Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Sea Race-2

 1702
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Netherlands
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 2 de febrero de 2016 Distance  
  Liberation time 09:00:00 Weather Sunny & Clouds  
  Mode RACE Temp 24 º C  
  Status NO-Oficial Wind NNE - 23 Km/h  
  Pigeons sent 1.750 % Arrivals 97,25 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

[220,000.00 EURO*]


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1netherlands MC2888  
Rut Han
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor1 09:42:30,50 1 00:42:30 Holland Pigeons Club
2defaulted  
No information will be displayed0 09:42:34,75 1 00:42:35 Defaulted Syndicate
3netherlands MC4006  
Platón
Hok M. Reijnen1 09:42:37,00 1 00:42:37 PDV Alphen Vooruit
4germany MC0990  
Sparkee Blue
Team Röhlig & Bukowski1 09:42:37,55 1 00:42:38 Club Vogtland
5rumania MC2118  
Tom Tom
Team Pitea Laurentiu1 09:42:38,00 1 00:42:38 Romanía
6denmark MC3480  
Mr. Dapi
Team Anita & Tage Gravesen1 09:42:40,05 1 00:42:40 Denmark Club
7czech republic MC0813  
Theo
Karel Klemens1 09:42:40,90 1 00:42:41 Czech Republic Club
8netherlands MC2886  
Midnight Cruiser
Team Schoordijk-Schults1 09:42:42,10 1 00:42:42 Holland Pigeons Club
9hungary MC4096  
Humberston Lad
Laszlo Gotthard1 09:42:43,65 1 00:42:44 Hungary Pigeons Club
10rumania MC4050  
Mojo Working
Team Florea Sorin1 09:42:44,10 1 00:42:44 Romanía
11defaulted  
No information will be displayed0 09:42:45,35 1 00:42:45 Defaulted Syndicate
12germany MC1726  
Up The Daggers
Erich Müller1 09:42:45,50 1 00:42:46 Club Oberfranken
13england MC2985  
Southfeild Jester
Mark Gilbert1 09:42:45,70 1 00:42:46 RPRA (Pigeon Association)
14slovakia MC1193  
Myrmidom
Team Kostros Group1 09:42:45,80 1 00:42:46 Slovakia Club
15netherlands MC0406  
Flight Plan
Team H. V. Venrooy1 09:42:45,85 1 00:42:46 Holland Pigeons Club
16italia MC2659  
Super Million
Lorenzo Ghiacci1 09:42:46,70 1 00:42:47 Italia
17scotland MC1840  
Greenstar
William Donachie1 09:42:47,45 1 00:42:47 Scottish Homing Union
18england MC2396  
Heather a hen
Team Ashdown Rangers1 09:42:47,50 1 00:42:48 RPRA (Pigeon Association)
19rumania MC4207  
Flor 5
Team Florea Sorin2 09:42:47,95 1 00:42:48 Romanía
20belgium MC2816  
Boyd
Team Leyen-Paloma Belgie1 09:42:47,96 1 00:42:48 Club Olijftak Maaseik
21fuerteventura MC0347  
Josetta
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 09:42:48,30 1 00:42:48 Gran Tarajal
22germany MC1303  
Simun
Günter Schneemann1 09:42:48,95 1 00:42:49 Club Kassel
23austria MC0787  
Alien Cookies
Team Garcia & Nagelhofer1 09:42:49,25 1 00:42:49 VRV - Oberoesterreich
24netherlands MC0922  
Sancho
Team Seelen - Ellenbroek1 09:42:49,55 1 00:42:50 Holland Pigeons Club
25tenerife MC0522  
Bar King
Team Andrea y Vicente Cruz1 09:42:49,70 1 00:42:50 Abona Sur
26belgium MC2578  
Good Luck
Team Panis & Tilmans1 09:42:51,15 1 00:42:51 Club Olijftak Maaseik
27netherlands MC2899  
Red Devil
B. J. Suk Mellies1 09:42:51,25 1 00:42:51 Holland Pigeons Club
28germany MC0579  
Tuttifrutti
Sven Zimmermann1 09:42:51,40 1 00:42:51 Club Köln-Bonn
29croatia MC1288  
Tigrica
Team Sanda Maduna1 09:42:51,50 1 00:42:52 Croatia Pigeon Club
30czech republic MC0834  
Mister 100%
Lubomir Kubacek1 09:42:52,75 1 00:42:53 Czech Republic Club
31tenerife MC0693  
Fangio
Juan Carlos González Herrera1 09:42:52,95 1 00:42:53 CANARAGÜI
32malta MC0645  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta1 09:42:54,20 1 00:42:54 Malta Racing Pigeon Club
33croatia MC1282  
Favorit
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic1 09:42:54,25 1 00:42:54 Croatia Pigeon Club
34germany MC1167  
ATLANTIC-BESTEN
Alexander Gebel1 09:42:54,40 1 00:42:54 Club Saalfeld
35germany MC3187  
Alex II
Team Rasch Duo1 09:42:54,85 1 00:42:55 RV Spessart Club
36slovenia MC1319  
Miha
Team Miha Sovic1 09:42:55,10 1 00:42:55 Slovenia Club
37germany MC2381  
Billy Lee's Hope
Team Mark Buse & Fam.1 09:42:55,15 1 00:42:55 Weitstrecken Myhl-Wegberg
38germany MC0459  
Faber
Erich Müller2 09:42:55,16 1 00:42:55 Club Oberfranken
39czech republic MC0820  
Chelsi
Team Spown1 09:42:55,17 1 00:42:55 Czech Republic Club
40germany MC0405  
Wise Wonder
Fedoseev Vitalij1 09:42:55,50 1 00:42:56 Club Harsewinkel
41belgium MC3143  
Mercury checked
Dirk Martens1 09:42:55,65 1 00:42:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
42england MC3347  
Siennas baby bacon
Team D. Bullen & Son1 09:42:55,66 1 00:42:56 RPRA (Pigeon Association)
43germany MC1078  
Mecho
Team Klaas & Sohn1 09:42:55,70 1 00:42:56 Club Rietberg
44netherlands MC0345  
Zoon Léandra
Marcel Visser1 09:42:55,90 1 00:42:56 Holland Pigeons Club
45moldova MC3218  
Picunov1
Team Moldova1 09:42:55,95 1 00:42:56 Moldova
46england MC1700  
L7 Spirit in the Sky
Team Lucky 71 09:42:56,55 1 00:42:57 Up North Combine
47england MC3422  
Premier Jewel
Team Premier Posse1 09:42:56,70 1 00:42:57 RPRA (Pigeon Association)
48slovakia MC1205  
Megatron
Robert Molnar1 09:42:56,95 1 00:42:57 Slovakia Club
49bulgaria MC1964  
Scirocco
Emil Dimitrov1 09:42:57,05 1 00:42:57 Bulgaria Club
50south africa MC2449  
Georninck
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 09:42:57,20 1 00:42:57 South Africa Club
51germany MC3290  
Ghost Moon
Team SAS1 09:42:57,50 1 00:42:58 Club Sachsen
52england MC3403  
Premier Hot Spot
Team Premier Posse2 09:42:57,65 1 00:42:58 RPRA (Pigeon Association)
53slovenia MC1328  
Birk
Team Vladimir Srebotnjak1 09:42:57,90 1 00:42:58 Slovenia Club
54czech republic MC0836  
Miss Sovereign
Lubomir Kubacek2 09:42:57,95 1 00:42:58 Czech Republic Club
55belgium MC1672  
Andromeda
PEC Racing Team ADK1 09:42:58,25 1 00:42:58 Fondclub Herent
56germany MC0240  
The Challenge
Team Mark Buse & Fam.2 09:42:58,40 1 00:42:58 Weitstrecken Myhl-Wegberg
57england MC3339  
Isla's beach baby
Team D. Bullen & Son2 09:42:58,60 1 00:42:59 RPRA (Pigeon Association)
58england MC3345  
Siennas park
Team D. Bullen & Son3 09:42:58,85 1 00:42:59 RPRA (Pigeon Association)
59netherlands MC0342  
Belokie 613
Marcel Visser2 09:42:59,10 1 00:42:59 Holland Pigeons Club
60england MC2340  
Royal Wave
Team Lucky Devils Syndicate1 09:42:59,60 1 00:43:00 RPRA (Pigeon Association)
61germany MC0478  
Oby
Erich Müller3 09:42:59,65 1 00:43:00 Club Oberfranken
62eeuu MC4081  
Roo
Alberto Sánchez1 09:42:59,70 1 00:43:00 USA
63czech republic MC0826  
Pavel
Team Spown2 09:42:59,80 1 00:43:00 Czech Republic Club
64polska MC2596  
Domi
Team Arkadiusz Buttner1 09:43:00,10 1 00:43:00 Polonia
65england MC2812  
Unifon
Pieter Oberholster1 09:43:00,30 1 00:43:00 RPRA (Pigeon Association)
66wales MC0267  
Bright Star
Team Men of Gwent Syndicate1 09:43:00,80 1 00:43:01 País de Gales
67germany MC2321  
ATLANTIC-MISS
Alexander Gebel2 09:43:00,95 1 00:43:01 Club Saalfeld
68malta MC0576  
Schanty
Team Cantarella & Agius Lofts Malta1 09:43:01,25 1 00:43:01 Malta Racing Pigeon Club
69rumania MC4321  
Flor 10
Team Florea Sorin3 09:43:01,26 1 00:43:01 Romanía
70defaulted  
No information will be displayed0 09:43:01,35 1 00:43:01 Defaulted Syndicate
71portugal MC2802  
Benny
Team Jorge, Telmo & Miguel1 09:43:01,60 1 00:43:02 Aveiro-Portugal
72ireland MC2370  
Highway Teresa-girl
Team Highway Lofts1 09:43:01,85 1 00:43:02 Irish Homing Union
73germany MC0993  
Ahorn
Team Schnellin1 09:43:01,90 1 00:43:02 Club Sachsen
74belgium MC1708  
Bo
Jo Van Mol1 09:43:02,05 1 00:43:02 Club Olijftak Maaseik
75germany MC3302  
Costa
SG Reinhard1 09:43:02,55 1 00:43:03 Lahntal Club
76defaulted  
No information will be displayed0 09:43:02,95 1 00:43:03 Defaulted Syndicate
77malta MC0651  
Z4
Team Admiral's Lofts Malta1 09:43:03,15 1 00:43:03 Malta Racing Pigeon Club
78denmark MC3486  
Elle
Team Ost-Vest1 09:43:03,20 1 00:43:03 Denmark Club
79germany MC2320  
ATLANTIC-ELVIS
Alexander Gebel3 09:43:03,30 1 00:43:03 Club Saalfeld
80rumania MC2024  
Aloha
Team Burca & Carcu1 09:43:03,55 1 00:43:04 Romanía
81england MC2722  
Astbury Pat
Team Astbury1 09:43:04,00 1 00:43:04 RPRA (Pigeon Association)
82germany MC3269  
Louie
Paul-Heinz Wesjohann1 09:43:04,35 1 00:43:04 Club Oberfranken
83germany MC0464  
Brutus
Erich Müller4 09:43:05,00 1 00:43:05 Club Oberfranken
84scotland MC3186  
Starsky
Chris Mc Cann1 09:43:05,40 1 00:43:05 Scottish Homing Union
85polska MC0448  
Tage
Tomasz Wiczling1 09:43:05,41 1 00:43:05 Polonia
86italia MC2674  
Aurelia
Team Laro Ervin1 09:43:05,45 1 00:43:05 Italia
87netherlands MC0392  
Wilco
Team Van der Heide de Vries1 09:43:06,10 1 00:43:06 Holland Pigeons Club
88rumania MC3038  
Timeo
Adi Zepciuc1 09:43:06,25 1 00:43:06 Romanía
89ukraine MC3239  
Eura
Team R.G.V. & Sidor1 09:43:06,50 1 00:43:06 Ukraine Club
90tenerife MC1271  
Lon Todds Power
Team COLUMBACANARIA1 09:43:06,55 1 00:43:07 Adexe
91croatia MC1286  
Highlander
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic2 09:43:06,95 1 00:43:07 Croatia Pigeon Club
92germany MC3301  
Mailo
SG Reinhard2 09:43:07,25 1 00:43:07 Lahntal Club
93rumania MC2045  
Lesly
Team Bacalu Danut & Serafim1 09:43:07,50 1 00:43:08 Romanía
94germany MC1020  
Darth
Rolf Schlömer1 09:43:07,51 1 00:43:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
95belgium MC1693  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner1 09:43:07,85 1 00:43:08 Denderbond Ninove
96denmark MC3508  
Small Miricle
Gjermund Lyssand1 09:43:08,20 1 00:43:08 Denmark Club
97tenerife MC1225  
Dirky
Edward Frost1 09:43:08,25 1 00:43:08 C.C.Portuense
98austria MC0773  
Rick
Team Garcia & Nagelhofer2 09:43:08,50 1 00:43:08 VRV - Oberoesterreich
99scotland MC1843  
Jodi
William Donachie2 09:43:08,75 1 00:43:09 Scottish Homing Union
100belgium MC2823  
Joy
Team Belgium's Finest1 09:43:09,05 1 00:43:09 Lembeek Club - Belgium
101england MC0261  
Toms The Best
Chris Turner1 09:43:09,40 1 00:43:09 RPRA (Pigeon Association)
102scotland MC1847  
Cocky Callum
William Donachie3 09:43:09,41 1 00:43:09 Scottish Homing Union
103rumania MC2127  
Hoch
Team Miulescu Marian1 09:43:09,60 1 00:43:10 Romanía
104germany MC3195  
Media
Team Varus1 09:43:09,70 1 00:43:10 Club Oberfranken
105croatia MC1295  
Panonski Navigator
Team Croatia1 09:43:09,75 1 00:43:10 Croatia Pigeon Club
106germany MC2507  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube1 09:43:09,95 1 00:43:10 Germany Club
107portugal MC2808  
Glomer
Team José do Carmo1 09:43:10,00 1 00:43:10 Faro - Portugal
108defaulted  
No information will be displayed0 09:43:10,20 1 00:43:10 Defaulted Syndicate
109germany MC1108  
Miss Champ
Team Klaas & Sohn2 09:43:10,40 1 00:43:10 Club Rietberg
110england MC3027  
Maiden Over
Team Alveley Flyers1 09:43:10,95 1 00:43:11 RPRA (Pigeon Association)
111netherlands MC3093  
Dyanne Dromer
Tom Van der Kamp1 09:43:10,96 1 00:43:11 Holland Pigeons Club
112asturias MC0627  
Beda
Team Dionisio & Pandiella1 09:43:11,05 1 00:43:11 R.C. Oviedo
113netherlands MC2916  
Kings Silver Star
Team Skyriders1 09:43:11,10 1 00:43:11 Holland Pigeons Club
114netherlands MC0370  
Basia
Team TopPigeons.nl1 09:43:11,20 1 00:43:11 Holland Pigeons Club
115england MC2384  
Larkhill Jo 2
Chris Turner2 09:43:11,21 1 00:43:11 RPRA (Pigeon Association)
116hungary MC4043  
Portia
Laszlo Gotthard2 09:43:11,45 1 00:43:11 Hungary Pigeons Club
117netherlands MC1146  
Wipneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 09:43:11,46 1 00:43:11 PDV Mariapolder
118sevilla MC2787  
Octavio
Team Constantin Strunga1 09:43:12,00 1 00:43:12 ITALICENSE
119slovakia MC0862  
Greg 21
Team Greg1 09:43:12,05 1 00:43:12 Slovakia Club
120cordoba MC0021  
Deputy Commander
Dámaso Melero1 09:43:12,30 1 00:43:12 Malagüeño
121netherlands MC0374  
Amelia
Team TopPigeons.nl2 09:43:12,40 1 00:43:12 Holland Pigeons Club
122tenerife MC1222  
Katie
Edward Frost2 09:43:12,50 1 00:43:12 C.C.Portuense
123defaulted  
No information will be displayed0 09:43:12,65 1 00:43:13 Defaulted Syndicate
124netherlands MC2887  
Slakken
Chantal Breukers1 09:43:12,70 1 00:43:13 Holland Pigeons Club
125rumania MC2231  
patriot 88
Team Fratii Lupu & Colniceanu1 09:43:12,85 1 00:43:13 Romanía
126rumania MC4060  
Narla
Team Florea Sorin4 09:43:13,00 1 00:43:13 Romanía
127rumania MC4304  
Alexandru 3
Team Romania1 09:43:13,45 1 00:43:13 Romanía
128netherlands MC0428  
P. Out & Zn 4
Team Holland 81 09:43:13,46 1 00:43:13 Holland Pigeons Club
129slovakia MC0841  
Belko
Team Evin Peter & Noemi1 09:43:13,70 1 00:43:14 Slovakia Club
130rumania MC2175  
Tavalug
Team Buzura & Balasoiu1 09:43:13,85 1 00:43:14 Romanía
131netherlands MC4018  
Camilo
Hok M. Reijnen2 09:43:14,75 1 00:43:15 PDV Alphen Vooruit
132germany MC3285  
Wupti
Team SAS2 09:43:15,10 1 00:43:15 Club Sachsen
133netherlands MC1142  
Montlucon Two
Team Gebr. Vieberink1 09:43:15,70 1 00:43:16 Holland Pigeons Club
134netherlands MC1156  
LEMON
Team Dickmann-Stroetges1 09:43:15,85 1 00:43:16 Holland Pigeons Club
135polska MC2610  
Henk
Team Smge Rumik Krzysztof1 09:43:15,90 1 00:43:16 Polonia
136germany MC3169  
Henri
Team Express1 09:43:16,20 1 00:43:16 Coesfeld/Leiberg Club
137fuerteventura MC0557  
Ajar
Luis Fumero Arucas1 09:43:16,21 1 00:43:16 Gran Tarajal
138england MC0281  
Lilian
Team Jesters Time1 09:43:16,30 1 00:43:16 RPRA (Pigeon Association)
139netherlands MC2548  
Tom
Team Holland 31 09:43:16,45 1 00:43:16 Holland Pigeons Club
140england MC3315  
Sailors way
Brian Clayburn1 09:43:16,46 1 00:43:16 RPRA (Pigeon Association)
141england MC0611  
Little Robbie
Team Downclose Lofts1 09:43:16,50 1 00:43:16 RPRA (Pigeon Association)
142ireland MC2821  
Wallykazam
Team H D A Kallmeyer1 09:43:17,05 1 00:43:17 Irish Homing Union
143belgium MC1137  
Nina
Filip de Smedt1 09:43:17,85 1 00:43:18 De Snelvliegers Zandbergen Club
144rumania MC3010  
Susy
Team Cosvasa & Gah1 09:43:18,10 1 00:43:18 Romanía
145south africa MC2443  
Queen Nedera
Gavin Lamprecht SA1 09:43:18,45 1 00:43:18 South Africa Club
146germany MC1130  
Snowman 5
Günter Schneemann2 09:43:18,85 1 00:43:19 Club Kassel
147belgium MC2503  
Sara
Team Donders & Remels1 09:43:18,90 1 00:43:19 Fondclub Sint Trudo
148sevilla MC1599  
Benjawan
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez1 09:43:18,91 1 00:43:19 ITALICENSE
149england MC2981  
Southfeild Galze
Mark Gilbert2 09:43:19,25 1 00:43:19 RPRA (Pigeon Association)
150portugal MC2861  
Nuska
Team Asas do Sul1 09:43:19,45 1 00:43:19 Faro - Portugal
151slovakia MC0889  
Beba
Team Zihlavnik1 09:43:19,95 1 00:43:20 Slovakia Club
152rusia MC3235  
Dedova
Team Valery Dovzjenki1 09:43:20,05 1 00:43:20 Club Rusia
153rumania MC2102  
Gogu
Team Pigeons Airport1 09:43:21,50 1 00:43:22 Romanía
154wales MC2689  
irelands dream
Team Celtic Jackpot1 09:43:22,25 1 00:43:22 País de Gales
155cordoba MC0016  
Raleigh Boy
Dámaso Melero2 09:43:22,45 1 00:43:22 Malagüeño
156hungary MC0698  
Pityu
Team Fenyvesi Family1 09:43:22,50 1 00:43:22 Hungary Pigeons Club
157slovakia MC0843  
Greg 02
Team Greg2 09:43:23,75 1 00:43:24 Slovakia Club
158germany MC2324  
ATLANTIC-PRINZES
Alexander Gebel4 09:43:24,15 1 00:43:24 Club Saalfeld
159slovakia MC0871  
Dedo
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu1 09:43:24,70 1 00:43:25 Slovakia Club
160england MC2397  
Pennick
Team Ashdown Rangers2 09:43:25,15 1 00:43:25 RPRA (Pigeon Association)
161england MC2401  
Hope
Team Ashdown Rangers3 09:43:25,90 1 00:43:26 RPRA (Pigeon Association)
162malta MC0679  
Neymar
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft1 09:43:26,25 1 00:43:26 Malta Racing Pigeon Club
163rumania MC2142  
Jacoby
Team Duda Sergiu1 09:43:26,30 1 00:43:26 Romanía
164rumania MC2103  
Goguta
Team Pigeons Airport2 09:43:26,50 1 00:43:26 Romanía
165germany MC0989  
Dali
Team Röhlig & Bukowski2 09:43:27,10 1 00:43:27 Club Vogtland
166polska MC2782  
Atlantic 2
Ryszard Sas1 09:43:28,05 1 00:43:28 Polonia
167rumania MC4305  
Tuvama 5
Team Tudor Valentin & Matia1 09:43:29,65 1 00:43:30 Romanía
168rumania MC0128  
Fighter
Babos Zsolt1 09:43:29,75 1 00:43:30 Romanía
169netherlands MC0224  
St.vincent
Team Gebr. Vieberink2 09:43:30,70 1 00:43:31 Holland Pigeons Club
170belgium MC0327  
Ramsy
Filip de Smedt2 09:43:30,75 1 00:43:31 De Snelvliegers Zandbergen Club
171slovakia MC1179  
Ista
Team Marton J + I1 09:43:32,10 1 00:43:32 Slovakia Club
172eeuu MC2870  
York
Team Euro/Gem Loft, USA1 09:43:32,30 1 00:43:32 Euro/Gem
173england MC2867  
Gigs
Team Lucky Devils Syndicate2 09:43:32,85 1 00:43:33 RPRA (Pigeon Association)
174cordoba MC0005  
Minnie
Dámaso Melero3 09:43:34,10 1 00:43:34 Malagüeño
175slovakia MC1197  
Zoja
Team Svoren Juraj & Lucia1 09:43:35,35 1 00:43:35 Slovakia Club
176rumania MC2032  
Sylt Boris
Team Bacalu Danut & Serafim2 09:43:36,55 1 00:43:37 Romanía
177netherlands MC3462  
v.d.Kamp
Team Holland 21 09:43:36,85 1 00:43:37 Holland Pigeons Club
178germany MC2280  
ATLANTIC-TIA
Alexander Gebel5 09:43:37,35 1 00:43:37 Club Saalfeld
179netherlands MC2554  
Joep9
Team Holland 91 09:43:38,15 1 00:43:38 Holland Pigeons Club
180rumania MC2019  
Szabi 4
Team Kelemen Csaba1 09:43:38,20 1 00:43:38 Romanía
181malta MC0670  
Matthias
Team Debono Lofts Malta1 09:43:38,40 1 00:43:38 Malta Racing Pigeon Club
182rumania MC0936  
Enter Vooruit
Team Stan Adrian1 09:43:38,85 1 00:43:39 Romanía
183england MC3341  
Isla's cocktail
Team D. Bullen & Son4 09:43:39,25 1 00:43:39 RPRA (Pigeon Association)
184tenerife MC0127  
Rommel
Rommel Moreno Pérez1 09:43:39,30 1 00:43:39 CANARAGÜI
185tenerife MC1223  
Fridgie
Edward Frost3 09:43:39,80 1 00:43:40 C.C.Portuense
186netherlands MC2574  
Kromneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 09:43:39,81 1 00:43:40 PDV Mariapolder
187austria MC1946  
Dream Lover
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 09:43:40,25 1 00:43:40 VRV - Oberoesterreich
188europe MC1791  
Invincible
Team Mystery1 09:43:40,45 1 00:43:40 Club E.U.
189fuerteventura MC1247  
Deuces
Félix Camacho Hernández1 09:43:41,25 1 00:43:41 C.C.Puerto del Rosario
190ireland MC2363  
Highway Celtic Spirit
Team Highway Lofts2 09:43:41,26 1 00:43:41 Irish Homing Union
191england MC1770  
Russian Astronaut
Team Paul Smith Syndicate1 09:43:41,55 1 00:43:42 RPRA (Pigeon Association)
192england MC2966  
Southfeild Clear Water
Mark Gilbert3 09:43:42,10 1 00:43:42 RPRA (Pigeon Association)
193germany MC0139  
Mad Max
Peter Kocks1 09:43:42,65 1 00:43:43 Oberhausen Club
194rumania MC2468  
Biba
Team Buta Emil1 09:43:43,65 1 00:43:44 Romanía
195austria MC0750  
Classic Mission
Slavko Kutlesa1 09:43:44,35 1 00:43:44 VRV - Oberoesterreich
196ireland MC2361  
Highway Lucky Strike
Team Highway Lofts3 09:43:44,85 1 00:43:45 Irish Homing Union
197germany MC1965  
Red Star
Fulger Constantin1 09:43:45,10 1 00:43:45 Germany Club
198germany MC2306  
ATLANTIC-NEW
Alexander Gebel6 09:43:45,45 1 00:43:45 Club Saalfeld
199zaragoza MC1591  
Futurclub
Jaime Ameller Pons1 09:43:46,10 1 00:43:46 Mensajeras BILBILIS
200tenerife MC1275  
Mathias
Team COLUMBACANARIA2 09:43:46,75 1 00:43:47 Adexe
201defaulted  
No information will be displayed0 09:43:46,95 1 00:43:47 Defaulted Syndicate
202germany MC0504  
Vocho
Team SAS3 09:43:46,96 1 00:43:47 Club Sachsen
203croatia MC1307  
Buga
Team Pudic Family Loft1 09:43:46,97 1 00:43:47 Croatia Pigeon Club
204slovakia MC0738  
Jozef
Team Kujanik Derby1 09:43:47,35 1 00:43:47 Slovakia Club
205rumania MC2224  
Hamham
Team Onur1 09:43:48,90 1 00:43:49 Romanía
206gran canaria MC1238  
Poseidón
Team Yahvé & Oliveiro1 09:43:49,15 1 00:43:49 Club Los Socios
207rumania MC2149  
Vainilla
Alexa Iacob1 09:43:50,05 1 00:43:50 Romanía
208netherlands MC2580  
LIME
Team Dickmann-Stroetges2 09:43:50,50 1 00:43:50 Holland Pigeons Club
209hungary MC4064  
Pluto
Laszlo Gotthard3 09:43:50,60 1 00:43:51 Hungary Pigeons Club
210malta MC0682  
Home Bound
Team Giegu Lofts Gozo1 09:43:51,75 1 00:43:52 Malta Racing Pigeon Club
211england MC1477  
Little Ambition
Team Wilton & Son1 09:43:53,00 1 00:43:53 RPRA (Pigeon Association)
212malta MC0564  
Molly 019
Team Buhagiars Lofts1 09:43:53,15 1 00:43:53 Malta Racing Pigeon Club
213germany MC0455  
Vago
Erich Müller5 09:43:56,40 1 00:43:56 Club Oberfranken
214netherlands MC1380  
Hermes
Team Hennie & Arie Voskuil1 09:43:57,95 1 00:43:58 Holland Pigeons Club
215norway MC3505  
Ostend Queen
Team Ray & Svein1 09:43:58,70 1 00:43:59 Norge Racing Pigeon Club
216netherlands MC0929  
Pamela
Team Sunkissed1 09:44:00,60 1 00:44:01 Holland Pigeons Club
217rusia MC3232  
Simona
Team Valery Dovzjenki2 09:44:00,70 1 00:44:01 Club Rusia
218rumania MC2001  
Carol La Cuñada
Mihai Chirita1 09:44:00,85 1 00:44:01 Romanía
219sevilla MC0637  
Rossy
Francisco Gutiérrez1 09:44:05,20 1 00:44:05 ITALICENSE
220rumania MC2203  
Butterfly
Andrei Pana1 09:44:05,75 1 00:44:06 Romanía
221polska MC2605  
Maty
Team Smge Rumik Krzysztof2 09:44:06,15 1 00:44:06 Polonia
222england MC0998  
L7 Tom Jones
Team Lucky 72 09:44:10,35 1 00:44:10 Up North Combine
223belgium MC0333  
Sahale
Dirk Verstichelen1 09:44:10,75 1 00:44:11 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
224rumania MC2133  
First Afterglow
Team Tules Denis & Ialcin1 09:44:14,20 1 00:44:14 Romanía
225england MC3402  
Forest Fern
Team Totton Flyers1 09:44:15,35 1 00:44:15 RPRA (Pigeon Association)
226defaulted  
No information will be displayed0 09:44:15,80 1 00:44:16 Defaulted Syndicate
227south africa MC2408  
Tabreez
Team Cachalia Bros1 09:44:18,65 1 00:44:19 South Africa Club
228malta MC0588  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta1 09:44:21,55 1 00:44:22 Malta Racing Pigeon Club
229defaulted  
No information will be displayed0 09:44:29,55 1 00:44:30 Defaulted Syndicate
230england MC2538  
Marx
Team Louella Pigeon World1 09:44:30,40 1 00:44:30 RPRA (Pigeon Association)
231hungary MC4072  
Miss Myron
Laszlo Gotthard4 09:44:32,05 1 00:44:32 Hungary Pigeons Club
232rumania MC2122  
Sokar
Dragos Chiritescu1 09:44:33,05 1 00:44:33 Romanía
233rumania MC2120  
Stres
Team Pitea Laurentiu2 09:44:34,15 1 00:44:34 Romanía
234germany MC0204  
Belonso
Team B & B White Diamonds1 09:44:34,35 1 00:44:34 Wittinger WSC
235slovakia MC0869  
Mario
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu2 09:44:34,70 1 00:44:35 Slovakia Club
236germany MC3258  
Tuli
Erich Müller6 09:44:36,55 1 00:44:37 Club Oberfranken
237rumania MC2739  
Wicked Will
Team Lulian Sepciuc1 09:44:41,55 1 00:44:42 Romanía
238netherlands MC2896  
Zordania
Team Traas1 09:44:41,70 1 00:44:42 Holland Pigeons Club
239germany MC1739  
Candy
Bernhard Bünte1 09:44:41,75 1 00:44:42 Club Rietberg
240czech republic MC0835  
Mister Sovereign
Lubomir Kubacek3 09:44:45,95 1 00:44:46 Czech Republic Club
241defaulted  
No information will be displayed0 09:44:47,10 1 00:44:47 Defaulted Syndicate
242asturias MC0619  
Bentley
Fernando Loredo Piñera1 09:44:48,05 1 00:44:48 R.C. Oviedo
243denmark MC4343  
Appeared
Jesper Jungloew1 09:44:48,30 1 00:44:48 Denmark Club
244wales MC3021  
Lindash Rapido
Team Belgium Bus Syndicate1 09:44:50,95 1 00:44:51 País de Gales
245netherlands MC0925  
Akela
Team Seelen - Ellenbroek2 09:44:51,25 1 00:44:51 Holland Pigeons Club
246tenerife MC0112  
Alajero
Team Herrera y Jaime1 09:44:52,75 1 00:44:53 Adexe
247germany MC4318  
Snowman 18
Günter Schneemann3 09:44:53,20 1 00:44:53 Club Kassel
248england MC1003  
L7 Frankie
Team Lucky 73 09:44:55,80 1 00:44:56 Up North Combine
249germany MC1028  
Mary
Erich Müller7 09:44:57,75 1 00:44:58 Club Oberfranken
250malta MC0568  
Showy
Team Buhagiars Lofts2 09:44:57,95 1 00:44:58 Malta Racing Pigeon Club
251netherlands MC2904  
De Slappe Nek
Team Holland 61 09:45:00,15 1 00:45:00 Holland Pigeons Club
252germany MC3170  
Moon Foal
Team Express2 09:45:01,75 1 00:45:02 Coesfeld/Leiberg Club
253netherlands MC1344  
Gienus
Team Van der Heide de Vries2 09:45:03,75 1 00:45:04 Holland Pigeons Club
254rumania MC4101  
Felly
Team Florea Sorin5 09:45:03,90 1 00:45:04 Romanía
255germany MC1972  
Mekka
Guver Florin1 09:45:04,00 1 00:45:04 Germany Club
256belgium MC1019  
Milo
Roger Mertens1 09:45:04,90 1 00:45:05 Fond Wallonie
257germany MC3183  
The Axe
Team H & B Wulhorst1 09:45:05,20 1 00:45:05 Club Oberfranken
258italia MC2650  
INDIGO
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni1 09:45:05,50 1 00:45:06 Italia
259austria MC0777  
Reiner
Team Garcia & Nagelhofer3 09:45:05,85 1 00:45:06 VRV - Oberoesterreich
260belgium MC1691  
Godrush 1
Team Segers-Coppens-Minner2 09:45:05,86 1 00:45:06 Denderbond Ninove
261england MC2638  
Chan Chan
Team Vador & Elimar1 09:45:06,60 1 00:45:07 RPRA (Pigeon Association)
262germany MC0140  
Zuzo
Peter Kocks2 09:45:07,50 1 00:45:08 Oberhausen Club
263asturias MC0626  
Dino
Team Dionisio & Pandiella2 09:45:07,80 1 00:45:08 R.C. Oviedo
264polska MC0444  
Caipiriña
Tomasz Wiczling2 09:45:07,95 1 00:45:08 Polonia
265rumania MC2250  
Black Satin Dancer
Team Toncu Stefan & Madalin1 09:45:08,15 1 00:45:08 Romanía
266hungary MC0078  
Predator
Team Pinter1 09:45:08,75 1 00:45:09 Hungary Pigeons Club
267germany MC0122  
Black Narbonne
Günter Schneemann4 09:45:09,05 1 00:45:09 Club Kassel
268slovenia MC1315  
Tunek
Team Boris Sovic1 09:45:09,50 1 00:45:10 Slovenia Club
269england MC0949  
WW Mayaguana
Team Well Wag (UNC)1 09:45:09,51 1 00:45:10 Up North Combine
270ukraine MC3237  
Phils Guess
Team R.G.V. & Sidor2 09:45:10,30 1 00:45:10 Ukraine Club
271belgium MC3129  
Paupaula
Dirk Martens2 09:45:10,85 1 00:45:11 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
272wales MC3359  
Mick Catcher
Paul Bamford1 09:45:11,20 1 00:45:11 País de Gales
273england MC2950  
Ultimate Delivery
Team Ultimate Syndicate1 09:45:11,40 1 00:45:11 RPRA (Pigeon Association)
274gran canaria MC1585  
Sand Mountain
Team Félix Santiago - Aday Rguez1 09:45:11,50 1 00:45:12 Club Los Socios
275austria MC1956  
Graphic Design
Neag Benjain1 09:45:12,05 1 00:45:12 VRV - Oberoesterreich
276rusia MC3234  
Medvedi
Team Valery Dovzjenki3 09:45:12,60 1 00:45:13 Club Rusia
277germany MC0142  
T-bone
Peter Kocks3 09:45:12,65 1 00:45:13 Oberhausen Club
278netherlands MC0067  
Daredevil
Team Rien van Oss en Zn1 09:45:12,66 1 00:45:13 Holland Pigeons Club
279belgium MC2499  
Brawny
Team Atomium1 09:45:13,00 1 00:45:13 Belgium Club
280germany MC1121  
Vicky Lorane
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 09:45:13,70 1 00:45:14 Club Sachsen
281portugal MC2865  
Malletut
Team Asas do Sul2 09:45:14,10 1 00:45:14 Faro - Portugal
282rumania MC4307  
Tuvama 1
Team Tudor Valentin & Matia2 09:45:14,90 1 00:45:15 Romanía
283netherlands MC0378  
Lucky Rocket
Team Interpalomas Lofts1 09:45:15,20 1 00:45:15 Holland Pigeons Club
284germany MC1050  
Cosmic Ray
Erich Müller8 09:45:15,65 1 00:45:16 Club Oberfranken
285germany MC3260  
Java
Erich Müller9 09:45:15,80 1 00:45:16 Club Oberfranken
286belgium MC3136  
Starsky checked
Dirk Martens3 09:45:15,85 1 00:45:16 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
287belgium MC1682  
Vision
Team Creemers & Zoon1 09:45:16,05 1 00:45:16 Club Olijftak Maaseik
288south africa MC2438  
Machine
Team Fouche Lofts (Pmb)1 09:45:16,25 1 00:45:16 South Africa Club
289wales MC1835  
Chip Shop Alfie
Team Bagillt1 09:45:16,30 1 00:45:16 North Wales
290rumania MC4106  
A Fine Blend
Team Florea Sorin6 09:45:16,40 1 00:45:16 Romanía
291germany MC4063  
Pedros Choice
Erich Müller10 09:45:17,65 1 00:45:18 Club Oberfranken
292malta MC0676  
Gorg
Team Ridge View Lofts Malta1 09:45:18,40 1 00:45:18 Malta Racing Pigeon Club
293germany MC0469  
Sunlight Wonder
Erich Müller11 09:45:19,40 1 00:45:19 Club Oberfranken
294gran canaria MC1589  
Roque Mesa
Team Yahvé & Oliveiro2 09:45:19,80 1 00:45:20 Club Los Socios
295germany MC0457  
Planets Pride
Erich Müller12 09:45:20,05 1 00:45:20 Club Oberfranken
296germany MC3256  
Beagle
Erich Müller13 09:45:20,15 1 00:45:20 Club Oberfranken
297wales MC3444  
Picasso
Team Rudderfett1 09:45:20,50 1 00:45:20 Welsh Flag
298denmark MC3491  
Yates
Team Henriksen1 09:45:20,65 1 00:45:21 Denmark Club
299slovakia MC0732  
Magdus
Team Krajcik Daniel & Andrea1 09:45:22,20 1 00:45:22 Slovakia Club
300rumania MC4213  
Flor 6
Team Florea Sorin7 09:45:22,50 1 00:45:22 Romanía
301germany MC1002  
Willi
Team Schnellin2 09:45:23,15 1 00:45:23 Club Sachsen
302netherlands MC2541  
Pituca
Team Cees van Gelder1 09:45:23,90 1 00:45:24 Holland Pigeons Club
303netherlands MC2849  
Lasterie Shop 11
Peter Lasterie1 09:45:24,25 1 00:45:24 Holland Pigeons Club
304denmark MC3483  
D.J.
Team Anita & Tage Gravesen2 09:45:24,26 1 00:45:24 Denmark Club
305england MC2724  
Astbury Kath
Team Astbury2 09:45:24,30 1 00:45:24 RPRA (Pigeon Association)
306czech republic MC0832  
Tokio 2
Lubomir Kubacek4 09:45:24,31 1 00:45:24 Czech Republic Club
307netherlands MC4088  
High Plains Drifter
Hok M. Reijnen3 09:45:25,05 1 00:45:25 PDV Alphen Vooruit
308netherlands MC4090  
Birra
Lorenzo Van Russel1 09:45:25,10 1 00:45:25 Holland Pigeons Club
309europe MC1893  
Junior
Team TOP 101 09:45:25,30 1 00:45:25 Club E.U.
310croatia MC1293  
Barbara 1999
Team Croatia2 09:45:25,55 1 00:45:26 Croatia Pigeon Club
311netherlands MC2577  
Jeneverneus
Team Wegrestaurant Napoleon3 09:45:25,95 1 00:45:26 PDV Mariapolder
312czech republic MC0810  
Karlos
Karel Klemens2 09:45:26,10 1 00:45:26 Czech Republic Club
313netherlands MC2830  
Prentia
Team Soepboer1 09:45:26,65 1 00:45:27 Holland Pigeons Club
314belgium MC3144  
50 shades of red
Marc Bert Racing Pigeon Photography1 09:45:26,66 1 00:45:27 Denderbond Ninove
315germany MC3253  
Angel Real
Günter Langefeld1 09:45:26,80 1 00:45:27 Club Bergisches Land
316england MC0279  
Karen
Team Jesters Time2 09:45:26,95 1 00:45:27 RPRA (Pigeon Association)
317austria MC4212  
Spinout
Slavko Kutlesa2 09:45:27,45 1 00:45:27 VRV - Oberoesterreich
318england MC2811  
Maelstrom
Pieter Oberholster2 09:45:27,46 1 00:45:27 RPRA (Pigeon Association)
319england MC3028  
Brandon
Team Alveley Flyers2 09:45:27,95 1 00:45:28 RPRA (Pigeon Association)
320wales MC3386  
Blue 74
Team Syndicate Loft UK1 09:45:28,90 1 00:45:29 Welsh Flag
321germany MC0463  
Superbity
Erich Müller14 09:45:29,95 1 00:45:30 Club Oberfranken
322rumania MC2026  
Opsinjoorke
Team Bacalu Danut & Serafim3 09:45:30,05 1 00:45:30 Romanía
323south africa MC2406  
Jacotte
Team Triple J Lofts1 09:45:30,10 1 00:45:30 South Africa Club
324rumania MC4042  
Rooey
Team Florea Sorin8 09:45:30,80 1 00:45:31 Romanía
325germany MC1405  
Celerina T2
Team Jung & Jupid1 09:45:31,50 1 00:45:32 Club Ebertshausen
326germany MC2263  
Jumper
Team Mark Buse & Fam.3 09:45:32,15 1 00:45:32 Weitstrecken Myhl-Wegberg
327netherlands MC0051  
Morpheus
Team Rien van Oss en Zn2 09:45:32,25 1 00:45:32 Holland Pigeons Club
328defaulted MC4339  
check
Checking1 09:45:32,95 1 00:45:33 Defaulted Syndicate
329netherlands MC2892  
Jelle
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor2 09:45:32,96 1 00:45:33 Holland Pigeons Club
330portugal MC2806  
Capota
Team José do Carmo2 09:45:34,20 1 00:45:34 Faro - Portugal
331rumania MC2013  
Brinkley
Team Iuga Dorin1 09:45:34,25 1 00:45:34 Romanía
332england MC3369  
Gran Canaria colossus
Team D.S.R.1 09:45:35,40 1 00:45:35 RPRA (Pigeon Association)
333germany MC3264  
Dark Dirky
Erich Müller15 09:45:35,65 1 00:45:36 Club Oberfranken
334denmark MC3506  
Well Done
Gjermund Lyssand2 09:45:36,30 1 00:45:36 Denmark Club
335england MC3372  
Hoof hearted
Team D.S.R.2 09:45:36,65 1 00:45:37 RPRA (Pigeon Association)
336portugal MC2479  
Rambo
Team Flavio & Leonardo Camoes1 09:45:38,05 1 00:45:38 Club Coimbra
337germany MC2346  
Special Review
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 09:45:38,06 1 00:45:38 Club Oberfranken
338germany MC0153  
Snydale Lark
Team Reiss & Pfeiffer1 09:45:38,85 1 00:45:39 Club Lutherstadt
339denmark MC3481  
Mickey
Team Anita & Tage Gravesen3 09:45:39,25 1 00:45:39 Denmark Club
340belgium MC3140  
Mercury Blue
Dirk Martens4 09:45:39,60 1 00:45:40 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
341germany MC2311  
ATLANTIC-VIVA
Alexander Gebel7 09:45:39,70 1 00:45:40 Club Saalfeld
342germany MC2349  
Azul
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 09:45:39,85 1 00:45:40 Club Oberfranken
343netherlands MC0689  
Frysian Titanium
Sjaak Buwalda1 09:45:40,15 1 00:45:40 Holland Pigeons Club
344ireland MC2694  
Megan
Team YELLOWBELLY1 09:45:41,90 1 00:45:42 Irish Homing Union
345germany MC3125  
Legend of Heremans
Team SG Eider1 09:45:43,40 1 00:45:43 Club Oberfranken
346rumania MC2023  
Maite
Team Burca & Carcu2 09:45:43,41 1 00:45:43 Romanía
347belgium MC0331  
Rock Steady
Dirk Verstichelen2 09:45:45,45 1 00:45:45 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
348germany MC2508  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube2 09:45:47,20 1 00:45:47 Germany Club
349germany MC2303  
ATLANTIC-ZET
Alexander Gebel8 09:45:47,85 1 00:45:48 Club Saalfeld
350polska MC2606  
Myszka
Team Smge Rumik Krzysztof3 09:45:49,05 1 00:45:49 Polonia
351scotland MC1745  
Beti
Chris Mc Cann2 09:45:49,65 1 00:45:50 Scottish Homing Union
352rumania MC2104  
Cristiana
Team Pigeons Airport3 09:45:50,05 1 00:45:50 Romanía
353scotland MC1842  
Franny
William Donachie4 09:45:50,55 1 00:45:51 Scottish Homing Union
354hungary MC0070  
Puki
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 09:45:51,20 1 00:45:51 Hungary Pigeons Club
355netherlands MC0414  
PAPAYA
Team Dickmann-Stroetges3 09:45:51,21 1 00:45:51 Holland Pigeons Club
356netherlands MC0910  
Jade
Team Soepboer2 09:45:51,45 1 00:45:51 Holland Pigeons Club
357austria MC4501  
Ferenc 2
Team Butyka Ferenc1 09:45:51,50 1 00:45:52 VRV - Oberoesterreich
358sevilla MC1598  
Steady Beat
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez2 09:45:51,95 1 00:45:52 ITALICENSE
359malta MC0663  
Mimi
Team Tencho Loft Malta1 09:45:52,20 1 00:45:52 Malta Racing Pigeon Club
360rumania MC4066  
Zz Top
Team Florea Sorin9 09:45:52,95 1 00:45:53 Romanía
361netherlands MC2252  
Mason
Team Rien van Oss en Zn3 09:45:53,15 1 00:45:53 Holland Pigeons Club
362norway MC3504  
Rene
Team Ray & Svein2 09:45:54,40 1 00:45:54 Norge Racing Pigeon Club
363rumania MC2159  
Lillian Gray
Team Tibi-Eduard-Victor1 09:45:55,30 1 00:45:55 Romanía
364denmark MC3487  
Dianne
Team Henriksen2 09:45:55,60 1 00:45:56 Denmark Club
365denmark MC0530  
Pivi
Team Anita & Tage Gravesen4 09:45:56,55 1 00:45:57 Denmark Club
366belgium MC0985  
Iphone
Steven Van de Velde1 09:45:57,30 1 00:45:57 Land van Aalst
367belgium MC1888  
Lucky Boy
Roger Mertens2 09:45:57,85 1 00:45:58 Fond Wallonie
368england MC3190  
Gisela
Team Lucky Devils Syndicate3 09:45:57,95 1 00:45:58 RPRA (Pigeon Association)
369netherlands MC0050  
Neo
Team Rien van Oss en Zn4 09:45:59,35 1 00:45:59 Holland Pigeons Club
370belgium MC0335  
Bucker
Dirk Verstichelen3 09:45:59,65 1 00:46:00 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
371rumania MC2058  
Alba
Team Bacalu Danut & Serafim4 09:45:59,75 1 00:46:00 Romanía
372italia MC2686  
Golden Shamrock
Team RSR1 09:46:00,60 1 00:46:01 Italia
373gran canaria MC1240  
Rayo
Team Yahvé & Oliveiro3 09:46:00,65 1 00:46:01 Club Los Socios
374netherlands MC1346  
R. Nelson
Team Soepboer3 09:46:02,00 1 00:46:02 Holland Pigeons Club
375south africa MC2416  
Peter Pan
Team Gilbert & Bruin1 09:46:02,80 1 00:46:03 South Africa Club
376germany MC0237  
Argos
Team Mark Buse & Fam.4 09:46:03,30 1 00:46:03 Weitstrecken Myhl-Wegberg
377england MC2637  
Alicia
Team Vador & Elimar2 09:46:03,70 1 00:46:04 RPRA (Pigeon Association)
378italia MC2667  
Peaches
Team Italy1 09:46:04,10 1 00:46:04 Italia
379gran canaria MC1586  
Lady
Team Félix Santiago - Aday Rguez2 09:46:04,55 1 00:46:05 Club Los Socios
380england MC3454  
Eddie
Team Casey & Rainbow1 09:46:04,85 1 00:46:05 RPRA (Pigeon Association)
381ireland MC3000  
The Beliver
Josh Rielly1 09:46:05,70 1 00:46:06 Irish Homing Union
382england MC0701  
Nyitrai
Team Lucky Devils Syndicate4 09:46:05,75 1 00:46:06 RPRA (Pigeon Association)
383germany MC0477  
Valentino
Erich Müller16 09:46:05,90 1 00:46:06 Club Oberfranken
384wales MC2456  
Riot
Team Pickles Parrot1 09:46:07,00 1 00:46:07 Welsh Flag
385croatia MC0206  
Croat Mate
Denis Culic1 09:46:07,01 1 00:46:07 Croatia Pigeon Club
386gran canaria MC1236  
Isma & Berenice
Team Yahvé & Oliveiro4 09:46:07,30 1 00:46:07 Club Los Socios
387germany MC1723  
Lisa
Erich Müller17 09:46:10,00 1 00:46:10 Club Oberfranken
388slovakia MC0874  
Trnava
Milan Valachovic1 09:46:10,05 1 00:46:10 Slovakia Club
389netherlands MC0913  
Sean
Team Soepboer4 09:46:10,10 1 00:46:10 Holland Pigeons Club
390germany MC2333  
Tao
Team Gleichberg1 09:46:10,60 1 00:46:11 Hildburghausen Club
391austria MC4209  
Ferenc 3
Team Butyka Ferenc2 09:46:11,10 1 00:46:11 VRV - Oberoesterreich
392rumania MC4039  
Young Zorro
Team Florea Sorin10 09:46:11,50 1 00:46:12 Romanía
393slovakia MC0857  
Greg 16
Team Greg3 09:46:13,60 1 00:46:14 Slovakia Club
394netherlands MC0186  
Ahorn
Team Brencas1 09:46:13,80 1 00:46:14 Holland Pigeons Club
395germany MC3103  
ATLANTIC-LADY
Team Ladys Germany1 09:46:14,20 1 00:46:14 Club Saalfeld
396germany MC2496  
Innika
Günter Schneemann5 09:46:14,85 1 00:46:15 Club Kassel
397germany MC0168  
Odet
Paul-Heinz Wesjohann2 09:46:15,10 1 00:46:15 Club Oberfranken
398denmark MC0539  
Loke
Team Ost-Vest2 09:46:19,15 1 00:46:19 Denmark Club
399netherlands MC1355  
Chiella
Team Schoordijk-Schults2 09:46:22,50 1 00:46:22 Holland Pigeons Club
400england MC2924  
Brobbelaar
Team Crazy Gang Syndicate1 09:46:22,65 1 00:46:23 RPRA (Pigeon Association)
401germany MC1027  
Like a Hurricane
Erich Müller18 09:46:23,25 1 00:46:23 Club Oberfranken
402italia MC2668  
Timey
Lorenzo Ghiacci2 09:46:26,10 1 00:46:26 Italia
403south africa MC2434  
African Sky
Team Fouche Lofts (Jhb)1 09:46:30,90 1 00:46:31 South Africa Club
404germany MC1041  
Star Wars
Erich Müller19 09:46:31,65 1 00:46:32 Club Oberfranken
405hungary MC4020  
Firpo
Laszlo Gotthard5 09:46:32,15 1 00:46:32 Hungary Pigeons Club
406europe MC4080  
UNKNOWN SOLDIER
Team TOP 102 09:46:32,60 1 00:46:33 Club E.U.
407south africa MC2439  
Amor
Team Fouche Lofts (Pmb)2 09:46:32,90 1 00:46:33 South Africa Club
408rumania MC2012  
Raleigh Girl
Team Iuga Dorin2 09:46:34,25 1 00:46:34 Romanía
409austria MC0778  
Ramona
Team Garcia & Nagelhofer4 09:46:35,30 1 00:46:35 VRV - Oberoesterreich
410rumania MC2053  
Kaitlyn
Team Bacalu Danut & Serafim5 09:46:35,70 1 00:46:36 Romanía
411croatia MC0210  
Croat Luka
Denis Culic2 09:46:35,90 1 00:46:36 Croatia Pigeon Club
412england MC2383  
Knockagh Glen
Chris Turner3 09:46:36,35 1 00:46:36 RPRA (Pigeon Association)
413germany MC1976  
Cain
Team Wild Escobar Devils1 09:46:36,65 1 00:46:37 Germany Club
414england MC2641  
The Master
Team Vador & Elimar3 09:46:37,90 1 00:46:38 RPRA (Pigeon Association)
415asturias MC0623  
Trufa
Team Dionisio & Pandiella3 09:46:38,50 1 00:46:38 R.C. Oviedo
416england MC2338  
Sola Solita
Team Lucky Devils Syndicate5 09:46:39,30 1 00:46:39 RPRA (Pigeon Association)
417south africa MC2452  
Stollose
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 09:46:39,85 1 00:46:40 South Africa Club
418germany MC0471  
Cheroky
Erich Müller20 09:46:40,35 1 00:46:40 Club Oberfranken
419germany MC1163  
ATLANTIC-TURBO
Alexander Gebel9 09:46:40,95 1 00:46:41 Club Saalfeld
420gran canaria MC1587  
Araujo
Team Yahvé & Oliveiro5 09:46:41,40 1 00:46:41 Club Los Socios
421polska MC0430  
Aristides
Team Lorek & Losinski1 09:46:42,80 1 00:46:43 Polonia
422gran canaria MC0354  
F1
Team Félix Santiago - Aday Rguez3 09:46:42,85 1 00:46:43 Club Los Socios
423england MC3456  
Rachael
Team Casey & Rainbow2 09:46:43,10 1 00:46:43 RPRA (Pigeon Association)
424slovakia MC0886  
Timo
Team Zihlavnik2 09:46:45,15 1 00:46:45 Slovakia Club
425germany MC1881  
Carrots
Team Koch & Wichert1 09:46:46,15 1 00:46:46 Ruhrgebiet Club
426germany MC0462  
Silver Lady
Erich Müller21 09:46:46,75 1 00:46:47 Club Oberfranken
427netherlands MC0049  
Kratos
Team Rien van Oss en Zn5 09:46:47,15 1 00:46:47 Holland Pigeons Club
428germany MC0506  
Cabezon
Team SAS4 09:46:48,10 1 00:46:48 Club Sachsen
429germany MC1037  
Holly Berry
Erich Müller22 09:46:48,25 1 00:46:48 Club Oberfranken
430germany MC2295  
ATLANTIC-CARROL
Alexander Gebel10 09:46:49,60 1 00:46:50 Club Saalfeld
431germany MC1968  
Marc
Fulger Constantin2 09:46:50,15 1 00:46:50 Germany Club
432croatia MC0209  
Dalmatian
Denis Culic3 09:46:51,70 1 00:46:52 Croatia Pigeon Club
433netherlands MC2620  
Cherie
Team T. Bosua1 09:46:52,60 1 00:46:53 Holland Pigeons Club
434scotland MC0686  
Dakota
William Donachie5 09:46:53,00 1 00:46:53 Scottish Homing Union
435rumania MC2160  
Anne Lise
Team Tibi-Eduard-Victor2 09:46:53,01 1 00:46:53 Romanía
436germany MC0231  
Watzmann
Team Mark Buse & Fam.5 09:46:53,85 1 00:46:54 Weitstrecken Myhl-Wegberg
437germany MC2329  
Alazan
Team Gleichberg2 09:46:54,50 1 00:46:54 Hildburghausen Club
438netherlands MC2260  
Janne
Team Rien van Oss en Zn6 09:46:55,95 1 00:46:56 Holland Pigeons Club
439tenerife MC0035  
Duky
Fco. Enrique Martín Acevedo1 09:47:01,10 1 00:47:01 Isla Baja
440england MC2642  
Jack Rowe
Team Ashdown Rangers4 09:47:02,95 1 00:47:03 RPRA (Pigeon Association)
441ireland MC1628  
Bronski 2
Team Bronski1 09:47:04,90 1 00:47:05 Irish Homing Union
442ireland MC1627  
Bronski 1
Team Bronski2 09:47:09,65 1 00:47:10 Irish Homing Union
443netherlands MC0956  
Belgium Lady
Lorenzo Van Russel2 09:47:10,55 1 00:47:11 Holland Pigeons Club
444germany MC0453  
Sky Dancer
Erich Müller23 09:47:11,60 1 00:47:12 Club Oberfranken
445hungary MC0765  
Gold Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 09:47:11,80 1 00:47:12 Hungary Pigeons Club
446england MC0077  
Alien
Team Lucky Devils Syndicate6 09:47:14,40 1 00:47:14 RPRA (Pigeon Association)
447netherlands MC4326  
Hok
Hok M. Reijnen4 09:47:19,10 1 00:47:19 PDV Alphen Vooruit
448malta MC0643  
Telasja
Team Gandlier Lofts Malta2 09:47:20,00 1 00:47:20 Malta Racing Pigeon Club
449netherlands MC1381  
Bonsai
Team Oude Lashof1 09:47:20,30 1 00:47:20 Holland Pigeons Club
450england MC3427  
Nev's Sunshine
Team Nev Proctor1 09:47:22,35 1 00:47:22 RPRA (Pigeon Association)
451gran canaria MC0548  
Hulk
Team Yahvé & Oliveiro6 09:47:27,25 1 00:47:27 Club Los Socios
452germany MC3273  
Muenchen
Rolf Schlömer2 09:47:31,00 1 00:47:31 Weitstrecken Myhl-Wegberg
453italia MC2691  
Baby Cisco
Team RSR2 09:47:31,05 1 00:47:31 Italia
454netherlands MC1174  
Joep 7
Team Holland 71 09:47:31,40 1 00:47:31 Holland Pigeons Club
455czech republic MC0829  
Blue Gaston
Lubomir Kubacek5 09:47:32,35 1 00:47:32 Czech Republic Club
456belgium MC1689  
Toulous Lautrec
Team Segers-Coppens-Minner3 09:47:32,80 1 00:47:33 Denderbond Ninove
457germany MC0176  
Glenbrook
Paul-Heinz Wesjohann3 09:47:34,55 1 00:47:35 Club Oberfranken
458germany MC0503  
Caroline
Team SAS5 09:47:34,80 1 00:47:35 Club Sachsen
459england MC0080  
Platinum
Team Lucky Devils Syndicate7 09:47:36,15 1 00:47:36 RPRA (Pigeon Association)
460austria MC0748  
Ramses
Slavko Kutlesa3 09:47:36,45 1 00:47:36 VRV - Oberoesterreich
461netherlands MC0062  
Trinity
Team Rien van Oss en Zn7 09:47:36,50 1 00:47:36 Holland Pigeons Club
462germany MC1714  
Bonzo
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 09:47:37,80 1 00:47:38 Club Sachsen
463belgium MC2498  
Mount Bellew
Team Atomium2 09:47:38,50 1 00:47:38 Belgium Club
464rumania MC2189  
Cowgirl
Team Plavitu Liviu1 09:47:39,80 1 00:47:40 Romanía
465scotland MC1849  
Auto Aiden
William Donachie6 09:47:40,15 1 00:47:40 Scottish Homing Union
466germany MC4338  
Detlef
Detlef Schüring1 09:47:40,16 1 00:47:40 Club Münsterland
467netherlands MC4014  
Isi
Hok M. Reijnen5 09:47:40,40 1 00:47:40 PDV Alphen Vooruit
468germany MC1080  
Rugby
Team Klaas & Sohn3 09:47:40,85 1 00:47:41 Club Rietberg
469galicia MC0604  
Morpheus
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 09:47:41,30 1 00:47:41 MARIÑAS ALTAS
470england MC2968  
Southfeild Cloud Bender
Mark Gilbert4 09:47:41,45 1 00:47:41 RPRA (Pigeon Association)
471south africa MC2404  
Jacinta
Team Triple J Lofts2 09:47:41,50 1 00:47:42 South Africa Club
472germany MC1088  
Sassy
Team Klaas & Sohn4 09:47:41,95 1 00:47:42 Club Rietberg
473germany MC0796  
Heli
Günter Schneemann6 09:47:42,20 1 00:47:42 Club Kassel
474netherlands MC2560  
HAAKNEUS
Team Holland 111 09:47:42,21 1 00:47:42 Holland Pigeons Club
475england MC3031  
Blue Steffi
Team Alveley Flyers3 09:47:43,40 1 00:47:43 RPRA (Pigeon Association)
476tenerife MC0041  
José Martín
Team Champions Abona Sur1 09:47:43,85 1 00:47:44 Abona Sur
477germany MC0157  
Horsti 54
Horst Hain1 09:47:44,05 1 00:47:44 Club Fulda
478polska MC0451  
Neva
Tomasz Wiczling3 09:47:44,45 1 00:47:44 Polonia
479germany MC0149  
Baster
Team Reiss & Pfeiffer2 09:47:44,46 1 00:47:44 Club Lutherstadt
480portugal MC2877  
Reck
Jorge Almeida Santos1 09:47:44,90 1 00:47:45 Aveiro-Portugal
481germany MC1072  
Bright n Timely
Team Klaas & Sohn5 09:47:46,40 1 00:47:46 Club Rietberg
482germany MC2836  
Inken
Team Brinker1 09:47:47,60 1 00:47:48 Meppen Club
483slovakia MC0881  
Leso
Jozef Lesnicky1 09:47:49,15 1 00:47:49 Slovakia Club
484england MC3348  
Grumpy
Team D. Bullen & Son5 09:47:49,50 1 00:47:50 RPRA (Pigeon Association)
485germany MC0205  
Alonso
Team B & B White Diamonds2 09:47:50,45 1 00:47:50 Wittinger WSC
486england MC3373  
Anita chit
Team D.S.R.3 09:47:50,50 1 00:47:50 RPRA (Pigeon Association)
487netherlands MC0384  
Maja
Team Cees van Gelder2 09:47:50,51 1 00:47:51 Holland Pigeons Club
488hungary MC0076  
Nickelodean
Team Pinter2 09:47:50,85 1 00:47:51 Hungary Pigeons Club
489czech republic MC3155  
Jana
Team Svoboda & Lekes1 09:47:50,95 1 00:47:51 Czech Republic Club
490belarus MC3221  
Forget
Team Dobrovolschi Leonid1 09:47:51,05 1 00:47:51 Belarus Club
491germany MC0583  
Samba
Detlef Schüring2 09:47:52,35 1 00:47:52 Club Münsterland
492england MC1771  
Russian Diamond
Team Paul Smith Syndicate2 09:47:52,80 1 00:47:53 RPRA (Pigeon Association)
493germany MC3047  
Snowman 15
Günter Schneemann7 09:47:53,15 1 00:47:53 Club Kassel
494hungary MC0703  
Vartmel
Team Fenyvesi Family2 09:47:53,16 1 00:47:53 Hungary Pigeons Club
495moldova MC3211  
Alexandru
Team Fauna Orheiului1 09:47:53,25 1 00:47:53 Moldova
496germany MC0470  
Yanina
Erich Müller24 09:47:53,35 1 00:47:53 Club Oberfranken
497england MC1438  
Harry
Team Paul & Duke1 09:47:53,80 1 00:47:54 RPRA (Pigeon Association)
498rumania MC2240  
Cipy
Team Pisla Daniel & Vintan George1 09:47:54,00 1 00:47:54 Romanía
499germany MC2298  
ATLANTIC-BLITZ
Alexander Gebel11 09:47:57,15 1 00:47:57 Club Saalfeld
500belgium MC1138  
Risque
Filip de Smedt3 09:47:58,15 1 00:47:58 De Snelvliegers Zandbergen Club
501netherlands MC0387  
Peres
Team Cees van Gelder3 09:47:59,95 1 00:48:00 Holland Pigeons Club
502hungary MC0089  
Bence
Team Markus pigeons1 09:48:02,50 1 00:48:02 Hungary Pigeons Club
503england MC3434  
Olympic Lady
Team G & K Jones1 09:48:02,55 1 00:48:03 RPRA (Pigeon Association)
504belgium MC3041  
Schnappy
Roger Mertens3 09:48:04,25 1 00:48:04 Fond Wallonie
505south africa MC2411  
Rumi
Team Cachalia Bros2 09:48:05,35 1 00:48:05 South Africa Club
506england MC1439  
Millie
Team Paul & Duke2 09:48:06,60 1 00:48:07 RPRA (Pigeon Association)
507defaulted  
No information will be displayed0 09:48:06,61 1 00:48:07 Defaulted Syndicate
508tenerife MC0519  
Beautiful Dreamer
Team Andrea y Vicente Cruz2 09:48:07,95 1 00:48:08 Abona Sur
509austria MC1945  
Tamu
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 09:48:08,25 1 00:48:08 VRV - Oberoesterreich
510netherlands MC0412  
Legionaire
Anton van Oort1 09:48:09,05 1 00:48:09 Holland Pigeons Club
511england MC2815  
Noelles High Flyer
Pieter Oberholster3 09:48:09,40 1 00:48:09 RPRA (Pigeon Association)
512asturias MC0621  
Elmer
Team Dionisio & Pandiella4 09:48:10,10 1 00:48:10 R.C. Oviedo
513germany MC0987  
Silvy
Team Röhlig & Bukowski3 09:48:10,45 1 00:48:10 Club Vogtland
514defaulted  
No information will be displayed0 09:48:11,40 1 00:48:11 Defaulted Syndicate
515netherlands MC1342  
Marcol
Team Van der Heide de Vries3 09:48:11,60 1 00:48:12 Holland Pigeons Club
516netherlands MC2909  
Pat
Team Zandverstuiving1 09:48:11,90 1 00:48:12 Holland Pigeons Club
517slovakia MC0851  
Greg 10
Team Greg4 09:48:12,55 1 00:48:13 Slovakia Club
518netherlands MC0941  
Raldo
Team Doldersum1 09:48:13,05 1 00:48:13 Holland Pigeons Club
519moldova MC3215  
Vitalie
Team Fauna Orheiului2 09:48:13,30 1 00:48:13 Moldova
520germany MC3180  
Athena
Team H & B Wulhorst2 09:48:14,80 1 00:48:15 Club Oberfranken
521malta MC0640  
Jesmond
Team Cantarella & Agius Lofts Malta2 09:48:15,35 1 00:48:15 Malta Racing Pigeon Club
522scotland MC1001  
Walter "w"
Team D. Wood1 09:48:15,40 1 00:48:15 Scottish Homing Union
523rumania MC0104  
Jessica
Babos Zsolt2 09:48:16,40 1 00:48:16 Romanía
524austria MC0745  
Osiris
Slavko Kutlesa4 09:48:16,50 1 00:48:16 VRV - Oberoesterreich
525gran canaria MC1263  
Goliat
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 09:48:17,10 1 00:48:17 C.C. Iniciativa Isleña
526rumania MC2052  
Kay
Team Bacalu Danut & Serafim6 09:48:17,55 1 00:48:18 Romanía
527belgium MC1885  
Golden Boy
Roger Mertens4 09:48:18,55 1 00:48:19 Fond Wallonie
528germany MC2341  
Darceys Girl
Team Gleichberg3 09:48:19,60 1 00:48:20 Hildburghausen Club
529croatia MC0207  
Dalmatian Star
Denis Culic4 09:48:20,25 1 00:48:20 Croatia Pigeon Club
530england MC2184  
Ready For Action
Team Lucky Devils Syndicate8 09:48:20,26 1 00:48:20 RPRA (Pigeon Association)
531belgium MC1009  
Hachico
Roger Mertens5 09:48:20,70 1 00:48:21 Fond Wallonie
532germany MC1064  
Siddy
Erich Müller25 09:48:21,20 1 00:48:21 Club Oberfranken
533germany MC4004  
High Card
Erich Müller26 09:48:22,40 1 00:48:22 Club Oberfranken
534norway MC3496  
Adakar
Team Ray & Svein3 09:48:22,85 1 00:48:23 Norge Racing Pigeon Club
535germany MC3300  
Pretty Women
SG Reinhard3 09:48:22,86 1 00:48:23 Lahntal Club
536germany MC1158  
ATLANTIC-BRAVO
Alexander Gebel12 09:48:24,85 1 00:48:25 Club Saalfeld
537england MC1697  
L7 Life on Mars
Team Lucky 74 09:48:27,30 1 00:48:27 Up North Combine
538netherlands MC0930  
Kiwi
Team Sunkissed2 09:48:27,65 1 00:48:28 Holland Pigeons Club
539germany MC0472  
Luky
Erich Müller27 09:48:28,10 1 00:48:28 Club Oberfranken
540netherlands MC2890  
Siebe
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor3 09:48:28,20 1 00:48:28 Holland Pigeons Club
541netherlands MC2585  
PEARS
Team Dickmann-Stroetges4 09:48:30,60 1 00:48:31 Holland Pigeons Club
542hungary MC4108  
Homer
Laszlo Gotthard6 09:48:31,85 1 00:48:32 Hungary Pigeons Club
543germany MC0499  
Non Grizz
Bernd Prekel1 09:48:34,00 1 00:48:34 Club Bayern Süd
544defaulted  
No information will be displayed0 09:48:36,35 1 00:48:36 Defaulted Syndicate
545england MC2923  
Best
Team Crazy Gang Syndicate2 09:48:36,75 1 00:48:37 RPRA (Pigeon Association)
546england MC2965  
Southfeild Blaze
Mark Gilbert5 09:48:38,85 1 00:48:39 RPRA (Pigeon Association)
547germany MC1715  
Hot Dog Returns
Team Klaas & Sohn6 09:48:43,90 1 00:48:44 Club Rietberg
548austria MC0769  
Ronja
Team Garcia & Nagelhofer5 09:48:44,20 1 00:48:44 VRV - Oberoesterreich
549netherlands MC0425  
P. Out & Zn
Team Holland 51 09:48:47,05 1 00:48:47 Holland Pigeons Club
550rumania MC2112  
Sepia
Petca Aurelian1 09:48:49,45 1 00:48:49 Romanía
551england MC2967  
Southfeild Wish
Mark Gilbert6 09:48:49,75 1 00:48:50 RPRA (Pigeon Association)
552netherlands MC2833  
Trijn
Team Soepboer5 09:48:50,35 1 00:48:50 Holland Pigeons Club
553germany MC0161  
Horsti 58
Horst Hain2 09:48:54,35 1 00:48:54 Club Fulda
554england MC2537  
Tammy
Team Louella Pigeon World2 09:48:54,70 1 00:48:55 RPRA (Pigeon Association)
555germany MC1021  
Cebiche
Rolf Schlömer3 09:48:55,95 1 00:48:56 Weitstrecken Myhl-Wegberg
556england MC3338  
Isla's sunny boy
Team D. Bullen & Son6 09:48:57,75 1 00:48:58 RPRA (Pigeon Association)
557rumania MC2025  
Eastern Promise
Team Burca & Carcu3 09:48:59,05 1 00:48:59 Romanía
558rumania MC4029  
Alexandru 5
Team Romania2 09:49:00,95 1 00:49:01 Romanía
559malta MC0678  
Marchisio
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft2 09:49:01,40 1 00:49:01 Malta Racing Pigeon Club
560austria MC0784  
Straight Home
Team Garcia & Nagelhofer6 09:49:02,70 1 00:49:03 VRV - Oberoesterreich
561slovakia MC0734  
Daniel
Team Andrea's Dream1 09:49:03,30 1 00:49:03 Slovakia Club
562germany MC0992  
Lady Merry
Team Schnellin3 09:49:03,85 1 00:49:04 Club Sachsen
563polska MC2603  
Stefano
Team Smge Rumik Krzysztof4 09:49:03,86 1 00:49:04 Polonia
564netherlands MC0926  
Beethoven
Team Seelen - Ellenbroek3 09:49:04,00 1 00:49:04 Holland Pigeons Club
565portugal MC2796  
Alarriba
Team Rui & Paulo Campos1 09:49:04,25 1 00:49:04 Loulé - Portugal
566tenerife MC0518  
Bizkor
Team Andrea y Vicente Cruz3 09:49:05,35 1 00:49:05 Abona Sur
567rumania MC4205  
Flor 3
Team Florea Sorin11 09:49:05,80 1 00:49:06 Romanía
568slovakia MC1204  
Domestic
Team Loft Tarzan1 09:49:06,00 1 00:49:06 Slovakia Club
569netherlands MC3519  
Bleekneus
Team Holland 92 09:49:07,55 1 00:49:08 Holland Pigeons Club
570germany MC3277  
Snowman 12
Günter Schneemann8 09:49:07,60 1 00:49:08 Club Kassel
571slovakia MC0837  
Noemi
Team Evin Peter & Noemi2 09:49:08,05 1 00:49:08 Slovakia Club
572netherlands MC2907  
Neve
Team Zandverstuiving2 09:49:08,50 1 00:49:08 Holland Pigeons Club
573tenerife MC1257  
Charlie
Valentín González Hernández1 09:49:09,20 1 00:49:09 Adexe
574england MC2639  
Klara
Team Vador & Elimar4 09:49:09,85 1 00:49:10 RPRA (Pigeon Association)
575germany MC3107  
ATLANTIC-XXX
Team Ladys Germany2 09:49:10,60 1 00:49:11 Club Saalfeld
576denmark MC3484  
James
Team Anita & Tage Gravesen5 09:49:11,30 1 00:49:11 Denmark Club
577italia MC2662  
Chantal
Team Italy2 09:49:11,35 1 00:49:11 Italia
578polska MC0433  
Kenny
Tomasz Jopek1 09:49:11,65 1 00:49:12 Polonia
579netherlands MC2828  
Melcsi 2
Team Soepboer6 09:49:12,40 1 00:49:12 Holland Pigeons Club
580defaulted  
No information will be displayed0 09:49:12,45 1 00:49:12 Defaulted Syndicate
581rumania MC3039  
Chainbridge Lady
Adi Zepciuc2 09:49:12,50 1 00:49:12 Romanía
582portugal MC4404  
Check
Team Paulo Lourenco1 09:49:12,80 1 00:49:13 Faro - Portugal
583england MC3457  
Serena
Team Casey & Rainbow3 09:49:13,60 1 00:49:14 RPRA (Pigeon Association)
584austria MC0780  
In The Pine
Team Garcia & Nagelhofer7 09:49:13,65 1 00:49:14 VRV - Oberoesterreich
585wales MC3391  
Blue 26
Team Syndicate Loft UK2 09:49:14,40 1 00:49:14 Welsh Flag
586rumania MC3015  
Quincy
Team Cosvasa & Gah2 09:49:15,25 1 00:49:15 Romanía
587defaulted  
No information will be displayed0 09:49:15,26 1 00:49:15 Defaulted Syndicate
588germany MC3276  
Snowman 11
Günter Schneemann9 09:49:15,80 1 00:49:16 Club Kassel
589netherlands MC2255  
Bram
Team Rien van Oss en Zn8 09:49:16,00 1 00:49:16 Holland Pigeons Club
590england MC3346  
Siennas cocktail
Team D. Bullen & Son7 09:49:16,05 1 00:49:16 RPRA (Pigeon Association)
591slovakia MC0860  
Greg 19
Team Greg5 09:49:16,15 1 00:49:16 Slovakia Club
592wales MC0289  
Back Bioler
Team Stephens Plumbing1 09:49:16,45 1 00:49:16 País de Gales
593france MC1903  
Vanilla
Xavier Benoit1 09:49:16,55 1 00:49:17 Team Sibille France
594scotland MC2645  
De/bab
Team Jock Ross & Gwelia Lofts1 09:49:16,65 1 00:49:17 Scottish Homing Union
595slovenia MC1318  
Hanita
Team Miha Sovic2 09:49:16,66 1 00:49:17 Slovenia Club
596italia MC2658  
Camtown Fella
Massimo Bosco1 09:49:17,20 1 00:49:17 Italia
597rumania MC4511  
Panait 4
Panait Alexandru1 09:49:18,15 1 00:49:18 Romanía
598belgium MC0121  
Red Arrow
Team Coloured Pigeons1 09:49:19,30 1 00:49:19 Fond Wallonie
599rumania MC2006  
The Super One
Team Iuga Dorin3 09:49:19,31 1 00:49:19 Romanía
600england MC3307  
Clare's Comfort
Team Lucky Devils Syndicate9 09:49:19,40 1 00:49:19 RPRA (Pigeon Association)
601belgium MC1690  
Leonardo Da Vinci
Team Segers-Coppens-Minner4 09:49:19,85 1 00:49:20 Denderbond Ninove
602germany MC1727  
Joker
Erich Müller28 09:49:20,15 1 00:49:20 Club Oberfranken
603belgium MC1679  
Diamond
Team Creemers & Zoon2 09:49:20,55 1 00:49:21 Club Olijftak Maaseik
604netherlands MC4314  
Mekmeer 2
Team Comb. Mekes-van Boxmeer1 09:49:20,56 1 00:49:21 Holland Pigeons Club
605germany MC3274  
Snowman 10
Günter Schneemann10 09:49:20,57 1 00:49:21 Club Kassel
606germany MC1398  
Wilma
Walter Agler1 09:49:20,75 1 00:49:21 Club Oberbayern
607netherlands MC2829  
Pistara
Team Soepboer7 09:49:21,00 1 00:49:21 Holland Pigeons Club
608germany MC0979  
Aeon
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 09:49:22,00 1 00:49:22 Club Oberfranken
609england MC3429  
Nev's little girl
Team Nev Proctor2 09:49:22,75 1 00:49:23 RPRA (Pigeon Association)
610netherlands MC1696  
FDJ
Team Grolleman Pigeons1 09:49:22,85 1 00:49:23 Holland Pigeons Club
611gran canaria MC1264  
Adonis
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 09:49:23,05 1 00:49:23 C.C. Iniciativa Isleña
612tenerife MC0109  
Desiree
Rommel Moreno Pérez2 09:49:23,06 1 00:49:23 CANARAGÜI
613germany MC3167  
Cora
Team Redlich & Risse1 09:49:23,15 1 00:49:23 Wittinger WSC
614england MC2400  
Quarry Lass
Team Ashdown Rangers5 09:49:23,35 1 00:49:23 RPRA (Pigeon Association)
615germany MC0202  
Moon Shadow c St
Team Volmer & Wilpers1 09:49:23,36 1 00:49:23 Münsterland
616wales MC3352  
Cant leave home
Paul Bamford2 09:49:23,85 1 00:49:24 País de Gales
617england MC3029  
Yetta
Team Alveley Flyers4 09:49:24,35 1 00:49:24 RPRA (Pigeon Association)
618netherlands MC2854  
Brigitte
Michel Schuurmans1 09:49:24,95 1 00:49:25 Holland Pigeons Club
619belgium MC0330  
Shiba
Filip de Smedt4 09:49:25,25 1 00:49:25 De Snelvliegers Zandbergen Club
620rumania MC4312  
Balkanik Black
Team Class1 09:49:25,40 1 00:49:25 Romanía
621netherlands MC1384  
Anais
Team Oude Lashof2 09:49:25,50 1 00:49:26 Holland Pigeons Club
622germany MC3255  
Turco
Erich Müller29 09:49:25,51 1 00:49:26 Club Oberfranken
623belgium MC3133  
Falcon1
Dirk Martens5 09:49:25,90 1 00:49:26 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
624netherlands MC2583  
Napoleon
Team Dickmann-Stroetges5 09:49:26,70 1 00:49:27 Holland Pigeons Club
625ireland MC2999  
The Observer
Josh Rielly2 09:49:26,71 1 00:49:27 Irish Homing Union
626netherlands MC1703  
Sky
Team Grolleman Pigeons2 09:49:27,20 1 00:49:27 Holland Pigeons Club
627wales MC3389  
Blue 96
Team Syndicate Loft UK3 09:49:27,40 1 00:49:27 Welsh Flag
628slovakia MC0838  
Noemka
Team Evin Peter & Noemi3 09:49:27,55 1 00:49:28 Slovakia Club
629netherlands MC2546  
Tom 1
Team Holland 11 09:49:27,70 1 00:49:28 Holland Pigeons Club
630england MC2379  
Jenny Shep's
Team Sheppard1 09:49:27,71 1 00:49:28 RPRA (Pigeon Association)
631slovenia MC1323  
David
Team Kos Joze1 09:49:27,85 1 00:49:28 Slovenia Club
632netherlands MC0958  
Abbie Gail
Lorenzo Van Russel3 09:49:28,15 1 00:49:28 Holland Pigeons Club
633netherlands MC4093  
Coal Burner
Lorenzo Van Russel4 09:49:28,20 1 00:49:28 Holland Pigeons Club
634netherlands MC2958  
Swift Gold
Team Bustraan Pigeons1 09:49:28,30 1 00:49:28 Holland Pigeons Club
635germany MC1045  
Mabalinewe
Erich Müller30 09:49:28,80 1 00:49:29 Club Oberfranken
636england MC2996  
Southfeild Embark
Mark Gilbert7 09:49:28,95 1 00:49:29 RPRA (Pigeon Association)
637germany MC3112  
Raven
Team Mark Buse & Fam.6 09:49:29,25 1 00:49:29 Weitstrecken Myhl-Wegberg
638hungary MC0075  
Rebecca
Team Pinter3 09:49:29,30 1 00:49:29 Hungary Pigeons Club
639netherlands MC0420  
v.d.Berg
Team Holland 22 09:49:29,40 1 00:49:29 Holland Pigeons Club
640netherlands MC1145  
Loopneus
Team Wegrestaurant Napoleon4 09:49:29,41 1 00:49:29 PDV Mariapolder
641gran canaria MC0353  
Atlas
Team Félix Santiago - Aday Rguez4 09:49:29,70 1 00:49:30 Club Los Socios
642gran canaria MC0352  
F. Carmen
Team Félix Santiago - Aday Rguez5 09:49:30,35 1 00:49:30 Club Los Socios
643netherlands MC0048  
Meduso
Team Rien van Oss en Zn9 09:49:30,60 1 00:49:31 Holland Pigeons Club
644malta MC0597  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta2 09:49:30,80 1 00:49:31 Malta Racing Pigeon Club
645defaulted  
No information will be displayed0 09:49:31,10 1 00:49:31 Defaulted Syndicate
646netherlands MC1171  
Jersey
Team Cees van Gelder4 09:49:31,15 1 00:49:31 Holland Pigeons Club
647germany MC1720  
Aída
Erich Müller31 09:49:31,25 1 00:49:31 Club Oberfranken
648belgium MC1664  
Charon
PEC Racing Team ADK2 09:49:31,75 1 00:49:32 Fondclub Herent
649italia MC2666  
Bleu Thunder
Team Italy3 09:49:32,35 1 00:49:32 Italia
650netherlands MC2510  
Lady M.
Team Limburgse Passie1 09:49:32,36 1 00:49:32 Holland Pigeons Club
651netherlands MC3094  
Pascal
Tom Van der Kamp2 09:49:32,50 1 00:49:32 Holland Pigeons Club
652germany MC3109  
Emi
Team Mark Buse & Fam.7 09:49:32,51 1 00:49:33 Weitstrecken Myhl-Wegberg
653wales MC0308  
Supreme j & L
Ken Darlington1 09:49:32,60 1 00:49:33 País de Gales
654germany MC1075  
Rapy
Team Klaas & Sohn7 09:49:33,25 1 00:49:33 Club Rietberg
655england MC2980  
Southfeild Intowinit
Mark Gilbert8 09:49:33,26 1 00:49:33 RPRA (Pigeon Association)
656cordoba MC0015  
Princess Hart
Dámaso Melero4 09:49:33,27 1 00:49:33 Malagüeño
657england MC2925  
Ruddock
Team Crazy Gang Syndicate3 09:49:33,65 1 00:49:34 RPRA (Pigeon Association)
658croatia MC0208  
Croat Karla
Denis Culic5 09:49:33,85 1 00:49:34 Croatia Pigeon Club
659germany MC2294  
ATLANTIC-DYNAMIT
Alexander Gebel13 09:49:34,20 1 00:49:34 Club Saalfeld
660germany MC2376  
Cox's Special
Team Eastern Happening1 09:49:34,35 1 00:49:34 Club Oberfranken
661italia MC2157  
Axel
Nitu Robert Petre1 09:49:34,40 1 00:49:34 Italia
662germany MC1876  
Columbus
Team Koch & Wichert2 09:49:34,75 1 00:49:35 Ruhrgebiet Club
663netherlands MC2259  
Kyann
Team Rien van Oss en Zn10 09:49:34,80 1 00:49:35 Holland Pigeons Club
664germany MC1982  
Tornado
Team Beatrix & Christian1 09:49:34,85 1 00:49:35 Germany Club
665italia MC2665  
Ferngully
Team Italy4 09:49:35,45 1 00:49:35 Italia
666germany MC3251  
Kendavalla
Günter Langefeld2 09:49:35,65 1 00:49:36 Club Bergisches Land
667portugal MC2876  
Pauls Desire
Jorge Almeida Santos2 09:49:36,60 1 00:49:37 Aveiro-Portugal
668rumania MC4075  
Little Sister Two
Team Florea Sorin12 09:49:36,85 1 00:49:37 Romanía
669rumania MC4049  
Parti Girl
Team Florea Sorin13 09:49:37,05 1 00:49:37 Romanía
670germany MC0507  
Elis Star
Team SAS6 09:49:37,20 1 00:49:37 Club Sachsen
671slovakia MC0853  
Greg 12
Team Greg6 09:49:37,55 1 00:49:38 Slovakia Club
672germany MC2917  
Wis Pride
Günter Schneemann11 09:49:37,80 1 00:49:38 Club Kassel
673germany MC2375  
Martin Shep's
Günter Schneemann12 09:49:37,81 1 00:49:38 Club Kassel
674south africa MC2444  
Crespo
Gavin Lamprecht SA2 09:49:38,50 1 00:49:38 South Africa Club
675polska MC2604  
Fineke
Team Smge Rumik Krzysztof5 09:49:38,65 1 00:49:39 Polonia
676malta MC0662  
Gina
Team Tencho Loft Malta2 09:49:38,75 1 00:49:39 Malta Racing Pigeon Club
677wales MC3354  
Cooneys nemisis
Paul Bamford3 09:49:38,90 1 00:49:39 País de Gales
678belgium MC0982  
Schuppi
Steven Van de Velde2 09:49:39,35 1 00:49:39 Land van Aalst
679rumania MC2242  
Flo
Team Pisla Daniel & Vintan George2 09:49:39,65 1 00:49:40 Romanía
680rumania MC4347  
Tuvama 2
Team Tudor Valentin & Matia3 09:49:40,80 1 00:49:41 Romanía
681germany MC0466  
Billy Buddy Bob
Erich Müller32 09:49:41,30 1 00:49:41 Club Oberfranken
682scotland MC3471  
Slinky 70
Team Gareth Rankin1 09:49:41,70 1 00:49:42 Scottish Homing Union
683wales MC3349  
The brain
Paul Bamford4 09:49:42,25 1 00:49:42 País de Gales
684polska MC2592  
Antek
Team Arkadiusz Buttner2 09:49:43,80 1 00:49:44 Polonia
685netherlands MC2845  
Lasterie Shop 7
Peter Lasterie2 09:49:44,55 1 00:49:45 Holland Pigeons Club
686germany MC1407  
Alegria T2
Team Jung & Jupid2 09:49:44,80 1 00:49:45 Club Ebertshausen
687germany MC2690  
Nokia
Fedoseev Vitalij2 09:49:44,85 1 00:49:45 Club Harsewinkel
688tenerife MC0452  
Golden Touch
José Martín González1 09:49:44,95 1 00:49:45 Abona Sur
689england MC2945  
Ultimate Rule
Team Ultimate Syndicate2 09:49:45,30 1 00:49:45 RPRA (Pigeon Association)
690germany MC0203  
Jengibre
Team Volmer & Wilpers2 09:49:45,40 1 00:49:45 Münsterland
691belgium MC0719  
Martha
Team Leyen-Paloma Belgie2 09:49:45,65 1 00:49:46 Club Olijftak Maaseik
692south africa MC2422  
Zulu
Team Armstrong Brothers1 09:49:47,05 1 00:49:47 South Africa Club
693polska MC0435  
Caperusa
Tomasz Jopek2 09:49:47,06 1 00:49:47 Polonia
694germany MC3265  
Tamara
Erich Müller33 09:49:47,70 1 00:49:48 Club Oberfranken
695england MC3401  
Wends boy
Team Totton Flyers2 09:49:47,71 1 00:49:48 RPRA (Pigeon Association)
696england MC2391  
Wee Claude
Chris Turner4 09:49:47,72 1 00:49:48 RPRA (Pigeon Association)
697germany MC0198  
Sandiland
Team Volmer & Wilpers3 09:49:47,90 1 00:49:48 Münsterland
698germany MC1107  
Amal
Team Klaas & Sohn8 09:49:48,65 1 00:49:49 Club Rietberg
699ukraine MC3238  
Wind Of Changes
Team R.G.V. & Sidor3 09:49:48,66 1 00:49:49 Ukraine Club
700wales MC3440  
Challenger 727
Team DLUK & Ganwy Lofts1 09:49:48,67 1 00:49:49 Welsh Flag
701netherlands MC1173  
Joep 6
Team Holland 62 09:49:48,80 1 00:49:49 Holland Pigeons Club
702netherlands MC1383  
Muddy
Team Oude Lashof3 09:49:49,35 1 00:49:49 Holland Pigeons Club
703netherlands MC4089  
Yippeeiohcaiay
Hok M. Reijnen6 09:49:49,40 1 00:49:49 PDV Alphen Vooruit
704polska MC2595  
Vika
Team Arkadiusz Buttner3 09:49:49,50 1 00:49:50 Polonia
705england MC1769  
Russian Roulette
Team Paul Smith Syndicate3 09:49:49,55 1 00:49:50 RPRA (Pigeon Association)
706south africa MC2431  
Golden lune
Team Slabber & Penkin1 09:49:50,15 1 00:49:50 South Africa Club
707rumania MC4056  
Dairy Cream
Team Florea Sorin14 09:49:50,25 1 00:49:50 Romanía
708netherlands MC1341  
Gido
Team Van der Heide de Vries4 09:49:50,35 1 00:49:50 Holland Pigeons Club
709rumania MC3036  
Maddiston
Adi Zepciuc3 09:49:50,45 1 00:49:50 Romanía
710netherlands MC0046  
Bolt
Team Rien van Oss en Zn11 09:49:50,50 1 00:49:50 Holland Pigeons Club
711rumania MC4008  
Alexandru 4
Team Romania3 09:49:50,55 1 00:49:51 Romanía
712england MC3406  
Premier Star
Team Premier Posse3 09:49:50,65 1 00:49:51 RPRA (Pigeon Association)
713malta MC0565  
Lily 1717
Team Buhagiars Lofts3 09:49:51,30 1 00:49:51 Malta Racing Pigeon Club
714germany MC1104  
Saty
Team Klaas & Sohn9 09:49:51,80 1 00:49:52 Club Rietberg
715ireland MC2998  
The Sellected
Josh Rielly3 09:49:51,90 1 00:49:52 Irish Homing Union
716netherlands MC4027  
Dk Anna
Hok M. Reijnen7 09:49:52,10 1 00:49:52 PDV Alphen Vooruit
717germany MC0146  
Bush
Team Reiss & Pfeiffer3 09:49:52,45 1 00:49:52 Club Lutherstadt
718netherlands MC2957  
El Borracho
Team Bustraan Pigeons2 09:49:52,70 1 00:49:53 Holland Pigeons Club
719germany MC2302  
ATLANTIC-JUNIOR
Alexander Gebel14 09:49:52,80 1 00:49:53 Club Saalfeld
720england MC2946  
Ultimate Super
Team Ultimate Syndicate3 09:49:53,30 1 00:49:53 RPRA (Pigeon Association)
721netherlands MC1368  
Derby Arona 033
Team Baris & Meulenberg1 09:49:53,45 1 00:49:53 Holland Pigeons Club
722rumania MC3020  
Barbi
Team Cosvasa & Gah3 09:49:53,75 1 00:49:54 Romanía
723england MC2974  
Southfeild Believer
Mark Gilbert9 09:49:53,85 1 00:49:54 RPRA (Pigeon Association)
724asturias MC0628  
Helenas Girl
Team Dionisio & Pandiella5 09:49:53,86 1 00:49:54 R.C. Oviedo
725germany MC1114  
Yasmir
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 09:49:54,55 1 00:49:55 Club Sachsen
726netherlands MC3092  
Abrak
Tom Van der Kamp3 09:49:54,80 1 00:49:55 Holland Pigeons Club
727germany MC1980  
Fire Starter
Team Beatrix & Christian2 09:49:55,60 1 00:49:56 Germany Club
728netherlands MC0928  
Berbatou
Team Sunkissed3 09:49:55,80 1 00:49:56 Holland Pigeons Club
729rusia MC2625  
Udacha
Team Dyserthlofts Russia1 09:49:55,95 1 00:49:56 Club Rusia
730slovakia MC0870  
Tomi
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu3 09:49:56,05 1 00:49:56 Slovakia Club
731belgium MC3141  
G-star checked
Dirk Martens6 09:49:56,15 1 00:49:56 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
732england MC2393  
Quarbrook Lass
Team Ashdown Rangers6 09:49:56,95 1 00:49:57 RPRA (Pigeon Association)
733germany MC2276  
ATLANTIC-BIRD
Alexander Gebel15 09:49:57,25 1 00:49:57 Club Saalfeld
734norway MC3497  
Pamy
Team Ray & Svein4 09:49:57,80 1 00:49:58 Norge Racing Pigeon Club
735netherlands MC0123  
Blacky 533
Ugur Arslan1 09:49:58,00 1 00:49:58 Holland Pigeons Club
736england MC0252  
Fatty Forerunner 1
David Hinkel1 09:49:58,65 1 00:49:59 RPRA (Pigeon Association)
737hungary MC0707  
Karel
Team Fenyvesi Family3 09:49:59,05 1 00:49:59 Hungary Pigeons Club
738rumania MC4203  
Flor 2
Team Florea Sorin15 09:49:59,15 1 00:49:59 Romanía
739netherlands MC2257  
Bo
Team Rien van Oss en Zn12 09:49:59,40 1 00:49:59 Holland Pigeons Club
740rumania MC3019  
Anne Cat
Team Cosvasa & Gah4 09:49:59,65 1 00:50:00 Romanía
741hungary MC0760  
Monika Ii
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 09:49:59,90 1 00:50:00 Hungary Pigeons Club
742netherlands MC2616  
Wild Bill
Team T. Bosua2 09:50:01,20 1 00:50:01 Holland Pigeons Club
743slovenia MC1313  
Marijana
Team Boris Sovic2 09:50:01,25 1 00:50:01 Slovenia Club
744netherlands MC0411  
Marco The First
Anton van Oort2 09:50:01,45 1 00:50:01 Holland Pigeons Club
745belgium MC1139  
Rebel Earl
Filip de Smedt5 09:50:02,60 1 00:50:03 De Snelvliegers Zandbergen Club
746rumania MC2165  
Dida
Radu Buzura1 09:50:02,85 1 00:50:03 Romanía
747england MC2373  
Shep's Special
Team Sheppard2 09:50:03,05 1 00:50:03 RPRA (Pigeon Association)
748hungary MC0766  
Fenyo Family
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 09:50:03,50 1 00:50:04 Hungary Pigeons Club
749netherlands MC0385  
Moer
Team Cees van Gelder5 09:50:03,90 1 00:50:04 Holland Pigeons Club
750portugal MC2809  
High Arrival
Team José do Carmo3 09:50:04,35 1 00:50:04 Faro - Portugal
751netherlands MC2612  
Chelsea
Team T. Bosua3 09:50:04,40 1 00:50:04 Holland Pigeons Club
752germany MC2352  
Midnight Surprizes
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 09:50:04,85 1 00:50:05 Club Oberfranken
753malta MC0650  
Gracie
Team Gandlier Lofts Malta3 09:50:05,30 1 00:50:05 Malta Racing Pigeon Club
754defaulted  
No information will be displayed0 09:50:05,31 1 00:50:05 Defaulted Syndicate
755netherlands MC4354  
Mekmeer 1
Team Comb. Mekes-van Boxmeer2 09:50:05,50 1 00:50:06 Holland Pigeons Club
756rumania MC2015  
Bati
Team Iuga Dorin4 09:50:05,65 1 00:50:06 Romanía
757netherlands MC0906  
Frysian Veyron
Sjaak Buwalda2 09:50:07,10 1 00:50:07 Holland Pigeons Club
758germany MC1880  
Tribute To Orange
Team Koch & Wichert3 09:50:07,20 1 00:50:07 Ruhrgebiet Club
759netherlands MC0242  
Triple 4
Anton van Oort3 09:50:07,25 1 00:50:07 Holland Pigeons Club
760tenerife MC0037  
Kaiser
Fco. Enrique Martín Acevedo2 09:50:08,45 1 00:50:08 Isla Baja
761germany MC1094  
Lake Hills Sophia
Team Klaas & Sohn10 09:50:08,55 1 00:50:09 Club Rietberg
762europe MC2517  
ATHOS
Team Golden Ladies1 09:50:08,65 1 00:50:09 Club E.U.
763netherlands MC2619  
Moonshine
Team T. Bosua4 09:50:08,66 1 00:50:09 Holland Pigeons Club
764netherlands MC0912  
Hyaro One
Team Soepboer8 09:50:08,95 1 00:50:09 Holland Pigeons Club
765portugal MC2804  
Fisgas
Manuel António Guerreiro1 09:50:09,30 1 00:50:09 Loulé - Portugal
766hungary MC0758  
Lidia I
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 09:50:09,31 1 00:50:09 Hungary Pigeons Club
767england MC3371  
Our send
Team D.S.R.4 09:50:09,40 1 00:50:09 RPRA (Pigeon Association)
768rumania MC2168  
Georgeta
Radu Buzura2 09:50:10,00 1 00:50:10 Romanía
769belgium MC1667  
Arthur
PEC Racing Team ADK3 09:50:10,70 1 00:50:11 Fondclub Herent
770netherlands MC1348  
Xavi
Rudolf Visser1 09:50:10,71 1 00:50:11 Holland Pigeons Club
771slovakia MC0845  
Greg 04
Team Greg7 09:50:10,85 1 00:50:11 Slovakia Club
772tenerife MC1277  
Fantasy Fortune
Team COLUMBACANARIA3 09:50:10,90 1 00:50:11 Adexe
773netherlands MC2850  
Willy
Michel Schuurmans2 09:50:10,95 1 00:50:11 Holland Pigeons Club
774rumania MC4035  
Noah
Team Florea Sorin16 09:50:11,25 1 00:50:11 Romanía
775germany MC3108  
Eli
Team Mark Buse & Fam.8 09:50:12,05 1 00:50:12 Weitstrecken Myhl-Wegberg
776england MC2539  
Flaky
Team Louella Pigeon World3 09:50:12,20 1 00:50:12 RPRA (Pigeon Association)
777england MC2955  
Ultimate Atmosphere
Team Ultimate Syndicate4 09:50:12,40 1 00:50:12 RPRA (Pigeon Association)
778austria MC0779  
Air Jordan
Team Garcia & Nagelhofer8 09:50:12,55 1 00:50:13 VRV - Oberoesterreich
779defaulted  
No information will be displayed0 09:50:12,70 1 00:50:13 Defaulted Syndicate
780germany MC1718  
Miss Wonderlange
Team Klaas & Sohn11 09:50:13,00 1 00:50:13 Club Rietberg
781malta MC0657  
Kurt Ganga
Team Tonio Lofts Malta1 09:50:13,20 1 00:50:13 Malta Racing Pigeon Club
782germany MC0461  
Atch
Erich Müller34 09:50:13,30 1 00:50:13 Club Oberfranken
783denmark MC3044  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen1 09:50:13,90 1 00:50:14 Denmark Club
784italia MC0573  
Gaia
Team Cantarella Gioacchino Loft1 09:50:14,30 1 00:50:14 Italia
785czech republic MC0823  
Juraj
Team Spown3 09:50:14,45 1 00:50:14 Czech Republic Club
786italia MC2669  
Dentino
Team Italy5 09:50:14,65 1 00:50:15 Italia
787slovakia MC0848  
Greg 07
Team Greg8 09:50:14,66 1 00:50:15 Slovakia Club
788netherlands MC2561  
JENEVERNEUS
Team Holland 112 09:50:15,00 1 00:50:15 Holland Pigeons Club
789rumania MC2186  
Lally
Team Fratii Lupu1 09:50:15,25 1 00:50:15 Romanía
790netherlands MC1176  
Daan
Team Holland 93 09:50:15,26 1 00:50:15 Holland Pigeons Club
791germany MC0460  
Black Rose
Erich Müller35 09:50:15,90 1 00:50:16 Club Oberfranken
792denmark MC0532  
Lovebird
Team Modena Master1 09:50:16,10 1 00:50:16 Denmark Club
793germany MC2883  
Maurits
Günter Schneemann13 09:50:16,20 1 00:50:16 Club Kassel
794netherlands MC0059  
Zhana
Team Rien van Oss en Zn13 09:50:16,30 1 00:50:16 Holland Pigeons Club
795croatia MC1290  
Turtle
Team Sanda Maduna2 09:50:16,70 1 00:50:17 Croatia Pigeon Club
796wales MC3439  
Challenger 27
Team DLUK & Ganwy Lofts2 09:50:16,75 1 00:50:17 Welsh Flag
797slovenia MC1326  
Nik
Team Kos Joze2 09:50:17,20 1 00:50:17 Slovenia Club
798netherlands MC2559  
HAVIKSNEUS
Team Holland 113 09:50:17,50 1 00:50:18 Holland Pigeons Club
799rumania MC0102  
Zetelaka
Babos Zsolt3 09:50:17,75 1 00:50:18 Romanía
800defaulted  
No information will be displayed0 09:50:17,85 1 00:50:18 Defaulted Syndicate
801denmark MC0538  
Sanne
Team Ost-Vest3 09:50:18,35 1 00:50:18 Denmark Club
802netherlands MC2540  
Buzzlord
Team Cees van Gelder6 09:50:18,70 1 00:50:19 Holland Pigeons Club
803germany MC3296  
Brandt 598
Daniel Brandt1 09:50:19,15 1 00:50:19 NRW Club
804germany MC1079  
Melani
Team Klaas & Sohn12 09:50:19,30 1 00:50:19 Club Rietberg
805germany MC0155  
Horsti 52
Horst Hain3 09:50:19,50 1 00:50:20 Club Fulda
806rumania MC0132  
Babos
Babos Zsolt4 09:50:19,75 1 00:50:20 Romanía
807germany MC4036  
Bubble Gum
Erich Müller36 09:50:19,90 1 00:50:20 Club Oberfranken
808england MC3423  
Premier Moment
Team Premier Posse4 09:50:20,30 1 00:50:20 RPRA (Pigeon Association)
809netherlands MC2903  
De Lang Nek
Team Holland 101 09:50:20,60 1 00:50:21 Holland Pigeons Club
810netherlands MC4109  
Blossom
Hok M. Reijnen8 09:50:20,95 1 00:50:21 PDV Alphen Vooruit
811defaulted  
No information will be displayed0 09:50:21,70 1 00:50:22 Defaulted Syndicate
812gran canaria MC2464  
Margarita
Team Félix Santiago - Aday Rguez6 09:50:22,45 1 00:50:22 Club Los Socios
813slovakia MC1198  
Hubert
Team Svoren Juraj & Lucia2 09:50:22,60 1 00:50:23 Slovakia Club
814germany MC2313  
ATLANTIC-MILLION
Alexander Gebel16 09:50:23,05 1 00:50:23 Club Saalfeld
815germany MC3199  
Zaida
Team Varus2 09:50:23,30 1 00:50:23 Club Oberfranken
816rumania MC4355  
Alexandru 2
Team Romania4 09:50:24,50 1 00:50:24 Romanía
817austria MC0785  
Nine Inch Nails
Team Garcia & Nagelhofer9 09:50:24,60 1 00:50:25 VRV - Oberoesterreich
818scotland MC3475  
Show Boy
Team Gareth Rankin2 09:50:24,70 1 00:50:25 Scottish Homing Union
819defaulted  
No information will be displayed0 09:50:24,90 1 00:50:25 Defaulted Syndicate
820defaulted  
No information will be displayed0 09:50:25,75 1 00:50:26 Defaulted Syndicate
821croatia MC1285  
Lavander
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic3 09:50:26,10 1 00:50:26 Croatia Pigeon Club
822england MC3411  
Premier Top Class
Team Premier Posse5 09:50:26,11 1 00:50:26 RPRA (Pigeon Association)
823defaulted MC4322  
check
Checking2 09:50:26,20 1 00:50:26 Defaulted Syndicate
824netherlands MC0422  
H.Diks
Team Holland 41 09:50:26,65 1 00:50:27 Holland Pigeons Club
825netherlands MC0057  
Venus
Team Rien van Oss en Zn14 09:50:26,95 1 00:50:27 Holland Pigeons Club
826czech republic MC0811  
Argo
Karel Klemens3 09:50:27,45 1 00:50:27 Czech Republic Club
827fuerteventura MC1243  
Zanky
Félix Camacho Hernández2 09:50:28,05 1 00:50:28 C.C.Puerto del Rosario
828belgium MC2522  
Kobe
Team Leyen-Paloma Belgie3 09:50:28,15 1 00:50:28 Club Olijftak Maaseik
829germany MC4055  
Carola
Erich Müller37 09:50:28,60 1 00:50:29 Club Oberfranken
830germany MC1400  
Bastian
Walter Agler2 09:50:28,61 1 00:50:29 Club Oberbayern
831netherlands MC0054  
Krypto
Team Rien van Oss en Zn15 09:50:28,65 1 00:50:29 Holland Pigeons Club
832polska MC2599  
Batuque
Team Michal Klassa1 09:50:28,75 1 00:50:29 Polonia
833portugal MC2874  
Querubin
Jorge Almeida Santos3 09:50:28,76 1 00:50:29 Aveiro-Portugal
834wales MC0293  
Plunger
Team Stephens Plumbing2 09:50:29,45 1 00:50:29 País de Gales
835slovenia MC1317  
Vrska
Team Miha Sovic3 09:50:30,30 1 00:50:30 Slovenia Club
836wales MC3387  
Pied 65
Team Syndicate Loft UK4 09:50:30,31 1 00:50:30 Welsh Flag
837slovakia MC0854  
Greg 13
Team Greg9 09:50:30,70 1 00:50:31 Slovakia Club
838hungary MC4005  
Franco
Laszlo Gotthard7 09:50:30,80 1 00:50:31 Hungary Pigeons Club
839germany MC0488  
Japon
Hermann Wienekamp1 09:50:30,90 1 00:50:31 Club Neumünster
840hungary MC0510  
Neytiri
Team Horváth Pigeons1 09:50:31,10 1 00:50:31 Hungary Pigeons Club
841rumania MC2050  
Fritz
Team Bacalu Danut & Serafim7 09:50:31,20 1 00:50:31 Romanía
842england MC1777  
Gold Prospect
Team Paul Smith Syndicate4 09:50:32,05 1 00:50:32 RPRA (Pigeon Association)
843south africa MC2418  
Queen Bifif
Team Armstrong Brothers2 09:50:32,20 1 00:50:32 South Africa Club
844malta MC0571  
Siry
Team Cantarella & Agius Lofts Malta3 09:50:32,60 1 00:50:33 Malta Racing Pigeon Club
845slovakia MC0865  
Greg 24
Team Greg10 09:50:32,61 1 00:50:33 Slovakia Club
846netherlands MC1362  
Lesleys Hope
Team Tjitte de Vries1 09:50:33,00 1 00:50:33 Holland Pigeons Club
847england MC1300  
Kopika
Team Lucky Devils Syndicate10 09:50:33,70 1 00:50:34 RPRA (Pigeon Association)
848netherlands MC2832  
Mel C
Team Soepboer9 09:50:33,85 1 00:50:34 Holland Pigeons Club
849hungary MC0081  
Surviver
Team Pinter4 09:50:34,15 1 00:50:34 Hungary Pigeons Club
850belgium MC3130  
Mercury Gina
Dirk Martens7 09:50:34,45 1 00:50:34 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
851germany MC0577  
Xylia
Team Robert & Bernhard Niekrawietz1 09:50:34,85 1 00:50:35 Club Kaltenengers
852netherlands MC2564  
Uranus
Tom Van der Kamp4 09:50:34,86 1 00:50:35 Holland Pigeons Club
853netherlands MC2961  
Arielle
Team Bustraan Pigeons3 09:50:34,95 1 00:50:35 Holland Pigeons Club
854germany MC0138  
Sha Lalala Lee
Peter Kocks4 09:50:35,65 1 00:50:36 Oberhausen Club
855england MC1593  
Silvanus
Team Lucky Devils Syndicate11 09:50:36,50 1 00:50:36 RPRA (Pigeon Association)
856defaulted  
No information will be displayed0 09:50:37,05 1 00:50:37 Defaulted Syndicate
857defaulted  
No information will be displayed0 09:50:37,35 1 00:50:37 Defaulted Syndicate
858germany MC1071  
Maxii
Team Klaas & Sohn13 09:50:37,36 1 00:50:37 Club Rietberg
859germany MC2272  
Little Girls 4
Team Mark Buse & Fam.9 09:50:37,90 1 00:50:38 Weitstrecken Myhl-Wegberg
860polska MC2607  
Szpak
Team Smge Rumik Krzysztof6 09:50:38,25 1 00:50:38 Polonia
861croatia MC1292  
Stoneman 05
Team Croatia3 09:50:38,35 1 00:50:38 Croatia Pigeon Club
862fuerteventura MC0556  
Lookin At Lucky
Luis Fumero Arucas2 09:50:38,50 1 00:50:38 Gran Tarajal
863hungary MC0085  
Emi
Team Hegedus Kornel1 09:50:38,65 1 00:50:39 Hungary Pigeons Club
864denmark MC0527  
Aslan
Team Anita & Tage Gravesen6 09:50:39,15 1 00:50:39 Denmark Club
865belgium MC0339  
Wild Romance
Dirk Verstichelen4 09:50:39,16 1 00:50:39 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
866germany MC1744  
Nate Hall
Hermann Johannsmann1 09:50:39,75 1 00:50:40 Club Rietberg
867denmark MC0541  
Dark Hansen
Team M & C Hansen1 09:50:40,05 1 00:50:40 Denmark Club
868portugal MC2868  
James
Team Paulo Lourenco2 09:50:40,20 1 00:50:40 Faro - Portugal
869asturias MC0624  
Riffy
Team Dionisio & Pandiella6 09:50:40,75 1 00:50:41 R.C. Oviedo
870czech republic MC0814  
Hilda
Karel Klemens4 09:50:41,45 1 00:50:41 Czech Republic Club
871gran canaria MC0545  
Rom+rom+rom
Team Yahvé & Oliveiro7 09:50:41,50 1 00:50:42 Club Los Socios
872germany MC2348  
Montys Girl
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 09:50:41,51 1 00:50:42 Club Oberfranken
873netherlands MC2542  
Last Shadow
Team Cees van Gelder7 09:50:41,80 1 00:50:42 Holland Pigeons Club
874wales MC3449  
Adrian
Team Rudderfett2 09:50:42,00 1 00:50:42 Welsh Flag
875germany MC0505  
Noly
Team SAS7 09:50:42,60 1 00:50:43 Club Sachsen
876czech republic MC0831  
Gaston In One
Lubomir Kubacek6 09:50:42,70 1 00:50:43 Czech Republic Club
877slovakia MC0842  
Greg 01
Team Greg11 09:50:42,80 1 00:50:43 Slovakia Club
878germany MC0401  
Ellis
Fedoseev Vitalij3 09:50:43,05 1 00:50:43 Club Harsewinkel
879germany MC3248  
Kubo
Günter Langefeld3 09:50:43,10 1 00:50:43 Club Bergisches Land
880rumania MC2055  
Fiffi
Team Bacalu Danut & Serafim8 09:50:43,25 1 00:50:43 Romanía
881tenerife MC0040  
Fumanchu
Fco. Enrique Martín Acevedo3 09:50:44,00 1 00:50:44 Isla Baja
882england MC0995  
Jack Black
Team Lucky Devils Syndicate12 09:50:44,01 1 00:50:44 RPRA (Pigeon Association)
883belgium MC3131  
Starsky Blue
Dirk Martens8 09:50:44,80 1 00:50:45 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
884rumania MC2060  
Rowan
Team Bacalu Danut & Serafim9 09:50:45,55 1 00:50:46 Romanía
885malta MC0659  
Vessa Ganga
Team Tonio Lofts Malta2 09:50:45,70 1 00:50:46 Malta Racing Pigeon Club
886france MC0967  
Alpha
Xavier Benoit2 09:50:45,85 1 00:50:46 Team Sibille France
887germany MC1060  
Rolf
Erich Müller38 09:50:45,95 1 00:50:46 Club Oberfranken
888england MC0996  
Sandy
Team Lucky Devils Syndicate13 09:50:46,10 1 00:50:46 RPRA (Pigeon Association)
889netherlands MC0419  
v.d.Berg 1
Team Holland 12 09:50:46,60 1 00:50:47 Holland Pigeons Club
890hungary MC4070  
Qunicy
Laszlo Gotthard8 09:50:47,40 1 00:50:47 Hungary Pigeons Club
891slovenia MC1314  
Stela
Team Boris Sovic3 09:50:49,00 1 00:50:49 Slovenia Club
892malta MC0680  
Morata
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft3 09:50:49,30 1 00:50:49 Malta Racing Pigeon Club
893defaulted  
No information will be displayed0 09:50:49,45 1 00:50:49 Defaulted Syndicate
894germany MC1408  
Alasio T1
Team Jung & Jupid3 09:50:49,75 1 00:50:50 Club Ebertshausen
895germany MC2267  
White Dream
Team Mark Buse & Fam.10 09:50:50,20 1 00:50:50 Weitstrecken Myhl-Wegberg
896czech republic MC0812  
Ali-m
Karel Klemens5 09:50:50,65 1 00:50:51 Czech Republic Club
897germany MC1122  
Rollins
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 09:50:51,20 1 00:50:51 Club Sachsen
898rumania MC2014  
Little Big Cam
Team Iuga Dorin5 09:50:51,50 1 00:50:52 Romanía
899italia MC2657  
Fiore
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 09:50:52,25 1 00:50:52 Italian-Team
900slovakia MC0890  
Nika
Team Zihlavnik3 09:50:52,80 1 00:50:53 Slovakia Club
901netherlands MC1254  
Luba
Team Comb. Verbeek - Demmis1 09:50:53,10 1 00:50:53 Holland Pigeons Club
902belgium MC0328  
Michi
Filip de Smedt6 09:50:53,35 1 00:50:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
903polska MC0432  
Doozer
Team Lorek & Losinski2 09:50:53,36 1 00:50:53 Polonia
904malta MC0592  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta3 09:50:53,70 1 00:50:54 Malta Racing Pigeon Club
905wales MC3447  
Renior
Team Rudderfett3 09:50:54,70 1 00:50:55 Welsh Flag
906england MC2939  
Ultimate Senice
Team Ultimate Syndicate5 09:50:56,85 1 00:50:57 RPRA (Pigeon Association)
907netherlands MC4091  
Bold Fanover
Hok M. Reijnen9 09:50:57,85 1 00:50:58 PDV Alphen Vooruit
908austria MC0746  
Heva
Slavko Kutlesa5 09:51:00,80 1 00:51:01 VRV - Oberoesterreich
909slovakia MC1195  
Recon
Team Kostros Group2 09:51:02,85 1 00:51:03 Slovakia Club
910tenerife MC0118  
Carta Franca
Carlos Cámara Marcinkowski1 09:51:04,00 1 00:51:04 C.C.Portuense
911malta MC0593  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta4 09:51:06,65 1 00:51:07 Malta Racing Pigeon Club
912netherlands MC0940  
Doubly Sure
Team Doldersum2 09:51:06,90 1 00:51:07 Holland Pigeons Club
913netherlands MC4083  
Lychee
Team Dickmann-Stroetges6 09:51:06,91 1 00:51:07 Holland Pigeons Club
914netherlands MC4007  
Gitte
Hok M. Reijnen10 09:51:07,45 1 00:51:07 PDV Alphen Vooruit
915netherlands MC0382  
Mala
Team Cees van Gelder8 09:51:10,40 1 00:51:10 Holland Pigeons Club
916germany MC1036  
Mariners Court
Erich Müller39 09:51:10,80 1 00:51:11 Club Oberfranken
917netherlands MC0107  
Snydale Linnet
Bert Ploeg1 09:51:11,40 1 00:51:11 Holland Pigeons Club
918germany MC2309  
ATLANTIC-PIGEON
Alexander Gebel17 09:51:12,65 1 00:51:13 Club Saalfeld
919germany MC1046  
Tad
Erich Müller40 09:51:13,00 1 00:51:13 Club Oberfranken
920germany MC0473  
Claude Green Grass
Erich Müller41 09:51:13,05 1 00:51:13 Club Oberfranken
921england MC1534  
Atlantic Swallow
Team Foster & Rump1 09:51:16,05 1 00:51:16 RPRA (Pigeon Association)
922germany MC1719  
Neptuno
Erich Müller42 09:51:16,75 1 00:51:17 Club Oberfranken
923germany MC0197  
Kika
Team Volmer & Wilpers4 09:51:17,05 1 00:51:17 Münsterland
924tenerife MC0033  
Irritate Me
Fco. Enrique Martín Acevedo4 09:51:18,00 1 00:51:18 Isla Baja
925germany MC1044  
My Annie
Erich Müller43 09:51:18,30 1 00:51:18 Club Oberfranken
926cordoba MC0014  
Sheila
Dámaso Melero5 09:51:19,65 1 00:51:20 Malagüeño
927england MC3344  
Siennas beach boy
Team D. Bullen & Son8 09:51:20,20 1 00:51:20 RPRA (Pigeon Association)
928belarus MC3224  
Grey
Team Dobrovolschi Leonid2 09:51:20,21 1 00:51:20 Belarus Club
929ireland MC3335  
China doll xox
Team Dylan & Daniel Boylan1 09:51:20,30 1 00:51:20 Irish Homing Union
930england MC3416  
Premier Astronaut
Team Premier Posse6 09:51:20,45 1 00:51:20 RPRA (Pigeon Association)
931netherlands MC0943  
Doldersum
Team Holland 72 09:51:21,40 1 00:51:21 Holland Pigeons Club
932wales MC3320  
Boomerang 2
Team Men of Gwent Syndicate2 09:51:21,41 1 00:51:21 País de Gales
933austria MC0774  
Ranja
Team Garcia & Nagelhofer10 09:51:21,55 1 00:51:22 VRV - Oberoesterreich
934germany MC3286  
Miss Wonderduk
Team SAS8 09:51:23,00 1 00:51:23 Club Sachsen
935rumania MC0105  
Buldozer
Babos Zsolt5 09:51:25,00 1 00:51:25 Romanía
936hungary MC0761  
Norbi
Team Fenyvesi Monika1 09:51:26,45 1 00:51:26 Hungary Pigeons Club
937rumania MC4324  
Flor 11
Team Florea Sorin17 09:51:26,50 1 00:51:26 Romanía
938germany MC1047  
Dulcinea
Erich Müller44 09:51:26,60 1 00:51:27 Club Oberfranken
939germany MC0086  
Domi
Fedoseev Vitalij4 09:51:27,30 1 00:51:27 Club Harsewinkel
940germany MC3198  
Teri
Team Varus3 09:51:27,35 1 00:51:27 Club Oberfranken
941germany MC0994  
Mauric
Team Schnellin4 09:51:28,30 1 00:51:28 Club Sachsen
942austria MC0754  
Benson
Slavko Kutlesa6 09:51:29,05 1 00:51:29 VRV - Oberoesterreich
943portugal MC2805  
Pintas
Manuel António Guerreiro2 09:51:29,60 1 00:51:30 Loulé - Portugal
944netherlands MC1702  
Tinkoff
Team Grolleman Pigeons3 09:51:30,55 1 00:51:31 Holland Pigeons Club
945germany MC0479  
Egon
Erich Müller45 09:51:30,75 1 00:51:31 Club Oberfranken
946rumania MC4341  
check
Daniel Marin1 09:51:32,05 1 00:51:32 Romanía
947wales MC3381  
Blue 91
Team Syndicate Loft UK5 09:51:32,20 1 00:51:32 Welsh Flag
948netherlands MC0372  
Imsakit
Team TopPigeons.nl3 09:51:32,60 1 00:51:33 Holland Pigeons Club
949netherlands MC0366  
Marathon Lady
Team TopPigeons.nl4 09:51:32,95 1 00:51:33 Holland Pigeons Club
950netherlands MC3515  
Slaapsmurf
Team Comb. van de Berg1 09:51:35,05 1 00:51:35 Holland Pigeons Club
951germany MC0159  
Horsti 56
Horst Hain4 09:51:35,06 1 00:51:35 Club Fulda
952slovakia MC0739  
Juliana
Team Kujanik Derby2 09:51:35,20 1 00:51:35 Slovakia Club
953rumania MC3012  
Tibo
Team Cosvasa & Gah5 09:51:35,65 1 00:51:36 Romanía
954netherlands MC0052  
Oracle
Team Rien van Oss en Zn16 09:51:35,75 1 00:51:36 Holland Pigeons Club
955slovenia MC1316  
Tunika
Team Boris Sovic4 09:51:36,60 1 00:51:37 Slovenia Club
956tenerife MC4342  
Hail Mary
José Martín González2 09:51:36,90 1 00:51:37 Abona Sur
957belarus MC3222  
Red
Team Dobrovolschi Leonid3 09:51:37,10 1 00:51:37 Belarus Club
958rumania MC2134  
Blueyzarsoff
Team Tules Denis & Ialcin2 09:51:37,25 1 00:51:37 Romanía
959germany MC0495  
Trixie
Bernd Prekel2 09:51:37,65 1 00:51:38 Club Bayern Süd
960belgium MC1677  
Emotion
Team Creemers & Zoon3 09:51:38,10 1 00:51:38 Club Olijftak Maaseik
961netherlands MC0383  
Redda
Team Cees van Gelder9 09:51:38,20 1 00:51:38 Holland Pigeons Club
962germany MC1713  
Heralding Peace
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 09:51:38,40 1 00:51:38 Club Sachsen
963slovakia MC1183  
Latyca
Team Ladicky I + J1 09:51:38,50 1 00:51:38 Slovakia Club
964england MC2392  
Essex girl 2
Team Wilton & Son2 09:51:39,20 1 00:51:39 RPRA (Pigeon Association)
965slovakia MC0887  
Kaja
Team Zihlavnik4 09:51:40,05 1 00:51:40 Slovakia Club
966netherlands MC1357  
Sjaan
Team Schoordijk-Schults3 09:51:40,06 1 00:51:40 Holland Pigeons Club
967netherlands MC2576  
haakneus
Team Wegrestaurant Napoleon5 09:51:40,10 1 00:51:40 PDV Mariapolder
968slovakia MC1181  
Slovakia
Team Marton J + I2 09:51:40,20 1 00:51:40 Slovakia Club
969germany MC1100  
Bruno
Team Klaas & Sohn14 09:51:40,40 1 00:51:40 Club Rietberg
970tenerife MC0116  
Gran Rey
Team Herrera y Jaime2 09:51:40,45 1 00:51:40 Adexe
971gran canaria MC1280  
Leo
Team Champions Iniciativa Isleña1 09:51:41,40 1 00:51:41 C.C. Iniciativa Isleña
972france MC0971  
Le Speed
Xavier Benoit3 09:51:42,05 1 00:51:42 Team Sibille France
973germany MC2307  
ATLANTIC-BRITT
Alexander Gebel18 09:51:42,06 1 00:51:42 Club Saalfeld
974rumania MC4059  
Hungry Eyes
Team Florea Sorin18 09:51:42,25 1 00:51:42 Romanía
975germany MC0492  
Four Men
Hermann Wienekamp2 09:51:43,70 1 00:51:44 Club Neumünster
976slovakia MC0731  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea2 09:51:43,85 1 00:51:44 Slovakia Club
977hungary MC0084  
Kori
Team Hegedus Kornel2 09:51:44,05 1 00:51:44 Hungary Pigeons Club
978malta MC0585  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta5 09:51:44,10 1 00:51:44 Malta Racing Pigeon Club
979tenerife MC1833  
Junir
Team Achaman1 09:51:44,30 1 00:51:44 Adexe
980rumania MC2038  
Blood Sugar
Team Bacalu Danut & Serafim10 09:51:44,45 1 00:51:44 Romanía
981ireland MC3001  
The Aristocat
Josh Rielly4 09:51:45,70 1 00:51:46 Irish Homing Union
982netherlands MC2910  
Naus
Team Zandverstuiving3 09:51:45,80 1 00:51:46 Holland Pigeons Club
983netherlands MC0948  
Akka
Hein van Dam1 09:51:45,95 1 00:51:46 Holland Pigeons Club
984netherlands MC2511  
Frankie Boy
Team Limburgse Passie2 09:51:46,00 1 00:51:46 Holland Pigeons Club
985rumania MC4045  
Jacoby
Team Florea Sorin19 09:51:47,05 1 00:51:47 Romanía
986rumania MC2144  
Prva
Team Duda Sergiu2 09:51:47,10 1 00:51:47 Romanía
987germany MC0233  
Red Star
Team Mark Buse & Fam.11 09:51:47,11 1 00:51:47 Weitstrecken Myhl-Wegberg
988england MC2948  
Ultimate Amazing
Team Ultimate Syndicate6 09:51:47,50 1 00:51:48 RPRA (Pigeon Association)
989germany MC0489  
Gigy
Hermann Wienekamp3 09:51:47,55 1 00:51:48 Club Neumünster
990netherlands MC1705  
Etixx
Team Grolleman Pigeons4 09:51:47,60 1 00:51:48 Holland Pigeons Club
991netherlands MC1379  
Apollo
Team Hennie & Arie Voskuil2 09:51:47,61 1 00:51:48 Holland Pigeons Club
992germany MC0467  
Jimmy
Erich Müller46 09:51:47,95 1 00:51:48 Club Oberfranken
993hungary MC0508  
Panacea
Team Horváth Pigeons2 09:51:48,05 1 00:51:48 Hungary Pigeons Club
994germany MC4405  
Klaas
Erich Müller47 09:51:48,85 1 00:51:49 Club Oberfranken
995belgium MC0714  
Hermien
Team Leyen-Paloma Belgie4 09:51:49,20 1 00:51:49 Club Olijftak Maaseik
996hungary MC4067  
Classy
Laszlo Gotthard9 09:51:49,35 1 00:51:49 Hungary Pigeons Club
997netherlands MC1338  
Frysian Sauvage
Sjaak Buwalda3 09:51:50,20 1 00:51:50 Holland Pigeons Club
998rumania MC4317  
Flor 9
Team Florea Sorin20 09:51:50,65 1 00:51:51 Romanía
999europe MC1686  
Tango
Team TOP 103 09:51:50,66 1 00:51:51 Club E.U.
1000england MC3425  
Nev's choice
Team Nev Proctor3 09:51:51,30 1 00:51:51 RPRA (Pigeon Association)
1001netherlands MC4102  
Sympatico
Lorenzo Van Russel5 09:51:51,55 1 00:51:52 Holland Pigeons Club
1002gran canaria MC1233  
Bajito
Team Félix Santiago - Aday Rguez7 09:51:52,80 1 00:51:53 Club Los Socios
1003netherlands MC3461  
Prikneus
Team Holland 23 09:51:53,00 1 00:51:53 Holland Pigeons Club
1004slovakia MC0736  
Danko
Team Andrea's Dream2 09:51:53,35 1 00:51:53 Slovakia Club
1005germany MC1101  
Mattanja
Team Klaas & Sohn15 09:51:53,60 1 00:51:54 Club Rietberg
1006czech republic MC0830  
Secret
Lubomir Kubacek7 09:51:53,95 1 00:51:54 Czech Republic Club
1007slovakia MC1215  
Red
Team Prilepok - Misun1 09:51:54,15 1 00:51:54 Slovakia Club
1008rumania MC4301  
Tuvama 3
Team Tudor Valentin & Matia4 09:51:54,35 1 00:51:54 Romanía
1009czech republic MC0824  
Marek
Team Spown4 09:51:55,15 1 00:51:55 Czech Republic Club
1010malta MC0590  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta6 09:51:56,00 1 00:51:56 Malta Racing Pigeon Club
1011south africa MC2424  
Stacey
Team Saville Penkin1 09:51:56,05 1 00:51:56 South Africa Club
1012germany MC0195  
Botones
Team Volmer & Wilpers5 09:51:56,30 1 00:51:56 Münsterland
1013cordoba MC0010  
Andian Condor
Dámaso Melero6 09:51:56,35 1 00:51:56 Malagüeño
1014tenerife MC0358  
Daniela 3
Team Hmnos. Hernández Mesa1 09:51:56,60 1 00:51:57 C.C. TACO
1015germany MC2305  
ATLANTIC-KA
Alexander Gebel19 09:51:57,20 1 00:51:57 Club Saalfeld
1016south africa MC2403  
Jacinto
Team Triple J Lofts3 09:51:57,50 1 00:51:58 South Africa Club
1017polska MC2594  
Jasiu
Team Arkadiusz Buttner4 09:51:59,55 1 00:52:00 Polonia
1018england MC1535  
Blackfen
Team Foster & Rump2 09:51:59,65 1 00:52:00 RPRA (Pigeon Association)
1019netherlands MC4031  
Rising Moon
Hok M. Reijnen11 09:51:59,70 1 00:52:00 PDV Alphen Vooruit
1020south africa MC2486  
Favouriote Blockamp 2
Team Josch & Dean1 09:51:59,71 1 00:52:00 South Africa Club
1021netherlands MC2856  
Peter
Michel Schuurmans3 09:51:59,80 1 00:52:00 Holland Pigeons Club
1022germany MC4100  
ATLANTIC-MIRIAM
Alexander Gebel20 09:52:00,30 1 00:52:00 Club Saalfeld
1023england MC2986  
Southfeild Pro Plus
Mark Gilbert10 09:52:00,85 1 00:52:01 RPRA (Pigeon Association)
1024tenerife MC0110  
Mercedita
Rommel Moreno Pérez3 09:52:01,25 1 00:52:01 CANARAGÜI
1025south africa MC2421  
King Zulu
Team Armstrong Brothers3 09:52:02,25 1 00:52:02 South Africa Club
1026italia MC2661  
Sagan
Lorenzo Ghiacci3 09:52:02,30 1 00:52:02 Italia
1027germany MC1029  
Candela
Erich Müller48 09:52:02,31 1 00:52:02 Club Oberfranken
1028netherlands MC2881  
Frysian Famke
Sjaak Buwalda4 09:52:02,65 1 00:52:03 Holland Pigeons Club
1029belgium MC0717  
Jona
Team Leyen-Paloma Belgie5 09:52:03,10 1 00:52:03 Club Olijftak Maaseik
1030fuerteventura MC0554  
Super Kai
Luis Fumero Arucas3 09:52:04,15 1 00:52:04 Gran Tarajal
1031netherlands MC0212  
Chrisje
Team Hogeveld1 09:52:04,30 1 00:52:04 Holland Pigeons Club
1032netherlands MC2900  
Gun-shot
B. J. Suk Mellies2 09:52:04,55 1 00:52:05 Holland Pigeons Club
1033tenerife MC1273  
Agnes
Team COLUMBACANARIA4 09:52:04,95 1 00:52:05 Adexe
1034netherlands MC0177  
Frysian Rebel
Sjaak Buwalda5 09:52:04,96 1 00:52:05 Holland Pigeons Club
1035england MC0243  
Fatty Forerunner 2
David Hinkel2 09:52:05,45 1 00:52:05 RPRA (Pigeon Association)
1036defaulted  
No information will be displayed0 09:52:05,46 1 00:52:05 Defaulted Syndicate
1037netherlands MC2562  
ZWAMMNEUS
Team Holland 114 09:52:06,10 1 00:52:06 Holland Pigeons Club
1038germany MC1874  
Las Américas
Team Koch & Wichert4 09:52:06,35 1 00:52:06 Ruhrgebiet Club
1039belgium MC1013  
Daphne
Roger Mertens6 09:52:06,90 1 00:52:07 Fond Wallonie
1040defaulted  
No information will be displayed0 09:52:06,95 1 00:52:07 Defaulted Syndicate
1041england MC2394  
De La Warr
Team Ashdown Rangers7 09:52:08,65 1 00:52:09 RPRA (Pigeon Association)
1042germany MC3275  
Snowman 9
Günter Schneemann14 09:52:08,90 1 00:52:09 Club Kassel
1043polska MC0434  
Mystical
Tomasz Jopek3 09:52:08,95 1 00:52:09 Polonia
1044netherlands MC0053  
Thadeus
Team Rien van Oss en Zn17 09:52:09,80 1 00:52:10 Holland Pigeons Club
1045netherlands MC2858  
Jaap
Michel Schuurmans4 09:52:10,20 1 00:52:10 Holland Pigeons Club
1046netherlands MC4087  
Candy Apple Red
Lorenzo Van Russel6 09:52:11,35 1 00:52:11 Holland Pigeons Club
1047polska MC0431  
Ernie
Team Lorek & Losinski3 09:52:11,40 1 00:52:11 Polonia
1048germany MC3111  
Hy Tec
Team Mark Buse & Fam.12 09:52:11,55 1 00:52:12 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1049germany MC1979  
Bibi
Team Wild Escobar Devils2 09:52:11,85 1 00:52:12 Germany Club
1050germany MC0875  
Avanti
Fedoseev Vitalij5 09:52:11,86 1 00:52:12 Club Harsewinkel
1051england MC3405  
Premier Choice
Team Premier Posse7 09:52:11,95 1 00:52:12 RPRA (Pigeon Association)
1052hungary MC0767  
Balazso Ii
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 09:52:12,15 1 00:52:12 Hungary Pigeons Club
1053germany MC1052  
Jamaica
Erich Müller49 09:52:12,95 1 00:52:13 Club Oberfranken
1054germany MC0194  
Flames
Team Volmer & Wilpers6 09:52:12,96 1 00:52:13 Münsterland
1055netherlands MC0426  
Out & Zn 2
Team Holland 63 09:52:13,70 1 00:52:14 Holland Pigeons Club
1056germany MC2281  
ATLANTIC-WINNER
Alexander Gebel21 09:52:13,80 1 00:52:14 Club Saalfeld
1057netherlands MC1175  
Joep 8
Team Holland 82 09:52:14,30 1 00:52:14 Holland Pigeons Club
1058germany MC3294  
Brandt 600
Daniel Brandt2 09:52:14,45 1 00:52:14 NRW Club
1059germany MC3110  
Speed Master
Team Mark Buse & Fam.13 09:52:14,90 1 00:52:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1060rumania MC2107  
Miha
Team Karscu Alin & Cosmin1 09:52:15,95 1 00:52:16 Romanía
1061germany MC1716  
Nasser
Team Klaas & Sohn16 09:52:16,70 1 00:52:17 Club Rietberg
1062defaulted  
No information will be displayed0 09:52:16,71 1 00:52:17 Defaulted Syndicate
1063netherlands MC0055  
Mystique
Team Rien van Oss en Zn18 09:52:17,05 1 00:52:17 Holland Pigeons Club
1064belarus MC3225  
Purple
Team Dobrovolschi Leonid4 09:52:17,55 1 00:52:18 Belarus Club
1065england MC2529  
Blue Hawk Hen
Team Louella Pigeon World4 09:52:18,35 1 00:52:18 RPRA (Pigeon Association)
1066england MC2377  
Ethal
Team Sheppard3 09:52:19,55 1 00:52:20 RPRA (Pigeon Association)
1067netherlands MC4002  
Bacus
Lorenzo Van Russel7 09:52:19,70 1 00:52:20 Holland Pigeons Club
1068defaulted  
No information will be displayed0 09:52:19,75 1 00:52:20 Defaulted Syndicate
1069croatia MC1283  
Rokke Santa
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic4 09:52:21,15 1 00:52:21 Croatia Pigeon Club
1070germany MC2334  
Cycle
Team Gleichberg4 09:52:21,65 1 00:52:22 Hildburghausen Club
1071tenerife MC0695  
Juan Carlos Glez Herrera
Team Champions Canaragüi1 09:52:21,75 1 00:52:22 CANARAGÜI
1072portugal MC2803  
Joi
Manuel António Guerreiro3 09:52:21,95 1 00:52:22 Loulé - Portugal
1073slovakia MC0899  
Jani
Zuzana Hojova1 09:52:22,95 1 00:52:23 Slovakia Club
1074rumania MC2011  
Yale
Team Iuga Dorin6 09:52:23,00 1 00:52:23 Romanía
1075rumania MC2121  
Brinky
Dragos Chiritescu2 09:52:23,55 1 00:52:24 Romanía
1076tenerife MC0113  
Anaga 3
Team Herrera y Jaime3 09:52:24,45 1 00:52:24 Adexe
1077rumania MC4331  
Flor 12
Team Florea Sorin21 09:52:24,60 1 00:52:25 Romanía
1078fuerteventura MC0688  
Matthys
Ubay Armas de León1 09:52:24,75 1 00:52:25 C.C.Puerto del Rosario
1079netherlands MC2566  
Tilde
Tom Van der Kamp5 09:52:25,05 1 00:52:25 Holland Pigeons Club
1080south africa MC2435  
Lion King
Team Fouche Lofts (Jhb)2 09:52:25,15 1 00:52:25 South Africa Club
1081hungary MC0511  
Aguila
Team Horváth Pigeons3 09:52:26,50 1 00:52:26 Hungary Pigeons Club
1082germany MC0797  
Eva
Günter Schneemann15 09:52:27,00 1 00:52:27 Club Kassel
1083norway MC3502  
Raleigh Boy
Team Ray & Svein5 09:52:27,30 1 00:52:27 Norge Racing Pigeon Club
1084slovakia MC0883  
Persi
Team Silny J & L1 09:52:27,35 1 00:52:27 Slovakia Club
1085netherlands MC4028  
neutonio
Hok M. Reijnen12 09:52:27,36 1 00:52:27 PDV Alphen Vooruit
1086cordoba MC0013  
Saddam
Dámaso Melero7 09:52:28,65 1 00:52:29 Malagüeño
1087slovakia MC0856  
Greg 15
Team Greg12 09:52:29,75 1 00:52:30 Slovakia Club
1088germany MC0399  
Elisa
Fedoseev Vitalij6 09:52:30,25 1 00:52:30 Club Harsewinkel
1089germany MC1081  
Flik
Team Klaas & Sohn17 09:52:30,40 1 00:52:30 Club Rietberg
1090germany MC3263  
Hip Hip Hoera
Erich Müller50 09:52:31,55 1 00:52:32 Club Oberfranken
1091slovenia MC1333  
Evian
Team Vasja Srebotnjak1 09:52:31,70 1 00:52:32 Slovenia Club
1092moldova MC3201  
Igori
Team Fauna Orheiului3 09:52:33,30 1 00:52:33 Moldova
1093tenerife MC1274  
Appleflo
Team COLUMBACANARIA5 09:52:33,70 1 00:52:34 Adexe
1094netherlands MC1367  
Derby Arona 029
Team Baris & Meulenberg2 09:52:33,95 1 00:52:34 Holland Pigeons Club
1095england MC3408  
Premier Hurricane
Team Premier Posse8 09:52:34,80 1 00:52:35 RPRA (Pigeon Association)
1096netherlands MC4092  
Wonder Girl
Hok M. Reijnen13 09:52:35,60 1 00:52:36 PDV Alphen Vooruit
1097belgium MC1676  
Playing To Win
Team Creemers & Zoon4 09:52:35,80 1 00:52:36 Club Olijftak Maaseik
1098germany MC2310  
ATLANTIC-CHANCE
Alexander Gebel22 09:52:35,81 1 00:52:36 Club Saalfeld
1099netherlands MC2618  
Roman
Team T. Bosua5 09:52:36,80 1 00:52:37 Holland Pigeons Club
1100denmark MC3482  
Sam
Team Anita & Tage Gravesen7 09:52:37,00 1 00:52:37 Denmark Club
1101europe MC2519  
PORTHOS
Team Golden Ladies2 09:52:37,60 1 00:52:38 Club E.U.
1102netherlands MC0373  
Fletch
Team TopPigeons.nl5 09:52:37,70 1 00:52:38 Holland Pigeons Club
1103england MC3365  
The dodge rocket
Team D.S.R.5 09:52:37,80 1 00:52:38 RPRA (Pigeon Association)
1104germany MC1712  
Carmelo
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 09:52:38,10 1 00:52:38 Club Sachsen
1105slovakia MC1200  
Iron Captain
Team Loft Tarzan2 09:52:39,10 1 00:52:39 Slovakia Club
1106italia MC0570  
Miry
Team Cantarella Gioacchino Loft2 09:52:39,65 1 00:52:40 Italia
1107netherlands MC0189  
Nautilus
Team Brencas2 09:52:40,20 1 00:52:40 Holland Pigeons Club
1108malta MC0644  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta4 09:52:41,05 1 00:52:41 Malta Racing Pigeon Club
1109netherlands MC2905  
De Kurt Nek
Team Holland 52 09:52:41,50 1 00:52:42 Holland Pigeons Club
1110netherlands MC2587  
PINEAPPLE
Team Dickmann-Stroetges7 09:52:42,55 1 00:52:43 Holland Pigeons Club
1111germany MC3117  
Kampenwand
Team Mark Buse & Fam.14 09:52:42,60 1 00:52:43 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1112netherlands MC3460  
PUNTNEUS
Team Holland 13 09:52:43,00 1 00:52:43 Holland Pigeons Club
1113netherlands MC4051  
Arabela
Hok M. Reijnen14 09:52:43,85 1 00:52:44 PDV Alphen Vooruit
1114malta MC0599  
Victory Grace
Team Victory Lofts Malta7 09:52:44,40 1 00:52:44 Malta Racing Pigeon Club
1115england MC3318  
No body's fool
Brian Clayburn2 09:52:44,75 1 00:52:45 RPRA (Pigeon Association)
1116netherlands MC3054  
Apple
Team Dickmann-Stroetges8 09:52:45,50 1 00:52:46 Holland Pigeons Club
1117germany MC1132  
Snowman 7
Günter Schneemann16 09:52:47,20 1 00:52:47 Club Kassel
1118belgium MC1892  
Simply The Best
Roger Mertens7 09:52:47,50 1 00:52:48 Fond Wallonie
1119germany MC0484  
Willi
Hermann Wienekamp4 09:52:48,05 1 00:52:48 Club Neumünster
1120belgium MC1688  
Matts
Team Segers-Coppens-Minner5 09:52:49,00 1 00:52:49 Denderbond Ninove
1121germany MC0581  
Peron
Detlef Schüring3 09:52:49,70 1 00:52:50 Club Münsterland
1122germany MC1984  
Blue Energy
Team Beatrix & Christian3 09:52:50,15 1 00:52:50 Germany Club
1123netherlands MC1698  
Katjoesja
Team Grolleman Pigeons5 09:52:50,75 1 00:52:51 Holland Pigeons Club
1124germany MC0481  
Conan
Erich Müller51 09:52:51,35 1 00:52:51 Club Oberfranken
1125defaulted  
No information will be displayed0 09:52:51,75 1 00:52:52 Defaulted Syndicate
1126rumania MC2021  
Manchas
Team Burca & Carcu4 09:52:52,70 1 00:52:53 Romanía
1127tenerife MC1248  
Feliz
Antonio Mesa Díaz1 09:52:53,40 1 00:52:53 C.C.Portuense
1128germany MC0148  
Mulan
Team Reiss & Pfeiffer4 09:52:54,80 1 00:52:55 Club Lutherstadt
1129denmark MC0535  
Soren
Team Ost-Vest4 09:52:55,00 1 00:52:55 Denmark Club
1130germany MC1165  
ATLANTIC-AXA
Alexander Gebel23 09:52:55,20 1 00:52:55 Club Saalfeld
1131italia MC2672  
Heart Of Gold
Team Laro Ervin2 09:52:55,25 1 00:52:55 Italia
1132germany MC1068  
Shila
Team Klaas & Sohn18 09:52:55,35 1 00:52:55 Club Rietberg
1133slovakia MC1188  
Sani
Team Fiala Alexander & Tomas1 09:52:55,85 1 00:52:56 Slovakia Club
1134netherlands MC0413  
MELON
Team Dickmann-Stroetges9 09:52:56,35 1 00:52:56 Holland Pigeons Club
1135netherlands MC0390  
Flora
Team Cees van Gelder10 09:52:57,65 1 00:52:58 Holland Pigeons Club
1136hungary MC0097  
Arraw
Team Markus Miklos1 09:53:01,00 1 00:53:01 Hungary Pigeons Club
1137netherlands MC0179  
Do Ping 2
Team Baarda Pingjum1 09:53:01,10 1 00:53:01 Holland Pigeons Club
1138defaulted  
No information will be displayed0 09:53:01,80 1 00:53:02 Defaulted Syndicate
1139germany MC1134  
Bandido
Bernd Prekel3 09:53:04,10 1 00:53:04 Club Bayern Süd
1140england MC2636  
Bully Vador
Team Vador & Elimar5 09:53:04,45 1 00:53:04 RPRA (Pigeon Association)
1141rumania MC2226  
Sparkling Tune
Team Onur2 09:53:06,40 1 00:53:06 Romanía
1142netherlands MC0690  
Frysian Magica
Sjaak Buwalda6 09:53:07,10 1 00:53:07 Holland Pigeons Club
1143polska MC3192  
Montrose
Team Szymanski Grzegorz1 09:53:07,11 1 00:53:07 Polonia
1144england MC2982  
Southfeild Fireball
Mark Gilbert11 09:53:08,20 1 00:53:08 RPRA (Pigeon Association)
1145germany MC3048  
Snowman 16
Günter Schneemann17 09:53:08,95 1 00:53:09 Club Kassel
1146germany MC2835  
Karl
Team Brinker2 09:53:11,60 1 00:53:12 Meppen Club
1147rumania MC2130  
Lailas Choice
Team Miulescu Marian2 09:53:11,80 1 00:53:12 Romanía
1148netherlands MC2581  
APRICOT
Team Dickmann-Stroetges10 09:53:12,60 1 00:53:13 Holland Pigeons Club
1149germany MC0158  
Horsti 55
Horst Hain5 09:53:19,10 1 00:53:19 Club Fulda
1150moldova MC3202  
Dima-2
Team Fauna Orheiului4 09:53:19,85 1 00:53:20 Moldova
1151wales MC3385  
Checker 82
Team Syndicate Loft UK6 09:53:21,55 1 00:53:22 Welsh Flag
1152rumania MC2237  
Tarzan
Team Pisla Daniel & Vintan George3 09:53:22,80 1 00:53:23 Romanía
1153germany MC1030  
Amazone
Erich Müller52 09:53:23,20 1 00:53:23 Club Oberfranken
1154england MC3328  
Saoirse
Team Downclose Lofts2 09:53:24,95 1 00:53:25 RPRA (Pigeon Association)
1155europe MC1793  
Hermes
Team Mystery2 09:53:25,30 1 00:53:25 Club E.U.
1156germany MC3172  
Black Beauty
Team Express3 09:53:26,30 1 00:53:26 Coesfeld/Leiberg Club
1157france MC2356  
Léonore
Team Philippe Haquette1 09:53:26,31 1 00:53:26 Team Sibille France
1158germany MC2268  
Just Married
Team Mark Buse & Fam.15 09:53:26,85 1 00:53:27 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1159polska MC0447  
Bron y Aury
Tomasz Wiczling4 09:53:27,05 1 00:53:27 Polonia
1160norway MC3501  
Karina
Team Ray & Svein6 09:53:27,15 1 00:53:27 Norge Racing Pigeon Club
1161defaulted MC4332  
check
Checking3 09:53:28,30 1 00:53:28 Defaulted Syndicate
1162england MC3368  
Tenerife tornado
Team D.S.R.6 09:53:31,25 1 00:53:31 RPRA (Pigeon Association)
1163rumania MC2009  
Dudley
Team Iuga Dorin7 09:53:36,20 1 00:53:36 Romanía
1164netherlands MC0065  
Hawkeye
Team Rien van Oss en Zn19 09:53:37,45 1 00:53:37 Holland Pigeons Club
1165england MC2991  
Southfeild Kamikazei
Mark Gilbert12 09:53:40,60 1 00:53:41 RPRA (Pigeon Association)
1166malta MC0566  
Susan
Team Buhagiars Lofts4 09:53:42,15 1 00:53:42 Malta Racing Pigeon Club
1167rumania MC2126  
Patán
Team Miulescu Marian3 09:53:47,25 1 00:53:47 Romanía
1168belgium MC1666  
Ajax
PEC Racing Team ADK4 09:53:49,10 1 00:53:49 Fondclub Herent
1169germany MC1090  
Ida O
Team Klaas & Sohn19 09:53:49,25 1 00:53:49 Club Rietberg
1170belgium MC1008  
Heidi One
Dirk Verstichelen5 09:53:49,55 1 00:53:50 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1171england MC2530  
Branko
Team Louella Pigeon World5 09:53:50,40 1 00:53:50 RPRA (Pigeon Association)
1172netherlands MC0211  
Sjefke
Team Hogeveld2 09:53:50,75 1 00:53:51 Holland Pigeons Club
1173defaulted  
No information will be displayed0 09:53:51,00 1 00:53:51 Defaulted Syndicate
1174england MC1536  
Teide Tyson
Team Foster & Rump3 09:53:51,20 1 00:53:51 RPRA (Pigeon Association)
1175netherlands MC0368  
Riverman
Team TopPigeons.nl6 09:53:51,90 1 00:53:52 Holland Pigeons Club
1176germany MC2304  
ATLANTIC-SUPER
Alexander Gebel24 09:53:53,05 1 00:53:53 Club Saalfeld
1177germany MC2327  
Babette
Team Gleichberg5 09:53:56,30 1 00:53:56 Hildburghausen Club
1178rumania MC2228  
Sixi
Team Fratii Lupu2 09:53:57,20 1 00:53:57 Romanía
1179rumania MC2004  
Beatriz San Jose
Mihai Chirita2 09:53:57,70 1 00:53:58 Romanía
1180hungary MC0705  
Sanya I
Team Fenyvesi Family4 09:53:59,45 1 00:53:59 Hungary Pigeons Club
1181england MC2399  
Prue
Team Ashdown Rangers8 09:54:02,65 1 00:54:03 RPRA (Pigeon Association)
1182sevilla MC4079  
ChiChi
Francisco Gutiérrez2 09:54:02,75 1 00:54:03 ITALICENSE
1183netherlands MC2847  
Lasterie Shop 9
Peter Lasterie3 09:54:04,80 1 00:54:05 Holland Pigeons Club
1184germany MC4310  
Snowman 21
Günter Schneemann18 09:54:14,30 1 00:54:14 Club Kassel
1185europe MC3379  
The submarine
Team Mix and Match Syndicate1 09:54:17,60 1 00:54:18 Club E.U.
1186polska MC3521  
Pure Chance
Team Smge Rumik Krzysztof7 09:54:20,90 1 00:54:21 Polonia
1187netherlands MC3466  
Blauneus
Team Holland 53 09:54:25,80 1 00:54:26 Holland Pigeons Club
1188rumania MC3011  
Duality
Team Cosvasa & Gah6 09:54:31,15 1 00:54:31 Romanía
1189england MC1005  
L7 Dream Girl
Team Lucky 75 09:54:32,90 1 00:54:33 Up North Combine
1190rumania MC0101  
Hargita
Babos Zsolt6 09:54:33,20 1 00:54:33 Romanía
1191netherlands MC1256  
Balu
Team Comb. Verbeek - Demmis2 09:54:37,25 1 00:54:37 Holland Pigeons Club
1192tenerife MC0363  
Daniela 8
Team Hmnos. Hernández Mesa2 09:54:37,95 1 00:54:38 C.C. TACO
1193belgium MC1678  
Navigator
Team Creemers & Zoon5 09:54:39,25 1 00:54:39 Club Olijftak Maaseik
1194austria MC0756  
Windfrills
Slavko Kutlesa7 09:54:39,45 1 00:54:39 VRV - Oberoesterreich
1195europe MC3377  
Tile hill roxy
Team Mix and Match Syndicate2 09:54:41,55 1 00:54:42 Club E.U.
1196polska MC2598  
Ferrari
Team Michal Klassa2 09:54:42,30 1 00:54:42 Polonia
1197germany MC0500  
Mandrake
Bernd Prekel4 09:54:43,90 1 00:54:44 Club Bayern Süd
1198wales MC4082  
its a lottery
Team Celtic Jackpot2 09:54:44,35 1 00:54:44 País de Gales
1199europe MC3378  
Rocky waters
Team Mix and Match Syndicate3 09:54:45,25 1 00:54:45 Club E.U.
1200rumania MC4058  
Expensive Cole
Team Florea Sorin22 09:54:50,25 1 00:54:50 Romanía
1201france MC2360  
Philippe
Team Philippe Haquette2 09:54:51,05 1 00:54:51 Team Sibille France
1202polska MC2609  
Mika
Team Smge Rumik Krzysztof8 09:54:53,55 1 00:54:54 Polonia
1203gran canaria MC1227  
Moju
Team Carioca1 09:54:54,65 1 00:54:55 Doramas
1204wales MC3383  
Checker 78
Team Syndicate Loft UK7 09:54:55,10 1 00:54:55 Welsh Flag
1205rumania MC1985  
Aquiles
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 09:54:57,10 1 00:54:57 Romanía
1206germany MC1116  
Angel Wing
Team Feuriger Fluegel Krosigk7 09:54:57,75 1 00:54:58 Club Sachsen
1207netherlands MC1360  
Xander
Team Schoordijk-Schults4 09:54:58,85 1 00:54:59 Holland Pigeons Club
1208italia MC2655  
Robertino
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 09:54:59,20 1 00:54:59 Italian-Team
1209netherlands MC2567  
Kimbo
Tom Van der Kamp6 09:54:59,65 1 00:55:00 Holland Pigeons Club
1210germany MC1074  
Cano
Team Klaas & Sohn20 09:54:59,75 1 00:55:00 Club Rietberg
1211england MC3310  
Four Poets
Brian Clayburn3 09:55:01,95 1 00:55:02 RPRA (Pigeon Association)
1212fuerteventura MC0350  
Lune De Miel
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 09:55:02,95 1 00:55:03 Gran Tarajal
1213asturias MC0622  
Pooky
Team Dionisio & Pandiella7 09:55:03,35 1 00:55:03 R.C. Oviedo
1214england MC2372  
Joanne Shep's
Team Sheppard4 09:55:03,75 1 00:55:04 RPRA (Pigeon Association)
1215croatia MC1309  
Matija
Team Pudic Family Loft2 09:55:04,30 1 00:55:04 Croatia Pigeon Club
1216wales MC0275  
Dyno
Team Belgium Bus Syndicate2 09:55:06,85 1 00:55:07 País de Gales
1217tenerife MC0513  
Benji
Team Camino La Villa1 09:55:12,55 1 00:55:13 Mensajeras de Aguere
1218netherlands MC0938  
Akil
Team Doldersum3 09:55:18,00 1 00:55:18 Holland Pigeons Club
1219defaulted MC4211  
Checking4 09:55:22,55 1 00:55:23 Defaulted Syndicate
1220rumania MC2181  
Cartush
Team Buzura & Balasoiu2 09:55:24,65 1 00:55:25 Romanía
1221defaulted  
No information will be displayed0 09:55:48,50 1 00:55:48 Defaulted Syndicate
1222wales MC0309  
Supreme Charlot
Ken Darlington2 09:55:52,50 1 00:55:52 País de Gales
1223netherlands MC0185  
Aram
Team Brencas3 09:55:53,05 1 00:55:53 Holland Pigeons Club
1224slovakia MC0861  
Greg 20
Team Greg13 09:55:55,25 1 00:55:55 Slovakia Club
1225hungary MC4069  
Frans Junior
Laszlo Gotthard10 09:55:57,50 1 00:55:58 Hungary Pigeons Club
1226rumania MC4202  
Flor 1
Team Florea Sorin23 09:55:58,25 1 00:55:58 Romanía
1227tenerife MC0559  
Kafka
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 09:56:00,10 1 00:56:00 GRAN FONDO
1228rumania MC4352  
Urcois 3
Team Ursu Cornel & Isac1 09:56:00,80 1 00:56:01 Romanía
1229germany MC2342  
Bayer
Team Gleichberg6 09:56:03,45 1 00:56:03 Hildburghausen Club
1230polska MC3452  
Jewel From Belgium
Team Angel Maximillion Syndicate1 09:56:08,65 1 00:56:09 Polonia
1231germany MC3128  
Clovis Ii
Team Piekielko-Kussyk1 09:56:08,85 1 00:56:09 Club Baden Württemberg
1232netherlands MC2839  
Lasterie Shop 1
Peter Lasterie4 09:56:13,85 1 00:56:14 Holland Pigeons Club
1233tenerife MC0034  
Marcelina
Fco. Enrique Martín Acevedo5 09:56:16,55 1 00:56:17 Isla Baja
1234slovakia MC1207  
Aslan
Robert Molnar2 09:56:20,45 1 00:56:20 Slovakia Club
1235rumania MC2114  
Skindy
Petca Aurelian2 09:56:33,70 1 00:56:34 Romanía
1236tenerife MC1253  
Amo
Team Demmis1 09:56:44,35 1 00:56:44 Nuevos HORIZONTES
1237netherlands MC0955  
Arafat
Lorenzo Van Russel8 09:56:48,30 1 00:56:48 Holland Pigeons Club
1238malta MC0595  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta8 09:56:50,45 1 00:56:50 Malta Racing Pigeon Club
1239tenerife MC0361  
Daniela 6
Team Hmnos. Hernández Mesa3 09:57:19,05 1 00:57:19 C.C. TACO
1240sevilla MC1597  
Wico
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez3 09:57:24,10 1 00:57:24 ITALICENSE
1241belgium MC1219  
Jimtom
Team Segers & Martín Rguez1 09:59:03,50 1 00:59:04 Denderbond Ninove
1242rumania MC2206  
Cleopatra
Andrei Pana2 09:59:07,15 1 00:59:07 Romanía
1243malta MC0653  
Victory Jugina
Team Victory Lofts Malta9 09:59:07,25 1 00:59:07 Malta Racing Pigeon Club
1244belarus MC3223  
Minsk
Team Dobrovolschi Leonid5 09:59:12,70 1 00:59:13 Belarus Club
1245netherlands MC1196  
Athena
Bart Mekes1 09:59:34,80 1 00:59:35 Holland Pigeons Club
1246rumania MC0133  
Gimely
Kiss Sandor1 09:59:39,40 1 00:59:39 Romanía
1247germany MC2344  
Turbo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 10:00:55,10 1 01:00:55 Club Oberfranken
1248england MC3364  
Lightening
Team Flash1 10:00:57,50 1 01:00:58 RPRA (Pigeon Association)
1249ireland MC2820  
Danny Whammy
Team H D A Kallmeyer2 10:00:58,45 1 01:00:58 Irish Homing Union
1250rumania MC2027  
Raediger
Team Bacalu Danut & Serafim11 10:01:04,20 1 01:01:04 Romanía
1251slovakia MC1185  
Amadeus
Team Ladicky I + J2 10:01:05,60 1 01:01:06 Slovakia Club
1252asturias MC0629  
Manchita
Team Dionisio & Pandiella8 10:02:05,65 1 01:02:06 R.C. Oviedo
1253germany MC3268  
Could Be
Erich Müller53 10:02:06,20 1 01:02:06 Club Oberfranken
1254netherlands MC1701  
AG2R
Team Grolleman Pigeons6 10:02:08,60 1 01:02:09 Holland Pigeons Club
1255tenerife MC0356  
Daniela 1
Team Hmnos. Hernández Mesa4 10:02:10,15 1 01:02:10 C.C. TACO
1256netherlands MC1340  
Sido
Team Van der Heide de Vries5 10:02:11,70 1 01:02:12 Holland Pigeons Club
1257fuerteventura MC1242  
Vodka
Félix Camacho Hernández3 10:02:39,35 1 01:02:39 C.C.Puerto del Rosario
1258netherlands MC2584  
MANDARINE
Team Dickmann-Stroetges11 10:04:03,75 1 01:04:04 Holland Pigeons Club
1259cordoba MC0018  
Panamera
Dámaso Melero8 10:05:52,85 1 01:05:53 Malagüeño
1260malta MC0667  
Ginger Clayton
Team Ginger Burdnar Lofts1 10:06:24,30 1 01:06:24 Malta Racing Pigeon Club
1261netherlands MC1372  
Bella
Chantal Breukers2 10:15:40,90 1 01:15:41 Holland Pigeons Club
1262germany MC3254  
Alcaparra
Günter Langefeld4 10:18:29,75 1 01:18:30 Club Bergisches Land
1263rumania MC2737  
Petrus
Team Lulian Sepciuc2 10:18:58,70 1 01:18:59 Romanía
1264rumania MC2124  
Dane
Dragos Chiritescu3 10:19:32,75 1 01:19:33 Romanía
1265hungary MC4084  
Wise Wonder
Laszlo Gotthard11 10:19:35,40 1 01:19:35 Hungary Pigeons Club
1266gran canaria MC2465  
Daniel
Team Félix Santiago - Aday Rguez8 10:19:52,00 1 01:19:52 Club Los Socios
1267germany MC1974  
Lady C.
Guver Florin2 10:19:53,75 1 01:19:54 Germany Club
1268england MC2402  
Hutchinson
Team Ashdown Rangers9 10:19:55,15 1 01:19:55 RPRA (Pigeon Association)
1269england MC3030  
Cork
Team Alveley Flyers5 10:19:55,50 1 01:19:56 RPRA (Pigeon Association)
1270england MC0957  
WW Oscar
Team Well Wag (UNC)2 10:19:55,65 1 01:19:56 Up North Combine
1271moldova MC3213  
Damian-Valentin
Team Fauna Orheiului5 10:19:56,15 1 01:19:56 Moldova
1272germany MC0238  
Gametime
Team Mark Buse & Fam.16 10:19:56,25 1 01:19:56 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1273malta MC0591  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta10 10:19:56,55 1 01:19:57 Malta Racing Pigeon Club
1274germany MC1722  
Thats a Fret
Erich Müller54 10:19:57,45 1 01:19:57 Club Oberfranken
1275hungary MC0094  
Puskas
Team Markus Miklos2 10:19:57,80 1 01:19:58 Hungary Pigeons Club
1276england MC3361  
Bolt
Team Flash2 10:19:59,10 1 01:19:59 RPRA (Pigeon Association)
1277germany MC1742  
Kombat Kat
Bernhard Bünte2 10:19:59,11 1 01:19:59 Club Rietberg
1278austria MC0776  
Romi
Team Garcia & Nagelhofer11 10:19:59,60 1 01:20:00 VRV - Oberoesterreich
1279germany MC2339  
Koko
Team Gleichberg7 10:20:00,35 1 01:20:00 Hildburghausen Club
1280netherlands MC2575  
zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon6 10:20:01,30 1 01:20:01 PDV Mariapolder
1281belgium MC3138  
G-star black1
Dirk Martens9 10:20:01,31 1 01:20:01 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1282germany MC0144  
Absent
Team Reiss & Pfeiffer5 10:20:01,40 1 01:20:01 Club Lutherstadt
1283belgium MC0711  
Vamos
Carlo Gyselbrecht1 10:20:01,60 1 01:20:02 Fondclub Eeklo - Ramillies
1284portugal MC2879  
Nota
Jorge Almeida Santos4 10:20:01,61 1 01:20:02 Aveiro-Portugal
1285germany MC0480  
Beeper
Erich Müller55 10:20:01,65 1 01:20:02 Club Oberfranken
1286defaulted  
No information will be displayed0 10:20:04,05 1 01:20:04 Defaulted Syndicate
1287germany MC0145  
Alice
Team Reiss & Pfeiffer6 10:20:04,35 1 01:20:04 Club Lutherstadt
1288germany MC0397  
Bolshoi
Fedoseev Vitalij7 10:20:05,35 1 01:20:05 Club Harsewinkel
1289defaulted  
No information will be displayed0 10:20:07,00 1 01:20:07 Defaulted Syndicate
1290netherlands MC4052  
Noble Regina
Lorenzo Van Russel9 10:20:07,65 1 01:20:08 Holland Pigeons Club
1291ireland MC3003  
The Chosen
Josh Rielly5 10:20:08,40 1 01:20:08 Irish Homing Union
1292wales MC3325  
Rambo
Team Men of Gwent Syndicate3 10:20:08,80 1 01:20:09 País de Gales
1293germany MC3267  
Campus Martius
Erich Müller56 10:20:08,95 1 01:20:09 Club Oberfranken
1294rusia MC2628  
Volga's Power
Team Dyserthlofts Russia2 10:20:09,70 1 01:20:10 Club Rusia
1295netherlands MC4019  
Sayonara Baby
Hok M. Reijnen15 10:20:11,40 1 01:20:11 PDV Alphen Vooruit
1296moldova MC3209  
Dima
Team Fauna Orheiului6 10:20:12,35 1 01:20:12 Moldova
1297belgium MC1669  
Hector
PEC Racing Team ADK5 10:20:12,45 1 01:20:12 Fondclub Herent
1298polska MC0439  
Pacha
Bogdan Mlynarczyk1 10:20:13,65 1 01:20:14 Polonia
1299germany MC0232  
Little Girls 3
Team Mark Buse & Fam.17 10:20:14,10 1 01:20:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1300england MC2928  
Collymore
Team Crazy Gang Syndicate4 10:20:14,30 1 01:20:14 RPRA (Pigeon Association)
1301hungary MC4034  
Brown
Laszlo Gotthard12 10:20:14,65 1 01:20:15 Hungary Pigeons Club
1302rumania MC4311  
Invictus
Team Class2 10:20:16,15 1 01:20:16 Romanía
1303france MC0968  
Antares
Xavier Benoit4 10:20:16,75 1 01:20:17 Team Sibille France
1304germany MC0167  
Champ
Paul-Heinz Wesjohann4 10:20:17,45 1 01:20:17 Club Oberfranken
1305netherlands MC0427  
P. Out & Zn 3
Team Holland 73 10:20:17,50 1 01:20:18 Holland Pigeons Club
1306germany MC0771  
Rex
Fedoseev Vitalij8 10:20:17,70 1 01:20:18 Club Harsewinkel
1307england MC2940  
Ultimate Power
Team Ultimate Syndicate7 10:20:17,90 1 01:20:18 RPRA (Pigeon Association)
1308germany MC1717  
Ariadne
Team Klaas & Sohn21 10:20:18,20 1 01:20:18 Club Rietberg
1309slovakia MC0892  
Adam
Peter Halienka1 10:20:18,35 1 01:20:18 Slovakia Club
1310england MC2382  
Tom Shep's
Team Sheppard5 10:20:18,36 1 01:20:18 RPRA (Pigeon Association)
1311tenerife MC1582  
Fernando
Team Champions Círculo de Tenerife1 10:20:18,50 1 01:20:18 Círculo Colombófilo de Tenerife
1312germany MC0476  
Percys Pick
Erich Müller57 10:20:18,55 1 01:20:19 Club Oberfranken
1313england MC1396  
L7 Herta
Team Lucky 76 10:20:19,50 1 01:20:20 Up North Combine
1314germany MC2277  
ATLANTIC-POSEIDON
Alexander Gebel25 10:20:19,51 1 01:20:20 Club Saalfeld
1315portugal MC2869  
Nani
Team Paulo Lourenco3 10:20:20,25 1 01:20:20 Faro - Portugal
1316germany MC0578  
It Takes Two
Team Robert & Bernhard Niekrawietz2 10:20:20,35 1 01:20:20 Club Kaltenengers
1317netherlands MC2591  
NECTARINE
Team Dickmann-Stroetges12 10:20:20,95 1 01:20:21 Holland Pigeons Club
1318austria MC1957  
Lee Ray
Neag Benjain2 10:20:21,00 1 01:20:21 VRV - Oberoesterreich
1319rumania MC4210  
Flor 7
Team Florea Sorin24 10:20:21,45 1 01:20:21 Romanía
1320italia MC2649  
BANZAI
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni2 10:20:21,55 1 01:20:22 Italia
1321slovakia MC1201  
Iron Maiden
Team Loft Tarzan3 10:20:21,65 1 01:20:22 Slovakia Club
1322rumania MC2030  
Merry Legs
Team Bacalu Danut & Serafim12 10:20:21,66 1 01:20:22 Romanía
1323netherlands MC1168  
Joep 2
Team Holland 24 10:20:22,10 1 01:20:22 Holland Pigeons Club
1324netherlands MC4013  
Barry
Hok M. Reijnen16 10:20:23,50 1 01:20:24 PDV Alphen Vooruit
1325belgium MC3139  
G-star black2
Dirk Martens10 10:20:23,70 1 01:20:24 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1326germany MC0170  
Clay Dark
Paul-Heinz Wesjohann5 10:20:23,95 1 01:20:24 Club Oberfranken
1327netherlands MC0966  
Astronomical
Lorenzo Van Russel10 10:20:24,20 1 01:20:24 Holland Pigeons Club
1328netherlands MC2908  
Geof
Team Zandverstuiving4 10:20:24,35 1 01:20:24 Holland Pigeons Club
1329wales MC1836  
Whitefield Wizard
Team Bagillt2 10:20:26,15 1 01:20:26 North Wales
1330czech republic MC0808  
Geli
Karel Klemens6 10:20:26,20 1 01:20:26 Czech Republic Club
1331germany MC1117  
Ashley
Team Feuriger Fluegel Krosigk8 10:20:28,20 1 01:20:28 Club Sachsen
1332germany MC1970  
Nyna
Guver Florin3 10:20:29,10 1 01:20:29 Germany Club
1333hungary MC0083  
Random Star
Team Pinter5 10:20:29,35 1 01:20:29 Hungary Pigeons Club
1334germany MC1095  
Warie
Team Klaas & Sohn22 10:20:29,75 1 01:20:30 Club Rietberg
1335wales MC3350  
The beat
Paul Bamford5 10:20:30,45 1 01:20:30 País de Gales
1336netherlands MC0423  
v.d.Berg 3
Team Holland 32 10:20:32,10 1 01:20:32 Holland Pigeons Club
1337rumania MC2169  
Doljeanca
Radu Buzura3 10:20:33,00 1 01:20:33 Romanía
1338malta MC0572  
Tinuccia
Team Cantarella & Agius Lofts Malta4 10:20:33,55 1 01:20:34 Malta Racing Pigeon Club
1339austria MC0753  
Tico
Slavko Kutlesa8 10:20:33,80 1 01:20:34 VRV - Oberoesterreich
1340england MC0953  
WW Billy 2
Team Well Wag (UNC)3 10:20:33,95 1 01:20:34 Up North Combine
1341rumania MC2245  
Dany
Team Pisla Daniel & Vintan George4 10:20:33,96 1 01:20:34 Romanía
1342netherlands MC0187  
Wellington
Team Brencas4 10:20:34,15 1 01:20:34 Holland Pigeons Club
1343belgium MC1018  
Gevlekt Mannetje
Roger Mertens8 10:20:34,85 1 01:20:35 Fond Wallonie
1344netherlands MC1339  
Frysian Papillon
Sjaak Buwalda7 10:20:35,30 1 01:20:35 Holland Pigeons Club
1345belgium MC2818  
Nicole
Team Leyen-Paloma Belgie6 10:20:35,55 1 01:20:36 Club Olijftak Maaseik
1346rumania MC0135  
Nimrod
Kiss Sandor2 10:20:35,60 1 01:20:36 Romanía
1347germany MC1414  
Loewe 75
Team Jaekel Hannelore1 10:20:35,70 1 01:20:36 Club Grenzland-West
1348england MC2932  
Ultimate Evens
Team Ultimate Syndicate8 10:20:36,10 1 01:20:36 RPRA (Pigeon Association)
1349germany MC4062  
ATLANTIC-BIG
Alexander Gebel26 10:20:36,65 1 01:20:37 Club Saalfeld
1350cantabria MC1269  
Goodbye Stranger
Team Rovira - Merino - Barrio1 10:20:37,20 1 01:20:37 Club Reinosano
1351germany MC2838  
Mia
Team Brinker3 10:20:39,10 1 01:20:39 Meppen Club
1352gran canaria MC1239  
Maaambo
Team Yahvé & Oliveiro8 10:20:39,30 1 01:20:39 Club Los Socios
1353germany MC1091  
Rocky
Team Klaas & Sohn23 10:20:41,60 1 01:20:42 Club Rietberg
1354wales MC3443  
Feather
Team Rudderfett4 10:20:43,45 1 01:20:43 Welsh Flag
1355rumania MC2470  
Rockette
Team Buta Emil2 10:20:43,85 1 01:20:44 Romanía
1356germany MC2296  
ATLANTIC-NATI
Alexander Gebel27 10:20:44,20 1 01:20:44 Club Saalfeld
1357rumania MC2117  
Spy
Team Pitea Laurentiu3 10:20:44,60 1 01:20:45 Romanía
1358slovakia MC0855  
Greg 14
Team Greg14 10:20:45,20 1 01:20:45 Slovakia Club
1359italia MC2673  
Pipo
Team Laro Ervin3 10:20:46,20 1 01:20:46 Italia
1360germany MC0706  
White-eyed
Fedoseev Vitalij9 10:20:46,70 1 01:20:47 Club Harsewinkel
1361hungary MC0700  
Penge I
Team Fenyvesi Family5 10:20:47,25 1 01:20:47 Hungary Pigeons Club
1362austria MC1953  
Webber
Neag Benjain3 10:20:47,26 1 01:20:47 VRV - Oberoesterreich
1363rumania MC2005  
Mona La Guapa
Mihai Chirita3 10:20:48,00 1 01:20:48 Romanía
1364germany MC0174  
Rooey
Paul-Heinz Wesjohann6 10:20:48,55 1 01:20:49 Club Oberfranken
1365germany MC4319  
Snowman 19
Günter Schneemann19 10:20:48,85 1 01:20:49 Club Kassel
1366slovakia MC0864  
Greg 23
Team Greg15 10:20:49,00 1 01:20:49 Slovakia Club
1367germany MC0486  
Keiko
Hermann Wienekamp5 10:20:49,60 1 01:20:50 Club Neumünster
1368austria MC0788  
Chevelle
Team Garcia & Nagelhofer12 10:20:49,80 1 01:20:50 VRV - Oberoesterreich
1369germany MC2505  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube3 10:20:53,70 1 01:20:54 Germany Club
1370germany MC3178  
Dinky
Team H & B Wulhorst3 10:20:53,71 1 01:20:54 Club Oberfranken
1371germany MC3249  
Pipa
Günter Langefeld5 10:20:54,00 1 01:20:54 Club Bergisches Land
1372belgium MC1665  
Minos
PEC Racing Team ADK6 10:20:54,50 1 01:20:54 Fondclub Herent
1373ireland MC3006  
The Crafty One
Josh Rielly6 10:20:55,55 1 01:20:56 Irish Homing Union
1374germany MC1061  
Abelardo
Erich Müller58 10:20:56,05 1 01:20:56 Club Oberfranken
1375rumania MC4206  
Flor 4
Team Florea Sorin25 10:20:56,25 1 01:20:56 Romanía
1376rumania MC2131  
Andys Baby
Team Tules Denis & Ialcin3 10:20:56,95 1 01:20:57 Romanía
1377germany MC0483  
Rich Note
Hermann Wienekamp6 10:20:59,60 1 01:21:00 Club Neumünster
1378moldova MC3210  
Olga
Team Fauna Orheiului7 10:21:00,80 1 01:21:01 Moldova
1379hungary MC0092  
Mira
Team Markus pigeons2 10:21:04,40 1 01:21:04 Hungary Pigeons Club
1380netherlands MC0963  
Silent Czar
Lorenzo Van Russel11 10:21:04,50 1 01:21:04 Holland Pigeons Club
1381denmark MC0533  
Brickboy
Team Modena Master2 10:21:05,05 1 01:21:05 Denmark Club
1382france MC1901  
Wings Of Fortune
Xavier Benoit5 10:21:07,80 1 01:21:08 Team Sibille France
1383south africa MC2489  
Brock Eveels
Team Josch & Dean2 10:21:07,95 1 01:21:08 South Africa Club
1384germany MC1058  
Dark Moondancer
Erich Müller59 10:21:08,15 1 01:21:08 Club Oberfranken
1385rumania MC2000  
Nourdin
Mihai Chirita4 10:21:08,55 1 01:21:09 Romanía
1386germany MC0976  
Ione
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 10:21:09,20 1 01:21:09 Club Oberfranken
1387czech republic MC3156  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 10:21:10,35 1 01:21:10 Czech Republic Club
1388italia MC2683  
Timothy Chu
Team Danaila Daniel & Daniela1 10:21:13,30 1 01:21:13 Italia
1389rumania MC2204  
Albatros
Andrei Pana3 10:21:13,50 1 01:21:14 Romanía
1390hungary MC0509  
Eszter
Team Horváth Pigeons4 10:21:14,10 1 01:21:14 Hungary Pigeons Club
1391netherlands MC4023  
Samanthas Hope
Lorenzo Van Russel12 10:21:14,35 1 01:21:14 Holland Pigeons Club
1392netherlands MC2582  
COCONUT
Team Dickmann-Stroetges13 10:21:15,85 1 01:21:16 Holland Pigeons Club
1393hungary MC4073  
Lorena
Laszlo Gotthard13 10:21:17,15 1 01:21:17 Hungary Pigeons Club
1394germany MC0498  
Xtreme
Bernd Prekel5 10:21:19,40 1 01:21:19 Club Bayern Süd
1395netherlands MC0218  
Leentje
Team Hogeveld3 10:21:20,75 1 01:21:21 Holland Pigeons Club
1396slovenia MC1329  
Enej
Team Vladimir Srebotnjak2 10:21:21,00 1 01:21:21 Slovenia Club
1397germany MC0398  
Trusty
Fedoseev Vitalij10 10:21:21,70 1 01:21:22 Club Harsewinkel
1398germany MC3266  
Gerald
Erich Müller60 10:21:22,80 1 01:21:23 Club Oberfranken
1399belgium MC1011  
Milleke
Roger Mertens9 10:21:22,81 1 01:21:23 Fond Wallonie
1400germany MC1879  
Zamby
Team Koch & Wichert5 10:21:23,30 1 01:21:23 Ruhrgebiet Club
1401europe MC2523  
Carmen Dark
Team TOP 104 10:21:25,15 1 01:21:25 Club E.U.
1402netherlands MC0180  
Do Ping 3
Team Baarda Pingjum2 10:21:25,90 1 01:21:26 Holland Pigeons Club
1403south africa MC2433  
Egoli
Team Fouche Lofts (Jhb)3 10:21:26,45 1 01:21:26 South Africa Club
1404slovakia MC1180  
Pokus
Team Marton J + I3 10:21:28,40 1 01:21:28 Slovakia Club
1405netherlands MC3043  
Snuifneus
Team Wegrestaurant Napoleon7 10:21:28,65 1 01:21:29 PDV Mariapolder
1406tenerife MC1583  
César
Team Champions Círculo de Tenerife2 10:21:28,70 1 01:21:29 Círculo Colombófilo de Tenerife
1407netherlands MC2563  
CLOWNSNEUS
Team Holland 115 10:21:28,75 1 01:21:29 Holland Pigeons Club
1408netherlands MC4086  
Marcelo
Hok M. Reijnen17 10:21:29,10 1 01:21:29 PDV Alphen Vooruit
1409rumania MC2037  
Trocadero
Team Bacalu Danut & Serafim13 10:21:29,40 1 01:21:29 Romanía
1410england MC2395  
Island Girl
Team Ashdown Rangers10 10:21:29,85 1 01:21:30 RPRA (Pigeon Association)
1411denmark MC3492  
Saddington
Kaj. F. Andersen1 10:21:29,86 1 01:21:30 Denmark Club
1412germany MC3261  
Chequer Lass
Erich Müller61 10:21:31,35 1 01:21:31 Club Oberfranken
1413fuerteventura MC0348  
Nibbles
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:21:31,60 1 01:21:32 Gran Tarajal
1414sevilla MC0631  
Alydar
Francisco Gutiérrez3 10:21:32,65 1 01:21:33 ITALICENSE
1415wales MC3022  
Nia
Team Belgium Bus Syndicate3 10:21:34,10 1 01:21:34 País de Gales
1416netherlands MC0063  
Toxin
Team Rien van Oss en Zn20 10:21:34,50 1 01:21:34 Holland Pigeons Club
1417cordoba MC0017  
Fling
Dámaso Melero9 10:21:36,15 1 01:21:36 Malagüeño
1418rusia MC2624  
Saratov's Girl
Team Dyserthlofts Russia3 10:21:37,15 1 01:21:37 Club Rusia
1419england MC3304  
Richy's Rebel
Team Lucky Devils Syndicate14 10:21:38,35 1 01:21:38 RPRA (Pigeon Association)
1420portugal MC2873  
Yany
Jorge Almeida Santos5 10:21:41,50 1 01:21:42 Aveiro-Portugal
1421wales MC3357  
Green grass of home
Paul Bamford6 10:21:45,55 1 01:21:46 País de Gales
1422germany MC0487  
Celina
Hermann Wienekamp7 10:21:46,95 1 01:21:47 Club Neumünster
1423polska MC2600  
Arabela
Team Michal Klassa3 10:21:47,75 1 01:21:48 Polonia
1424rumania MC0134  
Attila
Kiss Sandor3 10:21:48,50 1 01:21:48 Romanía
1425england MC3404  
Premier Diamond
Team Premier Posse9 10:21:49,25 1 01:21:49 RPRA (Pigeon Association)
1426belgium MC0337  
Tigre
Dirk Verstichelen6 10:21:52,40 1 01:21:52 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1427slovakia MC1191  
Linda
Team Fiala Alexander & Tomas2 10:21:52,90 1 01:21:53 Slovakia Club
1428rumania MC2044  
Mabopane
Team Bacalu Danut & Serafim14 10:21:55,20 1 01:21:55 Romanía
1429netherlands MC0946  
Pucky
Hein van Dam2 10:21:55,65 1 01:21:56 Holland Pigeons Club
1430belgium MC1692  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner6 10:21:57,25 1 01:21:57 Denderbond Ninove
1431tenerife MC0521  
Deep Purple
Team Andrea y Vicente Cruz4 10:21:57,35 1 01:21:57 Abona Sur
1432cordoba MC0022  
Triumpal Sun
Dámaso Melero10 10:22:00,10 1 01:22:00 Malagüeño
1433netherlands MC0064  
Lightning
Team Rien van Oss en Zn21 10:22:02,35 1 01:22:02 Holland Pigeons Club
1434rumania MC0103  
Krisztina
Babos Zsolt7 10:22:03,35 1 01:22:03 Romanía
1435rusia MC2623  
Arbat's Sovereign
Team Dyserthlofts Russia4 10:22:04,70 1 01:22:05 Club Rusia
1436polska MC3522  
Alle Oogies
Team Smge Rumik Krzysztof9 10:22:05,60 1 01:22:06 Polonia
1437england MC2389  
Now Be On Your Way
Chris Turner5 10:22:06,65 1 01:22:07 RPRA (Pigeon Association)
1438tenerife MC0100  
Juan Luis
Team Champions Abona Sur2 10:22:07,10 1 01:22:07 Abona Sur
1439england MC3394  
Sarah's girl
Team Totton Flyers3 10:22:07,60 1 01:22:08 RPRA (Pigeon Association)
1440rumania MC2233  
roosens 83
Team Fratii Lupu & Colniceanu2 10:22:11,80 1 01:22:12 Romanía
1441rumania MC2212  
Anna C
Alin Fiera1 10:22:12,15 1 01:22:12 Romanía
1442wales MC3319  
Lost liberty
Team Men of Gwent Syndicate4 10:22:12,65 1 01:22:13 País de Gales
1443germany MC0497  
Chocolate
Bernd Prekel6 10:22:12,66 1 01:22:13 Club Bayern Süd
1444rusia MC3229  
Harlamov
Team Krasnaya Armiya1 10:22:12,90 1 01:22:13 Club Rusia
1445netherlands MC2831  
Meli
Team Soepboer10 10:22:13,45 1 01:22:13 Holland Pigeons Club
1446slovakia MC1211  
Roman
Igor Sillo1 10:22:13,95 1 01:22:14 Slovakia Club
1447england MC3370  
Foo canal
Team D.S.R.7 10:22:13,96 1 01:22:14 RPRA (Pigeon Association)
1448asturias MC0614  
Mountain Burst
José Manuel García Darribe1 10:22:14,70 1 01:22:15 R.C. Oviedo
1449netherlands MC2569  
feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon8 10:22:14,90 1 01:22:15 PDV Mariapolder
1450belgium MC2817  
Last Baby
Team Leyen-Paloma Belgie7 10:22:16,45 1 01:22:16 Club Olijftak Maaseik
1451england MC3432  
Major Minstrel
Team G & K Jones2 10:22:16,80 1 01:22:17 RPRA (Pigeon Association)
1452england MC2972  
Southfeild Twinkle
Mark Gilbert13 10:22:17,40 1 01:22:17 RPRA (Pigeon Association)
1453netherlands MC0217  
Elsje
Team Hogeveld4 10:22:17,75 1 01:22:18 Holland Pigeons Club
1454netherlands MC2262  
Lium
Team Rien van Oss en Zn22 10:22:17,90 1 01:22:18 Holland Pigeons Club
1455slovakia MC0868  
Greg 27
Team Greg16 10:22:18,10 1 01:22:18 Slovakia Club
1456defaulted  
No information will be displayed0 10:22:18,20 1 01:22:18 Defaulted Syndicate
1457england MC2532  
Bolche
Team Louella Pigeon World6 10:22:18,95 1 01:22:19 RPRA (Pigeon Association)
1458netherlands MC1170  
Joep 4
Team Holland 42 10:22:20,20 1 01:22:20 Holland Pigeons Club
1459slovakia MC0884  
Forest
Team Silny J & L2 10:22:21,15 1 01:22:21 Slovakia Club
1460germany MC3119  
Ayers Rock
Team Mark Buse & Fam.18 10:22:22,65 1 01:22:23 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1461germany MC0164  
Horsti 61
Horst Hain6 10:22:23,15 1 01:22:23 Club Fulda
1462polska MC2783  
Cita 1
Ryszard Sas2 10:22:23,40 1 01:22:23 Polonia
1463czech republic MC0827  
Tokio 1
Lubomir Kubacek8 10:22:23,70 1 01:22:24 Czech Republic Club
1464tenerife MC0032  
Maid Of Silver
Fco. Enrique Martín Acevedo6 10:22:24,50 1 01:22:24 Isla Baja
1465netherlands MC1359  
Amy
Team Schoordijk-Schults5 10:22:25,15 1 01:22:25 Holland Pigeons Club
1466england MC2723  
Astbury Kim
Team Astbury3 10:22:25,75 1 01:22:26 RPRA (Pigeon Association)
1467netherlands MC2841  
Lasterie Shop 3
Peter Lasterie5 10:22:26,40 1 01:22:26 Holland Pigeons Club
1468belgium MC0709  
Yanky
Carlo Gyselbrecht2 10:22:26,55 1 01:22:27 Fondclub Eeklo - Ramillies
1469germany MC2323  
ATLANTIC-LEEN
Alexander Gebel28 10:22:27,50 1 01:22:28 Club Saalfeld
1470tenerife MC0517  
Kyra
Team Demmis2 10:22:28,80 1 01:22:29 Nuevos HORIZONTES
1471wales MC0310  
Supreme Fern
Ken Darlington3 10:22:29,45 1 01:22:29 País de Gales
1472rumania MC2177  
President
Team Buzura & Balasoiu3 10:22:29,65 1 01:22:30 Romanía
1473germany MC1135  
Foster
Team Reiss & Pfeiffer7 10:22:30,00 1 01:22:30 Club Lutherstadt
1474ireland MC2368  
Highway Celtic Mike
Team Highway Lofts4 10:22:30,80 1 01:22:31 Irish Homing Union
1475bulgaria MC1962  
Bo
Emil Dimitrov2 10:22:31,45 1 01:22:31 Bulgaria Club
1476netherlands MC4012  
Claribel
Hok M. Reijnen18 10:22:31,60 1 01:22:32 PDV Alphen Vooruit
1477germany MC3181  
Bicho
Team H & B Wulhorst4 10:22:31,61 1 01:22:32 Club Oberfranken
1478germany MC0582  
Invierno
Detlef Schüring4 10:22:32,15 1 01:22:32 Club Münsterland
1479europe MC4071  
Freedom
Team TOP 105 10:22:32,16 1 01:22:32 Club E.U.
1480tenerife MC0360  
Daniela 5
Team Hmnos. Hernández Mesa5 10:22:33,00 1 01:22:33 C.C. TACO
1481rumania MC1986  
Edwin
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 10:22:34,85 1 01:22:35 Romanía
1482england MC2992  
Southfeild Leader
Mark Gilbert14 10:22:34,86 1 01:22:35 RPRA (Pigeon Association)
1483rumania MC2216  
Burbuja
Alin Fiera2 10:22:34,95 1 01:22:35 Romanía
1484rumania MC2139  
Pabsi
Team Stroiescu C. & Asmarandei F.1 10:22:37,50 1 01:22:38 Romanía
1485netherlands MC0417  
Kooksmurf
Team Comb. van de Berg2 10:22:38,00 1 01:22:38 Holland Pigeons Club
1486germany MC1057  
Grimbergen
Erich Müller62 10:22:38,05 1 01:22:38 Club Oberfranken
1487belgium MC3137  
Paupaul junior
Dirk Martens11 10:22:38,30 1 01:22:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1488england MC0082  
My Darling
Team Lucky Devils Syndicate15 10:22:39,85 1 01:22:40 RPRA (Pigeon Association)
1489netherlands MC0932  
Hidalgo
Team Sunkissed4 10:22:40,00 1 01:22:40 Holland Pigeons Club
1490polska MC0440  
Fight To The Finish
Bogdan Mlynarczyk2 10:22:40,20 1 01:22:40 Polonia
1491galicia MC0601  
Marjorie
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 10:22:40,85 1 01:22:41 MARIÑAS ALTAS
1492asturias MC0610  
Idolo
José Manuel García Darribe2 10:22:41,90 1 01:22:42 R.C. Oviedo
1493portugal MC2863  
Podolski
Team Asas do Sul3 10:22:44,50 1 01:22:44 Faro - Portugal
1494germany MC3098  
ATLANTIC-STAR
Team Ladys Germany3 10:22:47,20 1 01:22:47 Club Saalfeld
1495hungary MC4078  
Mattanja
Laszlo Gotthard14 10:22:47,45 1 01:22:47 Hungary Pigeons Club
1496wales MC3436  
Challenger 46
Team DLUK & Ganwy Lofts3 10:22:48,40 1 01:22:48 Welsh Flag
1497malta MC0641  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta5 10:22:49,40 1 01:22:49 Malta Racing Pigeon Club
1498germany MC4038  
Helga P
Erich Müller63 10:22:49,75 1 01:22:50 Club Oberfranken
1499austria MC0783  
Alpine Secrete
Team Garcia & Nagelhofer13 10:22:51,70 1 01:22:52 VRV - Oberoesterreich
1500croatia MC1308  
Maksim
Team Pudic Family Loft3 10:22:51,90 1 01:22:52 Croatia Pigeon Club
1501ireland MC1187  
Sean
Team YELLOWBELLY2 10:22:51,95 1 01:22:52 Irish Homing Union
1502tenerife MC0027  
Lyphard
Team Jado1 10:22:52,40 1 01:22:52 Abona Sur
1503hungary MC0768  
Aranba
Team Fenyvesi Balazs & Norbert7 10:22:53,75 1 01:22:54 Hungary Pigeons Club
1504austria MC0744  
Dona
Slavko Kutlesa9 10:22:54,00 1 01:22:54 VRV - Oberoesterreich
1505germany MC1406  
Chenche T2
Team Jung & Jupid4 10:22:54,20 1 01:22:54 Club Ebertshausen
1506england MC3308  
Albe back
Brian Clayburn4 10:22:58,65 1 01:22:59 RPRA (Pigeon Association)
1507netherlands MC1347  
Iniesta
Rudolf Visser2 10:22:59,45 1 01:22:59 Holland Pigeons Club
1508rumania MC2225  
Tiki
Team Onur3 10:22:59,75 1 01:23:00 Romanía
1509germany MC0501  
Ralky
Bernd Prekel7 10:23:05,30 1 01:23:05 Club Bayern Süd
1510netherlands MC0377  
Light Tuition
Team Interpalomas Lofts2 10:23:05,45 1 01:23:05 Holland Pigeons Club
1511netherlands MC2514  
Queen Ann
Team Limburgse Passie3 10:23:05,50 1 01:23:06 Holland Pigeons Club
1512germany MC1129  
Snowman 4
Günter Schneemann20 10:23:05,75 1 01:23:06 Club Kassel
1513england MC1532  
Marie
Team Foster & Rump4 10:23:06,20 1 01:23:06 RPRA (Pigeon Association)
1514england MC2987  
Southfeild Slayer
Mark Gilbert15 10:23:06,50 1 01:23:06 RPRA (Pigeon Association)
1515polska MC2781  
Atlantic 1
Ryszard Sas3 10:23:07,50 1 01:23:08 Polonia
1516ireland MC0683  
Corie
Team YELLOWBELLY3 10:23:07,65 1 01:23:08 Irish Homing Union
1517netherlands MC0191  
Amethist
Team Brencas5 10:23:08,20 1 01:23:08 Holland Pigeons Club
1518tenerife MC0560  
Lustra
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 10:23:11,25 1 01:23:11 GRAN FONDO
1519czech republic MC0803  
Geroy
Martin Bouchal1 10:23:13,15 1 01:23:13 Czech Republic Club
1520germany MC3247  
Almendra
Günter Langefeld6 10:23:13,16 1 01:23:13 Club Bergisches Land
1521czech republic MC0816  
Sindy
Karel Klemens7 10:23:14,45 1 01:23:14 Czech Republic Club
1522rumania MC2251  
Kings Grizzle Hope
Team Toncu Stefan & Madalin2 10:23:14,80 1 01:23:15 Romanía
1523netherlands MC2918  
Chila
Team Skyriders2 10:23:15,55 1 01:23:16 Holland Pigeons Club
1524malta MC0656  
Tonio Ganga
Team Tonio Lofts Malta3 10:23:17,15 1 01:23:17 Malta Racing Pigeon Club
1525netherlands MC0945  
Anastasia
Hein van Dam3 10:23:18,05 1 01:23:18 Holland Pigeons Club
1526germany MC3122  
Wanderfalk
Team SG Eider2 10:23:18,25 1 01:23:18 Club Oberfranken
1527south africa MC2425  
Moonwalker
Team Saville Penkin2 10:23:19,05 1 01:23:19 South Africa Club
1528scotland MC3473  
Cleopatra
Team Gareth Rankin3 10:23:19,80 1 01:23:20 Scottish Homing Union
1529germany MC3120  
The Mountain
Team Mark Buse & Fam.19 10:23:20,55 1 01:23:21 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1530slovakia MC0891  
Peter
Peter Halienka2 10:23:23,95 1 01:23:24 Slovakia Club
1531tenerife MC0001  
Iona
Team Demmis3 10:23:24,50 1 01:23:24 Nuevos HORIZONTES
1532malta MC0596  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta11 10:23:24,60 1 01:23:25 Malta Racing Pigeon Club
1533wales MC0291  
Copper Pipe
Team Stephens Plumbing3 10:23:24,61 1 01:23:25 País de Gales
1534tenerife MC1270  
Kings Express
Team COLUMBACANARIA6 10:23:27,20 1 01:23:27 Adexe
1535rumania MC2173  
Emily
Team Buzura & Balasoiu4 10:23:29,00 1 01:23:29 Romanía
1536portugal MC2807  
Mark Louise
Team José do Carmo4 10:23:29,80 1 01:23:30 Faro - Portugal
1537germany MC3272  
Else
Rolf Schlömer4 10:23:30,30 1 01:23:30 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1538netherlands MC0060  
Shimada
Team Rien van Oss en Zn23 10:23:30,50 1 01:23:30 Holland Pigeons Club
1539hungary MC0072  
Monika
Team Fenyvesi Balazs & Norbert8 10:23:30,55 1 01:23:31 Hungary Pigeons Club
1540netherlands MC0965  
Hopalong Hanover
Lorenzo Van Russel13 10:23:31,90 1 01:23:32 Holland Pigeons Club
1541germany MC2315  
ATLANTIC-WELT
Alexander Gebel29 10:23:33,45 1 01:23:33 Club Saalfeld
1542wales MC1837  
Korvin Prince
Team Bagillt3 10:23:33,55 1 01:23:34 North Wales
1543rumania MC2154  
Miss Sydafrika
Patruca Florin1 10:23:33,56 1 01:23:34 Romanía
1544tenerife MC1258  
Agatha
Valentín González Hernández2 10:23:34,65 1 01:23:35 Adexe
1545netherlands MC2557  
Druipneus
Team Holland 102 10:23:34,75 1 01:23:35 Holland Pigeons Club
1546defaulted  
No information will be displayed0 10:23:34,80 1 01:23:35 Defaulted Syndicate
1547asturias MC0617  
Luna
Fernando Loredo Piñera2 10:23:37,05 1 01:23:37 R.C. Oviedo
1548defaulted  
No information will be displayed0 10:23:37,75 1 01:23:38 Defaulted Syndicate
1549malta MC0681  
Coutinho
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft4 10:23:39,10 1 01:23:39 Malta Racing Pigeon Club
1550hungary MC0512  
Luigi
Team Horváth Pigeons5 10:23:40,00 1 01:23:40 Hungary Pigeons Club
1551south africa MC2410  
Konya
Team Cachalia Bros3 10:23:40,20 1 01:23:40 South Africa Club
1552tenerife MC0362  
Daniela 7
Team Hmnos. Hernández Mesa6 10:23:41,00 1 01:23:41 C.C. TACO
1553netherlands MC0220  
Bergerac
Team Gebr. Vieberink3 10:23:43,10 1 01:23:43 Holland Pigeons Club
1554netherlands MC3042  
Koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon9 10:23:43,20 1 01:23:43 PDV Mariapolder
1555england MC3374  
I'll beef hooked
Team D.S.R.8 10:23:46,80 1 01:23:47 RPRA (Pigeon Association)
1556netherlands MC3517  
v.d.Berg
Team Holland 94 10:23:49,05 1 01:23:49 Holland Pigeons Club
1557netherlands MC1356  
Monzo
Team Schoordijk-Schults6 10:23:49,35 1 01:23:49 Holland Pigeons Club
1558italia MC2656  
Maximus
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 10:23:50,30 1 01:23:50 Italian-Team
1559scotland MC1846  
Truffles
William Donachie7 10:23:51,85 1 01:23:52 Scottish Homing Union
1560belgium MC0326  
Sila
Filip de Smedt7 10:23:53,20 1 01:23:53 De Snelvliegers Zandbergen Club
1561italia MC2652  
Booboo
Team Hanus Vasile1 10:23:56,80 1 01:23:57 Italia
1562england MC1773  
Gold Nugget
Team Paul Smith Syndicate5 10:24:06,15 1 01:24:06 RPRA (Pigeon Association)
1563czech republic MC0819  
Tereza
Team Spown5 10:24:15,90 1 01:24:16 Czech Republic Club
1564tenerife MC0357  
Daniela 2
Team Hmnos. Hernández Mesa7 10:24:17,95 1 01:24:18 C.C. TACO
1565rumania MC2003  
Jose San Jose
Mihai Chirita5 10:24:26,95 1 01:24:27 Romanía
1566belgium MC0984  
Blue Thando
Steven Van de Velde3 10:24:45,65 1 01:24:46 Land van Aalst
1567netherlands MC0418  
Timmersmurf
Team Comb. van de Berg3 10:24:50,45 1 01:24:50 Holland Pigeons Club
1568rumania MC2145  
Kofila
Team Duda Sergiu3 10:24:50,65 1 01:24:51 Romanía
1569slovakia MC0867  
Greg 26
Team Greg17 10:24:50,90 1 01:24:51 Slovakia Club
1570germany MC1067  
High Speed
Team Klaas & Sohn24 10:24:51,30 1 01:24:51 Club Rietberg
1571france MC2359  
Virginie
Team Philippe Haquette3 10:24:51,85 1 01:24:52 Team Sibille France
1572netherlands MC1261  
Peba
Team Comb. Verbeek - Demmis3 10:25:01,40 1 01:25:01 Holland Pigeons Club
1573belgium MC2954  
Hope
Team Belgium's Finest2 10:25:03,05 1 01:25:03 Lembeek Club - Belgium
1574germany MC0502  
Lety
Bernd Prekel8 10:25:03,25 1 01:25:03 Club Bayern Süd
1575cordoba MC0024  
Rhot
Dámaso Melero11 10:25:05,05 1 01:25:05 Malagüeño
1576rumania MC2041  
Babsy
Team Bacalu Danut & Serafim15 10:25:13,45 1 01:25:13 Romanía
1577netherlands MC0652  
Suzanne
Team Holland - Marsman1 10:25:20,20 1 01:25:20 Holland Pigeons Club
1578czech republic MC0805  
Ondra
Martin Bouchal2 10:25:20,45 1 01:25:20 Czech Republic Club
1579wales MC0290  
U-bend
Team Stephens Plumbing4 10:25:24,90 1 01:25:25 País de Gales
1580germany MC1051  
Lea
Erich Müller64 10:25:25,00 1 01:25:25 Club Oberfranken
1581hungary MC4074  
Bolita
Laszlo Gotthard15 10:25:26,80 1 01:25:27 Hungary Pigeons Club
1582czech republic MC0817  
Jana
Team Spown6 10:25:27,70 1 01:25:28 Czech Republic Club
1583germany MC0147  
Gusher
Team Reiss & Pfeiffer8 10:25:27,85 1 01:25:28 Club Lutherstadt
1584germany MC2312  
ATLANTIC-WIND
Alexander Gebel30 10:25:32,05 1 01:25:32 Club Saalfeld
1585rumania MC2201  
Carrera
Andrei Pana4 10:25:32,60 1 01:25:33 Romanía
1586germany MC2337  
Muliple Crown
Team Gleichberg8 10:25:43,00 1 01:25:43 Hildburghausen Club
1587malta MC0598  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta12 10:25:48,65 1 01:25:49 Malta Racing Pigeon Club
1588belgium MC1884  
Pinkeltje
Roger Mertens10 10:26:08,30 1 01:26:08 Fond Wallonie
1589germany MC0169  
Albany
Paul-Heinz Wesjohann7 10:26:08,50 1 01:26:08 Club Oberfranken
1590italia MC2671  
Yael
Team Laro Ervin4 10:26:18,35 1 01:26:18 Italia
1591defaulted  
No information will be displayed0 10:26:23,20 1 01:26:23 Defaulted Syndicate
1592slovenia MC1335  
Bica 11
Team Vasja Srebotnjak2 10:26:40,10 1 01:26:40 Slovenia Club
1593netherlands MC2552  
Wijsneus
Team Holland 83 10:26:44,75 1 01:26:45 Holland Pigeons Club
1594germany MC3160  
Ancient Orange
Team Waz1 10:26:46,90 1 01:26:47 Club Oberfranken
1595rumania MC2152  
Anaconda
Patruca Florin2 10:28:13,80 1 01:28:14 Romanía
1596norway MC3495  
Twig Moss
Team Ray & Svein7 10:28:18,15 1 01:28:18 Norge Racing Pigeon Club
1597germany MC2265  
Teide
Team Mark Buse & Fam.20 10:28:20,20 1 01:28:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1598belgium MC2579  
Joachim
Team Panis & Tilmans2 10:28:21,10 1 01:28:21 Club Olijftak Maaseik
1599england MC3342  
Isla's baby bacon
Team D. Bullen & Son9 10:28:27,25 1 01:28:27 RPRA (Pigeon Association)
1600england MC2937  
Ultimate Class
Team Ultimate Syndicate9 10:30:01,25 1 01:30:01 RPRA (Pigeon Association)
1601rumania MC2166  
Pitica
Radu Buzura4 10:30:02,20 1 01:30:02 Romanía
1602netherlands MC0375  
Lady Blue
Team TopPigeons.nl7 10:30:28,70 1 01:30:29 Holland Pigeons Club
1603tenerife MC0114  
Chipude
Team Herrera y Jaime4 10:30:29,65 1 01:30:30 Adexe
1604germany MC0196  
Tadeo
Team Volmer & Wilpers7 10:32:20,50 1 01:32:20 Münsterland
1605rumania MC0129  
Balintarpi
Babos Zsolt8 10:32:33,75 1 01:32:34 Romanía
1606cordoba MC0009  
Dream Girl
Dámaso Melero12 10:32:53,40 1 01:32:53 Malagüeño
1607germany MC2299  
ATLANTIC-CHAMPION
Alexander Gebel31 10:32:56,50 1 01:32:56 Club Saalfeld
1608england MC3343  
Siennas sunny boy
Team D. Bullen & Son10 10:33:14,05 1 01:33:14 RPRA (Pigeon Association)
1609cordoba MC0006  
Caseys Song
Dámaso Melero13 10:33:30,60 1 01:33:31 Malagüeño
1610netherlands MC3053  
Strawberry
Team Dickmann-Stroetges14 10:38:49,35 1 01:38:49 Holland Pigeons Club
1611england MC2921  
Gascoigne
Team Crazy Gang Syndicate5 10:38:50,70 1 01:38:51 RPRA (Pigeon Association)
1612rumania MC2136  
Pinky
Team Stroiescu C. & Asmarandei F.2 10:41:14,30 1 01:41:14 Romanía
1613wales MC3438  
Challenger 53
Team DLUK & Ganwy Lofts4 10:41:53,90 1 01:41:54 Welsh Flag
1614eeuu MC0954  
Money Maker
Julio C. Ramírez1 10:44:05,95 1 01:44:06 USA
1615germany MC3278  
Major Brown
Bernhard Bramsiepe1 10:47:36,85 1 01:47:37 Club Ostwestfalen
1616england MC3398  
Alfie
Team Totton Flyers4 10:48:02,70 1 01:48:03 RPRA (Pigeon Association)
1617netherlands MC2572  
koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon10 10:48:06,90 1 01:48:07 PDV Mariapolder
1618sevilla MC0633  
Pure Gold
Francisco Gutiérrez4 10:48:11,95 1 01:48:12 ITALICENSE
1619netherlands MC0230  
Perpignan Two
Team Gebr. Vieberink4 10:48:12,90 1 01:48:13 Holland Pigeons Club
1620england MC3395  
Catch me 2
Team Totton Flyers5 10:48:23,80 1 01:48:24 RPRA (Pigeon Association)
1621netherlands MC2615  
Janice
Team T. Bosua6 10:49:46,40 1 01:49:46 Holland Pigeons Club
1622rumania MC4320  
Express
Team Arad Express FCI1 10:50:05,30 1 01:50:05 Romanía
1623defaulted  
No information will be displayed0 10:50:09,00 1 01:50:09 Defaulted Syndicate
1624czech republic MC0818  
Lojza
Team Spown7 10:50:15,25 1 01:50:15 Czech Republic Club
1625rumania MC3017  
Muriel
Team Cosvasa & Gah7 10:51:09,65 1 01:51:10 Romanía
1626tenerife MC0043  
Arnold
Team J. Martín y Bob Jansen1 10:51:46,45 1 01:51:46 Abona Sur
1627fuerteventura MC1246  
Baguette
Félix Camacho Hernández4 10:57:41,00 1 01:57:41 C.C.Puerto del Rosario
1628netherlands MC1152  
KIWI
Team Dickmann-Stroetges15 11:04:48,65 1 02:04:49 Holland Pigeons Club
1629netherlands MC0692  
Frysian Fearless
Sjaak Buwalda8 11:06:26,30 1 02:06:26 Holland Pigeons Club
1630tenerife MC0002  
Fang
Team Demmis4 11:15:10,60 1 02:15:11 Nuevos HORIZONTES
1631germany MC1728  
Monika One
Erich Müller65 11:17:14,10 1 02:17:14 Club Oberfranken
1632polska MC0442  
Lirio
Tomasz Wiczling5 11:20:45,65 1 02:20:46 Polonia
1633defaulted  
No information will be displayed0 11:21:33,80 1 02:21:34 Defaulted Syndicate
1634europe MC2526  
CHAYENNE
Team TOP 106 11:25:08,60 1 02:25:09 Club E.U.
1635slovakia MC0895  
Kaja
Peter Halienka3 11:25:16,80 1 02:25:17 Slovakia Club
1636england MC2978  
Southfeild Pong
Mark Gilbert16 11:26:41,50 1 02:26:42 RPRA (Pigeon Association)
1637netherlands MC2852  
Erik
Michel Schuurmans5 11:26:47,95 1 02:26:48 Holland Pigeons Club
1638netherlands MC0219  
Dianca
Team Hogeveld5 11:31:31,65 1 02:31:32 Holland Pigeons Club
1639germany MC2336  
Keiths Choice
Team Gleichberg9 11:41:07,40 1 02:41:07 Hildburghausen Club
1640defaulted  
No information will be displayed0 11:41:45,40 1 02:41:45 Defaulted Syndicate
1641netherlands MC4030  
Still Waters
Lorenzo Van Russel14 11:44:11,65 1 02:44:12 Holland Pigeons Club
1642wales MC0315  
Jetski
Team DLUK & Ganwy Lofts5 11:58:29,80 1 02:58:30 Welsh Flag
1643portugal MC2478  
Flash
Team Flavio & Leonardo Camoes2 11:59:07,55 1 02:59:08 Club Coimbra
1644fuerteventura MC0351  
Bernadette
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:59:57,20 1 02:59:57 Gran Tarajal
1645germany MC4076  
Jules Chu
Erich Müller66 12:08:27,25 1 03:08:27 Club Oberfranken
1646malta MC0649  
Stephen
Team Gandlier Lofts Malta6 12:11:42,25 1 03:11:42 Malta Racing Pigeon Club
1647germany MC3124  
Rise of an Empire
Team SG Eider3 12:21:23,70 1 03:21:24 Club Oberfranken
1648ireland MC3334  
Annastasia
Team Dylan & Daniel Boylan2 12:26:26,70 1 03:26:27 Irish Homing Union
1649wales MC4401  
Challenger 49
Team DLUK & Ganwy Lofts6 12:27:54,60 1 03:27:55 Welsh Flag
1650england MC1768  
Dark Vador
Team Vador & Elimar6 12:36:36,80 1 03:36:37 RPRA (Pigeon Association)
1651netherlands MC0655  
Salvatore
Team Holland - Marsman2 12:39:11,65 1 03:39:12 Holland Pigeons Club
1652rumania MC4308  
Tennerife Boy
Team Class3 12:45:16,50 1 03:45:16 Romanía
1653rumania MC4346  
check
Daniel Marin2 12:53:19,10 1 03:53:19 Romanía
1654germany MC1975  
Tipo
Team Wild Escobar Devils3 12:54:52,25 1 03:54:52 Germany Club
1655hungary MC0697  
Penge Ii
Team Fenyvesi Family6 13:00:04,05 1 04:00:04 Hungary Pigeons Club
1656germany MC0150  
Hidden Warning
Team Reiss & Pfeiffer9 13:15:49,05 1 04:15:49 Club Lutherstadt
1657rumania MC2036  
Regents Do
Team Bacalu Danut & Serafim16 13:20:01,40 1 04:20:01 Romanía
1658netherlands MC0907  
Frysian Evora
Sjaak Buwalda9 13:21:29,05 1 04:21:29 Holland Pigeons Club
1659germany MC2506  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube4 13:21:41,85 1 04:21:42 Germany Club
1660wales MC0313  
On Benifits
Team DLUK & Ganwy Lofts7 13:25:55,10 1 04:25:55 Welsh Flag
1661gran canaria MC0120  
Guillermo Dmguez Díaz
Team Champions La Paloma Mensajera1 13:27:35,20 1 04:27:35 La Paloma Mensajera
1662belgium MC1890  
Polletje
Roger Mertens11 13:29:09,50 1 04:29:10 Fond Wallonie
1663england MC2979  
Southfeild Durable
Mark Gilbert17 13:30:36,05 1 04:30:36 RPRA (Pigeon Association)
1664scotland MC1850  
Big Wul
William Donachie8 13:31:20,65 1 04:31:21 Scottish Homing Union
1665tenerife MC0031  
Sing Sing
Fco. Enrique Martín Acevedo7 13:47:36,70 1 04:47:37 Isla Baja
1666england MC2534  
Rifle
Team Louella Pigeon World7 13:51:25,30 1 04:51:25 RPRA (Pigeon Association)
1667slovakia MC1206  
Cardenas
Robert Molnar3 13:55:20,45 1 04:55:20 Slovakia Club
1668rumania MC2171  
Black 1
Radu Buzura5 14:05:47,80 1 05:05:48 Romanía
1669slovakia MC1199  
Kelt
Team Svoren Juraj & Lucia3 14:07:03,80 1 05:07:04 Slovakia Club
1670gran canaria MC2467  
Oro
Team Félix Santiago - Aday Rguez9 14:11:10,20 1 05:11:10 Club Los Socios
1671netherlands MC0917  
Flycannon
Team Soepboer11 14:24:05,10 1 05:24:05 Holland Pigeons Club
1672ireland MC2365  
Highway Celtic Keira
Team Highway Lofts5 14:32:33,25 1 05:32:33 Irish Homing Union
1673england MC0257  
Helman Titch
Chris Turner6 14:36:55,65 1 05:36:56 RPRA (Pigeon Association)
1674moldova MC3208  
Valerica
Team Fauna Orheiului8 14:39:53,45 1 05:39:53 Moldova
1675ireland MC2366  
Highway Celtic Goliath
Team Highway Lofts6 14:39:59,35 1 05:39:59 Irish Homing Union
1676england MC1772  
Russian Star
Team Paul Smith Syndicate6 14:42:18,55 1 05:42:19 RPRA (Pigeon Association)
1677germany MC2279  
ATLANTIC-NITRA
Alexander Gebel32 14:42:56,05 1 05:42:56 Club Saalfeld
1678europe MC2524  
Nick The Fox
Team TOP 107 15:45:22,80 1 06:45:23 Club E.U.
1679netherlands MC0367  
Destino
Team TopPigeons.nl8 15:54:52,30 1 06:54:52 Holland Pigeons Club
1680tenerife MC2484  
Hermigua
Team Herrera y Jaime5 15:55:28,05 1 06:55:28 Adexe
1681fuerteventura MC1244  
Narla
Félix Camacho Hernández5 15:55:32,65 1 06:55:33 C.C.Puerto del Rosario
1682germany MC1883  
Kala
Team Koch & Wichert6 15:56:58,55 1 06:56:59 Ruhrgebiet Club
1683defaulted  
No information will be displayed0 15:58:08,75 1 06:58:09 Defaulted Syndicate
1684tenerife MC1276  
Kristian
Team COLUMBACANARIA7 16:48:32,65 1 07:48:33 Adexe
1685tenerife MC0036  
Lofty Pride
Fco. Enrique Martín Acevedo8 17:02:07,40 1 08:02:07 Isla Baja
1686europe MC2518  
ARAMIS
Team Golden Ladies3 17:44:33,20 1 08:44:33 Club E.U.
1687germany MC3284  
Wimp Bully
Team SAS9 18:50:28,05 1 09:50:28 Club Sachsen
1688germany MC0491  
Teddy Speed
Hermann Wienekamp8 09:13:17,21 2 - Club Neumünster
1689wales MC3184  
welsh wonder
Team Celtic Jackpot3 09:41:08,60 2 - País de Gales
1690south africa MC2440  
Carpark
Team Fouche Lofts (Pmb)3 10:16:56,15 2 - South Africa Club
1691rumania MC1989  
Flying Solo
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia3 10:52:03,95 2 - Romanía
1692germany MC3250  
Oker
Günter Langefeld7 11:08:27,25 2 - Club Bergisches Land
1693rumania MC2115  
Box
Petca Aurelian3 11:17:19,05 2 - Romanía
1694germany MC2300  
ATLANTIC-OSCAR
Alexander Gebel33 11:23:20,55 2 - Club Saalfeld
1695rumania MC4329  
Lady Tennerife
Team Class4 12:03:58,10 2 - Romanía
1696netherlands MC4011  
Odie
Hok M. Reijnen19 12:05:02,90 2 - PDV Alphen Vooruit
1697netherlands MC2565  
Wonder Klak
Tom Van der Kamp7 12:39:57,85 2 - Holland Pigeons Club
1698tenerife MC1250  
Toto
Antonio Mesa Díaz2 12:51:44,05 2 - C.C.Portuense
1699belgium MC0580  
Carres
David Jacobs1 13:06:03,80 2 - Fond Wallonie
1700rumania MC2241  
Denysa
Team Pisla Daniel & Vintan George5 13:23:32,75 2 - Romanía
1701malta MC0660  
Diamond Ganga
Team Tonio Lofts Malta4 14:28:39,40 2 - Malta Racing Pigeon Club
1702tenerife MC0359  
Daniela 4
Team Hmnos. Hernández Mesa8 17:07:47,00 2 - C.C. TACO

 


 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to win!

 

50,000 EURO FIRST PRIZE*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race Prizes*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 50,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000 EURO€
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000 EURO€
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000 EURO€

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000 EURO€
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000 EURO€
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000 EURO€
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000 EURO€
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000 EURO€
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900 EURO€
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800 EURO€
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500 EURO€
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240 EURO€
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50 EURO€
 

Knock Out Winner:
5,000 EURO to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 EURO each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   3,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1,000 EURO€

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

(The price money are subject to minimum 2500 activate pigeons)

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 September)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000 EUROS!

220.000 Euros*
(DOSCIENTOS VEINTE MIL EUROS)

En PREMIOS!

+301 Premios a repartir

¡Elige tu forma de GANAR!

301 métodos para TRIUNFAR!


 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@derbyarona.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 
Our International Agent / Co-ordinators

If you would like to participate in the Roll Royce of the OLR races and the hardest race in the world as a shipper for your country, then please contact us.

Poland: Tomasz Wiczling Tel +48505030047 Fax +48587327817 tomasz.wiczling@pipa.be

USA-Canada: Julio Ramirez +1 714-869-8138   JCRPIGEONS@GMAIL.COM

Belgium: Josef Stroetges - Email: Andrea-Dickmann@t-online.de Tel: +49(0)2163 5714549

Belgium: Creemers & Zoon - Email: creemers@skynet.be Tel: +32 475639828 - Diestersteenweg 403 - 3680 - Maaseik

Belgium: Roger Mertens Tel: +32498143220 Zepperenweg 221 - 3800 Sint-Truiden - Belgie mertens.roger@telenet.be

Holland: Josef Stroetges - Email: Andrea-Dickmann@t-online.de Tel: +49(0)2163 5714549

 Holland: Sjaak Buwalda - Email: Buwaldaj@hotmail.com  Tel: +31 6 27106716 - Wytlansdykje 11, 8566 JG Nijemirdum - Nethelands

Portugal: Paulo Campos - Telemóvel 930 586 719 mail: paulo@pipa.be - Portugal

Colombia: Mario Echéverry - echeverrimario@yahoo.com

France: Xavier Benoit - burillon.laurence@neuf.fr & xavier.benoit9@gmail.com Tel: +33751681367

Slovakia: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: d.krajcik@gmail.com

Czech republic: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: d.krajcik@gmail.com

  Croatia, Bosnia and Serbya: Filip Pudic - S.Dubravcicá, 16 - 35000 Slavonski Brod - Croatia email:  pudic.filip@gmail.com  Tel: + 385 95 522 9652

Austria: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: d.krajcik@gmail.com

NEW ZEALAND: Ron McFadyen -  59 McSaveneys Road
Marshlands, Christchurch 8051 Phone:- ++6433851129 e-mail:  ron@kerzan.co.nz

Germany: Josef Schloemer - Email:   Schloemer-Lofts@t-online.de Phone: (+49) 1707850306

Germany: Josef Stroetges - Email: Andrea-Dickmann@t-online.de Tel: +49(0)2163 5714549

Germany: Alexander Gebel -  email: alexander.gebel@web.de Tel: +4915202990911

Hungary: Horváth Tamás - info.tommizoo@gmail.com - Tel: +36308119659

Romania & Moldova: Cristuinea Florin - Olt - Corabia - Strada Florea Geara, Nr.25
Telefon +40761.585.055 - e-mail:
columbodromulcorabia@yahoo.com

Italia: Lorenzo Ghiacci - Telefon  +39.329.532.79.10 - e-mail:  ice.ghiacci@libero.it - l.ghiacci@emiconac.it

  UK - Scotland - Welsh:  Chris Sutton - chris@csutton.fsnet.co.uk 0044 1530242548 – 0044 7792356330

Bulgaria/Serbia: Georgi Vidrov - Tel +359878699857 - email: georgi_vidrov@abv.bg

Bulgaria: Cristuinea Florin - Telefon +40761.585.055 - e-mail: columbodromulcorabia@yahoo.com

Lithuania - Estonia - Letonia: Renatas Usas - Tel: +37068742111 renatasusas@gmail.com

Turkey: A.Tayyar Basaran Tel - 00 90 532 442 73 23 Turkguci Koyu, Corlu / Tekirdag, E-mail : volandi@mynet.com

Sweden Denmark, Norway: M&C Hansen - Contact: Martin Hansen Phone: +45 21246886
Email: mc@hansen023.dk

Kuwait, KSA , UAE ,Qatara ,Iraq, Bahrain : Mohammad Ali Jasim Al Mannaei - Tel: 0097455590566 - m.e.alkhaldi@gmail.com

Malta: André Scerri -  andrescerri@euroweb.net.mt  Tel: 99498835 - 'Vetmedic Pharmacy', 119 - GZR1707 E. Bernard Street, Gzira, Malta

  Ukrainie - Russia: Anatolii Stryzheniuk Krivoy Rog - Timiryazeva strasse 1-35 Tel. 0038 0564 512361, Mobile :0038 067 7322539 email: anatolijvasilevich@rambler.ru Web-Seite : www.ukr-sportgolub.at.ua

México: Walter Bauer 4432274274 wbauerg@gmail.com

Thailand: Pornchai Charnsethikul - Bangkok - Mobile 6684-1605848 Fax 662-7275357 - pornchaismeco@gmail.com

South Africa: Jurie Erwee - JurieE@TSHWANE.GOV.ZA +27 (0)74 114 7621

South Africa: Robert Swanepoel - Tel +27 83 407 5249 - benzing@telkomsa.net

India: Ivan Phillips - Direct +919444260205  ivanp@pipa.be

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras