Derby Internacional Arona Tenerife de Colombofilia
RACE-21

 683
Birds arrived (Palomas comprobadas)

 

BANDERA The First Today:

Hungary
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea

 

 

 

 

  Race information:  
  Date martes, 27 de febrero de 2018 Distance 40  
  Liberation time 11:00:00 Weather Variable  
  Mode RACE Temp 20 º C  
  Status NO-Oficial Wind SW - 19 Km/h  
  Pigeons sent 698 % Arrivals 97,85 %  
   

Click in pigeon line in order to see each pigeon performance.

ONE-LOFT-RACE
LIKE NO OTHER


 

Help for use Filters and sorting options: FILTER HELP / Ayuda para usar los filtros: AYUDA DE FILTROS

|

= K.O. Round Survivor / Superó la Ronda del Premio K.O.
Clas OriginPigeonSyndicateNpTimeDayTempoClub
1hungary MC0686  
Isti
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea1 11:40:29,20 1 00:40:29 Hungary Pigeons Club
2netherlands MC0483  
papada
Team Twin Brothers Gelderland1 11:40:31,90 1 00:40:32 Holland Pigeons Club
3turkey MC1857  
Sila
Ihsan Sariyer1 11:40:33,00 1 00:40:33 Turkey Flying Club
4netherlands MC0952  
Wesley
Team Boekelo1 11:40:33,20 1 00:40:33 Holland Pigeons Club
5norway MC2438  
Pinky
Rolf Helge Aspen1 11:40:37,10 1 00:40:37 Norge Racing Pigeon Club
6kuwait MC2571  
Kuwait 4
Thamer Rashed1 11:40:37,15 1 00:40:37 Kuwait Club
7belgium MC0413  
Nadali
Team Bruninx Roger & Co1 11:40:38,40 1 00:40:38 Belgium Club
8netherlands MC2092  
Canary 2
Team Klein Falckenborg1 11:40:39,65 1 00:40:40 Holland Pigeons Club
9galicia MC0073  
Jigsy
Víctor Manuel Gómez Rodríguez1 11:40:39,66 1 00:40:40 MARIÑAS ALTAS
10kuwait MC2575  
Bent Mathloom
Youser H. Aldahoum1 11:40:40,25 1 00:40:40 Kuwait Club
11kuwait MC2584  
Bent Hamdan
Bader Aldahoum1 11:40:40,40 1 00:40:40 Kuwait Club
12belgium MC0384  
De citroenvlinder
Team Belgium's Finest1 11:40:40,50 1 00:40:40 Lembeek Club - Belgium
13rumania MC1714  
Vio 1
Viorel Gah1 11:40:41,00 1 00:40:41 Romania
14scotland MC0109  
Basher
William Donachie1 11:40:41,15 1 00:40:41 Scottish Homing Union
15slovakia MC0719  
Daugter Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea1 11:40:41,65 1 00:40:42 Slovakia Club
16rumania MC1715  
Vaughan
Team Familia Bacalu1 11:40:42,10 1 00:40:42 Romania
17hungary MC0760  
Andi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea2 11:40:42,35 1 00:40:42 Hungary Pigeons Club
18polska MC1502  
Cano
Dariusz Skawinski1 11:40:42,60 1 00:40:43 Polonia
19italia MC2148  
Lightening Speed
Team Mogadja Ionel & Adrian1 11:40:43,15 1 00:40:43 Italia
20netherlands MC2461  
Generaal Smurf
Team Comb. van den Berg1 11:40:43,45 1 00:40:43 Holland Pigeons Club
21czech republic MC0825  
Chimany
Lubomir Kubacek1 11:40:43,80 1 00:40:44 Czech Republic Club
22slovakia MC0803  
Rachel 409
Team Evin Peter & Noemi1 11:40:44,50 1 00:40:44 Slovakia Club
23sevilla MC0708  
Birra
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George1 11:40:44,90 1 00:40:45 ITALICENSE
24germany MC0920  
Roman
Bernhard Bulten1 11:40:45,35 1 00:40:45 Germany Club
25polska MC1994  
Daughter Bonte Florizone
Dariusz Skawinski2 11:40:45,40 1 00:40:45 Polonia
26hungary MC0734  
Zsanci
Team IFJ Ferge Miklos Jr.1 11:40:45,50 1 00:40:46 Hungary Pigeons Club
27england MC1699  
Pauls Prospect
Team Paul Smith Syndicate1 11:40:46,40 1 00:40:46 RPRA (Pigeon Association)
28polska MC2050  
Squek
Team Osko & Chwarzynski1 11:40:46,45 1 00:40:46 Polonia
29england MC1563  
Bannos Bullet
Team Fev Flyers1 11:40:46,55 1 00:40:47 RPRA (Pigeon Association)
30netherlands MC2120  
Bullit
Team Soepboer1 11:40:47,30 1 00:40:47 Holland Pigeons Club
31england MC0173  
Masende
Team Nenlorrie1 11:40:47,31 1 00:40:47 RPRA (Pigeon Association)
32rusia MC2198  
Nastja
Team Shatalov & Shebanin1 11:40:47,40 1 00:40:47 Rusia Club
33germany MC2406  
Ichabod
Team Klaas & Sohn1 11:40:48,95 1 00:40:49 Rietberg Club
34polska MC1896  
Timothy Chu
Dariusz Skawinski3 11:40:49,05 1 00:40:49 Polonia
35polska MC1165  
Rene
Grzegorz Szymanski1 11:40:49,15 1 00:40:49 Polonia
36belgium MC1897  
Rosy
Team Segers & Coppens1 11:40:49,30 1 00:40:49 Denderbond Ninove
37wales MC0072  
Larch Tree Debbie
Team Welsh Hopefuls1 11:40:49,65 1 00:40:50 Wales Club
38slovakia MC1135  
Greg 017
Team Greg1 11:40:49,75 1 00:40:50 Slovakia Club
39hungary MC0606  
Tina
Jozsef Kovacs1 11:40:50,15 1 00:40:50 Hungary Pigeons Club
40turkey MC1827  
Instanbul
Team Tayyar & Barkin Basaram1 11:40:50,50 1 00:40:50 Turkey Flying Club
41gran canaria MC0782  
Mykonos
Team Yahvé, Oliver & Fredy1 11:40:50,85 1 00:40:51 Club Los Socios
42germany MC0515  
Time Bandit 5
Team Jörg Unglaube1 11:40:51,05 1 00:40:51 Germany Club
43turkey MC1773  
Kilic
Ahmet Cavdar1 11:40:51,85 1 00:40:52 Turkey Flying Club
44germany MC2270  
Dark Power
Team Klaas & Sohn2 11:40:51,95 1 00:40:52 Rietberg Club
45polska MC1913  
Jungle Gem
Krzysztof Szkolny1 11:40:52,10 1 00:40:52 Polonia
46netherlands MC0352  
Hetnationaaltje
Team Hageman & Liplijn1 11:40:52,11 1 00:40:52 Holland Pigeons Club
47england MC1385  
Pauls Ambition
Team Paul Smith Syndicate2 11:40:52,15 1 00:40:52 RPRA (Pigeon Association)
48wales MC0190  
Squeaky
Team Welsh Hopefuls2 11:40:52,55 1 00:40:53 Wales Club
49netherlands MC2149  
Wienie
Team Santing pigeons Borger1 11:40:53,10 1 00:40:53 Holland Pigeons Club
50wales MC1962  
Harry 385
Team P. K. Lofts1 11:40:53,25 1 00:40:53 Wales Club
51england MC0198  
Jean
S. Marsh1 11:40:53,45 1 00:40:53 RPRA (Pigeon Association)
52belgium MC0369  
Kandy
A. en C. Roels1 11:40:53,80 1 00:40:54 Belgium Club
53polska MC0874  
Blue Steffi
Team Swiecicki & Zajac1 11:40:53,81 1 00:40:54 Polonia
54rumania MC1318  
Quintana
Florin Scutaru1 11:40:54,60 1 00:40:55 Romania
55germany MC2405  
Julia P
Team Klaas & Sohn3 11:40:54,65 1 00:40:55 Rietberg Club
56belgium MC1450  
Martha 4
Team Diamond Ladies1 11:40:54,70 1 00:40:55 Club Olijftak Maaseik
57netherlands MC0924  
Mr. Payo
Team Soepboer2 11:40:55,60 1 00:40:56 Holland Pigeons Club
58eeuu MC0447  
Sombra
Team Still Ticken Loft1 11:40:56,40 1 00:40:56 USA
59netherlands MC2444  
Guadalupe
B. Goedee1 11:40:56,55 1 00:40:57 Holland Pigeons Club
60wales MC1667  
Rasbull 12
Team Rasbull-Lofts.co.uk1 11:40:56,75 1 00:40:57 Wales Club
61turkey MC1974  
Akhisar
Team Emrullah Oraloglu1 11:40:58,25 1 00:40:58 Turkey Flying Club
62rumania MC1542  
Bak 045
Marius Iulian Sepciuc1 11:40:58,26 1 00:40:58 Romania
63netherlands MC2159  
Biliksem Smurf
Team Comb. van den Berg2 11:40:58,65 1 00:40:59 Holland Pigeons Club
64south africa MC0051  
Brinkley
Team Petrus van Eeden1 11:40:59,95 1 00:41:00 South Africa Club
65netherlands MC0240  
Carthino
Caspar Lurvink1 11:41:00,15 1 00:41:00 Holland Pigeons Club
66wales MC2028  
Pinzan
Paul Bamford1 11:41:01,45 1 00:41:01 Wales Club
67netherlands MC0196  
Wilco
Team Van der Heide - Napoleon1 11:41:02,40 1 00:41:02 Holland Pigeons Club
68rumania MC2014  
Bl. Stinghera
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa1 11:41:02,41 1 00:41:02 Romania
69belgium MC1401  
Favorit 215
Filip de Smedt1 11:41:02,55 1 00:41:03 De Snelvliegers Zandbergen Club
70denmark MC2189  
Red Supermann
Team Anita & Tage Gravesen1 11:41:03,30 1 00:41:03 Denmark Club
71germany MC0301  
Uh-oh
Team Volmer & Wilpers1 11:41:03,65 1 00:41:04 Münsterland
72england MC0050  
Floyds Girl
Team Amigos in Paradise1 11:41:04,10 1 00:41:04 RPRA (Pigeon Association)
73wales MC0108  
Chulainn
Team Welsh Hopefuls3 11:41:04,15 1 00:41:04 Wales Club
74netherlands MC2368  
Frysian Fortune
Sjaak Buwalda1 11:41:05,55 1 00:41:06 Holland Pigeons Club
75switzerland MC0516  
Ginistrelli
Team Alp Race1 11:41:07,50 1 00:41:08 Suiza
76turkey MC1836  
Asena
Halil Seyhan1 11:41:09,30 1 00:41:09 Turkey Flying Club
77netherlands MC2150  
Mitchell
Team Poelman - Kap1 11:41:10,75 1 00:41:11 Holland Pigeons Club
78england MC1556  
Oreo
Team Wilton & Son1 11:41:10,76 1 00:41:11 RPRA (Pigeon Association)
79germany MC0886  
Auron
Team SG Gebr. Reinhard1 11:41:14,45 1 00:41:14 Lahntal Club
80czech republic MC0776  
Jednicka
Team Rottovi Wendy & Frantisek1 11:41:15,40 1 00:41:15 Czech Republic Club
81netherlands MC2397  
Eye In The Sky
Team Poelman - Kap2 11:41:16,40 1 00:41:16 Holland Pigeons Club
82denmark MC2087  
Aya
Team Henriksen1 11:41:19,05 1 00:41:19 Denmark Club
83gran canaria MC2008  
Sidian
Team Maspalomas1 11:41:19,20 1 00:41:19 C.C. ANSITE
84polska MC1457  
Brahms
Dariusz Skawinski4 11:41:20,85 1 00:41:21 Polonia
85slovakia MC0829  
Greg 181
Team Greg2 11:41:21,80 1 00:41:22 Slovakia Club
86slovenia MC1751  
Mandela
Team Vugi1 11:41:23,80 1 00:41:24 Slovenia Club
87italia MC2291  
Lailas Choice
Team Mogadja Ionel & Adrian2 11:41:26,20 1 00:41:26 Italia
88denmark MC2139  
Amany
Henrik Meldgaard1 11:41:26,90 1 00:41:27 Denmark Club
89germany MC2345  
Reinier Jn
Team Klaas & Sohn4 11:41:28,70 1 00:41:29 Rietberg Club
90netherlands MC2388  
Muddy
B. Goedee2 11:41:28,75 1 00:41:29 Holland Pigeons Club
91rumania MC2066  
Tess
Team Duica1 11:41:29,30 1 00:41:29 Romania
92italia MC2474  
Riky
Grec Mihai Belei1 11:41:30,55 1 00:41:31 Italia
93switzerland MC0458  
Beppovitch
Team Alp Race2 11:41:31,70 1 00:41:32 Suiza
94slovakia MC0664  
Noemka 429
Team Evin Peter & Noemi2 11:41:32,15 1 00:41:32 Slovakia Club
95germany MC0440  
Gagarin
Team Volmer & Wilpers2 11:41:32,16 1 00:41:32 Münsterland
96switzerland MC2190  
Russi
Izet Licina1 11:41:33,15 1 00:41:33 Suiza
97norway MC2093  
Spider 73
Team Helgesen Racing1 11:41:33,35 1 00:41:33 Norge Racing Pigeon Club
98germany MC0416  
Planets Pride
Team Volmer & Wilpers3 11:41:33,85 1 00:41:34 Münsterland
99turkey MC1739  
Emin 279
Team Emin-Recep Bayramoglu1 11:41:34,55 1 00:41:35 Turkey Flying Club
100italia MC1159  
Monika III
Team RSR1 11:41:34,80 1 00:41:35 Italia
101denmark MC2350  
Santa Cruz
Team M & C Hansen1 11:41:35,10 1 00:41:35 Denmark Club
102netherlands MC0303  
Idefix
Team Boekelo2 11:41:35,30 1 00:41:35 Holland Pigeons Club
103austria MC0801  
Venus 2271
Team Garcia & Nagelhofer1 11:41:35,95 1 00:41:36 VRV - Oberoesterreich
104wales MC1615  
Enigma 2
Steve Evans1 11:41:36,25 1 00:41:36 Wales Club
105netherlands MC0231  
Libero
Caspar Lurvink2 11:41:36,60 1 00:41:37 Holland Pigeons Club
106gran canaria MC1359  
Maddiston
Francisco Montes Santos1 11:41:37,00 1 00:41:37 Ciudad Alta
107polska MC1525  
Ultimate Best
Dariusz Skawinski5 11:41:37,05 1 00:41:37 Polonia
108wales MC0265  
Little Bri
Team Big Dreamers1 11:41:37,10 1 00:41:37 Wales Club
109germany MC2427  
Gala
Team Klaas & Sohn5 11:41:38,45 1 00:41:38 Rietberg Club
110slovakia MC0741  
Finist
Team Silny J & L1 11:41:39,05 1 00:41:39 Slovakia Club
111gran canaria MC1257  
Dull Spineke
Team Yahvé, Oliver & Fredy2 11:41:39,95 1 00:41:40 Club Los Socios
112england MC0436  
Cherry
J. Cox1 11:41:40,40 1 00:41:40 RPRA (Pigeon Association)
113austria MC0661  
Pluto 2274
Team Garcia & Nagelhofer2 11:41:44,60 1 00:41:45 VRV - Oberoesterreich
114slovakia MC1141  
Son Nr. 1
Team Krajcik Daniel & Andrea2 11:41:45,55 1 00:41:46 Slovakia Club
115england MC0132  
Bryany
S. Marsh2 11:41:46,20 1 00:41:46 RPRA (Pigeon Association)
116rumania MC1298  
Hercule
Pacleanu Sorin1 11:41:46,45 1 00:41:46 Romania
117wales MC1581  
Louis
Paul Bamford2 11:41:48,05 1 00:41:48 Wales Club
118kuwait MC2567  
Eakht Shomokh
Nawaf Aldahoum1 11:41:48,25 1 00:41:48 Kuwait Club
119hungary MC0718  
Gretus
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea3 11:41:48,26 1 00:41:48 Hungary Pigeons Club
120hungary MC0571  
Merci
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea4 11:41:48,75 1 00:41:49 Hungary Pigeons Club
121polska MC1937  
Candy Apple Red
Krzysztof Szkolny2 11:41:49,90 1 00:41:50 Polonia
122hungary MC1078  
Velvet
Mihaly Barsony1 11:41:50,30 1 00:41:50 Hungary Pigeons Club
123netherlands MC0423  
Dave
Team Hageman & Liplijn2 11:41:50,80 1 00:41:51 Holland Pigeons Club
124polska MC1958  
Tibet
Team Smge Rumik Krzysztof1 11:41:51,85 1 00:41:52 Polonia
125polska MC1130  
Romanze
Grzegorz Szymanski2 11:41:53,30 1 00:41:53 Polonia
126slovakia MC1174  
Timo
Team Zihlavnik1 11:41:53,65 1 00:41:54 Slovakia Club
127polska MC1926  
Northern View
Dariusz Skawinski6 11:41:53,90 1 00:41:54 Polonia
128czech republic MC0798  
Without Me
Lubomir Kubacek2 11:41:54,05 1 00:41:54 Czech Republic Club
129switzerland MC0469  
Ash Winder
Team Alp Race3 11:41:54,35 1 00:41:54 Suiza
130polska MC1970  
Vago
Andrzej Jankowski1 11:41:55,20 1 00:41:55 Polonia
131italia MC2140  
Starlight silver
Giuseppe Patti1 11:41:58,00 1 00:41:58 Italia
132tenerife MC2245  
Father And Son
Team Columbacanaria1 11:41:58,65 1 00:41:59 Adexe
133hungary MC2145  
Home Star
Team Pinter Pigeon1 11:42:01,55 1 00:42:02 Hungary Pigeons Club
134netherlands MC0122  
Gizmo
Team John Rimmelzwaan1 11:42:03,35 1 00:42:03 Holland Pigeons Club
135germany MC0424  
Saturn 2
Manfred Heidler1 11:42:06,05 1 00:42:06 Germany Club
136switzerland MC2513  
Cat
Martin Ruedi1 11:42:06,60 1 00:42:07 Suiza
137rumania MC1771  
Tache Blanche
Hanus Vasile1 11:42:10,15 1 00:42:10 Romania
138germany MC1983  
Heidi Ann
Matthias Sprang1 11:42:14,65 1 00:42:15 Weitstrecken Myhl-Wegberg
139slovakia MC1132  
Rachel 448
Team Evin Peter & Noemi3 11:42:14,70 1 00:42:15 Slovakia Club
140belgium MC1949  
Georges
Team de Wilde & van Driessche1 11:42:18,00 1 00:42:18 Belgium Club
141asturias MC0794  
Beagle
Alfonso Herrero Pérez1 11:42:18,45 1 00:42:18 R.C. Oviedo
142germany MC0505  
Saturn 5
Manfred Heidler2 11:42:18,60 1 00:42:19 Germany Club
143england MC0194  
David
S. Marsh3 11:42:19,95 1 00:42:20 RPRA (Pigeon Association)
144rumania MC1249  
Stipas
Nelu Burca1 11:42:21,60 1 00:42:22 Romania
145polska MC1536  
Beda
Team Smge Rumik Krzysztof2 11:42:21,90 1 00:42:22 Polonia
146germany MC0489  
Percy
Paul-Heinz Wesjohann1 11:42:22,00 1 00:42:22 Oberfranken Club
147rumania MC1982  
Ginger
Class 8881 11:42:22,65 1 00:42:23 Romania
148slovakia MC1145  
Geerinckx GPG
Team Krajcik Daniel & Andrea3 11:42:23,80 1 00:42:24 Slovakia Club
149scotland MC0146  
Little Miss Zwols
William Donachie2 11:42:27,30 1 00:42:27 Scottish Homing Union
150hungary MC0756  
Stellam
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea5 11:42:33,75 1 00:42:34 Hungary Pigeons Club
151england MC0170  
Deneside Pied
Team Deneside Lofts1 11:42:40,25 1 00:42:40 RPRA (Pigeon Association)
152turkey MC1840  
Turan
Halil Seyhan2 11:42:40,26 1 00:42:40 Turkey Flying Club
153austria MC1336  
Delia
Benjamin Neag1 11:42:40,60 1 00:42:41 Club Austria
154wales MC0106  
Sooty
Team Men of Gwent1 11:42:46,50 1 00:42:46 Wales Club
155polska MC1708  
Sugar Ray
Team Morel1 11:42:46,55 1 00:42:47 Polonia
156switzerland MC1011  
The 57
Team Alp Race4 11:42:47,20 1 00:42:47 Suiza
157slovenia MC1815  
Marquez
Team Vugi2 11:42:47,30 1 00:42:47 Slovenia Club
158rumania MC1636  
Bak 042
Marius Iulian Sepciuc2 11:42:47,75 1 00:42:48 Romania
159hungary MC0749  
Tete
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea6 11:42:49,65 1 00:42:50 Hungary Pigeons Club
160netherlands MC2055  
Show Smurf
Team Comb. van den Berg3 11:42:50,10 1 00:42:50 Holland Pigeons Club
161austria MC1831  
Shelly
Benjamin Neag2 11:42:57,90 1 00:42:58 Club Austria
162polska MC2511  
Bella Chiarra
Team Ganski & Lewandowski1 11:43:05,30 1 00:43:05 Polonia
163germany MC0497  
Time Bandit 3
Team Jörg Unglaube2 11:43:05,85 1 00:43:06 Germany Club
164slovakia MC0698  
Greg 807
Team Greg3 11:43:11,80 1 00:43:12 Slovakia Club
165germany MC2386  
Annia
Team Klaas & Sohn6 11:43:35,45 1 00:43:35 Rietberg Club
166slovakia MC0591  
Peter
Team Hrnciar Peter & Miro1 11:43:38,10 1 00:43:38 Slovakia Club
167netherlands MC1007  
Xoaring
Team Soepboer3 11:43:38,30 1 00:43:38 Holland Pigeons Club
168netherlands MC1105  
Riva
Team Soepboer4 11:43:39,25 1 00:43:39 Holland Pigeons Club
169england MC1677  
The Master
Team I dont know1 11:43:41,45 1 00:43:41 RPRA (Pigeon Association)
170sevilla MC0007  
Raleigh Girl
Francisco Gutiérrez1 11:43:46,35 1 00:43:46 ITALICENSE
171gran canaria MC0860  
Florida
Team Yahvé, Oliver & Fredy3 11:43:50,95 1 00:43:51 Club Los Socios
172cordoba MC0009  
Tesoro
Dámaso Melero1 11:43:56,30 1 00:43:56 Malagüeño
173netherlands MC0229  
Hippocrates
Team Hennie & Arie Voskuil1 11:43:56,60 1 00:43:57 Holland Pigeons Club
174fuerteventura MC1891  
Pacha
Francisco Díaz1 11:43:56,61 1 00:43:57 Gran Tarajal
175eeuu MC1364  
Light My Fire
Team Patrick Sikorski Chicago1 11:43:58,10 1 00:43:58 USA
176hungary MC0770  
Mixi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.2 11:44:03,70 1 00:44:04 Hungary Pigeons Club
177slovakia MC0714  
Greg 599
Team Greg4 11:44:09,00 1 00:44:09 Slovakia Club
178slovakia MC0589  
Frido
Ivan Blasko1 11:44:10,75 1 00:44:11 Slovakia Club
179belgium MC1620  
Rita
Team Fam-Steyvers1 11:44:11,70 1 00:44:12 Belgium Club
180slovakia MC0586  
Beny
Team Hrnciar Peter & Miro2 11:44:23,40 1 00:44:23 Slovakia Club
181belgium MC0951  
Lara
Team Kempische duif Bree1 11:44:48,00 1 00:44:48 Belgium Club
182switzerland MC0438  
Duchess
Team Alp Race5 11:44:49,80 1 00:44:50 Suiza
183belgium MC0370  
Lionel
Team Bruninx Roger & Co2 11:44:52,20 1 00:44:52 Belgium Club
184hungary MC0861  
Bazsi
Team IFJ Ferge Miklos Jr.3 11:45:04,20 1 00:45:04 Hungary Pigeons Club
185belgium MC2069  
Red Joe
Team Moors en Dochters1 11:45:11,95 1 00:45:12 Fondclub Lanaken
186switzerland MC1111  
Ariana
Alexandre Peixoto1 11:45:38,30 1 00:45:38 Suiza
187england MC0220  
Angelinas Pride
A. Harker1 11:45:46,55 1 00:45:47 RPRA (Pigeon Association)
188belgium MC1434  
Philippe
Team Schaekers Brouns1 11:46:06,35 1 00:46:06 Fondclub Loft 24
189germany MC0465  
Howling Dew
Team Zumdiek1 11:46:12,25 1 00:46:12 Germany Club
190england MC1562  
Four - Nine
Team W and S Sweet1 11:46:12,80 1 00:46:13 RPRA (Pigeon Association)
191czech republic MC1148  
Plachetnice
Team Bouchal1 11:46:13,65 1 00:46:14 Czech Republic Club
192netherlands MC0150  
Shadow
Team John Rimmelzwaan2 11:46:13,70 1 00:46:14 Holland Pigeons Club
193slovakia MC0671  
Despacito
Team Krajcik Daniel & Andrea4 11:46:13,95 1 00:46:14 Slovakia Club
194turkey MC1782  
Hera
Ihsan Sariyer2 11:46:15,00 1 00:46:15 Turkey Flying Club
195england MC0215  
Princess Waggy
Team Trainspotters1 11:46:15,01 1 00:46:15 RPRA (Pigeon Association)
196slovakia MC2166  
Flintstone
Miroslav Blasko1 11:46:15,05 1 00:46:15 Slovakia Club
197slovakia MC0721  
Noemka 422
Team Evin Peter & Noemi4 11:46:15,06 1 00:46:15 Slovakia Club
198wales MC1572  
Mulle
Paul Bamford3 11:46:15,15 1 00:46:15 Wales Club
199germany MC2404  
Samurai
Gabriel Valo1 11:46:15,25 1 00:46:15 Germany Club
200belgium MC0990  
Jefke
Roger Mertens1 11:46:16,60 1 00:46:17 Fond Wallonie
201belgium MC1435  
Sebastian
Team Creemers & Zoon1 11:46:17,95 1 00:46:18 Club Olijftak Maaseik
202rumania MC1543  
CH Ela
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa2 11:46:17,96 1 00:46:18 Romania
203gran canaria MC1270  
Yahvé & Oliveiro
Team Gran Canaria1 11:46:18,00 1 00:46:18 Club Los Socios
204czech republic MC0598  
Take on Me
Lubomir Kubacek3 11:46:18,20 1 00:46:18 Czech Republic Club
205czech republic MC0659  
Game Over
Team Bouchal2 11:46:18,25 1 00:46:18 Czech Republic Club
206belgium MC2490  
Super Star
Team Geusens1 11:46:18,70 1 00:46:19 Belgium Club
207wales MC2215  
Nicky
Team Bargoed Boys1 11:46:19,50 1 00:46:20 Wales Club
208rumania MC1290  
Rolexx
Team Tanase & Paul1 11:46:20,50 1 00:46:20 Romania
209polska MC1479  
Mojo Working
Dariusz Skawinski7 11:46:21,00 1 00:46:21 Polonia
210italia MC2335  
Indira
Renato Cantu1 11:46:21,20 1 00:46:21 Italia
211polska MC0023  
Berbatou
Ryszard Sas1 11:46:21,21 1 00:46:21 Polonia
212polska MC1124  
Supreme Sovereign
Grzegorz Szymanski3 11:46:21,22 1 00:46:21 Polonia
213rumania MC1367  
Froome
Florin Scutaru2 11:46:22,00 1 00:46:22 Romania
214rumania MC1592  
Bak 876
Marius Iulian Sepciuc3 11:46:22,25 1 00:46:22 Romania
215england MC1552  
Pauls Beauty
Team Paul Smith Syndicate3 11:46:23,65 1 00:46:24 RPRA (Pigeon Association)
216switzerland MC2441  
Sindy
Martin Ruedi2 11:46:24,15 1 00:46:24 Suiza
217tenerife MC1357  
Burnt Gold
Team Montiel & Sicilia & Vahillo1 11:46:24,50 1 00:46:24 GRAN FONDO
218italia MC2337  
Freddy
Renato Cantu2 11:46:25,15 1 00:46:25 Italia
219england MC1335  
Leroy
Team Amigos in Paradise2 11:46:25,45 1 00:46:25 RPRA (Pigeon Association)
220england MC0184  
Ivana
Andrei Antoce1 11:46:26,05 1 00:46:26 RPRA (Pigeon Association)
221polska MC0511  
Sister Sarah
Jozef Borowiecki1 11:46:26,20 1 00:46:26 Polonia
222germany MC0871  
No Wonder
Team B & G Racing Behrens-Greinert1 11:46:26,35 1 00:46:26 Germany Club
223polska MC1514  
Poncha
Dariusz Skawinski8 11:46:26,45 1 00:46:26 Polonia
224netherlands MC0227  
Cavalier
Caspar Lurvink3 11:46:27,20 1 00:46:27 Holland Pigeons Club
225germany MC2209  
Jameson
Team Schnellin1 11:46:28,00 1 00:46:28 Sachsen Club
226england MC0266  
Deneside Lucky
Team Deneside Lofts2 11:46:30,80 1 00:46:31 RPRA (Pigeon Association)
227belgium MC0408  
T Vosje
Team Belgium's Finest2 11:46:32,25 1 00:46:32 Lembeek Club - Belgium
228netherlands MC0112  
Beyonce
Team John Rimmelzwaan3 11:46:33,05 1 00:46:33 Holland Pigeons Club
229polska MC2012  
Greek Blue
Tomasz Wiczling1 11:46:33,95 1 00:46:34 Polonia
230belgium MC0940  
Marie-Julie
Team Breese Pigeons Friends1 11:46:35,30 1 00:46:35 Club Olijftak Maaseik
231italia MC2062  
Adry
Team TNST1 11:46:35,40 1 00:46:35 Italia
232austria MC2280  
Alpha 3
Alois Wiefler1 11:46:36,40 1 00:46:36 Club Austria
233asturias MC0846  
Addy
José Manuel García Darriba1 11:46:36,80 1 00:46:37 R.C. Oviedo
234slovakia MC0819  
Aron
Team Viglas JJM1 11:46:36,81 1 00:46:37 Slovakia Club
235eeuu MC2146  
Blessing
Team Cacofamily Loft1 11:46:37,60 1 00:46:38 USA
236gran canaria MC1255  
Elsa
Team Carlos y Germán1 11:46:39,20 1 00:46:39 C.C. ANSITE
237netherlands MC0345  
Frysian Dragoness
Sjaak Buwalda2 11:46:39,60 1 00:46:40 Holland Pigeons Club
238belgium MC1156  
Simona 2
Team Kempische duif Bree2 11:46:39,85 1 00:46:40 Belgium Club
239netherlands MC1102  
Purple Bliksem
Team One Loft1 11:46:40,15 1 00:46:40 Holland Pigeons Club
240gran canaria MC1578  
Dadik
Team Farallon1 11:46:40,65 1 00:46:41 C.C. Iniciativa Isleña
241germany MC0426  
Alien
Team Aa. Perle1 11:46:41,20 1 00:46:41 Germany Club
242netherlands MC0110  
Skittles
Team John Rimmelzwaan4 11:46:42,16 1 00:46:42 Holland Pigeons Club
243austria MC1267  
Mr. Mo
Benjamin Neag3 11:46:42,35 1 00:46:42 Club Austria
244belgium MC1427  
Denise
Team Loft Marina1 11:46:49,60 1 00:46:50 Belgium Club
245denmark MC2402  
Silver Doughter
Team Anita & Tage Gravesen2 11:46:50,55 1 00:46:51 Denmark Club
246germany MC0480  
Sonny
Team Volmer & Wilpers4 11:46:51,05 1 00:46:51 Münsterland
247turkey MC1829  
Baris
Team Baris-Yakup-Ramo1 11:46:51,45 1 00:46:51 Turkey Flying Club
248netherlands MC0280  
Sunlight Wonder
E. van Aalten1 11:46:51,46 1 00:46:51 Holland Pigeons Club
249baleares MC0779  
Nadal
Team Ciutadellencs1 11:46:52,85 1 00:46:53 C.C.Ciutadella
250asturias MC1184  
Josey
Alfonso Herrero Pérez2 11:46:54,30 1 00:46:54 R.C. Oviedo
251hungary MC0584  
Oliver
Horvath Szabolcs1 11:46:54,70 1 00:46:55 Hungary Pigeons Club
252turkey MC2065  
Yakup
Metin Mehmet1 11:46:55,05 1 00:46:55 Turkey Flying Club
253rumania MC1610  
Red Wally
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa3 11:46:55,45 1 00:46:55 Romania
254turkey MC1817  
Davut
Team Mehmet-Fatih Donder1 11:47:00,10 1 00:47:00 Turkey Flying Club
255netherlands MC0161  
Sunshine
Team John Rimmelzwaan5 11:47:04,15 1 00:47:04 Holland Pigeons Club
256germany MC1160  
Mia
Walter Agler1 11:47:05,40 1 00:47:05 Oberbayern Club
257turkey MC1867  
Xezal
Mahmut Tas1 11:47:07,15 1 00:47:07 Turkey Flying Club
258england MC1569  
Pauls Gold
Team Paul Smith Syndicate4 11:47:07,40 1 00:47:07 RPRA (Pigeon Association)
259england MC1641  
Spartacus
Team Dorin & Iosif Motac1 11:47:07,75 1 00:47:08 RPRA (Pigeon Association)
260netherlands MC0893  
Young Many
Team One Loft2 11:47:08,35 1 00:47:08 Holland Pigeons Club
261netherlands MC0025  
Little Foot
Team John Rimmelzwaan6 11:47:11,20 1 00:47:11 Holland Pigeons Club
262hungary MC1168  
Josef 1
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert1 11:47:19,80 1 00:47:20 Hungary Pigeons Club
263polska MC1995  
Splinter
Tomasz Wiczling2 11:47:21,20 1 00:47:21 Polonia
264denmark MC2044  
Flamingo Kid
Team Jutland1 11:47:25,30 1 00:47:25 Denmark Club
265slovakia MC0592  
Aquarius
Team Viglas JJM2 11:47:27,35 1 00:47:27 Slovakia Club
266wales MC0202  
Llarch Tree Chris
Team Men of Gwent2 11:47:30,30 1 00:47:30 Wales Club
267netherlands MC0159  
Chin Chin
Caspar Lurvink4 11:47:30,55 1 00:47:31 Holland Pigeons Club
268slovakia MC0799  
Ibi
Team BRZY1 11:47:33,85 1 00:47:34 Slovakia Club
269belgium MC0361  
Uriah
A. en C. Roels2 11:47:36,40 1 00:47:36 Belgium Club
270turkey MC1758  
Ridvan
Ahmet Cavdar2 11:47:43,25 1 00:47:43 Turkey Flying Club
271wales MC0043  
Mor Anodd
Team Big Dreamers2 11:47:44,00 1 00:47:44 Wales Club
272netherlands MC0358  
Anne
Team H. V. Venrooij1 11:47:46,15 1 00:47:46 Holland Pigeons Club
273bahrain MC2593  
Al Kooheji 3
Husain Ali Ahmed Al Kooheji1 11:47:46,45 1 00:47:46 Bahrain Pigeon Union
274belgium MC1938  
Esteban
Team Creemers & Zoon2 11:47:48,90 1 00:47:49 Club Olijftak Maaseik
275bulgaria MC1292  
Eti Gross Master
Team Valya & Rosen Dobrevi1 11:47:49,45 1 00:47:49 Bulgaria Club
276austria MC1976  
Carmela
Benjamin Neag4 11:47:49,75 1 00:47:50 Club Austria
277polska MC1151  
Chopper
Team Swiecicki & Zajac2 11:47:51,80 1 00:47:52 Polonia
278netherlands MC2295  
Frysian Marine
Sjaak Buwalda3 11:47:53,60 1 00:47:54 Holland Pigeons Club
279belgium MC1850  
Caipirinha
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC1 11:48:06,00 1 00:48:06 Fondclub Herent
280eeuu MC2153  
Owens J. 1
Neven Batinic1 11:48:07,10 1 00:48:07 USA
281polska MC1878  
Lake Hills Sophia
Dariusz Skawinski9 11:48:22,35 1 00:48:22 Polonia
282galicia MC0041  
Ginny
Víctor Manuel Gómez Rodríguez2 11:48:35,10 1 00:48:35 MARIÑAS ALTAS
283england MC0145  
Prinz
Team Goldsmith Lofts1 11:48:38,40 1 00:48:38 RPRA (Pigeon Association)
284switzerland MC0866  
Cosmo 61
Team Alp Race6 11:48:46,95 1 00:48:47 Suiza
285belgium MC1905  
Angel
Team Buyl & Howells1 11:48:47,80 1 00:48:48 Denderbond Ninove
286belgium MC1448  
PEC 100
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC2 11:48:48,20 1 00:48:48 Fondclub Herent
287italia MC2498  
Berenice
Renato Cantu3 11:48:49,00 1 00:48:49 Italia
288belgium MC2316  
Xantia
Jose Hoes1 11:48:49,25 1 00:48:49 Fondclub Loft 24
289netherlands MC0346  
Signus
Team Gebr. Vieberink1 11:48:50,40 1 00:48:50 Holland Pigeons Club
290germany MC2509  
Last Chance
Team Fam. Flonta1 11:48:51,50 1 00:48:52 Germany Club
291netherlands MC0253  
Jose
Team Van der Heide - Napoleon2 11:48:51,85 1 00:48:52 Holland Pigeons Club
292hungary MC0564  
Ilcsi
Jozsef Kovacs2 11:48:52,55 1 00:48:53 Hungary Pigeons Club
293eeuu MC1539  
Benji
Jose Crisostomo1 11:48:52,60 1 00:48:53 USA
294wales MC0135  
Wing Lawk
Team Big Dreamers3 11:48:52,90 1 00:48:53 Wales Club
295hungary MC0566  
Little Cup 4.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert2 11:48:53,30 1 00:48:53 Hungary Pigeons Club
296austria MC2311  
Second Chance
Heinz Kainersdorfer1 11:48:53,95 1 00:48:54 Pigeon Club Austria South
297hungary MC2038  
Sanya
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea7 11:48:54,15 1 00:48:54 Hungary Pigeons Club
298bulgaria MC2118  
Sha Lalala Lee
Team Ziavet & Ramadan1 11:48:56,30 1 00:48:56 Bulgaria Club
299england MC0156  
Beldy
Abrahams Selwyn1 11:48:56,55 1 00:48:57 RPRA (Pigeon Association)
300wales MC1627  
Ciro
Michael Cook1 11:48:58,65 1 00:48:59 Wales Club
301england MC0191  
Lina
Team Goldsmith Lofts2 11:48:58,66 1 00:48:59 RPRA (Pigeon Association)
302sevilla MC0029  
Blue Dun
Francisco Gutiérrez2 11:48:59,50 1 00:49:00 ITALICENSE
303gran canaria MC1570  
Wizzard
Team Farallon2 11:49:04,70 1 00:49:05 C.C. Iniciativa Isleña
304wales MC0147  
Boomerang 94
Team Tom & Gaynor1 11:49:04,80 1 00:49:05 Wales Club
305rumania MC1259  
Nini 237
Team Nini & Pitea1 11:49:06,95 1 00:49:07 Romania
306netherlands MC1520  
The 824
Team Pigeons 4 racing1 11:49:10,55 1 00:49:11 Holland Pigeons Club
307polska MC1399  
Histoire Sainte
Team Smge Rumik Krzysztof3 11:49:10,85 1 00:49:11 Polonia
308wales MC2033  
No Surrender
Team Welsh Hopefuls4 11:49:11,00 1 00:49:11 Wales Club
309netherlands MC0200  
Hades
Team Hennie & Arie Voskuil2 11:49:12,75 1 00:49:13 Holland Pigeons Club
310italia MC2365  
Punto
Ervin Prifti1 11:49:13,20 1 00:49:13 Italia
311belgium MC0404  
Black Melody
A. en C. Roels3 11:49:14,15 1 00:49:14 Belgium Club
312eeuu MC0727  
Dickens
Daniel Hash1 11:49:14,85 1 00:49:15 USA
313belgium MC1882  
LPS-17-10
Team Leyen-Paloma-Segers Racing1 11:49:20,30 1 00:49:20 Club Olijftak Maaseik
314gran canaria MC1593  
Eilers Brew
Team Farallon3 11:49:23,75 1 00:49:24 C.C. Iniciativa Isleña
315south africa MC0060  
El Burro
Team Samuels Loft1 11:49:30,95 1 00:49:31 South Africa Club
316polska MC1121  
Florinda
Team Lepuch IKD1 11:49:32,95 1 00:49:33 Polonia
317england MC1618  
Iulian
Team T. Marian & L. Mosquera1 11:49:33,90 1 00:49:34 RPRA (Pigeon Association)
318belgium MC0954  
Helena
Team Kempische duif Bree3 11:49:34,00 1 00:49:34 Belgium Club
319wales MC0143  
Sweep
Team Welsh Hopefuls5 11:49:34,40 1 00:49:34 Wales Club
320england MC1671  
Sargent
Team W and S Sweet2 11:49:48,80 1 00:49:49 RPRA (Pigeon Association)
321netherlands MC0992  
Junio Gladiator
Team One Loft3 11:49:49,05 1 00:49:49 Holland Pigeons Club
322germany MC1140  
Bardy
Team Volmer & Levers1 11:49:55,60 1 00:49:56 Münsterland
323italia MC2200  
Eddy
Team Gutas, Velocci & Albusoiu1 11:49:56,30 1 00:49:56 Italia
324belgium MC0362  
Anneke
Erik Masset1 11:50:02,45 1 00:50:02 Belgium Club
325turkey MC1711  
Barkin
Karakurt Koroglu1 11:50:08,00 1 00:50:08 Turkey Flying Club
326belgium MC1923  
KWAK
Roger Mertens2 11:50:09,35 1 00:50:09 Fond Wallonie
327italia MC2501  
Santa Gloria
Giuseppe Patti2 11:50:12,60 1 00:50:13 Italia
328sevilla MC0078  
Golden Glow
Francisco Gutiérrez3 11:50:13,80 1 00:50:14 ITALICENSE
329netherlands MC1125  
Browny
Team Boekelo3 11:50:43,80 1 00:50:44 Holland Pigeons Club
330south africa MC0005  
Top Feathers
Team Petrus van Eeden2 11:50:57,15 1 00:50:57 South Africa Club
331italia MC2112  
Roger
Renato Cantu4 11:50:58,20 1 00:50:58 Italia
332polska MC1458  
Candy
Krzysztof Szkolny3 11:51:07,75 1 00:51:08 Polonia
333eeuu MC0338  
Mutaito
Robert Longid1 11:51:14,95 1 00:51:15 USA
334czech republic MC0748  
Hana
Antonin Havlik1 11:51:20,20 1 00:51:20 Czech Republic Club
335turkey MC1718  
Barkin
Team Tayyar & Barkin Basaram2 11:51:21,30 1 00:51:21 Turkey Flying Club
336england MC1585  
Pauls Pride
Team Paul Smith Syndicate5 11:52:01,00 1 00:52:01 RPRA (Pigeon Association)
337netherlands MC0434  
Lippie
Team Hageman & Liplijn3 11:52:26,50 1 00:52:26 Holland Pigeons Club
338czech republic MC0651  
Garuda
Team Familie Karas Antonin1 11:53:13,20 1 00:53:13 Czech Republic Club
339netherlands MC0427  
Dommel
Team Hageman & Liplijn4 11:55:05,05 1 00:55:05 Holland Pigeons Club
340austria MC1847  
Paula
Benjamin Neag5 11:55:05,10 1 00:55:05 Club Austria
341turkey MC1813  
Sultan
Ahmet Cavdar3 11:55:05,80 1 00:55:06 Turkey Flying Club
342croatia MC0696  
Luna
Team Blazevic1 11:55:06,55 1 00:55:07 Croatia Pigeon Club
343polska MC0947  
Pompy
Team Swiecicki & Zajac3 11:55:19,30 1 00:55:19 Polonia
344polska MC1152  
Backstreet Bay
Grzegorz Szymanski4 11:55:21,65 1 00:55:22 Polonia
345portugal MC0668  
Hedvig
Hugo Teixeira1 11:55:25,00 1 00:55:25 Loulé - Portugal
346tenerife MC0313  
Esperanza 2
Team Herrera y Jaime1 11:55:47,10 1 00:55:47 Adexe
347germany MC2322  
Dossari Promise
Team SG Kronert Jung1 11:55:47,55 1 00:55:48 Germany Club
348alicante MC1509  
Lennon
Javier Peral1 11:56:12,70 1 00:56:13 Alicante
349belgium MC1951  
Spielberg
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC3 11:56:31,15 1 00:56:31 Fondclub Herent
350tenerife MC0916  
Abracadabra
Antonio Mesa Díaz1 11:56:32,40 1 00:56:32 C.C.Portuense
351netherlands MC0300  
Minos
Team Hennie & Arie Voskuil3 11:56:36,65 1 00:56:37 Holland Pigeons Club
352polska MC1895  
Tarkan
Andrzej Jankowski2 11:56:40,55 1 00:56:41 Polonia
353south africa MC0076  
Yasser
Team Samuels Loft2 11:56:54,60 1 00:56:55 South Africa Club
354sevilla MC0053  
Veens Doll
Francisco Gutiérrez4 11:57:06,10 1 00:57:06 ITALICENSE
355italia MC2417  
Prince
Renato Cantu5 11:57:50,35 1 00:57:50 Italia
356netherlands MC2098  
Baby Smurf
Team Comb. van den Berg4 11:57:50,85 1 00:57:51 Holland Pigeons Club
357asturias MC0795  
Trufa 5
Team Dionisio & Pandiella1 11:57:51,25 1 00:57:51 R.C. Oviedo
358gran canaria MC1719  
Marcelo
Team Farallon4 11:57:51,55 1 00:57:52 C.C. Iniciativa Isleña
359wales MC0125  
Roys Rocket
Team Men of Gwent3 11:57:52,75 1 00:57:53 Wales Club
360switzerland MC0517  
Gigi
Team Alp Race7 11:57:53,40 1 00:57:53 Suiza
361polska MC1101  
Sugar Foot
Team Swiecicki & Zajac4 11:57:53,70 1 00:57:54 Polonia
362turkey MC1853  
Pelin
Team Emrullah Oraloglu2 11:57:54,15 1 00:57:54 Turkey Flying Club
363germany MC0964  
Bradley
Team Volmer & Levers2 11:57:54,60 1 00:57:55 Münsterland
364hungary MC0726  
Itsván
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea8 11:57:56,15 1 00:57:56 Hungary Pigeons Club
365belgium MC1387  
Jorges Boy
Team Buyl & Howells2 11:57:56,45 1 00:57:56 Denderbond Ninove
366belgium MC1657  
Stoffel
Team Creemers & Zoon3 11:57:57,30 1 00:57:57 Club Olijftak Maaseik
367denmark MC2218  
Frazier
Team Jutland2 11:57:58,65 1 00:57:59 Denmark Club
368bosnia herzegovina MC2493  
Sara
Team Ivankovic & Jovovic1 11:57:59,30 1 00:57:59 Bosnia & Herzegovina Club
369belgium MC1654  
Rudy Terminator 1
Team Segers & Coppens2 11:57:59,60 1 00:58:00 Denderbond Ninove
370england MC0269  
Legend of Zelda
Team Mambo Boys1 11:57:59,85 1 00:58:00 RPRA (Pigeon Association)
371rumania MC1603  
Bak 044
Marius Iulian Sepciuc4 11:57:59,90 1 00:58:00 Romania
372england MC1936  
Chase
Team Wilton & Son2 11:58:00,20 1 00:58:00 RPRA (Pigeon Association)
373polska MC1493  
Svens Legacy
Tomasz Wiczling3 11:58:00,30 1 00:58:00 Polonia
374netherlands MC0206  
Floyd
Team John Rimmelzwaan7 11:58:00,35 1 00:58:00 Holland Pigeons Club
375india MC0879  
Indian God
Dream Team India Viki1 11:58:00,70 1 00:58:01 Royal Pigeon Society India
376england MC0272  
Fireball
Team Turtoi & Vasile1 11:58:01,25 1 00:58:01 RPRA (Pigeon Association)
377netherlands MC0107  
Pythagoras
Team Hennie & Arie Voskuil4 11:58:01,30 1 00:58:01 Holland Pigeons Club
378polska MC0471  
Birdie
Aleksander Golofit1 11:58:03,05 1 00:58:03 Polonia
379austria MC1253  
Levi
Benjamin Neag6 11:58:03,25 1 00:58:03 Club Austria
380belgium MC1413  
PEC 238
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC4 11:58:03,26 1 00:58:03 Fondclub Herent
381england MC1639  
Pauls Treasure
Team Paul Smith Syndicate6 11:58:03,30 1 00:58:03 RPRA (Pigeon Association)
382eeuu MC0360  
Huayra
Team Siguaraya1 11:58:03,40 1 00:58:03 USA
383england MC0131  
Trosky
A. Harker2 11:58:03,65 1 00:58:04 RPRA (Pigeon Association)
384slovakia MC0578  
Leo
Team Saradin1 11:58:03,85 1 00:58:04 Slovakia Club
385austria MC0751  
Jupiter 2269
Team Garcia & Nagelhofer3 11:58:03,86 1 00:58:04 VRV - Oberoesterreich
386germany MC2007  
Whos The Boss
Team Leifkes, Iking & Schulz1 11:58:04,75 1 00:58:05 Germany Club
387slovenia MC1712  
Pesos
Team Vugi3 11:58:05,00 1 00:58:05 Slovenia Club
388italia MC2119  
Danny Boy
Ibrahim Stilian1 11:58:05,50 1 00:58:06 Italia
389polska MC1492  
Lidia
Team Smge Rumik Krzysztof4 11:58:05,65 1 00:58:06 Polonia
390netherlands MC1164  
Red Bliksem
Team One Loft4 11:58:05,75 1 00:58:06 Holland Pigeons Club
391denmark MC2290  
Moonstar
Team Helle & Jens Pedersen1 11:58:06,15 1 00:58:06 Denmark Club
392belgium MC0923  
Maxime
Team Kempische duif Bree4 11:58:06,25 1 00:58:06 Belgium Club
393austria MC1365  
Carmen
Benjamin Neag7 11:58:08,15 1 00:58:08 Club Austria
394rumania MC1788  
Red Gloria
Team Zepciuc, Ozarchevici & Covasa4 11:58:08,85 1 00:58:09 Romania
395england MC1506  
Joyce
Team Casey & Rainbow1 11:58:09,15 1 00:58:09 RPRA (Pigeon Association)
396belgium MC2271  
Adriano
Jose Hoes2 11:58:09,25 1 00:58:09 Fondclub Loft 24
397england MC0294  
Nero
Team Goldsmith Lofts3 11:58:09,30 1 00:58:09 RPRA (Pigeon Association)
398switzerland MC2105  
Martin
Martin Ruedi3 11:58:09,50 1 00:58:10 Suiza
399czech republic MC0827  
Stodola
Team Bouchal3 11:58:09,55 1 00:58:10 Czech Republic Club
400austria MC1866  
B & B 2
Team Bliege & Benjamin1 11:58:09,80 1 00:58:10 Club Austria
401turkey MC1716  
Ates
Ahmet Cavdar4 11:58:10,00 1 00:58:10 Turkey Flying Club
402germany MC1003  
Roberto
Team Schupp1 11:58:12,30 1 00:58:12 Schwaben-Allgäu Club
403hungary MC0847  
Little Cup 3.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert3 11:58:12,31 1 00:58:12 Hungary Pigeons Club
404rumania MC1264  
Forest
Team Bogdan & Tudor1 11:58:12,75 1 00:58:13 Romania
405polska MC1469  
Donatello
Tomasz Wiczling4 11:58:13,05 1 00:58:13 Polonia
406germany MC2279  
Lars
Team Schnellin2 11:58:13,45 1 00:58:13 Sachsen Club
407belgium MC1877  
Gallopin Garbage
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC5 11:58:14,00 1 00:58:14 Fondclub Herent
408hungary MC1043  
Tibcsi
Jozsef Kovacs3 11:58:14,75 1 00:58:15 Hungary Pigeons Club
409germany MC0479  
Flames
Paul-Heinz Wesjohann2 11:58:15,00 1 00:58:15 Oberfranken Club
410eeuu MC2277  
Clone Lass
Julio C. Ramírez1 11:58:15,65 1 00:58:16 USA
411ireland MC0133  
Highway Celtic Jet
Team Highway Lofts1 11:58:16,05 1 00:58:16 Irish Homing Union
412switzerland MC0310  
Margy
Team Alp Race8 11:58:16,45 1 00:58:16 Suiza
413baleares MC0783  
Ledecky
Team Ciutadellencs2 11:58:17,75 1 00:58:18 C.C.Ciutadella
414belgium MC0934  
Jack Sparrow
Vincent Neirynck1 11:58:17,76 1 00:58:18 Fond Wallonie
415italia MC2077  
Bihda
Dorin Timis1 11:58:17,85 1 00:58:18 Italia
416netherlands MC0288  
Missy
Team John Rimmelzwaan8 11:58:18,20 1 00:58:18 Holland Pigeons Club
417england MC0218  
Angela
S. Marsh4 11:58:18,25 1 00:58:18 RPRA (Pigeon Association)
418hungary MC1060  
Stelli
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea9 11:58:19,15 1 00:58:19 Hungary Pigeons Club
419netherlands MC0129  
Ohrpeus
Team Hennie & Arie Voskuil5 11:58:20,35 1 00:58:20 Holland Pigeons Club
420polska MC0999  
Maria D
Team Swiecicki & Zajac5 11:58:22,50 1 00:58:22 Polonia
421gran canaria MC1310  
Canelita
Team Yahvé, Oliver & Fredy4 11:58:23,00 1 00:58:23 Club Los Socios
422germany MC0466  
Napoleon
Paul-Heinz Wesjohann3 11:58:24,25 1 00:58:24 Oberfranken Club
423belgium MC1504  
Blue Lagoon
Team Buyl & Howells3 11:58:24,26 1 00:58:24 Denderbond Ninove
424fuerteventura MC0837  
Enikoe
Eduardo Cristo Santiesteban Luna1 11:58:24,70 1 00:58:25 Gran Tarajal
425slovakia MC0588  
Greg 804
Team Greg5 11:58:24,80 1 00:58:25 Slovakia Club
426polska MC0984  
Nofretete
Lukasz Sprycha1 11:58:24,95 1 00:58:25 Polonia
427south africa MC0013  
Sinbad
Team Samuels Loft3 11:58:27,80 1 00:58:28 South Africa Club
428netherlands MC2298  
Monet
Team Poelman - Kap3 11:58:28,70 1 00:58:29 Holland Pigeons Club
429slovakia MC0561  
Miro
Team Hrnciar Peter & Miro3 11:58:28,80 1 00:58:29 Slovakia Club
430netherlands MC0257  
Bonnie Blue
Team John Rimmelzwaan9 11:58:30,10 1 00:58:30 Holland Pigeons Club
431hungary MC0644  
Cup 2.
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert4 11:58:30,75 1 00:58:31 Hungary Pigeons Club
432rumania MC1294  
Molotov
Team Bogdan & Tudor2 11:58:30,80 1 00:58:31 Romania
433polska MC0889  
Beautiful Oblivian
Michal Klassa1 11:58:30,95 1 00:58:31 Polonia
434germany MC0478  
Rusty
Paul-Heinz Wesjohann4 11:58:31,80 1 00:58:32 Oberfranken Club
435england MC1574  
Jordan
Danut Lucescu1 11:58:32,00 1 00:58:32 RPRA (Pigeon Association)
436croatia MC0581  
Electro
Team Pudic Family1 11:58:32,75 1 00:58:33 Croatia Pigeon Club
437south africa MC0056  
Sharpie
Team Samuels Loft4 11:58:33,30 1 00:58:33 South Africa Club
438netherlands MC0203  
Sunny
Team John Rimmelzwaan10 11:58:33,40 1 00:58:33 Holland Pigeons Club
439belgium MC1408  
Princess
Team Diamond Ladies2 11:58:33,95 1 00:58:34 Club Olijftak Maaseik
440belgium MC2002  
PEC 252
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC6 11:58:34,45 1 00:58:34 Fondclub Herent
441austria MC2084  
Mirage
Alois Wiefler2 11:58:34,60 1 00:58:35 Club Austria
442germany MC2073  
All Ablatze
Team Dersch & Gnittka & Linne1 11:58:34,90 1 00:58:35 Wetter
443rumania MC1223  
Wonder Black
Class 8882 11:58:35,10 1 00:58:35 Romania
444belgium MC1800  
Claudia
Team Fam-Steyvers2 11:58:35,25 1 00:58:35 Belgium Club
445belgium MC0325  
Arona 029
Dirk Verstichelen1 11:58:35,30 1 00:58:35 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
446rumania MC1284  
Charity Gold
Team Pigeons360.com1 11:58:36,25 1 00:58:36 Romania
447hungary MC0765  
Redman
Team IFJ Ferge Miklos Jr.4 11:58:36,60 1 00:58:37 Hungary Pigeons Club
448netherlands MC0996  
Miss Two
Team Soepboer5 11:58:37,35 1 00:58:37 Holland Pigeons Club
449switzerland MC0525  
Jacky
Team Alp Race9 11:58:37,70 1 00:58:38 Suiza
450netherlands MC0472  
Kievit
Team Hageman & Liplijn5 11:58:41,55 1 00:58:42 Holland Pigeons Club
451belgium MC0381  
Arona 030
Dirk Verstichelen2 11:58:42,65 1 00:58:43 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
452netherlands MC0349  
Charger Girl
Team Gebr. Vieberink2 11:58:42,70 1 00:58:43 Holland Pigeons Club
453belgium MC1527  
LPS 17-12
Team Leyen-Paloma-Segers Racing2 11:58:43,40 1 00:58:43 Club Olijftak Maaseik
454netherlands MC0968  
Balloo
Team Seelen & Ellenbroek1 11:58:43,60 1 00:58:44 Holland Pigeons Club
455netherlands MC0875  
Black Bliksem
Team One Loft5 11:58:43,85 1 00:58:44 Holland Pigeons Club
456england MC1638  
Avoce 055
Nick Bradford1 11:58:44,70 1 00:58:45 RPRA (Pigeon Association)
457slovakia MC0655  
Greg 748
Team Greg6 11:58:45,10 1 00:58:45 Slovakia Club
458kuwait MC2585  
Duna
Naje Ead1 11:58:45,45 1 00:58:45 Kuwait Club
459rumania MC1841  
DACIANA J.R.
Hanus Vasile2 11:58:45,80 1 00:58:46 Romania
460slovakia MC0675  
Fredi
Ivan Blasko2 11:58:45,85 1 00:58:46 Slovakia Club
461england MC1628  
Avocet 054
Nick Bradford2 11:58:47,55 1 00:58:48 RPRA (Pigeon Association)
462belgium MC0367  
Suki
Roger Mertens3 11:58:49,85 1 00:58:50 Fond Wallonie
463india MC2172  
Sasikala
Dream Team India Viki & Johan van Boxmee1 11:58:50,40 1 00:58:50 Royal Pigeon Society India
464gran canaria MC1619  
Cleo
Team Farallon5 11:58:50,50 1 00:58:50 C.C. Iniciativa Isleña
465tenerife MC0757  
Hot Streak
Team Herrera y Jaime2 11:58:51,20 1 00:58:51 Adexe
466germany MC2465  
Yenni
Team Klaas & Sohn7 11:58:55,45 1 00:58:55 Rietberg Club
467switzerland MC0514  
Blue Asadi
Team Alp Race10 11:58:57,15 1 00:58:57 Suiza
468rumania MC1329  
Prontisimo
Dobre Razvan1 11:58:58,75 1 00:58:59 Romania
469belgium MC0400  
Arona 023
Dirk Verstichelen3 11:59:00,90 1 00:59:01 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
470belgium MC1126  
Lise
Team Breese Pigeons Friends2 11:59:03,60 1 00:59:04 Club Olijftak Maaseik
471tenerife MC0777  
Gigy
José Martín González1 11:59:03,65 1 00:59:04 Abona Sur
472fuerteventura MC1760  
Big Pav
Francisco Díaz2 11:59:05,55 1 00:59:06 Gran Tarajal
473polska MC1512  
Major Brown
Dariusz Skawinski10 11:59:05,65 1 00:59:06 Polonia
474eeuu MC2126  
A Selection
Bryan P. Wilkerson1 11:59:05,80 1 00:59:06 USA
475belgium MC0308  
Carres
David Jacobs1 11:59:06,20 1 00:59:06 Fond Wallonie
476netherlands MC1162  
Loopneus
Team Van der Heide - Napoleon3 11:59:06,95 1 00:59:07 Holland Pigeons Club
477czech republic MC0692  
Rio
Roman Zlicar1 11:59:07,75 1 00:59:08 Czech Republic Club
478england MC0138  
Dark Destroyer
Team Guys Lofts Elite1 11:59:09,40 1 00:59:09 RPRA (Pigeon Association)
479slovakia MC0768  
Harry
Team Kujanik1 11:59:10,45 1 00:59:10 Slovakia Club
480england MC2013  
Muhammed
Danut Lucescu2 11:59:12,80 1 00:59:13 RPRA (Pigeon Association)
481polska MC1508  
LaMotta
Team Morel2 11:59:13,05 1 00:59:13 Polonia
482polska MC1535  
Kiwi
Dariusz Skawinski11 11:59:17,50 1 00:59:18 Polonia
483gran canaria MC1244  
Michaels Hope
Team Maspalomas2 11:59:17,70 1 00:59:18 C.C. ANSITE
484wales MC1579  
Rasbull 87
Team Rasbull-Lofts.co.uk2 11:59:20,60 1 00:59:21 Wales Club
485england MC1548  
Pauls Mission
Team Paul Smith Syndicate7 11:59:23,35 1 00:59:23 RPRA (Pigeon Association)
486england MC0095  
Prince Waggy
Team Trainspotters2 11:59:23,75 1 00:59:24 RPRA (Pigeon Association)
487belgium MC0997  
Paris
Team Breese Pigeons Friends3 11:59:24,10 1 00:59:24 Club Olijftak Maaseik
488italia MC2403  
Delfino 2
Team TNST2 11:59:25,50 1 00:59:26 Italia
489czech republic MC1024  
Life Goes On
Lubomir Kubacek4 11:59:27,55 1 00:59:28 Czech Republic Club
490croatia MC1134  
Ivo
Team Pudic Family2 11:59:30,25 1 00:59:30 Croatia Pigeon Club
491austria MC1746  
Ayal
Benjamin Neag8 11:59:31,25 1 00:59:31 Club Austria
492tenerife MC1689  
Allyson
Team Achaman el Pincho1 11:59:31,55 1 00:59:32 Adexe
493rumania MC1274  
Olimpyu
Team Tanase & Paul2 11:59:32,85 1 00:59:33 Romania
494netherlands MC2344  
Petra
Gerrit Knol1 11:59:36,40 1 00:59:36 Holland Pigeons Club
495netherlands MC0098  
JJJ 013
Johan & Jelte Jan Hopman1 11:59:47,05 1 00:59:47 Holland Pigeons Club
496polska MC1783  
Marciano
Team Morel3 11:59:47,20 1 00:59:47 Polonia
497polska MC0453  
Angel Wing
Bogdan Mlynarczyk1 11:59:49,75 1 00:59:50 Polonia
498polska MC1934  
First Afterglow
Dariusz Skawinski12 11:59:50,20 1 00:59:50 Polonia
499england MC0142  
Banny
Andrei Antoce2 11:59:51,35 1 00:59:51 RPRA (Pigeon Association)
500hungary MC0582  
Micike
Team IFJ Ferge Miklos Jr.5 11:59:51,50 1 00:59:52 Hungary Pigeons Club
501england MC0100  
Local Talent
Andrei Antoce3 11:59:51,51 1 00:59:52 RPRA (Pigeon Association)
502denmark MC2436  
Brightons
Team Preben & Bo1 11:59:51,75 1 00:59:52 Denmark Club
503switzerland MC0524  
Blue Ether
Team Alp Race11 11:59:53,50 1 00:59:54 Suiza
504hungary MC0781  
Sandor
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea10 11:59:55,20 1 00:59:55 Hungary Pigeons Club
505netherlands MC2348  
Canary 1
Team Klein Falckenborg2 11:59:55,50 1 00:59:56 Holland Pigeons Club
506slovakia MC0700  
Greg 833
Team Greg7 11:59:56,05 1 00:59:56 Slovakia Club
507tenerife MC1530  
Nuria
Team Achaman el Pincho2 11:59:56,30 1 00:59:56 Adexe
508polska MC0350  
Trevo
Piotr Pepel1 11:59:56,55 1 00:59:57 Polonia
509czech republic MC1019  
Heli
Team Konopik & Motre1 11:59:57,65 1 00:59:58 Czech Republic Club
510germany MC2203  
Daddy
Team Schnellin3 11:59:58,35 1 00:59:58 Sachsen Club
511netherlands MC0500  
De
Team Hageman & Liplijn6 12:00:00,60 1 01:00:01 Holland Pigeons Club
512netherlands MC1418  
Shakira
Team One Loft6 12:00:01,00 1 01:00:01 Holland Pigeons Club
513rumania MC1295  
Tiki
Dobre Razvan2 12:00:02,65 1 01:00:03 Romania
514england MC0080  
Colita
Andrei Antoce4 12:00:03,25 1 01:00:03 RPRA (Pigeon Association)
515belgium MC1465  
De Jos
Team Red Devils Racing1 12:00:03,75 1 01:00:04 Club Olijftak Maaseik
516slovakia MC1059  
Greg 803
Team Greg8 12:00:04,50 1 01:00:04 Slovakia Club
517hungary MC0854  
Vili
Jozsef Kovacs4 12:00:05,50 1 01:00:06 Hungary Pigeons Club
518belgium MC1456  
Daniil
Team Creemers & Zoon4 12:00:08,15 1 01:00:08 Club Olijftak Maaseik
519denmark MC2151  
Gold Nugget
Team Anita & Tage Gravesen3 12:00:13,45 1 01:00:13 Denmark Club
520germany MC0431  
Eggbert
Paul-Heinz Wesjohann5 12:00:15,40 1 01:00:15 Oberfranken Club
521polska MC0520  
Xtreme
Bogdan Mlynarczyk2 12:00:16,15 1 01:00:16 Polonia
522south africa MC0062  
Joachim
Team Petrus van Eeden3 12:00:17,65 1 01:00:18 South Africa Club
523denmark MC2072  
Luckey Luc
Team Anita & Tage Gravesen4 12:00:21,80 1 01:00:22 Denmark Club
524netherlands MC0998  
Xuald
Team Soepboer6 12:00:22,40 1 01:00:22 Holland Pigeons Club
525belgium MC1428  
LPS 17-25
Team Leyen-Paloma-Segers Racing3 12:00:22,95 1 01:00:23 Club Olijftak Maaseik
526belgium MC1871  
LPS 17-21
Team Leyen-Paloma-Segers Racing4 12:00:28,50 1 01:00:28 Club Olijftak Maaseik
527wales MC1602  
Mar
Paul Bamford4 12:00:40,50 1 01:00:40 Wales Club
528belgium MC0887  
Martha is here
Team Belgium's Finest3 12:00:43,80 1 01:00:44 Lembeek Club - Belgium
529italia MC2305  
Stan
Team TNST3 12:00:45,75 1 01:00:46 Italia
530rumania MC1577  
Vio 2
Viorel Gah2 12:00:52,45 1 01:00:52 Romania
531netherlands MC0935  
Chocolate
Team Hooymans1 12:00:58,85 1 01:00:59 Holland Pigeons Club
532bahrain MC2561  
Al Kooheji 1
Husain Ali Ahmed Al Kooheji2 12:01:05,40 1 01:01:05 Bahrain Pigeon Union
533belgium MC1789  
LPS 17-33
Team Leyen-Paloma-Segers Racing5 12:01:05,45 1 01:01:05 Club Olijftak Maaseik
534netherlands MC0403  
Star Fighter
Team One Loft7 12:01:13,60 1 01:01:14 Holland Pigeons Club
535slovakia MC1058  
Greg 813
Team Greg9 12:01:23,40 1 01:01:23 Slovakia Club
536rumania MC1345  
Vlad Tepes
Team Tanase & Paul3 12:01:24,15 1 01:01:24 Romania
537austria MC2429  
Gypsy One
Alois Wiefler3 12:01:24,40 1 01:01:24 Club Austria
538england MC0201  
Netty
Team Nenlorrie2 12:01:50,05 1 01:01:50 RPRA (Pigeon Association)
539polska MC1928  
Roulette
Dariusz Skawinski13 12:01:54,75 1 01:01:55 Polonia
540england MC2130  
Assail
Joseph Dunning1 12:02:16,40 1 01:02:16 RPRA (Pigeon Association)
541hungary MC0685  
Liza
Jozsef Kovacs5 12:02:17,00 1 01:02:17 Hungary Pigeons Club
542switzerland MC0965  
Actua
Alexandre Peixoto2 12:02:24,00 1 01:02:24 Suiza
543gran canaria MC2111  
Fahys Pride
Team Farallon6 12:02:57,80 1 01:02:58 C.C. Iniciativa Isleña
544england MC0175  
Lucky
Team Goldsmith Lofts4 12:02:59,05 1 01:02:59 RPRA (Pigeon Association)
545hungary MC0712  
Istibe
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea11 12:03:01,40 1 01:03:01 Hungary Pigeons Club
546rumania MC1330  
Dynamo
Team Pigeons360.com2 12:03:02,95 1 01:03:03 Romania
547gran canaria MC1239  
Odin
Team Yahvé, Oliver & Fredy5 12:03:04,60 1 01:03:05 Club Los Socios
548netherlands MC2170  
Boss Ego
B. Goedee3 12:03:06,65 1 01:03:07 Holland Pigeons Club
549england MC1961  
Silversmith
Team Lanoak Lofts1 12:03:07,65 1 01:03:08 RPRA (Pigeon Association)
550wales MC1908  
Pure Gold
Paul Bamford5 12:03:10,20 1 01:03:10 Wales Club
551slovakia MC0680  
Noemi 398
Team Evin Peter & Noemi5 12:03:25,30 1 01:03:25 Slovakia Club
552italia MC0102  
Charlottes Girl
Team RSR2 12:03:43,75 1 01:03:44 Italia
553italia MC2409  
Evita
Renato Cantu6 12:03:43,90 1 01:03:44 Italia
554wales MC0234  
Boomerang 88
Team Tom & Gaynor2 12:03:46,70 1 01:03:47 Wales Club
555germany MC2393  
Marjorie
Team Klaas & Sohn8 12:03:47,95 1 01:03:48 Rietberg Club
556germany MC0298  
Delta
Team Zumdiek2 12:03:49,10 1 01:03:49 Germany Club
557rusia MC2193  
Trofim
Team Shatalov & Shebanin2 12:03:50,65 1 01:03:51 Rusia Club
558switzerland MC0577  
Snowstorm 1
Team Schnee White Lofts1 12:03:52,30 1 01:03:52 Suiza
559wales MC1558  
Jungle Prince
Team Rhondda Rockets1 12:04:11,35 1 01:04:11 Wales Club
560netherlands MC0330  
Monza
Team Hageman & Liplijn7 12:04:14,75 1 01:04:15 Holland Pigeons Club
561turkey MC1818  
Azad
Mahmut Tas2 12:05:53,10 1 01:05:53 Turkey Flying Club
562scotland MC1410  
Johnny
William Donachie3 12:05:59,80 1 01:06:00 Scottish Homing Union
563rumania MC1248  
Brutus
Alexa Iacob1 12:06:00,25 1 01:06:00 Romania
564hungary MC0793  
Jldi
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea12 12:06:36,20 1 01:06:36 Hungary Pigeons Club
565polska MC0506  
Sapieha
Aleksander Golofit2 12:06:39,00 1 01:06:39 Polonia
566belgium MC1261  
Petoetje
Roger Mertens4 12:08:26,15 1 01:08:26 Fond Wallonie
567slovakia MC0672  
Greg 392
Team Greg10 12:08:26,65 1 01:08:27 Slovakia Club
568italia MC2341  
Bulgar
Team TNST4 12:08:35,85 1 01:08:36 Italia
569belgium MC1975  
Gerda
Team Fam-Steyvers3 12:08:47,70 1 01:08:48 Belgium Club
570slovakia MC0843  
Danko
Team Krajcik Daniel & Andrea5 12:09:00,05 1 01:09:00 Slovakia Club
571netherlands MC0398  
Alle Oogies
Team Boekelo4 12:09:01,70 1 01:09:02 Holland Pigeons Club
572england MC1957  
Pauls Star
Team Paul Smith Syndicate8 12:09:05,50 1 01:09:06 RPRA (Pigeon Association)
573turkey MC1854  
Ali 286
Team Emin-Recep Bayramoglu2 12:09:36,20 1 01:09:36 Turkey Flying Club
574netherlands MC0290  
Constant
Caspar Lurvink5 12:09:55,15 1 01:09:55 Holland Pigeons Club
575scotland MC0406  
Christina
William Donachie4 12:10:19,55 1 01:10:20 Scottish Homing Union
576england MC0117  
Sea Pigeon
Team Murray & Mills1 12:11:35,20 1 01:11:35 RPRA (Pigeon Association)
577slovakia MC1082  
Lea
Team Van Helsing & Tomaska1 12:11:55,05 1 01:11:55 Slovakia Club
578slovakia MC0679  
Ivan
Team Marton J + I1 12:12:23,00 1 01:12:23 Slovakia Club
579belgium MC1775  
Romulo
Team Schaekers Brouns2 12:12:27,30 1 01:12:27 Fondclub Loft 24
580polska MC0868  
Thats A Fret
Grzegorz Szymanski5 12:12:32,25 1 01:12:32 Polonia
581belgium MC0402  
Kazan
Roger Mertens5 12:13:18,45 1 01:13:18 Fond Wallonie
582czech republic MC1070  
Baronka
Team Bouchal4 12:13:31,40 1 01:13:31 Czech Republic Club
583slovakia MC1071  
Drejka
Team Krajcik Daniel & Andrea6 12:21:43,55 1 01:21:44 Slovakia Club
584polska MC1886  
Lambe
Andrzej Jankowski3 12:22:22,70 1 01:22:23 Polonia
585denmark MC2263  
Silver Bullet
Team Anita & Tage Gravesen5 12:22:23,90 1 01:22:24 Denmark Club
586italia MC2464  
Ramon
Renato Cantu7 12:22:30,50 1 01:22:30 Italia
587polska MC0962  
Lazarus
Grzegorz Szymanski6 12:22:32,25 1 01:22:32 Polonia
588belgium MC0321  
Maxim
Team Thone, Vierendeels & Thione1 12:23:31,10 1 01:23:31 Fondclub Eeklo - Ramillies
589slovakia MC0639  
Greg 809
Team Greg11 12:24:13,95 1 01:24:14 Slovakia Club
590polska MC1166  
Oso
Team Lepuch IKD2 12:29:21,40 1 01:29:21 Polonia
591switzerland MC2486  
Mimi
Izet Licina2 12:29:39,90 1 01:29:40 Suiza
592england MC0026  
Mauri
A. Harker3 12:32:01,15 1 01:32:01 RPRA (Pigeon Association)
593polska MC1887  
Last Chance
Tomasz Wiczling5 12:33:39,60 1 01:33:40 Polonia
594slovakia MC0596  
Peter 432
Team Evin Peter & Noemi6 12:36:22,55 1 01:36:23 Slovakia Club
595sevilla MC0579  
Kirby
Team Fratti-Strunga-Cosmin & George2 12:38:32,65 1 01:38:33 ITALICENSE
596scotland MC1554  
Lady Mo
William Donachie5 12:38:43,30 1 01:38:43 Scottish Homing Union
597italia MC2377  
Pheebe
Giuseppe Patti3 12:38:53,20 1 01:38:53 Italia
598belgium MC1649  
Max
Team Creemers & Zoon5 12:47:54,80 1 01:47:55 Club Olijftak Maaseik
599polska MC1108  
Sonja
Team Swiecicki & Zajac6 12:49:33,20 1 01:49:33 Polonia
600wales MC0163  
Frinhines Mor
Team Big Dreamers4 12:51:42,30 1 01:51:42 Wales Club
601wales MC1662  
Charis
Team P. K. Lofts2 12:51:48,40 1 01:51:48 Wales Club
602scotland MC1925  
Mos Choice
William Donachie6 12:53:15,15 1 01:53:15 Scottish Homing Union
603italia MC2253  
Keira
Giuseppe Patti4 12:55:03,95 1 01:55:04 Italia
604slovakia MC0842  
Beba
Team Zihlavnik2 13:01:14,90 1 02:01:15 Slovakia Club
605england MC0088  
Ray
S. Marsh5 13:03:29,25 1 02:03:29 RPRA (Pigeon Association)
606belgium MC0359  
Arona 028
Dirk Verstichelen4 13:04:37,05 1 02:04:37 Eerlijk duurt Langst Moerbeke-Geraardsbe
607england MC0244  
Avocet Red 50
Nick Bradford3 13:07:58,35 1 02:07:58 RPRA (Pigeon Association)
608slovakia MC0654  
Mikro
Team Migo1 13:08:00,50 1 02:08:00 Slovakia Club
609polska MC2400  
Three Wonders
Team Lorek & Losinski1 13:08:03,65 1 02:08:04 Polonia
610netherlands MC2299  
Frysian Chiffon
Sjaak Buwalda4 13:25:30,90 1 02:25:31 Holland Pigeons Club
611rumania MC1313  
Angela
Constantin Banu1 13:29:35,45 1 02:29:35 Romania
612gran canaria MC1251  
Dominator
Team Yahvé, Oliver & Fredy6 13:30:28,05 1 02:30:28 Club Los Socios
613polska MC1996  
Garbo
Team Smge Rumik Krzysztof5 13:31:01,60 1 02:31:02 Polonia
614italia MC2297  
Wilson
Grec Mihai Belei2 13:31:59,80 1 02:32:00 Italia
615austria MC1731  
B & B 6
Team Bliege & Benjamin2 13:41:17,65 1 02:41:18 Club Austria
616england MC0678  
Patruna
Joseph Dunning2 13:47:14,90 1 02:47:15 RPRA (Pigeon Association)
617belgium MC1470  
Jolyon
Team Creemers & Zoon6 13:51:02,10 1 02:51:02 Club Olijftak Maaseik
618belgium MC1154  
Soraya
Team Kempische duif Bree5 13:55:30,50 1 02:55:30 Belgium Club
619cordoba MC0006  
Manzanilla
Dámaso Melero2 13:59:04,85 1 02:59:05 Malagüeño
620denmark MC2164  
Rambo Junior
Team Anita & Tage Gravesen6 13:59:07,90 1 02:59:08 Denmark Club
621polska MC2147  
Polish Pride 05
Team Polish Pride1 14:02:37,20 1 03:02:37 Polonia
622slovakia MC1068  
Tomi
Team Van Helsing & Tomaska2 14:04:24,85 1 03:04:25 Slovakia Club
623england MC1684  
Princess Warrior Returns
Team Fev Flyers2 14:09:42,15 1 03:09:42 RPRA (Pigeon Association)
624england MC0233  
Blue Cloud
Team Guys Lofts Elite2 14:20:17,25 1 03:20:17 RPRA (Pigeon Association)
625austria MC1859  
Noah
Benjamin Neag9 14:21:23,10 1 03:21:23 Club Austria
626polska MC1120  
De Koonig
Team Swiecicki & Zajac7 14:21:39,25 1 03:21:39 Polonia
627england MC1754  
Steves Choice
Team Fev Flyers3 14:22:07,10 1 03:22:07 RPRA (Pigeon Association)
628rumania MC1306  
HRPL 48
Team Honest OLR & Petrita1 14:27:21,65 1 03:27:22 Romania
629wales MC0277  
Roxys rocket
Team P & L Robson1 14:29:32,40 1 03:29:32 Wales Club
630netherlands MC0942  
Avalon
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink1 14:40:38,05 1 03:40:38 Holland Pigeons Club
631germany MC2325  
Sympatico
Team Klaas & Sohn9 14:47:15,20 1 03:47:15 Rietberg Club
632austria MC1075  
Mars 2247
Team Garcia & Nagelhofer4 14:57:24,05 1 03:57:24 VRV - Oberoesterreich
633germany MC1122  
Thunder Rose
Team SG Röhlig & Bukowski1 15:00:17,55 1 04:00:18 Vogtland Club
634portugal MC0597  
Flesha
Manuel Antonio Guerreiro1 15:14:22,20 1 04:14:22 Loulé - Portugal
635england MC0099  
Just the Job
Team Murray & Mills2 15:17:35,65 1 04:17:36 RPRA (Pigeon Association)
636czech republic MC0590  
Ilonka
Team Svoboda & Lekes1 15:18:28,95 1 04:18:29 Czech Republic Club
637hungary MC0817  
Grutter
Team Bacskai Sandor &Kellner Andrea13 15:50:13,80 1 04:50:14 Hungary Pigeons Club
638austria MC1373  
Franz
Team Fuchs1 15:50:19,85 1 04:50:20 VRV - Oberoesterreich
639tenerife MC1680  
Fiona
Team Achaman el Pincho3 15:53:19,65 1 04:53:20 Adexe
640netherlands MC0333  
Nadir
Team Twin Brothers Gelderland2 15:55:09,45 1 04:55:09 Holland Pigeons Club
641rumania MC1226  
Nini 238
Team Nini & Pitea2 15:56:46,65 1 04:56:47 Romania
642germany MC0435  
In The Money
Matthias Sprang2 16:02:26,50 1 05:02:26 Weitstrecken Myhl-Wegberg
643germany MC2324  
Ambar
Team Klaas & Sohn10 16:18:15,05 1 05:18:15 Rietberg Club
644germany MC2391  
Turbo Edge
Team Klaas & Sohn11 16:19:01,40 1 05:19:01 Rietberg Club
645netherlands MC1163  
Paloma
Team Seelen, Ellenbroek & Morsink2 16:22:53,85 1 05:22:54 Holland Pigeons Club
646england MC0067  
Dulcinea
A. Harker4 16:35:05,05 1 05:35:05 RPRA (Pigeon Association)
647norway MC2144  
Usedom
Team Helgesen Racing2 16:36:18,95 1 05:36:19 Norge Racing Pigeon Club
648netherlands MC1123  
Fighter
Team One Loft8 16:47:28,05 1 05:47:28 Holland Pigeons Club
649austria MC0657  
Neptune 2264
Team Garcia & Nagelhofer5 17:03:44,50 1 06:03:44 VRV - Oberoesterreich
650slovakia MC0682  
Greg 821
Team Greg12 17:08:43,25 1 06:08:43 Slovakia Club
651austria MC0585  
Saturn 2272
Team Garcia & Nagelhofer6 17:11:33,45 1 06:11:33 VRV - Oberoesterreich
652belgium MC1838  
PEC 214
Team Batenburg- v.d. Merwe / PEC7 17:41:11,25 1 06:41:11 Fondclub Herent
653denmark MC2051  
Slakken
Team Ulrik & Claus1 18:12:37,40 1 07:12:37 Denmark Club
654italia MC2117  
Rosalind
Renato Cantu8 18:21:49,25 1 07:21:49 Italia
655slovakia MC0826  
Greg 343
Team Greg13 18:35:53,60 1 07:35:54 Slovakia Club
656germany MC0457  
Wardend Mags
Team Aa. Perle2 08:42:44,70 2 - Germany Club
657hungary MC0652  
Patrick
Team Fenyvesi, Balazs & Norbert5 09:05:44,80 2 - Hungary Pigeons Club
658austria MC0747  
Earth 2265
Team Garcia & Nagelhofer7 09:15:35,30 2 - VRV - Oberoesterreich
659rumania MC1584  
Vio 9
Viorel Gah3 10:06:36,50 2 - Romania
660rumania MC1349  
Aventador
Constantin Banu2 10:07:38,25 2 - Romania
661england MC0097  
Storm Cloud
Team Tumley Lofts Stud1 10:09:56,45 2 - RPRA (Pigeon Association)
662south africa MC0040  
Blue Thando
Team Samuels Loft5 10:10:05,95 2 - South Africa Club
663belgium MC1445  
Lewis
Team Creemers & Zoon7 10:19:26,45 2 - Club Olijftak Maaseik
664austria MC1272  
Sophie
Benjamin Neag10 10:19:56,45 2 - Club Austria
665rumania MC1262  
Xerxes
Team Familia Bacalu2 10:40:46,95 2 - Romania
666polska MC1522  
Achu
Dariusz Skawinski14 10:50:22,95 2 - Polonia
667slovenia MC1730  
Saba
Team Vugi4 11:00:24,05 2 - Slovenia Club
668belgium MC1217  
Japon
Team Camps & Geraerts Erwin1 11:12:57,15 2 - Belgium Club
669slovakia MC0881  
Beka
Team Zihlavnik3 12:22:47,50 2 - Slovakia Club
670croatia MC1137  
Zippy
Team Blazevic2 12:25:45,05 2 - Croatia Pigeon Club
671gran canaria MC1038  
Encarna
Team Yahvé, Oliver & Fredy7 12:27:25,20 2 - Club Los Socios
672polska MC1115  
Berrie
Lukasz Sprycha2 13:48:57,05 2 - Polonia
673polska MC1486  
Hungry Eyes
Andrzej Jankowski4 13:50:04,20 2 - Polonia
674polska MC2001  
Bychan Harley
Team Smge Rumik Krzysztof6 13:51:45,00 2 - Polonia
675czech republic MC0839  
Uranus
Roman Zlicar2 13:55:25,20 2 - Czech Republic Club
676england MC1545  
Jessica
Team I dont know2 13:58:46,10 2 - RPRA (Pigeon Association)
677italia MC2113  
Marvin
Renato Cantu9 14:00:37,20 2 - Italia
678belgium MC1622  
Queen Mary
Team Buyl & Howells4 07:33:59,01 3 - Denderbond Ninove
679scotland MC0832  
Vigano
Team Tommy2Sheds1 07:51:30,15 3 - Scottish Homing Union
680polska MC1103  
Onyx
Lukasz Sprycha3 08:28:32,00 3 - Polonia
681belgium MC1438  
LPS 17-31
Team Leyen-Paloma-Segers Racing6 09:14:22,45 3 - Club Olijftak Maaseik
682slovakia MC1057  
Greg 766
Team Greg14 10:17:19,95 3 - Slovakia Club
683bulgaria MC1352  
Adakar
Team Vicont & Vicontesa1 10:44:38,05 3 - Bulgaria Club

 


 

 

 

 

 

Fancier's Enjoyment RETURNS

THE UNIQUE REALITY SHOW IN RACING PIGEON SPORT

(The Big race Starts)

 

 



ALL Movies: HERE


 

The Rolls Royce of one loft races in which every competitor has an absolutely equal opportunity for success!

Click for: Entry Form (PDF)

 

220,000.00 Euros*

(Two hundred and twenty Thousand Euro*)

(*2500 Active Pigeons)

THE HIGHEST PRIZE MONEY IN EUROPE

THE HARDEST RACE IN THE WORLD

 

¡Select your path to be the best!

 

120,000 EURO FIRST PIGEON*

One entered pigeon may be sent with every four reserve pigeon.

1 activate + 4 reserve

A team consists of five pigeons: one entered and four reserve pigeons.

220 euro entry fee

 

BEFORE THE ACTIVATION PERIOD!

Then we will make a individual photo ...

And you can pay then!

¡UNIQUE IN THE WORLD!

  

The race style...
That you are looking for!


Main Race*

All Prizes are subject to the Terms And Conditions of Entry

Main Race:

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 120,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
25,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +
20,000
4th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    15,000
5th Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +   
10,000

6th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    5,000
7th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    4,000
8th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    3,000
9th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    2,000
10th Pigeon - Medal + Diploma/Certificate +    1,000
11th to 15th Pigeon - Diploma/Certificate +    900
16th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    800
21st to 30th Pigeon - Diploma/Certificate +    500
31st to 50th Pigeon - Diploma/Certificate +    240
51st to 75th Pigeon - Diploma/Certificate +    100
76st to 300th Pigeon - Diploma/Certificate +    50
 

Knock Out Winner:
5,000  to the first Knock Out Pigeon


Run-up Competition Prizes

First Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +   
220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

Second Hot Spot Gran Canaria Island Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    1000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

 

Third Hot Spot / Semifinal Race Prizes

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +

A NEW CARFOR THE 1st

2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2500
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate +    2000
4th to 10th Pigeon - Diploma/Certificate +    220
11th to 20th Pigeon - Diploma/Certificate +    100

Hot Spot Tree Pigeon Challenge

Trophy, Diploma/Certificate + 1000


 

Hot Spot Ace Pigeon

Trophy, Diploma/Certificate + 1000

 

International Challenge Race

In the Semifinal race, the first entered pigeon from any of the competing countries with more than three individual entrants wins 220 each.
 


Arona-TENERIFE Grand Average Ace Pigeon

1st Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 5,000
2nd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 3,000
3rd Pigeon - Trophy, Diploma/Certificate + 1,000

 

 

 


 

International Arona-TENERIFE Transparent Pigeon Race

 


GOLD RING:

Gold RINGS for 10 first pigeons arrived from Main Race

Click here and MAKE YOU RESERVATION TODAY!
(Send pigeons from 1 May to 30 October)

(*min 2500 activated pigeons)


No puede permitirse el perderse...
El Mayor SHOW COLOMBÓFILO ONLINE de la Historia!

Pulse para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Octubre)

¡La Carrera de los 220.000!

220.000 *
(DOSCIENTOS VEINTE MIL)

¡Elige tu forma de GANAR!

 

El estilo de carrera...
Que buscabas!

Pulse aqui para hacer su reserva cuanto antes!
(Envío de pichones desde el 1 de Mayo al 30 Septiembre-2010)


 

 


Contact Information - JOSE LEDESMA BATISTA

 
 
Spain International
Tel 607 922 922 +34 607 922 922
Fax 922 169 058 +34 922 169 058
email: info@todopalomas.com

Administrative Office
C.San SIlvestre,15 - Llanos de Guaza - Arona - Tenerife - Canary Islands - Spain

 
 
 
 WEBSITE: WWW.DERBYARONA.COM
Our International Agent / Co-ordinators: http://www.derbyatlantic.com/newarona/shippers/

 

 

¿Le gusta la música que oye en nuestra Web?

Una combinación perfecta de tradiciones populares canarias, sonidos de nuestra tierra y nuestra gente, fusionados con una música actual. 10 Temas musicales compuestos y producidos por José Ledesma Batista, que le harán revivir y soñar el pasado. Pulse en estos discos para oír algunos fragmentos y conocer mas acerca de este único, inigualable e irrepetible trabajo.

Cínco Espíritus GuanchesDe Guanches y Piedras