Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
RACE-24

 630
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Polska
Dariusz Skawinski

 

 

 

 

  Race information:  
  Date sábado, 10 de marzo de 2018 Distance 40  
  Liberation time 12:00:00 Weather Variable  
  Mode RACE Temp 23 º C  
  Status NO-Oficial Wind NW - 19 Km/h  
  Pigeons sent 630 % Arrivals 100 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski1 12:29:22,35 1 00:29:22 Polonia
2netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink1 12:29:22,95 1 00:29:23 Holland Pigeons Club
3polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac1 12:29:25,00 1 00:29:25 Polonia
4netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil1 12:29:26,55 1 00:29:27 Holland Pigeons Club
5belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 12:29:27,30 1 00:29:27 Fond Wallonie
6italia MC2417  
Prince
Renato Cantu1 12:29:27,80 1 00:29:28 Italia
7bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 12:29:28,25 1 00:29:28 Bahrain Pigeon Union
8turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 12:29:29,90 1 00:29:30 Turkey Flying Club
9hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 12:29:30,45 1 00:29:30 Hungary Pigeons Club
10england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills1 12:29:30,50 1 00:29:30 RPRA (Pigeon Association)
11india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki1 12:29:31,65 1 00:29:32 Royal Pigeon Society India
12polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski1 12:29:32,35 1 00:29:32 Polonia
13turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar1 12:29:33,20 1 00:29:33 Turkey Flying Club
14netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda1 12:29:33,75 1 00:29:34 Holland Pigeons Club
15netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer1 12:29:36,90 1 00:29:37 Holland Pigeons Club
16germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek1 12:29:36,95 1 00:29:37 Germany Club
17germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta1 12:29:37,65 1 00:29:38 Germany Club
18netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon1 12:29:37,95 1 00:29:38 Holland Pigeons Club
19england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite1 12:29:38,25 1 00:29:38 RPRA (Pigeon Association)
20belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels1 12:29:38,65 1 00:29:39 Belgium Club
21italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian1 12:29:38,66 1 00:29:39 Italia
22denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 12:29:38,75 1 00:29:39 Denmark Club
23slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi1 12:29:38,76 1 00:29:39 Slovakia Club
24wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent1 12:29:38,95 1 00:29:39 Wales Club
25austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer1 12:29:39,20 1 00:29:39 VRV - Oberoesterreich
26gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 12:29:40,15 1 00:29:40 Club Los Socios
27germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 12:29:40,25 1 00:29:40 Vogtland Club
28switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race1 12:29:40,65 1 00:29:41 Suiza
29hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 12:29:41,70 1 00:29:42 Hungary Pigeons Club
30polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 12:29:41,95 1 00:29:42 Polonia
31belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest1 12:29:42,55 1 00:29:43 Lembeek Club - Belgium
32belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells1 12:29:42,65 1 00:29:43 Denderbond Ninove
33czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek1 12:29:43,20 1 00:29:43 Czech Republic Club
34netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo1 12:29:43,70 1 00:29:44 Holland Pigeons Club
35germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann1 12:29:43,71 1 00:29:44 Oberfranken Club
36germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn1 12:29:43,80 1 00:29:44 Rietberg Club
37netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda2 12:29:43,90 1 00:29:44 Holland Pigeons Club
38czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal1 12:29:44,25 1 00:29:44 Czech Republic Club
39polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac2 12:29:44,45 1 00:29:44 Polonia
40belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens1 12:29:45,35 1 00:29:45 Fond Wallonie
41slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin1 12:29:45,55 1 00:29:46 Slovakia Club
42austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer2 12:29:45,70 1 00:29:46 VRV - Oberoesterreich
43polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski2 12:29:45,85 1 00:29:46 Polonia
44netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer2 12:29:45,86 1 00:29:46 Holland Pigeons Club
45rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu1 12:29:46,05 1 00:29:46 Romania
46slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi2 12:29:46,35 1 00:29:46 Slovakia Club
47gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria1 12:29:46,45 1 00:29:46 Club Los Socios
48slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea1 12:29:46,60 1 00:29:47 Slovakia Club
49england MC0088  
Ray
S. Marsh1 12:29:47,60 1 00:29:48 RPRA (Pigeon Association)
50slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 12:29:47,65 1 00:29:48 Slovakia Club
51netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland1 12:29:47,66 1 00:29:48 Holland Pigeons Club
52polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac3 12:29:47,67 1 00:29:48 Polonia
53rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah1 12:29:48,30 1 00:29:48 Romania
54galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 12:29:48,40 1 00:29:48 MARIÑAS ALTAS
55netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 12:29:49,25 1 00:29:49 Holland Pigeons Club
56polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski3 12:29:49,45 1 00:29:49 Polonia
57switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race2 12:29:49,60 1 00:29:50 Suiza
58slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea2 12:29:49,65 1 00:29:50 Slovakia Club
59polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski4 12:29:50,00 1 00:29:50 Polonia
60sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez1 12:29:50,01 1 00:29:50 ITALICENSE
61south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft1 12:29:50,30 1 00:29:50 South Africa Club
62polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski5 12:29:50,70 1 00:29:51 Polonia
63czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek2 12:29:51,35 1 00:29:51 Czech Republic Club
64slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska1 12:29:52,20 1 00:29:52 Slovakia Club
65fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz1 12:29:53,15 1 00:29:53 Gran Tarajal
66germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler1 12:29:53,75 1 00:29:54 Germany Club
67england MC0142  
Banny
Andrei Antoce1 12:29:54,20 1 00:29:54 RPRA (Pigeon Association)
68wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford1 12:29:54,40 1 00:29:54 Wales Club
69south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden1 12:29:54,80 1 00:29:55 South Africa Club
70hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 12:29:54,95 1 00:29:55 Hungary Pigeons Club
71netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil2 12:29:55,55 1 00:29:56 Holland Pigeons Club
72germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 12:29:56,00 1 00:29:56 Sachsen Club
73germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 12:29:56,01 1 00:29:56 Germany Club
74austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin1 12:29:56,05 1 00:29:56 Club Austria
75belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon1 12:29:56,25 1 00:29:56 Club Olijftak Maaseik
76wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 12:29:56,50 1 00:29:56 Wales Club
77netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg1 12:29:56,95 1 00:29:57 Holland Pigeons Club
78slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi3 12:29:57,30 1 00:29:57 Slovakia Club
79netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee1 12:29:58,15 1 00:29:58 Holland Pigeons Club
80rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 12:29:58,40 1 00:29:58 Romania
81rumania MC1841  
DACIANA J.R.
Hanus Vasile1 12:29:58,55 1 00:29:59 Romania
82netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg2 12:29:58,60 1 00:29:59 Holland Pigeons Club
83netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn1 12:29:58,70 1 00:29:59 Holland Pigeons Club
84wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford2 12:29:58,90 1 00:29:59 Wales Club
85gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 12:29:58,91 1 00:29:59 Club Los Socios
86slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro2 12:29:59,01 1 00:29:59 Slovakia Club
87czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal2 12:29:59,25 1 00:29:59 Czech Republic Club
88belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt1 12:29:59,45 1 00:29:59 De Snelvliegers Zandbergen Club
89england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts1 12:29:59,65 1 00:30:00 RPRA (Pigeon Association)
90netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn2 12:30:00,00 1 00:30:00 Holland Pigeons Club
91belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree1 12:30:00,00 1 00:30:00 Belgium Club
92hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 12:30:00,40 1 00:30:00 Hungary Pigeons Club
93asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 12:30:00,85 1 00:30:01 R.C. Oviedo
94germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin2 12:30:00,95 1 00:30:01 Sachsen Club
95germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta2 12:30:01,60 1 00:30:02 Germany Club
96belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen1 12:30:02,05 1 00:30:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
97germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube1 12:30:02,10 1 00:30:02 Germany Club
98slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg1 12:30:02,40 1 00:30:02 Slovakia Club
99switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race3 12:30:02,65 1 00:30:03 Suiza
100italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 12:30:02,70 1 00:30:03 Italia
101belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens2 12:30:02,75 1 00:30:03 Fond Wallonie
102switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race4 12:30:02,80 1 00:30:03 Suiza
103netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger1 12:30:03,20 1 00:30:03 Holland Pigeons Club
104rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc1 12:30:03,90 1 00:30:04 Romania
105austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer3 12:30:03,95 1 00:30:04 VRV - Oberoesterreich
106austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag1 12:30:04,20 1 00:30:04 Club Austria
107netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft1 12:30:04,25 1 00:30:04 Holland Pigeons Club
108germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo1 12:30:05,00 1 00:30:05 Germany Club
109austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin2 12:30:05,25 1 00:30:05 Club Austria
110germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn2 12:30:05,40 1 00:30:05 Rietberg Club
111turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar2 12:30:05,45 1 00:30:05 Turkey Flying Club
112czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek3 12:30:05,60 1 00:30:06 Czech Republic Club
113turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar3 12:30:05,65 1 00:30:06 Turkey Flying Club
114belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells2 12:30:06,10 1 00:30:06 Denderbond Ninove
115germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn3 12:30:06,45 1 00:30:06 Rietberg Club
116england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie1 12:30:06,75 1 00:30:07 RPRA (Pigeon Association)
117wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 12:30:06,95 1 00:30:07 Wales Club
118england MC0218  
Angela
S. Marsh2 12:30:07,10 1 00:30:07 RPRA (Pigeon Association)
119kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 12:30:08,00 1 00:30:08 Kuwait Club
120england MC1545  
Jessica
Team I dont know1 12:30:08,15 1 00:30:08 RPRA (Pigeon Association)
121england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts2 12:30:08,60 1 00:30:09 RPRA (Pigeon Association)
122rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah2 12:30:08,80 1 00:30:09 Romania
123portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira1 12:30:08,95 1 00:30:09 Loulé - Portugal
124slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg2 12:30:09,60 1 00:30:10 Slovakia Club
125hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 12:30:09,65 1 00:30:10 Hungary Pigeons Club
126gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 12:30:09,70 1 00:30:10 Club Los Socios
127wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls1 12:30:09,90 1 00:30:10 Wales Club
128polska MC1493  
Svens Legacy
Tomasz Wiczling1 12:30:09,91 1 00:30:10 Polonia
129slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg3 12:30:10,45 1 00:30:10 Slovakia Club
130wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls2 12:30:10,85 1 00:30:11 Wales Club
131asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez1 12:30:11,05 1 00:30:11 R.C. Oviedo
132netherlands MC0946  
Rocky
Team One Loft2 12:30:11,25 1 00:30:11 Holland Pigeons Club
133italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 12:30:11,35 1 00:30:11 Italia
134rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor1 12:30:11,36 1 00:30:11 Romania
135germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann2 12:30:11,45 1 00:30:11 Oberfranken Club
136gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon1 12:30:11,70 1 00:30:12 C.C. Iniciativa Isleña
137turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 12:30:12,30 1 00:30:12 Turkey Flying Club
138netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil3 12:30:12,75 1 00:30:13 Holland Pigeons Club
139netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan1 12:30:12,95 1 00:30:13 Holland Pigeons Club
140england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate1 12:30:13,15 1 00:30:13 RPRA (Pigeon Association)
141netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer3 12:30:13,60 1 00:30:14 Holland Pigeons Club
142polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski1 12:30:13,70 1 00:30:14 Polonia
143netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan2 12:30:13,80 1 00:30:14 Holland Pigeons Club
144italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu2 12:30:14,40 1 00:30:14 Italia
145slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 12:30:14,55 1 00:30:15 Slovakia Club
146italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti1 12:30:14,65 1 00:30:15 Italia
147rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin1 12:30:14,95 1 00:30:15 Romania
148belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 12:30:15,20 1 00:30:15 Fondclub Herent
149hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 12:30:15,45 1 00:30:15 Hungary Pigeons Club
150belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 12:30:16,15 1 00:30:16 Club Olijftak Maaseik
151england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu1 12:30:16,25 1 00:30:16 RPRA (Pigeon Association)
152turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan1 12:30:16,70 1 00:30:17 Turkey Flying Club
153bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 12:30:16,75 1 00:30:17 Bahrain Pigeon Union
154slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi1 12:30:17,35 1 00:30:17 Slovenia Club
155italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu3 12:30:17,60 1 00:30:18 Italia
156gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas1 12:30:17,75 1 00:30:18 C.C. ANSITE
157england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera1 12:30:18,45 1 00:30:18 RPRA (Pigeon Association)
158belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns1 12:30:18,55 1 00:30:19 Fondclub Loft 24
159hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs1 12:30:19,05 1 00:30:19 Hungary Pigeons Club
160polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling2 12:30:19,15 1 00:30:19 Polonia
161polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski2 12:30:19,45 1 00:30:19 Polonia
162slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM1 12:30:19,70 1 00:30:20 Slovakia Club
163austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag2 12:30:19,71 1 00:30:20 Club Austria
164rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 12:30:19,95 1 00:30:20 Romania
165polska MC1783  
Marciano
Team Morel1 12:30:20,95 1 00:30:21 Polonia
166belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione1 12:30:21,15 1 00:30:21 Fondclub Eeklo - Ramillies
167austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag3 12:30:21,16 1 00:30:21 Club Austria
168baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs1 12:30:21,45 1 00:30:21 C.C.Ciutadella
169bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa1 12:30:21,46 1 00:30:21 Bulgaria Club
170england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile1 12:30:21,75 1 00:30:22 RPRA (Pigeon Association)
171germany MC1003  
Roberto
Team Schupp1 12:30:22,95 1 00:30:23 Schwaben-Allgäu Club
172scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie1 12:30:23,05 1 00:30:23 Scottish Homing Union
173england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers1 12:30:23,45 1 00:30:23 RPRA (Pigeon Association)
174rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul1 12:30:24,00 1 00:30:24 Romania
175polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 12:30:24,35 1 00:30:24 Polonia
176netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan3 12:30:24,65 1 00:30:25 Holland Pigeons Club
177germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn4 12:30:24,75 1 00:30:25 Rietberg Club
178austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag4 12:30:25,55 1 00:30:26 Club Austria
179eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid1 12:30:25,65 1 00:30:26 USA
180denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland1 12:30:25,75 1 00:30:26 Denmark Club
181hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 12:30:25,85 1 00:30:26 Hungary Pigeons Club
182eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 12:30:26,95 1 00:30:27 USA
183fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz2 12:30:27,60 1 00:30:28 Gran Tarajal
184turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu2 12:30:27,75 1 00:30:28 Turkey Flying Club
185belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 12:30:28,30 1 00:30:28 Denderbond Ninove
186belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 12:30:28,45 1 00:30:28 Fondclub Herent
187slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg4 12:30:28,70 1 00:30:29 Slovakia Club
188slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 12:30:28,85 1 00:30:29 Slovakia Club
189polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel2 12:30:28,91 1 00:30:29 Polonia
190belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 12:30:29,95 1 00:30:30 Fondclub Herent
191netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee2 12:30:30,90 1 00:30:31 Holland Pigeons Club
192italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 12:30:31,05 1 00:30:31 Italia
193netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer4 12:30:31,25 1 00:30:31 Holland Pigeons Club
194belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 12:30:31,30 1 00:30:31 Fond Wallonie
195belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells3 12:30:32,25 1 00:30:32 Denderbond Ninove
196denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen1 12:30:32,26 1 00:30:32 Denmark Club
197rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8881 12:30:32,85 1 00:30:33 Romania
198belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies1 12:30:33,35 1 00:30:33 Club Olijftak Maaseik
199czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal3 12:30:33,36 1 00:30:33 Czech Republic Club
200england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford1 12:30:33,65 1 00:30:34 RPRA (Pigeon Association)
201belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree2 12:30:33,80 1 00:30:34 Belgium Club
202eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 12:30:34,90 1 00:30:35 USA
203england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu2 12:30:35,00 1 00:30:35 RPRA (Pigeon Association)
204netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink2 12:30:35,40 1 00:30:35 Holland Pigeons Club
205polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski3 12:30:35,60 1 00:30:36 Polonia
206turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 12:30:35,61 1 00:30:36 Turkey Flying Club
207polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride1 12:30:36,25 1 00:30:36 Polonia
208austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag5 12:30:36,26 1 00:30:36 Club Austria
209polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof1 12:30:36,60 1 00:30:37 Polonia
210netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 12:30:38,95 1 00:30:39 Holland Pigeons Club
211italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 12:30:39,25 1 00:30:39 Italia
212slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi2 12:30:39,40 1 00:30:39 Slovenia Club
213belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree3 12:30:39,41 1 00:30:39 Belgium Club
214italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 12:30:39,50 1 00:30:40 Italia
215germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz1 12:30:39,55 1 00:30:40 Germany Club
216belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 12:30:39,56 1 00:30:40 Belgium Club
217rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 12:30:39,85 1 00:30:40 Romania
218netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg3 12:30:39,95 1 00:30:40 Holland Pigeons Club
219wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts1 12:30:40,15 1 00:30:40 Wales Club
220netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap1 12:30:40,55 1 00:30:41 Holland Pigeons Club
221switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina1 12:30:40,60 1 00:30:41 Suiza
222norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing1 12:30:40,85 1 00:30:41 Norge Racing Pigeon Club
223belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon2 12:30:41,15 1 00:30:41 Club Olijftak Maaseik
224netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft3 12:30:42,55 1 00:30:43 Holland Pigeons Club
225germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers1 12:30:42,65 1 00:30:43 Münsterland
226wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent2 12:30:42,70 1 00:30:43 Wales Club
227england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie2 12:30:42,75 1 00:30:43 RPRA (Pigeon Association)
228polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski1 12:30:43,35 1 00:30:43 Polonia
229rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc2 12:30:43,65 1 00:30:44 Romania
230hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 12:30:44,20 1 00:30:44 Hungary Pigeons Club
231polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas1 12:30:44,35 1 00:30:44 Polonia
232tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho1 12:30:45,15 1 00:30:45 Adexe
233belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 12:30:45,55 1 00:30:46 Fondclub Herent
234netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn3 12:30:45,85 1 00:30:46 Holland Pigeons Club
235germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann3 12:30:46,30 1 00:30:46 Oberfranken Club
236netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 12:30:46,70 1 00:30:47 Holland Pigeons Club
237slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg5 12:30:47,40 1 00:30:47 Slovakia Club
238wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers1 12:30:47,41 1 00:30:47 Wales Club
239netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg1 12:30:47,60 1 00:30:48 Holland Pigeons Club
240belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree4 12:30:47,80 1 00:30:48 Belgium Club
241belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin1 12:30:48,70 1 00:30:49 Belgium Club
242polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski4 12:30:49,15 1 00:30:49 Polonia
243wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers2 12:30:49,85 1 00:30:50 Wales Club
244wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls3 12:30:51,15 1 00:30:51 Wales Club
245belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels2 12:30:51,85 1 00:30:52 Belgium Club
246belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies2 12:30:52,00 1 00:30:52 Club Olijftak Maaseik
247england MC0117  
Sea Pigeon
Team Murray & Mills2 12:30:52,01 1 00:30:52 RPRA (Pigeon Association)
248scotland MC0406  
Christina
William Donachie2 12:30:52,30 1 00:30:52 Scottish Homing Union
249rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com1 12:30:52,90 1 00:30:53 Romania
250belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 12:30:53,85 1 00:30:54 Club Olijftak Maaseik
251south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden2 12:30:54,00 1 00:30:54 South Africa Club
252tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime1 12:30:54,01 1 00:30:54 Adexe
253italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian2 12:30:54,40 1 00:30:54 Italia
254turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 12:30:54,55 1 00:30:55 Turkey Flying Club
255netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink3 12:30:54,85 1 00:30:55 Holland Pigeons Club
256turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer1 12:30:55,15 1 00:30:55 Turkey Flying Club
257denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 12:30:56,05 1 00:30:56 Denmark Club
258czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 12:30:56,70 1 00:30:57 Czech Republic Club
259wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys1 12:30:57,75 1 00:30:58 Wales Club
260slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I1 12:30:57,90 1 00:30:58 Slovakia Club
261polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD1 12:30:58,15 1 00:30:58 Polonia
262germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers1 12:30:58,30 1 00:30:58 Münsterland
263rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 12:30:58,45 1 00:30:58 Romania
264sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez2 12:30:58,80 1 00:30:59 ITALICENSE
265netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn4 12:30:59,00 1 00:30:59 Holland Pigeons Club
266rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin1 12:30:59,35 1 00:30:59 Rusia Club
267czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik1 12:30:59,40 1 00:30:59 Czech Republic Club
268gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon2 12:30:59,50 1 00:31:00 C.C. Iniciativa Isleña
269england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts3 12:30:59,70 1 00:31:00 RPRA (Pigeon Association)
270croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family1 12:30:59,71 1 00:31:00 Croatia Pigeon Club
271switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race5 12:30:59,80 1 00:31:00 Suiza
272czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek4 12:31:00,20 1 00:31:00 Czech Republic Club
273eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 12:31:00,80 1 00:31:01 USA
274south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft2 12:31:01,00 1 00:31:01 South Africa Club
275gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 12:31:02,75 1 00:31:03 Club Los Socios
276czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 12:31:02,90 1 00:31:03 Czech Republic Club
277belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers1 12:31:03,40 1 00:31:03 Belgium Club
278netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg2 12:31:04,50 1 00:31:04 Holland Pigeons Club
279netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer5 12:31:04,51 1 00:31:05 Holland Pigeons Club
280italia MC2062  
Adry
Team TNST2 12:31:04,52 1 00:31:05 Italia
281wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford3 12:31:04,75 1 00:31:05 Wales Club
282belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon3 12:31:05,00 1 00:31:05 Club Olijftak Maaseik
283england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate2 12:31:05,20 1 00:31:05 RPRA (Pigeon Association)
284germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers2 12:31:05,70 1 00:31:06 Münsterland
285slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi3 12:31:06,15 1 00:31:06 Slovenia Club
286germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn5 12:31:06,50 1 00:31:06 Rietberg Club
287polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski6 12:31:07,05 1 00:31:07 Polonia
288rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin2 12:31:07,55 1 00:31:08 Rusia Club
289polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac4 12:31:08,05 1 00:31:08 Polonia
290wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls4 12:31:08,06 1 00:31:08 Wales Club
291netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan4 12:31:08,10 1 00:31:08 Holland Pigeons Club
292polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 12:31:08,45 1 00:31:08 Polonia
293galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 12:31:08,55 1 00:31:09 MARIÑAS ALTAS
294rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu2 12:31:09,20 1 00:31:09 Romania
295belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 12:31:09,45 1 00:31:09 Club Olijftak Maaseik
296gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 12:31:09,90 1 00:31:10 Club Los Socios
297belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon4 12:31:10,05 1 00:31:10 Club Olijftak Maaseik
298ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts1 12:31:10,30 1 00:31:10 Irish Homing Union
299switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race6 12:31:10,45 1 00:31:10 Suiza
300germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn6 12:31:10,95 1 00:31:11 Rietberg Club
301belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest2 12:31:11,15 1 00:31:11 Lembeek Club - Belgium
302germany MC2324  
Ambar
Team Klaas & Sohn7 12:31:11,20 1 00:31:11 Rietberg Club
303england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 12:31:11,40 1 00:31:11 RPRA (Pigeon Association)
304hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs2 12:31:11,95 1 00:31:12 Hungary Pigeons Club
305england MC0132  
Bryany
S. Marsh3 12:31:11,96 1 00:31:12 RPRA (Pigeon Association)
306eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 12:31:12,00 1 00:31:12 USA
307polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 12:31:12,05 1 00:31:12 Polonia
308england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters1 12:31:12,55 1 00:31:13 RPRA (Pigeon Association)
309germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers3 12:31:12,80 1 00:31:13 Münsterland
310gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 12:31:13,15 1 00:31:13 Ciudad Alta
311belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens2 12:31:13,80 1 00:31:14 Denderbond Ninove
312polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny1 12:31:14,65 1 00:31:15 Polonia
313hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs3 12:31:14,95 1 00:31:15 Hungary Pigeons Club
314belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen2 12:31:15,10 1 00:31:15 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
315belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 12:31:15,35 1 00:31:15 Fondclub Herent
316germany MC1160  
Mia
Walter Agler1 12:31:15,65 1 00:31:16 Oberbayern Club
317rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan1 12:31:16,30 1 00:31:16 Romania
318turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet1 12:31:16,95 1 00:31:17 Turkey Flying Club
319polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof2 12:31:17,40 1 00:31:17 Polonia
320england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford2 12:31:18,15 1 00:31:18 RPRA (Pigeon Association)
321england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud1 12:31:18,25 1 00:31:18 RPRA (Pigeon Association)
322wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers3 12:31:18,26 1 00:31:18 Wales Club
323belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 12:31:20,05 1 00:31:20 Fondclub Herent
324italia MC2409  
Evita
Renato Cantu4 12:31:20,45 1 00:31:20 Italia
325gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas2 12:31:20,55 1 00:31:21 C.C. ANSITE
326india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 12:31:20,56 1 00:31:21 Royal Pigeon Society India
327switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race7 12:31:20,60 1 00:31:21 Suiza
328germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers4 12:31:20,65 1 00:31:21 Münsterland
329polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 12:31:21,20 1 00:31:21 Polonia
330rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com2 12:31:21,40 1 00:31:21 Romania
331slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik1 12:31:21,70 1 00:31:22 Slovakia Club
332cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero1 12:31:22,55 1 00:31:23 Malagüeño
333belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 12:31:23,35 1 00:31:23 Club Olijftak Maaseik
334scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 12:31:24,10 1 00:31:24 Scottish Homing Union
335england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker1 12:31:25,40 1 00:31:25 RPRA (Pigeon Association)
336tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González1 12:31:25,41 1 00:31:25 Abona Sur
337slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 12:31:25,50 1 00:31:26 Slovakia Club
338england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn1 12:31:25,90 1 00:31:26 RPRA (Pigeon Association)
339polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha1 12:31:26,05 1 00:31:26 Polonia
340belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters1 12:31:26,90 1 00:31:27 Fondclub Lanaken
341slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi4 12:31:27,10 1 00:31:27 Slovakia Club
342polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny2 12:31:27,50 1 00:31:28 Polonia
343austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag6 12:31:27,60 1 00:31:28 Club Austria
344italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu5 12:31:27,70 1 00:31:28 Italia
345switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi1 12:31:29,10 1 00:31:29 Suiza
346belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon5 12:31:30,30 1 00:31:30 Club Olijftak Maaseik
347netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft4 12:31:31,00 1 00:31:31 Holland Pigeons Club
348fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 12:31:31,25 1 00:31:31 Gran Tarajal
349hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 12:31:31,45 1 00:31:31 Hungary Pigeons Club
350germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn8 12:31:31,60 1 00:31:32 Rietberg Club
351netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap2 12:31:32,20 1 00:31:32 Holland Pigeons Club
352belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens3 12:31:32,40 1 00:31:32 Fond Wallonie
353gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon3 12:31:32,65 1 00:31:33 C.C. Iniciativa Isleña
354polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling3 12:31:32,70 1 00:31:33 Polonia
355hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 12:31:32,71 1 00:31:33 Hungary Pigeons Club
356denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen2 12:31:32,72 1 00:31:33 Denmark Club
357belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 12:31:33,00 1 00:31:33 Belgium Club
358eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 12:31:33,15 1 00:31:33 USA
359turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 12:31:33,30 1 00:31:33 Turkey Flying Club
360hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs4 12:31:33,45 1 00:31:33 Hungary Pigeons Club
361rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu1 12:31:35,15 1 00:31:35 Romania
362slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM2 12:31:35,45 1 00:31:35 Slovakia Club
363netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 12:31:35,55 1 00:31:36 Holland Pigeons Club
364portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 12:31:36,45 1 00:31:36 Loulé - Portugal
365wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 12:31:36,46 1 00:31:36 Wales Club
366wales MC1602  
Mar
Paul Bamford4 12:31:36,70 1 00:31:37 Wales Club
367polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski7 12:31:37,00 1 00:31:37 Polonia
368switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi2 12:31:38,50 1 00:31:38 Suiza
369denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen3 12:31:38,75 1 00:31:39 Denmark Club
370netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan5 12:31:38,76 1 00:31:39 Holland Pigeons Club
371slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 12:31:38,80 1 00:31:39 Slovakia Club
372italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu6 12:31:40,85 1 00:31:41 Italia
373hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 12:31:41,15 1 00:31:41 Hungary Pigeons Club
374south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft3 12:31:42,45 1 00:31:42 South Africa Club
375england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate3 12:31:42,85 1 00:31:43 RPRA (Pigeon Association)
376austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer4 12:31:43,00 1 00:31:43 VRV - Oberoesterreich
377wales MC1581  
Louis
Paul Bamford5 12:31:43,55 1 00:31:44 Wales Club
378england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate4 12:31:43,95 1 00:31:44 RPRA (Pigeon Association)
379hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 12:31:44,55 1 00:31:45 Hungary Pigeons Club
380croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family2 12:31:44,70 1 00:31:45 Croatia Pigeon Club
381england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce2 12:31:44,75 1 00:31:45 RPRA (Pigeon Association)
382turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu2 12:31:44,76 1 00:31:45 Turkey Flying Club
383england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 12:31:44,85 1 00:31:45 RPRA (Pigeon Association)
384netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon2 12:31:44,95 1 00:31:45 Holland Pigeons Club
385netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft5 12:31:45,25 1 00:31:45 Holland Pigeons Club
386bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi1 12:31:45,45 1 00:31:45 Bulgaria Club
387czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 12:31:46,95 1 00:31:47 Czech Republic Club
388gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon4 12:31:46,96 1 00:31:47 C.C. Iniciativa Isleña
389england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers2 12:31:48,15 1 00:31:48 RPRA (Pigeon Association)
390gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 12:31:50,30 1 00:31:50 Club Los Socios
391austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler1 12:31:50,60 1 00:31:51 Club Austria
392asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 12:31:51,25 1 00:31:51 R.C. Oviedo
393netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn5 12:31:51,40 1 00:31:51 Holland Pigeons Club
394slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea3 12:31:51,45 1 00:31:51 Slovakia Club
395hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 12:31:52,25 1 00:31:52 Hungary Pigeons Club
396polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 12:31:53,00 1 00:31:53 Polonia
397hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 12:31:53,40 1 00:31:53 Hungary Pigeons Club
398netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan6 12:31:53,45 1 00:31:53 Holland Pigeons Club
399netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg4 12:31:53,60 1 00:31:54 Holland Pigeons Club
400belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 12:31:53,90 1 00:31:54 Club Olijftak Maaseik
401netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan7 12:31:53,95 1 00:31:54 Holland Pigeons Club
402switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race8 12:31:54,10 1 00:31:54 Suiza
403netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo2 12:31:54,40 1 00:31:54 Holland Pigeons Club
404polska MC1508  
LaMotta
Team Morel3 12:31:54,41 1 00:31:54 Polonia
405switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina2 12:31:56,20 1 00:31:56 Suiza
406wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor1 12:31:56,65 1 00:31:57 Wales Club
407denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland2 12:31:57,35 1 00:31:57 Denmark Club
408austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer5 12:31:57,50 1 00:31:58 VRV - Oberoesterreich
409belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels3 12:31:57,95 1 00:31:58 Belgium Club
410slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik1 12:31:58,40 1 00:31:58 Slovakia Club
411eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 12:31:58,50 1 00:31:58 USA
412slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg6 12:31:59,25 1 00:31:59 Slovakia Club
413hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 12:31:59,45 1 00:31:59 Hungary Pigeons Club
414italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 12:32:01,20 1 00:32:01 Italia
415germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 12:32:01,30 1 00:32:01 Germany Club
416gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon5 12:32:02,55 1 00:32:03 C.C. Iniciativa Isleña
417hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 12:32:02,85 1 00:32:03 Hungary Pigeons Club
418england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate5 12:32:03,40 1 00:32:03 RPRA (Pigeon Association)
419rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 12:32:03,55 1 00:32:04 Romania
420belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells4 12:32:03,60 1 00:32:04 Denderbond Ninove
421germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 12:32:03,61 1 00:32:04 Germany Club
422denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen4 12:32:04,50 1 00:32:04 Denmark Club
423rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul2 12:32:05,20 1 00:32:05 Romania
424austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler2 12:32:05,45 1 00:32:05 Club Austria
425polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski8 12:32:06,95 1 00:32:07 Polonia
426germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann4 12:32:08,90 1 00:32:09 Oberfranken Club
427netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan8 12:32:09,20 1 00:32:09 Holland Pigeons Club
428polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski2 12:32:09,65 1 00:32:10 Polonia
429turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas1 12:32:11,25 1 00:32:11 Turkey Flying Club
430scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie3 12:32:11,50 1 00:32:12 Scottish Homing Union
431norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 12:32:11,55 1 00:32:12 Norge Racing Pigeon Club
432netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda3 12:32:12,05 1 00:32:12 Holland Pigeons Club
433germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 12:32:12,65 1 00:32:13 Lahntal Club
434netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil4 12:32:15,65 1 00:32:16 Holland Pigeons Club
435england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce3 12:32:18,35 1 00:32:18 RPRA (Pigeon Association)
436netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft6 12:32:19,95 1 00:32:20 Holland Pigeons Club
437germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang1 12:32:20,15 1 00:32:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
438rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc3 12:32:25,85 1 00:32:26 Romania
439south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft4 12:32:27,50 1 00:32:28 South Africa Club
440slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg7 12:32:27,80 1 00:32:28 Slovakia Club
441polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski3 12:32:27,95 1 00:32:28 Polonia
442england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son1 12:32:28,60 1 00:32:29 RPRA (Pigeon Association)
443netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland2 12:32:29,60 1 00:32:30 Holland Pigeons Club
444netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink4 12:32:31,35 1 00:32:31 Holland Pigeons Club
445netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan9 12:32:31,60 1 00:32:32 Holland Pigeons Club
446austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag7 12:32:31,70 1 00:32:32 Club Austria
447belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers2 12:32:32,70 1 00:32:33 Belgium Club
448rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 12:32:33,85 1 00:32:34 Romania
449polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski9 12:32:34,05 1 00:32:34 Polonia
450slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi4 12:32:34,55 1 00:32:35 Slovenia Club
451switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race9 12:32:34,70 1 00:32:35 Suiza
452polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD2 12:32:34,75 1 00:32:35 Polonia
453germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn9 12:32:35,05 1 00:32:35 Rietberg Club
454germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek2 12:32:36,65 1 00:32:37 Germany Club
455eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 12:32:36,90 1 00:32:37 USA
456netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft7 12:32:38,05 1 00:32:38 Holland Pigeons Club
457belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon6 12:32:39,00 1 00:32:39 Club Olijftak Maaseik
458netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee3 12:32:42,00 1 00:32:42 Holland Pigeons Club
459slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg8 12:32:43,70 1 00:32:44 Slovakia Club
460england MC1677  
The Master
Team I dont know2 12:32:43,95 1 00:32:44 RPRA (Pigeon Association)
461hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 12:32:44,20 1 00:32:44 Hungary Pigeons Club
462netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink1 12:32:44,50 1 00:32:44 Holland Pigeons Club
463slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska2 12:32:44,95 1 00:32:45 Slovakia Club
464slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik2 12:32:45,55 1 00:32:46 Slovakia Club
465england MC0194  
David
S. Marsh4 12:32:46,80 1 00:32:47 RPRA (Pigeon Association)
466germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler2 12:32:48,65 1 00:32:49 Germany Club
467polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling4 12:32:49,85 1 00:32:50 Polonia
468england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts1 12:32:50,05 1 00:32:50 RPRA (Pigeon Association)
469rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor2 12:32:52,00 1 00:32:52 Romania
470belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest3 12:32:52,55 1 00:32:53 Lembeek Club - Belgium
471england MC0080  
Colita
Andrei Antoce4 12:32:54,30 1 00:32:54 RPRA (Pigeon Association)
472hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 12:32:55,55 1 00:32:56 Hungary Pigeons Club
473italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti2 12:32:56,60 1 00:32:57 Italia
474slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 12:32:59,05 1 00:32:59 Slovakia Club
475switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts1 12:32:59,35 1 00:32:59 Suiza
476belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 12:33:00,35 1 00:33:00 Club Olijftak Maaseik
477belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen3 12:33:01,75 1 00:33:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
478italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti3 12:33:02,20 1 00:33:02 Italia
479germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube2 12:33:03,65 1 00:33:04 Germany Club
480kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead1 12:33:06,70 1 00:33:07 Kuwait Club
481belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 12:33:07,30 1 00:33:07 Club Olijftak Maaseik
482gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 12:33:08,55 1 00:33:09 Club Los Socios
483england MC0067  
Dulcinea
A. Harker2 12:33:13,55 1 00:33:14 RPRA (Pigeon Association)
484germany MC2279  
Lars
Team Schnellin3 12:33:15,15 1 00:33:15 Sachsen Club
485czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal4 12:33:18,20 1 00:33:18 Czech Republic Club
486england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate6 12:33:21,55 1 00:33:22 RPRA (Pigeon Association)
487belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 12:33:21,65 1 00:33:22 Club Olijftak Maaseik
488england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys1 12:33:28,65 1 00:33:29 RPRA (Pigeon Association)
489austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer6 12:33:29,80 1 00:33:30 VRV - Oberoesterreich
490netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil5 12:33:32,70 1 00:33:33 Holland Pigeons Club
491wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls5 12:33:33,30 1 00:33:33 Wales Club
492norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing2 12:33:33,95 1 00:33:34 Norge Racing Pigeon Club
493tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho2 12:33:39,30 1 00:33:39 Adexe
494austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag8 12:33:40,15 1 00:33:40 Club Austria
495belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 12:33:40,80 1 00:33:41 Belgium Club
496rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah3 12:33:45,35 1 00:33:45 Romania
497rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea1 12:33:52,50 1 00:33:52 Romania
498slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg9 12:33:57,50 1 00:33:58 Slovakia Club
499netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo3 12:34:01,05 1 00:34:01 Holland Pigeons Club
500czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin2 12:34:01,75 1 00:34:02 Czech Republic Club
501hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 12:34:19,20 1 00:34:19 Hungary Pigeons Club
502sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 12:34:26,20 1 00:34:26 ITALICENSE
503scotland MC1420  
Fly High
William Donachie4 12:34:29,10 1 00:34:29 Scottish Homing Union
504denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 12:34:29,45 1 00:34:29 Denmark Club
505croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic1 12:34:34,85 1 00:34:35 Croatia Pigeon Club
506belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset1 12:34:34,95 1 00:34:35 Belgium Club
507netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer6 12:34:36,40 1 00:34:36 Holland Pigeons Club
508switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto1 12:34:38,15 1 00:34:38 Suiza
509netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink2 12:34:38,60 1 00:34:39 Holland Pigeons Club
510netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon3 12:34:40,35 1 00:34:40 Holland Pigeons Club
511belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends3 12:34:41,20 1 00:34:41 Club Olijftak Maaseik
512turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 12:34:43,10 1 00:34:43 Turkey Flying Club
513polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling5 12:34:43,35 1 00:34:43 Polonia
514switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race10 12:34:45,75 1 00:34:46 Suiza
515gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 12:34:46,65 1 00:34:47 C.C. ANSITE
516austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 12:34:46,85 1 00:34:47 Pigeon Club Austria South
517hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs5 12:34:47,00 1 00:34:47 Hungary Pigeons Club
518hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 12:34:47,85 1 00:34:48 Hungary Pigeons Club
519turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan2 12:34:48,80 1 00:34:49 Turkey Flying Club
520wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 12:34:50,15 1 00:34:50 Wales Club
521belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes1 12:34:51,25 1 00:34:51 Fondclub Loft 24
522england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 12:34:54,30 1 00:34:54 RPRA (Pigeon Association)
523rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru1 12:34:54,60 1 00:34:55 Romania
524italia MC2341  
Bulgar
Team TNST3 12:34:56,45 1 00:34:56 Italia
525england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers3 12:34:57,45 1 00:34:57 RPRA (Pigeon Association)
526turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar4 12:34:58,20 1 00:34:58 Turkey Flying Club
527england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 12:34:58,30 1 00:34:58 RPRA (Pigeon Association)
528tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime2 12:35:00,50 1 00:35:00 Adexe
529hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 12:35:00,95 1 00:35:01 Hungary Pigeons Club
530baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs2 12:35:01,10 1 00:35:01 C.C.Ciutadella
531kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum1 12:35:01,55 1 00:35:02 Kuwait Club
532slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea4 12:35:02,10 1 00:35:02 Slovakia Club
533england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 12:35:02,25 1 00:35:02 RPRA (Pigeon Association)
534england MC0436  
Cherry
J. Cox1 12:35:02,90 1 00:35:03 RPRA (Pigeon Association)
535england MC0198  
Jean
S. Marsh5 12:35:03,30 1 00:35:03 RPRA (Pigeon Association)
536belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes2 12:35:03,55 1 00:35:04 Fondclub Loft 24
537hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 12:35:03,65 1 00:35:04 Hungary Pigeons Club
538rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul3 12:35:05,75 1 00:35:06 Romania
539italia MC2335  
Indira
Renato Cantu7 12:35:06,45 1 00:35:06 Italia
540slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi5 12:35:06,50 1 00:35:06 Slovakia Club
541alicante MC1509  
Lennon
Javier Peral1 12:35:06,80 1 00:35:07 Alicante
542belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina1 12:35:07,20 1 00:35:07 Belgium Club
543germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann5 12:35:07,21 1 00:35:07 Oberfranken Club
544wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts2 12:35:07,85 1 00:35:08 Wales Club
545england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts2 12:35:08,50 1 00:35:08 RPRA (Pigeon Association)
546netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn6 12:35:09,25 1 00:35:09 Holland Pigeons Club
547gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon6 12:35:09,65 1 00:35:10 C.C. Iniciativa Isleña
548austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag9 12:35:10,05 1 00:35:10 Club Austria
549italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti4 12:35:11,40 1 00:35:11 Italia
550eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 12:35:12,20 1 00:35:12 USA
551rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea2 12:35:12,60 1 00:35:13 Romania
552czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 12:35:12,75 1 00:35:13 Czech Republic Club
553polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski10 12:35:13,35 1 00:35:13 Polonia
554kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum1 12:35:14,15 1 00:35:14 Kuwait Club
555eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 12:35:16,25 1 00:35:16 USA
556netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda4 12:35:16,60 1 00:35:17 Holland Pigeons Club
557slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko2 12:35:16,80 1 00:35:17 Slovakia Club
558italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti1 12:35:17,80 1 00:35:18 Italia
559germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle1 12:35:18,00 1 00:35:18 Germany Club
560belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers3 12:35:19,25 1 00:35:19 Belgium Club
561denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 12:35:20,95 1 00:35:21 Denmark Club
562turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan3 12:35:21,30 1 00:35:21 Turkey Flying Club
563netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol1 12:35:21,95 1 00:35:22 Holland Pigeons Club
564scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie5 12:35:23,25 1 00:35:23 Scottish Homing Union
565wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers4 12:35:23,90 1 00:35:24 Wales Club
566netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans1 12:35:26,05 1 00:35:26 Holland Pigeons Club
567rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 12:35:26,60 1 00:35:27 Romania
568polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski11 12:35:27,70 1 00:35:28 Polonia
569scotland MC0109  
Basher
William Donachie6 12:35:28,55 1 00:35:29 Scottish Homing Union
570netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink5 12:35:29,40 1 00:35:29 Holland Pigeons Club
571england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford3 12:35:30,80 1 00:35:31 RPRA (Pigeon Association)
572slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea5 12:35:31,15 1 00:35:31 Slovakia Club
573polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha2 12:35:31,55 1 00:35:32 Polonia
574polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof3 12:35:31,70 1 00:35:32 Polonia
575czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 12:35:32,85 1 00:35:33 Czech Republic Club
576tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 12:35:32,95 1 00:35:33 GRAN FONDO
577tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz1 12:35:33,75 1 00:35:34 C.C.Portuense
578germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 12:35:35,35 1 00:35:35 Germany Club
579hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 12:35:38,15 1 00:35:38 Hungary Pigeons Club
580rumania MC1771  
Tache Blanche
Hanus Vasile2 12:35:38,75 1 00:35:39 Romania
581belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co2 12:35:40,40 1 00:35:40 Belgium Club
582england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate7 12:35:44,05 1 00:35:44 RPRA (Pigeon Association)
583sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 12:35:44,35 1 00:35:44 ITALICENSE
584belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree5 12:35:44,50 1 00:35:44 Belgium Club
585england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise1 12:35:46,35 1 00:35:46 RPRA (Pigeon Association)
586italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 12:35:48,25 1 00:35:48 Italia
587italia MC2305  
Stan
Team TNST4 12:35:52,30 1 00:35:52 Italia
588belgium MC0328  
Raediger
A. en C. Roels4 12:35:53,00 1 00:35:53 Belgium Club
589england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts4 12:35:53,35 1 00:35:53 RPRA (Pigeon Association)
590wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent3 12:35:54,10 1 00:35:54 Wales Club
591slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg10 12:35:56,55 1 00:35:57 Slovakia Club
592england MC0026  
Mauri
A. Harker3 12:35:59,80 1 00:36:00 RPRA (Pigeon Association)
593slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro3 12:36:01,25 1 00:36:01 Slovakia Club
594england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow1 12:36:01,90 1 00:36:02 RPRA (Pigeon Association)
595belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen4 12:36:02,10 1 00:36:02 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
596polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac5 12:36:04,70 1 00:36:05 Polonia
597wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 12:36:04,80 1 00:36:05 Wales Club
598belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 12:36:22,15 1 00:36:22 Club Olijftak Maaseik
599england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 12:36:34,45 1 00:36:34 RPRA (Pigeon Association)
600denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen5 12:36:54,00 1 00:36:54 Denmark Club
601south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden3 12:36:57,85 1 00:36:58 South Africa Club
602switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi3 12:36:58,90 1 00:36:59 Suiza
603slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg11 12:37:02,40 1 00:37:02 Slovakia Club
604switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto2 12:37:12,25 1 00:37:12 Suiza
605polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 12:37:19,60 1 00:37:20 Polonia
606wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 12:38:06,10 1 00:38:06 Wales Club
607hungary MC1168  
Josef 1
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 12:38:42,90 1 00:38:43 Hungary Pigeons Club
608polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny3 12:38:50,75 1 00:38:51 Polonia
609netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft8 12:38:51,80 1 00:38:52 Holland Pigeons Club
610polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski12 12:38:52,10 1 00:38:52 Polonia
611polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha3 12:40:06,20 1 00:40:06 Polonia
612turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram2 12:40:41,80 1 00:40:42 Turkey Flying Club
613belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens4 12:46:56,55 1 00:46:57 Fond Wallonie
614england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 12:46:59,55 1 00:47:00 RPRA (Pigeon Association)
615bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic1 12:47:00,80 1 00:47:01 Bosnia & Herzegovina Club
616gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria2 12:47:16,20 1 00:47:16 Club Los Socios
617germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn10 13:41:09,50 1 01:41:10 Rietberg Club
618rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu2 13:48:09,35 1 01:48:09 Romania
619hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 14:12:17,65 1 02:12:18 Hungary Pigeons Club
620denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus1 14:31:16,75 1 02:31:17 Denmark Club
621slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg12 14:40:28,30 1 02:40:28 Slovakia Club
622netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft9 14:58:09,80 1 02:58:10 Holland Pigeons Club
623austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 14:58:37,60 1 02:58:38 VRV - Oberoesterreich
624czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar2 15:43:34,90 1 03:43:35 Czech Republic Club
625kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 18:18:18,55 1 06:18:19 Kuwait Club
626belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon7 12:33:27,15 2 - Club Olijftak Maaseik
627polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski13 13:31:53,75 2 - Polonia
628scotland MC1410  
Johnny
William Donachie7 15:13:33,20 2 - Scottish Homing Union
629belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens5 17:40:19,65 2 - Fond Wallonie
630rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan2 17:54:41,50 2 - Romania

 


 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras