Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
SEMIFINAL 230 KM CAR RACE-3

 412
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Turkey
Ahmet Cavdar

 

 

 

 

  Race information:  
  Date miércoles, 14 de marzo de 2018 Distance 230  
  Liberation time 08:15:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 23 º C  
  Status NO-Oficial Wind WNW - 15 Km/h  
  Pigeons sent 630 % Arrivals 65,39 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar1 11:19:38,85 1 03:04:39 Turkey Flying Club
2polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha1 11:19:39,75 1 03:04:40 Polonia
3england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills1 11:19:42,20 1 03:04:42 RPRA (Pigeon Association)
4austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer1 11:19:42,85 1 03:04:43 VRV - Oberoesterreich
5slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg1 11:19:43,75 1 03:04:44 Slovakia Club
6polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling1 11:19:45,40 1 03:04:45 Polonia
7germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle1 11:19:45,85 1 03:04:46 Germany Club
8germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers1 11:19:45,86 1 03:04:46 Münsterland
9czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:19:49,05 1 03:04:49 Czech Republic Club
10switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race1 11:19:49,25 1 03:04:49 Suiza
11belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies1 11:19:49,40 1 03:04:49 Club Olijftak Maaseik
12denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 11:19:50,75 1 03:04:51 Denmark Club
13hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs1 11:19:50,95 1 03:04:51 Hungary Pigeons Club
14belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers1 11:19:51,20 1 03:04:51 Belgium Club
15belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 11:19:51,45 1 03:04:51 Club Olijftak Maaseik
16polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski1 11:19:52,10 1 03:04:52 Polonia
17belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:19:52,95 1 03:04:53 Club Olijftak Maaseik
18belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:19:53,95 1 03:04:54 Belgium Club
19netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer1 11:19:53,96 1 03:04:54 Holland Pigeons Club
20slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi1 11:19:55,10 1 03:04:55 Slovenia Club
21rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru1 11:19:58,20 1 03:04:58 Romania
22germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann1 11:19:58,65 1 03:04:59 Oberfranken Club
23germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:19:59,50 1 03:05:00 Germany Club
24germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 11:20:00,85 1 03:05:01 Lahntal Club
25england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters1 11:20:01,80 1 03:05:02 RPRA (Pigeon Association)
26austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag1 11:20:01,85 1 03:05:02 Club Austria
27rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul1 11:20:08,65 1 03:05:09 Romania
28england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:20:09,00 1 03:05:09 RPRA (Pigeon Association)
29netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:20:11,05 1 03:05:11 Holland Pigeons Club
30belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree1 11:20:21,70 1 03:05:22 Belgium Club
31hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 11:21:03,75 1 03:06:04 Hungary Pigeons Club
32germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 11:21:07,20 1 03:06:07 Germany Club
33england MC0436  
Cherry
J. Cox1 11:21:10,30 1 03:06:10 RPRA (Pigeon Association)
34bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:21:14,35 1 03:06:14 Bahrain Pigeon Union
35slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:21:18,00 1 03:06:18 Slovakia Club
36czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal1 11:24:11,25 1 03:09:11 Czech Republic Club
37wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls1 11:24:18,60 1 03:09:19 Wales Club
38austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer2 11:25:09,45 1 03:10:09 VRV - Oberoesterreich
39hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:25:09,65 1 03:10:10 Hungary Pigeons Club
40italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu1 11:25:10,95 1 03:10:11 Italia
41wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor1 11:25:13,25 1 03:10:13 Wales Club
42netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland1 11:25:18,40 1 03:10:18 Holland Pigeons Club
43switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race2 11:25:31,80 1 03:10:32 Suiza
44rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:25:32,00 1 03:10:32 Romania
45belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen1 11:25:35,85 1 03:10:36 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
46belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen2 11:25:36,10 1 03:10:36 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
47germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn1 11:25:36,40 1 03:10:36 Rietberg Club
48netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan1 11:25:36,65 1 03:10:37 Holland Pigeons Club
49czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek1 11:25:37,10 1 03:10:37 Czech Republic Club
50italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST1 11:25:42,35 1 03:10:42 Italia
51bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa1 11:25:59,00 1 03:10:59 Bulgaria Club
52polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha2 11:26:01,55 1 03:11:02 Polonia
53hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:26:04,40 1 03:11:04 Hungary Pigeons Club
54netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft1 11:26:05,10 1 03:11:05 Holland Pigeons Club
55italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 11:26:08,45 1 03:11:08 Italia
56hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:26:45,20 1 03:11:45 Hungary Pigeons Club
57netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap1 11:27:03,60 1 03:12:04 Holland Pigeons Club
58hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:27:05,00 1 03:12:05 Hungary Pigeons Club
59polska MC1783  
Marciano
Team Morel1 11:27:05,50 1 03:12:06 Polonia
60italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu2 11:27:14,55 1 03:12:15 Italia
61italia MC2305  
Stan
Team TNST2 11:27:15,45 1 03:12:15 Italia
62rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin1 11:27:18,15 1 03:12:18 Romania
63germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 11:27:20,90 1 03:12:21 Sachsen Club
64germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn2 11:27:21,55 1 03:12:22 Rietberg Club
65netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo1 11:27:47,45 1 03:12:47 Holland Pigeons Club
66polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski2 11:27:52,85 1 03:12:53 Polonia
67italia MC2409  
Evita
Renato Cantu3 11:28:21,35 1 03:13:21 Italia
68polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac1 11:28:54,45 1 03:13:54 Polonia
69italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 11:28:56,95 1 03:13:57 Italia
70switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi1 11:28:57,10 1 03:13:57 Suiza
71austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin1 11:29:03,80 1 03:14:04 Club Austria
72polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:29:04,35 1 03:14:04 Polonia
73gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:29:08,65 1 03:14:09 Club Los Socios
74galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 11:29:08,80 1 03:14:09 MARIÑAS ALTAS
75rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 11:29:09,20 1 03:14:09 Romania
76slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi1 11:29:10,10 1 03:14:10 Slovakia Club
77fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:29:14,40 1 03:14:14 Gran Tarajal
78germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 11:34:05,05 1 03:19:05 Vogtland Club
79polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski1 11:35:04,55 1 03:20:05 Polonia
80gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 11:35:05,15 1 03:20:05 Ciudad Alta
81austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag2 11:35:05,70 1 03:20:06 Club Austria
82england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud1 11:35:06,05 1 03:20:06 RPRA (Pigeon Association)
83italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti1 11:35:06,40 1 03:20:06 Italia
84england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu1 11:35:06,75 1 03:20:07 RPRA (Pigeon Association)
85austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer3 11:35:08,45 1 03:20:08 VRV - Oberoesterreich
86polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:35:09,05 1 03:20:09 Polonia
87germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler1 11:35:09,10 1 03:20:09 Germany Club
88netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:35:10,10 1 03:20:10 Holland Pigeons Club
89england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate1 11:35:10,30 1 03:20:10 RPRA (Pigeon Association)
90czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:35:12,50 1 03:20:12 Czech Republic Club
91polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski1 11:35:12,75 1 03:20:13 Polonia
92italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti2 11:35:14,40 1 03:20:14 Italia
93england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker1 11:35:14,50 1 03:20:14 RPRA (Pigeon Association)
94wales MC1602  
Mar
Paul Bamford1 11:35:15,95 1 03:20:16 Wales Club
95slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik1 11:35:16,90 1 03:20:17 Slovakia Club
96belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers2 11:35:31,85 1 03:20:32 Belgium Club
97england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:35:32,85 1 03:20:33 RPRA (Pigeon Association)
98netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft2 11:35:40,20 1 03:20:40 Holland Pigeons Club
99england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie1 11:38:19,75 1 03:23:20 RPRA (Pigeon Association)
100germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube1 11:38:20,00 1 03:23:20 Germany Club
101switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race3 11:38:20,55 1 03:23:21 Suiza
102gran canaria MC1333  
Fran
Team Gran Canaria1 11:38:21,75 1 03:23:22 Club Los Socios
103denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 11:38:22,25 1 03:23:22 Denmark Club
104gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:38:22,30 1 03:23:22 Club Los Socios
105england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers1 11:38:22,35 1 03:23:22 RPRA (Pigeon Association)
106italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu4 11:38:22,90 1 03:23:23 Italia
107switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina1 11:38:23,40 1 03:23:23 Suiza
108wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:38:23,75 1 03:23:24 Wales Club
109rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:38:24,15 1 03:23:24 Romania
110slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:38:24,30 1 03:23:24 Slovakia Club
111slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi2 11:38:24,70 1 03:23:25 Slovakia Club
112slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi3 11:38:25,05 1 03:23:25 Slovakia Club
113turkey MC1824  
Hilal
Halil Seyhan1 11:38:25,20 1 03:23:25 Turkey Flying Club
114netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee1 11:38:25,25 1 03:23:25 Holland Pigeons Club
115south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden1 11:38:25,70 1 03:23:26 South Africa Club
116turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan2 11:38:25,75 1 03:23:26 Turkey Flying Club
117netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:38:26,00 1 03:23:26 Holland Pigeons Club
118rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 11:38:26,10 1 03:23:26 Romania
119netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer2 11:38:26,11 1 03:23:26 Holland Pigeons Club
120india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:38:29,70 1 03:23:30 Royal Pigeon Society India
121kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum1 11:38:30,20 1 03:23:30 Kuwait Club
122belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree2 11:38:32,45 1 03:23:32 Belgium Club
123turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:38:33,95 1 03:23:34 Turkey Flying Club
124germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann2 11:38:34,15 1 03:23:34 Oberfranken Club
125polska MC1508  
LaMotta
Team Morel2 11:38:35,30 1 03:23:35 Polonia
126polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski2 11:38:35,31 1 03:23:35 Polonia
127belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 11:38:35,50 1 03:23:36 Club Olijftak Maaseik
128netherlands MC0946  
Rocky
Team One Loft3 11:38:37,35 1 03:23:37 Holland Pigeons Club
129netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft4 11:38:40,45 1 03:23:40 Holland Pigeons Club
130polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski3 11:38:57,55 1 03:23:58 Polonia
131polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski4 11:39:19,55 1 03:24:20 Polonia
132hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:39:27,20 1 03:24:27 Hungary Pigeons Club
133tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime1 11:39:45,80 1 03:24:46 Adexe
134gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria2 11:42:15,55 1 03:27:16 Club Los Socios
135hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:42:40,00 1 03:27:40 Hungary Pigeons Club
136austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer4 11:42:42,40 1 03:27:42 VRV - Oberoesterreich
137slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik2 11:42:44,05 1 03:27:44 Slovakia Club
138england MC0142  
Banny
Andrei Antoce1 11:42:45,75 1 03:27:46 RPRA (Pigeon Association)
139switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race4 11:42:46,25 1 03:27:46 Suiza
140wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts1 11:42:46,40 1 03:27:46 Wales Club
141netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon1 11:42:51,80 1 03:27:52 Holland Pigeons Club
142gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:42:51,81 1 03:27:52 Club Los Socios
143gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:42:53,00 1 03:27:53 Club Los Socios
144switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto1 11:42:58,75 1 03:27:59 Suiza
145polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:43:39,75 1 03:28:40 Polonia
146gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 11:43:40,05 1 03:28:40 Club Los Socios
147netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg1 11:43:40,35 1 03:28:40 Holland Pigeons Club
148italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:43:41,40 1 03:28:41 Italia
149rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com1 11:43:42,75 1 03:28:43 Romania
150belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co1 11:43:43,75 1 03:28:44 Belgium Club
151bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic1 11:43:43,85 1 03:28:44 Bosnia & Herzegovina Club
152polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling2 11:43:43,95 1 03:28:44 Polonia
153rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin1 11:43:44,15 1 03:28:44 Rusia Club
154hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:43:44,30 1 03:28:44 Hungary Pigeons Club
155polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:43:45,00 1 03:28:45 Polonia
156denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen1 11:43:46,20 1 03:28:46 Denmark Club
157turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar2 11:43:47,35 1 03:28:47 Turkey Flying Club
158belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:43:47,80 1 03:28:48 Club Olijftak Maaseik
159belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:43:47,95 1 03:28:48 Fondclub Herent
160netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink1 11:43:48,60 1 03:28:49 Holland Pigeons Club
161tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:43:48,95 1 03:28:49 GRAN FONDO
162netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft5 11:43:49,00 1 03:28:49 Holland Pigeons Club
163england MC0218  
Angela
S. Marsh1 11:43:49,05 1 03:28:49 RPRA (Pigeon Association)
164slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi2 11:43:50,15 1 03:28:50 Slovenia Club
165germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:43:51,15 1 03:28:51 Germany Club
166polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling3 11:43:52,30 1 03:28:52 Polonia
167gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 11:43:54,30 1 03:28:54 C.C. ANSITE
168switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi2 11:43:57,75 1 03:28:58 Suiza
169denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen2 11:44:00,90 1 03:29:01 Denmark Club
170scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie1 11:44:02,65 1 03:29:03 Scottish Homing Union
171polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski5 11:44:03,65 1 03:29:04 Polonia
172belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes1 11:44:04,35 1 03:29:04 Fondclub Loft 24
173belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:44:21,30 1 03:29:21 Fondclub Herent
174italia MC2417  
Prince
Renato Cantu5 11:44:26,75 1 03:29:27 Italia
175belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels1 11:44:28,05 1 03:29:28 Belgium Club
176england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 11:44:28,45 1 03:29:28 RPRA (Pigeon Association)
177belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon1 11:45:40,55 1 03:30:41 Club Olijftak Maaseik
178england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie2 11:46:19,50 1 03:31:20 RPRA (Pigeon Association)
179switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi3 11:46:20,15 1 03:31:20 Suiza
180austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag3 11:46:21,65 1 03:31:22 Club Austria
181belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest1 11:46:22,25 1 03:31:22 Lembeek Club - Belgium
182croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic1 11:46:23,55 1 03:31:24 Croatia Pigeon Club
183czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek2 11:46:24,50 1 03:31:24 Czech Republic Club
184rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 11:46:41,10 1 03:31:41 Romania
185polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD1 11:46:47,70 1 03:31:48 Polonia
186turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas1 11:46:48,30 1 03:31:48 Turkey Flying Club
187polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha3 11:46:52,65 1 03:31:53 Polonia
188south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden2 11:46:53,30 1 03:31:53 South Africa Club
189slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:46:55,20 1 03:31:55 Slovakia Club
190germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers2 11:47:49,45 1 03:32:49 Münsterland
191rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:47:54,20 1 03:32:54 Romania
192czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek3 11:48:59,15 1 03:33:59 Czech Republic Club
193netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan2 11:49:03,15 1 03:34:03 Holland Pigeons Club
194slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg2 11:49:16,60 1 03:34:17 Slovakia Club
195hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:49:17,85 1 03:34:18 Hungary Pigeons Club
196england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate2 11:49:19,95 1 03:34:20 RPRA (Pigeon Association)
197south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft1 11:49:20,50 1 03:34:20 South Africa Club
198polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski1 11:49:21,70 1 03:34:22 Polonia
199turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan3 11:49:22,15 1 03:34:22 Turkey Flying Club
200belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt1 11:49:24,70 1 03:34:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
201gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon1 11:49:24,85 1 03:34:25 C.C. Iniciativa Isleña
202wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 11:49:26,70 1 03:34:27 Wales Club
203netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee2 11:49:27,05 1 03:34:27 Holland Pigeons Club
204netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:49:28,85 1 03:34:29 Holland Pigeons Club
205gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon2 11:49:29,40 1 03:34:29 C.C. Iniciativa Isleña
206germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn3 11:49:29,45 1 03:34:29 Rietberg Club
207baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs1 11:49:30,45 1 03:34:30 C.C.Ciutadella
208netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan3 11:49:53,50 1 03:34:54 Holland Pigeons Club
209rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc1 11:49:57,00 1 03:34:57 Romania
210netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:49:57,10 1 03:34:57 Holland Pigeons Club
211england MC0194  
David
S. Marsh2 11:50:19,40 1 03:35:19 RPRA (Pigeon Association)
212scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 11:50:21,60 1 03:35:22 Scottish Homing Union
213germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin2 11:50:56,80 1 03:35:57 Sachsen Club
214austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag4 11:50:57,70 1 03:35:58 Club Austria
215kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 11:51:02,95 1 03:36:03 Kuwait Club
216switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race5 11:51:04,40 1 03:36:04 Suiza
217polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski2 11:52:37,70 1 03:37:38 Polonia
218england MC0026  
Mauri
A. Harker2 11:53:08,55 1 03:38:09 RPRA (Pigeon Association)
219netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft6 11:54:49,40 1 03:39:49 Holland Pigeons Club
220belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione1 11:54:50,45 1 03:39:50 Fondclub Eeklo - Ramillies
221wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 11:54:51,05 1 03:39:51 Wales Club
222wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers1 11:54:51,95 1 03:39:52 Wales Club
223polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski6 11:56:03,80 1 03:41:04 Polonia
224slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko1 11:56:05,00 1 03:41:05 Slovakia Club
225eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid1 11:56:05,60 1 03:41:06 USA
226sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:56:06,25 1 03:41:06 ITALICENSE
227belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:56:07,00 1 03:41:07 Club Olijftak Maaseik
228rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu1 11:56:08,00 1 03:41:08 Romania
229belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens1 11:56:08,70 1 03:41:09 Fond Wallonie
230gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 11:56:20,30 1 03:41:20 Club Los Socios
231belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon2 11:57:09,30 1 03:42:09 Club Olijftak Maaseik
232netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 11:57:11,70 1 03:42:12 Holland Pigeons Club
233wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls2 11:57:14,60 1 03:42:15 Wales Club
234rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 11:57:16,20 1 03:42:16 Romania
235germany MC2181  
Lola 1
Team Fam. Flonta1 11:57:17,10 1 03:42:17 Germany Club
236polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 11:57:17,50 1 03:42:18 Polonia
237asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 11:57:17,70 1 03:42:18 R.C. Oviedo
238netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda1 11:57:17,75 1 03:42:18 Holland Pigeons Club
239hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:57:18,00 1 03:42:18 Hungary Pigeons Club
240germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers3 11:57:20,05 1 03:42:20 Münsterland
241slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska1 11:57:22,50 1 03:42:22 Slovakia Club
242england MC0198  
Jean
S. Marsh3 11:57:26,65 1 03:42:27 RPRA (Pigeon Association)
243belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells1 11:57:27,35 1 03:42:27 Denderbond Ninove
244germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek1 11:57:29,60 1 03:42:30 Germany Club
245rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah2 11:57:32,45 1 03:42:32 Romania
246england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate3 11:57:32,50 1 03:42:32 RPRA (Pigeon Association)
247turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer1 11:57:56,50 1 03:42:56 Turkey Flying Club
248polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski7 11:57:56,65 1 03:42:57 Polonia
249hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:58:04,55 1 03:43:05 Hungary Pigeons Club
250netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:58:24,70 1 03:43:25 Holland Pigeons Club
251polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD2 11:58:26,00 1 03:43:26 Polonia
252rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:58:27,45 1 03:43:27 Romania
253netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn1 11:58:29,75 1 03:43:30 Holland Pigeons Club
254cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero1 11:58:45,00 1 03:43:45 Malagüeño
255tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho1 11:59:41,05 1 03:44:41 Adexe
256belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:59:42,75 1 03:44:43 Fondclub Herent
257germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn4 11:59:44,15 1 03:44:44 Rietberg Club
258netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn2 12:00:19,20 1 03:45:19 Holland Pigeons Club
259slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg3 12:00:27,75 1 03:45:28 Slovakia Club
260norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 12:00:30,25 1 03:45:30 Norge Racing Pigeon Club
261turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram1 12:00:33,20 1 03:45:33 Turkey Flying Club
262sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 12:03:55,10 1 03:48:55 ITALICENSE
263italia MC2341  
Bulgar
Team TNST3 12:04:22,65 1 03:49:23 Italia
264gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas1 12:04:22,80 1 03:49:23 C.C. ANSITE
265wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers2 12:04:25,30 1 03:49:25 Wales Club
266england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 12:04:27,60 1 03:49:28 RPRA (Pigeon Association)
267netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda2 12:04:28,05 1 03:49:28 Holland Pigeons Club
268netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink1 12:04:28,20 1 03:49:28 Holland Pigeons Club
269netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil3 12:04:32,50 1 03:49:32 Holland Pigeons Club
270portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 12:04:32,55 1 03:49:33 Loulé - Portugal
271netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan4 12:04:39,85 1 03:49:40 Holland Pigeons Club
272england MC1677  
The Master
Team I dont know1 12:04:42,80 1 03:49:43 RPRA (Pigeon Association)
273netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 12:04:49,95 1 03:49:50 Holland Pigeons Club
274austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag5 12:05:14,65 1 03:50:15 Club Austria
275germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn5 12:05:18,55 1 03:50:19 Rietberg Club
276germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler2 12:05:23,20 1 03:50:23 Germany Club
277polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny1 12:05:26,50 1 03:50:26 Polonia
278czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 12:06:00,60 1 03:51:01 Czech Republic Club
279netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink2 12:06:23,75 1 03:51:24 Holland Pigeons Club
280belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 12:06:30,70 1 03:51:31 Fondclub Herent
281germany MC2279  
Lars
Team Schnellin3 12:06:32,90 1 03:51:33 Sachsen Club
282belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree3 12:06:34,15 1 03:51:34 Belgium Club
283czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal2 12:06:34,90 1 03:51:35 Czech Republic Club
284italia MC2335  
Indira
Renato Cantu6 12:06:36,75 1 03:51:37 Italia
285austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler1 12:06:38,40 1 03:51:38 Club Austria
286belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 12:06:38,55 1 03:51:39 Belgium Club
287denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen3 12:06:39,00 1 03:51:39 Denmark Club
288netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol1 12:06:44,15 1 03:51:44 Holland Pigeons Club
289rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com2 12:06:44,35 1 03:51:44 Romania
290scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie2 12:06:45,35 1 03:51:45 Scottish Homing Union
291belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon3 12:06:45,36 1 03:51:45 Club Olijftak Maaseik
292netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans1 12:06:47,80 1 03:51:48 Holland Pigeons Club
293polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas1 12:06:48,30 1 03:51:48 Polonia
294slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi4 12:06:59,60 1 03:52:00 Slovakia Club
295tenerife MC0757  
Anaga 5
Team Herrera y Jaime2 12:07:04,70 1 03:52:05 Adexe
296belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 12:07:06,50 1 03:52:06 Club Olijftak Maaseik
297scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie3 12:10:16,25 1 03:55:16 Scottish Homing Union
298netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda3 12:10:23,00 1 03:55:23 Holland Pigeons Club
299slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM1 12:10:54,80 1 03:55:55 Slovakia Club
300rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc2 12:13:22,80 1 03:58:23 Romania
301wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent1 12:13:34,70 1 03:58:35 Wales Club
302polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel3 12:13:44,90 1 03:58:45 Polonia
303hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 12:13:52,60 1 03:58:53 Hungary Pigeons Club
304italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 12:13:54,95 1 03:58:55 Italia
305netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn3 12:14:00,25 1 03:59:00 Holland Pigeons Club
306slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea3 12:17:36,00 1 04:02:36 Slovakia Club
307austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag6 12:18:40,10 1 04:03:40 Club Austria
308belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon4 12:18:48,45 1 04:03:48 Club Olijftak Maaseik
309germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann3 12:18:48,80 1 04:03:49 Oberfranken Club
310italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti3 12:18:50,25 1 04:03:50 Italia
311netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn4 12:18:51,10 1 04:03:51 Holland Pigeons Club
312belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells2 12:20:51,55 1 04:05:52 Denderbond Ninove
313turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 12:20:51,75 1 04:05:52 Turkey Flying Club
314denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 12:20:52,20 1 04:05:52 Denmark Club
315england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son1 12:20:52,85 1 04:05:53 RPRA (Pigeon Association)
316netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 12:20:53,75 1 04:05:54 Holland Pigeons Club
317turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram2 12:20:53,90 1 04:05:54 Turkey Flying Club
318belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest2 12:20:53,91 1 04:05:54 Lembeek Club - Belgium
319germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta2 12:20:54,25 1 04:05:54 Germany Club
320belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon5 12:20:54,26 1 04:05:54 Club Olijftak Maaseik
321polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac2 12:20:54,27 1 04:05:54 Polonia
322south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft2 12:23:53,05 1 04:08:53 South Africa Club
323polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski8 12:25:24,35 1 04:10:24 Polonia
324netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink3 12:26:42,35 1 04:11:42 Holland Pigeons Club
325belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen3 12:28:37,05 1 04:13:37 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
326italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 12:29:25,30 1 04:14:25 Italia
327wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys1 12:32:19,45 1 04:17:19 Wales Club
328ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts1 12:34:59,35 1 04:19:59 Irish Homing Union
329denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland1 12:37:24,75 1 04:22:25 Denmark Club
330england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile1 12:37:26,15 1 04:22:26 RPRA (Pigeon Association)
331england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate4 12:37:31,55 1 04:22:32 RPRA (Pigeon Association)
332slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg4 12:39:28,65 1 04:24:29 Slovakia Club
333scotland MC0406  
Christina
William Donachie4 12:39:30,60 1 04:24:31 Scottish Homing Union
334netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer3 12:41:16,25 1 04:26:16 Holland Pigeons Club
335germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo1 12:43:59,15 1 04:28:59 Germany Club
336netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan5 12:55:09,80 1 04:40:10 Holland Pigeons Club
337netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft7 12:55:38,20 1 04:40:38 Holland Pigeons Club
338south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden3 12:58:18,80 1 04:43:19 South Africa Club
339slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 13:02:56,85 1 04:47:57 Slovakia Club
340wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls3 13:08:08,35 1 04:53:08 Wales Club
341england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn1 13:12:16,25 1 04:57:16 RPRA (Pigeon Association)
342belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 13:15:39,40 1 05:00:39 Fondclub Herent
343netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer4 13:28:11,50 1 05:13:12 Holland Pigeons Club
344scotland MC1420  
Fly High
William Donachie5 13:35:29,70 1 05:20:30 Scottish Homing Union
345england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite1 13:40:02,25 1 05:25:02 RPRA (Pigeon Association)
346eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 13:41:11,10 1 05:26:11 USA
347netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan6 13:42:19,20 1 05:27:19 Holland Pigeons Club
348england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts1 13:43:22,35 1 05:28:22 RPRA (Pigeon Association)
349belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree4 13:45:45,80 1 05:30:46 Belgium Club
350hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 13:54:36,30 1 05:39:36 Hungary Pigeons Club
351wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford2 13:56:16,15 1 05:41:16 Wales Club
352netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil4 13:58:55,30 1 05:43:55 Holland Pigeons Club
353eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 14:26:04,15 1 06:11:04 USA
354england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce2 14:26:09,25 1 06:11:09 RPRA (Pigeon Association)
355germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn6 14:38:08,40 1 06:23:08 Rietberg Club
356germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers4 14:39:19,90 1 06:24:20 Münsterland
357england MC0080  
Colita
Andrei Antoce3 14:50:56,20 1 06:35:56 RPRA (Pigeon Association)
358england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys1 14:50:56,95 1 06:35:57 RPRA (Pigeon Association)
359czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal3 14:51:02,50 1 06:36:02 Czech Republic Club
360croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family1 15:01:28,00 1 06:46:28 Croatia Pigeon Club
361england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate5 15:11:56,05 1 06:56:56 RPRA (Pigeon Association)
362rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu2 15:33:44,00 1 07:18:44 Romania
363england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning1 15:33:55,50 1 07:18:56 RPRA (Pigeon Association)
364england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford1 15:47:05,65 1 07:32:06 RPRA (Pigeon Association)
365netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil5 16:16:43,80 1 08:01:44 Holland Pigeons Club
366wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 16:59:11,60 1 08:44:12 Wales Club
367denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus1 17:05:24,60 1 08:50:25 Denmark Club
368slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg5 17:08:18,25 1 08:53:18 Slovakia Club
369netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo2 17:51:48,10 1 09:36:48 Holland Pigeons Club
370polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny2 08:40:58,80 2 - Polonia
371rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu1 09:15:21,90 2 - Romania
372switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina2 09:17:42,35 2 - Suiza
373denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 09:17:58,45 2 - Denmark Club
374eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 09:45:19,95 2 - USA
375gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon3 09:52:29,70 2 - C.C. Iniciativa Isleña
376belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels2 10:04:24,10 2 - Belgium Club
377polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride1 10:05:10,25 2 - Polonia
378polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski3 10:05:58,90 2 - Polonia
379fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz1 10:07:34,80 2 - Gran Tarajal
380wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts2 10:17:07,75 2 - Wales Club
381kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 10:27:59,05 2 - Kuwait Club
382netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg2 10:31:01,65 2 - Holland Pigeons Club
383germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann4 10:37:18,45 2 - Oberfranken Club
384england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 10:57:09,95 2 - RPRA (Pigeon Association)
385hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 10:57:22,00 2 - Hungary Pigeons Club
386rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul2 11:01:19,10 2 - Romania
387netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer5 11:06:49,20 2 - Holland Pigeons Club
388sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez1 11:06:53,65 2 - ITALICENSE
389asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez1 11:24:15,60 2 - R.C. Oviedo
390slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 11:32:50,10 2 - Slovakia Club
391hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 12:22:45,95 2 - Hungary Pigeons Club
392rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc3 12:23:51,15 2 - Romania
393wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent2 12:45:36,25 2 - Wales Club
394slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 12:46:51,05 2 - Slovakia Club
395hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs2 12:46:52,20 2 - Hungary Pigeons Club
396turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 13:00:01,85 2 - Turkey Flying Club
397polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling4 13:02:10,75 2 - Polonia
398czech republic MC0805  
Jasoda
Team Familie Karas Antonin1 13:28:01,75 2 - Czech Republic Club
399germany MC1160  
Mia
Walter Agler1 14:43:06,80 2 - Oberbayern Club
400asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 15:19:58,05 2 - R.C. Oviedo
401austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 15:52:31,35 2 - Pigeon Club Austria South
402slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg6 09:39:39,45 3 - Slovakia Club
403turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 09:47:43,45 3 - Turkey Flying Club
404belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest3 10:19:45,60 3 - Lembeek Club - Belgium
405austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler2 10:30:47,25 3 - Club Austria
406scotland MC1410  
Johnny
William Donachie6 12:04:12,90 3 - Scottish Homing Union
407italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian2 13:51:32,50 3 - Italia
408slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi5 14:02:51,55 3 - Slovakia Club
409polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac3 15:58:31,50 3 - Polonia
410switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race6 16:43:57,55 3 - Suiza
411norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing1 08:32:08,56 4 - Norge Racing Pigeon Club
412denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen4 14:00:23,30 5 - Denmark Club

 


 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras