Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
Sea Race-4

 1634
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Scotland
Team Gareth Rankin

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 9 de febrero de 2016 Distance 90  
  Liberation time 08:45:00 Weather Sunny  
  Mode RACE Temp 22 º C  
  Status NO-Oficial Wind NE - 23 Km/h  
  Pigeons sent 1.683 % Arrivals 97,08 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

[220,000.00 EURO*]


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1scotland MC3475  
Show Boy
Team Gareth Rankin1 09:56:11,35 1 01:11:11 Scottish Homing Union
2denmark MC3508  
Small Miricle
Gjermund Lyssand1 09:56:20,95 1 01:11:21 Denmark Club
3malta MC0571  
Siry
Team Cantarella & Agius Lofts Malta1 09:57:24,70 1 01:12:25 Malta Racing Pigeon Club
4croatia MC1292  
Stoneman 05
Team Croatia1 09:59:00,35 1 01:14:00 Croatia Pigeon Club
5england MC2384  
Larkhill Jo 2
Chris Turner1 09:59:28,00 1 01:14:28 RPRA (Pigeon Association)
6malta MC0667  
Ginger Clayton
Team Ginger Burdnar Lofts1 09:59:43,70 1 01:14:44 Malta Racing Pigeon Club
7germany MC3160  
Ancient Orange
Team Waz1 10:00:30,05 1 01:15:30 Club Oberfranken
8netherlands MC2841  
Lasterie Shop 3
Peter Lasterie1 10:01:00,70 1 01:16:01 Holland Pigeons Club
9south africa MC2440  
Carpark
Team Fouche Lofts (Pmb)1 10:01:01,70 1 01:16:02 South Africa Club
10netherlands MC0052  
Oracle
Team Rien van Oss en Zn1 10:01:04,20 1 01:16:04 Holland Pigeons Club
11cordoba MC0015  
Princess Hart
Dámaso Melero1 10:01:04,85 1 01:16:05 Malagüeño
12defaulted  
No information will be displayed0 10:01:07,35 1 01:16:07 Defaulted Syndicate
13netherlands MC0422  
H.Diks
Team Holland 41 10:01:07,60 1 01:16:08 Holland Pigeons Club
14polska MC0431  
Ernie
Team Lorek & Losinski1 10:01:10,00 1 01:16:10 Polonia
15netherlands MC0929  
Pamela
Team Sunkissed1 10:01:11,80 1 01:16:12 Holland Pigeons Club
16gran canaria MC0545  
Rom+rom+rom
Team Yahvé & Oliveiro1 10:01:16,75 1 01:16:17 Club Los Socios
17rumania MC4346  
check
Daniel Marin1 10:01:17,10 1 01:16:17 Romanía
18fuerteventura MC1242  
Vodka
Félix Camacho Hernández1 10:01:28,55 1 01:16:29 C.C.Puerto del Rosario
19europe MC3377  
Tile hill roxy
Team Mix and Match Syndicate1 10:01:28,70 1 01:16:29 Club E.U.
20denmark MC3486  
Elle
Team Ost-Vest1 10:01:30,65 1 01:16:31 Denmark Club
21rumania MC3017  
Muriel
Team Cosvasa & Gah1 10:01:31,45 1 01:16:31 Romanía
22wales MC3444  
Picasso
Team Rudderfett1 10:01:33,50 1 01:16:34 Welsh Flag
23scotland MC1842  
Franny
William Donachie1 10:02:16,40 1 01:17:16 Scottish Homing Union
24czech republic MC0805  
Ondra
Martin Bouchal1 10:02:39,75 1 01:17:40 Czech Republic Club
25germany MC0139  
Mad Max
Peter Kocks1 10:02:40,80 1 01:17:41 Oberhausen Club
26germany MC2344  
Turbo
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer1 10:02:59,95 1 01:18:00 Club Oberfranken
27slovenia MC1326  
Nik
Team Kos Joze1 10:03:01,60 1 01:18:02 Slovenia Club
28wales MC0315  
Jetski
Team DLUK & Ganwy Lofts1 10:03:09,90 1 01:18:10 Welsh Flag
29netherlands MC0689  
Frysian Titanium
Sjaak Buwalda1 10:03:12,15 1 01:18:12 Holland Pigeons Club
30slovakia MC1207  
Aslan
Robert Molnar1 10:03:24,50 1 01:18:24 Slovakia Club
31germany MC0202  
Moon Shadow c St
Team Volmer & Wilpers1 10:03:26,25 1 01:18:26 Münsterland
32england MC3368  
Tenerife tornado
Team D.S.R.1 10:03:40,55 1 01:18:41 RPRA (Pigeon Association)
33slovakia MC0857  
Greg 16
Team Greg1 10:03:58,10 1 01:18:58 Slovakia Club
34malta MC0566  
Susan
Team Buhagiars Lofts1 10:04:09,85 1 01:19:10 Malta Racing Pigeon Club
35rumania MC2242  
Flo
Team Pisla Daniel & Vintan George1 10:04:37,85 1 01:19:38 Romanía
36germany MC0463  
Superbity
Erich Müller1 10:04:37,95 1 01:19:38 Club Oberfranken
37netherlands MC2540  
Buzzlord
Team Cees van Gelder1 10:04:38,75 1 01:19:39 Holland Pigeons Club
38portugal MC2803  
Joi
Manuel António Guerreiro1 10:04:39,00 1 01:19:39 Loulé - Portugal
39germany MC0506  
Cabezon
Team SAS1 10:04:41,75 1 01:19:42 Club Sachsen
40netherlands MC2849  
Lasterie Shop 11
Peter Lasterie2 10:04:42,55 1 01:19:43 Holland Pigeons Club
41germany MC2835  
Karl
Team Brinker1 10:04:43,40 1 01:19:43 Meppen Club
42rumania MC3012  
Tibo
Team Cosvasa & Gah2 10:04:44,60 1 01:19:45 Romanía
43netherlands MC0411  
Marco The First
Anton van Oort1 10:04:49,20 1 01:19:49 Holland Pigeons Club
44polska MC0433  
Kenny
Tomasz Jopek1 10:05:07,15 1 01:20:07 Polonia
45germany MC1722  
Thats a Fret
Erich Müller2 10:05:09,45 1 01:20:09 Club Oberfranken
46croatia MC0206  
Croat Mate
Denis Culic1 10:05:09,95 1 01:20:10 Croatia Pigeon Club
47germany MC1121  
Vicky Lorane
Team Feuriger Fluegel Krosigk1 10:05:10,40 1 01:20:10 Club Sachsen
48netherlands MC4089  
Yippeeiohcaiay
Hok M. Reijnen1 10:05:11,50 1 01:20:12 PDV Alphen Vooruit
49germany MC0504  
Vocho
Team SAS2 10:05:11,60 1 01:20:12 Club Sachsen
50rumania MC4317  
Flor 9
Team Florea Sorin1 10:05:11,80 1 01:20:12 Romanía
51germany MC1715  
Hot Dog Returns
Team Klaas & Sohn1 10:05:12,85 1 01:20:13 Club Rietberg
52germany MC0577  
Xylia
Team Robert & Bernhard Niekrawietz1 10:05:13,25 1 01:20:13 Club Kaltenengers
53england MC0080  
Platinum
Team Lucky Devils Syndicate1 10:05:13,65 1 01:20:14 RPRA (Pigeon Association)
54germany MC1090  
Ida O
Team Klaas & Sohn2 10:05:14,40 1 01:20:14 Club Rietberg
55belgium MC1008  
Heidi One
Dirk Verstichelen1 10:05:14,41 1 01:20:14 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
56germany MC2263  
Jumper
Team Mark Buse & Fam.1 10:05:14,45 1 01:20:14 Weitstrecken Myhl-Wegberg
57eeuu MC4081  
Roo
Alberto Sánchez1 10:05:14,46 1 01:20:14 USA
58england MC3432  
Major Minstrel
Team G & K Jones1 10:05:14,75 1 01:20:15 RPRA (Pigeon Association)
59england MC1003  
L7 Frankie
Team Lucky 71 10:05:14,76 1 01:20:15 Up North Combine
60netherlands MC1346  
R. Nelson
Team Soepboer1 10:05:14,85 1 01:20:15 Holland Pigeons Club
61gran canaria MC1587  
Araujo
Team Yahvé & Oliveiro2 10:05:15,35 1 01:20:15 Club Los Socios
62austria MC0778  
Ramona
Team Garcia & Nagelhofer1 10:05:15,36 1 01:20:15 VRV - Oberoesterreich
63gran canaria MC2465  
Daniel
Team Félix Santiago - Aday Rguez1 10:05:15,90 1 01:20:16 Club Los Socios
64germany MC0138  
Sha Lalala Lee
Peter Kocks2 10:05:17,20 1 01:20:17 Oberhausen Club
65slovakia MC0860  
Greg 19
Team Greg2 10:05:17,25 1 01:20:17 Slovakia Club
66slovakia MC0889  
Beba
Team Zihlavnik1 10:05:17,26 1 01:20:17 Slovakia Club
67gran canaria MC1585  
Sand Mountain
Team Félix Santiago - Aday Rguez2 10:05:17,45 1 01:20:17 Club Los Socios
68netherlands MC4088  
High Plains Drifter
Hok M. Reijnen2 10:05:17,50 1 01:20:18 PDV Alphen Vooruit
69slovakia MC1181  
Slovakia
Team Marton J + I1 10:05:17,60 1 01:20:18 Slovakia Club
70croatia MC1286  
Highlander
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic1 10:05:17,85 1 01:20:18 Croatia Pigeon Club
71rumania MC2013  
Brinkley
Team Iuga Dorin1 10:05:18,15 1 01:20:18 Romanía
72slovakia MC0838  
Noemka
Team Evin Peter & Noemi1 10:05:18,90 1 01:20:19 Slovakia Club
73netherlands MC0385  
Moer
Team Cees van Gelder2 10:05:18,95 1 01:20:19 Holland Pigeons Club
74england MC0949  
WW Mayaguana
Team Well Wag (UNC)1 10:05:19,75 1 01:20:20 Up North Combine
75germany MC0168  
Odet
Paul-Heinz Wesjohann1 10:05:20,25 1 01:20:20 Club Oberfranken
76rumania MC4039  
Young Zorro
Team Florea Sorin2 10:05:20,30 1 01:20:20 Romanía
77rumania MC4049  
Parti Girl
Team Florea Sorin3 10:05:20,40 1 01:20:20 Romanía
78hungary MC4020  
Firpo
Laszlo Gotthard1 10:05:20,60 1 01:20:21 Hungary Pigeons Club
79germany MC3284  
Wimp Bully
Team SAS3 10:05:20,61 1 01:20:21 Club Sachsen
80germany MC0989  
Dali
Team Röhlig & Bukowski1 10:05:20,62 1 01:20:21 Club Vogtland
81germany MC2505  
Time Bandit 1
Team Jörg Unglaube1 10:05:21,15 1 01:20:21 Germany Club
82netherlands MC4013  
Barry
Hok M. Reijnen3 10:05:21,30 1 01:20:21 PDV Alphen Vooruit
83slovakia MC0862  
Greg 21
Team Greg3 10:05:22,10 1 01:20:22 Slovakia Club
84germany MC4338  
Detlef
Detlef Schüring1 10:05:22,75 1 01:20:23 Club Münsterland
85germany MC2311  
ATLANTIC-VIVA
Alexander Gebel1 10:05:23,40 1 01:20:23 Club Saalfeld
86germany MC0457  
Planets Pride
Erich Müller3 10:05:23,80 1 01:20:24 Club Oberfranken
87belgium MC1019  
Milo
Roger Mertens1 10:05:24,00 1 01:20:24 Fond Wallonie
88netherlands MC0067  
Daredevil
Team Rien van Oss en Zn2 10:05:24,25 1 01:20:24 Holland Pigeons Club
89netherlands MC0966  
Astronomical
Lorenzo Van Russel1 10:05:24,65 1 01:20:25 Holland Pigeons Club
90defaulted  
No information will be displayed0 10:05:24,95 1 01:20:25 Defaulted Syndicate
91czech republic MC0812  
Ali-m
Karel Klemens1 10:05:25,00 1 01:20:25 Czech Republic Club
92germany MC3286  
Miss Wonderduk
Team SAS4 10:05:25,05 1 01:20:25 Club Sachsen
93germany MC1744  
Nate Hall
Hermann Johannsmann1 10:05:26,65 1 01:20:27 Club Rietberg
94germany MC3258  
Tuli
Erich Müller4 10:05:27,15 1 01:20:27 Club Oberfranken
95germany MC1405  
Celerina T2
Team Jung & Jupid1 10:05:27,40 1 01:20:27 Club Ebertshausen
96czech republic MC0810  
Karlos
Karel Klemens2 10:05:27,65 1 01:20:28 Czech Republic Club
97germany MC4063  
Pedros Choice
Erich Müller5 10:05:28,45 1 01:20:28 Club Oberfranken
98netherlands MC0187  
Wellington
Team Brencas1 10:05:29,15 1 01:20:29 Holland Pigeons Club
99england MC2379  
Jenny Shep's
Team Sheppard1 10:05:29,45 1 01:20:29 RPRA (Pigeon Association)
100germany MC2496  
Innika
Günter Schneemann1 10:05:29,80 1 01:20:30 Club Kassel
101belgium MC0580  
Carres
David Jacobs1 10:05:30,00 1 01:20:30 Fond Wallonie
102slovakia MC0886  
Timo
Team Zihlavnik2 10:05:30,60 1 01:20:31 Slovakia Club
103germany MC3172  
Black Beauty
Team Express1 10:05:31,20 1 01:20:31 Coesfeld/Leiberg Club
104europe MC4080  
UNKNOWN SOLDIER
Team TOP 101 10:05:31,70 1 01:20:32 Club E.U.
105germany MC1036  
Mariners Court
Erich Müller6 10:05:31,85 1 01:20:32 Club Oberfranken
106netherlands MC2616  
Wild Bill
Team T. Bosua1 10:05:32,35 1 01:20:32 Holland Pigeons Club
107rusia MC3234  
Medvedi
Team Valery Dovzjenki1 10:05:32,70 1 01:20:33 Club Rusia
108croatia MC0209  
Dalmatian
Denis Culic2 10:05:32,75 1 01:20:33 Croatia Pigeon Club
109england MC2948  
Ultimate Amazing
Team Ultimate Syndicate1 10:05:33,20 1 01:20:33 RPRA (Pigeon Association)
110germany MC3256  
Beagle
Erich Müller7 10:05:33,55 1 01:20:34 Club Oberfranken
111malta MC0659  
Vessa Ganga
Team Tonio Lofts Malta1 10:05:33,85 1 01:20:34 Malta Racing Pigeon Club
112germany MC0238  
Gametime
Team Mark Buse & Fam.2 10:05:34,60 1 01:20:35 Weitstrecken Myhl-Wegberg
113rumania MC2058  
Alba
Team Bacalu Danut & Serafim1 10:05:35,00 1 01:20:35 Romanía
114slovakia MC0853  
Greg 12
Team Greg4 10:05:35,15 1 01:20:35 Slovakia Club
115germany MC0492  
Four Men
Hermann Wienekamp1 10:05:35,16 1 01:20:35 Club Neumünster
116south africa MC2422  
Zulu
Team Armstrong Brothers1 10:05:35,30 1 01:20:35 South Africa Club
117rumania MC2120  
Stres
Team Pitea Laurentiu1 10:05:35,31 1 01:20:35 Romanía
118czech republic MC3155  
Jana
Team Svoboda & Lekes1 10:05:35,60 1 01:20:36 Czech Republic Club
119netherlands MC2620  
Cherie
Team T. Bosua2 10:05:35,85 1 01:20:36 Holland Pigeons Club
120czech republic MC0827  
Tokio 1
Lubomir Kubacek1 10:05:36,05 1 01:20:36 Czech Republic Club
121germany MC1713  
Heralding Peace
Team Feuriger Fluegel Krosigk2 10:05:36,55 1 01:20:37 Club Sachsen
122denmark MC3481  
Mickey
Team Anita & Tage Gravesen1 10:05:36,65 1 01:20:37 Denmark Club
123netherlands MC2260  
Janne
Team Rien van Oss en Zn3 10:05:36,66 1 01:20:37 Holland Pigeons Club
124netherlands MC2619  
Moonshine
Team T. Bosua3 10:05:37,30 1 01:20:37 Holland Pigeons Club
125austria MC0779  
Air Jordan
Team Garcia & Nagelhofer2 10:05:37,45 1 01:20:37 VRV - Oberoesterreich
126netherlands MC0218  
Leentje
Team Hogeveld1 10:05:37,70 1 01:20:38 Holland Pigeons Club
127rumania MC2030  
Merry Legs
Team Bacalu Danut & Serafim2 10:05:38,45 1 01:20:38 Romanía
128germany MC2348  
Montys Girl
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer2 10:05:38,95 1 01:20:39 Club Oberfranken
129rumania MC4008  
Alexandru 4
Team Romania1 10:05:38,96 1 01:20:39 Romanía
130germany MC0397  
Bolshoi
Fedoseev Vitalij1 10:05:39,20 1 01:20:39 Club Harsewinkel
131germany MC3125  
Legend of Heremans
Team SG Eider1 10:05:39,25 1 01:20:39 Club Oberfranken
132netherlands MC4090  
Birra
Lorenzo Van Russel2 10:05:39,65 1 01:20:40 Holland Pigeons Club
133wales MC3447  
Renior
Team Rudderfett2 10:05:40,40 1 01:20:40 Welsh Flag
134belgium MC3140  
Mercury Blue
Dirk Martens1 10:05:40,85 1 01:20:41 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
135austria MC0774  
Ranja
Team Garcia & Nagelhofer3 10:05:40,86 1 01:20:41 VRV - Oberoesterreich
136czech republic MC0831  
Gaston In One
Lubomir Kubacek2 10:05:40,90 1 01:20:41 Czech Republic Club
137germany MC3261  
Chequer Lass
Erich Müller8 10:05:41,55 1 01:20:42 Club Oberfranken
138rumania MC2053  
Kaitlyn
Team Bacalu Danut & Serafim3 10:05:41,75 1 01:20:42 Romanía
139hungary MC4078  
Mattanja
Laszlo Gotthard2 10:05:42,00 1 01:20:42 Hungary Pigeons Club
140germany MC1408  
Alasio T1
Team Jung & Jupid2 10:05:42,35 1 01:20:42 Club Ebertshausen
141malta MC0680  
Morata
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft1 10:05:43,05 1 01:20:43 Malta Racing Pigeon Club
142ireland MC2999  
The Observer
Josh Rielly1 10:05:44,00 1 01:20:44 Irish Homing Union
143germany MC0471  
Cheroky
Erich Müller9 10:05:44,01 1 01:20:44 Club Oberfranken
144rumania MC3020  
Barbi
Team Cosvasa & Gah3 10:05:44,45 1 01:20:44 Romanía
145germany MC0994  
Mauric
Team Schnellin1 10:05:44,80 1 01:20:45 Club Sachsen
146portugal MC2877  
Reck
Jorge Almeida Santos1 10:05:46,00 1 01:20:46 Aveiro-Portugal
147slovakia MC0870  
Tomi
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu1 10:05:46,30 1 01:20:46 Slovakia Club
148england MC0252  
Fatty Forerunner 1
David Hinkel1 10:05:46,55 1 01:20:47 RPRA (Pigeon Association)
149germany MC0503  
Caroline
Team SAS5 10:05:46,56 1 01:20:47 Club Sachsen
150england MC2923  
Best
Team Crazy Gang Syndicate1 10:05:47,50 1 01:20:48 RPRA (Pigeon Association)
151belgium MC3139  
G-star black2
Dirk Martens2 10:05:48,25 1 01:20:48 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
152austria MC0754  
Benson
Slavko Kutlesa1 10:05:48,85 1 01:20:49 VRV - Oberoesterreich
153moldova MC3213  
Damian-Valentin
Team Fauna Orheiului1 10:05:49,70 1 01:20:50 Moldova
154netherlands MC0427  
P. Out & Zn 3
Team Holland 71 10:05:50,70 1 01:20:51 Holland Pigeons Club
155rumania MC4075  
Little Sister Two
Team Florea Sorin4 10:05:50,90 1 01:20:51 Romanía
156malta MC0670  
Matthias
Team Debono Lofts Malta1 10:05:51,85 1 01:20:52 Malta Racing Pigeon Club
157rumania MC2117  
Spy
Team Pitea Laurentiu2 10:05:52,05 1 01:20:52 Romanía
158germany MC1094  
Lake Hills Sophia
Team Klaas & Sohn3 10:05:52,45 1 01:20:52 Club Rietberg
159germany MC1047  
Dulcinea
Erich Müller10 10:05:53,15 1 01:20:53 Club Oberfranken
160austria MC0753  
Tico
Slavko Kutlesa2 10:05:54,75 1 01:20:55 VRV - Oberoesterreich
161germany MC2321  
ATLANTIC-MISS
Alexander Gebel2 10:05:55,60 1 01:20:56 Club Saalfeld
162belgium MC3133  
Falcon1
Dirk Martens3 10:05:58,35 1 01:20:58 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
163netherlands MC0059  
Zhana
Team Rien van Oss en Zn4 10:05:58,90 1 01:20:59 Holland Pigeons Club
164netherlands MC0406  
Flight Plan
Team H. V. Venrooy1 10:05:59,55 1 01:21:00 Holland Pigeons Club
165germany MC2303  
ATLANTIC-ZET
Alexander Gebel3 10:05:59,85 1 01:21:00 Club Saalfeld
166austria MC0756  
Windfrills
Slavko Kutlesa3 10:06:01,35 1 01:21:01 VRV - Oberoesterreich
167germany MC0170  
Clay Dark
Paul-Heinz Wesjohann2 10:06:01,95 1 01:21:02 Club Oberfranken
168belgium MC1689  
Toulous Lautrec
Team Segers-Coppens-Minner1 10:06:03,30 1 01:21:03 Denderbond Ninove
169netherlands MC2582  
COCONUT
Team Dickmann-Stroetges1 10:06:03,50 1 01:21:04 Holland Pigeons Club
170netherlands MC2881  
Frysian Famke
Sjaak Buwalda2 10:06:04,30 1 01:21:04 Holland Pigeons Club
171rumania MC2012  
Raleigh Girl
Team Iuga Dorin2 10:06:04,50 1 01:21:04 Romanía
172europe MC2518  
ARAMIS
Team Golden Ladies1 10:06:04,65 1 01:21:05 Club E.U.
173netherlands MC2576  
haakneus
Team Wegrestaurant Napoleon1 10:06:06,70 1 01:21:07 PDV Mariapolder
174south africa MC2439  
Amor
Team Fouche Lofts (Pmb)2 10:06:07,55 1 01:21:08 South Africa Club
175netherlands MC3092  
Abrak
Tom Van der Kamp1 10:06:07,75 1 01:21:08 Holland Pigeons Club
176germany MC1414  
Loewe 75
Team Jaekel Hannelore1 10:06:09,55 1 01:21:10 Club Grenzland-West
177hungary MC0089  
Bence
Team Markus pigeons1 10:06:20,65 1 01:21:21 Hungary Pigeons Club
178malta MC0679  
Neymar
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft2 10:06:30,30 1 01:21:30 Malta Racing Pigeon Club
179germany MC1719  
Neptuno
Erich Müller11 10:06:32,55 1 01:21:33 Club Oberfranken
180rumania MC4324  
Flor 11
Team Florea Sorin5 10:06:32,56 1 01:21:33 Romanía
181england MC3456  
Rachael
Team Casey & Rainbow1 10:06:32,65 1 01:21:33 RPRA (Pigeon Association)
182ireland MC2998  
The Sellected
Josh Rielly2 10:06:33,85 1 01:21:34 Irish Homing Union
183netherlands MC4006  
Platón
Hok M. Reijnen4 10:06:34,05 1 01:21:34 PDV Alphen Vooruit
184denmark MC3483  
D.J.
Team Anita & Tage Gravesen2 10:06:34,45 1 01:21:34 Denmark Club
185asturias MC0614  
Mountain Burst
José Manuel García Darribe1 10:06:34,60 1 01:21:35 R.C. Oviedo
186germany MC0140  
Zuzo
Peter Kocks3 10:06:35,95 1 01:21:36 Oberhausen Club
187wales MC3386  
Blue 74
Team Syndicate Loft UK1 10:06:36,45 1 01:21:36 Welsh Flag
188germany MC3300  
Pretty Women
SG Reinhard1 10:06:36,95 1 01:21:37 Lahntal Club
189wales MC3443  
Feather
Team Rudderfett3 10:06:37,10 1 01:21:37 Welsh Flag
190england MC3434  
Olympic Lady
Team G & K Jones2 10:06:38,10 1 01:21:38 RPRA (Pigeon Association)
191rumania MC2121  
Brinky
Dragos Chiritescu1 10:06:38,75 1 01:21:39 Romanía
192polska MC0434  
Mystical
Tomasz Jopek2 10:06:39,35 1 01:21:39 Polonia
193wales MC3381  
Blue 91
Team Syndicate Loft UK2 10:06:39,36 1 01:21:39 Welsh Flag
194england MC3457  
Serena
Team Casey & Rainbow2 10:06:39,50 1 01:21:40 RPRA (Pigeon Association)
195germany MC0578  
It Takes Two
Team Robert & Bernhard Niekrawietz2 10:06:39,65 1 01:21:40 Club Kaltenengers
196germany MC0145  
Alice
Team Reiss & Pfeiffer1 10:06:39,85 1 01:21:40 Club Lutherstadt
197croatia MC1288  
Tigrica
Team Sanda Maduna1 10:06:40,95 1 01:21:41 Croatia Pigeon Club
198rumania MC0101  
Hargita
Babos Zsolt1 10:06:41,05 1 01:21:41 Romanía
199germany MC1028  
Mary
Erich Müller12 10:06:41,20 1 01:21:41 Club Oberfranken
200germany MC3301  
Mailo
SG Reinhard2 10:06:41,30 1 01:21:41 Lahntal Club
201portugal MC2876  
Pauls Desire
Jorge Almeida Santos2 10:06:41,55 1 01:21:42 Aveiro-Portugal
202netherlands MC4018  
Camilo
Hok M. Reijnen5 10:06:41,75 1 01:21:42 PDV Alphen Vooruit
203belgium MC1672  
Andromeda
PEC Racing Team ADK1 10:06:42,20 1 01:21:42 Fondclub Herent
204germany MC0158  
Horsti 55
Horst Hain1 10:06:42,85 1 01:21:43 Club Fulda
205galicia MC0604  
Morpheus
Víctor Manuel Gómez Rodriguez1 10:06:43,45 1 01:21:43 MARIÑAS ALTAS
206england MC1535  
Blackfen
Team Foster & Rump1 10:06:43,80 1 01:21:44 RPRA (Pigeon Association)
207wales MC0309  
Supreme Charlot
Ken Darlington1 10:06:43,95 1 01:21:44 País de Gales
208eeuu MC2870  
York
Team Euro/Gem Loft, USA1 10:06:44,30 1 01:21:44 Euro/Gem
209netherlands MC0378  
Lucky Rocket
Team Interpalomas Lofts1 10:06:44,35 1 01:21:44 Holland Pigeons Club
210netherlands MC0956  
Belgium Lady
Lorenzo Van Russel3 10:06:44,65 1 01:21:45 Holland Pigeons Club
211polska MC0440  
Fight To The Finish
Bogdan Mlynarczyk1 10:06:44,90 1 01:21:45 Polonia
212ireland MC1628  
Bronski 2
Team Bronski1 10:06:45,05 1 01:21:45 Irish Homing Union
213italia MC2662  
Chantal
Team Italy1 10:06:45,65 1 01:21:46 Italia
214slovakia MC0864  
Greg 23
Team Greg5 10:06:46,05 1 01:21:46 Slovakia Club
215england MC2722  
Astbury Pat
Team Astbury1 10:06:46,60 1 01:21:47 RPRA (Pigeon Association)
216czech republic MC0829  
Blue Gaston
Lubomir Kubacek3 10:06:46,70 1 01:21:47 Czech Republic Club
217france MC2360  
Philippe
Team Philippe Haquette1 10:06:47,40 1 01:21:47 Team Sibille France
218germany MC0796  
Heli
Günter Schneemann2 10:06:47,55 1 01:21:48 Club Kassel
219netherlands MC2259  
Kyann
Team Rien van Oss en Zn5 10:06:47,75 1 01:21:48 Holland Pigeons Club
220germany MC0487  
Celina
Hermann Wienekamp2 10:06:48,00 1 01:21:48 Club Neumünster
221england MC2537  
Tammy
Team Louella Pigeon World1 10:06:48,65 1 01:21:49 RPRA (Pigeon Association)
222slovakia MC0865  
Greg 24
Team Greg6 10:06:48,90 1 01:21:49 Slovakia Club
223wales MC3391  
Blue 26
Team Syndicate Loft UK3 10:06:48,95 1 01:21:49 Welsh Flag
224belgium MC0717  
Jona
Team Leyen-Paloma Belgie1 10:06:49,50 1 01:21:50 Club Olijftak Maaseik
225belgium MC2522  
Kobe
Team Leyen-Paloma Belgie2 10:06:49,60 1 01:21:50 Club Olijftak Maaseik
226germany MC3117  
Kampenwand
Team Mark Buse & Fam.3 10:06:49,61 1 01:21:50 Weitstrecken Myhl-Wegberg
227england MC2641  
The Master
Team Vador & Elimar1 10:06:49,80 1 01:21:50 RPRA (Pigeon Association)
228netherlands MC2957  
El Borracho
Team Bustraan Pigeons1 10:06:49,90 1 01:21:50 Holland Pigeons Club
229defaulted  
No information will be displayed0 10:06:49,95 1 01:21:50 Defaulted Syndicate
230belgium MC1669  
Hector
PEC Racing Team ADK2 10:06:50,60 1 01:21:51 Fondclub Herent
231england MC0261  
Toms The Best
Chris Turner2 10:06:50,65 1 01:21:51 RPRA (Pigeon Association)
232defaulted  
No information will be displayed0 10:06:51,00 1 01:21:51 Defaulted Syndicate
233slovakia MC1180  
Pokus
Team Marton J + I2 10:06:51,25 1 01:21:51 Slovakia Club
234netherlands MC1341  
Gido
Team Van der Heide de Vries1 10:06:51,85 1 01:21:52 Holland Pigeons Club
235austria MC1957  
Lee Ray
Neag Benjain1 10:06:51,95 1 01:21:52 VRV - Oberoesterreich
236hungary MC0509  
Eszter
Team Horváth Pigeons1 10:06:51,96 1 01:21:52 Hungary Pigeons Club
237rumania MC2041  
Babsy
Team Bacalu Danut & Serafim4 10:06:52,10 1 01:21:52 Romanía
238rumania MC2470  
Rockette
Team Buta Emil1 10:06:52,40 1 01:21:52 Romanía
239germany MC3290  
Ghost Moon
Team SAS6 10:06:52,45 1 01:21:52 Club Sachsen
240rumania MC2014  
Little Big Cam
Team Iuga Dorin3 10:06:53,25 1 01:21:53 Romanía
241south africa MC2489  
Brock Eveels
Team Josch & Dean1 10:06:53,50 1 01:21:54 South Africa Club
242defaulted  
No information will be displayed0 10:06:53,80 1 01:21:54 Defaulted Syndicate
243south africa MC2406  
Jacotte
Team Triple J Lofts1 10:06:54,55 1 01:21:55 South Africa Club
244england MC2724  
Astbury Kath
Team Astbury2 10:06:54,56 1 01:21:55 RPRA (Pigeon Association)
245rumania MC2024  
Aloha
Team Burca & Carcu1 10:06:54,70 1 01:21:55 Romanía
246england MC3310  
Four Poets
Brian Clayburn1 10:06:54,85 1 01:21:55 RPRA (Pigeon Association)
247italia MC2657  
Fiore
Team Thomas & Leonardo Nasternak1 10:06:54,95 1 01:21:55 Italian-Team
248england MC3345  
Siennas park
Team D. Bullen & Son1 10:06:55,25 1 01:21:55 RPRA (Pigeon Association)
249netherlands MC0107  
Snydale Linnet
Bert Ploeg1 10:06:55,26 1 01:21:55 Holland Pigeons Club
250hungary MC0075  
Rebecca
Team Pinter1 10:06:56,20 1 01:21:56 Hungary Pigeons Club
251england MC3028  
Brandon
Team Alveley Flyers1 10:06:56,40 1 01:21:56 RPRA (Pigeon Association)
252rumania MC2186  
Lally
Team Fratii Lupu1 10:06:56,70 1 01:21:57 Romanía
253gran canaria MC1263  
Goliat
Team Aníbal García & Pedro Rguez1 10:06:56,85 1 01:21:57 C.C. Iniciativa Isleña
254germany MC1088  
Sassy
Team Klaas & Sohn4 10:06:57,95 1 01:21:58 Club Rietberg
255netherlands MC1142  
Montlucon Two
Team Gebr. Vieberink1 10:06:59,15 1 01:21:59 Holland Pigeons Club
256ireland MC2820  
Danny Whammy
Team H D A Kallmeyer1 10:06:59,65 1 01:22:00 Irish Homing Union
257netherlands MC1696  
FDJ
Team Grolleman Pigeons1 10:06:59,95 1 01:22:00 Holland Pigeons Club
258rumania MC4042  
Rooey
Team Florea Sorin6 10:07:00,35 1 01:22:00 Romanía
259germany MC0797  
Eva
Günter Schneemann3 10:07:01,15 1 01:22:01 Club Kassel
260netherlands MC1348  
Xavi
Rudolf Visser1 10:07:01,70 1 01:22:02 Holland Pigeons Club
261netherlands MC2828  
Melcsi 2
Team Soepboer2 10:07:01,80 1 01:22:02 Holland Pigeons Club
262netherlands MC4031  
Rising Moon
Hok M. Reijnen6 10:07:01,85 1 01:22:02 PDV Alphen Vooruit
263germany MC1968  
Marc
Fulger Constantin1 10:07:02,30 1 01:22:02 Germany Club
264netherlands MC2252  
Mason
Team Rien van Oss en Zn6 10:07:02,50 1 01:22:02 Holland Pigeons Club
265netherlands MC0912  
Hyaro One
Team Soepboer3 10:07:03,30 1 01:22:03 Holland Pigeons Club
266polska MC0432  
Doozer
Team Lorek & Losinski2 10:07:03,95 1 01:22:04 Polonia
267malta MC0593  
Victory Nicky
Team Victory Lofts Malta1 10:07:04,45 1 01:22:04 Malta Racing Pigeon Club
268germany MC0498  
Xtreme
Bernd Prekel1 10:07:04,75 1 01:22:05 Club Bayern Süd
269belgium MC0982  
Schuppi
Steven Van de Velde1 10:07:05,20 1 01:22:05 Land van Aalst
270italia MC2661  
Sagan
Lorenzo Ghiacci1 10:07:05,40 1 01:22:05 Italia
271rumania MC2201  
Carrera
Andrei Pana1 10:07:05,55 1 01:22:06 Romanía
272england MC2921  
Gascoigne
Team Crazy Gang Syndicate2 10:07:05,70 1 01:22:06 RPRA (Pigeon Association)
273netherlands MC2890  
Siebe
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor1 10:07:05,85 1 01:22:06 Holland Pigeons Club
274denmark MC0527  
Aslan
Team Anita & Tage Gravesen3 10:07:06,20 1 01:22:06 Denmark Club
275england MC2968  
Southfeild Cloud Bender
Mark Gilbert1 10:07:06,21 1 01:22:06 RPRA (Pigeon Association)
276netherlands MC1379  
Apollo
Team Hennie & Arie Voskuil1 10:07:06,40 1 01:22:06 Holland Pigeons Club
277france MC2356  
Léonore
Team Philippe Haquette2 10:07:06,75 1 01:22:07 Team Sibille France
278italia MC2655  
Robertino
Team Thomas & Leonardo Nasternak2 10:07:06,76 1 01:22:07 Italian-Team
279germany MC2375  
Martin Shep's
Günter Schneemann4 10:07:07,00 1 01:22:07 Club Kassel
280rumania MC4059  
Hungry Eyes
Team Florea Sorin7 10:07:07,05 1 01:22:07 Romanía
281netherlands MC2833  
Trijn
Team Soepboer4 10:07:07,20 1 01:22:07 Holland Pigeons Club
282polska MC0451  
Neva
Tomasz Wiczling1 10:07:07,75 1 01:22:08 Polonia
283denmark MC3480  
Mr. Dapi
Team Anita & Tage Gravesen4 10:07:07,90 1 01:22:08 Denmark Club
284germany MC3109  
Emi
Team Mark Buse & Fam.4 10:07:08,20 1 01:22:08 Weitstrecken Myhl-Wegberg
285ireland MC3334  
Annastasia
Team Dylan & Daniel Boylan1 10:07:08,35 1 01:22:08 Irish Homing Union
286belgium MC3143  
Mercury checked
Dirk Martens4 10:07:08,40 1 01:22:08 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
287germany MC1114  
Yasmir
Team Feuriger Fluegel Krosigk3 10:07:08,75 1 01:22:09 Club Sachsen
288germany MC2508  
Time Bandit 4
Team Jörg Unglaube2 10:07:09,20 1 01:22:09 Germany Club
289hungary MC0510  
Neytiri
Team Horváth Pigeons2 10:07:09,70 1 01:22:10 Hungary Pigeons Club
290defaulted  
No information will be displayed0 10:07:09,71 1 01:22:10 Defaulted Syndicate
291italia MC2671  
Yael
Team Laro Ervin1 10:07:09,85 1 01:22:10 Italia
292england MC0281  
Lilian
Team Jesters Time1 10:07:10,00 1 01:22:10 RPRA (Pigeon Association)
293slovakia MC0874  
Trnava
Milan Valachovic1 10:07:10,15 1 01:22:10 Slovakia Club
294south africa MC2434  
African Sky
Team Fouche Lofts (Jhb)1 10:07:10,30 1 01:22:10 South Africa Club
295germany MC0875  
Avanti
Fedoseev Vitalij2 10:07:10,40 1 01:22:10 Club Harsewinkel
296netherlands MC1367  
Derby Arona 029
Team Baris & Meulenberg1 10:07:10,75 1 01:22:11 Holland Pigeons Club
297europe MC2519  
PORTHOS
Team Golden Ladies2 10:07:10,85 1 01:22:11 Club E.U.
298defaulted  
No information will be displayed0 10:07:11,15 1 01:22:11 Defaulted Syndicate
299gran canaria MC1239  
Maaambo
Team Yahvé & Oliveiro3 10:07:11,25 1 01:22:11 Club Los Socios
300slovakia MC1179  
Ista
Team Marton J + I3 10:07:11,60 1 01:22:12 Slovakia Club
301netherlands MC0906  
Frysian Veyron
Sjaak Buwalda3 10:07:11,85 1 01:22:12 Holland Pigeons Club
302germany MC0147  
Gusher
Team Reiss & Pfeiffer2 10:07:12,60 1 01:22:13 Club Lutherstadt
303rumania MC0128  
Fighter
Babos Zsolt2 10:07:12,90 1 01:22:13 Romanía
304germany MC1726  
Up The Daggers
Erich Müller13 10:07:13,30 1 01:22:13 Club Oberfranken
305norway MC3497  
Pamy
Team Ray & Svein1 10:07:13,55 1 01:22:14 Norge Racing Pigeon Club
306germany MC3263  
Hip Hip Hoera
Erich Müller14 10:07:13,80 1 01:22:14 Club Oberfranken
307germany MC1057  
Grimbergen
Erich Müller15 10:07:13,90 1 01:22:14 Club Oberfranken
308defaulted  
No information will be displayed0 10:07:14,15 1 01:22:14 Defaulted Syndicate
309germany MC0150  
Hidden Warning
Team Reiss & Pfeiffer3 10:07:14,35 1 01:22:14 Club Lutherstadt
310england MC0243  
Fatty Forerunner 2
David Hinkel2 10:07:14,55 1 01:22:15 RPRA (Pigeon Association)
311croatia MC1290  
Turtle
Team Sanda Maduna2 10:07:14,65 1 01:22:15 Croatia Pigeon Club
312slovakia MC0881  
Leso
Jozef Lesnicky1 10:07:14,95 1 01:22:15 Slovakia Club
313croatia MC1295  
Panonski Navigator
Team Croatia2 10:07:15,25 1 01:22:15 Croatia Pigeon Club
314germany MC0464  
Brutus
Erich Müller16 10:07:15,26 1 01:22:15 Club Oberfranken
315rumania MC0132  
Babos
Babos Zsolt3 10:07:15,75 1 01:22:16 Romanía
316sevilla MC0631  
Alydar
Francisco Gutiérrez1 10:07:15,95 1 01:22:16 ITALICENSE
317germany MC2280  
ATLANTIC-TIA
Alexander Gebel4 10:07:16,20 1 01:22:16 Club Saalfeld
318belgium MC2579  
Joachim
Team Panis & Tilmans1 10:07:16,70 1 01:22:17 Club Olijftak Maaseik
319south africa MC2403  
Jacinto
Team Triple J Lofts2 10:07:16,75 1 01:22:17 South Africa Club
320rumania MC2032  
Sylt Boris
Team Bacalu Danut & Serafim5 10:07:17,25 1 01:22:17 Romanía
321germany MC3187  
Alex II
Team Rasch Duo1 10:07:17,35 1 01:22:17 RV Spessart Club
322rumania MC4101  
Felly
Team Florea Sorin8 10:07:17,40 1 01:22:17 Romanía
323germany MC3120  
The Mountain
Team Mark Buse & Fam.5 10:07:17,55 1 01:22:18 Weitstrecken Myhl-Wegberg
324fuerteventura MC0688  
Matthys
Ubay Armas de León1 10:07:17,75 1 01:22:18 C.C.Puerto del Rosario
325germany MC3108  
Eli
Team Mark Buse & Fam.6 10:07:17,85 1 01:22:18 Weitstrecken Myhl-Wegberg
326rumania MC4205  
Flor 3
Team Florea Sorin9 10:07:18,15 1 01:22:18 Romanía
327wales MC3352  
Cant leave home
Paul Bamford1 10:07:18,25 1 01:22:18 País de Gales
328england MC2979  
Southfeild Durable
Mark Gilbert2 10:07:18,30 1 01:22:18 RPRA (Pigeon Association)
329rumania MC3019  
Anne Cat
Team Cosvasa & Gah4 10:07:18,65 1 01:22:19 Romanía
330malta MC0662  
Gina
Team Tencho Loft Malta1 10:07:18,80 1 01:22:19 Malta Racing Pigeon Club
331rumania MC2036  
Regents Do
Team Bacalu Danut & Serafim6 10:07:18,90 1 01:22:19 Romanía
332belgium MC0709  
Yanky
Carlo Gyselbrecht1 10:07:19,35 1 01:22:19 Fondclub Eeklo - Ramillies
333netherlands MC1702  
Tinkoff
Team Grolleman Pigeons2 10:07:20,00 1 01:22:20 Holland Pigeons Club
334defaulted MC4322  
check
Checking1 10:07:20,40 1 01:22:20 Defaulted Syndicate
335denmark MC3487  
Dianne
Team Henriksen1 10:07:20,70 1 01:22:21 Denmark Club
336netherlands MC2560  
HAAKNEUS
Team Holland 111 10:07:21,35 1 01:22:21 Holland Pigeons Club
337germany MC2313  
ATLANTIC-MILLION
Alexander Gebel5 10:07:22,10 1 01:22:22 Club Saalfeld
338england MC0257  
Helman Titch
Chris Turner3 10:07:22,20 1 01:22:22 RPRA (Pigeon Association)
339belgium MC1009  
Hachico
Roger Mertens2 10:07:22,30 1 01:22:22 Fond Wallonie
340austria MC1953  
Webber
Neag Benjain2 10:07:22,45 1 01:22:22 VRV - Oberoesterreich
341belgium MC2823  
Joy
Team Belgium's Finest1 10:07:22,80 1 01:22:23 Lembeek Club - Belgium
342germany MC1002  
Willi
Team Schnellin2 10:07:22,90 1 01:22:23 Club Sachsen
343portugal MC2804  
Fisgas
Manuel António Guerreiro2 10:07:23,10 1 01:22:23 Loulé - Portugal
344scotland MC1843  
Jodi
William Donachie2 10:07:24,35 1 01:22:24 Scottish Homing Union
345rumania MC3011  
Duality
Team Cosvasa & Gah5 10:07:24,36 1 01:22:24 Romanía
346netherlands MC0046  
Bolt
Team Rien van Oss en Zn7 10:07:24,45 1 01:22:24 Holland Pigeons Club
347netherlands MC2612  
Chelsea
Team T. Bosua4 10:07:24,80 1 01:22:25 Holland Pigeons Club
348netherlands MC0377  
Light Tuition
Team Interpalomas Lofts2 10:07:25,20 1 01:22:25 Holland Pigeons Club
349defaulted  
No information will be displayed0 10:07:25,30 1 01:22:25 Defaulted Syndicate
350germany MC0142  
T-bone
Peter Kocks4 10:07:25,40 1 01:22:25 Oberhausen Club
351england MC2924  
Brobbelaar
Team Crazy Gang Syndicate3 10:07:26,50 1 01:22:26 RPRA (Pigeon Association)
352sevilla MC2787  
Octavio
Team Constantin Strunga1 10:07:26,60 1 01:22:27 ITALICENSE
353england MC2394  
De La Warr
Team Ashdown Rangers1 10:07:26,61 1 01:22:27 RPRA (Pigeon Association)
354netherlands MC2904  
De Slappe Nek
Team Holland 61 10:07:26,70 1 01:22:27 Holland Pigeons Club
355germany MC0401  
Ellis
Fedoseev Vitalij3 10:07:26,75 1 01:22:27 Club Harsewinkel
356rumania MC2026  
Opsinjoorke
Team Bacalu Danut & Serafim7 10:07:27,20 1 01:22:27 Romanía
357malta MC0650  
Gracie
Team Gandlier Lofts Malta1 10:07:27,21 1 01:22:27 Malta Racing Pigeon Club
358germany MC1045  
Mabalinewe
Erich Müller17 10:07:27,65 1 01:22:28 Club Oberfranken
359wales MC3439  
Challenger 27
Team DLUK & Ganwy Lofts2 10:07:28,25 1 01:22:28 Welsh Flag
360germany MC3276  
Snowman 11
Günter Schneemann5 10:07:28,55 1 01:22:29 Club Kassel
361germany MC3111  
Hy Tec
Team Mark Buse & Fam.7 10:07:28,70 1 01:22:29 Weitstrecken Myhl-Wegberg
362netherlands MC3461  
Prikneus
Team Holland 21 10:07:29,05 1 01:22:29 Holland Pigeons Club
363netherlands MC2552  
Wijsneus
Team Holland 81 10:07:29,90 1 01:22:30 Holland Pigeons Club
364austria MC1946  
Dream Lover
Team Popovici Paul & Toader Ioan1 10:07:30,05 1 01:22:30 VRV - Oberoesterreich
365asturias MC0627  
Beda
Team Dionisio & Pandiella1 10:07:30,06 1 01:22:30 R.C. Oviedo
366germany MC1060  
Rolf
Erich Müller18 10:07:30,40 1 01:22:30 Club Oberfranken
367defaulted  
No information will be displayed0 10:07:30,60 1 01:22:31 Defaulted Syndicate
368czech republic MC0824  
Marek
Team Spown1 10:07:30,90 1 01:22:31 Czech Republic Club
369netherlands MC1357  
Sjaan
Team Schoordijk-Schults1 10:07:31,00 1 01:22:31 Holland Pigeons Club
370malta MC0651  
Z4
Team Admiral's Lofts Malta1 10:07:31,15 1 01:22:31 Malta Racing Pigeon Club
371england MC2867  
Gigs
Team Lucky Devils Syndicate2 10:07:31,90 1 01:22:32 RPRA (Pigeon Association)
372germany MC1135  
Foster
Team Reiss & Pfeiffer4 10:07:32,10 1 01:22:32 Club Lutherstadt
373netherlands MC2888  
Rut Han
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor2 10:07:32,45 1 01:22:32 Holland Pigeons Club
374moldova MC3215  
Vitalie
Team Fauna Orheiului2 10:07:32,60 1 01:22:33 Moldova
375hungary MC4108  
Homer
Laszlo Gotthard3 10:07:32,95 1 01:22:33 Hungary Pigeons Club
376netherlands MC2580  
LIME
Team Dickmann-Stroetges2 10:07:32,96 1 01:22:33 Holland Pigeons Club
377germany MC0483  
Rich Note
Hermann Wienekamp3 10:07:33,20 1 01:22:33 Club Neumünster
378england MC0077  
Alien
Team Lucky Devils Syndicate3 10:07:33,21 1 01:22:33 RPRA (Pigeon Association)
379netherlands MC2554  
Joep9
Team Holland 91 10:07:33,35 1 01:22:33 Holland Pigeons Club
380rumania MC1985  
Aquiles
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia1 10:07:33,50 1 01:22:34 Romanía
381slovakia MC0899  
Jani
Zuzana Hojova1 10:07:33,70 1 01:22:34 Slovakia Club
382austria MC0773  
Rick
Team Garcia & Nagelhofer4 10:07:33,71 1 01:22:34 VRV - Oberoesterreich
383england MC2396  
Heather a hen
Team Ashdown Rangers2 10:07:33,85 1 01:22:34 RPRA (Pigeon Association)
384germany MC0500  
Mandrake
Bernd Prekel2 10:07:34,25 1 01:22:34 Club Bayern Süd
385germany MC1739  
Candy
Bernhard Bünte1 10:07:35,35 1 01:22:35 Club Rietberg
386belgium MC1013  
Daphne
Roger Mertens3 10:07:35,36 1 01:22:35 Fond Wallonie
387rusia MC3232  
Simona
Team Valery Dovzjenki2 10:07:36,00 1 01:22:36 Club Rusia
388england MC3404  
Premier Diamond
Team Premier Posse1 10:07:36,01 1 01:22:36 RPRA (Pigeon Association)
389rumania MC4347  
Tuvama 2
Team Tudor Valentin & Matia1 10:07:36,25 1 01:22:36 Romanía
390england MC3374  
I'll beef hooked
Team D.S.R.2 10:07:36,55 1 01:22:37 RPRA (Pigeon Association)
391england MC3423  
Premier Moment
Team Premier Posse2 10:07:36,95 1 01:22:37 RPRA (Pigeon Association)
392rumania MC2181  
Cartush
Team Buzura & Balasoiu1 10:07:37,00 1 01:22:37 Romanía
393rumania MC4321  
Flor 10
Team Florea Sorin10 10:07:37,20 1 01:22:37 Romanía
394malta MC0592  
Victory Margaret
Team Victory Lofts Malta2 10:07:37,30 1 01:22:37 Malta Racing Pigeon Club
395germany MC0462  
Silver Lady
Erich Müller19 10:07:37,31 1 01:22:37 Club Oberfranken
396wales MC3319  
Lost liberty
Team Men of Gwent Syndicate1 10:07:37,65 1 01:22:38 País de Gales
397bulgaria MC1962  
Bo
Emil Dimitrov1 10:07:37,70 1 01:22:38 Bulgaria Club
398defaulted  
No information will be displayed0 10:07:38,20 1 01:22:38 Defaulted Syndicate
399france MC1901  
Wings Of Fortune
Xavier Benoit1 10:07:38,35 1 01:22:38 Team Sibille France
400germany MC1158  
ATLANTIC-BRAVO
Alexander Gebel6 10:07:38,50 1 01:22:38 Club Saalfeld
401belgium MC3131  
Starsky Blue
Dirk Martens5 10:07:39,45 1 01:22:39 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
402germany MC0086  
Domi
Fedoseev Vitalij4 10:07:39,50 1 01:22:40 Club Harsewinkel
403netherlands MC4052  
Noble Regina
Lorenzo Van Russel4 10:07:41,40 1 01:22:41 Holland Pigeons Club
404defaulted  
No information will be displayed0 10:07:41,80 1 01:22:42 Defaulted Syndicate
405belgium MC0333  
Sahale
Dirk Verstichelen2 10:07:41,95 1 01:22:42 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
406wales MC3449  
Adrian
Team Rudderfett4 10:07:42,10 1 01:22:42 Welsh Flag
407netherlands MC2856  
Peter
Michel Schuurmans1 10:07:42,45 1 01:22:42 Holland Pigeons Club
408germany MC0205  
Alonso
Team B & B White Diamonds1 10:07:42,60 1 01:22:43 Wittinger WSC
409slovakia MC0856  
Greg 15
Team Greg7 10:07:42,95 1 01:22:43 Slovakia Club
410rumania MC2060  
Rowan
Team Bacalu Danut & Serafim8 10:07:43,25 1 01:22:43 Romanía
411belgium MC1678  
Navigator
Team Creemers & Zoon1 10:07:43,35 1 01:22:43 Club Olijftak Maaseik
412tenerife MC0358  
Daniela 3
Team Hmnos. Hernández Mesa1 10:07:43,60 1 01:22:44 C.C. TACO
413netherlands MC0965  
Hopalong Hanover
Lorenzo Van Russel5 10:07:44,50 1 01:22:44 Holland Pigeons Club
414tenerife MC1583  
César
Team Champions Círculo de Tenerife1 10:07:44,51 1 01:22:45 Círculo Colombófilo de Tenerife
415rumania MC4202  
Flor 1
Team Florea Sorin11 10:07:45,00 1 01:22:45 Romanía
416asturias MC0610  
Idolo
José Manuel García Darribe2 10:07:45,15 1 01:22:45 R.C. Oviedo
417england MC3344  
Siennas beach boy
Team D. Bullen & Son2 10:07:45,80 1 01:22:46 RPRA (Pigeon Association)
418slovenia MC1314  
Stela
Team Boris Sovic1 10:07:46,75 1 01:22:47 Slovenia Club
419germany MC1881  
Carrots
Team Koch & Wichert1 10:07:47,35 1 01:22:47 Ruhrgebiet Club
420tenerife MC0112  
Alajero
Team Herrera y Jaime1 10:07:48,20 1 01:22:48 Adexe
421moldova MC3201  
Igori
Team Fauna Orheiului3 10:07:49,10 1 01:22:49 Moldova
422germany MC1132  
Snowman 7
Günter Schneemann6 10:07:49,20 1 01:22:49 Club Kassel
423rumania MC0133  
Gimely
Kiss Sandor1 10:07:49,30 1 01:22:49 Romanía
424gran canaria MC1280  
Leo
Team Champions Iniciativa Isleña1 10:07:50,05 1 01:22:50 C.C. Iniciativa Isleña
425england MC3304  
Richy's Rebel
Team Lucky Devils Syndicate4 10:07:50,50 1 01:22:50 RPRA (Pigeon Association)
426england MC2372  
Joanne Shep's
Team Sheppard2 10:07:50,60 1 01:22:51 RPRA (Pigeon Association)
427rumania MC2160  
Anne Lise
Team Tibi-Eduard-Victor1 10:07:50,75 1 01:22:51 Romanía
428germany MC2315  
ATLANTIC-WELT
Alexander Gebel7 10:07:56,05 1 01:22:56 Club Saalfeld
429austria MC0784  
Straight Home
Team Garcia & Nagelhofer5 10:07:59,70 1 01:23:00 VRV - Oberoesterreich
430scotland MC1001  
Walter "w"
Team D. Wood1 10:08:01,25 1 01:23:01 Scottish Homing Union
431defaulted  
No information will be displayed0 10:08:01,30 1 01:23:01 Defaulted Syndicate
432netherlands MC0217  
Elsje
Team Hogeveld2 10:08:01,50 1 01:23:02 Holland Pigeons Club
433gran canaria MC2464  
Margarita
Team Félix Santiago - Aday Rguez3 10:08:02,45 1 01:23:02 Club Los Socios
434south africa MC2411  
Rumi
Team Cachalia Bros1 10:08:03,40 1 01:23:03 South Africa Club
435england MC2946  
Ultimate Super
Team Ultimate Syndicate2 10:08:03,85 1 01:23:04 RPRA (Pigeon Association)
436germany MC1044  
My Annie
Erich Müller20 10:08:03,95 1 01:23:04 Club Oberfranken
437tenerife MC0032  
Maid Of Silver
Fco. Enrique Martín Acevedo1 10:08:04,90 1 01:23:05 Isla Baja
438england MC3403  
Premier Hot Spot
Team Premier Posse3 10:08:04,95 1 01:23:05 RPRA (Pigeon Association)
439asturias MC0617  
Luna
Fernando Loredo Piñera1 10:08:05,95 1 01:23:06 R.C. Oviedo
440netherlands MC0382  
Mala
Team Cees van Gelder3 10:08:06,65 1 01:23:07 Holland Pigeons Club
441rumania MC2233  
roosens 83
Team Fratii Lupu & Colniceanu1 10:08:06,70 1 01:23:07 Romanía
442polska MC0439  
Pacha
Bogdan Mlynarczyk2 10:08:06,71 1 01:23:07 Polonia
443germany MC1400  
Bastian
Walter Agler1 10:08:06,80 1 01:23:07 Club Oberbayern
444belgium MC1138  
Risque
Filip de Smedt1 10:08:06,95 1 01:23:07 De Snelvliegers Zandbergen Club
445england MC1772  
Russian Star
Team Paul Smith Syndicate1 10:08:08,85 1 01:23:09 RPRA (Pigeon Association)
446slovakia MC1185  
Amadeus
Team Ladicky I + J1 10:08:11,50 1 01:23:12 Slovakia Club
447hungary MC0765  
Gold Boy
Team Fenyvesi Balazs & Norbert1 10:08:11,55 1 01:23:12 Hungary Pigeons Club
448netherlands MC1196  
Athena
Bart Mekes1 10:08:12,00 1 01:23:12 Holland Pigeons Club
449belarus MC3223  
Minsk
Team Dobrovolschi Leonid1 10:08:12,65 1 01:23:13 Belarus Club
450england MC2945  
Ultimate Rule
Team Ultimate Syndicate3 10:08:12,80 1 01:23:13 RPRA (Pigeon Association)
451defaulted  
No information will be displayed0 10:08:14,35 1 01:23:14 Defaulted Syndicate
452england MC1439  
Millie
Team Paul & Duke1 10:08:14,80 1 01:23:15 RPRA (Pigeon Association)
453belarus MC3222  
Red
Team Dobrovolschi Leonid2 10:08:15,20 1 01:23:15 Belarus Club
454germany MC3048  
Snowman 16
Günter Schneemann7 10:08:15,25 1 01:23:15 Club Kassel
455netherlands MC2584  
MANDARINE
Team Dickmann-Stroetges3 10:08:15,80 1 01:23:16 Holland Pigeons Club
456germany MC3250  
Oker
Günter Langefeld1 10:08:15,85 1 01:23:16 Club Bergisches Land
457zaragoza MC1591  
Futurclub
Jaime Ameller Pons1 10:08:16,15 1 01:23:16 Mensajeras BILBILIS
458tenerife MC0127  
Rommel
Rommel Moreno Pérez1 10:08:16,30 1 01:23:16 CANARAGÜI
459rumania MC2149  
Vainilla
Alexa Iacob1 10:08:17,40 1 01:23:17 Romanía
460malta MC0564  
Molly 019
Team Buhagiars Lofts2 10:08:17,70 1 01:23:18 Malta Racing Pigeon Club
461gran canaria MC1264  
Adonis
Team Aníbal García & Pedro Rguez2 10:08:18,40 1 01:23:18 C.C. Iniciativa Isleña
462netherlands MC0374  
Amelia
Team TopPigeons.nl1 10:08:18,80 1 01:23:19 Holland Pigeons Club
463rumania MC2037  
Trocadero
Team Bacalu Danut & Serafim9 10:08:19,20 1 01:23:19 Romanía
464england MC1769  
Russian Roulette
Team Paul Smith Syndicate2 10:08:19,75 1 01:23:20 RPRA (Pigeon Association)
465germany MC1165  
ATLANTIC-AXA
Alexander Gebel8 10:08:19,76 1 01:23:20 Club Saalfeld
466belarus MC3221  
Forget
Team Dobrovolschi Leonid3 10:08:19,90 1 01:23:20 Belarus Club
467germany MC0159  
Horsti 56
Horst Hain2 10:08:20,85 1 01:23:21 Club Fulda
468germany MC1020  
Darth
Rolf Schlömer1 10:08:22,00 1 01:23:22 Weitstrecken Myhl-Wegberg
469tenerife MC1225  
Dirky
Edward Frost1 10:08:22,15 1 01:23:22 C.C.Portuense
470moldova MC3209  
Dima
Team Fauna Orheiului4 10:08:22,16 1 01:23:22 Moldova
471rumania MC4304  
Alexandru 3
Team Romania2 10:08:22,60 1 01:23:23 Romanía
472tenerife MC0100  
Juan Luis
Team Champions Abona Sur1 10:08:22,75 1 01:23:23 Abona Sur
473germany MC0581  
Peron
Detlef Schüring2 10:08:22,76 1 01:23:23 Club Münsterland
474polska MC2783  
Cita 1
Ryszard Sas1 10:08:22,85 1 01:23:23 Polonia
475asturias MC0624  
Riffy
Team Dionisio & Pandiella2 10:08:23,30 1 01:23:23 R.C. Oviedo
476ireland MC1187  
Sean
Team YELLOWBELLY1 10:08:23,60 1 01:23:24 Irish Homing Union
477belgium MC1692  
Goldrush 2
Team Segers-Coppens-Minner2 10:08:24,25 1 01:23:24 Denderbond Ninove
478denmark MC4343  
Appeared
Jesper Jungloew1 10:08:24,30 1 01:23:24 Denmark Club
479italia MC2659  
Super Million
Lorenzo Ghiacci2 10:08:24,31 1 01:23:24 Italia
480slovakia MC0848  
Greg 07
Team Greg8 10:08:24,45 1 01:23:24 Slovakia Club
481czech republic MC0830  
Secret
Lubomir Kubacek4 10:08:24,55 1 01:23:25 Czech Republic Club
482tenerife MC0518  
Bizkor
Team Andrea y Vicente Cruz1 10:08:24,60 1 01:23:25 Abona Sur
483gran canaria MC0548  
Hulk
Team Yahvé & Oliveiro4 10:08:24,90 1 01:23:25 Club Los Socios
484netherlands MC2572  
koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon2 10:08:24,91 1 01:23:25 PDV Mariapolder
485czech republic MC0811  
Argo
Karel Klemens3 10:08:26,10 1 01:23:26 Czech Republic Club
486cordoba MC0016  
Raleigh Boy
Dámaso Melero2 10:08:26,70 1 01:23:27 Malagüeño
487rumania MC2038  
Blood Sugar
Team Bacalu Danut & Serafim10 10:08:26,80 1 01:23:27 Romanía
488germany MC3267  
Campus Martius
Erich Müller21 10:08:26,90 1 01:23:27 Club Oberfranken
489england MC1300  
Kopika
Team Lucky Devils Syndicate5 10:08:27,10 1 01:23:27 RPRA (Pigeon Association)
490wales MC0290  
U-bend
Team Stephens Plumbing1 10:08:27,85 1 01:23:28 País de Gales
491germany MC1072  
Bright n Timely
Team Klaas & Sohn5 10:08:28,00 1 01:23:28 Club Rietberg
492portugal MC2869  
Nani
Team Paulo Lourenco1 10:08:28,05 1 01:23:28 Faro - Portugal
493germany MC0149  
Baster
Team Reiss & Pfeiffer5 10:08:28,55 1 01:23:29 Club Lutherstadt
494netherlands MC0366  
Marathon Lady
Team TopPigeons.nl2 10:08:29,60 1 01:23:30 Holland Pigeons Club
495rumania MC2225  
Tiki
Team Onur1 10:08:29,95 1 01:23:30 Romanía
496germany MC0583  
Samba
Detlef Schüring3 10:08:30,05 1 01:23:30 Club Münsterland
497netherlands MC0191  
Amethist
Team Brencas2 10:08:30,70 1 01:23:31 Holland Pigeons Club
498rumania MC2216  
Burbuja
Alin Fiera1 10:08:30,75 1 01:23:31 Romanía
499tenerife MC1253  
Amo
Team Demmis1 10:08:31,40 1 01:23:31 Nuevos HORIZONTES
500rumania MC2001  
Carol La Cuñada
Mihai Chirita1 10:08:31,90 1 01:23:32 Romanía
501germany MC2324  
ATLANTIC-PRINZES
Alexander Gebel9 10:08:32,10 1 01:23:32 Club Saalfeld
502rumania MC4301  
Tuvama 3
Team Tudor Valentin & Matia2 10:08:32,50 1 01:23:32 Romanía
503rumania MC4305  
Tuvama 5
Team Tudor Valentin & Matia3 10:08:33,80 1 01:23:34 Romanía
504netherlands MC1368  
Derby Arona 033
Team Baris & Meulenberg2 10:08:35,70 1 01:23:36 Holland Pigeons Club
505netherlands MC0943  
Doldersum
Team Holland 72 10:08:36,00 1 01:23:36 Holland Pigeons Club
506netherlands MC1355  
Chiella
Team Schoordijk-Schults2 10:08:36,25 1 01:23:36 Holland Pigeons Club
507netherlands MC0189  
Nautilus
Team Brencas3 10:08:36,55 1 01:23:37 Holland Pigeons Club
508england MC2981  
Southfeild Galze
Mark Gilbert3 10:08:36,85 1 01:23:37 RPRA (Pigeon Association)
509hungary MC4072  
Miss Myron
Laszlo Gotthard4 10:08:36,86 1 01:23:37 Hungary Pigeons Club
510rumania MC3038  
Timeo
Adi Zepciuc1 10:08:37,95 1 01:23:38 Romanía
511germany MC3199  
Zaida
Team Varus1 10:08:40,15 1 01:23:40 Club Oberfranken
512germany MC2917  
Wis Pride
Günter Schneemann8 10:08:40,20 1 01:23:40 Club Kassel
513england MC3343  
Siennas sunny boy
Team D. Bullen & Son3 10:08:40,60 1 01:23:41 RPRA (Pigeon Association)
514netherlands MC1347  
Iniesta
Rudolf Visser2 10:08:40,75 1 01:23:41 Holland Pigeons Club
515england MC3454  
Eddie
Team Casey & Rainbow3 10:08:40,95 1 01:23:41 RPRA (Pigeon Association)
516england MC3429  
Nev's little girl
Team Nev Proctor1 10:08:41,05 1 01:23:41 RPRA (Pigeon Association)
517polska MC2782  
Atlantic 2
Ryszard Sas2 10:08:41,15 1 01:23:41 Polonia
518england MC2538  
Marx
Team Louella Pigeon World2 10:08:41,20 1 01:23:41 RPRA (Pigeon Association)
519slovakia MC1205  
Megatron
Robert Molnar2 10:08:45,05 1 01:23:45 Slovakia Club
520netherlands MC0220  
Bergerac
Team Gebr. Vieberink2 10:08:45,10 1 01:23:45 Holland Pigeons Club
521germany MC1716  
Nasser
Team Klaas & Sohn6 10:08:45,20 1 01:23:45 Club Rietberg
522portugal MC2868  
James
Team Paulo Lourenco2 10:08:46,25 1 01:23:46 Faro - Portugal
523england MC0998  
L7 Tom Jones
Team Lucky 72 10:08:46,35 1 01:23:46 Up North Combine
524england MC2991  
Southfeild Kamikazei
Mark Gilbert4 10:08:46,80 1 01:23:47 RPRA (Pigeon Association)
525norway MC3496  
Adakar
Team Ray & Svein2 10:08:50,05 1 01:23:50 Norge Racing Pigeon Club
526germany MC0233  
Red Star
Team Mark Buse & Fam.8 10:08:50,20 1 01:23:50 Weitstrecken Myhl-Wegberg
527netherlands MC4027  
Dk Anna
Hok M. Reijnen7 10:08:51,60 1 01:23:52 PDV Alphen Vooruit
528slovakia MC0736  
Danko
Team Andrea's Dream1 10:08:51,70 1 01:23:52 Slovakia Club
529rumania MC2107  
Miha
Team Karscu Alin & Cosmin1 10:08:52,25 1 01:23:52 Romanía
530netherlands MC2546  
Tom 1
Team Holland 11 10:08:52,50 1 01:23:52 Holland Pigeons Club
531netherlands MC2854  
Brigitte
Michel Schuurmans2 10:08:53,60 1 01:23:54 Holland Pigeons Club
532netherlands MC4007  
Gitte
Hok M. Reijnen8 10:08:55,05 1 01:23:55 PDV Alphen Vooruit
533netherlands MC1145  
Loopneus
Team Wegrestaurant Napoleon3 10:08:56,50 1 01:23:56 PDV Mariapolder
534europe MC1791  
Invincible
Team Mystery1 10:08:56,95 1 01:23:57 Club E.U.
535netherlands MC0390  
Flora
Team Cees van Gelder4 10:08:58,30 1 01:23:58 Holland Pigeons Club
536england MC2401  
Hope
Team Ashdown Rangers3 10:08:58,55 1 01:23:59 RPRA (Pigeon Association)
537tenerife MC1274  
Appleflo
Team COLUMBACANARIA1 10:08:59,20 1 01:23:59 Adexe
538denmark MC0538  
Sanne
Team Ost-Vest2 10:08:59,30 1 01:23:59 Denmark Club
539germany MC3122  
Wanderfalk
Team SG Eider2 10:08:59,40 1 01:23:59 Club Oberfranken
540hungary MC0508  
Panacea
Team Horváth Pigeons3 10:08:59,85 1 01:24:00 Hungary Pigeons Club
541czech republic MC0803  
Geroy
Martin Bouchal2 10:09:00,15 1 01:24:00 Czech Republic Club
542france MC2359  
Virginie
Team Philippe Haquette3 10:09:00,20 1 01:24:00 Team Sibille France
543defaulted  
No information will be displayed0 10:09:01,75 1 01:24:02 Defaulted Syndicate
544germany MC4100  
ATLANTIC-MIRIAM
Alexander Gebel10 10:09:01,85 1 01:24:02 Club Saalfeld
545france MC0971  
Le Speed
Xavier Benoit2 10:09:02,00 1 01:24:02 Team Sibille France
546netherlands MC3462  
v.d.Kamp
Team Holland 22 10:09:03,05 1 01:24:03 Holland Pigeons Club
547tenerife MC1222  
Katie
Edward Frost2 10:09:03,30 1 01:24:03 C.C.Portuense
548slovakia MC0890  
Nika
Team Zihlavnik3 10:09:03,40 1 01:24:03 Slovakia Club
549norway MC3505  
Ostend Queen
Team Ray & Svein3 10:09:03,60 1 01:24:04 Norge Racing Pigeon Club
550rumania MC2228  
Sixi
Team Fratii Lupu2 10:09:03,61 1 01:24:04 Romanía
551netherlands MC0345  
Zoon Léandra
Marcel Visser1 10:09:05,35 1 01:24:05 Holland Pigeons Club
552wales MC3438  
Challenger 53
Team DLUK & Ganwy Lofts3 10:09:05,95 1 01:24:06 Welsh Flag
553wales MC3440  
Challenger 727
Team DLUK & Ganwy Lofts4 10:09:06,45 1 01:24:06 Welsh Flag
554italia MC2658  
Camtown Fella
Massimo Bosco1 10:09:06,46 1 01:24:06 Italia
555england MC3315  
Sailors way
Brian Clayburn2 10:09:07,60 1 01:24:08 RPRA (Pigeon Association)
556polska MC2598  
Ferrari
Team Michal Klassa1 10:09:08,15 1 01:24:08 Polonia
557netherlands MC2581  
APRICOT
Team Dickmann-Stroetges4 10:09:08,65 1 01:24:09 Holland Pigeons Club
558hungary MC0511  
Aguila
Team Horváth Pigeons4 10:09:10,25 1 01:24:10 Hungary Pigeons Club
559england MC3422  
Premier Jewel
Team Premier Posse4 10:09:11,15 1 01:24:11 RPRA (Pigeon Association)
560netherlands MC0963  
Silent Czar
Lorenzo Van Russel6 10:09:12,00 1 01:24:12 Holland Pigeons Club
561malta MC0591  
Victory Annette
Team Victory Lofts Malta3 10:09:12,25 1 01:24:12 Malta Racing Pigeon Club
562belgium MC2818  
Nicole
Team Leyen-Paloma Belgie3 10:09:12,26 1 01:24:12 Club Olijftak Maaseik
563rumania MC2197  
Arona
Andrei Pana2 10:09:12,75 1 01:24:13 Romanía
564czech republic MC0835  
Mister Sovereign
Lubomir Kubacek5 10:09:13,40 1 01:24:13 Czech Republic Club
565germany MC4036  
Bubble Gum
Erich Müller22 10:09:14,75 1 01:24:15 Club Oberfranken
566belgium MC2578  
Good Luck
Team Panis & Tilmans2 10:09:14,90 1 01:24:15 Club Olijftak Maaseik
567rumania MC2103  
Goguta
Team Pigeons Airport1 10:09:15,40 1 01:24:15 Romanía
568rumania MC0129  
Balintarpi
Babos Zsolt4 10:09:17,45 1 01:24:17 Romanía
569rumania MC4355  
Alexandru 2
Team Romania3 10:09:17,90 1 01:24:18 Romanía
570tenerife MC0560  
Lustra
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 10:09:19,45 1 01:24:19 GRAN FONDO
571germany MC3169  
Henri
Team Express2 10:09:19,50 1 01:24:20 Coesfeld/Leiberg Club
572rumania MC2122  
Sokar
Dragos Chiritescu2 10:09:20,65 1 01:24:21 Romanía
573netherlands MC0186  
Ahorn
Team Brencas4 10:09:23,25 1 01:24:23 Holland Pigeons Club
574wales MC3320  
Boomerang 2
Team Men of Gwent Syndicate2 10:09:25,30 1 01:24:25 País de Gales
575tenerife MC0033  
Irritate Me
Fco. Enrique Martín Acevedo2 10:09:26,15 1 01:24:26 Isla Baja
576netherlands MC1256  
Balu
Team Comb. Verbeek - Demmis1 10:09:26,16 1 01:24:26 Holland Pigeons Club
577defaulted  
No information will be displayed0 10:09:27,25 1 01:24:27 Defaulted Syndicate
578tenerife MC0110  
Mercedita
Rommel Moreno Pérez2 10:09:30,40 1 01:24:30 CANARAGÜI
579england MC1477  
Little Ambition
Team Wilton & Son1 10:09:32,25 1 01:24:32 RPRA (Pigeon Association)
580netherlands MC0907  
Frysian Evora
Sjaak Buwalda4 10:09:33,55 1 01:24:34 Holland Pigeons Club
581netherlands MC2916  
Kings Silver Star
Team Skyriders1 10:09:34,05 1 01:24:34 Holland Pigeons Club
582rumania MC2027  
Raediger
Team Bacalu Danut & Serafim11 10:09:35,55 1 01:24:36 Romanía
583england MC2338  
Sola Solita
Team Lucky Devils Syndicate6 10:09:36,35 1 01:24:36 RPRA (Pigeon Association)
584netherlands MC0420  
v.d.Berg
Team Holland 23 10:09:41,75 1 01:24:42 Holland Pigeons Club
585austria MC0750  
Classic Mission
Slavko Kutlesa4 10:09:43,35 1 01:24:43 VRV - Oberoesterreich
586netherlands MC1146  
Wipneus
Team Wegrestaurant Napoleon4 10:09:46,80 1 01:24:47 PDV Mariapolder
587belgium MC0337  
Tigre
Dirk Verstichelen3 10:09:46,90 1 01:24:47 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
588netherlands MC2858  
Jaap
Michel Schuurmans3 10:09:48,50 1 01:24:48 Holland Pigeons Club
589germany MC0481  
Conan
Erich Müller23 10:09:50,20 1 01:24:50 Club Oberfranken
590rumania MC4352  
Urcois 3
Team Ursu Cornel & Isac1 10:09:53,10 1 01:24:53 Romanía
591netherlands MC0065  
Hawkeye
Team Rien van Oss en Zn8 10:09:54,85 1 01:24:55 Holland Pigeons Club
592germany MC3273  
Muenchen
Rolf Schlömer2 10:09:56,85 1 01:24:57 Weitstrecken Myhl-Wegberg
593netherlands MC0064  
Lightning
Team Rien van Oss en Zn9 10:09:59,20 1 01:24:59 Holland Pigeons Club
594polska MC2594  
Jasiu
Team Arkadiusz Buttner1 10:10:00,80 1 01:25:01 Polonia
595germany MC1129  
Snowman 4
Günter Schneemann9 10:10:11,25 1 01:25:11 Club Kassel
596netherlands MC1380  
Hermes
Team Hennie & Arie Voskuil2 10:10:13,15 1 01:25:13 Holland Pigeons Club
597germany MC2336  
Keiths Choice
Team Gleichberg1 10:10:13,80 1 01:25:14 Hildburghausen Club
598germany MC0478  
Oby
Erich Müller24 10:10:19,20 1 01:25:19 Club Oberfranken
599europe MC3379  
The submarine
Team Mix and Match Syndicate2 10:10:19,80 1 01:25:20 Club E.U.
600europe MC1793  
Hermes
Team Mystery2 10:10:20,65 1 01:25:21 Club E.U.
601czech republic MC0834  
Mister 100%
Lubomir Kubacek6 10:10:21,90 1 01:25:22 Czech Republic Club
602rumania MC2139  
Pabsi
Team Stroiescu C. & Asmarandei F.1 10:10:21,95 1 01:25:22 Romanía
603tenerife MC1223  
Fridgie
Edward Frost3 10:10:22,15 1 01:25:22 C.C.Portuense
604germany MC2306  
ATLANTIC-NEW
Alexander Gebel11 10:10:28,20 1 01:25:28 Club Saalfeld
605malta MC0568  
Showy
Team Buhagiars Lofts3 10:10:28,45 1 01:25:28 Malta Racing Pigeon Club
606rumania MC2203  
Butterfly
Andrei Pana3 10:10:29,70 1 01:25:30 Romanía
607england MC1697  
L7 Life on Mars
Team Lucky 73 10:10:33,10 1 01:25:33 Up North Combine
608netherlands MC1338  
Frysian Sauvage
Sjaak Buwalda5 10:10:34,15 1 01:25:34 Holland Pigeons Club
609belgium MC1690  
Leonardo Da Vinci
Team Segers-Coppens-Minner3 10:10:35,50 1 01:25:36 Denderbond Ninove
610germany MC1712  
Carmelo
Team Feuriger Fluegel Krosigk4 10:10:36,25 1 01:25:36 Club Sachsen
611defaulted  
No information will be displayed0 10:10:37,30 1 01:25:37 Defaulted Syndicate
612netherlands MC0372  
Imsakit
Team TopPigeons.nl3 10:10:38,50 1 01:25:38 Holland Pigeons Club
613czech republic MC0836  
Miss Sovereign
Lubomir Kubacek7 10:10:39,25 1 01:25:39 Czech Republic Club
614wales MC0310  
Supreme Fern
Ken Darlington2 10:10:39,26 1 01:25:39 País de Gales
615netherlands MC0242  
Triple 4
Anton van Oort2 10:10:42,05 1 01:25:42 Holland Pigeons Club
616slovenia MC1333  
Evian
Team Vasja Srebotnjak1 10:10:49,30 1 01:25:49 Slovenia Club
617cordoba MC0005  
Minnie
Dámaso Melero3 10:10:56,85 1 01:25:57 Malagüeño
618europe MC4071  
Freedom
Team TOP 102 10:11:00,15 1 01:26:00 Club E.U.
619germany MC2265  
Teide
Team Mark Buse & Fam.9 10:11:13,05 1 01:26:13 Weitstrecken Myhl-Wegberg
620netherlands MC2892  
Jelle
Team van den Bosse-Hoondert Lewedor3 10:11:24,75 1 01:26:25 Holland Pigeons Club
621slovakia MC0734  
Daniel
Team Andrea's Dream2 10:11:33,90 1 01:26:34 Slovakia Club
622germany MC0455  
Vago
Erich Müller25 10:11:33,95 1 01:26:34 Club Oberfranken
623croatia MC1307  
Buga
Team Pudic Family Loft1 10:11:37,65 1 01:26:38 Croatia Pigeon Club
624germany MC2299  
ATLANTIC-CHAMPION
Alexander Gebel12 10:11:40,15 1 01:26:40 Club Saalfeld
625netherlands MC1339  
Frysian Papillon
Sjaak Buwalda6 10:11:46,15 1 01:26:46 Holland Pigeons Club
626netherlands MC0652  
Suzanne
Team Holland - Marsman1 10:11:54,55 1 01:26:55 Holland Pigeons Club
627england MC3364  
Lightening
Team Flash1 10:11:57,45 1 01:26:57 RPRA (Pigeon Association)
628germany MC4405  
Klaas
Erich Müller26 10:11:59,75 1 01:27:00 Club Oberfranken
629slovenia MC1316  
Tunika
Team Boris Sovic2 10:12:03,05 1 01:27:03 Slovenia Club
630netherlands MC2562  
ZWAMMNEUS
Team Holland 112 10:12:11,95 1 01:27:12 Holland Pigeons Club
631germany MC1117  
Ashley
Team Feuriger Fluegel Krosigk5 10:12:19,05 1 01:27:19 Club Sachsen
632tenerife MC0356  
Daniela 1
Team Hmnos. Hernández Mesa2 10:12:28,25 1 01:27:28 C.C. TACO
633netherlands MC0177  
Frysian Rebel
Sjaak Buwalda7 10:12:28,50 1 01:27:28 Holland Pigeons Club
634wales MC1837  
Korvin Prince
Team Bagillt1 10:12:45,50 1 01:27:46 North Wales
635slovakia MC0732  
Magdus
Team Krajcik Daniel & Andrea1 10:13:00,00 1 01:28:00 Slovakia Club
636denmark MC3506  
Well Done
Gjermund Lyssand2 10:13:11,05 1 01:28:11 Denmark Club
637wales MC3385  
Checker 82
Team Syndicate Loft UK4 10:13:13,65 1 01:28:14 Welsh Flag
638rumania MC2015  
Bati
Team Iuga Dorin4 10:13:15,05 1 01:28:15 Romanía
639malta MC0645  
Zaren
Team Gandlier Lofts Malta2 10:13:35,75 1 01:28:36 Malta Racing Pigeon Club
640england MC1700  
L7 Spirit in the Sky
Team Lucky 74 10:13:36,85 1 01:28:37 Up North Combine
641polska MC2609  
Mika
Team Smge Rumik Krzysztof1 10:13:47,10 1 01:28:47 Polonia
642germany MC0122  
Black Narbonne
Günter Schneemann10 10:14:22,80 1 01:29:23 Club Kassel
643asturias MC0623  
Trufa
Team Dionisio & Pandiella3 10:14:26,05 1 01:29:26 R.C. Oviedo
644fuerteventura MC0556  
Lookin At Lucky
Luis Fumero Arucas1 10:14:26,20 1 01:29:26 Gran Tarajal
645netherlands MC0910  
Jade
Team Soepboer5 10:14:27,95 1 01:29:28 Holland Pigeons Club
646netherlands MC2899  
Red Devil
B. J. Suk Mellies1 10:14:28,00 1 01:29:28 Holland Pigeons Club
647scotland MC2645  
De/bab
Team Jock Ross & Gwelia Lofts1 10:14:28,30 1 01:29:28 Scottish Homing Union
648italia MC2667  
Peaches
Team Italy2 10:14:30,05 1 01:29:30 Italia
649italia MC2665  
Ferngully
Team Italy3 10:14:31,45 1 01:29:31 Italia
650england MC2974  
Southfeild Believer
Mark Gilbert5 10:14:33,10 1 01:29:33 RPRA (Pigeon Association)
651italia MC2668  
Timey
Lorenzo Ghiacci3 10:14:33,65 1 01:29:34 Italia
652croatia MC0208  
Croat Karla
Denis Culic3 10:14:34,90 1 01:29:35 Croatia Pigeon Club
653england MC2928  
Collymore
Team Crazy Gang Syndicate4 10:14:35,15 1 01:29:35 RPRA (Pigeon Association)
654croatia MC0207  
Dalmatian Star
Denis Culic4 10:14:36,50 1 01:29:36 Croatia Pigeon Club
655cordoba MC0009  
Dream Girl
Dámaso Melero4 10:14:36,60 1 01:29:37 Malagüeño
656defaulted MC4211  
Checking2 10:14:37,05 1 01:29:37 Defaulted Syndicate
657germany MC3170  
Moon Foal
Team Express3 10:14:37,10 1 01:29:37 Coesfeld/Leiberg Club
658south africa MC2431  
Golden lune
Team Slabber & Penkin1 10:14:37,11 1 01:29:37 South Africa Club
659slovakia MC0851  
Greg 10
Team Greg9 10:14:37,55 1 01:29:38 Slovakia Club
660defaulted  
No information will be displayed0 10:14:38,00 1 01:29:38 Defaulted Syndicate
661germany MC4004  
High Card
Erich Müller27 10:14:38,40 1 01:29:38 Club Oberfranken
662germany MC0237  
Argos
Team Mark Buse & Fam.10 10:14:39,20 1 01:29:39 Weitstrecken Myhl-Wegberg
663belgium MC3129  
Paupaula
Dirk Martens6 10:14:39,40 1 01:29:39 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
664germany MC0203  
Jengibre
Team Volmer & Wilpers2 10:14:39,85 1 01:29:40 Münsterland
665germany MC0470  
Yanina
Erich Müller28 10:14:40,00 1 01:29:40 Club Oberfranken
666asturias MC0628  
Helenas Girl
Team Dionisio & Pandiella4 10:14:40,45 1 01:29:40 R.C. Oviedo
667belgium MC0711  
Vamos
Carlo Gyselbrecht2 10:14:40,65 1 01:29:41 Fondclub Eeklo - Ramillies
668germany MC1050  
Cosmic Ray
Erich Müller29 10:14:40,75 1 01:29:41 Club Oberfranken
669belgium MC3144  
50 shades of red
Marc Bert Racing Pigeon Photography1 10:14:41,05 1 01:29:41 Denderbond Ninove
670germany MC0488  
Japon
Hermann Wienekamp4 10:14:41,40 1 01:29:41 Club Neumünster
671cordoba MC0018  
Panamera
Dámaso Melero5 10:14:41,75 1 01:29:42 Malagüeño
672europe MC1893  
Junior
Team TOP 103 10:14:42,65 1 01:29:43 Club E.U.
673germany MC0399  
Elisa
Fedoseev Vitalij5 10:14:43,30 1 01:29:43 Club Harsewinkel
674belgium MC0330  
Shiba
Filip de Smedt2 10:14:43,35 1 01:29:43 De Snelvliegers Zandbergen Club
675austria MC4501  
Ferenc 2
Team Butyka Ferenc1 10:14:44,55 1 01:29:45 VRV - Oberoesterreich
676belgium MC0335  
Bucker
Dirk Verstichelen4 10:14:44,85 1 01:29:45 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
677wales MC3325  
Rambo
Team Men of Gwent Syndicate3 10:14:44,86 1 01:29:45 País de Gales
678england MC3307  
Clare's Comfort
Team Lucky Devils Syndicate7 10:14:45,85 1 01:29:46 RPRA (Pigeon Association)
679germany MC3264  
Dark Dirky
Erich Müller30 10:14:46,35 1 01:29:46 Club Oberfranken
680netherlands MC0383  
Redda
Team Cees van Gelder5 10:14:46,45 1 01:29:46 Holland Pigeons Club
681germany MC1081  
Flik
Team Klaas & Sohn7 10:14:47,35 1 01:29:47 Club Rietberg
682netherlands MC2583  
Napoleon
Team Dickmann-Stroetges5 10:14:47,60 1 01:29:48 Holland Pigeons Club
683malta MC0576  
Schanty
Team Cantarella & Agius Lofts Malta2 10:14:48,15 1 01:29:48 Malta Racing Pigeon Club
684malta MC0595  
Victory Kevin
Team Victory Lofts Malta4 10:14:48,30 1 01:29:48 Malta Racing Pigeon Club
685south africa MC2416  
Peter Pan
Team Gilbert & Bruin1 10:14:48,95 1 01:29:49 South Africa Club
686netherlands MC0941  
Raldo
Team Doldersum1 10:14:49,05 1 01:29:49 Holland Pigeons Club
687portugal MC2805  
Pintas
Manuel António Guerreiro3 10:14:49,80 1 01:29:50 Loulé - Portugal
688austria MC1956  
Graphic Design
Neag Benjain3 10:14:50,05 1 01:29:50 VRV - Oberoesterreich
689germany MC1984  
Blue Energy
Team Beatrix & Christian1 10:14:50,20 1 01:29:50 Germany Club
690germany MC1061  
Abelardo
Erich Müller31 10:14:50,85 1 01:29:51 Club Oberfranken
691germany MC0240  
The Challenge
Team Mark Buse & Fam.11 10:14:50,95 1 01:29:51 Weitstrecken Myhl-Wegberg
692germany MC0146  
Bush
Team Reiss & Pfeiffer6 10:14:51,20 1 01:29:51 Club Lutherstadt
693germany MC2376  
Cox's Special
Team Eastern Happening1 10:14:51,65 1 01:29:52 Club Oberfranken
694hungary MC4067  
Classy
Laszlo Gotthard5 10:14:51,80 1 01:29:52 Hungary Pigeons Club
695netherlands MC2896  
Zordania
Team Traas1 10:14:51,85 1 01:29:52 Holland Pigeons Club
696portugal MC2809  
High Arrival
Team José do Carmo1 10:14:51,95 1 01:29:52 Faro - Portugal
697netherlands MC0180  
Do Ping 3
Team Baarda Pingjum1 10:14:52,35 1 01:29:52 Holland Pigeons Club
698netherlands MC1383  
Muddy
Team Oude Lashof1 10:14:52,55 1 01:29:53 Holland Pigeons Club
699england MC0082  
My Darling
Team Lucky Devils Syndicate8 10:14:53,00 1 01:29:53 RPRA (Pigeon Association)
700germany MC3296  
Brandt 598
Daniel Brandt1 10:14:54,20 1 01:29:54 NRW Club
701germany MC0460  
Black Rose
Erich Müller32 10:14:54,25 1 01:29:54 Club Oberfranken
702germany MC0176  
Glenbrook
Paul-Heinz Wesjohann3 10:14:54,45 1 01:29:54 Club Oberfranken
703belgium MC1682  
Vision
Team Creemers & Zoon2 10:14:54,50 1 01:29:54 Club Olijftak Maaseik
704belgium MC2499  
Brawny
Team Atomium1 10:14:54,60 1 01:29:55 Belgium Club
705rumania MC4106  
A Fine Blend
Team Florea Sorin12 10:14:54,90 1 01:29:55 Romanía
706germany MC1303  
Simun
Günter Schneemann11 10:14:55,80 1 01:29:56 Club Kassel
707ireland MC3335  
China doll xox
Team Dylan & Daniel Boylan2 10:14:56,30 1 01:29:56 Irish Homing Union
708germany MC2295  
ATLANTIC-CARROL
Alexander Gebel13 10:14:56,31 1 01:29:56 Club Saalfeld
709germany MC0169  
Albany
Paul-Heinz Wesjohann4 10:14:57,75 1 01:29:58 Club Oberfranken
710netherlands MC0050  
Neo
Team Rien van Oss en Zn10 10:14:58,35 1 01:29:58 Holland Pigeons Club
711fuerteventura MC0351  
Bernadette
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 10:14:59,05 1 01:29:59 Gran Tarajal
712germany MC1880  
Tribute To Orange
Team Koch & Wichert2 10:15:00,05 1 01:30:00 Ruhrgebiet Club
713netherlands MC2839  
Lasterie Shop 1
Peter Lasterie3 10:15:00,35 1 01:30:00 Holland Pigeons Club
714polska MC3522  
Alle Oogies
Team Smge Rumik Krzysztof2 10:15:01,05 1 01:30:01 Polonia
715germany MC1982  
Tornado
Team Beatrix & Christian2 10:15:01,80 1 01:30:02 Germany Club
716germany MC1027  
Like a Hurricane
Erich Müller33 10:15:02,55 1 01:30:03 Club Oberfranken
717netherlands MC4092  
Wonder Girl
Hok M. Reijnen9 10:15:03,10 1 01:30:03 PDV Alphen Vooruit
718netherlands MC0925  
Akela
Team Seelen - Ellenbroek1 10:15:05,55 1 01:30:06 Holland Pigeons Club
719malta MC0657  
Kurt Ganga
Team Tonio Lofts Malta2 10:15:05,56 1 01:30:06 Malta Racing Pigeon Club
720tenerife MC0361  
Daniela 6
Team Hmnos. Hernández Mesa3 10:15:07,05 1 01:30:07 C.C. TACO
721rumania MC0103  
Krisztina
Babos Zsolt5 10:15:07,95 1 01:30:08 Romanía
722england MC3398  
Alfie
Team Totton Flyers1 10:15:08,95 1 01:30:09 RPRA (Pigeon Association)
723defaulted  
No information will be displayed0 10:15:09,00 1 01:30:09 Defaulted Syndicate
724england MC2639  
Klara
Team Vador & Elimar2 10:15:09,45 1 01:30:09 RPRA (Pigeon Association)
725germany MC2272  
Little Girls 4
Team Mark Buse & Fam.12 10:15:10,55 1 01:30:11 Weitstrecken Myhl-Wegberg
726wales MC3354  
Cooneys nemisis
Paul Bamford2 10:15:12,30 1 01:30:12 País de Gales
727scotland MC1847  
Cocky Callum
William Donachie3 10:15:14,20 1 01:30:14 Scottish Homing Union
728netherlands MC0219  
Dianca
Team Hogeveld3 10:15:14,60 1 01:30:15 Holland Pigeons Club
729belgium MC3041  
Schnappy
Roger Mertens4 10:15:14,95 1 01:30:15 Fond Wallonie
730slovakia MC0738  
Jozef
Team Kujanik Derby1 10:15:16,50 1 01:30:16 Slovakia Club
731germany MC1091  
Rocky
Team Klaas & Sohn8 10:15:17,60 1 01:30:18 Club Rietberg
732rumania MC4035  
Noah
Team Florea Sorin13 10:15:18,35 1 01:30:18 Romanía
733denmark MC3482  
Sam
Team Anita & Tage Gravesen5 10:15:19,50 1 01:30:20 Denmark Club
734portugal MC2865  
Malletut
Team Asas do Sul1 10:15:21,30 1 01:30:21 Faro - Portugal
735germany MC0495  
Trixie
Bernd Prekel3 10:15:22,05 1 01:30:22 Club Bayern Süd
736polska MC0444  
Caipiriña
Tomasz Wiczling2 10:15:22,30 1 01:30:22 Polonia
737germany MC0706  
White-eyed
Fedoseev Vitalij6 10:15:23,25 1 01:30:23 Club Harsewinkel
738slovakia MC0837  
Noemi
Team Evin Peter & Noemi2 10:15:23,65 1 01:30:24 Slovakia Club
739rumania MC4066  
Zz Top
Team Florea Sorin14 10:15:24,00 1 01:30:24 Romanía
740slovenia MC1315  
Tunek
Team Boris Sovic3 10:15:25,35 1 01:30:25 Slovenia Club
741rumania MC2004  
Beatriz San Jose
Mihai Chirita2 10:15:25,70 1 01:30:26 Romanía
742netherlands MC4051  
Arabela
Hok M. Reijnen10 10:15:26,35 1 01:30:26 PDV Alphen Vooruit
743germany MC3268  
Could Be
Erich Müller34 10:15:27,15 1 01:30:27 Club Oberfranken
744italia MC2656  
Maximus
Team Thomas & Leonardo Nasternak3 10:15:29,10 1 01:30:29 Italian-Team
745denmark MC3044  
Ice
Team Helle & Jens Pedersen1 10:15:29,50 1 01:30:30 Denmark Club
746germany MC1718  
Miss Wonderlange
Team Klaas & Sohn9 10:15:31,25 1 01:30:31 Club Rietberg
747slovakia MC1183  
Latyca
Team Ladicky I + J2 10:15:32,55 1 01:30:33 Slovakia Club
748germany MC3265  
Tamara
Erich Müller35 10:15:33,10 1 01:30:33 Club Oberfranken
749netherlands MC0922  
Sancho
Team Seelen - Ellenbroek2 10:15:34,70 1 01:30:35 Holland Pigeons Club
750rumania MC2021  
Manchas
Team Burca & Carcu2 10:15:34,95 1 01:30:35 Romanía
751tenerife MC0041  
José Martín
Team Champions Abona Sur2 10:15:35,35 1 01:30:35 Abona Sur
752germany MC2309  
ATLANTIC-PIGEON
Alexander Gebel14 10:15:36,30 1 01:30:36 Club Saalfeld
753netherlands MC0387  
Peres
Team Cees van Gelder6 10:15:36,40 1 01:30:36 Holland Pigeons Club
754netherlands MC1176  
Daan
Team Holland 92 10:15:36,45 1 01:30:36 Holland Pigeons Club
755netherlands MC3466  
Blauneus
Team Holland 51 10:15:37,15 1 01:30:37 Holland Pigeons Club
756portugal MC2802  
Benny
Team Jorge, Telmo & Miguel1 10:15:37,25 1 01:30:37 Aveiro-Portugal
757netherlands MC2886  
Midnight Cruiser
Team Schoordijk-Schults3 10:15:37,45 1 01:30:37 Holland Pigeons Club
758belgium MC3136  
Starsky checked
Dirk Martens7 10:15:37,75 1 01:30:38 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
759rumania MC3015  
Quincy
Team Cosvasa & Gah6 10:15:38,00 1 01:30:38 Romanía
760belgium MC2498  
Mount Bellew
Team Atomium2 10:15:38,20 1 01:30:38 Belgium Club
761rumania MC4511  
Panait 4
Panait Alexandru1 10:15:38,25 1 01:30:38 Romanía
762polska MC2595  
Vika
Team Arkadiusz Buttner2 10:15:38,35 1 01:30:38 Polonia
763south africa MC2438  
Machine
Team Fouche Lofts (Pmb)3 10:15:38,90 1 01:30:39 South Africa Club
764netherlands MC2257  
Bo
Team Rien van Oss en Zn11 10:15:39,25 1 01:30:39 Holland Pigeons Club
765england MC3405  
Premier Choice
Team Premier Posse5 10:15:39,30 1 01:30:39 RPRA (Pigeon Association)
766bulgaria MC1964  
Scirocco
Emil Dimitrov2 10:15:39,35 1 01:30:39 Bulgaria Club
767tenerife MC0693  
Fangio
Juan Carlos González Herrera1 10:15:39,60 1 01:30:40 CANARAGÜI
768germany MC0231  
Watzmann
Team Mark Buse & Fam.13 10:15:40,75 1 01:30:41 Weitstrecken Myhl-Wegberg
769rumania MC2006  
The Super One
Team Iuga Dorin5 10:15:40,95 1 01:30:41 Romanía
770polska MC2596  
Domi
Team Arkadiusz Buttner3 10:15:41,25 1 01:30:41 Polonia
771germany MC1037  
Holly Berry
Erich Müller36 10:15:41,65 1 01:30:42 Club Oberfranken
772hungary MC4005  
Franco
Laszlo Gotthard6 10:15:42,20 1 01:30:42 Hungary Pigeons Club
773defaulted  
No information will be displayed0 10:15:42,21 1 01:30:42 Defaulted Syndicate
774hungary MC0078  
Predator
Team Pinter2 10:15:42,40 1 01:30:42 Hungary Pigeons Club
775netherlands MC1342  
Marcol
Team Van der Heide de Vries2 10:15:43,10 1 01:30:43 Holland Pigeons Club
776tenerife MC0116  
Gran Rey
Team Herrera y Jaime2 10:15:43,15 1 01:30:43 Adexe
777england MC2965  
Southfeild Blaze
Mark Gilbert6 10:15:43,35 1 01:30:43 RPRA (Pigeon Association)
778scotland MC1840  
Greenstar
William Donachie4 10:15:43,45 1 01:30:43 Scottish Homing Union
779slovakia MC1188  
Sani
Team Fiala Alexander & Tomas1 10:15:43,50 1 01:30:44 Slovakia Club
780germany MC2349  
Azul
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer3 10:15:44,10 1 01:30:44 Club Oberfranken
781england MC1777  
Gold Prospect
Team Paul Smith Syndicate3 10:15:44,20 1 01:30:44 RPRA (Pigeon Association)
782norway MC3501  
Karina
Team Ray & Svein4 10:15:44,25 1 01:30:44 Norge Racing Pigeon Club
783asturias MC0626  
Dino
Team Dionisio & Pandiella5 10:15:44,80 1 01:30:45 R.C. Oviedo
784czech republic MC0820  
Chelsi
Team Spown2 10:15:45,30 1 01:30:45 Czech Republic Club
785south africa MC2435  
Lion King
Team Fouche Lofts (Jhb)2 10:15:45,31 1 01:30:45 South Africa Club
786fuerteventura MC0347  
Josetta
Eduardo Cristo Santiesteban Luna2 10:15:45,75 1 01:30:46 Gran Tarajal
787germany MC0979  
Aeon
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer4 10:15:46,05 1 01:30:46 Club Oberfranken
788germany MC2883  
Maurits
Günter Schneemann12 10:15:46,10 1 01:30:46 Club Kassel
789germany MC0992  
Lady Merry
Team Schnellin3 10:15:46,60 1 01:30:47 Club Sachsen
790portugal MC4404  
Check
Team Paulo Lourenco3 10:15:46,95 1 01:30:47 Faro - Portugal
791rumania MC2019  
Szabi 4
Team Kelemen Csaba1 10:15:47,20 1 01:30:47 Romanía
792gran canaria MC1586  
Lady
Team Félix Santiago - Aday Rguez4 10:15:47,35 1 01:30:47 Club Los Socios
793england MC3365  
The dodge rocket
Team D.S.R.3 10:15:47,36 1 01:30:47 RPRA (Pigeon Association)
794belgium MC1688  
Matts
Team Segers-Coppens-Minner4 10:15:48,00 1 01:30:48 Denderbond Ninove
795germany MC3285  
Wupti
Team SAS7 10:15:48,05 1 01:30:48 Club Sachsen
796south africa MC2452  
Stollose
Team Gaddin Bros & Charl Stander1 10:15:48,06 1 01:30:48 South Africa Club
797scotland MC3186  
Starsky
Chris Mc Cann1 10:15:48,20 1 01:30:48 Scottish Homing Union
798sevilla MC4079  
ChiChi
Francisco Gutiérrez2 10:15:48,30 1 01:30:48 ITALICENSE
799italia MC2691  
Baby Cisco
Team RSR1 10:15:49,05 1 01:30:49 Italia
800germany MC4076  
Jules Chu
Erich Müller37 10:15:49,06 1 01:30:49 Club Oberfranken
801netherlands MC4093  
Coal Burner
Lorenzo Van Russel7 10:15:49,50 1 01:30:50 Holland Pigeons Club
802rumania MC4060  
Narla
Team Florea Sorin15 10:15:49,60 1 01:30:50 Romanía
803belgium MC0714  
Hermien
Team Leyen-Paloma Belgie4 10:15:49,61 1 01:30:50 Club Olijftak Maaseik
804netherlands MC1156  
LEMON
Team Dickmann-Stroetges6 10:15:49,70 1 01:30:50 Holland Pigeons Club
805netherlands MC0928  
Berbatou
Team Sunkissed2 10:15:49,80 1 01:30:50 Holland Pigeons Club
806moldova MC3211  
Alexandru
Team Fauna Orheiului5 10:15:50,05 1 01:30:50 Moldova
807rumania MC2468  
Biba
Team Buta Emil2 10:15:50,35 1 01:30:50 Romanía
808england MC0611  
Little Robbie
Team Downclose Lofts1 10:15:50,85 1 01:30:51 RPRA (Pigeon Association)
809ireland MC2694  
Megan
Team YELLOWBELLY2 10:15:51,00 1 01:30:51 Irish Homing Union
810england MC2932  
Ultimate Evens
Team Ultimate Syndicate4 10:15:51,80 1 01:30:52 RPRA (Pigeon Association)
811slovakia MC0891  
Peter
Peter Halienka1 10:15:51,81 1 01:30:52 Slovakia Club
812polska MC2603  
Stefano
Team Smge Rumik Krzysztof3 10:15:51,85 1 01:30:52 Polonia
813germany MC0157  
Horsti 54
Horst Hain3 10:15:52,20 1 01:30:52 Club Fulda
814cordoba MC0021  
Deputy Commander
Dámaso Melero6 10:15:52,45 1 01:30:52 Malagüeño
815rumania MC0104  
Jessica
Babos Zsolt6 10:15:53,05 1 01:30:53 Romanía
816belgium MC1677  
Emotion
Team Creemers & Zoon3 10:15:53,20 1 01:30:53 Club Olijftak Maaseik
817norway MC3502  
Raleigh Boy
Team Ray & Svein5 10:15:53,21 1 01:30:53 Norge Racing Pigeon Club
818polska MC0448  
Tage
Tomasz Wiczling3 10:15:53,40 1 01:30:53 Polonia
819austria MC0744  
Dona
Slavko Kutlesa5 10:15:53,70 1 01:30:54 VRV - Oberoesterreich
820czech republic MC0813  
Theo
Karel Klemens4 10:15:53,85 1 01:30:54 Czech Republic Club
821europe MC2523  
Carmen Dark
Team TOP 104 10:15:54,80 1 01:30:55 Club E.U.
822germany MC0467  
Jimmy
Erich Müller38 10:15:54,90 1 01:30:55 Club Oberfranken
823italia MC2686  
Golden Shamrock
Team RSR2 10:15:55,15 1 01:30:55 Italia
824czech republic MC0808  
Geli
Karel Klemens5 10:15:55,55 1 01:30:56 Czech Republic Club
825malta MC0585  
Victory Andre
Team Victory Lofts Malta5 10:15:55,75 1 01:30:56 Malta Racing Pigeon Club
826ireland MC2361  
Highway Lucky Strike
Team Highway Lofts1 10:15:56,05 1 01:30:56 Irish Homing Union
827germany MC3107  
ATLANTIC-XXX
Team Ladys Germany1 10:15:56,35 1 01:30:56 Club Saalfeld
828netherlands MC2564  
Uranus
Tom Van der Kamp2 10:15:56,65 1 01:30:57 Holland Pigeons Club
829england MC2812  
Unifon
Pieter Oberholster1 10:15:56,75 1 01:30:57 RPRA (Pigeon Association)
830defaulted  
No information will be displayed0 10:15:56,80 1 01:30:57 Defaulted Syndicate
831hungary MC4043  
Portia
Laszlo Gotthard7 10:15:57,85 1 01:30:58 Hungary Pigeons Club
832germany MC1979  
Bibi
Team Wild Escobar Devils1 10:15:58,05 1 01:30:58 Germany Club
833england MC3372  
Hoof hearted
Team D.S.R.4 10:15:58,35 1 01:30:58 RPRA (Pigeon Association)
834polska MC2610  
Henk
Team Smge Rumik Krzysztof4 10:15:58,45 1 01:30:58 Polonia
835tenerife MC1248  
Feliz
Antonio Mesa Díaz1 10:15:58,95 1 01:30:59 C.C.Portuense
836germany MC3198  
Teri
Team Varus2 10:15:59,00 1 01:30:59 Club Oberfranken
837rumania MC4311  
Invictus
Team Class1 10:15:59,20 1 01:30:59 Romanía
838ireland MC3003  
The Chosen
Josh Rielly3 10:15:59,45 1 01:30:59 Irish Homing Union
839czech republic MC0814  
Hilda
Karel Klemens6 10:15:59,50 1 01:31:00 Czech Republic Club
840defaulted  
No information will be displayed0 10:15:59,65 1 01:31:00 Defaulted Syndicate
841austria MC0780  
In The Pine
Team Garcia & Nagelhofer6 10:15:59,90 1 01:31:00 VRV - Oberoesterreich
842england MC2642  
Jack Rowe
Team Ashdown Rangers4 10:16:00,05 1 01:31:00 RPRA (Pigeon Association)
843czech republic MC0832  
Tokio 2
Lubomir Kubacek8 10:16:00,25 1 01:31:00 Czech Republic Club
844germany MC0197  
Kika
Team Volmer & Wilpers3 10:16:00,65 1 01:31:01 Münsterland
845hungary MC0076  
Nickelodean
Team Pinter3 10:16:00,75 1 01:31:01 Hungary Pigeons Club
846netherlands MC2832  
Mel C
Team Soepboer6 10:16:01,05 1 01:31:01 Holland Pigeons Club
847germany MC1727  
Joker
Erich Müller39 10:16:01,06 1 01:31:01 Club Oberfranken
848rumania MC2134  
Blueyzarsoff
Team Tules Denis & Ialcin1 10:16:01,20 1 01:31:01 Romanía
849belgium MC1888  
Lucky Boy
Roger Mertens5 10:16:01,25 1 01:31:01 Fond Wallonie
850wales MC1835  
Chip Shop Alfie
Team Bagillt2 10:16:01,35 1 01:31:01 North Wales
851polska MC2607  
Szpak
Team Smge Rumik Krzysztof5 10:16:01,90 1 01:31:02 Polonia
852germany MC3183  
The Axe
Team H & B Wulhorst1 10:16:01,95 1 01:31:02 Club Oberfranken
853england MC2392  
Essex girl 2
Team Wilton & Son2 10:16:02,40 1 01:31:02 RPRA (Pigeon Association)
854germany MC3128  
Clovis Ii
Team Piekielko-Kussyk1 10:16:02,50 1 01:31:02 Club Baden Württemberg
855netherlands MC2618  
Roman
Team T. Bosua5 10:16:02,90 1 01:31:03 Holland Pigeons Club
856germany MC0484  
Willi
Hermann Wienekamp5 10:16:02,91 1 01:31:03 Club Neumünster
857italia MC2669  
Dentino
Team Italy4 10:16:03,05 1 01:31:03 Italia
858germany MC0987  
Silvy
Team Röhlig & Bukowski2 10:16:03,50 1 01:31:04 Club Vogtland
859polska MC2606  
Myszka
Team Smge Rumik Krzysztof6 10:16:03,51 1 01:31:04 Polonia
860hungary MC0070  
Puki
Team Fenyvesi Balazs & Norbert2 10:16:03,60 1 01:31:04 Hungary Pigeons Club
861germany MC1021  
Cebiche
Rolf Schlömer3 10:16:03,80 1 01:31:04 Weitstrecken Myhl-Wegberg
862wales MC0275  
Dyno
Team Belgium Bus Syndicate1 10:16:03,90 1 01:31:04 País de Gales
863rumania MC4331  
Flor 12
Team Florea Sorin16 10:16:03,91 1 01:31:04 Romanía
864england MC3425  
Nev's choice
Team Nev Proctor2 10:16:04,05 1 01:31:04 RPRA (Pigeon Association)
865england MC2967  
Southfeild Wish
Mark Gilbert7 10:16:04,06 1 01:31:04 RPRA (Pigeon Association)
866tenerife MC1833  
Junir
Team Achaman1 10:16:04,15 1 01:31:04 Adexe
867netherlands MC0049  
Kratos
Team Rien van Oss en Zn12 10:16:04,75 1 01:31:05 Holland Pigeons Club
868croatia MC1293  
Barbara 1999
Team Croatia3 10:16:04,85 1 01:31:05 Croatia Pigeon Club
869rumania MC2045  
Lesly
Team Bacalu Danut & Serafim12 10:16:05,10 1 01:31:05 Romanía
870rumania MC4312  
Balkanik Black
Team Class2 10:16:05,20 1 01:31:05 Romanía
871defaulted MC4339  
check
Checking3 10:16:05,40 1 01:31:05 Defaulted Syndicate
872germany MC0499  
Non Grizz
Bernd Prekel4 10:16:05,60 1 01:31:06 Club Bayern Süd
873england MC2638  
Chan Chan
Team Vador & Elimar3 10:16:05,75 1 01:31:06 RPRA (Pigeon Association)
874germany MC1723  
Lisa
Erich Müller40 10:16:06,20 1 01:31:06 Club Oberfranken
875netherlands MC1384  
Anais
Team Oude Lashof2 10:16:06,50 1 01:31:06 Holland Pigeons Club
876germany MC0144  
Absent
Team Reiss & Pfeiffer7 10:16:07,00 1 01:31:07 Club Lutherstadt
877south africa MC2408  
Tabreez
Team Cachalia Bros2 10:16:07,50 1 01:31:08 South Africa Club
878germany MC2276  
ATLANTIC-BIRD
Alexander Gebel15 10:16:07,51 1 01:31:08 Club Saalfeld
879germany MC2341  
Darceys Girl
Team Gleichberg2 10:16:07,90 1 01:31:08 Hildburghausen Club
880hungary MC4064  
Pluto
Laszlo Gotthard8 10:16:08,15 1 01:31:08 Hungary Pigeons Club
881england MC1534  
Atlantic Swallow
Team Foster & Rump2 10:16:08,55 1 01:31:09 RPRA (Pigeon Association)
882germany MC0453  
Sky Dancer
Erich Müller41 10:16:08,80 1 01:31:09 Club Oberfranken
883germany MC0507  
Elis Star
Team SAS8 10:16:09,05 1 01:31:09 Club Sachsen
884germany MC4038  
Helga P
Erich Müller42 10:16:09,20 1 01:31:09 Club Oberfranken
885wales MC3387  
Pied 65
Team Syndicate Loft UK5 10:16:09,25 1 01:31:09 Welsh Flag
886germany MC1972  
Mekka
Guver Florin1 10:16:09,45 1 01:31:09 Germany Club
887netherlands MC2830  
Prentia
Team Soepboer7 10:16:09,60 1 01:31:10 Holland Pigeons Club
888germany MC3103  
ATLANTIC-LADY
Team Ladys Germany2 10:16:09,65 1 01:31:10 Club Saalfeld
889rumania MC2154  
Miss Sydafrika
Patruca Florin1 10:16:11,05 1 01:31:11 Romanía
890rumania MC4058  
Expensive Cole
Team Florea Sorin17 10:16:11,20 1 01:31:11 Romanía
891netherlands MC1344  
Gienus
Team Van der Heide de Vries3 10:16:11,60 1 01:31:12 Holland Pigeons Club
892england MC2399  
Prue
Team Ashdown Rangers5 10:16:12,10 1 01:31:12 RPRA (Pigeon Association)
893germany MC0398  
Trusty
Fedoseev Vitalij7 10:16:12,35 1 01:31:12 Club Harsewinkel
894germany MC3248  
Kubo
Günter Langefeld2 10:16:12,60 1 01:31:13 Club Bergisches Land
895germany MC2327  
Babette
Team Gleichberg3 10:16:12,65 1 01:31:13 Hildburghausen Club
896ireland MC2363  
Highway Celtic Spirit
Team Highway Lofts2 10:16:12,75 1 01:31:13 Irish Homing Union
897germany MC1041  
Star Wars
Erich Müller43 10:16:12,80 1 01:31:13 Club Oberfranken
898germany MC1075  
Rapy
Team Klaas & Sohn10 10:16:13,65 1 01:31:14 Club Rietberg
899rumania MC2231  
patriot 88
Team Fratii Lupu & Colniceanu2 10:16:13,66 1 01:31:14 Romanía
900england MC2996  
Southfeild Embark
Mark Gilbert8 10:16:13,75 1 01:31:14 RPRA (Pigeon Association)
901england MC3338  
Isla's sunny boy
Team D. Bullen & Son4 10:16:13,85 1 01:31:14 RPRA (Pigeon Association)
902england MC3027  
Maiden Over
Team Alveley Flyers2 10:16:14,00 1 01:31:14 RPRA (Pigeon Association)
903tenerife MC0118  
Carta Franca
Carlos Cámara Marcinkowski1 10:16:14,01 1 01:31:14 C.C.Portuense
904slovakia MC0841  
Belko
Team Evin Peter & Noemi3 10:16:14,15 1 01:31:14 Slovakia Club
905slovenia MC1323  
David
Team Kos Joze2 10:16:14,35 1 01:31:14 Slovenia Club
906germany MC2310  
ATLANTIC-CHANCE
Alexander Gebel16 10:16:14,70 1 01:31:15 Club Saalfeld
907norway MC3504  
Rene
Team Ray & Svein6 10:16:15,75 1 01:31:16 Norge Racing Pigeon Club
908netherlands MC2887  
Slakken
Chantal Breukers1 10:16:15,76 1 01:31:16 Holland Pigeons Club
909austria MC4212  
Spinout
Slavko Kutlesa6 10:16:15,95 1 01:31:16 VRV - Oberoesterreich
910england MC2377  
Ethal
Team Sheppard3 10:16:16,10 1 01:31:16 RPRA (Pigeon Association)
911germany MC3112  
Raven
Team Mark Buse & Fam.14 10:16:16,20 1 01:31:16 Weitstrecken Myhl-Wegberg
912austria MC1945  
Tamu
Team Popovici Paul & Toader Ioan2 10:16:17,10 1 01:31:17 VRV - Oberoesterreich
913germany MC1980  
Fire Starter
Team Beatrix & Christian3 10:16:17,80 1 01:31:18 Germany Club
914fuerteventura MC0554  
Super Kai
Luis Fumero Arucas2 10:16:18,00 1 01:31:18 Gran Tarajal
915england MC2985  
Southfeild Jester
Mark Gilbert9 10:16:18,65 1 01:31:19 RPRA (Pigeon Association)
916rumania MC2115  
Box
Petca Aurelian1 10:16:18,75 1 01:31:19 Romanía
917netherlands MC4102  
Sympatico
Lorenzo Van Russel8 10:16:19,35 1 01:31:19 Holland Pigeons Club
918slovakia MC0869  
Mario
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu2 10:16:19,80 1 01:31:20 Slovakia Club
919rumania MC4045  
Jacoby
Team Florea Sorin18 10:16:20,05 1 01:31:20 Romanía
920rumania MC2005  
Mona La Guapa
Mihai Chirita3 10:16:20,35 1 01:31:20 Romanía
921belgium MC2503  
Sara
Team Donders & Remels1 10:16:20,75 1 01:31:21 Fondclub Sint Trudo
922malta MC0643  
Telasja
Team Gandlier Lofts Malta3 10:16:20,80 1 01:31:21 Malta Racing Pigeon Club
923croatia MC0210  
Croat Luka
Denis Culic5 10:16:21,20 1 01:31:21 Croatia Pigeon Club
924rumania MC2250  
Black Satin Dancer
Team Toncu Stefan & Madalin1 10:16:21,25 1 01:31:21 Romanía
925germany MC0405  
Wise Wonder
Fedoseev Vitalij8 10:16:21,45 1 01:31:21 Club Harsewinkel
926austria MC0776  
Romi
Team Garcia & Nagelhofer7 10:16:21,50 1 01:31:22 VRV - Oberoesterreich
927polska MC2604  
Fineke
Team Smge Rumik Krzysztof7 10:16:21,60 1 01:31:22 Polonia
928galicia MC0601  
Marjorie
Víctor Manuel Gómez Rodriguez2 10:16:21,65 1 01:31:22 MARIÑAS ALTAS
929polska MC2592  
Antek
Team Arkadiusz Buttner4 10:16:22,55 1 01:31:23 Polonia
930denmark MC0539  
Loke
Team Ost-Vest3 10:16:22,56 1 01:31:23 Denmark Club
931england MC2637  
Alicia
Team Vador & Elimar4 10:16:22,95 1 01:31:23 RPRA (Pigeon Association)
932germany MC0195  
Botones
Team Volmer & Wilpers4 10:16:22,96 1 01:31:23 Münsterland
933germany MC2334  
Cycle
Team Gleichberg4 10:16:23,15 1 01:31:23 Hildburghausen Club
934defaulted  
No information will be displayed0 10:16:23,40 1 01:31:23 Defaulted Syndicate
935netherlands MC2905  
De Kurt Nek
Team Holland 52 10:16:23,70 1 01:31:24 Holland Pigeons Club
936netherlands MC0938  
Akil
Team Doldersum2 10:16:24,35 1 01:31:24 Holland Pigeons Club
937germany MC1407  
Alegria T2
Team Jung & Jupid3 10:16:25,10 1 01:31:25 Club Ebertshausen
938netherlands MC2845  
Lasterie Shop 7
Peter Lasterie4 10:16:25,85 1 01:31:26 Holland Pigeons Club
939england MC2383  
Knockagh Glen
Chris Turner4 10:16:26,60 1 01:31:27 RPRA (Pigeon Association)
940hungary MC0760  
Monika Ii
Team Fenyvesi Balazs & Norbert3 10:16:26,61 1 01:31:27 Hungary Pigeons Club
941netherlands MC0930  
Kiwi
Team Sunkissed3 10:16:26,75 1 01:31:27 Holland Pigeons Club
942netherlands MC2829  
Pistara
Team Soepboer8 10:16:27,01 1 01:31:27 Holland Pigeons Club
943england MC3371  
Our send
Team D.S.R.5 10:16:27,90 1 01:31:28 RPRA (Pigeon Association)
944england MC3318  
No body's fool
Brian Clayburn3 10:16:28,00 1 01:31:28 RPRA (Pigeon Association)
945polska MC2600  
Arabela
Team Michal Klassa2 10:16:28,30 1 01:31:28 Polonia
946belgium MC3137  
Paupaul junior
Dirk Martens8 10:16:28,35 1 01:31:28 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
947hungary MC0085  
Emi
Team Hegedus Kornel1 10:16:28,45 1 01:31:28 Hungary Pigeons Club
948belgium MC1708  
Bo
Jo Van Mol1 10:16:28,65 1 01:31:29 Club Olijftak Maaseik
949netherlands MC0940  
Doubly Sure
Team Doldersum3 10:16:28,90 1 01:31:29 Holland Pigeons Club
950sevilla MC1598  
Steady Beat
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez1 10:16:28,91 1 01:31:29 ITALICENSE
951south africa MC2421  
King Zulu
Team Armstrong Brothers2 10:16:29,40 1 01:31:29 South Africa Club
952england MC1532  
Marie
Team Foster & Rump3 10:16:29,55 1 01:31:30 RPRA (Pigeon Association)
953croatia MC1309  
Matija
Team Pudic Family Loft2 10:16:29,65 1 01:31:30 Croatia Pigeon Club
954moldova MC3208  
Valerica
Team Fauna Orheiului6 10:16:30,10 1 01:31:30 Moldova
955slovakia MC1195  
Recon
Team Kostros Group1 10:16:30,11 1 01:31:30 Slovakia Club
956netherlands MC0062  
Trinity
Team Rien van Oss en Zn13 10:16:30,25 1 01:31:30 Holland Pigeons Club
957germany MC0502  
Lety
Bernd Prekel5 10:16:30,55 1 01:31:31 Club Bayern Süd
958hungary MC0097  
Arraw
Team Markus Miklos1 10:16:30,75 1 01:31:31 Hungary Pigeons Club
959germany MC0194  
Flames
Team Volmer & Wilpers5 10:16:30,76 1 01:31:31 Münsterland
960germany MC0148  
Mulan
Team Reiss & Pfeiffer8 10:16:31,40 1 01:31:31 Club Lutherstadt
961netherlands MC2587  
PINEAPPLE
Team Dickmann-Stroetges7 10:16:31,95 1 01:31:32 Holland Pigeons Club
962rumania MC4050  
Mojo Working
Team Florea Sorin19 10:16:32,50 1 01:31:32 Romanía
963rumania MC3010  
Susy
Team Cosvasa & Gah7 10:16:33,25 1 01:31:33 Romanía
964germany MC3195  
Media
Team Varus3 10:16:33,35 1 01:31:33 Club Oberfranken
965netherlands MC2561  
JENEVERNEUS
Team Holland 113 10:16:34,05 1 01:31:34 Holland Pigeons Club
966austria MC0769  
Ronja
Team Garcia & Nagelhofer8 10:16:34,10 1 01:31:34 VRV - Oberoesterreich
967germany MC1130  
Snowman 5
Günter Schneemann13 10:16:34,60 1 01:31:35 Club Kassel
968netherlands MC2903  
De Lang Nek
Team Holland 101 10:16:35,00 1 01:31:35 Holland Pigeons Club
969wales MC3349  
The brain
Paul Bamford3 10:16:35,40 1 01:31:35 País de Gales
970croatia MC1285  
Lavander
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic2 10:16:35,95 1 01:31:36 Croatia Pigeon Club
971england MC2397  
Pennick
Team Ashdown Rangers6 10:16:36,00 1 01:31:36 RPRA (Pigeon Association)
972rumania MC2127  
Hoch
Team Miulescu Marian1 10:16:36,85 1 01:31:37 Romanía
973belgium MC1676  
Playing To Win
Team Creemers & Zoon4 10:16:38,95 1 01:31:39 Club Olijftak Maaseik
974wales MC3022  
Nia
Team Belgium Bus Syndicate2 10:16:39,00 1 01:31:39 País de Gales
975germany MC2346  
Special Review
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer5 10:16:39,25 1 01:31:39 Club Oberfranken
976germany MC1167  
ATLANTIC-BESTEN
Alexander Gebel17 10:16:39,65 1 01:31:40 Club Saalfeld
977slovakia MC1215  
Red
Team Prilepok - Misun1 10:16:40,00 1 01:31:40 Slovakia Club
978rumania MC2245  
Dany
Team Pisla Daniel & Vintan George2 10:16:40,45 1 01:31:40 Romanía
979germany MC3110  
Speed Master
Team Mark Buse & Fam.15 10:16:41,50 1 01:31:42 Weitstrecken Myhl-Wegberg
980germany MC4055  
Carola
Erich Müller44 10:16:41,60 1 01:31:42 Club Oberfranken
981germany MC1720  
Aída
Erich Müller45 10:16:42,00 1 01:31:42 Club Oberfranken
982netherlands MC0342  
Belokie 613
Marcel Visser2 10:16:42,50 1 01:31:42 Holland Pigeons Club
983rumania MC2023  
Maite
Team Burca & Carcu3 10:16:43,15 1 01:31:43 Romanía
984netherlands MC2510  
Lady M.
Team Limburgse Passie1 10:16:43,85 1 01:31:44 Holland Pigeons Club
985germany MC0489  
Gigy
Hermann Wienekamp6 10:16:44,15 1 01:31:44 Club Neumünster
986slovakia MC0895  
Kaja
Peter Halienka2 10:16:46,00 1 01:31:46 Slovakia Club
987belgium MC1693  
Goldrush 3
Team Segers-Coppens-Minner5 10:16:46,65 1 01:31:47 Denderbond Ninove
988germany MC1100  
Bruno
Team Klaas & Sohn11 10:16:46,70 1 01:31:47 Club Rietberg
989germany MC1714  
Bonzo
Team Feuriger Fluegel Krosigk6 10:16:46,80 1 01:31:47 Club Sachsen
990netherlands MC0384  
Maja
Team Cees van Gelder7 10:16:47,25 1 01:31:47 Holland Pigeons Club
991germany MC3274  
Snowman 10
Günter Schneemann14 10:16:47,90 1 01:31:48 Club Kassel
992slovakia MC0871  
Dedo
Team Pigeons-H-Van-Helsing.Eu3 10:16:47,91 1 01:31:48 Slovakia Club
993england MC3339  
Isla's beach baby
Team D. Bullen & Son5 10:16:49,90 1 01:31:50 RPRA (Pigeon Association)
994austria MC0746  
Heva
Slavko Kutlesa7 10:16:50,00 1 01:31:50 VRV - Oberoesterreich
995germany MC2277  
ATLANTIC-POSEIDON
Alexander Gebel18 10:16:50,10 1 01:31:50 Club Saalfeld
996england MC2992  
Southfeild Leader
Mark Gilbert10 10:16:50,25 1 01:31:50 RPRA (Pigeon Association)
997hungary MC0705  
Sanya I
Team Fenyvesi Family1 10:16:50,95 1 01:31:51 Hungary Pigeons Club
998hungary MC0698  
Pityu
Team Fenyvesi Family2 10:16:52,25 1 01:31:52 Hungary Pigeons Club
999germany MC2838  
Mia
Team Brinker2 10:16:52,85 1 01:31:53 Meppen Club
1000netherlands MC4326  
Hok
Hok M. Reijnen11 10:16:52,95 1 01:31:53 PDV Alphen Vooruit
1001england MC3346  
Siennas cocktail
Team D. Bullen & Son6 10:16:53,20 1 01:31:53 RPRA (Pigeon Association)
1002germany MC1107  
Amal
Team Klaas & Sohn12 10:16:53,85 1 01:31:54 Club Rietberg
1003germany MC1068  
Shila
Team Klaas & Sohn13 10:16:54,25 1 01:31:54 Club Rietberg
1004slovakia MC1193  
Myrmidom
Team Kostros Group2 10:16:54,90 1 01:31:55 Slovakia Club
1005tenerife MC0035  
Duky
Fco. Enrique Martín Acevedo3 10:16:55,55 1 01:31:56 Isla Baja
1006ireland MC2821  
Wallykazam
Team H D A Kallmeyer2 10:16:55,80 1 01:31:56 Irish Homing Union
1007netherlands MC0958  
Abbie Gail
Lorenzo Van Russel9 10:16:56,45 1 01:31:56 Holland Pigeons Club
1008slovakia MC0861  
Greg 20
Team Greg10 10:16:57,05 1 01:31:57 Slovakia Club
1009asturias MC0619  
Bentley
Fernando Loredo Piñera2 10:16:57,15 1 01:31:57 R.C. Oviedo
1010italia MC2674  
Aurelia
Team Laro Ervin2 10:16:57,70 1 01:31:58 Italia
1011malta MC0660  
Diamond Ganga
Team Tonio Lofts Malta3 10:16:58,40 1 01:31:58 Malta Racing Pigeon Club
1012netherlands MC2541  
Pituca
Team Cees van Gelder8 10:16:58,75 1 01:31:59 Holland Pigeons Club
1013gran canaria MC0352  
F. Carmen
Team Félix Santiago - Aday Rguez5 10:17:00,45 1 01:32:00 Club Los Socios
1014rumania MC3039  
Chainbridge Lady
Adi Zepciuc2 10:17:01,90 1 01:32:02 Romanía
1015italia MC2650  
INDIGO
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni1 10:17:02,70 1 01:32:03 Italia
1016england MC2811  
Maelstrom
Pieter Oberholster2 10:17:03,40 1 01:32:03 RPRA (Pigeon Association)
1017england MC3427  
Nev's Sunshine
Team Nev Proctor3 10:17:04,00 1 01:32:04 RPRA (Pigeon Association)
1018croatia MC1282  
Favorit
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic3 10:17:04,30 1 01:32:04 Croatia Pigeon Club
1019belgium MC1679  
Diamond
Team Creemers & Zoon5 10:17:04,35 1 01:32:04 Club Olijftak Maaseik
1020belgium MC0985  
Iphone
Steven Van de Velde2 10:17:05,75 1 01:32:06 Land van Aalst
1021germany MC0579  
Tuttifrutti
Sven Zimmermann1 10:17:05,90 1 01:32:06 Club Köln-Bonn
1022germany MC1095  
Warie
Team Klaas & Sohn14 10:17:06,30 1 01:32:06 Club Rietberg
1023england MC3369  
Gran Canaria colossus
Team D.S.R.6 10:17:06,90 1 01:32:07 RPRA (Pigeon Association)
1024ukraine MC3239  
Eura
Team R.G.V. & Sidor1 10:17:07,50 1 01:32:08 Ukraine Club
1025england MC3411  
Premier Top Class
Team Premier Posse6 10:17:07,90 1 01:32:08 RPRA (Pigeon Association)
1026rumania MC2739  
Wicked Will
Team Lulian Sepciuc1 10:17:09,05 1 01:32:09 Romanía
1027ukraine MC3237  
Phils Guess
Team R.G.V. & Sidor2 10:17:09,06 1 01:32:09 Ukraine Club
1028germany MC3253  
Angel Real
Günter Langefeld3 10:17:09,75 1 01:32:10 Club Bergisches Land
1029germany MC0480  
Beeper
Erich Müller46 10:17:09,80 1 01:32:10 Club Oberfranken
1030rumania MC0135  
Nimrod
Kiss Sandor2 10:17:10,50 1 01:32:10 Romanía
1031hungary MC0766  
Fenyo Family
Team Fenyvesi Balazs & Norbert4 10:17:10,51 1 01:32:11 Hungary Pigeons Club
1032england MC2972  
Southfeild Twinkle
Mark Gilbert11 10:17:10,65 1 01:32:11 RPRA (Pigeon Association)
1033germany MC2304  
ATLANTIC-SUPER
Alexander Gebel19 10:17:10,66 1 01:32:11 Club Saalfeld
1034portugal MC2861  
Nuska
Team Asas do Sul2 10:17:10,85 1 01:32:11 Faro - Portugal
1035england MC2925  
Ruddock
Team Crazy Gang Syndicate5 10:17:11,50 1 01:32:12 RPRA (Pigeon Association)
1036germany MC2294  
ATLANTIC-DYNAMIT
Alexander Gebel20 10:17:12,65 1 01:32:13 Club Saalfeld
1037south africa MC2424  
Stacey
Team Saville Penkin1 10:17:12,90 1 01:32:13 South Africa Club
1038rumania MC2104  
Cristiana
Team Pigeons Airport2 10:17:13,00 1 01:32:13 Romanía
1039slovakia MC0855  
Greg 14
Team Greg11 10:17:13,10 1 01:32:13 Slovakia Club
1040tenerife MC0109  
Desiree
Rommel Moreno Pérez3 10:17:14,50 1 01:32:14 CANARAGÜI
1041scotland MC3471  
Slinky 70
Team Gareth Rankin2 10:17:15,90 1 01:32:16 Scottish Homing Union
1042netherlands MC0368  
Riverman
Team TopPigeons.nl4 10:17:15,91 1 01:32:16 Holland Pigeons Club
1043tenerife MC1271  
Lon Todds Power
Team COLUMBACANARIA2 10:17:16,30 1 01:32:16 Adexe
1044rumania MC2189  
Cowgirl
Team Plavitu Liviu1 10:17:16,55 1 01:32:17 Romanía
1045rumania MC2009  
Dudley
Team Iuga Dorin6 10:17:17,60 1 01:32:18 Romanía
1046netherlands MC3519  
Bleekneus
Team Holland 93 10:17:17,90 1 01:32:18 Holland Pigeons Club
1047netherlands MC1174  
Joep 7
Team Holland 73 10:17:17,91 1 01:32:18 Holland Pigeons Club
1048netherlands MC0123  
Blacky 533
Ugur Arslan1 10:17:18,30 1 01:32:18 Holland Pigeons Club
1049denmark MC3491  
Yates
Team Henriksen2 10:17:19,35 1 01:32:19 Denmark Club
1050netherlands MC0370  
Basia
Team TopPigeons.nl5 10:17:20,00 1 01:32:20 Holland Pigeons Club
1051europe MC1686  
Tango
Team TOP 105 10:17:20,05 1 01:32:20 Club E.U.
1052england MC0701  
Nyitrai
Team Lucky Devils Syndicate9 10:17:20,15 1 01:32:20 RPRA (Pigeon Association)
1053netherlands MC0423  
v.d.Berg 3
Team Holland 31 10:17:20,60 1 01:32:21 Holland Pigeons Club
1054rumania MC2165  
Dida
Radu Buzura1 10:17:21,00 1 01:32:21 Romanía
1055tenerife MC0359  
Daniela 4
Team Hmnos. Hernández Mesa4 10:17:21,85 1 01:32:22 C.C. TACO
1056england MC1438  
Harry
Team Paul & Duke2 10:17:22,05 1 01:32:22 RPRA (Pigeon Association)
1057germany MC0477  
Valentino
Erich Müller47 10:17:23,35 1 01:32:23 Club Oberfranken
1058netherlands MC2569  
feestneus
Team Wegrestaurant Napoleon5 10:17:23,50 1 01:32:24 PDV Mariapolder
1059tenerife MC1257  
Charlie
Valentín González Hernández1 10:17:24,35 1 01:32:24 Adexe
1060netherlands MC3460  
PUNTNEUS
Team Holland 12 10:17:27,35 1 01:32:27 Holland Pigeons Club
1061netherlands MC4109  
Blossom
Hok M. Reijnen12 10:17:27,55 1 01:32:28 PDV Alphen Vooruit
1062cordoba MC0013  
Saddam
Dámaso Melero7 10:17:28,20 1 01:32:28 Malagüeño
1063england MC0995  
Jack Black
Team Lucky Devils Syndicate10 10:17:28,60 1 01:32:29 RPRA (Pigeon Association)
1064fuerteventura MC0350  
Lune De Miel
Eduardo Cristo Santiesteban Luna3 10:17:28,61 1 01:32:29 Gran Tarajal
1065slovakia MC0731  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea2 10:17:29,25 1 01:32:29 Slovakia Club
1066slovenia MC1319  
Miha
Team Miha Sovic1 10:17:29,50 1 01:32:30 Slovenia Club
1067italia MC2672  
Heart Of Gold
Team Laro Ervin3 10:17:29,80 1 01:32:30 Italia
1068germany MC0461  
Atch
Erich Müller48 10:17:30,00 1 01:32:30 Club Oberfranken
1069netherlands MC2566  
Tilde
Tom Van der Kamp3 10:17:30,75 1 01:32:31 Holland Pigeons Club
1070gran canaria MC1240  
Rayo
Team Yahvé & Oliveiro5 10:17:32,65 1 01:32:33 Club Los Socios
1071malta MC0597  
Victory Thomas
Team Victory Lofts Malta6 10:17:33,95 1 01:32:34 Malta Racing Pigeon Club
1072hungary MC0697  
Penge Ii
Team Fenyvesi Family3 10:17:34,15 1 01:32:34 Hungary Pigeons Club
1073netherlands MC1360  
Xander
Team Schoordijk-Schults4 10:17:34,16 1 01:32:34 Holland Pigeons Club
1074germany MC0472  
Luky
Erich Müller49 10:17:34,20 1 01:32:34 Club Oberfranken
1075germany MC2320  
ATLANTIC-ELVIS
Alexander Gebel21 10:17:35,25 1 01:32:35 Club Saalfeld
1076netherlands MC0224  
St.vincent
Team Gebr. Vieberink3 10:17:35,85 1 01:32:36 Holland Pigeons Club
1077belgium MC0339  
Wild Romance
Dirk Verstichelen5 10:17:36,20 1 01:32:36 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1078tenerife MC0519  
Beautiful Dreamer
Team Andrea y Vicente Cruz2 10:17:36,25 1 01:32:36 Abona Sur
1079scotland MC1745  
Beti
Chris Mc Cann2 10:17:36,55 1 01:32:37 Scottish Homing Union
1080england MC2391  
Wee Claude
Chris Turner5 10:17:36,70 1 01:32:37 RPRA (Pigeon Association)
1081tenerife MC0559  
Kafka
Team Montiel & Sicilia & Vahillo2 10:17:36,95 1 01:32:37 GRAN FONDO
1082portugal MC2806  
Capota
Team José do Carmo2 10:17:38,30 1 01:32:38 Faro - Portugal
1083asturias MC0629  
Manchita
Team Dionisio & Pandiella6 10:17:38,65 1 01:32:39 R.C. Oviedo
1084defaulted  
No information will be displayed0 10:17:39,00 1 01:32:39 Defaulted Syndicate
1085polska MC2599  
Batuque
Team Michal Klassa3 10:17:39,15 1 01:32:39 Polonia
1086germany MC0153  
Snydale Lark
Team Reiss & Pfeiffer9 10:17:39,95 1 01:32:40 Club Lutherstadt
1087germany MC1134  
Bandido
Bernd Prekel6 10:17:40,00 1 01:32:40 Club Bayern Süd
1088germany MC1071  
Maxii
Team Klaas & Sohn15 10:17:40,05 1 01:32:40 Club Rietberg
1089belgium MC0328  
Michi
Filip de Smedt3 10:17:40,85 1 01:32:41 De Snelvliegers Zandbergen Club
1090rumania MC2204  
Albatros
Andrei Pana4 10:17:42,20 1 01:32:42 Romanía
1091austria MC0787  
Alien Cookies
Team Garcia & Nagelhofer9 10:17:42,30 1 01:32:42 VRV - Oberoesterreich
1092belarus MC3225  
Purple
Team Dobrovolschi Leonid4 10:17:42,50 1 01:32:42 Belarus Club
1093england MC3348  
Grumpy
Team D. Bullen & Son7 10:17:42,70 1 01:32:43 RPRA (Pigeon Association)
1094germany MC1122  
Rollins
Team Feuriger Fluegel Krosigk7 10:17:42,90 1 01:32:43 Club Sachsen
1095netherlands MC0053  
Thadeus
Team Rien van Oss en Zn14 10:17:43,00 1 01:32:43 Holland Pigeons Club
1096belgium MC1139  
Rebel Earl
Filip de Smedt4 10:17:43,10 1 01:32:43 De Snelvliegers Zandbergen Club
1097netherlands MC4354  
Mekmeer 1
Team Comb. Mekes-van Boxmeer1 10:17:43,90 1 01:32:44 Holland Pigeons Club
1098slovenia MC1328  
Birk
Team Vladimir Srebotnjak1 10:17:44,00 1 01:32:44 Slovenia Club
1099gran canaria MC1236  
Isma & Berenice
Team Yahvé & Oliveiro6 10:17:45,20 1 01:32:45 Club Los Socios
1100tenerife MC0040  
Fumanchu
Fco. Enrique Martín Acevedo4 10:17:45,55 1 01:32:46 Isla Baja
1101rumania MC2112  
Sepia
Petca Aurelian2 10:17:46,00 1 01:32:46 Romanía
1102netherlands MC0414  
PAPAYA
Team Dickmann-Stroetges8 10:17:46,35 1 01:32:46 Holland Pigeons Club
1103germany MC2279  
ATLANTIC-NITRA
Alexander Gebel22 10:17:46,60 1 01:32:47 Club Saalfeld
1104south africa MC2449  
Georninck
Team Gaddin Bros & Charl Stander2 10:17:47,50 1 01:32:48 South Africa Club
1105tenerife MC0034  
Marcelina
Fco. Enrique Martín Acevedo5 10:17:48,55 1 01:32:49 Isla Baja
1106polska MC0430  
Aristides
Team Lorek & Losinski3 10:17:48,80 1 01:32:49 Polonia
1107rumania MC2052  
Kay
Team Bacalu Danut & Serafim13 10:17:48,90 1 01:32:49 Romanía
1108england MC2986  
Southfeild Pro Plus
Mark Gilbert12 10:17:49,40 1 01:32:49 RPRA (Pigeon Association)
1109netherlands MC0955  
Arafat
Lorenzo Van Russel10 10:17:49,65 1 01:32:50 Holland Pigeons Club
1110wales MC0293  
Plunger
Team Stephens Plumbing2 10:17:49,90 1 01:32:50 País de Gales
1111england MC2939  
Ultimate Senice
Team Ultimate Syndicate5 10:17:52,55 1 01:32:53 RPRA (Pigeon Association)
1112wales MC3021  
Lindash Rapido
Team Belgium Bus Syndicate3 10:17:52,65 1 01:32:53 País de Gales
1113england MC3347  
Siennas baby bacon
Team D. Bullen & Son8 10:17:53,20 1 01:32:53 RPRA (Pigeon Association)
1114hungary MC0081  
Surviver
Team Pinter4 10:17:53,25 1 01:32:53 Hungary Pigeons Club
1115hungary MC0703  
Vartmel
Team Fenyvesi Family4 10:17:55,35 1 01:32:55 Hungary Pigeons Club
1116germany MC0479  
Egon
Erich Müller50 10:17:55,70 1 01:32:56 Club Oberfranken
1117slovakia MC1197  
Zoja
Team Svoren Juraj & Lucia1 10:17:57,30 1 01:32:57 Slovakia Club
1118england MC1770  
Russian Astronaut
Team Paul Smith Syndicate4 10:17:58,10 1 01:32:58 RPRA (Pigeon Association)
1119germany MC2329  
Alazan
Team Gleichberg5 10:17:59,00 1 01:32:59 Hildburghausen Club
1120england MC2400  
Quarry Lass
Team Ashdown Rangers7 10:17:59,40 1 01:32:59 RPRA (Pigeon Association)
1121tenerife MC0037  
Kaiser
Fco. Enrique Martín Acevedo6 10:18:02,85 1 01:33:03 Isla Baja
1122rusia MC3235  
Dedova
Team Valery Dovzjenki3 10:18:03,35 1 01:33:03 Club Rusia
1123ukraine MC3238  
Wind Of Changes
Team R.G.V. & Sidor3 10:18:05,15 1 01:33:05 Ukraine Club
1124defaulted  
No information will be displayed0 10:18:06,80 1 01:33:07 Defaulted Syndicate
1125ireland MC2370  
Highway Teresa-girl
Team Highway Lofts3 10:18:06,81 1 01:33:07 Irish Homing Union
1126netherlands MC2548  
Tom
Team Holland 32 10:18:06,95 1 01:33:07 Holland Pigeons Club
1127netherlands MC4091  
Bold Fanover
Hok M. Reijnen13 10:18:07,60 1 01:33:08 PDV Alphen Vooruit
1128england MC2373  
Shep's Special
Team Sheppard4 10:18:08,20 1 01:33:08 RPRA (Pigeon Association)
1129belgium MC0327  
Ramsy
Filip de Smedt5 10:18:08,50 1 01:33:08 De Snelvliegers Zandbergen Club
1130czech republic MC3156  
Luda
Team Svoboda & Lekes2 10:18:08,75 1 01:33:09 Czech Republic Club
1131netherlands MC4002  
Bacus
Lorenzo Van Russel11 10:18:11,75 1 01:33:12 Holland Pigeons Club
1132germany MC1974  
Lady C.
Guver Florin2 10:18:14,35 1 01:33:14 Germany Club
1133slovenia MC1317  
Vrska
Team Miha Sovic2 10:18:15,10 1 01:33:15 Slovenia Club
1134england MC2539  
Flaky
Team Louella Pigeon World3 10:18:15,55 1 01:33:16 RPRA (Pigeon Association)
1135croatia MC1308  
Maksim
Team Pudic Family Loft3 10:18:16,70 1 01:33:17 Croatia Pigeon Club
1136rumania MC2206  
Cleopatra
Andrei Pana5 10:18:18,15 1 01:33:18 Romanía
1137denmark MC0530  
Pivi
Team Anita & Tage Gravesen6 10:18:18,40 1 01:33:18 Denmark Club
1138scotland MC1849  
Auto Aiden
William Donachie5 10:18:21,35 1 01:33:21 Scottish Homing Union
1139slovakia MC0845  
Greg 04
Team Greg12 10:18:26,55 1 01:33:27 Slovakia Club
1140england MC3341  
Isla's cocktail
Team D. Bullen & Son9 10:18:27,20 1 01:33:27 RPRA (Pigeon Association)
1141netherlands MC0185  
Aram
Team Brencas5 10:18:29,40 1 01:33:29 Holland Pigeons Club
1142gran canaria MC0120  
Guillermo Dmguez Díaz
Team Champions La Paloma Mensajera1 10:18:34,45 1 01:33:34 La Paloma Mensajera
1143slovakia MC0854  
Greg 13
Team Greg13 10:18:35,70 1 01:33:36 Slovakia Club
1144rumania MC4206  
Flor 4
Team Florea Sorin20 10:18:41,45 1 01:33:41 Romanía
1145tenerife MC0114  
Chipude
Team Herrera y Jaime3 10:18:41,90 1 01:33:42 Adexe
1146netherlands MC2961  
Arielle
Team Bustraan Pigeons2 10:18:41,91 1 01:33:42 Holland Pigeons Club
1147austria MC4209  
Ferenc 3
Team Butyka Ferenc2 10:18:46,25 1 01:33:46 VRV - Oberoesterreich
1148netherlands MC3054  
Apple
Team Dickmann-Stroetges9 10:18:46,55 1 01:33:47 Holland Pigeons Club
1149germany MC1101  
Mattanja
Team Klaas & Sohn16 10:18:46,95 1 01:33:47 Club Rietberg
1150cordoba MC0006  
Caseys Song
Dámaso Melero8 10:18:49,10 1 01:33:49 Malagüeño
1151england MC3031  
Blue Steffi
Team Alveley Flyers3 10:18:50,25 1 01:33:50 RPRA (Pigeon Association)
1152gran canaria MC1238  
Poseidón
Team Yahvé & Oliveiro7 10:18:53,00 1 01:33:53 Club Los Socios
1153netherlands MC0057  
Venus
Team Rien van Oss en Zn15 10:18:56,05 1 01:33:56 Holland Pigeons Club
1154netherlands MC2567  
Kimbo
Tom Van der Kamp4 10:18:57,05 1 01:33:57 Holland Pigeons Club
1155austria MC0785  
Nine Inch Nails
Team Garcia & Nagelhofer10 10:18:58,65 1 01:33:59 VRV - Oberoesterreich
1156netherlands MC2559  
HAVIKSNEUS
Team Holland 114 10:19:02,00 1 01:34:02 Holland Pigeons Club
1157england MC2950  
Ultimate Delivery
Team Ultimate Syndicate6 10:19:02,50 1 01:34:02 RPRA (Pigeon Association)
1158germany MC1079  
Melani
Team Klaas & Sohn17 10:19:03,95 1 01:34:04 Club Rietberg
1159rumania MC2102  
Gogu
Team Pigeons Airport3 10:19:04,40 1 01:34:04 Romanía
1160england MC2530  
Branko
Team Louella Pigeon World4 10:19:05,25 1 01:34:05 RPRA (Pigeon Association)
1161hungary MC0707  
Karel
Team Fenyvesi Family5 10:19:06,20 1 01:34:06 Hungary Pigeons Club
1162tenerife MC0695  
Juan Carlos Glez Herrera
Team Champions Canaragüi1 10:19:07,15 1 01:34:07 CANARAGÜI
1163polska MC3192  
Montrose
Team Szymanski Grzegorz1 10:19:07,40 1 01:34:07 Polonia
1164netherlands MC0690  
Frysian Magica
Sjaak Buwalda8 10:19:11,70 1 01:34:12 Holland Pigeons Club
1165polska MC3521  
Pure Chance
Team Smge Rumik Krzysztof8 10:19:14,20 1 01:34:14 Polonia
1166netherlands MC0428  
P. Out & Zn 4
Team Holland 82 10:19:16,00 1 01:34:16 Holland Pigeons Club
1167rumania MC2118  
Tom Tom
Team Pitea Laurentiu3 10:19:16,75 1 01:34:17 Romanía
1168rumania MC2159  
Lillian Gray
Team Tibi-Eduard-Victor2 10:19:18,85 1 01:34:19 Romanía
1169wales MC2456  
Riot
Team Pickles Parrot1 10:19:22,40 1 01:34:22 Welsh Flag
1170south africa MC2404  
Jacinta
Team Triple J Lofts3 10:19:25,45 1 01:34:25 South Africa Club
1171hungary MC4096  
Humberston Lad
Laszlo Gotthard9 10:19:29,20 1 01:34:29 Hungary Pigeons Club
1172germany MC1080  
Rugby
Team Klaas & Sohn18 10:19:34,20 1 01:34:34 Club Rietberg
1173portugal MC2796  
Alarriba
Team Rui & Paulo Campos1 10:19:35,40 1 01:34:35 Loulé - Portugal
1174germany MC1163  
ATLANTIC-TURBO
Alexander Gebel23 10:19:36,20 1 01:34:36 Club Saalfeld
1175belgium MC1664  
Charon
PEC Racing Team ADK3 10:19:49,50 1 01:34:50 Fondclub Herent
1176fuerteventura MC0557  
Ajar
Luis Fumero Arucas3 10:19:50,35 1 01:34:50 Gran Tarajal
1177germany MC1064  
Siddy
Erich Müller51 10:19:51,05 1 01:34:51 Club Oberfranken
1178tenerife MC0522  
Bar King
Team Andrea y Vicente Cruz3 10:19:51,20 1 01:34:51 Abona Sur
1179tenerife MC1582  
Fernando
Team Champions Círculo de Tenerife2 10:19:56,10 1 01:34:56 Círculo Colombófilo de Tenerife
1180denmark MC3484  
James
Team Anita & Tage Gravesen7 10:19:59,45 1 01:34:59 Denmark Club
1181england MC2815  
Noelles High Flyer
Pieter Oberholster3 10:20:00,75 1 01:35:01 RPRA (Pigeon Association)
1182defaulted  
No information will be displayed0 10:20:01,40 1 01:35:01 Defaulted Syndicate
1183hungary MC0094  
Puskas
Team Markus Miklos2 10:20:05,85 1 01:35:06 Hungary Pigeons Club
1184italia MC2666  
Bleu Thunder
Team Italy5 10:20:08,50 1 01:35:08 Italia
1185rumania MC2114  
Skindy
Petca Aurelian3 10:20:09,25 1 01:35:09 Romanía
1186germany MC1116  
Angel Wing
Team Feuriger Fluegel Krosigk8 10:20:10,75 1 01:35:11 Club Sachsen
1187malta MC0588  
Victory Michelle
Team Victory Lofts Malta7 10:20:11,65 1 01:35:12 Malta Racing Pigeon Club
1188rumania MC2133  
First Afterglow
Team Tules Denis & Ialcin2 10:20:13,40 1 01:35:13 Romanía
1189rumania MC2050  
Fritz
Team Bacalu Danut & Serafim14 10:20:16,05 1 01:35:16 Romanía
1190defaulted  
No information will be displayed0 10:20:23,95 1 01:35:24 Defaulted Syndicate
1191hungary MC4069  
Frans Junior
Laszlo Gotthard10 10:20:29,95 1 01:35:30 Hungary Pigeons Club
1192belgium MC1892  
Simply The Best
Roger Mertens6 10:20:33,20 1 01:35:33 Fond Wallonie
1193gran canaria MC2467  
Oro
Team Félix Santiago - Aday Rguez6 10:20:33,25 1 01:35:33 Club Los Socios
1194cordoba MC0024  
Rhot
Dámaso Melero9 10:20:38,20 1 01:35:38 Malagüeño
1195slovakia MC0739  
Juliana
Team Kujanik Derby2 10:20:38,90 1 01:35:39 Slovakia Club
1196defaulted  
No information will be displayed0 10:20:39,80 1 01:35:40 Defaulted Syndicate
1197czech republic MC0826  
Pavel
Team Spown3 10:20:43,05 1 01:35:43 Czech Republic Club
1198germany MC0497  
Chocolate
Bernd Prekel7 10:20:48,30 1 01:35:48 Club Bayern Süd
1199wales MC0267  
Bright Star
Team Men of Gwent Syndicate4 10:20:50,35 1 01:35:50 País de Gales
1200england MC2529  
Blue Hawk Hen
Team Louella Pigeon World5 10:20:51,75 1 01:35:52 RPRA (Pigeon Association)
1201germany MC2307  
ATLANTIC-BRITT
Alexander Gebel24 10:20:54,50 1 01:35:54 Club Saalfeld
1202sevilla MC0637  
Rossy
Francisco Gutiérrez3 10:20:55,75 1 01:35:56 ITALICENSE
1203portugal MC2808  
Glomer
Team José do Carmo3 10:21:08,70 1 01:36:09 Faro - Portugal
1204germany MC0993  
Ahorn
Team Schnellin4 10:21:08,95 1 01:36:09 Club Sachsen
1205england MC3406  
Premier Star
Team Premier Posse7 10:21:11,25 1 01:36:11 RPRA (Pigeon Association)
1206malta MC0682  
Home Bound
Team Giegu Lofts Gozo1 10:21:14,45 1 01:36:14 Malta Racing Pigeon Club
1207england MC3401  
Wends boy
Team Totton Flyers2 10:21:19,30 1 01:36:19 RPRA (Pigeon Association)
1208rumania MC2055  
Fiffi
Team Bacalu Danut & Serafim15 10:21:33,15 1 01:36:33 Romanía
1209defaulted MC4332  
check
Checking4 10:21:35,10 1 01:36:35 Defaulted Syndicate
1210germany MC1976  
Cain
Team Wild Escobar Devils2 10:21:51,50 1 01:36:52 Germany Club
1211england MC3328  
Saoirse
Team Downclose Lofts2 10:22:07,80 1 01:37:08 RPRA (Pigeon Association)
1212netherlands MC0230  
Perpignan Two
Team Gebr. Vieberink4 10:22:24,80 1 01:37:25 Holland Pigeons Club
1213england MC0996  
Sandy
Team Lucky Devils Syndicate11 10:22:29,00 1 01:37:29 RPRA (Pigeon Association)
1214tenerife MC1275  
Mathias
Team COLUMBACANARIA3 10:22:34,30 1 01:37:34 Adexe
1215cordoba MC0017  
Fling
Dámaso Melero10 10:22:40,80 1 01:37:41 Malagüeño
1216rumania MC4341  
check
Daniel Marin2 10:22:43,50 1 01:37:44 Romanía
1217england MC1536  
Teide Tyson
Team Foster & Rump4 10:22:47,45 1 01:37:47 RPRA (Pigeon Association)
1218netherlands MC1340  
Sido
Team Van der Heide de Vries4 10:22:56,40 1 01:37:56 Holland Pigeons Club
1219germany MC1108  
Miss Champ
Team Klaas & Sohn19 10:22:58,05 1 01:37:58 Club Rietberg
1220slovakia MC0842  
Greg 01
Team Greg14 10:22:59,00 1 01:37:59 Slovakia Club
1221belgium MC0719  
Martha
Team Leyen-Paloma Belgie5 10:23:15,15 1 01:38:15 Club Olijftak Maaseik
1222germany MC0204  
Belonso
Team B & B White Diamonds2 10:23:16,10 1 01:38:16 Wittinger WSC
1223rumania MC4307  
Tuvama 1
Team Tudor Valentin & Matia4 10:23:22,50 1 01:38:22 Romanía
1224germany MC3277  
Snowman 12
Günter Schneemann15 10:23:28,25 1 01:38:28 Club Kassel
1225england MC3190  
Gisela
Team Lucky Devils Syndicate12 10:23:33,50 1 01:38:34 RPRA (Pigeon Association)
1226netherlands MC0945  
Anastasia
Hein van Dam1 10:23:36,35 1 01:38:36 Holland Pigeons Club
1227netherlands MC4014  
Isi
Hok M. Reijnen14 10:23:38,70 1 01:38:39 PDV Alphen Vooruit
1228belgium MC1666  
Ajax
PEC Racing Team ADK4 10:24:35,30 1 01:39:35 Fondclub Herent
1229netherlands MC0392  
Wilco
Team Van der Heide de Vries5 10:24:46,50 1 01:39:46 Holland Pigeons Club
1230germany MC2267  
White Dream
Team Mark Buse & Fam.16 10:25:42,75 1 01:40:43 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1231slovenia MC1313  
Marijana
Team Boris Sovic4 10:26:36,10 1 01:41:36 Slovenia Club
1232belgium MC1885  
Golden Boy
Roger Mertens7 10:26:38,50 1 01:41:38 Fond Wallonie
1233netherlands MC0055  
Mystique
Team Rien van Oss en Zn16 10:26:43,00 1 01:41:43 Holland Pigeons Club
1234germany MC0466  
Billy Buddy Bob
Erich Müller52 10:26:47,45 1 01:41:47 Club Oberfranken
1235rumania MC2175  
Tavalug
Team Buzura & Balasoiu2 10:26:57,70 1 01:41:58 Romanía
1236germany MC1975  
Tipo
Team Wild Escobar Devils3 10:26:58,50 1 01:41:58 Germany Club
1237england MC3408  
Premier Hurricane
Team Premier Posse8 10:27:21,05 1 01:42:21 RPRA (Pigeon Association)
1238netherlands MC0051  
Morpheus
Team Rien van Oss en Zn17 10:27:34,45 1 01:42:34 Holland Pigeons Club
1239germany MC1029  
Candela
Erich Müller53 10:27:59,80 1 01:43:00 Club Oberfranken
1240hungary MC0761  
Norbi
Team Fenyvesi Monika1 10:29:25,30 1 01:44:25 Hungary Pigeons Club
1241germany MC3302  
Costa
SG Reinhard3 10:29:29,70 1 01:44:30 Lahntal Club
1242germany MC3254  
Alcaparra
Günter Langefeld4 10:31:06,80 1 01:46:07 Club Bergisches Land
1243italia MC0570  
Miry
Team Cantarella Gioacchino Loft1 10:31:24,85 1 01:46:25 Italia
1244rumania MC4213  
Flor 6
Team Florea Sorin21 10:31:34,50 1 01:46:34 Romanía
1245defaulted  
No information will be displayed0 10:31:39,85 1 01:46:40 Defaulted Syndicate
1246germany MC2381  
Billy Lee's Hope
Team Mark Buse & Fam.17 10:31:40,30 1 01:46:40 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1247defaulted  
No information will be displayed0 10:31:40,70 1 01:46:41 Defaulted Syndicate
1248tenerife MC4342  
Hail Mary
José Martín González1 10:31:42,40 1 01:46:42 Abona Sur
1249germany MC0174  
Rooey
Paul-Heinz Wesjohann5 10:31:45,70 1 01:46:46 Club Oberfranken
1250gran canaria MC0354  
F1
Team Félix Santiago - Aday Rguez7 10:31:45,75 1 01:46:46 Club Los Socios
1251austria MC0783  
Alpine Secrete
Team Garcia & Nagelhofer11 10:31:47,55 1 01:46:48 VRV - Oberoesterreich
1252netherlands MC1171  
Jersey
Team Cees van Gelder9 10:31:48,30 1 01:46:48 Holland Pigeons Club
1253england MC2978  
Southfeild Pong
Mark Gilbert13 10:31:51,70 1 01:46:52 RPRA (Pigeon Association)
1254rumania MC3036  
Maddiston
Adi Zepciuc3 10:31:52,15 1 01:46:52 Romanía
1255germany MC3181  
Bicho
Team H & B Wulhorst2 10:31:53,50 1 01:46:54 Club Oberfranken
1256england MC2340  
Royal Wave
Team Lucky Devils Syndicate13 10:31:54,75 1 01:46:55 RPRA (Pigeon Association)
1257germany MC2690  
Nokia
Fedoseev Vitalij9 10:31:59,30 1 01:46:59 Club Harsewinkel
1258netherlands MC0913  
Sean
Team Soepboer9 10:32:02,55 1 01:47:03 Holland Pigeons Club
1259belgium MC1137  
Nina
Filip de Smedt6 10:32:02,70 1 01:47:03 De Snelvliegers Zandbergen Club
1260netherlands MC2909  
Pat
Team Zandverstuiving1 10:32:07,05 1 01:47:07 Holland Pigeons Club
1261germany MC3167  
Cora
Team Redlich & Risse1 10:32:07,30 1 01:47:07 Wittinger WSC
1262gran canaria MC0353  
Atlas
Team Félix Santiago - Aday Rguez8 10:32:07,40 1 01:47:07 Club Los Socios
1263belgium MC0331  
Rock Steady
Dirk Verstichelen6 10:32:09,65 1 01:47:10 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1264defaulted  
No information will be displayed0 10:32:12,40 1 01:47:12 Defaulted Syndicate
1265wales MC4401  
Challenger 49
Team DLUK & Ganwy Lofts5 10:32:12,50 1 01:47:12 Welsh Flag
1266england MC2184  
Ready For Action
Team Lucky Devils Syndicate14 10:32:18,35 1 01:47:18 RPRA (Pigeon Association)
1267belarus MC3224  
Grey
Team Dobrovolschi Leonid5 10:32:19,65 1 01:47:20 Belarus Club
1268germany MC1406  
Chenche T2
Team Jung & Jupid4 10:32:20,90 1 01:47:21 Club Ebertshausen
1269rumania MC1986  
Edwin
Team Cristuinea Florin-DerbyCorabia2 10:32:40,65 1 01:47:41 Romanía
1270defaulted  
No information will be displayed0 10:33:04,90 1 01:48:05 Defaulted Syndicate
1271rumania MC2737  
Petrus
Team Lulian Sepciuc2 10:33:39,65 1 01:48:40 Romanía
1272netherlands MC2563  
CLOWNSNEUS
Team Holland 115 10:33:46,25 1 01:48:46 Holland Pigeons Club
1273rumania MC0102  
Zetelaka
Babos Zsolt7 10:33:48,60 1 01:48:49 Romanía
1274netherlands MC2591  
NECTARINE
Team Dickmann-Stroetges10 10:33:54,50 1 01:48:54 Holland Pigeons Club
1275rumania MC4203  
Flor 2
Team Florea Sorin22 10:34:12,55 1 01:49:13 Romanía
1276rumania MC2224  
Hamham
Team Onur2 10:34:19,90 1 01:49:20 Romanía
1277germany MC3119  
Ayers Rock
Team Mark Buse & Fam.18 10:34:20,50 1 01:49:20 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1278defaulted  
No information will be displayed0 10:34:25,10 1 01:49:25 Defaulted Syndicate
1279netherlands MC1170  
Joep 4
Team Holland 42 10:34:25,45 1 01:49:25 Holland Pigeons Club
1280austria MC0777  
Reiner
Team Garcia & Nagelhofer12 10:34:26,40 1 01:49:26 VRV - Oberoesterreich
1281denmark MC0532  
Lovebird
Team Modena Master1 10:34:26,95 1 01:49:27 Denmark Club
1282germany MC3269  
Louie
Paul-Heinz Wesjohann6 10:34:27,55 1 01:49:28 Club Oberfranken
1283netherlands MC3515  
Slaapsmurf
Team Comb. van de Berg1 10:34:28,25 1 01:49:28 Holland Pigeons Club
1284italia MC2652  
Booboo
Team Hanus Vasile1 10:34:28,95 1 01:49:29 Italia
1285scotland MC3473  
Cleopatra
Team Gareth Rankin3 10:34:29,15 1 01:49:29 Scottish Homing Union
1286belgium MC2816  
Boyd
Team Leyen-Paloma Belgie6 10:34:29,70 1 01:49:30 Club Olijftak Maaseik
1287germany MC3180  
Athena
Team H & B Wulhorst3 10:35:10,70 1 01:50:11 Club Oberfranken
1288germany MC3251  
Kendavalla
Günter Langefeld5 10:36:07,80 1 01:51:08 Club Bergisches Land
1289netherlands MC1254  
Luba
Team Comb. Verbeek - Demmis2 10:36:11,00 1 01:51:11 Holland Pigeons Club
1290netherlands MC1703  
Sky
Team Grolleman Pigeons3 10:36:31,15 1 01:51:31 Holland Pigeons Club
1291tenerife MC0360  
Daniela 5
Team Hmnos. Hernández Mesa5 10:36:47,80 1 01:51:48 C.C. TACO
1292netherlands MC2574  
Kromneus
Team Wegrestaurant Napoleon6 10:37:01,80 1 01:52:02 PDV Mariapolder
1293germany MC4062  
ATLANTIC-BIG
Alexander Gebel25 10:37:23,85 1 01:52:24 Club Saalfeld
1294rusia MC3229  
Harlamov
Team Krasnaya Armiya1 10:37:24,85 1 01:52:25 Club Rusia
1295polska MC0442  
Lirio
Tomasz Wiczling4 10:40:46,85 1 01:55:47 Polonia
1296germany MC2302  
ATLANTIC-JUNIOR
Alexander Gebel26 10:41:23,25 1 01:56:23 Club Saalfeld
1297defaulted  
No information will be displayed0 10:42:06,05 1 01:57:06 Defaulted Syndicate
1298malta MC0565  
Lily 1717
Team Buhagiars Lofts4 10:42:25,45 1 01:57:25 Malta Racing Pigeon Club
1299germany MC0198  
Sandiland
Team Volmer & Wilpers6 10:42:30,60 1 01:57:31 Münsterland
1300germany MC4318  
Snowman 18
Günter Schneemann16 10:42:39,20 1 01:57:39 Club Kassel
1301netherlands MC2918  
Chila
Team Skyriders2 10:42:59,40 1 01:57:59 Holland Pigeons Club
1302hungary MC0767  
Balazso Ii
Team Fenyvesi Balazs & Norbert5 10:43:07,70 1 01:58:08 Hungary Pigeons Club
1303denmark MC3492  
Saddington
Kaj. F. Andersen1 10:43:42,30 1 01:58:42 Denmark Club
1304tenerife MC0031  
Sing Sing
Fco. Enrique Martín Acevedo7 10:46:56,20 1 02:01:56 Isla Baja
1305germany MC0155  
Horsti 52
Horst Hain4 10:47:01,10 1 02:02:01 Club Fulda
1306rumania MC2144  
Prva
Team Duda Sergiu1 10:47:12,20 1 02:02:12 Romanía
1307netherlands MC0946  
Pucky
Hein van Dam2 10:47:21,75 1 02:02:22 Holland Pigeons Club
1308tenerife MC2484  
Hermigua
Team Herrera y Jaime4 10:47:22,80 1 02:02:23 Adexe
1309slovakia MC1198  
Hubert
Team Svoren Juraj & Lucia2 10:48:11,75 1 02:03:12 Slovakia Club
1310germany MC3098  
ATLANTIC-STAR
Team Ladys Germany3 10:48:24,65 1 02:03:25 Club Saalfeld
1311europe MC2524  
Nick The Fox
Team TOP 106 10:52:17,85 1 02:07:18 Club E.U.
1312rumania MC2237  
Tarzan
Team Pisla Daniel & Vintan George3 10:52:47,00 1 02:07:47 Romanía
1313malta MC0640  
Jesmond
Team Cantarella & Agius Lofts Malta3 10:52:51,30 1 02:07:51 Malta Racing Pigeon Club
1314england MC2966  
Southfeild Clear Water
Mark Gilbert14 10:57:44,35 1 02:12:44 RPRA (Pigeon Association)
1315germany MC2323  
ATLANTIC-LEEN
Alexander Gebel27 10:57:44,50 1 02:12:44 Club Saalfeld
1316rumania MC2177  
President
Team Buzura & Balasoiu3 10:57:48,05 1 02:12:48 Romanía
1317tenerife MC0043  
Arnold
Team J. Martín y Bob Jansen1 10:57:49,35 1 02:12:49 Abona Sur
1318germany MC2352  
Midnight Surprizes
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer6 10:57:50,20 1 02:12:50 Club Oberfranken
1319netherlands MC2565  
Wonder Klak
Tom Van der Kamp5 10:57:50,45 1 02:12:50 Holland Pigeons Club
1320belgium MC0121  
Red Arrow
Team Coloured Pigeons1 10:57:51,30 1 02:12:51 Fond Wallonie
1321netherlands MC1372  
Bella
Chantal Breukers2 10:57:51,50 1 02:12:52 Holland Pigeons Club
1322germany MC0976  
Ione
Team Karl-Heinz & Ralph Schleifer7 10:57:55,75 1 02:12:56 Club Oberfranken
1323gran canaria MC1589  
Roque Mesa
Team Yahvé & Oliveiro8 10:57:56,55 1 02:12:57 Club Los Socios
1324england MC2402  
Hutchinson
Team Ashdown Rangers8 10:57:56,95 1 02:12:57 RPRA (Pigeon Association)
1325germany MC4319  
Snowman 19
Günter Schneemann17 10:57:57,05 1 02:12:57 Club Kassel
1326austria MC0788  
Chevelle
Team Garcia & Nagelhofer13 10:57:57,60 1 02:12:58 VRV - Oberoesterreich
1327netherlands MC0375  
Lady Blue
Team TopPigeons.nl6 10:57:59,15 1 02:12:59 Holland Pigeons Club
1328defaulted  
No information will be displayed0 10:57:59,90 1 02:13:00 Defaulted Syndicate
1329malta MC0641  
Gandlier
Team Gandlier Lofts Malta4 10:58:00,65 1 02:13:01 Malta Racing Pigeon Club
1330germany MC0501  
Ralky
Bernd Prekel8 10:58:02,15 1 02:13:02 Club Bayern Süd
1331italia MC2157  
Axel
Nitu Robert Petre1 10:58:02,80 1 02:13:03 Italia
1332netherlands MC3042  
Koperneus
Team Wegrestaurant Napoleon7 10:58:02,95 1 02:13:03 PDV Mariapolder
1333germany MC2333  
Tao
Team Gleichberg6 10:58:04,10 1 02:13:04 Hildburghausen Club
1334netherlands MC0048  
Meduso
Team Rien van Oss en Zn18 10:58:04,20 1 02:13:04 Holland Pigeons Club
1335germany MC0476  
Percys Pick
Erich Müller54 10:58:04,25 1 02:13:04 Club Oberfranken
1336netherlands MC1173  
Joep 6
Team Holland 62 10:58:05,40 1 02:13:05 Holland Pigeons Club
1337germany MC1078  
Mecho
Team Klaas & Sohn20 10:58:05,45 1 02:13:05 Club Rietberg
1338germany MC1067  
High Speed
Team Klaas & Sohn21 10:58:05,95 1 02:13:06 Club Rietberg
1339netherlands MC1359  
Amy
Team Schoordijk-Schults5 10:58:06,45 1 02:13:06 Holland Pigeons Club
1340defaulted  
No information will be displayed0 10:58:06,46 1 02:13:06 Defaulted Syndicate
1341slovakia MC1204  
Domestic
Team Loft Tarzan1 10:58:07,00 1 02:13:07 Slovakia Club
1342england MC3029  
Yetta
Team Alveley Flyers4 10:58:08,20 1 02:13:08 RPRA (Pigeon Association)
1343cordoba MC0022  
Triumpal Sun
Dámaso Melero11 10:58:08,50 1 02:13:08 Malagüeño
1344rumania MC0134  
Attila
Kiss Sandor3 10:58:08,80 1 02:13:09 Romanía
1345france MC1903  
Vanilla
Xavier Benoit3 10:58:09,15 1 02:13:09 Team Sibille France
1346england MC2980  
Southfeild Intowinit
Mark Gilbert15 10:58:09,65 1 02:13:10 RPRA (Pigeon Association)
1347netherlands MC2852  
Erik
Michel Schuurmans4 10:58:10,25 1 02:13:10 Holland Pigeons Club
1348defaulted  
No information will be displayed0 10:58:10,40 1 02:13:10 Defaulted Syndicate
1349germany MC3294  
Brandt 600
Daniel Brandt2 10:58:11,85 1 02:13:12 NRW Club
1350malta MC0599  
Victory Grace
Team Victory Lofts Malta8 10:58:12,15 1 02:13:12 Malta Racing Pigeon Club
1351england MC1773  
Gold Nugget
Team Paul Smith Syndicate5 10:58:12,55 1 02:13:13 RPRA (Pigeon Association)
1352wales MC3184  
welsh wonder
Team Celtic Jackpot1 10:58:13,50 1 02:13:14 País de Gales
1353slovakia MC0843  
Greg 02
Team Greg15 10:58:13,55 1 02:13:14 Slovakia Club
1354netherlands MC0418  
Timmersmurf
Team Comb. van de Berg2 10:58:14,00 1 02:13:14 Holland Pigeons Club
1355rumania MC2166  
Pitica
Radu Buzura2 10:58:14,45 1 02:13:14 Romanía
1356england MC2987  
Southfeild Slayer
Mark Gilbert16 10:58:15,00 1 02:13:15 RPRA (Pigeon Association)
1357germany MC0486  
Keiko
Hermann Wienekamp7 10:58:15,05 1 02:13:15 Club Neumünster
1358germany MC1874  
Las Américas
Team Koch & Wichert3 10:58:15,75 1 02:13:16 Ruhrgebiet Club
1359germany MC0164  
Horsti 61
Horst Hain5 10:58:15,76 1 02:13:16 Club Fulda
1360wales MC1836  
Whitefield Wizard
Team Bagillt3 10:58:16,30 1 02:13:16 North Wales
1361germany MC1104  
Saty
Team Klaas & Sohn22 10:58:16,70 1 02:13:17 Club Rietberg
1362france MC0967  
Alpha
Xavier Benoit4 10:58:17,55 1 02:13:18 Team Sibille France
1363malta MC0596  
Victory Joanna
Team Victory Lofts Malta9 10:58:18,45 1 02:13:18 Malta Racing Pigeon Club
1364england MC2982  
Southfeild Fireball
Mark Gilbert17 10:58:19,00 1 02:13:19 RPRA (Pigeon Association)
1365england MC3342  
Isla's baby bacon
Team D. Bullen & Son10 10:58:19,10 1 02:13:19 RPRA (Pigeon Association)
1366slovenia MC1329  
Enej
Team Vladimir Srebotnjak2 10:58:19,40 1 02:13:19 Slovenia Club
1367netherlands MC2577  
Jeneverneus
Team Wegrestaurant Napoleon8 10:58:20,70 1 02:13:21 PDV Mariapolder
1368france MC0968  
Antares
Xavier Benoit5 10:58:23,50 1 02:13:24 Team Sibille France
1369england MC2393  
Quarbrook Lass
Team Ashdown Rangers9 10:58:23,95 1 02:13:24 RPRA (Pigeon Association)
1370netherlands MC0426  
Out & Zn 2
Team Holland 63 10:58:24,65 1 02:13:25 Holland Pigeons Club
1371germany MC2339  
Koko
Team Gleichberg7 10:58:25,30 1 02:13:25 Hildburghausen Club
1372portugal MC2807  
Mark Louise
Team José do Carmo4 10:58:25,65 1 02:13:26 Faro - Portugal
1373netherlands MC2900  
Gun-shot
B. J. Suk Mellies2 10:58:28,90 1 02:13:29 Holland Pigeons Club
1374netherlands MC2514  
Queen Ann
Team Limburgse Passie2 10:58:29,75 1 02:13:30 Holland Pigeons Club
1375germany MC3178  
Dinky
Team H & B Wulhorst4 10:58:30,65 1 02:13:31 Club Oberfranken
1376polska MC0435  
Caperusa
Tomasz Jopek3 10:58:31,80 1 02:13:32 Polonia
1377netherlands MC1356  
Monzo
Team Schoordijk-Schults6 10:58:32,25 1 02:13:32 Holland Pigeons Club
1378slovenia MC1335  
Bica 11
Team Vasja Srebotnjak2 10:58:32,50 1 02:13:32 Slovenia Club
1379germany MC2337  
Muliple Crown
Team Gleichberg8 10:58:33,25 1 02:13:33 Hildburghausen Club
1380germany MC0771  
Rex
Fedoseev Vitalij10 10:58:33,80 1 02:13:34 Club Harsewinkel
1381tenerife MC1277  
Fantasy Fortune
Team COLUMBACANARIA4 10:58:34,65 1 02:13:35 Adexe
1382denmark MC0533  
Brickboy
Team Modena Master2 10:58:37,70 1 02:13:38 Denmark Club
1383netherlands MC0211  
Sjefke
Team Hogeveld4 10:58:38,80 1 02:13:39 Holland Pigeons Club
1384moldova MC3210  
Olga
Team Fauna Orheiului7 10:58:43,15 1 02:13:43 Moldova
1385slovakia MC0868  
Greg 27
Team Greg16 10:58:43,35 1 02:13:43 Slovakia Club
1386germany MC0167  
Champ
Paul-Heinz Wesjohann7 10:58:43,65 1 02:13:44 Club Oberfranken
1387rumania MC4320  
Express
Team Arad Express FCI1 10:58:45,55 1 02:13:46 Romanía
1388germany MC3266  
Gerald
Erich Müller55 10:58:47,40 1 02:13:47 Club Oberfranken
1389slovakia MC1199  
Kelt
Team Svoren Juraj & Lucia3 10:58:48,10 1 02:13:48 Slovakia Club
1390ireland MC3006  
The Crafty One
Josh Rielly4 10:58:50,00 1 02:13:50 Irish Homing Union
1391germany MC1051  
Lea
Erich Müller56 10:58:53,55 1 02:13:54 Club Oberfranken
1392england MC0957  
WW Oscar
Team Well Wag (UNC)2 10:58:55,05 1 02:13:55 Up North Combine
1393germany MC3124  
Rise of an Empire
Team SG Eider3 10:59:00,05 1 02:14:00 Club Oberfranken
1394malta MC0598  
Victory Peter
Team Victory Lofts Malta10 10:59:01,05 1 02:14:01 Malta Racing Pigeon Club
1395tenerife MC0513  
Benji
Team Camino La Villa1 10:59:02,05 1 02:14:02 Mensajeras de Aguere
1396germany MC2298  
ATLANTIC-BLITZ
Alexander Gebel28 10:59:03,45 1 02:14:03 Club Saalfeld
1397austria MC0745  
Osiris
Slavko Kutlesa8 10:59:06,01 1 02:14:06 VRV - Oberoesterreich
1398moldova MC3202  
Dima-2
Team Fauna Orheiului8 10:59:06,75 1 02:14:07 Moldova
1399rumania MC2169  
Doljeanca
Radu Buzura3 10:59:07,00 1 02:14:07 Romanía
1400wales MC2689  
irelands dream
Team Celtic Jackpot2 10:59:07,15 1 02:14:07 País de Gales
1401germany MC3047  
Snowman 15
Günter Schneemann18 10:59:09,10 1 02:14:09 Club Kassel
1402england MC2955  
Ultimate Atmosphere
Team Ultimate Syndicate7 10:59:10,85 1 02:14:11 RPRA (Pigeon Association)
1403netherlands MC4028  
neutonio
Hok M. Reijnen15 10:59:13,25 1 02:14:13 PDV Alphen Vooruit
1404hungary MC4070  
Qunicy
Laszlo Gotthard11 10:59:17,90 1 02:14:18 Hungary Pigeons Club
1405germany MC1046  
Tad
Erich Müller57 10:59:18,20 1 02:14:18 Club Oberfranken
1406germany MC1074  
Cano
Team Klaas & Sohn23 10:59:18,65 1 02:14:19 Club Rietberg
1407germany MC3278  
Major Brown
Bernhard Bramsiepe1 10:59:18,66 1 02:14:19 Club Ostwestfalen
1408netherlands MC2255  
Bram
Team Rien van Oss en Zn19 10:59:20,85 1 02:14:21 Holland Pigeons Club
1409hungary MC0758  
Lidia I
Team Fenyvesi Balazs & Norbert6 10:59:20,90 1 02:14:21 Hungary Pigeons Club
1410slovakia MC1200  
Iron Captain
Team Loft Tarzan2 10:59:21,15 1 02:14:21 Slovakia Club
1411netherlands MC1175  
Joep 8
Team Holland 83 10:59:21,45 1 02:14:21 Holland Pigeons Club
1412italia MC2683  
Timothy Chu
Team Danaila Daniel & Daniela1 10:59:21,60 1 02:14:22 Italia
1413rumania MC2168  
Georgeta
Radu Buzura4 10:59:22,10 1 02:14:22 Romanía
1414england MC2723  
Astbury Kim
Team Astbury3 10:59:22,95 1 02:14:23 RPRA (Pigeon Association)
1415norway MC3495  
Twig Moss
Team Ray & Svein7 10:59:24,35 1 02:14:24 Norge Racing Pigeon Club
1416malta MC0590  
Victory Julia
Team Victory Lofts Malta11 10:59:27,45 1 02:14:27 Malta Racing Pigeon Club
1417tenerife MC0521  
Deep Purple
Team Andrea y Vicente Cruz4 10:59:27,46 1 02:14:27 Abona Sur
1418czech republic MC0823  
Juraj
Team Spown4 10:59:28,65 1 02:14:29 Czech Republic Club
1419czech republic MC0819  
Tereza
Team Spown5 10:59:36,10 1 02:14:36 Czech Republic Club
1420tenerife MC0517  
Kyra
Team Demmis2 10:59:36,50 1 02:14:36 Nuevos HORIZONTES
1421england MC3416  
Premier Astronaut
Team Premier Posse9 10:59:41,85 1 02:14:42 RPRA (Pigeon Association)
1422netherlands MC2615  
Janice
Team T. Bosua6 10:59:43,95 1 02:14:44 Holland Pigeons Club
1423netherlands MC4086  
Marcelo
Hok M. Reijnen16 10:59:49,20 1 02:14:49 PDV Alphen Vooruit
1424fuerteventura MC1244  
Narla
Félix Camacho Hernández2 10:59:50,30 1 02:14:50 C.C.Puerto del Rosario
1425malta MC0681  
Coutinho
Team Tarcisio & Keith Zammit Loft3 10:59:50,45 1 02:14:50 Malta Racing Pigeon Club
1426polska MC2781  
Atlantic 1
Ryszard Sas3 10:59:55,75 1 02:14:56 Polonia
1427hungary MC4073  
Lorena
Laszlo Gotthard12 11:00:02,70 1 02:15:03 Hungary Pigeons Club
1428tenerife MC0362  
Daniela 7
Team Hmnos. Hernández Mesa6 11:00:04,10 1 02:15:04 C.C. TACO
1429rumania MC2000  
Nourdin
Mihai Chirita4 11:00:06,40 1 02:15:06 Romanía
1430rumania MC2241  
Denysa
Team Pisla Daniel & Vintan George4 11:00:11,00 1 02:15:11 Romanía
1431fuerteventura MC1243  
Zanky
Félix Camacho Hernández3 11:00:15,85 1 02:15:16 C.C.Puerto del Rosario
1432england MC3361  
Bolt
Team Flash2 11:00:22,65 1 02:15:23 RPRA (Pigeon Association)
1433ireland MC1627  
Bronski 1
Team Bronski2 11:00:23,45 1 02:15:23 Irish Homing Union
1434belgium MC0984  
Blue Thando
Steven Van de Velde3 11:00:24,60 1 02:15:25 Land van Aalst
1435belgium MC1884  
Pinkeltje
Roger Mertens8 11:01:00,65 1 02:16:01 Fond Wallonie
1436rumania MC2126  
Patán
Team Miulescu Marian2 11:01:04,55 1 02:16:05 Romanía
1437rumania MC4056  
Dairy Cream
Team Florea Sorin23 11:01:10,30 1 02:16:10 Romanía
1438sevilla MC0633  
Pure Gold
Francisco Gutiérrez4 11:01:12,25 1 02:16:12 ITALICENSE
1439germany MC2268  
Just Married
Team Mark Buse & Fam.19 11:01:14,65 1 02:16:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1440netherlands MC4030  
Still Waters
Lorenzo Van Russel12 11:01:22,20 1 02:16:22 Holland Pigeons Club
1441belgium MC2954  
Hope
Team Belgium's Finest2 11:01:23,75 1 02:16:24 Lembeek Club - Belgium
1442tenerife MC0027  
Lyphard
Team Jado1 11:01:26,30 1 02:16:26 Abona Sur
1443netherlands MC3043  
Snuifneus
Team Wegrestaurant Napoleon9 11:01:30,95 1 02:16:31 PDV Mariapolder
1444fuerteventura MC0348  
Nibbles
Eduardo Cristo Santiesteban Luna4 11:01:31,10 1 02:16:31 Gran Tarajal
1445germany MC1052  
Jamaica
Erich Müller58 11:01:33,60 1 02:16:34 Club Oberfranken
1446belgium MC3130  
Mercury Gina
Dirk Martens9 11:01:34,85 1 02:16:35 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1447hungary MC0084  
Kori
Team Hegedus Kornel2 11:01:35,05 1 02:16:35 Hungary Pigeons Club
1448wales MC0289  
Back Bioler
Team Stephens Plumbing3 11:01:35,85 1 02:16:36 País de Gales
1449netherlands MC3094  
Pascal
Tom Van der Kamp6 11:01:36,50 1 02:16:36 Holland Pigeons Club
1450germany MC2296  
ATLANTIC-NATI
Alexander Gebel29 11:01:37,75 1 02:16:38 Club Saalfeld
1451tenerife MC0001  
Iona
Team Demmis3 11:01:38,05 1 02:16:38 Nuevos HORIZONTES
1452defaulted  
No information will be displayed0 11:01:38,35 1 02:16:38 Defaulted Syndicate
1453czech republic MC0818  
Lojza
Team Spown6 11:01:39,90 1 02:16:40 Czech Republic Club
1454rumania MC2011  
Yale
Team Iuga Dorin7 11:01:41,40 1 02:16:41 Romanía
1455netherlands MC3517  
v.d.Berg
Team Holland 94 11:01:42,75 1 02:16:43 Holland Pigeons Club
1456slovakia MC1191  
Linda
Team Fiala Alexander & Tomas2 11:01:47,40 1 02:16:47 Slovakia Club
1457england MC2389  
Now Be On Your Way
Chris Turner6 11:01:52,45 1 02:16:52 RPRA (Pigeon Association)
1458tenerife MC0113  
Anaga 3
Team Herrera y Jaime5 11:01:55,35 1 02:16:55 Adexe
1459polska MC0447  
Bron y Aury
Tomasz Wiczling5 11:01:56,80 1 02:16:57 Polonia
1460hungary MC0512  
Luigi
Team Horváth Pigeons5 11:02:03,75 1 02:17:04 Hungary Pigeons Club
1461tenerife MC1258  
Agatha
Valentín González Hernández2 11:02:04,50 1 02:17:04 Adexe
1462netherlands MC0655  
Salvatore
Team Holland - Marsman2 11:02:05,45 1 02:17:05 Holland Pigeons Club
1463netherlands MC0373  
Fletch
Team TopPigeons.nl7 11:02:11,80 1 02:17:12 Holland Pigeons Club
1464rumania MC2003  
Jose San Jose
Mihai Chirita5 11:02:15,50 1 02:17:16 Romanía
1465netherlands MC1261  
Peba
Team Comb. Verbeek - Demmis3 11:02:22,05 1 02:17:22 Holland Pigeons Club
1466netherlands MC0417  
Kooksmurf
Team Comb. van de Berg3 11:02:22,70 1 02:17:23 Holland Pigeons Club
1467rumania MC2171  
Black 1
Radu Buzura5 11:02:25,35 1 02:17:25 Romanía
1468europe MC2517  
ATHOS
Team Golden Ladies3 11:02:26,10 1 02:17:26 Club E.U.
1469slovakia MC1201  
Iron Maiden
Team Loft Tarzan3 11:02:36,90 1 02:17:37 Slovakia Club
1470netherlands MC0212  
Chrisje
Team Hogeveld5 11:02:55,45 1 02:17:55 Holland Pigeons Club
1471netherlands MC4083  
Lychee
Team Dickmann-Stroetges11 11:02:57,55 1 02:17:58 Holland Pigeons Club
1472south africa MC2433  
Egoli
Team Fouche Lofts (Jhb)3 11:03:03,75 1 02:18:04 South Africa Club
1473germany MC3247  
Almendra
Günter Langefeld6 11:03:18,40 1 02:18:18 Club Bergisches Land
1474rumania MC2212  
Anna C
Alin Fiera2 11:03:38,70 1 02:18:39 Romanía
1475sevilla MC1597  
Wico
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez2 11:03:53,35 1 02:18:53 ITALICENSE
1476rumania MC2251  
Kings Grizzle Hope
Team Toncu Stefan & Madalin2 11:04:09,90 1 02:19:10 Romanía
1477slovakia MC1211  
Roman
Igor Sillo1 11:04:12,70 1 02:19:13 Slovakia Club
1478netherlands MC2850  
Willy
Michel Schuurmans5 11:04:15,30 1 02:19:15 Holland Pigeons Club
1479netherlands MC1698  
Katjoesja
Team Grolleman Pigeons4 11:04:50,95 1 02:19:51 Holland Pigeons Club
1480netherlands MC4012  
Claribel
Hok M. Reijnen17 11:04:55,80 1 02:19:56 PDV Alphen Vooruit
1481wales MC3436  
Challenger 46
Team DLUK & Ganwy Lofts6 11:04:59,20 1 02:19:59 Welsh Flag
1482scotland MC1846  
Truffles
William Donachie6 11:05:19,15 1 02:20:19 Scottish Homing Union
1483rumania MC2124  
Dane
Dragos Chiritescu3 11:05:25,20 1 02:20:25 Romanía
1484hungary MC4074  
Bolita
Laszlo Gotthard13 11:05:31,80 1 02:20:32 Hungary Pigeons Club
1485england MC1768  
Dark Vador
Team Vador & Elimar5 11:06:04,50 1 02:21:04 RPRA (Pigeon Association)
1486defaulted  
No information will be displayed0 11:06:22,65 1 02:21:23 Defaulted Syndicate
1487rumania MC4308  
Tennerife Boy
Team Class3 11:06:31,55 1 02:21:32 Romanía
1488germany MC0582  
Invierno
Detlef Schüring4 11:06:47,20 1 02:21:47 Club Münsterland
1489croatia MC1283  
Rokke Santa
Team Bosko Jenjic - Bild Jenjic4 11:06:57,70 1 02:21:58 Croatia Pigeon Club
1490tenerife MC0452  
Golden Touch
José Martín González2 11:07:13,70 1 02:22:14 Abona Sur
1491rumania MC2152  
Anaconda
Patruca Florin2 11:07:17,10 1 02:22:17 Romanía
1492england MC1396  
L7 Herta
Team Lucky 75 11:07:22,75 1 02:22:23 Up North Combine
1493germany MC0232  
Little Girls 3
Team Mark Buse & Fam.20 11:07:23,50 1 02:22:24 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1494wales MC3389  
Blue 96
Team Syndicate Loft UK6 11:07:25,50 1 02:22:26 Welsh Flag
1495ireland MC2368  
Highway Celtic Mike
Team Highway Lofts4 11:07:28,80 1 02:22:29 Irish Homing Union
1496netherlands MC2585  
PEARS
Team Dickmann-Stroetges12 11:07:30,60 1 02:22:31 Holland Pigeons Club
1497germany MC1058  
Dark Moondancer
Erich Müller59 11:07:32,25 1 02:22:32 Club Oberfranken
1498wales MC3357  
Green grass of home
Paul Bamford4 11:07:33,40 1 02:22:33 País de Gales
1499hungary MC4084  
Wise Wonder
Laszlo Gotthard14 11:07:35,15 1 02:22:35 Hungary Pigeons Club
1500wales MC3350  
The beat
Paul Bamford5 11:07:37,25 1 02:22:37 País de Gales
1501netherlands MC2908  
Geof
Team Zandverstuiving2 11:07:38,00 1 02:22:38 Holland Pigeons Club
1502netherlands MC4019  
Sayonara Baby
Hok M. Reijnen18 11:07:40,35 1 02:22:40 PDV Alphen Vooruit
1503germany MC1742  
Kombat Kat
Bernhard Bünte2 11:07:40,85 1 02:22:41 Club Rietberg
1504slovakia MC0892  
Adam
Peter Halienka3 11:07:49,05 1 02:22:49 Slovakia Club
1505england MC2940  
Ultimate Power
Team Ultimate Syndicate8 11:07:49,25 1 02:22:49 RPRA (Pigeon Association)
1506belgium MC1667  
Arthur
PEC Racing Team ADK5 11:07:49,26 1 02:22:49 Fondclub Herent
1507malta MC0676  
Gorg
Team Ridge View Lofts Malta1 11:07:54,10 1 02:22:54 Malta Racing Pigeon Club
1508germany MC1717  
Ariadne
Team Klaas & Sohn24 11:07:54,15 1 02:22:54 Club Rietberg
1509rumania MC2131  
Andys Baby
Team Tules Denis & Ialcin3 11:07:59,95 1 02:23:00 Romanía
1510germany MC1970  
Nyna
Guver Florin3 11:08:00,45 1 02:23:00 Germany Club
1511belgium MC3138  
G-star black1
Dirk Martens10 11:08:02,60 1 02:23:03 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1512malta MC0663  
Mimi
Team Tencho Loft Malta2 11:08:03,70 1 02:23:04 Malta Racing Pigeon Club
1513hungary MC0092  
Mira
Team Markus pigeons2 11:08:08,55 1 02:23:09 Hungary Pigeons Club
1514netherlands MC2575  
zwamneus
Team Wegrestaurant Napoleon10 11:08:11,80 1 02:23:12 PDV Mariapolder
1515slovakia MC0887  
Kaja
Team Zihlavnik4 11:08:17,65 1 02:23:18 Slovakia Club
1516netherlands MC2557  
Druipneus
Team Holland 102 11:08:21,10 1 02:23:21 Holland Pigeons Club
1517czech republic MC0816  
Sindy
Karel Klemens7 11:08:21,45 1 02:23:21 Czech Republic Club
1518asturias MC0621  
Elmer
Team Dionisio & Pandiella7 11:08:23,85 1 02:23:24 R.C. Oviedo
1519germany MC3260  
Java
Erich Müller60 11:08:30,00 1 02:23:30 Club Oberfranken
1520portugal MC2873  
Yany
Jorge Almeida Santos3 11:08:39,80 1 02:23:40 Aveiro-Portugal
1521tenerife MC0002  
Fang
Team Demmis4 11:08:41,80 1 02:23:42 Nuevos HORIZONTES
1522england MC3370  
Foo canal
Team D.S.R.7 11:08:42,20 1 02:23:42 RPRA (Pigeon Association)
1523wales MC4082  
its a lottery
Team Celtic Jackpot3 11:09:01,55 1 02:24:02 País de Gales
1524germany MC2312  
ATLANTIC-WIND
Alexander Gebel30 11:09:08,05 1 02:24:08 Club Saalfeld
1525wales MC3383  
Checker 78
Team Syndicate Loft UK7 11:09:09,75 1 02:24:10 Welsh Flag
1526netherlands MC1381  
Bonsai
Team Oude Lashof3 11:09:10,60 1 02:24:11 Holland Pigeons Club
1527germany MC3272  
Else
Rolf Schlömer4 11:09:15,15 1 02:24:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
1528hungary MC4034  
Brown
Laszlo Gotthard15 11:09:34,65 1 02:24:35 Hungary Pigeons Club
1529germany MC0469  
Sunlight Wonder
Erich Müller61 11:09:34,95 1 02:24:35 Club Oberfranken
1530england MC1771  
Russian Diamond
Team Paul Smith Syndicate6 11:09:35,05 1 02:24:35 RPRA (Pigeon Association)
1531netherlands MC2262  
Lium
Team Rien van Oss en Zn20 11:09:35,75 1 02:24:36 Holland Pigeons Club
1532germany MC0459  
Faber
Erich Müller62 11:09:47,60 1 02:24:48 Club Oberfranken
1533malta MC0656  
Tonio Ganga
Team Tonio Lofts Malta4 11:09:59,95 1 02:25:00 Malta Racing Pigeon Club
1534denmark MC0541  
Dark Hansen
Team M & C Hansen1 11:10:03,20 1 02:25:03 Denmark Club
1535netherlands MC4023  
Samanthas Hope
Lorenzo Van Russel13 11:10:12,65 1 02:25:13 Holland Pigeons Club
1536cantabria MC1269  
Goodbye Stranger
Team Rovira - Merino - Barrio1 11:10:23,90 1 02:25:24 Club Reinosano
1537hungary MC0700  
Penge I
Team Fenyvesi Family6 11:10:28,60 1 02:25:29 Hungary Pigeons Club
1538cordoba MC0014  
Sheila
Dámaso Melero12 11:10:49,00 1 02:25:49 Malagüeño
1539netherlands MC0948  
Akka
Hein van Dam3 11:10:49,25 1 02:25:49 Holland Pigeons Club
1540belgium MC1011  
Milleke
Roger Mertens9 11:10:50,40 1 02:25:50 Fond Wallonie
1541netherlands MC0063  
Toxin
Team Rien van Oss en Zn21 11:10:54,05 1 02:25:54 Holland Pigeons Club
1542england MC3030  
Cork
Team Alveley Flyers5 11:10:58,20 1 02:25:58 RPRA (Pigeon Association)
1543south africa MC2410  
Konya
Team Cachalia Bros3 11:11:01,45 1 02:26:01 South Africa Club
1544fuerteventura MC1246  
Baguette
Félix Camacho Hernández4 11:11:07,25 1 02:26:07 C.C.Puerto del Rosario
1545england MC3308  
Albe back
Brian Clayburn4 11:11:08,35 1 02:26:08 RPRA (Pigeon Association)
1546germany MC1876  
Columbus
Team Koch & Wichert4 11:11:10,15 1 02:26:10 Ruhrgebiet Club
1547germany MC2507  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube3 11:11:13,20 1 02:26:13 Germany Club
1548netherlands MC0932  
Hidalgo
Team Sunkissed4 11:11:14,05 1 02:26:14 Holland Pigeons Club
1549slovakia MC0867  
Greg 26
Team Greg17 11:11:22,45 1 02:26:22 Slovakia Club
1550rusia MC2623  
Arbat's Sovereign
Team Dyserthlofts Russia1 11:11:25,35 1 02:26:25 Club Rusia
1551defaulted  
No information will be displayed0 11:11:31,60 1 02:26:32 Defaulted Syndicate
1552europe MC2526  
CHAYENNE
Team TOP 107 11:12:00,05 1 02:27:00 Club E.U.
1553netherlands MC0425  
P. Out & Zn
Team Holland 53 11:12:01,60 1 02:27:02 Holland Pigeons Club
1554germany MC3275  
Snowman 9
Günter Schneemann19 11:12:13,75 1 02:27:14 Club Kassel
1555wales MC0291  
Copper Pipe
Team Stephens Plumbing4 11:12:40,45 1 02:27:40 País de Gales
1556england MC2636  
Bully Vador
Team Vador & Elimar6 11:12:41,65 1 02:27:42 RPRA (Pigeon Association)
1557netherlands MC1705  
Etixx
Team Grolleman Pigeons5 11:12:43,30 1 02:27:43 Holland Pigeons Club
1558slovakia MC0883  
Persi
Team Silny J & L1 11:13:27,25 1 02:28:27 Slovakia Club
1559tenerife MC0363  
Daniela 8
Team Hmnos. Hernández Mesa7 11:13:30,35 1 02:28:30 C.C. TACO
1560tenerife MC0357  
Daniela 2
Team Hmnos. Hernández Mesa8 11:13:35,00 1 02:28:35 C.C. TACO
1561italia MC2649  
BANZAI
Team Ghiacci Matilde-Elena Camagni2 11:13:45,10 1 02:28:45 Italia
1562belgium MC3141  
G-star checked
Dirk Martens11 11:13:57,60 1 02:28:58 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
1563ireland MC0683  
Corie
Team YELLOWBELLY3 11:14:39,60 1 02:29:40 Irish Homing Union
1564hungary MC0083  
Random Star
Team Pinter5 11:17:15,00 1 02:32:15 Hungary Pigeons Club
1565defaulted  
No information will be displayed0 11:18:07,75 1 02:33:08 Defaulted Syndicate
1566england MC3394  
Sarah's girl
Team Totton Flyers3 11:20:27,60 1 02:35:28 RPRA (Pigeon Association)
1567netherlands MC4314  
Mekmeer 2
Team Comb. Mekes-van Boxmeer2 11:21:16,75 1 02:36:17 Holland Pigeons Club
1568rusia MC2628  
Volga's Power
Team Dyserthlofts Russia2 11:21:50,90 1 02:36:51 Club Rusia
1569tenerife MC1276  
Kristian
Team COLUMBACANARIA5 11:23:53,45 1 02:38:53 Adexe
1570england MC2937  
Ultimate Class
Team Ultimate Syndicate9 11:25:23,30 1 02:40:23 RPRA (Pigeon Association)
1571portugal MC2863  
Podolski
Team Asas do Sul3 11:26:04,75 1 02:41:05 Faro - Portugal
1572germany MC0990  
Sparkee Blue
Team Röhlig & Bukowski3 11:26:19,50 1 02:41:20 Club Vogtland
1573sevilla MC1599  
Benjawan
Team Juan Torivio & Paco Gutierrez3 11:36:36,45 1 02:51:36 ITALICENSE
1574belgium MC1665  
Minos
PEC Racing Team ADK6 11:40:40,45 1 02:55:40 Fondclub Herent
1575portugal MC2479  
Rambo
Team Flavio & Leonardo Camoes1 11:53:50,20 1 03:08:50 Club Coimbra
1576netherlands MC0419  
v.d.Berg 1
Team Holland 13 11:55:35,05 1 03:10:35 Holland Pigeons Club
1577polska MC3452  
Jewel From Belgium
Team Angel Maximillion Syndicate1 11:58:04,55 1 03:13:05 Polonia
1578belgium MC1890  
Polletje
Roger Mertens10 12:05:04,05 1 03:20:04 Fond Wallonie
1579germany MC2342  
Bayer
Team Gleichberg9 12:05:58,10 1 03:20:58 Hildburghausen Club
1580netherlands MC0917  
Flycannon
Team Soepboer10 12:10:31,00 1 03:25:31 Holland Pigeons Club
1581tenerife MC1273  
Agnes
Team COLUMBACANARIA6 12:12:43,25 1 03:27:43 Adexe
1582malta MC0644  
Gail
Team Gandlier Lofts Malta5 12:20:07,20 1 03:35:07 Malta Racing Pigeon Club
1583eeuu MC0954  
Money Maker
Julio C. Ramírez1 12:20:23,25 1 03:35:23 USA
1584fuerteventura MC1247  
Deuces
Félix Camacho Hernández5 12:22:24,10 1 03:37:24 C.C.Puerto del Rosario
1585slovakia MC0884  
Forest
Team Silny J & L2 12:25:24,40 1 03:40:24 Slovakia Club
1586malta MC0649  
Stephen
Team Gandlier Lofts Malta6 12:26:05,85 1 03:41:06 Malta Racing Pigeon Club
1587slovakia MC1206  
Cardenas
Robert Molnar3 12:26:15,95 1 03:41:16 Slovakia Club
1588ireland MC2366  
Highway Celtic Goliath
Team Highway Lofts5 12:26:28,80 1 03:41:29 Irish Homing Union
1589england MC2395  
Island Girl
Team Ashdown Rangers10 12:27:29,00 1 03:42:29 RPRA (Pigeon Association)
1590italia MC0573  
Gaia
Team Cantarella Gioacchino Loft2 12:27:31,10 1 03:42:31 Italia
1591germany MC1965  
Red Star
Fulger Constantin2 12:28:38,40 1 03:43:38 Germany Club
1592wales MC0313  
On Benifits
Team DLUK & Ganwy Lofts7 12:30:44,55 1 03:45:45 Welsh Flag
1593rumania MC2226  
Sparkling Tune
Team Onur3 12:35:57,70 1 03:50:58 Romanía
1594england MC2532  
Bolche
Team Louella Pigeon World6 12:39:18,05 1 03:54:18 RPRA (Pigeon Association)
1595germany MC1728  
Monika One
Erich Müller63 12:41:01,80 1 03:56:02 Club Oberfranken
1596rumania MC2025  
Eastern Promise
Team Burca & Carcu4 12:41:47,55 1 03:56:48 Romanía
1597netherlands MC0179  
Do Ping 2
Team Baarda Pingjum2 12:47:50,95 1 04:02:51 Holland Pigeons Club
1598rumania MC0936  
Enter Vooruit
Team Stan Adrian1 12:50:58,30 1 04:05:58 Romanía
1599england MC3373  
Anita chit
Team D.S.R.8 13:00:28,45 1 04:15:28 RPRA (Pigeon Association)
1600netherlands MC3093  
Dyanne Dromer
Tom Van der Kamp7 13:06:34,10 1 04:21:34 Holland Pigeons Club
1601south africa MC2436  
Amajuba
Team Fouche Lofts (Jhb)4 13:08:23,60 1 04:23:24 South Africa Club
1602netherlands MC1701  
AG2R
Team Grolleman Pigeons6 13:08:31,85 1 04:23:32 Holland Pigeons Club
1603england MC3402  
Forest Fern
Team Totton Flyers4 13:18:17,85 1 04:33:18 RPRA (Pigeon Association)
1604rumania MC2145  
Kofila
Team Duda Sergiu2 13:22:18,90 1 04:37:19 Romanía
1605malta MC0653  
Victory Jugina
Team Victory Lofts Malta12 13:28:50,05 1 04:43:50 Malta Racing Pigeon Club
1606netherlands MC2511  
Frankie Boy
Team Limburgse Passie3 13:28:56,10 1 04:43:56 Holland Pigeons Club
1607rumania MC2240  
Cipy
Team Pisla Daniel & Vintan George5 13:30:16,20 1 04:45:16 Romanía
1608czech republic MC0817  
Jana
Team Spown7 13:42:27,90 1 04:57:28 Czech Republic Club
1609germany MC2281  
ATLANTIC-WINNER
Alexander Gebel31 13:48:47,00 1 05:03:47 Club Saalfeld
1610rusia MC2624  
Saratov's Girl
Team Dyserthlofts Russia3 13:50:58,60 1 05:05:59 Club Rusia
1611germany MC1883  
Kala
Team Koch & Wichert5 13:55:52,25 1 05:10:52 Ruhrgebiet Club
1612germany MC2300  
ATLANTIC-OSCAR
Alexander Gebel32 14:16:08,65 1 05:31:09 Club Saalfeld
1613tenerife MC1270  
Kings Express
Team COLUMBACANARIA7 15:04:44,30 1 06:19:44 Adexe
1614netherlands MC2542  
Last Shadow
Team Cees van Gelder10 15:51:46,10 1 07:06:46 Holland Pigeons Club
1615gran canaria MC1227  
Moju
Team Carioca1 16:18:36,45 1 07:33:36 Doramas
1616eeuu MC3333  
Barbra
Team Robin and Brenda Burdette1 16:53:50,10 1 08:08:50 USA
1617germany MC0491  
Teddy Speed
Hermann Wienekamp8 16:57:29,45 1 08:12:29 Club Neumünster
1618netherlands MC3053  
Strawberry
Team Dickmann-Stroetges13 17:13:09,50 1 08:28:10 Holland Pigeons Club
1619italia MC2673  
Pipo
Team Laro Ervin4 17:55:05,40 1 09:10:05 Italia
1620portugal MC2874  
Querubin
Jorge Almeida Santos4 18:10:16,15 1 09:25:16 Aveiro-Portugal
1621south africa MC2418  
Queen Bifif
Team Armstrong Brothers3 18:18:57,05 1 09:33:57 South Africa Club
1622south africa MC2425  
Moonwalker
Team Saville Penkin2 18:29:03,45 1 09:44:03 South Africa Club
1623netherlands MC1362  
Lesleys Hope
Team Tjitte de Vries1 18:37:11,20 1 09:52:11 Holland Pigeons Club
1624germany MC2506  
Time Bandit 2
Team Jörg Unglaube4 09:43:33,55 2 - Germany Club
1625rumania MC2173  
Emily
Team Buzura & Balasoiu4 09:44:52,10 2 - Romanía
1626netherlands MC0413  
MELON
Team Dickmann-Stroetges14 10:31:19,75 2 - Holland Pigeons Club
1627wales MC3359  
Mick Catcher
Paul Bamford6 10:32:20,95 2 - País de Gales
1628england MC1005  
L7 Dream Girl
Team Lucky 76 11:28:02,60 2 - Up North Combine
1629gran canaria MC1233  
Bajito
Team Félix Santiago - Aday Rguez9 12:43:06,95 2 - Club Los Socios
1630netherlands MC4087  
Candy Apple Red
Lorenzo Van Russel14 13:50:47,60 2 - Holland Pigeons Club
1631rumania MC4207  
Flor 5
Team Florea Sorin24 13:58:54,00 2 - Romanía
1632portugal MC2478  
Flash
Team Flavio & Leonardo Camoes2 18:19:07,15 2 - Club Coimbra
1633netherlands MC2831  
Meli
Team Soepboer11 18:50:58,16 2 - Holland Pigeons Club
1634polska MC2605  
Maty
Team Smge Rumik Krzysztof9 19:46:52,10 2 - Polonia

 


 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to win!

 

50,000 EURO FIRST PRIZE*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race Prizes*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 50,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000 EURO€
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000 EURO€
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000 EURO€

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000 EURO€
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000 EURO€
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000 EURO€
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000 EURO€
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000 EURO€
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900 EURO€
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800 EURO€
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500 EURO€
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240 EURO€
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50 EURO€
 

Knock Out Winner:
5,000 EURO to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000 EURO€
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220 EURO€
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100 EURO€

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000 EURO€

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 EURO each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000 EURO€
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   3,000 EURO€
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1,000 EURO€

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

(The price money are subject to minimum 2500 activate pigeons)

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 September)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000 EUROS!

220.000 Euros*
(DOSCIENTOS VEINTE MIL EUROS)

En PREMIOS!

+301 Premios a repartir

¡Elige tu forma de GANAR!

301 métodos para TRIUNFAR!


 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@derbyarona.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 
Our International Agent / Co-ordinators

If you would like to participate in the Roll Royce of the OLR races and the hardest race in the world as a shipper for your country, then please contact us.

Poland: Tomasz Wiczling Tel +48505030047 Fax +48587327817 tomasz.wiczling@pipa.be

USA-Canada: Julio Ramirez +1 714-869-8138   JCRPIGEONS@GMAIL.COM

Belgium: Josef Stroetges - Email: Andrea-Dickmann@t-online.de Tel: +49(0)2163 5714549

Belgium: Creemers & Zoon - Email: creemers@skynet.be Tel: +32 475639828 - Diestersteenweg 403 - 3680 - Maaseik

Belgium: Roger Mertens Tel: +32498143220 Zepperenweg 221 - 3800 Sint-Truiden - Belgie mertens.roger@telenet.be

Holland: Josef Stroetges - Email: Andrea-Dickmann@t-online.de Tel: +49(0)2163 5714549

 Holland: Sjaak Buwalda - Email: Buwaldaj@hotmail.com  Tel: +31 6 27106716 - Wytlansdykje 11, 8566 JG Nijemirdum - Nethelands

Portugal: Paulo Campos - Telemóvel 930 586 719 mail: paulo@pipa.be - Portugal

Colombia: Mario Echéverry - echeverrimario@yahoo.com

France: Xavier Benoit - burillon.laurence@neuf.fr & xavier.benoit9@gmail.com Tel: +33751681367

Slovakia: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: d.krajcik@gmail.com

Czech republic: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: d.krajcik@gmail.com

  Croatia, Bosnia and Serbya: Filip Pudic - S.Dubravcicá, 16 - 35000 Slavonski Brod - Croatia email:  pudic.filip@gmail.com  Tel: + 385 95 522 9652

Austria: Daniel Krajcik – Tel +421907280336 email: d.krajcik@gmail.com

NEW ZEALAND: Ron McFadyen -  59 McSaveneys Road
Marshlands, Christchurch 8051 Phone:- ++6433851129 e-mail:  ron@kerzan.co.nz

Germany: Josef Schloemer - Email:   Schloemer-Lofts@t-online.de Phone: (+49) 1707850306

Germany: Josef Stroetges - Email: Andrea-Dickmann@t-online.de Tel: +49(0)2163 5714549

Germany: Alexander Gebel -  email: alexander.gebel@web.de Tel: +4915202990911

Hungary: Horváth Tamás - info.tommizoo@gmail.com - Tel: +36308119659

Romania & Moldova: Cristuinea Florin - Olt - Corabia - Strada Florea Geara, Nr.25
Telefon +40761.585.055 - e-mail:
columbodromulcorabia@yahoo.com

Italia: Lorenzo Ghiacci - Telefon  +39.329.532.79.10 - e-mail:  ice.ghiacci@libero.it - l.ghiacci@emiconac.it

  UK - Scotland - Welsh:  Chris Sutton - chris@csutton.fsnet.co.uk 0044 1530242548 – 0044 7792356330

Bulgaria/Serbia: Georgi Vidrov - Tel +359878699857 - email: georgi_vidrov@abv.bg

Bulgaria: Cristuinea Florin - Telefon +40761.585.055 - e-mail: columbodromulcorabia@yahoo.com

Lithuania - Estonia - Letonia: Renatas Usas - Tel: +37068742111 renatasusas@gmail.com

Turkey: A.Tayyar Basaran Tel - 00 90 532 442 73 23 Turkguci Koyu, Corlu / Tekirdag, E-mail : volandi@mynet.com

Sweden Denmark, Norway: M&C Hansen - Contact: Martin Hansen Phone: +45 21246886
Email: mc@hansen023.dk

Kuwait, KSA , UAE ,Qatara ,Iraq, Bahrain : Mohammad Ali Jasim Al Mannaei - Tel: 0097455590566 - m.e.alkhaldi@gmail.com

Malta: André Scerri -  andrescerri@euroweb.net.mt  Tel: 99498835 - 'Vetmedic Pharmacy', 119 - GZR1707 E. Bernard Street, Gzira, Malta

  Ukrainie - Russia: Anatolii Stryzheniuk Krivoy Rog - Timiryazeva strasse 1-35 Tel. 0038 0564 512361, Mobile :0038 067 7322539 email: anatolijvasilevich@rambler.ru Web-Seite : www.ukr-sportgolub.at.ua

México: Walter Bauer 4432274274 wbauerg@gmail.com

Thailand: Pornchai Charnsethikul - Bangkok - Mobile 6684-1605848 Fax 662-7275357 - pornchaismeco@gmail.com

South Africa: Jurie Erwee - JurieE@TSHWANE.GOV.ZA +27 (0)74 114 7621

South Africa: Robert Swanepoel - Tel +27 83 407 5249 - benzing@telkomsa.net

India: Ivan Phillips - Direct +919444260205  ivanp@pipa.be

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras