:18 RPRA (Pigeon Association)
472slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi7 09:55:23,90 1 01:25:24 Slovakia Club
473germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn6 09:55:31,00 1 01:25:31 Rietberg Club
474slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg11 09:55:49,95 1 01:25:50 Slovakia Club
475scotland MC0109  
Basher
William Donachie4 09:55:52,95 1 01:25:53 Scottish Homing Union
476rumania MC1982  
Ginger
Class 8882 09:55:54,00 1 01:25:54 Romania
477gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 09:56:00,75 1 01:26:01 C.C. ANSITE
478slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik2 09:56:01,75 1 01:26:02 Slovakia Club
479netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink4 09:56:03,20 1 01:26:03 Holland Pigeons Club
480polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski3 09:56:04,70 1 01:26:05 Polonia
481hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs4 09:56:04,95 1 01:26:05 Hungary Pigeons Club
482eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 09:56:06,95 1 01:26:07 USA
483belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels2 09:56:09,35 1 01:26:09 Belgium Club
484polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling4 09:56:12,05 1 01:26:12 Polonia
485slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg12 09:56:19,45 1 01:26:19 Slovakia Club
486wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 09:56:21,45 1 01:26:21 Wales Club
487polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof5 09:56:22,75 1 01:26:23 Polonia
488belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells4 09:56:25,80 1 01:26:26 Denderbond Ninove
489netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn5 09:56:26,45 1 01:26:26 Holland Pigeons Club
490austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer6 09:56:27,55 1 01:26:28 VRV - Oberoesterreich
491england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise2 09:56:27,75 1 01:26:28 RPRA (Pigeon Association)
492england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts3 09:56:29,40 1 01:26:29 RPRA (Pigeon Association)
493netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap3 09:56:29,70 1 01:26:30 Holland Pigeons Club
494polska MC1493  
Svens Legacy
Tomasz Wiczling5 09:56:29,80 1 01:26:30 Polonia
495sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez3 09:56:31,30 1 01:26:31 ITALICENSE
496sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez4 09:56:31,60 1 01:26:32 ITALICENSE
497rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin2 09:56:32,85 1 01:26:33 Rusia Club
498polska MC1783  
Marciano
Team Morel3 09:56:33,90 1 01:26:34 Polonia
499italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti3 09:56:35,60 1 01:26:36 Italia
500slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg13 09:56:35,70 1 01:26:36 Slovakia Club
501england MC0088  
Ray
S. Marsh4 09:56:36,25 1 01:26:36 RPRA (Pigeon Association)
502england MC0067  
Dulcinea
A. Harker4 09:56:36,95 1 01:26:37 RPRA (Pigeon Association)
503wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent2 09:56:37,85 1 01:26:38 Wales Club
504gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 09:56:37,95 1 01:26:38 Club Los Socios
505rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com1 09:56:39,90 1 01:26:40 Romania
506wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers3 09:56:41,55 1 01:26:42 Wales Club
507netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda3 09:56:41,75 1 01:26:42 Holland Pigeons Club
508wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 09:56:42,10 1 01:26:42 Wales Club
509netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft7 09:56:42,65 1 01:26:43 Holland Pigeons Club
510austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag9 09:56:47,25 1 01:26:47 Club Austria
511austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer7 09:56:47,35 1 01:26:47 VRV - Oberoesterreich
512slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I1 09:56:49,60 1 01:26:50 Slovakia Club
513portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 09:56:50,35 1 01:26:50 Loulé - Portugal
514slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM2 09:56:52,15 1 01:26:52 Slovakia Club
515baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs2 09:56:52,85 1 01:26:53 C.C.Ciutadella
516netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink2 09:56:53,85 1 01:26:54 Holland Pigeons Club
517rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea2 09:56:55,60 1 01:26:56 Romania
518germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube2 09:56:56,15 1 01:26:56 Germany Club
519polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski9 09:56:56,45 1 01:26:56 Polonia
520norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 09:56:56,75 1 01:26:57 Norge Racing Pigeon Club
521belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 09:56:56,80 1 01:26:57 Fondclub Herent
522gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 09:56:57,30 1 01:26:57 Ciudad Alta
523scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie5 09:56:57,55 1 01:26:58 Scottish Homing Union
524england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 09:56:57,60 1 01:26:58 RPRA (Pigeon Association)
525belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 09:56:57,85 1 01:26:58 Fond Wallonie
526england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate4 09:57:02,95 1 01:27:03 RPRA (Pigeon Association)
527italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 09:57:03,45 1 01:27:03 Italia
528england MC0198  
Jean
S. Marsh5 09:57:04,80 1 01:27:05 RPRA (Pigeon Association)
529belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends3 09:57:05,35 1 01:27:05 Club Olijftak Maaseik
530switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi3 09:57:05,70 1 01:27:06 Suiza
531tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz1 09:57:06,05 1 01:27:06 C.C.Portuense
532polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha2 09:57:06,45 1 01:27:06 Polonia
533belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes2 09:57:06,65 1 01:27:07 Fondclub Loft 24
534germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn7 09:57:06,80 1 01:27:07 Rietberg Club
535rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah3 09:57:07,70 1 01:27:08 Romania
536netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft8 09:57:08,70 1 01:27:09 Holland Pigeons Club
537galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 09:57:13,80 1 01:27:14 MARIÑAS ALTAS
538polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling6 09:57:16,25 1 01:27:16 Polonia
539germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn8 09:57:17,75 1 01:27:18 Rietberg Club
540germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 09:57:20,10 1 01:27:20 Germany Club
541slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik3 09:57:22,70 1 01:27:23 Slovakia Club
542eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 09:57:23,60 1 01:27:24 USA
543hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs5 09:57:24,10 1 01:27:24 Hungary Pigeons Club
544denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 09:57:27,60 1 01:27:28 Denmark Club
545belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens2 09:57:27,95 1 01:27:28 Denderbond Ninove
546slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 09:57:44,50 1 01:27:44 Slovakia Club
547gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 09:57:44,65 1 01:27:45 Club Los Socios
548polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit2 09:57:49,75 1 01:27:50 Polonia
549netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan9 09:58:02,40 1 01:28:02 Holland Pigeons Club
550kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum1 09:58:03,85 1 01:28:04 Kuwait Club
551polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 09:58:32,40 1 01:28:32 Polonia
552germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo1 09:58:34,80 1 01:28:35 Germany Club
553germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek2 09:58:49,50 1 01:28:50 Germany Club
554polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski4 09:58:59,15 1 01:28:59 Polonia
555slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro3 09:59:01,15 1 01:29:01 Slovakia Club
556czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 09:59:07,00 1 01:29:07 Czech Republic Club
557bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic1 09:59:12,00 1 01:29:12 Bosnia & Herzegovina Club
558austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag10 09:59:17,30 1 01:29:17 Club Austria
559netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol1 09:59:17,75 1 01:29:18 Holland Pigeons Club
560netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda4 09:59:21,95 1 01:29:22 Holland Pigeons Club
561belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 09:59:22,75 1 01:29:23 Club Olijftak Maaseik
562belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin1 09:59:36,40 1 01:29:36 Belgium Club
563denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 09:59:37,05 1 01:29:37 Denmark Club
564rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc3 09:59:37,55 1 01:29:38 Romania
565belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns2 09:59:38,50 1 01:29:38 Fondclub Loft 24
566slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko2 09:59:41,20 1 01:29:41 Slovakia Club
567czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek4 09:59:45,10 1 01:29:45 Czech Republic Club
568england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford3 09:59:46,95 1 01:29:47 RPRA (Pigeon Association)
569netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing1 09:59:56,95 1 01:29:57 Holland Pigeons Club
570gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon5 10:00:17,90 1 01:30:18 C.C. Iniciativa Isleña
571bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 10:00:36,00 1 01:30:36 Bulgaria Club
572polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski10 10:01:05,15 1 01:31:05 Polonia
573netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon3 10:01:14,95 1 01:31:15 Holland Pigeons Club
574italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 10:01:29,30 1 01:31:29 Italia
575asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez2 10:01:41,85 1 01:31:42 R.C. Oviedo
576switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race9 10:01:46,10 1 01:31:46 Suiza
577germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 10:02:17,80 1 01:32:18 Vogtland Club
578wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent3 10:02:20,75 1 01:32:21 Wales Club
579switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto2 10:02:37,85 1 01:32:38 Suiza
580denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen7 10:02:50,55 1 01:32:51 Denmark Club
581rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com2 10:07:11,15 1 01:37:11 Romania
582england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 10:07:12,00 1 01:37:12 RPRA (Pigeon Association)
583belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 10:07:32,15 1 01:37:32 Fondclub Herent
584netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij1 10:07:38,75 1 01:37:39 Holland Pigeons Club
585bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa1 10:07:41,10 1 01:37:41 Bulgaria Club
586netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil4 10:07:41,30 1 01:37:41 Holland Pigeons Club
587hungary MC1168  
Josef 1
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 10:07:43,70 1 01:37:44 Hungary Pigeons Club
588polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski11 10:07:49,90 1 01:37:50 Polonia
589portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira1 10:07:51,80 1 01:37:52 Loulé - Portugal
590gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria2 10:08:40,20 1 01:38:40 Club Los Socios
591scotland MC0197  
One in a Million
William Donachie6 10:08:49,85 1 01:38:50 Scottish Homing Union
592rumania MC1745  
Casquillo
Team Familia Bacalu3 10:08:50,10 1 01:38:50 Romania
593south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft4 10:08:52,60 1 01:38:53 South Africa Club
594hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 10:08:55,30 1 01:38:55 Hungary Pigeons Club
595netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn6 10:08:56,90 1 01:38:57 Holland Pigeons Club
596hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 10:08:58,95 1 01:38:59 Hungary Pigeons Club
597england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate5 10:09:06,75 1 01:39:07 RPRA (Pigeon Association)
598netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil5 10:09:07,40 1 01:39:07 Holland Pigeons Club
599england MC1677  
The Master
Team I dont know2 10:09:18,85 1 01:39:19 RPRA (Pigeon Association)
600italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu9 10:09:31,85 1 01:39:32 Italia
601belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 10:09:50,75 1 01:39:51 Club Olijftak Maaseik
602netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 10:09:51,50 1 01:39:52 Holland Pigeons Club
603switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race10 10:10:13,60 1 01:40:14 Suiza
604turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas1 10:11:12,40 1 01:41:12 Turkey Flying Club
605polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski12 10:11:13,60 1 01:41:14 Polonia
606hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 10:11:43,40 1 01:41:43 Hungary Pigeons Club
607england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 10:15:17,70 1 01:45:18 RPRA (Pigeon Association)
608slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska2 10:15:23,75 1 01:45:24 Slovakia Club
609hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 10:15:26,00 1 01:45:26 Hungary Pigeons Club
610italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 10:17:41,95 1 01:47:42 Italia
611slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg14 10:19:22,70 1 01:49:23 Slovakia Club
612south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft5 10:19:46,15 1 01:49:46 South Africa Club
613england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 10:20:43,40 1 01:50:43 RPRA (Pigeon Association)
614england MC0259  
Waggys Debbie
Team Trainspotters3 10:24:41,80 1 01:54:42 RPRA (Pigeon Association)
615rumania MC1835  
Leonsio
Team Familia Bacalu4 10:26:46,50 1 01:56:46 Romania
616wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers4 10:47:34,30 1 02:17:34 Wales Club
617czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 10:47:46,00 1 02:17:46 Czech Republic Club
618tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González1 10:49:47,00 1 02:19:47 Abona Sur
619netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink5 10:49:55,00 1 02:19:55 Holland Pigeons Club
620belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest3 10:58:30,50 1 02:28:30 Lembeek Club - Belgium
621hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 10:58:31,45 1 02:28:31 Hungary Pigeons Club
622belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens4 10:58:37,75 1 02:28:38 Fond Wallonie
623polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski13 10:58:46,05 1 02:28:46 Polonia
624england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys1 10:58:49,30 1 02:28:49 RPRA (Pigeon Association)
625england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son2 10:58:50,35 1 02:28:50 RPRA (Pigeon Association)
626england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts3 10:58:55,95 1 02:28:56 RPRA (Pigeon Association)
627hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 10:58:58,20 1 02:28:58 Hungary Pigeons Club
628switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina2 10:58:59,00 1 02:28:59 Suiza
629tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime2 10:59:01,00 1 02:29:01 Adexe
630south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden3 10:59:05,35 1 02:29:05 South Africa Club
631belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 10:59:05,65 1 02:29:06 Club Olijftak Maaseik
632netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan10 10:59:05,80 1 02:29:06 Holland Pigeons Club
633turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan3 10:59:06,65 1 02:29:07 Turkey Flying Club
634belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen4 10:59:06,75 1 02:29:07 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
635rumania MC1771  
Tache Blanche
Hanus Vasile2 10:59:37,00 1 02:29:37 Romania
636hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 10:59:59,20 1 02:29:59 Hungary Pigeons Club
637asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 11:00:04,60 1 02:30:05 R.C. Oviedo
638rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul3 11:00:31,85 1 02:30:32 Romania
639belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels3 11:00:46,95 1 02:30:47 Belgium Club
640belgium MC0956  
Alaska
Vincent Neirynck2 11:20:01,05 1 02:50:01 Fond Wallonie
641belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters1 11:23:25,80 1 02:53:26 Fondclub Lanaken
642wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls5 11:36:00,45 1 03:06:00 Wales Club
643netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer5 11:38:09,35 1 03:08:09 Holland Pigeons Club
644polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 12:03:28,75 1 03:33:29 Polonia
645germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn9 12:05:09,75 1 03:35:10 Rietberg Club
646germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 12:20:37,20 1 03:50:37 Germany Club
647polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski14 12:33:26,70 1 04:03:27 Polonia
648polska MC0972  
Digger
Team Swiecicki & Zajac6 12:43:13,75 1 04:13:14 Polonia
649slovakia MC1030  
Greg 606
Team Greg15 13:00:23,95 1 04:30:24 Slovakia Club
650turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas2 13:03:27,90 1 04:33:28 Turkey Flying Club
651polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof6 13:06:36,25 1 04:36:36 Polonia
652turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar2 13:12:29,85 1 04:42:30 Turkey Flying Club
653polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac7 13:22:44,65 1 04:52:45 Polonia
654tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 13:22:51,20 1 04:52:51 GRAN FONDO
655rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc4 13:23:02,40 1 04:53:02 Romania
656netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn7 13:27:57,90 1 04:57:58 Holland Pigeons Club
657belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree5 13:39:01,15 1 05:09:01 Belgium Club
658italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti4 13:55:25,15 1 05:25:25 Italia
659rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan2 14:02:02,75 1 05:32:03 Romania
660england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu2 14:03:33,15 1 05:33:33 RPRA (Pigeon Association)
661england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn1 14:08:15,70 1 05:38:16 RPRA (Pigeon Association)
662germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers4 14:08:24,80 1 05:38:25 Münsterland
663belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co2 14:24:04,80 1 05:54:05 Belgium Club
664austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 14:35:19,10 1 06:05:19 VRV - Oberoesterreich
665polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski6 15:16:37,30 1 06:46:37 Polonia
666germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn10 16:24:58,25 1 07:54:58 Rietberg Club
667england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate6 16:30:01,45 1 08:00:01 RPRA (Pigeon Association)
668turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar3 16:34:08,50 1 08:04:08 Turkey Flying Club
669netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer6 17:56:09,75 1 09:26:10 Holland Pigeons Club
670netherlands MC0927  
Igor
Team Hooymans2 17:58:53,30 1 09:28:53 Holland Pigeons Club
671asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 18:01:37,80 1 09:31:38 R.C. Oviedo
672germany MC2324  
Ambar
Team Klaas & Sohn11 18:31:55,80 1 10:01:56 Rietberg Club
673belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon7 19:03:18,80 1 10:33:19 Club Olijftak Maaseik
674gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 09:23:35,50 2 - Club Los Socios
675slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi3 09:29:09,95 2 - Slovenia Club
676switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race11 09:48:26,60 2 - Suiza
677england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate7 09:48:29,05 2 - RPRA (Pigeon Association)
678england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate8 10:07:41,50 2 - RPRA (Pigeon Association)
679germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta2 11:14:05,60 2 - Germany Club
680croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic2 11:16:24,50 2 - Croatia Pigeon Club
681scotland MC1410  
Johnny
William Donachie7 12:02:54,70 2 - Scottish Homing Union
682czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik1 12:10:56,00 2 - Czech Republic Club
683gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon6 12:11:02,95 2 - C.C. Iniciativa Isleña
684slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi4 12:11:41,90 2 - Slovenia Club
685hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 12:12:07,80 2 - Hungary Pigeons Club
686rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu2 12:14:29,55 2 - Romania
687netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 12:16:39,35 2 - Holland Pigeons Club
688netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland2 12:16:43,45 2 - Holland Pigeons Club
689kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead1 12:31:07,35 2 - Kuwait Club
690hungary MC0623  
Angela
Horvath Szabolcs2 13:08:40,80 2 - Hungary Pigeons Club
691tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho3 13:14:06,55 2 - Adexe
692england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts4 13:30:15,90 2 - RPRA (Pigeon Association)
693polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha3 13:31:20,30 2 - Polonia
694germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne1 16:09:20,80 2 - Wetter
695turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar4 16:36:16,85 2 - Turkey Flying Club
696belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens5 09:55:59,50 3 - Fond Wallonie
697polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac8 13:47:41,65 3 - Polonia

 


 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras